PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

Remzi
15.08.2006, 16:42
Az önce spor haberlerini izledim ntv'de FARUK KANCA ALEX'le geliyomuş cuma günü.hayırlısı olsun

Turgut Altun
15.08.2006, 16:46
nobre de türk vatandaşı oldu.az önce bir kanalda spor haberlerinde izledim.başvurusu kabul edilmiş.

TSigalko
15.08.2006, 16:54
"Ricardinho Türkiye'ye gitmeyecek"
Brezilya basını, Beşiktaş'ın talip olduğu Corinthianslı futbolcu Ricardinho'nun Türkiye'ye gitmeyeceğini iddia etti.

Brezilya'da yayınlanan Esportes gazetesi, "Ricardinho için İngiltere ve İtalya'dan teklifler var" başlığı ile verdiği haberinde, bu futbolcunun en iyi teklifi Beşiktaş'tan almasına rağmen bu takıma gelmesinin zor olacağını savundu. Gazete, Ricardinho'nun daha önce Middlesbourg forması ile Premier Lig'de forma giydiğine dikkat çekerek, İngiltere'de başarısız olan Ricardinho'nun tekrar bu lige dönerek, kendisini kanıtlamaya çalışacağını yazdı.

Bu arada Corinthians kulübünün web sitesi, Beşiktaş'ın Ricardinho için kendilerine resmi teklif yaptığını belirterek, ortada herhangi bir anlaşmanın olmadığını ve bu kulübe Ricardinho için teklif veren diğer kulüplerle aynı mesafede olduklarını duyurdu. Corinthians kulubü, Beşiktaş'ın Fenerbahçeli futbolcu Alex'in menajeri Juan Figger aracılığı ile kendilerine teklif yapıldığını kaydederek, görüşmelerin devam ettiklerini belirtti.

Öte yandan, Corinthians ile antramanlara çıkmayı reddeden Ricardinho, Avrupa'da tekrar futbol oynamak istediğini söyledi. Avrupa'da hangi takımda futbol oynamak istediğini söylemeyen Brezilyalı yıldız, Beşiktaş'ın kendisine yaptığı transfer teklifi hakkında konuşmak istemediğini ifade etti.

Travelair
15.08.2006, 17:02
radyospor

Alman milli takımının yeni teknik direktörü Joachim Loew, Türk asıllı futbolcu Malik Fathi’yi (fotoğrafta mavi formalı futbolcu) Christoph Metzelder’in yerine milli takıma çağırdı.

Yıldıray’ın da forma giydiği Hertha Birlinde defansta görev yapan Malik Fathi, ilk kez Alman milli takımı kadrosuna çağrıldı. Löw, Malik Fethi’yi Metzelder’in sakatlığının geçmemesi üzerine kadorya çağırdı. 22 yaşındaki Fathi daha önce 18 kez Alman 21 yaş altı milli takımında görev yapmış 2001’de de Hertha Berlin’e imza atmıştı.
Annesi Alman, babası Türk olan Malik Fathi Berlin’de doğmuş ve milli takım tercihini Almanya’dan yana kullanmıştı.

A.T.R
15.08.2006, 17:40
Bence Malik Fethi konusunda yanlış bilgi var bu adam kesinlikle türk asıllı değil arap büyük ihtimalle de fFas'lı.Bence bu haberi veren kişi iyi araştırmalı

Ali Özcan
15.08.2006, 17:44
Bence Malik Fethi konusunda yanlış bilgi var bu adam kesinlikle türk asıllı değil arap büyük ihtimalle de fFas'lı.Bence bu haberi veren kişi iyi araştırmalı

bu adam türk asıllı...eminim...

A.T.R
15.08.2006, 17:49
enteresan fethi soy isimli hem de ön adı malik.Daha cok arabı çağrıştırıyor. Neyse ben emindeğilim zaten sacede öyle olma ihtimali daha yüksek dedim.Sen eminsen biz de eminiz artık :D

canh55
15.08.2006, 18:30
Fransa’da liginin son beş yılındaki şampiyonu Olympique Lyon, Real Madrid’in almak istediği Mahamadou Diarra’nın fiyatını belirledi: "48 milyon dolar".

http://www.radyospor.com/pic_lib/15.08.2006_mahamadou_diarra.jpg

Lyon takımı Diarra’yı transfer etmek isteyen Real Madrid’e resti çekti, ya 48 milyon Dolar’ı getir ya da bu transferden vazgeç.

Geçen yıl Ganalı Mickael Essien’i 38 milyon Euro’ya Chelsea’ye satan Lyon, Malili ortasaha oyuncusu içinde astronomik para istedi. Essien’i Abramovic’in gözleri kapalı takıma kazandırması şimdi de Real Madrid’in aynı çılgınlığı yapıp yapmayacağı sorusunu akıllara getirdi.

Olympic Lyon Başkanı Jean Michel Aulas Diarra ile ilgili yaptığı açıklamada, "Diarra’nın fiyatı Essien’den daha az olmayacak. O’nu almak isteyenler 48 milyon doları gözden çıkarmak zorundalar. Aksi takdirde gelecek teklifleri elimizin tersiyle iteceğiz" şeklinde konuştu.

Real Madrid yönetimi ise Diarra için en fazla 30 milyon Euro’ya çıkabileceklerini açıklamışlardı.

TAM TİCARET TAKIMI YÖNETİCİLER KÖŞEYİ DÖNÜYOR...

TSigalko
15.08.2006, 18:46
Fransa’da liginin son beş yılındaki şampiyonu Olympique Lyon, Real Madrid’in almak istediği Mahamadou Diarra’nın fiyatını belirledi: "48 milyon dolar".

http://www.radyospor.com/pic_lib/15.08.2006_mahamadou_diarra.jpg

Lyon takımı Diarra’yı transfer etmek isteyen Real Madrid’e resti çekti, ya 48 milyon Dolar’ı getir ya da bu transferden vazgeç.

Geçen yıl Ganalı Mickael Essien’i 38 milyon Euro’ya Chelsea’ye satan Lyon, Malili ortasaha oyuncusu içinde astronomik para istedi. Essien’i Abramovic’in gözleri kapalı takıma kazandırması şimdi de Real Madrid’in aynı çılgınlığı yapıp yapmayacağı sorusunu akıllara getirdi.

Olympic Lyon Başkanı Jean Michel Aulas Diarra ile ilgili yaptığı açıklamada, "Diarra’nın fiyatı Essien’den daha az olmayacak. O’nu almak isteyenler 48 milyon doları gözden çıkarmak zorundalar. Aksi takdirde gelecek teklifleri elimizin tersiyle iteceğiz" şeklinde konuştu.

Real Madrid yönetimi ise Diarra için en fazla 30 milyon Euro’ya çıkabileceklerini açıklamışlardı.

TAM TİCARET TAKIMI YÖNETİCİLER KÖŞEYİ DÖNÜYOR...

Bu takımın gözlemcileri dehşet.Mesela şu anda Lyon'da Fred diye bi adam var.Daha 22 yaşında çok deli forvet. Oda Real,Chelsea veya Barca'ya rekor bir fiyata gider.

Nytre
15.08.2006, 18:56
nobre türk oluyor... biz ş...siz futbolcu istemiyoruz!...

Cengiz Çubukcu
15.08.2006, 19:12
Yanlış Felsefe!"
Vestel Manisaspor maçının 18 kişilik kadrosunu gördüğümde, ‘yazık’ dedim kendi kendime… ‘Trabzonspor’u yine kendine ‘yabancı’laştıracak bir teknik direktörle yola çıkmış’ diye hayıflandım ve Lazaroni’yi göreve getirenler, O’nu ‘büyük deha’ diye bize yutturmaya kalkanlara üzüldüm. Çünkü onların Trabzonspor’u tanımadıklarını biliyordum ama bu kadar da ‘kendi kültürüne’ yabancılaşabileceklerine ihtimal vermemiştim. Ama onlar yazık ki yabancının da yabancısıydı bu kulübe demek ki…

Lazaroni sadece çalıştırdığı kulüplerdeki ömrü 6 ayı geçmeyen bir isim değilmiş anlaşılan! O yaşı 30’a merdiven dayamışlarla yoluna devam etmeyi planlayan, korku yüreğine saplanmış bir insandı. Çünkü daha bir maç önce ‘kurtarıcı’ diye sahaya sürülen Cem’den eser yoktu. Kayserispor maçında 11’de oynayan Ufukhan da kulübedeydi. Feridun, Ergin, Enis, Ufuk Bayraktar gibi gençlerin esamesi okunmuyordu bile…

Lazaroni bilmeyebilir ama Trabzonspor’u yönetenlerin hatırlaması gerekir. Çünkü her birinin yaşı bana yakın. Bu kulüp dışardan gelen, ‘yıldız’ diye topluma sunulan ve en küçük bir tepkide tası tarağı toplayıp kaçan oyuncularla bugüne ulaşmadı. Dinamik ruhlarıyla, akıl ve yüreklerini birleştiren başarıya ve paraya aç, kalbi Trabzonspor sevgisiyle dolu gençler Lazaroni’ye gururla gezdirdiğiniz müzeyi kupalarla doldurmuştu.

Ancak bu yönetimin asbaşkanı olan ve en kıdemli isim olarak kabul edilen Haşim Sayitoğlu, Trabzonspor borç batağının içine sürüklendiği politikaların üretildiği dönemde yöneticiyken sessizdi. Şimdi Asbaşkan! Ne bekliyoruz ki? Onun itirazının olmadığı yerde, kulüple yeni bağ kuranların tavır almasını mı? Yazık engebeli bir yolda yürüyoruz. Yolun sonu uçurum da olabilir… Belki gerçeği görür birileri de, ‘flu’ bir havanın estiği Trabzonspor’u karanlık dehlizlere girmeden çıkarır kuyunun dibine inmeden. Yoksa birkaç yıl sonra yeni kurtarıcı aramamız gerekebilir!

Unutulmasın! Trabzonspor kendiyle barışık olduğunda zirveye tırmanmış, yabancılaştığında ise hayal kırıklığına uğramış… Trabzon’lu futbolcusunun sayısı ne zaman fazlaysa, o kadar başarılı olmuş bu kulüp… Ne yazık ki yönetim bu gerçeği bildiği halde toplumsal baskının yarattığı etkiyle her geçen gün biraz daha kayboluyor sorunların içinde…

Yazıya Lazaroni’nin kurduğu takımla ve bunun getirebileceği olumsuzluklarla başladık. İsterseniz bir kez daha sözü Brezilyalıya getirelim.

Trabzonspor kendi sahasında oynuyor ve rakibi Vestel Manisaspor. Bu takıma sayısız fırsat veriyor. Takım kurgusu yok. Yardımlaşma, dayanışma, kolektif anlayışı ara ki bulasın… Skor 1-1 ve Lazaroni Yattara ile Umut’u çıkarıyor. Sanki beraberliği başarı görüyor. Sahada bir şey üretmeyen Gökdeniz, Marcelinho duruyor. 18 kurarken gençleri harcamakla ve oyuncu değiştirirken, dişlerinin geçmeyecekleri sahada tutarsan bu takıma yazık edersin Hocam!

Ve gelelim asıl soruna… Trabzonspor bir yandan kaleci arıyor, diğer yandan sol dış için dünyayı dolaşıyor. Bırakın kaleciyi, sol dışı… Trabzonspor’a orta sahayı çekip çevirecek ve aynı zamanda top kazanma becerisi yüksek bir oyuncunun yanında, Fatih Tekke’den çok daha iyi son vuruşları olan bir forvet yerleştirin bu takıma… Yoksa bu sezon başlamadan bitmiş demektir. Sezon bu kadar erken biterse ve tribün tepkisi daha ilk günden başlarsa fırtına büyük demektir. Bunun önünde hiç kimse duramaz. Haberiniz ola…!

TSigalko
15.08.2006, 20:07
A Milli Takım Lüksemburg'da
Lüksemburg ile yarın özel bir maç yapacak olan (A) Milli Takım kafilesi bu ülkeye geldi.

A Milliler, havaalanında yaklaşık 60 Türk taraftar tarafından karşılanırken, kafileyi karşılayan küçük taraftarlar Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'e çiçekler verdi.

Milli takım havaalanı çıkışında yoğun alkışla karşılanırken, Türk vatandaşlığına geçerek milli takım kadrosuna çağrılan Aurelio'ya taraftarlar ilgi gösterdi. Rusya'nın Zenith takımına transfer olan Fatih Tekke omuzlara

alınırken, bir grup taraftar ''Seni satana yazıklar olsun'' diye tezahürat yaptı.

Kafileyle birlikte bu ülkeye gelen Kulüpler Birliği Başkanı Özhan Canaydın, Lüksemburg ile yapılacak milli maçın güzel geçeceğine inandığını söyledi.

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ise Avrupa'da forma giyen futbolcuların milli takımda daha başarılı olabileceğini kaydetti.

Türk futbolunda her şeyin daha iyi olacağını ifade eden Ulusoy, ''Federasyonun başına yeni geldik. Her şey daha güzel olacak. İnanalım, inancın sonucu zaferdir. Aurelio artık Türk oldu. Türklüğü kabul etti. 'Ben artık Türk oldum' dedi. Bizim bu işleri aşmamız gerekir. Aurelio gibi oyuncular çıkarsa milli takıma almamız lazım'' dedi.

selcuk
15.08.2006, 22:18
hotleo tarafından yazılan

bu adam türk asıllı...eminim...

benim bildigim babasi hatayli arablardan
neden türl milli takimini secmedigi ordanda görünüyor bence

Nytre
16.08.2006, 10:08
lazaroni:şamypionluk zor!

kaynak-radyospor

Murat Acar
16.08.2006, 10:40
Transfer için son 24 saat

Brezilya’da bulunan yönetici Faruk Kanca, Internacional’den Alex ile anlaştı, Lazaroni okey derse genç oyuncu hafta sonu Trabzon’da olacak
16.08.2006

Trabzonspor’da transfer temasları sona doğru yaklaşırken, gözler artık tamamen Brezilya’ya çevrildi. Bir ay gibi çok uzun bir süredir Brezilya’da bulunan ve birçok oyuncuyla görüşmelerde bulunan yönetici Faruk Kanca’nın, liste başındaki isimlerden biri olan Internacional’li Alex ile el sıkıştığı öğrenildi. 3.5 milyon dolara mal olacak Sambacı’nın Bordo-Mavili renklere bağlanması için artık geri sayıma geçildi.

Alternatifi de hazır
Israrla sol kanat oyuncusu isteyen Lazaroni’nin 24 yaşındaki oyuncu için olumlu görüş belirtmesine kesin gözüyle bakılırken, bundan sonraki periyotta bir sorun çıkmaması halinde Alex’in hafta sonu Türkiye’ye geleceği belirtildi. Her ihtimale karşı Alex’in alternatifinin de hazır tutulduğu ve Fluminense’den Juliano (20) ile de prensipte anlaşıldığı belirtildi. Transfer bitmesi için artık günlerin değil saatlerin kaldığı ifade edildi.

Murat Acar
16.08.2006, 10:42
Antep provası başladı

Pazartesi gününü izinli olarak geçiren Trabzonspor, Gaziantepspor karşılaşmasının hazırlıklarına dün başladı
16.08.2006

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde saat 17.00’de tek idman yapan Karadeniz ekibi, milli takımlarda bulunan Hüseyin, Yattara, Tolga ve Ufukhan’dan yoksun çalıştı. Teknik direktör Lazaroni, oyuncularıyla kısa süreli bir toplantı yapıp, “Geride kalan haftaları unutturmanın tek yolu bundan sonra iyi sonuçlar almaktır” mesajını verdi. Karadeniz ekibi, bugünden itibaren çift antrenmanlı yoğun bir temponun içine girecek.

Murat Acar
16.08.2006, 10:44
Trabzonspor günlüğü

Ali Güneş için atak
Sol kanattaki sorunu Alex ile çözecek olan Trabzonspor sağ kanada da Beşiktaş'ın futbolcusu Ali Güneş'i almak için girişim başlattı. Geçen sezondan beri alınmak istenen Ali Güneş için bordo-mavililer dün futbolcunun menajeri ile bir araya gelerek transferi bitirmenin yollarını konuştular.

Fatih Tekke omuzlarda

Milli Takım'la Lüksemburg'a giden Fatih Tekke'yi 10 kadar Trabzonspor taraftarı uğurladı. Milli futbolcuyu omuzlara alan taraftarlar, Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy'dan da yardım istedi. Ulusoy "Trabzon'un sorunu paraya değil başka şeyler. Her şey iyi olacak. Fatih ile gurur duyun" dedi.

MHK'ya güven tam
Basın sözcüsü Zeyyat Kafkas: "Canımızı yakacak bir fiil, Trabzonspor'un haklarını taciz edecek bir davranış olursa biz de gerekli tepkiyi koyarız. MHK'ye ve Başkanı Mustafa Çulcu'ya olan güvenimiz tam. Her şeye rağmen, dört büyüklerin maçlarını FIFA kokartlı hakemlerin yönetmesini istiyoruz" diye konuştu.

Yattara Fransa'da!
Yattara, Afrika Uluslar Kupası'na hazırlanan Gine Milli Takımı'nın Kamerun'la oynayacağı hazırlık maçının kadrosuna alındı. Gineli futbolcu önceki akşam Trabzon'dan Fransa'ya kampa katılmak için gitti. Fransa'da yapılacak maç sonrasında Gineli futbolcunun 17 Agustos'ta Trabzon'da olacağı bildirildi.

Yako
16.08.2006, 12:35
Fener Forması Giyerim

Milli takım kampı için Türkiye'ye gelen Fatih Tekke Doğan Haber Ajansı'na çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fatih Tekke "Zenith benim hedeflerime uyan bir takım değil, zaten oraya transferi ben istemedim kulübüm istedi. Gönlüm hedefi olan bir takımda oynamak. Artık Fenerbahçe olmaz demiyorum. Gerekirse Fener forması giyerim" dedi

Kaynak: DHA

Travelair
16.08.2006, 12:39
Şampiyonluk yok

"Golcümüzü kaybettik, yeniler geliyor! Uyum sorununu maçlarda atlatıyoruz" "Şampiyon olacağım diyen hiç gerçekçi değildir. Ama bu hedef için çalışıyoruz".

ZOR SORU: ŞAMPİYONLUK
Teknik direktör Lazaroni'yle sohbetimizde taraftarların merak ettiği soruların yanıtını aldık. İşte sizlerlepaylaşabileceklerimiz... Elinizdeki kadroyla şampiyonluğa yakın mısınız? sorumuza Lazaroni Türkçe "Yoook... Şampiyonluk... Nooo..." yanıtını veriyor. Sonra başlıyor anlatmaya, tercümanı çeviriyor:

ADAPTASYON

SORUNU
"Lige zor başlangıç yaptık. İlk iki maçta kaybımız çok ama geçen yıla bakın. Bu iki rakibe de farklı yenilmişiz. Bu sezon ise az farkla... Golcümüzü kaybettik. Değişenler oldu. Yeni gelenlerle maçlarda hazırlık aşamasını geçiriyoruz. Şu an uyum sorunu ve adaptasyon problemimiz var..."

HAYALLE ÇALIŞIYORUZ
"Böylesine lige hazır girememiş bir kadroyla şampiyon olacağız demek yanlış yapmaktır. Şu an hangi teknik adam şampiyon olacağız derse gerçekleri söylememiş olur. Şampiyonluk için elimizden geleni yapacağız. Şampiyonluk hayelle başlar. Şimdilik hayal edip var gücümüzle çalışıyoruz..."
YILMAZ ŞENOL

///

Adam haklı. Diğer yandan eğer şampiyon yapamayacaksan sana o kadar ücret ödememize de gerek yoktu

Travelair
16.08.2006, 12:43
‘Artık büyükler için hazırım’
İstanbulspor’daki tek sorumlu günlerinden sonra Aykut Kocaman’a büyük takımlar talip olmuştu. Trabzonspor’un teklifini, ‘henüz hazır değilim’i gerekçe göstererek kabul etmemişti. Oysa Fenerbahçe’de oynamış, ulusal takımda golcü olarak görev üstlenmiş, ligde gol krallıkları var. Bu büyük kariyer teknik adamlık için yetmez mi? Artık büyük takımlarda çalışmanın zamanı gelmedi mi? “Öğrenmenin sonu yok. Dört yıl daha öğrenmeye devam edeyim dersem, o dört yıl sonra da ulaşacağımız yeni bilgiler ortaya çıkacak ve biz yine öğrenen insan durumunda olacağız. Onun içindir ki artık zamanıdır. Ankaraspor’daki görevimi tamamladıktan sonra yeni ve rekabet ortamı daha yüksek deneyimlere hazır olduğumu düşünüyorum.”

worldmaster
16.08.2006, 12:56
Trabzon Samsun'un kapısını çalıyor
Transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, daha önce transferini gerçekleştiremediği Samsunsporlu Adnan Güngör'ü tekrar gündemini aldı.
16 Ağustos 2006 12:43
Yazı boyutunu büyütmek için

Transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor, daha önce transferini gerçekleştiremediği Samsunsporlu Adnan Güngör'ü tekrar gündemini aldı. Sezon öncesinde bonservis sorunu çözülemeyen oyuncu konusunda bordo-mavili kulübün 3 gündür Samsunspor ile görüşme halinde olduğu kaydedildi. İki kulüp arasında görüşmelerin sürdüğü, ancak arada fiyat farkı bulunduğu öğrenildi.

AA

Oruç
16.08.2006, 13:15
Fortis Türkiye Kupası'nda kura heyecanı...

Fortis Türkiye Kupası 1. Kademe maçlarının kura çekimi cuma günü Ankara'da yapılacak..

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklamada, 2006-2007 Sezonu Fortis Türkiye Kupası 1. Kademe maçlarının kura çekiminin 18 Ağustos Cuma günü gerçekleştirileceği belirtildi. Ankara Swiss Otel'de düzenlenecek kura çekimi, saat 11.00'de başlayacak.

ajansspor

worldmaster
16.08.2006, 13:16
Bizden bu sene bi şey olmaz nasılsa.Ne heyecanı...

gerçekefsane
16.08.2006, 13:21
Mehmet Tan’ı anıyoruz
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/150806tan.jpgKulübümüzün divan kurulu üyelerinden, çeşitli kurullarda görev yapan ve 3 yıl önce aramızdan ayrılan gazeteci Mehmet Tan bugün (16.05.2006 çarşamba) mezarı başında anılacak. Tan için, saat 11.00’de Beşikdüzü’nün Akkese köyündeki mezarı başında bir tören düzenlenecek.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
trabzonspor.org.tr

kuzey_lee
16.08.2006, 15:39
haberde 16/05/2006 yazılmış..08 olacak..

Burçak
16.08.2006, 15:45
al işte bi hata daha. geçen bu konu hakkında konuşuyoduk. sürekli sitede duyurulan haberlerde yanlışlıklar oluyor diye. bitane daha eklendi bunlara işte. yani arasıra olsa hadi gözden kaçtı diycem ama bu sürekli bçyle. özellikle dikkat edin de bakın. bilerek tabiki yapmıyolar. ama daha dikkatli olunması gerekir bu haberleri girenlerin..

Murat Acar
16.08.2006, 15:49
Bu Son dakika haberleri topiği neden buraya alındı anlamadım forum başlığı spor dışı konularda serbest kürsü ama biz takımımızla ilgili haberleride buraya ekliyoruz.Yok eğer spor dışı son dakika haberleri buraya yazılacaksa sözüm yok ama o zamanda genel bölümüne bir son dakika topiği açılmalı bence.Gereğini admin arkadaşlarımızdan rica ediyorum.ASLINDA GENEL FORUM BÖLÜMÜNE BİR SON DAKİKA HABERLERİ TOPİĞİ açmayı düşünüyorum çünki en çok ziyaret edilen bölüm orası.Burada bu bölüm ilgisiz kalıyor kanaatindeyim.Saygılarımla.Murat ACAR

Berat
16.08.2006, 16:53
Bildiğiniz üzere bu konu başlığı yakın zaman öncesine kadar GENEL bölümündeyi.ancak tüm uyarı ve çabalarımıza rağmen bu başlığın sadece haber eklemek için olduğunu, ikili muhabbetlere girilmemesi ve yorum yazılmaması gerektiğini anlatamadık..Bu yüzden serbest kürsüye aldık..Derdi gerçekten Son Dakika Haberi olan Genele değil de Serbest Kürsüye girer ve haber ekler, ya da eklenen haberi okuyabilir..

Travelair
16.08.2006, 17:02
Ben bu davranışa katılmıyorum. Zamanın Milli Eğitim Bakanı Marko Paşa'nın ünlü sözünü hatırlatmak isterim

CAFER ÖZER
16.08.2006, 17:14
Yeni sezonun taraftar araştırmasından ilginç sonuçlar çıktı: 40 sorununun sorulduğu ankette, futbolseverlerin % 36.5'i G.Saraylı, % 36.1'i F.Bahceli çıkarken, katılımcıların % 42.4'ü 'Bu yıl F.Bahçe şampiyon olur' dedi

16.08.2006

Türk futbol kamuoyunun 2006-2007 futbol sezonu başlarken beklentilerini, görüşlerini ve bilgi düzeyini tespit etmek amacıyla ESTIMA Araştırma ve Danışmanlık şirketi tarafından gerçekleştirilen anketten ilginç sonuçlar çıktı. "2006-2007 Futbol Sezonu Araştırması" adı ile sonuçlan sunulan ankette Türkiye'nin 15 yaş üzeri kent nüfusunu temsil eden 1.506 kişi ile görüşüldü. İşte toplam 40 sorunun yer aldığı araştırmadan çıkan bazı sonuçlar:

G.Saraylı çok ama...
Araştırmaya katılanların % 36.5'i G.Saray taraftan olduğunu açıkladı. En yüksek oran sarı-kırmızılılarda çıkarken, ezeli rakibi F.Bahçe'nin taraftarları da % 36.1 ile hemen yanında. Bu iki takımı % 16.5 ile Beşiktaş, % 7.5 ile Trabzonspor taraftarları izledi. Diğer takım taraftarları ise anket sorusu yöneltilenlerin % 1.4'ü olarak kaldı. Ancak taraftar anketinde G.Saraylıların oranı yüksek çıkarken, 2006-2007 sezonunda F.Bahçe'nin şampiyon olacağını düşünenlerin fazlalığı göze çarpıyor. Katılımcıların % 42.4'ü bu sezon F.Bahçe'nin şampiyon olacağını düşünüyor, Beşiktaş'a verilen şans da % 40.3 olurken, taraftar lideri G.Saray'ın şampiyonluğuna inananların oranı % 11.8'de kaldı.

Oğuzhan Görkan
16.08.2006, 18:28
pletikosa gelmiş diyorlar...

tunganyan
16.08.2006, 18:34
pletikosa gelmiş diyorlar...
kardeş kaynak ne???

Oğuzhan Görkan
16.08.2006, 18:49
kardeş kaynak ne???

abi kaynak tunganyan :D

tunganyan
16.08.2006, 18:59
abi kaynak tunganyan :D
:D :D :D :D

Semih GÜL
16.08.2006, 19:44
Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, stada gelen herkesin aktif bir şekilde takımına destek vermesi gerektiğini belirtti.
Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, stada gelen herkesin aktif bir şekilde takımına destek vermesi gerektiğini belirterek, "Eğer taraftarımız aleyhimize baskı kuracak bir havaya girecekse stada hiç gelmesin daha iyi" dedi..

Taraftarın Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda 12. adam olmasını istediklerini belirten Lazaroni, şehir olarak gerekli atmosferi yakalamaları halinde diğer takımlarla savaşabileceklerini söyledi. Hüseyin Avni Aker Stadyumu'na gelen herkesin kendilerine aktif şekilde destek vermesi gerektiğini ifade eden Sebastiao Lazaroni "Taraftarlar her zaman yanımızda olsun. Çünkü onlar bizi galibiyete taşıyan en önemli kuvvet. Bu sinerjiyi oluşturmamız bize fayda sağlayacak. Eğer taraftarımız aleyhimize baskı kuracak bir havaya girecekse stada hiç gelmesin daha iyi. Oraya gelen insan bize katkı sağlamalı. Sahada olan 11 futbolcu da bu desteğe karşılık terinin son damlasına kadar savaşacak ve galibiyeti onlarda hediye edecek. Taraftarda bununla tatmin olacak" diye konuştu.

Brezilyalı teknik adam, çok yoğun bir tempoda çalıştığını belirterek, "Arada sırada tenis oynamayı severim. Arkadaşlarımla evde ya da restoranda oturup sohbet etmekten hoşlanırım. Sezon sürerken kafamda takım olduğu için psikolojik olarak kendimi dolu hissederim. Tatilde Brezilya'ya dönünce plaja gitmeyi çok severim. Plaj futbolu oynadığım arkadaşlarım var. Bunlardan biri de Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico. Brezilya'dayken özelikle hafta sonları daha sık plaj futbolu oynardık" diye konuştu.

Travelair
16.08.2006, 20:32
Mustafa Denizli İran'ın en büyük takımlarından Persepolis ile anlaşmak üzere CnnTurk

zanoylu
16.08.2006, 21:28
Kral attı kraaaal

yaranozlu
16.08.2006, 22:46
faroe 0 gürcistan 6 (şota hattrick yaptı, maç bitmedi) bu maç eleme maçı, hazırlık maçı deil

Berat
16.08.2006, 22:53
Stepanov kırmızı kart görmüş..

Travelair
16.08.2006, 22:59
Belliydi Son zamanlarda bir hovardalık var üzerinde

Nytre
16.08.2006, 23:06
ricardinho türkiyeye gelişini bir gün erteledi.. bunlar aldı mı bunu

zafer6161
16.08.2006, 23:24
bundan 1 ay öncesine kadar bizim yönetim acıklama yapmıştı ricardinho nun maliyeti çok yüksek bonservisi için 4,5 milyon euro istiyorlar kendisi için yıllık 2,5 mil euro istiyormuş bizim yönetimde cok pahalı olduğu için bu transferden vazgecmişti
şimdi bjk bonservisine 1,8 mil dolar vermiş kendiside 1,5 mil dolar yıllık alacakmış
hangisi doğru bukar fiyat oynarmı eğer oynadıysada bizim yönetim neden almadı bu fiyata

vse61
17.08.2006, 00:35
Stephanov çift sarıdan yemiş kırmızıyı.. eurosportta gösyerdi.. sırbitan çekleri 3-1 yenmiş..

Mert67
17.08.2006, 08:26
Stephanov çift sarıdan yemiş kırmızıyı.. eurosportta gösyerdi.. sırbitan çekleri 3-1 yenmiş..
bu çocuğun kafasında bişey var ya bizde de sarı kart gördüydü.hem apoel maçında hem lig maçında.

ozturk
17.08.2006, 09:24
Bizden bu sene bi şey olmaz nasılsa.Ne heyecanı...

aynen merak etmeyin yine gruptan çıkamayız kupada

Travelair
17.08.2006, 09:54
Fatih’e 15 bin YTL ceza

MİLLİ yıldız Fatih Tekke’nin forma giydiği Zenit takımına Rus Federasyonu 260 bin ruble (yaklaşık 15 bin YTL) para cezası verdi... Tom ile oynanan ve 2-2 biten maçta Fatih de attığı ikinci gol sayılmadığı için hakeme uzun süre itiraz etmişti. Federasyon futbolcu itirazları için 200, Teknik Direktör Advocaat’ın itirazı için de 60 bin ruble fatura çıkarttı.

Murat Acar
17.08.2006, 09:56
Alex’i kaçırmayın

Brezilya’dan gelen, ‘Alex ile anlaştık, hoca kararını bildirsin’ mesajı Lazaroni’yi kelimenin tam anlamıyla mest etti
17.08.2006

Tecrübeli hoca, yakından tanıdığı genç futbolcu için olumlu görüş belirtti, “Alırsak sol kanat sorunumuz kalmaz” dedi

Son Brezilya’lı yolda
Teknik heyetin her fırsatta üzerinde durduğu sol kanat sorunu çözüm aşamasına geldi, çattı. Oldukça uzun bir süredir Brezilya’da olan yönetici Faruk Kanca’nın Türkiye’ye gönderdiği, “International’li Alex ile anlaşma sağladık. Hoca olumlu yanıt verirse hafta sonuna kadar bu işi bitirebiliriz” mesajı, teknik direktör Lazaroni’yi çok mutlu etti. 20 yaşındaki genç sol kanat oyuncusunu tanıdığını ve edindiği bilgilerin de pozitif olduğunu açıklayan deneyimli çalıştırıcı, vatandaşının transferine ‘okey’ verdi.

Final görüşmesi bugün
Sol kanatta görev yapan, hem savunma hem de hücum yönü oldukça iyi olan Alex’in piyasasının yakın gelecekte artacağını da dile getiren Lazaroni’nin, yöneticilere, “Onu alırsak sol kanat problemimizi çözmüş oluruz” ifadesini kullandığı öğrenildi. Şu an itibarıyla maliyeti 3.5 milyon dolar olan Sambacıyla bugün son kez masaya oturulacağı ve sürpriz bir gelişme yaşanmaması halinde Alex’in hafta sonunda Türkiye’de olacağı belirtildi. Karadeniz ekibinin Internacional kulübüyle uzun süredir yakın ilişkisi söz konusu.

Travelair
17.08.2006, 09:57
Ali Sami Yen’i ver

Seyrantepe’yi al!

GENÇLİK ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, yılan hikayesine dönen Galatasaray’ın stadını bir şartla kendilerinin yapacağını söyledi. Atalay, ‘Galatasaray, Ali Sami Yen’i bize verecek. Seyrantepe’nin de üst kullanım hakkından vazgeçecek. Devlet de buradan 120 dönüm yeri Galatasaray Spor Kulübü’ne verecek, ayrıca üzerine stadı da yapacak. Cim-Bom’un kasasından para çıkmayacak’ dedi. Atalay ayrıca, tüm kulüplerin kendi statlarını alabileceklerini de söyledi.

Travelair
17.08.2006, 09:58
Corinthians’la ipleri koparan Sambacı, bugün İstanbul’a bekleniyor

Kartal, Portsmouth ve Roma’nın talip olması nedeniyle zorluk çıkaran Brezilya kulübüyle 3 milyon euroya anlaştı. Ricardinho’nun ise 3 yıl için 10 milyon euro alacağı belirtildi. Brezilya basını ise Corinthians’ın yeni hocasının bu transferin durdurulmasını istediğini yazdı

Murat Acar
17.08.2006, 09:58
Bu maçı alıcaz, başka yolu yok!

Gaziantepspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına devam eden Trabzonspor, dün tempoyu yükseltti.
17.08.2006

Çift antrenmanla provalara devam eden Karadeniz temsilcisinin yarın ve cuma günü ise tek idman yapacağı bildirildi. Lazaroni, dünkü çalışmada geride kalan süreçte yapılan hataları oyuncularına teker teker anlatırken, “Sezon başındayız, kredimiz var ama bunu iyi kullanmalıyız. Antep maçı çok önemli. Galibiyete ihtiyacımız var ve bunu sizden bekliyorum” sözleriyle oyuncularını uyardı. Bu arada hücum varyasyonlarına ağırlık veren Brezilyalı’nın Antep’e karşı atak bir futbol sergilemesi bekleniyor. Öte yandan idmana milli oyuncuların dışında ağrıları olan Celalettin de katılmadı ve düz koşuyla yetindi.

Diğer Haberler
Yönetimden moral yemeği
Teknik direktör Lazaroni, futbolcularının motivasyonunu yükseltmek için elinden geleni yaparken, Brezilya’lı hocaya moral vermek de yönetime düştü. Bordo-Mavili takımın yönetim kurulu üyelerinden Kahraman Altuntaş, Lazaroni ve ekibiyle önceki akşam bir yemekte buluştu. Organizasyona asbaşkan Haşim Sayitoğlu’nun yanı sıra yönetim kurulu üyesi Ahmet Uğur Zihni de katıldı. Gece, oldukça keyifli anlara sahne olurken, idareciler, “Bizim morale ve desteğe ihtiyacımız var. Sezonun daha çok başındayız. Aldığımız birkaç başarısız neticenin abartılması yanlış. Sorumluluk sahibi olan kişiler takımın eksiklerini biliyor ve gidermek için uğraşıyor. Kısa bir süre içinde herkesin özlemini duyduğu Trabzonspor’un sahne alacağından eminiz” açıklamasını yaptı.

Adnan için de temaslar var
Sol kanat sorununu Brezilya’dan bir yabancıyla çözmek üzere olan Trabzonspor, kadrodaki alternatifleri çoğaltabilmek için iç transferde de Adnan Güngör defterini yeniden açtı. Samsunspor kulübüyle daha önce de görüşen ancak fiyat konusunda uzlaşma sağlayamayan Bordo-Mavililer’in Kırmızı-Beyazlı ekibin kapısını bir kez daha çalacağı öğrenildi. Resmi teklifin en kısa zamanda tekrarlanacağı vurgulandı.

Yattara’ya ‘geç kalma’ uyarısı
Neredeyse Türkiye’ye tüm dönüşleri rötarlı olan Yattara’nın Gine Milli Takımı’nın Kamerun ile oynayacağı maç için Fransa’ya gitmesi teknik heyeti ve yönetimi ister istemez bir endişeye sevk etti. Bugün akşam saatlerine kadar Trabzon’a dönmesi beklenen Yattara’yı hem teknik direktör Lazaroni’nin hem de yöneticilerin geç kalmaması konusunda uyardığı ve bir kez daha aynı sorunun tekrarlanması halinde ağır para cezasının gündeme gelebileceği ifade edildi.

Marcelinho kapış kapış
Yeni sezon öncesinde çok sayıda transfer yaparak kadrosunu güçlendiren Trabzonspor’un ürün satışlarında da gözle görülür bir artış olduğu öğrenildi. İlk iki haftadaki başarısız sonuçlara rağmen Puma’nın ürettiği formaların beğeni topladığı vurgulanırken, en çok talebin ise takımın Brezilya’lı yıldızı Marcelinho’nun formasına olduğu kaydedildi. TS Club idarecileri, başarılı sonuçların gelmesinin ardından satışların daha da artacağını düşünüyor.

Stadımızın yeri değişmesin
Nuri Albayrak ve ekibinin önemli projelerinden biri olan stat konusundaki çalışmalar sürerken, taraftarlar arasında yapılan anketlerden de çarpıcı sonuçlar çıkıyor. Hollandalı bir firmayla temas halinde olan yönetim, kendilerine ulaşan planları inceleyip, son kararı vermek için beklerken, tribünleri dolduran Bordo-Mavililer, yeni stadın da Avni Aker’in olduğu araziye yapılması fikrinde birleşti. Taraftar sitelerindeki ankette yükde 50’yi aşan bir çoğunluk, “Stadımız aynı yere yapılsın” derken, diğer seyircilerin bir bölümü stadın şehir dışına taşınması gerektiğini savundu, bir kısım ise şehir merkezi daha uygun buldu.

Travelair
17.08.2006, 09:59
Nobre'den sonra kapıyı kapatmaya çalışacaklarını söylemiştim Acele etmeliyiz

Aurelio ve Nobre’nin Türk olması diğer takımları da harekete geçirdi. Yattara’yı vatandaş yapma başvurusunda bulunacak Trabzon’u diğerleri de izleyecek. Federasyon ise bunun önünü kesmek amacıyla yönetmelik değişikliği için düğmeye bastı

Travelair
17.08.2006, 10:01
Bu kaçıncı SAKATLIK! :confused: :confused: :rolleyes:

TRABZONSPOR’UN kalecisi Jefferson’un sakatlığı müzminleşti... Daha önce sağ el bileğinden sakatlandığı için Vestel Manisaspor maçında takımdaki yerini alamayan Brezilyalı file bekçisi tamamen iyileştikten sonra dünkü idmanda aynı yerden bir daha sakatlandı...

Topla yapılan çalışma sırasında sağ elinin üstüne düşen Jefferson hemen doktorlar tarafından kontrol altına alındı.

Kulüp doktorları Jefferson’un bu haftaki Gaziantepspor deplasmanında da oynayamayacak ve kaleyi yine Tolga koruyacak.

Murat Acar
17.08.2006, 10:43
Trabzonspor’da Özkara krizi var

Süper Lig'in ilk iki haftasında bir beraberlik bir de mağlubiyet alan Trabzonspor'da sıkıntılar bitmiyor.

Alınan başarısız sonuçlar neticesi, yönetim içerisindeki huzursuzluk bu kez de teknik kadroya sıçradı. Brezilyalı teknik adam Lazaroni’nin yardımcılığına getirilen Hüsnü Özkara'nın da büyük bir rahatsızlık içinde olduğu öğrenildi. Almanya kampında iyi bir ikili görüntüsü veren Lazaroni ve Özkara'nın arasında soğuk rüzgârların estiği belirtildi. Özellikle Lazaroni'nin Özkara'yı idmanlara müdahale ettirmemesi, takım kadrosu yaparken danışmaması ve sahaya çıkacak teknik heyetin içerisinde yer vermek istememesi bu ikili arasındaki krizi tırmandırdı. Apoel maçında kulübeye alınmayan Hüsnü Özkara'nın, Vestel Manisaspor maçında ise yöneticilerin zorlamasıyla Lazaroni'nin yanında yer aldığı ifade edildi. Lazaroni, antrenmanları kondisyoneri Carlito Macedo aracılığıyla yaptırıyor.

Mert67
17.08.2006, 10:53
of ya bunların kavgası trabzon a zarar veriyo.

Remzi
17.08.2006, 10:57
bu lazaroni tam bi Brezilya manyağı hep kendi adamlarını tutuyo hiç profesyonell değil.Duygusal davranıyo.zaten belli neden hiçbi takımda fazla tutunamadığı.

Özer Öztekin
17.08.2006, 10:57
Start verildi
Trabzonspor transfer komitesi üyeleri çalışmalarını yoğun bir biçimde sürdürüyor. Bordo-Mavili ekibin transfer komitesi üyeleri, İnternacianolli Alex transferinde gelişme sağlayamayınca rotayı Kongolu sol kanat oyuncusu Kiki Kizito Musampa’ya çevirdi. Ajax forması altında ünlenen ve halen İspanya’nın Atletico Madrid takımında forma giyen Kiki Kizito Musampa (Chris) transferi için yönetim start verdi. Transfer komitesi üyeleri transferin bitirilmesi için menajerlere yetki verdi.

Görüşme bugün
Bordo-Mavili ekibin transfer komitesi üyeleri halen İspanya’nın Atletico Madrid takımında forma giyen ve sezon başında bu kulüple şartlı sözleşme imzalayan sol kanat oyuncusu Musampa için bugün bir görüşme yapacak. Sözleşmesinde: "Bir takımın istemesi halinde bonservisini ücretsiz olarak alır" maddesi bulunan Musampa, 20 Haziran 1977 doğumlu. 4 sezon Ajax forması giyen Musampa sırasıyla Fransa’nın Bordaeux, İngiltere’nin Manchester City ve İspanya’nın Malaga takımlarında forma giydi

Ekspres duyurmuştu
Trabzonspor’un transfer listesinde yar alan Kongolu Musampa’nın ismini ilk kez gazetemiz Kuzey Ekspres gündeme taşımıştı. Kongolu futbolcunun haberi 15 Ağustos tarihli gazetemizin spor sayfasında yer aldı. Kuzey Ekspres gazetesi Bordo-Mavili takımın transferde listesine aldığı isimleri tek tek siz okuyucularımıza duyurmaktan gurur duyuyor.

Nytre
17.08.2006, 10:59
bunlar kurt olmuşlar.. rant için birbirleriyle kavga ediyorlar...

bir yerde alex için geliyor bir yerde gelmiyor diyor... 20 yaşında diyorlar bir yerde 24...

adnanı alabilirsek savunmada toparlanma olur mu?

Nytre
17.08.2006, 11:00
musampa 30 yaşında yazıyordu gazete...

Travelair
17.08.2006, 11:26
"Sözleşmesinde: "Bir takımın istemesi halinde bonservisini ücretsiz olarak alır" maddesi bulunan Musampa..."

Burda koptum :D :D

Analyzer
17.08.2006, 11:50
:D:D:D: kopulmucak gibi değil ki:D

Ali Özcan
17.08.2006, 11:55
:D :D :D :D abi ben de kopuyorum şu anda izninizle....:D :D :D :D :D

Remzi
17.08.2006, 12:12
hadi hep beraber

kop:D kop:Dkop:D

Ali Özcan
17.08.2006, 12:15
"Sözleşmesinde: "Bir takımın istemesi halinde bonservisini ücretsiz olarak alır" maddesi bulunan Musampa..."

abi ama iki takım isterse bonservisini ücretli alırmış...

zuahahahahahhha
pauauauauauuaa
zahahahahahhahh....

Muhalif
17.08.2006, 13:14
Ben muhalefet edip kopmuyorum:D
O değil de Cem Deda bu hafta Sivas-Sakarya maçına verilmiş.. MHK çok iyi maç yönettiğini düşünüyor demek ki bu hafta tekrar maça vermişler.. MHK nin çok iyi maç yönettiğini düşünmesi demek Albayrak'ın açıklamalarının bize yol-su-elektrik olarak geri dönebileceği demek midir acaba? Antep maçında göreceğiz...

ts_fan
17.08.2006, 13:44
Bu kaçıncı SAKATLIK! :confused: :confused: :rolleyes:

TRABZONSPOR’UN kalecisi Jefferson’un sakatlığı müzminleşti... Daha önce sağ el bileğinden sakatlandığı için Vestel Manisaspor maçında takımdaki yerini alamayan Brezilyalı file bekçisi tamamen iyileştikten sonra dünkü idmanda aynı yerden bir daha sakatlandı...

Topla yapılan çalışma sırasında sağ elinin üstüne düşen Jefferson hemen doktorlar tarafından kontrol altına alındı.

Kulüp doktorları Jefferson’un bu haftaki Gaziantepspor deplasmanında da oynayamayacak ve kaleyi yine Tolga koruyacak.

Anlaşıldı Jeffe yol göründü;)Yeniden buraya Pletikosa haberleri çarşaf çarşaf yapıştırılır:D

a f s
17.08.2006, 13:54
12:45
17 Ağustos 2006 / Perşembe Milliyet

Fatih Tekke'nin takımına 9 bin 600 dolar ceza

Milli futbolcu Fatih Tekke'nin takımı Zenit, son lig karşılaşmasında çıkan olaylar nedeniyle toplam 9 bin 600 dolar para cezasına çarptırıldı.
Rusya Futbol Birliği Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, aralarında Tekke'nin de bulunduğu Zenitli futbolcular ve teknik direktör Dick Advocaat'ın, Tom karşılaşmasındaki davranışları nedeniyle toplam 9 bin 600 dolar para cezasına çarptırıldığı kaydedildi.
Açıklamada, birliğin disiplin komitesinin aldığı karar uyarınca Zenit'in teknik direktörü Advocaat'a Tomsk kentinin Tom takımıyla oynanan maçta kendisine ayrılan bölgeyi terk etmesinden dolayı 10 bin ruble (370 dolar) ve provokatif davranışlarından dolayı da 50 bin ruble (1.800 dolar) para cezası verildiği kaydedildi.
Disiplin komitesi, aralarında Tekke'nin de bulunduğu Zenitli futbolculara provokatif davranışları nedeniyle toplam 200 bin ruble (7.400 dolar) para cezasına çarptırdı.
Tekke, son maçta bir gol atarken, attığı bir golün verilmemesi üzerine maçtan sonra hakemin üzerine yürümüştü.
Zenit, 2-1 önde götürdüğü maçı uzatma dakikalarında beraberlikle tamamlamış, Advocaat ve futbolcular maçtan sonra hakeme çok büyük tepki göstermişlerdi.

Analyzer
17.08.2006, 14:27
Bordo-Mavili ekibin transfer komitesi üyeleri, İnternacianolli Alex transferinde gelişme sağlayamayınca rotayı Kongolu sol kanat oyuncusu Kiki Kizito Musampa’ya çevirdi.

Bu yönetim başarısızlığının üzerini "muşamba" ile örtmeye çalışıyor olabilir:D yemezler:)

a f s
17.08.2006, 14:31
13:45
17 Ağustos 2006 / Perşembe

Yattara'nın Türk statüsünde oynaması zor

Trabzonspor Kulübü Profesyonel Futbol İşleri Sorumlusu Caner Çuvalçıoğlu, Yattara'nın, kendi milli takımında forma giydiği için, hemen Türk vatandaşlığına başvursa bile 5 yıl sonra Türk statüsünde oynayabileceğini söyledi.
Gazetecilere konuyla ilgili bilgi veren Çuvalcıoğlu, ülkesinin milli takımında forma giyen bir oyuncunun Türk vatandaşlığına geçebilmesi ve Türk statüsünde oynayabilmesi için başvuruda bulunduğu tarihten itibaren 5 yıllık sürenin geçmesi gerektiğini belirtti.
Gine milli takımında forma giyen Yattara'nın, 4 sezondur Trabzonspor'da oynadığını belirten Çuvalcıoğlu, ''Yattara, hemen Türk vatandaşlığı için başvuruda bulunsa bile 5 yıl sonra Türk statüsünde oynayabilir. Yattara'nın ise bugüne kadar böyle bir müracaatı olmadı.'' dedi.

champions
17.08.2006, 15:01
Fatih Tekke'nin gidişi üzücü"
Trabzonspor'un Brezilyalı oyuncusu Marcelinho, bir an önce gollerine başlayacağını düşündüğünü söyledi. Marcelinho, Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, kendisinin uzun süredir resmi maç yapmadığından dolayı tam olarak ritminde olmadığını belirterek, ''Ama her gün daha iyi olduğumu hissediyorum. Bir an önce gollerime başlayacağımı düşünüyorum'' dedi.

Hem şehir, hem taraftar hem de kulüple ilgili bir sorun yaşamadığını dile getiren Marcelinho, ''Burada olmaktan çok mutluyum. Tek eksik galibiyetlerin gelmemesi. Umuyorum ki en kısa sürede galip geliriz ve böyle devam eder'' diye konuştu.

Marcelinho, Mehmet adını alarak Türk vatandaşlığına geçen ve (A) Milli takıma seçilen Aurelio konusunda ise şunları söyledi: ''Aurelio'nun milli takıma seçilmesi normal bir durum. Uzun süredir burada oynuyor. Türk milli takımında oynamaktan mutlu olduğunu düşünüyorum. Ben de kendimi onun yerine koysam, uzun süre burada oynasam neden olmasın? Dünyada bunun çok örnekleri var ve bence bu çok normal. Önemli olan diğer Türk oyuncuların onu nasıl kabul ettiği. Çok iyi bir oyuncu, faydalı olacağını düşünüyorum.''

''FATİH TEKKE'NİN GİDİŞİ ÜZÜCÜ''

Taraftarların alınan sonuçlar sonrasında protestolarında haklılıklarının bulunduğunu kaydeden Marcelinho, ''Fatih Tekke, önemli bir golcüydü. Takımdan gitmesi üzücüydü. Ama biz de iyi oynuyoruz. Elimizden geleni yapıyoruz. Takım olarak desteğe ihtiyacımız var'' dedi.

Ligde şampiyonluk için mücadele eden diğer takımlarla eşit şansta olduklarını savunan Marcelihno, ''Onlar bizden daha fazla yatırım yapıyorlar. Ama maç sahada kazanılıyor. Çıkıp sahada mücadele etmeden maç kazanılmıyor. Bizde de değerli oyuncular var'' diye konuştu.

Burçak
17.08.2006, 15:20
Marcelinho: "Tek eksiğimiz galibiyet"
Brezilyalı futbolcumuz Marcelinho bugün saat 13.00’te Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenledi. Marcelinho, Trabzonspor’da çok mutlu olduğunu belirterek, “Hiçbir sorunum olmadı. Tek eksiğim golle tanışamamak ve galibiyetin gelmemesi” dedi.

“Taraftarlar sıcakkanlı ve destekleyici”
Trabzonspor forması altında henüz iki resmi maça çıkan Marcelinho, Trabzonspor taraftarlarının çok sıcakkanlı ve destekleyici olduğunu belirterek, “Son maçlarda istediklerimizi yapamadık, tek eksiğimiz galibiyetlerin gelmemesi ama daha iyiye gidiyoruz. Oyuncular ellerinden geleni yapıyorlar, umarım en kısa zamanda hem ben golle tanışırım hem de takımımız galip gelir” diye konuştu.

“İspanya ve İtalya’da oynama isteğim hiç olmadı”
Trabzonspor’da çok mutlu olduğunu belirten Marcelinho, “Türkiye’ye gelirken kendim için en iyi olanını seçmeye çalıştım. İspanya ve İtalya ligleri de kaliteli ama oralarda oynama isteğim hiç olmadı. Trabzonspor’a gelmeden önce Türkiye’de oynayan Brezilyalı futbolcuların da görüşlerini aldım ve onların telkinleri kararımda etkili oldu. Lazaroni’nin yardımcıları Carlito Macedo ve Jonas Sampaio’yu tanıyordum ve Jefferson’un da burada bulunmasının adaptasyon sürecimi kısaltacağını düşündüm” açıklamasını yaptı.

‘Aurélio büyük katkı yapacak’
Marco Aurélio’nun Türk Milli Takımı’nda oynamasının doğal karşılanması gerektiğini ifade eden Brezilyalı yıldız, “Tüm dünyada bunun örnekleri görülebiliyor. Kendisi uzun süredir Türkiye’de ve şimdi milli takımda oynamaktan dolayı çok mutlu. Ben kendisinin performansıyla Türk Milli Takımı’na büyük katkı yapacağını düşünüyorum. Zaten kulübündeki oyunuyla bunu belli etti” görüşünü seslendirdi.

“Kendimi daha olgun hissediyorum”
Hertha Berlin’de geçirdiği dönemde kendisinin disiplin sorunları yaşadığı yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Marcelinho, “Bu haberler kesinlikle doğru değil. Her oyuncunun birkaç hatası olmuş olabilir. Şimdi 31 yaşındayım ve kendimi çok daha olgun hissediyorum” fikrini savundu.

“İyi futbol oynadığım sürece çalışacağım”
Trabzonspor’dan sonraki kariyerini hiç düşünmediğini kaydeden Marcelinho, şöyle konuştu: “Kulübümle üç yıllık kontratım var. Konsantrasyonum tamamen Trabzonspor’a yönelik. En büyük hedefim burada olmak. Almanya’da 2004/05 sezonunda yılın futbolcusu seçilmiştim. Oradaki başarılarımı tekrar etmek hatta daha fazlasını Türkiye’de yaşamak istiyorum. Normal şartlarda oyuncular 34–35 yaşlarında futbolu bırakırlar ama ben iyi futbol sergilemeye devam ettiğim sürece çalışmayı sürdüreceğim.”

“Tam tempomda değilim”
Hertha Berlin’in sezon öncesi hazırlık kampına geç katıldığı için sadece 10 gün çalışma imkanı bulabildiğini hatırlatan 31 yaşındaki oyuncu, “Uzun bir süre resmi maç yapmadığım için tam tempomda değilim ama iyiye gidiyorum. Takımda arkadaşlık ortamımız çok güzel. Galibiyet de gelince her şey daha iyi olacak” yorumunu yaptı.

Lazaroni’nin beklentisi korkutmuyor
Lazaroni’nin kendisinden büyük beklentisinin olduğu hatırlatılan Marcelinho, bu durumun sıkıntı yaratmadığını vurgulayarak, “Birçok büyük kulüpte oynadım, tecrübeliyim; bu tür söylemler beni daha çok motive ediyor ve daha hırslı oluyorum. Her futbolcu gibi giydiğim formanın hakkını vermek istiyorum” düşüncesini seslendirdi.

"Fatih Tekke’nin ayrılması üzücü"
Taraftarların Fatih Tekke lehine tezahürat yapmalarının anlayışla karşılanması gerektiğini ifade eden Brezilyalı futbolcu, “Taraftarlar galibiyet bekledikleri için bu tarz tepkiler veriyorlar. Fatih Tekke iyi bir oyuncuydu. Aramızdan gitmesi üzücü ama şimdi sahada mücadele edenler de en iyisini yapmaya çalışıyorlar” dedi.

“Şampiyonluk şansı eşit”
Marcelinho şöyle devam etti: “Gaziantepspor’la deplasmanda oynanacak maçta sadece galibiyeti düşünüyoruz. Diğer rakiplerimiz incelendiğinde şampiyonluk şansımız onlarla eşit. Belki bizden daha fazla yatırım yapıyorlar ama sahada mücadele etmeden de maç kazanılmaz. Bu da bir gerçek”.

Ricardinho-Marcelinho-Alex rekabeti
Kendisine Ricardinho’nun Beşiktaş’a transfer olması halinde Türkiye’de üç önemli sol ayaklı Brezilyalı futbolcu olacağı hatırlatılan Marcelinho, üçlü rekabet hususunda, “Üçümüz de iyi oyuncuyuz ama Alex biraz daha şanslı çünkü o uzun zamandır Türkiye’de oynuyor” görüşünü savundu.

“Barış, sevgi, mutluluk”
Bu arada oyuncumuz Marcelinho kolundaki dövmenin, “barış,sevgi,mutluluk” anlamını taşıdığını belirterek basın toplantısı sonrasında gazetecilere poz verdi.
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/170806mercelinho1.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/170806mercelinho3.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/170806mercelinho4.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/170806mercelinho2.jpg
trabzonspor.org.tr

Ali Özcan
17.08.2006, 15:34
evet ben de duydum...transfer bitmiş...Kiki Musampha trabzonsporda ki bu adam yattara nın sol kanat versiyonu ve yattara dan daha iyisidri...Yarın akşam İstanbul da...çoştum beylerrrrrrrrrrrr.......

Mert67
17.08.2006, 15:53
marcelinho nun anahtarlığı güzelmiş

Rasim YILMAZ
17.08.2006, 16:15
Turkcell Süper Lig’e istediği gibi bir başlangıç yapamayan Trabzonspor’da yönetim Marcelinho’nun ardından yıldız bir ismi daha kadrosuna kattı..

Yaklaşık 15 gündür Brezilyalı Alex için girişimlerini sürdüren Bordo Mavililer, bu oyuncunun kulübü İnternacional ile daha önce Trabzonspor’da forma giyen Fabiano Eller’in alacakları nedeniyle bir türlü anlaşma sağlanamadı.. Brezilya kulübü Eller’den kalan 600 bin dolar tutarındaki alacağını isteyince Alex’in transferinden vaz geçildi..

Bunun üzerine harekete geçen yönetim, menajerler aracılığı ile İspanya Ligi La Liga’nın köklü takımlarından Atletico Madrid’de forma giyen Kiki Musampa ile anlaşmaya vardı..

1977 doğumlu olan yıldız futbolcu ile yapılan görüşmelerde her konuda anlaşma sağlanırken, bu oyuncunun kulübü ile olan sözleşmesinde yer alan, "teklif gelmesi halinde gidebilir" maddesi sayesinde transfer gerçekleştirildi.. Musampa’nın yarın sabah saatlerinde Türkiye’ye gelmesi bekleniyor..

Bordo Mavililerin yeni yıldızı kariyerine Ajax forması ile başladı.. Hollanda ekibinde başarılı futbolu ile göz dolduran ve 4 yıl başarıyla forma giyen Musampa, daha sonra Fransa’nın Bordeaux takımına transfer oldu.. Ardından İngiltere Premier Ligi takımlarından Manchester City’de forma giydi ve son durak olarak İspanya Ligi’ni seçti.. Kiki, Malaga’da geçirdiği bir sezonun ardından Athletico Madrid’e transfer oldu..

Musampa aslen Kongolu. Sol kanatta görev yapan yıldız futbolcunun lakabı ise "Chris"..

Burçak
17.08.2006, 17:56
Başkan Yardımcısı Şimşek: "Kötü sonuçlar yanıltmasın"
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/170806simsek.jpgBaşkan Yardımcımız Yusuf Şimşek, takımımızın ligin ilerleyen haftalarında gerçek gücünü sahaya yansıtarak zirveye yükseleceğini vurguladı.

Ligin ilk iki haftasında alınan kötü sonuçların kimseyi yanıltmaması gerektiğini vurgulayan Şimşek, ¨İyi bir kadromuz var. Bu kadroyla büyük işler başarabileceğimize eminiz. Ancak daha işin başındayız. Takımımız tam oturmadı. İlerleyen haftalarda herkes birbirini daha iyi tanıdığında Trabzonspor hedeflediği yer olan zirveye yerleşecektir” dedi.

Trabzonspor’un başına tüm olumsuzlukların istikrarsızlık nedeniyle geldiğinin de altını çizen Şimşek, “2 Maçta kötü sonuçlar alındı diye ortalık karıştırılıyor. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Şu an transfer çalışmalarımızda son aşamaya geldik. Taraftarımız sabırlı olsun. Gerçek Trabzonspor’un zevkini 4 – 5 hafta sonra doya doya yaşacaklar” diye konuştu.
resmi site

Burçak
17.08.2006, 17:56
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/170806mhoca.jpg

Lazaroni: "Yardımcılarımla uyum içerisindeyiz"
Teknik Direktörümüz Sebastião Lazaroni son günlerde kamuoyunda seslendirilmeye başlanan konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Trabzonspor camiası olarak sezona çok iddialı bir başlangıç yapmak adına ciddi hazırlıklar içerisine girildiğini ve son derece önemli oyuncular transfer edildiğini kaydeden Lazaroni şunları söyledi: “Camianın her zamanki büyük hedeflerine ulaşabilmek doğrultusundaki beklentilerini şimdilik sonuçsal olarak karşılayabilmiş değiliz. Bu tip ortamlarda, böyle beklenmeyen başlangıçlarda bazı olumsuzlukların gündeme gelmesi doğaldır.
Ancak bu olumsuzlukların arasında kulübün ve teknik heyetin içerisinde büyük kaoslar olduğunu iddia etmek pek alışılagelen bir durum değildir. Bizler gerek Brezilya’dan gelen, gerekse de Trabzon’dan katılan arkadaşlarımızla uyumlu bir çalışma içerisindeyiz. Kendileri bugüne kadar bana hep olumlu destek olup yardım etmişlerdir. Hiçbir yardımcımla aramızda problem yoktur”

Trabzonspor’u arzulanan yere getirmek için el ele verdiklerini de kaydeden Lazaroni, “Bu doğrultuda medyada yer alan haberlerin tamamı gerçek dışı ve hayal ürünüdür” ifadesini kullandı
resmi site

TSigalko
17.08.2006, 18:16
Brezilya Milli Takımı Aday Kadrosu:

Kaleci: Gomes (PSV Eindhoven, Hollanda), Fabio (Cruzeiro)

Defans: Cicinho (Real Madrid, İspanya), Maicon (Inter Milan, İtalya), Marcelo (Fluminense), Gilberto (Hertha Berlin, Almanya), Luisao (Benfica, Portugal), Alex (PSV Eindhoven, Hollanda), Lucio (Bayern Munich, Almanya), Juan (Bayer Leverkusen, Almanya)

Orta saha: Gilberto Silva (Arsenal, İngiltere), Edmilson (Barcelona, İspanya), Dudu Cearense (CSKA Moscow, Rusya), Kaka (AC Milan, İtalya), Ronaldinho (Barcelona, İspanya), Elano (Shakhtar Donetsk, Ukraine), Julio Baptista (Real Madrid, İspanya), Daniel Carvalho (CSKA Moscow, Rusya)

Forvet: Robinho (Real Madrid, İspanya), Fred (Olympique Lyon, Fransa), Vagner Love (CSKA Moscow, Rusya), Rafael Sobis (Internacional)

Sobis kadroya alınmış.Ronaldo,Adriano,Cafu,R. Carlos gibi yıldızlar takıma çağrılmamış.Ayrıca CSKA Moskova milli takıma 3 oyuncusunu vermiş.

Remzi
17.08.2006, 18:41
Turkcell Süper Lig’e istediği gibi bir başlangıç yapamayan Trabzonspor’da yönetim Marcelinho’nun ardından yıldız bir ismi daha kadrosuna kattı..

Yaklaşık 15 gündür Brezilyalı Alex için girişimlerini sürdüren Bordo Mavililer, bu oyuncunun kulübü İnternacional ile daha önce Trabzonspor’da forma giyen Fabiano Eller’in alacakları nedeniyle bir türlü anlaşma sağlanamadı.. Brezilya kulübü Eller’den kalan 600 bin dolar tutarındaki alacağını isteyince Alex’in transferinden vaz geçildi..

Bunun üzerine harekete geçen yönetim, menajerler aracılığı ile İspanya Ligi La Liga’nın köklü takımlarından Atletico Madrid’de forma giyen Kiki Musampa ile anlaşmaya vardı..

1977 doğumlu olan yıldız futbolcu ile yapılan görüşmelerde her konuda anlaşma sağlanırken, bu oyuncunun kulübü ile olan sözleşmesinde yer alan, "teklif gelmesi halinde gidebilir" maddesi sayesinde transfer gerçekleştirildi.. Musampa’nın yarın sabah saatlerinde Türkiye’ye gelmesi bekleniyor..

Bordo Mavililerin yeni yıldızı kariyerine Ajax forması ile başladı.. Hollanda ekibinde başarılı futbolu ile göz dolduran ve 4 yıl başarıyla forma giyen Musampa, daha sonra Fransa’nın Bordeaux takımına transfer oldu.. Ardından İngiltere Premier Ligi takımlarından Manchester City’de forma giydi ve son durak olarak İspanya Ligi’ni seçti.. Kiki, Malaga’da geçirdiği bir sezonun ardından Athletico Madrid’e transfer oldu..

Musampa aslen Kongolu. Sol kanatta görev yapan yıldız futbolcunun lakabı ise "Chris"..
yarın geliyomuş he gelsin bakalım neyse neye niyet neye kısmet:....:mad:

gerçekefsane
17.08.2006, 22:51
"FATİH’TEN GELEN" http://www.gunebakis.com.tr/resim/fatihtengelenborayagidiyor.jpg
Trabzonspor Yönetimi Rusya’nın Zenit takımına sattığı eski kaptan Fatih Tekke’den elde ettiği yaklaşık 15 Milyon YTL’nin üçte ikisiyle Bordo-Mavili kulübün borsadaki haçla açık hisselerinin çoğunluğunu geri almayı planlıyor. Atay Aktuğ Başkanlığı döneminde borsaya açılma çalışmaları dahilinde kulübün hisselerinin yüzde 25’i halka arz edilmiş ve dönemin kuru baz alınarak 30 Trilyon (30 Milyon YTL) kulübün kasasına girmişti.
Aktuğ Döneminde Başladı
Aynı yönetim bir süre sonra dönemin parasıyla 5 Trilyon’a (5 Milyon YTL) halka açık hisselerin yüzde 6’sını ve borsadaki hisse payı yüzde 19’seviyesine düşmüştü. Şimdi ise Nuri Albayrak başkanlığındaki yönetim kurulu borsadaki hisseleri biraz daha azaltma yönünde plan hazırladı. Fatih Tekke’nin Zenit’e satışı nedeniyle kulübün kasasına girecek olan 10 Milyon YTL’nin bu plan çerçevesinde kullanılacağı bilgisine ulaşıldı.
Oran Yüzde 9 Olacak
Fatih’in satışından elde edilecek 15 milyon YTL’nin üçte ikisinin kullanımıyla borsadaki hisselerin yüzde 10’unu geri alma planı hayta geçirilirse Bordo-Mavili kulübün, halka açık hisselerinin toplamı, kulüp hisselerinin yüzde 9’una eşit hale gelecek. Yönetimin bu planının camiada nasıl karşılanacağı netleşmezken, camianın önde gelen bazı kesimlerinin bu kararı destekleyecekleri ifade edildi

Gunebakis.com.tr

atlantis
17.08.2006, 23:22
ricardinho 3 senelik imza atmış Beşiktaş'a

TSigalko
18.08.2006, 00:03
Göztepeliler'den 'isyan' yürüyüşü!
Türkiye 3. Futbol Ligi 3. grup takımlarından İzmir temsilcisi tarihin çınar takımı Göztepe'nin taraftarları büyük bir protestoya hazırlanıyor.

Göztepe Taraftar Birliği'nden yapılan açıklamada 2 Eylül Cumartesi günü Türkiye'nin dört bir yanındaki Göztepeli taraftarlar isyan yürüyüşü yapacak.

Taraftarlar arasında yapılan çağrıda şu şekilde:

- Galatasaray maçında tribunleri dolduran 55.000 kişiyi,
- Elazığ dönüşü havaalanından Güzelyalıya zincir oluşturan binlerce kişiyi,
- Antalya da stadın önünde çimlerde uyuyan yüzlerce kişiyi,
- Tüm Göztepeli Taksicileri
- Tüm Göztepeli Dolmuşçuları
- Tüm Göztepeli Esnafı
- Tüm Göztepeli Öğrencileri
- Tüm Göztepelileri
- İçlerinde İzmirlilik Göztepelilik bulunan tüm spor yazarlarını,
- Göztepe A.Ş. sayesinde hayatı değişen işadamlarını,
- Göztepe A.Ş. sayesinde hayatları değişen sporcuları,
- Ben önce Göztepeliyim diye A.Ş. dönemi futbolcularını,
- Biz Göztepeliyiz yönetimler yüzünden gittik diyen genç futbolcuları,
- Efsane Dönemi futbolcularını,yöneticilerini,
- Fabrikalardan yazar kasa fişi toplayan Başbakan İsmaili,
- 17 sene sonra ortayı yapan Ceyhunu golü atan Hasanı,
- Hz.Deniz’i, Kaptan Tayfunu, Metin Diyadini, Erkanı, Kunduz Gökseli ve hepsini
- Her zaman Göztepe’de çalışmak isterim diyen Rıza Çalımbay’ı
- Teknik Direktörlük hayatı Göztepe de başlayan Fatih Terimi
- Göztepe anılarına yazılarında yer veren Cumhuriyet Gazetesi yazarı Sn.Aydın Ergin,
- Saman alevi gibi yanıp sönen Kurtuluş Platformu üyelerini
- Göztepeli olarak tanınan Fatih Dalanı
- Göztepe için herşeyini feda eden Bülent Özkulu
- Göztepenin Efsane başkanı Levent Ürkmezi
- Göztepe A.Ş. nin ilk başkanı Aydın Bilgini
- Göztepe A.Ş. nin başkanlarından Hilmi Çınarı
- Göztepe için her şeyi yapacağını söyleyen Hamdi Türkmeni
- Her şeye rağman iyi niyetini göstermek için Dinç Bilgini

Yer yüzündeki tüm Göztepeliler
Yer belli zaman belli son şans son umut

02 Eylül 2006
Saat : 17:00

Göztepe İskelesi Önü
Bir kez daha
Alayına İsyan İnadına Göztepe

Travelair
18.08.2006, 00:19
"FATİH’TEN GELEN" http://www.gunebakis.com.tr/resim/fatihtengelenborayagidiyor.jpg
Trabzonspor Yönetimi Rusya’nın Zenit takımına sattığı eski kaptan Fatih Tekke’den elde ettiği yaklaşık 15 Milyon YTL’nin üçte ikisiyle Bordo-Mavili kulübün borsadaki haçla açık hisselerinin çoğunluğunu geri almayı planlıyor. Atay Aktuğ Başkanlığı döneminde borsaya açılma çalışmaları dahilinde kulübün hisselerinin yüzde 25’i halka arz edilmiş ve dönemin kuru baz alınarak 30 Trilyon (30 Milyon YTL) kulübün kasasına girmişti.
Aktuğ Döneminde Başladı
Aynı yönetim bir süre sonra dönemin parasıyla 5 Trilyon’a (5 Milyon YTL) halka açık hisselerin yüzde 6’sını ve borsadaki hisse payı yüzde 19’seviyesine düşmüştü. Şimdi ise Nuri Albayrak başkanlığındaki yönetim kurulu borsadaki hisseleri biraz daha azaltma yönünde plan hazırladı. Fatih Tekke’nin Zenit’e satışı nedeniyle kulübün kasasına girecek olan 10 Milyon YTL’nin bu plan çerçevesinde kullanılacağı bilgisine ulaşıldı.
Oran Yüzde 9 Olacak
Fatih’in satışından elde edilecek 15 milyon YTL’nin üçte ikisinin kullanımıyla borsadaki hisselerin yüzde 10’unu geri alma planı hayta geçirilirse Bordo-Mavili kulübün, halka açık hisselerinin toplamı, kulüp hisselerinin yüzde 9’una eşit hale gelecek. Yönetimin bu planının camiada nasıl karşılanacağı netleşmezken, camianın önde gelen bazı kesimlerinin bu kararı destekleyecekleri ifade edildi

Gunebakis.com.tr

Böyle bir olayı nasıl haber yapabilirler???? Böyle bir haberden Trabzonspor zararlı çıkmaz mı?

Burçak
18.08.2006, 09:45
Alex’te geri sayım http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gifTrabzonspor, büyük ölçüde anlaşma sağladığı Brezilyalı Alex ile son kez masaya oturuyor... 18.08.2006

3.5 milyon dolara malolacak 24 yaşındaki oyuncunun pürüzler giderilirse haftasonu Türkiye’de olması bekleniyor

Maliyeti 3.5 milyon dolar
Brezilyalı Marcelinho’yu kadrosuna katarak ses getiren Trabzonspor, transferde hız kezmiyor... Bordo-Mavililer, sol kanat sorununu yine bir Brezilyalı ile çözüyor. Uzun bir süredir Brezilya’da olan yönetici Faruk Kanca, büyük ölçüde anlaşma sağladığı Alex ile bugün son kez masaya oturacak. Toplam maliyeti 3.5 milyon dolar olan Alex ile yüz yüze görüşecek olan Kanca’nın, son pürüzleri de gidermesi halinde, 24 yaşındaki sol kanat oyuncusunu haftasonu Türkiye’ye getireceği öğrenildi.

Eller’den olumlu rapor
Alex’i tanıyan teknik direktör Lazaroni’nin de transfere sıcak baktığı belirtildi. Alex’in Internacional’deki takım arkadaşı olan ve bonservisi hala Trabzonspor’da bulunan Eller de, vatandaşına olumlu rapor verdi. Bordo-Mavili kulüp ile ilgili Alex’e bilgiler veren Eller’in, “Türkiye’de futbola büyük bir ilgi var. Benim buraya dönüş hikayem farklı oldu. Ancak senin başarılı olacağına inanıyorum. Zaten o zaman da el üstünde tutulursun” dediği kaydedildi. 18/08/2006

bu fanatik nediyo yaa :)

ozturk
18.08.2006, 09:56
Zaman’ın anketinde Bordo Mavili takım zirvede

Musampa'nın transfer haberi Trabzonspor taraftarını fazlasıyla heyecanlandırdı.

Gazetemizin internet sitesinde halen devam eden, "Sizce Süper Lig'de 2006-2007 sezonunda kim şampiyon olacak?" sorusuna Trabzonsporlu taraftarlar, dünkü transferden sonra yoğun bir ilgi gösterdi. Lige kötü bir başlangıç yaparak Kayserispor'a 1-0 yenilen, Vestel Manisaspor'la 1-1 berabere kalan Trabzonspor, ankette şampiyonluğun en güçlü adayı olarak görünüyor. Şu ana kadar ankete katılan 65.160 kişinin yüzde 26,83'ü, bu sezon Trabzonspor'un şampiyon olacağına inanıyor. Aynı ankette F.Bahçe'ye güvenenlerin oranı 21,9 olurken, G.Saray 20,98'le üçüncü, Beşiktaş ise 12,31'le dördüncü sırada yer alıyor.

-----------------------------------------------------------------------

Demekki zamandanda Trabzonspor için hayırlı bişeler çıkıyomuş:)

Travelair
18.08.2006, 10:21
Trabzonspor Kulübü Profesyonel Futbol İşleri Sorumlusu Caner Çuvalçıoğlu, Yattara'nın, kendi milli takımında forma giydiği için, hemen Türk vatandaşlığına başvursa bile 5 yıl sonra Türk statüsünde oynayabileceğini söyledi.
Gazetecilere konuyla ilgili bilgi veren Çuvalcıoğlu, ülkesinin milli takımında forma giyen bir oyuncunun Türk vatandaşlığına geçebilmesi ve Türk statüsünde oynayabilmesi için başvuruda bulunduğu tarihten itibaren 5 yıllık sürenin geçmesi gerektiğini belirtti. Gine milli takımında forma giyen Yattara'nın, 4 sezondur
Trabzonspor'da oynadığını belirten Çuvalcıoğlu, ''Yattara, hemen Türk vatandaşlığı için başvuruda bulunsa bile 5 yıl sonra Türk statüsünde oynayabilir. Yattara'nın ise bugüne kadar böyle bir müracaatı olmadı.'' dedi.

///

Star / Kardeşim Nobre Türkiye'yi tanıtım hakkından yararlanmadı mı? Niye böyle bir demeçle kulübünün yolunu kapatıyorsun? Ne yapmaya çalışılıyor?

Murat Acar
18.08.2006, 10:23
Alex’te geri sayım http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gifTrabzonspor, büyük ölçüde anlaşma sağladığı Brezilyalı Alex ile son kez masaya oturuyor... 18.08.2006

3.5 milyon dolara malolacak 24 yaşındaki oyuncunun pürüzler giderilirse haftasonu Türkiye’de olması bekleniyor

Maliyeti 3.5 milyon dolar
Brezilyalı Marcelinho’yu kadrosuna katarak ses getiren Trabzonspor, transferde hız kezmiyor... Bordo-Mavililer, sol kanat sorununu yine bir Brezilyalı ile çözüyor. Uzun bir süredir Brezilya’da olan yönetici Faruk Kanca, büyük ölçüde anlaşma sağladığı Alex ile bugün son kez masaya oturacak. Toplam maliyeti 3.5 milyon dolar olan Alex ile yüz yüze görüşecek olan Kanca’nın, son pürüzleri de gidermesi halinde, 24 yaşındaki sol kanat oyuncusunu haftasonu Türkiye’ye getireceği öğrenildi.

Eller’den olumlu rapor
Alex’i tanıyan teknik direktör Lazaroni’nin de transfere sıcak baktığı belirtildi. Alex’in Internacional’deki takım arkadaşı olan ve bonservisi hala Trabzonspor’da bulunan Eller de, vatandaşına olumlu rapor verdi. Bordo-Mavili kulüp ile ilgili Alex’e bilgiler veren Eller’in, “Türkiye’de futbola büyük bir ilgi var. Benim buraya dönüş hikayem farklı oldu. Ancak senin başarılı olacağına inanıyorum. Zaten o zaman da el üstünde tutulursun” dediği kaydedildi. 18/08/2006

bu fanatik nediyo yaa :)

Şimdi bu haberi bende ekliyecektim walla ne dediğini bilen varsa banada açıklasın ne iştir ya bizimle birileri dalga geçiyo başka bişi değill.....

Travelair
18.08.2006, 10:49
Nobre mi? Nasıl yani!
Türkiye’de 5 yılını dolduran Aurelio’nun Türk vatandaşlığına geçmesinden sonra Beşiktaş’ın da Nobre için düğmeye basması herkesi şaşkına çevirmişti. Çünkü Nobre Türkiye’de henüz 5 yılını doldurmamıştı.. Hatta Fenerbahçe onu yabancı kontenjanını boşaltmak için elden çıkarmıştı. Nobre nasıl Türk statüsünde oynayacaktı? Beşiktaş Yönetimi’nin olaya açıklık getirmesi fazla uzun sürmedi: Kanunda madde var. Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayacak kişilerin vatandaş olması için 5 yıl beklemesine gerek yok.

Kanunun çıkış noktası
İşte bu madde sayesinde Nobre 5 yıl beklemeden Mert adını aldı. Beşiktaş böyle birşey yapınca diğer kulüpler de boş durmadı. Herkes elindeki yabancıları aynı kanundan yararlanarak Türk yapmak için başvuruda bulundu, ortalık karıştı. Bu karmaşayı yaratan kanunun çıkış noktası ise gerçekten de çok ilginç. Levent Bıçakcı Futbol Federasyonu Başkanı, Ersun Yanal A Milli Takımın başında. Yanal, o dönemde Denizlispor’da yıldızı parlayan Ömer Rıza’dan yararlanmak istiyor. Gerisini Levent Bıçakcı anlatıyor:

Ömer Rıza için değişti
Bakanlar Kurulu’nun onayı gerekiyordu. Çünkü vatandaşlık kanunu 5 yıl beklemeleri gerektiğini vurguluyordu. O dönemde Milli Takım kurmaylarının yararlanmak istediği Ömer Rıza’nın Kıbrıs ve İngiliz vatandaşlığı vardı. Bu isteği yerine getirmek için kanunu değiştirdik. Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunacağı için, 5 yıl olan bekleme süresini ortadan kaldırdık. Ama şimdi bakıyorum ki, iş değişik boyutlara geldi. Olayın bu kadar büyüyeceğini tahmin etmemiştik. Not: Ömer Rıza, sadece bir kez A2 Milli Takımı’nda oynadı.

///

Trabzonspor'un başına patladı yine olay. Kendi hatalarını bu çocuğa ödetecekler. Umarım Yattara da bu maddeden yararlanır

Travelair
18.08.2006, 10:51
Bülent GÜRKAN: Merhaba derken

Öncelikle tüm Fotomaç okurlarına merhaba. Sizlerin desteğiyle Türkiye'nin en çok satan spor gazetesi Fotomaç'ta bundan böyle yorumlarımız, röportaj ve araştırmalarımız ile birlikte olacağız. İlk yazımın konusu hakkında uzun süre düşündüm, Trabzonspor'la ilgili umut verici bir şeyler yazmak için bilgisayarın başına kuruldum. Ama bunun ne kadar zor olduğunu yazıya başlayınca anladım. Sezonun daha ikinci haftasındayız ama Trabzonspor'da işler yolunda gitmiyor. Nuri Albayrak yönetimi döneminde transfer edilen oyuncu sayısı 17. Ama takımın en hayati bölgelerinde hâlâ oyuncu eksiği var. Yıllık maliyeti 500 bin dolar olan, takımın en problemsiz oyuncusu Lee Yong anlamsız bir şekilde gönderiliyor. Yerine transfer edilmesi düşünülen Alex'in maliyeti 3.5 milyon dolar... Son üç yıldır Trabzonspor'un en büyük eksiği Hüseyin'in yanında oynayabilecek futbol zekâsı ve tekniği yüksek bir oyun kurucu. Kadroda böyle bir oyuncu olmadığı için Hüseyin'in yanında aynı özelliklere sahip Hasan Üçüncü oynuyor. Böyle olunca da takım kendi sahasında bile oyun kuramıyor, organize atak geliştiremiyor, rakibin üstüne gidemiyor.

İşler hiç de iyi gitmiyor
Forvet hattındaki Umut, Ersen Martin, Ömer Rve Cem Demir ancak kaliteli bir santrforun yanında başarılı olabilecek 'tamamlaycoyuncular'. İdeal bir partnerle oynamadıklarından onların verimleri de düşüyor. Trabzonspor'un en büyük problemi ise Sebastiao Lazaroni. Brezilyalı teknik adam üç resmi maça üç farklı onbirle çıktı. Kayserispor maçından dört gün sonra oynanan Apoel karşılaşmasında ilk onbirdeki 7 oyuncuyu değiştirmesi hangi futbol mantığıyla izah edilir, anlamak mümkün değil. Lazaroni, Yönetim Kurulu'nun getirdiği yardımcı antrenör Hüsnü Özkara'yı maç toplantılarına almıyor. Bunun sebebini soran başkan yardımcısına ise 'Maç toplantbenim özelim, orada futbolcularla ba. ba.a olmak istiyorum' gibi komik bir yanıt veriyor. Yönetim kurulunda herkes ayrı telden çalıyor. Fiiliyatta üçe bölünmüş yönetim kurulunda herkes birbirinin arkasından konuşuyor, suçlamalar birbirini izliyor. Uzun lafın kısası; Trabzonspor'da işler hiç iyi gitmiyor. Önümüzdeki bir ay ise önemli gelişmelere sahne olacak gibi görünüyor.

Murat Acar
18.08.2006, 10:59
Trabzonspor Musampa'yı getiriyor

Alex'le anlaşamayan Trabzon, A. Madrid'in süper yıldızı Musampa ile el sıkıştı. Musampa bugün bekleniyor.

Kiki bombası

Bordo-mavililer, Manchester City'de kiralık oynayan Kongo asıllı Hollandalı yıldız Kiki Musampa ile büyük ölçüde anlaştı.

Trabzonspor, Alex'i alamayınca, Kiki Musampa'nın işini bitirdi. Raphael Alex ile her konuda anlaşılmasına rağmen kulübü İnternacional'ın Libertadores Kupası'nı almasıyla iş bozuldu. Transferden vazgeçen Brezilyalı kulüp, bahane olarak da Alex'e karşılık verilecek olan Eller'in garanti parasını öne sürdü. Bunun
üzerine Trabzon, Kiki'ye yöneldi.

GELMEYİ İSTİYOR
Menajerlerin önerisini beğenen bordo-mavili yönetim, Atletico Madrid'in Menchester City'de son iki sezondur kiralık oynayan 28 yaşındaki orta saha oyuncusu ile temasa geçti. Kongo asıllı olan Hollanda vatandaşı Kiki Musampa'nın da Türkiye'de oynamayı istemesi transferi kolaylaştırdı.

BUGÜN TÜRKİYE'DE
Trabzonspor'un, Musampa için dün maddi konuda tüm pürüzleri giderildiği öğrenildi. . İngiltere'den bugün Türkiye'ye gelecek olan Hollandalı futbolcunun imza aşamasına geldiği, tek sorunun çocuklarının eğitimi olduğu açıklandı. Musampa akşam saatlerinde Türkiye'de olacak.

Murat Acar
18.08.2006, 11:01
Tüm Avrupa'yı dolaştı

Musampa, 1995 yılında Ajax ile Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kaldırdı Sırasıyla Bordeaux, Malaga, Atletico Madrid ve M. City'de oynadı.

EFSANE KADRODAYDI
1977'de Kinshasa'da doğan Kiki Musampa, 18 yaşında Ajax'ın efsane takımında oynayarak büyük sükse yaptı. Van Gaal'in Ajax'ında iki sezonda 31 maç oynayan ve 6 gol atan Kiki, Kluivert, Overmars, De Boer, D. Blind, Kanu, Van der Saar'la 1995'te Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kaldırdı. Efsane takım dağılınca Bordeaux'ya geçti.

DİKİŞ TUTTURAMADI
Fransa'dan İspanya'nın vasat takımlarından Malaga'ya geçen Kiki bu takımda 4 sezonda 94 maça çıktı ve toplam 22 gole imza attı. Malaga'dan 2003'te A. Madrid'e geçti ancak burada aradığını bulamadı. İlk yıl 26 maç oynayan Kiki, 2. sezonunda yedeklikten kurtulamadı. Ocak 2005'te M. City'de kiralık olarak oynamaya başladı.

Murat Acar
18.08.2006, 11:18
Trabzonspor günlüğü

Apoel salı burada
Trabzon'un rakibi Apoel 22 Ağustos Salı günü Trabzon'da olacak. Aynı gün tek çalışma yapacak Rum takımı, maç öncesi son çalışmasını çarşamba günü saat 19.00'da Hüseyin Avni Aker Stadı'nda gerçekleştirecek. Apoel takımı Maçka Sümela Otel'de, yönetim kurulu üyeleri ise Usta Otel'de konaklayacak.

Yattara için zor!

Profesyonel İşler Sorumlusu Caner Çucalcıoğlu, Yattara'nın Türk vatandaşlığına geçmek için bir müracaatta bulunmadığını söyledi. Çuvalcıoğlu "Yattara, Türk vatandaşı olabilmesi için başvuru süresinden sonra 5 yıl beklemesi gerekiyor" dedi.

Ersen sakatlanıp çıktı
Gaziantepspor maçı hazırlıkları tam gaz sürüyor. Sabahki antrenmanda teknik ağırlıklı bir çalışma yapan bordo-mavili takım, antrenmanı daha sonra yarı sahada yapılan çift kale maçla sürdürdü. Maçta ayağına darbe alan Ersen Martin çalışmayı yarıda bıraktı. Marcelinho, Gökdeniz ve Ömer Rıza'ya frikik çalışması yaptı.

Jefferson hırslı
Elinden sakatlığı nedeniyle tedavi gören Jefferson dün ilk kez topla çalışmalara başladı. Kaleyi Tolga'ya kaptıran Brezilyalı kalecinin dünkü çalışmada oldukça hırslı olduğu gözlerden kaçmadı Arka adalesinde çekme olan Celaleddin ise düz koşu yaptı.

Kara bela yedek çıktı
Yattara'nın görev aldığı Gine Milli Takımı, Kamerun'la Fransa'da oynadığı hazırlık karşılaşmasını 1-1 berabere tamamladı. 70. dakikada Mansare'nin penaltı vuruşuyla öne geçen Gine, Webo'nun 90. dakikada skoru eşitleyen golüne engel olamadı. Trabzonsporlu Yattara bu maçta 53. dakikada oyuna girdi.

Stepanov kızardı
Stepanov, Sırbistan A Milli Takımı'yla ilk maçında kırmızı kart gördü. Çek Cumhuriyeti'yle yapılan maçta 1-0 yenik duruma düşmesine rağmen maçı 3-1 kazanan Sırbistan'da Stepanov, gördüğü çift sarı karttan dolayı 76. dakikada oyun dışı kaldı.

Yine bir oğul hakem!
MHK Başkanı Mustafa Çulcu, kulüplere taviz vermemekteki kararlılığını 3. hafta atamalarında da gösterdi. Manisa maçı sonrası Cem Deda için, "Babası hakem, oğlu hakem. Çete bunlar" diyen Nuri Albayrak'ın başkanı olduğu Trabzon'un G.Antep'te yapacağı maçı emekli hakem Serdar Çakır'ın oğlu Cüneyt Çakır yönetecek.

Travelair
18.08.2006, 11:43
Yine bir oğul hakem!
MHK Başkanı Mustafa Çulcu, kulüplere taviz vermemekteki kararlılığını 3. hafta atamalarında da gösterdi. Manisa maçı sonrası Cem Deda için, "Babası hakem, oğlu hakem. Çete bunlar" diyen Nuri Albayrak'ın başkanı olduğu Trabzon'un G.Antep'te yapacağı maçı emekli hakem Serdar Çakır'ın oğlu Cüneyt Çakır yönetecek.

///

Bu anektod önemli

akdin
18.08.2006, 13:42
Trabzonspor'da büyük düşüş
18 Ağustos 2006 13:00

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikçileri Federasyonu'nun (IFFHS) yaptığı değerlendirmede Trabzonspor 288. sırada yer aldı.

2004-2005 sezonunda 38. sıraya kadar yükselen Bordo-mavili takım, söz konusu dönemden bugüne kadar büyük bir düşüş içine girdi.

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikçileri Federasyonu (IFFHS) yaptığı değerlendirmede geçen ay 78 puan ile 245. sırada olan Trabzonspor bu ay yapılan değerlendirmede yine 43 basamak birden düşürek 288. sırada yer aldı. 2004-2005 sezonunda ligde gösteridği performans ve Şampiyonlar Ligi'nde tur atlaması nedeniyle başarılı takımlar arasına kısa bir sürede olsa giren Trabzonspor yapılan değerlendirmelerde 38. sıraya kadar yükselmişti. Ancak bordo-mavili takım söz konusu dönemden sonra gerek ligde gerekse de Avrupa Kupaları'nda aldığı saha sonuçlar sonrası düşüş gösteren takımlar arasında yer aldı.

worldmaster
18.08.2006, 14:08
Kupası'nda kuralar çekildi
18 Ağustos 2006 12:45

Kura çekimine Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileri ve ilk kademede mücadele edecek takımların yetkilileri katıldı.

Fortis Türkiye Kupası 1. Kademe kura çekimi yapıldı. Birinci kademedeki karşılaşmalar 30 Ağustos 2006 tarihinde tek maçlı eleminasyon sistemine göre oynanacak. Karşılaşmaların berabere bitmesi durumunda uzatma devrelerine geçilecek. Uzatma devrelerinde değişiklik olmazsa, tur atlayan tarafı penaltı atışları belirleyecek.

Çekilen kuraya göre, Fortis Türkiye Kupası'nda 1. Kademe eşleşmeleri şu şekilde oluştu:
İstanbulspor-Zeytinburnu
Kartalspor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor
Kasımpaşa-Çanakkale Dardanelspor
İnegölspor-Kocaelispor
Etimesgut Şekerspor-Gebzespor
Karşıyaka-Altay
Bucaspor-Fethiyespor
Alanyaspor-Mersin İdman Yurdu
Eskişehirspor-Uşakspor
Keçiöerengücü-Türk Telekom
Yimpaş Yozgatspor-Gençlerbirliği Oftaşspor
Kahramanmaraşspor-Mardinspor
Gaziantep Büyşükşehir Belediyespor-Diyarbakırspor
Siirtspor-GASKİspor
Malatyaspor-Elazığspor
Akçaabat Sebatspor-Ünyespor
Erzincanspor-Orduspor
Samsunspor-Arsinspor

tirabzonli
18.08.2006, 14:09
Minik Abdülkerim'in Dramı
Trabzon: Minik Abdülkerim'in Dramı

Trabzon'da yaklaşık 7 ay önce geçirdiği rahatsızlık sonucu yatağa mahkum olan 11 yaşındaki Abdülkerim Uzun, iyileşeceği günü bekliyor.

Oğlunun geçtiğimiz Şubat ayında soğuk algınlığı şikayetiyle rahatsızlandığını belirten anne Hacer Uzun (32), oğlunu önce Trabzon Kadın ve Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürdüklerini ardından iyileşmeyince de Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne götürdüklerini söyledi. Farabi Hastanesi'nde doktorların kendisine oğlunun 3 günlük ömrü kaldığını söylediğini ifade eden anne Uzun, "Oğlumu 2006 yılının Şubat grip vakasıyla Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne doktora götürdük. Burada doktorlar ilaç verdi ancak çocuk tam iyileşemediği için KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne başvurduk. Burada bize oğlumun 3 günlük ömrü kaldığını, beyninde su toplaması olduğu için hemen ameliyata alınması gerektiğini söylediler. Ameliyata aldılar. Sonrasında ise servise yatırdılar. Bir hafta sonra çocuğum aniden fenalaştı. Müdahale ettiler, bir süre sonra bana çocuğumun öldüğünü söylediler. Ancak 4 saat kadar sonra bana oğlumun yeniden yaşama döndüğünü söylediler. Sonrasında ise çocuğum bir daha ayağa kalkamadı" dedi.

Eşi İsmail Uzun ile oğullarını bir umutla Ankara Hacattepe Üniversitesi Hastanesi'ne de götürdüklerine kaydeden anne Hacer Uzun, "Burada bize doktorlar tam olarak da olmasa çocuğumun bir hata sonucu bu duruma düştüğünü söylediler. Yani Farabi Hastanesi'ndeki servisinde mikrop kaptığını ima eder gibiydiler. Şimdi çocuğum yatağa mahkum. Eşim bir hurdacıda çalışıyor, aylık geliri ise 400 milyon lira. Oysa çocuğum aylık ilaç masrafı 200 milyonu buluyor. Ayrıca doktorların verdiği bin 500 Euro değerindeki ilaçları ise paramız olmadığı için alamıyoruz. Yeşil Kart sayesinde ilaçlarımızın bir kısmını alıyoruz ancak büyük bir kısmını karşılayamıyoruz. Bunun için hayırsever vatandaşların yardımına ihtiyacımız var" diye konuştu.

KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Haluk Ulutku ise ailenin iddialarını kendilerinin de araştıracaklarını belirterek, "Biz hastanemizin hijyeni ve sterilesine çok önem veriyoruz. Aylık olarak her servisteki çalışanlarımızdan kültür alıyoruz. Bölgede de bu konuda örnek gösterilen bir hastaneyiz. Ailenin iddiaları olabilir. Ancak ben buna ihtimal vermiyorum" şeklinde konuştu.

Anne Hacer Uzun, oğlunun 7 aydır hiç konuşamadığını ancak her şeyi algıladığını ifade ederek, Trabzonsporlu futbolcu Szymkowiak hayranı olduğunu söyledi. Yatağının başucunda Trabzonspor forması ve Szymkowiak resimleri bulunan Abdulkerim, Trabzonspor'u ve Szymkowiak'ı çok sevdiğini bakışları ve gülüşleriyle tescil ederken, anne Uzun oğlunun sağlığında top oynarken sürekli bu futbolcunun formasını giydiğini belirtti. Başucundaki formaları ve resimleri almaya kalkıştığı zaman oğlunun ağlayarak buna tepki verdiğini belirten anne Uzun, "Trabzonspor'un Polanyalı futbolcusu Szymkowiak'a büyük hayranlık duyuyor. Eğer oğlumu ziyarete gelirse oğlum çok mutlu olacak. Bu mutluluğu bizden inşallah esirgemez. Kendisini evimize bekliyoruz" dedi. (İhlas Haber Ajansı)

http://www.haberler.com/medya/haber/19/442719_41510_b.jpg
http://www.haberler.com/medya/haber/19/442719_76431_b.jpg
http://www.haberler.com/medya/haber/19/442719_11012_b.jpg

a f s
18.08.2006, 14:10
14:05
18 Ağustos 2006 / Cuma

Türkiye Kupası'nda kuralar çekildi...

Fortis Türkiye Kupası 1. Kademe maçlarınının kura çekimi yapıldı.
Ankara Swiss Otel?de gerçekleştirilen kura çekimine Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Usta, Futbol Federasyonu Genel Sekreter Vekili Nusret Bağış Kiper, Futbol Federasyonu Profesyonel Maçlar Organizasyon Müdürü Ufuk Şepik ile kulüp temsilcileri katıldı.
Kupada 1. kademe müsabakaları, 2005-2006 sezonu sonunda 2. Lig A Kategorisi?nde oynayan ve Turkcell Süper Ligi?ne çıkamayan 15 takım, Turkcell Süper Ligi?nden Lig (A)?ya düşen 3 takım, 2. Lig (B) Kategorisi Yükselme Grubu?nda oynayan 10 takım ve Üçüncü Lig?de gruplarında ilk 2 sırada yer alarak direkt olarak Lig (B)?ye yükselmeye hak kazanan 8 takımın katılımıyla toplam 36 takım arasında bölgesel olarak yapılacak.
Tek maçlı eleminasyon sistemine göre oynanacak maçlarda galip gelen takım tur atlayacak. Karşılaşmaların normal süresinin beraberlikle bitmesi halinde, maç 15?er dakikalık 2 devre halinde uzatılacak. Bu süre içinde de beraberliğin bozulmaması durumunda kazanan takım, seri penaltı atışları sonunda belirlenecek.
30 Ağustos Çarşamba günü 7 grupta yapılacak karşılamalarda takımlar şöyle
eşleşti:

1. GRUP
İstanbulspor - Zeytinburnuspor.
Kartalspor - Büyükşehir Belediyespor.
Kasımpaşa - Dardanelspor.

2. GRUP
İnegölspor - Kocaelispor.
Etimesgut Şekerspor - Gebzespor.

3. GRUP
Karşıyaka - Altay.
Bucaspor - Fethiyespor.

4. GRUP
Alanyaspor - Mersin İdman Yurdu.
Eskişehirspor - Uşakspor.

5. GRUP
Keçiörengücü - Türk Telekomspor.
Yimpaş Yozgatspor - Gençlerbirliği Oftaşspor.

6. GRUP
Kahramanmaraşspor - Mardinspor.
Gaziantep B.Ş.BLD. Spor - Diyarbakırspor.
Siirtspor - Gaskispor.
Malatyaspor - Elazığspor.

7. GRUP
Akçaabat Sebatspor - Ünyespor.
Erzincanspor - Orduspor.
Samsunspor - Arsinspor.

61viya
18.08.2006, 14:23
marcelinho nun anahtarlığı güzelmiş

Aynısından bende de var :)

TSigalko
18.08.2006, 15:15
Basın Sözcüsü Kafkas: "Adalet duygusu yerleşmeli"
Başkanımız Nuri Albayrak’ın PFDK tarafından aldığı ceza üzerine Medya Merkezimize bir değerlendirmede bulunan Basın Sözcümüz Zeyyat Kafkas, “Buradaki hassas nokta kararlarda adalet duygusunun yerleşmiş olmasıdır” ifadesini kullandı.

Trabzonspor’un bugüne kadar yetkili kurulların verdiği kararlara saygılı olmayı ilke edinen bir kulüp olduğuna değinen Kafkas, “Bu doğrultuda PFDK'nın başkanımızla ilgili kararını da saygıyla karşılıyoruz. Buradaki hassas nokta kararlarda adalet duygusunun yerleşmiş olmasıdır. Geçmişte yaşanan tartışmaların kaynağında da bu sorun yatmaktadır” diye konuştu.

Zeyyat Kafkas şunları söyledi: “Ülkenin futbolunda yerleşen çifte standart olgusunun değişmesi adına beklentimiz; Futbol Federasyonu ve yetkili kurullarının benzer olaylarda aynı tavrı sergileyebilmeleridir. Bu sezon itibariyle baktığımızda gerek kurallarda yapılan değişiklikler gerekse de verilen cezalar federasyonun hassas bir tutum sergileme niyetinde olduğunu göstermektedir. Başta da söylediğimiz gibi beklentimiz tüm kararlarda takıma ve kişiye göre değil, olaya göre cezaların kesilmesidir. Trabzonspor olarak bunun haricinde bir beklentimiz yoktur"

champions
18.08.2006, 19:21
Musampa bu akşam Trabzon'da!
Trabzonspor'un transferde anlaşmaya vardığı Kiki Musampa, bu akşam Trabzon'a geliyor. Marcelinho'nun ardından yıldız bir ismi daha kadroya katmak için yaklaşık 20 gündür Brezilya'da çalışmalar yapan Trabzonspor Kulübü, bu girişimlerden bir sonuç alamadı. Bunun üzerine harekete geçen yönetim, İspanya Ligi La Liga'nın köklü takımlarından Atletico Madrid'de forma giyen Kiki Musampa ile anlaşmaya vardı. Oyuncunun bu akşam İstanbul'da olacağı ve oradan da gece geç saatlerde Trabzon'a geleceği belirtildi.

A.T.R
18.08.2006, 20:01
Brezilyalı futbolcunun bonservisini elinde tutan İspanyol Real Betis Kulübü, yaptığı toplantıdan sonra Oliveira'yı Fenerbahçe'ye kiralayacağını açıkladı.

Fenerbahçe'nin uzun süredir peşinde olduğu Sao Paulo takımında kiralık olarak oynayan Ricardo Oliveira'nın transferinde sürpriz bir gelisme yaşandı. İspanya'nın Real Betis Kulübü yönetim kurulu, dün gece gerçeklestirdiği olağanüstü toplantıda Brezilyalı forvet oyuncusu Oliveira'nın Fenerbahçe'ye kiralanmasına karar verdi.

Bu kararın Oliveira'nin Betis'te futbol oynamak istememesi üzerine alındığı belirtiliyor. Toplantı sonrası bir açıklama yapan Betis Kulübü'nün Sportif Direktörü Manuel Ortega Momparlet, Fenerbahçe'nin Oliveira'yı renklerine bağlamak üzere kendilerine teklif getirdiğini doğrulayarak, her iki kulüp arasında anlaşma sağlandığını duyurdu.

Kaynak:Spordabugun.com

A.T.R
18.08.2006, 20:02
Trabzonspor'un kesin olarak anlaşmaya vardığı Kizito Musampa ile ilgili çarıpıcı iddialar gündeme geldi.

Atletico Madrid'in Hollandalı futbolcuyu formsuzluğu nedeniyele bedelsiz olarak serbeset bıraktığı öğrenildi. Musampa'nın uzun süredir kulüp arayışında olduğu ancak herhangi bir takımın sol kanat oyuncusuna teklifte bulunmadığı iddia edildi.
Trabzonspor yönetimi ise son çare olarak Musampa'yı kadrosuna kattı. Bordo-mavili yöneticiler yaklaşık 2 aydır Brezilya'da sol kanat için transfer çalışmalarında bulunmuş, Wagner, Mossoro ve Alex gibi oyunculardan fiyatları nedeniyle vazgeçmişti. :((

tirabzonli
18.08.2006, 20:12

Trabzon'da yaklaşık 7 ay önce geçirdiği rahatsızlık sonucu yatağa mahkum olan 11 yaşındaki Abdülkerim Uzun, iyileşeceği günü bekliyor.

Oğlunun geçtiğimiz Şubat ayında soğuk algınlığı şikayetiyle rahatsızlandığını belirten anne Hacer Uzun (32), oğlunu önce Trabzon Kadın ve Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürdüklerini ardından iyileşmeyince de Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne götürdüklerini söyledi. Farabi Hastanesi'nde doktorların kendisine oğlunun 3 günlük ömrü kaldığını söylediğini ifade eden anne Uzun, "Oğlumu 2006 yılının Şubat grip vakasıyla Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne doktora götürdük. Burada doktorlar ilaç verdi ancak çocuk tam iyileşemediği için KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne başvurduk. Burada bize oğlumun 3 günlük ömrü kaldığını, beyninde su toplaması olduğu için hemen ameliyata alınması gerektiğini söylediler. Ameliyata aldılar. Sonrasında ise servise yatırdılar. Bir hafta sonra çocuğum aniden fenalaştı. Müdahale ettiler, bir süre sonra bana çocuğumun öldüğünü söylediler. Ancak 4 saat kadar sonra bana oğlumun yeniden yaşama döndüğünü söylediler. Sonrasında ise çocuğum bir daha ayağa kalkamadı" dedi.

Eşi İsmail Uzun ile oğullarını bir umutla Ankara Hacattepe Üniversitesi Hastanesi'ne de götürdüklerine kaydeden anne Hacer Uzun, "Burada bize doktorlar tam olarak da olmasa çocuğumun bir hata sonucu bu duruma düştüğünü söylediler. Yani Farabi Hastanesi'ndeki servisinde mikrop kaptığını ima eder gibiydiler. Şimdi çocuğum yatağa mahkum. Eşim bir hurdacıda çalışıyor, aylık geliri ise 400 milyon lira. Oysa çocuğum aylık ilaç masrafı 200 milyonu buluyor. Ayrıca doktorların verdiği bin 500 Euro değerindeki ilaçları ise paramız olmadığı için alamıyoruz. Yeşil Kart sayesinde ilaçlarımızın bir kısmını alıyoruz ancak büyük bir kısmını karşılayamıyoruz. Bunun için hayırsever vatandaşların yardımına ihtiyacımız var" diye konuştu.

KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Haluk Ulutku ise ailenin iddialarını kendilerinin de araştıracaklarını belirterek, "Biz hastanemizin hijyeni ve sterilesine çok önem veriyoruz. Aylık olarak her servisteki çalışanlarımızdan kültür alıyoruz. Bölgede de bu konuda örnek gösterilen bir hastaneyiz. Ailenin iddiaları olabilir. Ancak ben buna ihtimal vermiyorum" şeklinde konuştu.

Anne Hacer Uzun, oğlunun 7 aydır hiç konuşamadığını ancak her şeyi algıladığını ifade ederek, Trabzonsporlu futbolcu Szymkowiak hayranı olduğunu söyledi. Yatağının başucunda Trabzonspor forması ve Szymkowiak resimleri bulunan Abdulkerim, Trabzonspor'u ve Szymkowiak'ı çok sevdiğini bakışları ve gülüşleriyle tescil ederken, anne Uzun oğlunun sağlığında top oynarken sürekli bu futbolcunun formasını giydiğini belirtti. Başucundaki formaları ve resimleri almaya kalkıştığı zaman oğlunun ağlayarak buna tepki verdiğini belirten anne Uzun, "Trabzonspor'un Polanyalı futbolcusu Szymkowiak'a büyük hayranlık duyuyor. Eğer oğlumu ziyarete gelirse oğlum çok mutlu olacak. Bu mutluluğu bizden inşallah esirgemez. Kendisini evimize bekliyoruz" dedi. (İhlas Haber Ajansı)

Beyler inşallah Şimek in bu durumdan haberi olur.Şimek koşa koşa gider.

selcuk
19.08.2006, 07:55
Taraftar tavrını koydu

Trabzonspor’da beklenen başarılı sonuçlar henüz alınamasa da, yönetimin verdiği birlik-beraberlik mesajları yerini bulmaya başladı.

Kulüp bünyesinde yaşanan gelişmeleri ve bazı yönetim kurulu üyelerini hedef alan sert eleştiriler Bordo-Mavili taraftarların tepkisine neden oldu. Trabzonspor Taraftarlar Birliği adı altında bir basın açıklaması yapan toplam 9 taraftar oluşumu (Bordo-Mavi Taraftarlar, Üniversiteli Trabzonsporlular, Boztepeli Trabzonsporlular, Birleşik Trabzonsporlular, Sürmeneli Pirenalar, Değirmendereli Kaplanlar, Çılgınlar Grubu, Söğütlü Trabzonsporlular ve Yıldızlı Taraftarlar), gelişmeleri yakından takip ettiklerinin altını çizerek, “Kimin bu kulübe ne kadar hizmet ettiğinin farkındayız. Bu camianın sıkıntılı günlerinde desteğe ihtiyacı vardır. ‘Küstüm’ bahanesinin altına sığınarak camiayı en zor anlarında yalnız bırakanları unutmadık. Destek vermek yerine yöneticilerimizi istifaya çağıranların açıklamalarına bir anlam veremiyoruz. Apoel maçından sonra verdiği demeçler sebebiyle gereksiz yere İkinci Başkanımız İbrahim Hacıosmanoğlu’nu eleştirenleri de kınıyoruz. Kendisinin Trabzonspor’daki misyonunu en iyi şekilde yerine getirdiğinden eminiz” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler
Cezaya itiraz yok
Trabzonspor, Başkan Nuri Albayrak’a verilen 1 ay hak mahrumiyeti cezasına itiraz etmeyecek. Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, Trabzonspor’un bugüne dek yetkili kurulların vermiş olduğu kararlara saygılı olmayı ilke edinen bir kulüp olduğunu ve PFDK’nın Albayrak’la ilgili kararını da saygıyla karşıladıklarını ifade etti. Kararlarda adalet duygusunun yerleşmesi konusundaki hassassiyetlerine dikkat çeken Kafkas, “Ülkenin futbolunda yerleşen çifte standart olgusunun değişmesi adına beklentimiz, Futbol Federasyonu ve yetkili kurulların benzer olaylarda aynı tavrı sergileyebilmeleridi” dedi.

Keçeli’de bonservis sorunu
Teknik direktör Lazaroni’nin isteği doğrultusunda takviye arayışlarına devam eden Trabzonspor, Denizlisporlu Mustafa Keçeli için girişimlerini sürdürüyor. Sol kanada Musampa’yı transfer eden, ancak alternatif isimler üzerinde de duran Bordo-Mavili yönetim, bu konuyu birkaç gün içinde çözüme kavuşturmayı planlıyor. Ege temsilcisi, tecrübeli futbolcusu için 1 milyon dolarlık bir bonservis ücreti talep ederken, takasa sıcak bakmıyor. Bu öneriyi pazartesi günkü yönetim kurulunda masaya yatıracak olan Trabzonspor Yönetimi, Denizlispor’a yanıtını bildirecek.

Brezilya dizisi kötü sonla bitti
Transferde rotayı ilk olarak Brezilya’ya çeviren ve hem 10 numara hem de sol kanat arayışlarına yönelen Trabzonspor, Samba diyarında büyük bir hüsran yaşadı. Transfer görüşmeleri için yetkili kılınan ve Temmuz ayının başında Brezilya’ya giden yönetici Faruk Kanca, burada kaldığı 40 günlük süreçte sayısız futbolcu ve menaceriyle görüştü. Alex, Mossoro, Wagner ve Oliviera gibi Güney Amerika’da oldukça ünlü olan oyuncular başta olmak üzere gündeme çok sayıda isim geldi ama hiçbiriyle el sıkışılamadı. Mossoro beklenirken Marcelinho, Alex beklenirken de Musampa Bordo-Mavili renklere bağlandı. Geçtiğimiz sezon da Atay Aktuğ’un başkanlığını yaptığı Karadeniz ekibinin idarecileri uzun bir Brezilya turuna çıkmış sonucunda da kadroda yer alan Jefferson ile Libertadores’i kazanan Internacional’in kadrosunda bulunan ve bonservisi Trabzonspor’da olan Eller transfer edilmişti.

Maç saati değişti
Trabzonspor kafilesi, Gaziantepspor maçı için bugün yola çıkıyor. Saat 13.00’da özel uçakla Antep’e gidecek olan Karadeniz temsilcisi, kampa girecek ve akşam saatlerinde hafif bir antrenman yaparak günü noktalayacak. Bordo-Mavililer, karşılaşmanından ardından yine özel bir uçakla Trabzon’a dönüp 1 günlük izne ayrılacaklar. Bu arada futbol federasyonu dün, maç saatinin sıcak havalar sebebiyle saat 19.00’dan 20.00’a alındığını açıkladı.

------------------------------------
Lazaroni’nin yüzü gülüyor

Gaziantepspor maçı öncesinde Trabzonspor'un form düzeyi, Lazaroni'yi ilk galibiyet için umutlandırıyor...

Savunmaya uyarı
Trabzon’da Gaziantep maçının hazırlıkları sürerken, takımının gösterdiği performans teknik direktör Lazaroni’yi sevindiriyor. Trabzon’daki son çalışmasını dün yapan Bordo-Mavililer’de özellikle hücum elemanlarının formu Brezilya’lı hocanın atak oyun planlarını destekliyor. Rakip hakkında yardımcılarıyla birlikte detaylı bilgiler toplayan Lazaroni’nin, savunmaya özel uyarılarda bulunduğu da öğrenildi.

‘Stres yapmayın’
Antep’in ligde çıkış arayan bir takım olduğunu ve iç saha avantajını kullanmak isteyeceklerini oyuncularına anlatan Lazaroni’nin, “Strese gerek yok. Baskı, hata oranını artırır” uyarılarında bulunduğu öğrenildi. Tüm yardımcılarıyla uyum içerisinde çalıştığının da altını çizen Karadeniz ekibinin patronu, “Aramızda sorun yok. Sonuçta camianın büyük beklentilerine karşılık vermek için buradayız” dedi.

--------------------------------------
Musampa Trabzon’da

Trabzonspor, son olarak Manchester City formasıyla Premier Lig’de oynayan Hollandalı yıldız Musampa ile her konuda anlaşmaya vardı.
19.08.2006

Trabzon’da sağlık kontrolünden geçecek olan tecrübeli sol kanat oyuncusu birkaç gün içinde resmi imzayı atacak

29 yaşında
Trabzonspor’da yılan hikayesine dönen transfer çalışmalarında en somut adımlar dün atıldı. Son olarak İngiltere Premier Ligi’nde kiralık olarak M.City forması giyen ve bonservisi de İspanya’nın A.Madrid takımında bulunan Musampa ile yapılan görüşmeler olumlu sonuç verdi. Trabzonspor’un teklifine ‘evet’ diyen 29 yaşındaki oyuncunun birkaç gün içerisinde Trabzon’da bir sağlık kontrolünden geçeceği ve ardından da bir sorun çıkmaması halinde imzayı atıp resmen Bordo-Mavili renklere bağlanacağı belirtildi.

Denizli’ye yetişebilir
Musampa’yı transfer ederek yabancı transferine noktayı koyan Trabzonspor’un bu oyuncu için yapılan pazarlıklarından ardından 1 milyon 350 bin Euro ödeyeceği öğrenildi. Teknik heyet tarafından kısa bir süre izin verilecek olan Musampa’nın bu iznin ardından Trabzon’a döneceği ve yeni takımıyla birlikte çalışmalara başlayacağı dile getirildi. Takımla rutin antrenmanlara başlayacak olan Hollanda’lı futbolcunun Süper Lig’in dördüncü haftasındaki Denizlispor maçında da kadroda yerini alabileceği ifade edildi.

‘İstedi, aldık’
Israrla sol kanada takviye isteyen teknik direktör Lazaroni’nin de yaşanan gelişmelerden memnun olduğu öğrenildi. Konu hakkında bilgi veren asbaşkan Haşim Sayitoğlu, “Kulübümüzün parasını en iyi şekilde değerlendirmek zorundaydık. Brezilya pazarında hiç hesapta olmayan pürüzlerle karşılaştık. Paramızı sokağa atamazdık. Sonuçta aldığımız futbolcu da kariyeri ortada olan bir isimdir. Musampa’nın yetenekleri tartışılmaz. O nedenle teknik heyetimizin isteğini yerine getirdiğimize inanıyorum” diye konuştu.

Nytre
19.08.2006, 09:25
şimekin kesin oraya gitmesi lazım.. yazık gerçekten...

sweetrose
19.08.2006, 11:48
çocuğa yazık valla; yönetim sahip çıkmalı bence

canh55
19.08.2006, 14:37
Sheva el yakıyor!
Avrupa’nın önde gelen liglerinden İngiltere bu sezon yine pahalı transferlerle adından söz ettiriyor. Bu sezon Ada’nın en pahalı transferi, 45 milyon Euro bonservis ücreti karşılığında Milan’dan Chelsea’ye geçen Ukraynalı golcü Andriy Shevchenko oldu. 10 kişilik en pahalı transferler listesinde yer alan diğer oyuncular, takımları ve ödenen bonservis ücretleri şöyle...

Carrick 2. sırada
Michael Carrick: Tottenham’dan Manchester United’a 27,2 milyon Euro’ya, John Obi Mikel: Lyn Oslo’dan Chelsea’ye 23 milyon Euro’ya, Dimitar Berbatov: B.Leverkusen’den Tottenham’a 16 milyon Euro’ya, Andy Johnson: Crystal Palace’dan Everton’a 12,4 milyon Euro’ya, Tomas Rosicky: B.Dortmund’dan Arsenal’e 11,7 milyon Euro’ya, Didier Zokora: St.Etienne’den Tottenham’a 11,7 milyon Euro’ya, Jermaine Pennant: Birmingham’dan Liverpool’a 9,7 milyon Euro’ya, Craig Bellamy: Blackburn’den Liverpool’a 8,8 milyon Euro’ya, Emile Heskey: Birmingham’dan Wigan’a 8 milyon Euro’ya...

61viya
19.08.2006, 14:53
çocuğa yazık valla; yönetim sahip çıkmalı bence

Yönetimin sahip çıktığı çıkacağı yok kimseye arkadaşım benim....Ölülere sahip çıkmayı beceremiyoruz,dirilere mi sahip çıkacaz? Töbe yaaa...

Szymeke haber vermeliyiz...!!!!!!!!!!!!!

sweetrose
19.08.2006, 14:56
Yönetimin sahip çıktığı çıkacağı yok kimseye arkadaşım benim....Ölülere sahip çıkmayı beceremiyoruz,dirilere mi sahip çıkacaz? Töbe yaaa...

Szymeke haber vermeliyiz...!!!!!!!!!!!!!
valla saol içime su serptin bir anda o nasıl bir konuşma öyle.... neyse siz sahip çıkın bari..

61viya
19.08.2006, 15:19
valla saol içime su serptin bir anda o nasıl bir konuşma öyle.... neyse siz sahip çıkın bari..

:)) Ya kızmak yok arkadaşım :) Tepkim sana değildi aslında, ama neyse....

sweetrose
19.08.2006, 15:28
:)) Ya kızmak yok arkadaşım :) Tepkim sana değildi aslında, ama neyse....
cümleler bitmez olursa; söz söylenmez olur---derdini anlamaz insanlar; yaşanan tarifsiz acıların...--neden mi? çünkü hayat o kadar acı gelmemiştir; ama gülmek yakışır insana eğer hiç gülmeyen bir insan görmüşse...

Travelair
19.08.2006, 15:30
Türkiye Litvanya'yı Dünya Şampiyonası'nda 76-74 yendi

61viya
19.08.2006, 15:32
cümleler bitmez olursa; söz söylenmez olur---derdini anlamaz insanlar; yaşanan tarifsiz acıların...--neden mi? çünkü hayat o kadar acı gelmemiştir; ama gülmek yakışır insana eğer hiç gülmeyen bir insan görmüşse...

Tam olarak anlayamadım aslında.Amao çocuğun acısını anlamadığımı düşünmüyorsundur umarım...
Eğer böyle düşünüyorsan feci halde yanılıyorsun çünkü..
Benim kastedmek istediğim,Kazım Koyuncu gibi,Mehmet Tan gibi,Allahtan uzun ömür dilediğim futbolcumuz İsmail abi gibi birçok insana vefa mızı göstermiyıor yöneticilerimiz..Böyle örnekler varken,bu yavrunun sesini dutyacaklarını hiç düşünmüyorum demk sitemiştim..
Gülücüklerse ortamı yumuşatmak içindi..Kusura bakma..

Mert67
19.08.2006, 15:43
Türkiye Litvanya'yı Dünya Şampiyonası'nda 76-74 yendi
süper bi maç oldu.
çok heyacanlıydı.

sweetrose
19.08.2006, 15:51
Tam olarak anlayamadım aslında.Amao çocuğun acısını anlamadığımı düşünmüyorsundur umarım...
Eğer böyle düşünüyorsan feci halde yanılıyorsun çünkü..
Benim kastedmek istediğim,Kazım Koyuncu gibi,Mehmet Tan gibi,Allahtan uzun ömür dilediğim futbolcumuz İsmail abi gibi birçok insana vefa mızı göstermiyıor yöneticilerimiz..Böyle örnekler varken,bu yavrunun sesini dutyacaklarını hiç düşünmüyorum demk sitemiştim..
Gülücüklerse ortamı yumuşatmak içindi..Kusura bakma..

can aynı candır kimisinde az kimisinde fazla değildir..Ne Kazım Ne Mehmet Abi ve ne de diğerlerinin canı bu çocuğunkinden değerli değil...Onlara vefasızlık yapıldı diye.....neyse...cümleler boğazda kilitli kalsın...nefes almak kadar kolay olsada,,,,ölüm kadar zor olmasını istemek daha incedir... :)

Burçak
19.08.2006, 16:23
Takımımız Gaziantep'te
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/190806gidis.jpgYarın Gaziantepspor'la deplasmanda yapacağı maç için Atlasjet Havayolları'na ait özel bir uçakla Gaziantep'e giden takımımız kente vardı. Yönetim kurulu üyelerimizin de bulunduğu kafilemizin başkanlığını bu seyahatte Ahmet Uğur Zihni yapıyor.

Gaziantep'e getirilen 19 kişilk kadroda şu futbolcular yer alıyor:

Tolga, Ahmet Şahin, Fatih Akyel, Stepanov, Çağdaş, Erdinç, Ferhat, Murat Ocak, Celaleddin, Hüseyin, Hasan, Szmykowiak, Gökdeniz, Yattara, Marcelinho, Musa, Umut, Ersen Martin, Ömer Rıza

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/190806gidis1.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/190806gidis2.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/190806gidis3.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/190806gidis4.jpg

Murat Acar
19.08.2006, 17:20
Trabzonspor'un kesin olarak anlaşmaya vardığı Kizito Musampa ile ilgili çarıpıcı iddialar gündeme geldi.

Atletico Madrid'in Hollandalı futbolcuyu formsuzluğu nedeniyele bedelsiz olarak serbeset bıraktığı öğrenildi. Musampa'nın uzun süredir kulüp arayışında olduğu ancak herhangi bir takımın sol kanat oyuncusuna teklifte bulunmadığı iddia edildi.
Trabzonspor yönetimi ise son çare olarak Musampa'yı kadrosuna kattı. Bordo-mavili yöneticiler yaklaşık 2 aydır Brezilya'da sol kanat için transfer çalışmalarında bulunmuş, Wagner, Mossoro ve Alex gibi oyunculardan fiyatları nedeniyle vazgeçmişti. :((
çamut at izi kalsın hala anlamıyomusunuz bunlar bizi birbirimize düşürmek için yapılan yalan yanlış haberler.Şuan 25000000 avroluk bir sol kanat oyuncusu olan takımda yedek soyunuyordu musampa.yani böyle bir adamın yedeğiydi.bence transfer gerçekleşirse gerçekten iyi bir iş yapmış olacak yönetim

Murat Acar
19.08.2006, 17:21
Trabzon'da Musampa heyecanı

Trabzonspor'un dün ünlü yıldızı Türkiye'ye getirmesi taraftarı sevince boğdu. Musampa bugün imza atacak.

Kiki coşkusu

Feyenoord'un da talip olmasıyla tehlikeye giren transferde elini çabuk tutan Trabzon, Hollandalı futbolcuyu Türkiye'ye getirdi.

Trabzonspor yönetimi, bir büyük transfere daha imza attı. Sambacı Marcelinho'yu renklerine bağlayan bordo- mavililer, Atletico Madrid'in Kongo asıllı Hollandalı yıldızı Kiki Musampa'nın da işini bitirdi. Musampa, kiralık olarak oynadığı Manchester City'den ayrılıp dün Türkiye'ye geldi. Musampa ile önceki gün ön protokol imzalanmasına rağmen, futbolcuyu dün Feyenoord da isteyince transfer bir anda çıkmaza girdi. Ancak yönetim elini çabuk tuttu.

İMZA BUGÜN 13.30'DA
Bordo-mavili yönetim, Musampa'yı menajer Mustafa Demir vasıtasıyla ikna edip, dün akşam saat 19.30'da İstanbul'a getirdi. Marcelinho'nu da menajerliğini yapan Demir, Trabzonspor'a büyük bir yıldız daha kazandırmaktan çok mutlu olduğunu söyledi. Musampa bu sabah Trabzon'a gidecek. Sağlık kontrolünden geçecek olan tecrübeli futbolcu, saat 13.30'da resmi mukavele imzalayacak.

Burçak
19.08.2006, 17:31
yaw bunlar sabah çıkan haberler arkadaşlar. aynı haber farklı başlıklara kaçar defa eklenmiş. biraz dikkat edelim. son dakika haberlerine bişi eklendimi sevinip bi umutla bakıyoruz. ama aynı haberleri tekrar tekrar görünce hayal kırıklığı oluyo. önce bi bakın ki eklenmişmi.

sweetrose
19.08.2006, 17:38
valla sabahtan beri istanbul medyası bişey yazmıyor adamlar ne yapsın

Miraç Atalay Çiftçi
19.08.2006, 20:14
Manisa:1 Gs:0 Gol:Selcuk İnan

champions
19.08.2006, 20:48
Atletico Madrid’in serbest bıraktığı ve Trabzonspor"un görüşmeye çağırdığı Hollandalı yıldız Musampa ile anlaşma sağlanamadı.

Üç menajer ile Trabzon’a gelen Mussampa’nın, Trabzonspor Yönetimi’nden istediği yüklü miktardaki peşinat üzerine, anlaşma sağlanamadı.

Dün gece Trabzon’a gelen Hollandalı futbolcu ile görüşmeyi yapan Asbaşkan Haşim Saitoğlu Radyospor’a şu açıklamayı yaptı:

Mussampa iye yıllık 800 bin avro karşılığı anlaşmıştık. 3 yıllık sözleşmenin maliyeti, bonuslarla birlikte 3 milyon 200 bin avroyu buluyor. Ama bu paranın yarısını peşin isteyince kendisine "hayır" dedim ve görüşmeleri noktaladık. Biz kendisine son olarak, ancak ilk yıl için alacağı paranın yarısını peşin verebileceğimizi, aksi halde transferin gerçekleşmesinin mümkün olkmadığını söyledik. Kendisi "Bonservisim yok" koşulunu öne sürüp, daha fazla fedakarlık yapmamızı istedi. Zaten bonservis bedeli olmadığı için Mussampa"ya talip olduk, o mevkide dünyada bir tek o yok. Sakatlanma ihtimalini göz önünde bulundurmak lazım. 1.5 yıllık ücreti nasıl peşin verelim?

Trabzonspor’un ortaya koyduğu şartları kabul edip, bordo-mavili yönetime "evet" demesi halinde Mussampa’nın, yeniden gündeme gelebileceği belirtiliyor.

ROTA YİNE BREZİLYA

Mussampa 20:00 uçağıyla İstanbul üzerdinden ülkesine hareket ederken, Brezilya’da bulunan yönetim kurulu üyelerinden Faruk Kanca’nın, yeniden Güney Amerikalı adaylara yöneldiği öğrenildi.

Haber: Bülent Yüksel

champions
19.08.2006, 21:21
gs 2. golü yemiş

Yako
19.08.2006, 21:21
V.Man 2 : 0 GS (gol H.Balta)

Yako
19.08.2006, 21:23
Musampa gitti ? aferiiin, sezon sonu alırız bı kanat artık

Yako
19.08.2006, 21:32
V.Man 2:1 GS (Necati)

canim TS
19.08.2006, 21:33
Manisa mutlak en az 5 tane daha kacirdi 2 golden sonra, buyur yediler simdi 2:1 oldu Necati.

Berat
19.08.2006, 21:36
2-1 oldu, manisa 2-0 iken yığınla gol kaçırdı..

Ankaraspor:2 Erciyesspor:1 Petrous(Pen)

Emre B.
19.08.2006, 21:37
Manisa maçında dakika kaç?

Berat
19.08.2006, 21:39
Manisa maçında dakika 76, gol 71. dakikada geldi

Bu kez de Erciyes penaltı kazandı.. Emre Toraman, 2-2

canim TS
19.08.2006, 21:42
manisa cok gol kacariyor bu macta, abartili olmasin ama en az 5 olabilirdi mac.

evet sürüsüne gol kacir, sonra da GS leyine penalti. Olacagi buydu.

selcuk
19.08.2006, 21:43
aha papila penalti verdi

Berat
19.08.2006, 21:43
gese penaltı kazandı (hakem; Cem Papila) Medunaya birşeyler oldu, acil ambulans çağırdılar.. sahanın ortasına yığılmış topsuz pozisyonda..

Bu arada diğer bir ilginç olay da; 30. dakikada Mehmet Güven'in yerine girip gol atan Necati'nin 77. dakikada oyundan çıkarılması..

canim TS
19.08.2006, 21:44
meduna fenahlik geciyor, umarim birseysi yoktur

bahadır2561
19.08.2006, 21:47
vestel li oyuncular gözyaşlarını tutamıyorlarmış..meduna ya ne oldu acaba..

Miraç Atalay Çiftçi
19.08.2006, 21:48
Geçmiş olsun.İnşallah korkulan olmaz :(

Berat
81' Papila penaltı noktasını gösterdiği sırada Vestel'de Meduna yerde kaldı ve herkes şu anda Meduna'nın başında. Vestel'de ve Galatasaray'da herkes çok üzgün bir durumda bekliyor. Meduna yerde uzun bir süre titreyerek kaldı. Hasan Şaş ve Holosko şu anda göz yaşlarını tutamıyor. Meduna şimdi ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Remzi
nasıl oldu yaa medunaya çarpışma mı olmuş? inşallah bişeyi yoktur.

selcuk
19.08.2006, 21:50
sicakliktandir bence

canim TS
19.08.2006, 21:51
Allaha sükür anons geldi, durumu iyimis.

Emre B.
Medunadan haber var mı?

Berat
Çarpışma falan yokmuş..Kendi yarı alanının ortasında aniden yere yığılmış.. şu an söyledi radyoda; bi süre nefes alamamış, şu an durumu iyiymiş..

İliç(pen), 2-2 oldu..

Remzi
penaltı doğrumuydu peki?

selcuk
2-2 oldu kahrolsun

korsan61
19.08.2006, 21:52
kalp spazmı geçirmiş durumu iyiymiş

canim TS
19.08.2006, 21:52
sicaktan olmus. Anons geldi bir tane daha. Spiker de dedi, durumu iyi suan

Miraç Atalay Çiftçi
19.08.2006, 21:53
Kalp spazmı sıcak çarpması dendi.Durumu iyi dendi ama ne kadar dogru bilinmez.Dahili anons yaptılar

batugol
19.08.2006, 21:53
birisi kalp spasmi diye anons yapti simdi ise sicaktan dendi ikinci anonsun daha dogru ve mantikli oldugunu dusunuyorum

h@msi61
19.08.2006, 21:54
hastaneye kaldırmışlar, sıcaktan fenalaşmış ama çok şükür korkulucak bişey yok bence. Akdeniz ülkelerinden ligleri başlayan tek biz varız, bu konunun tekrar düşünülmesi gerek...

Miraç Atalay Çiftçi
19.08.2006, 22:00
Hayati tahlikeyi atlatmıs. Kaynak:Lig tv (manisa devlet hastanesi)

Yako
19.08.2006, 22:03
V.Man - GS macı 2:2 bitti

Recep Çaltepe
19.08.2006, 22:03
gaysenin penaltı pozisyonu tam bir komedi, izlemekte fayda var.

selcuk
19.08.2006, 22:37
ezikbahce zdravkovun sayesinde 45 de 1-0i yedi

Miraç Atalay Çiftçi
19.08.2006, 22:38
zdravkov bıraktıgımız yerden devam ediyor desene

6-1

selcuk
19.08.2006, 22:57
öyle bisey

metehan
19.08.2006, 23:04
Meduna ile ilgili ilk haberler iyi idi ama en son LİG TV muhabiri, hastanede yarı baygın halde olduğunu ve doktorların henüz nedenini bulamadıklarını söyledi. Kısacası daha olay olmulu anlamda netleşmiş değil. İnşallah herhangi bir sorun yoktur, insanın içi burkuluyor.

Yako
19.08.2006, 23:25
2-1 Cem baki

selcuk
19.08.2006, 23:25
caykur 1-2 yapti hadeyn la bitane daha

tirabzonli
19.08.2006, 23:34
Hadi be Rize.Bir tane daha.

TSigalko
19.08.2006, 23:36
Meduna olayından sonra maçları 2-3 hafta ertelerler.Bu sıcakta millet evinde duramıyo.Bizim Federasyonda maç yaptırıyo.Olacak iş değil.

selcuk
19.08.2006, 23:40
iyi olur bizim icin takim birbirine alisir biraz
ama yapmazlar eminim

Yako
19.08.2006, 23:41
-21 bıttı mac

Oğuzhan Görkan
19.08.2006, 23:43
Meduna olayından sonra maçları 2-3 hafta ertelerler.Bu sıcakta millet evinde duramıyo.Bizim Federasyonda maç yaptırıyo.Olacak iş değil.

zannetmem öyle bişey olacağını belki yarım saat daha ileri alırlar ama ertelemezler.

Nytre
19.08.2006, 23:48
gs ilk haftada ankaraspora karşı iki penaltı kazandı biri son dakika olmak üzere...
bunların defterini tutacaksın

Oğuzhan Görkan
20.08.2006, 00:07
gs ilk haftada ankaraspora karşı iki penaltı kazandı biri son dakika olmak üzere...
bunların defterini tutacaksın

bugunki penaltı doğru muydu acaba henüz seyretmedim ama...

TSigalko
20.08.2006, 00:36
bugunki penaltı doğru muydu acaba henüz seyretmedim ama...

Bana göre penaltı değildi.

Remzi
20.08.2006, 00:38
penaltıyla alakası yoktu.Orhan denen futbolcu bozuntusu heralde Süpermenliğe merak salmış.:DBu arada az önce ntvde rıdvan dilmeni dinledim.Adam necatinin pozisyonuna resmen penaltı dedi yaa.olacak şey değil...

Berat
20.08.2006, 00:40
Bence de hem Necati'nin, hem Hakan Şükür'ün pozisyonları %100 penaltı.. Orhan Ak'ın atlayışı ise %100 Oscara aday olur.. Çok estetik atlamış..

Remzi
20.08.2006, 00:44
Bence de hem Necati'nin, hem Hakan Şükür'ün pozisyonları %100 penaltı.. Orhan Ak'ın atlayışı ise %100 Oscara aday olur.. Çok estetik atlamış..
necaatinin pozisyonunda ben fazla bişi göremedim ama bi daha iziyim bari.:D

DKaraduman
20.08.2006, 00:54

+1 Necatininki özellikle

Nytre
20.08.2006, 01:05
cem papila necatinin olayını telafi etmeye kalktı

vse61
20.08.2006, 01:44
Ntv'de Meduna'nın durumuyla ilgili olarak manisa'nın dokoruyla konuştular. Adamın kalbinde yapısal bir sorun olduğu tespit edilmiş yapılan anjiyoda.. Sıcağa bağlı elektrolit kaybından sorun ortaya çıkmış.. yani adan gidiyomuş harbiden, üzücü bir olay olmaması büyük çabayla sağlandı fln dedi.. ama adamın ne zaman futbola dönebileceği belli değil..çok çok uzun bir süre oynayamacak dedi doktor... futbol hayatının bitmiş olma ihtimali de azımsanmayacak kadar yüksek.. gerçekten çok üzücü...

Travelair
20.08.2006, 12:06
Ergun Ata

Bu Maçın Anlamı

Maçtan bir gün sonra kulüpten yapılan resmi açıklamada, “Başkanımız sıcağı sıcağına yanlış bir kelime kullanmış olabilir. Ama orada, hakemlik müessesesinin çok önemli bir kurum olduğunu, bu mesleğe adım atacak olan insanların babadan oğula, dededen toruna değil de, kendi becerisi, bilgisi, görsel başarısı ve yeteneği ile adım atması gerektiğini ifade etmiştir. Eğer kendisi PFDK’ya sevk edilirse, biz de gerekli savunmayı yaparız.”
Bu açıklamadan bir gün sonra PFDK, ilk darbeyi bir aylık hak mahrumiyeti cezasıyla vurdu. Ardından MHK, başkana göre “Çeteci!” hakemi, onca yanlışına karşın görevlendirerek arkasında durdu. Yetmedi, hakem oğlu bir başka hakemi başkana inat kendi maçına verdi. Bize göre kendi içinde tutarlı hareket eden MHK, böylece hakemlerini korudu. Ama bir gün önce esip savuran Trabzonspor, haklarını arayacağı başkanına verilen ceza için, “PFDK’nın başkanımızla ilgili kararını da saygıyla karşılıyoruz. Ülkenin futbolunda yerleşen çifte standart olgusunun değişmesi adına beklentimiz; Futbol Federasyonu ve yetkili kurullarının benzer olaylarda aynı tavrı sergileyebilmeleridir” dedi. Hayli ilginç değil mi?
Hakem hocası Serdar Çakır’ın dünkü yazısında, “MHK’nin en ilginç ataması ise Cem Deda olmuş. Geçen haftanın en çok tartışılan hakemiydi. Eleştiriler maksadı aşsa da teknik açıdan başarısız bir maç yönetmişti. Bence bir süre dinlenerek kendisini toparlaması sağlanmalıydı. MHK yapılan acımasız eleştirilere karşılık olarak 2 Eylül’de dünya evine girecek olan Deda’yı kazanmak ve MHK’nin dik duruşunu göstermek uğruna cesaretle bu maça atadı” diye değerlendirdiği atamaya, “Çeteci” iddiasındaki Trabzonspor’dan tepki yok. Bir duruş sergileyemediler. Tutarlılık, hakkını savunma, hak getire...
Hakemlerin babalarının durumu bizi ilgilendirmiyor. Albayrak gibi düşünmüyoruz yani. Babası hakem olan bir kişinin hakem olamayacağı mantığı komik. O zaman durum şu; kulüp yönetmek kolay iş değildir. Ağzınızdan çıkanı kulağınız duyacak. Duymazsa, seçim öncesi “masaya vurulacağı söylenen eli” havada tutarlar, kurumunuzun hakları bir yana kendinizi bile koruyamayacak duruma getirirler. Haklı olmak yetmiyor, haklı kalmak gerek.
Serdar Çakır’ın, kendi oğlu olduğu için de nezaketen yorumlamadığı bu akşamki maçın hakemine gelince; bize göre Cüneyt Çakır, öncelikle kendi bilgi ve becerisiyle bu noktaya gelmiş, gelecek vaat eden ve Türk hakemliğini yurt dışında başarıyla temsile aday bir isimdir. Ayrıca kimsenin kuşkusu olmasın Trabzonspor başkanından gelen baba-oğul-çete ilişkileriyle ilgili iddiaların da etkisinde kalmayarak maç yönetecektir.
Çok önemli not: Trabzonspor bu maçı kaybederse puan cetvelinde şu an alfabetik nedenle yer aldığı konum, matematiksel gereklilik kazanacaktır. Bu nedenle bu maç Trabzonspor için çok anlamlıdır.

vse61
20.08.2006, 15:57
Manchester Fulham'a 20 dakikada 4 gol attı... artık bize de şöyle günler nasip olsa..

selcuk
20.08.2006, 17:31
ordu samsunu 1-0 yeniyor

Miraç Atalay Çiftçi
20.08.2006, 17:32
ordu samsunu 1-0 yeniyor

2-0 oldu..

61viya
20.08.2006, 17:46
Bana göre penaltı değildi.

Penaltı çaldığı pzoisyon penaltı değil,ama öncesinde iki penaltısını yemişler gs nin...İyidir iyi,anticemciler oluşsun ecük :)))

61viya
20.08.2006, 17:51
can aynı candır kimisinde az kimisinde fazla değildir..Ne Kazım Ne Mehmet Abi ve ne de diğerlerinin canı bu çocuğunkinden değerli değil...Onlara vefasızlık yapıldı diye.....neyse...cümleler boğazda kilitli kalsın...nefes almak kadar kolay olsada,,,,ölüm kadar zor olmasını istemek daha incedir... :)

Bakın abicim ya da kardeşim bilmiyorum yaşınızı..benim türkçem bugünlerde hayli bozuk galiba,anlatamıyorum demek istediğimi..
Öyle salak bir düşünceye sahip olamayacağımı az çok tahmin etmöenizi isterdim..Can candır,birini öbüründen üstün görmek aptallıktır zatenn

Can aynı can olmasa,dün gece Meduna pozisyonunda yüreğimiz ağzımıza gelmezdi zaten..

Benim elimde olsa,szymeki çoktan götürmüştüm çocuğun yanına...Sadce diyorum ki,klüpten böyle birşey beklemek en kkibar haliyle yanlış..Çünkü adamların umurunda değil can man..

Keşke çıksa bi yönetici,bu buluşmayı gerçekleise de ben de burada hepinizin huzurunda özür dilesem onlardan..Bilmem daha açık anlatabildim mi =?

selcuk
20.08.2006, 17:55
Türkiye Türk Telekom Lig A
17:00 A. Sebatspor 0 0 Istanbul BB Devre Arası
17:00 Elazığspor 1 0 Malatyaspor Devre Arası
17:00 Orduspor 2 0 Samsunspor Devre Arası
17:30 Telekomspor 0 1 Eskişehirspor 25'
18:00 İstanbulspor 0 0 Mardinspor Başlamadı
18:00 Kasımpaşa 0 0 Gençlerbirliği Asaşspor Başlamadı

Recep Çaltepe
20.08.2006, 18:32
Akçaabat Sebatspor 1-2 İ.B.B.
İ.B.B.'nin golünü Ali Güzeldal attı.

selcuk
20.08.2006, 18:50
Türkiye Türk Telekom Lig A
17:00 A. Sebatspor 1 2 Istanbul BB +90'
17:00 Elazığspor 3 2 Malatyaspor +90'
17:00 Orduspor 2 0 Samsunspor +90'
17:30 Telekomspor 0 1 Eskişehirspor 64'
18:00 İstanbulspor 1 0 Mardinspor +45'
18:00 Kasımpaşa 0 0 Gençlerbirliği Asaşspor +45'

Travelair
20.08.2006, 20:14
radyospor.com

Vestel Manisaspor Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı ve Sağlık İşlerinden Sorumlu Üyesi Uzman Hekim Mustafa Gürcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çek futbolcunun bilincinin yerinde olduğunu ve bir süre daha kontrol altında tutulacağını belirtti.
Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde dün gece anjiyo uygulanan Meduna’nın damarlarında tıkanıklık bulunmadığını ve hayati tehlikenin söz konusu olmadığını anlatan Gürcan, şu bilgileri verdi:
’’Yapılan anjiyo sonucunda kalbi besleyen ön bölgedeki damarlardan birisinin adalenin içinde seyrettiği anlaşıldı. Bu futbolcunun anatomik yapısıyla ilgili ve yüzde 1 rastlanan bir durum. Tespit edilmesi de ancak anjiyo ile mümkün. Futbolcu bir enfarktüs geçirmedi, kalp ritm bozukluğuna bağlı bilinç kaybı söz konusu oldu. Hayati tehlikesinin bulunmaması bizim için çok sevindirici, ancak Meduna’nın bundan sonra futbol yaşamına devam etmesi zor görünüyor. Kardiyologların izin vermediği bir durumda bizim oyuncuyu sahaya sürme, sağlığı ile oynama hakkımız yok. Büyük ihtimalle bundan sonra futbol yaşamına devam edemeyecek.’’
Gürcan, Lig B’de yer aldıkları dönemden bu yana Vestel Manisaspor’da sporcu sağlığı üzerinde titizlikle durduklarını, futbolcuların hormonlarına ve amino asit değerlerine kadar bakıldığını belirterek, ’’Manisa dün mükemmel bir sınav verdi. 112 mükemmel bir şekilde hastayı Devlet Hastanesi’ne getirdi. Oradaki müdahaleden sonra aynı şekilde Celal Bayar Üniversitesi’ne getirildi. Hava yolu hep açık tutuldu, oksijen kaybı olmadı. Eğer hava yolu kapansaydı Meduna belki gene yaşardı, ama herhangi bir uzvu tutmaz hale gelebilirdi. Şimdi gayet iyi durumda ve bilinci açık. Emniyet de büyük çaba sarf etti’’ dedi.
Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kalp damar cerrahı Prof. Dr. Hayrettin Şirin ve Doç. Dr. Hakan Tıkız tarafından kontrol altında tutulan Meduna’yı kız arkadaşı Marteke, takım arkadaşları Holosko, Zelenka ve Johana yalnız bırakmıyor.
Prof. Dr. Hayrettin Şirin, oyuncuya bir cerrahi müdahale yapılması gerektiğini, ancak kararı kendisine bıraktıklarını bildirdi.
Teknik direktör Ersun Yanal da Meduna’nın çok değerli bir oyuncu olduğunu belirterek, ’’Böyle bir futbolcu şu anda Türkiye’de yok. Bir askerimi kaybettim, çok üzgünüm’’ dedi.

zafer6161
20.08.2006, 20:59
yönetim musampadan vazgecti yıllık peşinatını istemesinden dolayı
rotayı tekrar alex se cevirdi oda 3 yıl için 250 bin dolar istemiş yönetim pahalı buldu tekrar musambaya gecmişler musampada demişki s gidin ulan siz benlen d şakmı geciyonuz demiş

Nytre
20.08.2006, 21:14
arkadas havaalanında görmüş.. musampa ülkesine geri dönmüş.

Nytre
20.08.2006, 22:22
Fatih Tekke boş geçti

A.A.

Zenit formasıyla çıktığı 2 maçta da ağları havalandıran milli futbolcu Fatih Tekke, 3. maçta Moskova takımı Satürn'e karşı gol atamadı.

Fatih Tekke, St. Petersburg'un Zenit takımına transferinden sonra çıktığı üçüncü lig maçında gol atamazken, kötü oynayan Zenit'i yenilgiden kalecisi kurtardı.

Maçta Tekke pek varlık gösteremezken, iki takım da sayısız gol fırsatlarını cömertçe harcayarak, sahadan 0-0 eşitlikle birer puanla ayrıldılar.

Tekke'nin herhangi bir açıklama yapmadığı maçtan sonra Zenit'in teknik direktörü Dick Advocaat'ın oldukça üzüntülü olduğu dikkat çekti.

Zenit, Rusya liginde 5. sırada bulunurken, rakip Moskova Satürn 11. sırada bulunuyor

champions
21.08.2006, 12:42
http://www.superspor.com/detail.php?Type=1&kategori=29&go=31158

lakerta
21.08.2006, 15:01
son dakika haberleri bitmiştir artık geçmiş olsun.aynı klüb yönetiminin yaptıgı hatalarla bu konuyu bitirdiniz

tirabzonli
21.08.2006, 15:14
son dakika haberleri bitmiştir artık geçmiş olsun.aynı klüb yönetiminin yaptıgı hatalarla bu konuyu bitirdiniz

Bu sözler forum yöneticilerine mi yoksa forum daki kullanıcılara mı?

haliskul
21.08.2006, 15:14
nasıı yani??

mahmuter61
21.08.2006, 16:21
Yokmu burda yeni haber hocayla falan ilgili?

Travelair
21.08.2006, 18:18
Hocayla yok. Şöyle bir haber var:

Nobre Trabzonspor maçıyla ilk Türk maçına çıkacak

akdin
21.08.2006, 20:12
Gaziantep – Trabzon:

Fatih Tekke’nin aslında “ne demek” olduğu Trabzon’un son üç maçında kendini gösterdi. Fatih Tekke bu üç maçta ele geçirilen fırsatların yarısını gole çevirse, Trabzon 3 te 3 yapar ve yarışın içinde olurdu.

İşte büyük bir yöneticilik “başarısızlığıyla” önce malum kulübe “zorla” pazarlamak istediğiniz, sonra da türlü entrikalarla sıradan bir takıma “iyi para alduk ama” keçi boynuzuyla dışladığınız adam bugün yok ve ligin son sırasındasınız.

Bir soru; Fatih’ten aldığınız 7.5 milyon avroyu verseniz, karşılığında 1 puan veren olur mu aceba?

Nuri Albayrak yönetimi maalesef her icraatıyla kulübü küçültmeye devam etmektedir, son Musamba transferi fiyaskosu ve ardından gelen Antep yenilgisi; krizi iyice içinden çıkılmaz noktalara taşımaktadır. Sayın Albayrak; bu işi yapamayacağınız o kadar açık ki..
Ve inanın sizin Trabzonspor sevginizden hiç kuşku duymadım, lütfen sevginizin gereğini yapın ve takımın önünü açın sayın başkan. Bu sefer olmadı belli ki, belki başka zaman.

Gaziantep 5-1 kaybedebileceği bir maçı Trabzon stoperlerinin iki armağanı iki golle 2-1 kazandı kazanmasına ama, ilerisi için hiç umut vermedi. Kendi sahasında oynadığı maçlara kontratak düşüncesiyle çıkan futbol takımları olduğu sürece Türk futbolu bir adım ileriye gitmeyecektir. Bir takımı 11 kişiyle defans yaptırmak için yabancı hocalara gerçekten gerek var mı?

Hakem Cüneyt Çakır; babası eski hakem olan yeni hakemlerin de pekala iyi hakem olabileceğinin örneğini verdi Gaziantep’te. Demek ki marifet babada değilmiş. Bir Trabzonsporlu olarak Çakır’ı başarılı yönetiminden dolayı içtenlikle kutlarım.

Son bir hatırlatma;

Kayseri, Manisa, Gaziantep. Hapoel..

Trabzon kimi yenecek???

Lazaroni…Hiç açmayalım bu konuyu..

Sedat Tunalı'nın yazısından..............

Emre B.
21.08.2006, 23:37
Stepanov'a milli takım daveti
Defans oyuncumuz Milan Stepanov S2 Eylül tarihinde Azerbaycan ve 6 Eylül'de Polonya ile EUR0 2008 eleme maçları oynayacak Sırbistan A Milli Takımı'na çağrıldı.

28 Ağustos'ta milli takım kampına gidecek olan Stepanov, 7 Eylül'de Trabzon'a dönecek.
21.08.2006 20:41:00

Emre B.
21.08.2006, 23:38
Murat Ocak’a yoğun tedavi
Gaziantepspor maçının sonlarına doğru sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Murat Ocak’ın sağ ayak bileğinin bağlarında zedelenme tespit edildi. 24 yaşındaki oyuncunun APOEL ve Denizlispor maçlarına yetiştirilmesi için tedavisine hemen başlandı. Bu arada, Yattara’nın da sağ kasığında gerilmeye bağlı ağrısı olduğu bildirildi.

İki oyuncumuzun sakatlıklarıyla ilgili bilgi veren Sağlık Kurulu Başkanımız Köksal Güney, “Murat Ocak’ın sağ ayak bileğinde zedelenme mevcut. APOEL ve hafta sonu oynanacak Denizlispor maçlarında forma giyebilmesi için hızlı bir tedavi süreci başlattık ancak futbolcumuzun iki maçta da oynayamama olasılığı var” dedi.

Güney, Yattara’nın da sağ kasık adalesinde gerilmeye bağlı bir ağrı olduğunu belirterek, “Kendisinin büyük olasılıkla iki maçta da oynayabileceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Uğur Aydın
21.08.2006, 23:57
Biri bu herifleri hacklesin,düştüğümüz durumlara bak

http://forum.antu.com/showthread.php?t=259655

Colakoglu
22.08.2006, 01:05
Biri bu herifleri hacklesin,düştüğümüz durumlara bak

http://forum.antu.com/showthread.php?t=259655

Rezil olduk resmen ya,bu linki yönetime yollamak lazim.anlamadigim sey 3 macta 1 puan ama yinede transfer yok...

k@ndemir
22.08.2006, 01:14
ya bunlar köpek!afkura dursunlar

Travelair
22.08.2006, 01:21
Samanyolu TV de Trabzonspor tartışılıyor

Travelair
22.08.2006, 01:33
http://www.milliyet.com.tr/sabitimg/06/gazete/yazar/ic/k_yersen.gif Yoksa Nobre MİT ajanı mı?

Medyada Aurelio ile Nobre yüzünden bir haftadır kıyasıya bir savaş yaşanıyor.
Birbirlerini faşistlik, ırkçılık ve anti-milliyetçilikle suçlayan yorumcular, sokakta karşılaştıklarında selamlaşmayacak kadar düşman oldular kısa sürede!
Ancak kim ne derse desin, hemfikir olmamız gereken bir nokta var;
Diğer spor branşlarında onlarca devşirme sporcu yıllardır ay-yıldızlı forma ile madalyaları toplarken sesini çıkarmayan ve ayakta alkışlayanlar, Aurelio'nun Türk vatandaşlığına geçmesine itiraz edemez.
Yasalar ortada.
Levent Bıçakcı Federasyonu'nun sırf "Ömer Rıza milli takımda oynasın" fantazisi nedeniyle yaptığı talimat değişikliği de orada.
Fenerbahçe kulübünün yabancı kontenjanını boşaltmak için Aurelio'yu Türk statüsünde oynatma girişimi, beğenseniz de beğenmeseniz de yasa ve talimatlara uyuyor.

Biri açıklasın
Uymayan, daha doğrusu etik olmayan, Beşiktaş'ın ezeli rakibinden geri kalmamak için başvurduğu yöntem.
Marcio Nobre'nin Türk vatandaşlığına geçme isteğine itirazım yok.
Kuralına göre ve vakti gelince hay hay.
Ancak ortada, yarın tehlikeli gelişmelere neden olacak bir uygulama var.
Şimdiden Nobre'yi örnek gösteren bir dolu yabancı futbolcu vatandaşlığa geçmek için sıraya girdi.
403 sayılı Türk vatandaşlığı yasasında kimlerin hangi koşullarda T.C. kimliği alacağı son derece net.
Aurelio'nun yararlandığı "Genel olarak vatandaşlığa alınma" başlıklı 6. maddenin (b) fıkrası "Müracaat tarihinden itibaren geriye doğru Türkiye'de 5 yıl ikamet etme" zorunluluğu getirirken, Nobre bu koşula uymadığı için Beşiktaş kulübü "İstisnai haller" başlıklı 7. maddenin (e) fıkrasını devreye soktu ve benzeri görülmemiş bir şekilde Brezilyalıya vatandaşlık yolunu açtı.
(Bu arada Nobre'nin aynı yasa maddesinin (d) fıkrasındaki "Türkiye'ye sanayi tesisi getiren, sosyal, ekonomik alanlarda veya bilim teknik veyahut sanat alanlarında olağanüstü hizmeti geçmiş ve geçeceği düşünülen kişiler" kaleminden vatandaş olduğu yorumları, yanlış bilgilenmeden kaynaklanıyor. Çünkü bu fıkra spor alanını kapsamıyor)
Yani Nobre'ye - buraya dikkat edin - sadece olağanüstü durumlarda kullanılan "Vatandaşlığa alınması Bakanlar Kurulunca zaruri görülenler" fıkrası uygulandı.
Şeytanın bile aklına gelmezdi ama, babası İçişleri bakanı olan Beşiktaş ikinci başkanı Murat Aksu'nun aklına geldi.
Söyler misiniz, Nobre'nin vatandaşlığa alınmasındaki "zaruret" neydi?
Biri çıkıp açıklasın, Nobre cebinde Türk futbolunun kurtuluş reçetesini mi taşıyordu?
Yoksa Brezilyalı oyuncunun bizim bilmediğimiz bir misyonu, özel bir görevi mi vardı futbolun dışında?
Neydi Nobre'nin ayrıcalığı?
Milli İstihbarat Teşkilatı ve ülke çıkarlarına hizmet eden yabancılara uygulanan bu yasa maddesi, neden Nobre için kullanılmıştı?
Sırf siyah-beyazlılar Fenerbahçe'den bir adım geri kalmasın diye mi?
"Aldık sana ne?" diyorsanız susarım.
Ülkede yasalar bu kadar keyfi yorumlanıyor, adamına göre uygulanıyorsa pes doğrusu.
Yarın Ankarasporlu Jaba'nın da aynı maddeden yararlanarak vatandaşlığa geçme talebi gündeme geldiğinde, Nobre'nin başvurusunu elden ele dolaştırarak jet hızıyla imzalayan Bakanlar Kurulu kendisine ne yanıt verecek, merak ediyorum.
Acaba "Boyun kısa, senden istihbaratçı filan olmaz" mı denecek?
Nobre'ye böyle bir hak tanıdıysanız, gerisine "dur" diyemezsiniz.
Açtığınız kapının menteşeleri yerinden fırlayıncaya dek geleni buyur edeceksiniz...
Bakanlar Kurulu'nun Nobre ile ilgili kararnameyi imzalamasından sonra gözlerim bir umut, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e çevrilmişti.
İyi bir hukukçu olan Cumhurbaşkanı'nın "Nobre'nin vatandaşlığa alınmasındaki zarureti sorgulayacağını" düşünüyordum ki...

İş başa düştü
Sayın Sezer'in bizimle aynı kaygıyı taşımadığını gördüm. Şaşırdım...
Anlaşılan iş başa düştü.
Bu abukluğa son vermek yine Futbol Federasyonu'na kaldı.
Federasyon derhal harekete geçip talimattaki " A milli takımda oynama uygunluğu" ifadesini kaldırmalı ve işin cılkını çıkaranların önünü kesmeli.
Ocak ayını beklemeden hemen yarın yapmalı bu değişikliği.
Yoksa bir tarafta yeni Mertler, Mehmetler ve Ahmetlerle tadının neye benzediği belli olmayan bir SÜPER ligimiz...
Öte tarafta ise "çok milliyetçiler", "az milliyetçiler" ve "milliyetçi olmayanlar" diye sınıflara ayrılmış bir spor medyamız olacak.

Çete'ye tavır

Cem Deda'nın dinlendirilmesi gereken maçın ardından yeni bir görev almasının tek açıklaması vardı;
Bu sezon farklı bir duruş sergileyen ve her fırsatta hakeminin arkasında olduğunu vurgulayan MHK Deda'ya yöneltilen "çete suçlamasına" tepki ataması yapmıştı.
Trabzonspor kulübü başkanı Nuri Albayrak'ın maç sonrası açıklamaları her ne kadar disiplin kurulu tarafından cezalandırılmış, Cem Deda tazminat davası açılması için avukatlarına yetki vermişse de, MHK hatalı maç yönetmesine karşın hakemine sahip çıkmıştı.
İlk iki haftada FIFA kokartlı hakemler Selçuk Dereli, Fırat Aydınus, Bülent Demirlek ve Yunus Yıldırım'ın gözünün yaşına bakmayan kurul, kritik bir kararla Deda'yı dinlendirmek yerine sahaya sürmeyi tercih etmişti.
Bu tavrın doğru olduğunu düşünenlerdenim.
Ancak uygulamasının hakem kararlarındaki gibi standarta bağlanması gerektiğine inanıyorum.
Ayrım yapılmadan her kulüp, her yönetici için aynı tepkinin gösterilmesi, Türk hakeminin yitip giden saygınlığının yeniden kazandırılmasında önemli rol oynayacaktır.
Aksi takdirde, durum içinden çıkılmaz bir hal alacaktır ki...
Düşünmek bile istemiyorum!

Vazgeçtim kardeşim

Doksan dakika bitiminde Ankaraspor yöneticileri bas-bas bağırıyordu;
"Hakem Ankaragücü'nün golünde kural hatası yaptı. Maçın tekrarını isteyeceğiz"
Bekliyorduk ki ertesi gün federasyona başvuru yapılsın, iddiaların peşinden gidilsin.
Ama o ne?
Aradan dört gün geçti çıt yok.
Öğreniyoruz ki, başkent ekibi yöneticileri, birileri tarafından "Hakemin kural hatası yapmadığı yönünde" ikna edilmiş!
O akşam nasıl çıkıp ortalığı birbirine katıyorsan, itirazdan neden vazgeçtiğini de açıklamanı bekliyor kamuoyu.
Yoksa insanın aklına başka şeyler geliyor vallahi!

Travelair
22.08.2006, 08:36
Faruk Kanca Büyük Tehlike Atlattı

Transfer için gittiği Brezilya’da 39. günü dolduran yönetici Faruk Kanca, önceki gece ciddi bir tehlike atlattı. Türkiye’den gelecek haberi dört gözle bekleyen Trabzonspor idarecisinin, kendisine bu ülkede yardımcı olan menacerlerle sohbet ettiği bir sırada hiç hesapta olmayan bir gelişme yaşandı. Kanca ve beraberindekilerin içinde bulunduğu aracın etrafını sarıp silahlarını çeken polisler, “dışarı çıkın” ikazında bulundular. Sıkıntı dolu anları FANATİK ile paylaşan Faruk Kanca, olayın devamını şöyle anlattı:

Polisler silah çekti

“Bir anda ne olduğunu anlamadık ve büyük bir şaşkınlığa uğradık. Ardından kendimizi tanıtıp, kimliklerimizi gösterdik. Doğrusu büyük bir tehlike atlattık. Çünkü bulunduğumuz bölgede çetecilik olayı bir hayli yaygın. Emniyet kuvvetleri de bu nedenle çok katı tutum sergiliyor. Soğukkanlı tavrımızla belki daha ciddi bir tehlikeden kurtulduk. Türkiye’den gelecek haberi bekliyorum. Takımdaki eksikler doğrultusunda temasta olduğumuz futbolcular var. Bu hafta sonuna kadar yurda dönmeyi planlıyorum.”

Yako
22.08.2006, 09:49
Aha konustu...

tirabzonli
22.08.2006, 09:53
22.08.2006 SALI

Trabzonspor'da herkes birbirinden şikâyetçi

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, kaybedilen puanlar sonrası forvetsizlikten yakınmaya başladı.

Lazaroni, 2-1 kaybedilen Gaziantepspor maçı sonrası, "Bir takımda topu çizgiden içeri sokan oyuncular çok önemlidir." diyerek yönetime bir golcü alınması yönünde mesaj verdi. Ligde henüz galibiyetle tanışamayan Trabzonspor'da yönetim ve teknik ekip birbirlerini suçlamaya başladı. Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni, alınan mağlubiyetin sorumluluğunu, oyuncularının ve transfer yapamadığını ima ettiği yönetimin üzerine yıktı.

Trabzonspor'un maçta bütün istatistikler açısından rakibin önünde olmasına rağmen mağlup olduklarını ifade eden Lazaroni, "Eğer altı pasın içinde yakaladığımız pozisyonları düşünürsek sonucun çok farklı olması gerekirdi. Rakibimiz bulduğu pozisyonları değerlendirdi. Biz ise yakaladığımız fırsatları gole çeviremedik. Futbol böyle bir oyun. Şansları değerlendiremezseniz bu tür sonuçlar alırsınız." dedi.

Özellikle Marcelinho'nun kale çizgisi önünde kaçırdığı yüzde yüzlük gol pozisyonuna göndermede bulunan Brezilyalı teknik adam, "Bir takımda topu çizgiden içeri sokan oyuncular çok önemlidir. Farkı oluşturan golcülerdir. Ben inanıyorum ki, daha iyi olacağız.” diye konuştu.

Lazaroni, mağlubiyetin sorumlusu olarak oyuncularını suçlarken, camianın büyük bölümü de hocayı Yattara'yı ilk 11'de oynatmamakla hatalı buluyor. Trabzonspor'un bu futbolcunun oyuna girmesiyle birlikte rakibine üstünlük kurduğunu ve pozisyon bulduğunu belirten taraftarlar, "Yattara'nın asisti ve Gökdeniz'in golüyle beraberliğı yakaladık. Böyle bir oyuncu kenarda bekletilir mi?" yorumunda bulunuyor. Bu arada Trabzonspor, perşembe günü UEFA Kupası 2. ön eleme turunda karşılaşacağı Apoel maçının hazırlıklarına ara vermeden başladı.

22.08.2006
İbrahim Şahin
Trabzon Zaman

champions
22.08.2006, 10:57
MUSAMPA OLMAYINCA...
Trabzonspor?da yabancı oyuncu transferi konusunda olumlu bir adım atılamazken, Brezilya?da bulunan yönetim kurulu üyesi Faruk Kanca, kendi listelerini hazırladıklarını ve transfer edecekleri oyuncu için teknik direktör Lazaroni?den onay beklediklerini söyledi. Kanca, transferi 2-3 gün içerisinde bitirmeyi planladıklarını belirtirken, ?Musampa?nın transferi gerçekleşmeyince burada daha önce görüştüğümüz oyuncularla yeniden temasa geçtik? dedi.
ORTA SAHA İSTEĞİ
Teknik Direktör Lazaroni?nin orta saha için de kendilerinden oyuncu talebinde bulunduğunu dile getiren Faruk Kanca, ?Buradaki izlenimlerimiz doğrultusunda tespit ettiğimiz yabancı oyuncuların isimlerini de kendilerine bildirdik. Alacağımız oyuncuların isimlerini bize bildirmeleri halinde transferi noktalayıp Türkiye?ye döneceğiz? diye konuştu. Trabzonspor?un transfer listesinde öncelikle İnternac
ionallı Alex, Sao Paulolu Mineiro ve Fluminenseli Juliano bulunuyor.

yusuf atalay
22.08.2006, 11:24
bu adamlar oyuncu alamaz. gelsin otursunlar aşağı.

Burçak
22.08.2006, 11:29
APOEL maçının biletleri satışta
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/220806taraftar.jpgTakımımızın 24 Ağustos 2006 Perşembe günü UEFA Kupası İkinci Ön Eleme Turu’nda G. Kıbrıs Rum Kesimi’nin APOEL takımıyla yapacağı maçın biletler satışa sunuldu.

Biletix ve stadyum gişelerinden, Sadri Şener Sosyal Tesisleri içindeki TS Club mağazamızdan ve http://www.biletix.com.tr (http://www.biletix.com.tr/) adresinden temin edilebilecek biletlerin fiyatları da aşağıdaki şekilde belirlendi:

Açık B : 10 YTL
Açık A : 10 YTL
Maraton: 20 YTL
Maraton Özel : 40 YTL
Kapalı : 50 YTL
VIP 2 : 100 YTL
VIP 1 : 200 YTL

worldmaster
22.08.2006, 12:14
Yok böyle bir kaleci!
Sao Paulo'nun kalecisi Rogerio Ceni, Cruzeiro ile 2-2 berabere kaldıkları lig maçında tarihe geçti. 35. dakikada takımı 2-0 geriye düştükten sonra 38'de bir penaltı atışı kurtaran Ceni, 42. dakikada frikikten attığı golle farkı bire indirdi. 61'de penaltıdan beraberliği sağladı. Almanya 2006 Dünya Kupası'nda Brezilya'nın ikinci kalecisi olan Ceni, kariyerinde 64 gole ulaştı ve 62 gollü Chilavert'i geride bırakarak en çok gol atan kaleci unvanını yakaladı.

ATSIZ
22.08.2006, 12:22
Yok böyle bir kaleci!
Sao Paulo'nun kalecisi Rogerio Ceni, Cruzeiro ile 2-2 berabere kaldıkları lig maçında tarihe geçti. 35. dakikada takımı 2-0 geriye düştükten sonra 38'de bir penaltı atışı kurtaran Ceni, 42. dakikada frikikten attığı golle farkı bire indirdi. 61'de penaltıdan beraberliği sağladı. Almanya 2006 Dünya Kupası'nda Brezilya'nın ikinci kalecisi olan Ceni, kariyerinde 64 gole ulaştı ve 62 gollü Chilavert'i geride bırakarak en çok gol atan kaleci unvanını yakaladı.

bizim paralı başkan bunu hemen alsın,bir taşla iki kuş vurmuş olur....
hem kaleci hem santrafor,
nasılsa parasını cebinden verecek

Ayşe Aygün
22.08.2006, 12:37

Harika bir yorum arkadaşım tebrik ederim.

since1967_
22.08.2006, 18:49
harbiden ya umut bu kadar kaçırmaya devam ederse kaleye tolgayı alırız ceniyi forvete çekeriz iyi transfer olur.:)

sweetrose
22.08.2006, 19:21
Yok böyle bir kaleci!
böyle bir kalecin olsun milyon dolar borcun olsun yahu????* yattaranın kaleci versiyonu ----showmen...

tirabzonli
22.08.2006, 19:58

Beyler beş gün önce bu haberi buraya ben koymuştum.Şimek bizi yanıltmadı ve bugün kardeşimizi ziyaret etmiş.Teşekkürler Şimek

Kaynak:Resmi Site

Szymkowiak’tan engelli minik taraftara ziyaret
Polonyalı futbolcumuz Miroslaw Szymkowiak, bugün bedensel engelli Abdülkerim Uzun’u evinde ziyaret etti. Minik Abdülkerim’e moral veren Szymowiak, üzerinde isminin yazılı olduğu Trabzonspor ve Polonya Milli Takımı formalarını hediye etti.
Szymkowiak’a karşı özel bir hayranlığı olduğu öğrenilen Abdülkerim’in odasının Polonyalı futbolcunun posterleri ve fotoğraflarıyla kaplı olduğu görüldü.

Ziyareti Profesyonel İşler Sorumlumuz Caner Çuvalcıoğlu’yla birlikte ziyareti yapan Szymkowiak, burada yaptığı konuşmada, “Kendisinin bana gösterdiği sevgi çok duygu verici. Bundan sonra oynayacağım karşılaşmalarda atacağım ilk golü kendisine hediye edeceğim” dedi.
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/220806szymek1.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/220806szymek2.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/220806szymek3.jpg

bordox
22.08.2006, 20:52
Simek'e helal olsun,düzgün adam.İnşallah küçük kardeşimiz en kısa sürede sağlığına kavuşur.

sweetrose
22.08.2006, 20:53
helal olsun şimek kardeşim benim

poetricus
22.08.2006, 20:53
Eğitimci, baba ve Trabzonspor taraftarı bir insan olarak Szymkowiak'a bu hassas davranışı için teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar BMN olarak bu çocuk ve ailesi için bir yardım organizasyonu düzenleyemez miyiz? Haberden anlaşıldığı kadarıyla ailenin maddî durumu pek iyi değil. Bir insan sağlığı ve hayatıyla karşılaştırıldığında pek de önemli sayılmayacak şeyler için aramızda para toplama organizasyonları yapmıştık. Bu minik kardeşimiz için de bir şeyler yapamaz mıyız acaba?

UğuR
22.08.2006, 20:55
budur işte bravo Szymek, bir hayranını sevindirdin ve bizi mutlu ettin teşekkürler.

Özer Öztekin
22.08.2006, 22:02
Duygulandım ve sevindim...Bravo Szymek...

k@ndemir
22.08.2006, 22:21
Eğitimci, baba ve Trabzonspor taraftarı bir insan olarak Szymkowiak'a bu hassas davranışı için teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar BMN olarak bu çocuk ve ailesi için bir yardım organizasyonu düzenleyemez miyiz? Haberden anlaşıldığı kadarıyla ailenin maddî durumu pek iyi değil. Bir insan sağlığı ve hayatıyla karşılaştırıldığında pek de önemli sayılmayacak şeyler için aramızda para toplama organizasyonları yapmıştık. Bu minik kardeşimiz için de bir şeyler yapamaz mıyız acaba?

abi sana katılıyorum!toplayalım bişeyler!böyle bi başlık açalım başlayalım toplamaya

FANATIK61
22.08.2006, 22:59
64' Maccabi Haifa 0 - 1 Liverpool

54' Osasuna 1 - 0 Hamburger SV

HT Red Star Belgrade 0 - 1 AC Milan

42' Benfica 1 - 0 Austria Vienna

degok
23.08.2006, 01:26
Yok böyle bir kaleci!

Arkadaşlar unuttunuz galiba ama geçensene jeffden önce bu kaleciyi istedik biz.Arada 500bin dolar mı ne fark var dıye almadı ömer sarı(ulan ne gıcık gitmiştim ona o zamanlar).Gelecek vaadediyo diye jefi aldı geldiler.

DeAgLeMaNyAq
23.08.2006, 03:06
Bende gerçekten çok duygulandım helal olsun...

tirabzonli
23.08.2006, 09:54
Beyler Türk basının durumunu çok iyi özetleyen bir haber:

Lazaroni, Marcelinho’yu hazırlıyor

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, henüz kendini gösteremeyen Marcelinho'dan Apoel maçında çok şeyler bekliyor.

Hafta başından bu yana yapılan antrenmanlarda bu oyuncuyla kısa görüşmeler yapan Lazaroni, maç içinde neler yapması gerektiğini anlattı. Brezilyalı hoca, kendisinin ve takımın kurtuluşunu Marcelinho'nun göstereceği üstün performansa bağlıyor. Bu arada sağ kasık adalesinde gerilmeye bağlı bir ağrı olan İbrahim Yattara'nın Apoel maçında forma giyebileceği belirtildi. Bu arada rakip Apoel kafilesi dün Trabzon’a geldi. Asbaşkan Haşim Sayitoğlu ile bazı yöneticilerin çiçeklerle karşıladığı Rum kafilesinin futbolcu kadrosu Maçka Sümela Otel’de kampa girerken, taraftar ve yöneticiler şehir merkezindeki Usta Otel’e yerleşti. Öte yandan kulüp eski başkanlarından Mazhar Afacan, dün sabaha karşı tedavi gördüğü KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

23.08.2006
İbrahim Şahin Zaman

ozturk
23.08.2006, 09:56

Lazaroni, Marcelinho’yu hazırlıyor

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, henüz kendini gösteremeyen Marcelinho'dan Apoel maçında çok şeyler bekliyor.

Hafta başından bu yana yapılan antrenmanlarda bu oyuncuyla kısa görüşmeler yapan Lazaroni, maç içinde neler yapması gerektiğini anlattı. Brezilyalı hoca, kendisinin ve takımın kurtuluşunu Marcelinho'nun göstereceği üstün performansa bağlıyor. Bu arada sağ kasık adalesinde gerilmeye bağlı bir ağrı olan İbrahim Yattara'nın Apoel maçında forma giyebileceği belirtildi. Bu arada rakip Apoel kafilesi dün Trabzon’a geldi. Asbaşkan Haşim Sayitoğlu ile bazı yöneticilerin çiçeklerle karşıladığı Rum kafilesinin futbolcu kadrosu Maçka Sümela Otel’de kampa girerken, taraftar ve yöneticiler şehir merkezindeki Usta Otel’e yerleşti. Öte yandan kulüp eski başkanlarından Mazhar Afacan, dün sabaha karşı tedavi gördüğü KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

23.08.2006
İbrahim Şahin Zaman

kardeş marcelinho apoel maçında oynamayacak ki? nasıl haber anlamadım..

tirabzonli
23.08.2006, 10:04
kardeş marcelinho apoel maçında oynamayacak ki? nasıl haber anlamadım..

Ben onu diyorum.Bu adamların daha Marcelinho nun oynamayacağından haberi yok.Böyle birşey yurtdışında olsa skandal olurdu.Ama ülkemizde bi spor gazetesi fotomontaj ile haber yaptı ve hala yayınına hiçbir ceza almadan devam edebiliyor.

Naim
23.08.2006, 10:07
Yaw buna gazetecilik denmez ki
bunun adı olsa olsa aptallık ve rezillik olur
ve bende ağzım dışındaki yerlerimle gülerim

zafercalikoglu
23.08.2006, 10:31
APTAL medya,kimi kandırıyorlar ,yazı olsunda ne olursa olsun işte,
simek de teşekkür ,gösterdiği hassas davranış için
hadi simek üzerindeki ağırlığını attda başla döktürmeye

tirabzonli
23.08.2006, 11:20
Trabzonspor, Avrupa Kupalarında 74. Randevuda
UEFA Kupası 2. ön eleme turunda yarın Kıbrıs Rum Kesimi'nin APOEL FC takımıyla Hüseyin Avni Aker Stadı'nda rövanş maçı yapacak olan Trabzonspor, Avrupa Kupaları'ndaki 74. randevusuna çıkacak.

UEFA Kupası 2. ön eleme turunda yarın Kıbrıs Rum Kesimi'nin APOEL FC takımıyla Hüseyin Avni Aker Stadı'nda rövanş maçı yapacak olan Trabzonspor, Avrupa Kupaları'ndaki 74. randevusuna çıkacak.

Bordo-mavililer, 39 yıllık tarihinde bugüne dek Avrupa Kupaları'nda yaptığı 73 maçta, 29 yenilgi, 28 galibiyet ve 16 beraberlik elde etti.

Karadeniz ekibi, söz konusu karşılaşmalarda 98 gol atarken kalesinde 114 gol gördü.

Trabzonspor, Avrupa Kupaları'nda sahasında yaptığı maçlarda başarılı bir grafik sergiledi.

Bordo-mavililer, sahasındaki 36 maçta, 21 galibiyet, 9 mağlubiyet ve 6 beraberlik elde etti.

Trabzonspor, bugüne dek UEFA Kupası'na 10 kez katılma hakkı elde ederken, toplam 37 maç yaptı. Karadeniz ekibi, bu maçlarda 14 galibiyet, 14 mağlubiyet ve 9 beraberlik elde etti.

Trabzonspor, Avrupa Kupalarında ikinci kez bir Kıbrıs Rum Kesimi takımıyla eşleşti.

Bordo-mavililer, geçen sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda Kıbrıs Rum Kesimi'nin Anorthosis Famagusta takımıyla karşılaşmıştı. (Anadolu Ajansı)

Travelair
23.08.2006, 11:35
1-1’lik ilk maçın rövanşında Trabzonspor ile perşembe günü Avni Aker’de karşılaşacak olan Apoel, dün Trabzon’a geldi. Daha önce öğle saatlerinde şehre ayak basacağı açıklanan ve Suriye üzerinden gelen Rum kafilesi, yaklaşık 3 saatlik bir rötarla şehre ulaştı. Polis eskortlarıyla birlikte alandan ayrılan Apoel kafilesi daha sonra iki grubu ayrıldı. Futbolcu ve yöneticilerin bulunduğu ekip, Sumela Otel’e yerleşirken, taraftarlar şehir merkezindeki Usta Otel’e geçti. Rum temsilcisinin bugün Avni Aker’de son provasını yaptıktan sonra kampa gireceği öğrenildi. Trabzonspor Yönetimi’nin Rum kesimindeki sıcak ilgiye karşılık olarak bu akşam Apoel yöneticilerine ve basın mensuplarına bir yemek vereceği açıklandı. Öte yandan kritik karşılaşma için şehrin emniyet güçleri de alarma geçti. Derbi statüsünde değerlendirilecek maç için 600 polis, 200 jandarma ve 200 özel güvenlik görevlendirildi. Ayrıca Rumlar’ın kaldığı oteller ve çevresinde de polisin 24 saat devriye gezeceği kaydedildi. Bu arada Trabzonspor Yönetimi, güzel bir jest daha yaparak Apoel takımı için kulüp otobüsünü tahsis etti. fanatik

Travelair
23.08.2006, 11:36
Trabzon’a da 50 bin YTL
30 Temmuz’da Almanya’da oynanan Süper Kupa Finali’nde Beşiktaş tribünlerinde açılan, ‘Deveyi diken, Fener’i s....’ yazılı pankart nedeniyle Siyah-Beyazlı kulübe 75 bin YTL para cezası verildi. Kayserispor maçında çıkan olaylar nedeniyle de Kartal’a ayrıca 10 bin YTL ceza kesen PFDK; Galatasaray-Kayserispor müsabakasından dolayı Cim Bom’a 10 bin YTL, Trabzonspor-Vestel Manisaspor karşılaşmasındaki olaylar yüzünden de Bordo-Mavililer’e 50 bin YTL para cezasını uygun gördü. Hatırlanacağı gibi kurul, geçen sezon Kadıköy’de açılan küfürlü pankart nedeniyle Fenerbahçe’ye 250 bin YTL ceza vermiş, Tahkim cezayı 50 bin YTL’ye indirmişti.

tirabzonli
23.08.2006, 12:56
41 kere maşallah!

Trabzonlu yönetici Faruk Kanca, Brezilya'da 40. gününü doldurdu. Anlaştığı isimler için bir türlü onay alamayan transfer komitesi üyesi bitkin düştü
http://www.milliyet.com.tr/2006/08/23/spor/resim/spo04.jpg

Bordo-mavili kulübün transfer komitesi üyelerinden Faruk Kanca, Türkiye hasreti çekiyor.
Brezilya'da transfer çalışmalarını sürdüren Kanca, bu ülkede 40. gününü doldurdu. Trabzonsporlu yönetici, Güney Amerika'da birçok isimle görüşüp, ön anlaşma aşamasına gelmesine rağmen yönetim son transfer Marcelinho'yu Almanya'dan renklere bağladı. Wagner ve Mossoro için yapılan çalışmalar da sonuç vermedi.
Artık "dön" çağrısını bekleyen Kanca'yı, Lazaroni'nin tutumunun da sıkıntıya düşürdüğü öğrenildi. Trabzonlu yönetici, bugüne kadar 4 oyuncuyla anlaştığını, ancak Brezilyalı hocanın onay vermemesi nedeniyle transferin gerçekleşmediğini söyledi. Kanca, Lazaroni'nin şu ana kadar listedeki tek olumlu rapor verdiği isim olan Internacional'de oynayan Alex'le ilgili pürüzleri çözmeye çalışıyor.

61viya
23.08.2006, 12:56
Resmi siteyi bi açtım,Szymek in ziyareti :) aCAİP Bİ ÇIĞLIK ATMIŞIM :)

Seni seviyorum be Sarı Fırtınam...Daha çok u nasıl olur bilmiyorum ama,artık daha çok :) Yüreğin dert görmesin altın kalpli fırtınam benim....!

Allah yardımcın olsun kardeşim senin de...

Murat Acar
23.08.2006, 13:08
Saldırı planı!

Apoel rövanşında Marcelinho, Ersen Martin ve Musa’dan yararlanamayacak olan Lazaroni, Yattara’yı ilk 11’e çekecek
23.08.2006

Statü engeli
Ligdeki kadro kurgusu nedeniyle sıkça eleştirilen teknik direktör Lazaroni, Apoel maçı için yeni planlar yapıyor. Yeni transferler Marcelinho, Musa ve Ersen Martin’den bu müsabakada statü dolayısıyla faydalanamayacak olan Brezilya’lı çalıştırıcının sahaya hücum gücü yüksek bir kadro sürmesi bekleniyor. Ligde genelde yedek başlattığı Yattara’yı bu kez ilk 11’de sahaya süreceği öğrenilen Bordo-Mavili ekibin hocasının, son haftalarda formsuz olan Szymkowiak’ı da özel olarak uyardığı bildirildi.

Mecburi değişim
Teknik direktör Lazaroni’nin değişikliğe gideceği tek mevki orta alan ve hücum hattı değil. Gaziantepspor maçının sonlarına doğru sakatlanan Murat Ocak’ın durumunun ciddiyetini koruması savunda da strateji değiştirecek. Ferhat, Stepanov ve Fatih Akyel’in yanına Celalettin’in monte edilmesi beklenirken, Brezilya’lı hocanın Çağdaş, Erdinç ve Ufukhan’a da ‘hazır olun’ mesajı verdiği kaydedildi. Lazaroni’nin son antrenmanda sahaya sürmeyi düşündüğü ilk 11’i ayrı olarak çalıştıracağı dile getirildi.

Biletler satışta
Apoel maçında taraftar desteğine bir hayli ihtiyaç duyacak olan Trabzonspor, karşılaşma biletlerini satışa sundu. Biletix’ten, Avni Aker gişelerinden, Sadri Şener Tesisleri içindeki TS Club mağazalarından temin edilebilecek biletler, ilk gün büyük ilgi gördü. Perşembe günkü sınavın bilet fiyatları ise şöyle: Açık B : 10 YTL, Açık A : 10 YTL, Maraton: 20 YTL, Maraton Özel : 40 YTL, Kapalı : 50 YTL, VIP 2 : 100 YTL, VIP 1 : 200 YTL.

Başkan motive edecek
Oldukça kritik bir önem taşıyan Apoel müsabakası için yönetim de seferber oldu. Tüm radikal kararları erteleyen Karadeniz ekibinin idarecilerinin futbolculara moral vermek için elinden geleni yapacağı dile getirildi. Başkan Nuri Albayrak’ın ise teknik direktör Lazaroni ve tüm oyuncularıyla karşılaşmadan önce özel olarak görüşeceği, bu maçın öneminin altını önemli çizeceği kaydedildi.

Murat Acar
23.08.2006, 13:09
‘Sorun değil, rahat eleriz’

Gökdeniz: Avrupa’da yola devam etmeyi çok istiyoruz. Geçen seneki elenişi ve bu sezon aldığımız kötü sonuçları unutturmak şimdi elimizde
23.08.2006

Trabzonspor’un kaptanı Gökdeniz Karadeniz, Apoel maçı öncesinde FANATİK’e yaptığı açıklamalarla Bordo-Mavili taraftarlara kelimenin tam anlamıyla umut saçtı. Özellikle Antep maçından sonra endişeye kapılan camiaya seslenen yıldız futbolcu, sıkıntılı günlerin perşembe günü alacakları sonuçla birlikte geride kalacağını söyledi. Ligdeki kötü tablonun bu karşılaşmaya yansımayacağını anlatan Gökdeniz şöyle konuştu: “Avrupa’da yola devam etmeyi hepimiz çok istiyoruz. Geçen seneki elenişi ve bu sezon aldığımız kötü sonuçları unutturmak şimdi elimizde. Ligde de kötü oynamıyoruz ama üzerimizde bir şanssızlık var. Buna rağmen Apoel maçını kazanıp turu çok rahat geçeceğimizi düşünüyorum. Strese ve sıkıntıya hiç gerek yok. Taraftarımız bence bu maçı kaçırmasın.”

Adem CAKIR
23.08.2006, 13:10
Beyler beş gün önce bu haberi buraya ben koymuştum.Şimek bizi yanıltmadı ve bugün kardeşimizi ziyaret etmiş.Teşekkürler Şimek

Kaynak:Resmi Site

Bravo Symek.

Murat Acar
23.08.2006, 13:12
Trabzon hedefe kilitlendi

Bordo-mavililer, 39 yıllık tarihinde bugüne dek Avrupa Kupaları'nda yaptığı 73 maçta, 29 yenilgi, 28 galibiyet ve 16 beraberlik elde etti.

Karadeniz
ekibi, söz konusu karşılaşmalarda 98 gol atarken kalesinde 114 gol gördü.

SAHASINDA ÜSTÜN

Trabzonspor, Avrupa Kupaları'nda sahasında yaptığı maçlarda başarılı bir grafik sergiledi.Bordo-mavililer, sahasındaki 36 maçta, 21 galibiyet, 9 mağlubiyet ve 6 beraberlik elde etti.

DEVLERE KARŞI ZAFERLER

Trabzonspor, Avrupa kupalarında yaptığı maçlar içinde çok güçlü takımları sahasında yenme başarısı gösterdi.Bordo-mavililer, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda FC Barcelona, FC Liverpool, FC Inter ve Aston Villa'yı 1-0'lık sonuçlarla yenmeyi başardı.

UEFA KUPASI KARNESİ

Trabzonspor, bugüne dek UEFA Kupası'na 10 kez katılma hakkı elde ederken, toplam 37 maç yaptı. Karadeniz ekibi, bu maçlarda 14 galibiyet, 14 mağlubiyet ve 9 beraberlik elde etti.

Bordo-mavililer, UEFA Kupası'nda en büyük başarısını, 2 kez 3. tura yükselerek elde etti. Karadeniz ekibi, 1991-92 sezonunda da ilk turda Yugoslavya'nın Gradjanski takımını, 2. turda Fransa'nın Olympique Lyon takımını elerken, 3. turda Danimarka'nın BK Kopenhag takımına elenerek kupaya veda etmişti.

Bordo-mavili takım, 1994-95 sezonunda 1. turda Romanya'nın Dinamo Bükreş, 2. turda İngiltere'nin Aston Villa takımını eledikten sonra 3. tura yükselmeyi başarmış, ancak 3. turda İtalya'nın Lazio Roma takımına elenmişti.

İKİNCİ KEZ RUM TAKIMINA KARŞI

Trabzonspor, Avrupa Kupalarında ikinci kez bir Kıbrıs Rum Kesimi takımıyla eşleşti. Bordo-mavililer, geçen sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda Kıbrıs Rum Kesimi'nin Anorthosis Famagusta takımıyla karşılaşmıştı. Deplasmanda 3-1'lik yenilgi alan bordo-mavililer, sahasında 1-0 galip gelmesine karşın rakibine elenerek kupaya erken veda etmişti.

Murat Acar
23.08.2006, 13:27
1000 polis koruyacak

23 Ağustos 2006 Çarşamba
Trabzon-Apoel maçı için 1000 güvenlik görevlisinin görev yapacağı ifade edildi. Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir başkanlığında İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Öz, Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay ve güvenlik yetkililerinin katıldığı toplantıda, karşılaşma için ekstra güvenlik önlemi alınmasına gerek görülmedi. Bu maç için derbi güvenlik prosedürü uygulanacak. Misafir taraftarların kalacağı otel önünde polis 24 saat devriye gezecek.

a f s
23.08.2006, 13:41

Lazaroni, Marcelinho?yu hazırlıyor

Hafta başından bu yana yapılan antrenmanlarda bu oyuncuyla kısa görüşmeler yapan Lazaroni, maç içinde neler yapması gerektiğini anlattı. Brezilyalı hoca, kendisinin ve takımın kurtuluşunu Marcelinho'nun göstereceği üstün performansa bağlıyor. Bu arada sağ kasık adalesinde gerilmeye bağlı bir ağrı olan İbrahim Yattara'nın Apoel maçında forma giyebileceği belirtildi. Bu arada rakip Apoel kafilesi dün Trabzon?a geldi. Asbaşkan Haşim Sayitoğlu ile bazı yöneticilerin çiçeklerle karşıladığı Rum kafilesinin futbolcu kadrosu Maçka Sümela Otel?de kampa girerken, taraftar ve yöneticiler şehir merkezindeki Usta Otel?e yerleşti. Öte yandan kulüp eski başkanlarından Mazhar Afacan, dün sabaha karşı tedavi gördüğü KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

23.08.2006
İbrahim Şahin Zaman

Ula uşaklar, ya haber doğruysa bu hocadan herşey beklenir. Marcelinho'yu gerçekten maça hazırlıyorsa, biri şunları uyarsın! ( Şaka, şaka )

a f s
23.08.2006, 15:21
5:05
23 Ağustos 2006 / Çarşamba

Apoel, Sümela Manastırı'nı gezdi...

UEFA Kupası 2. Ön Eleme Turu rövanş maçında yarın Trabzonspor ile karşılaşacak olan Kıbrıs Rum Kesimi takımı APOEL FC, Sümela Manastırı'nı gezdi.
Trabzon'a dün gelerek Maçka ilçesindeki Sümela Oteli'ne yerleşen APOEL FC, Trabzon merkezde kalan taraftarlarının da buraya gelmesiyle, Sümela Manastırı'na hareket etti.
Futbolcular ve teknik heyet, taraftarlarıyla birlikte manastırı gezerek stres attılar.
Gezinin ardından otele dönen APOEL FC, maçın oynanacağı Hüseyin Avni Aker Stadı'nda bugün son çalışmasını yapacak.

Keşke geçen senede böyle insanlık dersi verseydik. Hem elenip hem rezil olmuştuk. Onlar bizim hocamız değil, biz bize yakışanı yapalım. Yakışanlardan biri de güzel futbol ve bol golle onları elemek. Yönetimler, hocalar geçici Trazonsporumuz kalıcıdır. Hayden uşaklar geçin rumları

Burçak
23.08.2006, 15:29
Lazaroni: "APOEL’i yenerek tur atlamak istiyoruz"
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/200806hoca.jpgTeknik Direktörümüz Sebastião Lazaroni bugün saat 14.00’te Mehmet Ali Yılmaz Tesisileri’nde bir basın toplantısı düzenledi. Lazaroni APOEL ile oynanacak UEFA Kupası rövanşında ilk maçta alınan 1-1’lik skorun kendileri için avantaj olduğunu belirterek, “Turu geçmek için bir 90 dakikamız daha var. Rakibimizi burada yenerek tur atlamak istiyoruz. Bu yüzden, onlardan daha iyi oynamak mecburiyetindeyiz” dedi.

Afacan için başsağlığı
Sözlerine hayatını kaybeden eski başkanlarımızdan Mazhar Afacan için tüm Trabzonspor camiasına ve Afacan ailesine başsağlığı dileyerek başlayan Lazaroni, daha sonra takımın durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kaçan pozisyonlar
Beklenen sonuçların alınmasının Trabzonspor için en önemli konulardan biri olduğunu kaydeden Brezilyalı teknik adam, “Ekibimiz Gaziantepspor maçında birçok pozisyon buldu ama bunları değerlendiremedi. Devamında gelen ufak bir hata ise bütün çalışmayı alt üst etti. Futbolcularıma bununla ilgili çok uyarıda bulundum. Umarım bundan sonra bu tarz hatalar yapmayacağız” diye konuştu.

Yenilerin durumu
Almanya’da geçirilen hazırlık kampından bu yana takımda önemli değişiklikler olduğunun altını çizen Lazaroni, “Ekibimizden ayrılanlar ve aramıza yeni katılanlar oldu. Yeni futbolcularımız daha tam form tutamadılar. Onların arkadaşlarına alışmaları da biraz zaman alıyor” görüşünü seslendirdi.

Tek eksik gol
Lazaroni şunları söyledi: “Sadece Kayserispor karşılaşmasının ikinci yarısında takımın iyi organize olamaması ve oynanan kötü futbol beni şaşırttı. Fakat, APOEL, Vestel Manisaspor ve Gaziantepspor maçının ikinci yarısında iyi oynadık. Tek eksik goldü. Ben futbolcularıma güveniyorum çünkü gol atacaklarının sinyalini ürettikleri pozisyonlarla verdiler. Umarım kısa zamanda galibiyetlere ulaşacağız.”

"Transferleri engellemiyorum"
Brezilya’da süren transfer çalışmalarıyla ilgili olarak da bir gazetede yayınlanan iddiaların gerçeği yansıtmadığını kaydeden Lazaroni, “Geçen gün bir gazetede benimle ve oradaki yönetim kurulu üyemizle ilgili bir yazı çıktı. Yazıda sanki biten transferleri ben engelliyormuşum gibi bir hava yaratılmış. Bu kesinlikle doğru değil. Ben ne kadar transferi önemsiyorsam kulüp de konuya aynı derecede önem veriyor” açıklamasını yaptı.

“Kulübe yardım ediyorum”
Transferde kulübe yardımcı olmaya çalıştığını ve kulübe fayda sağlayacağını düşündüğü isimlerle bizzat konuştuğunu açıklayan Lazaroni, “Beşiktaş’a transfer olan Ricardinho, Hertha Berlin’deki Gilberto, Jorge Wagner ve Marcio Mossoro ile konuştum. Kendileri Trabzonspor’da oynamaktan mutlu olacaklarını söylemişlerdi. Benim de ülkemde bir saygınlığım var. Anlaştığımız oyuncuları Trabzon’a getiremezsek bu benim için de pek iyi olmaz” dedi. Lazaroni son olarak kaleci arayışı içinde olmadıklarını da sözlerine ekledi.

resmi site

Burçak
23.08.2006, 16:25
Ergin Keleş Sakaryaspor'a kiralandı
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/230806ergin.jpgForvet oyuncularımızdan Ergin Keleş, sezon sonuna kadar Turkcell Süper Lig takımlarından Sakaryaspor'a kiralık olarak verildi.
resmi site

Burçak
23.08.2006, 16:33
---edit---
klübü arayıp soracam bu ts cluble ilgili haberi. siteden bakabilirsiniz!!!

düzelttiler şimdi. yanlış yazmışlar. bukadar olur yaaaa

Travelair
23.08.2006, 18:22
Ergin Keleş Sakaryaspor'a kiralandı
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/230806ergin.jpgForvet oyuncularımızdan Ergin Keleş, sezon sonuna kadar Turkcell Süper Lig takımlarından Sakaryaspor'a kiralık olarak verildi.
resmi site

Sabah aklıma gelmişti Sakaryaspor'a kiralanacağı. Eriyorum mu ne :D Hayırlı olsun umarım Cangele ile birlikte banko oynar

champions
23.08.2006, 18:31
Musampa'da sorun yok
Trabzonspor'un, Hollandalı oyuncu Kiki Kizito Musampa'nın transferindeki sorunları giderdiği bildirildi.

Kulüp Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta Trabzon'a gelip anlaşmadan dönen Musampa konusunda süren görüşmelerin olumlu bir noktaya geldiğini ve herhangi bir sorunun bulunmadığını belirtti.

Futbolcunun menajeri Mustafa Demir ise Musampa'nın transferindeki pürüzlerin giderildiğini ve en kısa zamanda Trabzon'a gelip 3 yıllık sözleşmeye imza atacağını söyledi.

Musampa'nın gelişinin programlanmaya çalışıldığı, uçak bileti bulunması halinde yarın Trabzon'a geleceği belirtildi.

23.08.2006

Kaynak : AA

Kemal Musaoğlu
23.08.2006, 18:37
Musampa transferi iyi sonuçlanabilir !Musampa, Trabzonspor’un şartlarını kabul ederse masaya oturulacak. 23 Ağustos 2006 14:44Trabzonspor Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, önümüzdeki 1 veya transfer yapabileceklerini söylerken, kaleci arayışlarının olmadığını belirtti.. Kafkas, Kiki Musampa'nın şartlarını kabul etmesi durumunda yeniden masaya oturabileceklerini de söyledi..

Kafkas, transfer çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, "Kaliteli oyuncu arayışımız devam ediyor. Tahmin ediyorum ki önümüzdeki hafta içinde kadromuza 1 yada 2 futbolcu katabiliriz. Gümdemimizde birçok isim var. Bu oyuncularla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Ancak şu bilinmelidir ki kaleci arayışımız kesinlikle yok. 3 kalecimize de güvenimiz sonsuz. Şu anda Faruk Kanca arkadaşımız Brezilya'da Eller'in bonservisini İnternacional'a vermek için temaslarını sürdürüyor. Eller'in kiralık sözleşmesi Aralık ayında dolacağı için şu an yabancı kontenjan hakkımız dolu. Bu sorunu biran önce ortadan kaldırmak istiyoruz. Yönetici arkadaşımızın Brezilya'da bulunmasının en önemli nedenlerinden biri de budur" dedi.

Musampa Tekrar Gündemde

Mutlaka bir sol kanat oyuncusu transfer edeceklerini dile getiren Kafkas, "İyi bir kadromuz var. Ancak bazı noktalarda eksiklikler var. Bu eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz. Daha önce görüşüp anlaşamadığımız Musampa' nın Trabzonspor' da oynamaya sıcak baktığını öğrendik. Zaten kendisi düne kadar İstanbul' daydı. İspanya' ya yeni gitti. Eğer bizim şartlarımızı kabul ederse tekrar kendisiyle masaya oturabiliriz. Çünkü Musampa kaliteli bir futbolcu" diye konuştu.
spor 3

k@ndemir
23.08.2006, 18:38
Bakan'dan F.Bahçe ve Trabzon'a taş
Superspor.com'un da sponsorlarından olduğu SporİST 2006 Spor Zirvesi ve Fuarı, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda başladı. Zirveye, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Kulübü Başkan Danışmanı Refik Arkan, Beşiktaş Kulübü yöneticileri ile spor ve siyaset camiasından kişiler katıldı.

"Bizi ciddiye almayanı biz de ciddiye almayız"

Spor zirvesinde bir konuşma yapan spordan sorumlu devlet bakanı Mehmet Ali Şahin, zirveye katılmayan Fenerbahçe ve Trabzonspor'a kırgınlığını açık bir şekilde belli etti. Şahin konuşmasında şunları söyledi: "Bizim bu zirvedeki amacımız benim başkanlığımı yaptığım bir oturumda zirveye davetli olan güzide kulüplerimizin başkanları ile aynı masada bir araya gelerek taraftarlara dostluk ve kardeşlik mesajları vermek. Bu önemli sebeple Devlet Bakanı olarak Ankara'dan önemli işlerimi bırakıp geldim. Sayın Yıldırım Demirören davetimizi kırmadı, sayın Özhan Canaydın ise Galatasaray'ın maçı nedeniyle zirveye katılmayacağını ancak katılmasını istemem halinde yurda dönerek zirveye katılacağını belirtti. Kendisi yerine değerli bir çalışma arkadaşını gönderdi. Diğer kulüplerimiz ise benim davetli olduğumu bildikleri halde zirveye iştirak etmedi. Herkes şunu bilmeli, bizi ciddiye almayanı biz de ciddiye almayız."

tirabzonli
23.08.2006, 18:39
Lazaroni Trabzonspor Yönetimine Yüklendi
Lazaroni Trabzonspor Yönetimine Yüklendi

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, Düzenlediği Basın Toplantısında, Brezilya'daki Transfer Çalışmalarını Sonuçlandıramayan Yönetimi Ağır Bir Dille Eleştirdi. Lazaroni, 4 Brezilyalı Oyuncu İle Yüz Yüze Görüştüğünü, Hepsinin De Trabzonspor'a Gelmeyi Kabul Ettiğini Belirterek, "Ancak B...

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, düzenlediği basın toplantısında, Brezilya`daki transfer çalışmalarını sonuçlandıramayan yönetimi ağır bir dille eleştirdi. Lazaroni, 4 Brezilyalı oyuncu ile yüz yüze görüştüğünü, hepsinin de Trabzonspor`a gelmeyi kabul ettiğini belirterek, ¨Ancak bunların hiçbirini getiremedik. Benim de ülkemde bir ismim var. Konuştuğum futbolcuları alamıyoruz ve bu pek iyi olmuyor¨ dedi.

TUR İÇİN 90 DAKİKA KALDI
Camianın ve kendisinin artık beklenen sonuçların gelmesini umduğunu belirten Lazaroni, ¨Son maçta ekibimiz birçok pozisyon yakaladı ancak bunları değerlendiremedi. Ama bunun devamında ufak bir hata bütün çalışmayı mahvetti. Maçtan sonra oyuncularıma birçok uyarıda bulundum. Umarım bundan sonra bu tarz hatalar yapmayacağız. Yarın UEFA kupasında ikinci ayak maçını oynayacağız. Tur için 90 dakika kaldı. Avantajımızı kullanmak istiyoruz. Bunun için ilk maçtan ve onlardan daha iyi olmak zorundayız. Orada yakaladığımız 1 – 1` lik skor, deplasmanda gol attığımız için daha önemli. Yarın onları yenerek tur atlamak istiyoruz¨ dedi.

TEK KÖTÜ MAÇ
Hazırlık maçlarında iyi sonuçlar alan takımın resmi maçlarda henüz galibiyetlerinin bulunmamasını değerlendiren Lazaroni, ¨Sizin de bildiğiniz gibi bazı değişiklikler oldu. Hazırlık maçlarından sonra gidenler oldu, gelenler oldu. Gelenler tam olarak hazır değildi. Birbirlerine alışmaları zaman alıyor. Beni şaşkınlığa uğratan sadece Kayseri maçının ikinci yarısındaki futboldu. Çok organize olamadık ve iyi oynayamadık. Ama diğerlerinde bence iyi oynadık. Ben oyuncularıma bu konuda güveniyorum. Tek eksik goldü. Bunun sinyalini de ürettikleri pozisyonlarla verdiler. Umarım kısa zamanda galibiyetlere kavuşacağız¨ diye konuştu.

HALA TRANSFER BEKLİYORUM
Lazaroni, Brezilya`daki transferleri kendisinin engellediği, zamanında rapor vermediği gibi genel bir kanı oluşmaya başladığını üzülerek gördüğünü de vurgulayarak, ¨Biten transferleri engelliyormuşum gibi bazı söylentiler var. Böyle bir şey mümkün değil. Herkes kendi işine bakmalı, kendi sorumluluğunu bilmeli. Benim gibi kulüp de transferin önemini biliyor. Ama hala beklemedeyim¨ dedi.

BENİM DE ÜLKEMDE BİR İSMİM VAR
Lazaroni, transfer konusunda Brezilya pazarını iyi bilen biri olarak yönetime yardımcı olup olmadığıyla ilgili bir soruyu cevaplarken de, ¨Ekonomik bölüm benim dışımda kalıyor. Ben olaya teknik olarak bakıyorum ve buraya gelecek oyuncunun buraya ne kadar fayda sağlayacağını düşünüyorum. Ben yüz yüze görüştüğüm isimleri söyledim. Dört isimle kendim konuştum bizzat. Hepsi de Trabzon`da oynamaktan mutluluk duyacaklarını söylediler. Ricardinho ile konuştum, o Beşiktaş`a geldi. Gilberto ile yüz yüze konuştum. Wagner ile konuştum, o Betis`e gidiyor. Mossoro ile konuştum. Benim görüştüklerim bunlar. Yani benim herkesle konuşmama rağmen oyuncuyu buraya getiremezsek olmuyor. Benim de bir ismim var ülkemde, pek iyi olmuyor¨ diye konuştu.
Lazaroni, menajerlerin sorun çıkarmasıyla ilgili olarak da, ¨Brezilya`daki menajerlik sisteminde bir futbolcunun birçok menajeri yok. Futbolcu menajerlik şirketine bağlı. Dört ortağı var bu şirketlerin. Ayrıca ben bu kişileri tanımıyorum, ilgim yok. Nasıl bir anlaşmaya varıyorlar veya varamıyorlar bilemiyorum¨ dedi. Lazaroni, kaleci transferi konusunda yönetimden bir isteği olmadığını ve olmayacağını da sözlerine ekledi. (Doğan Haber Ajansı)

Travelair
23.08.2006, 19:06
Bakan'dan F.Bahçe ve Trabzon'a taş
Superspor.com'un da sponsorlarından olduğu SporİST 2006 Spor Zirvesi ve Fuarı, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda başladı. Zirveye, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Kulübü Başkan Danışmanı Refik Arkan, Beşiktaş Kulübü yöneticileri ile spor ve siyaset camiasından kişiler katıldı.

"Bizi ciddiye almayanı biz de ciddiye almayız"

Spor zirvesinde bir konuşma yapan spordan sorumlu devlet bakanı Mehmet Ali Şahin, zirveye katılmayan Fenerbahçe ve Trabzonspor'a kırgınlığını açık bir şekilde belli etti. Şahin konuşmasında şunları söyledi: "Bizim bu zirvedeki amacımız benim başkanlığımı yaptığım bir oturumda zirveye davetli olan güzide kulüplerimizin başkanları ile aynı masada bir araya gelerek taraftarlara dostluk ve kardeşlik mesajları vermek. Bu önemli sebeple Devlet Bakanı olarak Ankara'dan önemli işlerimi bırakıp geldim. Sayın Yıldırım Demirören davetimizi kırmadı, sayın Özhan Canaydın ise Galatasaray'ın maçı nedeniyle zirveye katılmayacağını ancak katılmasını istemem halinde yurda dönerek zirveye katılacağını belirtti. Kendisi yerine değerli bir çalışma arkadaşını gönderdi. Diğer kulüplerimiz ise benim davetli olduğumu bildikleri halde zirveye iştirak etmedi. Herkes şunu bilmeli, bizi ciddiye almayanı biz de ciddiye almayız."

"SporİST" İstanbul bazlı bir organizasyon değil mi? Ne alakası var Trabzonspor'un? Tabi tek feybe'ye çatamaz herhalde bakanımız

Murat Acar
23.08.2006, 20:25
Musampa transferi iyi sonuçlanabilir !Musampa, Trabzonspor’un şartlarını kabul ederse masaya oturulacak. 23 Ağustos 2006 14:44Trabzonspor Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, önümüzdeki 1 veya transfer yapabileceklerini söylerken, kaleci arayışlarının olmadığını belirtti.. Kafkas, Kiki Musampa'nın şartlarını kabul etmesi durumunda yeniden masaya oturabileceklerini de söyledi..

Kafkas, transfer çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, "Kaliteli oyuncu arayışımız devam ediyor. Tahmin ediyorum ki önümüzdeki hafta içinde kadromuza 1 yada 2 futbolcu katabiliriz. Gümdemimizde birçok isim var. Bu oyuncularla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Ancak şu bilinmelidir ki kaleci arayışımız kesinlikle yok. 3 kalecimize de güvenimiz sonsuz. Şu anda Faruk Kanca arkadaşımız Brezilya'da Eller'in bonservisini İnternacional'a vermek için temaslarını sürdürüyor. Eller'in kiralık sözleşmesi Aralık ayında dolacağı için şu an yabancı kontenjan hakkımız dolu. Bu sorunu biran önce ortadan kaldırmak istiyoruz. Yönetici arkadaşımızın Brezilya'da bulunmasının en önemli nedenlerinden biri de budur" dedi.

Musampa Tekrar Gündemde

Mutlaka bir sol kanat oyuncusu transfer edeceklerini dile getiren Kafkas, "İyi bir kadromuz var. Ancak bazı noktalarda eksiklikler var. Bu eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz. Daha önce görüşüp anlaşamadığımız Musampa' nın Trabzonspor' da oynamaya sıcak baktığını öğrendik. Zaten kendisi düne kadar İstanbul' daydı. İspanya' ya yeni gitti. Eğer bizim şartlarımızı kabul ederse tekrar kendisiyle masaya oturabiliriz. Çünkü Musampa kaliteli bir futbolcu" diye konuştu.

Nytre
23.08.2006, 20:40
bugun karadeniz gazetesinin spor haberleri başlığındaki manşet ""kanca isyan etti"
kanca güya lazaroninin yeni liste göndermesinden dolayı isyan etmiş...

haber inandırıcı değil.. .ama öyle bir şey yaptıysa buradaki taraftarların isyanının yanında sinek vızıltısı kalır onunki

Nytre
23.08.2006, 20:41
A.Sebatspor'da, futbolcular grevde

Nuri BEKAR/TRABZON, (DHA)

Türk Telekom Lig (A) takımlarından Akçaabat Sebatspor'da, futbolcular, 15 Ağustos 2006 tarihinde ödenmesi gereken peşinatlarını alamadıkları için antremana çıkmadılar.

Akçaabat Sebatspor Kulübü Basın Sözcüsü Şeker Ertem, futbolcuların maddi sorunları gerekçe göstererek idmana çıkmadıklarını ancak bu sorunu aşabileceklerini belirterek, "Bu tür gelişmeler her kulüpte olabilir. Futbolcularımız biraz aceleci davrandılar. Ortada sadece 8 günlük bir gecikme var. Bu sorunu da kısa bir süre içerisinde halledeceğiz. Şu anda başkanımız özel işleri nedeniyle yanımızda değil. O nedenle aksama oldu. Şayet burda olsaydı, bu sorun yaşanmazdı. Bugünden sonra kulübe kaynak sağlamak için çalışmalar yapacağız. Çok kısa zamanda tüm sorunlarımızı gidereciğimizi düşünüyoruz. Bizim görevimizi yapamadığımızı düşünüp gitmemizi isteyenler varsa, görevi almak isteyenlere devretmeye hazırız. Nasıl geldiysek gitmesinede biliriz. Hafta sonu oynayacağımız Mardinspor maçına futbolcularımız gidecek. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

selcuk
23.08.2006, 20:59
A.Sebatspor'da, futbolcular grevde

Nuri BEKAR/TRABZON, (DHA)

Türk Telekom Lig (A) takımlarından Akçaabat Sebatspor'da, futbolcular, 15 Ağustos 2006 tarihinde ödenmesi gereken peşinatlarını alamadıkları için antremana çıkmadılar.

Akçaabat Sebatspor Kulübü Basın Sözcüsü Şeker Ertem, futbolcuların maddi sorunları gerekçe göstererek idmana çıkmadıklarını ancak bu sorunu aşabileceklerini belirterek, "Bu tür gelişmeler her kulüpte olabilir. Futbolcularımız biraz aceleci davrandılar. Ortada sadece 8 günlük bir gecikme var. Bu sorunu da kısa bir süre içerisinde halledeceğiz. Şu anda başkanımız özel işleri nedeniyle yanımızda değil. O nedenle aksama oldu. Şayet burda olsaydı, bu sorun yaşanmazdı. Bugünden sonra kulübe kaynak sağlamak için çalışmalar yapacağız. Çok kısa zamanda tüm sorunlarımızı gidereciğimizi düşünüyoruz. Bizim görevimizi yapamadığımızı düşünüp gitmemizi isteyenler varsa, görevi almak isteyenlere devretmeye hazırız. Nasıl geldiysek gitmesinede biliriz. Hafta sonu oynayacağımız Mardinspor maçına futbolcularımız gidecek. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

ne rezillik
ts inde adam gibi yöneticiside yokki ordaki oyunculara hemen diyecek ya hemen antrenmana cikarsiniz yada ts i unutun

ozturk
23.08.2006, 21:53
Beyler fener ilk yarı 2-1 yeniliyo. İnşallah elenir

Travelair
23.08.2006, 23:11
Feybe 2-2 berabere amigo spikerler neredeyse Uefa kupasını daha değerli ilan edecek :D Türkiye'nin bu sene kader senesi ve feybe elendi şimdi ŞLnde kazanabileceği her 1 puan yerine UEFA'da 2 puan kazanmak zorunda :mad: Anca Türkiye'de laklak etsinler. Hele Dinamo Kiev'i küçümsemeleri inanılmaz :D Cahiller profesyonellikten gem vuruyorlar birde