PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114 115 116 117

Erkan
03.05.2007, 19:53
Arkadaşlar can karyagdı Trabzondan baglandı ve Nizamettin Algan ile Trabzonspor başkanı nuri Albayrak ın birazdan toplantı yapacaklarını söyledi Aynı zamanda Nizamettin Algan Trabzonsporun hem sana sonuçları açısından hemde yönetim açısından zor durumda olduğunu belirtti radikal bir karar çıkabileceğini söyledi hadi Albayrak bırak artık

Yoksa yoksa yoksaAAaaA? :D Insallah........................... Bundan iyi dogum gunu hediyesi olamaz :D :)

A.Alper
03.05.2007, 20:00
çöplük olduk çöplük...

Soner Kurt
03.05.2007, 20:01
Arkadaşlar can karyagdı Trabzondan baglandı ve Nizamettin Algan ile Trabzonspor başkanı nuri Albayrak ın birazdan toplantı yapacaklarını söyledi Aynı zamanda Nizamettin Algan Trabzonsporun hem sana sonuçları açısından hemde yönetim açısından zor durumda olduğunu belirtti radikal bir karar çıkabileceğini söyledi hadi Albayrak bırak artık

Umarım beklediğimiz bir şey olur.:tsbayrak:

marcelinhos100
03.05.2007, 20:24
GÖZDE MARTİNEZ

Bu sezon kalesinde büyük sıkıntılar yaşayan Trabzon yeniden Sakaryaspor’un file bekçisinin peşine düştü.

SEZON başından beri kalede sıkıntı yaşayan Trabzonspor, 1 numara için arayışlarını hızlandırdı. Listesinde başta Bogdan olmak üzere birçok kaleci bulunan yönetim, geçen sezon da talip olduğu Sakaryaspor’un file bekçisi Martinez’i tekrar ilk sıraya aldı.

TEKNİK direktör Doğan’ın Başkan Albayrak ile yaptığı transfer zirvesinde, kaleye uyum sorunu yaşamaması için yurt içinden transfer yapılmasını isteyerek, Martinez’in bu yönde iyi bir tercih olduğunu söylediği belirtildi. Albayrak’ın Martinez için Sakaryaspor ile bir ön görüşme yaptığı belirtildi.

TRABZONSPOR’UN Martinez’in transferini bitirmesi durumunda, Jefferson’u kiralamayı düşündüğü bildirildi. Bu transfer için Sakarya’ya kaleci Ahmet’in yanı sıra bir miktar para verilmesinin düşünüldüğü belirtildi. Martinez’in transferinde sorun yaşanması durumunda Hasagiç alınacak.

http://efsanefotospor.com/images_content/2007-05/03/ma/c7133.jpg

marcelinhos100
03.05.2007, 20:49
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_18061_NuriAlbayrak003.jpg

Trabzon'da kritik randevu

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Trabzonspor Divan Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Fortis Türkiye Kupası'nın kaybedilmesi ve ardından Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun yaptığı açıklamalar dolayısıyla yaşanan gelişmeleri değerlendirmek üzere bu akşam Trabzon'a geldi.

Başkan Albayrak, Sadri Şener Tesisleri'nde Trabzonspor Divan Kurulu Üyeleri ile bir araya gelirken, toplantıda son günlerde yaşanan gelişmelerin masaya yatırılacağı ve fikir alışverişinde bulunulacağı kaydedildi. Toplantıda oluşan fikir doğrultusunda yarın oynanacak Trabzonspor-Sivasspor maçından sonra yapılacak Trabzonspor Yönetim Kurulu toplantısında bir yol haritasının belirlenmeye çalışılacağı öğrenildi.
Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Nizamettin Algan, toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, Divan Kurulu olarak kendi aralarında dün akşam bir toplantı yaptıklarını, bu akşam da Kulüp Başkanı Nuri Albayrak ile bir araya gelerek Trabzonspor'un içinde bulunduğu durumu, kulübün dününü, bugününü ve yarınını konuşacaklarını ve bir değerlendirme yapacaklarını ifade etti.

Sefa Murat Dokuz
03.05.2007, 20:55
GÖZDE MARTİNEZ

Bu sezon kalesinde büyük sıkıntılar yaşayan Trabzon yeniden Sakaryaspor’un file bekçisinin peşine düştü.

SEZON başından beri kalede sıkıntı yaşayan Trabzonspor, 1 numara için arayışlarını hızlandırdı. Listesinde başta Bogdan olmak üzere birçok kaleci bulunan yönetim, geçen sezon da talip olduğu Sakaryaspor’un file bekçisi Martinez’i tekrar ilk sıraya aldı.

TEKNİK direktör Doğan’ın Başkan Albayrak ile yaptığı transfer zirvesinde, kaleye uyum sorunu yaşamaması için yurt içinden transfer yapılmasını isteyerek, Martinez’in bu yönde iyi bir tercih olduğunu söylediği belirtildi. Albayrak’ın Martinez için Sakaryaspor ile bir ön görüşme yaptığı belirtildi.

TRABZONSPOR’UN Martinez’in transferini bitirmesi durumunda, Jefferson’u kiralamayı düşündüğü bildirildi. Bu transfer için Sakarya’ya kaleci Ahmet’in yanı sıra bir miktar para verilmesinin düşünüldüğü belirtildi. Martinez’in transferinde sorun yaşanması durumunda Hasagiç alınacak.

http://efsanefotospor.com/images_content/2007-05/03/ma/c7133.jpg
bu haber inş doğrudur martinezin gelmesi ii olur jeffde kiralanır

sametaydin
03.05.2007, 21:17
"HASAN ŞAŞ DA VAR"

Trabzonspor’un listesindeki bir başka oyuncunun da Hasan Şaş olduğu kaydedildi. Geçen sezon da alınmak istenen ama Adnan Polat’ın devreye girmesiyle son anda kulübünde kalmaya karar veren Hasan’ın bu kez gelmeye sıcak baktığı ve istekli olduğu bildirildi. Bordo-Mavili yönetim, Hasan Şaş’la ilgili girişimlerinde son darbeyi vurmak için uygun zemini beklediği de belirtildi. Fenerbahçeli Serkan Balcı’yla da gizli gizli görüşmeler devam ediyor. Beşiktaş’ta kadro dışı bırakılan Ali Güneş’in de alınabilecek oyuncular listesinde yer aldığı vurgulandı. Bu konuda yöneticilerle, Teknik Direktör Ziya Doğan arasında fikir birliği sağlanmaya çalışıldığı dile getirildi.

Günebakış

Yazık ki yazık:confused:

yaw şu haber dogruysa varya allah bu yönetimi bildiği gibi yapsın ya. bu kadar salaklık olur artık yuh yani.

ilhan
03.05.2007, 21:26
Divan Başkanlık Kurulu'ndan duyuru
Kulübümüzün 18. Olağan Divan Genel Kurul Toplantısı 26 Mayıs 2007 Cumartesi saat 13:00 de KANUNİ ANADOLU LİSESİ toplantı salonunda aşağıdaki gündemi görüşmek üzere yapılacaktır. Sayın Divan Üyelerinin toplantıya katılmaları rica olunur.

Gündem :
1. Yoklama – Açılış
2. Genel Kurul Divan Seçimi
3. Saygı Duruşu
4. Divan Başkanlık Kurulunca bilgi sunulması
5. Yönetim Kurulu tarafından kulüp faaliyetleri hakkında bilgi sunulması
6. Kulüp hakkında genel görüşme, dilek ve temenniler,
7. Kapanış.

.

Kulüp taraftarlarının tek bir temennisi var . YÖNETİM İSTİFA !! Umarım birileri çıkar orada sesini yükseltir yönetime karşı.

Yönetim İstifa!!

Yunus Emre AYAZ
03.05.2007, 21:57
Tahkim F.Bahçe'ye güldü

Fenerbahçe'nin Beşiktaş'la oynadığı Fortis Türkiye Kupası rövanş maçı sırasında ve sonrasında Profesyonel Futbol disiplin Kurulu'na sevkedilen dosyalarla ilgili ilk kararlar açıklandı.

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'nin seyircisiz oynama cezasını saha kapamaya çevirdi. Kurul, Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico'nun 1 maçlık cezasını kaldırırken, Brezilyalı futbolcu Mehmet Aurelio konusunda ise yapılan itirazı reddetti.

Bu kararla Fenerbahçe'nin Turkcell Süper Lig'in 32. haftasında Trabzonspor'la oynayacağı karşılaşma tarafsız sahada oynanacak. Cezası onaylanan Aurelio'nun Beşiktaş ve Trabzonspor karşısında forma giyme şansı kalmazken, teknik direktör Arthur Zico, Fenerbahçe'nin Beşiktaş'la oynayacağı kritik derbide takımının başında yer alacak.

Kasım Hilal
03.05.2007, 22:02
Tahkim F.Bahçe'ye güldü

Fenerbahçe'nin Beşiktaş'la oynadığı Fortis Türkiye Kupası rövanş maçı sırasında ve sonrasında Profesyonel Futbol disiplin Kurulu'na sevkedilen dosyalarla ilgili ilk kararlar açıklandı.

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'nin seyircisiz oynama cezasını saha kapamaya çevirdi. Kurul, Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico'nun 1 maçlık cezasını kaldırırken, Brezilyalı futbolcu Mehmet Aurelio konusunda ise yapılan itirazı reddetti.

Bu kararla Fenerbahçe'nin Turkcell Süper Lig'in 32. haftasında Trabzonspor'la oynayacağı karşılaşma tarafsız sahada oynanacak. Cezası onaylanan Aurelio'nun Beşiktaş ve Trabzonspor karşısında forma giyme şansı kalmazken, teknik direktör Arthur Zico, Fenerbahçe'nin Beşiktaş'la oynayacağı kritik derbide takımının başında yer alacak.

BEn de bu karara gülüyorum.
Ama neremle güldüğümü söyleyemem..
Yuh ya..

denizgrsy
03.05.2007, 22:04
inşallah maç ankarada oynanır yaaw :)

Enes Berfin
03.05.2007, 22:04
Tahkim F.Bahçe'ye güldü

Bu TFF salaklasti yahu, ilk önce seyircisiz sonra saha kapama cezasi adamlara bak ya, mac büyük bir ihtimalle izmirde oynanacak hade hayirlisi olsun.

Enes Berfin
03.05.2007, 22:06
Acaba seyirci paylasimi nasil olacak, benim bildigim stadin yarisi bize verilecek yarisida eziklere.

AYYILDIZ
03.05.2007, 23:18
Yolumuza devam ediyoruz“

Trabzonspor'da günlerdir beklenen toplantı sonuçlandı. Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, toplantının sonrasında yaptığı açıklamada, kulüp yönetim kurulunun yoluna devam ettiğini söyledi.

Albayrak, Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Nizamettin Algan ve bordo-mavili kulübün diğer kurullarının başkanlarıyla birlikte toplantı yaptı.

Toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Albayrak, Trabzonspor'un dünü, bugünü ve yarınını konuştuklarını belirterek, şunları söyledi: "Çok verimli bir toplantı oldu. Yarın da maçı oynadıktan sonra cumartesi günü yönetim kurulundaki arkadaşlarla bir araya gelip Trabzonspor menfaatleri doğrultusunda kararlar alacağız. Ufak tefek sorunlar var. Bunları da gidereceğiz. Kurul başkanlarının yönetim içindeki arkadaşlarımızın verdiği demeçlerden rahatsızlıkları var. Stat, istasyon da olmak üzere genel tüm meselelerden konuştuk."

Gelecek yıl daha iyi bir takım oluşturup yollarına devam etmek istediklerini ifade eden Albayrak, "Yönetimimiz yoluna devam ediyor. Sıkıntılar, eksiklikler varsa onlar kesilir. Bu yönetim devam eder. 2 mağlubiyet aldığınız zaman ertesi gün herkes kongre bekliyor. Şu da gerçek biz en zor şartlarda takımı kongreye getirmedik. Trabzonspor'un çıkmazlarının en başı her yıl yönetimin değişmesi ve kongre yapmasıdır" diye konuştu.

Albayrak, teknik direktör Ziya Doğan'ın sözleşmesinin sürdüğünü ve 1 yıllık daha sözleşmesinin bulunduğunu anımsattı.

Bir gazetecinin, "Bir yönetim kurulu üyeniz sizi kastederek (abi diyerek yola çıktığımız kişiler bizi arkadan vurdular. Benim başkanın gücüne değil, başkanın benim gücüme ihtiyacı var) dedi. Bu açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusu üzerine Albayrak, "Cumartesi gününden sonra bu sorunun cevaplarını bulursunuz" yanıtını verdi.

Enes Berfin
03.05.2007, 23:18
“Yolumuza devam ediyoruz“

Trabzonspor'da günlerdir beklenen toplantı sonuçlandı. Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, toplantının sonrasında yaptığı açıklamada, kulüp yönetim kurulunun yoluna devam ettiğini söyledi.

Albayrak, Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Nizamettin Algan ve bordo-mavili kulübün diğer kurullarının başkanlarıyla birlikte toplantı yaptı. Toplantı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Albayrak, Trabzonspor'un dünü, bugünü ve yarınını konuştuklarını belirterek, şunları söyledi: "Çok verimli bir toplantı oldu. Yarın da maçı oynadıktan sonra cumartesi günü yönetim kurulundaki arkadaşlarla bir araya gelip Trabzonspor menfaatleri doğrultusunda kararlar alacağız. Ufak tefek sorunlar var. Bunları da gidereceğiz. Kurul başkanlarının yönetim içindeki arkadaşlarımızın verdiği demeçlerden rahatsızlıkları var. Stat, istasyon da olmak üzere genel tüm meselelerden konuştuk."
Gelecek yıl daha iyi bir takım oluşturup yollarına devam etmek istediklerini ifade eden Albayrak, "Yönetimimiz yoluna devam ediyor. Sıkıntılar, eksiklikler varsa onlar kesilir. Bu yönetim devam eder. 2 mağlubiyet aldığınız zaman ertesi gün herkes kongre bekliyor. Şu da gerçek biz en zor şartlarda takımı kongreye getirmedik. Trabzonspor'un çıkmazlarının en başı her yıl yönetimin değişmesi ve kongre yapmasıdır" diye konuştu.
Albayrak, teknik direktör Ziya Doğan'ın sözleşmesinin sürdüğünü ve 1 yıllık daha sözleşmesinin bulunduğunu anımsattı.
Bir gazetecinin, "Bir yönetim kurulu üyeniz sizi kastederek (abi diyerek yola çıktığımız kişiler bizi arkadan vurdular. Benim başkanın gücüne değil, başkanın benim gücüme ihtiyacı var) dedi. Bu açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusu üzerine Albayrak, "Cumartesi gününden sonra bu sorunun cevaplarını bulursunuz" yanıtını verdi.

Kaynak: http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=18066

--------------------------------------------------------------------------

Gecmis olsun :(

Kasım Hilal
03.05.2007, 23:20

Bakalım bekleyeceğiz cunartesini..
Yahu en azından şu Ziya'dan kurtarsınlar bizi...

Yasin N.
03.05.2007, 23:24
Eyvaaahhhh eyvaaahhhh vay halimize vay, vay başımıza gelenlere vay.:) Allahum sen yardum eyle yarabbiiiimm.

AYYILDIZ
03.05.2007, 23:26
cumartesi günnkü toplantıyı bekleyeceğiz artık Trabzonspor için hayırlısı olur inşallah

denizgrsy
03.05.2007, 23:27
yaw şu cumartesi sevinebileceğimiz bi haber çıksa bari :)

Terzioğlu
03.05.2007, 23:28
ya su ziya doganla Allah askina devam etmeyin...yönetim kalsa bile ziya dogan gitsin.....adamin yaptirdigi transferlere bak....ali sakal...nizamettin biyik...mustafa kil...
ERSUN YANALI ISTIYORUM BEN KARDESIM...sivas macinda herkesi yönetimi ve en önemlisi ziya dogani istifaya cagirmali

Ahmet Karaman
03.05.2007, 23:33
bencede ziya doğan ile devam edilmemeli. sivas maçında 90 dakika şu ziya doğanı istifaya davet edelim. yönetim mecburen görevden almak zorunda kalsın..

Enes Berfin
03.05.2007, 23:34
Asil yönetim gitsin diyecegimize Ziya hoca gitsin deniliyor cok ilginc ya.

Vkgz
03.05.2007, 23:35
Cumartesi istifa günü yani...

Trabzonli_61
03.05.2007, 23:36
--------edit----------

AYYILDIZ
03.05.2007, 23:38
Asil yönetim gitsin diyecegimize Ziya hoca gitsin deniliyor cok ilginc ya.

Kardeş 2 hafta sonra hazır dediği Trabzonspor futbol oynamıyor kendi istediği oyuncularda alındı ama Finale bile çıkamadık

okan6161
04.05.2007, 00:16
yaw askere gideceğim bu yıl hiç maç izleyemedim izmire verin maçı ula hade bakayım ama geçen yıl ki meşale olayına bu yıl girmiyoruz bu yıl planda sis bobası var arkadaşalar liste yapmayalım sonra listeyi ele geçirince polis ne diyceğimi şaşırıyorum:D:D:D:D

Ali Özcan
04.05.2007, 00:35
İstifa istifa diyenler kulübün altına dinamit koyuyorlar...Ziya Doğanı da geçtim artık en azından başkan yola devam etmeli...Bu iş Nuri Albayrak la olacak...Bu benim şahsi kanaatim ve sadece inançtan ibaret...Ne ışık görüyorsun diyenlere verebilecek hiç bir müspet cevabım da yok...Bir söz biliyorum sadece ama İngilizce...Türkçe ye çevirdiğimizde büyüsü bozuluyor...

Belief is beyond the reason...

Mehmet_Mercanlı
04.05.2007, 01:32
Kardeş 2 hafta sonra hazır dediği Trabzonspor futbol oynamıyor kendi istediği oyuncularda alındı ama Finale bile çıkamadık
boşuna tartışmayın arkadaşlar ikisi birden gitsin olsun bitsin :D

Özgür Öztürk
04.05.2007, 01:41
“Yolumuza devam ediyoruz“

Gecmis olsun :(

Neye geçmiş olsun dedin anlayamadım doğrusu.
Sen değilmiydin Ziyanı savunan. Eğer yönetim devam etmeseydi Ziyanın burda kalabileceğine mi inanıyordun. Yeni bir yönetim gelse ilk işi ziya ile yüz yüze dahi gelmeden mesaj çekerek bavulunu topla şehri terk et derlerdi.

Haa yok sen Yönetimin kalıp başka bir icraatını mı düşünüyordun orasıda bilinmez.

Bu yönetimin bir icraat yapacağıda meçhul yaa. Neyse....

Erdal
04.05.2007, 02:01
bu yazıyı herkesin okuması lazım diye düşünüyorum onun için copy yaptım ..

İlkhaber Gazetesi Köşe yazarı Cevat Ocak Trabzonspor'daki perde arkası olayları yazdı....

TS'da Perde Arkası Olaylar
Karadeniz'de İlkhaber Gazetesi köşe yazarı Cevat Ocak, Trabzonspor'da herkesin merak ettiği ve bugüne kadar bilinmeyen perde arkası olayları yazdı.

İşte Ocak'ın çarpıcı yazısı:

"Nuri Albayrak yönetimindeki Trabzonspor sezona üç hedef belirleyerek başlamıştı. Birinci hedef şampiyonluk, ikinci hedef Türkiye Kupası, üçüncü hedef ise Avrupa kupalarına katılmaktı. Gelinen noktada Bordo-Mavililer önce şampiyonluktan, sonra da Erciyes"e elenerek hem Türkiye kupası, hem de Avrupa kupalarına katılma hedeflerinden uzaklaşmış oldu.

“Sezon başından beri Trabzonspor"u kemiren Başkan Yardımcısı-Asbaşkan kavgasına seyirci kalan Başkan Albayrak, aynı başkan yardımcısının Fenerbahçe yöneticisi Ali Koç"u eleştirmesine sesini yükselterek tepki gösterdi.”

“Ali Koç"un eleştirilmesine sesini yükselterek tepki gösteren Başkan Nuri Albayrak"ın, yine aynı başkan yardımcısı tarafından iki hafta önce ağır bir şekilde eleştirilen Faruk Özak konusunda sessiz kalması, “Albayrak kimin başkanı?” sorusunu sorduruyor.”

İŞTE PERDE ARKASI OLAYLAR

1- Vahid Halilhodziç"in yeniden görev almayacağını açıklamasının ardından yönetim üç ayrı koldan teknik direktör arayışına girdi. Bir kol, önce Ersun Yanal ile anlaştı. Vestel Manisaspor"un sponsoru Zorlu grubundan bile izin alınmışken, tam avukatların sözleşmeyi hazırlamak üzere gelen bir telefon anlaşmayı bozdu.

2- Ersun Yenal"dan sonra Avrupalı bir teknik direktör hedefleyen yönetim Başkan Yardımcısı İbrahim Haciosmanoğlu"nu Avrupa"da yeni hoca aramaya gönderdi. Tam bu sırada da Başkan Nuri Albayrak İstanbul Beylerbeyi"nde Mihrabat Restaurant"ta Ziya Doğan ile başbaşa bir yemek yer. Bu yemekte taraflar anlaşırlar. Ancak, bu anlaşma iki-üç gün kamuoyundan gizlenmek istenir. Nedeni de yabancı hocaya şartlanan Trabzonspor, kamuoyunu yerli hocaya alıştırmak.

3- Başkan Nuri Albayrak"ın Ziya Doğan ile anlaşmasından iki gün sonra hiç gündemde olmayan Brezilyalı Teknik Direktör Lazaroni sessiz sedasız İstanbul"a gelir. Aynı gün bayii toplantısı için Antalya"ya gitmekte olan Asbaşkan Haşim Sayitoğlu, Başkan Nuri Albayrak tarafından apar topar İstanbul"a çağırılıp Lazaroni ile sözleşme yapılmasını ister. Sayitoğlu bu karara önce şaşırır, yoğun işlerini öne sürer ama yine de başkanını kıramıyor.

Bunun üzerine rotayı İstanbul"a çevirip Lazaroni ile şartları konuşup kameraların önünde Trabzonspor teknik direktörü olarak resmi sözleşmeyi imzalıyorlar.

4- Bu görüntü daha sonraki süreçte “Lazaroni"yi Haşim Sayitoğlu getirdi” şeklinde yorumlanacak ki, Sayitoğlu"unun eleştirilmesinin ilk halkasını oluşturacaktır.

Bu olaya kızan Başkan Yardımcısı Hacıosmanoğlu ve arkadaşları transfer komitesi üyeliğinden istifa ederler. Trabzonspor yönetiminin üst seviyelerindeki en büyük kavga burada başlıyor ve ne yazık ki Trabzonspor"a zarar vere vere devam ediyor.

Lazaroni"yi Ali Şen mi önerdi?

5- Dünya kulübü yapacağım diyerek hiç gündemde olmayan Lazaroni ile sözleşme imzalanması sadece Bordo-Mavili camiada değil, tüm futbol kamuoyunda pek memnuniyet yaratmamıştı.

Ünlü teknik adamlar gelecekken uzun yıllar takım çalıştırmayan ve yaşı itibariyle de eleştirilen bir teknik adam nereden çıkmış olabilirdi ki?

On yıl önce Fenerbahçe"yi çalıştırırken dönemin Başkanı Ali Şen tarafından kovulması akıllara hep “Fenerliler mi kastı?” sorusunu getirdi. Kafalar iyice karışmıştı.

Bir iddiaya göre, Nuri Albayrak"ın, Ziya Doğan ile anlaşmak üzere olduğunu öğrenenler, Ali Şen üzerinden devreye girerek Lazaroni"yi Trabzonspor"a kasmışlardı. Hem de öyle bir kasma ki, sanki her an kovulacakmış gibi yönetim transferleri bile ona yaptırmadı.

Öyle ki, yardımcı olarak yanına verilen Hüsnü Özkara"ya bile “Yarın öbürgün Lazaroni gider takım sana kalır” bile dendiği iddia edildi.

6- Lazaroni Trabzonspor"a imzayı attıktan hemen sonra ona ilk destek Ali Şen"den geldi. Ali Şen"in yarım sezon çalıştırıp Fenerbahçe"den kovduğu Lazaroni için “Çok iyi bir hocadır. Trabzonspor doğru bir karar verdi” açıklamaları bu hocayı “Ali Şen kastı” iddialarını kuvvetlendiriyordu.

7- Lazaroni ilk galibiyetini aldığı ligin dördüncü haftasındaki Denizli maçının ardından gönderilerek hemen hazırda bekleyen Ziya Doğan Trabzon"a getirildi. Öyleki, Lazaroni İstanbul"a, Ziya Hoca da Trabzon"a gelirken havada bile karşılaşmaları an meselesi olmuş. Ziya Doğan"ın takımın başına gelmesiyle üç aydan beri takımdan uzak bir görüntü sergileyen Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu"nun takıma olan ilgisi arttı. Bu ilgi, bu kez Ziya Hoca ile Sayitoğlu arasının açılmasına neden oldu.

8- Sayitoğlu-Hacıosmanoğlu gerginliği her geçen hafta kulübe ve takıma zarar vermeye başladı. Trabzonspor"un mali kongresine bir hafta kala Haşim Sayitoğlu Trabzon"daki yöneticilerle ASKF"de bir toplantı yaparak istifa kararı alıp mali kongreyi seçimli kongreye dönüştürme amacı güttüler.

Bu kararı hemen ertesi gün haber alan eski yönetici ve iş adamı Mustafa Erdem telefonuna sarılarak İbrahim Haciosmanoğlu"nu arar ve ona, “Haşim Sayitoğlu ve ekibi istifa kararı aldı. Sizi seçime götürmek istiyorlar” der. Bunun üzerine yeniden seçilememe riskine karşılık seçimli kongreye karşı olan Başkan Albayrak ve Başkan Yardımcısı Hacıosmanoğlu hemen Trabzon"a gelerek kongre öncesi yönetimi toplarlar.

9- Haşim Sayitoğlu ve ekibinin istifa kararı karşısında taktik belirleyen Albayrak, yönetim kurulu toplantısı başlar başlamaz, Haşim Sayitoğlu"nu Futbol Şube Sorumluluğu"na getirdiğini açıklar. Böylece Sayitoğlu ve ekibinin istifasını önlemiş olur.

10- Haşim Sayitoğlu ve ekibinin istifası ince bir taktikle önlendikten sonra mali kongre hasarsız atlatılır. Sayitoğlu"na yüklenen futbol şube sorumluluğu görevi yönetimin özellikle İstanbul kanadını rahatsız eder. Bu kez ikinci bir taktikle Sayitoğlu"nun yanına Necmi Perekli menajer olarak atanır. Böylece hem Sayitoğlu"nu Perekli ile kontrol edeceklerdi, hem de onun önünü kesip takımla fazla ilgilenmesi önlenecekti.

11-Yönetimin İstanbul kanadı ile Trabzon kanadı arasındaki çekişme ligin ikinci yarısında da artarak devam etti. Kongreyi hasarsız atlatan İstanbul kanadının bundan sonraki amacı Haşim Sayitoğlu ve ekibini istifaya zorlamaktı. Kahraman Altuntaş"ın Federasyon"dan bir yıl hak mahrumiyeti cezası almasında da İstanbul kanadı etkili oldu. Amaç, Sayitoğlu ve ekibini istifa ettirmek ve Asbaşkanlığa Faruk Kanca"yı, Futbol Şube sorumluluğuna da Ziya Hoca"nın hemşehrisi Aydın Pişiren"i getirmekti. Aslında bu plan yönetim dışı etkenlerin de üzerinde önemle durduğu bir plandı. Çünkü, AK Parti"de il başkanlık için adı geçen Faruk Kanca, Trabzonspor Asbaşkanı olarak daha güçlü olacaktı. Ayrıca, Gümüşhane"den milletvekilliği veya Belediye Başkanlığı için adı geçen Aydın Pişiren"in de Trabzonspor patenti çok önemli idi.

12- Bütün bu planları sezen Haşim Sayitoğlu, İbrahim Hacıosmanoğlu"nun bütün kışkırtmalarına rağmen istifa etmemekte direnerek, ekip birbirine daha sıkı bir şekilde sarıldı.

13- Bazı yöneticilerle, Ziya Hoca ile anlaşırken de, anlaştıktan iki-üç ay sonra olmak üzere iki kez Giray Bulak"a, “Bekle, seni alacağız” haberi bile ulaştırıldı.

Sonuç: Bütün bunlar yönetimin, Trabzonspor"u yönetme değil, adeta yönetmeme gayretlerini göstermektedir.

Cevat Ocak / İlkhaber

kepazeligin istikrari ................

Erdal
04.05.2007, 02:05
Daha oncede yazmistim ...birileri dedikodu demisti ...tekrar yazmak geregini duydum ...

lazaroni ile anlastigimiz gunler ....TRABZONdan daha once yoneticilik yapmis bi abimi aradim abi neler oluyo dedim ....

erdalcim fatih satilirsa bi kac transfer olacak ...6.hafta lazaroni gider husnu yada girayla devam edilir demisti .............................
YASASIN ISTIKRAR

hüseyin1975
04.05.2007, 07:53
Divan ve kurul başkanlarıyla görüşen Albayrak'ın açıklamaları
Başkanımız Nuri Albayrak, Divan Kurulu Başkanı Nizamettin Algan ve diğer kurul başkanlarıyla katıldığı toplantının ardından gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

http://trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/011106baskan.jpgBaşkan Nuri Albayrak, gelecek sezonla ilgili çalışmaları ve yönetim kurulu içindeki sıkıntıları bir karara bağlayıp yola devam edeceklerini söyledi.

Nuri Albayrak, kurul başkanlarıyla kulübün bugününü, dününü ve yarının konuşmak için biraraya geldiklerini belirterek, "Çok verimli bir toplantı oldu. Kendilerinin tecrübelerinden, geçmişte yaşadıklarından faydalandık. İnsanlar olayları yaşayınca tecrübe ediniyor. Anlatmakla tecrübe edinmek zor. Yaşayınca daha iyi anlıyorsunuz. Sivasspor maçından sonra cumartesi günü yönetim kuruluyla biraraya gelip toplantı yapacağız. Önümüzdeki sezonla ilgili çalışmalar ve yönetim içindeki sıkıntıları da görüşüp bir neticeye bağlayıp, yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

Kurul başkanlarının şu andaki rahatsızlığının yönetim kurulu içindeki arkadaşların verdiği demeçlerden kaynaklandığını ifade eden Albayrak, "Genel bir değerlendirme yaptık. Bütün meseleleri konuştuk. Yönetim içindeki rahatsızlığı 10 dakika konuşmuşsak, diğer meseleleri daha çok konuştuk. Trabzonspor'un maddi ve manevi konularıyla stad projesi, istasyon projesi gibi konuları konuştuk. İnşallah önümüzdeki sezon daha iyi bir takım kurup yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Albayrak, "Sıkıntılar, eksikler varsa onlar kesilir ve bu yönetim devam eder. İki mağlubiyet aldığınız zaman herkes kongre bekliyor. En zor şartlarda Trabzonspor'u kongreye getirmedik. Devre arasında Trabzonspor ligi 19 puanla kapattığı zaman Mali Genel Kurul yapıldı. O toplantıda bile biz Trabzonspor'u kongreye getirmedik. Mali genel kurulu yaptık ve yolumuza devam ettik. Trabzonspor'un şu an içinde bulunduğu çıkmazlardan birisi her yıl yönetimin değişmesi ve kongre yapmasıdır. Eski Başkan Atay Aktuğ göreve geldiği ilk dönemde çok başarılı oldu. Bir sene sonraki başarısızlığının arkasında yönetim yatmıyor. Takım içindeki o günkü şartlar yatıyor. Fatih Tekke ve Gökdeniz'in kurşunlanması, Gökdeniz'in ceza alması, yoksa yönetim kurulundaki arkadaşlarımız bana göre başarılıydılar. O günkü şartlar devam ettirmedi. Biz daha zor şartlarda Trabzonspor'u mali genel kurulda kongreye getirmedik, önemli olan devamlılıktır. Bu devamlılığı sağlamak için bundan sonra ne gerekiyorsa yapacağım" yorumunu yaptı.

Yönetim kurulu içinde yöneticilerden istifa etmeleri gibi bir beklenti içinde olmadığını belirten Albayrak, "Bunlar çok yüzeysel konular, kimseden böyle bir beklentimiz şu anda yok. Cumartesi günü oturup konuştuktan sonra konular netlik kazanacak" dedi.

Teknik Direktör Ziya Doğan'ın gelecek sezon takımın başında kalıp kalmayacağının sorulması üzerine Albayrak, Doğan'ın sözleşmesinin sürdüğünü ve bir yıllık daha sözleşmesinin bulunduğunu hatırlattı.

Başkan Albayrak, "Ligin bitmesine 4 hafta daha var. Sabrederseniz görürsünüz. Ziya Doğan ile bir yıllık daha sözleşmemiz var, sezon sonunda Ziya Doğan ile yola devam edip etmeyeceğimizi görürsünüz. Bugüne kadar gerek iş hayatımda, gerek spor hayatımda insanların sözleşmeleri devam ettiği müddetçe işine son vereceğimi önce kendilerine sonra basına söylerim. Etik olanı budur. Yönetimle ilgili bir olayı da önce yöneticime ondan sonra basına söylerim. Şimdi bu ferdi ve kişisel bir olay, Ziya Doğan ile devam edip etmeyeceğimi burada söylemem. Son dakikada oturur teknik direktör ile konuşur, ondan sonra basına söylerim" diye konuştu.

"Yönetim kurulunu başarılı buluyor musunuz?" şeklindeki soruya ise Albayrak, "Trabzonspor, ligde 1. veya 2. olmadıktan sonra başarılıyız diyemem. İlk yarıda sıkıntılar vardı. İkinci yarıda 3 transfer yaptık, hepsi takıma oturdu. Biri sakatlandı, 7 maçta takım 1 gol yedi. Şu anda 5 eksiğimiz var. 5'i de defansta oynayan oyuncular. Bu şartlara rağmen Trabzonspor ikinci yarıda Beşiktaş'tan sonra en fazla puan toplayan takım, bu sıkıntıları yaşamasaydık Trabzonspor'un 55 ile 60 puan arasında puanı olurdu" cevabını verdi.

"İkiye bölünmüş ve fikir ayrılıklarının çok yaşandığı, iç çekişmelerin olduğu bir yönetim kuruluyla nasıl yola devam etmeyi düşünüyorsunuz?" şeklindeki soru üzerine ise Albayrak, "Yönetim içinde fikir ayrılıkları olabilir. Bugün 7 yaşındaki bir çocuğa soru sorduğunuz zaman, o da kendine göre bir fikir söylüyor. Ama netice itibariyle son sözü söyleyen başkandır. Yönetimde son sözü ben söylüyorum. Arkadaşların zaman zaman çıkışları ve şahsi görüşleri oluyor, bunlar doğaldır. Futbolla ilgili çok şeyler konuşulup yazılıyor. Bugün Trabzon'da gazetelerde 200 kişi yazıyor. Bu kişilerin hepsi aynı şeyleri mi söylüyor? Maçtan sonra galip gelseniz de, mağlup olsanız da aynı şeyleri söylüyorlar. Eleştiriler hep aynı, burada söylenecek fazla bir şey bulamıyorum. Bizim bu sezon yaptığımız takım ve kadro iyi bir kadroydu. Özellikle Marcelinho ve Musampa'nın oynadıkları takımlar belli ama Trabzon'a ayak uyduramadılar. Marcelinho'yu 2 milyon 250 bin Euro'ya aldık. 2 milyon 750 bin Euro'ya Trabzonspor'un menfaatleri doğrultusunda sattık. Oyuncuların hepsini de satabiliriz. Trabzonspor bundan sonra hiçbir oyuncuya bağlı kalmayacak. Oynayan oynar, oynamayan yoluna devam eder" ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin, ''Bir yönetim kurulu üyeniz sizi kastederek (abi diyerek yola çıktığımız kişiler bizi arkadan vurdular. Benim başkanın gücüne değil, başkanın benim gücüme ihtiyacı var) dedi. Bu açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusu üzerine ise Albayrak, "Cumartesi gününden sonra bu soruların cevaplarını bulursunuz" karşılığını verdi.

Divan Kurulu Başkanı Nizamettin Algan ise, kurulların düşüncelerini Başkan Nuri Albayrak ile paylaştığını belirterek, "Paylaştığımız düşünceleri basına, sokağa ve başka alanlara yaymayız. Trabzonspor'un menfaati buradadır. Yoksa yönetim kurulundaki iki başlılık gibi o zaman da kurullar arasında çok başlılık başlar. Trabzonspor bundan fayda değil, zarar görür. Tavsiye niteliğinde bir toplantı yaptık. Karar yönetim kurulunundur" açıklamasını yaptı.
03.05.2007 23:38:00

http://trabzonspor.org.tr/images/trans.gif

hüseyin1975
04.05.2007, 07:53
Ya hep ya hiç
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/kolaj280.jpg UEFA kovalayan Trabzon, bugün, Sivas engelini 3 puanla geçmek zorunda. Tek sıkıntı ise Gökdeniz, Ceyhun, Ersen ve Mustafa'nın ceza sınırında olması.
04.05.2007

Son kozları olacak
Türkiye Kupası'ndan elendikten sonra UEFA şansını bir hayli zora sokan Trabzonspor'da bugün oynanacak Sivasspor karşılaşması öncesinde heyecanlı bir bekleyiş hakim. Süper Lig’in güçlü ekibini Avni Aker'de ağırlayacak olan ve hesaplarını bundan sonraki tüm maçlarını kazanmak üzerine yapan Bordo-Mavililer, Yiğidolar'ı hem evine puansız göndermek hem de bir sonraki hafta oynanacak Fenerbahçe sınavına eksiksiz çıkmak istiyor. Çünkü bu sezon sakatlıklar ve cezalar sebebiyle ciddi sıkıntılar yaşayan ve bazı karşılaşmalar öncesi kadro kurmakta bile zorlanan Trabzonspor'da sınırda dört oyuncu bulunuyor.

Ziya Doğan uyardı
Trabzonspor'da Gökdeniz, Ceyhun, Ersen Martin ve Mustafa Keçeli'nin sarı kart sınırında olması, teknik heyeti bir hayli düşündürüyor. Yıldızlarını uyaran Bordo-Mavililer'in hocası Ziya Doğan'ın, "Sizlere çok ihtiyacım olduğunu biliyorsunuz. Dikkatli olmanızı istiyorum. Ne olursa olsun, maç içinde sinirlerinize hakim olun. Hakemle sakın uğraşmayın. Dört maçtan da üç puanla ayrılmalıyız" dediği öğrenildi. Hücumda Umut Bulut'u yine tek forvet oynatacak olan tecrübeli hocanın, genç forveti yine Ceyhun, Gökdeniz ve Yattara gibi etkili isimlerle desteklemesi bekleniyor. Savunmaya çekilen Hüseyin'i destekleyecek olan isim ise Hasan olacak.

Süper Lig puan durumu (http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/Futbol/SuperLig/PuanDurumuSuperLig.asp)

TRABZONSPOR
Tolga
Celaleddin
Erdinç
Hüseyin
Ferhat
Hasan
Ayman
Gökdeniz
Ceyhun
Yattara
Umut

SİVASSPOR
Petkoviç
Cem Can
Murat
Servet
Hayrettin
Gürhan
Colosimo (Hasan)
Yasir
Serdar
Mehmet Yıldız
Cvetkov

STAT: Avni Aker
SAAT: 20.00
YAYIN: Lig TV
HAKEM: Hüseyin Göçek

hüseyin1975
04.05.2007, 07:57
Altı futbolcu kart sınırında

TRABZON'DA Sivas maçı öncesinde 6 futbolcu ceza sınırında. Mustafa, Ceyhun, Gökdeniz ve Ersen Martin, bugünkü maçta 4 sarı kartla oynayacak. Kart gören futbolcu gelecek hafta oynanacak Fenerbahçe maçında cezalı duruma düşecek. Sakat olan Ufukhan ve Stepanov da sınırda. http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D)

----------------------------------------------------------------------

Ceyhun ve Gökdeniz cok dikkatli olmali.
Insallah Ersende sari görmez!

Mustafa oynarsa INSALLAH sari görürde Fener macinda oynama sansi olmaz ;)

TSKara61
04.05.2007, 08:04
Mustafa Keçeli'nin sarı kart sınırında olması, teknik heyeti bir hayli düşündürüyor. Yıldızlarını uyaran Bordo-Mavililer'in hocası Ziya Doğan'ın, "Sizlere çok ihtiyacım olduğunu biliyorsunuz. Dikkatli olmanızı istiyorum. Ne olursa olsun, maç içinde sinirlerinize hakim olun. Hakemle sakın uğraşmayın. Dört maçtan da üç puanla ayrılmalıyız" dediği öğrenildi.
Süper Lig puan durumu (http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/Futbol/SuperLig/PuanDurumuSuperLig.asp)

Sirf bu yaziyi okuyarak Ziya'nin ne halt oldugunu anlayabiliriz.

Tamam Ziya Dogan'in M.Keceli'ye muhtac oldugunu buluyoruz. Gercegi soylemek gerekirse muhtac degil, o Ziya'nin herseyi, yani Keceli'siz Ziya olamaz. Ziya ona o kadar muhtacki onu oynatmak icin Milyonlarca dollar harcanip transfer edilmis Musampa'yi kadrodan kesti. Bunlari biliyoruz zatende Keceli ne zaman yildiz oldu?

Bide 4 macta 3 puan hedefliyen hocaya ne demek lazim hele bu 4 macin 3unu siradan Anadolu takimlarinlan oynuyorsan(Bursa, Sivas, Fener, Ankara)

muratt
04.05.2007, 08:39
Altı futbolcu kart sınırında

TRABZON'DA Sivas maçı öncesinde 6 futbolcu ceza sınırında. Mustafa, Ceyhun, Gökdeniz ve Ersen Martin, bugünkü maçta 4 sarı kartla oynayacak. Kart gören futbolcu gelecek hafta oynanacak Fenerbahçe maçında cezalı duruma düşecek. Sakat olan Ufukhan ve Stepanov da sınırda. http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D)

----------------------------------------------------------------------

Ceyhun ve Gökdeniz cok dikkatli olmali.
Insallah Ersende sari görmez!

Mustafa oynarsa INSALLAH sari görürde Fener macinda oynama sansi olmaz ;)

Yok oyuncular sari kart sinirindaymis.. yok ya hep ya hic mis ?? Insallah hepsi sari kart gorur de haftaya oynamaz, ne degisecek kardesim en azindan forma sansi bulamayan Cem gibi genc arkadaslar forma sansi bulur... Ya hep ya hicmis.. Neyin ya hep ya hici ?? Bu maci kaybedersek sampiyonluk sansimiz mi kalmiyor ?? Trabzonspor'u iyice kucuk dusurduler, Sivasspor ile oynayacagimiz 5.lik maci Trabzonspor icin ya hep ya hic maciymis... pohhhh... Way biz olmusuz de aglayanimiz yok..

Ama gazeteleri de suclayamiyorum, adam haber yapmak zorunda, ne haber yapsin..? Haciosmanoglu, seyitoglu kavgalari felan da bi yere kadar.. Ziya'nin demecleri aciklamalari da sezon basindan beri ayni ..

capa
04.05.2007, 08:45
Çözüm zor değil

04.05.2007

Teknik Direktör Ziya Doğan’ın, “İnter Toto’ya katılıp katılmamaya henüz karar vermediklerini” açıkladığı toplantının ardından, elde kalem kağıt hesaplar yaptık. UEFA Kupası’nda en azından çeyrek final oynamak, Süper Lig Şampiyonluğu, Şampiyonlar Ligi , Türkiye Kupası vs gibi hedefler bir bir gittikten sonra Trabzonspor’un halen var olan iki hede fi kaldı. Biri mucizeye bağlı: Beşiktaş Kupayı alacak, ligde ilk ikiye giremeyecek, Trabzonspor dördüncü olacak ve UEFA yolu açılacak. Ölme !..
Büyük kulüplerde hedef bitmez. En kötü dönemlerinde bil e diğer rakiplerinden farklı bu özellikleri ortaya çıkar. Geçen sezon UEFA’ydı bu hedef ve ulaşıldı. Şimdi UEFA’yı mucize kabul edersek İnter Toto var ve Trabzonspor, Lig 4. sü olduğu takdirde bu turnuvaya katılma hakkını elde edecek. Bunun anlamı şudur: Kayserispor iki kez takılacak ve Trabzonspor kaybetmeyecek. Çünkü ikili averajda rakip avantajlı. Demek oluyor ki, İnter Toto da çok kolay değil.
Durum böyleyken Doğan’ın, “katılıp katılmamakta henüz karar vermedik” demesi anlamsız. Önce o hakkı bir elde etmek gerek. Olayın dikkat çekici ve hayret uyandırıcı bir yönü daha var. Varsayalım ki Trabzonspor İnter Toto’ya katılmama kararı verdi. Bu hakkı elde ettiğinde böyle bir lüksü statüye göre yok. O zaman ne yapacak? Kayseri , Manisa’da takıl ırsa tehlike geliyor. Trabzonspor’un biri şampiyonluk, diğeri de küme düşme potasında iki rakibi Fenerbahçe ve Bursa ile maçları var. Bunlara bilerek mi kaybedecek?
Söylemek istediğimiz şu: Yetki ve sorumluluk sahibi kişilerin ağzından çıkanı kulağının du yması gerekiyor. Bakın iş nereye vardı?
Zaten yönetim kademesinde bu sıkıntı fazlasıyla mevcut. Göreve seçil eli beri taraftarı büyük beklentilere sokup, hatalı transferler ve birbirlerini yeme dışında hatırda kalır icraat ı olmayan, buna karşın uzatılan her mikrofona koşup, camia içindeki değerleri hedef almak ve diğer kurumlarla ilişkileri bozma ktan başka hatırda kalır bir şey yapmayan Başkan, 2. Başkan, Asbaşkan üçlüsüyle bu yönetim , miadını doldurmuştur. Divan Kurulu’nun son hamlesi bizce suni bir çözümdür.
Çözüm; tribünlerde nemalanma dışında da taraftarlığın varlığını kanıtlayan taraftar sitesi Bordo Mavi Net’te, birkaç cümleyle çok net özetlenmiş:
“Büyük Trabzonspor'un Genel Kurulu'nun, büyük bir teveccüh ile iş başına getirmiş olduğu yönetimi, belki misyonunu değil ama ömrünü tamamlamıştır.Bu nedenle, sürekli yapmış olduğunuz yanlışlara yenilerini ilave etmeden, inatlaşıp çok sevdiğimiz kulübümüze zarar vermeden derhal Genel Kurul Kararı almanızı bekliyoruz. ”

Ergun ATA

Birileri bizi izliyor

ilhan
04.05.2007, 08:53
Gökdeniz istediği kadar dikkatli olsun. Haftaya Fenerbahçe maçı var. Hakem yok yere sarı kart verir o maçta oynamasını engeller!

hüseyin1975
04.05.2007, 08:58
Yok oyuncular sari kart sinirindaymis.. yok ya hep ya hic mis ?? Insallah hepsi sari kart gorur de haftaya oynamaz, ne degisecek kardesim en azindan forma sansi bulamayan Cem gibi genc arkadaslar forma sansi bulur... Ya hep ya hicmis.. Neyin ya hep ya hici ?? Bu maci kaybedersek sampiyonluk sansimiz mi kalmiyor ?? Trabzonspor'u iyice kucuk dusurduler, Sivasspor ile oynayacagimiz 5.lik maci Trabzonspor icin ya hep ya hic maciymis... pohhhh... Way biz olmusuz de aglayanimiz yok..

Ama gazeteleri de suclayamiyorum, adam haber yapmak zorunda, ne haber yapsin..? Haciosmanoglu, seyitoglu kavgalari felan da bi yere kadar.. Ziya'nin demecleri aciklamalari da sezon basindan beri ayni ..

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Kardesim yavas. Sabah sabah bu ne Öfke;)

Bugün etrafindakiler yandi vallahi:D

Ha birde yok ya gercekdende hepsi Kart görmesin. Haftaya eziklerle oynayacagiz ve hic olmazsa Prestijimiz (kalani tabiki) kaybolmasin.

Hepsi Kart görsünde haftaya eziklerden farkmi yiyelim?

Bunu eminim istemezsin:tsbayrak:

KUTADGU
04.05.2007, 09:18
Çözüm zor değil

04.05.2007

Teknik Direktör Ziya Doğan’ın, “İnter Toto’ya katılıp katılmamaya henüz karar vermediklerini” açıkladığı toplantının ardından, elde kalem kağıt hesaplar yaptık. UEFA Kupası’nda en azından çeyrek final oynamak, Süper Lig Şampiyonluğu, Şampiyonlar Ligi , Türkiye Kupası vs gibi hedefler bir bir gittikten sonra Trabzonspor’un halen var olan iki hede fi kaldı. Biri mucizeye bağlı: Beşiktaş Kupayı alacak, ligde ilk ikiye giremeyecek, Trabzonspor dördüncü olacak ve UEFA yolu açılacak. Ölme !..
Büyük kulüplerde hedef bitmez. En kötü dönemlerinde bil e diğer rakiplerinden farklı bu özellikleri ortaya çıkar. Geçen sezon UEFA’ydı bu hedef ve ulaşıldı. Şimdi UEFA’yı mucize kabul edersek İnter Toto var ve Trabzonspor, Lig 4. sü olduğu takdirde bu turnuvaya katılma hakkını elde edecek. Bunun anlamı şudur: Kayserispor iki kez takılacak ve Trabzonspor kaybetmeyecek. Çünkü ikili averajda rakip avantajlı. Demek oluyor ki, İnter Toto da çok kolay değil.
Durum böyleyken Doğan’ın, “katılıp katılmamakta henüz karar vermedik” demesi anlamsız. Önce o hakkı bir elde etmek gerek. Olayın dikkat çekici ve hayret uyandırıcı bir yönü daha var. Varsayalım ki Trabzonspor İnter Toto’ya katılmama kararı verdi. Bu hakkı elde ettiğinde böyle bir lüksü statüye göre yok. O zaman ne yapacak? Kayseri , Manisa’da takıl ırsa tehlike geliyor. Trabzonspor’un biri şampiyonluk, diğeri de küme düşme potasında iki rakibi Fenerbahçe ve Bursa ile maçları var. Bunlara bilerek mi kaybedecek?
Söylemek istediğimiz şu: Yetki ve sorumluluk sahibi kişilerin ağzından çıkanı kulağının du yması gerekiyor. Bakın iş nereye vardı?
Zaten yönetim kademesinde bu sıkıntı fazlasıyla mevcut. Göreve seçil eli beri taraftarı büyük beklentilere sokup, hatalı transferler ve birbirlerini yeme dışında hatırda kalır icraat ı olmayan, buna karşın uzatılan her mikrofona koşup, camia içindeki değerleri hedef almak ve diğer kurumlarla ilişkileri bozma ktan başka hatırda kalır bir şey yapmayan Başkan, 2. Başkan, Asbaşkan üçlüsüyle bu yönetim , miadını doldurmuştur. Divan Kurulu’nun son hamlesi bizce suni bir çözümdür.
Çözüm; tribünlerde nemalanma dışında da taraftarlığın varlığını kanıtlayan taraftar sitesi Bordo Mavi Net’te, birkaç cümleyle çok net özetlenmiş:
“Büyük Trabzonspor'un Genel Kurulu'nun, büyük bir teveccüh ile iş başına getirmiş olduğu yönetimi, belki misyonunu değil ama ömrünü tamamlamıştır.Bu nedenle, sürekli yapmış olduğunuz yanlışlara yenilerini ilave etmeden, inatlaşıp çok sevdiğimiz kulübümüze zarar vermeden derhal Genel Kurul Kararı almanızı bekliyoruz. ”

ERGUN ATA __FANATİK

Faik Yılmaz
04.05.2007, 09:19
tabiki kimse farkyemek istemez ama bütün maçlarımız kazansk bile uefaya bile gitme ihtimalimiz yok...

hal böyle iken umutlu olmayan arkadaşlarada hak vermek zorunda kalıyor insan...

hüseyin1975
04.05.2007, 09:21
tabiki kimse farkyemek istemez ama bütün maçlarımız kazansk bile uefaya bile gitme ihtimalimiz yok...

hal böyle iken umutlu olmayan arkadaşlarada hak vermek zorunda kalıyor insan...

UEFA'ya gidip gitmeme ihtimalimiz bu Hafta belli olacak.
Biz Sivasi yenersek, Manisa Kayseriyi yenerse ve Besiktas galibiyet alamazsa pekalada sansimiz var.

Bu Haftayi bekleyelim ve ona göre rotamizi cizelim;)

Ama herseye ragmen eziklere ezilmeyelim!:tsbayrak:

selçukabi
04.05.2007, 09:22
kepazeligin istikrari ................
Ben başka bir kepazeliği anlatayım;
Geçen yaz ( Kayseri maçının ilk hafta olduğu zamanlar ) bir restaurantta yönetimden arkadaşı olan bir zat ile tanıştık transfer ile ilgili aynen şunu anlattı;
Albayrak'a gidiyor bu yönetici arkadaş ve Kamerunlu Wome'nin ( şu anda Werder Bremende banko oynayan sol kanat oyuncusu ) yıllık 1 milyon Avro karşılığı Trabzonspor'a imza atmaya hazır olduğunu söylüyor. Bizim "büyük" başkanımız ne dese beğenirsiniz;
" Uşağım haole gol atan bir adam olsa verelim oa 1 milyon avro sol kanat adamına o kadar para verilir mi? "
Yorumu sizlere bırakıyorum...

AyKaN
04.05.2007, 09:36
Geçen yaz ( Kayseri maçının ilk hafta olduğu zamanlar ) bir restaurantta yönetimden arkadaşı olan bir zat ile tanıştık transfer ile ilgili aynen şunu anlattı;
Albayrak'a gidiyor bu yönetici arkadaş ve Kamerunlu Wome'nin ( şu anda Werder Bremende banko oynayan sol kanat oyuncusu ) yıllık 1 milyon Avro karşılığı Trabzonspor'a imza atmaya hazır olduğunu söylüyor. Bizim "büyük" başkanımız ne dese beğenirsiniz;
" Uşağım haole gol atan bir adam olsa verelim oa 1 milyon avro sol kanat adamına o kadar para verilir mi? "
o zaman Kiki'yi forvet zannetti bizim başkan, oyleya :confused: :rolleyes:

hüseyin1975
04.05.2007, 09:38

Acaba ruh sagligi gercekden yerindemi?
Gercekdende endiselenmeye basladim!

Adem Erdoğan
04.05.2007, 10:53
BMN’den anlamlı gezi

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/bmn280.jpg

bordomavi.net’in (BMN) katılımcıları, geçtiğimiz günlerde oldukça anlamlı bir tur için bir araya geldi.
03.05.2007

Bordo-Mavili taraftarların forumlarda buluşup çeşitli organizasyonlar yaptığı bordomavi.net’in (BMN) katılımcıları, geçtiğimiz günlerde oldukça anlamlı bir tur için bir araya geldi. BMN’nin İstanbul, Bursa ve Kocaeli’ndeki üyeleri, Çanakkale’de buluşarak, Şehitlik’i ziyaret ettiler. Gezide duygusal anlar yaşanırken, bu yöndeki organizasyonların süreceği belirtildi.

Fanatik

zeki gursoy
04.05.2007, 10:54
işte futbolu ne kadar çok bilen bi başkana sahipiz görünüz..
futbolu kaleci le forvet arasında -yardımcı elemanlar- ile oynandığını zanneden zihniyetle biz şampiyonlu ueffa diyoruz..
peeehhh!

kudu_61
04.05.2007, 11:15
hakkatten ziya ne demek istiyor inter toto ya katılmak mecbur tutuldu benim bildiğim e şimdi kayseri puanları kaybederse trabzon intertotoya gitmemek için fenere ve bursaya maçları verecik mi aklını başına al ziya takım uefaya gidemezse intertotoya gidecek bunun lamı cimi yok bırak erken açsın sezonu sen de takımı hazırla başka ne işin var...

siryali
04.05.2007, 11:25
ÇaĞdaŞ İyİ Futbolcu Fakat Korkak Cesur DeĞİl Onun İÇİn HİÇbİr Yere Gelemez...

Cengiz Çubukcu
04.05.2007, 11:30
BMN’den anlamlı gezi

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/bmn280.jpg

bordomavi.net’in (BMN) katılımcıları, geçtiğimiz günlerde oldukça anlamlı bir tur için bir araya geldi.
03.05.2007

Bordo-Mavili taraftarların forumlarda buluşup çeşitli organizasyonlar yaptığı bordomavi.net’in (BMN) katılımcıları, geçtiğimiz günlerde oldukça anlamlı bir tur için bir araya geldi. BMN’nin İstanbul, Bursa ve Kocaeli’ndeki üyeleri, Çanakkale’de buluşarak, Şehitlik’i ziyaret ettiler. Gezide duygusal anlar yaşanırken, bu yöndeki organizasyonların süreceği belirtildi.

Fanatik

arkadaşlar bu haber sadece nette mi var? gazetede de var mı?

Mehmet_Mercanlı
04.05.2007, 11:35
arkadaşlar bu haber sadece nette mi var? gazetede de var mı?

cengiz abi ben coğu gazatede gördüm ufakta olsa yerverdiler... FANATİK galıuba dun verdi fotomaç önceden vermişti akaşamda okumuştum fanatik dun verdi gallıba geçtiğimiz gunlerde anlamlı bir ziyaret gercekleştirdiler diye .. tam tarıh hatırlamıyorum dun gibi hatırlıyorum :)

Fatih
04.05.2007, 11:49
Nuri Albayrak 'yola devam' dedi

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, gelecek sezonla ilgili çalışmaları ve yönetim kurulu içindeki sıkıntıları bir karara bağlayıp yola devam edeceklerini söyledi.
Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Nizamettin Algan ve Bordo-mavili kulübün diğer kurullarının başkanlarıyla Sadri Şener Sosyal Tesisleri'nde bir araya gelerek, durum değerlendirmesi yaptı. Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Nuri Albayrak, divan kurulu başkanları ile Bordo-mavili kulübün bugününü, dününü ve yarının konuşmak için bir araya geldiklerini belirterek, "Divan kurulu başkanları ile Trabzonspor'un bugününü, dününü ve yarınını konuşmak için bir araya geldik. Oturduk sohbet ettik, çok verimli bir toplantı oldu. Kendilerinin tecrübelerinden, geçmişte yaşadıklarından tecrübe edindik. İnsanlar olayları yaşayınca tecrübe ediniyor. Anlatmakla tecrübe edinmek zor. Yaşayınca daha iyi anlıyorsunuz. Yarın oynanacak Sivasspor maçından sonra cumartesi günü yönetim kurulu ile bir araya gelip toplantı yapacağız. Önümüzdeki sezonla ilgili çalışmalar ve yönetim içindeki sıkıntıları da görüşüp bir neticeye bağlayıp, yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.
STAT PROJESİ
Divan kurulu başkanlarının şu andaki rahatsızlığının yönetim kurulu içindeki arkadaşların verdiği demeçlerden kaynaklandığını ifade eden Albayrak, "Genel bir değerlendirme yaptık. Bütün meseleleri konuştuk. Yönetim içindeki rahatsızlığı 10 dakika konuşmuşsak, diğer meseleleri daha çok konuştuk. Trabzonspor'un maddi ve manevi konuları ile stat projesi, istasyon projesi gibi konuları konuştuk. İnşallah önümüzdeki sezon daha iyi bir takım kurup yolumuza devam edeceğiz" dedi.
Yönetim kurulunun yoluna devam ettiğini kaydeden Albayrak, "Sıkıntılar, eksikler var ise onlar kesilir ve bu yönetim devam eder. İki mağlubiyet aldığınız zaman herkes kongre bekliyor. En zor şartlarda Trabzonspor'u kongreye getirmedik. Devre arasında Trabzonspor ligi 19 puanla kapattığı zaman Trabzonspor Mali Genel Kurulu yapıldı. O toplantıda bile biz Trabzonspor'u kongreye getirmedik. Mali genel kurulu yaptık ve yolumuza devam ettik. Trabzonspor'un şu an içinde bulunduğu çıkmazlardan birisi her yıl yönetimin değişmesi ve kongre yapmasıdır. Trabzonspor eski Başkanı Atay Aktuğ göreve geldiği ilk dönemde çok başarılı oldu. Bir sene sonraki başarısızlığının arkasında yönetim yatmıyor. Takım içindeki o günkü şartlar yatıyor. Fatih Tekke ve Gökdeniz'in kurşunlanması, Gökdeniz'in ceza alması, yoksa yönetim kurulundaki arkadaşlarımız bana göre başarılıydılar. O günkü şartlar devam ettirmedi. Biz daha zor şartlarda Trabzonspor'u mali genel kurulda kongreye getirmedik, önemli olan devamlılıktır. Bu devamlılığı sağlamak için bundan sonra ne gerekiyorsa yapacağım. Gereken ne ise bundan sonra yapılacak ve yönetim kurulu görevine devam edecek" ifadelerini kullandı.
Yönetim kurulu içinde yöneticilerden istifa etmeleri gibi bir beklenti içinde olmadığını belirten Albayrak, "Bunlar çok yüzeysel konular, kimseden böyle bir beklentimiz şu anda yok. Cumartesi günü oturup konuştuktan sonra konular netlik kazanacak" dedi.
"YÖNETİM KURULUNUN BAŞARILI OLDUĞUNU SÖYLEYEMEM"
Teknik Direktör Ziya Doğan'ın gelecek sezon takımın başında kalıp kalmayacağının sorulması üzerine Albayrak, Teknik Direktör Ziya Doğan'ın sözleşmesinin sürdüğünü ve bir yıllık daha sözleşmesinin bulunduğunu hatırlattı. Başkan Albayrak, "Ligin bitmesine 4 hafta daha var. Sabrederseniz görürsünüz. Ziya Doğan ile bir yıllık daha sözleşmemiz var, sezon sonunda Ziya Doğan ile yola devam edip etmeyeceğimizi görürsünüz. Bugüne kadar gerek iş hayatımda, gerek spor hayatımda insanların sözleşmeleri devam ettiği müddetçe işine son vereceğimi önce kendisine söylerim ondan sonra basına söylerim. Etik olanı budur. Yönetimle ilgili bir olayı önce yöneticime söylerim, ondan sonra basına söylerim. Şimdi bu ferdi ve kişisel bir olay, Ziya Doğan ile devam edip etmeyeceğimi burada söylemem. Son dakikada oturur teknik direktör ile konuşur, ondan sonra basına söylerim" diye konuştu.
"Yönetim kurulunu başarılı buluyor musunuz?" şeklindeki soruya ise Albayrak, "Trabzonspor, ligde 1. veya 2. olmadıktan sonra başarılıyız diyemem. İlk yarıdaki sıkıntılar var. İkinci yarıda 3 tane transfer yaptık, hepsi takıma oturdu. Biri sakatlandı, 7 maçta takım 1 gol yedi. Şu anda 5 tane eksiğimiz var. 5'i de defansta oynayan oyuncular, bu şartlara rağmen Trabzonspor ikinci yarıda Beşiktaş'tan sonra en fazla puan toplayan takım, bu sıkıntıları yaşamasaydık Trabzonspor'un 55 ile 60 puan arasında puanı olurdu" yanıtını verdi.
İÇ ÇEKİŞMELER
"İkiye bölünmüş ve fikir ayrılıklarının çok yaşandığı, iç çekişmelerin olduğu bir yönetim kurulu ile nasıl yola devam etmeyi düşünüyorsunuz?" şeklindeki soru üzerine ise Albayrak, "Yönetim içinde fikir ayrılıkları olabilir. Bugün 7 yaşındaki bir çocuğa soru sorduğunuz zaman, o da kendine göre bir fikir söylüyor. Ama netice itibariyle son sözü söyleyen başkandır. Yönetimde son sözü ben söylüyorum. Arkadaşların zaman zaman çıkışları ve şahsi görüşleri oluyor, bunlar doğaldır. Futbolla ilgili çok şeyler konuşulup yazılıyor. Bugün Trabzon'da gazetelerde 200 kişi yazıyor. Bu kişilerin hepsi aynı şeyleri mi söylüyor? Maçtan sonra galip gelseniz de, mağlup olsanız da aynı şeyleri söylüyorlar. Eleştiriler hep aynı, burada söylenecek fazla bir şey bulamıyorum. Bizim bu sezon yaptığımız takım ve kadro iyi bir kadroydu. Özellikle Marcelinho ve Musampa'nın oynadıkları takımlar belli, ama Trabzon'a ayak uyduramadılar. Marcelinho'yu 2 milyon 250 bin euroya aldık. 2 milyon 750 bin euroya sattık. Trabzonspor'un menfaatleri doğrultusunda sattık. Oyuncuların hepsini de satabiliriz. Trabzonspor bundan sonra hiçbir oyuncuya bağlı kalmayacak, bundan sonra Trabzonspor'da oynayan oynar, oynamayan yoluna devam eder" ifadelerini kullandı.
CEVAPLAR CUMARTESİ'DEN SONRA...
Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun açıklamalarıyla ilgili olarak sorulan sorulara ise Albayrak, "Cumartesi gününden sonra bu soruların cevaplarını bulursunuz" şeklinde cevap verdi. Trabzonspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Nizamettin Algan ise, Trabzonspor Divan Kurulu'nun düşüncelerini Başkan Nuri Albayrak ile paylaştığını belirterek, "Paylaştığımız düşünceleri basına, sokağa ve başka alanlara yaymayız. Trabzonspor'un menfaati buradadır. Yoksa yönetim kurulundaki iki başlılık gibi o zaman da kurullar arasında çok başlılık başlar. Trabzonspor bundan fayda değil, zarar görür. Tavsiye niteliğinde bir toplantı yaptık. Karar yönetim kurulunundur. Divan kurulunun önerilerini yönetime bildirdik" dedi.

04.05.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : İHA

Temel Küçükhüseyin
04.05.2007, 11:57
Başkanın sitedeki açıklamalarından anladığım Divan Kurulu Üyeleriyle yaptığı toplantıda müthiş üzerine gidilmiş belkide durumun vehameti iyice anlatılmış. (Futboldan anlamadığı için ezik oynadığımız futbolun nedenleri yönetici kavgalarının nereye vardığı vb.) muhtemelen Genel Kurul kartı önüne sürülmüş bunun üzerine kendini kurtarmak için önce Ziya Doğan'ı (İNŞALLAH!!!) gönderecek akabinde de güç gösterisi yapma adına Hacıosmanoğlu'nu istifaya zorlayacak. (Çok merak ediyorum Aziz Yıldırım'ın H. Bilal Kutlualp'e yaptığı gibi bırak kardeşim deyip uygulatabilecek mi?)

Daha düne kadar Z. Doğan takımın başında diyen adama ne oldu da sözleşmesi olan çalışanımın önce kendisine sonra basına açıklama yaparım diyor niye tekrar kalıp kalmamasını konuşacak. Kesin diyorum bu şekilde bizim gazımızı almaya çalışacak.

Başlangıç olarak hiç yoktan iyidir

marcelinhos100
04.05.2007, 12:15
http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2007/05/04/im/CB8136E9E8B1E04C9B3AFB55b.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif

http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifİlle de Marti

Sakaryaspor'dan olumlu yanıt alan bordo-mavililer, şimdi Kolombiyalı kaleciyi ikna etmek için yoğun uğraş veriyor.

Trabzonspor, Samsunsporlu Adnan'dan söz aldıktan sonra, transferdeki ikinci atağını Sakaryaspor'un Kolombiyalı kalecisi Martinez için yaptı. Bordomavililerin, devre arasından beri almak istedikleri tecrübeli kaleci için Sakaryasporlu yöneticilerle görüştüğü ve "Fransa'ya gitmek isteyen Martinez'i ikna
ederseniz bizden sorun çıkmaz, anlaşabiliriz" yanıtını aldıkları öğrenildi.

EN CİDDİSİ TRABZON

Fransa'da futbol oynamak isteyen Kolombiyalı kaleci "Dil konusunda sorun yaşamam diye Fransa'yı tercih ediyordum. Ancak Almanya'dan Nurnbeg'in istediğini duydum" dedi. Menajeri Batur Altıparmak da "Biz futbolcumuza Türkiye'de kalmasını öğütlüyoruz. Burada büyük bir yıldız olur. En ciddi teklif Trabzonspor'dan geldi" diye konuştu. Trabzon, şimdi Martinez'i ikna etmeye çalışıyor.

http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2007/05/04/im/5F9BD57A9512E84CB43DECB6b.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif

http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifHasagiç'ten yeşil yandı

G.Antep'in kalecisi Hasegiç'in Trabzon'dan gelecek teklife olumlu bakacağı öğrenildi. 2 Haziran'da Bosna Milli Takımı kalesini Türkiye'ye karşı koruyacak olan Hasagiç "Trabzon isterse giderim" diye konuştu.

FOTOMAÇ

Yeliz
04.05.2007, 12:18
ziyan gitmedikten sonra takıma dünya yıldızını getir nolacak ki..iyisimi siz hepten gidin istemiyoruz sizden ne stad ne de yıldız!! futbolcu

marcelinhos100
04.05.2007, 12:18
“BİZ KİMSENİN ADAMI DEĞİLİZ”

http://www.takagazete.com/haber_images/biz_04052007.090501.jpg

Trabzonspor taraftarı yönetimi protesto edecek

Trabzonspor' un Sivasspor ile oynayacağı maçta takımını yalnız bırakmamaya hazırlanan taraftarlar, yönetimi de protesto edecek. Takımın içinde bulunduğu durumun sorumlusu olarak gösterdikleri yönetimi istifaya çağıracak olan taraftarların, ortak bir tavır sergilemesi bekleniyor. Teknik heyet ve futbolcular aleyhine tezahürat yapmayacaklarını söyleyen taraftarlar, "Biz kimsenin adamı değiliz, biz sadece Trabzonspor' u seviyoruz, Trabzonspor' un adamıyız. Eğer bu takımı biraz daha kötü duruma düşürecekseniz lütfen istifa edin" dediler.

TAKA

muratt
04.05.2007, 12:29
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Kardesim yavas. Sabah sabah bu ne Öfke;)

Bugün etrafindakiler yandi vallahi:D

Ha birde yok ya gercekdende hepsi Kart görmesin. Haftaya eziklerle oynayacagiz ve hic olmazsa Prestijimiz (kalani tabiki) kaybolmasin.

Hepsi Kart görsünde haftaya eziklerden farkmi yiyelim?

Bunu eminim istemezsin:tsbayrak:

Artik oyle bi hale geldimki, kimle oynadigimizin bile farkinda degilim.. Onumuzdeki hafta febeylen oynicaksak tabii ki kart gormesinler.. UEFA mucadelesi felan benim icin bi anlam tasimaz ama febeyi yenmek helede sampiyonluk yolunda darbe vurmak her zaman buyuk keyiftir..

marcelinhos100
04.05.2007, 12:30
O GÜN NELER OLDU?

http://www.takagazete.com/haber_images/rop_04052007.100500.jpg

Cumartesi, Trabzonspor’un avucunun içindeki şampiyonluğu F.Bahçe’ye kaptırmasının 11. yıl dönümü. 5 Mayıs 1996’daki bu tarihi maçı kaleme alan Nazan Ercan, “Abdullah, kamptan sürekli arayıp ‘Maça sakın gelmeyin’ diyordu. Abdullah golü atınca dayanamayıp stada gittik. 2-1 kaybedince 34 plakalı arabamla eve dönerken taşlı saldırıya uğradık.” diyor.

Futbol topu, futbolcu eşinin kumasıdır. Hayatının büyük bir kısmı idmanlarda, kamplarda ve maçlarda geçen futbolcu, evine ve eşine çok az zaman ayırabilir. Bu duyguya ilk başlarda alışamasam da zamanla sevdim kumamı ben. Yani benimsedim. Her zaman olduğu gibi 5 Mayıs 1996’daki Trabzonspor-Fenerbahçe maçından önce de Abdullah kamptaydı. Kamp iki gün önce başlamıştı ve maç günü kampın üçüncü günüydü. Abdullah kampta olduğu için kahvaltımı yine onsuz yapıyordum.

Ünal Karaman’ın eşi Pınar ve kardeşim Ayşem’le birlikte bizim evde kahvaltı yaptıktan sonra akşam oynanacak tarihi maçı bekliyorduk. Telefonum çaldı. Abdullah, kamp başlamadan önce ‘Mümkün olduğu kadar az görüşelim. Telefonla az konuşalım ki konsantrasyonum bozulmasın.’ diyordu. Böyle demesine rağmen arayan yine Apo’ydu. Sanırım bu, 35. arayışı falandı: “Maça sakın gelmeyin. Çok kalabalık olur. Maçtan sonra da silah milah sıkılır, taşkınlık maşkınlık olur. Allah göstermesin, bir şey olur.” Yani Abdullah’ın maçı kazanacaklarına inancı tamdı. Zafer kutlamaları sırasında bize bir şey olabileceğinden endişe ediyordu. Tabii bu arada Ünal ağabey de Pınar’ı sürekli arayıp aynı şeyleri söylüyordu.

Biz her seferinde “Tamam” diyorduk; ama bir taraftan da bu tarihi maçı statta izlemek için planlar yapıyorduk. Trabzonspor’un 12 yıl aradan sonra şampiyon olacağı bu maçı evde izlemek, üstelik eşlerimiz de sahadayken, akıl kârı değildi. Kahvaltıdan sonra dayanamadık ve şehirdeki ambiyansı görmek için dışarı çıktık. Şehir bordo-mavi bayraklarla süslenmişti. Bazı sokak ve caddelere Fenerbahçe tabutları asılmıştı. Bazı taraftarlar da Fenerbahçe bayraklarını yakıyordu.

Şehir turundan sonra tekrar eve döndük. Tabii bunca baskı ve ısrar karşısında maçı evde izleyecektik. Neyse nefesler tutuldu ve maç başladı. Trabzon’da insanlar ya stattaydı ya da ekran başında... Bu maçı izlemeyen bir Trabzonlu bile yoktu. Hem F.Bahçe hem de Trabzon için hayati bir maçtı bu. En çok da şampiyonluk görmeyeli yıllar olan Trabzonspor için... Kadro mükemmel ötesiydi. Arçil’li, Şota’lı, Hami’li, Ünal’lı, Ogün’lü, Abdullah’lı muhteşem kadro, eksiksiz sahadaydı.

HHH
34 plakalı arabam taşlandı
Evet, bu kadar dip not yeter, maça dönelim. İlk yarı inanılmaz bir Trabzonspor vardı sahada. O da ne? Abdullah, sanırım 20. dakikalarda bir gol attı, yıkıldı Trabzon… Evimizin olduğu mahalle yanıyor, millet sokaklara döküldü. Bu golden sonra “Şampiyon olduk!” çığlıklarıyla “Kim tutar bizi!” deyip Pınar ve Ayşem’le birlikte topukladık stada. Sevinçten ne yaptığımızı bilemez haldeydik... Benim arabamla gitmiştik Avni Aker’e. İşin en kötü tarafı da şampiyon olduğumuzu düşünüp gitmemizdi. Kapıdaki görevliler bizi tanıdıkları için hemen içeri aldılar. İkinci yarının başlarında durum 1-1 oldu. Golü Oğuz Çetin atmıştı. Bu skor da Trabzonspor için yeterliydi. Fakat 84. dakikada gelen Aykut Kocaman’ın o golü her şeyi altüst etmişti. Yıkılmıştık ve ağlamaktan gözlerimiz şişmişti.

34 plakalı arabamızla eve dönerken Trabzon’daki fanatik gruplar tarafından taşlandık. Fenerbahçe taraftarı zannedilmiştik. Arabanın kaportasına büyük bir taş, pardon taştan bir hayli irice, kayaya yakın bir ağırlık attılar. Daha sonra Abdullah’ın ve Ünal ağabeyin “Maça sakın gelmeyin” tembihlerini dinlememe pişmanlığı ile “keşkeler” başladı eve gidene kadar. Bildiğimiz bütün duaları okuduk ve Allah yardımcımız oldu da bize bir şey olmadan eve dönmeyi başardık.

Eve döndük dönmesine ama burada da rahat yoktu bize. Camlarımız taşlandığı için saatlerce koridorda oturmak zorunda kaldık. Eve gelene kadar da ağlamıştık zaten. Bu hüzünlü tablo uzun süre devam etti. Allah’a yalvarıyorduk: “Ne olur Allah’ım, yaşadıklarımız hayal olsun.” Ama hayal değildi. Nasıl ki geçen sezonki şampiyonluk F.Bahçe’nin hakkıysa, o sezonki şampiyonluk da Trabzon’un hakkıydı. Ama birinde şampiyon G.Saray, diğerinde F.Bahçe’ydi. Biraz da Şenol Güneş’in gereksiz ısrarıyla maçı ve şampiyonluğu kaybetmiştik. Bence şampiyonluğun göz göre göre gitmesinde Şenol Hoca’nın payı yüzde 85 idi. Zaten 1-0 öndesin, ha bre saldırmanın ne anlamı var?

Abdullah sürekli ağlıyordu

“Kadın halinle sen ne anlarsın futboldan?” diye söyleyenler olabilir. Bir insan her yemeği yapamayabilir; ama her yemeğin tadının iyi mi kötü mü olduğunu bilir. Ben de futbolu bir antrenör gibi elbette bilemem; ama oynanan oyunun iyi mi kötü mü, doğru mu yanlış mı olduğunu az çok bilebilirim.

Evden stada gidişimizle, stattan eve dönüşümüz arasında çok büyük bir zıtlık vardı. Stada giderken sevinçten, stattan eve dönerken üzüntüden ağlıyorduk. Her şey bir saat içinde değişmişti. Çok fenaydı. Pınar’la birlikte birbirimize “Keşke gitmeseydik, niye çıktık evden?” deyip duruyorduk. Sonrasında Abdullah telefon açtı ve stadyumdan hemen çıkamayacaklarını söyledi. Yalnızdık... Yani her zamanki gibi yalnız! Yalnız! Yalnız!
Saat gece yarısı 4 olmuştu ve ancak gelebilmişlerdi eve. Ama Abdullah’ın eli, gol sevinci için tribünlere koştuğunda dikenli tellere girmişti. Avucunun acilen dikişe ihtiyacı vardı ve biz saat 4’te hastaneye gidip Abdullah’a tam 8 tane dikiş attırmıştık. Eve döndüğümüzde saat 5 küsurdu. Abdullah’ın halini hiç unutamıyorum. Ağlıyordu. Ben canı acıdığı için ağladığını düşünürken, o bana “Ya Nazoş, gitti şampiyonluk” diyordu. Erkekler ağlamaz demeyin. Bizden daha duygu yüklü ağlıyorlar... İnanın...

Abdullah, bu maçın kazanılması durumunda Trabzonspor’un uzun bir süre şampiyonluğu kimseye bırakmayacağını söylüyordu. ‘Şampiyon olabilseydik kesin 4 sene üst üste şampiyonluğu kimseye bırakmazdık.’ deyip daha bir hıçkırık içerisinde ağlıyordu! Aslında ben şampiyon olamamanın üzüntüsünü yaşayamadım bile. Çünkü, Abdullah’ın bu kadar üzülmesi üzerine teselli etme görevi bana düşmüştü.

Abdullah, maçtan bir gün sonra “İyi ki maça gelmediniz. Gördünüz mü neler oldu!” diyordu. Arabamın halini de hiç görmedi. Haberi olmadan ertesi gün arabayı hemen yaptırdım. Bir hafta sonra da maça geldiğimizi ve yaşadıklarımızı anlattım.

Abdullah’ı Fener’e ben
götürmedim

Şampiyonluk kaybedilince Trabzon’daki hava birden kayboldu. İnsanlar, bu sezon şampiyon olamadıysak bir daha şampiyon olamayız diye düşünmeye başladı. Nitekim, Trabzonspor ligi 1996-97’de dördüncü, 1997-98’de de üçüncü bitirdi. Abdullah da iki sezon sonra Fenerbahçe’ye transfer oldu. Abdullah’ın Fenerbahçe’ye gitmesinde benim çok etkili olduğum söylendi. Trabzonlu’yum; ama aynı zamanda Fenerbahçeli’yim. Abdullah sonuçta profesyonel bir futbolcu. Parasını nereden kazanıyorsa oraya gidecek. İlk önceki karar Abdullah’ındı. Ben de Fenerbahçeli olduğum için “Tamam, gidelim” dedim.

Zaten Trabzon’da 1995-96 sezonundaki ortam da kaybolmuştu.
Trabzonlu olmama rağmen Trabzon’a ancak Abdullah’la evlendikten sonra gitmiştim. Abdullah Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra Trabzon’a hiç gitmedim. İnsanlar hâlâ Abdullah’ı Trabzon’dan benim ayırdığımı düşünüyor. Ama durum hiç de öyle değil. Bundan sonra Trabzonspor’un şampiyon olacağına pek inanmıyorum. 1995-96 sezonundaki hava müthişti. Futbolcuların hepsi milli takım oyuncusuydu. Yabancılarımız (Arçil, Şota) bile Karadenizli idi. İnanılmaz bir kadroydu.

Abdullah futbolu bıraktıktan sonra evde artık maç izlemiyorum. Maçlara da gitmiyorum. Oğlumuz Utku da futbolu inanılmaz derecede seviyor. Hasta Fenerbahçeli. Daha çok İngiltere Premier Ligi’ni izliyor. Çok kaliteliymiş İngiltere Premier Ligi. Futbolcu olmak istiyor; ama ben hiç istemiyorum. Çünkü, hayatı, babası gibi kamplarda geçecek. Utku’yu okul takımında kaptan yapmışlar. Herhalde genlerinden kaynaklanıyor. Babası çok iyi bir solaktı. Sol ayağını raket gibi kullanırdı. Ama Utku’nun sadece eli solak!

TAKA

muratt
04.05.2007, 12:36
Way be .. 11 yil oldu ha .. Ne gundu.. hayatimin en kotu gunuydu belki..

Yazidaki en dogru sey herhalde o yil sampiyon olsaydik gerisi gelirdi kismi.. Ve muhtemelen bugun dustugumuz duruma da dusmezdik . . Kismet.. Olmayinca olmuyor iste..

SEVTALI KARDIA
04.05.2007, 12:38
"Rota Fernandes" Trabzonspor transfer çalışmalarını gizli bir şekilde sürdürürken, uzun süredir gündemlerinde APOEL takımında oynayan Portekizli ortasaha oyuncusu Ricardo Fernandes’in bulunduğu kaydedildi. Kıbrıs Rum Kesimi’nin APOEL Famagusta takımında forma giyen 29 yaşındaki tecrübeli futbolcuyla ilgili olarak çalışmaların uzun süredir devam ettiği vurgulandı. Kadrosunu güçlendirmek isteyen ve özellikle Ceyhun Eriş’e güven duyulmadığı için orta alana lider bir oyuncu arayan yönetim ile Teknik Direktör Ziya Doğan’ın Fernandes’de karar kıldığı kaydedildi. Portekizli futbolcunun, Trabzonspor ile APOEL arasında oynanan UEFA Kupası ön elemesindeki iki maçta da beğenildiği vurgulandı.

Ricardo Fernandes’in transferinin iştahı kabartmasının bir nedeninin de bonservisinin elinde olması gösteriliyor. Bu futbolcunun orta alanda hem duran top kullanma ustalığı, hem oyunu yönlendirmedeki etkinliğinin bulunduğu vurgulanıyor. Portekizli futbolcunun, APOEL Famagusta ile olan sözleşmesinin sezon sonunda bitecek olmasıyla birlikte yönetim böylece 2-3 milyon avro bir bedelden kurtulmayı hedefliyor. Tecrübeli futbolcunun da Trabzonspor’dan yıllık en fazla 700 bin avro talep edeceği belirtiliyor. Fernandes daha önce sırasıyla Fereamunde, Santa Clara, Vicente, Sporteng Lizbon, FC Porto, Coimbra ve Acudemia takımlarında forma giydiği bilgisine ulaşıldı.
Ekonomik olarak sıkıntı yaşayan Bordo-Mavili yönetimin bu yöntemle birlikte sadece Fernandes’i değel, transferin önemli bir bölümünü de çözmeyi planlıyor. Samsunspor’dan Adnan Güngör’ü aynı yöntemle renklerine bağlayan Trabzonspor yönetiminin hem Avrupa’da, hem de Türkiye’de bu tür futbolcularla ilgili çok gizli bir çalışma yürüttüğü de ileri sürüldü. Bir dönem Trabzonspor’un formasını giyen ve Konyaspor’da oynayan Erman Özgür’ün de bu gerekçeyle yeniden geri alınması planlanıyor. Bordo-Mavili yöneticiler, "Ekonomik olarak sıkıntılı bir sürece girdik. Bu süreçte yapacağımız transferlerin maliyeti düşük olması gerekiyor. Yoksa kulüp için iyi olmaz" dediler.

Diyelimki boyle bir transfer dogru!!!!!!!
ya arkadaslar bu takimin butcesi 250 bin dolar yani bu futbolcu birakin 2-3 milyon transfer parasini yillik 700 bin euroda para ile Trabzonspora gelebilirmis senede 70 bin euro aliyorsa bu futbolcu iyi vallahi apoel takiminda 22 futbolcu olacak 250 bin dolarlik butceniz olacak ve bu futbolcuya 700 bin euro para vereceksiniz himm ya ben hesap yapamiyorum yada birileri isi biliyor anlarsiniz ya Trabzonspordada borclar fazlalasiyor himm ne demeli super niyetli insanlar super niyetli Trabzonsporlular varken bizim sirtimiz yere gelmez ama sampiyonluklarda pes pese gelir!!!!!! (geldi geliyorya onun icin daha yeni yeni 3 sene pes pese sampiyon olduk ya.:mad:

marcelinhos100
04.05.2007, 12:40
Herkes Haddini Bilecek

http://www.haber61.net/images/news/kenan_iskender.jpg

Kenan İskender, yönetimim kredisini bitirdiğini ve biran önce kongre kararı alması gerektiğini söyledi.

Eski Asbaşkan ve Divan Kurulu üyesi Kenan İskender sert çıktı

Trabzonspor"un bir kez hata yapabileceğinin altını çizen eski asbaşkan ve Divan Kurulu üyesi Kenan İskender ” Trabzonspor"da yöneticilik yapanlar konuşmalarına dikkat edecek. Herkes haddini bilecek” dedi

SAHA DUYULU İNSANLAR

Trabzonspor"da son günlerde Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu"nun yaptığı sert açıklamalara tepkiler yağmaya başladı.

Hacıosmanoğlu eski Başkan ve Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Özak hakkında “Projenin hukuki alt yapısı yok “diyor. Hukuki alt yapısını halletsek sana gerek olmazdı. Acaba bir daha Bayındırlık ve İskân bakanı olabilecek mi ”açıklamalarına eski asbaşkan ve Divan kurulu üyesi Kenan İskender sert tepki gösterdi

GEREĞİNİ YAPAR

Eski asbaşkan Kenan İskender Trabzon"un ender yetiştirdiği politikacı bir insana bu şekilde saldırılmasının haksızlık olduğunu belirterek” Bu açıklamaları sağduyulu insanların insafına bırakıyorum.Trabzonspor"da yöneticilik yapan insanların ağzından çıkanı kulağı duyacak. Herkes haddini bilerek konuşacak,ve konuşmalarına dikkat edecek. Eğer haddini aşan olursa Trabzonspor"un sağ duyulu insanları bu konuda gerekeni yaparlar.

ÖZAK HER KADEMEDE VARDI

Faruk Özak"ın Trabzonspor"un her kademesinde görev yapmış bir insan olduğunu da sözlerine ekleyen İskender “ Sayın Faruk Özak"ın yaptığı hizmetlerde ortadadır. Bunları kimse inkâr edemez. Özak bakan olduktan sonra gecesini gündüzüne katarak Trabzon için çalışan bir arkadaşımızdır. Trabzonspor"un daha da büyümesi için ne gerekiyorsa yapıyor. Demek ki bu arkadaşımızı bazı insanlar yanlış tanıyorlar.”dedi

YÖNETİM İŞİNİ YAPSIN

Trabzonspor, sadece Trabzonluların değil tüm Türkiye"deki Trabzonsporluların takımıdır diyen eski asbaşkan Kenan İskender “. Bu camiayı kimsenin üzmeye hakkı yok. Trabzonspor bir kez hata yapar. O hatayı biz de bir kez yaptık. Ancak bir daha yapma lüksümüz yok. Bu yönetim Trabzonspor"un başarısı için göreve gelmiştir. Trabzonspor yönetimi bu görevini de en iyi şekilde yapmalıdır. Bu açıdan çok önemli bir konumdayız.”diye konuştu

KAVGA YARAR GETİRMEZ

Eski Asbaşkan Kenan İskender Trabzonspor"un kendi yetiştirdiği değerlere sahip çıkması gerektiğini de sözlerine ekleyerek” Trabzonspor camiası bugüne kadar kimse ile kavgalı olmamıştır. Çünkü biz Trabzonspor"uz. Aile içerisindeki sorunlar ulu orta kamuoyu önünde tartışmamalıyız. Üzülerek görüyorum ki bugün gelinen noktada maalesef Trabzonspor yönetimi değerleriyle kavgalı hale geldi” dedi.

Ekspress

marcelinhos100
04.05.2007, 12:44
http://img.takvim.com.tr/2007/05/04/im/F7A4235599D7664396EC53E9b.jpg

Ziya Doğan kalırsa Gökdeniz gidecek

Trabzonspor'da yeni sezon için planlar yapılmaya başlanırken tecrübeli teknik adamın kalması halinde yıldız futbolcu takımdan ayrılmak için yönetime çıkacak.

Sezon başında Ersun Yanal'ın takımın başına gelmesi için yönetime başvuran Gökdeniz, Manisa izin vermeyince hedefine ulaşamamıştı. Lazaroni'nin kovulmasından sonra da Yanal için kulis yapan yıldız oyuncunun Ziya Doğan'la yıldızı bir türlü barışmadı. Gökdeniz, kendisini ilk yarıda eleştiren Doğan'a "Beğenmiyorsan oynatma" restini çekmişti.

ÇOĞUMUZ ERSUN YANAL'I İSTİYOR

Yeni sezon öncesi takımda kalıp kalmayacağına Doğan'ın durumuna göre karar verecek olan Gökdeniz, deneyimli çalıştırıcı kalırsa yönetime çıkıp, "Ben yokum" diyecek. Gökdeniz'in "Çalışma sistemi ve tavırları nedeniyle bir çok oyuncu kendisine karşı. O kalırsa bir çok isim ayrılmayı düşünüyor. Çoğumuz Ersun Yanal'ı istiyor" dediği ifade edildi.

TAKVİM

Arkadaşlar haberin doğru olma ihtimali çok az gazetede ylan haberler eklemekde üstüne olmayan Takvim ama yine ekleyeyeim dedim.

hüseyin1975
04.05.2007, 12:52
Artik oyle bi hale geldimki, kimle oynadigimizin bile farkinda degilim.. Onumuzdeki hafta febeylen oynicaksak tabii ki kart gormesinler.. UEFA mucadelesi felan benim icin bi anlam tasimaz ama febeyi yenmek helede sampiyonluk yolunda darbe vurmak her zaman buyuk keyiftir..

Aynen kardesim aynen.

Adamda kafa birakmadilar.

Allah sonumuzu hayr eylesin:tsbayrak:

TSelif
04.05.2007, 12:54
Sanmıyorum Gökdeniz bu tip bir açıklama yapsın. Sallama haber bence ....

Travelair
04.05.2007, 12:58

Evet doğru, burda da bahsedilmişti. Sonra Mustafa Keçeli transfer edildi yerine malum

Yeliz
04.05.2007, 12:59
şu adamın adı TRABZONSPORUMUZLA anılmasın artık yaa burası dökmelerin toplama yeri değil TRABZONSPOR
ersun :ts: umuzu haketmiyo ziyaya zor dayanıyoruz bide bunu çekemeyiz
gökdeniz TRABZONSPORLU yani takımımızın düşmanı değilki ersunu istesin..

hüseyin1975
04.05.2007, 13:02
şu adamın adı TRABZONSPORUMUZLA anılmasın artık yaa burası dökmelerin toplama yeri değil TRABZONSPOR
ersun :ts: umuzu haketmiyo ziyaya zor dayanıyoruz bide bunu çekemeyiz
gökdeniz TRABZONSPORLU yani takımımızın düşmanı değilki ersunu istesin..

Gökdeniz ile Ersunun arasi cok iyimis (söylenene göre).
O yüzden olma ihtimali var:tsbayrak:

6Şafak Aydın1
04.05.2007, 13:05
ya Baskanimiz gercekten bir is adamimi , kafam almiyor ?

"..oynayan oynar , oynamayan yoluna devam eder.." Kendisi icin de gecerlimi buuu... gel de yazma arkadas

ceserdar
04.05.2007, 13:12
using TürkiyeSüperLigi;

Ersun YANAL Trabzonspor = new Ersun YANAL();
Trabzonspor.Şampiyonluk(2007-2008);

Ayhan Yüksek
04.05.2007, 13:26
Abdullahın eşinin yazısını okurken tüylerim diken diken oldu o günü tekrar yaşadım adeta Allahım ne kabustu askerdeydim o dönem Trabzonsporum uzun bi aradan sonra şampiyon olacak ve ben bunu doya doya yaşayamayacağım askerde diye hayıflanıyordum çok inanmıştık o yıl aynı Abdullah gibi ama olmadı o günki aşırı hırs ve ali şen denen insan nüsvettesinin oyunları bizi avucumuzun içine aldığımız şampiyonluktan etti ve bugünlerimize dahi sirayet etti inanılmaz bir kadro kurmuştuk ama baş ağrımız her zamanki sorunumuz kaleci sorunumuzu çözememiştik iyi bir kalecimiz olsaydı bugün başka şeyleri konuşacaktık. Birde kaçan şampiyonluk yüzünden intihar eden gencecik kardeşlerimizi unutamıyorum dayanılmaz bir acı ne kötü günlerdi...

marcelinhos100
04.05.2007, 13:30
HOCA ADAYLARI ÇOĞALIYOR

http://www.ilkhabergazete.com/foto/hoca.jpg (http://www.ilkhabergazete.com/dersmaddedevam.asp?islem=ders&yid=2124)

Hoca konusunda kaos yaşayan Bordo-Mavili ekibin Ziya Doğan ile çalışmaması durumda önümüzdeki sezon için yabancı hoca alternatifleri bir bir ortaya çıkıyor
Önümüzdeki sezon Ziya Doğan ile çalışmama ihtimalini göze alan Bordo-Mavililer'in, Alman teknik adam Lothar Mattheus'tan sonra sezon başında da gündemine aldığı Fransız hoca Jacques Santini'yi yeniden gündemine aldığı belirlendi. Bordo-Mavili takımın yabancı alternatif olarak düşündüğü Fransız hocanın Türkiye'ye gelmesi ise biraz zor göründüğü ve ikna edilemeyeceği konuşuluyor.

ALTERNATİF İSİM

Vahid Halilodzic döneminden sonra bu hocanın yakın arkadaşı olan Santini'nin Trabzonspor'a gelmeye pek sıcak bakmadığı, ancak yönetimin tecrübeli teknik adamı takımın başına getirmeyi düşündüğü belirlendi. Yarın yapılacak olan zirveden çıkacak sonuca göre hareket edecek olan yönetimin, Ziya Doğan ile çalışmayı düşünmemesi durumunda bir yöneticinin Fransa'ya gideceği öğrenildi.

Güngör KAYA

WERTHeR
04.05.2007, 13:32
desenize yine bir kaç yönetici tatile başlıyor. Faruk kanca yıda yolladık mı brezilyaya tamam. sonra ara ki kanca bulasın:)

Salih61
04.05.2007, 13:37
Abdullahın eşinin yazısını okurken tüylerim diken diken oldu o günü tekrar yaşadım adeta Allahım ne kabustu askerdeydim o dönem Trabzonsporum uzun bi aradan sonra şampiyon olacak ve ben bunu doya doya yaşayamayacağım askerde diye hayıflanıyordum çok inanmıştık o yıl aynı Abdullah gibi ama olmadı o günki aşırı hırs ve ali şen denen insan nüsvettesinin oyunları bizi avucumuzun içine aldığımız şampiyonluktan etti ve bugünlerimize dahi sirayet etti inanılmaz bir kadro kurmuştuk ama baş ağrımız her zamanki sorunumuz kaleci sorunumuzu çözememiştik iyi bir kalecimiz olsaydı bugün başka şeyleri konuşacaktık. Birde kaçan şampiyonluk yüzünden intihar eden gencecik kardeşlerimizi unutamıyorum dayanılmaz bir acı ne kötü günlerdi...
Zamanın da boynunda fenerbahçe kolyesi taşıyan birinin bu tür lafları etmesi ne kadar dürüstçedir sizce?...

WERTHeR
04.05.2007, 13:39
Zamanın da boynunda fenerbahçe kolyesi taşıyan birinin bu tür lafları etmesi ne kadar dürüstçedir sizce?...

Cidden ayıp oluyor.

Kadir Aydın
04.05.2007, 13:47
using TürkiyeSüperLigi;

Ersun YANAL Trabzonspor = new Ersun YANAL();
Trabzonspor.Şampiyonluk(2007-2008);

Hayal kurmak tatlıdır. Sadece bu hayallerle yaşıyoruz zaten.

Rıza ÇOLAK
04.05.2007, 13:48
desenize yine bir kaç yönetici tatile başlıyor. Faruk kanca yıda yolladık mı brezilyaya tamam. sonra ara ki kanca bulasın:)
Korkarım yaz dönemi boyunca Kanca abi bi yere gitmez...
İsmi muhtemel futbol şb sorumluları arasında en ön sırada...
Yazi bütün yaz Kanca Trabzonda olabilir anlayacağın..
EEE o kadar liste yaptı adam boşunamı gitsin listeler

Erdinç Dilek
sevinçten ağladığımı hatırladığım tek andır o gol esnası....

Salih61
Cidden ayıp oluyor. Ölmeyi hakettiniz dediğin futbolcuyu günahım kadar sevmem artık ama fenere yenildiğimiz maçta tek golümüzü o adam atmıştı....
Bazı şeyler vardır bilinmiyen ben naçizane az çok biliyorum o yüzden bunları yazdım mesela maçtan sonra sevinç çıglıkları attıgı arabasında korna çaldıgı için taşlandıgı Abdullahın fener maçından hemen sonra istanbula kaçması ogünün kandırılması gibi şeyler dahası da var ama bunlar yeterli olur sanırım...

Kadir Aydın
04.05.2007, 13:50
Zamanın da boynunda fenerbahçe kolyesi taşıyan birinin bu tür lafları etmesi ne kadar dürüstçedir sizce?..

Kendi ağzıyla söylüyor zaten ben febeliyim diye, abartmayalım.

marcelinhos100
04.05.2007, 13:55
Bazı şeyler vardır bilinmiyen ben naçizane az çok biliyorum o yüzden bunları yazdım mesela maçtan sonra sevinç çıglıkları attıgı arabasında korna çaldıgı için taşlandıgı Abdullahın fener maçından hemen sonra istanbula kaçması ogünün kandırılması gibi şeyler dahası da var ama bunlar yeterli olur sanırım...

Böyle birşeyin doğru olduğuna inanmıyorum imkansız birşey o maçta sahanın yıldızıydı Apdullah Rüştüye öyle bir gol atmıştıki hatırlıyorum süzülmüştü ve Apdullah öyle bir sevinç yaşamıştı ki Tribünlerle yaarken beynimizdeki zincirleri kırıp öyle yazalım lütfen.

hüseyin1975

Yahu Salih krdesim su Avatarini Allah askina degistir.

Resimdekileri gördükce Basim DÖNÜYOR!!

Bak bayiltacaksin beni:mad:

Murat Altun
http://img.takvim.com.tr/2007/05/04/im/F7A4235599D7664396EC53E9b.jpg

Ziya Doğan kalırsa Gökdeniz gidecek

Trabzonspor'da yeni sezon için planlar yapılmaya başlanırken tecrübeli teknik adamın kalması halinde yıldız futbolcu takımdan ayrılmak için yönetime çıkacak.

Sezon başında Ersun Yanal'ın takımın başına gelmesi için yönetime başvuran Gökdeniz, Manisa izin vermeyince hedefine ulaşamamıştı. Lazaroni'nin kovulmasından sonra da Yanal için kulis yapan yıldız oyuncunun Ziya Doğan'la yıldızı bir türlü barışmadı. Gökdeniz, kendisini ilk yarıda eleştiren Doğan'a "Beğenmiyorsan oynatma" restini çekmişti.

ÇOĞUMUZ ERSUN YANAL'I İSTİYOR

Yeni sezon öncesi takımda kalıp kalmayacağına Doğan'ın durumuna göre karar verecek olan Gökdeniz, deneyimli çalıştırıcı kalırsa yönetime çıkıp, "Ben yokum" diyecek. Gökdeniz'in "Çalışma sistemi ve tavırları nedeniyle bir çok oyuncu kendisine karşı. O kalırsa bir çok isim ayrılmayı düşünüyor. Çoğumuz Ersun Yanal'ı istiyor" dediği ifade edildi.

TAKVİM

Arkadaşlar haberin doğru olma ihtimali çok az gazetede ylan haberler eklemekde üstüne olmayan Takvim ama yine ekleyeyeim dedim.

haber yalandır mutalaka ama
bende gökdeniz olsam bende her aklı başında yetenekli özellikle forvet oyuncusu gibi ziya ile çalışmak istemezdim
adam futbolcu katili yaw ziyanın sevdiği futbolcu tipi : kazma

WERTHeR

Dedikodulara kulak asmayın bence....

Terzioğlu
04.05.2007, 13:57
http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2007/05/04/im/CB8136E9E8B1E04C9B3AFB55b.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif

http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifİlle de Marti

Sakaryaspor'dan olumlu yanıt alan bordo-mavililer, şimdi Kolombiyalı kaleciyi ikna etmek için yoğun uğraş veriyor.

Trabzonspor, Samsunsporlu Adnan'dan söz aldıktan sonra, transferdeki ikinci atağını Sakaryaspor'un Kolombiyalı kalecisi Martinez için yaptı. Bordomavililerin, devre arasından beri almak istedikleri tecrübeli kaleci için Sakaryasporlu yöneticilerle görüştüğü ve "Fransa'ya gitmek isteyen Martinez'i ikna
ederseniz bizden sorun çıkmaz, anlaşabiliriz" yanıtını aldıkları öğrenildi.

EN CİDDİSİ TRABZON

Fransa'da futbol oynamak isteyen Kolombiyalı kaleci "Dil konusunda sorun yaşamam diye Fransa'yı tercih ediyordum. Ancak Almanya'dan Nurnbeg'in istediğini duydum" dedi. Menajeri Batur Altıparmak da "Biz futbolcumuza Türkiye'de kalmasını öğütlüyoruz. Burada büyük bir yıldız olur. En ciddi teklif Trabzonspor'dan geldi" diye konuştu. Trabzon, şimdi Martinez'i ikna etmeye çalışıyor.

http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2007/05/04/im/5F9BD57A9512E84CB43DECB6b.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif

http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifHasagiç'ten yeşil yandı

G.Antep'in kalecisi Hasegiç'in Trabzon'dan gelecek teklife olumlu bakacağı öğrenildi. 2 Haziran'da Bosna Milli Takımı kalesini Türkiye'ye karşı koruyacak olan Hasagiç "Trabzon isterse giderim" diye konuştu.

FOTOMAÇ

bu fotomacin haberciliginin ben affedersiniz icine edeyim...insan bir haber yazarken biraz arastirir da yazar...nürnberg martinezi istiyormus...nürnberg daha 2-3 gün önce gelecek sezon icin cek bir kaleciyle anlasti bunlar neyin nesinden bahsediyor...

Kadir Aydın
04.05.2007, 13:58
bu fotomacin haberciliginin ben affedersiniz icine edeyim...insan bir haber yazarken biraz arastirir da yazar...nürnberg martinezi istiyormus...nürnberg daha 2-3 gün önce gelecek sezon icin cek bir kaleciyle anlasti bunlar neyin nesinden bahsediyor...

O gazeteyi okuyan var mı hala yaa???

EmrahYalçınalp
04.05.2007, 14:01
O GÜN NELER OLDU?

http://www.takagazete.com/haber_images/rop_04052007.100500.jpg

Cumartesi, Trabzonspor’un avucunun içindeki şampiyonluğu F.Bahçe’ye kaptırmasının 11. yıl dönümü. 5 Mayıs 1996’daki bu tarihi maçı kaleme alan Nazan Ercan, “Abdullah, .....
TAKA
Kendi fbli, karısı fbli, oğlu fbli, ağızlarını ne zaman açsalar Trabzonspor'dan bahsediyorlar. Konuşsana kardeşim fb'den. "3 kuruş para için gittik, sonra da ortada kaldık işte" desene.

Aynı şey Ogün için de geçerli. "Kaptan Ogün'ün web sitesini" unutmadım ben. Yok ben ve arkadaşlarım fbmizin başarısı için çalışıyoruz falan... Ondan sonra gel veteran turnuvasında Trabzonspor'umun formasını giy. Ne mide öyle...

Vkgz
04.05.2007, 14:01
Ve Tigana da bırakacağını açıkladı !..

Önceki gün Milliyet Gazetesi'nden Bilal Meşe'nin "Tigana sezon sonu Beşiktaş'tan ayrılacak" haberi, Fransız çalıştırıcı tarafından da doğrulandı. Fransa'nın dünyaca ünlü spor dergisi France Football'a konuşan Tigana bu sezon iki kupayı birden kazandıktan sonra Beşiktaş'tan ayrılacağını söyledi !..

TIGANA: BIRAKACAĞIM
DHA'nin haberine göre Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Süper Lig ve Fortis Türkiye Kupası'nı kazandıktan sonra Beşiktaş'ı bırakacağını açıklarken, Fransız dergi France Football'a da konuştu.

Geçen sezon Fortis Türkiye Kupası'nı kazandıklarını hatırlatan Jean Tigana, "Bu sene iki kupayı birden kazanmak istiyorum. Kazandığım zaman da Beşiktaş'ı bırakacağım" dedi.

"İki yarış içinde bir Fransız" manşetiyle Jean Tigana'nın açıklamalarına yer veren France Football, Fransız hocanın "Beşiktaş son 8 maçtır yenilmedi. 7 galibiyet 1 beraberlik olmak üzere yenilmedik. 9 puan geriden takip ettiğimiz Fenerbahçe'yi neredeyse yakaladık. Bu benim takımımım için iyi bir nokta" sözlerini yayınladı.

Tigana, sözlerini şöyle tamamladı: "Burada tam bir delilik hakim, herkes derby maçı konuşuyor. Paris Saint Germain-Olimpik Marsilya maçları öncesinde yaşananlar gibi bir ortam var. Tek fark iki takım aynı şehrin takımı ve aralarında en fazla 30 km var. Son olarak 2006 yılında Türkiye Kupası'nı kazandık. Erciyesspor karşısında da kupayı alacağımı umut ediyorum. Bu sene hepsini alabiliriz, hem süper lig kupasını hem de Türkiye Kupasını kazanabiliriz. Tamamen yeniden yapılanan bir takıma sahibim, bir çok genç oyuncum var. 5 oyuncum henüz 21 yaşında bile değil "

marcelinhos100
04.05.2007, 14:03
Ümit Millilerimiz Norveç'e 1-0 yenildi

http://www.tff.org/Resources/TFF/Auto/3d81c817c1c4496c87c3ccecf16ed199.jpg

Ünal Karaman yönetimindeki Ümit Milli Takımımız, Norveç'e deplasmanda 1-0 yenildi. Norveç'in başkenti Oslo'nun Arasen Stadı'nda oynanan karşılaşmadaki tek golü 47. dakikada Andreas Gundersen kaydetti.

Ümit Milli Futbol Takımımızın kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu;

İbrahim Kaş (Beşiktaş), Ferhat Öztorun, Mehmet Topal, S.Fırat Kocaoğlu (Galatasaray), Uğur Uçar, İlhan Parlak (Kayserispor), Gürhan Gürsoy (Sivasspor), Ediz Bahtiyaroğlu, Özer Hurmacı (Ankaraspor), Eray Birnican, Uğur Yanıkdemir (Konyaspor), Ergin Keleş (Sakaryaspor), Orhan Şam (Gençlerbirliği OFTAŞ Spor), Alp Ergin (Altay), Eyüp K. Ataoğlu (Sarıyer), Mevlüt Erdinç (Sochaux), Ceyhun Gülselam (Unterhaching).

TSelif
04.05.2007, 14:04
Kendi fbli, karısı fbli, oğlu fbli, ağızlarını ne zaman açsalar Trabzonspor'dan bahsediyorlar. Konuşsana kardeşim fb'den. "3 kuruş para için gittik, sonra da ortada kaldık işte" desene.

Aynı şey Ogün için de geçerli. "Kaptan Ogün'ün web sitesini" unutmadım ben. Yok ben ve arkadaşlarım fbmizin başarısı için çalışıyoruz falan... Ondan sonra gel veteran turnuvasında Trabzonspor'umun formasını giy. Ne mide öyle...

Hislerime tercüman oldun ... :alkış::alkış::alkış:

Vkgz
04.05.2007, 14:05
Ve Tigana da bırakacağını açıkladı !..

Önceki gün Milliyet Gazetesi'nden Bilal Meşe'nin "Tigana sezon sonu Beşiktaş'tan ayrılacak" haberi, Fransız çalıştırıcı tarafından da doğrulandı. Fransa'nın dünyaca ünlü spor dergisi France Football'a konuşan Tigana bu sezon iki kupayı birden kazandıktan sonra Beşiktaş'tan ayrılacağını söyledi !..

TIGANA: BIRAKACAĞIM
DHA'nin haberine göre Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Süper Lig ve Fortis Türkiye Kupası'nı kazandıktan sonra Beşiktaş'ı bırakacağını açıklarken, Fransız dergi France Football'a da konuştu.

Geçen sezon Fortis Türkiye Kupası'nı kazandıklarını hatırlatan Jean Tigana, "Bu sene iki kupayı birden kazanmak istiyorum. Kazandığım zaman da Beşiktaş'ı bırakacağım" dedi.

"İki yarış içinde bir Fransız" manşetiyle Jean Tigana'nın açıklamalarına yer veren France Football, Fransız hocanın "Beşiktaş son 8 maçtır yenilmedi. 7 galibiyet 1 beraberlik olmak üzere yenilmedik. 9 puan geriden takip ettiğimiz Fenerbahçe'yi neredeyse yakaladık. Bu benim takımımım için iyi bir nokta" sözlerini yayınladı.

Tigana, sözlerini şöyle tamamladı: "Burada tam bir delilik hakim, herkes derby maçı konuşuyor. Paris Saint Germain-Olimpik Marsilya maçları öncesinde yaşananlar gibi bir ortam var. Tek fark iki takım aynı şehrin takımı ve aralarında en fazla 30 km var. Son olarak 2006 yılında Türkiye Kupası'nı kazandık. Erciyesspor karşısında da kupayı alacağımı umut ediyorum. Bu sene hepsini alabiliriz, hem süper lig kupasını hem de Türkiye Kupasını kazanabiliriz. Tamamen yeniden yapılanan bir takıma sahibim, bir çok genç oyuncum var. 5 oyuncum henüz 21 yaşında bile değil "

Yorumunu yapacak olursak o kadroda sadece 4 hadi bide bobo diyelim 5 adam gibi şampiyonluğa koşacak oyuncusu var. Ama o büyük bir avantaj elde etti MANTALİTE sayesinde helal olsun, Güle Güle Tigana...

cınar#7
04.05.2007, 14:11
Ümit Millilerimiz Norveç'e 1-0 yenildi

http://www.tff.org/Resources/TFF/Auto/3d81c817c1c4496c87c3ccecf16ed199.jpg

Ünal Karaman yönetimindeki Ümit Milli Takımımız, Norveç'e deplasmanda 1-0 yenildi. Norveç'in başkenti Oslo'nun Arasen Stadı'nda oynanan karşılaşmadaki tek golü 47. dakikada Andreas Gundersen kaydetti.

Ümit Milli Futbol Takımımızın kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu;

İbrahim Kaş (Beşiktaş), Ferhat Öztorun, Mehmet Topal, S.Fırat Kocaoğlu (Galatasaray), Uğur Uçar, İlhan Parlak (Kayserispor), Gürhan Gürsoy (Sivasspor), Ediz Bahtiyaroğlu, Özer Hurmacı (Ankaraspor), Eray Birnican, Uğur Yanıkdemir (Konyaspor), Ergin Keleş (Sakaryaspor), Orhan Şam (Gençlerbirliği OFTAŞ Spor), Alp Ergin (Altay), Eyüp K. Ataoğlu (Sarıyer), Mevlüt Erdinç (Sochaux), Ceyhun Gülselam (Unterhaching).
Ünal Karamanın sisteminin Ziyadan bi farkı aynı zamanda kadroda hiç Tsli olmamasıda ilginç

Ayhan Yüksek
04.05.2007, 14:14
Zamanın da boynunda fenerbahçe kolyesi taşıyan birinin bu tür lafları etmesi ne kadar dürüstçedir sizce?...Abdullah ve Eşi siz ölmeye hak ettiniz...11 yıl öncesi için bunları söylüyorum kimse ksr bakmasın...
Kardeş ben sadece bu yazıyı okuyunca o acı günleri tekrar yaşadığımı ve acı çektiğimi belirtmek istedim yoksa çokta önemi yok artık fb nin kolyesi varmış dürüstmüş yada değilmiş gencecik canlar yitti ogün ocaklar söndü gerisi hikaye ve ayrıca neolursa olsun ölümü hakettiniz demek te doğru değil bence keşke hiçbiri yaşanmasaydı bunları konuşuyor olmasaydık o günlere ağıt yakmasaydık

marcelinhos100
04.05.2007, 14:15
Ünal Karamanın sisteminin Ziyadan bi farkı aynı zamanda kadroda hiç Tsli olmamasıda ilginç

İki Tane Trabzonsporlu futbolcumuz var birtanesi Sakaryada kiralık olan Ergin Keleş diğeride şu an Sarıyerde kiralık oynayan Eyüp Kadri Ataoğlu:)

marcelinhos100
04.05.2007, 14:17
"HEDEFTEKİ İSİM!"
http://www.gunebakis.com.tr/resim/hedeftekiisim.jpg
Trabzonspor Başkan Yardımcısı İbrahim Haciosmanoğlu’nun önce Kulüpler Birliği’ne ve başkanı Özhan Canaydın’a, ardından, Fenerbahçe kulübüne yönelik sert açıklamaları kamuoyunda rahatsızlık yaratmıştı. Son dönemlerde ise Fenerbahçe Başkan Yardımcısı Ali Koç’a yönelik söylediği sözlerle birlikte başlayan süreçte Başkan Nuri Albayrak’a, ‘Abi diyerek yola çıktıklarım beni sırtımdan vurdu. Ama benim başkanın gücüne ihtiyacım yok, onun benim gücüme ihtiyacı var. Taraftarlar da benim yanımda” demişti. Son olarak ise Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak’ı hedef alan sözleriyle bomba etkisi yaratmıştı.

Disiplin İçin İmza Başladı

Haciosmanoğlu’nun son açıklamalarına son olarak eski Başkan Faruk Özak’ı eklemesi adeta bardağı taşırdı. Öne Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Özgür Özal, “Biz kimsenin adamı değiliz, kimseyi de desteklemiyoruz. Sadece Trabzonspor’u destekliyoruz” ifadelerini kullandı. Dün gün boyu eski yöneticiler bir araya gelerek ve telefon trafiğiyle birlikte Haciosmanoğlu’nun Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi için imza kampanyası başlattılar. Disiplin Kurulu’na sevk için bir imzanın yeterli olmasına rağmen, imza sayısının yüksek olması için özel çaba harcanırken, Haşim Sayitoğlu’nun da bu kategoriye eklenmesi istendi.

Ercan Saral Çok Sert Çıktı

Başkan Yardımcısı İbrahim Haciosmanoğlu’na yönelik tepkiler bununla sınırlı kalmadı. Bazı 2. ve 3. Lig kulübü yöneticileri de bu ismin konuşmalarının yakışıksız olduğunu dile getirdiler. Ofspor Başkanı Ercan Saral ise, “Trabzonspor’da futbol oynamış, yöneticilik yapmış, başkanlık makamında oturmuş ve bugün bakan olarak Türkiye’ye hizmet eden değerli insan Faruk Özak’a yönelik, İbrahim Haciosmanoğlu’nun yaptığı açıklamaları üzüntüyle karşılıyor ve kınıyoruz.Haciosmanoğlu’nun futbolu hiçbir katkısı yoktur. Ama futbola her türlü katkıyı yapan insanı hedef yapıyor. İstifa etmesini bekliyoruz” dedi.

Günebakış

marcelinhos100
04.05.2007, 14:19
"ALBAYRAK’A CiDDi UYARI"

http://www.gunebakis.com.tr/resim/albayrakciddi.jpg

Bordo-Mavili Kulübün yetkili kurulları dün akşam Başkan Nuri Albayrak’la görüştü. Kurullar, Albayrak’a artık yönetim içi huzursuzluklara bir son verilmesi çağrısında bulunulurken, kulübün önünün açılması konusunda karar vermelerini talep etti. Kritik görüşmede Ziya Doğan ile de yola devam edilmemesi istendi. Dün akşam saatlerinde Trabzon’a gelen Albayrak, hemen Divan Başkanı Nizamettin Algan, Denetleme Kurulu Başkanı Hakkı Terzibaş, Disiplin Kurulu Başkanı Rüştü Araz, Sicil Kurulu Başkanı Tayfun Sezeroğlu ve Müze Kurulu Başkanı Selim Atal ile görüştü.

Rahatsızlıklar Anlatıldı

Divan Başkanı Nizamettin Algan’ın, kurullar adına konuşarak, "Uzun bir süredir yönetim içinde büyük sıkıntılar son dönemlerde çok ciddi boyuta ulaştı. Ya yönetim içindeki birliği sağlayın veya kulübün önünü açın" dediği ileri sürüldü. Bu arada Albayrak’a gerekirse yönetimin tümünün istifasını istemesi, bunları Divan Başkanlığına teslim etmesi önerisi de getirildiği iddia edildi. Bu öneriye göre Albayrak’a, "Divan Kurul’u yeniden görevi sana versin ve istediğin 5 arkadaşınla birlikte kulübü kongreye kadar yönet" güvencesinin de verildiği kaydedildi. Albayrak’ın önerileri değerlendireceği belirtildi.

Günebakış

marcelinhos100
04.05.2007, 14:23
"Sine-i Taraftar"

Aslında Türk siyasi tarihinde bolca kullanılan bir kelimedir Sine-i Millet. Halka geri dönmek. Genelde tıkanmışlıkta ve çaresizlikte kullanılır siyasetçilerimiz tarafından. Birazda şantaj yapmanın bir başka şeklidir.
Son birkaç haftadır tribünde taraftarlarla maç seyreden İbrahim Hacıosmanoğlu’nu görünce bu başlık geldi aklıma.

Sıne-i taraftar belki birazda taraftarı hakem tayin etmenin bir başka yoludur. Ama ne oldu nasıl oldu da başkan yardımcımız bu kararı aldı. Neydi onu yönetiminden ayıran ve yalnız kararlar vermeye iten sebepler bilinmez. Ama bildiğimiz bir şey var ki zaten sevgili başkan yardımcımız hep yalnız hareket etti. Kulüpler birliği toplantısını terk edip Canaydın’a hakaretler dizerken de yalnızdı, Federasyon seçimlerinde Mehmet Ali Yılmaz’ın arkasındayız derkende. Fenerbahçe camiasına ve Ali Koç’a o methiyeleri dizerken de yalnızdı sevgili ikinci başkan. O karar verdi ve yaptı. Biz koca şehir yanında olmak istememize rağmen hep yalnızdı.

Bizler bu camiaya gönül verenler hepinizin yanında olmak için can attık. Sayın başkan, sevgili Haşim Sayidoğlu, Zeyyat Kafkas, Kahraman Altuntaş ve diğerleri. Ama olmadı bir türlü o birliktelik sağlanamadı. Biz sizi sahiplenmeye çalıştıkça siz bizlere rağmen kararlar aldınız. Halilhodziç’in görevine son verip Lazaroni ile anlaşma imzalarken bırakın bizi, birbirinize bile haber vermediniz.

Avrupa da yeni hoca arayışındaki başkan yardımcınız sanırım cep telefonu mesajıyla bilgilendirildi. Hodziç ile İstanbul’da kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıkta Trabzon kanadı dışlanırken Lazaroni ile yapılan anlaşmada ise Sayın Hacıosmanoğlu’na gol atma edaları vardı. Yapılan transferler dahi neredeyse gövde gösterisine dönüştü. O onun adamı, öteki sizin adamınız düşüncesi camiayı kutuplara böldü. Bir maçtan sonra Sayın Hacıosmanoğlu’nun’’ Bunu bu şehre kim getirdiyse hesabını da o versin’’diyerek tek başına kalma sevdasını kimseden gizlemedi. Hele Trabzon’da oynanan Fenerbahçe maçı sonrası yönetici arkadaşlarını statda bırakıp taraftarla gözyaşlarını paylaşma düşüncesi Sine-i Taraftarın en önemli gösterisiydi.

Ama asıl gözden kaçan şey sayın başkanın davranışlarıdır. İbrahim Hacıosmanoğlu her ne kadar yalnız davranma sevdası içinde olsada asla başkanını yalnız bırakmamıştır. Sayın başkan defalarca kendisini yüz üstü bırakmasına rağmen hep yanında olmuştur.

Vefa nın, İstanbul’da bir mahalle olarak anıldığı spor camiası sayın başkanı da mı kendine benzetti? Yoksa sayın başkan zaten bumuydu? Bunları bilemem ama şu bir gerçek ki tüm bu karmaşanın tek sorumlusu sayın başkanın kendisidir. Hiçbir şekilde masaya yumruğuna vuramayan ve devamlı olarak kontrolü kaybeden bir başkan tiplemesi bu camiayı çok kötü günlere taşıyacaktır. Bakın sayın başkan. Sizden önceki yönetimde Sayın Aktuğ ayni hataları yaşadı. Ömer Sarı ve Murat Bozoğlu arasındaki çekişmenin camiaya verdiği zarara sırtını döndü. Sonuçta kendini de camiayı da korkunç bir sona sürükledi. Siz bu gün aynı noktadasınız.
Sine-i millet genelde siyasetçilerin vatandaşı yolduktan sonra kullandığı bir çıkış arayışıdır.

Devamlı yonulan ve horlanan millet böylece kendini yolanların bazende onu adam yerine koyduğunu zanneder. Sine-i taraftar da bu açıdan aslında çok önemlidir. Hayatımın çok önemli bir bölümü taraftar kardeşlerimin içinde geçirdim. Bazen ağladık, bazen güldük, bazen sevindik bazen ise üzüldük. Ama hep bir aile olduk onlarla. Bilirim taraftar demenin ne olduğunu. Geceleri uyuyamamaktır taraftar olmak. Gerektiğinde uğruna çok şeyi geride bırakmaktır o nazlı bordo mavim için. Taraftar olmak Trabzonspor’umla yücelmek onunla yerin dibine girmektir. Yönetimi protesto etsen ‘para alamadın’ diye aşağılanan, etmeyince de ‘para aldı’ diye hedef olan hep sizlersinizdir kardeşlerim. O nedenle sinenizi kime ne kadar açacağınızı en iyi bilende sizlersiniz.

ceycey61@msn.com

Günebakış

marcelinhos100
04.05.2007, 14:26
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_18097_Sivasspor_Trabzon001.jpg

İşte muhtemel 11'ler

Turkcell Süper Lig'de 31. haftanın ilk maçı bu akşam Trabzonspor ile Sivasspor arasında oynanacak. Avni Aker Stadı'nda saat 20.00'de başlayacak maçı Hüseyin Göçek yönetecek.

Trabzonspor sahaya kalede Tolga, defansta Ferhat, Hüseyin, Erdinç, Celalettin; orta sahada Gökdeniz, Ayman, Hasan, Ceyhun; forvette de Yattara, Umut onbiriyle çıkacak. Sivasspor'un beklenen kadrosu ise şöyle: Kalede Petkoviç; savunmada Cem Can, Murat, Servet, Hayrettin; orta sahada Gürhan, Colosimo, Yasir, Serdar; forvette Mehmet ve Petrov.

(Lig TV)

efemehmet
04.05.2007, 14:38
Gazamız mübarek olsun. Her maçta olduğu gibi futbol oynamaya değil top geçer adam geçmez taktiği ile oynayacağız.

Burçak
04.05.2007, 15:03
http://www.haber61.net/images/news/trabzonspor.20070504125349.jpg
Sanat Projesi”, Türkiye'nin ligde şampiyonluk kazanan dört büyük takımını bir resim sergisinde buluşturacak

4 Büyükler Sanatta Buluşuyor
“Şampiyon Sanat Projesi”, Türkiye'nin ligde şampiyonluk kazanan dört büyük takımını bir resim sergisinde buluşturacak.

İstanbul Modern Sanatlar Galerisi tarafından organize edilen sergide Trabzonspor"u resimleriyle Hüsamettin Koçan, yazılarıyla da Sunay Akın temsil edecek. Projede yer alan ressamlar, kendi takımlarının renklerini kullanarak 11'er adet sanat eserini sergileyecekler.

Ressam Tanju Demirci, Devrim Erbil ve Ertuğrul Ateş"in de eserleriyle katılacakları "Şampiyon Sanat Resim Sergisi”'nin açılış kokteyli 8 Mayıs Salı günü saat 19.00"da yapılacak ve sergi 31 Mayıs 2007 Perşembe gününe kadar, hafta içi ve Cumartesi günleri 11.00 – 20.00, Pazar günleri 11.00 – 17.00 saatleri arasında görülebilecektir.

İstanbul Modern Sanatlar Galerisi Genel Müdürü Ece Şeki, söz konusu organizasyonun sporun sanatla bütünleşmesi adına büyük önem taşıdığını vurgulayarak, tüm sporseverleri katılıma davet etti.

haber61.net

Kalkinmali
04.05.2007, 15:07
yenecez! Baska yolu yok...

Burçak
04.05.2007, 15:54
http://www.haber61.net/images/news/trabzonspor_yildizlari.jpg

Trabzonspor Süper Genç takımı, Gençler Ligi Türkiye Şampiyonası 1. kademe müsabakasında Galatasaray'ı 2-1 yendi.

TS Gençlerde GS'yi Yendi
Trabzonspor Süper Genç takımı Konya'da düzenlenen Deplasmanlı Süper Gençler Ligi Türkiye Şampiyonası 1. kademe müsabakalarına Galatasaray'ı 2-1 yenerek galibiyetle başladı.

Sahaya; Zeki, Murat, Hüseyin, Yunus Emre, Yasin, Utku, Nevzat, Göksu (Dk.88 Deniz), Şaban, Hami (Dk.82 A.İhsan ) ve Barış onbiri ile çıkan takımımızın gollerini 20. dakikada Göksu ve 81. dakikada Şaban kaydetti.

Ekibimiz ikinci maçında Pazar günü, bugün oynanacak olan Mardinspor - Mersin Belediyespor müsabakasının galibiyetiyle karşılaşacak.

haber61.net

Hüdai Pervaneli
04.05.2007, 16:05
Engin keles trabzonun futbolcusudur

zafer6161
04.05.2007, 16:36
http://www.resimload.com/070812/937_vv.bmp

marcelinhos100
04.05.2007, 16:41
http://www.sporx.com/images/1/29/1502_B_taraftar004.jpg
Trabzonspor taraftarı kongre istiyor

Trabzonspor taraftar grupları, Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun istifa etmesini isteyerek, kongreye gidilmesi çağrısında bulundu.

Çılgınlar, Gurbetçi Gençler, Trabzonlu Gençler, TS 1461 Meydan Grubu ve Bordo-Mavi.net isimli Trabzonspor taraftar grupları, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde ortak basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklamayı okuyon Turan Özdemir, tribünlerde ve Trabzonspor isminin geçtiği her yerde bugüne kadarki tek amaçlarının Trabzonspor'u desteklemek olduğunu söyledi. Kulübün gidişatından ve takımın bulunduğu durumdan memnun olmadıklarını kaydeden Özdemir, "Başkan Nuri Albayrak ve yönetimi istifa etmeli ve bir an önce kongreye gidilmelidir. Bizler gerçek Trabzonspor taraftarları olarak bunu istiyoruz" diye konuştu.

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun tartışmaya yol açan açıklamalarına da destek verdiklerini dile getiren Özdemir, "Futbolu kirletmeye çalışan camialar, federasyon, hakemler ve futbolcular üzerinde baskı kurup kararları ve avantajları kendi lehlerine çevirmeye çalışanlara dur demenin zamanı gelmiş ve geçiyordu.

Hacıosmanoğlu'nun yaptığı açıklamayı yerinde ve doğru buluyoruz. Türk futbolu muhakkak bu baskı ve kirli oyunlardan kurtulacaktır. Futbol sadece sahada 22 futbolcununalın teri dökerek kazanacağı bir oyun olmalıdır" dedi.

04.05.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif

marcelinhos100
04.05.2007, 16:49
KRiZ MASASI!

Trabzonspor Divan Kurulu, Başkan Albayrak?la bir araya geldi

http://www.karadenizgazete.com.tr/images/haber/17811_b.jpg

KRİZ TOPLANTISI

Trabzonspor?da Başkan Albayrak, Divan Kurulu?nda hesap verdi. Dün Trabzona gelen Başkan Nuri Albayrak, akşam Divan Kurulu Başkanı Nizamettin Algan ve diğer kurul başkanları Sadri Şener binasında bir araya gelirken, Trabzonsporun geleceği masaya yatırıldı. Yaklaşık iki saat süren toplantı sonrası konuşan Başkan Albayrak, Divan Kurulu ile fikir alış verişinde bulunduklarını bildirirken, "Birçok konuda dilek, istek ve temennilerini söylediler. Tecrübelerinden yararlanmak açısından iyi oldu" açıklamasını yaptı.

YOLA DEVAM EDİYORUZ

Albayrak, yönetimde istikrarın önemine değinirken, "Sık sık yönetim değişikliklerinin kulübe bir yararı olmamıştır. Bunun için yönetim olarak yola devam ediyoruz. Gelecek yılın planlamasını yaparak, Trabzonsporu daha iyi yerlere taşımak istiyoruz. Biz Trabzonsporu en zor gününde bırakmadık, bugün hiç bırakmayız. Daha iyi bir planlama ile gelecek sezon başarılı olmak için çalışacağız. Herkesin de bu yönde desteğini istiyoruz" dedi.

ZİYA HOCA İÇİN SABREDİN

"Gelecek sene de buradayım. Başkan Nuri Albayrak?tan bu yönde destek aldım" açıklaması yapan Teknik Direktör Ziya Doğan için de kesin konuşmayan Albayrak, "Ligin bitmesine 4 maç var. Lig bittiği zaman Ziya hoca konusunda gerekli kararı vereceğiz. Hocamızla 1 yıl anlaşmamız var, şu anda görevinin başında. Sezon sonu ne olur, sabredin ve görün. Ben yönetici ve hoca konusunda bir yaptırım düşünürsem, bunu önce kendisi bilir" dedi.

İÇ SIKINTILARI ÇÖZECEĞİZ

Albayrak, yönetim içerisinde sıkıntılar bulunabileceğini ifade ederek, "Fikir ayrılıkları ve fevri çıkışların getirdiği sorunlar olabilir. Cumartesi (yarın) yönetim kurulu ile toplanacağız ve her şeyi görüşeceğiz. Bu iç sıkıntıları da çözerek yola devam edeceğiz. Şu unutulmasın ki, yönetimde farklı düşünceler olabilir. Ama sonuçta burada en son kararı ben veririm. Cumartesi günkü toplantıdan sonra herkes nelerin olacağını görecek" diye konuştu.

ÖZAK İÇİN NASIL BÖYLE KONUŞUR!
İÇ ÇATIŞMA

Divan Kurulunun Başkan Nuri Albayrak ile görüşmesinde ana gündemin yönetimin iç çatışması, özellikle Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlunun son çıkışları olduğu öğrenildi.

ÖZAK ÖNE ÇIKTI

Divan Kurulunun özellikle Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak konusunda ağır açıklamalar yapan Hacıosmanoğlu ile ilgili Albayraka, "Böyle nasıl konuşur? O bizim bakanımız ve eski başkanımız. Yaptıkları artık haddini aştı. Gereğini yapmalısın" uyarısında bulunduğu kaydedildi.

İSTİFASINI AL!

Divanın Albayraktan böyle devam etmesi durumunda Hacıosmanoğlunun istifasını almasını istediği de belirtildi. Albayraktan yönetim içerisindeki sorunu çözememesi halinde derhal kongreye gitmesini talep eden Divanın gerekirse ekibini değiştirerek yola devam etmesi gerektiği görüşünü de ilettiği söylendi.

BORÇ SORGUSU

Divanın diğer gündeminde kulübün borç durumunun olduğu belirtildi. Divan, iddia edilen 20 ila 30 trilyon borcun Trabzonsporun geleceği için ağır sonuçlar doğuracağını dile getirirken, Başkan Nuri Albayrakın ise benzin istasyonunu bu ay içerisinde bitirerek borcu sıfıra yaklaştıracaklarını söylediği kaydedildi.

marcelinhos100
04.05.2007, 16:51
KAFKAS'IN BAŞARISI

KAFKAS Mermer Yönetim Kurulu Başkanı, Trabzonspor Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, TÜMMER?in olağan kongresinde Yönetim Kurulu'na seçildi.

http://www.karadenizgazete.com.tr/images/haber/17803_b.jpg

Trabzonlu işadamı ve Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi Zeyyat Kafkas 29 Nisan 2007 Pazar günü MTA Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen ve oldukça renkli geçen Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği (TÜMMER) olağan genel kurulu?nda yeni yönetim kuruluna seçilmeyi başardı.

Toplam 15 kuruluştan oluşan yönetim kurulunda Trabzonlu işadamının da yer almasından büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden başarılı işadamı Zeyyat Kafkas, yaptığı kısa açıklamada, "TÜMMER Doğaltaş ve Makinaları Üreticilerinin üst birliğidir. Sektörde uluslararası üyelikleri ve tanıtım organizasyonları vardır. Bölgemizdeki Madencilik ve Doğaltaş Sektörünün gelişmesi adına orada bulunmaktan mutluyum" diye konuştu.

Arkadaşlar yöneticilik yapamıyorlar ama kendi işlerini bayağı ilerletmişler anlaşılan.

marcelinhos100
04.05.2007, 17:01
Haşim Sayitoğlu (Trabzonspor Asbaşkanı) :
Trabzon Belediye Meclisi’ne 1.Sıradan giriyordu. İki isim müdahale etti ve liste dışı kaldı. Onlarla hesaplaşmak istiyor. Trabzonspor’da işler iyi gitmediğinden siyasete sıçramak istiyor ama o zemini de halen bulamadı.

Arkadaşlar Sayitoğlu siyasete giriyormuş inşallah diyelim de kurtulalım şunlarda.

marcelinhos100
04.05.2007, 17:11
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_18109_Taraftar002.jpg

Taraftar kongre istiyor

Trabzonspor taraftar grupları, Yönetimin istifa etmesini isteyerek, kongreye gidilmesi çağrısında bulundu.

Çılgınlar, Gurbetçi Gençler, Trabzonlu Gençler, TS 1461 Meydan Grubu ve Bordo-Mavi.net isimli Trabzonspor taraftar grupları, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde ortak basın açıklaması yaptı.

Grup adına açıklamayı okuyon Turan Özdemir, tribünlerde ve Trabzonspor isminin geçtiği her yerde bugüne kadarki tek amaçlarının Trabzonspor'u desteklemek olduğunu söyledi. Kulübün gidişatından ve takımın bulunduğu durumdan memnun olmadıklarını kaydeden Özdemir, "Başkan Nuri Albayrak ve yönetimi istifa etmeli ve bir anönce kongreye gidilmelidir. Bizler gerçek Trabzonspor taraftarları olarak bunu istiyoruz" diye konuştu.
Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun tartışmaya yol açan açıklamalarına da destek verdiklerini dile getiren Özdemir, "Futbolu kirletmeye çalışan camialar, federasyon, hakemler ve futbolcular üzerinde baskı kurup kararları ve avantajları kendi lehlerine çevirmeye çalışanlara dur demenin zamanı gelmiş ve geçiyordu. Hacıosmanoğlu'nun yaptığı açıklamayı yerinde ve doğru buluyoruz. Türk futbolu muhakkak bu baskı ve kirli oyunlardan kurtulacaktır. Futbol sadece sahada 22 futbolcunun alın teri dökerek kazanacağı bir oyun olmalıdır" dedi.

marcelinhos100
04.05.2007, 17:14
http://image.haber3.com/spor3/haber/86168.jpg

Trabzon'da istifa sesleri

Ali Koç'un sözlerine sert çıkan Hacıosmanoğlu, istenmeyen adam ilan edildi.

4 Mayıs 2007 14:05
Bordo-Mavili kulüpte yaptığı açıklamalarla tepki çeken Başkan Yardımcısı’nın görevi bırakması isteniyor. Hacıosmanoğlu ise ‘Kimseyle sorunum yok. Görevimin başındayım’ diye konuşuyor.

BU İLK ÇIKIŞI DEĞİL

TRABZON’UN aykırı sesi Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu’ya tepkiler artıyor... Son olarak F.Bahçeli Yönetici Ali Koç’un Beşiktaş derbisi sonrasında yaptığı açıklamalara sert bir şekilde karşılık veren Hacıosmanoğlu’nun bu, ilk çıkışı değil. Bordo-Mavili idareci daha önce de birçok kez değişik kişilere karşı açıklamalar yapmıştı.

TEPKİLER ÇOĞALDI

KOÇ dışında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a, Ankaragücü Başkanı Celal Aydın’a, Kulüpler Birliği Başkanı olarak yaptıkları için Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın’a ve başta eski başkan Faruk Özak olmak üzere, Bordo-Mavili yöneticilere karşı açıklamalar yapan Hacıosmanoğlu’ya tepkiler iyice arttı...

DOĞRU YAPIYORUM

YÖNETİM içinden birçok kişi, Hacıosmanoğlu’ya ‘Kulübe zarar veriyorsun. Herkese cevap yetiştirmek zorunda değilsin. En iyisi istifa et’ diyerek baskı yapıyor. Ancak, Trabzonspor’un Başkan Yardımcısı ise, ‘Benim kimseyle sorunum yok. Doğru bildiğimi söylüyorum. Çünkü camiamızı savunmam lazım. İstifa etmem’ diyor.

Cevat KOL

Star

Bahtiyar
04.05.2007, 17:26
http://www.resimload.com/070812/937_vv.bmp

kessinlikle hayır eğer gökdeniz paşa kendisine bu kadar emeği geçen bi takıma rest çekebiliyorsa yolu açık olsun futbolcunun isteğiyle hoca alınmaz. futbolcu istemiyorsa kendi gider hoca değişmez. bunun için diyorumki yabancı hoca.
(tabi bu söylediklerim ziyadan sonraki hocalar için geçerli:D )

Faik Yılmaz
04.05.2007, 17:40
şimdi celo da o yoksa bende yokum derse ne yaparız.....

İleli
04.05.2007, 17:46
şimdi celo da o yoksa bende yokum derse ne yaparız.....

Trabzonsporumuzun sonu olur..celo ne olur bitme :)..

Eren Uğur Ayar
04.05.2007, 17:48
Gökdenizin trabzonsporun en iyi oyuncusu burda basarısız olan varsa oda ziyadır.Gökdeniz takımda kalsın ziyaya güle güle....

Egemen
04.05.2007, 18:00
ben ziya kalsın demiyorum ama oyuncu için teknik direktör gönderilmez..

bakınız man. utd. beckham vs alex ferguson

Tahsin Armutcu
04.05.2007, 18:03
renkdaslar bu macin hakemini cok dikkatli izlemeliyiz.haftaya eziklerle macimiz var ve yanilmiyorsam gokdeniz coktan beri sari kart sinirinda oynuyor.gokdeniz disinda kimlerin sinirda oldugunu bilen var mi acaba????

gerçekefsane
04.05.2007, 18:04
renkdaslar bu macin hakemini cok dikkatli izlemeliyiz.haftaya eziklerle macimiz var ve yanilmiyorsam gokdeniz coktan beri sari kart sinirinda oynuyor.gokdeniz disinda kimlerin sinirda oldugunu bilen var mi acaba????

gökdeniz ceyhun stepanov m.keçeli ersen

Eren Uğur Ayar
04.05.2007, 18:05
Trabzonspor'da Gökdeniz, Ceyhun, Ersen Martin ve Mustafa Keçeli'nin sarı kart sınırında

Berat
04.05.2007, 18:07
Ya evvelki hafta Sakarya maçında Keçeli 2 tane sert faul yapmıştı.Hakeme, sarı kart verip cezalı duruma düşürmedi diye çok kızmıştım ama her şerde bir hayır vardır..Bu maçta Keçeli'den sarı kart, dolayısıyla da kart cezası bekliyoruz.. Haydi Keçeli..

Mehmet_Mercanlı
04.05.2007, 18:14
Ya evvelki hafta Sakarya maçında Keçeli 2 tane sert faul yapmıştı.Hakeme, sarı kart verip cezalı duruma düşürmedi diye çok kızmıştım ama her şerde bir hayır vardır..Bu maçta Keçeli'den sarı kart, dolayısıyla da kart cezası bekliyoruz.. Haydi Keçeli..
sonunda ziya bunuda yaptı fener macında oynamasındiye kart görmesini istiyoruz KENDİ FUTBOLCUMUZUN :D

yattara83
04.05.2007, 18:19
abi keçeli kart görürse kim oynucak..stephenaov, risp, ufukhan,musa sezonu kapattılar...defasnta sorun var zaten..ayrıca jeferson un sakatlığı nedeniyle kiki musapa da kadro dışı kalması nedeniyle olmicaklar...takımdan kimse kart görmesin daha fazla eksiklik olmasın .

yattara83
04.05.2007, 18:22
bazılar kart görsün ler oyniayamsın futbolcularımız diyo, ersen, ceyhun, gökdeniz, keçeli, sarı kart görürse diğer eksiklerde yukarda var kim oynicak bu takımda haftaya hangi futbolcuyla çıkcaksın sahaya 23 yada 24 kişilik futbolcu kadromuz var bunlarda sarı kart görürse 10 futbolcu yok 13 kişiyle mi saha ya cıkcaz..

marcelinhos100
04.05.2007, 18:58
Paf takımımız galip

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/040507paf.jpgPaf takımımız, ligin 31. haftasında Sivasspor’la Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde oynadığı maçı 2 -0 kazandı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Takımımız sahaya Erhan, Zafer, Cengiz, Fahrettin, Münür (Dk. 82 Ediz), Ziya, Gökhan, Emre, Ali (Dk. 46 Hasan), Aziz ve Rahman onbiriyle çıkan takımımızın gollerini 45. dakikada Ziya, 57. dakikada Rahman kaydetti.

Ekibimizden Emre ve Fahrettin sarı kart gördü.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/040507paf1.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/040507paf2.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/040507paf3.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/040507paf4.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/040507paf5.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/040507paf6.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/040507paf7.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/040507paf8.jpg

04.05.2007 18:08:00

eren_61
04.05.2007, 19:08
ula habu ikinci fotodaki uşak kim.bence alt yapıdan alalım onu hemen.gerçi ziya varken cocuk yok olur gider.vaz geçtim alt yapıda kalsın yeni hocayla bir gelir inşallah

Enes Berfin
04.05.2007, 19:11
Sivasspor macinin onbiri:

TRABZONSPOR: Tolga, Ferhat, Hüseyin, Erdinç, Celalettin, Yattara, Ayman, Hasan, Gökdeniz, Ceyhun, Umut

iyattara
04.05.2007, 19:11
İNANALIM MI ALBAYRAK?

http://www.takagazete.com/haber_images/tsidmankosu_03052007.100505.jpg

Trabzonspor’un başkanı göreve geldiği gün verdiği yıldız transferler sözünü bu sezon gerçekleştirmek istiyor. Vaat edilen 3 yıldızla ön görüşmeler yapılmış, iş resmi imza aşamasına gelmiş

3 STAR ALINACAK

Trabzonspor Yönetimi, sezonun sona ermesiyle birlikte transfer bombalarını da birer birer patlatmaya hazırlanıyor. Başkan Nuri Albayrak göreve ilk kez gelirken vaat ettiği ve yıllardır konuşulan yıldız sözünü yerine getirmek istiyor. Bordo-Mavililer, önemli 3 starını birden yeni sezonda kadrosuna dahil etmeyi planlıyor. Bu transferler için daha önce yaklaşık 10 milyon Dolar bütçe ayıracağını duyuran yönetim, listesindeki üç oyuncuyla da prensipte anlaşıp, işi resmi imza aşamasına getirmiş.

KAYNAK İSTASYON

Herkesin beklediği '10' numarayla temasa geçen yönetim kurulu, bu isimlerin duyulmaması için büyük çaba sarf ediyorlar. Bu transferin dışında iyi bir ön libero ile de söz kesen Trabzonsporlu idarecilerin, hedefteki son transferleri çok tecrübeli bir kaleci olacak. İsimler açıklandığında herkesin tanıdığı, bildiği ve alınmasından büyük mutluluk duyacakları futbolcular olduğunun görüleceğini söyleyen yöneticiler, gerekli kaynağın İstanbul’daki benzin istasyonundan sağlanacağını belirtiyorlar. Üç yıldızın aynı ülkeden olmayacağı da, sızan haberler arasında yer alıyor.

oo on libero alıyoruz supeer :tsmeşale:

Soner Kurt
04.05.2007, 19:13
Sivasspor macinin onbiri:

TRABZONSPOR: Tolga, Ferhat, Hüseyin, Erdinç, Celalettin, Yattara, Ayman, Hasan, Gökdeniz, Ceyhun, Umut

Aman Allahım KeçeLiyi Fener maçına sakLıyor sanırım:D

A.Alper
04.05.2007, 19:14
bu haber külliyen yalanmış ya dün burada acaip guldk

eren_61
04.05.2007, 19:15
Aman Allahım KeçeLiyi Fener maçına sakLıyor sanırım:D

tabikide öle:D:D:D o bizim gizli forvetimiz olcak o maçta.bilinsinki keçeli fb yi şampiyonluktan eden golü atmıştı.neden bu sene de atmasın???
ya bu son yazdığıma ben bile inanmadım:D:D:D:D:D

eren_61
04.05.2007, 23:07
tabikide öle:D:D:D o bizim gizli forvetimiz olcak o maçta.bilinsinki keçeli fb yi şampiyonluktan eden golü atmıştı.neden bu sene de atmasın???
ya bu son yazdığıma ben bile inanmadım:D:D:D:D:D

yok artık ben fb maçı için demiştim adam sivas maçında attı yaa.inanamıyorum doğru mu bu yaaa?????

Erdem Keser
04.05.2007, 23:37
Hacıosmanoğlu: "Tepki normal"
Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu da taraftarların istifa tepkilerinin doğal olduğunu belirterek, ''Sadece başkanımıza bağırmadılar 'yönetim istifa' dediler. Tabii ki bunlar güzel şeyler değil. Başarısız bir sezon geçirdik ama takım galipken desteklemeliler. Bunları ikaz olarak değerlendirmek lazım'' dedi.
Hafta içindeki demeçlerden sonra başkanla biraraya geldiğini ifade eden Hacıosmanoğlu, ''Biz, ağabey-kardeş gibiyiz. Trabzonspor'a hizmet ediyoruz. Aynı kapıdan çıkıp aynı kapıdan giriyoruz. Çocuklarımız da böyle. Dış faktörlerden kaynaklanan tatsız olaylar oldu. Agresif bir tepki verdik. Hata yapsak da bizim ağabeyimizdir bağışlar'' diye konuştu.
Hacıosmanoğlu, başkanın genel kurul kararı almak gibi bir düşüncesinin olmadığını da sözlerine ekledi.
04.05.2007

Kaynak : AA

Oemer61
04.05.2007, 23:39
Hacıosmanoğlu: "Tepki normal"
Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu da taraftarların istifa tepkilerinin doğal olduğunu belirterek, ''Sadece başkanımıza bağırmadılar 'yönetim istifa' dediler. Tabii ki bunlar güzel şeyler değil. Başarısız bir sezon geçirdik ama takım galipken desteklemeliler. Bunları ikaz olarak değerlendirmek lazım'' dedi.
Hafta içindeki demeçlerden sonra başkanla biraraya geldiğini ifade eden Hacıosmanoğlu, ''Biz, ağabey-kardeş gibiyiz. Trabzonspor'a hizmet ediyoruz. Aynı kapıdan çıkıp aynı kapıdan giriyoruz. Çocuklarımız da böyle. Dış faktörlerden kaynaklanan tatsız olaylar oldu. Agresif bir tepki verdik. Hata yapsak da bizim ağabeyimizdir bağışlar'' diye konuştu.
Hacıosmanoğlu, başkanın genel kurul kararı almak gibi bir düşüncesinin olmadığını da sözlerine ekledi.
04.05.2007

Kaynak : AA
^
Birde utanmadan normal diyor ya:mad: Yeter artik ISTIFA, ISTIFA, ISTIFAAAAAAA!!!

erol-61
05.05.2007, 00:29
şöyle büyük bir pankart yapmak lazım YÖNETİM VE ZİYA SENEYE SİZ VARSANIZ BİYOKUZ bence böyle bir pankart hoş olur sizce

Terzioğlu
05.05.2007, 00:38
şöyle büyük bir pankart yapmak lazım YÖNETİM VE ZİYA SENEYE SİZ VARSANIZ BİYOKUZ bence böyle bir pankart hoş olur sizce

olmasina cok güzel olurda bunu yapan kisiler bulmak daha güzel olur

Hüdai Pervaneli
05.05.2007, 00:45
ula habu ikinci fotodaki uşak kim.bence alt yapıdan alalım onu hemen.gerçi ziya varken cocuk yok olur gider.vaz geçtim alt yapıda kalsın yeni hocayla bir gelir inşallah

basdan ikinci cocuk trabzon arakli dogumlu ve pervane koyunderdir adi abdulaziz solmaz gelecegin fatih tekkesi demisler bunun icin

lucarelli
05.05.2007, 01:08
arkadaslar stad hakkında herhangi bir gelişme,(bu konuda herhangi bir bilgisi olan) varmı, ayrıca yönetimin günü en azından 1 yılı daha kurtarmak için TOPMOLLER in peşinde olduğunu duydum (ALLAH BETERİNDEN SAKLASIN)

Yasin N.
05.05.2007, 01:13
Yönetim bu tepkileri halen daha ikaz olarak algılıyorsa ben o yönetime şunu söylemek isterim. Lütfen alıcılarınızın ayarlarıyla oynayın. Çünki durduğunuz yerden net göremeyebilirsiniz. Sesi biraz daha açın net duyamayabilirsiniz.
İSTİFA, İSTİFA, İSTİFA...

Eren Uğur Ayar
05.05.2007, 01:19
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, olumsuzluklara karşın ligin ikinci yarısında çok puan topladıklarını söyledi.
04.05.2007

Ziya Doğan, 2-0’lık Sivasspor galibiyetinin ardından yaptığı açıklamada, çok sakatlık yaşadıkları haftalar olduğunu dile getirerek, "Çok şansızlıklar yaşadık ama bunları hiç mazeret olarak kabul etmedik. Çıktık aslanlar gibi mücadele ettik. Zaman zaman 17 kişiyle, zaman zaman 16 kişiyle sahaya çıktık ama buna rağmen oyuncularımın ikinci yarıda göstermiş olduğu performanstan çok memnunum" dedi. Ligin ikinci yarısının en başarılı takımlarından biri olduklarını ifade eden Doğan, "Bugünden itibaren ligin ikinci yarısının en başarılı takımıyız. Ha yeterli mi yeterli değil. Tam istediğimiz oyunu oynayamıyoruz. Bunda eksikliklerin rolü fazla. Biz, en azından elimizdeki mevcut oyuncularla en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Bu konuyla ilgili konuşacak çok şey var ama olumsuzluklara rağmen bu takım çok puan aldı" diye konuştu. Doğan, önlerindeki 3 maçı kazanarak ligi bitirebilecekleri en iyi yerde bitirmek istediklerini de sözlerine ekledi.

Eren Uğur Ayar
05.05.2007, 01:21
Nuri Albayrak, dün yaptığı açıklamada Bordo-Mavili yönetimin görevinin başında olduğunu söyledi.
04.05.2007

Toplantı yaptı
Nuri Albayrak, kulüp yönetim kurulunun yoluna devam ettiğini söyledi. Başkan Albayrak, Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Nizamettin Algan ve Bordo-Mavili kulübün diğer kurullarının başkanlarıyla birlikte yaptığı toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Başkan, "Kurul başkanlarının yönetim içindeki arkadaşlarımızın verdiği demeçlerden rahatsızlıkları var. Bunları da cumartesi günü toplanıp konuşacağız" dedi.

‘Sıkıntılar kesilir’Albayrak, "Yönetimimiz yoluna devam ediyor. Sıkıntılar, eksiklikler varsa onlar kesilir. Bu yönetim devam eder. 2 mağlubiyet aldığınız zaman ertesi gün herkes kongre bekliyor. Şu da gerçek biz en zor şartlarda takımı kongreye getirmedik. Trabzonspor’un çıkmazlarının en başı her yıl yönetimin değişmesi ve kongre yapmasıdır" ifadesini kullandı. Trabzonspor Taraftarlar Birliği yöneticileri ise sorunların çözülmemesi halinde yönetimin istifa etmesini istedi.

lucarelli
05.05.2007, 01:52
arkadaslar stad hakkında herhangi bir gelişme,(bu konuda herhangi bir bilgisi olan) varmı, ayrıca yönetimin günü en azından 1 yılı daha kurtarmak için TOPMOLLER in peşinde olduğunu duydum (ALLAH BETERİNDEN SAKLASIN)

bu arada wikipedia dan alıntı Toppmöller Alman Sosyal Demokrat Parti üyesi!! bi de sezon başı boru boru konuşan, Nuri Albayrak 'ın yılmaz savunucusu (büyük harflerin tek sebebi TRABZONSPOR kulüp başkanı oluşudur) bi stichus (sahibinin sesi) vardı, bu arkadaş nerde, eğer başka bi nickle yazıyor veya sadece seyirci olarak katılıyorsa son bombalarını bekliyoruz!!! Ne biliyim İstanbul'da yaşayan ortalama bi Trabzon lu nun bildiği Rüştü transferinin karısının yüzünden olmadığını (ikna edilemediğini), başkanın binmeyeceği eşeğe ot vermeyeceğini, (wome nin yerine YAN SANAYİ MURAT OCAK I alacağını) bilen, ancak; biz söyleyinceue kadar susan, siyaseti TRABZONSPOR un üstünde tutmaya çalışan, güdük zihniyetin BüYÜK SÖZCÜSÜ STICHUS özledik seni hasretle bekliyoruz

muratt
05.05.2007, 09:04
kessinlikle hayır eğer gökdeniz paşa kendisine bu kadar emeği geçen bi takıma rest çekebiliyorsa yolu açık olsun futbolcunun isteğiyle hoca alınmaz. futbolcu istemiyorsa kendi gider hoca değişmez. bunun için diyorumki yabancı hoca.
(tabi bu söylediklerim ziyadan sonraki hocalar için geçerli:D )

Gokdeniz takimda Huseyin ile beraber tek banko oynayan isim, ayrica en serbest oynayan adam.. Niye istiyor Hoca'nin gitmesini (haberin dogru oldugunu varsayarak, ki uydurma bi haber olsa bile dogru olma ihtimali var, ya da ben dogru olduguna inanmak istiyorum), kendi cikarlari icin mi ?? Hayir, tamamen takim icin, sampiyonluk icin.. Dolayisiyla yonetim gondermiyorsa, takimin yildiz oyuncusunun bu tavri koymasi, tepkileri uzerine cekme pahasina da olsa cesaret isteyen bi harekettir ve destek veririm..

Birde, defalarca yazdim gene yaziim.. Gokdeniz, Trabzonspor'un son ve tek gercek yildizidir.. Hatalari olmustur ama kendisine sahip cikmamiz lazim.. Yoksa giderse veya satilirsa o zaman iste gercekten ikinci sinif bir takim oluruz..

asimavi
05.05.2007, 09:22
evet biz kendi yıldızlarımıza sahip çıkmalıyız ..öncelikjle onları kaybetmemeliyiz..

...trabzonspor bugune kadar hep kendi yıldızlarıyla başarıyı yakalamıştır...

...bu kadar büyük bi avantajı nasıl kullanamıyoruz anlamıyorum ...

....eziklerin böyle bi şansı yok elex e ricardınhoya muhtaçlar......

....banane ya elin brezilyalısıyla gelecek başarıdan...

....yani biz değerlerimize sahip cıkıp ..bunun yanında da gerçekten bu takıma uyum sağlayabilecek yabancıları kazanmalıyız...

....bu güne kadar sota ve yattara dışında hangi yabancıyı kazanabıldik....

...syzmeki kazanmışken ziya sayesinde kaybettik......

anaras
05.05.2007, 09:24
evet biz kendi yıldızlarımıza sahip çıkmalıyız ..öncelikjle onları kaybetmemeliyiz..

...trabzonspor bugune kadar hep kendi yıldızlarıyla başarıyı yakalamıştır...

...bu kadar büyük bi avantajı nasıl kullanamıyoruz anlamıyorum ...

....eziklerin böyle bi şansı yok elex e ricardınhoya muhtaçlar......

....banane ya elin brezilyalısıyla gelecek başarıdan...

....yani biz değerlerimize sahip cıkıp ..bunun yanında da gerçekten bu takıma uyum sağlayabilecek yabancıları kazanmalıyız...

....bu güne kadar sota ve yattara dışında hangi yabancıyı kazanabıldik....

...syzmeki kazanmışken ziya sayesinde kaybettik......

mantalite mantaliteden dolayı sahip çıkamıyoruz :))))))))))))) ( ziya mantalitesi)

asimavi
05.05.2007, 09:33
mantalite mantaliteden dolayı sahip çıkamıyoruz :))))))))))))) ( ziya mantalitesi)

...hay ben o mantalitenin ta..........

...ya düşündükçe kafayı yiyorum ...

...şu kadro şampiyon olmazmıydı bu sene ALLAH aşkına ..

.............................tolga (jeff)...........................

...fatih .......step.........çağdaş............celo

..yattara.....syzmek.......musampa..........gökden iz...
(hüseyin)

.......................marcelinho................. ............

.................fatih tekke...(umut)......................

devre arasında transfere falanda gerek yoktu......

...zişyanın transferleri işte ..

...ayman(en iyisi güya)..her maç kırmızı görme ihtimali ile oynayım sarıyla yırtan bi adam

....risp....tam anlıyamadık sezonu kapadı...

....ceyhun ....böyle olacağı belliydi...

..gerek varmıydı bunlara hayır...

...tek ihtiyacımız olan yukarıdaki kadroyu oynaytabilecek bi adam

Travelair
05.05.2007, 10:17
Tehlike sinyali!

05.05.2007

Başlama düdüğüyle start alan ve zaman zaman dozu “ayıplanacak” boyuta ulaşan tribün polemiklerinin futbolcularına yansımadığı Trabzonspor’un, mucizelere bağlı UEFA şansı, Sivasspor’u da ilgilendiren İnter Toto mücadelesi gibi faktörler, iki takımı da strese sokmadı. Bu nedenle, puandan çok futbol kalitesinin ön plana çıktığı maçta gülen ve en azından puan olarak zorlansa da amacına ulaşan taraf Trabzonspor oldu.
Hüseyin’in stoper göreviyle yıldızlaştığı, Tolga’nın özellikle son dakikalarında “kurtarıcı” rolünü yeniden üstlendiği ilk yarıda Trabzonspor, genel olarak maçı kontrol eden taraftı. Bunda Ziya Doğan’ın son maçlarda olduğu gibi, 3 ön stoper uygulamasından vazgeçip, üçüncü bölgede kullanacağı oyuncu sayısını 4’e çıkarmasının rolü kuşkusuz büyüktü.
İkinci yarı Trabzonspor’un pek istediği gibi olmadı. Çünkü Bülent Uygun, savunmasını adeta çakılı oynatıp risk almadı. Öyle ki; birkaç Trabzonspor kontratağında ceza alanında durum 4’e bir Sivassspor lehine oldu. Konuk ekip, Yattara ve Ceyhun’un da etkisizliğiyle tamamen duran rakibine karşı orta alanda iyi top yapıp, Mehmet Yıldız’ın bunalttığı savunmanın arasına gerilerden soktuğu sürpriz elemanlarıyla da gol aradı. Gürhan’la bir kez direk engeline takıldı. Ancak Sivasspor bu ezici baskısıyla, gol bir yana “Bu da kaçar mıydı?” dedirtecek bir pozisyon bile üretmedi. Net pozisyonları ve golü bulan taraf yine Trabzonspor oldu.
Gelelim maçın tehlikeli sinyaline: Kendi bölünmüşlükleri bir yana; sonunda tribünleri hem de kendileri için böldüler... Ölüm yıldönümünde mezarına bir çiçeği çok gördükleri Trabzonspor sevdalısı Kazım Koyuncu’nun stat hoparlöründen son sesiyle çalınan “Hayde”si de yetmedi, bölünmüşlüğün tüm çıplaklığıyla yansımasını engellemeye. İstifa daveti demokratik bir tepki ama Trabzonspor Başkanı’na, devre arasında stadyumu terk ettiren olan çirkin tezahüratı her aklıselim kınamalı. Yazmıştık, yeri geldi bir kez daha yazalım: Senin için kurşun atan gün gelir sana atar, senin için küfreden gün gelir sana küfreder...

Ergun Ata / fanatik

maskeli61
05.05.2007, 10:33
bu adamı seviyorum ya her yazısınada imzamı atarım çok güzel tesbitler ERGÜN ATA böyle devam et...

hüseyin1975
05.05.2007, 10:40
Ibrahim - Bu Taraftar senin ile Gurur duyuyor!

Bunu maci seyrederken duydugumda "cildirdim".
Bu ne ayipdir böyle?

Biz kimsenin Adami degiliz diyenler nasil olduda bunu yapabildiler?

Haciosmanoglunun neresi ile gurur duyacakmisiz?
Takima ne kazandirmis?
Ziya Hocayimi?

Fenere laf atmak ile gurur duyulacaksa bunu bende yaparim.
Demekki Yöneticilik bu kadar kolaymis???

marcelinhos100
05.05.2007, 10:45
TARAFTAR STRES ATTI

http://www.takagazete.com/kose_images/zihniagirman.jpg
Zihni Ağırman
zagirman@takagazete.com

Biliyorum herkes Trabzonspor’da Kaptan Hüseyin Çimşir ile atom karınca Gökdeniz Karadeniz’iz muhteşem oyununu yazacak. Maşallah Allah nazardan saklasın her ikisi de adam gibi oynadı. Dört dörtlük oynadılar. Son haftalardaki istikrarlı oyunlarını sürdürdüler kendilerine hayran bıraktılar.

Bu maç seyircinin maçı desem yerinde olur. Yani seyircinin bir sezonun stres atma maçı oldu. Trabzonspor’un Kayseri Erciyes faciasından sonra seyircisiyle buluştuğu Avni Aker stadında taraftar bütün hıncını dün akşam aldı desek yerinde olur.

Hani Trabzonspor’un bir sezona bedel ve eleyemediği Kayseri Erciyes maçı vardı ya, seyircinin de bir sezona bedel bir yıl biriktirdiği stresi akşamki maçta attı. Seyirci futbolla ilgilenmedi, futbolcuyla ilgilenmedi, yönetimle uğraştı. Golde ayağa kalktı, diğer anlarda ise futbola bakmadı bile yoktu. Yönetim aleyhinde atılan tezahüratlar başkan Nuri Albayrak’ın maçın ikinci yarısını izlememesine neden oldu.

“Yönetim istifa, Albayrak istifa. Seninle cehennem ödüldür, sensiz cennet zulümdür bize. 40 yıllık efsane rezil oldu sizinle. Ziya Doğan seneye Gümüşhane’ye. Albayrak uyuma Fener’e de destek ver. Fenerli başkan istemiyoruz. Nuri gol gol, Ziya gol gol. Susmak ne acı, İbrahimler baş tacı. İyi günde kötü günde …… kadar Trabzonluyuz. Bu sene şampiyon yine taraftar. Fatih Tekke. Musampa kalsın Ziya gitsin” gibi sloganlar atarken eski hakem Cem Papila ve Fenerbahçeli yönetici Ali Koç’u da hatırladı.

Tabi ki atılan sloganların hepsine katılmak mümkün değil. Ama taraftara bu sezon çin işkencesi çektirildi desem yerinde olur. Ama bu tezahüratlar Başkan Nuri Albayrak’ın stadı terk edecek derecede olmamalıydı. Bence Albayrak’a haksızlık yapılıyor. Tabi ki seyirci takımının şampiyon olmasını ister. Tabi ki üzülmek istemez. Ben bile bu takım benim sinirlerimi bozuyor gerekçesiyle mahkemeye gitmeyi bile düşündüm. Ama sağlıklı düşünmek lazım.

Başkan Albayrak ne yapmalıydı. Aldığı futbolculara bir bakın. Özellikle devre arasında üç tane bomba transfer yapmadı mı. Ziya Doğan’ın istediği futbolcuları almadı mı. Ceyhun, Ayman, Risp ve Mustafa Keçeli. Kötü futbolcu mu bunlar, hepsi de kaliteli. Bunların Erdinç, Hüseyin Çimşir, Gökdeniz, İbrahima Yattara, Umut Bulut, Ersen Martin, Hasan Üçüncü gibi futbolculara eklenince ortaya nasıl bir takım çıkıyor düşünüyor muyuz. Bence kadro iyi.

Tüm futbolculara tek tek bir bakın. Hepsi tavan yapmış futbolcular. Eksik yok mu var tabi. Tolga pişecek, pişene kadar kaleyi şövalye gibi bir asker kollayacak. İyi bir kaleci ve birkaç kaliteli transferle mükemmel bir kadro çıkar. Demek ki sıkıntıyı kadroda aramamak lazım. Başkan Nuri Albayrak’ın iyi niyetinden şüphesi olar var mı. Benim yok. Haaa başkanın yapacağı çok şey var. En başta yönetim içindeki ikiliği önlemek.

Kısacası dün akşam seyirci gibi biz de stressiz bir maç izledik. Güzel bir futbol vardı. Gökdeniz ve Hüseyin’in resitallerini zevkle izledik. Galibiyet de aldık. Bundan iyisi can sağlığı.

zahido
05.05.2007, 10:47
Ne yazık ki bazı taraftarlar ibrahim hacıosmanoğlu tarafından satın alınmıştır yazıklar olsun..

marcelinhos100
05.05.2007, 10:49
RUHUM AVNİ AKERDE

http://www.takagazete.com/kose_images/hamimandirali_19.Mar.2007_220327.jpg
Hami Mandıralı
hmandirali@takagazete.com

Trabzonspor taraftarının tepkisinden başlamak isterim. Kimse o büyük tarafı eleştirmeye kalkmasın.
Şunun için, Lig şampiyonluğu gitti, diğer taraftan kupa gitti, Trabzonspor en zayıf kadrolu döneminde bile UEFA’ya katılmıştır.
Onun için tepkiler olacaktır ve bunları Yönetim ve Başkan doğal karşılamalı.

Maça gelince Trabzonspor’un kazanmasına çok sevindim. Trabzonspor bizim dünyamız.
Benim ruhum orada. Avni Aker stadında.
Hala, Trabzonspor’un en çok satan maç kasetleri zirveye çıktığımız dönemdeki kasetler.

O camianın büyümesinde varım. Hatalarımız olmadı mı, hepsinden ders aldık.

Hata yapan olmadı mı, onlarda ders almalıdır.
Haftaya oynayacağımız Fener maçını sorarsanız, Trabzonspor Fener maçlarının tümünde hep stresli olan taraftı.
Bugün 5 Mayıs. 1996 yılının 5 Mayısında Avni Aker’de 20 tane vurdum, Rüştü köşeden çıkardı. Rüştü öyle bir kalecilik daha ömrü hayatında yapmadı.
Olmayınca olmuyor.

2005’te kaçan şampiyonlukta da türlü entrikalar döndü. Ama bu akşam iş bitecek. Bu akşam eğer Fener Beşiktaş’ı yenerse düğüm çözülür.
Trabzonspor o zaman kazanabilir. Trabzonspor’un Fener maçları her zaman keyif verir, zevk verir.
Trabzonspor’a başarılar diliyorum.
3 maçta 9 puan daha alırlarsa UEFA’ya gidebilirler..

marcelinhos100
05.05.2007, 10:52
http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2007/05/05/im/FA4B0814B301114C91DC3F6Bb.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif

http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifİstifa çağrısı

Sivas'tan alınan 3 puana rağmen Trabzonspor'da taraftarlar başkan Nuri Albayrak ve ekibini görevi bırakmaya davet etti.

Trabzonspor taraftarının öfkesi dinmiyor. Süper Lig'deki tüm hedeflerini kaybeden ve son olarak da Fortis Türkiye Kupası'na veda eden bordo-mavililerde taraftarlar, Sivasspor maçında yönetimi hedef seçti. Karşılaşma boyunca "Albayrak istifa" diye bağıran tribünler, "Yeter artık" sloganları da atmaktan geri kalmadılar. Bu istifa baskısında Trabzonspor taraftar derneklerinen organizasyonu çok büyük rol oynadı.

ALBAYRAK TERK ETTİ

Trabzonspor'un üstün oynadığı ve gol bulduğu anlarda "istifa protestolarının" şiddeti daha da arttı. Karşılaşmayı Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz ile birlikte izleyen başkan Nuri Albayrak'ın bu protestolar karşısında oldukça sıkıntılı anlar yaşadığı gözlendi. Başkan Albayrak taraftarın bu baskısının ardından devre arasında stadı terk etti.

Travelair
05.05.2007, 10:58
Yanılıyorsam beni düzeltin:

* Hacıosmanoğlu birkaç haftadır taraftar derneği başkanı mıdır çılgınlar liderimidir bunlarla maç izliyor şeref tribününde başkanın yanında olmak yerine

* Son haftalardaki yersiz ve manasız demeçlerinden sonra Albayrak'ın açıklamalarına karşı hadsiz tepkilerine devam etti ( Başkanın açıklamaları onu küçültmüştür beni büyütmüştür, taraftarın kimin yanında olduğu resmi sitemizde yer alan açıklamalara verilen puanlamalardan belli vb )

* Aynı günlerde, Hacıosmanoğlu aldığı binlerce (!) destek mesajından sonra fikir değiştirdiğini, Trabzonspor'a hizmet etmeye devam etmek istediğini ima etti

* Birkaç gün önce Taraftar derneği başkanı başkanı maçlara gelmediği için eleştirdi ve kulüpte daha çok mesai harcayıp maça gelmesi konusunda uyardı

* Maçta küfürlü tezahurat yüzünden başkan staddan ayrılmak zorunda kaldı

Muhittin Öztürk açıklamıştı spor programında, muhalefet hep devreye girecek lig bitiminde. Yine her yerde buram buram ayak oyunları yaşayacağız sanırım. Her taraftan bir ses. Ne yapsak bilemiyorum...

marcelinhos100
05.05.2007, 10:58
http://img.takvim.com.tr/2007/05/05/im/A2FE0EF171102346978E2093b.jpg

Avni Aker İstifa Sesleriyle İnledi

Bordo-Mavili taraftarlar, Albayrak'ı protesto edip istifaya çağırdı. Sinirlenen Başkan ilk yarı sonunda stadı terketti.

LİGDE şampiyonluğa ilk yarı bitmeden, kupaya da 10 gün önce havlu atan Trabzonspor'da taraftarlar Sivas maçında isyan bayrağı açtı. Pankartlarla Başkan Nuri Albayrak'a tepki gösteren tribünler "Albayrak istifa", "Yönetim istifa" tezahüratlarıyla da Avni Aker'i inletti. Taraftarların 2. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun talimatıyla Başkan'a tepki gösterdiği iddia edilirken Albayrak, maçın devre arasında stadı terketti. Bugün yapılacak toplantıda radikal kararların alınması beklenirken Hacıosmanoğlu'nun istifasının isteneceği öğrenildi.

TAKVİM

marcelinhos100
05.05.2007, 11:02
Başkan terk etti

http://www.milliyet.com.tr/2007/05/05/spor/resim/spo041.jpg

Bordo - mavili taraftarlar, karşılaşmadan önce yönetimi istifaya davet ederken, "40 yıllık efsane rezil oldu sizinle", "Defol Albayrak" ve "Albayrak istifa" diye tezahüratlar yaptı. Kadroların okunması sırasında teknik direktör Ziya Doğan'ı yuhaladı. İstiklal Marşı sırasında ise maraton tribününde, "Biz Trabzonspor sevdalısıyız Hacıosmanoğlu, kişilerin değil" pankartı açıldı. Taraftarlar karşılaşma öncesi de futbolcuları tribünlere çağırarak, "Seviyoruz sizi" diye tempo tuttu. Protestolara sinirlenen Başkan Nuri Albayrak, devre arasında stadı terk etti.

http://www.milliyet.com.tr/2007/05/05/spor/resim/spo042.jpg

Yönetime ültimatom

Trabzonspor'un aldığı kötü sonuçlar ve yönetimdeki uyuşmazlık nedeniyle aralarında bir çok eski yönetici ve Divan Kurulu üyesinin de bulunduğu 120 kişi, imzaladıkları ortak açıklamayı yönetim ve Divan Kurulu'na verdi. Açıklamada yönetimin bir an önce olağanüstü genel kurul kararı alması istendi, son günlerdeki açıklamalarıyla dikkati çeken Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun da Disiplin Kurulu'na sevki istendi.

MİLLİYET

marcelinhos100
05.05.2007, 11:05
Protesto edilen Albayrak şeref tribününü terk etti

Trabzonsporlu taraftarlar maç boyu Başkan Nuri Albayrak ile Teknik Direktör Ziya Doğan’ı istifaya çağırdı. Taraftarlar, “yönetim istifa” “Albayrak uyuma Fener’e sahip çık!” “Fenerli Başkan istemiyoruz” “Nuri gidecek, yüzümüz gülecek”, “40 yıllık efsane rezil oldu sizinle”, Ziya Doğan, Gümüşhane’ye” şeklinde bağırıp yönetimi protesto etti. Bu tezahüratlar üzerine Başkan Albayrak, ikinci yarıda tribünleri terketti. Taraftarların tepkisin doğal bulduğunu kaydeden İbrahim Hacıosmanoğlu “Bunları ikaz olarak değerlendirmek lazım” dedi. Hafta içindeki demeçlerden sonra başkanla görüştüğünü ifade eden Hacıosmanoğlu, ‘’Agresif bir tepki verdik. Hata yapsak da bizim ağabeyimizdir bağışlar” diye konuştu. Sakatlıklardan dert yanan Ziya Doğan ise sezon başında iyi idman almamış futbolcuların bulunduğunu, mevcut oyuncularla en iyisini yapmaya çalıştıklarını söyledi.

AKŞAM

Albayrak kaçtı!

SİVAS maçında Avni Aker büyük protestolara sahne oldu. 90 dakika öncesi ve ilk yarı boyunca tribünler yönetimi ve teknik patron Ziya Doğan’ı istifaya davet etti. Taraftarlar, açtıkları pankartlarla da protestolarını sürdürdü.

Kulüp Başkanı Nuri Albayrak, tepkiler nedeniyle devre arasında stadı terketti. Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu ise konuyla ilgili olarak ‘Tepkiler doğal ama bunlar güzel şeyler değil. Yine de bunları ikaz olarak değerlendirmemiz lazım’ ifadesini kullandı.

STAR

TSelif
05.05.2007, 11:08
“Albayrak uyuma Fener’e sahip çık!” “Fenerli Başkan istemiyoruz”

Ben bunları niye duymadım :eek: :rolleyes:

ErtuGrul
05.05.2007, 11:12

Ben duydum bi ara boyle tezahurat oldu.

marcelinhos100
05.05.2007, 11:14

vallahi bende televizyondan duydum bu tür tezahüratları da ziya seneye gümüşhaneye ziya istifa denildim ben duymadım televizyondan

marcelinhos100
05.05.2007, 11:18
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/albayrakk2800.jpg

ilginç bir pankart daha kim hazırlatmış acaba:confused:

Bahtiyar
05.05.2007, 11:20
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/albayrakk2800.jpg

ilginç bir pankart daha kim hazırlatmış acaba:confused:

ben orda sağdan ikinci siyah parkart var ziya ile ilgili onda ne yazıyor acaba onu merak ediyorum.

ErtuGrul
05.05.2007, 11:23
ben orda sağdan ikinci siyah parkart var ziya ile ilgili onda ne yazıyor acaba onu merak ediyorum.

Ibrahimler bas taci diye pankart acanlar..ziya icinde soyle demislerdir..

" Bu kalp seni unuturmu sirma sac ziya"

TSelif
05.05.2007, 11:23
Sanırım MUSAMPA KALSIN ZİYA GİTSİN gibi bişey olabilir. Gazetede yazmıştı .

Bahtiyar
05.05.2007, 11:30
Ibrahimler bas taci diye pankart acanlar..ziya icinde soyle demislerdir..

" Bu kalp seni unuturmu sirma sac ziya"

çok güldüm kendi kendime gülerken beni deli zannedecekler.

Ali Özcan
05.05.2007, 11:31
Fenerli başkan istemiyoruz sözleri iğrençti...

hüseyin1975
05.05.2007, 11:34

Evet kardesim.
Bu bize yakismadi.
Resmen Iftira gibi birsey oldu.
Baskanin son günlerdeki tutumu bence dogruydu.

Elbette Ali Koc elestirilecek bir kisidir ama Haciosmanoglunun yaptigi sekilde degil. Büyük bir Kulübün Yöneticisi öyle "argo" konusamaz. Ayiptir!
Sözleri bizi baglamaz deyince birden Fenerli oldu. Bu kadarda degil:mad:

asimavi
05.05.2007, 11:40
tamam başkan fenerli değil ama ...trabzonsporluda değil.......

...menfaat için takımın başına geçti bence ....

....şimdiye kadar yaptıkları bunu gösteriyor....

...trabzonsporu bir para kasası olarak görüyor..

...sportif anlamda ne ortaya koydu hiç bişey..

...peki trabnzonspor bir bankamı veya darphanemi ...yoksa spor kulübümü

Murat Aydın
05.05.2007, 11:44
arkadaşlar başkanın hangi takımlı olduğunu tartışmaya gerek yok şuan trabzonspordaki en yetkili kişi durumundadır yaptığı yanlışları görüp genel kurul kararı almalıdır trabzonsporun önünü açmalıdır

hüseyin1975
05.05.2007, 11:44
Bugün nasilsin?

Heyecan varmi heyecan?

Kalbin SIKISMAYA basladimi?

Bugüne kadar kac kisinin HAKKINI yedim acaba bugünden itibaren 3 Hafta boyunca bunun cezasini cekecekmiyim diye kendine soruyormusun?

DARLANIYORMUSUN?

Taraftarima ne vaadler verdim, acaba beni AFFEDEBILECEKLERMI diye DERTLENIYORMUSUN?

Beni kimse SEVMIYOR, ben nerede HATA yaptim diye kendine soruyormusun?

1996 ve 2005 senelerinde ne GÜNAHLAR isledim, Allahim beni AFFET diyormusun?

Bu Dünyada yaptiklarinin Bedelini artik ödeyemezsin, acaba öteki dünyada ödeyebilirmiyim diye kendine soruyormusun?

Haftaya nasil yüzüme bakacaksin bunu düsünüyormusun?

Allah seni bildigin gibi yapsin emi!:tsbayrak:

champions
05.05.2007, 11:48
Ziya Doğan açıklama yapmış ;
"Elimizdeki malzemeyle en iyisini yapıyoruz"
"Ligin 2.yarısındaki takımın sergilediği futboldan gayet memnunum"

2.yarının bilmem kaçıncısıyız ya hazır 2 de galibiyet almışız patlatmış hemen bombayı İlk yarıda 19 puan alan takım 3 maç kala nası 29 puan aldı? ki daha fazlasını alabilirdi Aymanla Ceyhun almadı herhalde bu puanları
Lig bitmiş adam makul 11 i daha yeni yeni oynatmaya başlıyor sonrada çıkıp utanmadan en iyisini yapıyoruz diyor
Hay senin memnun olduğun futbola!

asimavi
05.05.2007, 11:55
yaw adamlar ne direniyo be .....

....ulan ALLAH göstermesin savas cıksa her yeri işgal etseler ..

...bu adamlar koltuklarını vermez .....

...bu kadar inat benim bildiğim şey de......... olur.........anladın sen onu ....!

Cengiz Çubukcu
05.05.2007, 12:09
arkadaşlar başkanın hangi takımlı olduğunu tartışmaya gerek yok şuan trabzonspordaki en yetkili kişi durumundadır yaptığı yanlışları görüp genel kurul kararı almalıdır trabzonsporun önünü açmalıdır

Sevgili Murat ;
dün akşam olanlardan sonra belki karar almıştır, bu konuda bir duyumun var mı? en sıcak haberleri senden almayı umut ediyorum :)

zafer6161
05.05.2007, 12:16
O GÜN NELER OLDU?

http://www.resimload.com/070813/xzW_nn.bmp

Cumartesi, Trabzonspor’un avucunun içindeki şampiyonluğu F.Bahçe’ye kaptırmasının 11. yıl dönümü. 5 Mayıs 1996’daki bu tarihi maçı kaleme alan Nazan Ercan, “Abdullah, kamptan sürekli arayıp ‘Maça sakın gelmeyin’ diyordu. Abdullah golü atınca dayanamayıp stada gittik. 2-1 kaybedince 34 plakalı arabamla eve dönerken taşlı saldırıya uğradık.” diyor.
Futbol topu, futbolcu eşinin kumasıdır. Hayatının büyük bir kısmı idmanlarda, kamplarda ve maçlarda geçen futbolcu, evine ve eşine çok az zaman ayırabilir. Bu duyguya ilk başlarda alışamasam da zamanla sevdim kumamı ben. Yani benimsedim. Her zaman olduğu gibi 5 Mayıs 1996’daki Trabzonspor-Fenerbahçe maçından önce de Abdullah kamptaydı. Kamp iki gün önce başlamıştı ve maç günü kampın üçüncü günüydü. Abdullah kampta olduğu için kahvaltımı yine onsuz yapıyordum. Ünal Karaman’ın eşi Pınar ve kardeşim Ayşem’le birlikte bizim evde kahvaltı yaptıktan sonra akşam oynanacak tarihi maçı bekliyorduk. Telefonum çaldı. Abdullah, kamp başlamadan önce ‘Mümkün olduğu kadar az görüşelim. Telefonla az konuşalım ki konsantrasyonum bozulmasın.’ diyordu. Böyle demesine rağmen arayan yine Apo’ydu. Sanırım bu, 35. arayışı falandı: “Maça sakın gelmeyin. Çok kalabalık olur. Maçtan sonra da silah milah sıkılır, taşkınlık maşkınlık olur. Allah göstermesin, bir şey olur.” Yani Abdullah’ın maçı kazanacaklarına inancı tamdı. Zafer kutlamaları sırasında bize bir şey olabileceğinden endişe ediyordu. Tabii bu arada Ünal ağabey de Pınar’ı sürekli arayıp aynı şeyleri söylüyordu.
Biz her seferinde “Tamam” diyorduk; ama bir taraftan da bu tarihi maçı statta izlemek için planlar yapıyorduk. Trabzonspor’un 12 yıl aradan sonra şampiyon olacağı bu maçı evde izlemek, üstelik eşlerimiz de sahadayken, akıl kârı değildi. Kahvaltıdan sonra dayanamadık ve şehirdeki ambiyansı görmek için dışarı çıktık. Şehir bordo-mavi bayraklarla süslenmişti. Bazı sokak ve caddelere Fenerbahçe tabutları asılmıştı. Bazı taraftarlar da Fenerbahçe bayraklarını yakıyordu.
Şehir turundan sonra tekrar eve döndük. Tabii bunca baskı ve ısrar karşısında maçı evde izleyecektik. Neyse nefesler tutuldu ve maç başladı. Trabzon’da insanlar ya stattaydı ya da ekran başında... Bu maçı izlemeyen bir Trabzonlu bile yoktu. Hem F.Bahçe hem de Trabzon için hayati bir maçtı bu. En çok da şampiyonluk görmeyeli yıllar olan Trabzonspor için... Kadro mükemmel ötesiydi. Arçil’li, Şota’lı, Hami’li, Ünal’lı, Ogün’lü, Abdullah’lı muhteşem kadro, eksiksiz sahadaydı.
HHH
34 plakalı arabam taşlandı
Evet, bu kadar dip not yeter, maça dönelim. İlk yarı inanılmaz bir Trabzonspor vardı sahada. O da ne? Abdullah, sanırım 20. dakikalarda bir gol attı, yıkıldı Trabzon… Evimizin olduğu mahalle yanıyor, millet sokaklara döküldü. Bu golden sonra “Şampiyon olduk!” çığlıklarıyla “Kim tutar bizi!” deyip Pınar ve Ayşem’le birlikte topukladık stada. Sevinçten ne yaptığımızı bilemez haldeydik... Benim arabamla gitmiştik Avni Aker’e. İşin en kötü tarafı da şampiyon olduğumuzu düşünüp gitmemizdi. Kapıdaki görevliler bizi tanıdıkları için hemen içeri aldılar. İkinci yarının başlarında durum 1-1 oldu. Golü Oğuz Çetin atmıştı. Bu skor da Trabzonspor için yeterliydi. Fakat 84. dakikada gelen Aykut Kocaman’ın o golü her şeyi altüst etmişti. Yıkılmıştık ve ağlamaktan gözlerimiz şişmişti.

34 plakalı arabamızla eve dönerken Trabzon’daki fanatik gruplar tarafından taşlandık. Fenerbahçe taraftarı zannedilmiştik. Arabanın kaportasına büyük bir taş, pardon taştan bir hayli irice, kayaya yakın bir ağırlık attılar. Daha sonra Abdullah’ın ve Ünal ağabeyin “Maça sakın gelmeyin” tembihlerini dinlememe pişmanlığı ile “keşkeler” başladı eve gidene kadar. Bildiğimiz bütün duaları okuduk ve Allah yardımcımız oldu da bize bir şey olmadan eve dönmeyi başardık.
Eve döndük dönmesine ama burada da rahat yoktu bize. Camlarımız taşlandığı için saatlerce koridorda oturmak zorunda kaldık. Eve gelene kadar da ağlamıştık zaten. Bu hüzünlü tablo uzun süre devam etti. Allah’a yalvarıyorduk: “Ne olur Allah’ım, yaşadıklarımız hayal olsun.” Ama hayal değildi. Nasıl ki geçen sezonki şampiyonluk F.Bahçe’nin hakkıysa, o sezonki şampiyonluk da Trabzon’un hakkıydı. Ama birinde şampiyon G.Saray, diğerinde F.Bahçe’ydi. Biraz da Şenol Güneş’in gereksiz ısrarıyla maçı ve şampiyonluğu kaybetmiştik. Bence şampiyonluğun göz göre göre gitmesinde Şenol Hoca’nın payı yüzde 85 idi. Zaten 1-0 öndesin, ha bre saldırmanın ne anlamı var?
HHH
Abdullah sürekli ağlıyordu
“Kadın halinle sen ne anlarsın futboldan?” diye söyleyenler olabilir. Bir insan her yemeği yapamayabilir; ama her yemeğin tadının iyi mi kötü mü olduğunu bilir. Ben de futbolu bir antrenör gibi elbette bilemem; ama oynanan oyunun iyi mi kötü mü, doğru mu yanlış mı olduğunu az çok bilebilirim.
Evden stada gidişimizle, stattan eve dönüşümüz arasında çok büyük bir zıtlık vardı. Stada giderken sevinçten, stattan eve dönerken üzüntüden ağlıyorduk. Her şey bir saat içinde değişmişti. Çok fenaydı. Pınar’la birlikte birbirimize “Keşke gitmeseydik, niye çıktık evden?” deyip duruyorduk. Sonrasında Abdullah telefon açtı ve stadyumdan hemen çıkamayacaklarını söyledi. Yalnızdık... Yani her zamanki gibi yalnız! Yalnız! Yalnız!
Saat gece yarısı 4 olmuştu ve ancak gelebilmişlerdi eve. Ama Abdullah’ın eli, gol sevinci için tribünlere koştuğunda dikenli tellere girmişti. Avucunun acilen dikişe ihtiyacı vardı ve biz saat 4’te hastaneye gidip Abdullah’a tam 8 tane dikiş attırmıştık. Eve döndüğümüzde saat 5 küsurdu. Abdullah’ın halini hiç unutamıyorum. Ağlıyordu. Ben canı acıdığı için ağladığını düşünürken, o bana “Ya Nazoş, gitti şampiyonluk” diyordu. Erkekler ağlamaz demeyin. Bizden daha duygu yüklü ağlıyorlar... İnanın...
Abdullah, bu maçın kazanılması durumunda Trabzonspor’un uzun bir süre şampiyonluğu kimseye bırakmayacağını söylüyordu. ‘Şampiyon olabilseydik kesin 4 sene üst üste şampiyonluğu kimseye bırakmazdık.’ deyip daha bir hıçkırık içerisinde ağlıyordu! Aslında ben şampiyon olamamanın üzüntüsünü yaşayamadım bile. Çünkü, Abdullah’ın bu kadar üzülmesi üzerine teselli etme görevi bana düşmüştü.
Abdullah, maçtan bir gün sonra “İyi ki maça gelmediniz. Gördünüz mü neler oldu!” diyordu. Arabamın halini de hiç görmedi. Haberi olmadan ertesi gün arabayı hemen yaptırdım. Bir hafta sonra da maça geldiğimizi ve yaşadıklarımızı anlattım.
HHH
Abdullah’ı Fener’e ben
götürmedim
Şampiyonluk kaybedilince Trabzon’daki hava birden kayboldu. İnsanlar, bu sezon şampiyon olamadıysak bir daha şampiyon olamayız diye düşünmeye başladı. Nitekim, Trabzonspor ligi 1996-97’de dördüncü, 1997-98’de de üçüncü bitirdi. Abdullah da iki sezon sonra Fenerbahçe’ye transfer oldu. Abdullah’ın Fenerbahçe’ye gitmesinde benim çok etkili olduğum söylendi. Trabzonlu’yum; ama aynı zamanda Fenerbahçeli’yim. Abdullah sonuçta profesyonel bir futbolcu. Parasını nereden kazanıyorsa oraya gidecek. İlk önceki karar Abdullah’ındı. Ben de Fenerbahçeli olduğum için “Tamam, gidelim” dedim. Zaten Trabzon’da 1995-96 sezonundaki ortam da kaybolmuştu.
Trabzonlu olmama rağmen Trabzon’a ancak Abdullah’la evlendikten sonra gitmiştim. Abdullah Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra Trabzon’a hiç gitmedim. İnsanlar hâlâ Abdullah’ı Trabzon’dan benim ayırdığımı düşünüyor. Ama durum hiç de öyle değil. Bundan sonra Trabzonspor’un şampiyon olacağına pek inanmıyorum. 1995-96 sezonundaki hava müthişti. Futbolcuların hepsi milli takım oyuncusuydu. Yabancılarımız (Arçil, Şota) bile Karadenizli idi. İnanılmaz bir kadroydu.
Abdullah futbolu bıraktıktan sonra evde artık maç izlemiyorum. Maçlara da gitmiyorum. Oğlumuz Utku da futbolu inanılmaz derecede seviyor. Hasta Fenerbahçeli. Daha çok İngiltere Premier Ligi’ni izliyor. Çok kaliteliymiş İngiltere Premier Ligi. Futbolcu olmak istiyor; ama ben hiç istemiyorum. Çünkü, hayatı, babası gibi kamplarda geçecek. Utku’yu okul takımında kaptan yapmışlar. Herhalde genlerinden kaynaklanıyor. Babası çok iyi bir solaktı. Sol ayağını raket gibi kullanırdı. Ama Utku’nun sadece eli solak!

asimavi
05.05.2007, 12:17

...açar açar ziyasının önünü açtığı gibi trabzonsporun da önünü açar....

....bide utanmadan stadı terkediyor.....ne oldu zoruna mı gitti...nuri bey

...eeee ne yapalım kıymetını bileydin bu kulübün ...babanın yeri değil burası

Vkgz
05.05.2007, 12:19
Traftar grupları acilen kapatılmalı ve çeki düzen verilmeli klupten para koparmak isteyen herkes grup kuruyor anladığım kadarıyla yok erdoğdular yok bilmem ne bu düzene son verilmeli

hüseyin toraman
05.05.2007, 12:22

hiçde iğrenç değildi bence doğruydu

fenerli başkan istemiyorum

Soner Kurt
05.05.2007, 12:23
yapılacak protesto Yönetim istifa olmalıydı sadece Ziya seneye Gümüşhaneye diyenlerde kesin bmn den birileridir. Gerçi Bu Gümüşhaneye lafınada kızıyorum onların ne günahı var. Adam gibi protesto bile yapamadık. Protesto Bütün yönetime ve Ziya Ya olmalıydı. Hacıosmanoğlunun desteklenecek neyi var anlayabilmiş değilim. Taraftarın ortak bi yanı yokki yönetimin olsun. artık kabahati kendimizde aramamız lazım.

kelkitli29
05.05.2007, 12:27
Su bir gercekki, hakikaten cok komik duruma düstük. Güya protesto ettiler. Kahvede millet dalga gecti bizlerle. Hele bir ara Ibrahim diye sesler duydum, kizardim yahu. Neyse insallah düzelecek hersey.

asimavi
05.05.2007, 12:29
nazan ercanın konuşması çok enteresan ..

...okurken heyecanlanıyosun ortalara doğru ağlayasın geliyor...

...sonlara doğru ise iğrenç geliyor..trabzonluymuşta fenerliymiş ...

...arabana değilde kafana atsaydılar o taşları belki akıllanırdın...

TSelif
05.05.2007, 12:32
Fenerli birinin ağzından bu olayı dinlemek nedense hiç heyecan vermiyor bana.Çünkü inandırıcı değil.

matacascer
05.05.2007, 12:32
BaŞkan Trabzonsporludur. Bunu Herkes Bİlsİn. Bİlİp Bİlmeden Yorum Yapmasİn. Buraya Gelİrkende BaŞbakan Ona Gİrme Dedİ Bu İŞe. OyÜzdende Aralarİ Bozuldu. Federasyon SeÇİmlerİnde Ulusoyu Destekleyerek Ve SeÇtİrerek Yİne HÜkÜmete Kafa Tuttu. Sİyaset İÇİn Gelseydİ Bunlarİ Yapmazdİ. Sadece Bu İŞİ Çok İyİ BİlmedİĞİ AnlaŞİldİ. GerÇİ BaŞkan OlduĞunda Ben SÖylemİŞtİm Yapamaz Dİye İyİ Bİr TanİdİĞİ Olarak Ve SÖyledİklerİm Çİktİ. DÜn Statta Anasİna Edİlen KÜfÜrler Bence Çok YanlİŞtİ. HİÇ Bİr KÜlÜbÜn Taraftarİnİn BÖyle Bİr Hakkİ Yoktur. Nurİ Albayrak Kulube GeldİĞİnde BİrÇok KİŞİnİn Nemalanmasİnİ KestİĞİ İÇİn Çok Sert EleŞtİrİlmektedİr. Atay AktuĞun YeĞenİ 15 Mİlyar MaaŞ Almaktaydİ KulÜpten. Ama SonuÇta BaŞkan Ve Ekİbİ BaŞarİsİz OlmuŞtur. Bu İŞ Korkak Zİyayla Olmaz. Takimin Bİ Amaci Kalmayinca HÜcum Oynatmaya BaŞladi. Bu Sene Şampİyon OlabİleceĞİmİz En Uygun Seneydİ. Ama Tekkenİn Satilmasiyla Bu Şansi Kaybettİk.

matacascer
05.05.2007, 12:34
Sİmkovyakin GİdİŞ Nedenİde Zİya DoĞan DeĞİldİr. Fatİh Akyel Dİr. SebeBİnİ Sormayin Burda Yazamam.

Kadir Aydın
05.05.2007, 12:37
nazan ercanın konuşması çok enteresan ..

...okurken heyecanlanıyosun ortalara doğru ağlayasın geliyor...

...sonlara doğru ise iğrenç geliyor..trabzonluymuşta fenerliymiş ...

...arabana değilde kafana atsaydılar o taşları belki akıllanırdın...

Şöyle Trabzonlu olupta başka takımları tutanlara uyuz oluyorum. Gerçi Trabzonlu olmayıp da Trabzonspor u tutan bizler bunu gördükçe daha bir gururlanmıyoruz da değil... Enteresan bir duygu...

asimavi
05.05.2007, 12:50
Fenerli birinin ağzından bu olayı dinlemek nedense hiç heyecan vermiyor bana.Çünkü inandırıcı değil.

...işin heyecanı orda söylediği bazı gercekler ...yani o zaman sokaklarda olanlar falan yoksa elbette anlattıkları dinlenmez bi fenerlinin

Vegas
05.05.2007, 12:50

Trabzonsporlu olduguna dair 3 tane ozelllik yazar misin?

asimavi
05.05.2007, 12:55
Sİmkovyakin GİdİŞ Nedenİde Zİya DoĞan DeĞİldİr. Fatİh Akyel Dİr. SebeBİnİ Sormayin Burda Yazamam.

niye yazamıyorsun ki ...

...bu yazdığında yanlış....

...syzmekin ailevi problemleri vardı o yüzden ve ziya onu takımdan ve futboldan soğuttuğu için gitti...

...akyel yüzünden gittiğine kimse inanmaz ...

...syzmek akyele papuç bırakacak adam değildir ...

onunla problem yaşayım gitmezdi oda biliyordu taraftarın onu sevip akyeli sevmediğini ........hatta bu yönetim olmnasın bu taraftar için yine gelir syzmek ve aslanlar gibi oynar

Berat
05.05.2007, 12:56
Kötü ve pasif başkan olabilir ama tanımadığınız bir insanın kişiliği hakkında bilip bilmeden yazılar yazmayın..Hele Trabzonsporlu olup olmadığını hiç tartışmayın..

Yasin N.
05.05.2007, 13:00
BaŞkan Trabzonsporludur. Bunu Herkes Bİlsİn. Bİlİp Bİlmeden Yorum Yapmasİn. Buraya Gelİrkende BaŞbakan Ona Gİrme Dedİ Bu İŞe. OyÜzdende Aralarİ Bozuldu. Federasyon SeÇİmlerİnde Ulusoyu Destekleyerek Ve SeÇtİrerek Yİne HÜkÜmete Kafa Tuttu. Sİyaset İÇİn Gelseydİ Bunlarİ Yapmazdİ. Sadece Bu İŞİ Çok İyİ BİlmedİĞİ AnlaŞİldİ. GerÇİ BaŞkan OlduĞunda Ben SÖylemİŞtİm Yapamaz Dİye İyİ Bİr TanİdİĞİ Olarak Ve SÖyledİklerİm Çİktİ. DÜn Statta Anasİna Edİlen KÜfÜrler Bence Çok YanlİŞtİ. HİÇ Bİr KÜlÜbÜn Taraftarİnİn BÖyle Bİr Hakkİ Yoktur. Nurİ Albayrak Kulube GeldİĞİnde BİrÇok KİŞİnİn Nemalanmasİnİ KestİĞİ İÇİn Çok Sert EleŞtİrİlmektedİr. Atay AktuĞun YeĞenİ 15 Mİlyar MaaŞ Almaktaydİ KulÜpten. Ama SonuÇta BaŞkan Ve Ekİbİ BaŞarİsİz OlmuŞtur. Bu İŞ Korkak Zİyayla Olmaz. Takimin Bİ Amaci Kalmayinca HÜcum Oynatmaya BaŞladi. Bu Sene Şampİyon OlabİleceĞİmİz En Uygun Seneydİ. Ama Tekkenİn Satilmasiyla Bu Şansi Kaybettİk.

BIrakalım bu reklam kokan hareketleri, Nuri Albayrağın burda reklam yapmak istediği açıktı ama ne yazıkki başarılı olamadı. Bana Fatih TEKKE gibi ibir yıldızın satılmasını nasıl açıklayabilirsiniz hemde şampiyonluk parolasıyla gelmişken yönetime, Bana yaşı nerdeyse geçmiş bir futbolcuyu yıldız diye izlemeden ve sadece ismi duyulmuş ama uyumu konusunda hiçbir fikir edinmeden bu takıma nasıl getirildiğini anlatabilirmisiniz. Brezilyada transfer diye tatil yapmaya gidildiğini bana nasıl açıklayabilirsiniz. Klübün devamlı olarak borçlandığı gerçeğini ve yönetimin bu borçlara karşılık cebinden ne kadar ödediğini bana açıklayabilirmisiniz. Açıklayamazsınız. Eğer bu yükün altında eziliyorsan birileri sana küfür ediyorsa, o zaman suçu kendinde ara ve gururunla bırak. 10 kişinin bildiği değil 100 binlerin bildiği doğrudur. Yönetim İSTİFA

@FLU
05.05.2007, 13:02
uğursuz nazan kalkıp maça gitmesen belki maçı vermiycektin :P

matacascer
05.05.2007, 13:05
Dİkkat Edersen Yazimda BaŞkan Ve Ekİbİ BaŞarisiz OlmuŞtur Dİye Yazdim Zaten. Tabİkİ Reklam Yapmak İÇİn GelmİŞtİr. Ama Trabzonsporludur Bunada Kİmse İnanmiyo. Bu İŞİ Bİlmİyo Sadece. Israrla Bazi ArkadaŞlar Fenerlİ Dİyo.

Travelair
05.05.2007, 13:11
Dİkkat Edersen Yazimda BaŞkan Ve Ekİbİ BaŞarisiz OlmuŞtur Dİye Yazdim Zaten. Tabİkİ Reklam Yapmak İÇİn GelmİŞtİr. Ama Trabzonsporludur Bunada Kİmse İnanmiyo. Bu İŞİ Bİlmİyo Sadece. Israrla Bazi ArkadaŞlar Fenerlİ Dİyo.

Son dakika haberlerinde bunu tartışmak yanlış ama;

İşi bilmiyor derken ben de katılıyorum buna. Diğer yandan Trabzonspor sonuçta bir anonim şirket, kendisinin holdingi var. Ayrıca İstanbul Büyükşehir BelediyeSpor'da 10 senelik yöneticilik geçmişinden söz ediliyor. Bütün bunlara rağmen işi bilmiyor olması, hiçbir konuda, tesis, sportif, mali..., başarı gösterememiş olması üzücü

asimavi
05.05.2007, 13:12
...başkanın bi trabzonsporlu olarak yapacağı en güzel sey ...

..istifa edip.....kulube 10 m dolar cebinden vermesidir....

...hem o parayla bi yıldız alınır o da vermiş olduğu sözü tutmuş olur

....ama bunu yapamaz çünkü paracıklar uçtu...

...zaten yapabilecek olsa emin olun bi dk durmaz .....

.....kimi kaldırsak altından bi koku cıkıyo ....

....

Vkgz
05.05.2007, 13:15
İşi bilen tek adam özkan sümer ondada para yok... Adamın kurduğu takımı dağıttı Atayla Nuri... Yazık Oldu

Erkan
05.05.2007, 13:41
İşi bilen tek adam özkan sümer ondada para yok... Adamın kurduğu takımı dağıttı Atayla Nuri... Yazık Oldu

Nurinin parasi vardi da neoldu? Ozkan sumerin istifa etme nedeni ortada, bu kafayla bu ligle ,bu ortamda o zaten baskanlik yapamaz..... Tepkisini gosteren eziliyor....

Ali Özcan
05.05.2007, 13:50
Forumda seviye tartışmalarına dönüştürmek istemiyorum olayı ama Trabzonspor Başkanının Trabzonspor lu olup olmadığını tartışacak kadar düştü maalesef...Uzunca bir süre yazmamayı düşünüyorum...Aramızda kaostan beslenen ve tuttuğu takımın mağlubiyetinden hazzedenler var...

TSelif
05.05.2007, 13:57
Her TRABZONSPOR lu işi bilecek ya da başarılı olacak diye bir kural yok.

Soner Kurt
05.05.2007, 14:00
Çarşı'dan derbi sürprizi
Beşiktaş taraftar gurubu 'Çarşı' derbi öncesi büyük sürprizler hazırladı. Bu akşam İnönü'de sahaya emzik yağacak.
Dünya'da ün salan Beşiktaş Kulübü taraftar topluluğu 'Çarşı' sabah saatlerinden itibaren İnönü stadı çevresinde toplanmaya başladı. Çarşı gurubu lideri Alen Markaryan " Biz yaptıklarımızla herkese örnek olacağız. Protestolarımız bile çok beğenilecek" derken, akşam oynanacak derbi öncesi F.Bahçe'ye büyük sürprizler yapacaklarını belirtti.

Son haftalarda F.Bahçe Kulübü yöneticilerinin yaptıkları açıklamalarla uzun süre gündemde kalması, Çarşı gurubunu çok rahatsız etmiş. Bu sebeple ilginç bir yöntem bulmuşlar. İnönü stadı çevresinde toplanan gurup üyeleri, binlerce amzik alarak, stada gelen Beşiktaş taraftarlarına bu emzikleri dağıtmaya başladı. Herkesin maça beyaz giyerek gelmesini isteyen Çarşı gurubu, maçın başında rakip takım futbolcularına kırmızı güller atacak. Ardından herkes cebindeki emzikleri çıkararak emmeye başlayacak. Daha sonra da bu protesto tezahüratlar eşliğinde emziklerin saha kenarına atılması ile son bulacak.

(HÜRRİYET)

maç Tabzonda olsaydı emzik atardık sahaya :D

Fikrimi ÇAlmışLar!!!:D

stichus
05.05.2007, 14:01
bu sene en organize taraftar eyleminin seviye tartışmalarına malzeme olması gerçekten üzücü..
ben başkanın yerinde olsam bugün itibariyle görevi bırakmıştım..
ama sanıyorum o başka bir yol tercih edecek:
kulübe hayatlarında bir kez daha giremeyeceklerini çok iyi bilen başkan yardımcılarını bu görevlerinden alacak başkan..
erken bir genel kurul kararı alacak..
aday çıkıp çıkmamasına göre de devam edip etmeyeceğiyle alakalı karar verecek..
devam ederse kimlerle devam etmeyeceğini en net biçimde gördü..
buna rağmen ziya hoca dahil bu 'seyirci' rolünü sürdürürse.. sanıyorum iyi olmayacak!
dün fenerli başkan istemeyen taraftarları görünce üzüldüm..
oralarda hala bir insana en ağır sövme sebebi olarak fenerbahçenin kullanılmasına da üzüldüm.. kulüp yöneticisi sıfatını bırakıp ailesinden dolayı hedef tahtası yapılan yöneticilere sövülmesine üzüldüm..
en çok üzüldüğüm şey de ibrahim hacıosmanoğlu gibi bir adamın hala kulübümüzün yöneticisi olmasıdır..
hepsine dayanırım, ahmaklığa dayanamam!
genel kurulumuz kulübümüze ve camiamıza hayırlı olsun..

TSelif
05.05.2007, 14:06

Ne Albayrak ne Hacıosmanoğlu ne de Sayitoğlu ...Bu kulübün başında artık bir saniye bile kalmamalı ....

Erkan
05.05.2007, 14:06
Fikrimi ÇAlmışLar!!!:D

kopyacilar :D :)

champions
05.05.2007, 14:07
Ne olacaksa bir an önce olsun her seferinde geç kalmaktan bir adım ileriye gitmek bi kenara sürekli geriye gidiyoruz

Vkgz
05.05.2007, 14:10
Ne olacaksa bir an önce olsun her seferinde geç kalmaktan bir adım ileriye gitmek bi kenara sürekli geriye gidiyoruz

evet mayısta herşey belli olmalı teknik adam dahil

Kadir Aydın
Bizde bu kafa varken, tribünde hazır kıta bekleyen paralı şakşakçılarımız varken ileri gitme eylemini sadece rüyamızda görürüz. Kusura bakmayın.

Egemen
bu sene en organize taraftar eyleminin seviye tartışmalarına malzeme olması gerçekten üzücü..
ben başkanın yerinde olsam bugün itibariyle görevi bırakmıştım..
ama sanıyorum o başka bir yol tercih edecek:
kulübe hayatlarında bir kez daha giremeyeceklerini çok iyi bilen başkan yardımcılarını bu görevlerinden alacak başkan..
erken bir genel kurul kararı alacak..
aday çıkıp çıkmamasına göre de devam edip etmeyeceğiyle alakalı karar verecek..
devam ederse kimlerle devam etmeyeceğini en net biçimde gördü..
buna rağmen ziya hoca dahil bu 'seyirci' rolünü sürdürürse.. sanıyorum iyi olmayacak!
dün fenerli başkan istemeyen taraftarları görünce üzüldüm..
oralarda hala bir insana en ağır sövme sebebi olarak fenerbahçenin kullanılmasına da üzüldüm.. kulüp yöneticisi sıfatını bırakıp ailesinden dolayı hedef tahtası yapılan yöneticilere sövülmesine üzüldüm..
en çok üzüldüğüm şey de ibrahim hacıosmanoğlu gibi bir adamın hala kulübümüzün yöneticisi olmasıdır..
hepsine dayanırım, ahmaklığa dayanamam!

senden böyle bi haber beklioduk stichus. sağol varol :D:D:D:D

yanlış anlaşılma olsun istemem stichusun adamı deilim. parasıyla da satın almadı beni :D

asimavi
05.05.2007, 14:11
yakında toplantı falan varmı ...çıkıpta bişeyler açıklayacaklarmı ...

.....istifa falan yani.......

karatasof
05.05.2007, 14:13
Forumda seviye tartışmalarına dönüştürmek istemiyorum olayı ama Trabzonspor Başkanının Trabzonspor lu olup olmadığını tartışacak kadar düştü maalesef...Uzunca bir süre yazmamayı düşünüyorum...Aramızda kaostan beslenen ve tuttuğu takımın mağlubiyetinden hazzedenler var...

Maalesef bu takım bütün değerleri ile erozyona uğramakta.Bu takımın ne kadar büyük olduğunu anlamayanlar TS'luluğu sadece febeye sövmekten ibaret zannedenler artıkça bu erozyon elimizde bir şey bırakmayacak.Bu takımın başkanı kendi seyircisinden bu şekilde bir hakareti hele Trabzonda hiç hak etmiyordu.Görüyorsunuz ki bu vizyonu febe ile kilitli arkadaşlar başkana hakareti bile onunla çözümlemişler ki bu hakaret bile bursa taraftarından araklama.
Bu memleket İstanbul tekelini yıkıp elinden şampiyonlukları alırken orijinaldi.Şimdi ise taklitlerden medet umuyor.Trabzonlu olduğunu her fırsatta dile getirmekten onur duyan başkanı yerine bejekeli olduğunu hiç inkar etmeyen eline verilen bunca imkanlara rağmen takımı bu hallere düşüren ZD'nin ;yönetimdeki sahibi savunanı hamisi Hacıosman'ın dolmuşu ile başkanına sövenler çok büyük hata yaptıklarını ne zaman anlayacaklar acaba.

Vkgz
05.05.2007, 14:14
yakında toplantı falan varmı ...çıkıpta bişeyler açıklayacaklarmı ...

.....istifa falan yani.......

bugün......

asimavi
05.05.2007, 14:24
bugün......

dua edelimde güzel bişeyler olsun ....

....istifayı açıklasalar ne süper olur feneri ezer geçeriz o moralle......

Yavuz Hasan
05.05.2007, 14:54
dua edelimde güzel bişeyler olsun ....

....istifayı açıklasalar ne süper olur feneri ezer geçeriz o moralle......
bu adamların istifa etmesini beklemek hayalcilik olur bence

hüseyin1975
05.05.2007, 14:58
Manchester macinin ilk 10 dakikasi 0 - 0

Laz_61
05.05.2007, 15:01
fenerbahce maci sonrasi avni akerde yenildigimiz mac....Baskana daha agir küfür edilmisdi... o zaman zoruna gitmedimi acaba...

bugün toplanti varmis kacta acaba bilen varmi.

hüseyin1975
05.05.2007, 15:25
Dakika 40: Mancheter City - Manchester: 0 - 1
Gol: 34. Dakika Penaltidan Christiano Ronaldo

gerçekefsane
05.05.2007, 15:28
fenerbahce maci sonrasi avni akerde yenildigimiz mac....Baskana daha agir küfür edilmisdi... o zaman zoruna gitmedimi acaba...

bugün toplanti varmis kacta acaba bilen varmi.

13.00te başladı

hüseyin1975
05.05.2007, 15:29
13.00te başladı

Yani iyi Haberler yakinmi?;)

Hüdai Pervaneli
05.05.2007, 15:41
Yani iyi Haberler yakinmi?;)

yakindir enkisa zaman gelicek istifa haberi

Fatih
05.05.2007, 15:45
Albayrak: "Hakemler bizi mahvetti"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, bu sezon hakem hatalarından dolayı sıkıntı yaşadıklarını, yine de bunu mazeret olarak ileri sürmediklerini söyledi.
Başkan Nuri Albayrak, Trabzonspor-Sivasspor Maç Günü Dergisi'ne yaptığı açıklamada, bu sezon yaşanan sakatlıklar, cezalar ve hakem hatalarının kendilerini olumsuz olarak etkilediğini kaydetti. Fortis Türkiye Kupası'ndan da şanssız bir şekilde elendiklerini kaydeden Başkan Albayrak, "Bu sezon en büyük sıkıntımız hakem hatalarından dolayı oldu. Kayseri'de oynanan maçta 2 penaltımız verilmedi. Bu da karşılaşmanın kaderini etkiledi. Ancak hiçbir şekilde bu mazeretlerin arkasına sığınmıyoruz" dedi.
Kalan maçlarda birlik duygusunu kaybetmeden sezonu tamamlamak zorunda olduklarını dile getiren Başkan Albayrak, "Camiamızdan aldığımız güçle de önümüzdeki sezon hak ettiğimiz başarılara bir bir ulaşacağımıza eminim" diye konuştu.

05.05.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif

Yavuz Hasan
05.05.2007, 15:50
sende biz mahfettin albayrak

Bahtiyar
05.05.2007, 15:51
habu bugünkü toplantının sonucu u yoksa?

Fatih
05.05.2007, 15:52
habu bugünkü toplantının sonucu u yoksa?

yok bu açıklamayı dün yapmış maç günü dağıtılan dergiye

Hüdai Pervaneli
05.05.2007, 16:03
yaw haber yok mu yaw

POYRAZ
05.05.2007, 16:36
Albayrak: "Hakemler bizi mahvetti"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, bu sezon hakem hatalarından dolayı sıkıntı yaşadıklarını, yine de bunu mazeret olarak ileri sürmediklerini söyledi.
Başkan Nuri Albayrak, Trabzonspor-Sivasspor Maç Günü Dergisi'ne yaptığı açıklamada, bu sezon yaşanan sakatlıklar, cezalar ve hakem hatalarının kendilerini olumsuz olarak etkilediğini kaydetti. Fortis Türkiye Kupası'ndan da şanssız bir şekilde elendiklerini kaydeden Başkan Albayrak, "Bu sezon en büyük sıkıntımız hakem hatalarından dolayı oldu. Kayseri'de oynanan maçta 2 penaltımız verilmedi. Bu da karşılaşmanın kaderini etkiledi. Ancak hiçbir şekilde bu mazeretlerin arkasına sığınmıyoruz" dedi.
Kalan maçlarda birlik duygusunu kaybetmeden sezonu tamamlamak zorunda olduklarını dile getiren Başkan Albayrak, "Camiamızdan aldığımız güçle de önümüzdeki sezon hak ettiğimiz başarılara bir bir ulaşacağımıza eminim" diye konuştu.

Hakemlerden her sezon oldugu gibi bu sezon da cok cektik.

6Şafak Aydın1
05.05.2007, 16:54
Tolga Seyhan: Hedefsiz değiliz
Kalecimiz Tolga Seyhan, Trabzonspor'un hiç bir zaman hedefsiz kalmayacağını söyledi.

Bundan sonraki hedefin tüm maçları kazanmak olduğunu kaydeden Tolga, "Her ne kadar hedefsiz gibi gözüksek de dördüncülük hedefimiz var. Sivasspor maçını Kazandığımız için mutluyuz. Bu camianın içinde kötü rüzgarların esmesi bizi bir Trabzonsporlu olarak üzüyor. Ama biz profesyonel futbolcuyuz, sahada işimize bakmak zorundayız`` dedi.

05.05.2007 16:39:00

http://www.trabzonspor.org.tr/haber.asp?MainID=448&PID=449&HaberID=36306

:yattara:

asimavi
05.05.2007, 16:54
Hakemlerden her sezon oldugu gibi bu sezon da cok cektik.

....AZ ÖNCE MANCESTER MACINI İZLİYODUM ...adamlar 1-0 yenerken 80 de hakem karsı takıma penaltı verdi.......

....gerçi gol olmadı ama olsaydı şampiyonlukları tehlikeye girecekti....

...bide bu türkiyede olsa cumhurbaşkanlığı seçimlerini gölgede bırakırtı..

....o hakemi ipe götürürlerdi......bunlar çok saçma ve futbolun dışındaki şeyler ...

....böyle bi açıklama neden yapılır anlamam hakemler puanını yemiş.....ulan senin bütün puanlarını teknik drektör diye takımın bsaşına koyduğun ziya yedi farkında değilsin ....

...takımın geleceği tehlikede çıkmış hala hakemlerle alakalı demeç veriyor...

...futbolun f sini bilmeyen adamı başkan yaparsan ancak ona buna sataşır...

Cem Yavuz
05.05.2007, 16:59
Kalecimiz Tolga Seyhan, Trabzonspor'un hiç bir zaman hedefsiz kalmayacağını söyledi.

Bundan sonraki hedefin tüm maçları kazanmak olduğunu kaydeden Tolga, "Her ne kadar hedefsiz gibi gözüksek de dördüncülük hedefimiz var. Sivasspor maçını Kazandığımız için mutluyuz. Bu camianın içinde kötü rüzgarların esmesi bizi bir Trabzonsporlu olarak üzüyor. Ama biz profesyonel futbolcuyuz, sahada işimize bakmak zorundayız`` dedi.

KALECİMİZ TOLGA ZENGİN OLMASIN...

asimavi
05.05.2007, 17:00

tolga seyhan öylemi zengin değil yani

Egemen
05.05.2007, 17:01
auhauhauh kalecimiz tolga seyhan..

ey gidi koca çınar TRABZONSPOR kimlerin eline düşmüşsün.. trabzonspor.org.tr yi kınıyorum.. bırakıp gitsinler..

Cem Yavuz
05.05.2007, 17:08
Bizim site vefat haberi vermekten başka ha birde yazları sevgili yöneticilerimizin evlenen çocuklarına mutluluk dilemekten başka bişeye yaradığı yokki...

85 ay geçti.Hala MARCELİNHO NUN SATILDIĞI HABERİ YAZMADI O SİTEDE...

EY GİDİ ALTUĞ ATALAY HEY...
İLKELERİN ADAMI...
NE HALE GELDİNİZ...

Mehmet_Mercanlı
05.05.2007, 17:12
erciyes 0 - rize 0
lazzorov penaltı kacırdı... diyermaçlarda 0-0

Soner Kurt
05.05.2007, 17:14
tolga seyhan öylemi zengin değil yani

yakında jefferson uda forvete yazar bunlar. Daha kalecimizin adını bilmiyorlar yahu :D

POYRAZ
05.05.2007, 17:15
erciyes 0 - rize 0
lazzorov penaltı kacırdı... diyermaçlarda 0-0
Bu pastirmalara her hafta penalti kullandirtiyorlar zaten. Gecen hafta da penalti atarak bir puani kapmislardi.:mad:

Mehmet_Mercanlı
05.05.2007, 17:29
erciye 1 rize 0

Terzioğlu
05.05.2007, 17:30
Trabzon'da deprem!

Flaş!.. Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, bütün yönetim kurulu üyelerinin bir hafta içinde istifalarını kendisine vermesini istedi...

Ayrıntılar birazdan...

Kaynak : DHA

HEYYYYYYYYYYYYYYYYYYYTTTTTTT BEEE

Mehmet_Mercanlı
05.05.2007, 17:30
erciye 1 rize 0
dk. 30 lazorov

Trabzonli_61
05.05.2007, 17:31
erciye 1 rize 0

bunun bi saka oldugunu söyle...olamazzzz

MarceloTS
05.05.2007, 17:32
erciyes öne geçti

POYRAZ
05.05.2007, 17:38
erciye 1 rize 0
Balli pastirmalar. Kesin penaltidan atmislardir.:mad:

MarceloTS
05.05.2007, 17:38
G.Antepspor:0-1:Ankaraspor

Fatih Ersoy
05.05.2007, 17:39
ALBAYRAK'TAN ŞOK KARAR!

Trabzonspor'da sular dinmiyor. Bordo-mavili takımda bir haftadan beri yaşanan olayların ardından Başkan Nuri Albayrak şok bir karar aldı. DHA'nın haberine göre, Başkan Albayrak, bütün yönetim kurulu üyelerinin bir hafta içinde istifalarını kendisine vermesini istedi.

http://www.ajansspor.com/

Hadi hayırlısı :D

POYRAZ
G.Antepspor:0-1:Ankaraspor
Bu sonuc fena sayilmaz.

POYRAZ
Trabzon'da deprem!

Flaş!.. Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, bütün yönetim kurulu üyelerinin bir hafta içinde istifalarını kendisine vermesini istedi...

Ayrıntılar birazdan...

Haber dedikodudan ibaret olabilir.

TSezgin61
05.05.2007, 17:40
Trabzon'da deprem!

Ayrıntılar birazdan...

ALLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHH....ISTE BUUUUU

YAA YÖNETIM DEGISSEDE NURI KALSAMI YAAA,, BIRA ANDA GÖZÜME GIRDI...YOK YOK YÖNETIM ISTIFA 4 EVER

Özge
05.05.2007, 17:40
Balli pastirmalar. Kesin penaltidan atmislardir.:mad:
Lazarov penaltı kaçırdı.Golü yine Lazarov attı ama:)

POYRAZ
05.05.2007, 17:45
Lazarov penaltı kaçırdı.Golü yine Lazarov attı ama:)
Lazarov olmasaydi ne halt edeceklerdi acaba? Her mac atsalar da kacirsalar da penalti kullaniyorlar.

MarceloTS
05.05.2007, 17:46
İlk yarılar tamamlandı...

Hüdai Pervaneli
05.05.2007, 17:47
nuri albayrak yonetimin hepsinde istifalarini istemis
haber dha

MarceloTS
05.05.2007, 17:49
Şu üstteki haber doğrumu?Kaynak DHA olduğuna göre doğrudur ama bakacaz...

Soner Kurt
05.05.2007, 17:49
bu güzel haber işte. DHA Nın sallıyacağını sanmıyorum

Kaya
05.05.2007, 17:53
ALBAYRAK'TAN ŞOK KARAR!

Trabzonspor'da sular kaynıyor. Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu ile Nuri Albayrak arasında yaşanan gerginliğin ardından olanlar oldu. DHA'nın haberine göre Başkan Albayrak, bütün yönetim kurulu üyelerinin bir hafta içinde istifalarını kendisine vermesini istedi.

DETAYLAR AZ SONRA!

ajansspor.com

champions
05.05.2007, 17:54
Gelecek sezonun planlamasını yapan kel kafalı adama kapak olsun bu karar

ErayAkyüz
05.05.2007, 17:55
iştee buuuu byby hacıoglu byby seyidogluuu obaaaaa
:D

Soner Kurt
05.05.2007, 17:55
Gelecek sezonun planlamasını yapan kel kafalı adama kapak olsun bu karar