PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

selcuk
09.08.2006, 19:49
nasil oynay ezikler

Cabri61
09.08.2006, 19:50
bundan sonraki ilk golü atan bence turu geçer...

Mert67
09.08.2006, 19:55
dinamo çok müsait posizyonlar kaçırdı

Recep Çaltepe
09.08.2006, 20:04
Dinamo ilk golden sonra "net" tam 3 tane pozisyon kaçırdı. Kale bi 10 cm daha büyük olsaydı, maç şu an 4-0'dı.

Bu arada topu dinamo oynayıp golü febe attı.

selcuk
09.08.2006, 20:10
he aurelio atmis

zanoylu
09.08.2006, 20:24
kiev attı.....................

Kul
09.08.2006, 20:24
2-1 Rüştü mükemmel bir gol daha yedi.. Bunlar yüzünde ülkenin adı kirleniyor..

Alpayer
09.08.2006, 20:26
:D apoeli tutarmısınızz çarpıldılar iştee:D ümit sezgisini ortaya koydu:D

selcuk
09.08.2006, 20:28
la ne oliy surada 1-2 puan getirin dedik onudami beceremeysunuz yaziklar olsun size
Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme
19:00 Dynamo Kyiv 2 1 Fenerbahçe 71'
19:00 CSKA Moscow 2 0 Ruzomberok 73'
19:00 Lille 1 0 Rabotnicki 73'
19:30 Shakhtar Donetsk 1 0 Legia Devre Arası

TheCrow
09.08.2006, 20:40
ula ne çaktı adam beee!...:D

gerçekefsane
09.08.2006, 20:51
Fenerbahçe'ye UEFA yolu gözüktü :)

Travelair
09.08.2006, 20:54
Dinamo Kiev 3 feybe 1

Beni şaşırtmadı. Hatta ben demiştim demeyi sevmem ama ben demiştim :D
Ülke puanı açısından çok kötü oldu :( :mad: :mad:

Kul
09.08.2006, 20:57
Avrupa maçlarında hakem satın alamayan "fenerbahçe" adlı kulüp 3-1 yenilerek yine hezimete uğradı.. Rezil herifler..

Recep Çaltepe
09.08.2006, 21:02
Yarın bakalım şu meşhur "tarafsız" gazetelerde, hangi delikanlı spor yazarı çıkıp da "Fener tarihi farktan kurtuldu" GERÇEĞİNİ dile getirecek.

zanoylu
09.08.2006, 21:07
Yarınki başlık Bunun kadıköyüde var,ezeriz,gömeriz olacak başka ne yazarlarki..Ayrıca bu ön eleme maçlarında ülke puanı yoktu yanlışmı biliyorum.

Recep Çaltepe
09.08.2006, 21:11
Yarınki başlık Bunun kadıköyüde var,ezeriz,gömeriz olacak başka ne yazarlarki..Ayrıca bu ön eleme maçlarında ülke puanı yoktu yanlışmı biliyorum.

Ön eleme maçlarında puan var ama katsayıları düşük diye biliyorum.

Bu arada bu işin Kadıköy'ü falan kalmadı artık. Bu kadar hızlı bir top oynayan ve kontratak futbolunu başarılı uygulayan bir takım, şu skorun rövanşında "gol şov" yapar.

Travelair
09.08.2006, 21:13
Ön elemeyi değil grupları düşündüm ben Orda sağlam puanlar. Uefa kupasının ya 2 ya 3 katı ( 2 sanırım )

selcuk
09.08.2006, 21:24
gaysaray 2-0 onde bravo adamlara
puan hakkinda bi topis amisdim oradan bakabilirsiniz neye nekadar nerde diye türk ve dünya futbolunda

19:00 Dynamo Kyiv 3 1 Fenerbahçe Maç Bitti
19:00 CSKA Moscow 3 0 Ruzomberok Maç Bitti
19:00 Lille 3 0 Rabotnicki Maç Bitti
19:30 Shakhtar Donetsk 1 0 Legia Maç Bitti
20:30 Galatasaray 2 0 Mladá Boleslav Devre Arası
20:30 Levski Sofia 1 0 Chievo Devre Arası
21:15 Slovan Liberec 0 0 Spartak Moscow 13'

zanoylu
09.08.2006, 21:28
Bana gelen son dakika haberini sizle paylasayim.
Yurt disindaki arkadaslar, http://www.secveseyret.com/ sitesinden yarinki apoel macini seyredebilirsiniz.

Baktım Kredi kartı muhabbeti var ne yapsak acaba,yok dimi yabancı kanallardan falan veren...

selcuk
09.08.2006, 21:34
su an das erste kanali hamburg macini veriyor avrupadaki arkadaslara

bordox
09.08.2006, 21:53
Gs'nin rakibi hangi köyün takımı ya?Cidden bu takım amatör mü?Ne işi var bu takımın 2 ön elemede.

Jun'un nasıl gol kralı olduğunu anlamış olduk sayelerinde.

zanoylu
09.08.2006, 21:54
GAYse 4'ledi. Gol Arda kurnazca attı valla.Bunlar Ezikbahçeye nazire yapıyo :)

bordox
09.08.2006, 21:57
GAYse 4'ledi. Gol Arda kurnazca attı valla.Bunlar Ezikbahçeye nazire yapıyo :)

Bu takıma 4 atamanayanı döverler.Yanarım Jun'a verilen paralara.Gitti gider.Abartmıyorum 2.ligde bile kümeye oynarlar bunlar.

Harun-61
09.08.2006, 22:01
kiev i gs'in rakibi ile kar$ila$tiramayiz..

bizim sebat düzeyinde bi takim..

bu arda'da i$ var..

Recep Çaltepe
09.08.2006, 22:04
Aslında ben febenin yenilmesine ülke puanı adına üzüldüm demek isterdim ama kendileri söylemleriyle, insanın içinde böyle bir istek bırakmıyorlar ki.
Şampiyon oldukları sezonlarda, hakem hatalarıyla, elle kolla puanları toplayıp direk Şampiyonlar Ligi'ne gidince bi tarafları kalkıyordu ve bize laf sokuyorlardı, yok efendim "bakın biz Şampiyonlar Ligi'ndeyiz, siz bi rumları bile yenemiyorsunuz, neyinize sizin Avrupa" diyorlardı. Sonra da elin oğlu bunların sesini kısınca susuyorlar, sonra başlıyorlardı yine atıp tutmaya: Biz en azından Şampiyonlar ligi'nde oynadık, siz onu bile beceremediniz diye. Sanki ön eleme oynayıp oraya gitmişlerdi son iki yıldır, elimizde avucumuzda kalan ülke puanları sayesinde o ligde oynuyorlardı. Hoş, onları oraya direk taşıyan puanları da kendi mağlubiyetleri eritiyordu, aynen zengin çocuklarının baba paralarıyla hava atması gibi.

Şimdi kendileri de bir şekilde ön eleme oynayınca gördüler akrabalarının bi taraflarını. Yatıp kalkıp dua etsinler, en az 7-8 oluyodu maç. Dualarını Kadıköy'deki maça saklasınlar bari, Dinamo Kiev denen kontratak manyağı takım karşısında çok ihtiyaçları olacak buna.

bordox
09.08.2006, 22:16
Gs şampiyonlar ligine kalırsa her maç fark yer.Bu amatör takımdan bile 2 tane yiyorlar Kiev bunları parçalar.
Adamlardaki bala bak en dandik takımla oynadılar.Bize çıkmaz böylesi.

Cabri61
09.08.2006, 23:52
Elazığsporlu Gökmen vefat etti
İddaa Lig A takımlarından Elazığspor'un forvet oyuncusu Gökmen Yıldıran, antrenman sırasında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.
http://www.ntvspor.net/Images/2993.jpg

NTVSPOR
Güncelleme: 23:20 TSİ 9 Ağustos 2006 Çarşamba

Son yıllarda artan ani sporcu ölümlerine bir yenisi de Elazığ'da eklendi.

İkinci Lig A Kategorisi takımlarından Elazığspor'un 27 yaşındaki futbolcusu Gökmen Yıldıran, anrteman sırasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Gökmen Yıldıran, takımının Atatürk Stadı’nda yaptığı antreman sırasında kalp krizi geçirip yere yığılırken, genç futbolcuya ilk müdahale antremanı izleyen ve yönetimde bulunan Dr. Burhan Taneli ile Dr. Cihan Pelo tarafından yapıldı.

Ambulansla Özel Fırat Tıp Merkezi'ne kaldırılan genç futbolcu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Evli ve 2 çocuk babası Gökmen Yıldıran, Elazığspor'dan önce Adanaspor, Ankaragücü ve İstanbulspor'un formalarını giymişti.

Allah rahmet eylesin.tüm Elazığsporların başı sağolsun

selcuk
10.08.2006, 00:03
evet allah rahmet eylesin ve tüm Elazığlilarin başı sagolsun

süpriz sonuclar var
19:30 Shakhtar Donetsk 1 0 Legia Maç Bitti
20:30 Galatasaray 5 2 Mladá Boleslav Maç Bitti
20:30 Levski Sofia 2 0 Chievo Maç Bitti
21:15 Slovan Liberec 0 0 Spartak Moscow Maç Bitti
21:30 Hamburger SV 0 0 Osasuna Maç Bitti
21:30 Standard 2 2 Steaua Maç Bitti
21:30 FC Kobenhavn 1 2 Ajax Maç Bitti
21:45 Hearts 1 2 AEK Athens Maç Bitti
21:45 AC Milan 1 0 Red Star Belgrade Maç Bitti
21:45 Salzburg 1 0 Valencia Maç Bitti
22:15 Liverpool 1 1 Maccabi Haifa +90'

ama komik olan ezikbahcenin sonucunu ne cabuk sitelerinden silmisler

Travelair
10.08.2006, 00:17
Allah rahmet eylesin

fincher
10.08.2006, 00:28
gecenin özeti;
fb ile sevindik,gs ile üzüldük...(benim duygularım sadece)

zanoylu
10.08.2006, 00:41
gecenin özeti;

+1 ...............................

Nytre
10.08.2006, 06:42
gecenin özeti;

güzeldi..
Allah rahmet eylesin...Kalanlara sabır versin...
tek süpriz bence liverpoolun evinde berabere kalması

Kul
10.08.2006, 09:24
Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi Üçüncü Eleme Turu ilk maçında Dinamo Kiev karşısında maçın başlama vuruşu sonrası yediği golle Avrupa’da tarihe geçti....

F.Bahçe, Dinamo Kiev maçının 20. saniyesinde yediği golle, Avrupa’da en erken gol yiyen takım oldu. Dinamo’nun Brezilyalısı Rincon ise en erken gol atan futbolcu unvanını aldı.

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi 3. Eleme Turu ilk maçında Dinamo Kiev karşısında maçın başlama vuruşu sonrası yediği golle Avrupa’da tarihe geçti. Sarı lacivertli temsilcimiz Avrupa’da en erken gol yiyen takım oldu.

Dinamo Kiev’in Brezilyalı Diogo Rincon ise sarı lacivertlilerin eski futbolcusu Rebrov’un Rüştü’den dönen topunu ağlara yollayarak 20. saniyede attığı bu golle Avrupa’da en erken futbolcu unvanını aldı.

Mert67
10.08.2006, 09:25
gecenin özeti;
benim duygularımda senle aynıydı.

Travelair
10.08.2006, 09:48
Ergun Ata

Aslında Apoel takımı buruk bir sezon geçirmiş, tıpkı Fenerbahçe gibi. Şampiyonluğu son 3 haftada bir başka ezeli rakipleri Apollon’a kaptırmışlar. Apollon Lig, Apoel de kupa şampiyonu olmuş, dolayısıyla Süper Kupa maçını oynamışlar. Bu maçta Apoel takımı bir farkla öndeyken, 70. dakikada 10 kişi kalmış. 89. dakikada da golü yemiş ve maç uzatmaya gitmiş. Eksik kadrosuyla uzatmalarda maçı 3-1 kaybetmiş, Süper Kupa’yı da.
Bu maçı izleyen meslektaşlarımız, aşırı motivasyonun Apoel’e zarar verdiğini söylüyorlar. Kıbrıslı Rumlar tarafından çok nazik karşılanan Trabzonspor için en güzel haber bu. Ama kötüleri de var tabi: Orta alanları çok güçü. Rakibi hiç top yaptırmıyorlar. İnanılmaz bir seyirci destekleri var ki bu, Trabzonspor maçında daha da artar. Kadro dizilişleri genel olarak; 4’lü savunmanın önünde iki ön libero, ileride tek forvet, arkasında da her zaman ona destek veren iki kilit isim. Tempolu ve oyun disiplininden kopmuyorlar. Bunu engelleyecek tek unsur, aşırı motivasyon.
Trabzonspor, orta alanı güçlü bu gibi takımlara karşı, alan savunması yaparak, ikili, üçlü sıkıştırmalarla mücadele edip sonuca ulaşabilir. Kadrosu da buna çok uygun. Yattara, Gökdeniz ve Ömer Rıza gibi çabuk adamlar, her an iş bitirebilirler. Kayseri’de kaybın nedeni, rakibin öne geçmesinden sonra kalabalık tuttuğu savunmasında geniş alan seven oyuncuların düşünülmesi oldu. İkisi de bir işe yaramadı.
Trabzonspor, sadece aşırı motivasyon ve seyirci baskısı nedeniyle oyun disiplinini kaybetme olasılığı bulunan rakibine, Kayseri’deki gibi şaşırtıcı bir kadro çıkarmadığı, iyi direndiği ve mücadeleyi sabırla sürdürdüğü takdirde ikinci maç için kendine avantaj sağlayabilecek skoru bulur. Bordo mavililerin mücadele edeceği bir diğer unsur da aşırı sıcak. Artık Kayseri’den buna alışmış olmaları gerekiyor.

bekirguner
10.08.2006, 10:07
herta Berlinin ön liberosu ve Marcelinho"nun takım arkadaşı Gilberto TS Transfer gündeminde alınırsa mükemmel olur marcelinhonun perfomansı artar

Berk Akçay
10.08.2006, 10:19
allah rahmet eylesin çok kotü elazıg sporun başısağolsun

Ömer Aydın
10.08.2006, 10:51
http://www.internetspor.com/v3/futbol/haber.php?haberID=30749

Ya bu Cavcav acayip adam.

Önce FBye PKK filan diyor,simdide "En büyük FB" diyor.

Manyak adam,...

DKaraduman
10.08.2006, 12:14
Allah Rahmet Eylesin...

Bu Cavcavda magazin gündemi yapmaya çalışıyo heralde...

Oruç
10.08.2006, 13:04
gecenin özeti;

+

1907 ve 1905

Gökmen için; Allah rahmet eylesin.

///////////////

Fenerbahçe tarihe geçti

Fenerbahçe’nin 20. saniyede yediği gol, Avrupa tarihine geçti.

RezilBahçe, Dinamo Kiev maçının 20. saniyesinde yediği golle, Avrupa’da en erken gol yiyen takım oldu. Dinamo’nun Brezilyalısı Rincon ise en erken gol atan futbolcu unvanını aldı.

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi 3. Eleme Turu ilk maçında Dinamo Kiev karşısında maçın başlama vuruşu sonrası yediği golle Avrupa’da tarihe geçti.Sarı lacivertli temsilcileri Avrupa’da en erken gol yiyen takım oldu. Dinamo Kiev’in Brezilyalı Diogo Rincon ise sarı lacivertlilerin eski futbolcusu Rebrov’un Rüştü’den dönen topunu ağlara yollayarak 20. saniyede attığı bu golle Avrupa’da en erken futbolcu unvanını aldı.

Rekor G.Silva’nındı

Daha önce Avrupa’da en erken gol yiyen takım Hollanda temsilcisi PSV Eindhoven, en erken gol atan futbolcu ise Brezilyalı Gilberto Silva’ydı. Arsenal forması giyen Gilberto Silva, 25 Eylül 2002 tarihinde Arsenal’in PSV Eindhoven’ı Hollanda’da 4-0 yendiği Şampiyonlar Ligi A Grubu maçında 20.07’nci saniyede topu filelere göndererek tarihe geçmişti.

Hürriyet

ozturk
10.08.2006, 13:33
gecenin özeti;

benim de duygularım ayrıca..

Şentürk
10.08.2006, 13:35
gecenin özeti;

aynı hisler bendede var..

ozturk
10.08.2006, 13:36
Ergun Ata

Aslında Apoel takımı buruk bir sezon geçirmiş, tıpkı Fenerbahçe gibi. Şampiyonluğu son 3 haftada bir başka ezeli rakipleri Apollon’a kaptırmışlar. Apollon Lig, Apoel de kupa şampiyonu olmuş, dolayısıyla Süper Kupa maçını oynamışlar. Bu maçta Apoel takımı bir farkla öndeyken, 70. dakikada 10 kişi kalmış. 89. dakikada da golü yemiş ve maç uzatmaya gitmiş. Eksik kadrosuyla uzatmalarda maçı 3-1 kaybetmiş, Süper Kupa’yı da.
Bu maçı izleyen meslektaşlarımız, aşırı motivasyonun Apoel’e zarar verdiğini söylüyorlar. Kıbrıslı Rumlar tarafından çok nazik karşılanan Trabzonspor için en güzel haber bu. Ama kötüleri de var tabi: Orta alanları çok güçü. Rakibi hiç top yaptırmıyorlar. İnanılmaz bir seyirci destekleri var ki bu, Trabzonspor maçında daha da artar. Kadro dizilişleri genel olarak; 4’lü savunmanın önünde iki ön libero, ileride tek forvet, arkasında da her zaman ona destek veren iki kilit isim. Tempolu ve oyun disiplininden kopmuyorlar. Bunu engelleyecek tek unsur, aşırı motivasyon.
Trabzonspor, orta alanı güçlü bu gibi takımlara karşı, alan savunması yaparak, ikili, üçlü sıkıştırmalarla mücadele edip sonuca ulaşabilir. Kadrosu da buna çok uygun. Yattara, Gökdeniz ve Ömer Rıza gibi çabuk adamlar, her an iş bitirebilirler. Kayseri’de kaybın nedeni, rakibin öne geçmesinden sonra kalabalık tuttuğu savunmasında geniş alan seven oyuncuların düşünülmesi oldu. İkisi de bir işe yaramadı.
Trabzonspor, sadece aşırı motivasyon ve seyirci baskısı nedeniyle oyun disiplinini kaybetme olasılığı bulunan rakibine, Kayseri’deki gibi şaşırtıcı bir kadro çıkarmadığı, iyi direndiği ve mücadeleyi sabırla sürdürdüğü takdirde ikinci maç için kendine avantaj sağlayabilecek skoru bulur. Bordo mavililerin mücadele edeceği bir diğer unsur da aşırı sıcak. Artık Kayseri’den buna alışmış olmaları gerekiyor.

iyi yazmış ergun ata..

Hekimoğlu
10.08.2006, 14:36
gecenin özeti;
fb ile sevindik,gs ile üzüldük...(benim duygularım sadece)kesinlikle

Recep Çaltepe
10.08.2006, 14:48
Trabzonspor-V.Manisaspor maçının hakemi Cem Deda.
Cem Deda, febe lehine yaptığı hakem hata(!)ları nedeniyle uzun süre maç alamamıştı zamanında. Bu olaydan sonra çıktığı ilk febe maçında yine aynı olayı tekrarlamıştı.

11 Ağustos Cuma:
20.00 Beşiktaş A.Ş. - Gaziantepspor: Kuddusi Müftüoğlu

12 Ağustos Cumartesi:
20.00 Gençlerbirliği - Fenerbahçe: Yunus Yıldırım

13 Ağustos Pazar:
19.00 Trabzonspor A.Ş. - Vestel Manisaspor: Cem Deda
20.00 Çaykur Rizespor - Sivasspor: Mustafa İlker Coşkun
20.00 Kayseri Erciyesspor - Bursaspor: Mehmet Fatih Gökçe
20.00 Denizlispor - Konyaspor: Abdullah Yılmaz
20.00 MKE Ankaragücü - Ankaraspor A.Ş.: Fırat Aydınus
20.00 Sakaryaspor A.Ş. - Antalyaspor A.Ş.: Özgüç Türkalp
21.30 Galatasaray A.Ş - Kayserispor: Selçuk Dereli

Fatih Sağır
10.08.2006, 15:06
http://www.internetspor.com/v3/futbol/haber.php?haberID=30749

Ya bu Cavcav acayip adam.

Önce FBye PKK filan diyor,simdide "En büyük FB" diyor.

Manyak adam,...

Cavcava helal olsun diyodum azize'ye kafa tutuyo diyodum. Ama şimdi beni çok şaşırttı. Ne kadar karaktersiz bi insanmış. Bu kadar laflar eden bi adam böyle 180 derece dönermi be.Ben bu işin altında bişeyler var diyorum. hayırlısı...

Şentürk
10.08.2006, 15:19
http://www.superspor.com/images/1/29/462_B_cavcavfb001.jpg

"En büyük Fener, başka büyük yok"
Gençlerbirliği ile Fenerbahçe arasında hafta sonu oynanacak olan lig maçı öncesi gerginlik sürerken, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yaşadığı polemiklerle sürekli gündeme gelen Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, ortamı yumuşatacak, ama bir o kadar da şaşırtıcı açıklamalar yaptı.

FENERBAHÇE FORMASINI ELİNE ALAN İLHAN CAVCAV, 'EN BÜYÜK FENER, BAŞKA BÜYÜK YOK' DEDİ
Fenerbahçe formasını eline alarak, "En büyük Fenerbahçe. Başka büyük yok" diyen Cavcav, yine gündemin zirvesine yerleşti...

Aziz Yıldırım ile yaşadığı polemiklerin artık geride kalmasını isteyen İlhan Cavcav, zorlu Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçı öncesinde Fenerbahçe forması ile poz verdi. Sarı-lacivertli formayla görüntü vermekten çekinmeyen İlhan Cavcav, kameralar karşısında "En büyük Fenerbahçe. Başka büyük yok" dedi. Cavcav, Fenerbahçe ve Gençlerbirliği formalarını yan yana olarak önüne koyup yaptığı açıklamalarında, futbolun dostluk ve kardeşlik olduğunu ifade ederek, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yaşadıkları problemlerin ise biran evvel unutulması için temmenide bulundu.

"FENERBAHÇELİ YÖNETİCİLERİN YEMEK DAVETİNE GELMEMELERİNİN ALTINDA KASIT ARAMIYORUM"
İlhan Cavcav, Cumartesi günü oynanacak Gençlerbirliği-Fenerbahçe maçı öncesinde, Fenerbahçe Yönetim Kurulu'nu özel olarak yemeğe çağırmasıyla ilgili olarak, "Biz futbolun centilmenliği doğrultusunda, maçtan bir gün önce gerçekleştirmek üzere Fenerbahçe Yönetim Kurulu'na özel olarak yemek davetinde bulunduk. Bize, Nihat Özdemir imzalı bir yazı ile yoğunluklarını neden göstererek yemeğe katılamayacaklarını söylediler. Yemeğe katılamadıkları için üzgün değilim. Biz spora amatörce hizmet eden adamlarız. Yemeğe gelmemelerinin altında bir kasıt aramıyorum" diye konuştu. Cavcav, Aziz Yıldırım'a stada gelmesi durumunda dostluk elini uzatacağının altını çizerek, "Ben bu maçta evsahibi taraf olduğum için elbette gelirse Aziz Yıldırım'a dostluk elimi uzatır ve 'hoşgeldin' derim. Ama onun nasıl hareket edeceğini bilemem" ifadelerine yer verdi.

"TARAFTAR BANA AŞIRI TEPKİ GÖSTERİRSE GEREKLİ CEZAYI TFF VERİR"
Fenerbahçe karşısında kendi sahalarında oynamanın avantajını kullanmak isteyeceklerini belirten İlhan Cavcav, "İki taraf içinde önemli bir maç olacak. Biz kendi sahamızda oynama avantajını değerlendirmek istiyoruz. Sahaya galibiyet için çıkacağız. Umarım dostça, kardeşçe bir maç geçer ve hakeden kazanır" dedi. Tecrübeli başkan, Fenerbahçe taraftarından aleyhine bir tezahürat beklemediğini ifade ederek, "Bana karşı taraftarın bir tepkisinin olacağını zannetmiyorum. Bana karşı bir tepkide olsa ben kalkıp birşey yapmam. Bu konuyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) aldığı kararlar var. Eğer aşırı bir tepki olur ve maçın gözlemcisi de bunu belirtirse gerekli cezayı TFF verir" şeklinde konuştu.

"KULÜP BAŞKANLARI TEŞVİK PRİMİNİ BİLMELERİNE RAĞMEN BİZZAT KONUYLA MUHATTAP OLMAZLAR"
Türkiye'de teşvik priminin varolduğunu iddia eden Cavcav, "Türkiye'de kanunların boşluğundan dolayı her zama söyledim, teşvik primleri her zaman olmuştur. Kulüp başkanları da bu konuyu bilmelerine rağmen, bizzat konuya muhatap olmazlar. Geçmişte yaşanan şike olaylarının gündeme getirilmesinin bir fayda sağlayacağını zannetmiyorum. Konuyla ilgili olarak, alınacak kararların ardından teşvik priminin de şike sayılmasıyla, tüm kulüplerin dikkatli davranması gerekir. Aksi davranışta bulunan kulüplere ise en büyük cezanın verilmesi gerekir. Geçmişe değil geleceğe bakmak daha faydalı olacaktır. Şikeleri önlemeyle ilgili meclisten çıkacak bir kanuna ise çok sıcak bakıyorum" ifadelerine yer verdi. İlhan Cavcav, 29 yıllık başkanlığı süresince teşvik primlerini hep duyduğunu ancak şahıs olarak işin içine hiç girmediğini sözlerine ekledi.

:D :D bu adam iyice bunadı,başkanlıktan düşünce azıttı yaww!! bunu da kaybettik:D

Ömer SEVİNÇ
10.08.2006, 15:29
Ergun Ata

Bu Erdun Ata'ya da gıcık olmaya başladım. Eskiden en beğendim birkaç yazardan biriyken şimdi yonetimi eleştirme dozundan dolayı beğenmiyorum. İnşallah kendini düzeltir. Okur kaybediyor...

sermin simsir
10.08.2006, 16:44
iyi yazmış ergun ata..

e.atanın anlattığına göre karşımızda real madrid var. ya geçin bunları eğer biz bu takımı eleyemezsek yuh olsun bize.kimse bana geçen seneyi hatırlatmazsın,zaten ayıp bir yenilgiydi.

worldmaster
10.08.2006, 17:05
Stephan Appiah'ın cezası ağır oldu
10 Ağustos 2006 16:25

Erciyes maçında rakibi Emre Toraman ile kavga eden F.Bahçeli Stephan Appiah'ın cezası PFDK tarafından açıklandı. Ganalı yıldıza attığı kafa pahalıya patladı...

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçeli futbolcu Appiah'a 3 maç oynamama cezası verdi.

PFDK, bugün yaptığı toplantıda, Kayseri Erciyesspor maçında rakip futbolcuya centilmenlik dışı hareketi nedeniyle kırmızı kart gören Ganalı futbolcuyu 3 maç oynamama ile cezalandırdı

worldmaster
10.08.2006, 17:06
aman ne ağır ceza peh peh peh....

Şentürk
10.08.2006, 17:09

Erciyes maçında rakibi Emre Toraman ile kavga eden F.Bahçeli Stephan Appiah'ın cezası PFDK tarafından açıklandı. Ganalı yıldıza attığı kafa pahalıya patladı...

Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçeli futbolcu Appiah'a 3 maç oynamama cezası verdi.

PFDK, bugün yaptığı toplantıda, Kayseri Erciyesspor maçında rakip futbolcuya centilmenlik dışı hareketi nedeniyle kırmızı kart gören Ganalı futbolcuyu 3 maç oynamama ile cezalandırdı

merak etmeyin 1 maça indirilir,artık alıştık.

Erdinç Dilek
10.08.2006, 17:28
G.Koreliler Trabzon altyapısında
Güney Koreli genç futbolcular, Trabzonspor altyapısındaki oyuncularla birlikte antrenmanlara çıkıyor.

Bordo-mavili kulübün altyapısında futbol eğitimi alan oyuncular, buradan edindikleri bilgileri ve deneyimleri kendi kulüplerinde uygulayacak. Bunesliga takımlarından Werder Bremen'in karşılıklı oyuncu değişimi konusunda Trabzonspor'la yürüttüğü proje kapsamında Trabzon'da bulunan Güney Koreli genç oyuncular, bordo-mavili kulübün alt yapısındaki oyuncularla birlikte idmanlara çıkıyor.

Burçak
10.08.2006, 17:37
http://www.superspor.com/images/1/29/462_B_cavcavfb001.jpg

FENERBAHÇE FORMASINI ELİNE ALAN İLHAN CAVCAV, 'EN BÜYÜK FENER, BAŞKA BÜYÜK YOK' DEDİ
Fenerbahçe formasını eline alarak, "En büyük Fenerbahçe. Başka büyük yok" diyen Cavcav, yine gündemin zirvesine yerleşti...

bu adam iyice bunadı,başkanlıktan düşünce azıttı yaww!! bunu da kaybettik:D

bunları anlamak çok zor hakikaten. nasıl bi yüz var bunlarda yaa.http://smilies.sofrayt.com/fsc/shocked2.gif

h@msi61
10.08.2006, 18:39
pastırmacıların maçı başladı...

Ömer Aydın
10.08.2006, 19:11
Kayseri 1:0 önde götürüyor...

17:30 40 Artmedia (Slovakia) 0 : 1 Dinamo Minsk (Belarus)
17:30 40 Tirana (Albania) 0 : 1 Kayserispor (Turkey)

Ömer Aydın
10.08.2006, 19:29
HT KF Tirana 0 - 2 Kayserispor

Kemal Musaoğlu
10.08.2006, 22:46
gooooooooooooool

TSigalko
10.08.2006, 23:18
Yattara 90'da vurdu: 1-1
UEFA Kupası 2. Ön Eleme Turu ilk maçında Trabzonspor Kıbrıs Rum Kesimi Takımı Apoel ile deplasmanda 1-1 berabere kaldı. Trabzonspor karşılaşmanın daha 3. dakikasında yediği gole 90. dakikada Yattara'nın muhteşem golü ile cevap verdi.

Maça hızlı başlayan Apoel daha 3 dakikada Fermanndez'in attığı gole 1-0 üstünlüğü yakaladı. Erken gelen golün etkiside kalan Trabzonspor ilerleyen dakikalarda Yattara ile rakip kaleyi zorladı fakat aradığı golü birtürlü bulamadı ve karşılaşmanın ilk yarısı 1-0 trabzonspor mağlubiyeti ile sonuçlandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısı da ilk yarı gibi Apoel'in ataklarıyla başladı. 48. dakikada penaltı atışı kazanan Apoel'de Michael penaltı atışından yararlanamadı. Karşılaşmanın son dakikalarına kadar orta alan mücadelesi şeklinde geçti. Herkes maçın 1-0 Apoel'in üstünlüğü ile kapanacağını sanarken Yattara sahneye çıktı ve muhteşem bir frikik golü ile Trabzonspor'a can verdi. Golden sonra uzatma dakikalarında da Szymkowiak ile galibiyet golüne çok yaklaşan Trabzonspor mutlak pozisyondan yararlanamayınca karşılaşmadan 1-1 berabera ayrıldı ve 24 Ağustosta Trabzon'da oynanacak olan karşılaşma için avantaj yakaladı.

Murat GENEL
10.08.2006, 23:27
laa bunlar mı ateşli taratarmış avni akeri görsünler hiç sesleri çıkmadı

zafer6161
10.08.2006, 23:44
Ülker BJK’ın şampiyonluğunu istiyor

Basketbol şubesini kapattıktan sonra Türk sporuna desteğini artıran Ülker, 4 büyükler için sponsorluk stratejisini açıkladı.

Beşiktaş, Arjantinli futbolcu Matias Emilio Delgado ile 3 yıllık sözleşme imzaladığında Türk futbol tarihinde bir ilk gerçekleşiyordu. İsviçre Ligi takımlarından Basel’de oynayan Arjantinli futbolcu Delgado’nun 29 Haziran’da BJK Nevzat Demir Tesisleri’ndeki imza töreninde masada oyuncunun ve Beşiktaşlı yöneticilerin yanı sıra Ülker Kurumsal İletişim Koordinatörü Ali Doğan da oturmuştu.

O gün Beşiktaş İkinci Başkanı Murat Aksu şöyle demişti: “Bugün Türk spor tarihinde bir ilki gerçekleştirdik. Sponsor desteğiyle bir futbol takımı futbolcu aldı. Bundan dolayı Ülker ve Cola Turka’ya teşekkür ediyorum.” Aksu’dan sonra sözü Ülkerspor Kurumsal İletişim Koordinatörü Ali Doğan alıyordu. Böylesi görülmemişti. “Bu yıl Türk spor tarihinde devrim yaptık. Sponsorluğun çapını değiştirdik. Değişimin, dönüşümün öncülüğünü yaptık. Ülker Grubu, bundan sonra da Türk sporunun daha ileriye gitmesi için destek verecek.”

Yıllardır Türkiye’de basketbol denince akla gelin takımlardan biriydi Ülker. Öyle ki bu takımımız Efes ile birlikte hem lige ambargo koyuyor hem de Avrupa’nın en prestijli organizasyonu EuroLig’de ülkemizi temsil ediyordu. Geçtiğimiz yılın şampiyonu da Ülkerspor’du. Her şey çok iyi giderken basketbol camiası bomba gibi bir haberle sarsıldı. Ülker ligden çekilme kararı almıştı.

Bu karar basketbolseverleri üzse de G.Saray, Beşiktaş, Fenerbahçe gibi kulüplerimizi sevince boğdu. Zira Ülker Grubu basketbol takımına ayırdığı yıllık bütçeyi yaptığı sponsorluk anlaşmalarıyla bu kulüplerimize kaydırdı. Beşiktaş’la ana sponsorluk anlaşmasına imza atan grup, G.Saray, F.Bahçe ve Trabzonspor’la co-sponsorluklar yaptı. Basketbolda da geçen yıl salonlarda G.Saray Cafe Crown, Beşiktaş Cola Turka’ya bu yıl Fenerbahçe Ülkerspor eklendi.

Ülker Basketbol Takımı’nın başkanlığını yapan, bu yıl ise takımın kapanmasıyla Ülker Grubu’nda yeni oluşturulan Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’ne getirilen Ali Doğan’la grubun bundan sonra izleyecekleri stratejiyi, yapılan sponsorluk anlaşmalarındaki amacı konuştuk.

“Biz bu işe bir günde karar vermedik.” diyerek giriyor söze Ali Doğan. “Üç yıldan beri çalışıyoruz. Kısmet bugüneymiş.” diye ekliyor. Bugünlere gelmelerindeki en önemli sebebi ise basketbol camiasında yıllardır dile getirilen ‘lig Ülker ve Efes’in antrenman sahası oldu’ söylemlerine bağlıyor. “Basketbola kulüp takımları yeterli yatırım yapmıyordu. Neredeyse neticesi belli bir ligdi. Salonlar boşalmıştı. Tat-tuz kalmamıştı. Avrupa’da maç yapıyoruz, fabrikalardaki işçilerimizi salonlara getiriyoruz. Baktık bu böyle olmuyor. Çekilme kararı aldık. Bunun için üç yıldan beri çalışıyorduk. Ama somut adımlar bu yıl gerçekleşti.”

ŞİMDİ ASIL İŞİMİZE DÖNDÜK

Grubun asıl işinin üretim olduğunu anlatan Doğan, “Biz buradan elde ettiğimizi de bu ülkenin eğitimine, sağlığına, sanatına, kültürüne, sporuna aktarmanın doğru olduğuna inanıyoruz. Spor kaynak aktaracağımız alanlardan biri. Biz asıl işimize döndük. Bütün Avrupa’nın yaptığı şekilde sponsorluklar yapmaya başladık.”

Ülker olarak basketbol için yılda yaklaşık 10-12 milyon dolar bütçe ayırdıklarını dile getiren Doğan, “Biz bu kaynağı bir kulübe devretmeyi doğru bulmadık. Asıl amacımız Türk sporuna hizmetti. Herkese yatırım yapmak da zordu. Biz dedik ki taraftarı bol olan, ülkemizi yurtdışında da başarıyla temsil edebilecek büyük takımlarımıza katkı sağlayacak sponsorluklar yapalım.”

Sanılanın aksine Ülkerspor’un kapısına kilit vurmadıklarını dile getiren Ali Doğan, bundan sonra okullara yöneleceklerini, eğitime önem vereceklerini, yaz spor okullarına destek vereceklerini, bilişim okulları açmayı hedeflediklerini belirtiyor. Sponsorlukların nihai hedefini gençlere sahip çıkmak, spor kulüpleri arasındaki rekabeti artırmak ve Türk sporunun dışarıda daha iyi temsil edilmesine imkan sağlamak olarak belirten Ali Doğan, “Biz öncülük yapıyoruz. İnşallah başka gruplar da, şirketler de bizim açtığımız bu yoldan ilerler. Buradan spor kulüplerine de sesleniyoruz. Sponsorlarınızı hoş tutun, onlara değer verin ki, sponsorlarınızın sayısı daha da artsın.”

Ülker’in mevcut basketbol takımıyla ligde daha iyi bir reklâm yaptığını ama insanların kafasında Ülker’in destek verdiği kulüplerle yarışmasının etik olmadığı şeklinde birtakım haksız düşünceler belirdiğini kaydeden Doğan, “Hem bu düşüncelerin de önüne geçtik. Asıl işimize döndük. Sporu da profesyonel kulüplere bıraktık.” diyor.

Ali Doğan, başkanı olduğu Ülker’in basketbol camiasından çekilmesiyle içinde bir burukluk hissediyor muydu şeklindeki soruya ise, “Hayır. Şu an çok daha heyecanlıyım. Daha mutluyum. Dediğim gibi Ülker’i kapatmadık. Ülker, okullaşma ve eğitimle beraber hayatını devam ettirecek. Bizi çok daha tatmin edecek bir alana kaydık. Daha genişledik. Daha büyüdük. Ligde yine varız. Beşiktaş’la, G.Saray’la, Fenerbahçe ile varız.” şeklinde cevap veriyor.

Önümüzdeki sezon Fenerbahçe’nin basketbol liginde Fenerbahçe Ülker ismiyle mücadele edecek olmasıyla ilgili olarak kafalardaki soru işaretlerini gideren Ali Doğan, “Bu şundan kaynaklandı. Bizim Ülker olarak Eurolig’le 4 yılık anlaşmamız var. O ismimizi devam ettirmek istedik. Bunu Türk basketbolu için istedik. Fenerbahçe de Fenerbahçe Ülker olarak ligde yer almayı kabul etti. Yoksa burada Fenerbahçe’ye özel bir ayırım yok.” diyor.

Futbola sadece bu sezon yatırım yapmadıklarını belirten Ali Doğan, bugüne kadar 77 Anadolu kulübüne destek verdiklerini dile getirerek, üç büyüklerle yaptıkları sponsorluk anlaşmalarının kendilerinin Türk sporuna olan desteğini fark etmeyenlerce yeni bir olay gibi algılandığını belirtiyor. “Biz kimseye bağış yapmıyoruz. Bu ticarî bir olay. Bu kulüplerimizle görüşüyoruz. Bize reklâm alanları buluyorlar. Reklâm için ayırdığımız paranın bir kısmını spora kaydırıyoruz. Sporu vesile yaparak reklâm yapmaya çalışıyoruz.”

“BU SENE BEŞİKTAŞLIYIZ”

Beşiktaş’ın aldığı Delgado’nun satılması halinde Ülkerspor’un da bu oyuncu üzerinde hakkının bulunduğunu anlatan Doğan, “Beşiktaş’la ana sponsoruz. G.Saray, F.Bahçe, Trabzon’da ise formaların kolundayız. Ana sponsor olduğumuz kulüp bize diyor ki ‘ben şu sporcuyu almak istiyorum, bize yardımcı olur musunuz’ Biz de kabul ettik. Bu oyuncu için gerekli anlaşmalara imza attık.” Ali Doğan bu transferde birinci derecede sorumluluğun Beşiktaş’a ait olduğunu dile getiriyor ve bugüne kadar basına yansımayan bir ayrıntıyı aktarıyor. Meğer Ülker Grubu da Delgado’yu araştırmış. “Bu işe para veriyoruz. Bu yüzden Delgado’yu biz de araştırdık. Baktık geçen yıl 32 maçta 20’nin üzerinde gol atmış. UEFA’da 8 golü var. Genç, Beşiktaş’ın ahlâkî yapısına uygun. Bunları göz önüne alarak bu transfer için gerekli fedakârlıkları yaptık.” diyor. Doğan, futbolcu hakkında bizzat kendisinin bilgi alışverişinde bulunduğunu, birkaç menajerler de görüşme yaptığını belirtiyor.

Delgado’nun satılması durumunda Ülker’in haklarının bulunduğunu dile getiren Ali Doğan, “Bu oyuncu sezon sonu yüksek bir meblağa satıldı. Satıştan kâr beklemiyoruz; ama masrafımızı alırız. Üstünü de Beşiktaş’a bağışlarız.”

4 büyük takıma sponsorluk yapan Ülker Grubu önümüzdeki sezon hangi takımın şampiyon olmasını istiyor? Ali Doğan kendisinin ve Sabri Ülker’in Beşiktaşlı, Murat Bey’in Fenerbahçeli, Ali Bey’in de G.Saraylı olduğunu; ama grubun bu sene ana sponsor oldukları Beşiktaş’ın başarılı olmasını isteyeceğini düşünüyor. “Beşiktaş başarılı olursa biz başarılı oluruz.”

Travelair
10.08.2006, 23:58
İngiltere Premier Ligi takımlarından Manchester United, yeni sezon öncesinde kapasitesi 67,500'den 76,000'e çıkartılan Old Trafford stadında tam 64.000 adet kombinenin satıldığı açıklandı..

Bu rakamın yeni bir rekor olduğu belirtilirken, Manchester United yönetimi kombinelere büyük ilgi gösteren taraftarlara resmi internet sitesinde yayınladığı mesajla teşekkür etti..

Travelair
11.08.2006, 00:14
radyospor

Almanya’da yeni sezonun başlamasına 1 hafta kala, transfer döneminin en pahalı oyuncuları Belçikalı Daniel Van Buyten ve Lukas Podolski oldu.

Geçen sezon Bundesliga’yı şampiyon olarak tamamlayan Bayern Münih, Hamburg SV’den Van Buyten ile Köln’den Polonya asıllı milli futbolcu Lukas Podolski’yi alırken her iki kulübe de 10’ar milyon Avro ödemek zorunda kaldı.
Belçika’nın Anderlecht takımında forma giyen Vincent Kompany’i renklerine bağlamak için 8 milyon Avroyu gözden çıkaran Hamburg SV, dönemin en pahalı 3. transferini gerçekleştirdi.
Almanya’da transfer döneminin en pahalı 10 transferi şöyle:
1 - Daniel Van Buyten (Bayern Münih) 10
2 - Lukas Podolski (Bayern Münih) 10
3 - Vincent Kompany (Hamburg SV) 8
4 - Diego (Werder Bremen) 6
5 - Stefan Kiessling (Bayer Leverkusen) 5
6 - Per Mertesacker (Werder Bremen) 5
7 - Nelson Valdez (Borussia Dortmund) 4.7
8 - Alexander Frei (Borussia Dortmund) 4
9 - Federico Insua (B Moenchengladbach) 4
10 - Boubacar Sanogo (Hamburg SV) 3.8
(Not: Rakamlar milyon Avro olarak verilmiştir)

////

Bu oyuncuları alamaz mıydık? İlk ikisi Bayern anladık. Ama Kompany? Dehşet bir defans ve o artık Hamburg'da.

Büyük düşünenin kazanma ihtimali vardır. Ama küçük düşünenin asla!

Travelair
11.08.2006, 00:39
TS HABERCİSİ yayında
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/tshabercisi_haber.gifBundan böyle internet sitemizdeki haber, resim ve görüntülerden anında haberdar olmanızı sağlayacak “TS HABERCİSİ” yayına girdi. Kulübümüzün Bilgi İşlem Departmanı tarafından geliştirilen "TS Habercisi" internete bağlı olduğunuz sürece kulübümüzle ilgili haberler, duyurular anında size ulaşacak.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Uygulama bilgisayarınıza yüklendikten sonra bilgisayarınızın her açılışında otomatik olarak çalışacak ve kapatmadığınız sürece arka planda çalışmasını sürdürecek.

TS HABERCİSİ’yle ilgili daha detaylı bilgileri http://www.trabzonspor.org.tr/tshabercisi.asp (http://www.trabzonspor.org.tr/tshabercisi.asp) linkinde bulabilir ve aynı linkten yüklemeyi de gerçekleştirebilirsiniz.

Travelair
11.08.2006, 00:42
http://www.trabzonspor.org.tr/manset.asp?MainID=448&PID=589&HaberID=34242

ihsanbayram
11.08.2006, 00:49
Bu Erdun Ata'ya da gıcık olmaya başladım. Eskiden en beğendim birkaç yazardan biriyken şimdi yonetimi eleştirme dozundan dolayı beğenmiyorum. İnşallah kendini düzeltir. Okur kaybediyor...

belliki sosyal demokratin biri

Recep Çaltepe
11.08.2006, 00:53
belliki sosyal demokratin biri

Sosyal demokratlığı bilinmez ama çok iyi bir gözlemci olduğu kesin.

Recep Çaltepe
11.08.2006, 08:29
UEFA'nın resmi internet sitesinde (www.uefa.com) maç ile ilgili yorumlar var:

Yattara denies APOEL victory.

A late goal from Ibrahim Yattara cancelled out Ricardo Fernandes’ early strike as Trabzonspor earned a valuable draw on a hot evening in Nicosia. The Cypriot side got off to a perfect start as Esteban Solari fed the ball to the unmarked Fernandes to beat Tolga Zengin with a first-time volley. Trabzonspor hit back with Yattara drawing a good save from Michael Morphis before Umut Bulut missed two good chances. APOEL then passed up a gilt-edged opportunity as Chrysostomous Michail missed the target from the penalty spot after Hüseyin Cimsir brought down Konstantinos Makrides. Yattara then grabbed a draw with a perfectly-flighted free-kick in the dying seconds.

"Yattara APOEL'in zaferini inkar etti

Fernandes'in erken gelen golünü bir anlamda iptal eden Ibrahima Yattara'nın geç gelen golü, Trabzonspor'a Lefkoşa'nın sıcak akşamında değerli bir beraberlik kazandırdı. Rum temsilcisi Esteban Solari'nin marke edilmemiş Fernandes'e gönderdiği topun, Fernandes tarafından voleyle Tolga Zengin'i mağlup etmesiyle mükemmel bir başlangıç yaptı. Trabzonspor, Umut Bulut'un iki tane fırsattan yararlanamamasından önce İbrahima Yattara ile kaleyi denedi ama kaleci Michael Morphis güzel bir kurtarış sergiledi. Daha sonra APOEL, Hüseyin Cimşir(!)'in müdahelesiyle yerde kalan Konstantinos Makrides sayesinde kazandığı penaltıyı Chrysostomous Michail kaçırmasıyla altın değerinde bir fırstaı kaçırdı. Daha sonra Yattara uzatma dakikalarında attığı muhteşem bir frikikle beraberliği yakaladı."

http://www.uefa.com/competitions/UEF...Id=442977.html

poetricus
11.08.2006, 11:18
Gecenin özeti:
FB ile sevindik, GS ile üzüldük...(benim duygularım sadece)

Emin misin? Sadece senin duyguların mı? Bizim duygularımızı görmezlikten gelme! Yalnız değilsin!

TSigalko
11.08.2006, 11:21
UEFA, Fair Play ve Rum Kesimi"nin bayraklarını göndere çeken yetkililerin Türk Bayrağı"nı asmaması şaşkınlıkla karşılandı.

Sözler tutulmadı

Kıbrıs Rum Kesimi'nde dün oynanan Apoel-Trabzonspor maçında tribünlerde ve saha dışında çok büyük olaylar yaşanmadı belki ancak, Türkiye ve Trabzonspor bayraklarının göndere çekilmemesi tepkiyle karşılandı.

Apoel ekibinin yöneticileri daha önce her iki ekibin ve ülkenin bayraklarının asılmayacağı yönünde açıklama yapsa da UEFA ve Fair Play bayraklarının yanı sıra Avrupa Birliği ile Kıbrıs Rum Kesimi'nin bayrakları göndere çekildi.

Yüksek riskli maç

Karşılaşmayı yüksek oranda tehlikeli maçlar sınıfına sokan ve iki gözlemci ile takip eden UEFA'nın ise bu durum karşısında ne tavır alacağı merak konusu oldu. Dünkü karşılaşma için geniş güvenlik önlemleri alan Rum polisi statta ve çevresinde kuş uçurtmadı ama bayrak krizi tribünlere de yansıdı.

Maçı izleyen 2 bin civarında Türk taraftar, Türkiye, KKTC ve Trabzonspor bayraklarıyla şov yaparken, Rumlar ise Yunan bayrağı açmayı tercih etti.

poetricus
11.08.2006, 11:26

Alo Sayın Başbakan'ım ben Aziz. Anlarsın ya...

TSigalko
11.08.2006, 11:56
"TOP FİLELERE GİDİNCE BÜYÜK BİR MUTLULUK YAŞADIM"

Trabzonspor'un Gineli yıldız oyuncusu İbrahim Yattara, maçın 89. dakikasında attığı golün kendisi için bir anlamı olduğunu belirterek, "Geçen sezon hem benim için hem de taraftarlarımızı için beklenmedik bir netice almıştık. Hepimiz üzülmüştük. Apoel karşısında attığım golün maçın skoruna etki etmesi dışında benim için geçen seneki Anorthosis maçıyla ilgili de bir anlamı var. Kullandığım serbest atışta top filelere gidince büyük bir mutluluk yaşadım. Hem skora denge geldi hem de geçen sene kırmızı kart görerek arkadaşlarımı yalnız bıraktığım Anorthosis maçının üzüntüsünü telafi etmiş oldum. Zaten maçın başından itibaren kendimi çok iyi konsantre etmiştim" dedi.

Trabzonspor'un Gineli yıldız oyuncusu İbrahim Yattara Güney Kıbrıs Rum Kesimi Takımı olan Apoel karşısında ise Avrupa Kupalarında 3 golünü attı. Yıldız oyuncu Avrupa arenasında Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev ve Letonya temsilcisi Skonto Riga takımlarına karşı 1'er golü bulunuyordu. Yattara Apoel karşısında attığı şık firikik golü ile Avrupa Kupalarında gol sayısını 3'e çıkarmış oldu.

Travelair
11.08.2006, 11:59
Ricardinho geliyor http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gifBeşiktaş, Ricardinho ve kulübü Corinthians ile her konuda anlaştı. Ödeme takviminde pürüzlerin çözülürse, sambacı Denizli maçında sahada 11.08.2006
Ze Roberto olmayınca...
Ze Roberto defterini kapatan Siyah-Beyazlılar bir dünya yıldızının işini bitirdi... Kara Kartal, 2006 Dünya Kupası’nda Brezilya Milli Takımı’nın formasını giyen 30 yaşındaki forvet Ricardinho ve kulübü Corinthians ile her konuda anlaşmaya vardı. Sambacı yıldıza yıllık 2.3 milyon dolar verilecek, Corinthians’a ise 2 milyon dolar ödenecek. İki kulüp arasında sadece ödeme takvimi konusunda çok ufak tefek pürüzler kaldı. Bunların da çözülmesi halinde Ricardinho’nun 3. haftadaki Denizli maçında sahaya çıkabileceği belirtildi.

Demirören ikna etti
Transferin gelişimi sırasında ısrarla sol kanada adam isteyen teknik direktör Tigana’nın Ricardinho ismine önce sıcak bakmadığı öğrenildi. Ancak Başkan Demirören’in, “Büyük hedeflerimiz var. Takım sadece Delgado’ya bağımlı halde kalmasın. Ricardinho büyük bir oyuncu, tek başına maç kazandırabilir. Sol kanada içeriden birini alırız” sözleri üzerine Fransız teknik adamın fikrini değiştirdiği ifade edildi. Bu transferle takımdaki Brezilyalı sayısı dörde çıkarken, Runje dışındaki 5 yabancı da Güney Amerika’dan gelmiş olacak.

Alex’in yerine...
2006 Dünya Kupası’nda mücadele eden Brezilya Milli Takımı’nın 23 kişilik kadrosunda yer alan Ricardinho toplam 28 dakika forma şansı buldu ve 1 asist yaptı. Teknik direktör Parreira, 30 yaşındaki sambacıyı, Fenerbahçe’li Alex’e tercih edip, Almanya’ya götürmüştü. Ofansif yönü çok kuvvetli olan Ricardinho özellikle solu olmak üzere her iki ayağını da çok iyi kullanıyor ve forvetin arkasında görev alıyor. Oyun sıkıştığı anlarda kişisel becerisiyle takımını rakip ceza alanına taşıyan Ricardinho attırdığı gollerle tanınıyor.

Kul
11.08.2006, 12:50
Az Önce Sadri Şener'e gittim, birde ne göreyim yeni formalar gelmiş.. :) Ama üzerinde fiyat güpürü yok sordum yetkiliye daha fiyatları belirlenmedi dedi.. Yeni formalara elleme şansı buldum kaliteli geldi hayırlısı ile satışa çıksın bakalım göreceğiz..

Burçak
11.08.2006, 12:51
2 bin Türk’ten destek
Her iki takım taraftarları da stada geniş bir üst araması ve güvenlik kontrolünden geçirildikten sonra alındı. Stadyumun kale arkasına alınan yaklaşık 2 bin Türk seyirci Bordo-Mavililer’e moral vermeye çalışırken, tribüne Türkiye, KKTC ve Trabzonspor bayrakları astı. Taraftarlar Apoel’in ezeli rakibi Omnia lehine tezahürat yapınca da Rumlar’ın tepkisiyle karşılaştı. Rum taraftarlar tribünlere Güney Kıbrıs Bayrağı yerine Yunan Bayrağı astı.

Bayrak şaşkınlığı...
Kıbrıs Rum Kesimi’nde dün oynanan maçta herhangi bir gerginlik yaşanmazken Türk Bayrağı’nın göndere çekilmemesi tepki topladı.
UEFA, Fair Play ve Rum Kesimi’nin bayraklarını göndere çeken yetkililerin Türk Bayrağı’nı asmaması şaşkınlıkla karşılandı.
fanatik gazetesi.

hiç farkında değildim. kafalarına göre nasıl davranırlar bunlar. UEFA dan gözlemciler var . UEFA gözlemcileri nasıl izin verdi bayrak asılmadan maçın başlatılmasına yaa.

Yako
11.08.2006, 12:54
Az Önce Sadri Şener'e gittim, birde ne göreyim yeni formalar gelmiş.. :) Ama üzerinde fiyat güpürü yok sordum yetkiliye daha fiyatları belirlenmedi dedi.. Yeni formalara elleme şansı buldum kaliteli geldi hayırlısı ile satışa çıksın bakalım göreceğiz..

Beyaz forma mukemmel...

Şentürk
11.08.2006, 13:00
http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/7146yattara.jpg
Trabzonspor'un, Apoel karşısında elde ettiği 1-1'lik avantajlı skor, Kuzey Kıbrıs Rum basınında geniş yankı buldu. Manşetlere taşınan maçta şu yorumlar yapıldı...

Kıbrıs Rum Kesimi gazeteleri, dün akşam oynanan ve 1-1 sona eren Apoel-Trabzonspor maçını, ''Yazık, olabilirdi'', ''Son dakika laneti'', ''Rüyadan kabusa'', ''Altın başlangıç, acı son'', ''Yattara Partiyi Bozdu'' başlıklarıyla
okuyucularına aktardı.

Gazeteler, Apoel'in, karşılaşmayı kazanma şansını yakalamasına rağmen bunu değerlendiremediğini ve iyi bir başlangıç yapmasına karşın karşılaşmadan galip ayrılamadığını yazdı.

Haberi ''Yazık, olabilirdi'' başlığıyla veren Fileleftheros gazetesi, şansızlık ve talihsizliğin dün akşam yakalarında olduğunu, şansın ise 'güçlülere' teveccüh gösterdiğini kaydetti.

Maç ve saha içerisinde yaşanan olaylara da yer veren gazete, maçı seyretmeye gelen Kıbrıslı Türk taraftarların ellerinde Türk bayrakları tuttuğuna, bayraklar arasında KKTC bayrağının da bulunduğuna işaret
ederek, bunun bazı Apoel taraftarlarının sinirlenmesine neden olduğunu, ancak polisin müdahalesiyle olayın yatıştırıldığını yazdı.

Habere göre, Apoel taraftarları, Kıbrıslı Türk taraftarların tezahüratlarına ''milli marş ve yuhalamayla'' karşılık verdi.

''Neden? Neden? 3-0 yerine 1-1'' başlığını kullanan Simerini gazetesi de, Apoel'in maça iyi başlaması ve 3. dakikada gol bulmasına rağmen maçı kazanamadığına dikkati çekti.

Gazete, Apoel'in ikinci yarı kazandığı penaltı ile 3-4 gol pozisyonunu değerlendiremediğini ve 89. dakikada gelen Trabzonspor'un golüyle de
karşılaşmadan beraberlikle ayrıldığını yazdı. Haberin ayrıntılarını ''Son dakika laneti'' başlığıyla aktaran gazete, Apoel taraftarlarının maçın başlamasına yakın dev bir Yunan bayrağı açtığını da belirtti.

Habere göre, Lefkoşa'nın Rum kesimindeki GSP stadyumunda oynan
karılaşmayı bin 22 Kıbrıslı Türk ile KKTC ve Türkiye'den giden 20 kadar Türk gazeteci de izledi.

Politis gazetesi, ''Rüyadan kabusa'' başlığını kulladığı haberinde, ''3-0 yerine 1-1 bitti. Kolay zafer için penaltı ve fırsatları kaçırdı ve sonunda yanlışları ödedi. Fırsat kaçtı'' ifadesini kullandı.

Gazete, ''Apoel ve Rum futbolu için dün akşamı rüyaya çevirecek olan oyunun, 14 gün sonra yapılacak olan rövanşı kadere
dönüştürdüğünü'' belirtti.

Apoel takımının iyi bir başlangıç yapmasına karşın karşılaşmadan galip ayrılamadığına yer veren Alithia gazetesi ise, ''Altın başlangıç, acı son'', ''Yazık ve talihsizlik. ''89'da soğuk duş'' başlıklarını kullandı.

Haravgi gazetesi, ''Yattara partiyi bozdu'', Mahi gazetesi ise, ''Apoel önde olma şansını değerlendiremedi'' başlığıyla gelişmeleri aktardı.

AÇIKLAMALAR

Apoel Teknik Direktörü Yunan Marinos Uzunidis, maç sonrası yaptığı
açıklamada, sonuçtan duyduğu üzüntüyü dile getirirek, takımının gücüne
inandığını kaydetti.

Uzunidis, oyuna çok iyi başladıklarını, ancak çok iyi bir takım olan Trabzonspor karşısında soğukkanlılıklarını yitirmeye başlamalarıyla birlikte gol yeme tehlikesiyle karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

Yaptıkları bir takım düzenlemelerin ardından ikinci yarıya iyi başladıklarını, kazandıkları penaltıyı gole çevirmediklerini ve skoru 2-0 veya 3-0 yapma fırsatını değerlendiremediklerini ifade eden Uzunidis, Trabzon'a turu geçmek amacıyla gideceklerini söyledi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiano Lazaroni ise, sonuçtan memnun olduğunu söyledi.

Apoel takım kaptanı Marinos Satsias da, 1-1'lik skorun ardından tur için her şeyin zorlaştığını, ancak Trabzon'a turu geçmek için gideceklerini ifade etti.

a f s
11.08.2006, 13:08
http://trabzonspor.com.tr/products.php?cat=1

a f s
11.08.2006, 13:09
http://trabzonspor.com.tr/products.php?cat=1

Siteye ilk formalari koymuslar cubuklu forma yok ortalarda bordo forma da fotograftan anlaşıldığı kadarıyla kortuğumuz gibi parlak kumaş değil. Mavi formanın kumaşından.

Travelair
11.08.2006, 13:11
Formalar harbi havalı gözüküyor

DKaraduman
11.08.2006, 13:31
Beyaz forma çok beyaz ya:D bordo biraz daha güzel gibi...

Burak
11.08.2006, 13:55
Hüseyin'e Milli Davet

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/020706huseyin.jpgRusya'nın Zenit takımına transfer olan Fatih Tekke'nin de yer aldığı aday kadroya, A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim Türk vatandaşlığına geçen Marco Aurelio'yu da çağırdı.

24 kişilik A Milli Takım kadrosunda şu futbolcular bulunuyor:

Rüştü Reçber, Volkan Demirel, Can Arat, Marco Aurelio, Tuncay Şanlı, Tümer Metin (Fenerbahçe), Tolga Seyhan, Orhan Ak, Arda Turan, Necati Ateş, Hakan Şükür (Galatasaray)
Gökhan Zan, İbrahim Toraman, Fahri Tatan (Beşiktaş A.Ş.), Yıldıray Baştürk (Hertha Berlin), Nuri Şahin (Borussia Dortmund), Hüseyin Cimşir (Trabzonspor), Hakan Arıkan (Ankaraspor A.Ş.), Mehmet Topuz, Gökhan Ünal (Kayserispor), Nihat Kahveci (Villarreal), Fatih Tekke (Zenit), Halil Altıntop, Hamit Altıntop (Schalke 04)

Milli Takım 13 Ağustos Pazar günü saat 17:00’de Polat Renaissance Otel’de toplanacak ve aynı gün saat 19:00’da Galatasaray Florya Metin Oktay Tesisleri’nde bir antrenman yapacak.

A Milli Takım 15 Ağustos Salı günü saat 14:00’te özel uçakla Lüksemburg’a hareket edecek. Milli Takımımız Lüksemburg’da Sofitel Otel’de kalacak. Milli takım Salı akşamı saat 19:00’da maçın oynanacağı Josy Barthel Stadyumu’nda son antrenmanını yapacak.

16 Ağustos Çarşamba akşamı saat 20:00’de oynanacak karşılaşmayı Almanya Futbol Federasyonu’ndan Michael Weiner yönetecek. Weiner’in yardımcılıklarını Sönke Glindemann ve Detlef Scheppe yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi Lüksemburg Futbol Federasyonu’ndan Romain Sales.

A Milli Takım karşılaşma sonrası özel uçakla Türkiye’ye dönecek.

selcuk
11.08.2006, 14:03
gercektende aurelio cagrildi ne günlere geldik

Selman
11.08.2006, 14:07
Azize bu eziklerin başında olduğu sürece futbol federasyonunu istediği şekilde yönetmeye devam edecektir.

Travelair
11.08.2006, 14:10
Arda Hasan'ı kesmiş

Mehmet Aurelio olayı çok yanlış. Kınıyorum

Murat Hızal
11.08.2006, 14:26
Çok merak ediyorum terim bazı genç futbolcuların transferinden komisyon aldı mı?Mesela murat ocak transferinden.

h@msi61
11.08.2006, 15:07
Fatih terim denen adam gassaraylığını herfırsatta gösteriyor. hala 35 lik hakan şükürü, bi maç oynadı diye ardayı, forsuzluktan geberen necatiyi yine toplamış takıma.
Bizim Gökdeniz 24 kişilik kadroya alınmıyacak adam mı çözebilmiş değilim...

Trapezus_
11.08.2006, 15:14
Aurelionun milli takıma alınması milli takımın dinamitlenmesi anlamına gelir
fatoş gene yaptı yapacagını:mad:

Nytre
11.08.2006, 15:30
fatoş? :))

fatoş abla futbol kulübünde hakan şükür bebek bakıcılığı yapacak herhalde

Nytre
11.08.2006, 15:38
Trabzon taraftarı sevinçli
UEFA Kupası 2. Ön Eleme Turu ilk maçında deplasmanda Kıbrıs Rum Kesimi temsilcisi Apoel ile 1-1 berabere kalan Trabzonspor, rövanş maçı için avantajlı skor elde ederken, beraberliğe sevinen Bordo-mavili taraftarlar, gece geç saatlere kadar Trabzon Belediyesi önünde horon tepti.

Maçın ardından Trabzon Belediyesi önünde toplanan Bordo-mavili taraftarlar, 'Şampiyon Trabzonspor' diye tezahüratta bulunurken, taraftarlar, kemençe eşliğinde gece yarısına kadar horon tepti.

Geçtiğimiz sezon oynanan Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu'nda Kıbrıs Rum Kesimi'nin bir başka temsilcisi Anorthosis Famagusta'ya elenen Trabzonspor, aldığı bu beraberlikle rövanş maçı öncesi avantaj sağladı

--------------------------
la gidin ya....

a f s
11.08.2006, 17:54
Taraftarlarımıza önemli duyuru
Geçtiğimiz sezonlarda kötü ve çirkin tezahürattan dolayı oldukça yüklü para cezaları ödediğimizden, yeniden düzenlenerek, 04.08.2006 tarihinde yürürlüğe giren TFF Disiplin Talimatının 31.maddesini taraftarlarımızın bilgisine sunuyoruz.

Madde 31:
Müsabakanın yapıldığı saha ve tesislerde toplu olarak ve devamlılık arz eden şekilde, söz , hareketlerle veya pankart ve benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik ve taciz edici kötü söz niteliğinde slogan atılması, hareket ve çirkin tezahüratta bulunulması yasaktır.

Birinci fıkrada öngörülen yasağın ihlali halinde PFDK'a sevk edilen kuruluşa ilk defasında 10.000.-YTL'den 250.000.-YTL'e kadar para cezası; aynı sezon içerisinde fiilin tekerrürü halinde ikinci defada 25.000.-YTL'den -500.000.-YTL'ye kadar para cezası; üçüncü defada galibiyet halinde verilen kadar puan indirme cezası verilir. Aynı sezon içerisinde devam eden her ihlalde sezon sonuna kadar puan indirme cezası verilir. Bu eylemler yönünden lig ve kupa müsabakaları aynı kategoride kabul edilir. Kupa müsabakalarında üçüncü ihlal gerçekleşir ise ilgili kuruluş kupadan ihraç edilir, olayın nitelğine göre bir sonraki kupaya katılmama cezası da verilebilir.

Yukarıda belirtilen eylemler ırkçılık içerir şekilde gerçekleştirilirse ilgili kuruluşun ilk ihlalinde 3 (üç) puanı tenzil edilir, ikinci ihlalde 6 puanı tenzil edilir. Üçüncü ihlalde küme düşürme cezası verilir.

Ancak, kişi veya kuruluş yukarıda yer alan olayların bertaraf edilmesi için azami gayreti görsterdiğini ve/veya bu yönde gerekli tüm girişimlerde bulunduğunu ya da olayların bu hüküm gereği cezalandırılmaları için üçüncü kişilerce kötü niyetli olarak yapıldığını ispat edebilirse hakkında ceza uygulanmaz.

TSigalko
11.08.2006, 17:58
Jelic'ten Rize'ye 4 yıllık imza
Turkcell Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, Slovenya Milli Takımı'nda da forma giyen genç futbolcu Dragan Jeliç'i transfer etti. Çaykur Rizespor'un İstanbul Altunizade'de bulunan kulüp ofisinde gerçekleştirilen ve yönetim kurulu üyesi Abdülkadir Çakır'ın da hazır bulunduğu törende Jeliç, 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 4 yıllık sözleşmeye imza attı.
Geçen sezon Slovenya'nın Maribor takımına forma giyen ve 18 gole imza atan 20 yaşındaki futbolcunun çok fazla talibi olduğuna değinen Abdülkadir Çakır, bu futbolcunun kendilerini tercih etmesinden dolayı mutlu olduklarını belirterek, ''Takımımıza önemli katkıları olacaktır'' dedi.

Jeliç ise açıklamasında, Türk futbolunun giderek geliştiğini bildiğini, Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerini de tanıdıdığını kaydederek, ''Şimdi sadece takım arkadaşlarımla biraraya gelmeyi bekliyorum'' diye konuştu.

İmza töreni sonrası 10 numaralı formayı giyen genç futbolcu, Çaykur Rizespor bayrağını öperek, basın mensuplarına poz vedi.

Burçak
11.08.2006, 18:17
Trabzon taraftarı sevinçli
UEFA Kupası 2. Ön Eleme Turu ilk maçında deplasmanda Kıbrıs Rum Kesimi temsilcisi Apoel ile 1-1 berabere kalan Trabzonspor, rövanş maçı için avantajlı skor elde ederken, beraberliğe sevinen Bordo-mavili taraftarlar, gece geç saatlere kadar Trabzon Belediyesi önünde horon tepti.

Maçın ardından Trabzon Belediyesi önünde toplanan Bordo-mavili taraftarlar, 'Şampiyon Trabzonspor' diye tezahüratta bulunurken, taraftarlar, kemençe eşliğinde gece yarısına kadar horon tepti.

Geçtiğimiz sezon oynanan Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu'nda Kıbrıs Rum Kesimi'nin bir başka temsilcisi Anorthosis Famagusta'ya elenen Trabzonspor, aldığı bu beraberlikle rövanş maçı öncesi avantaj sağladı

--------------------------
la gidin ya....
bu haberin kaynağı nedir yaa. olurmu böle bişi hiç.

zanoylu
11.08.2006, 18:22
Marco milli takım aday kadrosuna girdi...

Burçak
11.08.2006, 18:35
radyo spor dedi şimdi, herthaberlin marcelinhonun yerine marsilyadan adını yazamadığım birini kiralamış 1 yıllığına.

Travelair
11.08.2006, 18:54
radyospor

Lazaroni'ye Nerde Çalıştığını Anlatacağız

Trabzonspor başkan yardımcısı İbrahim ethem Hacıosmanoğlu katıldığı "Bülent Yüksel’le İmza" programında sert açıklamalarda bulundu. İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu Rum takımının yetkilileriyle gayet ılımlı bir ortamda buluştuklarını söyleyerek başladığı sözlerine, "Rum kesimine ayak bastığımız andan itibaren, Apoel kulübünün yetkilileri bizi havalimanında karşıladılar. Son güne kadar bize nezaket gösterdiler. Yunan basınına bu doğrultuda bir açıklama yaptım ve yunan basınında yankı buldu. Biz şimdi onları Trabzon’da onların yaptığının iki üç katı iyi karşılamamız gerek ve de karşılayacağız."
-LAZARONI UYARILACAK-
İkinci dakikada yiyilen erken golün sıkıntı yarattığını kaydeden Hacıosmanoğlu, "Apoel Trabzonspor’a göre mahalle takımı. Trabzonspor futbolunu oynadığı zaman, sahada Apoel diye bir takımı sahada göremezsiniz. Ancak bu kötü futbolla alınan beraberlik sevindirici oldu. Bu Trabzonspor’a yakışan bir futbol değildi. Bir takım aksamalar var. Onları da başkanla görüştüm. Sorumluların iyi ve güzel yarınlar için gerekenleri yapması gerek. Hiç bir takımın oyuncu kadrosuyla domino taşı gibi oynanamaz. Hocamızın bir bildiği var, ancak bildiği Trabzonspor’a uyum sağlamıyor. Futbolcuların alışık olmadıkları mevkilerde oynatılması, Szymkowiak’ın solda ısrar edilmesi, ortasahanın boş kalması, Trabzonspor gibi bir takımın Apoel takımının kalesine bir şut atması eksiklikleri ortaya çıkıyor. Hocamız yabancı, ancak yerli hocalardan fikir almalı. Onlarla bir takım şeyleri paylaşmalı. Takımda eksiklikler ve kopukluklar var, bunlar yaşanmamalı." şeklinde konuştu.
-HOCANIN DİKKATİ ÇEKİLECEK-
Geçen yıl Şampiyonlar ikinci öneleme maçında elendikleri Famagusta olayının bir kaza olduğunu kaydeden Hacıosmanoğlu Apoel maçı için de "İkinci golü bulsaydılar bir kaza daha yaşayabilirdik. Başkanla bunları da görüştük. Hocanın dikkati çekilecektir. Hangi takımı oynattığını, hangi takımın hocası olduğunun bilincine varamamıştır. Bizim Trabzonspor’un yarınları için O’na bu bilinci kazandırmamız lazım. Bu camianın maç seyrederken, canı çıkacak şekilde maç izlemeye hakkı yoktur." dedi.
Apoel’in Trabzonspor’a rakip olamayacağını kaydeden Hacıosmanoğlu, "Ancak Apoel’yu elediğinizde çıkacak rakibe karşı böyle oynarsanız hayal kırıklığı yaşarız.. Hocanın işine karışmak istemiyoruz. Yardımcılarıyla konuşmasını onlarla fikir alışverişinde bulunmasını sağılayacağız. Her şartta Lazaroni’nin arkasındayız ama bu takım bütün değerlerin üzerindedir." şeklinde konuştu.
-YÖNETİM ZAAFİYETİ-
Yeni Transferler Marcelinho, Musa Büyük ve Ersen Martin’in UEFA’ya bildirilmemelerini yönetimin zaafiyeti olarak nitelendiren Hacıosmanoğlu, "Sadece hocanın takım tertibiyle ilgili problememiz yok. En iyi oyuncunuzu bir-iki saatlik farkla UEFA’ya bildirememeniz yönetim zaafiyetidir. Bunun başka izahı yoktur. Ama herşeye rağmen, eldeki oyuncularımızla daha rahat olabilirdik." dedi.
-FATİH’İN YERİ DOLMAZ-
Rusya’nın Zenit takımına transfer olan Fatih Tekke ile ilgili de konuşan Hacıosmanoğlu, "Fatih’in gidişi, madden yararlı ancak zamanlama olarak çok yanlış. Bu dakikada Fatih’in yerini doldurabilecek bir oyuncu bulmanız mümkün değil. Dünkü maçta Fatih olsaydı çok farklı olurdu. Umut çok yetenekli, kaliteli genç bir kardeşimiz. Avrupa’da hoca ararken transfer borsasının ilk sıralarında yeraldığına şahit oldum. Apoel maçında girdiği iki yüzde yüzlük gol pozisyonundan birini gol yapabilseydi kendine güveni artacaktı, ama ben onun bu işi başaracağına inanıyorum.

Travelair
11.08.2006, 18:58
2007 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri hazırlıkları kapsamında 15 Ağustos Salı günü deplasmanda Rusya ile karşılaşacak Ümit Milli Futbol Takımının aday kadrosu, teknik direktör Reha Kapsal tarafından açıklandı.
Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Ümit Milli Takım kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Uğur Uçar, Ferhat Öztorun, Sabri Sarıoğlu, Mehmet Güven (Galatasaray), Ufuk Ceylan, Selçuk İnan, Caner Erkin (Vestel Manisaspor), İbrahim Akın, Gökhan Güleç, Burak Yılmaz (Beşiktaş), Serkan Kırıntılı, Emre Güngör (Ankaragücü), Yasin Çakmak, Ferdi Elmas (Çaykur Rizespor), Olcan Adın (Fenerbahçe), Ergün Teber (Sakaryaspor), Özer Hurmacı (Ankaraspor), Bekir İrtegün (Gaziantepspor), Mehmet Çakır (Gençlerbirliği), Ufukhan Bayraktar (Trabzonspor), Ömer Kaplan (Bursaspor), Burhan Eşer (Diyarbakırspor), Giray Kaçar (Gençlerbirliği OFTAŞ Spor)
Milliler, yarın Ataköy Crowne Plaza Otel’de toplanacak ve 13 Ağustos Pazar günü de İstanbulspor Tesislerinde bir antrenman yapacak. 14 Ağustos Pazartesi günü Rusya’nın başkenti Moskova’ya hareket edecek milliler, Holiday Inn Otel’de konaklayacak. Milli Takım, 15 Ağustos Salı günü saat 19.00’da Ramenskede Stadı’nda Rusya ile yapacağı maçın ardından, 16 Ağustos Çarşamba günü Türkiye’ye dönecek.

Travelair
11.08.2006, 18:59
Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, UEFA Kupası 2. ön eleme turu ilk maçında, Kıbrıs Rum Kesimi takımı APOEL’in penaltı kazanmasının ardından gol atacaklarının içinden geçtiğini söyledi.
Albayrak, Trabzonspor’un, Apoel karşısında sahadan, son dakikalarda Yattara’nın ayağından bulduğu golle 1-1’lik skorla ayrılmasının ardından yaptığı açıklamada, ’’Apoel’in kazandığı penaltıdan sonra gol atacağımız içimden geçmişti. Serbest vuruş kazandık ve gol oldu’’ dedi.
Son dakikalarda Trabzonspor’un birkaç pozisyon kaçırdığını belirten Albayrak, alınan sonucun hayırlı olması dileğinde bulundu
Bordo-mavili futbolculardan Fatih Akyel de, maçta zorlandıkları anların olduğunu ifade ederek, ’’Fakat iyi futbol oynadık. Çok iyi pas yaptık. Sabırlı olduk, golü bulduk. Önemli olan da bu. Tur için avantajlı bir skor elde ettiğimizi düşünüyorum’’ diye konuştu.
Karadeniz ekibinin bir diğer futbolcusu Çağdaş ise, maça adeta mağlup başladıklarını, ancak dağılmayarak ilk yarı iyi bir oyun ortaya koyduklarını söyledi.
İkinci yarıda penaltı pozisyonuna kadar biraz bocaladıklarını ifade eden Çağdaş, ’’Son dakikalara doğru beraberliği yakalamamız çok iyi oldu. Biz bu takımı Trabzon’da yenebilecek güçteyiz. Taraftarların sonuna kadar desteğini bekliyoruz’’ diye konuştu.

Travelair
11.08.2006, 19:03
http://www.radyospor.com/pic_lib/11.08.2006_aurelio_milli_1.jpg

Miraç Atalay Çiftçi
11.08.2006, 20:08
Üzülerek :(

Ricardinho bjk'de... Başkan Yıldırım Demirören Lig tv Antep muhabirine açıklama yapmıs.Bugün sözleşme imzalanacakmıs.Pazartesi ist. gelecekmiş.

Artık birileri adımları hızlandırır.Hoş atı alan üsküdarı geçmek üzere...

Kaynak:Lig tv./Lig radyo.

Travelair
11.08.2006, 20:41
Birileri kına yaksınlar

gerçekefsane
11.08.2006, 20:45
Brezilyalı Neri Beşiktaş'ta

Gaziantepspor maçı öncesinde bir açıklama yapan Başkan Yıldırım Demirören, Brezilya milli takımında da forma giyen Gustavo Neri ile bu akşam sözleşme imzalanacağını ve yıldız futbolcunun pazartesi günü İstanbul'a geleceğini açıkladı..

internethaber.com

başkanları açıklamış

cabri
11.08.2006, 20:55
sanırım ibrahim hacısalioğlu idi kıbrıs dönüşü tv ye açıklama yapmış. aman allah lazaroni yi yerden yere vuruyordu. silik futbolun sorumlusu olarak. oyuncuların mevkileri ile domino taşı gibi oynadığı için kötü ve silik futbol oynuyormuşuz bu sevgili yöneticimize göre.

yaşasın arkadaşlar !! silik futbolun sorumlusu bulundu. tabi bu sorumlu da kendi zorla gelip bu takıma td oldu ya :) yerine golcü almadan tekke yi de o gönderdi ya :)
pessss yani

Miraç Atalay Çiftçi
11.08.2006, 20:57
Ze Roberto Beşiktaş'ta

internethaber.com

başkanları açıklamış

Gustavo nery yazyo ze roberto resmi koyuyo.Lig tv de ricardinho diyo...

Fark etmez zaten üçüde tam bizim istegimiz olan adamlar.Heriflerin 30 gündür adam izleyen bir üyeleri olmamasına ragmen bu adımı attılar.Bizimki bakalım hangi bomba!! ile ne zaman dönecek ?

Semih Kırsüleymanoğlu
11.08.2006, 20:58
HELAL HACİOSMANOGLU!!!!!

Yönetimde tek adam Haciosmanogldur... belki bütün sebebi antrenöre de bulmakyanlis ama en azindan O öbürleri gibi "iyi futbol oynadik" demiyor ve böyle olamaz diyor!

TSigalko
11.08.2006, 21:03
Bjk'nin şu an 6 yabancı topçusu var nası alıyo onları.Runje,Delgado,kleberson,Ailton,Nobre,Bobo

Semih Kırsüleymanoğlu
11.08.2006, 21:07
ailton gidecek ya!
vallah bonservisi 250bin YTL, biz alsak diyorum:)
Almanya da ondan iyisi yoktu, marcelinho bile yaninda birsey degildi bi aralar!

Biz ailtonu fatih gibi kulanirsak cok is yapar, yani hep ona pas vermek gibi yani.

BJK bunu yapmadi ve yararlanamadi

Özer Öztekin
11.08.2006, 21:10
ailton gidecek ya!
vallah bonservisi 250bin YTL, biz alsak diyorum:)
Almanya da ondan iyisi yoktu, marcelinho bile yaninda birsey degildi bi aralar!

Biz ailtonu fatih gibi kulanirsak cok is yapar, yani hep ona pas vermek gibi yani.

BJK bunu yapmadi ve yararlanamadi

Parasını başkan cebinden mi karşılayacak?

vse61
11.08.2006, 21:23
Bobo 2.'yi attı.. Beşiktaş baya da açık veriyodu aslında

Semih Kırsüleymanoğlu
11.08.2006, 21:27
Parasını başkan cebinden mi karşılayacak?

istersen babama sorayim O öder belki:D

gkhn61
11.08.2006, 21:46
ailton beleş bile olsa alınmaz....kişilik olarak takımın düzenini bozacak birisi....

TSigalko
11.08.2006, 21:47
Bjk yedi. 2-1

Selman
11.08.2006, 22:01
Maç bitti eziktaş:2 antep:1

Oğuzhan Görkan
11.08.2006, 22:13
http://www.radyospor.com/pic_lib/11.08.2006_aurelio_milli_1.jpg

hiç yakışmamış şuna bakın:mad:

TSigalko
11.08.2006, 22:15
hiç yakışmamış şuna bakın:mad:

Abi bizim forma niye pembe:D yoksa banamı öyle geliyo

Oğuzhan Görkan
11.08.2006, 22:16
Abi bizim forma niye pembe:D yoksa banamı öyle geliyo

alttaki siyah renktendir:D
formada şaşırdı bu nedir,türkler beyaz olur bu adamı siyah görünce rengi atmıştır garibimin:(
waybe türkiye forması bunlarıdan mı görecektin...

tunganyan
11.08.2006, 22:17
Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, UEFA Kupası 2. ön eleme turu ilk maçında, Kıbrıs Rum Kesimi takımı APOEL’in penaltı kazanmasının ardından gol atacaklarının içinden geçtiğini söyledi.
.
way bea ne adammışsın sen başkan yawww...seni alkışlamak llazm aslında da ellerim birbirine kavuşmuyor gol atacakları içinden geçmişmiş..kayseri maçında bişe hissetmemiştir ozaman başkan beeyy!!!

zafer6161
11.08.2006, 22:25
fatih terim serefsi..lik yaptı milli takım türklerindir elin gavurunun ne işi var milli takımda eğer aurolle milli takımda oynsaın o takımı tutan serefsi dir
onca futbolcunun hakkını yiyor
bizim gökdeniz murat ocak ı neden almadı kadroya yada ufukhan tolga zengini tek sucları ts demi oynamak
ardayı canı neden aldı

diskus
11.08.2006, 22:51
fatih terim serefsi..lik yaptı milli takım türklerindir elin gavurunun ne işi var milli takımda eğer aurolle milli takımda oynsaın o takımı tutan serefsi dir
onca futbolcunun hakkını yiyor
bizim gökdeniz murat ocak ı neden almadı kadroya yada ufukhan tolga zengini tek sucları ts demi oynamak
ardayı canı neden aldı

ne demek oluyor o takimi tutan sudur diye. laf attigin takim türk milli takimi kendine gel.

TURHAN
11.08.2006, 23:03
ne demek oluyor o takimi tutan sudur diye. laf attigin takim türk milli takimi kendine gel.
milli takımı klüb takımı zannetti:D

zafer6161
11.08.2006, 23:07

sahte milli takımımı yoksa itanbul karmasımı
isterse ilk 11 de 11 tane fb li oynasın hepsi türk olsun canım feda o takıma
yeterki türk olsun
ama elin gavuru gelipte oynayamaz bizim ulusal takımda nedemek istediğimi anlayın

Özer Öztekin
11.08.2006, 23:16
Pletikosa, Dinamo Zagrep'te...
http://www.jutarnji.hr/sport/nogomet/clanak/art-2006,8,11,,38843.jl

diskus
11.08.2006, 23:29
bizim yönetimden baska ne beklenirki.ama burda soru isareti var yazinin arkasinda türkiyenin yalanci gazeteleri gibi bir sey olmasin bu?

Özer Öztekin
11.08.2006, 23:37
Zannetmiyorum, Hajduk forumlarında da bayağı ateşli tartışıyorlar

selcuk
11.08.2006, 23:39
iddaa ediyorumki pletikosa hicbirzaman alinmaya denemedi gazeteler iyi dalga gecti sizinle

TSigalko
11.08.2006, 23:43
Beşiktaş'ın Fenerbahçe'den transfer ettiği Marcıo Nobre de Türk vatandaşı oluyor. Siyah-Beyazlı takımın Brezilyalı golcüsü Nobre, vatandaşı Fenerbahçeli Aurelio gibi Türk statüsünde oynamaya hazırlanıyor.

Beşiktaş yönetiminin bu konuda ikna ettiği golcü oyuncu için Siyah-Beyazlılar Türkiye'ye genel anlamda faydalı olması ve eğitime katkıda bulunması nedeniyle bu durumdan faydalanmaya çalışacak.

İkinci başkan Murat Aksu'nun da içişleri ile görüşmeler yaptığı ve bazı kanun maddelerindeki açıklardan faydalanarak bu dosyayı önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in imzasına sunacağı öğrenildi.

Özer Öztekin
11.08.2006, 23:43
Riardinho yu merak edenler Halilhodzic ten sorsun...
http://globoesporte.globo.com/ESP/Noticia/0,,AA1248166-4402,00.html
BJK ancak Nery yi alır dedik...

Murat GENEL
11.08.2006, 23:46
Beşiktaş'ın Fenerbahçe'den transfer ettiği Marcıo Nobre de Türk vatandaşı oluyor. Siyah-Beyazlı takımın Brezilyalı golcüsü Nobre, vatandaşı Fenerbahçeli Aurelio gibi Türk statüsünde oynamaya hazırlanıyor.

Beşiktaş yönetiminin bu konuda ikna ettiği golcü oyuncu için Siyah-Beyazlılar Türkiye'ye genel anlamda faydalı olması ve eğitime katkıda bulunması nedeniyle bu durumdan faydalanmaya çalışacak.

İkinci başkan Murat Aksu'nun da içişleri ile görüşmeler yaptığı ve bazı kanun maddelerindeki açıklardan faydalanarak bu dosyayı önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in imzasına sunacağı öğrenildi.
bu adam türk futboluna zarar verdi hakemi aldatmalar elle got atmalar nerde türk futboluna katkı??

TSigalko
11.08.2006, 23:51
bu adam türk futboluna zarar verdi hakemi aldatmalar elle got atmalar nerde türk futboluna katkı??

Onu geçtim.Fatih Terim bi dahaki kadroya bunuda çağırır.

Özer Öztekin
11.08.2006, 23:54
iddaa ediyorumki pletikosa hicbirzaman alinmaya denemedi gazeteler iyi dalga gecti sizinle

Belçika ve Hollanda basınında da vardı haber...Standard Liege de istiyordu O'nu, ben dalga geçmiyorum...

http://www.voetbalkrant.com/index.php?menu=Nieuws&pag=Lezen&nieuws=130947

http://www.v-bal.nl/nieuws/print.php?id=14574

selcuk
11.08.2006, 23:57
Belçika ve Hollanda basınında da vardı haber...Standard Liege de istiyordu O'nu, ben dalga geçmiyorum...

http://www.voetbalkrant.com/index.php?menu=Nieuws&pag=Lezen&nieuws=130947

http://www.v-bal.nl/nieuws/print.php?id=14574

ee onlarda yazabilmek icin biseyler ariyor onlarin basinlarida öyle ben neler avrupa basinlarinda gördüm ama fotomac i gecemediler daha

Özer Öztekin
12.08.2006, 00:00
ee onlarda yazabilmek icin biseyler ariyor onlarin basinlarida öyle ben neler avrupa basinlarinda gördüm ama fotomac i gecemediler daha

Onlara Ricardinho, Mossoro, Wagner, Kanca tüyolarını da verelim...3-5 ay da onlar idare etsinler...

sermin simsir
12.08.2006, 00:13
way bea ne adammışsın sen başkan yawww...seni alkışlamak llazm aslında da ellerim birbirine kavuşmuyor gol atacakları içinden geçmişmiş..kayseri maçında bişe hissetmemiştir ozaman başkan beeyy!!!
acaba devre arasında gideceğide içinden geçiyormu:D

Özer Öztekin
12.08.2006, 00:17
Başkanım benim içimden geçenleri bi bilsen...

Nytre
12.08.2006, 08:56
karadenizde gilberto da silva diyor... ne kadar doğru ... bugune kadar 100 isim salladılar biri tuttu.. bu haber de o kadar doğru...

emre1inci
12.08.2006, 09:24
arkadaşlar kaleye bir yabancı daha alınırsa sol taraf nolcak ya?simek le oynamaya devam mı etcez?yazık olur vala

Mert67
12.08.2006, 09:32

ALLAH korusun böyle bişey olmasın inşallah.

Nytre
12.08.2006, 09:36
şimek solda oynayamıyor ... rum maçında gördük.. orta alan bomboş..

since1967_
12.08.2006, 10:28
bu yönetim ricardinho faciasından sonra giderrr.

sermin simsir
12.08.2006, 10:32
mehmet ali yılmazla,orhan gencebaya borsa yasağı gelmiş,kaynakAA

CAFER ÖZER
12.08.2006, 10:57
Sizce Süper Lig'de 2006-2007 sezonunda kim şampiyon olacak?
Galatasaray
%27.6
Fenerbahçe
%26.1
Beşiktaş
%17.78
Trabzon
%3.83
Kayserispor
%15.09
G.Birliği
%0.33
Konyaspor
%0.79
Sivasspor
%1.55
Ç. Rizespor
%0.41
V. Manisa
%0.44
Erciyesspor
%2.64
Gaziantep
%0.43
Ankaragücü
%0.26
Ankaraspor
%0.26
Denizlispor
%0.42
Bursaspor
%0.69
Sakaryaspor
%0.66
Antalyaspor
%0.72
Ankette kullanılan sıralamada geçen sezon sonundaki puan tablosu baz alınmıştır.
Toplam oy: 38678
Zaman gazetesi anketi Kayseriden gerilerdeyiz.

Travelair
12.08.2006, 11:25
ATR'YE IKI YENI ISIM DAHA KATILDI
12/11/2004 12:58:50 PM

ATR'de kadro çalismalari sürüyor Show TV ve SKY Türk'ten iki yeni isim kadroya dahil oldu.
Kadroya yeni isimler eklendi. Show Tv'den Fergün Atalay ve SKY Türk'ten Burcu Göksüzoglu Albayraklarin televizyon kanalinda göreve basladi.

////

Bu haber 1,5 yıl öncesinin. Hayırlı olsun ben bilmiyordum. Bu arada hala test yayınında bu kanal

TSigalko
12.08.2006, 13:06
İyi niyet elçisi Ronaldinho
Brezilya Milli Takımı ve son Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Barcelona'nın yıldız futbolcusu Ronaldinho, Birleşmiş Milletler'in 'iyi niyet elçisi' oldu.

Geçtiğimiz sezon Dünyada Yılın Futbolcusu ödülüne layık görülen, Brezilyalı yıldız Ronaldo Assis de Moreira, yani bilinen adıyla Ronaldinho, BM'nin iyi niyet elçisi olmayı kabul etti. BM Gelişim ve Barış İçin Spor Ofisi New York Şubesi'nde düzenlenen bir basın toplantısıyla elçiliği kabul eden, Ronaldinho'ya ofis sorumlusu Djibril Diallo tarafından yeni görevi ve katkılarından dolayı bir de plaket verildi.
Yıldız futbolcu konuyla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısın yaptığı açıklamada ise "Futbol bana inanılmaz bir yaşam sundu ve ben bu güzelliği gençlerle paylaşma ihtiyacı hissediyorum. Spor evrensel bir dildir ve bana sunulan bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğim. BM'nin dünyaya mesajlarını taşıyacağım" dedi.

TSigalko
12.08.2006, 13:22
Beşiktaş, Brezilyalı yıldız Ricardinho'ya imzayı attırdı. Sambacı pazartesi günü İstanbul'da. Nobre de Çarşamba T.C vatandaşı oluyor, bir transfer daha var.
Transferin şampiyonu Beşiktaş, bir bomba daha patlattı ve Dünya Kupası'nda Brezilya Milli Takımı'nın formasını giyen Ricardinho'ya dün imzayı attırdı.

G.Antepspor maçı öncesi LİG TV'de canlı yayına çıkan Başkan Yıldırım Demirören, "Ben imza kurumadan transfer bitti demem. Ama Brezilya Milli Takımı'nın sol kanat oyuncusu ile anlaştık, imza atılacak. Pazartesi de Türkiye'ye gelecek. Transfer sezonu da devam ediyor" açıklamasını yaptı.

Demirören'in ismini zikretmediği oyuncunun Corinthians'ta oynayan Ricardinho olduğu belirtildi. Kulübüne 3 milyon $ ödenen 30 yaşındaki futbolcuya da 3 yıl için 7.5 milyon $ ödenecek.

Tigana: Çok güzel!
Başkan Demirören, transfer döneminin sona ereceği 31 Ağustos'a kadar yeni gelişmeler olabileceğini sözlerine ekledi. Demirören'in işaret ettiği Ricardinho'nun pazartesi sağlık kontrolünden geçtikten sonra kulüp binasında sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Teknik Direktör Jean Tigana ise Ricardinho transferini karşılaşmadan sonra öğrendi. Fransız çalıştırıcı, "Ricardinho görüştüğümüz oyunculardan biriydi. Anlaşma sağlanması çok güzel" ifadesini kullandı.

Bu arada Nobre'yi, Türk vatandaşlığına geçirmek için çalışma başlatan siyah - beyazlı yönetimin yeni bir yabancı daha almak için harekete geçtiği bildirildi. Yönetimin, Nobre, Türk statüsüne geçtikten sonra bir yabancı oyuncuyu daha kadroya katacağı vurgulandı.

Kaynak:internetspor.com

Nytre
12.08.2006, 13:31
vay be...

bizimkiler neden alamamıştı bu adamı!...

reziller!...

Berk Eren
12.08.2006, 13:38
vay be...

bizimkiler neden alamamıştı bu adamı!...

reziller!...şşşşşşşşşttttttt
degerli,saygi deger bmn üyeleri lütfen sessiz olalım,yönetim uyuyor!!!

not:ne guzel anlasmısız bjkyle transferde aynı oyuncularla ılgılenmeyecez dıye!!

karaca
12.08.2006, 14:19
evet katılıyorum

Miraç Atalay Çiftçi
12.08.2006, 14:44
şşşşşşşşşttttttt
degerli,saygi deger bmn üyeleri lütfen sessiz olalım,yönetim uyuyor!!!

not:ne guzel anlasmısız bjkyle transferde aynı oyuncularla ılgılenmeyecez dıye!!

Heehhe...Demi biz bu bjk ile iyi ilişkiler içindeydik böyle bir söz de konusulmustu.
İstermisiniz bizim yöneticiler bjk alacak diye ricodan vazgeçmiş olsunlar...

cabri
12.08.2006, 15:04
biz alamadık diye kötülüyorum zannetmeyin :D ama bu ricardinho biraz ağır adam. öyle ahım şahım bir futbol oynayacağını zannetmiyorum. İkinci bir sergen geldi bjk ye..

Şentürk
12.08.2006, 15:08
hakketten aldımı ricardinhoyu beşiktaş??
ze reberto içinde öyle dedilerdi fos çıktı:D

Uğurtan
12.08.2006, 15:17
Zenit gol yedi.. Tom:1 Zenit:0 hadi fatih beaa...hadii..

Uğurtan
12.08.2006, 15:18
goooooooooolll tekke attıı:)))) 1-1

cabri
12.08.2006, 15:19
hakketten aldımı ricardinhoyu beşiktaş??
ze reberto içinde öyle dedilerdi fos çıktı:D

imzayı atmış.

Oğuzhan Görkan
12.08.2006, 15:21
goooooooooolll tekke attıı:)))) 1-1

tekke yine çaktı arkadaşlar:D

cabri
12.08.2006, 15:24
zenit öne geçti 2-1

Fatih Tekke 14'
Robertas Poshkus 19'

Nytre
12.08.2006, 15:26
daha maç başlayalı kaç dakka oldu.. bu ne hız...
2 gol mü attı fatih.

Colakoglu
12.08.2006, 15:31
daha maç başlayalı kaç dakka oldu.. bu ne hız...
2 gol mü attı fatih.

hayir 1. golü atti

cabri
12.08.2006, 15:34
maçı izlemek isteyenler hotbird uydusunda planete sport kanalı veriyor maçı

Nytre
12.08.2006, 16:25
durum kaç kaç

Şentürk
12.08.2006, 16:43
durum kaç kaç
dk.78 2-1 önde zenit, ilk gol fatihin ikicisinide kafayla asist yaptı tekke bir tane de nefis atmış gol ofsaytmış.

TSigalko
12.08.2006, 17:02
2-2 bitti.

Şentürk
12.08.2006, 17:15
http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/3217levent,-bicakci.jpg
Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanı yapan Levent Bıçakçı şike iddiaları ile ilgili haftalık Tempo dergisindeki röportajında ilginç açıklamalarda bulundu....

İtalya’da şike olaylarına verilen cezaların ardından Türk futbolu için de şikenin varlığı iddiaları dolaşmaya başladı.

Bir zamanlar Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığını yapan Levent Bıçakçı şike iddiaları ile ilgili haftalık Tempo dergisindeki röportajında ilginç açıklamalarda bulundu.

Başkanlık yaptığı dönemde Gökdeniz’e verilen cezanın Trabzon’un yaptığı baskı sonucu indirildiğini söyleyen Türkiye’de şike var mı? Sorusuna “ şu andaki durum onu gösteriyor” cevabını verdi.

Levent Bıçakçı, daha sonra “Eğer Gökdeniz’in olayı başka bir ülkede olsaydı acaba o oyuncu bir daha futbol oynayabilir miydi? Buna kamuoyu izin vermezdi. Ama Gökdeniz şimdi milli takımda top oynuyor.” dedi.

Bıçakçı şike olaylarının komisyonla ortaya çıkarılamayacak bir durum olduğunu anlatarak şunları ekledi.

“Araştırma komisyonu sadece geçen yıl oynan Ankaragücü-Samsunspor maçı için kurulmuş bir komisyondur. Hiçbir şekilde delil toplayamaz. Yasal dayanağı yok başka maçlar içinde iddialar var. Neden onların araştırılmasını istemiyorlar? Bu komisyonda mutlaka yasada yer almalı. Denizli'de olayları hâkim inceliyor. Ama sonra takipsizlik kararı alıyor. Neden. Çünkü yetkisi yok. Telefon dinletme olaylarında önemli olan kayıtlar ve banka hesaplarını takip etmekti. Bunlar önemli kanıt olabilir. Ben bunu yapabilmek için Ankara’dan karar çıkarttım polisle birlikte çalıştık. Gökdeniz’in eşinin telefonlarını takip ettik. Kendisine Arnavutluktan birçok kez telefon geldi. Çünkü bahis Arnavutluk'tan oynandı. Ortada doğru olmayan şeyler vardı. Arnavutluk mafyası para göndermiş. Bundan sonra bir futbolcu oynar mı oynamaz. Ama Gökdeniz bugün hala oynuyor. Ama sonuçta bu ceza verildi. Gökdeniz bu kadar ağır ceza almış ağır futbol suçu işlemiş ama tüm Trabzon Gökdeniz’in affedilmesi için baskı yaptı.” Sözlerini kullandı.

bu adamı görünce midem bulanıyor!! kusacam şimdi!!

Travelair
12.08.2006, 17:52
http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/3217levent,-bicakci.jpg

AAA Ben bu adamı Muppet Show'da daha önce görmüştüm

a f s
12.08.2006, 18:19
Trabzon'un Brezilyalıları tamam
12.08.2006
Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kanca, görüştükleri 4 oyuncunun durumları ve fiyatı hakkındaki raporu yönetim kuruluna sunduklarını bildirdi.
Brezilya'da transfer çalışmalarını sürdüren Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kanca, görüştükleri 4 oyuncunun durumları ve fiyatı hakkındaki raporu yönetim kuruluna sunduklarını bildirdi. Kanca, futbolcuların isimlerini gizli tuttu.

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kanca, Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni'nin verdiği 4 isim üzerinde çalışma yaptıklarını belirterek, "Hocamızın raporu doğrultusunda Brezilya'da sol kanatta görev yapan 4 isimle transfer görüşmesi yaptık. Oyuncuları izledik. Trabzonspor yapısına uygun ve takıma fayda sağlayacak oyuncular. Oyuncuların durumları ve fiyatı hakkındaki raporumuzu yönetim kuruluna sunduk.

Bugün bir oyuncuyla daha görüşme yapacağız. Onun durumuna ve fiyatını Başkan Nuri Albayrak'a sunacağız. Lazaroni bu oyunculardan hangisini isterse, önümüzdeki günlerde o futbolcuyla Türkiye'ye dönmeyi planlıyoruz" diye konuştu.
http://www.spordabugun.com/

a f s
12.08.2006, 19:02
Marco, Nobre.. var mı başka milli takımda oynamak isteyen.

a f s
12.08.2006, 19:03
12.08.2006 CUMARTESİ

Zenit'te yine boş geçmeyen Fatih Tekke, Ruslar'ı hayran bıraktı

Rekor bir transfer ücretiyle Trabzonspor'dan Rusya Premier Ligi ekiplerinden Zenit'e transfer olan Milli golcümüz Fatih Tekke, yeni takımıyla çıktığı ikinci maçta da süper bir futbol oynayıp, Rusya'yı fethetti.
Geçen hafta Shinnik maçında ikinci yarıda oyuna girip, attığı golle takımına 3 puan getiren Fatih Tekke, bu kez Tom Tomsk deplasmanında şov yaptı. Maça ilk 11'de başlayan Fatih, oyunda kaldığı 81 dakika içinde sahada adeta basmadık yer bırakmadı ve takımının deplasmanda aldığı 1 puandaki en önemli isim oldu.
11. dakikada Klimov'un golüyle yenik duruma düşen Zenit'e sadece 3 dakika sonra ceza sahasındaki karambolde attığı golle beraberliği getiren Fatih, 19.dakikada bir kez daha sahneye çıktı ve verdiği gol pasıyla durumu 2-1 yaptı.
İlk yarısı Zenit'in mutlak üstünlüğüyle geçen maçta ikinci yarıda ev sahibi Tom Tomsk baskı kurdu. Fatih Tekke 81. dakikada oyundan çıktı ve uzatma bölümünde Tom Tomsk attığı golle skoru 2-2 yapıp, 1 puanı hanesine yazdırdı.
[17:36:00]

since1967_
12.08.2006, 19:19
yav üzüleyimmi sevineyimmi bilmiyorum. fatih tekke ye bakın yahu. bu adamı sattılarya aralıkta kesin gider bu yönetim.

TSigalko
12.08.2006, 19:21
Elvan Avrupa 3.'sü oldu
Elvan Abeylegesse 5000 metrede Avrupa 3.'sü oldu. Sakatlığı nedeniyle koşup koşmayacağı son güne kadar belli olmayan Elvan 5000 metre yarışını 3. sırada tamamladı ve bronz madalyanın sahibi oldu.

tebrikler Elvan.

Özer Öztekin
12.08.2006, 21:25
Burada bizim de adımız geçiyor ama 2 milyon dolara D.Zagrebe gidiyor anlaşılan..
http://www.jutarnji.hr/sport/nogomet/clanak/art-2006,8,12,,38898.jl

Ali Özcan
12.08.2006, 22:18
Burada bizim de adımız geçiyor ama 2 milyon dolara D.Zagrebe gidiyor anlaşılan..

nered adımız geçiyor anlayamadım kardeş kaynağı yazmamışınki...

DKaraduman
12.08.2006, 23:02
12.08.2006 CUMARTESİ

Rekor bir transfer ücretiyle Trabzonspor'dan Rusya Premier Ligi ekiplerinden Zenit'e transfer olan Milli golcümüz Fatih Tekke, yeni takımıyla çıktığı ikinci maçta da süper bir futbol oynayıp, RUSYA'YI FETHETTİ...

[17:36:00]

adı üstüne FATİH SULTAN TEKKE..

ts_fan
13.08.2006, 03:09
Şu anda Planetta Sport kanalında Fatih Tekke'nin bugün oynadığı maçın tekrarı var, Hotbird'le muhabbeti olan çanak sahipleri izleyebilirler;)

Travelair
13.08.2006, 11:00
Yattara Trabzon’da coşacak! http://www.e-kolay.net/fanatik/images/trans.gifKayserispor maçında yedek soyunan Yattara, bu akşam Trabzon’da, Vestel Manisaspor karşısında tribünleri coşturmaya hazırlanıyor 13.08.2006
//

Bu çocuğu nazar edecekler diye korkuyorum

Travelair
13.08.2006, 11:06
Mert’te top Terim’de!

Beşiktaş’ın ‘Mert’ adıyla Türk vatandaşı olmak isteyen yıldızı Nobre’nin ‘Yerli statüsünde’ oynaması için Milli Takım forması giymesi şart. Sambacı aksi halde 2.5 yıl daha bekleyecek

feybeliAurelio’nun Türk vatandaşlığına geçmesinin ardından Beşiktaşlı Nobre’nin de Türk vatandaşı olma başvurusunda bulunması, tartışma başlattı.

Bakanlar Kurulu’nca kabul edilen statüye göre vatandaşlık başvurusunda bulunan yabancı oyuncu, başvuru tarihinden 5 yıl sonra Türk statüsünde oynayabiliyor. Ancak eğer yabancı oyuncu A Milli Takım’da oynama uygunluğu taşıyorsa süre kısıtlaması aranmıyor.

Yani 2.5 yıldır Türkiye’de olan Nobre eğer Fatih Terim tarafından Milli Takım’a çağırılırsa hemen Türk statüsüne geçiyor. Aksi halde 2.5 yıl daha bekleyecek. Terim’in Nobre’ye milli görev vermesi ve diğer kulüplerin de aynı yola başvurmasının işi çığırından çıkartacağı ifade ediliyor.

Kemal Musaoğlu
13.08.2006, 11:39
Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kanca, Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni'nin kendilerine verdiği 4 isim üzerinde çalışma yaptıklarını belirterek, "Hocamızın raporu doğrultusunda Brezilya'da sol kanatta görev yapan 4 isimle transfer görüşmesi yaptık. Oyuncuları burada izledik. Trabzonspor yapısına uygun oyuncular ve takıma fayda sağlayacak oyuncular. Bu oyuncuların durumları hakkında ve fiyatı konusunda raporumuzu yönetim kuruluna sunduk. Bugün bir oyuncuyla daha görüşme yapacağız. Onun durumuna ve fiyatını Başkan Nuri Albayrak'a sunacağız. Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni bu oyunculardan hangisi üzerinde karara varırsa o oyuncuyla önümüzdeki günlerde Türkiye'ye dönmeyi planlıyoruz" dedi.
Faruk Kanca, üzerinde durdukları oyuncunun bugüne kadar medyaya yansımadığını sözlerine ekledi.

kaynak:ajans spor

Ali Özcan
13.08.2006, 13:00
Trabzon 3 Brezilyalı'dan birini alacak
13 Ağustos 2006 11:30

Brezilya’da transfer çalışmalarını sürdüren Yönetici Faruk Kanca, çalışmalarını tamamlandı. Yönetimin değerlendirmesi sonrası gelmesi muhtemel 3 isim şöyle:

Trabzonspor, İnternacional’li Alex, Goias’lı Romerito ve Palmeiras’lı Marcihno ile söz kesti. Lazaroni kime onay verirse o alınacak..

Yabancı arayışlarını sürdüren Trabzonspor’un hedefinde 3 Sambacı var... Bir süredir Brezilya’da transfer çalışmalarını sürdüren Yönetici Faruk Kanca, görüşmelerinin tamamlandığını açıkladı.

Kanca, hocanın verdiği 3 isimle prensip anlaşması yaptığını, bunlar hakkındaki bilgiyi önümüzdeki günlerde Trabzon’a dönüp Başkan Nuri Albayrak ile Lazoroni’ye sunacağını söyledi.

Kanca, Albayrak ile hocanın uygun göreceği ismi Trabzonspor’a kazandıracaklarını ifade etti. Ancak anlaşılan futbolcuları açıklamaktan kaçındı.

Gole dönük orta saha oyuncuları olduğu kaydedilen bu futbolcuların İnternacional’li Alex, Goias’lı Romerito ve Palmerias’ta oynayan Marcinho olduğu öğrenildi.

Kaynak: Star
Haber: Cevat KOL

Ali Özcan
13.08.2006, 13:41
ALEX'İ GETİRME HAREKATI

HERTHA BIRAKMIYOR Uzun süredir sol kanada kaliteli bir oyuncu almak için girişimlerini sürdüren Trabzonspor, anlaşmaya vardığı ünlü yıldız Gilberto Da Silva'nın kulübü Hertha Berlin'i bir türlü ikna edemedi. Gilberto'nun 1 milyon 200 bin Euro'luk teklife 'evet' demesine rağmen Alman kulübü, "Marcelinho'dan sonra Gilberto'yu da verirsek taraftarı kızdırırız" diyerek transfere son noktayı koydu
KESİN ALINACAK Bordo-Mavili yönetim, Brezilyalı oyuncunun alternatifini yine Brezilya'da buldu. Yönetici Faruk Kanca'nın Internacıonelli Alex ile her konuda anlaştığı, bu oyuncu ve kulubü ile toplam 5 milyon euro karşılığında el sıkışıldığı öğrenildi. Herhangi bir olumsuzluğa karşı Sao Paulo'dan Mineiro'nun da hazır olarak bekletildiği öğrenilirken kaleci konusunda dün de gelişme sağlanmadı.

www.karadenizgazete.com

gerçekefsane
13.08.2006, 13:54
16.00'da star TV'de Chelsea - Liverpool maçı var

DKaraduman
13.08.2006, 14:18
Trabzon 3 Brezilyalı'dan birini alacak
13 Ağustos 2006 11:30

Brezilya’da transfer çalışmalarını sürdüren Yönetici Faruk Kanca, çalışmalarını tamamlandı. Yönetimin değerlendirmesi sonrası gelmesi muhtemel 3 isim şöyle:

Trabzonspor, İnternacional’li Alex, Goias’lı Romerito ve Palmeiras’lı Marcihno ile söz kesti. Lazaroni kime onay verirse o alınacak..

Yabancı arayışlarını sürdüren Trabzonspor’un hedefinde 3 Sambacı var... Bir süredir Brezilya’da transfer çalışmalarını sürdüren Yönetici Faruk Kanca, görüşmelerinin tamamlandığını açıkladı.

Kanca, hocanın verdiği 3 isimle prensip anlaşması yaptığını, bunlar hakkındaki bilgiyi önümüzdeki günlerde Trabzon’a dönüp Başkan Nuri Albayrak ile Lazoroni’ye sunacağını söyledi.

Kanca, Albayrak ile hocanın uygun göreceği ismi Trabzonspor’a kazandıracaklarını ifade etti. Ancak anlaşılan futbolcuları açıklamaktan kaçındı.

Gole dönük orta saha oyuncuları olduğu kaydedilen bu futbolcuların İnternacional’li Alex, Goias’lı Romerito ve Palmerias’ta oynayan Marcinho olduğu öğrenildi.

Kaynak: Star
Haber: Cevat KOL

abi bunlar 2. yıldız olarak alınacak isimin adayları mı?

TSigalko
13.08.2006, 14:31
Ricardinho 2 saatte bitti
Beşiktaş aradığı sol kanat oyuncusunu Brezilya’da buldu. Dünya Kupası’nda mücadele eden Brezilya Milli Takımı’nın kadrosunda da yer alan yıldız futbolcunun transferi ile kulüp başkanı Yıldırım Demirören bizzat ilgilendi.

Corinthians’ta forma giyen ve Avrupa’nın birçok ünlü kulübünü peşinden koşturan sambacı ile temas Demirören’in 2 saat süren çabası sonuç verdi.

Türkiye’de kurulan ilk kulüp olan Beşiktaş’ın kadrosunda Brezilyalı Kleberson, Bobo ve Nobre, Arjantinli Delgado gibi yıldızların olduğunu anlatan Yıldırım Demirören, "Seni de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız" dedi.

Hedeflerimiz büyük

Ardından Beşiktaş’ın hedeflerini sıralayan siyah beyazlı kulübün başkanı, şunları söyledi: "Türkiye liginde şampiyonluğu, UEFA Kupası’nda finali hedefliyoruz. Şampiyonluğun en büyük favorisi olan bu takımın formasını giymeni çok istiyoruz."

Ricardinho’nun büyük hedefler peşinden koşması, kadrosunda 3 tane vatandaşının bulunması nedeniyle Beşiktaş’ın teklifine sıcak baktığını belirtmesinden sonra menajeri ve kulübüyle yapılan pazarlıkta anlaşma sağlandı. Beşiktaş, bu transfer karşılığı Corinthians Kulübü’ne 1 milyon Euro bonservis ücreti ödeyecek. Ricardinho’ya ise yıllık 1 milyon 200 bin dolar verileceği belirtildi.

Adamı iyi kandırmışlar.Hedef şampiyonluk,Uefa kupasında final falan:D bence bu adam 2-3 maç sonra kaçar:D

Cabri61
13.08.2006, 14:48
beşiktaşlı yöneticileri tebrik etmek gerek...bizimkiler kanca ile daha çok yol alırlar. bizim gibi de oyuncuyu bedava getirmeyen çalışan yöneticimiz olduktan sonra bunları başka takımlarda izleriz.demek ki yapılabiliyormuş 5 6 günde bi yıldız transferi...

Özer Öztekin
13.08.2006, 14:51
Bence 2 satt çok fazla...Bu futbolcu nun işini bizim başkan 1 saat 45 dakika bilemedin 1 saat 50 dakikada bitirirdi...Ama bizim başkanın şampiyonluk, UEFA kupası gibi hayalleri yokmuş...yani bunlar ''içinden geçmemiş'' bizim başkan Rico ile görüşürken...Son duyumlarım böyle...Bir başka duyumuma göre de başkanın cebi yanında yokmuş görüşme sırasında..aramış aramış bulamamış cebini...Tabii başkan cebinden karşılayacağına söz verdiği için iş uzamış..bu sırada demir ağ örenler olmuş başkanımla Rico arasına...

Şentürk
13.08.2006, 14:55
şu gilberto da silvayı alasak ne iyi olurdu,offf yaww hadi yönetim alın şu adamı!!

Emiroğlu
13.08.2006, 15:25
Beşiktaş'ın Brezilyalı Yıldız futbolcunun başvurusu kabul edilirse Marcio'nun yeni ismi Mert olacak. Yönetim, Türkiye'de 5 yılını doldurmayan yıldız konusunda 'Ülke tanıtımına katkı' statüsünden yararlanacak.Beşiktaş, çarşamba günü Türk vatandaşlığı başvurusunda bulunacak Nobre konusunda müthiş bir plan yaptı.

Siyah-beyazlı kulüp, Türk vatandaşlığı başvurusunda yer alan "Türkiye'de en az 5 yıl ikamet etmesi gerekir" hükmünün, 2.5 yıldır ülkemizde bulunan Nobre için uygulanamaz olması nedeniyle değişik bir yol izleyecek. Yönetim, Türk vatandaşlık kanununda yer alan "Bakanlar Kurulu, ülke tanıtımına katkıda bulanacak sporcu, bilim adamı, sanatçı ve benzeri şahıslara ayrıcalık tanıyarak Türk vatandaşlığına hemen alınmasına karar verebilir" hükmünden hareket ederek, başvurusunu bu yönde yapacak.!!!! İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'nun oğlu Murat Aksu'nun katkılarıyla !!!!!!!!!!! bu başvurunun Bakanlar Kurulu tarafından kabul edilmesine ve Nobre'nin Türk statüsüyle oynamasına mutlak gözüyle bakılıyor.

Federasyonun yeni yönetmeliğine göre de, kendi ülkelerinin milli takımında oynamamış olan yabancılara, Türk vatandaşlığı başvurusunun kabul edilmesi halinde, Türk statüsünde oynama olanağı tanınıyor. Böylece bu özelliğe sahip Nobre'ye, Türk lisansı alma yolu açılıyor. Ancak yetkililer bu başvurunun, özellikle Anadolu takımlarında oynayan, ülke takımlarında forma giymemiş diğer yabancılara da aynı statüden yararlanma şansı yaratacağını da söylüyorlar.

Olaya bak Ya !!!!!!!!! İç işleri bakanının oğlunun katkılarıyla ..... maddesinden yararlanılacak ve bakanlar kurulunda kabul görmesine kesin gözüyle bakılıyor !!!!!!!!!!!!!!!!!! Bence Büyük rezalet ! Nedir bu yaaa ! Göz göre göre TORPİL !!!!!!!!!!! Allahım yarabbim yaaa ...Böyle işlerle ne türk futbolu ilerler ne de bu kafalar !!! Sonra bu allahın dangalağı bu şerefsiz milli takıma gider bunuda alkışlarız öyle mi !!!! Ben kabul etmiyorum...Bozulmalar başladığından beri söylüyodum yine söylüyorum...Bu milli takım benim milli takımım değil !

zafer6161
13.08.2006, 15:56
Ricardinho 2 saatte bitti

Adamı iyi kandırmışlar.Hedef şampiyonluk,Uefa kupasında final falan:D bence bu adam 2-3 maç sonra kaçar:D
niye kandırsınlarki adamlar büyük düşünüyor bizimkiler gibi küçük düşünmüyorlar büyük düşünen büyük topçu alır
kedi uzanamayacağı ciğere mumdar der

Remzi
13.08.2006, 15:59
Yattara da Türk oluyor!

Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncusu Marco Aurelio'yu Türk vatandaşı yapması ve ardından bu oyuncunun milli takıma seçilmesinin yanısıra Beşiktaş'ın da Nobre için başvuru yapması Trabzonspor'un iştahını kabarttı. Yattara'nın Türk vatandaşlığına geçme önerisine sıcak bakması üzerine yönetimde bu konuda çalışma hazırlığı başladı.
Yattara'nın geçtiğimiz günlürde yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada, "Türk olmayı isterim. Burası benim yuvam gibi oldu" demecini değerlendiren Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, "Yattara uzun süredir Türkiye'de. O bizden biri, bizim İbrahim. Zamanı gelince neden Türk vatandaşlığına geçmesin. O bunu istiyorsa biz de hemen gerekli işlemleri başlatırız. Yattara takıma faydalı ve her geçen gün kendisini geliştirmeye çalışan profesyonel bir oyuncu. Bu nedenle Türk vatandaşlığına geçmek istemesi çok sevindirici" dedi.
kaynak DHA superspor.com

Travelair
13.08.2006, 16:50
Yanlış hatırlamıyorsam Akkaş koşacak 1 2 saat içerisinde. TRT3 naklen veriyor

TSigalko
13.08.2006, 16:52
niye kandırsınlarki adamlar büyük düşünüyor bizimkiler gibi küçük düşünmüyorlar büyük düşünen büyük topçu alır
kedi uzanamayacağı ciğere mumdar der

Düşünmekle olmuyo.Fb'de büyük düşünüyodu Ş.Ligi finali diye.Sonra elindeki şampiyonluk ve türkiye kupasından oldu.Sen Bjk'nin uefa finaline yükselebileceğine inanabiliyormusun.Yükselse iyi olur tabi.Ama çok zor.

Nytre
13.08.2006, 17:18
şu transfer olayı bitsede bizde kurtulsak!....

Travelair
13.08.2006, 17:40
Halil Akkaş yarışa başladı TRT3

Nytre
13.08.2006, 17:42
ASBAŞKAN SAYITOĞLU RESMEN AÇIKLADI.. GİLBERTOYLA ANLAŞTIK...

Transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Bordo-Mavililer, Marcelinho’nun eski takım
arkadışını getirmek üzere
4.5 MİLYON EURO
Asbaşkan Sayitoğlu, Hertha Berlin’de oynayan Brezilyalı futbolcu Gilberto ile anlaştıklarını açıkladı. Marcelinho’nunda takım arkadaşı olan Gilberto için Hertha Berlin’in fiyat konusundaki tavrı bekleniyor. Kapıyı 6 milyon Euro’dan açan Alman kulübünün son olarak 4.5 milyon Euro’ya kadar indiği öğrenildi. Asbaşkan Sayitoğlu bu fiyatında yüksek olduğunu ve kendilerinin verdikleri fiyata inilmesini beklediklerini söyledi. Trabzonspor Gilberto için Berlin kulübüne Marcelinho’ya verdikleri 2.250 Euro fiyatı teklif ettiği öğrenildi.

MARCELİNHO İSTİYOR
Trabzonspor’un süper Brezilyalı futbolcunun transferini kuşkusuz en fazla takım arkadaşı Marcelinho istiyor. Gilberto’nun Trabzonspor’un teklifini kabul etmesinde bu oyuncunun önemli etkisi oldu. Asbaşkan Haşim Sayitoğlu Berlin kulübünün kendi fiyatlarını kabul etmeleri halinde Gilberto’yu 21 Ağustos’ta Trabzonspor’a getirebileceklerini de açıkladı. Nisan 1976 - Rio de Janeiro doğumlu olan Gilberto ya da tam adıyla Gilberto da Silva Melo, Brezilya Milli Futbol Takımı ve Berlin takımın formasını giyen orta saha oyuncusu. 2006 FIFA Dünya Kupası'nda Brezilya kadrosunda yer aldı ve Japonya ile oynanan maçta bir gol attı

----------------------

hamucera
13.08.2006, 17:47
anlaştılar ama dünya kupası öncesi ricardinyo ile de anlaşmışlardı. ama olmadı. inşallah bu fos çıkmaz

Travelair
13.08.2006, 18:13
Halil Akkaş burun farkıyla 4. oldu :( Tebrikler. Nedense biz Türkler hep taktikten kaybettik.

Sayitoğlu Gilberto ile anlaştık diyorsa doğrudur. Alışığız birilerini anlaşmak için gönderip sonra kendisinin iş bitirmesine

Mert67
13.08.2006, 19:11
16.00'da star TV'de Chelsea - Liverpool maçı var
liverpool 2-1 kazandı.

U.Sadıkoğlu
13.08.2006, 22:58
Trabzonspor, Marcelinho'nun transfer edildiği Hertha Berlin'in diğer Brezilyalı oyuncusu Gilberto için girişimlerini son aşamaya getirdi.
Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Gilberto ile anlaştıklarını ve Hertha Berlin'in bonservis konusunda izleyeceği yolu beklediklerini söyledi. Gilberto'nun bonservisi için 6 milyon Euro fiyat biçen Hertha Berlin'in yapılan pazarlıklar sonrası bu rakamı 4.5 milyon euroya kadar indirdiği ve pazarlıkların sürdüğü ifade edildi.

Marcelinho'nun da Hertha Berlin' den takım arkadaşı Gilberto'nun Trabzonspor'a gelmesini çok istediği ve Brezilyalı oyuncunun ikna edilmesi konusunda büyük katkısı olduğu vurgulandı.

Trabzonspor yönetiminden bir kişinin önümüzdeki günlerde Almanya'ya giderek Hertha ile bonservis pazarlığı yapacağı ve Alman kulübüne Marcelinho'ya verilen fiyat olan 2 milyon 250 bin Euro teklif edeceği öğrenildi

k@ndemir
13.08.2006, 23:11
bize hoca lazımmm topçudan ziyadeee

Travelair
13.08.2006, 23:12
Tolga Zengin Milli Takımda

Ankaraspor kalecisi Hakan'ın sakatlanması üzerine Tolga Zengin kadroya dahil edildi

zafer6161
13.08.2006, 23:12
yok ya sakatlandımı

Tansu Onur Erdoğan
13.08.2006, 23:13
tolga milli taKIMA cagrılmıs hakanın yerine iyi haber teselli olmaz ama

Harun-61
13.08.2006, 23:13

Ankaraspor kalecisi Hakan'ın sakatlanması üzerine Tolga Zengin kadroya dahil edildi

Allah yolunu acik etsin...cok sevindim.

lakerta
13.08.2006, 23:39
KAYSERİYİ CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM.....bu kadarda göz göre göre şike yapılmaz............

Mert67
14.08.2006, 11:37

zaten tolga hak ediyodu vestel ve apoel maçlarında ii toplar çıkardı.

hayat61
14.08.2006, 12:36
Atletizm heyecanı sona erdi
İsveç’in Göteborg kentinde düzenlenen 19. Avrupa Atletizm Şampiyonası sona erdi.

Avrupa Atletizm Şampiyonası’ndaki tek madalyasını bayanlar 5 bin metrede 3. olan Elvan Abeylegesse ile kazanan Türkiye, topladığı 112 puanla 48 ülke arasında 27. oldu[/B[B]]. Ay-yıldızlılar, madalya sıralamasında ise Danimarka ve Slovenya ile birlikte 29'unculuğu elde etti.

Göteborg 2006'da Rusya, hem genel puan hem de madalya sıralamasında zirveye yerleşti. Rusya, genel puan sıralamasında 354 puan ile birinci olurken, Almanya 153 puanla ikinci, İspanya ise 119 puanla üçüncü oldu.

Madalya sıralamasında ise Rusya, 12 altın, 12 gümüş ve 10 bronz madalya ile birinci, Almanya, 4 altın, 4 gümüş ve 2 bronz madalya ile ikinci, Belarus ise 4 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya ile üçüncü oldu.

hayat61
14.08.2006, 12:46
Atalay'dan Halil Akkaş'a destek..19. Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda, erkekler 5 bin metre finalinde bronz madalyayı son anda kaybeden Halil Akkaş'a, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'dan destek geldi..

Halil Akkaş'a desteklerinin devam edeceğini belirten Atalay, 4. olmasına karşın çok iyi bir yarış çıkaran milli atlete, özel ödül vereceklerini açıkladı.

Göteborg'a güçlü bir kadro ile geldiklerini, 2'si Elvan Abeylegesse, 1'i Eşref Apak-Artun Talay'dan sonra büyük düşüş içerisinde- ve 1'i Halil Akkaş olmak üzere 4 madalya beklediklerini belirten Atalay, ''Bir takım talihsizlikler oldu. Ancak Türk atletizmi genç yetenekleriyle yükselişte. Hayata gözlerini atletizmle açan bir nesil yaratacağız'' dedi.

Federasyon başkanı Mehmet Terzi ise, 4 madalya beklentisi ile Göteborg'a geldiklerini belirterek, ''Halil de madalya alsa bu hedefimizin yüzde 50'sini gerçekleştirmiş olacaktık'' dedi.

Nevin Yanıt'ın kişisel hatası nedeniyle Eşref Apak'ın ise anlayamadıkları bir sebeple madalya şansını yitirdiğini ifade eden Terzi, ''Bu hatalar yapılacak. Türk atletizminin önü açık. Halil Akkaş'ın dördüncülüğü de bizim için bir madalya. Burada gördüğümüz eksiklere yönelik çalışmalara hemen başlayacağız'' diye konuştu.

hayat61
14.08.2006, 12:47
VILLA 63 MİLYON POUND'A SATILDI

Amerikalı milyoner iş adamı ve Amerikan Futbolu Ligi, NFL, takımlarından Cleveland Browns'un sahibi Randy Lerner Premier League takımlarından Aston Villa'yı 62.6 milyon pound karşılığında satın aldı. Böylece Villa'da uzun süredir sona ermesi beklenen Doug Ellis dönemi de sona erdi.

14 Ağustos 2006,

(Ajansspor Dış Haberler Servisi)

Villa'da Ellis dönemi bitti, Lerner dönemi başladı !

NFL takımlarından Cleveland Browns'un sahibi ABD'li milyoner iş adamı Randy Lerner'in Aston Villa yönetimini ele geçirmek için yaptığı 62.6 milyon pound yani 93 milyon euro'luk teklif Villa yönetim kurulu tarafından kabul edildi. Villa'nın yeni sahibi Randy Lerner olurken uzun süredir takımla yollarının kopması beklenen Yönetim Kurulu başkanı Doug Ellis'in de Villa ile yolları ayrıldı. Böylece Ellis tam 38 yıl sonra Villa'ya veda etti.

Ellis konuyla ilgili yaptığı açıklamada, uzun yıllar boyunca Villa'da hem hissedar hem de başkan olarak görev yaptığı için çok mutlu olduğunu belirtti ve takıma başarılar diledi.

Bir süre önce teknik direktör koltuğuna Martin O'Neill'ı oturtan Villa'nın kısa süre içerisinde gelen yeni kaynakla yeni transferler yapması bekleniyor.

hayat61
14.08.2006, 13:05
Yıldızlar potada parlıyor !..

İspanya'nın Tenerife kentinde düzenlenen 20. Avrupa Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası'nda (A) Grubu'nda mücadele eden milli takım, üçüncü maçında Portekiz'i 67-61 yenerek üçüncü galibiyetini elde etti..

14 Ağustos 2006, 00:22

Karşılaşmanın ilk dakikalarında oyuna tutuk başlayan milli takım skor bulmakta zorlanırken, ilk çeyreği 21-14 geride kapadı.

2. çeyreğe iyi başlayan Yıldız Milliler, özellikle Teoman'ın ürettiği sayılarla aradaki farkı kapatmasına karşın devreyi 31-28 yenik tamamladı. 3. çeyrekte de büyük çekişmenin yaşandığı mücadelede ay yıldızlılar ilk kez 29. dakikanın içinde öne geçmeyi başardı.

Son çeyreğe 56-43 üstünlükle giren milliler, son çeyrekte de rakibine şans tanımadı ve karşılaşmadan 67-61 galip ayrıldı.

Yıldız Milli Takımı'nda Teoman Örge rakip potaya gönderdiği 19 sayıyla galibiyette etkili olurken, Deniz Kılıçlı aldığı 10 ribauntla skora katkı sağladı.

hayat61
14.08.2006, 13:06
"AURELIO İLK 11'DE BAŞLAYACAK"
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, yaptığı açıklamada, Türk vatandaşlığına geçen Aurelio konusuna değinerek, "Benim ülkemin vatandaşlığını seçmiş olan bir futbolcuyu milli takıma çağırdım ve Aurelio çarşamba günü ilk 11'de başlayacak" dedi..

14 Ağustos 2006, 12:28

Aurelio konusuna değinen Fatih Terim, "Lisan iletişim dil çok önemlidir, insanlar iletişim kurarak anlaşır ama futbolun lisanı tektir. Futbolun içinde olan insanlar çabuk anlaşır, oyuncularımızın, benim ve ekibimin Mehmet ile anlaşması zor olmayacak.. Aurelio, iş yaptığı ve ekmeğini yediği yerin lisanını öğrenmeye çalışıyor ve ben buna saygı duyuyorum.. Herkes fikrini söylecektir.. Türkiye hem söyleme adına hem yazma adına, herşeyin rahatça konuşulduğu yerdir.. Benim ülkemin vatandaşlığını seçmiş olan bir futbolcuyu milli takıma çağırdım. Benim inancım neyse onu yapmaya devam edeceğim.. Federasyon başkanımız ve yönetim kurulu bırakın Aurelio konusunu hiçbir futbolcu konusunu gündeme getirmedi.. Bu konu çok önemli bir konu olmasına karşın, hiç bir zaman gündeme gelmedi" dedi.

Can Arat'ın milli takımda oynamsına karşı yapılan eleştirilere de cevap veren Terim, "Şimdi muhakkakki eleştiriler olacaktır ve olmalıdır da. Ama sanki dünya çapında 15 tane stoperimiz var da biz almıyoruz. Bu kısa ve uzun vadeli düşüncelerimizin ürünüdür.. Can'ın eksiği yok mudur, elbet vardır.. İsteyen istediği gibi eleştirebilir ama Can ile Gökhan çarşamba günü ilk 11 başlayacaktır.. Hiçbir sorumluluğu olmayan davranış şekli zaten bizim beklediğimiz bir şey.. Biz kendi düşüncelerimizden ödün vermeden uygulamaya devam edeceğiz. Biz kendi işimiz yaparız.. Ucunda başka şeyler olan eleştirileri kaale almayız.. Buradaki ekip ülkenin her yerindeki futbolcuları takip ediyor.. Biz isteriz ki her meckiide oyuncu fazlalığımız olsun.."

Hakan Şükür konusuna da değinen Fatih Terim, "Biz Hakan'ı istersek alırız demiştik. Hakan'ın çok faydalı olacağını inanıyorum.. Hakan, Tümer ve Rüştü'nün bize tecrübeleriyle katkı yapacağına inanıyorum ve almadığımız oyuncular da var.. Onlar da yakın zamanda geleceklerdir.. Şimdiye kadar ben seçtim. Şimdi onlar bana kendilerinin seçtirecekler.. Futboldan başka birçeyle iigilenmeyen bir görüntü bekliyorum" dedi.

Fatih Terim, "Bizim ligimizin iyi başlamadığını biliyoruz, çok tempolu başlayamıyoruz.. Herkes çok formda olsun bunu ben de isterim.. Bazen kulüpler bizi, bazen de biz kulüpleri onarmalıyız.. 2008 Avrupa Şampiyonasına adımımızı atıyoruz ama soruların çoğu Aurelio ve eleştirilerle ilgili.. Rakiplerimiz hakkında soru yok.. Kendi çocuklarımız İsviçre Milli Takımın'da oynarken, onlar bir şey diyor mu? Bu arada Aurelio konusunda başıma ne gelirse gelsin, kararımın arkasındayım ve bu arada Aurelio çarşamba ilk 11'de başlayacak.." diye konuştu.

2008 Avrupa Şampiyonası elemerini de değinen teknik direktör Terim, "9 maçı dışarıda 3 maçı içerde oynayacağız. Milli takımın 2008 şampiyonasına katılmasının türk futboluna bir ivme kazandıracğına inanıyorum.. Kendimize güveniyoruz.. Turnuvaya katılacağımıza inanıyoruz" dedi.

hayat61
14.08.2006, 13:07
Bu kez kazanamadık !..

Voleybol 3. Erkekler Avrupa Ligi 7. Turnuva mücadelesinde ilk iki maçında galip gelen Türkiye, son karşılaşmasında İspanya'ya 3-2 yenildi..

14 Ağustos 2006, 00:34

TÜRKİYE: 2 - İSPANYA: 3

Salon: Presov

Hakemler: Adrian Fluec Kiger xx (İsviçre), Angelus Cotuanta xx (Romanya)

Türkiye: Hüseyin xx, Volkan xxx, Nuri xx, Sinan Cem xx, Özkan xxx, Can xx, Kemal xxx

İspanya: Perez xx, Sevillano xxx, Suela xx, Valido x, Ferrandes xxx, Subiela xx, Molto xxx, Garcia xx
Setler: (25-23, 22-25, 19-25, 25-23, 13-15)
Süre: (23, 22, 21, 24, 22)

İlk maçında Slovakya'yı 3-1, dün de Yunanistan'ı 3-0 yenen milliler, sakatlıklardan kurtulamayınca İspanya karşısına asıl kadrosundan mahrum çıktı.

Teknik direktör Işık Menküer, ''Slovakya'ya gelen takımımızdan bazı as oyuncularımız sakatlıkları nedeniyle forma şansı bulamadılar. Preşov'daki turnuvada şimdiye dek (A) milli formayı giymeyen bazı genç oyuncularımıza şans tanıdım. Gönül isterdi ki 3. maçımızı da kazanıp Türkiye'ye öyle dönelim. Ancak biz önemli olanı dün gece başardık. Daha önce Zagrep'te 3-0 yenildiğimiz Yunanistan'ı 3-0 yenerek rövanşı aldık. Hem de puan olarak altımıza ittik. İzmir'de yapılacak finallerde as oyuncularımızın takıma katılmasıyla daha iyi olacağız.'' dedi.

Travelair
14.08.2006, 13:15
Şenol Güneş Cuma günü Radyospor'da

Yalçın Dümer'le Radyovole'de

hayat61
14.08.2006, 13:42
Fatih Tekke ceza alabilir !..

Rusya Ligi'ndeki 2. maçında Tomsk'a gol atan milli futbolcu Fatih Tekke, bir golünün de iptal etmesi nedeniyle, maç bitiminde hakem Valentin İvanov'un üstüne yürüdü.. Fatih, öfkeli tavırlarıyla olay oldu ve para cezası alması gündeme geldi..

14 Ağustos 2006, 12:44

Hakemin çok kötü yönetim gösterdiği dünkü maçta Tekke'nin attığı bir gol de ofsayt gerekçesiyle geçersiz sayılırken, sinirlenen Tekke, hakeme uzun süre itiraz etti. Maç bitiminde de hakemin üstüne yürüyen Fatih Tekke, öfkeli tavırlarıyla olay oldu ve para cezası alması gündeme geldi.

Rus basınındaki maç yorumlarında Fatih'in performansı yine övüldü, ancak gergin bir atmosferde geçen maçta ofsayt gerekçesiyle verilmeyen golü yüzünden hakemle tartışan Türk futbolcu eleştiri aldı.

Zenit Teknik Direktörü Dick Advocaat, maçtan sonra yaptığı açıklamada, ''3-1 kazanmamız gereken maç 2-2 berabere sonuçlandı. Hakemin performansına çok şaşırdım. Uluslararası büyük maçlarda görev alan hakem Valentin İvanov dünkü maçı belli olmayan bir şeye çevirdi'' dedi.

Rusya'nın önde gelen spor gazetesi Sovietskiy Sports, dünkü maçta hakeme ''dünyaca anlamı bilinen parmak işareti yapan'' Zenit takımının teknik direktörü Advocaat ve özellikle Fatih Tekke'nin ceza alabileceğini duyurdu.

Rusya Futbol Birliği Disiplin Komisyonu Başkanı Viktor Maruşak, gazeteye yaptığı açıklamada, Zenit teknik direktörü ve bazı futbolcularının agresif davranışları yüzünden ceza alabileceğini belirterek, ''Bu konu komisyonumuz olağan toplantısında ele alınacak. Özellikle bazı futbolcuların davranışı cezasız kalmayacak'' dedi.

Sovietskiy Sports, yaptığı parmak hareketiyle olay adam haline gelen Hollandalı teknik direktörün, o hareketi hakemin önyargılı olduğunu göstermek amacıyla yaptığını söylediği kaydetti.

Rus basını, Tekke ve Advocaat'ın 10 bin ruble (383 dolar) ile 30 bin ruble (1.150 dolar) arasında para cezasına çarptırılabileceğini bildirdi

Mert67
14.08.2006, 14:42
şerefsiz hakem fatihimizin golünü vermemiş.

Nytre
14.08.2006, 14:52
bir oradaki hakemlerin ş....z olmadığı kalmıştı..

hayat61
14.08.2006, 15:47
Çağdaş: "Galibiyete ihtiyacımız var"
Savunma oyuncumuz Çağdaş Atan, takım olarak en kısa zamanda bir galibiyete ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Vestel Manisaspor önünde tek hedeflerinin galibiyet olduğunu ancak bunun başarılamadığını kaydeden Çağdaş, “Yine şanssız bir gol yedik ve kaçırdığımız fırsatlardan sonra berabere kaldık. Umarım en kısa zamanda bir galibiyet alırız ve yolumuza devam ederiz. Buna ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Çağdaş artık Gaziantepspor maçını düşünmeye başladıklarını da sözlerine ekledi.

hayat61
14.08.2006, 15:47
Başsağlığı
Kulübümüz personellerinden Turgut Sivrikaya ile THY Genel Müdürlüğü Üretim Planlama Daire Başkanı Orhan Sivrikaya’nın değerli anneleri Nebiye Sivrikaya vefat etmiştir. Merhumeye yüce Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Allah rahmet eylesin.

a f s
14.08.2006, 16:10
Trabzon'da hakemin başına yabancı cisim atanlar tespit edildi

Turkcell Süper Ligi?nde dün akşam yapılan Trabzonspor-Vestel Manisaspor karşılaşması sırasında yan hakem Cem Hanoğlu?nun başına plastik su şişesi atan kişi ile sahaya sert cisim atan bir başka kişi hakkında soruşturma başlatıldı.
Trabzon Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Hüseyin Avni Aker Stadı?nda yapılan karşılaşmanın ilk yarısında, maraton tribününden yan hakem Cem Hanoğlu?nun başına plastik su şişesi atan C.Ç. ile sahaya sert cisim atan A.K, güvenlik güçlerince gözaltına alındı.
C.Ç. ve A.K?nin ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığı, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

milliyet

hayat61
14.08.2006, 17:05
Reggina da yolcu !..

İtalyan savcı Stefano Palazzi Reggina’nın da Serie B’ye düşürülmesi ve -15 puanla yeni sezona başlaması için futbol federasyonuna başvuruda bulunacağını açıklarken, Palazzi’nin talebi yerine getirilirse Reggina şike skandalı sonunda Serie B’ye düşürülen ikinci takım olacak..

14 Ağustos 2006, 14:45

(Ajansspor Dış Haberler Servisi)

İtalyan savcı Stefano Palazzi şike skandalına yeni bir boyut kazandıracak işler peşinde. Son iki sezonunu küme düşmeme mücadelesiyle geçiren Reggina şike skandalında yargılanan ekipler arasında yer alıyordu. Tekrar yargılanması gündemde olan kulüp cezalandırılması halinde, Önümüzdeki sezona Serie B’de ve -15 puanla başlayacak.

Kırpıntıya uğrayan ilk cezalarla Serie A’da kalan Reggina için kabus dolu günler başlıyor. Savcının iddialarını çürütecek bir karşı tez henüz sunulamadı. Reggina telefon konuşmalarıyla maç sonuçlarına etki etmekten tekrar yargılanacak.

hayat61
14.08.2006, 17:06
Ankaraspor, Ankaragücü ile oynadıkları maçta hakem Fırat Aydınus'un kural hatası yaptığı iddiasıyla karşılaşmanın iptali için itirazda bulunacak.. İtiraz için hazırlıklarını yapan Başkent ekibi, konuyu yarın federasyona taşıyacak..

14 Ağustos 2006, 15:51

Ankaraspor-Ankaragücü maçında Sedat'ın attığı gol ile ilgili olarak kural hatası yapıldığını iddia eden Ankaraspor yönetimi bu maçın iptali için gerekli girişimlere başladı.

Mavi-beyazlı yönetim ilk olarak yayıncı kuruluş Lig TV'den maçın kasetlerini istedi. Daha sonra kasetleri inceleyen Ankaraspor yönetimi dilekçe hazırlamak üzere avukatlarını görevlendirdi.
Ankaraspor yönetimi hazırlanacak dilekçe ile yarın maçın iptali için TFF'ye başvuracak.

Ankaragücü ile Ankaraspor arasında oynanan karşılaşmanın 50. dakikasında Sedat'ın topa vurmasından önce bir düdük sesi duyulduğu iddia edilmişti. Pozisyonun devamında Sedat'ın vuruşunda pozisyon golle sonuçlanmıştı. İlk önce golü vermeyen maçın hakemi Fırat Aydınus daha sonra yardımcısının işareti ile golü vermişti.

hayat61
14.08.2006, 17:13
Genç Milliler Balkan Şampiyonu
Genç Milli Erkek Voleybol Takımı, Balkan Şampiyonası finalinde Sırbistan-Karadağ'ı da 3-2 yenerek birinci oldu.

Anadolu Ajansı
Güncelleme: 18:06 TSİ 13 Ağustos 2006 Pazar

Genç Milli Erkek Voleybol Takımı, Makedonya'da düzenlenen Balkan Şampiyonası'nda birinci olmayı başardı.

Makedonya'nın Strumica kentinde düzenlenen şampiyonada grup maçlarında Makedonya'yı 3-1, Moldova'yı 3-0, Romanya'yı 3-0, yarı finalde ise Bulgaristan'ı 3-2 yenerek finale kalan genç milliler, final mücadelesinde rakibi Sırbistan-Karadağ'ı da 3-2 yenerek Balkan şampiyonu oldu.

Sıralamada Türkiye'ye yenilen Sırbistan-Karadağ ikinci olurken, üçüncü sırayı Bulgaristan aldı.

GENÇ BAYANLAR İKİNCİ

Romanya'nın Buzau kentinde düzenlenen Genç Bayanlar Balkan Voleybol Şampiyonası'nda ise Genç Milli Bayan Takımı, 2. oldu.

Şampiyonanın final maçında Sırbistan-Karadağ'a 3-1 yenilen genç bayanlar 2. olurken, Romanya 3. oldu.

hayat61
14.08.2006, 17:22
ÇULCU'DAN ÇARPICI AÇIKLAMA !..

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Çulcu, tek isteklerinin düzgün, adam gibi hakemlik olduğunu belirterek, "Hiçbir kulübe, hiçbir hakeme, hiçkimseye yakın, hiçkimseye de uzak değiliz, herkese eşit mesafedeyiz" dedi..

14 Ağustos 2006, 17:02

Diyarbakır Malabadi Oteli'nde yapılan bölge hakem toplantısına katılan MHK Başkanı Mustafa Çulcu, "Hakem arkadaşlarımı en geç Cuma günü ararım, hepsi pazar akşamı maçtan sonra beni ararlar. Devre arası hakemler beni arayamaz. Ararsa küfürü yer. Aramadılar da şu ana kadar. Dolayısıyla hiçbir kulübe, hiçbir hakeme, hiçkimseye yakın, hiçkimseye de uzak değiliz, herkese eşit mesafedeyiz. Tek istediğimiz düzgün, adam gibi hakemliktir. Bunun dışında başka hiçbir isteğimiz yoktur" dedi.

Toplantı çıkışı basın mensuplarının sorularını cevaplayan Çulcu, "Sağda solda 'Hakemler arıyor telefonla diye' spekülasyonlar oluştu. Toplantıda söylediğim, bununla ilgili bir mesajdır. Zaten devre arası telefonların açık olması mümkün değil. Maça gelirken 2 saat önce hakemler telefonlarını kapatıyorlar, maç bittikten sonra açıyorlar. Nedeni ise, bu tür süpekülasyonları engellemek içindir. Uygulama budur. Yani bizim onlara güvenimiz tamdır, ama bu uygulamayı getirmekte fayda vardır, diye değerlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Başkan Çulcu, bu yöndeki toplantılarının iki ayda bir düzenleneceğini belirterek, "Her bölgenin görev yapan B Klasman, C Klasman ve yan hakemlerinin bulundukları fiziki kondisyonun ne durumda olduğunu görebilmek, yeni sezonda uygulanacak olan talimatları kendilerine iletmek, yeni sezonda kendilerinden beklentilerimizi iletmek, bunun ötesinde arkadaşlarımızın birlik ve beraberlik ruhu içerisinde ligin 19. takımı olarak yeni sezonda çok daha iyi performans sergilemek, moral ve motivasyonu arttırmak için yapılan bir toplantıdır. İki ayda bir bu toplantılar devam edecektir. Bu sezon başı ilk toplantımızdır. Her 9 bölgede bu toplantılar yapıldı. Bir yapılmayan burası var. Adana'da yarın, öbür gün de Antalya'da yapılacak ve bu toplantılar bitmiş olacaktır" ifadelerini kullandı,

Takımlara ve hakemlere de mesajlar veren Başkan Çulcu, yapılan hataların hoşgörülmesi gerektiğini ifade ederek, "Sezon başında Turkcell Süper Ligi'nde herkes başarılı olmak istiyor. Hakem hatalarına tahammül az. Biz de lige ısınacağız, o takımlar da lige ısınacaklar. Önümüzdeki hafta daha başarılı maçlar ortaya çıkacaktır. Takımlara ve hakemlere şu mesajımız var: Hakemler sahada dik duruşlarını sağlamalı, adalet dağıtmalı, bu adalet dağıtma anlayışından asla uzaklaşmamalıdırlar. Hakem otoritesini asla zaafiyete uğratmamalıdırlar. Takımların da hoşgörülü olması gerekir. Hatalarımız oluyor tabii ki, ama onların da sporcuları ve teknik adamları da bu hataları yapıyor. Dünya hakemliğinde, geçtiğimiz Dünya Kupası'nda birtakım hatalar yapıldı. Bu hatalar insani, tabii ki tahammülü zor olabilir ama futbolun içerisinde fairplay anlayışı ve hoşgörünün de olduğunu unutmamaları gerekir. Her kesimin ve takımın, hakem camiasının, birbirine inanç ve güven içerisinde bu ligi devam ettireceğini düşünürsek, böyle bir düşünce içerisinde de oyunumuzu sahaya yansıtırsak, fevkalade güzel bir lig bizi bekliyor diye düşünüyorum" diye konuştu.

a f s
14.08.2006, 17:50
Albayrak: Fatih Tekke'ye satmak zorundaydık...

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Trabzonspor?un iyi yolda olduğunu ve uzun vadede iyi olacağına inandıklarını söyledi.
İstanbul?daki Kulüpler Birliği Vakfı toplantısından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan başkan Albayrak, Trabzonspor?un kendi başkanlığından sonra yenilenme sürecine girdiğini vurgulayarak, "Bu bir gerçek. Bizim yönetimimizden sonra 15?e yakın oyuncu değişimi oldu. İskelette çok büyük değişiklik olmadı ama yeni bir takımımız ve yeni bir hocamız var. Oynanan futbol galibiyet getirmediyse de Trabzonspor takımı iyi yolda, uzun vadade iyi olacağına inanıyoruz" dedi.
Nuri Albayrak, en büyük silahları olan Fatih Tekke?yi kulübün menfaatleri için yurt dışına sattıklarını belirterek, "Kendisi Türkiye Ligi?nin en büyük golcülerinden biriydi, geçtiğimiz sezon Türkiye Ligi?nde gol kralı olmuştu. Orada Trabzonspor?un yapacak başka bir işi yoktu, Trabzonspor Kulübünün menfaatleri onu yapmamızı gerektiriyordu. Bizim şahsımızın değil, daha çok kulübün menfaatleri onu gerektiriyordu. Yapmak zorundaydık yaptık" diye konuştu.
Transfer için arayışlarını sürdürdüklerini anlatan Albayrak, transferin 1 Eylül tarihine kadar sürdüğünü ve bu takımın üzerinde daha kaliteli, özellikle mali noktada daha iyi futbolcu bulmaları halinde takıma katmaya çalışacaklarını vurguladı.

"İKİ MİSLİ KARŞILIĞINI VERECEĞİZ"
Başkan Albayrak, Güney Kıbrıs Rum Kesimi takımı Apoel?in kendilerine iyi bir misafirperverlik gösterdiğini anlatarak, "Bize nasıl davrandılarsa iki misli karşılığını vereceğiz" dedi.
Bu deplasmana gitmeden önce Dışişleri Bakanı Abdullah Gül?ü aradıklarını anlatan Albayrak, "Geçen yıl bazı tatsız olaylar yaşandı, basın da bunu abarttı. Bize nasıl davrandılarsa iki misli karşılığını vereceğiz. Onlara ben buradan teşekkür ediyorum, misafirperverce karşıladılar. Biz de onlara iyi bir misafirperverlik örneği göstereceğiz" ifadelerini kullandı.

"BAŞVURU YAPARIZ"
Başkan Albayrak, Yattara?nın Türk vatandaşlığı konusunda bir girişimlerinin olup olmayacağı konusundaki bir soru üzerine de, "Bu konuda bir imkanımız olursa, biz de değerlendiririz" yanıtını verdi.
Albayrak, her kulübün 6 yabancı oyuncusu olduğunu ifade ederek, "Bu yabancı kontenjanında Türk vatandaşı ve milli olma şartları oluşuyor, bizim de böyle bir imkanımız doğarsa, bundan istifade etme yoluna gideceğiz. Bugüne kadar sadece Aurellio Türk vatandaşı oldu ve milli takıma çağrıldı, Trabzonspor?un önüne böyle bir şans doğarsa, kulüp olarak her türlü başvuruyu yapacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

17:25
14 Ağustos 2006 / Pazartesi Milliyet

Nytre
14.08.2006, 17:59
Aurellio milli olmasada türk vatandaşı statüsünde oynamıyor mu artık?
eskilerden kaan dobra var süleyman var kaleci..

Nytre
14.08.2006, 18:11
Hakeme şişe atanlar gözaltına alındı

Tacettin ÇEBİ / TRABZON, (DHA)

Trabzonspor-Vestel Manisaspor maçı öncesi Hüseyin Avni Aker Stadı önünde karaborsa bilet satan bir kişi ile karşılaşma sırasında yan hakeme su şişesi ve sert cisim atan iki kişi gözaltına alındı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, maç öncesi Hüseyin Avni Aker Stadı önünde karaborsa bilet sattığı belirlenen Sabri Öztek (31) polis tarafından gözaltına alınırken, maçın oynandığı sırada tribünlerden yan hakem M.Cem Hanoğlu’na su şişesi ve sert cisim attığı belirlenen Cengiz Çetinkaya ve Ali Kartal statta görevli polisler tarafından yakalandı.

Yakalanan 3 zanlı Gülbaharhatun Polis Karakolu’nda ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.
------------------------

maçı katleden hakemi kim gözaltına alacak...

a f s
14.08.2006, 19:41
Mehmet Aurelio, milli takım ile birlikte ilk antremanına çıktı

(A) Milli Futbol Takımı, Lüksemburg ile 16 Ağustos Çarşamba günü deplasmanda yapacağı özel maçın hazırlıklarına başladı.
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim yönetiminde, Galatasaray'ın Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve yaklaşık 1 saat süren antrenmanda milli futbolcular, koşunun ardından dar alanda çift kale maç yaptı.
Turkcell Süper Ligi'nde dün akşam maçı olan futbolcular ise idmanda yalnızca koşu yapmakla yetindi.
Antrenmana, sakatlığı nedeniyle milli takımdan çıkarılan Gökhan Ünal ile yurtdışında forma giyen Yıldıray Baştürk, Nuri Şahin, Nihat Kahveci, Halil ve Hamit Altıntop kardeşler katılmadı. Yurtdışındaki 5 futbolcunun, yarın Lüksemburg'da takıma dahil olacakları bildirildi.
(A) Milli Takım, yarın özel bir uçakla saat 14.00'de Lüksemburg'a hareket edecek.
Milliler, yarın saat 19.00'da da maçın yapılacağı Josy Barthel Stadı'nda son antrenmanını gerçekleştirecek.

MEHMET AURELIO: ''MUTLUYUM''
(A) Milli Futbol Takımı ile ilk antrenmanına çıkan Fenerbahçeli Mehmet Aurelio, çok mutlu olduğunu söyledi.
Mehmet, milli takımda olmanın kendisi için gurur verici olduğunu belirtirken, Fatih Terim'in Lüksemburg karşısında kendisini ilk 11'de oynatacağını açıkladığının hatırlatılması üzerine, ''İlk 11'de oynamak beni mutlu eder. İnşallah bu hazırlık maçımızda galip geliriz'' dedi.
Zenit Saint Petersburg'da forma giyen milli futbolcu Fatih Tekke de Avrupa Şampiyonası elemeleri öncesinde bu hazırlık maçının kendileri için iyi bir sınav olacağını kaydetti. Yeni takımındaki durumunun sorulması üzerine Fatih, ''Herşeyiyle farklı bir kent. Yemekleri farklı. Ama benim için çok iyi bir başlangıç oldu. Daha iyiye gideceğime de inanıyorum'' diye konuştu.
Sezon öncesi bir sakatlık geçirdiğini ve şu an performansının yüzde 50'sini sahaya yansıtabildiğini kaydeden Fatih Tekke, 1 ay içinde çok daha iyi olacağını sözlerine ekledi.
Bu arada antrenman öncesi Galatasaray Sportif A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, sportif direktör Mustafa Turgun ve altyapı antrenörleri, Fatih Terim ile bir süre sohbet etti.
Antrenman sonunda da milli futbolcular, toplu olarak basın mensuplarına poz verdi.
Öte yandan antrenmanın en ilgi çeken futbolcusu Mehmet Aurelio oldu. Basın mensupları, Aurelio'nun fotoğrafını çekebilmek için antrenman öncesi adeta birbirleriyle yarıştı.

[ 19:00
14 Ağustos 2006 / Pazartesi Milliyet

Travelair
14.08.2006, 21:33
Deminki 90 Dakika programı sırasında Hıncal Uluç'a yazdığım e-mail

Merhaba nasılsınız? Adım Akın. Uzun süredir size yazmıyordum. Bu defa size bir sitem yazısı yazıyorum

14/08/2006 "90 Dakika" programında yine Trabzonspor'a iki yazar saldırmışsınız. Meslektaşınız Trabzonspor başkanı oyunu Ulusoy'a verdiği ve son maçta haksızlığa uğradığı anda hakeme isyan etti diye "Acaba ne tür bir çıkar anlaşması içine girdi Albayrak Federasyonla" imasını yaptı. Üstelik 2 haftadır 3 büyüklere yapılan dünya kadar hakem "kıyaklarına" gözlerinizi kapatırken. Siz de içinizdeki önyargıları Trabzonspor başkanına Trabzon başkanı diye hitap ederek ortaya serdiniz. Federasyonun ceza veremediğinden gem vurdunuz. Şimdi size soruyorum daha önce verilen hangi cezada disiplin kurulu hemen toplanıp cezaya karar verdi. Hüküm yürütmek için erken değil mi? Bu hafta normal toplantısında Trabzonspor başkanı disiplin kuruluna sevkedildiğinde utanmayacak mısınız? Nedir bu kin nefretiniz? Ayıp olmuyor mu? 3 büyüklerden sonra onları zorlayacak Gençlerbirliği ne kadar kötüymüş ne kadar üzücüymüş... İçinizdeki bu kıskançlıkla hangi hayırlı işe imza atabileceksiniz?

Bu yazımı aynen Haşmet beye de yollarsanız sevinirim. Sizi vicdanınızla başbaşa bırakıyorum

Harun
14.08.2006, 22:51
Az önce ntv de 90 dakika programında.Hıncal'a Trabzonspor denildi verdiği cevap;''ben Trabzonsporu değil vesteli konuşacağım'' buyrun burdan yakın.

TSelif
14.08.2006, 22:54
Hakeme şişe atanlar gözaltına alındı

Tacettin ÇEBİ / TRABZON, (DHA)

Trabzonspor-Vestel Manisaspor maçı öncesi Hüseyin Avni Aker Stadı önünde karaborsa bilet satan bir kişi ile karşılaşma sırasında yan hakeme su şişesi ve sert cisim atan iki kişi gözaltına alındı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, maç öncesi Hüseyin Avni Aker Stadı önünde karaborsa bilet sattığı belirlenen Sabri Öztek (31) polis tarafından gözaltına alınırken, maçın oynandığı sırada tribünlerden yan hakem M.Cem Hanoğlu’na su şişesi ve sert cisim attığı belirlenen Cengiz Çetinkaya ve Ali Kartal statta görevli polisler tarafından yakalandı.

Yakalanan 3 zanlı Gülbaharhatun Polis Karakolu’nda ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.
------------------------

maçı katleden hakemi kim gözaltına alacak...

Her ne kadar TRABZONSPOR umuz için zararlı ve yanlış olasada inanın arkadaşlar o hakemler akşam çok daha fazlasını haketti.:mad: Ben bile zor tuttum sahaya inmemek içten değildi.Ama TRABZONSPOR umuz için hep frenledik kendimizi:(

TSelif
14.08.2006, 22:58
Az önce ntv de 90 dakika programında.Hıncal'a Trabzonspor denildi verdiği cevap;''ben Trabzonsporu değil vesteli konuşacağım'' buyrun burdan yakın.

Şimdi ş..r..z yazarsak ceza mı alacağız :mad: Yav bi kere sen kimsinde TRABZONSPOR gibi bir efsaneyi ağzına alacan adi ........:mad:

hayat61
14.08.2006, 23:05
Yeni Sezona Merhaba gecesi yapıldı

Turkcell Süper Ligi'nin yayıncı kuruluşu Digitürk Lig TV, Dolmabahçe Sarayı'nda futbol camiasının önde gelen isimlerini biraraya getiren "Yeni Sezona Merhaba" gecesi düzenlerken, geceye Türk vatandaşı yapılarak milli takıma çağırılan Mehmet Aureilo konusu damgasını vurdu..

14 Ağustos 2006, 22:50

Digitürk Lig TV'nin Dolmabahçe Sarayı'nda organize ettiği ''Yeni Sezona Merhaba'' gecesi, çok sayıda davetliye evsahipliği yaptı.

Saray girişinde davetliler Latin dansları ve müziğiyle karşılanırken, futbol camiasının önde gelen isimleri de organizasyonda yer aldı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, İstanbul Valisi Muammer Güler, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, kulüp başkanları, yöneticiler ile birlikte çok sayıda davetli gecede yer aldı.

Organizasyonun davetlilerinden (A) Milli Futbol Takımı'nın ise saraya tekneyle denizden gelmesi dikkati çekti.

Gecenin sonunda havai fişek gösterileri yapılırken, ünlü sanatçı Ajda Pekkan da bir konser verdi.

-ŞAHİN: "AURELİO'NUN MİLLİ TAKIMA ÇAĞRILMASI NORMAL"-
Davetliler arasıda yer alan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Türk vatandaşı olarak Mehmet adını alan Brezilyalı oyuncu Aurelio'nun milli takıma çağırılmasının normal karşılanması gerektiğini söyledi.

Medya mensuplarının özellikle, Türk vatandaşı olan Aurelio ile ilgili yönelttiği sorular üzerine Şahin, şunları söyledi:
''Türkiye'de birçok spor dalında Türk vatandaşı olmuş ve milli formayı giymiş çok sayıda sporcu var. Şimdi Mehmet adını alan Aurelio, başarılı bir futbolcu. Şartlar oluştu ve Türk vatandaşı oldu. Biliyorsunuz. Anayasa'nın 66. maddesine göre Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk'tür. Dolayısıyla milli takımda oynayabilme kapasitesine sahip olduğuna göre de, onu yetkili kadronun milli takıma davet etmesi kadar doğal birşey olamaz. Hakan Şükür, Türk sporcu olarak milli takımda bulunma hakkına ne kadar sahipse, Aurelio da milli takımda Türk vatandaşı olarak bulunma hakkına o kadar sahiptir anayasal çerçevede.''

-ULUSOY: ''AURELIO'YU DEVLET TÜRK YAPTI''- Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Aurelio'ya vatandaş olma hakkını devletin tanıdığını kaydederek, ''Nasıl ki ben bir Türk vatandaşı olarak belli haklara sahipsem, Mehmet de o haklara sahiptir. Dolayısıyla yeterli görüldüğü takdirde milli takımda oynaması da en doğal hakkıdır. Nasıl ki Türkler Avrupa ülkelerinin milli takımlarında oynayabiliyorsa, o da burada oynayabilir'' dedi.

Ayrıca Beşiktaşlı Nobre ile Trabzonspor'dan Yattara'nın da vatandaşlık başvuruları bulunduğunu kaydeden Ulusoy, ''Bu başvurular Levent Bıçakcı yönetiminin bir yönetmelik boşluğundan faydalanılarak yapıldı. Biz buna birtakım kısıtlamalar ve kriterler getireceğiz. Çünkü bir gün bir bakarsınız, Türk Milli Takımı'nın 8-9'u yabancı olmuş'' dedi.

Ulusoy, başarılı bir yeni sezon dileklerini de belirterek, ''Bütün dostlar şimdi hep biraradayız ve inşallah bu devam eder. Zaten futbol da dostluk ve kardeşliktir. Futbol camiası bir gemidir ve hepimiz üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Yoksa bu gemi batar ve yok oluruz. Üstüne düşen sorumlulukları yerine getirmeyip suç işleyenlere de gereken cezaları vereceğiz'' diye konuştu.

-CAVCAV: ''AURELIO'NUN TÜK VATANDAŞLIĞINI DOĞRU BULMUYORUM''- Gecede yer alan Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ise, Aurelio'nun Türk vatandaşı yapılarak milli takıma çağırılmasını doğru bulmadığını söyledi.

Kendi takımında Mısırlı Ayman'ın Türk statüsünde oynadığını hatırlatan Cavcav, ''Ama Ayman geldiği yıl kendisi başvurmuş. Sonradan bize bir yazı geldi ve Türk statüsünde oynatabileceğimiz belirtildi.

Vatandaşlığa alınması uygulaması Avrupa'da çok yaygın. Onlar daha 16-17 yaşında gelecek vaat eden sporcuları seçiyorlar. Ben 27 yaşındaki Aurelio'nun Türk vatandaşı olarak milli takıma çağırılmasını doğru bulmuyorum. Şimdi Nobre için çalışılıyor. 72 milyonluk bu ülkede yapılan uygulama yarar getirmez'' diye konuştu.

Travelair
15.08.2006, 00:45
S-TV de Ahmet Ağaoğlu konuşuyor

Mert67
15.08.2006, 09:07
Zenit hedeflerimle örtüşmüyor"
Turkcell Süper Ligi 2005 - 2006 sezonunun sona ermesinin ardından, Trabzonspor'dan Rusya'nın Zenit kulübüne transfer olan Fatih Tekke, "Zenit kafamda kurduğum hedef ile örtüşmüyor. Ama kulübüm adına istediğimiz oldu" dedi.

Milli Takım kampı nedeniyle İstanbul'a gelen Fatih Tekke, yaptığı özel açıklamada, Rusya'daki insanların futbola bakışının, Türkiye'dekinden çok farklı olduğunu belirterek, "Rusya rahat bir yer. Hem kulübün, hem de insanların futbola bakış açısı çok farklı. Rusya olmasına rağmen futbolu bir eğlenceye dönüştürüyorlar. Türkiye'deki gibi aşırı ciddi bir bakışları yok. Rahat bir ortamda oynamak da güzel

FATİH TEKKE : "ZENİT PETERSBURG'A TRANSFER OLMAM, HEDEFİMLE ÖRTÜŞMÜYOR. BENİM İSTEDİĞİM OLMADI. KULÜBÜM ADINA İSTEDİĞİMİZ OLDU"

Zenit'in, kafasında kurduğu hedef ile örtüşmediğini de ifade eden Fatih, "Oradan daha farklı yerlere gideceğime inanıyorum. Kulüp menfeatleri doğrultusunda en iyi olanı yaptığımı düşünüyorum. Tekrar söylüyorum, benim istediğim olmadı. Kulübüm adına istediğimiz oldu. Bu da benim en azından vicdanen rahat olmamı ve kendimi mutlu hissetmemi sağladı Ancak şu an Zenit'te gollerime devam edip en iyisini yapmaya çalışacağım. Ondan sonra şartlar ne olur bilemem. Çünkü benim Rusya'ya gidişim de hiç düşünmediğimiz bir olaydı. Bundan sonra farklı bir yere gidebilirim" diye konuştu.

Zenit'ten ayrılıp, Fenerbahçe'ye transfer olacağı yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu da belirten tecrübeli futbolcu, Trabzonspor taraftarlarının kendisini desteklemesiyle ilgili olarak şunları söyledi: "Trabzonspor taraftarının beni unutmaması çok güzel bir duygu. Zaten unutulacağımı da düşünmüyorum. Onlarla beraber çok güzel günlerimiz geçti. Benim onları unutmam da söz konusu olamaz. Gönlüm hep onlarla beraber. Trabzonspor taraftarından istediğim, takımlarına sonuna kadar destek olmaları. Çünkü bu takım bizim takımımız.
i

LaZoNi
15.08.2006, 09:37
Şimdi ş..r..z yazarsak ceza mı alacağız :mad: Yav bi kere sen kimsinde TRABZONSPOR gibi bir efsaneyi ağzına alacan adi ........:mad:

Benim çalıştığım şirket birde bu programın sponsoru şuanda beyler birde beni düşünün :(

Burçak
15.08.2006, 09:43
bide böyle alaylı alalı demedimi :mad: ama işte bizi bu hale getirenlere kızmak gerek. böyle adamları konuşturuyorlar

ersints
15.08.2006, 09:45
rahat olun arkadaşlar.biz buradan ne kadar çene yorarsak yoralım bu zat'lar hakkında sonuçta onları susturacak olan bizim futbolcularımız.biz burdan ne desek ne kadar isyan etsek boş.takımımıza sahip çıkalım.biz zirveye oynarken bizi ne kadar konuştular ki şimdi bişey bekleyelim onlardan.takımımıza sahip çıkalım destekleyelim.sonuna kadar.şu an da takımımızın bize gerçekten ihtiyacı var.

mahmuter61
15.08.2006, 09:50
Beyler bende dahil hepimiz iyi gün dostuyuz!Yahu hep yıkıcı eleştiri kırıcı bazende aşalayıcı.Sonra bizde adam durmuyor tabi durmaz kaçar!Neolursa olsun başkana bukadar yüklenmek yanlış.Adama çalışma azmi bırakmıyoruz.Sonra hıncal gibi üçbeş soytarı azına geleni der!Sen takımına ve içindeki bireyleri yerden yere vurursan yabancı gevrek gevrek gülerek bu işi yapar.Gerçi hıncal denen kapçıkağızlı adamın ne futbol bilgisi var merak ediyorum!Kancık gibi kahkaha atmakla boynuna kancık kokana gibi flar takmakla futbol bilgini olunmuyor!Bunak p.z.v..k!Sen aynaya geçde TRABZONSPOR VE CAMİASI YERİNE kendi sıfatını eleştir!Gerçi senin ve senin gibilerin TRABZONSPORU ağzına alması için BOY ABTESTİ ALMASI GEREKİR!!!

hayat61
15.08.2006, 10:30
Çete davasıTrabonspor-Vestel Manisa maçı sonrası hakem Cem Deda için "Adamın babası hakem, oğlu hakem. Çete olmuş bunlar" diyen Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Albayrak’ın asgari bir ay hak mahrumiyeti cezası alacağı bildirildi.

1 ay hak mahrumiyeti

Basında çıkan haberleri değerlendiren Federasyon Hukuk Kurulu’nun, dün yaptığı toplantıda dosyayı, Disiplin Kurulu’na gönderdiği belirtildi. Disiplin Talimatı’nın 24. maddesinde yer alan "hakeme ve teşkilat mensuplarına hakaret" başlıklı hüküm gereği, Albayrak’ın 4 maç ya da bir ay hak mahrumiyeti cezası alacağı ifade edildi.

Bu arada FIFA kokartlı eski hakemlerden Sadık Deda’nın da olaydan üzüntü duyduğu belirtildi. Yorum yapmak istemeyen Sadık Deda ve ailesinin, Nuri Albayrak hakkında hakaret davası açacağı öğrenildi. Faal Futbol Hakemleri Derneği de, Cem Deda’nın düşüncesi doğrultusunda hareket etme kararı aldı.

Cezalar açıklanıyor

Dernek genel başkanı Selçuk Dereli, "Tüm yöneticilerin çok daha duyarlı olması gerekiyor. Doğrusu, talihsiz bir demeç. Üzgünüz" dedi. Karşılaşma esnasında taraftarlarının, sahaya çok sayıda yabancı madde atması ve bir su şişesinin de yardımcı hakeme isabet etmesi nedeni ile Trabzonspor, Disiplin Kurulu’na sevk edilecek. Bu arada Trabzonspor’un Internacionalli Alex’in transferinde sona yaklaştığı öğrenildi. Öte yandan ligin ilk haftasındaki taşkınlıklar nedeniyle ceza kuruluna sevkedilen G.Saray, F.Bahçe, Beşiktaş, Sivasspor, Konyaspor, V.Manisa ve Ankaragücü ile ilgili dosyalar, bugün karara bağlanacak.

mahmuter61
15.08.2006, 10:33
Başkanımıza ceza veren merciler bu dedaya neverecek!1 hafta dinlenme.Bizim giden puan ne olacak ey federasyon cinconun gizli fanatiği!!!ne olacak bunun hesabı nerden kapanacak???

ersints
15.08.2006, 10:44
http://www.superspor.com/video/test.php?frm_id=2295 albayrak döktürmüş

Travelair
15.08.2006, 11:14
Haber bekliyorlar
Trabzonspor’da devam eden transfer temaslarında önemli mesafe katedildiği ortaya çıktı. Yaklaşık 1 aydır Brezilya’da bulunan yönetici Faruk Kanca ve ekibinin listedeki iki isimle anlaşmaya vardığı belirtildi. Sol kanatta görev yapan Internacional’den Alex (24) ve Fluminense’den Juliano’nun (20) Bordo-Mavili ekipten haber beklediği dile getirilirken, Lazaroni’nin bu konuyla ilgili kararını en geç yarına kadar bildireceğine dikkat çekildi. fanatik

hayat61
15.08.2006, 11:57
Ricksen Tekke'nin yanına gitti !

İskoçya Premier Lig takımlarından Glasgow Rangers forması giyen orta saha oyuncusu Fernando Ricksen, Rusya Ligi takımlarından Zenit St. Petersburg'a transfer oldu.

15 Ağustos 2006,

Trabzonspor'dan milli futbolcu Fatih Tekke'yi renklerine bağlayan Rus ekibi Zenit St. Petersburg, şimdi de Glasgow Rangers'in Hollandalı orta saha oyuncusu 30 yaşındaki Fernando Ricksen'i 1 yıllığına kiraladı.

Zenit'in Hollanda'lı Teknik Direktörü Dick Advocaat, Glasgow Rangers'ın başında olduğu dönemde de Ricksen'le beraber çalışmıştı.

Fernando Ricksen'in sezon sonunda, sözleşme yenileme opsiyonunun da bulunduğu ifade edilirken, Zenit St. Petersburg'la Glasgow Rangers'ın bu transfer nedeniyle, önümüzdeki hafta özel bir karşılaşma yapacakları da belirtildi.

hayat61
15.08.2006, 11:58
İrlanda Milli Takımı'nda silahlı saldırgan şoku !Çarşamba günü Hollanda'yla yapacağı dostluk maçının hazırlıklarını sürdüren İrlanda Milli Takımı'nda, Teknik Direktör Steve Staunton'a yönelik yapılan silahlı eylemin şoku yaşanıyor.

15 Ağustos 2006,

Hollanda'yla yapacağı maçın hazırlıklarını Dublin'in kuzeyinde yaptığı kamp ile sürdüren İrlanda Milli Takımı'nda büyük bir şok yaşanıyor.

Kuzey Dublin'deki Portmarnock Oteli'ne gelen 30 yaşlarındaki silahlı bir kişi, İrlanda Milli Takımı'nın eski yıldızlarından olan ve şu anda milli takım teknik direktörlüğü görevini yürüten Steve Staunton'u silahla tehdit etti.

Olayın ardından kaçan silahlı saldırgan İrlanda polisinin devreye girmesinin ardından kısa bir süre sonra otel çevresinde yakalandı ve göz altına alındı. İrlanda Polisi Gardai'den konuyla ilgili olarak yapılan bir açıklamada ise, saldırganın, silahlı olduğu, Steve Staunton'u silahını kullanarak tehdit ettiği ancak silahını ateşlemediği vurgulandı.

İrlanda Futbol Federasyonu (FAI) ise yaptığı yazılı bir açıklamayla, Staunton'un otel dışında saldırıya uğradığını ve saldırganla boğuştuğu ifade edilerek, İrlanda teknik direktörünün daha sonra telefonla polisi aradığı ve durumu bildirdiği belirtildi.

hayat61
15.08.2006, 12:02
Bir kısım medya tarfından Fatih Tekke Fenere geliyor şeklinde verilen haber bu şekildede verilebilirmiş demek ki...

FATİH TEKKE'NİN GÖNLÜ TRABZONSPOR'DA !

Trabzonspor'dan Rusya'nın Zenit takımına transfer olan golcü oyuncu Fatih Tekke, gönlünün hep bordo-mavili takımla ve taraftarla birlikte olduğunu belirterek, "Ancak taraftarımız takımımıza sahip çıksın ve destek olsun. Bu takım bizim takımımız, başka hiç kimsenin değil" dedi.

15 Ağustos 2006,

Vestel Manisaspor maçında taraftarların 'Fatih Tekke' tezahüratlarının kendisini duygulandırdığını kaydeden milli futbolcu Fatih Tekke, "Trabzonspor taraftarının beni unutmaması çok güzel bir duygu. Taraftarlarımızla birlikte çok güzel günlerimiz oldu. Onlarla acıyı da sevinci de paylaştım. Bana verdikleri destekle buralara kadar geldim. Ben de onları asla unutmam, gönlüm hep onlarla beraber. Ancak takımımıza sahip çıksınlar ve destek olsunlar. Bu takım bizim takımımız, başka hiç kimsenin değil" diye konuştu.

Rusya'nın Zenit takımından Fenerbahçe'ye transfer olacağı şeklinde çıkan haberlerin de gerçeği yansıtmadığını kaydeden Fatih Tekke, "Benim Zenit'ten Fenerbahçe'ye gideceğim şeklinde çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor. Böyle bir şey yok. Ben de bunları medyadan okuyorum. Şu an Rusya'dayım. Zenit hem kulüp olarak hem de insanların futbola bakış açısı olarak çok farklı. Futbolu bütün güzellikleri ile bir eğlenceye dönüştürmüşler. Türkiye'deki gibi futbola aşırı bir ciddi bakışları yok" ifadelerini kullandı. Yeni kulübünde çok iyi bir başlangıç yaptığını kaydeden Fatih Tekke, "Daha iyiye gideceğimi daha iyi olacağıma inanıyorum. Zenit'in başarılı olması için elimden geleni yapacağım. Kulübün menfaatleri doğrultusunda Rusya'nın Zenit Kulübü'ne transfer olmam gerekiyordu. Aslında Zenit kafamdaki hedefle uyuşmuyor. Kulübün menfaatleri doğrultusunda böyle değerlendirdik. Açıkçası benim istediğim olmadı, ama kulübümüz adına istediğimiz oldu. Bu da beni memnun etti. En azından içim rahat" dedi.

hayat61
15.08.2006, 12:03
Yaşar Doğu Festivali hazırlıkları tamamlandı !

Türk güreşinin büyük ustalarından Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu Yaşar Doğu'nun memleketi olan Samsun'un Kavak İlçesi'nde Yaşar Doğu adına bu yıl 2.'si düzenlenecek festivalin hazırlıkları tamamlandı.

15 Ağustos 2006

AK Parti Milletvekili Mehmet Kurt ve Kavak Belediye Başkanı Bahri Kesici festival alanını birlikte gezerek incelemelerde bulundu.

Festivalin 19-20 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirileceğini belirten Kavak Belediye Başkanı Bahri Kesici, festivalin birinci gününde yöresel oyunlar, yarışmalar ve müzik eğlence programlarının gerçekleştirileceğini, ikinci gününde ise yağlı güreş müsabakalarının olacağını söyledi.

Geçen yıl 30 bin kişinin katıldığı Yaşar Doğu Güreş ve etkinliklerine bu yıl 50 binin üzerinde katılım beklediklerini belirten Kesici, "Hemşehrimiz Yaşar Doğu'nun memleketinde böyle bir etkinlik büyük anlam taşıyor. Biz onun güreşiyle birlikte güreş ahlakını da yaşatmaya çalışıyoruz. Bu efsane güreşçimize layık bir güreş etkinliği düzenlemenin gayreti içerisindeyiz. Kavak-Ankara yolu üzerinde harika bir güreş sahamız var. Misafirlerimiz hem tatilin keyfini çıkaracak hem de festival zevkini yaşayacaklardır" dedi.

bordox
15.08.2006, 12:05
Başkanımıza ceza verirler kesinlikle,Haluk gövde gösterisi yapmak isteyecek.Ne yapalım sayın Başkanım kendi düşen ağlamazmış.

Ulusoy denen karaktersize güvenilir mi?

Burçak
15.08.2006, 12:18
radyospor u dinlermisiniz. bunlar napıyo böle. gırgırmı ciddimi anlayamadım:D

Burçak
15.08.2006, 12:44
Basın Sözcüsü Kafkas: "Zamana ihtiyacımız var"
Basın Sözcümüz Zeyyat Kafkas bugün saat 11.00’de Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenledi. 2006/07 futbol sezonuna iyi bir başlangıç yapamamanın üzüntüsü içinde olduklarını belirten Kafkas, “Aramıza katılan yeni futbolcularla iyi bir ekip oluşturduk. Ancak, sezon başı olması itibariyle daha tam hazır hale gelemedik, biraz zamana ihtiyacımız var. Camiamız böyle günlerde bize destek olmalı.” dedi.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/150806zeyyat.jpg
‘Teknik ekibe ve oyunculara güveniyoruz’
Ligin ilk iki maçında Trabzonspor’un oturmuş kadrolara sahip Kayserispor ve Vestel Manisaspor’la mücadele ettiğini hatırlatan Kafkas, “Bu iki takımın da bizden üstün olmadığı bilinse de bizim tam hazır olmayan ekibimiz karşısında biraz da hakemlerin katkısıyla puan almayı başarmışlardır. Ama biz gelecek maçlar için oyuncu kadromuza ve teknik ekibimize güveniyoruz” diye konuştu.

Dört maçlık periyot
Gaziantepspor, APOEL, Denizlispor ve Beşiktaş karşılaşmalarıyla çok önemli dört maçlık bir periyoda girildiğini söyleyen Kafkas, “Herkesin Trabzonspor’a sahip çıkması gereken bir dönemdeyiz. Bir galibiyetle her şeyin düzeleceğine inanıyorum. Bu, oyuncularımızın motivasyonunu ve kendilerine olan güvenlerini artıracaktır” ifadesini kullandı.

Deda’nın kötü yönetimi
Kafkas, Vestel Manisaspor maçında hakem Cem Deda’nın çok kötü bir yönetim gösterdiği konusunda hakem camiası ve uzmanların hemfikir olduğuna dikkat çekerek, “Hakemin bu yönetimini formsuzluğuna ve lige hazır olmamasına bağlamak istiyoruz. Hakemlerin de insan olduğunu unutmuyor, hata yapabileceklerini biliyoruz. Fakat kendisi yaptığı hatalarla skora etki etmiş ve takımımızın puan kaybetmesine sebep olmuştur” görüşünü seslendirdi.

“Gerekli savunmayı yaparız”
Nuri Albayrak’ın maçın hakemiyle ilgili yaptığı açıklamaların Türk futbolunun gündemine oturduğu kendisine hatırlatılan Zeyyat Kafkas, şöyle konuştu: “Başkanımız Nuri Albayrak’ın futbol geçmişi 20 yıla dayanıyor. Kendisinin sakin karakterini bilen kişiler, eleştirilerinde dahi bu duruma vurgu yaparak görüşlerini dile getirdiker. Başkanımız Trabzonspor’un hakkının gasp edildiği bir zamanda, olayın sıcağı sıcağına yaptığı açıklamada yanlış bir ifade kullanmış olabilir. Aslında amacı, hakemlik müessesesinin önemine vurgu yapıp, bu mesleğin babadan, oğula ve toruna geçmesi değil, gerçekten yeteneğe bağlı olarak yapılmasını vurgulamaktı. Eğer kendisi PFDK’ya sevk edilirse, biz de gerekli savunmayı yaparız.”

Kemal Belgin’e kınama
Kafkas ayrıca, bir televizyon programında Başkanımız Nuri Albayrak aleyhinde açıklamalar yapan Kemal Belgin’i de kınayarak, “Sarf ettiği hakaretler başkanımıza değil, bütün camiaya yapılmıştır. Kendisini Trabzonspor camiasından özür dilemeye davet ediyorum” görüşünü seslendirdi.

MHK’ye güven tam
Sezonun başında hakemlerden yakınmaya başlamak istemediklerini, sadece Trabzonspor’un haklarını korumaya çalıştıklarını ifade eden Basın Sözcümüz, şöyle devam etti: “Canımızı yakacak bir fiil, Trabzonspor’un haklarını taciz edecek bir davranış olursa biz de gerekli tepkiyi koyarız. MHK’ye ve Başkanı Mustafa Çulcu’ya olan güvenimiz tam. Herşeye rağmen, dört büyük kulübün maçlarını mutlaka FIFA kokartlı hakemlerin yönetmesini istiyoruz” açıklamasını yaptı.

Brezilya’daki transfer çalışmaları
Brezilya’daki transfer çalışmaları hakkında da basın mensuplarını bilgilendiren Kafkas şunları söyledi: “Teknik Direktörümüz Lazaroni’nin isteği doğrultusunda 1-2 oyuncuyu daha kadromuza katmak istiyoruz. Brezilya’daki transfer araştırmalarının halen sürmesinin sebebi takip ettiğimiz oyuncularının takımlarının finale kalması. Yönetim Kurulu Üyemiz Faruk Kanca bu şampiyonayı sonuna kadar takip edecek ve Lazaroni’nin kendisine ilettiği 5 isimden bir ya da iki tanesiyle Trabzon’a dönecek. Transfer yapmak için oyuncu almak istemiyoruz. Sırf bu beklentiyi yerine getirmek isteseydik 20 gün önce de transfer yapabilirdik. İzlediğimiz oyunculardan 3 tanesi finale kalan takımlarda futbol oynuyorlar. Final maçlarından sonra gerçekten takıma katkı yapacağına inandığımız futbolcu veya futbolcuları kadromuza dahil edeceğiz”

‘Kaleci arayışımız yok’
Kafkas, bir kaleci arayışı içinde olmadıklarını net bir biçimde ifade ederken, “Üç kalecimiz de başarılıdır. Diğer mevkiler konusunda, hocamızın raporu doğrultusunda transfer yapmamız olasılık dahilinde” dedi. Basın Sözcümüz ayrıca, Fatih Tekke’yi transfer eden Zenit kulübünün Hüseyin’le ilgili resmi bir teklif yapmadığını da sözlerine ekledi.

Fatih Tekke’ye övgü
Zeyyat Kafkas, konuşmasının sonunda Vestel Manisaspor maçı sırasında ve bitiminde taraftaların Fatih Tekke lehine tezahürat yapmasının, kulüp ve oyuncu için gurur verici olduğunu ifade ederek, “Kendisi kulübümüze büyük hizmetlerde bulunmuştur ama çok istediği Avrupa hayalini gerçekleştirmek için Rusya’ya gitmiştir. Kendisi çok iyi bir Trabzonsporludur. Oradan kulübümüzle ilgili yaptığı destekleyici açıklamalarla sanki bir fahri kaptan gibi hareket etmektedir” dedi.

hayat61
15.08.2006, 13:57
UEFA adayları belirledi!..
UEFA 2005-2006 sezonu yılın futbolcuları ödülleri için aday futbolcuları açıkladı. Her mevkiiden 3 futbolcu belirleyen UEFA'nın aday listesi, Şampiyonlar Ligi'ne katılma şansı yakalayan 16 takımın teknik direktörü, UEFA teknik ekibi ve UEFA Yönetim Kurulu üyeleri tarafından oylanacak.

Oy verme işleminden sonra 25 Ağustos'ta Monaco'da düzenlenecek bir tören ile 2005-2006 sezonu 'yılın en iyi futbolcuları' ünvanları sahiplerini bulacak.

İşte UEFA'nın aday listesi:

YILIN KALECİSİ
Gianluigi Buffon (Juventus)
Grégory Coupet (Olympique Lyonnais)
Jens Lehmann (Arsenal FC)

YILIN DEFANS OYUNCUSU
Fabio Cannavaro (Juventus)
Emmanuel Eboué (Arsenal FC)
Carles Puyol (FC Barcelona)

YILIN ORTA SAHA OYUNCUSU
Deco (FC Barcelona)
Juninho Pernambucano (Olympique Lyonnais)
Juan Román Riquelme (Villarreal CF)

YILIN FORVET OYUNCUSU
Samuel Eto'o (FC Barcelona)
Thierry Henry (Arsenal FC)
Ronaldinho (FC Barcelona)

Burçak
15.08.2006, 14:16
U-16 Takımımız final grubunu garantiledi
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/110806kore.jpgGüney Kore'de düzenlenen Uluslararası Suwon Turnuvası'na katılan 16 Yaş Altı takımımız grubunda yaptığı iki maçı da kazanarak final müsabakalarında oynamaya hak kazandı.

İlk maçında Güney Kore 16 Yaş Altı Milli Takımı'nı Barış'ın attığı golle 1-0 mağlup eden gençlerimiz, ikinci maçlarında Japon temsilcisi Shimizu S-Pulse takımını 3-0'la geçtiler. Bu karşılaşmanın golleri de Remzi, Barış ve Özgür'den geldi.

Genç takımımız, gruptaki son maçını perşembe günü Portekiz'in Braga takımıyla yapacak.
Resmi Site

Burçak
15.08.2006, 14:19
TEKKE'NİN GÖNLÜ TRABZONSPOR'DA !
http://www.ajansspor.com/resim/advocaat_tekke.jpg
Trabzonspor'dan Rusya'nın Zenit takımına transfer olan golcü oyuncu Fatih Tekke, gönlünün hep bordo-mavili takımla ve taraftarla birlikte olduğunu belirterek, "Ancak taraftarımız takımımıza sahip çıksın ve destek olsun. Bu takım bizim takımımız, başka hiç kimsenin değil" dedi.

Vestel Manisaspor maçında taraftarların 'Fatih Tekke' tezahüratlarının kendisini duygulandırdığını kaydeden milli futbolcu Fatih Tekke, "Trabzonspor taraftarının beni unutmaması çok güzel bir duygu. Taraftarlarımızla birlikte çok güzel günlerimiz oldu. Onlarla acıyı da sevinci de paylaştım. Bana verdikleri destekle buralara kadar geldim. Ben de onları asla unutmam, gönlüm hep onlarla beraber. Ancak takımımıza sahip çıksınlar ve destek olsunlar. Bu takım bizim takımımız, başka hiç kimsenin değil" diye konuştu.

Rusya'nın Zenit takımından Fenerbahçe'ye transfer olacağı şeklinde çıkan haberlerin de gerçeği yansıtmadığını kaydeden Fatih Tekke, "Benim Zenit'ten Fenerbahçe'ye gideceğim şeklinde çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor. Böyle bir şey yok. Ben de bunları medyadan okuyorum. Şu an Rusya'dayım. Zenit hem kulüp olarak hem de insanların futbola bakış açısı olarak çok farklı. Futbolu bütün güzellikleri ile bir eğlenceye dönüştürmüşler. Türkiye'deki gibi futbola aşırı bir ciddi bakışları yok" ifadelerini kullandı. Yeni kulübünde çok iyi bir başlangıç yaptığını kaydeden Fatih Tekke, "Daha iyiye gideceğimi daha iyi olacağıma inanıyorum. Zenit'in başarılı olması için elimden geleni yapacağım. Kulübün menfaatleri doğrultusunda Rusya'nın Zenit Kulübü'ne transfer olmam gerekiyordu. Aslında Zenit kafamdaki hedefle uyuşmuyor. Kulübün menfaatleri doğrultusunda böyle değerlendirdik. Açıkçası benim istediğim olmadı, ama kulübümüz adına istediğimiz oldu. Bu da beni memnun etti. En azından içim rahat" dedi. ajansspor

Tansu Onur Erdoğan
15.08.2006, 14:39
bizim de gönlümüz tekkede

gerçekefsane
15.08.2006, 16:38
Yattara’ya Milli Davet
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/241005yattara.jpgGineli futbolcumuz Ibrahima Yattara, ülkesinin milli takımının 2008 yılında Gana’da düzenlenecek Afrika Uluslar Kupası’na hazırlık kampına katılmak üzere dün akşam Fransa’ya gitti.

Gine Futbol Federasyonu’ndan gelen yazıda Yattara’nın 17 Ağustos’ta Trabzon’a olacağı belirtildi.

trabzonspor.org.tr