PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon’dan Haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15

Davut Özdemir
16.07.2011, 23:33
Açılmış başlık göremedim.

Ölenlere yüce Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum...

En azından arkalarından okunacak üç ihlas bir fatiha yı esirgemeyelim.

Çok büyük bir acı...

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=89139
http://www.haber61.net/foto-galeri/trabzondaki-feci-kaza-1169.htm

Trabzon’un Doğançay köyünde bugün meydana gelen facia gibi kazada hayatını kaybeden 8 kişinin kimliği belirlendi.
İşte hayatını kaybeden kimlikler;
Sevim Değirmenci
Aleyna Değirmenci
Ceylan Değirmenci
Safiye Değirmenci
Ufukhan Değirmenci
Abdullah Birinci
Murathan Şahin
Numan Şahin

Mesut
16.07.2011, 23:35
Murat Abi ben değilim ama ölenler yaralanlar hep akrabam acımız büyük
Büyük geçmiş olsun başınız sağolsun

Sibel
16.07.2011, 23:36
Başlık Ganita'da mevcut.Trabzon'dan haberler.
Çok acı bir kaza olmuş.:(

Fatih Öztürk
16.07.2011, 23:36
vay anam bu nasıl bır kaza.Allah rahmet eylesın of anam of.

Emirhan Makul
16.07.2011, 23:39
Allah rahmet etlesin başınız sağolsun.

Bundan 2-3 gün önce Trabzonda bir kaza daha oldu yomranın orada sanırım gece kazası 3 kişi öldü diğerleri yoğun bakımdaydı böyle bir haber var mı veya bilgisi olan ?

Sibel
16.07.2011, 23:40
Trafik kazası görmeye dayanamıyorum.:(
Emirhan,evet o bahsettiğin kaza doğru haber,ben de duydum.

Emirhan Makul
16.07.2011, 23:43
Sibel onun haberini bulursan buraya koyar mısın ?

Sibel
16.07.2011, 23:46
Bunlar var Emirhan.
Ama bir kişi ölmüş.
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=88735

http://medyatrabzon.com/news_detail.php?id=31454

Merve H.Oğlu
16.07.2011, 23:54
Murat Abi ben değilim ama ölenler yaralanlar hep akrabam acımız büyük

Başınız sağolsun..
Allah ölenlere rahmet eylesin, yaralılara da acil şifalar versin inşallah.

TSelif
16.07.2011, 23:56
Allah rahmet etlesin başınız sağolsun.

Bundan 2-3 gün önce Trabzonda bir kaza daha oldu yomranın orada sanırım gece kazası 3 kişi öldü diğerleri yoğun bakımdaydı böyle bir haber var mı veya bilgisi olan ?

Evet sanırım benim bahsettiğim kaza bu. Bizim aşçımızın amcasının hanımı ve de torununun öldüğü iki kızınının da yoğun bakımda yattığı kaza.
Rizeden bir düğünden dönerken gece 23 sıralarında fren yerine gaza basarak çay fabrikasına girmiş. İki kız kardeşlerden biri ( şoför) emniyet kemeri bağlı olduğu için diğer kardeşine göre daha iyi durumdaymış .

Benim bilgim bu kadar . Yani iki kişinin öldüğünü biliyorum .

Kader KORELİ
17.07.2011, 13:03
@ Davut Özdemir, Mesut, Sibel, Fatih Öztürk, Emirhan Makul, Merve H.Oğlu

sağolasınız

Emirhan Makul
17.07.2011, 21:57
Bunlar var Emirhan.
Ama bir kişi ölmüş.
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=88735

http://medyatrabzon.com/news_detail.php?id=31454

Evet sanırım benim bahsettiğim kaza bu. Bizim aşçımızın amcasının hanımı ve de torununun öldüğü iki kızınının da yoğun bakımda yattığı kaza.
Rizeden bir düğünden dönerken gece 23 sıralarında fren yerine gaza basarak çay fabrikasına girmiş. İki kız kardeşlerden biri ( şoför) emniyet kemeri bağlı olduğu için diğer kardeşine göre daha iyi durumdaymış .

Benim bilgim bu kadar . Yani iki kişinin öldüğünü biliyorum .

Teşekkür ederim uzaktan akrabaydı yomrada ölenler. Allah rahmet eylesin hepsine.

İddaalaşma sonucu direksiyonu eline almış bayan yanlışlık sonucu kaza olmuş diğer ölen bayanın boynu kırılarak ölmüş.

Emirhan Makul
17.07.2011, 22:10
Meydan parkı açılmış sanırım çok merak ediyorum fotoğrafları var mı acaba ?

Sibel
17.07.2011, 22:36
Başınız sağolsun Emirhan.
Meydan Park güzel olmuş.Ama fotoğraf yok elimde.:)

Emirhan Makul
17.07.2011, 22:43
Sağolasın Sibel.

Ya zaten sırf burada beğenmediler diye merak ettim sen güzel diyorsun bencede muhteşem olmasa bile güzeldir öyle zannediyorum. :)

onur-ts
17.07.2011, 22:45
Trabzon'da İstiklal Marşı gerginliği
TRABZON’da Güneydoğu kökenli işçilerle polis ve vatandaşlar arasında yaşanan ardebede bir kişi gözaltına alındı. Çıkan olayda 1’i polis 2 kişi yaralandı.

21:00 | 17 Temmuz 2011

Osman ŞİŞKO/TRABZON,(DHA)

Olay bugün akşam saatlerinde Taksim Alanı üst kısmında Güneydoğulu işçilerin beklediği kahvehanenin önünde meydana geldi. İddialara göre, kahvehaneye yaklaşık 300 metre uzaklıkta Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın da katıldığı Meydan Parkı açılış töreni sırasında İstiklal Marşı okunmaya başladığı sırada bazı işçiler İstiklal Marşı ile dalga geçti. Bunun üzerine bölgede görevli polislerin uyardığı işçilerden biri, marketin önünde duran domates kasasını polise fırlattı. Olayı gören vatandaşların müdahalesi sonucu ortalık bir anda karıştı. Yaşanan arbede sırasında bir polis ve bir kişi hafif şekilde yaralandı, bir işçi gözaltına alındı.
Olay yerine çok sayıda çevik kuvvet polisi sevkedildi ve kahvehanenin önünde barikat kurarak çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Gerginlik sona ermesine rağmen polis uzun süre kahvehane önünden ayrılmadı.
/Milliyet

Trabzon'da hassasiyetlerimizle oynamak mermiye kafa atmaktır.bunlar adam olmayacak bi türlü.

Sibel
17.07.2011, 23:07
Sağolasın Sibel.

Ya zaten sırf burada beğenmediler diye merak ettim sen güzel diyorsun bencede muhteşem olmasa bile güzeldir öyle zannediyorum. :)
Evet,muhteşem değil,ama güzel.:)Sade olmuş,abartısız.
http://img29.imageshack.us/img29/9946/43618.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/29/43618.jpg/)

Sefa
18.07.2011, 14:16
Meydanı henüz göremedim fotoğraflardan baktığım kadarıyla gerçekten Avrupa'nın sayılı parklarından!

Mustafa Calik
18.07.2011, 21:54
Vaaay be Avrupa'nin sayili parklarindan birine bakin .. Avrupa'nin sayili parklarindan birisi olacak demesinler bizi bosuna beklenti icerisine soktular. Neyse, buna da sükür..

Mesut
20.07.2011, 01:36
Trabzon'un göbeğinde misyonerlik tartışması adlı haber neden kaldırıldı.

Canberk
20.07.2011, 01:43
Meydan parkını dün gezdim ben öyle avrupalık(!) bir hava sezemedim. 2-3 tane logo koymuşlar büyük Eyof'un filan da var. Birde Dikdörtgen havuzlar filan ama en çok sıkıntıyı yolu kapatıp kaldırım yapmaları yaratır zannediyorum . Arabayla orayı kullananlar daha iyi bilir ama bence oraya o kadar kaldırıma gerek yoktu

Gökçebey
20.07.2011, 13:38
Medyatrabzon haberlerine forumumuzda yer vermiyoruz ya Mesut, ondan dolayı.

Jade
20.07.2011, 13:41
Dün şehir dışından arkadaşlarım geldi. senerlerdir Trabzon hayaliyle yaşıyorlardı gelmeleri ancak kısmet oldu. Sonuç hayal kırıklığı. Beğenmedik demediler ama Trabzon u daha farklı hayal etmiştik dediler. Çok KÖHNE bulduklarını söylediler. Şehir merkezinin şehir merkezi olduğuna inanamadılar. Açıkçası ben de bankalar caddesinin tek şerit yapılmasından sonra meydanın moloz minibüs durağından bir farkı olmadığını düşünüyorum. Meydan parkının şu halinin de henüz bitmemiş hali olduğuna inanmak istiyorum. Gelgelelim olimpiyatlara yetişemedik bence, bitireceğiz diye aceleyle açılış yaptılar. Meydan parkındaki süs havuzlarına ise sadece gülüyorum yorum yapmayacağım. Hani binaların dış cepheleri boyanıyordu ben boyanan bir dış çephe göremedim. Hani ayasofya nın etrafında turisttik dükkanlar vs. yapılacaktı? Ben açılan bişey göremedim! Çiçek dikip sökmekte, tekrar dikip sökmekte, tekrar.....ustayız o yüzden daha fazla haklarını yemeyeyim.

Armağan Dere
20.07.2011, 14:00
Mehter gösterisi güzeldi..Bu arada Faruk Özak'ı da yakından görme fırsatı buldum:)...Belediye başkanıyla beraber merdivenlerden iniyordu..
Bu arada Müze ve Uzun sokak'taki beton helvacıda da dondurma çok sarıyor ha:)..tabi ganitada da çay içmek:)

Armağan Dere
20.07.2011, 14:03
O kaza ben Trabzon'a gelirken yolda olmuş..Arkadaşımın annesinin akrabalarıymış sanırım ölenler çocuk sölüyordu 8 cenaze namazı kıldım diyordu...Allah Rahmet Eylesin...

barisb
20.07.2011, 14:04
Mehter gösterisi güzeldi..Bu arada Faruk Özak'ı da yakından görme fırsatı buldum:)...Belediye başkanıyla beraber merdivenlerden iniyordu..
Bu arada Müze ve Uzun sokak'taki beton helvacıda da dondurma çok sarıyor ha:)..tabi ganitada da çay içmek:)

bakalım bizde gelicez 1-2 güne. fırsat olursa çocuklarla dolaşacağız. maksat esnaf kazansın :)

Armağan Dere
20.07.2011, 14:07
bakalım bizde gelicez 1-2 güne. fırsat olursa çocuklarla dolaşacağız. maksat esnaf kazansın :)

Abi 12 sene üstüne geldim çok değişmiş Trabzon..Emperyal köprüsü bile değişik geldi gözüme:)

f1bekir
20.07.2011, 19:54
Arkadaşlar meydanda ağaçlar kesilmeden kapsamlı bir düzenleme beklememek gerek. Ben hiç hayal kırıklığına uğramadım, beklediğim gibi oldu, çünkü hareket alanı kısıtlı, etraflı bir değişim yapmak mümkün değil.

Belki havuzlar daha özenli, orjinal bir tasarım kullanılarak yapılabilirdi. Bir de oturma alanları az olmuş, millet ayakta geziyor, pazar yeri gibi kalabalıktı meydan. Daha fazla oturak yapılmalı. Trabzon'da şöyle gidip oturabileceğin bir park yok, nereye otursan birisi gelip dikiliyor ne içersiniz diye. Bir arkadaşım çok şaşırmıştı bu duruma, abi burada halka açık bi park yok mu demişti, o zaman gerçekten yok ula demiştim kendi kendime, ben de şaşırmıştım. İnşallah meydan böyle halka açık kalır.

Parkın etrafı da geniş, ferah, oh be, oradan dolmuşa binmeye çalıştığım günleri hatırlıyorum, şükür diyorum. Bir de Atatürk Heykeli'nin önündeki fıskiyeler çocukların sevgilisi olmuş, orası iyi düşünülmüş. Bisikletler için park alanı da var ama meydana bisikletle kim gelir bilemiyorum, tabi inşallah zamanla dolar o bisiklet park, ben ordayken bir tane bisiklet vardı :) Etraftaki lokantalarda yemek yemek de artık çok daha keyifli olacak.

Uzun Sokak'ın ve Meydan'ın trafiğe kapanması hayalimdi, ikisi de gerçekleşti. Şimdi sırada Maraş Caddesi var, hadi bakalım, inşallah :)

Fatih Özkan
20.07.2011, 20:13
Meydan Parkı'nı beğendim.
Elbette daha iyisi yapılabilirdi ama eskisine oranla çok daha güzel bence...

mavituğ
21.07.2011, 02:54
Eski haline göre daha iyi oldu ama, öyle büyük bir beklenti yaratıldı ki (avrupanın en güzel meydanı) ne yapılsa beğenmeyecektik.

Sefa
21.07.2011, 03:14
Büyükşehir olayı ne zaman netlik kazanacak yine unutuldu..

Full HD
21.07.2011, 16:56
Hic oturmak ve Cay icmek icin alan görmedim.Ne masa ne sandalye! Gören varsa desin lütfen.

Emirhan Makul
21.07.2011, 19:19
Meydanda oturup çay içerken şehrin ve ülkenin nabzı tutulurdu , resmen bu ruh yıkıldı yerinde senkronize fişkiye var artık.

Reşit
21.07.2011, 19:23
Hic oturmak ve Cay icmek icin alan görmedim.Ne masa ne sandalye! Gören varsa desin lütfen.
ihaleler yapılacaktı bi ara duymustum demekki daha sonuclanmamıs :)

Sibel
21.07.2011, 21:45
Meydanda oturup çay içerken şehrin ve ülkenin nabzı tutulurdu , resmen bu ruh yıkıldı yerinde senkronize fişkiye var artık.
Böyle kalmayacak diye biliyorum.Yine oturup nabız tutulabilir hale gelecek.
Yani öyle diyorlardı:eek:

f1bekir
22.07.2011, 01:01
İhaleler yapıldı, Çırağan diye bi yer açılacak. Sanırım bir de büfe olacak.

Açıkçası ben çay içmeden parkta oturabilmeyi istiyorum. Kafeye yakın yerlere sandalyeler koyulabilir belki ama diğer tarafların boş kalması bence daha iyi. İnşallah da öyle olur.

Reşit
22.07.2011, 01:52
İhaleler yapıldı, Çırağan diye bi yer açılacak. Sanırım bir de büfe olacak.

Açıkçası ben çay içmeden parkta oturabilmeyi istiyorum. Kafeye yakın yerlere sandalyeler koyulabilir belki ama diğer tarafların boş kalması bence daha iyi. İnşallah da öyle olur.
belediyenin yaptıgı banklarda cay icmeden oturulabilecek de işletmenin koydugu masalarda 5 dakikada yanında birisi bitecek :) her şey güzel olacak :)

Uğurtan
22.07.2011, 02:00
Meydan parkı tamamiyle rezalet bir yenilenme yaşadı.

Başka cümleler kurmak istemiyorum.

Para harcanmış birde oraya peh...

mavituğ
24.07.2011, 01:40
Bu akşam avrupanın en güzel meydanına gittim,daha yeni yapılmış olmasına rağmen ışıklar ve havuz, dan dun çalışıyordu.

Havuzlardan en cok dikkat çekici olan bir tanesi kapatılmış,içine çiçek falan ekilmiş neden anlamadım.Heykel önünde yerden çıkan sular etrafı hiç hoş gözükmüyor, herkes oraya toplanmış çocuklar sular içinde falan sanki millet hayatında su görmedi.Umarım oradaki su kesilir yoksa dışardan gelenler için hoş görüntüler çıkmayacak.

Bunlar bir tarafa, en kötüsü meydan parkı artık sadece meydan, parkı gitti. Eski halinde bile yaz dönemi yeterli olmayan çay içme yerleri 4'te 1 oranına düşmüş belki daha da az.Boş masa bulmak imkansız, meydana gidip çay içemeyeceksem keşke o park eskisi gibi kalsaydı. Yıllardır var olan bir kültürü öldüren,avrupanın en güzel parkını oluşturan vizyon sahiplerinin büstüne dikmek lazım ki vatandaş kimleri seçtiğini hiç unutmamalı.

Murat GENEL
24.07.2011, 12:45
kimse yanlış anlamasın da yahu heykelin önünde çocuklar suyun içine giriyor atlıyor zıplıyor falan tamam oynasın çocuktur ama etrafındaki kalabalık nedir yahu sanki bale izliyorlar aile desen aile değil hepsi çocuklar atlıyor zıplıyor bu arkadaşlar izliyor gülüyorum her gördüğümde :)

bu arada denildiği gibi sanki su görmemiş olayına da katılıyorum çocuklarınızı denize götürün yahu..

Burçak
24.07.2011, 13:11
Bu akşam avrupanın en güzel meydanına gittim,daha yeni yapılmış olmasına rağmen ışıklar ve havuz, dan dun çalışıyordu.

Havuzlardan en cok dikkat çekici olan bir tanesi kapatılmış,içine çiçek falan ekilmiş neden anlamadım.Heykel önünde yerden çıkan sular etrafı hiç hoş gözükmüyor, herkes oraya toplanmış çocuklar sular içinde falan sanki millet hayatında su görmedi.Umarım oradaki su kesilir yoksa dışardan gelenler için hoş görüntüler çıkmayacak.

Bunlar bir tarafa, en kötüsü meydan parkı artık sadece meydan, parkı gitti. Eski halinde bile yaz dönemi yeterli olmayan çay içme yerleri 4'te 1 oranına düşmüş belki daha da az.Boş masa bulmak imkansız, meydana gidip çay içemeyeceksem keşke o park eskisi gibi kalsaydı. Yıllardır var olan bir kültürü öldüren,avrupanın en güzel parkını oluşturan vizyon sahiplerinin büstüne dikmek lazım ki vatandaş kimleri seçtiğini hiç unutmamalı.

kimse yanlış anlamasın da yahu heykelin önünde çocuklar suyun içine giriyor atlıyor zıplıyor falan tamam oynasın çocuktur ama etrafındaki kalabalık nedir yahu sanki bale izliyorlar aile desen aile değil hepsi çocuklar atlıyor zıplıyor bu arkadaşlar izliyor gülüyorum her gördüğümde :)

bu arada denildiği gibi sanki su görmemiş olayına da katılıyorum çocuklarınızı denize götürün yahu..

Avrupa birliğine neden kabul edilmediğimizin göstergelerinden biriside bu bence.
Hani diyorlarya park bahçelerinde mangal yapan Türkler diye.. doğrudur..
Bu Tüm Türkiyenin genel sorunu. Kalabalık ortada bir şeyi izliyor. dedik acaba ne var orda. görünce gülermisin ağlarmısın moduna döndük yani..

şuan Trabzonda olan bir çok yabancı turistin sporcunun o manzara karşısında ne düşünüyordur acaba

bordo61
24.07.2011, 15:55
Bence Meydan parkı güzel olmuş.

Avrupa da park gezmişliğim yok , ama Avrupanın sayılı parklarından biri olmamıştır heralde :D

Murat GENEL
24.07.2011, 16:31
Bence Meydan parkı güzel olmuş.

Avrupa da park gezmişliğim yok , ama Avrupanın sayılı parklarından biri olmamıştır heralde :D

yeterli alan yok bi kere öyle bir şey olması için :) bizimki fiziki şartlardan dolayı meydancık aslında :)

Adem Erdoğan
24.07.2011, 17:54
2 foto çekip buraya koymak çok mu zor arkadaşlar.:)

Ahmet Faruk
24.07.2011, 19:52
Bu meydan parkında her yeri kafelere caycilara vermezler İnşallah. Onceden gölgede oturayım diye giderdik hemen eleman kafana dikilirfi ne alıyorsun diye. Bisey almayacağım deyince de masayı meşgul etme oluyordu.

Emirhan Makul
24.07.2011, 20:17
Bu meydan parkında her yeri kafelere caycilara vermezler İnşallah. Onceden gölgede oturayım diye giderdik hemen eleman kafana dikilirfi ne alıyorsun diye. Bisey almayacağım deyince de masayı meşgul etme oluyordu.

Vallahi tam tersi düşünüyorum bir tanede olsa çay bahçesi olsun , orada şehrin nabzı atıyor herşey orada konuşuluyor o banklarda olmaz o iş bence.

Sibel
24.07.2011, 22:44
Gayet de güzel oldu meydan.
Ancak bu kadar olurdu.

mavituğ
26.07.2011, 01:16
Saat 9 meydanda esnafın çoğu kapatmış, turistlerin çoğu akşam saatinde dışarı çıkıyor, esnaf demek çok kazanıyor ki 12ye kadar açma ihtiyacı hissetmiyor.Lafa geldimi batıyoruz, avmler batırdı bizi demekten geri kalmıyorlar. Hepsi boş lafmış demek ki.'

TSezgin61
26.07.2011, 01:20
Saat 9 meydanda esnafın çoğu kapatmış, turistlerin çoğu akşam saatinde dışarı çıkıyor, esnaf demek çok kazanıyor ki 12ye kadar açma ihtiyacı hissetmiyor.Lafa geldimi batıyoruz, avmler batırdı bizi demekten geri kalmıyorlar. Hepsi boş lafmış demek ki.'

ben bu konuya bir anlam veremiyorum zaten...

niye 12ye kadar beklemiyorlar... hazir turistlerde var.

Trabzonda herkesin üstü kapali bahsettigi "sosyal yasam sikintisi", sehrin saat 9 da uykuya dalmasidir...

millet isten ciktigi saatte sende dükkanini kapatirsan bu adamlar nasil alisveris yapsin senden hafta ortasinda... hafta sonuda adam kalabaliktan sikildigi icin gitmiyor...

yada bilmedgimiz, atladigimiz konularmi var... bilen aciklasin lütfen

Burçak
26.07.2011, 02:13
Esnafın erken kapama konusuna paralel olarak dikkat çekmek istediğim başka bişey var.
Bu sıkıntıyı daha önceki senelerde yaşamıştık yine yaşıyoruz.
Saat 23 oldumu kapatıyoruz vs denmeye başlanıyor
en basiti Ganita da, Boztepede..
Sebep olarakta o saatten sonra açık tutmak yasakmış.
Yasakları koyanda belediye diye hatırlıyorum.

Ganita ve Boztepe gibi yerlerin özellikle şu zamanlarda 2-3 ay yaz yaşayabildiğimiz yerde biraz daha toleranslı olunabilir. buralar içkili mekanlarda değil. bırakın insanlar otursun sohbet etsin semaverini içsin..
Misafirlerimiz geliyor oturacak yer bulamıyoruz . Şehirleri farklı kılan böyle sosyal mekanlarıdır birazda..

Sefa
26.07.2011, 03:02
Esnafın erken kapama konusuna paralel olarak dikkat çekmek istediğim başka bişey var.
Bu sıkıntıyı daha önceki senelerde yaşamıştık yine yaşıyoruz.
Saat 23 oldumu kapatıyoruz vs denmeye başlanıyor
en basiti Ganita da, Boztepede..
Sebep olarakta o saatten sonra açık tutmak yasakmış.
Yasakları koyanda belediye diye hatırlıyorum.

Ganita ve Boztepe gibi yerlerin özellikle şu zamanlarda 2-3 ay yaz yaşayabildiğimiz yerde biraz daha toleranslı olunabilir. buralar içkili mekanlarda değil. bırakın insanlar otursun sohbet etsin semaverini içsin..
Misafirlerimiz geliyor oturacak yer bulamıyoruz . Şehirleri farklı kılan böyle sosyal mekanlarıdır birazda..

Aynen.. Bırak oturacak yeri acil bir şey almaya market yok..

Murat GENEL
26.07.2011, 03:13
Boztepe'nin kapanmasında falan belediye etkisi hikaye bence..çok yakın tanıyorum garsonlarını bazıları 10 yılı aşmış hatta..herkes keyfine göre açıp kapıyor..

Bu arada dün gece saat 03.00 sıralarında meydanda,gazipaşa'da hatta çömlekçi'ye bile indim taşbaşından yok abi açık büfe yok..

Sefa
26.07.2011, 03:21
Boztepe'nin kapanmasında falan belediye etkisi hikaye bence..çok yakın tanıyorum garsonlarını bazıları 10 yılı aşmış hatta..herkes keyfine göre açıp kapıyor..

Bu arada dün gece saat 03.00 sıralarında meydanda,gazipaşa'da hatta çömlekçi'ye bile indim taşbaşından yok abi açık büfe yok..

Ayasofya tarafında var sadece 24 saat açık..

mavituğ
26.07.2011, 22:56
Bu akşam tekrar baktım 8'de kunduracılar kapatmış. Esnaf hiç iş bilmiyor.

Mustafa Calik
26.07.2011, 23:07
Uzunsokak'a araba yok

Belediyede Uzunsokak toplantısı!
26 Temmuz 2011 / 11:58

Trabzon Belediyesi'nde Uzunsokak masaya yatırıldı...

Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökhan Bali, Uzun Sokak esnafı ile bir toplantı yaparak esnafın sorun ve isteklerini dinledi.

Toplantıda Trabzon’un trafiğe kapalı en işlek caddelerinden biri olan Uzun Sokak’ta esnaların işyerlerine mal getirmek için araçlarını gelişigüzel saatlerde sokak içerisine çıkarmasının önüne geçilmesi için de görüş birliğine varıldı. Buna göre esnaflar işyerlerine mal getirmek için sabah ve akşam belirli saatleri kullanacak. Böylece araçların Uzun Sokak’a gelişigüzel giriş ve çıkış yapmalarının önüne geçilmiş olacak.

Toplantıda konuşan Başkan Yardımcısı Bali, Uzun Sokak’ın Trabzon’un en işlek caddelerinden biri olduğunu belirterek, “Daha önce yapılan düzenlemelerle trafiğe kapatılan Uzun Sokak’ta esnafların işlerlerine mal getirmek için kendilerine araç giriş kartları verilmişti. Son zamanlarda araçların Uzun Sokak’a düzensiz olarak giriş çıkış yaptıklarını gözlemledik.

Bunun üzerine esnafımızla bir toplantı yaparak hem bu konu üzerinde hem de esnafımızın diğer sorunlarını görüşmek üzere toplantı yaptık. Buna göre araç giriş ve çıkış saatlerinin belirli bir düzenleme getirilmesin kararı aldık. Duyarlılıklarından dolayı esnafımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

haber61

ts20
02.08.2011, 01:26
Arkadaşlar seçimden önce temeli atılan Kanuni Bulvarının çalışmaları devam ediyor mu?
Şubat ayında ihalesi yapılan, Arapların kazandığı Yalıncaktaki 5 yıldızlı otel inşaatı başladı mı?
Bilginiz var mı bu konuda?

Sefa
02.08.2011, 01:31
Arkadaşlar seçimden önce temeli atılan Kanuni Bulvarının çalışmaları devam ediyor mu?
Bu yolun yarın bir fotoğrafını göstereyim gülmekten yatın yerlere :D

Murat'
02.08.2011, 01:47
O yapılan iahale yalnızca 900 metrelik mesafe içindi.

Sefa
02.08.2011, 02:01
10 Metreden devam ediyor(!) :)

Mustafa Calik
02.08.2011, 02:02

çççççççççççç

Murat'
02.08.2011, 02:27

Sırf gösteriş olsun diye temel attılar işte seçimden önce.

ts20
02.08.2011, 18:35
O yapılan iahale yalnızca 900 metrelik mesafe içindi.

İhalenin 900m olduğunu biliyorum. Belki bölüm bölüm ihale edip daha kolay bitirirler diye tahmin etmiştim. Görünen o ki bu yol kolay kolay bitmeyecek. Tanjant yolu gibi yirmi sene sürer.

Belediye başkanı 2014 e kadar bitirecez diyordu. Bu gidişle 2024 e bitmez. Bir işe yarım yamalak başlayıp, işi zamanında bitirememek Trabzonun makus bir talihi oldu galiba.

Şubat ayında ihale edilen Yalıncaktaki Suudilerin otelinde inşaat başladımı haberiniz var mı?

mavituğ
02.08.2011, 23:07
İhalenin 900m olduğunu biliyorum. Belki bölüm bölüm ihale edip daha kolay bitirirler diye tahmin etmiştim. Görünen o ki bu yol kolay kolay bitmeyecek. Tanjant yolu gibi yirmi sene sürer.

Belediye başkanı 2014 e kadar bitirecez diyordu. Bu gidişle 2024 e bitmez. Bir işe yarım yamalak başlayıp, işi zamanında bitirememek Trabzonun makus bir talihi oldu galiba.

Şubat ayında ihale edilen Yalıncaktaki Suudilerin otelinde inşaat başladımı haberiniz var mı?

otel işinden hiçbir haber yok.ihaleye giren trabzonlu firmalar varken arap aşıkları araplara verdi ihaleyi.

Burçak
05.08.2011, 18:45
Trabzon Ramazan'ı özlemişti
http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2011/0208Ramazan1.jpg

Zağnos Dolup Taştı

Trabzon Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 3. yapılan Ramazan Şenlikleri'nin açılışı dün akşam Zağnos Vadisi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Emniyet Müdürü Feridun Boz, Belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ile 20 bini aşkın kişi iştirak etti.

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2011/0208Ramazan2.jpg
Ramazan etkinliklerinin açılışı, Trabzon Belediyesi Kanuni Mehteran Takımı konseri ile başladı. Havai fişek gösterileri ve konuşmaların ardından gece Uğur Işılak konseri ile son buldu.

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2011/0208Ramazan3.jpg
Zağnos Vadisi'nde bir ay sürecek olan şenliklerin açılışında konuşan Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Ramazan ayının tüm Trabzon'a, ülkeye İslam alemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederek, "Bu güzel güzide topluluğunuz bize gösteriyor ki Trabzon'da Ramazan barış demektir. Trabzon'da Ramazan kardeşlik demektir. Trabzon'da Ramazan huzur demektir. Trabzon'da Ramazan ekmeğimizi paylaşmak demektir" dedi.

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2011/0208Ramazan4.jpg
Başkan Gümrükçüoğlu Ramazan'ın ruhunu anlayan toplumların her zaman başarıya ulaştıklarını ifade ederek; "Mübarek Ramazan ayı paylaşmanın hoşgörünün barışın kardeşliğin ayıdır. Bu güzel mesajı İslam'ın bilinciyle birlikte barışın kardeşliğin hoşgörünün Trabzon halkının mesajı olarak ifade edersek o zaman inanıyoruz ki insan nesline büyük katkıda bulunmuş oluruz. Trabzon'un ortak değeri her zaman sizlerle beraber ifade ettiğimiz gibi insan sevgisi ve uygarlıktır. Bu güzel etkinliklerimizin kültürümüzün, ahlakımızın manevi değerlerimizin saygının hoşgörünün yaşanacağı Ramazan etkinliklerimizde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Bu organizasyonu 1 ay boyunca düzenleyecek olan Yeditepe Organizasyona teşekkür ediyorum. Bu sizlerin bizi görevlendirdikten sonra yaptığımız 3. etkinlik, inanıyorum ki ilerleyen yıllarda da devam edecektir. Ramazanın nasıl bir ay olduğunu hatırlayarak bu kültürel ve sosyal etkinliklerin iyi bir temel oluşturmasının sağlayalım" ifadelerine yer verdi.

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2011/0208Ramazan5.jpg
Daha sonra sahneye gelen Uğur Işılak Trabzonlulara unutulmaz bir akşam yaşattı. Trabzon'un kendisi için çok önemli olduğunu ifade eden Uğur Işılak; "Ben Ankara'nın Şereflikoçhisar'danım. Oralı olmaktan gurur duyuyorum. Ama bana kendi memleketin dışında 2 memleket seç deseler. Ben Trabzon ve Erzurum'u seçerim. Hayatımda çok Trabzonlu dostlarım oldu. Onları çok sevdim ve onların da beni sevdiğini biliyorum. Bu ülke için Trabzon insanının çok önemli bir yeri olduğunu görüyorum" dedi.

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2011/0208Ramazan6.jpg
Uğur Işılak'ın bu sözleri izleyenlerden büyük alkış alırken gecenin sonunda Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Uğur Işılak'a plaket sundu.

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2011/0208Ramazan7.jpg
http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2011/0208Ramazan8.jpg
http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2011/0208Ramazan9.jpg
http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2011/0208Ramazan10.jpg

Burçak
06.08.2011, 16:11
Trabzon'da en büyük cami!
06 Ağustos 2011 / 14:09
Türkiye'nin en büyük camilerinden biri Trabzon'a yapıldı.

Trabzon'da yapımı 21 yıl süren ve 2005'te tamamlanan Mehmet Akif Ersoy Camisi, 7 bin kişilik kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük camileri arasında yer alıyor.
Alınan bilgilere göre, kentin Bahçecik Mahallesi'nde 4.5 dönüm üzerinde 2 bin 600 metrekare alana kurulu Mehmet Akif Ersoy Camii'si için hazırlıklar, 1979 yılında başladı. Hayırsever Hafız Mehmet Bayramoğlu'nun öncülüğünde ve başkanlığında cami yaptırma ve yaşatma derneği kuran mahalle sakinleri, öncelikle caminin kurulacağı ve Hazine'nin mülkiyetinde, Osmanlı'dan kalma mezarlığın yer aldığı alanın kullanım hakkının Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilmesi için çaba harcadı.
Bayramoğlu'nun sürekli Ankara'ya giderek yaklaşık 3 yılda gerçekleştirdiği bürokratik işlemlerden sonra caminin temeli 1984 yılında atıldı. Cami, hayırseverlerin maddi ve manevi desteğiyle 21 yılda tamamlanarak 30 Ekim 2005'te ibadete açıldı.
Selçuklu, Osmanlı ve çağdaş Türk mimarisinin özelliklerinin harmanlanarak kullanıldığı camide, 100 tonu aşkın kurşunla kaplı toplam 52 kubbe bulunuyor. 5 kapıdan girilebilen caminin 4 ana kolonunun üzerindeki boşluklara, akustiği sağlamak üzere çömlekler konulduğu, bunun da Mimar Sinan'ın eserlerinden esinlenilerek gerçekleştirildiği belirtiliyor.
Kapalı alanda aynı anda 7 bin kişinin ibadet yapabildiği cami, Türkiye'nin de en büyük camileri arasında yer alıyor.

-2 TONLUK AVİZESİ VAR-

Morgu, gasilhanesi, jeneratör ve kalorifer daireleri, şadırvanları, tuvaletleri ve önünde namazdan çıkan cemaatin sohbet edip, içeceğini yudumlayabileceği bahçesi bulunan camide, ağırlığı yaklaşık 2 tonu, çapı ise 27 metreyi bulan 183 lambalı avize yer alıyor.
Trabzon'a gelen devlet büyüklerinin de ilgi göstererek özellikle cuma namazlarında tercih ettikleri İstiklal Marşı şairinin ismini taşıyan cami, kandil gecelerinde dış kısmına konulan halı ve seccadelerle yaklaşık 10 bin kişinin aynı anda ibadet etmesine olanak sağlıyor.
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=90891

Fakat şöylede bir durum var..
Bu Camii Ortahisardan görünüyordu önceden. Kısa zamanda Bahçecikte yapılan TOKİ evleri görüşü kapattı..
Böylesine büyük güzel Camii Şehirde vitrin gibi sergilenebilirdi. Bunu düşünen olmamış bellki ...

samet söğüt
06.08.2011, 16:17
bahçecikteki caminin büyük olduğunu biliyordum da 7 bin kişik olduğunu şimdi öğrendim vay anasını yaaa...

mavituğ
06.08.2011, 19:00
Trabzon'da en büyük cami!
06 Ağustos 2011 / 14:09
Türkiye'nin en büyük camilerinden biri Trabzon'a yapıldı.

Trabzon'da yapımı 21 yıl süren ve 2005'te tamamlanan Mehmet Akif Ersoy Camisi, 7 bin kişilik kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük camileri arasında yer alıyor.
Alınan bilgilere göre, kentin Bahçecik Mahallesi'nde 4.5 dönüm üzerinde 2 bin 600 metrekare alana kurulu Mehmet Akif Ersoy Camii'si için hazırlıklar, 1979 yılında başladı. Hayırsever Hafız Mehmet Bayramoğlu'nun öncülüğünde ve başkanlığında cami yaptırma ve yaşatma derneği kuran mahalle sakinleri, öncelikle caminin kurulacağı ve Hazine'nin mülkiyetinde, Osmanlı'dan kalma mezarlığın yer aldığı alanın kullanım hakkının Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilmesi için çaba harcadı.
Bayramoğlu'nun sürekli Ankara'ya giderek yaklaşık 3 yılda gerçekleştirdiği bürokratik işlemlerden sonra caminin temeli 1984 yılında atıldı. Cami, hayırseverlerin maddi ve manevi desteğiyle 21 yılda tamamlanarak 30 Ekim 2005'te ibadete açıldı.
Selçuklu, Osmanlı ve çağdaş Türk mimarisinin özelliklerinin harmanlanarak kullanıldığı camide, 100 tonu aşkın kurşunla kaplı toplam 52 kubbe bulunuyor. 5 kapıdan girilebilen caminin 4 ana kolonunun üzerindeki boşluklara, akustiği sağlamak üzere çömlekler konulduğu, bunun da Mimar Sinan'ın eserlerinden esinlenilerek gerçekleştirildiği belirtiliyor.
Kapalı alanda aynı anda 7 bin kişinin ibadet yapabildiği cami, Türkiye'nin de en büyük camileri arasında yer alıyor.

-2 TONLUK AVİZESİ VAR-

Morgu, gasilhanesi, jeneratör ve kalorifer daireleri, şadırvanları, tuvaletleri ve önünde namazdan çıkan cemaatin sohbet edip, içeceğini yudumlayabileceği bahçesi bulunan camide, ağırlığı yaklaşık 2 tonu, çapı ise 27 metreyi bulan 183 lambalı avize yer alıyor.
Trabzon'a gelen devlet büyüklerinin de ilgi göstererek özellikle cuma namazlarında tercih ettikleri İstiklal Marşı şairinin ismini taşıyan cami, kandil gecelerinde dış kısmına konulan halı ve seccadelerle yaklaşık 10 bin kişinin aynı anda ibadet etmesine olanak sağlıyor.
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=90891

Fakat şöylede bir durum var..
Bu Camii Ortahisardan görünüyordu önceden. Kısa zamanda Bahçecikte yapılan TOKİ evleri görüşü kapattı..
Böylesine büyük güzel Camii Şehirde vitrin gibi sergilenebilirdi. Bunu düşünen olmamış bellki ...

tarihi surların önüne köprülü kavşak yapmayı düşünenlerden dediğin gibi bir incelik beklenemez.

ts20
09.08.2011, 01:38
tarihi surların önüne köprülü kavşak yapmayı düşünenlerden dediğin gibi bir incelik beklenemez.

Doğru söylüyorsun. Sadece köprülü kavşak olsa yine iyi Zağnosta bir yandan surların etrafını açıyorlar, diğer yandan surların kenarına kocaman apartman dikiyorlar.

Arkadaşlar biz hepimiz Trabzonluyuz. Trabzonu çok seviyoruz ama dışardan gelen biri Trabzonu şehirleşme olarak hiç beğenmiyor. Karadenizdeki en kötü şehirleşme Trabzonda maalesef. Benim Karadeniz turuna çıkan arkadaşlarımda aynı şeyi söylüyor.

Bugun haber61 de Bedirhan Gökçeyle röportaj haberi vardı. Trabzonun derme çatma binalardan oluştuğunu söylüyor, çok haklı bence.

kaynak: haber61

TRABZON DAHA ÖNCEKİ GELMENİZDEN FARKLI MI?
Daha önceki Trabzon’la şuan ki Trabzon arasında çok fark var. Tabi bunu sadece Trabzon için söyleyemem. Anadolu’da aynı şekilde çok değişmiş. Ama benim naçizane fikrim Trabzon’da sahil boyunca tüm evlerin tek renk ve tek cins olmasını isterim. Ben dışarıdan gelmiş biri olarak Trabzon’u sanki derme çatma binalardan oluşuyormuş gibi görüyorum. Binaların denize bakan tarafları tek tip olsa, görsel açıdan gerçekten çok güzel olacak.

bordo61
09.08.2011, 15:10
BMN Trabzon | 2011 Yılı İftar Organizasyonu | 20 Ağustos 2011 Cumartesi
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=32154

Bekliyoruz.

Trabzon'daki arkadaşları bekliyoruz

Jade
09.08.2011, 17:37
Doğru söylüyorsun. Sadece köprülü kavşak olsa yine iyi Zağnosta bir yandan surların etrafını açıyorlar, diğer yandan surların kenarına kocaman apartman dikiyorlar.

Arkadaşlar biz hepimiz Trabzonluyuz. Trabzonu çok seviyoruz ama dışardan gelen biri Trabzonu şehirleşme olarak hiç beğenmiyor. Karadenizdeki en kötü şehirleşme Trabzonda maalesef. Benim Karadeniz turuna çıkan arkadaşlarımda aynı şeyi söylüyor.

Bugun haber61 de Bedirhan Gökçeyle röportaj haberi vardı. Trabzonun derme çatma binalardan oluştuğunu söylüyor, çok haklı bence.

kaynak: haber61

++ tarihi surların önüne varlıbaş ın havalandırma sistemini koymak. o bidon gibi şeylerden bahsediyorum.

Armağan Dere
09.08.2011, 22:11
YeniCuma Ay-Mar'da sattıkları bardakların önüne
''Pardak 4 Lira'' yazan hemşerime teşekkür ederim:)...Bayaa gülümsetti beni saolsun:)

Mertcan
11.08.2011, 19:49
YeniCuma Ay-Mar'da sattıkları bardakların önüne
''Pardak 4 Lira'' yazan hemşerime teşekkür ederim:)...Bayaa gülümsetti beni saolsun:)

Varlıbaş AVM'nin de yürüyen merdiyenlerinin ortasına yönerge koyup üzerine ''yukarıya çıkmak için sağdaki merdiveni kullanınız -------> '' da beni güldürmüştü :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

bordo61
17.08.2011, 12:01
http://trabzon.bel.tr/Gazete/2011/1508Zagnos4.jpg

Bu resimdeki Vali mi ya

Ne olmuş kötü hastalığa mı yakalanmış ne kadar değişmiş.

http://4.bp.blogspot.com/_c3aL9SxQh9U/TD3dZOvs2zI/AAAAAAAAApE/YKNhbaKjFL0/s400/SDC124.JPG

mavituğ
17.08.2011, 13:12
vali hasta,son 1 yıldır pek faal değil

Gökçebey
18.08.2011, 08:46
Günaydın arkadaşlar

Geleneksel İftar Organizasyonumuz (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=32154)

Jade
18.08.2011, 15:33
http://trabzon.bel.tr/Gazete/2011/1508Zagnos4.jpg

Bu resimdeki Vali mi ya

Ne olmuş kötü hastalığa mı yakalanmış ne kadar değişmiş.

http://4.bp.blogspot.com/_c3aL9SxQh9U/TD3dZOvs2zI/AAAAAAAAApE/YKNhbaKjFL0/s400/SDC124.JPG

Ben kanser olduğunu aylar önce duymuştum ama inanmamıştım açıkçası çok şaşırdım :confused: allah şifa versin

Sefa
18.08.2011, 16:07
Vali'nin durumu pek iyi değil.. Allah şifalar versin..

Sibel
18.08.2011, 18:10
Çok üzüldüm:(
Rabbim şifa, acil şifa versin inşallah.

Gökçebey
25.08.2011, 16:13
Arkadaşlar, pazar günü Trabzon'da büyük bir operasyon var. Müsait olan bütün arkadaşları saat 15:30'dan sonra yapacağımız operasyona davet ediyorum. Operasyon gizli tutulacaktır. Sadece kesin katılımcılara bilgi verilecektir. En ufak bir bilgi sızıntısı olmayacaktır. İcabında mason yemini gibi bir yemin edilecektir(tamam abarttım :D) Operasyonun ayrıntıları netleştikçe bilgi vereceğim.

Çok güzel olacak çok. Sonra videoları izlerken ahlanmayın, vahlanmayın.

Sefa
27.08.2011, 04:38
Varlıbaş yıkılıyormuş, Hastahane olacakmış.. Hay güzel ülkem.. Milyonlar harcansın AVM yapılsın 1 sene geçmeden yık.. :)

mavituğ
27.08.2011, 04:54
Varlıbaş yıkılıyormuş, Hastahane olacakmış.. Hay güzel ülkem.. Milyonlar harcansın AVM yapılsın 1 sene geçmeden yık.. :)

Bir süredir şehirde dillendiriliyor ;ama Erdinç Varlıbaş böyle birşeyin yalan olduğu söyledi.

Sibel
27.08.2011, 05:13
:eek:Nerden çıktı bu?
Hastane doldu ortalık.E normal,sığmıyor millet hastanelere..

ibrahim
27.08.2011, 06:31
Bence güzel bir haber. Forum var, yeter Trabzona. :)

Sibel
27.08.2011, 13:16
Bence güzel bir haber. Forum var, yeter Trabzona. :)
Forum bize uzak.Üşeniyor insan oraya gitmeye:rolleyes:

bordo61
27.08.2011, 15:11
Varılıbaş iş yapmıyordu ki

Ama yıkılmasın ya , Millet orda ekmek kazanıyor zati iş yeri sayısı az Trabzonda

Hastane yapacak bir sürü yer var.

Sibel
27.08.2011, 15:19
Varılıbaş iş yapmıyordu ki

.
Çünkü orda çikolata şelalesi yok.Forumda var:D

Sefa
27.08.2011, 15:35
Böyle bir durumda yıl sonuna kadar dükkanlardan kira alınmayacağı da söyleniyor.. Bekleyip göreceğiz.. :)

61_Hasan_69
27.08.2011, 15:55
Varlıbaş yıkılmasın bence koskoca şehirde sadece büyük alışveriş merkezi olarak Forum kalır..Buda Trabzona yakışmaz..

TurnaSuyu
27.08.2011, 16:21
Hani şu Trabzonspor Basketbol Takımını yarı yolda bırakan Medical Park mı hastane yapacakmış! Yapmasınlar gitsinler başka şehire hastane yapsınlar!

bordo61
27.08.2011, 16:31
Çünkü orda çikolata şelalesi yok.Forumda var:D

Varlıbaş'a da yaparız gelecen mi :D

bordo61
27.08.2011, 16:35
Sefa anca ortalığı karıştır.

Sefa
27.08.2011, 17:16
Sefa anca ortalığı karıştır.

Sen toparlarsın.. :)

hanifta
27.08.2011, 17:44
varlıbaşın yıkılması gibi saçma sapan şey olur mu?bugün iş yapmıyo diyelim bu adam burayı uzun vadeli düşünmüştür,ortahisara yenileme projesi yapılacak,avni akerin yerine yapılacak projeyle orası canlanacaktır...

Armağan Dere
28.08.2011, 15:18
Trabzon'a ray kaynağı bekleniyor....

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=92570

Bu gerçekten hareketle proje aşamasında olan toplam mesafesi 270 km olduğu açıklanan Erzincan-Trabzon Demiryolu Projesi'nin yapımına başlanması halinde kısa bir sürede bitirileceğine olan inancımız tamdır” dedi.

Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre bölge gerçeklerine en uygun demiryolu projesinin, “Of-Bayburt-Kelkit-Erzincan” güzergahı olduğunu da kaydeden Özgenç “Lakin alternatif güzergahlarda dikkate alınmalı. Bu hususta popülist politika yapılmamalı.

Hangi güzergah daha rantabl ise o desteklenmeli. 42 yıl sonra başlatılan yeni demiryolu hattı yapımından Doğu Karadeniz Bölgesi de nasibini almalı.

Trabzon -Erzincan Demiryolu Projesi hayat bulduğunda tarih bunu yazacaktır ve bunu gerçekleştirenler tarih önünde hayır ile yad edileceklerdir” diye konuştu.

pazarkapılı
28.08.2011, 17:11
gerceklesmesi en buyuk istegimiz....

Onur Şeref
28.08.2011, 17:16
AVM yapıp yıkana kadar fabrika yapsınlar.

pazarkapılı
29.08.2011, 12:04
fabrika yapmak kolay degil....alinterinin,isci haklarinin,uretimin,guclunun karsinda durmanin,antiemperyalizmin dilinden bahsetmektir....kolay degil....

Adem Erdoğan
29.08.2011, 16:47
Trabzonda deprem olmuş diyorlar; varmı böyle birşey.

Remzi
29.08.2011, 16:52
Trabzon'da deprem
29 Ağustos 2011 / 15:10
Trabzon'da deprem

Merkez üssü Trabzon'da 3.3 şiddetinde deprem oldu.

Kandilli Rasathanesinden edinilen bilgiye göre Trabzon'da yerin 5 kilometre aşağısında meydana gelen sarsıntı ile 3.3 şiddetinde deprem oldu.

haber61.net'in Boğaziçi Üniversitesi Kandilli rasathanesi'nden aldığı bilgiye göre saat 15:07:02 itibarı ile Trabzon'da 3.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depemin merkez üssü'nün Trabzon'un yomra ilçesi açıklarında olduğu öğrenildi.

Sibel
29.08.2011, 22:46
Geçmiş olsun madem.

Onur
30.08.2011, 07:32
Varlıbaş yıkılmasın bence koskoca şehirde sadece büyük alışveriş merkezi olarak Forum kalır..Buda Trabzona yakışmaz..

Aslında tek ve adam gibi bir AVM Trabzon'a ve tüm doğu karadenize yeter.

Nüfusu 2 Milyon olan Adana'da adam gibi 2. AVM( Optimum) bundan bir kaç ay önce açıldı.

M1 Tepe 10 yıl boyunca koskoca Adana'ya yetti.

Hatta Trabzon'daki AVM'lerin sayısı Adana'yı geçtiğinde ilk söylediğim "Şehir tüketim merkezi olma yolunda ilerliyor..."

Hayırlısı olsun...

Gökçebey
31.08.2011, 11:40
Arkadaşlar;

BMN Trabzon, bayramı uğurlama, dostlarla kaynaşma buluşması: Buluşma; bu akşam, saat 18:00 Meydan Parkı. Program: 18:15 Kıymalı Pide Partisi, 19:00 Boztepe Çay Partisi. Duyan duymayana, bilen bilmeyene haber versin lütfen.

Hami_41
31.08.2011, 14:15
MAY tesislerinde tolganın odasında yangın çıkmış...

Hami_41
31.08.2011, 14:19
Serkan BALCI nın odasıymış...

bordo61
07.09.2011, 00:48
Erdoğdu yolunda yıkımlar tam gaz

Trabzon'un önemli ulaşım arterlerinden biri olan Erdoğdu yolunun genişletilmesi için kamulaştırması yapılan binaların yıkımları tam gaz sürüyor. Yol güzergâhında bulunan 90 binadan kamulaştırması yapılan 52 binanın yıkımları devam ediyor. Hak sahiplerine 23 milyon TL kamulaştırma bedeli ödenen ve çift gidiş-geliş olacak Erdoğdu yolunun 2014 yılına kadar tamamlanması hedefleniyor.

Atapark ile Ahi Evren Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi arasında çift gidiş geliş olarak planlanan 3 km. uzunluğundaki Erdoğdu yolunda kamulaştırmaları tamamlanan binaların yıkımlarının hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü belirten Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,"Göreve gelmeden önce Erdoğdu Yolu'nun 2014 yılına kadar bitirileceğinin sözünü verdik. Yolda kamulaştırma, yıkım ve yapım çalışmaları aynı anda devam ediyor. Şimdiye kadar yol güzergâhında bulunan 90 binadan 52 binanın kamulaştırılması gerçekleştirilirken hak sahiplerine 23 milyon TL ödeme yapıldı. Çift gidiş geliş olarak planladığımız Erdoğdu yolu tamamlandığında kentimizin en büyük mahallelerinden biri olan Erdoğdu'nun trafiğinde büyük bir rahatlama meydana gelecek. Etap etap yapımı devam ve Trabzon'un önemli kuzey-güney arterlerinden biri olan Erdoğdu yolu 2014 yılına kadar tamamlanacak

bordo61
07.09.2011, 00:49
Belediye meclisi toplandı.

Trabzon Belediye Meclisi Eylül ayı ilk toplantısını yaptı. Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu meclisin açılışında yaptıkları çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Kanuni Bulvarı son sürat devam ediyor.

Trabzon'un dev projelerinden biri olan Kanuni bulvarında yapım çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, "Trabzon Belediyesi ile Karayollarının ortaklaşa gerçekleştirdikleri ve temeli 29 Mayıs tarihinde atılan Kanuni Bulvarı'nda yapım çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Güzergahında 10 adet köprülü kavşak, 4 adet hemzemin kavşak, 3 adet tünel, bir adet viyadük ve üç adet köprüyü de bünyesinde bulunduran Kanuni Bulvarı, üç gidiş, üç geliş olarak planlandı. Trabzon'un doğu batı kuşaklamasında önemli arterlerinden biri olacak Kanuni Bulvarı, Beşirli, Toklu, Karşıyaka, Aydınlıkevler, Soğuksu, Erdoğdu, Bahçecik, Yeni Cuma, Boztepe, Çömlekçi, Esentepe, Çukurçayır, Kireçhane, Gölçayır, Düzyurt ve Gözalan mevkilerindeki imar yollarına bağlantı sağlayıp şehrin gelişimini rahatlatarak, ana ulaşım omurgasını oluşturacak" diye konuştu.

Uğurlu-Karşıyaka yolunun yapım ihalesi 6 Eylül'de yapılacak.

Uğurlu -Karşıyaka yolunun yapım ailesinin 6 Eylül itibariyle yapılacağını belirten Gümrükçüoğlu, " Biz göreve gelmeden önce ifade ettiğimiz 61 projeden biri olan Uğurlu Karşıyaka Yolu'nun yapım ihalesi 6 Eylül tarihinde yapılacak. Göreve gelmemizden sonra yapılması için harekete geçtiğimiz yol için 2010 yılı içerisinde proje ihalesi yapılmış ve tamamlanmıştı. Trabzon'un kuzey -güney kuşaklamasında önemli yollarından biri olacak Karşıya-Uğurlu yolu yapılmasıyla birlikte Trabzon'da güneye ulaşımda önemli bir alternatif daha ortaya çıkmış olacak.

Zağnos vadisi üçüncü etap rekreasyon düzenleme yapım ihalesi 8 Eylül'de yapılacak.

Başkan Gümrükçüoğlu 531 binanın kamulaştırılacağı Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 526 bina ile anlaşma sağlanmış olup 490 binanın yıkımı gerçekleştirildiğini kaydederek, " Hak sahiplerine 113 milyon 197 bin TL para ödendi. Trabzon Belediyesi ile TOKİ'nin ortaklaşa yaptıkları Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde üçüncü etap olan Zağnos Köprüsü ile Kahramanmaraş Caddesi arasındaki bölümün peyzaj düzenlemesi için ihaleye çıkıldı. 8 Eylül tarihinde yapılacak ihalenin ardından Zağnos Vadisi üçüncü etabının rekreasyon düzenleme yapım çalışmalarına başlanacak. Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi üçüncü etap düzenleme projesi içerisinde 2 adet konaklama tesisi, 1 adet şifalı bitkiler çay evi, kapalı otopark, peyzaj ve çevre düzenlemeleri yer alıyor" şeklinde konuştu.

Kentsel dönüşüm projelerinde kamulaştırmalar ve yıkımlar sürüyor

685 binanın yıkılacağı Tabakhane Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 360 bina sahibi ile anlaşılmış olup 16 binanın yıkımı gerçekleştirildi. Anlaşma sağlanan 2 bin 34 hak sahibine 39 milyon 72 bin TL para ödendiğini kaydeden Gümrükçüoğlu, "44 binanın kamulaştırılacağı Ayasofya Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kamulaştırılan 35 binanın tamamı yıkıldı. Hak sahiplerine 28 milyon 416 bin TL para ödendi.

245 bin metre kare alanda yapılacak Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 8 hak sahibi ile anlaşma sağlanmış olup 1 bina yıkımı gerçekleştirildi. Hak sahiplerine 70 bin 568 TL para ödendi.

TOKİ ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi'ne ek olarak yürütülen Bahçecik Mehmet Akif Ersoy Camii'nin çevresindeki binaların yıkımı hızla devam ediyor. Belediye yıkım ekipleri bugüne kadar anlaşma sağlanan 19 binanın yıkımını büyük oranda tamamladı. Kentsel Dönüşümün tamamlanmasıyla birlikte kentin en büyük camisi olan Bahçecik Mehmet Akif Ersoy Camisinin çevresi güzel bir görünümü kavuşturulacak. Cami çevresinde yıkımı yapılacak 19 binaya 7 milyon TL kamulaştırma bedeli ödendi" ifadelerini kullandı.

Ramazan etkinliklerine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

2009 yılından buyana geleneksel hale getirilen Ramazan Etkinlikleri her yıl Trabzon halkından daha fazla ilgili gördüğünü ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, ". 2009 yılında 200 bin kişinin iştirak ettiği vadideki etkinliklere geçtiğimiz yıl 250 bin kişi katılırken bu yılki rakam 300 bini aştı. Sosyal ve kültürel satış ve eğlence stantlarının yanı sıra kültürel yayınların da stant kurduğu vadide bazı derneklere de yer tahsisi yapılarak hem tanıtım yapmaları hem de derneklerine maddi kazanç sağlamalarına destek verildi.

Ramazan ayı boyunca Trabzon Belediyesi eski Belediye Binası arkasında, Yavuz Sultan Selim Camii'nin avlusunda ve Tıp Fakültesi'nin yan tarafında oluşturduğumuz iftar çadırlarında her gün 1200 kişi iftarını açtı" diye konuştu.

Meclisin açılışında ayrıca Trabzon TMOB Birliğinin Trabzon'da 8-10 Eylül tarihinde Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezin'de düzenleyeceği 'kent Sempozyumu' hakkında düzenleme kurulu adına İnşaat Mühendisleri Trabzon Şube Başkanı Mustafa Yaylalı meclis üyelerine sempozyum hakkında sunum yaptı.

f1bekir
07.09.2011, 08:44
Bu dikine yollar çok önemli, yoksa 2. tanjantın bir anlamı kalmaz. Boztepe-Çukurçayır yoluna da acil bir çözüm düşünmek lazım.

Ayrıca bu sözü verilen alt geçitler de bir an önce başlasın lütfen.

Bu konularda bir hareket var mı? Duyan, gören?

bordo61
08.09.2011, 15:53
Trabzon doğalgazı sevdi

Trabzon'da doğalgaz kullanımı yaygınlaşıyor. Belediye yaptığı çalışmalarla 6 mahallede, ucuz ve çevreci bir enerji kaynağı olan doğalgazın kullanımını sağlarken 2011 yılında da 6 mahalleyi daha doğalgazla buluşturacak. 2014 yılına kadar kentin tümüne doğalgaz vermeyi planlayan belediye bu sayede çevre kirliliğini önemli oranda azaltacağı gibi vatandaşların ekonomik olarak da tasarruf yapmalarına katkı sağlayacak.

Kalkınma, Üniversite, Konaklar, Kanuni, 1 No'lu Bostancı ve 2 No'lu Bostancı Mahalleleri doğalgaz kullanmaya başladı. 2011 yılı içerisinde I ve II No'lu Beşirli, Aydınlıkevler, Bahçecik, Karşıyaka mahalleleri ile Belediye yeni binası, Alışveriş Merkezi, Valilik, Adliye Sarayı ve Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ne doğalgaz verilmesi planlanıyor. Her yıl 5 milyon dolar yatırımla devam eden doğalgaz çalışmaları sonucu beş yıl içerisinde Trabzon'un doğalgaz altyapısının tamamlanması hedefleniyor.

16 mahallede devam eden doğalgaz çalışmaları için bugüne kadar 18 km çelik ve 73 km polietilen boru serildi. Kent genelinde doğalgaz kullanan bina sayısı 500'e ulaşırken abone sayısı 3 bin 576'ya çıktı.

Çevre kirliliğinin önlenmesi ve ucuz enerji açısından doğalgaz kullanımının çok büyük önem arz ettiğini belirten Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "Yapılan çalışmalar neticesinde Trabzon'da altı mahallemizde doğalgaz kullanılmaktadır. 2011 yılı içerisinde de I ve II No'lu Beşirli, Aydınlıkevler, Karşıyaka, Bahçecik mahalleleri ile Belediye yeni binası, Ticaret Merkezi, Valilik ve Adliye Sarayı'na doğal gaz verilmesi için hat döşeme çalışmaları devam ediyor. Her yıl 5 milyon dolar yatırımla devam eden doğalgaz çalışmalarının toplam 25 milyon yatırımla beş yıl içersinde tamamlanması planlanıyor" diye konuştu.

mavituğ
08.09.2011, 20:38
http://www.trabzonunsesi.com/images/news/29367.jpg
Başkan Gümrükçüoğlu'ndan Açıklama!
08 Eylül 2011 / 17:26
Trabzon'da iki parktaki çocuk oyun aletleri, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce yakıldı.

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Değirmendere Mahallesi Sezai Uzay Caddesi'nde belediye tarafından yeniden düzenlenen Şehit Er Hasan Aydın Parkı'nda incelemelerde bulunarak gazetecilere açıklama yaptı.

Bulunduğu park ile 2 No'lu Erdoğdu Mahallesi sağlık ocağının yanındaki parkta yer alan çocuk oyun aletlerinin 3 gün önce kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce gece yarısı ateşe verildiğini bildiren Gümrükçüoğlu, ''Kenti güzelleştirmek için gece gündüz çalışıyoruz ancak maalesef kent mobilyaları, parklarda bulunan oyun aletleri ile çöp kutuları sorumsuz kişiler tarafından kırılarak, yakılarak kullanılamaz hale getiriliyor'' dedi.

Tüm Trabzonluların malı olan ve büyük paralar harcayarak yenileyip modern hale getirdikleri parklarda bulunan oyun aletlerinin korunması gerektiğini belirten Gümrükçüoğlu, ''Bunu yapanların neyi amaçladıklarına anlam veremiyorum. Kamu malına sorumsuzca zarar verenlerin tedaviye ihtiyacı olduklarını düşünüyorum'' diye konuştu.

Vatandaşlardan, parklar ve kent mobilyalarına zarar verenleri polise ihbar etmelerini isteyen Gümrükçüoğlu, şunları söyledi:

''Trabzon'da yaşayan vatandaşlar bu kentin sakini değil sahipleridir. Bu nedenle halkın ortak malı olan değerlere herkesin sahip çıkmasını istiyorum. Polisimiz de üzerine düşen görevi yaparak sorumluları bulup adalete teslim etmelidir. Bu anlamda kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlarımıza büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Neticede bu paralar hepimizin cebinden çıkıyor. Yazıktır, günahtır.''

Gümrükçüoğlu, göreve geldiklerinden bu yana kent genelindeki 54 çocuk parkını yenileyerek modern ve çağdaş oyun aletleriyle donattıklarını kaydetti.

mavituğ
08.09.2011, 20:42
Kendimi belediye başkanı yerine koyup düşündüm, bu millet hizmeti hakediyormu, bu tabloyu gören başkanda hizmet etme arzusu kalırmı. Ben başkan olsam basın açıklamasıyla millete bir hass tır çeker, istifa ederdim.

Parkı yakanlara uygulanacak en iyi ceza hammurabi kanunlarıdır. Canice gözükebilir ama gerçek bu. Parkı yakan yanarak gebermeli.

f1bekir
08.09.2011, 21:18
Vallahi öyle.

Bizim belde belediyesi de yollara beton döktü bu sene. Milletten destek olmaları beklenirken ne dediler biliyor musunuz? ''Yahu kapattınız habu yolu, gidip gelemiyruk, sanki İstanbul'a yol yapaysınız''. Bir Allah'ın kulu da işin ucundan tutmadı.

Başkan diyor, beton sorun değil onu bulurum ama işçilik çok para tutuyor, yettiremiyorum, işçiliğe yardım ederseniz bütün yolları beton yaparız diyor ama tık yok millette. Parası yoksa yapmasın diyorlar.

Abi ben bu lafları duysam ne bileyim hizmet edesim gelmez yani. Canınız cehenneme. Yürüyün çamurda, hayret bişey!

ts20
08.09.2011, 21:25
Arkadaşlar Cevahir Outlete IKEA mağzası açılıyor diye bir söylenti var bu haber doğrumudur? Siz hiç duydunuz mu böyle bir haber?

mavituğ
08.09.2011, 21:40
Vallahi öyle.

Bizim belde belediyesi de yollara beton döktü bu sene. Milletten destek olmaları beklenirken ne dediler biliyor musunuz? ''Yahu kapattınız habu yolu, gidip gelemiyruk, sanki İstanbul'a yol yapaysınız''. Bir Allah'ın kulu da işin ucundan tutmadı.

Başkan diyor, beton sorun değil onu bulurum ama işçilik çok para tutuyor, yettiremiyorum, işçiliğe yardım ederseniz bütün yolları beton yaparız diyor ama tık yok millette. Parası yoksa yapmasın diyorlar.

Abi ben bu lafları duysam ne bileyim hizmet edesim gelmez yani. Canınız cehenneme. Yürüyün çamurda, hayret bişey!

bu millete komünist rejim lazım :)

TaraftaR
09.09.2011, 04:53
Meydan parkinin yeni düzenlemesi amacsizca ve amatörce yapilmis gibi geldi bana. Iscilige ve estetige önem verilmemis. Bazi arkadaslar Meydan Parki ruhunun kayboldugunu söylemisler ki, tamamen katiliyorum.

f1bekir
09.09.2011, 09:01
bu millete komünist rejim lazım :)

Bence de.

İnancıma müdahale etmeyeceklerini bilsem komunizm gelsin isterim yani.

Faik Yılmaz
09.09.2011, 09:37
Vallahi öyle.

Valla bizim beldedede aynı tür bir çalışma yapıldı..... Tam fındık zamanına ve ramazana rast geldi....

3-4 gün her gün 2-3 km yolu oruçlu halimizle yürümek zorunda kaldık. Ama hiç şikayet etmedik....

Yol medeniyettir çünkü.....

Şimdide yeniden başlamışlar betonlamaya....

Tamda çay zamanı ama yeterki yol olsun yürürüz yine sorun değil.....

Beton konusunda nacizane bir önerim olucak size..... Bir beton mikseri ortalama 8-9 metretül beton alıyor.... Ve fiyatı yaklaşık 900 tl.... Ama toplu alınca 750 tl ye filan alabiliyorsunuz.....

Ayrıca beldenizin zenginlerinede 1 kamyon sen ver 2 kamyon sen verde deyip yardımada vesile olabilirsiniz....

Yapımıda kolay....

Sadece yolun kenarına tahta çakıyorsunuz..... 2-3 kişide düzeltiyor betonu....

Hem daha ucuza , daha az işçiliğe mal oluyor ve diğerlerine göre çokta çabuk kuruyor.... ( 2-3 gün )

Ayrıca güzel karıştığından daha da sağlam oluyor....

bordo61
09.09.2011, 11:28
Varlıbaşın yıkılacağı söylentilerine Tekzen açılışında Başkan kendisi yalanladı. Hatta soru üzerine değil kendisi girdi özellikle konuya .

Benim kulağıma kadar geldi bu söylentiler , bu söylentilerin amacı nedir bilmiyorum . niye böyle dedikodular çıkıyor bizim hastane sayımız yatak sayımız fazla olduğu için numuneyi elden geçirip yatak sayısını düşüreceğiz. Böyle dedikodulara prim vermeyin. Bu tesis yıllarca hizmet verecektir gibilerinden laflar etti

bordo61
09.09.2011, 11:49
Beton yollar asfaltın üzerine atılıyorsa 5-10 cm kalınlığında atılabilir.

7 metre platform genişliğinde 5 cm yüksekliğinde bir yol

8 m3 mikserle 22 metre yol yaparsınız.

m3 fiyatı 90 tl civarında firmalarda.

31500 tl'ye gelir yaklaşık 1 km yol işçilik hariç

Ayrıca beton fazla karıştırıldığı zaman daha kaliteli olmaz aksine ayrıştırma yaparsınız dayanımını bozarsınız.

Kaliteli bir yol istiyorsanızda 7 gün boyunca kür uygulanmalı , tabi köy yolu olduğundan bunlarıı sallamazlar.

f1bekir
09.09.2011, 13:49
Abi toprak üzerine 15-20 cm kalınlığında dökülüyor bizimki. Bir de ortasında 50-60cmlik bir boşluk bırakılıyor. Kanalizasyon projesi varmış galiba, ileride betonu kırmayalım diye ortasını parke döşüyorlar. O yüzden çift taraflı kalıp çakılıyor.

Beton mikserle geliyor zaten. Betonu düzeltecek adamı bile bulamıyorsun abi. O yolun beton dökülen kısmında 30 civarı ev var, beton dökülürken 2 kişi el attı işe. Biri babam, bir Nizam abi. 2 kişi yahu! Bi 10 kişi olsa, dönüşümlü çok rahat bir şekilde dökecez betonu.

Beton bulmada sorun yok diyor başkan, hatta bizim evi yapan ustalar kendi evlerine giden tali yolu beton döktüler. İşçiliğini kendileri yaptılar. Başkan siz yeter ki işçiliği ayarlayın, kapınızın önüne kadar dökeriz diyor.

Ama biz böyle bir nimeti kullanamıyoruz. Bırakın destek olmayı, eleştiri yapıp insanın moralini bozuyorlar, çalışan da çalışmak istemiyor artık.

Ben de babama dedim, haftasonuna ayarlayın da ben de geleyim bari, kurtaralım şu yolları çamurdan Allah rızası için. Zaten hizmeti vatandaş için yapmayacaksın (çoğu hak etmiyor çünkü) Allah rızası için yapacaksın.

Belediye başkanı iyi duruyor orada, vatandaş ona sövüyor, o da vatandaşa sövüyor. :) İstifa etmemek için biraz deli olmak lazım galiba, ben çoktan istifa ederdim gibi geliyor.

bordo61
09.09.2011, 14:15
Evet toprak zemine daha kalın beton dökülmesi lazım çünkü temel , alt temel çalışılması yapılmıyor zati.

Bizim köyde yolları parke taşından yapmıştık.

Parkeyi de muhtar ayarlamıştı.

Taşıma işlemini hep bizim köy ahalisi yapmıştı.

Herkes kendi mahallesinin kendi evinin önü yapılırken parke fln taşımıştı.

Böylece bitmişti döşeme işi yoksa parayla yaptırmaya kalksan batarsın.

Muhtemelen beldeler betonu desteği alıyorlar para vermeden.

İşçiliğe mecbur vermeleri lazım ama , ondan yaptıramıyorlar

f1bekir
09.09.2011, 14:42
Evet toprak zemine daha kalın beton dökülmesi lazım çünkü temel , alt temel çalışılması yapılmıyor zati.

Bizim köyde yolları parke taşından yapmıştık.

Parkeyi de muhtar ayarlamıştı.

Taşıma işlemini hep bizim köy ahalisi yapmıştı.

Herkes kendi mahallesinin kendi evinin önü yapılırken parke fln taşımıştı.

Böylece bitmişti döşeme işi yoksa parayla yaptırmaya kalksan batarsın.

Muhtemelen beldeler betonu desteği alıyorlar para vermeden.

İşçiliğe mecbur vermeleri lazım ama , ondan yaptıramıyorlar

Evet aynen öyle ama bizimkiler yardım edeceğine evimin önünü niye kapattın diye kızıyor bir de. Bir de yolun ortası niye parke, güzel olmamış diyor elleri belinde. Ulan ileriyi düşünerek iş yapan adamların soyu tükendi neredeyse, sen teşekkür edeceğine dediğin lafa bak. Gel de sövme buna şimdi...

Faik Yılmaz
09.09.2011, 15:03
Beton yollar asfaltın üzerine atılıyorsa 5-10 cm kalınlığında atılabilir.

7 metre platform genişliğinde 5 cm yüksekliğinde bir yol

8 m3 mikserle 22 metre yol yaparsınız.

m3 fiyatı 90 tl civarında firmalarda.

31500 tl'ye gelir yaklaşık 1 km yol işçilik hariç

Ayrıca beton fazla karıştırıldığı zaman daha kaliteli olmaz aksine ayrıştırma yaparsınız dayanımını bozarsınız.

Kaliteli bir yol istiyorsanızda 7 gün boyunca kür uygulanmalı , tabi köy yolu olduğundan bunlarıı sallamazlar.

Bizim oralarda öyle ince olmuyor maalesef.....

En az 25 cm yapılıyor çünkü toprak yolun üzerine dökülüyor..

Daha önce inşaatçı abilerimiz elle döktüler kumla çimento güzel karıştırılmadığından yol 2 senede bozuldu....

Onu diyorum ben..... Hazır betonda gerektiği kadar malzemeyi gerektiği kadar koyup karıştırıyorsun ama elle dökmede standartı tuttutamıyorsun....

Neyse sonuçta yol medeniyettir benim hiç vaktim olmadı fındık dolayısıyla zaten bizim orada Belediye 2-3 işçi tuttumuş birisi boşaltıyor birisi düzeltiyor biride elindeki tahta ile ince ayar çekiyor...

Beton işi ustalıkta isytiyor şahsen ben asla öyle düzeltemem tonu ustasına yaptırmak lazım.....

Ama hazır beton büyük kolaylık valla önceki senelerde beton dökülünce yol en az 1 ay ulaşıma kapanırdı şimdi 2 saat sonra kurumaya başlıyor 2 gün sonrada araba üzerine çıkabiliyor.....

Serap
09.09.2011, 16:10
Arkadaşlar Cevahir Outlete IKEA mağzası açılıyor diye bir söylenti var bu haber doğrumudur? Siz hiç duydunuz mu böyle bir haber?

Buna ne çok sevinirim :) Taa Bursa ıkeadan Trabzon'a yatak getirtmiş kargoya 100 tl vermiş biri olaraktan.

Bende açılıp kapanan mirapark alışveriş merkezi için keşke ıkea olsa derim hep.. :)

Ikea odamın bi çok şeyi (:

bordo61
09.09.2011, 17:45
Faik abi o dediğin usul kalktı zati.

Hazır beton kullanılma zorunluluk haline geldi şuan.

Ki bunun hesaplanması var elle yapılacak işler değil.

Ne kadar su , ne kadar çimento , ne kadar agrega , ne kadar katkı kullanacakları deneylerle ve beton sınıflarına göre hesaplanıyor.

Ona göre yapılıyor.

bordo61
09.09.2011, 17:46
Trabzonda malesef söylenti dünyası olmuş.

İkea'yı çok duyuyoruz (marka olarak , açılacak diye değil ) gerçekten ucuz mu o kadar ?

Mirapark gibi bir yapı bomboş duruyor çok yazık bu arada

ts20
09.09.2011, 19:24

İkea'yı çok duyuyoruz (marka olarak , açılacak diye değil ) gerçekten ucuz mu o kadar ?

Trabzonda dediğiniz gibi söylenti çok. Balık baştan kokar diye bir söz vardır. Valisi, Belediye başkanı devamlı olmayan yatırımlardan bahsederse halkta her şeyi söyler.

Bende Trabzonda tatildeyken bir doktordan duymuştum. Cevahire hiç gitmedim, İkea için uygun bir yer olup olmadığını bilmiyorum.

İKEA da çok güzel ürünler var. Özellikle küçük evi olanlar için müthiş bir mağaza. Çok pratik, şık ve kullanışlı ürünleri var. Ama fiyatları çok ucuz değil.

Serap
09.09.2011, 23:06
İKEA da çok güzel ürünler var. Özellikle küçük evi olanlar için müthiş bir mağaza. Çok pratik, şık ve kullanışlı ürünleri var. Ama fiyatları çok ucuz değil.

Aynen arkadaşın dediği gibi,ucuz değil ama seçenek çok.

mavituğ
10.09.2011, 00:09

şehir kültürü yerini dedikodu kültürüne bıraktığı için konuşan konuşana yerel basın dahil.

En gözde söylenti Trabzon'a Abd üssü kurulmasıydı onu da kaybettik kurulmuyor. Birde pontus kuruluyordu :)

bordo61
10.09.2011, 16:46
Yeni söylenti ( Eski söylentinin geliştirilmişi ) powered by yerel medya :D

Abd İranı vuracak peki nasıl vuracak Trabzonda bir üs lazım peki havalimanı yeteri kadar büyük mü hayır büyütülmesi için tesislerin kalkması lazım

Akyazının yapılma sebebi Trabzonspor tesislerini kolayca taşımak bu sayedee havalimanını büyütmek ve askeri üse uygun hale getirmek.

Nasıl ama

bordo61
10.09.2011, 16:48
TEKZEN YAPI MARKET açıldı Varlıbaş'ta insan açılışa özel indirim yapar. Gittim normal firmalar bile daha fazla indirim yapıyor bunlar açılşa özel indirim bile yapmamışlar

Çok cimri bir firma sanırım

Sibel
10.09.2011, 16:59
Bir de nasıl ama diyorsun:), ya bir durun Allah aşkına. Tövbe tövbe,askeri üsmüş.

Mehmet Fatih Silik
10.09.2011, 17:08
Haberleri bu gicuaz sunsun ama :D

http://www.haber61.net/video-galeri/trabzonda-spikerin-saskinligi-34.htm

mavituğ
10.09.2011, 19:34
Yeni söylenti ( Eski söylentinin geliştirilmişi ) powered by yerel medya :D

Nasıl ama

Konuşmayı bilmeyen adamlar gazeteci olunca böyle oluyor. Bu haberi yazan dangalak ırak ve afkanistan hangi ülkeye komşu bir baksaymış keşke. Karadenize illaki üs kurmak istese en cazip yer samsun olur.

boztepeliyasin
13.09.2011, 22:41
Trabzon'a 8 katlı otopark yapılıyor
13 Eylül 2011 / 13:51
Trabzon'a 8 katlı otopark yapılması için yıkımlar başladı.

Trabzon Belediyesi, Kemerkaya Mahallesi’nde bulunan ve daha önce Belediye İmar Müdürlüğü olarak kullanılan binanın yıkımına başladı. Yıkımın süratle sürdürülen binanın yerine katlı otopark yapmayı planlayan belediye otoparkın hizmete girmesiyle birlikte bölgedeki otopark sorununu büyük oranda çözüme kavuşturmuş olacak.
Söz konusu alanda 4’ü yer altı, 4’ü yer üstü olmak üzere 8 katlı 371 araçlık asansörlü otopark yapmak için harekete geçen belediye ayrıca, Tanjant Hacıkasım mevkiinde 270 , Ahi Evren Hastanesi yanında ise toplam 7 katlı 250 araç kapasiteli otopark yapmayı planlıyor.
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, kent içerisinde otopark soruna çözüm bulmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Kemerkaya Mahallesi’nde bulunan ve daha önce belediye imar müdürlüğü olarak kullanılan binanın yerinde katkı otopark yapmayı planlıyoruz. Projesi tamamlanan ve ihale hazırlıkları sürdürülen otoparkın hizmete girmesiyle birlikte özellikle Meydan bölgesinde otopark sorununun çözümüne önemli bir katkı sağlamış olacağız. Bunun yanında kent genelinde otopark yapmak için proje çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Burçak
13.09.2011, 22:45
bu otopark işi gerçekleşirse çok iyi olacak. Çok önemli. Özellikle Trabzondaki önemli sorunlardan birisi..

Tahsin Ağaoğlu
15.09.2011, 11:53
soygun için bir bankaya giren 4 silahlı soyguncunun, 28 silahlı müşteri tarafından etkisiz hale getirildiği tek yer..Trabzon .

Güzel şehrimin güzel insanları gurur duyuyorum....

bordo61
15.09.2011, 12:21
Tahsin Öyle bişey yok :)

Araştırdırm araştırdım bulamadım

bordo61
15.09.2011, 12:22
Belediyeden kırtasiye ve giyecek yardımı

Trabzon Belediyesi 2011-2011 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte muhtaç ailelerin çocuklarına kırtasiye yardımı yapıyor. Sosyal belediyecilik anlayışıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında muhtaç ailelere giyecek yardımı yanı sıra kırtasiye yardımında da bulunuyor. Belediye eğitim ve öğretim yılı öncesi yaklaşık iki bin 700 öğrenciye daha önce tespit edilen muhtaç öğrencilere kırtasiye ve giyim yardımı yapacak. Belediyenin Aile Yönlendirme Merkezi'nde verilmeye başlanan yardımlarda okul kıyafetleri, giyecek ve kırtasiye malzemeleri bulunuyor.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 2011-2012 eğitim ve öğretim yılının başlayacak olması nedeniyle yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına giyecek ve kırtasiye verilmesi çalışmalarına başladıklarını belirterek, "Okullar açılana kadar yaklaşık iki bin 700 öğrencimize kırtasiye ve giyecek dağıtımını tamamlamayı planlıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla muhtaç ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile 2011-2012 eğitim ve öğretim yılının tüm öğrenci, öğretmen ve velilere hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Tahsin Ağaoğlu
15.09.2011, 12:45
Tahsin Öyle bişey yok :)

Araştırdırm araştırdım bulamadım

Bana da dün bir arkadaşım söyledi bende baktım bi kaç yeere de

Neyse millet öyle zannetsin..

bordo61
18.09.2011, 17:44
http://www.trabzonhaber.com.tr/gundem/bakandan-sabah-ictimasi.htm

Bakan'dan sabah içtiması
İş adamları ile bir araya geldi...
18 Eylül 2011 Pazar 17:14

18.09.2011, TRABZON-TTSO, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, şehrin birikimlerinin zenginliğe dönüştürülmesi konusunda çalışmalarını belirterek bununla ilgili hazırlanan raporları Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a takdim etti.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın arzusu üzerine düzenlenen ve TTSO’nun organize ettiği toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri, Meclis üyeleri, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Aydın Dumanoğlu, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu ile çeşitli resmi kurumların müdürleri Cephanelik Restoranda bir araya geldi.
Toplantıda, Başkan Hacısalihoğlu, Trabzon’un gündemdeki sorunlarını ve bunlarla ilgili çözüm önerilerini içeren dosyayı, Bakan Bayraktar’a takdim etti.
Toplantıda ilk olarak söz alan Başkan Hacısalihoğlu, ‘Geleceğe Yönelik Hükümetten Beklentiler’ başlığı altında, 11 ayrı rapordan oluşan klasörü Bakan Bayraktar’a takdim etti. Klasördeki 11 rapor, şu başlıklardan oluşuyor:
1. Genel sorunlar ( 10 başlıkta toplanan 83 madde)
2. Altı ayda bir şehrin mevcut sorunlarını ve çözüm önerilerinin tespiti konusunda yapılan toplantılara devam edilmesi,
3. Rusya Federasyonu’na ihracatın tıkanması, Adler Limanı ve Lojistik merkezin ivedilikle Trabzonlu ihracatçılara açılması,
4. İleri teknoloji Transferi Kuluçka Merkezi,
5. Trabzon’un cazibe merkezi statüsündeki 70 milyon TL’nin ile kazandırılması,
6. Trabzon Lojistik Merkezi’nin hayata geçirilmesi ve Trabzon üzerinden İran’ın ithalat ve ihracatının transitinin önünün açılması,
7. Rusya Federasyonu’na ihracatın artırılması için hazırlanan Sochi Sürekli Fuar Merkezi Projesi’nin desteklenmesi,
8. Trabzon’un en az 2000 kişilik Kültür Merkezi Kompleksinin kurulması,
9. Trabzon’un tarihi zenginliklerinin sergileneceği Kent Müzesi’nin şehre kazandırılması,
10. Planetaryum ve Bilim Merkezi’nin kurularak şehrin zeki çocuklarının gelişiminin hızlandırılması ve desteklenmesi,
11. Trabzon’un Ulusal Demiryoluna bağlanmasını hızlandırmak için fizibilite raporlarını takiben yatırım bütçesine ödeneğinin aktarılmaya başlanması,
Başkan Hacısalihoğlu, konuşmasına toplantıya katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek başladı.
Bakan Bayraktar’ın şehir adına gösterdiği hassasiyetin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Hacısalihoğlu, “Kendisini bu vesileyle kutluyoruz. Bundan sonra şehirde yapılacak olan çalışmalarda, elbette şehrin sahipleri olan bizler, siyasilere her yönüyle destek olmamız gerekiyor. Bu doğrultuda da çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekiyor.
Bizlere düşen görevlerin ne olduğunu bizler biliyor. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekiyor. Biz her zaman destek olmaya hazırız. Bugüne kadar Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, siyasilerimize her zaman destek olmuştur. Bundan sonra da olmaya devem edecektir” dedi.
Bakan Bayraktar’a sunulmak üzere dosya hazırladıklarını kaydeden Hacısalihoğlu, “Burada ana başlıkları ile hatırlatmamın uygun olacağını düşünüyorum. Diğerleri detaylar ama yardımcı olması açısından ve ilgili bürokratlara konuları dağıtması açısından bu dosyaları bu hale getirdik. Odamızda da bu çalışmalar mevcuttur” diye konuştu.
Başkan Hacısalihoğlu, daha sonra konuşmasında Bakan Bayraktar’a sunduğu klasördeki raporlarla ilgili bilgiler verdi.
Şehrin Genel Sorunları (10 başlıkta toplanan 83 madde)

Trabzon’un çözülmesi gereken konularının çok fazla olduğunu belirten Hacısalihoğlu, “Burada bazı başlıklarla birlikte yine şehrin siyasilerden beklentileri konusunda bir çalışma yaptık. Bu çalışma ile birlikte şehrin çözülmesi gereken sorunlarını ve projelerini on başlıkta topladık. Bu konulara önümüzdeki günlerde şehir olarak hep beraber eğilmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.
“Şehrin mevcut sorunlarını ve çözüm önerilerinin tespiti konusunda yapılan toplantılara devam edilmesi”
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın bünyesinde, 6 ayda bir, şehrin mevcut sorunlarını ve çözüm önerilerinin tespiti konuları toplantıların devamını arzu ettiklerini ifade eden Hacısalihoğlu, “Çünkü bu toplantılar Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası‘nda tarafsız bir bölgede, Bakanımızla, bakanımızın başkanlığında sayın valimiz, belediye başkanımız, vekillerimiz, TBMM’de grubu olan siyasi partilerimizin il temsilcileri, ekonomiden sorumlu sivil toplum kuruluşları, rektörümüzde dahil olmak üzere bu toplantılar şehir adına yapılması gerekenler gündeme getiriliyordu ve bu konular takip edilerek çözüm yolları aranıyordu. Önümüzdeki günlerde de bunun başlamasını arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.
“Rusya Federasyonu’na ihracatın tıkanması, Adler Limanı ve Lojistik merkezin ivedilikle Trabzonlu ihracatçılara açılması gerekir”
Sochi limanının kapanmasının, bölgeden yapılan ticareti olumsuz etkilediğini kaydeden Hacısalihoğlu, şöyle konuştu:
“Diğer taraftan şehrimizin ihracata dönük en önemli sorunlarından biri Sochi Limanı’nın kapatılması konusunda, açılan Adler Limanı ve yanında lojistik bölgenin ki, bu Hükümetimiz tarafından belli bir yere kadar getirildi, sadece Rusya Federasyonu Ulaştırma Bakanlığı’nda bekleyen bir konu haline geldi. Bununda çözümü konusunda ivedi çözümler arasında olan bir konu olarak hatırlatmak istiyoruz.”
“İleri teknoloji Transferi Kuluçka Merkezi kurulması”
Trabzon’un gelişme ve kalkınmasında en önemli projelerden birinin de ileri teknoloji transferi kuluçka merkezi kurulması olduğuna işaret eden Başkan Hacısalihoğlu, “Trabzon’da sayın Valimizin başkanlığında, Belediye, DOKA ve diğer kurumlarında destekleriyle, yapmaya çalıştığımız projelerden biri de Yüksek Teknoloji Transferi olarak TEKNOKENT’e kurmayı planladığımız bir proje, bu da şehrimizde üniversitenin oluşu nedeniyle altyapısı buradan sağlanarak, teknolojik ürün üretimine dönük bir merkez kurulması, kuluçka merkezine benzer bir şekilde, bir projemiz var” dedi.
“Cazibe merkezi olarak ilan edilen Trabzon’a 70 milyon TL’nin bir an önce gönderilmesi gerekir”
“Türkiye’de kurulacak olan cazibe merkezleri arasında Trabzon’un da olması, bizleri çok sevindirmiştir” diyen Başkan Hacısalihoğlu, cazibe merkezlerine aktarılmakta olan yaklaşık 70 milyon TL’nin şehrin gelişimine katkı sağlayacağını söyledi.
“Trabzon Lojistik Merkezi’nin hayata geçirilmesi ve Trabzon üzerinden İran’ın ithalat ve ihracatının transitinin önünün açılması büyük bir ihtiyaçtır”
Trabzon için en önemli çalışmalardan birinin de Lojistik Merkezi olduğunu dile getiren Hacısalihoğlu, “İran’ın tekrar Trabzon Limanını kullanarak uluslararası limanlara mal göndermesi ile ilgili yapmış olduğu çalışmada, Trabzon’un Lojistik Merkezle ilgili çok büyük bir ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Bununla ilgili yer olarak belirleme çalışmaları tamamlandı, fizibilite çalışmalarına gelecek seviyeye bizim proje hazırlandı. Bu projemiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üzerinden bakanlığa sunuldu. Bu doğrultuda bazı fizibilite çalışmaları gerekiyor. Bu projenin içerisinde şehrin tamamı vardır. Sayın valimizin Başkanlığı’nda DOKA, TMMOB, sivil toplum kuruluşları, bu projenin içerisinde olan kuruluşlar. Şehir adına hazırlanmış bir projedir” dedi.
“Trabzon’a en az 2000 kişilik Kültür Merkezi Kompleksi kurulmalıdır”
Trabzon’un en büyük ihtiyaçlarından birinin de kültür merkezi olduğunun altını çizen Hacısalihoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bu Kültür Merkezi konusunda, önümüzdeki günlerde yapılacak olan programların içerisine bunun alınması, bu doğrultuda yine bir çalışmamız var, bunu Bakanımıza sunuyoruz. Kültür merkezi konusunda en uygun gördüğümüz yer, Atapark’ta Zağnos vadisine bakan şimdiki tiyatronun yanında sosyal sigortalar kurumuna ait arsanın düzenlenerek burada bir kültür merkezi, bunun yanında da yine şehirde birkaç tane tiyatronun kurulması, önümüzdeki günlerde yapılması gereken konulardır.”

“Trabzon’un tarihi zenginliklerinin sergileneceği Kent Müzesi şehre kazandırılmalıdır”
Trabzon’un bir başka önemli ihtiyacının da şehir müzesi olduğunu dile getiren Hacısalihoğlu, “Bu doğrultuda Trabzon Belediyesi’nin eski binası boşaltıldı, burası çok rahatlıkla uygulanabilir. Hatta elimizde olan, şehrin elinde olan çok sayıda tarihi eser var, Trabzon’a özgü. Odamızda da 136 parça tarihi eser var, biz bunları da bağışlayabiliriz, zenginlik açısından. Yine çok önemli olduğunu söylemekte yarar var. Dünya’da belki ilk ticaret tanrısının heykeli Trabzon’da bulunmaktadır. Bununda Trabzon’a ticaret yönünden ne anlam taşıdığını anlatmak bakımından çok önemli olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.
“Planetaryum ve Bilim Merkezi’nin kurularak zeki çocuklarının gelişiminin hızlandırılması ve desteklenmesi gerekir”
Şehrin geleceği için çok önemli olan bir başka konunun da planetaryum ve bilim merkezi olduğunu belirten Hacısalihoğlu, “Bu merkezin şehrin geleceği açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü gençlerimizin çok ileri seviyede, kıvrak zekada olduğunu, şu anda da Trabzon’daki bu çocuklarımızın kendilerini yetiştirmesi açısından böyle bir merkezde yetişmelerinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu doğrultuda da, projemizi hazırlamıştık” dedi.
“Trabzon Ulusal Demiryolu ağına bağlanmalıdır”

Trabzon için hayati bir başka konunun da demiryolu projesi olduğunu ifade eden Hacısalihoğlu, bu konuyla ilgili şunları söyledi:
“Bu saydıklarımızın dışında hepimizin çok yakından bildiği, uzun vadede takip etmemiz gereken, olması gereken, artık bu fizibilite raporları bittikten sonra, en azından her yıl ödeneklere, bir miktar ayırmak suretiyle, bu kadar harcanacak olan, parça parça, ülkenin demiryolu ağı zenginleştirilirken, geliştirilirken, hızlı trene geçiş yapılırken, bir taraftan da şehrimize nakliye yönünden, lojistik yönünden, lojistik merkezlere bağlanması açısından da, önemli olduğunu düşünüyoruz.”
Başkan Hacısalihoğlu, şehrin birikimlerinin zenginliğe dönüştürülmesi konusunda çalışmalarını bundan sonra da sürdüreceklerini vurgulayarak sözlerini tamamladı.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı
“TTSO şehrin marka değerini artırıcı çalışmalar yapıyor”
Toplantıyı organize eden TTSO’nun, şehrin gelişmesi ve marka değerinin artırılması için çalışmalar yapan, sorunları ortaya koyan ve bunlara çözüm önerileri getiren çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunun altını çizen Bakan Bayraktar, “Trabzon’un gelişmesi için toplumun bütün kesimleri olarak birbirimize sarılmamız, birbirimizi desteklememiz lazım” dedi.
“Akyazı Projesi mutlaka tamamlanacak”
Akyazı Projesi’nin mutlaka yapılacağını dile getiren Bakan Bayraktar, Trabzon’un büyük bir çoğunluğunun istediği bu projenin takipçisi olduklarını ve mutlaka sonlandıracaklarını ifade etti.
“Siyaset yapma zamanı geride kaldı”

Seçimlerin bittiğini ve siyaset yapma zamanının geride kaldığını belirten Bakan Bayraktar, eğitimden sanayiye, istihdamın artırılmasından köy yollarının yapımına kadar verdikleri sözleri gerçekleştirmek için çalışacaklarını vurgulayarak şöyle konuştu:
“Şehrimizi, ülkemizi geliştirmek için hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan elimizden geleni yapacağız. Trabzon özelinde de, Trabzon’a mutlaka pozitif ayrımcılık yapmak zorundayız. Çünkü biz Trabzonluyuz, bu Trabzon’un hakkıdır. Trabzon Türkiye’de amiral gemisi bir şehirdir. Trabzon’u mutlaka geliştireceğiz. OSB’leri büyüteceğiz. Turizmi geliştirebilirsek Trabzon hak ettiği yeri alacaktır. İşsizlik de yüzde 5-6’lara düşmüş durumdadır. Biz Trabzon’daki işsizlere istihdam sağlamak için de özel bir gayret içindeyiz.”

“Bürokratlar vatandaşın ve özel sektörün önünü açmalı”
Demokratik ülkelerde Devletin, hatta özel sektörün işlerinin bürokratlar eliyle yürüdüğüne işaret eden Bakan Bayraktar, “Trabzon’da çok sayıda bölge ve il müdürlüğü var. Trabzon bürokratik bakımından zengin ve güçlü bir ilimiz. Eğer bürokratlar mesai odaklı çalışırsa bu işler yürümez. Bürokratlar Devlet adına denetimi çok güzel yapacaklar, hem de vatandaşın, işletmecinin, özel sektörün işlerini kolaylaştıracaklar, onlara yol gösterecekler. Trabzon’un yolunu açacak, kulvarını genişletecek, şehre yatırımları çekecek olan bürokratlardır. Çünkü özel sektör parçalıdır, bürokratlar kolektif ve bilimsel bir akılla bu işin önünü açabilirler. Eğer buradaki bürokrat kardeşlerimiz sadece sabah 9 akşam 5 mesai anlayışıyla çalışırsa işlerini bitirmeye çalışırlarsa bu işler bitmez. İş bitirmeye odaklanmak lazım. İş yapacak olan özel sektöre yardım yapmalıyız” dedi.
657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun bürokratların çalışma anlayışı açısından bir rehavet getirdiğini savunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Bunu her fırsatta dile getiriyoruz. Gidin en gelişmiş ekonomilere, Almanya’ya, Japonya’ya, Amerika’ya bakın, hepsinde de bürokrat yatırımcının, vatandaşın hizmetçisidir ve sözleşmelidir. Bürokratlar sözleşmelidir. Bir genel müdür, kendini bir anda sokakta işportacı olarak bulabilir.”

“Köylerimizi de şehirlerimiz gibi yapacağız”
Dünyada şehircilik ve çevre anlayışının giderek öne çıktığını belirten Bayraktar, “Dünya buna çok büyük kaynak ayırıyor. Türkiye’de şehirleşme yüzde 75’lerde, Trabzon’da bu oran yüzde 55’lere geldi. Bu kaçınılmazdır, daha da artacaktır. Burada önemli olan şudur; köylerimizi de şehirler gibi yapmalıyız. Bu konularda Bakanlık olarak çok ciddi adımlarımız var, yoğun çalışıyoruz. Bizi destekleyin. Karşılıklı bir saygı ve anlayış, ikaz bekliyoruz. Trabzon’u kalkındırmak istiyoruz. Bu bizim idealimizdir, emelimizdir.”
Vali Kızılcık; “Trabzon birlik ve beraberlik içinde hak ettiği yere gelecektir”
Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ise Trabzon’un iş dünyasıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, medyasıyla, kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli ve aynı amaca yönelmiş bir çalışma içinde olmasının çok önemli bir fırsat olduğunu dile getirerek şehrin gelişmesi ve kalkınması için hazırlanan projelerin teker teker hayata geçirilmesiyle Trabzon’un ülke ve dünyada hak ettiği yere daha kısa sürede gelebileceğini söyledi.
Bakan Yardımcısı Balta, “Şehrin bütün dinamikleriyle birlikte hareket edeceğiz”
Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta da TTSO’nun Trabzon’un lokomotiflerinden biri olduğunu dile getirdi.
Bakan Bayraktar’ın önderliğinde Trabzon’un istediği yatırımları yapmak ve şehri kalkındırmak için çalışacaklarını kaydeden Balta, “Şehrin tüm dinamikleriyle, birlik ve beraberlik içinde, şehrimizin faydasına olan tüm projelerde birlikte çalışacağız” dedi.
Milletvekili Bıyıklıoğlu; “Sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları Devleti ayakta tutmuştur”

AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu da şehirlerin gelişmesinde sivil toplum kuruluşlarının önemine değindi. Sivil toplum kuruluşlarının ürettiği fikirlerin çıkış noktaları oluşturduğunu dile getiren Bıyıklıoğlu, “Sivil toplum kuruluşlarının ortaya koyduğu çalışmalar, yüzyıllar boyu devleti ayakta tutmuştur. Bu birlikteliğin bundan sonra da devam edeceği düşüncesiyle bizler üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

bordo61
18.09.2011, 19:51
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/8267-4K1W3F4I.jpg

Sefa
18.09.2011, 21:33
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/8267-8U9A4F2M.jpg

Vali'nin durumu çok kötü gözüküyor. İnşallah eski sağlığına kavuşur..

28TS61
18.09.2011, 21:48
biktim artik bu kulübe siyasetcilerin ziyaretinden. kendilerine reklam yapmaktan baska bisey yapmiyorlar

bordo61
19.09.2011, 00:12
Valinin eski halinden eser yok.

Allah acil şifalar versin

ucubergin
19.09.2011, 15:31
Varyap AVM nin kapanmasi veya yikilmasi soz konusu degildir.

Ayrica AVMlerin oturmasi icin en az 2 sene gecmesinden daha dogal birsey yoktur.

1-2 seneye en populer bulusma noktasi olacagindan kimsenin suphesi olmasin.

Saygilar ve sevgiler

f1bekir
19.09.2011, 15:43

Ayrica AVMlerin oturmasi icin en az 2 sene gecmesinden daha dogal birsey yoktur.

Saygilar ve sevgiler

Saygılar, sevgiler bizden de,

Bir de ünvanınızı öğrenmemiz mümkün mü? Yönetime yakın kişilerden alınan transfer haberlerinden dolayı söylemlere güvensizlik oluştu da bizde :)

mavituğ
19.09.2011, 16:00
ktü'nün ders kayıtları ne oldu bilgisi olan var mı ?

TSezgin61
19.09.2011, 16:05
Saygılar, sevgiler bizden de,

Bir de ünvanınızı öğrenmemiz mümkün mü? Yönetime yakın kişilerden alınan transfer haberlerinden dolayı söylemlere güvensizlik oluştu da bizde :)

arkadas varlibasin yurtdisindaki oglu diye biliyorum...

yanlis hatirlamiyorsam

f1bekir
19.09.2011, 16:14
arkadas varlibasin yurtdisindaki oglu diye biliyorum...

yanlis hatirlamiyorsam

Heee? O zaman sizi bulmuşken sorayım :) Yomra'da bir Y-TONG fabrikası kurulacaktı. Son durum nedir acaba, bilgilendirirseniz çok seviniriz.

mavituğ
19.09.2011, 16:25
Heee? O zaman sizi bulmuşken sorayım :) Yomra'da bir Y-TONG fabrikası kurulacaktı. Son durum nedir acaba, bilgilendirirseniz çok seviniriz.

Hocam gündemi iyi takip ediyorsun :) 1.5 2 yıldır kuruldu kurulacak diye söyleniyor. Bir ara rezerv yetersiz çıktı vazgeçme durumu olmuş sonra başka yerde arama yapılıp 20 yıllık rezerv çıkmış.

ucubergin
19.09.2011, 18:06

Merhaba, ben sadece kurulacak oldugunu biliyorum ama kesin tarih veremiyecegim malesef, diger islerden oturu arka planda kaldi sanirim biraz.

:rolleyes:

Mehdi
19.09.2011, 18:09
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/8267-4K1W3F4I.jpg
:D.................

Uğurtan
19.09.2011, 18:16
Mehdi Allah cezanı vermesin senin emi...

:D

bordo61
19.09.2011, 18:26
Ktü ders kayıtları yarın 10'da Göktüğ

bordo61
19.09.2011, 18:27
Ahilik Haftası kutlamaları başladı.

Başkan Gümrükçüoğlu, "Esnaf ve sanatkârımız toplumumuzun omurgasıdır."

Ahilik Haftası dolayısıyla Atatürk Alanı'nda düzenlenen törende konuşan Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Ahilik anlayışının önemine dikkat çekerek, "Esnaf ve sanatkarımız, bu ülkenin, bu milletin temel dokusu, iskeleti ve omurgasıdır. Esnaf ve sanatkârımızın ahilik anlayışıyla yetişmesi ve mesleğini sürdürmesi ülkenin en önemli huzur kaynağıdır" şeklinde konuştu.

Esnaf ve sanatkarlar arasında dayanışma, yardımlaşma ve iyi ahlakın geliştirilmesini amaç edinen Ahilik Haftası kutlamaları başladı.

Uzun Sokaktan Trabzon belediye başkanı dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu. Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Metin Kara, oda başkanları ve esnafların katıldığı ve Meydan parkına kadar devam eden yürüyüşle başlayan Ahilik haftası kutlamaları mehter gösteriler ile başladı.

Atatürk Alanındaki törene Trabzon Vali Vekili Orhan Eyövge, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrküçüoğlu, , Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Kara, bürokratlar, esnaf ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ahilik Haftası kutlamalarında konuşan Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Kara, esnaf ve sanatkarlar arasında kardeşliği, dayanışmayı ve yardımlaşmayı geliştirmek amacıyla kurulan ahilik teşkilatını anlamak ve yaşatmak için her yıl "Ahilik Haftası" kutlamaları yapıldığını belirterek, "Ahilik anlayışında toplumda edep esastır. El ve gönül birliği ise kardeşliğin temelidir. Karşılıklı yardım kaçınılmazdır. Ticaret ve sanatta kişisel çıkar düşüncesi yoktur. Böylesine önemli bir anlayış olan Ahilik anlayışını gelecek kuşaklara anlatmak ve yerleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

Törende konuşan Başkan Gümrükçüoğlu, Maneviyatın, ahlakın, dürüstlüğün, kültürün, ticari anlayışın ve sanatı geliştirmenin toplamı olan ahilik anlayışının milletimizce çok eskiden beri sürdürüldüğünü belirterek, " Şehrimizin esnafı çok ahlaklı, çok kültürlü ve sosyal adaletçidir. Bu anlayışın bundan sonra da sürdürülmesi en büyük isteğimizdir. Bu ülkenin, bu milletin temel dokusu, iskeleti. Temel direğidir esnafımız. Esnafımızın da Ahilik anlayışıyla yetişmesi ve mesleğini sürdürmesi ülkenin en önemli huzur kaynağıdır" diye konuştu.

Başkan Gümrükçüoğlu Osmanlılar zamanındaki Ahilik dayanışmasından örnek vererek sürdürdüğü konuşmasında, "Öyle güzel bir anlayış ki ahililik anlayışı. Osmanlıların bu anlayışla yetiştirdikleri insanların açtığı dükkanlarda örnek olabilecek çok güzel olaylar yaşanmıştır. Sabahleyin biri bir ihtiyacı için alışveriş yapmaya gittiğinde o dükkanın sahibi ' ben sabahleyin siftah ettim. Sen komşu arkadaşımdan eğer ihtiyacın olanı alırsan memnun olurum" diye bir ifade de bulunabilmiş. Kanaatkârlığın bu ölçüde olduğu, sosyal dayanışmanın bu ölçüde olduğu bir toplumun sırtı yere gelmez" ifadelerini kullandı.

Ahilik Haftası kutlamaları açılış töreni Ahilik kültürünü yansıtan tiyatro oyunu gösterisi, halkoyunları gösterileri, törene katılanlara yapılan lokum ikramı ile son buldu.

f1bekir
19.09.2011, 19:24
Merhaba, ben sadece kurulacak oldugunu biliyorum ama kesin tarih veremiyecegim malesef, diger islerden oturu arka planda kaldi sanirim biraz.

:rolleyes:

Kurulabilseydi çok iyi olurdu, 1000 kişilik istihdamdan bahsediliyordu. İnşallah vazgeçilmemiştir???

f1bekir
19.09.2011, 19:29
Hocam gündemi iyi takip ediyorsun :) 1.5 2 yıldır kuruldu kurulacak diye söyleniyor. Bir ara rezerv yetersiz çıktı vazgeçme durumu olmuş sonra başka yerde arama yapılıp 20 yıllık rezerv çıkmış.

Evet, Bayburt'ta bulunmuştu galiba. İnşallah hayata geçer ne diyelim, 1000 kişilik istihdam büyük bir olay. Sadece orada çalışanlar ve aileleri değil sen ben bile dua ederiz yani, hayırlısı bakalım.

mavituğ
19.09.2011, 21:45
Evet, Bayburt'ta bulunmuştu galiba. İnşallah hayata geçer ne diyelim, 1000 kişilik istihdam büyük bir olay. Sadece orada çalışanlar ve aileleri değil sen ben bile dua ederiz yani, hayırlısı bakalım.

Şehirde istihtam yaratan herkese duamı esirgemem. 1000 kişi ailesiyle 3000 kişi. Bunun yanında çağrı merkezi kurulsa 1000'e yakın kişi de istihtam eder ama kimsenin aklına gelmiyor. Yerel basın zaten fosss...

bordo61
19.09.2011, 21:55
10 kişi bile işe alsalar bu Trabzon kalkınır ya.

Artık Trabzon'a istihdam projeleri gerekiyor.

mavituğ
19.09.2011, 22:10
10 kişi bile işe alsalar bu Trabzon kalkınır ya.

Artık Trabzon'a istihdam projeleri gerekiyor.

Meydan da biraz gözatınca bile 20-30 kişilik iş ilanı var. İnsanlar iş beğenmiyor asgari ücretin düşüklüğüde eklenince işsizlik devam ediyor.

ucubergin
20.09.2011, 15:39
Kurulabilseydi çok iyi olurdu, 1000 kişilik istihdamdan bahsediliyordu. İnşallah vazgeçilmemiştir???

Hayir edilmedi, ama oncelikte baska projeler var.

mavituğ
20.09.2011, 16:42

Öncelikli projeler trabzonla ilgili mi ?

Burçak
22.09.2011, 17:48
Trabzon'da kavga çıktı: 7 yaralı
22 Eylül 2011 / 17:17
Trabzon'da taktik HES baskını

Trabzon Çaykara'da mahkeme kararına rağmen yapımına başlanan HES şantiyesini basan köylüler, çalışmaları engellemek istedi. Jandarma önleyince bir kısmı dağ yolundan şantiyeye ulaşan köylülerle HES çalışanları arasında çıkan kavgada ikisi asker 7 kişi yaralandı.

Trabzon’un Çaykara İlçesi’ndeki Karaçam beldesi Derebaşı mevkiinde Solaklı deresi üzerinde yapımı planlanan Dereköy Hidroelektrik Santral projesine karşı çıkan köylüler bir süre önce Trabzon İdare Mahkemesi’ne dava açtı. Mahkeme, 3 ay önce bölgede yapımı planlanan projenin yürütmesini durdurarak, bölgede bilirkişi incelemesi yapılmasını kararlaştırdı. Köylüler de HES’in yapılacağı alana önceden, “Katiller vadimizden defolun" pankartı astı.

Jandarma geçit vermeyince dağ yolundan gittiler

Enerji şirketi dün gece geç saatlerde bölgeye iş makinelerini götürerek şantiyesini kurmaya başladı. Durumu haber alan köylüler, Derebaşı mevkiine doğru yürüyüşe geçti. Köylülerin yolu, şantiye sahasına 300 metre kala jandarma timlerince kesildi. Köylüler, geçişlerine izin vermeyen askerlerle tartıştı. Bu arada bir grup köylü, jandarmaya fark ettirmeden dağ yolunu kullanarak şantiye sahasına ulaştı. Bir süre buradaki bir yamaçtan çalışmaları gözleyen köylüler, iş makinesinin harekete geçmesi üzerine saldırıya geçti.

Çıkan kavga sırasında taraflar yol kenarındaki kayalık alana yuvarlandı. Dere yatağına inen jandarma güçleri tarafları ayırmaya çalıştı. Ancak kavga bir süre devam etti. Takviye jandarma ekiplerinin müdahalesi ile taraflar ayrıldı. Bazı köylüler iş makineleri ve HES çalışanlarına kaya parçaları fırlattı. Köylülerden bazıları kaçarken, jandarma 3 kişiyi gözaltına aldı.

Askeri barikatı yarmaya çalıştılar

Bu olayların ardından şantiye sahasına 300 metre uzaklıkta kurulan jandarma barikatının arkasında bekleyen köylüler de harekete geçti. Barikatı geçerek şantiye sahasına yürümek isteyen köylüler ile jandarma güçleri arasında arbede çıktı. Bu sırada bir asker yamaçtan yuvarlandı. Barikatı aşamayan köylüler geri çekilmek zorunda kalırken bazı köylüler de dağa tırmanarak arka taraftan şantiye sahasına ulaşmaya çalıştı. Çıkan olaylar sırasında 2’isi asker 7 kişi yaralandı. Yaralılara ilk müdahale olay yerinde hazır bekletilen 112 Acil Servis ambulansında yapıldı. HES firması çalışmalarına bir süre ara verince olaylar yatıştı. Ancak köylüler şantiye sahasına yakın bir bölgede bekleyişlerini sürdürüyor. Jandarma'da bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=94142

Misina
22.09.2011, 18:53
İki arkadaşım şuan göz altında. Deresine Ormanına sahip çıkan halk joplandı.Lanet olsun böyle düzene !

bordo61
22.09.2011, 21:35
Şu Anahabere çıkanlar sizin köymüydü Misina

ts20
23.09.2011, 01:16

İstihdam 1000 kişi değil, 250 kişi olacaktı. 250 de önemli bir rakam tabiki...

Süleyman Varlıbaş 2011 de fabrika inşaata başlanacağını dair bir çok röportaj verdi...

Gerçi Trabzonda verilen sözlerin haddi hesabı yok. Birde ben Trabzonda bir yatırımın, yetkililerin söylediği tarihte bittiğini hiç görmedim maalesef...

Misina
23.09.2011, 11:24
Şu Anahabere çıkanlar sizin köymüydü Misina

Evet haberlere çıkan ancak benim köyüm değil orası Sağlam dostluklarımız olan Doğa harikası bir yer.Hukuk devletinde yaşıyoruz güya.Kolluk kuvvetleri Hukukun kararını yok sayarak çalışanları engelleyeceği yerde köylüyü jopluyor.

Ömür Karadeniz
23.09.2011, 14:13
Hes projelerinin Allah belasını versin,dereleri ve bütün doğa güzellikleri bu projeler yüzünden katlediyorlar ama biz uyuyoruz.

Ilelioglu
23.09.2011, 14:14
Bizim Kulübün projesi degil mi bu HES?

Edit: Sadece ortaklardan biriyiz.

Sefa
23.09.2011, 15:42
Bizim Kulübün projesi degil mi bu HES?

Edit: Sadece ortaklardan biriyiz.

Ortak filan değil yığınla var HES Trabzonspor'da bir tanesi var ve halen sadece kağıt üzerinde..

Ilelioglu
23.09.2011, 15:45
Ortak filan değil yığınla var HES Trabzonspor'da bir tanesi var ve halen sadece kağıt üzerinde..

Peki nereye yapilmasi planlaniyor?

Sefa
23.09.2011, 15:47
Peki nereye yapilmasi planlaniyor?

Uzungöl.. Tam olarak yerini bilmiyorum ama HES Projesi konusunda yerleri belirtili şekilde resimlerle mevcuttu yanlış hatırlamıyorsam.

mavituğ
24.09.2011, 00:21

Saygilar ve sevgiler

Dün karadeniz gazetesinden birisi varyap yıkılıp medical park hastanesi yapılacak diye yazdı :rolleyes:

bordo61
24.09.2011, 15:03
Dün karadeniz gazetesinden birisi varyap yıkılıp medical park hastanesi yapılacak diye yazdı :rolleyes:

Bunun olmayacağını O.F.G. söyledi Varyap Atapark'ta Tekzen açılışında

O kadar yatırım yaptılar bunun ihtimali yok Yerel Medyanın niyeti farklı.

mavituğ
24.09.2011, 23:45
Bunun olmayacağını O.F.G. söyledi Varyap Atapark'ta Tekzen açılışında

O kadar yatırım yaptılar bunun ihtimali yok Yerel Medyanın niyeti farklı.

Aklı başında olan herkes oraya hastane olmayacağı bilir. Medya sokaktan duyduğunu yazıyor.Trabzon medyası güçlü derler birde hiç katılmıyorum. Yerel medya şehrin hangi sorununu gündeme getirmiş neye çözüm bulmuş.

Hepsi bir tarafa kısa vadede yeni bir özel hastaneye ihtiyac yok. Orası özel hastane için çok büyük.

Ilelioglu
24.09.2011, 23:50
Zaten Trabzon'da hastaneye ihtiyac oldugunu düsünmüyorum.

En iyisi sanirim Imperial Hastanesi.

Gökçebey
25.09.2011, 00:12
Imperial özel hastaneler(çok olmasa da) içinde en kötüsü sanırım. Gidenler böyle söylüyor.

Ilelioglu
25.09.2011, 00:41
Imperial özel hastaneler(çok olmasa da) içinde en kötüsü sanırım. Gidenler böyle söylüyor.

Bende gittim ve begendim acikcasi. :) Gayet modern hem.

En iyisi sence hangisi peki?

Sibel
25.09.2011, 01:31
Adı var sanı yok... :rolleyes:
Sekreterleri de cadaloz.:S

bordo61
25.09.2011, 10:50
Adı var sanı yok... :rolleyes:
Sekreterleri de cadaloz.:S

Sibel güzelim hastanenin niye itibarını zedeliyon

Hiç gitmedim :D

Mehmet Dinç
25.09.2011, 11:13
Bence şöyle bahçeli güzel bir hastane şart Trabzon'a, artık özel mi olur yoksa devlet hastanesi mi bilmem.İmperial benim şöyle hoşuma gitmiyor yolun hemen üstünde ve hasta yakınları için oturacak yer bile yok doğru dürüst.

bordo61
25.09.2011, 11:31
Yapılıyor zati Kaşüstünde

f1bekir
25.09.2011, 11:48
İmperial, konumu nedeniyle en son tercih edeceğim hastanedir. Bir hastane nereye yapılmaz derseniz, oraya yapılmaz yani :)

Varlıbaş'ın yeri ise çok güzel bence. Yapılmaz diye bişey yok, yapılabilir. Uygun fiyat bulunursa varyap da satar yani, herkes kazancını düşünür sonuçta. Varlıbaş büyük mü? Evet büyük.

Ama orayı ben alsam mesela, en üst katı aynen bırakırım, kafeterya hizmetleri için. Hem hastaya hem diğer vatandaşa hizmet verir. Sinemayı, alttaki o oyun alanlarını bırakırım. Hijyen şartlarını bozmayacak şekilde yeni durumu düzenlemek lazım tabi. Giriş çıkışlar ayrı olmalı mesela, vatandaş hastaneyi, hastayı görmeden bu mekanlara ulaşabilmeli. Otopark sorunu da yok. Elalem hastane görsün, hastamsı gibi olan herkes o hastaneye gelir emin olun :) Tabi bu kadar büyük yatırım yapıyorsan doktorların da çok iyi olmalı. Özellikle cerrahi branşlarda. Dışarıdan hasta çekebilmelisin.

Ha varlıbaşın kapanmasını ister miyim? Hayır. En fazla ziyaret ettiğim yer orası şu an :)

bordo61
25.09.2011, 11:55
İmperial'in yeri harbiden facia resmen E-5 'e hastahane yapmış gibiler

bordo61
25.09.2011, 12:04
Magandalar ağaçları ve bankları kırdı

http://trabzon.bel.tr/Gazete/2011/2903KirikBank.html

Erdogan
25.09.2011, 12:48
Magdur olmamak icin burayi LÜTFEN OKUYUN.

Gecen izin icin gittigimniz Trabzonda kizimi Imperial hastanesine getirmem gerekli oldu.

Kizimin henüz Türk nufus kagidi cikmadigindan giristeki hanfendiye alman kimligini verdik.
Bize yurtdusu vatandaslarinin 70 lira yerine 150 lira ödemesi gerektigini söyledi. peki bu ayirim neden
diye sordugumda prosedür öyle diye cevap verdi. Mecbur ödedik.

Salonda siramizi beklerken duvarda asilan Hasta haklari yazisi dikkatimi cekti. Söyle yaziyordu
Hastalarimiz din , dil, irk ayrimi yapilmaksizin ayni haklara sahiptir.
Icimden dedim, tamamdir simdi size yapacagimi biliyorum.

Tedaviyi olduktan sonra, o kizin yanina gittim sadece müdürün odasinin nerde oldugunu sordum.
Ne icin diye sordu. Sen müdürün odasinin yerini söyle dedim tekrar. Odasinin önüne gittigimde sekreteri karsiladi.
Tabi ilk önce durumu ona anlattim.

Madem bizi yabanci olarak görüp farkli tarife aliyorsunuz giris icin neden Hasta haklari yazisinda irk ayrimi yapilamaz yaziyor dedim. Kiz müdürün odasina girdigi gibi cikmasi bir oldu. Elinde müdürün verdigi bir yazi ile geri geldi.

70 lira yerine verdigim 150 liranin farkini yani 80 liranin geri ödenmesi gerektigi yazili ve imzali kagidi bana verdi ve tekrar giristeki kiza gitmemi istedi. Parayi almak icin. Kizin yanina gittim, kadigi verdim okudu aval aval bakti kizarmis bir sekilde parayi geri verdi.

Kisacasi ben duvarda okudugum yaziyi tesadüfen okudugum icin hakkimi geri aldim. Ancak kim bilir kac kisi o parayi tam ödedi. Ayrica türkce bilmeyen yabancilar o yaziyi nasil okusun. hastahanlelerde bile kazik yiyorsak ne diim.

Armağan Dere
25.09.2011, 12:58
Erdoğan,
Öncelikle çok geçmiş olsun.
ben olsam daha yüksek mercilere kadar dilekçe ile başvurmuştum..
Trabzon İl sağlık Müdürlüğü,Sağlık Bakanlığı
O tarz insanlar çok var..
Herkes elinden geleni yapmalı..

Sibel
25.09.2011, 13:14
Sibel güzelim hastanenin niye itibarını zedeliyon

Hiç gitmedim :D
Niye zedeleyeyim ki hastanenin itibarını? O niyetle söylemedim.
Her hastanenin sıkıntısı oluyor tabii.

Erdogan
25.09.2011, 13:15
Erdoğan,
Öncelikle çok geçmiş olsun.
ben olsam daha yüksek mercilere kadar dilekçe ile başvurmuştum..
Trabzon İl sağlık Müdürlüğü,Sağlık Bakanlığı
O tarz insanlar çok var..
Herkes elinden geleni yapmalı..

Sagol,
kizimin hastaligi ile ugrasiyorduk, birde izin bitmek üzereydi o yüzden fazla birsey yapamamistim.

Ama siniri halen icimde, ben bir sekilde hakkimi buldum ama bulamayanlarin ödedigi o paralara yazik deyil mi.

Ilelioglu
25.09.2011, 14:46
Magandalar ağaçları ve bankları kırdı

http://trabzon.bel.tr/Gazete/2011/2903KirikBank.html

Bunu yapanlar insan olamaz...Adi herifler.

Bunu yapanlarin ben Trabzonlu olduklarina inanmiyorum sahsen.

Böyle bir durumda bunu nereye bildirmek gerekiyor?

61_Hasan_69
25.09.2011, 15:44
Bunu yapanlar insan olamaz...Adi herifler.

Bunu yapanlarin ben Trabzonlu olduklarina inanmiyorum sahsen.

Böyle bir durumda bunu nereye bildirmek gerekiyor?

içimizdeki İrlandalılar...Artık belediye kamera koysun şehrin dört bir köşesine...

Ilelioglu
25.09.2011, 15:47
içimizdeki İrlandalılar...Artık belediye kamera koysun şehrin dört bir köşesine...

Icimizdeki irlandalilar felan degil. Bunu yapanlar Trabzonlu olmayan, Trabzona gicigi olan kisiler. KTÜ ögrencileri olabilir mesela, yada güneydogudan Trabzon'a yerlesen kisi veya kisiler.

Baksana son secimlerde BDP Trabzon'da oy aldi.

Sefa
25.09.2011, 15:53
Icimizdeki irlandalilar felan degil. Bunu yapanlar Trabzonlu olmayan, Trabzona gicigi olan kisiler. KTÜ ögrencileri olabilir mesela, yada güneydogudan Trabzon'a yerlesen kisi veya kisiler.

Baksana son secimlerde BDP Trabzon'da oy aldi.

Aldı da kaç oy aldı hiç mi almayacaktı o kadar işçisi öğrencisi var.

Bunu yapan kişiler evet Trabzonlu sen uzaktan yapmaz diyorsun ama burda öyle Trabzonlular var ki düşmanı koysan bunlardan daha iyi.. Cehalet almış başını gitmiş serseriden geçilmiyor..

Mehmet Dinç
25.09.2011, 15:53
Arkadaşlar ne KTÜ'lü öğrencisi, bunların hepsi bildiğin Trabzonlu kişiler, başkalarını hele hele üniversite öğrencilerini töhmet altında bırakmayın.

Size oralardan böyle görünebilir ama kazın ayağı öyle değil.

Ilelioglu
25.09.2011, 15:59
Aldı da kaç oy aldı hiç mi almayacaktı o kadar işçisi öğrencisi var.

Bunu yapan kişiler evet Trabzonlu sen uzaktan yapmaz diyorsun ama burda öyle Trabzonlular var ki düşmanı koysan bunlardan daha iyi.. Cehalet almış başını gitmiş serseriden geçilmiyor..

Ispat edilene kadar bunu yapanlarin Trabzonlu olduklarina asla inanmam.

Ilk kez oy aldilar diye biliyorum. Ben sinir oldum acikcasi. Binlerce askerin sehit edilmesine sebepiyet veren bunlarin ta kendisi. Trabzon'da yasamalari icime sinmiyor.

Sefa
25.09.2011, 16:03
Ispat edilene kadar bunu yapanlarin Trabzonlu olduklarina asla inanmam.

Ilk kez oy aldilar diye biliyorum. Ben sinir oldum acikcasi. Binlerce askerin sehit edilmesine sebepiyet veren bunlarin ta kendisi. Trabzon'da yasamalari icime sinmiyor.

Peki ben sana bir sürü ya kime oy vereceğiz BDP'ye veririz diye espri yaptığını zanneden Trabzonlu biliyorum desem. dediğim gibi dışarıdan gözüktüğü gibi değil burası cehalet almış başını gitmiş. Ayrıca komple Trabzonlu değil ona o kadar takılmamak gerek öğrencisi işçisi var dedim ki aldıkları oy çok ama çok düşük ve Türkiye'de aldıkları en az oydu. Şunu da bahane sayarım BTP var biliyorsun Haydar Baş'ın partisi Doğuda CHP'den çok oy alıyor nedeni ise milletin sevmesi değil BDP ile BTP'yi karıştırması.. :) Burada da aynı şey olabilir küçük oranda.

EROS87
25.09.2011, 16:04
bdp bağımsızlarla girmedi mi seçime. trabzondan aday mı gösterildi ki oy alsınlar. nerden çıkartıyorsunuz bunları.

ayrıca konuya dönecek olursak; uzun sokakta iki tur atmak yeterlidir, bu zararları verecek insanların şehirde bulunup bulunmadığı konusunda.

Mehmet Dinç
25.09.2011, 16:07
Yahu BDP seçimlere katılmadı ki.

Sefa
25.09.2011, 16:11
2009 Yerel seçimlerinde çok az oy almışlardı diye hatırlıyordum şimdi baktım 0 gözüküyor. 2011de almalarına imkan yoktu zaten söylediğiniz gibi..

Ilelioglu
25.09.2011, 16:13
bdp bağımsızlarla girmedi mi seçime. trabzondan aday mı gösterildi ki oy alsınlar. nerden çıkartıyorsunuz bunları.

ayrıca konuya dönecek olursak; uzun sokakta iki tur atmak yeterlidir, bu zararları verecek insanların şehirde bulunup bulunmadığı konusunda.

Yahu BDP seçimlere katılmadı ki.

Son secimlerde kesinlike oy aldilar Trabzon'da. Ben özellikle takip ettim. Daha sonra TRT'nin teletext'ine baktim ve orada da aldigini gördüm.

Sefa
25.09.2011, 16:16
Son secimlerde kesinlike oy aldilar Trabzon'da. Ben özellikle takip ettim. Daha sonra TRT'nin teletext'ine baktim ve orada da aldigini gördüm.

Oy pusulasında olmayan parti nasıl oy alacak yahu ?

Ilelioglu
25.09.2011, 16:18
Oy pusulasında olmayan parti nasıl oy alacak yahu ?

Ya sadece adi farkliydi sanirim. Bagimsizlar mi neydi bilemiyorum artik.

Sefa
25.09.2011, 16:19
Ya sadece adi farkliydi sanirim. Bagimsizlar mi neydi bilemiyorum artik.

Evet onlar bağımsız girdi ama Trabzondakiler farklı onların bulundukları yerdekiler farklı..

Ilelioglu
25.09.2011, 16:21
Evet onlar bağımsız girdi ama Trabzondakiler farklı onların bulundukları yerdekiler farklı..

Son yapilan secimlerin adi ne? Ne olarak geciyor? Internet'den sonculara bir bakayim..

Mehmet Dinç
25.09.2011, 16:22
Fatih bağımsızlar diye isim mi olur, ben sana şöyle açıklayayım, BDP son seçimlere bağımsız adaylayla katıldı, bu hareketin adı da Emek ve Demokrasi Bloğuydu, ki bu harekete destek veren parti sayısı da 15, fakat bu blok Trabzon için herhangi bir aday göstermedi.O yüzden BDP falan yok.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Emek,_Demokrasi_ve_%C3%96zg%C3%BCrl%C3%BCk_Bloku#B loka_destek_veren_gruplar

Ilelioglu
25.09.2011, 16:26
Iste buldum sonunda..

http://www.posta.com.tr/secim/2011/sehir?Id=61

"Bagimsiz diger" 13. sirada..375 oy almislar.

Sefa
25.09.2011, 16:27
Iste buldum sonunda..

http://www.posta.com.tr/secim/2011/sehir?Id=61

"Bagimsiz diger" 13. sirada..375 oy almislar.

Yahu her ilin bağımsız adayı farklı o oylar Trabzon'dan bağımsız olarak giren adaylara gitti BDP ile ne alakası var..

Mehmet Dinç
25.09.2011, 16:28
İyi de BDP değil bağımsız işte, sen kendi ağzınla söylüyorsun.

Fatih bence bu magandalık konusunda başkalarını suçlamayı bırak , bak biz burda yaşıyoruz ve de burayı ve buranın insanını senden daha iyi biliyoruz.

Ilelioglu
25.09.2011, 16:29
Yahu her ilin bağımsız adayı farklı o oylar Trabzon'dan bağımsız olarak giren adaylara gitti BDP ile ne alakası var..

Yahu toplu sonuclara baksana. Adamlar meclise "bagimsizdiger" adi altinda girmisler.

Türkiye genelinde http://www.posta.com.tr/secim/2011 %6.65 oy almislar.

Sefa
25.09.2011, 16:31
Yahu toplu sonuclara baksana. Adamlar meclise "bagimsizdiger" adi altinda girmisler.

Türkiye genelinde http://www.posta.com.tr/secim/2011 %6.65 oy almislar.

Dostum ha bire saçmalıyorsun ama farkında değilsin.

Açayım olayı her ilin bağımsız adayları vardır. Basın toplam Bağımsızları BDP olarak gösteriyor evet ama öyle değil o tüm bağımsız adayların toplam oyudur genel çoğunluğu BDP'li diye öyle yazmışlar. Trabzon'dan atıyorum ben Bağımsız adayım ve tek başımayım o 375 oyun tamamı benimdir ve ben o genel toplamda yer alırım ben BDP'li miyim ?

Mehmet Dinç
25.09.2011, 16:33
Fatih kusura bakma ama zorla saçmalıyorsun, Türkiye'deki seçim sistemini bilmediğin anlaşılıyor burdan, bence git bunu birazcık araştır.

Ilelioglu
25.09.2011, 16:37
Dostum ha bire saçmalıyorsun ama farkında değilsin.

Açayım olayı her ilin bağımsız adayları vardır. Basın toplam Bağımsızları BDP olarak gösteriyor evet ama öyle değil o tüm bağımsız adayların toplam oyudur genel çoğunluğu BDP'li diye öyle yazmışlar. Trabzon'dan atıyorum ben Bağımsız adayım ve tek başımayım o 375 oyun tamamı benimdir ve ben o genel toplamda yer alırım ben BDP'li miyim ?

O zaman su soruyu sormak gerekiyor: BDP adina Trabzon'dan bagimsiz olarak katilan oldu mu?

Neyse bir karisiklik oldugu kesin. Birdahaki sefere daha net görecegiz.

Tam 35 bagimsiz milletvekili meclise girmeyi basardi, bunlarin BDP'den olup olmadigini ve hangi ilden secildiklerini nereden ögrenebilirim?

Sefa
25.09.2011, 16:39
O zaman su soruyu sormak gerekiyor: BDP adina Trabzon'dan bagimsiz olarak katilan oldu mu?

Tam 35 bagimsiz milletvekili meclise girmeyi basardi, bunlarin BDP'den olup olmadigini ve hangi ilden secildiklerini nereden ögrenebilirim?

Trabzon'dan niye katılsınlar yahu.. :)

http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/milletvekillerimiz_sd.liste

Mehmet Dinç
25.09.2011, 16:41

Adaylara burdan bakabilirsiniz, yukarda da belirtmiştim ama görmedin herhalde.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Emek,_Demokrasi_ve_%C3%96zg%C3%BCrl%C3%BCk_Bloku#B loka_destek_veren_gruplar

Mehmet Dinç
25.09.2011, 16:42
Ben sana söyleyeyim de rahatla bari Fatih 2009 yerel seçimlerinde il genel meclisinde 90 tane oy almışlar.

Ilelioglu
25.09.2011, 16:45
Trabzon'dan niye katılsınlar yahu.. :)

http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/milletvekillerimiz_sd.liste

Adaylara burdan bakabilirsiniz, yukarda da belirtmiştim ama görmedin herhalde.

Bu Vikipedi'de kimleri destekledigi gözüküyor. Tesekkürler. Demekki yanlis biliyormusum.

Bu arada Trabzon'dan bagimsiz olarak bir kisi katilmis. Adi Katip Colak.

http://www.milletvekili.tv/trabzon-milletvekili-adaylari

Yanliz Katip bey Caykarali...:)

http://www.caykaragazetesi.com/haber_detay.php?id=1622

---------

Oh be bende rahatlamis oldum. Bu medyada ne kadar bilgi kirliligi oluyor böyle.

Sefa
25.09.2011, 16:47
2009'da oy almışlardı dedim yukarıda 0 yazıyor dedim şimdi bi daha baktım evet oy almışlar ben BDP'ye baktım o zaman DTP olarak 8 oy almışlar.

http://secim.haberler.com/2009/sonuc.asp?il=trabzon

Ilelioglu
25.09.2011, 16:47
Ben sana söyleyeyim de rahatla bari Fatih 2009 yerel seçimlerinde il genel meclisinde 90 tane oy almışlar.

BDP mi almis bu oylari?

Yerel secimlerde almadilar yaziyor burada..

http://www.yerelsecim.com/Detays.asp?ID=61&SY=2009

..

Mehmet Dinç
25.09.2011, 16:48
BDP mi almis bu oylari?

Yerel secimlerde almadilar yaziyor burada..

http://www.yerelsecim.com/Detays.asp?ID=61&SY=2009

..

Evet yerel seçimlerde fakat belediye seçimlerinde değil il genel meclisinde aldılar, fakat partinin adı o zaman DTP idi.

Ilelioglu
25.09.2011, 16:51
2009'da oy almışlardı dedim yukarıda 0 yazıyor dedim şimdi bi daha baktım evet oy almışlar ben BDP'ye baktım o zaman DTP olarak 8 oy almışlar.

http://secim.haberler.com/2009/sonuc.asp?il=trabzon

%0 orani yaniltici olabiliyor.

Demekki Trabzon'dan oy aldiklari bilgisi yanlis degil.

Adi herifler..

Mehmet Dinç
25.09.2011, 16:57
400 bin kişinin oy kullandığı yerde 8 tane oyu oy olarak kabul ediyorsan evet aldılar.

Ağaçları da o sekiz kişi kırmıştır.

AYYILDIZ
25.09.2011, 18:24
Turkiye'nin kalesi Trabzon ve Karadeniz'dir.Gurur duyuyorum.

bordo61
25.09.2011, 18:29
Arkadaşlar kusura bakmayında başlığın canına okudunuz yani

Ne alakası var BDP ile bunlar bizim bildiğimiz Trabzon serserileri

bordo61
25.09.2011, 18:33
Geçen bir tanesini gördüm yanında kız var durup duruken çöp teknekesine bir yumruk attı çöp tenekesi içeriye göçtü.

İnsan olmayan çok vatandaş var Trabzonda

Mehmet Dinç
25.09.2011, 20:06
Arkadaşlar kusura bakmayında başlığın canına okudunuz yani

Ne alakası var BDP ile bunlar bizim bildiğimiz Trabzon serserileri

Giray biz de onu anlatmaya çalışıyoruz ama gözümle görmeden inanmam diyor.Fatih olayı KTÜ'lü öğrencilere bile getirdi.

Bunları kimin yaptığı belli, burda doğup büyüyen yedi kuşak Trabzonlular.

Canberk
25.09.2011, 20:14
Fatih baygınlık geçiriyorum yemin ederim :D

Erdogan
25.09.2011, 21:14
Agaclari kiran Trabzonlu olamaz diyorsunuz haa, way annasina.

Bir senesi Trabzondayim, meydanda bir sokakta bir arac park etmis yoldan diyer sürücü gecemiyor.
Adam asagi indi arabadan, kaldirimda belediyenin yeni dikmis oldugu 1 metre uzunlugunda bir direk vardi.

Daha yeni dökülmüstü betonu. Adam diyorki, Ula habu diregi kim dikti haburaya, ve basladi direi tekmelemeyi.
Yerinden söktükten sonra arabasi ile ordan gecti.

Siz halen burda politika yapiyorsunuz, sasiyiroum. Trabzonda bunlara benzer okadar cok öküz varki, kendimizi avutmayalim.

Ona buna suc atmayin.

Ilelioglu
25.09.2011, 21:19
Tamam istifa ediyorum. Birakin artik yakami...:D

Sefa
25.09.2011, 22:37
Hadi belediye şimdi de git alt yapısı olmayan şehrimizin taşkınlara neden olan zararların fotoğraflarını çek koy siteye !

Şu şehrin alt yapısı için mesai harcamayan çözmeyen gelmiş geçmiş tüm yetkililerin sülalesini selamlıyorum!

mavituğ
26.09.2011, 12:52
Hadi belediye şimdi de git alt yapısı olmayan şehrimizin taşkınlara neden olan zararların fotoğraflarını çek koy siteye !

Şu şehrin alt yapısı için mesai harcamayan çözmeyen gelmiş geçmiş tüm yetkililerin sülalesini selamlıyorum!

Hangi belediye, başkanın haftanın yarısını il dışında geçirdiği belediye mi ?

Haberi bile yoktur.

Mehmet Dinç
26.09.2011, 13:37
Alçak tarafları bilmiyorum ama Boztepe mh. ve Yeni Cuma mh. gibi yerlerde yağmurun yapması sokakların temizlenmesi açısından acayip güzel oluyor.Şu anda burda sokaklar yağmur dolayısıyla tertemiz.Tabi o kadar pislik ve kum da bir yerlerde birikmiştir.

bordo61
26.09.2011, 14:35
Alçak tarafları bilmiyorum ama Boztepe mh. ve Yeni Cuma mh. gibi yerlerde yağmurun yapması sokakların temizlenmesi açısından acayip güzel oluyor.Şu anda burda sokaklar yağmur dolayısıyla tertemiz.Tabi o kadar pislik ve kum da bir yerlerde birikmiştir.

o pislik işte gitti alt mahalleleri bastı.

Sefa
29.09.2011, 17:47
Silah Fuarı Trabzon'da açıldı

Trabzon'da silah ve avcılık fuarı açıldı.

Karadeniz Silah Avcılık Fuarı Trabzon'da açıldı.

Demos Fuarcılık tarafından Trabzon Dünya Ticaret Merkezi'nde açılan fuara, başta Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere Doğu Karadeniz Av ve Yaban Hayatını Koruma Derneği, Trabzon Avcılar Kulübü ile çevre illerin kulüp ve dernekleri destek verdi.

Kentte ilk kez gerçekleştirilen fuarda tabancalar, av tüfekleri, mermiler, av malzemeleri, balıkçılık aletleri, avda kullanılabilecek aksesuarlar ve çadırların yanı sıra avcının ihtiyaç duyabileceği birçok araç-gereç de sergileniyor.

Yurt içinden ve bölgeden toplam 41 firmanın ürünlerini sergilediği fuar, 2 Ekim'de sona erecek. Fuar, 11.00 ile 18.00 saatleri arasında gezilebilecek.

**

İlginç bir fuar.. Ziyaret edilebilir.. :)

bordo61
29.09.2011, 21:31
Davetiyesiz giriş yapılamıyor diye biliyorum

Sefa
29.09.2011, 21:32
Ne anladık o fuardan o zaman.. :)

bordo61
29.09.2011, 21:53
Av Bayilerine özel yapılmış bişey sanırım.

Ama yinede oraya kadar gidip dönen kimse olmaz diye düşünüyorum :)

ts20
02.10.2011, 16:28
Trabzon Meydanda Ulusoyun binası ve yanındaki iki binanın dış cephe kaplaması çok kötü. Birde Suluhan iş merkezinin dış cephesi meydanımıza hiç yakışmıyor. Bu binaların dış cephe kaplaması, meydanımızın tarihi dokusuna uygun bir şekilde yapılması meydanımıza çok ayrı bir hava katacaktır. Trabzonumuzun marka değerini arttıracaktır.

Acaba bir kampanya başlatıp bu binaların sahiplerinden dış cephelerini meydanın dokusuna uygun hale getirttirebilirmiyiz?

Binalarda yalıtım yönetmeliğine göre mantoloma yapmak zorunlu hale geldi. Bu binalarda illaki mantolama yapılacaktır. Ali Osman Ulusoya baskı yapsak kendi binasından başlayarak, bu harekete öncülük eder mi? bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir?

mavituğ
02.10.2011, 18:20
Trabzon Meydanda Ulusoyun binası ve yanındaki iki binanın dış cephe kaplaması çok kötü. Birde Suluhan iş merkezinin dış cephesi meydanımıza hiç yakışmıyor. Bu binaların dış cephe kaplaması, meydanımızın tarihi dokusuna uygun bir şekilde yapılması meydanımıza çok ayrı bir hava katacaktır. Trabzonumuzun marka değerini arttıracaktır.

Acaba bir kampanya başlatıp bu binaların sahiplerinden dış cephelerini meydanın dokusuna uygun hale getirttirebilirmiyiz?

Binalarda yalıtım yönetmeliğine göre mantoloma yapmak zorunlu hale geldi. Bu binalarda illaki mantolama yapılacaktır. Ali Osman Ulusoya baskı yapsak kendi binasından başlayarak, bu harekete öncülük eder mi? bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir?

mevcut belediye ile hiçbişey olmaz

ts20
02.10.2011, 21:51
mevcut belediye ile hiçbişey olmaz

Belediyeyle bir alakası yok. Oradaki binalar kamuya ait değil. Binanın bir tanesi Ali Osman Ulusoyun. Bu kişilere ulaşarak onları bu konuda teşvik etmemiz gerekiyor. Mail ile telefon ile yerel medyada Şehirin sorunları ile ilgili yazanlara ulaşarak bu konuyu gündeme getirebiliriz.

Jade
02.10.2011, 22:09

daha iyi bir fikrim var ulusoy apartmanı ve sırasında bir kaç binanın yıkılması taraftarıyım :D

mavituğ
02.10.2011, 22:18
Belediyeyle bir alakası yok. Oradaki binalar kamuya ait değil. Binanın bir tanesi Ali Osman Ulusoyun. Bu kişilere ulaşarak onları bu konuda teşvik etmemiz gerekiyor. Mail ile telefon ile yerel medyada Şehirin sorunları ile ilgili yazanlara ulaşarak bu konuyu gündeme getirebiliriz.

Sadece söylediğin binalar değil, meydan dediğimiz bütün bölgedeki binalar tarihe dokuyu uygun hale getirilmelidir. Bunun yanında maraş, gazipaşa caddesi ve meydan parkı üstü trafiğe kapatılmalı. Meydan tümüyle yayalara bırakılmalı. Ancak bunlar bina sahiplerinin yapacağı iş değil. Şehire Karakullukçudan sonra vizyon sahibi belediye başkanı gelmedi bundan sonra da gelecek değil. Yerel medya zaten Ts olmasa yazacağı bişey yok. Stk yok akil adam yok, olanlarda zaten şehirden ümidini kesmiş.

Trabzon 100 yıldır her konuda geriye gitti bundan sonrada gerilemeye devam edecek. Elin kalan tek vasıf D.karadenizin en büyük şehri olma özelliğini de bu şekilde devam ederse Ordu'ya teslim edecek.

ts20
02.10.2011, 22:34
Sadece söylediğin binalar değil, meydan dediğimiz bütün bölgedeki binalar tarihe dokuyu uygun hale getirilmelidir. Bunun yanında maraş, gazipaşa caddesi ve meydan parkı üstü trafiğe kapatılmalı. Meydan tümüyle yayalara bırakılmalı. Ancak bunlar bina sahiplerinin yapacağı iş değil. Şehire Karakullukçudan sonra vizyon sahibi belediye başkanı gelmedi bundan sonra da gelecek değil. Yerel medya zaten Ts olmasa yazacağı bişey yok. Stk yok akil adam yok, olanlarda zaten şehirden ümidini kesmiş.

Trabzon 100 yıldır her konuda geriye gitti bundan sonrada gerilemeye devam edecek. Elin kalan tek vasıf D.karadenizin en büyük şehri olma özelliğini de bu şekilde devam ederse Ordu'ya teslim edecek.

Söylediklerine harfiyen katılıyorum. Trabzon gün geçtikçe geriye gidiyor. Biz de vatandaş olarak şehrimize sahip çıkalım hiç bir şeye tepki vermez olduk şehri hiç sahiplenmiyoruz. Herkes köyüne sahip çıkıyor şehire sahip çıkan yok.

Ulusoyun binası ve yanındaki iki binayla birlikte Suluhan meydanın en çok sırıtan binaları en azından buradan başlayabilirsek şehirde belki bir bilinç oluşturabiliriz.

Trabzonda çirkin binaların hepsini yıkmaya kalksak şehrin %90 nını yıkmamız gerekir. Buda imkansız bir şey. Devlet artık yalıtımsız bina istemiyor. Binalarda yavaş yavaş mantolama yapılmaya başlanacak. Mantolanan binalar tekrar sıva yapılıp boyanacaklar. Bu Trabzon için büyük bir fırsat olabilir. Binaların dış cephelerinin bir uyum sağlaması için toplumsal bir duyarlılık göstermeliyiz.

Arkadaşlar Şurada 20-30 kişi şu işe gönülden destek versin, bence bu işi başarabiliriz.

mavituğ
02.10.2011, 22:47
Söylediklerine harfiyen katılıyorum. Trabzon gün geçtikçe geriye gidiyor. Biz de vatandaş olarak şehrimize sahip çıkalım hiç bir şeye tepki vermez olduk şehri hiç sahiplenmiyoruz. Herkes köyüne sahip çıkıyor şehire sahip çıkan yok.

Ulusoyun binası ve yanındaki iki binayla birlikte Suluhan meydanın en çok sırıtan binaları en azından buradan başlayabilirsek şehirde belki bir bilinç oluşturabiliriz.

Trabzonda çirkin binaların hepsini yıkmaya kalksak şehrin %90 nını yıkmamız gerekir. Buda imkansız bir şey. Devlet artık yalıtımsız bina istemiyor. Binalarda yavaş yavaş mantolama yapılmaya başlanacak. Mantolanan binalar tekrar sıva yapılıp boyanacaklar. Bu Trabzon için büyük bir fırsat olabilir. Binaların dış cephelerinin bir uyum sağlaması için toplumsal bir duyarlılık göstermeliyiz.

Arkadaşlar Şurada 20-30 kişi şu işe gönülden destek versin, bence bu işi başarabiliriz.

20 kişiyi geçtim 5 kişi bile toplayamayız. Daha önce buna benzer girişime başvurmuş ve hiçbir sonuç almamış çok sayıda insan var.

Şehirde değişim isteyenler artık bunun olabilceğine inanmıyor, hiçkimsenin şevki kalmamış. En son sümer opera binası ile ilgili bir sinerji oluşturuldu belediye başkanına gidildi. Sonuç başkan söz verdi ama neye, OLMAYACAK çömlekçi kentsel dönüşümde ortaya çıkacak alana opera binasını yaparız dedi geçti.

Son 10 yılda birçok şehir büyük dönüşüm ve gelişim yaşadı.Ama Trabzon'la ilgili ne varsa hepsi kağıt üstü proje olmaktan ileri gidemedi. Şehirden buna hiçbir tepki gelmedi. Bu memlekette İktidarı Muhalefeti hiçbirinin Trabzon diye bir derdi yok.

Artık benimde yok.Şehirde değişim olması hayal peşinde koşmaktan farksız.

ibrahim
02.10.2011, 22:53
Bu sehre Belediye Baskani olarak Trabzonlu olmayan biri gelmedikce biz daha cok arariz degisimi megisimi. Bize bizden daha fazla zarar veren bir vatandas görmedim simdiye kadar.

ts20
02.10.2011, 23:03
20 kişiyi geçtim 5 kişi bile toplayamayız. Daha önce buna benzer girişime başvurmuş ve hiçbir sonuç almamış çok sayıda insan var.

Şehirde değişim isteyenler artık bunun olabilceğine inanmıyor, hiçkimsenin şevki kalmamış. En son sümer opera binası ile ilgili bir sinerji oluşturuldu belediye başkanına gidildi. Sonuç başkan söz verdi ama neye, OLMAYACAK çömlekçi kentsel dönüşümde ortaya çıkacak alana opera binasını yaparız dedi geçti.

Son 10 yılda birçok şehir büyük dönüşüm ve gelişim yaşadı.Ama Trabzon'la ilgili ne varsa hepsi kağıt üstü proje olmaktan ileri gidemedi. Şehirden buna hiçbir tepki gelmedi. Bu memlekette İktidarı Muhalefeti hiçbirinin Trabzon diye bir derdi yok.

Artık benimde yok.Şehirde değişim olması hayal peşinde koşmaktan farksız.

Benim söylediğim bina cephe kaplamasını belediye yapmayacak. Binanın sahipleri yapacaklar.

Bence bu bilinci oluşturabiliriz. Trabzonda Recep Ergenç gibi bir insan var. Erhan Esaspehlivan var. Bunlardan başlayarak bazı medyada Trabzonla ilgili yazı yazan insanlara, TTSO meclis başkanı ve binanın sahibi olduğu için Ali Osman Ulusoya her gün mail atacağım. İsteyen atar, isteyen atmaz. Ali Osman Ulusoya 30-40 bin TL koymaz. Ama ona o bilinci vermemiz gerekmektedir.

Eğer başarabilirsek seneye Trabzon meydana her kesin beğeneceği bir meydan olabilir. Aslında amaç sadece meydanı güzelleştirmek değil Trabzondaki insanlarda bu estetik anlayışı ve bina boyanmasının önemli olduğunu kavratabilmektir.

mavituğ
02.10.2011, 23:11
Benim söylediğim bina cephe kaplamasını belediye yapmayacak. Binanın sahipleri yapacaklar.

Bence bu bilinci oluşturabiliriz. Trabzonda Recep Ergenç gibi bir insan var. Erhan Esaspehlivan var. Bunlardan başlayarak bazı medyada Trabzonla ilgili yazı yazan insanlara, TTSO meclis başkanı ve binanın sahibi olduğu için Ali Osman Ulusoya her gün mail atacağım. İsteyen atar, isteyen atmaz. Ali Osman Ulusoya 30-40 bin TL koymaz. Ama ona o bilinci vermemiz gerekmektedir.

Eğer başarabilirsek seneye Trabzon meydana her kesin beğeneceği bir meydan olabilir. Aslında amaç sadece meydanı güzelleştirmek değil Trabzondaki insanlarda bu estetik anlayışı ve bina boyanmasının önemli olduğunu kavratabilmektir.

Recep Ergenç ve Hasan Kurt'a konuyu yazacağım. Erhan Esaspehlivan okurlarının mesajlarını önemsemeyen birisi olduğu için yazsakta köşesine taşıyacağını düşünmüyorum.

Sonuç alacağımıza inanmasam da 2 cümle yazmaktan bişey kaybetmeyiz.

ts20
02.10.2011, 23:16
Recep Ergenç ve Hasan Kurt'a konuyu yazacağım. Erhan Esaspehlivan okurlarının mesajlarını önemsemeyen birisi olduğu için yazsakta köşesine taşıyacağını düşünmüyorum.

Sonuç alacağımıza inanmasam da 2 cümle yazmaktan bişey kaybetmeyiz.

Bende yazıyorum. Hasan Kurtta gündeme getirir. Bu şehrimize sahip çıkalım. Trabzona her gelen misafir Trabzonun bu kötü görüntüsünden yakınıyor. Boyasız, sıvasız binalar. Boyalı olanlarda her biri ayrı telden çalıyor çok kötü bir görüntüsü var.

Umarım bir sonuç alabiliriz.

mavituğ
02.10.2011, 23:27
Bende yazıyorum. Hasan Kurtta gündeme getirir. Bu şehrimize sahip çıkalım. Trabzona her gelen misafir Trabzonun bu kötü görüntüsünden yakınıyor. Boyasız, sıvasız binalar. Boyalı olanlarda her biri ayrı telden çalıyor çok kötü bir görüntüsü var.

Umarım bir sonuç alabiliriz.

Hasan Bey, okurlarının görüşüne her zaman dikkate alır ve köşesine taşır. Kendisine ne yazdıysam köşesine taşıdı.

Sefa
05.10.2011, 00:33
Trabzon'da sular kesilecek
04 Ekim 2011 / 12:46
Trabzon'da toplamda 127 saat sular kesik olacak.

Karayolları’nın Yol Çalışması Su Kesintisi’ne sebep olacak.

Merkez Kutlugün Köyü’nde Karayolları yol yapım çalışması nedeniyle ana isale hattı su borusunun deplase yapımı nedeniyle 10 Ekim Pazartesi gününden itibaren Trabzon’a 3 ila 5 gün arasında su verilemeyecek. Pazartesi günü saat 24:00’da başlayacak çalışmalarda öncelikli olarak su tahliyesi yapılacak. Su tahliyesinin 6 saatte tamamlanmasından sonra kaynak işlemleri başlayacak. 48 saat (2 gün) sürecek bu işlemin ardından şebekelere su verilmeye başlanacak. Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Karayollarının yapacağı yol çalışmasından dolayı suların kesilecek olmasından ötürü Trabzon halkından anlayış beklediklerini ifade etti.

Kaynak çalışması bittikten 12 saat sonra su verilecek yerler

1-Değirmendere Mahallesi

2-Çömlekçi Mahallesi

3-İskenderpaşa Mahallesi

4- Kemerkaya Mahallesi

5-Pazarkapı Mahallesi

6-Çarşı Mahallesi

7-Hızırbey Mahallesi

8-Cumhuriyet Mahallesi

9-Ortahisar Mahallesi

10-Gülbaharhatun Mahallesi

11-Kurtuluş Mahallesi

12-Yalı Mahallesi

13-Yenimahalle

14-İnönü Mahallesi

15-2 N Beşirli Mahallesi

16- Fatih Mahallesi

17- Gazipaşa Mahallesi

18- Sanayi Mahallesi

19- Toklu Mahallesi

20- Zafer Mahallesi

Toplam 67 saat(3 gün)

Kaynak çalışması bittikten 48 saat sonra su verilecek yerler

1-Aydınlıkevler Mahallesi

2-Yeşiltepe Mahallesi

3-1N-2N-3N Erdoğdu Mahalleleri

4-Bahçecik Mahallesi

5-Yenicuma Mahallesi

6-Boztepe Mahallesi

7-Kalkınma Mahallesi

8-1 N ve 2 N Bostancı

9-Üniversite Mahallesi

10-Konaklar Mahallesi

11-Kanuni Mahallesi

12- Esentepe Mahallesi

13- Kaymaklı Mahallesi

Toplam 103 saat(4 gün)

Kaynak çalışması bittikten 72 saat sonra su verilecek yerler

1-Soğuksu Mahallesi

2-1 N Beşirli Mahallesi üst kesimleri

3-Karşıyaka Mahallesi üst kesimleri

4- Uğurlu Mahallesi

5- Bengisu Mahallesi

Toplam 127 saat(5 gün)

Sefa
05.10.2011, 00:35
Yolu nasıl yaparsanız yapın ben Çamlık'ta oturuyorum yani Soğuksu Mah. Ben 5 gün susuz kalacağım he ? Ayıptır be! Rezillikten başka bir şey değil..