PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

Mustafa K. Demirbaş
17.01.2010, 15:39
Batman'da çatışma: 1 şehit
17 Ocak 2010 / 15:23
çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 uzman çavuş yaralandı.

Batman'ın Sason ilçesi kırsalında operasyon sırasında çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu, 1 uzman çavuş yaralandı.
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Batman'ın Sason bölgesinde gerçekleştirilen operasyonda bugün sabah saatlerinde 1 uzman jandarma çavuş şehit oldu, 1 uzman jandarma çavuş ise yaralandı. Yaralı uzman çavuş Diyarbakır Asker Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, bölgede operasyonun devam ettiği belirtildi.

macka61
17.01.2010, 16:18
Şehidimize Allahtan rahmet diliyorum mekanı cennet olsun

28TS61
18.01.2010, 01:47
Alişan'dan kadınlara: Askere siz gidin

...En büyük asker bizim asker’ tezahüratına, ‘Askere siz gidin”...

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/13501756.asp?gid=229

bunu bide sanatci diye dinleyip izliyorlar hala.
sabahlari stüdyoda alkisliyorla bunu. yaziklar olsun.
bu dediklerindne sonra hic kimsenin stüdyoya gitmemesi lazim.
ha gidenlerede sehitlerimiz icin neden agliyorsun diye sormak isterdim.

Dursun Kaplan
18.01.2010, 09:02
Alişan gibi embesil insanları konuşmaya değmez.

Batman'da şehit düşen askerimizin mekanı cennet olsun. Yakınlarına başsağlığı dilerim, allah sabır versin.

bordo61
18.01.2010, 09:26
Önce insanda vatan sevgisi,millet sevgisi olacak

Olmayınca işte böyle vukular olması çok normal.

Alişan askere gitmek isteyen milyonlarca bayanda bulunur sen kafanı yorma cebine bak aman paran azalmasın.

Dursun Kaplan
18.01.2010, 09:33
Askere gitmemek için futbola başlayıp, vatan borcundan kaçan pislik bir insandan bahsediyoruz, tabi ki parasını düşünür embesil.

Cem Balcı
18.01.2010, 22:13
şehidin ailesi tabutun üzerine örtülen Türk bayrağını kaldırtmış.

biz Türk-kürt kardeştir diyoruz,ulusal cephede beraber şehit olmuşuz bu vatan için diyoruz,sizler bayrağımızı sanki kara bir lekeymiş gibi şehidin üzerinden kaldırtıyorsunuz.

biz hepimiz biriz dedikçe,siz illa diyorsunuz ki bozun bu kardeşliği!

yav arkadaş konuşunca da ırkçı oluyorsun faşist oluyorsun...

ulan bu zihniyetlere karşı faşistim,ırkçıyım!

28TS61
20.01.2010, 00:27
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/13521541.asp?gid=229

sehit babasinin bayildigi an :(
http://webtv.hurriyet.com.tr/category.aspx?cid=2&vid=3481&bid=1

SefaÇetinKulak
20.01.2010, 09:59
Bu vatan uğrunda ölenler . Ölümsüzdür .

Kadir
24.01.2010, 14:30
Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan'ın ölüm yıldönümü bugün. Mekanın cennet olsun müdürüm..

Bilâl ÇOBAN
02.02.2010, 19:24
Sen öyle deve kuşu gibi, şaşkın şaşkın bakınırsan...

yakarcı
02.02.2010, 21:26
ölümdende ne korkarsın korkma ebedi varsınız

Travelair
06.02.2010, 23:35
Kendisi de eski bir DTP üyesi olan BDP Başkanı Selahattin Demirtaş, Reuters ile yaptığı söyleşide, PKK'nın tamamen ayrı bir teşkilat olduğunu ve silah bırakmaya ikna etme konusunda BDP'nin herhangi bir otoritesi olmadığına inandığını söyledi.

Reuters

Bir köşede dursun şimdilik. Arabuluculuk yapmaya kalkarsa, liderimiz önderimiz derse hatırlatırız

Selman61
08.02.2010, 18:53
öcalanın bir ülkede köşe yazarı olması gayet normal bence yanlış anlamayın pkk yanlısı ya da öcalanı savunduğum yok. öcalanın kurduğu pkk ya onca şehitlerimize rağmen davullu zurnalı karşılama yapılıyorsa ve buna devlet büyüklerimiz '' kınıyoruz, hoş değil '' gibi sadece lafta kalıcı şeyler yaptıktan sonra öcalanın bir ülkenin gazetesinin köşe yazarı olması o kadar da garipsenecek bir durum değil gibime geliyor.

bordo61
20.02.2010, 14:39
Terörist isimleri sokak adı oluyor

BDP'li Nusaybin Belediyesi çok tartışılacak bir hamle yaptı.. Karar Öcalan'ın yakalanışının yıldönümünde çıkarıldı.
Mardin Nusaybin Belediyesi, 70 sokak ve mahalleye çatışmalarda ölen PKK'lılar ile terör örgütünün kamplarının isimlerini veriyor.
Habertürk gazetesinin haberine göre BDP'li Nusaybin Belediye Meclisi, 70 sokak ve mahalleye PKK'lıların adlarını koyma kararı çıkardı. Şoke eden bu tavır, Öcalan'ın yakalanışının 11. yıldönümüne denk getirildi.

TERÖR KAMPLARI İsmi Terör kampı isimleri ile öcalan'ın köyü Amara'nın adı sokaklara verildi. 2008'de Diyarbakır'da servis otobüsüne saldıran terörist Mehmet Ş. Yıldeniz'in kod adı "Reber" gibi isimler de mahalle ve sokak adı olarak belirlendi.

REBER (YOL GÖSTEREN): Diyarbakır'da 2008'de Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Yüksek Okulu'na ait servis otobüsüne yönelik saldırıyı PKK üyesi Mehmet Şah Yıldeniz'in de kod ismi

ARGEJ (YÜKSELEN ATEŞ): Şırnak'ın cizre ilçesine bağlı Ulaş köyünde güvenlik güçlerince yakalanan Mesut Gökhan adlı teröristin de kod adı AGİT (YİĞİT): Aktütün karakoluna düzenlenen baskında öldürülen 9 PKK'lıdan biri olan Zakir Yıldız'ın kod ismi.

HOGİR (GÜÇLÜ): Bu kod ismi bölgede 300'ün üzerinde PKK'lının kullandığı tahmin ediliyor.

BOTAN (SİİRT VE ŞIRNAK BÖLGESİ): Osman Öcalan ile birlikte örgütten ayrılan Nizamettin Taş bu ismi kullanıyordu.

ORAMAR (DAĞLICA): Hakkari'nin Yüksekova Dağlıca Taburu'na 21 Ekim 2007'de bir grup PKK'lının saldırısında 12 asker şehit olmuş 8 asker de kaçırılmıştı. Oramar Dağlıca'nın Kürtçe adı.

Mustafa K. Demirbaş
08.03.2010, 19:15
Hakkari'de askere hain tuzak
08 Mart 2010 Pazartesi 18:50
Açılım tartışmaları devam ederken Hakkari'den gelen haber yürek dağladı. Yine 4 ocağa ateş düştü.

Hakkari'de mayın patlaması sonucu 1 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ndeki Derecik bölgesine operasyona giden askerleri taşıyan aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla mayının patlaması sonucu 1 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı.

İnternethaber.com

Mustafa K. Demirbaş
08.03.2010, 19:24
havalar ısındı yine azmaya başladı onun bunun çocukları..

Mustafa K. Demirbaş
09.03.2010, 13:14
Hakkari'de ikinci patlama
09 Mart 2010 Salı 12:02
Hakkari'den bir kara haber daha geldi. Dünkü mayın saldırısının ardından bugün aynı bölgede bir patlama daha gerçekleşti.

Hakkari'de dün akşam yaşanan saldırının ardından bugün ikinci kez patlama oldu. Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Derecik kırsalında terör örgütü PKK'nın döşediği mayına basan bir onbaşı şehit oldu.

Dün Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ndeki Derecik bölgesine operasyona giden askerleri taşıyan aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla mayının patlaması sonucu 1 asker şehit olmuş, 3 asker de yaralanmıştı

Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesi Koçyiğit bölgesinde arazi arama-tarama faaliyeti sırasında, terör örgütü PKK üyeleri tarafından araziye döşenen mayının patlaması sonucu 1 askerin şehit olması, 3 askerin de yaralanmasının ardından bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Operasyon kapsamında aynı bölgede yapılan arazi arama-tarama çalışması sırasında, terör örgütü PKK üyeleri tarafından önceden döşenen bir mayın daha patladı.

Patlamada, Samsun nüfusuna kayıtlı piyade onbaşı İsa Keskin'in şehit olduğu bildirildi.

Bölgede operasyonlar devam ediyor

internethaber.com

Külünkoğlu
09.03.2010, 13:24
Allah rahmet eylesin Şehitlerimize.
Kudurmalar başladı. Askerimiz bu mücadeleyi yaparken arkasına dönüp bakmamalı. Sırtını dayayacağı duvardan malzeme çalanları Allah affetmesin inşallah.

ilhan
09.03.2010, 13:29
Allah rahmet eylesin. Allah geride kalan ailesine sabır versin. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Haberlerde alt yazı olarak okuruz.1-2 dakikalık haberini görürüz. Yarın hiçbir şey yokmuş gibi devam ederiz.

Dursun Kaplan
09.03.2010, 13:30
Şehit olan askerlerimizin mekanı cennet olsun. Yakınlarına başsağlığı dilerim.

Yine başladık böyle haberlere. Bıktım ben artık.

Keramettin
09.03.2010, 14:54
Ahh be ŞEhitler Ölmez Vatan Bölünmez

Ba®ış
09.03.2010, 20:13
http://www.gencfb.org/Haber_basimiz-sagolsun_2551hb.html

Fenerbahçe tribününün ve hepimizin başı sağolsun.Mekanı cennet olsun.

Hasan ZAİMOĞLU
10.03.2010, 16:26
başımız sağolsun . bu gün B.paşada şehidimize son görevimizi yerine getirdik . Allah C.C dualarımızı kabul eder inşallah. gerçekten yüreğim burkuldu şehit evinde gördüklerim ve işittiklerimle . bir kez daha lanet ettik ve bir kez daha sitem ettik elimizden sadece ' Vatan Sağolsun' demekten başka bir şey gelmeyişine.

Külünkoğlu
11.03.2010, 10:02
Oscar ’ı kazanan yönetmen Bigelow ödülünü “Irak’taki Amerikan askerlerine” adadı.

El âlem işgalci ordusunu savunur, bizimkiler ülkesini savunan ordusundan utanır...
Gülhan Elmas

Adil ÖZGÜR
13.03.2010, 23:48
http://www.internethaber.com/images/news/120599.jpg

Fransız vekilden PKK itirafları

13 Mart 2010 Cumartesi 11:44
Avrupa'da PKK'ya karşı başlatılan operasyonlar gerçeği su yüzüne çıkardı. Fransız vekilden çarpıçı açıklamalar geldi.

Avrupa Parlamentosu üyesi Fransız Milletvekili Jose Bove, Larzak Ovası’ndaki PKK kampından Fransız polisinin haberi olduğunu söyledi. Bove, kendisinin de kamptaki toplantılara katıldığını belirtti.

Strasbourg'daki Avrupa Parlamentosunda bir grup milletvekili ile terör örgütüne destek vermek için toplantı yapan Fransız Parlamenter Jose Bove, seçim bölgesi olan Larzak Ovası'nda PKK'nın eğitim kampları olduğunu kabul ederek, bu kamplardaki toplantılara bizzat katıldığını söyledi.
YAKIN ARKADAŞI VE KOMŞUSU

Küreselleşme karşıtı olarak bilinen Avrupa Parlamentosu milletvekili Fransız Parlamenter Jose Bove, Fransız güvenlik birimleri tarafından 26 Şubat 2010 tarihinde tutuklanan terör örgütü sorumlularından Mehmet Ali Doğan'ın yakın arkadaşı ve komşusu olduğunu kaydetti.
KONUŞMACI OLARAK KAMPA KATILMIŞ

Silahlı eğitim verildiği iddia edilen çiftliği bulma konusunda kendisine yardımcı olduğunu, 10-15 senedir yaz aylarında çiftliğe gelen çok sayıda Kürt gencinin burada eğitim aldıklarını bildiğini belirten Bove, kendisinin de bizzat bu eğitim kampına konuşmacı olarak katıldığını açıkladı.

OPERASYONLARI ELEŞTİRDİ
Fransa, İtalya ve Belçika'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları eleştiren ve örgütün Avrupa üst düzey sorumlularının yakalanmasını ''cadı avı'' olarak nitelendiren Fransız Parlamenter Jose Bove, PKK'lı teröristlere silahlı eğitim verildiği iddia edilen Larzak Ovası'ndaki kampta sürdürülen faaliyetlerden Fransız güvenlik birimlerinin haberi olduğunu, Mehmet Ali Doğan'a ait çiftliğe bir kilometreden daha az mesafede Fransız ordusuna ait askeri bir birlik bulunduğunu öne sürdü.

ETA'NIN ARKA BAHÇESİ
Terör örgütü PKK kadrolarına silahlı eğitim verildiği belirtilen ve Fransız Parlamenter Jose Bove'nin seçim bölgesi olan Larzak Ovası, terör örgütü ETA'nın arka bahçesi olarak biliniyor.

10 KİŞİ GÖZALTINDA
Bu arada, Fransız güvenlik birimlerinin terör örgütünün yayın organı Roj TV'ye yönelik Paris, Strasbourg ve Orleans'ta operasyon gerçekleştirdiği bildirildi.

Soruşturma kapsamında 10 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.
K:İnternethaber

Mustafa K. Demirbaş
14.03.2010, 17:59
Hakkari'de askere hain pusu
14 Mart 2010 Pazar 16:00
Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde operasyona giden askerlerin üzerine ateş açıldı. Kara haber geldi.

Hakkari'de askere hain pusu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde öğlen saatlerinde operasyona giden askerlere bir grup PKK'lı terörist tarafından ateş açıldı.

Açılan ateş sonrası ilk belirlemelere göre 1 onbaşı şehit oldu 1 asker yaralandı. Yaralı asker Hakkari Askeri Hastanesi'ne kaldırıldı.

internethaber.com

Tolunay Abdioğlu
14.03.2010, 18:08
Allah rahmet eylesin.Mekanı Cennet olsun.Başımız saolsun.

Çıkıyorum bu başlıktan kötü şeyler yazabilirim.

Emirhan Makul
14.03.2010, 18:32
Ruhun Şad Olsun Askerim.

Samet94
14.03.2010, 21:02
şehitler ölmez bu vatan hiçbir zaman bölünmez

Misina
14.03.2010, 23:18
Yavaş yavaş baharın yaklaştığı şu günlerde inlerinden çıkmaya başladı şerefsizler.Allah topunuzun belasını versin.

Dursun Kaplan
14.03.2010, 23:22
Mekanın cennet olsun yüce şehidim.

M.Kılıç50
15.03.2010, 00:41
Ruhun Şad olsun onbaşım :(
yine kudurmaya basladilar :mad:

28TS61
20.03.2010, 16:57
yorumsuz

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=33891&p=1&rid=2

Cem Balcı
24.03.2010, 14:44
yorumsuz

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=33891&p=1&rid=2

bunların alayını çoluk çocuk dinlemeden yakacaksın!

28TS61
24.03.2010, 14:52
bunların alayını çoluk çocuk dinlemeden yakacaksın!

malesef dokunulmazliklari var

Cem Balcı
24.03.2010, 14:55
yok yok illa diyorlar ki 2. dersim yapsın bu ülke...hoş bunu yapacak yürek yok ama...

Murat Hızal
24.03.2010, 15:10
yok yok illa diyorlar ki 2. dersim yapsın bu ülke...hoş bunu yapacak yürek yok ama...

Güzel kardeşim tepkilerinde yerden göğe kadar haklı olabilirsin fakat, 2. Dersim yaşasın bu ülke dersen olmaz.Orada iki dakika dur soluklan derim.Öyle kolay değil bu işler.Ha yok burası nasıl olsa forum ben de aklıma gelenleri söylerim diyorsan,bu foruma yakışmaz.

Bütün şehitlerimize tekrar Tanrıdan rahmet diliyorum.

Cem Balcı
24.03.2010, 15:12
Güzel kardeşim tepkilerinde yerden göğe kadar haklı olabilirsin fakat, 2. Dersim yaşasın bu ülke dersen olmaz.Orada iki dakika dur soluklan derim.Öyle kolay değil bu işler.Ha yok burası nasıl olsa forum ben de aklıma gelenleri söylerim diyorsan,bu foruma yakışmaz.

Bütün şehitlerimize tekrar Tanrıdan rahmet diliyorum.

bunu ısrarla isteyenler var...

burası T.C. arkadaş!Ya seveceksin ya terkedeceksin!

söylediklerimi daha iyi analiz etmeniz için dersim olayını hatırlayınız derim.

bugün doğuda yaşananlar o dönemle birebir örtüşmektedir.ve uzun vadede neler olacağını göreceksiniz.

Murat Hızal
24.03.2010, 15:15
Burası Türkiye Cumhuriyeti hep beraber çalışarak paylaşarak bir şeyleri düzeltmeye çalışacağız.

Yok öyle ya sevin ya da terkedin kolaycılığı.

Dersim olaylarını sana uzun uzun anlatırım da burası ne yeri ne de zamanı.

Neyse şehitlerimizin başlığı altında bu tip tartışmalara girmemiz yakışık almaz.

Fatih Solmaz
24.03.2010, 15:18
türk milleti yıllarca başka milletlerle savaştı. ama yüzyüze. bunlar kadar kahpesi gelmedi.

Cem Balcı
24.03.2010, 15:58
Burası Türkiye Cumhuriyeti hep beraber çalışarak paylaşarak bir şeyleri düzeltmeye çalışacağız.

Yok öyle ya sevin ya da terkedin kolaycılığı.

Dersim olaylarını sana uzun uzun anlatırım da burası ne yeri ne de zamanı.

Neyse şehitlerimizin başlığı altında bu tip tartışmalara girmemiz yakışık almaz.

bana anlatma ben zaten biliyorum.

kendin analiz yap,yap ki bugünkü şartlarla karşılaştır ve aradaki benzerliği gör.

selametle.

Murat Hızal
24.03.2010, 17:40
bana anlatma ben zaten biliyorum.

kendin analiz yap,yap ki bugünkü şartlarla karşılaştır ve aradaki benzerliği gör.

selametle.

Tamam abi! hürmetle.

Muhammed
24.03.2010, 20:37

bugün doğuda yaşananlar o dönemle birebir örtüşmektedir.ve uzun vadede neler olacağını göreceksiniz.

Sen mi karar veriyorsun buna?

Mollasalihoğlu
24.03.2010, 23:44
İlgili başlığı bulamadım, kusuruma bakmayın..
Kısmetse Nisan'da vatana borcumuzu ödemeye gidiyoruz..

Hepiniz hakkınızı helal edin.. Allah'a emanet olun..

Adil ÖZGÜR
25.03.2010, 00:00

Gideceğiniz yer bellimi?

İHTİLALL
25.03.2010, 12:12

Sen de ,helal et..:)

İHTİLALL
25.03.2010, 12:16
Gideceğiniz yer bellimi?

Daha değildir Adil abi..

Nisan ın başında sınava girecek,

Tamamen angarya bir sınava..:)

Orada yedek subay veya kısadönem olacağı ve nerede askerlik yapacağı belli olacak..

Sonra ,bitirip gelecek,hayırlısı ile:)..

Muhtemelen ,askerliğini "poşet" olarak yapacak..:)

Cem Balcı
25.03.2010, 13:24
Sen mi karar veriyorsun buna?

hayır Mustafa Kemal Atatürk karar veriyor.

Anayasa karar veriyor.

hayırdır yoksa siz de açanlardanmısınız?

Serdar A
25.03.2010, 14:51

Hayırlarla git , hayırlarla gel .

Muhammed
25.03.2010, 18:48

Anayasa karar veriyor.

Bir sakıncası mı var?

Cem Balcı
25.03.2010, 23:58
estafurullah.

lakin fazla açmayınız.

Muhammed
26.03.2010, 00:19
estafurullah.

lakin fazla açmayınız.

Bu akşam takım çok iyiydi. Keyfimiz yerinde. Sonra devam ederiz bu konuya :D

Kadir
28.03.2010, 13:40
Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Onların uğruna toprak oldukları bu vatan bize emanet.

Gerekirse arkalarından gideriz.

Misina
30.03.2010, 10:37
Hakkari'nin Çukurcu da 3 Fidanımız Şehit Oldu.

Allah belasını versin bu çapulcuların ve onlara bu fırsatı verenlerin!

Dursun Kaplan
30.03.2010, 10:39
Yine mayın yine köpekce arkadan vurma. Yine şerefsizlik.

İnsan olsanız yüz yüze gelirsiniz. Siz mezara girmeyi bile haketmiyosunuz. Sizi b.k çukuruna gömmeli.

Askerlerimizin mekanı cennet olsun. Allah rahmet eylesin.

Ahmet Başkaya
30.03.2010, 11:26

Anayasa karar veriyor.

Şu açanlardamısınız lafınız biraz daha açsana sen ? ...

Ahmet Başkaya
30.03.2010, 11:27
Askerlerimizin mekanı cennet olsun ...

Allah yakınlarına sabır versin ...

Amin ...

bordo61
30.03.2010, 11:32
Türk Milletinin Başısağolsun

Gene 3 askerimizi şehit verdik.

Bu Teröre fırsat verenlerinde , onları hortlatanlarında teröristler gibi tez zamanda yok olması dileğiyle

bordo61
30.03.2010, 11:33
Olay, Çukurca'nın Hantepe bölgesinde dün gece meydana geldi. Güvenlik güçleri tarafından sürdürülen arama tarama faaliyetleri sırasında el yapımı olduğu belirtilen uzaktan kumandalı mayının teröristler tarafından patlatılması sonucu, Piyade Uzman Çavuş Mehmet Kaya (Elazığ), Piyade Uzman Çavuş Nuri Aydın (Kayseri) ve Piyade Uzman Çavuş Fatih Aydoğdu (Kırıkkale) şehit olurken, Piyade Uzman Çavuş Salih Önsal (Manisa) ve Piyade Uzman Onbaşı Arif Kılıç (Kırıkkale) yaralandılar.

ilhan
30.03.2010, 12:37
Allah rahmet eylesin. Allah ailesine ve yakınlarına sabır versin. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Şimdi gider şehit ailesiyle röportajlar yaparlar, haberler yaparlar onların kanayan yürekleriyle reyting kovalarlar. Daha sonra kimsenin aklına o şehit aileleri gelmez.

Vatan sağolsun!

Kadir
30.03.2010, 13:14
Söylecek söz yok..

Kamil Çakmak
30.03.2010, 14:22
Allah rahmet eylesin. Ailesinin milletimizin başı sağolsun. Vatan sağolsun.

Dursun Kaplan
30.03.2010, 17:27
45 saniye haber verecekler ve bitecek herşey.

Şehit askerlerimizin birinin eşi 3 aylık hamile,diğerinin de küçük çocuğu varmış. Onları yetim bırakanların allah bin türlü belalarını versin.

Kadir
01.04.2010, 15:30
http://i41.tinypic.com/j7fdoy.jpg

Misina
01.04.2010, 15:37
İşte Yan Gelip Yatanlar

28TS61
01.04.2010, 15:39
ridvan, tanju, hakan ve hasan sasada yaziklar olsun

sarıyerli_TS
01.04.2010, 16:16
bende 1988-4 tertip olarak askerliğimi bitirdim .. 45 gün önce geldm o lanet yerden.. 24 tane operasyona çıktım dağ ve komando tugay komutan yardımcılığının 1. taburunda .. yüksekova sınırı içinde ki kilit kritik bütün noktalara gittik.. başımıza da bazı olaylar geldi allaha şükür orda o psikolojiyle 12 aylık süreçte şehit vermedik.. sadece yaralanan arkadaşlarımız oldu.. ben hep üzülürdüm her vatandaş gibi şehit haberlerine her zman gözlerim dolardı ama artık içim bi başka oluyorr. . aklımdan çıkmıyor bu haberlerr :( yani tek dicem kalleş köpekler hiç bi zaman karşımıza çıkmadılar ya pusu ya mayın yaa arkadan bişiler işte .. alllah belalarını versn .. bi de siz belki benim duygu yoğunluğumda yaşamamışınzdır ..başbakanın teröristleri konvoylarla alkışlarla sıunırdan içeri aldığı haberi izledik.. 1 saat sora benim görev yaptığım komando kolu pusuya çıkcaktı.. pusunun amacıda 2-3 saat geçiş yerlerine mevzilenip oluurda çıkarsa yakalarız veya öldürürüzdü.. tabi haberi izleyince fazla uzakta olmadklarını gördük .. alkış konvoy falan .. gittik kol komutanımız olan teğmene komutanım çıkmak istemioruz dedik moralimiz de bozuldu tabi herkes sinirli gözleri doluydu .. teğmenin verdiği cvp allah belalarını versn olm biz hizmetimizi yapalm gerisini boşverin.. biliyorsunuz ben de emir kuluyum bu a ... k .. mun yerin de dedi.. işte ben bunu yaşadığım için lanet olsn açılımlarına diorm kapatıorum.... :@:@

mehmet83
02.04.2010, 02:28

Az bile demissin. Ya seveceksin ya s.... olup gideceksin. Ulan kapidaki kopek bile onune yemek koyana sahip cikiyolar. Saddam az yapmis bunlara. Yeter be yeter. Gordunuzmu o 3 yasindaki kiz cocugunu? Gordunuzmu tabuta sarilip hani bir damla goz yasima kiyamazdin, simdi beni nasil birakip gittin diyen sehit esini? Gordunuzmu 2 aylik hamile sehit esini? Lanet olsun be sizin insanliginiza. Lanet olsun sizin aciliminiza. Neyse cikiyorum ben. Yoksa tutamicam kendimi

Muhammed
03.04.2010, 22:28
Az bile demissin. Ya seveceksin ya s.... olup gideceksin. Ulan kapidaki kopek bile onune yemek koyana sahip cikiyolar. Saddam az yapmis bunlara. Yeter be yeter. Gordunuzmu o 3 yasindaki kiz cocugunu? Gordunuzmu tabuta sarilip hani bir damla goz yasima kiyamazdin, simdi beni nasil birakip gittin diyen sehit esini? Gordunuzmu 2 aylik hamile sehit esini? Lanet olsun be sizin insanliginiza. Lanet olsun sizin aciliminiza. Neyse cikiyorum ben. Yoksa tutamicam kendimi

Sizin zihniyetinizdeki insanlardanda ancak bu cümle çıkardı. Saddam az yapmış dediğiniz yerde binlerce masum insan öldü yaşlı, kadın, çocuk, bebek demeden.

http://www.gomanweb.com/2008_gomanweb/HABER_YORUM4/Mart_2008/15Mart/Ek_klasor/halepce_katliami.jpg

Kadir
04.04.2010, 17:57
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14313648.asp?gid=373

...

28TS61
04.04.2010, 18:56
dicek bisey yok. bunlara izin verenlere yaziklar olsun

bordo61
04.04.2010, 20:03
Öcalan’ın evini türbeye çevirdiler!

8 bin kişi içerisinden seçilen 500 temsilcinin, ilk kez Öcalan’ın köyüne gitmelerine izin verildi.

İmralı'da çarptırıldığı ömür boyu hapis cezasını çeken PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın 61'inci doğum gününü kutlamak amacıyla Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden dünden itibaren Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’ne bağlı Onbirnisan Beldesi’ne gelen yaklaşık 8 bin kişi içerisinden seçilen 500 temsilcinin, ilk kez Öcalan’ın köyüne gitmelerine izin verildi. Öcalan'ın evini türbeye çevirdiler.

Aralarında BDP’li Milletvekillerinin de bulunduğu kalabalık, önce geçen yıl geçişlerine izin verilmediği için güvenlik güçleri ile çıkan çatışmada yaşamını yitiren 2 kişi için olayların çıktığı yerde anma töreni düzenlendi. PKK ve Öcalan lehine slogan atan kalabalık, daha sonra otobüslerle Ömerli Köyü’ne hareket etti.

PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın doğum gününü kutlamak için çeşitli kentlerden dün sabahtan itibaren yola çıkarak, Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’ne bağlı Onbirnisan Beldesi’ne gelen PKK sempatizanları, geceyi açık arazide kurdukları çadırlarda geçirdi. Aralarında BDP milletvekilleri Emine Ayna, Bengi Yıldız, İbrahim Binici ve Sevahir Bayındır ile Öcalan’ın çağrısı üzerine geçen yıl Kandil ve Mahmur’dan gelen bazı PKK’lıların da bulunduğu kalabalık, çadır kurulan alanda türküler eşliğinde halaylar çekip, ateşler yaktı.

14 OTOBÜS İLE TEMSİLCİLER TAŞINDI

Her yıl olaylara sahne olan ve son olarak geçen yıl 2 kişinin öldüğü, Öcalan’ın doğum günü gerginliğinin bu yıl yaşanmaması için etkinliği organize eden Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Yardımlaşma Derneği (Tuhad-Fed) ile yapılan görüşmelerin ardından, bu yıl yapılacak etkinliğe belirli sayıda insanın katılması konusunda anlaşmaya varıldı.

Güvenlik güçlerinin İçişleri Bakanlığı’nın onayını almasının ardından geçmelerine izin verdiği 500 kişilik kalabalık, bu sabah 14 otobüs ile Onbirnisan Beldesi’ne yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki Ömerli Köyü’ne doğru yola çıktı.

Çevre illerden gelen takviye ekiplerle desteklenen jandarma ve polis de Ömerli Köyü’ne 20 kilometre kala Karataş Tepe Mevkii’nde güvenlik önlemi aldı. Güvenlik güçleri, zırhlı araçlarla barikat kurduğu köy yolunu ayrıca geçişlerin önlenmesi için demir bariyerlerle de kapattı. Geçmiş yıllarda Karataş Tepe Mevkii’ni kuşatan tepelere yay şeklinde önlem amaçlı olarak dizilen asker ve polislerin bu yıl ise belli noktalarda gruplar halinde konuşlandığı görüldü.

Kalabalık Halfeti’ye doğru ilerlerken, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ünal Karaosmanoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Şükrü Cumhur, Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, ilçe kaymakamları ile yüksek rütbeli subaylar da güvenlik güçlerinin barikat kurduğu bölgeye gelerek önlemler hakkında bilgi alıp inceleme yaptı.

ÖCALAN'IN EVİ TÜRBEYE DÖNDÜ

PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın doğum günü nedeniyle Ömerli Köyü'ne ilk kez gidişlerine izin verilen aralarında BDP Milletvekilleri Sevahir Bayındır ile Bengi Yıldız'ın da bulunduğu kalabalık, köyde Öcalan'ın yakınları tarafından karşılandı.

Köy girişinde otobüsten inen ve bir süre yürüyen kalabalık, burada Abdullah Öcalan'ın kardeşleri Mehmet, Fatma ve Havva Öcalan ile yeğenleri tarafından karşılandı. Kalabalık burada kendilerini zafer işareti yaparak karşılayan Fatma Öcalan'ın elini öpmek için birbiriyle yarıştı. Bir süre burada Öcalan kardeşlerin elini öpmek ve tokalaşmak için mücadele eden grup, daha sonra `Öcalan'a özgürlük', `İyi ki doğdun Öcalan' sloganları atarak Abdullah Öcalan'ın doğduğu eve yürüdü.

Sadece Öcalan'ın yakınlarının yer aldığı, Ömerli Köyü sakinlerinin ise katılmadığı karşılama töreni sonrası eve gelen PKK yandaşları, daha önce duvarlara asılı olan Abdullah Öcalan'a ait fotoğrafları öpmek için birbiriyle yarıştı. Hem Öcalan'ın fotoğraflarını, hem de kardeşleri Fatma ve Havva Öcalan'ın elini öpmeye çalışan kalabalık, daha sonra evden dışarı atılan şekerlerden kapabilmek için uğraş verdi. Poşetler içerisinden havaya savrulan şekerleri toplamaya çalışan kalabalık, daha sonra evden çıkarılan sacta yapılmış yufka ekmeklerden kapmak için de aynı çabayı gösterdi. Grupta yer alan bazı kişiler, Öcalan fotoğrafları ile süslü evin bahçe ve odalarında katıra fotoğrafı çektirdi.

GÜVERCİN UÇURDULAR

Kalabalığa Kürtçe konuşma yapan Fatma Öcalan, kan dökülmesini istemediğini ve herkesin barış içerisinde yaşamasını arzuladığını dile getirdi. Etkinliği organize eden Tuhad-Fed Başkanı Mahmut Doğan da yaptığı konuşmada, geçtiğimiz yıllarda sürekli çatışmaların yaşandığını hatırlatarak, bu yıl diyalog yolu ile sorunu çözüme kavuşturduklarını ifade etti.

Kalabalığa eşlik eden BDP Milletvekilleri Sevahir Bayındır ve Bengi Yıldız ise, Öcalan kardeşler ile bir süre sohbet ettikten sonra evin çatısına çıkıp, barışın simgesi olarak kabul ettikleri güvercinleri havaya uçurdu. İki milletvekili daha sonra Öcalan'ın evinin girişindeki kapıda üzerinde Kürtçe `İyi ki doğdu Öcalan' yazılı tabelanın önünde fotoğraf çektirdi.

BAHÇEDEN TOPRAK ALDILAR

Yaklaşık bir saat ziyaret ettikleri evde PKK ve Öcalan lehine slogan atan kalabalık, geri dönecekleri konusunda yapılan uyarı üzerine, evin bahçesindeki toprakları kendilerine dağıtılan poşetlere doldurmaya başladı.

Yerdeki toprağı avuçlayarak poşet ve yanlarında bulunan pet şişelere dolduran kalabalık, daha sonra yine sloganlar atarak evden ayrılıp, otobüslerinin bulunduğu alana yürüyerek gitti. Kalabalık bindikleri otobüs ile yeniden, dünden itibaren toplandıkları Onbirnisan Beldesi'ne hareket etti.

ÖLENLER İÇİN KARANFİL

Onbirnisan Beldesi’nden 14 otobüs ile Ömerli Köyü’ne hareket eden grup, saat 10.30 sıralarında köye 20 kilometre uzaklıktaki, güvenlik güçlerinin barikat kurduğu Karataş Tepe Mevkiine ulaştı. Burada durdurulan otobüslerden inen aralarında BDP Milletvekilleri Bengi Yıldız ve Sevahir Bayındır’ın da bulunduğu 500 kişi, BDP İl Başkanı İbrahim Ayhan’ın Kürtçe konuşmasıyla, geçen yıl çıkan olaylarda 2 kişinin öldüğü yere gitti. Hep birlikte 2 kişinin öldüğü alana giden kalabalığın, güvenlik güçlerine karşı taşkınlık yapmaması için sarı renkli kıyafet giyen bazı kişiler tepelerde görevlendirildi. Otobüslerden inen ve PKK elebaşı Öcalan'ın posteri ile PKK’nın renklerini simgeleyen bezler taşıyan kalabalık, Öcalan PKK lehine Kürtçe sloganlar atarak, geçen yıl çıkan olaylarda yaşamını yitiren Mahsun Karaoğlan ile Mustafa Dağ’ın öldüğü alana karanfil bıraktı.

Kalabalığa hitap eden Tuhad-Fed Genel Başkanı Mahmut Doğan, ölümlerin son bulmasını isteyerek, etkinlik amaçlarının barış olduğunu söyledi. Burada, ölen iki kişi için saygı duruşunda bulunup, karanfil bırakan kalabalık, PKK ve Öcalan lehine slogan atarken, kadınlar da zılgıt çekti.

Geçen yıl 2 kişi öldü

HER yıl PKK yandaşları ile güvenlik güçleri arasında çatışmaların yaşandığı Öcalan’ın doğum günü kutlamaları için geçen yıl Ömerli Köyü'ne gitmek isteyenlere izin verilmedi.

Bunun üzerine taş ve molotof kokteyli atan göstericilere, güvenlik güçleri gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale etti. Yaklaşık bir saat süren çatışmada Mahsun Karaoğlan ile Mustafa Dağ yaşamını yitirirken, 29’u asker ve polis olmak üzere 45 kişi yaralandı.

Nüfusta doğum tarihi 14 nisan

PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın resmi kayıtlardaki doğum günü 14 Nisan 1949. Resmi nüfus kayıtlarına göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Öcalan, Ömerli Köyü’nde oturan Öcalan ailesinin 4'üncü çocuğu olarak dünyaya geldi. 2’si hayatta olmayan 4’ü kız 7 kardeş olan Öcalan, resmi kayıtlarda 1978’de yaşamını birleştirdiği örgüt kurucularından olan ve Avrupa’ya kaçan Kesire Öcalan ile de halen evli görünüyor.

Abdullah Öcalan’ın en büyük ablası Dursun 65 yaşında, en küçük erkek kardeşi Ali ise 13 yaşında yaşamını yitirmiş. PKK elebaşının kız kardeşleri evli gözükürken, erkek kardeşlerinden olan ve fikir ayrılığından dolayı örgüt ile bağlarını kopardıktan sonra Kuzey Irak’ta fırıncılık yapmaya başlayıp, bir süre önce evliliği ile gündeme gelen Osman Öcalan ise resmi kayıtlarda halen bekar gözüküyor.

Ajanslar

-------------------

Alın size açılım daha da açalım mı , evini müze yapmayı da önerirsiniz siz.

Bebek katili arıyorsanız. İşte burda uzağa gitmeyin. İmralıda hepimizden iyi yaşıyor. Şehit annelerinden , şehit babalarından hepsinden iyi yaşıyor.

Yazıklar olsun bunlara musama gösterenlere

Bu arada siz bunu da bilmezsiniz ama söyleyelim Terörist başı Ermenidir , kürt değildir. Tıpkı Ahmet Türk gibi.

Ama olsun açalım gitsin ya oh püfür püfür esiyor

MuratJ
04.04.2010, 20:19
Sanırım öyle bir gün gelecek ki bu hükümetin temsilcileri bir gece gizlice bu ülkeden kaçacaklar!

(gerçi artık bu ülkeye o kadar güvenmiyorum)

Mustafa K. Demirbaş
04.04.2010, 20:29
Biz bu hallare düşecek adammıydık bu günleri de mi görecektik

sarıyerli_TS
06.04.2010, 16:07
bende 1988-4 tertip olarak askerliğimi bitirdim .. 45 gün önce geldm o lanet yerden.. 24 tane operasyona çıktım dağ ve komando tugay komutan yardımcılığının 1. taburunda .. yüksekova sınırı içinde ki kilit kritik bütün noktalara gittik.. başımıza da bazı olaylar geldi allaha şükür orda o psikolojiyle 12 aylık süreçte şehit vermedik.. sadece yaralanan arkadaşlarımız oldu.. ben hep üzülürdüm her vatandaş gibi şehit haberlerine her zman gözlerim dolardı ama artık içim bi başka oluyorr. . aklımdan çıkmıyor bu haberlerr :( yani tek dicem kalleş köpekler hiç bi zaman karşımıza çıkmadılar ya pusu ya mayın yaa arkadan bişiler işte .. alllah belalarını versn .. bi de siz belki benim duygu yoğunluğumda yaşamamışınzdır ..başbakanın teröristleri konvoylarla alkışlarla sıunırdan içeri aldığı haberi izledik.. 1 saat sora benim görev yaptığım komando kolu pusuya çıkcaktı.. pusunun amacıda 2-3 saat geçiş yerlerine mevzilenip oluurda çıkarsa yakalarız veya öldürürüzdü.. tabi haberi izleyince fazla uzakta olmadklarını gördük .. alkış konvoy falan .. gittik kol komutanımız olan teğmene komutanım çıkmak istemioruz dedik moralimiz de bozuldu tabi herkes sinirli gözleri doluydu .. teğmenin verdiği cvp allah belalarını versn olm biz hizmetimizi yapalm gerisini boşverin.. biliyorsunuz ben de emir kuluyum bu a ... k .. mun yerin de dedi.. işte ben bunu yaşadığım için lanet olsn açılımlarına diorm kapatıorum.... :@:@

açılımınızı alın defolun...

Muhammed
08.04.2010, 14:51
http://www.milliyet.com.tr/7-sehit-askerde-korkunc-gercek/turkiye/sondakika/08.04.2010/1222238/default.htm

Dursun Kaplan
08.04.2010, 14:55
http://www.milliyet.com.tr/7-sehit-askerde-korkunc-gercek/turkiye/sondakika/08.04.2010/1222238/default.htm

İşte böyle kansız vatan hainleri elini kolunu sallaya sallaya gezerken, paşalarımız bir bir içeri alınıyor.

O mayınların MKE çıkışlı olması ve rütbeli bir komutanın emriyle oraya döşenmesi çok acı çook. Böyle hain köpeklere şerefsiz bile demem. Şerefsizlerin de bir şerefi vardır.

Taner Tonbil
08.04.2010, 14:59
ridvan, tanju, hakan ve hasan sasada yaziklar olsun

bu milletvekili ve eski futbolcular macinda senol hocamiz ve hamide vardi..

Mustafa K. Demirbaş
15.04.2010, 19:51
Batman'da 1 astsubay şehit
15 Nisan 2010 / 16:48
Batman'da çatışmada 1 askerimiz şehit oldu

Batman kırsalında Kozluk ve Sason ilçeleri arasında bulunan Tumok bölgesinde terör örgütü ile girilen sıcak çatışmada 1 astsubay şehit olurken 2 asker yaralandı.

BATMAN'ın Kozluk İlçesi yakınlarında devriye gezen askeri araca PKK'lı teröristlerin ateş açması sonucu 1 astsubay şehit oldu, 2 er yaralandı. Van'ın Başkale ilçesinde polis aracının devrilmesi sonucu yaralanan 4 polisten 2'sinin şehit olduğu bildirildi.

ŞIRNAK'TA OPERASYON SÜRÜYOR

Kozluk'a bağlı Gümüşörgü Köyü yakınlarında bugün saat 16.00 sıralarında devriye görevini yapan askeri araca PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Açılan ilk ateşte kimliği henüz alınamayan 1 astsubay şehit olurken, 2 er de yaralandı. Araçtaki diğer askelerin karşılık vermesi üzerine teröristler ormanlık alana doğru kaçtı. Teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede kapsamlı operasyon başlatıldı. Yaralı askerler helkopterler Diyarbakır Askeri Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Şehit haberinin duyulması üzerine Batman Valiliği Kültür ve Turizm haftası kapsamında düzenlemeyi planladığı Ferhat Göçer ile Gültekin Gönülaçar'ın konseri iptal edildi.

VAN'DA DA 2 ŞEHİT

Van'ın Başkale İlçesi’nde göreve giden bir polis aracının şarampole yuvarlanması sonucu 2 polis şehit oldu, 2 polis de yaralandı. Kaza, büğün saat 16.00 sıralarında Albayrak Köyü Köprü Mevkii'nde meydana geldi. Başkale İlçesi'nden Albayrak Köyü'nde operasyona giden İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde görevli 4 polisin içinde bulunduğu 65 NA 126 plakalı özel otomobil, Köprü Mevkii'nde virajı alamayarak takla atıp, şarampole yuvarlandı. Kazada, otomobilde bulunan polis memurları Ramazan Arslan, Yetiş Ulaş, Ersin yılmaz ile Mehmet Ongun yaralandı. Başkale Devlet Hastanesi'ne kaldırılmak istenen yaralı polislerden Ramazan Arslan ile Ersin Yılmaz şehit olurken, diğer 2 yaralı polisler, Yetiş Ulaş ile Mehmet Ongun ise askeri helikopterle Van’a sevk edildi.

ŞIRNAK’TA BİR SUBAY İLE İKİ ERBAŞ YARALANDI

Dün akşam Balveren beldesinden Şırnak’a intikal eden bir grup askere teröristler tarafından açılan ateş sonucu, bir subay ile iki erbaş yaralandı. Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde verilen bilgiye göre, Balveren beldesinden Şırnak'a giden askeri araca dün akşam saatlerinde, bir grup bölücü terör örgütü mensubu tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu bir subay ağır, iki erbaş/er hafif olmak üzere üç kişi yaralandı. Yaralılar Asker Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Öte yandan Şırnak Merkez’e bağlı dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince icra edilen faaliyet esnasında, bölücü terör örgütü mensuplarınca 1,5 kilo amonyum nitrat kullanılarak hazırlanmış bir el yapımı mayın bulundu. Siirt’in Eruh ilçesi Ekinyolu bölgesinde, güvenlik güçlerince gerçekleştirilen faaliyet esnasında, bölücü terör örgütü mensuplarına ait muhtelif yaşam malzemesi de ele geçti.

haber61.net

------------------------------------------------------------------------------------

yine azdılar şerefsizler yine başladılar haince pusulara

28TS61
16.04.2010, 00:33
yakinda ic savas cikar.
devlete tas sopa atanlar, otobüsleri atese verenler, samsunda serefsizler diye konusanlar elini kolunu sallaya sallaya gezsinler.
itlere yumruk atanlar tutuklanir, memurlar aciga alinir.
itler yumruk olayindan sonra tepki elbet olacak der ama kimse sormaz neden üzerine basa basa elbet olacak diyorsun diye.
yasanan olaylar mi sizin demokratik sekilde tepkiniz diye soran olmaz.
sehitlerimizin katillerini dagdan indirip alkis ve güller ile karsilarlar.
katillere yumruk atani ise aninda iceri atarlar.
yaziklar olsun

bordo61
17.04.2010, 18:53
Şehitlerimizin Ahmet Kürt kadar değeri yok birilerinin gözünde bu ülkede

Halbuki Şehitlik Mertebesi kadar büyük bir mertebe yok.

Remzi
17.04.2010, 23:10
Samsun'da polis aracı tarandı: 1 polis şehit
Samsun'un Ladik ilçesinde polis ekibine düzenlenen silahlı saldırıda bir polis memuru şehit oldu, bir polis memuru yaralandı

Edinilen bilgiye göre, ilçe merkezinde meydana gelen olayda, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ekip aracına açılan ateş sonucu polis memuru Hüseyin Koç şehit oldu. Olayda yaralanan polis memuru Malik Soykal'ın ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildiği bildirildi.

AA

kudu_61
17.04.2010, 23:35
Samsun'un Ladik ilçesinde devriye gezen bir polis aracına açılan ateş sonucu çıkan çatışmada 2 polis şehit oldu.

ALLAH BELANIZI VERSİN

Mesut
17.04.2010, 23:37
şehit sayısı 2 oldu

Muhammed
18.04.2010, 00:01
Bir yumruğun karşılığı 2 can olmamalıydı. Zaten Samsun'un tüm ileri gelenleri yumruk olayını kınamıştı. ALLAH rahmet eylesin :(

Mustafa K. Demirbaş
18.04.2010, 00:11
Mekanları cennet olsun şehitlerimizin

Adil ÖZGÜR
18.04.2010, 00:32
Polis otosuna silahlı saldırı: 2 şehit

http://images.ensonhaberim.com/resimler/diger/polisotosunasilahlisaldiri1sehitjpgjpg_1.jpg

Samsun'da polis otosuna ateş açıldı. Saldırıda 2 polis şehit oldu 1 polis yaralı...

Samsun'da polis aracı tarandı: 1 polis şehit.. Samsun'un Ladik ilçesinde polis ekibine düzenlenen silahlı saldırıda 2 polis memuru şehit oldu, bir polis memuru yaralandı. Saldırının Kalaşnikof silahlarla gerçekleştiği belirtiliyor...

2 polis memuru şehit oldu
Edinilen bilgiye göre, ilçe merkezinde meydana gelen olayda, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ekip aracına açılan ateş sonucu polis memuru Hüseyin Koç şehit oldu. Olayda yaralanan polis memuru Malik Soykal'ın ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildiği bildirildi. Durumu ağır olan Soykal'ın da hayatını kaybettiği öğrenildi.
3 kişi saldırdı
Saat 22.15 sıralarında meydana gelen saldırıyı, görgü şahitlerinin beyanına göre 3 kişinin gerçekleştirdiği belirtiliyor. Saldırıyı gerçekleştiren ve 3 kişi oldukları bildirilen kimliği belirsiz kişiler yaya olarak araziye kaçtı.

Polis, olayla ilgili bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.
Görgü tanıkları saldırıyı anlattı
Olayın görgü tanığı Ali Kemal Ergül, "Olay yerine yakın bir yerde halı sahada maç yapıyorduk. Aşırı derecede otomatik silah sesleri duyduk. Önce korktuk ve halı sahada yere yattık. Sonra silah sesinin geldiği yöne doğru gittik ve polis aracının tarandığını gördük. Olay yerinden kaçan 3 kişi gördük" dedi.
Polis memurlarına çelik yelek talimatı
Saldırının ardından Ladik ilçesine gelen Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, olay yeri çevresinde toplanan kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı. Vatandaşlar, silahlı saldırının Ahmet Türk`e yapılan saldırının misillemesi olarak yapıldığını iddia ederek, buna tepki gösterdi.
Bu arada, Emniyet Müdürlüğü tüm il genelinde alarma geçti. Polis memurlarının çelik yelek giyerek önlem almaları talimatı verildi.
Ladik Belediye Başkanı: Eylem söylentisi vardı
Ladik Belediye Başkanı Mehmet Karahan, yaptığı açıklamada, yaya olarak kaçan 2-3 teröristin polis timlerince çevresinin salıdıldığını ve teröristlerin PKK`lı olduğunu söyledi. Başkan Karahan, " Bir haftadan beri bu şehirde Ahmet Türk`e atılan yumruğa karşı bir eylem yapılacağı söylentileri çok yaygındı. Jandarmamız kırsalda çok önleyici tedbirler almışlardı. Ama darbe şehir merkezinde geldi. Şehir merkezinde beklemiyorduk bunu." dedi.
Başka araçtan ateş açtılar
Samsun'un Ladik ilçesinde polis ekibine düzenlenen silahlı saldırıyı 3 kişinin gerçekleştirdiği ve saldırganların başka bir araçtan ateş açtığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Samsun Caddesi'nde devriye görevi yapan 55 A 8651 plakalı ekip aracındaki polislere yönelik silahlı saldırıyla ilgili soruşturma sürüyor. Saldırının 3 kişi tarafından gerçekleştirildiği ve polislere başka bir araçtan ateş açıldığı belirlendi.
Bu arada teröristlerin Ladik`e 04 plakalı Doğan marka araçla geldikleri öğrenildi.

kudu_61
18.04.2010, 00:49
ŞEHİT POLİSE KIZININ ŞİİRİ...
Babacığım;Ansızın Bırakıp Gittin Bizi,
Dön Gel Babacığım,Yalnız Bırakma Bizi,
Esirgeme Bizden,O Güzel Şefkatinizi,
Dön Gel Babacığım,Yalnız Bırakma Bizi.
Hayalin Hep Gözlerimin Önünde
Neden Yalnız Bıraktın Bayram Gününde,
Büyükbabamın,Babaannemin,Öptüm Elinden,
Yoksun Ama,Öpüyorum Senin De Ellerinden.
Babacığım Hani Söz Vermiştin,
Bana Mağazadaki Elbiseyi Alacaktın,
Gördüğüm Elbiseyi,Başkaları Almış,
Olsun Sen Yeter Ki Gel,Yalnız Bırakma Bizi.
Hani Her Yıl Şiir Okurdun,
On Nisan Polis Bayramında,
Kürsüde Başka Bir Polis Amca Vardı,
Artık Gel Baba,Yalnız Bırakma Bizi.
Bugün Karnemi Aldım,Notlarım Hep Pekiyi,
Hani Söz Vermiştin,Tatilde Babaanneme Götürecektin,
Tek Götürme,Telefonla Konuşurum,Babaannemle,
Ben Seni İstiyorum,Seni Çok Özledim Baba.
Anneciğim Söyle;Babam Ne Zaman Gelecek,
Ellerin Babası Her Gün Gelip Gidiyor,
Onu Çok Özlediğimi Nasıl Bilecek,
Babam Gibi Şehitler,10 Nisan’da Anılacak.
Baba,Duy Sesimi,Bizlerden Esirgeme Şefkatinizi.
her şehit haberinde babasız kalan masum evlatları geliyor aklıma...
bunun vebali ağır gün gelir hesap ödenir...(Alıntıdır)

kudu_61
18.04.2010, 00:56
inna lillah ve inna ileyhi raciun

"şüphesiz Allah'tan geldik ve en sonunda ona döneceğiz

şüphesiz herkes yaptığının hesabını verecek bir polis olarak bizi bu duruma düşürenlere hakkımı helal etmiyorum ahirette görüşeceğiz.

şehitlerimize rahmet kederli ve acılı ailelerine başşağlığı dilerim

macka61
18.04.2010, 01:08
Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun

OLCAY ÇAKIR
18.04.2010, 01:43
Allah gani gani rahmet eylesin...
Ocaklara ateş düştü gene...

Resmen misilleme kokuyor....

Umarım sabaha varmadan vuranlar yakalanır...

Kadir
18.04.2010, 12:19
Bizi öldürerek yıkamayacaklarını anlayamadılar hala.. Vatan sağolsun!

ilhan
18.04.2010, 12:21
Geçenlerde ismi lazım değil (kısaca hain) birisi çıkıp bedelini ödeyeceksiniz diye naralar atıyordu! ...

*

Şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum. Vatan sağolsun.

28TS61
18.04.2010, 16:27
tepkimiz demokrasi seklinde olacak diyor du burnu kirilan it.

bu mu demokrasik tepkiniz diye soran yok nedense

furkankayaoglu
18.04.2010, 16:47
şöyle düşünün sizin bir davanınız olsa ve çıkışta burnunuzu kırsalar küçük bir güvenlik sorunu gibi gözükür ama ONLARA OLUNCA emniyet müdürü görevden alınır.
bizim polisimiz şehit olduğunda ONLARIN HİÇ SUÇU YOKTUR çünkü biz hata yapmışızdır.

BENCE TÜRKİYENİN ONLARISINIZ SİZ ÖTEKİ CAHİL SOYUT TOPLUMUSUNUZ ALLAH HEPİNİZİN BELASINI VERSİN ....

Kadir
22.04.2010, 22:00
Polis aracına silahlı saldırı
Mardin Kızıltepe'de polis aracına silahlı saldırı düzenlendi. Olayda yaralanan biri ağır 2 polis hastaneye kaldırılırken, saldırganların yakalanması için operasyon başlatıldı.

Şerefsizler.

ÜNAL
22.04.2010, 22:23
Kadir Allah sabırlar versiz sizlere.

Teşkilatınızın başı sağolsun.

esirgolge
22.04.2010, 22:29
yine kudurdu köpekler, umarim agir yaralanan polislerimiz en kisa sürede iyilesmesi dilegiyle

Kadir
23.04.2010, 07:56
Tüm Türk Milletinin başı sağolsun.. Ağır yaralı olan polisimiz şehit oldu..

Dursun Kaplan
23.04.2010, 09:17
Başımız sağolsun.

Şehit polisimizin yakınlarına başsağlığı dilerim. Artık diyecek söz bulamıyorum.

Semih58
23.04.2010, 10:50
Yeter artık yeter.

Şehitlerimizin kanı yerde kalmasın.

İskender66
23.04.2010, 11:48
Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı..

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde polis aracına saldırı düzenleyerek 1 polisi şehit edenler ölü ele geçirildi.

Bölücü terör örgütü PKK mensubu oldukları belirtilen 2 kişi silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.
Alınan bilgilere saat dün gece 20.45 sularında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce polis otosuna uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Olayın ardından geniş çaplı operasyon başlatan güvenlik güçleri, saldırganalrın izini sürmeye başladı. Gece 02.30 civarında teröristlerin yeri tespit edildi. 'Teslim ol' çağrısına el bombası atarak karşılık veren teröristlerle çatışma başladı. Yaklaşık 15 dakika süren çatışma sonucunda 2 terörist ölü olarak ele geçirildi. Kızıltepe Kaymakamı Osman Tunç, teröristlerle birlikte 1 kaleşnikof silah, 2 baretta tabanca, bir tam otomatik silah ve 4 el bombası ele geçirildiğini söyledi.

Tangerine Dream
23.04.2010, 11:54
Şehit polisimize ve diğer bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim. Allah bu güzel vatanı bölüp parçalamak isteyenlere fırsat vermesin.

Kadir
23.04.2010, 14:48
Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı..

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde polis aracına saldırı düzenleyerek 1 polisi şehit edenler ölü ele geçirildi.

Bölücü terör örgütü PKK mensubu oldukları belirtilen 2 kişi silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.
Alınan bilgilere saat dün gece 20.45 sularında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce polis otosuna uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Olayın ardından geniş çaplı operasyon başlatan güvenlik güçleri, saldırganalrın izini sürmeye başladı. Gece 02.30 civarında teröristlerin yeri tespit edildi. 'Teslim ol' çağrısına el bombası atarak karşılık veren teröristlerle çatışma başladı. Yaklaşık 15 dakika süren çatışma sonucunda 2 terörist ölü olarak ele geçirildi. Kızıltepe Kaymakamı Osman Tunç, teröristlerle birlikte 1 kaleşnikof silah, 2 baretta tabanca, bir tam otomatik silah ve 4 el bombası ele geçirildiğini söyledi.

Polis Özel Harekat iş başında ;)

ÜNAL
23.04.2010, 14:49
Başımız sağolsun.

Dursun Kaplan
26.04.2010, 16:34
Giresun'un Dereli ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında mayın patladı, bir astsubay şehit oldu, 2 asker yaralandı.

Dereli ilçesi Tamdere köyündeki Kanlıhan köprüsünden bir askeri aracın geçişi sırasında, mayın patlaması meydana geldi.
Patlama sonucu bir astsubay şehit olurken, 2 asker yaralandı.
Yaralılar Giresun’daki hastanelere sevk edildi, olay sonrasında bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Giresun'un Dereli İlçesi'nde askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandalı mayının teröristlerce patlatılması sonucu şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ahmet Eryılmaz ile yaralanan 2 erin, İl Jandarma Komutanlığı personeli olduğu öğrenildi. Yaralılardan Jandarma Er Osman Kaya Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi'nde, Jandarma Er Erdem Ay ise Özel Ata Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Yine azdı köpekler. Başımız sağolsun.

macka61
26.04.2010, 19:01
şerefsiz köpekler anca böyle mayınla saldırırsınız adam gibi çıksanıza karşımıza Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun

Mustafa K. Demirbaş
26.04.2010, 21:48
Asker Giresun'da PKK ile çatışıyor

26 Nisan 2010 Pazartesi 21:04

Asker, bir astsubayın şehit edildiği hain saldırıyla ilgili operasyon başlattı. Asker Pınarlar'da PKK'yı kıstırdı.

Giresun'un Dereli İlçesi'nde askeri aracın derenin üzerindeki köprüden geçişi sırasında uzaktan kumandalı mayının teröristlerce patlatılması sonucu Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ahmet Eryılmaz şehit oldu, jandarma erler Osman Kaya ile Erdem Ay ise yaralandı.

Olay, bugün öğlen saatlerinde Dereli İlçesi'ne bağlı Tamdere Köyü yakınlarındaki Kanlıhan Köprüsü üzerinde meydana geldi. Bölgede arama- tarama çalışması yapan İl Jandarma Komutanlığı ekibini taşıyan araç, köprüden geçtiği sırada, teröristlerce daha önceden yerleştirilen mayın, uzaktan kumandayla patlatıldı.

1 VATANDAŞ DA YARALANDI

Araçta bulunan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ahmet Eryılmaz olay yerinde şehit oldu. Jandarma erler Osman Kaya ile Erdem Ay ise yaralandı.

Erlerden Erdem Ay, Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi, Osman Kaya ise Özel Ata Hastanesi’ndeki ilk tedavisinin ardından Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Öte yandan teröristlerin jandarma ekiplerinin önünden giden sivil bir aracı da taradığı ve araçta bulunan 54 yaşındaki Şaban Güven’in yaralandığı belirlendi. Yaralı Güven ambulansla Giresun’a gönderildi.

SICAK TEMAS SAĞLANDI

Bu arada, olay sonrasında bölgeye takviye birlikler sevk edildi. Yoğun operasyon yürüten güvenlik kuvvetleri, olayın meydana geldiği Tamdere Köyü'nün yaklaşık 10 kilometre yakınındaki Pınarlar bölgesinde teröristlerle çatışmaya girdi. Özel tim ekipleri de hala çatışmanın devam ettiği bölgeye hareket etti.

internethaber.com

M.Kılıç50
28.04.2010, 03:14
Vay Anasini ya... bu serefsizler Artik Giresundada ortaya cikmaya basladi be...

Sizin Kökünüz elbet birgün Kazinacak... Adiler... Köpekler...

İskender66
28.04.2010, 06:34
Şerefizler Karadenize kadar geldi. Samsun, Tokat, Giresun. Allah yardımcımız olsun.

Muhammed
28.04.2010, 10:46
"Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden dün akşam bir grup PKK'lı ile girilen çatışma sonucunda iki askerimizi şehit oldu. İki askerimiz de yaralandı."

Tolga Kurt
28.04.2010, 10:52
Yine karıştırdılar ülkeyi :(

Dursun Kaplan
28.04.2010, 11:01
Açılımın sonuçları devam ediyor.

Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Allah rahmet eylesin.

Tolga Kurt
28.04.2010, 12:07
Plan yapmayın plan tutmaz karadenizde..

Kaya
28.04.2010, 19:50
Hakkari'de 2 şehit verdik yine...

Mekanları cennet olsun...

M.Kılıç50
28.04.2010, 20:24
Mekanlari Cennet Olsun... :(

Bu ara kudurdular yine... :mad:

Emirhan Makul
29.04.2010, 01:04
2 Şehitimiz var biri Samsun diğeri Malatya'dan , İki yiğidinde ocakları alev almış , insanlar ağlıyor. Ben bu akşam izledim , acaba açıkıp saçılanlarda izledi mi ? Yada yok en iyisi karides yemeye devam siz beyefendiler.

SEDAT
29.04.2010, 01:10
- Nerde ahmet türk yumruklanınca çığlık atanlar nerde ha.....

- Yazık bu insanlara be...

- Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsınlar...

- Birileride alkışlarla karşılıyor bu vatan hainlerini işte...

M.Kılıç50
29.04.2010, 02:31
Adamlar Meclisimizde boy gösteriyor beyler... ha karadenize gelmisler ha Anadolu´ya :mad:

Gökhan KAN
30.04.2010, 22:03
Bir Şehitimiz daha olmuş yine Hakkari yine mayın..

volkanferhan
01.05.2010, 01:32
git gide açılıyoruz.ALLAH sonumuzu hayr etsin.şehitlerimize ALLAH tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

Dursun Kaplan
01.05.2010, 09:02
Tunceli'de PKK'lılar karakola saldırdı: 4 şehit

Tunceli'nin Nazimiye ilçesi Sarıyayla Jandarma Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda aralarında karakol komutanının da bulunduğu 4 asker şehit oldu, ikisi ağır 7 asker de yaralandı.

Nazimiye İlçesi'nin Bingöl'ün Yayladere sınırı yakınlarında bulunan Sarıyayla Jandarma Karakolu'na dün akşam saat 23.00 sıralarında kalabalık bir PKK'lı terörist grup tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerinin de PKK'lı gruba anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Havanın yağışlı ve sisli olması nedeniyle kobra helikopterler çatışmaya müdahale edemedi.

Çatışmalar sabaha kadar sürdü

Şiddetli çatışmalar sabah saatlerine kadar sürerken, havanın aydınlanmasıyla birlikte bölgeye karayoluyla destek kuvvetler ve ambulanslar sevk edildi. Takviye kuvvetlerin bölgeye ulaşmasının ardından teröristler ormanlık alana kaçtı. Çatışmalarda ilk belirlemelere göre 4 asker şehit olurken, 2'si ağır 7 asker de yaralandı. Çatışmada çok sayıda teröristin de öldürüldüğü belirtildi.
Yaralı askerler, bölgeye ulaşan ambulanslarla Tunceli Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Durumu ağır olan yaralılar, burada yapılan ilk müdahalenin ardından helikopterlerle Elazığ Asker Hastanesi'ne sevk edildi.

Bölgeye asker sevkiyatı yapıldı

Sisin dağılmasının ardından bölgeye, helikopterlere asker sevkiyatı yapıldı. Birlikler, teröristlerin kaçış noktalarına indirilirken, kobra tipi helikopterler de PKK'lı teröristlerin gizlenebileceği yerleri bombalamaya başladı. Bölgede geniş çaplı operasyonlar devam ediyor.

-------

Azdı yine onun bunun evlatları. Şu şerefsizleri bitirmemek için ellerinden gelenleri Allah'a havale ediyorum. Bu dünyanın öbür dünyasıda var adi kansızlar.

Şehitlerimize rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Başımız sağolsun.

Emirhan Makul
01.05.2010, 10:30
Allah belanı versin PKK.

Çok açılıp saçıldık yine bu sabah bu haberi duyunca , bir demokratikleştim sormayın.

Serdar Ersoy
01.05.2010, 10:40
Açmaktan bitap düştük !

Daha ne kadar uzatıcan bu "açılım" işini ?

Bu arada ;

Ölenlerin yakınlarına Allah sabır versin.

Başımız Sağolsun....

Adil ÖZGÜR
01.05.2010, 10:42
Sözde bayram gününü provoke eden bir haberi sabah okuyunca güzel Türkiyemi ne hale getirmek isteyenler için yapabileceği çaresiz çırpınış.

Ölen askerlerimize Allah (c.c)den rahmet diliyorum.

halil ibo
01.05.2010, 10:43
Ateş düştüğü yeri yakar...Malum yanıyor yüreklerimiz.
Sebep olanların ve alet olanların elleri kırılsın,ateşin içinde yanacaklar şüphe yok.

Kamil Çakmak
01.05.2010, 10:45
Allah harmet eylesin. Vatan sağolsun.
Demekki daha sert önlemler alınması gerekiyor.
Açılımla falan olacak iş değilmiş bu anlaşılıyor artık.
Soysuzların derdi demorratikleşme, barış falan değil.
Bunlara taviz verdikçe tavis isteyeceklerdir bu böyle biline.

Emirhan Makul
01.05.2010, 10:51
Adil abi bu saldırı dün gece oldu ve biz 1 haftadır şehit veriyoruz.

Ama ne yazıktır ki hiç bir televizyonun hiç bir programın hiç bir gündemin umrunda değil 1 haftadır kaç şehit verdiğimizi bilmezlikten geliyorlar.

1 mayıs ile felan alakası yok yine kudurdu it soyları.

Ama biz Açılım için urfa da final oynamaya devam edelim.

Önce bizle kardeş olanı bizden uzaklaştır sonra da birleştirmeye çalış.

Adil ÖZGÜR
01.05.2010, 10:53
Ne açılımı kardeşim, adamlar Kasım 1984 yılından beri Türkiyede cinayet işliyorlar, böyle katil anlayışa barış elbisesini giydirenleri günün birinde sallandırırlar meydanlarda. Bu milletin şanlı tarihini yazan Erzurumlu, Diyarbakırlı, Bitlisli, Çanakkaleli, Mardinli, Rizeli, Artvinli, Samsunlu... gazi Mehmetçikleri Şehit etmek isteyen zihniyetin masumlukla, barışla ne alakası olabilir.

Allah belalarını versin. Kim bu kutsal toprak üzerinde ekmek yiyorda, bu vatana hainlik ediyorsa Allah Belalarını versin diyorum.

Adil ÖZGÜR
01.05.2010, 10:54

Ama ne yazıktır ki hiç bir televizyonun hiç bir programın hiç bir gündemin umrunda değil 1 haftadır kaç şehit verdiğimizi bilmezlikten geliyorlar.

Emirhan yıllar yılı 1 mayıs önleminde görev aldım, 1 mayıs gelmeden günler önce tedbirler başlar.

Dursun Kaplan
01.05.2010, 10:55
Gazetenin ana sayfasında hangi manken kiminle görülmüş haberleri boy boy yer alırken, şehit haberimiz sayfanın sağ alt köşelerinde siyah zeminle sözde bir acı haber gibi veriliyor. Vay benim güzel ülkem.

Ahmet Başkaya
01.05.2010, 10:55

Emirhan'ım 25 yıldır kudurmuş durumda bu it soyları ....

Allah bin bir türlü belalarını versin ....

Şehitlerimizin mekanı cennet olsun :(

Adil ÖZGÜR
01.05.2010, 10:57
Şimdi onlar Taksimde halay çeksinler. Eğer o taksimi dolduranlarda birazcık vatan sevgisi olsa hepsi o bayramı boykot eder, evlerine giderler. Kan üstünde bayram mı olurmuş.

Kadir
01.05.2010, 11:16
" Milletimizin başı sağolsun! "

demeye alıştırıldık..

Teröre karşı sert ve tavizsiz bir duruş görmek istiyoruz!

ilhan
01.05.2010, 11:31
PKK'yı TSK ile bir tutan vekiller mecliste olduğu sürece bu terörü zor bitiririz. Allah belasını versin ne kadar PKKlı ve yandaşı varsa.

Milletimizin başı sağolsun. İnşallah şehitlerimizin kanları yerde kalmaz.

Murat Hızal
01.05.2010, 11:47
Şimdi onlar Taksimde halay çeksinler. Eğer o taksimi dolduranlarda birazcık vatan sevgisi olsa hepsi o bayramı boykot eder, evlerine giderler. Kan üstünde bayram mı olurmuş.

Adil bey sizden rica ediyorum başlığı provake etmeyin.Onlar, bunlar, şunlar diye diye bu hale geldiğimizin farkında olmanız lazım.Taksimi dolduranların büyük çoğunluğu sizden benden daha vatansever insanlardır buna emin olabilirsiniz.

Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.Şehitlerimizin başlığı altında bu tip tartışmaların ve atışmaların ayıp kaçacağını düşünüyorum gerekli görülürse mesajımı düzeltirim.

Hükümetin özellikle açılım!! hakkında bize açıklama yapma zamanı geldi de geçiyor bile.

Açılım, eğer şehit haberlerine bir dakika bile ayırmayıp,hiç gündemde yokmuş gibi davranmaksa tebrikler bunu başardınız.!!

gerenimo
01.05.2010, 11:48

meydanlardaki emekçi ve emekten yana olanlarla, terörü bağlantılandırmak hangi mantığın ürünü anlamakta güçlük çekiyorum.

Kazım Uzunboy
01.05.2010, 11:50
Bilmem naptığımın oğulları!!

SEDAT
01.05.2010, 12:36
- Nerde sokaklara dökülen insanlar , nerde ahmet türk yumruk yediği zaman ortalığı ayağa kaldıranlar...

- Allah hepsinin belasını versin....

SEDAT
01.05.2010, 12:41
- Devam ey devlet büyükleri devam...hainlerin sırtını okşamaya devam...

- Vatanseverleride toplayın içerde devam...

- Alkışlarla karşılayın vatan hainlerini hemencik mahkeme kurun beraat ettirin...vatana hizmet edenleride içerde bekletin...

- Devam böyle...yerden yere kendini atan anneleri görüyorsunuz hiç utanıyormusunuz acaba...

- Asın şu apo denen köpeği meclisteki pkk lıları..

- Ne olucaksa olsun artık...

Gökhan KAN
01.05.2010, 12:53
Komşularımız adam olsa bunları bir süre belini doğrultamaz hale getiririz. Hiç bir zaman bitmez bu örgütler. Adamları kandilde her yerden kuşatamıyoruz. Bunları boğma taktiğiyle çok büyük darbe vurulabilir ama işte iş komşuda bitiyor. Zamanında bu darbeyi yaptık körfez kriziyle toparlandılandı şerefsizler. Silah buldular.

Sadece Zap'a yapılacak operasyonla olacak iş değil..

macka61
01.05.2010, 18:22
Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun

ÜNAL
01.05.2010, 18:39
Saldırı sonrası operasyon başladı

Tunceli'de 4 şehit verilmesinin ardından bölgede hareketli saatler yaşanıyor.

http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2010/05/01/saldiri-sonrasi-operasyon-basladi-626506.Jpeg

Bölgede sevk edilen takviye birliklerle kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için geniş çaplı operasyon başlatıldı. Günün ilk ışıklarıyla birlikte bölgeye ulaştırılan özel eğitimli ve tamamı rütbelilerden oluşturulan birlikler teröristlerin peşine düştü. Kışın yağan karın henüz tamamen erimediği ormanlık bölgede operasyonlar, yoğun sis nedeniyle helikopterler uzun süre kalkamadı. Saat 14.30'dan itibaren havanın açmasıyla birlikte Kobra helikopterler karadan yürütülen operasyona hava desteği sağlamaya başladı.
PKK (http://www.milliyet.com.tr/index/PKK)’LILARA BOMBA YAĞDIRILIYOR
Saldırıyı gerçekleştirip, yağış ve yoğun sisten faydalanarak kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için sürdürülen operasyonlara bugün saat 14.30’dan itibaren sisin kısmen dağılması üzerine, Süper Kobra tipi helikopterler de katıldı.
Tunceli (http://www.milliyet.com.tr/index/Tunceli) Jandarma Bölge Komutanlığı’ndan kalkan Süper Kobra tipi helikopterler, teröristlerin kaçtığı ve bulunabileceği Kızılmescit, Dokuzkaya Mevkii ile Bezik Ormanları kesimlerini bombaladı. Tunceli 4’üncü Komando Tugayı’ndan alınan tamamı profesyonel askerlerden oluşan birlikler de Sikorsky helikopterlerle operasyon bölgesine indirildi. Komandolar, kaçmaya çalışan teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlarını aralıksız sürdürürken, her an teröristlerle sıcak temasın sağlanabileceği belirtildi.

http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2010/05/01/saldiri-sonrasi-operasyon-basladi-626494.Jpeg (http://www.milliyet.com.tr/tunceli-de-pkk-lilar-karakola-saldirdi-4-sehit-7-asker-yarali/turkiye/sondakika/01.05.2010/1232262/default.htm)
http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2010/05/01/saldiri-sonrasi-operasyon-basladi-626495.Jpeg (http://www.milliyet.com.tr/iste-4-sehidin-verildigi-o-karakol/turkiye/sondakika/01.05.2010/1232313/default.htm)

http://www.milliyet.com.tr/D/i/2/milliyetLogo.png

ÜNAL
01.05.2010, 18:44
Allah harmet eylesin. Vatan sağolsun.
Demekki daha sert önlemler alınması gerekiyor.
Açılımla falan olacak iş değilmiş bu anlaşılıyor artık.
Soysuzların derdi demorratikleşme, barış falan değil.
Bunlara taviz verdikçe tavis isteyeceklerdir bu böyle biline.
Kamil abi bunu sen,biz,herkes biliyor da.Allahın cezaları siyasetçiler de mi idrak edemiyor?

Şuhursuz siyasetçiler olduğu sürece çok peşkeş çeker bu hükümet.

Muhammed
02.05.2010, 00:04
"Lice'de teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 üsteğmen şehit oldu, 2 asker yaralandı"

Emirhan Makul
02.05.2010, 00:08
Diyarbakır’da çatışma: 1 üsteğmen şehit

http://images.ensonhaberim.com/resimler/diger/diyarbakirda_catisma_1_ustegmen_sehit.jpg

Lice'de teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışma: 1 üsteğmen şehit, 1 asker yaralı.

Diyarbakır'ın Lice İlçesi Abalı Köyü jandarma karakoluna bir grup PKK'lı terörist uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Karakoldaki askerlerin karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada ilk bilgilere göre bir üsteğmen şehit oldu, 1 asker yaralandı.

Çatışma bölgesine Lice'den takviye askerler sevk edildi. Yaralı askerler Diyarbakır Asker Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı.
Bölgede çatışmanın sürdüğü bildirildi.

Gökhan KAN
02.05.2010, 00:11
Operasyon istiyor bunlar..

pReN@_61
02.05.2010, 01:31
Kudurdu yine köpekler.

Mustafa K. Demirbaş
02.05.2010, 08:09
mekanları cennet olsun şehitlerimizin

yine kudurdu it oğlu itler yine azdılar. Bizimkilerde açılmaya devam etsinler bakalım nereye kadar açılacaklar ayrıca dünkü olayda da karakol basılmıştı hangi devirde yaşıyoruz biz anlamıyorum senelerdir aynı olaylar tekrarlanıyor bu karakollara bi çare bulunamadı mı hala önlem alma konusunda

Ömer Kibar
02.05.2010, 11:34
Kanayan yaramız devam ediyor..

Yeter artık son bulmalı bu terör olayları !

deepmavi
02.05.2010, 15:09
Görünürde pkk ile savaşıyoruz ve mücadele ediyoruz gibi görünüyor ama asıl görünmeyen kısımdaki şeytana tapan yaratıklar var bunlar olmasa pkk nedir ki saniye biter ve boğarız pkk yi, şeytana tapan yaratıklar belli ülkelerin devlet başkanları [o ülkelerin insanlarıyla sorunumuz yok o ülkeyi yöneten şeytani güçlerle sorunumuz ] bu yaratıklar Hz. Musa Hz. İsa ve Peygamberimiz Hz. Muhammed döneminden beri varlar, şimdi ki hedeflerinde diğer ülke yönetimleri var Türkiyeyi kısmen ele geçirmeyi başardılar Türkiyede bunlara en büyük engel TSK ve YARGI hedeflerinde bu kurumlar şimdi, kortukları tek ülke İran...

Dursun Kaplan
03.05.2010, 15:17
30 bin kişi uğurluyor Samsun'lu şehidimizi.

http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/515/Şehit%20teğmeni%20Samsun'da%20onbinler%20uğurladı/D03141700.jpg

http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/515/Şehit%20teğmeni%20Samsun'da%20onbinler%20uğurladı/D03133208.jpg

http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/515/Şehit%20teğmeni%20Samsun'da%20onbinler%20uğurladı/D03133717.jpg

http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/515/Şehit%20teğmeni%20Samsun'da%20onbinler%20uğurladı/D03134802.jpg

http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/515/Şehit%20teğmeni%20Samsun'da%20onbinler%20uğurladı/D03141752.jpg

http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/515/Şehit%20teğmeni%20Samsun'da%20onbinler%20uğurladı/D03141822.jpg

http://imggaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/515/Şehit%20teğmeni%20Samsun'da%20onbinler%20uğurladı/D03141823.jpg

Dursun Kaplan
04.05.2010, 11:02
Son günlerde verdiğimiz şehitlerde açıklama dahi yapmayanlar, Anayasa paketinde fire verince yüzlerini hemen somurtmaya başladılar.

Allah cezanızı versin, başka sözüm yok size.

Emirhan Makul
04.05.2010, 12:10
Aaaa Ayıpsın Dursun , önce maddeleri değiştirip , vekillerimiz paçayı kurtarsında ondan sonra bakarlar Şehit Cenazelerine.

Harun-61
04.05.2010, 12:24
Son günlerde verdiğimiz şehitlerde açıklama dahi yapmayanlar, Anayasa paketinde fire verince yüzlerini hemen somurtmaya başladılar.

Allah cezanızı versin, başka sözüm yok size.

gereksiz yere beddua okumaya gerek yok,
haberleri izleseydin hükümetin aciklama yaptigini görürdün.

Dursun Kaplan
04.05.2010, 13:41
gereksiz yere beddua okumaya gerek yok,
haberleri izleseydin hükümetin aciklama yaptigini görürdün.

Neyi ima ettiğimi sizde gayet iyi anladığınız.

Gereksiz değil beddualarım merak etmeyin. :)

Harun-61
04.05.2010, 13:58
sen yine de Beddua etme,
Allah muhafaza döner gelir seni bulur...

Dursun Kaplan
05.05.2010, 09:48
Eyvallah abi. :)

MuratJ
06.05.2010, 01:51
Bu konuda saçma sapan politikalar izleyen hükümet tamamen terörü besledi diyebiliriz. Terör hiç olmadığı kadar güçlendi. Terör örgütü üyeleri Karadeniz'de güvenlik güçleriyle çatışabiliyor. Terörü demokratik hak çizgisini yaklaştıran şerefsiz zihniyete lanet olsun! Tabiki de Allah belalarını versin! Neymiş efendim bu olayların ardından açıklama yapmışlar ne oldu açıklama yaptılar da ezber okudular da! Faşist paketlerinden madde geçmeyince hüngür hüngür ağlayanlar şehitler için ezber okusa ne olur okumasa ne olur! Herşey millette bitiyor. Bilinçli olmalıyız!

MuratJ
06.05.2010, 01:52
Allah TSK ve YARGI'ya güç versin!

İskender66
06.05.2010, 19:26
Allah devletimize zeval vermesin. Allah Devletimizi yönetenlere güç versin. Bu terörün kökünü kazıyacağımız günleri de görürüz inşallah.

ph=61
07.05.2010, 02:47
Bizim sevgimiz bu topraklara.Anadolu'ya yani.
Anlayana yani..

Mustafa K. Demirbaş
07.05.2010, 16:00
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde, teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, 2 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı.

Alınan bilgiye göre, güvenlik güçleri ile teröristler arasında Dağlıca bölgesinde sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada, 1 uzman çavuş ile 1 uzman onbaşı şehit oldu, 1 asker yaralandı.

Yaralı askerin helikopterle Hakkari Asker Hastanesinde tedavi altına alındığı, çatışmanın ardından bölgeye çok sayıda hava ve kara desteğinin sevk edildiği bildirildi.

-ÇATIŞMADA 5 TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde, terör örgütü PKK üyeleri ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, 5 terörist ölü ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, güvenlik güçleri ile teröristler arasında, Dağlıca bölgesinde çıkan çatışma çıktı. Çatışmada, 2 asker şehit olurken, 5 terörist de ölü ele geçirildi. Çatışmada 1 asker de yaralandı.

AA

Misina
07.05.2010, 16:34
Şehitler Ölüyor.Öldürenin Yanına Kar kalıyor.Sonumuz hayır olsun.

Serdar A
07.05.2010, 19:44
Herkes şehit kanı ile siyaset yapmayı ,

Şehit kanı emerek beslenmeyi , palazlanmayı bir kenara bırakırsa

Acemi askerlerimizi dağlarda kaybetmeyiz .

Şerefsizler !

Dağlardaki rengarenk piyonlarından daha da alçak şerefsizler .

Kadir
07.05.2010, 20:08
Vatan sağolsun!

Dursun Kaplan
08.05.2010, 14:40
Mekanlarınız cennet olsun yiğitler.

Artık biz bıktık bu tarz cümleler kurmaktan. Ama devlet büyüklerimiz şu lanet olası köpekleri bitirmekte hiç bir çaba göstermiyor. Milletin kanına dokunanda bu zaten.

Ömer SEVİNÇ
08.05.2010, 15:04
Allah TSK ve YARGI'ya güç versin!

:D..............

Harun-61
08.05.2010, 16:29
Şırnak ve Hakkari'de 2 şehit

Şırnak Uludere İlcesi'ne bağlı Ortaköy'de devriye görevi sırasında mayına basan bir asker şehit oldu. Hakkari Yüksekova'da da mayına basan bir asker şehit oldu. Son 10 günde dokuz askerimiz şehit oldu.

ŞIRNAK’ın Uludere İlçesi'ne bağlı Ortaköy Köy’ünde karayolunda devriye görevi yapan bir asker, bu sabah bastığı, teröristlerce yerleştirilen mayının patlaması sonucu ağır yaralandı. Yaralı asker helikopterle Şırnak Askeri Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak yaralı asker yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu.

:( :( :(

Mustafa K. Demirbaş
08.05.2010, 17:52
söylenecek yazılcak çok şey var da susuyorum yine... bi yazmaya başlasam çok kötü sözler çıakcak ağzımdan

Şehitlerimizin mekanı cennet olsun

Dursun Kaplan
08.05.2010, 17:56
Sabah akşam şehit vermeye başladık. :(

Böyle adilik şerefsizlik kabul edilemez bir olay. Yetkililer uyumaya devam etsin. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Kederli ailelerini başsağlığı dilerim. Allah rahmet eylesin. :(

bordo61
08.05.2010, 20:45
Ordu düşmanlarını anlamıyorum.

Ordu biz değilmiyiz. Vakti olunca bizde asker olmayacakmıyız yada siz zamanında asker olmadınız mı.

Kime düşmansınız siz kendinize mi , ya da siz kimsiniz yahu ?

Sürekli şehit veriyoruz. Kardeşlerimiz ölüyor.

Buna birisi dur demicek mi

Kaya
08.05.2010, 21:12
Allah rahmet eylesin...

Mekanları cennet olsun demiyeceğim; zaten cennete kavuştular...

26 sene geride kaldı...

26 sene önce şehit olan vatan evlatlarının kardeşleri, çocukları askere gittiler.

Şehit olanlar bile oldu...

Mehmet Akif, Çanakkale şiirinde demişti ya "Şehit Oğlu Şehit" diye...

Evet, şimdi 26 sene önce şehit olan vatanseverlerin çocukları, kardeşleri, torunları şehit oluyor...

26 sene de kimse direnç gösteremedi, göstermedi, göstermek istemedi...

Bol keseden "boş boş konuşmaya devam"

!!!!!

Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene... Ne Mutlu Diyemeyip Zoruna Gidene!

Mustafa ÖZDEMİR
09.05.2010, 00:16
Ordu düşmanlarını anlamıyorum.

Ordu biz değilmiyiz. Vakti olunca bizde asker olmayacakmıyız yada siz zamanında asker olmadınız mı.

Kime düşmansınız siz kendinize mi , ya da siz kimsiniz yahu ?

Sürekli şehit veriyoruz. Kardeşlerimiz ölüyor.

Buna birisi dur demicek mi
birileri insanlarımızı orduya düşman etmeye çalışıyor maalesef...

Kaya
09.05.2010, 01:39
birileri insanlarımızı orduya düşman etmeye çalışıyor maalesef...

Boşa kürek çekmektir bunun adı...

Bilsinler ki; bu zihniyet VATAN HAİNİDİR!

Semih58
09.05.2010, 01:50
Gazeteler bile şehit haberlerini 3 veya 4.sayfada veriyor.

YAZIKLAR OLSUN.

Kaya
09.05.2010, 17:18
Türk Silahlı Kuvvetleri'ni eleştirmek isteyen BMN dışı platformları kullansın!

Bu kapsamda atılılan tüm iletiler silinmiştir...

ÜNAL
09.05.2010, 17:34
Çanakkale'ye giden her insan ne denmek istendiğini anlayacaktır.

Şehit haberleri gelmiş,milletvekilinin biri kameraların önünde pozlar vererek suşi partisi veriyor.Olacak iş değil...olacak iş değil ...!

Dursun Kaplan
10.05.2010, 17:13
Bugün yine adi mayın tuzağına düşen bir askerimiz şehit oldu. Başımız sağolsun, şehidimizin mekanı cennet olsun.

Hemen hemen hergün bu kansız köpeklerin mayın tuzaklarına düşüyoruz. Çok mu zor bunları temizlemek ? Yazık annelere,yürekleri yanıyor. Dün anneler günüydü, ama benim ülkemde kaç tane şehit cenazesi kaldırıldı. O görüntüleri görünce bütün dünyayı yok etmek geliyor içimden. Ama bizim devlet büyüklerimiz açılım diyerek, lanet olası seslerini bile çıkaramıyorlar.

Mustafa ÖZDEMİR
10.05.2010, 18:02
başımız sağolsun...

bordo61
11.05.2010, 12:20
Şehit Babasına Hapis Cezası!..

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde vatani görevini yaparken, terör örgütünün açtığı taciz ateşi sonucu şarampole yuvarlanan askeri araçta şehit düşen Piyade Onbaşı Halil Kömürün babası Ahmet Kömür cenaze töreninin yapıldığı gün "Vatan sağolsun, bir oğlum daha var onun da canı bu vatana feda olsun, Türklüğünden utanan Başbakan utansın" dediği için Türkiye Cumhuriyetinin bir türlü Türküm diyemeyen Başbakanı tarafından mahkemeye verildi.

Gaziantep 3. Sulh Ceza Mahkemesi görülen davada tutuksuz yargılanan Ahmet Kömürün 11 ay 25 gün hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Alıntıdır: Zekirdek Forum

---------------

Yazık biz hangi ülkede yaşıyoruz.

Acılı bir babanın feryadını bile sindiremeyenler var.

Allahü teâlâ bunları cezasız bırakmayacaktır.

Dursun Kaplan
11.05.2010, 12:24
Dağdan inen köpekler elini kolunu sallayarak gezerken, benim şehit babam ottan bir sebepten dolayı hapse giriyor.

Tebrik ediyorum bu büyük işi başaranları.

ÜNAL
11.05.2010, 12:28
Yazık...

Şehit babasının acısına bile saygıları yok.

Külünkoğlu
11.05.2010, 12:40
osman baydemir'i sindirenlere bir bakın hele..

Kaya
11.05.2010, 20:45
Çok yakın zamanda adında "şehit" olan tüm okullardan, caddelerden ve sokaklardan "şehit" ibaresi kaldırılacak...

Sadece isim kalacak... Tabii ismin tek başına bir anlamı olmayacak...

Bunu düşünen beyinsizlere yazıklar olsun!

Mustafa ÖZDEMİR
11.05.2010, 22:20
Çok yakın zamanda adında "şehit" olan tüm okullardan, caddelerden ve sokaklardan "şehit" ibaresi kaldırılacak...

artık nerde yaşadığımızı bilemiyorum.heralde yunanistanda yaşıyoruz ...

Ömer SEVİNÇ
15.05.2010, 00:12
evler tünek olmuş, ötüyor bir sürü baykuş...
sesler de: "vatan tehlikedeymiş... batıyormuş!"
lâkin, hani, milyonları örten şu yığından,
tek kol da demiyor bir tarafından!
sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.
feryâdı bırak, kendine gel, çünkü zaman dar...
uğraş ki: telâfi edecek bunca zarar var.
feryâd ile kurtulması me'mûl ise haykır!
yok, yok! hele azmindeki zincirleri bir kır!
'iş bitti... sebâtın sonu yoktur!' deme, yılma.
ey millet-i merhûme, sakın ye'se kapılma.

Hotaman
15.05.2010, 00:23

Şehitlik hükümlerini onlar mı vermişte alıyorlar kafası emme basma tulunma mantığında çalışan hergeleler!
Çektiğin su senin değil suyu kullanan sen değil.
Piyonlar! İtler!

OLCAY ÇAKIR
19.05.2010, 22:47
Bu bayram gününde tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum...

Size minnettarız...

BAHADIR33
19.05.2010, 22:55
Bu bayram gününde tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum...

Size minnettarız...

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış::alkış:

Halit Akyüz
20.05.2010, 21:09
Yağlı kurşun yedim giderim
Genç yaşımda buymuş benim kaderim
Hakkını helal et anam
Ağlama hiç dayanamam
Ölüm Allah’ın emridir
Herkeslere selam olsun
Vatan sağolsun
Ben ölsem de can dostlarım var
Kanımı arkamda komazlar
Hakkını helal et anam
Ağlama hiç dayanamam
Ölüm Allah’ın emridir
Herkeslere selam olsun
Vatan sağolsun

kudu_61
21.05.2010, 02:08
İstanbul’da çatışma: 1 polis şehit

Aşiyan'da meydana gelen çatışmada yaralanan iki polisten Turgay Yılmaz (23) şehit oldu. Yaralı polis Mehmet Birlik (22) ise tedavi altına alındı. Saldırgan ağır yaralı ele geçirildi.

Aşiyan Mezarlığı’nda polise silâhla saldırı: 1 şehit, 1 yaralı

Sarıyer’de çıkan silâhlı çatışmada 2 polis memurundan biri şehit oldu. Şüpheli yaralı olarak yakalandı. Alınan bilgiye göre, Aşiyan Mezarlığı’nda bıçaklı bir kişinin olduğu yönündeki ihbar üzerine Yunuslar olarak bilinen motorize polis timleri bölgeye gönderildi. Polisin silâhını aldığı iddia edilen şüpheli, ateş etmeye başladı. Olayda, 2 polis memuru yaralandı. Yaralı polislerden biri kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Şüphelinin de polis ekipleri tarafından yaralı olarak ele geçirildiği bildirildi.

Şehit polisin ailesinin yaşadığı Çay Mahallesi'ndeki baba evi başsağlığına gelenlerin akınına uğradı.

Baba İsmail ile anne Emine Yılmaz'ı yakınları teskin etmeye çalışırken, binaya büyük boy Türk bayrağı asıldı.

Samsun Emniyet Müdürü Hulusi Çelik ile Kaymakam Nusret Şahin de acılı aileye başsağlığı ziyaretinde bulundu.

3 kardeşin en büyüğü olduğu öğrenilen şehit Turgay Yılmaz'ın henüz 10 aylık polis olduğu bildirildi.

Cenazesi yarın Samsun'a getirilecek şehit polis için aynı gün Çarşamba'da tören düzenlenecek. Şehidin naaşı, Rıdvan Paşa Camisinde kılınacak ikindi namazının ardından ilçe mezarlığında toprağa verilecek

Mekanın Cennet olsun kardeşim Allah rahmet eylesin hayır dualarını bizlerden eksiltme 23 yaşında kimin düşmanı olabilirdin ki hayalleri vardı genç kardeşimin olmadı genç yaşta aramızdan ŞEHİTLİK mertebesine ulaşarak ayrıldı en şerefli mertebeye bu yaşta ulaştı Rabbim geride kalanlarına sabır versin elbisesi düşman olarak görünen bu KUTSAL MESLEK te sen ve senin gibi canını düşünmeden yola çıkanlar elbet birgün kazanacak gözün arkada kalmasın kardeşim......

Dursun Kaplan
21.05.2010, 08:58
Şehidimizin mekanı cennet olsun. Acılı ailesine sabır diliyorum. :(

Kadir
21.05.2010, 18:09
Allah şehidimize rahme eylesin..

Polis huzur güven verir.. Gerekirse canı pahasına!

Oğuz ZEYTİN
23.05.2010, 01:45
Kurtuluş Mücadelesi'nin kahramanlarından büyük TÜRK kadını Nene Hatun'u ölümünün 55. yıl dönümünde rahmetle ve saygıyla anıyorum.

Nene Hatun'dan:

"Ağabeyim Hasan cepheden ağır yaralı olarak bir gece önce eve gelmişti. Bir yandan ona bakarken, bir yandan da 3 aylık çocuğumu emziriyordum. Kardeşim o gece kollarımın arasında öldü. Sabaha karşı minarelerden 'Moskof Aziziye'ye girdi' diye haykırışlar başlayınca, kardeşimin alnını öpüp, 'Seni öldüreni öldüreceğim' diye and içtim. Yavrumu Allah'a emanet ettikten sonra, ağabeyimin tüfeğini ve satırımı alıp dışarı fırladım. Sel gibi Aziziye'ye akıyorduk. Tabyanın mazgallarından düşman ölüm yağdırıyordu. Düşmanda iyi silah vardı, bizde de iman. İleri atıldım. Dadaşlar arasına karıştım. Satırım durmadan kalkıp iniyordu.

Başka bir hikâyesinde cepheye babası kardeşi ve kayınbiraderi gider. Onlar gittikten hemen sonra Türkleri kılıçtan geçirmişler haberini alır ve küçük oğlunu bırakarak evden cepheye doğru yol alır. Cephede ilk önce babasının sonra kayınbiraderinin ve kardeşinin cesedini gördükten sonra eve geri döner ve bıraktığı 3 aylık oğlunun karnının ermeni askerleri tarafından deşilmiş olduğunu görür. Eline bir keskin bir budama makası alıp evden dışarı çıkar ve 17 ermeni askerini öldürür.

Tabya'nın geri alınmasının ardından, aralarında Nene Hâtun'un da bulunduğu yaralıların tedâvisine başlandı. Fakat bu sırada Nene Hâtun yaralı olmasına rağmen diğer yaralıların tedavisini yapmak için çalışmıştır. Nene Hâtun bu özverisiyle tanınıp, saygı ile sevilmiştir.

Nene Hatun'un vatan için gece başlayan mücâdelesi, tüm düşman Erzurum'dan kovuluncaya kadar devam etti. Erzurum'un her karış toprağında cephâne taşıyarak, yaralılara hemşirelik yaparak, yemek pişirerek, su dağıtarak, hizmetten hizmete koşarak destanlaştı. Gazi Ahmed Muhtar Paşa'nın zaferinde Nene Hâtun'un ve onun vatan aşkını paylaşan bütün insanların da payı vardı.

Ölümünden bir yıl önce kendisini ziyaret eden NATO'da görevli Amerikalı subayın bir sorusuna: "Ben o zaman gereken şeyi yapmıştım. Bugün de gerekirse aynı şeyi yaparım" cevabını vermişti."

Doğumu: 1857 / Erzurum
Şehadet: 22 Mayıs 1955 / Erzurum

Oğuz ZEYTİN
28.05.2010, 09:58
27 Mayıs 1980'de kahpe kurşunlara kurban giden Bakan Gün SAZAK'ı rahmetle anıyorm.

Ayrıca dün Uludere, bu sabah ise Pervari'de bölücü teröre karşı canını yitiren şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerim.

Evet, "şehitler ölmez, vatan bölünmez" diyoruz.

"Bir ölür, bin diriliriz" diyoruz.

Ancak ateş düştüğü yeri yakıyor.

İnsan hakları, demokrasi gibi kavramları terörü perdelemek için kullananlara da yazıklar olsun...

Dursun Kaplan
28.05.2010, 10:07
Şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Kederli ailelerine başsağlığı dilerim.

Bıktık artık bıktık !

Faik Yılmaz
28.05.2010, 10:07
Sarıyayla Karakolunu basan 4 terörist öldürüldükten sonra aynı Karakolun bahçesine getirildikten sonra otopsi için Elazığa gönderilmiş...

Şu teröre bulaşan ahmaklar nasıl bir ruh haletine sahipler bilmiyorum.. Tamam bir yeri basıyorsun ama bilmiyormusunki bu TÜRK ASKERİ seni eninde sonunda bulacak. Öldürecek....

O şehit olacak Cennete gidecek.... Ya siz nereye gideceksiniz....

Oğuz ZEYTİN
29.05.2010, 12:04
Yelkenler biçilecek, yelkenler dikilecek;
Dağlardan çektiriler, kalyonlar çekilecek;
Kerpetenlerle surun dişleri sökülecek.

Yürü, hala ne diye oyunda oynaştasın?
Fatihin İstanbulu fethettiği yaştasın.!

Sen de geçebilirsin yardan, anadan, serden.
Senin de destanını okuyalım ezberden.
Haberin yok gibidir taşıdığın değerden.

Elde sensin, dilde sen, gönüldesin baştasın.
Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın!

Yüzüne çarpmak gerek zamanenin fendini.
Göster; Kabaran sular nasıl yıkar bendini?
Küçük görme, hor görme, delikanlım kendini.

Şu kırık abideyi yükseltecek taştasın;

Bu kitaplar Fatih'tir, Selim'dir, Süleyman'dır.
Şu mihrap Sinanüddin, şu minare Sinan'dır.
Haydi artık uyuyan destanını uyandır!

Bilmem, neden gündelik işlerle telaştasın
Kızım, sen de Fatihler doğuracak yaştasın!

Delikanlım, işaret aldığın gün atandan
Yürüyeceksin... Millet yürüyecek arkandan!
Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan'dan.

Sen ki burçlara bayrak olacak kumaştasın;

Bırak, bozuk saatler yalan yanlış işlesin!
Çelebiler çekilip haremlerde kışlasın!
Yürü aslanım, fetih hazırlığı başlasın.

Yürü, hala ne diye kendinle savaştasın?

Arif Nihat ASYA / FETİH MARŞI

Bugün 29 Mayıs... İstanbul'u TÜRK yaptığımız gün... Fatih Sultan Mehmed Han ve onun şanlı askerini rahmetle anıyorum.

ilhan
29.05.2010, 15:01
Allah şehitlerimizin kederli ailesine sabırlar versin. Ateş düştüğü yeri yakıyor maalesef. Milletimizin başı sağolsun. :(

Şehitlerimizin ruhu şâd olsun...

leavemealone
29.05.2010, 20:21
:Bayrağımız:Bir günde 5 şehit (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14877613.asp?gid=373):Bayrağımız: (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14877613.asp?gid=373)

Mekanlari cennet olsun sehitlerimizin .
Ne desek bos..

bordo61
29.05.2010, 21:43
Bir yandan şehit verirken.

Diğer yandan Bebek Katili

Elindeki şehit kanları hala dururken açıklama yapıyor.

Muhattap bulamadım diyor.

İt oğlu it seni hala yaşatıyorlar sen ona dua et.

Allah cezanı verecek.

Allah'ın Adaleti hiç bir zaman sapmaz ve sana hak ettiğin cezayı verecek .

Onu muhattap alıp açıklamasını Türkiyenin en çok girilen sitesinde manşetten yayınlayanlarda cezalarını bulacak.

Artık yeter bu itin açıklamalarını duymak istemiyoruz.

Dünyada şehitlerimizin kanı yerde kalabilir ama ahirette kalmıcak.

Oğuz ZEYTİN
30.05.2010, 10:29
Teröristin anası ağlamasın diye duygu sömürüsü yapıp demokratikleşme kılıfıyla elimizi kolumuza bağlayanlar şanlı askerin analarının göz yaşını ne zaman dindirecekler!?

Bak işte, dünkü "Cennetliklerimiz" Şırnak'tan...

Nur içinde yatın...

Bu millet uyuyadursun, TÜRK'ün ayranı kabarıyor, siz dağda biz kampüste!

Siz silahla biz kalemle!

Kökünü kazıyıp soysuzların yeniden yazacağız dağa taşa (birilerinin inadına):

NE MUTLU TÜRK'üm DİYENE!

Oğuz ZEYTİN
30.05.2010, 18:59
Ah Yusufum, ah Doğanım, ah Muhammetim... Ah Mehmedim ahh...

Arkanızdan yürüdük bugün. Akşam haberlerinde 5-10 dakika gösterecekler sizi. Sonra yine bölücülerle işbirliği yapan sözde aydın-yazar-akademisyen-siyasetçiler ekranlara çıkıp açılım zırvalayacaklar.

Ülkenin başı "Sivas'ın ötesi" diyecek...

Haa, bugün bir de ne oldu biliyor musun? Ardınızdan dua etmek isteyenlere polis copla saldırdı.

Size kurşun sıkan itlerse Habur'dan gelişlerinde çiçeklerle karşılanmıştı.

Biz size (varsa) hakkımızı helal ettik de, siz bize edecek misiniz?

Kaya
30.05.2010, 23:56
Tuhaf içerikli bir takım mesajlar yüzündeN tartışma oluşturan iletiler silinmiştir...

YAŞA VAROL TSK...

Emirhan Makul
31.05.2010, 01:37
İskenderun’da saldırı: 2 asker şehit

İskenderun Deniz İkmal Komutanlığına roketli saldırı 2 asker şehit

İskenderun'daki Deniz İkmal Komutanlığı'na yapılan roketli saldırıda 2 asker şehit oldu. 8 asker de yaralandı...

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Modern Evler Mahallesi'ndeki Deniz İkmal Destek Komutanlığı'na gece 00.30 sıralarında TEM Otoyolu'ndan roketatarlı saldırı düzenlendi.

Saldırıda ilk belirlemelere göre iki asker şehit oldu, 8 asker de yaralandı.
Ayrıntılar gelecek...

Emirhan Makul
31.05.2010, 01:41
Şehit Sayısı Şuanda 3'e yükseldi.

faik celikoflu
31.05.2010, 01:47
Allah rahmet eylesin...

merve m.
31.05.2010, 01:49
Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin inşallah...

Emirhan Makul
31.05.2010, 01:59
Şehit Sayısı 4' çıktı ne yazık ki Deniz kenarında ki askeriye ye roket atar atılmış inşallah daha artmaz Sen büyüksün Yarabbi. Bölgeye ambulans yağmış , güvenlik önlemleri arttırılmış.

macka61
31.05.2010, 01:59
şehit sayısı 4 yükseldi şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun

Oğuz ZEYTİN
31.05.2010, 02:11
İmralı'nın 31 mayıs mesajının sonucu mu bunlar?

Hani bin atlı akınlarda çocuklar gibi şen olan TÜRK milletim...

Nerede, damarındaki asil kandan güç olacak yiğitler...

Hey Allah'ım, sen bize güç ver! Çıkalım bu buhrandan. Önümüze gerçek bir lider çıkar yine önceden olduğu gibi...

Şımarık besleme dağ hayvanlarının, onların İmralı'daki çete başının, Ankara'da meclise sızmış uzantılarının, bunlara içerden-dışardan destek veren herkesin belasını ver Allah'ım...

Cennetmekan Mehmedlerimize rahmedini esirgeme Ya Rabbim...

(Amin)

Samet Türkmen
31.05.2010, 02:38
Gerek Ortadoğu vahşeti, gerekse ülkemizde olanlar ve Dünya'nın şuan ki durumu. Bu iş yerdekileri aştı bence artık. Ailelerine Allah'tan sabır diliyorum. Ayrıca bu konunun Genel bölümünde sürekli durması lazım. Ganita içinde durması da hiç hoş değil.

Bıyıklıoğlu
31.05.2010, 02:42
Evet bende Samet kardeşin dediği gibi bu konunun ganitada durmaması gerektiğini düşünenlerdenim

Enes
31.05.2010, 03:04
4 gün önce iskenderun acemi birliğine teslim ettim kardeşimi,..
ALLAH cc Şehitlerimizin yakınlarına sabır versin.
Rabbim yaralı kardeşlerimize acil şifalar verir inşallah...

ilhan
31.05.2010, 08:21
Artık "başımız sağolsun", "vatan sağolsun" diyerek geçiştirebileceğimiz hal değil bu olaylar. İnsanın içi acıyor. Ama maalesef en büyük acı yine asker ocaklarına düşüyor. Bizim için hayat devam ediyor. :( Son 1 haftada kaç şehit verdik? Kudurdular. Vatansız, bayraksız, onursuzlar...

Güne çok kötü başladık, çoooook...

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve ulusumuza sabır diliyorum.

Faik Yılmaz
31.05.2010, 08:27
Artık çok ciddi tedbirlerin alınma zamanı geldide geçiyor bile....

Şehit Kardeşlerimizin mekanalrı cennet olsun.....

Mehdi
Nasıl bir gündür bu YaRabbi.
Hepimize Allah sabır versin.

krdnz
O kutsal vazifenin en kutsal anında nöbet değişiminde saldırdı hainler..

O kadar kötü bir gün ki ne söylesek boş...

Yapanların yanına kalmayacağına,askerimizin kanının yerde kalmayacağına ve ordumuzun birkaç gün içinde yaptığı gibi bu fareleride temizleyeceğine inanıyorum.

Başımız sağolsun.

Dursun Kaplan
31.05.2010, 09:08
Devletin karayolundan koca koca roketatarlarla askeri birliğimize saldırı yapılan güzel ülkemde, bu itlere dur diyecek yiğit devlet büyüklerimiz yok.

Dünyayı gezmeye devam edin siz. Bakın ülkenizde neler oluyor ? Ne hayatlar sona eriyor ? Aldığınız nefese, cebinize girem haram paralara yazıklar olsun. Gün olur, devran döner.

Şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Acılı ailelerine başsağlığı dilerim. Vatan sağolsun !

Jagry TS
31.05.2010, 09:10
iskenduruna olan saldırıyı esefle kınıyorum. ordumuza kurşun sıkanın allah bin bir belasını versin... filistine yardım gemileri yolladığımız gün deniz kuvvetlerine saldırı olması da çok düşündürücü...

Külünkoğlu
31.05.2010, 09:11
Kudurdular yine Allah belalarını versin.

Şehitlerimize rahmet yakınlarına ve Türk Milletine başsağlığı diliyorum.

Travelair
31.05.2010, 09:25
Allah rahmet eylesin. Yapanları Allah çarpsın inşallah

Serdar Ersoy
31.05.2010, 09:25
Başımız sağolsun :(

Şehit yakınlarına Allah sabır versin...

Yaz geldi yine kudurdu köpekler...

OLCAY ÇAKIR
31.05.2010, 09:41
Başımız sağolsun.

a f s
31.05.2010, 09:49
Allah ölenlere rahmet geride kalan ailelerine ve sevdiklerine sabır versin.

Gencecik fidanlar, gözü yaşlı anneller, yüreği yanan babalar, zor çok zor...

Tangerine Dream
31.05.2010, 09:58
Şehitlerimize Allah'tan rahmet, acılı ailelerine sabır ve metanet diliyorum. Başımız sağolsun.

Mert M.
31.05.2010, 10:00
Bunlara layık olan tabir farklı olmalı arkadaşlar. Köpek, it değil... Köpek gururlu hayvandır. Hak ettikleri sıfat çok farklı olmalı çok!

wien_ts
31.05.2010, 10:07
Allah rahmet eylesin kardeslerimize,30 senedir bitmedi su illet.

Ali Yerlikaya
31.05.2010, 10:09
Allah rahmet eglesin mekanlari cenet olsun...
Bu serefsizler son 3-4 gündür baris kudurdu, ben nedenini maalesef suan Orta Doguda yürüyen vahsetten TÜrkiyeyi uzak tutmak diye düsüniyom...Her türlü terörü lanetliyorum bizim elimizden sadece bu gelir maalesef...
Yetkilileri temizlemeye cagriyom...

Gökçebey
31.05.2010, 10:13
Allah şehitlerimize rahmet eylesin, ailelerine sabır versin. Başımız sağolsun. Ne desek boş. Kurulmuş bir piyes, almış ipleri ellerine bir kaç şerefsiz, onlar çekiyor, onlar bırakıyor, fidanlarımız yok olup gidiyor.

Süleyman Eruyar
31.05.2010, 10:15
Yazık, sadece çok yazık...

Vatan Sağolsun demek bu kadar kolay olmamalı, birşeyler yapılmalı, artık YETER...

Recep Alkan
31.05.2010, 10:16
Kötü, çok kötü birgün. İki gündür badana boya işleri vardı evde, ne televizyon ne internet doğru düzgün bakamadım. Sabah gazeteleri açtığım gibi lanet haberler ile karşılaştım. Önce 6 tane Ana Kuzusunun acı haberini aldık, daha sonra Türk Gemisine yapılan saldırı haberi, günümü karartmaya yetti.

30 yıldır, gencecik fidanlarımızı, öğretmenlerimizi, doktorlarımızı, askerlerimizi şehit verdiğimiz yetmedi mi ? NEyi paylaşamıyoruz, nedir derdimiz sıkıntımız anlamıyorum, nedir bu yedikleri kaba pisleme çabası.

Lanet olsun, memleketime ve memleketimin askerine kurşun sıkana.

süveyş
31.05.2010, 10:21
bize yaşattıkları acıların en şiddetlisini, bitip tükenmeyenini Allah onlara yaşatsın.
bize bunu yaşatanlara lanet olsun...
kuzenim Hakkari'de, her şehit haberinde elim ayağım titriyor sonra öğreniyorum o değil biraz nefes alıyor gibi oluyorum ama sonra ha benim kuzenim şehit düşmüş ha başka bir ananın babanın fidanı:( canım acıyor, lafla ifadesi mümkün olsa keşke ama yok işte tarifsiz...

OLCAY ÇAKIR
31.05.2010, 10:25
Adamlar senle resmen savaşıyor.

Resmen.

mkmsas
31.05.2010, 10:43
Allah rahmet eylesin.. Çok kötü bir pazartesi sabahı...

Deniz üssüne, İskenderun'da terör saldırısı..

Aynı anda Filistine giden Türk gemsine İsrail saldırısı..

Birbirinden çok bağımsız olduğuna inanmıyorum..

Fatih
31.05.2010, 10:44
Şehit yakınlarına Allah sabır versin.

Bu soysuz köpekleri ülkemizden temizleyemedik arkadaş ne iştir anlamadım.

T.B_1461
31.05.2010, 10:49
Allah rahmet eylesin.. Çok kötü bir pazartesi sabahı...

Deniz üssüne, İskenderun'da terör saldırısı..

Aynı anda Filistine giden Türk gemsine İsrail saldırısı..

Birbirinden çok bağımsız olduğuna inanmıyorum..

Aynı düşüncelere sahibim.
Milletimizin başı sağolsun.

Sefaenes
31.05.2010, 10:51
Allah ragmet eylesin. Teröristleri dagda degil BDP binalarinda aramalari gerekir. Teröristleri esir degil asacaksin hemen. Onlari hapise atarak milletin parasinla beslemiyeceksin

Oğuz ZEYTİN
31.05.2010, 10:52
Allah ragmet eylesin. Teröristleri dagda degil BTP binalarinda aramalari gerekir. Teröristleri esir degil asacaksin hemen. Onlari hapise atarak milletin parasinla beslemiyeceksin

BDP demek istediniz sanırım... BTP başka, BDP başka...

Ufuk Bayraktar61
31.05.2010, 11:00
Adamlar senle resmen savaşıyor.

Resmen.

ama tek taraflı !!!

Sefaenes
31.05.2010, 11:02
BDP demek istediniz sanırım... BTP başka, BDP başka...

haklisin yanlis yazmisim

Harun-61
31.05.2010, 11:02
bu nasil bir gün ya :(

Yarabbi yardim eyle, Sehitlerimize Sefaatine boize nail eyle.

AMIN

Mehmet Ç.
31.05.2010, 11:05
Allah rahmet eylesin :( Cok kötü bir haftaya basladik.

Isvicre'de radyo'dan ögrendim :( Saat basi haberlerde hep PKK saldirisi ve Israil haberi cikiyor. Zaten 3 haber oluyor. Ikisi bizden..

Hic calisasim yok. Cok kötü bir gun :(

Muhammed
31.05.2010, 11:07
ALLAH rahmet eylesin. :(

Atalay
31.05.2010, 11:13
Uyu Türkiyem uyu....

Adamlar resmen bizle savaşıyorlar....

Bizde seyrediyoruz...!!

Külünkoğlu
31.05.2010, 11:35
Sefer Asan haddini aşan mesajlar yazıyorsun dikkat et mesajlarına.

Alıntı yapan arkadaşların mesajları da bu yüzden silinmiştir bilgilerinize.

Celal Demir
31.05.2010, 11:35
kahrolsun israil... kahrolsun pkk...

karatasof
31.05.2010, 11:36
İsrail'in taşeronları yine devrede demek ki.
Önemli olan taşeronları dikkate alıp işvereni es geçmemek.
İşin asıl sahibini unutmamak....