PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

My
15.07.2006, 04:03
BREZİLYA SEFERİ

Geçen yıl Trabzonspor'da 16 maçta gol atamayan forvet oyuncusu, devre arasında Beşiktaş'a kiralanmış ve 6 maçta 1 gol atabilmişti. Jun'un kiralanmasıyla 6 yabancısı bulunan bordo-mavili kulübün yabancı sayısı 5'e düşmüş oldu. Böylelikle rahatlayan Trabzonspor yönetimi, listesinde bulunan, Brezilyalı Jorge Wagner ve Fabiano-nun transferleri için girişimlerini yoğunlaştırdı. Bu iki oyuncunun transferleri için yönetici Faruk Kanca, önümüzdeki hafta Brezilya'ya gidecek. Hangi futbolcu uygun olursa, o alınacak. (Yeni Şafak)

Nasıl yani... Başkanın gaztesinde Kanca'nın haftaya Brezilya'ya gideceği yazıyor. Zaten Brezilya'da Kanca. Bizde başkanın gazetesi diye itimat ediyoruz adamlar daha yöneticiyi Brezilya'ya yollayamadı be :D

elmas_murat61
15.07.2006, 06:57
rabzon çok farklı
Chelsea’nin transfer listesine giren Stepanov, 23 yaşındayım ama Türkiye’de kariyerime çok şey kattım. Önceliğim Trabzonspor dedi.

Andertlecth’in elinden son anda alınıp apar topar Türkiye’ye getirilerek 5 yıllık sözleşme imzaladığında herkes için bir kapalı kutuydu. Ancak Halilhodziç ona çok güvendi, Bordo-Mavili formayı teslim etti. Genç yaşına rağmen soğukkanlılığı ve inisiyatif almaktan kaçınmayan oyun tarzıyla savunmanın değişmezi oldu, tribünlerin de sevgilisi... Son olarak Chelsea’nin gündemine gelen ve milli takımının da en önemli elemanlarından biri olan Milan Stepanov ile Almanya’da görüştük. Oldukça sempatik, sıcak kanlı bir kişiliğe sahip olan genç futbolcu, tüm sorularımıza içtenlikle yanıt verdi... İşte Stepanov hakkında merak edilenler ve yanıtları...

* Chelsea’nin seninle ilgilendiğini Trabzonspor Yönetimi de açıkladı. Şu an dünyanın en popüler kulüplerinden biriyle anılmak neler hissettiriyor sana?
- Açıkçası ben bu konuda konuşmayı ve yorum yapmayı hiç istemiyorum. Çünkü olaylar benim dışımda gelişiyor. Daha doğrusu konu Trabzonspor Yönetimi’ni ilgilendiriyor. Elbetteki Chelsea gibi bir takımda oynamayı her futbolcu ister. Böyle üst düzey kulüpler ve ligler bu oyunu oynayan herkesin rüyasıdır, tıpkı benim olduğu gibi. Ancak belirttiğim gibi ben burada olmaktan dolayı mutluyum. Şu an sadece Trabzonspor ile yeni sezona ve UEFA Kupası’na konsantre olmaya çalışıyorum.

* Trabzonspor beklentilerini karşıladı mı?
- Gerçekten de Trabzonspor’da çok önemli bir mesafe aldığımı düşünüyorum. Hatta kariyerimin en ciddi sıçramalarından birini yaptım. Burada yapacaklarım benim milli takım geleceğimi de yakından etkileyecek, olumlu yansıyacak. Bunun en basit örneklerinden biri de Portekiz maçında yaşandı. Trabzonspor forması altındaki başarılı sürecin ardından çıktığım o milli maçta sahanın en başarılı oyuncusu seçildim. Bu da gurur verici.

* Çok gençsin ve senin de dediğin gibi çok hızlı gelişme içindesin. Yakın vadedeki hedeflerin arasında neler var?
- Evet, henüz 23 yaşındayım ve Avrupa’nın en genç stoperlerinden biriyim. Az önce de konuştuğumuz gibi, 5 ayda kariyerim için büyük yol aldım.Ancak bu duracağım anlamına gelmez.Özellikle önümüzdeki sezon hem takımımız hem de benim için çok önemli. Çünkü UEFA Kupası’nda büyük işler yapmak istiyoruz. Ekip olarak da bunu başaracak güçteyiz.

* Trabzonspor savunması genç ve yeniden yapılanan bir kimliğe sahip. Bu kadar kısa sürede nasıl aştınız koordinasyon sorununu?
- Açıkçası bu sorunun teknik yorumunu ben yapamam. Sadece şunu söyleyebilirim ki, bu konularda atmosfer çok önemli. Başarı için tüm takımın, bir tek kişi gibi, aynı hedefe yönelmesi gerekiyor. Biz de sanırım bunu yaptık. Gülen, mutlu ve hedefleri olan futbolcular böyle sorunları aşabilir. Benim dışında yeni gelen arkadaşlarla da bu anlamda bir sorun yaşamadık.

* Halilhodziç döneminde geldin ve direkt takımdaki yerini aldın. Şimdi yeni bir hoca, yeni bir yapılanma var. Formayı kaptırma endişesi duyuyor musun?
- Halilhodziç zamanında da hem takım yenilenmiş hem de yeni bir teknik direktörle yola çıkılmıştı. Durum olarak benzerlik söz konusu. Şimdi de Lazaroni ile birlikteyiz ve kadro yenileniyor. Ben böyle hesaplar yapan bir futbolcu değilim. Sadece geçen yıldan çok çok daha iyi bir Stepanov olmak için çabalıyorum. Gerisi teknik direktörümüze kalmış. Ama elbetteki hem Süper Lig’de, hem de Avrupa’da kendimi göstermek isterim.

* Takımın savunma kurgusu çok sık değişti geçen sezon. Sen en çok kiminle rahat ediyordun?
- Haklısınız. Gerçekten de birçok maça farklı defans kurgusuyla çıktık. Görev yaptığım tüm arkadaşlarımın farklı özellikleri mevcut. Ben şimdi aralarından birini seçemem, bu doğru olmaz.

* Peki senin en rahat ettiğin mevki neresi?
- Futbol kariyerimde 6 yıl libero olarak görev yaptım. Ancak hiç düşünmeden cevap verebilirim ki, en başarılı olacağım, kendimi en rahat hissettiğim ve takıma en çok fayda sağlayabileceğim yer stoperdir.

* Trabzonspor taraftarı geçen sezon çok üzüldü. Şimdi beklentileri daha da arttı. Onlara Almanya’dan ne mesaj vermek istersin?
- Kötü sezona rağmen bizi çok iyi desteklediler. Önce bunun için her birine teşekkür ederim. Yeni isteğimiz ise bize inanmaları. Bu takımın koyduğu hedefleri biliyorum. Diğer arkadaşlarımın da elinden geleni yapacağına inanıyorum. Elbetteki hem Avrupa’da hem ligde hem de Türkiye Kupası’nda oynamak kolay olmayacak ama bu işin üstesinden geleceğiz. Ben kendi adıma gösterilen sevginin ve desteğin karşılığını vereceğime söz veriyorum.
fanatik 15/07/06

elmas_murat61
15.07.2006, 06:58
insallah :D bu sezon da ii bi kariyer yaparak takima faydasii dokunur...

Mert67
15.07.2006, 07:19
WAGNER'İ İKNA ETMEK İÇİN DEVREYE GİRDİ
Eller havaya!

Trabzonspor'dan ayrılarak International kulübüne kiralık giden Eller, takım arkadaşınının bordo - mavililerle anlaşması için çaba harcıyor
Trabzonspor'a uyum sağlayamadığı için geçen sezonun devre arasında Brezilya'nın International kulübüne kiralık verilen Eller'in, Teknik Direktör Lazaroni'nin ısrarla istediği Wagner'i ikna etmek için devreye girdiği ortaya çıktı.
Eller'in, 17 Temmuz'da oynayacakları Libertadores Kupası maçının ardından Trabzonspor kampına katılması beklenen takım arkadaşı Wagner'e, bordo-mavili takım hakkında sürekli olumlu bilgiler aktardığı bildirildi.
Profesyonel Takım İdari Sorumlusu Caner Çuvalcıoğlu, Eller'in, Wagner'le görüşerek Trabzonspor'u övdüğünü söyledi. Çuvalcıoğlu, "Eller; Trabzon şehrini, ödemede aksaklık yaşanmamasını ve takım içi atmosferi övmüş. Bu durum transfer için işimizi kolaylaştırdı" dedi.

milliyet
aferin eller:)

Mert67
15.07.2006, 07:20
Taraftara mesaj

Teknik patron Lazaroni önceki akşam yapılan idmanda Avusturya'dan gelen Kalkan kardeşlerle görüşüp, taraftarlara ilginç mesajlar gönderdi. Çalışmayı izleyen Lokman, Yusuf ve Yakup kardeşleri yanına çağıran Lazaroni, "Sizin gibi taraftarlara ihtiyacım var. Seyircimiz 12. adamımız olmalı. Ben de sizler kadar Trabzonsporluyum. Fenerbahçe'yi çalıştırdığım dönemde Avni Aker'de gördüğüm müthiş desteğin yeniden arkamızda olmasını istiyorum" dedi.
milliyet
yeter ki şampiyoın yap bizi;)

elmas_murat61
15.07.2006, 07:25
yeter ki hocamiz takimi adam gibi oynatsin... sampiyon yapsin... Her zaman oldugu gibi Orda Takimimizin yaninda oluruz... :D TRABZONSPOR :D:D

Mert67
15.07.2006, 07:27
Haber Tarihi : 2006-07-15
TEHTİD İŞE YARADI
UYARDI Teknik Direktör Sebastiao Lazaroni'nin önceki günkü toplantıda, "Henüz kimse sınıfı geçmedi, gözüme giren yok" demesi, futbolcuları ateşlendirdi. Bordo-Mavili ekibin dünkü idmanında tekmeler adeta havada uçuştu, 5 futbolcu hafif sakatlık geçirdi.
5 SAKAT Yarım sahada oynanan çift kale maçta Szymkowiak, Hüseyin, Ergin, Çağdaş ve Ömer Rıza aldıkları darbelerle sakatlanırken, Teknik Direktör Lazaroni, futbolcularını daha dikkatli olmaları konusunda uyardı

karadeniz gzt.
ya anladık çok çalışmışlar niye tekmeler havda uçuşuyo onu anlamadıkj:confused:

elmas_murat61
15.07.2006, 07:30
aman Allah gostermesin... ya sakatliklari ciddi olsa... HOCAM dikkat et futbolculara onlar bize laazim bu takimin gururlari onlar tekmeler havada ucmadan daha guzel oynarak gostersin marifetlerini :(

Mert67
15.07.2006, 07:48
TRABZON TOLGA'DAN PARA BEKLİYOR!
Trabzonspor'un Tolga Seyhan'ın Galatasaray'a kiralanması üzerine, sözleşme gereği kiralama fiyatının yüzde 40'ını alacağı ifade edildi. Tolga Seyhan geçen yıl Shaktar Donetsk'e transfer olurken, bordo - mavililer hülle transfer söylentileri üzerine milli oyuncunun sözleşmesine madde koydurmuş ve Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a kiralanması veya satışı halinde bedelin yüzde 40'ının Trabzonspor'a ödeneceğini teminat altına aldırmıştı. Bu arada Jun'un gönderilmesinin ardından Brezilya'nın İnternacional takımında forma giyen Wagner için girişimler son aşamaya getirilerken,aynı takımda kiralık olarak oynayan Fabiano Eller, Wagner için devreye girdi. Wagner ile bir görüşme yaptığı öğrenilen Eller'in, bu oyuncuya Trabzonspor'un teklifini kabul etmesi yönünde telkinde bulunduğu öğrenildiARA BEKLİYOR!..

U.Sadıkoğlu
15.07.2006, 08:28
ben onu sadece satıldıgında alıcaz die biliyodum

Mert67
15.07.2006, 08:33
bende öyle biliyodum ama öyle değilmiş.:)

selcuk
15.07.2006, 08:45

dur bide kontratinda gs ye satin alabilme hakki var gelen sene icin böylece bizden izinsiz gay lere satin alabilme haklari verdiler simdi bizimkiler bosuna fifaya gitmiyor bide tazminat ödeyecekler

Oruç
15.07.2006, 09:23
Trabzonspor para alacak

Tolga Seyhan’ın Galatasaray’a gelmesi üzerine Trabzonspor anlaşma gereği transferden %40 alacak. 15 Temmuz 2006 09:13Trabzonspor’un, Tolga Seyhan’ın G.Saray’a kiralanması üzerine, sözleşme gereği kiralama fiyatının yüzde 40’ını alacağı ifade edildi.

Tolga Seyhan geçen yıl Shaktar Donetsk’e transfer olurken, bordo mavililer, milli oyuncunun sözleşmesine bir madde koydurmuş; G.Saray, F.Bahçe ve Beşiktaş’a kiralanması veya satışı halinde bedelin yüzde 40’ının Trabzonspor’a ödeneceğini teminat altına aldırmıştı.

Spor3.com

selcuk
15.07.2006, 09:52
Tekke: Her şey farklı olacak

Geçirdiği ameliyatın ardından hızla iyileşen ve düz koşulara başlayan kaptan Fatih Tekke, "Ben de takımım da lige bomba gibi gireceğiz. Bu sezon Trabzonspor fırtınası esecek" dedi. Kulüp doktoru Hakan Ayaz'la çalışmalarını sürdüren Fatih, kendisini iyi hissettiğini belirterek "Hem fizik, hem de moral olarak kendimi sezona hazırlıyorum. Her şey çok farklı
olacak" diye konuştu.

eren_61
15.07.2006, 10:34
bu arada yeni okudum gazetede juve fiorentina lazio küme düşmüş.işte başkana sözünü tütması için bir fırsat daha.baikan kap luca toni yi

eren_61
15.07.2006, 10:44
bu fotomac denen aptal gaste uçmuş.bakın ne diyor

Çifte imza

Başkan Aktuğ'un "İki transferi de bitirin" dediği yöneticiler, Wagner ve Mossoro transferinde sona yaklaştı. Şimdi tek eksik resmi imza.

Yönetim gün sayıyor
Trabzonspor, uzun süredir peşinden koştuğu Brezilyalı Wagner ve Mossoro'nun transferinde sona yaklaştı. Teknik direktör Lazaroni'nin raporuyla bu iki isime kilitlenen bordo-mavili yönetim, futbolcuları renklerine katmak için adeta gün sayıyor. İki oyuncuyla da ön anlaşma yapmasına rağmen Jun ve Djokaj'ın takımdan ayrılmasını bekleyen yöneticiler, Jun'un gitmesiyle rahat bir nefes aldılar. Djokaj'ın da ayrılmasına kesin gözüyle bakan bordo-mavililerin, iki futbolcuya birden imza attırmayı düşündükleri öğrenildi.

Djokaj'ın ayrılması gerek
Başkan Nuri Albayrak'ın, yöneticiler Faruk Kanca ile Abdullah Başer'i tam yetkiyle donatarak Brezilya'ya gönderdiği ve "İki transferi de bitirmeden gelmeyin" dediği belirtildi. Faruk Kanca, "Wagner ve Mossoro, teknik direktör Lazaroni'nin özellikle istediği iki oyuncuydu. Daha önce yapılan ilk görüşmeler olumlu sonuçlanmış, 17 Temmuz'da oynananacak maç nedeniyle transferi ertelemiştik. Şimdi Wagner için son pazarlıkları yaptık, her şey tamam. Mossoro da hazır. Djokaj sorunu hallolursa iki Brezilyalı'ya birden imza attıracağız" açıklamasını yaptı

Travelair
15.07.2006, 10:45
Kaynak: stargazete.com.tr

Büyük kavuşma

Trabzonspor’un her konuda anlaştığı ve işi imzaya kalan Wagner’in pazartesi günü Almanya kampına katılacağı açıklandı. Pürüz kalmayan Mossoro da, Djokaj gider gitmez imzayı atacak

YABANCI transferinde uzun süredir Wagner ve Mossoro’ya kilitlenen Trabzonspor hedeflerden birisini vurdu. Jun’un eski kulübü Sparta Prag’a kiralanması ile birlikte kontenjan boşalınca yöneticiler Wagner’i getirmek için hemen düğmeye bastı. Tüm pürüzleri giderilen Brezilyalı oyuncunun pazartesi günü Almanya’daki hazırlık kampına getirileceği ve çalışmalara da hemen başlayacağı bildirildi.

Öte yandan Mossoro için de geri sayım sürüyor... Bu futbolcu ile de her konuda anlaşma sağlandığı vurgulanırken tek sorun henüz kulüp bulamayan Djokoj... Bu oyuncunun gönderilmesi ile birlikte Mossoro da hemen Trabzonlu olacak...

Golleri attı, karpuzu yedi

TRABZON’UN Almanya kampı neşe içinde geçerken dünkü idmanda iddialı bir çift kale yapıldı. Gökdeniz ile Hüseyin’in takımları arasındaki büyük çekişmeye sahne olan maçı Gökdeniz ve arkadaşları 4-3 kazandı. Tecrübeli futbolcu 2 gol attığı çift kalede yıldızlaşırken, antrenman sonunda gurbetçilerin getirdiği karpuzu afiyetle yedi. Kaybeden takıma kale direklerini taşıma cezası verildi. Bu arada Trabzon 3. hazırlak maçını Avusturya 2.Lig ekibi Lustenau ile bugün saat 19.30’da yapacak.

M.Yılmaz’ın gönlü Rize’de

TEKNİK Direktör Lazaroni’nin kadrodaki forvet oyuncularını azaltacağını söylemesine en çok Mehmet Yılmaz sevindi. Fazla forma şansı bulamadığı için ayrılmayı düşünün golcü futbolcunun Çaykur Rize ile her konuda anlaştığı öğrenildi. Yönetimden izin çıkar çıkmaz, Mehmet Yılmaz, Rize ile 1 yıllık kiralık sözleşmesi imzalayacak...

JUN, Trabzon’a para kazandırdı

İNANILMAZ ama gerçek... Geldiğinden beri Trabzonspor’un başına bela olan Tomas Jun giderken Bordo-Mavililer 680 bin euro kár etti... Sparta Prag’a kiralanan bu oyuncu için Karadeniz ekibi Çek kulübünden 200 bin euro alacak. Bu oyuncuya verilmesi gereken 480 bin euroyu da Sparta Prag karşılayacak. Böylece Trabzonspor’un toplam kárı 680 bin euroyu bulacak...

Mert67
15.07.2006, 10:58
bu fotomac denen aptal gaste uçmuş.bakın ne diyor

Çifte imza

Başkan Aktuğ'un "İki transferi de bitirin" dediği yöneticiler, Wagner ve Mossoro transferinde sona yaklaştı. Şimdi tek eksik resmi imza.

Yönetim gün sayıyor
Trabzonspor, uzun süredir peşinden koştuğu Brezilyalı Wagner ve Mossoro'nun transferinde sona yaklaştı. Teknik direktör Lazaroni'nin raporuyla bu iki isime kilitlenen bordo-mavili yönetim, futbolcuları renklerine katmak için adeta gün sayıyor. İki oyuncuyla da ön anlaşma yapmasına rağmen Jun ve Djokaj'ın takımdan ayrılmasını bekleyen yöneticiler, Jun'un gitmesiyle rahat bir nefes aldılar. Djokaj'ın da ayrılmasına kesin gözüyle bakan bordo-mavililerin, iki futbolcuya birden imza attırmayı düşündükleri öğrenildi.

Djokaj'ın ayrılması gerek
Başkan Nuri Albayrak'ın, yöneticiler Faruk Kanca ile Abdullah Başer'i tam yetkiyle donatarak Brezilya'ya gönderdiği ve "İki transferi de bitirmeden gelmeyin" dediği belirtildi. Faruk Kanca, "Wagner ve Mossoro, teknik direktör Lazaroni'nin özellikle istediği iki oyuncuydu. Daha önce yapılan ilk görüşmeler olumlu sonuçlanmış, 17 Temmuz'da oynananacak maç nedeniyle transferi ertelemiştik. Şimdi Wagner için son pazarlıkları yaptık, her şey tamam. Mossoro da hazır. Djokaj sorunu hallolursa iki Brezilyalı'ya birden imza attıracağız" açıklamasını yaptı

Dikkat ederseniz başkan aktuğ yazıyo.:) :)

Mert67
15.07.2006, 11:01
Kaynak: stargazete.com.tr
JUN, Trabzon’a para kazandırdı

İNANILMAZ ama gerçek... Geldiğinden beri Trabzonspor’un başına bela olan Tomas Jun giderken Bordo-Mavililer 680 bin euro kár etti... Sparta Prag’a kiralanan bu oyuncu için Karadeniz ekibi Çek kulübünden 200 bin euro alacak. Bu oyuncuya verilmesi gereken 480 bin euroyu da Sparta Prag karşılayacak. Böylece Trabzonspor’un toplam kárı 680 bin euroyu bulacak...
gerçekten de olanaksız bişeydi ama nasıl olmuş ya:confused: :confused: :D

Emre B.
15.07.2006, 11:03
Fanatikte Antalyasporun Szymeke talip olduğu yazıyor

tirabzonli
15.07.2006, 11:04
WAGNER'İ İKNA ETMEK İÇİN DEVREYE GİRDİ
Eller havaya!

Trabzonspor'dan ayrılarak International kulübüne kiralık giden Eller, takım arkadaşınının bordo - mavililerle anlaşması için çaba harcıyor

CEVDET ERGUN/OBERSTAUFEN

Trabzonspor'a uyum sağlayamadığı için geçen sezonun devre arasında Brezilya'nın International kulübüne kiralık verilen Eller'in, Teknik Direktör Lazaroni'nin ısrarla istediği Wagner'i ikna etmek için devreye girdiği ortaya çıktı.
Eller'in, 17 Temmuz'da oynayacakları Libertadores Kupası maçının ardından Trabzonspor kampına katılması beklenen takım arkadaşı Wagner'e, bordo-mavili takım hakkında sürekli olumlu bilgiler aktardığı bildirildi.
Profesyonel Takım İdari Sorumlusu Caner Çuvalcıoğlu, Eller'in, Wagner'le görüşerek Trabzonspor'u övdüğünü söyledi. Çuvalcıoğlu, "Eller; Trabzon şehrini, ödemede aksaklık yaşanmamasını ve takım içi atmosferi övmüş. Bu durum transfer için işimizi kolaylaştırdı" dedi.

Milliyet

tirabzonli
15.07.2006, 11:11
Bir maç oynadım, 52 manejer aradı

İngilizlerin dünyaca ünlü kulübü Chelsea’den aldığı teklifi menajerinden öğrendiğinde çok duygulandığını belirten Stepanov, “Tabii ki bu çok gurur verici bir durum. Sonuçta dünya takımı olan bir takımdan teklif geldiği bana bildirildi. Hangi futbolcu Chelsea’de oynamak istemez ki. Ama ben Trabzonspor’a yeni geldim. 2010 yılına kadar da sözleşmem devam ediyor. Bordo-mavili takımı ve Trabzon şehrini çok seviyorum. Yaşım henüz genç. Önümde daha çok uzun yıllar var” dedi.

BUNU HERKES GÖRECEK

SIRBİSTAN Karadağ Ümit Milli Takımı’nda Portekiz’e karşı oynadığı futbolla bir anda yıldızı parlayan isim olduğunu da kaydeden Milan Stepanov, “O maçtan sonra beni tam 52 menajer aradı. En iyi oyuncu seçilmem beni bu noktalara taşıdı. Yeni sezonda Trabzonspor forması altında müthiş çıkış yapacağım. Bunu herkes görecek. Ben kendime ve futboluma güvenen birisiyim. Bu da beni futbol oynamak için heveslendiriyor. Takım içerisindeki arkadaşlık bana göre hiçbir takımda yok. Trabzonspor’un en iyi futbolcusu olabilmek için Almanya kampında herkesten daha fazla çalıştığımı herkes gözlüyor” diye konuştu.

Akşam

selcuk
15.07.2006, 11:23
Haberler

Lustenau maçı bugün
Takımımız Almanya kampındaki üçüncü hazırlık maçında bugün Avusturya 2. Lig ekiplerinden Austria Lustenau'yla karşı karşıya gelecek. T.S.İ. 19.30'da başlayacak mücadele Showmax kanalından naklen yayınlanacak.

Bordo-Mavili ekibimiz karşılaşmanın oynanacağı Schwarzach/Vorarlberg bölgesine ulaşmak için karayoluyla Avusturya'ya gidecek.

Bu arada Lustenau'yla oynanacak hazırlık maçını stadyumdan izlemek isteyen taraftarlarımız aşağıdaki açık adresten faydalanabilirler:

A-6858 Schwarzach/Vorarlberg
Hofsteigstrasse 60-68

Basketbol takımımızın hedefi büyük
Basketbol Şube Sorumlumuz Kamil Ataman, hedefin futbol takımının yakaladığı ivmeye yaklaşarak kısa vadede 1. lige çıkmak olduğunu ve futbol takımının efsane isminin yanına efsane basketbol takımının ismini eklemek istediklerini açıkladı.

Trabzonspor Kulübü'nün hedefinin her zaman şampiyonluk olduğunu söyleyen Ataman, ‘’Trabzon'da futbola gösterilen sevginin basketbola da gösterilmesi için plan ve program içinde ekibimizle birlikte gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Basketbol sporunu sahiplenerek, maksimum seviyeye çıkarmak için plan ve programlar yaptık. Ekibimizi kurduk. Trabzon'u Karadeniz'de pilot bölge yapıp, diğer illerdeki tüm sporcuları bünyemize katarak, futbol takımı gibi Karadeniz'den Türkiye'yi sarsacak bir basketbol takımı oluşturmayı hedefliyoruz’’ dedi.

Hedeflere ulaşmak için mevcut altyapının daha ileriye taşınacağının altını çizen Ataman, ‘’Trabzonspor camiası, Trabzonspor'un her branşına yakınlık gösterir; ilgi, duyar. O yüzden, taraftar ve seyirci bazında hiçbir endişemiz yok. Hep birlikte göreceğiz. Kapalı spor salonunda şölenler olacak. Şovlar yapacağız. Trabzonspor camiası devletine nasıl destek veriyorsa, kulübüne de aynı desteği verir. Futbol takımıyla basketbol takımını kaynaştıracağız. Hem kapalı spor salonunu hem de Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nu dolduracağız. O zaman, Trabzonspor'un ne kadar büyük kulüp olduğunu herkes görecek" diye konuştu.

Yönetim Kurulu’nun, futbol takımına gösterdiği ilgiyi basketbol şubesine verdiğinin de altını çizen Kamil Ataman, ‘’Bu konuda iki önemli avantajımız var. Biri Trabzonspor taraftarı ve camiası, ikincisi Trabzonspor Yönetim Kurulu. Bu iki değerli desteği arkamıza alıp, Trabzonspor Basketbol Takımı'nı en üst arenada yarıştıracağız" ifadelerini kullandı.

Burçak
15.07.2006, 11:39
Dikkat ederseniz başkan aktuğ yazıyo.:) :)

ya işte bundan daha ii bi örnek olamaz. bu kadar ciddiyetsiz gazete bunlar işte. şunlar Türkiyenin spor basını hee. kimlerin eline kalmış Türk futbolu yazıklar olsun bee.

Mert67
15.07.2006, 12:34
bugün de buralar çok sessiz hiç haber yok

jefferson61sefa
15.07.2006, 12:38
evet inter
ve bu olayin darisi fenerin basina
şampiyon falan yok be inter de değil şampiyon
son 2 sezon sampiyonu belirlenmicek italyada öle şey mi olur

Salih61
15.07.2006, 12:57
Renkdaslar bırakın istanbul basınını onlardan adama hayır gelmez...Aslında bizim yerel medyadan da birşey olmaz ama işte yine Bizans medyasından iyidir...

Muhammet_61
15.07.2006, 13:06
Aslında bu ülkenin bsınından komple bişey olmaz. Dikkatsizce ve çoğu yalan olan haberlerle dolduruyorlar sayfaları. Ortalığı karıştırmak, kaos yaratmakta üstlerine yok. Şu ana kadar ne adi haberler görmüş bu gözler. Her seferinde bu basına lanet ettik. Dünya'nın en rezil basını bizde bana göre.

Mehmet_Mercanlı
15.07.2006, 13:20
bunlar okadar güçlühale geldiki istediklerini istediği gibi yönlendiriyo herşey bunların elinde
şanpiyonu , transferleri , cezaları , gibi herşeyi bunlar belirliyo yanı lobisi güçlü olan kazanıyo

Muhammet_61
15.07.2006, 13:24
bunlar okadar güçlühale geldiki istediklerini istediği gibi yönlendiriyo herşey bunların elinde
şanpiyonu , transferleri , cezaları , gibi herşeyi bunlar belirliyo yanı lobisi güçlü olan kazanıyo

Bir söz vardı. "Medya adamı bir günde en tepeye de çıkartır, en dibe de batırır."

Ülkedeki her alanda bunlar olmamış şeyleri olmuşgibi göstererek bir nevi olayları kendileri belirliyorlar.

Mehmet_Mercanlı
15.07.2006, 13:29
ama birgün butakımın içindeki işik karanlığı yenicek
ben buna inanıyorum

Bülent Bayraktar
15.07.2006, 13:33
Vicdanım rahat

Yönetime ayrılmak istediğini bildiren ve Konyaspor ile Sakaryaspor’un ilgilendiği Mehmet Yılmaz, ayrılsam bile vicdanım rahat olacak dedi

Yönetime ayrılmak istediğini bildiren ve başta Konyaspor olmak üzere Vestel Manisa ve Sakaryaspor’un da yakından ilgilendiği Mehmet Yılmaz, “Takımdan ayrılsam bile vicdanım rahat olacak” dedi. Birçok kulüpten teklif aldığını doğrulayan Mehmet, “Şimdilik sadece idman yapıp, formumu koruma düşüncesindeyim. Kamp bittikten sonra menacerimle değerlendirme yapacağız. Şu anda sadece çalışıyorum. Trabzon’da beşinci sezonumu yaşıyorum. İyi olduğum zaman oynamadım, kötüyken oynadım. Benden beklenti çok olduğu için, onun altında ezildim. Dışarıdan gelen futbolculara karşı gol atamadıkları zaman bile daha fazla töleranslı davranılıyor” ifadesini kullandı.

Bülent Bayraktar
15.07.2006, 13:34
Oberstaufen’de karpuz partisi

Hazırlık maçlarıyla beraber Trabzonspor’un antrenman temposu yeniden düşerken, idman bitiminde oyuncular saha içinde karpuz yedi

Hazırlık maçlarının gelmesiyle beraber Trabzonspor’un antrenman temposu yeniden düşerken, idman bitiminde oyuncuların saha içinde karpuz yemeleri objektiflere böyle yansıdı. Önceki günü çift idmanla geçiren Karadeniz temsilcisi, dün yine tek antrenmana döndü. Sabah saatlerinde 1.5 saatlik bir çalışma yaptıran Lazaroni, önce her mevkinin oyuncularıyla özel olarak ilgilenirken, toplu çalışma sırasında öğrencilerini sık sık uyardı. Bu arada, Brezilyalı teknik adam, her antrenman öncesinde oyuncularının kollarına cihaz taktırarak efor ve performans testi yapıyor.

Kamptan notlar
Forveti endişe sardı
Teknik direktör Lazaroni’nin önceki gün yaptığı basın toplantısında forvet oyuncularından yana kadronun kalabalık olduğunu söylemesi bu bölgede yer alan futbolcuları endişelendirdi. “Takımın yüzde 25’i forvet. Bunu ben de fark edebiliyorum. Ancak bu sorunu Trabzon’a döndüğümüzde çözeceğiz” diyen Lazaroni’nin ileri uçtaki en az 2-3 oyuncunun gönderilmesini isteyeceği belirtildi.
Sakatlar da çalışıyor
Karadeniz ekibinin sakatlığı süren oyuncuları da doktor kontrolünde çalışmalarını sürdürüyor. Düşük tempoda çalışması gereken Erdinç, takımdan ayrı olarak salonda antrenman yaparken, kısa bir süre önce fıtık ameliyatı olan Fatih Tekke ise doktor kontrolünde düz koşularına devam ediyor.
Başkan geliyor...
Almanya’ya gelmek için transfer konularının netleşmesini bekleyen başkan Nuri Albayrak’ın hafta sonunda Oberstaufen’de olacağı öğrenildi. Karadeniz ekibinin patronunun son gelişmeler üzerine burada Lazaroni ile bir toplantı yaparak hem takımının durumu hakkında bilgi alacağı hem de transferdeki gecikmeler üzerine konuşacağı dile getirildi.
Takım Kempten’de stres attı
Günü tek idmanla tamamlayan Trabzonspor’da teknik direktör Lazaroni, oyuncularına yine izin verdi. Oberstaufen’e yakın bir kasaba olan Kempten’e giden Bordo-Mavili futbolcuların bazıları Cuma namazı kıldı, bazıları alış-veriş yaptı, bazıları da cafelere giderek stres attı. Bordo-Mavili oyuncuların bir hayli keyifli olduğu gözlenirken, Lazaroni’nin bundan sonraki süreçte de benzer uygulamalar yapacağı kaydedildi....
Üçüncü maç Avusturya’da
Şu ana kadar oynadığı hazırlık maçlarında Winterthur ile berabere kalan ve G.Groclin’i 3-1 yenen Trabzonspor, bugün üçüncü özel sınavına çıkıyor. Lazaroni’nin öğrencileri TSİ 19.30’da Avusturya İkinci Ligi takımlarından Lustenau ile karşı karşıya gelecek. Avusturya’da oynanacak olan müsabakada Brezilyalı hocanın yine sahaya iki takım sürmesi bekleniyor. Karşılaşma Digitürk’ün 21. kanalından yayın yapan Showmax’ta yayınlanacak.

Bülent Bayraktar
15.07.2006, 13:43
BAŞKANDAN SÖZ

TUTULACAK Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni'nin, "Transferde geç kalındı. Transferlerin kampa yetişip yetişmeyeceğini ben bilemem. Yıldız oyuncu işini bana değil, Başkan'a sorun" şeklindeki açıklamasının ardından Başkan Nuri Albayrak'ın Brezilyalı teknik adamı arayarak, "Sen merak etme, verilen sözlerin hepsi tutulacak" dediği öğrenildi.
KAMPA GİDİYOR Lazaroni'ye, "Jun ve Djokaj önümüzde en büyük engeldi. Şimdi önümüze daha rahat bakabiliriz. İstediğin oyuncuları alacağız" diyen Başkan Albayrak'ın bugün Almanya kampına gideceği öğrenildi. Bordo-Mavili ekibin Austria Lustenau ile oynayacağı hazırlık maçını izleyecek olan Albayrak'ın burada Lazaroni ile geniş çaplı bir toplantı yapacağı açıklandı.

Mehmet_Mercanlı
15.07.2006, 13:44
galıba 18 'inde transfer var bana öyle geliyo bakalım inşallah

Hekimoğlu
15.07.2006, 13:50
BAŞKANDAN SÖZ

TUTULACAK Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni'nin, "Transferde geç kalındı. Transferlerin kampa yetişip yetişmeyeceğini ben bilemem. Yıldız oyuncu işini bana değil, Başkan'a sorun" şeklindeki açıklamasının ardından Başkan Nuri Albayrak'ın Brezilyalı teknik adamı arayarak, "Sen merak etme, verilen sözlerin hepsi tutulacak" dediği öğrenildi.
KAMPA GİDİYOR Lazaroni'ye, "Jun ve Djokaj önümüzde en büyük engeldi. Şimdi önümüze daha rahat bakabiliriz. İstediğin oyuncuları alacağız" diyen Başkan Albayrak'ın bugün Almanya kampına gideceği öğrenildi. Bordo-Mavili ekibin Austria Lustenau ile oynayacağı hazırlık maçını izleyecek olan Albayrak'ın burada Lazaroni ile geniş çaplı bir toplantı yapacağı açıklandı.sözden başka birşey yok ortada zaten.

Mehmet_Mercanlı
15.07.2006, 13:51
Çizme futbolcu pazarı!
Beklenen oldu, devler küme düştü... Yeni sezon transferleri için bekleyen kulüpler Serie B’ye düşen Juventus, Lazio ve Fiorentina’dan oyuncuları almak için sıraya girdi. Buffon ve Thuram için Barca devrede, Real Madrid Cannavaro ile anlaşmak üzere... İşte serbest kalacak olan yıldızlar:
Juventus:
Buffon, Bonnefoi, Birindelli, Chiellini, Tudor, Kovac, Zambrotta, Thuram, Zebina, Cannavaro, Legrottaglie, Kapo, Vieira, Emerson, Nedved, Camoranesi, Giannichedda, Marchionni, Bojinov, İbrahimovic, Del Piero, Trezeguet, Zalayeta
Lazio:
Sereni, Peruzzi, Stendardo, Belleri, Zauri, Oddo, Cribari, Mutarelli, Baronio, Mauri, Ledesma, Keller, Cesar, Mafredini, Tare, Behrami, Rocchi, Pandev, Simone Inzaghi
Fiorentina:
Frey, Lobont, Berti, Kroldrup, Ujfalusi, Di Loreto, Blasi, Pasqual, Donadel, Montolivo, Santana, Jorgensen, Liverani, Mutu, Reginaldo, Raymundo, Rigano, Pazzini, Luca Toni.

harmancuk
15.07.2006, 14:00
Arkadaşlar hazırlık maçını nasıl izleyecez yaaaa

My
15.07.2006, 14:03
Yine mi bir haber yok yahu :(

Punisher-61
15.07.2006, 14:08
bu hafta sonu transfer yapilmali..yönetim tek engel jun demisti simdi junda gitti hadi bakalim..

Miraç Atalay Çiftçi
15.07.2006, 14:08
ya bu fiorentina 8 milyon avro ya mutuyu almamısmıydı yeni juveden? onun damı serbest maddesi var??

salihismet
15.07.2006, 14:11
Hani bizim yönetim Birezilyalilarla falan el SIKI$MI$TI, demekki bir aksilik olmu$, herhalde bizim yönetimin eli biraz kisa oldugu icin Elleri araya koymu$lar. Olsun Ellerde bizim sayilir, eger bu i$i ba$arirsa bir dahaki secime Elleri yönetime seceriz herhalde, yani somut bir adim atan yöneticimiz olur en azindan.
Ben yönetimin dedeiklerinden bir $ey anlayamiyorum, ya onlar anlatamiyor yada bende bir sorun var, benim kafamin takildigi bir yer var, Fatihe verilen paranin 2-3 katini veripte oyuncu almayiz diyorlar, iyide Fatihden 5-6 kat daha az alan oyunculari takimda nasil tutuyorlar? Fatih sezon ba$i hazirliklarina katilmaz, haftanin ilk antremanlarina katilmaz, yinede bazan takima faydali olmuyorda deyil. Ama Fatihin hem yönetimden hemde futbolculardan bir fazlaligi var, Trabzonda cetelere kafa tutan tek adam kendisitir, hakkini yememek lazim. Cete liderleriyle kovboyculuk oynuyor ,hemde Mackanin daglarinda. Bazilari diyebilirki bunalrin futbolla ne alakasi var? Demek varki Fatih eskiden beri bu gibi $eylerle ugra$iyor. Bo$una mi Aziz fb ye istedi onu?

Miraç Atalay Çiftçi
15.07.2006, 14:15
eller araya girip trabzona git dedigine göre eger bu oyunculara karşılık inter'e verilmezse ocakta geri dönecek demektir.hal böyle olunca bi yabanı eksiltmek durumunda kalacagız o zamana kadar ya jeff çok kötü oynar hoca onu yollar ya da szmekten vazgecer sanırım.

Bülent Bayraktar
15.07.2006, 14:24
Arkadaşlar hazırlık maçını nasıl izleyecez yaaaa

digitürk warsa 21. kanalda showmax weriyo... yoksa izlemeyeceksin ne yazıkki

eren_61
15.07.2006, 14:27
digitürk warsa 21. kanalda showmax weriyo... yoksa izlemeyeceksin ne yazıkki

yada saat 10 da show türkten banttan izliceksinbenim gibi

hay1699
15.07.2006, 14:28
BREZİLYA SEFERİ

Geçen yıl Trabzonspor'da 16 maçta gol atamayan forvet oyuncusu, devre arasında Beşiktaş'a kiralanmış ve 6 maçta 1 gol atabilmişti. Jun'un kiralanmasıyla 6 yabancısı bulunan bordo-mavili kulübün yabancı sayısı 5'e düşmüş oldu. Böylelikle rahatlayan Trabzonspor yönetimi, listesinde bulunan, Brezilyalı Jorge Wagner ve FABIANO-nun transferleri için girişimlerini yoğunlaştırdı. Bu iki oyuncunun transferleri için yönetici Faruk Kanca, önümüzdeki hafta Brezilya'ya gidecek. Hangi futbolcu uygun olursa, o alınacak.
KAMİL ANAHAR

haber yenişafaktan... ayıptır sorması fabiano kim?

Erdinç Dilek
15.07.2006, 14:33
yada saat 10 da show türkten banttan izliceksinbenim gibi
bi düzeltme yapayım arkadaşlar dün yine bir arkadaş saat 10 da showtürkten banttan verlieceğini söylediğinde birgün sonra sabah 10 diye algılamıştım:) show türk maçı bu akşam(cumartesi) saat 22.00 da verecektir. hani benim gibi düşünenler olursa yanlış algılamasınlar diye:)

Miraç Atalay Çiftçi
15.07.2006, 14:35
bi düzeltme yapayım arkadaşlar dün yine bir arkadaş saat 10 da showtürkten banttan verlieceğini söylediğinde birgün sonra sabah 10 diye algılamıştım:) show türk maçı bu akşam(cumartesi) saat 22.00 da verecektir. hani benim gibi düşünenler olursa yanlış algılamasınlar diye:)
yok yok bişi demeycem...ben yanlış anlamısım...doru aynı akşam 22 de mac...

Erdinç Dilek
15.07.2006, 15:03
Dobi Hasan gözyaşlarına hakim olmakta zorlandı

14.07.2006
Hasan Şengün, "Ben Samsunspor'un sadece lige yeniden çıkmasını değil ligde başarıları ile kendinden söz ettirerek ilk 5 takım içinde yer almasını" istiyorum derken göz yaşlarına zor hakim oldu.

Bu sene düştüğü 2. Lig A Grubu'ndan yeniden Süper Lig'e çıkmak isteyen Samsunspor'un Teknik Direktörü Hasan Şengün, kulüp binasında basın toplantısı düzenleyerek çalışmaları değerlendirdi, İlk maçlarını komşu takım Orduspor ile oynamalarının futbolun bir cilvesi olduğunu belirten Şengün, maçın futbolun iyi örneklerinden biri olacağına inandığını söyledi. İç sahada yada dış sahada da bütün maçları kazanmak istediklerini söyleyen Şengün, Samsun'da yaptıkları kampın çok iyi geçtiğini belirtti.

Takımın iskeletinin korunduğu için çok fazla transfer yapma ihtiyacı hissetmediklerini ifade eden Şengün, "Bu demek değil ki transfer yapmayacağız. Samsunspor'un yeniden süper lige dönebilmesi için gereken ne ise yapılacak. İhtiyaç bir ise bir iki ise iki üç ise üç oyuncu alınacak. Samsunspor transfer yapamıyor diye bir durum yok. Biz bu sene içeride yada dışarıda koşan hırslı mücadele eden bir takım olacağız. Bu sezon ayrıca Samsunspor'un geleceği olan genç oyuncuları da kazanmak istiyoruz" diye konuştu.

Samsunspor'un sadece bir yılını hesaplamak için gelmediğini aktaran Şengün, "Biz buraya antrenör olmak için gelmedik, kendimiz için de gelmedik. Biz burada Samsunspor'un en az 5 yılını belki 10 yılını planlamak için çalışıyoruz. Ateş gibi bir takım olacağız. Hiçbir zaman yılmayacağız. Biz istiyoruz ki Samsunspor başarıları ile Süper Lig'de adından söz ettirsin. İlk beş içinde kalsın, bu seneki Kayserispor gibi olsun. Her kes özellikle basındaki yazarlar Samsunspor'un başarısından söz etmek için birbiri ile yarışsın. Eskiden beri içimde bu hayal var benim" şeklinde konuştu.

Bu sırada sesinin titrediği ve gözlerinin nemlendiği görülen Şengün'ün ağlamamak için kendini zor tuttuğu görüldü.

Salih61
15.07.2006, 15:05
BREZİLYA SEFERİ

Geçen yıl Trabzonspor'da 16 maçta gol atamayan forvet oyuncusu, devre arasında Beşiktaş'a kiralanmış ve 6 maçta 1 gol atabilmişti. Jun'un kiralanmasıyla 6 yabancısı bulunan bordo-mavili kulübün yabancı sayısı 5'e düşmüş oldu. Böylelikle rahatlayan Trabzonspor yönetimi, listesinde bulunan, Brezilyalı Jorge Wagner ve FABIANO-nun transferleri için girişimlerini yoğunlaştırdı. Bu iki oyuncunun transferleri için yönetici Faruk Kanca, önümüzdeki hafta Brezilya'ya gidecek. Hangi futbolcu uygun olursa, o alınacak.
KAMİL ANAHAR

haber yenişafaktan... ayıptır sorması fabiano kim?Mossoro herhalde...

worldmaster
15.07.2006, 15:11
Bi kelek yapmasın bunlar yaw

Muhammet_61
15.07.2006, 15:13
Şu brezilya'ya da bi gidemediler. Bİri diyo bugün gittiler. Biri diyo şu anda orda apzarlık yapıolar. Biri diyo önümüzedki hafta gidcekler. Ne bu belirsizlik. Ligin başlamasına 20 gün kaldı. Ondan önce de Uefa maçı var zannedersem.

Bülent Bayraktar
15.07.2006, 15:15
show türk uydudamı çıkıyoooo bnm için önemi yok ama

Nytre
15.07.2006, 15:19
özel msg gönderebiliyormusunuz

worldmaster
15.07.2006, 15:30
Trabzonspor Wagner'i bekliyor
Tomas Jun'un eski takımı Sparta Prag'a bir yıllığına kiralanmasıyla yabancı kontenjanında boşluk açılan Trabzonspor, Brezilyalı Wagner'in transferi için girişimlerini hızlandırdı. Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kanca, öncesi akşam Brezilya'ya giderek Wagner'in menajeri ile bir görüşme yaptı. Kanca'nın yarın da görüşmelere devam edeceği ve oyuncuyla ilgili tüm kalan pürüzleri halledeceği belirtildi. Wagner'in kulübü İnternacional ile her konuda anlaşmaya varıldığı, bu kulüpte forma giyen bordo mavili takımın oyuncusu Fabiano Eller'in de Wagner'in ikna edilmesi konusunda devrede olduğu ifade edildi.

KUPA GECİKMESİ

Wagner'in menajeriyle her konuda anlaşılması halinde bile Brezilyalı oyuncunun Trabzonspor kafilesine katılmasının gelecek hafta sonunu bulması bekleniyor. İnternacional takımının pazar günü ligde oynayacağı maçın ardından Wagner, kulübünün formasıyla salı günü de Copa Libertadores'te Juventude karşısına çıkacak. Bu durumda Wagner'i cuma günü Türkiye'ye getirmeyi planlayan yönetim, Brezilyalı oyuncunun 22 Temmuz'da bitecek kampa katılıp katılmaması konusunu ise teknik direktör Lazaroni'nin isteğine bırakacak. Brezilyalı teknik adamın istemesi halinde Wagner, Brezilya'dan direkt olarak Almanya kampına getirilecek veya kafileye Trabzon'da katılacak.

FATİH KENDİ İSTEĞİ İLE ÇİFT KALEYE KATILDI

Trabzonspor'da Lustenau karşılaşmasının ilk 11'inde forma giymeyecek oyuncular bu sabah teknik direktör Lazaroni yönetiminde 2 saatlik ağır bir antrenman programı uyguladı. Celaleddin, Mehmet Yılmaz, Ergin, Feridun, Ufuk, Tolga, Ahmet Şahin, Umut, Cem, Ferhat, Ufukhan, Djokaj ve Adem'in katıldığı çalışmanın ilk bölümünde kondisyon ağırlıklı bir program uygulayan Lazaroni, ikinci bölümde ise oyuncularına yarı sahada çift kale maç ve yan top çalışması yaptırdı. Kulüp doktoru Hakan Ayaz'la birlikte antrenman başladıktan sonra sahaya gelen kaptan Fatih Tekke, burada önce düz koşu ve açma germe hareketleri yaptı. Daha sonra doktorla görüşen Fatih, kendisini iyi hissettiğini ve yarı sahadaki çift kalede yer almak istediğini söyledi. Fatih'in çift kalede oynaması başta teknik direktör Lazaroni olmak üzere tüm kafileyi sevindirirken, kaptan kendisini fazla zorlamamasına rağmen yaklaşık 30 dakikalık karşılaşmanın tamamında oynadı. Fatih, daha sonra yapılan şut ve yan top çalışmasına da katıldı. Doktor Hakan Ayaz, Fatih'in iyileşme sürecini normal olarak sürdürdüğünü ifade ederek, "Ancak maçlarda riske etmeyi şu anda düşünmüyoruz. Bugünkü antrenmana da moralinin düzelmesi için katılmak istedi" dedi. Trabzonspor, hazırlıklarını yarın sabah yapacağı çalışmayla sürdürecek. Lazaroni, futbolcularına yarın öğleden sonra da izin verecek.

15.07.2006

Kaynak : DHA

Burçak
15.07.2006, 15:54
Fatih Tekke moral buldu
Bir süredir çalışmalarını takımdan ayrı sürdüren Fatih Tekke, sabah yapılan antrenmanında arkadaşlarıyla birlikte çift kale maça ve şut çalışmasına katıldı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Fatih’in son durumuyla ilgili bilgi veren Kulüp Doktorumuz Hakan Ayaz, “Fatih kendisiyle yaptığımız özel program sırasında kendisini iyi hissettiğini söyleyip arkadaşlarına katılmak istediğini söyledi. Biz de çalışmanın geri kalanını arkadaşlarıyla yapmasında sakınca görmedik” diye konuştu.

Fatih’in gelecek hafta sonunda takımla çalışmalara başlayabilecek duruma geleceğini kaydeden Ayaz, tedavi sürecinin olumlu ilerlediğini de sözlerine ekledi.
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/150706fatih1.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/150706fatih2.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/150706fatih3.jpg

tsmaniac
15.07.2006, 16:24
şu nobreyi alamadılar brezilyalı dediğin onlar işte

jefferson61sefa
15.07.2006, 16:26
nobre olabilirdi gerçekten nobre bize her maç gol atıo valla adam defasnı dağıtıo hiç olmazsa belki kötü düşüncelerle de gol atıo ama gende ii futbolcu mosooro tosooro gossoro da iidir

sulo61gun
15.07.2006, 16:27
Arkdaşlar verdiğiniz linkte brezilya futbolu kısmına yarım ingilizcem ile Wagner ve Mosorro nasıl topçulardır diye yazdım.Bi İnternasonal taraftarı Mossoro da kim dedi.Adam galiba Paulista da oynuyor.

I am a hardcore Inter fan,who is Mossoro?

Marcio Mossoro, former Paulista, dribbler and such, but not good finishing.
Jorge have a good pass and kick, skilled but sleeps too much during the game

Someway, Jorge have bads and goods days.. that kind of player... Eletroshock treatment ill keep him lighted..

Yazılanlar buradan bakabilirsiniz daha iyi ingilizcesi olanlar futbolcularla ilgili bilgi isteyebilirler.
http://www.xtratime.org/forum/showthread.php?t=196648

jefferson61sefa
15.07.2006, 16:29
hayda internacionalın sitesinde bile var o adam mossoro da toçumu anlamında atnımıomdan gelmiştir :D

Murat Acar
15.07.2006, 16:37
Sonunda foruma girebildim konu geç oldu ama ancak girdiğim için yeni yazıyorum.Şu tolga yı cincona kaptıran yönetime TAKTIM.ya adama madem kiralanacak biz niye almadık geri yazıklar olsun yüzde 40 için onu cincona kaptıran yönetime.hep destek verdiğim yönetim bizi resmen sırtımızdan bıçakladı..Tolga gaysede harikalar yaratmaya başlayınca ne diyecekler çok merak ediyorum doğrusu.

jefferson61sefa
15.07.2006, 16:39
tolga dün gs de ii oynadı 7.5 verdim ben dün tolgaya okanada 7 verdim cimbomda burssels maçında

EmrahYalçınalp
15.07.2006, 16:40
Arkdaşlar verdiğiniz linkte brezilya futbolu kısmına yarım ingilizcem ile Wagner ve Mosorro nasıl topçulardır diye yazdım.Bi İnternasonal taraftarı Mossoro da kim dedi.Adam galiba Paulista da oynuyor.

I am a hardcore Inter fan,who is Mossoro?

Marcio Mossoro, former Paulista, dribbler and such, but not good finishing.
Jorge have a good pass and kick, skilled but sleeps too much during the game

Someway, Jorge have bads and goods days.. that kind of player... Eletroshock treatment ill keep him lighted..

Yazılanlar buradan bakabilirsiniz daha iyi ingilizcesi olanlar futbolcularla ilgili bilgi isteyebilirler.
http://www.xtratime.org/forum/showthread.php?t=196648
Mossoro için bir önceki takımının Paulista olduğunu, top sürebildiğini ancak iyi bitiremediğini yazıyor.

Wagner için ise genel olarak iyi ve kötü yanlarının olduğu, iyi şutlarının olduğunu, iyi paslar çıkardığını ancak oyun içinde sürekliliğinin olmadığını söylemişler. Oyun içine uyanmasını sağlamak için elektroşok tedavisi gerektiğini söylüyor adam...

Umarım iyi çıkarlar ama hevesimizi kursağımızda bıraktı Brezilyalılar...

jefferson61sefa
15.07.2006, 16:42
mossoro kim ya adamın ismini hayatımda ilk kez gördüm o kadar brezilya ligini izledim nilmar fred gibi oyuncuları bile keşfettim ben mossoro die birini hiç duymadım geçen sene kahe yi kaçırdık hele deivid de souza tepilen en önemli fırsattı eğer gelseydi en az 25 gol atardı altınada ben kefilim imzasını atardım

gerçekefsane
15.07.2006, 16:55
TRT 2 spor haberlerinde Barış Yurduseven, Wagner'in 20 Temmuzda Trabzonspor kampına katılacağını söyledi. Barış Yurdusuven'in edindiği bilgilere göre bu haber telefon bağlantısında söylendi. :)

Salih61
15.07.2006, 16:56
TRT 2 spor haberlerinde Barış Yurduseven, Wagner'in 20 Temmuzda Trabzonspor kampına katılacağını söyledi. Barış Yurdusuven'in edindiği bilgilere göre bu haber telefon bağlantısında söylendi. :)İyi bir haber hayırlı olsun...

Salih61
15.07.2006, 17:00
mossoro kim ya adamın ismini hayatımda ilk kez gördüm o kadar brezilya ligini izledim nilmar fred gibi oyuncuları bile keşfettim ben mossoro die birini hiç duymadım geçen sene kahe yi kaçırdık hele deivid de souza tepilen en önemli fırsattı eğer gelseydi en az 25 gol atardı altınada ben kefilim imzasını atardım
Renkdas sen menajerlik yapmasana...Nilmar fred falan hepsini bulmuşsun bir daha ki transfere sen git brezilyaya...:)

sulo61gun
15.07.2006, 17:01
Umarım Mossoro yerine başka birini alırlar. gerçek bi yıldız?Ayrıca Wagnerin de büyük bi yıldız olmadığı anlaşılıyor Brezilya forumlarından.Aslında alexin tarifini yapıyorlar sanki temposuz yani süreklilik yok.Aama onun gibi frikik ve duran top kullansın yeter aslında. Alex mi Wagner mi diye sordum?Bakalım cevap gelecek mi?(saat farkından dolayı gelirse geç gelir tabi)

Burçak
15.07.2006, 17:05
Sonunda foruma girebildim konu geç oldu ama ancak girdiğim için yeni yazıyorum.Şu tolga yı cincona kaptıran yönetime TAKTIM.ya adama madem kiralanacak biz niye almadık geri yazıklar olsun yüzde 40 için onu cincona kaptıran yönetime.hep destek verdiğim yönetim bizi resmen sırtımızdan bıçakladı..Tolga gaysede harikalar yaratmaya başlayınca ne diyecekler çok merak ediyorum doğrusu.
benim bildiğim kadarıyla ondan almayı düşündüğümüz % 40 payıda alamıyoruz. çünkü tolgayı gs satın almadı . sadece kiraladı. kiraladığı içinde o payı alamıyoruz diye biliyorum ben..

jefferson61sefa
15.07.2006, 17:05
ya luca toniyi alamazmıyız beyler
bakın düşen takımlardan orta derece bize göre ii olan oyuncuları yazıom
Rubén Ariel Olivera Juventus
04.05.1983 boy 182 cm uruguay mevki AMRC orta alanada symek ve yattara gibi oynayabilen bir oyuncu
Olivier Kapo Juventus
27.09.1980 boy 188 cm fransız hücüm hattının her yerinde oynayabiliyor her iki ayağıda var
hava toplarına hakim ve tekniği ve hızıyla thierry henry gibi bir oyuncu
Cristian Daniel Ledesma Lazio
24.09.1982 176 cm tam aradığımız oyun kurucu mevkinde oynayan her iki ayağıda olan bir oyuncu özellikler estetk harekleri ve uzaktan şutlarıyla tanınan geç yetenek
Gaby Mudingayi Lazio
01.10.1981 180 cm ön libero,orta sahanın ortası,forvet arkası,sağ bek,sol bek gibi pozisyonlarda oynayabilen gene her iki ayağı olan ve önüne gelince topa vurmaktan çekinmeyen bir oyuncu oyun kurucu olarak bilinmesede çok kaliteli bir oyuncu belçika milli takımına seçilmemmesi gerçekten çok büyük hata
Luca Toni İtalya Fiorentina
26.05.1977 195 cm forvet mevkinde tam bir pivot santrafor ve gol kralı biraz hayal ama gereçkten kaliteli oyuncu bahsetmeye gerek yok
Michele Pazienza Fiorentina 178 cm
23 yaşındaki oyuncu hamit altıntop gibi oynuyor maçlarını izlerseniz futbolda yok aynı sol ve sağ ayağını raket gibi kullanan bir oyuncu daha
libero,orta sahanın ortası,stoper bile oynabilen bir oyuncu gerçekten çok ucuza alınabilecek bir oyuncu bonservisi 2.5 trilyona rahat alınır
aslında marco donadel diyecem ama onu daha ii klüpler kapar
mossoro gibi değil işte 2 brezilyalı geleceği parlak yıldız size
carlos alberto yaş 21 takım corintians mevki işte ricardinhoyla aynı
internacionaldan alvaro 21 yaşında ikside bu ikside yıldız olcak ilerde

Burçak
15.07.2006, 17:10
Umarım Mossoro yerine başka birini alırlar. gerçek bi yıldız?Ayrıca Wagnerin de büyük bi yıldız olmadığı anlaşılıyor Brezilya forumlarından.Aslında alexin tarifini yapıyorlar sanki temposuz yani süreklilik yok.Aama onun gibi frikik ve duran top kullansın yeter aslında. Alex mi Wagner mi diye sordum?Bakalım cevap gelecek mi?(saat farkından dolayı gelirse geç gelir tabi)
o dediğin sitede türk futboluda varmış. Trabzonsporla ilgili bölüm . ziyaret etmek isteyen arkadaşlar bakabilir.
http://www.xtratime.org/forum/forumdisplay.php?f=256

metinulusoy
15.07.2006, 17:12
bence mossoro alınmayacak,onun yerine alınacak oyuncunun ismi gizleniyor gibi geliyor bana.nerden çıkardın derseniz;2 gün önce lazaroni'nin yaptığı açıklamadan çıkardım.isim vermek istemiyorum,o zaman fiyatlar yükseliyor dedi.inşallah böyle çıkar.

jefferson61sefa
15.07.2006, 17:15
fred cruziero da oynarken ben babama diodum
sonra nilmarda internacional da oynuodu o zaman 2004 de TV 8 de veriodu 2004 sezonunu

zahido
15.07.2006, 17:18

cevabı gelmiş...
Alex, miles and miles

h@msi61
15.07.2006, 17:23
ya ne Luca tonisi adam italya ligi gol kralı, dünya şampiyonu italya milli takımının 1. santraforu hayal görmiyelim ya allah aşkına...

jefferson61sefa
15.07.2006, 17:25
elleride sor o zaman :D hatta jeffersonu da nasıl tanıomuş bi sor :D

Salih61
15.07.2006, 17:27
Bu foruma davet edelim onları hiç yorulmasınlar hatta bize futbolcu önersinler...:)

jefferson61sefa
15.07.2006, 17:28
ya ne Luca tonisi adam italya ligi gol kralı, dünya şampiyonu italya milli takımının 1. santraforu hayal görmiyelim ya allah aşkına...
benim yazımı okumdan mı konuşuon bende hayal yazamamışmıyım neden bi daha yazıon diğer dutbolcular hayal olamaz heralde

sulo61gun
15.07.2006, 17:31
Birinden şöyle bi yanıt gelmiş.

Jorge Wagner eh? That bastard kept killing my Palmeiras in CM (along with the other bastard of International, Leandro Machado). And one glorious day my little pet Fabiano Eller injured him for 6 months and he soon faded in the obscurity of Figuieirense!

Never seen him play in real life though...

zahido
15.07.2006, 17:35
Birinden şöyle bi yanıt gelmiş.

Jorge Wagner eh? That bastard kept killing my Palmeiras in CM (along with the other bastard of International, Leandro Machado). And one glorious day my little pet Fabiano Eller injured him for 6 months and he soon faded in the obscurity of Figuieirense!

Never seen him play in real life though...
Baba bu adam cm oyununda kendi takımına almış filan boş bişey yanii..

Özkan Erdem
15.07.2006, 17:36
Adam Cm oyununda olanları yazmış kardeş..

Bülent Bayraktar
15.07.2006, 17:38
teşke alsak fırtına gibi eseer fatihle

jefferson61sefa
15.07.2006, 17:43
cek çumhuriyeti basınında sadece jun var nasıl iş bu ya her gazete manşetine taşımış junu aldı die sparta prague

gerçekefsane
15.07.2006, 17:50
Milan'nın UEFA'ya gitme şansı bitti...

http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/2961milan.jpg15 Temmuz 2006 17:20

İtalya'daki şike skandalı sonrası mahkemenin açıkladığı cezalarla UEFA'ya katılma olasılığı beliren Milan'nın bu şansı da ortadan kayboldu. İşte ayrıntılar...http://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif
İtalya'yı sarsan futboldaki şike skandalında günlerdir merak edilen cezalar açıklandığında, mahkemenin yaptığı bir hesap hatası Milan'a Avrupa şansı doğurmuştu.

Mahkeme hesabı şaşırınca...

İtalya'da futbol skandalıyla ilgili verdiği kararı açıklayan mahkemenin hesapları tutmadı. Milan'ın geçen sezon 88 olan puanını 44'e düşürerek, Avrupa kupalarına katılmasını engelemeye çalışan mahkeme, bir detayı gözden kaçırınca kırmızı- siyahlı takım UEFA’ya katılma şansı elde etti.

Juventus, Fiorentina ve Lazio’nun Serie B’ye düşürülmesiyle geçen sezonki puan durumuna göre İnter ve Roma Şampiyonlar Ligi’ne, Chievo ve Palermo da Şampiyonlar Ligi elemelerine katılacak.

Buna göre Livorno, Parma ve Empoli’nin UEFA Kupası’na katılması gerekiyor.

Ancak Empoli bir açıklamada bulunarak imkanlarının yetersiz olması nedeniyle UEFA’ya katılmayacaklarını açıklamıştı. Bu gelişme, yeni listeye göre 44 puanla Empoli’nin hemen ardında bulunan Milan'a UEFA’ya katılma şansı yaratmıştı.

Empoli karar değiştirdi.

Milan'nın UEFA'ya katılma hayali, 1 puanla altında bulunduğu Empoli'nin karar değiştirmesiyle suya düştü. İtalyan ekibin yöneticileri, yaptıkları son açıklamayla UEFA Kupası'nda yer alabilmek için gerekli evrakları hazırlayıp başvurularını yapacaklarını bildirdiler.

Bu son açıklama ile Milan'nın UEFA tesellisi de elinden alınmış oldu.

İtalya Federasyonu'nun en geç 24 Temmuz'da UEFA'ya Avrupa kupalarına
katılacak yeni İtalyan takımlarını bildirmesi gerekiyor.

internetspor. com

zahido
15.07.2006, 17:51
Quote:
Originally Posted by JCamilo
Alex, miles and miles

and miles and miles and miles, and EVEN MORE miles.

başka birisindende böyle cevap gelmiş.. Yani wagner kesinlikle yıldız bi futbolcu değil ama üstdüzey bi futbolcu yinede..

champions
15.07.2006, 17:57
anladığım kadarıyla wagner haftaya çarşamba veya perşembe gelicek bence de mossoroyu almasınlar iyi bi önliberoya ihtiyacımız var ama bunu gören yok(appiah gibi keşke yaya toureyi alabilsek) ben hala başkanın gerçekten bi yıldız oyuncu alacağını düşünüyorum aslında van persieyi alabilsek süper olur heryerde oynuyo sağ sol forvet ortada oynar ama imkansı gibi bişey başkanın verdiği sözlere bakarsak imkansız değil aslında ilk geldiği zaman dünya yıldızı demişti sonrada 12 milyon dolardan bahsettiler bu paraya van persie alınabilir

Cenkhan
15.07.2006, 18:12
Yahu Ibrahimoviç 15m $. 12m $'a alınamayacak oyuncu yok.

jefferson61sefa
15.07.2006, 18:20
van perise gelirme arsenali bırakıp bize

h@msi61
15.07.2006, 18:24
Tabi koşa koşa gelir, zaten küçükken Trabzonsporlu olduğunu açıklamış...

Şentürk
15.07.2006, 18:31
halen transferde bir gelişme yok mu?

Özer Öztekin
15.07.2006, 18:41
halen transferde bir gelişme yok mu?
Wagner i alacakmışız

SDanışmaz
15.07.2006, 18:55
Yahu Ibrahimoviç 15m $. 12m $'a alınamayacak oyuncu yok.

İbrahimoviçi istesek de aLamayız...

salihismet
15.07.2006, 19:00
Yayin haklarindan aldigimiz parayi bize fb nin ba$kaninin zorlamasiyla vermi$ler, Ankaragücnden Umut Bulutu fb bize alip vermi$, bunlari devamli istanbul medyasi yaziyor, ya bizim bu yönetimi istanbul medyasi hic sayiyor, böyle medyanin mina k.......m. Bu ülke icin en fazla $ehit veren biz, kaymagini yiyen onlar, zorla bizi bu ülkeden di$liyorlar.

fanatik_zuzu
15.07.2006, 19:03
Wagner i alacakmışız
bu wagneri de hala alacaz.offf perşembeydi uzadı yine uzar:mad:

selcuk
15.07.2006, 19:06
yaf maci bi radyodami vermiyor

champions
15.07.2006, 19:24
bu düşünceyle kimseyi alamayız ki bonservisini bi de yıllığını verirsen gelir
tabi niye gelmesin doğuştan arsenalli değil ya önemli olan arsenal kulübünün onun hakkında ne düşündüğü appiah juveden nası geldi fener bastı parayı aldı yoksa appiahın hayalindeki kulüb fenermiydi

bu arada maçı canlı izliycek olan arkadaşlar bize ilk 11 hakkında yenilerden gençlerden nası oynadıkları hakkında bilgi verirlerse seviniriz

Travelair
15.07.2006, 19:53
Appiah feybe'ye 8 milyon €'ya geldi. Aldığı rakam da az buz bir para değil, ve tabi bu işin sadece resmi kısmı

Appiah feybeye neden geldi sorusuna dönersek;

-Adamların her maç az çok doldurduğu 52bin kişilik bir stadları var.
-Oyuncularına sahip çıkıyorlar el üstünde tutyorlar
-feybe şampiyonlar liginde oynayacaktı
-Juventus'u Appiah bırakmadı Juventus Appiah'ı bıraktı
-İstanbul gibi her türlü sosyal yaşantıyı barındıran bir metropole geldi
-O dönem Arsenal isteseydi Arsenal'i tercih edecekti, şu an İngiltere veya İtalya'ya gitmek için taklalar attığı gibi

Van Persie olayına dönersek;

-Arsenal böyle bir oyuncuyu neden bıraksın?
-Bıraksa bile Trabzonspor'un önünde önde gelen liglerin asgari 60 kulübü varken neden Trabzonspor'a gelsin?
-Parayı bastırsak bile diğer Avrupa kulüplerinin o futbolcuya bastıracak parası yok mu?
-Trabzon'un sakin yaşantısı yüzünden Jun bile "Kültür şoku" yaşarken Arsenal'den gelen adam nasıl beğenecek?

Sonuçta; evet yabancı futbolcular Türkiye'ye ancak para yüzünden gelirler ama eğer adamın Avrupa'da piyasası varsa neden Türkiye'ye gelsin? Avrupalılar da bizim kadar zengin, herşeyden öte

Lütfen alabileceğimiz isimler üzerinde konuşalım artık rica ediyorum Van Persie olayı bitsin. Zidane gelsin diyenler de keza

champions
15.07.2006, 20:08
yukarıda sorduğun soruları birçok yıldız için sorabiliriz o zaman yazdıklarından şu sonucu çıkarabiliriz kimse yıldız falan beklemesin trabzonspor yıldız falan alamaz ancak kimsenin talip olmadığı bi oyuncu olursa yada genç oyuncualrı alıp kendi içinde yıldız yapabilir

oguzkoc
15.07.2006, 20:12
yukarıda sorduğun soruları birçok yıldız için sorabiliriz o zaman yazdıklarından şu sonucu çıkarabiliriz kimse yıldız falan beklemesin trabzonspor yıldız falan alamaz ancak kimsenin talip olmadığı bi oyuncu olursa yada genç oyuncualrı alıp kendi içinde yıldız yapabilir

hayır trabzonspor elbette yıldız oyuncu alabilir. bu yıldız manası elbette zidane, rui costa tarzı değil... okochada bir yıldızdır ve bugün trabzon istese eminimki gelecektir. trabzonun alacağı yıldız oyuncu ancak yaşı gelmiş oyuncu alabilir. dünyaca ünlü bi isim bekliosak buna hazır olmalıyız. ama ben genede syzmek, yattara, stepanov gibi bizde yıldız olacak oyuncular istiyorum...

UğuR
15.07.2006, 20:18
Maç kaç kaç haberi olan varmı

Travelair
15.07.2006, 20:19

Benim kızdığım nokta 2 dünya yıldızı sözünün verilmesidir. Yönetim daha elindeki yıldızlarına sahip çıkamıyorken (Milan, Fatih, Simek....) bir de 2 dünya yıldızı getireceğim diyorsun. Sonra anlaşılıyor ki Dünya yıldızı anlayışın dünyanın diğer ucundan futbolcu getirmek. Kosta Rika'dan Wanchope. En ileri feybelilerden biri olan Can Bartu bile tir tir titriyor 4 kaliteli oyuncusu var 3 tane daha aldı mı şampiyon diyor. Ama nerde bizimkilerde o kapasite!!. Ne paraya kıyıyor ne burnundan kıl aldırıyor ne de işin uzmanlığında...

h@msi61
15.07.2006, 20:20
Avrupanın büyük bir takımında oynıyan, özellikle Avrupa kökenli, başarılı bir dünya kupası serüveni geçirmiş 25 yaş civarı bir adamı almamız ne yazıkki mümkün değil. Appiah yıldız değildi Juventusta yedek kalıyordu. bir de ne yazıkki arkadaşında dediği gibi İstanbul la Trabzonun ne yazıkki yaşam koşulları aynı değil, bu futbolcular için çok önemli. Lee young bile geldiğinde Trabzon küçük ben laila ya gitmek istiyorum demişti. böyle futbolcuları getirmenin tek yolu uçuk paralar vermektir ki bizimde öyle bir mali durumumuz yok. burası cm değil gerçek hayat, lütfen isimleri ortaya atarken biraz daha mantıklı olalım, ayağımızı yorganımıza göre uzatalım...

jefferson61sefa
15.07.2006, 20:20
maç 0-0 mış en son bilgilere göre ama ilk yarı bitmedimi daha

h@msi61
15.07.2006, 20:23
maçın skorunu www.soccerstand.com dan takip edebilirsiniz. ordaki bilgiye göre dakika 45 ve durum 0-0.

jefferson61sefa
15.07.2006, 20:23
maç skoruna http://www.livescore.cz/ adresten takip yapabilrsiniz

UğuR
15.07.2006, 20:26
maç skoruna http://www.livescore.cz/ adresten takip yapabilrsiniz

teşekkürler.

Özkan Erdem
15.07.2006, 20:27
İlk yarı 0-0 bitti. Yattara oldukça etkiliydi ancak kendisine ayak uydurabilen bir arkadaş bulamadı. Gökdeniz birşeyler yapmaya çabaladı ancak pas verme konusunda biraz bencil, Szymek uzun paslar atıyor genelde yersiz oluyor, sola yakın bölgede oynatılıyor, yadırgadığı belli. Stepanov bildiğiniz gibi hatasız. Çağdaş idare ediyor. Murat Ocak 2 tane önemli hata yaptı. Hüseyin yerinde müdahelelerde bulunuyor, Hasan'da orta alanda çabalayanlardan. Fatih Akyel de vasat görünüyor. Ömer Rıza etkisiz, çok da top gelmedi ama 1 tane kaçırdı.
Jefferson'a çok iş düşmedi, iyi yer tuttuğu 2 pozisyon oldu. Klasik yumruklama olayını tekrarlamasına rağmen hatasızdı diyebiliriz.
Tek tek yorumlarsak oyuncuları böyle bir tablo çıkıyor ama asla bir takım görüntüsünde değil Trabzonspor'umuz..

Lucreto
15.07.2006, 20:39
Dk 48 Gol Ömer Rıza

champions
15.07.2006, 20:39
biz ne zaman takım olabilcez

gerçekefsane
15.07.2006, 20:47
NTV'de Türkiye'nin basketbol maçı var. Çok güzel maç oluyor.

tirabzonli
15.07.2006, 20:48
Beyler İnternacional in sitesinde Wagner in pazar günki lig maçında oynatılmayacağı ve Libertodores kupasındaki maça saklanacağı yazıyor.Bu bizim için iyi haber sayılır.

Nihat Güneş
15.07.2006, 20:54
ilk yarıda bi pozisyon oldu..gkdeniz ceza sahasına yakın yerde düştü...frikik kullanılacak..daha yerdeyken herkese el kol hareketi yaptı ben atıcam diye...yeter be kardeşim bir tane frikik golün yok her frikikte kabadayı gibi topun başına zorla geçiosun yaaa...

gerçekefsane
15.07.2006, 20:57
ilk yarıda bi pozisyon oldu..gkdeniz ceza sahasına yakın yerde düştü...frikik kullanılacak..daha yerdeyken herkese el kol hareketi yaptı ben atıcam diye...yeter be kardeşim bir tane frikik golün yok her frikikte kabadayı gibi topun başına zorla geçiosun yaaa...

wagner gelene kadar kullanabilir :)

champions
15.07.2006, 21:07
maça forvetsiz çıkmışız tabi gol atmakta zorlanırız

Selman
15.07.2006, 21:25
FC Lustenau (Austria) 0 : 2 Trabzonspor

Özkan Erdem
15.07.2006, 21:26
Cem Demir girdi attı.. Ayrıca oyuna dahil olduğu dakikada girdiği pozisyondaki %100 penaltıyı vermedi hakem.

Mert67
15.07.2006, 21:30
şu cem demir iki maçtada oynadı ve gol attı bu gidişle ilk 11 e girecek gibi.

oguzkoc
15.07.2006, 21:30
cem demir he...

arkadaşlar türk futbolu yeni bi yıldız mı kazandı yaq yoksa? valla sevinirim he...

gerçekefsane
15.07.2006, 21:33
cem demir he...

arkadaşlar türk futbolu yeni bi yıldız mı kazandı yaq yoksa? valla sevinirim he...

aman nazar değmesin.;)

Bazı arkadaşlar izlemeden yorum yapmışlardı. Pendikspor'dan gelmiş:eek: Transfer eleştrileri işte:eek:

Mert67
Trabzonspor zorlanmadı..

Yeni sezon hazırlıklarını Almanya'da sürdüren Trabzonspor, Avusturya 2. Lig ekiplerinden Austria Lustenau ile yaptığı hazırlık maçını 2-0 kazandı.. Bordo mavililerin gollerini Ömer Rıza ve Cem attı..

15 Temmuz 2006, 21:23

Mert67
2. lig ekibiymiş ama neyse yendik.

jefferson61sefa
15.07.2006, 21:35
cem demir bu sene 10 gol atsın varya yeter bence parlayacak bu çocuk

Mert67
15.07.2006, 21:36
basketbol ümit milli takımımız fransayı 38-28 yeniyodu en son. ama maçın 3. periyotu daha.

jefferson61sefa
15.07.2006, 21:36
insallah ümit millilerimiz yener almanya maçı gibi fark yapalım

selcuk
15.07.2006, 21:37
2. lig ekibiymiş ama neyse yendik.

ama 15 gün bile kalmadi liglerinin baslamasina yani hazirlik dönemi bitmis olan takima oynadik ve avusturya 2. liginin 1 numarali takimi olarak bu sezon geciyor yani bence bukadar kolay yenmemiz iyi yolda oldugumuzu gösteriyor ve bayaga yerde 1. secim oyuncularla oynamadik tek bir forvetle .... iyidir iyi

gerçekefsane
15.07.2006, 21:38
insallah ümit millilerimiz yener almanya maçı gibi fark yapalım

Ersan'a nazar değmesin :)

jefferson61sefa
15.07.2006, 21:38
İngiliz newvastle şansını tepti
intertota dan Uefaya çıkmak isteyen ingiliz ekip lilestrom le kendi evinde 1-1 berabere kalarak herkesi hayal kırıklığına uğrattı konuk evine kendi evinde golsüz eşitlik yetecek

UğuR
15.07.2006, 21:39
40-28 ama Fransa toparlandı iyi maç oluyor.:)

KuĞu
15.07.2006, 21:41
cem demir çok sağlam ceza alanı golcüsü yani uzun zamandır eksik olduğumuz sonvuruş golcüsü açığını kapatacak gibi uzun süre sahada kalamıyor başka özellikleri varsa göremiyoruz servis yapılırsa çok rahat gol atabilen biri gibi geldi bana

jefferson61sefa
15.07.2006, 21:41
cenk akyolu çok beğeniyorum almanya maçında süper oynadı bu takım milli takımımızın geleceği süper bence almanlar bugun ruslara yenildi dimi ilk yarı bitmişti almanlar 15 mi neydi

Lucreto
15.07.2006, 21:42
Rakibimiz Avusturya 2. liginin en güçlü ekiplerinden biriydi. 1. Lige çıkmayı kılpayı kaçırdılar bu sene. 2. Yarıda kalede bir Türk kardeşimiz vardı.
Maç hakkında ise, çok iyi top oynamadık. Rakip bizi zorlayamadı ama oyunumuzu bozdu.
Sadece 2 oyuncu değiştirdik. Sanırım bir sonraki hazırlık maçında başka bir onbirle 90 dakika mücadele edeceğiz.
Lazaroni ideal onbirini hemen hemen oluşturmuş gibi. Sol kanatta denemeler yapıyor. Fatih'in yokluğunda oynatacağı oyuncuyu belirlemeye çalışıyor.
Transfer yapılmazsa bu gün oynayan onbire benzer bir ideal kadromuz olacak. Oynamayanlardan birtek Umut banko oynar gibi. Murat Ocak çok yeterli gelmedi bana Szymek'i onun önünde oynatıyor şimdilik oraya bir oyuncu alırsa Szymek ortaya Hasan Üçüncü'nün yerine alınacaktır.

champions
15.07.2006, 21:43
beyler umut niye oynamadı acaba hoca forvetsiz gol atabiliyomuyuz diye merak mı etti rakip zayıf olsa bile gol yemememiz güzel

jefferson61sefa
15.07.2006, 21:43
a.lustenau 2.ligin en ii takımı avusturyada

jefferson61sefa
15.07.2006, 21:45
Rakibimiz Avusturya 2. liginin en güçlü ekiplerinden biriydi. 1. Lige çıkmayı kılpayı kaçırdılar bu sene. 2. Yarıda kalede bir Türk kardeşimiz vardı.
Maç hakkında ise, çok iyi top oynamadık. Rakip bizi zorlayamadı ama oyunumuzu bozdu.
Sadece 2 oyuncu değiştirdik. Sanırım bir sonraki hazırlık maçında başka bir onbirle 90 dakika mücadele edeceğiz.
Lazaroni ideal onbirini hemen hemen oluşturmuş gibi. Sol kanatta denemeler yapıyor. Fatih'in yokluğunda oynatacağı oyuncuyu belirlemeye çalışıyor.
Transfer yapılmazsa bu gün oynayan onbire benzer bir ideal kadromuz olacak. Oynamayanlardan birtek Umut banko oynar gibi. Murat Ocak çok yeterli gelmedi bana Szymek'i onun önünde oynatıyor şimdilik oraya bir oyuncu alırsa Szymek ortaya Hasan Üçüncü'nün yerine alınacaktır.
2.yarıdada kalede jefferson vardı kalede ???

selcuk
15.07.2006, 21:46
evet kadro olarak bu yil cikmalari garanti gibi

champions
15.07.2006, 21:46
abartmayalım arkadaşlar geçen hazırlık maçında kieve 6-1 yenildiler geçen sene 2. ligi 3. bitirmişler o kadar

jefferson61sefa
15.07.2006, 21:47
genede avusturyanın en ii takımı 2.ligde kim çıktı 1. olarak ordan sistem falan değişiodu hani
kufstein düştü 2.lige çıkan kim oldu a.lustenau son haftalara lider girmişti

jefferson61sefa
15.07.2006, 21:49
aha burya yazıyorum kayseri spor 4-1 falan yenilcek kesin yenilcek

selcuk
15.07.2006, 21:52
abartmayalım arkadaşlar geçen hazırlık maçında kieve 6-1 yenildiler geçen sene 2. ligi 3. bitirmişler o kadar

tabii abartilmamali avusturia 2. ligi ancak türkiyenin 2. lig b kategorisi olur ama yani adamlar hazirlik bölümünü bitirdiler biz daha ortasindayiz aynisi kiev icinde gecerli benim tek demek istedim iyi adimlarla ilerliyoruz 3. hazirlik macimizda dahada kondisyon antrenmanlari yaparken fenada degil ama kimsede demediki bunlari yendik simdi sampiyonlugun 1 numarali adayiyiz yoksa bence iyi ilerliyoruz o da büyük kaptansiz milan ve szimekde yeni katildi takima iyidir benim görüsüm

selcuk
15.07.2006, 21:53
altach ama yine düser bu yil

Mert67
15.07.2006, 21:53
aha burya yazıyorum kayseri spor 4-1 falan yenilcek kesin yenilcek
bırak arkadaşım öyle deme bende hiç sevmiyom kayseriyi ama yensinler bari şu yunanlıları.
maç yarın mıydı?

agahozlu
15.07.2006, 21:55
maçbugun oynanıyor dakika 10 şu an skor 0-0

Lucreto
2.yarıdada kalede jefferson vardı kalede ???
Rakibin kalecisi Türk tü 2. yarıda.

Mert67
cenk akyolu çok beğeniyorum almanya maçında süper oynadı bu takım milli takımımızın geleceği süper bence almanlar bugun ruslara yenildi dimi ilk yarı bitmişti almanlar 15 mi neydi
yanılmıyosam 81-51 rusya yendi.

jefferson61sefa
15.07.2006, 21:56
kayseri maç 12.dk gol yok he oke kardeş valla o herfiin adı ne tükr kalecinin hiç türke benzemioda :D

jefferson61sefa
15.07.2006, 21:58
rusların yeneceği 1.çeyretke ortaya çıktı zaten

Mert67
ümit milliler 3. periyotu 56-41 önde kapadı hadi dayanın çocuklar.

selcuk
kayseri maç 12.dk gol yok he oke kardeş valla o herfiin adı ne tükr kalecinin hiç türke benzemioda :D
lustenauunkini diyorsan ona rambo diyorlar az daha jimnastik aliyordu teke tekde bayaga iyi biri

jefferson61sefa
15.07.2006, 21:59
oley be yenelim şunları ben kayseriyi sevmediğimizden değil gücünden ben larisayı biliom şu anda tek kale dir maç larisa ondan yener ii takım

jefferson61sefa
15.07.2006, 22:00
ismi yok mu bu kalecinin :D

jefferson61sefa
15.07.2006, 22:00
ismi yok mu bu kalecinin :D gökhan mı

oguzkoc
15.07.2006, 22:01
ümit milli maçta oğuz ve caner oynuyomu arkadaşlar...
yeni açtım ben maçı yok galiba onlar.

liseden arkadaşlarım onlar benim oynuyorlarsa gurur duyarım :)

jefferson61sefa
15.07.2006, 22:02
genç bi çocuk var onlarda murat oynadı mı o

Mert67
kayseri maçını veren bi kanal var mı ya?

agahozlu
adı gökhan soyadı hacıosmanoğlu mu ne soyadını tam bilmiyorum ama adı gökhan.kayseri maçını veren kanal yok benim bildiğim.

gerçekefsane
15.07.2006, 22:03
ümit milli maçta oğuz ve caner oynuyomu arkadaşlar...
yeni açtım ben maçı yok galiba onlar.

liseden arkadaşlarım onlar benim oynuyorlarsa gurur duyarım :)

Oğuz oynuyor. en skorer oyunculardan

jefferson61sefa
15.07.2006, 22:03
tanıyom ben onu yani biliyorum gökhanı reflexleri ii onun

selcuk
15.07.2006, 22:04
ismi yok mu bu kalecinin :D gökhan mı
evet gökhan hacisalihoglu olmali

oguzkoc
15.07.2006, 22:05
Oğuz oynuyor. en skorer oyunculardan

tamam gördüm oynuyomuş :)

adaşım benim yaa... zaten ozamanlardan beri hocalarımız hep derdi bu adam yıldız olacak diye.
caner de çok iyidir ama belli bi süre sonra daha fazla geliştiremedi kendini...

Lucreto
15.07.2006, 22:08
tanıyom ben onu yani biliyorum gökhanı reflexleri ii onun
Gökhan'ın soyadı Hacısalihoğlu gibi kaldı aklımda.
Pek kendini gösterecek pozisyon olmadı. Bir pozisyonda Gökdeniz'in ayağından yattı topu aldı ama o Gökdeniz'in beceriksizliğiydi daha çok.
Murat konusunda ise kısık sesli izledim ama oynamadı galiba ya da ben farkına varamadım.

jefferson61sefa
15.07.2006, 22:08
larissa:0-0:kayserispor dk:19:31
9.dk da kayserispordan bir herif sarı kart gördü

Mert67
15.07.2006, 22:09
arkadaşlar villareal nasıl intertoto da oynuyo anlamadım.geçen şampiyonlar liginde yarı final oynamadı mı bunlar ligte kötülermiydi.

jefferson61sefa
15.07.2006, 22:10
ligde pek ii dğeillerdi 7. oldular galiba
barcelona-madrid-valencia-deportivo-sevilla-osasuna-villareal

Lucreto
15.07.2006, 22:10
Trabzonspor: Jefferson, Fatih Akyel (dk.55 Ufukhan), Çağdaş, Stepanov, Murat Ocak, Yattara, Hüseyin, Hasan Üçüncü, Szymkowiak, Gökdeniz, Ömer Rıza

Austria Lustenau: Morscher, Kritzer (dk.46 Feichtinger), Stückler, Golemac (dk.62 Pöllhuber), Reinaldo, Hobel (dk.46 Friesenbichler, Dürr, Berchtold, Brenner (dk.46 Thiago), Rajic, Schriebl

Goller: dk.48 Ömer Rıza, dk.90 Cem Demir

Sarı Kart: dk.61 Golemac

Kadroları resmi web sitemizden aldım. Cem Demir oyuna girmiş gözükmüyor ama ne hikmetse gol atmış. İnsan birşey yazarken biraz dikkat eder.

Mert67
15.07.2006, 22:13
eee sen bunu hemen yazdıklarına şükret

Mert67
15.07.2006, 22:14
kayseri maçında yarım saat geçti gol yok.

selcuk
15.07.2006, 22:16
kayseri maçında yarım saat geçti gol yok.
disarida oynuyorlar 0-0 basari sayilir kayseri icin sanmam bu macda pek gol olacagini
haberi olan varmi tayfun oynuyormu
Inter Toto Kupası 3. Tur
19:00 M.Petach-Tikva 0 2 Achnas Maç Bitti
19:00 Newcastle 1 1 Lillestrom Maç Bitti
19:00 OB Odense 1 0 Hibernian Maç Bitti
20:00 SV Ried 3 1 Tiraspol Maç Bitti
20:00 Grasshoppers 2 1 AA Gent Maç Bitti
21:45 Marseille 0 0 Dnipro 38'
21:45 Larisa 0 0 Kayserispor 38'
22:00 Auxerre 2 1 Farul 23'
22:45 Villareal 0 0 Maribor Başlamadı

Mert67
15.07.2006, 22:20
ve ümit milliler yendi.

DKaraduman
15.07.2006, 22:23
Ya kayserinin maçını tv veriomu?

Mert67
15.07.2006, 22:24
bende hiç görmedinm ya gören varmı kayseri maçını

selcuk
15.07.2006, 22:26
kayseri maci yerine eziginkini veriyorlarmislar
helal ümitlere
bakin biz hazirlik macini sadece 2-0 yendik diye üzülüyorus ama bayern gibi takim strassburga 2-0 yenildi

Semih Kırsüleymanoğlu
15.07.2006, 22:28
Ya kayserinin maçını tv veriomu?

hayret ya... simdi maca bakamiyoruz! neden mis fener oynuyor ya.
Gelde küfür etme

h@msi61
15.07.2006, 22:28
normalde kanal d kayserinin intertoto maçlarını vereceğini söylüyordu ama şuan kanald de fenerin hazırlık maçı var. bu kanallar hazırlık maçıda olsa fenerin maçını bi takımın avrupa maçına tercih ederler...

champions
15.07.2006, 22:38
kayseri maci yerine eziginkini veriyorlarmislar
helal ümitlere
bakin biz hazirlik macini sadece 2-0 yendik diye üzülüyorus ama bayern gibi takim strassburga 2-0 yenildi
haklısın bayern kim straousburg kim acaba bayern nası bi kadro ile çıkmıştır

selcuk
15.07.2006, 22:42
haklısın bayern kim straousburg kim acaba bayern nası bi kadro ile çıkmıştır
yaf ayni bizdeki gibi tek fark biz kazandik bayernin bu mac ilk hazirlik maciydi ondan zayifdi strassburg ta hazirlik döneminin sonunda ondan güclüydüler iki hafta sonra oynansaydi bu mac bayern 5 atardi

since1967_
15.07.2006, 22:55
normalde kanal d kayserinin intertoto maçlarını vereceğini söylüyordu ama şuan kanald de fenerin hazırlık maçı var. bu kanallar hazırlık maçıda olsa fenerin maçını bi takımın avrupa maçına tercih ederler...

haklısın kardeşim yazıklar olsun bu medyaya.

hayat61
15.07.2006, 22:59
Bülent Ulusoy 2. turda..

Bulgaristan'da yapılan 36. Avrupa Büyükler Boks Şampiyonası'nda 69 kiloda ringe çıkan Bülent Ulusoy, Fransız rakibi Jaoid Chiguer'i 26-22 yenerek 2. tura yükseldi.. Ulusoy, 2. turda yarın Rus Adrey Balanov ile karşılaşacak..
Selçuk Aydın 2. turda..

Bulgaristan'ın Filibe kentinde süren 36. Avrupa Büyükler Boks Şampiyonası'nda, 60 kiloda Selçuk Aydın 2. tura yükselirken, 81 kiloda Muzaffer Bahram elendi..

FANATIK61
15.07.2006, 23:07
Futbol ile alakali degil ama bizler icin cok önemli bir Konu: Bana göre Seytan'in ta kendisi carpik gözlü serefsiz Zekeriya Beyazit güzelim Karadeniz insanina hakaret ediyor canli yayinda ATV'de... Haberiniz olsun...

selcuk
15.07.2006, 23:18
M.Petach-Tikva 0 2 Achnas Maç Bitti
19:00 Newcastle 1 1 Lillestrom Maç Bitti
19:00 OB Odense 1 0 Hibernian Maç Bitti
20:00 SV Ried 3 1 Tiraspol Maç Bitti
20:00 Grasshoppers 2 1 AA Gent Maç Bitti
Marseille 0 0 Dnipro 79'
21:45 Larisa 0 0 Kayserispor 79'
22:00 Auxerre 3 1 Farul 64'
22:45 Villareal 0 0 Maribor

Semih Kırsüleymanoğlu
15.07.2006, 23:18
70dk.
Larissa 0 - 0 Kayserispor

selcuk
15.07.2006, 23:44
kayseri maci 0-0 bitti

Erinç
15.07.2006, 23:46
kayseri maci 0-0 bitti
en gıcık skorlardan. rövanşta herşey olabilir.

gerçekefsane
15.07.2006, 23:46
SHOW TURK maçı veriyor. :) zemin çok kötü

tsmaniac
15.07.2006, 23:52
SHOW TURK maçı veriyor. :) zemin çok kötü

SHOW TURK un frekansını yazıp aratıyom kanal bulunamadı yazıyo? neden acep bi yardım edin uşaklar aloooooüüü

selcuk
15.07.2006, 23:53
SHOW TURK un frekansını yazıp aratıyom kanal bulunamadı yazıyo? neden acep bi yardım edin uşaklar aloooooüüü
bu adresden internetten izleyebilirsin
http://www.showtvnet.com/canliyayin.shtml#

tunganyan
16.07.2006, 00:35
+- 2 Mhz dene.Uydu alıcıların tuner hassasiyeti farklı olur.

the real
16.07.2006, 01:04
hazırlık maçını baştan sona izledim .ortada kayda değer ve göze hoş gelebilecek bir oyun olmadı ama şunu itiraf etmeliyim şimdiye kadar yattaranın o blidiğimiz ofansif katkısının yanında defansif anlamdada arkadaşlarına yardımcı ve pres yapan görüntüsüne bu maça kadar hiç şahit olamaıştım kendi ceza sahasından top çıkartan kaptırdığı topun arkasından press yapan, ve alıştığımız o kanat bindirmeleri ve çalımlarıyla Yattaranın bütün bu işleri 90 dakika boyunca yaptığını seyretmek çok daha güzel

bu en olumlu görüntünün yanı sıra cem demirin ikinci maçında ikinci gölünü atması ve çok kısa sürede oyunda klamasına rağmen kendini gösterecek bir iki pozisyona girmesi de olumlu görüntü anlamında inkar edilemez.....

selcuk
16.07.2006, 01:22
hazırlık maçını baştan sona izledim .ortada kayda değer ve göze hoş gelebilecek bir oyun olmadı ama şunu itiraf etmeliyim şimdiye kadar yattaranın o blidiğimiz ofansif katkısının yanında defansif anlamdada arkadaşlarına yardımcı ve pres yapan görüntüsüne bu maça kadar hiç şahit olamaıştım kendi ceza sahasından top çıkartan kaptırdığı topun arkasından press yapan, ve alıştığımız o kanat bindirmeleri ve çalımlarıyla Yattaranın bütün bu işleri 90 dakika boyunca yaptığını seyretmek çok daha güzel

bu en olumlu görüntünün yanı sıra cem demirin ikinci maçında ikinci gölünü atması ve çok kısa sürede oyunda klamasına rağmen kendini gösterecek bir iki pozisyona girmesi de olumlu görüntü anlamında inkar edilemez.....
evet aynen öyle
takimdaki en zayif muratti ufukhan girdikten sonra sag tarafimizda 1 adim bilen atamadilar ama akyelde sagda basariliydi yani murat iyilesmese bence ufukhan iki ayaginida iyi kullandigi icin soldada oynatilabilir eskisi gibin
bide komik buldugum cem golü atiyor seyirciler göki ye saldirip sariliyor

Özkan Erdem
16.07.2006, 01:36
Fatih Akyel’den kötü haber
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/150706akyel.jpgAustria Lustenau maçının 55. dakikasında sakatlanarak yerini Ufukhan’a bırakan Fatih Akyel’e çekilen röntgende futbolcumuzun sağ ayak baş parmağında kırık tespit edildi.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Ayağına atel yapılan Fatih Akyel, maç sonrası takımımızın otele dönüşünden kısa bir süre sonra Kulüp Doktorumuz Hakan Ayaz’la birlikte hastaneden döndü.

Ayaz, Fatih’in durumuyla ilgili Medya Merkezimize verdiği bilgide Fatih’in sakatlığının geçmesinin üç ile altı haftayı bulabileceğini söyledi.

Ayaz ayrıca Lustenau maçında kolundan sakatlanan Ufukhan’a da ilk müdahalesinin yapıldığını, kesin teşhisin ise pazartesi günü yapılacak kontrollerden sonra konulabileceğini belirtti.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/150706akyel1.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/150706akyel2.jpg

FANATIK61
16.07.2006, 01:53

Bizim Puma ile anlasmamiz yokmu baksaniza Ufukhan Adidas giyniyor yoksa ben mi yanlis görüyorum :)

Emre B.
16.07.2006, 02:41

Bizim Puma ile anlasmamiz yokmu baksaniza Ufukhan Adidas giyniyor yoksa ben mi yanlis görüyorum :)
Anlaşma klüple.Futbolcu istediği markayı giyebilir

My
16.07.2006, 05:37
"PARA… PARA… PARA!"

Trabzonspor yönetimini tam 16 kara gün bekliyor. Bordo-Mavililer Temmuz ayının 15 ile 30’u arasında tam 12 milyon 500 bin YTL’lik bir ödeme yapmak zorunda… Futbolcuların önümüzdeki sezon için anlaştıkları paranın peşinatları, UEFA Kupası primleri, aylıkları ve 8 maç başı alacaklarının 10 trilyon liraya yaklaştığı ve tüm bunların lig başlamadan ödenmesi gerektiğine işaret edildi. Kulübün bonservis ve diğer ödemelerle birlikte 15 gün içinde kasasından tam bir servet çıkmış olacak.

Kaynak Sorunu Yaşanıyor
Bordo-Mavili yönetim, naklen yayıncı kuruluştan gelecek paranın yanında, kombine bilet satışı ve sponsorlardan elde edilecek gelirlerle birlikte borcu kapatmaya çalışacak. Süreç içinde kulübün kasasına girecek paranın yapılacak ödemenin ancak yarısını karşılayacağına işaret edildi. Başkan Nuri Albayrak’ın, "Lig başlarken, futbolcuların alacaklarını vermemiz gerekiyor. Bunun için de gerekirse Albayrak’ın kendi kaynaklarını kullanacağı veya kredi çekileceği de belirtildi.

İyileştirmenin Sonucu Oldu
Trabzonspor yönetiminin 15 gün içinde 12 milyon 500 bin YTL ödemek zorunda kalmasının en önemli nedenlerinden birinin ise geçen sezon yapılan iyileştirmelerden kaynaklandığı ifade edildi. Futbolculara eski ücretlerinden ödeme yapılması halinde rakamın 7 trilyonu bulduğu ancak iyileştirmeler nedeniyle ödemelerde büyük fark ortaya çıktığı dile getirildi. Trabzonspor yöneticileri, "Yılın en büyük ödemesini yapacağız. Eğer bu ödemeyi yaparsak ilerde sorun yaşamayız" dediler. (Günebakış)

Ya ne iyileştirmeymiş hala ceremesini çekiyoruz.

Mert67
16.07.2006, 07:44
wagner Tamam
Akşam saatlerinde netleşti
Trabzonspor Teknik Direktörü Lazaroni’nin göreve gelir gelmez yönetime verdiği listede yer alan Wagner’de işlem tamam. Daha önce de görüşme yapılan, ancak sorunlu oyuncular Tomas Jun ve Djokaj’ın takımdan gönderilmemesi nedeniyle kontenjan sıkıntısı yaşayan Bordo-Mavililer, Jun’un Prag’a kiralanmasının ardından düğmeye basmıştı. Bu gelişme üzerine Brezilyalı oyuncuyla görüşmek üzere Brezilya’ya giden yönetici Faruk Karaca, dün akşam saatlerinde müjdeli haberi verdi. Wagner’in Karadeniz temsilcisinin teklifini kabul ettiği bildirildi.

Maçını oynayıp, gelecek
Brezilya’nın Internacional takımında forma giyen Wagner’in bugün oynanacak Juventude maçında forma giymeyeceği öğrenildi. Sambacı’nın çarşamba günü takımının Libertadores Kupası çeyrek final mücadelesinde Ekavador’un Liga Deportiva Universitare ekibiyle oynayacağı karşılaşma sonrasında Trabzon’a geleceği bildirildi. Yönetici Faruk Karaca’nın Bordo-Mavili ekibin başkanı Nuri Albayrak’ı arayarak, “Wagner ve Internacional ile anlaşmaya vardık. Resmi imzaların atılması için oyuncunun menacerlerini bekliyoruz. En geçe 22 Temmuz’da Trabzon’dayız” dediği öğrenildi.
milliyet

Mert67
16.07.2006, 07:45
inşallah doğrudur.

Mert67
16.07.2006, 07:54
Mossoro pahalı kelepir aranıyor

YABANCI transferi arayışlarını sürdüren Trabzonspor, Brezilyalı Wagner’in işini bitirdikten sonra Mossoro için de çalışmalarını sürdürüyor. Ancak Bordo-Mavili takımın karşısına çıkan 4 milyon euroluk bonservis büyük sorun oldu. İndirim yaptırmaya çalışan Başkan Nuri Albayrak ile Teknik Direktör Lazaroni, dün bir toplantı yaptı. Brezilyalı hocanın Albayrak’a Mossoro’nun alternatifi olarak daha ucuz fiyatlı kelepir yıldız isimleri verdiği öğrenildi.

16.07.2006
star gzt.

agahozlu
16.07.2006, 08:37
Buyur burdan yak!

B.Şehir Belediyespor Başkanı Göksel Gümüşdağ, Trabzonspor cumaya kadar yükümlülüğünü yerine getirmezse Murat Ocak’ı geri alırım dedi
16.07.2006

‘Sözleşmeli oyuncumuz’
Fatih Terim’in tarafından A Milli Takım’a çağırmasıyla yıldızı parlayan ve bir anda büyük takımların transfer listesine girip, en sonunda Trabzonspor’la anlaşmaya varan Murat Ocak’la ilgili dün ilginç bir gelişme yaşandı. Genç oyuncunun, Bordo-Mavili ekibe geldiği İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un Başkanı Göksel Gümüşdağ, Trabzonspor’un gerekli yükümlülüklerini yerine getirmediğini ve Murat’ın halen kendilerinin sözleşmeli futbolcuları olduğunu ifade etti.

‘Ali Güzeldal gelmedi’
Murat Ocak’ı Karadeniz temsilcisine Ali Güzeldal karşılığında verdiklerini kaydeden Gümüşdağ, “Ali Trabzonspor’la da kampa gitmedi, bizim aramıza da katılmadı. Biz Nuri Albayrak’ın ricasıyla Murat Ocak’ı Trabzonspor kampına yolladık. Murat’ın bizimle 2010 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Trabzonspor’a cuma gününe kadar süre vereceğim. Henüz kimseyle görüşmedim, beklemedeyiz. Eğer gerekenleri yapmazlarsa, Murat Ocak’ı kampımıza çağırırız” dedi.
kaynak:fanatik ne kadar doğrudur bilemem

Şampiyon Trabzonspor

Bugün Trabzonspor aşkıyla yaşayanların evlerini en nadide köşesinde 22-23 yıl öncesinin posterleri asılı. Çoğu Trabzonspor taraftarı 5 yıl öncenin kadrosundan 5 ismi zor sayarak 75’lerin kadrosundan çoğu ismi hala unutmadı. O dönemleri yaşayanlar değil bordo-mavi renklere gönül veren 20 yaşındaki gençlerde aynı heyecanla bir çırpıda o isimleri birkaç eksikle hatırlayabiliyor. Trabzon ve Karadeniz kökenliler dışında bütün Anadolu’dan fanatikleri , sempatizanları oluşmuş bir camianın bugünlere kadar sadakatini muhafaza etmiş Malatyalı , Sivaslı , Erzurumlu , Ispartalı , Kastamonulu , Konyalı , Karslı …taraftarları var. Orta ve doğu Karadeniz kökenlileri saymıyorum bile. Özellikle Giresunlu ve Artvinlilerin çoğu hala Trabzonspor’la mutlu olur , Trabzonspor’la üzülür…

Sadakatini yoğun fırtınalara ve derin dalgalara teslim etmiş olanlar geriye kalanların belki 3-5 katı. Anadolu’yu ayağa kaldıran, 8-9 senelik, bazılarına göre mucizevi üst üste gelen başarıların ardından, alışkanlıklara şok etkileriyle gem vuran 23 senelik inişli çıkışlı dönem çok kişiyi küstürdü. Daha 96 yılında kaçan şampiyonluktan hemen sonraki sezon , İstanbul’da Karadenizlilerin , özellikle Trabzonluların yoğunlukta yaşadığı mahallelerde yaptığım gözlemler durumu daha anlaşılır hale getirebilir. Beykoz’da , Kirazlıtepe’de , kartal’da , Bağcılar’da maç günleri hangi kahveye , hangi lokale girsem radyonun sesi sadece ocakçının duyacağı kadar açılırdı. Biraz ses kahvenin içine yayılıp yükseldiğinde , spiker heyecanla Trabzonspor’un gol pozisyonunu anlatırken bile kağıt oynayanlardan birinin çaycıyı uyarıp radyonun sesini kıstırdığına birkaç kez şahit oldum. Sadece Karadeniz insanın değil, doğu toplumlarının mantıklarından çok duygularıyla hareket ettiğini bilmeyen yoktur.

Ben dahil çoğumuz duygusal insanlarız. Küseriz , kızarız , terk ederiz….Sonra pişman olur geri döneriz. Aklımız , pratiğimiz bir şey söyler , kalbimiz başka bir şey. Sevdiğimizi uzun zaman ortada bırakmaya yüreğimiz dayanmaz. Yukarda bahsettiğim yıllarda (97, 98 ) kahvede maçı dinlemeyenler arasında iki de bir ocakçıya skor soranlar , arka arkaya sigara yakanlar vardı. Bazıları hiç bile merak etmiyordu. Türkiye liglerinde herhangi bir takımı tutmayı askıya alanlar vardı. Hayal kırıklığını onur meselesi yapanlar çoğunluktaydı.

Şimdilerde tanıştığım arkadaşlar , ki bu arkadaşların bir kısmı Çanakkale’den , Çorum’dan , Kars’tan, “Trabzon’un şampiyon olduğunu görelim hemen Trabzonsporlu oluruz” diyebiliyorlar. Bu arkadaşlar şu anda 3 büyükler diye adlandırılan Fenerbahçe , Beşiktaş , Galatasaray gibi takımların taraftarları. Bir zamanlar futbolda Anadolu devrimini gerçekleştirmiş Trabzonspor’un şampiyonluğuna acayip sempatiyle bakıyorlar. Bir kısmının babası yada yakınları eskiden Trabzonspor’u tutarmış. Bazıları ise 15 yaşına kadar Trabzonspor taraftarı olmuş. Şu okullarda yerli malı haftalarında Trabzonspor’un anlatıldığı yıllarda merak sarmışlar. Sonrası bildiğiniz çileli yıllar. Orta yaş ve üzerinden onlarca Anadolu insanıyla tanıştım, “keşke tekrar o günler geri gelse” diyen. Tabiî ki sadece gençleşmek için o günleri geri istemiyorlar. Tutkulu , savaşan , kazanan , kazandıkça coşan Trabzonsporlarını geri istiyorlar.

Trabzonspor’dan kopan , başka takımları tutan , yada hiçbir takımı tutmayan insanların şampiyon bir Trabzonspor’u nasıl karşılayacağını çok iyi biliyorum. Türkiye’nin dışında da nasıl bir pozitif etki yapacağını varın siz düşünün. Yetmişler , seksenler ruhunun geri dönüşü , Anadolu insanının özgüveni , Türk futbolunda homojenleşme ….Türk basınını Avrupa basınının geride bırakacağından hiç şüphem yok. Manşetler , reklamlar , özel tv haberleri ve belgeseller…

Birde bunları hesaplayan bir yönetim gelse şu Trabzonspor’un başına. Düşünün 23 yılının dalgalarıyla kopanların Karadeniz fırtınasıyla geri dönüşünü…Düşünün Cihanları , Ömerleri , Selimleri , Fatihleri , Mustafaları , Ayşeleri , Fatmaları , Zerrinleri , milyonlarca yeni Trabzonsporluyu…

turgut yeter internetspor

Travelair
16.07.2006, 10:38
Çocuklar inanmış

Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını dün Riva’da tamamlayan U-19 Milli Takımı, Polonya’da yapılacak turnuvadan kupayla dönmek amacında. Teknik direktör Cem Pamiroğlu, çok iyi bir jenerasyon yakalandığını belirtip, “Oyuncularım, Avrupa’nın gündemine oturacak” dedi
16.07.2006

Polonya’nın Poznan kentinde önümüzdeki salı günü başlayacak U-19 Avrupa Şampiyonası öncesinde, Genç Milli Takımımız’ın Riva kampını ziyaret ettik. İspanya, Portekiz ve İskoçya’nın yer aldığı grupta mücadele edecek olan Ay Yıldızlı ekibimizin teknik direktörü Cem Pamiroğlu şampiyona öncesinde FANATİK’e özel açıklamalar yaptı.

Güçlü takımların yer aldığı bir grupta mücadele edeceklerini söyleyen Pamiroğlu, “Polonya’da neler yapabiliriz?” şeklindeki sorumuzu “Kura çekiminde takımların grupları belirlenirken, rakipler çok heyecanlandı. B Grubu’nda İskoçya, İspanya ve Portekiz yer alıyordu. Son iki takım olarak Çek Cumhuriyeti ve biz kalmıştık. A Grubu’nda yer alan Polonya, Avusturya ve Belçika’nın grubuna Çek Cumhuriyeti çıkınca bu ülkelerden gelen insanların çok sevindiğini gördüm. O an tüylerim diken diken oldu. Gördüm ki, rakipler bizden çekiniyor. Zaten biz de kendimize güveniyoruz. Çok iyi bir takımımız var. Zor bir gruptayız ama, bunun üstesinden geliriz” diyerek yanıtladı.
Söyleşimiz şöyle devam etti...

* Takımda nasıl bir hava var?
Bu oyuncular zaten yıllardır milli takımda birlikte oynuyorlar. Takım içindeki arkadaşlık mükemmel. Bunu küçük bir örnekle anlatabilirim. Diyarbakır’dan çağırdığımız Barış, Arda’ya daha yakın olan topa “Arda dur ben koşarım” diyor. Arda da takımı toparlayan bir isim. Takım için çok faydalı bir oyuncu. Aslına bakılırsa bu jenerasyon çok iyi ve buradan en az 5-6 isim gelecekte A Milli Takım’ın değişmez oyuncusu olacak.

* Beşiktaş’la bir hazırlık maçı oynadınız? Büyük bir takımı tercih etmenizin özel bir sebebi var mı?
Oyuncularımın özgüveni çok yüksek. Avrupa Şampiyonası’nda güçlü takımlarla karşılaşacağımız için Lig A ya da Lig B’den bir takımla oynamak istemedik. Zaten Fatih hoca da, oyuncularımız da Beşiktaş’la oynamamızı çok istedi. Açıkça söylemeliyim ki 2-0 kaybetmemize rağmen, rakibi ezdik. Çok gol kaçırdık. Bu maç bizim için çok iyi oldu.

* Kadroyu nasıl oluşturdunuz?
Türkiye genelinde genel bir tarama yapıyoruz. Mevcut kadro zaten daha önceden yapılandırılmıştı. Biz sadece üzerine birkaç isim takviye ettik. Son olarak Diyarbakır’dan Barış’ı takıma çağırdık. Gerçekten inanılmaz bir futbolcu. Büyük takımlara sürekli olarak söylüyoruz, “Bu çocuğu kaçırmayın” diye ama büyük yanlış yapıyorlar. Yine Sochaux’tan Mevlüt aramızda. Pozisyon bilgisi çok iyi. Fransa Ligi’nde 10 maçta forma giymek kolay iş değil. Zaten elimizdeki 87-88 jenerasyonu Türk Futbolu’nun geleceği. Bu takım gelecek 10 yıla damgasını vuracak. Turnuva bitiminde Avrupa bizi konuşacak.

* Nuri Şahin, Caner, Tevfik gibi oyuncular neden kadroda yok?
Nuri, A Milli Takım seviyesine yükselmiş bir oyuncu. Fatih Hoca’ya danışıp takıma çağırmak istedik ve onay aldık. Ancak, Nuri yaptığımız konuşmada, “Hocam Dortmund’ta antrenmanlara çıkmam gerek. Bana izin verir misiniz?” dedi. Biz de Fatih Terim ile yeniden görüşüp, Nuri’yi kadroya almamayı kararlaştırdık. Zaten kafası karışık gelecekse hiç gelmesin daha iyi. Ondan verim alamazdık. Caner de takıma renk getirecek bir oyuncu. Ancak kasığındaki problem nedeniyle tedavi görüyor ve Ersun Yanal’la yaptığımız görüşmede takıma katılmamasının sakıncalı olacağı kararına vardık. Tevfik Köse ise pek iyi bir dönem geçirmedi. Ama takımdaki oyuncular kendilerini kanıtlamış isimler. Cafercan, Aykut, Kenan, Gürhan, Mehmet Sedef, Mehmet Güven, Aydın Yılmaz gibi kaliteli oyunculara bile yer bulamıyoruz.

* Polonya’da kupayı kaldırabilecek miyiz?
Tabii ki bunu çok istiyoruz. Futbol adına tam anlamıyla ölü bir sezon yaşanıyor. Herkes yeni sezon hazırlıkları yapıyor. Ve bu futboldaki tek resmi organizasyon olacak ve birçok ülke bizi izleyecek. Turnuvaya damgamızı vurmak istiyoruz. Düşünün bir kere, Avrupa futbolunun önder ülkelerinde Fransa, İtalya, Almanya, İngiltere bu şampiyonada yok. Ve rakiplerimiz bu takımları eleyip bu noktaya gelmişler. Herşeye rağmen şampiyonluk için en yakın aday biziz.

* Rakipleri izlediniz mi?
İspanya’yı bir kez izleme fırsatı buldum. Orta saha ve forvet hattında etkililer. Ancak savunmada bazı zaafları var. İlk maçımız onlarla ve bu eksikliklerini kullanacağız. İskoçya’yı izlemedim ama, çok çabuk sinirlenip, pislik yapan bir takımmış. Bizim maçta onlardan birkaç oyuncu atılabilir. Portekiz ise bütün turnuvalarda herkesin çekindiği bir takım. Ancak İspanya, onlardan daha iyi. Zor bir grup, ama alnımızın akıyla yarı finale çıkarız.

Ustaömer’den itiraf!
U-18 Milli Takımı’nda teknik direktörlük yapan Şenol Ustaömer, U-19 Şampiyonası’nda Pamiroğlu’nun yardımcılığını üstlendi. 2004 yılında yapılan Avrupa Şampiyonası’nda finalde İspanya’ya 90+2’de yediği golle yenilip ikinci olan takımdan daha iyi ve oturmuş bir kadronun turnuvada boy göstereceğini söyleyen Ustaömer, o dönemki takımın apar topar kurulduğunu söyledi. 1985 doğumlu oyuncuların yer aldığı dönemin kadrosundan o başarıyı beklemediklerini ifade eden genç hoca, “O turnuvada gerçekten bir mucizeye imza attık. Şimdi bakıyorum o takımdan Gökhan Güleç, Burak Yılmaz, Serdar Kurtuluş, Beşiktaş’ta forma giyiyor. Birçoğu da Süper Lig ve Lig A’da banko oynuyor.” dedi. Ustaömer, “Bu kadroyla şampiyonluğu alıp geleceğiz” ifadesini kullandı.

..Ve söz yıldızlarda
Önceki gün oynanan Beşiktaş maçı nedeniyle dün sabah antrenman yapmayan Ay Yıldızlı gençlerimizin rahat ve kendinden emin tavırları gözden kaçmadı. Şampiyona öncesinde özgüvenlerinin yerinde olduğu gözlenen gençlerimizin ortak söyledikleri şey, “Yeteneklerimizin farkındayız. Avrupa’nın 1 numarası olduğumuzu herkese kanıtlayacağız” oldu. Ziyaretimiz sırasında görüştüğümüz genç yıldızlara, kendi takımlarıyla ilgili sorular da yönelttik...

Arda Turhan (Galatasaray)
Kampın neşe kaynağı
Geçen yıl Vestel Manisa’da kiralık olarak forma giyen ve sergilediği futbolla, Sarı-Kırmızı takımda rahatlıkla yer bulabileceğini kanıtlayan Arda Turhan, esprili ve canayakın kişiliğiyle kampın neşe kaynağıydı. Genç oyuncu, takımıyla çıktığı kampın ilk bölümünde en iyi şekilde çalıştığını kaydedip, “Galatasaray formasıyla bütünleşmek istiyorum. Fırsat verilmesi halinde yeteneklerini en iyi şekilde kullanırım” ifadesini kullandı.

Serdar Özkan (Beşiktaş)
‘Kendimi çok kötü hissettim’
Beşiktaş’ın geçen sezon Sebatspor’a kiraladığı genç yıldız, geçen 3 yıllık süreçte psikolojik olarak yorulduğunu ifade etti. 16 yaşında A Takım’a çıktığını hatırlatan genç yetenek, “Bir anda Lig A’ya gönderilince, insan ister istemez kendini kötü hissediyor” ifadesini kullandı. Beşiktaş’ın yuvası olduğunu belirten Serdar, “Beşiktaş’ta yedek kalacağıma, İkinci Lig’de de olsa maç oynamayı yeğlerim. Bu benim ve kulübüm için iyi olur” dedi.

Cafercan Aksu (İstanbul Bld.)
‘Gerets fırsat bile vermedi’
Galatasaray’da kamp kadrosuna alınmayan ve eski U-17 Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın çalıştırdığı İstanbul Belediye’ye kiralanan Cafercan’ın moralinin biraz kötü olduğu gözlendi. Eric Gerets’in kendisine fırsat bile tanımadığını ifade eden golcü oyuncu, “Geçen yıl da aynı şey oldu. Her sezon başında bize “Siz bizim evladımızsın” diyorlar. Lig başlayacağı zaman bizi biryerlere gönderiyorlar. Çok kırgınım” diye konuştu.

Gürhan Gürsoy (Fenerbahçe)
‘Fener’de forma aslanın ağzında’
Fenerbahçe’nin genç yeteneklerinden Gürhan Gürsoy, Sarı-Lacivertli takımda forma giymenin zor olduğunu belirterek, “En büyük dezavantajımız yabancılar. Çok yıldız oyuncu alındığı için yer bulamıyoruz. Düşünün; A Milli Takım’da oynayan Can Arat bile 11’de yer bulamıyor. Açıkçası yedek oturmaktansa, başka bir takımda kiralık olarak forma giymeyi tercih ederim. Ama gönlümde her zaman Fenerbahçe var” yorumunu yaptı.

Barış Ataş (Diyarbakır)
Kod adı: Hızır Acil Servis
Pamiroğlu’nun övgü dolu sözlerle bahsettiği Barış Ataş, kampta arkadaşları tarafından çok seviliyor. Şenol Ustaömer’in ‘Hızır Acil Servis’ diye nitelendirdiği genç yetenek, birgün büyük bir takımda forma giymek istediğini belirtti. Barış’la ilgili ilginç bir nokta da şu; takımında yönetim ve teknik heyet belirsizliği nedeniyle antrenman yapamayan genç oyuncu, Milli Takım kampına hazır katılabilmek için Pendikspor’la antrenmanlara çıktı.

Mevlüt Erdinç (Sochaux)
Fransa’da doğdu, Ay Yıldızı giydi
Avrupa patentli bir golcü Mevlüt Erdinç... Fransa’da doğup büyüyen Mevlüt, Sochaux’nun altyapısında futbola başlamış ve A Takım’a kadar yükselmiş. Geçen sezon Fransa Ligi’nde 10 maç oynayan genç golcü, Türkiye ile Fransa arasındaki futbol farkını sorduğumuzda, “Türkiye’de teknik, Fransa’da fizik gücü ön planda” dedi. Fransa’da geçen yıl 2 gol atan Mevlüt, teknik direktör Cem Pamiroğlu’nun en güvendiği isimler arasında...

Travelair
16.07.2006, 10:47
Sıcak para krizi

Servet gibi ödeme
Trabzonspor temmuzda sıcak para krizi yaşayacak. Bordo-mavililer, 15 gün içinde tam 12 milyon 500 bin YTL'lik bir ödeme yapacak. Futbolcuların peşinatları, UEFA primleri, aylıkları ve 8 maç başı alacakları 10 trilyon liraya yaklaşıyor.

Albayrak devrede
Kulübün kasasından 15 gün içinde tam bir servet çıkmış
olacak. Kaynak sıkıntısı çeken Trabzonspor'da bu ay başkan Nuri Albayrak'ın da kendi kaynaklarını devreye sokacağı ve bordo-mavili kulüpte sıcak para krizini önleyeceği söyleniyor.

//////

bu fotomacın hiçbir haberine inanmamak lazım. 12 milyon 500 bin Ytl???lik ödeme yapacakmış. Sonra diyor 10 trilyona yakın ödeme... Yetmiyor 15 günde 8 maç yapacağız onların maç başı ücretleri diyor... Sokaktan geçen adama yazdırsan bu kadar saçmalayamaz. Bunların kendilerine de saygıları yok

Travelair
16.07.2006, 11:06
Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu Marco Aurelio’nun Türk vatandaşlığı için yaptığı başvuru, İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edildi.

Edinilen bilgiye göre, Türkiye’de en az 5 yıl futbol oynamış yabancı futbolcuların Türk vatandaşlığına geçmesiyle ilgili kanunun çıkmasından sonra, Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu Aurelio’nun bu konuda yaptığı başvuru İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edildi.

Başvuruyla ilgili olur raporu, Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü tarafından onaylanarak İçişleri Bakanlığı’na gönderildi. Başvurunun İçişleri Bakanlığı tarafından Pazartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Bakanlar Kurulu’na getirilmesi ve burada nihai kararın alınması bekleniyor. Bu arada Aurelio, Türk vatandaşlığına geçmesi halinde "Mehmet" ismini kullanacağını açıklamıştı.

Emre B.
16.07.2006, 11:11
Murat Ocağın haberi doğru mu?

agahozlu
16.07.2006, 12:01
Trabzonspor'a bedava golcü
16 Temmuz 2006 10:10

Brezilyalı Wagner’in 5 Ağustos’ta serbest kalacağını son anda öğrenen Trabzonspor, bu oyuncuya yüklü bir bonservis bedelini ödemekten kurtuldu!

Sparta Prag’a bir yıllığına kiralayan yönetim, Wagner için yönetici Faruk Kanca’yı Brezilya’ya göndermişti.

Yapılan pazarlıklar sonucunda yıllık 700 bin dolar isteyen Sambacı ile 600 bin dolar karşılığında anlaşmaya varıldı.

Durumdan başkan Albayrak’ı haberdar eden Kanca, transferin ağustosta gerçekleşeceğini, Djokaj’ın da gönderilmesi halinde Mossoro’nun takıma kazandırılacağını söyledi.
internetspor

Trabzonspor'a Fatih Tekke dopingi
16 Temmuz 2006 11:19

Yeni sezon öncesi hazırlıklarını Almanya'da sürdüren Trabzon'da Fatih Tekke geçirdiği fıtık ameliyatının ardından ilk kez takımla antrenmana çıktı.

Önce düz koşu ve açma-germe hareketleri yapan Fatih, kulüp doktoru Hakan Ayaz'la görüşerek, kendisini iyi hissettiğini ve yarı sahadaki çift kale maçta yer almak istediğini söyledi. Fatih'in çift kalede oynaması başta teknik direktör Lazaroni olmak üzere tüm kafileyi sevindirdi. Kaptan, kendisini zorlamamasına rağmen 30 dakikalık karşılaşmanın tamamında oynadı.

Riske edilmeyecek
Doktor Hakan Ayaz ise şunları söyledi: "Fatih, arkadaşlarına katılmak istediğini söyledi. Biz de çalışmanın geri kalanını arkadaşlarıyla yapmasın
da sakınca görmedik. Ancak maçlarda riske etmeyi düşünmüyoruz." Yeni sezon hazırlıklarına bu sabah yapacağı çalışmayla devam edecek olan bordo-mavililerde teknik direktör Lazaroni, futbolcularına öğleden sonrası için izin verdi.

oguzkoc
16.07.2006, 12:03
Bu sabah haberlerine gelecek olursak...

1)murat ocak krizi doğru olduğunu sanmıyorum.
2)Fatih Akyel lige ve uefa kupasına yetişemicek, bu kötü oldu
3)Wagnerin yeter artık beni alıyosanız alın almıyosanız defolun gidin haberi kesinlikle yalan (Fotomaç)
4)15 gün içinde bi servet ödemesi yapıcakmışız borçlar primler falan filan kasada para yokmuş albayrak kendi parasından vercekmiş.buda kesinlikle yalan
5)Wagner için 5 ağustos beklenmicek öyle bişi yok.ya alınırsa bu hafta içi alıncak yada bu haftaiçi başka futbolcu gelicek...

jefferson61sefa
16.07.2006, 12:08
bırakın ya adam falan alamaz bunlar bu kadro ile devam ederler

jefferson61sefa
16.07.2006, 12:10
bu arada 0-0 kayseriye yaramaz larissaya yarar
çünkü kayseri ne sonuç berabere kalırsa kalsın tur atlayamaz sadece yenmesi lazım
onlar ise nasıl berabere kalırsa kalsın elenmio 0-0 uzatma gerisinde tur atlıo

Semih Kırsüleymanoğlu
16.07.2006, 12:29
ALBAYRAK LAZARONİ ZİRVESİ HAFTAYA

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Almanya'ya gidişini erteledi. Dün Almanya'da Lazaroni ile transfer zirvesi yapması beklenen başkan Albayrak'ın hafta sonuna doğru Almanya'ya gideceği ifade edildi. Bu arada yönetim kurulu üyelerinden Dr. Köksal Günay da bugün kampa katıldı. Böylelikle Almanya kampındaki yönetici sayısı üçe çıktı.

salihismet
16.07.2006, 12:30
Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu Marco Aurelio’nun Türk vatandaşlığı için yaptığı başvuru, İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edildi.

Edinilen bilgiye göre, Türkiye’de en az 5 yıl futbol oynamış yabancı futbolcuların Türk vatandaşlığına geçmesiyle ilgili kanunun çıkmasından sonra, Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu Aurelio’nun bu konuda yaptığı başvuru İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edildi.

Başvuruyla ilgili olur raporu, Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü tarafından onaylanarak İçişleri Bakanlığı’na gönderildi. Başvurunun İçişleri Bakanlığı tarafından Pazartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Bakanlar Kurulu’na getirilmesi ve burada nihai kararın alınması bekleniyor. Bu arada Aurelio, Türk vatandaşlığına geçmesi halinde "Mehmet" ismini kullanacağını açıklamıştı.
Niye rezalet olsunki? Cikarilmi$ yasadan yararlaniyor, sirf fb icin cikarilmi$ bir yasa ise, bu razaleti yasayi cikaranlar dü$ünsün.

Semih Kırsüleymanoğlu
16.07.2006, 12:31
JEFFERSON'U TEK GEÇERİM

EN UZUN SÜRE Trabzonsppor teknik direktörü Lazaroni, her ne kadar 'benim gözüne kimse girmedi' dese de, özellikle verdiği ilk mesajla kaleyi Jefferson'a teslim edeceğini gösterdi. Yapılan tüm hazırlık maçlarında en uzun süre kalede kalan Jefferson, dünkü hazırlık macından önce oynamayanlarla yapılan sabah idmanına da alınmayarak maç için dinlendirildi. Böylelikle Lazaroni, kalede Jefferson'u tek geçtiğinin mesajını da verdi..

jefferson61sefa
16.07.2006, 12:31
yattara da seneye türk oluo o zaman bu sene 4. senesi çünkü

champions
16.07.2006, 12:32
dünkü maçta izlediğim yattaraya inanamadım ya bi adam bu kadar
nası değişirtopu her kaptırdığında takip ediyo savunmaya geliyo
top çıkarıyo koşuyu pres yapıyo inşaallah hep böyle olur aynı şekilde
ömer rıza beklemediğim kadar iyiydi sürekli pres aldığı topları hep olumlu kullandı bence muratda iyiydi 1-2 hata dışında ilerde daha iyi olacak stepanovu hiç yazmaya gerek yok tek kelimeyle mükemmel
çağdaş ve fatih fena değildi gökdeniz daha iyi olması gerekiyo cemin ceza sahası içinde daha fazla topla buluşması lazım son vuruşları iyi hüseyin herzamanki gibi tek fark ondan beklenmeyecek bi pas atmasıydı jefferson hakkında bişey söyleyemiyorum hasanı pek
göremedim oyunda ufukhan iyi işler yaptı son olarak szymek bence çok kötüydü nedense tuturmuş bi uzun top sanki ilerde indirecek forvetimiz varmış gibi bu bölgede oynayan oyuncunun adam eksiltip arapas yapması uzaktan şut çekmesi gerekiyo 1 tane şutunu göremedik takımdaki
en önemli eksiklerden biri ortasada kaleye şut çekebilen birinin olmaması bence bu çok önemli özellikle avrupa maçlarında hüseyinin çektiği şutu herkes hatırlar herhalde bu takımda hüseyinin değil
başka bi oyuncunun şut çekmesi gerekiyo inşaalah yeni gelecek oyuncular bu eksikliği giderirler

Semih Kırsüleymanoğlu
16.07.2006, 12:33
GALATASARAY TAKİPTE

RAKİP ZAYIFTI Trabzonspor Teknik Direktörü Lazaroni, önceki gece Galatasaray'ın yaptığı hazırlık maçını televizyondan izledi. Teknik kadrosu ile maçı izleyen Lazaroni, karşılasmadan sonra G.Saray ile ilgili yorum yapmadı. Rakipleri ile ilgili yorum yapmaktan kaçınan Lazaroni'nin yerine yardımcısı Hüsnü Özkara şu değerlendirmeyi yaptı: "G.Saray'ın rakibi zayıftı. Doğal olarak güçlü gözüktü. Bu sezon liglerin cok sert geçeceğinin sinyali verildi."

jefferson61sefa
16.07.2006, 12:34
o zaman jefferson 2010 da türk olcak
szymek 2008 ocak ayi yarı sezonda
djokaj hiç bir zaman gidio :D
jun da olamaz 1 sezon kaldı türkiyede
eller çok ister:D ama oda olamıcak
yattara seneye türk oleyy:D
stepanov 2010 da ock ayında türk o zamana kadar çoktan chelsea de olur :D

jefferson61sefa
16.07.2006, 12:36
yoo szymek 2009 ocak ayında :D

Semih Kırsüleymanoğlu
16.07.2006, 12:39
Szymkowiak’a özel ilgi
Son günlerde moralsiz olduğu gözlenen ve hakkında Trabzonspor’dan ayrılacağı söylentileri çıkan Szymkowiak’a Lazaroni özel ilgi gösteriyor
16.07.2006

Polonyalı futbolcunun motivasyonunu artırmak için antrenmanlarda dahi kendisiyle sık sık şakalaşan ve kısa konuşmalar yapan Lazaroni’nin, “Senden memnunum. Kimin ne düşündüğü önemli değil. Önemli olan benim fikirlerim. Rahatsızlık duyduğun her konuda benimle konuşabilirsin” dediği öğrenildi.

54hamdi0061
16.07.2006, 12:48
en sonunda tomas jun gitti eski takımı sparta parag kiralndı ve böylecetransfer yer açıldı

Salih61
16.07.2006, 12:51
Wagner’de işlem tamam

Lazaroni’nin ısrarla istediği Brezilyalı Wagner, en geç 22 Temmuz’da Trabzon’a geliyor
16.07.2006

TOP 20 Hepsini Göster

Puan Verin

24 Kişi

8,79
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

TRABZON SPOR TS405 MAVİ T-SHIRT
Trabzon Spor Klübü Lisanslı Ürünüdür!
HSBC Advantage Card ile peşin fiyatına 6 taksit

Akşam saatlerinde netleşti
Trabzonspor Teknik Direktörü Lazaroni’nin göreve gelir gelmez yönetime verdiği listede yer alan Wagner’de işlem tamam. Daha önce de görüşme yapılan, ancak sorunlu oyuncular Tomas Jun ve Djokaj’ın takımdan gönderilmemesi nedeniyle kontenjan sıkıntısı yaşayan Bordo-Mavililer, Jun’un Prag’a kiralanmasının ardından düğmeye basmıştı. Bu gelişme üzerine Brezilyalı oyuncuyla görüşmek üzere Brezilya’ya giden yönetici Faruk Karaca, dün akşam saatlerinde müjdeli haberi verdi. Wagner’in Karadeniz temsilcisinin teklifini kabul ettiği bildirildi.

Maçını oynayıp, gelecek
Brezilya’nın Internacional takımında forma giyen Wagner’in bugün oynanacak Juventude maçında forma giymeyeceği öğrenildi. Sambacı’nın çarşamba günü takımının Libertadores Kupası çeyrek final mücadelesinde Ekavador’un Liga Deportiva Universitare ekibiyle oynayacağı karşılaşma sonrasında Trabzon’a geleceği bildirildi. Yönetici Faruk Karaca’nın Bordo-Mavili ekibin başkanı Nuri Albayrak’ı arayarak, “Wagner ve Internacional ile anlaşmaya vardık. Resmi imzaların atılması için oyuncunun menacerlerini bekliyoruz. En geçe 22 Temmuz’da Trabzon’dayız” dediği öğrenildi.

bingolts
16.07.2006, 12:52
--------------------------------------------------------------------------------

cem demir ve daha niceleri korkak teknik adam yüzünden harcanıp tarihe karıştı şimdi sizlere soruyorum türkiye liglerinde oynayan kaçtane trabzonspordan geçmiş ve başarılı olmuş futbolcu var sayıları sınırsız. tüm bunların ışığında geçen yıl ali güzeldalı aldık şimdi nerde ya alişen kandil o nerde hani geleceğin yıldız adayları değillermiydi bunlar cemide harcamasınlar ergin var
ne kadar şans tanınacağı şüpheli bence fizik olarak ve teknik olarak bir çok forvetten daha iyi işler yapar şans verilirse.
ömer rıza bu çocukta teknik yok ama yinede oynatılıyor fakat kontra atak oynanan maçlarda şans verilebilir bazen oda önemlidir orhan çıkrıkçıyı hatırlayın
ufukhan hala neden frikik kullanamıyor ve biz frikikçi arıyoruz ufukhan tek kelimeyle süper ve tecrübede kazanırsa işte o zaman mükemmele yakın olur

jefferson yaptığı hatalarla bizleri gerçekte bezdirdi fakat tüm bunların ışığında yinede başarılı olacağına inanıyorum çok iyi çalışırsa yıldızı parlayacaktır. dün yine maçta bir yan topta hatalı çıktı onun dışında yer tutuşu çok iyidi

murat ocak arkadaşlar ben bu oyuncuyu hiç beğenmedim maçta ,varlığı ve yokluğu hiç belli değildi adamın bir olumlu hareketi yokru maç boyuncu aldığı bütün toplarıda rakibe kaptırdı inşallah düzelirde ben yanılırım

stepanov tek kelime mükkemmel ilk günden bugüne bir futbolcuyu on defa izlemey gerek yok eğer biraz futboldan anlıyorsanız hava hakimiyeti soğukkanlılığı kendine olan güveni dafensif ve ofansif yönü topu oyuna sokması hepsi mükemmel ve kısa zamandada chealsenin gündemine girmesi de herhalde en iyi kriter olmalı bizim için

symek bu oyuncu nerde oynatırsa oynatsın kendisini ispatlayacak yeteneğe sahip ama işin aslını soracak olursanız en zayıf kaldığı yer şüphesiz sol kanat çünkü sol ayağını çok iyi kullanamıyor dünkü maçtada bu abuka çıktı ama ortaya gelerek kullandığı toplar mükkemmeldi ve lazoroniyed ben buyum dedirti bence çünkü çok iyi ara toplar attı

yattara o benim idolüm ama katkısı maçın gelenine yayması gerekir yoksa kazançtan çok kayıp olur onun oynamsı bence forvet olarak yararlanabilmeliyiz kanattan çok daha iyi işler yapabilir denemekte yarar var

umut bu oyuncu konusunda karamsarım açıkcası tarzını beğendiğimi söyleyemem ama ömer rızadan daha iyi olduğu kesin

mehmet yılmaz derhal gönderilmeli

hüseyin eski yıllarda hiç beğenmezdim çünkü tekniği ve fizik güçü zayıf bir futboluydu ama geçen sezon ve bu yıl kendini çok yenilemişe benziyor bence ilerde daha iyi olacak ona sabır göstermemiz gerekir dünkü maçta yuhalandı yaptığı gelişi güzel bir vuruşla ama ilk yarıda ona yakışmayacak güzel bir vuruş yaptı güzel bir voleydi ara pas vermeyide öğrenmiş bu arada sağına ve soluna vermekten vazgeçecek gibi bir izlenim edindim

adem bu çocuk harika topu çok güzel ayağında tutuyor ve mükkemmel çalımları var tek eksiği ikili mücadelerde zayıf ama forvet arkası kullanabiliriz bence çünkü tekniği mükkemmel pas yüzdesi zayıf en büyük handikapı

hasan üçüncü derhal bir takım bulunmalı kendisine

gökdeniz takımdan çok kendisine oynadığına inanmaya başladım bencil buda katkı anlamında yetersiz kaldığını gösteriyor umarım son vuruşlarını düzeltir ezbere oynamaktan çok kafasını kaldırırı ve hızlı karar verir topu atacağı yeri
iyi tayin eder

çağdaş bence bu yıl stepanovun partneri olacağa benziyor ikisini birlikte kullanacağız hava hakimiyeti iy ve cesaretli bir futbolcu tek noksanlığı tekniği oda çalışmayla atlatılabilir ve defans oyuncusunda teknik çok aranmaz

fatih tekke tam bir profesyonel ve mükkemmel ah birde bu sakatlıklar olmazsa veya zamanında tedbir alınabilse sezon sonuneredeydi diye sormak gerekir fatihte gördüğüm en büyük handikap geriye çok fazla gelip gitmesi ve enerjisini tasaruflu kullanmaması oda teknik adamın işi

lazoroni her teknik adam gibi oda kendinden öncekini taklit ediyor gibi oyuncu seçiminde sanki birileri bunları yönlendiriyor ilk haftalarda bence farklı olan farkını belli ettirmek zorundadır ama gelen giden değişen birşey yok sadece oyuncuların oynadığı yerlerle oynanıyor bence oda yanlış tayfun cora neden gitti diye sormak gerekir göreceksiniz kayseride süper oynayacak yerinde oynatılırsa ogünü forvet oynatan teknik adamı hatırlamanızı isterim ve o maçataki başarısınıda

fatih akyel sakatlandı ama inşallah çabuk iyleşir tecrübesinden avrupa kupalarında yararlanmamız gerekecek

DKaraduman
16.07.2006, 12:52
hayret ya... simdi maca bakamiyoruz! neden mis fener oynuyor ya.
Gelde küfür etme

Şimdi sen bana mı laf atıyosun yoksa tv lere mi?

54hamdi0061
16.07.2006, 12:54
gerçekten çok değişmiş tam istedğimiz hem diriplink yapıyo hem defans muhteşem

54hamdi0061
16.07.2006, 12:55
hayır kesinlikle sana değil sadece görüşümü söledim

Nytre
16.07.2006, 12:57
zirve haftaya... niye?. trabzonspor daha mı az önemli ..

DKaraduman
16.07.2006, 12:59
hayır kesinlikle sana değil sadece görüşümü söledim

ben sana deil Tomas Jun a dedim onu...

champions
16.07.2006, 13:01
kaleye düzgün bi şut çekebilecek tek bi oyuncumuz bile yok bu sorunun giderilmesi gerekiyo şu appiah bizde olsa varya ne güzel olurdu

bingolts
16.07.2006, 13:03
--------------------------------------------------------------------------------

cem demir ve daha niceleri korkak teknik adam yüzünden harcanıp tarihe karıştı şimdi sizlere soruyorum türkiye liglerinde oynayan kaçtane trabzonspordan geçmiş ve başarılı olmuş futbolcu var sayıları sınırsız. tüm bunların ışığında geçen yıl ali güzeldalı aldık şimdi nerde ya alişen kandil o nerde hani geleceğin yıldız adayları değillermiydi bunlar cemide harcamasınlar ergin var
ne kadar şans tanınacağı şüpheli bence fizik olarak ve teknik olarak bir çok forvetten daha iyi işler yapar şans verilirse.
ömer rıza bu çocukta teknik yok ama yinede oynatılıyor fakat kontra atak oynanan maçlarda şans verilebilir bazen oda önemlidir orhan çıkrıkçıyı hatırlayın
ufukhan hala neden frikik kullanamıyor ve biz frikikçi arıyoruz ufukhan tek kelimeyle süper ve tecrübede kazanırsa işte o zaman mükemmele yakın olur

jefferson yaptığı hatalarla bizleri gerçekte bezdirdi fakat tüm bunların ışığında yinede başarılı olacağına inanıyorum çok iyi çalışırsa yıldızı parlayacaktır. dün yine maçta bir yan topta hatalı çıktı onun dışında yer tutuşu çok iyidi

murat ocak arkadaşlar ben bu oyuncuyu hiç beğenmedim maçta ,varlığı ve yokluğu hiç belli değildi adamın bir olumlu hareketi yokru maç boyuncu aldığı bütün toplarıda rakibe kaptırdı inşallah düzelirde ben yanılırım

stepanov tek kelime mükkemmel ilk günden bugüne bir futbolcuyu on defa izlemey gerek yok eğer biraz futboldan anlıyorsanız hava hakimiyeti soğukkanlılığı kendine olan güveni dafensif ve ofansif yönü topu oyuna sokması hepsi mükemmel ve kısa zamandada chealsenin gündemine girmesi de herhalde en iyi kriter olmalı bizim için

symek bu oyuncu nerde oynatırsa oynatsın kendisini ispatlayacak yeteneğe sahip ama işin aslını soracak olursanız en zayıf kaldığı yer şüphesiz sol kanat çünkü sol ayağını çok iyi kullanamıyor dünkü maçtada bu abuka çıktı ama ortaya gelerek kullandığı toplar mükkemmeldi ve lazoroniyed ben buyum dedirti bence çünkü çok iyi ara toplar attı

yattara o benim idolüm ama katkısı maçın gelenine yayması gerekir yoksa kazançtan çok kayıp olur onun oynamsı bence forvet olarak yararlanabilmeliyiz kanattan çok daha iyi işler yapabilir denemekte yarar var

umut bu oyuncu konusunda karamsarım açıkcası tarzını beğendiğimi söyleyemem ama ömer rızadan daha iyi olduğu kesin

mehmet yılmaz derhal gönderilmeli

hüseyin eski yıllarda hiç beğenmezdim çünkü tekniği ve fizik güçü zayıf bir futboluydu ama geçen sezon ve bu yıl kendini çok yenilemişe benziyor bence ilerde daha iyi olacak ona sabır göstermemiz gerekir dünkü maçta yuhalandı yaptığı gelişi güzel bir vuruşla ama ilk yarıda ona yakışmayacak güzel bir vuruş yaptı güzel bir voleydi ara pas vermeyide öğrenmiş bu arada sağına ve soluna vermekten vazgeçecek gibi bir izlenim edindim

adem bu çocuk harika topu çok güzel ayağında tutuyor ve mükkemmel çalımları var tek eksiği ikili mücadelerde zayıf ama forvet arkası kullanabiliriz bence çünkü tekniği mükkemmel pas yüzdesi zayıf en büyük handikapı

hasan üçüncü derhal bir takım bulunmalı kendisine

gökdeniz takımdan çok kendisine oynadığına inanmaya başladım bencil buda katkı anlamında yetersiz kaldığını gösteriyor umarım son vuruşlarını düzeltir ezbere oynamaktan çok kafasını kaldırırı ve hızlı karar verir topu atacağı yeri
iyi tayin eder

çağdaş bence bu yıl stepanovun partneri olacağa benziyor ikisini birlikte kullanacağız hava hakimiyeti iy ve cesaretli bir futbolcu tek noksanlığı tekniği oda çalışmayla atlatılabilir ve defans oyuncusunda teknik çok aranmaz

fatih tekke tam bir profesyonel ve mükkemmel ah birde bu sakatlıklar olmazsa veya zamanında tedbir alınabilse sezon sonuneredeydi diye sormak gerekir fatihte gördüğüm en büyük handikap geriye çok fazla gelip gitmesi ve enerjisini tasaruflu kullanmaması oda teknik adamın işi

lazoroni her teknik adam gibi oda kendinden öncekini taklit ediyor gibi oyuncu seçiminde sanki birileri bunları yönlendiriyor ilk haftalarda bence farklı olan farkını belli ettirmek zorundadır ama gelen giden değişen birşey yok sadece oyuncuların oynadığı yerlerle oynanıyor bence oda yanlış tayfun cora neden gitti diye sormak gerekir göreceksiniz kayseride süper oynayacak yerinde oynatılırsa ogünü forvet oynatan teknik adamı hatırlamanızı isterim ve o maçataki başarısınıda

fatih akyel sakatlandı ama inşallah çabuk iyleşir tecrübesinden avrupa kupalarında yararlanmamız gerekecek

salihismet
16.07.2006, 13:05
Yildiz alinmasi konusunda hic israrci deyilim, alinmamasi daha dogru olur bence. Fakat takimin sol tarafina, ve bir oyun kurucu en azindan alinmasi lazim. Bu Murat Ocakin alinmasindan iyi bir kazik yedik, hazirlik maclarina bakarak demiyorum, bayagi apartilar onu, ba$ta Fatih Tarim. Eger firsat verilirse Cem Trabzona faydali olacagi kesin. Demekki cok para verilerek iyi oyuncu ailnmiyormu$, örnek Stabanov, yani bizim ba$kanin secimden önce dedigi gibi, 12 milyonluk yildiz alacagim demesine fazla kulak asmamak lazim.
Birde $u ana kadar 2000 kombine satilmasi hic yaki$madi, taraftar her $eyi istiyor, fakat vermeye sira gelince ses yok. Bu takim yildiz alinmadanda $ampiyonluga oynayabilir, onun icin herkes üzerine dü$eni yapmasi lazim.

hay1699
16.07.2006, 13:11
Almanya'da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor'da dün oynanan Austria Lustenau maçının 55. dakikasında sakatlanan Fatih Akyel'in ayak başparmağında kırık tespit edildi.
Maç anında rakibinden aldığı darbe sonunda yerini Ufukhan'a bırakan Fatih Akyel Kulüp Doktoru Hakan Ayaz'la birlikte hastaneye götürüldü, burada ilk müdahalesi yapılan ve röntgeni çekilen Bordo - mavili ekibin başarılı defans oyuncusunun sağ ayak baş parmağında kırık tespit edildi. Ayağına atel yapılan Fatih Akyel daha sonra kamp yapılan otele döndü.

Kulüp Doktoru Hakan Ayaz, Fatih'in durumuyla ilgili yaptığı açıklamada Fatih'in sakatlığının geçmesinin üç ile altı haftayı bulabileceğini söyledi. Ayaz, ayrıca Lustenau maçında kolundan sakatlanan Ufukhan'a da ilk müdahalesinin yapıldığını, kesin teşhisin ise pazartesi günü yapılacak kontrollerden sonra konulabileceğini belirtti.

hay1699
16.07.2006, 13:15
Tomas Jun Prag'a golle döndü
Geçen sezon başında Trabzonspor'a yaklaşık 3.8 milyon Euro'ya transfer olan, ancak bekleneni veremediği için Beşiktaş'a kiralık olarak verilen Tomas Jun ülkesinde kendine geldi.

Çek Ligi'ni gol kralı olarak tamamladıktan sonra Trabzonspor formasıyla sıfır çeken ilk ve tek golünü Beşiktaş forması altında atan Tomas Jun, Sparta Prag ile çıktığı ilk karşılaşmada golü buldu. Takımının ilk hazırlık maçını tribünden izleyen ve Teknik Direktör Stanislav Griga tarafından St.Andre maçında ilk 11'de sahaya sürülen Jun, takımının üçüncü golüne imzasını attı.

Sparta Prag'ın St. Andre'ye 4-2 mağlup ettiği maçta Jun'un ortaya koyduğu futbol maçın önüne geçti. Çek medyası Jun'un adını yine manşetlere taşıdı.

16.07.2006

Kaynak : İHA

gerçekefsane
16.07.2006, 13:20
CNNTURK haberlerinde söyledi, GP2'de Petrolofisi FMS'den Pantano birinci olmuş

Travelair
16.07.2006, 13:54
@ismet61

5 sene kuralı bir tek feybeye yarıyor bir de bulgar golcüyü alan takıma. O halde sence kimin için çıkarıldı bu kanun? Federasyonun güçlü kalabilmek adına yapılan bir yalakalık

Bu arada bu 5 sene kuralı, benim bildiğim Türk vatandaşı başvurusunun üzerinden 5 sene geçtikten sonra uygulanıyordu. Sonra "Milli takımda oynayabilecek seviyede oyuncular için bu kural aranmaz" denilerek bu iş sulandırıldı ve bu görünüm aldı. Şimdi neden rezalet dediğimi anlamışsındır

tirabzonli
16.07.2006, 13:56
Ya arkadaş bu Jun a sevinsek mi üzülsek mi anlamadım.Adam gollere başladı yine.Biz en iyisi sevinelim ve onu şöyle yüklü bir miktara satalım sezon sonu.

jefferson61sefa
16.07.2006, 14:20
jun gene gol atmış bu nasıl iştir ya :D:D

Travelair
16.07.2006, 14:28
jun gene gol atmış bu nasıl iştir ya :D:D

Fiziki açısından bu sene onu farklı buldum. Gelişimini devam ettirirse tecrübe ile birlikte iyi işler yapabilir. Ama ipiyle bir daha kuyuya inilebilir mi? zor

oguzkoc
16.07.2006, 14:35
jun elbetteki iyi bir golcü değil...

nasılki türkiyenin kralı hakan şükür avrupada hiç bişey yapamadı ve türkiyede 200 ü aşın golü var... jun da demekki ortam yadırgıyo. orada gol kralı olsun burada gene oynayamaz gene gönderilir.

ama trabzondada çocuğun asıl yeri son santrafor olarak oynatılmadığı da bir gerçek.. unutulmamalı...

guera
16.07.2006, 14:39
herta marchelinio icin 2,5 milyon euro istiyor ve t.direktörleri götz aNLASILAN ONU TKAIMDA ARTIK ISTEMIYOR... manager hoeness marchelinio icin 2,5 milyon euroyu getiren onu alabilir demis...bizim baskan artik en azindan verdigi iki yildiz sözünden birini gerceklestirir belki... dengeler diyor ya 2,5 milyon euro dengeleri bozmaz bu birincisi marcelinio herta´da 2 milyon euro brüt kazaniyor bu demektir ki verigleri düsüldükten sonra elina bir milyon euro civarinda bir para kaliyor... eger trabzonspor bu ve benzeri oyunculara dengeler diye tutturup biraz para veremezse varalim biz de sampiyonluga oynamayalim...
kaynak olarak size alman gazetesi gösterecegim ama almanca bilenimiz azinlikta...

worldmaster
16.07.2006, 14:42
Murat Ocak geri mi dönüyor?
Fatih Terim’in tarafından A Milli Takım’a çağırmasıyla yıldızı parlayan ve bir anda büyük takımların transfer listesine girip, en sonunda Trabzonspor’la anlaşmaya varan Murat Ocak’la ilgili dün ilginç bir gelişme yaşandı. Genç oyuncunun, Bordo-Mavili ekibe geldiği İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un Başkanı Göksel Gümüşdağ, Trabzonspor’un gerekli yükümlülüklerini yerine getirmediğini ve Murat’ın halen kendilerinin sözleşmeli futbolcuları olduğunu ifade etti.

‘Ali Güzeldal gelmedi’

Murat Ocak’ı Karadeniz temsilcisine Ali Güzeldal karşılığında verdiklerini kaydeden Gümüşdağ, “Ali Trabzonspor’la da kampa gitmedi, bizim aramıza da katılmadı. Biz Nuri Albayrak’ın ricasıyla Murat Ocak’ı Trabzonspor kampına yolladık. Murat’ın bizimle 2010 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Trabzonspor’a cuma gününe kadar süre vereceğim. Henüz kimseyle görüşmedim, beklemedeyiz. Eğer gerekenleri yapmazlarsa, Murat Ocak’ı kampımıza çağırırız” dedi.

16.07.2006

Kaynak : Fanatik

worldmaster
16.07.2006, 14:43
Madem Ali Güzeldal ı harcayacaktınız hiç almayaydınız .Ne biçim transfer politikasıdır bu ya hayret bi şey...

Travelair
16.07.2006, 14:44
Marcelinho 2,5 milyon€ hemen alalımdan çok, neden 2,5milyon € diye sormamız gerek ilk önce

Salih61
16.07.2006, 14:45
Bizans medyası okumayalım...Okuyanları uyaralım...Kendi paramızla yalan haberlere meze olmayalım...

worldmaster
16.07.2006, 14:49
Ben haberin doğruluğun da deilim.Ali Güzeldal ortada kaldı ona yanıyorum....

TSelif
16.07.2006, 14:52
Ya arkadaş bu Jun a sevinsek mi üzülsek mi anlamadım.Adam gollere başladı yine.Biz en iyisi sevinelim ve onu şöyle yüklü bir miktara satalım sezon sonu.
Kargalara kiralık gittiğinde de ilk maçında gol atmıştı ..duyrulur:D

fanatikdevri
16.07.2006, 14:53
bence murat ocak bosuna transfer ali güzeldal harcanmaması gerekıyoru en azından mehmet yılmaz gonderılıp ali nin takımda kalması gerekiyordu

oguzkoc
16.07.2006, 14:57
bence murat ocak bosuna transfer ali güzeldal harcanmaması gerekıyoru en azından mehmet yılmaz gonderılıp ali nin takımda kalması gerekiyordu

mehmet ve alinin ikisi birden gitmeli zaten...

1)ali trabzonun çocuğu değil, ona verilen şansı emra aygüne ve ergin keleşe verebiliriz.

2)mehmet yılmaz trabzonun çocuğu fakat yıllardır bu takıma hiç bir faydası olamadı. kiralık gönderilmesinden yanayım...

elimizdeki forvetler: Fatih, Umut, Ömer Rıza, Cem, Ergin, Mehmet... gereğinden fazla yani

worldmaster
16.07.2006, 15:02
Vay be böyle mantığa yazıklar olsun.Ali Trabzon çocuğu deil ha.Adam da yetenek var ama biz ona şans vermeyelim.İyi o zaman bu tavrı Giresunlu Gökdeniz ve daha bilmem nereli başka futbolcular içinde gösterirsiniz umarım...
Yazıklar olsun.....

champions
16.07.2006, 15:02
şu murat ocağı ilk maçta harcadınız ya helal olsun size durun bakalım neye göre eleştiriyosunuz milli maçlardan ve bjknin fbnin ona talip olduğu dönemi hatırlarsak herkes alınmasında hem fikirdi bjk veya fb alsaydı çoğumuz yine eski takımından bile topçuyu alamadı diye eleştiricektik başkanı

sulo61gun
16.07.2006, 15:06
Arkadaşlar bu brezilyalılar Wagner için o kadar da iyi şeyler söylemiyorlar .Alex ile kıyaslandığında biri bır ışık yılı kadar ilerde alex diyor.Yani bu oyuncu yıldız değil demek oluyor.

worldmaster
16.07.2006, 15:07
Sen yıldız mı bekliyon hala...

worldmaster
16.07.2006, 16:07
Fatih Tekke’den net mesaj
Kaptanımız Fatih Tekke bugün takımımızın kamp yaptığı Evviva Hotel’de bir basın toplantısı düzenledi. Fatih, Trabzonspor’daki geleceği, sakatlığı ve takımın durumuyla ilgili görüşlerini dile getirdi. Kaptan, “Avrupa’ya transferim söz konusu olursa yine kulübümün menfaatlerini düşünürüm. Burada olayım veya olmayayım ben bu camianın bir parçasıyım” dedi.

"Kafamı meşgul etmek istemiyorum"
Fatih, gelecek sezon Trabzonspor’la sona erecek olan sözleşmesini uzatmak için henüz herhangi bir görüşme yapmadığını belirterek, “Bu konuyla ilgili şimdilik kafamı meşgul etmek istemiyorum. Kısa bir süre önce ameliyat oldum ve şimdi de iyileşmeye çalışıyorum. Bu sene takımımızın ve özellikle de benim çok iyi olmam gerekiyor.” dedi.

"Önce kulübümün menfaatlerini düşünürüm"
Avrupa’dan düşündüğü anlamda bir teklif geldiğinde öncelikli olarak Trabzonspor’la masaya oturacağını açıklayan Fatih, “Şu anda kulübümle bir yıl daha sözleşmem var ve inisiyatif bende değil ama inisiyatif bana geçtiğinde dahi önce kulübümle görüşeceğim, Trabzonspor’un menfaatleri doğrultusunda kararlar alacağız. Bu arada, tekliflerin gelebilmesi için de benim sahada iyi olmam lazım” görüşünü seslendirdi.

"Çıtayı yükseltmek istiyorum"
Fatih, Avrupa’da iyi bir takıma transfer olmak istediğini vurgulayarak, “Yaklaşık üç yıldır Avrupa hedefimden bahsediyorum. Amacım Trabzonspor’dan bir futbolcunun da kolaylıkla bunu yapabileceğini göstermek. Altyapıdaki oyuncuların hedefi öncelikle Trabzonspor’da oynamak. Ben Avrupa’yı düşünerek çıtayı yükseltmek istiyorum. Fakat bu hedefimi yakınlarım haricinde kimseye tam anlamıyla anlatamadım” diye konuştu.

Fenerbahçe'nin teklifini doğruladı
Kaptanımız Fenerbahçe’den teklif aldığını da doğrulayarak, şunları söyledi: “Teklif menajerlerim aracılığıyla bana iletildi ama onlarla hiçbir şekilde görüşmem olmadı. Ayrıca sezon bitmeden de kulüpler arasında benim transferim konuşulmuş. Ben zaten birçok kez yurtiçinde Trabzonspor’dan başka bir takımda oynamayacağımı açıklamıştım.”

"Ben bu camianın bir parçasıyım"
Fatih Tekke her transfer söylentisinin ardından iyi bir Trabzonsporlu olduğunu vurgulamaktan artık yorulduğunu ifade ederek, “Bunu basından ziyade taraftarlarımızın anlamasını istiyorum. Fatih Tekke Avrupa’da oynasa bile Trabzonspor camiasına mal olmuş bir oyuncudur. Burada olayım veya olmayayım ben bu camianın bir parçasıyım” açıklamasını yaptı.

"Formanın hakkını verdim"
Geçmişte de yurtdışından yüksek rakamlara transfer teklifi aldığını ama yapılan görüşmeler sonucunda Trabzonspor’da kaldığını ifade eden Fatih, “Geçen sezon başında hiç antrenman yapmadan topallayarak maça çıktığım oldu. İğnelerle oynadım. İnsanlar bunu çok fazla önemsemiyorlar. Her ne kadar profesyonelce olmasa da Türkiye’de birçok futbolcu da bunu yapıyor. Ben kendi adıma bana verilen formanın hakkını verdiğimi düşünüyorum” diye konuştu.

Ameliyat rahatlattı
Fatih birçok doktorun kontrolünden geçmesine rağmen çok sıkıntı çektiği ağrılarına bir türlü kesin teşhisin konulamadığını belirterek, “Almanya’da geçirdiği fıtık ameliyatından sonra şikayetlerinin büyük ölçüde azaldığını sözlerine ekledi.

"Lazaroni tatlı ve sempatik"
Basın mensuplarının Teknik Direktör Sebastião Lazaroni'nin “Acı çekmeden başarılı olunamaz” sözlerini hatırlattığı Fatih Tekke, “Hocamızla birkaç kez konuştuk. Kendisi Trabzonspor’a yeni geldiği için buradaki ortam hakkında tam fikir sahibi olmayabilir. Ben de naçizane fikirlerimi ona aktardım. Dışarıdan gelen baskıları anlattım. Lazaroni çok tatlı ve sempatik bir insan. Bizim de onun isteklerine sahada nasıl cevap vereceğimiz önemli. 23 yıldır şampiyonluğa hasretiz. Bazı eksiklerimiz var ama bunları gidereceğiz” dedi.

"Herkes elini taşın altına koyacak"
Toplantının sonunda bir basın mensubunun, “Sen olmadığın zaman takım gol sıkıntısı çekiyor. Bu durum senin üzerinde bir baskı yaratıyor mu?” şeklindeki sorusunu şöyle yanıtladı: “Özellikle forvet oyuncusu çok pozisyona girebilmeli. Bu pozisyonların hepsini belki atamaz ama 2-3 tanesini atmalı. Geçen sezon pozisyona girmekte bile zorlanmıştık. Hem az fırsat yakalayıp hem de bunları kaçırınca ortaya hiç de hoş olmayan bir tablo çıktı. Bu takımda sadece Hüseyin, Yattara, Fatih Tekke, Gökdeniz değil, herkes aynı taşın altına elini koyacak. Ancak böyle olursa takım olursunuz. Tabii skora etki eden oyuncular doğal olarak ön plana çıkacaklardır.”

16.07.2006 15:24:00

Uğurtan
16.07.2006, 16:38
Fatih in bu açıklamaları birilerine hala kapak olmaya devam ediyor...

tirabzonli
16.07.2006, 16:47
Medya onları konuşuyor...

2006'nın ilk altı ayında, 1863 farklı gazete ve dergiyi inceleyen Ajans Press, "Medyada En Çok Konuşulanlar" başlıklı araştırmasının sonuçlarını açıkladı

MAGAZİN SERVİSİ

Ajans Press'in, her yıl hazırladığı, siyasetten spora, ekonomiden şov dünyasına kadar hemen hemen her alanda medyanın gündemine oturanların mercek altına alındığı "Medyada En Çok Konuşulanlar" başlıklı araştırması sonuçlandı. Ulusal, bölgesel, yerel gazete ve dergilerin yer aldığı 1863 yayında yapılan araştırmayla 2006' nın ilk 6 aylık verileri ortaya çıktı.

Rekor Başbakan'ın
1 - Recep Tayyip Erdoğan Başbakan 39 bin 383
2 - Abdullah Gül Başbakan Yrd. ve Dış. Bakanı 9 bin 271
3 - Kemal Unakıtan Maliye Bakanı 7 bin 977

Şov dünyasının birincisi Sayan
1 - Seda Sayan 4 bin 307
2 - Hülya Avşar 3 bin 727
3 - Sezen Aksu 2 bin 727

Daum yine gündemde
1 - Christoph Daum 4 bin 350
2 - Jean Tigana 3 bin 855
3 - Fatih Terim 3 bin 20

Yıldırım çok konuşuldu
1 - Aziz Yıldırım 3 bin 231
2 - Nuri Albayrak 2 bin 273
3 - Özhan Canaydın 2 bin 209

'Asist Kralı' Alex
1 - Alex De Souza 4 bin 561
2 - Fatih Tekke 3 bin 986
3 - Nicolas Anelka 3 bin 518

Trabzonspor başkanı olmak Sayın Albayrak a baya bir ün kazandırmış gibi gözüküyor.Bizim de sayın başkandan ricamız şu yıldızı getirsin.Arkadaşlar Marcelinho nun 2,5 milyon euro ya alınabileceğini yazmışlar.Bence alınırsa pek denge menge de bozulmaz.
Ayrıca şunu da yazıyım: bence Wagner olayı çıkmaza girmiştir.Yok şu zaman veririz yok 19 temmuz yok 5 Ağustos.Hadi İnternacional kupayı kazandı.O zaman ne olacak

jefferson61sefa
16.07.2006, 17:12
transfer falan yapamazlar bunlar benim hiiç ama hiç umudun yok bari şu gol atan jun kalsaydı :D

efulim67
16.07.2006, 17:33
transfer falan yapamazlar bunlar benim hiiç ama hiç umudun yok bari şu gol atan jun kalsaydı :D

Helal Sana be hemşo !

Her iki konu başlığındaki mesajlarında çok hoş.!