PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika Haberleri (BU BAŞLIKTA YORUM YOK!) Sadece haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117

Hüseyin Çümen
19.04.2007, 02:00
ya yattara artık sarışın deilmi ufak bi resim gördüm yattara sanki sıfır yapmış kafayı :S

Travelair
19.04.2007, 09:15
http://www.fotomac.com.tr/2007/04/19/im/653BAFB66D2C0740AFD4F769b.jpg http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gif Vicdanım rahat
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, takımda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen elinden gelenin en iyisini yaptığını söyledi.

///

Eh kapasitesinin bu kadar olduğu söylemiş işte

Erdinç Dilek
19.04.2007, 10:03
Hücum
http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/19FAN10ZIYA-B-Y280.jpg
Ziya Doğan’ın Sakaryaspor karşısında ofansif gücü yüksek bir ekiple sahaya çıkacağı öğrenildi.
19.04.2007

‘Diriliş’ karşılaşması
Önce Türkiye Kupası’nda Erciyesspor’a, ardından da Süper Lig’de Çaykur Rizespor’a mağlup olarak taraftarlarını üzen Trabzonspor’da hafta sonundaki Sakaryaspor sınavına, ‘yeniden diriliş’ maçı gözüyle bakılıyor. Milan Stepanov’un durumunun düzelmesi, Ayman’ın cezasının bitmesi gibi sevindirici etkenler teknik direktör Ziya Doğan’ı kadro konusunda rahatlatırken, Sakaryaspor mücadelesinde sahaya ofansif gücü yüksek bir takım sürmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

Ufukhan ve Hasan yok
Son haftalardaki kötü gidişin durması ve taraftarların moralinin yükselmesi için Sakaryaspor maçının net bir skorla kazanılması gerektiğine inanan teknik direktör Ziya Doğan’ın savunmada sol kanadı Celaleddin’e, sağ kanadı ise Ferhat’a emanet edip, göbeği ise Milan Stepanov ile Çağdaş’tan oluşturması bekleniyor. Ufukhan’ı kulübeye çekeceği öğrenilen tecrübeli hocanın, orta sahada ise Ayman-Hüseyin ikilisine dönüp, Ceyhun, Gökdeniz ve Yattara’yı birlikte oynatacağı vurgulandı.

‘Kupaya moral olur’
Hücum yönü kuvvetli orta saha oyuncularını kullanacağı için tek forvetle sahaya çıkacağı bildirilen Ziya Doğan’ın futbolcularına rakip Sakaryaspor’u hafife almamaları yönünde de uyarılarda bulunduğu kaydedildi. Ekibine sık sık, Sakarya-Beşiktaş maçını hatırlatan deneyimli hocanın, “Bu maçı kazanıp Türkiye Kupası’nda oynayacağımız Erciyes maçı öncesi moral depolamak istiyoruz. Erciyes, Trabzon’da iyi bir avantaj elde etti ama bu iş henüz bitmedi” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Biletler satışta
Cumartesi günü oynanacak olan Sakaryaspor maçının biletlerinin bugün satışa çıkacağı belirtildi. 5 ile 50 YTL arasında değişen fiyatlarla taraftarların ilgisine sunulacak biletlerin, Biletix ve kulüp binasından temin edilebileceği açıklandı. Yönetim, son iki yenilgiye rağmen Bordo-Mavili taraftarların stattaki yerini alması gerektiğine dikkat çekip, “Trabzonspor takımı onların. Futbolcuları yalnız bırakmasınlar” telkinlerinde bulundu

en nihayet hücum oynayacağız he güldürdün beni ziya :)

marcelinhos100
19.04.2007, 10:43
Şut çalıştılar

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/sut280.jpg Trabzonspor, Sakaryaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarına dün yaptığı tek antrenmanla devam etti.
19.04.2007

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ndeki idmanda teknik direktör Ziya Doğan’ın tempoyu yükselttiği gözlenirken, düz koşu ve yarı sahada çift kalenin ardından şut çalışmasına geçildi. Bu yönde zayıf olan oyuncularına fazla mesai yaptıran Doğan’ın, yan top provalarına da ağırlık vereceği dile getirildi.

Yıldızların rakibi belli

Nike’ın sponsorluğunda gerçekleştirilen Premier Cup Yıldızlar Türkiye Birinciliği’nde finale adını yazdıran Trabzonspor, birbirinden güçlü ekiplerle eşleşti. Malatyaspor’u penaltılarla eleyerek 20-21 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilecek olan turnuvaya katılmaya hak kazanan Bordo-Mavililer, kupaya giden yolda Beşiktaş, Ankaragücü ve Bucaspor’un arasından sıyrılmaya çalışacak.

Taraftarlar unutulmadı

1996-97 sezonunda Kocaelispor ile oynanacak olan Türkiye Kupası maçına giderken Kızılcahamam’da geçirdikleri trafik kazası sonucunda hayata gözlerini yuman Trabzonspor taraftarları, unutulmadı. Alaaddin Aygün, Gökmen Karakullukcu, Kemal Yılmaz, Faruk Genç ve Bülent Kaplan için dün akşam Trabzon Merkez İskenderpaşa Camii’nde mevlit okutulurken, kulübün resmi internet sitesinde de bir anma mesajı yayınlandı.

‘Oynayacak durumdayım’

Çaykur Rizespor mücadelesi öncesinde hafif ağrıları ve maç eksiği göz önüne alınarak oynatılmayan Milan Stepanov’un antrenmanlardaki performansı teknik heyetin yüzünü güldürüyor. Doktorların ‘artık oynayabilir’ raporu verdiği Sırp futbolcunun teknik direktör Ziya Doğan ile yaptığı görüşmede de, “Kendimi iyi hissediyorum. Takımımın da bana ihtiyacı olduğunun farkındayım” ifadesini kullandığı öğrenildi.

Yıldızları kendin seç!

Bordo-Mavili taraftarların yakından ilgi gösterdiği bordomavi.net isimli sitede ilginç bir sistemin startı verildi. Buna göre karşılaşmaları izleyen seyirciler sanal ortamda futbolcuların performansına 1 ile 100 arasında bir not verip değerlendirmede bulunabilecek. Sezon sonunda en çok puanı alan taraftarın yıldızı belli olacak. Uygulamanın hafta sonunda Avni Aker’de oynanacak Sakaryaspor müsabakasıyla beraber işletileceği belirtildi.

Ben de varım

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/19FAN10FER-B-Y280.jpg Cem Demir ile girdiği ikili mücadelede sakatlanan Jefferson durumu hızla iyileşiyor.
19.04.2007

Takımla birlikte yeniden antrenmanlara başlayan Brezilyalı oyuncu, kaleyi kendisinden devralan arkadaşı Tolga Zengin’e ve teknik heyete de mesajlar yollamayı ihmal etmedi. Tolga’yı zorlayacağını ileri süren Jefferson, “Henüz sakatlığımın yüzde yüz olarak düzeldiğini söyleyemem ama giderek form durumum yükseliyor.

Trabzonspor’da mutluyum ve burada kalmak istiyorum. Bunun için kendimi göstermem gerekiyor. Az maç kaldığının farkındayım ancak bu maçlarda oynayabilmek için elimden geleni yapacağım. Gerisi artık hocalarımızın takdirine kalacak bir durumdur. Fakat daha çok hak edenin eldivenleri giyeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

KARADENİZ

marcelinhos100
19.04.2007, 10:45
Sıra geldi bütçeye

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/nuridddt3.jpg Yeni sezon için 25 Nisan’da teknik direktör Ziya Doğan ile masaya oturulacağını açıklayan yönetim, hazirandaki mali kongreye kadar bir transfer bütçesi oluşturup, üyelerin bilgisine sunacak.
19.04.2007

Taslak oluşacak

Trabzonspor’da hareketli günler başlıyor... Bordo-Mavili ekibin asbaşkanı Haşim Sayitoğlu’nun yaptığı, “Yola Ziya Doğan ile devam edeceğiz. Çok daha başarılı işlere imza atacağından eminiz. Erciyesspor ile oynayacağımız kupa maçından sonra 25 Nisan’da masaya oturup liste üzerinde konuşacağız” açıklamasının ardından gözler artık kimin gidip kimlerin geleceğine çevrilirken, yönetim de detaylı bir çalışma başlatıyor. Bir bütçe taslağı oluşturmanın hesaplarını yapan yönetimin, hazirandaki mali kongreye kadar konuyu çözeceği ifade edildi.

Sorunlu yabancılar

Yeni sezonda hedefleri yüksek tutacak olan Karadeniz ekibinin yönetiminin bu paralelde transfere de geniş bir bütçe ayırması bekleniyor. Bordo-Mavililer’in üzerinde duracağı bir başka konu ise, mevcut yabancıların sorunlarını bir an önce gidermek. Bu sorunların başında Musampa, Jun ve Djokaj gibi kiralık olan ya da takımda olmasına rağmen bir türlü bekleneni veremeyen oyuncular geliyor. Bu futbolcuların fazla zarar edilmeden elden çıkarılması için temasların başladığı ve kulüp bulmaları durumunda da bonservisleriyle gitmeleri halinde kolaylık sağlanacağı öğrenildi.

FANATİK

marcelinhos100
19.04.2007, 10:50
YA TiGANA TRABZON

http://www.takagazete.com/haber_images/ya_19042007.090430.jpg

Trabzonspor’un almayı çok istediği Beşiktaş’ın yıldız futbolcusu İbrahim Akın’ın Tigana isyanı bitmek bilmiyor.

KADRO DIŞI KALMIŞTI

Yönetime “Ya Tigana,ya da beni tercih edin”diyerek restini çeken İbrahim Akın için Bordo-Mavili kulübün transfer komitesinin Yıldırım Demirören den randevu talep edeceği öğrenildi.

SÖZLEŞMESİ SÜRÜYOR

Beşiktaş’ın Akçaabat’lı futbolcusu İbrahim Akın kulübüyle 2009’a kadar sözleşmesinin sürdüğünü hatırlatarak “Tigana ile çalışmak istemiyorum.Bunu yönetimimize açık açık ifade ettim.Ya hoca gider oynarım ya da satışımı isterim, tercihim de Trabzonspor olur, bunuda kabul etmezlerse PAF takımına giderim” diyerek bu konuda kararlı olduğu söyledi.

SOL’A GOGUA ISRARI

http://www.takagazete.com/haber_images/sola_19042007.090433.jpg Trabzonspor da önümüzdeki sezonun planlaması yavaş yavaş yapılmaya başlanırken yıllardır sıkıntısı çekilen sol kenar için Gogua ısrarı sürüyor.

Başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu Gürcistan-Türkiye maçında herkesin hayran kaldığı bu oyuncuyu almak istediklerini açıkladı.Hacıosmanoğlu öncelikle ellerindeki yabancıları elden çıkarmak istediklerini söyledi.

TAKA

marcelinhos100
19.04.2007, 10:58
Serdar BALİ

Yalan dünya

TRABZONSPOR, Ziya Doğan ile çalıştığı uzun süre içerisinde hatta ikinci olduğu sene de dahil hep şunları duyduk...

‘Takımımın futbolcuları koşacak, mücadele edecek. Koşmayan futbolcunun benim takımımda yeri yok. İsmi ne olursa olsun farketmez’.

Tamam... Bu da bir düşünce tarzıdır. Kimsenin bunun yanlış olduğunu söyleme hakkı yoktur. Hele de bir kulüp bunları bilerek teknik direktörlük teklifi yapıyorsa, o teklifi yapan kulübün hiç mi hiç hakkı yoktur!

Ama bu görüşü herkesin de kabul etme mecburiyeti de yoktur. Bu sebepten Trabzonspor camiasındaki insanlar son zamanlarda Ziya hocanın ne dediğini anlamakta zorluk çekiyorlar.

Ziya hoca genellikle şunu söylüyor: ‘Dünyada beş forvetle oynanan hiç bir spor yok. Ben yeni bir sistem icat edeceğim. Bundan sonra da yine eskisi gibi oynayacağım’.

Peki şimdi soruyorum... Mademki beşli forvet sistemi dünyada yok ve Ceyhun ile Yattara’yı çalışmıyorlar diye oynatmıyorsun; beğenmediğin sistemle ve formsuz futbolcularınla Rize maçına neden çıktın?

6-7 ay evvel gazetecilere, ‘Yalan yanlış yazıyorsunuz. Bilerek beni zor durumda bırakıyorsunuz. İyi niyetli değilsiniz. Onun için siz gazetecilere basın toplantısı yapmayacağım. Bundan sonra haberleri internet sitesinden alın’ dedin. Son basın toplantısında ise, ‘Yanıma yardımcı hoca gelmek için baskı yapanların, baskılarına boyun eğmediğim, iş isteklerine okey demediğim için şimdi benim aleyhimde yazıyorlar. Sizin gibi temiz gazetecilerin bu cin gibi insanlara alet olmamanız gerekmez mi?’ diyorsun.

Şimdi yine soruyorum...

1- Bu gazeteci arkadaşlar altı ay evvel kötüydü de, şimdi mi temiz oldu?

2- Sana baskı yapanların ve iş isteyenlerin isimlerini derhal açıklaman gerekmez mi? Ayrıca baskıyla aldığın hoca varsa baskı yapanı ve aldığı hocayı açıklamanı kamuoyu sizden bekler.

Trabzonspor’da teknik direktörlük yapan kişinin sadece kendi işini yapması gerekir. Çünkü basın da, yorumcular da ve taraftarlar da kendi işlerini yapıyorlar. Herkes kendi işini yapıyor.

Olması gereken!..

TRABZONSPOR, uzun bir aradan sonra komşusu ve kardeş kenti Rize’de alkışlarla karşılandı. Bu görüntüler yıllardır sporseverlerin tüm Türkiye’de görmek istedikleri, heleki komşu kentlerin ihtiyacı olan görüntülerdir. Fakat bu tip görüntülerin bir de yanlış anlaşılma riski vardır. Ama Trabzonspor-Rize maçı Allah’a şükür oyun kalitesi ve mücadele açısından bu riski tamamen ortadan kaldırmıştır. Her iki takımın oynadığı oyun şekli Trabzonspor’u ve Çaykur Rizespor’u dedikodular içinden çekip çıkarmıştır. Bu açıdan her iki camiayı da kutluyorum.

Ama dikkat çekmek istediğim bir konu var...

Bu dostluğun sadece Rizespor puanları aldığı zaman değil, kaybettiği zaman da aynı şekilde devam etmesini dilerim...

Yönetime de şu ikazda bulunmak isterim...

‘Takımın iskeletini kurduk’ diyorsunuz. Ama bana göre Trabzonspor’un çok eksiği var. Trabzonspor’un omurgası kırık! Trabzonspor’a çok transfer yapacağınıza, başarıya aç futbolcuları alıp, tecrübeli futbolcularla kaynaştırmanız lazım. Başarıya aç futbolcuların daha çok olması, tecrübeli futbolcuları tetikler. Ama tersi durumda da bugün seyredilen Trabzonspor ortaya çıkar. Bu ikazı da yapmak istedim.

Şunu da söylüyorum... Ben Trabzonspor’un eski bir futbolcusu olarak bu ikazlarımı bütün iyi niyetimle yapıyorum. Bazılarının basın toplantılarında söylediği gibi bugüne kadar hiç kimseye iş için baskı yapmadığım gibi, bana yapılan iş tekliflerini de kabul etmedim. Bu görüşlerim Trabzonspor’u seven, Trabzonspor’da geçmişte kupaları kaldıran eski bir futbolcusunun iyi niyetli tavsiyeleridir.

19.04.2007http://www.stargazete.com/images/spacer.gif

marcelinhos100
19.04.2007, 11:02
'Fatih'i içimiz sızlayarak verdik, neden dönmesin'

http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_17017_NuriAlbayrak003.jpg

“Fatih geri dönebilir“

A.A.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Rusya'nın Zenit Petersburg takımında forma giyen Fatih Tekke'yi bu kulübe içleri sızlayarak verdiklerini, Fatih ve Trabzonspor'un menfaatlerine uygun olması halinde bu futbolcunun takıma tekrar dönebileceğini söyledi.

Albayrak, Fatih Tekke'nin Trabzonspor'un bir evladı olduğunu belirterek, "Fatih'i biz içimiz sızlayarak vermiştik. Rahat bir şekilde vermemiştik. Fatih dönmek isterse. Onun ve Trabzonspor'un menfaatlerine de uygun olursa niye dönmesin" dedi.

Fatih Tekke'yi 7,5 milyon Avro karşılığında Rusya'nın Zenit takımına verdiklerini dile getiren Albayrak, "Fatih bizim evladımız, kaptanımız. O dönemde de çok ciddi teklif gelmişti. Trabzonspor'un sokağa para atacak lüksü yoktu. Sözleşmesi de sezon sonu sona erecek ve serbest kalacaktı. Kendisi de gitmek istedi ve bu transfer böyle gerçekleşmişti. 2 yıl sözleşmesi olsaydı Fatih'i vermezdik" diye konuştu.

"ŞANSIZLIKLAR YAŞADIK "

Albayrak, ligin ikinci yarısında sakat ve cezalı oyuncular nedeniyle çok sıkıntılar çektiklerini belirtti. Sakatlıkların hep savunmada yaşanmasının büyük bir dezavantaj oluşturduğunu ifade eden Albayrak, "İkinci yarıda yaşadıklarımız ortada. Yine de ikinci yarı 20 puan topladık. En başarılı takımlardan biriyiz. Eğer sakatlıklar yaşamasaydık, ikinci yarının lideriydik. 10 puan daha fazla kazanabilir ve bugün çok daha farklı bir konumda olabilirdik. Ancak şansızlıklar yaşadık ve bu bizi etkiledi" diye konuştu.

"TÜRKİYE KUPASI'NI KAZANMAK İSTİYORUZ"

Albayrak, Kayseri Erciyesspor'u yenerek finale yükselmek ve Türkiye Kupası'nı müzelerine getirmek istediklerini söyledi. Kayseri Erciyesspor ile yapacakları rövanş maçına 1-0 yenik başlayacaklarını ifade eden Albayrak, "İnşallah rakibimizi orada yenerek finale çıkacağız. Lig maçında Kayseri Erciyesspor'u deplasmanda mağlup etmiştik. Yine yenerek finale yükselmek ve Türkiye Kupası'nı müzemize getirmek istiyoruz. Avrupa kupalarına katılmak bizim için önemli" diye konuştu.

GELECEK SEZONUN HESABI
Albayrak, gelecek sezonla ilgili çalışmalara bu sezon başladıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Devre arasında yaptığımız transferleri gelecek sezonu düşünerek yaptık. Bu sezon gelecek yılın iskelet kadrosunu oluşturduk. Eksikliklerimiz belli. Sezon sonunda şapkamızı önümüze koyar düşünür ve bunları gideririz. Gelecek sezon çok daha iyi yerlerde olması için çalışıyoruz. Bunun için çalışmalarımız sürüyor."

zeki gursoy
19.04.2007, 11:10
burda büyük kaptan topu ıskalıyo demi...

Bugün yapılan antrenmandan bir kare...

http://www.bordomavi.net/images/bmnts/diger/5963963.jpg

marcelinhos100
19.04.2007, 11:14
Nuri Albayrak'tan Mesaj Var

http://www.haber61.net/images/news/nuri_albayrak.jpg

Trabzonspor'da yoğun eleştirilere maruz kalan Başkan Albayrak, yönetime ve Doğan'a çarpıcı sözler...
Trabzonspor'da yoğun eleştirilere maruz kalan ve 'Bırakıp gitsin' denilen Başkan Nuri Albayrak"tan yönetimine ve Ziya Doğan'a kapalı kapılar ardında çarpıcı sözler.

Albayrak'ın Erciyes maçı sonrasında ekibine, "Şu an takım zorda. Düşünmüyorum ama kupayı da kaybedersek üzerimizdeki baskılar artacak. Ancak ben Trabzon'u zorda bırakıp gitmem. Ne olursa olsun devam edeceğiz" dediği belirtildi.

Albayrak"ın, özellikle kendisine yakın yöneticilere, "Herkesin bu zor dönemde birlikteliğini göstermesini istiyorum. Bu yola beraber çıktık ve gidersek birlikte gideriz. Onun için 'yönetimini değişsin, devam etsin' sözlerini düşünmeyin. Bunu asla yapmam. Evet, gitmeyi düşünüyorum ama Trabzonspor"u şampiyon yaptığımda. Bunun için hatalarımızdan dersler çıkartarak bu yola birlikte devam edeceğiz. Her şeye hazırlıklı olun" şeklinde ifadeler kullandığı kaydedildi.

DOĞAN'A DESTEK

Albayrak"ın Teknik Direktör Ziya Doğan'a da "Zor günlerinde olduğun gibi ben ve ekibim hep yanında. Sen söylenenlere kulak asma! Sana güveniyorum. İnanıyorum ki kupada finale çıkıp, Avrupa kupalarına katılacağız. Ardından birlikte gelecek yıl 'Trabzonspor'u nasıl şampiyon yaparız' çalışmasına başlayacağız" dediği öğrenildi.

Ali Öztürk / Karadeniz

Bilmiyorum farkettinizmi Karadeniz gazetesi acayip destek veriyor ziyaeddin doğana neden acaba anlayamadım diğer gazeteler muhalif?

marcelinhos100
19.04.2007, 11:17
Kim Bu Hain Duayen

http://www.haber61.net/images/news/mollamehmetoglu.jpg

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu, Kuzey Ekspres gazetesindeki köşesinde “Kim bu hain duayen” diye Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Hacıosmanoğlu"nundan kamuoyu tarafından bir cevap beklendiğini ifade etti.

İşte Mollamehmetoğlu “Kim bu hain duayen” yazı:

“Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu"nun, “Trabzonspor"dan nemalandığını iddia ettiği bazı kimselerin destek vermemesinden dolayı stat projesinin uzadığını” öne sürmesi yeni tartışmalara yol açtı.

Hacıosmanoğlu şöyle demişti:

“Şu anda Devlet kademesinde olan insanlar projeye destek vermedikleri için bu iş uzadı, projenin selameti açısından bu isimleri şu anda söylemeyeceğim. Trabzonspor"un duayeni diye geçinen insanlar, bu projeye köstek oluyor. Trabzon sevdalısı olarak görülen bu insanların kulüpten nemalanmak adına neler yaptıklarını zamanı geldiğinde kamuoyuyla paylaşacağım.”

Bu kişi ya da kişiler, şu an devlet kademesindeydi ve Hacıosmanoğlu"na göre Trabzonspor"un “Duayeni geçiniyordu” Peki Trabzonspor Başkan Yardımcısının ağır suçlamalarla eleştirdiği bu kişi ya da kişiler kimdi?

Benim Aklıma birileri geliyor, ya sizin!

Tek Proje Avni Aker

Ama elbette isim konusunda açıklamayı Hacıosmanoğlu"na bırakalım. Bu tartışma, bu tartışmaya yaklaşım konusunda bir iki laf edelim.

Bir kere ortada proje diye bir şey yok. Varsa bu Avni Aker, Yavuz Selim, 19 Mayıs Spor salonu ve Orman işletmesinin mevcut yerine yapılması tasarlanan stadyum ve spor kompleksi projesidir. Bu proje, Hollanda firması Bellast Nedam tarafından hazırlattırılmış, Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak ve Nedam"ın Genel Müdürü tarafından imzalanan bir protokol ile güvence altına alınmış, Trabzonspor internet sitesinde fotoğraflı olarak kamuoyuna açıklanmış projedir.

Akyazı; Fikir Jimnastiği

Ortada bu proje ile Avni Aker ve çevresini dönüştürmeye yönelik söz gelimi Atay Aktuğ döneminde yapılan başka proje önerileri dururken, sayın başkan tarafından kamuoyuna açıklanan bir Akyazı düşüncesi ortaya atılmıştır. Akyazı koyunun doldurulması suretiyle yapılacak bir spor kompleksi. Bir kısmı, Avni Aker ve çevresinin yabancı bir şirkete kat karşılığı verilerek sağlanacağı açıklanan çok tartışmalı bir kaynak ve bulunması gereken belirsiz kaynaklarla yapılacağı öne sürülen bir proje. Yasalara aykırı, hukuki, ekonomik, toplumsal, siyasal bazı tartışmaları yaratabilecek gerçekleşmesi neredeyse mümkün olmayacak bir düşünce üretim çabası. Üstelik kamuoyunun önemli bir kısmının eleştirdiği ve gerçekçi bulmadığı bir fikir jimnastiği.

Germeyin, Uzlaşın, Tartışın

Önce ortaya bir proje koyulmalıdır. Toplumun ilgili kesimleriyle tartışılarak birlikte yapılmalıdır. Bütün unsurları ile ortaya koyulduğunda bu projenin zaten olmayacağı daha doğrusu böyle bir projeye gerek olmadığı da görülecektir.

Trabzonspor"un Sayın Yöneticileri, daha ortada olmayan bir proje, bir fikir jimnastiği, bir maket için kamuoyunun sesine kulak tıkayacaklarına ve Trabzonspor"un şöyle ya da böyle önemli değerlerine karşı bayrak açacaklarına, bu düşünceyi herkesle tartışma yolunu seçmelidir. Trabzon kamuoyu Trabzonspor yönetiminde hala bu projeyi tartışmaya açmasını beklemektedir.

Yönetimin Sorumluluğu

Trabzonspor bu toplumun en önemli değerlerinden biridir. Trabzonspor yönetimi de bu topluma karşı sorumludur. Böylesine önemli bir karar çatışarak, gemileri yakarak değil; uzlaşarak, tartışarak, birlikte yol alarak gerçekleştirilebilir.

Trabzonspor yönetimi hangisi olursa olsun stad projesini kendi başına yapacak değil ki. Buna gücü de yetmez. Bu proje Trabzon toplumunun ortak malı, simgesi, övünç kaynağı olacaktır.

O nedenle daha sakin olup birlikte karar verme yolunda adımlar atılmalıdır. Bu, en çok da Trabzonspor yönetimine düşer.

Kuzey express

Erdal
19.04.2007, 11:43

http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_17017_NuriAlbayrak003.jpg

“Fatih geri dönebilir“

A.A.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Rusya'nın Zenit Petersburg takımında forma giyen Fatih Tekke'yi bu kulübe içleri sızlayarak verdiklerini, Fatih ve Trabzonspor'un menfaatlerine uygun olması halinde bu futbolcunun takıma tekrar dönebileceğini söyledi.

Albayrak, Fatih Tekke'nin Trabzonspor'un bir evladı olduğunu belirterek, "Fatih'i biz içimiz sızlayarak vermiştik. Rahat bir şekilde vermemiştik. Fatih dönmek isterse. Onun ve Trabzonspor'un menfaatlerine de uygun olursa niye dönmesin" dedi.

Fatih Tekke'yi 7,5 milyon Avro karşılığında Rusya'nın Zenit takımına verdiklerini dile getiren Albayrak, "Fatih bizim evladımız, kaptanımız. O dönemde de çok ciddi teklif gelmişti. Trabzonspor'un sokağa para atacak lüksü yoktu. Sözleşmesi de sezon sonu sona erecek ve serbest kalacaktı. Kendisi de gitmek istedi ve bu transfer böyle gerçekleşmişti. 2 yıl sözleşmesi olsaydı Fatih'i vermezdik" diye konuştu.

"ŞANSIZLIKLAR YAŞADIK "

Albayrak, ligin ikinci yarısında sakat ve cezalı oyuncular nedeniyle çok sıkıntılar çektiklerini belirtti. Sakatlıkların hep savunmada yaşanmasının büyük bir dezavantaj oluşturduğunu ifade eden Albayrak, "İkinci yarıda yaşadıklarımız ortada. Yine de ikinci yarı 20 puan topladık. En başarılı takımlardan biriyiz. Eğer sakatlıklar yaşamasaydık, ikinci yarının lideriydik. 10 puan daha fazla kazanabilir ve bugün çok daha farklı bir konumda olabilirdik. Ancak şansızlıklar yaşadık ve bu bizi etkiledi" diye konuştu.

"TÜRKİYE KUPASI'NI KAZANMAK İSTİYORUZ"

Albayrak, Kayseri Erciyesspor'u yenerek finale yükselmek ve Türkiye Kupası'nı müzelerine getirmek istediklerini söyledi. Kayseri Erciyesspor ile yapacakları rövanş maçına 1-0 yenik başlayacaklarını ifade eden Albayrak, "İnşallah rakibimizi orada yenerek finale çıkacağız. Lig maçında Kayseri Erciyesspor'u deplasmanda mağlup etmiştik. Yine yenerek finale yükselmek ve Türkiye Kupası'nı müzemize getirmek istiyoruz. Avrupa kupalarına katılmak bizim için önemli" diye konuştu.

GELECEK SEZONUN HESABI
Albayrak, gelecek sezonla ilgili çalışmalara bu sezon başladıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Devre arasında yaptığımız transferleri gelecek sezonu düşünerek yaptık. Bu sezon gelecek yılın iskelet kadrosunu oluşturduk. Eksikliklerimiz belli. Sezon sonunda şapkamızı önümüze koyar düşünür ve bunları gideririz. Gelecek sezon çok daha iyi yerlerde olması için çalışıyoruz. Bunun için çalışmalarımız sürüyor."

insanın içinden avazı çıktığı kadar bağırası geliyo ... yalancınınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

marcelinhos100
19.04.2007, 12:19
TARAFTARI DİNLEYİN

Trabzonspor camiası Ziya Doğan'a yeterince kredi kullandırıldığına inanıyor
http://www.takagazete.com/haber_images/taraftari_19042007.090410.jpg

Ersun Yanal ve Ünal Karaman haberi Trabzonspor taraftarını heyecanlandırdı. Camia, Ünal Karaman, Hami Mandıralı ve Tolunay Kafkas modelini destekledi

DOĞAN’A DESTEK YOK

Trabzonspor’da bu sezon alınan başarısız sonuçların faturası yine Teknik Direktöre kesiliyor. Sezon başında Lazaroni kumarını oynayan yönetim kurulu 4. haftada Brezilyalı hocanın görevine son vermiş ve yerine Ziya Doğan’ı getirmişti. Özellikle devre arasında yapılan transferlere rağmen gerek kötü futbol ve gerekse de saha sonuçları Doğan’ında kredisini tüketti.

ÜNAL MODELİ AĞIR BASTI

Dün TAKA’da yayımlanan “Yönetimin gizli planı”haberine Trabzonspor taraftarları büyük ilgi gösterdi. Özellikle Elektronik postayla bize ulaşan taraftarlar Ünal Karaman modeline büyük destek verdi. Trabzonspor camiası Ziya Doğan’a yeterince kredi kullandırdığına inanıyor ve takımın yıpranmamış Ünal Karaman’a teslim edilmesini istiyor.Bazı taraftarlar ise Ersun Yanal’ın göreve getirilmesini daha doğru buluyor.

(javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');)[/URL] (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');)[URL="javascript:popImage('haber_images/','viewresults');"] (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) TAKA

Bence Ersun Yanal + Ünal Karaman + Tolunay Kafkas Gelsin ortaklaşa güzel olmaz mı Ünal ve Tolunay kendini geliştirir böylece ilerisi için.

marcelinhos100
19.04.2007, 12:45
"İSPANYOL MENAJER HÜSEYİN’E HAYRAN!" http://www.gunebakis.com.tr/resim/hiseyinehayran.jpg

Trabzonspor Kaptanı Hüseyin Çimşir, Bordo-Mavili forma altında oynadığı futbolla beğenilmiyor ama birçok Avrupa takımının listesine girmeyi başarıyor. Özellikle Rus Zenit ve Rubin Kazan kulüpleri tarafından istenen Hüseyin Çimşir, son olarak İspanyol Menajer Antonio Carlo Cabrera tarafından beğenildi.

İspanya’da Agentes De Jugadores Rfef isimli bir menajerlik şirketi bulunan Cabrara, Türk ortağıyla birlikte Pazar günü oynanan Çaykur Rizespor-Trabzonspor karşılaşmasını izlediler. Burada öncelikli hedefleri Çaykur Rizespor’un Brezilyalı forvet oyuncusu Anderson’du… Ancak İspanyol menajer özellikle Hüseyin’e hayran kalırken, Anterson ile ilgili de olumlu izlenimler edindi.

Kulüplere Önerilecek

Dün Trabzon’dan ayrılan Menajer Anonio Carlo Cabrera, Hüseyin ile ilgili çok iyi izlenimler edinirken, “Çok iyi bir orta saha oyuncusu… Rakip atakları mükemmel kesiyor. Topu basit ama olumlu kullanıyor. İspanya’da iyi iş yapar” ifadelerini kullandı. Menajer Cabrera, İspanya’ya döndükten sonra Hüseyin ile ilgili, İspanyol kulüplerine referans vereceğini ve bu oyuncunun daha sonra izlenerek transferinin sağlanmasına çalışacağını vurguladı.

İspanyol Menajerin, Hüseyin’in oynadığı önemli maçların ve milli takımdaki durumuyla ilgili CD araştırdığı ve bunları ülkesinde ilgilenecek kulüplere vereceği kaydedildi. Cabrera milli futbolcunun, İspanya’ya transferini sağlamaya çalışacağını vurguladı.

coolank
19.04.2007, 12:59
karadeniz gazetesinin niye ziya denen varlıgı desteklediği çok belli ...sahibini düşünün hedefini düşünün o gazetenin sahibinin cevabı bulursunuz ...ha bir de şu var bu adam gibi adam !!!!!! tel açıp gazetenin sahibinden destek istediğini duymayan kalmadı ...dikkat edin gazete en çok muhalif iken birden sessiz kalmaya başladı .. ama bu işler normal ....

marcelinhos100
19.04.2007, 13:20
YABANCI ADAYI STEVENS

http://www.ilkhabergazete.com/foto/STE.jpg (http://www.ilkhabergazete.com/dersmaddedevam.asp?islem=ders&yid=2009)

Önümüzdeki sezon için Ziya Doğan ile birlikte çalışmayı düşünmeyen Trabzonspor, Ersun Yanal’da problem çıkması halinde Hamburg’un hocası Huub Stevens ile görüşmelere başlayacak. Sezon sonunda büyük ihtimalle Ziya Doğan ile yollarını ayırmayı düşünen Trabzonspor, Ersun Yanal ile ön anlaşmaya vardığının ortaya çıkmasının ardından, bu transferde pürüz çıkması halinde yabancı alternatif olarak ta Almanya'nın Hamburg takımını çalıştıran Huub ıÜüStevens'ı düşünüyor. Şu ana kadar Alman çalıştırıcı ile görüşmeye başlamayan Bordo-Mavililer, Ersun Yanal'ın durumuna göre bu ismi düşünecek.

GRAFİĞİ İYİ

Bordo-Mavili yönetim, önümüzdeki sezon için yeniden yapılanmaya giderken, hoca konusunda da değişikliğe gitmekten yana. Erciyesspor ile oynanacak olan kupa rövanş maçından sonra, net tavını ortaya koyacak olan Bordo-Mavililer, Ersun Yanal ile bir pürüz çıkması halinde Almanya’nın Hamburg takımını çalıştıran Huub Stevens ile görüşmeye başlayacak. Alman teknik adam, Hamburg’un başına geçtikten sonra müthiş bir çıkış yakalamıştı.

Güngör KAYA

marcelinhos100
19.04.2007, 13:23
DERSİMİZ BREZİLYA

Devre arasında Brezilya’da izlenen bazı oyuncuların tekrar takibe alındığı ve sezon sonunda en az iki oyuncu transfer edileceği öğrenildi. Önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarına başlayan Trabzonspor, yeniden Brezilya defterini açtı. Devre arasında Faruk Kanca’nın izlediği birçok oyuncuyu yeniden takibe alan Bordo-Mavililer, sezon sonu için şimdiden çalışmalara başladı. Önümüzdeki sezon için şampiyonluk hedefi koymaya hazırlanan Trabzonspor yönetimi, iyi bir hoca ile birlikte kaliteli bir kadro kurma çalışmalarına şimdiden başladı.

İZLENİYORLAR

Brezilya’da daha önce de takibe alınan Flamengo takımının golcüsü Rodrigo De Souza ve Sao Paulo takımında top koşturan Marcel Augusto için girişimlere başlayacak olan Bordo-Mavililer, bu oyuncuları sezon sonunda kadrosuna katmak istiyor. Teknik direktör adayı Ersun Yanal’ın da bu oyuncuları izlediği ve sözleşme imzalaması halinde bu oyuncular hakkındaki fikrini yönetime sunacağı öğrenildi. Bordo-Mavililer bu sezon transferde işi sıkı tutuyor.

Güngör KAYA

http://www.historiadocoritiba.com.br/imgbrasileiro/golmarcel082003.jpg marcel augusto

http://globoesporte.globo.com/ESP/Home/foto/0,,6527726,00.jpg Rodrigo de souza

Can
19.04.2007, 13:26
A.A. 19 Nisan 2007 Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Fatih Tekke'yi Zenit'e içleri sızlayarak verdiklerini, Fatih ve Trabzonspor'un menfaatlerine uygun olması halinde bu futbolcunun takıma tekrar dönebileceğini söyledi.

Albayrak, Fatih Tekke'nin Trabzonspor'un bir evladı olduğunu belirterek, “Fatih'i biz içimiz sızlayarak vermiştik. Rahat bir şekilde vermemiştik. Fatih dönmek isterse. Onun ve Trabzonspor'un menfaatlerine de uygun olursa niye dönmesin” dedi.

Fatih Tekke'yi 7,5 milyon Euro karşılığında Rusya'nın Zenit takımına belirten Albayrak, “Fatih bizim evladımız, kaptanımız. O dönemde de çok ciddi teklif gelmişti. Trabzonspor'un sokağa para atacak lüksü yoktu. Sözleşmesi de sezon sonu sona erecek ve serbest kalacaktı. Kendisi de gitmek istedi ve bu transfer böyle gerçekleşmişti. 2 yıl sözleşmesi olsaydı Fatih'i vermezdik” diye konuştu.

Kayseri Erciyesspor'u yenerek Fortis Türkiye Kupası'nda finale yükselmek ve kupayı kaldırmak istediklerini ifade eden Albayrak, “İnşallah rakibimizi orada yenerek finale çıkacağız. Lig maçında Kayseri Erciyesspor'u deplasmanda mağlup etmiştik. Yine yenerek finale yükselmek ve Türkiye Kupası'nı müzemize getirmek istiyoruz. Avrupa kupalarına katılmak bizim için önemli” diye konuştu.

keles76
19.04.2007, 14:45
eğer fatihte memnun değilse ve gelmek isterse başkan bas parayı al fatihi hatta parasını cebinden verki iki yıldız sözünün yerine geldiğini herkes teyit etsin herkes şunu bilsinki futbolcusuna sahip çıkan biri başkanlık koltuğunda yoksa adınız önüne geleni satana çıktı üstünüze yapışmasını istemem .

Berat
19.04.2007, 15:48
Yok canım daha neler..

http://www.dailymotion.com/related/2946249/video/x1r2zp_gol-de-messi-al-getafe-180407/1

fındıkoğlu
19.04.2007, 15:55
yapıcak bişe yok onun adı messiiii. bize düşen nassiiiiiii......::D :D

Kalkinmali
19.04.2007, 16:09
Dusunuyorum'da.... acaba Fatih geri gelse ne super olur!. Seneye Fatih Tekke TRABZON!!!

Erkan
19.04.2007, 16:16
yapıcak bişe yok onun adı messiiii. bize düşen nassiiiiiii......::D :D

ya halidaha inanamiyorum ben ya... ben bu adami yakindan oynamasini gordum :D tek agiz mesiii diye ben de bagirdim cok super messiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bagriliyor, annem futbol dusmani o da messiii bagirdi yani dusunun....... onlarin messi si variysa BIzim de yattaramiz var;).... (ama nasssiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii miz de var tabbii;) )

karayamayman
19.04.2007, 16:45
[QUOTE=marcelinhos100;753922]
DERSİMİZ BREZİLYA

Devre arasında Brezilya’da izlenen bazı oyuncuların tekrar takibe alındığı ve sezon sonunda en az iki oyuncu transfer edileceği öğrenildi. Önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarına başlayan Trabzonspor, yeniden Brezilya defterini açtı. Devre arasında Faruk Kanca’nın izlediği birçok oyuncuyu yeniden takibe alan Bordo-Mavililer, sezon sonu için şimdiden çalışmalara başladı. Önümüzdeki sezon için şampiyonluk hedefi koymaya hazırlanan Trabzonspor yönetimi, iyi bir hoca ile birlikte kaliteli bir kadro kurma çalışmalarına şimdiden başladı.

Hala Kanca diyolar yaaa. Güler misin, ağlar mısın? İmzamda da görüldüğü üzere tekrar başa dönmüş bulunuyoruz.

jefferson61sefa
19.04.2007, 17:06
yahu o ne ya messi 6 kişiyi geçip gol atmış bu nee adama bak ya kaleciyeide geçmiş ve goll
ronaldinho görsün nasıl oynanır futbol

Burçak
19.04.2007, 17:17
Maradonanın eski gollerine benzedi. Süperdi gerçekten. :)

Erdinç Dilek
19.04.2007, 17:23
Xavi nin golüne de ben hasta oldum, barca nın ilk golü, tamamiyle akıl işi bırakın saniyeyi saliselik düşünülerek atılmış bir goldü

Şentürk
19.04.2007, 17:23
Yok canım daha neler..

http://www.dailymotion.com/related/2946249/video/x1r2zp_gol-de-messi-al-getafe-180407/1

Bu nasıl gol böyle:eek:

:alkış: :alkış: :alkış:

barış6167
19.04.2007, 17:32
teyzemov xavi nin golüne taktı kafayı diyom ona messinin golü 100 yıla damga vurur yok arkadaş illada ilk gol diyo.neyse o da güzeldi ama messi nin golünden en son maradona attıydı.adam şimdi hastaneler den çıkamıyo yaşlandı.bence böyle bir gol uzun yıllar daha atılamaz.ne me lazım arkadaşlar belki bir gün trabzonsporda da böyle bi gol atılabilir.mesela favorim hüseyin o atabilir.şaka idi şaka.hüseyin anca geri pas atar.

Erdinç Dilek
19.04.2007, 17:33
Xavi barcanı ilk golü:
SNTp0vgHCEc

Erdinç Dilek
19.04.2007, 17:38
teyzemov xavi nin golüne taktı kafayı diyom ona messinin golü 100 yıla damga vurur yok arkadaş illada ilk gol diyo.neyse o da güzeldi ama messi nin golünden en son maradona attıydı.adam şimdi hastaneler den çıkamıyo yaşlandı.bence böyle bir gol uzun yıllar daha atılamaz.ne me lazım arkadaşlar belki bir gün trabzonsporda da böyle bi gol atılabilir.mesela favorim hüseyin o atabilir.şaka idi şaka.hüseyin anca geri pas atar.
teyzemov Hüseyin habu yazdığın bi okusada inat etse ha bu hafta sonu bunu gibi bir gol atsa ah nasi isterdim bi bilsan:)

Erkan
19.04.2007, 17:55
teyzemov Hüseyin habu yazdığın bi okusada inat etse ha bu hafta sonu bunu gibi bir gol atsa ah nasi isterdim bi bilsan:)
birakin oyle gollu de yeterki gol atsin;)... bos kaleye atsa bile kabul..

My
19.04.2007, 17:58
DOĞAN'A DESTEK
Albayrak"ın Teknik Direktör Ziya Doğan'a da "Zor günlerinde olduğun gibi ben ve ekibim hep yanında. Sen söylenenlere kulak asma! Sana güveniyorum. İnanıyorum ki kupada finale çıkıp, Avrupa kupalarına katılacağız. Ardından birlikte gelecek yıl 'Trabzonspor'u nasıl şampiyon yaparız' çalışmasına başlayacağız" dediği öğrenildi.Bunlar ciddi ciddi gelecek sene bu adam gibiyle çalışmayı düşünüyorlar valla. şimdiden uykularım kaçmaya başladı ya :confused:

Travelair
19.04.2007, 19:21
Takımımız Avanos'ta kampa girecek
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/150407mac.jpgTakımımız cumartesi günü Sakaryaspor'la karşılaştıktan sonra FORTİS Türkiye Kupası Yarı Final rövanş müsabakası için Avanos'ta kampa girecek.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Ekibimiz Avanos Avrasya Otel'de 21-24 Nisan 2007 tarihleri arasında gerçekleşecek kampın ardından 24 Nisan Salı günü Kayseri'ye geçerek maç saatine kadar Hilton Otel'de konaklayacak.

Murat61
19.04.2007, 19:23
Bunlar ciddi ciddi gelecek sene bu adam gibiyle çalışmayı düşünüyorlar valla. şimdiden uykularım kaçmaya başladı ya :confused:

onlar 3.lige transfer olup baskanla o takimi sampiyon yaparlar

Naim
19.04.2007, 19:25
Bunlar ciddi ciddi gelecek sene bu adam gibiyle çalışmayı düşünüyorlar valla. şimdiden uykularım kaçmaya başladı ya :confused:

Berata Kışla Yolu Gözüktü Anlaşılan :D

Berat Korkma Bu yönetim Seneye Bu Ziya ile çalışmayacak Rahat ol ;)

siz_61
19.04.2007, 19:45

kardesim onlar ziya doganı gonrecekler bu sozumu bi yere yazın ziya dogan sene gumushaneye ya ersu yanal yada unal karaman gelecek ve size son dk haberi fatih ile gorusmeler yapılıyo yani sizin anlayacgınız seneye fatih sultan tekke geri gelecek bunlar ilgili ersun yanal calişmaları surduruyo ersun yanal gelecek sezonun kadro sunu kurmaya başladı bile işte geleck sezonun kadro su

sır gibi saklanıyo ben sizin icin buldum

1 martinez
2 tayfun kora veya mehmet topuz
3 stepanov
4 risp(erdnic&cagdas)
5 wederson(volkan yaman)
6 yattara (ali bilgin&serkan)
7 smek(ceyhun)
8 gokdeniz( zelenka )
9 musampa(i.akın&memhet yozgatlı)
10 umut bulut (ersen)
11 fatih tekke (bu forvet sır gibi saklanıyo buldumyazacam)

TD ersun yanal veya unal karaman

evet şimdi siz soyleyin bu kadro şampiyon olurmu olmaz mı

Murat61
19.04.2007, 19:54
pardonda bu SIR lari nerden ogrendin? fatihin haberi zaten tvde

Can
19.04.2007, 19:55
faih alınsın vederson alnsın mehmet topuz alınsın bir güzel daha transfer yapılırsa şampiyon olurruzzz

FANATIK61
19.04.2007, 20:10
Nike Premier Cup kura çekimi
Nike Premier Cup Türkiye Yıldızlar Ligi futbol turnuvasında, yarı final müsabakalarının kura çekimi yapıldı.

Maslak Parkorman'da, Galatasaraylı futbolcu Necati Ateş, Futbol Federasyonu Ar-Peg Genel Koordinatörü Gündüz Tekin Onay ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Orhan Saka'nın katılımıyla gerçekleştirilen kura çekiminde, organizasyonun yarı final eşleşmeleri belli oldu.

Kura çekimine göre, Kasımpaşa Stadı'nda gerçekleştirilecek müsabakalarda yarın saat 09.30'da Bucaspor-Trabzonspor ve 11.30'da Beşiktaş-Ankaragücü karşılaşacak. Yenik takımların yarın saat 16.00'da 3.'üncülük için mücadele edeceği, final maçının ise 21 Nisan Cumartesi günü saat 15.30'da yapılacağı açıklandı.

FANATIK61
19.04.2007, 20:15
Kulübümüz sporcularından Kadir Keleş U-19 Milli Takımı'nın 24-26 Nisan tarihleri arasında Polonya'yla oynayacağı iki özel maç için kadroya davet edildi.

Buna göre sporcumuz Polonya'da oynanacak olan müsabakalar için 22 Nisan Pazar günü saat 12.00’de İstanbul T.F.F. Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi Tesisleri'nde başlayacak olan kampa katılacak.

Tekin Küçükali'den kulübümüze ziyaret
Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali ve beraberindeki heyet kulübümüzü ziyaret ederek, Asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu ve yönetim kurulu üyelerimizle bir görüşme yaptılar.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/190407ziyaret3.jpg

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde gerçekleşen görüşmede Tekin Küçükali Trabzonspor'un Kızılay'a her konuda destek verdiğini belirterek, "Trabzonsporlu olarak takımın aldığı her galibiyet sonrası büyük mutluluk yaşıyoruz. Biz isteriz ki şampiyonluk sevincini de uzun bir aradan sonra yine yaşayalım. Takımımıza bundan sonraki süreçte hem lig, hem de kupada başarılar diliyoruz” dedi.

Asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu ise hedefin kupa şampiyonluğu olduğunu belirterek, “Ligde aldığımız olumsuz sonuçlar sonrası kupaya yoğunlaştık. Bu kulvarda şampiyonluk yaşamak istiyoruz. Bu sezon yaşanabilecek tüm olumsuzluklar sonrası en kötü ihtimalle Avrupa kupalarına katılma hedefindeyiz. Önümüzdeki zorlu müsabakalar öncesi takımda eksik ve cezalı oyuncular bulunuyor. Ancak her şeye rağmen hedeflerimize ulaşmak istiyoruz” yorumunu yaptı.

Görüşme sonrası Asbaşkanımız Haşim Sayitoğlu, Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali’ye isminin yazılı olduğu 61 numaralı forma hediye etti.

okan6161
19.04.2007, 20:18
bu buca spor maçı izmirde olsaydı keşke ya

Nadir Bekar
19.04.2007, 20:20
pardonda bu SIR lari nerden ogrendin? fatihin haberi zaten tvde

birden fazla kişinin bildiği sır değildir.

erdal6167
19.04.2007, 20:21
Trabzonspor, hafta sonu Sakaryaspor ile sahasında yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürürken, Hüseyin'in belinde hafif bir ağrı olduğu, ancak Sakaryaspor maçında forma giymesine engel bir durumun olmadığı kaydedildi.

Teknik direktör Ziya Doğan yönetiminde, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basına kapalı olarak yapılan antrenmana, sakatlıkları bulunan Musa, Risp ve Hüseyin'in katılmadığı bildirildi.

Hüseyin'in belinde hafif bir ağrı olduğu, ancak Sakaryaspor maçında forma giymesine engel bir durumun olmadığı kaydedildi.

Trabzonspor, yarın basına kapalı olarak yapacağı antrenmanla hazırlıklarını tamamlayarak maç saatini beklemeye başlayacak.

Murat61
19.04.2007, 20:22
birden fazla kişinin bildiği sır değildir.

:D:D 1 saat falan kaldi baslamasina hemen havasina girmisiz

erdal6167
19.04.2007, 20:40
Ziya Doğan: En iyisini yapıyorum
bORDO mavili takımın teknik direktörü Ziya Doğan, "Trabzonspor için elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Ancak, önyargılı olarak hedef alınıyorum" dedi. DHA muhabirinin sorularını yanıtlayan Doğan, "Hangi olumsuzluklara karşı mücadele ettiğimizi bizimle birlikte olanlar biliyor. Hedef alınıyorum ama bunları hiçbir zaman dert etmedim. İçinde bulunduğumuz şartlarda en iyisini yaptığımı düşünüyorum" diye konuştu. Ligin dibinde yer alan Sakaryaspor’u hafife almadıklarını anlatan Doğan, şunları söyledi: "Rakibimizin geçen hafta Beşiktaş’a karşı nasıl mücadele ettiğini ve aldığı sonucu hepimiz gördük. Bu nedenle maçın sahada kazanıldığını ve 90 dakika olduğunu unutmadan sonuna kadar savaşmak gerekiyor. Bu maçı kazanıp Türkiye Kupası’nda oynayacağımız Erciyesspor maçı öncesi moral depolamak istiyoruz.

Erciyesspor, Trabzon’da iyi bir avantaj elde etti ama bu iş henüz bitmedi. Trabzonspor olarak turu geçecek gücümüz var. Avrupa kupalarına katılmak istiyoruz. Bunun da yolu Türkiye Kupası’nda final oynamaktan geçiyor."

POYRAZ
19.04.2007, 21:04
Erciyesspor, Trabzon’da iyi bir avantaj elde etti ama bu iş henüz bitmedi. Trabzonspor olarak turu geçecek gücümüz var. Avrupa kupalarına katılmak istiyoruz. Bunun da yolu Türkiye Kupası’nda final oynamaktan geçiyor."
Final oynamanin yolu da hücum agirlikli oynamaktan geciyor Ziya hocam. Malumunuz, ilk mac yenildik.

Naim
19.04.2007, 21:36
Runje'nin cezası 1 maça indirildi

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Beşiktaş kalecisi Runje'nin 2 maçlık cezasını 1 maça indirdi. Hırvat file bekçisi, takımının Fenerbahçe ile yapacağı kupa maçında forma giyebilecek.

EDU'YA DA İNDİRİM

Tahkim Kurulu, Fenerbahçeli Edu'nun 3 maçlık cezasını 2 maça indirdi. Brezilyalı oyuncu, Gaziantepspor maçında forma giyebilecek.

Eyyamın Ağbabası Ulusoyu hala Destekleyenlere ibret olsun
Ulusoy 3 ezike şirin görünmek için Futbolunda hukukunda anasını ağlatır.
Utanmadan Ulusoy Posteri açanlara kapak olsun

Erdinçin Cezası ne oldu Ulusoy efendi

x_man
20.04.2007, 00:05
Trabzonspor'da Bu Sene Saatler 40 yıl geriye Alınıyor.
!!Tehlikenin Farkındamısınız!!
Trabzonsporunuza Sahip Çıkın!!

Adem Erdoğan
20.04.2007, 00:22
Albayrak Fatih Tekke için geriye dönebilir demiş aqz önce skytürkte altyazı geçti.Vaarmı acaba böyle bi, haber sitelerde.

Adem Erdoğan
20.04.2007, 00:22
Albayrak Fatih Tekke için geriye dönebilir demiş aqz önce skytürkte altyazı geçti.Vaarmı acaba böyle bi, haber sitelerde.

Erdem Koltuk
20.04.2007, 00:28

Hiç heycan yapma boş bir haber işte.Kapımız açık geyiği.

asimavi
20.04.2007, 00:30

bugun gazetelerde falanda vardı ama .....gecenin bu saatinde altyazı geçiyorsa iş ciddi galiba.....

hiç sanmıyorum ama......nerdeeeeeeeeee.

Mollasalihoğlu
20.04.2007, 00:30
Yok canım daha neler..

yattara samsun maçında benzerini yaptı..maradona yattara :)

denizgrsy
20.04.2007, 00:43
bugun gazetelerde falanda vardı ama .....gecenin bu saatinde altyazı geçiyorsa iş ciddi galiba.....

hiç sanmıyorum ama......nerdeeeeeeeeee.

gitsin sattığı marcelinhoyu da alsın!!! baya sözünde duran bi başkanmış,hiç sormayın yaww,ne kadar kaliteli bi yönetim anlayışı,!!!

My
20.04.2007, 01:06
Fatih 'geri dönersem Türkiye'ye ilk ilk olarak Trabzonspor'la konuşurum' dedi. Başkanda zaten 'isteyerek vermedik, geri gelmek isterse olur' dedi. Boşu boşuna heyecan yapmayın :) Fatih'e gazetecinin biri soru sorupta sorduğu soruya cevap almasaydı bizim başkanın aklına dahi gelmezdi Fatih TEKKE. Biz ilk önce elimizdekilere sahip çıkalımda... Milan, Gökdeniz hatta ve hatta Yattara diyorum hala!

erdal6167
20.04.2007, 01:35
:yattara:
Trabzonsporunuza Sahip Çıkın!!:alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

nesta61
20.04.2007, 04:35
SAYIN MISIN MAYIN MISIN NESiN HALUK ULUSOY RUNJE NIN CEZASI 1 MACA INIYOR ERDINCE INMIYOR SIZIN HEPINIZ ALLAH BELASINI VERSIN NEDIYIM ARTIKKKKK

Erdinç Dilek
20.04.2007, 08:45
hane 40 yıl öncesindeki ruh olsa nerde keşke dediğin gibi olsa

Faik Yılmaz
20.04.2007, 08:50
Fatih Tekke'ye kapı hep açık

Başkan Nuri Albayrak, "İçimiz sızlayarak vermiştik. Dönmek isterse, menfaatlerimize uygun olursa niye gelmesin?" dedi

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Rusya'nın Zenit Petersburg takımına transfer olan Fatih Tekke'nin her zaman dönebileceğini belirtti.
Albayrak, Fatih Tekke'nin Trabzonspor'un bir evladı olduğunu belirterek, "İçimiz sızlayarak vermiştik. Fatih dönmek isterse, onun ve kulübün menfaatlerine de uygun olursa niye dönmesin" dedi. O dönemde 7.5 milyon Euro gibi çok ciddi bir teklifle karşılaştıklarını vurgulayan bordo - mavililerin patronu, "Trabzonspor'un sokağa para atacak lüksü yoktu. Sözleşmesi de sezon sonu sona erecek ve serbest kalacaktı. Kendisi de gitmek istedi ve bu transfer böyle gerçekleşmişti. 2 yıl sözleşmesi olsaydı Fatih'i vermezdik" diye konuştu.
Türkiye Kupası'nı kazanmayı hedeflediklerini, bunun yanında gelecek sezon için de çalışmalara başlayacaklarını söyleyen Albayrak, şöyle devam etti:
"Devre arasında yaptığımız transferleri gelecek sezonu düşünerek yaptık. Bu sezon gelecek yılın iskelet kadrosunu oluşturduk. Eksikliklerimiz belli. Sezon sonunda şapkamızı önümüze koyar düşünür ve bunları gideririz. Gelecek sezon çok daha iyi yerlerde olması için çalışıyoruz."

http://www.milliyet.com.tr/2007/04/20/spor/resim/spo04.jpg Hüseyin'de bel ağrısı

FOTOĞRAF: SELÇUK KILIÇ-AA

Sakaryaspor maçına hazırlanan Trabzonspor, dünü tek antrenmanla geçirdi. Teknik Direktör Ziya Doğan yönetimindeki antrenmana, sakatlıkları bulunan Musa, Risp ve Hüseyin katılmadı. Hüseyin'in belinde hafif bir ağrı olduğu, ancak Sakaryaspor maçında forma giymesine engel bir durumun olmadığı kaydedildi.

Naim
20.04.2007, 09:40

:confused: :confused:
İmzam a bir hayranlık mı oluştu? :)

Yukarıda ki imzanın Tüm Hakları Tarafıma Aittir Kaynak Gösterilerek Kullanılabilir
İmzam BSD lisansıyla Dağıtılmaktadır :)

UğuR
20.04.2007, 09:40
Gerekirse yeniden kanıtlarım’http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/yattara2800.jpg
Son haftalarda uzun süre forma bulma fırsatı yakalayan Trabzonspor’un Gineli oyuncusu İbrahima Yattara, çok kısa bir zaman öncesine kadar kendisini protesto eden Bordo-Mavili taraftarlara iddialı sözlerle seslendi.
20.04.2007

Yaşadığı uzun sakatlık döneminin kendisini çok etkilediğinin altını bir kez daha çizen yıldız oyuncu, “Formsuz olduğum bir süreç geçirdim. Ama şimdi kendimi çok iyi hissediyorum. Zaten toparlandığımı beni izleyenlerin de gördüğü inancındayım. Trabzonspor taraftarına kendimi bir kez daha kanıtlamak için elimden geleni yapmaya devam edeceğim” ifadesini kullandı. Hücum hattında birlikte oynadığı takım arkadaşlarını da öven Bordo-Mavililer’in başarılı futbolcusu, “Asist özelliğim her zaman ön planda oldu. Takımda gol attırabileceğim çok kaliteli arkadaşlarım var. iyi bir uyum içinde Trabzonspor’daki kötü günlerin izlerini sileceğiz” diye konuştu.

İki formaya üç aday
Sakaryaspor maçında savunmanın göbeğini Stepanov ve Çağdaş’tan oluşturacak olan teknik direktör Ziya Doğan’ı, Erciyesspor ile Türkiye Kupası yarı final rövanş müsabakasında zor bir tercih bekliyor olacak. Üç maçlık cezası, yarınki karşılaşmayla bitecek olan Erdinç, tecrübeli hocaya alternatif haline gelecek. Stepanov, Çağdaş ve Erdinç’in Nevşehir kampındaki performansını yakından takip edecek olan Ziya Doğan, üç isimden en formda olan 2 oyuncuyu belirleyecek.

F.SultanTekke
20.04.2007, 09:44
Fatih Tekke Denince içim sızlıyor.

TSelif
20.04.2007, 10:11
Sayın başkan niye ara ara Fatih'i anıyosun sen ya .Boşver adam gitmiş işte ne gerek var konuşmaya .....!!!

LazAnisT
20.04.2007, 10:18
Fatih haberilerini sıkça duyarız artık.malum lig bitiyor ve kongre yaklaşıyor.Ama zannedersem bu asparagas haberler bile bu yönetimin kalmasına yetmeyecek.

Travelair
20.04.2007, 11:09
Silinmiştir

Travelair
20.04.2007, 11:10
Erdinç için itiraz edildi mi? Baksanıza bjk zarar görmesin ise Nouma'ya 6 aydan fazla ceza veren (7 ay) ve tazminatsız yollatan federasyon disiplin kurulu, seyirciye küfür niteliğindeki harekete verilen 2 maçı bile fazla görerek 1 maça indirdi. Böylece fb maçındaki yerini alabilecek.

Erdinç'e itiraz yapıldı mı? Erdinç'e ne ceza verildi kulüp tarafından? Bu kulüpte yönetim var mı? Varsa neden bir icraatını göremiyoruz? Benzin istasyonu da satılır bu gidişle

bordoylamavi
20.04.2007, 11:10
runje ve edu nun cezaları inmiş. edu nun ki erdinçle hemen hemen aynı hakeme hakaret. erdinçin cezasından ses yok. acaba biz erdinçin cezasına itiraz bile etmemiş olabilirmiyiz. hani bu sene yine konusunu hatırlamadığım bir şey için aldığımız ceza hakkında yönetimimiz itiraz etmeyeceğiz demişti.

LazAnisT
20.04.2007, 11:33
17 yaş altı takmımız sakaryasporu habib ve mehmet canın attığı gollerle 2-0 yenerek finale kaldı. final maçı yarın kasımpaşa stadında saat 15.00 de oynanacak. finaldeki rakibimiz şu sıralarda oynanan Ankaragücü-Beşiktaş maçının galibi olacak.

Travelair
20.04.2007, 11:41
İtiraz edilmiş:

http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gif Erdinç'e ret çıktı

Erdinç'in üç maçlık cezasına itiraz eden Trabzonspor'a Tahkim'den ret... G.Birliği maçında hakeme sözlü hakaret yaptığı gerekçesiyle PFDK'nın üç maç ceza verdiği Erdinç'in Sakarya karşılaşmasıyla cezası bitiyor.

Erkut Ay
20.04.2007, 11:43
yönetimin bu kadar pasif olursa kararlarda bu kadar pasif olur işte

My
20.04.2007, 11:47
Gerekirse yeniden kanıtlarım’http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/yattara2800.jpg
Son haftalarda uzun süre forma bulma fırsatı yakalayan Trabzonspor’un Gineli oyuncusu İbrahima Yattara, çok kısa bir zaman öncesine kadar kendisini protesto eden Bordo-Mavili taraftarlara iddialı sözlerle seslendi.
20.04.2007Şu tip haberler kışkırtma amaçlı provokatif haberler. Sırf Yattara iler taraftar arasında problem varmış gibi gösterme maksatlı. Hangi gazete veriyor bu haberi bilmiyorum ama birde yazsaydınız keşke hangi gazete diye.

Son zamanlarda Yattara üzerine haberler çoğaldı farkındaysanız. Özellikle GAY-seliler (hangi cürretle bilmiyorum!) Yattara ile ilgilenebilme cesaretini gösterdikten sonra.

Erkut Ay
20.04.2007, 11:51
bu haberler tamamen şu avrupada özellikle iki senedir tarla olmuş ezik fener veya gs için yapılan haberler diye düşünüyorum

marcelinhos100
20.04.2007, 12:07
Tekke rüzgarı

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/20FAN7TEKKE-B-Y28000.jpg

Önce Fatih Tekke, Rusya’da sıkıntılı olduğunun mesajını verip, “Dönersem bu takım sadece Trabzonspor olur” dedi, dün de Başkan Nuri Albayrak konuyu değerlendirdi: “İçimiz sızlayarak sattık. Şartlar uygun olursa neden dönmesin?”
20.04.2007

Ayrılık mesajı mı?

Adı sıkça Süper Lig’in devleriyle anılmasına rağmen, sezon başında tercihini Rusya’nın Zenit takımından yana kullanan Fatih Tekke, son günlerde yeniden Trabzonspor’un gündemine geldi. Kısa bir süre önce Rusya’daki birtakım rahatsızlıklarından bahseden ve ayrılık anlamı da taşıyan mesajlar veren milli oyuncunun açıklamalarının ardından dün de Bordo-Mavili ekibin Başkanı Nuri Albayrak, konuyla ilgili birtakım yorumlar yaptı.

‘O bizim evladımız’

“Fatih Tekke’yi satarken içimiz sızladı. Ancak her iki taraf da Trabzonspor’un çıkarlarını düşünerek adım attı” diyen Karadeniz ekibinin patronu, “Fatih, Trabzonspor’un bir evladıdır, kaptanıdır. Eğer dönmek isterse, onun ve kulübün menfaatleri de uygun olursa neden olmasın” ifadesini kullandı. Albayrak, takımın son durumu ve hedefleri hakkında da çeşitli yorumlarda bulundu. İşte Başkan’ın Trabzonspor değerlendirmesi:

‘Çok şanssızdık’

“Mazeret olarak söylemiyorum ama özellikle ligin ikinci yarısında sakat ve cezalı oyunculardan yana çok sıkıntılar yaşadık. Bu problemlerin genellikle de savunma hattında gelişmesi sorunu katladı. Tüm bunlara rağmen bu etapta 20 puan topladık, en başarılı ekiplerden biri olduk. Böyle şanssız bir sezonu en azından Türkiye Kupası’nı alarak kapatırsak teselli olur. Ligde deplasmanda yendiğimiz Erciyes’i kupada da eleyebilecek kapasitedeyiz.”

‘Herkes işine baksın’

Oyuncularının lig ve kupaya konsantre olması için büyük çaba harcayan teknik direktör Ziya Doğan’ın, “Aklınız yeni sezondan önce oynayacağınız maçlarda olmalı. Çünkü kaderimizi bunlar belirleyecek” dediği öğrenildi.
20.04.2007

Yeniden kritik bir sürece giren Trabzonspor’da teknik direktör Ziya Doğan, takımının motivasyonunu koruyabilmek için yoğun çaba harcıyor. Oyuncuların bir kısmının yeni sezon öncesindeki revizyonu düşünebileceğini ve bu nedenle sıkıntı yaşayabileceklerini hesaba katan Bordo-Mavililer’in hocası, tüm futbolcularıyla özel olarak ilgileniyor. Takımını Sakarya ve Erciyes maçlarına yönlendiren Trabzonspor’un teknik patronunun, “Aklınızın yeni sezondan çok, kritik iki müsabakada olmasını istiyorum. Çünkü bir anlamda kader sınavlarına çıkacağız. Ben sizlere güveniyorum. Bu fırsatı kaçırmayalım” dediği bildirildi.
FANATİK

marcelinhos100
20.04.2007, 12:12
http://www.fotomac.com.tr/2007/04/20/im/733DE2B5A27F5B4DA585A176b.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif

http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifMartinez için görüşecekler

Gelecek sezon tecrübeli bir kaleciyle anlaşmak isteyen Trabzonspor'da Martinez ısrarı davam ediyor. Bordo- mavililer, bu hafta Trabzon'a lig maçı için gelecek olan Sakaryaspor'un yöneticileriyle Kolombiyalı kalecinin transferini görüşecek. Martinez'den olumlu sonuç alınmazsa, Hasagiç ile temaslar sürecek.

http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2007/04/20/im/4A5D384C1BB42E4991728037b.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gif

Fatih müjdesi

Zenit'ten ayrılmayı düşünen Fatih'e yeşil ışık: Biz zaten onu içimiz sızlayarak verdik, gelmek isterse kapımız açık

Fatih müjdesi

Zenit'ten ayrılmayı düşünen Fatih'e yeşil ışık: Biz zaten onu içimiz sızlayarak verdik, gelmek isterse kapımız açık.

Trabzospor'dan rekor transferle Zenit'e giden Fatih Tekke'nin geri dönebileceği müjdesi bordo-mavilili camiada sevinçle karşılandı. Fatih'in "İspanya'yı düşünüyorum. Türkiye'ye dönersem Trabzonspor'dan başkası olmaz" şeklindeki açıklamasına başkandan olumlu yanıt geldi. Trabzon Başkanı Albayrak " O bizim
evladımız. Biz onu içimiz sızlıyarak verdik. Menfaatlerimiz karşılıklı uyuşursa geri alırız" dedi.

SÖZLEŞMESİ BİTİYORDU

Fatih Tekke'yi 7.5 milyon euro karşılığında Rusya'nın Zenit takımına verdiklerini belirten Nuri Albayrak, "O dönem çok yüksek bir teklif gelmişti. Zaten Fatih'in sözleşmesi de sezon sonunda sona erecekti. Kendisi de gitmek isteyince bu transfer gerçekleşmişti. Trabzonspor kulübünün parasını sokağa atamazdık. 2 yıl sözleşmesi olsaydı Fatih Tekke'yi asla göndermezdik" açıklamasını yaptı.

FOTOMAÇ

marcelinhos100
20.04.2007, 12:16
Riquelme gerçeği

http://www.takagazete.com/haber_images/riquelme_20042007.100404.jpg

Trabzonspor’a önerdiğimiz Arjantinli 10 numara Riguelme ye G.Saray kancayı taktı

SEZGİN, GİTTİ İSTEDİ

LİDER ve kaliteli bir oyuncuya ihtiyacı olan Trabzonspor’a geçtiğimiz hafta bu sütunlarda önerdiğimiz Arjantinli Riquelme için G.Saray harekete geçerek ünlü futbolcuyu resmen istedi. G.Saray kulübü futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin’i İspanya’ya göndererek bu oyuncunun kulübü Villarreal ile görüştürdü.

BOCA JUNİORS TA KİRALIK

ROMAN Riquelme, ülkesinin Boca Juniors kulübünde kiralık olarak oynuyor. İspanya’ya dönmek istemediği belirtilen Arjantinli futbolcunun Avrupa’nın bir başka ülkesinde futbol yaşantısını sürdürmek istediği açıklandı. Dün Milliyet’ten sür manşet verilen haberde G.Saray’ın yanı sıra F.Bahçe’nin de bu oyuncuyla ilgilendiği yazıldı.

TAKA

marcelinhos100
20.04.2007, 12:18
Antrenör değil Psikolog lazım!

Trabzonspor’a Antrenör değil Psikolog lazım!
http://www.takagazete.com/haber_images/balii_20042007.100417.jpg

SERDAR Bali, Trabzon’da, yazarımız İsmail Kaynar’a konuştu. Ziya Doğan’ın Trabzonspor’un hocası olmadığını belirten Serdar Bali, Ünal Karaman’a karşı çıktı, Ertuğrul Sağlam’ı önerdi.

Trabzonspor’a küfreden adamı aldılar! Trabzonspor’a küfreden adamı takıma aldılar. Videoları var, adam Trabzon’un toprağına küfrediyor. Bunlar tuttu onu takıma aldı, bu takımın bir onuru var. Fakat bu ilk değil geçmişte de benzeri olaylar yaşadık. Trabzonspor, Galatasaray’a yeniliyor taraftar ağlıyor ama Trabzonlu genç bir oyuncu Cimbom forması alabilmek için Galatasaraylı oyuncunun peşinden koşuyor. Senin sırtındaki bordo mavi forma daha mı ucuz daha mı aşağı. Trabzonspor’un büyüklüğünü hala anlayamadılar.

Trabzonspor patlamaya hazır volkan!

Trabzonspor’u yanardağ gibi düşünün, bu yanardağ içten içe kaynıyor ama yanardağın tepesinde kül birikmiş. Biri gelecek bu külü kaldıracak ki lavlar dışarı çıksın. İki yıl üst üste bunu yaptık, ikinci olduk. şampiyonluk çok uzak değil.

Hiç kimse Trabzonspor’dan daha büyük değil!

Ne Serdar Bali ne de başkası hiç birimiz Trabzonspor’dan daha büyük değiliz. Bizler bütünü oluşturan parçalarız ama şunu da iyi bilmek gerek efsane kadroyu, o zamanki şampiyonlukları bilmeden konuşan insanlar var. Efsane kadroyu gelsin bizden dinlesinler. Neyin nasıl olduğunu bizden öğrensinler.

Maçtan önceki gece heyecandan uyuyamazdık. Akşam Almanya formasıyla yatağa girerdik sabah İrlanda forması ile uyanırdık. Hatta Şenol’un her maçtan önce dudağında uçuk çıkardı. Biz öyle şampiyon olduk, bizim zamanımızdaki heyecan, hırs başkaydı ama rahattık da maçtan çıkar kahveye giderdik.

Şampiyonluk çok istenirse uzaklaşır, rahat olmak gerek

Bir kere şampiyonluk parayla olmaz. Trabzon’da herkes çıkarsa 100 milyon dolar verse yine yetmez, Fenerbahçe’de her yönetici en az 500 milyon dolar verir. İstanbul takımlarıyla para konusunda yarışmazsınız.

Ama Trabzonlu oyuncuları alırsanız takıma, elinizde tomarla para kalır, artan parayla gider alırsın istediğin yıldızı. Rivaldo 33 yaşında, Oliver Kahn 40 yaşında git, bas parayı al zor bir şey değil yani Trabzonspor’un şampiyonluğu ama kulübün prensipleri olacak. Trabzonspor anayasası olacak, Türkiye Anayasası nasıl bölünmez bütünlükten bahsediyorsa, kulübün anayasası da çizgileri belirleyecek.

Öze dönüşte ise Athletic Bilbao örnek alınmalı. Fakat ayrımcılık, ırkçılık olmayacak. Elbette ki takımın tamamı Trabzonlu olmaz ama hiç olmazsa oyuncuların çoğu Trabzon doğumlu olur bu yöreden yetişir o zaman şampiyonluk ruhu yakalanır.

İstanbul’a gidip her zengin olan kulübe başkan olmak istiyor. Bu insanlar birleşip ortak havuz oluşturacak, güçler birleşecek.

“Öze dönüşte ise Athletic Bilbao örnek alınmalı. Fakat ayrımcılık, ırkçılık olmayacak. Elbette ki takımın tamamı Trabzonlu olmaz ama hiç olmazsa oyuncuların çoğu Trabzon doğumlu olur bu yöreden yetişir o zaman şampiyonluk ruhu yakalanır.”

Trabzonspor’a antrenör değil psikolog lazım!

Ziya Doğan ile Beşiktaş’ta birlikte oynadık iyi bir insandır ama Trabzonspor için doğru isim değil ayrıca onun bir kabahati de yok olanlardan. Ziya Doğan başarılı olduğu zaman ise oturmuş bir kadro vardı ayrıca kulüp de bugüne oranla daha iyi yönetiliyordu.

Ünal Karaman gelsin diyenler de bilmeden konuşuyor. Bizde yabancı merakı var bizden olana sahip çıkmıyoruz yabancıyı göklere çıkarıyoruz. Ünal hiçbir zaman ben Trabzonsporluyum demez, bir zamanlar Trabzon’da oynadım der. İlla biri gelecekse Ertuğrul Sağlam olabilir bu isim çünkü efendi bir insan futbolu da bilen birisi.

Korkusuz olup söylesin herkes kulüp içinde olanları, yıllardır neler dönüyor, herkes suskun. Her şey bir yana Trabzonspor’a hizmet edenden Allah razı olsun ama yolumuza taş koyanlarda var.

Şunu da bilsinler bizim rakibimiz Fenerbahçe değil Galatasaray’dır. Şampiyonluğa oynadığımız her sene bize vuran onlar oldu.

“Hakemleri kazanmak gerek öteki türlü adam kafayı takıyor Trabzonspor’a. Fenerli oyuncuya sarı kart çıkarırken "al kardeşim" diyor, Trabzonluya da "al lan sana sarı" diyor. Asarım keserim diye hakemlerin üzerine gitmek yanlış.”

Hakemlere saldırmak yanlış

Hakemleri kazanmak gerek öteki türlü adam kafayı takıyor Trabzonspor’a. Fenerli oyuncuya sarı kart çıkarırken "al kardeşim" diyor, Trabzonluya da "al lan sana sarı" diyor. Asarım keserim diye hakemlerin üzerine gitmek yanlış. İki hafta önce Gençlerbirliği’ne 4-3 yenildik, diyorlar ki hakem hatalı kararlar verdi önce sen kendini sorgula. Kalende 3 gol görmüşsün sonra hakeme kabahat bul. Hakemle zıtlaşmaya gerek yok.

İmparatorluklara adına veren iki şehir var dünyada biri Roma diğeri Trabzon. Bir şehir düşünün hükümdarlar çocuklarını devlet yönetmeyi öğrensin diye bu topraklara gönderiyor. Dünyada iki tane şehir var imparatorluklara adını verin biri Roma diğeri Trabzon. Bu şehrin önemini anlamak gerek.

Bugün Digiturk, İstanbul takımlarına 16,5 milyon dolar veriyor. Trabzonspor’a 13,5 milyon dolar veriyor. Anadolu kulüpleri ise 4,5 milyon dolar alıyor. Bu durum neden böyle düşünün, Trabzonspor’un büyüklüğünü anlayın ama biz öyle büyük bir kulübüz ki Lig TV’den gelen paraya bile ihtiyacımız yok.

“Trabzonspor, G.Saray’a yeniliyor taraftar ağlıyor ama Trabzonlu genç bir oyuncu Cimbom forması alabilmek için G.Saraylı oyuncunun peşinden koşuyor. Senin sırtındaki bordo mavi forma daha mı ucuz daha mı aşağı. Trabzonspor’un büyüklüğünü hala anlayamadılar.”

Serdar ağabeyle yaklaşık bir buçuk saat Trabzonspor’u tartıştık. Öncelikle şunu söylemek gerek şampiyonluk çok zor değil ama çözülmesi gereken sorunlar var. Kulübün parası doğru kullanılırsa ve Trabzonlu olanlara sahip çıkarsak başarıyı yakalamak imkânsız değil.

Serdar Bali, Trabzonspor ve Beşiktaş formalarını giymiş, babası Zekeriya Bali de kendisi gibi milli bir futbolcu uzun yıllar Fenerbahçe’de oynamış. Serdar Bali gerçek bir Trabzonsporlu ve herkesin futbolu bildiğini iddia ettiği bir şehirde tavsiyeleri dinlenmesi gereken bir spor adamı. Yazımızı Serdar ağabey’in kendi yazısından bir alıntı ile bitirmek istiyorum:

"…Ve o uzun burunlu insanlar fırtınalar yaratmaya başlamış

Ve o uzun burunlu insanlar bizi ihmal etmeyin biz istediğimiz anda derhal bir bütün oluruz. Aşağılarda değil yukarılarda yerimizi alırız ama bu ülkeye asla zarar vermeyiz imajını vermişler!"

Röportaj: İsmail Kaynar

TAKA

Erkut Ay
20.04.2007, 12:20
bu serdar bali de saçma sapan konuşmalara hızla devam etmekte hergün bi yorum getiriyor derdi nedir anlamak mümkün değil bu yönetimin acizliği ortada ama kendisi tam muamma

marcelinhos100
20.04.2007, 12:23
ZİYA DOĞAN’I DİNLERKEN

http://www.takagazete.com/kose_images/yusufturgut.jpg
Yusuf Turgut
yturgut@takagazete.com

Öncelikle belirtmem gerekir ki, Ziya Doğan’ın yüz-yüze konuşarak ikna edemeyeceği insan sayısı azdır. Zigana TV’de kendisini dinlerken bunu bir kez daha gördüm. Onca eleştirinin altından çıkmayı başardı. Kendisi kabahatsiz! ama Yattara, Ceyhun, Tolga, Ufukhan ya da Ferhat kabahatli! Ziya Doğan şöyle bir hisse kapılmış, sanki Trabzon’da insanlar oturmuş onu bu kulüpten kovmaya uğraşıyorlar. Yok böyle bir şey…

Trabzonspor’un taraftarının tek derdi var. Kişilikli futbol izlemek, Trabzonspor’u puan cetvelinde layık olduğu noktada görmektir.Bu taraftar senin elinde böyle bir kadro olduğuna inanıyor. Ama sen futbolculara inanmıyorsun. Hala Ceyhun’a kulp buluyorsun. Rize’de sana Zidane gibi top oynadı. Fakat Erciyes’te oynatıp oynatmayacağına karar vermediğini söylüyorsun! Trabzonspor kentinin seninle derdi yok. Ama ‘Babamı bile tanımam’ diyorsun ya.. Kardeşini kendi kişisel kaprisin için İstanbulspor’dan gönderdiğini söylüyorsun ya aynı inadınla bir camia ile de inatlaşıyorsun. Bu zevkleri sana Trabzon’da kimse yaptırmaz ve yaptırmayız..

Milyonlarca Trabzonspor taraftarının ekranlardan gördüğü ve senin halen ısrar ettiğin yanlışlarından arın, doğru dürüst kadro kur, bir kentin esnafının ekmeği ile oynama.. Bu esnafın ekmeği ile oynarsan senin ekmeğinle de oynanır unutma..! Yok, izleme komitesine adam alınmamış da yok gazeteciler seni sevmiyormuş... Yok böyle bir şey... Bunlar ütopyoların.. Elinde her maçı kazanacak kadro var. Sen o kadronun içinde bir şeyler arayıp bulup çıkarıyorsun ve Trabzonspor’u ele güne rezil edi-yorsun.. Küçültüyorsun.. Ceyhun’u kulübeye oturtup, Ufukhan’ı sahaya atacaksın, ondan sonra da basından merhamet bekleyeceksin.. Bunu yaparsak Trabzonspor’a ihanet ederiz.. Bu basın çok ihanetler gördü ama kimseye ihanet etmedi hocam...

TAKA

Maça gidipte Ziya Doğan istifa diye bağırmayan Trabzonsporlu bu takımın başarısızlığına ortak oluyor demektir sonuç hiç önemli değil sakarya maçında tribün şov yapılmalı ziya doğan istifa ettirilmeli bu kadar küçük şeylerle kandırılmamalıyız

Naim
20.04.2007, 12:23
17 yaş altı takmımız sakaryasporu habib ve mehmet canın attığı gollerle 2-0 yenerek finale kaldı. final maçı yarın kasımpaşa stadında saat 15.00 de oynanacak. finaldeki rakibimiz şu sıralarda oynanan Ankaragücü-Beşiktaş maçının galibi olacak.

Süleyman abi
sanırım yanlış bilgi vermişler sana
Nike Yıldızlar Kupası maçları oluyor şu günlerde

Yıldızlar finale yükseldi
Nike Premier Cup 2006/07 Yıldızlar Türkiye Birinciliği finallerinde ilk maçında Bucaspor'u 2-0 mağlup eden ekibimiz finale yükseldi.

Sahada; Doğukan, Hüseyin K., Rasimcan, Ozan, Hami, Akif, Habib (dk 55 Mehmet Can), Yener (dk.68 Hüseyin Ata), İlker, Ahmet, Ali Kemal (dk.70 Ogün) kadrosuyla mücadele edet yıldızlarımızın gollerini 50.dk.'da Habib, 60.dk.'da da Mehmet Can kaydetti.

Takımımız finalde yarın saat 15.30'da bugün oynanacak olan Beşiktaş - Anklaragücü maçının galibiyle karşılaşacak.

Erkut Ay
20.04.2007, 12:25
ZİYA DOĞAN’I DİNLERKEN

http://www.takagazete.com/kose_images/yusufturgut.jpg
Yusuf Turgut
yturgut@takagazete.com

Öncelikle belirtmem gerekir ki, Ziya Doğan’ın yüz-yüze konuşarak ikna edemeyeceği insan sayısı azdır. Zigana TV’de kendisini dinlerken bunu bir kez daha gördüm. Onca eleştirinin altından çıkmayı başardı. Kendisi kabahatsiz! ama Yattara, Ceyhun, Tolga, Ufukhan ya da Ferhat kabahatli! Ziya Doğan şöyle bir hisse kapılmış, sanki Trabzon’da insanlar oturmuş onu bu kulüpten kovmaya uğraşıyorlar. Yok böyle bir şey…

Trabzonspor’un taraftarının tek derdi var. Kişilikli futbol izlemek, Trabzonspor’u puan cetvelinde layık olduğu noktada görmektir.Bu taraftar senin elinde böyle bir kadro olduğuna inanıyor. Ama sen futbolculara inanmıyorsun. Hala Ceyhun’a kulp buluyorsun. Rize’de sana Zidane gibi top oynadı. Fakat Erciyes’te oynatıp oynatmayacağına karar vermediğini söylüyorsun! Trabzonspor kentinin seninle derdi yok. Ama ‘Babamı bile tanımam’ diyorsun ya.. Kardeşini kendi kişisel kaprisin için İstanbulspor’dan gönderdiğini söylüyorsun ya aynı inadınla bir camia ile de inatlaşıyorsun. Bu zevkleri sana Trabzon’da kimse yaptırmaz ve yaptırmayız..

Milyonlarca Trabzonspor taraftarının ekranlardan gördüğü ve senin halen ısrar ettiğin yanlışlarından arın, doğru dürüst kadro kur, bir kentin esnafının ekmeği ile oynama.. Bu esnafın ekmeği ile oynarsan senin ekmeğinle de oynanır unutma..! Yok, izleme komitesine adam alınmamış da yok gazeteciler seni sevmiyormuş... Yok böyle bir şey... Bunlar ütopyoların.. Elinde her maçı kazanacak kadro var. Sen o kadronun içinde bir şeyler arayıp bulup çıkarıyorsun ve Trabzonspor’u ele güne rezil edi-yorsun.. Küçültüyorsun.. Ceyhun’u kulübeye oturtup, Ufukhan’ı sahaya atacaksın, ondan sonra da basından merhamet bekleyeceksin.. Bunu yaparsak Trabzonspor’a ihanet ederiz.. Bu basın çok ihanetler gördü ama kimseye ihanet etmedi hocam...

TAKA

Maça gidipte Ziya Doğan istifa diye bağırmayan Trabzonsporlu bu takımın başarısızlığına ortak oluyor demektir sonuç hiç önemli değil sakarya maçında tribün şov yapılmalı ziya doğan istifa ettirilmeli bu kadar küçük şeylerle kandırılmamalıyız
süper bir yorum gerçekleri yorumlayan gazeteciye helal olsun denir

Mehmet_Mercanlı
20.04.2007, 12:31
TAKA

:alkış:

marcelinhos100
20.04.2007, 12:33
ROTA YİNE MARTİNEZ

BU sezon ligde fazla bir beklentisi olmayan ve Avrupa umutlarını Türkiye Kupası’na bağlayan Trabzonspor’da yönetim transfer arayışlarını da hızlı bir şekilde sürdürüyor. Bordo-mavili yönetim, kaleci konusunda girişimlere başlarken, sezon başında da gündemde olan Sakaryaspor’un kalecisi Martinez ile birlikte Gaziantepspor’un kalecisi Hasagiç isimleri ön plana çıkıyor. Kolombiyalı kalecide sorun olursa Hasagiç için düğmeye basılacak.

BORDO-MAVİLİ yönetimi sezon ortasında yüksek bonservis bedeli nedeniyle Martinez’den vazgeçmişti. Yönetim ardından Romanya’da kaleci aramış ancak burada da istediği vasıflarda bir isim bulamamıştı. Bordo-mavililerin Kenan Hasagiç’de de bir sorun yaşanması durumunda Avrupa liglerinden tecrübeli bir kaleci arayışına başlayacağı sızan haberler arasında.

KALECİ konusunda ciddi araştırmalar yapan yönetime menajerlerin de önerilerde bulunduğu öğrenilirken, Bosna Hersek ümit milli takımının kalesini koruyan 21 yaşındaki genç bir kalecinin önerildiği ancak Trabzonspor yönetiminin bu teklife sıcak bakmadığı ifade edildi. Trabzonspor yönetiminin menajerlere tecrübeli kaleciler aradıklarını söylediği kaydedildi.

Fotospor

http://efsanefotospor.com/images_content/2007-04/20/ma/c6421.jpg

Erkut Ay
20.04.2007, 12:36
bu takımda defans tamam orta saha tamam forvet tamam tek sorunumuz kaleci bu nasıl bir düşünce iki hafta tolga iyi dediler üçüncü hafta herkes satma telaşında

marcelinhos100
20.04.2007, 12:37
HAYATIM FUTBOL

http://www.ilkhabergazete.com/foto/emel.jpg (http://www.ilkhabergazete.com/dersmaddedevam.asp?islem=ders&yid=2018)

Babası İlahiyat okumasını istedi ancak o futbolu tercih etti. Galatasaray maçında ayağı kırılan Musa Büyük, idealleri, Trabzonspor ve hayatıyla ilgili bilinmeyenleri anlattı. Talihsiz bir şekilde ayağı kırılan Musa Büyük’ün annesi Ayşe Büyük, maçı seyrederken hiçbir şeyin farkına varmadığını söyleyerek, “Maçı normal bir şekilde izliyorduk. Zaten kameralar da o anı anlayamamış. Sonra bir şeyler oldu. Eşim televizyonu kapattı. Büyük oğlum da eve gelerek arabanın anahtarını arıyordu. Ne olduğunu sordum. Hafif sakatlanmış dediler. Gerçeği öğrenemedim. Ama o esnada içimde bir acı oluştu. Bunu hissettim. Kötü bir şey olduğunun farkındaydım” diye konuştu.

OLACAĞI VARMIŞ

Baba Ahmet Büyük ise, “Ben o esnada her şeyi anlamıştım. Eşime bir şey söyleyemiyordum. Ancak başa gelecek varmış. Kısmet diyelim. Bugüne kadar hiç böyle büyük bir sakatlık yaşamamıştı. Yani çocukken dahi top oynardı. Ama düşe kalka hep ufak şeyler olurdu. Uzun yıllardır top oynuyor, ilk defa böyle büyük bir sakatlık yaşadı. Ama olsun. Böyle şeyler futbolun içerisinde var. Bu olaydan sonra bizimle ilgilenen bütün Trabzonspor ve spor camiasına teşekkür ediyorum” dedi.

EKMEĞİM FUTBOLDANMIŞ

Uzun yıllardır futbol oynadığını ifade eden Musa Büyük ise, “Ben liseyi bitirdim, ancak profesyonel olana kadar babam benim hakkımda farklı bir meslek dalı düşünüyordu. Ancak buradan ekmek yiyeceğimiz varmış. Her çocuk gibi benim babam da profesyonel olana kadar futbol oynamamı istemedi. Ancak işin seyri değişince bir şey söylemedi. O benim İlahiyat fakültesine gitmemi istiyordu. Şimdi hiç alakası olmayan bir iş yapıyorum” şeklinde konuştu.

ŞU ANDA EVLENMEM

Henüz evlenmeyi istemediğini de sözlerine ekleyen tecrübeli golcü, “Annem bu konuda çok baskı yapıyor. Ancak ben henüz istemiyorum. Bu konuda biraz daha zamanın geçmesi gerekiyor. Anneme kalsa beni bugün evlendirir. Ama ben şu anda sadece futbola odaklanmak istiyorum. 32-33 yaşına kadar futbola devam etmek amacındayım. Bakalım hayırlısı olsun. Gidebildiğim yere kadar gideceğim. Ayrıca Trabzon’da yaşamaktan da mutluyum” şeklinde sözlerini tamamladı.

İLKHABER

marcelinhos100
20.04.2007, 12:49
Doğan'dan Ceyhun'a : “Sen lider oyuncusun”

Trabzonspor Teknik Direktörü futbolcusunu, “Sen çok özel bir oyuncusun. Sana güveniyorum” sözleriyle motive etti.

http://www.yenisafak.com/resim/buyuk/sdog_byk31e46c2c31dc79d5.jpg

Sakaryaspor maçının hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor'da teknik direktör Ziya Doğan futbolcularını bire bir konuşmalar yaparak motive etmeye çalışıyor. Doğan dün yapılan çalışma öncesinde de Ceyhun Eriş'le başbaşa bir görüşme yaptı.

Futbolcusuna performansından çok memnun olduğunu söyleyen Doğan, “Sen lider bir futbolcusun. Bu özelliğini maçlarda ortaya koyarak, takımına fayda sağlıyorsun. Performansından çok memnunum. Sana güveniyorum. Hep böyle devam etmeni istiyorum” dedi.

Doğan'ın Çaykur Rizespor maçından sonra Ceyhun'u, Sakaryaspor karşısında da ilk onbirde oynatmayı planladığı öğrenildi.

Hüseyin müjdesi

Trabzonspor, hafta sonu Sakaryaspor ile sahasında yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Ziya Doğan yönetiminde, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basına kapalı olarak yapılan antrenmana, sakatlıkları bulunan Musa, Risp ve Hüseyin'in katılmadığı bildirildi. Kulüp doktorları Hüseyin'in belinde hafif bir ağrı olduğu, ancak Sakaryaspor maçında forma giymesine engel bir durumun olmadığını kaydetti.

20.04.2007

Murat Altun
20.04.2007, 12:57
[

Oyuncularının lig ve kupaya konsantre olması için büyük çaba harcayan teknik direktör Ziya Doğan’ın, “Aklınız yeni sezondan önce oynayacağınız maçlarda olmalı. Çünkü kaderimizi bunlar belirleyecek” dediği öğrenildi.

Senin kaderin zaten belli ziya doğan sen ağzınla kuş tutsan olmaz artık sadece uzatmaları oynuyorsun çok uzatma ooldu ama elbet senin maçında bitecek...

Tek alternatif haa nolur keline bir saksı düşer aklın başına gelir inadı bırakır f adam gibi Trabzona yakışan futbol oynatır kadro çıkartırsın belki şansın olur ozaman ama ben kapasitenin buna yeteceğine inanmıyorum o başka

Kalkinmali
20.04.2007, 12:59
TRABZON 5-0 sakarya

Murat Altun
20.04.2007, 12:59
ZİYA DOĞAN’I DİNLERKEN

TAKA

:alkış: :meşale2: :alkış: :meşale1: :alkış: :atki: :alkış: :tsatkı: :alkış: :meşale2:

Erkut Ay
20.04.2007, 13:03
TRABZON 5-0 sakarya
sen biraz hayatı ters yaşıyorsun galibaı

marcelinhos100
20.04.2007, 13:21
http://www.sporx.com/images/1/29/9354_B_ersenmartin011.jpg

Trabzonspor'da kadro değişecek

Kendi evinde ligin son sırasında bulunan Sakaryaspor ile karşılaşacak olan Trabzonspor, zorlu karşılaşmadan galibiyetle ayrılmanın planlarını yapıyor.
Bordo mavili takımda sakatların durumu iyiye gidiyor, Doğan'ın istediği kadro yeniden oluşuyor. Trabzonspor yarın sahasında Turkcell Super Lig'de son sırada bulunan Sakaryaspor'u ağırlıyor. Geçtiğimiz hafta aldığı Çaykur Rizespor yenilgisini unutmak ve Çarşamba günü Fortis Türkiye Kupası'nda oynayacağı Kayseri Erciyesspor maçı öncesi moral depolamak istiyor. Bordo mavili takımda başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, Sakaryaspor maçını kazanacak güçte olduklarını belirterek, "Rakibimizin ligde bulunduğu konum değil bizim bulunduğumuz konum önemli. Kazanmak için sahaya çıkacağız. Tüm gücümüzle mücadelemizi edip, Erciyesspor maçı öncesi moral depolayacağız" diye konuştu.

KALEDEN KORKUNUZ OLMASIN

Trabzonspor'un genç file bekçisi Tolga, Sakaryaspor maçı öncesi garanti verdi. Trabzonspor'un transfer listesinde ismi geçen futbolcular arasında olan Sakaryaspor kalecisi Martinez'den daha iyi olduğunu göstermek isteyen Tolga, "Beni eleştirenlere nasıl bir kaleci olduğumu göstermek istiyorum" dedi.
Genç kaleci kendine güvenenleri mahcup etmeyeceğini belirterek, "Benim görevim gol yememek. Sakaryaspor maçında bunu başarmak için elimden geleni yapacağım" diye konuştu. Trabzonspor kalesinde Jefferson'un da iyileşmesi ile yeniden rekabet yaşanmaya başladı.

SAKATLARIN DURUMU İYİYE GİDİYOR

Trabzonspor'un kabusu ligin sonuna doğru bitiyor. İkinci yarının başlaması ile sakatlıklar yüzünden kadro kurmakta büyük zorluklar çeken bordo mavili takımda Yattara ve Milan Stepanov tamamen iyileşti. Jefferson doktor kontrolünde idmanlara çıkmaya başladı. Gelecek sezona yetişmek isteyen Musa, hızlı bir iyileşme sürecinde. Talihsiz bir şekilde sezonu kapatan Risp'in ise ülkesinde olduğu ve hızla iyileştiği açıklandı.

Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, tüm sakatlarda çok iyi bir iyileşme süreci yakaladıklarını vurgulayarak, "Yaşadığımız kabustan yavaş yavaş çıkıyoruz.
Sakatlıkların iyiye gitmesinde futbolcuların gösterdiği özverili çalışmanın büyük bir önemi var" ifadelerini kullandı.

İLK 11'E ÜÇ YENİ İSİM

Bu sezon sakatlar ve cezalılar yüzünden oldukça sıkıntılı günler geçiren Trabzonspor, Sakaryaspor karşısına üç eksikle çıkacak. Sezonu kapatan Musa, Risp ve kart cezalısı olan Erdinç'in forma giyemeyeceği maçta kaleyi Tolga koruyacak. Savunmanın sağı Ferhat'ın stoperde ise Çağdaş'ın yanında iyileşen Milan Stepanov'un forma giymesi bekleniyor.

Solbek ise Celaleddin. Orta sahanın sağında ise yükselen performansı ile dikkat çeken Gökdeniz'in oynaması beklenirken, orta sahada ise cezası dolan Ayman - Hüseyin ikilisinin mücadele edecek. Orta sahanın solunda ise Çaykur Rizespor maçında iki asist yapan Yattara'nın oynama ihtimali çok yüksek. İleride ise Ceyhun, Umut ikilisinin görev alması bekleniyor.

Trabzonspor'un Sakaryaspor karşısına şu 11'le çıkması bekleniyor:

Tolga, Ferhat, Çağdaş, Stepanov, Celaleddin, Gökdeniz, Hüseyin, Ayman, Yattara, Ceyhun, Umut.

20.04.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : DHA

Sene başında bu takıma dördüncü kaleci mi alıyorsunuz diyerek Hırvat Milli kaleci Pletikosa ( Ara transferde 3 milyon dolara Spartak Moskovaya Transfer oldu ) nın alınmasını Haşim Sayitoğlu aracılığıyla engelleyen Tolga devre arasında da Martinezin biten transferini yine Haşim abisine baskı yaparak engellemişti.

Vallahi bizim sevdiğimiz güvendiğimiz futbolcularımız keşke iyi futbolcuların gelmelerini engelleyeceklerine kendilerini geliştirseler

Bak Tolga kaç haftadır bu kadar hedefsiz bir ortamda yediğin golleri görüyoruz yeteneğine rağmen önce çok çalışmalısın.Galatasarayda Aykut ve Fevzi senden aşağı kaleciler değil ama kaç yıldır bekliyorlar Maondragonun arkasında.

Kulis yapmayı bırak işine bak futbolcu olduğunu hatırla birde eski maçları seyret koçum her maç 3 gol yiyoruz bilmem anlatabildim mi

marcelinhos100
20.04.2007, 13:27
http://www.sporx.com/images/1/29/8525_B_dramani001.jpg

Değeri 70 kat arttı!

G.Birliği'nin Ganalı yıldızı Haminu Draman için yabancı menajerler 3.5 milyon Euro değer biçti.Gençlerbirliği'nin sezon başında Sırbistan'ın Kızılyıldız takımından 50 bin Euro bonservis bedeliyle transfer ettiği Haminu Draman için yabancı menajerler 70 kat fazla değer biçerek 3.5 milyon euroluk bir teklifle Kırmızı-siyahlı kulübe başvurdu.

2006 Almanya Dünya Kupası öncesinde Gençlerbirliği Kulübü Genel Müdürü Hasan Çetinkaya tarafından keşfedilen ve ön sözleşme imzalanan Draman, Kırmızı-siyahlı kulüpte bir yılını doldurmadan değerini 70'e katladı. Draman, Dünya Kupası'nda gösterdiği performans ve Amerika'ya 1 gol atmasıyla Avrupa kulüplerinin dikkatini çekmişti.

Hızlı davranan Gençlerbirliği ise 20 yaşındaki yıldız oyuncuyu takıma dahil etmeyi başarmıştı. Gençlerbirliği'nde zaman zaman forma bulamayan Draman için yabancı menajerler müthiş bir teklifle geldi.

Bir yabancı menajerin Gençlerbirliği yönetimi ile görüştüğü ve 3.5 milyon Euro karşılığında Draman'ı Avrupa'da satabileceğini söylediği öğrenildi. Gençlerbirliği yönetiminin ise Draman'ın 3.5 milyon euroya satılması için yabancı menajere yetki belgesi verdiği belirtildi. Y
abancı menajerin Draman'ı satmak için çalışmalara başladığı öğrenilirken, Fransa'nın Bordeaux takımının Ganalı yıldızla yakından ilgilendiği ifade ediliyor.

Bordeaux takımının Draman'ın transferi için ciddi adımlar atmayı planladığı öğrenilirken, bir Rus takımının da Draman için devreye girdiği belirtiliyor. İtalya Serie A takımlarından Torino da daha önce Draman ile ilgilenmişti. Draman'ın 3.5 milyon euro bonservis bedeliyle satılması durumunda Gençlerbirliği, bu transferden büyük kar etmiş olacak.

50 bin euroya transfer edilen Draman, değerinin 70 katı bir satış fiyatıyla kulüpten ayrılacak. Kırmızı-siyahlı kulüp, daha önce Tarık Daşgün, Deniz Barış ve Serkan Balcı'nın Fenerbahçe'ye transferlerinde de büyük kar etmişti.

20.04.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : İHA

işte transfer böyle yapılır daha 20 yaşında gana milli takımının yıldızıydı nasıl aldılar şaşırmıştım geçmiş olsun

marcelinhos100
20.04.2007, 13:33
'Biz yalancı değiliz'

Sakaryaspor Basın Sözcüsü Orhan Ekici "Antalya kampında hocamızla ilk görüştüğümüzde bize Trabzonspor'dan Martinez'e karşılık iyi bir teklif olduğunu söyledi. Biz ise Martinez'i satamayacağımızı söyledik"

Sakaryaspor Basın Sözcüsü Orhan Ekici ve yönetim kurulu üyesi Bahattin Küçük, pazartesi akşamı Kanal 54'te yayınlanan Spor 54'e konuk olmuş, Sakaryaspor yönetim kurulu üyesi Bahattin Küçük, gönderilen teknik patron Giray Bulak'ı kastederek "Martinez'i Trabzonspor'a satalım" dediğini iddia etmişti.

Bahattin Küçük'ün bu iddiası sonrası Yeni Sakarya Spor Servisi olarak Trabzon'da bulunan Giray Bulak'a telefonla ulaşmış ve Bulak'ın "Benim, Martinez'i satalım gibi bir talebim olmadı" demesi üzerine iki değişik görüş ortaya çıkmıştı.

Bu haber sonrası dün Sakaryaspor Basın Sözcüsü Orhan Ekici, spor müdürümüz Cavit Dereli'yi telefonla aradı ve yönetim olarak kendilerinin doğruları söylediğini ifade etti.

İYİ Kİ GÖNDERMİŞİZ

Sakaryaspor Basın sözcüsü Orhan Ekici "Giray Bulak, Martinez'i gözden çıkarmış ki Antalya kampına Kocaelispor'un kalecisi Kaya'yı çağırdı, genç kaleci Sakaryaspor'la idmanlara çıktı. Antalya kampında hocamızla ilk görüştüğümüzde bize Trabzonspor'dan Martinez'e karşılık iyi bir teklif olduğunu söyledi. Martinez'in bize lazım olduğunu söyledik ve hocamız bozuldu. Bugün size benim böyle bir talebim olmadı, diyorsa bizde düşünüyoruz ki dün bize söylediğini bugün size inkar eden Giray Bulak'ı göndermekle yönetim olarak isabetli bir karar vermişiz" dedi.

Kaya'yı biz

istemedik'

Sakaryaspor yönetimi Giray Bulak'ı gönderdikten sonra Giray Bulak'ın Kocaelispor'dan çağırdığı kaleci Kaya'yı da ara transferin son günlerine doğru gönderdi. Bu gelişmelerden sonra ortaya bir soru daha çıktı!.
Soru şu; "Giray Bulak, Sakaryaspor takımında Martinez ve Cenk gibi iki iyi kaleci varken Kocaelispor'la sözleşmesi devam eden Kaya'yı Antalya kampına neden çağırdı?"

Giray martinezi bize veriyordu biraz bizimkiler akıllı olsaydı

POYRAZ
20.04.2007, 13:41
Burasi 1006 sayfayi bulmus.:)

zafercalikoglu
20.04.2007, 13:49
BEN bİLE ZİYA HOCDAN daha iyi Hocalık yaparım ,

marcelinhos100
20.04.2007, 13:51
"YATTARA ÖZELDİR" http://www.gunebakis.com.tr/resim/yattaraözeldir.jpg

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, yerel bir TV’ye açıklamalar yaptı. Doğan, Yattara’nın oynatılmamasıyla ilgili eleştirilere yanıt verirken, "Yattara ilk geldiğimde mentalite olarak kötüydü. Sonra büyük bir değişim yaşadı. 3 yıl önce sezona harika başlamıştı. Mükemmel maçlar çıkarıyordu.

Sonra sakatlık geçirdi, 5 hafta kaybettik. Tam hazır değildi, zaman zaman oynatarak hazırlamaya çalışıyordum. Bu kez de sakattı. Sıkıntılı süreçten geçti. Eğer onu 90 dakika oynatmış olsam kaybederdik. Ankaragücü maçında ilk 11’deydi ama o da durumunu gördü" diye konuştu.

Ceyhun ile Sorunum Yok

Ceyhun’la ilgili olarak da, "İstediğim seviyede değildi. 1-2 hafta onu 11’e almadım. Alınganlık gösterdi. Ama Ceyhun, Rizespor karşısında istediklerimin yüzde 90’ nını yaptı. .Benim olduğum yerde kimse benle problem yaşamaz. Ceyhun akıllı mantıklı bir futbolcu. Oyundan çıkarken müsaade ister. Ceyhun’un oynamadığı dönemlerde kedisinde demir eksikliği olduğunu kulüp doktorlarımız tespit etti.

Bizde ona vitamin yüklemesi yaptırdık. Ceyhun’la aramızda öyle bir ortam yaratıldı ki, Ceyhun bir gün bana ‘hocam idmanda yan yana duralım da kavga yapmadığımız görülsün’ diye takıldı" görüşlerini savundu.

Hüseyin-Gökdeniz’e Övgü

Gökdeniz ile Hüseyin hakkında da açıklamalar da bulunan Doğan, "Gökdeniz Karadeniz’in tek başına takım olduğu dönemler oluyor. Süper asistler yapan bir yıldızımız var, ama gol oranı düşük, bunu da yakında çözecektir. Gökdeniz gibi oyuncular az geliyor. O’nun aslında futbolumuzu yurt dışında temsil etmesi gerekir.

Yani Gökdeniz’den beklentilerimiz oldukça fazladır. Hüseyin’inde bir dönem Trabzon’da hangi şartlar altında oynadığını hepimiz biliyoruz. Bu futbolcu arkadaşlarımıza sahip çıkılmalıdır. Bana göre Gökdeniz’i de Hüseyin’i de yaşadıklarından dolayı ödüllendirmek gerekir" ifadelerini kullandı.

Yattara’yı Herkes Oynatır

Doğan, "Tam hazır hale gelmesi için çaba harcıyoruz. Bunun için kendisine ikinci yarılarda forma veriyorum. Çünkü bu kadar uzun bir ayrılıktan sonra tam kapasiteye çıkmak kolay değil. Sağlam, her yönüyle hazır bir Yattara’yı hangi hoca oynatmaz ki? Yattara inanılmaz yetenekli bir oyuncu… Ben Yattara’nın yapabileceklerini görüyorum.

Onu fizik olarak hazır gördüğümde zaman 90 dakika oynatırım. Kendisiyle de konuştum. Erciyespor kupa maçına kadar her yönüyle hazır hale gelecek. O maçta gerçek Yattara’yı izleyeceğimizi düşünüyorum. O da bu konuda bana söz verdi" dedi.

Babamın Oğlunu Tanımam

Teknik Direktör Ziya Doğan, "Şu anda geleceğin planlarını yapıyorum. Yöneticilerin büyük çoğunluğu yanımdadır. İstikrar her zaman başarıyı beraberinde getirir. Bana sahip çıkılan yerde bırakıp gitmem. Zoru severim.

Doğan’ın bir duruşu vardır, bu duruş da birilerini rahatsız ediyor. Son yılların en iyi teknik direktörüyüm. Ziya Doğan’ın kendini pazarlamaya ihtiyacı da yoktur. Şenol Güneş’in Trabzon’daki rekorunu kırdım. Taraftar sokakta bana, ‘sakın teslim olma’ diyor. Bulunduğum yeri kaybetme korkusunu yaşamıyorum. Antrenörlüğüm boyunca babamım oğlu dahi olsa tanımadım" şeklinde konuştu.

Ya kafayı yiyeceğim ya rekor kırdım herkes yanımda diyor ya çıldırtcak bizi ya adam herşeyin bahanesini buluyor:mad:

ulan geçen yıl malatyayı küme düşüren benmiyim bu sene 7 haftada 1 puan alan takımın teknik direktörü ben miyim :mad:

Yazıklar olsun bize adam kendini imparator sayıyor:mad:

marcelinhos100
20.04.2007, 13:57
Doğan:“Evet Başarısızım”

http://www.haber61.net/images/news/ziya_dogan.20070130152644.jpg

Trabzonspor Teknik direktörü Ziya Doğan, Zigana Tv"de Miraç Özağcı"nın “Direk Atış” programında bir çok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Doğan, yaptığı açıklamada, korkak futbol oynattığı yönündeki eleştirilerin haksızlık olduğunu ifade ederek, “Korkak değil, aksine cesaretliyim, ancak bir deli kuyuya bir taş attı, 40 akıllı çıkaramadı” sözü gibi birileri bunu çıkardı ve sonunda insanları etkiledi. Tabloya bakan, korkak futbol oynatmadığımı görür” dedi.

5 Forvetle Gol Atamadık

Doğan, futbol anlayışının artık değiştiğine işaret ederek, “Orta sahasız takım olmaz, 7 defansla G.Birliğine 4 gol attık, 5 forvetle A.Gücüne gol atamadık. Bu demek ki çok forvetle gol atılmıyor, dengeli takım gerekiyor, Futbolda göze hoş gelen, lüks oyuncu taşıma oranı 1"e düştü. Bakın F.Bahçe"ye tek forvetli ve 3 ön liberolu sistemle oynuyor. Bunları iyi analiz eden insanlar “savunmacı” veya “korkak” oynatıyor demez” dedi.

Doğan: “Evet Başarısızım”

Doğan, “Şu anki tabloya göre başarısızım. Dışardan bakarak konuşmak kolay, ama bir de içerde neler yaşandığını bilseler, o zaman bazı şeyleri, daha iyi anlarlar. Şuanda lig devam ediyor. Lig sonunda her şeyi anlatacağım” dedi.

Yönetim Arkamda Durdu

Geldiği zaman kendi dönemindeki takımın yüzde 90"ı değişmiş olarak bulduğunu anlatan Doğan, “Sistemi yeniden oturmak o kadar kolay değildi. Bunun içinde devre arasına kadar gidip, o zaman yapacağımız takviyelerle istenilen ekibi yaratmayı hedefledik. 7 maçlık kötü süreçte bırakmayı düşünmedim. Yönetim de arkamda durdu. Tabi ki gitmemi isteyen yöneticilerde olmuştur, ancak yönetim istikrarı seçti” dedi.

Şanssızlık Kurbanıyız

Devre arasında sistemine uygun Ayman, Risp ve Erdinç"i aldıklarını hatırlatan Doğan, “Beni ve sistemimi bildikleri için bu oyuncuları tercih ettim. Gelir gelmez de bunun için uyum sağladılar. Szymek gelmeyince Ceyhun"u transfer ettik. İyi bir hava yakaladıktan sonra G.Saray yenilgisi ve ardından sakatlıklar geldi. Oluşturduğumuz gülcü defans bozuldu. Sakatlıkların hepsi aynı bölgeden olunca sarsıldık. Bu şansızlıklar olmasa, yine iddia ediyorum, yenilmezdik” dedi.

Gelecek Yıl Buradayım

Yeni sezonda takımın başında olacağını bildiren Doğan, “Yönetim de bu yönde bana destek veriyor, Bunun Avrupa"ya gidip gitmeme yönünde ön şart yok. Ben hiçbir zaman konumu mu koruma uğraşında olmadım. Gelecek sezon içinde çalışmalara başladık. Transferi ben yaparım, Celaleddin, Ayman"ı ve birkaç oyuncuyu kayırdığım yönünde söylemler beni tanımayanların uydurmasıdır. Sahada babamın oğlunu tanımam. Oyuncu bilir ki hak eden, formayı giyer” diye konuştu.

Finale Çıkacağız

Doğan, Erciyes"in zor bir rakip olduğunun altını çizerek, “İlk maçta yenildik amam takımıma güvenim tam. Bu turu geçip finale çıkacağız. Tabi ki bu zor olacak ama Trabzonspor bunu başaracak gücü vardır” dedi.

HABER61

Barış
20.04.2007, 13:58
yahu şu fener hakkında yorum yapmak zorunda mısınız kardeşim başka örnek mi yok ya

marcelinhos100
20.04.2007, 14:04
yahu şu fener hakkında yorum yapmak zorunda mısınız kardeşim başka örnek mi yok ya

Abi zeka özürlü onu bile yapamıyor fenerde orada appıah aurelio gibi sürekli hucuma çıkan her sene en az beş gol atan adamlar oynuyor tek forvet oynuyorlarmış ulan cahil herif alex tuncay yozgatlı Tümer ne oluyor senin mantığına göre ceyhun gökdeniz yattara forvet oluyorda onlar niye olmuyor futbol düşmanı

hüseyin1975
20.04.2007, 14:11
Abi zeka özürlü onu bile yapamıyor fenerde orada appıah aurelio gibi sürekli hucuma çıkan her sene en az beş gol atan adamlar oynuyor tek forvet oynuyorlarmış ulan cahil herif alex tuncay yozgatlı Tümer ne oluyor senin mantığına göre ceyhun gökdeniz yattara forvet oluyorda onlar niye olmuyor futbol düşmanı

Basarili olmayan insanlar daima elestirenlerin ilgisini baska alana cekmeye calisirlar.

Fakat "bizimkiler" bunu dahi basaramiyor!!!!

oskanonur
20.04.2007, 15:18
Bence ziya dogan aciklamalarindan sonra "YERSEN" demeyi unuttu, yada ayagini kaydirmak isteyenler bu kismi yayinlamamislar:)

yaranozlu
20.04.2007, 15:30
bu adaın ar damarı çatlamış. Çok zor günler bizi bekliyor, gelecek sene küme düşebiliriz. Allah yardımcımız olsun, ne hallere geldik, el kol bağlı. Gerizekalı arkadaşım olacağına, akıllı düşmanım olsun derler ya.. Bu yönetim bizi bitirecek...

marcelinhos100
20.04.2007, 16:03
Trabzonspor'un yarınki karşılaşmaya Tolga, Ferhat, Çağdaş, Hüseyin, Celaleddin, Ayman, Mustafa, Ceyhun, Gökdeniz, Umut ve Yattara onbiri ile çıkması bekleniyor.

Doğan'ın hafta içinde Kayseri Erciyesspor ile yapılacak Türkiye Kupası maçını da düşünerek, yarın sürpriz bir kadroya yer verebileceği belirtildi.

İŞTE BU!

Oley Ziya Doğan Mustafa keçeliyi oynatacakmış Mustafa kim mi vucudunda demir eksikliği dahil hiçbir kansızlık şikayeti olmayan form grafiğiyle Avrupanın ünlü kluplerini peşinden koşturan ve çok değişik bir stili olan sol açık veya sol bekten nasıl bozulduğu bile belli olmayan ön libero aday adayı

Anlaşılan Stephanov hala iyileşmedi nasıl sakatlıksa bu birde bizim takımda ölüm sesizliği varmış kampa girmişler sakaryayı yenerlerse şampiyon olacaklar ya takımın motivasyonu bozulmasın aman !

SÜRPRİZLER

1.Ünlü top kesici Hasan Üçünçünün Kayseri Erciyesspor maçı düşünülerek Yattarayın yerine oynatılması.

2.İkinci sürprizde Ufukhanı sag bekte oynatarak Ferhat takma adlı gizli ön liberoyu Ayman ( Ön liberoların kralı ) Hasan ve Mustafa Keçelinin yanında sahaya sürüp Ceyhun adlı Demir eksikliğinden dolayı oynatılmayan oyuncunun yerine Ceyhun fazla demir kaybetmesin diye oynatılması

3.İngilterenin meşhur yıldızlarından Ömer Kerim Ali Rızanın yine çarşamba günkü maç düşünülerek sahaya sürülmesi koşsun ve rahatlasın diye.

4.Nuri Albayrak ın kongrede söz ettiği ilk yıldız olan Ahmet Şahinin Tolga Martinez karşısında ezilmesin diye sahaya sürülmesi.

Birileriniz Cem ile Musampa mı diyor olmaz imkansız onları Capello Ziya Doğan biliyor çok koşmuyorlar ziyanın deyimiyle sabit oynuyorlar yani çakılı denemeye gerek yok

İşte sakarya maçının sürprizler sonrası oluşan kadrosu: Ahmet Şahin,Ufukhan,Hüseyin,Çağdaş,Celalettin,Ayman,Ferh at,Mustafa Keçeli,Hasan,Ömer Rıza,Gökdeniz

Aman Allahım bu kadro ne böyle ben bile inanamadım !

FEDAİ
20.04.2007, 16:20
Napmış Şenol GÜNEŞ'in rekorunu kırmış.Ulan 7 maçta 1 puan alarak Trabzonspor'a gelmiş geçmiş tüm teknik direktörlerin rekorunu kırdım desene Şenol GÜNEŞ'in muşmulasını yiyesice..

Burçak
20.04.2007, 17:09
Yıldızların finaldeki rakibi Beşiktaş

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/150407yildizk.jpg

Nike Premier Cup 2006/07 Yıldızlar Türkiye Birinciliği finallerinde micade eden takımımızın finaldeki rakibi MKE Ankaragücü'nü 3-0 mağlup eden Beşiktaş oldu.

Buna göre Trabzonspor ve Beşiktaş yıldız takımları yarın (cumartesi) saat 15.30'da İstanbul Kasımpaşa Stadı'nda Türkiye birinciliği için mücadele edecekler.

Tüm taraftarlarımız davetlidirler.

Not: Bugüne kadar Resmi sitede girilen haberlerde okadar fazla kelime hatası yanlış bilgiye rastladık ki. Herdefasında gözden kaçabilir dedik. Takip edenler bunun farkındadır. Ama bütün bunlara rağmen bu hatalar bitmediği için artık resmi sitede yapılan bu yanlışlara özellikle dikkat çekeceğim. Koca Trabzonspor camiasının Bütün basın tarafından takip edilen Web Sitesinin bu şekilde hatalar yapmaya HAKKI YOK. Bir değil iki değil.

Şentürk
20.04.2007, 17:45
Edu'nun cezası 2 maça iniyor,
Runje'nin cezası tek maça iniyor,
Erdinç'in itirazı reddediliyor:mad:

Sanki Trabzonspor sahipsizmiş gibi tüm bu yapılan haksızlıklara bir kişi çıkıpta cevap vermiyor:mad:

Berat
20.04.2007, 17:45
Maça gitmeyi düşünüyordum ancak maalesef Sakarya maçıyla çakışıyor..

Ona rağmen maça gitmeyi düşünen olursa saat 1'de gitsin, Kasımpaşa-İstanbulspor maçını da izlesin.. TS-Sakarya maçıyla çakışmasa ben öyle yapacaktım..

hüseyin1975
20.04.2007, 18:08
Edu'nun cezası 2 maça iniyor,
Runje'nin cezası tek maça iniyor,
Erdinç'in itirazı reddediliyor:mad:

Sanki Trabzonspor sahipsizmiş gibi tüm bu yapılan haksızlıklara bir kişi çıkıpta cevap vermiyor:mad:

Düsene vururlar Dostum. Düsene vururlar :mad:

Gürkan
20.04.2007, 19:06
Düsene vururlar Dostum. Düsene vururlar :mad:

Düşene değil Sahipsize vurular.

hüseyin1975
20.04.2007, 19:10
Düşene değil Sahipsize vurular.

Düsmek sahipsizligin getirdigi bir sonucdur Renkdasim :mad:

hüseyin1975
20.04.2007, 19:11
Su an aklima Ziya, Nuri ve yandaslari geldi ve bir anda efkarlandim. Su an isde olmasam ve evde beni iki cocugum beklemese rakiyi dikerdim :mad:

Neden acaba???

jefferson61sefa
20.04.2007, 19:25
'Biz yalancı değiliz'

Sakaryaspor Basın Sözcüsü Orhan Ekici "Antalya kampında hocamızla ilk görüştüğümüzde bize Trabzonspor'dan Martinez'e karşılık iyi bir teklif olduğunu söyledi. Biz ise Martinez'i satamayacağımızı söyledik"

Sakaryaspor Basın Sözcüsü Orhan Ekici ve yönetim kurulu üyesi Bahattin Küçük, pazartesi akşamı Kanal 54'te yayınlanan Spor 54'e konuk olmuş, Sakaryaspor yönetim kurulu üyesi Bahattin Küçük, gönderilen teknik patron Giray Bulak'ı kastederek "Martinez'i Trabzonspor'a satalım" dediğini iddia etmişti.

Bahattin Küçük'ün bu iddiası sonrası Yeni Sakarya Spor Servisi olarak Trabzon'da bulunan Giray Bulak'a telefonla ulaşmış ve Bulak'ın "Benim, Martinez'i satalım gibi bir talebim olmadı" demesi üzerine iki değişik görüş ortaya çıkmıştı.

Bu haber sonrası dün Sakaryaspor Basın Sözcüsü Orhan Ekici, spor müdürümüz Cavit Dereli'yi telefonla aradı ve yönetim olarak kendilerinin doğruları söylediğini ifade etti.

İYİ Kİ GÖNDERMİŞİZ

Sakaryaspor Basın sözcüsü Orhan Ekici "Giray Bulak, Martinez'i gözden çıkarmış ki Antalya kampına Kocaelispor'un kalecisi Kaya'yı çağırdı, genç kaleci Sakaryaspor'la idmanlara çıktı. Antalya kampında hocamızla ilk görüştüğümüzde bize Trabzonspor'dan Martinez'e karşılık iyi bir teklif olduğunu söyledi. Martinez'in bize lazım olduğunu söyledik ve hocamız bozuldu. Bugün size benim böyle bir talebim olmadı, diyorsa bizde düşünüyoruz ki dün bize söylediğini bugün size inkar eden Giray Bulak'ı göndermekle yönetim olarak isabetli bir karar vermişiz" dedi.

Kaya'yı biz

istemedik'

Sakaryaspor yönetimi Giray Bulak'ı gönderdikten sonra Giray Bulak'ın Kocaelispor'dan çağırdığı kaleci Kaya'yı da ara transferin son günlerine doğru gönderdi. Bu gelişmelerden sonra ortaya bir soru daha çıktı!.
Soru şu; "Giray Bulak, Sakaryaspor takımında Martinez ve Cenk gibi iki iyi kaleci varken Kocaelispor'la sözleşmesi devam eden Kaya'yı Antalya kampına neden çağırdı?"

Giray martinezi bize veriyordu biraz bizimkiler akıllı olsaydı

giray bulak trabzonlu olduğundan trabzonspor a kıyak geçmek istemiş bizimkiler akıllı olmamış ama sezon sonu keisnlikler alınacak yönetim son bjk maçından sonra artık çok iii takibe başladı martinezi

jefferson61sefa
20.04.2007, 19:29

Trabzonspor Teknik direktörü Ziya Doğan, Zigana Tv"de Miraç Özağcı"nın “Direk Atış” programında bir çok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Doğan, yaptığı açıklamada, korkak futbol oynattığı yönündeki eleştirilerin haksızlık olduğunu ifade ederek, “Korkak değil, aksine cesaretliyim, ancak bir deli kuyuya bir taş attı, 40 akıllı çıkaramadı” sözü gibi birileri bunu çıkardı ve sonunda insanları etkiledi. Tabloya bakan, korkak futbol oynatmadığımı görür” dedi.

5 Forvetle Gol Atamadık

Doğan, futbol anlayışının artık değiştiğine işaret ederek, “Orta sahasız takım olmaz, 7 defansla G.Birliğine 4 gol attık, 5 forvetle A.Gücüne gol atamadık. Bu demek ki çok forvetle gol atılmıyor, dengeli takım gerekiyor, Futbolda göze hoş gelen, lüks oyuncu taşıma oranı 1"e düştü. Bakın F.Bahçe"ye tek forvetli ve 3 ön liberolu sistemle oynuyor. Bunları iyi analiz eden insanlar “savunmacı” veya “korkak” oynatıyor demez” dedi.

Doğan, “Şu anki tabloya göre başarısızım. Dışardan bakarak konuşmak kolay, ama bir de içerde neler yaşandığını bilseler, o zaman bazı şeyleri, daha iyi anlarlar. Şuanda lig devam ediyor. Lig sonunda her şeyi anlatacağım” dedi.

Yönetim Arkamda Durdu

Geldiği zaman kendi dönemindeki takımın yüzde 90"ı değişmiş olarak bulduğunu anlatan Doğan, “Sistemi yeniden oturmak o kadar kolay değildi. Bunun içinde devre arasına kadar gidip, o zaman yapacağımız takviyelerle istenilen ekibi yaratmayı hedefledik. 7 maçlık kötü süreçte bırakmayı düşünmedim. Yönetim de arkamda durdu. Tabi ki gitmemi isteyen yöneticilerde olmuştur, ancak yönetim istikrarı seçti” dedi.

Şanssızlık Kurbanıyız

Devre arasında sistemine uygun Ayman, Risp ve Erdinç"i aldıklarını hatırlatan Doğan, “Beni ve sistemimi bildikleri için bu oyuncuları tercih ettim. Gelir gelmez de bunun için uyum sağladılar. Szymek gelmeyince Ceyhun"u transfer ettik. İyi bir hava yakaladıktan sonra G.Saray yenilgisi ve ardından sakatlıklar geldi. Oluşturduğumuz gülcü defans bozuldu. Sakatlıkların hepsi aynı bölgeden olunca sarsıldık. Bu şansızlıklar olmasa, yine iddia ediyorum, yenilmezdik” dedi.

Gelecek Yıl Buradayım

Yeni sezonda takımın başında olacağını bildiren Doğan, “Yönetim de bu yönde bana destek veriyor, Bunun Avrupa"ya gidip gitmeme yönünde ön şart yok. Ben hiçbir zaman konumu mu koruma uğraşında olmadım. Gelecek sezon içinde çalışmalara başladık. Transferi ben yaparım, Celaleddin, Ayman"ı ve birkaç oyuncuyu kayırdığım yönünde söylemler beni tanımayanların uydurmasıdır. Sahada babamın oğlunu tanımam. Oyuncu bilir ki hak eden, formayı giyer” diye konuştu.

Finale Çıkacağız

Doğan, Erciyes"in zor bir rakip olduğunun altını çizerek, “İlk maçta yenildik amam takımıma güvenim tam. Bu turu geçip finale çıkacağız. Tabi ki bu zor olacak ama Trabzonspor bunu başaracak gücü vardır” dedi.

HABER61
gelecek yılda başında olacak takımın bu adama hep köstek oldum ama içimden bir ses seneye bizi çok güzel günler bekliyor diyor
martinez-m.ocak-stepanov-risp-m.topuz-hüseyin-yattara-gökdeniz-ceyhun-f.tekke-umut :d imkansız böle bişi tabi :D ama seneye bir umut var içimde sakarya spor u da yeneceğiz MARTİNEZ e rağmen

okan6161
20.04.2007, 19:29
ist da olsam miniklerin maçına giderim kesnlikle daha eylenceli olur ve hiç değilse ziya doğan yok saçma sapan bir oyun taktiği olmaz sitrese girmez insan

karatasof
20.04.2007, 19:40

5 Forvetle Gol Atamadık

Yönetim Arkamda Durdu

Şanssızlık Kurbanıyız

Gelecek Yıl Buradayım

Finale Çıkacağız

HABER61

UMARIM GELECEK YIL BURADAYIM SÖZÜNDE DİĞER SÖZLERİN GİBİ YALANDIR.UMARIM FUTBOLDAN HİÇ ANLAMAYAN BU YÖNETİMİN FUTBOL ŞUBE SORUMLUSU OLACAK ZAT BU KÖTÜLÜĞÜ TAKIMA YAPMAZ.

POYRAZ
20.04.2007, 21:11
Yıldızların finaldeki rakibi Beşiktaş

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/150407yildizk.jpg

Yildizlarimiza basarilar dilerim.

Hüseyin Çümen
20.04.2007, 21:12
"YATTARA ÖZELDİR" http://www.gunebakis.com.tr/resim/yattaraözeldir.jpg

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, yerel bir TV’ye açıklamalar yaptı. Doğan, Yattara’nın oynatılmamasıyla ilgili eleştirilere yanıt verirken, "Yattara ilk geldiğimde mentalite olarak kötüydü. Sonra büyük bir değişim yaşadı. 3 yıl önce sezona harika başlamıştı. Mükemmel maçlar çıkarıyordu.

Sonra sakatlık geçirdi, 5 hafta kaybettik. Tam hazır değildi, zaman zaman oynatarak hazırlamaya çalışıyordum. Bu kez de sakattı. Sıkıntılı süreçten geçti. Eğer onu 90 dakika oynatmış olsam kaybederdik. Ankaragücü maçında ilk 11’deydi ama o da durumunu gördü" diye konuştu.

Ceyhun ile Sorunum Yok

Ceyhun’la ilgili olarak da, "İstediğim seviyede değildi. 1-2 hafta onu 11’e almadım. Alınganlık gösterdi. Ama Ceyhun, Rizespor karşısında istediklerimin yüzde 90’ nını yaptı. .Benim olduğum yerde kimse benle problem yaşamaz. Ceyhun akıllı mantıklı bir futbolcu. Oyundan çıkarken müsaade ister. Ceyhun’un oynamadığı dönemlerde kedisinde demir eksikliği olduğunu kulüp doktorlarımız tespit etti.

Bizde ona vitamin yüklemesi yaptırdık. Ceyhun’la aramızda öyle bir ortam yaratıldı ki, Ceyhun bir gün bana ‘hocam idmanda yan yana duralım da kavga yapmadığımız görülsün’ diye takıldı" görüşlerini savundu.

Hüseyin-Gökdeniz’e Övgü

Gökdeniz ile Hüseyin hakkında da açıklamalar da bulunan Doğan, "Gökdeniz Karadeniz’in tek başına takım olduğu dönemler oluyor. Süper asistler yapan bir yıldızımız var, ama gol oranı düşük, bunu da yakında çözecektir. Gökdeniz gibi oyuncular az geliyor. O’nun aslında futbolumuzu yurt dışında temsil etmesi gerekir.

Yani Gökdeniz’den beklentilerimiz oldukça fazladır. Hüseyin’inde bir dönem Trabzon’da hangi şartlar altında oynadığını hepimiz biliyoruz. Bu futbolcu arkadaşlarımıza sahip çıkılmalıdır. Bana göre Gökdeniz’i de Hüseyin’i de yaşadıklarından dolayı ödüllendirmek gerekir" ifadelerini kullandı.

Yattara’yı Herkes Oynatır

Doğan, "Tam hazır hale gelmesi için çaba harcıyoruz. Bunun için kendisine ikinci yarılarda forma veriyorum. Çünkü bu kadar uzun bir ayrılıktan sonra tam kapasiteye çıkmak kolay değil. Sağlam, her yönüyle hazır bir Yattara’yı hangi hoca oynatmaz ki? Yattara inanılmaz yetenekli bir oyuncu… Ben Yattara’nın yapabileceklerini görüyorum.

Onu fizik olarak hazır gördüğümde zaman 90 dakika oynatırım. Kendisiyle de konuştum. Erciyespor kupa maçına kadar her yönüyle hazır hale gelecek. O maçta gerçek Yattara’yı izleyeceğimizi düşünüyorum. O da bu konuda bana söz verdi" dedi.

Babamın Oğlunu Tanımam

Teknik Direktör Ziya Doğan, "Şu anda geleceğin planlarını yapıyorum. Yöneticilerin büyük çoğunluğu yanımdadır. İstikrar her zaman başarıyı beraberinde getirir. Bana sahip çıkılan yerde bırakıp gitmem. Zoru severim.

Doğan’ın bir duruşu vardır, bu duruş da birilerini rahatsız ediyor. Son yılların en iyi teknik direktörüyüm. Ziya Doğan’ın kendini pazarlamaya ihtiyacı da yoktur. Şenol Güneş’in Trabzon’daki rekorunu kırdım. Taraftar sokakta bana, ‘sakın teslim olma’ diyor. Bulunduğum yeri kaybetme korkusunu yaşamıyorum. Antrenörlüğüm boyunca babamım oğlu dahi olsa tanımadım" şeklinde konuştu.

Ya kafayı yiyeceğim ya rekor kırdım herkes yanımda diyor ya çıldırtcak bizi ya adam herşeyin bahanesini buluyor:mad:

ulan geçen yıl malatyayı küme düşüren benmiyim bu sene 7 haftada 1 puan alan takımın teknik direktörü ben miyim :mad:

Yazıklar olsun bize adam kendini imparator sayıyor:mad:

sende çok özelsin bu takımı bu şekilde oynatmak özel bi yetenek ister buda sadece sende var ziya hoca futbol takımını özel olarak güreşçi gbi çalıştıryo

cenk109
20.04.2007, 23:22
Yildizlarimiza basarilar dilerim.

Başarı dilemek yetmez...Takımı desteklemeliyiz...

sbay
20.04.2007, 23:37
Antalyaspor maçı saat 17.00'de
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/121106mac100.jpg

Turkcell Süper Lig’in 30. hafta maç programı belli oldu. Buna göre takımımızın Antalyaspor'la oynayacağı karşılaşmanın zamanı da 28 Nisan Cumartesi günü saat 17.00 olarak belirlendi.

http://www.trabzonspor.com/images/trans.gif

30.Haftanın diğer müsabakaları ise şöyle sıralandı:

28 NİSAN 2007 CUMARTESİ
BURSASPOR - GAZİANTEPSPOR (ATATÜRK) 15:30
ANKARASPOR A.Ş. - V.MANİSASPOR (YENİKENT ASAŞ)15:30
Ç.RİZESPOR - MKE ANKARAGÜCÜ (ATATÜRK) 15:30
GENÇLERBİRLİĞİ - ERCİYESSPOR (19 MAYIS) 15:30
KAYSERİSPOR - KONYASPOR (BŞ.BLD.ATATÜRK) 15:30
SAKARYASPOR A.Ş. - GALATASARAY A.Ş. (ATATÜRK) 21:00

29 NİSAN 2007 PAZAR
SİVASSPOR - BEŞİKTAŞ A.Ş. (4 EYLÜL) 15:00
FENERBAHÇE - DENİZLİSPOR (ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU) 19:00

Armağan Dere
21.04.2007, 03:46
Trabzonspor’a önerdiğimiz Arjantinli 10 numara Riguelme ye G.Saray kancayı taktı

SEZGİN, GİTTİ İSTEDİ
LİDER ve kaliteli bir oyuncuya ihtiyacı olan Trabzonspor’a geçtiğimiz hafta bu sütunlarda önerdiğimiz Arjantinli Riquelme için G.Saray harekete geçerek ünlü futbolcuyu resmen istedi. G.Saray kulübü futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin’i İspanya’ya göndererek bu oyuncunun kulübü Villarreal ile görüştürdü.

BOCA JUNİORS TA KİRALIK
ROMAN Riquelme, ülkesinin Boca Juniors kulübünde kiralık olarak oynuyor. İspanya’ya dönmek istemediği belirtilen Arjantinli futbolcunun Avrupa’nın bir başka ülkesinde futbol yaşantısını sürdürmek istediği açıklandı. Dün Milliyet’ten sür manşet verilen haberde G.Saray’ın yanı sıra F.Bahçe’nin de bu oyuncuyla ilgilendiği yazıldı.

bu nasıl iştir riquelme bırakılır mı ya da bize gelir mi ki bu adam gelse tutunabilir mi? hepsi koca bi soru işareti ?????

kaynak:takagazetesi

Eren Uğur Ayar
21.04.2007, 08:57
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan’dan, akılları Erciyes ile oynanacak kupa maçında olan oyuncularına son uyarı: Bize yakışan bir şekilde ligi bitirin.
21.04.2007

Doğan’dan motive
Süper Lig’de bugün Sakarya ile karşılaşacak olan Trabzonsporlu oyunculara, teknik direktör Ziya Doğan’dan sert uyarı... Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Erciyes’e 1-0 yenilen Bordo-Mavililer’in akıllarının Mavi-Siyahlılar ile oynanacak rövanş karşılaşmasında olması, Doğan’ı çileden çıkardı. Futbolcularıyla bir toplantı yapan tecrübeli hoca, şunları söyledi:

‘Taraftar için’
“Lige bitti gözüyle bakmayın. Trabzonspor’a yakışın bir şekilde bu sezonu tamamlamak zorundayız. Hem kendimiz hem de bizleri her maçta destekleyen taraftarlarımız için. İlk önce Sakarya karşısında üç puanı alıp, geçen haftayı unutturalım. Ardından da Türkiye Kupası’nın ilk maçında bizi yenen Kayseri Erciyes’i eleyerek adımızı finale yazdırmanın yollarına bakalım.”

uftinci
21.04.2007, 10:36
Son dakika haberi veriyorum; Mustafa keçeli 11'de. heyyyyyooo...

Erkut Ay
21.04.2007, 10:38
Son dakika haberi veriyorum; Mustafa keçeli 11'de. heyyyyyooo...
hayatımda duyupta en çok sinirlendiğim son dakika haberi

marcelinhos100
21.04.2007, 10:43
http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2007/04/21/im/F63863FD9E63CF43BE93B072b.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif

http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifÇözüm Yılmaz

Onursal başkan Mehmet Ali Yılmaz yüzde 36 oy alırken, Ahmet Ağaoğlu yüzde 30'da kaldı. Albayrak ise 1.13'le sonuncu sırada.

Trabzonlular, Trabzonspor'un başkanı olarak Mehmet Ali Yılmaz'ı görmek istiyor. Trabzon Dernekler Birliği'nin bin 68 kişi ile yaptığı ankette yüzde 36.06 oy alan onursal başkan, diğer isimleri geride bıraktı. Sıralamada yüzde 30.14 ile Ahmet Ağaoğlu ikinci olurken, şimdiki başkan Nuri Albayrak ise yüzde 1.13'le sonuncu sırada yer aldı. Şenol Güneş yüzde 5.92, eski başkan Atay Aktuğ yüzde 1.97, Özkan Sümer yüzde 2.25 oy aldı.

SUÇLU BULUNDU

"Trabzonspor neden şampiyon olamıyor?" sorusuna da katılanlar ilginç yanıtlar
verdi.

Yüzde 43.54'ü bu soruda "Yönetim hataları"nı seçti. Değerlerinden uzaklaştı diyenler 9.93 ile üçüncü sırayı alırken, transfer hataları yüzde 3.65 ile 5. sırada yer aldı. Yabancı futbolcu fazlalığını neden olarak sunanların yüzdesi ise 3.46.

SINIFTA KALDILAR

Anketin en önemli sonuçlarından biri de "Trabzonspor yönetimi başarılı mı?" yanıtına alınan "Hayır"ların çokluğuydu. Dernekler Birliği Başkanı Tahsin Usta yanıtları şöyle açıkladı: "Katılanların yüzde 42.98'i yönetimi başarısız buldu. Kararsızlar yüzde 41.48 ile ikinci sırayı aldı. Başarılı bulanlar ise yüzde 15.54 ile 3. sırada."

FOTOMAÇ

marcelinhos100
21.04.2007, 10:48
http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2007/04/21/im/9626D9BF7465B44C9A567D2Fb.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif
http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifTolga garanti verdi

Trabzonspor'un genç file bekçisi Tolga, Sakarya maçı öncesi garanti verdi. Trabzonspor'un transfer listesinde ismi geçen futbolcular arasında olan Sakaryaspor kalecisi Martinez'den daha iyi olduğunu göstermek isteyen Tolga, "Hatasız oynayacağım" dedi

FOTOMAÇ

Erkut Ay
21.04.2007, 10:51
http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/2007/04/21/im/9626D9BF7465B44C9A567D2Fb.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif
http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifTolga garanti verdi

Trabzonspor'un genç file bekçisi Tolga, Sakarya maçı öncesi garanti verdi. Trabzonspor'un transfer listesinde ismi geçen futbolcular arasında olan Sakaryaspor kalecisi Martinez'den daha iyi olduğunu göstermek isteyen Tolga, "Hatasız oynayacağım" dedi

FOTOMAÇ
yalan haber hem tolgaya sormak lazım önündeki defans bu kadar sağlammı yoksa tarlamı olmuş

marcelinhos100
21.04.2007, 11:13
Kabustan çıkıyoruz

http://www.takagazete.com/haber_images/kabustan_21042007.090405.jpg Trabzonspor'un kabusu ligin sonuna doğru bitiyor. İkinci yarının başlaması ile sakatlıklar yüzünden kadro kurmakta büyük zorluklar çeken bordo mavili takımda Yattara ve Milan Stepanov tamamen iyileşti.

Jefferson doktor kontrolünde idmanlara çıkmaya başladı. Gelecek sezona yetişmek isteyen Musa, hızlı bir iyileşme sürecinde. Talihsiz bir şekilde sezonu kapatan Risp'in ise ülkesinde olduğu ve hızla iyileştiği açıklandı. Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, tüm sakatlarda çok iyi bir iyileşme süreci yakaladıklarını vurgulayarak, "Yaşadığımız kabustan yavaş yavaş çıkıyoruz. Sakatlıkların iyiye gitmesinde futbolcuların gösterdiği özverili çalışmanın büyük bir önemi var" ifadelerini kullandı.

TAKA

(javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');)[/URL] (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');)[URL="javascript:popImage('haber_images/','viewresults');"] (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');) (javascript:popImage('haber_images/','viewresults');)

sbay
21.04.2007, 11:36
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/19616.jpg

SON DURAK TRABZON!
O PARAYI VERİR Mİ?
Trabzonspor'da önce Fatih Tekke'nin sonra da Başkan Nuri Albayrak'ın açıklamaları camiada yıldız oyuncunun geri dönebileceği ihtimali nedeniyle heyecan yaratırken, Menajer Ceylan Çalışkan ise bu durumun şu aşamada zor olduğunu söyledi. Fatih Tekke'nin en az 4 yıl daha Avrupa'da oynamayı düşündüğünü belirten Çalışkan, "Sezon sonu dönmek istese Trabzonspor'un Fatih'i sattığı 7.4 milyon EURO'yu Zenit'e verir mi? Tabi ki vermesi zor" dedi.
SON AŞAMADA
Çalışkan, Trabzonspor'un Fatih Tekke'nin yuvası olduğunu ifade ederek, "Fatih'in isteği bu sezonu Zenit'te tamamlayıp, kulübü izin verirse buradan İspanya veya Almanya'ya gitmek. Fatih Tekke en az 4 yıl Avrupa'da oynadıktan sonra futbolun son döneminde tekrar Trabzonspor'a dönüp futbolu burada bırakmak istiyor" diye konuştu.

Erkut Ay
21.04.2007, 11:39
o para kaldımıki mustafa keçeliyle çağdaş la risple saçma sapan adamlarla tükettiler o parayı

marcelinhos100
21.04.2007, 11:55
MARTİNEZ İTİRAFI

Trabzonspor’un devre arasındaki gündemi Martinez’di.
O günlerde “MARTİNEZ TRABZONSPOR’DA” haberimiz büyük ilgi görmüştü.

Böyle bir haberi yayına sokarken elbette çok ciddi bir istihbaratımız vardı.

Fakat günler geçti, TAKA’nın o günkü haberi için bugün gerek Sakaryaspor’un Çaykaralı yönetici Osman Kaya gerekse de Trabzonsporlu önemli bir yönetici bu haberin doğruluğunu itiraf ediyor.

Peki bu transfer son anda neden bozulmuştu. Kaya’ya göre nakitte kriz çıktı, Trabzonspor’a göre takasta kullanılacak iki isim son anda yan çizdi. ( Mustafa Keçeli birisi hoca bırakmadı ).

Sonuç olarak Martinez takımında kaldı, Erdinç geri alındı.

Osman Kaya’nın sitemi Erdinç konusunda devam ediyor.

Kaya’nın dünkü ifadesi “Trabzonspor’la transfer ilişkilerimiz kapanmıştır”

Kaya, devam ediyor: “Trabzonspor’u yine yenmeye geliyoruz”

FARUK KANCA

Trabzonspor da yönetici bazında futbolu bilen isim denince akla hemen Faruk Kanca gelir. Ahmet Suat Özyazıcı’nın babasından isteyip A takımda oynatırım demesine rağmen mühendisliği tercih eden Faruk Kanca, Trabzonspor’un geleceğini ajandasında taşıyor.

Sezon başında 55 gün kaldığı Brezilya’da tam 22 maç 55’de futbolcu kaseti izleyen Kanca, Trabzonspor’un 2007-2008 sezonundaki transferinin iskeletini oluşturacak.

Sauzo’dan De Santos’a kadar Trabzonspor’un ihtiyacı olan Brezilyalıları keşfeden Faruk Kanca, Erciyes kupa finalini bekliyor. Ondan sonraki ilk toplantıda ajandasını açacak ve başkan Albayrak’la birlikte yöneticilerin önüne Brezilya menüsünü sunacak.

“Bakın beğenin, gidip alıp geleyim.”

Faruk Kanca aynı zamanda Trabzonspor yönetiminin tek İngilizce bilen ismi olarak da ön plana çıkıyor. Kanca’nın sezon başındaki Brezilya seferine gelince o görevini yaptı, yönetim gidip Marcelinho ve Musampa’yı aldı.
Kanca, bu oyuncuları getirip inşaatlarında çalıştıramazdı ya!

DENGELİ TAKIM MI? 5’Lİ FORVET Mİ?

Trabzonspor’da oyun sistemi haftalardır tartışılıyor.
Ziya Doğan’a en fazla eleştiri de fazla savunma oyuncusuyla oynadığı yönünde yapılıyor.
Bordo-Mavili takımın özellikle A.Aker’de gol bulamadığı bazı maçlarda Doğan 5’li forvet bile denedi.

Ama yine gol gelmedi.

O zaman mantıklı olan dengeli bir takımla oynamak değil mi?
K.Erciyespor maçını iyi hatırlayın, Savunmada Ufukhan aldığı topları taca atıyor, tir tir titriyor, sanki R.Madrid’e karşı oynuyor.
Bir kere takımın arkası kuvvetli olacak. Bu maçta Erciyes haddini bilerek oynadı.

Bülent Korkmaz baktı ki Trabzonspor forvet sayısını 5’e çıkardı, o da Lazarov gibi bir silahı oyuna aldı. Neticeyi hepiniz iyi hatırlarsınız.

Onun için dengeli takım olmak lazım.
Dengeli bir kadroyla mücadele vermek lazım.
Bunu yapabilen bir teknik adam başarıyı yakalar.

Teknik Direktörler sıradan insan değillerdir ve bunun da gereklilikleri yerine getirilmelidir. Teknik adamlar zoru seven, oyunu okuyabilen, zoru kolaylaştırabilen insanlar olmalıdırlar. Turgay Biçer’in FANATİK’teki dünkü yazısının son bölümü çok dikkatimi çekti.

“Büyük işler, büyük insanlarla kazanılır. Karanlığa sövmek yerine bir ışık yakmak daha önemlidir. İşler zorlaştıkça, zor insanlar ortaya çıkmıyorsa orada büyüklerden ve büyüklüklerden söz edilemez. Önemli olan ‘çok şeye sahip olmak değil, az şeyle çok şeyi yönetebilecek yeteneğe ulaşabilmektir’ belki de... Yıllar öncesinin bilge Platonu ise ‘kendini yönetenin dünyayı yöneteceğini’ söylemiş...”

LEMİ’Yİ DİNLEYİN

Lemi Çelik, Trabzonspor’un unutulmaz futbolcuları arasına girmeyi başarmıştır.
Futbolu bıraktıktan sonra değişerek ve gelişerek kendini aşmıştır.
Trabzonspor üzerine yaptığımız sohbetlerde mantıklı ifadeler kullanıyor.
Lemi bir kere bu işin özünün transfer olduğunu belirtiyor.

Eski futbolcuların değerlendirilmeleri gerektiğine dair vurgular yapıyor.
Bu kadar birikimi olan ve bu kulübe yıllarını veren bu tür insanların değerlendirilmesi gerektiği kanısındayım.

Bordo-Mavili kulübün 15 yılına damgasını vuran futbolcular bugün milli takımlar alt yapılarında görev yapıyor. Bırakın Türkiye’yi Avrupa’yı tarıyorlar.
O halde Trabzonspor, Ali Bilginleri Antalyaspor’da değil küçük yaş gruplarında tespit edip bünyesine katmalı.

ÜNAL KARAMAN

TEK ŞARTLA GELİR!

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan’ın iş ahlakı, iş disiplini, görev yapma aşkına sonsuz saygımız var. Fakat bu kulüp Şenol Güneş gibi bir evladını sırf kötü giden saha sonuçları nedeniyle göndermiştir.

Ziya Doğan adı gerek yönetim içinde gerekse de taraftar bazında heyecanını kaybetmiştir.

Yeterli kredinin Doğan’a kullanıldığı yönünde yorumlar yapılmaktadır.

Ziya Doğan sezon sonunda gitmek isterse yerine Teknik Direktör kim olmalı?

Bu soruyu çok kişiye sorduk.

Serdar Bali dışında önemli bir çoğunluk Ünal Karaman’ı uygun gördü.

Bugün Ümit milli takımın başında Türkiye ve Avrupa’da futbolcu tarayan eski kaptan bu göreve en uygun isim olarak ön plana çıkıyor.

Ancak, Ünal Karaman öyle Trabzonspor’a sadece Teknik Direktör olayım diyerek atlamaz.

Mutlaka projeleri ve şartları vardır.

Benim bildiğim tek şartı gelişmiş ülkelerdeki ünlü kulüplerde olduğu gibi futbolun kendisine bağlı olmasıdır. Ofspor’dan, Akçaabat Sebatspor’a kadar bütün profesyonel kulüplerin Trabzonspor’a bağlanmasıdır.

HAMZA MISIR

TAKA

Erkut Ay
21.04.2007, 12:07
keçeli yede kıyamadılar yani yıldızımıza maradonamız bizim

champions
21.04.2007, 12:27
Sauzo’dan De Santos’a kadar Trabzonspor’un ihtiyacı olan Brezilyalıları keşfeden Faruk Kanca, Erciyes kupa finalini bekliyor. Ondan sonraki ilk toplantıda ajandasını açacak:D :D :D ve başkan Albayrak’la birlikte yöneticilerin önüne Brezilya menüsünü sunacak.:D :D :D
Kanca amcamız yine iş başında :alkış: :D

jefferson61sefa
21.04.2007, 12:49
Kanca amcamız yine iş başında :alkış: :D

kanca geçen senenin listesini bi suncak bakacaklar adamlar o takımlarda değil çoğu avrupaya gitmiş bile

kelkitli29
21.04.2007, 16:53
Bundesligada dakika 22 . Wolfsburg 1-1 Bielfeld. Gol Marcelinho

macka61
21.04.2007, 16:57
tam yazacaktım ki yazılmış ziya beyefendi görüyonmu marcelinho yu

hüseyin1975
21.04.2007, 16:58

Görmez. Görse bizdeyken görürdü FUTBOL KATILI ADAM!

Mehmet Fatih Yavuz
21.04.2007, 16:58

onun gözü yetenekli adamları görmez...

jefferson61sefa
21.04.2007, 17:01

vallaha golü marcelinho attı ama dk 16 değilmi ne önemi var dimi neyse
ZİYA GÖR BAK HARCADIĞIN ADAM GİTTİ YARIM SEZONDA 6 gol 7 asist oldu

tsukru61
21.04.2007, 17:03
Şota da bizden gittikten sonra çok şeyler yaptı.
"Kaçan balık iri olur." derler. Elimizdekiler ve önümüzdekiler hakkında konuşmalıyız.

BDiler61
21.04.2007, 17:05
ah ziya ah harcadın marcelinho yu

jefferson61sefa
21.04.2007, 17:07

vallaha golü marcelinho attı ama dk 16 değilmi ne önemi var dimi neyse
ZİYA GÖR BAK HARCADIĞIN ADAM GİTTİ YARIM SEZONDA 6 gol 7 asist oldu

macka61
21.04.2007, 17:11
doğru diyosunuz bu adam hala trabzonun başında delirmemek elde değil

marcelinhos100
21.04.2007, 17:23
"BÜLENT BÖLÜKBAŞI GÜNDEMİ" http://www.gunebakis.com.tr/resim/bilentbilekbasii.jpg

Trabzonspor’un geçen transfer mevsiminde gündemine gelen ancak bir türlü tam karar verilemediği için Kayserispor ile sözleşme yenileyen sol kanat oyuncusu Bülent Bölükbaşı’nın yeniden listeye girdiği kaydedildi. Tecrübeli futbolcuyla yakından ilgilenen Bordo-Mavililerin, Sarı-Kırmızılı yöneticilere iyi bir öneriyle gitmesi bekleniyor. Erciyespor ile oynanacak kupa maçı öncesinde bu futbolcu için Kayserispor yöneticileriyle bir araya gelinmesi bekleniyor. Bülent Bölükbaş’ın da aslen Trabzon kökenli olması itibarıyla Bordo-Mavili formayı giymeye sıcak baktığı ve yönetimleriyle anlaşma yapılmasının yeterli olacağını dile getirildiği kaydedildi.

Martinez’in Talibi Arttı

Trabzonspor’un gelecek sezon için kadrosuna katmayı planladığı Sakaryaspor’un başarılı file bekçisi Martinez’e Almanya’dan da teklif geldiği belirtildi. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın da listesinde bulunan Kolombiyalı kaleciye son olarak Alman Burdensliga’nın güçlü kulüplerinden Nürnberg’in talip olduğuna işaret edildi. Ayrıca Martinez ile İspanyol kulüplerinin de ilgilendiği vurgulandı. Trabzonspor’un sezon sonunda Martinez’i transfer etmesinin zor olduğu da dile getirildi. Fiyatının yüksek olacağı düşünülen Martinez’in Sakaryaspor’dan ancak 1 milyon avro civarında bir bonservis bedeliyle alınmasının planlandığı ifade edildi.

Ali Bilgin Söz Verdi

Trabzonspor’un transfer listesinin ilk sırasında yer alan Antalyaspor’un genç yıldızı Ali Bilgin için ilk görüşmelerin başladığı kaydedildi. Bu oyuncuyla ilk görüşmeyi ise Antalya’da bulunan Basın sözcüsü Zeyyat Kafkas gerçekleştirdi. Kafkas ile görüşen Ali Bilgin’in, ‘Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan da teklif aldım ama Trabzonluyum. Bu nedenle ilk tercihim memleketimin takımı olur. Yeter ki siz kulübümü ikna edin. Ben de şartları zorlarım” dediği kaydedildi. Trabzonspor yöneticileri bu yanıtı aldıktan sonra şimdi de gerekirse siyasileri devreye sokarak Antalyaspor Onursal Başkanı Menderes Türel’i ikna edeceği dile getirildi

Günebakış

Gülermisin ağlarmısın halimize bak

hüseyin1975
21.04.2007, 17:33
"BÜLENT BÖLÜKBAŞI GÜNDEMİ" http://www.gunebakis.com.tr/resim/bilentbilekbasii.jpg

Trabzonspor’un geçen transfer mevsiminde gündemine gelen ancak bir türlü tam karar verilemediği için Kayserispor ile sözleşme yenileyen sol kanat oyuncusu Bülent Bölükbaşı’nın yeniden listeye girdiği kaydedildi. Tecrübeli futbolcuyla yakından ilgilenen Bordo-Mavililerin, Sarı-Kırmızılı yöneticilere iyi bir öneriyle gitmesi bekleniyor. Erciyespor ile oynanacak kupa maçı öncesinde bu futbolcu için Kayserispor yöneticileriyle bir araya gelinmesi bekleniyor. Bülent Bölükbaş’ın da aslen Trabzon kökenli olması itibarıyla Bordo-Mavili formayı giymeye sıcak baktığı ve yönetimleriyle anlaşma yapılmasının yeterli olacağını dile getirildiği kaydedildi.

Martinez’in Talibi Arttı

Trabzonspor’un gelecek sezon için kadrosuna katmayı planladığı Sakaryaspor’un başarılı file bekçisi Martinez’e Almanya’dan da teklif geldiği belirtildi. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın da listesinde bulunan Kolombiyalı kaleciye son olarak Alman Burdensliga’nın güçlü kulüplerinden Nürnberg’in talip olduğuna işaret edildi. Ayrıca Martinez ile İspanyol kulüplerinin de ilgilendiği vurgulandı. Trabzonspor’un sezon sonunda Martinez’i transfer etmesinin zor olduğu da dile getirildi. Fiyatının yüksek olacağı düşünülen Martinez’in Sakaryaspor’dan ancak 1 milyon avro civarında bir bonservis bedeliyle alınmasının planlandığı ifade edildi.

Ali Bilgin Söz Verdi

Trabzonspor’un transfer listesinin ilk sırasında yer alan Antalyaspor’un genç yıldızı Ali Bilgin için ilk görüşmelerin başladığı kaydedildi. Bu oyuncuyla ilk görüşmeyi ise Antalya’da bulunan Basın sözcüsü Zeyyat Kafkas gerçekleştirdi. Kafkas ile görüşen Ali Bilgin’in, ‘Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan da teklif aldım ama Trabzonluyum. Bu nedenle ilk tercihim memleketimin takımı olur. Yeter ki siz kulübümü ikna edin. Ben de şartları zorlarım” dediği kaydedildi. Trabzonspor yöneticileri bu yanıtı aldıktan sonra şimdi de gerekirse siyasileri devreye sokarak Antalyaspor Onursal Başkanı Menderes Türel’i ikna edeceği dile getirildi

Günebakış

Gülermisin ağlarmısın halimize bak

Bülent Bölükbasinin sözlesmesi bu sezon sona eriyor. Yani almak icin Kayseriye teklifte bulunmak gerekmiyor :mad:

sbay
21.04.2007, 18:21
Yedek oyuncular idman yaptı
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/210407idman.jpg

Sakaryaspor maçında forma giymeyen oyuncular Teknik Direktörümüz Ziya Doğan yönetiminde Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda kısa süreli bir antrenman yaptı.

Paf takımımız berabere kaldı
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/210407paf.jpgPaf takımımız bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde saat 11:00'da Sakaryaspor ile oynanan maçtan 0-0 berabere ayrıldı.

Sahaya Zeki, Münür, Zafer, Gökhan, Ali, Aldulaziz, Yunus Emre, Kadir, Fahrettin, Ediz, Barış onbiri ile çıkan takımımız üstün bir futbol sergilemesine rağmen istediği gole ulaşamayınca sahadan 0-0'lık beraberlikle ayrıldı.

sbay
21.04.2007, 18:24
Ziya Doğan: Kupa için moral oldu
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/110407dogan.jpg

Teknik Direktörümüz Ziya Doğan maç sonrası yaptığı açıklamada "Fortis Türkiye Kupası'nda karşılaşayacağımız K.Erciyesspor maçı öncesi bu galibiyet bize moral oldu" dedi.

Maç içerisinde yakalanan pozisyonların gole çevrildiğini belirten Doğan "Bu maçı fzla konuşmaya gerek yok. K.Erciyesspor maçı öncesi fazla forma şansı bulamayan oyuncularımızı görme imkanı bulduk. Rakibin üzerimize yüklendiği dönemlerde iyi çıkışlar yaparak sonuç üretmeyi başardık." yorumunu yaptı

Mehmet_Mercanlı
21.04.2007, 19:09
Tıgana'ya helal olsun ... kalecısı sakat... ama adam en iyi savunma hucumdur dıyo ve

burak-delgado-rıcardınho-nobre-bobo 5 kişi ile hucum yapıyo... ustelik bekler sürekli cıkıyo.

bizim ziya bu sıtreste bi maça cıksın..

hasan-ayman-hüseyin-mustafa-ferhat

6Şafak Aydın1
21.04.2007, 22:04
Bi zamanlar bizde oynayan Bernd Thijs Gladbach ile kümeye düstü diyebiliriz. Marcelinho maglup maci 3-2 verdiler ... Sakatlandi galiba

Misina
21.04.2007, 22:50
Tıgana'ya helal olsun ... kalecısı sakat... ama adam en iyi savunma hucumdur dıyo ve

burak-delgado-rıcardınho-nobre-bobo 5 kişi ile hucum yapıyo... ustelik bekler sürekli cıkıyo.

ama bu herzaman tutmaz.avniakerde yaşanan bir hoca faciası var hatırlayalım.2-0 dan 3-2 olan bi maç var.

Terzioğlu
21.04.2007, 22:52
Bi zamanlar bizde oynayan Bernd Thijs Gladbach ile kümeye düstü diyebiliriz. Marcelinho maglup maci 3-2 verdiler ... Sakatlandi galiba

yok sakatlanmadi oyundan alindi sadece...

marcelinhos100
21.04.2007, 22:53
Trabzon Kayseri'ye uçtu

Trabzonspor Kayseri Erciyesspor'la Çarşamba günü oynayacağı Fortis Türkiye Kupası Yarı Final rövanş maçı ile akşam saatlerinde havayolu ile Kayseri'ye gitti.

Trabzon Havalimanı'ndan THY'a ait özel bir uçakla Kayseri'ye giden kafilede 21 futbolcu bulunurken, kafileye PAF Takımı kalecisi Zeki Ayvaz da 3. kaleci olarak dahil edildi. Sakaryaspor ile bugün oynanan maçta parmaklarında çatlak tespit edilen Ufukhan da takımla birlikte Kayseri'ye götürülürken, bu oyuncunun Kayseri Erciyesspor maçına yetiştirilmeye çalışılacağı öğrenildi. Havalimanında Gineli futbolcu İbrahim Yattara ise yine taraftarların ilgi odağı oldu.

Havayolu ile saat 20.30'da Kayseri'ye giden Bordo-mavili kafile karayolu ile Nevşehir'in Avanos ilçesine geçerek Avrasya Otel'de kampa girecek. Yarın akşam saat 19.00'da otele ait idman sahasında çalışma yapacak olan Trabzonspor, bu idman sonrasında basına kapılarını kapatacak. Kayseri'ye salı günü geçerek Hilton Otel'de kalacak olan Bordo-mavililer, Kayseri Erciyesspor ile Çarşamba akşamı saat 20.00'da oynayacağı Fortis Türkiye Kupası yarı final rönvanş maçı sonrasında yine özel uçakla Antalya'ya gidecek. Haftasonu Antalyaspor ile deplasmanda karşılaşacak olan Karadeniz temsilcisi cumartesi günü saat 19.00'da Antalyaspor ile oynayacağı maç sonrasında gece geç saatlerde özel uçakla Trabzon'a dönecek.

TSelif
21.04.2007, 23:01
Kabustan çıkıyoruz

Evet 5 hafta sonra ....Çok şükür :mad:

Egemen
21.04.2007, 23:04
elif kesin istifa haberini yazdı diye heyacanla daldım başlığa ama o da temenni yazmış :D

marcelinhos100
21.04.2007, 23:07
http://image.haber3.com/spor3/haber/84219.jpg

Cimbom'a genç gurbetçi !

Galatasaray, Essen'de oynayan Barış Özbek ile de anlaşma sağladı.

Yeni sezon transferine Servet Çetin'e imza attırarak erken başlayan Galatasaray, Almanya'nın İkinci Ligi'nde Rot Weiss Essen'de oynayan Barış Özbek ile de anlaşma sağladı.

Sivasspor'lu Servet Çetin'den sonra, Sarı-kırmızılı kulüp şimdi de Almanya'nın İkinci Ligi'nde oynayan Barış Özbek ile anlaşma sağladı.

Rot Weiss Essen takımında forma giyen 20 yaşındaki futbolcu, sezon sonu bitecek sözleşmesini uzatmayıp, Galatasaray'a transfer olacak.

Bu sezon iyi bir çıkış yakalayan Barış, Almanya Ümit Milli Takımı için forma giyiyor ve bu sezon 21 maçta oynadı.

14 Eylül 1986 doğumlu olan Barış Özbek, 1.80 boyunda ve 72 kilo ağırlığında.

Orta sahanın ortası ve ön libero mevkilerinde forma giyen Barış, Rot Weiss Essen'de iki sezonda 33 maçta oynadı.

Ajansspor

bu çoçuğu 1 ay kadar önce Trabzon ve yıldızı kimi istersiniz de yazmıştım Ali bilginin takımında oynuyordu ama ne yazık ki bizimkiler her zaman olduğu gibi yetenekli futbolcuyu kaçırıp yeteneksiz avına çıkmışlardır of ulan of yetki yok ki

6Şafak Aydın1
21.04.2007, 23:09
Asil kabus ligin sonunda yasanacak . Bizansin sampiyonlugunu biz ilan ediyoruz . Birisini yendikmi ötekisi sampiyon oluyor. Kabus ...

hamzaalb
22.04.2007, 00:08
CILGINLAR grubunun web site www.kalearkasi.net (http://www.kalearkasi.net) uctu galiba arkadaslar . haberi olan varsa bilgilendirebilirmi (not:Bmn ve Kan ortak yazılar falan yayınlamıslardı. yöneticiler birbirlerini tanır diye buraya yazıyorum )

Adem Erdoğan
22.04.2007, 00:15
CILGINLAR grubunun web site www.kalearkasi.net (http://www.kalearkasi.net) uctu galiba arkadaslar . haberi olan varsa bilgilendirebilirmi (not:Bmn ve Kan ortak yazılar falan yayınlamıslardı. yöneticiler birbirlerini tanır diye buraya yazıyorum )

Notice: This domain name expired on 04/16/07 and is pending renewal or deletion

bu yazı çıkıyo

TSKara61
22.04.2007, 00:23
o domain'in kontarti bitmis yani www.kalearkasi.net isminin hakkina sahiplik kontrati bitmis.

Murat Altun
22.04.2007, 02:32
Ziya Doğan: Kupa için moral oldu
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/110407dogan.jpg

Teknik Direktörümüz Ziya Doğan maç sonrası yaptığı açıklamada "
..................
şansı bulamayan oyuncularımızı görme imkanı bulduk. Rakibin üzerimize yüklendiği dönemlerde iyi çıkışlar yaparak sonuç üretmeyi başardık." yorumunu yaptı

cümleye bak adam diyorki yani bakın biz geri
çekilmeliyiz rakip gelince biz çıkarız gol atarız benim mentalitem doğru herkes defansa :) şimdi bu mental yetersizlik abidesi çıkıpta erciyes kupa maçındada böyle oynamasın

Hüseyin Çümen
22.04.2007, 03:27
adamı deli eder bu ziya doan hey allam konuşmasan daha ii sen sus hiç bişe söleme sen sus ta gözlerin konuşsun

nesta61
22.04.2007, 04:23
16' [1 - 1] M.d.S. Marcelinho

Semih GÜL
22.04.2007, 10:08
Rakibin üzerimize yüklendiği dönemlerde iyi çıkışlar yaparak sonuç üretmeyi başardık." yorumunu yaptı

yahu Çıldıracağım kendisi de biliyor TS nin şampiyon olduğu dönemlerde avni akerde rakipler ortasahayı geçtimi başarılı sayıyormuş kendini.Şimdi avni akerde biz defansa çekiliyoruz rakip atakları sonucu dpoğan boşluktan 5 gol atıyoruz nereye kadar ziya nerteye kadar..Bırak akbaba gibi takımı oynatmayı yürekli oynat...

Travelair
22.04.2007, 15:48
Sitede bir ben gözüküyorum bu imkansız

Adem Erdoğan
22.04.2007, 21:02
siteye noldu yaw bugünden beri ilk defa girebildim

Erkan
22.04.2007, 21:08
Ben de ilk girebildim bi sorun variydi heralde....

Erkan
22.04.2007, 21:09
Ben de ilk girebildim bi sorun variydi heralde....

Terzioğlu
22.04.2007, 21:12
Sitede bir ben gözüküyorum bu imkansız

abi sen olay aninda burda olan tek kisiydin galiba :D nasil girdin acaba? bende bütün gün giremedim...

Erkan
22.04.2007, 21:19
yasam durdu... Trabzonsporum olmadan asla diyorsaniz , BMN :D

Travelair
22.04.2007, 21:21
Hiç sorma çok yalnız hissettim kendimi :) ben direk forum.bordomavi.net yazıp giriyorum belki ondan girebildim bir ara. Endişelendim hacker falan dadanmıştır diye çok şükür açığız

///

Geçtiğimiz sezon sonunda astronomik bir transfer ücreti ile Trabzonspor'dan ayrılarak Rusya'nın Zenit takımına transfer olan Milli futbolcu Fatih Tekke, Trabzonspor'da..

Rus liginde sıkıntılı dönemler geçiren Fatih Tekke, yaşadığı sakatlığın ardından takımından ayrı kalırken, tedavi sürecinde dinlenmek için geldiği memleketi Trabzon'da bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne gelerek tesislerde antrenman yaptı..

Fatih'in antrenman eksiğini tamamlamak için çalışmalarına burada devam edeceği öğrenildi..

MARATON.COM.TR ÖZEL HABER

Can KARYAĞDI

Erkan
22.04.2007, 21:24
ne?:D Gercek? saka degil? :s ALLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH

///

Cok tuhaf haber.... Ucmak istiyorum ama yercekimi beni engelliyor... Tam net olsun bu haber

AKSOY_61
22.04.2007, 21:27
bugün siteye giremedim acayip oldum yaa.
dışarda 10 kişiyi doğradım :D
o derece yanii:D

ne olduki acaba yav gün boyu giremedik

Adem Erdoğan
22.04.2007, 21:27
alakasız ama mynet hacklenmiş.kullanıcılarına şimdidden Geçmiş olsun.

Erkan
22.04.2007, 21:30
bugün siteye giremedim acayip oldum yaa.
dışarda 10 kişiyi doğradım :D
o derece yanii:D

ne olduki acaba yav gün boyu giremedik

Ne hissetigini anlayabiliyorum, aynisini bende hissetim..

Terzioğlu
22.04.2007, 21:31
bir an icin bende bu sitenin hacklendigini düsündüm ama hersey yolundaymis cok sükür...neyse son dakika haberleriyle devam edelim...

Terzioğlu
22.04.2007, 21:33
Takımımız Kayseri Erciyesspor maçı hazırlıklarına başladı
Takımımız 25 Nisan Çarşamba günü Fortis Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında karşılaşacağı Kayseri Erciyesspor maçı hazırlıklarına 19.00'da yaptığı antrenmanla başladı.

Nevşehir Avrasya Otel'in sahasında Teknik Direktörümüz Ziya Doğan yönetiminde yapılan çalışmada Sakaryaspor maçında ilk onbirde görev alan oyuncular düz koşunun ardından soyunma odasına giderken, diğer futbolcular yarı sahada çift kale maç ve kanatlardan yapılan ortalara gol çalışması yaptı.

Antrenmana hafif sakatlıkları bulunan Yattara, Umut ve eli kırılan Ufukhan katılmadı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/220407idman1.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/220407idman2.jpg

trapezus61
22.04.2007, 21:37
Arkadaşlar bugün siteye neden giremedik? Ve mynet neden hacklendi? Bilgisi olan var mı?

Bahtiyar
22.04.2007, 21:40

hasan-ayman-hüseyin-mustafa-ferhat

Tigana premier ligde takım çalıştırmış bi hoca emin değilim ama şampi. de gördü sanırım. bizimkiler gibi 2. ligden gelmedi. arkadaşın biri demişki avni akerde tutmadı falan her zaman tutacak diye bir şart yok her zamanda 8 kişiyle savunma yapacaksın diye bir şart yok.

Sinan Akyıldız
22.04.2007, 21:40
herkes canakkalede :D site uctu valla ya :D

Terzioğlu
22.04.2007, 21:41
ben mynete girebiliyorum...

antagonist
22.04.2007, 21:42
@trapezus61,

Serverda oluşan bir sorun nedeniyle geçici olarak siteye erişim durmuştu.Tekrar yayındayız.

Mynet hakkında bilgim yok..

Travelair
22.04.2007, 21:49
ne?:D Gercek? saka degil? :s ALLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH

///

Cok tuhaf haber.... Ucmak istiyorum ama yercekimi beni engelliyor... Tam net olsun bu haber

Sadece antremana çıkmış, transfer yok yani. Bir fikir alışverişi olacaktır mutlaka ama. Hayırlısı

Kalkinmali
22.04.2007, 22:50
Fatih Tekke TRABZON'da....

Antrenmana cikmis arkadaslar... Allah Buyuktur... Insallah birseyler olur! :):):)

Ayhan Yüksek
22.04.2007, 22:51
Myneti hacklemişler ama kısa bir süre sonra tekrar açılmış arkadaşlar şuan siteye ulaşılabiliyor

Hu3|Y4
22.04.2007, 22:57
Arkadaşlar bugün siteye neden giremedik? Ve mynet neden hacklendi? Bilgisi olan var mı?

su an bende mynet hic olmuyor...evet hack lenmis :D eee neden aceba? bazi kisilerin baska isi yok... canlari SIKILIYO iste... ondandir!

Ama yani mynet gibi bir site... benimd etuafima gitti.
Ama mynet icin problem deildir...

Mehmet Fatih Yavuz
22.04.2007, 23:49
Fatih Tekke TRABZON'da....

Antrenmana cikmis arkadaslar... Allah Buyuktur... Insallah birseyler olur! :):):)

ona para yetiştirebilecekler mi???
çok zor be..
anca hasret gidermeye geldiğinde...

anlaşması 3 sene sonra bitiyor... anca o zaman...
yoksa 4-5m euro vermek lazım.. çok zor çok..

AKSOY_61
23.04.2007, 00:00
arkadaşlar kusura bakmayın ama bi sorun var...yarın 23 nisan üniversiteler tatilmi?:D
müjdeli haberi son dakika haberi olarak görmek isterim:D

antagonist
23.04.2007, 00:02
arkadaşlar kusura bakmayın ama bi sorun var...yarın 23 nisan üniversiteler tatilmi?:D

Tatil,tatil...

Vkgz
23.04.2007, 00:02
üniversiteye bağlı

Vkgz
23.04.2007, 00:05
Tatil,tatil...

satranç turnuvası nne zaman

Mehmet Fatih Yavuz
23.04.2007, 00:08

:D:D:D
sabah kalkma derdi yohtur...:D

bakma yaşa hala bitiremeyenlerden biri olarak yarınki tatili uyuyarak geçirenlerdenolacağım..:D

ahmettin
23.04.2007, 00:10
23 nisanın ilk saatleri ve ziya doğan denen zat hala istifa etmedi ve albayrak yönetimi hala ziya doğanı kovmadı ..

salihismet
23.04.2007, 00:21
23 nisanın ilk saatleri ve ziya doğan denen zat hala istifa etmedi ve albayrak yönetimi hala ziya doğanı kovmadı ..

Galiba sen Trabzonsporla ilgili haberleri okumuyorsun. Z. Dogana muhalif olan ikinci ba$kan bile seneye onunla devam edecegiz mesajlari veriyor. Bende gitmesinden yanayim, eger gitmeyecekse ne siz zahmet cekin nede Trabzonspora zahmet cektirin, demem o ki, istifa veya kovulma beklentisine fazla giripte gerilmeyin, bence.

Enes Berfin
23.04.2007, 00:26
TEKKE TRABZONSPOR'DA!..

Geçtiğimiz sezon sonunda astronomik bir transfer ücreti ile Trabzonspor'dan ayrılarak Rusya'nın Zenit takımına transfer olan Milli futbolcu Fatih Tekke, Trabzonspor'da..

Rus liginde sıkıntılı dönemler geçiren Fatih Tekke, yaşadığı sakatlığın ardından takımından ayrı kalırken, tedavi sürecinde dinlenmek için geldiği memleketi Trabzon'da bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne gelerek tesislerde antrenman yaptı..

Fatih'in antrenman eksiğini tamamlamak için çalışmalarına burada devam edeceği öğrenildi..

Can KARYAĞDI

AKSOY_61
23.04.2007, 00:30
TEKKE TRABZONSPOR'DA!..

Can KARYAĞDI

ya bende bize transfer oldu sandım yaa.:(
mutluluktan kalbim duracaktı nerdeyse.

AKSOY_61
23.04.2007, 00:32
:D:D:D
sabah kalkma derdi yohtur...:D

bakma yaşa hala bitiremeyenlerden biri olarak yarınki tatili uyuyarak geçirenlerdenolacağım..:D

oh be iyi oldu bu.tatil olduğu tabiki(bu arada kaç sene uzadı abi)
:D :D
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar

Ali Özcan
23.04.2007, 01:03
Fatih haberi çok heyecanlandırdı beni...

Vkgz
23.04.2007, 01:05
szymek fatihte bi olay yok.... sakat, takılıyor işte buralarda

Adem Erdoğan
23.04.2007, 01:26
Fatihin bence dönesi varda bonservis olayı işleri karıştırıyo.

Enes Berfin
23.04.2007, 01:34
Ey gidi Gözepe bir zamanlar ne takimdin sen, hatta ve hatta avrupaya bile uzanmistin uefada ceyrek finale kadar cikmistin ama simdi nerelere düstün bir gün insallah seni tekrar birinci ligde görürüz.

Isyan Marsi Göztepe
EwP4hUkrA74

capa
23.04.2007, 01:50
Adamlar çok güzel bir video hazırlamış tebrikler onlara
İnişallah tekrar 1. ligde görürüz
Bu arada Türkiye liginde oynan maçlardaki seyirci rekoru 70 bin kişi ile göztepe -karşıyaka maçına aitmiş

Hüseyin Çümen
23.04.2007, 04:36

abi şu dönemde ziyayı kovmak olurmu bunu çok önceden yapacaksın yada sezon sonunu bekleyeceksin

Hüseyin Çümen
23.04.2007, 04:41
Ey gidi Gözepe bir zamanlar ne takimdin sen, hatta ve hatta avrupaya bile uzanmistin uefada ceyrek finale kadar cikmistin ama simdi nerelere düstün bir gün insallah seni tekrar birinci ligde görürüz.

Isyan Marsi Göztepe
EwP4hUkrA74

çok güzel yapmışlar yazık inşallah süper ligde onları tekrar görürüz
yanlız anlamadıım bu izmirlilerin kafası hiç mi çalışmaz böle bi takım nasıl amatöre gider akıl alcak iş değil bu takım şampiyonluklar için mücadele edebilirdi olay bence ezik taraftarlıktan sadece göztepe ye gönül veren kişi sayısı çok azdır bence

Semih GÜL
23.04.2007, 09:09
çok güzel yapmışlar yazık inşallah süper ligde onları tekrar görürüz
yanlız anlamadıım bu izmirlilerin kafası hiç mi çalışmaz böle bi takım nasıl amatöre gider akıl alcak iş değil bu takım şampiyonluklar için mücadele edebilirdi olay bence ezik taraftarlıktan sadece göztepe ye gönül veren kişi sayısı çok azdır bence

Cidden Çok güzel taraftarlık işte onlarınki....
Şimdi Çuvaldızı kendimize batıralım Taraftarız takımımız s.ligde ama istemediğimiz bir sıralamada değil,olsun,kupada yarı finalde ne kadar ilk maç yenilsede... Her türlü göz göz den üstünüz fakat onlara özgü olan isyan marşı gibi bir möarşımız yok, hatta marşımız yok...

Şuayip Aydın
23.04.2007, 09:27
Fatih Tekke Trabzon'da
Rusya"nın Zenit takımında forma giyen ve geçirdiği sakatlık sebebiyle bir süre sahalardan ayrı kalan Fatih Tekke, Trabzon"da hasret giderdi.

Tedavi olduğu Ankara"dan sonra memleketine geçen milli futbolcu, dün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri"ni ziyaret etti. Burada bazı idareciler ve kulüp personeliyle uzun süre sonra sohbet etme imkanı bulan yıldız oyuncu, ayrıca şehirde de uzak kaldığı dostlarıyla görüştü. Taraftarların gönlünde taht kuran ve dönüşü dört gözle beklenen Fatih Tekke"ye kentte de büyük ilgi gösterildiği ve “Seni tekrar bu formayla izlemek istiyoruz” temennisinin iletildiği belirtildi.

Şuayip Aydın
23.04.2007, 10:03
Erciyesspor-Trabzonspor eşleşmesinde Fortis Türkiye Kupası finaline yükselen takım hangisi olacak? (İlk Maç: TS 0-1 ERC)
Erciyesspor:
http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/anket_g.gif %56
Trabzonspor:
http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/anket_g.gif %44

Tümü (http://www.ligtv.com.tr/Anketler.aspx)

buna izin mi verecez hayde bmn oy kullanmaya http://www.ligtv.com.tr/ oylar buraya hayde trabzonspor yanlız degil

Şuayip Aydın
23.04.2007, 10:05
Bize de Pis Türkler Diyorlar
Türk Milli Takımı'nın yıldız futbolcuları Halil ve Hamit Altıntop bildiğimiz futbol starlarından çok farklı. Ön planda olmayı sevmeyen kardeşler, "Çocukların anne babası saha kenarında onları izlerken bizi izleyen kimse yoktu," diyor..

Onlar kendilerini tanımlayan harf olarak 'f'yi seçmiş: familie, freunde, fussball... Yani aile, arkadaşlar ve futbol. Bense onları 'y' ile tanımlamayı uygun gördüm: Yetenekli, yakışıklı, yalın.. Futbol dehası ikizler Hamit ve Halil Altıntop ile yaşadıkları Almanya'nın Gelsenkirshen şehrinde buluştum. Gereğinden fazla sakin bir şehir. Bu şehirde bildiğimiz futbolcuları tatmin edecek çok fazla şey yok. Zaten Hamit ve Halil Altıntop kardeşler bildiğimiz futbol starlarından çok farklı. Daha sade, düzgün, kültürlü yani iyi aile çocukları ve hâlâ bozulmamışlar. Bu nedenle Türkiye'deki kulüp yöneticilerinden özel bir ricam var; lütfen bu çocukları transfer edip bozmayın...

- Almanya'ya geliş öykünüz nasıl başlıyor?
Hamit: Annem ve babam 1972'de çalışıp, para kazanıp, Malatya'ya dönüp ev alma hayaliyle gelmişler. Üç ablamız var, Halil benden 10 dakika küçük. Biz iki buçuk yaşındayken babam kanserden vefat etti. Annem günde sekiz saat fabrikada çalışıyordu, eve gelip evin işleriyle de ilgileniyordu. Bizi büyütemedi bile. Biz ablalarımızla büyüdük.

- Baba figürü sizin için uzak anladığım kadarıyla...
Hamit: Kendisini tanımadığımız için hiçbir şeyini hatırlamıyoruz. Fotoğraflar falan gördük tabii ki ama annemizi üzmemek için o konulara hiç girmiyoruz.

- Futbolla yollarınız nasıl kesişti?
Hamit: Erkek çocukları nasıl top gördü mü peşinden koşar biz de öyleydik... Altı yaşındaydık. Komşunun oğlu bizi ilk idmanımıza götürdü, sonra gelip anneme mukavele imzalattı.
Halil: Annem "Babanız futbol oynamanıza izin vermezdi," derdi. Biz hiç futbolcu olacağız gözüyle bakmadık. Annem için en önemli şey okumamızdı, hep bizi korkutuyordu dersleriniz iyi olmazsa futbol yok diye.

- İdmanlara gitmeye başladıktan sonra sizi kim keşfetti?
Hamit: 10 yaşındayız o zaman. Kapıya bir antrenör geldi, "Sizi izledik bizim takımda oynayın," dedi. İlk bonservisimizi o Alman'dan aldık. Bonservis olarak Bayern Münih forması aldım.

- Hayat tesadüflerle dolu. Daha sonra Bayern Münih'te oynayacaksınız...
Hamit: Dört yıl orada oynadık, forma yırtılınca takımdan ayrıldık (gülüyorlar). 17 yaşındaydık Avrupa'daki Türkleri seçiyorlardı. Orada seçildik, A gençlerde oynadık. O zamana kadar hedefimiz profesyonel olmak değildi çünkü biz okuyorduk.

'KURU EKMEKLE GEÇİNİRİZ'
- Profesyonellik demek para demek, hangi noktada bu işten para kazanabileceğinize karar verdiniz?
Halil: Hâlâ o noktada değiliz. Bizim hayatımızda para sadece bir araç, büyük bir anlamı yok.
Hamit: Bugün futbol oynayamasak tabii ki üzülürüz ama sadece futbol değil bizim hayat felsefemiz. Başka işler yapabiliriz.

- Bir fabrikada çalışır mısınız?
Halil: Tabii ki her işi yapamayız, böyle bir şey söylersek yalan olur ama lafın gelişi bir kuru ekmekle de geçiniriz. O gözle bakıyoruz biz hayata.

- Elinize ilk defa doğru dürüst para geçtiğinde ne aldınız?
Halil: Lig başlamadan önce ev aldık çok şükür. Hep beraber annemle orada yaşıyoruz.

HAMİT'İN ÇAMAŞIR DERDİ
- Babanızın yokluğunu hissettiniz mi büyürken?
Hamit: Halil'le konuşuruz bazen, insan tanımadığı bir şeyin yokluğunu hissedemiyor. Küçüktük futbol oynuyorduk. Annem hiç gelmezdi bizi izlemeye. Şu ana kadar sadece bir kere geldi. Çocukların anne babası saha kenarında onları izlerken bizi izleyen kimse yoktu.
Halil: 20 sene bir odayı paylaştık. Evi alınca bir oda fazla vardı, artık ayırdık odaları.

- Şimdi ayrılacaksınız ama. Hamit, Bayern Münih'e transfer oldu...
Halil: Schalke'ye gelmeden önce ben Bayern Münih'e transfer olabilirdim, teklif vardı.
Hamit: Ben Halil'e "Git, ben de geleceğim," dedim, beni dinlemedi. "Ben eve gelmek istiyorum," diye tutturdu.

- Bana öyle geliyor ki Halil de Bayern Münih yolcusu, çok ayrı kalmazsınız siz...
Hamit: Şimdi düşünüyorum, gidiyorum Bayern Münih'e çamaşır, bulaşık ne olacak diye...

- Ne yani Halil mi yıkıyordu çamaşırları...
Hamit: Yok annem burada kalacak ya...

bence halil ve hamit altıtop alınmalı cok guzzel sag kanat ve bi guzel forvetimiz olur...

Şuayip Aydın
23.04.2007, 11:09
O.lyon 3-4 Trabzonspor
zrTelNhvyF0

Trabzonspor 4 -1 O.lyon

ZIT8exeACTE

ben bu trabzonspor'un geri donmesini istiyorum

oCtjn3nmyeU

evet cok am cok eski bir video

aston villa trabzonspor macı

vj2syhwx-ME

SDanışmaz
23.04.2007, 11:39
HaLiL ve Hamit'in röportajı güzeL oLmuş :)

Kalkinmali
23.04.2007, 11:49
Hayde Fatih... Bu takimi bir tek sen kurtarabilirsin!...

Kaptan Fatih................ Don yuvana!

hüseyin1975
23.04.2007, 11:52
Basligi okuyunca kalpden gidiyordum neredeyse :D

Fatih ne yazikki sadece izin yapmaya gelmis :mad:

Kalkinmali
23.04.2007, 11:59
En az 4-5 Milyon Euro lazim Fatih icin... Ve insallah birsey olur!

Gidip ziyaret etmek lazim Kral'i Tesislerde... :)

Travelair
23.04.2007, 12:01
ligtv.com.tr

Arslan'ın Star TV'de yayınlanan Telegol'de yaptığı açıklamalar şöyle:

"Çok yanlış değerlerdirmeler oldu. Biz her perşembe toplanırız ihtiyaç dahilinde artı toplantı yaparız. Biz perşembe saat 17.00'de normal toplantımıza başladık ve Beşiktaş'ın itiraz dilekçesi geldi. Yarım saat içinde de PFDK'dan gerekçeli karar geldi. Bizim zaten bu durumda dosyaya bakmama durumumuz yok, bakmak zorundayız. Basında yazılıp çizilen, asılsız iddiaları ben üzüntüyle karşılıyorum. Arkadaşlar ne yazık ki bunları araştırmadan yazıyorlar."
"Runje ile ilgili loarak Disiplin Kurulu ile bizimkisi arasında fark yok. Aradaki tek fark şu: PFDK diyor ki bu kaleci büyük bir camianın kalecisi olduğu, örnek olması gerektiği için cezayı 1 maç daha ağırlaştırdık. Biz bunu uygun görmedik. Böyle ağırlaştırıcı sebep olamaz. Kamuoyu yanlış bilgilerle yanıltılıyor, hiçbir özel muamele yapmadık. Tek fark PFDK cezayı kanaate dayalı arttırmış, biz bunu uygulamadık. Yoksa biz de görüntüleri izledik, eylem ne kadar sürmüş, nasıl tahrikler olmuş herşeyi değerlendirdik."
"Oy çokluğuyla aldık kararı. Bir arkadaşımız "Cezaya gerek yok" dedi, bir arkadaşımız da arttırılmalı dedi. Oy çokluğuyla bu kararı aldık."
"Ceza hukukunun bir takım prensipleri var. Bir anda gelişen bir olay ile ilgili olarak ağırlaştırıcı sebep veremezsiniz."
"Nouma'nın olayı farklı. Nouma'da PFDK 7 ay ceza vermişti, biz de bunu onayladık."

//

Hani şıracının şahidi bozacı derler ya. Bunlar da birbirleriyle paslaşıyorlar pes. Madem öyle ikisi de ( Edu ve Erdinç ) hakeme küfür etmekten 3 maç ceza alan futbolculardan neden birisinin cezası 2 maça iniyor diğerinin itirazı reddediliyor? Ha o farklıydı değil mi?

hüseyin1975
23.04.2007, 12:04
ligtv.com.tr

Arslan'ın Star TV'de yayınlanan Telegol'de yaptığı açıklamalar şöyle:

"Çok yanlış değerlerdirmeler oldu. Biz her perşembe toplanırız ihtiyaç dahilinde artı toplantı yaparız. Biz perşembe saat 17.00'de normal toplantımıza başladık ve Beşiktaş'ın itiraz dilekçesi geldi. Yarım saat içinde de PFDK'dan gerekçeli karar geldi. Bizim zaten bu durumda dosyaya bakmama durumumuz yok, bakmak zorundayız. Basında yazılıp çizilen, asılsız iddiaları ben üzüntüyle karşılıyorum. Arkadaşlar ne yazık ki bunları araştırmadan yazıyorlar."
"Runje ile ilgili loarak Disiplin Kurulu ile bizimkisi arasında fark yok. Aradaki tek fark şu: PFDK diyor ki bu kaleci büyük bir camianın kalecisi olduğu, örnek olması gerektiği için cezayı 1 maç daha ağırlaştırdık. Biz bunu uygun görmedik. Böyle ağırlaştırıcı sebep olamaz. Kamuoyu yanlış bilgilerle yanıltılıyor, hiçbir özel muamele yapmadık. Tek fark PFDK cezayı kanaate dayalı arttırmış, biz bunu uygulamadık. Yoksa biz de görüntüleri izledik, eylem ne kadar sürmüş, nasıl tahrikler olmuş herşeyi değerlendirdik."
"Oy çokluğuyla aldık kararı. Bir arkadaşımız "Cezaya gerek yok" dedi, bir arkadaşımız da arttırılmalı dedi. Oy çokluğuyla bu kararı aldık."
"Ceza hukukunun bir takım prensipleri var. Bir anda gelişen bir olay ile ilgili olarak ağırlaştırıcı sebep veremezsiniz."
"Nouma'nın olayı farklı. Nouma'da PFDK 7 ay ceza vermişti, biz de bunu onayladık."

//

Hani şıracının şahidi bozacı derler ya. Bunlar da birbirleriyle paslaşıyorlar pes. Madem öyle ikisi de ( Edu ve Erdinç ) hakeme küfür etmekten 3 maç ceza alan futbolculardan neden birisinin cezası 2 maça iniyor diğerinin itirazı reddediliyor? Ha o farklıydı değil mi?

Edu yabanci dilde küfür etmisdir.

Yabancilari kendi cocuklarimizdan daha sirin ve üstün gördügümüzden ona hos davranmislardir :mad:

marcelinhos100
23.04.2007, 12:21
Kupa terapisi

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/_ziya2304.jpg Takımını Nevşehir’de kampa alan teknik direktör Ziya Doğan, Erciyes rövanşı için sıkı bir hazırlık programı yapıyor. Rakibi hem ezberleyen hem de ezberleten tecrübeli hoca, planlarını “Erken gol bulma” üzerine şekillendiriyor.
23.04.2007

Vakit kaybetmedi

Farklı kazanılan Sakaryaspor maçından hemen sonra vakit kaybetmeden Kayseri’ye, oradan da kamp yapacakları Nevşehir Avanos’a geçen Trabzonspor’da teknik direktör Ziya Doğan, motivasyon çalışmalarına başladı. Karşılaşmanın ardından artık kendileri için çok önemli olan kupaya yöneldiklerini hatırlatan Bordo-Mavililer’in hocasının, “Tüm sezonun emekleri bir anlamda bu alandaki konumumuza bağlı. İşin ciddiyetinin farkında olmalısınız” dediği öğrenildi.

Avrupa motivasyonu

“Gelecek sezon Avrupa’da oynamak isteyenler, bu maçta kendisini göstermeli” diyen Ziya Doğan’ın Erciyesspor ile oynadıkları ve lig ve kupa karşılaşmaları başta olmak üzere Kayseri ekibinin tüm maç kasetlerini dikkatle izlediği öğrenildi. Doğan’ın edindiği bilgileri takımına aktaracağı ve taktik provalara ağırlık vereceği ifade edildi. 1-0’lık yenilginin rövanşında Trabzonspor’da tüm planların ise erken bir gol bulma ve gol yememe üzerine kurulduğu dile getirildi.

Kadro değişiyor

Doğan’ın Erciyes maçında yine kadroda bazı değişikliklere gideceği de öğrenildi. Savunmayı Celaleddin, Erdinç, Stepanov ve Ferhat’tan kurması beklenen Bordo-Mavililer’in teknik patronunun, orta sahada ise ligde dinlendirdiği Ayman ve Hüseyin ikilisini kullanacağı vurgulandı. Kanatları Yattara ve Gökdeniz’e bırakmasına kesin gözüyle bakılan Ziya Doğan’ın tek forvetle şekillendireceği hücum yönünü ise ligde az şans verilen Ceyhun Eriş ile destekleyeceği bildirildi.

FANATİK

marcelinhos100
23.04.2007, 12:23
Yatara şov başladı

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/_yattara2304.jpg Yattara, Türkiye Kupası yarı final rövanş müsabakasında da Ziya Doğan’ın en büyük kozu olacak.
23.04.2007

Sakatlıktan kurtulduktan sonra gözle görülür bir çıkışa geçen ve önce yaptığı asistlerle, Sakarya maçında ise attığı nefis golle karşılaşmalara damgasını vuran İbrahima Yattara, Türkiye Kupası yarı final rövanş müsabakasında da teknik direktör Ziya Doğan’ın en büyük kozu olacak.

Yine ilk 11’de sahaya çıkmasına kesin gözüyle bakılan Gineli ile hocasının özel olarak ilgilendiği öğrenilirken, başarılı oyuncunun zaman zaman kanat değiştirerek ataklara katkı yapacağı belirtildi. Gol konusundaki suskunluğunu bozduğu için çok sevinçli olduğunu anlatan Bordo-Mavililer’in yıldızı, “Benim için genelde asist öncelikli olmuştur. Yani daha uygun durumda bir arkadaşım varsa pası düşünürüm, yalnızsam gole giderim. Attığım bu golün önemi ise uzun süredir bu başarıyı gösteriyor olmamdı” yorumunu yaptı.

Ömer Rıza rahatlattı

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/_omerriza2304.jpg Zaman zaman hücum hattında sıkıntılar yaşayan Trabzonspor’da Ömer Rıza’nın performansı teknik heyeti bir hayli rahatlattı.
23.04.2007
Ligde ilk kez 90 dakika forma giymesine rağmen gerek kondisyonu gerekse son vuruşları ve yaptığı asistle göz dolduran genç oyuncu, her zaman göreve hazır olduğunu da kanıtlama imkanı buldu. Ömer Rıza’nın futbolu, kupa rövanşından sonra yönetimle bir görüşme yapacak olan teknik direktör Ziya Doğan’ı da etkiledi. Tecrübeli hocanın, daha önce gözden çıkardığı bu oyuncuyu, ligin geriye kalan haftalarda yine değerlendirerek son kararını vereceği dile getirildi.

FANATİK

Vkgz
23.04.2007, 12:25
ben bu oğuzun fener maçındaki penaltısından şüpheliyim sanki bi olay var gibi geliyor bana adamın surat ifadesi çok şüphe uyandırıcı... aziz gene birşeyler karıştırıyor galiba

marcelinhos100
23.04.2007, 12:26
Fatih Tekke Trabzon’da!

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/_tekke2304.jpg

Rusya’nın Zenit takımında forma giyen ve geçirdiği sakatlık sebebiyle bir süre sahalardan ayrı kalan Fatih Tekke, Trabzon’da hasret giderdi.

23.04.2007

Tedavi olduğu Ankara’dan sonra memleketine geçen milli futbolcu, dün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ni ziyaret etti. Burada bazı idareciler ve kulüp personeliyle uzun süre sonra sohbet etme imkanı bulan yıldız oyuncu, ayrıca şehirde de uzak kaldığı dostlarıyla görüştü. Taraftarların gönlünde taht kuran ve dönüşü dört gözle beklenen Fatih Tekke’ye kentte de büyük ilgi gösterildiği ve “Seni tekrar bu formayla izlemek istiyoruz” temennisinin iletildiği belirtildi.

‘Bize yakışanı yapmalıyız’

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/_haciosman2304.jpg

Kafileyle birlikte Nevşehir’e giden İkinci Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, turdan emin konuştu.

23.04.2007

Ligdeki sıkıntılı günleri unutturmak için kupayı mutlaka almaları ve bunun için de Erciyes’i yenmeleri gerektiğine değinen Karadeniz ekibinin idarecisi, “Sadece turla değil, Trabzonspor’un ismine ve görkemine yakışır bir şekilde farklı bir skorla döneriz. Buradaki maçı da kazanabilirdik, ancak o zaman top bizi sevmemişti. Trabzonspor’un istediği zaman yenemeyeceği takım yok” ifadesini kullandı.
FANATİK

Murat GENEL
23.04.2007, 12:26
"Teşvik hep vardı"
Trabzon Onursal Başkanı ve eski bakan Yılmaz, Kanal 1'deki Lig De Lig programında çarpıcı açıklamalar yaptı. Sabah Gazetesi'nin 23 Nisan 2007 tarihli haberine göre Aykut İnce'nin sorularını yanıtlayan Trabzonspor'un onursal başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Türk futbolunun şaibe altında olduğunu iddia ederek, "Türkiye'de insanlar maçların sonuçlarına güvenmiyor. Sorumlusu da federasyondur" dedi. Yılmaz teşvik iddiaları için de "Teşvik her zaman var. Ama bunlar ne araştırılıyor ne de sonuçlandırılıyor. Bu iş yürek işi. Bu yüzden federasyonun başına geçmek ve bu işleri temizlemek istedim. Ama bunu yapacak adamı istemezler" diye konuştu.

% 70 fenerbahçe ŞAMPİYON

Şampiyonluk yarışında lider F.Bahçe'nin şansını yüzde 70 olarak değerlendiren Yılmaz, sarı-lacivertlilerin penaltı kullanamama konusundaki isyanlarını "F.Bahçe'nin kazanmasına izin veriliyorsa, penaltı da verilir" diye yorumlarken, Trabzon'un sahipsiz olmadığını da sözlerine ekledi.

sporx.com

marcelinhos100
23.04.2007, 12:33
Ali Bilgin ve Volkan için Kartal bir adım önde

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/images1/_alibilgin2304.jpg

Antalyaspor Başkanı Sedat Peker ile Beşiktaş’ın patronu Yıldırım Demirören, maç öncesinde bir yemekte buluşup, Ali Bilgin ile Volkan Yaman’ın transferini görüştü.

23.04.2007

Aynı zamanda Beşiktaş Kongre üyesi olan Sedat Peker, “Burak’ın transferi ile başlayan iyi ilişkilerimiz var. Ancak sezon bitsin, Yılmaz Vural ve oyuncularımızla oturup konuşalım. Bu transferde öncelik kesinlikle Beşiktaş’ındır” dedi. Bu arada Peker daha önce İstanbul’da yaşadığı ilginç bir olayı da yemekte anlattı. Antalya Başkanı İstanbul’a gelişinde Sortie’de yemek için yer ayırtır. Mekana gittiğinde boğaza sıfır konumdaki masaya oturtulur. Yaklaşık 2 saat sonra görevli Antalya Başkanı’na, “Efendim, Sedat Bey gelecekler mi?” diye sorar. Peker, “Ben Sedat Peker” yanıtını verince, “Sanırım bir yanlışlık olmuş. Sizi arka masalardan birine alacağız” tepkisiyle karşılaşır. Bu karışıklığı Demirören ile paylaşan Sedat Peker’in esprileri yemekte gülüşmelere neden oldu.

Rahman SAĞIROĞLU

Bizimkiler ancak uyusun 25 i beklesin ayın adamlar işi bitiriyor Türkiyedeki iyi futbolcuları kaçırıp kazmaları toplamada üstümüze yok:mad:

Murat GENEL
23.04.2007, 12:36
volkan deilde ali iyi bi oyuncu hemde trabzonlu devreye girmek lazım damardan..

marcelinhos100
23.04.2007, 12:38
http://www.fotomac.com.tr/2007/04/23/im/1DF62B5EA993EE49AE6F2DADb.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif

http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifKupa alarmı

Doğan futbolcularını uyardı: Sakarya galibiyetinin rehaveti de kupanın ölüm kalım maçı gösterilmesi de sizi etkilemesin. Kaybetmek son değil.

Tansiyon Düşsün

Sakarya maçında alınan farklı galibiyetle moral bulan Trabzon'da K. Erciyes kupa maçı için adeta alarm verildi. Bordomavililer "sezonun en önemli maçı" olarak nitelendirilen maç için Avanos'ta kampa girdi. Doğan futbolcularını motive etmek ve tansiyonu düşürmek için adeta alarm verip, yöneticilerden
de bu konuda yardım istedi.

Biz Kazanacağız

Teknik direktör Doğan futbolcularını rehavet ve yüksek tansiyonlu maç havasına girme psikolojisinden çıkarmanın çalışmasını yapıyor. Futbolcularını uyaran Doğan "Ne 5-2'lik maçın rehavetine ne de kupadan elenirsek sonumuz olur düşüncesine kapılmayın. Kaybetmek her şeyin sonu değil. Ama unutmayın, çıkıp kazanacağız" dedi.

kaybetmek herşeyin sonu değilmiş inşallah senin sonun olur:mad:

FOTOMAÇ

FcTRABZONSPOR
23.04.2007, 12:39
Ali'yi alomak lazım zaten kendiside açıklama yaptı ben TRABZON'luyum TRABZONSPOR'da oynamaktan gurur duyarım diye bize böyle oyuncular lazım!!!

marcelinhos100
23.04.2007, 12:48
DÖNÜYORLAR!

Trabzonspor'da Erdinç ve Stepanov, K.Erciyes maçında sahada... İkili, "Kupada finale çıkacağız. Zor ama Avrupa'yı istiyorsak bunu başarmalıyız" dedi.

http://www.karadenizgazete.com.tr/images/haber/19729.jpg

TURU GEÇECEĞİZ

Trabzonspor'da sakatlık ve cezalar nedeniyle uzun süredir birarada oynayamayan Erdinç ve Stepanov, kupadaki kritik K.Erciyes maçında sahada olacak. Teknik Patron Ziya Doğan sakatlığı geçen Milan ile cezası biten Erdinç'e defansın göbeğinde birlikte şans vermeyi düşünürken, başarılı ikili turu geçerek Trabzon'a döneceklerini söyledi.

KUPAYI İSTİYORUZ

Stepanov, sakatlığının tamamen geçtiğini görev verilmesi halinde Erciyes maçında oynayabileceğini ifade ederek, "Bu maç bizim için çok önemli. Erdinç ile iyi anlaşıyoruz. Birlikte oynarsak, savunmada sıkıntı olmaz" dedi. Erdinç'te K.Erciyes maçının önemini bildiklerini ifade ederek, "İşimiz zor ama turu geçip kupada finale çıkmak istiyoruz" dedi.

KARADENİZ

marcelinhos100
23.04.2007, 12:54
Gol atmak için yine nisan ayını bekledi!

Trabzonspor'un Gineli futbolcusu İbrahim Yattara, Süper Lig'de 369 günlük gol
hasretine Sakaryaspor maçında son verdi.

http://medya.zaman.com.tr/2007/04/23/yattara.jpg

İbrahim Yattara, bir yıl aradan sonra golle tanıştı.

Ligde en son golünü 16 Nisan 2006 tarihinde Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanan Trabzonspor-Diyarbakırspor maçında atan yıldız futbolcu, o tarihten bugüne kadar ligde fileleri havalandıramamıştı. Ligde son golünü geçen sene nisan ayında atan Yattara, bu sene gollerine yine nisan ayında başladı.

Sakaryaspor maçında yaptığı birbirinden güzel hareketlerin ardından gol atan ve asist yapan Bordo-Mavili futbolcu, bir yılı aşkın süren gol özlemine son verdi. Hafta içinde Kayseri Erciyesspor ile oynanacak Fortis Türkiye Kupası yarı final rövanş maçı öncesi takımı adına umut veren Yattara, gösterdiği performansla Teknik Direktör Ziya Doğan'ın da yüzünü güldürdü.

Sakaryaspor karşısında alınan galibiyetle moral bulan Trabzonspor'da bütün gözler 'sezonun en önemli maçı' olarak nitelendirilen kupa yarı finalindeki Erciyes rövanş maçına çevrildi. Avni Aker'de alınan 1-0'lık mağlubiyetin rövanşında çarşamba günü deplasmanda Erciyes karşısına çıkacak olan Bordo-Mavililer, maça daha iyi konsantre olmak amacıyla Nevşehir Avanos'ta kampa girdi. Bordo-Mavili yöneticiler ise tansiyonu düşürmek için Erciyes maçının 'ölüm kalım maçı' olmadığını vurgularken, futbolcular farklı galip gelerek finale yükseleceklerini iddia etti.

İbrahim Şahin, Trabzon

Şuayip Aydın
23.04.2007, 12:58
ALİ BİLGİN TRABZON DA
Trabzonspor yönetimi, 3 büyüklerin peşinde koştuğu Antalyasporlu futbolcunun işini bitirdi
BORDO-MAVİLİLERİN Antalyaspor’da forma giyen ve bu sezon ortaya koyduğu performansla büyük beğeni toplayan Ali Bilgin ile görüşüp her konuda anlaşma sağladığı belirtildi. Aslen Trabzonlu ve Almanya’da gurbetçi bir ailenin çocuğu olan Ali için Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş büyük savaş veriyor. ALİ Bilgin’in 2009 yılına kadar Antalya ile sözleşmesi bulunduğu açıklanırken bu transferle ilgili yetkinin başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu’na verildiği ve Hacıosmanoğlu’nun, Ali Bilgin’le prensipte anlaştığı iddia edildi. Hacıosmanoğlu yaptığı transferlerle iş bitirici olarak tanınıyor. ANTALYASPOR’DA oynadığı futbol ve attığı gollerle adından söz ettiren ve transferin yıldızı olarak görülen Ali Bilgin ilk tercihinin memleketi Trabzon olacağını söyledi. Genç oyuncu memleketi Trabzon’da oynamasının kendisi için ayrı bir övünç kaynağı olacağını bildirdi..

bu haber ben cok onceden yazılmıstı madem bjk cok istiyo bu haberi okusun ts ondan once davrandı sezon sonun da ilk tercihi trabzonspor olcakmıs

http://efsanefotospor.com/images_content/2007-03/17/ma/c4470.jpg

Vkgz
23.04.2007, 13:00
şu step birazda defanstan oyun kurabilse çok iyi olacak hep dikiyor topu ileri doğru, tek eksiği bu

marcelinhos100
23.04.2007, 13:01
İŞTE GERÇEK FİNAL!

Sakarya'yı devirip moral bulan Trabzonspor artık kupaya kilitlendi...

AVRUPA'YA GİDEN YOL: Bordo-Mavililer'in Avrupa'ya çıkmak için kalan tek şansı; ilk maçta yenildiği Erciyes'i rövanşta devirip finale çıkmak...

KUPAYI GETİRECEĞİZ: Doğan, K.Erciyes'i eleyip finale çıkacaklarına inancının tam olduğunu belirterek, "Kupayı Trabzon'a getireceğiz" dedi...

http://www.karadenizgazete.com.tr/images/haber/19727.jpg

BİR KUPA KALDI

Trabzonspor yol ayrımında! Ligde Avrupa Kupaları'na katılma yolunda havlu atan Bordo-Mavililer, tüm umudunu kupaya bağladı. Trabzonspor'un, Avrupa'ya çıkabilmesi için de ilk maçta yenildiği K.Erciyes'i çarşamba günü deplasmanda devirip, kupada finale çıkması gerekiyor. Eğer Bordo-Mavililer, Erciyes'e elenmesi durumunda 6 yıl sonra yine Avrupa Kupaları'na katılamayacak. Bu hayati maç öncesi Sakarya'yı devirerek moral bulan Bordo-Mavililer, bunun için tek hedef final.

MORAL İÇİN GÜZEL

K.Erciyes maçının önemini bildiklerini ve Trabzonspor'a yakışan sonucu alacaklarını ifade eden Teknik Patron Ziya Doğan, A.Aker'de yenildikleri ilk maçtan sonra da bu turu geçeceğine inancının tam olduğunu söylediğini ifade ederek, "Evet, kupayı istiyoruz ve bu yolda önümüzdeki Erciyes engelini de geçmeye kararlıyız. İlk maçta kaybetmemiz dezavantaj ancak Trabzonspor zor anlarda istediğini alacak gücü var. Sakarya galibiyeti bu hayati maç öncesi moral için güzeldi. Şimdi Erciyes ile final gibi bir maç oynayacağız ve istediğimizi alacağız" dedi.

KARADENİZ

Şuayip Aydın
23.04.2007, 13:03
Ali Kemal Aktürk’ün cenazesi yarın toprağa verilecek
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/logo2.gifKulübümüz eski başkan yardımcılarından Ali Kemal Aktürk’ün cenazesi yarın Maçka Sümela Otel’de düzenlenecek tören sonrası Mataracı Camii'nden kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecektir.

marcelinhos100
23.04.2007, 13:06
KUPAYI İSTİYORUM

Başkan Albayrak, Doğan ve oyuncularına hedef gösterdi... Bu sezon yaşadıkları sıkıntılara Erciyes engelini geçerek son vermek istediklerini söyleyen Albayrak, "Sakarya galibiyeti moral oldu. Kupayı almak istiyoruz" dedi

http://www.karadenizgazete.com.tr/images/haber/19723.jpg

KUPAYA GİDEN YOL

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, bu sezon fazlasıyla yaşadıkları sıkıntılara Kayseri Erciyesspor ile oynayacakları Fortis Türkiye Kupası yari final rövanş mücadelesinde son vermek istediklerini söyledi. Sakaryaspor maçında elde edilen sonucun takımın morali açısından önemli olduğunu belirten Albayrak, "Kupada Erciyespor ile oynayacağımız rövanş maçı öncesi Sakarya galibiyeti, camiamız için moral oldu. Ancak, bu sonuç zorlu final maçını etkilemez. Kupaya giden yolda yakışan sonucu elde edeceğimize olan inancımız tam" dedi.

İŞİN BİLİNCİNDELER

Türkiye Kupası'nda zorlu ve uzun bir maratonu aşarak yarı finale geldiklerini ifade eden Albayrak, "Erciyesspor ile kendi sahamızda oynadığımız ilk maçta gerekli skor avantajını elde edemedik. Bu yolda çok sıkıntılar çektik, şansızlıklar yaşadık. Ancak, yılmadık ve inandığımız hedefe doğru ilerledik. Kayseri'de oynayacağımız rövanş maçına 1-0 yenik başlayacağız. Oyuncularımız bu maçın öneminin bilincinde hazırlıklarını sürdürecekler. İkinci maçta Trabzonspor'a yakışan sonucu elde ederek, finale adımızı yazdırmak istiyoruz" diye konuştu.

BİTİRMEK İSTİYORUZ

Bu sezon fazlasıyla yaşadıkları sıkıntılara Kayseri Erciyesspor maçı ile son vermek istediklerini belirten Albayrak, "İki kulvarda süren yarışımızı Trabzonspor'a yakışır bir şekilde tamamlamak en büyük hedefimiz. Bunun için el ele vererek, bu zorlu iki kulvardan başarıyla ayrılmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu zorlu ve uzun maratonda sona doğur yaklaşıyoruz. Az bir yolumuz kaldı. Birlik ve beraberliğimizi bırakmadan doğru bildiğimiz yönde devam edeceğiz" dedi.

KARADENİZ

marcelinhos100
23.04.2007, 13:07
KABUSTAN UYANMIŞ GİBİYİM

Trabzonspor'da Sakarya maçında 2 gol atan Ömer Rıza çok mutlu... Golcü oyuncu, "Aylarca kulübede oturmak acı bir şey. Bu goller benim için özeldi. Hocam ne zaman görev verirse hazır olduğumu gösterdim" dedi.

http://www.karadenizgazete.com.tr/images/haber/19724.jpg

3-5 DAKİKADA OLMAZ

Trabzonspor'da aylardır 11'de şans bulamayan Ömer Rıza, Sakarya maçında Teknik Patron Ziya Doğan'ın şansını iyi kullanarak, 2 gol atıp 1 de asist yaparak maçın yıldızlarından oldu. Aylardır kulübede oturduğunu, bu futbolcu için acı bir durum olduğunu ifade eden Ömer, "Hele de A.Gücü maçında son anlarda oyuna girip, bir şey yapamayınca 'bu Ömer'de bir yok' denmesi beni üzdü. 3-5 dakikada ne gösterebilirki futbolcu" dedi.

HER ZAMAN HAZIRIM

Sakaryaspor maçında beklediği şansı bulduğunu ve bunu da iyi kullandığını ifade eden Ömer, "Bu kabus dolu günlerden sonra goller benim için özeldi ve mutluluk vericiydi. Ziya hocam ne zaman ve ne kadar süre görev verirse, ben her zaman hazır olduğumu gösterdim. Şimdi önümüzde önemli bir kupa maçı var. Oynayıp, oynamamam değil, bu maçta finale çıkmamız önemli" dedi.

KARADENİZ

Şuayip Aydın
23.04.2007, 13:08
Haberler http://www.trabzonspor.org.tr/images/t_s.gif
23 Nisan kutlu olsun
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/230406Kutlama.jpgUlu Önder Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı herkese kutlu olsun.

Şuayip Aydın
23.04.2007, 13:10
İŞTE GERÇEK FİNAL! Sakarya'yı devirip moral bulan Trabzonspor artık kupaya kilitlendi... AVRUPA'YA GİDEN YOL: Bordo-Mavililer'in Avrupa'ya çıkmak için kalan tek şansı; ilk maçta yenildiği Erciyes'i rövanşta devirip finale çıkmak... KUPAYI GETİRECEĞİZ: Doğan, K.Erciyes'i eleyip finale çıkacaklarına inancının tam olduğunu belirterek, "Kupayı Trabzon'a getireceğiz" dedi... http://www.karadenizgazete.com.tr/images/haber/19727.jpg BİR KUPA KALDI

Trabzonspor yol ayrımında! Ligde Avrupa Kupaları'na katılma yolunda havlu atan Bordo-Mavililer, tüm umudunu kupaya bağladı. Trabzonspor'un, Avrupa'ya çıkabilmesi için de ilk maçta yenildiği K.Erciyes'i çarşamba günü deplasmanda devirip, kupada finale çıkması gerekiyor. Eğer Bordo-Mavililer, Erciyes'e elenmesi durumunda 6 yıl sonra yine Avrupa Kupaları'na katılamayacak. Bu hayati maç öncesi Sakarya'yı devirerek moral bulan Bordo-Mavililer, bunun için tek hedef final.

MORAL İÇİN GÜZEL

K.Erciyes maçının önemini bildiklerini ve Trabzonspor'a yakışan sonucu alacaklarını ifade eden Teknik Patron Ziya Doğan, A.Aker'de yenildikleri ilk maçtan sonra da bu turu geçeceğine inancının tam olduğunu söylediğini ifade ederek, "Evet, kupayı istiyoruz ve bu yolda önümüzdeki Erciyes engelini de geçmeye kararlıyız. İlk maçta kaybetmemiz dezavantaj ancak Trabzonspor zor anlarda istediğini alacak gücü var. Sakarya galibiyeti bu hayati maç öncesi moral için güzeldi. Şimdi Erciyes ile final gibi bir maç oynayacağız ve istediğimizi alacağız" dedi.

Şuayip Aydın
23.04.2007, 13:12
Trabzon'un aklı kupada http://www.gunes.com/2007/04/23/resim/s3.jpg TRABZONSPOR Başkanı Nuri Albayrak, Erciyes'i kupa rövanşında eleyip finale adlarını yazdırmak istediklerini söyledi. Albayrak, 'Çok sıkıntılar çektik, şansızlıklar yaşadık. Ancak yılmadık ve inandığımız hedefe doğru ilerledik'' dedi.
ALBAYRAK, 'İki kulvarda süren yarışımızı bize yakışır bir şekilde tamamlamak en büyük hedefimiz olacak. Az bir yolumuz kaldı. Bunun için de başarının anahtarı olan birliği bırakmadan doğru bildiğimiz yönde devam edeceğiz' diye konuştu.

Şuayip Aydın
23.04.2007, 13:13
İbrahim Akın affedildi
23 Nisan 2007 http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/3247493.jpgBeşiktaş’ta İbrahim Akın’a af çıktı. Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, Tigana tarafından affedilen İbrahim’in iyi bir oyuncu olduğunu ifade ederek, "Bu sezon bir türlü uyum sağlayamadı. Ancak affedilerek yeniden takımla çalışmalara başladı. Kendisinin kalan son 5 maç için çok çabuk form tutarak faydalı olabileceğine inanıyoruz" dedi.

Erdoğan, habersizce Türkiye’den ayrılan Kleberson konusunda da "Beşiktaş’ta şansı kalmadı. Bizim iznimiz olmadan başka takımda oynayamaz. Ayrıca gitmenin bedelini de ödemek durumunda. Bu konuda hukuken çok güçlü durumdayız"yorumu yaptı. Bu arada takım arkadaşlarından da özür dileyen İbrahim Akın, dün kondisyoner eşliğinde çalışmalara

Şuayip Aydın
23.04.2007, 13:14
http://www.ilkhabergazete.com/foto/52.jpg (http://www.ilkhabergazete.com/dersmaddedevam.asp?islem=ders&yid=2035)
Sakaryasporu sahasında ağırlayan Trabzonspor, rakibini adeta gole boğarken, uzun bir aradan sonra ise Yattara oynadığı futbol ile taraftarı mest etti. Erciyesspor ile Çarşamba günü zorlu bir karşılaşmaya çıkacak olan Trabzonspor, dün sahasında ağırladığı ligin son sırasındaki rakibi Sakaryaspor'u 5-2 yenerek kupa maçı öncesi moral buldu. Karşılaşma boyunca üstün bir performans ortaya koyan Bordo-Mavililerde özellikle Yattara oynadığı futbolla göz doldurdu. Trabzonspor'un, Sakaryaspor karşısında ilk yarıda gollerini 13. Dakikada Ömer Rıza, 35. dakikada Çağdaş, 37. Dakikada Ersen Martin ve 45. dakikada Yattara kaydetti.

FARKLI KADRO
Mücadelenin ikinci yarısında da rakibine oranla üstün taraf olan Trabzonspor, 72. dakikada Ergin Keleş'in farkı üçe indirmesine rağmen, 87. dakikada Ömer Rıza ile farkı yeniden dörde çıkardı. Uzatma dakikalarında ise hakemin penaltı noktasını göstermesinin ardından topun başına geçen Cangele, maçın skorunu tayin eden golü attı. Karşılaşmaya Teknik Direktör Ziya Doğan, farklı bir kadro ile çıkarken, yıldız oyuncuları ise yedek kulübesinde maça başlattı.

Şuayip Aydın
23.04.2007, 13:15
Seul'de yine gol çıkmadı 23/04/2007 (138 kişi okudu)
SEUL - Güney Kore'de Şenol Güneş'in teknik direktörlüğünü yaptığı FC Seul'un gol hasreti devam ediyor. Kırmızı-Siyahlılar, kendisi gibi şampiyonluk mücadelesi veren Pohang'la deplasmanda 0-0 berabere kalarak, ligde üst üste dördüncü maçını gol atamadan tamamladı. Bu sonuçla FC Seul puanını 12'ye yükseltti ve Pohang'ın ardından averajla lig
üçüncülüğünü sürdürdü. Seul kupada çarşamba günü Gwangju ile oynayacak. (Spor Servisi)

jefferson61sefa
23.04.2007, 13:16
arkdaşlar 4.uefaya gitmiyor mu ya havlu attı flaan diyor kayserisporu geçersek 4.oluyoz geçen senede 4.olduk uefaya gittik ne bu haberlertek yol kupa falan

marcelinhos100
23.04.2007, 13:17
FATİH'İN SATILMASI BÜYÜK HATAYDI

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'tan çarpıcı açıklamalar... ÖZAK: "Albayrak'a oy vermedim. 3 liste bölünme getirir. Trabzon'un bölünmeye değil, birliğe ihtiyacı var"... ÖZAK: "Fatih'i satmak büyük bir hataydı. Marcelinho yıldız değil. Taraftara doğrular söylenmeli. Şampiyonluk zor"...ZİGANA TV'DE KONUŞTU

Trabzonspor'un eski Başkanlarından olan Bakındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, her kongrede yeni bir bölünme yaşandığını, bunun gelecek için hiç de iyi olmadığını söyledi. Zigana TV'de 'Açık Söz' programına katılan Özak, Trabzonspor'da fazla yönetimlerin değiştiğini belirterek, "Trabzon yöneticilik öğrenme yeri değildir. Tecrübelilerin yanına bir kaç da az bilet alınarak yönetimler oluşturulmalı" dedi.

KONGRE ÜYESİ FAZLA

Özak, sık sık yönetimlerin değişmesinin hataları da beraberinde getirdiğini ifade ederek, "Daha kulübü tanımadan, yönetimler değişiyor. Yeni gelen de fazla bilgisi olmayınca, idari, teknik ve mali hatalar tekrar ediyor. Bazı yanlışlar affedilir ama kulübü tahrip edenler asla. Genel Kurul üyesi fazla Trabzonspor'un. Böyle olunca kongreler aklı selim olmayabiliyor. Diğer büyük kulüplere üye olmak zor. Gruplar oluşuyor. Profesyonel yöneticiler mutlaka Trabzonspor'da karar alıcı olmalı" dedi.

ÜÇ LİSTE DEĞİL, TEK LİSTE

Kongrede Başkan Nuri Albayrak'a oy vermediğini ifade eden Özak, "Ben üç liste çıkmasına da karşıydım. Bu şartlarda Trabzonspor'un tek ve bütünleştirici bir listeye ihtiyacı var. Şuan ki durumda üç liste yeni bölünmeler getiriyor. Trabzonspor'un bölünmeye değil, başarı için bütünleşmeye ihtiyacı var. Yöneticisinden taraftarına, futbolcusundan medyasına şehir birlik hareketine geçmeli. Yoksa gençlerimiz artık başka takımları tutuyor, gelecek tehlikede" dedi.

FATİH'İN YERİNİ DOLMADI

Özak, Fatih Tekke'nin satışına karşı olduğunu ifade ederek, "Yetiştirdiğimiz yıldızları tutarak, yanına yenilerini katmalıyız. Maddi olanaklar için Albayrak'ın dediği gibi 'Ben yaptım oldu' denilmemeli. Eğer Fatih'i satıyorsanız, yerini doldurmalısınız. Doldu mu? Hayır. O zaman bu hata demektir. Marcelinho bir yıldız değil. Trabzon'un zaten yıldız alması zor. Trabzonspor yıldızları üretmeli. Fatih Trabzonspor için herşeyini verir, Marce ise profesyonel düşünür" dedi.

ŞAMPİYONLUK ÇOK ZOR

Özak, hataların devam etmesi durumunda Trabzonspor'un bu yıl ki gibi şanslı olamayacağını ifade ederek, "Şuandaki tabloda şampiyon olması da zor. Taraftara doğrular söylenmeli. Yeni bir yapılanma gerekli. Sabır, destek ve birliktelik ile güçlü bir Trabzonspor yeniden oluşturulabilir" dedi.

DESTEK OLURUZ

Faruk Özak, Akyazı'daki stad projesinin kendisinin engellediği ve karşı olduğu yönündeki söylemlerin yanlış olduğunu ifade ederek, "Proje hukuki ise niye karşı çıkayım. Ben Trabzonspor'un 1967'den beri içinde, her alanda emek veren biriyim. Trabzonspor için bir projede karşı olduğum ifadelerine kimse inanmaz zaten. Ama ben bir bakanım. Eğer hukuki alt yapısı oluşturulursa, bu proje için biz de bir omuz veririz" dedi.

SUNUM YANLIŞTI

Projenin sunumunun yanlış olduğunu ifade eden Özak, "Her kesimden katılımcıların olduğu bir ortamda bu proje sunulmalıydı. Kıyı kenar kanunu şuan buna engel. Ama Bakan Osman Pepe, bu sorunu çözmek için uğraşıyor. Stad yapılırsa, A.Aker'in durumu ne olacak. Bu dev projeyi yapacak şirketler bulmalı. Yani bir çok sorunu çözmek lazım. Sonra proje Bakanlar Kurulu'ndan geçmeyince, 'engel oldular, yapamadık' denmemeli" dedi.

GELECEK TEHLİKEDE

Özak, Trabzonspor'un borsaya girmesinin büyük bir hata olduğunu ifade ederek, "O zaman da buna karşı çıktım ve Atay Aktuğ ve yöneticilere bunu söyledim. Belki o dönem borçlar kapatıldı ama Trabzonspor 30 yıl borçlandırıldı. Kulübün bu şartlarda geleceğini iyi görmüyorum" dedi.

KARADENİZ

marcelinhos100
23.04.2007, 13:18
AYRILIĞIN FOTOĞRAFI!

Trabzonspor'da Rize'den sonra Sakarya maçında da aynı görüntü vardı...

http://www.karadenizgazete.com.tr/images/haber/19726.jpg

TRİBÜNE ÇIKTI

Trabzonspor'da yönetimdeki çatlak artık gün gibi aşikar. Başkan Nuri Albayrak'ın gelmediği Rizespor ve Sakaryaspor maçlarında protokolde Asbaşkan Haşim Sayitoğlu oturunca, Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun tribüne çıkması ayrılığın fotoğrafı gibiydi.

SAKLAMIYORLAR

Uzun süredir içerde yaşanan bu ayrılık görüntüsünü iki tarafta artık saklama gereği bile duymazken, bu tablo karşısında Başkan Nuri Albayrak'ın nasılbir tavır sergileyeceği merak konusu.

KARADENİZ

Şuayip Aydın
23.04.2007, 13:18
Trabzon’da sıkıyönetim http://www.stargazete.com/resimler/spor/23042007/s08.jpgTÜRKİYE Kupası’nda Kayseri Erciyes ile çarşamba günü 1-0 yenildiği maçın rövanşında karşılaşacak olan Trabzonspor, hazırlıklarını Nevşehir’in Avanos ilçesinde sürdürüyor. Avrupa’ya gidebilmek için Türkiye Kupası’nı kazanmak isteyen Karadeniz ekibi, Nevşehir’de kapılarını dünyaya bugünden itibaren kapatıyor. Dün akşamki idmanda futbolcuların oldukça hırslı oldukları gözlendi. Sakat olan Jefferson, Risp ve Musa kadroda yok.

Bize yakışanı yapacağız

TRABZONSPOR Başkanı Nuri Albayrak, Erciyes’i yenip adlarını Türkiye Kupası finaline yazdırmak istediklerini söyledi. Albayrak, ‘İlk maçta istediğimiz olmadı ama rövanşta bize yakışan neticeyi alarak Trabzon’a döneceğiz. Yaşadığımız sıkıntılar bu maçta son bulacak’ diye konuştu.

jefferson61sefa
23.04.2007, 13:19
Seul'de yine gol çıkmadı 23/04/2007 (138 kişi okudu)
SEUL - Güney Kore'de Şenol Güneş'in teknik direktörlüğünü yaptığı FC Seul'un gol hasreti devam ediyor. Kırmızı-Siyahlılar, kendisi gibi şampiyonluk mücadelesi veren Pohang'la deplasmanda 0-0 berabere kalarak, ligde üst üste dördüncü maçını gol atamadan tamamladı. Bu sonuçla FC Seul puanını 12'ye yükseltti ve Pohang'ın ardından averajla lig
üçüncülüğünü sürdürdü. Seul kupada çarşamba günü Gwangju ile oynayacak. (Spor Servisi)

Bunu duyan Ziya doğan açıklama yapar" Ewt arkadaşlar ben size demedim mi 3 ön liberoyla çıkmayan takım gol atamaz ben 5 forvetle atamıyorum demekki şenol kardeşim de öyle yaptı bir de 3 ön libero denesin ben hep deniyorum çok memnunum bol bol gol atıyoruz bol ön libero doğru orantılı bol gol budur ben buldum futbolda 3 ön liberolu sistemi ben buldummmm.."

Şuayip Aydın
23.04.2007, 13:19
Trabzon'da büyük çelişki

Yönetim, motivasyonu arttırmak için takımı Nevşehir'de kampa aldırdı. Zeyyat Kafkas ise "Erciyes ölüm kalım maçı değil" dedi..

Sakaryaspor galibiyetinden sonra önceki gece Kayseri'ye uçan oradan da Nevşehir'e geçip kampa giren Trabzonspor'da bütün gözler çarşamba günkü kupa rövanşına çevrildi. Başkan Nuri Albayrak, "Sıkıntılar çektik, şanssızlıklar yaşadık ancak yılmadık. Erciyes'i yenerek önce finale çıkmak ardından da kupayı almak istiyoruz" diye konuştu. Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas ise olağanüstü hal ilan edilmesini gözardı edip, "Erciyes maçı dönüm noktası değil. Ölüm kalım maçı hiç değil. Hedefimiz kupada final ama futbolda her sonuç normal. Kupayı kötü geçirdiğimiz sezonda teselli olması için çok istiyoruz" diye konuştu.

Şuayip Aydın
23.04.2007, 13:20
1 yıl geçti aradan ayrı ayrı! Yattara Erciyes'i de boş geçmeyecek Tarih: 23.04.2007, 09:13:54 (100 okuma)
http://www.takagazete.com/haber_images/1yil_23042007.090414.jpg Trabzonspor'un Gineli futbolcusu İbrahim Yattara, Turkcell Süper Ligi'nde 369 günlük gol hasretine Sakaryaspor maçında son verdi

Ligde en son golünü 16 Nisan 2006 tarihinde Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanan Trabzonspor-Diyarbakırspor maçında atan yıldız futbolcu, o tarihten bugüne kadar ligde fileleri havalandıramamıştı. Ligde son golünü geçen sene Nisan ayında atan Yattara, bu sene gollerine yine Nisan ayında başladı.

Sakaryaspor maçında yaptığı birbirinden güzel hareketlerin ardından gol atan ve asist yapan Bordo-mavili futbolcu, bir yılı aşkın süren gol özlemine son verdi. Hafta içinde Kayseri Erciyesspor ile oynanacak Fortis Türkiye Kupası yarı final rövanş maçı öncesi takımı adına umut veren Yattara, gösterdiği performansla teknik direktör Ziya Doğan'ın da yüzünü güldürdü.

Şuayip Aydın
23.04.2007, 13:20
Yıldızlar sahne alacak
Tarih: 23.04.2007, 09:14:27 (180 okuma)
http://www.takagazete.com/haber_images/yildizlar_23042007.090441.jpg Bordo-Mavili ekip, kupada final oynamanın hesaplarını yaparken, Sakarya maçında dinlenen yıldızlar, Kayseri’de parlayacak

Trabzonspor’da Sakaryaspor maçında yedek soyunan Gökdeniz, Ayman, Umut, Ceyhun gibi futbolcular Çarşamba günü Kayseri Erciyesspor müsabakasında 11’de sahaya çıkacak. Cezası bitecek olan Erdinç ve sakatlığı büyük ölçüde geçen Sırp futbolcu Stepanov’un da sahadaki yerinin alma olasılığının yüksek olduğu ifade edildi. Trabzonspor’un en golcü futbolcusu Umut Bulut’u, Sakaryaspor maçında dinlendiren Ziya Doğan, bu futbolcudan Kayseri Erciyes müsabakasında çok şey bekliyor. Oyun sistemini Umut Bulut’a göre düzenleyecek olan Bordo-Mavili ekipte tüm hesaplar galibiyet üzerine yapıldı.

marcelinhos100
23.04.2007, 13:21
İstanbul’da Trabzon spor’a Yapılan

Herkesin Trabzonspor-Sakaryaspor maçı için Lig Tv yolunu tuttuğu bir günde, kardeşlerime, arkadaşlarıma, mıhlama-kuymak hatta ızgara davetlerine inat, Kasımpaşa’ya gideceğimi söyledim cümle aleme… Bin dört yüz yirmi yıldız takımı geride bırakıp, Nike Premier Cup 2006-07’de Yıldızlar Türkiye Birinciliği finaline yükselen, 92-93 doğumlu bu gençler izlenmeyi hak ediyordu. Rakibi de Beşiktaş’tı…

Dedim ya, Trabzonspor-Sakaryaspor maçıyla hemen hemen aynı saatteydi ve Trabzon’daki maçın şimdilik bir önemi yoktu… Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile, TFF AR-PEG Genel Koordinatörü Gündüz Tekin Onay dışında ağır bir izleyicisi olmayan maç. Çünkü, yıldız değillerdi sadece, kategorileri yıldızdı. Trabzon’dan Trabzonspor’dan kimi görürüm diye sağa sola bakınırken, yansıyan camdan kendimi gördüm… Hakkını yemeyelim, bazı Trabzonspor’lular yok değildi. Trabzonspor formasıyla tribünlerde yerlerini alanlar da yok değildi. Daha önceden tanıdığım bir başka Trabzon’lu ağabeymize de rastladım. Beraber oturduk maç izlerken, Beşiktaş’ın attığı gole sevindiklerini gördüm. Hayrola, ne oluyoruz? Yok dedi, elbette Trabzonspor’luyuz da, yeğen Beşiktaş’ta oynuyor, numarası da şu şu… Hmm… Hayırlısı olsun deyip geçtim… Bunları anlatırken maç da devam ediyor. Beşiktaş, sürekli atak halinde, Trabzonspor’un gençleri de, işin doğrusu top çevirerek rahat oynuyor. Maç ortada devam ediyor yani… 1-0 Trabzonspor öne geçiyor, 1-1 oluyor, sonra 2-1 Beşiktaş öne geçiyor. Ardından Trabzonspor’da 10 numaralı formayı giyen Hasan Ahmet Sarı, öyle güzel bir gol atıyor ki, benim de maçı izlediğim şeref tribünü ve basın tribününden , “Vaaaaavv!” diye bir ses çıkıyor.

Maçı kazanan, Nike Premier Cup 2006/07 Yıldızlar Türkiye birincisi olacak ama daha önemlisi, 17-21 Mayıs tarihlerinde Hollanda’da yapılacak, Avrupa Yıldızlar Şampiyonası’na katılacak. Yani, gidilecek yerde pek çok Avrupalı hocanın olacağı bu turnuvayı takip eder. Velhasıl, çocuklar vitrine çıkacak. Hollanda’nın da ötesi, Manchester’da yapılacak Dünya Şampiyonası… Neden Trabzonspor oraya gitmesin diye düşünerek maçı izlemeye devam ederken, tribünlere takılıyor gözlerim… Beşiktaş’ım benim…’ diye bağıran ve sayıca çok olan taraftarlara karşın ‘Trabzon, Trabzon’ diye bağıranların arasında Fenerbahçe formalı, Galatasaray formalı çocukları da görüyorum… Evet, onlar çocuk ama Beşiktaş yerine Trabzonsporlu’ların arasına girmeyi tercih etmişler.

Buraya kadar gözlemlerimi şimdi de meramımı anlatayım… Maç, 2-2, bitmesine 30 saniye falan var. Beşiktaş atağında, top auta çıkıyor, herkes orta alana doğru koşarken, maçın orta hakemi korner veriyor. O korner de maalesef gol oluyor… Trabzonspor Yıldız Takımı, Trabzon’a dönüyor, Beşiktaş, Hollanda’ya gidiyor. Beşiktaş’lı dostlarımız alınmasın ama hakem kararıyla oluyor bunlar… Aynı Lig Tv’de izlediğiniz sahneler… 13-14 yaşındaki genç dimağlar, genç Trabzonspor’lular, ‘Ama bu haksızlık’ diyerek orta hakemin yanına koşuyor ama ne faydası var ki. Ağabeylerine yapılan onlara haydi haydi yapılırdı. Maç bitti, işin plaket-madalya kısmına gelince ayaklandım.. O arada bir gazeteci dostuma, ‘Bari çocuklara yapmasınlar. Onlar, ‘hakemler, taraf tutar, İstanbul dışında şampiyon çıkmaz’ gerçeğiyle büyümesin bari’ deyiverdim… O da bana demesin mi, ‘Yıldırım ‘Demirören böyle istemiştir’ diye… ‘Buraya da mı el attılar?’ son cümlem oldu… Şimdi bu çocuklar, büyüyecek, 20’li yaşlara gelecek, sonra bu hakem de Süper Lig’de bir Beşiktaş-Trabzonspor maçında düdük çalacak… Daha bu yaşlarda haksız yenilgilere, hakem eyyamlarına alıştırılan çocuklar…

Avrupa’da, dünyada aynı turnuvalara hakemler, kulüpler ne kadar müdahil oluyordur bilmiyoruz ama bildiğimiz şu; haksızlık ağacı meyve vermez, verse de kimseye hayrı olmaz… Türk futbolu da, klasik olacak ama, bu kafalarla Türk fitbolu olarak kalır…! Haa, O Trabzon’lu ağabeymize ne mi oldu? Beşiktaş’ın kazandığı birincilik için havalara uçuyordu

Haber61

ilhan
23.04.2007, 13:22
Renktaşlar belki alakasız olucak ama Fatih'imin fotosunu gördüm ilk başta..

" Yüzünde Nur var bu adamın " ... =((

Şuayip Aydın
23.04.2007, 13:23
Albayrak’tan açık çek

5 gollü Sakarya galibiyetiyle yüzü gülen Trabzonspor Başkanı, Kayseri Erciyesspor ile oynanacak rövanş maçı öncesi futbolculara seslendi: Kupayı getirin, primi siz belirleyin
Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Kayseri Erciyesspor maçı öncesi kesenin ağzını açtı. Fortis Türkiye Kupası’nın Trabzonspor camiası için büyük önem taşıdığını ifade eden Albayrak, “Erciyesspor’a ilk maçta 1-0 mağlup olduk. Ancak rakibimizi eleyebilecek gücümüz var. Bu sezon genel anlamda kötü bir sezon geçirdik. Kendimizi affettirmenin yolu kupadan geçiyor. Türkiye Kupası’nı alın, primi siz belirleyin” diyerek açık çek teklif etti.

Avanos Kampı’nda takımın Erciyes maçına en iyi şekilde motive olacağını da ifade eden Albayrak sözlerine şöyle sürdürdü: “Her şeyin yolunda gideceğini ve rakibimizi eleyip, finale yükselen taraf olacağımıza eminim.”

Şuayip Aydın
23.04.2007, 13:24
UMUTLU BEKLEYİŞ
Tarih: 23.04.2007, 09:14:52 (127 okuma)
http://www.takagazete.com/haber_images/umutlu_23042007.090406.jpg Ligde Sakarya’yı farklı geçen Trabzonspor, Çarşamba günü Kayseri Erciyes ile oynayacağı Fortis Türkiye Kupası’na kilitlendi

KAZA OLMASIN
Fortis Türkiye Kupası’nda Çarşamba günü Kayseri Erciyesspor ile karşılaşacak olan Trabzonspor, 1-0’lık mağlubiyetin rövanşından adını finale yazdırmakta kararlı. Ligde önceki gün Hüseyin Avni Aker Stadı’nda küme düşmesine kesin gözüyle bakılan Sakaryaspor karşısında 5-2’lik galibiyetle moral bulan Bordo-Mavili ekip, tüm sezona bedel bir müsabakaya çıkmaya hazırlanıyor.

TAM KADRO SEVİNCİ
Kayseri Erciyesspor ile oynanacak olan karşılaşmaya sakatlıkları gerekçesi ile sezonu kapatan futbolcuların dışında tam kadro çıkacak olan Trabzonspor’da moraller yerinde. Kayseri Erciyes maçı için üç gün önceden Nevşehir’e giderek Avanos’ta kampa giren Trabzonspor’da teknik direktör Ziya Doğan, tüm futbolcularını bu zorlu müsabakaya motive etmeye çalışıyor.

Şuayip Aydın
23.04.2007, 13:26
> Gökmen Şahin - Trabzon (İHA)

Sezonun ilk golü
Sakarya’yı güzel bir oyun ve net bir skorla geçen Trabzonspor’da İbrahim Yattara sevinci yaşanıyor. Sakarya karşısında ilk 11 de forma giyen ve sahada kaldığı 59 dakikada 2 asist yapıp 1 de gol atan Yattara eski günlere dönüş sinyali verdi. Rize maçındaki 2 asistini, Sakarya karşısında da tekrarlayan Gineli yıldız, 369 günlük gol hasretini de bu maçta dindirdi. Asist sayısını 7’ye çıkaran Yattara bu sezon ilk golünü kaydederken, “Ben gol attırmayı daha çok seviyorum. Ancak kendim gol attığım için de mutluyum. Kalan maçlarda performansım daha da yükselecek” diye konuştu.

Sıra geldi kupaya
Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak da Sakarya galibiyetinin ardından iddialı açıklamalarda bulundu. Albayrak, bu sezon fazlasıyla yaşadıkları sıkıntılara Erciyesspor ile oynayacakları Türkiye Kupası yari final rövanş maçında son vermek istediklerini söyledi. Sakarya karşısında alınan sonucun takımın morali açısından önemli olduğunu belirten Albayrak, “Kupaya giden yolda Trabzonspor’a yakışan sonucu elde edeceğimize olan inancımız tamdır. Çok sıkıntılar çektik, şansızlıklar yaşadık. Ancak, yılmadık ve inandığımız hedefe doğru ilerledik. Adımızı finale yazdırmak istiyoruz” dedi.

Şuayip Aydın
23.04.2007, 13:28
Şovuyla büyüledi

Trabzonspor’un Gineli futbolcusu İbrahim Yattara, Turkcell Süper Ligi’nde 369 günlük gol hasretine Sakaryaspor maçında son verirken, sergilediği futbolla büyük beğeni kazandı.

Ligde en son golünü 16 Nisan 2006 tarihinde Hüseyin Avni Aker Stadı’nda oynanan Trabzonspor–Diyarbakırspor maçında atan yıldız futbolcu, o tarihten bugüne kadar ligde fileleri havalandıramamıştı. Ligde son golünü geçen sene nisan ayında atan Yattara, bu sene gollerine yine nisan ayında başladı.

Taraftarları mest etti
Sakaryaspor maçında yaptığı birbirinden güzel hareketlerin ardından gol atan ve asist yapan Bordo–mavili futbolcu, bir yılı aşkın süren gol özlemine son verdi. Hafta içinde Kayseri Erciyesspor ile oynanacak Fortis Türkiye Kupası yarı final rövanş maçı öncesi takımı adına umut veren Yattara, gösterdiği performansla teknik direktör Ziya Doğan’ın da yüzünü güldürdü.

Sakatlıklardan kurtulamadı
Bu sezon yaşadığı sakatlıklar nedeniyle takımı adına yeterli performansı gösteremeyen Yattara, bu sezon ligde tek golünü Sakaryaspor’a kaydetti. 2003–2004 sezonundan bu yana Bordo–mavili formayı giyen Yattara, söz konusu sezonda 5 gol ve 12 asist yaptı. 2004–2005 sezonunda 8 gol atarken, aynı sezon içinde 15 de asist yaptı. Yattara, 2005–2006 sezonunda ise 7 gol atma başarısı gösterirken 14 golün de asistini yaparak takımına önemli katkıda bulunmuştu. Yattara bu sezon ligde 13 maçta forma giyerken, tek gol attı 6 asist yaptı. Yattara’nın Avrupa Kupası ve Türkiye Kupası maçlarında da birer golü bulunuyor.