PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

Murat Acar
24.08.2006, 09:30
Siz de unutmayın

Trabzonspor ön eleme maçında rakibi Apoel karşısına 1-1’lik skor avantajıyla sahaya çıkıyor. Camiada herkes zafere inanıyor...
24.08.2006
Tur hesapları tamam...
Son yıllarda Avrupa maceraları genelde hüsranla tamamlanan Trabzonspor, bugün kader niteliğindeki bir sınava daha çıkıyor... 2005-2006 sezonunda, dünya takımlar sıralamasında 214. olan Anorthosis’e hiç beklenmedik bir şekilde elenerek Şampiyonlar Ligi hayallerini erteleyen ve yaşanan moral bozukluğunun etkisinden ligde de kurtulamayan Karadeniz ekibi, aynı problemi yaşamamak için işi sıkı tutuyor. Rum kesimindeki 1-1’in rövanşında bugün Apoel’i Avni Aker’de ağırlayacak olan Bordo-Mavililer, bu skor avantajını en iyi şekilde değerlendirip bu kez turu geçmenin hesaplarını yapıyor.

Nasıl tur atlarız?
UEFA 2. ön eleme turunda Trabzonspor’a 0-0’lık beraberlik bile yeterken, 1-1’lik eşitlikte maç uzayacak, diğer gollü beraberlikler ise rakibe yarayacak. Lige hesapladığı gibi bir başlangıç yapamayan ve 3 maç geride kalırken sadece 1 puan toplayabilen Bordo-Mavililer, kötü günlere Apoel önünde ‘dur’ demek istiyor. Olası bir talihsiz sonucun, teknik heyeti yol ayrımına getirmesine kesin gözüyle bakılırken, yönetim de kredisini tüketmiş olacak. Saat 20.45’te başlayacak maç öncesinde tüm biletlerin bitmesi ve şehrin havaya girmesi ise takımın ve yönetimin moralini yükseltiyor.

TRABZONSPOR
Jefferson
Fatih
Stepanov
Erdinç
Celaleddin
Hasan
Hüseyin
Szymkowiak
Gökdeniz
Yattara
Umut

APOEL
Morphis
Floreal
Seghiri
Gomez
Fernandes
Satsias
Daskalakis
Makridis
Kontis
Solari
Michail

Stat: AVNİ AKER
SAAT: 20.45
YAYIN: SHOW TV
HAKEM: MİCHAEL WEİNER (ALMANYA)

Son dönemin karnesi
KUPA YIL RAKİP SONUÇ
UEFA 2003 Villarreal (d) 0-0
UEFA 2003 Villarreal 2-3
Ş.L. ön el. 2004 S.Riga (d) 1-1
Ş.L. ön el. 2004 S.Riga 3-0
Ş.L. ön el. 2004 D.Kiev (d) 2-1
Ş.L. ön el. 2004 D.Kiev 0-2
UEFA 2004 A.Bilbao 3-2
UEFA 2004 A.Bilbao (d) 0-2
Ş.L. ön el. 2005 Anorthosis (d) 1-3
Ş.L. ön el. 2005 Anorthosis 1-0

Sevgi
24.08.2006, 09:56
Lazaroni: "APOEL’i yenerek tur atlamak istiyoruz"
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/200806hoca.jpgTeknik Direktörümüz Sebastião Lazaroni bugün saat 14.00’te Mehmet Ali Yılmaz Tesisileri’nde bir basın toplantısı düzenledi.
Lazaroni son olarak kaleci arayışı içinde olmadıklarını da sözlerine ekledi.

resmi site

kaleci arayışları yokmuş.Jef le Tolgayı birlikte oynatmayı düşünüyor galiba lazaroni.lütfen birisi şuna kalede sadece bir kaleci durması gerektiğini söylesin ve eklesin jef ve tolga kaleyi birlikte korusalar yine gol yemeyi becerirler :confused: ne günlere kaldık ya birisini öz evladımız diye bırakamayız diğeri hocanın öz evladı pozisyonun da olduğu için bırakamıyoruz.Sonuç 3 maç 1 puan.Cordoba Antalyaspor da oynuyor tolga + jef TRABZONSPOR da :mad:
sayın lazaroni boş vakti şampiyonluk yolundaki! rakiplerinin kalecileri bi izle istersen belki kaleci arayışı içinde olmanız gerektiğini analrsınız:mad:

(konu artık serbest kürsüde olduüuna göre yorum yapabiliriz )

Oğuuz
24.08.2006, 10:37
bize kaleci diil kral lazım..

İslam Sezer
24.08.2006, 10:44
bize kaleci diil kral lazım..
kardeş kale boşken kral olsa nolur.önce adam bi kaleci bulalım,sonra kral buluruz veya takım gol yemediği için veya daha az yediği için eldekilerden bile bi kral çıkabilir.mevcut durumda 3 gol atsak 4 yeriz dolayısıyla lige demir atıp kaderimize razı oluruz.

Oğuuz
24.08.2006, 10:47
lütfen abartmayalım, kalemizde sorun olduğuna ben inanmıyorum.. 4 maçta hatalı bir gol yemişiz oda olmasın mı yani..

İslam Sezer
24.08.2006, 10:54
kardeş yapma Allah aşkına,örneğin mondragon kalitesinde bir kalecimiz olsa nelerin değişebileceğini görmüyor musun?takımı hırslandıracak, yüzde yüz gol derken çıkartacak,defansı uyaracak tecrübeli bir kaleci.takıma çok şey katar kaliteli bir kaleci.

Oğuuz
24.08.2006, 11:02
tamam sende doğrusunda, ama şunuda bilki eğer kaleci alırsak mondragon gibi olmayacağı kesin... galatasray gibi şanstan elimize öyle bi kaleci düşerse bilmem ama mondragon gibi bi kalecinin gerçek değeri trabzonsporun dengelerini! altüst eder bilesin..

Burçak
24.08.2006, 11:02
Kaleci ihtiyacmız yok diyenlere katılmıyorum. Kale bi takımın en önemli mevkilerindendir. oyun ordan başlar. bizim kaleden henüz doğru düzgün degaj çıkmıyor. geri atılan paslar hep tedirgin ediyor. oyunu başlatamıyoruz. iyi bi kaleci bize çok şeyler katar. Tolga da o iyi bi kaleiden çok şeyler öğrenip kendini dahada geliştirebilir.

antagonist
24.08.2006, 11:12
Yattara’ya milli davet
Oyuncumuz İbrahima Yatara Afrika Kupası eleme maçları içi Milli takıma davet edildi. Gana Futbol Federasyonu’ndan gelen yazıda Yattara’nın 28 Ağustos - 4 Eylül tarihleri arasında serbest bırakılması istendi.

24.08.2006 11:00:00

Resmi Sitenin haberinde Gine'li Yattara'yı Gana'lı yapmışlar.Bu kadar mı ilgisiz bu adamlar???

Burçak
24.08.2006, 11:22
Yattara’ya milli davet
Oyuncumuz İbrahima Yatara Afrika Kupası eleme maçları içi Milli takıma davet edildi. Gana Futbol Federasyonu’ndan gelen yazıda Yattara’nın 28 Ağustos - 4 Eylül tarihleri arasında serbest bırakılması istendi.

24.08.2006 11:00:00

Resmi Sitenin haberinde Gine'li Yattara'yı Gana'lı yapmışlar.Bu kadar mı ilgisiz bu adamlar???

bilmiyorum benim dha önceki uyarılarımı takip eden varmı. ama daha önce bu tür hataların resmi sitede çok defa yapıldığını söylemiştim. hatta bunla alakalı bi başlık açmayı bile düşünüyodum. yapılan bu hataları herkes görsün diye. yani 1 değil 2 değil bukadar hata olamaz. hele dün kü hatayı görenler bilir nekadar dikkatsiz olunduğunu. o yapılan hatayı paintte resim halinde saklıyorum. gerekirse birgün göstereceğim. harf hatası kelime hatasını geçtik artık yapılmayacak hatalar oluyor. dünkü hata buna en büyük örnek. okadar sinirlendimki dünkü haberden sonra klübü arayıp hemen düzeltmelerini söyledim. inanın dünkü hata diğer taraftarlar için dalga konusuydu. ve resmi siteyi bütün basın takip ediyor. !!

Nytre
24.08.2006, 11:44
yapılan ayıp başka bir şey değil.

61viya
24.08.2006, 12:07
Arkadaşlar Kiki ile anlaşmışız,e ie hala bi bilgi yok bu resmi sitede? Bu soru sanırım bu başlıkta en çok sorulan soru :)

selcuk
24.08.2006, 12:39
haber 7 deki bi habere göre gelen sezon jimnastik nuri sahini alacakmis

selcuk
24.08.2006, 13:03
fifa italya milli takimini ve italya kulüblerini enternasyonal turnavalardan ihrac tehdidi etti
neden juventus 2. lige düsürüldügü icin italya federasyonunu sivil mahkemede yaptigi zarar yüzünden mahkemeye vermesi
fifaya göre ülke federasyonlari takimlarini kontrol altinda tutabilmeliler

yani yaptigi zarari mahkeme federasyona geri ödetirse artik ceza yiyen bütün külübler mahkemeye verib yaptigi zarari federasyondan geri alabilir aynisini fifadanda

champions
24.08.2006, 14:01
Trabzonspor'da Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni' nin yönetimden kesinlikle kaleci transferi istemediğini söylemesi ve kaleciye ihtiyacı olmadığını vurgulamasına rağmen yönetimin kaleci arayışlarını sürdürmesi ortaya ilginç bir durum çıkardı.

LAZARONİ İSTEMİYOR

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni' nin, göreve geldiği günden bu yana takımın Brezilyalı kalecisi Jefferson' a güvendiğini her fırsatta dile getirmesi ve vatandaşını göndermeyi düşünmediğini söylemesine rağmen yönetimin tutumu dikkat çekiyor. Lazaroni, her basın toplantısında takımın üç kalecisine de güvendiğini belirterek, "Kaleci istemedim, istemeyeceğim. Bu takımın kalecisi var. Jefferson, Tolga ve Ahmet' e güveniyorum. Kaleci alınacağı söylentileri hakkında bilgim yok. Zaten kaleciden önce başka mevkilerde takviyeye ihtiyacımız var" dedi. Ancak Brezilyalı teknik adamın kaleciler konusundaki kararlı tutumuna karşın başta Başkan nuri Albayrak' ın kaleci arayışlarını sürdürdüğü kamuoyuna sık sık yansıdı.

PLETİKOSA FAVORİ

Nuri Albayrak' ın Almanya kampında Lazaroni ile yaptığı görüşmede ilk kez açtığı kaleci konusundaki çalışmalarını artan bir hızla sürdürdüğü biliniyor. Lazaroni' ye, yapılan toplantıda, "Kalemiz güvenli ellerde olmalı. Bu yüzden tecrübeli bir kaleci alacağım" diyşen Nuri Albayrak' ın hayalini kurduğu kalecinin ise Hırvatistan Milli takımının kalesini koruyan Pletikosa olduğu biliniyor. Pletikosa konusundaki çalışmalarını sürdüren Albayrak' a ayrıca menacerlerin son olarak İnter' in Uruguaylı ikinci kalecisi Fabian Carini' yi önerdiği ifade edildi. Carini' nin transfer şartlarını öğrenmek için talimat veren Albayrak' ın, Pletikosa ile görüşmeleri de adım adım takip ettiği ifade edildi.

KALECİLERİN MORALİ BOZULUYOR

Başkan Nuri Albayrak' ın bizzat yürüttüğü kaleci transferi çalışmalarının takımda görev alan Jefferson ve Tolga' nın moralini bozduğu da ifade edildi. Antrenmanlar öncesi basın mensuplarına, "Kaleci arayışlarında durum ne. Alyacaklar mı gerçekten" şeklinde sorular soran kalecilerin, kaleci arayışları nedeniyle maçlara tam konsantre olamadıkları ifade edildi. Son Gaziantepspor maçında Tolga' nın hatalı goller yemesi bu tartışmaların getirdiği konsantrasyon eksikliğine bağlanırken, Lazaroni' nin kalecileri maçlara motive etmek için olağanüstü çaba harcadığı vurgulandı.

24.08.2006

Kaynak : DHA

Burçak
24.08.2006, 14:28
Başkanımız Nuri Albayrak’tan açıklama
Başkanımız Nuri Albayrak, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in Sporist06 zirvesine katılmayan başkanlarla ilgili değerlendirmeleri üzerine bir açıklama yapmayı uygun gördü.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/240806baskan.jpgBuna göre gerek kulübümüze gerekse de kentimize büyük emeği geçen eski başkanlarımızdan Sayın Mahzar Afacan’ın vefatı ve cenaze töreni nedeniyle programını değiştirmek zorunda kaldığını vurgulayan Başkanımız Albayrak, “Programımızda değerli eski başkanımızın vefatı ve cenaze töreni nedeniyle yaptığımız zorunlu değişiklik oturum sabahı telgrafla organizasyon komitesine bildirilmiştir. Bu doğrultuda organizasyon komitesi sorumluluğunda yaşanan bir iletişim problemi nedeniyle sayın bakanımız bilgilendirilmemiş olabilir” ifadelerini kullandı.

Başkanımız Albayrak, “Bizim devlet erkanına karşı, ciddiye almamak gibi bir anlayış içerisinde olmamız mümkün değildir. Bugüne kadar bu anlamda gerçekleştirilen tüm organizasyonlara katıldığımız gibi bundan sonra da olağanüstü bir engelle karşılaşmadığımız taktirde bu tavrımızı sürdüreceğimiz açıktır. Bu durumu kamuoyunun ve sayın bakanımızın bilgisine sunmayı uygun gördüm” diye konuştu.

resmi site

Adem CAKIR
24.08.2006, 15:57
Feybe 2-2 berabere amigo spikerler neredeyse Uefa kupasını daha değerli ilan edecek :D Türkiye'nin bu sene kader senesi ve feybe elendi şimdi ŞLnde kazanabileceği her 1 puan yerine UEFA'da 2 puan kazanmak zorunda :mad: Anca Türkiye'de laklak etsinler. Hele Dinamo Kiev'i küçümsemeleri inanılmaz :D Cahiller profesyonellikten gem vuruyorlar birde

Beyler fener ilk yarı 2-1 yeniliyo. İnşallah elenir

Şahsen elenmesine sevinemedim ülke puanı vs. durumlarından dolayı ama İlker Yasin şabalağının semihin pozisyonuna penaltı demesinden başlayarak yorumlarına çok güldüm.

selcuk
24.08.2006, 16:21
evet ezikbahcenin ülkepuanina katkisi su an katkisi 0.1 puan

a f s
24.08.2006, 16:48
Telefonla Trabzondan aldığım bir haber:
Yönetim stadda bayrak şov yapmak için 11.000 tane Türk ve Trabzonspor bayrağı dağıtmış.
Dağıtılan bayraklar ilkokullarda bayramlarda asılan bayraklar gibi küçücük olunca taraftarlar -sallayınca oluşacak hava topun yönünü değiştirmesin diye- bayrakları TS Clup önüne bırakıyormuş.
Acaba salladıkça boyutları büyür mü bu bayrakların diye merak eden taraftarlar, bayrakların neden bu kadar küçük olduğunu çözmeye çalışıyormuş.

Herkes kendi bayrağını alıp stada koşmalı. Türk bayrağı KKTC bayrağı ve bordo mavi bayraklarla dolmalı stad.

Trabzon'dan son durumu ve şehrin atmosferini bildirebilecek arkadaş var mı?

Burçak
24.08.2006, 17:24
H.Avni Aker’i anıyoruz
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/logo2.gifStadımıza adını veren 24.08.1944 tarihinde kaybettiğimiz değerli Trabzonlu spor adamı H.Avni Aker’i aramızdan ayrılışının 62. yılında saygıyla anıyoruz.

Remzi
24.08.2006, 17:33
şu anda NTv de TRabzonda turizm ile ilgili program yayınlanıyor..

Mert67
24.08.2006, 18:23
şu anda NTv de TRabzonda turizm ile ilgili program yayınlanıyor..
bende izledim güzel bi programdı.

champions
24.08.2006, 19:40
barcelona chelsea aynı gruptalar

liverpool
psv
bordeaux
galatasaray

Selman
24.08.2006, 20:08
Kayseri:3 Tiran:0 Gol:Gökhan Ünal

Selman
24.08.2006, 20:08
barcelona chelsea aynı gruptalar

liverpool
psv
bordeaux
galatasaray

Chelsea'ye geçmiş olsun.:D

GeZeGeN
24.08.2006, 21:47
Archiv
Marcelinho
Niederlage mit der
Chaos-Truppe
von Trabzonspor

Skandalnudel Marcelinho (31/ Foto) wird auch nach seinem Wechsel von Hertha zu Trabzonspor nicht glücklich.

Nach dem 1:2 bei Gaziantepspor steht er sieglos auf Abstiegsplatz 16.

Gut, dass Marcello im 3-Jahres-Vertrag eine Ausstiegsklausel für den Abstiegsfall besitzt.

Das versprochene Haus und Handy hat er auch noch nicht bekommen – der große Knall scheint nur eine Frage der Zeit...

Bu ne Reziliktir ya adama ev ve telefon sözünü vermis Yönetim hicbirini yerine getirmemis Yönetim sonrada bu adam niye iyi oynamiyor diyorlar...
Alman Bild Gazetesinde okudum

HapSi
24.08.2006, 23:36
Archiv

Bu ne Reziliktir ya adama ev ve telefon sözünü vermis Yönetim hicbirini yerine getirmemis Yönetim sonrada bu adam niye iyi oynamiyor diyorlar...
Alman Bild Gazetesinde okudum

Bild Gazetesinin yazdiginami inaniyorsun :D Gerci bizim yönetimden beklenir ama o gazete simdiye kadar o kadar palavra haber yapti ki bu marcello hakkinda yazilana inanasim gelmiyor..

selcuk
24.08.2006, 23:38
evet bende inanmam bilde yazilana

Travelair
25.08.2006, 01:28
Geçen Sinan Engin'i izliyorum TV-8'de. Dediğine göre bizim yönetim Fatih Terim'e dahi teklif götürmüş

immortal_TS
25.08.2006, 02:04
Chelsea'ye geçmiş olsun.:D

Chelsea geçen senenin hıncını alacak bence:D

Selman
25.08.2006, 02:08
Kardeş geçen senede böyle diyordunuz duman oldunuz hatırlatırım:D
Bak ne diyom hem içerde hem dışarda forza Barca:)

Murat Acar
25.08.2006, 09:13
Sihirbaz: 1-0

Trabzonspor, 1-1'in rövanşında Avni Aker'de Kıbrıs Rum Kesimi takımı APOEL'i Ömer Rıza'nın golü ile yenerek, UEFA Kupası'na kaldı. Böylece 4 takımla UEFA'dayız.

TRABZONSPOR'u ilk maçta olduğu gibi yine sahada tek başına aslanlar gibi savaşan İbrahima Yattara sırtladı. Gineli yıldız, golün asistini yaparken, takım arkadaşlarını defalarca golle burun buruna getirdi. Gökdeniz, Umut inanılmaz goller kaçırdı

BORDO-mavili takımda Yattara'nın dışındaki futbolcular tel tel döküldüler. UEFA Kupası'ndaki temsilcilerimiz F.Bahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Kayserispor'un 1. turdaki rakipleri bugün 14.00'te çekilecek kura ile belirlenecek.

farezehiri
25.08.2006, 09:29
Dün akşam ki maçta şunu gördük kü zayıf rum takımı karşısında zorlandık. Bu durumdan ders çıkarmalıyız. Daha iyi olmak için eğer alınacak önlem varsa bunlar uygulanmalı tedbirler yerine geitirilmeli.

Çünkü biz özlüyoruz.
İyi olmayı
şampiyonluk adayı olmayı özlüyoruz.
Bizim yüzümüzün gülmesi için, daha iyi olmak için şimdiden gelişmeler olmalı.

a f s
25.08.2006, 10:32
O ne biçim bayrak öyle, yönetim bunları dağıtmışsa ayıp etmiş. Bayrağı basan kimse hiç mi bayrak görmemiş. Siparişi veren nasıl onaylamış, kabul etmiş.
Türk bayrağındaki ay yıldız oranı ve yerleri yanlış.
Bi daha olmasın! formayla, takımla, herşeyle oynadınız bayrağımıza dokunmayın.

Travelair
25.08.2006, 11:42
O ne biçim bayrak öyle, yönetim bunları dağıtmışsa ayıp etmiş. Bayrağı basan kimse hiç mi bayrak görmemiş. Siparişi veren nasıl onaylamış, kabul etmiş.
Türk bayrağındaki ay yıldız oranı ve yerleri yanlış.
Bi daha olmasın! formayla, takımla, herşeyle oynadınız bayrağımıza dokunmayın.

Evet benim de dikkatimi çekti. Üstelik bayrak kanunu var...

Kemal Musaoğlu
25.08.2006, 14:23
kayserinin rakibi az alkmar

Kemal Musaoğlu
25.08.2006, 14:26
beşiktaş çska sofia

Kemal Musaoğlu
25.08.2006, 14:29
trabzonspor-osasuna

a f s
25.08.2006, 14:30
İŞTE EŞLEŞMELER

Odesa-Apoel Telaviv

Braga- Cievo Verona

V.Talin-Newcastle Unieted

Molde FK- Rangers FC

Standart Liege Celta de Viego

Hayfa- Litex la Viech

Dery City- PSG

Hertha Berlin-Odensa

Leiga Varşova- Auturia Wien

Panathinaikos- Metalurk

Lokomotif Moskova-Zulte Waregem

Sparta Prag-Hearts

Fenerbahçe-Randers- (Danimarka)

Salzburg-Blackburn Rowers

Schalke 04-Nanse

Etnikos Achanas-RC Lens

Slovan Liberec-Kızıl Yıldız

AZ Alkmar-Kayserispor

R. Kazan-Parma

Brondby-E.Frankfurt

Atromitos-Sevilla

Beşiktaş-CSKA Sofia

Vitoria-herneever

O.Marsilya-Boleslav

Atvidabegers-Grashoppers

R.Bükres-National

Trabzonspor-Osasuna

a f s
25.08.2006, 14:33
Fenerbahçe alay konusu oldu
Şampiyonlar Ligi'ne veda eden Fenerbahçe rakiplerinin alay konusu oldu. SarıLacivertlilerin neden yenildiğini soran taraftarların fıkra tadında cevapları ve Haber7 okuyucularının yorumları:
25 Ağustos 2006 12:35

Soru: Fenerbahçe niye elendi.

Cevap: Defansta Sol Campell ve Roberto Carlos yokları oynadı. Orta sahada Totti"den yeterli pas alamayan Crespo ve Oliveira kendini gösteremeyince, Capello çaresiz kaldı.

Bir Türk"e yurdışında sormuşlar...

Kardeşim baksana, sen uluslararası bir suçtan dolayı aranıyorsun.

Bizim Türk cevap vermiş..

Böyle birşeyin olması mümkün değil. Benim uluslararası ile işim olmaz. Çünkü Ben Fenerliyim.

Çocuklar inanın. İnanın çocuklar. Valla inanın. Olur belki bişiler...

Eğlence UEFA kupasında devam edecek... Ben inanıyorum sizde inanın Çocuklar...

Efsane yurda döndü...

Bize Kiev onlara da Boleslav düşer inşallah..

Yeni hedef UEFA şampiyonluğu...

Eğlence günü artık çarşamba değil, perşembe.

Bunlar da haber7.com okuyucularının yorumları:

Allah feneri yoklugunu vermesin onlar olmasa biz kime gülecegiz. UEFA'da ilk maçta elenirler bu işte burda biter.

FENERBAHÇE TARAFTARLARININ BİR DAHA ÜZÜLMEMESİ İÇİN

hersene fener memleketimizi dünyaya rezil ediyor.. bence futbol federasyonu yeni bir karar alarak, ilerki yıllardada feneri avrupa kupalarına katılmasını yasaklaması gerekir en uygunu bence bu.. böylece fener taraftarları birdaha üzülmemiş olur.

FENERLİ OLUP KAHIRDAN ÖLECENİZE SİGARA İÇİN ZEHİRDEN ÖLÜN...!!!

Fener'in elenmesine neden aramaktan sıkılan bir taraftarın yorumu:

ya yorumcu arkadaşlar boş boş konuşuyor olabilirmiyiz, haca takımı sakaryaspordan saklamış olabilirmi :)

Allah razı olsun kievli kardeşlerimden...
inşallah hepsi müslüman olurlar da cennete giderler fenerlilerin yerine şampiyonlar ligine gider gibi...

o taraftar beraberlik golünden sonra tırmanmıştı tellere. hala orda mı bilmiyorum...

aman allahım şimdide uefa yamı katılacaklar.bitsin artık bu kabus

sarı lacivert forma tüm fenerlilere afiyet olsun

Adamlar sinirden formalarını yiyorlar. Bu adamcağız yeni başlamış yanındaki bayan yemiş bitirmiş bile...hehehehehe

Böyle giderse siz daha çok forma yersiniz Fener de çok forma satar.

Tamam: Futbolda kazanmakta var kaybetmekte ama fener hep kaybediyor kardeşim.

İsraillileri fenerli yapmak lazım psikolojik olarak yenik duruma düşerler zulum gören insanlar bu sayede kurtulmuş olurlar.

GS maçı ne zaman
Gerçi nobre de yok ama GS maçı nezaman? Tek moral kaynağımız o kaldı da!!!

a f s
25.08.2006, 15:12
İlk turdaki rakibimiz Osasuna
Takımımız bugün saat 14.00?te Monaco?da çekilen UEFA Kupası Birinci Tur kuralarında İspanya ekibi Osasuna ile eşleşti.

Bordo-mavili takımımız ilk maçı 14 Eylül 2006 Perşembe günü Hüseyin Avni Aker Stadyumu?nda oynayacak, rövanş karşılaşması ise 28 Eylül 2006 Perşembe günü İspanya?da yapılacak.

Takımımız, tur atlaması halinde 5?er takımlı 8 gruptan oluşacak UEFA Kupası Grup Aşaması?na katılmaya hak kazanacak.

Bu arada UEFA Kupası'ndaki diğer temsilcilerimizden Fenerbahçe Danimarka'nın Randers, Beşiktaş Bulgaristan'ın CSKA Sofia ve Kayserispor'da Hollanda'nın AZ Alkmaar takımlarıyla eşleştiler.

a f s
25.08.2006, 15:45
Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Kayserispor UEFA Kupası'nda 1. tur maçlarında kimlerle kapışacak? Rakiplerimizi yakından tanıyalım...

Randers

2002 yılında kurulan Randers Kulübü bu sene İkinci Lig'den Danimarka 1. Ligi'ne yükseldi. Teknik direktörlüğünü, 1991-92 sezonunda Trabzonspor'da forma giyen, Lars Olsen'in yaptığı Randers, geçen sene Danimarka Kupası'nı müzesine götürdü. Bu sezon oynadığı 5 maçta 1 galibiyet ve iki beraberlikle 5 puan toplayabilen Danimarka ekibi şuan ligde 9. sırada yer alıyor.

CSK Sofya

Beşiktaş'ın rakibi CSKA Sofya 3 kez Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarı final oynadı. Geçen sene ligi 65 puanla ikinci sırada tamamlarken, bu sezon ise 3'te 3 yaparak 9 puanla liderlik koltuğunda.

AZ Alkmaar

UEFA Kupası 1. turunda Kayserispor?un eşleştiği Hollanda?nın AZ Alkmaar takımı, geçen yıl UEFA Kupası?nda yarı finale kadar yükselme başarı gösterdi.
AZ Alkmaar, Hollanda?nın son zamanlarda başarılı sonuçlar alan takımları arasında yer alıyor. 1967 yılında kurulan kulüp, maçlarını Alkmaar?daki 17 bin 23 kişilik DSB Stadında oynuyor.
Teknik direktörlüğünü Luis Van Gaal?ın yaptığı takım, geçen sezon Hollanda Ligi?ni ikinci sırada bitirdi. 6 lig şampiyonluğu yaşayan kırmızı-beyazlılar, 1981 yılındaki UEFA Kupası?nda ikinci olurken, geçen yıl aynı kupada yarı finale kadar yükselme başarısı gösterdi.
AZ Alkmaar?ın 7 futbolcusu, Almanya 2006 Dünya Kupası?nda Hollanda milli takımına çağrılmıştı.
Hollanda ligini ise geçtiğimiz yıl 74 puanla ikinci sırada tamamladı, bu sezon oynadığı tek maçta 3 puan almayı bildi.

Osasuna

Karadeniz temcilcisinin rakibi Osasuna ise La Liga'da 2005-2006 sezonunu 68 puanla 5. bitirdi. Osasuna, La Liga'da geçtiğimiz yıl oldukça başarılı bir performans sergiledi, 9. haftadan itibaren haftalarca Barcelona'nın önünde liderlik koltuğunda oturdu. İspanya'nın Bask bölgesinin takımı Osasuna, Liverpool gibi emekçilerin kulübü olarak biliniyor. Taraftarları, maçlarda Che Guevara bayrakları açıyor.
Kırmızı-mavililerin kadrolarında iki isim dikkat çekiyor: Sırp golcü Miloseviç ve Kamerunlu forvet Webo...

a f s
25.08.2006, 15:47
UEFA Kupası Birinci Tur?unda eşleştiğimiz İspanya?nın Osasuna kulübüyle ilgili detaylı bilgileri haberin devamında bulabilirsiniz.

İspanya?daki Bask Bölgesi?nin Navarra eyaletinin takımı olan Osasuna 1920 yılında kuruldu. Renkleri kırmızı-mavi-siyah olan Osasuna maçlarını 19 bin 800 seyirci kapasiteli Estadio Reyna de Navarra Stadı?nda oynuyor.

27 Sezon birinci ligde mücadele eden ve geçen sezon İspanyol Ligi?ni 4. sırada bitirerek tarihi bir başarı yakalayan Bask Bölgesi takımının kadrosunda Savo Miloseviç (Sırbistan), Ludoviç Delporte (Fransız), Pierre Achille Webo (Kamerun), Bernardo Daniel Romeo (Arjantin), Javad Nekounam (İran), Jaim Penedo olmak üzere 6 yabancı futbolcu bulunuyor. Takımda en değerli futbolcu olarak 20 yaşındaki orta alan oyuncusu Raul Garcia gösteriliyor. Osasuna?nın teknik direktörlüğünü ise

Bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu?nda ilk maçta deplasmanda golsüz berabere kaldığı Alman Hamburg takımıyla İspanya?daki ikinci maçta da 1-1?lik eşitliği bozamayan Osasuna yoluna UEFA Kupası?nda devam ediyor.

2005 yılında İspanya Kral Kupası finaline yükselen Osasuna, Real Betis?e uzatmalarda 2?1 yenilerek bu kupanın sahibi olma şansını kaçırmıştı.

İlk turdaki rakibimiz Osasuna
Takımımız bugün saat 14.00?te Monaco?da çekilen UEFA Kupası Birinci Tur kuralarında İspanya ekibi Osasuna ile eşleşti.

Bordo-mavili takımımız ilk maçı 14 Eylül 2006 Perşembe günü Hüseyin Avni Aker Stadyumu?nda oynayacak, rövanş karşılaşması ise 28 Eylül 2006 Perşembe günü İspanya?da yapılacak.

Takımımız, tur atlaması halinde 5?er takımlı 8 gruptan oluşacak UEFA Kupası Grup Aşaması?na katılmaya hak kazanacak.

Bu arada UEFA Kupası'ndaki diğer temsilcilerimizden Fenerbahçe Danimarka'nın Randers, Beşiktaş Bulgaristan'ın CSKA Sofia ve Kayserispor'da Hollanda'nın AZ Alkmaar takımlarıyla eşleştiler.

a f s
25.08.2006, 15:54
Kayserispor Hollanda'nın AZ Alkmaar takımıyla eşleşti.
Bu sayede Şotayı yeniden izleme fırsatı bulacağız

Nytre
25.08.2006, 15:56
osasuna...
geçen sene gerçekten çok iyiydiler.. bakalım bu iyi dönemleri devam ediyormu..

hayat61
25.08.2006, 18:13
Trabzon'un İspanyollara şansı tutmuyor

UEFA Kupası 1. turunda İspanya'nın CA Osasuna takımıyla eşleşen Trabzonspor, İspanyol takımları karşısında zorlanıyor..

25 Ağustos 2006,

Bugüne dek 5 kez İspanyol takımlarıyla eşleşen bordo-mavililer, bir üst tura çıkma başarısı gösteremedi.

Karadeniz ekibi, İspanya ekipleriyle yaptığı 10 maçta, 6 mağlubiyet, 2 beraberlik ve 2 galibiyet elde etti.

Bordo-mavili takım, söz konusu maçlarda 8 gol atarken kalesinde 20 gol gördü.

-KUPA GALİPLERİ KUPASI-
İlk olarak 1990-1991 sezonunda, kupa galipleri kupası 1. turunda Barcelona takımıyla karşılaşan Trabzonspor, sahasında rakibini 1-0 yenmesine rağmen deplasmanda 7-2 kaybederek elenmişti.

Trabzonspor 1992-93 sezonunda sahasında Atletico Madrid'e 2-0 yenilmiş deplasmanda ise golsüz berabere kalarak 2. turda yine kupaya veda etmişti.

Karadeniz ekibi 1995-96 sezonunda Deportivo La Coruno'ya sahasında 1-0, deplasman da 3-0 yenilerek bir üst tura çıkamamıştı.

-UEFA KUPASI MAÇLARI-
Bordo-mavililer, 2003-2004 sezonunda UEFA Kupası 1. Turunda Villareal CF ile deplasmanda golsüz bebare kalmış ve sahasında 3-2 yenilerek kupaya veda etmişti.

Karadeniz ekibi, 2004-2005 sezonunda ise Atletico Bilbao'yu sahasında 3-2 yenmiş deplasmanda 2-0 yenilerek kupadan elenmişti.
İnşallah bu sefer olur.Tabi bu kadar top kaybı yapmadan ve ne oynadığımızı bilerek oynar;turu geçeceğimize İNANIRSAK bu sefer olur.

hayat61
25.08.2006, 18:17
BAŞTÜRK & OKORONKWO KAVGASI

Bundesliga ekiplerinden Hertha Berlin'de forma giyen milli yıldızmız Yıldıray Baştürk idmanda takım arkadaşı Solomon Okoronkwo ile yumruk yumruğa kavga etti. Uefa Kupas'ında mücadele etmeye hak kazanan Berlin ekibinde yaşana bu gelişme sonrası ağır cezaların gelmesi bekleniyor.

25 Ağustos 2006, 15:01

(Ajansspor Dış Haberler Servisi)

Uefa Kupası eleme mücadelesinde Ermenistan temsilcisi FC Ameri Tiflis ile oynanan rövanş mücadelesinde bitiş düdüğü ile birlikte Yıldıray Baştürk ile takım arkadaşı Solomon Okoronkwo’nun birbirine girmesi Tur sevincine gölge düşürdü.

Hetha Berlin Menajeri Dieter Hoeneß olayla ilgili bugün yaptığı açıklamada :”İkisi de küçük çocuklar gibi davranıp birbirleirni cezalandırmaya çalıştı, olacak iş değil. Profesyonel oyuncular böyle davranışlar içinde yer alamaz, ikisine de ceza vereceğiz” diyerek olaydan duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Kavganın çıkış sebebi:

Kavga 80’inci dakikada oyuna dahil olan Okoronkwo’nun, Yıldıray’ın nerede durması gerektiği ve hangi adamı paylaşması gerektiği konusunda kendisine talimat verince eliyle ‘boş versene’ dercesine milli oyuncumuza tavır almasından sonra çıktı.

Okoronkwo’un hatalı olduğunu ama Yıldıray’ın da sinirlerine hakim olması gerektiğini vurgulayan Hoeneß “bu olay cezasız kalamaz” dedi.

AKSOY_61
25.08.2006, 19:44
beyler uefa maceramız buraya kadarmış
ulan çıka çıka osasuna çıktı yuh be

hayat61
25.08.2006, 21:13
Süreyya Ayhan: "Çok gücendim.."

Skytürk Televizyonu'nda İnteraktifspor'a konuk olan Süreyya Ayhan Kop, 2007 kamp programı çerçevesinde federasyondan talep ettikleri bütçeyle ilgili yapılan tartışmalara çok gücendiğini söyledi..

25 Ağustos 2006,

Avrupa şampiyonu milli Atlet Süreyya Ayhan Kop, Skytürk Televizyonu'nda İnteraktifspor'a konuk oldu.
Güneş gazetesi yazarı Turgay Renklikurt'un yorumlarıyla katıldığı programda Can Küçükyıldırım'ın sorularını yanıtlayan milli atlet, eşi ve antrenörü Yücel Kop'la birlikte çarpıcı açıklamalar yaptı.

2007 kamp programı çerçevesinde federasyondan talep ettikleri bütçeyle ilgili bilgi veren antrenör Yücel Kop , toplam giderlerinin basında yazıldığı gibi 200 Bin Dolar olmadığını söyledi...

Federasyona gönderdikleri talep dilekçesine rakam yazmadıklarını belirten Yücel Kop, Amerika ve Almanya'da yapacakları iki kamp için toplam masraflarının 68 Bin Dolar olduğunu açıkladı.

''Kamp programında eksik var, fazla yok. Aksine masraftan kaçındık" diyen antrenör Kop, federasyona taleplerini ileteli 17 gün olduğunu ancak hala cevap alamadıklarını anlattı.

Bu arada 2006 Avrupa Şampiyonasına neden katılmadıkları yönündeki soruyu da yanıtlayan milli atletin antrenörü, bu konuda federasyondan kendilerine talep gelmediğini açıkladı.

Milli atlet Süreyya Ayhan Kop ise kamp taleplerinin tartışılması nedeniyle şoka uğradığını söyledi. "Şu an utanıyorum" ifadesini kullanan milli atlet, "Şu ana kadar işime olan saygım nedeniyle sessiz kaldım. Ancak bu konunun tartışılmasına çok gücendim. Ben dünyanın en zengin insanı bile olsam, devletimin yanında olmasını ve bana destek vermesini isterim'' dedi.

Başka ülke adına yarışmayı hiç bir zaman düşünmediğini ve bunun mümkün olmadığını belirten Süreyya Ayhan Kop, "Şu an hiç bir sağlık problemim yok ve iyi durumdayım.2007 yılında dünyanın en büyük atleti olacağım" diye konuştu.

Biz(en azından ben) sana daha çok gücendik.Yaptıklarınla açıklamalarınla benim için hayal kırıklığı yaratan bir sporcusun(ahlaklı olanlarından değil tabi ki)Halil Aktaş masörsüz yarışmalara katıldığı halde gücenmek bir yana daha iyisini yapacağım diyor.
Bu haberdeki diğer üzüntüm haklı olduğu noktaların olması.

selcuk
25.08.2006, 21:20
evet konya 1-1i atti

hayat61
25.08.2006, 21:33
Ümit Milli Takım kadrosu açıklandı..

Ümit Milli Futbol Takımı'nın, 2 Eylül Cumartesi günü Galler ve 6 Eylül Çarşamba günü İsrail ile yapacağı 2007 Avrupa Ümitler Şampiyonası Grup Eleme maçlarının aday kadrosu açıklandı..

25 Ağustos 2006,

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, milli takımın 26 kişilik aday kadrosunda şu futbolcular yer alıyor:
Uğur Uçar, Ferhat Öztorun, Mehmet Güven, Sabri Sarıoğlu (Galatasaray), İbrahim Akın, Burak Yılmaz, Gökhan Güleç (Beşiktaş), Ufuk Ceylan, Selçuk İnan, Caner Erkin (Vestel Manisaspor), Serkan Kırıntılı, Fehmi Emre Güngör (Ankaragücü), Ferdi Elmas, Yasin Çakmak (Çaykur Rizespor), Kerim Zengin, Olcan Adın (Fenerbahçe), Özer Hurmacı (Ankaraspor), Mehmet Çakır (Gençlerbirliği), Bulut Basmaz (Elazığspor), Ferhat Çökmüş (Trabzonspor), Bekir İrtegün (Gaziantepspor), İbrahim Dağaşan (Bursaspor), Ergün Teber (Sakaryaspor), Giray Kaçar (Gençlerbirliği OFTAŞ Spor), Barış Ataş (Diyarbakırspor), Mehmet Batdal (Bucaspor)

gerçekefsane
25.08.2006, 21:48
evet konya 1-1i atti

İ.Toraman kırmızı kart gördü. :eek:

Nytre
25.08.2006, 22:14
bu maç kaçta başladı

antagonist
25.08.2006, 22:41
Maç 20:00'de başladı.Şu anlık skor:Bjk:3-Kon:1

83' Besiktas [3 - 1] Konyaspor

3' [1 - 0] B. Yılmaz

16' [1 - 1] A. Yordanov

20' &. Toraman(Kırmızı K.)

45' Ö. Gündostu(Kırmızı K.)

59' [2 - 1] G. Zan

68' [3 - 1] B. Yılmaz

Copyright © 1998-2006 LiveScore.com

Remzi
25.08.2006, 22:45
zaten kırmızıyı birine verince diğerine de vermek zorunda yaa.hep böyle olmuştur...şimdiye kadar.

Remzi
25.08.2006, 23:04
maç 3-1 bitti eziktaş hakemin sayesinde yendi herhalde.?

selcuk
26.08.2006, 00:01
bu aradada uefa supercup da sevilla 3-0barca bitti
saka dememi yada yaptigimi saniyorsaniz yanlis bu mac oynandi ve sevilla yendi

selcuk
26.08.2006, 00:07
maç 3-1 bitti eziktaş hakemin sayesinde yendi herhalde.?

besiktasda bide delgado penalti kacirdi
jimnastik tez gol buldu hakem maci katledmeye basladi ,konya yinede 1-1 atti tam maci kontrol altina alacakti konya toraman kirmiziyi verdi fazla sert bi karar sari yeterdi bunun üstüne heryerde jimnastik lehine düdük calmaya basladi , sonra 45 de penalti verdi tv den izlersiniz dogrumu yanlismi konyalilardan sinir denilen bise kalmamisdi , ihtiraz ettilr ve hakem bi neden buldu kirmizi icin ve tabiiki hemen verdi gerisini düsünebilirsiniz

since1967_
26.08.2006, 14:00
böyle hakemlerle bu lig gitmez çete bunlar çete.

sweetrose
26.08.2006, 18:40
İsrail katliamından farkı yok bunun bea yaee

FANATIK61
26.08.2006, 18:58
Su an inanin cok kizginim. Gecen sezonki Transfer Döneminde imza asamasina geldik bu Futbolcu ile. Kendi gözlerimle bu Futbolcunun TV'de 3 Macina canli baktim süper Forvet, dedim kendi kendime alsalarda Fatih Tekke ile müthis ikili olurlar. Ama nerde, gecen sene ayni senaryo bu sene ayni senaryo biktik artik. Eger Eziklere imza atarsa, yakin zamanda kalitesini göreceksiniz. Cok yazik oldu Trabzonspor'umuza bu Futbolucuyu elimizden kacirdik bosu bosuna....

Deivid De Souza Kimdir?

22 Ekim 1979’da Brezilya’nın Nova Iguaca şehrinde dünyaya gelen Deivid de Souza 1.80 boyunda ve 77 kilo ağırlığında.

Brezilyalı forvet oyuncusu kariyerine doğduğu kentin takımı olan Nova Iguaca’da başladı. 13 yaşından bu yana futbol oynayan Deived 148 maçta 82 gol kaydetti.

1999 yılında joinvelle Esporte Kulübü’ne geçen oyuncu, 28 maçta 21 gol attı. Deived aynı yıl Santos’a transfer oldu.

2 yıl Santos formasını giyen Brezilyalı futbolcu 129 karşılaşmada 66 gol attı.
2001 yılında Corintians takımına transfer olan Deivid De Souza 93 maçta 49 gole ulaştı. Deived De Souza 2003 - 2004 sezonunun başında Fransa Birinci Ligi Takımlarından Bordeaux’a transfer oldu. Fransa Kulübü’nde 17 maçta forma şansı bulan Deivid 7 gole imzasına Atarken Bir Sezon Sonra Eski Takımı Santos’a kiralık olarak verildi burada 69 maçta 48 gol attı. Santos’daki başarısının ardındansa Sporting Lizbon’a Transfer Olan Deived burada 36 maçta 11 gol attı.

Burçak
26.08.2006, 19:59
manchester city 1 arsenal 0

sweetrose
26.08.2006, 21:21
Injury Update
Fatih Tekke injured his ankle in the recent match against FC Saturn. The medical check-up didn't find any serious problems, however the doctors suggested resting him for the friendly against Glasgow Rangers. He is going to have his own individual training regime. The decision concerning his participation in the game against FC Amkar will be taken after the team returns from Scotland.

Selman
26.08.2006, 21:23
gs:1 antep:0 dk:20 iliç

A.T.R
26.08.2006, 21:24
beyler maaalesef sarıserceler EDU ile de prensip anlaşması sagladılar .Biz halaa Musampa olucak mı olmiicak mı, Faruk amca Brezilyadan sag salim donerse yanın da futbolcu getirecek mi getirmeyecek mi diye papatya falı acmaya devam edelim. Sinirimden Aglicam ya
BU arada Gayse :1 (İliç) GZT:0

Selman
26.08.2006, 21:26
gs:1 antep:1 dk.22 dıawara

A.T.R
26.08.2006, 21:27
Gayse :1 GZT:1 (diawara)

bordoomavii
26.08.2006, 21:27
Fenebahçe Edu Drecena'yı transfer etti

100. kuruluş yılında şampiyonluk hedefleyen Fenerbahçe, Cruziero takımında forma giyen Brezilyalı savunma oyuncucu Edu Drecena'yı 2.8 milyon euro karşılığında transfer etti.

Cruziero Kulübü'nün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, Brezilyalı futbolcunun, 2.8 milyon euro karşılığında Fenerbahçe'ye transf olduğu bildirildi.

sweetrose
26.08.2006, 21:48
hayırlı olmaz inşallah

ozturk
26.08.2006, 22:10
hayırlı olmaz inşallah

amin
inşallah

kutoz
26.08.2006, 22:54
Bu sene el birliğiyle, fb.yi 100 ncü yılında zirveye çıkaracağız sanırım;

gs 2 - g.antep 2

UFUKHAN
26.08.2006, 23:49
bu is bu yönetimin isi degil

UFUKHAN
26.08.2006, 23:51
unuutum arkadaslar beni yeniyim ama öneceleri cok takip erderdim burayi ve kayit oldum sununda merhalar

sweetrose
27.08.2006, 12:38

gs 2 - g.antep 2 bütün gayretler o yönde...ama beje onların yolunu keser... nasıl olsa hakemler bu sene onlara çalışacak gibi gözüküyor..

Travelair
27.08.2006, 12:44
İşler rayına girdi

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, bordo-mavili takımda işlerin rayına girdiğini söyledi. UEFA'ya kalarak moral kazandıklarını söyleyen Albayrak, "Takımın üstünde bir stres vardı. Artık o kötü günler geride kaldı. Yarın (bugün) Denizlispor karşıında galip gelerek ligde de çıkışa geçeceğiz"
////
Haydi bakalım hayırlısı ile yeneriz inşallah

sweetrose
27.08.2006, 13:30
İşler rayına girdi

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, bordo-mavili takımda işlerin rayına girdiğini söyledi. UEFA'ya kalarak moral kazandıklarını söyleyen Albayrak, "Takımın üstünde bir stres vardı. Artık o kötü günler geride kaldı. Yarın (bugün) Denizlispor karşıında galip gelerek ligde de çıkışa geçeceğiz"
////
Haydi bakalım hayırlısı ile yeneriz inşallah

stresi attık bakalım.... ossasuna maçında hayırlısı ne diyeyim

Erkut Ay
27.08.2006, 13:42
trabzonsporumuz 10 yıldır süren gidişe bakılırsa çok umutsuzum fatihi satalım gökdenizi satalım sonra çağdaşla ve topa kız gibi yürüyen umut bulutla gol arayalım biz satalım rakipler kazansın şu an yönetimin yaptığı tek şey futbolcu satmak başka bişey yok

since1967_
27.08.2006, 16:01

gs 2 - g.antep 2

aman ezikler maç kazanamayıp düşsün küme. biz nasılsa yakalarız azizenin takımını. formayı sersen kafaya oynar bu takım. yakında topçularda iş yok diye forma oynamaya başlar abi merak etme. gelince görüşelim kendine iyi bak.

kutoz
27.08.2006, 16:03
aman ezikler maç kazanamayıp düşsün küme. biz nasılsa yakalarız azizenin takımını. formayı sersen kafaya oynar bu takım. yakında topçularda iş yok diye forma oynamaya başlar abi merak etme. gelince görüşelim kendine iyi bak.

Perşembe toplantıda görüşelim, Serdar. Tatilin tadını çıkar. ;)

since1967_
27.08.2006, 16:31
Perşembe toplantıda görüşelim, Serdar. Tatilin tadını çıkar. ;)

abi seni tek bıraktık ikimizde yokuz ama idare et. bu perşembe foçadayım kampta dönünce ayrıntılı görüşelim bir isteğin olursa izmirden iletmen yeter abi. öpüyorum kendine dikkat et. sağlıcakla kal.

selcuk
27.08.2006, 18:51
ali güzeldal da gollerini siralamaya devam ediyor

sweetrose
27.08.2006, 18:57
Kezman'a 8.5 Milyon avro ödendi iddiası..

İspanyol radyosu Cadenaser, Fenerbahçe'nin Sırp Mateja Kezman'ı transfer etmek için Atletico Madrid'e 8.5 milyon Avro bonservis bedeli ödediğini iddia etti..

Atletico Madrid'in Kezman'ı geçtiğimiz sezon yaklaşık 9 milyon Avro'ya Chelsea'den aldığını belirten Cadenaser, İspanyol kulübünün Sırp futbolcudan kar edemediğini, sadece hemen hemen aldığı fiyata sattığını ifade etti.

Transferin resmileşmesi için pazartesi günü gelecek banka garantisini bekleyen Atletico Madrid Kulübü ise yaptığı açıklamada, Kezman'ın transferinden ne kadar aldıklarını açıklamadı.

sweetrose
27.08.2006, 18:58
Bugüne dek iki takım arasında yapılan 30 maçta bordo-mavililerin galibiyetlerde 19-4 üstünlüğü bulunuyor. 7 karşılaşmada ise taraflar sahadan beraberlikle ayrıldılar. Trabzonspor, 46 gol atarken kalesinde 19 gol gördü.

Trabzonspor, ligde rakibiyle Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yaptığı maçlarda yenilgi yüzü görmedi.

Bordo-mavili takım, sahasında 15 maçta, 12 galibiyet ve 3 beraberlik elde etti.Karadeniz ekibi 29 gol atarken, 6 gol yedi.

Trabzonspor, sahasında Denizlispor karşısında 4 sezondur galibiyetle ayrılıyor.

Bordo-mavililer, 2002-2003 ve 2003-2004 sezonunda 1-0, 2004-2005 ve 2005-2006 sezonunda ise sahadan 3-0'lık galibiyetlerle ayrıldı.

Murat Acar
27.08.2006, 19:18
Deivid Türk olacak !Fenerbahçe’nin yeni transferi Deivid, Türk vatandaşlığına geçecek.27 Ağustos 2006 14:45Fener'in yeni transferi bugün İstanbul'da olacak. Brezilya Milli Takımı'nda oynamadığı için Türk vatandaşlığına geçecek Sambacı yerli sayılacak.

Fenerbahçe, Kezman'dan sonra Deivid Souza'ya da kavuşuyor. Brezilya Milli Takım forması giymeyen ve Türkiye A Milli Takımı'nda oynama şartlarına uyan Deivid Souza vatandaşlık için başvuracak. Bakanlar Kurulu ve Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in onaylaması halinde Deivid, "Davut" adını alarak Nobre ve Aurelio gibi yerli statüsünde sayılacak. Böylece Fenerbahçe'ye bir transfer hakkı daha doğacak.

-----------------------------------------------------
bu işin gerçekten cılkını çıkardılar.neiştir anlamadım.gerçekten doğruysa bu haber bunların sorumlusu federasyondur.yazık inanın yazık...
birde bir şey soracağım bu dievid de souza yı geçen yıl biz transfer etmek istemiş ama gerçekleştirememiştik sanırım gece 02 lere kadar bu çocuğun maçını seyretmek için beklemiştim.Yanlış hatırlamıyorsamm..

A.T.R
27.08.2006, 23:30
Yawrum Sakarya ha gayret son 5 dakika skor tatangalar :1 Ezikbahce:0

Emre B.
27.08.2006, 23:38
Sakarya 2 yaptı.

A.T.R
27.08.2006, 23:40
heeeyyyyt tatnagalar :2 Ezikbostan:0 Kodular pimaşı heheehee

Emre B.
27.08.2006, 23:42
Fener 2-1 yaptı

Remzi
27.08.2006, 23:44
ahanda maç bitti ezikbostan:D şoka uğradı:D puan farkını da indirdik:D

antagonist
28.08.2006, 00:00
Yattara korkusu!
Trabzonspor'da Denizlispor karşılaşmasında sakatlanarak oyundan çıkan Yattara'nın kasığında açılma olabileceği ve en az 1 ay sahalardan uzak kalabileceği ifade edildi. Gineli oyuncunun kesin durumunun çekilecek MR ve yapılacak kontrollerden sonra belli olacağı ifade edildi.

Kaynak:superspor.com

İnşallah doğru değildir bu haber

ahmetto
28.08.2006, 08:51
inşallah değildir.Adam gibi bir oyuncumöuz vardı onuda kaybetmesek bari

Travelair
28.08.2006, 09:07
Şimdilik yeterli... Necmi Perekli

Perşembe akşamı Apoel maçıyla moral bulan bordo-mavililer dün akşam da Denizlispor engelini zor da olsa geçmeyi başardı. Apoel maçının bereketi tribünlere yansıdı ama aynı bereketi saha içerisinde pek fazla göremedik. Denizlispor karşısında çok daha farklı bir Trabzonspor bekliyorduk. Ama olmadı. Şu bir gerçek ki Trabzonspor tam kapasitesiyle oynayamıyor. Kesik kesik, yani öksürerek oynamaya gayret ediyor. Oyun içinde devamlılık olmadığı gibi, futbolcuların bireysellikleri de çok düşük. Futbolculara tek tek baktığınızda hepsi iyi ve başarılı görünüyor. İnsanın aklına gelmiyor değil hani, "Bu oyuncular acaba dublör mü kullanıyor yoksa?" diye. Sebastian'ın bilmesi gerekiyor artık: Bu oyuncularla bu takımın 4-4-2 oyun düzeniyle saha içi tatbikatında başarı sağlayabilmesi mümkün değil. Bu nedenle hocanın derhal eski klasik düzene yani, 3-5-2'ye dönmesi mecburidir.

Nereye kadar?
Evet, Trabzonspor kazandı... Ancak oynadığı futbol kalitesiyle vasatın üzerine çıkamadı. Bakalım bu oyun tarzı ve mantalitesiyle bu takım nereye kadar gidecek. Çok iyi biliyorum... Maçın ardından herkes kendince bir savunma içerisinde olacak ve mazaret üretecekler. Hava sıcak, nem oranı fazla, gereken performansı müsabakaya taşıyamadık, falan filan... Hepsi bir yana, şu bir gerçek ki Trabzonspor dünkü maçı belki kazandı ama ilerisi için verdiği mesajlar pek iyi değil. Bu nedenle milli maç nedeniyle verilen aranın çok iyi değerlendirilip, fert ve takım olarak mutlaka sabit oyuncularla, kendine has bir sistemin bulunup müsabakalara taşıması gerekmektedir.

Travelair
28.08.2006, 09:09
Sistemsizlik Lemi Çelik

Dünyada şampiyonluğa oynayan büyük takımların hiçbiri 8 ayda 18 futbolcu almaz. Eğer alırsa başarılı olma şansı yoktur. Veya büyük takım olamaz, şampiyonluğa oynayamaz. En yakın örneği Fatih hocanın G.Saray'daki dönemidir. Sayın başkan ve yönetim kurulu çok büyük hedeflerle Trabzonspor'a gelmişlerdir. Sayın başkan "Üç yalacadiyerek Trabzonspor taraftarına büyük umutlar vermiştir. Fakat görünen o ki maalesef bu umutlar hayal kırıklığı yaratmıştır. Bir de Fatih'i satmıştır. Fatih gibi bir santrforunuz olmayınca takımınız bütün vurucu gücü yok olmuş demektir. Oyunu rakip sahaya yığamazsınız, ofansif kolektif anlayışta bir türlü istediğiniz sistem ve taktiksel varyasyonları geliştiremezsiniz, kendi sahanızda küme düşmeye oynayan bir ekip karşısında bile kazansanız bile ezik ve mahkum oynarsınız. Bu oyun Trabzonspor'a hiç yakışmıyor. Üç santrfor alıyorsunuz, Ersen Martin, Umut ve Ömer Rüçü de kulübede oturuyor. Ve aynı özellikte bir sürü futbolcu sahada. Madem oynatmayacaksınız bu kadar para verip bunları neden aldınız?

Ezik ve mahkum
Bu takımın hangi sistemle, nasıl bir taktikle sahaya çıktığını bir düşünün. Santforsuz, sistemsiz, düzensiz bir takı oldu Trabzon. Zannediyorum önümüzdeki haftalarda yıldız diye aldığınız futbolcuların birçoğu kulübede oturacak. İçeride ve dışarıda ezik ve mahkum oynayacaksınız. Sahaya çalım atma ve dripling özelliği fazla olan oyuncularla çıkıldığı için takım kolektif oyun anlayışını sahaya yansıtamayacak ve tüm rakipleri karşısında kötü oynamaya mecbur kalacaktır. Birisi sol bek Murat'a ters kademeye girmeyi öğretsin, çok acil.

Travelair
28.08.2006, 09:11
Santrforsuz bu kadar Bülent Gürkan

Trabzon ve Denizli ilk üç haftayı birer puanla tamamlamış. Dün oyuna bakınca iki takımın da neden ligin dibinde yer aldığı bir kez daha anlaşıldı. Lazaroni, denemelerine Denizli maçında da devam etti. Rakip savunmayı rahatsız edebilecek, arkadaşlarına boş alanlar açabilecek iki forvet Umut ve Ersen Martin yedek. Santrforsuz Trabzon evinde bile rakibini zorlayamıyor, pozisyon üretemiyor. Marcelinho'nun ilk 45 dakikadaki tek olumlu hareketi attığı goldü. Brezilyalyıldız kontenjanını kullanıyor, 'eli belinde' kendisine top bekliyor. Yattara ve Gökdeniz de aynı şeyi yapınca Trabzonspor orta sahası rakipler için 'yol geçen hanoluyor.

Orta saha Denizli'nin
Denizlispor'un sol kanat oyuncusu Mustafa Keçeli en az on kez Trabzonspor'un sağ kanadından bindirme yaptı. Keza Yusuf da orta sahada hiçbir mukavemetle karşılaşmadan elini kollunu sallayarak futbol oynadı. Trabzonspor'un eski futbolcularından Selahattin biraz becerikli olsa Denizli'nin ilk yarıda beklediği golü bulması işten bile değildi. İkinci yarıda Denizlispor beraberlik için daha ofansif oynamaya başladı, geride boş alanlar bıraktı. İlk yarıda sahada pek görünmeyen Yattara ve ikinci yarıda oyuna giren Umut rakip kalede pozisyon buldular ama golü bulamadılar. Gökdeniz ve Ömer Rza'nın maçın sonlarında kaçırdıkları net pozisyonlar taraftarlara saç baş yoldurdu. Ve bir kez daha görüldü ki iyi bir golcü alınmazsa Trabzonspor'un gidişi hiç de iyi değil.

antagonist
28.08.2006, 12:28
Oyuncumuz Hasan Üçüncü sarı kart cezası nedeniyle UEFA Kupası 1.Tur ilk karşılaşmasında Osasuna’ya karşı forma giymeyecek.

2.Ön Eleme turunda oynanan iki Apoel karşılaşmasında da birer kart gören futbolcumuzun cezası UEFA tarafından kulübümüze tebliğ edildi.

Buna göre Hasan 14 Eylül 2006 tarihinde Trabzon’da oynanacak olan maçta görev alamayacak.

a f s
28.08.2006, 13:16
12:40
28 Ağustos 2006 / Pazartesi

(A) Milli Futbol Takımı'nın 2008 Avrupa Şampiyonası Grup Eleme karşılaşmasında 6 Eylül'de Frankfurt Commerzbank Arena Stadı'nda Malta'yla karşılaşacak kadrosu ve programı açıklandı.
Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim tarafından açıklanan kadroda, Fenerbahçe'den 6, Galatasaray'dan 5, Beşiktaş'tan ise 2 oyuncu yer aldı.
Bu arada Fatih Terim, en son İsviçre ile geçtiğimiz yıl Ekim ayında oynanan Dünya Kupası Grup Eleme Baraj maçında kadroya çağırdığı Galatasaraylı Ergün'ü, 10 ay sonra yeniden milli takım kadrosuna aldı.
A Milli Takım'ın kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:
Rüştü Reçber, Volkan Demirel, Can Arat, Mehmet Aurelio, Tuncay Şanlı, Tümer Metin (Fenerbahçe), Tolga Seyhan, Orhan Ak, Arda Turan, Ergün Penbe, Hakan Şükür (Galatasaray), Gökhan Zan, İbrahim Toraman (Beşiktaş), Mehmet Topuz, Gökhan Ünal (Kayserispor), Özden Öngün (Konyaspor), Hüseyin Cimşir (Trabzonspor), Yıldıray Baştürk (Hertha Berlin), Nuri Şahin (Borussia Dortmund), Nihat Kahveci (Villarreal), Fatih Tekke (Zenit Petersburg), Halil Altıntop, Hamit Altıntop (Schalke 04)

29 AĞUSTOS'TA TOPLANIYORLAR

(A) Milli Takım 29 Ağustos Salı günü saat 17.00?de Polat Renaissance Otel'de toplanacak.
Milliler, İstanbul'daki hazırlıkları çerçevesinde 30 Ağustos Çarşamba günü saat 10.30 ve 19.30 ile Perşembe günü saat 10.30'da Florya Metin Oktay Tesisleri'nde birer antrenman yapacak. Milliler aynı gün akşam Mercedes'in 10. Yıl Gala Yemeğine katılacak.
1 Eylül Cuma günü saat 08.30'da Frankfurt'a hareket edecek Milli Takım, aynı akşam saat 20.00'de Spvgg Ingelheim takımıyla bir hazırlık maçı oynayacak. Commerzbank Arena Stadı'nda oynanacak karşılaşma basına açık olacak. Milliler kamp boyunca Kempinski Otel Gravenbruch'da konaklayacak.
Milli Takım 2, 3, 4 ve 5 Eylül günlerinde saat 18.30?da birer antrenman yapacak. Frankfurt'taki idmanlar Langen sahasında yapılacak. (A) Milli Takım, 6 Eylül Çarşamba günü saat 20.00'de oynanacak Malta karşılaşması sonrası özel uçakla yurda dönecek.

TERİM İKİ KEZ BASIN TOPLANTISI YAPACAK

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 30 Ağustos Çarşamba günü saat 14.00'te Polat Renaissance Oteli?nde bir basın toplantısı düzenleyecek.
Terim, 5 Eylül Salı günü yerel saatle 14.00'te milli takımın Frankfurt'da kaldığı otelde bir kez daha basın mensuplarıyla biraraya gelecek.
31 Ağustos Perşembe günü saat 13.30'da ise basın mensupları milli takım futbolcularıyla Polat Rennaissance Otel'de röportaj yapma fırsatı bulacaklar.

champions
28.08.2006, 16:12
Kezman'ın sözleri çok konuşulacak!
Fenerbahçe'nin, İspanya'nın Atletico Madrid kulübünden transfer ettiği forvet oyuncusu Mateja Kezman, kendisini 4 yıllığına sarı lacivertli renklere bağlayan imzayı attı.

Sırp futbolcu Kezman, imza töreni öncesinde düzenlediği basın toplantısında, bir gazetecinin "Hakan Şükür'ü tanıyor musunuz?" sorusuna tepki çekecek bir cevap verdi. Mateja Kezman bu soruya, "Hakan Şükür'ü tanıyorum, ancak yanlış kulüpte oynuyor" diye cevap verdi.

Öte yandan Galatasaray'ın Sırp futbolcusu Sasa İliç'le çocukluk arkadaşı olduğunu belirten Kezman, İliç'in İstanbul ve Fenerbahçe hakkında iyi şeyler söylediğini belirtti.

DeAgLeMaNyAq
28.08.2006, 16:42
Hasan Avrupa’da cezalı

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/280806hasan.jpg

Oyuncumuz Hasan Üçüncü sarı kart cezası nedeniyle UEFA Kupası 1.Tur ilk karşılaşmasında Osasuna’ya karşı forma giyemeyecek.

2.Ön Eleme turunda oynanan iki Apoel karşılaşmasında da birer sarı kart gören futbolcumuzun cezası UEFA tarafından kulübümüze tebliğ edildi.

Buna göre Hasan 14 Eylül 2006 tarihinde Trabzon’da oynanacak olan maçta görev alamayacak.

Resim şahane... :)

Nytre
28.08.2006, 16:46
güzel bir haber (mi?)

a f s
28.08.2006, 18:39
18:05
28 Ağustos 2006 / Pazartesi Milliyet

Trabzonspor, Denizlispor'dan Mustafa Keçeli ile anlaştı...

Trabzonspor, uzun süredir kadrosuna dahil istediği Denizlisporlu Mustafa Keçeli'nin transferini olumlu sonuçlandırdı.
Kulüp asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, AA muhabirine, Mustafa Keçeli konusunda Denizlispor ve futbolcuyla anlaşma sağladıklarını söyledi.
Trabzon'da bulunan futbolcuyla büyük olasılıkla yarın resmi sözleşme yapılacağı öğrenildi.

Emre B.
28.08.2006, 19:20
Mustafa Keçeli’yle anlaşma sağladık
Yönetim kurulumuz Denizlispor’un başarılı sol kanat oyuncusu Mustafa Keçeli ve kulübüyle her konuda anlaşma sağladı. Buna göre bugün yapılan son görüşmenin ardından eşyalarını ve ailesini almak üzere Denizli’ye gidecek olan Mustafa perşembe günü kulübümüzle resmi sözleşme imzalayacak.

28.08.2006 19:01:00

firidin
28.08.2006, 20:37
ya arkadaslar ttv uyduda varsa bana frekansı
verebilirmisinz_?

Burçak
28.08.2006, 20:40
benim bildiğim yok.
www.trabzontv.com (http://www.trabzontv.com)

ben geçenlerde trabzon tv ye bi mail gönderdim.
hani bazı kanallar da haber bültenlerini izleyebiliyorsunuz ya istediğiniz saatte tekrarını. trabzon tv ninde belki bu akşam ki gibi olan spor programlarının tekrarını netten yayınlayabilirler diye istekde bulundum. ama ne yazıkki bi cevap gelmedi. bunu hep beraber yaparsak belki ses getirir. gerçi benim gönderdiğim maili kim okudu bilmiyorum. aradamı kaynadı tekl olduğu için oda meçhul. ama bu konu için bi girişim yapsak olmaz diye bişi yok. hatta benim aklımda Halil Şanlı ya bu konuyu açmak var.

dinceraydogan
28.08.2006, 20:58
Oyuncumuz Hasan Üçüncü sarı kart cezası nedeniyle UEFA Kupası 1.Tur ilk karşılaşmasında Osasuna’ya karşı forma giymeyecek.

2.Ön Eleme turunda oynanan iki Apoel karşılaşmasında da birer kart gören futbolcumuzun cezası UEFA tarafından kulübümüze tebliğ edildi.

Hasan ile hüseyinin değerini onlar olmadığı bir maçta anlarsınız en azından formaları terli

tirabzonli
29.08.2006, 00:44
Moskova: Fatih Tekke Zenit'teki Gollerine Devam Ediyor
Doğalgaz devi "Gazprom" şirketinin patronluğunu yaptığı Zenit Sanit Petersburg'un, sahasında Amkar'ı 2-0 mağlup ettiği karşılaşmada milli futbolcu Fatih Tekke, takımının ilk golünü kaydetti.

Doğalgaz devi "Gazprom" şirketinin patronluğunu yaptığı Zenit Sanit Petersburg'un, sahasında Amkar'ı 2-0 mağlup ettiği karşılaşmada milli futbolcu Fatih Tekke, takımının ilk golünü kaydetti.

Rusya Premier Ligi'nin 17. haftasında sahasında Perm Kenti temsilcisi Amkar ile karşılaşan Zenit Saint Petersburg, 27. dakikada kullanılan köşe atışında milli futbolcu Fatih Tekke'nin topa dokunarak ağlara gönderdiği golle karşılaşmanın ilk yarısını 1-0 önde tamamlarken, Zenit, ikinci yarıda Ildar Akhmetzyanov'un kendi kalesine attığı golle sahadan 2-0'lık galibiyetle ayrıldı.

Zenit formasıyla sahaya çıktığı daha önceki ilk üç maçta 2 gol kaydeden Fatih Tekke, Amkar karşısında attığı golle ve sergilediği mükemmel oyunla büyük beğeni topladı.

16 takımlı Rusya Premier Ligi'nde son maç öncesi 10. sırada bulunan Zenit, Amkar galibiyetiyle 5. sıraya yükseldi. (İhlas Haber Ajansı)

ts_fan
29.08.2006, 00:48
Tam çıkacakken okuduğum son dakika haberine bak!!!:mad:
Ne alaka diye sorsam ve bu mesajı silmenizi istesem çok mu kaba olurum?

Berat
29.08.2006, 00:49
Oğuz golü 52. dakika civarında attı..

tirabzonli
29.08.2006, 00:50
Seni mi kıracam kardeş siliyim de.Gıcığıma gitti haber.Sanki böyle efsaneymiş gibi anlatıyorlar.Haber düpedüz yalan.

ts_fan
29.08.2006, 00:54
Tamam işte gıcığına gittiyse siliver mesajını, iyi geceler;)

tirabzonli
29.08.2006, 01:05
http://img163.imageshack.us/img163/6449/golcw1.jpg

tirabzonli
29.08.2006, 01:09
Joaquin Valencia'da
İspanya La Liga ekiplerinden Valencia, Real Betis'te forma giyen İspanyol orta saha oyuncusu Joaquin'i renklerine bağladı.

Valencia, Real Betis'in İspanyol sağ kanat oyuncusu Joaquin'i 25 milyon euro transfer bedeliyle renklerine bağladı ve altı yıllık sözleşme imzalattırdı. Kulübün resmi İntrenet sitesinden yapılan açıklamada, Real Betis'le her konuda anlaşmaya varıldığı ve 25 yaşındaki İspanyol oyuncunun önümüzdeki altı sezon boyunca Valencia forması giyeceği ifade edildi.

Real Betis, Joaquin'in yerine Borussia Dortmund'un Alman yıldızı David Odonkor'u renklerine bağladı.
28.08.2006

Kaynak : İHA
----------------------------------------------
Van Bommel Bayern'de!
Geçtiğimiz sezonun Bundesliga şampiyonu Bayern Münih, Barcelona'da forma giyen Hollandalı orta saha oyuncusu Mark van Bommel'i kadrosuna dahil ettiğini açıkladı.

Barcelona'nın Hollandalı orta saha oyuncusu Mark van Bommel, Bundesliga'nın güçlü takımlarından Bayern Münih'le 3 yıllık sözleşme imzaladı. Pazar günü Almanya'ya gelen ve sağlık kontrolünden geçen 29 yaşındaki başarılı futbolcu için Bayern Münih'in yaklaşık 6 milyon euro ödediği ifade edildi.

2005 yılında PSV Eindhoven'dan Barcelona'ya transfer olan Van Bommel, Michael Ballack'ın Chelsea'ye transfer olmasından sonra Bayern Münih'teki orta saha sıkıntısını gidermek için uzun süredir transfer edilmek isteniyordu.
28.08.2006

antagonist
29.08.2006, 01:40
Ahmet Ağaoğlu Türkiyenin en zengi 61. holdingine sahipmiş.Serveti 500-750 milyon dolarmış...
Kaynak:http://www.milliyet.com.tr/2006/08/28/son/soneko02.asp

Murat Acar
29.08.2006, 09:31
Sol Keçeli'nin

Maçtan sonra Trabzon'da kalan Denizlispor'un sol kanat oyuncusu 3 yıl bordo-mavili formayı giyecek. Sırada ise Cruzeiro'lu Carlos var.

Pek çok oyuncuyu gündemine almasına rağmen Marcelinho'nun transferinden bu yana somut bir adım atamayan Trabzonspor, Denizlispor'un sol kanat oyuncusu Mustafa Keçeli ile prensip anlaşmasına vardı. Bordo-mavili takımın Denizlispor ile oynadığı maçın ardından Denizli'ye dönmeyip, Trabzon'da kalan
Mustafa ile 3 yıllık anlaşmaya varıldığı ve bu transferin bugün kamuoyuna açıklanacağı öğrenildi.

"Hayırlı olsun"
Denizlispor Menajeri Can Çobanoğlu, "Trabzonspor'u kıramadık, Mustafa onlara hayırlı olsun" yorumunu yaptı. Bu arada Mustafa'nın alınmasına rağmen sol kanat için yabancı arayışlarını sürdüren yönetimin, Brezilya Ligi ekiplerinden Cruzeiro'da forma giyen Carlos için girişimlere başladığı öğrenildi. Teknik direktör Lazaroni'nin Carlos'u çok istediği, Brezilya'da bulunan yönetici Faruk Kanca'nın bu transferi bitirmeye çalıştığı da sızan bilgiler arasında.

Yılmaz ŞENOL

tirabzonli
29.08.2006, 11:41
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/290806maynur.jpg
Aynur Samat Dünya şampiyonu
Kulübümüzün sporcularından Aynur Samat, 52 kg.’da Büyükler Dünya Kupası Judo şampiyonasında birinciliği elde ederek altın madalya kazandı.
26-27 Ağustos tarihlerinde Azerbaycan’ın Bakü kentinde yapılan şampiyonada birinciliği elde eden Aynur’u tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

29.08.2006 11:46

sweetrose
29.08.2006, 11:53
tebrikler aynur...

degok
29.08.2006, 13:27
29 Ağustos 2006 12:07Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, takımda yer alan forvet oyuncularına sonuna kadar güvendiğini ve bu futbolcularla başarıya ulaşacaklarını ifade etti. Denizlispor maçında forvetsiz oynamadıklarını kaydeden Brezilyalı teknik adam, “Klasik forvet anlayışı isteyenler daha önceki maçlarda kaçırdığımız golleri hatırlamalı. Bu arkadaşları gol kaçırdıkları için oynatmamak gibi bir düşünce içerisinde olmadım. Futbolcularımın ligde ve UEFA’da gösterdiği performanstan memnunum. ” derken forvetsiz oynayan bir takımın da başarılı olacağını “Sao Paulo da 1992 yılında forvet oyuncusu olmadan ligi şampiyon olarak bitirmişti” sözüyle dile getirdi.

Yeni Şafak
arkadaş teknikdrektörümüzün açıklamasına bakın ya

sweetrose
29.08.2006, 14:29
Bu adam ütopya mı gerçekleştirmek istiyor ne

sweetrose
29.08.2006, 14:57
Yattara Osasuna maçına riskli !

Trabzonspor'da sağ kasık adalelerinde yırtık ve kanama tespit edilen İbrahima Yattara'nın, 14 Eylülde UEFA Kupası 1. Tur ilk maçında İspanya'nın CA Osasuna takımı karşısında forma giymesinin zor olduğu bildirildi.
Kulüp sağlık kurulu başkanı Köksal Güney, Denizlispor maçında sakatlanan Yattara'nın, 3 ile 6 hafta arası sahalardan uzak kalacağını açıkladıklarını hatırlattı.
Güney, Yattara'nın 6 hafta sahalardan uzak kalma olasılığının yüzde 50 olduğunu belirterek, ''Yattara'nın 3 haftada sahalara dönmesi zor. Dönüşü için 1 aylık bir süre olabilir. Beşiktaş maçında forma giyemeyecek. Osasuna maçında da forma giyme ihtimali zor'' diye konuştu.

Köksal Güney, evinde istirahat eden futbolcunun 1 hafta sonra yürüyüşe başlayabileceğini kaydetti.

Sevgi
29.08.2006, 15:08
Sırp futbolcu Kezman, imza töreni öncesinde düzenlediği basın toplantısında, bir gazetecinin "Hakan Şükür'ü tanıyor musunuz?" sorusuna tepki çekecek bir cevap verdi. Mateja Kezman bu soruya, "Hakan Şükür'ü tanıyorum, ancak yanlış kulüpte oynuyor" diye cevap verdi.

dersine iyi çalışmış.

sweetrose
29.08.2006, 15:35
Trabzonspor'un Uefa'daki rakibi Ossasuna sahasında Getafe'ye 2-0 yenildi

a f s
29.08.2006, 15:57
14:00 29 Ağustos 2006 / Salı

Trabzonspor yöneticisi Musampa için Hollanda'da
Trabzonspor, Denizlisporlu Mustafa Keçeli'nin transferinden sonra Kiki Kizito Musampa'nın transferini de olumlu sonuçlandırmak istiyor.
Bordo-mavililerin, Musampa'nın transferini bitirmek için yönetim kurulu üyesi İbrahim Baturoğlu'nu dün Hollanda'ya gönderdiği öğrenildi.
Baturoğlu'nun futbolcuyla ön protokol yapıp futbolcuyu Türkiye'ye getirmesi bekleniyor.

Faruk Kanca'dan haber var mı bu arada?

selcuk
29.08.2006, 16:23
Ufukhan ameliyat olacak
Sağ dizindeki menüsküsünde sorunu nedeniyle bugün Memorial Hastanesi’nde sağlık kontrolünden gecen oyuncumuz Ufukhan Bayraktar için ameliyat kararı alındı.

Buna göre Ufukhan yarın sabah aynı hastanede sağ diz menisküsünden bir operasyon geçirecek.

İlk etapta 3 gün hastanede kalması planlanan Ufukhan’ın yaşayacağı iyileşme sürecine göre 3 ile 6 hafta arasında sahalara dönebileceği vurgulandı.

tirabzonli
29.08.2006, 17:39
Trabzonspor'un Gineli yıldızı İbrahima Yattara, Denizlispor maçında sakatlandıktan sonra kaldırıldığı Özel Karadeniz Hastanesi'nde ayağının kırıldığı korkusuyla sabaha kadar ağladı. Eşi Aminata tarafından teselli edilmeye çalışılan Yattara'yı doktorlar güçlükle sakinleştirebildi. Aşırı sıcak ve sakatlığının ciddi olmasından korktuğu için depresyona girdiği ifade edilen Yattara'ya sakinleştirici iğne yapıldı. Yattara'nın sağlık durumuyla ilgili konuşan yönetim kurulu üyesi ve sağlık kurulu başkanı Köksay Güney, 'Oyuncumuzun 3 ila 6 hafta arası sahalardan uzak kalacak. Yattara'nın sağ kasık adalelerinde yırtık ve kanama tespit edildi. Tedavilere vereceği cevaba göre UEFA Kupası 1. tur ilk karşılaşmasında oynayacağımız Osasuna maçına yetiştirilmeye çalışılacak' dedi. Bu arada, Apoel maçlarında toplamda iki sarı kart gören Hasan Üçüncü'nün Osasuna maçında görev alamayacağı bildirildi. Öte yandan Trabzonspor, Denizlispor'un orta saha oyuncusu Mustafa Keçeli ile üç yıllığına anlaştı. Tecrübeli futbolcu bugün sözleşme imzalayacak.

Akşam

Travelair
30.08.2006, 09:46
“İçim rahat”

Burası petersburg... ve söz Kral Fatih Tekke’de: ‘Dünyalar kadar sevdiğim kulübüme saha içi emeğin dışında para da kazandırdım. Ünlü ekipler de istedi ama Zenit kadar para vermedi. Ben de takımımı düşündüğüm için burayı seçtim.’ 30.08.2006

Navsky Prospect’te buldum uzun uğraşlardan sonra Fatih Tekke’yi... Tarihe damga vurmuş bu caddede yürümek değişik bir duygu. İşte Rusların deyimiyle ‘Sultan’ı tek başına yürürken görüyorum aniden, elleri cebinde bakınıyor...

Dünyayı sarsan devrimci hareketin başladığı yer Navsky ama şimdi ‘Sahibinden ve kullanılmış Komünizm’ satıyorlar bu caddelerde. Ekmek parası olmuş yaşanmış hayatlar ‘Kapitalizm’in kucağında...

Fatih biliyor muydu acaba o yürüdüğü sokaklarda kaç milyon kişinin kellesi gitmiş ideolojiler, rejimler uğruna. Benim de çok bildiğimden değil bakmayın, üniversite dağarcığıma ek olarak azıcık da okuyup geldim buraya. Ama farz oldu ilk fırsatta tekrar gelmek.

Tekke’nin karşısına çıktığımda ‘Niye geldin, ben röportaj yapmak istemiyorum?’ demez mi ‘komünizmin göbeğinde’. Daha yeni ‘merhaba’ demiştik halbuki... Aldı mı beni stres, zaten oteller fahiş fiyatlarda, taksi yok, sokaktan araba çevirip gidiyorsunuz, 3,5 saatlik uçak yolculuğuyla gelmişim, sinir basmış! Bir de Fatih’in sürprizi...

Muhabbetimizin ilerlediği hatta ‘artık benim de ağabeyim boyutuna’ geldiğimiz tatlı dilli Salih Ağabey’i kendisiyle konuşmuş ve Fatih de ‘ok’ vermişti ama şaka yapıyordu herhalde. Yapmıyormuş da neyse ki ikna etmeyi başardık ve sevmediği basına ilk röportajı verdirdik...
İşte kesintisiz muhabbetimiz;

Avrupa'ya gideceğini düşünürken hedeflerine uygun olmadığını söylediğin bir takıma geldin.
Ne demeye getireceksin, para için mi geldim yani? (Sinirden patlayacak gibi. Basına bu ne öfke!)

O anlamda söylemedim. Seni Arsenal’de görseydim daha memnun olurdum örneğin...
Kulüp verseydi giderdim. Everton, Blackburn, Hertha Berlin’e de gidebilirdik ama kulüp bonservis parası olarak çok yüksek meblağ istediği için buraya geldik. İnsiyatif elimde değildi. Ancak sözleşmem bittiği zaman bu insiyatifi kullanabilirdim. İstendiği için Zenit’e geldim ve burada gayet mutluyum. Rusya Ligi’ndeki takımlar Türkiye’deki takımlardan daha kaliteli gibi geliyor bana. Önce farklı düşünmüştüm ama oynayıp seyrettikçe Türkiye’den daha kaliteli görmeye başladım.

Rusya Ligi’ne senin gözünden bakabilir miyiz?
Burada CSKA, Lokomotif Moskova gibi güçlü takım ve oyuncular var. Rusya Milli Takımı’ndan ve Norveçli, Güney Koreli milliler var. Kesinlikle iyiler. Türkiye’nin sıkıntıları çok var. Burada oynayabilecek kalitede çok oyuncu var ama mantalitede eksiklikler var. Türkiye’de çoğu şey değişmez. Türk futbolcusu rahat olmadığı, dış baskılar bitmediği sürece hiçbir şey olmaz. Bu stresle başarılı olma şansları yok.

‘Çok rahatım ve kafamı tamamen oyuna verebiliyorum’ diyorsun net olarak.
Evet.

Avrupa’ya giden futbolcular, eğer gurbetçi değilse isyanları oynayıp dönmek istiyorlar. Sende böyle bir şey görmedim.
İsyanım olmaz. Gayet rahatım sadece bileğim biraz ağrıyor ona canım sıkılıyor. Mutluyum. Türk futbolunun içindeki negatif ortamdan uzaktayım. Rahatım, insanların ilgi alakası gayet seviyeli.

Türkiye’de çok stres içinde miydin?
Türkiye’de en başarılı futbolcu da olsanız mutlu olamıyorsunuz. Avrupa’dan oyuncular gelir Türkiye’ye ve bizim oyuncular onları anlamazlardı. Örneğin; ‘adaptasyon dönemi’ deyip dururlar.

Şimdi onları anlıyor musun?
Vallahi çok zormuş. Güzel bir soru bu.

Sağol beğendin yani sorumuzu.
Evet (Gülüyor, neyse rahatladı)... Allahtan gelir gelmez gol attım ve lig devam ediyordu. Bunlar çok önemliydi. Lig dönemi oyuncuların anlaşması daha rahat oluyor. Gülüyorsunuz, üzülüyorsunuz, seviniyorsunuz, gol atıp yiyorsunuz ve böylece bir şeyler paylaşıyorsunuz. Eğer kamp olsa var ya, günler geçmezdi ve nasıl anlaşacaktık bilmiyorum. İdmandan odana git gel, başka ne yapacaktın. Şimdi deplasmana gidiyoruz filan hareket var.

Arkadaş edindin mi hemen?
Evet aradaki diyalogları geliştiren bir kaç çocuk var. Sevimli arkadaşlar. Dil bilmiyorsun zor tabi, yardımcı oluyorlar. Gerçekten zormuş. Bize gelen oyuncular hep ‘alışma süreci’ derlerdi, ben de içimden düşünürdüm ‘Futbolda ne süreci yahu, futbol işte’ derdim, ama geldim ve gördüm, gerçekten varmış. Sahanın içerisinde seni anlamaları lazım, sen de onları anlamalısın.

Saha içinde sıkıntın çok var mı?
Takımla ilgili ciddi problemlerim var, çünkü daha henüz birbirimizi anlayamadık hâlâ. Yanında oynadığın adam forvet, senin ne zaman ön direğe koşacağını bilmiyor. Ortayı yapacak adam seni tanımıyor. Ama Türkiye'deki arkadaşın çok iyi biliyor ki; Fatih ön direğe gelecek. Veya Fatih burada verkaça girecek, araya koşacak. Geçen hafta sıkıntı o kadar arttı ki baktım olacak gibi değil, başladım orta sahaya gidip top almaya. Normalde hiç gitmemem lazım. Mecburen başka görevler üstlendim.

Kendi ekmeğini kendin çıkartıyorsun.
Aynen öyle. Ama başarı geldikçe mutlu oluyorsun ve onlara katkı yaptığını düşündükleri için diyaloglar olumlu gelişiyor.
Türkiye’ye gelen yabancılara ‘Hangi Türkçe kelimeleri öğrendin?’ diye sorarlar.

Rusça kelimeler kaptın mı?
'Teşekkür ederim'u, ‘Seviyorum’u öğrendim.

O niye?
‘Çayı seviyorum’ diyor, çay istiyorum. Çay da çay zaten. Aynı. Güle güle, iyi akşamlar, sabah, öğle, akşam yemeği, merhaba, görüşürüz...

Peki saha içinden kelime yok mu?
Yok ne olacak ki? ‘Davay davay’ sadece. ‘Hadi hadi’ demek.

Kafaya yükseldin daha müsaitsen bana bırak nasıl diyorsun?
Onları İngilizce hallediyoruz.

Biliyorsun İngilizce...
Anlaşacak kadar.

Türkiye’ye gelen forvetlerin haftalarca gol atamadığı oluyor. Sen biraz şanslısın galiba! 7 hafta gol atamasan ne olurdu?
Tabi canım atamasan yandın. Düşünsenize adamlar tarihlerindeki en pahalı transferi yapmışlar gel 7 hafta gol atama. Taraftarın, hocanın, yönetimin güvenini kaybedersin ayrıca kendine de inancın kalmaz. Ama bu, futbolcunun kaliteli olup olmadığını göstermez.

Gol attığında farklı insanlara koştun. Neler hissettin?
Sevindim mi kime koşacağım. Artık onlar benim taraftarım.

Rus basınıyla aran nasıl?
Sadece Cuma günü basına açık idman, gelip seyrediyorlar. Onun dışında kesinlikle yok.

Günlerin nasıl geçiyor?
İdmandan geliyorum. ‘Antalya’ adında bir Türk restoranı var, oraya gidiyorum. Yeni gelen Türkler oluyor onlarla sohbet ediyorum. 2-3 saat takılıp otele gelip İngilizce çalışıyorum, bir de yatıyorum. Gördüğün gibi tur atıyorum.

Tanıyan çok oluyor mu?
Hayır daha tam tanımıyorlar. Ya da sokakta dolaşmama inanamıyor olabilirler (gülüyor).

Bugüne kadar ingilizce öğrenmemene yanıyorsundur herhalde?
Ya! Benim dil öğrenememe rahatsızlığım var. Çalışıyorum çalışıyorum olmuyor. (Kahkaha atıyor, yürü Fatih Tekke. Sinir harbi bitti omuz omuza koşacağız az sonra)
Herkes Okan ve Emre’nin İtalya’ya gidişinde kulübe kazandırmadığı parayla senin kazandırdığın parayı karşılaştırıyor. Genelde futbolcularda kulüpçülük yok profesyonellik vardır. Buraya gelmeyebilirdin ama yapmadın.
Olayın duygusal tarafı bu evet. Yaşadıkça, Trabzonspor’un benim için ne kadar önemli olduğunu hissettim. Kulübümün kendi iç bünyesi dışında dostları olmadığını gördüm.

Örnek verir misin?
Trabzonspor’a yapılanlar ortadadır. Trabzonspor için her şeyi yaptım. Sahanın içinde başarılı olup olmamak apayrı bir şey, tartışılabilir ama ben ‘kulübüm için bir şey yaptım, kazandırdım’ diyebiliyorum. Daha büyük mutluluk olmaz. Bu da Türkiye’de kimseye nasip olmamış kadar büyük ve pesin bir para. 7 milyon 400 bin euro. Avrupa standartlarının çok çok üzerinde bir para.

Avrupa’da bir takıma gitseydin bu kadar kazandırmazdın herhalde!
Yarısını bile kazandıramazdım. Avrupa’da kimse bu paraları telaffuz etmiyor artık. Ama takımımız iyi gitmiyor üzülüyorum. bir şeyler kazandırdım ama karşılığını göremeyince olmuyor.

İhtiyaç var mı sana orada şu anda?
Türkiye’de herkes her şekilde ve kısa sürede unutulur. İşler yolunda gidince unutulur, kötü gidince ortaya çıkarılırsın. Yani belli bir yerde değer olarak durmazsın.

Bu bağlamda soruyorum ‘Yıllarca milli takıma layık görmediler beni’ dedin. Bunu Trabzonspor’da olduğun için mi böyle olduğunu düşünüyorsun?
Kesinlikle. Şu andaki performansımın 10 katında olduğum zamanlar oldu. Kimse değer olarak bakmıyor ki. Yeni yeni Fatih hoca gençlere bakıyor ve 'O' gençler için büyük şans.

Aurelio’nun milli olması konusunda ne düşünüyorsun?
Bu soru neden başkasına değil de bana soruluyor.

Herkese sorulabilir.
Ben nasıl buna cevap vereyim ki, Aurelio çok iyi insan ama açıklama yapmam doğru olmaz.

Neleri garipsedin burada?
Bavulunu kendin taşıyorsun. Türkiye’de malzemeci ağabeylerimiz taşıdığı için geçen maç kramponumu kulüpte unutmuşum. Maç öncesi zar zor yetiştirdik. 2-2’lik maçtan sonra da dünya umurlarında değildi, gülüp eğlendiler. Ne yapacağımı şaşırdım. Bir de sabahın köründe bile herkesin elinde kocaman şişe var içip duruyorlar.

Votka mı?
Bilmiyorum ama bir adam 24 saat nasıl içer anlamadım.

Maçlar kar altında ve çamurda oynandığı zaman performansını etkileyecektir mutlaka.
Karda 3-5 hafta oynuyorlarmış ama kuru soğukta betondan sertmiş. Kesinlikle performansımı etkiler.

Herkes senden 20-30 gol bekliyor.
Yok 61 tane olsun. Nasip. Benim esas yerim forvet arkası. Koydular ileriye beni öyle kaldım. Forveti aslında çok sevmiyorum ama bundan sonra da herhalde değişmez.

Travelair
30.08.2006, 09:47
Fenerbahçe’ye geldin gittin sanki bir ara.
Sorma bunu ya! Varsa da ben hiçbir şey bilmiyorum. Öyle bir şey olsa söylerdim

Ama sanki bir ara oldu bu iş!...
Zenit’teyim. Oluyor muydu, gidiyor muydu geçti... Boşver, yeni gündem yaratmaya gerek yok.

Boşverdim... St. Petersburg’u gelmeden önce araştırdın mı?
Hayır. Ben mimarisinden ‘o’sundan ‘bu’sundan anlamam. Binalar yüksek, aynı hizada ve tarihi. Dışarıdan görünüşleri, nehirler, yerleşimler mükemmel. Gelen herkes hayran oluyor. Vatandaşlarımız dünyanın en güzel yeri olduğunu söylüyorlar.

Şehrin yeni olduğunu biliyor musun?
Evet Petro kurmuş. Akıllıymış (kahkahalarımızın sayısı iyice arttı)
...
Buranın eski adı Leningrad. Almanlarla savaşta buranın kapılarına kadar dayanmışlar. Soğuk çok fazlaymış 1 milyonun üzerinde adam ölmüş biliyorum. Şehrin güzelliği falan benim için önemli değil. Hayatta kalkıp müzeye gitmem.

Devrimci hareketin buradan başladığını biliyor muydun?
Hayır, senden duydum.

Ev baktın mı?
Eşim gelene kadar ev işine bakıyorum, ama beğenemedim. Burada öyle bizdeki gibi evler yok. Beğenmezsem otelde kalırım, ama ne kadar dayanırım bilemiyorum.

Ülke olarak başarılarının devamını diliyoruz. Kolay gelsin...

Mert67
30.08.2006, 09:58
İnşallah 61 gol olcak kaptan.Helal sana.

tirabzonli
30.08.2006, 12:08
Trabzon: Trabzonspor Yöneticisi Kahraman Altuntaş Bıçaklandı
http://www.haberler.com/medya/haber/72/457572_91510_o.jpg

Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi ve Türk Haber-Sen Trabzon Şube Başkanı Kahraman Altuntaş, dün akşam sol kolundan bıçaklandı.

Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi ve Türk Haber-Sen Trabzon Şube Başkanı Kahraman Altuntaş, dün akşam sol kolundan bıçaklandı.

Edinilen bilgiye göre, Zeytinlik Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde evine gitmekte olan yönetici Kahraman Altuntaş, Trabzonspor yönetimine hakaret eden Yasin N. isimli taraftarla tartıştı. Yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Yasin N, Altuntaş'ı sol kolundan bıçakladı. Olay sonrası Fatih Devlet Hastanesi'nde ilk müdahalesi yapılan ve sol koluna dikiş atılan Kahraman Altuntaş taburcu edilirken, Yasin N. gözaltına alındı. (İhlas Haber Ajansı)

selcuk
30.08.2006, 12:29
Barça'da Ronaldinho krizi
Barcelona'da Ronaldinho sıkıntısı... Celta önünde sakatlığı nedeniyle forma giymediği açıklanan Brezilyalı süperstarın oynamamasının arkasındaki nedenin bu olmadığı ortaya çıktı. Teknik direktör Rijkaard ile kavga eden ünlü yıldız rest çekti.
İspanya Ligi’nin en büyük favorisi Barcelona yeni sezona deplasmanda aldığı 3-2’lik Celta Vigo galibiyetiyle girdi.

Ancak Katalan ekibinde Ronaldinho sıkıntısı baş gösterdi. Celta önünde sakatlığı nedeniyle forma giymediği açıklanan Brezilyalı süperstarın oynamamasının arkasındaki nedenin bu olmadığı ifade edildi. Ronaldinho’nun Barça’nın Sevilla’ya 3-0 kaybettiği Süper Kupa finali sonrasında teknik direktör Rijkaard ile kavga ederek, rest çektiği belirtildi. Rijkaard’ın da Ronaldinho’ya tavır aldığı ifade edildi. Bu gelişmeleri yakından takip eden Chelsea ile Milan’ın da transfer teklifleriyle ünlü yıldızın aklını çelmeye çalıştıkları öğrenildi.

Oğuuz
30.08.2006, 12:35
Türkiye’de herkes her şekilde ve kısa sürede unutulur. İşler yolunda gidince unutulur, kötü gidince ortaya çıkarılırsın. Yani belli bir yerde değer olarak durmazsın.
yapma kaptan takım kötüde olsa muhteşemde oynasa seni hiç unutmayacağız en azından ben unutmayacağım, benim için sen türk futbolunda gelmiş geçmiş en büyük futbolcusun..

Recep Çaltepe
30.08.2006, 12:37
Barcelona'da Ronaldinho sıkıntısı... Celta önünde sakatlığı nedeniyle forma giymediği açıklanan Brezilyalı süperstarın oynamamasının arkasındaki nedenin bu olmadığı ortaya çıktı. Teknik direktör Rijkaard ile kavga eden ünlü yıldız rest çekti.
İspanya Ligi’nin en büyük favorisi Barcelona yeni sezona deplasmanda aldığı 3-2’lik Celta Vigo galibiyetiyle girdi.

Ancak Katalan ekibinde Ronaldinho sıkıntısı baş gösterdi. Celta önünde sakatlığı nedeniyle forma giymediği açıklanan Brezilyalı süperstarın oynamamasının arkasındaki nedenin bu olmadığı ifade edildi. Ronaldinho’nun Barça’nın Sevilla’ya 3-0 kaybettiği Süper Kupa finali sonrasında teknik direktör Rijkaard ile kavga ederek, rest çektiği belirtildi. Rijkaard’ın da Ronaldinho’ya tavır aldığı ifade edildi. Bu gelişmeleri yakından takip eden Chelsea ile Milan’ın da transfer teklifleriyle ünlü yıldızın aklını çelmeye çalıştıkları öğrenildi.

Bu ne ya off, süper malzeme.
Yarın gazetelerin başlığı, "Ronaldinho fenere doğru"

Demedi demeyin ;)

a f s
30.08.2006, 12:40
Manşet Haber

Basın Sözcüsü Kafkas: "Kanca'ya teşekkür ediyoruz"
Basın Sözcümüz Zeyyat Kafkas, son günlerde medyada Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu üyemiz Faruk Kanca üzerinde yoğunlaşan spekülasyonlar üzerine bir açıklama yapmayı uygun gördü.

Kafkas, açıklamasında Kanca?nın yönetim kurulunun verdiği görev gereğince Brezilya?da kaldığının altını çizerek, ?Sayın Kanca da bu doğrultuda çeşitli temaslarda bulunmuş, yerinde gözlemler yaparak bize göre son derece sağlıklı bir çalışma süreci geçirmiştir? ifadesini kullandı.

Brezilya?da transfer sürecinin Avrupa?dakinden farklı işlediğinin altını çizen Kafkas, ?Kulübümüzün geçmiş yıllarda yaşadığı tecrübelerden bu doğrultudaki zorlukların bilincindeydik. Yönetim kurulumuz kurum adına yanlış kişilerin eline düşmemek için Sayın Kanca?yı Brezilya?ya göndermiştir ve bize göre de en doğru davranışı sergilemiştir. Futbolcuların değerleriyle kimlikleri arasında yaşanması muhtemel çarpıklıklar yerinde gözlem yöntemiyle etkisiz hale getirilmiş, ciddi sportif ve maddi hataların yapılması engellenmiştir. Biz yönetim olarak futbolcu almak için transfer yapma anlayışının uzağında bir politika izliyoruz. Bu doğrultuda Sayın Kanca?nın Brezilya temasları fahiş hataların yapılmasını engellemiştir? dedi.

Kanca?nın hem ortamı tanıma hem de geniş bir oyuncu portföyü oluşturma doğrultusunda da yararlı çalışmalar yaptığını hatırlatan Kafkas, ?Sayın Kanca, oradaki tüm izlenimlerini ve yaptığı temasları günü gününe kulübümüze raporlayarak ciddi bir çalışma örneği göstermiştir. Bugün elimizde Brezilya Ligi?yle ilgili son derece kapsamlı bilgiler toplanmıştır. Önümüzdeki süreçte mutlaka bu bilgilerden faydalanılacaktır. Zaten kurumsal devamlılık da bu anlayışı zorunlu kılmaktadır? diye konuştu.

a f s
30.08.2006, 12:43
Bu ne ya off, süper malzeme.
Yarın gazetelerin başlığı, "Ronaldinho fenere doğru"

Demedi demeyin ;)

fotomac fener formasi giydirmiştir çoktan yüzyilin yalan haber bombası!

Bir de biz paltabilseydik böyle bir bomba haber!

Hazır renkleri de aynı (uefada oynatabilirmiydik acaba?)

Burçak
30.08.2006, 12:44
Dünya Yıldızı Barca'lı Ronaldinho huzursuz:
İspanya muhabirimiz zavada zingonun söylediklerine göre Ronaldinho nun fenevbahçeye gelebilmek için Takım içinde huzursuzluk çıkardığı belirtiliyor. Yakın çevresinede ne olursa olsun fenevbahçeye gideceğim dediği duyumlar arasında. Bunun üzerine çalışmalarını hızlandıran fenevbahçe yönetimi Ronaldinho ve klübüyle görüşmelere başladı.

fotozpor (bilgisayarımızdaki arızadan dolayı photoshop da Ronaldinho ya fenev forması giydiremedik. af buyurun)

Recep Çaltepe
30.08.2006, 12:48

Arkadaşlar flaş haber!!! Daha doğrusu görüntü.

Bizim fenerlilerden, fotomaçtan neyimiz eksik. Madem öyle işte böyle :D

Burçak
30.08.2006, 12:59
:D renklere karşıda hiç yabancılık çekmemiş dimi. artık forvet hattındada sorun yaşamayız. marce besler onu . yattara sağdan. zaten kendi başına bi takım .

ya ben fazla kaptırmışım kendimi buna. inanmaya başladım:D

tirabzonli
30.08.2006, 13:02
Ronaldinho'ya "Kanca"
Türkiye'ye gelmek üzere Brezilya'dan uçağa binen Faruk Kanca,gazetede Ronaldinho nun ayrılacağı haberini okuyup apar topar tam uçak kalcakken uçaktan indi ve İspanya uçağına bindi.
Kaynak:Bha

Burçak
30.08.2006, 13:09
ya yok yine gelemiycek bakın görün. ispanya uçapı kaçta ki acaba:rolleyes: bari onu kaçırmasa şimdi yaa :eek:

selcuk
30.08.2006, 13:12
uyyyyy gülmeden öldürdünüz beni

Emre B.
30.08.2006, 13:20
Yöneticiye yazık olmuş.

tirabzonli
30.08.2006, 13:27
Trabzon: Trabzonspor'da Lazaroni, 6 Maçta 6 Farklı Kadro Sahaya Sürdü
Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, Turkcell Süper Ligi ve UEFA Kupası maçları olmak üzere 6 maçta 6 farklı kadro sahaya sürdü. Brezilyalı teknik adamın söz konusu maçlarda değişmez isimleri ise takım kaptanı Hüseyin Cimşir ve defansta Milan Stepanov oldu. Lazaroni, iki oyuncuya 6 maçta da görev verdi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, Turkcell Süper Ligi ve UEFA Kupası maçları olmak üzere 6 maçta 6 farklı kadro sahaya sürdü. Brezilyalı teknik adamın söz konusu maçlarda değişmez isimleri ise takım kaptanı Hüseyin Cimşir ve defansta Milan Stepanov oldu. Lazaroni, iki oyuncuya 6 maçta da görev verdi.

Turkcell Süper Ligi'nde istediği sonuçları alamayan Trabzonspor, son olarak UEFA Kupası maçında Apoel karşısında turu atlayarak moral bulurken, Denizlispor karşısında da sahadan galibiyetle ayrılırak sezonun ilk 3 puanıyla sahadan ayrıldı. Denizlispor karşısında bordo-mavili takımın oynadığı futbol ise taraftarları mutlu etmedi. Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, isimleri daha önceden UEFA'ya bildirilmediği için Marcelinho, Ersen Martin ve Musa Büyük'ü UEFA Kupası maçlarında kullanamadı. Brezilyalı teknik adam, lig maçlarında ise sadece yeni transferlerden Marcelinho'ya 90 dakika görev verirken, takım kaptanı Hüseyin Cimşir ve Milan Stepanov'a 6 resmi karşılaşmada görev verdi. Milan Stepanov 6 resmi karşılaşmada 540 dakika forma giyerken, Hüseyin ise 535 dakika forma giydi. Lazaroni, UEFA Kupası maçlarında 90 dakika forma şansı verdiği, Celaleddin Koçak ise lig maçlarında forma şansı vermedi.

Trabzonspor'da 6 resmi maçta ilk 11'de sahaya çıkan oyuncular:

"Kayserispor-Trabzonspor: Jefferson, Ufukhan, Çağdaş, Stepanov, Murat, Hüseyin, Musa, Szymkowiak, Gökdeniz, Marcelinho, Cem

Apoel FC-Trabzonspor:Tolga, Fatih Akyel, Çağdaş, Stepanov, Celaleddin, Yattara, Hüseyin, Hasan Üçüncü, Szymkowiak, Ömer Rıza, Umut

Trabzonspor-Vestel Manisaspor: Tolga, Fatih Akyel, Stepanov, Çağdaş, Murat Ocak, Hüseyin, Hasan, Yattara, Gökdeniz, Marcelinho, Umut Bulut

Gaziantepspor-Trazonspor: Tolga, Ferhat, Stepanov, Fatih, Murat Ocak, Hasan, Hüseyin, Szymkowiak, Marcelinho, Gökdeniz, Umut

Trabzonspor-Apoel: Jefferson, Ferhat, Stepanov, Fatih Akyel, Celalettin, Hüseyin, Hasan, Szymkowiak, Gökdeniz, İbrahim Yattara, Umut

Trabzonspor-Denizlispor: Jefferson, Ferhat, Stepanov, Fatih Akyel, Murat Ocak, Hüseyin, Szymkowiak, Hasan, Marcelinho, Gökdeniz, Yattara". (İhlas Haber Ajansı)

Berberoğlu
30.08.2006, 13:48
Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Altuntaş bıçaklandı.
Bugün, 12:56

--------------------------------------------------------------------------------

AA- Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Kahraman Altuntaş, tartıştığı kişi tarafından bıçaklandı.

Alınan bilgiye göre, Zeytinlik Mahallesi'nde Altuntaş ile Trabzonspor yönetimine hakaret ettiği ileri sürülen Y.N arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi sonucu Y.N, Altuntaş'ı sol kolundan bıçakla yaraladı.

Fatih Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Altuntaş, ayakta yapılan tedavisinin ardından taburcu edildi.

Olayın ardından kaçan Y.N, polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanarak, gözaltı alındı.

LaZoNi
30.08.2006, 14:39
Haber Tarihi : 2006-08-30
SZYMKOWİAK YOLCU

50 BİN $ TEKLİFİ
Sakatlığının ardından, eski performansından uzaklaşan Trabzonspor?un Polonyalı oyuncusu Miroslaw Szymkowiak?I transfer etmek isteyen Başkent ekibi Ankaragücü Bordo-Mavili yönetime teklif yaptı. Szymkowiak?ın bonservisi için Trabzonspor?a 450 bin dolar teklif yapan Ankaragücü, Trabzonspor?dan cevap bekliyor. Szymkowiak?I elden çıkartmak isteyen Trabzonspor yönetimi ise Ankaragücü ile pazarlıklarını sürdürüyor. Szymkowiak?a yurt dışından 2 takımın daha talip olduğu belirtildi.
KANCA BEKLEMEDE
Bu gelişme üzerine, yaklaşık 50 gündür Brezilya?da bulunan Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kanca, olası bir yabancı oyuncu transferin gerçekleşmesi ihtimaline karşı bekleyişini sürdürüyor. Trabzonspor yönetimi, Szymkowiak?ın satılması durumunda Brezilya?dan bir transfer yapmayı planlıyor.

a f s
30.08.2006, 14:53
Trabzon'un ön protokol imzaladığı Musampa sağlık kontrolünden geçti
Trabzonspor'un dün Hollanda'da 3 yıllık ön protokol imzaladığı ve Trabzon'a getirdiği Kiki Kizito Musampa, sağlık kontrolünden geçti.
Kongo asıllı Hollandalı oyuncu kulüp sağlık kurulu başkanı Köksal Güney ile birlikte Fatih Devlet Hastanesi'ne gelerek bazı testlerden geçti.
Güney, futbolcunun sakatlığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, ''Ortopedik olarak da kontrollerini yaptık. Bu konuda herhangi bir sorun yok'' dedi.

Symek den baska derin top atabilen var mi takimda? Yazik çocugun yalnızca biraz morale ihtiyacı var o kadar.

Keleşoğlu
30.08.2006, 15:09
szymek olayı dogrumudur yaw her formsuz oyuncuyu gonderecekmiyiz biz!! satarlarsa aptallık ederler

fanatik_zuzu
30.08.2006, 15:13
satmasınlar yaa mehmet yılmazı satmazken iyiydi szymek e de şans versinler off sinir oluyorum:(

a f s
30.08.2006, 15:45
Kulübümüzün anlaşma sağladığı, Hollandalı futbolcu Kiki Kizito Musampa bugün saat 16.00'de sözleşme imzalayacak.

Dün akşam Trabzon?a gelen ve bugün Fatih Devler Hastanesi?nde sağlık kontrolünden geçen Musampa?nın imza töreni Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde gerçekleştirilecek.

http://www.trabzonspor.org.tr/haber.asp?MainID=448&PID=449&HaberID=34407

Recep Çaltepe
30.08.2006, 15:50
Musampa'dan "yeter artık nolacaksa olsun" pozu :D

Muhalif
30.08.2006, 16:38
Nicola Zigic Santander'de..

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Racing Santander, Sırp oyuncu Nikola Zigic ile 4 yıllık sözleşme imzaladı..
Ajansspor

Bu adamı alabilirdik.. Racing Santander almış.. çok yazık.. 2.02 boy ve tekniğiyle forveti tek başına götürürdü..

emre1inci
30.08.2006, 16:39
Kafkas'tan Faruk Kanca'ya teşekkür..

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, Brezilya'da transfer çalışmaları yapmak üzere bulunan yönetim kurulu üyesi Faruk Kanca'nın son derece sağlıklı bir çalışma süreci geçirdiğini söyledi..

30 Ağustos 2006, 15:20

a f s
30.08.2006, 18:00
Musampa sözleşme imzaladı
Kulübümüzün anlaşmaya vardığı Kongo asıllı Hollandalı oyuncu bugün resmi sözleşme imzaladı.

Sağlık kontrolünün ardından tesislere gelen Musampa burada Yönetim Kurulu üyemiz İbrahim Baturoğlu ve Sağlık Kurulu Başkanımız Köksal Güney?in katıldığı törende kendisini 3 yıl Bordo-Mavili renklere bağlayan mukaveleyi imzaladı.

İmza töreninin ardından bir açıklama yapan Baturoğlu, Musampa?nın Ajax, Bordeux, Malaga, Atletico Madrid ve Manchester City gibi ünlü kulüplerde forma giydiğini hatırlatarak, son derece önemli bir oyuncuyu transfer ettiğimizi duyurdu.

Kiki Musampa da Trabzonspor gibi Türkiye?nin büyük kulüplerinden birine geldiği için son derece mutlu olduğunu vurguladı.Artık kendisi için yeni bir dönemin başladığını kaydeden Musampa, ?Transferim için oldukça zor bir süreç yaşandı. Ancak bundan sonra tek hedefim çalışarak en kısa sürede hazır hale gelmek ve yeni takımıma faydalı olmak? diye konuştu.

Trabzonspor hakkında bilgi sahibi olduğunu kaydeden Musampa, ?Burada Marcelinho, Yattara ve çok sayıda iyi oyuncunun oynadığını biliyorum. Bundan böyle Trabzonspor?un başarısı için çaba sarfedeceğim. Şu anda tek sorunum yorgunluğum? ifadesini kullandı. Musampa sol kanat haricinde defansif ve ofansif orta saha olarak görev yapabildiğini de sözlerine ekledi.

Bu arada Sağlık Kurulu Başkanımız Köksal Güney, imzadan önce Musampa?nın tüm sağlık kontrollerinin yapıldığını ve oyuncuda herhangi bir tıbbi bulguya rastlanmadığını açıkladı.

a f s
30.08.2006, 18:01
Musampa resmen Trabzonspor'da...
Trabzonspor, dün Hollanda'da 3 yıllık ön protokol imzaladığı ve Trabzon'a getirdiği Kiki Kizito Musampa ile resmi sözleşme imzaladı.
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde kulüp yönetim kurulu üyesi İbrahim Baturoğlu ile kulüp sağlık kurulu başkanı Köksal Güney'in hazır bulunduğu imza töreninde Kongo asıllı Hollandalı oyuncu, kendisini 3 yıllığına bordo-mavili renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.
İmza töreninde konuşan kulüp yönetim kurulu üyesi Baturoğlu, Musampa'nın Ajax, Bordeaux, Malaga, Atelitico Madrid ve en son Manchester City takımında 2 sezon kiralık olarak oynadığını belirterek, ''Trabzonspor, kendine yakışan kaliteli bir oyuncu aldı. Musampa'nın Trabzonspor'a fayda sağlayacağına inanıyoruz. İnşallah Avrupa'da diğer takımlardaki başarısını Trabzonspor'da da gösterecek. Transferin tüm camiaya hayırlı olmasını diliyoruz'' diye konuştu.

MUSAMPA: ''MUTLUYUM''
Bordo-mavili takımın yeni transferi Kiki Kizito Musampa ise Trabzonspor ile sözleşme imzalamaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.
Musampa, transferin zor gerçekleştiğini ve zaman aldığını ifade ederek, ''Fakat imzayı attıktan sonra tamamen futbola konsantre olacağım. Transferimi gerçekleştirmeye çalışan herkese teşekkür ederim. Umarım hem ben hem de Trabzonspor için başarılı bir süreç olacak'' dedi.
Trabzonspor'un Türkiye'nin önde gelen kulüplerinden biri olduğunu dile getiren Musampa, takımda Yattara ve Marcelinho'yu tanıdığını ifade etti.
Trabzonspor'un UEFA Kupası 1. turunda eşleştiği Osasuna takımının Hamburg ile Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yaptığı iki karşılaşmayı izlediğini belirten Musampa, ''Çok güçlü takımlar. Bunu oynadıkları iki müsabakada da gösterdiler. Osasuna konusunda oldukça bilgim var'' dedi.
Musampa'nın Trabzonspor'da 14 numaralı formayı giyeceği ve eşyalarını almak üzere ülkesine gideceği için yarın ki çalışmada yer almayacağı bildirildi.

Travelair
30.08.2006, 18:32
Ziyad Nemli’yi anıyoruz
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/300806ziyat.jpg30 Ağustos 1990 yılında kaybettiğimiz kulübümüzün kurucularından, gazeteci- yazar Ziyad Nemli’yi aramızdan ayrılışının 16. yıldönümünde saygıyla anıyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.

tirabzonli
30.08.2006, 19:07
Ali Güzeldal golünü attı yine bugün. Kartal 2-İstanbul bşb 5

Burçak
30.08.2006, 19:15
Arkadaşlar AkçaabatSebatsporumuz bugün saat 16 da başlayan Türkiye kupası eleme maçında Ünyesporu 2 1 yenerek bir sonraki maçı oynamaya hak kazanmıştır.

yaranozlu
30.08.2006, 20:04
http://www.uefa.com/competitions/UEFACup/news/Kind=1/newsId=450945.html

bu linkte yazan haberde uefa komitesi trabzon apoel maçındaki, olaylarla ilgili toplanacakmış, rezalet yaa, tribünlerde meşale yakılıp başka yerlere atılmış falan filan... bıktım yaa, bi işe yaramazlar bi de maddi hasar yaparlar, inş. kapatırlar da... of offff

ErayAkyüz
30.08.2006, 20:50
arkadaslar başkan yardımıcısı bıcaklanmıs aksam saatlerinde taraftarın biriyle tartısmıs ve bıcaklanmıs show haberde gordum

a f s
31.08.2006, 11:42
Szymkowiak bitti
Türkiye Gazetesinin Haberi
31 Ağustos 2006 Perşembe
> Haber: Ö.Faruk Ünal

Lazaroni yedi
Trabzonspor?da transferin son gününde hareketli saatler yaşanacak. Brezilyalı Teknik Direktör Lazaroni ile bir türlü yıldızı barışmayan Polonyalı futbolcu Szymkowiak?ın bileti kesildi. Lazaroni bu futbolcunun yerine Brezilyalı bir oyuncu getiriyor. Polonyalı oyuncunun yerine Fluminenseli 20 yaşındaki orta saha oyuncusu Arouca Da Silva?nın transferinin gerçekleşebileceği öğrenildi. Silva?nın olmaması halinde alternatif isimlerin bulunduğu da kaydedildi.

Kapış kapış
Szymkowiak?a Sivas, Antalya ve İskoç kulübü Celtic talip oldu. Polonyalı oyuncunun menajeri bugün bu transferi netleştirecek. Bu arada Trabzonspor?un gözden çıkardığı oyunculara birçok kulüp talip oldu. Mustafa Keçeli?nin imza atmasıyla sol kanatta gözden çıkarılan Celaleddin Denizlispor?la prensipte anlaştı. Erdinç?in de bugün Sakaryaspor?a imza atması bekleniyor. Bordo-mavililir Ufuk?u da A.Sebat?a verdi.

Bu ne ya! Fatihi sat, Symeki sat, yarin Yattarayi da sat. Borsa gibi olduk hergün yeni gelenler gidenler. Nerde kadro istikrari, takım olma, uyum. Bitmiycek mi bu uyum süreci geçiş dönemi, geleceğin takımı hikayeleri. Elimizdeki değerlere sahip çıkmadan nasıl olacak bu işler.
Takımda dikey, derin top atabilen yüreğiyle oynayan Symek'i satmayın. Azıcık moralle eski haline gelsin en iyi transferimiz olacak.

a f s
31.08.2006, 11:49
Milli takımın Frankfurt'ta Malta ile seyircisiz oynayacağı maçta ilginç uygulama. Coca Cola Ay Yıldızlı takımı daha önce Aston Villa'nın yaptığı yöntemle destekleyecek...
31 Ağustos 2006 09:20
Yazı boyutunu büyütmek için

"Seni yalnız bırakır mıyız sandın?"
A Milli Futbol Takımımız, 6 Eylül?de Euro 2008 elemelerindeki ilk maçında Malta ile karşılaşacak. İsviçre maçında yaşanan olaylar nedeniyle önce 6 maç yurtdışında ve seyircisiz oynama cezası alan ay yıldızlılara bir iyi haber UEFA?dan gelmiş ve ceza 3 maça inmişti. Malta maçına hazırlanan Milli Takım?a bir müjde de Coca Cola?dan geldi. Almanya?nın Frankfurt kentinde Commerzbank Stadı?nda oynanacak maç için dev bir seyirci görüntüsü hazırlatan firma, böylece Milli Takım?a moral vermeyi amaçladı.

1800 metrekare
60 metreye 80 metre olarak hazırlanan ve 1800 metrekare yer kaplayan seyirci görüntüsünün üzerinde ayrıca dev bir de pankart yer alacak. Pankartta, "Seni yalnız bırakır mıyız sandın?" yazısı bulunacak. Bu pankart, ay yıldızlı futbolcuların sahaya çıkacağı kapının tam karşısındaki tribünde yer alacak ve futbolcularımızı motive ederken, Malta takımını da şaşırtmaya yönelik olacak.

Aston Villa yapmıştı
Şimdiye kadar sadece İngiltere Premier Ligi takımlarından Aston Villa?nın stadını yenilerken kale arkası tribününe yerleştirdiği görüntülerde benzer bir atmosfer yaratılmaya çalışılmıştı. Seyircisiz oynanan maçlarda futbolcuların motivasyonunun düştüğünü çok iyi bilen Futbol Federasyonu da bu uygulamaya destek olurken, UEFA?dan gerekli izinler alındı ve çarşamba günü oynanacak maç için her şey hazırlandı.

a f s
31.08.2006, 13:18
Mustafa Keçeli sözleşme imzaladı
Takımımızın prensipte anlaşma sağladığı Denizlisporlu sol bek Mustafa Keçeli bugün saat 12.00?de Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri?nde düzenlenen törenle resmi sözleşme imzaladı. Törene Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Uğur Zihni ve Serhat Akçay da katıldı.

Mustafa imza töreninde yaptığı konuşmada her futbolcunun hedefleri olan bir takımda forma giymek isteyeceğini belirterek, ?Yaklaşık bir senedir Trabzonspor benimle ilgileniyordu. Bu ilginin sonucu gelişen transfer görüşmeleri yaklaşık 3-4 gün önce sonlandı. Ben de Trabzonspor?un büyük hedeflerine katkı yapabilirsem çok sevineceğim? dedi.

Törende açıklama yapan Serhat Akçay, Trabzonspor?un bu sezon üç cephede mücadele verdiğini vurgulayarak, ?Bu nedenle kadromuz geniş olmalı. Mustafa?nın da Trabzonspor?un hedeflerine ulaşmasına büyük katkı yapacağını düşünüyorum. Her iki taraf için de hayırlı olsun? görüşünü seslendirdi.

Ahmet Uğur Zihni ise, Mustafa?nın gelişinin transferin bittiği anlamına gelmediğini açıkladı ve ekledi: ?Kulübümüz gerek gelen gerekse giden oyuncular bakımından aktif bir dönem geçiriyor. Asbaşkanımız halen görüşmelerini sürdürüyor. Her an bir gelişme yaşanabilir.?

"Her an bir gelişme yaşanabilir.?

bekliyoruz kimseyi yollalayın da

a f s
31.08.2006, 13:21
Bu arada son iki transferimizde Kiki ve Keçeli'nin transferinde yeni futbolcularımıza TS Clup değil, kendi isimlerinin yazılı olduğu yeni sezon formalarını giydirdiği için yönetime teşekkür etmek istiyorum.

lakerta
31.08.2006, 13:36
Lazaroni !..

Yazı Fonksiyonları

E-Mail ile Gönder
Yazıcı çıktısı al

Trabzonspor gerek yönetimde gerekse saha içinde son zamanların en buhramlı zamanlarını yaşıyor. Ben ilk defa görüyorum Trabzonspor’un ligin daha 2. haftasından itibaren ıslıklandığını, protesto edildiğini.

Ligde 4 hafta geride kalmasına ve en son oynanan Denizlispor maçında galip gelinmesine karşın taraftarın protestosu isyan noktasına kadar çıkmış durumda.
Bir takım taraftarı takımı galip gelmesine karşın neden maç sonrası takımını protesto eder? Üstelik ligin daha başında olmamıza rağmen.
Çünkü taraftar oynanan oyundan memnun değil. Doğal olarak sahada kazanılan üç puandan da memnun değil. Yönetimin zor zamanında taraftarı sakinleştirmek adına yapmış olduğu transferlerinde bu işe nokta koyabileceğini sanmıyorum.

Aslında Trabzonspor taraftarının sorunu sahada kazanılamayan üç puan veya yapılamayan transferler değil. Taraftarın sorunu transferi esnasında yönetim içinde de sorun oluşturan Sebastio Lazaroni. Taraftarın teknik heyete güveni yok. Tabiî ki devamında da yönetime karşı bir güven bunalımı yaşıyor. Yönetim de bunu görmesine karşın, takımın sahada yaşadığı şaşkınlığı ve karışıklığı adeta kendi içinde yaşıyor. Yönetim de bu durumdan rahatsız. Lazaroni’ye karşı yönetim içinde var olan cepheye yavaş yavaş destek artmaya başladı. Belki de herkes bunun farkında olmasına karşın 3-5 ay çalışma ortalaması olan bir teknik direktör için sözleşmeye konulan tazminat maddesi ellerini bağlıyor olabilir. Ama Trabzonspor büyük bir kulüpse ki bana göre öyle, bu sorunu da aşacak güçtedir. Bilmeliler ki hiçbir şey için geç değildir. Yönetimin bu konu üstünde transferden önce ehemmiyetle durması gerekir. Bilinmesi gereken bir husus daha var; “2.sınıf kişilerden, 1. sınıf iş bekleyemezsiniz..

a f s
31.08.2006, 14:48
"FATİH TEKKE BANA ?SEN DE GİT? DEDİ"

Fenerbahçe?ye 5-6 forvetin bulunduğu bilerek geldiğini, ama forma şansı bulduğunu anlatan Tuncay, şöyle devam etti:
"Mücadeleci bir oyuncuyum. İtalya?da mücadele daha fazla ama İspanya?da futbol oynamak için daha geniş alan var. Herkes geniş alanda oynamayı sever.
Zidane bile İspanya?ya geldiğinde, ?Burada top ayağıma gelince düşünme zamanım daha fazla, İtalya?da hemen basıyorlar? demişti. Artık imkan neresi olur, tercih nereden gelir, o zaman değerlendireceğim. Ama fırsat çıkarsa, kesin kullanacağım.
Mesela milli takım kampında farklı bir Fatih Tekke gördük. Bazen espri bile yapıyorduk, ?Yüzün değişmiş, saçların değişmiş? gibilerinden. Bir farklılık vardı, çok mutluydu. Psikolojik baskıdan kurtulmuş, rahatlamış gibiydi. Hatta bana, ?Geç kalmadan sen de git? tavsiyesinde bulundu. Türkiye?nin en üst düzey birkaç forvetinden biri, o, Hakan ağabey. Her takımda oynayabilir. Buna rağmen gitmeyi tercih etti. Kendisi de söylüyor zaten. Emre, Nihat... Dışarıdan bakınca bile o duruş farkı anlaşılıyor."

durito
31.08.2006, 15:39
Fatih Akyel: “Stres ve baskı bitti”
Oyuncularımızdan Fatih Akyel, Denizlispor maçındaki galibiyetin takımdaki stresi ve baskıyı bitirdiğini ifade ederek,¨Lig öncesi çok kaliteli ve iyi transferler yaptık. Ama buna rağmen sezona hayal kırıklığıyla başladık. Gaziantepspor maçında çok iyi oynadığımız halde yenilmiştik. Bu da bizi çok üzmüştü. Şimdi lige ara verildi. Bu arayı değerlendirip lige daha iyi başlayacağız¨ dedi.

UEFA Kupası’nda Osasuna’yı eleyeceğimizi de savunan Fatih Akyel, şunları söyledi: “Apoel maçında çok stresli oynadık. Geçen sene Anortosis’e elendiğimiz için Apoel’in de bir Rum takımı olması bize strese soktu. Ligde ne kadar kötü sonuçlar alsak da çok güçlü ve Türkiye’nin 4. büyük takımıyız. Osasuna’yı eleyip UEFA Kupası`nda gruplara kalacağız. Osasuna’nın ilk maçına kadar düzeleceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Fatih,”Çok çalışıp taraftarlarımızın desteğiyle ligde üst üste galibiyetler alacak, taraftarlarımızın yüzünü tekrar güldüreceğiz” ifadelerini kullandı.

-şimdi bu açıklamada tepki çekicek olan nokta trabzon türkiyenin 4. büyük takımıdır demesi. birazdan arkadaşlar haklı olarak bu adam ne demek istiyo diceklerdir. ancak bende meraklanıp açıklamanın videosunu izledim. orda 4 büyük takımından biridir diyo. hatayı yapan resmi site. başarılarının devamını diliyorum.-

a f s
31.08.2006, 17:28
Fatih Akyel video dosyasini izlerseniz Türkiye'nin 4 büyük takımından biri diyor ( http://www.trabzonspor.org.tr/haber.asp?MainID=448&PID=449&HaberID=34417)

Fakat siteye metni ekleyen kazma 4.büyük diye yazmış Fatih öyle birşey dememiş.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz. Bazen gaza gelip vay efendim demek öyle diyoruz. İşin aslını astarını doğru araştırmak lazım, yoksa özellikle internette bilgi kirliliği oluyor. Haber eklerken haber kaynağını da belirtmek lazım diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

bordox
31.08.2006, 17:50
Resmi site resmen saçmalamış ve hatalarını düzeltme zahmeti bile çekmiyorlar.

a f s
31.08.2006, 18:41
deminki yorumumda sitemim resmi sitemizeydi kimse yanlış anlamasın arkadaşlar.
durito sen doğrusuyla haber vermişsin. Sana ya da bordomavi dostlarımdan kimseye karşı değil görüşüm.

Mert67
31.08.2006, 18:52
arkadaşlar erdinç sakarya ya kiralanmış.

Remzi
31.08.2006, 19:49
iyi bea keşke satılsaydı daha iyi olurdu bi işe yaradığı yoktu zaten.Kayseri maçlarında yenilmemizde başroldeydi.

Remzi
31.08.2006, 19:50
bu arada az sonra ztar tv de Hababam sınıfı Tatilde var bilgilerinize...:D

Murat'
31.08.2006, 19:51
arsinsporun maçı ne alemde bilen arkadaşlar varmı arkadaşlar

Recep Çaltepe
31.08.2006, 19:53
arsinsporun maçı ne alemde bilen arkadaşlar varmı arkadaşlar

Samsunspor : 1
Arsinspor : 0

maç bitmiş

Recep Çaltepe
31.08.2006, 19:56
Fortis Türkiye Kupası 1. Kademesi'nde toplu sonuçlar

tirabzonli
31.08.2006, 20:32
Uefa'da Türk Takımlarının Maçlarını Yönetecek Hakemler Açıklandı
UEFA Kupası'nda mücadele edecek olan Türk takımları Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Kayserispor'un 1. turdaki maçlarını yönetecek hakemler belli oldu.

UEFA Kupası'nda mücadele edecek olan Türk takımları Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Kayserispor'un 1. turdaki maçlarını yönetecek hakemler belli oldu.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 28 Eylül Perşembe günü Danimarka'da oynanacak Randers-Fenerbahçe rövanş maçını Portekiz Futbol Federasyonu'ndan Pedro Proença Oliveira Alves Garcia yönetecek. Garcia'nın yardımcılıklarını Jose Tiago Garcias Bolinhas Trigo ve Sergio David Gouveia Serrao yapacak. Maçın dördüncü hakemi Paulo Jorge Lourenço Batista. İki takım arasında 14 Eylül Perşembe günü Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki ilk karşılaşmayı yönetecek hakemlerin ise daha sonra belirleneceği duyuruldu.

Beşiktaş'ın Bulgaristan'ın CSKA Sofya takımıyla 14 Eylül Perşembe günü İstanbul'da yapacağı ilk maçı Portekiz Futbol Federasyonu'ndan Bruno Miguel Duarte Paixao yönetecek. Paixao'nun yardımcılıklarını Jose Manuel Silva Cardinal ve Sergio Manuel Lacroix Pimenta yapacak. Maçın dördüncü hakemi Elmano Carlos Fernandes Santos. 28 Eylül Perşembe günü oynanacak CSKA Sofya-Beşiktaş karşılaşmasını ise Hollanda Futbol Federasyonu'ndan Dick J.H. Van Egmond yönetecek. Van Egmond'un yardımcılıklarını Hans Ten Hoove ve Coen Droste yapacak. Maçın dördüncü hakemi Richard Liesveld.

Trabzonpspor'un 14 Eylülde Osasuna ile Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynayacağı maçı Çek Cumhuriyeti Futbol Federasyonu'ndan Jara Jaroslav yönetecek. Jaroslav'ın yardımcılıklarını Patrik Filipek ve Antonin Kordula yapacak. Maçın dördüncü hakemi Jiri Jech. 28 Eylülde İspanya'da yapılacak rövanş karşılaşmasını ise Belçika Futbol Federasyonu'ndan Serge Gumienny yönetecek. Gumienny'nin yardımcılıklarını Alex Verstraeten ve Vincent Despiegeleer yapacak. Maçın dördüncü hakemi Jean-Baptist Bultynck.

Kayserispor'un 14 Eylülde AZ Alkmaar ile Hollanda'da oynayacağı maçta İspanyol Futbol Federasyonundan Julian Rodriguez Santiago görev yapacak. Santiago'nun yardımcılıklarını Carlos Andres Lopez Villate ve Francisco Gonzalez Rodriguez yapacak. Maçın dördüncü hakemi Miguel Angel Perez Lasa. 28 Eylülde Kayseri'de oynanacak rövanş maçını yönetecek hakem ise Çek Cumhuriyeti Futbol Federasyonu'ndan Pavel Kralovec. Kralovec'in yardımcılıklarını Martin Wilczek ve Miroslav Zlamal yapacak. Maçın dördüncü hakemi Jan Jilek. (Anadolu Ajansı)

tirabzonli
31.08.2006, 20:33
Trabzon: Trabzonspor'da Beşiktaş Maçı Hazırlıkları Sürüyor
Trabzonspor, Turkcell Süper Ligi'nin 5. haftasında deplasmanda Beşiktaş ile oynayacağı maçın hazırlıklarını akşam yaptığı antrenmanla sürdürdü. Antrenmanı Kulüp Başkanı Nuri Albayrak, Asbaşkan Haşim Sayitoğlu ile bazı yönetim kurulu üyeleri de izledi.

Trabzonspor, Turkcell Süper Ligi'nin 5. haftasında deplasmanda Beşiktaş ile oynayacağı maçın hazırlıklarını akşam yaptığı antrenmanla sürdürdü. Antrenmanı Kulüp Başkanı Nuri Albayrak, Asbaşkan Haşim Sayitoğlu ile bazı yönetim kurulu üyeleri de izledi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni nezaretinde yapılan antrenmana Milli Takım kamplarında bulunan Hüseyin, Szymkowiak ve Stepanov'un yanı sıra menüsküs ameliyatı olan Ufukhan, sakatlığı bulunan Gineli yıldız Yattara katılmadı. Bordo-mavili ekibin yeni transferi Mustafa Keçeli de takımla birlikte ilk idmanına çıkarken, Celaleddin ile birlikte takımdan ayrı düz koşu yaptı. Bordo-mavili futbolcular, antrenmanda düz koşu ve topla çalışmanın ardından taktik ağırlıklı bir çalışma yaptı.

Bu arada transferin son gününe girilirken, Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak ve Asbaşkan Haşim Sayitoğlu bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde telefon trafiği yaşadı. Bordo-mavili takım, kadro dışı bırakılan Erdinç Yavuz'u 1 yıllığına Sakaryaspor'a kiralık olarak verirken, yönetimden transferi için izin isteyen Polanyalı oyuncu Szmykowiak'a ise onay çıkmadı. Maddi nedenlerden dolayı Bordo-mavili takımdan ayrılmak istediği öğrenilen Polonyalı yıldız ile ilgili Brezilyalı teknik adam Lazaroni'nin de takımdan ayrılması yönünde yönetime bir rapor sunmadığı belirtildi.

Öte yandan transfer çalışmaları için 1.5 aydır Brezilya'da bulunan yönetici Faruk Kanca'dan Trabzon'a dönmesi istendi. Elinde 20 kişilik oyuncu listesi bulunan Faruk Kanca'nın bazı oyuncularla anlaşma aşamasında olduğu, ancak yabancı kontenjanının dolu olması sebebiyle Bordo-mavili yönetimin bu transferler için onay vermediği belirtildi. Brezilya'dan eli boş dönecek olan Faruk Kanca'nın, transfer çalışmaları hakkında kendisinden bilgi almak isteyen basın mensuplarına agresif davrandığı belirtildi.

Bordo-mavili takım, 2 Eylül Cumartesi günü 3. Lig takımlarından Gümüşhanespor ile bir hazırlık maçı yapacak.

Akçaabat Sebatspor yönetimi ise, bu akşam Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne gelerek, Bordo-mavili takımın genç oyuncularına talip oldu. Kırmızı-beyazlı ekip Cem Demir, Enis ve Ufuk'u Bordo-mavili yönetimden istedi. (İhlas Haber Ajansı)

tirabzonli
31.08.2006, 20:40
Beyler bu arada bize kalite hakemler vermişler.Jara Jaroslav ve Serge Gumienny önemli hakemler

selcuk
01.09.2006, 10:51
Hakemler hep Fener’i tutacak değil!
01 Eylül 2006 09:45

Trabzon’un yıldız oyuncusu İbrahim Yattara, Sakaryaspor maçında F.Bahçe aleyhine verilen kararları “Hep lehlerine karar verilecek değil.” şeklinde yorumladı.

Biota Laboratuvarları tarafından piyasaya sürülen Bioxcin şampuanın tanıtımı Hilton Otel'de yapıldı.

Tanıtım toplantısına G.Saraylı Ayhan Akman, Beşiktaş Kaptanı İbrahim Üzülmez, F.Bahçe'nin başarılı oyuncusu Mehmet Yozgatlı ve Trabzonspor'un Gineli yıldızı İbrahim Yattara katıldı.

Dört büyük takımın yıldızları, futbol sezonu ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Yattara; F.Bahçe ve Beşiktaş'ın arka arkaya aldığı oyuncularla güçlendiğini, İbrahim Üzülmez, Beşiktaş'ın şampiyonluğun en büyük favorisi olduğunu kaydetti.

Mehmet Yozgatlı, F.Bahçe'nin Sakarya'da hakeme takıldığını iddia etti. Onun bu iddiasını Yattara, ‘Hakemler hep sizin lehinize olacak değil ya.' diyerek farklı bir boyuta taşıdı.

G.Saraylı Ayhan Akman ise hocası Gerets ile arasında hiçbir problemin bulunmadığını kaydetti.

adamim yattara ne güzel lafi yapistirmis

lakerta
01.09.2006, 12:21
Trabzonspor transfer çıkmazında
01 Eylül 2006 07:35

Lazaroni, Szymek gitsin, Brezilyalı gelsin diyor, yönetim konuyu bir türlü çözüme kavuşturamıyor. Faruk Kanca ise 51 gündür Brezilya’da....

Trabzonspor’da hergün bir imza töreni düzenleniyor ama Lazaroni’nin asıl istekleri bir türlü gerçekleşmiyor. Musampa ve Mustafa Keçeli’nin transferinden sonra sol kanat sorunu çözülürken, orta sahada da sıkıntı yaşayan Brezilyalı hocanın istediği özelliklerdeki futbolcularla anlaşılmasına rağmen imza attırılamıyor.

Lazaroni ile yapılan görüşmeden, “Szymek gitsin” sonucu çıksa da düşünülen kulüplerle ve Polonyalı futbolcuyla pürüzler giderilemiyor.

Kiralama gündemde
Syzmek’i Ankaraspor’a vermeyi düşünen yönetim, şu an ülkesinin milli takımı için kampta olan deneyimli oyuncuyu ikna edemedi. Polonyalı, bonservisiyle birlikte Başkent ekibine gitme fikrine sıcak bakmazken, yönetim kiralık olarak anlaşmanın yollarını arıyor.

Türkiye’de bu alanda yoğun çalışmalar yürüten Trabzonspor Yönetimi’nin Brezilya’daki temsilcisi Faruk Kanca ise halen haber bekliyor. 51. gününü dolduran Kanca, dönüş için artık adeta gün sayıyor.

Kaynak: Hürriyet

Travelair
01.09.2006, 12:23
fotomac / İşte Tarihi İtiraf Arkadaşlar

ÇOK AKILLI İŞLER YAPTIK
feybe Teknik Direktörü Zico, Japonya'nın önde gelen kanallarından Nippon TV'ye feybe ve Türkiye ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu... İşte Brezilyalı hocanın açıklamaları: "Feybe'de yeni bir oluşumun içine girdik. Bu takımdan beklentilerin çok fazla olduğunu biliyorum. İşimize yaramayacak futbolcuları gönderip, takıma çabuk uyum sağlayacak yıldız oyuncuları kadromuza kattık. Şu anda takımımızda 4 Brezilyalı, 1 Uruguaylı, 1 Sırp, 1 de Ganalı futbolcu var.

lakerta
01.09.2006, 12:24
M. Keçeli imzaladı

Trabzonspor, Musampa'dan sonra dün de Mustafa Keçeli ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Marcos Arouca da bugün imza atabilir.

Devamı var

Fluminense'li Arouca ile her konuda anlaşan Trabzon, Szymek'i Salzburg'a verirse transferin son gününde bir sürpriz daha olacak.

Katkı yaparım
Önceki gün sol kanat oyuncusu Kiki Musampa'yı renklerine katan Trabzonspor dün de Denizlispor'un sol beki Mustafa Keçeli'ye 3 yıllık imza attırdı. Keçeli "Bir yıldır istiyorlardı. Karşılıklı görüşmeler yaklaşık 3-4 gün önce sonlandı. Ben de Trabzonspor'un büyük hedeflerine katkı yapabilirsem
kendimi çok mutlu hissedeceğim" dedi.

Arouca hazır
Bu arada bileti bile alınan Marcos Arouca'nın ise Szymek engeline takıldığı öğrenildi. Szymek'i A.Gücü'ne vermeye hazırlanan Trabzonspor'da başkent takımının transferden vazgeçmesi işleri karıştırdı. Transferin son gününde Szymek, kendisini isteyen Salzburg ile anlaşırsa bordo-mavili yönetim, Fluminense'li Arouca'yı getirecek.

lakerta
01.09.2006, 13:03
Ufukhan taburcu oldu
Trabzonspor'un genç futbolcusu Ufukhan Bayraktar, menüsküs ameliyatı olduğu İstanbul'daki Memorial Hastanesi'nden taburcu edildi.
Ortopedi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Burhan Uslu tarafından ameliyat edilen genç futbolcunun iyileşme durumuna göre 3-4 hafta sahalardan uzak kalabileceği bildirildi.

01.09.2006

Kaynak : AA

lakerta
01.09.2006, 13:06
Yattara Avrupa'yı düşünüyor!
Trabzonspor'un Gineli yıldız oyuncusu İbrahim Yattara, bir gün Avrupa'da oynamak istediğini ancak kendisi için önemli olanın Trabzonspor'un başarısı olduğunu söyledi. En kısa zamanda takımdaki yerini alabilmek için çok çalışacağını belirten İbrahim Yattara, "Yaklaşık 1.5 ay sahalardan ayrı kalarak takım arkadaşlarımı yanlız bırakacağım için çok üzgünüm. Sahada onların yanında yer almayacak olmam beni çok üzüyor. En kısa zamanda sakatlığımın geçmesini umut ediyorum. Bunun için çok çalışacağım" dedi.

Bir gün Avrupa'da oynamak istediğini ifade eden İbrahim Yattara, "Trabzon'da mutluyum ama bir gün her oyuncu gibi ben de Avrupa'da iyi bir takımda oynamak isterim. Ancak benim için şuan önemli olan Trabzonspor'un başarısı, Trabzonspor'u nasıl iyi bir yerlere götürürüz onu düşünüyorum" diye konuştu.

Trabzonspor'un yeni transferleri Marcelinho ve Kiki Musampa'yı da değerlendiren Gineli oyuncu, "Marcelinho ve Musampa çok kaliteli oyuncular, kaliteleri ile Trabzonspor'a çok katkı sağlayacaklarını düşünüyorum. İyi bir kadromuz var ve bu kadro ile başarılı olacağız" dedi.

Her teknik direktörün bir sistemi bulunduğunu belirten Yattara, "Takımın başına gelen her teknik adamın farklı bir sistemi var. Ben de gelen hocanın uyguladığı sisteme saygı duymak zorundayım. Ne görev verirlerse sahada onun en iyisini yapmak zorundayım. Neden yedek kaldığımı anlamıyorum ama hocanın tercihidir saygı duymalıyım. Ancak oyun ne zaman zora giriyor. Ne zaman başı sıkışıyor beni oyuna alıyor" ifadelerini kullandı.

01.09.2006

lakerta
01.09.2006, 13:12
Sıkıntıya girince beni hatırlıyorlar
01 Eylül 2006 08:20

Trabzon'un Gineli yıldızı İbrahima Yattara, teknik direktörlerin maçın gidişatına göre kendisini hatırlamalarına sitem etti... Yıldız futbolcu rahatsızlığını şöyle dile getirdi...

İyi oynamasına rağmen yedek kalmaktan şikayetçi olan Trabzonspor’un yıldızı Yattara, "Oyun ne zaman zora giriyor, hoca beni o zaman sahaya sokuyor" dedi.

Trabzonspor'un Gineli yıldızı İbrahima Yattara, teknik direktörlerin maçın gidişatı içinde zor durumda kaldıklarında kendisini oyuna aldıklarını bu yüzden de sıkıntı yaşadığını söyledi. Yattara, iyi oynamasına rağmen neden yedek kaldığını anlayamadığını belirterek şöyle konuştu: "Ben hiçbir zaman bu olayın nedenini anlamayacağım. Ama onların tercihidir saygı duymak gerekir. Ancak ben inanıyorumki her hoca ne zaman oyun zora giriyor, sıkıntıya giriyor beni oyuna alıyor. Ben profesyonel futbolcuyum. Ne deniyorsa yapıyorum."

Transfer tekliflerine açık olduğunu da vurgulayan Yattara, "Ben şu anda Trabzonspor’un sözleşmeli futbolcusuyum. Sözleşmem devam ediyor. Herşey olabilir" dedi.

Tekliflere açığım

Sakatlığından dolayı 4-5 hafta sahalardan uzak kalacağını dile getiren Yattara, Osasuna ile oynanacak UEFA Kupası maçında forma giyemeyeceği için üzgün olduğunu belirterek, "Bu sakatlık beni üzdü. İspanya takımı ile oynayacağım maçta forma giyemeyeceğim. Bugün sakatım ama ilerleyen günlerde iyileşirim. Benim yerime oynayacak arkadaşlarım benim yokluğumu aratmazlar" diyerek sözlerini tamamladı.

Şentürk
01.09.2006, 13:26
BREZİLYA DEFTERİ KAPANDI
SZYMEK İLE GÖRÜŞME
Trabzonspor yönetimi, bu akşam sona erecek olan transfer dönemini, dün akşam yaptığı mini zirve sonrasında noktaladı. Szymkowiak?ı gönderip yerine daha kaliteli bir transfer yapmayı planlayan Bordo-Mavili yönetim, dün bu kararını askıya aldı. Bordo-Mavili yöneticiler, bu düşüncelerini ülkesinin milli takım kampında bulunan Polonyalı oyuncuya iletirken, "Ben Trabzonspor?da kalmak istiyorum. Kendini toparladım ve daha verimli olacağım" yanıtını aldı.
GÖRÜŞME ASKIDA
Szymkowiak?ın bu cevabı karşısında kendisine talip olan Ankaraspor, Ankaragücü ve Vestal Manisaspor?a olumsuz transfer için olumsuz yanıt veren Trabzonspor yönetimi, Brezilya?dan alınması düşünülen oyuncular ile görüşmelerini de dondurdu. Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi, Abdullah Başer, transferin bu akşam sona erdiğini hatırlatırken, "Eğer transfer dönemi 1 hafta daha uzamazsa biz transferi noktaladık" dedi.
KANCA DÖNÜYOR
Başer, transfer döneminin Federasyon tarafından 1 hafta daha uzatılması halinde transfer yapma imkanlarının yine doğabileceğini belirtirken, "Ama şimdilik böyle bir durum yok" diye konuştu. Trabzonspor?da yaşanan bu gelişmelerden sonra Brezilya?da bulunan yönetim kurulu üyesi Faruk Kanca da Cumertesi günü Türkiye?ye dönmeye hazırlanıyor

Travelair
01.09.2006, 14:26
YİNE KRİZDEN DÖNÜLDÜ
Musampa'nın önceki gün 16.00'da atacağı imzanın para krizi nedeniyle 16.45'e uzadığı ortaya çıktı. İmza öncesinde peşin para konusunda yine sıkıntı yaşayan tarafların imdadına yönetici İbrahim Baturoğlu yetişti. Baturoğlu, kendi cebinden 200 bin euro'yu verince Musampa da imzayı attı.

a f s
01.09.2006, 14:27
4:10 01 Eylül 2006 / Cuma

Fatih Tekke: Çok gol atsam da önemli bir rol alamıyorum
(A) Milli Futbol Takımı'nın golcü futbolcusu Fatih Tekke, milli takımda çok gol atmasına rağmen önemli bir rol alamadığını söyledi.
Futbol Federasyonu'nun aylık resmi dergisi ''Tam Saha''ya röportaj veren Fatih Tekke, ''Basın toplantısında Fatih Terim, milli takımda önemli bir rol oynayacağının sinyalini verdi. Sen ne düşünüyorsun?'' şeklindeki soru üzerine, ''Milli Takımda çok gol atsam da çok önemli bir rol alamıyorum'' dedi.
Geçen dönemde milli takım performansını başarılı bulduğunu anlatan Fatih, ''Milli Takıma daha fazla katkı yapmak istiyorum. Milli Takım performansım benim için gerçekten çok önemli. 2006 Dünya Kupası elemelerinde çoğu zaman milli takımda düşündüğüm yerde oynamadım. Orta sahada görev aldığım maçlar da oldu. Bundan sonra daha başarılı olacağım, ancak biraz daha zamana ihtiyacım var'' diye konuştu.
Fatih Tekke, 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda kamuoyu ve medyanın milli takıma destek olması gerektiğini ifade ederek, şöyle devam etti:
''Bizim üzerimizde çok fazla baskı yaratılmazsa bu gruptan rahatlıkla çıkarız. Fakat dışarıdan olumsuzdan daha fazla olumlu tepkiler gelmesi gerek. Çünkü takımın kritik bölgelerinde forma giyen genç arkadaşlarımız var. Bu elemelerde Türkiye'nin desteğini ama tam desteğini bekliyorum.''

''TRABZON'DA TAKIMA VE YÖNETİME DESTEK OLMASI LAZIM''
Fatih Tekke, eski takımı Trabzonspor ile bir gönül bağı olduğunu belirterek, ''Trabzon camiasına mal olmuş bir insanım'' dedi.
Taraftarlara kendisini unutmadıkları için teşekkür eden Fatih, ''Hayat devam ediyor. Trabzonspor'un başarısı için herkesin takıma, teknik kadroya ve yönetime destek olması lâzım'' diye konuştu.
Fatih Tekke, yeni takımı Zenit Petersburg'da goller atarak, iyi başladığını, teknik direktör Dick Advocaat'in kendisiyle sürekli ilgilendiğini belirtip, ''Zenit'i hedeflerine taşırsam 4 sezon boyunca orada olacağım. Dönmeyi düşünmüyorum'' diyerek sözlerini tamamladı.

oguzkoc
01.09.2006, 16:13
FORTIS TÜRKİYE KUPASI 2.TUR EŞLEŞMELERİ

Fortis Türkiye Kupası 2. Kademe maçları kura çekimi yapıldı. Ankara Swiss Otel'de gerçekleştirilen kura çekimine Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Galip Asal, Futbol Federasyonu Genel Sekreter Vekili Nüzhet Bağış Kiper, Futbol Federasyonu Profesyonel Maçlar Organizasyon Müdürü Ufuk Şepik ile kulüp temsilcileri katıldı.

İkinci Kademe Müsabakaları 32 takımın katılımıyla 20 Eylül 2006 Çarşamba günü yapılacak.

Tek maçlı eleminasyon şeklinde oynanacak maçlar sonunda galip gelen takım tur atlayacak. Karşılaşmaların normal süresinin beraberlikle bitmesi halinde, maçlar 15'er dakikalık iki devre halinde uzatılacak. Uzatma süresinde de beraberlik bozulmazsa kazanan takım, seri penaltı atışları sonucunda belirlenecek.

2. turu geçen 16 takım ile Turkcell Süper Ligi 2005-2006 Sezonu'nu ilk 4 sırada bitiren Galatarasay, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'un katılımıyla oluşturulacak 5'erli 4 grupla kupada mücadeleye devam edilecek.

Kupada 2. tur kura çekiminde takımlar şöyle eşleşti:
Antalyaspor - Eskişehirspor.
Gebzespor - Konyaspor.
Bursaspor - Akçaabat Sebatspor.
Keçiörengücü - Gaziantepspor.
Sivasspor - Alanyaspor.
Kasımpaşa - Ankaraspor.
Kayseri Erciyesspor - Orduspor.
Elazığspor - Ankaragücü.
Sakaryaspor - Bucaspor.
İstanbulspor - Vestel Manisaspor.
Kayserispor - Mardinspor.
Karşıyaka - Denizlispor.
Gençlerbirliği - Gaziantep Büşükşehir Belediyespor.
Siirtspor - Çaykur Rizespor.
İnegölspor - Gençlerbirliği Oftaşspor.
Samsunspor - İstanbul Büşükşehir Belediyesi.

kaynak: internetspor.com

yani varya geçen sezon son hafta bjk ye yenildik. eğer rize gençleri yenmeseydi biz ilk 4 e giremicektik... işte ozaman hem UEFA olmayacaktı hemde ezik gibi şu turda bizde mücadele edecektik. rabbim yardımcı oldu geçen sezon bize de 4.bitirdik...

bordoomavii
01.09.2006, 16:14
Sayitoğlu: "Zengin bir kadro kurduk"

Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, takıma gerekli takviyeleri yaptıklarını belirterek, alternatifi bol zengin bir kadro kurduklarını söyledi..

1 Eylül 2006, 15:54
Almayı planladıkları oyuncuların bir çoğunu transfer etiklerini belirten Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, "Takıma yapılması gereken takviyeleri yaptık. Bir birine kısa zamanda uyum sağlayabilecek oyuncuların takımın bünyesinde olmasına dikkat ettik. Bireysel yetenekleri iyi olan oyunculara sahibiz. Türkiye'nin en iyi kadrolarından birini kurduğumuzu düşünüyorum. Yeni transferlerle birlikte daha güçlü olacağız" dedi.

Trabzonspor'un her zaman hedefi olan bir takım olduğunu belirten Sayitoğlu, "Transfer mevsiminin sona ermesi ile biz de transferi kapattık. Kadromuzda yer alan genç oyuncularımızla ilgili görüşmelerimiz var. Bunun dışında başka bir transfer görüşmemiz yok. Trabzonspor yönetim kurulu olarak alternatifi bol, zengin bir kadro kurduğumuzu düşünüyorum. Transfer mevsiminde her kulüp gibi bizde bir takım sıkıntılar yaşadık. Elbette biz de takımımıza kaliteli oyuncular katmak isteriz. Takıma katkı sağlayacak kaliteli oyuncularıda bünyemize kazandırdık. Trabzonspor'un menfaatlerine zarar verecek her türlü transferden de uzak durduk. Hiç bir oyuncu Trabzonspor'dan büyük değildir. Trabzonspor'un yapısına uygun Trabzon'nun şartlarına uyacak oyuncuları aldığımızı düşünüyorum" diye konuştu.

Trabzonspor'u hedeflerine taşıyacak iyi bir kadro kurduklarını belirten Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, "Trabzonspor her zaman hedefleri olan bir takımdır. Bu amaç doğrultusunda bizi hedeflere taşıyacak kaliteli bir kadro oluşturduk. Artık tüm gücümüzle takımımızın oynayacağı maçlara ve hedeflere konsantre olmalıyız. Camianın bize güvenmesini ve kurduğumuz bu kadroya sahip çıkmak istiyoruz. Trabzonspor yeni hedeflerine bu oyuncularla birlikte gidecek. Bu anlamda biz yönetim kurulu olarak teknik heyetimize ve futbolcularımıza güveniyoruz. Taraftarlarımızın da takımlarına destek olarak moral ve motivasyonlarını her zaman üst seviyede tutmalarını istiyoruz" şeklinde konuştu.

kaynak:ajansspor

A.T.R
01.09.2006, 20:32
arkadaşlar mutlaka okumuşsunuzdur ama bir de buradan okuyun dedim.Bu Folomac Fenerin resmi bülteni gibidir bilirsiniz bunlar fenere toz kondurmaz ama bugün bir istisna olmuş yarın Azize kulaklarını çeker :)
Fotomaç Fener'in golcüsü Deivid'i araştırdı

Portekiz'in Record gazetesinin Sporting Lizbon takımını takip eden spor editörü Jose Luis Parreira, Fotomaç'a Deivid'le ilgili konuştu. Parreira, "Deivid, Jardel'in tek ayağı bile olamaz. Sporting Lizbon'da hayal kırıklığı yarattı..." dedi.

Deivid çok kötü seçim

"Jardel'in tek ayağı bile olamaz. Bu transferden sadece S. Lizbon kazandı".

F.Bahçe'nin yeni transferi forvet Deivid Souza'yı Portekizli gazeteciye sorduk. Record gazetesinin Sporting Lizbon editörü Jose Luis Parreira, F.Bahçelileri üzecek açıklamalar yaptı. Parreira şunları söyledi: "Deivid, Portekiz'de kimseyi mutlu etmedi. Çok gol atması bekleniyordu ama sezonu birkaç golle
tamamladı. Koşmaz, pres yapmaz. Bence çok kötü bir forvet. Bu transferde sadece Sporting Lizbon kazandı."

VASAT BİLE DEĞİL
"Giderken, 'Hocam bana güvenmedi' dedi. Aslında şans da buldu. G.Saray'a gelen Jardel'in tek ayağı bile olamaz. Sporting Lizbon taraftarları ondan kurtulduğu için bayram yapıyor. Özel yaşantısı düzenlidir. Sorun yaratmaz. Uyum sorunu da çekmez. Ancak vasat bir golcü bile değil. Hayal kırıklığı yaratmasının yanında taraftar ile hep sorun yaşadı. F.Bahçe çok yanlış bir transfer yaptı."
Bilge ESER
Kaynak : garip ama gercek FOLOMAC

selcuk
01.09.2006, 21:36
Futbolda 1. transfer dönemi bugün sona erdi. Turkcell Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray, Arjantinli Carrusca, Japon Inamoto ve eski yıldızı Okan Buruk’u transfer ederken, Shakhtar Donetsk’den Tolga Seyhan’ı da kiralık, olarak renklerine bağladı. Sarı-kırmızılılarda Saidou Fransa’nın Nantes kulübüne, Altan Aksoy Çaykur Rizespor’a, Volkan Aslan da Ankaraspor’a gitti.

Sarı-kırmızılılar bu 5 transferle birinci transfer döneminde en az futbolcu
transfer eden takım oldu.
Fenerbahçe, Gençlerbirliği’nden Uğur Boral’ı, Beşiktaş’tan Tümer Metin’i,
Uruguaylı Lugano’yu, Sırp Kezman’ı, Brezilyalı Edu ve De Souza’yı 100. yıl
kadrosuna dahil ederken, sarı-lacivertli takımın Brezilyalı futbolcusu Nobre ise
tercihini Beşiktaş’tan yana kullandı.
Sarı kanaryalar 6 futbolcuyla sözleşme imzalarken 9 futbolcusunu başka
takımlara gönderdi.
Beşiktaş, geçen sezon olduğu gibi bu sezon da transferin en hareketli
takımlarından biri oldu. Siyah-beyazlılar, aralarında Sergen Yalçın, Ahmet
Dursun, Okan Buruk, Tümer Metin, Ahmed Hassan gibi yıldızların bulunduğu 13
futbolcuyu başka takımlara gönderdi.
Sezona Süper Kupa ile başlayan Beşiktaş, yollarını ayırdığı çok sayıda
futbolcuya karşın Baki Mercimek, Nobre, Fahri Tatan, Vedran Runje, Ricardinho,
Serdar Kurtuluş, Burak Yılmaz ve Matias Emilio Delgado’yu kadrosuna kattı.
Kara kartallar da 8 futbolcuya siyah-beyazlı formayı giydirirken 13
futbolcusuyla yollarını ayırdı.
Şampiyonluk adaylarından Trabzonspor ise 9 futbolcuyu renklerine bağlarken
22 futbolcusunu da başka takımlara gönderdi. Bordo mavililer, transfer trafiğinin
en çok yaşandığı takım oldu.
Ligin yeni takımlarından Sakaryaspor ile Bursaspor ise 16’şar futbolcu
transfer ederek transfer sezonunun en hızlı takımları oldu.
Turkcell Süper Ligi’nde mücadele eden takımların transfer ettikleri ve
gönderdikleri futbolcuların isimleri şöyle:

Beşiktaş
--------
Gelenler: Vedran Runje (Hırvat-Standard Liege), Mert Nobre
(Brezilyalı-Fenerbahçe), Matias Emilio Delgado (Arjantinli-FC Basel), Baki
Mercimek (Gençlerbirliği), Burak Yılmaz (Antalyaspor), Fahri Tatan (Çaykur
Rizespor), Serdar Kurtuluş (Bursaspor), Ricardo Luis Pozzi Rodrigues
’’Ricardinho’’ (Brezilyalı-Corinthians)
Gidenler: Sergen Yalçın ve Ahmet Dursun (Etimesgut Şekerspor), Tümer Metin
(Fenerbahçe), Oscar Eduardo Cordoba Arce (Antalyaspor), Daniel Gabriel Pancu,
Sinan Kaloğlu ve Eser Yağmur (Bursaspor), Ailton Golcalves Da Silva
(Kızılyıldız), Çağdaş Atan (Trabzonspor), Ahmed Hassan Kamel (Anderlecht),
Souleymane Youla (Lille), Okan Buruk (Galatasaray), Tayfur Havutçu (Jübile)

Fenerbahçe
----------
Gelenler: Tümer Metin (Beşiktaş), Uğur Boral (Gençlerbirliği), Diega Alfredo
Lugano Moreno (Uruguaylı-Sao Paulo), Mateja Kezman (Sırp-Atletico Madrid), Deivid
de Souza (Brezilyalı-Sporting Lizbon), Eduardo Luis Abonizi De Souza ’’Edu’’
(Brezilyalı-Cruzeiro)
Gidenler: Nicolas Anelka (Bolton Wanderers), Mert Nobre (Beşiktaş), Recep
Biler (Karşıyaka), Mahmut Hanefi Erdoğdu (Gaziantepspor), Servet Çetin ve Gürhan
Gürsoy (Sivasspor), Murat Hacıoğlu (Ankaraspor), Zafer Biryol (Bursaspor), Fabio
Luciano (Serbest)

Galatasaray
-----------
Gelenler: Tolga Seyhan (Shakhtar Donetsk), Okan Buruk (Beşiktaş), Marcelo
Adrian Carrusca (Arjantinli-Estudiantes), Junichi Inamoto (Japon-West Bromwich
Albion), Mehmet Topal (Dardanelspor)
Gidenler: Alioum Saidou (Nantes), Volkan Arslan (Ankaraspor), Yalçın Ayhan
(Kayseri Erciyesspor), Uğur Uçar (Kayserispor), Marek Heinz (Serbest), Cafercan
Aksu, Mülayim Erdem (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Zafer Şakar
(Denizlispor), Uğur Demirok (Gaziantepspor)

Trabzonspor
-----------
Gelenler: Cem Demir (Pendikspor), Çağdaş Atan (Beşiktaş), Ersen Martin
(Ankaraspor), Musa Büyük (Ankaraspor), Marcelo Dos Santos Hertha Berlin, Murat
Ocak (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Umut Bulut (Ankaragücü), Kiki Musampa
(Atletico Madrid), Mustafa Keçeli (Denizlispor)
Gidenler: Fatih Tekke (Zenit Petersburg), Tomas Jun (Sparta Prag), Ardijan
Djokaj(Ankaraspor), Mehmet Yılmaz (Ankaraspor), Adem Koçak (Ankaraspor), Tayfun
Cora (Kayserispor), Ali Güzeldal (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Ergin Keleş
(Sakaryaspor), Erdinç Yavuz (Sakaryaspor), Hasan Sönmez (Kayserispor) Hasan
Yaranlı (Arsinspor), Çağdaş Topal (Arsinspor), Süleyman Altuntaş (Arsinspor),
Yavuz Otabaşı (Arsinspor), Eyüp Kadri Ataoğlu (Sarıyer), Yusuf Kurtuluş (Darıca
Gençlerbirliği), Arda Demiral (Darıca Gençlerbirliği), Burak Keskin (Arsinspor)
Sinan Sarıkurt (Akçaabat Sebatspor), Aykut Aygün (Maltepspor), Emrah Kol
(Sarıyer), Mustafa Beşir (Arsinspor)

Kayserispor
-----------
Gelenler: Muhammet Hanifi Akagündüz (Rapid Wien-Avusturya), Leonardo
Iglesias (Rafaela-Arjantin), Kavianpour (Persepolise Teheran-İran), Cesar Toledo
(Real Zaragoza-İspanya), Tayfun Cora (Trabzonspor), kaleci Hasan (Trabzonspor),
Uğur Uçar (Galatasaray), Marcelio Mendez (Perano-Uruguay)
Gidenler: Ergün Teber (Sakarya), Rashad Sadigov (Neftçi), Bora (Altay),
İlker (Mersin İdman Yurdu), Yordanov (Konyaspor), Bayram Toysal (Denizlispor),
Rodic (Porsmuh-Slovenya), Muhammet Hanifi Yoldaş (Ankaraspor)

Kayseri Erciyesspor
-------------------
Gelenler: Lazarov, (Gaziantep), Özgür (Ankaraspor), Dalovic (Armania
Blefeld-Almanya), Mehmet Eren (Eskişehirspor), Yalçın Ayhan (Galatasaray),
Mustafa Sarp (Ankaraspor), Zafer Özgültekin (Ankaragücü), Toth (Malatyaspor)
Gidenler: Şenol (Malatyaspor), Kazım Şeker (Türk Telekom), Burhan
(Malatyaspor), Victor Agali (Ankaragücü), Devran (Ankaraspor), Aydın Yıldırım
(Samsunspor)

Ankaragücü
----------
Gelenler: Posavec Srebrenko (Varteks Varazdin), Gustave Bebbe (Konyaspor),
Andre Da Silva (Ponte Preta), Ceyhun Eriş (Samsunspor), Mustafa Özkan ve Aytaç Ak
(Malatyaspor), Tita, (Ankaraspor), Victor Agali (Kayseri Erciyesspor)
Gidenler: Umut Bulut (Trabzonspor), Birol Alsancak, Evren Erdeniz
(Karşıyaka), Niyazi Güney (Mardinspor), Zafer Özgülketin (Kayseri Erciyesspor),
Jean Batista, Heverton Alves, Elvir Baliç, Baiano, Okan Koç (Konyaspor

Gençlerbirliği
--------------
Gelenler: Lamine Traore (Anderlecht), Ulaş Güler (Marmaris Belediyespor),
Okan Öztürk (Çaykur Rizespor), Michael Niçoise (FC Brussels), Draman Haminu
(Kızılyıldız), Recep Öztürk (Sakaryaspor), Adem Dursun (Gaziantepspor)
(Gidenler: Sedat Yeşilkaya (Denizlispor), Uğur Boral (Fenerbahçe), Baki
Mercimek (Beşiktaş), Ömer Çatkıç, İsmail Güldüren (Bursaspor), Ali Cansun
(Antalyaspor), Tayfun Korkut

Ankaraspor
----------
Gelenler: Volkan Aslan (Galatasaray), Murat Hacıoğlu (Fenerbahçe) Devran
Ayhan, Murat Akyüz (Kayseri Erciyesspor), Bilal Kısa (Malatyaspor), Anıl
Taşdemir (Göztepe), Mehmet Yılmaz, Adem Koçak, Adrian Djokaj (Trabzonspor), Murat
Tosun (Karşıyaka)
Gidenler: Ahmet Yıldırım (Etimesgut Şekerspor), Hasan Yiğit (Bursaspor),
Murat Erdoğan (Sakaryaspor), Özgür Bayer (Kayseri Erciyesspor), Musa Büyük, Ersen
Martin (Trabzonspor), Tita (Ankaragücü), Dragoslav Jevriç, Erman Özgür, Mustafa
Sarp

Gaziantepspor
-------------
Gelenler: Mahmut Hanefi Erdoğdu (Fenerbahçe), Kaba Diawara (Ajacio), Oğuz
Dağlaroğlu (Sivasspor), Mahmut Bezgin (GASKİ Spor), Nikula Josic (Zelendjic),
Göksel Akıncı (Diyarbakırspor), Orhan Taşdelen (Altyapı), Sinan Demircioğlu
(Diyarbakırspor), Fatih Şen (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Cristian Rodrigo
Zurita (Colon), Nikula Drinciç (Partizan)
Gidenler: İvanov Lazarov (Kayseri Erciyesspor), Sedat Ağcay (Konyaspor),
Kaya Tarakçı (Kocaelispor), Barış Durmaz (Samsunspor), Mutlu Kızıltan
(İstanbulspor), (Kocaelispor) Tolgahan Acar (Adansapor), Ferhat Güler (Gaziantep
Büyükşehir Belediyespor), Ozan Tahtaişleyen (Uşakspor), Ahmet Burak Solakel
(Mardinspor), Adem Dursun (Gençlerbirliği)

Konyaspor
---------
Gelenler: Alex Yordanov (Kayserispor), Eder Ceccon (Brezilya Juventude),
Da Silva (Breziliya-İtuana), Erman Özgür (Ankaraspor), Sedat Ağçay
(Gaziantepspor), Oğuzhan Bahadır (Elazığspor), Ufuk Ateş (Altay), Okan Koç
(Ankaragücü), Erkan Sekmen (Beşiktaş), Eren Şen (İsviçre-Thun), Uğur Yanıkdemir
(Altyapı)
Gidenler: Okan Yılmaz (Sakaryaspor), Zafer Demir (Sakaryaspor), Ümit
Bozkurt (Vestelmanisaspor), Bebbe Anilet (Ankaragücü), Rivero
(Venezuella-Caracas)

Sivasspor
---------
Gelenler: Serdar Topraktepe (Bursaspor), Hasan Yurt (Gaziantepspor), Harun
Avgın (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor), Gündüz Gürol Azer (Vestel
Manisasspor), Brezilyalı Fabricıo Carvalho Pereıra (Rıo De Jenıro Bangu F.C),
Hollandalı Nordin Wooter, Servet Çetin (Fenerbahçe), Beşiktaş’ın eski oyuncusu
Ali Eren Beşerler (Altay), Gürhan Gürsoy (Fenerbahçe-kiralık olarak geldi), Hakan
Canbazoğlu (Galatasaray)
Gidenler: Murat Duman (Sakaryaspor), İbrahim Aydemir (Samsunspor), Atilla
Birlik (Malatyaspor), Oğuz Dağlaroğlu (Gaziantepspor), Tolga Doğantez (Çaykur
Rizespor), Yusuf Akbel (Eyüpspor), Yusuf Peken (Alanyaspor), Serdar Akdoğan
(Kasımpaşaspor) Ünal Demirkıran, Raymond Kalla, Edson Arauja Da Silva

selcuk
01.09.2006, 21:37
Çaykur Rizespor
---------------
Gelenler: Murat Uluç (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Razandra Tjikuzu
(Duisburg), Emrah Eren (Malatyaspor), Uğur Işıkal (Karşıyaka), Cemil Mengi
(Türkiyemspor), Dragan Jeliç (Maribor-Slovenya), Tolga Doğantez (Sivasspor),
Yavuz Onuk (Mersin İdmanyurdu), Enis Uluhan (Den Bosh-Hollanda), Altan Aksoy
(Galatasaray)
Gidenler: Okan Öztürk (Gençlerbirliği), Şener Aşkaroğlu (Vestel Manisaspor),
Serkan Özdemir (Samsunspor), Evren Kürkçü (Samsunspor), Ünal Alpagun (İstanbul
Büyükşehir Belediyespor), Douglas Dos Santos (Crisuma Brezilya), Fahri Tatan
(Beşiktaş), Eray Açıkgöz (Boluspor), Gökhan Kaba (Samsunspor), Eray Açıkgöz
(Boluspor), Soner Eserbaş (Siirtspor), Seydihan Başlantı (Ünyespor)

Denizlispor:
------------
Gelenler: Adriano Padilha Nascimento (FC Saturn-Rusya), Julio Cesar Mendes
Moreira (Belasitsa Petrich-Bulgaristan), Valmir Riberio Siqueira (Club
Regatas-Brezilya), Erman Güraçar (Ankaragücü), Zafer Şakar (Galatasaray), Bayram
Toysal (Kayserispor), İlkay Demir (Pendikspor), Fatih Yiğen (Denizli
Belediyespor), Emin Aladağ (İnegölspor), Burak Akyıldız (Aliağa Belediyespor),
Osman Kodalak ve Murat Karakoç (Aydınspor), Ramazan Irmak (Bodrum Yalıkavakspor),
Çağlar Birinci (Bakırköyspor), Sedat Yeşilkaya (Gençlerbirliği)
Gidenler: Mustafa Keçeli (Trabzonspor), Güven Varol ve İhsan Burak Özsaraç
(Vestel Manisaspor), Levent Kartop (Antalyaspor), Hüseyin Kartal
(Diyarbakırspor), Yaser Yıldız, Eyüp Kaymakçı, Hüseyin Ateş, Hasan Durmaz ve
Ramazan Irmak (Uşakspor), Burak Akyıldız (Bilecikspor)

Antalyaspor
-----------
Gelenler: Şenol Can (İnegölspor), Jaroslav Bienuk ve Piotr Dziewicki
(Polonya-Amica), Oscar Cordoba (Beşiktaş), Ali Bilgin (Almanya-Essen), Vahap Işık
(Gaziantep Büşükşehir Belediyesi), Uğur Kavuk (İstanbul Büyükşehir), İlyas
Kahraman (Diyarbakırspor), Pavol Straka (Slovakya-Zilina), Maynor Suazo
(Norveç-Brann) Levent Kartop (Denizlispor)
Gidenler: Şenol Karagöl (Diyarbakırspor), Burak Yılmaz (Beşiktaş), Onur
Tuncer (Fenerbahçe), Suat Usta (Sakaryaspor), Hakan Keleş (Dardanelspor), Kaan
Dobra (Kocaelispor), Hasan Özer (Elazığspor), Mehmet Yılmaz, Cem Sinan, Tayfun
Seven, Ümit Aydın, Atilla Birlik, Hakan Çimen, Nihat Baştürk, Levent Yücel.

Vestel Manisaspor
-----------------
Gelenler: Ersan Gülüm (Avustralya), Burak Özsaraç (Denizlispor), Metin Akan
(İnegölspor), Şener Aşkaroğlu (Çaykur Rizespor), Fevzi Tuncay (Malatyaspor),
Sinan Özkan (Türk Telekomspor), Güven Varol (Denizlispor), Stephane Borbiconi
(Metz)
Gidenler: Zafer Demiray (Kayseri Erciyesspor), Karel D’Haene, Göksel Gencer
(Mersin İdman Yurdu), Yılmaz Özlem ve Yunus Ceylan (Diyarbakırspor), Kenan
Aslanoğlu, Sinan Kaloğlu (Bursaspor), Hüseyin Yoğurtçu (Yalovaspor), Soner
Sakarya (Uşakspor), Birol (Sivasspor)

Sakaryaspor
-----------
Gelenler :Luis Enrıque Martinez Rodriguez (S.F.C Deportiva), Franco Dario
Cangele (Boca Juniors), Alejendro Ruben Capurro(Boca Juniors), Jose Clayton
Ribeiro Menezes (Al-Saad Sport Club), Musa Sinan Yılmazer (Altyapı), Murat Duman
(Sivasspor), Murat Erdoğan (Ankaraspor), Zafer Demir (Konyaspor), Okan Yılmaz
(Konyaspor), Suat Usta (Antalyaspor), Sedat Debreli (İstanbulspor), Ali Şen
Kandil (Trabzonspor), Cenk Tekelioğlu (Altay), Ergin Keleş (Trabzonspor), Ergün
Teber (Kayserispor), Erdinç Yavuz (Trabzonspor)
Gidenler: Serdal Kurt, Taner Yapağıcı (Arsinspor), Taner Demirbaş
(Malatyaspor), Murat Bölükbaş (Boluspor), Saidi Makasi, Honore Kabango, Ferdi
Tatlı (Mardinspor), Mehmet Budak (Malatyaspor), Ramazan Kahya (Malatyaspor),
Aydın Çetin, Levent Kayatekin (Zeytinburnuspor), Onur Nasuhoğulları (Altay),
Yücel Ömür Ejder (Karşıyaka), Recep Öztürk (Gençlerbirliği), Nezir Narin
(Eskişehirspor), Kemal Volkan Özkalyoncu (Mersin İdman Yurdu), Emrehan Ceylan
(Akçaabat Sebatspor)

Bursaspor
---------
Gelenler: Ömer Çatkıç (Gençlerbirliği), Yavuz Özkan (Denizli Belediyespor),
Hasan Yiğit (Ankaraspor), İsmail Güldüren (Gençlerbirliği), Ömer Erdoğan
(Malatyaspor), Volkan Kürşat Bekiropğlu (Malatyaspor), Bekir Ozan Has
(B.Merinosspor), Can Cumhur Bozacı (Diyarbakırspor), Yenal Tuncer (Denizli
Belediyespor), Velice Sumulikoski (Zenit), Daniel Gabriel Pancu (Beşiktaş),Sinan
Kaloğlu (Beşiktaş), Eser Yağmur (Beşiktaş), Mehmet Yılmaz (Altyapı), Fatih Serkan
Kurtuluş (Alt yapı), Zafer Biryol (Fenerbahçe)
Gidenler: Serdar Kurtuluş (Beşiktaş), Mehmet Al (Eskişehirspor), Serkan
Reçber (Eskişehirspor), Bülent Bal (Eskişehirspor), Mehmet Türkmehmet
(Eskişehirspor), Mesut Ünal (OYAK Renault), Ömer Kaplan (Altay), Serdar
Topraktepe (Sivasspor), Tamer Coşkun (Karşıyaka), Ünsal Aka (Adana Demirspor),
Yakup Sertkaya (Altay), Yunus Altun (Mardinspor), Ertuğrul Arslan (Sivasspor),
Serdar Nişancı (Maltepespor)

bordoomavii
01.09.2006, 22:31
Trabzonspor'un rakibi Osasuna'ya Şampiyonlar Ligi yolu göründü

Portekiz spor gazetesi ''A Bola'', UEFA'nın Portekizli takımları cezalandırması halinde, UEFA Kupası 1. turunda Trabzonspor'un rakibi olan Osasuna'nın Şampiyonlar Ligi'ne yükseltilebileceğini iddia etti.
Portekiz'in Gil Vicente kulübünün geçtiğimiz sezon lige kayıtlı olmamasına rağmen Angolalı Mateus adlı futbolcuyu oynatması sonucu başlayan ve Portekiz Futbol Federasyonu'nun (LPFP) olaya karışan Gil Vicente, Belenenses ve Leixoes kulüplerini cezalandırılmasıyla büyüyen skandalın UEFA Kupası maçlarını da etkileyeceği ihtimali ortaya atıldı.
A Bola, ''Mateus Olayı'' olarak adlandırılan skandaldan dolayı UEFA Disiplin Kurulu'nun Portekiz kulüpleri Porto, Sporting Lizbon ve Benfica'yı cezalandırması halinde Chievo (İtalya), Osasuna (İspanya) ve Ajax (Hollanda) kulüplerinin Şampiyonlar Ligi'ne alınabileceklerini ileri sürdü.
UEFA Disiplin Kurulu'nun kararını 48 ile 72 saat arasında vereceği bildirildi.

Alpayer
01.09.2006, 23:31
Bugun takımın aksam idmanına gittik ve gittiğimize de pişman olduk.
Antrenman sahasına yaklaşmamıza izin vermediler.Çamurun içinden uzak bi yerden izledik.
Amatör takımlarda bile böyle laçkalık yok. futbolcular birbiriyle alay ediyo(orta sahada hasan topu alınca "ordan çok iyi vurur" sesleri geliyo:D )
kaçan goller sonrası ana avrat edilen küfürler.
lazaroni idmanı bizim gibi izliyor.....
neden bu halde olduğumuzu daha iyi anladım.

ihsanbayram
01.09.2006, 23:40
01 Eylül 2006 Cuma 19:34
Trabzonspor'un rakibi Osasuna'nın Şampiyonlar Ligi'ne alınacağı iddia edildi

Trabzon'a yeni bir şans
Portekiz spor gazetesi "A Bola", UEFA'nın Portekizli takımları cezalandırması halinde, UEFA Kupası 1. turunda Trabzonspor'un rakibi olan Osasuna'nın Şampiyonlar Ligi'ne
yükseltilebileceğini iddia etti.

Portekiz'in Gil Vicente kulübünün geçtiğimiz sezon lige kayıtlı olmamasına rağmen Angolalı Mateus adlı futbolcuyu oynatması sonucu başlayan ve Portekiz Futbol Federasyonu'nun (LPFP) olaya karışan Gil Vicente, Belenenses ve Leixoes kulüplerini cezalandırılmasıyla büyüyen skandalın UEFA Kupası maçlarını da etkileyeceği ihtimali ortaya atıldı.

A Bola, "Mateus Olayı" olarak adlandırılan skandaldan dolayı UEFA Disiplin Kurulu'nun Portekiz kulüpleri Porto, Sporting Lizbon ve Benfica'yı cezalandırması halinde Chievo (İtalya), Osasuna (İspanya) ve Ajax (Hollanda) kulüplerinin Şampiyonlar Ligi'ne alınabileceklerini ileri sürdü.

UEFA Disiplin Kurulu'nun kararını 48 ile 72 saat arasında vereceği bildirildi.

ARAF
02.09.2006, 00:12
Bugun takımın aksam idmanına gittik ve gittiğimize de pişman olduk.
Antrenman sahasına yaklaşmamıza izin vermediler.Çamurun içinden uzak bi yerden izledik.
Amatör takımlarda bile böyle laçkalık yok. futbolcular birbiriyle alay ediyo(orta sahada hasan topu alınca "ordan çok iyi vurur" sesleri geliyo:D )
kaçan goller sonrası ana avrat edilen küfürler.
lazaroni idmanı bizim gibi izliyor.....
neden bu halde olduğumuzu daha iyi anladım.

kardeş dediğin gibiyse vay halimize bizde adam gibi çalışıyorlar sanıyorduk

Selman
02.09.2006, 00:18
(orta sahada hasan topu alınca "ordan çok iyi vurur" sesleri geliyo:D )

Gerçekleri sadece biz görmüyormuşuz demek ki:D

zafer6161
02.09.2006, 00:19
devid de souza

Şimdi top Bordeaux'da
Trabzonspor kaleci Jefferson'dan sonra Santos'un başarılı forveti Deivid ile el sıkıştı. Brezilya'da Murat Bozoğlu'nun dün Deivid'in manejeri Jorge Moraes ile yaptığı görüşmede futbolcu ve kiralık oynadığı Santos ile her türlü pürüzün giderildiği öğrenildi. Menejer Moraes dün Deivid De Souza'nın lisans sahibi Bordeaux kulübü ile görüşmeye gitti.
PİNTO'NUN FİYATI ARTTI!
BOTOFAGO savunma oyuncusu Refael Pinto'nun fiyatını artırdı. Trabzonspor'un kaleci Jefferson'u alması ile karışan Botofago kulübü, Pinto'nun fiyatını anormal ölçüde artırdı. Bu futbolcuya alternatif olarak Rafael Santos'u düşünen Trabzonspor Pinto'da ısrarcı olmayarak futbolcunun gerçek değerine indirilmesine çalışıyor.
zamanında biz alıyorduk ama ömer sarı engellemişti bu transferi şimdi fb aldı

A.T.R
02.09.2006, 00:25
devid de souza

Şimdi top Bordeaux'da
Trabzonspor kaleci Jefferson'dan sonra Santos'un başarılı forveti Deivid ile el sıkıştı. Brezilya'da Murat Bozoğlu'nun dün Deivid'in manejeri Jorge Moraes ile yaptığı görüşmede futbolcu ve kiralık oynadığı Santos ile her türlü pürüzün giderildiği öğrenildi. Menejer Moraes dün Deivid De Souza'nın lisans sahibi Bordeaux kulübü ile görüşmeye gitti.
PİNTO'NUN FİYATI ARTTI!
BOTOFAGO savunma oyuncusu Refael Pinto'nun fiyatını artırdı. Trabzonspor'un kaleci Jefferson'u alması ile karışan Botofago kulübü, Pinto'nun fiyatını anormal ölçüde artırdı. Bu futbolcuya alternatif olarak Rafael Santos'u düşünen Trabzonspor Pinto'da ısrarcı olmayarak futbolcunun gerçek değerine indirilmesine çalışıyor.
zamanında biz alıyorduk ama ömer sarı engellemişti bu transferi şimdi fb aldı
Bence iyi ki de almamışız bir başka Jun vakası olacak iimiş baksan portekizli gazeteci ne demiş fotomaca haberi kopayalmıştım bir önceki sayfaya.
Ayrıca eger osasuna Şampiyonlar ligine giderse biz direk tur mu atlamış olacağız??Bilgisi ve ilgisi olan var mı??

Burçak
02.09.2006, 08:50
http://www.hurriyet.com.tr/teknonet/5008305.asp?gid=58

Travelair
02.09.2006, 09:42
Olay sözler http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gifLazaroni bombaladı: Transfer yapacaklarını söylediler. Ancak, kendi istediklerini yaptılar. Kısacası; söz verdiler, yerine getirmediler 02.09.2006

Trabzon’un hocası Lazaroni yönetimi bombaladı: İmza atarken, yönetimden büyük destek gördüm. Transfer yapacaklarını söylediler. Ancak, hep kendi istediklerini yaptılar. Kısacası; söz verdiler, yerine getirmediler. Musampa’yı aldılar. Musampa, en son ne zaman forma giymiş, ne zaman idmana çıkmış. Çok komik... Bir tek iyi oyuncu transfer ettik ama inanın o da benim listemde yoktu. Bir de rakiplerimize bakın. Nasıl transferler yaptılar. Halen bir ön liberoya ihtiyacımız var. Yönetim, transferin bitmesine saatler kala bir ön libero alırsa hiç şaşırmam!

Hesap meselesi!
Röportaj için Lazaroni ile buluştuğumuzda, bu kadar çarpıcı açıklamalar yapacağı aklıma bile gelmemişti. Sadece ben değil, tercüman Fatih Sönmez de Lazaroni’nin sözleri karşısında şaşkına döndü. Tecrübeli hocaya, “Bu açıklamalar biraz ağır olmadı mı?” dediğimizde aldığımız yanıt çok ilginçti: “Biliyorum... Belki yakında benden hesap soracaklar. O yüzden herkesin bunları bilmesini istedim.” İşte Lazaroni’nin olay yaratacak sözleri: “Gol kralını kaybeden bir takımın toparlanması zaman alır. Düşünün, bu takımın en önemli oyuncusu gidiyor ama maalesef yerine onun kadar kaliteli bir oyuncu alınmıyor...”

Kimlerle görüştü?
“Fatih Tekke’nin gideceğini ben gelirken bilmiyordum, onun gidişi dengemizi bozdu. Trabzonspor’a imza atarken, yönetimden büyük destek gördüm. Transfer yapacaklarını söylediler. Benim istediğim oyuncuların çok yakında imza atacağını ifade ettiler. Ancak, hep kendi istediklerini yaptılar. Kısacası; söz verdiler, yerine getirmediler. Bunu da herkesin bilmesini istiyorum. Ben Gilberto, Ricardinho, Wagner, Mossoro, Arrugu ve Renato gibi oyuncuların hepsiyle konuştum. Bunlardan birkaç tanesini alabilirdik. Ama yönetim gitti Musampa’yı aldı. Yönetim bana sormadan transfer yaptı. Her şey ortada...”

12. adama mesaj
“Musampa, en son ne zaman forma giymiş, ne zaman idmana çıkmış. Çok komik... Düşünün, bu oyuncunun forma girmesi iki ay sürecek, ancak kötü sonuç aldığımızda yine tek sorumlu ben olacağım. Bu nedenle taraftarlardan biraz sabır istiyorum. Bir tek iyi oyuncu transfer ettik ama inanın o da benim listemde yoktu. Marcelinho’yu da yönetim aldı. Bu nedenle onlara teşekkür ediyorum. Ama bir de bakın rakiplerimiz nasıl transferler yaptı. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray kimleri transfer etti? Halen bir ön liberoya ihtiyacımız var. Yönetim, transferin bitmesine saatler kala bir ön libero alırsa hiç şaşırmam!”

Travelair
02.09.2006, 09:48
Yöneticilik üzerine
Ergun Ata
eata@fanatik.com.tr (eata@fanatik.com.tr) http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gifSanırım tanışmıyorlardır bile. Ergun Gürsoy Hürriyet’te İstanbul’dan, Prof. Azmi Yetim de Güne Bakış’ta Ankara’dan, birbirini mükemmel düzeyde tamamlayan birer yazıya imza attılar. 02.09.2006

Diyor ki Azmi Yetim özetle; “Spor yöneticisi, başında bulunduğu spor örgüt ya da organizasyonunu, belirlenmiş amaçlar doğrultusunda en az zaman, emek, para harcayarak, en rasyonel bir biçimde hedefe ulaştıran kişidir. Kulüpler bazında spor yönetimini ele alacak olursak; kulübün başında bulunan başkan ve yönetimi, kulübün kendi imkan ve kaynaklarını en ekonomik biçimde kullanarak onu hedeflerine ulaştırmakla mükelleftir.”
Bu yazıdan habersiz Ergun Gürsoy’un değerlendirmesiyse hayli ilginç: “Pek çok kişi, ‘şan- şöhret’ için talip olduğu kulüp yöneticiliğine seçiliyor. Ancak kendi işlerinde gösterdiği başarıyı, kulüp yöneticiliğinde gösteremiyor. İşinin yönetiminde yanlış yapan, bedelini şahsen ödüyor. Ama kulüp yönetimindeki hataların yüklü faturaları, kulübe kesiliyor.”
“Programım, ekibim hazır” diyerek ve ütopik vaatlere dayalı oy patlamasıyla Trabzonspor yönetimini devraldıktan sonra geçen kısa sürede, programının da, ekibinin de olmadığı gerçeği ortaya çıkan Nuri Albayrak, maalesef Prof. Dr. Yetim’in değil, Gürsoy’un tanımlamasına uygun bir profil çiziyor. Açın bakın Aralık 2005’in ilk yarısında yayınlanan gazeteleri, RTÜK’ten özellikle yerel televizyonlardaki haber ve spor programlarının kasetlerini isteyip izleyin, göreceksiniz ki vaatlerin hiç biri gerçekleşmedi. Devraldıkları sözüm ona “enkazı” beter hale getirdiler. 8 ayda aldıkları sattıkları futbolcu sayısıyla Süper Lig’de 2 takım daha oluşturulurdu diyor bu işin teknik uzmanları. Azmi Hoca’nın kulakları çınlasın, Süper Lig’de Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ı bir kenara bırakın, kalan 14 kulübün transfer giderinin toplamından daha fazla para çar çur edildi. Menajerler böyle bir pazar buldukları için vergi rekortmeni olacaklar nerdeyse. Fatura kime? Ergun Gürsoy’un dediği gibi kulübe tabi ki.
Para işi böyle, ya zaman! Adamcağızı 50 gündür Brezilya’da seyyah edip gezdirdiler, işini, gücünü, çoluğunu, çocuğunu bıraktı sırf amatör ligde top oynadı diye. Hay oynamaz olaydı! Bari o kadar günün hatırına bir futbolcu getirtselerdi ya o da mahçup olmasaydı.
Bir TS Clup rezaleti yaşıyor Trabzonspor şu günlerde. TS Clup bilindiği gibi, Fenerium, BJK ve Galatasaray Store gibi, kulübe uzun vadede gelir getirmek amacıyla kurulmuş bir oluşum. Bu yönetim, TS Clup’ı kuruluş amacında olduğu gibi bir mağazacılık sistemi olarak değil de, forma yapıp satan ve pek karlı olmayan bir iş gibi görmüş belli ki. Pasifize etmişler. Üretim sıfır. Ama kurum duruyor. Sadece İstanbul’da 19 kişi çalışıyor, bunların maaşları, vergileri ve kiralarla birlikte aylık gider 80 milyara yaklaşıyor. Beri taraftan Puma ile Mayıs ayında anlaşma yapılıyor. Dolayısıyla formalar ve ürünler, satışın ve gurbetçilerin en yoğun olduğu Temmuz ve Ağustos aylarında TS Club’lara yetişmiyor, mağazalar yok satıyor. Buradan zarar Puma’dan alınan 400 milyarı aşıyor. Madem TS Clup’ı pasifize edip, Ticari Ürünler AŞ’nin genel müdürünü bile Albayraklar şirketinden bir personelin emrine sokacaktın, 6 ay önceden Puma ile anlaşma yapsana. Kulübü neden zarara uğratıyorsun?
Ergun Gürsoy’un dediği gibi Nuri Albayrak ve ekibindekilerin hepsi başarılı birer işadamı. Kendi işlerinde ayda bırak 80’i bir milyar lira zarar eden bir iştirakı bir saat bile tutarlar mı? Ama Ergun Gürsoy söyledi: Burada zararı kulüp ödüyor.
Ah Azmi Hocam ah! Kafile başkanlığı, gazetelerde boy boy fotoğraflar demeçler, transferdeki imza törenleri için kuyruğa girmeler. Yöneticilik kolay iş değil gerçekten! Pardon kolaymış be, zararı nasılsa sen ödemiyorsun. Dün böyleydi, bugün de. Yarın da öyle olacak ne yazık ki!

Travelair
02.09.2006, 09:53
Trabzonspor, Nuri Albayrak’ın başkan seçilmesinin ardından 17 futbolcu aldı, 16 oyuncu da sattı.

TRABZONSPOR’DA büyük değişim!.. Başkan Nuri Albayrak, göreve gelmesinin ardından yaptığı icraatlarla adeta Bordo-Mavili takımı baştan aşağıya yeniledi. Erdinç, Mehmet Yılmaz, Emrah, Volkan, Ali Güzeldal, Ergin Keleş, Eller, İbrahim Ege, Jun, kaleci Hasan, Yavuz, Fatih Tekke, Tayfun Cora, Lee Young, Adem ve Aykut’la yollarını ayıran Albayrak yönetimi, kaleci Ahmet Şahin, Ömer Rıza, Stepanov, Djokaj, Fatih Akyel, Ferhat, Umut, Çağdaş, Murat Ocak, Musa, Cem, Ersen Martin, Marcelinho, Mustafa Keçeli, Ufuk, Enis ve Musampa’yı renklerine bağladı. 17 oyuncu alıp, 16 da satan Karadeniz ekibi, Halilhodziç’in yerine de Lazaroni’yi takımın başına getirdi.

Yattara: Avrupa’da oynamak istiyorum

SAKATLIĞI nedeniyle 1.5 ay sahalardan uzak kalacak olan İbrahim Yattara ‘Birgün Avrupa’da oynamak isterim. Ancak benim için önemli olan Trabzonspor’un başarısı’ dedi. Lazaroni’ye de göndermede bulunan Yattara, ‘Marcelinho ve Musampa’nın takıma büyük katkısı olacak. Neden yedek kaldığımı anlamıyorum. Oyun ne zaman zora giriyor, ne zaman hocanın başı sıkışıyor, o zaman beni oyuna alıyor’ diye konuştu.

Gümüşhane ile özel maç

Ufukhan taburcu edildi

BEŞİKTAŞ maçı hazırlıklarını milli oyuncularından yoksun sürdüren Trabzonspor, bugün 3. Lig ekibi Gümüşhanespor ile özel bir maç yapacak. Karşılaşma saat 16.00’da başlayacak. Bu arada İstanbul’da Memorial Hospital’da menüsküs ameliyatı olan Bordo-Mavililer’in genç futbolcusu Ufukhan Bayraktar taburcu oldu. Ufukhan’ın 3-4 hafta yeşil sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

UEFA’dan para cezası

10 AĞUSTOS’TA Kıbrıs Rum Kesimi’nde oynanan Apoel maçında Türk taraftarların tribünde yaktığı ‘Bengal ateşleri’ nedeniyle UEFA, Trabzonspor’a 10 bin İsviçre Frangı para cezası verdi. Bordo-Mavililer, rövanş maçındaki olaylar nedeniyle de UEFA Disiplin Kurulu’na sevkedildi ve pazartesi gününe kadar savunma istendi. Karar aynı gün açıklanacak.

02.09.2006

Ömer Aydın
02.09.2006, 09:57
Bu Lazaroni Ne Diyor Ya?!?!?!

Mehmet_Mercanlı
02.09.2006, 10:10
SIKIŞINCA BENİ HATIRLIYOLAR
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/6490.jpg
AVRUPA HAYALİ
Bir gün Avrupa'da oynamak istediğini ifade eden İbrahim Yattara, "Trabzon'da mutluyum ama Avrupa'da iyi bir takımda oynamak isterim. Ancak şuan önemli olan Trabzonspor'un başarısı, Trabzonspor'u nasıl iyi bir yerlere götürürüz onu düşünüyorum" diye konuştu. Marcelinho ve Kiki Musampa'yı da değerlendiren Gineli oyuncu, "Marcelinho ve Musampa çok kaliteli oyuncular, kaliteleri ile Trabzonspor'a çok katkı sağlayacaklarını düşünüyorum. İyi bir kadromuz var ve bu kadro ile başarılı olacağız" dedi.
SAYGI DUYUYORUM
İstanbul?da bir şampuan firmasının reklam çekimine katılan Yattara, her teknik direktörün bir sistemi bulunduğunu hatırlatarak, "Takımın başına gelen her teknik adamın farklı bir sistemi var. Ben de gelen hocanın uyguladığı sisteme saygı duymak zorundayım. Ne görev verirlerse sahada onun en iyisini yapmak zorundayım. Neden yedek kaldığımı
anlamıyorum ama hocanın tercihidir saygı duymalıyım. Ancak oyun ne zaman zora giriyor. Ne zaman başı sıkışıyor beni oyuna alıyor" ifadelerini kullandı.

tswonder
02.09.2006, 10:10
Bu Lazaroni Ne Diyor Ya?!?!?!

Benim anladigim kadari ile "Büyük ihtimalle Besiktasi maglup edemeyecegiz, Osasuna'ya da zaten yenilecegiz ama biline ki bu benim yüzümden degil, yönetim istedigim transferleri yapmadi, o yüzden olacak bunlar. Yani suc benim degil onlarindir, benim istifa edip 800bin dolarcigimdan olmam söz konusu degil, haberiniz olsun simdiden" diyor.

Travelair
02.09.2006, 10:18
Benim anladigim kadari ile "Büyük ihtimalle Besiktasi maglup edemeyecegiz, Osasuna'ya da zaten yenilecegiz ama biline ki bu benim yüzümden degil, yönetim istedigim transferleri yapmadi, o yüzden olacak bunlar. Yani suc benim degil onlarindir, benim istifa edip 800bin dolarcigimdan olmam söz konusu degil, haberiniz olsun simdiden" diyor.

Hakkını teslim edin doğru diyor Stichus önerdi diye Musampa alınıyor, Lazaroni takımın patronu, o çalışacağı futbolcuyu seçemiyor

Mehmet_Mercanlı
02.09.2006, 10:22
şidi Ergun Ata 'ya tatılmamak eldemii????????

Mehmet_Mercanlı
02.09.2006, 10:24
işte ne güzel yorumladım ben enbaşından dedim bu adam cok akıllı diye alışmış kovulmaya utanmıyo
20 yılda 20 takım yönetmiş
ama istikrar diyen yönetim onu bulmuş:mad:

Hami_41
02.09.2006, 10:32
Önümüz karanlık gözüküyor arkadaşlar hayırlısı inşallah :(

lakerta
02.09.2006, 13:35
geçen seneden çok farkımız olmaz ama lazaroni kötü niyetle bu takımın başında kalırsa hiç bişey düzelmez..Keşke vahid hoca kalsaydı hiç değilse defans yapıp yenilmezdik...

Travelair
02.09.2006, 16:22
Tristan Ortada Kaldı

İspanya'da La Liga'nın güçlü ekiplerinden Deportiva La Coruna'dan iki futbolcusuna büyük oyun...

İspanyol ekibinde uzun yıllardın başarı ile forma giyen ancak bu transfer döneminde gelen tekliflere karşılık gitmekte direnen golcü futbolcu Diego Tristan ile takım arkadaşı Arjantinli orta saha oyuncusu Lionel Scaloni son dakikada kapının önüne kondu...

Bir dönem Fenerbahçe'nin de gündemine gelen golcü futbolcu Tristan ile Scaloni artık serbest... Ancak Deportivo La Coruna transfer kapanmadan hemen önce iki oyuncunun sözleşmelerini feshettiği için iki oyuncuda bir sonraki transfer dönemine kadar hiçbir takımda oynayamayacak...

Kendi web sitesinden bir açıklama yapan Tristan, İspanyol kulübünün anlaşılmaz kararını “Ne ben, ne de Scaloi böyle bir davranışı hak etmedik” diyerek yorumladı...

Travelair
02.09.2006, 16:22
Genç Brezilyalı Arsenal'de

İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal, Brezilyalı futbolcu Pereira Neves Denilson ile sözleşme imzaladı.

Brezilya Birinci Ligi takımlarından Sao Paulo'da forma giyen 18 yaşındaki oyuncunun 6.5 milyon Dolar karşılığında transfer edildiği bildirildi.

Sao Paulo Kulübü'nün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, orta saha oyuncusu Denilson'un, yeni sezonda Arsenal'de top koşturacağı belirtildi.

Bu arada sitede yer alan diğer bir açıklamada, Sao Caetano'da kiralık olarak forma giyen golcü oyuncu Diego Tardelli'nin de, 155 bin Avro karşılığında Hollanda Birinci Lig ekiplerinden PSV Eindhoven'a verildiği kaydedildi.

Travelair
02.09.2006, 16:23
Edit.........

Burçak
02.09.2006, 16:25
ya aynı bu sorun geçen haftada vardı. bunun gibi haberler yapılmıştı. ama bu pra sorunu halledildi denmemişmiydi?

Travelair
02.09.2006, 16:32
Olabilir maraton.com.tr'den aldım Ufuk kiraya verilmiş bu arada Düzeltiyorum

Burçak
02.09.2006, 16:53
ozaman bu haber geçen haftanın haberidir. çünkü sorun halledilmişti.

Travelair
02.09.2006, 17:01
Akçaabat Sebatspor Trabzonspor'dan Ufuk'u kiraladı

a f s
02.09.2006, 17:33
Trabzonspor'da gergin günler
Nuri BEKAR / TRABZON,(DHA)

TRABZONSPOR Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, teknik direktör Lazaroni?nin ?Bana verilen sözler tutulmadı. İstediğim oyuncular alınmadı. Bilgim olmadan transfer yapıldı'' yönündeki açıklamalarının yersiz ve zamansız olduğunu belirterek, ?Ancak onun da haklı olduğu konular var. Ben bu eleştirileri üzerime almıyorum. Lazaroni?yi 1.5 saatte transfer edip, şehir turu atarak şov yapan arkadaşlarımız eleştirilere cevap versin. Eğer hocamız da çok kariyerli bir teknik adamsa, kendisine söz verip sözünde durmayanlarla aynı yolda yürümesin'' dedi.

YANLIŞ AÇIKLAMALAR

Trabzonspor?un kritik bir süreçten geçtiğini belirten Hacıosmanoğlu, ?Trabzonspor lige kötü başladı. Şu an hoca tartışılıyor. Buna rağmen bu denli sert açıklamalar yapması şaşırtıcı. Trabzonspor?un mevcut kadrosu her ne olursa olsun bu ligde iyi işler yapabilir. Bu kadar kötü bir yerde olmamamız gerekirdi. Trabzonspor?un büyüklüğüne yakışmayacak açıklamalar yaptı. Haklı olabilir ama bunu basın yoluyla yapmaması gerekirdi. Hala bizi sıradan bir takım gibi görüyor herhalde. Halbuki ilk şehre geldiği zaman başarılarla dolu müzemizi gezmişti. Orada bizim ne kadar büyük bir kulüp olduğumuzu anlaması gerekirdi. Şu andan itibaren tek söyleyeceğim Lazaroni kendisini ispatlasın, ondan sonra kendisine söz verenlere hesap sorsun. Çünkü bu açıklamalardan sonra destek yerine köstek bulur'' diye konuştu.

TRANSFERDE HATALAR YAPILDI

Transfer komitesinin teknik direktörün bilgisi olmadan transfer yapmasının yanlış olduğunu ifade eden Hacıosmanoğlu, ?Hocamız şu ana kadar hiçbir transferden bilgisi olmamış. Ona bir takım sözler verilmiş. Şimdi Lazaroni?yi 1.5 saatte transfer edip şehir turu atarak şov yapanlar bu eleştirilere cevap versin. Ben kesinlikle hiçbir eleştiriyi üzerime almıyorum'' açıklamasında bulundu.

Nytre
02.09.2006, 18:34
aziz yıldırım : hocamız istedi aldık...

nuriciğim ya da haşşşşim sayitoğlu : hoca da kim? benim yöneticilerim hocadan daha iyi bilir... (?)

FANATIK61
02.09.2006, 18:51
Müftüoğlu The End!

MHK Başkanı Mustafa Çulcu’nun, Kuddusi Müftüoğlu’na artık maç vermeyi düşünmediği, 43 yaşındaki Cem Papila ve yabancı dil öğrenemeyen Yunus Yıldırım’ın ise FIFA listesinden çıkartılacağı bildirildi.

FANATIK61
02.09.2006, 19:20
Gelenek bozuluyor mu?
İspanya Birinci Ligi (La Liga) takımlarından FC Barcelona'dan, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu'na (UNICEF) destek geldi.
Bordo-mavili takımın resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, kulüp yönetimi, 7 Eylül Perşembe günü UNICEF ile New York'taki Birleşmiş Milletler (BM) merkezinde 5 yıllık bir anlaşma imzalayacak.

''Barcelona, bir kulüpten fazlası, savunmasız çocuklara yeni bir umut'' sloganını taşıyan anlaşmaya göre, Katalan takımı, UNICEF'in insani yardım projelerinin finansmanına katkıda bulunacak.

-GELENEK BOZULUYOR MU?-

Bu arada, Barcelona ve UNICEF arasında yapılacak anlaşma, şimdiye kadar forma önüne reklam almayan takımın, bu geleneğini bozacağı yönünde söylentilere yol açtı.

İddialara göre, kulüp oyuncuları, 12 Eylül Salı günü Şampiyonlar Ligi'nde Bulgaristan takımlarından Levski Sofia ile sahalarında yapacakları karşılaşmaya, formalarının önünde UNICEF logosuyla çıkacaklar.

Kulüp daha önce, reklam konusunda, Avusturyalı online bahis şirketi BetandWin ve Pekin 2008 Olimpiyat Oyunları için Çin Halk Cumhuriyeti yetkilileriyle pazarlık etmiş, ancak her iki görüşme de olumsuz sonuçlanmıştı.

Bu olayların ardından, kulüp başkanı Joan Laporta, her türlü ticari forma sponsorluğundan uzak duracaklarını, bunun yerine insani mesajların teşvik edilmesine çalışacakların açıklamıştı.

Analyzer
02.09.2006, 19:27
Sayitoğlu: "Zengin bir kadro kurduk"

Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, takıma gerekli takviyeleri yaptıklarını belirterek, alternatifi bol zengin bir kadro kurduklarını söyledi..

1 Eylül 2006, 15:54
Almayı planladıkları oyuncuların bir çoğunu transfer etiklerini belirten Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, "Takıma yapılması gereken takviyeleri yaptık. Bir birine kısa zamanda uyum sağlayabilecek oyuncuların takımın bünyesinde olmasına dikkat ettik. Bireysel yetenekleri iyi olan oyunculara sahibiz. Türkiye'nin en iyi kadrolarından birini kurduğumuzu düşünüyorum. Yeni transferlerle birlikte daha güçlü olacağız" dedi.

Trabzonspor'un her zaman hedefi olan bir takım olduğunu belirten Sayitoğlu, "Transfer mevsiminin sona ermesi ile biz de transferi kapattık. Kadromuzda yer alan genç oyuncularımızla ilgili görüşmelerimiz var. Bunun dışında başka bir transfer görüşmemiz yok. Trabzonspor yönetim kurulu olarak alternatifi bol, zengin bir kadro kurduğumuzu düşünüyorum. Transfer mevsiminde her kulüp gibi bizde bir takım sıkıntılar yaşadık. Elbette biz de takımımıza kaliteli oyuncular katmak isteriz. Takıma katkı sağlayacak kaliteli oyuncularıda bünyemize kazandırdık. Trabzonspor'un menfaatlerine zarar verecek her türlü transferden de uzak durduk. Hiç bir oyuncu Trabzonspor'dan büyük değildir. Trabzonspor'un yapısına uygun Trabzon'nun şartlarına uyacak oyuncuları aldığımızı düşünüyorum" diye konuştu.

Trabzonspor'u hedeflerine taşıyacak iyi bir kadro kurduklarını belirten Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, "Trabzonspor her zaman hedefleri olan bir takımdır. Bu amaç doğrultusunda bizi hedeflere taşıyacak kaliteli bir kadro oluşturduk. Artık tüm gücümüzle takımımızın oynayacağı maçlara ve hedeflere konsantre olmalıyız. Camianın bize güvenmesini ve kurduğumuz bu kadroya sahip çıkmak istiyoruz. Trabzonspor yeni hedeflerine bu oyuncularla birlikte gidecek. Bu anlamda biz yönetim kurulu olarak teknik heyetimize ve futbolcularımıza güveniyoruz. Taraftarlarımızın da takımlarına destek olarak moral ve motivasyonlarını her zaman üst seviyede tutmalarını istiyoruz" şeklinde konuştu.

kaynak:ajansspor

Aynı haber resmi sitede de var.

http://www.trabzonspor.org.tr/manset.asp?MainID=448&PID=589&HaberID=34427

Bu Sayitoğlu Lazaroni'yi getiren adammış. Kaleci transferine engel olan da buydu. Şimdi kısa bir süre sonra Lazaroni gidecek, Jeff ve Tolga'yla kalemizin boş olduğunu 30 derece miyop olanlar dahi görebiliyor. Hala da çıkmış, zengin bir kadro kurduk diyor. Kalecisiz ve teknik direktörsüz oynadıktan sonra Ronaldinho'yu alsan ne değişecek? Ayrıca başkan Pletikosa'yla anlaşıyor, Sayitoğlu veto ediyor. Senin dediğin olmayacaksa ne diye başkan sıfatıyla orada duruyorsun Nuri?

Abdallı61
02.09.2006, 19:50
Gelenek bozuluyor mu?
İspanya Birinci Ligi (La Liga) takımlarından FC Barcelona'dan, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu'na (UNICEF) destek geldi.
Bordo-mavili takımın resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, kulüp yönetimi, 7 Eylül Perşembe günü UNICEF ile New York'taki Birleşmiş Milletler (BM) merkezinde 5 yıllık bir anlaşma imzalayacak.

''Barcelona, bir kulüpten fazlası, savunmasız çocuklara yeni bir umut'' sloganını taşıyan anlaşmaya göre, Katalan takımı, UNICEF'in insani yardım projelerinin finansmanına katkıda bulunacak.

-GELENEK BOZULUYOR MU?-

Bu arada, Barcelona ve UNICEF arasında yapılacak anlaşma, şimdiye kadar forma önüne reklam almayan takımın, bu geleneğini bozacağı yönünde söylentilere yol açtı.

İddialara göre, kulüp oyuncuları, 12 Eylül Salı günü Şampiyonlar Ligi'nde Bulgaristan takımlarından Levski Sofia ile sahalarında yapacakları karşılaşmaya, formalarının önünde UNICEF logosuyla çıkacaklar.

Kulüp daha önce, reklam konusunda, Avusturyalı online bahis şirketi BetandWin ve Pekin 2008 Olimpiyat Oyunları için Çin Halk Cumhuriyeti yetkilileriyle pazarlık etmiş, ancak her iki görüşme de olumsuz sonuçlanmıştı.

Bu olayların ardından, kulüp başkanı Joan Laporta, her türlü ticari forma sponsorluğundan uzak duracaklarını, bunun yerine insani mesajların teşvik edilmesine çalışacakların açıklamıştı.

barselonanın real madridin topunun allah belasını versin geçen sene onlar değilmiydi kuzey ırakta futbol okulları açıp katil pkklılara futbol öğretmek isteyen :mad:

Travelair
02.09.2006, 19:58
Nuri bey'in Trabzon'daki sağ kolu Sayit bey değil mi?

Sayit beyi önceki yönetimden de negatif hatırlarım şimdi de korktuğum başıma geldi.Trabzonspor büyüse ne olacak? Yöneticileri ve kafaları değişmedikten sonra...

selcuk
02.09.2006, 22:01
elemelerdeki rakiblerimizin su anki durumu
Euro 2008 Elemeleri Grup C
20:15 Malta 1 5 Bosna Hersek 88'
21:00 Macaristan 0 3 Norveç Devre Arası
21:15 Moldova 0 0 Yunanistan 43'

Mehmet_Mercanlı
02.09.2006, 22:11
Bence Yunanli KÖpeklerİn Puan Kaybetmesİ GÜzel Olur

selcuk
02.09.2006, 22:18
21:50 İtalya 0 1 Litvanya 26'
inanilmaz

Euro 2008 Elemeleri Grup C
20:15 Malta 2 5 Bosna Hersek Maç Bitti
21:00 Macaristan 0 4 Norveç 61'
21:15 Moldova 0 0 Yunanistan Devre Arası

norvec cok güclü gibin cünkü macaristan kötü takim degil

Ömer Aydın
02.09.2006, 23:10
Stepanov 90 dakika forma giydi,Sirbistan 1:0 aldi.

ihsanbayram
03.09.2006, 00:12
Yöneticilik üzerine
Ergun Ata
eata@fanatik.com.tr (eata@fanatik.com.tr) http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gifSanırım tanışmıyorlardır bile. Ergun Gürsoy Hürriyet’te İstanbul’dan, Prof. Azmi Yetim de Güne Bakış’ta Ankara’dan, birbirini mükemmel düzeyde tamamlayan birer yazıya imza attılar. 02.09.2006

Diyor ki Azmi Yetim özetle; “Spor yöneticisi, başında bulunduğu spor örgüt ya da organizasyonunu, belirlenmiş amaçlar doğrultusunda en az zaman, emek, para harcayarak, en rasyonel bir biçimde hedefe ulaştıran kişidir. Kulüpler bazında spor yönetimini ele alacak olursak; kulübün başında bulunan başkan ve yönetimi, kulübün kendi imkan ve kaynaklarını en ekonomik biçimde kullanarak onu hedeflerine ulaştırmakla mükelleftir.”
Bu yazıdan habersiz Ergun Gürsoy’un değerlendirmesiyse hayli ilginç: “Pek çok kişi, ‘şan- şöhret’ için talip olduğu kulüp yöneticiliğine seçiliyor. Ancak kendi işlerinde gösterdiği başarıyı, kulüp yöneticiliğinde gösteremiyor. İşinin yönetiminde yanlış yapan, bedelini şahsen ödüyor. Ama kulüp yönetimindeki hataların yüklü faturaları, kulübe kesiliyor.”
“Programım, ekibim hazır” diyerek ve ütopik vaatlere dayalı oy patlamasıyla Trabzonspor yönetimini devraldıktan sonra geçen kısa sürede, programının da, ekibinin de olmadığı gerçeği ortaya çıkan Nuri Albayrak, maalesef Prof. Dr. Yetim’in değil, Gürsoy’un tanımlamasına uygun bir profil çiziyor. Açın bakın Aralık 2005’in ilk yarısında yayınlanan gazeteleri, RTÜK’ten özellikle yerel televizyonlardaki haber ve spor programlarının kasetlerini isteyip izleyin, göreceksiniz ki vaatlerin hiç biri gerçekleşmedi. Devraldıkları sözüm ona “enkazı” beter hale getirdiler. 8 ayda aldıkları sattıkları futbolcu sayısıyla Süper Lig’de 2 takım daha oluşturulurdu diyor bu işin teknik uzmanları. Azmi Hoca’nın kulakları çınlasın, Süper Lig’de Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ı bir kenara bırakın, kalan 14 kulübün transfer giderinin toplamından daha fazla para çar çur edildi. Menajerler böyle bir pazar buldukları için vergi rekortmeni olacaklar nerdeyse. Fatura kime? Ergun Gürsoy’un dediği gibi kulübe tabi ki.
Para işi böyle, ya zaman! Adamcağızı 50 gündür Brezilya’da seyyah edip gezdirdiler, işini, gücünü, çoluğunu, çocuğunu bıraktı sırf amatör ligde top oynadı diye. Hay oynamaz olaydı! Bari o kadar günün hatırına bir futbolcu getirtselerdi ya o da mahçup olmasaydı.
Bir TS Clup rezaleti yaşıyor Trabzonspor şu günlerde. TS Clup bilindiği gibi, Fenerium, BJK ve Galatasaray Store gibi, kulübe uzun vadede gelir getirmek amacıyla kurulmuş bir oluşum. Bu yönetim, TS Clup’ı kuruluş amacında olduğu gibi bir mağazacılık sistemi olarak değil de, forma yapıp satan ve pek karlı olmayan bir iş gibi görmüş belli ki. Pasifize etmişler. Üretim sıfır. Ama kurum duruyor. Sadece İstanbul’da 19 kişi çalışıyor, bunların maaşları, vergileri ve kiralarla birlikte aylık gider 80 milyara yaklaşıyor. Beri taraftan Puma ile Mayıs ayında anlaşma yapılıyor. Dolayısıyla formalar ve ürünler, satışın ve gurbetçilerin en yoğun olduğu Temmuz ve Ağustos aylarında TS Club’lara yetişmiyor, mağazalar yok satıyor. Buradan zarar Puma’dan alınan 400 milyarı aşıyor. Madem TS Clup’ı pasifize edip, Ticari Ürünler AŞ’nin genel müdürünü bile Albayraklar şirketinden bir personelin emrine sokacaktın, 6 ay önceden Puma ile anlaşma yapsana. Kulübü neden zarara uğratıyorsun?
Ergun Gürsoy’un dediği gibi Nuri Albayrak ve ekibindekilerin hepsi başarılı birer işadamı. Kendi işlerinde ayda bırak 80’i bir milyar lira zarar eden bir iştirakı bir saat bile tutarlar mı? Ama Ergun Gürsoy söyledi: Burada zararı kulüp ödüyor.
Ah Azmi Hocam ah! Kafile başkanlığı, gazetelerde boy boy fotoğraflar demeçler, transferdeki imza törenleri için kuyruğa girmeler. Yöneticilik kolay iş değil gerçekten! Pardon kolaymış be, zararı nasılsa sen ödemiyorsun. Dün böyleydi, bugün de. Yarın da öyle olacak ne yazık ki!

bu yönetim geleli beri ergun ata hep muhalefet yapiyor ,eskiden özkan sümer ve atay aktug yönetimleri zamaninda hep olumlu yaklasiyor du ,simdi ise kati muhalefet ,bu ne ya ,sanki eski yönetimler bunlardan daha iyi idi ,özkan sümer zaminda bir köy takimindan farkimiz yoktu ,atay aktug da ziya doganin rüzgariyla biraz dalgalandi ,sonra transfer sezonunda gördük ne oldugunu ,simdiki yönetim de baskan ve haciosmanoglu haric birseye yaramaz ama bu kadar da elestirmeyin ya ,baskani resmen yerin dibine sokuyorsunuz.

belli olan birsey var o da bu ergun atanin kati bir chp zihniyetli oldugu ,artik bunun böyle önyargili yazilarin okumak istemyiorum

Recep Çaltepe
03.09.2006, 00:17
bu yönetim geleli beri ergun ata hep muhalefet yapiyor ,eskiden özkan sümer ve atay aktug yönetimleri zamaninda hep olumlu yaklasiyor du ,simdi ise kati muhalefet ,bu ne ya ,sanki eski yönetimler bunlardan daha iyi idi ,özkan sümer zaminda bir köy takimindan farkimiz yoktu ,atay aktug da ziya doganin rüzgariyla biraz dalgalandi ,sonra transfer sezonunda gördük ne oldugunu ,simdiki yönetim de baskan ve haciosmanoglu haric birseye yaramaz ama bu kadar da elestirmeyin ya ,baskani resmen yerin dibine sokuyorsunuz.

belli olan birsey var o da bu ergun atanin kati bir chp zihniyetli oldugu ,artik bunun böyle önyargili yazilarin okumak istemyiorum

Arkadaşım maalesef gerçekleri söylüyor Ergun Ata. takımın ne denli bir düşüşte olduğunu kendisinin de belirtmesine gerek yok zaten. Her şey çok rahatlıkla görünüyor. Ve maalesef takımın durumu bence Ergun Ata'nın anlattığından daha kötü.

Remzi
03.09.2006, 17:06
"Trabzon kötü yolda!"
Trabzonspor'un efsane teknik direktörü Ahmet Suat Özyazıcı, Bordo-mavili takımın bu anlayışla şampiyon olmasının mümkün olmadığını belirterek, "Bizim anlayışımız 20 sene önceki anlayış, ancak bugüne bakıyorum ki bizim anlayışımız bugünkü anlayıştan daha önde" dedi.

Trabzonspor'un eski teknik direktörlerinden Ahmet Suat Özyazıcı, uyguladığı transfer politikası nedeniyle Bordo-mavili yönetimi ve Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni'nin oyun anlayışını eleştirdi. Trabzonspor'a gelen insanların Trabzonspor'un bugünlere nasıl geldiğini incelemesi gerektiğini belirten Özyazıcı, "Kimseye sormalarına da gerek yok. Trabzonspor'un tarihine baksınlar. Trabzonspor şampiyonluk istiyor. Ne yapmış da şampiyon olmuş bunun bir araştırmasını yapsınlar. Bizim futbol anlayışımız 20 sene önceki anlayış, ama bugün bakıyorum ki bugünkü anlayıştan daha önde. Yattara'dan ve Marcelinho'dan çift santrafor olmaz, Gökdeniz'den sol kanat oyuncusu olmaz. Böyle oynatırsanız oyuna baştan eksikle başlarsınız" dedi

Trabzonspor gibi bir takımın bir maç içinde 3-5 tane yanlış yapıyorsa galip gelmesinin çok zor olduğunu belirten Özyazıcı, "Gökdeniz'den sol dış oyuncusu olmaz, Gökdeniz'in en iyi oynayacağı yer ileri ikilinin arkasında. Trabzonspor'un sıkıntısı orta saha. Ne geriden top almasını biliyorlar ne de öne top vermesini biliyorlar. Ama geriye doğru top vermesini biliyorlar. 'İlk hedef rakip kaledir' demiyorlar. Dünyanın genelinde orta saha adamları topu en iyi kullanan adamlardır. Şimdi dünya futbolunda kaleci de topu iyi kullanan oyuncu durumuna geldi. Geçmişteki gibi değil, eğer büyük takım olacaksınız takımda topu kim kaparsa iyi kullanmalı. Kaleden sol açığa kadar herkes topu iyi kullanırsa büyük takım demeksiniz" diye konuştu.

Trabzonspor'da transferleri kimlerin yaptığını halen anlamakta zorlandığını belirten Özyazıcı, "Transferi kimler yapıyor. Trabzonspor birkaç seneden beri defans oyuncusu arıyor. Hiç bu takıma bir orantı yapmaz mı insan, takım 4 lig maçı oynadı ve 2 gol attı. 4 maçta 2 gol ortalaması çok düşük. Biz bu gol yüzdesini nasıl artırırırız diye düşünülmesi lazım. 'Neye göre takım yapıyorlar, neye göre adam arıyorlar' anlamıyorum. Elinizde 5 kuruş var ise bunu en ihtiyaç duyduğunuz yere harcarsınız. Transferin dengeli bir şekilde yapılması lazım. Bakıyorum bugün Trabzonspor'un sol bekinde 3 tane oyuncu var. Yine oraya adam alıyorlar. Sağ tarafına bakıyorum yine aynı, Trabzonspor'un bu gol ortalamasıyla şampiyon adayı olması mümkün değil. Trabzonspor, bu durumda fazla puan alamaz" dedi.

"YÖNETİMİN İZLEDİĞİ TRANSFER YÖNTEMİ YANLIŞ"

Trabzonspor yönetiminin izlediği transfer yönteminin yanlış olduğunu belirten Özyazıcı, "Ben menajerlere kabahat bulmuyorum. Ben menajerlerin kucağına düşen yönetimlere kabahat buluyorum. Niye bu menajerlere iş gördürüyorlar da, kendi ekipleriyle bu işleri görmüyorlar. Menajerler oyuncunun milattan önce oynadığı maçları izlettiriyorlar, o kasetleri gösteriyorlar. Bizimkiler de iyi oyuncu deyip transfer yapıyorlar. O oyuncunun eski zamanları olsa buraya gelir mi ?. Uyanık ol da menajerlerin kucağına düşme. Doğru transfer doğru insanlarla yapılır" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'da göreve gelen yönetimlerin ve teknik adamların bunlara zaman tanımakla vaktini geçirdiğini belirten Özyazıcı, "Yönetim yeni geldi, ona zaman tanıyalım. Hoca yeni geldi, ona zaman tanıyalım. Şu oyuncu yeni geldi, zaman tanıyalım diyerek sezonları bitiriyoruz. Trabzonspor'un günleri heba oluyor. Çok oyuncu transfer etmek çok da iyi değil, demek ki Trabzonspor'da bir birikim yok. Yeni bir kadro kuruyor. Şampiyon adayı bir takım yeni bir kadro kurar mı ? Fenerbahçe ve Galatasaray'ın kaç oyuncu aldığına bir bakın. Biz ise Ocak ayından beri 15-16 oyuncu aldık. Uyum sağlama zamanı tanıyacağız bu oyunculara, lisan öğrenme zamanı tanıyacağız. Oyun kuralları dünyanın her yerinde aynı, neden uygulamada yanlış oluyor o zaman" diye konuştu.

Tribünde milletin nabzını tuttuğunu belirten Özyazıcı, "Millet yabancı birini aldığı zaman Trabzonsporlular 'Çok iyi diyor'. Sanki Trabzonspor bugüne kadar elde ettiği başarıları yabancılarla elde etti. Trübünde taraftar yabancı teknik adam ve yabancı oyuncu gelmesini istiyor. Ben de diyorumki yabancı yönetici gelse de kareyi tamamlasak. Bu anlayışla sistem kuramazsınız" dedi

1995-96 sezonunda Trabzonspor'a menajerlik sisteminin gelmesi gerektiğinisöyleyen Özyazıcı, "Baktım ki bizim dönemimizde olan yöneticiler yok artık. Kulübün belli bir dıştan gelen paraya ihtiyacı var. Para veren adamlara ihtiyaç var. Biraz kulübe para kazandırsınlar yanında idarecilik de yapsınlar. Ama bunları teknik iş yürümeyecek. Bunların yanında teknik konuları bilen iyi güvenilir bir adam olsun dedim" diye konuştu.

superspor.com

61_dnc_TS
03.09.2006, 17:26
68'
A.Sebatspor 1 : 1 (javascript:md2(48)) Eskişehirspor

gerçekefsane
03.09.2006, 17:50
Başkan Albayrak: ''Karışıklığa fırsat vermeyiz''
Başkanımız Nuri Albayrak, son günlerde kamuoyunda yoğunlaşan değerlendirmeler üzerine bir açıklama yapmayı uygun gördü. Trabzonspor'un Trabzon kentinin lokomotifi oklduğunu ve herkesin bu bilinçle hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Albayrak, ''Yapılan doğruların ve yanlışların hesabı zamanı geldiğinde görülür. Trabzonsporluluk takıma ve kulübe iyi günde de kötü günde de sahip çıkmaktan geçer. Hiç kimse iç karışıklıklardan kendisine fayda sağlama doğrultusunda medet ummasın. Buna fırsat vermeyiz'' diye konuştu.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/240806baskan.jpgÜç ayrı kulvarda yarışan, yaptığı transferlerle kadrosunu güçlendiren takımımızın daha farklı gündemlerle uğraşması gerekirken, oluşturulan suni gündemlerin peşinden sürüklenmeye çalışıldığını seslendiren Başkan Albayrak, ''Bu tarz yaklaşımlar Trabzonsporlulukla bağdaşmaz'' ifadesini kullandı.

Trabzonspor'un sorunlarının konuşulma yerlerinin belli olduğunun da altını çizen Başkanımız Nuri Albayrak, ''Camia genel kurulda, yönetici yönetim kurulunda, teknik direktör soyunma odasında ve sahada görüşlerini söyler, hep birlikte doğruları tartışırız. Aksi yönde sergilenen davranışlar abesle iştigaldir. Bunu tüm kamuoyu böyle bilmeli, ona göre davranmalıdır'' dedi.

trabzonspor.org.tr

Recep Çaltepe
03.09.2006, 18:06
Türk Telekom Lig A 3. Hafta
Orduspor : 1 - Kocaelispor : 1
A.Sebatspor : 1 - Eskişehirspor : 2
Elazığspor : 0 - Samsunspor : 1

Analyzer
03.09.2006, 18:36
Başkan Albayrak: ''Karışıklığa fırsat vermeyiz''
Başkanımız Nuri Albayrak, son günlerde kamuoyunda yoğunlaşan değerlendirmeler üzerine bir açıklama yapmayı uygun gördü. Trabzonspor'un Trabzon kentinin lokomotifi oklduğunu ve herkesin bu bilinçle hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Albayrak, ''Yapılan doğruların ve yanlışların hesabı zamanı geldiğinde görülür. Trabzonsporluluk takıma ve kulübe iyi günde de kötü günde de sahip çıkmaktan geçer. Hiç kimse iç karışıklıklardan kendisine fayda sağlama doğrultusunda medet ummasın. Buna fırsat vermeyiz'' diye konuştu.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/240806baskan.jpgÜç ayrı kulvarda yarışan, yaptığı transferlerle kadrosunu güçlendiren takımımızın daha farklı gündemlerle uğraşması gerekirken, oluşturulan suni gündemlerin peşinden sürüklenmeye çalışıldığını seslendiren Başkan Albayrak, ''Bu tarz yaklaşımlar Trabzonsporlulukla bağdaşmaz'' ifadesini kullandı.

Trabzonspor'un sorunlarının konuşulma yerlerinin belli olduğunun da altını çizen Başkanımız Nuri Albayrak, ''Camia genel kurulda, yönetici yönetim kurulunda, teknik direktör soyunma odasında ve sahada görüşlerini söyler, hep birlikte doğruları tartışırız. Aksi yönde sergilenen davranışlar abesle iştigaldir. Bunu tüm kamuoyu böyle bilmeli, ona göre davranmalıdır'' dedi.

trabzonspor.org.tr

Eeee? Ekşın nerde hani? Böyle olunca laf salatasından başka bir anlama gelmiyor. E be başkan, e be başkan. Böyle bir krizde dahi masaya yumruğunu vuramadıktan sonra napalım biz senin gibi başkanı? Kulüpteki malzemeci de yapar senin yaptığını. Başkan olmaya ne gerek var bunun için?

Muhalif
03.09.2006, 18:39
Eeee? Ekşın nerde hani? Böyle olunca laf salatasından başka bir anlama gelmiyor. E be başkan, e be başkan. Böyle bir krizde dahi masaya yumruğunu vuramadıktan sonra napalım biz senin gibi başkanı? Kulüpteki malzemeci de yapar senin yaptığını. Başkan olmaya ne gerek var bunun için?

Yahu masaya yumruğu vurmaktan sorumlu yönetici Brezilya'da şu an Analyzer:D gelsin hele.. bu külüp profesyonelce yönetiliyor ve herkesin sorumlu olduğu bir iş var... şimdi Kanca dururken başkan mı vursun yumruğu masaya.. amma ettin sen de ha.. neyi eleştireceğinizi şaşırıyorsunuz kardeşim!!

zafer6161
03.09.2006, 18:55
az önce sebatın macından geldim
kimse skora aldanmasın ilk yarı eses 2. yarı sebat oynadı özellikle 2. yarıda sebat tekkale oynadı pozisyonlar buldu değerlendiremediler eses macın 90+ 4dk sında soldan faul atışı kullandı defansataki adamların acemiliğinden gol yedi
2. yarı eses ortasahayı gecemedi
anlayacağınız tecrübe kazndı macı 4 dk uzattı uzatmanın son dk sındada golü yediler sebattan muhammet kırmızı kart gördü

Travelair
03.09.2006, 19:42
Tristan bildiğiniz gibi son gün sözleşmesinin fesedilmesiyle açıkta kaldı. Bildiğim kadarıyla bu tip durumlardaki oyunculara transfer yapabilmeleri için izin verilebiliyor.

Keşke kontenjanımız açık olsa da devreye girebilseydik

selcuk
03.09.2006, 20:22
Tristan bildiğiniz gibi son gün sözleşmesinin fesedilmesiyle açıkta kaldı. Bildiğim kadarıyla bu tip durumlardaki oyunculara transfer yapabilmeleri için izin verilebiliyor.

Keşke kontenjanımız açık olsa da devreye girebilseydik

oluyorsa szimekin kontrati feshedilsin tristan alinsin

Travelair
03.09.2006, 22:07
cnnturk

Trabzonspor'un UEFA Kupası'ndaki rakibi Osasuna'nın yardımcı antrenörü Angel Martin Gonzalez, tur şanslarının yüzde 50 olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz hafta oynanan Trabzonspor-Denizlispor maçını Avni Aker Stadı'nda izleyen Osasuna'nın yardımcı antrenörü Angel Martin Gonzalez, Trabzonspor'un güçlü bir takım olduğunu ancak şu anda iyi durumda olmadığını söyledi.

''Trabzonspor çok fazla tanınmasa da temel olarak iyi bir takım. Türk liginin ilk dört takımı arasında yer alıyor. Bu sezon üç yeni futbolcu aldılar ve iyi bir kadroları var. Şu anda iyi bir dönemden geçmiyorlar, taraftarları futbolculardan memnun değil ama düzeleceklerdir.''

Trabzon'da maç başlamadan saatler öncesinde taraftarların stat önünde beklemesine şaşırdığını kaydeden Gonzalez, ''Denizlispor maçında çok ateşli taraftar yoktu ama bizimle oynanacak Avrupa kupası maçında çok daha ateşli bir taraftar grubuyla karşılaşacağımızı sanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Gonzalez, Osasuna'nın teknik kapasite olarak Trabzonspor'dan daha üstün olduğunu savunarak, "turu geçme oranı yüzde 50" dedi.

UEFA Kupası bir tur ilk maçında 14 eylülde Trabzonspor ile karşılaşacak Osasuna takımı, iklim şartlarına uyum sağlamak için maç tarihinden iki gün önce Trabzon'a gelecek.

gerçekefsane
03.09.2006, 22:28
oluyorsa szimekin kontrati feshedilsin tristan alinsin

ön protokol yapsınlar, Trabzon'a gelsin antrenmanlara çıksın ara transfer döneminde transfer yapılır, bonserviside yok;)

Remzi
03.09.2006, 23:08
Faruk kancanın 40 günlük sinema çekimleri sonuc vermiş Filmi, simenadan sonra tv ye de girdi.KANCA bu akşam 20.55 te TRT1 de idi:D
http://www.trt.com.tr/wwwtrt/progdetay.aspx?tur=TV&proid=3837

Travelair
03.09.2006, 23:19
Faruk kancanın 40 günlük sinema çekimleri sonuc vermiş Filmi, simenadan sonra tv ye de girdi.KANCA bu akşam 20.55 te TRT1 de idi:D
http://www.trt.com.tr/wwwtrt/progdetay.aspx?tur=TV&proid=3837

Yok "55 Günde Devr-i Brezilya" :D :D

Remzi
03.09.2006, 23:21
Yok "55 Günde Devr-i Brezilya" :D :D

:D:D:D:):)

Remzi
03.09.2006, 23:55
Bu arada ZTAR gazetesi yarın tabi az sonra bugün olacak:D marcelinho ve musampa ile ilgili bişi veriyo ama tam anlayamadım poster veya başka bişe.süper armaan diyodu bugün cinconun inamotosunun kini verdiler yarında bizimkini.

Travelair
04.09.2006, 11:10
Enis ve Cem kaldı

Teknik Direktör Lazaroni, genç futbolcular Enis ve Cem'in başka bir takıma transferine izin vermedi. Brezilyalı hoca, genç futbolcusu Enis'e sahip çıkarak "O Trabzonspor'un gelecekteki ön liberosu olacak" diyerek transferine onay vermezken, "Cem de bize lazım" dedi.

Travelair
04.09.2006, 11:11
edit.......

Naim
04.09.2006, 14:43
Trabzonspor'da yönetim sıkıntısı
Trabzonspor Genel Sekreteri Zekai Fırat Dülger, hiç kimsenin Trabzonspor'dan büyük olmadığını belirterek, yönetim kuruluna bir ekip olarak geldiklerini ve gerektiği zaman ekip olarak gidebileceklerini söyledi.

Trabzonspor'da teknik direktör Sebastiao Lazaroni'nin "Yönetim kurulu verdiği sözleri tutmadı" açıklamasının ardından Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun yaptığı "Lazaroni'yi 1.5 saatte transfer edip, şehir turu atarak şov yapan arkadaşlarımız eleştirilere cevap versin" şeklindeki açıklamalar bordo-mavili yönetim kurulu üyelerini rahatsız etti.

Bordo-mavili kulübün genel sekreteri Zekai Fırat Dülger, hiç kimsenin Trabzonspor'dan büyük olmadığını belirterek, "Trabzonspor, yeri ve zamanı geldiği zaman gerekeni yapar. Herkesin söylediği sözler kendini bağlar, Trabzonspor'u bağlayacak konular ve sözler yoktur. Hiç kimse endişe etmesin. Orta gezen ifadeler Trabzonspor Yönetim Kurulu'nu bağlamaz" dedi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Asbaşkan Haşim Sayitoğlu ve Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu üçlüsü arasında bir kopukluk yaşanıp yaşanmadığını da değerlendiren Dülger, "Başkanımız Nuri Albayrak ve asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu arasında bir kopukluk yaşanmıyor. Sürekli telefonla konuştuklarına ben şahidim. Ancak, son yapılan açıklamalardan sonra Nuri Albayrak ve Haşim Sayitoğlu'nun başkan yardımcımız İbrahim Hacıosmanoğlu ile arasında bir kopukluk olabilir" diye konuştu.

İbrahim Hacıosmanoğlu'nun son yaptığı açıklamalarının kendi bağladığını belirten Dülger, "Başkan yardımıcımızın yaptığı açıklamalar kendini bağlar. Bireysel olarak yapılan bir açıklamadır saygı duyuyoruz. Yönetim kurulumuzu bağlamaz. Bizim yönetim olarak böyle bir görüşümüz yoktur. Ancak, yaşananlar doğru değil. Bir yönetim kurulu böyle olmamalı" şeklinde konuştu.

Kamuoyunda yapılan açıklamaları çok fazla tartışmanın Trabzonspor bir yarar değil zarar getireceğini belirten Zekai Fırat Dülger; "Herkesin birlik ve beraberlik içinde olması gereken bugünlerde yaşanan gelişmeler bizleri de üzüyor. Ancak bu konuları fazla tartışmanın bir anlamı yok. Önümüzde oynayacağımız Beşiktaş ve Osasuna maçları var. Trabzonspor kritik bir dönemden geçiyor. Bu konuları tartışmaktan çok önümüzde oynayacağımız iki maçı düşünmeliyiz ve bu maçlara kendimizi vermeliyiz. Taraftarımızın bu bilinçle hareket ederek takıma destek olmalarını bekliyoruz. Bizim için önemli olan bu maçlardır" dedi.

Bu akşam yapacakları yönetim kurulu toplantısında yaşanan gelişmeleri tartışmaya açmamaya dikkat edeceklerini belirten Dülger, "Önümüzde çok önemli iki maç var. Yönetim kurulu içinde bu maçlar bitene kadar sözkonusu konuları tartışmaya açmayı düşünmüyoruz. Eğer tartışmaya açılırsa birilerini yollamanız gerekir. Zamanı geldiğinde Lazaroni'den bir rapor isteyeceğiz. Kesinlikle çok önemli iki maç bitene kadar bir şey yapmamak lazım" şeklinde konuştu.

Trabzonspor Yönetim Kurulu'na bir ekip olarak geldiklerini ve gerektiği zaman bir ekip olarak gidebileceklerini belirten Dülger, "Trabzonspor yönetimine bir ekip olarak geldik. Gerekirsede bir ekip olarak gideriz. Yönetim kurulunun ayıklanarak yoluna devam etmesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Yönetim kurulu kongre kararı alması durumunda ise başkanımız Nuri Albayrak seçimlere kendi seçeceği yönetici arkadaşlarla girebilir. Buna da herkesin saygılı olması gerekir"dedi
04.09.2006

Mare
04.09.2006, 15:52
Kanoute'den bahise veto…

La Liga ekiplerinden Sevilla’nın yıldız oyuncusu Federic Kanoute maçlara, formasında göğüs reklamı olmadan çıkacağını aksi taktirde oynamayacağını açıkladı.

4 Eylül 2006, 13:37

Son Uefa Kupa ve Süper Kupa şampiyonu Sevilla’da ilginç bir gelişme yaşandı. Federic Kanoute, müslüman olduğunu ve kumar oynamanın da, oynatmanın da Kuran-ı Kerim’e göre yasak olduğunu vurgulayarak, bir bahis şirketinin amblemini göğsünde taşıyarak maçlara çıkmayı reddetti.

Malili oyuncunun bu ricası üzerine kulüp yetkilileri harekete geçerek formasını bantla sansürleme yoluna giderek bu ufak çaplı krizi atlattılar.

---------------------------------------------

Helal olsun Kanute'ye. Müslüman adam böyle olur. Ah ah bizim Gökdeniz gibi adamların yaptığına bak bi de.

Ayşe Aygün
04.09.2006, 15:55
BU hafta lİĞ TV Ogunun oğullarının sünnetini gösteriyordu. hemde sarı kanarya proğramında. Ben onun samimiyetine inanmıştım gerçekten adam Fb liymiş ya.Onu daha fazla niye dövmemişlerdi dövenlerin o zaman ellerine sağlık. bir saat iyi dikelrimi ilettim seyrederken hemen kapttım.

tunganyan
04.09.2006, 16:46
Kanoute'den bahise veto…

La Liga ekiplerinden Sevilla’nın yıldız oyuncusu Federic Kanoute maçlara, formasında göğüs reklamı olmadan çıkacağını aksi taktirde oynamayacağını açıkladı.

4 Eylül 2006, 13:37

Son Uefa Kupa ve Süper Kupa şampiyonu Sevilla’da ilginç bir gelişme yaşandı. Federic Kanoute, müslüman olduğunu ve kumar oynamanın da, oynatmanın da Kuran-ı Kerim’e göre yasak olduğunu vurgulayarak, bir bahis şirketinin amblemini göğsünde taşıyarak maçlara çıkmayı reddetti.

Malili oyuncunun bu ricası üzerine kulüp yetkilileri harekete geçerek formasını bantla sansürleme yoluna giderek bu ufak çaplı krizi atlattılar.

---------------------------------------------

Helal olsun Kanute'ye. Müslüman adam böyle olur. Ah ah bizim Gökdeniz gibi adamların yaptığına bak bi de.
İŞTE ADAM OLANLA OLMAYANIN ARASINDAKİ FARK BURDA GALİBA..HATTA MÜSLÜMANLIK DA BU OLSA GEREK.BİRDE TÜRKLER MÜSLÜMANLIKTA ÖRNEK GÖSTERİLİRLER(GENELDE ÖYLE ZATEN AMA)BİDE ÖZELE İNİCE BAHİS REKLAMI VAR DİYE FORMA GİYMEYEN KANOUTE-BAHİS OYNAYARAK MİLYARLAR KAYBEDEN GÖKDENİZZ??????????????????????????????????