PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

Ertuğrul ATALAY
17.08.2011, 16:47
Son bir ayda 30 u aşkın şehit...
tsk generallerin %15 içerde tutuklu,haklarında soruşturma var
biz hala suriyeye kafa tutuyoruz...gözümüzün önünde kandil var bizimkiler önce içerdeki teröristleri halledelim diyor...
şikenin hiç bu kadar aleni olmadığı bir dönemde federasyon üç maymunu oynuyor...

nasıl bir ülkede yaşıyoruz??? anlaşılır gibi değil...

herşeye rağmen şehit olan oğullarının ardından vatan sağolsun diyen bir halkın ferdi olarak bende vatan sağolsun diyorum...

TSuha61
17.08.2011, 16:51
‎8 ŞEHİT!" (8 Hayat, 8 Hayal, 8 Gelecek, 8 Aile, 8 Oğul, 8 Damat, 8 Baba, 8 Kuzen, 8 Arkadaş, 8 Dost, 8 Abi, 8 Kardeş..

Ali Tunahan Güllü
17.08.2011, 16:54
30 yıldır bitiremedik 30 yıl.
Eğer bitirmek istenseydi Çin seddi kurulurdu oraya.
Artık sabrımız kalmadı vs. bunları geçmek lazım herkes bişey bekliyor hergün 3'er 5'er şehitlerimiz oluyor.
Allah Rahmet Eylesin,Mekanları Cennet Olsun..
Ramazan bitiminide beklemezler artık!

xunutulmazx
17.08.2011, 16:55
şehitlerimize allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilerim..
umarım bu hainler için sert önlemler alınır..
bundan sonra şehit haberleri duymak istemiyoruz..

fanatikdevri
17.08.2011, 16:56
Şehitlerimizin ruhları şad olsun.Başımız sağolsun.

Çağatay Özmen
17.08.2011, 16:56
artık kuru başsağlığı dilekleri, terörle mücadelede kararlılık lafları duymak istemiyorum. sınır ötesi harekat istiyorum ben kardeşim. bu işin nasıl çözüleceği çok açık. silahlı bir örgütle müzakere yapılmaz. ben de neden konuşuyorsam artık... yüzde 50 oyu verenler konuşsun değil mi?

Ertan1982
17.08.2011, 16:57
Bu Ramazan Muhabbeti dogruysa bizim basimizdakiler tam gerizekali.Ne demek Ramazan sonrasi.Nefes aldirmiyacagin bunlara.Kis vs dinlemeyeceksin.Kamplari ve Para kaynaklarini yok etmeden bu is bitmez.Askeri taktikte yanlis Ordunun taktigi pasif savunma,ama aktif duruma gecmeli.Yani 90 yillarin ortasi 2000 yillarin basindaki taktige geri dönmeli Ordu.Birde Profesyonel Birlikler gitmeli oraya.Acemiylen is yürümez.Arkadasin birisi Blackwater fikrini ortaya atti.Bu fikri destekliyorum.

Ömer TOPAL
17.08.2011, 16:59
saçmalamayın....Bir arkadaş sorumun amacını anlayıp gerekli cevabı saten verdi...Neyin derdindesiniz siz...saptırıp çarpıtmayın konuyu.....Kürt diye örnek verdim...! Benimde kürt arkadaşlarım dostlarım var....bunu onlara bile rahatlıkla söylerken bu platformda söylemicemmi....! He unutmadan her kürt terörist degildir evet ama HER TERÖRİST KÜRTTÜR....!

Helvacı61
17.08.2011, 17:00
Yav senin sorunun nedir bu forumun insanlarıyla ? Çık açıkça söyle ? Her konuda siz cahilsiniz, o zamanlar nerdeydiniz falan ? Şike konusunda forumdakilere saydığın küfürlere rağmen nasıl cezan kaldırıldı şoklardayım.
ben küfür etmedim haksız yere ceza almıştım. sadece o an hissettiklerimi yazıyorum. benim iyi niyetimden kimsenin şüphe etmemesi gerekir. tepkilerim aşırı yapan ortadaki aşırı haksızlık ve saflıklar. şike konusunda söylediğim daha büyük bir tepki verelim dedim. trabzonda statda 4-5 kişi daha az kişi olması yeterli bir tepki olmaz ha birlikte şunu yapalım deyip ben gelmezsem sen hakılısın organizasyonlara gelip gelmeme konusunda tamamen beni tanımadan konuşuyorsun. trabzonspor taraftarlığı sadece bmn otobüslerinde olmuyor. ama sizin gibi genç kardeşlerimizin her türlü fedakarlığı yapıp bu tür organizasyonlar yapmasını taktir ediyorum. bu memleket adamın dengesini bozar şehitlerimiz konusu çok daha hassas ama siyasi bir konu. bu habere yorum yapınca ister istemez olay siyasete yöneliyor buda herkesi geriyor. bu memlekette millet vekili olup hapiste olan insanlar var. üstelik kelle koltukta terörle mucadele ednler.

macuka
17.08.2011, 17:02
Askerlerimiz de oluyor, vatan da bolunuyor... Rasim Ozan da diyor ki, "sen gidermisin bu ordunun kumanda ettigi bir yere hizmet etmeye?"

off.. off..

TSelif
17.08.2011, 17:04
11 mi olmuş şehitlerimiz :(:(:(:(:(

Ömer TOPAL
17.08.2011, 17:05
he öylemi ben bunu bilmiyordum...peki sizde şunu bilin..birde şu yönden bakın....her pkk lı kürttür...! durum bundan ibaretken onların masum olanlarına nasıl bir sevgi saygı beslememi bekliyorsunuz benden..bırakın şu sahte delikanlılık ayaklarını Türk dizileri çok yanlış yönlendirmiş gençlerimizi...Adamlar acımıyor patır patır kan akıtıyor....her ortamda platformda konuşuyorlar lak lak.... Heee iş siteme gelince her kürt pkklı degildir sakin...yok yaaaa...Dogru içiniz yanmadı ya en yakınınız yemedi ya kurşunu alnının ortasına....! Sallayın bakalım...

Mollasalihoğlu
17.08.2011, 17:05
Arkadaşlar acımız büyük ama, her Kürt Terörist değildir..
Forumumuza üye ve Trabzonspor taraftarı olan Kürt kardeşlerimiz de vardır.

O nedenle daha dikkatli olmanızı rica ediyorum.

Balcklabel
17.08.2011, 17:06
Şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet, sevenlerine, onlar için acı duyanlara sonsuz sabır dilemek acizliği içindeyim... :(

Sürece ilişkin PKK şerefsizleri ile Kürt vatandaşlarımızı bütünleştirme yanlışından uzak durmamız gerektiği kadar, artık bu sürecin keskin bir bıçakla çözümlenmesi gerekiyor. Herkese özgür seçim iradesini verip ondan sonra bu ülkenin tüm kaynaklarını, iyi niyetini, insanlığını, kanını sömüren bu soysuzlardan hesap sorma zamanı gelmiştir. Bu iradeyi gösterecek kişilikler ekonomik, sosyal anlamda bize kazandırdıklarından çok daha fazla şey kazandıracaklardır. Bu ülke bu irdade olan insanları baş tacı yapacaktır. Cebimizde paramız, yiyecek aşımız, giyecek pantolonumuz olmasın ama bu acıyı bize yaşatmayın; bu acıyı daha fazla yaşamamak için daha fazlasını ama hemen bir anda yaşamaya hazır milyonlar iradeli liderleri beklemektedir...

Adem Erdoğan
17.08.2011, 17:07
he öylemi ben bunu bilmiyordum...peki sizde şunu bilin..birde şu yönden bakın....her pkk lı kürttür...! durum bundan ibaretken onların masum olanlarına nasıl bir sevgi saygı beslememi bekliyorsunuz benden..bırakın şu sahte delikanlılık ayaklarını Türk dizileri çok yanlış yönlendirmiş gençlerimizi...Adamlar acımıyor patır patır kan akıtıyor....her ortamda platformda konuşuyorlar lak lak.... Heee iş siteme gelince her kürt pkklı degildir sakin...yok yaaaa...Dogru içiniz yanmadı ya en yakınınız yemedi ya kurşunu alnının ortasına....! Sallayın bakalım...

PKK'nın amacı da bu zaten.

Bravo iyi oltaya geliyorsunuz.

Gelip burada Urfaspor kardeşimiz falan yazma ikiyüzlülüğüne düşmeyin madem.

TSuha61
17.08.2011, 17:07
Abiler,
ben çok'mu safim yoksa yoksa bu işlerden gerçekten anlamıyormuyum ?

Kandil'e girmememizin nedeni nedir ?

Girelim şuraya alalım oraları ablukaya. Şehit'mi vereceğiz verelim.
Hergün 5-10 Şehit haberi alacağımıza bir günde gerekirse 100 Şehit verelim ama temizliyelim o şerefsizleri.

Dağlara gitmemeleri için Duvar v.b. gibi şeyler yapamazmıyız ?

.

en son hatırladığım kadarıyla uluslararası hakkımız olan sınırötesi harekat hakkımızıda bir imzayla peşkeş cektıler saolsunlar.. istesekte yapamıyoruz kuzey ırak`a harekat hareket.. Sahip olduğumuz haktan elleriyle vazgeçtiler diye biliyorum umarım yanlış hatırlıyorumdur..

Ertuğrul ATALAY
17.08.2011, 17:09
saçmalamayın....Bir arkadaş sorumun amacını anlayıp gerekli cevabı saten verdi...Neyin derdindesiniz siz...saptırıp çarpıtmayın konuyu.....Kürt diye örnek verdim...! Benimde kürt arkadaşlarım dostlarım var....bunu onlara bile rahatlıkla söylerken bu platformda söylemicemmi....! He unutmadan her kürt terörist degildir evet ama HER TERÖRİST KÜRTTÜR....!

söyle kardeş söyle..herkes herşeyi söylüyo zaten....
ama söylerken biraz üslubuna dikkat etmeni tavsiye ediyorum...

Ertan1982
Askerlerimiz de oluyor, vatan da bolunuyor... Rasim Ozan da diyor ki, "sen gidermisin bu ordunun kumanda ettigi bir yere hizmet etmeye?"

off.. off..
Ona kalsa herseyi ver olsun bitsin kardes kardes yasa.Dogru hata var ama bu hatalar hem Asker hem Hükümet tarafindan yapiliyor.2 tarfta bu itleri isini bitirmek istemiyor gibi his veriyor Millete.Hükümet yabanci Devletlere Baski kuramiyor Para kaynaklarini kurutmak icin.Istihbarat ne yapiyor bu aralar.Mossad,FSB,CIA den örnek alsin,Devleti ve milleti tehtit eden unsurlari nasil temizliyor ögrensin.

inadına_Trabzon
o 11 askerin içinde de kürt olanlar vardır. mesela pkklı olup olmaması.

Doğan BULAT
Bir kaç gün önce şehit verdiğimiz günün sabahı gazeteyi elime aldım haber okuyayım diye.. Ne yazık ki şike ile ilgili haber manşetten verilmiş şehit haberi ise sağ tarafta altta küçük bir kaç satırla geçiştirilmiş.. Sanki sıradan habermiş gibi... Bilmemnenin sevgilisi bilmem nerenin mankeni daha çok itibar görülüyor bu ülkede.. Ateş düştüğü yeri yakar..Biz tepkisiz kaldığımız sürece hiç birşey olmamış gibi davranmaya devam ettiğimiz sürece bölünmemiz yakındır... ABD tarihinde kendi topraklarında sadece bir kere vuruldu terörden canı yandı.. Bin Ladin'i avlamak için okyanus ötesi ülkelere gitti.. Biz 30,000 kişinin katilini İmralıda kuş sütüyle besliyoruz.. Varmı aksini idda eden..

Ömer TOPAL
17.08.2011, 17:13
Pkkli değiliz biz zaten pkkyiz bütün kürtler pkkdir pkk farklı birşey değilki onların hepside türkiyenin zulmünden bıkıp haklarını savunmak için dağa çıkan kürtlerdir kesinlikle onlarla kürtleri ayrı görmeyin aradaki fark onların dağda özgürlük mücadelesini vermeleri bizimse şehirde tek fark budur

içlerinde bir lavugun kendi agzından.... Sonra gelip burda bana akıl fikir vermeye çalışanlar var....Forumumuza üye olan Trabzonsporlu olan üyeler vardır evet...diyorum ki benimde arkadaşlarım var dostlarım var işçim var kürt....Onlardan da hepsinden de özür diliyorum....da bu durum böylee

Ertuğrul ATALAY
17.08.2011, 17:14
Ya şu rasim ozan denilen sazan hakkında yorum yapmak bile beni iğrendiriyor..kimlere kaldık...kimler halkı yönlendirir hale geldik yazık......

zekeriyya
17.08.2011, 17:15
arkadaşlar
bir anlık öfke ile kürt kardeşlerimizi rencide edecek mesajlar yazmayın.
kürtler bizim yengemiz,eniştemiz arkadaşımız. bizler bütün olarak Türkiye yiz
pkk lı domuzlar ayrı kürtler ayrı
lütfen anlık öfkelerimizin kurbanı olmayalım

Mollasalihoğlu
17.08.2011, 17:16
Pkkli değiliz biz zaten pkkyiz bütün kürtler pkkdir pkk farklı birşey değilki onların hepside türkiyenin zulmünden bıkıp haklarını savunmak için dağa çıkan kürtlerdir kesinlikle onlarla kürtleri ayrı görmeyin aradaki fark onların dağda özgürlük mücadelesini vermeleri bizimse şehirde tek fark budur

içlerinde bir lavugun kendi agzından.... Sonra gelip burda bana akıl fikir vermeye çalışanlar var....Forumumuza üye olan Trabzonsporlu olan üyeler vardır evet...diyorum ki benimde arkadaşlarım var dostlarım var işçim var kürt....Onlardan da hepsinden de özür diliyorum....da bu durum böylee

Dostlarımdan özür dilerim ama onlar da Pkk'lı diyorsun öyle mi?????

Hatadan kötüsü hatada ısrar etmektir deyip son sözümü söylüyorum bu konuda.

Samet Türkmen
17.08.2011, 17:17
Ömer Topal haklı. Böyle diye diye adamları, teröristleri vurmayı unuttuk Her kürt pkk lı değilmiş . Adam zaten üniformayla gezmiyor. Ben gidip kimliğine mi bakacam, şeceresini mi çıkatacam pkk lı mı diye ?

Cezası neyse çekecekler kardeşim ! Askeri uniformayla gezmiyorsa bu pkklılar demek ki kürt halkı içinde saklanabiliyorlar. Yani destekçileri var. Tarih boyunca uslu durmayan bir millet bu. Ayrıca üstüne alınan kürtler varsa pkklılık lafını şimdiden yola koysunlar, forumda fazla oyalanmasınlar.

Dağda askere kurşun at, sonra şehire gel ben kürdüm pkklı değilim. Sonra bizimkilerde buna kansın !

OYılmaz
17.08.2011, 17:19
Benim onlarca Kürt arkadaşım var şu ana kadar bir kere bile yarı yolda bıraktığını bir kere bile arayıp sormamazlığını görmedim. Ben şiddet değil barış,kardeşlik istiyorum.

Ertuğrul ATALAY

kendi üzerime alındığım kadarıyla söyleyeyim...düşüncelerimiz arasında üslub dışında fark olduğunu sanmıyorum.Olay tamamdır kardeş..

Ömer TOPAL
PKK'nın amacı da bu zaten.

Bravo iyi oltaya geliyorsunuz.

Gelip burada Urfaspor kardeşimiz falan yazma ikiyüzlülüğüne düşmeyin madem.

dogru her şeyin en iyisini sen biliyorsun...oltaya gelmek benim yaptıgım degil seninki... He bu arada urfadaki maça bile gitmedim...onlar dostumuz diyen bir tek mesajım bile yok...benim öyle bir kardeşim yok....!

Travelair
17.08.2011, 17:22

Hayır o teröristlerin içinde türlü milletten insanlar var

leavemealone
17.08.2011, 17:25
Ey yönetici mesajimi sildinde icin rahat ettimi..
Pickurularina azicik sövmektemi suc..
Uymayan yani varsa mesajin editlersin neden komple siliyorsun..

Ömer TOPAL
17.08.2011, 17:26
Dostlarımdan özür dilerim ama onlar da Pkk'lı diyorsun öyle mi?????

Hatadan kötüsü hatada ısrar etmektir deyip son sözümü söylüyorum bu konuda.

hala anlatamıyorum...her kürt pkklı demedim ben...Sizlerin her Kürt Pkklı degil sözüne istinaden ISRARLA VE BAGIRARAK diyorum ki ... HER pkklı KÜRTTÜR...

Neden anlamamazlıktan geliyorsunuz ki....! Adamlar bu kimligin arkasına saklanıp her türlü işi çeviriyorlar...!

Ertuğrul ATALAY
17.08.2011, 17:26
En büyük endişem terörle mücadele ederken batılı ülkelerin başta abd olmak üzere;bize libya ve suriye muamelesi yapacakları günlerin yakın olması...Bizi bu noktalara getirenlere yazıklar olsun...

winner
17.08.2011, 17:27
"Sözün bittiği yerdeyiz"

Muhtemelen "devlet erkanından" bu akşam bültenlerde en çok duyacağımız cümle.

Birazcık samimiyet.

TSuha61
17.08.2011, 17:29
dogru her şeyin en iyisini sen biliyorsun...oltaya gelmek benim yaptıgım degil seninki... He bu arada urfadaki maça bile gitmedim...onlar dostumuz diyen bir tek mesajım bile yok...benim öyle bir kardeşim yok....!

Irkçılıksa senden daha beter ırkçıyım allah beni affetsin. Ama urfadaki maça gitseydin nasıl karşıladıklarını görürdün ben orada askerdim o gün çarşıya cıktım ve bunu gördüm.. Her çarşıya cıkısımdada sıcak muhabbetlerle karşılaşıyordum.. Urfa merkezde sıkıntı yok keşke gitseydin ilçelerinde karışıklık var. Onlar dostumuz değil ama hepsi de düşmanımızda değil! Diyarbakırdan otobüslerle adam geldi senın takımını desteklemeye Urfaya! Neden mi? Çünkü Sadece Trabzonda insan gibi karşılandılar lig boyunca!! En milliyetçi diye bildikleri Trabzonda dayak yemediler sadece.. Ve onlarda bunun hakkını verdiler kendilerince destek vermeye gelerek! Kürt mü kılım kadar sevmiyorum arkadaş gittikleri yerde huzur yok ama genel konuşmanında anlamı yok.. Aramızda trabzonsporu tutan kürtleride rencide etmemek lazım. her ne kadar sevmesekte vatan sevgisi senden benden daha çok olanları da küstürmemek lazım!

Ömer TOPAL
17.08.2011, 17:30
Arkadaşlar amacım ortamı germek felan degil...Evet hepimiz bu konuda çok hassas olabilir ama emin olun bir yakınınızın alnındaki kurşun deliğini görseydiniz böyle düşünmezdiniz....! Ben hüseyin abimizin cenaze gününü unutmadım unutamadım.... çok yakın komşum mahallemin abisiydi.... ve bu saatten sonra bana gelip bu konuda hiçkimse mantıklı bir açıklama yapamaz...he deyip geçin ugraşmayın....EDIT.saygılar

NOT ÜSTTEKİ ARKADAŞA : BEN IRKÇI DEGİLİMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM M

bordo08
17.08.2011, 17:31
Milletimizin başı sağolsun..

Bu ülkede terör bitirilmek istenmiyor tıpkı futbolda olduğu gibi burdada aklımızın alamayacağı kadar büyük paralar dönüyor..

Mehmetciğin kanından beslenen baronlar buna izin vermiyorlar memleketimin gariban çocukları ölmüş çokda umurlarındaydı..:mad:

Mollasalihoğlu
17.08.2011, 17:31
Ey yönetici mesajimi sildinde icin rahat ettimi..
Pickurularina azicik sövmektemi suc..
Uymayan yani varsa mesajin editlersin neden komple siliyorsun..

Evet bizim başka işimiz yok, biz de hiç sinirlenmedik bu olaya, hiç küfretmeye ihtiyacımız yok, sizin küfürlü mesajlarınızı editleriz. Olur..

hala anlatamıyorum...her kürt pkklı demedim ben...Sizlerin her Kürt Pkklı degil sözüne istinaden ISRARLA VE BAGIRARAK diyorum ki ... HER pkklı KÜRTTÜR...

Neden anlamamazlıktan geliyorsunuz ki....! Adamlar bu kimligin arkasına saklanıp her türlü işi çeviriyorlar...!

Sen yazdıklarını tekrardan bir oku. Bu kimliğin arkasına saklanıp iş çevirenler olduğu malum zaten.. Ancak sen anlatamadın demek istediğin bu ise eğer.

Ayrıca PKK bünyesinde ölen İran'lı da biliyorum, Türk de biliyorum. Kansız her millette var.

Doğan BULAT
17.08.2011, 17:34
Kani bozuk Serefsizlere !!!

Dağda üç Beş domuz Sürüsü
Tutturmuş Bir Kürdistan Türküsü
Eline Almış Bayrak Diye Bir Masa örtüsü
...Satsan Beş Para Etmez Ne Dirisi Ne De ölüsü
Soyu Soysuz Olan Sensin Toprak Senin Neyine
...İte itlik Yapıp Kafa Tutma Beyine
Anlasa Dediğimi Sokaktaki Köpek Ağlar Haline
Duy Ulan Soysuz Ne Mutlu Türk'üm Diyene...!!!

Ertan1982
17.08.2011, 17:35
Benim anlamadigim Urfayi niye herkez ortaya atiyor.Benim cok Urfali tanidik var burda.Adamlar diyorki Urfanin cogunlugu Arab ve Türkmen kökenli.Benim 1-2 tane samimi Kürt arkadas var onlarda islerine geldiginde PKK destekliyorlar gelmediginde desteklemiyorlar bu kadar kolay.Herkez menfatlari icin saf degistirebilir.Türkte ayni Arabda ayni Kürtte ayni.

TSuha61
17.08.2011, 17:35
Arkadaşlar amacım ortamı germek felan degil...Evet hepimiz bu konuda çok hassas olabilir ama emin olun bir yakınınızın alnındaki kurşun deliğini görseydiniz böyle düşünmezdiniz....! Ben hüseyin abimizin cenaze gününü unutmadım unutamadım.... çok yakın komşum mahallemin abisiydi.... ve bu saatten sonra bana gelip bu konuda hiçkimse mantıklı bir açıklama yapamaz...he deyip geçin ugraşmayın....pkk kürt sorunu aynı bok....saygılar

NOT ÜSTTEKİ ARKADAŞA : BEN IRKÇI DEGİLİMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM M

Irkçı degil misin? cümlelerin abartı o zaman. Sana mantıklı açıklama yapmaya yeltenen yok. O zaman su vuracagın 5 kürdün icine bir kac yahudide ekle Ellerin dert görmesin. yahudileri bitirirsen bunlar zaten biter.. hemde yenı sıkıntılarlada karsılasmayız kolay kolay..

Samet Türkmen
17.08.2011, 17:36
Güneydoğu'da yaşayan herkes kürt değildir. Yani her Urfalı kürt değildir. Bu söylemde kürtlerin 20 milyon nüfusumuz var dedikleri saçmalıktan geliyor. Urfa'da bende vardım. Ve misafirperverlik gösterenlerin çoğu ya arap kökenliydi ya da bildiğimiz normal Türk urfalı idi. Kürtler korkudan ya ortalıkta görünmediler ya da ağızlarını açamadılar.

Yani tek sebebi korkuyudu. Biliyorlar çünkü bir vukuat olsa 15 bin trabzonlu,15 bin fenerli burda.

Ilelioglu
17.08.2011, 17:36
Koskoca Türkiye su ise cözüm bulamiyor, oysa bu isi cözmek gayet basit.

Neyse..

Allah rahmet eylesin ve mekanlari cennet olsun.

Süleyman Eruyar
17.08.2011, 17:41
"Sözün bittiği yerdeyiz"

"Bıçak kemiğe dayandı",

"Terörle mücadelede kararlılığımız sürecek"

"Vatan sağolsun".

TSuha61
17.08.2011, 17:42
Güneydoğu'da yaşayan herkes kürt değildir. Yani her Urfalı kürt değildir. Bu söylemde kürtlerin 20 milyon nüfusumuz var dedikleri saçmalıktan geliyor. Urfa'da bende vardım. Ve misafirperverlik gösterenlerin çoğu ya arap kökenliydi ya da bildiğimiz normal Türk urfalı idi. Kürtler korkudan ya ortalıkta görünmediler ya da ağızlarını açamadılar.

Yani tek sebebi korkuyudu. Biliyorlar çünkü bir vukuat olsa 15 bin trabzonlu,15 bin fenerli burda.

15 bin fenerlinin cogu kürttü ordaki :) Urfa merkezde kürt yok denecek kadar az zaten bdpliler toplanmstı 50 kişi.. ilçelerinde çok var. cok da korksalar istanbulda 8-9 milyon türkün icinde gezmezler.. ama gel görki en güzel mekanlar onların her yerde.. Çok korksalar Trabzonda 1 tane bile olmaz değil mi? 15 bınden kacan 600 bının icine girmez..

Ilelioglu
17.08.2011, 17:42
"Bıçak kemiğe dayandı",

"Terörle mücadelede kararlılığımız sürecek"

"Vatan sağolsun".

Klasik cümleler..

Hep ayni seyleri duyuyoruz..

Samet Türkmen
17.08.2011, 17:43
15 bin fenerlinin cogu kürttü ordaki :) Urfa merkezde kürt yok denecek kadar az zaten bdpliler toplanmstı 50 kişi.. ilçelerinde çok var. cok da korksalar istanbulda 8-9 milyon türkün icinde gezmezler.. ama gel görki en güzel mekanlar onların her yerde.. Çok korksalar Trabzonda 1 tane bile olmaz değil mi? 15 bınden kacan 600 bının icine girmez..

Vukuat olduğu takdirde olacak durumdan bahsediyorum. Ayrıca 600 bini bilmem ama fındık işçilerinin peşine düşeceğimi iyi biliyorum memlekete gidince.

Ertan1982
17.08.2011, 17:45
Klasik olacak ama bir Iran kadar olamadik.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/18512732.asp

leavemealone
17.08.2011, 17:45
Evet bizim başka işimiz yok, biz de hiç sinirlenmedik bu olaya, hiç küfretmeye ihtiyacımız yok, sizin küfürlü mesajlarınızı editleriz. Olur..

Ben burada (maalesef) kac sehit konusu gördüm..
Yönetim kurulu üyeside , yöneticiside, üyeside az cok küfür etti haykirdi bu soysuzlara.. Simdi sen gelmisin mesaj siliyorsun tek kelime küfür yüzünden..
Tek yaptigin seyi ayip etmek.. Ayrica ben sana küfür et demiyorum.. Ben ediyorsam bana kalmis.. Sizde biraz esnek olun.. Yarim sayfa küfür yazacak halimiz yok zaten.. Cümle arasinda bir küfür var diye ne bu hemen silmeler filan.. Esnek olsan ölürmüsün.. Durumu bilmiyorsun sanki..

Ertuğrul ATALAY
17.08.2011, 17:46
şehit sayısı 12 ye yükseldi.......

TSuha61
17.08.2011, 17:49
Vukuat olduğu takdirde olacak durumdan bahsediyorum. Ayrıca 600 bini bilmem ama fındık işçilerinin peşine düşeceğimi iyi biliyorum memlekete gidince.

Herkes kendi çöplüğünde ötüyor renktaş. Bunu demek istedim. Bunlar ne kadar satılmışsa icimizde de bir o kadar satılmış insan var.. Asıl tehlikede onlar.. Allah Türkü korusun ve yüceltsin!

TSuha61
17.08.2011, 17:51
Şehitlerden kimliği belli olanların isimleri şöyle:

Jandarma Binbaşı Yavuz Başer (Ankara)
Jandarma Kıdemli Uzman Çavuş Turan Kurt (Manisa - Salihli)
Uzman Çavuş Nazır Elitok (Kırıkkale)
Uzman Çavuş Samet Kılıç (Ordu)
Uzman Çavuş Erhan Ar (Yozgat)
Uzman Çavuş Hakan Çil (Kahramanmaraş)
Jandarma er Sadettin Arslan (Kayseri)

Mehmet Fatih Silik
17.08.2011, 17:52
PKK bir Kürt degil bir Ermeni oyunudur...bunu unutmayalim...amaclari Kürt halkini ezilmi$ gösterip ülkeyi bölmek. Piyon yani kürt halki :)
Bizler asil dü$manimizi bilsek onlari ezsek Türkiye'de Kürt sorunu kalmaz...cünki onlari fi$tekleyen hep ba$kalari...cahil insanlar cok oluncada bundan etkilenmeleri normal...Rabbim mazlumun yaninda ve zaliminde kar$isinda olsun hep...Ölen askerlerimize rabbimden rahmet diliyorum...ailelerine de ba$ sagligi ve sabir...

Mollasalihoğlu
17.08.2011, 17:56
Ben burada (maalesef) kac sehit konusu gördüm..
Yönetim kurulu üyeside , yöneticiside, üyeside az cok küfür etti haykirdi bu soysuzlara.. Simdi sen gelmisin mesaj siliyorsun tek kelime küfür yüzünden..
Tek yaptigin seyi ayip etmek.. Ayrica ben sana küfür et demiyorum.. Ben ediyorsam bana kalmis.. Sizde biraz esnek olun.. Yarim sayfa küfür yazacak halimiz yok zaten.. Cümle arasinda bir küfür var diye ne bu hemen silmeler filan.. Esnek olsan ölürmüsün.. Durumu bilmiyorsun sanki..

Yaz kardeşim yaz. Sen de haklısın.. Ne diyeyim..

Semih Aydın
17.08.2011, 17:58
Allah rahmet eylesin. Yeni gördüm haberi. :S

Vkgz
17.08.2011, 18:03
Şehit sayımız 12ye yükselmiş. milliyet. Allah Razı Olsun Allah Rahmet Eylesin

The_Storm
17.08.2011, 18:07
İş ne yazık ki teröririst öldürmekle bitecek gibi değil. Ben Van'da oturuyorum. PKK mahalle mahalle örgütlenen, çok yaygın toplumsal tabanı bir terörist örgüt. Devlet ve hükümet halkı kaybetmiş durumda.

Irkçılık almış başını gitmiş. Türklere karşı içten içe bir düşmanlık var.

Bir asker öldü mü bütün yakınları kahroluyor, feryat- figan ediyor, tüm Türkiye perişan oluyor. PKK'lılar öldüğündeyse aileleri fazlaca umursamıyor. Zaten öleceğini bile bile dağa gönderiyorlar. Ölünce de gömüp gidiyorlar. Bu nedenle karşı tarafın çatışmayı sürdürme potansiyeli daha yüksek. Feda edilebilecek sayısız genç insanları var.

En önemli sorun da aslında bu gerçeğin altında gizli. Ailelerin çok çocukları var ve anne-babanın evlat sevgisi çoğunlukla zayıf (İstisnalar var elbet). 10-15 çocuğu yaparken nasıl doyururuz, nasıl okuturuz gibi bir düşünce olmadığı gibi, birkaçının dağda ölmesi de pek önemsenmez. Çünkü bu topraklarda kadın ve çocuğun pek bir ehemmiyeti yoktur. O nedenle kız çocukları sudan nedenlerle aile içinde katledilir. Aile kurumu da içten içe çürümüştür, ensest almış başını gitmiştir.

Kendi çoluk çocuğuna merhamet etmeyen bir halk, askere merhamet eder mi? Bu topraklarda merhamet, zaafiyet kabul edilir. Hükümetin merhameti de zaafiyet gibi algılanmıştır ne yazık ki...

Kürt sorununun mevcut şartlarda askeri bir çözümü yoktur. Psikolojik olarak kopmuş olan bu halkın fiilen de ayrılması lazım. Zararı küçültmenin tek yolu budur. Önemli olan, Hz. Ebubekir'in, Alparslan'ın fethettiği, hala nice peygamber, evliya ve şuhedamızın yattığı toprakların mümkün olduğunca azını kaptırmaktır. Bunca şehit verdikten sonra, bağımsız bir kürt devletinin trajedisi, hainlerin nasıl birbirini yediğini seyretme zevkini hakettiğimizi düşünüyorum.

Ancak terörü desteklemeyen, olan bitenden en az bir karadenizli vatandaş kadar ızdırap duyan, bu topraklarda huzur içinde yaşamak isteyen, medeni, merhametli, komşusu olmaktan mutlu olacağınız hiç de azımsanamayacak bir kürt nüfus vardır. Bölünme durumunda en büyük zararı bu gerçek T.C. vatandaşları görecektir ne yazık ki.

Mehmet BAL
17.08.2011, 18:12
inna lillahi ve inna ileyhi raciun
mekanları cennet olsun. ALLAH ailelerine sevenlerine sabır versin

The_Storm
17.08.2011, 18:14
Ben Van'da oturuyorum. Çalıştığım hastaneye gün geçmiyor ki ağır yaralı bir polis ya da asker gelmesin...

'Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez' başlığına da yazdım, buraya da yazıyorum. Vatan henüz bölünmemiş olabilir ama millet çoktan bölünmüşdür. 10 yıldır Van'da yaşayan bir Ordulu olarak size 'Kürt sorunu' denen konu hakkında acizane görüşlerimi aktarmak istiyorum.

İş ne yazık ki terörist öldürmekle bitecek gibi değil. PKK mahalle mahalle örgütlenen, çok yaygın toplumsal tabanı bir terörist örgüt. Devlet ve hükümet halkı kaybetmiş durumda.

Bir asker öldü mü bütün yakınları kahroluyor, feryat- figan ediyor, tüm Türkiye perişan oluyor. PKK'lılar öldüğündeyse aileleri fazlaca umursamıyor. Zaten öleceğini bile bile dağa gönderiyorlar. Ölünce de gömüp gidiyorlar. Bu nedenle karşı tarafın çatışmayı sürdürme potansiyeli daha yüksek. Feda edilebilecek sayısız genç insanları var.

En önemli sorun da aslında bu gerçeğin altında gizli. Ailelerin çok çocukları var ve anne-babanın evlat sevgisi çoğunlukla zayıf (İstisnalar var elbet). 10-15 çocuğu yaparken nasıl doyururuz, nasıl okuturuz gibi bir düşünce olmadığı gibi, birkaçının dağda ölmesi de pek önemsenmez. Çünkü bu topraklarda kadın ve çocuğun pek bir ehemmiyeti yoktur. O nedenle kız çocukları sudan nedenlerle aile içinde katledilir. Aile kurumu da içten içe çürümüştür, ensest almış başını gitmiştir.

Kendi çoluk çocuğuna merhamet etmeyen bir halk, askere merhamet eder mi? Bu topraklarda merhamet, zaafiyet kabul edilir. Hükümetin merhameti de zaafiyet gibi algılanmıştır ne yazık ki...

Kürt sorununun mevcut şartlarda askeri bir çözümü yoktur. Psikolojik olarak kopmuş olan bu halkın fiilen de ayrılması lazım. Zararı küçültmenin tek yolu budur. Önemli olan, Hz. Ebubekir'in, Alparslan'ın fethettiği, hala nice peygamber, evliya ve şuhedamızın yattığı toprakların mümkün olduğunca azını kaptırmaktır. Bunca şehit verdikten sonra, bağımsız bir kürt devletinin trajedisini, hainlerin nasıl birbirini yediğini seyretme zevkini hakettiğimizi düşünüyorum.

Ancak terörü desteklemeyen, olan bitenden en az bir karadenizli vatandaş kadar ızdırap duyan, bu topraklarda huzur içinde yaşamak isteyen, medeni, merhametli, komşusu olmaktan mutlu olacağınız hiç de azımsanamayacak bir kürt nüfus vardır. Bölünme durumunda en büyük zararı bu gerçek T.C. vatandaşları görecektir ne yazık ki.

oflu başar
17.08.2011, 18:20
artık kuru başsağlığı dilekleri, terörle mücadelede kararlılık lafları duymak istemiyorum. sınır ötesi harekat istiyorum ben kardeşim. bu işin nasıl çözüleceği çok açık. silahlı bir örgütle müzakere yapılmaz. ben de neden konuşuyorsam artık... yüzde 50 oyu verenler konuşsun değil mi?
allahına kurban bu milet dehilmi bitmiş terörü canlandıranlara %50 oy veren bir gün adelet yerini bulucak

OYılmaz
17.08.2011, 18:21

Irkçı söylem içeren mesajlar Bmn'de ceza alıyor mu ? yoksa kardeşlik vurgusu yapınca mı ceza alıyor bu konuyu önce bir tartışalım. Yok Türk Urfa'lı yok Kürt Urfa'lı bu ne kadar saçma sapan söylemlerdir. Ben Diyarbakır'da yaşadım Urfa'yı da bilirim. Sana misafirlik gösteren adama sen Arap mısın Kürt müsün dedin ? o yöre halkı Kürt olsun Arap olsun Süryani olsun Ermeni olsun hepsi misafirperverdir. O coğrafyanın içine işlemiş bir durumdur bu. Şovenizm yapmaya gerek yok.

Travelair
17.08.2011, 18:21
Bölünme gibi şeyleri kafanızdan çıkartın. Bölücü terör örgütü de son demlerinde. Devlet devlet olduğunu göstersin. Gücünü ve adaletini göstersin yeter. Bu yönde yılmadan çalışmak lazım

Ahmet Öztürk
17.08.2011, 18:25
Şehiler ölmez başlığına da yazmıştım burayada yazayım..

Şehid olan askerlerimize Allah'tan rahmet, başta aileleri olmak üzere tüm TÜRK milletine sabırlar dilerim.

Vatan Sağolsun ! Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez !

Bu yazıyı kopyalayıp bi yerde saklayayım. Nasılsa sık sık kullanmak gerekiyor. Allah milletimizin yardımcısı olsun..

The_Storm
17.08.2011, 18:26
Bölünme gibi şeyleri kafanızdan çıkartın. Bölücü terör örgütü de son demlerinde. Devlet devlet olduğunu göstersin. Gücünü ve adaletini göstersin yeter. Bu yönde yılmadan çalışmak lazım

O halde şehid haberlerini karşı taraf kadar metanetle karşılayalım, hemen yerlere dökülüp ağıtlar yakmayalım. Nihayetinde şehit olanlar, şehit olmuştur, ölmemiştir.

Her şehadet haberinde dizlerimizi döveceksek bu mücadeleyi kazanamayız.

Samet Türkmen
17.08.2011, 18:27
Hatırlatmakta fayda var. Hepsinin sonu böyle olacak.

V05XOyrSN1U

Samet Türkmen
17.08.2011, 18:30
Irkçı söylem içeren mesajlar Bmn'de ceza alıyor mu ? yoksa kardeşlik vurgusu yapınca mı ceza alıyor bu konuyu önce bir tartışalım. Yok Türk Urfa'lı yok Kürt Urfa'lı bu ne kadar saçma sapan söylemlerdir. Ben Diyarbakır'da yaşadım Urfa'yı da bilirim. Sana misafirlik gösteren adama sen Arap mısın Kürt müsün dedin ? o yöre halkı Kürt olsun Arap olsun Süryani olsun Ermeni olsun hepsi misafirperverdir. O coğrafyanın içine işlemiş bir durumdur bu. Şovenizm yapmaya gerek yok.

Ne konuşuyorsun sen ya. Daha okuduğunu bile anlamıyorsun. Irkçılıkla ne alakası var ! Sırf mesaj sayım artacak diye mesaj yazma şuraya.

Fanatik34
17.08.2011, 18:31
Tek diyecegim "Allah üzerlerine rahmet, sehitlik surubundan bize de nasip eylesin"

Niye? Söyle son 45 yila (daha geriye gidince ceza alabilirim) bir baktigimizda birilerinin planlarinda hic sasma olmadigini görüyoruz. Burada ahlanip vahlanmakla cözülmüyor bu isler!

Birileri, bu Dünya´da sayisi 200 olan devletciklerin sayisini arttirma pesinde. 2000´li yillardan itibaren birilerinin parti üzügüne bakinca "Özerklik" kelimesini görüyorsunuz.

Ali Yerlikaya
17.08.2011, 18:34
Arkadaslar acimiz büyük ama sacmalamayin lütfen...

Serefsiz soysuz köpeklerin gazina gelip irkcilik yapmiyalim bunlar tam serefsizlerin elde etmek istedikleri seyler...
Ben bir cok vatanini milletini en az benim kadar seven savunan kürt taniyorum...

Dagdaki p.cin egitici kim, aralarinda o cografylan uzakdan yakindan hic bir ilgisi olmiyan insanlar oldan temizlenmedikce bu is temiuzlenmez...

Sibel
17.08.2011, 18:35
Yazıklar olsun!
Nerden geliyorsun,kimin torunusun?
Nedir daha önemli olan,Allah'ınızdan bulun siz de.

Samet Türkmen
17.08.2011, 18:36
Arkadaslar acimiz büyük ama sacmalamayin lütfen...

Serefsiz soysuz köpeklerin gazina gelip irkcilik yapmiyalim bunlar tam serefsizlerin elde etmek istedikleri seyler...
Ben bir cok vatanini milletini en az benim kadar seven savunan kürt taniyorum...

Dagdaki p.cin egitici kim, aralarinda o cografylan uzakdan yakindan hic bir ilgisi olmiyan insanlar oldan temizlenmedikce bu is temiuzlenmez...

Yahu hiç mi g.doğuda askerlik yapmış akrabanız yok. Askerleri taşlayan köyler var yahu. Türk askerini, devletini, halkını sindirmek için, harekete geçmesini önlemek için uydurulan bir konu bu. ''Vatanını seven kürtler '' Bunların bütün kürt nüfusuna oranı %5 bilemedin %10 dur en fazla.

Fatih Özkan
17.08.2011, 18:36

V05XOyrSN1U

Bu şehri seviyorum!

parandroid
17.08.2011, 18:37
Siyasi uzantıları taziye mesajı yollayıp acilen Barış diye açıklama yapmış.Bu adamlar tamamen göstermeci barışçı.Türkiyede hiç kimsenin kabul edemeyeceği şartları dayatıyorlar,doğal olarak kabul edilmeyince biz demiştik diyorlar.Bunun anlamı kafası az çalışan insan için bizim dediğimizi yapmazsanız askerinizi öldürürüz.Utanmadan birde bizi aptal yerine koyup Barıştan bahsediyorlar..İsmimi de ikide bir kullanmalarından ayrıyeten uyuz oluyorum

yaranozlu
17.08.2011, 18:37
herkes akıl veriyor ama boş yere. fırsatları kaçırdık, bu iş artık bitmez. bu halk %61lerle destek vermeye devam etsin, biz daha çok kardeşlerimizi kaybederiz. durmak yok, yola devam...

Sibel
17.08.2011, 18:41
Allah kahretsin sizi de,size engel olmayanları da!

Sami Kuk
17.08.2011, 18:43

V05XOyrSN1U

tüylerim dıken dıken ya..Bunlar canınamı susamıstı trabzon lan trabzon

Enes Ünal Kaya
17.08.2011, 18:44
kahrolsun pkk
şehitler ölmez vatan bölünmez... bitti bu mudur yaniii..

artık yeterrrr

.....
17.08.2011, 18:46
Başımız sağolsun. Mekanları cennet olsun. Ailelerine Allah sabır versin.

Anaların gözyaşına bir dur denmesi lazım.Yeter artık.

Ali Yerlikaya
17.08.2011, 18:46
Yahu hiç mi g.doğuda askerlik yapmış akrabanız yok. Askerleri taşlayan köyler var yahu. Türk askerini, devletini, halkını sindirmek için, harekete geçmesini önlemek için uydurulan bir konu bu. ''Vatanını seven kürtler '' Bunların bütün kürt nüfusuna oranı %5 bilemedin %10 dur en fazla.

Ne yapalim o zaman cok bilmis renktasim...?
Istersen nükleer bomba atalim genis alani yok eder sende rahatlarsin...?

Bu isin cözümü silahla tankla olicak is degil, olsaydi bu zamana kadar azalirdi cogalmazdi...

Samet Türkmen
17.08.2011, 18:49
Konuşarak çok düzeldi değil mi ? Ayrıca Ordu'nunda hizaya alınması lazım. O tarafı da var tabii ki.

Ali Yerlikaya
17.08.2011, 18:51
Bu devleti bölmeye calisan bu ugurda tek bir vatan evladinin canini yok sayan insan kilikli mahluklarin Allah belasini versin...
Suan hava karada, denizde bu vatani koruyanlarin Allah yar ve yardimcisi olsun...
Sehit olan kardeslerimizi Allah rahmet eylesin, ailelerine sabir versin...

Ali Yerlikaya
17.08.2011, 18:54
Konuşarak çok düzeldi değil mi ? Ayrıca Ordu'nunda hizaya alınması lazım. O tarafı da var tabii ki.

Maalesef tek bir hata sonucu olusmadi bu talihsiz durum, ama düsmanimiz kesinlikle kürt kardeslerimiz degil bunun farkina varmaliyiz...

Asil düsmanlarimiz sinir ötesi ve maalesef gerektiginde bu vatani karistirmak icin en zayif noktamizdan bizi vurmaya devam edicekler...

Türkiye Cumhuriyeti cok büyük ve güclü bir devlet, bunu her gecen gün gömekteyim...
Bu olaylarin 10 da 1 Almanyada olsa varya bu ezikler cokdan vatani bölüp düsmana teslim etmisdi...

Travelair
17.08.2011, 19:03

Çoğu yer uzak kalmış, cahil kalmış. Cahil insanlar nereye çekersen oraya gider

Fanatik34
17.08.2011, 19:06
84´ten 88, 91, 99, 02 ve bugüne kadar olan zaman dilimlerine iyi bakin. Asil PKK´lilarin yani bu devleti kimlerin bölmek istedigini görürsünüz!!!

Osman Pasamizin söylemlerine kulak verin "Oraya gitmeyecegiz cünkü orasi bizim degil ki..."

Kürt kardeslerimize en büyük haksizligi, burda onlara PKK´li diyerek atabilirsiniz. O Bölge´de yasayanlarin hangi sartlar altinda yasadiklarini bilmeden konusmak kolay!

BDiler61
17.08.2011, 19:07
Başımız sağolsun. Mekanları cennet olsun. Ailelerine Allah sabır versin.

Bu it soylarına bi dur demenin vakti geldi.

Fatih Özkan
17.08.2011, 19:11
84´ten 88, 91, 99, 02 ve bugüne kadar olan zaman dilimlerine iyi bakin. Asil PKK´lilarin yani bu devleti kimlerin bölmek istedigini görürsünüz!!!

Osman Pasamizin söylemlerine kulak verin "Oraya gitmeyecegiz cünkü orasi bizim degil ki..."

Kürt kardeslerimize en büyük haksizligi, burda onlara PKK´li diyerek atabilirsiniz. O Bölge´de yasayanlarin hangi sartlar altinda yasadiklarini bilmeden konusmak kolay!

Orda annem yıllarca görev yaptı! Anlattıklarını da ben biliyorum! Biliyorum da konuşuyorum! Kimsenin de itirazını sallamam!
Şartları bu hale getirenler kendileri!

Yiğit Gayretli
17.08.2011, 19:12
%51 e selam olsun !

Allah belanızı versin! dağa çıkanın da, şehire inenin de... Hatta onlara bu fırsatı verenin de...

Barış Cem
17.08.2011, 19:14
Bu köpeklerin sahiplerine diklenecek yüreklilik bugünkilerde yok, onlar izin vermiyor köpeklerine dokunulmasına, bize de Ramazan'da operasyon orucumuzu bozar yalanını yutmak kalıyor. Asker hem PKK ile hem de üzerine çullanan ismi lazım değillerle mücadele ediyor ve halkın önüne bu ölümlerin tek sorumlusu olarak atılıyor.

Halbuki işlerine geldiğinde Genelkurmaybaşkanı başbakana bağlı bir memur demeyi çok iyi biliyorlar.
İşlerine gelmediğinde is o memur tek başına sorumlu.

Bugünleri görmemizde payı olanlara hakkımı helal etmiyorum, bu çocukların kanı halkın yarısına da bulaşmıştır görülsün artık.

Mustafa ÖZDEMİR
17.08.2011, 19:15
başımız sağolsun.açılımcılar utansın...

Ertan1982
17.08.2011, 19:16

Yok ne sartimis.Türkiyenin cogu yer ayni sartlarda hatta ic anadolu, Dogu anadolu,Karadeniz,Marmara vs daha zor sartlarda olan Bölgeler var.Bu bir mazeret degil.Ne ala, sartlari begenme devlete silah cek.Herseyi devletten beklemesinler.

Kendilerini cocuklarini gelistirsinler okutsunlar,cahilikten kurtulmaya baksinilar.Is Problemi var bütün Türkiyede.21 yy vazifsiz isciye cok ihtiyac yok, okumus uzmanlasmis kisilere ihtiyac var ve onlara is var.

Onun icin kendileri ve Cocuklaina daha iyi bir hayat istiyorsalar Okumalilar.Bu Türkiyede her kesim icin gecerli.Karni tok, calisan ,okumus millet Mazoist degilse dag cikmaz devlete silah cekmez.

Ali Yerlikaya
17.08.2011, 19:22
Yok ne sartimis.Türkiyenin cogu yer ayni sartlarda hatta ic anadolu, Dogu anadolu,Karadeniz,Marmara vs daha zor sartlarda olan Bölgeler var.Bu bir mazeret degil.Ne ala, sartlari begenme devlete silah cek.Herseyi devletten beklemesinler.

Kendilerini cocuklarini gelistirsinler okutsunlar,cahilikten kurtulmaya baksinilar.Is Problemi var bütün Türkiyede.21 yy vazifsiz isciye cok ihtiyac yok, okumus uzmanlasmis kisilere ihtiyac var ve onlara is var.

Onun icin kendileri ve Cocuklaina daha iyi bir hayat istiyorsalar Okumalilar.Bu Türkiyede her kesim icin gecerli.Karni tok, calisan ,okumus millet Mazoist degilse dag cikmaz devlete silah cekmez.

Abi okullari varmida okumadilar...?
Istanbulla kiyasen Güneydogudaki ögretmene belkide 2 kati maas veriyon, o yine Istanbulu, Bursayi, Izmiri, Ankarayi tercih ediyor...

Yani devlet memurunu onca maasla bil orda tutamiyorsan, kücük bir tarlasiylan gecimini saglamaya calisan birinin tarlasini soysuz köpeklerden koruyamiyorsan bu o halkin sorunumu...?

Yapmayin Allah askina güneydoguda kosullarla Karadnizdeki kosullar bir degil, ekonomik olarak olabilir ama egitim ve güvenlik olarak kesinlikle bir degil...

Mert Özsarı
17.08.2011, 19:23
Allah belalarını versin!! Basımız sagolsun

-Samet
17.08.2011, 19:31
Allah rahmet eylesin ...

Bıçak kemiğe dayanmış ... (!)

Balcklabel
17.08.2011, 19:35
Istanbulla kiyasen Güneydogudaki ögretmene belkide 2 kati maas veriyon, o yine Istanbulu, Bursayi, Izmiri, Ankarayi tercih ediyor...

Yani devlet memurunu onca maasla bil orda tutamiyorsan, kücük bir tarlasiylan gecimini saglamaya calisan birinin tarlasini soysuz köpeklerden koruyamiyorsan bu o halkin sorunumu...?

Yapmayin Allah askina güneydoguda kosullarla Karadnizdeki kosullar bir degil, ekonomik olarak olabilir ama egitim ve güvenlik olarak kesinlikle bir degil...

Elbette insanların can güvenliği yoksa, onlara iki değil beş kat fazla maaş versen bile oralarda öğretmenlik, doktorluk vs. yapmak istemeyeceklerdir. Emin ol Türkiye'nin pek çok yerinden daha fazla sosyal, ekonomik olanaklar sunulmuştur oralarda ancak sahip çıkan ve destek veren kesim ne yazık ki çok az olmuştur. PKK'nın tuzaklarına bilerek bilmeyerek düşmüşlerdir. Herşeyi devletten bekleme gaflet ve tembelliği içinde yaşamak çok zaman daha cazip gelmiştir. Bu da PKK'nın yönlendirmeleri ile olmuştur. Ancak yine de PKK şerefsizleri ile o bölgede yaşayan tüm insanları bağdaştırmamak gerekmektedir. Ancak özellikle PKK'nın ve PKK'nın sözcüleri gibi davranan PKK yanlısı sözde aydın diye geçinen danaların, o bölgede halkın ezilmişliği, sosyal, ekonomik yetersizliklerine dayandırılmış duygu sömürüsü içeren söylemlerine kanmamamız gerekmektedir. Zira Türkiye'nin her bölgesinde sosyal, ekonomik vs. alanlarda aynı yetersizlikler yaşanmakta ancak herkes devletine sahip çıkmaktadır. Herkes devletine, askerine, ulusuna sahip çıkmak zorundadır, bunun dışında hareket eden hangi gerekçeye dayanırsa dayansın vatan hainidir!!!

Ertan1982
17.08.2011, 19:41

Allah askina AKP degilim ama su son 10 Yil icnde Devlet ve Sivil Toplum Örgütleri tarafindan onca yatirim yapildi Egitim alaninda Güneydoguda.Hatta BMN Siirtte Urfada okullar icin yardim düzenlendi.

Kendi Sülalemden 6 Ögretmen 2000-2010 arasi 3-4 Yil Güneydoguda Ögretmenlik yaptilar.Diyarbakrili arkadsimin Abisi Türkiyede Matematik Ögretmenligi okudu, o bile Batiya nasil kapak atarim diye onca oyun oynadi onca kisileri araya soktu.Kürt Kökenli bile Güneydoguda calismak istemiyorsa bizim Türk kökenli Ögretmenler 3-4 yil kalip gidiyorsa buda bir basari.Dersane konusu zaten Türkiyede bir rezalet ve bu bütün Milletin Problemi.Ama en azindan liseyi veya bir meslek okulu bitirerek birseyler yapilmis olur.Herkez Doktor Mühendis olamaz.Vasifli iscilerede ihtiyac var.

Güvenlik konusuna gelirsek.Ordaki halk Devlete, Polise,Askere bu capulculara karsi yardim etmiyorsa tabiki Güvenlik saglanmaz.

Samet Türkmen
17.08.2011, 19:51
Anlamayanlara soruyorum ; Trabzon'da veya başka bir yerde, her tarlanın, her okulun başında polis mi var ? Okulum yok asker öldüreyim, hastahanem yok asker öldüreyim. Bırakın bu bahaneleri. Şu kadar olayın üstüne hala birşeyler gevelemek saçma.

Fanatik34
17.08.2011, 19:53

Onun icin kendileri ve Cocuklaina daha iyi bir hayat istiyorsalar Okumalilar.Bu Türkiyede her kesim icin gecerli.Karni tok, calisan ,okumus millet Mazoist degilse dag cikmaz devlete silah cekmez.Türkiye´yi tanimadiginiz cok acik belli.

Osman Pasamdan niye örnek verdim? Pasam o bölgeyi yönetenin devlet degil PKK oldugunu ima ederek söylüyor.
Kürt Vatandaslarimizin o bölgede nasil bir baski icinde yasadigini bilmiyorsunuz bile...

Sen Hükümetsen o bölgeye acemileri degil, egitilmis personeli gönderir, bölgeyi zamaninda o serefsizlerden temizlerdin.
Simdi seni tehdit ediyor. Yüzlerce kilometre ötede Polisimizi sehit ediyorlar, zât´i muhterem cikip "Biz kefenle yola ciktik" diyebiliyor.
Su an Meclis´te bulunanlarin parti tüzügünü bir okuyun.."Özerklik"

Ali Yerlikaya
17.08.2011, 20:00
Anlamayanlara soruyorum ; Trabzon'da veya başka bir yerde, her tarlanın, her okulun başında polis mi var ? Okulum yok asker öldüreyim, hastahanem yok asker öldüreyim. Bırakın bu bahaneleri. Şu kadar olayın üstüne hala birşeyler gevelemek saçma.

Dikkat ederseniz serefsizler hain pusularindan sonra nereye kaciyor...?
Iran, Irak gibi devletlere kacmasalar Türkiyede barinabileceklerini düsünmiyom...

Trabzon ve Karadenizle kiyaslamakda yanlis olabilir, Karadeniz insan biraz delidir ve bununla birlikde cesurdur herkes cesurluk beklemekde yanlis olur bence...

Trabzondan kacan serefsizler Karadenizin derinliklerine kacamicagina göre cografi yapi olarakda kiyaslanamaz...

Diyarbakirda askerlik yapan bir abi anlatiyor, 2 tabur asker 100 metre araylan yan yana yürüse dahi birbirinden haberi olmiyabilir cografi yapidan dolayi o kadar kötü bi yapisi var ve maalesef o serefsizler o daglari ellerinin avucu gibi bildigi icin onca sehiti veriyoruz...

Ondan dolayi bence profesyonel ordu en azindan o bölge icin bir ihtiyac orda askerlik yapicak kisiler öyle bir kac aylik asker olmamali cok tecrübeli yillarca o daglarda yasamis en az o serefsizler daha karis karis bilmeler daglari...

Ertan1982
17.08.2011, 20:03
Türkiye´yi tanimadiginiz cok acik belli.

Osman Pasamdan niye örnek verdim? Pasam o bölgeyi yönetenin devlet degil PKK oldugunu ima ederek söylüyor.
Kürt Vatandaslarimizin o bölgede nasil bir baski icinde yasadigini bilmiyorsunuz bile...

Sen Hükümetsen o bölgeye acemileri degil, egitilmis personeli gönderir, bölgeyi zamaninda o serefsizlerden temizlerdin.
Simdi seni tehdit ediyor. Yüzlerce kilometre ötede Polisimizi sehit ediyorlar, zât´i muhterem cikip "Biz kefenle yola ciktik" diyebiliyor.
Su an Meclis´te bulunanlarin parti tüzügünü bir okuyun.."Özerklik"
Emin Ol Türkiyeyi iyi taniyorum 90 li yillain sonu ve bu zamana kadar taniyorum.Urfa, Antep Diyarbakir Siirte bu Yillar arasi en az 3 defa gitmisligim var.Ne ne oldugunu,Kimin ne gibi bir cikarlari oldugu ve neler degistigini kanimca iyi bilirim.

Samet Yildirim
17.08.2011, 20:03
Basimiz sagolsun......

Serefsizler...

Hükümet 10 senedir ilerleme kaydedecegine gerilemeyle devam ediyor...

sonumuz hayirli olur insallah...

B.AKDEMİR
17.08.2011, 20:05
Bu ülkenin ekmeğini yiyip,suyunu içip ihanet eden vatan hainlerine diyecek söz bile kalmadı!
Yorulduk artık tepki vermekten,protesto etmekten,yazıklar olsun demekten!

10 yıldır iktidara sahip olup önünü göremeyenler son zamanlarda mübarek ramazan ayı bittikten sonra hepsini ödeteceğiz demeye başladılar!Ramazan ayından sonrada din kardeşleri arasında 3 günden fazla küslük olmaz deyip vatan hainlerine zeytin dalları uzatacaklar ve karşılığında yine kurşun,havan ve molotof kokteyli alacaklar.
Dinden uzak yaşayan dağdaki leninist marksist eğitimlerle yaşayan abdestsiz insanlara din kardeşi diyebilecek kadarda gafiller birde.

Türküm demenin ırkçılık olduğunu savunan köhnemiş zihniyetler kürtüm demenin bir hak olduğunu savunup Büyük Türk milletini etnik parçalara bölmekten başka bir amaç gütmemektedirler.

BOP un eşbaşkanları israil ve Abd nin uşakları bu ülkede daha ne kadar at koşturmaya devam etecekler.Bu ülkede Türküm demekten imtina edenler kürt kardeşlerim diyerek gülücükler saçan cümleler kurmaktan geri kalmıyorlar.Analar ağlamasın diyerek hergün Türk evlatlarının analarını ağlatanlar gayelerini önce kürt açılımı sonra demokratik açılım ve sanki anormal bir ülkeymişiz gibi ''normalleşme'' kelimelerinin arkasına gizlediler.

Bizler bu ülkenin ''Vatanda gurbet'' çekenleri olamayız.olmamalıyız.Amaçlarına ulaşmak için her türlü yolu mübah sayan zihniyetler bilmelilerki Müslüman Türk dünya durdukça hainlerin ve siyonizmin olacaktır.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor ailelerine başsağlığı diliyorum.

Allah Türk'ü korusun.

Paksoy
17.08.2011, 20:07
Seçimden bir sene önce silah bırakıp seçime az zaman kala eylemsizlik kararını seçim sonrasına bıraktılar. şimdi kudurdular, pazarlık yapılmış belli ,

matrix5782
17.08.2011, 20:08
Karanlık gecede kara sudan zap suyuna giden yol,
Dolunay azaplığında vatanımın,
Ay örgüsü saçlarına vurgun düşmüşüm,
Alın yazımıza vatan ve bayrak, şehitlik yazılmış

En güzel türküyü kurşun söyler özüme,
Ola ki Tendürek ağıdı Cudi, Gabar türkülerinde,
Muhabbeti bulurum bir zaman,
Şahadetse aslanların savaşında,

Ölümsüzlük, şehitlik, bayrak hilalinde,
Can veren, kan veren yiğitler,
Yar gönlümüze düşende, çıktık dağların başına
Karanlık gecede el uzattık hilale,
Vurgun yedik seher rüzgarında,
Gurbet türküleriyle selam ettik yar diyarına,
Savaş türkülerinde kendimizi bulduk,
Vatan türküsüyle huy eyledik her zaman

Kürşat baskınlarında şahadetime destur verilirken,
Tekbir-i ilahi ki bayrağımdaki iman,
Yıldız yüceliğinde vatan olası gönül,
Neylerim, neylerim sensiz acep?

Seninle gezerim Şavşat’ı, Kars’ı,
Seninle inerim Bingöl’den Van’a,
Muş’tan el ederim Adıyaman’a,
Ben deli sevdalar yaşar uykusu geçerken,
Keleş sesinde yas tutarım,
Ölen şehitlerin ardından,

Mimarisi olduğum Anadolu’yu gezerken,
Nasibim bir kurşun olup da, düşersem toprağa,
Eğer, eğer toprak bana asmışsa bağrını,
Damla damla düşüyorsa toprağa kan,
Bayraklara sarılıyorsa tabutlar,
Analar, analar ağlıyorsa yitik erlerinin ardı sıra,
Gelinler, gelinler yas tutuyorsa yiğit erlerinin ardından
Ki Türk devleti öksüz kalacaksa eğer,

Koyuver şahin misali saldırsın İbrahim’in delilerini,
Mehmetçesine, çakal sürüsüne,

Ay gökte kaldıkça,
Ulu kocaların, ak sakalların duası
Üstüne olsun.

http://www.youtube.com/watch?v=KcjExd2vWtA

bahadır2561
17.08.2011, 20:08
Suriye'ye karşı 2 ayda tükenen sabrımız, pkk'ya karşı bir türlü tükenemedi..!

Fanatik34
17.08.2011, 20:12
10-11-12 haziran günleri Isvicre´de yapilan toplantida alinan kararlar yavas yavas görülmeye baslayacak!

Mustafa Umut
17.08.2011, 20:12
%51 e selam olsun !

Allah belanızı versin! dağa çıkanın da, şehire inenin de... Hatta onlara bu fırsatı verenin de...

:ok

başımız sağ olsun..
Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabırlar versin.

Tyler Durden
17.08.2011, 20:17
koskoca Turkiye uc bes tane capulcuyu yok edemiyor.olacak is degil.
baska bir ulke olsaydi ne kandil ne irak birakmisti..
kandilde kamp kurmak cok mu zor..bu serefsizleri teker teker toplayip sokak ortasinda ipe cekin..
ibret olsun..bak bakalim korkudan kimse disari adimini atabiliyor mu..
siddetle cozulmezmis..bal gibide cozulur..insan olanla konusursun..soysuz,kansiz hayvanlar konusmaktan ne anlar..
allah belanizi versin.

Travelair
17.08.2011, 20:22
Fikirlerinizi oluştururken olabildiğince geniş pencereden bakın

Sibel
17.08.2011, 20:26
Bir zamanlar Türk Ordusu'nun kıyafetinden korkup geri çekilenler vardı....
Şimdilerde o Türk Ordusu,o Türk devleti,evlatlarını koruyamıyor,yaşları daha 20lerde olan genç fidanlar yaprak vermeden soluyor.
Yazıklar olsun!Yazıklar olsun!Yazıklar olsun...
O kalleşleri konuşmuyorum bile!
Benim en çok ağırıma giden askerimizi koruyamayan devlet,bu olayın önemini geri plana atanlardır.
Daha önemli ne var?Ne var Allah aşkına?

Fatih Solmaz
17.08.2011, 20:32
gitmeyin oralara istanbul'da, istanbul'da! beyoğlu istiklal caddesinin bir arka sokaklarını enstütü gibi kullanılıyor gidin de bakın. türkü barlar adı altında nasıl propagandalar yapılıyor. sonra bir gün çıkıyorlar karayolunu kapatıyorlar araçlara molotof atıp insanları canlı canlı yakıyorlar. nerden çıktı bunlar ? diyorsunuz. irade yok iradeee. yarın mgk var. bir taneniz çıkacak karara şaşırsanız ben eşşşşşeek gibi anıracağım. ülke sahipsiz millet uyuyor. daha çok melun melun bakarsınız şehit tabutlarına.

Samet Türkmen
17.08.2011, 20:35
Durup dururken köyün ortasında asker bileziğimi çaldı bahanesiyle bağırmaya başlayan, bunu fırsat bilen köylülerin taburu taşlaması, gelen belediye başkanının askerlere fırça atması,

Askerler devriye gezerken pkk deposu bulan çavuşa komutan'ın 'devam et, devam et '' diye görmezden gel emri vermesi,

Silahlı pkklılar karşıdayken atış emri vermeyen topçu komutanı,

Köye girildiği görülen pkklıların, köy halkı tarafından gelmediler diye korunması,

Eskişehir'de subayın cep telefonuna kürdistan başkentimiz diye SMS'ler gelmesi ,

Bursa'da polis minibüsü , pkklıları kovalarken merkezden bırakın talimatı gelmesi ,

sayayım mı daha sıcak örnek ?

Her eylemde devletin kurumlarına,polisine molotof atanları saymıyorum bile.

SEDAT
17.08.2011, 20:37
- Oğlu Askerden kaçan Şehit askerin ateşini bilemez ! bilin bakalım kim bu...

MuratJ
17.08.2011, 20:43
suriyede amerikanın istekleri bu hainler için daha önemli ki aylardır konu suriye. esada abd emriyle posta koyacağınıza esadı örnek alın!

Türk askerinin katili en başta bu halktır. one minute duyunca gecenin köründe metroları dolduran cahil koyun sürüsü şimdi nerede!! TÜRKten başka herşey olan bu TÜRKLÜĞÜN yüz karası olan halk şimdi nerede!! meclis her zaman halkın yansımasıdır. meclisin yarısından çoğu vatan haini ise halkta öyle demektir! halkta bu durum şu şekilde: direk vatan hainleri yada hain olduğunun farkında bile olamayacak kadar cahil olanlar!

ülkenin önü ne yazık ki çok karanlık görünüyor.

a d bacan
17.08.2011, 20:54
ya bi siyaseti bırakında adama dam laflar edin,çok akıllıysanız bir öneri sunun da destek verelim.boş boş konuşup durursunuz. geçin şehitler için hatim indiriyoruz başlığınada bir faydanız dokunsun
herkes üzerine alınmasın ama başlık maksadını aştı.

Barış Cem
17.08.2011, 21:11
ya bi siyaseti bırakında adama dam laflar edin,çok akıllıysanız bir öneri sunun da destek verelim.boş boş konuşup durursunuz. geçin şehitler için hatim indiriyoruz başlığınada bir faydanız dokunsun
herkes üzerine alınmasın ama başlık maksadını aştı.

Çok akıllıyız hocam, öneri de sunuyoruz, başlık da haddini aşmadı, siz hatim indirirsiniz biz de neden bu duruma geldik oonu tartışırız isteyen hem hatim indirir hem tartışır, boş boş konuşup durursunuz ne demek, ölüm varsa her şeye dokunuruz her şeyi de söyleriz ölümden daha ciddi ne var ölümlerden en ufak sorumlu gördüğümüz kişilere de sırf siz seviyorsunuz diye ayrıcalık mı tanıyalım.

Hatırlatayım o şehitler zatürreden ölmediler siyasi sebeplerle süregelen bir savaşta öldüler bu konuyu siyasetten nasıl soyutlayacağız ?

volkan_627
17.08.2011, 21:16
öneri mi istiyorsunuz... al sana öneri... dağlarda boş mağaraları vurmak yerine, adam gibi hedefleri direk vurun. sana silah satanlar, o silahlar bitecek ki yenilerini alacaksın dedi diyerek boş dağları dövmekten vazgeç. elinde her türlü imkan mevcut. vücut ısısından bile herkesin yerini bulabiliyorsun. o zaman nerde olduklarını bul ve milleti de kandırma artık... bir işe yara ve bu gencecik şehitlerin intikamını al... yoksa gün gelir onlar senden almaya kalkar kendi intikamlarını...

selokal61
17.08.2011, 21:23
Kandil in Türk Savaş Uçakları tarafından bombalandığına dair bilgiler var..Bizim medya böyle bir haber geçmedi henüz

selokal61
17.08.2011, 21:29
Arkadaşlar Kandil an itibari ile Türk savaş uçaklarının ağır bombardıman ı altında ...Haber yakında medya ya düşer

SALDIRAY
17.08.2011, 21:34
Büyük bir ordu oluşturup(özel harekatçılar çoğunlukla) girelim şu dağlara nokta tespiti ile alayını vuralım. apo pçininde kellesini vuralım. ne olacksa olsun. yeter da yeter

Travelair
17.08.2011, 21:40
Mesele vurmak değil, halkı yanına çekmek

Muhammed
17.08.2011, 21:43
İnna ileyhi ve inna ileyhi raciun. Allah (c.c) rahmet eylesin.

Enes Ünal Kaya
17.08.2011, 21:58
http://video.mynet.com/gagarinoo/Sehitler-icin-tepki/1279576/

harika bir video bilmem izlediniz mi ama utandım kendimden

Samet Türkmen
17.08.2011, 22:01

O bölgede askerlik yapmış kime sorarsan sor. Oranın halkı pkklıdır. Şunu anlayın artık.

yalniz adam
17.08.2011, 22:06
silahlı helikopterler ve silahlı ihalar olmadan bu iş zor...ayrıca kuzey ırak istikrara kavuşmadan sürekli mikrop yuvası olur..bu bölge bataklık oldu abd sayesinde..şehitlerimize allahtan rahmet diliyorum..

Enes Ünal Kaya
17.08.2011, 22:18
Savaş Uçakları Irağa Girmiş Diye Yazıyor Mynetde

yalniz adam
17.08.2011, 22:22
Savaş Uçakları Irağa Girmiş Diye Yazıyor Mynetde

çocuklar ölmeden yapacaklardı bunu..klasik gaz alma harekatı..güneş operasyonunda sözde 400 pkklı ölmüştü de bir yerde ne resim ne bir şey gördük..iakin 20 küsür şehidimizin cenazesi gözlerimizin önünden kalktı.. bu arada şehit sayısı 12 oldu düzeltilirse iyi olur..

metinulusoy
17.08.2011, 22:24
Kuzey Irak bombalanıyor...a habere bağlanan muhabir yerel kaynaklardan aldığımız bilgilere dayanarak söylüyorum diyor...

Samet Türkmen
17.08.2011, 22:26
Aynen. Gaz operasyonu başlamış.

Tyler Durden
17.08.2011, 22:28
bombalamakla gunluk cozum yerine kalici cozumler sart..
oralara Turk askeri yerlesmedigi surece bir halt olmaz.batakligi kurutmak icin bu sart..
yilani oldurmek icin govdesini degil basini ezmek gerekiyor..yani pkk yonetim kadrosunu imha edene kadar,o daglarda
silahli tek capulcu kalmayincaya kadar orada durmak lazim..

seyduna_efil
17.08.2011, 22:29
KAMPLAR BOMBALANDI İDDİASI

Diyarbakır'dan kalkan jetlerin PKK'nın Kuzey Irak (http://www.hurriyet.com.tr/index/%C4%B1rak/)'ta bulunan kamplarını bombaladığı iddia edildi. PKK'ya yakın internet siteleri uçakların başta Kandil Dağı olmak üzere, Türkiye-İran sınırındaki Hinere, Türkiye sınırına yakın olan Zap, Hakurk kamplarını bombaladığını duyurdu.

metinulusoy
17.08.2011, 22:30
-Hükümeti suçlayanlar...
-Hükümet zor duruma düşsün diye böyle oluyor diyenler...
-Orduyu suçlayanlar...
-Suriye-İran-Abd arasındaki denge yüzünden böyle oluyor diyenler...
-Bir yanda canlar,gözyaşları,anneler...
-Adaletin hakkın hukukun olmadığı bir ülke...

Kime inanacağız kime güveneceğiz Allah aşkına,bırakıp Alaskaya gidesim var..

Enes Ünal Kaya
17.08.2011, 22:31
-Hükümeti suçlayanlar...
-Hükümet zor duruma düşsün diye böyle oluyor diyenler...
-Orduyu suçlayanlar...
-Suriye-İran-Abd arasındaki denge yüzünden böyle oluyor diyenler...
-Bir yanda canlar,gözyaşları,anneler...
-Adaletin hakkın hukukun olmadığı bir ülke...

Kime inanacağız kime güveneceğiz Allah aşkına,bırakıp Alaskaya gidesim var..

Alaskaya Benide Götür Abi..

Sınavda Şifre
Futbolda Şike
Doğuda Terör

Anlamadım Gitti Nasıl Bir Yerdeyiz

Ahmet Öztürk
17.08.2011, 22:34
Boş dağlarda ki ufak tefek barkaların tam isabet ile vurulduğunu gösteren videolar ne zaman düşer internete acaba. Silahlı kuvvetlerimizle gurur duymak istiyorum da..

Zafer Fidan
17.08.2011, 22:35
Gerilla savasini kazanmak mümkün degil gibi.

Ama birden eminim, Allah bunlarin hesabini soracak!

yalniz adam
17.08.2011, 22:36
flaş flaş... şok.. şok..kuzey ırak türk jetleri tarafından bombalandı.

ilk belirlemelere göre 10 tepe 250 ağaç ve 500e yakın kayalık ölü ele geçirildi..halen etrafta dolaşan keçilerin izi sürülüyor..

asimetrik
17.08.2011, 22:37
Ateş düştüğü yeri yakıyor.
Allah rahmet eylesin.
İnna lillah ve inna ileyhi raciun.
Şüphesiz biz Allah'tan geldik ve O'na döneceğiz.

Ali Yerlikaya
Aynen. Gaz operasyonu başlamış.

Arkadas daha ne yapsinlar...?
Bir türlü tatmin olamiyon...
Herhalde dedigim gibi anca nükleer bir bomba seni keser...

Ahmet Öztürk

ilk belirlemelere göre 10 tepe 250 ağaç ve 500e yakın kayalık ölü ele geçirildi..halen etrafta dolaşan keçilerin izi sürülüyor..

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

metinulusoy
17.08.2011, 22:38
Kürtler maşa olduklarını bir anlasalar herşey çözülecek,hiçbir sorun kalmayacak..Ama bu kolay mı?Tabii ki değil,onların temsilcileri olduklarını iddia eden meclisteki itler ön-ayak oluyorlar...Onlar bunu kavramazken köydeki gariban bunu nasıl anlasın...kafasına daya keleşi al çocuğunu dağa çıkar al ekmeğini,parasını...

muharrem demirc
17.08.2011, 22:40
Bu kadar güçlü bir ordu nasıl olur bir günde 8 şehit verir.

Bu göz yummadan başka bir şey değildir. "Meşru savunma" hakkı oluşturmak için, askerlerimizi bilerek şehit vermek çok üzücü.

birader samanyolu pardon yalanyolu tv de çalışıyorsun herhalde ..onlar böyle yorumlar yapıyor, amerikanın kucağındaki cemaate sormak lazım nasıl oluyor bu işler

nakzo
17.08.2011, 22:40
[QUOTE=mAgnifico;1917950617]Savaş Uçakları Irağa Girmiş Diye Yazıyor Mynetde[/QUOTE
Giren tank değil ,uçak.... Tanesi 1 milyon dolar olan ve boşa dağa taşa bomba sallayan uçaklar sırf vatandaşın gazını almak için..

yalniz adam
17.08.2011, 22:42
bu arada şehit sayısı 12 başlık düzeltilirse sevinirim..

nakzo
17.08.2011, 22:42

İRAN'ın yapabildiğinin onda birini yapsınlar ,milleti keser sen hiç canını sıkma...

muharrem demirc
17.08.2011, 22:43
İnna ileyhi ve inna ileyhi raciun. Allah (c.c) rahmet eylesin.

ayeti yanlış yazmışsın .....

tanırım iyi çocuktur diyen büyükanıttı o da sizin kankanız değil mi? akp lilerin

Travelair
17.08.2011, 22:43
Kuzey Irak bombalanıyor...a habere bağlanan muhabir yerel kaynaklardan aldığımız bilgilere dayanarak söylüyorum diyor...

Kuzey Irak bombalanıyor diye mi veriyor haberi? Zaten Türkiye'de medya düzelse pek çok şey düzelecek ama?

metinulusoy
17.08.2011, 22:46
Kuzey Irak bombalanıyor diye mi veriyor haberi? Zaten Türkiye'de medya düzelse pek çok şey düzelecek ama?

maalesef....medya düzeni sil baştan değişmeli zaten bu ülkede...askeri bir değişiklik yapılacaktır kanallarda çarşaf çarşaf...
operasyon yapılacaktır,bir tek sağır sultan duymaz...benim güzel ülkem böyle işte...

Sibel
17.08.2011, 22:48
Bakalım ne yapacaklar?
Ya da daha kaç şehit vermemiz gerekiyor bir şey yapılması için?

Ilelioglu
17.08.2011, 22:53
Kuzey Irak'i bombalamak mi cözüm yani? Bence degil..

- PKK paralari nereden buluyor? Hangi islerle ugrasiyor?

- PKK hangi ülkenin silahlarini kullaniyor?

Bu iki sorunun cevabini bilmiyorumuyuz yani? Yada bunu bir istihbarat kurumu kurup ortaya cikarmak cok mu zor?

- Para akisini kes!

- Silah satan ülkeleri uyar, gerekirse tehdit et...

Ve en önemlisi gerekirse savas ilan et. En azindan bu vatanin evlatlari gereksiz yere genc yasta can vermezler yada en azindan savasta sehit oldular deriz.

Cünkü suanki durum gercekten aci verici..

Bu ülkenin basinda ben olsaydim 3. dünya savasini bile göze alirdim bu isi sonlandirmak icin.

Artik YETER!

Salih Edip
17.08.2011, 22:54
Gaz alma operasyonunun ötesinde olmasını diliyorum...

Enes Ünal Kaya
17.08.2011, 22:56

Bu iki sorunun cevabini bilmiyorumuyuz yani? Yada bunu bir istihbarat kurumu kurup ortaya cikarmak cok mu zor?

- Para akisini kes!

Ve en önemlisi gerekirse savas ilan et. En azindan bu vatanin evlatlari gereksiz yere genc yasta can vermezler yada en azindan savasta sehit oldular deriz.

Bu ülkenin basinda ben olsaydim 3. dünya savasini bile göze alirdim bu isi sonlandirmak icin.

Artik YETER!

9 yılda 900 e ulaşmak üzere şehit sayımız yanılmıyorsam.. ne için şehit oluyorlar.. düzenbazların oyunu için.. dediğinde haklısın.. bende asker olucam şurda ne kaldı.. hiç yokdan birşey uğruna ölürüzde insanların içi bu kadar yanmaz

Hasan61
17.08.2011, 22:58
Şu an mağaralarında oturmuş bomba seslerini dinliyorlardır. :(

KÖKSAL AYDIN
17.08.2011, 22:59
Şimdiye kadar 50 tane sınır ötesi harekat yapıldı. Ne oldu?

Bunlar boş uğraşlar.

Orada dağı taşı bombalamak çözüm değil.

Ahmet Öztürk
17.08.2011, 23:00
Şu an mağaralarında oturmuş bomba seslerini dinliyorlardır. :(

Öyle ise yine iyi. Belki bi bomba denk gelirde geberir itler. Ama bence Diyarbakır'da Hakkari'de Şırnak'ta evlerinde oturmuş tv'lerden haberleri takip ediyorlardır.

Ilelioglu
Türkiye bu konuda artik ciddi ve radikal kararlar almali.

Bütün dünya olup biteni agzi acik izlemeli.

Buradan Hükümete sesleniyorum. Bu kadar KORKAK olmayin.

AB icin ciddi adimlar atilamiyor, zaten bu ülkedeki anlayis (düzensizlik, adaletsizlik, vs..) ile AB'ye girmek oldukca zor.

Onun icin...AB isini askiya alin ve ne gerekiyorsa yapin!

cihatöztürk
boş dağları bombalayın şimdi.....

şerefsizler mağaralarına çekilmişlerdir zehirli gaz atmak lazım toptan gebersinler...

Zafer Fidan
17.08.2011, 23:01
Türkiye bu konuda artik ciddi ve radikal kararlar almali.

Bütün dünya olup biteni agzi acik izlemeli.

Buradan Hükümete sesleniyorum. Bu kadar KORKAK olmayin.

AB icin ciddi adimlar atilamiyor, zaten bu ülkedeki anlayis ile AB'ye girmek oldukca son.

Onun icin...AB isini askiya alin ve ne gerekiyorsa yapin!

Ne gibi?...

Şentürk
17.08.2011, 23:02
........edit........

Şentürk
17.08.2011, 23:03

:alkış::alkış::alkış:

Ilelioglu
17.08.2011, 23:03
Bu insanlar bos yere ölüyorlar, bir hic ugruna...

Ben dayanamiyorum artik...

Gurpas
17.08.2011, 23:04
başlık adı yanlış 12 şehit olarak değiştirin

Ilelioglu
17.08.2011, 23:04
Ne gibi?...

- Para akisini kes!

Artik YETER!

Bu gibi mesela..

Samet Türkmen
17.08.2011, 23:10

Sen tatmin oluyorsan boş dağların bombalanmasından ben karışamam. Sabahtan beri yazıyoruz gerekli herşey yapılsın diye. Biz daha operasyona başlamadan kandile bilgiler uçmuş oluyor.

Sibel
17.08.2011, 23:10
Kaç yıldır hava su gibi şehit haberleri alıyoruz.
Kimi daha evlenmemiş,kiminin tezkeresine bir hafta kalmış,kimi daha doğan çocuğunu görememiş...Kimi,kimi,kimi...
Arkada ağlayan bir ana,yalnız kalan bir eş,ve yetim kalan çocuklar.
Yüreği sızlayan Türk !
Analar babalar bir tek cümle söylüyor,Vatan Sağolsun.
Anladık ki,sağolsun,olsun da,artık bu cümle acıdan öte değil.Göz göre göre evlatlarımız askere ölüme gidiyor gibi gidiyorlar.
Daha genç ve deneyimsiz dağa çıkartılıyorlar.
Bir düzen,bir ONUR,bir savaş!
Başka önemli olan bir şey yok,öncelik belli...
Kimse masal uydurmamalı.Varın yoğun bu konu,gelen gidenin bu işle ilgili olmalı.
Çözmelisin,çözeceksin,mecbursun!

Ilelioglu
17.08.2011, 23:17
İş ne yazık ki teröririst öldürmekle bitecek gibi değil. Ben Van'da oturuyorum. PKK mahalle mahalle örgütlenen, çok yaygın toplumsal tabanı bir terörist örgüt. Devlet ve hükümet halkı kaybetmiş durumda.

Kürt sorununun mevcut şartlarda askeri bir çözümü yoktur. Psikolojik olarak kopmuş olan bu halkın fiilen de ayrılması lazım. Zararı küçültmenin tek yolu budur. Önemli olan, Hz. Ebubekir'in, Alparslan'ın fethettiği, hala nice peygamber, evliya ve şuhedamızın yattığı toprakların mümkün olduğunca azını kaptırmaktır. Bunca şehit verdikten sonra, bağımsız bir kürt devletinin trajedisi, hainlerin nasıl birbirini yediğini seyretme zevkini hakettiğimizi düşünüyorum.

Bu mu cözüm? En basit yol..Kimsenin aklina gelmezdi zaten. :rolleyes::rolleyes:

Bunu yapacagima 3. dünya savasini baslatirim herkes hep birlikte ölür daha iyi!

Travelair
17.08.2011, 23:18
Sen tatmin oluyorsan boş dağların bombalanmasından ben karışamam. Sabahtan beri yazıyoruz gerekli herşey yapılsın diye. Biz daha operasyona başlamadan kandile bilgiler uçmuş oluyor.

İşportacılar gibi kampları toplayıp gidiyorlar mı yani?

Ayrıca kullanılan bombalar oyuncak değil. Son derece etkili. İçerdeki sığınaklara bile

Ama tabi sırf bombalamakla olmaz askeri insani otorite adalet vs her manasıyla tamamlanmalı

Ilelioglu
17.08.2011, 23:21
Bu isin cözümünü yazdim, diger bütün secenekler cözüm degil bence.

Efendioglu
17.08.2011, 23:23
Bu işin çözümü bütün ordunun dağlara çıkmasıdır.

Daha kaç ananın gözyaşı lazım bu kanın durması için ?

Ali Yerlikaya
17.08.2011, 23:25

Alternatif olarak ne yapilabilirdi bende acikcasi bosuna oldugunu düsüniyom, ama insanlar bi nebze rahatlar...

Kandildeki kamplar özel ray sistemleri mevcutmus Amerikanin Saddami avlamak icin ürettigi özel bombalar disinda bombalar etkisiz kaliyormus dedi demin haberlerde bi eleman Kandilden...

MuratJ
17.08.2011, 23:26
Mesele vurabilmektir! Adam gibi hakeden herkesi vurmaktır! Etkisiz hale getirmektir. Bu durumda senin karşında olana halk denmez. Onlarıda etkisiz hale getireceksin! Gereken iyi bir temizliktir. Ardından iskan politikası gibi bir politika güdüp oraları buram buram Türkleştirmektir. Son yıllarda Türklükten uzaklaştı vatanımın o bölgeleri.

Travelair
17.08.2011, 23:28
Alternatif olarak ne yapilabilirdi bende acikcasi bosuna oldugunu düsüniyom, ama insanlar bi nebze rahatlar...

Kandildeki kamplar özel ray sistemleri mevcutmus Amerikanin Saddami avlamak icin ürettigi özel bombalar disinda bombalar etkisiz kaliyormus dedi demin haberlerde bi eleman Kandilden...

Sığınak delici bombalar elimizde sayılı da olsa var

Ilelioglu
17.08.2011, 23:28

Bu cözüm degildir, cünkü karsindaki parayi buluyor ve silahini aliyor.

Parayi bulamadi mi silah alamaz - yani para akisini kes! (Bu zor olani)

Parayi buldu mu silah alir - yani silah almasini engelle! bunlara silah satan ülkeleri uyar, gerekirse tehdit et ve yine gerekirse savas ilan et.

Cözüm budur!

bahadır2561
17.08.2011, 23:33

Parayi buldu mu silah alir - yani silah almasini engelle! bunlara silah satan ülkeleri uyar, gerekirse tehdit et ve yine gerekirse savas ilan et.

Cözüm budur!

Kardes Abd'nin emriyle neredeyse Suriye'ye savas ilan edecek bir ülke bu dediklerini yapamaz. . Abilerinden izin alamaz

Ilelioglu
17.08.2011, 23:37
Kardes Abd'nin emriyle neredeyse Suriye'ye savas ilan edecek bir ülke bu dediklerini yapamaz. . Abilerinden izin alamaz

Suriye'nin meselesi sanki bizim meselemiz gibi önemsiyorlar. Tamam Suriye'de yanlis isler oluyor ama sen ilk önce kendi sorunlarini hallet.

ABD'yi takmayacaksin; Dedigim gibi, gerekirse 3. dünya savasini bile göze alacaksin.

Gerisi bos.

vse61
17.08.2011, 23:38
Bu vatan toprağın kara bağrında

Sıradağlar gibi duranlarındır.

Bir tarih boyunca onun uğrunda

Kendini tarihe verenlerindir.

Tutuşup kül olan ocaklarından,

Şahlanıp köpüren ırmaklarından,

Hudutta gaza bayraklarından

Alnına ışıklar vuranlarındır.

Ardına bakmadan yollara düşen

Şimşek gibi çakan, sel gibi coşan

Huduttan hududa yol bulup koşan,

Cepheden cepheyi soranlarındır.

İleri atılıp sellercesine

Göğsünden vurulup tam ercesine,

Bir gül bahçesine girercesine,

Şu kara toprağa girenlerindir.

Tarihin dilinden düşmez bu destan,

Nehirler gazidir, dağlar kahraman,

Her taşı yakut olan bu vatan,

Can verme sırrına erenlerindir.

Gökyay’ım ne yazsan ziyade değil

Bu sevgi bir kuru ifade değil,

Sencileyin hasmı rüyada değil

Topun namlusundan görenlerindir.

(Şair: Orhan Şaik Gökyay)

seyduna_efil
17.08.2011, 23:40
Bu işin tek çözümü K.Irak'a girip bir daha ordan çıkmamaktır..Çünkü pkk'ya bütün silah yardımı o bölgeden gidiyor..Pkk'nın K.Irak bağlantısı kesilmedikçe hiç bir askeri operasyon kesin çözüm sağlamaz.

yalniz adam
17.08.2011, 23:44
nedense suriyeye sert çıktıkça şehitler artıyor...iran karayılan yakalandı diye yalan haber yapıyor..israil özür dilemeyeceğim diye clintonu arıyor..t 129 atak helikopterinin türkiyedeki ilk prototipi uçuyor..2 general ve 1 albay tutuklanıyor..fenerliler bizi kimse düşüremez diye kıs kıs gülüyor..
ne günler allahım...

ibrahim
17.08.2011, 23:45
Mesele vurabilmektir! Adam gibi hakeden herkesi vurmaktır! Etkisiz hale getirmektir. Bu durumda senin karşında olana halk denmez. Onlarıda etkisiz hale getireceksin! Gereken iyi bir temizliktir. Ardından iskan politikası gibi bir politika güdüp oraları buram buram Türkleştirmektir. Son yıllarda Türklükten uzaklaştı vatanımın o bölgeleri.
Iste yillardir bizi cikmaza götüren anlayis. Tebrik ederim bayragi teslim aldin kos kurtar simdi vatani... :alkış:

Berk
17.08.2011, 23:46

Parayi buldu mu silah alir - yani silah almasini engelle! bunlara silah satan ülkeleri uyar, gerekirse tehdit et ve gerekirse savas ilan et.

Cözüm budur!

Şurayı okuyunca bi tebessüm oluştu yüzümde.Korkak ve pasif bir devletten bu beklenemez.Bunun olabilme ihtimali %1 bile değil.Kaldıki böyle birşey olsa bile 3. dünya savaşının ortasında buluruz kendimizi.

Ayrıca Türkiye ne zamandan beri bu işaret ettiğin devlet yada devletlerden icazet almadan iş yapıyor?Arka planda kimlerle, hangi tavizler verilip, hangi şartlarda anlaşmalar imzalanıyor?Biz kendi kararlarını kendi verebilecek, dünyadaki gelişmeler karşısında tamamen kendi görüşümüzü beyan edebilecek kadar bağımsız bir ülke miyiz?

Biz bu şartlar altında ancak son 3-4 yılda böyle saldırılar karşısında klasikleşen, sayısız ama hiçbir işe yaramayan bombalama eylemlerini gerçekleştirir dururuz.

cemoli5408
17.08.2011, 23:48
İlk iş, dağların karlı tepelerinden geçen sınırları, düzlüklere indirmektir, ya Türkiye Irak'a toprak verecek ve sınırını geri çekecek, ya da Irak'ın bir kısım toprağı para veya savaş ile işgal edilip sınır düzlüğe çekilecek. bu sızma ve dışardan destek olayını minimuma indirir. sonrası biraz daha kolay olur. ama sınır düzlük alanlara çekilmezse, giren çıkan belli omaz ülkeye. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin...

Ilelioglu
17.08.2011, 23:48
Bu işin tek çözümü K.Irak'a girip bir daha ordan çıkmamaktır..Çünkü pkk'ya bütün silah yardımı o bölgeden gidiyor..Pkk'nın K.Irak bağlantısı kesilmedikçe hiç bir askeri operasyon kesin çözüm sağlamaz.

Bu isin Avrupa ayagida var benim bildigim;

Ne kadar pis is varsa bunlar yapiyor ve parayi K.Irak'a gönderiyorlar. Silahlar aliniyor, egitim ve planlar yapiliyor.

O baglantiyida kesmek lazim. Ayrica dedigim gibi bunlara kim silah satiyorsa engellenmeli.

Artik CESUR olmaliyiz..

Mesela bir ara Italya PKK'nin elebaslarindan birini yakalamisti ve Türkiye'nin israrina ragmen iade etmedi ve en sonunda da serbest birakti.

Simdi ben soruyorum..

Onca askerimiz ölürken Italya mi kahroluyordu? Italya kim ve ne oluyorki bize o serefsizi iade etmiyor? Kendini ne saniyor?

Diyeceksin ki; Ya ver yada olacaklardan biz sorumlu olmayiz!

Bütün iliskileri askiya alacaksin ve gerekirse tehdit edeceksin. Yine geri adim atmazsa bu sefer savas ilan edeceksin.

Herkes haddini bilecek arkadas.

Ilelioglu
17.08.2011, 23:52
Şurayı okuyunca bi tebessüm oluştu yüzümde.Korkak ve pasif bir devletten bu beklenemez.Bunun olabilme ihtimali %1 bile değil.Kaldıki böyle birşey olsa bile 3. dünya savaşının ortasında buluruz kendimizi.

Ayrıca Türkiye ne zamandan beri bu işaret ettiğin devlet yada devletlerden icazet almadan iş yapıyor?Arka planda kimlerle, hangi tavizler verilip, hangi şartlarda anlaşmalar imzalanıyor?Biz kendi kararlarını kendi verebilecek, dünyadaki gelişmeler karşısında tamamen kendi görüşümüzü beyan edebilecek kadar bağımsız bir ülke miyiz?

Biz bu şartlar altında ancak son 3-4 yılda böyle saldırılar karşısında klasikleşen, sayısız ama hiçbir işe yaramayan bombalama eylemlerini gerçekleştirir dururuz.

- Para akisini kes!

Artik YETER!

Bende onu diyorum zaten Berk.

Herseyi göze alacaksin!

Inan bana hiristiyan kesimin en son isteyecegi sey Türkleri karsisina almaktir.

Zaten Iran'la baslari dertte.

Ilelioglu
17.08.2011, 23:56
İlk iş, dağların karlı tepelerinden geçen sınırları, düzlüklere indirmektir, ya Türkiye Irak'a toprak verecek ve sınırını geri çekecek, ya da Irak'ın bir kısım toprağı para veya savaş ile işgal edilip sınır düzlüğe çekilecek. bu sızma ve dışardan destek olayını minimuma indirir. sonrası biraz daha kolay olur. ama sınır düzlük alanlara çekilmezse, giren çıkan belli omaz ülkeye. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin...

Sinir düzlüge cekilse bile kontrol alanlari olusturulmali. Her bir kontrol yerinin bir sekil 2-3 km uzakligi görebildigini var sayarsak, her 2-3 km de kontrol yerleri olusturulmali. Hemde sinir boyu.

Kolay bir is degil, aslinda zorda degil. Ve her birinde askerler olmali.

Siniri 24 saat gözetlemek denir buna. Kus ucmaz.

MuratJ
17.08.2011, 23:57
Iste yillardir bizi cikmaza götüren anlayis. Tebrik ederim bayragi teslim aldin kos kurtar simdi vatani... :alkış:
Benim anlayışım ne imiş yazsana hele bi merak ettim?

Yıllardır bahsettiğim anlayıştan yani 'terör ile vatan hainleri ile gerçek mücadele' den uzak olduğumuz için ülke buram buram vatan hainleri ile doldu. Almanya'da yaşıyorsun takılıyorsun kafana göre. Türkiye gençliğinde yok mu şu özentilik. Bence bizi çıkmaza götüren anlayış bu. Ülkenin her şehrinde kafanı nereye çevirsen vatan haini görüyorsun. Bunlar artık çok rahat. Çünkü kendileriyle mücadele edilmiyor. Ortam tamamen onların yararına. Sen Almanya'dan bırak bu özenti takılmalarıda gerçekleri gör.

Ben yazdım ki vuracaksın. Vatan haini vurulur. Dünyanın her yanında bu olay bunla çözülür. Sen buna çıkmaz diyorsun. Sen bunu ne ile çözmeyi düşünüyorsun? Yıllardır bunun haricinde yollar deneniyor. Terör güçlenmekten başka ne yaptı?

Fikirleri özentilikle oluşmuş tiplerden tiksiniyorum.

Tekrarlıyorum çözümü öldüreceksin. Vatan hainini öldüreceksin.

Enes Başkaya60
17.08.2011, 23:57

Bütün ordu dağa çıkınca sanki şehit vermeyeceğiz kardeş sende yanii..

Önce içteki hainler bir temizlensin şu hain generaller sonra biter inş...

Ilelioglu
17.08.2011, 23:58
Insan haklari ve demokraside bir yere kadar.

Zira bunlar sucsuz yere insanlarin ölmesini ön görmüyor.

yalniz adam
18.08.2011, 00:00
http://www.internethaber.com/2-sehit-askerimizin-cenazesi-kayip-366394h.htm acizlik...utanç...

MuratJ
18.08.2011, 00:00

sen çok beklersin bu kafayla

Ilelioglu
18.08.2011, 00:01

Yine bitmez..

Cünkü benim param var ve silahimi aliyorum. Gelip seni vuruyorum..

Yine aliyorum yine vuruyorum.

Ali Yerlikaya
18.08.2011, 00:01
Sığınak delici bombalar elimizde sayılı da olsa var

Evet abi baska bi haber kanalinda biri Türkiyenin TÜBITAK in gelistirdigi özel bombalarla saldirdigini dedi, ins. onlar su siginak delici bombalardandir...
Yoksa bosa sallamaninda cok mantigi yok...

Ilelioglu
18.08.2011, 00:03

Yıllardır bahsettiğim anlayıştan yani 'terör ile vatan hainleri ile gerçek mücadele' den uzak olduğumuz için ülke buram buram vatan hainleri ile doldu. Almanya'da yaşıyorsun takılıyorsun kafana göre. Türkiye gençliğinde yok mu şu özentilik. Bence bizi çıkmaza götüren anlayış bu. Ülkenin her şehrinde kafanı nereye çevirsen vatan haini görüyorsun. Bunlar artık çok rahat. Çünkü kendileriyle mücadele edilmiyor. Ortam tamamen onların yararına. Sen Almanya'dan bırak bu özenti takılmalarıda gerçekleri gör.

Ben yazdım ki vuracaksın. Vatan haini vurulur. Dünyanın her yanında bu olay bunla çözülür. Sen buna çıkmaz diyorsun. Sen bunu ne ile çözmeyi düşünüyorsun? Yıllardır bunun haricinde yollar deneniyor. Terör güçlenmekten başka ne yaptı?

Yine bitmez..

Cünkü benim param var ve silahimi aliyorum. Gelip seni vuruyorum..

Yine aliyorum yine vuruyorum.

...........................

Mustafa ÖZDEMİR
askerin sesini kesenler utansın .

Bekir
Dağları bombalamak,teröristleri öldürmek çözüm değil,kanayan yarayı bir süreliğine durdurmanın ötesine geçmeyecek bir uygulama.

Dağdaki tüm teröristleri öldürsen 1 hafta geçmeden yine aynı sayıda terörist dağa çıkıcaktır,bundan adım gibi eminim.

Bombalama işi ile verdiğin maddi zararın ise umurlarında olduğunu sanmıyorum.

Allah terötistin de teröre yardım edenin de Belasını versin,onlara destek olan halka da akıl fikir versin.

.....
18.08.2011, 00:05
Bi yerden başlamak lazım. Dağlarda taş taş üstünde kalmasın. Anasını satayım yeter artık.

Ilelioglu
18.08.2011, 00:06
Bi yerden başlamak lazım. Dağlarda taş taş üstünde kalmasın. Anasını satayım yeter artık.

Kalici bir cözüm degil bu ama..

Belki 3 ay durur sonra kaldigi yerden devam eder..

Ertan1982
Insanlar haklari ve demokraside bir yere kadar.

Zira bunlar sucsuz yere insanlarin ölmesini ön görmüyor.
Kardes bu Insan Haklai gücsüz devletleri kandirmak ve asada tutmak icin kulanan birsey benim gözümde.Güclü Devletsen Insan Haklarini takmazsin.Bak USA,Rusya,Cin,Israil en son örnekler.

ccd6167
Kandili bomlamakla bu is olmaz..sen bombalayacaksn da sanki pkk da kandil de gel beni bombala diye bekleyecek guldurmeyin insani.zaten adamlar bizi sinira cekmek istiyo..

Acilimla olmayacagini herkes biliyo..once dagdakileri silersin sonra o halkin alacaginguc kalmaz senin kucagina dusecektir mecburen..

Bana gore iki cozum var.daglari temizlemek ve temizlikten sonra idami cikarmak.ellerini kollarini baglmak..1970 lere kadar yuzde 75 i Turk olan urfanin bugunlerde asimile olduklarini gorunce baska cozum gozukmuyor.

Mustafa ÖZDEMİR
18.08.2011, 00:07
ordu göreve gelmeden terör bitmez.açılımcı akp nin inmesi lazım artık o koltuktan...

Ilelioglu
18.08.2011, 00:10
Kardes bu Insan Haklai gücsüz devletleri kandirmak ve asada tutmak icin kulanan birsey benim gözümde.Güclü Devletsen Insan Haklarini takmazsin.Bak USA,Rusya,Cin,Israil en son örnekler.

Cok iyi bir yere degindin.

ABD ne yapti?

Sessiz sedasiz girdi Pakistan'a, buldu Bin Ladin'i ve bir el ates etti. Olay bitti.

Insan haklari bunu ön görüyor mu? Görmüyor...

Ama sorsan ABD'ye Insan haklari ihlali varmi? Yok der, ama var..

Bu onlarin umrunda mi? Tabiki degil, cünkü kimse onlara birsey yapamaz..

Tam 10 yil aradi? Niye aradi? Sucsuz ve günahsiz yere ölen binlerce insani icin...

Peki biz ne yapiyoruz?

The_Storm
18.08.2011, 00:12
Burada şuna-buna savaş ilan edelim, Amerika'yı da takmayalım, üçüncü dünya savaşı çıkmış ne gam diyenlerin ayakları yere basıyor mu acaba?

PKK'nın amacının, TC'yi orantısız güç kullanmaya sevkedip karşısında bir halk ayaklanması yaratmak olduğunu anlamıyorlar mı? Türkiye'yi İsrail'in konumuna düşürmek istiyorlar.

Dünya eski dünya değil. Ne kadar haklı da olsan, kafana göre hareket edemezsin. Yaptığın takdirde kimse egemenlik hakkını da tanımaz, BM barış gücü gelir oturur. Öneli olan mücadele ederken uluslararası meşruiyetini korumaktır.

Bugün 12 şehidin acısına dayanamayanlar, topyekün bir savaş durumunda hergün yüzlerce kişi ölürken, olan biteni sıcak evlerinde oturup TVden izleyebileceklerini mi sanıyorlar?

Evet, istersek bu kahpeliği en sert şekilde bastırabiliriz, ama sonuçları çok ağır olur. Biz israil değiliz, kimse tolerans göstermez. Haktan, hukuktan ayrılmazsak uzun vadede elbette kazanacağız.

Tek diyeceğim, Allah (CC) yardımcımız olsun, tuzak kuranların tuzaklarını başlarına geçirsin. Mübarek günlerde bolca dua edelim.

Ilelioglu
18.08.2011, 00:13
Cok iyi bir yere degindin.

ABD ne yapti?

Sessiz sedasiz girdi Pakistan'a, buldu Bin Ladin'i ve bir el ates etti. Olay bitti.

Insan haklari bunu ön görüyor mu? Görmüyor...

Ama sorsan ABD'ye Insan haklari ihlali varmi? Yok der, ama var..

Bu onlarin umrunda mi? Tabiki degil, cünkü kimse onlara birsey yapamaz..

Tam 10 yil aradi? Niye aradi? Sucsuz ve günahsiz yere ölen binlerce insani icin...

Peki biz ne yapiyoruz?

Biz ne mi yapiyoruz? :)

Imralida teröristin basini bir güzel besliyoruz.

Birde bakin ABD ne yapiyor..

The_Storm
18.08.2011, 00:15

Askerin anlayışı şu: Ya ben yönetirim ya da savaşmam.

Siyasi hırs ve planlar uğruna genç delikanlıların, komutanlarınca nasıl ateşe atıldığını görmediniz mi? Dağlıca'yı, Erzincan'ı daha onlarca olayı nasıl unutursunuz?

Bu orduyla ne savaşa girilir, ne de terör mücadelesi yapılır.

muharrematasoy
18.08.2011, 00:16
milletin gazını alma operasyonu başladı, pkkda zaten bekliyor gelsinde bombalasınlar diye

zaten işe yarar bir operasyon olacak olsaydı izin verirler miydi?

interneti yasaklamak için uğraşacaklarına terör için uğraşsalar şimdiye çok yol katetmiştik, şort giymek, açık sitelere girmek bunlar için terörden daha tehlikeli

Ilelioglu
18.08.2011, 00:18
Burada şuna-buna savaş ilan edelim, Amerika'yı da takmayalım, üçüncü dünya savaşı çıkmış ne gam diyenlerin ayakları yere basıyor mu acaba?

PKK'nın amacının, TC'yi orantısız güç kullanmaya sevkedip karşısında bir halk ayaklanması yaratmak olduğunu anlamıyorlar mı? Türkiye'yi İsrail'in konumuna düşürmek istiyorlar.

Dünya eski dünya değil. Ne kadar haklı da olsan, kafana göre hareket edemezsin. Yaptığın takdirde kimse egemenlik hakkını da tanımaz, BM barış gücü gelir oturur. Öneli olan mücadele ederken uluslararası meşruiyetini korumaktır.

Bugün 12 şehidin acısına dayanamayanlar, topyekün bir savaş durumunda hergün yüzlerce kişi ölürken, olan biteni sıcak evlerinde oturup TVden izleyebileceklerini mi sanıyorlar?

Evet, istersek bu kahpeliği en sert şekilde bastırabiliriz, ama sonuçları çok ağır olur. Biz israil değiliz, kimse tolerans göstermez. Haktan, hukuktan ayrılmazsak uzun vadede elbette kazanacağız.

Tek diyeceğim, Allah (CC) yardımcımız olsun, tuzak kuranların tuzaklarını başlarına geçirsin. Mübarek günlerde bolca dua edelim.

ABD kafasina göre takilirken kimse ayaklanmiyor ama.

12 sehit mi? 30 senelik bir sürecten bahsediyoruz ve bir arpa boyu yol alamadik..

Hergün yüzlerce kisi ölecek evet ama en azindan savas esnasinda ölecekler.

Simdi ne icin ölüyorlar? Bir hic ugruna, hemde koca bir hic!

Not: Dünya savasi ciktiktan sonra kimsenin toleransina ihtiyacimiz olmaz zaten, merak etme.

Ilelioglu
18.08.2011, 00:20

Siyasi hırs ve planlar uğruna genç delikanlıların, komutanlarınca nasıl ateşe atıldığını görmediniz mi? Dağlıca'yı, Erzincan'ı daha onlarca olayı nasıl unutursunuz?

Varsin girilmesin varsin kaybedelim..

Yeterki bu ise bir yerden baslayalim..

The_Storm
18.08.2011, 00:21
PKK kandilde değil, evimin 2 km uzağındaki Hacıbekir mahallesinde...

Geçen hafta gece yarısı dükkana hırsız girdi diye polis imdatı arıyorlar, Gece yarısı gelen polise pusu kurup çapraz ateşe alıyorlar. Silah seslerini rahat duyuyorduk.

Mahalleyi bombalayamayacağınıza göre, bu mücadele çok çok çok zor bir mücadeledir. Haktan ayrılmaz ise Allah'ın yardımı bizimle olacaktır inşallah. Çünkü karşı tarafın hiçbir kutsal değeri yok. Çakal sürüsünden farklı değil.

muharrematasoy
18.08.2011, 00:22

elbette haktan hukuktan ayrılamayalım ama hergün şehit haberleri gelirkende boş boş oturup israil gibi olmayalım demekte son derece yanlış.

şehit acılarına katlanalım lafını ailelerine söylesene?

sessizce oturup aman abd kızmasın deyip dua edersek ömür boyu şamaroğlanı gibi gezer dururuz, bu ülke Türkiye arkadaşım hatırlatırım öyle kolay değil bm asker çeksin falan

kimsenin toleransına ihtiyacımız yok, sanki çok iyilik yapıyorlar bize diğer ülkeler onlara nereye kadar şirin görüneceğiz?

hem zaten bu operasyondan bişey çıkmaz üzülme, abdden onay alınmıştır içiniz rahat olsun

The_Storm
18.08.2011, 00:24
ABD kafasina göre takilirken kimse ayaklanmiyor ama.

12 sehit mi? 30 senelik bir sürecten bahsediyoruz ve bir arpa boyu yol alamadik..

Hergün yüzlerce kisi ölecek evet ama en azindan savas esnasinda ölecekler.

Simdi ne icin ölüyorlar? Bir hic ugruna, hemde koca bir hic!

Not: Dünya savasi ciktiktan sonra kimsenin toleransina ihtiyacimiz olmaz zaten, merak etme.

Dünyada hakim güç para ve silahtır. ABD silahın, İsrail ise paranın sahibi olduğu için kimseyi umursamadan isteğini yapar. Birde dünyanın ücra köşelerinde kismesinin takmadığı devletlerde diktalar işlerini istediği gibi yürütür.

Sen de onlara bakıp, benzerini yapmaya kalkarsan ensene binerler. Yüzde yüz haklı olsan bile.

muharrematasoy
18.08.2011, 00:25

bu orduyla değil sizin gibi insanlarla savaşa girilmez, bunu kurtuluş savaşında gördük, özellikle menemen olayında

orduya alçakça çamur atarak pkkya hizmet ediyorsunuz

Ilelioglu
18.08.2011, 00:26

- Para akisini kes!

Artik YETER!

PKK kandilde değil, evimin 2 km uzağındaki Hacıbekir mahallesinde...

Geçen hafta gece yarısı dükkana hırsız girdi diye polis imdatı arıyorlar, Gece yarısı gelen polise pusu kurup çapraz ateşe alıyorlar. Silah seslerini rahat duyuyorduk.

Mahalleyi bombalayamayacağınıza göre, bu mücadele çok çok çok zor bir mücadeledir. Haktan ayrılmaz ise Allah'ın yardımı bizimle olacaktır inşallah. Çünkü karşı tarafın hiçbir kutsal değeri yok. Çakal sürüsünden farklı değil.

Bak yukarida ne yazmisim. Savas en son secenek.

Ama bir yerden baslamak lazim.

Oturup bol bol dua etmek güzel ama cözüm degil.

Ertan1982
Havva Operasyonu fazla etkili olacagini sanmiyorum.Yukarda yazildigi gibi capulcular bunu bekliyordu.Cogu capulcu kücük Gruplara bölünüp Kamplardan uzaklasip magaralara saklanmistirlar.Bu illeti bitirmek icin Para Kaynaklarini ve üslerini yok etmek lazim.Yani Avrupada isi haletmeliyiz.Almanyada acik acik Para ve capulcu topluyorlar.Cogu Alman vatandasliag geciyor Agar yaralanirsalar Almayada tedavi olmak icin geri yollaniyorlar.

Capulculari bitirmek istiyorsalar Tamil kaplanlari nasil yok edildi iyi analiz edilmeli.Pasif durumumdan Aktif durumuna gecmeliyiz.Yani Kislalardan cikip daglarda onlarin kamplarina tasimaliyiz gücümüzü.Yaz kis demeden vurmaliyiz.Nefes almalarina izi verilmemeli.Ruslar Cecenlere Silah satan kisileri, gizli servislen nasil infaz edildi bizim istihbartan analiz etmeli ve uygulanmali.Iran ,Suriyelen,Irak Merkez Hükümetiyle isbirligine gidilmeli.

Bu is Konusularak su an halolmaz.Capulcular yok olduktan sonra Ekonomi güclendirilip is yerleri acilir o zaman halkta dag felan cikmaz.Karni tok olan dag cikmaz.

Mustafa ÖZDEMİR

şanlı türk ordusu bu günlerde sesini çıkaramasın diye neler yapıldı askerimize...

muharrematasoy
18.08.2011, 00:27
Dünyada hakim güç para ve silahtır. ABD silahın, İsrail ise paranın sahibi olduğu için kimseyi umursamadan isteğini yapar. Birde dünyanın ücra köşelerinde kismesinin takmadığı devletlerde diktalar işlerini istediği gibi yürütür.

Sen de onlara bakıp, benzerini yapmaya kalkarsan ensene binerler. Yüzde yüz haklı olsan bile.

peki o ülkeler neden o kadar güçlü?

tabi ki onların yediği haltlara ses çıkarmayalım, bize dokunmayan yılan bin yıl yaşasıncı zihniyet yüzünden olabilir mi?

.....
18.08.2011, 00:29
Kalici bir cözüm degil bu ama..

Belki 3 ay durur sonra kaldigi yerden devam eder..

Bu başlangıç olmalı.

Ne gerekiyorsa yapılsın artık. Analar ağlamasın. Yeter.

Ilelioglu
18.08.2011, 00:30

Dedigim gibi bu isin sonu senin dedigin gibi olacaksada varsin olsun.

Unuttugun birsey varki; Hiristiyan kesimin karsisina almak isteyecegi en son insanlar Türklerdir.

Ögretmenim bir ara söyle demisti...

Bütün islam aleminin birlik olmasi basimiza gelecek en kötü seydir. Böylesi daha iyi.

Not: Ben Avrupa'da yasiyorum, kimin ne düsündügünü ve bakis acilarini cok iyi biliyorum.

muharrematasoy
18.08.2011, 00:30
zamanında ingiltere, fransa, italya gibi ülkeler işgal etmişti bu ülkeyi o zaman sizin gibi aman dokunmayalım yoksa zararlı biz çıkarız diyenlere rağmen ülke sesini çıkardı o ülkelerin hepsini söktü attı, hala bu devirde aynı zihniyete sahip insanların olması ürkütücü

ibrahim
18.08.2011, 00:31

"iskan politikası gibi bir politika güdüp oraları buram buram Türkleştirmektir. Son yıllarda Türklükten uzaklaştı vatanımın o bölgeleri."

Bunu dünyanin neresinde yasarsam yasayayim hic bir yerinde mesru görmem mümkün degildir. Kürt, Laz veya Cerkez olarak dünyaya gelen insanlari sen hangi hakla Türklestirebilirsin? Bunu yillardir yapmaya calistinda eline ne gecti? Kin ve nefretten baska ne basarabildinki? pkknin oyununa geliyosun. Senin isin sadece pkk ile olacak oradaki halkla degil. Birini hain ilan edeceksen örgütü ilan edeceksin, biriyle savasacaksan pkk ile savasacaksin oranin halki ile degil!

The_Storm
18.08.2011, 00:34
şanlı türk ordusu bu günlerde sesini çıkaramasın diye neler yapıldı askerimize...

Ordunun ses çıkarmaması lazım zaten. ABD politikalarını amerikan ordusu mu belirliyor? İngiliz hükümeti nereye asker göndereceğinin iznini ordusundan mı alıyor?

Asker yıllardır işini yapmayıp üstüne vazife olmayan işlerle uğraştığı için ordumuz zaafiyete uğramıştır.

Ülke çıkarları askerlerin insiyatifine bırakılamayacak kadar hassas bir konudur.

Ben şanlı bir ordudan ziyade, modern, emir komuta zinciri içinde çalışan, yüksek mobilitesi olan, yüksek teknoloji kullanan, vuruş gücü yüksek bir ordu isterim. "Şan" böyle korunur, yoksa üç-beş çapulcu önünde rezil olursun.

Ilelioglu
18.08.2011, 00:36
Havva Operasyonu fazla etkili olacagini sanmiyorum.Yukarda yazildigi gibi capulcular bunu bekliyordu.Cogu capulcu kücük Gruplara bölünüp Kamplardan uzaklasip magaralara saklanmistirlar.Bu illeti bitirmek icin Para Kaynaklarini ve üslerini yok etmek lazim.Yani Avrupada isi haletmeliyiz.Almanyada acik acik Para ve capulcu topluyorlar.Cogu Alman vatandasliag geciyor Agar yaralanirsalar Almayada tedavi olmak icin geri yollaniyorlar.

Capulculari bitirmek istiyorsalar Tamil kaplanlari nasil yok edildi iyi analiz edilmeli.Pasif durumumdan Aktif durumuna gecmeliyiz.Yani Kislalardan cikip daglarda onlarin kamplarina tasimaliyiz gücümüzü.Yaz kis demeden vurmaliyiz.Nefes almalarina izi verilmemeli.Ruslar Cecenlere Silah satan kisileri, gizli servislen nasil infaz edildi bizim istihbartan analiz etmeli ve uygulanmali.Iran ,Suriyelen,Irak Merkez Hükümetiyle isbirligine gidilmeli.

Bu is Konusularak su an halolmaz.Capulcular yok olduktan sonra Ekonomi güclendirilip is yerleri acilir o zaman halkta dag felan cikmaz.Karni tok olan dag cikmaz.

Sende benim gibi düsünüyorsun.

Yanliz Iran'i bilmem ama Suriye ve Irak ile isbirligi biraz zor.

Ertan1982
18.08.2011, 00:40
Sende benim gibi düsünüyorsun.

Yanliz Iran'i bilmem ama Suriye ve Irak ile isbirligi biraz zor.
Ben baska bir cözüm görmiyorum su an.Genel af vs zaten Türkiye kaldiramaz.Su an en Makul cözüm bu.Yoksa hep basa döneriz.Askerlerimizi sehit ederler biz Kamplari bombalariz.Politikacilar Bicak kemige dayandi der,Analar Babalar Vatan sagolsun derler uzar gider.

Samet Türkmen
18.08.2011, 00:58
İmralı'daki hayvan bir an önce asılmalı. O herifin orada lüks içinde yaşamasını artık midem kaldırmıyor.

MuratJ
18.08.2011, 00:58
"iskan politikası gibi bir politika güdüp oraları buram buram Türkleştirmektir. Son yıllarda Türklükten uzaklaştı vatanımın o bölgeleri."

Bunu dünyanin neresinde yasarsam yasayayim hic bir yerinde mesru görmem mümkün degildir. Kürt, Laz veya Cerkez olarak dünyaya gelen insanlari sen hangi hakla Türklestirebilirsin? Bunu yillardir yapmaya calistinda eline ne gecti? Kin ve nefretten baska ne basarabildinki? pkknin oyununa geliyosun. Senin isin sadece pkk ile olacak oradaki halkla degil. Birini hain ilan edeceksen örgütü ilan edeceksin, biriyle savasacaksan pkk ile savasacaksin oranin halki ile degil!
İnsanlardan bahsetmiyorum. Türk doğmayan Türk olamaz zaten. Ama Türkiye Cumhuriyetinde bir üst kimlik vardır. Türk Milleti üst kimliği. Bundan sıkıntısı olanın safıda bellidir.

Yıllardır bunu yapmaya çalıştın da ne demek? Sen rahat ol ben pkk denen it soylarının oyununa gelmem. Ama sen çoktan gelmişsin. Bunu yapmaya çalıştında ne oldu demek pkk nın oyununa geldiğini gösterir.

Benim bahsettiğim oranın toprakları, sokakları...vs Oralara girdiğinde Türkiye'de olduğunu anlayacaksın. İzmir'de nasıl hissedip nasıl anlıyorsun orada da onu anlayacaksın. Gereken iskan politikası ise onu yapacaksın! Eline Türk bayrağını al bakalım orada nerede ne kadar gezebileceksin? Bırak bu peri masallarını. Gerçekleri gör.

Bu arada terör örgütü kadar haindir teröre, teröriste destek veren insanlar. Halk olsun esnaf olsun köylü olsun...

seyduna_efil
18.08.2011, 00:59

Asıl Pkk ile uyuşturucu ticartine girişen askerler utanmalı ya da makam ve mevki için pkk'yı koz olarak kullanan,askerlerin ölmesini izleyen generaller utanmalı,heron görüntülerinden pkk'lıların saldırıya geldiklerini tespit ettikleri halde askeri birlikleri uyarmayan yetkili askerler utanmalı ya da ne bileyim bile bile gencecik çocukları kendi elleriyle döşedikleri mayına bastıran komutanlar utanmalı..

ordu göreve gelmeden terör bitmez.açılımcı akp nin inmesi lazım artık o koltuktan...

Senin amacın şehitler üzerinden siyaset yapmak işte bu çok çirkin,darbeci zihniyet örneği..

sağduyulu bir yaklaşım,alkışlamak lazım :alkış:

metinulusoy
18.08.2011, 01:08
zamanında ingiltere, fransa, italya gibi ülkeler işgal etmişti bu ülkeyi o zaman sizin gibi aman dokunmayalım yoksa zararlı biz çıkarız diyenlere rağmen ülke sesini çıkardı o ülkelerin hepsini söktü attı, hala bu devirde aynı zihniyete sahip insanların olması ürkütücü

Asıl senin gibi beyninin dört bir yanını örümcek kaplamış kişilerin hala konuşabildiğini görmek beni ürkütüyor,şöyle bir günde bile siyaset yapıp bunu kullanmandan daha ürkütücü bir şey olabilir mi?
Sen ve senin gibiler sırça köşkünüzden etrafa bakmaya devam edin!Elbet birgün gerçekleri göreceksiniz...

Serdar A
18.08.2011, 01:36
Fransa'nın dört bir tarafı işgal topraklarıdır . Korsika halkı ,Bask halkı ,Breton halkı , ve dahası ...

Hepsi yeri geldiğinde antidemokratik şekilde bastırıldı . Devlet aç bıraktı ya da ağababalarını ekonomik olarak imtiyazlarla donattı . Korsika referandumunda türlü hile karıştırarak %51 oy ile kıl payı ayrılmasını engelledikten sonra o bölgede adeta bir polis devleti hüviyetine büründü . Cezayir'de topyekün bir soykırım teşebbüsüne giriştiler ve afrikanın bir bölümünde olduğu gibi halen yarı sömürü devleti düzeni devam ettirilmektedir ve gayri resmi olarak Fransa toprağıdır .

İngiltere bu hafta internet özgürlüğünü ve sosyal ağların kapsamını hukuksal olarak değerlendireceğini yani alt mesajında sansürlerin kapıda olduğunu açıkladı .

Dünyada arı bir milletin oluşturduğu bir devlet yoktur . Dünyanın varolan demografik yapısı , varolan devlet düzenleriyle idare edilebilmesi de çok geçmeden mümkün olmayacak bir hale gelecektir .

İngiltere ve Amerika gibi dominant kültür ve düzen koyucu güçlerin Osmanlı siyasi yapısı ve ideolojisini hiç olmadığı kadar irdelemesi de bu kabullenişin bir göstergesidir .

Bu noktada Türk halkının genlerinde sakladığı güç , geçmişinin mirasıdır .
Batının çökmekte olan kültürü ve düzeni altında bizde yıkılırsak , bizlere yazıklar olsun .

Serdar A
18.08.2011, 02:00
Sınır karakollarında askeri disiplin son derece düşük , özellikle jandarmanın üzerine fazla düşülmüyor , intihar ve firar vakalarının sınırlı kalması için . Burada yazarken kolay geliyor insana gerçekten .

Şehit askerlerimiz hakkın rahmetine kavuştu fakat bu yaşanan pusuda bir ihmal olma olasılığı da az değildir .

Fanatik34
18.08.2011, 02:11
http://www.facebook.com/topic.php?uid=56351374116&topic=10322

Ahmet Öztürk
18.08.2011, 02:12
http://www.internethaber.com/pkklilar-askeri-konvoya-saldirdi-366399h.htm

Haber Saati: 01:03

http://haber.mynet.com/cukurcada-askeri-birlige-taciz-atesi-587557-yasam/

Haber Saati: 21:09

Kandilde kimi vuruyoruz şu anda ?

metinulusoy
18.08.2011, 02:13
Sınır karakollarında askeri disiplin son derece düşük , özellikle jandarmanın üzerine fazla düşülmüyor , intihar ve firar vakalarının sınırlı kalması için . Burada yazarken kolay geliyor insana gerçekten .

Şehit askerlerimiz hakkın rahmetine kavuştu fakat bu yaşanan pusuda bir ihmal olma olasılığı da az değildir .

Hocam hepimiz askerlik yaptık,az çok düzeni olan biteni herkes anımsayacaktır...700 bin deniyor fakat Türkiye ordusunun gayri resmi mevcudu 1.5 milyondur..Çok büyük çok güçlü ordumuz var diyoruz ama bu sadece şehir efsanesi...Resmi rakamlara yansıyan 700 bin rakamı bile artık çok...Süngü savaşları biteli 100 yıl oluyor...1.5 milyon kişiye yaptığın masrafın yarısına 300 bin kişilik profesyonel ordu kuracaksın...En son eri bile operasyonel personel olacak..Ordunun arabasını er sürmeyecek,ordunun patatesini er soymayacak...Ordunun aşçısı da olacak şoförü de...Baştan sona her şeyiyle profesyonel olacak kısacası...
Yeter mi?Hayır yetmez...Bugün İsraille,Amerikayla savaşsak teknolojik silahlarımızın hiçbirini kullanamayız..Kaba tabirle adam düğmeye basar uçağı kaldıramazsın bile...Ne yapmalı?Kendini uçağımızı,helikopterimizi,tankımızı topumuzu da yapacağız ki;gerçekten ordumuz büyük ve güçlü diyebilelim...
Askere gidene kadar aklımdaki ordu profili güçlü ve büyük şeklindeydi,askerliği yaptıktan sonra bu profil;hantal,mantıksız,çağ dışı gibi bir çok sıfat kazandı...
Bu çağda bunları yapmak zor olmasa gerek...

Balcklabel
18.08.2011, 02:16
Kandil'i gene duman ettik jetlerimizle... Taş taş üstünde kalmamıştır kesin...!!! Hadi uyuyalım, gazımız alındı... :(

Cengiz
18.08.2011, 02:20
birşeyler yapılsın artık dedikten sonra, hava saldırısına gereksiz demek ne kadar mantıklı ?
bu işin psikolojik tarafı çok önemli, o bombaların, uçakların sesleri ...

Fatih Özkan
18.08.2011, 02:22
Kara operasyonu yapmalı, o kansızlardan bir kaçı meydanlarda sallandırılmalı!

seyduna_efil
18.08.2011, 02:22
ERGENEKON-PKK İLİŞKİSİ
Aslında Ergenekoncu subayların derin PKK ile irtibatları eskiden beri bilinen bir gerçek. 1 Haziran 2004’te savaş kararını ilan eden Öcalan’ın avukatlarından Mahmut Şakar’ın askerî helikopterle Kandil’e getirilip götürüldüğü birçok kişi tarafından ifade edilmişti. Bu bilgi dönemin tanığı olan eski örgüt yöneticisi Nizamettin Taş tarafından doğrulanmıştı. Aynı şekilde ordudan ayrılıp PKK’nın yönetim kadrosuna katılan 50 subayın varlığı da artık biliniyor. Bunların hâlen ordu içinde yer alan JİTEM’ci, Ergenekoncu kadro ile irtibatlı oldukları ve bilgi paylaşımı yaptıkları ileri sürülüyor. Bu noktada Ronai’nin anlattıkları çok önemli. Onun iddiaları doğruysa askerî sırlar, mücadele ettiği terör örgütünün eline günlük, haftalık ve aylık olarak geçiyor.
Ronai bu durumu şöyle anlatıyor: “Askere dair bilgiler bize günlük, haftalık, aylık olmak üzere gelirdi. Bunlar çoğu zaman elden kurye aracılığı ile ulaştırılırdı. Bazen de haberleşme araçları kullanılırdı. Bu, anlık durumlarda geçerliydi. Asker arazi taramasına veya operasyona çıktığında eğer önceden bilgi yoksa hemen bize haber ulaştırılırdı. Asker olduğunu bildiğimiz kişiler gerilla kıyafetiyle ya da sivil kıyafetle bilgiler getirirdi. Toplantılarımıza katılır, bize ne zaman nasıl operasyon yapmamız gerektiğini anlatırlardı. Bunu saha komutanlarımızın hepsi bilir. Ben tim komutanı olarak bu toplantıların bazısına katılırdım. Bir sefer ismini bilmediğimiz ancak ‘albayım’ dedikleri birinin geldiğini biliyorum. Esmer tenli, 1.80 boylarında, hafif göbekli biriydi. Yanında iki sivil giyimli kişi vardı. Kelareş kampına kadar gelip bizimle toplantı yaptı. Seçimlerde ve sonrasında neler yapmamız gerektiğini anlattı. İmam Aziz (Tan) Hoca ve başka 6 kişinin infaz edilmesi için isimleri bu kişi verdi.”

Kuzey Irak’ta peşmergeler tarafından korunan güvenlikli bir bölgede yaşayan Ronai’nin şu sözleri örgütün karakol ve askerî birliklere kolayca saldırı düzenlemesini açıklıyor: “Bize haritalar getirildi. Askerî, özel haritalar. Krokiler de vardı. Karakolların nerede olduğunu, asker sayısı, mühimmat durumu, komutanların özel ve genel durumları gibi bilgiler gelirdi. Bazen de kriptolu bilgiler getirilirdi. Bunları içimizdeki asker kökenliler hemen çözerdi. Bize ona göre talimat verilirdi. Bunları görünce örgütten kaçtım. Benim gibi olanlar çok ama şanslı sayılmazlar. Kaçmak isteyen 5 genç arkadaşımız kurşuna dizildi. Askerî haritalarda Doğu ve Güneydoğu’da bütün tabur, alay, karakol ve devriye ekiplerinin güzergâhı bulunuyordu. Başarılı olan komutanların ne zaman izine gidecekleri, acemi asker sayısı, özel eğitimli askerlerin nerede görev yaptıkları gibi bütün bilgiler gelirdi. Bazen telsizlerdeki şifreler de ulaştırılırdı. Aynı kodla askerleri rahatça dinleyebiliyorduk.”

Telsiz konuşmalarının örgüt tarafından dinlediğini TSK ve emniyet birimleri geç fark etti. Bunun için ‘telsiz kesmelere’ seçimden (12 Haziran) sonra başlandığını yazmıştık. Çünkü bu, bölgede hareketlilik olduğunu ve örgütün telsiz konuşmalarını dinleyebildiğinin kabulü manasına geliyor. Ayrıca sızmalara karşı alınan bir tedbirdir ‘telsiz kesme’. Ronai’nin anlattıkları, aslında çeşitli zamanlarda güvenlik güçlerine teslim olan PKK’lıların da verdiği bilgilerden farklı değil. Ancak sızmaların önüne geçilememesinin asker içindeki kliklerden kaynaklandığı dile getiriliyor.

Güvenlik güçlerine ifade veren M.K. isimli eski bir terörist de şunları anlatıyor: “Askerin elinde olmayan haritalar örgütün elinde vardı. Bütün karakolların yüzölçümleri bilinir. Hatta bir karakolda kaç kişi kalır, izin günleri, teskerecilerin durumu, yeni gelen askerlerin sayısı bilinir. ”

Son süreçte yapılan bütün operasyonların karşılıklı bilgi paylaşımıyla olduğunu anlatıyor Ronai: “Silvan’da 13 askerin şehit edilmesi, açık alanda askerlere yönelik saldırıların düzenlenmesi böylesi yardımlar sonucunda gerçekleşmiştir. PKK’nın çıplak arazide operasyon yapması bu kadar kolay değil. Çünkü saldırı ve pusudan çok daha önemli olan zayiat vermeden bulunulan alanı kolayca terk etmektir. Oysa olayların meydana geldiği yerlerde kaçmak mümkün değil. İki helikopterle, saldırıyı yapanlar kolayca avlanır. Ama buna birileri izin veriyor. Aktütün ve Dağlıca’da izin verdikleri gibi.”

Yorumsuz.........................

Balcklabel
18.08.2011, 02:25
birşeyler yapılsın artık dedikten sonra, hava saldırısına gereksiz demek ne kadar mantıklı ?
bu işin psikolojik tarafı çok önemli, o bombaların, uçakların sesleri ...

eğer amacımız uçak ve bomba sesi çıkarmak ise kandile doğru çok güçlü ses kolonları yerleştirelim her gece uçak, bomba sesi çalalım... psikolojik olarak bitiririz şerefsizleri...

Serdar A
18.08.2011, 02:25
Son olarak , Türkiye cumhuriyetinin manevi mimarlarından olan "ve aslında bir Arnavut asıllı olan" Mehmet Akif Ersoy'un Dede toprağı olan Şuşisa'nın Osmanlı'dan koparıldığında duyduğu o amansız acıyı , kederi nasıl kaleme aldığını bir iki iki örnekle göstermek isterim .Zira taşıdığım üzüntüyü anlatabilecek ölçüde kalem sahibi değilim .

türk arapsız yaşamaz, kim ki yaşar der delidir,
arab’ın, türk ise hem sağ gözü, hem sağ elidir.

veriniz baş başa; zira sonu hüsran-ı mübin,
ne hükûmet kalıyor ortada, billahi ne din!

‘medeniyyet’ size çoktan beridir diş biliyor;
evvela parçalamak, sonra da yutmak diliyor.

arnavutlar size ibret olacakken hâlâ,
ne bu bulanık siyaset, ne bu bozuk dava?

görmüyor gittiği yanlış yolu, zannım, çoğunuz,
size rehberlik eden haydudu artık kovunuz!

bunu benden duyunuz, ben ki evet arnavudum...
başka bir şey diyemem... işte perişan yurdum!..

...

Müslümanlık sizi gayet sıkı, gayet sağlam,
Bağlamak lazım iken, anlamadım, anlıyamam,

Ayrılık hissi nasıl girdi sizin beyninize?
Fikr-i kavmiyeti şeytan mı sokan zihninize?

Birbirinden müteferrikbu kadar akvamı,
Aynı milletinaltında tutan İslam’ı,

Temelinden yıkacak zelzele, kavmiyettir.
Bunu bir lahza unutmak ebedi haybettir …

Arnavutlukla, Araplıkla bu milletyürümez…
Son siyaset ise Türklük, o siyaset yürümez!

Sizi bir aile efradı yaratmış Yaradan;
Kaldırın ayrılık esbabını artık aradan.

Siz bu davada iken yoksa, iyazen-billah,
Ecnebiler olacak sahibi mülkün nagah .

Diye dursun atalar: ’Kal’a içinden alınır.’
Yok ki hiçbir işiten… Millet-i merhume sağır!

Bir değil mahvedilen devlet-i İslamiyye …
Girdiler aynı siyasetle bütün makbereye

Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez;
Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez.

Bırakın eski hükümetleri meydandakiler
Yetişir, şöyle bakıp ibret alan varsa eğer,

İşte Fas, işte Tunus, işte Cezayir, gitti!
İşte İran’ı da taksim ediyorlar şimdi.

...

Hani, milliyetin İslâm idi… Kavmiyet ne!
Sarılıp sımsıkı dursaydın ya milliyetine.
“Arnavut” ne demek? Var mı şeraitte yeri?
Küfr olur, başka değil, kavmini sürmek ileri,
Arap’ın Türk’e; Laz’ın, Çerkez’e yahut Kürd’e;
Acem’in Çinli’ye rüçhânı mı varmış? Nerde!
Müslümanlıkta anasır mı olurmuş? Ne gezer!
Fikri kavmiyeti tel’in ediyor Peygamber.
En büyük düşmanıdır Ruh-u Nebi tefrikanın;
Adı batsın onu İslâm’a sokan kaltabanın!
Şu senin akıbetin bin bu kadar yıl evvel,
Sana söylenmiş iken doğru mudur şimdi cedel?

Cengiz
18.08.2011, 02:28
eğer amacımız uçak ve bomba sesi çıkarmak ise kandile doğru çok güçlü ses kolonları yerleştirelim her gece uçak, bomba sesi çalalım... psikolojik olarak bitiririz şerefsizleri...

müthiş fikir :alkış: :alkış:

Balcklabel
18.08.2011, 02:31
müthiş fikir :alkış: :alkış:

Bu ülkenin eylemden yoksun, iradesiz, sorumluluktan kaçınan, olmuş yapmış gibi yapıp insanların gözünü boyayan, yağmasa da gürleyen, senin canına kastedenlere uçak, bomba sesi ile karşılık vermeyi düşünenlerin işine yarayacak bir çözüm olduğunu düşünüyorum; ayrıca masrafsız!!!

Ertan1982
18.08.2011, 02:33
Hocam hepimiz askerlik yaptık,az çok düzeni olan biteni herkes anımsayacaktır...700 bin deniyor fakat Türkiye ordusunun gayri resmi mevcudu 1.5 milyondur..Çok büyük çok güçlü ordumuz var diyoruz ama bu sadece şehir efsanesi...Resmi rakamlara yansıyan 700 bin rakamı bile artık çok...Süngü savaşları biteli 100 yıl oluyor...1.5 milyon kişiye yaptığın masrafın yarısına 300 bin kişilik profesyonel ordu kuracaksın...En son eri bile operasyonel personel olacak..Ordunun arabasını er sürmeyecek,ordunun patatesini er soymayacak...Ordunun aşçısı da olacak şoförü de...Baştan sona her şeyiyle profesyonel olacak kısacası...
Yeter mi?Hayır yetmez...Bugün İsraille,Amerikayla savaşsak teknolojik silahlarımızın hiçbirini kullanamayız..Kaba tabirle adam düğmeye basar uçağı kaldıramazsın bile...Ne yapmalı?Kendini uçağımızı,helikopterimizi,tankımızı topumuzu da yapacağız ki;gerçekten ordumuz büyük ve güçlü diyebilelim...
Askere gidene kadar aklımdaki ordu profili güçlü ve büyük şeklindeydi,askerliği yaptıktan sonra bu profil;hantal,mantıksız,çağ dışı gibi bir çok sıfak kazandı...
Bu çağda bunları yapmak zor olmasa gerek...

Askeri sayi önemli degil 100.000 de yeter ama bu 100.000 savasan askerin ihtiyaclarini karsilamak icin 300.000-400.000 bin kisi lazim bu askeri kural degismedi daha.Amerikan Ordusunun Afganistanda bildigim kadar 120.000 Askeri var ve yaklasik 600.000 bin adam bunlarin ihtiyaclarini karsiliyor,Sivil ve Askeri personel.Ve son senelerde cok büyük yolsuzluk olaylari ortaya cikti bu hizmetleri saglarken.Ucuza mal edecem diye Milyar Dolar zarar girdiler her sene.Yani ters tepme olasi baya yüksek.

Teknoloji konusuna gelirsek bu isler 1-2 senede olacak isler degil.Altyapi yok,bu altyapiyi olusturmak en az 10 Yil sürer.Altyapidan sonra Amerikaya,Rusyayi,Cini,Avrupayi teknoloji olarak yakalamak en az 20 yil sürer.

Hizli bir sekilde Savas teknolji istiyorsan ya satin alacaksin yada Teknoloji transfer cin gibi yapacan.Adamlar bisey satin almak istiyorsalar misal yeni bir savas ucagi diyorlar ki Bu savas ucagin en az yarisi benim Ülkemde Üretilecek ve bana lazim olan Teknolojiyi vereceksin,vermesen baska birisinden alirim.Bu secenek haric Yeni Teknoloji üretmek cok uzun bir süre alir.

Oruç
18.08.2011, 02:36
Büyük Üstad'ın önünde saygıyla eğiliyorum.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.

Merve H.Oğlu
18.08.2011, 02:38
Bu mübarek günlerde Allah hepsinin belasını versin..
En çok nasıl acı çekeceklerse, öyle gebersinler inşallah!

Serdar A
18.08.2011, 02:45
Metinulusoy , askerin kullandığı kamyonların çoğu neredeyse ikinci dünya savaşından kalma , mevzileri koruyan uçaksavaların kalibrasyonu göz kararı , her karakolu koruyan en az 3 üst karakol var , neden ; çünkü bu karakollar kaçakçılıkla mücadele için kurulmuş , mayın tarama cihazların kaçı çalışıyor acaba ...

Geçenlerde bir asker şehit oldu , yıldırım tehlikesine karşı künyelerin bile toplatıldığı noktada telefonla konuştuğu için . Allah'tan RDM'ler bu bölgeye sokulmuyor . Yoksa kayıp çok daha büyük olur .

Türk ordusunun elinde muazzam bir teknoloji ve profesyonel asker gücü var . Hava indirme yapıldığında muharip helikopterler operasyona gittiğinde teröristler arkalarına bakmadan kaçıyor . O halde bu çoluk çocuğun ve onlara verdiğiniz bu oyuncakların orada işi ne ?

Bunun cevabını ne yazık ki veremiyoruz .

Tunga
18.08.2011, 03:08
Askeriyeyi sadece savaşan güç olarak görmek, bizim ülke gerçeklerimizle örtüşmüyor. O nedenle orduyu profesyonel yapmak, muharip güç açısından çok doğru olsa da başka sosyal etkilerini öldürüyor bu işin. Bizim eğitim sistemimiz (öğretim değil, eğitim) yaygın ve etkili değil maalesef. Benim bir koğuş arkadaşım hayatında ilk muzu bizim birlikte gördü, çoğu asker İstanbul'u askerlikte görüyor, çoğumuz da güneydoğuyu bu askerlik sebebiyle görüyor, gerçeklerle karşılaşıyoruz.

O kadar çok sıkıntımız var ki, bunların birbiri içine geçtiğini de unutmayalım.

Ben bu işin insani barış içinde çözülebilecek ilk evresini kaçırdığımızı düşünüyorum. Silahın sesinin kesildiği 2001-2002 döneminin ardından böyle bir süreç başlatılabilirdi. Yapmadık.

Bir de ordu düşmanlığını anlamıyorum, anlamayacağım. Ben başbakanı sevmiyorsam "hay ben T.C. Başbakalanlığı'nı" mı demeliyim?

Arkadaş, darbeci, cuntacı, vs. Neyse ne! Kötü içine iyi katmanın alemi yok. Bizim ordumuz, yine Türkiye'nin sosyal şartları gereği hayata erken atılmak ve bedava bir eğitim almak için orduya girmiş subay ve astsubaylardan kurulu. Çoğu subay - astsubayın aileleri fakir. Bu gerçekler yokmuş da, sanki bu adamlar Robert Kolej'den veya bir başka özel okuldan çıkmış muamelesi yapmayın Allah aşkına.

Ordunun kabiliyetlerine gelince...

Tam 10 sene bu sektörde çalıştım. Boru millet Niğde'nin ilçesi diye bilirken projeler ürettik, uyguladık. Türkiye'nin elinde kendi toprakları üzerinde kullanamayacağı gayet iyi silahlar mevcut ve Türkiye bunları kendi üretiyor. Çatır çatır da üretiyor.

Bu hükümet iktidara geldiğinde oldukça kısılan savunma bütçesi son senelerde yine aldı başını yürüdü. SAdece ihale alan firmaların profilleri değişti. Ben ona bakmam! Türkler silah da üretiyor ve bu Özal zamanında başlayan bir hamledir. İyi de gidiyor.

Ancak, gözünüzü seveyim işi getirip getirip ABD, İsrail, İngiltere ile savaşmaya getirmeyin.

Trabzonspor Barcelona'yı yenemezse kendinden bir şey mi kaybediyor.

ABD sanayinin %65'i dolaylı ve doğrudan silah ve havacılık sanayi üzerine kuruludur. Bu durum ikinci dünya savaşından beri böyledir. Siz daha yerli savunma sanayinizi oluşturmaya başlayalı 5-10 sene olmadı.

Kaldı ki sizin tarihiniz uçmaya çalışana zulm etti, adamlar özendirdi.

Ordunun gücü ve kabiliyeti, öyle kolay anlaşılacak bir şey değil. Bizim ordumuz da, gerek teçhizat, gerek personel bakımından dünyada kesinlikle ilk 6-7 arasındadır. Bu iyi bir şey midir tartışılır tabi. Zira bilimde, üniversite gelişiminde ilk 50'ye giremeyince elbet tuhaf oluyor ama bu da ordunun değil, diğer tüm kurumların suçudur.

Sonuç olarak, günümüz çok kötü başladı.

Allahım, şehitlerimize rahmet, bizlere dayanma gücü eyle ya Rabbim.

Fatih Özkan
18.08.2011, 03:41
Güne bu haberle başlamak...
Ne kötüydü Allah'ım...

2011sampiyonuz
18.08.2011, 04:21
Türkiyenin verecegi tek bir karis toprak olamaz!

Teröristlerin cogu halkin icinden cikiyor, dagdaymis gibi yapiyorlar. Bunun icin cok kuvvetli istihbarat gerek. Döseyeceksin bütün herköye, her sehire kameralari. Kimler girip ciktiginda catismalar olmus, inceleyeceksin.

Oralardaki halkin cogu istemiyormus gibi yapiyorlar. Aldanmayin. Cogu destek veriyor.

Birde su aflar yokmu!!! Yillarca af af diye diye bugünlere geldik.
Sunu anlatayim: On yil önce ( tarih asagi yukari, tam degil ) teröristleri destekleyen biriyle konusmustum. O zaman af edilmislerdi. Bende bu affin son oldugunu, bundan sonra af olamayacagini söyledim. Oda bana bundan sonrada aflar olacagini söyledi!
O HAKLI CIKTI!

Uğur GEMİCİOĞLU
18.08.2011, 04:22
Menemen' de askerin kafasını kesen zihniyet hala devam ediyor...

meaningoflife61
18.08.2011, 04:41
İnşallah Bugünkü Bombalamadan Çok Pkk Leşleri Çıkmıştır

Ali Tunahan Güllü
18.08.2011, 04:44
http://www.haberturk.com/yazarlar/yigit-bulut/659877-sinir-otesi-degil-sinirlari-degistirecek-bir-operasyonu-sorgulamaliyiz

Artık zamanı gelmşti.

Cengiz
18.08.2011, 09:52
Genelkurmay'dan ilk açıklama!

Genelkurmay Başkanlığı, Kandil'e düzenlenen harekatla ilgili olarak ilk açıklamayı yaptı

18 Ağustos 2011 Perşembe, 09:21:26

Genelkurmay Başkanlığı, dün akşam saatlerinde gerçekleşen Kandil operasyonuna dair ilk açıklamasını yaptı.
Genelkurmay açıklamasında, hava saldırısında 60 hedefin, topçu saldırısında ise 168 hedefin vurulduğu bildirildi.

İşte Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklaması;

17 Ağustos 2011 günü akşam saatlerinden itibaren bölücü terör örgütüne ait Kandil Dağı, Hakurk, Avaşin-Basyan, Zap ve Metina Bölgesindeki 60 hedefe, Türk Hava Kuvvetleri uçakları tarafından başarılı bir taarruz harekatı icra edilmiştir.

2. Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

3. Ayrıca, hava harekatı öncesinde; Zap, Avaşin-Basyan ve Hakurk Bölgelerinde tespit edilen 168 hedef, topçu silahları ile yoğun olarak ateş altına alınmıştır.

4. İcra edilen harekatta, her zaman olduğu gibi sadece bölücü terör örgütü hedef alınmış, sivil halkın olumsuz etkilenmemesi için gerekli hassasiyet gösterilmiştir.

5. Türk Silahlı Kuvvetlerinin yurt içi ve yurt dışındaki benzer faaliyetleri, Irak’ın kuzeyini güvenli bir yaşam alanı ve Türkiye’ye saldırı üssü olarak kullanan bölücü terör örgütü etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla sürdürülecektir.

Doğan BULAT
18.08.2011, 09:57
Terörist yakalamak için dağa çıkmaya gerek yok.. Ankara'da mecliste içimizdeler zaten.. Düşünün öyle bir ülke ki burası Türk bayrağı açtığın için propoganda yapmış oluyorsun.. Hey gidi hey... Yakında "ne mutlu Türküm" demek bile suç olacak.. AZINLIK ONLAR DEĞİL ASLINDA BİZLERİZ

Yunus Emre SEYHAN
18.08.2011, 09:59
http://www.internethaber.com/hakkaride-inanilmaz-gelismeler-366419h.htm sınır dışı harekettan önce girilecek çok yer var

Cengiz
18.08.2011, 10:13
Kullanıldığı iddia edilen bomba

http://tr.wikipedia.org/wiki/Termobarik_Bomba

http://www.akilli.tv/video/55635/Rusyanin-Termobarik-Bombasi.aspx

http://news.bbc.co.uk/2/hi/south_asia/1854371.stm

Süleyman50
18.08.2011, 10:26
akşam samanyolu haberde hasan celal güzel iyi konuştu, bdp=pkk dedi ilk önce meclistekilerden başlanmalı...

Travelair
18.08.2011, 10:58
Ordumuz güçlüdür. Eksikleri yok mu? Var elbet. Özellikle son 10 yılda yoğun bir şekilde savaş sistemlerimizi millileştirmeye çalışıyoruz. Bu boşuna değil

Bölücü terör örgütü dediğiniz şey kendi başına değil. Önemli güçler bu oluşumu destekliyor. Bu ne demektir? Diğer devletlerle gizli savaş demektir. Bölücü örgütün eylem yapmasını engellemek kolay değil. Adam dağdan vadiden silahla geliyor ateşliyor. Ne yaparsanız yapın bunu durdurmak zor.

Ne yapılabilir? Bir kere bölgede düşmanlık değil, barış ve kardeşliği desteklemek şart. Bununla birlikte otoriteyi sağlamak, göstermek, adaleti yaymak da şart

Bölge karışık. Irak'ta, Suriye'de önemli boşluklar var. İran'a karşı oluşturulan cephenin zararı bize de dokunuyor. Bölge ülkeleri ve bölge dışı ülkeler orayı öyle bir arı kovanına çeviriyor ki iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Askeri zaiyatlarımızı azaltmak için her türlü tedbiri almalıyız, ama zaiyat olacak, pusu olacak, hainlik olacak... Sabrı elden bırakmamalıyız. Bu ülke kolay kurulmadı, 2 terörist eylem yapıldı diye de yıkılmaz. İsyan, pes etme yakışmaz. Süreç zor, sabır ve iyi yönetim istiyor, ama ülke topraklarını da alçaklara ve emellerine de bırakacak değiliz