PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez!

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

lakerta
21.10.2007, 13:40
tüm şehit yakınlarının ve Türk milletinin başısağolsun.Allah hepimize birlik ve kuvvet versin.

Burçak
21.10.2007, 13:41
az öncede dağlıca da bir minibüsün geçtiği sırada yeni bi patlama olduğunu söylüyo tv. çok sayıda yaralı var diyor.

bu şerefsizlere bu alçak köpeklere müdahale için daha neyi bekliyoruz. insan hakları demeyeceksin , bu şerefsiz köpeklerin derisini yüzeceksin!!!!!!!!!!!!! :mad: :mad: :mad: :mad:

Mayls
Artik bu kana cevap verilmeli. eline gecen canli teröristleri sehir meydaninda ibret-i aleme sallandiracaksin. Baska caresi yok.

hüseyin1975
mahalleden 2 arkadaşım hakkaride yapıyo askerliğini off korkmaya başladım...

Suan senin gibi niceleri korkuyor. Herkes Insallah abime, kardesime, yegenime, cocuguma vs. birsey olmamisdir diyor.

Bazi Haberler 10 Asker kacirildi diyor.
Insallah dogru degildir!

Kimse yanlis anlamasin ama kacirilcaklarina ölsünler daha hayirli olur cünkü serbest birakmazlar. Konuya daha derinlik kazandirmak istemiyorum zira hicbirimizin migdesi kaldiramaz.

Böyle bir ihtimali düsündükce gözlerim doluyor......

Kadir
21.10.2007, 13:42
Ruhları Şad Olsun ! Yapan itler eminim ki gereken muameleyi en sert şekilde görecek !

Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene !

Berk Eren
az öncede dağlıca da bir minibüsün geçtiği sırada yeni bi patlama olduğunu söylüyo tv. çok sayıda yaralı var diyor.

bu şerefsizlere bu alçak köpeklere müdahale için daha neyi bekliyoruz. insan hakları demeyeceksin , bu şerefsiz köpeklerin derisini yüzeceksin!!!!!!!!!!!!! :mad: :mad: :mad: :mad:

biz bu köpeklere şavaş acacakken onlar bize açtı sankı iyi mi..

kelkitli29
Sehitlerimizin ruhlari sad olsun. Cok üzücü bir haber oldu sabah sabah. Artik operasyon vaktidir. Iraki temizlemeliyiz. Teröristinden, Pesmergesinden, Amerakinanindan. Hainleri temizlemek farz oldu.

Yarabbi sen bu cennet vatana göz dikenlere firsat verme. Vatanin bölünmezligini,birligini korumaya calisan, evvela sinirdaki Mehmetciklerimize yardim eyle. Sehit olanlarin ailelerine sabirlar ver.

Vatan sagolsun.

oskanonur
İcerde destekcileri var dogru ama bu eli kanli kopeklere asil destegi veren ve onlari cesaretlendiren dis destekcileri.

Gokdeniz-61
sehiy sayimiz 17 oldu

Koray
21.10.2007, 13:43

yinemi yaa bu nee delirecem

Şuayip Aydın
ben onlar en iyi olum gas bombasi f-16 ucaklariyla gidib gas bombasi yagmuruna tutacaksin tumu ayni bir kopek gibi olecek hepsi

Murat61
bizi batagin icine cekmeye calisiyorlar insallah oraya girmeden once genelkurmaydakiler vietnamla ilgili yeterli kitap okumuslardir

hüseyin1975
Artik bu kana cevap verilmeli. eline gecen canli teröristleri sehir meydaninda ibret-i aleme sallandiracaksin. Baska caresi yok.

Istanbul sokaklarinda yürüyüs yapan PKK'lilari kursuna düzeceksin!

Devlet uyuma. Demokrasininin ben taa....

Disari cikma yasagi koy. Disari cikana vur emri ver.

Yap birseyler bee

emre610

Haber doğru Yüksekova'da mayın patlaması sonucu 14 vatandaşımız yaralı.2'sinin durumu ağır.Sabrımız kalmadı artık !

lakerta
21.10.2007, 13:44
Yeniden bomba patlamışlar

Koray
21.10.2007, 13:45
Istanbul sokaklarinda yürüyüs yapan OROSPUCOCUKLARINI kursuna düzeceksin!

Yap birseyler bee

haklısın adamlar istanbuld belediye otobüsü yakıp yıkıyolar hiç bi vatandaş çıkıp bu itlere bişey diyemiyo...

TRABZONU seviyorum...

hüseyin1975
biz bu köpeklere şavaş acacakken onlar bize açtı sankı iyi mi..

Evet!

Bu Köpekler resmen Tezkereye yanit veriyorlar.

Vatanini seven birrisi ALLAH ASKINA SU TALABANI VE BARZANIYI VURSUN!!!

ayvaz
BAŞIMIZ SAOLSUN
ben Bu bizim kendine türk diyen medya satılmışının Allah belesını versin. Kendini bilmez satılmış kişiliksiz medya kuruluşlarının bir tepkinini göremdik. Birkaç kanal hariç hepsi yayın akışlarını bozmadılar. dink cinayetinde hepsi akşamlara sabahlara kadar bu haberi vermişlerdi. DTP denilen o geri zekalılar partisinin açıklamalrını hepimiz bilmekteyiz. Onlar tezkereye karşıydılar o onun bununkiler şimdi ne diyecek şimdi. ŞANLI ordumuz bir an önce Kuzey ıraktan girip öüne kattığını alıp götürmeli. taaa basra körfezindeen çıkmalı. Kendidni bilmez barzanileri bi an önce gebertilmeli.
Oşerefsiz satılmış imralıdaki kişide bi an önce ibreti alem için Taksim yada kızılay meydanında asılmalıdır.

Murat61
21.10.2007, 13:46
bizi batagin icine cekmeye calisiyorlar insallah oraya girmeden once genelkurmaydakiler vietnamla ilgili yeterli kitap okumuslardir

provake olmamizi saglayip oraya hemen girmemize calisiyorlar ama orada bizi neyin bekledigini bile tam olarak bilmiyoruz arkadaslar abd mi pesmergelermi? acimiz buyuk tabiki ama dusunmeden hareket etmek cok daha buyuk kayip vermemizi saglayabilr

irfanb
21.10.2007, 13:46
Öncelikle sehitlerimize Allah`tan rahmet kederli ailelerine bassagligi dilerim.
Bu terör sorununa en etkili cözüm bence IDAM cezasidir.Adam öldüren, bir masum cana kasteden hainler IDAM edilmelidir.Asilacagini bilen hickimse adam öldürmeye yeltenemez.
Hickimse Allah`tan merhametli degildir.

Ba®ış
21.10.2007, 13:47
provake olmamizi saglayip oraya hemen girmemize calisiyorlar ama orada bizi neyin bekledigini bile tam olarak bilmiyoruz arkadaslar abd mi pesmergelermi? acimiz buyuk tabiki ama dusunmeden hareket etmek cok daha buyuk kayip vermemizi saglayabilr
ha abd ha peşmerge aynı b..kun laciverti değişen bişe yok :mad:

Harun
Seferberlik ilan edilsin.Gönüllü herkesi desteğe çağırsınlar.Bu iş sadece askeriyeye binmemeli.Ülkece defetmek lazım bu pisliği.

Ozan
Allah şehitlerimize rahmet eylesin :(

bu insanlık dışı şerefsiz insanlarında belasını versin . kahrolsun terörizm . artık somut bir şeyler yapmalıyız böyle yürümez bu işler iyice tepemize çıktılar :mad:

Şuayip Aydın
halamin oglu bilecik golpazarinda aslerlik yapiyo 2 hafta sonra buyuk ihtimalle dogu gicek hicde korkmuyorum eger sehit olursa ne mutlu ona bu sozlerin aynisini o da soyluyo

A.Alper

Biz Amerika mıyız ki Vietnamı okuyalım.Git işine Allah'ını seversen.

Ba®ış
21.10.2007, 13:48
Öncelikle sehitlerimize Allah`tan rahmet kederli ailelerine bassagligi dilerim.
Bu terör sorununa en etkili cözüm bence IDAM cezasidir.Adam öldüren, bir masum cana kasteden hainler IDAM edilmelidir.Asilacagini bilen hickimse adam öldürmeye yeltenemez.

aslında ceza müebbet işkence olmalı

oskanonur
21.10.2007, 13:48

Kardesim emin ol Nisan ayindan beri sinir otesi harekat izni isteyen Turk Silahli Kuvvetleri gerekli istihbarati ve degerlendirmeleri yapmistir.

A.Alper
21.10.2007, 13:49
'Türk ordusu köyleri bombalıyor'

Kürt Sınır Muhafız güçlerinin sorumlusu Hüseyin Temer, Türk ordusunun bu sabah Kuzey Irak’taki Zaho ve Amediye’ye bağlı köylerini top ateşine tuttuğunu öne sürdü.

21 Ekim 2007 13:10 Yazı boyutunu büyütmek için http://image.haber7.com/font-size-12px.gif http://image.haber7.com/font-size-14px.gif http://image.haber7.com/font-size-16px.gif http://image.haber7.com/font-size-18px.gif http://image.haber7.com/haber/80249.jpg

PKK’nın son saldırı sonucunda ölen askerlerin sayısı artarken Türk ordusunun sabah saatlerinde Kuzey Irak’taki Zaho ve Amediye ilçelerine bağlı köyleri top ateşine tuttuğu öne sürüldü.
KDP’ye yakınlığı ile bilinen Peyamner Haber Ajansı’na ( PNA) demeç veren Kürt Sınır Muhafız güçlerinin sorumlusu Hüseyin Temer, bu sabah "Türk topçularının Zaho’ya bağlı Kare, Baloka, Zozanıt Ava Sarke ve Pışti Hırorı köylerini, Amediye’ye bağlı Nızordı, Şaca, Çemki, Kokeri, Reşaba ve Zılı köylerini ağır bir biçimde top ateşine tuttuğunu" iddia etti.
Temer, olayda herhangi bir can kaybının meydana gelmediğini, ancak "Bir top mermisinin Nızordı küyündeki köprüye isabet ettiğini, köprünün tamamen yıkıldığını ve köy sakinlerinin arasında büyük bir korku" oluştuğunu kaydetti.
PNA da, “Türk Parlamentosunun, Türk ordusuna sınır ötesi operasyon yapma yetkisi verme kararının ardından Türk topçuları ilk kez bu bölgeleri top ateşine tuttu” dedi.
ANKA

Allah'ım şükürler olsun.

Mayls
21.10.2007, 13:49
Istanbul sokaklarinda yürüyüs yapan ... kursuna düzeceksin!

Yap birseyler bee
Abim mesajini düzeltirsen iyi olur. Bu köpekler yüzünden ceza almaya degmez

bordox
21.10.2007, 13:51
BAŞIMIZ SAOLSUN
ben Bu bizim kendine türk diyen medya satılmışının Allah belesını versin. Kendini bilmez satılmış kişiliksiz medya kuruluşlarının bir tepkinini göremdik. Birkaç kanal hariç hepsi yayın akışlarını bozmadılar. dink geberdiğinde hepsi akşamlara sabahlara kadar bu haberi vermişlerdi. DTP denilen o geri zekalılar partisinin açıklamalrını hepimiz bilmekteyiz. Onlar tezkereye karşıydılar o onun bununkiler şimdi ne diyecek şimdi. ŞANLI ordumuz bir an önce Kuzey ıraktan girip öüne kattığını alıp götürmeli. taaa basra körfezindeen çıkmalı. Kendidni bilmez barzanileri bi an önce gebertilmeli.
Oşerefsiz satılmış imralıdaki kişide bi an önce ibreti alem için Taksim yada kızılay meydanında asılmalıdır.

Ya kardeşim sen ne diyorsun,adamlar 150 kişi ile sınırı geçip benim askerimin geçtiği yola mayın döşüyor ilk sayı 9 olan şehitler infiale sebeb olmamak için yavaş yavaş gerçek rakama çekiliyor.Irak'a girdin ne yapacaksın daha sınırı koruyamıyorken.Elimizde milyar dolarlık hava gücü var adamlar yer yarılıp içine giriyor.Kimse burda hamaset nutukları atmasın.K.Irak'a girdin mi hergün 100 şehit haberi duymaya hazırmısınız?

Olayı iyi analiz edin,öyle yorum yapın önce adam gibi sınır güvenliği sağlansın,sonra gönüllü birlikler görevlendirilsin en 5 yıllık tecrübeli özel birlikler.Gerekirse gizli olarak köpklerin kampları basılsın ama neden bütün bunlar yapılmıyor.3 aylık eğitimle,gazla olmuyor bu işler.

Allah bu milletin yardımcısı olsun.

anılkaradeniz61
21.10.2007, 13:52
Kuzey Irak'la işimiz yok bizim. İçeridekileri dışarıya atmaya bakalım. Sınır ötesine tamam Eyvallah ama sınır içerisindekileri temizleyemiyoruz daha!

bataklığı temizlemeyelim de sivrisenekleri öldürelim diyorsun yani?

A.Alper
HAKKARİ'DE 16 MEHMETÇİK ŞEHİT OLDU, 17 MEHMETÇİK YARALI, 10 MEHMETÇİK KAYIP
http://www.nethaber.com/Nethaber.Statics/Images/news/a/v/askerioperasyonturkaskeriyuruyor.jpg Hakkari'de Dağlıca'da çıkan çatışmada 16 askerimiz ŞEHİT oldu. 17 askerimiz de yaralandı. 10 askerimiz de kayboldu...

Hakkari Yüksekova ilçesinde Dağlıca Piyade Taburu'ndan dün gece çıkan askeri birliğe sabaha karşı PKK'lı teröristler tarafından pusu kuruldu. Açılan ateş sonucu 16 askerimizin şehit olduğu, yaklaşık 17 askerimizin de yaralandığı ve Hakkari Askeri Hastanesi'ne sevkedildiği bildirildi. Henüz doğrulanmasa da 10 askerimizin de kaybolduğu, gelen bilgiler arasında...

Son haber.10 asker kayıpmış.İnanmak istemiyordum ama gerçekmiş.

Mayls
aslında ceza müebbet işkence olmalı
Evet bunlarin beyinleri yikaniyor zaten ölümden korkup duracaklarini hic sanmiyorum. Herkesin önünde iskence edeceksin bunlara...

A.Alper
21.10.2007, 13:54
Başbakan Erdoğan, medyanın ajitasyondan kaçınmasını isteyerek yaptığı açıklamada bu akşam 20:00'de terör zirvesi toplanacağını söyledi. İşte Erdoğan'ın ilk açıklaması:
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'deki terör saldırısıyla ilgili olarak saat 20.00'de Ankara'da terör zirvesinin toplanacağını belirterek, "Sınır ötesi operasyonla ilgili başlatılmış olan bir yasal süreç var, Meclis bu yetkiyi vermiştir, bu yetkinin çerçevesinde yapılması gereken neyse yapılacaktır" dedi.
Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesini de öngören anayasa değişikliği paketinin halk oyuna sunulması kapsamında oyunu kullanmak üzere Üsküdar Burhaniye İlköğretim Okulu'na gelen Erdoğan, Hakkari'deki terör saldırısıyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Dün gece yarısı başlayan, şu anda da devam eden çatışmalar süresi içerisinde 12.15 itibariyle Genelkurmay 2. Başkanımız'dan aldığımız habere göre 12 şehidimiz var. Öfkemiz, kinimiz şüphesiz ki çok fazla ancak ben buradan
yazılı ve sözlü medya gruplarına bir şeyi hatırlatmak istiyorum. Bu sabahtan itibaren yayınlarda bazı değerlendirmelerin, yorumların olması hakikaten bizleri üzmektedir. Süratle bazı yorumcuların rast gele çıkartılıp hemen bir suçlu arama gayreti içine girmeleri bizler için önem arz etmektedir" dedi.
Bugünün birlik ve beraberlik günü olduğunu dile getiren Erdoğan, "Birbirimize yardımımızın olması gereken bir günde bu tür yayınlar içine girmek ülkemize hiçbir şey kazandırmaz. Soğukkanlı bir şekilde bu olayların üzerine gitme kararlılığımız var. Bu akşam saat 20.00'de ilgili kurumlarla bir araya geleceğiz" diye konuştu.
Geniş bir toplantı yapılacağını söyleyen Erdoğan, "Değerlendirmeler yapacağız. Ne gibi bir adım atılacağını orada da ayrıca bir karara bağlayacağız. Şu an özellikle görsel medyamızdan çok daha sakin, aklı selim bir yaklaşım tarzını bekliyorum. Sınır ötesi operasyonla ilgili başlatılmış olan bir yasal süreç var. Meclis bu yetkiyi vermiştir, bu yetkinin çerçevesinde yapılması gereken neyse yapılacaktır. Şura ne der, bura ne der diye düşüncemiz yok. Tekrar başımız sağ olsun. Tüm şehitlerimize rahmet,
milletimize sabırlar diliyorum" şeklinde konuştu.

Referandumda oyunu kullanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan şu açıklamayı yaptı:

"Bildiğiniz gibi dün gece yarısı başlayan ve şu anda da devam eden çatışmalar süresi içinde saat 12:15 itibarıyla Genelkurmay İkinci Başkanı'nın haberine göre 12 şehidimiz var ve öfkemiz şüphesiz ki çok fazla. Ancak ben buradan yazılı ve sözlü medya gruplarına birşeyi hatırlatmak istiyorum. Bu sabahtan itibaren yayınlarda ajitatif bazı yorumların olması bizleri üzmektedir. Ve süratle bazı yorumcuların rastgele çıkartılıp hemen bir suçlu arama gayreti içine girmeleri bizler için önem arzetmedir. Bu birlik beraberlik ve dayanışma günüdür. Birbirimize yardımımızın olması gereken gündeyiz.

Soğukkanlı bir şekilde bu olayların üzerine gitme kararımız var ve kararlıyız. Bu akşam 20,00'de Cumhurbaşkanımız başkanlanlığında ilgili kurumlar olarak gerek şahsım, gerekse Genelkurmaybaşkanımız da yurt dışından dönüyorlar... Terörle Mücadele Kurulu Başkanımız , Genelkurmayımız'dan da ilgili başkanlarla toplantıyı yapacağız ve değerlendirme sonucunda ne gibi bir adıma atılacağnı karar bağlayacağız.

Özellikle şu an görsel medylamızdan çok daha sakin, ajite etmeyen, aklıselime davet eden yayını tavsiye ediyorum.

Bu süreçte sınırıötesinde adım atılmıştır. bu konuda yapılması gereken neyse yapılacaktır.

Şurası ne der burası ne der diye bir düşüncemiz yok.

Tekrar başımız sağolsun diyorum, şehitlerimize Allah'tan rahmet ve yakınlarına sabır diliyorum."

Berk Eren
21.10.2007, 13:54
askerlerımızın kacırılmıs oldugu haberı kesın dogru degıl bence cunku askerlerimiz pkknın kacıs yollarını bombalıyormus..eger kacırılmıs olsalar sanmıyorum onları hıce sayarak bomba yagdıracagımızı..

Murat GENEL
21.10.2007, 13:55
Dünyanın en iyi Arazi Ordusu bizde bunu bütün dünya kabulleniyor lütfen yorumlarımızı buna göre yaplalım.

emre610
21.10.2007, 13:56
Yanlış bir kanı var hepimizde,bu yanılgıya bende düştüm.Ama insan daha sakin düşündükçe nelerin olabileceğini hesaplıyor.Bu şerefsizlere yardım eden ülkelerin başında Amerika Birleşik Devletleri , Fransa vb ülkeler geliyor.Bunları inkar etmek ahmaklık olur. Ortadoğu'da bir hakimiyet söz konusu.Ortadoğu denince akla sadece Irak, İran gelmesin.Bizim Güneydoğu Anadolu'da bu çerçevede değerlendiriliyor.

Yakinen takip edenler bilir.Dünyanın bir numaralı bor rezervleri ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde dünyada tükenmekte olan petrolün varlığı.Bir adım ötemizde petrol var Türkiye'de yok mu ? Elbette ki var.Hatta size bir örnek Diyarbakır Ergani ilçesinde bunda 4-5 sene önce 2 tane kuyu açıldı , bölgede bunun gibi değerli petrol rezervleri mevcut ancak büyüklerimiz bunu gerek terör belasına , gerekse dış ülkelerin istememesi sebebi ile işletemedi.ABD denen bakirenin gözüde bu bölgelerde.Doğal olarak K.Irak'a yapılacak bir operasyonda karşımıza durmalarından daha doğal bir şey yok.Arkadaşların dediği gibi oralarda bizi ne beklediğini bilmiyoruz.

Son olarakta Saddam Hüseyin'i arıyoruz galiba.En azından Irak ile ilgili mevzularda.

Erkut Ay
Minibüsün geçişi sırasında patlama

Hakkari Dağlıca'da dün geceki saldırının ardından bir minibüsün geçişi sırasında patlama meydana geldi. Saldırıda çok sayıda yaralı var. İlk gelen bilgilere göre 14 yaralı var.

21 Ekim 2007 13:37 Yazı boyutunu büyütmek için http://image.haber7.com/font-size-12px.gif http://image.haber7.com/font-size-14px.gif http://image.haber7.com/font-size-16px.gif http://image.haber7.com/font-size-18px.gif http://image.haber7.com/haber/63544.jpg

Hakkari Dağlıca'da dün geceki saldırının ardından Yüksekova'dan Topağaç köyüne giden bir minibüsün geçişi sırasında patlama meydana geldi. Saldırıda çok sayıda yaralı var. İlk gelen bilgilere göre 14 yaralı var.
Yaralılardan ikisinin durumu ağır. Yaralılar Yüksekova Devlet Hastanesi'ne getirildi.
AYRINTILAR GELECEK

ilhan
Bayrak inmez!
Vatan bölünmez!
Şehitler ölmez!!

Erkut Ay
21.10.2007, 13:57
Irak Meclisi'nden Türkiye'ye kınama

Irak parlamentosu Türkiye'nin sınırın ötesine yapacağı olası sınır ötesi operasyonla ilgili tezkere kararını kınadı.

pislik mahlukatlar..

Ba®ış
21.10.2007, 13:58
Son olarakta Saddam Hüseyin'i arıyoruz galiba.En azından Irak ile ilgili mevzularda.
saddam kimyasal silah kullanarak en güzelini yapmıştı atacaksın bi kimyasal bi daha ot bitmesin topraklarında

kelkitli29
21.10.2007, 13:58
Saldırı dünya basınında
Le Monde: "Sınırda kanlı çatışmalar", BBC: "Tezkereden sonra ilk saldırı"

21.10.2007 13:57

Çok sayıda Türk askerinin PKK tarafından şehit edilmesinin yankıları sürüyor. Le Monde gazetesi internet sayfasında “Irak sınırına yakın bölgede ayrılıkçı Kürtler ile Türk ordusu arasında “öldürücü çatışmalar”ın meydana geldiğini, olayda çok sayda Türk askerinin öldüğünü belirtti.
Fransız gazetesi, Irak sınırına yakın bölgedeki çatışmalarda çok sayıda Türk askerinin şehit olduğunu hatırlatarak, “Bu kayıplar, Türk Parlamentosu’nun Çarşamba günü Kuzey Irak’taki PKK üslerine yönelik bir saldırıya yeşil yakmasından bu yana ilk askeri kayıplardır” diye yazdı.
Türkiye’nin sınır ötesi operasyonunun bölgeyi istikrarsızlaştırmasından korkulduğunu belirten gazete, Bağdat ve Washington’un tek taraflı bir operasyona karşı geldiklerini, Iraklı Kürtlerin de topraklarına yönelik herhangi bir müdahaleye direneceklerini söylediklerini kaydetti.(ANKA)

“TEZKEREDEN SONRA İLK SALDIRI”

İngiliz yayın kuruluşu, BBC, Hakkari'de yaşanan terör saldırısında çok sayıda askerin şehit olduğunu duyurdu. BBC, saldırının tezkerenin onaylanmasından sonra yapılan ilk saldırı olduğuna dikkat çekti. BBC, Türk askerlerinin Irak sınırına yakın Hakkari ilinde PKK’nın kurduğu pusuda şehid edildiğini duyurdu. BBC şunları söyledi:
“Saldırı, Türk Parlamentosu’nun askerlere, asileri kovalamak için Irak’a sınır ötesi operasyonu düzenlemeye izin vermesinden sonra ilk saldırıdır” dedi.
Tezkereye ilişkin oylamanın, 30’ya yakın asker ve sivilin öldürüldüğü saldırıların arkasında gerçekleştiğine dikkat çeken BBC, Kuzey Irak’ın sınıra yakın bölgesinde 3 bin kadar “PKK savaşçısı”nın üslendiği sanıldığını da kaydetti.
BBC, “Hükümet, Irak’tan kaynaklanan Kürt ayrılıkçı saldırılarına karşı bir şeyler yapması için kamuoyunun ve askerlerin baskıların altında” yorumunu yaptı.

ANKA

oskanonur
21.10.2007, 13:59
Sınır otesi harekat konusunda endiseleri olan arkadaslar su anda sky turk de terore en buyuk kayiplari verdirmis emekli pasalardan biri olan Osman Pamukoglu konusuyor. Dinlemenizi tavsiye ederim.

Koray

Irak parlamentosu Türkiye'nin sınırın ötesine yapacağı olası sınır ötesi operasyonla ilgili tezkere kararını kınadı.

pislik mahlukatlar..

sie lan kınamışlar o zman yardım etmiceksiniz bu itlere....

Ba®ış

pislik mahlukatlar..
adi köpekler bide müslüman devlet olacaklar paraya tapan dinsiz soysuz çakallar

Koray
21.10.2007, 14:00
Sınır otesi harekat konusunda endiseleri olan arkadaslar su anda sky turk de terore en buyuk kayiplari verdirmis emekli pasalardan biri olan Osman Pamukoglu konusuyor. Dinlemenizi tavsiye ederim.

abi dinleyemeyenlerde var bilgi verirmisin biraz söylediklerinden...kayıpları neymiş çok merak ediyorum...

Erkut Ay
21.10.2007, 14:00
SINIRDA HELİKOPTERLER HAVALANDIPKK'lı terörsitlerin kaçış güzergahları top atışı ile bombalanıyor

21.10.2007 13:35http://www.haberturk.com/kuturesim/sondakikamanset.jpg KUZEY Irak'taki PKK'lı terörist grupların bulunduğu bölgeye Hakkari'nin Çukurca ile Şırnak'ın Uludere İlçesi'nin sınır kesiminden topçu ateşi açıldı.
Irak sınırının sıfır noktasındaki Çukurca İlçesi'nde PKK’lı teröristlere yönelik yapılan operasyonlar arttırılırken, teröristlerin kaçış güzergahları da aralıksız top atışlarına tutuldu. Çukurca'da bugün saat 06.00'da başlayan top atışları yaklaşık 1 saat sürdü. Daha önce Yeni Mahalle'deki 3'üncü Komando Taburu'ndan yapılan top atışları, bu kez evlere yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan Alay Komutanlığı'ndan yapıldı. Hakkari’de yine aynı saatlerde başlayan helikopter trafiği de dikkat çekti.

IKDP: İKİ YERDEN ATEŞ AÇILDI
Mesut Barzani liderliğindeki Irak Kürdistan Demokrat Partisi'ne bağlı ‘Peyamner' adlı internet sitesi, Kuzey Irak'ta ‘Sınır Muhafız Güçleri' adı verilen Peşmergelerin sorumlusu Hüseyin Temer'e dayanarak, Türk topçusunun Kuzey Irak topraklarına ateş açtığını duyurdu. İnternet sitesine göre bu sabah saat 06.30'da Türk topçusu, Şırnak'ın Silopi İlçesi'nin karşısındaki Zaho İlçesi'ne bağlı Kare, Baloka, Zozanıt Ava Sarke ve Pışti Hırorı köylerini, Çukurca'nın karşısındaki Amediye'ye bağlı Nızordı, Şaca, Çemki, Kokeri, Reşaba ve Zılı köylerini ağır topçu ateşine tuttu.
Sınır Muhafız Güçleri sorumlusu Hüseyin Temer, 85 top mermisinin bölgeye düştüğünü iddia etti. Temer, topçu ateşinde can kaybı olmadığını, ancak 1 top mermisinin Nızordı küyündeki köprüye isabet ettiğini ve bu köprünün tamamen yıkıldığını ileri sürdü.
Behçet DALMAZ-Serdar KARA / DHA

Erkut Ay
21.10.2007, 14:01
http://www.internethaber.com/images/news/42775.jpg
BBC PKK'lı savaşçılar dedi
21 Ekim 2007 Pazar 13:48
Tezkere dikkat çeken BBC, yine PKK'lı savaşçılar iafadesini kullandı.

İngiliz yayın kuruluşu, BBC, Hakkari'de yaşanan terör saldırısında çok sayıda askerin şehit olduğunu duyurdu. BBC, saldırının tezkerenin onaylanmasından sonra yapılan ilk saldırı olduğuna dikkat çekti.
bunların kursağını kesmedikçe daha çok konuşur...

Ertan 51
21.10.2007, 14:02

pislik mahlukatlar..
onlar kınasınlar dursunlar biz işimize bakalım.
eğer bu şehitlerin intikamı 10 misli 100 misli alınmazsa tüm sorumluları Allah perişan etsin.ve unutulmasınki pkk lılardan farkı kalmaz bunun hesabını sormazlarsa.

emre610
Başbakan Erdoğan, medyanın ajitasyondan kaçınmasını isteyerek yaptığı açıklamada bu akşam 20:00'de terör zirvesi toplanacağını söyledi. İşte Erdoğan'ın ilk açıklaması:

Tekrar başımız sağolsun diyorum, şehitlerimize Allah'tan rahmet ve yakınlarına sabır diliyorum."

Alper yorumlarını takip ederim.Güzelde yazılar yazıyorsun ama RTE bu konuda sonuna kadar haklı. Acılar hepimizin acısı. Eli yüreğinde bekleyen analar var şu dakika itibarı ile. Hangimizin oralarda akrabası , arkadaşı , eşi dostu yok ki asker olan.Elbet tanıdığımız birileri vardır. Ha acı hepimizin acısı ama o acıyı daha derinden duymak çok kötü.Medyamız asla bu konularda dikkatli davranmıyor. Mesela CNN Turk'un haberinde askeri aracın köprüden geçerken havaya uçurulduğunu ve içerisinde bulunan yiğitlerimizin parçalandığını söyleyerek bir haber yaptı.Hangi ANA bu haberi dinleyince yıkılıp yakılmasın.Yine örnek Genelkurmay Başkanının İtalya'da olduğunu? Orada ne işi olduğunu ? Toplantının neden daha erken saatte yapılmadığını söylediler/eleştirdiler.Herkese vurmak doğru değil.Kederde birlik yapamadığımız sürece başarılı olamayız.

Erkut Ay
http://www.internethaber.com/images/news/48197.jpg
Tezkeresine 7 hafta vardı
21 Ekim 2007 Pazar 13:40
7 haftası kalmıştı. Anasının, babasının kollarına sarılacaktı. Hain pusuya kurban gitti.

Terör yine canımızı yaktı, içimize ateş düşürdü. Yine analar, babalar, eşler perişan oldu. 15 şehidimizden birinin tezkeresine sadece 7 haftası kalmıştı...

Mayls
21.10.2007, 14:03
BBC PKK'lı savaşçılar dedi
21 Ekim 2007 Pazar 13:48
Tezkere dikkat çeken BBC, yine PKK'lı savaşçılar iafadesini kullandı.

İngiliz yayın kuruluşu, BBC, Hakkari'de yaşanan terör saldırısında çok sayıda askerin şehit olduğunu duyurdu. BBC, saldırının tezkerenin onaylanmasından sonra yapılan ilk saldırı olduğuna dikkat çekti.

BBC, Türk askerlerinin Irak sınırına yakın Hakkari ilinde PKK’nın kurduğu pusuda şehit edildiğini duyurdu. BBC şunları söyledi:

“Saldırı, Türk Parlamentosu’nun askerlere, asileri kovalamak için Irak’a sınır ötesi operasyonu düzenlemeye izin vermesinden sonra ilk saldırıdır” dedi.

Tezkereye ilişkin oylamanın, 30’ya yakın asker ve sivilin öldürüldüğü saldırıların arkasında gerçekleştiğine dikkat çeken BBC, Kuzey Irak’ın sınıra yakın bölgesinde 3 bin kadar “PKK savaşçısı”nın üslendiği sanıldığını da kaydetti.

BBC, “Hükümet, Irak’tan kaynaklanan Kürt ayrılıkçı saldırılarına karşı bir şeyler yapması için kamuoyunun ve askerlerin baskıların altında” yorumunu yaptı.

Internethaber

Kaya
21.10.2007, 14:04

Katılıyorum.

İzlenmeli. Anlaşılmalı.

ilhan
21.10.2007, 14:04
17 oldu :((((((((((((((((((((((((((((

Mayls
21.10.2007, 14:05
ŞEHİT SAYISI 17 OLDU!
21 Ekim 2007 Pazar 14:02
15 şehidin acısı daha dinmedi. Terör 17 askerimizi daha şehit etti. Yaralı da...

TBMM Başkanı Köksal Toptan şehit sayısının 17'ye yükseldiğini söyledi.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nin İran sınırındaki kesiminde PKK'lı bir grup teröristle güvenlik güçleri arasındaki dün gece çıkan ve sabah saatlerine kadar devam eden çatışmada ilk gelen bilgilere göre 17 asker şehit oldu, 17 asker de yaralandı.

Yüksekova'ya 50 kilometre uzaklıktaki İran sınırındaki Dağlıca Beldesi yakınlarında dün gece operasyon yapan Yüksekova 21'inci Sınır Jandarma Taktik Tugay Komutanlığı'na bağlı Komando Taburu'ndaki askerler bir grup teröristle karşılaştı. Güvenlik güçlerinin `dur' ihtarına teröristlerin ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.

İlk belirlemelere göre teröristlerin açtığı ilk ateşle aralarında bir uzman çavuşun da bulunduğu 17 asker şehit oldu. Sabah saatlerine kadar devam eden çatışmada yaralanan 17 asker, Yüksekova'da hastaneye kaldırıldı.
Bölgede, takviye birliklerin desteğiyle, operasyonun aralıksız devam ettiği
öğrenildi.

Mayls
21.10.2007, 14:06
Gereken neyse yapılacak
21 Ekim 2007 Pazar 13:59
17 askerin şehit olması sabırları taşırdı. Erdoğan 'öfkemiz çok büyük' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında bugün saat 20.00'de ilgili kurumların temsilcilerinin de katılımıyla, terör konusunda geniş kapsamlı bir toplantı yapılacağını bildirdi.

Başbakan Erdoğan, İstanbul'da halk oylaması için oyunu kullandıktan sonra terörist saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, şunları söyledi: ''Bildiğiniz gibi dün gece yarısı başlayan ve şu anda da devam eden çatışmalar süreci içinde saat 12.15 itibariyle Genelkurmay 2. Başkanımızdan aldığım habere göre 12 şehidimiz var ve öfkemiz çok fazla. Ben buradan basınımıza bir şey hatırlatmak istiyorum. Bu sabahtan itibaren yayınlarda ajitatif bazı değerlendirmelerin, yorumların olması hakikaten bizleri üzmektedir.

Ve süratle bazı yorumcuların rastgele çıkartılıp hemen bir suçlu arama gayreti içine girmeleri bizler için önem arz etmektedir. Bu, birlik, beraberlik, dayanışma günüdür. Birbirimize yardımımızın olması gereken bir günde bu tür yayınların içine girmek, ülkemize, aklıselime hiçbir şey kazandırmaz. Soğukkanlı şekilde bu olayların üzerine gitme kararlılığımız var. Ve bu konuda kararlıyız. Nitekim bu akşam saat 20.00'de cumhurbaşkanımızın başkanlığında ilgili kurumlar olarak, şahsım, Genelkurmay Başkanımız ve ilgili kurumlarımızın katılımıyla bir toplantı yapacağız.''

Başbakan Erdoğan, halk oylaması için İstanbul'da oyunu kullandıktan sonra Hakkari'deki terörist saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ''Saat 20.00'de Cumhurbaşkanımızın başkanlığında ilgili kurumlar olarak şahsım, Genelkurmay Başkanı, Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Başkanı, Başbakan yardımcım, İçişleri Bakanımız, Milli Savunma Bakanımız, Kara Kuvvetleri Komutanı, Jandarma Genel Komutanı ve Genelkurmay 2. Başkanımız, geniş bir toplantı yapacağız. Değerlendirmelerimiz sonucunda da ne gibi bir adım atılacağı konusunu orada ayrıca karara bağlayacağız. Bu bakımdan görsel medyadan çok daha sakin, ajite etmeyen, aklıselime davet eden bir yaklaşım tarzını bekliyorum şahsen, bu sürece yönelik olarak...''

Başbakan Erdoğan, sınır ötesi operasyona ilişkin de şöyle konuştu: ''Sınır ötesi operasyonla ilgili atılmış olan adım, bir yasal süreç ki sağolsun meclisimiz bize bu yetkiyi vermiştir. Bu yetkinin çerçevesi içerisinde de yapılması gereken neyse bunların hepsi de yapılacaktır. Bunun için de 'acaba şurası ne der, burası ne der' diye bir düşüncemiz yok. Tekrar başımız sağolsun diyorum. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerken, yakınlarına ve milletimize sabırlar diliyorum.''

Kaynak: http://www.internethaber.com/images/news_source/3.jpg

Kaya
21.10.2007, 14:06
SKY TÜRK - Osman Pamukoğlu; şu an yayında izlenmeli...

Mayls
21.10.2007, 14:07
Sky Türk sifrelimi bizde var ama acilmiyor birtürlü

Koray
,

abi izleyemeyenler de var kısa kısa önemli olanları yazarmısn?

My
23 köpek öldürmüşüz!

oskanonur
21.10.2007, 14:08
Arkadaslar lutfen izleyin ve iyi yorumlayin Osman Pasanin dediklerini. Kendisini tanimayanlar icin 90 yıllarda duzenlenen sinir otesi harekati yoneten ve pkk ya cok buyuk darbe indiren pasadir.

Ba®ış
Gereken neyse yapılacak
21 Ekim 2007 Pazar 13:59
17 askerin şehit olması sabırları taşırdı. Erdoğan 'öfkemiz çok büyük' dedi.

laf laf nereye kadar?:confused:

Berk Eren
23 köpek öldürmüşüz!

kesin mi?kaynak ne soylermısın lutfen..

Mayls
Bahçeli sınır ötesi istedi
21 Ekim 2007 Pazar 14:04
MHP lideri Devlet Bahçeli hükümete seslendi.

Tezkerenin arkasında TBMM vardır. Arkasında büyük Türk milleti vardır.Hükümetin bu güce dayanarak gerekli olan her türlü tedbire cebaretli olmalıdır.. Gerekli siyasi direktif verilmelidir.

Halkımızı doğru bilgilendirilmeli. Toplumsal tahriklerin önü kesilmeli. Hükümet çok geç kalmamalı. Sınır ötesi mutlaka gerçekleştirilmeli.Bu kanlar yerde bırakılmamalıdır.

Hükümet aldığı bu yetkiye basiretsizlik sergilerlerse anlamı olmaz ve teröristlera zgınlaşabilir.

oskanonur
21.10.2007, 14:09
Sky Türk sifrelimi bizde var ama acilmiyor birtürlü

sifresiz kanal

Kaya

SKY TÜRK - Alt yazıda 23 terörist itin öldürüldüğü yazıldı...

kelkitli29
23 cok az. Soyunu kurutmaliyiz artik. Haydi Türkiyem, senin tarihin sanli. Seni kimse yikamaz. Gelirsin sen bu ihanetin üstesinden. Allahim sen bize yardim et.

hüseyin1975
21.10.2007, 14:10
adi köpekler bide müslüman devlet olacaklar paraya tapan dinsiz soysuz çakallar

Ne MAL olduklarini Düsman Bagdata girerken gördük.

Tarihde ilk defa Düsman Bagdata giriyor ve ben sahsen hepsinin silahlari eline alip kanlarinin son damlasina kadar savasmalarini beklerken birde ne göreyim: Adamlar Dükkanlari, Devlet Dairelerini, Müzeleri vs. yagmaliyor!
HIRSIZLIK YAPIYOR ve düsmana yaranabilmek icin Saddamin Heykellerini indiriyor!
YALAKALAR!

Düsman Ankaraya girecek ve ALLAH KORUSUN benim Milletim Dükkanlari, Devlet Dairelerini ve Müzeleri vs. yagmaliyacak??

OLMAZ!!!!

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE!!!!!!

Şuayip Aydın
21.10.2007, 14:10
bence kuzey iraktan girip guney iraktan cikmaliyiz bizim olan musl kerkukde geri almaliyiz

Murat61
21.10.2007, 14:11
ntv suan soyluyor 23 kisi oldurulmus 3 ayri koldan saldirmislar terorist sayisi 200mus pkk ilk kez bu kadar kalabalik gelmis catisma suruyormus en son boyle saldiri 10 yil once olmus kaynak ntv

kurtefe
21.10.2007, 14:12
artık önümüze kim çıkarsa çıksın öldürüp ırağın içine girmeliyiz alayı şerefsiz alayı terorist

macka61
aynen bütün ıraka girmeliyiz

muratbesir61
ALllah belalarını wersin bunların...yeter artık nere gireceksekk girelim kazıyalım bu şerefsizlerin köklerini...

Koray
ntv suan soyluyor 23 kisi oldurulmus 3 ayri koldan saldirmislar terorist sayisi 200mus pkk ilk kez bu kadar kalabalik gelmis catisma suruyormus en son boyle saldiri 10 yil once olmus kaynak ntv

200 mü vay adiler...

macka61
21.10.2007, 14:13
amerikan askeriymiş peşmergeymiş ırak askeriymiş kim çıkarsa gebertmeliyiz

kelkitli29
GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA
“Çatışmada 12 şehit, 16 yaralı verilmiştir”

21.10.2007 14:09
21 Ekim 2007 günü saat 00.20 sıralarında, Irak'ın kuzeyinden topraklarımıza sızan PKK terör örgütü mensupları tarafından, Hakkari/Dağlıca'da konuşlu Piyade Taburunun emniyet unsuru olan bir bölüğümüze kalabalık bir grupla üç ayrı bölgeden silahlı saldırıda bulunulmuştur.

Çıkan çatışmada 12 şehit, 16 yaralı verilmiştir.

Saldırıya anında misliyle karşılık verilmiş; teröristler, silahlı helikopterler tarafından görerek, mevcut ateş destek vasıtaları ile görmeyerek ateş altına alınmıştır. Şu ana kadar 23 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca, olay bölgesinin güneyinde teröristlerle yeniden temas sağlanmış olup, çatışmalar devam etmektedir.

Teröristlerin kaçış istikametleri manevra birlikleriyle takip edilmektedir. Birliklerin harekatı ile koordineli olarak, 63 adet muhtemel hedef ağır silahlarla ateş altına alınmıştır.

Kamuoyu gelişmelerden ayrıca bilgilendirilecektir. Saygı ile duyurulur.

Kaya
TSK'dan yapılan açıklamaya göre 12 şehit vermişiz.

Kaçırılma ile ilgili bir bilgi yok.

emre610
Genelkurmay Açıklaması ;
21 Ekim 2007 günü saat 00.20 sıralarında, Irak'ın kuzeyinden topraklarımıza sızan PKK terör örgütü mensupları tarafından, Hakkari/Dağlıca'da konuşlu Piyade Taburunun emniyet unsuru olan bir bölüğümüze kalabalık bir grupla üç ayrı bölgeden silahlı saldırıda bulunulmuştur.
Çıkan çatışmada 12 şehit, 16 yaralı verilmiştir.
Saldırıya anında misliyle karşılık verilmiş; teröristler, silahlı helikopterler tarafından görerek, mevcut ateş destek vasıtaları ile görmeyerek ateş altına alınmıştır. Şu ana kadar 23 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca, olay bölgesinin güneyinde teröristlerle yeniden temas sağlanmış olup, çatışmalar devam etmektedir.

Teröristlerin kaçış istikametleri manevra birlikleriyle takip edilmektedir. Birliklerin harekatı ile koordineli olarak, 63 adet muhtemel hedef ağır silahlarla ateş altına alınmıştır.

Kamuoyu gelişmelerden ayrıca bilgilendirilecektir. Saygı ile duyurulur.

Mayls
21.10.2007, 14:14
Sinir ötesi operasyon artik sadece PKK'ya yapilmamali. Bu köpekleri destekleyen herkes kursuna dizilmeli. Basta Barzani.

oskanonur
1-Hukumetin bu konuda cok hazirliksiz oldugunu,
2-Kuzey Irak'a yapilacak olan sınır otesi harekat kesinlikle yapilmali,
3-hergun bir veya iki kayip veriyoruz. son donemde olusan tepki sadece ayni anda cok sayida sehit vermemizden kaynaklaniyor,
4-istenirse 48 saat icerisnde sınıra yakin olan terorist kamplari imha edilebilir,
5- gece bu catisma haberi geldiginde sozkonusu kamplere aninda operasyon duzenlenmeliydi,

bunlar osman pasanin ozetlenmis yorumlari

hüseyin1975
TSK'dan yapılan açıklamaya göre 12 şehit vermişiz.

Kaçırılma ile ilgili bir bilgi yok.

Insallah dogrudur. Allahim Insaallah Asker kacirilmamisdir. Bu beni kahreder

Kaya
21.10.2007, 14:17
Osman Pamukoğlu şu an SKY TÜRK'te; imkanınız varsa izlemelisiniz.

oskanonur
21.10.2007, 14:20
Arkadaslar Osman Pasayi mutlaka dinlemenizi ve soylediklerinizi iyi yorumlamanizi tavsiye ediyorum

bordox
21.10.2007, 14:20
1-Hukumetin bu konuda cok hazirliksiz oldugunu,
2-Kuzey Irak'a yapilacak olan sınır otesi harekat kesinlikle yapilmali,
3-hergun bir veya iki kayip veriyoruz. son donemde olusan tepki sadece ayni anda cok sayida sehit vermemizden kaynaklaniyor,
4-istenirse 48 saat icerisnde sınıra yakin olan terorist kamplari imha edilebilir,
5- gece bu catisma haberi geldiginde sozkonusu kamplere aninda operasyon duzenlenmeliydi,

bunlar osman pasanin ozetlenmis yorumlari

İstenirse 48 saat içinde imha edilecek olan kamplar niye imha edilmiyor o zaman.İlla yetki Osman Paşa'da mı olmalı.
Kardeşim bu sınır ötesi operasyon öye millete geliyorum diyerek yapılamaz,kimi bulacaksın orda?Kimle savaşacaksın,köpekler haberi alır almaz kayboluyor oralardan.
Bu işler duygu yoğunluğu içerisinde yapılmaz,sakin kafayla hesaplayacaksın ne yapacaksan 3 aylık eğitimle araziyi bilmeyen askerlerde yapılmaz,tamamı muazzaf subay astsubay uzman birlikleri ile yapaksın.

Asıl soru bu askerlerimizin geçiş yolunu nasıl ğrenip 200 köpeği oraya nasıl getiriyorlar,bizim sınırlarımızdan nasıl bu kadar kolay geçiyorlar.
Radarımız,uydumuz,termal kameralarımız,gece uçabilen helikopterlerimiz ve gece görüşlerimiz varken?
Bunların 200 ünü gebert yarın yine gelecekse ne anlamı var?Bunlar sınırı geçip benim birliğimin yolunu 200 kansızla nasıl pusuluyor.

zafer6161
21.10.2007, 14:21
ş.sizler öbür dünyada görecek günleri,bu nasıl bi vicdan ,ALLAH belasını versin bu eşkiyaların,ŞEHİTLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLER ,AİLELERİNE SABIRLAR VERSİN

61viya
21.10.2007, 14:21
Hala egonuzu tatmin peşinde referandumunuzu düşünün siz...Ülke gidiyor ya!!!

Allah rahmet eylesin,Allah aileleine sabır versin...

Bşımız sağolsun..

zeleka
21.10.2007, 14:22
Bir papaz öldü hirıstıyan oldunuz bir hirant öldü ermeni oldunuz...Bir Haftada 32 sehit verdik hanginiz türk oldunuz...

Hangimiz Sokaklara dokulduk Hangimiz Yurusuz Yaptik Hangimiz tepki Gosterdik Hangimiz Bir seyler Yapmak Icin ugras verdik!!!!!!

kelkitli29
21.10.2007, 14:24
ABD: Gelişmeleri izliyoruz
ABD Dışişleri, ilerleyen saatlerde PKK saldırısıyla ilgili bir açıklama yapılabileceğini belirtti

21.10.2007 14:22

ABD, Dışişleri Bakanlığının operasyon bölümünde görev yapan yetkililer, konuyla ilgili gelişmelerin izlendiğini belirterek, her hangi bir açıklama yapmaktan kaçındı.

ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, PKK tarafından 16 askerin şehit edilmesi konusunda, herhangi bir açıklama yapmadı.

ABD, Dışişleri Bakanlığının operasyon bölümünde görev yapan yetkililer, konuyla ilgili gelişmelerin izlendiğini belirterek, her hangi bir açıklama yapmaktan kaçındı.

ABD Dışişleri yetkilileri "Konuyla ilgili, her hangi bir görüş bildiremeyeceklerini belirterek, ABD’de sabahın erken saatleri olması nedniyle, günün ilerleyen saatlerinde bir açıklama yapılabilir" şeklinde konuştular.

ANKA

Izleyin izleyin. Sira sizede gelir elbet bir gün.

oskanonur
21.10.2007, 14:25
bordox:

Osman pasa da ayni seyleri soyluyor,
1-hazir olunmaliydi
2-sinir otesi mudahale izni hukumette, osman pasa emekli bir tümgeneraldir
3-teroristlerin birliklerimizin icine (yakinina) sizdigini soyluyor

Mayls
21.10.2007, 14:25
Barzani'nin burnu sürtülmeli
21 Ekim 2007 Pazar 14:24
Edip Başer, hain terör saldırısı ile ilgili Barzani'ye böyle yüklendi;

Edip Başer, NTV’nin canlı yayınında hain terör saldırısı ile ilgili açıklama yaptı.

Türkiye’nin eski Terörle Mücadele Özel Temsilcisi Edip Başer, Kuzey Irak’ta kendisini otorite olarak tanımlayan grubun başındakiler ve Merkezi Irak Yönetimi’nin ‘Irak egemendir. Başka ülkenin askerlerinin girmesine vermeyeceğiz'' dediğini ancak topraklarında teröristlerin barınmasına izin verdiklerini belirtti.

“Bu saldırıların hesabını Barzani vermelidir'' diyen Başer, “Madem bu kişiler bölgede egemen güç, bunun hesabını önce Irak yönetimi ve Barzani vermelidir.'' dedi.

Başer “Elbette gerçekçiliği ve aklı elden bırakmadan, Barzani yönetimini şiddetli bir biçimde cezalandıracak tedbirlerin alınması gerekir. Bunlar askeri, ekonomik, siyasi tedbirler olabilir. Barzani’nin burnunun sürtülmesi lazım.'' dedi.

Başer, saldırıların birkaç nedeni olabileceğini belirterek “Türkiye’yi Kuzey Irak’a çekerek ABD ile siyasi anlamda karşı karşıya getirmek olabilir. İkinci ihtimal Türkiye’de bugüne kadaryaşanmayan Türk-Kürt ikiliği yaratmak amacı güdebilirler. Bu tuzaga düşmemek gerekir.'' dedi.

macka61
21.10.2007, 14:26
Hala egonuzu tatmin peşinde referandumunuzu düşünün siz...Ülke gidiyor ya!!!

Allah rahmet eylesin,Allah aileleine sabır versin...

Bşımız sağolsun..

ağzına sağlık

61OKTAY
21.10.2007, 14:26
yüce milletimizin başı sag olsun
allah evlatlarımızın yakınlarına sabır versın
O YUREGI YANAN ANALAR ELI OPULESI ANALAR BIZDE SIZIN EVLADINIZ

anılkaradeniz61
21.10.2007, 14:28
gg ler bugün taksimde yürüyüs yapıcakmış..

emre610
21.10.2007, 14:29
Hain saldırıda şehit olan askerlerin kimliği belli olmaya başladı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri birliğe düzenlenen saldırıda şehit olan askerlerden birisinin Yozgat merkeze bağlı Buzacıoğlu köyünden Lokman Eker olduğu bildirildi.

Terhisine bir hafta kaldığı öğrenilen şehit askerin şehadet haberi henüz anne ve babasına verilmediği öğrenildi. Askeri yetkililerin gelmesi beklenen köyde yeğeninin şehit olduğu haberini alan amca, telefon başında baygınlık geçirdi.

Şehit edilen 12 askerden ikisinin Afyonkarahisarlı olduğu öğrenildi.

Bu askerlerin Dinar ilçesine bağlı Durkaya köyünden Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal ve Göçerli köyünden Piyade Er Yavuz Öztürk olduğu kaydedildi.

CİHAN

Mayls
21.10.2007, 14:30
Hain saldırıda şehit olan askerlerin kimliği belli olmaya başladı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri birliğe düzenlenen saldırıda şehit olan askerlerden birisinin Yozgat merkeze bağlı Buzacıoğlu köyünden Lokman Eker olduğu bildirildi.

Terhisine bir hafta kaldığı öğrenilen şehit askerin şehadet haberi henüz anne ve babasına verilmediği öğrenildi. Askeri yetkililerin gelmesi beklenen köyde yeğeninin şehit olduğu haberini alan amca, telefon başında baygınlık geçirdi.

Şehit edilen 12 askerden ikisinin Afyonkarahisarlı olduğu öğrenildi.

Bu askerlerin Dinar ilçesine bağlı Durkaya köyünden Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal ve Göçerli köyünden Piyade Er Yavuz Öztürk olduğu kaydedildi.

CİHAN
Allah ailelerine sabir versin

Kul
21.10.2007, 14:32
Şuan Bursa\Dikkaldırım'da askeriyeden "Her TÜRK Asker Doğar" sesleri geliyor.. Tüylerim diken diken.. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum..

macka61
21.10.2007, 14:32
ölen askerlerimize Allah rahmet eylesin ailelerinede baş sağlığı ve sabırlar diliyorum

bordox
21.10.2007, 14:33
bordox:

Osman pasa da ayni seyleri soyluyor,
1-hazir olunmaliydi
2-sinir otesi mudahale izni hukumette, osman pasa emekli bir tümgeneraldir
3-teroristlerin birliklerimizin icine (yakinina) sizdigini soyluyor

Uluslararası hukukta sıcak takip denen bir şey var gerekirse,kendi mizansen bir saldırı varmış gösterip sınırı geçer 48 saat içinde terörist kampları yerle bir eder gelirsin,bu işin hükümetle falan alakası yok sadece Başbakan ve İçişleri Bakanı bilir,hesap sormak isteyen buyursun sorsun.
Osman Paşa emekli olunca geçmiş tecrübeler ve birikimler ortadan kaybolmadıya.

Olay çok vahim 200 şerefsiz,sınırı geçiyor benim askerimin geçiş güzergahını mayınlıyor 3 koldan saldırıcak yerleri biliyor ve bunun hazırlığını yapacak kadar zaman geçiyor.Biz saldırı olduktan sonra bir şey yapıyoruz.
Nerde sınır güvenliği,nerde istihbarat birimleri.
Bunlar sorulması gereken sorular?Cevapları mutlaka yetkililerce verilmeli.

emre610
21.10.2007, 14:34
Arkadaşlar kendimle ilgili bir karar aldım ;
Yarın yani ilk iş günü askerlik tecilimi bozudurup nasipse 1-1,5 ay sonra yola koyuluyorum.
Sahipsiz değil bu ülke..

Mayls
21.10.2007, 14:35
Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ile Kuzey Irak'taki özerk yönetimin başkanı Mesud Barzani şu sıralarda Selahaddin kentinde biraraya geldi.

Talabani ve Barzani, toplantı öncesinde yaptıkları açıklamada, Hakkari'deki saldırının ardından Türkiye'nin bir operasyon yapmasından endişe duyduklarını ifade ettiler.

Talabani PKK'ya silah bırak çağırısı yaptı. Talabani 'Türkiye'ye de dirayetli olmasını ümit ediyoruz." dedi.

ilhan
Osman Paşa , harika konuşuyor! İmkanı olanlar kesinlikle izlesin!

oskanonur
Uluslararası hukukta sıcak takip denen bir şey var gerekirse,kendi mizansen bir saldırı varmış gösterip sınırı geçer 48 saat içinde terörist kampları yerle bir eder gelirsin,bu işin hükümetle falan alakası yok sadece Başbakan ve İçişleri Bakanı bilir,hesap sormak isteyen buyursun sorsun.

Olay çok vahim 200 şerefsiz,sınırı geçiyor benim askerimin geçiş güzergahını mayınlıyor 3 koldan saldırıcak yerleri biliyor ve bunun hazırlığını yapacak kadar zaman geçiyor.Biz saldırı olduktan sonra bir şey yapıyoruz.

imkanın varsa sky turk kanalinda konusuyor osman pasa. dinlemeni tavsiye ederim

hüseyin1975
Cuma sabahi Kizim (Zülal Nur) Ameliyat oldu. Ameliyatin kücügü büyügü olmaz ama bizimkisi "kücük" Ameliyat gecirdi (Bagdemcikleri alindi ve burnundan et alindi). Evde kücük bir Oglum oldugu icin (1 yasinda ve adi Gökdeniz). esim evde cocuga bakiyor, ben ise hastanede kizim ile kaliyorum. Bu sabah esim hastaneye geldi ve ben ona: Hanim ben 2-3 saatligine eve gideyimde Bordomavi.net'deki arkadaslarim (her ne kadar sahsen tanismiyor olsakda insallah gün gelir tanisiriz) ile görüseyim ve ne oldu bir ögreneyim dedim.

Maalesef bu Baslik ile karsilasdim ve Moralim iyice bozuldu.
Insan Evladinin basarili bir Ameliyat sonrasi halsiz olusuna o kadar cani yaniyor ve üzülüyorki, evlatlarini kaybedenlerin halini düsünmek bile istemiyorum.

Allah hepsine sabir versin.

Ben simdi yine Hastaneye gidiyorum ve Haber izleyemeyecegim. Kizima Moralimin bozuk oldugu belli etmemeye calisacagim.
Her ne kadar bazen inanmakda zorluk ceksekde Hayat hep devam ediyor, hatta bazen acimasizca devam edebiliyor!!

Hepimizin basi sagolsun.

Bu Vatan ve Millet icin ölmek bir SEREFDIR.
Bunu yapanlar elbet cezasini cekecekdir (ya bu Dünyada yada digerinde).
Umarim tez zamanda bu Terör belasindan kurtuluruz.

Saygilarimla,

Hüseyin S.

POYRAZ
21.10.2007, 14:36
Allah onlari bildigi gibi yapsin. Pusu atip sonra kaciyorlar. Askerle karsi karsiya gelemiyorlar. Kur pusuyu, patlat mayini, hemen ardindan roketleri firlat ve askerin seni görmesine bile zaman kalmadan kac.

hüseyin1975
21.10.2007, 14:36
Yarın yani ilk iş günü askerlik tecilimi bozudurup nasipse 1-1,5 ay sonra yola koyuluyorum.
Sahipsiz değil bu ülke..

Sana HELAL OLSUN canim Kardesim.

Bu Vatan senin gibi evladlari oldugu sürece asla bölünmez.

Her Türk Asker dogar.

Hersey Vatan icin.

Ertan 51
21.10.2007, 14:37
Niğde dede yürüyüş başladı katılım artıyor sürekli.
kesinlikle tüm ülke tek vücut olacak siyasileri baskı altına alıp hesabını sorduracak.yoksa oturduğumuz yerden hiç bişey halllolmaz bunu bilmek lazım işi eyleme dökmek lazım.

AYYILDIZ
21.10.2007, 14:38

Yazdiklarina katiliyorum ayrica bu 200 serefsizin bunlarin hepsini akil edecegini zannetmiyorum bunlarin basi olanlarada gereken dersler verilmelidir.

Mayls
21.10.2007, 14:38
Cuma sabahi Kizim (Zülal Nur) Ameliyat oldu. Ameliyatin kücügü büyügü olmaz ama bizimkisi "kücük" Ameliyat gecirdi (Bagdemcikleri alindi ve burnundan et alindi). Evde kücük bir Oglum oldugu icin (1 yasinda ve adi Gökdeniz). esim evde cocuga bakiyor, ben ise hastanede kizim ile kaliyorum. Bu sabah esim hastaneye geldi ve ben ona: Hanim ben 2-3 saatligine eve gideyimde Bordomavi.net'deki arkadaslarim (her ne kadar sahsen tanismiyor olsakda insallah gün gelir tanisiriz) ile görüseyim ve ne oldu bir ögreneyim dedim.

Maalesef bu Baslik ile karsilasdim ve Moralim iyice bozuldu.
Insan Evladinin basarili bir Ameliyat sonrasi halsiz olusuna o kadar cani yaniyor ve üzülüyorki, evlatlarini kaybedenlerin halini düsünmek bile istemiyorum.

Allah hepsine sabir versin.

Ben simdi yine Hastaneye gidiyorum ve Haber izleyemeyecegim. Kizima Moralimin bozuk oldugu belli etmemeye calisacagim.
Her ne kadar bazen inanmakda zorluk ceksekde Hayat hep devam ediyor, hatta bazen acimasizca devam edebiliyor!!

Hepimizin basi sagolsun.

Bu Vatan ve Millet icin ölmek bir SEREFDIR.
Bunu yapanlar elbet cezasini cekecekdir (ya bu Dünyada yada digerinde).
Umarim tez zamanda bu Terör belasindan kurtuluruz.

Saygilarimla,

Hüseyin S.
Gecmis olsun abi

Mayls
21.10.2007, 14:39
Erdoğan'dan acil toplantı
21 Ekim 2007 Pazar 14:30
Erdoğan, terör saldırısı sonucu AK Parti yönetimini acil toplantıya çağırdı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hain terör saldırısı sonucu AK Parti yönetimini acil toplantıya çağırdı.
Ayrıntılar gelecek...

Ertan 51
21.10.2007, 14:43
Sahipsiz değil bu ülke..
Allahım yardımcın olsun Peygamber efendimiz yoldaşın olsun.
beni yeniden alsalar vallah bende yeniden gideceğim.çok şaşkınım çok çaresizim elimden bişey gelmemesi beni deli ediyor.kafayı yemek üzereyim çevremden suçlu arıyorum deli dana gibiyim çağırsınlar geliyim diye bekliyorum.

hüseyin1975
21.10.2007, 14:44
Gecmis olsun abi

Sagolasin kardesim.

karatasof
21.10.2007, 14:44
Boşuna uğraşmanın anlamı yok.Derhal İncirlik kapatılacak ve eğer büyük bir devlet isen İsrail gibi bir güç ile gidip Barzani'yi Kuzey Irak'tan alacaksın...

Mayls
21.10.2007, 14:46
Barzani'yi girip almak sorun degildir bence. Yanilmiyorsam Türk vatandasi zaten kendisi. Alsan kimse hesap soramaz niye aldin diye. Sonucta kendi vatandasini aliyorsun.

yosun61
21.10.2007, 14:46
Talabanİ Ve Barzanİ AÇiklama Yapti 'bİz Topraklarimizi Savunuruz'

yosun61
21.10.2007, 14:47
Bİz Ne Yapariz Pekİ???? Daha Beklİcekmİyİz????

Mayls
21.10.2007, 14:47
Barzani: Ülkemizi savunuruz!
21 Ekim 2007 Pazar 14:46
Mesut Barzani, Talabani'yle yaptığı toplantının ardından Türkiye'yi tehdit etti

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ile Kuzey Irak'taki özerk yönetimin başkanı Mesud Barzani şu sıralarda Selahaddin kentinde biraraya geldi.

Talabani ve Barzani, toplantı öncesinde yaptıkları açıklamada, Hakkari'deki saldırının ardından Türkiye'nin bir operasyon yapmasından endişe duyduklarını ifade ettiler.

Talabani PKK'ya silah bırak çağırısı yaptı. Talabani 'Türkiye'ye de dirayetli olmasını ümit ediyoruz." dedi.
"ÜLKEMİZİ SAVUNACAĞIZ"
Mesud Barzani, Celal Talabani ile yaptığı görüşmeden sonra yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Türkiye ile PKK'nın yapacağı bir savaşta yer almayacağız, fakat eğer Kürtler hedef alınırsa bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızı korumak zorunda kalırız."

Bizde Milletimizi savunacagiz serefsiz köpek

Murat61
21.10.2007, 14:50
barzani :taraf olmayiz ama eger turkiye pkkaya bariscil bir anlasma sunar ve pkk bunu kabul etmezse onlari dusman sayariz

Mayls
21.10.2007, 14:52
barzani :taraf olmayiz ama eger turkiye pkkaya bariscil bir anlasma sunar ve pkk bunu kabul etmezse onlari dusman sayariz
Bariscil dedigide Anadolu'yu bölüp bagimsiz bir kürt devletine izin vermemizdir herhalde.

zeleka
21.10.2007, 14:53
can Yelekleri Nerde Kaldi, Nerde... Bos Laflarla Torba Dolduran Generaller Senelerdir Konusuyorsunuz Can Yelekleri Nerdeeeee.
capulcu Degiginiz Kisilerde Can Yelekleri Var Bey Efendiler.

Mayls
21.10.2007, 14:53
CNN DE 'KÜRT İSYANCILAR' DEDİ
BBC'nin yaptığı tanımın bir benzerini CNN International de yaptı. CNN 'Kürt isyancılar' ifadesini kullandı.

Dünyadan son dakika haberleri kuşağında alt yazı olarak geçen haber izleyenleri şaşırttı. Haberde 'Kürt isyancılar, 16 Türk askerini öldürdü' denildi.

kelkitli29
21.10.2007, 14:54
İçişleri Bakanlığı'nda toplantı
Hakkari'deki saldırının ardından İçişleri Bakanlığı'nda toplantı düzenlendi, toplantıya MİT müsteşarı da katıldı

Hele sükür. Hemen bugün girelim artik suraya. O daglari kurtaralim it sürüsünden.
Vatan birdir, tektir.

bordox
21.10.2007, 14:55
Barzani: Ülkemizi savunuruz!
21 Ekim 2007 Pazar 14:46
Mesut Barzani, Talabani'yle yaptığı toplantının ardından Türkiye'yi tehdit etti

"ÜLKEMİZİ SAVUNACAĞIZ"
Mesud Barzani, Celal Talabani ile yaptığı görüşmeden sonra yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Türkiye ile PKK'nın yapacağı bir savaşta yer almayacağız, fakat eğer Kürtler hedef alınırsa bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızı korumak zorunda kalırız."

Bizde Milletimizi savunacagiz serefsiz köpek

Tam Amerikan ağzı,şerefsizin çocuğu sen istesen o tereöristler orda barınabilir mi?O kadar kampları var,senin peşmergelerin amerikanın kayıp silahlarını bunlara taşıyor.
Bu adamı biz bu hale getirdik Talabani ile beraber daha doğrusu ABD bizi bir güzel kullandı ve bunları tepemize çıkardı.Saddam'dan kaçarken bize sığınanlar şimdi bize akıl veriyor,bizi tehdit ediyor.

Bu işte bir gariplik var ya bizi bilerek K.Irak'a çekiyorlar ya da harbiden kafayı yemişler Türkiye,İran ve Suriye istemezse nefes alamazsın, zaten düşman olduğun Şi'ler ve Saddam taraftarları seni ne yapar.

Bu iş Abd de başlıyor ve bitiyor.Bizim hesabımız Abd ile.Bu ülkeyi artık statejik ortak görme saçmalığından acilen kurtulalım ve bu süreçte birlik olalım.İsrail ve Abd tuzağı kurmuş bekliyor.Hesap ortada.

Koray
21.10.2007, 14:56
Sahipsiz değil bu ülke..

valla billa bnde tecilliyim yarın ilk işim dilekce yazıp askere gitmek olacak...

Selman
21.10.2007, 14:57
Allah rahmet eylesin, Şehitlerimizin toprağı bol olsun.

Arkadaşlar nereye giriyorsunuz yahu öyle hele bi durun daha referandum yapacağız.Hem Osman Paşa'yı dinlediyseniz bu iş o kadar basit deği!

Kamil Çakmak
21.10.2007, 14:58
Nedir bu ya bu ülke bu kadar pasif olamaz. Tarihimizden hiç mi ders almıyoruz. Bu resmen savaş niteliği taşımaktadır. Savaş olsa ancak bu kadar kayıp verebiliriz. Derhal ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Şehitlerimizin kanı yerde kalmamalıdır. Ülkemiz çok badireleri atlatmıştır. Güçlü bir ülkeyiz bunuda atlatırız evelallah. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Yakınlarının ve ülkemizin başı sağolsun.

zeleka
21.10.2007, 14:59
CNN DE 'KÜRT İSYANCILAR' DEDİ
BBC'nin yaptığı tanımın bir benzerini CNN International de yaptı. CNN 'Kürt isyancılar' ifadesini kullandı.

Dünyadan son dakika haberleri kuşağında alt yazı olarak geçen haber izleyenleri şaşırttı. Haberde 'Kürt isyancılar, 16 Türk askerini öldürdü' denildi.

Turkiyedeki Turk vatandaslarim Sizler uyuyun durun butun dunya mucahitler diyor senelerdir.
avrupa ve amerika kopekleri hem terorist deyipde onde gelen mediasi ile ozgurluk savascilari dedirtiyor ama bakiyorumda Turkiyedeki batili ozentili kisileri wisky masalarindan halen badi diyor baska bir sey demiyor yani bir nevi pkk yandasi oluyor yoksa degillermi!!!!

Mayls
21.10.2007, 15:00
Barzani PKK'yı savundu
21 Ekim 2007 Pazar 14:53
Barzani, yine tahrik etti. "PKK liderleri teslim edilmeyecek" dedi ve...

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ile yaptığı toplantıdan çıkarken konuşan Mesut Barzani, Türkiye'yi tahrik eden açıklamalara devam etti.

PKK LİDERLERİNİN TESLİMİ HAYAL

Barzani, "PKK liderlerinin Türkiye teslim edilmesi gerçekleşmeyecek bir hayaldir" dedi.

Türkiye'nin PKK'ya barışçıl bir plan sunması gerektiğini belirten Barzani, "Eğer PKK bu çözüme karşılık vermezse o zaman bizim gözümüzde terör örgütü olur" diye konuştu.

ÜLKEMİZİ SAVUNURUZ

İki taraf arasında çatışma olursa buna karışmayacaklarını vurgulayan Barzani, Kürt unsurlarına yönelik bir saldırı olursa kendilerini savunacakları açıklamasını da tekrar etti.

Koray
21.10.2007, 15:02
Barzani PKK'yı savundu
21 Ekim 2007 Pazar 14:53
Barzani, yine tahrik etti. "PKK liderleri teslim edilmeyecek" dedi ve...

Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ile yaptığı toplantıdan çıkarken konuşan Mesut Barzani, Türkiye'yi tahrik eden açıklamalara devam etti.

PKK LİDERLERİNİN TESLİMİ HAYAL

Barzani, "PKK liderlerinin Türkiye teslim edilmesi gerçekleşmeyecek bir hayaldir" dedi.

Türkiye'nin PKK'ya barışçıl bir plan sunması gerektiğini belirten Barzani, "Eğer PKK bu çözüme karşılık vermezse o zaman bizim gözümüzde terör örgütü olur" diye konuştu.

ÜLKEMİZİ SAVUNURUZ

İki taraf arasında çatışma olursa buna karışmayacaklarını vurgulayan Barzani, Kürt unsurlarına yönelik bir saldırı olursa kendilerini savunacakları açıklamasını da tekrar etti.

asıl hedef bu şerefsiz olmalı...

Şuayip Aydın
21.10.2007, 15:03
serefsizlerin ... tutustu

Mayls
21.10.2007, 15:04
Özkök: Telaşa gerek yok
21 Ekim 2007 Pazar 14:29
Hilmi Özkök, saldırıdan duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve...

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, Hakkari'de teröristlerce düzenlenen saldırıyla ilgili olarak ''TSK'nın ve Türk milletinin, Türk devletinin azmi hiçbir zaman sona ermeyecektir, eninde sonunda bu olay sona erecektir'' dedi.

Orgeneral Özkök, ''Tabii ki ulusça çok üzüldük. Ama böyle bir olay oldu diye ne çok büyük paniğe gerek var, ne telaş etmeye gerek var. Bir söz vardır askerlikte, (muharebeler kaybedilebilir ama önemi olan harbin kazanılmasıdır)'' dedi.

Bekle bir 23 yil daha ölenler senin evlatlarin degil nasilsa. belki usanirlar hainlik yapmaktan...

oskanonur
21.10.2007, 15:04
Tabiki abd de basliyor ve orda bitiyor. abd yillarca el-kaideyi nasil ruslara karsi kullandiysa simdi de kurtleri hem bize hem de araplara karsi kullaniyor.ancak bizim de yapilan bu saldirilara karsi kayitsiz kalmamiz sozkonusu olamaz. teroristler icin on onemli silah motivasyondur. bizim cekimserligimiz onlarin motivasyonu ve kendilerine olan guvenlerini artiriyor.

Vakit icraat vakdidir.

Mayls
21.10.2007, 15:05
Vatandaşlar terörü lanetledi
21 Ekim 2007 Pazar 15:01
Hakkari'de askeri birliğe yapılan hain saldırı, gösterilerle kınandı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri birliğe yapılan saldırı, düzenlenen gösterilerle kınandı.

Erzurum'da, Havuzbaşı semtinde toplanan bir grup, Cemal Gürsel Caddesi'ne kadar yürüyerek, Erzurum Askerlik Şubesi önünde toplandı. Burada yetkililerle görüşen vatandaşlar, askere alınmak için dilekçe verdiler. Askeri yetkililer, dilekçelerinin değerlendirileceğini söyledi.

Azizeye Anıtı önünde toplanan aynı grup adına basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları 2. Başkanı Abdullah Karaoğlu, bölücü terör örgütü ile ne şartlar altında olursa olsun mücadele edileceğini, hükümetin bu konuda kararlık göstermesi gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Caddesi'ne doğru ilerleyen grup, terör örgütü aleyhine çeşitli sloganlar attı.

Bir başka grup ise Bölge İdare Mahkemesi önünde polis barikatıyla karşılaştı. Ara sokaklara dağılan grup ile Çifte Minareli Medrese önünde karşılaştıkları güvenlik güçleri arasında, kısa süreli arbede çıktı.

Tüm uyarılara rağmen dağılmayan ve DTP il binasının bulunduğu Mahallebaşı semtine doğru ilerlemek isteyen gruba biber gazı sıkıldı, panzerlerle barikat kuruldu.

MERSİN
Mersin'de toplanan bir grup vatandaş, Hastane Caddesi boyunca yürüyerek, Metropol iş merkezine geldi.

Burada terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atan vatandaşlar, şehitlerin anısına saygı duruşunda bulundu.

Ellerinde Türk Bayrakları ile bir süre gösteri yapan grup, daha sonra dağıldı.

SİVAS
Sivas'ta, kent merkezindeki jandarma lojmanları önünde terör olaylarını kınayan kişi, baygınlık geçirerek hastaneye kaldırıldı.

Atatürk Caddesi'nden elindeki ''Ağlamasın analar, akmasın kanlar, ölmesin artık gencecik canlar, kahrolsun PKK'' yazılı döviz ve ''Bende asker olmak istiyorum'' yazılı kağıtla yürüyerek Cumhuriyet Meydanı'na gelen Ergün Uğur (46), bağırarak Sivas Valiliği binasının karşı tarafındaki İl Jandarma Komutanlığına ait askeri lojmanların nizamiyesi önüne geçti.

Nizamiye önünde bir süre terör olaylarını protesto eden Uğur, burada baygınlık geçirdi. Sivil polis ekiplerince Sivas Numune Hastanesine kaldırılan Uğur, tedavi altına alındı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Yıldız Bloklar'da oturduğu ve kentteki bir kamu kuruluşunda çalıştığı bildirilen 2 çocuk babası Uğur, ''Yüreğim yanıyor, ne olur çok görmeyin. Analar ağlıyor, babalar ağlıyor, çocuklar yetim kalıyor'' diye ağladı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'tan terör olaylarına bir an önce çözüm bulmasını isteyen Uğur, Hakkari'deki terör olaylarının üzüntüsünü yaşaması nedeniyle eylem yaptığını söyledi.

BURSA
Bursa'da, Atatürk Caddesi'ndeki Atatürk Heykeli önüne gelen İhsan Uçar, yanında getirdiği bayrağı açtıktan sonra oturma eylemi başlattı. Teröre olan tepkisini ancak bu şekilde dile getirebildiğini ifade eden Uçar, ''Eylem için geldiğimden bu yana insanları gözlüyorum. Çok duyarsızlaşmışlar. Ne olduğundan haberleri bile yok. Şehitlerden haberi olmayanlar var. 23 senedir bitmeyen terör ateşi, her gün bir ocağımızı yakıyor'' diye konuştu.

Uçar, yakın zamanda iki oğlunun da askere gideceğini belirterek, ''Allah ne yazmışsa o olur'' dedi.

Uçar'a destek veren Güneydoğu gazisi Turgay Demir ise ''Türkiye sahipsiz mi? Eğer sahipsizse biz daha ölmedik. Milli maçta sokaklara çıkan binlerce kişi şimdi nerede?'' dedi.

yosun61
21.10.2007, 15:09
Bu vatan bizim.......
Kimi bölek dedi, kimi yıkalım,
Buralara başka ülke kuralım,
Daha biz ölmedik nasıl duralım,
Ölürüm yıktırmam ülke bizimdir.....

Senelerdir çile ile yoğrulan,
Her gün bir köşede şehit olunan,
Kundakta bebeğe kurşun sıkılan,
Bölmek istenilen vatan bizimdir.....

Türk'ün kaderi bu asırlar boyu,
Çıkmadıkça canı değişmez huyu,
Bizi bölmek isteyen kahpenin soyu,
Bölünmez bu cennet vatan bizimdir.....

Nice canlar gitti çakıl vermedik,
Vatan namus deyip bedel ödedik,
Yıkılmadık bu yoldan geri dönmedik,
Övünülen bu cennet vatan bizimdir....

Kardeşiz dedikçe azıp durdular,
Öğretmeni, çocukları vurdular,
Anama, babama kurşun sıktılar,
Yakılan yıkılan evler bizimdir......

Sakarya, Çanakkale, Gelibolu'da,
Nerede ezan, bayrak, Türkler orada,
Kefensiz yatan o şehitler buarada,
Şehitler diyarı ülke bizimdir......
.
Hamdi Yuluğ

ayvaz
21.10.2007, 15:14
Sayın arkadaşlarım içiniz rahat olsun. TSK nezaman nerede ne yapacağını herkesten daha iyi bilir. Evet abd vietnamda ırakta vs. yerlerde tongaya düşmüştür. Lütfen TSK ne güvenin.Eminimki Genelkurmay'ın orada nelerle karşılaşacağımızı ne gibi şeylerin olacağını çok iyi biliyordur. ve ona göre harekat planını yapmıştır.
Benim içime sindiremediğim bir olayda dink cinayatinde yayın akışını durduran bizim çok bilmiş bazı medyamız hiç birşey yapmamıştır acı olnda budur. ben ve birkaç arkadaşım kanlların site adreslerine girip protestolarımı belirttik. vede hala beilrtmeye devam ediyoruz. Yazdığım emaillerde Unutmayalımki TÜRKİYE BÜTÜNDÜR ve ASLA PARÇALANAMAZ. Bize hizmet etmesi gereken bazı kanalların AZİZ TÜRK HALKINA mı yoksa BİLMEDİĞİMİZ GÜÇLEREMİ hizmet ettiğini, ve ŞEHİTLERİMİZZİNMİ yoksa PARANINMI önemli olduğunu sordum. Lüten Sizlerde duyarsız kalmayınız.
Ve ben Plevne mahallaesi pazar sokak no 21 /1 sincan /ank. evimimin balkonuna bayrağımı astım . ve o orda artık hep kalacak. o bayrağı sadece maçlardan sonra . asmayacağım artık.

ilhan
21.10.2007, 15:14
Özkök: Telaşa gerek yok
21 Ekim 2007 Pazar 14:29
Hilmi Özkök, saldırıdan duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve...

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, Hakkari'de teröristlerce düzenlenen saldırıyla ilgili olarak ''TSK'nın ve Türk milletinin, Türk devletinin azmi hiçbir zaman sona ermeyecektir, eninde sonunda bu olay sona erecektir'' dedi.

Orgeneral Özkök, ''Tabii ki ulusça çok üzüldük. Ama böyle bir olay oldu diye ne çok büyük paniğe gerek var, ne telaş etmeye gerek var. Bir söz vardır askerlikte, (muharebeler kaybedilebilir ama önemi olan harbin kazanılmasıdır)'' dedi.

Bekle bir 23 yil daha ölenler senin evlatlarin degil nasilsa. belki usanirlar hainlik yapmaktan...

Paşa gayet yerinde ve bir PAŞA ya yakışır bir konuşma yapmış. Soğukkanlılığı elden bırakmamak gerekiyor bu durumlarda.

Mayls
21.10.2007, 15:19
Baykal'dan hükümete öneri
21 Ekim 2007 Pazar 15:07
''Terör, artık hükümeti aşmıştır'' diyen Baykal, hükümete öneride bulundu...

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, bir grup gazeteciye, Hakkari'deki çatışmayla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

Terörün, içine girdiği çok tehlikeli tırmanışı sürdürdüğünü belirten Baykal, yükselen terör olayları karşısında Türkiye'nin etkili, caydırıcı bir terör politikasına ihtiyacının her geçen gün daha ağır bir biçimde ortaya çıktığını söyledi.
TERÖR HÜKÜMETİ ARTIK AŞMIŞTIR

''Terör, artık hükümeti aşmıştır'' diyen Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Hükümetin terörle mücadele konusunda izlediği politikalar ve o
politikaların varsayımları artık geçerliliğini kaybetmiştir. Türkiye'nin yeni,
kapsamlı bir terör politikasına acilen, şiddetle ihtiyacı var. Bu, milli terör politikası olmalıdır.

Derhal, yeni bir milli platform oluşturulmasını ve milli bir terörle mücadele politikasının acilen iktidar, muhalefet, asker, sivil birlikte kararlaştırılmasını zorunlu görüyorum. Bunu günlerdir söylüyorum ancak bugün bir kez daha bu yaşanan olaylardan sonra hatırlatmak istiyorum.''

ÖRTÜLÜ SAVAŞ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, daha önce terör örgütüne, ''parlamentoya gir'' çağrısı yaptığını ileri süren Baykal, ''Bu, bir terörle mücadele zihniyeti, anlayışıdır. İflas etmiş, geçersizliği kanıtlanmış bir anlayıştır'' dedi.

Baykal, terörle mücadele konusunda artık yeni bir milli değerledirmeye gerek duyulduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
BATAKLIK KURUTULMALI

''Türkiye, teröristlerle teker teker çatışma içine girerek terörü etkisiz kılamaz. Terör bataklığını kurutmak zorundadır. Çevremizdeki bütün sorumlular, siyasi otoriteler, ülkeler Türkiye'ye yönelik terör saldırısını himaye etmenin kendileri için ağır bedeli olacağını görmelidir. Türkiye, bunu gösterme kararlılığı içine girmelidir. Terörü himaye edenleri yok sayarak, onların himaye ettiği teröristlerle mücadeleyi kabul etmek, bir tuzağın içine sürüklenmek demektir.

Karşı karşıya bulunduğumuz sorunu, terör olarak nitelemek yetersiz olmaya
başlamıştır. Bir örtülü savaşın hedefi haline geldiğimizi kavramalıyız. PKK, aracılığıyla Türkiye'ye karşı bir örtülü savaş yürütülmektedir. Türkiye, terörle mücadele hedefini bu anlayış içinde belirlemelidir.''

Taner Gündoğdu
deli olmamak elde değil... birkaç çapulcu koca orduya kafa tutuyor, pusu kuruyor, 10 günde 30 a yakın şehit veriyoruz. bu nasıl oluyor anlayamıyorum!!!

bordoylamavi
Trabzon futbol herşey boş
şehitlerin anne babası ne yapacak şimdi

Erkut Ay
21.10.2007, 15:24
Hedef önce asker sonra sivil/ Video

Hakkari Dağlıca'da dün geceki saldırının ardından PKK bu kez 12 araçlık düğün konvoyunu hedef aldı. İlk gelen bilgilere göre 17 kişi yaralandı. Yaralıların 7'sinin durumu ağır.

21 Ekim 2007 15:10 Yazı boyutunu büyütmek için http://image.haber7.com/font-size-12px.gif http://image.haber7.com/font-size-14px.gif http://image.haber7.com/font-size-16px.gif http://image.haber7.com/font-size-18px.gif http://image.haber7.com/haber/63544.jpg

Hakkari Dağlıca'da dün geceki saldırının ardından Yüksekova'dan Topağaç köyüne giden bir düğün konvoyundaki minibüsün geçişi sırasında patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre, 17 sivil yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca yolu üzerinde seyir halinde olan 12 araçlık düğün konvoyundaki Hamza Savaş yönetiminde minibüsün geçişi sırasında, terör örgütü PKK üyeleri tarafından döşenen mayın patladı. Saldırıda ilk gelen bilgilere 7'si ağır 17 yaralı var.

Yaralılar Yüksekova Devlet Hastanesi'ne getirildi. Yaralılardan 6'sının Van'a sevk edileceği kaydedildi.17 yaralıdan 5'i çocuk..

http://www.youtube.com/watch?v=lxa7SnWPTTA

HABER7COM

Ayhan Yüksek
21.10.2007, 15:24
kendimiz adam ettiğimiz kuzey ırak köpekleri barzaniyi susturmak zamanı gelmiştirde geçiyor zamanında ezmedik başını şimdi köpeği olduğu abd ye güvenerek havlayıp duruyor it

tamuğ yamtar
21.10.2007, 15:26
Kinimiz kutsallaşmıştır. BİTTİ.

A.Alper
21.10.2007, 15:27
Kürt yönetimi: PKK petrol boru hatlarına saldırırsa karşılık verirse vereceğiz
http://www.nethaber.com/Nethaber.Statics/Images/news/i/f/irakharitasisamarra.gif Kuzey Irak’taki Kürt Yönetimi Sözcüsü Cemal Abdullah, PKK’nın, 'Kürdistan Bölgesi topraklarından geçen petrol boru hatlarına saldırırsa buna karşılık vereceklerini' söyledi.

Kuzey Irak’taki Kürt Yönetimi Sözcüsü Cemal Abdullah, PKK’nın, “Kürdistan Bölgesi topraklarından geçen petrol boru hatlarına saldırması durumunda buna karşılık vereceklerini” söyledi.

Abdullah, Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari’nin PKK’nın Irak’ı terketmesi gerektiği açıklamasına destek verdiğini” de vurguladı

Cemal Abdullah, Sava Radyosu’na yaptığı açıklamada PKK’nın petrol boru hatlarına saldırı düzenleme tehdidi ile ilgili olarak “Petrol boru hatlarına düzenlenecek saldırıların terör saldırısı olarak kabul edileceğini” belirtti.

“Biz petrol boru hatlarını koruyacağız. Ve saldırı düzenleyenlere karşı duracağız” diyen Kürt Yönetiminin, Irak Dışişleri bakanı Hoşyar Zebari’nin PKK’nın Irak’ı terketmesi gerektiği ile ilgili açıklamasına destek verdiğini” vurguladı.

"KARIŞIK DURUMDAN ÇIKILMASI İÇİN BAZI TARAFLAR ÇALIŞMA İÇERİSİNDE"

Peyamner Haber Ajansına göre, Cemal Abdullah, “Kürdistan Bölgesini korumanın PKK’yi koruma anlamına gelmediğini” belirterek “Durumun normalleşmesi ve içinde bulunulan karışık durumdan çıkılması için bazı tarafların çalışma içinde olduklarını” da ifade etti. Ancak Abdullah, çalışmaları yürüten tarafların isimlerini vermedi.

PKK liderlerinden Murat Karayılan, “Türk ordusunun kendilerine saldırması durumunda petrol boru hatlarına saldıracaklarını” söylemişti.

Yiyin birbirinizi it oğlu itler.

antagonist
21.10.2007, 15:32
Tarafımdan silinmiştir...

ayvaz
21.10.2007, 15:37
Arkadaşlar TRT 1 kurtuluşu yayınlıyor

A.Alper
21.10.2007, 15:38
Barzani, “Türkiye PKK’ya barışçıl bir plan sunar ve bu plan reddedilirse, o zaman PKK’yı terör örgütü sayarız ama şu anda böyle birşey yok” dedi.

Adi herife bak !

Arkadaşlar TRT 1 kurtuluşu yayınlıyor

Filmlerle milleti uyutacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar.

ayvaz
21.10.2007, 15:41
merak etme onunda sonuna az kladı yakında böyle rahat konuşamayacak

ayvaz
21.10.2007, 15:42
Genelkurmaya destek mesajlarınızı bekliyoruz
gnkur@tsk.mil.tr

Ayhan Yüksek
21.10.2007, 15:44
Bende diyorumki 25 yıldır bu bela başımızda kimseyi savunmuyorum 25 yılda hiçbir politika pkk ya yetmedi ezilmedi başları hep birşeylere esir kaldık geçmiştekilerde nekadar suç varsa bugünkülerdede var,benim derdim olaya popülüst yaklaşanlarda hemde böyle bir anda bu ülke verin bana doğuyu pkk yı 2 güne bitirelim diyenleride gördü bunlar popülüst yaklaşımlar, askeri operasyon şart abi, ama pkk üzerinden politika yapmakta hiç hoş değil bizim muhalefetler sever böyle şeyleri,üstteki yazımın o kısmı silinmiş varsın bunuda silin beni anlatmak istediğim muhalefette bol keseden atmak serbest iktidara gelince kuzu oluyoruz bu hepsi için geçerli, nedir bizim elimizi kolumuzu bağlayan,kimden korkuyoruz kimler bağlamış elimizi kolumuzu bugünün eserimi bunlar yoksa geçmiştenmi geliyor(bence geçmişten) yoksa bende katılıyorum tabiki barzaniye elektriğin bizden verildiğini ve bunun hiçbir mantıklı açıklamasının olmayacağını ama bunu şimdimi yaptık yoksa yıllardır mı böyle işin politik yönü tam bir muamma, yani bazı arkadaşların serzenişi gibi bu olaya bir bu hükümete mal etmek hoş bir politika değil,kaldıki kızıyorum bende keşke korkmasalar yada çıkıp deselerki şu nedenlerden ötürü pısırık davranıyoruz, içimiz yanmış canımız yanmış şehitlerimizin intikam ateşiyle yanıyoruz ve alınacaktırda Allahın izniyle ama ortada dönen çok şey var çok en güzel örneklerinden biriside kurtlar vadisi terör değilmiydi çok şey deşifre edilecekti ama yayından kaldıruldı düşünün hemde kendi ülkemizde kimbilir bunun arkasında kaç karanlık güç var

A.Alper
21.10.2007, 15:58
Bende diyorumki 25 yıldır bu bela başımızda kimseyi savunmuyorum 25 yılda hiçbir politika pkk ya yetmedi ezilmedi başları hep birşeylere esir kaldık

Katılmıyorum.Zira 2000 li yılların başlarına kadar sürdürülen kararlı mücadele neticesi çapulcular 3-5 kişiyi bile bir araya geitremeyecek hale düştüler.Daha sonra belirli çevreler tarafından dikkatimiz başka yönlere çevrildi.Örgüte toparlanma fırsatı verildi ve işte gelinen nokta.Saydığım periyotta kaç hükümet değişti hatırlamıyorum sakın bana siyaset yapıyor demeyin.Küserim.

oskanonur
21.10.2007, 15:59
Bende diyorumki 25 yıldır bu bela başımızda kimseyi savunmuyorum 25 yılda hiçbir politika pkk ya yetmedi ezilmedi başları hep birşeylere esir kaldık geçmiştekilerde nekadar suç varsa bugünkülerdede var,benim derdim olaya popülüst yaklaşanlarda hemde böyle bir anda bu ülke verin bana doğuyu pkk yı 2 güne bitirelim diyenleride gördü bunlar popülüst yaklaşımlar, askeri operasyon şart abi, ama pkk üzerinden politika yapmakta hiç hoş değil bizim muhalefetler sever böyle şeyleri,üstteki yazımın o kısmı silinmiş varsın bunuda silin beni anlatmak istediğim muhalefette bol keseden atmak serbest iktidara gelince kuzu oluyoruz bu hepsi için geçerli, nedir bizim elimizi kolumuzu bağlayan,kimden korkuyoruz kimler bağlamış elimizi kolumuzu bugünün eserimi bunlar yoksa geçmiştenmi geliyor(bence geçmişten) yoksa bende katılıyorum tabiki barzaniye elektriğin bizden verildiğini ve bunun hiçbir mantıklı açıklamasının olmayacağını ama bunu şimdimi yaptık yoksa yıllardır mı böyle işin politik yönü tam bir muamma, yani bazı arkadaşların serzenişi gibi bu olaya bir bu hükümete mal etmek hoş bir politika değil,kaldıki kızıyorum bende keşke korkmasalar yada çıkıp deselerki şu nedenlerden ötürü pısırık davranıyoruz, içimiz yanmış canımız yanmış şehitlerimizin intikam ateşiyle yanıyoruz ve alınacaktırda Allahın izniyle ama ortada dönen çok şey var çok en güzel örneklerinden biriside kurtlar vadisi terör değilmiydi çok şey deşifre edilecekti ama yayından kaldıruldı düşünün hemde kendi ülkemizde kimbilir bunun arkasında kaç karanlık güç var

Soylediklerinde haklisin, tabiki pkk ne 2 gunde ortaya cikti ne de iki gunde yok edilebilir. Ancak su anda is basindaki hukumetten de 2003 yilindan beri hortlamis olan pkk ya karsi daha kararli ve daha etkili politikalar yurutmesini bekliyoruz. Gerek askeri gerekse politik her turlu onlem alinmali ve kararlilikla uygulanmali. boyle bir gunde bile sadece basini elestiren bir baskan ile bir yerden onay bekleyen bir hukumet anlayisiyla bu sorunu cozemeyiz.

Istegimiz ve beklentimiz kararli ve emin adimlarla hareket edilmeli ve bu sorunun ustune ciddi bir sekilde gidilmeli.

Gökçebey
21.10.2007, 16:04
Terörü lanet, mehmetçiğimize destek amacıyla balkonuma Türk bayrağımı astım. Elimden başka birşey gelemiyor :(

ayvaz
21.10.2007, 16:04
Bu vatan da herşey önce topraktan ve haksızlıktan geciyor. bu ülkenin üzerinde onlarca el var ve yeni ellr eklenmeye devam ediyor. bizim yapmamız gereken tek şey birlik olmaktır.

yosun61
21.10.2007, 16:11
GENÇLİĞE HİTABE
Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
20 Ekim 1927

bordox
21.10.2007, 16:12
Konuş o zaman siyaset yapma,zamanında Pkk'nın adamlarıyla kol kola meclise geldiği zaman hangi siyaseti güdüyormuş Baykal.Bu ülkeye hangi hayrı dokunmuş?

Bizim ordumuz bütün techizatını ABD ve dünkü devlet İsrail'den alırken,modernizayonun onlara yaptırırken niye sesi çıkmıyormuş.
Sen bu olaya üzüldün bende üzüldüm sor bakalım; ordumuza ülke ekonomisin en büyük kısımlarından biri ayrılıp,istedikleri ne varsa alındığı halde nasıl 200 kişi sınırı geçip benim canlarımı alıyor.

Bu kadar askeri gücümüz varken nasıl oluyorda bu kadar kayıp veriyoruz.Profosyonel ordu şart,yıllardır bas bas bağırıyoruz,kendimden biliyorum 3 ay eğitimle,seni komando yaptım başına da mavi bere verdim sen teröristi bitir demekle olmaz,olmuyor.

Ordu her türlü siyasi konuda kafasına estiği gibi davranıp,hükümete kafa tutabiliyorken iş pkk denen şerefşizlerini bitirmeye gelincemi hükümeti adam yerine koyuyormuş?Ondan izin bekliyormuş.Ordumuz sınırlarımızın bekçisi diyoruz adamlar 200 kişi ile sınırı geçiyor,köprü uçuruyor,sonra ne olduğunu bilmiyoruz.Bu işler bu kadar basit mi?Neden bu zaaf?Seçim öncesi yine böyle olmuştu,durmadan şehit haberleri alıyorduk ve yine bir seçim öncesi ülke kan gölüne dönüyor.

Benim ordum hem ABD ile sorunum var diyor,İsrailli emekli subaylar pkk ve peşmergeleri eğitiyor diyor ama yine silah ihaleleri onlara veriliyor.Oyak gibi kurumları Fransızlarla ortaklık yapıyor.Seçim öncesi ABD'nin bir Think-Thank kuruluşuna subaylarını gönderip,Ankara'nın göbeğinde bomba patlatılırsa ne olur gibi aptalca bir tartışmanın içinde oluyor ve o masada Barzani itinin oğluda bulunuyor,pkk liderlerini teslim edilmesi seçim öncesi hükümete yarar türünde laflar dolanıyor.

Biz aptal değiliz çok şükür aklımızda var,gözümüzde görüyor.

Bu aptalca oyun bir bitsin artık,benim tek derdim bu.Yoksa siyasetmiş,siyasetçiymiş zerre umruma değil.
Benim yüreğim yanmış,derdim siyaset olamaz.

BMN Yöneticisine özel not:
Sayın yönetici şimdi sen benim bu yazımı silersen insanların gerçekten tartışmasını engeller,sadece ve sadece duymak istedinileni duyurmuş olursun.Forum adı üstünde insanların fikirlerini dile getirdiği,sorunların çözümü için kendi düşüncelerini paylaştığı bir yerdir.Bu yüzden içinde hakaret,iftira ve saldırı olmadığı müddetçe bu yazıların forumda yer almasını sağlamalı ve demokratik hayatın oluşmasına yardımcı olmalısınız.Bu terör belasından kurtulmamız için hakikat gerçeğine ihtiyaç vardır ve hakikat gerçeği düşünce şimşeklerinin çarpişmasından ortaya çıkar.

Ayhan Yüksek
21.10.2007, 16:13
Katılmıyorum.Zira 2000 li yılların başlarına kadar sürdürülen kararlı mücadele neticesi çapulcular 3-5 kişiyi bile bir araya geitremeyecek hale düştüler.Daha sonra belirli çevreler tarafından dikkatimiz başka yönlere çevrildi.Örgüte toparlanma fırsatı verildi ve işte gelinen nokta.Saydığım periyotta kaç hükümet değişti hatırlamıyorum sakın bana siyaset yapıyor demeyin.Küserim.

Küsme kardeş, bu senin fikrin saygı duyarım, bende böyle olmadığını düşünüyorum pkk hep vardı öyle veya böyle hiç azalmadılar geri çekilip strateji değiştirdiler sadece unutmadık bunların kadın bebek demeden yaptıkları insanlık dışı vahşetleri,ama şimdi azıttılar yine ve başta bu hükümet var ellerinden gelenin ötesini yapmak zorundalar tersi olursa inan en ağır eleştiriyi ben yaparım,pkk konusunda pasif kaldıklarını düşünüyorum bende ama eminim byndan sonra daha ciddi adımlar atılacak ama bu bile yapılan hataları örtmez onca insanımızın acısı ciğerimizde yanarken

Ertan 51
21.10.2007, 16:14
Genelkurmaya destek mesajlarınızı bekliyoruz
gnkur@tsk.mil.tr

ben hem destek mesajı yazdım hemde adımı soyadımı doğum yerimi ve doğum tarihimi adresimi yazdım hertürlü göreve hazırım bi emrinizle ölmeyede hazırım dedim.

Ayhan Yüksek
21.10.2007, 16:15
Şunuda yazayım bir istihbarat sorunumuzda var ciddi anlamda, bunları çözmeden kuzey ıraka girmekte düşündürücü bence

oskanonur
21.10.2007, 16:21
Askerlik gorevini yapmis olan arkadaslar cok iyi bilirler ki pusuyu kuranin basari orani cok yuksektir. kaldiki oyle bir arazi yapısında. Tabiki kabul edilemez bir durum ile karsi karsiyayiz ancak benim tek beklentim yetkili kisilerin kararli ve ciddi adimlar atmasi.su ana kadar olan surecte bunlar gerceklesmedigi icin bu it surusu surekli eylem yapiyor. Ayrica hatirlatmak isterim ki TSK'nin anayasal haklari vardir, gerekli gordugunde gerekli aciklamalari ve tavsiye kararlarini hukumete sunar. Bu anayasal bir haktir. Ancak TSK'nin askeri hareketi icin TBMM den hukumete yetki verilmesi ve hukumetin ve kendisine verilen bu yetkiyi kullanmaya kararli olmasi gerekir.

LaZo_52
21.10.2007, 16:23
bu pkk nın sonu gelcek ınsallah askerı harekat lar basladı zaten sız rahat olun hepnız allah a emanet olun

Erkut Ay
21.10.2007, 16:27
neden siyasilere eleştiri yapılınca kızarmış tavuk gibi olunuyor son 2 senedir terçrün en büyük patlak verdiği siyasileri elbette eleştiririm.........

POYRAZ
21.10.2007, 16:27
Şunuda yazayım bir istihbarat sorunumuzda var ciddi anlamda, bunları çözmeden kuzey ıraka girmekte düşündürücü bence
Istihbarat sorunumuz yok bence. Bir cok sey aylar öncesinden haber veriliyor. Mesela Irak savasinin ilk basladigi zamanlarda Türk büyük elciligine saldiri yapilacagi gibi...

Erkut Ay
21.10.2007, 16:31
Teröre halktan büyük öfke

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri birliğe yapılan saldırı, düzenlenen gösterilerle kınandı. Vatandaşlar, askere alınmak için dilekçe verdiler. Askeri yetkililer, dilekçelerinin değerlendirileceğini söyledi.

21 Ekim 2007 14:57 Yazı boyutunu büyütmek için http://image.haber7.com/font-size-12px.gif http://image.haber7.com/font-size-14px.gif http://image.haber7.com/font-size-16px.gif http://image.haber7.com/font-size-18px.gif http://image.haber7.com/haber/65573.jpg

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri birliğe yapılan saldırı, düzenlenen gösterilerle kınandı. Erzurum'da, Havuzbaşı semtinde toplanan bir grup, Cemal Gürsel Caddesi'ne kadar yürüyerek, Erzurum Askerlik Şubesi önünde toplandı.
Burada yetkililerle görüşen vatandaşlar, askere alınmak için dilekçe verdiler. Askeri yetkililer, dilekçelerinin değerlendirileceğini söyledi. Azizeye Anıtı önünde toplanan aynı grup adına basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları 2. Başkanı Abdullah Karaoğlu, bölücü terör örgütü ile ne şartlar altında olursa olsun mücadele edileceğini, hükümetin bu konuda kararlık göstermesi gerektiğini söyledi.
Cumhuriyet Caddesi'ne doğru ilerleyen grup, terör örgütü aleyhine çeşitli sloganlar attı. Bir başka grup ise Bölge İdare Mahkemesi önünde polis barikatıyla karşılaştı. Ara sokaklara dağılan grup ile Çifte Minareli Medrese önünde karşılaştıkları güvenlik güçleri arasında, kısa süreli arbede çıktı. Tüm uyarılara rağmen dağılmayan ve DTP il binasının bulunduğu Mahallebaşı semtine doğru ilerlemek isteyen gruba biber gazı sıkıldı, panzerlerle barikat kuruldu.
MERSİN
Mersin'de toplanan bir grup vatandaş, Hastane Caddesi boyunca yürüyerek, Metropol iş merkezine geldi. Burada terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atan vatandaşlar, şehitlerin anısına saygı duruşunda bulundu. Ellerinde Türk Bayrakları ile bir süre gösteri yapan grup, daha sonra dağıldı.
SİVAS
Sivas'ta, kent merkezindeki jandarma lojmanları önünde terör olaylarını kınayan kişi, baygınlık geçirerek hastaneye kaldırıldı. Atatürk Caddesi'nden elindeki ''Ağlamasın analar, akmasın kanlar, ölmesin artık gencecik canlar, kahrolsun PKK'' yazılı döviz ve ''Bende asker olmak istiyorum'' yazılı kağıtla yürüyerek Cumhuriyet Meydanı'na gelen Ergün Uğur (46), bağırarak Sivas Valiliği binasının karşı tarafındaki İl Jandarma Komutanlığına ait askeri lojmanların nizamiyesi önüne geçti. Nizamiye önünde bir süre terör olaylarını protesto eden Uğur, burada baygınlık geçirdi. Sivil polis ekiplerince Sivas Numune Hastanesine kaldırılan Uğur, tedavi altına alındı. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Yıldız Bloklar'da oturduğu ve kentteki bir kamu kuruluşunda çalıştığı bildirilen 2 çocuk babası Uğur, ''Yüreğim yanıyor, ne olur çok görmeyin. Analar ağlıyor, babalar ağlıyor, çocuklar yetim kalıyor'' diye ağladı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'tan terör olaylarına bir an önce çözüm bulmasını isteyen Uğur, Hakkari'deki terör olaylarının üzüntüsünü yaşaması nedeniyle eylem yaptığını söyledi.
BURSA
Bursa'da, Atatürk Caddesi'ndeki Atatürk Heykeli önüne gelen İhsan Uçar, yanında getirdiği bayrağı açtıktan sonra oturma eylemi başlattı. Teröre olan tepkisini ancak bu şekilde dile getirebildiğini ifade eden Uçar, ''Eylem için geldiğimden bu yana insanları gözlüyorum. Çok duyarsızlaşmışlar. Ne olduğundan haberleri bile yok. Şehitlerden haberi olmayanlar var. 23 senedir bitmeyen terör ateşi, her gün bir ocağımızı yakıyor'' diye konuştu. Uçar, yakın zamanda iki oğlunun da askere gideceğini belirterek, ''Allah ne yazmışsa o olur'' dedi. Uçar'a destek veren Güneydoğu gazisi Turgay Demir ise ''Türkiye sahipsiz mi? Eğer sahipsizse biz daha ölmedik. Milli maçta sokaklara çıkan binlerce kişi şimdi nerede?'' dedi.
ERZURUM

HAKKARİ’de terörist saldırısında 12 askerin şehit olması, Erzurumluları sokaklara döktü. Referandumu unutan 5 bine yakın gösterici, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Kana kan intikam’, ‘Irak’a girer, kellenizi alırız’, ‘Kahrolsun PKK’ sloganları atıldı. Yaya yürüyenler kadar binlerce araçtan oluşan konvoyla protestoya katılanlar, DTP’nin bulunduğu Mahallebaşı semtine yürümek istediler. Polis, barikat kurdu ve direnenleri biber gazı ile püskürtmeye çalıştı. Gösteriler sırasında DTP İl binasının camları atılan taşlarla kırıldı.
Küçük bir grubun bayraklarla Cumhuriyet Caddesi’nden geçerek Atatürk Heykeli’nin bulunduğu Havuzbaşı semtine doğru yürüyüşe geçmesi, vatandaşları harekete geçirdi. Cumhuriyet Caddesi’ni bir baştan bir başa tutan araç konvoyundakilerin korna çalarak terörü lanetlemeleri, katılımı giderek artırdı. Eline bayrağı alan 7’den 70’e herkes, Cumhuriyet Caddesi’ne koştu. Yürüyüş kolu Havuzbaşı ile Çifte Minareli Medrese önündeki Cumhuriyet Caddesi’yle sınırlı kalırken, polis eylemcilerin diğer kesimlere gitmesine izin vermedi.
15-20 kişiyle saat 13.00’de başlayan yürüyüşe yüzlerce vatandaş katıldı. Sayıları her an artan protestocular, Atatürk Heykeli önünde topluca İstiklal Marşı’nı söylediler. Buradan Şelale Evler Semtinde bulunan Askerlik Şubesi’ne giden göstericiler, üç kişilik bir heyet Askerlik Şubesi’ne çıktı. Askerlere baş sağlığı dileğinde bulunan göstericiler, askere alınmalarını istediler.
Giderek sayıları artan protestocular zaman zaman tekbir getirerek bayraklarla yürürken, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’, ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’, ‘Kana kan intikam’, ‘Irak’a girer kellenizi alırız’, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Tayyip oğlunu askere gönder’ diye slogan attılar. Sayıları giderek 5 bini bulan protestocular, sık sık bölücü başı Abdullah Öcalan ile terör örgütüne destek veren siyasi partiye de tepkilerini dile getirdiler.
Bazı göstericilerin DTP İl Başkanlığı’nın bulunduğu Mahallebaşı semtine doğru yürüyüşe geçmesi Emniyeti alarma geçirdi. Taşmağazalar ve Tebrizkapı semtlerinde göstericilerin, daha doğuya gitmelerini engellemek için polis barikat kurdu. Barikatı aşmak isteyenlere polis biber gazı püskürttü. Bu arada bazı göstericiler, DTP’nin binasına saldırıda bulundukları ve camlarını kırdıkları bildirildi.
Erzurum'da benzer bir tepki, 25 Ekim 1993'de Erzurum'un Çat İlçesi'ne bağlı Yavi Beldesi ile 30 Ekim 1993'de Pasinler'in Çiçekli Köyü'ndeki katliamdan sonra yapılmıştı. Dönemin Valisi Mehmet Ağar'ın önerisi üzerine halkın saygı gösterdiği din adamı merhum Naim Hoca (Gölleroğlu) halkı yaptığı konuşmalarla sakinleştirmiş ve olayların kontrolden çıkmasını önlemişti.

MANİSA

HAKKARİ'daki yeni şehitlerin haberine alan bir grup Manisalı, askerlik şubesi önünde toplanarak gönüllü askere gitmek için başvuru yapmak istedi. Yaklaşık 50 kişilik gruptan 68 yaşındaki Üzeyir Erdoğan, “Dağda taşta gezecek gücü kendimde buluyorum. Onun için yeniden askere gitmek istiyorum. Bu kadar duyarsızlık olmaz. Bu hiçbir milletin başına gelmez'' dedi.
Hakkari’de yaşanan çatışmada 12 askerin şehit olduğu haberi Manisalılar'ı sokağa döktü. Evlerinden Türk bayraklarını alan bir grup Manisalı, Etem Söylemez önderliğinde askerlik şubesi önünde toplandı.
Referandum ve tatil olması nedeniyle nöbetçiler dışında görevlinin bulunmadığı şubede görüşecek kimse bulamayan grup ile yanlarına gelen Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Atmaca görüştü ve sakin olmaları konusunda uyarıldı. Konuyla ilgili bilgilendirilen Askerlik Şubesi Başkanı Albay Çetin Elver, şubeye gelerek polis ekipleriyle görüştü. Albay Çetin Elver'le görüşemeyenler grup olarak askerlik şubesinin önünden ayrıldı.
Kendilerini vatanseverler niteleyen Mehmet Kıvanç, İsmail Ses, Ali Özbıçak, Hasan Görgülü, Enver Uslu, Enver Tekbaş ve Zeynel Bayram adına açıklama yapan Etem Söylemez, şehit haberlerinin artık kabul edilemez olduğunu belirtti.
Askerliğini Kilis’te yaptığını söyleyen Üzeyir Erdoğan da, “Dağda taşta gezecek gücü kendimde buluyorum. Onun için yeniden askere gitmek istiyorum. Bu kadar duyarsızlık olmaz. Bu hiçbir milletin başına gelmez. Biz Amerika ile de savaşırız, Barzani ile de savaşırız. Bu Barzani kim oluyor ki bize kafa tutuyor'' diye konuştu.

NİĞDE

Uğur MART/NİĞDE, (DHA)

NİĞDE'de, Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde askerlerin şehit olduğu haberini duyunca sokağa dökülen 300 kişi, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları atarak şehitliğe kadar yürüdü.
Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan 100 kişi, yolu trafiğe kapatarak, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları atarak terörü lanetledi. Kısa sürede 300 kişiyi bulan grup, daha sonra Jandarma Merkez Komutanlığı'na yürüdü. Bölücü örgüt PKK'ya lanet yağdıran gruptakiler, Jandarma Komutanlığı'ndaki askerlerden silah isteyerek, sınır ötesi operasyona katılmak istediklerini söyledi. Grubu sakinleştiren bir asker, “Biz sizden fazla üzülüyoruz ama şu anda hiç bir şey yapamazsınız. Sabredin ve bize güvenin'' dedi. Grup daha sonra Niğde Şehitliği'ne yürüdü. Burada İstiklal Marşı okuyan grup sonra da dağıldı.
Kentteki 23 Nisan Meydanı'nda 150 kişilik başka bir grup daha toplanarak PKK aleyhine sloganlar atarak tepkilerini dile getirdi.

Güneydoğu gazisinin tabancalı öfkesi

Soner GÜLEZER/GÖLCÜK (Kocaeli), (DHA)

KOCAELİ’nin Gölcük İlçesi’nde, Güneydoğu gazisi Celalettin Salgın, son şehit haberlerini duyunca, teröristleri lanetlemek için silahla havaya ateş etti. Polis tarafından gözaltına alınan Celalettin Salgın, olay yerine yakın olan İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülürken, birçok kişi de komunatlık binası önünde toplanarak PKK’yı lanetleyen sloganlar attı.
Bugün saat 15.00 sıralarında Gölcük’te ilçe merkezindeki Atatürk Anıtı’nın yanına gelen ve Güneydoğu gazisi bir ayağı protezli Celalettin Salgın, bir anda silahını çekip, “Allah PKK’nın belasını versin'' diyerek havaya ateş etmeye başladı. Donanma Komutanlığı’na bağlı Merkez Komutanlığı ile İlçe Jandarma Komutanlığı’na 50 metre mesafede meydana gelen olaya polisler hemen müdehale ederek Salgın'ın elindeki silahı aldı.
Polisler tarafından İlçe Jandarma Komutanlığı binasına götürülen Celalettin Salgın’ın, son şehitlerle ilgili haberleri duyunca kendisini kaybettiğini söylediği belirtildi. Bu arada ilçe jandarma komutanlığı önünde toplanan bir grup, teröristleri lanetleyen sloganlar attı.

Teröre silahlı protesto

Bahadır ÖKTEM/TRABZON, (DHA)

HAKKARİ’de 12 askerin şehit olmasıyla yurtta tepkiler sürerken, Trabzon’da bir kişi Meydan Parkı’ndaki Atatürk anıtı önüne gelerek kucağında çocuğu olduğu halde kuru sıkı silahıyla havaya 13 el ateş etti.
Bugün saat 14.00 sıralarında meydana gelen olay şöyle gelişti: Kimliği açıklanmayan bir kişi, göğsüne astığı Türk bayrağı ve biri kucağında biri de yanında iki çocuğuyla Atatürk Anıtı önüne geldi. Çevrede toplananlara hitaben, “Şehitlere kimse duyarlı davranmıyor. Herkes eğleniyor, herkes keyif yapıyor'' diyen gösterici, Futbol Federasyonu çalışanı olduğunu ve Haluk Ulusoy ile milli takıma destek verilmesi gerektiğini de belirterek, “İnşallan Norveç’i de yeneceğiz'' diye konuştu. Bu sırada gösterici elindeki kurusıkı silahla da havaya ateş açtı. Çevredeki vatandaşlar da bu sırada ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı.
Şahıs olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak götürüldü. Soruşturmanın sürdürüldüğü açıklandı.

AA-Milliyet
helal olsun

Erkut Ay
21.10.2007, 16:33
Erbakan: Terör azdı, ciddi tedbir yok

Balgat'ta oyunu kullanan Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan, sabah saatlerinde gelen şehit haberleri üzerine, terörün azdığını, fakat alınan ciddi bir tedbirin görünmediğini savundu.

21 Ekim 2007 16:03 Yazı boyutunu büyütmek için http://image.haber7.com/font-size-12px.gif http://image.haber7.com/font-size-14px.gif http://image.haber7.com/font-size-16px.gif http://image.haber7.com/font-size-18px.gif

Erbakan, tezkerenin çıkartılmasından sonra birilerinin 'Siz tezkereyi çıkartırsanız, biz de böyle yaparız' dediğini ileri sürdü.

Türkiye'nin Anayasa değişikliği konusundaki referandum oylaması sürerken, Hakkari'den gelen 12 şehit haberi liderlerin gündemini de etkiledi. Balgat Ömer Seyfettin Lisesi'nde referandumla ilgili oyunu kullanmaya, korumalarının yardımıyla gelen Erbakan, sandık başkanlığı tarafından ayakta oy kullanamadığı için ayrı bir odaya alındı. Erbakan'ın oy pusulası ise sandık görevlileri tarafından mühürle birlikte odaya götürüldü. Erbakan'ın oyunu kullanmasından sonra pusula sandığa atılması için geri götürüldü. Gazetecilerin görüntü almasına izin verilmezken, Erbakan, oy kullandıktan sonra yine korumalarının desteğiyle okuldan ayrıldı.

Çıkışta gazetecilerin son şehit haberleriyle ilgili görüşünün sorulması üzerine Erbakan, "Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Terör azmıştır fakat bu konuda görülen ciddi bir tedbir yoktur. Bütün şehit ailelerinin başı sağolsun." dedi. Tezkere'nin Meclis'ten geçmesinden sonra yaşanan terör olayının bir anlamı olup olmadığını sorulması üzerine Erbakan, "Gayet tabi 'siz böyle yaparsanız, biz de size böyle yaparız' manasını taşıyabilir. Bu manayı taşımasa bile, bu manayı taşıyormuş gibi hareket etmelidir" diye konuştu.

Referandum için oy kullanmaya geldiğini söyleyen Erbakan, referandumun Türkiye için hayırlı olmasını temenni etti.

CİHAN

coskun0661
21.10.2007, 16:37
Yeter Artik Yeterr... Ne Zman Dur Diyecez Bu Pkk Yaa ...yeter.. İÇİm Kan Agliyo..

zisino61
FLAŞ! Başbakan'dan sınır ötesi talimatı! Ve Türk askeri K. Irak'ta

Saldırıyı gerçekleştiren 150 teröristi takip için Türk askeri K.Irak'a girdi. Sınırda konuşlandırılan ekiplerin sıcak takibi başladı. Sıcak takibin kapsamlı bir sınır ötesi operasyona dönüşmesi bekleniyor

GENELKURMAY AÇIKLAMASI'nın gizli kodları

Şu ana kadar 23 terörist etkisiz hale getirilmiştir. (SICAK TAKİP SÜRÜYOR) Ayrıca, olay bölgesinin güneyinde (GÜNEYİNDE YANİ KUZEY IRAK) teröristlerle yeniden temas sağlanmış olup, çatışmalar devam etmektedir. Teröristlerin kaçış istikametleri (KUZEY IRAK) manevra birlikleriyle takip edilmektedir. Birliklerin harekatı ile koordineli olarak, 63 adet muhtemel hedef ağır silahlarla ateş altına alınmıştır.

Yasin N.
şu anda samsunda protesto olayları başladı, çok büyük bir tepki söz konusu, araçlar konvoy halinde sokaklarda hayırlı olur inşallah.

Erkut Ay
21.10.2007, 16:39
ABD: Gelişmeleri izliyoruzABD Dışişleri, ilerleyen saatlerde PKK saldırısıyla ilgili bir açıklama yapılabileceğini belirtti

21.10.2007 14:22http://www.haberturk.com/kuturesim/abd21kucuk.jpg ABD, Dışişleri Bakanlığının operasyon bölümünde görev yapan yetkililer, konuyla ilgili gelişmelerin izlendiğini belirterek, her hangi bir açıklama yapmaktan kaçındı.
ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, PKK tarafından 16 askerin şehit edilmesi konusunda, herhangi bir açıklama yapmadı.
ABD Dışişleri yetkilileri "Konuyla ilgili, her hangi bir görüş bildiremeyeceklerini belirterek, ABD’de sabahın erken saatleri olması nedniyle, günün ilerleyen saatlerinde bir açıklama yapılabilir" şeklinde konuştular.
ANKA
milletin kanını emdiniz şerefsizler hala kurnazlık peşindesiniz terörist ortakları....

metehan
21.10.2007, 16:40
Olayın siyasi ve toplumsal yönleri açısından söyleyecek çok şey var da şimdi yeri değil ! Şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine de sabır diliyorum.

tamuğ yamtar
21.10.2007, 16:43
Konuş o zaman siyaset yapma,zamanında Pkk'nın adamlarıyla kol kola meclise geldiği zaman hangi siyaseti güdüyormuş Baykal.Bu ülkeye hangi hayrı dokunmuş?

Bizim ordumuz bütün techizatını ABD ve dünkü devlet İsrail'den alırken,modernizayonun onlara yaptırırken niye sesi çıkmıyormuş.
Sen bu olaya üzüldün bende üzüldüm sor bakalım; ordumuza ülke ekonomisin en büyük kısımlarından biri ayrılıp,istedikleri ne varsa alındığı halde nasıl 200 kişi sınırı geçip benim canlarımı alıyor.

Bu kadar askeri gücümüz varken nasıl oluyorda bu kadar kayıp veriyoruz.Profosyonel ordu şart,yıllardır bas bas bağırıyoruz,kendimden biliyorum 3 ay eğitimle,seni komando yaptım başına da mavi bere verdim sen teröristi bitir demekle olmaz,olmuyor.

Ordu her türlü siyasi konuda kafasına estiği gibi davranıp,hükümete kafa tutabiliyorken iş pkk denen şerefşizlerini bitirmeye gelincemi hükümeti adam yerine koyuyormuş?Ondan izin bekliyormuş.Ordumuz sınırlarımızın bekçisi diyoruz adamlar 200 kişi ile sınırı geçiyor,köprü uçuruyor,sonra ne olduğunu bilmiyoruz.Bu işler bu kadar basit mi?Neden bu zaaf?Seçim öncesi yine böyle olmuştu,durmadan şehit haberleri alıyorduk ve yine bir seçim öncesi ülke kan gölüne dönüyor.

Benim ordum hem ABD ile sorunum var diyor,İsrailli emekli subaylar pkk ve peşmergeleri eğitiyor diyor ama yine silah ihaleleri onlara veriliyor.Oyak gibi kurumları Fransızlarla ortaklık yapıyor.Seçim öncesi ABD'nin bir Think-Thank kuruluşuna subaylarını gönderip,Ankara'nın göbeğinde bomba patlatılırsa ne olur gibi aptalca bir tartışmanın içinde oluyor ve o masada Barzani itinin oğluda bulunuyor,pkk liderlerini teslim edilmesi seçim öncesi hükümete yarar türünde laflar dolanıyor.

Biz aptal değiliz çok şükür aklımızda var,gözümüzde görüyor.

Bu aptalca oyun bir bitsin artık,benim tek derdim bu.Yoksa siyasetmiş,siyasetçiymiş zerre umruma değil.
Benim yüreğim yanmış,derdim siyaset olamaz.

BMN Yöneticisine özel not:
Sayın yönetici şimdi sen benim bu yazımı silersen insanların gerçekten tartışmasını engeller,sadece ve sadece duymak istedinileni duyurmuş olursun.Forum adı üstünde insanların fikirlerini dile getirdiği,sorunların çözümü için kendi düşüncelerini paylaştığı bir yerdir.Bu yüzden içinde hakaret,iftira ve saldırı olmadığı müddetçe bu yazıların forumda yer almasını sağlamalı ve demokratik hayatın oluşmasına yardımcı olmalısınız.Bu terör belasından kurtulmamız için hakikat gerçeğine ihtiyaç vardır ve hakikat gerçeği düşünce şimşeklerinin çarpişmasından ortaya çıkar.

Tek soru sana. Sınırın arazi yapısını biliyor musun?

Trunks
21.10.2007, 16:47
yeterrrrrrrrrrrrrrrr ulannnnnnnnnnnnnnnnn yeterrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

of :( icim yaniyor

Kaya
21.10.2007, 16:48

Ordumuzun komutanları hudutların en son teknoloji kullanılarak kapatılması gerekiyor diyor ama bunu görmezden gelen hükümetlerimizdir. Bu şekilde her türlü kaçakçılık yapılıyor ve terörist geçebiliyor.2 nokta düşün. PKK bu 2 noktaya ateş açıyor. Türk askeri de karşılık verirken diğer grup sınırdan geçebiliyor. Neden? Hudutlar açık...

Bu arada Türkiye girerse bataklığa saplanır söylentileri Türk askerinin K.Irak'a girmesini istemeyenler tarafından uydurulan bir masal ve piskolojik baskıdır...

yosun61
21.10.2007, 16:50
FLAŞ! Başbakan'dan sınır ötesi talimatı! Ve Türk askeri K. Irak'ta

Saldırıyı gerçekleştiren 150 teröristi takip için Türk askeri K.Irak'a girdi. Sınırda konuşlandırılan ekiplerin sıcak takibi başladı. Sıcak takibin kapsamlı bir sınır ötesi operasyona dönüşmesi bekleniyor

GENELKURMAY AÇIKLAMASI'nın gizli kodları

Şu ana kadar 23 terörist etkisiz hale getirilmiştir. (SICAK TAKİP SÜRÜYOR) Ayrıca, olay bölgesinin güneyinde (GÜNEYİNDE YANİ KUZEY IRAK) teröristlerle yeniden temas sağlanmış olup, çatışmalar devam etmektedir. Teröristlerin kaçış istikametleri (KUZEY IRAK) manevra birlikleriyle takip edilmektedir. Birliklerin harekatı ile koordineli olarak, 63 adet muhtemel hedef ağır silahlarla ateş altına alınmıştır.

ALLAH YANLARINDA OLSUN... HEPİMİZİN DUALARI ASKERLERİMİZ İÇİN...

pReN@_61
21.10.2007, 16:51
Milletimizin başı sağolsun...

Şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum

http://img145.imageshack.us/img145/3328/275345do81ji4ch4ab7.jpg (http://imageshack.us)

bordobluex
21.10.2007, 16:53
Mehmetciğimizin Zap Şiiri

mtZzATGeuzk

oskanonur
21.10.2007, 16:54
Ordumuzun komutanları hudutların en son teknoloji kullanılarak kapatılması gerekiyor diyor ama bunu görmezden gelen hükümetlerimizdir. Bu şekilde her türlü kaçakçılık yapılıyor ve terörist geçebiliyor.2 nokta düşün. PKK bu 2 noktaya ateş açıyor. Türk askeri de karşılık verirken diğer grup sınırdan geçebiliyor. Neden? Hudutlar açık...

Bu arada Türkiye girerse bataklığa saplanır söylentileri Türk askerinin K.Irak'a girmesini istemeyenler tarafından uydurulan bir masal ve piskolojik baskıdır...

Siyaset yapiyr olmamak icin cevap vermek istememistim arkadasima. Eline saglik.

bordox
21.10.2007, 16:54
Tek soru sana. Sınırın arazi yapısını biliyor musun?

Kardeşim öyle bir soru soruyorsun ki sanki sınır iki gün önce çizildi ve bu köpekler de dün ilk defa bu işi yaptılar.Bu sınır 90 yıldır var.
Buna göre tedbirini alırsın gerekirse boydan boya mayınlar olmadı duvar çizer yinede olmadı 100 bin askerle duvardan set yaparsın.
Gece senden habersiz uçan kuşu vurursun.
Bunlar bir günde olan şeyler değil.

Not:Hiç kuşkun olmasın Gabar,Çaçi,Curaf ve Batman tarafından basmadık dağ koymadık.Allah daha aşağısına gitmemizi nasip etmedi.Gitseydim söylerdim.Sınıra inmedim.
Olay Türk Milletinin ortak davasıdır,lütfen kimse yazıları şahsi almasın.Bu belayı ancak gerçek sorunları ortaya koyup,sırt sırta vererek aşabiliriz.
Bu olay sinirlerimi gerçekten bozdu,kabul edemiyorum açıkcası.Kimseyi ne kırmak ne de üzmek istemem,haddime de değil.

Şehit olan kardeşlerimi tekrar rahmetle anıyorum,onlar en güzel yerdeler şimdi.Ailelerine başşağlığı diliyoru Allah dayanma gücü versin.Bu acıyı hep birlik olarak hafifletiriz ancak.

oskanonur
21.10.2007, 17:00
[quote=bordox;990708]Kardeşim öyle bir soru soruyorsun ki sanki sınır iki gün önce çizildi ve bu köpekler de dün ilk defa bu işi yaptılar.Bu sınır 90 yıldır var.
Buna göre tedbirini alırsın gerekirse boydan boya mayınlar olmadı duvar çizer yinede olmadı 100 bin askerle duvardan set yaparsın.
Gece senden habersiz uçan kuşu vurursun.
Bunlar bir günde olan şeyler değil.

Emin ol duygusal acidan hepimiz seninle ayni durumdayiz. Ancak bahsettigin onlemler konusunda isin icine siyaset giriyor, hukumetin alacagi kararlar cok onemli etken, askere yetki verilmesi gerekiyor. Ben de senin gibi dusunuyorum, tabiki bu sorun son 25 yılın sorunu. Sadece bu hukumete mal etmek gibi bir dusuncem yok. Ancak cumhurbaskanligi konusundaki hukumetin gostermis oldugu hassasiyet malesef soz konusu teror ve pkk olunca, kurt sorunu olunca seyirci kaliniyor. benim elestirim buna. hele de son secimlerde arkasina %47 lik halk destegini almis, tek basina iktidara gelmis ve Turk halki icin cok hassas olan bir konuda hukumetimizin eylemsizligi beni cileden cikartiyor.

ayvaz
21.10.2007, 17:00
Ülkemizin bayrağı kanla cizildi biz bu bayrağı ömür boyu dalgalandıracağız. ne büyük MİLLETİZ biz ki ölen oğullarımız ardından VATAN SAĞOLSUN diyebiliyoruz bu bile yeter.
Ki bu millet ebediyyen var olcak ve birgün yine adaletle 7 asır dünyada hüküm sürdüğümz gibi yin esüreceğiz.

LazAnisT
21.10.2007, 17:02
İçişleri bakanından haberdar olan varmı?Seçmece bunlar seçmece!

zisino61
21.10.2007, 17:09
İçişleri bakanından haberdar olan varmı?Seçmece bunlar seçmece!

Bir saat kadar önce Erdoğan ve Cemil Çiçek'le birlikte toplantıya girdi.. Toplantı hala devam ediyor..

Remzi
21.10.2007, 17:10
Teröre lanet yürüşü yarın 12`de
Hakkari'de bugün 12 askerin şehit edilmesi, 16 askerin de yaralanması ile sonuçlanan terör olaylarının ardından yarın Trabzon`da saat 12`de "Teröre lanet yürüşü" gerçekleçtirilecek.

21.10.2007 16:58:00

zeleka
21.10.2007, 17:13
Hakkari'de bugün 12 askerin şehit edilmesi, 16 askerin de yaralanması ile sonuçlanan terör olaylarının ardından yarın Trabzon`da saat 12`de "Teröre lanet yürüşü" gerçekleçtirilecek.
.................................................. .................................................. ................................

AKP Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan,
şehit haberiyle yıkıldığını söyledi.
Saldırının arkasında başka güçlerin olduğuna inandığını belirten Doğan, şöyle devam etti:
“Bugün Türkiye'nin tarihinde çok önemli bir gün. Çünkü belki bu şafaktan itibaren yeni bir süreç başlayabilir.

Türkiye, korkarım bir tuzağa çekiliyor. Bu terör eylemleri, 3 kuruşluk bir terör örgütünün yapabileceği eylemler değil.
Bunun arkasında çok güçlü ülkelerin, istihbarat örgütlerinin olduğu kanaatindeyim. Zannediyorum,

Türkiye bir kavganın, bir mücadelenin, bir savaşın sürecinde. Bundan sonra gözümüzü buraya dikmeliyiz.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, Türkiye Cumhuriyeti'ne, bu terörle ve terörün arkasındaki namussuz güçlerle mücadelesinde çok büyük destek vermeliyiz.

Bu Türkiye'nin geleceği için çok önemlidir.”
.................................................. .................................................. .
Fazla Lafada Gerek Yok Saniyorum.

Nurettin Yılmaz
21.10.2007, 17:16
Siyaset yapiyr olmamak icin cevap vermek istememistim arkadasima. Eline saglik.

aslında ordumuzun da biraz öz eleştiri yapmasında fayda var . niye bu kadar şehit veriyoruz , niye askerimizi kollayamıyoruz. heyhat ! abd bile ırak ta bu kadar zayiyat vermemiştir. bence suçu hükümetlere atmak doğru bir tespit olmayacağı gibi , çözüm yoluda olamayacaktır...

coskun0661
21.10.2007, 17:18
Savaş resmen başlamış bulunmaktadır!!Hala boğazından Co ca-Cola geçebiliyorsa, Hala M Donalds'ın hamburgerlerini yiyebiliyorsan,hala Marlboro içiyorsan!! Lanet et kendine! Kökenin ne olursa olsun şehitlerimize üzülüyorsan,Amerikaya Para verip onların Pkk'ya silah yollamalarına izin verme!!Toplu boykot hareketi zamanı hepimiz birlik olalım!!

şehıtlerımze rahmet dılıyoruz..allah acılı ailelerıne sabırlar versin

havzalı61
21.10.2007, 17:20
.................................................. .................................................. ................................

AKP Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan,
şehit haberiyle yıkıldığını söyledi.
Saldırının arkasında başka güçlerin olduğuna inandığını belirten Doğan, şöyle devam etti:
“Bugün Türkiye'nin tarihinde çok önemli bir gün. Çünkü belki bu şafaktan itibaren yeni bir süreç başlayabilir.

Türkiye, korkarım bir tuzağa çekiliyor. Bu terör eylemleri, 3 kuruşluk bir terör örgütünün yapabileceği eylemler değil.
Bunun arkasında çok güçlü ülkelerin, istihbarat örgütlerinin olduğu kanaatindeyim. Zannediyorum,

Türkiye bir kavganın, bir mücadelenin, bir savaşın sürecinde. Bundan sonra gözümüzü buraya dikmeliyiz.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, Türkiye Cumhuriyeti'ne, bu terörle ve terörün arkasındaki namussuz güçlerle mücadelesinde çok büyük destek vermeliyiz.

Bu Türkiye'nin geleceği için çok önemlidir.”
.................................................. .................................................. .
Fazla Lafada Gerek Yok Saniyorum.

Peki aynı kişiler değilmiydi teröristlerden oy toplamak için onlara binbir vaadlerde bulunanlar? Şehitlere kelle diyenler apoya sayın diyenler bunlar değil miydi? Aslında bunlar değildi ülkenin %47 siydi bunları söyleyen

Nurettin Yılmaz
21.10.2007, 17:21
Şehit haberlerine %47 nin üzülmeye dövünmeye hakkı yok, askerlerimize kurşun sıkanlardan farkları yok

bak havzalı , bol keseden sallamak yerine şöyle yakın tarihimize bir göz atsan.
bilmiyor olabilirsin ama hiç olmazsa sorabilirsin. mesela sor bakalım birilerine 1991 yılında bu pkk lıları kim meclise taşımış diye .

havzalı61
21.10.2007, 17:22
Savaş resmen başlamış bulunmaktadır!!Hala boğazından Co ca-Cola geçebiliyorsa, Hala M Donalds'ın hamburgerlerini yiyebiliyorsan,hala Marlboro içiyorsan!! Lanet et kendine! Kökenin ne olursa olsun şehitlerimize üzülüyorsan,Amerikaya Para verip onların Pkk'ya silah yollamalarına izin verme!!Toplu boykot hareketi zamanı hepimiz birlik olalım!!

şehıtlerımze rahmet dılıyoruz..allah acılı ailelerıne sabırlar versin

Barzaniye kardeşim ,şehitlere kelle diyen adamları bu ülkeye başbakan diye seçiyorlarsa , bizimde geğire geğire coca cola içmeye hakkımız var demektir

OYılmaz
21.10.2007, 17:25
Barzani: Kendimizi savunacağız
Selahattin (AA)- Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin başkanı Mesut Barzani, "Bize karşı bir saldırı yapılırsa biz de meşru müdafaa hakkımızı kullanacağız" dedi.

Barzani, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ile birlikte Erbil'e bağlı Selahattin'de düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin, "Hem ABD hem Türkiye PKK'yı terör örgütü olarak görüyor. Siz nasıl görüyorsunuz?" sorusu üzerine, "Barış arayışları var. Eğer PKK bu barış çağrılarını geri çevirirse biz de onları terörist olarak göreceğiz. Türkiye ile iyi ilişkiler ve iyi komşuluklar içerisinde olmayı istiyoruz. Ama olası bir sınır ötesi harekat ve bize karşı bir saldırı yapılırsa biz de meşru müdafaa hakkımızı kullanacağız" diye konuştu.

. Türkiye bizden PKK yetkililerini istiyor. PKK'nın burada büroları yoktur. Dağlarda bulunuyorlar. Orası çok güç bir yerdir. Türkiye büyük gücüne rağmen onları yakalayamıyorsa biz nasıl
yakalayalım" dedi.

Ne Diyor Lan bu adam canımıza tak etmiş çıkıp bu açıklamayı yapmakla neyi hedefliyorsun lan Bu yaptığı açıklama resmen savaşa Çağrı Hükümet son sözü koymalı Savaşsa Seve seve .....

coskun0661
21.10.2007, 17:31
Barzaniye kardeşim ,şehitlere kelle diyen adamları bu ülkeye başbakan diye seçiyorlarsa , bizimde geğire geğire coca cola içmeye hakkımız var demektir

senın yok tur kardesım herkes onlar gıbı degıl olmaz olmak istemezde..bırılerı destek felan verıyor dıye sendem destek olcaksın..yazının sonuna bak bırlık olalım dıye yazıyorr

LazAnisT
21.10.2007, 17:32
Barzaninin ve Talabaninin eşkiyalarının üzerinde hala türk askerinin giydiği üniforma var.

Zamanında bunlar Pkk İle savaşsın diye türk ordusu tarafından silahlarla donatılmadımı.?

Talabaniyi Kimse tanımazken bizim devletimiz tarafından üst düzey devlet yetkilelerine

verilen yeşil pasaport verilmedimi?

Herkes şapkasını önüne koysun.Bunlar yıllarca süregelen yanlış politikalarının eseridir.

Burda kimse kimseyi suçlamasın. herkes suçludur.

_Bu arada burda yarın askere gidiyorum,gönüllü başvuracam gibi Kurtlar vadisini

Fazla izleyen genç arkadaşlarda bu işler televizyondaki gibi değil haberiniz olsun.

Kaan Dilek
21.10.2007, 17:32
Sehitlerimize Allahtan Rahmet diliyorum,hepimizin basi sagolsun...
agizlari acliktan bok kokan bu les kargalarinin Allah belasini versin...
bunlari kökünden halletmek lazim,barzani talabani denen serefsizlerinde saraylarini baslarina yikmak lazim...
artik yeter bu üzücü haberlere yürek dayanmiyor...

Kaya
21.10.2007, 17:33
Arkadaşlar %47 ile alakalı yorum yapmamaya özen gösterelim lütfen. Bu konu açık bir şekilde ikili tartışmalara gider.

Rica ediyorum.

yosun61
21.10.2007, 17:33
www.youtube.com/watch?v=VLc9A9c5C (http://forum.bordomavi.net/www.youtube.com/watch?v=VLc9A9c5C)

havzalı61
21.10.2007, 17:36
senın yok tur kardesım herkes onlar gıbı degıl olmaz olmak istemezde..bırılerı destek felan verıyor dıye sendem destek olcaksın..yazının sonuna bak bırlık olalım dıye yazıyorr

Kardeş haklısın destek zamanı kim ne haysiyetsizlik yaparsa yapsın biz destek olmalıyız, sinek gibi ezeceğiz onları eceli gelen köpek misali ,birkaç kuduz it sürüsüne karşı korkumuz yok

bordobluex
21.10.2007, 17:36
Türk Silahlı Kuvvetleri

HkRAurOnmmQ

capa
21.10.2007, 17:37
Kafam karışık;
neden şimdi, neden teskere kararından hemen sonra son yılların en fazla katılmlı terörist saldırısı gerçekleştiriyor.Neden bir gün öncesinden amerikalı yetkililer Habur sınır kapısından içinde terörist yetkililerininde olduğu bir jip konvoyu Türkiye'ye giriş yapıyor.
Bizi bir tuzağa çekmek için mi?
Yüreğim kesinlikle k.ırağa girilmesi lazım diyor.Mantık, yemi yutmamak lazım diyor.Bu tip ikilemlerde çoğunlukla kalbini dinleyen biriyim.Ama bir adım sonrasını göremiyorum

Yanlız bildiğim bir şey var 1 ay sonra ben de askerim.Ölürsem Şehit kalırsam Gazi.
Allah Şehitlerimizin öcünü almayı bana nasip etsin

murat
21.10.2007, 17:38
13 asker kayip! en aci olanida bu. Israil 1 asker icin filistini yakip yiktiysa bizde erbili yakip yikmadan korkmamaliyiz! Artik siyaset olay disi birakilmalidir askeriyeye her turlu yetki verilmelidir. Tayyip veya Baykal veya herhangi bir professor ne anlar savastan. Biraksin herkes siyaseti artik eylem zamani!

A.Alper
21.10.2007, 17:39
aslında ordumuzun da biraz öz eleştiri yapmasında fayda var . niye bu kadar şehit veriyoruz , niye askerimizi kollayamıyoruz. heyhat ! abd bile ırak ta bu kadar zayiyat vermemiştir. bence suçu hükümetlere atmak doğru bir tespit olmayacağı gibi , çözüm yoluda olamayacaktır...

Abi,
Bu haberi aldığımda yani şehit haberlerini ve hatta bir kaç gün önceki şehit haberlerini,aynı soru benim de kafama takılmıştı.Ancak tepkilerden çekindiğim için soramadım.Halihazırda bir sıcak savaşın içindeki ABD bile belki bir günde bu kadar kayıp vermiyordur.Askerimizin şecaatinden şüphemiz olmadığına göre istihbarat zaafiyeti mi var diyeceğiz yoksa hain kim diye mi soracağız.

Kaya
UYARI

Yukarıda dediğim gibi olayları %47'lik oy oranı dışında yorumlayalım lütfen. Fazla siyasi olayları foruma taşımamaya özen gösterelim.

Daha çok analım, rahmet dileyelim ve dua edelim.

Lütfen...

macka61
resmi kaynaklarda böyle bir şey yok eğer doğruysa asker kayıbı çok kötü bir durumdur ülkemizden asker kaçırılması aciz olduğumuzun göstergesidir

coskun0661
21.10.2007, 17:42
13 asker kayip! en aci olanida bu. Israil 1 asker icin filistini yakip yiktiysa bizde erbili yakip yikmadan korkmamaliyiz! Artik siyaset olay disi birakilmalidir askeriyeye her turlu yetki verilmelidir. Tayyip veya Baykal veya herhangi bir professor ne anlar savastan. Biraksin herkes siyaseti artik eylem zamani!

cok haklısın ..bos konusmanın bır manası yokk... artık savasın baslaması gereklı ne olursa olsun

macka61
21.10.2007, 17:43
askerin bir suçu yok adamlar en son teknolijiyi kullanıyor abd ve avrupa devletleri destek veriyor bu eylemde askerin oradan o saatten geçeçeiğini asker haber verirmi hem havaya uçurup hemde yaylım ateşine tutuyolar çok şeyler var bu eylemde bizim bilmediğimiz

Nurettin Yılmaz
21.10.2007, 17:43
Abi,
Bu haberi aldığımda yani şehit haberlerini ve hatta bir kaç gün önceki şehit haberlerini,aynı soru benim de kafama takılmıştı.Ancak tepkilerden çekindiğim için soramadım.Halihazırda bir sıcak savaşın içindeki ABD bile belki bir günde bu kadar kayıp vermiyordur.Askerimizin şecaatinden şüphemiz olmadığına göre istihbarat zaafiyeti mi var diyeceğiz yoksa hain kim diye mi soracağız.

evet abisi bunları burdan korkmadan , çekinmeden dile getirmek gerekir. yoksa birini öbürünü suçlamakla ancak vakit kaybederiz , kaldıki kendi içimizde de bölünmeye ve terörle mücadelede zaafa sebeb oluruz. zaten pkk nın da istediği bu değilmi ?

murat
21.10.2007, 17:45
resmi kaynaklarda böyle bir şey yok eğer doğruysa asker kayıbı çok kötü bir durumdur ülkemizden asker kaçırılması aciz olduğumuzun göstergesidir

Avrupa ajanslarinin, kurt ajanslarindan yani pkk serefsizlerinden aldigi haber bu durumda. Yanlis olma ihtimali azdir bence.

sarman61
21.10.2007, 17:45
İçim kan ağlıyor çok üzülüyorum. Ağlıyacam haykırcam ama kendimi tutuyorum çünkü bizi yıkdıramayacaklar. Yarabbim sen bu teröristlerin ellerini ayaklarını birbirine dolaştır kendi kendilerini yok etsinler. Ölen evlatlarımızın mekanı cennet olsun.

Ölen şehitlerimizin yakınlarını Allahtan sabir diliyorum.

Bu klibi izledikce ağlayasım geliyor yutkunamıyorum. Bıraksam kendimi hıçkırıklara gözyaşlarını boğulcam. Yarabbim sen bizlerin yardımcısı ol.

http://www.youtube.com/watch?v=n7s7VO75hAU

macka61
21.10.2007, 17:46
Öldürülen terörist sayısı artıyor
21 Ekim 2007 / 17:39
Genelkurmay başkanlığı operasyonlarla ilgili açıklama yaptı.
GenelKurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre saat 16:30 itibarı ile operasyonlarda öldürülen terörist sayısı 33'e yükseldi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklama şöyle:

PKK terör örgütü mensuplarınca 21 Ekim 2007 günü Hakkari/Dağlıca'da gerçekleştirilen silahlı saldırı olayı, 23 No.lu Basın Açıklaması ile saat 14.05'den itibaren kamuoyuna duyurulmuş ve bölgede çatışmaların devam ettiği bildirilmiştir.

Çatışmalar sonucunda, saat 16.30 itibariyle etkisiz hale getirilen terorist sayısı 32'ye ulaşmıştır.

Vuku bulduğunda veya değişiklik olduğunda, gelişmeler kamuoyuna duyurulmaya devam edecektir.

Saygı ile duyurulur.

Travelair
21.10.2007, 17:47
Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Aşağılık fitnecilerin sonu inşallah feci olacaktır. İster Abd, ister İsrail ister ordaki aşiret bozuntuları ya da başka devlet desteklesin ya da eğitsin, sonları elimizden olacak inşallah. Kalleş soysuzlar ve ortakları yok edilecek

macka61
21.10.2007, 17:48
terör saldırılarını protesto eden Trabzonlular, terör örgütüne lanet yağdırdı
Hakkari'de 12 askerin şehit edilmesi ve 16 askerin yaralanması ile sonuçlanan terör saldırılarını protesto eden Trabzonlular, terör örgütüne lanet yağdırdı.

Tanjant Yolu ve Uzunsokak Caddesi'nde toplanan guruplar ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla Atatürk Alanı'na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe geçen guruplara polis referandum yasakları ve izinsiz yürüyüş yapmaları nedeniyle engel olmak istedi. Trabzon Emniyet Müdür Yardımcısı Tacettin Aslan ve Emniyet Müdürü Arif Akkale yaptıkları konuşmada herhangi bir taşkınlık yapılmayacağına dair söz almaları üzerine yürüyüşlerine izin verdi. Meydan Parkı'nda toplanan vatandaşlar Atatürk Anıtı önünde açıklama
yapılması ve şehitlerin ruhuna dua edilmesinin ardından İstiklal Marşı'nı okudu. 'Hepimiz askeriz, PKK'ya yeteriz', 'Kahrolsun PKK' şeklinde slogan atan vatandaşlardan bazıları, askere alınmak ve PKK'ya karşı savaşmak istediklerini dile getirdi.

Öte yandan Trabzon'da 30 kamyoncu Trabzon-Gümüşhane karayolunu kamyonlarla trafiğe kapatarak terör olayını protesto etti.

Trabzon Maçka karayolu Kavak mevkiinde yaklaşık 30 kamyoncu araçları ile birlikte yolu trafiğe kapadı. Hakkari'de yaşanan terör olaylarını protesto etmek isteyen kamyoncular, yaklaşık yarım saat yolu trafiğe kapattı. Jandarma ekiplerinin olay yerine gelmesiyle birlikte yol trafiğe açıldı.
Yaşanan terör olayları üzerine Trabzon'da yarın saat 12:00'de tüm sivil toplum örgütleri ve halkın katılımıyla Atatürk Alanı'nda bir protesto mitingi yapılması planlanıyor.

OYılmaz
21.10.2007, 17:48
Pkk Korkak bu eylemi yaptığına göre arkasında birileri varki ona göre yaptı yoksa Pkk cesaret edip bu eylemi yapmazdı bu kadar kalabalık gelmezdi (200 Kişi) ben sölimmi neden bu eylemi yaptı Türkiyeyi Kuzey ırağa çekip Abd ile karşı karşıya getirip Türkiyeyi dipsiz bir kuyuya atmak Abd ile Savaşa sürüklemek Abd ile Türkiye savaşırsa ne Olur Pkk sözde Kürdistan emellerine Ulaşmak için ilk adımı atmış olur Şimdi Barzani Puştuna gelelim bırakın allah aşkına barzani gibi bir adamdan pkk liderlerini istiyoruz Barzaninin Oğlu Pkk da iken Pkk da üst düzey yönetici iken Pkk ya en büyük yardımı yaparken Barzani Pkk liderlerini bizemi teslim edecek Talabani ise Barzaniye göre daha anlayışlı ama oda Aynı ok olduğunu belli ediyor Bir şey söylemek istiyorum Kürdistanı Rüyanızda görün Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez ....

Kaya
21.10.2007, 17:49
Teröre lanet yürüşü yarın 12.00`de
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/logo40yilk.jpgHakkari'de bugün 12 askerin şehit edilmesi, 16 askerin de yaralanması ile sonuçlanan terör olaylarının ardından yarın (Pazartesi) Trabzon`da "Teröre lanet yürüşü" gerçekleştirilecek. Yürüyüş saat 12.00`de Meydan Parkı`nda başlayacak.

ayvaz
Ben asker kaçırıldığını hiç sanmıyorum bu sadece bizi galeyana gitirilmey çalışılan bi haber olarak bakıyorum ben.

zisino61
öldürülen terörist sayısı 32'ye yükseldi... tek dileğim şehit sayısı çoğalmasın.

Cyzio
Biliyorum, kolay değil ama, Allah cümlemize itidal nasib eylesin. Hele ki karar verme durumunda olan büyüklerimize. İnşaallah ülkemiz için en doğru kararı verir ve ülkemizi bu beladan tümüyle kurtarırlar.

Şu günlerde en korktuğum şey, İmralı'daki bebek katili bölücübaşının, kendi eceliyle ölmesidir. Kötü niyetli insanların eline lüzumsuz bahane geçer.

Allah ordumuza güç kuvvet versin ve muzaffer kılsın.

Son bir söz: Asla provakasyona gelmeyin.

Kaya
21.10.2007, 17:50
Trabzon'daki arkadaşlarımızın bu yürüyüşe konsantre olması iyi olur. Mümkün mertebe katılmaya özen göstermek lazım.

macka61
21.10.2007, 17:51
PKK'nın lojistik kampları bombalandı
Şırnak'ın Uludere ve Beytüşşebap ilçelerinden Kuzey Irak'taki PKK terör örgütünün lojistik kamplarına yönelik topçu atışı yapıldığı bildirildi. Hakkari'de İran sınırındaki Dağlıca bölgesinde çembere alınan PKK'lıların Kuzey Irak'a doğru kaçmasını engellemek için Şırnak'tan bölgeye birlik sevkiyatı yapıldı.

Şırnak'ta Kato, Gabar, Cudi, Bestler Dereler ve sınır bölgesindeki operasyonlar devam ederken, Şırnak'ın Uludere ve Beytüşşebap ilçelerinde bulunan komando ve topçu birlikleri ile bölgeyi iyi bilen köy korucular PKK'lıların Kuzey Irak'a kaçmalarını engellemek için Hakkari sınırına kaydırıldı. İlçe merkezlerindeki birliklerden Kuzey Irak'ta topraklarındaki sıfır noktasına kaydırılan birlik terör örgütünün lojistik kamplarını top atışına tuttu. Çembere alınan PKK'lılara yardıma gelmesi engellenen teröristlerin Kuzey Irak'ın iç kesimlerine kaçmaya başladıkları bölgeden gelen bilgiler arasında. Yerel kaynaklar helikopterin güvenlik desteği sağladığı operasyonlarda, F-16 tarafından daha önceden tespit edilen kaçış güzergahları da ağır topçu ateşi altına alındığı kaydedildi.

Ayhan Yüksek
21.10.2007, 18:00
Erkut kardeşim siyasileri eleştirdiğinde kimsenin tavuk gibi kızardığı felan yok acımız derdimiz bir,eleştirlecekleri hep beraber eleştiririz amaolayı siyasi malzeme konusu yapmak doğru değil bu yılların sorunu bugünün değil, bugünki sıkıntıyıda eleştiririz hepbirlikte kızarmaya gerek yok,havzalı kardeş sende söylemlerine dikkat et, nedemek %47 temsil edenler aynı kefededir demek senin ne haddine bu insanları teröristlerle aynı kefeye koymak biz bu vatan için gözümüzü kırpmadan ölürüz sen kimsinde kendi kendine insanlara böyle yaftalar yapıştırıyorsun şöyle bir günde kenetlenmemiz lazımken saçma söylemlerle birbirimizi incitmenin alemi ne,cevap vermek zorunda bırakıyorsnuz insanları,birdaha cevp vermeyeceğim ve ikili polemiklere girmeyeceğim
Allah yar ve yardımcımız olsun,bu belayı defedeceğiz ve bunu dosta düşmana göstereceğiz ALLAHIN İZNİYLE...

Erdem Keser
21.10.2007, 18:00
Köpeklerin son çırpınışları ...Daha beter olacaklar

OYılmaz
21.10.2007, 18:07
Şu an Show Tv de Kan Uykusu belgeseli Var izlemenizi Şiddetle tavsiye ederim

Fatih Efe
21.10.2007, 18:09
bir ermeni öldü ermeni oldular bir papaz öldü hrıstiyan oldular 15 şehit verdik ne kadar TÜRK oldular.

şimal-ixi
21.10.2007, 18:11
acımız cok üyük yüreğimiz kan ağlıyo ama sehitler ölmez vatan bölünmez bizi duygusal olarak yıpratıp paniğe kapılmamızı iteyen iç karısıklık yaratmaya calısan stratejilere inat tüm türkiye olarak kenetlenmeliyiz bi bütün olarak onların görmek istediğini onlara göstermeyerek soguk kalı olarak biri bütün olarak .sehitlerimize allah rahmet eylesin zaetn mekanları cennet inşallah allah ailelerine sabır versin basımız sagolsun vatan sağolsun :(:(:(:(:(:(:(

Tolga_61
21.10.2007, 18:21
Ya kafayı yiyecem ya tayyip efendi ile amerikalı ahbap çavuşlar taziyelerini iletiyolar hala. Ne zaman somut bir adım atılacak . Daha kaç şehit verilmesi gerekiyor acaba? Büyük bir devlet olsaydık. Bir abd bir israil olsaydık daha da önemlisi başımızda bir atatürk olsaydı acaba bu kadar ac çekermiydik. Bir zamanlar ortadoğunun en kuvvetli ülkesiydik şimdi kabileler bile bizimle dalga geçiyo sesimizi çıkaramıyoruz. Ne diyem yazıklar olsun....

Koray
21.10.2007, 18:29
Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'de devam eden operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 32'ye ulaştığını bildirdi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"PKK terör örgütü mensuplarınca 21 Ekim 2007 günü Hakkari/Dağlıca'da gerçekleştirilen silahlı saldırı olayı, 23 No.lu Basın Açıklaması ile saat 14.05'den itibaren kamuoyuna duyurulmuş ve bölgede çatışmaların devam ettiği bildirilmiştir.
Çatışmalar sonucunda, saat 16.30 itibariyle etkisiz hale getirilen terorist sayısı 32'ye ulaşmıştır. Vuku bulduğunda veya değişiklik olduğunda, gelişmeler kamuoyuna duyurulmaya devam edecektir."

leşler 32 oldu...

ayvaz
21.10.2007, 18:30
Şu an Show Tv de Kan Uykusu belgeseli Var izlemenizi Şiddetle tavsiye ederim
yenimi akıllarına düşmüş. kimi kandıracaklar acaba bunlar. bizim medyamızda satılmış çok var. işte destekcimi arıyonuz. ortada el altından destek verenler in tv kanalları gazeteleri var. biz bunları izledikce biz daha çok offff çekeriz. şuandan itibaren ülkede yas ilan edilmesi gerkir. ama neden hala duruyorrlar anlamdık. tv kanlları kanla çizilen bayrağımızı dalgalandırmalıdır.

POYRAZ
21.10.2007, 18:36
Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'de devam eden operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 32'ye ulaştığını bildirdi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"PKK terör örgütü mensuplarınca 21 Ekim 2007 günü Hakkari/Dağlıca'da gerçekleştirilen silahlı saldırı olayı, 23 No.lu Basın Açıklaması ile saat 14.05'den itibaren kamuoyuna duyurulmuş ve bölgede çatışmaların devam ettiği bildirilmiştir.
Çatışmalar sonucunda, saat 16.30 itibariyle etkisiz hale getirilen terorist sayısı 32'ye ulaşmıştır. Vuku bulduğunda veya değişiklik olduğunda, gelişmeler kamuoyuna duyurulmaya devam edecektir."

leşler 32 oldu...
Güzel haber.

ayvaz
21.10.2007, 18:48
Devam sabaha kadar
devam bu iş bitmesi için devam edn ne olur. Tükiye siznle.

bizde genelkurmay başaknlığına mesajlarımızı iletelim arkadaşlar.
birde site yönecileri şehitlerimiz için açtığı mektup olayını Genelkurmay başkanlığına gönderilecek şekilde yapmaları olabilirmi?

sbay
21.10.2007, 18:49
Allah şuanda şu saatlerde Hakkaride operasyonda olan askerlerimize güç versin...tüm dualarımız onlarla....Allah yardımcıları olsun

Akın_61
21.10.2007, 18:55
Amin Allah yardımcıları olsun....

c1967
21.10.2007, 18:57
Trabzonda düzenlenecek olan terör yürüyüşünden haberi olan var mı arkadaşlar? 22 ekim saat 12.00 meydan die duydum... doğru mudur?

Travelair
21.10.2007, 19:03
Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır parlayacak!
O benimdir, o benim milletimindir ancak!

Çatma, kurban olayım, çehreni ey nazlı hilal!
Kahraman ırkıma bir gül... ne bu şiddet, bu celâl?
Sana olmaz dökülen kanlarımız sonra helal.
Hakkıdır, Hak'ka tapan milletimin istiklal.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım;
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!
Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım.
Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar.
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar

Arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın;
Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın,
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

Bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı!
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı.
Verme, dünyâları alsan da bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
Şühedâ fışkıracak toprağı sıksan, şühedâ!
Cânı, cânânı, bütün varımı alsın da Hudâ,
Etmesin tek vatanımdan beni dünyâda cüdâ.

Rûhumun senden İlahî, şudur ancak emeli:
Değmesin mabedimin göğsüne nâ-mahrem eli!
Bu ezanlar ki şehâdetleri dinin temeli
Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli.

O zaman vecd ile bin secde eder varsa taşım.
Her cerîhamdan, İlâhî, boşanıp kanlı yaşım;
Fışkırır rûh-i mücerred gibi yerden naşım;
O zaman yükselerek arşa değer belki başım!

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helâl.
Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl;
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet,
Hakkıdır, Hak'ka tapan milletimin istiklâl!

Mehmet Akif Ersoy

Selman
21.10.2007, 19:04
Allah şuanda şu saatlerde Hakkaride operasyonda olan askerlerimize güç versin...tüm dualarımız onlarla....Allah yardımcıları olsun

Kesinlikle en zor durumda olanlar onlar.Allah utandırmasın!

Evin her iki cephesine de Türk bayraklarımı astım.Şu an için elimizden gelen sadece bu:(

Erkut Ay
21.10.2007, 19:05
http://www.internethaber.com/images/news/48779.jpg
Hackerlar saldırıya geçti
21 Ekim 2007 Pazar 19:01
Türk hackerlar, Kürtçe yayın yapan siteleri hacklemeye başladı...

Türk hackerler sanal alemde saldırıya geçti. Kürtçe yayın yapan Netkurd.com adlı haber sitesi, kendilerine "Akıncılar" ismi veren bir grup tarafından hacklendi.

'Akıncılar' isimli hacker grubu siteye Türk askeri fotoğrafı "Şehitlerimizin hesabı sorulmayacak mı sandınız?" yazısı kondu. Siteyi hackleyen hackerler, siteye kendilerinin logosunu da yerleştirdi.

Kaynak: http://www.internethaber.com/images/news_source/4.jpg

lazooo28
21.10.2007, 19:06
Sehitlerimizin isimleri:

Piyade Astsubay Mehmet BOZKURT
Astsubay Çavuş SONER ÖZÜBEK
Uzman Çavuş Mustafa UYSAL
Çavuş Selçuk GÜRDAL
Er Lokman EKER
Er Yavuz ÖZTÜRK
Er Zekeriya YATI
Er Abdurrahman DOĞAN
Er İrfan BEYAZ
Er Vedat KUTLUCA
Er Samet SARAÇ

Erkut Ay
biz hala site hecklemelerle uğrşıyoruz şu an ASKER lerimizin üstlendiği kutsal görev zor şartlar altında ALLAH kolaylık versin.....

batugol
BASIMIZ SAGOLSUN
catismalar devam ediyor, ALLAH YARDIMCILARI OLSUN
konusmakla caydiricilik olmuyor, artik harekete gecme zamani

Kul
21.10.2007, 19:25
Şuan Bursa\Dikkaldırım'da askeriyeden "Her TÜRK Asker Doğar" sesleri geliyor..

Bu sesler Dikkaldırım halkından geliyormuş ve hala daha Bursa'da terörü lanet devam ediyor..

Burası Dikkaldırım(Lazlar Mahallesi)
http://img48.imageshack.us/img48/8005/dikkaldrmsc1.jpg (http://imageshack.us)

http://img210.imageshack.us/img210/8158/dikkaldrm2hx8.jpg (http://imageshack.us)

Dikkaldırım'da bulunan askeriyenin önünde İstiklâl Marşımızı söylerek ve Mehmetçiğimize moral verdik..
http://img140.imageshack.us/img140/2843/dikkaldrm3ay8.jpg (http://imageshack.us)

Burası Çekirge

http://img48.imageshack.us/img48/3365/ekirgedv3.jpg (http://imageshack.us)

Burası Altıparmak..

http://img140.imageshack.us/img140/7791/6parmakip3.jpg (http://imageshack.us)

Burası Bursa'nın göbeği Heykel..

http://img140.imageshack.us/img140/1212/heykelcu5.jpg (http://imageshack.us)

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum.. Hepimizin başı sağolsun..

Murat'
21.10.2007, 19:26
Sehitlerimizin isimleri:

Piyade Astsubay Mehmet BOZKURT
Astsubay Çavuş SONER ÖZÜBEK
Uzman Çavuş Mustafa UYSAL
Çavuş Selçuk GÜRDAL
Er Lokman EKER
Er Yavuz ÖZTÜRK
Er Zekeriya YATI
Er Abdurrahman DOĞAN
Er İrfan BEYAZ
Er Vedat KUTLUCA
Er Samet SARAÇ

koyu yazdıkların trabzonlu şehitlerimiz mi acaba

Ayhan Yüksek
21.10.2007, 19:32
İçlerinde Trabzonlu yok kardeş bildiğim kadarıyla,hayde arkadaşlar gün birlik günü,Bursadan resimler ve haberlerde izlediğim görüntüler ağlattı beni, biz neolursa olsun zor günlerde kenetlenmeyi bilen bir milletiz, bunlarıda aşarız Allahın izniyle Allah yardımcın olsun Mehmetçik

ayvaz
21.10.2007, 19:32
http://www.internethaber.com/images/news/48779.jpg
Hackerlar saldırıya geçti
21 Ekim 2007 Pazar 19:01
Türk hackerlar, Kürtçe yayın yapan siteleri hacklemeye başladı...

Türk hackerler sanal alemde saldırıya geçti. Kürtçe yayın yapan Netkurd.com adlı haber sitesi, kendilerine "Akıncılar" ismi veren bir grup tarafından hacklendi.

'Akıncılar' isimli hacker grubu siteye Türk askeri fotoğrafı "Şehitlerimizin hesabı sorulmayacak mı sandınız?" yazısı kondu. Siteyi hackleyen hackerler, siteye kendilerinin logosunu da yerleştirdi.

baktım ben süper olmuş başak varmı haberi oln varmı

lazooo28
21.10.2007, 19:34
koyu yazdıkların trabzonlu şehitlerimiz mi acaba

bugün sehit olan askerlerimizin isimleri aralarinda iki tane afyon karahisar'li oldugunu biliyorum..

Murat'
21.10.2007, 19:40
Er Zekeriya YATI
Er Abdurrahman DOĞAN

ikisi daha kalın yazılmış

lazooo28
21.10.2007, 19:41
Er Zekeriya YATI
Er Abdurrahman DOĞAN

ikisi daha kalın yazılmış

kusura bakma yalnislikla olmus..nereli olduklarini bilmiyorum kardes

Erkut Ay
21.10.2007, 19:50
http://www.internethaber.com/images/news/42677.jpg
Vatandaş DTP binasına saldırdı
21 Ekim 2007 Pazar 17:57
Ülkenin dört bir yanında öfke var. Bursa'da vatandaşlar, DTP binasına saldırdı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri birliğe düzelenen saldırıda 12 askerin şehit edilmesinin ardından ülkenin dört bir yanında vatandaşlar sokağa döküldü. Öfke, Bursa'da farklı gösterildi. Vatandaşlar, DTP il binasına girdi.

Bursa'da akşam saatlerinde DTP İl binası önüne gelen yaklaşık 1000 kişilik grup, önce binanın camlarını kırdı. Taş ve sopalarla binaya saldıran kalabalığı polis engellemek istedi. Robocop giyimli çevik kuvvet polisi vatandaşları engellemek istedi. Bu sırada vatandaşlarla polis arasında arbede yaşandı.

Olaylarda bir polis memuru omuzundan yaralandı. Adeta savaş alanına dönen binanın önünde balkona çıkan grup, parti tabelasını aşağıya attı. Ardından grup DTP'nin bulunduğu binanın çatısına Türk Bayrağı astı. Öfkeli kalabalığı polis güçlükle yatıştırdı.

Olay sonrası DTP il binası yerle bir oldu. Camların kırıldığı parti binasındaki eşyalar da kullanılmaz hale geldi. Aşağıya atılan DTP tabelası da vatandaşlarca tekmelendi.

Cüneyt Canlıca
21.10.2007, 19:51
Artık ne gerekiyorsa yapılmalı.. Bugüne kadar uyuttukları yeter bizi.. Yok amarika istemiyormuş,yok sınırötesi operasyon yaparsak avrupa birliğine giremzmişiz.. Artık gecelim bunları elimizi taşın altına sokalım.. Korkarak hiç bir şeyi çözemeyiz...
Evet belki operasyonun sonunda sıkıntı cekeriz, ekonomimiz altüst olur.. olsun varsın.. biz TÜRK milletiyiz.. Sıkıntı cekmeye alışkınız.. Tüm ekmek yiyeceğimize yarım ekmek yeriz,ceyrek ekmek yeriz.. Yapın şu operasyonu bakalım görelim elmi yaman beymi yaman...

fındıkoğlu
21.10.2007, 19:54
TÜm Şehİtlerİmİze Allahtan Rahmet Kederlİ Aİlesİ Ve Yakinlarina Sabirlar Dİlİyorum....

Murat'
21.10.2007, 20:15
16 tane şehit verdik.....inşallah bu son olur diyecem ama belli ki son olmayacak çünkü sınırötesi operasyon olacak....umarım bu pkknın son çırpınışlarıdır

batugol
21.10.2007, 20:21
AP haber ajansinin gectigi haber
"catismada 12 turk askeri ve 23 "kurt" oldu"
Allah belanizi versin hepinizin
butun avrupa ve amerika basini olayi turk-kurt savasi olarak gormek istiyor, acikca teror orgutu demiyor, "ozgurluk savascisi" ve "gerilla" olarak ifade ediyor
neyse isyanimi ve kizginligimi ifade ederken siyaset yapmis olacagimdan daha fazla bir sey yazmayacagim, eminim ki duygularimi paylasan milyonlarca insan var

Nuray
21.10.2007, 20:25
ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ!!
rahat uyu mehmedim kanın yerde kalmaz
başımız saolsun...

Remzi
21.10.2007, 20:25
Türkiye'nin dört bir yanından sıcak görüntüler geliyor. Halk sokağa indi.

İnternethaber
Fotoğraflar: Anadolu Ajansı
Türkiye terör saldırıları için tek yürek oldu. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri birliğe yapılan saldırı, düzenlenen gösterilerle kınandı. İstanbul'da gösteri nedeniyle Anadolu Yakası'nda E-5 bir süre trafiğe kapandı. Halk sokağa indi, işte görüntüler;

Bilecik:
Bilecik ayaklandı. Vatandaş terörü ellerindeki pankartlar ve sloganlarla lanetledi. Bilecik'in Bozüyük ilçesinde belediye binası yakınında toplanan grup, Bozüyük-Eskişehir kara yolunda ellerindeki Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçti.

Kara yolunu trafiğe kapatan ve terör örgütünü lanetleyen sloganlar atan grup, daha sonra güzergah değiştirerek, Bozüyük-Bursa kara yolunu trafiğe kapattı.
http://www.internethaber.com/images/other/1.20071021190335.jpg
http://www.internethaber.com/images/other/2.20071021190351.jpg
http://www.internethaber.com/images/other/7.20071021190415.jpg
Bolu:
Hakkari'de hain saldırıda 12 askerimizi şehit eden terör örgütü PKK'ya tepkiler sürüyor. Bolu'da vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ile sokaklara döküldüler ve terör örgütünü protesto ettiler.
http://www.internethaber.com/images/other/3.20071021190436.jpg
http://www.internethaber.com/images/other/4.20071021190456.jpg

Yalova:
Yalova'da kentin değişik noktalarından Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyarak, Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyen bir grup vatandaş, ''Kahrolsun PKK'' ve ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' şeklinde sloganlar attı. Bu sırada, caddeleri dolduran kalabalığa, diğer vatandaşlar da alkışlarıyla destek verdi. Öte yandan, Yalovalılar terörü protesto etmek için ev ve iş yerlerinin camlarına bayrak astı.

http://www.internethaber.com/images/other/5.20071021190638.jpg

İzmir:
İzmir'de Yüksekova ilçesinde askeri birliğe yapılan saldırı, düzenlenen gösterilerle kınandı.

http://www.internethaber.com/images/other/untitled-3.20071021170206.jpg

Trabzon:
Trabzonspor taraftarları derneği tarafından düzenlenen teröre lanet mitingine yaklaşık 2 bin 500 kişi katıldı. Trabzonspor Taraftarlar Derneğince düzenlenen ''Teröre Lanet Mitingi'' kapsamında Uzun Sokak'ta toplanan çok sayıda vatandaş, ellerindeki Türk bayrakları ve ''Bu vatan size minnetle dua eder. Kanınız yerde kalmaz, aziz şehitlerimiz'' yazılı pankart eşliğinde sloganlar atarak yürüyüşü geçtiler.

http://www.internethaber.com/images/other/untitled-3.20071021170342.jpg
http://www.internethaber.com/images/other/untitled-3.20071021170417.jpg

Remzi
21.10.2007, 20:27
Gaziantep:
Gaziantep'te bir grup vatandaş ellerinde bayrakla Şelale Kavşağı'ndan yürüyerek Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk anıtı önünde toplandı.

Şehitler için saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı'nı okuyan gruptakiler, slogan atarak terörü lanetlediler.

Maarif Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na yürümek isteyen vatandaşlar, polis tarafından engellendi.
http://www.internethaber.com/images/other/6.20071021190705.jpg

http://www.internethaber.com/images/other/untitled-3.20071021170603.jpg

Muğla:
Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir grup vatandaş, Hakkari/Dağlıca'da 12 askerin şehit olduğu ve 16 askerin yaralandığı terörist saldırıyı protesto etti. Ellerinde taşıdıkları Türk bayrakları ve pankartlarla terörü protsto eden vatandaşlar sık sık slogan attı. Terör örgütü aleyhine sloganlar atan gruptakiler, Atatürk heykelini Türk bayraklarıyla donattılar.

Protestocu gruba, araçlarıyla yoldan geçen vatandaşlar da korna çalarak
destek verdi.

http://www.internethaber.com/images/other/untitled-3.20071021170828.jpg
http://www.internethaber.com/images/other/untitled-3.20071021170900.jpg

Bursa:
Bursa'da Altıparmak ve Setbaşı'nda toplanan vatandaşlar, Heykel'deki Atatürk Anıtı önüne kadar yürüyerek, ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'', ''Hepimiz Mehmetiz, hepimiz şehidiz'' sloganları attılar.

Fatih Mahallesi'nde toplanan vatandaşlar da sloganlar eşliğinde Yalova yolunu kullanarak, Osmangazi Metro İstasyonu önüne kadar yürüdü.

Ayrıca, Cumhuriyet Caddesi ve Dikkaldırım caddelerinin de aralarında bulunduğu kentin bazı cadde ve mahallelerinde de protesto gösterileri düzenlendi.

http://www.internethaber.com/images/other/untitled-3.20071021171048.jpg
http://www.internethaber.com/images/other/untitled-3.20071021171129.jpg

Erzurum:
Erzurum'da vatandaşlar, Hakkari'deki çatışmada 12 askerin şehit olmasının ardından terör örgütüne tepki olarak yürüyüş yaptı. Terör örgütü PKK'yı attıkları sloganlarla lanetlediler...
http://www.internethaber.com/images/other/untitled-3.20071021171308.jpg
,

Aksaray:
Hakkari Yüksekova'da 12 askerin şehit edilmesi Aksaray'da protestoya dönüştü. küçük bir grubun Türk bayrakları ile bankalar caddesi hükümet konağını önünde başlattığı protestolu yürüyüş, esnaf ve vatandaşların katılımıyla büyüdü.
http://www.internethaber.com/images/other/untitled-3.20071021171537.jpg

Travelair
21.10.2007, 20:29
AP haber ajansinin gectigi haber
"catismada 12 turk askeri ve 23 "kurt" oldu"
Allah belanizi versin hepinizin
butun avrupa ve amerika basini olayi turk-kurt savasi olarak gormek istiyor, acikca teror orgutu demiyor, "ozgurluk savascisi" ve "gerilla" olarak ifade ediyor
neyse isyanimi ve kizginligimi ifade ederken siyaset yapmis olacagimdan daha fazla bir sey yazmayacagim, eminim ki duygularimi paylasan milyonlarca insan var

Turkiye'yi bolmeye calistiklarinin acik kaniti bu