PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

selcuk
02.08.2006, 15:45
yanılıyor olabilirim ama bizim talip olduğumuz oyuncu internacionalli wagner, şu ellerle aynı takımda olan, keşke cruzeriolu wagner love u alabilseydik
ilkönce oydu simdi cruzeirodakini istiyormusuz ve vagner love moskovada oynuyor benim bildigim

Burak
02.08.2006, 15:46
wagner love daniel carvalho ıle beraber CSKA ' da oynuyor ... cok güzel saç stili war :)

gerçekefsane
02.08.2006, 15:47
internacional'deki Wagner'e talip olduk. Alternatif olarak Cruzerio'lu Wagner'i almak istiyorlar. 5 Ağustos'a kadar transfer gündemde durur. 5 Ağustos'ta İnternacional'li Wagner'in sözleşmesi bitecek diyorlardı. Haber doğruysa 5 Ağustos'a kadar transfer olmaz. :( :(

Erkin
02.08.2006, 16:05
Wagner'lerin ikisi de sol kanat transfer adayları, Vagner Love ise santrfor..

Adem CAKIR
02.08.2006, 16:06
Keşke Oğlum'un adını Wagner koysaydım. Nasıl olsa onada bizim yöneticiler talip olurdu :D

Muhammet_61
02.08.2006, 16:11
İnternacional'deki Wagner için dandik diyolar. İyi adam diilmiş. Cruzeiro'daki daha iyiymiş.

Ayşe Aygün
02.08.2006, 16:16
Futbol Extra Dergisi'nin ağustos ayı sayısında ropörtajı yer alan İlhan Cavcav, özellikle kendisinin Fenerbahçe Kulübü'nün düşmanı gibi gösterilmesinden şikayet ederken, sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım'a karşı tutum ve davranışlarından ötürü tepkisinin bulunduğunu kaydetti.

Fenerbahçe'nin çok büyük bir camia olduğunu kaydeden Cavcav, ''Geçen sezon şampiyonluğu kaybettiyse bunun sebebi ne Daum'dur, ne de futbolculardır. Yegane sebebi Aziz Yıldırım'dır. F.Bahçe'nin nezih taraftarı onu çok sevebilir. Allah herkese Fenerbahçe taraftarı gibi bir taraftar topluluğu nasip etsin, ama arkadaş, kimse onun yüzüne gidip bir şey söylemiyor. Biz Ali Şen'e kızardık. Ali Şen'in dini de, imanı da, Allah'ı da varmış. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor bu trenin lokomotifi. Bunlar herkese örnek olacak, Aziz Yıldırım ne yapıyor? 'Federasyonu deviririm, MHK'yı yıkarım, Tahkim Kurulu'nu tanımam'. Olmaz arkadaş. Kulüpler Birliği'nden ayrıldın, sana yakışır mı? Sen bilakis gelecek ve öncülük yapacaksın. Adam herkesin antipatisini kazandı'' dedi.

Fenerbahçe maçı için Aziz Yıldırım'ın kendisine arkadaşlarıyla haber gönderdiğini ve 'Maça gelmesin' dediğini anlatan Cavcav, ''Ben de Aziz Yıldırım'a 'Ankara'daki maça gelmesin' diye haber mi göndereyim? Buyursun gelsin, biz misafirperveriz. Ben onlara da misafirperverliğimizi en iyi şekilde gösteririm. Allah'tan bir aksilik çıkmazsa bu sene İstanbul'daki maça geleceğim. İkinci devre ilk maç, sağ olursam geleceğim tabii'' diye konuştu.

Aziz Yıldırım'ın kendisine yönelik, ''Onu bir şartla affederim. Gençlerbirliği Kulübü Başkanlığından istifa edip Türk futbolundan elini ayağını çekerse'' şeklinde sözleri olduğunu söyleyen Cavcav, ''Kardeşim, sana mı kaldı bu? Sen kimsin ya? Devlet Başkanı mısın'' ifadelerini kullandı.

ARTIK HALUK ULUSOY'U DESTEKLİYORUM

İlhan Cavcav, geride kalan dönemde aralarında sorun yaşanan ve son Futbol Federasyonu seçimlerinde de rakibi Ayhan Bermek'i desteklediği Haluk Ulusoy'u değişmiş bulduğunu söyledi. Haluk Ulusoy'un Futbol Federasyonundaki yeni yönetim kurulunda başarılı isimlerin çalıştığını kaydeden Cavcav, ''Haluk Ulusoy'u fevkalade değişmiş gördüm. Kulüpler Birliği toplantısında da arkadaşlara söyledim. Haluk Ulusoy'a rey vermedim, Ayhan Bermek'i destekledim. Bu tepkim, Haluk Ulusoy'un daha evvel etrafında bulunan bazı insanların yanlışlarından mütevellitti. Bir başkanın bunlara alet olmaması lazımdı, ama oldu. Belki ona göre doğruydu, ancak bize göre yanlış şeyler yapıldı, ancak yeni dönemdeki tutum ve davranışıyla, kulüpler arasındaki dengeli tavırlarıyla şimdi Haluk Ulusoy'u savunuyorum. Artık Haluk Ulusoy'un yanındayım ve onu destekliyorum. Çünkü biz doğru olan insanların yanında oluruz. Bugün önüme sandık koysunlar, oyum kesinlikle Haluk Ulusoy'undur'' şeklinde konuştu. Cavcav, Futbol Federasyonu Eski Başkanı Levent Bıçakcı'yı ise ''Futbola, federasyona ve kulüplere kazandırdığını hiçbir zaman kamuoyuna anlatamamış bir insan'' olarak nitelendirdi.

ŞİKE İDDİALARI DEDİKODU

İtalya'da yaşanan şike skandalının ardından, Türk futbolunda da gündeme gelen şike iddialarıyla ilgili olarak İlhan Cavcav, ''Bunların sadece dedikodudan ibaret olduğunu zannediyorum. Bu yazılanların doğru olduğuna hiç ihtimal vermiyorum'' dedi. Yapılacak soruşturmaların sonuçsuz kalacağını iddia eden Cavcav, şunları söyledi: ''Benim önerim, bugüne kadar olanların hepsinin dosyasını kapatmak ve yeni bir dönem başlatmak ve denilmeli ki, 'Bu saatten sonra yapıldığı, tespit edildiği takdirde şu yaptırımlar uygulanacak'. Bunun adı konulmalı, ama bu Futbol Disiplin Talimatı'yla olmamalı. Bu işin içine girenler gerekirse Yüce Divan'da yargılanmalı. Daha önce de buna benzer şaibeler gündeme geldi, komisyonlar oluşturuldu. Sonuç, yok bir şey. Şimdi illa bunun arkasından bir şey çıksın diye uğraşmanın, hem ülkemize hem futbolumuza bir şey kazandıracağı kanaatinde değilim. Biz Avrupa ne yapıyorsa biz de aynısını yapalım diye bakıyoruz. Bu bana göre Türkiye'de pek işleyen bir kural değil şu an için. Bu işin önüne kanunla geçersiniz. İki tane kulübün canı yanmalı ki öbür taraftaki insanlara örnek olsun. Bugüne kadar bu verildi, alındı. Bu bizim dışımızda olan olaylar, ama mesela 2005-2006 sezonu için samimi olarak ben böyle büyük paraların döndüğü kanaatinde değilim.'' İlhan Cavcav, bir iki sene evveline kadar futbolculara şike tekliflerinin hep geldiğini de belirterek, ''Ama geçen yıl bu konuda hem giden, hem de gelen federasyon teşvik priminin suç olduğunu, verilmesi halinde yaptırım uygulanabileceğini ortaya koyduktan sonra ben hiç kimsenin herhangi birine teşvik verdiği kanaatinde değilim'' derken, kendisinin de 1987 yılında başka bir takımdan para aldıklarını tespit ettiği iki futbolcuyu takımdan uzaklaştırdığını sözlerine ekledi.

Ali Özcan
02.08.2006, 16:21
yönetimle temasa geçebilicek arkadaşlar şu son gelişmeler hakkında bizi bilgilendirsinler bi zahmet..pletikosa ve ismi saklanan dbrezilyalı...nedir son durum...çatlıcaz meraktan ....

hadi beyler ya şu son haberleri alan yok mu .Halil şanlıyı isterim abi walla halil şanlı da ünlü oldu burda.Helal olsun.Ben Pletikosa ile Cruziero lu wagner yada mossoro yu alırsak razıyım ama yıldızsa denilson tabi.

bahadır2561
02.08.2006, 17:18
wagner olsunda çamurdan olsun...

Şentürk
02.08.2006, 17:40
KAZANMAK İÇİN KAVGA EDER

ALMANYA O'NU KONUŞUYOR
Trabzonspor'un dünya yıldızı futbolcusu Marcelinho, Almanya'daki son günlerinde hem Trabzonspor'u hem de kendini futbolun gündemine taşıdı. Çeşitli televizyonlar, gazeteler, spor dergileri ve internet siteleri, ünlü yıldızın Almanya'dan Trabzonspor'a gidişi ile ilgili yığınla haber, yorum, fotoğraf ve makele yayınladı. Marcelinho'nun kendi ifadelerinin de yar aldığı haberlerde ünlü yıldız ile ilgili ilginç değerlendirmeler yapıldı.
SON İDMANINA ÇIKTI
Marcelinho, Berlin'e ve takımına veda etti. Ve Brezilyalı yıldız son derece ilginç bir uygulama yaparak takımının dünkü idmanına çıktı. Marcelinho, idmanda da çift kale karşılaşmasında yer aldı, bir de golde attı. Marcelinho, Berlin'de Spord.ARD. de adlı internet sitesine yaptığı açıklamada şu ilginç sözü sarfetti.."Kalbimi Berlin'de bırakıyorum. Yüreğimi de Trabzon'da ortaya koyacağım"

GENÇLER UĞURLADI
Marcelinho'yu Berlin'deki son saatlerine ise Hertha Berlinli genç taraftarlar uğurladı. Yaşları 12 ile 17 arasında değişen 300 kişilik gençlerden oluşan Berlinli taraftar, "Seni unutmayacağız kara bela" pankartı ile son idmanda Brezilyalı gölcüye tezahüratlarda bulundu. Trabzonspor'un yeni yıldızının, bu yoğun sevgi selinden gözleri yaşararak sahadan ayrılmak zorunda kaldığı belirtildi

kaynak: karadeniz gazete

oflu_61_ts
02.08.2006, 17:42
arkadaşlar halil şanlıdan haber bekliyoruz ve trabzondaki arkadaşlar bizi habersiz bırakmayın

tsmaniac
02.08.2006, 17:47
ilkönce oydu simdi cruzeirodakini istiyormusuz ve vagner love moskovada oynuyor benim bildigim

valla eğer öyleyse hemen alsınlar milli takıma çağrılmış cruzeriolu wagner, öteki wagner uzak dursunda bizden djokajdan bir farkı yok

champions
02.08.2006, 17:55
valla eğer öyleyse hemen alsınlar milli takıma çağrılmış cruzeriolu wagner, öteki wagner uzak dursunda bizden djokajdan bir farkı yok
kaç gündür yazıyoruz denilson gelicene bu wagner gelsin daha iyi diye adam 21 yaşında milli takımlarda oynamış bu transferden çok karlı çıkabiliriz

champions
02.08.2006, 17:58
beyler almanya kupası nı kanal a veriyo maç programı ;bayernin maçı kaçmaz
ALMANYA LİG KUPASI
2 Ağustos Çarşamba (Yarı final)
Saat 21:30 Bayern Münih – Schalke 04
5 Ağustos- saat 19:00 – Final
Werder Bremen – Yarı Final Maçının Galibi

bu arada djokajın ankaradaki forma numarası 9!!!

hay1699
02.08.2006, 18:04
Galatasaray'ın uzun uğraşlar verdiği ancak transfer edemediği Gravesen'de yeni bir sayfa açıldı. Danimarkalı oyuncu bugünkü toplantıdan sonra satış listesine konuldu.

İNTERNETSPOR'UN ÖZEL HABERİ

Ön libero transferi için uğraşan Galatasaray tekrar Gravesen'e dönebilir. Sarı kırmızılı takım daha önce transfer etmek için uğraştığı Thomas Gravesen, Real Madrid'de yapılan toplantıdan sonra satış listesine konuldu.

Transfer sezonu boyuncu bu oyuncuyla ilgilenen ancak bir türlü transfer etmeyi başaramayan Galatasaray yönetiminin şimdi ne yapacağı merak konusu. Çünkü Real Madrid, Gravesen'i sezon bitmeden elden çıkarmak için hertürlü yolu deneyecek.

ortasahamıza güç katablecek bir yıldız adayı...

Miraç Atalay Çiftçi
02.08.2006, 18:09
BENİM ADIM : FATİH TEKKE

7.5 milyon euro bedelle Zenit'e transfer olarak Rusya futbol tarihinin en pahalı 5. ismi olan milli futbolcu Fatih Tekke Rus basınında manşetlerden düşmüyor. Transferi geniş yankı uyandıran yıldız golcünün Rus Ligi'ne çok şey katacağına inanılıyor.

Rusya'nın günlük spor gazetesi "SPOR"da tam sayfa yer alan Fatih Tekke'nin Rusya'nın en pahalı 5. transferi olduğu yazarken milli futbolcuya övgüler yağdırıldı.

Tekke Rus Ligi'ne çok şey katacak denirken "BENİM ADIM FATİH TEKKE" başlığı ile verilen fotoğrafında "St.Petersburg'un takımı Zenit'te dün ilk idmanina cikan Fatih Tekke kalitesini kısa sürede gösterdi. Tekke forvet hattında Andrey Arşavin ve Aleksandr Kerjakov ile rekabet olusturacak" denildi.
http://www.ajansspor.com/resim/tekke_zenit_idman_b_02.jpg

durito
02.08.2006, 18:15
İdmanlar iki günlüğüne kapandı
Teknik Direktörümüz Sebastião Lazaroni, Kayserispor ve APOEL maçlarının taktiğinin çalışılacak olması nedeniyle antrenmanları iki günlüğüne seyircilere kapattı.

Taraftarlarımız takımımızın saat 10.00'daki antrenmanını Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nden takip edebilecekler

resmi site

Miraç Atalay Çiftçi
02.08.2006, 18:20
Haberlerhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/t_s.gif
Trabzonspor Dergisi Ağustos sayısı bayilerde!
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/020806kapak.jpgTrabzonspor Dergisi'nin Ağustos sayısı yenilenen tasarımıyla bugün piyasa çıktı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Trabzonspor Dergisi’nin Ağustos Sayısı’nın kapağında yer alan Teknik Direktör Sebastião Lazaroni, Türkiye’ye dönüşünü Bordo-Mavili kulüple yapmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, taraftarların vereceği desteğin takımın başarısındaki en önemli faktör olacağını vurguladı. Lazaroni, “Onlar 12. adamımız gibi davranmalı. Stadyumda oluşturulacak atmosferle rakiplerimizi baskı altına almalıyız” diye konuştu.

Trabzonspor Genel Saymanı Emin Kahraman kulübün ekonomik durumuyla ilgili bilgiler verdiği röportajda, kulübe gelir katacak projelerden bahsederek, stadyum konusundaki planları okuyucularla paylaştı ve ekledi: “Bence en büyük proje şampiyonluktur.”

Almanya’nın Oberstaufen kasabasında yapılan 20 günlük hazırlık kampı birbirinden güzel fotoğraflar ve bütün detaylarıyla 27 sayfalık özel kamp günlüğü dosyasında okuyucularımıza ulaşacak.

Ankaragücü’nden büyük çabalar sonucunda transfer edilen golcü futbolcu Umut Bulut, uzun süren transfer hikayesinin perde arkasını, futbolculuk kariyerini ve Trabzonspor’la ulaşmak istediği hedefleri Trabzonspor Dergisi’yle paylaştı. Umut, gerekli şartların oluşması halinde şampiyonluğun kesinlikle hayal olmadığını vurguladı.

İki yıl öncesine kadar 3. Lig ekiplerinden Çorumspor’da futbol hayatını sürdüren Murat Ocak, buradan önce Milli Takım’a daha sonra da Trabzonspor’a uzanan futbol ve özel yaşantısını bu sayıda anlattı.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun unutulmaz başkanlarından Hasan Polat, kendisiyle yapılan söyleşide Trabzon sosyal hayatı ve Trabzon’da futbol üzerine görüşlerini dile getirdi.
Ayrıca bu sayıda, “Doğu Karadeniz’de Yaylacılık Geleneği, “Bordo-Mavi Mizah” ve “Teknik adamlığın Da Vinci şifresi” dosyaları yer aldı.

2006-2007 Poster fikstürü de okuyucularımıza armağan olarak sunuldu.

5 YTL’den bayilerde satışa sunulan Trabzonspor Dergisi, dopdolu içeriğiyle Ağustos sayısıyla da okuyucuların ellerinden düşmeyecek.

Yako
02.08.2006, 18:33
Bu dergıye de abone olalım artık. Cok bekledık...

HEP DESTEK TAM DESTEK

selcuk
02.08.2006, 19:28
Takımımız, ligin ilk haftasında Kayserispor’la yapacağı maçın hazırlıklarına bugün çift antrenman yaparak devam etti.

Saat 09.30’da yapılan günün ilk idmanında takımımız, fizik antrenmanı yaptı.

İdmana, sağ ayak tendonunda ödem oluşan Feridun, dün bağırsak enfeksiyonu geçiren Ferhat ve izinli olan yeni transferimiz Marcelinho katılmadılar. PAF Takımla yapılan hazırlık maçında dizine darbe alan Cem ile idman eksiği olan Erdinç ise takımdan ayrı çalıştı.

Takımımız günün ikinci antrenmanında ise Kayserispor ve APOEL maçlarının taktik çalışmalarını yaptı.
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/020806idman1.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/020806idman2.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/020806idman3.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/020806idman4.jpg

selcuk
02.08.2006, 19:31
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/020806idman5.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/020806idman6.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/020806idman7.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/020806idman10.jpg

Medallion
02.08.2006, 19:32
Galatasaray'ın uzun uğraşlar verdiği ancak transfer edemediği Gravesen'de yeni bir sayfa açıldı. Danimarkalı oyuncu bugünkü toplantıdan sonra satış listesine konuldu.

İNTERNETSPOR'UN ÖZEL HABERİ

Ön libero transferi için uğraşan Galatasaray tekrar Gravesen'e dönebilir. Sarı kırmızılı takım daha önce transfer etmek için uğraştığı Thomas Gravesen, Real Madrid'de yapılan toplantıdan sonra satış listesine konuldu.

Transfer sezonu boyuncu bu oyuncuyla ilgilenen ancak bir türlü transfer etmeyi başaramayan Galatasaray yönetiminin şimdi ne yapacağı merak konusu. Çünkü Real Madrid, Gravesen'i sezon bitmeden elden çıkarmak için hertürlü yolu deneyecek.

ortasahamıza güç katablecek bir yıldız adayı...

+1 tam ben yazacaktim, benden cok yasayacaksin...

selcuk
02.08.2006, 19:33
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/020806idman11.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/020806idman13.jpg

Miraç Atalay Çiftçi
02.08.2006, 19:34
UMUT BULUT

Trabzonspor Dergisi: Trabzonspor seni kadrosuna katmak için uzun bir süredir yoğun çaba sarfetti. Transferin neden daha önce gerçekleşmedi?

Umut Bulut: Trabzonspor’un bana olan ilgisi yaklaşık iki yıl öncesine kadar uzanıyor. Ancak, hem o dönemde bonservis bedeli olarak önerilen rakamın düşük olması, hem de Ankaragücü’nün iki yıl üst üste küme düşmeme mücadelesi vermesi transferimin gerçekleşmemesinde önemli rol oynadı. Fakat bu yıl Trabzonspor işi çok ciddi tuttu. Önce kulüpler seviyesinde anlaşma oldu, ben de daha sonra Başkanımız Nuri Albayrak’la şartları netleştirince transferim gerçekleşti.

TS Dergisi: Bu sene Trabzonspor forvet mevkinde önemli oyunculara sahip ve bu pozisyonda büyük bir mücadele yaşanacak gibi gözüküyor. Bu forma savaşının içinde olmak seni tedirgin ediyor mu?

Umut: Kesinlikle çekinmiyorum. Trabzonspor gibi büyük bir kulübün büyük oyuncuları olması normal. Ama ben de buraya Ankaragücü’nde oynadığım futbolla geldim. Sonuçta hepimiz Trabzonspor’un menfaatleri için çalışacağız. Umarım başarılı oluruz. Ben kendi adıma Trabzonspor’a faydalı olmak için elimden geleni yapacağım.

TS Dergisi: 22 yıldır şampiyonluğa hasret olan bu seyirci oyuncular üzerinde ister istemez bir baskı kuruyor. Özellikle de takım geçen sezon beklenenden düşük bir performans sergileyince bu baskı daha da arttı. Bu tür bir psikoloji içinde oynayacak olmak sende nasıl duygular uyandırıyor?

Umut: Aslında, ben benzer bir baskıyı farklı bir şekilde Ankaragücü’nde zaten yaşıyordum. Çünkü takım küme düşmeme mücadelesi veriyordu ve taraftarların da bu yolda bizi baskı altına aldığı oluyordu. Belki şampiyonluk beklentisi içinde olan bir takımda oynamadım ve seyircilerin bunun için yarattığı atmosferi tam hissedemedim ama ben taraftarları anlayabiliyorum. Çünkü uzun 22 yıllık bir hasretleri var ve bunun sona ermesini istiyorlar. İşimiz kolay değil ama vereceğimiz mücadeleyle sonunda onları mutlu etmek istiyoruz.

Kaynak: TRABZONSPOR DERGİSİ

Miraç Atalay Çiftçi
02.08.2006, 19:37
SEBASTIAO LAZARONİ

TS Dergisi: Trabzonspor’un 23 yıldır şampiyonluk yaşamamış olması teknik ekip ve futbolcular üzerinde büyük bir seyirci baskısı yaratıyor. Siz kendinizi bu baskının içinde hissediyor musunuz?

Lazaroni: Öncelikle ben kendi adıma Trabzonspor’un şampiyonluğu çok çalışacağıma ve elimden gelenin en iyisini yapacağıma söz verebilirim. Doğal olarak bütün takımların hayali şampiyon olmaktır. Bizim güç olarak da buna hazır olduğumuzu saha içinde göstermemiz gerekiyor. Ligde oynayacağımız her maç bizim için bir final havasında geçecek. Bu noktada seyircilerin bizim sahadaki 12. adamımız olmasını istiyoruz. Açıkçası bizim amacımız mevcut olan bu baskıyı lehimize çevirip hedeflerimize ulaşmak amacında olacağız. Diğer kulüplerin ekonomik durumları daha iyi olabilir, takımlarında teknik kapasitesi daha yüksek oyuncular olabilir ama biz bütün Trabzon şehri olarak gerekli atmosferi yakalayabilirsek o zaman diğer takımlarla savaşabiliriz.

TS Dergisi: Trabzonspor’un son yıllarda Avrupa kupalarında ön eleme turlarında elenmek gibi bir sıkıntısı var. Son iki senede alınan şanssız yenilgiler var. Bu sene de UEFA Kupası’na ikinci ön eleme turundan itibaren katılıyoruz. Geçmiş şanssızlıkların yaşanmaması için nelere dikkat edilmeli?

Lazaroni: Türk futbolu halen hızla gelişmekte. 2002 Dünya Kupası’nı hatırlayacak olursak, orada büyük bir başarı yakaladıktan sonra ülke bir anda hızlı bir düşüş içerisine girdi. Daha alçakgönüllü olunması gerekiyordu. Şimdi öyle olmalıyız. Kalitemizi bilerek ama karşı tarafı da küçümsemeyerek ön eleme turunu geçmemiz gerekiyor.

TS Dergisi: Japonya ve futbol demişken hemen konuyu Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico’ya getirelim o zaman. İki Brezilyalı teknik adam iki ezeli rakibin başında. Bu rekabet nasıl geçer, Zico’yu bize nasıl anlatırsınız?

Lazaroni: Zico başta çok iyi bir insan. Kendisi eşine az rastlanır bir futbolcuydu. Onu çok küçük yaştan beri tanıyorum ve çok severim. Onunla aynı ülkede çalışacağım için çok sevinçliyim. Kendisiyle Flamengo’da birlikte çalışmış ve şampiyonluk sevinci yaşamıştık. Bu yüzden Zico beni çok iyi tanır. Biz onla ailece görüşürüz. Saha içinde onu diğer tarafta görmek benim için çok ilginç bir duygu olacak.

Kaynak: TRABZONSPOR DERGİSİ

oflu_61_ts
02.08.2006, 19:48
yerel kanallardan hiç haber yok mu?

KuĞu
02.08.2006, 19:55
TTV SPOR HATTI 19:50

yeni arayış 31 yaşında ki minero sol kanat
sao paulo da oynuyormuş

apoel yakın takibe alınmış, cumartesi lig maçını izlemeye adam gidiyor...

haşim saitoğlu bartez haberini yalanlamış

saffet sancaklının bi gurbetçi önerisi olmuş 1984 doğumlu nec breda takımındamı neymiş 1.80 boy mehmet ali dağ , istanbulspordaymış şuan istanbul kocaeli maçında izlenecekmiş 600bin avro maliyeti varmış

feridunla ahmet şahine bursadan teklif gelmiş takas olarak kaleci vereceklermiş, para verindemişiz, feridunu ayrıca sivas istmiş falan...

fatih tekke rusyda gündemden düşmüyormuş haberle vs. vs.

gerçekefsane
02.08.2006, 20:00
bu gece Sao paulo'nun maçı var tv8'de . Sabah'a karşı 4.'te :)

Özge
02.08.2006, 20:07
TTV SPOR HATTI 19:50

yeni arayış 31 yaşında ki minero sol kanat
sao paulo da oynuyormuş

apoel yakın takibe alınmış, cumartesi lig maçını izlemeye adam gidiyor...

haşim saitoğlu bartez haberini yalanlamış

saffet sancaklının bi gurbetçi önerisi olmuş 1984 doğumlu nec breda takımındamı neymiş 1.80 boy mehmet ali dağ , istanbulspordaymış şuan istanbul kocaeli maçında izlenecekmiş 600bin avro maliyeti varmış

feridunla ahmet şahine bursadan teklif gelmiş takas olarak kaleci vereceklermiş, para verindemişiz, feridunu ayrıca sivas istmiş falan...

fatih tekke rusyda gündemden düşmüyormuş haberle vs. vs.pletikosa dan bahsettiler mi?

gerçekefsane
02.08.2006, 20:16
2. LİG MAÇLARI D SPOR'DA

2. Lig'de 2006-2007 sezonunda yapılacak maçların yayın hakları, Doğan Grubu'nda

İddia lig maçları yeni kanalda

İddaa Lig (A) da 2006-2007 sezonunda yapılacak maçların yayın hakları, yayın hayatına yeni başlayacak D Spor kanalına verildi.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, federasyon ile Doğan Medya arasında yapılan anlaşma uyarınca, 2006-2007 futbol sezonunda İddaa Lig (A) yayın haklarının D Spor'a verildiği bildirildi.

Bu arada, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ile Doğan Medya Grubu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, yarın saat 11.00'de federasyonun Levent'teki merkezinde konuyla ilgili anlaşmayı imzalayacaklar.

internethaber.com

KuĞu
02.08.2006, 20:17
hayır
bu expres spor haberi oldu halil şanlılı yorumlu falan değil zaten ciddi haber olsa onlar sunardı anlaşılıyo hemen bişe olup olmadığı, programı halil şanlı sunarsa anla ki idaada olsa ciddi birşeyler var :D

bide tekke klibi yapmışlar
sezen aksunun gidiyorum şarkısı eşliğinde golleri ve bazı görüntülerini verdiler insan acayip duygulanıyor :S adam karşımıza gitti ama bidaha göremeyecekmişiz gibi üzüldük yahu

maskeli61
02.08.2006, 20:24
ya arkadaşlar hiç haber yokmu marcelinho gelmedimi?? yav bu adam inşallah bu alışkanlıklarını bırakmıştır......

selcuk
02.08.2006, 20:25
18:00 Sioni 0 2 Levski Sofia Maç Bitti
18:00 Spartak Moscow 0 0 Sheriff Maç Bitti
19:00 Dynamo Kyiv 3 0 Metalurgs 87'
20:00 MyPa 1 1 FC Kobenhavn 42'
son durumlar

champions
02.08.2006, 20:27
haber galiba yalan benim bildiğim mineiro defansif ortasaha kendi mevkinde süper bi adam hüseyinin yanına bu adam gelirse defansif yönden çok rahatlarız ama asıl ihtiyaç sola onun gelmesi durumunda szymeğe yol görünür defansif olarak baktığımızda szymekten çok daha iyi bu adam

TSelif
02.08.2006, 20:53
ya arkadaşlar hiç haber yokmu marcelinho gelmedimi?? yav bu adam inşallah bu alışkanlıklarını bırakmıştır......
Haberler Marcelinho'nun bu gece geleceğini söyledi ama saat vermediler.;)

61hikmet61
02.08.2006, 20:55
haber galiba yalan benim bildiğim mineiro defansif ortasaha kendi mevkinde süper bi adam hüseyinin yanına bu adam gelirse defansif yönden çok rahatlarız ama asıl ihtiyaç sola onun gelmesi durumunda szymeğe yol görünür defansif olarak baktığımızda szymekten çok daha iyi bu adam

ya arkadaşlar ne kadar meraklısınız szymek'i göndermeye:)

selcuk
02.08.2006, 21:25
Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme
19:00 Dynamo Kyiv 4 0 Metalurgs Maç Bitti
20:00 MyPa 1 1 FC Kobenhavn 68'
21:00 Rabotnicki 1 1 Debrecen 23'
21:00 Steaua 0 0 Gorica 23'
21:00 Ruzomberok 2 0 Djurgarden 23'
21:15 Salzburg 0 0 Zurich 8'
21:15 Red Star Belgrade 1 0 Cork 8'

Mehteroğlu
02.08.2006, 21:34
selam sevgili canyoldaşlar... böyle bir site kurulduğu için ve bunu geç de olsa keşfettiğim için sevinçliyim...

umarım trabzonspor iyi bir sol kanat alır ve işi bitirir...

champions
02.08.2006, 21:39
beyler bayern schalke maçı kanal a da canlı ilgilenenlere duyurulur bu maç kaçmaz

salihismet
02.08.2006, 21:41
Bu Faruk Kanca bir yere mi takildi?

salihismet
02.08.2006, 21:46
beyler bayern schalke maçı kanal a da canlı ilgilenenlere duyurulur bu maç kaçmaz

Arkada$ kanl A nin frekansini yazarmisin?

selcuk
02.08.2006, 22:05
20:00 MyPa 2 2 FC Kobenhavn Maç Bitti
21:00 Rabotnicki 3 1 Debrecen 48'
21:00 Steaua 1 0 Gorica 48'
21:00 Ruzomberok 2 0 Djurgarden 48'
21:15 Salzburg 1 0 Zurich +45'
21:15 Red Star Belgrade 2 0 Cork Devre Arası
21:30 Dinamo Zagreb 1 0 Ekranas 33'
21:30 Legia 0 0 Hafnarfjördur 33'
21:30 Siroki Brijeg 0 0 Hearts 33'
21:45 Vålerenga 0 0 Mladá Boleslav 18'

Miraç Atalay Çiftçi
02.08.2006, 22:08
"Zenit'in büyük hedefleri var"

Eski Trabzonsporlu milli futbolcu Fatih Tekke, St. Petersburg kentinin Zenit takımını, büyük hedefleri olan bir takım olmasından dolayı tercih ettiğini söyledi.
Tekke, St. Petersburg'daki Balçuk Kempinski Oteli'nde Zenit Kulübü Başkanı Sergey Fursenko ve takımın antrenörü Dik Advokat ile birlikte düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Konuşmasına, Rusça ''Dobri Din'' (İyi Günler) diyerek başlayan Tekke, ''Buraya geldiğim için çok mutluyum. Çok güzel bir şehir. İnsanları da çok gÜzel. Şu an hava çok güzel. Takımımızla ilk idmana çıktım'' dedi.
Zenit takımının patronu olan Advocat'ın çok iyi bir teknik direktör olduğunu ifade eden Tekke, ''Zenit'e transfer olma nedenlerimden biri de Zenit'in çok büyük hedefleri olan bir kulüp olmasıdır. İnşallah hem onlar hem de ben hedeflerimize ulaşırız'' diye konuştu.
Zenit'te, Trabzon'un il trafik plaka numarası olan 61 numarayı giyeceğini belirten Tekke, bu rakamın iki yılda atacağı gollerin sayısı olmasını ümit ettiğini söyledi.
Bir gazetecinin, ''İki yılda 61 golü nasıl atacaksın?'' şeklindeki sorusuna Tekke, ''Kafamla ve ayağımla atacağım'' karşılığını verdi.
Fatih Tekke, 5 maç oynadıktan sonra Zenit'in kontratını iki yıl daha uzatmak isteyeceği konusunda emin olduğunu belirterek, ''Türkiye'de çok kaliteli futbolcular var. Bir şekilde benden burada memnun kalırlarsa, bu Türkiye'den başka transferlerin yapılmasına da sebep olacak'' şeklinde konuştu.
Karadeniz'de aynı sahilleri paylaştıkları Ruslarla akraba olduğunu düşündüğünü söyleyen Tekke, çocuklarını ve eşini St. Petersburg'a iki ay sonra getireceğini ifade etti.
Zenit'in Teknik Direktörü Dik Advokat da, ''Ben bugün Tekke'ye 25 nolu formanın verileceğini sanıyordum. Bir gecede neler olduğunu bilmiyorum, ancak şimdi kendisini 61 numara ile görüyorum. Buna karşı değilim. Bildiğim kadarıyla kendi kentinin trafik kodu da bu numaraymış'' dedi.
Basın toplantısından sonra açıklama yapan Advocat, Zenit'in dünyanın en büyük ve en zengin firmalarından biri tarafından satın alındığını belirterek, şunları söyledi:
'Fatih'i çok önemli bir transfer olarak değerlendiriyorum. Biz yeni bir kulübüz. Çok çabuk bir şekilde ligde yükselmek istiyoruz. Sadece Rusya çapında değil, tüm Avrupa'da ses getirecek şeyleri başarmak istiyoruz. Bunun için de Fatih gibi bir oyuncuyu almamız iyi oldu.''
Milli oyuncu Fatih Tekke ise St. Petersburg'a ilk kez geldiğini belirterek, ''Hocamın da söylediği gibi, iyi hedeflere ulaşmak için kendilerine yardımcı olmaya çalışacağım ve inşallah kimseyi utandırmam'' dedi.
Türkiye'den hangi futbolcunun Zenit'e gelmesini isteyeceği yönündeki bir soru üzerine Tekke, ''Çok sevdiğim ve çok beğendiğim Hüseyin'in özellikle gelmesini çok isterim'' karşılığını verdi.
St. Petersburg'da kaldığı Balçuk Kempinski Oteli'nin karşısındaki Moyka nehrinin kenarına giderek hava alan Fatih Tekke, ''Şehir güzel, inşallah hayırlı, uğurlu olur. Yeni bir ortam. Biraz dil sıkıntısı olabilir. Bu sıkıntılarla baş etmek için en iyi yöntem de sade olmak. İnsanımızı ve ülkemizi burada en iyi şekilde temsil edeceğim inşallah'' diyerek duygularını dile getirdi.

02.08.2006

http://news.sport-express.ru/online/bim/14/bi148691.jpghttp://www.superspor.com/images/1/40/3185_B_fatihtekke001.jpg

KAptan coşmuş...

tsmaniac
02.08.2006, 22:11
wagner love videosu, bu adamı alsak şampiyonuz gol makinesi

tsmaniac
02.08.2006, 22:12
wagner love videosu, şu adamı alsak kesin şampiyonuz

http://www.youtube.com/watch?v=b1ZBiI_3PO4&search=wagner%20love

Alpayer
02.08.2006, 22:30

http://www.youtube.com/watch?v=b1ZBiI_3PO4&search=wagner%20love abi cska bu adamı nie satsın ki....taş gibi adam babalar gibi oynuyo vallaha ben fransız kaldım bu admaın peşindenmi koşmaya bşaladık şimdide bu wagner başka wagner...nedir durum biraz aydınlatırmısınızzz

Alpayer
02.08.2006, 22:34
arkadaşlar kanal a biraz rezil oldu galiba diğer spikerinde sesi geliyo:D kısmayı unuttular heralde hem inglzce hem turkce 2si bi aradaa

bordoomavii
02.08.2006, 23:07
Mehmet Yılmaz Ankaraspor'da..

Ankaraspor, Trabzonspor ile yapılan takas sonucunda renklerine bağlamak istediği Mehmet Yılmaz ile anlaşmaya vardı.. Başkent ekibi golcü oyuncuyla ile 2 yıllık sözleşme imzaladı..

2 Ağustos 2006,

selcuk
02.08.2006, 23:08
21:00 Steaua 3 0 Gorica Maç Bitti
21:00 Ruzomberok 3 1 Djurgarden Maç Bitti
21:00 Rabotnicki 4 1 Debrecen Maç Bitti
21:15 Salzburg 2 0 Zurich Maç Bitti
21:15 Red Star Belgrade 3 0 Cork Maç Bitti
21:30 Legia 1 0 Hafnarfjördur 82'
21:30 Dinamo Zagreb 3 2 Ekranas 82'
21:30 Siroki Brijeg 0 0 Hearts 82'
21:45 Vålerenga 0 1 Mladá Boleslav 67'

bayern macinda durum ne

selcuk
02.08.2006, 23:09

http://www.youtube.com/watch?v=b1ZBiI_3PO4&search=wagner%20love
onu 10 milyon avro dan asaga almazik haberin var
yani ona o parayi verip alacagima biraz üstüne koyup huntelaar i alirim
http://www.youtube.com/watch?v=07RRU9-SSHk&search=Huntelaar

---

Selman
02.08.2006, 23:12
21:30 Legia 1 0 Hafnarfjördur 82'
21:30 Dinamo Zagreb 3 2 Ekranas 82'
21:30 Siroki Brijeg 0 0 Hearts 82'
21:45 Vålerenga 0 1 Mladá Boleslav 67'

bayern macinda durum ne
Dakika 87 0-0

attagümüshane
02.08.2006, 23:14
39. kurulıuş yıldönümümüz kutlu ola....durum ve sezona dair çok şey yazılabilir ama iç karartmaya gerek yok...taraftar büyük olsun yeter!!!!!

unyelimetin
02.08.2006, 23:45
Beşiktaş, Ze Robertosuz döndü
02 Ağustos 2006 18:15

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve 2. başkan Murat Aksu, son 3 gündür Almanya'da sürdürülen temaslardan net bir sonuç alamadan İstanbul'a döndü.

Atatürk Havaalanı'nda moralleri bozuk görülen ve basın mensuplarına açıklama yapmadan geçen Siyah-Beyazlı yöneticilerin morallerinin bozuk olduğu gözlendi.

Daha sonra telefonla ulaştığımız Murat Aksu "Şu anda bekleme pozisyonundayız. Transfer yattı veya oldu diye bir şey söyleyemem" dedi.

Kaynak : DHA

internetspor.com

selcuk
02.08.2006, 23:45
21:30 Legia 2 0 Hafnarfjördur Maç Bitti
21:30 Dinamo Zagreb 5 2 Ekranas Maç Bitti
21:30 Siroki Brijeg 0 0 Hearts Maç Bitti
21:45 Vålerenga 2 2 Mladá Boleslav Maç Bitti

Vålerenga 2 - 2 Mladá Boleslav acaip mac oldu son 30 dk
+90'
73 Rune Lange
87 Daniel F. Holm
--41 Milos Brezinsky
--84 Marek Kulic
--64 Martin Abraham

Mustafa DOST
03.08.2006, 00:37
MARCELİNHO
İLGİNÇ ÖNERİLER Trabzonspor'un Hertha Berlin'den transfer ettiği Marcelinho'nun özel sözleşmesinde Bordo-Mavili kulübün ilginç taahhütlerin altına girdiği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Brezilyalı futbolcu her yıl 5 kez kullanabileceği Trabzon-Berlin uçak bileti istedi, yönetim bunu 2'ye indirdi. 'Villasının önü deniz, arkası orman olacak' diye bastırdı, kabul edildi. '10 numarayı giyerim' dedi, yönetim "Bunu başkasına söz verdik, istersen konuşup sana verelim" diye teklif götürdü, 30'da karar kılındı.
ÖZEL ÖĞRETMEN Trabzonspor ile Brezilyalı ünlü yıldız arasındaki özel sözleşmenin en ilginç hükmü ise, Bordo-Mavili kulübün Marcelinho'nun 7 yaşındaki erkek çocuğuna Portekizce pratiğini geliştirmesi için Almanya'da özel öğretmen tutulması ile ilgili taahhütname verilmesi oldu. Yönetim, insanı duyguları ön planda tutarak bu talebi kabul etti. Marcelinho'un en lük
s talebi ise son model mercedes otomobil oldu. Yönetim, Trabzon'un karayolu ağı ve kültür yapısının bu otomobili kaldırmayacağı konusunda Brezilyalı yıldızı uyardı. Bunun üzernine Marcelinho, skoda marka otomobilde karar kıldı.
GOLLERE DE PRİM Edinilen bilgilere göre Marcelinho, ligde 20 gol barajını aştığı takdirde özel prim istedi, yönetim kabul etmedi. Brezilyalı futbolcunun yönetimi pazarlıkta en çok şaşırtan talebi ise şu oldu: "UEFA şampiyonu olursak, ne prim alacağım ?".. Bunu duyan yöneticilerin cevabı, "Yeter ki UEFA şampiyonu olalım.Takım arkadaşlarınla çok prim alırsın" şeklinde oldu. Bu arada Marcelinho'nun kız kardeşine Brezilya'da birer villa satın aldığı, kendisinin de başkentte büyük bir iş merkezi inşa ettirdiği öğrenildi..

YENİ TRANSFER
MALİYETİ DÜŞÜK Brezilya'da bulunan yönetici Faruk Kanca, Internacionelli Wagner ve Mossoro'dan sonuç alamayınca, aynı takımdan 24 yaşında, 1.75 boyundaki Alex Raphael Meschini'ye teklif götürdü. Brezilya ekibi iki yıl önce 250 bin Euro'ya aldığı Alex için 4 milyon Euro istedi. Araya, Internacionel kulübünün başkanı ile çok samimi olan Lazaroni girdi ve işi çözdü.
SON GÖRÜŞME Brezilyalı Başkan, "Lazaroni benim iyi dostum" diyerek Faruk Kanca'ya gerekli kolaylığı gösterdi. Kanca'nın Alex'in bonservisini 1.5 milyon Euro'ya düşürdüğü ve bugün son bir görüşme yapacakları bildirildi.
JEFERSON
PÜRÜZ KALMADI
Kaleye tecrübeli bir isme teslim etme kararı alan Bordo-Mavili yönetimin, 24 yaşındaki Jefferson'un bir yıllığına Kayserispor'a kiralayacağı öğrenildi. Kayserispor ile Trabzonspor kulüpleri arasında yapılan görüşmelerde pürüz kalmadığı, sadece Bordo-Mavili kulübün başka bir kaleci ile anlaşmasının kesinleşmesinin beklendiği bildirildi. Genç kaleciyi elinden çıkarmayı düşünmeyen yönetimin bu oyuncunun tecrübe kazanmasını istediği, daha sonraki yıllarda Brezilyalı kaleciden yararlanmayı düşündüğü ifade edildi.
BUZLAR ÇÖZÜLMEDEN
BAŞ BAŞA
Uzun süredir aralarının soğuk olduğu bildirilen Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu ile Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, dün ilk kez yanyana geldi, bir süre sohbet etti. Dünkü idmanda diğer yöneticilerle gelen Hacıosmanoğlu ile Sayitoğlu, daha sonra arkadaşlarından ayrıldı ve bir süre baş başa sohbet etti. Bu gelişme, "Buzlar eridi" diye yorumlandı.

Karadeniz Gazetesi 03.08.2006

Trabzonspor_29
03.08.2006, 00:38
ya arkadaslar bi sorum olcak,
marcelinho geldimi trabzona ??
bugün gelcekti, haberi olan lütfen cevap yazsin!

TSK ;)

Ali Özcan
03.08.2006, 00:46
MARCELİNHO
İLGİNÇ ÖNERİLER Trabzonspor'un Hertha Berlin'den transfer ettiği Marcelinho'nun özel sözleşmesinde Bordo-Mavili kulübün ilginç taahhütlerin altına girdiği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Brezilyalı futbolcu her yıl 5 kez kullanabileceği Trabzon-Berlin uçak bileti istedi, yönetim bunu 2'ye indirdi. 'Villasının önü deniz, arkası orman olacak' diye bastırdı, kabul edildi. '10 numarayı giyerim' dedi, yönetim "Bunu başkasına söz verdik, istersen konuşup sana verelim" diye teklif götürdü, 30'da karar kılındı.
ÖZEL ÖĞRETMEN Trabzonspor ile Brezilyalı ünlü yıldız arasındaki özel sözleşmenin en ilginç hükmü ise, Bordo-Mavili kulübün Marcelinho'nun 7 yaşındaki erkek çocuğuna Portekizce pratiğini geliştirmesi için Almanya'da özel öğretmen tutulması ile ilgili taahhütname verilmesi oldu. Yönetim, insanı duyguları ön planda tutarak bu talebi kabul etti. Marcelinho'un en lük
s talebi ise son model mercedes otomobil oldu. Yönetim, Trabzon'un karayolu ağı ve kültür yapısının bu otomobili kaldırmayacağı konusunda Brezilyalı yıldızı uyardı. Bunun üzernine Marcelinho, skoda marka otomobilde karar kıldı.
GOLLERE DE PRİM Edinilen bilgilere göre Marcelinho, ligde 20 gol barajını aştığı takdirde özel prim istedi, yönetim kabul etmedi. Brezilyalı futbolcunun yönetimi pazarlıkta en çok şaşırtan talebi ise şu oldu: "UEFA şampiyonu olursak, ne prim alacağım ?".. Bunu duyan yöneticilerin cevabı, "Yeter ki UEFA şampiyonu olalım.Takım arkadaşlarınla çok prim alırsın" şeklinde oldu. Bu arada Marcelinho'nun kız kardeşine Brezilya'da birer villa satın aldığı, kendisinin de başkentte büyük bir iş merkezi inşa ettirdiği öğrenildi..

YENİ TRANSFER
MALİYETİ DÜŞÜK Brezilya'da bulunan yönetici Faruk Kanca, Internacionelli Wagner ve Mossoro'dan sonuç alamayınca, aynı takımdan 24 yaşında, 1.75 boyundaki Alex Raphael Meschini'ye teklif götürdü. Brezilya ekibi iki yıl önce 250 bin Euro'ya aldığı Alex için 4 milyon Euro istedi. Araya, Internacionel kulübünün başkanı ile çok samimi olan Lazaroni girdi ve işi çözdü.
SON GÖRÜŞME Brezilyalı Başkan, "Lazaroni benim iyi dostum" diyerek Faruk Kanca'ya gerekli kolaylığı gösterdi. Kanca'nın Alex'in bonservisini 1.5 milyon Euro'ya düşürdüğü ve bugün son bir görüşme yapacakları bildirildi.
JEFERSON
PÜRÜZ KALMADI
Kaleye tecrübeli bir isme teslim etme kararı alan Bordo-Mavili yönetimin, 24 yaşındaki Jefferson'un bir yıllığına Kayserispor'a kiralayacağı öğrenildi. Kayserispor ile Trabzonspor kulüpleri arasında yapılan görüşmelerde pürüz kalmadığı, sadece Bordo-Mavili kulübün başka bir kaleci ile anlaşmasının kesinleşmesinin beklendiği bildirildi. Genç kaleciyi elinden çıkarmayı düşünmeyen yönetimin bu oyuncunun tecrübe kazanmasını istediği, daha sonraki yıllarda Brezilyalı kaleciden yararlanmayı düşündüğü ifade edildi.
BUZLAR ÇÖZÜLMEDEN
BAŞ BAŞA
Uzun süredir aralarının soğuk olduğu bildirilen Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu ile Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, dün ilk kez yanyana geldi, bir süre sohbet etti. Dünkü idmanda diğer yöneticilerle gelen Hacıosmanoğlu ile Sayitoğlu, daha sonra arkadaşlarından ayrıldı ve bir süre baş başa sohbet etti. Bu gelişme, "Buzlar eridi" diye yorumlandı.

Karadeniz Gazetesi 03.08.2006

Alex - Alex Raphael Meschini
Geburtsdatum: 25.03.1982
Grösse: 1,75
Nationalität: ! Brasilien
Fuss: ?

--------------------------------------------------------------------------------

Verein: SC Internacional
Position: Mittelfeld
Positionsdetails: ?
Im Team seit: 2004
Vertrag bis: ?
Spielerberater: ?

Miraç Atalay Çiftçi
03.08.2006, 00:51
Ya bu İnternational takımından başka takım yok mu ben iyice kıl kaptım bu Faruk Kanca'dan...
Adam ha bire aynı takımdan ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyo.Hepsinde ıska geciyo ama...
Daha neyin pazarlıgı bu alınacaksa alsın gelsin...

TheCrow
03.08.2006, 00:53
Marcelinho'un en lük

Arası yok muydu bunun?...:)

Mustafa DOST
03.08.2006, 00:59
Arkadaşlar Alex hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz? Bir de Cruzeiro takımından istemeye çalıştığımız Wagner Brezilya milli takımına seçilmiş. Diğer takımlarında(FB,BJK) sol kenara futbolcu aradığı dönemde eller çabuk tutulmalıdır.

Fatih Sağır
03.08.2006, 01:02
"Geçmiş olsun"
TRABZON Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, KTÜ Farabi Hastanesi’nde tedavi

gören bir hastayı ziyaret için hastaneye giderken Kalkınma Kavşağı’nda

karşı yönden gelen Temel S. yönetimindeki 53 FK 237 plakalı jeeple

çarpıştı. Kazayı yara almadan atlatan başkan, hasta ziyaretinden

vazgeçmeyerek Farabi Hastanesi’ne gitti.

Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu hasta ziyaretine giderken

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi kavşağında kaza yaptı.

Edinilen bilgiye göre KTÜ Farabi Hastanesi’nde tedavi gören bir hastayı

ziyarete giden Başkan Canalioğlu Ziya Öztürk yönetimindeki 61 TC 001

plakalı makam aracı, Üniversite Mahallesi'nde karşı yönden gelen Temel S.

yönetimindeki 53 FK 237 plakalı ciple çarpıştı. Belediye Başkanı

Canalioğlu ve diğer aracın şoförü Temel S. olayı hafif sıyrıkla atlatırken,

araçlar da büyük çaplı maddi hasar meydana geldi. Canalioğlu, kazanın

ardından hastanede hasta ziyaretini gerçekleştirdi. Canalioğlu hasta

ziyaretinden sonra basının sağlık durumu ile ilgili sorularına ‘Doktorlar

inceleme yaptı. Kayserispor maçında oynayabilecekmişim’ diye esprili bir

cevap verdi. hasta ziyaretinden sonra Başkan Canalioğlu kaza yerine tekrar

giderek kazaya karışanlara geçmiş olsun dileklerini sundu.

Analyzer
03.08.2006, 01:05
Arası yok muydu bunun?...:)

Zuhahahaha:D Kaan gece gece kopardın beni yahu:D

TheCrow
03.08.2006, 03:28
Zuhahahaha:D Kaan gece gece kopardın beni yahu:D

Abi kendini Marcelinho'nun yerine koysana:

-Son model Mercedes isterim...
-İşte o hayatta olmaz!..
-Niye yahu?..
-Şehrin kültürel ve sosyo-ekonomik yapısı buna müsait değil...
-Yapma yahu,e ne yapalım Skoda verin bari...
-Bak bizde Anadol diye bir araba var duydun mu hiç?..Taş gibi araba taş!..

AyhanPe
03.08.2006, 03:32
Abi kendini Marcelinho'nun yerine koysana:

-Son model Mercedes isterim...
-İşte o hayatta olmaz!..
-Niye yahu?..
-Şehrin kültürel ve sosyo-ekonomik yapısı buna müsait değil...
-Yapma yahu,e ne yapalım Skoda verin bari...
-Bak bizde Anadol diye bir araba var duydun mu hiç?..Taş gibi araba taş!..

ne yapacak arabayi binsin bi dolmusa :D

TheCrow
03.08.2006, 03:35
5 adet Trabzon-Berlin uçak biletinin yanına ayda 30 adet Belediye otobüs abonman bileti de sözleşmeye eklenebilir,ne de olsa şehrin kültürel yapısı ortada!..:D

TheCrow
03.08.2006, 03:45
TV8 'de Sao Paolo-Guadalajara maçı başlıyor şu anda...Benim gibi uykuya karşı antipatisi olanlar izleyebilir :)

Geçen sene almaya çalıştığımız kaleci Rogerio Geni,bu yıl fenerin almaya çalıştığı Lugano ve bizim sol açık için düşündüğümüz söylenen Minerio oynuyor...

maskeli61
03.08.2006, 04:11
işte size resital.... yıldızmı istiyosunuz varmı bundan büyük yıldız :):)

http://www.youtube.com/watch?v=BR9XibZb_rg&NR

http://www.youtube.com/watch?v=PWGO90Rz-TI&mode=related&search=

TheCrow
03.08.2006, 04:33
Minerio çok fena bir gol attı uşaklar,uzaktan çatala taktı,Geni de penaltı kurtardı...

maskeli61
03.08.2006, 04:33
TV8 'de Sao Paolo-Guadalajara maçı başlıyor şu anda...Benim gibi uykuya karşı antipatisi olanlar izleyebilir :)

Geçen sene almaya çalıştığımız kaleci Rogerio Geni,bu yıl fenerin almaya çalıştığı Lugano ve bizim sol açık için düşündüğümüz söylenen Minerio oynuyor...
minerio bi gol attıki spiker bile şok oldu yani :) olmaz böyle birşey diye bagırıp duruyo ama hiç trabzonspor ilgileniyo falan demedi :) hadi hayırlısı

rogerio içinde "böyle bi kaleci dostlar başına" diyo spiker :)

TheCrow
03.08.2006, 04:50
Geni ilk maçta penaltıdan gol atmıştı,bu maçta da penaltı kurtardı,dostlar başına tabi ki :)

maskeli61
03.08.2006, 04:56
ya hala haber yokm u marcelinho dan bugün gelecekti ya acaba akşam üstü geldimi?

TheCrow
03.08.2006, 04:58
ya hala haber yokm u marcelinho dan bugün gelecekti ya acaba akşam üstü geldimi?

Marcelinho antrenmanda

Eşyalarını toplamak için Almanya'ya giden yeni transfer Marcelinho, dün geç saatlerde Trabzon'a döndü. İstanbul üzerinden Trabzon'a geçen Brezilyalı yıldız, bugün Trabzon'la ilk idmanına çıkacak. Marcelinho'nun cumartesi günkü Kayserispor maçında forma giymesi bekleniyor. Ünlü yıldız, ilk maçından galibiyetle ayrılmak
istediğini ifade etti.

(fotomaç)

maskeli61
03.08.2006, 05:06
Plan program yok
Ergun Ata
eata@fanatik.com.tr

Trabzonspor Yönetimi’nin son haftalarda hızlanan transfer trafiği de gösterdi ki, bu konuda önceden tasarlanan bir planı - programı yok.
03.08.2006

Beşiktaş’ta olduğu gibi sıkıntı belirlenen mevkilere nokta transferler yapılarak, sezona yeterli diye nitelendirilebilecek bir kadroyla başlayabilme akılcılığı gösterilemedi. Gelinen noktada, “Biz gerekeni yaptık, sıra teknik adamlar ve futbolcu kadrosunda” diyebilme rahatlılığı ve haklılığı kesinlikle söz konusu olmadığından, varılacak sonuç, işler iyi gittiğinde, “Biz yaptık!” kötü giderse, “Teknik direktör başaramadı” kolaycılığıdır.
Fatih Tekke’nin gönderilmesi cesur bir adımdır ama planlı değildir. Kar zarar hesabı yapıldığında alınan kararın doğru olduğunu düşünüyoruz ve olası bir kötü gidişatta, “Neden Fatih’i sattınız?” diyeceklerden değiliz. Ama daha önce de belirttik, son yıllarda oynadığı futboldan ve attığı gollerden çok, futbolcuya dayalı sistemdeki rolü ve futbol dışı ilişkileri nedeniyle ön plana çıkan Fatih’in üstelik bu ekonomik getirisiyle olası taraftar baskısına karşı gönderilmesi, sadece cesur bir adımdır. Bu nedenle bu “cesur” kararı, hiç bir konuda olmadığı gibi Fatih’in satılmasında da B planı bulunmayan yönetimin “planlı programlı akılcı bir kararı” olarak nitelendiremiyoruz.
Fatih’in resmen gönderilmesinden önce apar topar yapılan transferlerden Marcelinho olayı ne kadar doğru bir hareketse, sadece kendileri yıllık 2 trilyon maliyetli Ersen Martin ve Musa Büyük olayı bu plansızlığın, programsızlığın bir ürünü olarak o kadar yanlıştır, ısrarla söylüyoruz; takasta kullanılan futbolcularla ilgili tercih de. Taşralı zenginlerin komik gururunu andıran, resmi internet sitesindeki, “Marcelinho’nun bonservis bedelini Başkanımız karşıladı” basitliğini talep eden ya da buna izin veren sayın başkanın, transfer komitesi ve Lazaroni’nin haberi olmaksızın başlattığı kaleci hareketini hangi plana programa uydurabilirsiniz? Ya Lee’nin gönderilmesi. Maliyeti düşük, camiaya alışkın, uyum sorunu yaşamayacak bir oyuncuyu gönderiyorsunuz, yerine lig başlıyor, hala adam arıyorsunuz. Beşiktaş’ın sözleşmesi biten oyuncusuna 750 bin dolar ödüyorsunuz. Bu mudur akılcı transfer politikası?
Bu yönetim devre arasında 9, şimdi de şu ana kadar 7 olmak üzere 7 ayda 16 transfer yaptı. Halen daha ne konuşuluyor: Bu kadronun kalesinde başkana göre sorun var ki kaleci arayışı sürüyor. Savunmanın sağ tarafında sıkıntı var. Solda Murat Ocak bekleneni henüz veremedi. Sola savunma ve ofansif özellikli iki oyuncu gerekiyor. Bir oyun kurucu halen bulunamadı. Fatih Tekke’nin boşluğunu kısmen de olsa dolduracak bir golcü beklentisi devam ediyor. Nasıl bir transfer politikasıdır bu?
Son söz Başkan’ın Marcelinho’nun 2.5 milyon euro’luk bonservis bedelini “cebinden karşıladığı” haberine. Bu haberin muhatabı, bizzat sayın Başkanın şu sözleridir: “Taraftarımıza süper bir transfer sözü veriyorum. Maliyeti 10 milyon dolara kadar olan bir futbolcuyu kendim alıp hediye edeceğim. Bir iş adamı arkadaşım da aynı şekilde eğer biz göreve gelirsek bir futbolcu hediye edecek.” Bekliyoruz.

EmrahYalçınalp
03.08.2006, 06:14
Ergun Ata çok saygı duyduğum bir Trabzonspor'ludur. Ama bence o da diğer birçokları gibi yola muz kabuğu atmaya başladı.

Bırak Trabzonspor'u, Türkiye'de hangi kulüp e zaman 4x4'lük planlı bir transfer politikası uyguladı? Herkes yanlış yapıyor diye biz de yapalım demiyorum ama ülke gerçekleri de görmezden gelinmemeli. Hele hele örnek verilen Beşiktaş hala Ailton'u postalamanın peşinde. Aynı Beşiktaş'ın Carew'i nasıl "hesaplı-kitaplı, planlı-programlı" gönderdiğini de biliyoruz. Delgado'nun ilk maçında iyi bir performans ortaya koyması ve Nobre'nin attığı golle süper kupanın gelmesi nedeniyle bu kadar methiye dizildiyse Nartallo'nun ilk zamanlarını da hatırlatmak isterim...

Herkes takmış resmi sitenin haberine... Burada dahi birçok kişi "başkan Fatih'in parasıyla transfer yaptı" demedi mi? Ben de çok şık bulmuyorum bu hareketi, ama gerekliydi. Gerekli olan her şey şık olacak diye bir kayıt yok... "Cool" takılacağım diye milletin kendi hakkında yalan yanlış konuşmasına müsade edecek kadar kafası çalışmayan bir başkanımız olmadığı için şanslıyız sanırım.

Her neyse... Ergun Ata Marcelinho'nun olduğu kadroya "oyun kurucu* bulunamadı" diyorsa ve şu bizim bildiğimiz kerameti kendineden menkul Lee'yi göndermeyi bile (bu maliyeti düşük Lee yıllık 1.2 mio usd istemişti) eleştiriyorsa, al gözüm seyreyle... Daha neler görürüz bakalım.

* Brazilian playmaker Marcelinho has joined Turkish first division team Trabzonspor from Hertha Berlin, the Bundesliga club said on Saturday. Hertha said Marcelinho had signed a three-year contract for a transfer fee of 2.5 million euros.
http://www.eurosport.com/football/bundesliga/2006-2007/sport_sto934404.shtml

champions
03.08.2006, 07:27
müjde;
Ankaraspor Mehmet Yılmaz ile anlaştı
Ankaraspor, Trabzonspor ile yapılan takas sonucunda renklerine bağlamak istediği Mehmet Yılmaz ile anlaşmaya vardı.

Ankaraspor ile Trabzonspor arasında yapılan ve 5 futbolcuyu kapsayan takas sonucunda Ersen Martin ve Musa Büyük, Trabzonspor'a gitmiş karşılığında ise Adem Koçak, Adrian Djokaj ve Mehmet Yılmaz'ın Mavi-beyazlı kulübe gelmesi kararı çıkmıştı.

Ankaraspor, Adem ve Djokaj ile anlaşmaya varmasına rağmen Mehmet Yılmaz ile anlaşma sağlayamamıştı. Golcü oyuncuyla temaslarını sürdüren Mavi-beyazlı yönetim, sonunda golcü oyuncuyu ikna etmeyi başardı. Mehmet Yılmaz'ın, kendisini 2 yıllığına Ankaraspor'a bağlayan sözleşmeyi imzaladığı bildirildi

Gürkan
03.08.2006, 09:06
http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifGökdeniz de Zenit'e gidiyor

FATİH Tekke'yi renklerine bağlayan Rusya'nın Zenit Kulübü, Gökdeniz'in de peşine düştü. Futbolcu için 5 milyon euro veren Zenit'ten bordo-mavililer 8 milyon euro istedi.

Gökdeniz'e talip

Fatih Tekke "Burada yalnızlık çekmemem için Gökdeniz'i de alın" dedi, Rus kulübü, Trabzonspor'un kapısını 2. kez çaldı.

8 milyon euro
Fatih Tekke'yi renklerine bağlayan Rusya'nın Zenit Kulübü, şimdi de bir başka Trabzonsporlu Gökdeniz Karadeniz'in peşinde. Ancak bu transferi Tekke'nin istediği öğrenildi. Fatih, "Yalnızlık çekmemem için Gökdeniz'i de alın" dedi.

Dün görüştüler
Bu talep üzerine hemen harekete geçen http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)Rus kulübü yetkilileri Trabzonspor'un kapısını ikinci kez çaldı. Dün yapılan görüşmelerde Gökdeniz için 5 milyon euro teklif eden Zenit'ten bordo-mavili yöneticiler 8 milyon euro istediler.

Hüseyin gelsin
Aradaki farktan dolayı görüşmeler bugüne kaldı. İki kulüp yöneticileri bugün de bir araya gelip bu transferi sonuçlandırmaya çalışacaklar. Dün Rusya'da basın toplantısı yapan Fatih'in, "Hüseyin gelse iyi olur" demesi de kafaları karıştırdı.

fatih yakında tüm ts oyuncularını toplayacak rusyaya

ozcan_asanoglu
03.08.2006, 09:10
Plan program yok
Ergun Ata
eata@fanatik.com.tr

Trabzonspor Yönetimi’nin son haftalarda hızlanan transfer trafiği de gösterdi ki, bu konuda önceden tasarlanan bir planı - programı yok.
03.08.2006

Beşiktaş’ta olduğu gibi sıkıntı belirlenen mevkilere nokta transferler yapılarak, sezona yeterli diye nitelendirilebilecek bir kadroyla başlayabilme akılcılığı gösterilemedi. Gelinen noktada, “Biz gerekeni yaptık, sıra teknik adamlar ve futbolcu kadrosunda” diyebilme rahatlılığı ve haklılığı kesinlikle söz konusu olmadığından, varılacak sonuç, işler iyi gittiğinde, “Biz yaptık!” kötü giderse, “Teknik direktör başaramadı” kolaycılığıdır.
Fatih Tekke’nin gönderilmesi cesur bir adımdır ama planlı değildir. Kar zarar hesabı yapıldığında alınan kararın doğru olduğunu düşünüyoruz ve olası bir kötü gidişatta, “Neden Fatih’i sattınız?” diyeceklerden değiliz. Ama daha önce de belirttik, son yıllarda oynadığı futboldan ve attığı gollerden çok, futbolcuya dayalı sistemdeki rolü ve futbol dışı ilişkileri nedeniyle ön plana çıkan Fatih’in üstelik bu ekonomik getirisiyle olası taraftar baskısına karşı gönderilmesi, sadece cesur bir adımdır. Bu nedenle bu “cesur” kararı, hiç bir konuda olmadığı gibi Fatih’in satılmasında da B planı bulunmayan yönetimin “planlı programlı akılcı bir kararı” olarak nitelendiremiyoruz.
Fatih’in resmen gönderilmesinden önce apar topar yapılan transferlerden Marcelinho olayı ne kadar doğru bir hareketse, sadece kendileri yıllık 2 trilyon maliyetli Ersen Martin ve Musa Büyük olayı bu plansızlığın, programsızlığın bir ürünü olarak o kadar yanlıştır, ısrarla söylüyoruz; takasta kullanılan futbolcularla ilgili tercih de. Taşralı zenginlerin komik gururunu andıran, resmi internet sitesindeki, “Marcelinho’nun bonservis bedelini Başkanımız karşıladı” basitliğini talep eden ya da buna izin veren sayın başkanın, transfer komitesi ve Lazaroni’nin haberi olmaksızın başlattığı kaleci hareketini hangi plana programa uydurabilirsiniz? Ya Lee’nin gönderilmesi. Maliyeti düşük, camiaya alışkın, uyum sorunu yaşamayacak bir oyuncuyu gönderiyorsunuz, yerine lig başlıyor, hala adam arıyorsunuz. Beşiktaş’ın sözleşmesi biten oyuncusuna 750 bin dolar ödüyorsunuz. Bu mudur akılcı transfer politikası?
Bu yönetim devre arasında 9, şimdi de şu ana kadar 7 olmak üzere 7 ayda 16 transfer yaptı. Halen daha ne konuşuluyor: Bu kadronun kalesinde başkana göre sorun var ki kaleci arayışı sürüyor. Savunmanın sağ tarafında sıkıntı var. Solda Murat Ocak bekleneni henüz veremedi. Sola savunma ve ofansif özellikli iki oyuncu gerekiyor. Bir oyun kurucu halen bulunamadı. Fatih Tekke’nin boşluğunu kısmen de olsa dolduracak bir golcü beklentisi devam ediyor. Nasıl bir transfer politikasıdır bu?
Son söz Başkan’ın Marcelinho’nun 2.5 milyon euro’luk bonservis bedelini “cebinden karşıladığı” haberine. Bu haberin muhatabı, bizzat sayın Başkanın şu sözleridir: “Taraftarımıza süper bir transfer sözü veriyorum. Maliyeti 10 milyon dolara kadar olan bir futbolcuyu kendim alıp hediye edeceğim. Bir iş adamı arkadaşım da aynı şekilde eğer biz göreve gelirsek bir futbolcu hediye edecek.” Bekliyoruz.

ERGUN ATA iyice saçmalamaya başladı. sağda sorun varmış, burat ocak bekleneni verememiş miş de miş miş..bu ergun'daki yönetim düşmanlığının sebebini ben çok iyi biliyorum..kongrede tokatı yedi bu küçük, mutlu azınlık ama şimdi bel altı çalışmaya başladılar.

4-5 tane hazırlık maçı oynandı, murat ocak da gayet iyiydi bunlarda, daha lig başlamadı, bekleneni vermedğini nerden çıkardın..bjk iyi transferler yapmış..her yıl yapıyor sonuç ortada. bjk.da bi delgado var, sol kanat yok sağ kanat yok. defans tecrübesiz. ilk 4 e bile giremez adam kalkmış bjk yı övüyor.insaf bile diyemiyorum artık...

Burak
03.08.2006, 09:11
yaw bakı mercımek gibi adamın neresini savunuyor anlamıyorum ya da fos kadrolu besıktasın...

ergun ata yı severım ama bu yazısı hosuma gıtmedı

Burak
03.08.2006, 09:15
Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Hooijdonk’un görüşünün alındığı öğrenildi. Takımın Hollandalı teknik direktörü Advocaat’ın Türk futbolunu yakından tanıyan Pierre van Hooijdonk’u arayarak Fatih’in katkı sağlayıp sağlayamayacağını sorduğu vurgulandı. Hooijdonk’un milli yıldızı yere göğe sığdıramadığı ve “Türkiye’nin en iyi golcülerinden biridir. Yakından tanıyorum. Eğer alırsanız büyük bir iş yapmış olursunuz. Maddi imkanınız yetiyorsa mutlaka transfer edin” dediği belirtildi. Ve işte bunun üzerine Zenit’in 10 milyon Euro’yu gözden çıkarak Fatih transferinde noktayı koyduğu ortaya çıktı.

neden herseyde febe de oynayan ya da oynamıs adamlar gosterılıyor

Keleşoğlu
03.08.2006, 09:26
Trabzonlu Marcelinho: 20 gol atarım
Trabzonsporlu taraftarların çok ateşli olduğunu öğrenen Marcelinho "Bunu şimdiden görebiliyorum. Trabzon'a gelişimde bunları hissettim. Herkesin gönlünde taht kurup, Trabzon'u şampiyon yapacağız" dedi.
03 Ağustos 2006 06:49

Trabzonspor'un yeni transferi Marcelinho, lig maçları öncesi önemli açıklamalarda bulundu. F.Bahçe'nin Brezilyalı yıldızı Alex'in geçen sezon attığı gol sayısını öğrenen Marcelinho, vatandaşının 14 gol attığını duyunca, "Demek ki Alex 14 gol attı. Ben bu sezon Trabzonspor formasıyla 20 gol atarım" :)ifadelerini kullandı. Türkiye'yi tercih etmesinde Hertha Berlin'den takım arkadaşı Yıldıray Baştürk'ün payının büyük olduğunu söyleyen Brezilyalı oyuncu, "Trabzonspor'dan ilk teklif aldığımda Yıldıray'a danıştım. Türkiye ve Trabzonspor hakkında olumlu şeyler söyledi. Hiç tereddüt etmeden ve vakit kaybetmeden Trabzonspor'a transfer olmam gerektiğini vurguladı. Onun, Trabzon ve Trabzonspor hakkındaki referansları gelmemde etkili oldu" diye konuştu.
TARAFTARDAN ETKİLENDİM

Trabzon'da taraftarlarca çok iyi karşılandığını söyleyen Marcelinho, insanların kendisine çok sıcakkanlı davrandığını belirtti. Brezilyalı yıldız, "Trabzon'da çok fazla kalma şansım olmadı ancak insanları ve şehri çok sevdim. Benimle çok ilgilendiler. Bana söylediklerine göre çok ateşli bir taraftarları var. Bunu şimdiden görebiliyorum. Burada futbol oynamak çok güzel olacak. Bordo-mavili kulüpte başarılı olup, şampiyonluk yaşamak istiyorum. Bunu da bu sezon başaracağız. İyi futbolumla herkesin gönlünde taht kuracağım. Bu camia ve taraftarlar bunu hak ediyor. İyi bir takımız ve sezonu şampiyon tamamlayacağız" dedi. Lazaroni ve Jefferson'un Brezilyalı olduğunu söyleyen Marcelinho, takımda yabancılık çekmeyeceğini sözlerine ekledi.

VE Ailesiyle geldi...

Trabzonspor ile resmi sözleşme imzaladıktan sonra Almanya'ya giden Marcelinho, dün gece geç saatlerde Trabzon'a geldi. Eşi ve çocuklarıyla birlikte Trabzon'a gelen Brezilyalı yıldız havalimanında yöneticiler tarafından karşılandı. Marcelinho, bugün takımla idmana çıkacak.

(Yeni Şafak)

selcuk
03.08.2006, 09:45
ergun ata ya sag bek ve sol bek disi yazdigi her harfe hak veriyorum ve katiliyoum
jimnastik hakkinda iyi transferler yapti yazdigini nerden cikartiyorsunuz adam sadece önceden belirlenen yerlere zamaninda nokta transferler yapildi yazdi ve hakli yani demek istedigi hersey bir plana dogru yapildi bence aynisini fb le gs de yapiyor ve bi oyuncuyu alamiyinca gidip biyerde rastgelen birini almiyorlar akillica davraniyorlar biraucikda hakemlere para yediriyorlar serefsizler ve sampiyon oluyorlar
yani demek istedigim en azindan transferlerimizi planli bi sekilde yapsagik sampiyonluk sansimiz artar su an hepimiz piyango almis cekilisi bekliyor gibiyiz ilk 5-6 haftada görecegiz büyük ikramiyeyi kazanmaya sansimiz varmi yokmu ama gercekten takimimizin gücünü kimse bilmiyor td bile bilmiyor

Mehmet_Mercanlı
03.08.2006, 09:49
ben büyük ikramıyenin hocaya bağlı oldığunu duşunuyorum...
eyer hoca iyi cıkarsa bu seferki talıhlı biz oluruz

champions
03.08.2006, 09:50
şampiyon olmamız buna ne kadar inandığımıza ne kadar takım olduğumuza ve yapılacak transferlere bağlı

Mehmet_Mercanlı
03.08.2006, 10:00
şanpıyonluhun anaktarı= inanmak

ErayAkyüz
03.08.2006, 10:05
http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifGökdeniz de Zenit'e gidiyor

FATİH Tekke'yi renklerine bağlayan Rusya'nın Zenit Kulübü, Gökdeniz'in de peşine düştü. Futbolcu için 5 milyon euro veren Zenit'ten bordo-mavililer 8 milyon euro istedi.

Gökdeniz'e talip

Fatih Tekke "Burada yalnızlık çekmemem için Gökdeniz'i de alın" dedi, Rus kulübü, Trabzonspor'un kapısını 2. kez çaldı.

8 milyon euro
Fatih Tekke'yi renklerine bağlayan Rusya'nın Zenit Kulübü, şimdi de bir başka Trabzonsporlu Gökdeniz Karadeniz'in peşinde. Ancak bu transferi Tekke'nin istediği öğrenildi. Fatih, "Yalnızlık çekmemem için Gökdeniz'i de alın" dedi.

Dün görüştüler
Bu talep üzerine hemen harekete geçen http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)Rus kulübü yetkilileri Trabzonspor'un kapısını ikinci kez çaldı. Dün yapılan görüşmelerde Gökdeniz için 5 milyon euro teklif eden Zenit'ten bordo-mavili yöneticiler 8 milyon euro istediler.

Hüseyin gelsin
Aradaki farktan dolayı görüşmeler bugüne kaldı. İki kulüp yöneticileri bugün de bir araya gelip bu transferi sonuçlandırmaya çalışacaklar. Dün Rusya'da basın toplantısı yapan Fatih'in, "Hüseyin gelse iyi olur" demesi de kafaları karıştırdı.

fatih yakında tüm ts oyuncularını toplayacak rusyaya

eger fatih boyle konustuysa ayıp etmiş biz bir gun geri gelcek dioruz adam 5 mactan sonra iki yıl daha sözlesme uzarcam diyor gökdeniz ve huseyinide istiyor ne yapmaya calısıyor cozemedim

Adem CAKIR
03.08.2006, 10:09
Eğer Gökdeniz konusu doğruysa çok sevineceğim. hemde çok sevineceğim.
Bu hem Gökdeniz hemde Fatih açısından hayırlı olur bence. En çok ta TS açısından (Bence)

Muhalif
03.08.2006, 10:09
Ergün Ata'nın yazısında katıldığım ve katılmadığım noktalar var.. ama ''Bir oyun kurucu halen bulunamadı.'' diyorsa yazı genelinin pek sağlıklı değerlendirmelerden oluşmadığını düşünürüm doğrusu.. Oyun kurucu bulunamamış.. Marcelinho'yu stoperde oynatacağız herhalde! şimdi o ofansif ortasaha, oyun kurucu değil falan demeyin.. günümüz futbolunda oyun kurucu diye birşey kalmadı zaten.. fb deki alex oyun kurucu mu ofansif ortasaha mı? o hesap.. 'Oyun kurucu halen bulunamadı' demek abesle iştigaldir..

ErayAkyüz
03.08.2006, 10:10
Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, müsabakalarda yaşanan çeşitli olaylara ağır yaptırımlar getirdi.

--------------------------------------------------------------------------------

Federasyonu'nun Beylerbeyi'ndeki tesislerinde gerçekleştirilen ve
5 saat süren Yönetim Kurulu toplantısının ardından yazılı bir açıklama yapıldı.

Yönetim kurulundan yapılan açıklamada, futbol disiplin talimatında
değişikliğe gidildiği bildirildi.
Federasyon, ''Çirkin, kötü tezahürat ve davranışlar'' ile ''Müsabaka
sonucunu etkileme'' maddelerini, sert yaptırımlar getirerek yeniden
oluşturdu.

Buna göre, futbol müsabakalarında çirkin ve kötü tezahürat yapılması
ve davranışlarda bulunulması halinde, Profesyonel Futbol Disiplin
Kurulu (PFDK), ilgili kulübe ilk ihlal için 10 ila 250 bin YTL arası
para cezası verecek. İhlalin bir başka müsabakada tekrarlanması halinde bu ceza, 25 ila 500 bin YTL arasında olacak. Bu konuda ihlalin
üçüncü defa tekrarlanması halinde ise kulübün mevcut puanlarından 3'ü
silinecek. Bundan sonra yapılacak her ihlalde puan indirimi devam
edecek.

IRKÇILIĞA KARŞI SERT ÖNLEMLER

Yönetim kurulu ayrıca, maçlarda yaşanacak ırkçı hareketlere karşı
da sert önlemler aldı.

Buna göre, ırkçılığa ilişkin eylemlerde ilk ihlalde 3, ikincisinde
6 puan silinecek. Kulüp, üçüncü ihlalde ise bir alt lige düşürülecek.

Futbol Federasyonu bünyesinde
ayrıca oluşturulacak bir birim, bu
madde kapsamına giren ihlalleri yerinde izleyecek. Gerekli gördüğünde
ihlale ilişkin görüntüleri inceleyecek, re'sen hareket edip dosyayı oluşturup, disiplin kuruluna sevk edecek.

2 YILLIK ZAMAN AŞIMI KALKTI

Federasyon yönetim kurulu, halen yürürlükte olan Disiplin
Talimatı'nın ''Hileli ve danışıklı futbol müsabakası'' başlıklı 35.
maddesi ile ''Sair hallerde menfaat'' başlıklı 36. maddesini de tek
bir başlık altında toplanmasını kararlaştırdı.

''Müsabaka sonucunu etkileme'' başlıklı madde, her türlü şikeyi
yapan, yaptıran, bunlara aracı olan ya da bu tür eylemlere teşebbüs
eden kişi ve kurumlar ile teşvik primine karışanları eşit ve ağır bir
şekilde cezalandırmayı öngörüyor. Ayrıca halen yürürlükte olan 2
yıllık soruşturma zaman aşımı süresi de ortadan kaldırıldı. Madde
gereğince ihlal yapan kişiler 6 aydan 2 yıla müsabakalardan men
cezasıyla cezalandırılacak. Kulüpler ise bir alt lige düşme cezası
alacak. Şike veya teşvik bulgusunun, takip eden sezonlarda ortaya
çıkması halinde ise ilgili kulübe sadece puan silme cezası
uygulanacak.

SAMSUNSPOR-ANKARAGÜCÜ MAÇI İNCELENECEK

Futbol Federasyonu yönetim kurulu, şike iddialarını soruşturmak
üzere yeni bir kurul oluşturdu.
Bu kurul, federasyonun yönetim kurulunun re'sen verdiği kararla
Samsunspor-Ankaragücü maçını inceleyecek. Ayrıca aynı kurul,
Malatyaspor'un başvurusu üzerine Gaziantepspor-Malatyaspor maçında
Malatyasporlu futbolcular Senkerik, Zdenek, Jiri Homola, Jiri Matek'e
yönelik Denizlispor lehine danışıklı oynadıkları yönündeki iddiaları
da araştıracak.

Bu arada, daha önce oluşturulan ve Çaykur Rizespor-Denizlispor
maçını inceleyen kurul, federasyon yönetim kuruluna hazırladığı raporu
iletti.

Yönetim kurulu da rapordaki söz konusu maçta ''Şike bulgusuna
rastlanmamıştır'' görüşü doğrultusunda karar verdi.

Öte yandan, Futbol Federasyonu eski başkanı emekli orgeneral
Yılmaz Tokatlı başkanlığındaki inceleme komisyonun diğer üyeleri de
belli oldu. Komisyonda Tokatlı ile birlikte Ankara Barosu eski başkanı
Avukat Semih Güner ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Usul Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Metin Feyzioğlu görev yapacak.

Toplantı sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Futbol
Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, özellikle küfür ile ilgili cezaların
ağırlaştırılmış olması ile ilgili olarak, ''Artık maçlarda küfür mi
dinleyeceğiz, yoksa maç mı izleyeceğiz karar vereceğiz. Buna 'Dur'
demek lazım. Küfre karşı olan herkesi destekliyoruz'' derken, ırkçılıkla ilgili olarak da ''FIFA'nın bize göndermiş olduğu bir maddedir. Olduğu gibi biz de talimatlarımıza ekledik'' diye konuştu.

http://www.haberturk.com/foto3/mansetkufur03082006.jpg

sarman61
03.08.2006, 10:12
Arkadaşlar marcelinho için habire dediler yok geç geliyormuş filar
adam perşembe günü gelcekti erken bile geldi. Çarşamba gecesi geldi.

champions
03.08.2006, 10:15
gökdeniz bu sene zaten gitmez yaptığı açıklamalardan yola çıkarak bu sene trabzonspora olan borcunu ödeyecek(bu sene bize çok ey katacak ) gelecek senede zaten gitmeyi düşünüyo zenitte iyi para verebilecek bi kulüp fatihte orda seneye zenite gitmesinde bi sakınca yok

Burçak
03.08.2006, 10:20
SON SAMBACI ALEX
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/5041.jpg
karadeniz gazetesi.

Acaba??

selcuk
03.08.2006, 10:22
eger fatih boyle konustuysa ayıp etmiş biz bir gun geri gelcek dioruz adam 5 mactan sonra iki yıl daha sözlesme uzarcam diyor gökdeniz ve huseyinide istiyor ne yapmaya calısıyor cozemedim
o gazete yanlis yazdi fatih demiski zenit 5 mac oynadikdan sonra kontratimi yine 2 yil uzatmak isteyecektir

champions
03.08.2006, 10:24
böyle transfer olmaz yaklaşık 15 gündür brezilyada ne yapıyo bu yönetici anlamadım bi o isim olmadı bu isim son 4 isim bence sallama haber alex nerden çıktı 4 milyon euroya gidip avrupadan bi adam alırız yine sallama hangi oyuncuyu istesek 4 milyon euro istiyolar sanki barçadan chelseaden oyuncu alıyoz

selcuk
03.08.2006, 10:29
böyle transfer olmaz yaklaşık 15 gündür brezilyada ne yapıyo bu yönetici anlamadım bi o isim olmadı bu isim son 4 isim bence sallama haber alex nerden çıktı 4 milyon euroya gidip avrupadan bi adam alırız yine sallama hangi oyuncuyu istesek 4 milyon euro istiyolar sanki barçadan chelseaden oyuncu alıyoz
sambaci kizlara horon dersi veriyordur :D

ozcan_asanoglu
03.08.2006, 10:34
bu brezilya ne menem bi yermiş, giden geri gelmiyor gelen de boş geliyor. ömer sarı bir faruk kanca iki..umarım kanca'nın sonu da ömer sarı gibi olmaz..

Alpayer
03.08.2006, 10:53
yöneticiler akıllı bizim kafamız çalışmıyo ya ondan gidiyolar oraya alex deyip mustafayla dönüyolar ne diye gittiler şimdi güya kimle ilgileniyolar...kafayı yiycem...bu adamların yatacak yeri yok marselinyoyou almaları bişeyi değiştirmedi yaptıkları rezillik..hele listeler belli olduktan sora transfer yaptılar yani bir oyuncu aldılar onuda oynatamıcazz apoele karşı ......bekleyin kanca albayrak avni akerdeki ilk maçınızda alcaksınız boyunuzun ölçüsünü..

selcuk
03.08.2006, 11:00
kanca bi kancada albayraga takar

Gürkan
03.08.2006, 11:04

buraya dönemek istemiyo ama buraları ve takımı özlüyo,o yüzdende takımı yavas yavas oraya aldıracak bide taraftar gurubu gıttımıydı fatıh daha geri dönmez.nasıl olsa orasıda karadenize bakıyo. :D :D :D

Gürkan
03.08.2006, 11:05
Ergün Ata'nın yazısında katıldığım ve katılmadığım noktalar var.. ama ''Bir oyun kurucu halen bulunamadı.'' diyorsa yazı genelinin pek sağlıklı değerlendirmelerden oluşmadığını düşünürüm doğrusu.. Oyun kurucu bulunamamış.. Marcelinho'yu stoperde oynatacağız herhalde! şimdi o ofansif ortasaha, oyun kurucu değil falan demeyin.. günümüz futbolunda oyun kurucu diye birşey kalmadı zaten.. fb deki alex oyun kurucu mu ofansif ortasaha mı? o hesap.. 'Oyun kurucu halen bulunamadı' demek abesle iştigaldir..

ben marce kalede oynatırız dıye dusunmustum

Keleşoğlu
03.08.2006, 11:17
Fonex: 'Sarı Kırmızı'yı satabiliriz
Fonex Kozmetik firmasının Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürü Kadir Bıyıklı, ''Sarı-kırmızı'' markasının kozmetik sektöründeki kullanım hakkının kendilerinde olduğunu söyledi.
03 Ağustos 2006 11:09

Fonex Kozmetik firmasının Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürü Kadir Bıyıklı, ''Sarı-kırmızı'' markasının kozmetik sektöründeki kullanım hakkının kendilerinde olduğunu söyledi.

Bıyıklı, Markayı, Türk Patent Enstitüsünden 10 Mayıs 2005 tarihinde tescil ettirdiklerini ve 10 yıllığına aldıklarını açıkladı. Bıyıklı, ''Galatasaray'dan cazip teklif gelirse, sarı-kırmızı isminin kullanım hakkını satabiliriz'' dedi. Kadir Bıyıklı, bu konuda Galatasaray yetkililerinden şu ana kadar kendilerini arayan olmadığını da söyledi.

''Sarı-kırmızı'' markasının tartışmasız büyük bir marka olduğunu ifade eden Bıyıklı, ''Trabzonspor'u tutuyoruz ama Galatasaray sonuçta bir kitle. Fenerbahçe de olsa, Trabzonspor da olsa bir kitle. Onlar da boş olsa onları da alıp ürün yapardık. Ben olaya ticari olarak bakarım'' dedi.

''AVRUPA ÜLKELERİNDEN DE TEKLİF GELİRSE VERİRİM''

Bıyıklı, ''sarı-kırmızı'' markası ile jöle, parfüm, tıraş losyonu, diş bakım ürünleri yapabileceklerini kaydetti. Kadir Bıyıklı, ''Şampuanlar, saç kremleri, kolonya, losyonlar, deodorantlarla ilgili fabrikada Ar-Ge çalışmaları hızla devam ediyor'' dedi. Daha ileriki zamanlarda belki franchsing sistemiyle markayı yurt dışına verme imkanı olabileceğini belirten Bıyıklı, Avrupa ülkelerinden de teklif gelmesi durumunda markanın kullanım hakkını verebileceğini bildirdi.

Futbol Extra Dergisinin Ağustos ayı sayısında yer alan haberde, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un renklerinin kullanım haklarını tescil ettirmesine karşın, Galatasaray'ın sarı-kırmızı adının kullanım hakkını elinden kaçırdığı belirtilmişti.

bundan sonra fonex kullanalım:)

Nytre
03.08.2006, 11:17
""""""MALİYETİ DÜŞÜK Brezilya'da bulunan yönetici Faruk Kanca, Internacionelli Wagner ve Mossoro'dan sonuç alamayınca, aynı takımdan 24 yaşında, 1.75 boyundaki Alex Raphael Meschini'ye teklif götürdü. Brezilya ekibi iki yıl önce 250 bin Euro'ya aldığı Alex için 4 milyon Euro istedi. Araya, Internacionel kulübünün başkanı ile çok samimi olan Lazaroni girdi ve işi çözdü.
karadeniz gazetesi. """""""""

bu haberde takım başkanı ile lazaroninin yakın dost olduğu için kıyak yaptığını söylüyor... eğer yakın arkadaslarsa neden wgnerle mossoro için kıyak yapmıyorda bir diğer oyuncu için kıyak yapıyor.. nasıl dostlukmuş bu.

selcuk
03.08.2006, 11:23
:D evet fena olmaz bide sponsorluk yapsalar tamamdir o firma saate bi akcaabatlininmis

Küçükalioğlu
03.08.2006, 11:24
Rio da o rio da sambacılarla takılıyor çömlekçi kesmemiş bizim yöneticiyi rio ya gitti :D

champions
03.08.2006, 11:24
işte haberin ne kadar doğru olduğuda burda ortaya çıkıyo madem arkadaşı her futbolcu için aynı şeyi yapabilir bide saçmalığa bak 250 bin euroya almışlar bizde adama 4 milyon euro vericez bu paraya avrupadan alalım daha iyi

Tansu Onur Erdoğan
03.08.2006, 11:28
işte haberin ne kadar doğru olduğuda burda ortaya çıkıyo madem arkadaşı her futbolcu için aynı şeyi yapabilir bide saçmalığa bak 250 bin euroya almışlar bizde adama 4 milyon euro vericez bu paraya avrupadan alalım daha iyine alakası war 250 bin euroya alır isterse 10 milyon euro ya satar biz tekkeyi antep ten kaca aldık kaca sattık?

selcuk
03.08.2006, 11:29
bi sorunda bu oyuncularin %99 i ayni menejer de yani wagner diyor ayni adamla görüsüyor mossora yine ayni öbür wagnerde ayni alex mi oda aynisi artik kap birini dön memlekete saaten hepsinin fiyati ayni kartellesmis bu isler brezilyada en iyisin kolun al trabzona uc zor olmamali bu is

Miraç Atalay Çiftçi
03.08.2006, 11:29
"Lazaroni çok şanslı"

Trabzonspor'un eski teknik direktörü Vahid Halilhodziç, halefi Brezilyalı çalıştırıcı Lazaroni'nin çok şanslı olduğunu söyledi. Bordo-Mavili kulüple sezon sonunda yollarını ayıran Boşnak teknik adam, "Ben Trabzon'a çok kötü bir dönemde gelmiştim. Lazaroni ise oldukça şanslı. Yönetim istediği transferleri bir bir gerçekleştiriyor." diye konuştu.
Son iki yılın Asya şampiyonu olan Suudi Arabistan'ın Al-İttihad takımı ile 1 yıllık sözleşme imzalayan Halilhodziç, Trabzonspor hakkında düşüncelerini telefon aracılığıyla Zaman'a aktardı. Lazaroni'nin Türkiye'yi tanıyan ve iyi bir kariyere sahip olan bir teknik adam olduğunu ifade eden Boşnak çalıştırıcı, Fatih Tekke'nin Zenit'e transfer olduğunu duyunca adeta şok oldu. Golcü futbolcunun iyi bir zamanlama ile Zenit'le anlaştığını kaydeden Halilhodziç, "Fatih Tekke'nin Zenit'e gitmesine kendisi adına sevindim. Ancak Avrupa çapında bir golcüyü kaybeden Trabzonspor adına çok üzüldüm. Fakat sizden duyduğum rakamlar doğruysa hem Fatih hem de Trabzonspor akıllı bir transfere imza atmış." şeklinde konuştu. Fatih Tekke'nin uzun zamandır Avrupa'ya gitmek istediğini hatırlatan tecrübeli teknik adam, Trabzonspor'un milli futbolcunun yerini zor dolduracağını iddia etti.
Buna karşılık Bordo-Mavililerin Hertha Berlin'den transfer ettiği Marcelinho'nun kaliteli bir futbolcu olduğunu dile getiren Halilhodziç, "Marcelinho, uyum sorununu çabuk atlatırsa Trabzonspor'da büyük işler yapar. Marcelinho, taraftarı ayağa kaldırabilecek yeteneğe sahip." şeklinde konuştu. Kendisinin de ısrarla istediği Umut Bulut'un alınmasını son derece yerinde bulduğunu belirten deneyimli teknik adam, "Türkiye'nin en iyi forvetlerinden biri olan Umut Bulut'un yanı sıra Ersen Martin, Musa Büyük ve Çağdaş'ın transfer edilmesi takımdaki rekabeti artıracak ve Lazaroni'nin işini kolaylaştıracak. Szymkowiak, Yattara ve Gökdeniz de iyi bir performans sergilerse Trabzonspor zirveyi zorlar." dedi. Bordo-Mavili takımda her şeye rağmen güzel günler geçirdiğini kaydeden Boşnak teknik adam, "Çalkantılı günler yaşayıp kısıtlı bir kadro ile mücadele etmemize rağmen Trabzonspor'un UEFA Kupası'na katılmasını başardığımız için mutluyum. Trabzonspor'un, Apoel'i çok rahat eleyip UEFA'da başarılı olacağına inanıyorum." diye konuştu. Atay Aktuğ ve Nuri Albayrak yönetimlerinin iyi niyetli çalıştığını vurgulayan Halilhodziç, Trabzon'un gönlünde her zaman ayrı bir yer tutacağını sözlerine ekledi.

selcuk
03.08.2006, 11:31
ne alakası war 250 bin euroya alır isterse 10 milyon euro ya satar biz tekkeyi antep ten kaca aldık kaca sattık?
tekke saaten bizim altyapidan cikan oyuncu yaptiklariyüzünden yollamisdik sonra biz istedik onlar vermedi o da akilli degilmi kavga etti ve kadro disi birakildi böylece aldik okadar 1 milyona olmaliydi

Travelair
03.08.2006, 11:33
http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifAnsiklopetik Trabzon Fikstürü

Trabzonspor'un kuruluşu gibi, renklerinin belirlenmesi de çok zor oldu.

Efsane geri gönecek

Trabzonspor'un künyesi
Adı: Trabzonspor Kulübü
Kuruluş: 2 Ağustos 1967
Renkler: Koyu Bordo - Açık Mavi
Kurucular: M. Rıfat Dedeoğlu, A. Osman Ulusoy, Sebahattin Kundupoğlu, Refik Karaağaçlı, Hasan Ataç, Nihat Karanis, Bahri Yıldız, Mahmut Danış, E. Sabri Uğurbaş, Zeyyad Nemli, İrhan Kazancıoğlu, Nizamettin Algan, Ruhan Öngür, A. Salih Erdem, Avni Yurdagül, Nihat Özgür, Osman Tomruk, Ahmet Yıldırım, Süha Akçay, Sabit Sabır
İlk Başkan: A.Osman ULUSOY /
İlk Kaptan: Şevki GENÇOSMANOĞLU
İlk Gol Kralı: Necmi PEREKLİ /
En Çok Forma Giyen: Hami MANDIRALI (558 kez) /
En Uzun Süre Kaptanlık Yapan: Şenol GÜNEŞ (10 yıl)
Başkan: Nuri ALBAYRAK /
Teknik Direktör: Sebastiao Lazaroni

selcuk
03.08.2006, 11:34
Bahişçilere göre şampiyon belli
03 Ağustos 2006 10:35

Süper Ligi'de yarın başlayacak 2006-2007 sezonu öncesinde uluslararası bahis şirketleri şampiyonluk için bütün takımları masaya yatırdı ve şampiyonu açıkladı.

Turkcell Süper Ligi'nde yarın başlayacak 2006-2007 sezonu öncesinde uluslararası bahis şirketleri şampiyonluk için Fenerbahçe'yi favori gösteriyor.

Betsson bahis şirketi, Fenerbahçe'nin şampiyonluğuna 1'e 2.00, Galatasaray'ın şampiyonluğuna 3.00, Beşiktaş'ın şampiyonluğuna 5.00, Trabzonspor'un şampiyonluğuna 15.00 değer verirken, başka bir takımın şampiyonluk şansını ise 25.00 olarak gösterdi.

Eurobet firması ise Fenerbahçe'nin şampiyonluğuna 1'e 2.15, Galatasaray'a 2.85, Beşiktaş'a 3.75, Trabzonspor'a da 15.00 veriyor.

vay be trabzona 100 euro yatirsammi 1500 kazanabiliyorum

Travelair
http://www.fotomac.com.tr/2006/08/03/im/7E032BDAA6D35E4C82B3C80Eb.jpghttp://www.fotomac.com.tr/2006/08/03/im/9462CFCDEEA6974BB2489700b.jpg

Miraç Atalay Çiftçi
Tekkenin geri geliş hikayesi.
Ahmet Agaoglu agzından.
30.agustos saat 16:00 da Celal Doganla görüştüm.50bin dolar peşin kalan 550 bin doları taksitle toplam 600bin dolara Trabzonspora kazandırdık.
Elimizi çabuk tuttuk.ertesi gün Adanaspor macımız vardı.

champions
ne alakası war 250 bin euroya alır isterse 10 milyon euro ya satar biz tekkeyi antep ten kaca aldık kaca sattık?
sen fatih tekke diyosun alıcamız adam kim biliyomusun ben bilmiyorum fatih tekke bizim takımın en önemli oyuncusuydu alex kim şimdiye kadar nerdeydi istediği fiyata satması farklı bişey şimdiye kadar gündeme gelmeyen sadece biri olmadı hadi aynı takımdan şunu alalım nekadar 4 milyon (8 trilyon ) takımında ne yapmışta 250 bin euro dan 4 milyon ya çıkarmış merak ediyorum

Travelair
03.08.2006, 11:35
KULÜBÜN KURULUŞU
Trabzon'da 1930'lu yıllarda başlayan İdmanocağı-İdmangücü rekabeti; 1940'lı, 1950'li, 1960'lı yıllarda olanca şiddetiyle devam etti. 1962-63 sezonunda tüm yurtta bir il takımı kurulması öngörüldü. Ancak İdmanocağı ile İdmangüc'nün bir çatı altında toplanmasına imkân yoktu. Öte yandan Futbol Federasyonu'nun il kulüpleri için tanıdığı sürenin de sonu yaklaşıyordu. 21 Haziran 1966'da İdmanocağı, Martıspor ve Yıldızspor'un da katılımı ile sarı-kırmızı renkler altında Türkiye 2. Ligi'ne alındı. 20 Temmuz 1966'da bu kez İdmangücü, Karadenizgücü, Martıspor ve Yolspor'un katılmasıyla Trabzonspor kuruldu. Ne var ki İdmanocağı, Danıştay'da açtığı dava ile yürütmeyi durdurma kararı http://www.fotomac.com.tr/2006/08/03/im/323EA17D48E5AE4CA53A1CBBb.jpgalınınca ortalık yine karıştı. Trabzon'daki gergin durum üzerine araya zamanın Beden Terbiyesi Genel Müdürü Ulvi Yenal girdi. Ulvi Yenal, İdmanocağı ve İdmangücü'nün birleşmemeleri halinde iki kulübün de Türkiye 2. Ligi'ne alınmayacağını bildirdi. Bu tehdit üzerine, İdmanocağı ile İdmangücü birleşti. Ve Trabzonspor; İdmanocağı, İdmangücü, Karadenizgücü ve Martıspor'un bir araya gelmesiyle kuruldu.

ULA UŞAKLAR RENGİMİZ NE OLACAK?
Trabzonspor'un kuruluşu gibi, renklerinin belirlenmesi de çok zor oldu. Trabzon'da uzun yıllar süren İdmanocağı-İdmangücü rekabetinde sarı-kırmızı ve yeşilbeyaz renkler hakimdi. Trabzonspor'un renkleri bunların dışında olmalıydı. Trabzon'u ve Karadeniz'i simgeleyen renkler aranıyordu. Renk için geceli gündüzlü toplantılar düzenlendi. Ulvi Yenal http://www.fotomac.com.tr/2006/08/03/im/B0250617B3818B408F7A25B8b.jpgbir kez daha devreye girdi ve iki kulübün temsilcilerinden birer renk seçmesini talep etti. İdmanocağı koyu bordo, İdmangücü ise açık mavi üzerinde görüş bildirdi. Sonuçta Trabzonspor'un rengi bordo-mavi oldu.

FUTBOL TUTKUSU FIKRALARDA
Rizeli imamlarla Trabzonlu imamlar turnuva düzenleyip ayda bir maç yaparlarmış. Ama maçı hep Rizeli imamlar kazanırmış. Trabzonlular bir gün "Bu böyle gitmez, haçan buna bir çare bulalum, hep yeniliyruk'' demişler. Takım kaptanı olan Temel hoca şöyle bir teklifte bulunmuş: "Ula bizim Trabzonsporlu Hami'ye sariği cübbeyi giydirelum, bu da bizim Hami hoca, merkez caminin imami, yeni tayin oldu diye kandiriruk" demiş. Bu teklifi http://www.fotomac.com.tr/2006/08/03/im/A68496D10A9FF548B018D00Fb.jpgkabul edilmiş ve ilk maçta Hami'yi de alıp Rize'ye gitmişler. Ama maçı yine 2-1 kaybetmişler. Dönüşte takım kaptanı Temel hocaya komşusu sormuş: "Temel ne oldi bizum maçin sonuci, kazanabilduniz mi?" - "Yok ya, Rizeliler bizi 2-1 yendu." - "Yapma ya, kim atti golleri?" - "Bizim golü Hami hoca atti, onlarin gollerini Del Pierro hoca ile Roberto Carlos hoca atti..."

sarman61
03.08.2006, 11:35
tekke saaten bizim altyapidan cikan oyuncu yaptiklariyüzünden yollamisdik sonra biz istedik onlar vermedi o da akilli degilmi kavga etti ve kadro disi birakildi böylece aldik okadar 1 milyona olmaliydi

Hocam pazartesi ağaoğlu açıkladı 500 bin dolara almışlar. Tabiki bu futbolcunun alınmasında samet aybabanın katkısı nı utumamak gerek.

Travelair
03.08.2006, 11:36
AHMET SUAT ÖZYAZICI
1936'da Trabzon da doğan Ahmet Suat Özyazıcı'nın teknik direktörlüğünde Trabzonspor altın çağını yaşadı. Özyazıcı, 1975-76, 1976-77, 1979-80 ve 1983-84 sezonlarında takımı dört kez şampiyon yaptı.

ŞENOL GÜNEŞ
1972-1987 arasında 15 yıl kaleyi http://www.fotomac.com.tr/2006/08/03/im/4AC77A2526219E41A9D19A08b.jpgkorudu ve 6 lig şampiyonluğu, 5 Türkiye, 4 Başbakanlık, 7 Cumhurbaşkanlığı Kupası gördü. Antrenörlüğünde 1 Türkiye, 1 Başbakanlık, 1 Cumhurbaşkanlığı kupası kazandı.

ALİ KEMAL DENİZCİ
Trabzon'un görkemli günlerinin "Fırtına Ali Kemal'i." Kanatlarda attığı inanılmaz deparlarla rakip savunmacıyı perişan ederdi. Fenerbahçe'ye satılacağını öğrendiğinde hüngür hüngür ağlamıştı.***
HAMİ MANDIRALI
Attığı 217 golle Trabzonspor'un en golcü futbolcusu olan Hami Mandıralı'nın şutları, görenlerin hafızalarına kazındı. Uzak-yakın demeden, mesafe tanımadan kaleye mermi gibi şutlar çeken, frikiklerde barajdaki oyuncuları sakatlayan Hami, sadece Trabzonsporlu değil, tüm futbolseverlerin gönlünde taht kurdu. Yıllarda Trabzonspor'un kaptanlığını yapan Hami, tertemiz yüreği, hep gülen yüzüyle tüm http://www.fotomac.com.tr/2006/08/03/im/089233772A9A584BAD0BD75Cb.jpgfutbolseverlerin sevgisini kazandı. Hami ayrıca, Trabzonspor'dan Avrupa'ya transfer olan ilk Türk futbolcu unvanına sahip. Almanya'nın Schalke 04 takımında 2 sezon forma giydikten sonra yeniden yuvaya dönen Hami Mandıralı, Trabzonspor'un efsaneleri arasındaki yerini aldı.

Travelair
03.08.2006, 11:36
TRABZON'UN KAZANDIĞI KUPALAR
Lig şampiyonluğu 6
Türkiye Kupası 7
Cumhurbaşkanlığı 7
Başbakanlık 5
ÖZKAN SÜMER
Trabzonspor'da futbol oynadı, teknik direktörlük yaptı. Hocalığında Trabzonspor şampiyonluk yaşadı. 2001- 2003 arasında kulüp başkanlığı yaptı. F.Bahçe'ye verilen ceza kaldırılınca istifa etti.

NECMİ PEREKLİ
Trabzonspor'un ilk gol kralı. 1976-77 sezonunda 18 golle gol kralı oldu. Kıvrak çalımları, ceza alanı içerisindeki bitiriciliği, sert şutlarıyla tanındı. Futbolu bıraktıktan sonra kulüpte menajerlik de yaptı. http://www.fotomac.com.tr/2006/08/03/im/37FDE7DF1A87F048BDF5B435b.jpg

ŞOTA ARVELADZE
Trabzonspor'un unutulmaz yabancısı. İkizi Archil ile birlikte fırtına gibi esti. 1995-96'da üstelik hiç penaltı kullanmadan 25 gol atarak gol kralı oldu ve Trabzonspor'un 2. gol kralı olarak tarihe geçti.

Kılpayı kaçan zafer
İstanbul saltanatını yıkan Trabzonspor, 1995-96'da öne geçtiği maçta Oğuz ve Aykut'un golüyle 2-1 yenilir, şampiyonluğu F.Bahçe'ye kaptırır.

Nineler tribünde
Trabzon'da futbol tutkusu o kadar yoğundur ki, 70 yaşındaki nineler bile maçın sonucunu merak eder. Hatta bazıları bizzat maçlara dahi gider.

Liverpool zaferi
Bordo-mavili ekibin unutulmaz zaferlerinden biri de 1976'da Şampiyon Kulüpler'de, o yılların Real Madrid'i olan Liverpool'u 1-0 yenmesiydi.

selcuk
03.08.2006, 11:37
Hocam pazartesi ağaoğlu açıkladı 500 bin dolara almışlar. Tabiki bu futbolcunun alınmasında samet aybabanın katkısı nı utumamak gerek.
he 1 milyon mark eder ;)

Alpayer
03.08.2006, 11:38
o maçta da oynamıştı canım benm yaa hemde gol atmıştı..aah ahh senin yerini nası odldurcaz yada doldurmaya çalışcazzz

Şentürk
03.08.2006, 11:47
ÇOK ÖZEL TRANSFERİN ÇOK ÖZEL ŞARTLARI

champions
03.08.2006, 11:55
Trabzonspor da Denilson’u Lazoroni veto etti. Yönetici Faruk Kanca İnternacional’ın sol kanat oyuncusunu yönetime bildirdi...

DENİLSON’U HOCA İSTEMEDİ
TRABZONSPOR’da yılan hikayesine dönen yabacı oyuncu transferinde artık sona gelindi. 24 gündür Brezilyada bulunan Faruk Kanca ünlü futbolcu Denilson’un teknik direktör Lazoroni tarafından istenmemesi üzerine verilen alternatif isimlerle yaptığı görüşmeleri bitirdi. Cumartesi günü Türkiye’ye döneceği öğrenilen Faruk Kanca’nın İnternacional takımının 28 yaşındaki sol kenar oyuncusu Tinga’da karar kıldığı belirtildi. Faruk Kanca Denilson ile tüm şartlarda anlaştıklarını ancak Lazoroni’nin, “Takımın havasını bozar” kararı üzerine bu oyuncudan vazgeçtiklerini de açıkladı.

ALEX 61 NUMARA
FARUK KANCA’nın Brezilya’nın İnternaticional takımında beğendiği bir başka oyuncu Alex oldu. Alex Raphoel Meschini’nin 61 numara formayı giymesi Kanca’nın dikkatini çekti. Yönetici Kanca Alex’i önce giyindiği numaradan dolayı dikkatle izlediğini ancak çok kaliteli bir oyuncu olduğunu söyledi. 24 yaşındaki orta sahanın sol kenarında oynayan futbolcuyu da notlarının arasına dahil eden Faruk Kanca 24 günlük Brezilya seferinde tam 47 oyuncu izledi. Kanca Brezilya’dan oyuncu almanın çok zor olduğunu belirterek, “Talip olduğumuz her oyuncuya İngiliz ve Portekiz kulüpleri teklif getiriyor. Ayrıca bir oyuncunun birden fazla menajerininde olması işimizi zorlaştırdı” diye konuştu.

Şentürk
03.08.2006, 11:57
Trabzonspor da Denilson’u Lazoroni veto etti. Yönetici Faruk Kanca İnternacional’ın sol kanat oyuncusunu yönetime bildirdi...

DENİLSON’U HOCA İSTEMEDİ
TRABZONSPOR’da yılan hikayesine dönen yabacı oyuncu transferinde artık sona gelindi. 24 gündür Brezilyada bulunan Faruk Kanca ünlü futbolcu Denilson’un teknik direktör Lazoroni tarafından istenmemesi üzerine verilen alternatif isimlerle yaptığı görüşmeleri bitirdi. Cumartesi günü Türkiye’ye döneceği öğrenilen Faruk Kanca’nın İnternacional takımının 28 yaşındaki sol kenar oyuncusu Tinga’da karar kıldığı belirtildi. Faruk Kanca Denilson ile tüm şartlarda anlaştıklarını ancak Lazoroni’nin, “Takımın havasını bozar” kararı üzerine bu oyuncudan vazgeçtiklerini de açıkladı.

ALEX 61 NUMARA
FARUK KANCA’nın Brezilya’nın İnternaticional takımında beğendiği bir başka oyuncu Alex oldu. Alex Raphoel Meschini’nin 61 numara formayı giymesi Kanca’nın dikkatini çekti. Yönetici Kanca Alex’i önce giyindiği numaradan dolayı dikkatle izlediğini ancak çok kaliteli bir oyuncu olduğunu söyledi. 24 yaşındaki orta sahanın sol kenarında oynayan futbolcuyu da notlarının arasına dahil eden Faruk Kanca 24 günlük Brezilya seferinde tam 47 oyuncu izledi. Kanca Brezilya’dan oyuncu almanın çok zor olduğunu belirterek, “Talip olduğumuz her oyuncuya İngiliz ve Portekiz kulüpleri teklif getiriyor. Ayrıca bir oyuncunun birden fazla menajerininde olması işimizi zorlaştırdı” diye konuştu.
vay be futbolcu keşfine bak :)

Doğan BULAT
03.08.2006, 11:58
of ya yönetim bi marcelinhoyu getirdi oda belli alna kadar göbeğimiz çatlamıştı şimdi diğer tranfer haberlerini beklerken fıtık oluruz artık of of:D

Miraç Atalay Çiftçi
03.08.2006, 11:58
cumartesi dönüyor.ayın kaçı 5 agustos.Peki Wagnerin sözleşmesi ne zman bitiyor bingo.5 Agustos.
Sayın Kanca elin boş dönme hiç bilemedin 15 gün peşinde koştugun wagneri koy bavuluna getir. :):):):)

Ali Özcan
03.08.2006, 12:01

DENİLSON’U HOCA İSTEMEDİ

ALEX 61 NUMARA

denilsonu istemeyen hocadan ne beklersin zaten? Ben de lazaroniyi istemiyorum ya.Denilson istenmez mi ?ARkadaşlar adam demekki denilson tipindeki oyunculara gıcık.O zaman yattarayı da gönderir yada oynatmaz bu benden sölemesi.Bi de şu haberin kaynağı nedir?

Recep Çaltepe
03.08.2006, 12:03
vay be futbolcu keşfine bak :)

İlginç bir transfer politikası. Bu tip bir keşfin, bir ileri versiyonu yazı tura atmaktır.

Bu arada liglerimizde var olan "61" numara çılgınlığı iki katına çıkar artık, malum Lig A'da bu tip numara sistemine geçti.

champions
03.08.2006, 12:03
bu arada cruzeirodaki wagner için özkan sümer olumlu rapor vermiş
kanca dün sao polo maçını izlemiş (leandro ve minerio
tesadüfe bak bu 2 oyuncuda dün gol attı) hala adam izliyo işe bak yine yönetim içinde ayrılık kaleci konusunda başkan pletikosayla çoktan anlaşmış (çok doğru bi iş) ama haşim bey karşı çıkıyomuş neye dayanarak çıkıyosa hep aynı şey birirleri iyi şeyler yapmaya çalışır diğerleride kendi yapmak için iyi olan işin içine ...

Ali Özcan
03.08.2006, 12:05
kanca dün sao polo maçını izlemiş (leandro ve minerio) hala adam izliyo işe bak yine yönetim içinde ayrılık kaleci konusunda başkan pletikosayla çoktan anlaşmış (çok doğru bi iş) ama haşim bey karşı çıkıyomuş neye dayanarak çıkıyosa hep aynı şey birirleri iyi şeyler yapmaya çalışır diğerleride kendi yapmak için iyi olan işin içine ...

lütfen kaynak

champions
03.08.2006, 12:07
kuzey ekspress gazetesi orhan çavuşoğlu

ozcan_asanoglu
03.08.2006, 12:09
brezilya'dan transfer ancak bu kadar amatörce yapılır, tam rezalet.yönetime en ciddi eleştiri bu noktada yapımalı.

bu sezon da böyle geçiyor, bundan sonrası için yönetim derhal ciddi şekilde fotbulcu izleme komitesi veya başka bir şekilde yapılanmaya gitmeli.

Travelair
03.08.2006, 12:09
Başkan anlaşır Haşim bey karşı çıkar Haşim bey anlaşır İbrahim bey karşı çıkar onlar anlaşır Zeyyat bey istemem der. Kardeşim sizin yönetim kurulunuz yok mu? Onu geçtim hiç mi birbirinizle konuşmazsınız? Ne biçim yöneticisiniz??

Doğan BULAT
03.08.2006, 12:11
Ya anlamadığım bişey var biz hangi oyuncuya talip olsak yok bilmemne tarihinde çok önemli maç var yok şu var yok bu var Ulen bide nedense talip olduğumuz her oyuncun bonservisi hep pahalı... pazarlık yapıyosun ineceğine dahad artıyor. Var bu işte bi bit yeniği ama neyse ..Bu arada kardeşim bizimde 10 ağustosta çok önemli maçımız yok mu? Bizde fatihimizi o maçtan sonra versek ne olurdu hem tur garanti olurdu :D Hem hiç olmazsa fatihi o maçtan sonra krallar gibi gönderirdik.. :)

sulo61gun
03.08.2006, 12:12
Arkadaşlar hani ricadinyo- ze reberto -denilson bunlar hikaye mi oldu.Yoksa yine sağ gösterip sol mu vuracak başkan valla eğer sol tarfa dandik bi transfer olursa bu takım iş yapmaz.zaten fatih yok .verilen söz 2 yıldız topçu idi.Bir yıldız gitti bir yıldız geldi. +2 yıldızı bıraktık 1 tane daha alsın sol tarafa yeterli.Verilen sözleri unutmayalım arkadaşlar.Ben dün gidip kombinemi aldım Başkan bir yıldız transfer daha yapar ümidiyle.sıra başkanda umarım bizi yanıltmaz.

Alpayer
şuraya bakın yaa bide işi ciddiye alıyolardı basında iyice abarttıı...61 giymiştre izlemişler flan allahım yarebbimm..bu ne saçmalıktıtr ya....yeter bi an önce gelse bari şu adam brezilyadan da en azından basın da uydurmaktan vazgecer...birezil brezilyaq transfer dizisi daha bitecek cumartesi ...rezil herifler rezil....47 oyuncu izlemişlerr bu mudur ince elemek..dmeek işi ciddiye almasak 200 300 futbolcu iizlicez heralde..ben bu işten bişe anlamadım....nie o kadar adamm izledin kancaa rikardinyoyu iszleseydın bi iki futbolcu daha var onları da izleseydin yeterdi ...işine gelmedi zaman mı gecirdin 47 tane izlerkenn ne rezalettir bu yaaaaaaa

champions
yönetim bi şekilde şimdiden gelecek sezonun transfer planlamasını yapmalı bu işle ilgilenecek kişileri belirlemeli (kancayla mancayla bu işler yürümez)

Mehmet_Mercanlı
03.08.2006, 12:13
türkcell brezil yaya verici koymamış orda cekmiyo türkiyenin de nosunu(+90) bilmiyorlar oyuzden haber alınamıyo. haşiminde konturu yok muş.
biraz anlayış lütfen

TSunami
03.08.2006, 12:13
Başkan anlaşır Haşim bey karşı çıkar Haşim bey anlaşır İbrahim bey karşı çıkar onlar anlaşır Zeyyat bey istemem der. Kardeşim sizin yönetim kurulunuz yok mu? Onu geçtim hiç mi birbirinizle konuşmazsınız? Ne biçim yöneticisiniz??

Allahtan yabancı oyuncu kontenjanında sınırlama var da kendi başlarına karar vermiyorlar. yoksa her biri birer tane alıp getirecek.

Doğan BULAT
03.08.2006, 12:14
kanca dün sao polo maçını izlemiş (leandro ve minerio
tesadüfe bak bu 2 oyuncuda dün gol attı) hala adam izliyo işe bak yine yönetim içinde ayrılık kaleci konusunda başkan pletikosayla çoktan anlaşmış (çok doğru bi iş) ama haşim bey karşı çıkıyomuş neye dayanarak çıkıyosa hep aynı şey birirleri iyi şeyler yapmaya çalışır diğerleride kendi yapmak için iyi olan işin içine ...

ulen bu iş belediyenin işine döndü he.. Hani kaldırım taşını biri yapar gelir öbürü bozar o hesap:D

ts_fan
03.08.2006, 12:22
Marcelinho, Lazaroni ile görüştü..

Trabzonspor'la sözleşme imzaladıktan sonra izin alarak Almanya'ya giden ve dün gece Trabzon'a gelen Brezilyalı yıldız Marcelinho, kaldığı otelde teknik direktör Lazaroni ve yardımcılarından kulüp ve lig hakkında bilgi aldı..

3 Ağustos 2006, 11:59
Marcelinho, kaldığı Zorlu Grand Otel'de teknik direktör Lazaroni ve yardımcılarından kulüp ve lig hakkında bilgi aldı.

Türkiye'deki takımlar ve oyuncular hakkında bilgi veren Lazaroni'nin özellikle Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe hakkında Marcelinho ile sohbet ettiği gözlendi.

Oldukça neşeli olan Marcelinho, otelde bulunan dev bir kemençe maketini çalarken oldukça neşeli dakikalar geçirdi.

Kaynak: ajansspor

zisinoli
03.08.2006, 12:34
türkcell brezil yaya verici koymamış orda cekmiyo türkiyenin de nosunu(+90) bilmiyorlar oyuzden haber alınamıyo. haşiminde konturu yok muş.
biraz anlayış lütfen

Buna içilir :)

zisinoli
03.08.2006, 12:36
Allahtan yabancı oyuncu kontenjanında sınırlama var da kendi başlarına karar vermiyorlar. yoksa her biri birer tane alıp getirecek.

Buna da öyle...

coach
03.08.2006, 12:37
Marsenilyo'nun (bu isim çok uzun bi an önce bi lakap takın bu adama) çok kaliteli bi oyncu olduğu ortada ama Trabzonspor'daki performansını çok merak ediyorum,ayrıca jeff'in yollanıp platikosa'nın mutlaka kaleye geçmesi lazım.

Bu transfere karşı olan lazoroniyi anladıkta Haşim'e ne oluyo onu anlamadım dünyada boş pozisyonda topa yükselirken kaç tane salak kendini sakatlar ? (bkz:diyar maçı)

Oruç
03.08.2006, 12:40
Tekkenin geri geliş hikayesi.
Ahmet Agaoglu agzından.
30.agustos saat 16:00 da Celal Doganla görüştüm.50bin dolar peşin kalan 550 bin doları taksitle toplam 600bin dolara Trabzonspora kazandırdık.
Elimizi çabuk tuttuk.ertesi gün Adanaspor macımız vardı.

Adam uçaktan indi golünü çaktı. Hala hafızalarımda. Ne günlerdi onlar...

Burak
03.08.2006, 12:43
adanaspor deplasmanı 1-0

Telha TANYILDIZI
03.08.2006, 12:43
kurban olduğum yarabbimmmm(transfer duası)
brezilyalı bi oyuncu alırsak eğer uyum sağlamasına yardım eyleeeeeee
aldığımız oyuncuyu 10 misli daha fazla paraya satmayı nasip eyleeeeeee
aldığımız oyuncuya senelik en fazla 100 000 dolar verelim malum denge meselesi
allahım bizi 61 numaralı futbolculardan eksik eylemeeeeeeee
aminnnnnnnn

Mehmet_Mercanlı
03.08.2006, 12:45
işimiz dualara kaldı içinizde oflu varsa başlasın
şimdiden aminnnnn

ErayAkyüz
03.08.2006, 12:56
ÇOK ÖZEL TRANSFERİN ÇOK ÖZEL ŞARTLARI

GOLLERE DE PRİM Edinilen bilgilere göre Marcelinho, ligde 20 gol barajını aştığı takdirde özel prim istedi, yönetim kabul etmedi. Brezilyalı futbolcunun yönetimi pazarlıkta en çok şaşırtan talebi ise şu oldu: "UEFA şampiyonu olursak, ne prim alacağım ?".. Bunu duyan yöneticilerin cevabı, "Yeter ki UEFA şampiyonu olalım.Takım arkadaşlarınla çok prim alırsın" şeklinde oldu. Bu arada Marcelinho'nun kız kardeşine Brezilya'da birer villa satın aldığı, kendisinin de başkentte büyük bir iş merkezi inşa ettirdiği öğrenildi

ErayAkyüz
03.08.2006, 12:57
PÜRÜZ KALMADI
Kaleye tecrübeli bir isme teslim etme kararı alan Bordo-Mavili yönetimin, 24 yaşındaki Jefferson'un bir yıllığına Kayserispor'a kiralayacağı öğrenildi. Kayserispor ile Trabzonspor kulüpleri arasında yapılan görüşmelerde pürüz kalmadığı, sadece Bordo-Mavili kulübün başka bir kaleci ile anlaşmasının kesinleşmesinin beklendiği bildirildi. Genç kaleciyi elinden çıkarmayı düşünmeyen yönetimin bu oyuncunun tecrübe kazanmasını istediği, daha sonraki yıllarda Brezilyalı kaleciden yararlanmayı düşündüğü ifade edildi. http://http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/5048.jpg

degok
03.08.2006, 13:07
ALEX 61 NUMARA

Arkadaşlar siz adamın 61 numaraya dikkat etmesine kızmışsınız ben ise brezilyadan topçu almanın zor olduğunu yeni anlamış olmasına kızdım. Geçen seneki transfer olaylarından hiç haberi yok demekki bunların.

invisibleman
03.08.2006, 13:11
Bahis şirketlerinin favorisi F.Bahçe
Turkcell Süper Ligi'nde yarın başlayacak 2006-2007 sezonu öncesinde uluslararası bahis şirketleri şampiyonluk için Fenerbahçe'yi favori gösteriyor.

Uluslararası bahis şirketlerinden biri Fenerbahçe'nin şampiyonluğuna 1'e 2.00, Galatasaray'ın şampiyonluğuna 3.00, Beşiktaş'ın şampiyonluğuna 5.00, Trabzonspor'un şampiyonluğuna 15.00 değer verilirken, başka bir takımın şampiyonluk şansını ise 25.00 değer veriyor.

Bir diğer bahis şirketi ise Fenerbahçe'nin şampiyonluğuna 1'e 2.15, Galatasaray'a 2.85, Beşiktaş'a 3.75, Trabzonspor'a da 15.00 veriyor.

03.08.2006

Kaynak : AA

Mehmet_Mercanlı
03.08.2006, 13:13
sız kafanızı yormayın bonko TRABZON

degok
03.08.2006, 13:15
Geni ilk maçta penaltıdan gol atmıştı,bu maçta da penaltı kurtardı,dostlar başına tabi ki :)

La kaan bu Rogerio Geni yi geçen sene jefden önce arada 500 bin dolar fark var diye almamıştık yanlış hatırlamıyorsam. Aynı anda hem kaleci hemde penaltıcı sorununu çözecektik alsak. Atay yönetiminin bize attığı en büyük kazık.

İslam Sezer
03.08.2006, 13:15
bu sene şampiyon olsak hem manevi hem maddi zengin olacağız desene...

a f s
03.08.2006, 13:20
ANKARASPOR'DA MUSTAFA VE ERMAN KADRO DIŞI BIRAKILDI

Ankaraspor'da Mustafa Sarp ve Erman Özgür kadro dışı bırakıldı.
01 Ağustos 2006 Salı 19:51

ANKARA - Ankaraspor'da Mustafa Sarp ve Erman Özgür kadro dışı bırakıldı.
Ankaraspor Kulübü Yönetimi, dün gece geç saatlerde teknik direktör Aykut Kocaman ile yaptığı toplantının ardından, deneyimli teknik adamın verdiği rapor doğrultusunda Mustafa Sarp ve Erman Özgür'den kendilerine kulüp bulmalarını istedi.

Zorla yolladigimiz Erman'i bedavaya geri alsak sol kanat için?

sarman61
03.08.2006, 13:22
Arkadaşlar benim anlamadğım şu şimdi bu son dönemdeki tüm yöneticiler brezilyaya futbolcu izlemeye gidiyor aylarca orada kalıyorlar. Bu adamların niyeti beleş tatil yapmak mı ne onu anlamadım. Arkadaşım brezilya da topcu izlemekten kolay ne var. Bu rada uydudan brezilya ligini takip edersin beğenirsin gidersin 2-3 maç çıplak gözle izlersin. Baktın gfüzel oynuyor futbolcuyu alıp gelirsin. Bu kadar basit olan bir iş için 3 aydır brezilyada ne yapıyorlar.

Travelair
03.08.2006, 13:30
Bunun cevabı Brezilya'da futbolcu beğenen kişinin antrenör değil yönetici olmasında saklı

ozcan_asanoglu
03.08.2006, 13:32
10:44 03Aug2006 IMKB - ***TSPOR*** TRABZONSPOR SPORTIF YATIRIM VE TICARET A.S.'

***TSPOR*** TRABZONSPOR SPORTIF YATIRIM VE TICARET A.S.'NDEN GELEN YAZI: SIRKETIMIZIN 07/2006 DONEMINE ILISKIN TURKIYE SUPER LIGI YAYIN GELIRLERI ILE ILGILI BILGILERI ARZ EDERIZ. 01.06.2006/31.07.2006 KESILEN FATURA TUTARI (KDV'SIZ): 0 01.06.2006/31.07.2006 TAHSIL EDILEN TUTAR (KDV'SIZ):2.800.000,00 YTL 01.07.2006/31.07.2006 KESILEN FATURA TUTARI (KDV'SIZ): 0 01.07.2006/31.07.2006 TAHSIL EDILEN TUTAR (KDV'SIZ): 900.000,00 YTL ***TSPOR***
ISSUE TIME:10:44:31
STORY NO:17

poetricus
03.08.2006, 13:36
Kurban olduğum Ya Rabbi'm
Brezilyalı bir oyuncu alırsak eğer uyum sağlamasına yardım eyle!
Aldığımız oyuncuyu 10 misli daha fazla paraya satmayı nasip eyle!
Aldığımız oyuncuya senelik en fazla 100 000 dolar verelim. Malum denge meselesi...
Allahım bizi 61 numaralı futbolculardan eksik eyleme!
Âmîn!

Bu duaya âmin demeyecek bir Trabzonsporlu düşünemiyorum.

ÂMÎN!...

F.SultanTekke
03.08.2006, 13:37
lig tw yi acın fatih özel ve borda mavi bolumu var

Burçak
03.08.2006, 13:43
lig tw yi acın fatih özel ve borda mavi bolumu var
lig tv muhabiri can karyağdı fatihle beraber zenite gitmişti . aynı uçaktaydılar. onun görüntüleridir kesin.

a f s
03.08.2006, 13:53
Trabzonsporlu Umut: 22 yıllık özlemi bitireceğiz

Trabzonspor?un forvet oyuncusu Umut Bulut, bordo-mavili taraftarların 22 yıllık şampiyonluk özleminin bulunduğunu ve verecekleri mücadeleyle onları mutlu etmek istediklerini söyledi.
Umut Bulut, bordo-mavili kulübün ağustos ayı sayısında verdiği ropörtajda, uzun süredir gelmeyen şampiyonluğun futbolcular üzerinde ister istemez baskı oluşturabileceğini belirtti.
Benzer bir baskıyı farklı şekilde Ankaragücü?nde yaşadığını ifade eden Umut, "Çünkü takım küme düşmeme mücadelesi veriyordu ve taraftarın da bu yolda bizi baskı altına aldığı oluyordu. Belki şampiyonluk beklentisi içinde olan bir takımda oynamadım ve seyircilerin bunun için yarattığı atmosferi tam hissedemedim, ama ben taraftarı anlayabiliyorum. Çünkü taraftarın 22 yıllık şampiyonluk özlemi var. Bu hasretin sona ermesini istiyorlar. İşimiz kolay değil, ama vereceğimiz mücadele sonunda onları mutlu etmek istiyoruz" dedi.
Forma yarışının kendisini tedirgin etmediğini ifade eden Umut, "Trabzonspor gibi büyük bir kulübün büyük oyuncuları olması normal, ama ben de buraya Ankaragücü?nde oynadığım futbolla geldim. Sonuçta hepimiz Trabzonspor?un menfaatleri için çalışacağız. Umarım başarılı oluruz. Ben kendi adıma Trabzonspor?a faydalı olmak için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

Milliyet

Miraç Atalay Çiftçi
03.08.2006, 14:51
"Kayseri bizden daha formda"

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Kayserispor'un kendilerinden daha formda bir ekip olduğunu ve karşılaşmanın kolay olmayacağını söyledi.
Sayitoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kayserispor'un sezonu erken açtığını ve UEFA Kupası'na katılma hakkı elde ettiğini belirterek, ''Kayserispor bizden şu anda daha formda bir ekip. Kolay bir maç olmayacak, ancak oyuncularımıza güveniyoruz'' dedi.
Bordo-mavili kulübün hedefi doğrultusunda Kayserispor maçından galibiyetle ayrılması gerektiğini ifade eden Sayitoğlu, ''Sezonun ilk maçından zararsız dönmek istiyoruz. 10 gün içinde 3 önemli maçımız var. Kritik bir başlangıç yapacağız ve bu dönemi iyi şekilde tamamlamak istiyoruz'' diye konuştu.

A.A

Analyzer
03.08.2006, 14:53

Türk spor yazarlarında böyle bir takıntı var. Dünya futbolunda kalmadı oyun kurucu diye birşey. Eğer bir yazar çıkıp da "hedehödö takımının bi tane 10 numaraya ihtiyacı var" diyorsa okumayın o yazarı artık. Bizim futbol yazarları, her takımda frikik-korner atan, çalım atan birer orta saha oyuncusu olması gerektiğine inanır. Bu özelliklerde bir futbolcu göze çarparsa (misal Hagi, Sergen), takımın beyni olarak adlandırılır bu futbolcu. Bu tarz futbolcular sezon başında 2-3 frikik golü atarlarsa dokunulmazlığa kavuşurlar. Hiçkimse onları eleştirmez. Bu tarz adamların koşması da gerekmez. Zaten bi de koşsalar Real Madrid'de oynarlar diyerek pohpohlanırlar. Bu adamlar eğer verimsiz oynarlarsa suç teknik direktördedir. Çünkü bu adamın rahat oynayabilmesi için, yanına onun yerine de koşacak hamal futbolcu koymamıştır. Takım oyunu diye de bişey yoktur zaten. Futbol dediğimiz oyun 7-8 kişinin eşşek gibi koşması, geri kalan bir kaç futbolcunun canları isterse arada bir patlayıp maçı almasından ibarettir.

Löw fb nin teknik direktörüyken Can Bartu nun bi köşe yazısını basın toplantısında gösterip, "bunlar futbola Türkiye'nin Avustralya'ya olduğu kadar uzak" demişti. Aynen öyledir bizim spor yazarları, televizyon yorumcuları. Ergun Ata'yı severim ama o da futboldan ancak bu kadar anlıyormuş demek ki.

Burçak
03.08.2006, 15:20
Cuma:
21.00 Ankaraspor-Galatasaray: Cüneyt Çakır

5 Ağustos Cumartesi:
19.00 Kayserispor-Trabzonspor: Cem Papila
21.30 Fenerbahçe-Kayseri Erciyesspor: Bülent Demirlek

6 Ağustos Pazar:
20.00 Gaziantepspor-Denizlispor: Hüseyin Göçek
20.00 Vestel Manisaspor-Beşiktaş: Bülent Yıldırım
20.00 Bursaspor-Ankaragücü: Mustafa Kamil Abitoğlu
20.00 Sivasspor-Gençlerbirliği: Süleyman Abay
20.00 Antalyaspor-Çaykur Rizespor: İsmet Arzuman
20.00 Konyaspor-Sakaryaspor: Çetin Sarıgül

Yuuuh beeee.bunlar ne yapıyorrrrrr :mad:

sulo61gun
03.08.2006, 15:24
cem papila mı e yuh yani

Jackdaniels
03.08.2006, 15:24
Cuma:

5 Ağustos Cumartesi:

6 Ağustos Pazar:

Geseyede cüneyt çakırı vermişler bizede cem papila ş...zini akılları sıra mhknın dediği olura getirmeye çalışıyoLar madem o kadar cesursunuz versene avni akerdeki maça cem papilayı...

mhayri
03.08.2006, 15:25
Cuma:

5 Ağustos Cumartesi:

6 Ağustos Pazar:

Hadi bakalım kopmlo yok diyelim...

Keleşoğlu
03.08.2006, 15:29
gel bakalım papila uzun zaman olmustu gormeyeli!!!

Muhalif
03.08.2006, 15:31
@Analyzer alkış :)

Ayrıca Papila ve Çakır'ın Ts ve Gs maçlarına verilmesi eğer arkasında durabileceklerse doğru davranışlar.. ama döneklik yapmayacaklar.. tüm sezon boyu 'şu hakemi istemeyiz' diyenlere 'hay hay eyvallah' demeyecekler.. şimdilik olumlu görüyorum bu atamaları.. ama dediğim gibi sene boyunca takipçisi olmalıyız..

Tansu Onur Erdoğan
03.08.2006, 15:35
itiraz etsin yönetim federasyona biz bu hakemi istemediğimizi acıklamıstıkk baslatmasınlar yaptıkları işe

eross61
03.08.2006, 15:39
macı nasıl yonetecegını merakla beklıyorum papılanın bır kazaya kurban gıtmeyız inşallah. hakemler lige cok cesur baslarlar dedıgım dedık olurlar cunku mhk dan ve federasyondan gazı alırlar ılk karsılasmada papılanın verılmesı cok tehlıkelı bekleyıp gorucez yonetımını

oflu_61_ts
03.08.2006, 15:41
ulan bu hakemi wereni....................... ama iyi yönetmek zorunda yoksa bu sefer kurtulamaz

Keleşoğlu
03.08.2006, 15:44
UEFA'da 2. Ön Eleme Turu'nda eşleşen Trabzonspor ile Rum futbol takımlarından Apoel taraftarı internet sitesinde birbirine girdi. Küfürler havada uçuşuyor...

UEFA Kupası 2. Ön Eleme Turu'nda eşleşen Trabzonspor ile Rum futbol takımlarından Apoel'in, önce Lefkoşa'nın Rum Kesimi'nde oynanacak ilk maç ve ardından Hüseyin Aker Stadı'nda oynanacak rövanş karşılaşması öncesinde, iki takım taraftarları arasında internet üzerinde büyük bir mücadele başladı.

Haravgi Spor Gazetesi, "Apoel'in Trabzonspor'la Mücadelesi Internet Sayfalarında Tehditlerle Başladı" başlığıyla manşetten duyurduğu haberde, UEFA Kupası kuralarının çekildiği İsviçre'den, Apoel ile Trabzonspor'un eşleşmesiyle birlikte iki takım taraftarları arasında adeta bir savaş başladığını yazdı.

Gazete, "savaş alanının" bir Türk forumu olduğunu, her iki takımın fanatik taraftarlarının bu forumda karşılıklı küfürleştiklerini ve oynanacak maçlar öncesinde birbirlerine tehditler yağdırdıklarını yazdı.

Bu arada, GSP Stadı'nda dün polis, Apoel Kulübü, Kıbrıs Spor Federasyonu (KOP) ile GSP temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Trabzonspor maçında alınacak güvenlik önlemleri görüşüldü.

Apoel-Trabzonspor maçı nedeniyle Rum polisi tarafından alınacak önlemler şöyle:

"1 - Sahaya Girişler: Stada girişler saat 17.30'da başlayacak ve karşılaşmanın başlamasına yarım saat kala, 20.30'da stat kapıları kapanacak. Bu önlem; sporseverlerin stada erken girmeleri ve sıkı güvenlik kontrollerinin yapılması için alındı.

2 - Polis Kuvveti: Polis tarafından uygulanacak plan uyarınca, karşılaşmanın normal seyirde gerçekleşmesi için stat içinde ve dışında 500 polis bulunacak.

3 - Biletler: Karşılaşma günü gişelerde bilet satışı yapılmayacak. Çünkü karşılaşma günü GSP, planını uygulaması için stadı polise devredecek. Anorthosis'in Türk takımıyla geçen seneki karşılaşmasında olduğu gibi polis antiterör timleri karşılaşmadan saatler önce bütün sahayı denetim altına alacak.

4 - Metal Dedektörleri: Sporseverler, stat girişlerine ulaşmalarına birkaç metre kala metal dedektörlerinden geçecekler. Polis tarafından tehlikeli görülecek her şeye el konulacak.

5 - Çifte Polis Noktaları: GSP alanında iki polis kontrol noktası oluşturulacak. Birincisi GSP'den metrelerce uzakta olacak. Biletini göstermeyen hiç kimse, birinci polis kontrol noktasından geçemeyecek.

6 - Kıbrıslı Türk Sporseverler: Kıbrıslı Türk sporseverler, sahanın kuzey tribünlerine alınacak. Saha dışında; Apoel taraftarlarıyla temasa girmemeleri amacıyla Kıbrıslı Türk sporseverler için özel geçiş alanı oluşturulacak.

7 - Biletlerin Satışı: Maç biletlerinin Kıbrıslı sporseverlere satışı, GSP ve Apoel tarafından yapılacak, Kıbrıslı Türk sporseverler ise sadece GSP'den bilet alacak".

Öte yandan, gazeteye göre, Lefkoşa Rum Polis Müdürü Dimitris Dimitriu toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, karşılaşmanın normal şekilde gerçekleştirilebilmesi için gerekli bütün önlemlerin alınacağını belirterek, "Bize göre bu karşılaşma çok tehlikelidir. Bu nedenle çok sayıda polis görev yapacak" dedi.

hani nerde buraya apoelli geldimi hic?!!

gvnlp
03.08.2006, 15:45
ulan bu papila maçı fenere satan papila değil mi? hani bu ölene kadar dinlenecekti. ne işi var bizim maçta gene böyle salak iş mi olur. yardımcıları da o maçtaki kör hakemler olsun. hele bir yanlış düdük çalsın bilmiyorum bu mhk ikinci maça avni aker de çıkaracak hakemi nerden bulacak.

a f s
03.08.2006, 15:46
Fenerbahçe'nin 100. yıl formaları satışa çıkıyor

Fenerbahçe?de, bu akşam tanıtımı yapılacak "100 Yıl" formaları yarından itibaren satışa çıkarılacak.
Fenerbahçe Kulübü?nden yapılan açıklamada, "100 Yıl" formalarının yarından itibaren tüm Fenerium Mağazaları?nda satışa çıkarılacağı bildirildi.

kayanak: Milliyet

Bizimkiler de simdiden siparis versinler anca yetistirirler

Bizim de 40.yil nostalji formalarimiz cikabilir aslında ( daha bu senenin formalarını goremeden nasıl bir temenniyse! )

Burçak
03.08.2006, 15:47
sanırım Polonyalıların bizim Miroslaw szymkowiak için hazırladıkları www.trabzonspor.pl (http://www.trabzonspor.pl) sitesinden bahsediyor bu haber.

Miraç Atalay Çiftçi
03.08.2006, 15:51
Marcelinho sağlık kontrolünden geçti
Yeni transferlerimizden Marcelinho bugün saat 14:00 de Fatih Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti.

Dün gece ailesi ile Trabzon’a gelen yıldız oyuncumuz akşam saat 17:00 de yapılacak olan idmana katılacak.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/030806saglik1.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/030806saglik2.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/030806saglik3.jpg

Burak
03.08.2006, 15:53
dovmeler manyak :D ınsallah rakıplerı de dover :D:D:D

Recep Çaltepe
03.08.2006, 15:55
Cem Papila'yı deplasmandaki maçımıza vermişler, bakalım ne zaman bir iç saha maçımıza verecekler bu hakemi.

Burçak
03.08.2006, 15:55
sanki şarj ediliyo üstteki fotoda.:D kasıp kavuracak inşallah ligi.

Recep Çaltepe
03.08.2006, 15:57
sanırım Polonyalıların bizim Miroslaw szymkowiak için hazırladıkları www.trabzonspor.pl (http://www.trabzonspor.pl) sitesinden bahsediyor bu haber.

Başka bir siteden bahsediyorsa oraya da bi bakalım :D

Recep Çaltepe
03.08.2006, 16:00
sanki şarj ediliyo üstteki fotoda.:D kasıp kavuracak inşallah ligi.

Günün en bomba son dakika haberi. :D :D :D

keles76
03.08.2006, 16:00
Cem Papila'yı deplasmandaki maçımıza vermişler, bakalım ne zaman bir iç saha maçımıza verecekler bu hakemi.
ya bu piskopattan başka hakem yokmu acaba ilk haftalardan bizi saf dışımı bırakmaya çalışılıyor bu işler böyledir takımı kaosa sokar sonra acil ve yanlış değişikliklere gidilir. BENCE BU ADAM EMEKLİYE AYIRTTIRRILMALI Kİ KİMSENİN HAKKINI YEYİP FENERİ ŞAMPİYON YAPMASIN .

Telha TANYILDIZI
03.08.2006, 16:05
Trabzonspor ve Rumlar birbirine girdi
03 Ağustos 2006 15:05

UEFA'da 2. Ön Eleme Turu'nda eşleşen Trabzonspor ile Rum futbol takımlarından Apoel taraftarı internet sitesinde birbirine girdi. Küfürler havada uçuşuyor...

UEFA Kupası 2. Ön Eleme Turu'nda eşleşen Trabzonspor ile Rum futbol takımlarından Apoel'in, önce Lefkoşa'nın Rum Kesimi'nde oynanacak ilk maç ve ardından Hüseyin Aker Stadı'nda oynanacak rövanş karşılaşması öncesinde, iki takım taraftarları arasında internet üzerinde büyük bir mücadele başladı.

Haravgi Spor Gazetesi, "Apoel'in Trabzonspor'la Mücadelesi Internet Sayfalarında Tehditlerle Başladı" başlığıyla manşetten duyurduğu haberde, UEFA Kupası kuralarının çekildiği İsviçre'den, Apoel ile Trabzonspor'un eşleşmesiyle birlikte iki takım taraftarları arasında adeta bir savaş başladığını yazdı.

Gazete, "savaş alanının" bir Türk forumu olduğunu, her iki takımın fanatik taraftarlarının bu forumda karşılıklı küfürleştiklerini ve oynanacak maçlar öncesinde birbirlerine tehditler yağdırdıklarını yazdı.

Bu arada, GSP Stadı'nda dün polis, Apoel Kulübü, Kıbrıs Spor Federasyonu (KOP) ile GSP temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Trabzonspor maçında alınacak güvenlik önlemleri görüşüldü.

Apoel-Trabzonspor maçı nedeniyle Rum polisi tarafından alınacak önlemler şöyle:

"1 - Sahaya Girişler: Stada girişler saat 17.30'da başlayacak ve karşılaşmanın başlamasına yarım saat kala, 20.30'da stat kapıları kapanacak. Bu önlem; sporseverlerin stada erken girmeleri ve sıkı güvenlik kontrollerinin yapılması için alındı.

2 - Polis Kuvveti: Polis tarafından uygulanacak plan uyarınca, karşılaşmanın normal seyirde gerçekleşmesi için stat içinde ve dışında 500 polis bulunacak.

3 - Biletler: Karşılaşma günü gişelerde bilet satışı yapılmayacak. Çünkü karşılaşma günü GSP, planını uygulaması için stadı polise devredecek. Anorthosis'in Türk takımıyla geçen seneki karşılaşmasında olduğu gibi polis antiterör timleri karşılaşmadan saatler önce bütün sahayı denetim altına alacak.

4 - Metal Dedektörleri: Sporseverler, stat girişlerine ulaşmalarına birkaç metre kala metal dedektörlerinden geçecekler. Polis tarafından tehlikeli görülecek her şeye el konulacak.

5 - Çifte Polis Noktaları: GSP alanında iki polis kontrol noktası oluşturulacak. Birincisi GSP'den metrelerce uzakta olacak. Biletini göstermeyen hiç kimse, birinci polis kontrol noktasından geçemeyecek.

6 - Kıbrıslı Türk Sporseverler: Kıbrıslı Türk sporseverler, sahanın kuzey tribünlerine alınacak. Saha dışında; Apoel taraftarlarıyla temasa girmemeleri amacıyla Kıbrıslı Türk sporseverler için özel geçiş alanı oluşturulacak.

7 - Biletlerin Satışı: Maç biletlerinin Kıbrıslı sporseverlere satışı, GSP ve Apoel tarafından yapılacak, Kıbrıslı Türk sporseverler ise sadece GSP'den bilet alacak".

Öte yandan, gazeteye göre, Lefkoşa Rum Polis Müdürü Dimitris Dimitriu toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, karşılaşmanın normal şekilde gerçekleştirilebilmesi için gerekli bütün önlemlerin alınacağını belirterek, "Bize göre bu karşılaşma çok tehlikelidir. Bu nedenle çok sayıda polis görev yapacak" dedi.

benim merak ettiğim bu site hangi siteymiş

invisibleman
03.08.2006, 16:06
Arkadaslar değisen bişi olmamıs gene hala cem papila gibi serefsizi veriyolar bizim maça sezonun sonunu şimdiden planlamışlar yine...

tsmaniac
03.08.2006, 16:17
fenerin 100. yıl şampiyonluğu garanti olsun diye daha ilk maçtan azıtmaya başladı bunlar, tabi korktular marcelinhodan

Hekimoğlu
03.08.2006, 16:18
marcello nun kırmızı kart görme ihtimali artmış oldu.

FERO61
03.08.2006, 16:23
Bir gazetecinin, "2 yılda 61 golü nasıl atacaksın" sorusuna Tekke, "Kafamla ve ayağımla atacağım. 5 maç oynadıktan sonra Zenit kontratımı 2 yıl uzatacaktır" cevabını verdi. Fatih, Karadeniz sahillerini paylaştıkları Ruslarla akraba olduğunu düşündüğünü, çocuklarını ve eşini iki ay sonra getireceğini, Türkiye'den Hüseyin Çimşir'in Rusya'da başarılı olacağını da dile getirdi

bu arada gökdenizede 5 milyon euro teklif edilmis zenit tarafindan....yönetim 8 istemis

yukardaki fatihin aciklamasindaki hüseyin cimsirde rusyada is yapar cümlesine bi anlam getiremedim...hadi hayirlisi

mahmuter61
03.08.2006, 16:27
Arkadaşlar Cin Papila efendiyi TRABZONSPOR-fenerbohça maçınada Avni Akerde görmek isteriz.MHK yı bu yönde baskı altına alalım gerçi bu eziklerin bildiğini okuyacağı malumdur ama!!!

The Legend
03.08.2006, 16:30
cem papilyayı vermişler haa.ii ii maç garanti bizim.adamsa bi yanlış hareket yapsın.

Fatih Sağır
03.08.2006, 16:31
Arkadaşlar belki Cem Papilla kendini bize affettirmek için kendisi istemiştir. Ben bu maçta bi hata yapacağını hiç zannetmiyorum.

ozcan_asanoglu
03.08.2006, 16:31
fener de bülent demirlek'i istemiyor muş ama vermişler.

umarım federasyon sonuna kadar arkasında durur bu kararının..

FERO61
03.08.2006, 16:32
ya beyler nereye yazilacak bilmiyorum ama burasi cok aktif ....

bizim formalar nezaman cikiyo..yoksa hazirlik maclarinda giyilen formalarlami lige baslicaz...ayrica ts acilis yapmiyomu....nerde dinamo tiflis:) saka maka memlekete gelicem 1 hafta kalicam forma almak istiyorum ,ee marcelinhonun transferi karsilansin da.....
bilgisi olanlar cevap yazsinlar ltfen

agahozlu
03.08.2006, 16:35
Arkadaşlar belki Cem Papilla kendini bize affettirmek için kendisi istemiştir. Ben bu maçta bi hata yapacağını hiç zannetmiyorum.
o yaptığı haltla bizi şampiyonluktan etti,affetme diye birşey söz konusun değil.

@FERO61
ağustosun 15 inden sonra dediler sadri şener den sorduk

FERO61
03.08.2006, 16:35
Gökdeniz'e talip

8 milyon euro

Dün görüştüler
Bu talep üzerine hemen harekete geçen
Rus kulübü yetkilileri Trabzonspor'un kapısını ikinci kez çaldı. Dün yapılan görüşmelerde Gökdeniz için 5 milyon euro teklif eden Zenit'ten bordo-mavili yöneticiler 8 milyon euro istediler.

Hüseyin gelsin

Ömer Aydın
03.08.2006, 16:37
Eh...Bari Gökdenizi de versinler,tam olsun.

Muhammet_61
03.08.2006, 16:37
Oldu Fatihçiğim. Yattara da gelsin hatta. Bu ne şimdi? Yok Gökdeniz falan. Kimle top oynicaz bu sene

Fatih Sağır
03.08.2006, 16:38
o yaptığı haltla bizi şampiyonluktan etti,affetme diye birşey söz konusun değil.

Haklısın... Affetmek yok.Ama maç garanti bence ii oldu.

gvnlp
03.08.2006, 16:41
arkadaşlar perşembe transfer bombası yok muydu? yoksa çıkmaz ayın son perşembesi miydi? Sultan da gitti moral için bi bomba daha olacaktı bugünlerde ama. Filika da yok bu arada filikadan haber alan oldu mu?

Fatih Sağır
03.08.2006, 16:42
Gökdeniz'e talip

8 milyon euro

Dün görüştüler
Rus kulübü yetkilileri Trabzonspor'un kapısını ikinci kez çaldı. Dün yapılan görüşmelerde Gökdeniz için 5 milyon euro teklif eden Zenit'ten bordo-mavili yöneticiler 8 milyon euro istediler.

Hüseyin gelsin

Burda bi Zenit taraftarı vardı ona sorsun biri bu haber doğru mu diye.

Fatih Sağır
03.08.2006, 16:44
Gökdeniz'e talip

8 milyon euro

Dün görüştüler

Hüseyin gelsin

Burda bi Zenitli taraftar vardı ona sorsun biri bu haber doğru mu diye.

Remzi
03.08.2006, 16:44
ya bırakın arkadaşlar bence bu haber fos.. zaten bu gazete üç eziğin gazetesinden başka bişi değil.inanmayalım her habere Lütfen....

lazingo
03.08.2006, 16:45
arkadaşlar bir haber sitesinde aşağıdaki Emre Talat'ın yazısını gördüm ve sizler için buraya taşıdım, bazı şeyleri ne güzel anlatmış değil mi?

Merhabalar
Sevgili okurlar,liglerin başlamasına sayılı günler kaldı.Takımlarımız hazırlıklarına devam ediyor.Ayrıca yöneticilerde transfer çalışmalarını sürdürüyor.Bu arada Kayserisporu da tebrik ediyoruz.UEFA kupasında başarılar diliyorum.
Trabzonspor transfer çalışmalarını dört koldan sürdürüyormuş.Haberimiz yok.Efendim yöneticiler aslında Brezilyaya transfer için gitmemişler.Neymiş efendim Ellerin sözleşmesini uzatıp kontenjanı açmakmış asıl amaç.Beyler bırakın bu oyalama taktiklerini taraftar yıldız oyuncu bekliyor.Israrla verilen sözler yerine getirilsin deniyor.Sayın başkanda tepkilerden korkuyormuş.Korkmaya gerek yok verilen sözler yerine getirilsin yeter.Başkanda rahat olsun taraftarda.Trabzon spor taraftarı her zaman olduğu gibi sabırlıdır ama tepki koymasını da bilir.
Gelelim ligimizdeki şike iddialarına.Efendim ligde geçtiğimiz sezon şike yapılmış.Doğrudur bu her yıl oluyor.Daha önce nerdeydiniz.Bence son yıllar araştırılsın bakın neler ortaya çıkacak.Örneğin Fenerbahçenin şampiyonlukları Trabzon spor un elinden alınan şampiyonluklar.TMSF nin sunduğu belgeler delil olarak kabul edilmedi.Fenerbahçe ye ucu dokunduğu için örtbas edildi,her şeyde olduğu gibi!...
Dünyada ayyuka çıkan şike iddiaları,ülkemizde sürekli gündeme gelen ancak bir türlü üzerine gidilemeyen bu hastalık futbolun vede sporun içine işlemiş durumda.Ülkemizde üzerine gidilemiyor.Çünkü ucu belli yerlere dokunacak ondan.Şimdi soruyorum İtalyada büyük kulüpler küme düşürüldü.Türküyede üç büyükleri küme düşüründe görelim.Düşüremezsiniz çünkü en üst birimden en alt birime kadar hemen hemen herkes bu işe bullaşmış durumda.
Aslında Denizlispora yüklenmenin asıl nedeni ne biliyormusunuz?söyleyeyim.Bana göre Denizli Fenerbahçeyi şampiyonluktan etmemiş olsaydı bu olaylar gündeme gelmeyecek vede konuşulmayacaktı.Herzaman olduğu gibi bana göre bu işte de Fenerbahçenin parmağı vardır.Umarım yanılırım.

Fatih Sağır
03.08.2006, 16:50

DENİLSON’U HOCA İSTEMEDİ

ALEX 61 NUMARA

SAKARYA’NIN TEPKİSİ!
TRABZONSPOR BAŞKANI Nuri Albayrak’ın Jefferson’u Sakaryaspor’a kiralık verip kaleye Hırvat kaleciyi alma planına Mehmet Yılmaz taransferi engel oldu. Mehmet Yılmaz’ı ısrarla isteyen Sakaryaspor kulübü bu oyuncunun Ankaraspor’a verilmesi üzerine tepki olarak Jefferson’u almaktan son anda vazgeçti ve Kolombiyalı kaleciyi transfer etti. Mehmet Yılmaz olayı iyi bir dost olan Çaykaralı, Sakaryaspor başkanı Ömer Yazıcı ile Oflu başkan Nuri Albayrak’ın arasının açılmasına neden oldu.

AyhanPe
03.08.2006, 16:52
Burda bi Zenitli taraftar vardı ona sorsun biri bu haber doğru mu diye.

ya zaten o gazetede siralamaya bakilirsa fb gs bjk ts olarak geciyor ama en berbatin biraz daha iyisi fanatikte en azindan alfabetik siraya göre siralamislar..
keske trabzonspor tv olsaydi ne güzel olurdu

Fatih Sağır
03.08.2006, 16:53
Sakaryaspor başkanı Ömer Yazıcı, hemşerimmiş ya benim.

ozturk
03.08.2006, 16:56
Bencede yanlıştır bu haber çünkü fotomaç zaten fener yanlısı haber yapıyor ve bize karşı önyargılı haber yapıyor, onun için kaale almayın derim ben..

Gürkan
03.08.2006, 17:02
10 000 000 000 000 000 000 000: OKUYABiLiR MiSiNiZ?

Yukarıdaki sayıyı okuyabildiniz mi? Çok zor, boş verin ben anlatayım. Galaksimizde tam 100 milyar yıldız var. Toplamda ise 100 milyar galaksi olduğuna göre evrendeki yıldız sayısı işte yukarda gördüğünüz sayı kadar. Yani yıldızlar konusunda evrenin pek derdi yok. Düne kadar Trabzon'un vardı oysa. Ama yönetim 2-3 günde, Ersen ve Musa ile başlayıp, Marcelinho ile giden öyle büyük işler yaptı ki; inandım ben de artık; Trabzon Fatih'ten süper para kazanıp, yıldızlarını ve mantalitesini revize ediyor. Haftalardır yazdığım kafaya oynamaya kararlı görünüyor. Bu sene Trabzon'dan çok bahsedeceğim çook.
dr.kubılay gurkan

poetricus
03.08.2006, 17:08
Bu gazetelerin haberlerini doğru kabul edersek iş içinden çıkılmaz hale gelir. Yarın Fatih; "Burada çok yalnızlık çekiyorum, Nuri Albayrak'ı da başkan olarak buraya getirin!" derse ne olacak?

keles76
03.08.2006, 17:12
fatih abicim sen niye yalnızlığını hasanla,erdinçle veya celoyla gidermiyorsun trabzona faydan olur gökdeniz,hüseyin olmaz bunlar lazım

Travelair
03.08.2006, 17:14
Başkan sözünü tuttu ama herzaman kelepir yıldız bulmak olmaz. Zaten ucuz etin yahnisi de iyi olmaz. Bu Brezilya'da ne var anlamış değilim. Ucuza mı geliyorlar? Hayır. Transferi mi kolay oluyor? Hayır. 24 günde ne iş yapılır orda? Özkan Sümer gibi futbolcudan anlayan birisi olsa anlayacağım bir nebze. Tahkikat yapmamış ama gözlemiyle iyi birisini getirir diyeceğim. Peki şimdi ne diyeceğim?

Fatih Sağır
03.08.2006, 17:16
www.spor3.com'un anketi;

Dört büyüklerde en iyi transferi kim yaptı?

Beşiktaş 3,252 ( % 47 )

Trabzonspor 1,801 ( % 26 )

Fenerbahçe 1,040 ( % 15 )

Galatasaray 785 ( % 11 )

Toplam oy: 6,878

ozcan_asanoglu
03.08.2006, 17:19
Üç Büyükler taraftarından teröre tepki

"Üç Büyükler" olarak adlandırılan Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın taraftarları, teröre karşı ortak tepki gösterdi..

3 Ağustos 2006, 16:25

Her üç kulübün de internetteki taraftar sitelerinin açılış sayfasına teröre karşı hazırlanan ortak bildiri konuldu.

Ortak bildiride şu ifadeler yer alıyor:
''Aşığıyız renklerimizin, ama bu vatan hepimizin. Futbolu sevdik, farklı renklere gönül verdik, ama damarlarımızda akan kutsal kanı hiçbir zaman unutmadık. Vatan için şehit olan kardeşlerimizin acısını hep yüreğimizde hissettik. Turkcell Süper Ligi'ne katılan bütün takımların taraftarları olarak, artık akan kana ve gözyaşına YETER diyoruz!''

----------------------------------------------------

çok komik bunlar..nereye gitseler kan ve gözyaşı götürenler, yolda adam öldürenler ve yaltakçı medyası çok komik duruyor...traji komik...

biz de bunların iki yüzlülüğünü de içeren mesajı BMN girişinde yeni sezon mesajı olarak yayınlayalım...

champions
03.08.2006, 17:21
Marcelinho devrede
Bu arada daha önce teklif götürülen ve olumsuz yanıt alınan H.Berlin'li Gilberto için bu sefer de Marcilenho'nun devreye girdiği öğrenildi. Almanya'daki Marcelinho'nun önceki gün yemekte buluştuğu Gilberto'ya Trabzon'a gelmesi için baskı yaptığı ve taraftarın coşkulu karşılamasını anlattığı bildirildi.

gilberto gelirse çok iyi transfer olur sol kanatta hem defans hem ofans oynuyo

DİNÇ
03.08.2006, 17:24
Marcelinho devrede
Bu arada daha önce teklif götürülen ve olumsuz yanıt alınan H.Berlin'li Gilberto için bu sefer de Marcilenho'nun devreye girdiği öğrenildi. Almanya'daki Marcelinho'nun önceki gün yemekte buluştuğu Gilberto'ya Trabzon'a gelmesi için baskı yaptığı ve taraftarın coşkulu karşılamasını anlattığı bildirildi.

gilberto gelirse çok iyi transfer olur sol kanatta hem defans hem ofans oynuyo

Ah nerde o günler....Nerdeeee....
Keşke gelse kafadan şampiyon oluruz...Hadi başkan Gilbarto Silvayı getir bize...

Jester
03.08.2006, 17:25
Bu Kanca'nın işi oraya gidip bir adamla anlaşıp Trabzon'a getirmek değil miydi? Taka'daki haberde dikkat edin, Tinga'yı getiriyor demiyor, ismini yönetime bildirdi, Tinga'da karar kıldı diyor, yani net birşey yok. Bu durumda olumlu ve olumsuz iki alternatif var:

Olumlu: Kanca orada haftalarca gezip uygun bir adam bulamadı, Başkan da ondan ümidini kesip geri çağırdı, Brezilya dışından sürpriz bir transfer geliyor(Feinduono mesela)

Olumsuz: Kanca Tinga'yı yönetime bildirdi, yönetim Tinga'yı mercek altına aldı, Tinga'da zorlu pazarlık, araya Portekiz takımları girip fiyat artırıyor, Tinga'yı bir de yönetici Kunca'nın son bir kez izlemesine karar verildi, yeni Bezilya seferi başlıyor, Başkan Kunca'ya Tinga'yı almadan gelme dedi ama Tinga'nın çıkmaz ayın son Perşembe'si çok önemli bir maçı çıktı, Kunca Brezilya'ya gidince bir de öğrenmesin mi Tinga'nın bonservisinde menajer falan filanın da payı var, Trabzon rotayı şimdi de Internacional takımının asıl sol kanat oyuncusu Tunga'ya çevirdi vs....

Bakalım hangisi çıkacak???

TSKara61
03.08.2006, 17:30
Ya şu TAKA gazetesi hem Barthez hakkında haber yazıyo, pazarlık yapılıyo diye, hem Pletikosa geliyo diye haber yapıyo. Ne biçim gazete bu. Ama bakarsın bizim yönetimin işi belli olmaz 2 tane yabancı alırlar. O zamand Jeffde kiralik, 3 yabancı kaleci!!!!

champions
03.08.2006, 17:36
bmteam
haberdeki gilberto silva değil gilberto melo hertalı

Mehmet_Mercanlı
03.08.2006, 17:39
marcelınho antramana cıkmiş galıba yokmu haber filna trabzonda olan arkadaşlar baka bilirmi

Fatih Sağır
03.08.2006, 17:43
Arkadaşlar bi haberde djokaj bugün ankaraspor'a imzayı attı diyo. Acaba yönetim Djokaj henüz imzalamadığı için mi transfer yapamadı diye aklıma bi soru geliyo. Bence yönetim saman altından su yürütüyo bi bomba transfer daha bizi bekliyo arkadaşlar. Yönetici mantığıyla düşünüyorum da eğer ben marcelinho'ya kendi cebimden para verseydim bu yönetimde devamlılığım açısından dandik bi adam almazdım. Zaten bu yeni gelecek adam Fatih'ten gelecek parayla alınacak. Yani vesselam süpriz geliyo bence beyler rahat olun.

ozcan_asanoglu
03.08.2006, 17:44
halil şanlı'dan haber bekliyoruz, seyredebilen arkadaşlar....

Fatih Sağır
03.08.2006, 17:45
Ankaraspor, Trabzonspor'dan takas karşılığı kadrosuna kattığı Mehmet Yılmaz ile 2, Adem Koçak ile 3, Djokaj ile de 1 yıllık sözleşme imzaladı..

Altınpark Belediye Evi'nde gerçekleştirilen törene kulüp 2. başkanı Ufuk Baloğlu, futbol şube sorumlusu Ahmet Gökçek ile Trabzonspor'dan transfer edilen Mehmet Yılmaz, Adem Koçak, Adrian Djokaj katılırken, başkent ekibinin daha önce sözleşme imzaladığı Devran Ayhan, Bilal Kısa, Murat Akyüz, Murat Tosun ve Anıl Taşdemir de basına tanıtıldı.

Mehmet Yılmaz gelmeyi düşündüğü takımlardan birine transfer olduğunu dile getirerek, ''Ben ve yeni gelen arkadaşlarım bu sezon güzel işler yapmak istiyoruz. Başarılı olacağımıza inancım tam'' diye konuştu.

Ankaraspor'a 1 yıllığına kiralık olarak gelen Djokaj da bugünün kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayarak, mavi-beyazlı takımda güzel bir sezon geçireceğine inandığını kaydetti

ErayAkyüz
03.08.2006, 17:45
3 Büyükler'in taraftar toplulukları, tek ses, tek yumruk oldu. Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçeli tribünlerin internetteki buluşma adresleri aynı görüntüyle, aynı duyuruyla açılıyor: Teröre ''Yeter'' diyor...

Beşiktaş'ın webkartallari.com, Galatasaray'ın ultraslan.com, Fenerbahçe'nin antu.com siteleri aynı bildiriyi yayınladı:

''Aşığıyız renklerimizin, ama bu vatan hepimizin. Futbolu sevdik, farklı renklere gönül verdik, ama damarlarımızda akan kutsal kanı hiçbir zaman unutmadık. Vatan için şehit olan kardeşlerimizin acısını hep yüreğimizde hissettik. Turkcell Süper Ligi'ne katılan bütün takımların taraftarları olarak, artık akan kana ve gözyaşına YETER diyoruz!''

Dileriz, bu dostluk ve ortak hareket bütün lig boyunca her anlamda devam eder ve tribün terörüne de ''Dur'' derler.

www.haberturk.com

aynı şeyi bizde yaptık ama kaale almıyorlar tabii biz haksızlıklara başkaldıran bu işi masada degil sahada oynayan surekli istanbul ittifakın karsı olan türkiyenin en seviyeli en muhtesem takımına aşık olan taraftarına sahip olan takımız bırakın bizi yazmayı versinler biz zaten o üçlü İTtifakın içinde olmak istemiyoruz

Mehmet_Mercanlı
03.08.2006, 17:46
ben pek sanmıyorum bunlar fatihin parasını otellere ucak masraflarına veriyo galıba bi harcama yok yoladığımız topcu sayısı alınandan fazla bu parayı kötü günler için saklıcaklar galıba

champions
03.08.2006, 17:52
paraya ihtiyacımız yok kaleye pletikosa kiralık gelicek 500 bin euro tolgadan alıcamız kapatılacak bide sol kanat en fazla 2-3 milyon euro(avrupadan başka biri alınacaksa daha fazla olabilir) bu parayı zaten trabzonspor verebilir
bunların dışında çok önemli eksiğimiz kalmaz 8 milyon euroda elimizde kalır seneye biraz daha eklenir 2-3 çok kaliteli isim alınır her sene takımın kalitesi artırılmalı

Burçak
03.08.2006, 17:54
Güney Kıbrıs seyahat program belli oldu
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/logo2.gifTakımımızın 10 Ağustos Perşembe günü Apoel ile oynayacağı UEFA Kupası 2. Ön Eleme Turu müsabakasının seyahat programı kesinlik kazandı.

Buna göre Olimpic Havayolları’na ait özel uçakla gerçekleştirilecek olan seyahatin programı aşağıdaki gibi belirlendi:

Gidiş:
08.08.2006 TRABZON-RODOS SAAT 18.05 20.20
RODOS – LARNAKA SAAT 21.00 22.30

Dönüş:
10.08.2006 LARNAKA-RODOS SAAT 24.00 01.50
11.08.2006 RODOS-TRABZON SAAT 02.30 04.30

BASIN ÜCRET : 700,00.-€

ÖDEME
MUHASEBE MÜDÜRLÜĞÜ
TRABZONSPOR MEHMET ALİ YILMAZ TESİSLERİ
TRABZON
(07.08.2006 PAZARTESİ SAAT:12.00’YE KADAR)
resmi site..

Burçak
03.08.2006, 18:07
Dört büyüklerden teröre ortak tepkihttp://www.internetspor.com/v3/resim/haber/2567futbol.jpg03 Ağustos 2006 17:10

"Dört Büyükler" teröre ilk ortak tepkiyi gösterdi. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın taraftarları, teröre karşı ortak tepki gösterdi...

Her dört büyüğünde de internetteki taraftar sitelerinin açılış sayfasına teröre karşı hazırlanan ortak bildiri konuldu.

"Aşığıyız renklerimizin, ama bu vatan hepimizin. Futbolu sevdik, farklı renklere gönül verdik, ama damarlarımızda akan kutsal kanı hiçbir zaman unutmadık.

Vatan için şehit olan kardeşlerimizin acısını hep yüreğimizde hissettik.

Turkcell Süper Ligi’ne katılan bütün takımların taraftarları olarak, artık akan kana ve gözyaşına YETER diyoruz!"
www.internetspor.com (http://www.internetspor.com)

erdal6167
03.08.2006, 18:43
Ankaraspor'da imzalar atıldı..

Ankaraspor, Trabzonspor'dan takas karşılığı kadrosuna kattığı Mehmet Yılmaz ile 2, Adem Koçak ile 3, Djokaj ile de 1 yıllık sözleşme imzaladı

erdal6167
03.08.2006, 18:45
Trabzonspor yeni transferlerinden Marcelinho bugün saat 14:00 de Fatih Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti.

Dün gece ailesi ile Trabzon’a gelen yıldız oyuncu akşam saat 17:00 de bordo mavili takım ile ilk antrenmanına çıkacak...

FANATIK61
03.08.2006, 18:48
Mehmet Yılmaz ile yapılan son görüşmeler sonrasında, kendisi ile 2 yıllık sözleşme imzalandı. Mehmet Yılmaz'ı bugün renklerine bağlayan Ankaraspor, bu sezona ait son transferinden birini de gerçekleştirmiş oldu. 61 numaralı formayı giyecek olan futbolcumuza yeni sezonda Ankaraspor'da başarılar diliyoruz.

Kaynak: Lig TV

http://www.ankaraspor.com.tr/images/news/2006/ag/3ag_01t.jpg

champions
03.08.2006, 18:53
Marcelinho ilk
antremanına çıktı
Trabzonspor'un yeni transferi Brezilyalı yıldız Marcelinho, Bordo-mavili formayla ilk antrenmanına çıkarken, antrenmanı yaklaşık 35 basın mensubu takip etti.

Süper Lig'in ilk haftasında deplasmanda Kayserispor ile karşılaşacak Trabzonspor, bu maçın hazırlıklarını sürdürürken, Brezilyalı yıldız transfer Marcelinho Bordo-mavili formayla ilk antrenmanına çıktı. Antrenmanı Kulüp Başkanı Nuri Albayrak ve bazı yönetim kurulu üyeleri de izledi. Yeni formasına çabuk ısındığı gözlenen ve takım arkadaşlarıyla uyumlu hareketleriyle dikkat çeken Marcelinho, antrenmanda birbirinden güzel goller kaydetti.

Bordo-mavili ekibin, Marcelinho'lu antrenmanını yaklaşık 35 basın mensubu takip etti.

degok
03.08.2006, 19:34
Dört büyüklerden teröre ortak tepkihttp://www.internetspor.com/v3/resim/haber/2567futbol.jpg03 Ağustos 2006 17:10

"Dört Büyükler" teröre ilk ortak tepkiyi gösterdi. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın taraftarları, teröre karşı ortak tepki gösterdi...

Her dört büyüğünde de internetteki taraftar sitelerinin açılış sayfasına teröre karşı hazırlanan ortak bildiri konuldu.

"Aşığıyız renklerimizin, ama bu vatan hepimizin. Futbolu sevdik, farklı renklere gönül verdik, ama damarlarımızda akan kutsal kanı hiçbir zaman unutmadık.

Turkcell Süper Ligi’ne katılan bütün takımların taraftarları olarak, artık akan kana ve gözyaşına YETER diyoruz!"
www.internetspor.com (http://www.internetspor.com)

aynı haberin www.spor3.com şekli ise aşağıda.

Üç Büyüklerden teröre tepkiGalatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin taraftarından teröre karşı tepki. 3 Ağustos 2006 16:44"Üç Büyükler" olarak adlandırılan Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın taraftarları, teröre karşı ortak tepki gösterdi.

Her üç kulübün de internetteki taraftar sitelerinin açılış sayfasına teröre karşı hazırlanan ortak bildiri konuldu.

Turkcell Süper Ligi'ne katılan bütün takımların taraftarları olarak, artık akan kana ve gözyaşına YETER diyoruz!"

Adamlar olayı direkt 3 büyüklerin taraftar sitelerinin teröre karşı ortak tepkisi diye vermişler. Hatta yorumlar kısmında bir da..llama "4. büyük olduğunu iddia eden komik takım nerde peki? " diye bir yorum yapmış. Ben gereken cevabı site yöneticilerine yorumla bildirdim. Aynı tepkiyi sizden de bekliyorum arkadaşlar.
sitenin adresi:
http://www.spor3.com/haber.php?haber_id=145644

Aynı sitenin ana sayfasının sol alt köşesinde de mail yoluyla ulaşabileceğiniz bi link var arkadaşlar.

Burçak
03.08.2006, 19:37
böylece spor3 sitesinin ne olduğunu daha iyi görebiliyorıuz!!:mad: oraya internetsporun adresini ekleyinde görsünler varmıyız yokmuyuzu.

Trapezus_
03.08.2006, 20:07
böylece spor3 sitesinin ne olduğunu daha iyi görebiliyorıuz!!:mad: oraya internetsporun adresini ekleyinde görsünler varmıyız yokmuyuzu.Adı üstünde spor3 :)

Trapezus_
03.08.2006, 20:45
Fonex: 'Sarı Kırmızı'yı satabiliriz
03 Ağustos 2006 11:09

Bıyıklı, Markayı, Türk Patent Enstitüsünden 10 Mayıs 2005 tarihinde tescil ettirdiklerini ve 10 yıllığına aldıklarını açıkladı. Bıyıklı, ''Galatasaray'dan cazip teklif gelirse, sarı-kırmızı isminin kullanım hakkını satabiliriz'' dedi. Kadir Bıyıklı, bu konuda Galatasaray yetkililerinden şu ana kadar kendilerini arayan olmadığını da söyledi.

''Sarı-kırmızı'' markasının tartışmasız büyük bir marka olduğunu ifade eden Bıyıklı, ''Trabzonspor'u tutuyoruz ama Galatasaray sonuçta bir kitle. Fenerbahçe de olsa, Trabzonspor da olsa bir kitle. Onlar da boş olsa onları da alıp ürün yapardık. Ben olaya ticari olarak bakarım'' dedi.

''AVRUPA ÜLKELERİNDEN DE TEKLİF GELİRSE VERİRİM''

Bıyıklı, ''sarı-kırmızı'' markası ile jöle, parfüm, tıraş losyonu, diş bakım ürünleri yapabileceklerini kaydetti. Kadir Bıyıklı, ''Şampuanlar, saç kremleri, kolonya, losyonlar, deodorantlarla ilgili fabrikada Ar-Ge çalışmaları hızla devam ediyor'' dedi. Daha ileriki zamanlarda belki franchsing sistemiyle markayı yurt dışına verme imkanı olabileceğini belirten Bıyıklı, Avrupa ülkelerinden de teklif gelmesi durumunda markanın kullanım hakkını verebileceğini bildirdi.

Futbol Extra Dergisinin Ağustos ayı sayısında yer alan haberde, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un renklerinin kullanım haklarını tescil ettirmesine karşın, Galatasaray'ın sarı-kırmızı adının kullanım hakkını elinden kaçırdığı belirtilmişti.

OJENİN SARISIYLA-RÜJÜN KIRMIZISIYLA :D :D

Miraç Atalay Çiftçi
03.08.2006, 20:51
Yattaranın düz koşu yaptıgı antrenmanı yönetim tatildeki pardon brezilyadaki Faruk Kanca haricinde tam kadro izlemiş.
Başkan transfer sezonu sürdükce transferlerimiz devam edecek takıma az katkısı bulunan oyuncuların yerine daha kalitelilerini aldık iskelet kadrodan ise sadece kaptanımızı gönderdik demiş.
Marcelinho yarı sahada yapılan çift kale maçta 2 gol atmış..

Miraç Atalay Çiftçi
03.08.2006, 21:12
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde akşam antrenmanını seyreden Başkanımız Nuri Albayrak, basın mensuplarının çeşitli konularla ilgili sorularını cevaplandırdı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/030806baskan.jpgYeni sezonun Türk sporu ve futboluna hayırlı olmasını dileyen Albayrak, hakemlerin, futbolcuların ve taraftarların kazasız belasız bir yıl gecirmesini diledi.

Cem Papila'nın 2004-2005 sezonunda yönettiği ve büyük tepki aldığı Trabzonspor-Fenerbahçe maçından sonra ilk kez bu hafta Trabzonspor karşılaşmasında görev yapmasını değerlendiren Başkanımız, Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) ve hakemlere güveninin sonsuz olduğunu, hakemlerin hata yapabileceğini belirterek, "Temennimiz bundan sonra Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) hata yapmamasıdır. Biz kesinlikle hakemlerin Trabzonspor'u kayırmasını değil, sahadaki her iki takıma da adaletli davranmasını istiyoruz. Bizim bu noktada başka hiçbir beklentimiz yok. Ama hata yapan hakem de cezasını çekecektir. Bu cezanın da önceki yıllarda olduğu gibi MHK tarafından uygulanmasını bekliyoruz" dedi.

Albayrak, transferlerle ilgili bir soru üzerine ise, transfer mevsiminin devam ettiği müddetçe Dünya’da ve Türkiye'de transferlerin bitmeyeceğini söyledi. Zaman zaman yapılan haberler nedeniyle sıkıntılar çektiklerini de kaydeden Başkanımız, "Şu andaki kadromuza güveniyoruz. Ancak daha kaliteli, fiyatı da uygun ve uyum sorunu yaşamayacak hazır oyuncu bulduğumuzda kadromuza katmaya devam edeceğiz " diye konuştu.

Takımı devraldıklarından bu yana 15-16 oyuncuyu kadroya kattıklarını da dile getiren Albayrak, "Takım kaptanı Fatih Tekke dışında takımın iskeletiyle oynamadık. 3-4 yıldır verimli olamayan oyuncuları gönderip zaman zaman kan değişim yaptık. Geçen sene takıma kattığımız oyuncular takımı iyi yerlere getirdiler. Bu sezon da aldığımız oyuncuların 3 tanesi takıma banko monte olabilirse iyi yerlere geliriz. İyi çalışan takımdaki yerini alacaktır.
Hiçkimse "Benim yerim bankodur" diye düşünmesin. Çünkü hocamız bu noktada çok titiz çalışıyor. Çok yarışmacı bir takım oluşturduk. Bundan dolayı mutluyuz. Çünkü önümüzdeki sezon Türkiye Ligi, UEFA ve Fortis Türkiye Kupası'nda mücadele edeceğiz" dedi.

Trabzonspor'un UEFA Kupası Ön Eleme Turu'nda karşılaşacağı Apeol FC'yi de değerlendiren Albayrak, "Geçen sene saha dışında fazla olaylar olmamasına rağmen bu durum abartıldı. Biz bu maçın dostluk, kardeşlik ve barış içinde geçeceğine inanıyoruz. Spor ülkeleri ve insanları birleştiren bir unsurdur. Bizim Kıbrıs Rum Kesimi'nin takımıyla yapacağımız maç sıradan bir UEFA Kupası maçı olacak. Biz bu maçta takımımıza güveniyoruz. İnşallah maçı alıp Türkiye'ye öyle döneceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Miraç Atalay Çiftçi
03.08.2006, 21:14
Tesis Günlüğü
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/030806idman.jpgTakımımız, ligin ilk haftasında Kayserispor’la yapacağı maçın hazırlıklarına bugün tek idman yaparak devam etti. Yeni transferimiz Marcelinho ise takımla ilk idmana çıktı.

Taktik ağırlıklı yapılan antrenmanda, hafif sakatlıkları bulunan Erdinç ve Cem takımdan ayrı çalıştı. Sağ kasığında ağrı hisseden Yattara ise idmanı düz koşu yaparak tamamladı.

Öte yandan antrenmanı, Başkanımız Nuri Albayrak ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz de izledi.

Takımımız, Trabzon’daki son idmanını yarın saat 10:00’da yapacak.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/030806idman1.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/030806idman2.jpg

Travelair
03.08.2006, 21:25
Bu kötü tezahurattan çok takımın canı yanacak bu sezon. Federasyon ilkinde 250nin ytl'ye, 2. maçta tekrara 500bin ytl'ye kadar, 3. seferde ise 3 puan silecek. Kulüpleri soymanın yolunu buldu federasyon.

Bu arada Trabzonspor ile değil ama spor oyunu ile ilgilenenlere:

Fantezi Futbol başlıyorİki sezondur, sadece futbol meraklılarının değil, internet kullanıcılarının en gözde oyunu olan FANTEZİ FUTBOL 4 Ağustos Cuma günü başlıyor.

NTVSPORGüncelleme: 13:02 TSİ 2 Ağustos 2006 Çarşamba

http://www.ntvspor.net/Images/2692.gifhttp://www.ntvspor.net/i/blank.gif

Bir milyonun üzerinde kişinin katılımıyla oynanan FANTEZİ FUTBOL bu Cuma kullanıcılara açılacak. Unutmayın, ilk hafta kadrolarını kurmak için
sadece bir gününüz olacak. Herkese teknik direktörlük yapma şansı veren bu oyuna katılmak için ajandalarınıza not alın: 4 Ağustos Cuma günü FANTEZİ FUTBOL günü.

Geçen yıllarda olduğu gibi, bu yıl da ilerleyen haftalarda çok sayıda ödül FANTEZİ FUTBOL katılımcılarını bekliyor. Tabii yıl sonunda da sürpriz büyük ödül.

NOT
İlk hafta takım kurmak için katılımcılara çok kısa bir süre bırakıldığının bilincindeyiz. Bunun temel nedeni, takımların resmi kadrolarının son ana kadar netleşmemesi ve Futbol Federasyonu’na bildirimlerini son güne kadar yapmamaları... Nitekim takım kurarken bazı kulüplerin kadrolarında eksiklerin olduğuna tanık olabilirsiniz. Sonraki haftalarda bu eksikler de giderilecektir.

Harun
Trabzonspor’un yeni transferi Brezilyalı yıldız Marcelinho, Bordo-mavili formayla ilk antrenmanına çıkarken, antrenmanı yaklaşık 35 basın mensubu takip etti. Bordo mavili yönetimin tamamına yakınının izlediği antrenmanın görüntüsü akıllara Avni Aker Stadı’nda oynanacak ilk maçta ne derece yoğunluğun yaşanacağı sorusunu getirdi...

Süper Lig’in ilk haftasında deplasmanda Kayserispor ile karşılaşacak Trabzonspor, bu maçın hazırlıklarını sürdürürken, sbah sağlık kontrolünden geçen Brezilyalı yıldız transfer Marcelinho, Bordo-mavili formayla ilk antrenmanına çıktı.

Antrenmanı Kulüp Başkanı Nuri Albayrak ve bazı yönetim kurulu üyeleri de izledi. Yeni formasına çabuk ısındığı gözlenen ve takım arkadaşlarıyla uyumlu hareketleriyle dikkat çeken Marcelinho, antrenmanda birbirinden güzel goller kaydetti.

Kaynak:Radyo spor

lovehakan
Umut savaşa hazırTrabzonspor’un yeni transferi Umut, yeni sezonda formayı sırtından çıkarmayacağını söyledi. 3 Ağustos 2006 13:32Trabzonspor'un Ankaragücü'nden transfer ettiği genç golcü Umut Bulut, takımda kaliteli forvet oyuncularının bulunmasının kendisini endişelendirmediğini söyleyerek, Bordo-mavili takıma faydalı olabilmek için elinden geleni yapacağını belirtti.

Trabzonspor dergisine açıklamalarda bulunan genç golcü Umut Bulut, Trabzonspor'un kendisine olan ilgisinin yaklaşık 2 yıl önce başladığını belirterek, "O dönemde hem bonservis bedeli olarak önerilen rakamın düşük olması hem de Ankaragücü'nün iki yıl üst üste küme düşmeme mücadelesi vermesi, transferimin gerçekleşmemesinde önemli rol oynadı. Fakat bu yıl Trabzonspor, işi çok ciddi tuttu. Önce kulüpler seviyesinde anlaşma oldu. Ben de daha sonra başkanımız Nuri Albayrak ile şartları netleştirince, transferim gerçekleşti" dedi.

"Takımda Kaliteli Forvetlerin Olması, Beni Endişelendirmiyor"

Trabzonspor'da forvet mevkiinde kaliteli oyuncuların bulunmasının kendisini endişelendirmediğini belirten Umut Bulut, "Takımda kaliteli forvet oyuncularının bulunması nedeniyle bir çekincem yok. Trabzonspor gibi büyük bir kulübün büyük oyuncuları olması normal. Ama ben de buraya Ankaragücü'nde oynadığım futbolla geldim. Sonuçta hepimiz Trabzonspor'un menfaatleri için çalışacağız. Umarım başarılı oluruz. Kendi adıma Trabzonspor'a faydalı olmak için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

"Taraftar Baskısına Alışığım"

Taraftar baskısına alışık olduğunu söyleyen Umut Bulut, "Taraftar baskısının benzerini Ankaragücü'nde zaten yaşıyordum. Çünkü takım, küme düşmeme mücadelesi veriyordu ve taraftarların da bu yolda bizi baskı altına aldığı oluyordu. Belki şampiyonluk beklentisi içinde olan bir takımda oynamadım ve seyircilerin bunun için oluşturduğu atmosferi tam hissedemedim ama taraftarları anlayabiliyorum. Çünkü 23 yıllık bir hasretleri var ve bunun sona ermesini istiyorlar. İşimiz kolay değil. Vereceğimiz mücadeleyle onları mutlu etmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

İHA

922

selcuk
03.08.2006, 21:51
03.08.2006 - Ligin başlamasına 1 gün kala transfer dönemini en iyi geçiren kulüpler, Beşiktaş, Trabzonspor ve ligin yeni ekipleri Bursaspor ile Sakaryaspor oldular. Tüm liste haberin devamında...

GALATASARAY
Gelenler: Okan Buruk (Beşiktaş), Tolga Seyhan (Shakhtar Donetsk), Marcelo Carrusca (Estudiantes)
Gidenler: Allioum Saidou (Nantes), Mehmet Eren (Erciyesspor), Cafercan (İst. Büyükşehir Bld.)
FENERBAHÇE
Gelenler: Uğur Boral (G.Birliği), Tümer Metin (Beşiktaş)
Gidenler: Marcio Nobre (Beşiktaş)
BEŞİKTAŞ
Gelenler: Vedran Runje (Standard Liege), Nobre (Fenerbahçe), Baki Mercimek (Gençlerbirliği), Fahri Tatan (Çaykur Rizespor), Burak Yılmaz (Antalyaspor), Serdar Kurtuluş (Bursaspor), Matias Delgado (Basel)
Gidenler: Sergen Yalçın (Şekerspor), Okan (Galatasaray), Cordoba (Antalyaspor), Youla (Metz), Volkan Ünlü (Almanya), A.Dursun (Şekerspor), Çağdaş (Trabzonspor), A.Hassan (Anderlecht), Erkan Sekman (Konyaspor), Juan Fran (Real Zaragoza)
TRABZONSPOR
Gelenler: Çağdaş Atan (Beşiktaş), Murat Ocak (İst. Büyükşehir Bld.), Umut Bulut (Ankaragücü), Marcelinho (Hertha Berlin), Musa Büyük, Ersen Martin (Ankaraspor)
Gidenler: Fatih Tekke (Zenit), Lee Young (Serbest), Mehmet Yılmaz, Djokaj, Adem Koçak (Ankaraspor), Tomas Jun (Sparta Prag)
GENÇLERBİRLİĞİ
Gelenler: Tolga, Koray (İzmirspor), Traore (Anderlecht), Okan Öztürk (Çaykur Rizespor), Recep Öztürk (Sakaryaspor), Hamuni (Kızılyıldız), Niçoise (Brussels), Ulaş Güler (Marmaris Bld.), Kenan Çamoğlu (Pendikspor)
Gidenler: Uğur Boral (F.Bahçe), Baki Mercimek (Beşiktaş), Ömer Çatkıç (Bursaspor), İsmail Güldüren (Bursaspor)
KAYSERİSPOR
Gelenler: M.H.Akagündüz (Rapid Wien), Toledo (Real Zaragoza), Hamed Kavianpour (Persapolis), Leanardo İglesias (Atletico Rafaela), Nuri Kıldır (Erzurumspor)
Gidenler: Bayram Toysal (Denizlispor), Yordanov (Konyaspor), Ergün Teber (Sakaryaspor), Muhammed Hanifi (Ankaraspor), Rodiç (Litex Lovech)
SİVASSPOR
Gelenler: Tolga Doğantez (Samsunspor), Hasan Yurt (Gaziantepspor), Mert Sağlam (Beykozspor), Serdar Akdoğan (Kahramanmaraşspor), Carvalho (Bango Rio), Serdar Topraktepe (Bursaspor), Harun Kavgın (Gaziantep Büyükşehir Bld.)
Gidenler: Oğuz Dağlaroğlu (Gaziantepspor), Murat Duman (Sakaryaspor), Atilla Birlik (Malatyaspor), Görkem Gök, Ünal Demirkıran, Muharrem Us, Yusuf Akbel, Edson Da Silva (Brezilya’ya döndü), Raymond Kalla (Kamerun’a döndü)
KONYASPOR
Gelenler: Yordanov (Kayserispor), Kaan Tosun (Biacknang), Deniz Yılmaz (Nanheim), Erkan Sekman (Beşiktaş), Sedat Ağçay (Gaziantepspor), Oğuzhan Bahadır (Elazığspor), Ufuk Ateş (Altay), Da Silva (Ituano)
Gidenler: Bebbe (Ankaragücü), Tayfun Seven, Rivero, Eray Er (Malatyaspor), Ümit Bozkurt, Okan Yılmaz (Sakaryaspor), Zafer Demir, Muhammet Fatih (Tokatspor)
ANKARASPOR
Gelenler: Anıl Taşdemir (Göztepe), Bilal Kısa (Malatyaspor), Devran Ayhan (Erciyesspor), Mehmet Yılmaz (Trabzonspor), Adem Koçak (Trabzonspor), Djokaj (Trabzonspor)
Gidenler: Giray Bulak (Tek. Dir.), Musa Büyük, Ersen Martin (Trabzonspor), Ahmet Yıldırım (Şekerspor), Murat Erdoğan (Sakaryaspor), Hasan Yiğit (Bursaspor), Tita (Ankaragücü), Batak (Serbest)
KAYSERİ ERCİYESSPOR
Gelenler: Djalovic (A.Bielefeld), Lazarov (G.Antepspor), Onur Okan Topaloğlu (Sarıyer), Zafer Demiray (Vestel Manisaspor), Mehmet Eren (Galatasaray)
Gidenler: Mutlu Kızıltan (Gaziantepspor), Devran Ayhan (Ankaraspor), Aydın Yıldırım (Samsunspor), Burhan Coşkun (Kocaelispor), Şenol, Mettomo, Ali Akdeniz
GAZİANTEPSPOR
Gelenler: Oğuz Dağlaroğlu (Sivasspor), Diawara (Ajaccio), Önder Çengel (Thun), Kadir Pekmezci (Standard Liege), Kadir Ulgar (Zolder), Fatih Şen (Gaziantep Büşükşehir Bld.), Sinan Demircioğlu (Diyarbakırspor), Mutlu Kızıltan (Erciyesspor), Veysi Öz (İzmirspor), Afanou (Bordeaux), Göksel Akıncı (Diyarbakırspor), Zurita (Colon), Nicola Jozic (E.Frankfurt), Nikola Drincic (Banat Zrenjanin)
Gidenler: Lazarov (Erciyesspor), Sedat Ağçay (Konyaspor), Hasan Yurt (Sivasspor), Kaya, Serkan Özsoy, Harun, Ahmet
ANKARAGÜCÜ
Gelenler: Ceyhun Eriş (Samsunspor), Mustafa Kalkan (Dessel Sport), Bebbe (Konyaspor), Andre Da Silva (Ponte Prato), Piriz Alves (Uruguay), Ariel Carreno (Arjantin), Srebrenko (Varteks), Tita (Ankaraspor), Mustafa Özkan (Malatyaspor)
Gidenler: Erman Güraçar (Denizlispor), Umut Bulut (Trabzonspor), Petkov, Edouard, Cordion, Heverton, Biano, İlhan Mansız
ÇAYKUR RİZESPOR
Gelenler: Hakan Söyler (Malatyaspor), Razandura Tjikuzu (Duisburg), Uğur Işıkal (Karşıyaka), Murat Uluç (İst. Büyükşehir Bld.), Emrah Eren (Malatyaspor), Cemil Mengi (Türkiyemspor)
Gidenler: Fahri Tatan (Beşiktaş), Şener Aşkaroğlu (V.Manisaspor), Ünal Alpuğan (İstanbul Büyükşehir Bld), Okan Öztürk (Gençlerbirliği), Serkan Özdemir (Samsunspor)
VESTEL MANİSASPOR
Gelenler: Burak Özsaraç (Denizlispor), Mehmet Akan (İnegölspor), Stephane Borbiconi (Metz), Güven Varol (Denizlispor), Fevzi Tuncay (Malatyaspor), Sinan Özkan (Türk Telekomspor), Şener Aşkaroğlu (Ç.Rizespor), Nizamettin Çalışkan (B.Dortmund), Ersan Gülüm (Avusturya), Sezer Öztürk (Nürnberg)
Gidenler: D’Haene (Zulta Waregem), Yılmaz Özlem, Yunus Ceylan (Malatyaspor), Zafer Demiray (Vestel Manisaspor), Sinan Kaloğlu (Bursaspor), Göksel (Serbest), Melih (Turgutluspor)
DENİZLİSPOR
Gelenler: Valmir Riberio Sıqueria (Regatas), Oliveira (Brezilya), Çağlar Birinci (Bakırköyspor), Ramazan (Bodrum Yalıkavakspor), Emin Aladağ (İnegölspor), Burak Akyıldız (Aliağa Belediyespor), Erman Güraçar (Ankaragücü), Murat Karakoç (Aydınspor), Osman Kodalak (Aydınspor), Adriano (Saturn), Bayram Toysal (Kayserispor), Süleyman Görgün (Uşakspor), Cenk Gönen
Gidenler: Burak Özsaraç (Vestel Manisaspor), Güven Varol (Vestel Manisaspor), Barış, Onur, Emin Aladağ (İnegölspor)
ANTALYASPOR
Gelenler: Maynor Souza (Red Bull Salzburg), Sebastian Mila (Avusturya Wien), Cordoba (Beşiktaş), Piotr Dziewicki (Amica Wronki), Jaroslaw Bieniuk (Amica Bieniuc), Straka (Zilina), Ali Bilgin (Essen), Vahap Işık (Gaziantep B.Ş.Belediyespor), Uğur Kavuk (İstanbul B.Ş.Belediyespor), Şenol Can (İnegölspor), İlyas Kahraman (Diyarbakırspor)
Gidenler: Burak Yılmaz (Beşiktaş), Suat Usta (Sakaryaspor), Şenol Karagöl (Yozgatspor), Kaan Dobra (Kocaelispor), Cem Sinan (Kocaelispor), Onur Tuncer, Hakan Keleş, Hakan Çimen
BURSASPOR
Gelenler: Pancu (Rapid Bükreş), Sumulikoski (Zenit), Sinan Kaloğlu (Beşiktaş), Ömer Çatkıç (Gençlerbirliği), İsmail Güldüren (Gençlerbirliği), Ömer Erdoğan (Malatyaspor), Cumhur (Diyarbakırspor), Volkan Bekiroğlu (Malatyaspor), Hasan Yiğit (Ankaraspor), Yavuz Özkan (Denizli Bld.), Yenal Tuncer (Denizli Bld.), Eser Yağmur (Beşiktaş), Da Silva (Fenerbahçe)
Gidenler: Serdar Kurtuluş (Beşiktaş), Serdar Topraktepe (Sivasspor), Yunus Altun (Mardinspor), Ünsal Ata (Adana Demirspor), Tamer Coşkun (Karşıyaka), Yakup Sertkaya (Altay), Fatih Koyugölge (Denizli Bld.), Mehmet Al (Eskişehirspor), Serkan Reçber (Eskişehirspor), Miu, Mesut Ünal (Oyak Renault), Yavuz Eraydın
SAKARYASPOR
Gelenler: Murat Erdoğan (Ankaraspor), Suat Usta (Antalyaspor), Musa Aydın (Samsunspor), Ferdi Tatlı (İstanbulspor), Murat Duman (Sivasspor), Alişen Kandil (Trabzonspor), Cenk Tekelioğlu (Altay), Costa (1860 Münih), Jose Clayton (Tunus), Franco Cangale (Arjantin), Ergün Teber (Kayserispor), Okan Yılmaz (Konyaspor)
Gidenler: Recep Öztürk (Gençlerbirliği), Deniz Kolgu (Kocaelispor), Volkan (Karşıyaka), Murat Bölükbaş, Taner Demirbaş, Taner Yapağacı, Mehmet Ayaz

oflu_61_ts
03.08.2006, 22:23
yerel kanaldan veya halil şanlı abi den haber yok mu arkadaşlar

Miraç Atalay Çiftçi
03.08.2006, 22:45
Efes'e büyük onur

Türk basketbolunun lokomotiflerinden olan Efes Pilsen, 2006-07 NBA sezonunun başlamasından önce oynanan hazırlık maçlarında boy gösterecek.
122 maçın yapılacağı ön hazırlık maçları 5 Ekim'de başlayacak ve 27 Ekim'de sona erecek. Efes Pilsen'in 30. yılı dolayısıyla gerçekleştirilecek aktivitelerden olan maçlarda 10 Ekim'de Pepsi Center'da Denver Nuggets ile karşılaşacak olan lacivert-beyazlılar, 12 Ekim'de ise Oakland Arena'da Golden State Warriors ile karşılaşacak.
Efes Pilsen böylece ilk kez NBA takımlarıyla maç yapma onuruna ulaşacak.

Miraç Atalay Çiftçi
03.08.2006, 23:03
Euro 2008 yayın haklarını Ciner Grubu almış.
Anlaşılan Almanya 2006 da oldugu gibi Kanal1 verecek.
İnşallah işi biraz daha sıkı tutarlar bu sefer..

oflu_61_ts
03.08.2006, 23:07
ERGUN GÜRSOY'DA YABANCI TEKLİFİ!..
03 Ağustos 2006 20:52

Kontenjan yabancısı

Kulüpler göndermek istedikleri yabancı futbolcularda sıkıntı yaşıyor.

Federasyon, kulüplerin bu tür oyunculara taviz ve haraç vermemesi için, hiç oynatılmaması koşuluyla "bir yabancı kontenjanı" açılmasını sağlayacak düzenlemeyi yapmalıdır.

GEÇEN haftaki yazımın da büyük bölümünü transfere ayırmıştım. Bugün de, aynı konu ile ilgili, önemli bulduğum bir iki hususa değineceğim.

Bankalar, borç verdikleri kişilerin önüne çok sayfalı kredi sözleşmeleri koyarlar. Borç alacak kişiler de "karınca duası"nı andıran bu sözleşmeleri, çoğu kez içinde bulundukları sıkıntıdan, okumadan imzalarlar.

İşte aceleye getirilen transferlerde de menajerler, bankalarınkine benzer transfer sözleşmelerinin bir yerine "lastikli bir cümle" ekleyip (Faruk Süren’in okuyup incelemeden imzaladığı AIG sözleşmesiyle, Felipe’nin İspanyolca ve İngilizce olarak 2 ayrı dilde kaleme alınan ve birbirinden farklı hükümler içeren sözleşmeleri tipik örneklerdir) sizi tuş ederler, Felipe, Ribery, Ortega gibi futbolcular da sözleşmelerine dayanarak aldıkları paraları güzelce cebe indirip bir başka kulübe yelken açarlar.

UEFA ve FIFA’da da "haçlı ruhu" var

Sorun, ister istemez uluslararası kuruluşlara taşınır... Ancak, "Batı"nın dünya politikalarına da hakim olan her şeyi "haçlı ruhu" ile halletme anlayışı, FIFA ve UEFA uygulamalarında da gözlenir.

Kendi coğrafyasında sınır mefhumunu ortadan kaldıran Avrupalı’nın, bin yıldır kardeş kardeşe yaşayan milletimizi paçavralarla tutuşturup, etnik bölünme uğraşı vermesi gibi...

Ribery ve Ortega için UEFA’ya yapılan başvuruların üzerinden 12 sene geçer, cevap çıkmaz; çıksa da lehimize olmaz. Avrupalılar kendileri ile ilgili olduğunda bir ayda sonuç alabiliyorlar. Ama aynı Avrupalı, UEFA’da bizi yıllarca uğraştırıyor ve bir türlü hakkımızı vermiyor. Ve uğranılan haksızlıklar, kulüplerimize döviz cinsinden milyonlarla ifade edilen zararlara neden oluyor.

Bu olumsuzluklar göz önüne alındığında yöneticiler gerek transfer sözleşmelerinin düzenlenmesinde, gerekse uygulamasında menajere de futbolcuya da "açık kapı ve bahane" bırakmamalıdır.

Fırsatçı yabancıya önlem alınmalı

Transferle ilgili yaşanan sorunlarda, gerekli çözümleri üretmeyerek üzerine düşeni yapmayan federasyonun da payı olduğu bir gerçektir.

Transfer olduğu takıma çeşitli nedenlerle uyum sağlayamayan yabancı futbolcuyu göndermeniz hayli zor oluyor. Bu futbolcular (Ailton, Pancu, Heinz gibi) gelirken aldıkları yüksek paralar yetmiyormuş gibi, yabancı kontenjanının dolu olmasını fırsat bilerek hakkı olmayan paralar talep ediyorlar. Kendilerini göndermek isteyen kulüplerine karşı, "Değerim bu rakamları bulmaz, beni kimse bu paraya almaz" gibi küçültücü ifadeler kullanıp mızıkçılık yapmaya başlıyor. Sıkışan kulüpler de ne yapacaklarını şaşırıp, yer açılması için milyonlarca dolardan oluyorlar.

Federasyon, kulüplerin bu tür oyunculara taviz ve haraç vermemesi için, hiç oynatılmaması koşuluyla bir kontenjan açılmasını sağlayacak düzenlemeyi acilen yapmalıdır.

Güle güle Fatih Tekke!

FATİH Tekke’nin futbolculuğu tartışılmaz; maçın kaderini etkileyecek yıldız futbolcularımızdan biridir.

Ancak, camiadan gelecek tepkilere rağmen, önümüzdeki sezon serbest kalacak Fatih Tekke’nin 8.5 milyon Euro’ya gerçekleştirilen satış işlemi, başka kulüplerin kolay kolay göze alamayıp başaramayacakları bir iştir.

Belki, Fatih Tekke’yi satmak yerine, önüne koyacağı 5 yıllık sözleşmeyi imzalatabilmesinin Trabzonspor’un daha yararına olduğu tartışılabilir..

Geçmiş yıllarda Ogün ve Abdullah örneğinde bu olay yaşandı. Yüksek transfer bedellerine rağmen, rakiplere silah vermemek için Ogün ve Abdullah’ın sözleşmeleri uzun yıllar uzatıldı. Sonra da iyi bir paraya Fenerbahçe’ye satıldılar. Fatih Tekke’de de aynısı yapılabilirdi. Bu yapılamadığına göre ağlayıp sızlamanın bir yararı yoktur. Hayırlı uğurlu olsun.

Trabzonspor, hızla iyi şeyler yapmaya başladı. Aldığı ve verdiği oyuncular son derece isabetlidir. Bir yıllık da olsa iyi bir kaleciyi almış olması, beni de sevindirdi. 250 bin nüfuslu Trabzon’un artık kadrosu itibari ile de 5-10 milyonluk şehirlerle ön sırada şampiyonluk mücadelesi vermesi mümkündür.

AVRUPALI GiBi OLMAK...

TARAFTARLAR ve kongre üyeleri her şeyi isteyip hiçbir şey vermeyi düşünmüyorlar. Kulüpler, formalarının satılmasını, aidatın ödenmesini, parasını veren "biletli" taraftarların maça gelmesini istiyor.

Buna karşılık taraftarların bir bölümü bedava bilet, bedava forma, bedava otobüs talep ediyor. Hatta bazıları uygar bir sistemin ürünü olan bugünkü bilet uygulamasına karşı çıkıp "Biletix de nereden çıktı? Biletleri paketleyin bir matbaada bastırın" diyebiliyorlar. Falan oyuncunun alınmaması, falan oyuncunun satılması için müdahalede bulundukları, sahaya çıkan kadroda diyaloglarının iyi olmadığı futbolcuları "dışarı, dışarı" diye protesto ettikleri bir gerçektir. Galatasaray’da tüm aidatın sadece 1/3’ü ödeniyor. Formadan 3 trilyon, bilet satışından 4.5 trilyon, kombineden 8.6 trilyon gelir elde edilebiliyor.

Haydi diyelim ki Fenerbahçe’ninki de bunların 2 katı olsun...

Bu gelirlerle hiçbir surette bilançoyu denkleştiremezsiniz.

Mali genel kurullarda çoğu zaman bilançolar kağıt üzerinde denkleştirilip kitabına uydurulur, ancak sonuçta kulüpler bugünkü durumlarına düşerler. Üç büyüklerin her yıl 15-20 trilyon lira açık verdiği unutulmamalıdır..

Kimse inanmak istemiyor, ama artık Türkiye’de de mali yeterliliği olmayan kulüpler ne transfer izni alabilecekler, ne de kurallara uymadan aynı ligde devam edebilecekler.

Hiç dövünmeyin, şu anda bilançosu düzgün kulübümüz yok. Avrupa Ligi’nde olmak için Avrupalı gibi davranıp o kurallara göre yaşamalısınız. Doğulu gibi yaşayıp, giyinip, kuşanıp Avrupalı muamelesi görmezsiniz.

Onları kutluyorum...

BEŞİKTAŞ’ın "Süper Kupa"sını kutluyorum. Türkiye’de bir ilki başlatan Galatasaray taraftarının ve centilmen futbol takımının rakibinin seromonisini sonuna kadar sıkılmadan bekleyip alkışlamasını gururla izledim.

Diğer taraftarlara ve takımlara da örnek olmasını diliyorum. Yakın tarihimizin en gollü galibiyetleri ile tur atlayan Fenerbahçe’yi de kutluyorum.

Not: Gelecek hafta, Eric Gerets’ten "helva" yapmasını talep eden Adnan Polat kardeşime "şefin mutfağından" helva tarifi vereceğim.

www.marton.com.tr

Nytre
04.08.2006, 07:44
Diğer Haber
Kuruluş coşkusu
Trabzonspor’un önde gelen taraftar gruplarından Çılgınlar, kulübün 39. kuruluş yıldönümü şerefine önceki gün bir gece düzenledi. Geceye Başkan Yardımcısı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu, Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney ile futbolcular Gökdeniz, Celaleddin, Hasan Üçüncü, Ufuk, Ufukhan ve Tolga katıldı. Taraftarlar, Sayitoğlu ve Hacıosmanoğlu’nu üzerinde isimlerinin yazılı olduğu 61 numaralı forma hediye ederken, futbolcularla da hatıra fotoğrafı çektirdi ve yeni sezondaki hedefler üzerine sohbet etti.

fanatik gazetesi

Nytre
04.08.2006, 07:45
TRABZONSPOR’da, 15 gündür Brezilya’da bulunan yönetim kurulu üyesi Faruk Kanca’nın Mossoro, Wagner ve Denilson’un transferlerinde ilerleme kaydedememesi, gündeme yeni isimlerin gelmesine yol açtı.

Mossoro ile Wagner’in menajerlerinin sürekli fiyat artırmaları ve Denilson’la bir türlü irtibata geçilememesi nedeniyle yeni isimlere yönelen Kanca’nın, Sao Paulolu Mineiro için girişimlere başlayacağı ifade edildi. Yönetici Kanca’nın 31 yaşındaki Mineiro’yu önceki akşamı lig maçında seyrettiği ve çok beğendiği belirtildi.

Bu arada Lazaroni’nin de transfer çalışmalarına katkıda bulunduğu ve yönetim kuruluna yine Sao Paulo’da oynayan genç oyuncu Fabiano Leandro’nun ismini verdiği öğrenildi. Faruk Kanca’nın Sao Paulo yöneticileriyle masaya oturarak, Mineiro ve Leandro için pazarlık yapması bekleniyor.

Hürriyet

UğuR
04.08.2006, 08:48
Marcelinho, G.Saray'a mesaj yolladıhttp://www.internetspor.com/v3/resim/haber/7064marcelio.jpg04 Ağustos 2006 08:10

Trabzonspor'un Hertha Berlin'den transfer ettiği Brezilyalı yıldız Marcelinho, düzensiz özel yaşamı nedeniyle kendisini almayan Galatasaray'a mesaj yolladı...http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
Trabzonspor'un transfer bombası Marcelinho, imzayı attıktan sonra özel izinle gittiği Almanya'dan önceki gece döndü. Dünyaca ünlü bir yıldız olan sambacı, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda ilk röportajını verdi.

"Hertha Berlin senden disiplinsiz diye vazgeçti. Galatasaray'ın da özel hayatına dikkat etmediğin için transfer etmediği öne sürüldü. Marcelinho Trabzon formasıyla nasıl biri olacak?"

Ünlü sambacı bu konuda çok netti: "İnanın; Galatasaray çok üzülecek. Eski Marcelinho'dan artık eser yok. İki kızım var. Geleceğini düşünmem gereken bir aileye sahibim. Artık olgunlaştım. 31 yaşındayım. Trabzonspor'da yıldızı parlayan bir Marcelinho göreceksiniz. Hatta bir çok gençTrabzonlu ve belki de tüm gençler kendilerine beni örnek alacak." Türk futbolunu eski takım arkadaşı Yıldıray sayesinde yakından bildiğini söyleyen Brezilyalı yıldız, Karadeniz ekibinin kendisiyle, Galatasaray'dan daha ciddi ilgilendiğini söyledi. Marcelinho, "Yıldıray bana Trabzon'u çok övdü. Bana, 'Taraftarı iyi bir yıldızı omuzlarında taşır' dedi. Ben de Trabzon'u seçtim. Geldiğim ilk gün de Yıldıray'ın sözlerinin doğruluğunu gözlerimle gördüm" diye konuştu.

İLK İDMANDA ŞOV VARDI
Sambacı dün yeni takımıyla çıktığı ilk çalıışmasında ise adeta şov yaptı. Yarı sahadaki çift kalede iki gol atan Marcelinho, penaltı atışlarının tümünü gole çevirmesi ve serbest atışlardaki isabet oranıyla da dikkat çekti.

Kaynak: Sabah

ErayAkyüz
04.08.2006, 09:28
Mossoro ve Wagner defterini kapatan Trabzonspor, Sao Paulo’lu sol kanat oyuncusu Mineiro’ya teklif yaptı.

B planı ise yine aynı takımda oynayan Fabiano Leandro
Milli Takım kadrosundaydı
Marcelinho transferiyle taraftarlarını sevindiren Trabzonspor sol kanat için arayışlarını sürdürüyor. Brezilya’da bulunan yönetici Faruk Kanca, Mossoro ve Wagner’den tamamen vazgeçerken listeye yeni isimler girdi. Bunlardan ilki Sao Paulo takımında forma giyen Mineiro. Daha önce Galatasaray için de adı geçen 31 yaşındaki futbolcuya teklif yapıldığı ve görüşmelerin resmen başladığı öğrenildi. Brezilya’nın Dünya Kupası kadrosunda da yer alan Mineiro hiç forma giyememişti.
1 hafta içinde bitecek
Lazaroni’nin de Brezilya’da yeni oyuncu için yapılan girişimlere katkıda bulunduğu ve yönetime yine Sao Paulo’da oynayan genç oyuncu Fabiano Leandro’nun ismini verdiği öğrenildi. Faruk Kanca’nın bu oyuncu için girişimlerini hızlandırdığı, Sambacı ile ilk görüşmelerin olumlu geçtiği, kulüp ile temasların devam ettiği vurgulandı.

bu ounucuyu almaları bence 1 hafta degil transfer dönemi biter bu kadar gevşeklik ne anlayamadım