PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon’dan Haberler

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15

Mehmet Cihan Kocaman
21.05.2014, 19:38
Trabzon kadar asosyal bir şehir görmedim. Gümüşhanede bile belediye etkinlikler yapıyor, halkı mutlu ediyor. Burda tık yok.
Eskiden KTÜ sayesinde bahar şenlikleri yapılırdı, şehir konser görürdü. 2 yıldır o da yapılmıyor. Belediyede konser düzenleyecek kadar para yok mu?
Apolas Lermi ilk albümünü çıkaralı 3 yıl, ikinci albümünü çıkaralı günler oldu ama Trabzon'da ilk kez bu ay konser verdi. O da kendi imkanlarıyla.

Trabzon'da son zamanlarda yapılan ve en çok ses getiren konseri söyler misiniz? Fanta ve Vodafone festivalleri dışında.

Mehmet Cihan Kocaman
21.05.2014, 19:41
Demem o ki, Trabzon ileriye değil, geriye gidiyor. Bugün dolmuşta yaşadığımı anlatsam İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde yaşayan gurbetçi arkadaşlarımız şaşkına döner. Her geçen yıl yaşanması zor bir şehir haline geliyor Trabzon. Duble yol, park, bahçe yapan belediye başkanımıza duyurulur.

Faik Yılmaz
21.05.2014, 22:10
Mehmet Bey ramazan ayını bekleyin bol bol etkinlik olur..... :)

lise zamanlarımda yılda en az 3-4 sanatçı gelirdi Trabzon'a.... ama şimdi bir çok şeyden olduğu gibi ondanda umudu kestim ben....

Burçak
22.05.2014, 09:05
Ayasofya Kentsel Dönüşüm Projesi'nde Sona Gelindi

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/2105Ayasofya1.jpg
Trabzon Belediyesi ile TOKİ'nin ortaklaşa gerçekleştirdikleri Ayasofya Kentsel Dönüşüm Projesi'nde rekreasyon düzenlemesinin yapımında sona gelindi.
Ayasofya Camisi'nin çevresine yürüyüş yolunun yanı sıra el sanatlarının satışının yapılacağı yerlerde yapılırken kısa sürede hizmete girmesi planlanıyor.

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/2105Ayasofya2.jpg
Ayasofya'nın çevresini çarpık yapılaşmadan kurtarmak amacıyla 44 binanın kamulaştırılarak yıkıldığı ve hak sahiplerine yaklaşık 40 milyon TL'nin ödendiği Ayasofya Kentsel Dönüşüm Projesi'nde rekreasyon yapım çalışmalarının bitirilme aşamasında olduğunu belirten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 'Söz verdiğimiz gibi' sloganıyla Trabzon'a hizmet etmeyi sürdürdüklerini kaydetti.

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/2105Ayasofya3.jpg
Başkan Gümrükçüoğlu, "Ayasofya'nın tarihi kimliğini ortaya çıkarmak amacıyla başlatılan kentsel dönüşüm projesi çevre düzenlemesi yapım çalışmaları bitirilmesi ile bu tarihi mekan Türk ve dünya turizminin hizmetine sunulacak" dedi.

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/2105Ayasofya4.jpg
Kentin balkonu diye tabir edilen Ayasofya'da, Trabzon'un yöresel el sanatları ürünlerinin satışı ve tanıtımının yapılacağı alanların da oluşturacağını kaydeden Gümrükçüoğlu, "Tarihin, kültürün ve sanatın kenti olan Trabzon'un, Ayasofya bölgesindeki bu güzel birlikteliğin, şehrimizi ileriye taşıyacak, dünya kenti yapacak adımların en önemlilerinden biri olduğunu ve bunun gerçekleşmesi ile de mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

21 Mayıs 2014 Çarşamba

Mehmet Cihan Kocaman
22.05.2014, 12:51
Mehmet Bey ramazan ayını bekleyin bol bol etkinlik olur..... :)

lise zamanlarımda yılda en az 3-4 sanatçı gelirdi Trabzon'a.... ama şimdi bir çok şeyden olduğu gibi ondanda umudu kestim ben....

Doğru... Şu Zağnos Vadisinin ne işe yaradığını gördüğümüz ramazan :)

Bu arada Trabzon'da son zamanlarda en çok ses getiren konseri 14 ay önce Sıla vermiş :)

Kadir Yeter
22.05.2014, 17:39
Trabzonspor Kurucu Üyesi, Doktor Eyüp Sabri Uğurbaş öldü.

Fotoğrafı ve gazete kupürü:

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1919586838

kadiryeter Kadir Yeter. TRABZON.

Emre Emiroğlu
27.05.2014, 13:30
Demem o ki, Trabzon ileriye değil, geriye gidiyor. Bugün dolmuşta yaşadığımı anlatsam İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde yaşayan gurbetçi arkadaşlarımız şaşkına döner. Her geçen yıl yaşanması zor bir şehir haline geliyor Trabzon. Duble yol, park, bahçe yapan belediye başkanımıza duyurulur.

Kardeşim Trabzon şehri eğlenmeyi biliyor mu sanki ? Daha geçen yıl yine " Geleneksel Süleyman Bar Kurşunlanma Etkinliği"'ne şahit olmadık mı :) Üstüne birde Rocca da kurşunlanma oldu , mekandan ölü ve yaralılar çıktı. 2 yıl önce 7.8 adlı gece klübünde olaylar çıktı , o esnada mekanın alkol ruhsatı olmadığı fark edildi ve kapatıldı. Zaman ilerledikçe mekan sayısı azalıyor. Özellikle alkolün olduğu yeri Trabzon insanı kaldıramıyor. Kaldırsa da Belediye zaten ruhsat vermiyor. Olanda magandalıktan ötürü kapanıyor.

Asosyalliğin dibine vurmuş , sosyal etkinliği sahilde yürüyüp boztepe de semaverle çay içmek sanan mini büyük şehir.

Organizasyonları ve mekan çeşitliliğini geçtim ben. Kafa yapısı tırt bir kere. Mekan çeşitliliği en fazla olan yer kalkınma. Orda da Egsozla ateş eden doğanlardan oturulmuyor bile.

Tahminimce 10 kişiye 1 kahvehanenin düştüğü, sosya-kültürel ihtiyacını şehrin kahvehane ve meydanın tavuk dönercilerinde karşılayan bir gençlik.

Gerçekten trabzonun sosyal hayatı tiksinç.

50 nin üzerinde şehir gezdim , 3 bölgede yaşadım. Anladım ki paranla rezil olabileceğin tek yer Trabzon.

Fatih Öztürk
27.05.2014, 13:59
Trabzon merkezde sosyal faailiyetler sıfırın altındayken ilçelerde tam aksine mükemmel.bu kadar güzel bir şehrin merkezi bu kadar asosyal olurmu yahu?

Sefa
27.05.2014, 15:29
Kardeşim Trabzon şehri eğlenmeyi biliyor mu sanki ? Daha geçen yıl yine " Geleneksel Süleyman Bar Kurşunlanma Etkinliği"'ne şahit olmadık mı :) Üstüne birde Rocca da kurşunlanma oldu , mekandan ölü ve yaralılar çıktı. 2 yıl önce 7.8 adlı gece klübünde olaylar çıktı , o esnada mekanın alkol ruhsatı olmadığı fark edildi ve kapatıldı. Zaman ilerledikçe mekan sayısı azalıyor. Özellikle alkolün olduğu yeri Trabzon insanı kaldıramıyor. Kaldırsa da Belediye zaten ruhsat vermiyor. Olanda magandalıktan ötürü kapanıyor.

Asosyalliğin dibine vurmuş , sosyal etkinliği sahilde yürüyüp boztepe de semaverle çay içmek sanan mini büyük şehir.

Organizasyonları ve mekan çeşitliliğini geçtim ben. Kafa yapısı tırt bir kere. Mekan çeşitliliği en fazla olan yer kalkınma. Orda da Egsozla ateş eden doğanlardan oturulmuyor bile.

Tahminimce 10 kişiye 1 kahvehanenin düştüğü, sosya-kültürel ihtiyacını şehrin kahvehane ve meydanın tavuk dönercilerinde karşılayan bir gençlik.

50 nin üzerinde şehir gezdim , 3 bölgede yaşadım. Anladım ki paranla rezil olabileceğin tek yer Trabzon.
Bar mevzularında olay eğlenmeyi bilmemek değil bu şehirdeki tek mekan ben olayım demek.

Mehmet Cihan Kocaman
27.05.2014, 16:35

Yaşanması en zor il kesinlikle Trabzon. İnsanlar sırf Trabzonspor için sabrediyor bu şehirde. Maddi imkansızlıklardan dolayı kalan yoktur, çünkü Trabzon kadar pahalı bir şehir yok.

Sefa
27.05.2014, 20:25
Yaşanması en zor il kesinlikle Trabzon. İnsanlar sırf Trabzonspor için sabrediyor bu şehirde. Maddi imkansızlıklardan dolayı kalan yoktur, çünkü Trabzon kadar pahalı bir şehir yok.

Trabzon'dayken bende en pahalı şehir diyordum ama bu tam bir şehir efsanesi.. her şeyiyle.. :)

Mehmet Cihan Kocaman
28.05.2014, 11:55
Trabzon'dayken bende en pahalı şehir diyordum ama bu tam bir şehir efsanesi.. her şeyiyle.. :)

2 km yol için dolmuşlara 1,75 TL veriyoruz. Merkezden Uzungöl'e gitmek için Çaykara Tur'a 15 TL veriyoruz. Ulaşımın bu kadar pahalı olduğu bir il tahmin edemiyorum, en azından büyükşehirler arasında :)

Emre Emiroğlu
28.05.2014, 12:21
2 km yol için dolmuşlara 1,75 TL veriyoruz. Merkezden Uzungöl'e gitmek için Çaykara Tur'a 15 TL veriyoruz. Ulaşımın bu kadar pahalı olduğu bir il tahmin edemiyorum, en azından büyükşehirler arasında :)

Kesinlikle. İstanbulda insanlar 2 - 2,5 liraya 50 km yol gidiyor. Trabzonda Erdoğdu Meydan arası 3 km. 1,75 Lira..

Manav ve halk pazarlarını söylemiyorum bile uçmuş gitmiş.

Balık mı ucuz , fındık mı , et mi ? Trabzonun göbeğinde 25 liraya mezgit satılıyor.

Beşirli mevkinde verilen kiralarla istanbul beşiktaş semtinde bir evde oturabiliyorsun. Tamam aynı yenilikte olmuyor belki fakat beşirli neresi beşiktaş neresi.

Kimse trabzonun ucuz olduğunu iddia etmesin. Gerçekten çok pahalı bir şehir.

Ki bu pahalılığın karşılığında verilen hizmet Türkiyenin en kötüsü diyebilirim. En azından ben bundan kötüsüne şahit olmadım.

zafer6161
28.05.2014, 12:26
Kesinlikle. İstanbulda insanlar 2 - 2,5 liraya 50 km yol gidiyor. Trabzonda Erdoğdu Meydan arası 3 km. 1,75 Lira..

Manav ve halk pazarlarını söylemiyorum bile uçmuş gitmiş.

Balık mı ucuz , fındık mı , et mi ? Trabzonun göbeğinde 25 liraya mezgit satılıyor.

Beşirli mevkinde verilen kiralarla istanbul beşiktaş semtinde bir evde oturabiliyorsun. Tamam aynı yenilikte olmuyor belki fakat beşirli neresi beşiktaş neresi.

Kimse trabzonun ucuz olduğunu iddia etmesin. Gerçekten çok pahalı bir şehir.

Ki bu pahalılığın karşılığında hizmet Türkiyenin en kötüsü diyebilirim. En azından ben bundan kötüsüne şahit olmadım.
bence şuanda en uygun beşirli,,,beşirlinin havası bitti,yeni trend kalkınma ve boztepe...

Emre Emiroğlu
28.05.2014, 12:45
bence şuanda en uygun beşirli,,,beşirlinin havası bitti,yeni trend kalkınma ve boztepe...

Hava olarak bence de bitti. Ama fiyat olarak bitmiyor üstad. Boztepe ve Çukurçayırda 150-200 bin arasında 200 m2 ye kadar sıfır ve manzaralı evler bulabiliyorken beşirlide 15 yaşında tükenmiş evlere 200 bin lira istiyorlar.
Kaşüstünü de atlamamak lazım. Muazzam bir yapılaşma var.

zafer6161
28.05.2014, 13:25
Hava olarak bence de bitti. Ama fiyat olarak bitmiyor üstad. Boztepe ve Çukurçayırda 150-200 bin arasında 200 m2 ye kadar sıfır ve manzaralı evler bulabiliyorken beşirlide 15 yaşında tükenmiş evlere 200 bin lira istiyorlar.
Kaşüstünü de atlamamak lazım. Muazzam bir yapılaşma var.

kalkılmada da 300*400 e kadar çıkıyor
şehir büyüyor..;)

Murat'
29.05.2014, 10:10
http://www.serkaninsaat.com.tr/public/images/dsc_003219-12-13-02-39.jpg

Beyler şu tesisin hakıkı veriliyor mu, bir bilginiz var mıdır, Türkiye'nin çoğu yerinde böyle bir tesis yok. Bizim insanımız ve kulüplerimiz bu tesisin hakkını veriyor mu?

Veysel
29.05.2014, 10:57

Beyler şu tesisin hakıkı veriliyor mu, bir bilginiz var mıdır, Türkiye'nin çoğu yerinde böyle bir tesis yok. Bizim insanımız ve kulüplerimiz bu tesisin hakkını veriyor mu?

Nere bura :)

Mehmet Cihan Kocaman
29.05.2014, 19:44

İlgi tahmin ettiğimden çok fazla, ama yetersiz yine de.

Emirhan Makul
29.05.2014, 20:22
Ya şu horon oynayan adam heykeli daha mı büyütülse ya daha mı devasal olsa.

TSezgin61
29.05.2014, 21:20
Ya şu horon oynayan adam heykeli daha mı büyütülse ya daha mı devasal olsa.

benimde aklima geldi gecen.

bencede büyütülmeli, cok kücük kaldi yeni yapilan daireye

Emirhan Makul
29.05.2014, 21:47
benimde aklima geldi gecen.

bencede büyütülmeli, cok kücük kaldi yeni yapilan daireye

Aynen öyle büyük yapacaksın ki yoldan gelen diyecek ki aga bu nedir bu nedir Allah aşkına devrilse ölürüz bu nedir, demeli.

Ilelioglu
30.05.2014, 00:32
Su denize yakin yerlere gökdelenler yapilsa sehrin havasi cok fena degisir. :)

..

Sibel
30.05.2014, 00:52
Hep hayalimdir... Sahile kocaman bir kule dikilip üzerine Trabzonspor logosu koyulması.
Gece ışıl ışıl yanacak. Neredeyse şehrin her yerinden gözükecek.

lazo1967_61
30.05.2014, 13:15
Su denize yakin yerlere gökdelenler yapilsa sehrin havasi cok fena degisir. :)

..

sahiden orasi niye bos oyle. Trabzonun en cirkin yeri sahilidir heralde. denizle sehrin arasinda otobant ve koskoca bi bos alan var.
Belediyenin yaptigi o igrenc yuruyus yolundan bahsetmiyorum bile. Trabzonu dunya kenti yapicakmis bu vizyonla bi b.. yapamaz

hanifta
30.05.2014, 18:24
şana da villaların olduğu düzlükte gökdelen bölgesi yapılabilirdi ama oraya da 10 katlı blok yaptırdılar sovyet tipi...

belediiye ya 3 4 kat yada 30 40 kat gökdelen yaplması gerektiğini 8 10 katlı binaların sıkışık bir şekilde hem iğrenç hem de şehircilikle barışmadığını bi anlasa ama nerde...

beşirli sahili ise güney çevre yolu yapılıp mevcut sahil yolu kaldrıılmalı eski yol ve dolg kalmalı ağaçlar büyüdümü oralar güzel olur, bide dışardan güzel kum getirip plaj yaptınmı gayet güzel olur denize kadar ağaçlar ve kumsal...

ama belediye yeni dolgu yapacakmış ,şehirden bi kilometre ötede sahil olacak :) güvenliğini nasıl sağlayacan hava karardımı kimse gitmez ne amaçlıyorlar anlamıyorum...

lazo1967_61
31.05.2014, 01:33
Benim anlamadigim bir taraftan kentsel donusum yapiyorlar bir taraftanda boyle tipsiz binalara izin veriyorlar. Ornek boztepe besirli. 20 sene sonra bi kentsel donusum daha yap. Bu insanlar belediyecilikten birsey anladiklari yok maksat baskan olayimda cebim dolsun. Bi yaptiklari sey var oda Trabzona park yapmak. Eyvallah iyide baska bi icraatin da olsun be adam. Adam akilli is yapin. Neymis dunya kenti olcak TRabzon ulan sen kimi kandiriyorsun.

lazo1967_61
31.05.2014, 01:37
Mesela sahili komple kumsal yapabilirler. Sen niye bidaha dolgu yapican ki ne ise yaricak. Trabzonun sahili o kadar bos ki bi yuruyus yolu var oda tabi igrenc bisey. Yuruyus yolunu zigzagli yapmislar ulan duz yapsananiza bi sola gidiosun bi saga.

Ertan1982
31.05.2014, 11:32
Burda sorayim.Trabzonda aylarca elektrikler gidip geliyor mu??Babanem ve dedemin bircok elektronik aletleri bu yüzden bozulmus.Yenilerini alacagiz ama bu durum devam ediyorsa onlarda bozulur.1 Buzdolabi 1 tanede derin dondurucu bozuldu icinde tüm yiyecekler,etler,baliklar mafoldu.Televizyonda gitmis.

hanifta
31.05.2014, 14:10
genelde elektrikler ve sular düzenli kesilir :) geçen günlerde elektrik kesilmişti gene yanlış hatırlamıyorsam :) işte bunlar hep gelişen türkiye ak belediyecilik :)

Adem Akyüz'
31.05.2014, 14:32
Trabzon merkezi bilmem de Akçaabat'ta elektriklerin kesilmediği hafta sonu yok gibi bir şey. Bazen 5 dakika sonra gelir, bazen 5 saat sonra ama mutlaka kesilir :)

AhmetG.
31.05.2014, 15:59
Görmemişin çocuğu olmuş mantığı ile hareket edilerek boztepeye ve şehir sahilinde uygun bir noktaya yaptırabildiğin en büyük Trabzonspor bayrağı dikilmeli.

Full HD
13.06.2014, 21:23
Sehirimiz cok dar binalar cirkin yeni insa edilenler de basit ve estetikden uzak.Düzen yok ve meydan avrupadaki sehirlere nazaran cok basit.Havasi pis kokuyor,plaj desen yok uzungölün dogasi duvarlardan dolayi resmen yok edilmis.

Kisacasi bizim insanlarimiz niye böyle?

Balkandaki kasabalar bile bizimkilerden cok daha hos ve düzenli.Köylerimize bakiyorum tam fiyasko evler sanki bahcedeki kulübe gibi bakimsiz...

Bence bu cok üzücü!

Kadir Yeter
13.06.2014, 21:46
Sehirimiz cok dar binalar cirkin yeni insa edilenler de basit ve estetikden uzak.Düzen yok ve meydan avrupadaki sehirlere nazaran cok basit.Havasi pis kokuyor,plaj desen yok uzungölün dogasi duvarlardan dolayi resmen yok edilmis.

Kisacasi bizim insanlarimiz niye böyle?

Balkandaki kasabalar bile bizimkilerden cok daha hos ve düzenli.Köylerimize bakiyorum tam fiyasko evler sanki bahcedeki kulübe gibi bakimsiz...

Bence bu cok üzücü!

Bence, taktığın gözlüğü değiştir(gönlüne kalmış)... Trabzon'da doğdum(Yenicumâ uşağı) ve burada yaşıyorum... herkese, annesi güzel...

Şehirler, kopya değildirler... öyle olsa idi, turistler boşuna gelmezdi; Avustralya'dan Trabzon'a(25 Yaşındaki üniversite öğrencisi)...

250000'den çok sayıda fotoğrafını çektiğim güzel Trabzonuma, kimse- kimsenin gözü ile bakmak zorunda değil...
Sevene, sevdiği hoş görünürmüş...

kadiryeter Kadir Yeter. 13.6.2014
İyod kokusuna aşık bir Trabzon gönüllüsü..

tp://forum.bordomavi.net/ Trabzon'dan heberler ganita

Full HD
14.06.2014, 22:41
Bence, taktığın gözlüğü değiştir(gönlüne kalmış)... Trabzon'da doğdum(Yenicumâ uşağı) ve burada yaşıyorum... herkese, annesi güzel...

Şehirler, kopya değildirler... öyle olsa idi, turistler boşuna gelmezdi; Avustralya'dan Trabzon'a(25 Yaşındaki üniversite öğrencisi)...

250000'den çok sayıda fotoğrafını çektiğim güzel Trabzonuma, kimse- kimsenin gözü ile bakmak zorunda değil...
Sevene, sevdiği hoş görünürmüş...

kadiryeter Kadir Yeter. 13.6.2014
İyod kokusuna aşık bir Trabzon gönüllüsü..

tp://forum.bordomavi.net/ Trabzon'dan heberler ganita

Sende haklisin amca herkes dogup büyüdügü yeri sever ve o yer onun icin güzeldir.Fakat bence düzenli,temiz,bakimli ve mimarisi göze hos gelen bir sehir cok daha daha hos ve cekicidir.Ben karadenizdeki sehirlere bakinca hosuma Odessa ile Batum gidiyor.

Ne bileyim amca toz duman icinde ,senelerdir insa halinde,yan yana ortama uymayan ve cesitli tuhaf renk (pembe,yesil,sari...) ile boyanmis binalar arasinda,senin sevdigin fakat benim sevmedigim iyod kokusu icinde,kirli ve bakimsiz mahalleler arasinda,denizinden her türlü sebze ve bazen adi agzina alinamayacak seyler cikan sehirimizi ben pek fazla estetik bulmuyorum.Ha Trabzon memleketim ve degeri cok fazla benim icin ayni anda dogasi da cok güzel.Bence turistler bundan dolayi geliyor Trabzona.

Tabiki düsüncene saygim var sevgili amcam.

Temiz hava kokusuna alisik olan bir genc. :)

Sibel
14.06.2014, 22:50
Burda sorayim.Trabzonda aylarca elektrikler gidip geliyor mu??Babanem ve dedemin bircok elektronik aletleri bu yüzden bozulmus.Yenilerini alacagiz ama bu durum devam ediyorsa onlarda bozulur.1 Buzdolabi 1 tanede derin dondurucu bozuldu icinde tüm yiyecekler,etler,baliklar mafoldu.Televizyonda gitmis.

Gelişmiş ülkelerde önce alt yapı yapılır sonra üzerine inşası kurulur.
Bizde tam tersidir.
Önce ne yapıyorsan yap sonra tekrar yık alt yapısını düzelt.
Hal böyle olunca ne su ne elektrik ne de yol çalışmaları bitmez.

Oğuz ZEYTİN
09.07.2014, 13:38
Dunya Gazetesi'nin haberi

"Italyan Ferrero, Oltan Gida'yi almis."

Onemli haber. Uzerine yazariz.

Faik Yılmaz
09.07.2014, 14:24
Dunya Gazetesi'nin haberi

"Italyan Ferrero, Oltan Gida'yi almis."

Onemli haber. Uzerine yazariz.

Alıpta evine getirecekmiş yatırım yapmış işte türünden salvolara hazrılıklı olun....

Dünyanın fındığının %70 şini ürettiğimiz halde fiyatın artması için don, sel gibi felaketler dışında başka etkimiz olmayan bu piyasada son kalelerden biri daha satıldı....

Bundan 20 yıl önce Trabzona geldim. Akçaabat tütünü vardı Türkiyenin en kalitelisi, dünyanında en kaliteli tütütnlerinden biri idi...

sonra tekel özelleştirldi bugün Akçaabatta Tütün olarak bir Tütünspor kaldı....

Allah sonumuzu hayır etsin....

Murat GENEL
12.07.2014, 04:54
Oltan Enerji sektörüne girecekmiş.Ayrıca Ferrero Oltan ile işbirliği yapmış 7 yıl süreyle yine işin başında Oltan olacakmış.

Ertan1982
12.07.2014, 20:47
Oltan Enerji sektörüne girecekmiş.Ayrıca Ferrero Oltan ile işbirliği yapmış 7 yıl süreyle yine işin başında Oltan olacakmış.

Sorun daha cok findik alis fiyatlari ile ilgili sanirim.Düsünce Fereo fiyatlari kendi istedi gibi daha cok ayrlamasi ile.Müdür isci fabrika vs o zaman Türk olsa ne yazar bu daha cok üreticinin korkusu ve haklilarda bana göre.Findikta nedeyse teksin ama fiyati baskalari belirliyor kendi lehine ve üreticinin alehine.

Söyle diyim Avrupali alici Ferero ürünlerinin tadina alisti simdi birden misal baska findik kulanip o tadi bozup müsteri ve para kaybetmeye göze alamaz.direkt o boslugu dolduracak baskalari var.

AhmetG.
14.07.2014, 12:26
Yenimahalle tarafına lunapark, ramazan çadırları vs kuruldu. Lunaparkta ranger adında bi alet var. Geçen biraz izleyeyim dedim.
Son olarak dediğim şey aklı olan binmez :):)

Burçak
17.07.2014, 19:58
Trabzon'a teleferik ne zaman yapılacak?
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Yargı, Güvenlik ve Haber Muhabirleri Komisyonu üyeleri Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile Ortahisar Kaymakamı Osman Ateş’i makamında ziyaret ettiler.

GAZETECİLER GÖZLEMLERİNİ GÜMRÜKÇÜOĞLU’NA AKTARDI

Komisyon Başkanı Osman Şişko, komisyon üyeleri Gürkan Ata, Hasan Demir, Özgür Özdemir, Serkan Kılınç ve Fatih Turan’ın yanı sıra, komisyon sorumlusu TGC Başkan Yardımcısı Nevzat Yılmaz’ın da hazır bulunduğu ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, gazetecilerin çalışma koşulları ve branşlaşmaları hakkında Şişko’dan bilgi aldı. Gazeteciler, ziyarette şehirde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili gözlemlerini de Başkan Gümrükçüoğlu’na aktardılar.

Belediye otobüslerinin yenilenerek ve sayılarının arttırılarak hizmete sunulmasının halkta oldukça önemli bir memnuniyet oluşturduğunu ifade eden basın mensupları, 5 yıl boyunca Zağnos Vadisi’nde gerçekleştirilen Ramazan etkinliklerinin bu yıl Yenimahalle Fuar Alanı’na alınmasının isabetli bir karar olduğunu ifade ederken vatandaşların etkinliklere olan ilgisine de dikkat çektiler.

Toplu taşımacılıkta faaliyet gösteren belediye otobüslerinin sayılarını daha da arttıracaklarını ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, Ramazan etkinliklerinin bu yıl Yenimahalle Fuar Alanı’nda düzenlenmesinin gerekçelerini basın mensuplarına aktarırken, “Arkadaşlarımız orayı çok kısa zamanda düzenlediler. 15 günde oradan 3 bin 500 kamyon hafriyat kaldırdılar. Vatandaşlarımızın etkinliklere göstermiş olduğu ilgi bizleri çok memnun ediyor” dedi.

KANUNİ BULVARI’NDA İŞLER PLANLANANDAN HIZLI YÜRÜYOR

Basın mensuplarının yapımı devam eden Kanuni Bulvarı ile ilgili sorularını da yanıtlayan Gümrükçüoğlu, bulvarda bulunan dört tünelden üçünün inşaatına daha önce başlandığını, Bahçecik tüneline de Ramazan ayının ilk günlerinde start verildiğini hatırlatırken, “Kanuni Bulvarı Trabzon’a bir Trabzon daha katacaktır. Şu an işler planlanandan daha hızlı yürüyor.

Biz bu tür büyük yatırımların bitirilmesi ile ilgili olarak önceden tarih vermeyi çok uygun görmüyoruz. Bunun birçok nedeni var. Mesela ülkedeki ekonomik istikrar bozulursa ödemeler gecikir. Bu durumda da yüklenici firma iş yapamaz. Bu tür işlerin bitiriliş tarihini ortaya koyabilmek için gözetlenmesi gereken bir çok parametre vardır. Ancak sizlere şunu söyleyebilirim: İşe başlandığında 5 yıl içinde bitirilmesini hesaplıyorduk. Şimdi 2017’nin sonları, 2018’in başlarında Kanuni bulvarının bitirilebileceğini düşünüyoruz. Planlanandan daha hızlıyız” ifadelerini kullandı.

BOZTEPE’YE TELEFERİK YAPILACAK

Teleferik projesi ile ilgili olarak da basın mensuplarını bilgilendiren Gümrükçüoğlu, bu konuda gerçekleştirdikleri yoğun istişarelerin sonucunda teleferiğin Meydan Parkı’ndan Boztepe’ye yapılmasına karar verdiklerini, Meydan Parkı’nda şuan 2. etap çalışmaların devam ettiğini, teleferik projesinin 2. etap çalışmalarının tamamlanmasının ardından başlanacak olan 3. etap çalışmalarının yapılacağı alanda Trabzon’a kazandırılacağını ifade etti.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yargı, Güvenlik ve Haber Muhabirleri Komisyonu üyelerinin Başkan Gümrükçüoğlu’na olan ziyaretleri hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son bulurken, Başkan Gümrükçüoğlu ziyaret esnasında Trabzon adliyesinde bulunan basın merkezinin fiziki şartlarının iyileştirilmesi için basın mensuplarına söz verdi.

ORTAHİSAR BELEDİYESİ OLARAK SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE ÖNEM VEREGİZ

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’i makamında ziyaret eden komisyon üyelere Başkan Genç’e yeni görevinde başarılar diledi. Komisyon Başkanı Osman Şişko ve TGC Başkan Yardımcısı Nevzat Yılmaz gazetecilerin çalışma koşulları ve branşlaşmaları ve komisyon faaliyetleri hakkında Ortahisar Belediye Başkanı Genç’e bilgiler aktardılar. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in masasında sadece bulunan Başbakan Erdoğan ve Trabzonlu birkaç gençli birilikte olan bir fotoğraf komisyon üyelerinin gözüne ilişince. Başkan Genç şöyle açıkladı “Engeliler konusunda oldukça hasasız. Fotoğraf işitme engelli birkaç genç, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’la buluşturduk bu bizin için oldukça anlamlı idi.Eğelilere çok daha fazla sahip çıkmalıyız.Trabzon’da 90 bine yakın engelli var. İlk etapta onların dernek binalarının yenileceğiz ve fiziki şartlarında iyeleştirme yapacağız. Elimizden gelen bütün imkanları, Trabzonlular olarak onlara seferber etmeliyiz. Önceliğimiz Sosyal sorumluluk projeleri olacak.”

KAYMAKAM ATEŞ YENİ HİZMET BİNASINDA

Ortahisar Kaymakamı olarak bir süre önce kararname ile Trabzon’a atanan Osman Ateş’i Yargı, Güvenlik ve Haber Muhabirleri Komisyonu üyeleri yeni hizmet binasında ziyaret etti. Uzunsokak’daki Bölge İdare Mahkemesi binası tadilatı yapıldıktan sonra Ortahisar Kaymakamlığı olarak hizmet vermeye başladığını belirten Kaymakam Ateşe komisyon üyelerine binayı gezdirdi.

Ortahisar Kaymakamı Osman Ateş Kaymakamlığın alt ve üst komşuları ise hala tam anlamıyla hazır olmadığın belirterek” Üst katta Mal Müdürlüğü gelecek ve daha sonra İç İşleri Bakanlığından gerekli onayların alınmasıyla birlikte vatandaşlara hizmet edecek. Son olarak ta alt katımızda Ortahisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının da yeni yerinde göreve başlamamasını bekliyoruz. Buradaki tüm birimlerinizle Ortahisar sakinlerine elimizden gelen en iyi hizmeti sunacağız’ dedi.
http://www.haber61.net/trabzona-teleferik-ne-zaman-yapilacak-186440h-p2.htm

Anıl C
22.07.2014, 16:13
Arkadaşlar bu arada bizim kulüp kariyer.net'e fransızca tercüman ilanı vermiş
Bilen başvursun...
http://www.kariyer.net/sektorun-oncu-firmalarindan/fransizca-tercuman-is-ilani-i1212924/?tmpsno=1

Fransızca Tercüman (Ref:Frtrcmn)
İlan Güncelleme Tarihi: 14.07.2014

Şehir/Ülke: Trabzon

Personel sayısı: 1
Sektörün Öncü Firmalarından

Genel nitelikler:
Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
Tercihen Üniversitelerin Fransız Dili ve Edebiyatı ve Mütercim Tercümanlık bölümlerinden mezun, yabancı dil bilgisini belgeleyebilecek,
Fransızca diline sözlü ve yazılı çeviri yapabilecek seviyede hakim,
Ekip çalışmasına uyumlu,
Futbol Teknik terimlerine hakim,
Diksiyonu düzgün, temsil yeteneği güçlü, insan ilişkileri başarılı;güler yüzlü, dinamik, sabırlı,titiz, detaylara önem veren, işine ve kendisine özen gösteren,
Simultane tercüme konusunda deneyimli,
Yoğun çalışma temposuna ayak uyduran, esnek çalışma saatlerinde çalışabilecek ,
Seyahat engeli olmayan
Bay eleman aranmaktadır.

Firmanın ilana eklediği diğer bilgiler:
Pozisyon Tipi: Sürekli / Tam zamanlı
Eğitim Seviyesi: Üniversite (Mezun)
Tecrübe: En az 1 yıl tecrübe
Askerlik Durumu: Yapıldı,Muaf

İlan ilk yayın tarihi bilgisi: 07.07.2014
İlan kapanma tarihi bilgisi: 04.09.2014

Tolga
22.07.2014, 16:33
Sektörün öncü firması biz mi oluyoruz :)

Sibel
22.07.2014, 17:34
Yenimahalle tarafına lunapark, ramazan çadırları vs kuruldu. Lunaparkta ranger adında bi alet var. Geçen biraz izleyeyim dedim.
Son olarak dediğim şey aklı olan binmez :):)

Kamikaze mi? Ben binmiştim molozda varken.
Korkulacak bir şey değil baş aşağı dönüyorsun o kadar:)

AhmetG.
22.07.2014, 18:05
Kamikaze mi? Ben binmiştim molozda varken.
Korkulacak bir şey değil baş aşağı dönüyorsun o kadar:)

Benim de tanıdıklar bindi güle oynaya. İndiklerinde bembeyaz bir yüz ve hafif sağa sola gitmeler:D:D

Doğukan Uçan
22.07.2014, 21:03
üniversite için trabzonu yazdım inşallah cıkar la ya :D :D

Faik Yılmaz
23.07.2014, 09:31
Son zamanlarda şehirde inanaılmaz bir pislik hüküm sürmekte....

Ramazan dolayısıylamıdır bilmiyorum ama sokaklar yeterince ve zamanında temizlenmiyor...

Ayrıca bu yıla kadar güzel biçimde yapılan sinek ilaçlamalarıda yapılmıyor....

Geceleri sıcaklarla birlikte sineklerle de uğraşmak zorunda kalıyoruz.....

Hele gece sinekleri öyle bir ısırıyorki adam ısırsa o kadar canın acımaz.... :)

Büyükşehir olmak bize pek yaramadı anlaşılan....

Doğukan Uçan
23.07.2014, 11:12
maçka da 6 kişi ölmüş kazada

Faik Yılmaz
23.07.2014, 11:25
maçka da 6 kişi ölmüş kazada

Evet 4 kişi idi.....

Yaralananlardan 2 tanesi daha vefat etmiş bugün.....

3 kişi bizim köyden maalesef :(

reisoğlu61
23.07.2014, 11:33
Son zamanlarda şehirde inanaılmaz bir pislik hüküm sürmekte....

Ramazan dolayısıylamıdır bilmiyorum ama sokaklar yeterince ve zamanında temizlenmiyor...

Ayrıca bu yıla kadar güzel biçimde yapılan sinek ilaçlamalarıda yapılmıyor....

Geceleri sıcaklarla birlikte sineklerle de uğraşmak zorunda kalıyoruz.....

Hele gece sinekleri öyle bir ısırıyorki adam ısırsa o kadar canın acımaz.... :)

Büyükşehir olmak bize pek yaramadı anlaşılan....

Dogrudur. benim usagi memlekete izine yolladim. yolladiklari resimlerde belli oluyor sineklerin savasi...

Murat'
05.08.2014, 15:38
Haber61.Net – Haber Servisi – Trabzon’un Yomra İlçesinde bulunan ve çöken spor tesisi TBMM’nin gündemine taşındı. Konu ile alakalı ilgili CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, Yomra ilçesinde çöp alanına yapılan ve bir süre önce çöken spor tesisi hakkında Gençlik ve spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından cevaplandırılmak üzere vermiş olduğu soru önergesinde,
“ Trabzon İlimiz Yomra İlçesi’nde ; Hayri Gür Spor Salonu’nun ve diğer spor tesislerinin, uzun yıllar çöp dökülen bir alanın üzerine yapılması nedeni ile jimnastik salonunda çökmeler meydana geldiği ve bu nedenle de tesisin hizmete kapatıldığı ile ilgili haberler yazılı ve görsel medyada yer bulmuştur.”ifadelerini kullanarak
“ Basında yer alan; “Jimnastik Salonu’nda çökmeler olduğu ve bu neden ile tesisin hizmete kapatıldığı”yönündeki iddialar doğru mudur ? Doğru ise; konu ile ilgili başlatılmış bir soruşturma var mıdır ? Tesisler bu alana yapılırken gerekli zemin etütleri yapılmış mıdır ? “ sorularını yönetti.

Bu çökme olayı doğru mu?

Emre Emiroğlu
12.08.2014, 11:20
Bu çökme olayı doğru mu?

Doğrudur. Tesis darmadağın. Kolonlarda dahi çökme var. Bir kaç gün evvel oradaydım. Etrafı hafriyat doldurulmuş. Hertarafında çalışma var.

Gökçebey
13.08.2014, 09:22
Alışmadık mabadda don durmaz misali, 2011 EYOF için yapılan bilhassa Yomra'daki cimnastik salonunun akibetinin bu olacağı belliydi. Keza yan yana 11 adet tenis kortu da atıl durumda. Yaparken ve reklamını yayarken iyi de, iş bitince kaderine terk edilmeleri çok yanlış bu tesislerin.

Bir de bir kaç yıldır göz boyama inşaatları aldı başını gitti. Bu kadar denetimsiz, çürük, bozuk yapılar nasıl yapılıyor, nasıl görmezden geliniyor inanılmaz. Harcanan para ve emeklere yazık.

Burçak
13.08.2014, 10:52
Katlı otopark için kamulaştırmalar büyük oranda tamamlandı

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/1208Otopark1.jpg
Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Tanjant yolu üzerinde yapılması planlanan katlı otopark için kamulaştırmalarda sona gelindi. Büyükşehir Belediyesi'nin söz konusu alan üzerinde yapacağı ve avan projesi hazır olan katlı otopark ile Trabzon'daki otopark sorununun çözümüne yönelik çok önemli bir adım daha atılmış olacak.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Tanjant yolu üzerinde Hacıkasım kavşağının güney bölümünde bulunan ve 11 parselden oluşan yaklaşık 3 bin metre kare alan üzerinde yapılacak katlı otopark için kamulaştırma çalışmaları büyük bir bölümü tamamlandı. Bugüne kadar 9 parselden oluşan 2 bin 72 metre kare alanın kamulaştırması için hak sahiplerine 13 milyon 832 bin TL ödeyen Büyükşehir Belediyesinin, geriye kalan iki parseldeki toplam 904 metre kare arsayı kamulaştırmak için başlattığı mahkeme süreci ise devam ediyor. Söz konusu iki parselin kamulaştırma sürecinin tamamlanması ile avan projesi hazır olan katlı otoparkın yapımına başlanacağı bildirildi.
http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/1208Otopark2.jpg
Trabzon Büyükşehir Belediyesi otopark yapılacak alan üzerinde bulunan ve İl Özel İdaresine ait olan 827 metre kare arsayı, 2013 yılında anlaşma yoluyla mülk mahsuplaşmaları ve 1 milyon 594 bin TL olmak üzere toplamda 5 milyon 453 bin TL ödeyerek Belediyeye kazandırmıştı. Otopark yapılacak alan üzerinde geriye kalan 10 parselin kamulaştırılması için mahkeme sürecini başlatan Büyükşehir Belediyesi, mahkemesi tamamlanan 8 parselin kamulaştırılması için ise 8 milyon 379 bin TL kamulaştırma bedeli yatırdı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu şehre kapasiteli bir katlı otopark kazandırmak için uzun süredir çalışmalarını sürdürdüklerini kaydederek, "Cumhuriyet Mahallesi Tanjant yolu üzerinde yapmayı planladığımız katlı otopark için kamulaştırma çalışmalarında büyük bir mesafe aldık. 11 parselden geriye kalan 2 parselin kamulaştırması için mahkeme süreci devam ediyor. Avan projesi hazır olan ve Trabzon'da otopark sorununun çözümüne önemli bir katkı sağlayacağına inandığımız katkı otoparkın yapımına geriye kalan 2 parselin mahkeme sürecinin tamamlanmasının ardından başlayacağız. Otopark yapılacak alan üzerinde 2013 yılında başlattığımız kamulaştırmalara bugüne kadar 13 milyon 832 bin TL para ödedik" ifadelerini kulandı.
http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/1208Otopark.html

Burçak
17.08.2014, 21:29
http://bagimsizhavacilar.com/wp/wp-content/uploads/2014/08/trabzon_havalimaninda_turistlere_iskence-600x285.jpg

Trabzon böylemi turizim merkezi olacak!

Trabzon Havalimanı dış hatlar terminalindeki gösterge panolarının bozuk olması ve bagaj bantlarının çalışmaması nedeniyle turistler tam bir işkence çekiyor.

Trabzon havalimanına inen turistlerin bagajları yer hizmetleri tarafından dış hatlar terminalindeki bagaj bölümüne toplu bir şekilde bırakılıyor ve turistler üst üste yığılan yüzlerce bagaj arasından kendisine ait olanı seçmek için büyük uğraşlar veriyor.
Bagajların karışması nedeniyle de zaman turistler ve yurt dışından gelen Tük vatandaşlar arasında tartışmalar çıkıyor.
Teknik arazıdan kaynaklanan bu sorunun iki gündür devam ettiği fakat yetkililerin gereken duyarlılığı göstermediği iddia ediliyor.

İşin sorumlusu olarak ise yer hizmetlerini veren Çelebi şirketi gösteriliyor.
Havalimanında büyük kargaşa yaşayan Türk vatandaşlar turizim merkezi olma yolunda büyük gayretler sarfedilen Karadeniz’in Başkenti Trabzon’daki uluslararası havalimanında böylesine bir ihmalin göz yumulmasına büyük tepki gösterdi.

(61 Saat)

Burçak
19.08.2014, 13:10
Haber61.net – Haber Merkezi – Trabzon’un Çarşıbaşı İlçesinde Belediye başkanını ilginç isteğine işletmecilerden onay gelmedi. Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, ilçede bulunan plajlarda haftada bir günün kadın günü yapalım önerisini ilçe kaymakamına iletti. Kaymakam’da bu durumun üzerine ilçede bulunan plaj işletmecilerine çağırarak bir toplantı düzenledi. Toplantıda plaj işletmecileri öneriye sıcak bakmayınca yanlıştan dönülmüş oldu.

Konu ile alakalı Haber61.Net’e açıklamada bulunan İlçe Kaymakamlığına vekaleten bakan Mahmut Beyazlı, “ Belediye başkanımız bayanlara özel bir gün yapa bilir miyiz diye bir öneri getirdi. İşletmecilerimizle görüştük ve onların böyle bir şeyin uygun olmayacağını söyledi. Haremlik ve selamlık olarak plajı ikiye bölme gibi bir düşüncemiz yok zaten böyle bir şeyde görüşmedik. Sadece Birgün belediye başkanımızın önerisi vardı; buna da işletmecilerimiz pek rıza göstermedi. Şuan için böyle bir şeyde yok.”ifadelerinde bulundu.

Haber : Şükrü Üçüncü
http://www.haber61.net/carsibasi-plajinda-kadin-gunu-olur-mu-189513h.htm

millet ay'a çıkıyor biz nelerle uğraşıyoruz.

Burçak
19.08.2014, 13:23
Trabzon'daki Araplar Turist olmaktan çıktı

Akın akın Trabzon'a gelen Araplar, buraya yatırım yapıyor.

Trabzon'a gelen Araplar, buradan daire- villa'nın yanı sıra arsa yayla evi ve fındıklıkta alıyor. Sadece yaz aylarında değil her mevsim buraya rahatlıkla gelip gitmek şehrin nimetlerinden faydalanmak isteyen Araplar resmen şehre yerleşiyor.

Suudi Arabistan, Katar ve Kuveyt ile Birleşik Arap Emirlikleri gibi Körfez ülkelerinden Trabzon'a turist olarak gelen Araplar bununla yetinmeyip mal sahibi olmayı tercih ediyor. Bu durumu avantaj olarak gören yerliler arsalarını yahut evlerini Araplara daha pahalıya sattıyor. Edindiğimiz bilgiye göre 500'ün üzerinde konut alan Araplar 30'un üzerinde arsa ve yayla evi satın aldı. Talebin gün geçtikçe artması dikkat çekiyor.
http://www.haber61.net/trabzondaki-araplar-turist-olmaktan-cikti-189493h.htm

uzungölde otel işletmeciliği yapan bir arkadaşımın söylediği sözler aynen şu şekilde.
böyle devam ederse uzungölde yabancı durumuna düşeceğiz..
**
toprak satılmasına kesinlikle karşıyım.

Faik Yılmaz
19.08.2014, 13:40
Trabzon'daki Araplar Turist olmaktan çıktı

Akın akın Trabzon'a gelen Araplar, buraya yatırım yapıyor.

Trabzon'a gelen Araplar, buradan daire- villa'nın yanı sıra arsa yayla evi ve fındıklıkta alıyor. Sadece yaz aylarında değil her mevsim buraya rahatlıkla gelip gitmek şehrin nimetlerinden faydalanmak isteyen Araplar resmen şehre yerleşiyor.

Suudi Arabistan, Katar ve Kuveyt ile Birleşik Arap Emirlikleri gibi Körfez ülkelerinden Trabzon'a turist olarak gelen Araplar bununla yetinmeyip mal sahibi olmayı tercih ediyor. Bu durumu avantaj olarak gören yerliler arsalarını yahut evlerini Araplara daha pahalıya sattıyor. Edindiğimiz bilgiye göre 500'ün üzerinde konut alan Araplar 30'un üzerinde arsa ve yayla evi satın aldı. Talebin gün geçtikçe artması dikkat çekiyor.
http://www.haber61.net/trabzondaki-araplar-turist-olmaktan-cikti-189493h.htm

uzungölde otel işletmeciliği yapan bir arkadaşımın söylediği sözler aynen şu şekilde.
böyle devam ederse uzungölde yabancı durumuna düşeceğiz..
**
toprak satılmasına kesinlikle karşıyım.

Evet böyle giderse bir kaç yıl içinde zaten tavan yapan ev fiyatları 2-3 misline çıkacak......

200-300 milyarlık rakamları bile rüyamızda göreceğiz....

Ertan1982
19.08.2014, 13:55
Evet böyle giderse bir kaç yıl içinde zaten tavan yapan ev fiyatları 2-3 misline çıkacak......

200-300 milyarlık rakamları bile rüyamızda göreceğiz....

Filistinlilerin israilde düstü duruma düsecegiz.Kimse din kardesi felan demesin hayat tarzimiz araplar ile cogu alanda uyusmuyor.Gene cogu Türklerin cark kurnazligi devreye giriyor.Bu sayilarda birsey olmaz gelsinler ev alsinlar kritik veri 5% gecti an zorluklar sürtüsmeler yavas yavas baslar.

O Ev fiyatlari icinde birsey söyliyim.Trabzonda cok az ev gördüm öyle rakamlari hakedenZevk meselesi dir.Hatta Türkiyede zor gördüm o fiyatlari eden.Türkiye emlak piyasasi cogu yerde bir balon hatta bana göre su titan zinciri olayi var ya ona benzetiyorum.Oturmak icin alana lafim yok fiyatlar pahali ben ödemem o ayri mesele ama yatirim icin alan icin en son kimin elinde patliyacak bu balon cok merak ediyorum.

Faik Yılmaz
19.08.2014, 14:04
Filistinlilerin israilde düstü duruma düsecegiz.Kimse din kardesi felan demesin hayat tarzimiz araplar ile cogu alanda uyusmuyor.Gene cogu Türklerin cark kurnazligi devreye giriyor.Bu sayilarda birsey olmaz gelsinler ev alsinlar kritik veri 5% gecti an zorluklar sürtüsmeler yavas yavas baslar.

O Ev fiyatlari icinde birsey söyliyim.Trabzonda cok az ev gördüm öyle rakamlari hakedenZevk meselesi dir.Hatta Türkiyede zor gördüm o fiyatlari eden.Türkiye emlak piyasasi cogu yerde bir balon hatta bana göre su titan zinciri olayi var ya ona benzetiyorum.Oturmak icin alana lafim yok fiyatlar pahali ben ödemem o ayri mesele ama yatirim icin alan icin en son kimin elinde patliyacak bu balon cok merak ediyorum.

Trabzonda evler zaten ziyadesiyle pahalı...

Mesela Samsundaki ev fiyatlarıyla bizimkiler çok farklı ve pahalı....

Arapların ilgisi arttıkça ev fiyatlarının makası dahada artacaktır....

Arapların sayısı gitgide artmaya başladı uzungölde, sultanmurat yaylasında hatta limonsuyu yaylasında ( -ki çok içeride bir yerdedir) bir sürü arap turist gördüm....

görgüsüzler....

elleriyle pilav yiyenini bile gördüm o derece....

sürekli ne kadar yahudi malı varsa hepsini tüketiyorlar..... dünya umurlarında değil.....

şimdilik afedersiniz sağılacak koyun gibi görüldüklerinden kimse pek bir şey söylemiyo ama sayıları böyle artmaya devam ederse toplumsal çatışmalarında gelişeceğini söylemek kahinlik olmaz sanırım....

Ertan1982
19.08.2014, 14:30
Trabzonda evler zaten ziyadesiyle pahalı...

Mesela Samsundaki ev fiyatlarıyla bizimkiler çok farklı ve pahalı....

Arapların ilgisi arttıkça ev fiyatlarının makası dahada artacaktır....

Arapların sayısı gitgide artmaya başladı uzungölde, sultanmurat yaylasında hatta limonsuyu yaylasında ( -ki çok içeride bir yerdedir) bir sürü arap turist gördüm....

görgüsüzler....

elleriyle pilav yiyenini bile gördüm o derece....

sürekli ne kadar yahudi malı varsa hepsini tüketiyorlar..... dünya umurlarında değil.....

şimdilik afedersiniz sağılacak koyun gibi görüldüklerinden kimse pek bir şey söylemiyo ama sayıları böyle artmaya devam ederse toplumsal çatışmalarında gelişeceğini söylemek kahinlik olmaz sanırım....

Dogrudur Üni hayatimda bendim gözlemlerim ve yasadiklarin olaylarda o yönde.Ama Trabzon esnafi Bodrum Cesme vs esnafi gibi davranirsa onlarda ayni sorunlar ile karsilasicak.Gelen Turistin seviyesi de önemli.Dayim Turizim sektöründe calisiyor illalah etti gelen Turist seviyesi ile son 3-4 senedir Kusadasinda Thomas Cook icin calisiyor onun ilgilendi Tursitler tüm dünyadan geliyor (Avrupali,Amerikali,Arap) ve gayet nazik oturm kalkmasini biliyor muhabbetleri de gayet zevkli oluyor.O görgüsüzlük dedim gibi gelen kitlenin genel sosial background ve seviyesi ie ilgili.Ha dayimla bir dönem beraber calismistik ve gördüm en berbat Turist profili eski Sovyetlerden gelenler.Paramiz var herseyi yapariz modunda ama o da degismis artik paralilar az geliyormus buraya daha cok Almanya Avrupa takiliyorlarmis.

Burçak
19.08.2014, 22:21
Sanat için Trabzon'a büyük proje

dRqpI49mWC8

Faik Yılmaz
20.08.2014, 09:57
Sık sık elektirik kesintileri.....

Su kesintileri.....

Yağmur yağınca su baskınları....

Yakında doğalgaz kaçakları ve patlamaları derken....

Büyükşehir olmaya alışmaya başlayacağız galiba.....

Yaşasın Büyükşehir olduk..... !!!!!!!!

Murat'
20.08.2014, 10:51
Dün çok büyük yağmur yağmış anlaşılan, her yer göle dönmüş.

Şehrin altyapısı maalesef sıfır.

http://www.haber61.net/d/other/10299919_704265289662468_605505023345356408_n.jpg

http://www.haber61.net/d/gallery/4831/4.jpg

Faik Yılmaz
20.08.2014, 11:07
normal şartlar altında şehihrin eğimi fazla olduğu için suyun denize akıp gitmesi lazım...

ama altyapı 0 olduğu için azıcık şiddetli bir yağmurda hemen şehri sular kaplıyor...

Oğuz ZEYTİN
20.08.2014, 11:26
normal şartlar altında şehihrin eğimi fazla olduğu için suyun denize akıp gitmesi lazım...

ama altyapı 0 olduğu için azıcık şiddetli bir yağmurda hemen şehri sular kaplıyor...

DSİ Bölge Müdürlüğü, Karadeniz Sahil Yolu'nun belli noktalarına ilmi itirazları olmuştu. Ne gerek var ki DSİ'ye zaten... İhaleyi alan firmalar ne derse o olur.

AhmetG.
20.08.2014, 12:29
Sık sık elektirik kesintileri.....

Su kesintileri.....

Yağmur yağınca su baskınları....

Yakında doğalgaz kaçakları ve patlamaları derken....

Büyükşehir olmaya alışmaya başlayacağız galiba.....

Yaşasın Büyükşehir olduk..... !!!!!!!!

Söğütlüde rüzgâr esse elektrik gidecek nerdeyse.

Burçak
20.08.2014, 13:19
Trabzon da alt yapı yok bunu dün gece bir kez daha gördük.
Hep günü kurtarma şeklinde yapılan çalışmalarla bugüne geldik.
Yağmur başladığında Faroz'da dışarıda oturuyorduk.
Rüzgarla birlikte öyle bir yağmaya başladı ki durulacak gibi değil.
Erdoğduya çıkmak üzere yola çıktım. Sahil yolu gölleşmiş.
Erdoğdu yoluna vurdum ki yukarıdan aşağıya dereler akıyor. yara yara gittim. ama hemde tırstım alıp götürecek beni diye :p

Burçak
20.08.2014, 13:46
http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/2008Sel1.jpg
Trabzon'da 1990 yılında yaşanan sel felaketinden sonra en şiddetli yağış dün akşam saatlerinde meydana geldi. Metrekareye saatte 75 kg yağış düşerken bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde kurulan ve Ortahisar Belediyesi'nin de destek verdiği kriz masasıyla birlikte gelen şikâyetlere anında müdahale edildi. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu sabahın ilk ışıklarına kadar yağışlardan etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunurken vatandaşların talepleri konusunda yetkililere gerekli talimatları verdi. Büyükşehir ve Ortahisar Belediyesi 50 ekiple ve 300 yetişmiş personelle 150 ayrı noktaya müdahale ederken sabaha kadar sürdürülen temizlik çalışmaları ile birlikte selin izleri büyük oranda silindi.
http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/2008Sel2.jpg
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümkrükçüoglu Trabzon'un son yılların en şiddetli yağışıyla karşı karşıya kaldığını ifade ederek, "19 Ağustos akşamı saat 21.00 sıralarında Trabzon'umuz da metrekareye saatte 75 kilogram yağış düşecek şekilde şiddetli bir yağmurla Trabzon merkezi 1 saat süreyle çeşitli yerlerde sel baskınlarına uğramış durumdadır. Bu sel baskınları bir müddet sonra 1 saatlik bir yağıştan sonra beraber hızını azaltmıştır. Bizim ekiplerimiz ilk andan itibaren daha önceki afet planımıza göre 150 noktada 300 yetişmiş personelimizle, vidanjörlerimizle, faunlarımızla, iş makinelerimizle müdahalemizi sürdürmüş bulunmaktayız. Şu an bir sonraki güne yani 20 Ağustos'a girmiş bulunmaktayız. Bu yürüttüğümüz faaliyetlerin sonucunda hiç bir can kaybı olmadan ve hatta maddi kayıpları da minimalize etmeye çalışarak su baskını olan yerlerin hemen hepsini boşaltmış bulunmaktayız. Bu saatten sonra ikinci bir 300 kişilik ekibimiz temizlik işlemlerine başlamıştır. Sokaklarımız ve vadilerimiz eski haline gelene kadar tüm bu çalışmalar sürdürülecektir. Hiç bir can kaybının olmaması, mal kaybının da minimalize edilebilmiş olması bizim için en sevindirici husustur. Bu konuda hiç bir fedakârlıktan kaçınmayan tüm çalışma arkadaşlarımıza, işçilerimize, yöneticilerimize, şeflerimize ve müdürlerimize Ortahisar Belediyemize teşekkürü borç biliyorum ve bütün Trabzon'umuza geçmiş olsun diyorum" dedi.
http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/2008Sel3.jpg
http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/2008Sel4.jpg

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/2008Sel7.jpg
http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/2008Sel8.jpg

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/2008Sel10.jpg

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/2008Sel12.jpg
http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/2008Sel13.jpg
http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/2008Sel14.jpg

20 Ağustos 2014 Çarşamba - 09:37:29

Oğuz ZEYTİN
20.08.2014, 13:52
"Kader" denilip 1729 yılı İngiltere'sinden örnek verilir...

Sacit
20.08.2014, 17:44
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı(!) bu şehrin başına gelmiş en büyük felakettir.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı(!) çöp kamyonu almakla övünüp hizmet yaptıklarını zanneden bir kafaya sahiptir.

Dolmuşçulara hizmet etmekten başka bir iş yapmıyor.
Trabzon halkı çıkıp da bunu sorgulamıyor.

Oğuz ZEYTİN
21.08.2014, 09:41
Akçaabat İmam Hatip'teki olay doğru mu?

Murat'
21.08.2014, 09:45

Olay nedir Oğuz?

Oğuz ZEYTİN
21.08.2014, 09:52
Olay nedir Oğuz?

Detaylarını yazmak istemiyorum Murat. Öğretmen öğrenciye cinsel saldırıda bulunmuş.

Faik Yılmaz
21.08.2014, 09:54

evet içeriği kesin olmamakla birlikte yargıya intikal eden bir durum var.....

Oğuz ZEYTİN
21.08.2014, 09:56
evet içeriği kesin olmamakla birlikte yargıya intikal eden bir durum var.....

Allah ıslah etsin abi.

Faik Yılmaz
21.08.2014, 10:09
Allah ıslah etsin abi.

Evet zanlı yutrdışında olduğu için sorgusu yapılamamış..... ve gerekli idari işlem uyulanamamış....

eğer idda doğru ise Allah ıslah etmesin direk belasını ,cezasını versin....

Ertan1982
21.08.2014, 10:34
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı(!) bu şehrin başına gelmiş en büyük felakettir.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı(!) çöp kamyonu almakla övünüp hizmet yaptıklarını zanneden bir kafaya sahiptir.

Dolmuşçulara hizmet etmekten başka bir iş yapmıyor.
Trabzon halkı çıkıp da bunu sorgulamıyor.

Baskanin hizmetine ve kalitesine oy verilmiyor ki.Parti ambelemine veriliyor.Tüm Türkiyede bu böyle.

Kadir Yeter
23.08.2014, 12:49
Ortahisar Projesi Start Aldı

Tarihi Mekan Ortahisar’da Kentsel Yenileme Çalışmaları Başladı
Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın çok önemsediği Ortahisar Projesi çalışmalarında ilk adım atıldı. Altyapı çalışmaları iki yıldan beri süren Ortahisar’da ilk kez tarihi bir binada restorasyon çalışmaları yapıldı.
Trabzon’un 4 bin yıllık kadim bir kent olduğunu belirten Valisi Dr. Recep Kızılcık, “Alternatif turizm merkezi olma hedefimiz çerçevesinde köklü geçmişimize mütenasip tarih ve kültür değerlerimizin ön plana çıkarılma ihtiyacı vardır. Bu bağlamda Ortahisar 1461 fetihle beraber ilk Türk Müslüman ahalinin Trabzon’a yerleşmeye başladığı, kültürüyle, mimarisiyle damgamızı vurduğumuz bir mekan olarak her zaman ön plana çıkmıştır. Geçmişimize olan saygının gereği burayı ihya edip insanlığın hizmetine sunmak istiyoruz. Trabzon’umuzun bu bölgesini tarih, kültür şehri olarak sürdürülebilir marka şehirler projesi kapsamında çok önemseyerek gerekli çalışmaları başlattık. İki yıldır sürdürdüğümüz restorasyon projesinin altyapısını tamamlayıp fiilen uygulama aşamasına geldik. Trabzon’umuzun önemli sanatçılarından biri olan resim sanatçısı Atilla Bölükbaşı da buradaki bir binayı alarak restore etti. Restorasyon işlemi tamamlandığında bu bina bir sanat galerisi olarak faaliyete geçecektir. Bizim yapmak istediğimiz de zaten buydu” dedi.
Vali Kızılcık, “Projede öngörüldüğü şekliyle burayı restore edip turizmimizin, kültürümüzün ve sanatımızın gelişmesine sunulursa bu proje çok kısa sürede hayata geçirilebilir. Böylece Trabzon’umuzu hem turizm, hem de kültür sanat anlamında çok iyi noktalara taşıyabiliriz. Atilla beye bu anlamlı ve son derece önemli adımlarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Atılan bu adımların arkasının geleceğini belirten Vali Kızılcık, “Tabiî ki hem kamu, hem de özel sektör olarak bu çalışmaların peşi gelecek. 3 yıl içersinde 150-160 civarında tarihi binanın restorasyonu gerçekleştirerek bu projeyi tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'dan da bu konuda destek sözü aldığını belirten Vali Kızılcık, “Bakanımız, TOKİ kanalıyla gerekli desteği vereceğinin sözünü verdi. Belediyemiz, üniversitemiz il özel idaremiz ve Trabzonlu vatandaşlarımızın da sahip çıkmasıyla bunu başaracağız” şeklinde konuştu.
Binaların fonksiyonlarının ne olacağına ilişkin de değerlendirme yapan Kızılcık, “Ortahisar’da yenilenen binaların ne olacağına Trabzonlu karar verecek. Her isteyen lokanta, her isteyen butik otel yapamayacak. Buranın turistik bir mekan ve aynı zamanda yaşanılabilir bir alan olarak devam etmesi gerekiyor. 1461 yılından beri devam eden yaşam kültürünün gelecek kuşaklara aktarılmasını da sağlayacak şekilde binaların fonksiyonlaştırılmasını sağlayacağız” diye konuştu.
Binanın restorasyon çalışmalarını yürüten Atilla Bölükbaşı ise, “Valimizin bu mahalleye verdiği önemi biliyoruz. Projesini de yakından takip ediyoruz. Gerçekten bir ufuk projesi olan Ortahisar yenileme çalışmalarında biz de yer almak istedik. Bir binayı satın alarak tarihe uygun bir şekilde restorasyonunu gerçekleştiriyoruz. Bu tarihi zenginliğimizi gelecek kuşaklara aktarma fırsatını bize sağladığı için sayın valimize çok teşekkür ediyorum. Ortahisar ecdadımıza layık bir şekilde ihya edilerek turizmin hizmetine sunulacak” dedi.
Vali Kızılcık daha sonra beraberindekilerle tarihi binalarda incelemelerde bulunarak ilgililerden bilgi aldı.

http://www.trabzon.gov.tr//images/DSC_5354%281%29.JPG

Trabzon eski Vâlisi, Kızılcık rahmetli oldu... işler, aynı olduğu yerde duruyor...

Kadir Yeter
23.08.2014, 13:02
"Doğu Karadeniz Demiryolu İstiyor"
http://www.haber61.net/d/news/87965.jpg

Haber61.Net - Haber Servisi - Batum-Kazakistan Demiryolu hattı 1 Şubat'ta hizmete açıldı. Batum-Almatı/Kazakistan arasında sefer yapacak olan hatta büyük çoğunlukla kuru yük ve petrol sevkiyatı yapılacak. Bölgeye, Orta Asya ülkelerine hatta Çin’e kadar taşınacak yüklerin maliyeti demiryolu taşımacılığıyla çok daha ekonomik olacağı da ileri sürülüyor. Demiryolu hattı Batum'da son bulması ise Hem Türkiye'ni Hem de Doğu Karadeniz Bölgesinin zarara uğramasına neden oluyor.

ASYA VE ORTADOĞU'NUN MERKEZİ

Trabzon Limanının Tren yolu ile Asya ve Ortadoğu'ya bağlanması ile ülke ekonomisine girdisinin fazla olacağı belirlendi. Çin'den yola çıkan bir tren Trabzon Limanına vardığında nakliyeden doğan zaman ve akaryakıttan doğan tasarruf ile Bölgedeki ticaret hacmi genişlemiş olacak. Bunların yanı sıra; Tahran Trabzon Demiryolu da bu hatta bağlandığı takdirde TCDD tarafından yapılan yatırım 5 senede kendisini karşılaşmış oluyor.

GÜRCİSTAN TREN YOLUNA RAHATSIZ

Gürcistan tarafı ise demir yolunun Türkiye'ye bağlanmasını istemiyor. Bunun nedeni ise; Batum'da bulunan Limanın işlem hacmini artırmak olarak gözüküyor. Gürcü yetkililer; Eğer Trabzon Limanı bu hattan yararlanırsa kendi ülkeleri zarar etmiş olacağını düşünüyor. Haber61'net ekip olarak Gürcistan yetkililerinden edinilen bilgiye göre; bu krizi Türkiye Ulaştırma bakanlığı ile Gürcistan bakanlığının çözmesi bekleniyor.

Siz değerli okurlarda Tren yolunun daha hızlı bir biçimde Bölgeye gele bilmesi için ulaştırma bakanlığına faksa çeke bilirsiniz. Faksa sadece " Doğu Karadeniz Tren Yolu Bekliyor." ifadesini kullanmanız yeterli

Ulaştırma bakanlığı Faks numarası 0312 212 49 30

Haber : Şükrü ÜÇÜNCÜ
http://www.haber61.net/dogu-karadeniz-demiryolu-istiyor-179859h.htm

Uyy, ağzına sağlık... Vârolasın... yazmaya devam... bir vesîle işin kitabını yazdırdım; içi, hep Kadir Yeter yazı, şiir ve belgeleri dolu. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası destekli.

kadiryeter
23.8.2014
Lûtfen bakınız:
Trabzon’un Demiryolu Târihi
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=40797

Tayfun
23.08.2014, 13:20
Dolmuş 2 TL olacak deniliyor :)

Sefa
23.08.2014, 13:24
Dolmuş fiyatları uçuşa geçmiş ondan sonra meydanda neden trafik oluyor. Adam arabasıyla daha ucuza gelip gidiyor neden toplu taşımayı tercih etsin ?

Dolmuşların bir an önce kaldırılıp halk otobüslerine dönüştürülmesi gerek..

Adem Akyüz'
23.08.2014, 13:26

Olsun, olsun. 10 dakikalık mesafe için 1.75 çok azdı ya zaten 2 olsun..

Kadir Yeter
23.08.2014, 15:52
http://i.hizliresim.com/rYDREa.jpg

http://i.hizliresim.com/zQDYa4.jpg

TRABZON- ORTAHİSAR BELEDİYESİ,
KENT KONSEYİ, 1. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI. 23.8.2014

ORTAHİSAR KAYMAKAMI(ilk) VE ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANI(ilk).

Yer: Belediye yanı, Gülbaharhatun Mahallesi.

Fotoğraflar: kadiryeter Kadir Yeter. 23.8.2014, saat: 14.22'den.

tp://forum.bordomavi.net/

Harun-61
23.08.2014, 15:55

1,75 bile cok.

Bizim Kuran Kursu duragi'nin 100'e yakin arabasi varmis.:confused:

Murat'
23.08.2014, 17:00
Minübüsleri kaldırmak maalesef imkansız, boşuna hayal kurmayalım, modern şehirlerde minübüs denen çağ dışı taşıtın olmaması gerekir aslında, Trabzon'da ise yalnızca minübüs var, belediye otobüs alıp minübüsleri kaldırmak istese vallahi kan çıkar.

Sefa
23.08.2014, 17:05
Minübüsleri kaldırmak maalesef imkansız, boşuna hayal kurmayalım, modern şehirlerde minübüs denen çağ dışı taşıtın olmaması gerekir aslında, Trabzon'da ise yalnızca minübüs var, belediye otobüs alıp minübüsleri kaldırmak istese vallahi kan çıkar.

Belediye otobüs almayacak o kadar otobüsü zaten alamaz 2 dolmuşa bi otobüs hakkı tanıyıp geçiş yaptıracak. Taksiden minibüse geçtiği gibi..

AhmetG.
23.08.2014, 19:30
Taşıtlardan önce bir kısım şoförlerin zihniyeti değişse daha faydalı olur görüşündeyim.

Kadir Yeter
23.08.2014, 20:00
Trabzon merkezde 2 Liralık mesâfeler de var...

Trabzon dolmuşçuluğu; konusunda, tez yazılacak kadar derin konu ve hâtıralar taşıyor... hiçbirisi ile enküçük alâkam olmamasına rağmen, çoğu defâ acınılacak kadar hor görüldüklerini ve bir çeşit, emri-vâki ile görevlerine sarılanlarını biliyorum.

Kısaca, zor meslek abi!.

Yeri gelse de bu konuda tezi ben yazabilsem isterim... tam, 2000 Yılından beri gözlüyor ve yazıp- söylüyorum.

Minibüse ilk geçtiklerinden beri, diye- diye yeni başladılar klimalanmaya... aşırı sıcak ve nemli günlerde, döner kebapçısından daha müşkül durumları; koltuğa zincirliler!.

Sonuç: Her kim, işinin hakkını verebilmek için, emek ve ter akıtıyorsa, terli alnından öperim...

Ha, hava olsun diye bir ekleme yapayım: Trabzon'da dolmuş taksinin iki tâne sarı 25 Kuruş olduğunu iyi biliyorum... o vakitler gazete fiyatları: 25 Kuruş idi ve gazeteyi eline alan 1,5 Saatten aşağı okuyup bırakamazdı. Bir gazetenin yazdığını ötekiler bilemezdi... tamâmı özel haber idiler. Harfleri de tek- tek dizilirdi; kurşun harflerle...

kadiryeter Kadir Yeter. 23 AĞUSTOS 2014 Stadın kıyıcığından...

Kadir Yeter
24.08.2014, 18:08
TEKRAR.

http://i.hizliresim.com/WWP3B2.jpg

2014 TEMMUZDA YAZILAN OKUL ADI, 2014 AĞUSTOSTA DEĞİŞTİRİLDİ....

Ticâret Lisesi'nin arka bahçesi halısahacıya kirâya verildiğinden olacak ki, okul yönetimi parayı nereye harcayacağını şaşırmış olmalı?!... önce devâsa karataş süslemeli kapı, ardından bir ay ara ile iki isim yazısı... sil- yaz.

Halı saha işletmeciliği, yüksek kira gideri ödeyebiliyor mu?.

Fotoğraflar ve düzenleme: kadiryeter Kadir Yeter. 24 AĞUSTOS 2014 Pazar.

Faik Yılmaz
25.08.2014, 08:37
Köye gidiyorum mesafe 67 km 8 tl....

meydan 2 km 2 tl.....

2 kmde arabanın yaktığı mazot maksimum 80 kuruş....

1 tek yolcudan bile mazot parasını çıkartan sistemde zam istemek insanlarla dalga geçmektir....

Kadir Yeter
25.08.2014, 11:26
Trabzon'da tarihi makyaj
23 Mart 2010 / 16:08
Trabzon Ortahisar rolöve çalışmaları başlatıldı.

Trabzon'un tarihi evlerinin bulunduğu Ortahisar Mahallesinde tarihi binaları röleve çalışmaları İstanbul'dan gelen 20 kişilik uzman bir ekiple birlikte başlatıldı.Ortahisar ve Pazarkapı mahallerini kapsayan Koruma İmar Planı sınırları içersinde kalan tarihi mekanda yapılacak olan Kentsel ,Yenileme ve Canlandırma çalışmaları ile bu alan Trabzon'un en önemli Landmarkların'dan biri haline getirilecek.
Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Trabzon belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve İstanbul'dan gelen mühendis ve mimarlardan oluşan 20 kişilik grup bu alanda yapılacak olan çalışmalar hakkında kamuoyuna bilgilendirdiler.
http://www.haber61.net/images/news/tarihi_ev.jpg
Osmanlının ilk eserlerinin yanı sıra Cumhuriyetin ilk binalarından biri olan Eski Trabzon Valilik binasının da aralarında bulunduğu birçok eser bu kapsamda onarıma girecek
Trabzon Valiliği, Trabzon Belediyesi KTÜ İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TOKİ ve Trabzon'un STÖ'leri ile ortaklaşa hazırlanan projenin 3 ile 5 yıl içersinde bitirilmesi bekleniyor.
http://www.haber61.net/images/news/tarihi_ev_3.jpg
Bu alanda onarım bittiğinde butik oteller, lokantalar, yerel el sanatlarının, sergilendiği ve üretildiği iş yerleri bulunacak.
Projenin koordinatörlerinden Nergis Başkaya bu projenin Trabzon'un tarihi evlerinin yeniden canlandırma yolunda önemli bir adım atıldığını söyledi. Başkaya projenin amacı ''Kentin tarihi kimliğinin ön plana çıkartılması, kentsel tarihi dokunun yenilenerek kültür ve turizme kazandırılması. Özellikle kentin bu bölgesinde dönüşüm projeleriyle olan ilişkisi ve alanın üsleneceği işlev ile daha okunabilir olmasının sağlanması da önemli. Ayrıca ticari ve turizm canlılığının sağlanabilmesi için yeni fonksiyon alanlarının oluşturulması da asıl hedeflerdin biri�dedi.''
http://www.haber61.net/images/news/tarihi_ev_1.20100323161525..jpg
Öte yandan Projede en büyük yardımcılarından olan bir elektronik cihaz da tanıtıldı. Proje planlanmasında kullanılacak olan bu cihaz yerleşim yerinin 3 boyutlu görüntüsünü çizip yapılacak olan çalışmalarında daha kolay görülebilmesinin sağlayacak.

4 Yıl sonra(23 Mart 2010/16:08-25.8.2014) haberin muhasebesini yapalım:

- Vâli Kızılcık Trabzon'dan(görevden) ayrıldıktan sonra, bilinen hastalığı sebebi ile Rahmetli oldu(2014'de).

- Trabzon Belediye Başkanı, 2014/ Mart Mahallî seçimlerinde büyük şehir(!) belediye başkanlığına gitti.

- İl Kültür ve Turizm Müdürü, sağlık sebebi ile meşgûl... Allah sağlığını versin.

Sonuç: Haberin yapıldığı günün bir gün öncesindeyiz... yaprak kımıldamadı... yok- yok, bir şey yapılıyor; sur duvarına bindirilmiş demir iskeletli dışı göstermelik yapı yapılıyor... Zağnos Deresine manzaralı.

- Ortahisar'ın altındaki Mağara(çarşı?) hikâyesi de tabelâsı ile sağ ve ilk haber günü gibi durmaktadır!.

Yemek yok... sofrayı kaldırın; Elhamdûlillâh deyin!.

kadiryeter Kadir Yeter. 25 AĞUSTOS 2014 Pazartesi günü, Kavakmeydandan yazdım... dediklerimin hepsi fotoğraf belgelidir.

"UNUTMA, GAZETECİLİK; ARŞİVCİLİKTİR"... YAZDIĞINI KAYDET, TÂKİP ET VE UNUTMA. kadiryeter

Kadir Yeter
26.08.2014, 16:05
TEKRAR.

http://i.hizliresim.com/325r4j.jpg

Ayasofya Câmi(müze)'ye doğu yönden giriş kapısı(demir merdivenli) kaldırıldı.

Fotoğraflar: kadiryeter Kadir Yeter.

26.8.2014 Kavakmeydan Mah. TRABZON.

Oğuz ZEYTİN
26.08.2014, 16:32
Belediye otobüs almayacak o kadar otobüsü zaten alamaz 2 dolmuşa bi otobüs hakkı tanıyıp geçiş yaptıracak. Taksiden minibüse geçtiği gibi..

İki taksi, dörder yolcudan sekiz yolcu, yani bir minibüs ediyor.

Ama iki minibüs, sekizer yolcudan 16 yolcu yapar. Bir otobüs kaç kişi taşır? Koltuklu 30 civarı... Ayaktakilerle belki iki katı...

Ayrıca E sınıfı ehliyetli şoför sayısı azalacağı gibi araçlar atıl kalır. Yani o denklem tutmaz.

Hem plaka hariç, minibüs fiyatıyla otobüs fiyatı arasında uçurum var.

Belki hatlar yeniden düzenlenir, plakalar sıfırlanıp yeniden ihale edilirse uygulanabilir. Yani Fatih-Ayasofya-Kuran Kursu hattını, Yeşiltepe - Cami Yanı hattını, Erdoğdu Yolu, Kuruçeşme, Şükraniye, Çamlık hattını birleştirebilirler mi?

Bunu da hem mal sahipleri hem şoförler kabul etmez. Başarana helal olsun derim o ayrı.

Bu arada taksi dolmuşların minibüs olması Tunalar'a epey yaramıştı.

*

Kıyaslamak için değil fakat fikir vermesi için söylüyorum; İstanbul'da en uzak hatlardan biri Kadıköy - Uğur Mumcu yaklaşık bir saat sürüyor, 25-30 km. çekiyor, ücreti 2,60 TL.

Sefa
28.08.2014, 02:01
İki taksi, dörder yolcudan sekiz yolcu, yani bir minibüs ediyor.

Ama iki minibüs, sekizer yolcudan 16 yolcu yapar. Bir otobüs kaç kişi taşır? Koltuklu 30 civarı... Ayaktakilerle belki iki katı...

Ayrıca E sınıfı ehliyetli şoför sayısı azalacağı gibi araçlar atıl kalır. Yani o denklem tutmaz.

Hem plaka hariç, minibüs fiyatıyla otobüs fiyatı arasında uçurum var.

Belki hatlar yeniden düzenlenir, plakalar sıfırlanıp yeniden ihale edilirse uygulanabilir. Yani Fatih-Ayasofya-Kuran Kursu hattını, Yeşiltepe - Cami Yanı hattını, Erdoğdu Yolu, Kuruçeşme, Şükraniye, Çamlık hattını birleştirebilirler mi?

Bunu da hem mal sahipleri hem şoförler kabul etmez. Başarana helal olsun derim o ayrı.

Bu arada taksi dolmuşların minibüs olması Tunalar'a epey yaramıştı.

*

Kıyaslamak için değil fakat fikir vermesi için söylüyorum; İstanbul'da en uzak hatlardan biri Kadıköy - Uğur Mumcu yaklaşık bir saat sürüyor, 25-30 km. çekiyor, ücreti 2,60 TL.

Dediğim sistem daha farklı 2 minibüs birleşip fiyatları 600 Bin ile 1 Milyon arası değişen otobüsü alamaz tabi ki..

2 minibüs birleşip yarım otobüs kullanabilmeli.

Antalya'dan örnek vereyim ben de yarım otobüsler fazlalıkla var. Dolmuş diye geçiyor orada.

Büyük hatlarda ise büyük otobüsler. Büyük otobüsler Belediyeye ait genellikle ve denetimli. Fiyat ise 2 TL 20-25 kilometrelik hatlar mevcut. Öğrenci kartları 1.10 TL ve aktarma sistemi mevcut tabi..

Hatların yeniden düzenlenmesi gerek ama öncelikle Trabzon insanı yürümeyi öğrenmeli. Dolmuşlar kalkarsa herkes evinin önünde inemeyecek ve dolmuşlardan çok halk ses çıkartır bu işe..

2 TL ise büyük para Trabzon için. Herkes arabasıyla meydana gidip geldiğinde maliyeti 4 TL olmadığı için arabayı tercih ediyor hele 2 kişi ve üzeri ise kesinlikle araba.

Hal böyle olunca zaten fazla olan şehir içi dolmuş sayısını özel araçlar geçmiş vaziyette meydanda otoparklarda yer bulmak mümkün değil trafik cabası..

Düzenleme şartoğlu şart ama yollarımız kısa ve dar olduğu için eller kollar biraz bağlı..

Burçak
28.08.2014, 03:13
Dolmuş fiyatları uçuşa geçmiş ondan sonra meydanda neden trafik oluyor. Adam arabasıyla daha ucuza gelip gidiyor neden toplu taşımayı tercih etsin ?

Dolmuşların bir an önce kaldırılıp halk otobüslerine dönüştürülmesi gerek..

kesinlikle doğru.
en basit örneği ben.
erdoğduda evden meydana gidiş tam 3 km. 3 de dönüş. eder 6km yol..
6 km de arabam maksimum 1,80 TL yakıyor. Hemde konforlu keyifli yolculuk yapıyorum.
dolmuşla gidip gelsem şuanda 3,5 TL. Şoförlerin tripleri aragazları ve bi çok yolcunun 5 dakikalık yolda sanki konuşmaya başka yer yokmuş gibi telefon sohbetleri de cabası..

Oğuz ZEYTİN
28.08.2014, 10:45
Dediğim sistem daha farklı 2 minibüs birleşip fiyatları 600 Bin ile 1 Milyon arası değişen otobüsü alamaz tabi ki..

2 minibüs birleşip yarım otobüs kullanabilmeli.

Antalya'dan örnek vereyim ben de yarım otobüsler fazlalıkla var. Dolmuş diye geçiyor orada.

Büyük hatlarda ise büyük otobüsler. Büyük otobüsler Belediyeye ait genellikle ve denetimli. Fiyat ise 2 TL 20-25 kilometrelik hatlar mevcut. Öğrenci kartları 1.10 TL ve aktarma sistemi mevcut tabi..

Hatların yeniden düzenlenmesi gerek ama öncelikle Trabzon insanı yürümeyi öğrenmeli. Dolmuşlar kalkarsa herkes evinin önünde inemeyecek ve dolmuşlardan çok halk ses çıkartır bu işe..

2 TL ise büyük para Trabzon için. Herkes arabasıyla meydana gidip geldiğinde maliyeti 4 TL olmadığı için arabayı tercih ediyor hele 2 kişi ve üzeri ise kesinlikle araba.

Hal böyle olunca zaten fazla olan şehir içi dolmuş sayısını özel araçlar geçmiş vaziyette meydanda otoparklarda yer bulmak mümkün değil trafik cabası..

Düzenleme şartoğlu şart ama yollarımız kısa ve dar olduğu için eller kollar biraz bağlı..

Servisçilerin kullandığı yarım otobüs veya 19+1'lik midibüsler olabilir, doğru. Mal sahipleri şirketleşebilir. Karşılık iyi niyet olursa Trabzon kamuoyu bunu tartışmalı.

Eğer böyle bir geçiş olacaksa;

- Taksiden minibüse geçilirken iki taksi bir minibüs olacak dendi, o şekilde başladı. Fakat sonradan her ortak kendi aracını ve plakasını aldı. Bu sefer buna izin verilmemeli.

- Güzergah düzenlemeleri yapılmalı. Meydan'a en uzak hat herhalde bizim Çamlık/Soğuksu'dur. Orası bile 6-7 km. Bir durak aşağıda Kuruçeşme diye farklı durak var. Aynı hat...

- Yürüme mevzusu... Yaşlı teyzeleri amcaları anlarım da, çocuklar ve gençleri görünce şaşırıyorum.

Faik Yılmaz
28.08.2014, 10:51
ben acil işim olmadığı ya da çok yorgun olmadığım zamanlar yürüyorum....

sizde öyle yapın.....

AhmetG.
28.08.2014, 11:27
Dolmuş şoförlerinin bazılarında vali havası var ki orası en ilginç olan durum.

Standart getirmeleri lazım.
-Tüm şoförler lise mezunu olacak ve her 3 ayda bir halk eğitim tarafından seminere tabi tutulacak.
-Bütün arabalarda klima zorunluluğu olacak
-Ayakta yolcu alınmayacak
-Şoförlere konuşma eğitimi verilecek
-Hız kurallarına uyulacak
-Balkonda duran adama korna çalınmayak
-Bi yerde dakikalarca yolcu beklenmeyecek
-Tüm bu durumlar sıkı bir şekilde denetlenecek.

Çok şey istemiş gibi duruyorum ama bu durum hayat standartını yükseltmek için gerekli.
Bunlar yapıldıktan sonra alınan hizmet karşılığında fiyat fazla göze batmaz.

selcuk
28.08.2014, 11:57
yasam standarti istiyorsan akcaabat arsin arasi tramvay yapsinlar

800 bin tl olmus dolmus plakasi
böyle sacmalikmi olur, dolmus hangi modern sehirde kalmis

Furkan
28.08.2014, 12:28
Tramvay şart ancak tramvaya gelinceye kadar yapılması gereken basit şeyler var. Yorumlardan birinde belediye o kadar otobüs alamaz denmiş ancak belediye elindeki otobüsleri bile kullanmıyor. Kış boyunca Beşirli-KTÜ hattında yaklaşık 20 dk da bir çalışan otobüsler var. Bu hat mayısta kaldırılıp ekime kadar açılmıyor. Yani vatandaş yaz boyunca dolmuşçunun kucağına doğru öteleniyor.

Ayrıca hareket amirliğinin üstün bir başarısı var. Beşirliden kalkan otobüs yaklaşık 10 dk sonra fatihe ulaşıyor ve aynı dakikada fatihten ikinci bir otobüs kaldırılıyor (Nerdeyse bütün liste bu şekilde oluşturulmuş). Peşpeşe giden otobüslerden biri boş gidiyor ve bu otobüsleri kaçıran birisi sıradaki otobüs için 30 dk kadar beklemek zorunda kalıyor.
Diğer bir madde ise 2011'den sonra alınan yeni otobüsler. Belediye yıllar sonra otobüs alımı yapıyor ve otobüslerin yarısında klima yok. Bu otobüsler klimalı olacak şekilde tasarlanmış ve camları neredeyse açılmıyor. Bu nedenle yaz boyunca bu otobüslerde sera etkisi yaşanıyor.

Daha saymak gerekirse TAKKart sistemindeki bozukluklar, ilk takılan kart okuma sisteminin çağ dışı olması ve sonradan bir kısmının değiştirilmek zorunda kalınması. Kart dolumu ve bilet satışı için neredeyse üç-beş market dışında hiç biryerin bulunmaması. 3 senedir akıllı durak sisteminin hala kurulamaması ve otobüslerin ne zaman geleceğinin tahmin edilememesi vs vs...
(Kusura bakmayın bir KTÜ öğrencisi olarak hergünümüz otobüslerde geçtiğinden çok doluyum bu konuda :D )

AhmetG.
28.08.2014, 12:37
Agresif cevap vermeye gerek yok. Fikrini yazar geçersin.

Devlete vergi ödediğim sürece gerekirse tramvayda yapmak zorunda.

Madem paradan muzdaripsin sadece, o zaman bisikletle git hayret birşey zorla adama tuhaf cevap verdiriyorlar.

Ertan1982
28.08.2014, 12:38
Ne yazzikki tüm Türkiyede gözledim bir durum var.Belediyeler hükümetler is yaptik gözükmek icin Projeleri eksiksiz hayata geciremiyorlar.Ön arastirmalar, kalite kontrol sahada,Proje hayata gecirmeden önce sahada yeterince ekstrem sartlarda denemeden kulanima sokuyorlar ve vatandasi kobi olrak kulaniyorlar.Eksik yönleri bulundunda ya yetersiz olarak iyilestiriyorlar yada hic.

Kadir Yeter
28.08.2014, 13:32
Ne yazik ki tüm Türkiyede gözledim bir durum var. Belediyeler hükümetler is yaptik gözükmek icin Projeleri eksiksiz hayata geciremiyorlar. Ön arastirmalar, kalite kontrol sahada, Proje hayata gecirmeden önce sahada yeterince ekstrem sartlarda denemeden kulanima sokuyorlar ve vatandasi kobi olrak kulaniyorlar. Eksik yönleri bulundunda ya yetersiz olarak iyilestiriyorlar ya da hic.

http://i.hizliresim.com/zQDYa4.jpg

Dediğinizi gözümle gördüm ve dinledim; yetmedi, bu toptantıyı terk etmeme sebep oldu... birine şirin görünmek sevdâsı...

Kent Konseyine başkan seçmişler... tek aday...önceden proğramlı(sanki üyeler öyle değil mi?)... kimi biliyor musunuz?... Fotoğrafçılar Odası Başkanını... şimdi başkanlığı bıraktı mı, bilmiyorum(A.A).

Ne diye konuşturursun beni be kardeşim...

kadiryeter

lazo1967_61
28.08.2014, 14:23
1 haftadir Trabzondayim. Gordugum en cirkin sehirlerden biri. Boyle bi yapilasma olamaz. Sahil yolu trabzonu denizden ayirmis, sahil denen bisey yok. Bir yandan yikiyorlar bi yandan cirkin binalari geri yapiyorlar. Koskoca trabzonda hosuma giden 3-4 bina var. Belediye baskani bos konusmaktan baska bisey yaptigi yok.

lazo1967_61
28.08.2014, 14:24
Iyiki doga guzelligi var yoksa trabzona turist gelmezdi. Onuda yavas yavas katlediyorlar

Ertan1982
28.08.2014, 15:43
1 haftadir Trabzondayim. Gordugum en cirkin sehirlerden biri. Boyle bi yapilasma olamaz. Sahil yolu trabzonu denizden ayirmis, sahil denen bisey yok. Bir yandan yikiyorlar bi yandan cirkin binalari geri yapiyorlar. Koskoca trabzonda hosuma giden 3-4 bina var. Belediye baskani bos konusmaktan baska bisey yaptigi yok.

Trabzona giden tüm arkadaslarim aynisini diyorlar.En son 2010 Trabzona gittim.Halen disi boyanmamis evler duruyor mu Trabzon da.En rezil görüntü benim acimda öyle evler.Belediye alsin Boya versin ev sahiplerine Boyatsin o evleri.Cok rezil bir görüntü.

ccd6167
29.08.2014, 09:05
abi ilcelerede daha cok

ben ilk defa trabzonsda gordum araklida daha dogrusu disinda sıvası olmayan evler..belediyelerden bisi olmaz

Emirhan Makul
29.08.2014, 09:46
Şans işte Allah AKP'linin bile hiç bir şeyden anlamayan, suya sabuna elini sürmeyen belediye başkanını bize vermiş, Bursa,Konya,Kayseri belediye başkanlarına bak AKP'nin birde bizimkine bak. Sınanıyoruz resmen, hadi akp olsun belediyenin başında ama bari akıllısı olsun diyeceğim ama oda olmuyor saydığım illerin başkanları tırmalıyor tırmalıyor. Bakın projelerine çılgın atıyorlar. Bizim ki selden sonra mario gibi sağda solda geziyor anca gülüyor :D

leviathan_-1461
29.08.2014, 20:24
Şans işte Allah AKP'linin bile hiç bir şeyden anlamayan, suya sabuna elini sürmeyen belediye başkanını bize vermiş, Bursa,Konya,Kayseri belediye başkanlarına bak AKP'nin birde bizimkine bak. Sınanıyoruz resmen, hadi akp olsun belediyenin başında ama bari akıllısı olsun diyeceğim ama oda olmuyor saydığım illerin başkanları tırmalıyor tırmalıyor. Bakın projelerine çılgın atıyorlar. Bizim ki selden sonra mario gibi sağda solda geziyor anca gülüyor :D

Başkan belediyecilikten fazla alamıyor olabilir. Zaten yerel yönetimlerden değil bürokrosinin içinden gelmiş birisi. Bürokrasinin içinden gelmesi Trabzonun belediye bütcesi ile Trabzona yapılan yatırımları, harcamaları karşılaştırdığımızda nasıl bir avantaj olduğu ortada. Çok iyi belediye başkanı olabilecek birinin, merkezi hükümetin bütcesinden şimdikinin beşte biri kadar pay alamama ihtimalinide düşün.

Faik Yılmaz
04.09.2014, 09:35
Belediye Başkanı ya da vali olsaydım ;

Şu çekirdek işini şehirde yasaklardım....

Parkları bahçeleri pislik götürüyor. herkes yolda yürürken kabukları yere atıp duruyor....

yemesini becerene kadar yasaklamakta fayda var. normalde yasakları sevmem ama bazı şeyleri yasaklamak gerek....

Murat'
17.09.2014, 16:40
İlçelere doğalgaz müjdesi
http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/1709Dogalgaz1.jpg
Ankara'ya çıkartma yapan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu merkez Ortahisar, Akçaabat ve Of ilçelerinin yanı sıra Yomra, Arsin, Araklı, Sürmene, Çarşıbaşı, Beşikdüzü ve Vakfıkebir ilçeleri ile şehir genelindeki organize sanayi bölgelerine doğalgaz verilmesi için bakanlıktan vize aldı.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz ile gerçekleştirdiği toplantıda Trabzon'un sahil kesiminde bulunan tüm ilçelere doğalgaz verilmesi için çalışmaların başlaması konusunda fikir birliğine vardı.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Çolak'ın da hazır bulunduğu toplantıda Trabzon merkezdeki doğalgaz çalışmalarının 2014 ve 2015 yılında kararlılıkla sürdürülmesinin yanında Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı teknik çalışmalar doğrultusunda doğalgazın ilçelere de yaygınlaştırılması konusu masaya yatırıldı. Toplantıda Yomra, Arsin, Araklı, Sürmene, Çarşıbaşı, Beşikdüzü ve Vakfıkebir ilçeleri ile Arsin, Beşikdüzü, Vakfıkebir ve Akçaabat Şinik organize sanayi bölgelerine doğalgazın ulaştırılması konusunda taraflar mutabakata varırken daha önceden programda olan Of ve Akçaabat ilçelerindeki doğalgaz yapım çalışmalarının sürdürülmesi kararlaştırıldı.
Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Enerji Bakanı Yıldız ve EPDK Başkanı Yılmaz ile uzun süreli bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade ederken, devam eden doğalgaz yatırımları dışında ilçelere de doğalgazın getirilmesi konusunu masaya yatırdıklarını belirtirken şunları kaydetti: "Nüfusu 10 binin üzerinde olan ilçelerde, su abonelerinin yüzde 60 ve daha fazlasının doğalgaza abone olacakları beyanının bir karine olduğu belirtilerek doğuda Of'un yanında Yomra, Arsin, Araklı, Sürmene, ilçelerimiz ile Arsin Organize Sanayi Bölgesi'ne, batıda Akçaabat'la birlikte Çarşıbaşı, Vakfıkebir ve Beşikdüzü ilçeleri ile Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi'ne, ileride açılacak olan Şinik ve Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgesi'ne doğalgazın ulaştırılması konusunda Enerji Bakanımız Sayın Taner Yıldız çalışmalara yardımcı olacaklarını ve destekleyeceklerini ifade etmişlerdir. Sağlanan bu mutabakat ile ilçelerimizin doğalgazla buluşması için ilk adım atılmış oldu. Trabzon'un tüm ilçeleri ile doğalgazla buluşturulması için maliyet unsurları ve kamuoyu yoklamaları sonrasında halkımızın da kabullenmesiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca Trabzon doğalgaz çalışmaları sürdürülen ilçelerdeki doğalgaz döşeme işlemlerinin program çerçevesinde aynen devam etmesi için azami gayret gösterilmesi konusunda Sayın Bakanımız desteklerini arttıracaklarını kaydetmişlerdir. Tüm bu katkılarından ötürü Sayın Bakanımıza ve EPDK Başkanımıza teşekkür ediyoruz."

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/1709Dogalgaz3.jpg
SAHİL DOLGUSU İMZA AŞAMASINA GELDİ
Başkan Gümrükçüoğlu Ankara'daki temasları çerçevesinde Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Trabzon Milletvekili Safiye Seymenoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Çolak ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile de bir toplantı gerçekleştirdiklerini de kaydetti. Toplantıda Trabzon'un büyükşehir olmasıyla birlikte imar konusunda atılan adımların ve yol haritasının değerlendirildiğini kaydeden Gümrükçüoğlu, ayrıca sahildeki dolgu planının Bakanlığın onayına hazır hale getirildiğini kaydetti. Başkan Gümrükçüoğlu Trabzon halkına söz verdikleri sahilde dolgu projesinin son noktaya getirildiğini belirterek, "2014 yılındaki seçimlerden önce halkımıza söz verdiğimiz dolgu planı konusunda kurum görüşlerinin alınması ve teknik çalışmaların tamamlanmasıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın onayı noktasına getirildi. Bakanlığın onayından sonra Trabzon'da bu dolgu projesinin başlanması konusundaki sözlü olarak mutabakat sağlandı" diye konuştu.

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2014/1709Dogalgaz2.jpg
ÇALIŞANLARIMIZ MAĞDUR OLMAYACAK
Başkan Gümrükçüoğlu Ankara'daki şehrin gündemini takip programları çerçevesinde Devlet Personel Başkanlığı ile görüştüklerini belirterek, "Trabzon'un Büyükşehir Belediyesi olmasıyla kapanan belde belediyeleri ve İl Özel İdaresi'ndeki personelin kendi talepleri doğrultusunda Trabzon'daki kamu kurum ve kuruluşlarına verilmesi konusunda 2 ay önceki görüşmelerimizde sağlanan mutabakat aynen uygulamaya konacak. Önümüzdeki 1 ay içerisinde İçişleri Bakanlığı ile DPB arasındaki çalışmalar tamamlanacağı ve oradaki arkadaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamadan kamu görevlerine devam edecekleri konusu bir kez vurgulandı" şeklinde konuştu.

Önce merkeze doğal gaz getirin de sonra ilçeleri de düşünürsünüz, 240 metre yakınımızdan ana hat borusunu geçirdiler 5 sene önce, ondan sonra da bir kazma bile vurmadılar.

Kadir Yeter
17.09.2014, 18:24
Belediye Başkanı ya da vali olsaydım ;

Şu çekirdek işini şehirde yasaklardım....

Parkları bahçeleri pislik götürüyor. herkes yolda yürürken kabukları yere atıp duruyor....

yemesini becerene kadar yasaklamakta fayda var. normalde yasakları sevmem ama bazı şeyleri yasaklamak gerek....

Bizim bakkaldan(R.E.), baba ve küçük oğlu birlikte gelip bir torba ayçiçeği çekirdeği satın-almışlar, tam kapıdan çıkarken, oğlu babasına sormuş: Baba, çekirdek kabuklarını nereye atacağız?... baba geri dönmüş ve bakkaldan bir naylon torba istemiş- almış ve maça öyle gitmişler. Bakkalımdan dinledim. Ya...
Demek ki, evdeki Anne önemli...

kadiryeter Kadir Yeter. 17 EYLÛL 2014 Kavakmeydan Mahallesi.

Kadir Yeter
18.09.2014, 11:52
http://i.hizliresim.com/3R9Vl0.jpg

Trabzon Milletvekili Şevket Arz ve Gazete başyazarı Refik Karaağaçlı,
Türksesi Gezetesi bürosunda.

Trabzonspor kurucu üyesi ve Trabzon Türksesi Gazetesi başyazarı, Refik Karaağaçlı(85), geçtiğimiz pazar günü sabahı(14.9.2014) vefat etti ve aynı gün ikindi vaktinde Sülüklü Mezarlığına defnedildi.
Trabzon'da doğduğu mahalle: Boztepe.

Foto- bilgi: kadiryeter Kadir Yeter. 18.9.2014 TRABZON.

http://i.hizliresim.com/vogDlr.jpg

AhmetG.
18.09.2014, 18:47
Her hava olayından sonra elektrik ve su kesintileri aralıksız olarak devam ediyor. Ne de olsa büyükşehir olduk.
Belediye Akyazıya isim vermekle uğraşsın.

Murat'
18.09.2014, 19:40
Trabzon'da yine inanılmaz bir yağmur yağmış, görüntüler hiç iç açıcı değil.

http://www.haber61.net/d/other/1524229_572224346216607_1434957548008139268_o.jpg

http://www.haber61.net/d/other/10431495_718876451493530_7522662593158019309_n.jpg

http://www.haber61.net/d/gallery/5028/2.jpg

http://www.haber61.net/d/gallery/5028/3.jpg

28TS61
19.09.2014, 01:59
türkiyenin genel sorunu altyapi yetersiz malesef

Oğuz ZEYTİN
19.09.2014, 02:04

http://www.haber61.net/d/other/1524229_572224346216607_1434957548008139268_o.jpg

http://www.haber61.net/d/other/10431495_718876451493530_7522662593158019309_n.jpg

http://www.haber61.net/d/gallery/5028/2.jpg

Murat, ikinci fotoğraf Uzunkum mu?

Çok geçmiş olsun.

*

Dün İdmanocağı oynayacak salon bulamadığı için lige katılamıyor.

Bugün şehri sel götürüyor.

Partizanlık yapmıyorum, yanlış anlaşılmasın, sayın büyükşehir belediye başkanı kentin altyapısıyla ve tesis inşasıyla uğraşıp vatandaşın sıkıntılarını çözeceğine gereksiz polemikler ve kaos üretmekle meşgul.

Murat'
19.09.2014, 09:04
Murat, ikinci fotoğraf Uzunkum mu?

Çok geçmiş olsun.

*

Dün İdmanocağı oynayacak salon bulamadığı için lige katılamıyor.

Bugün şehri sel götürüyor.

Partizanlık yapmıyorum, yanlış anlaşılmasın, sayın büyükşehir belediye başkanı kentin altyapısıyla ve tesis inşasıyla uğraşıp vatandaşın sıkıntılarını çözeceğine gereksiz polemikler ve kaos üretmekle meşgul.

Oğuz orası neresi tam olarak bilmiyorum.

İşin kötü daha beş sene önce yapılan yerleri bile sel götürmüş, belediyenin ne kadar planlı programlı iş yaptığı ortada.

Kadir Yeter
19.09.2014, 11:41

http://i.hizliresim.com/XYvWL6.jpg

Bu köprü altındaki su geçişinde, taaa Asım Aykan başkanlığından beri arşivim var.

Kurul üyeliğim sırasında buraya dikkat çekmek için Başkan yardımcısı(O.K.) ve bir belediye meclis üyesi() ile; yerinde tespit için buraya geldik(fotoğraflı). Biraz faydası oldu ancak, işe kör bakmakla bugüne gelindi...

Ne inşaattan anlarım ne de bu gibi teknik işlerden; benim câhil aklımın yettiğini, yetkililer düşünmek istemiyorlar... buna canım çok sıkılıyor... yazdıklarım da bu sebepledir.

Beyuk başkan ilk geldiğinde, bu yer için gazetede yayınlanan beyanatında diyor ki: "Böyle akılsız iş olur mu!?. derenin üstü derhal açılmalıdır." İsteyene kupürünü bulup eklerim...

Foto- yazı: kadiryeter Kadir Yeter. 19.9.2014 TRABZON.

Murat'
19.09.2014, 11:49
yasam standarti istiyorsan akcaabat arsin arasi tramvay yapsinlar

800 bin tl olmus dolmus plakasi
böyle sacmalikmi olur, dolmus hangi modern sehirde kalmis

Minübüsçüler belediye otobüslerinin saat başı çalışmasını bile istemiyor, tramvay falan olsa adamlar yıkar orayı. :)

Kadir Yeter
19.09.2014, 12:13
Treni getirin... tramvayla uğraşmayın... biri kesme çiçek; biri çiçek bahçesi!.

kadiryeter Kadir Yeter. 19.9.2014 TRABZON.

Murat'
19.09.2014, 12:18
Zağnos Vadisi'ni anlayabilmiş değilim zaten, altından dere geçiyor, acaba üstteki fotoğraftaki sular dere yatağına sığmayan sular mı?

Kadir Yeter
19.09.2014, 12:28
http://i.hizliresim.com/78kmzW.jpg

Çağ atlıyoruz... çok doğru... taş devrine doğru; geri-geri... anlayamıyorum, "iyi işler yaptık" diye sevinenleri!.

Özellikle: Kabız edilmiş nice dereleri!.

Dere üstü örtmek için belediyeler devletten kredi alamıyorlar. Resmî bilgi.

Fotoğraf: kadiryeter Kadir Yeter. 19.9.2014 TRABZON.

Burçak
24.09.2014, 08:21
http://www.haber61.net/d/news/131318.jpg
Haber61 – Haber Servisi - CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Cahit Erdem ve beraberindekiler Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'i ziyaret etti. Canalioğlu ziyarette yaptığı konuşmada Başkan Genç ile beraber kendisinin belediye başkanı olduğu dönemde birlikte hareket ettiğini belirterek Başkan Genç'i çok sevdiğini ve saydığını ifade etti. Öte yandan Canalioğlu, Başkan Genç'e ziyaretinin gecikmeli olmasını işlerinin yoğun olmasından dolayı olduğunu söyledi.

BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ
Canalioğlu'na açıklamalarından dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan Genç, "Çok güzel bir cümle kullandınız , o cümle de şudur: 'Bizler bu şehrin evlatlarıyız' Trabzon için güzel işler yapan her kim olursa olsun başımızın üstünde yeri vardır. Sizin Belediye Başkanlığı döneminizde ve benim de AK Parti İl Başkanlığı döneminde birlikte hareket ettiğimiz zamanlar olmuştur. Bu şehir bizim ve biz de birlikte daha güzel şeyler başarabiliriz. Yeni kurulan belediyemizin başkanı olarak Trabzonlu olan bütün vekillerimizle birlik beraberlik adına çalışmalar yapmak arzusundayım" dedi.

GÜMRÜKÇÜOĞLU'NU ZİYARET EDECEK Mİ?
Başkan Genç'i ziyaretinin ardından Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nu ziyaret edecek misiniz sorusuna cevap veren Canalioğlu: "Ben her yerde belediye başkanlarını ziyaret ettim. Geçen Beşikdüzü'ne gittiğimizde de Orhan Bıçakçıoğlu'nu ziyaret ettim. Burada Sayın Başkanımızı ziyarete geldim o yüzden o konuyla alakalı fikrimi daha sonra söylerim. Bu kenti zora sokacak olaylarda hep birlikte anında toplandık ve birlikte hareket ettik. Bunlar olması gereken şeylerdir" diye konuştu.

MARAŞ CADDESİ DE TRAFİĞE KAPANMALI
Basın mensuplarının Kahraman Maraş Caddesinin trafiğe kapanmasıyla alakalı sorusuna cevap veren Genç, "Uzun Sokak trafiğe kapandığında Başkanımızı ilk arayıp tebrik edenlerdenim. O zamanda Kahraman Maraş caddesinin kapanması gerektiği fikrimi de dile getirmiştim. PTT ile Meydan arasının trafiğe kapanması gerektiğini belirtiyoruz biz sadece görüş sahibiyiz. Bu fikrimi trafikle alakalı toplantılarımızda dile getireceğim. Bu sorunu en aza indirgeyecek başka bir fikir olur onu da ele alırız" dedi. Canalioğlu da Genç'e hak vererek şöyle dedi: "Hafif raylı sistemini lütfen dikkate alınız mutlaka orayı rahatlatacaktır"
http://www.haber61.net/trabzon-maras-caddesi-trafige-kapanmali-5056g-p1.htm

Kadir Yeter
24.09.2014, 09:05
Canalioğlu gelsin de kendi bozduğu Kavakmeydan Caddesi’nin kaldırımdan yüksekte duruşunu görsün... deyin ki, Kadir Yeter Sizi 5-6 senedir bekliyor; niye, defâlarca söz verdiği halde ziyaretime bir kere gelmedi... ziyâret edilme meraklısı değilim; O Bizim Kültür ve Turizm Müdürümüz idi(Ortahisar’da)(TSM Korosu)... Tek anladığı iş, turizm işidir; her yerde söylerim: Kültür ve Turizm Bakanlığı yapmaya lâyık yöneticidir... kaldırım işi, asfalt işi O'na göre değil...

Size de açıklayayım; bilirsiniz ya, bu bizim Kavakmeydan Caddesi, önceden dökmetaş dizme yol idi; doğalgazcılar geldi, yol büsbütün toprak tozu ve çamur deryâsına dönüşünce; canım, Canalioğlu acemice bir kararla yola asfalt serdirdi, nasıl amma?... hağu tabut üst tahtasının iki yana eğrisi vardır ya hah tam o'nun gibi asfaltlattı Kavakmeydan Caddesi’ni... yemin etsem başım ağırmaz. Ters v harfi gibi yaptı bıraktı...

Yolun orta refüj asfalt zemin yüksekliği, yol kenârı kaldırımdan 35 Santim yüksekte... yeni gelen güzelim başkan bey de eskisini söktürdü geçen sene sevindik, ne gezer, sen gel aynısını bi' daha asfaltla...
Ben ne anlarım bu işlerden Abi... benim gibi cahilin diline düştü iseler; anlayanların daha ne söyleyecekleri vardır.

Biz, sevdiğimizi başkan yapma gafletine düştükçe çok daha çok yanlış iş görürüz... en başta, Parklarımız!... Meydan ve Kanûni Parkı, ...

Belediye başkanı seçerken zemin işlerinden anlayanlardan seçelim istiyorum... Müsteşarla, Turizimci ile avukatla alt yapı, üst yapı işleri doğru yürümez... Bize bir Bayan belediye başkanı gerekli... yarım deli olması şart Abi... şu sokak işçilerine acıyorum; deliye post saydırır gibi sigara izmaritlerini bir- bir toplatıyoruz parketaş aralarından; ben, insan olarak utanıyorum.

Trabzon'da kültür işi dibe vurdu... yeni başkana(Ortasaray) kitabımı getirip- onay isteyeceğim: Çeşmeler(fotoğraflı) ve içme suyuna ait 24 başlıklı konu. Trabzon’da bir ilk.

Volkan Abiyi seviyoruz... O hep güleçtir. Bana darılmaz. Trabzon Uşağı böyledir…

Sağlıkla kalınız...

Fotoğraf ve yazı: kadiryeter Kadir Yeter.
24.9.2014 Kavakmeydan Mahallesi. Aralıksız 41. Yılım...

http://i.hizliresim.com/PEkP25.jpg

Kadir Yeter
24.09.2014, 09:44
http://i.hizliresim.com/gLyyZL.jpg

Kavakmeydan ilk defâ Asfaltlanıyor...

Fotoğraf: kadiryeter Kadir Yeter.
24.9.2014 Kavakmeydan Mahallesi.

Faik Yılmaz
24.09.2014, 09:53
Kadir Abi

Bu asfaltlama olayını söylemekten dilimde tüy bitti.....

1 sene önce 2 sene önce asfaltlanan mahalleler kırıp geçiriliyor hatta aynı yıl asfaltın söküldüğüne yamalanıp bırakıldığına bile şahit oldum....

zemini filan olmadığından 2 yılda pert oluyor kırıp, söküp yeniden yapıyorlar...

sonrada şu kadar ton asfalt dökdük diye reklam veriyorlar. evet döküyorlar resmen döküyorlar bir kaç günde güzsel görünüyor ama ayı dolmadan deforme olmaya başlıyor yılı dolmadanda çukurlar oluşuyor...

Şu an Trabzon Sokakları ise Bağdat Caddeleri gibi.... kimi asfalt , kimi beton kimi toprak yamalı bohça gibi resmen...

Büyükşehir büyükşehir diyorlardı geldi de ne oldu her hafta elektrik ya da su kesiliyor başkada bir şeyini anlamadık Büyükşehirin...

Kadir Yeter
24.09.2014, 10:02
Kadir Abi

Bu asfaltlama olayını söylemekten dilimde tüy bitti.....

1 sene önce 2 sene önce asfaltlanan mahalleler kırıp geçiriliyor hatta aynı yıl asfaltın söküldüğüne yamalanıp bırakıldığına bile şahit oldum....

zemini filan olmadığından 2 yılda pert oluyor kırıp, söküp yeniden yapıyorlar...

sonrada şu kadar ton asfalt dökdük diye reklam veriyorlar. evet döküyorlar resmen döküyorlar bir kaç günde güzsel görünüyor ama ayı dolmadan deforme olmaya başlıyor yılı dolmadanda çukurlar oluşuyor...

Şu an Trabzon Sokakları ise Bağdat Caddeleri gibi.... kimi asfalt , kimi beton kimi toprak yamalı bohça gibi resmen...

Büyükşehir büyükşehir diyorlardı geldi de ne oldu her hafta elektrik ya da su kesiliyor başkada bir şeyini anlamadık Büyükşehirin...

Büyük şehir, şehri îmar etmekle olur; emânet elbise ile değil.
İleriki yıllarda birlikte göreceğiz İnşallah; gerektiği sınıra kadarı büyük şehir kalacak... mezere(yayla) evlerini katarak kendini kandırıyor; kânun yapıcılar...

Asfalt işinden hiç anlamam ancak, duyduğumu söyleyeyim; enaz kalınlık 20 Santim olmalı imiş; tabîi ki; zemin sağlamlığı ve su akar seviye ve meyil işi ile bir bütün iş.

Bizim niyetimiz, faydalı olabilmek; aynı kayığın içindeyiz... fesada, düşmanlığa yer yok içimizde... sızlandıklarımızın binde biri bunlar.

Teşekkürler... Sağlıkla kal...

kadiryeter
24.9.2014

Faik Yılmaz
24.09.2014, 10:08
Abi asfaltın kalınlığı kadar zeminde önemli imiş...

zemin düzeltilmeden isterse 30 sm yap yinede tutmuyor koyveriyormuş asfalt....

ben çamurun üzerine bile asfalt döküldüğünü gören birisi olarak artık ne görsem şaşırmıyorum asfalt seriminde...

sahil yolu asfalt dökülürken izlemiştim bir tek o içime biraz sinmişti...

Kadir Yeter
24.09.2014, 10:32
Abi asfaltın kalınlığı kadar zeminde önemli imiş...

zemin düzeltilmeden isterse 30 sm yap yinede tutmuyor koyveriyormuş asfalt....

ben çamurun üzerine bile asfalt döküldüğünü gören birisi olarak artık ne görsem şaşırmıyorum asfalt seriminde...

sahil yolu asfalt dökülürken izlemiştim bir tek o içime biraz sinmişti...

Karayollarının asfaltı, beton gibidir... O'nlar, bu işin tam erbâbı...

Eskiden belediye gazetelerinde kaç metrekâre asfalt döşendiği yazar reklâm edilirdi(arşivimde)... biri uyardı ki, daha böyle söylemiyorlar ton işi ifâde ediyorlar; bir de uzunluk ölçüsünü; kaç metre uzunluğunda olduğunu.

Boş ver Usta, bizden öğrenecekleri bir şey yok... atgözlüğü takıp, sağı- solu görmek istemeyenlere: "Zenginin malı züğürtün çenesini yorar" gibi gülünüyorum...

kadiryeter
24.9.2014

Murat'
25.09.2014, 15:42
Maraş Caddesinin bahsedilen bölümünün kapatılması gerçekten de çok isabetli olur, aynı yaygara Uzun Sokak kapatılırken de kopartılmıştı. Yalnız bu karar başka yerlerde trafik sorunlarına neden olabilir, minübüsçüler başkanı şu anda Trabzon'da 730 tane dolmuş olduğunu söylemiş, bence bu sayı araçlar büyütülerek 400'e kadar düşürülmeli, artık büyükşehir olduk belediyenin toplu taşımaya daha çok yatırım yapması lazım. Bu dolmuş rezilliğine son verilmeli.

Oğuz ZEYTİN
25.09.2014, 16:00
Yoğun yağış alan yerlerde, yollar asfaltla mı yoksa betonla mı döşenmeli?

Faik Yılmaz
25.09.2014, 16:03
Yoğun yağış alan yerlerde, yollar asfaltla mı yoksa betonla mı döşenmeli?

Trabzon'a bakılmalı. Trabzon ne yapıyorsa o yapılmamalı......

A.K.Göksu
25.09.2014, 16:43
Beton köy yoluna dökülür oralarda bile bozulmadan 2 yıl ancak durabilir tabi ölümüne tonaj atmış kamyonlar uğramazsa. Asfaltı ise altyapısını düzgün yapmadan yaparsan 1 sene sonra yol badallama yapar.ardı ardına 20 tane küçük tümsek oluşur.Altapı yapmadan parke,beton üstüne dökmekte tamamen gösteriş için yapılan kısa sürede herhangi bir özelliği kalmayan bir çalışma.Altyapı yapmak yolu sökmek,malzeme falan pahalı geliyor ama yol diğerinden hem çok daha verimli hem çok daha uzun süreli oluyor.Yani günü kurtaralım,hesapta kar yapalım derken zarar ediyorlar.2 milyon lira verip 10 yıllık verimli yol yapacağına 500 bin verip 2 yılda bir yenilenecek yol yapıyorlar.

Oğuz ZEYTİN
25.09.2014, 16:52
Beton köy yoluna dökülür oralarda bile bozulmadan 2 yıl ancak durabilir tabi ölümüne tonaj atmış kamyonlar uğramazsa. Asfaltı ise altyapısını düzgün yapmadan yaparsan 1 sene sonra yol badallama yapar.ardı ardına 20 tane küçük tümsek oluşur.Altapı yapmadan parke,beton üstüne dökmekte tamamen gösteriş için yapılan kısa sürede herhangi bir özelliği kalmayan bir çalışma.Altyapı yapmak yolu sökmek,malzeme falan pahalı geliyor ama yol diğerinden hem çok daha verimli hem çok daha uzun süreli oluyor.Yani günü kurtaralım,hesapta kar yapalım derken zarar ediyorlar.2 milyon lira verip 10 yıllık verimli yol yapacağına 500 bin verip 2 yılda bir yenilenecek yol yapıyorlar.

Bu işin köyü şehri yok. Atapark'tan Soğuksu'ya giden yolla Ağasar'dan Şahmelik'e çıkan yolların eğimleri ve aldığı yağış benzer ise beton şehre de pek tabii uygulanabilir.

Londra'da yağmurlu bir günde yolda biriken su miktarı ayakkabı tabanınızı geçmiyor, çünkü adam suyu yer altına tahliye edecek alt yapıyı kurmuş. Bizde ise her yağmurdan sonra yamalı bohçaya dönmüş basit asfalt...

Kadir Yeter
25.09.2014, 20:01
Yukarıya doğru 4-5 yorum okudum... Konuşulmayan ancak, en önemli iki konu var:

1- İşinin ehli yönetici seçmek,
2- Bulunduğu- yaşadığı yerin herşeyine saygılı ve koruyucu vatandaş ve bu anlamda araç sürücüsü gerekli.

Seçim Sandığının sonuçlarını burada çözemeyiz... Bu iş biraz da kaleciye değil; diğer bütün etki edenlere bakılmak ve o uğurda payımıza düşeni, vicdân terâzimizle ölçmeyi önemsiyorum.

Kesme parke taş yollar, suyu altına geçirdiği için, bayır yollarda faydalıdır; İnsanın, ağzındaki diş köklerini düşünün; her biri işinin gereği daha değişik köklü ve derinlikte... kesmetaş parke yolların, 150 yıl nice sele karşı dirençli durduğunu, diş kökleri gibi o'nların da yere doğru uzunluğu aynıdır.

Eski belediye taş ustaları emekli olduktan sonra sağ iseler, yenilere ders versinler; yenilerin çoğu, domino taşı diziyor!... bir de müteahhidin insafına... bir vakitler duymuştum: Bâzı zor yerlerin taş dizimi için, emekli ustaların ücretli olarak işe dâvet edildiklerini. Bu fikir bana ait değildir.

Sağlıkla kalın...

kadiryeter Kadir Yeter. 25.9.2014 Kavakmeydan.

bangkook_61
25.09.2014, 20:11
Bu işin köyü şehri yok. Atapark'tan Soğuksu'ya giden yolla Ağasar'dan Şahmelik'e çıkan yolların eğimleri ve aldığı yağış benzer ise beton şehre de pek tabii uygulanabilir.

Londra'da yağmurlu bir günde yolda biriken su miktarı ayakkabı tabanınızı geçmiyor, çünkü adam suyu yer altına tahliye edecek alt yapıyı kurmuş. Bizde ise her yağmurdan sonra yamalı bohçaya dönmüş basit asfalt...

Oğuz abi beton yol iyidir ama yapması zordur, uzun sürer. Türkiye'de yaygınlaşmadı henüz. Kalifiye elemana ihtiyaç var.

Murat'
26.09.2014, 22:52
http://www.trabzon.bel.tr/default.asp

Belediyenin sitesi yenilenmiş, eski site gerçekten de çok demodeydi, şimdiki biraz daha iyi olmuş.

Sefa
26.09.2014, 23:13
http://www.trabzon.bel.tr/default.asp

Belediyenin sitesi yenilenmiş, eski site gerçekten de çok demodeydi, şimdiki biraz daha iyi olmuş.

Çok şükür.. Yıllardır paintten bozma siteye koca şehir mahkumdu..

Her ne kadar yeni site tasarımını da beğenmesem de işlevsel yönü gelişmiştir diye umut ediyorum..

Veysel
27.09.2014, 00:27
Girelim dedik 404 veriyor hala hatalar var galiba Script de

Oğuz ZEYTİN
27.09.2014, 03:29
Oğuz abi beton yol iyidir ama yapması zordur, uzun sürer. Türkiye'de yaygınlaşmadı henüz. Kalifiye elemana ihtiyaç var.

İnsanlığın lehine ne varsa, bizde yaygınlaşmaz kardeşim. iPhone gibi 3-4 yaşındaki çocukların eline verilecek pahalı oyuncaklar yaygınlaşır; vatandaşın hayatını kolaylaştıracak, devlet bütçesini koruyacak mal ve hizmetler yaygınlaşmaz.

Kadir Yeter
27.09.2014, 20:24
http://i.hizliresim.com/Nbr08k.jpg

Bâzı duyurular var, millet menfaatini korumak amaçlı... faydası olur kanaatindeyim.

Trabzon Avcılar Kulübü Derneği duyurusu.

Trabzon Kuzey Ekspres Gazetesi. 27.9.2014

kadiryeter Kadir Yeter.

Murat'
28.09.2014, 19:14
http://www.trabzon.bel.tr/

Site yine değişmiş en son haber 2 Eylül'den, en iyi siteyi bulmaya çalışıyorlar galiba.

Kadir Yeter
28.09.2014, 22:12
Aha, buraya yazıyorum; en az 13 yıl oldu, bir kurumun ters asılı(dıştan bakıldığında solda olması gerekirken, sağ direkte)

Türk Bayrağını değiştirttiremiyorum... o'nlar inat etti ben daha inat... bu defâ, bir ümit doğdu; söylemeyeceğim... değiştirildiğinde, bütün (fotoğraflı) belgeleri ile buraya nakledeceğim. Trabzon Şehir içinde, bildik ve gözönü bir yer...

Şu Yukarıhisar Kalesindeki Türk Bayrağını çok büyük ebadda asmışlar... insan utanır be... gönder direğinin heybetinden- boyundan utanır!... (fotoğrafını buraya eklemek ayıp geliyor bana) ilk asılan Bayrağımı geri istiyorum...

Helâl olsun KTÜ Yönetimine...Tıp Fakültesinde... görünce göğsüm öyle kabarıyor ki... Türk Olduğumdan bir daha gurur duyuyorum...

kadiryeter 28.9.2014 saat: 22.03

Murat'
30.09.2014, 18:00
Çömlekçi’de oteller yıkılıyor

http://www.trabzon.bel.tr/upload/haberler/105.jpg

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile TOKİ’nin birlikte yürüttükleri Çömlekçi kentsel dönüşümünde, ana cadde üzerinde bulunan otellerin yıkımına başlandı. Başlatılan yıkım çalışmaları ile söz konusu cadde üzerindeki 7 otelin 15 gün içinde ortadan kaldırılacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, “Trabzon halkına verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) birlikte yürüttüğü Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkımlara devam ediliyor. Etap etap gerçekleştirilecek olan proje kapsamında, kentsel dönüşümün yapılacağı ilk etap olarak belirlenen 22 bin 405 metrekarelik alanda Büyükşehir Belediyesi ekipleri yıkım çalışmalarını sürdürüyor.
Toplamda 123 binanın yıkılacağı 1. etapta şuana kadar bu binaların 94’ünün hak sahipleri ile anlaşma sağlandı ve 20’sinin yıkımı gerçekleştirildi. Yıkım çalışmaları kapsamında, Çömlekçi’nin ana caddesi olarak bilinen Çömlekçi Caddesi’ndeki otellerin yıkımına da başlandı. 15 gün boyunca devam edecek çalışmalar tamamlandığında, ana caddedeki 7 adet otel ortadan kaldırılmış olacak.

http://www.trabzon.bel.tr/upload/editor/resim18.jpeg

Bölgede gerçekleştirilmekte olan çalışmaları değerlendiren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Çömlekçi kentsel dönüşüm projesinin etap etap gerçekleştirileceğini üzerine basarak vurgularken, 1. etap olarak belirlenen alandaki kamulaştırma ve yıkım çalışmalarında önemli ölçüde mesafe aldıklarını kaydetti.

Kamulaştırma çalışmaları kapsamında bugüne dek hak sahiplerine, daire-dükkan karşılığı anlaşmaların dışında 51 milyon (trilyon) TL ödeme yapıldığını ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Çömlekçi’de 22 bin 405 metrekarelik 1. etapta yıkacağımız 123 binanın 94’ünün hak sahipleri ile anlaşma sağlandı ve paraları ödendi. Geriye kalan binaların hak sahipleri ile de görüşmeler süratle sürdürülüyor. Bu kapsamda hak sahipleri ile anlaşma sağlanan binaların 20’si yıkıldı. Şuan Çömlekçi mahallemizin ana caddesi olan Çömlekçi Caddesi’ndeki otellerin yıkımına başladık. Burada 15 gün boyunca devam edecek olan yıkım çalışmaları ile 7 oteli ortadan kaldırmış olacağız. 1. etaptaki tüm kamulaştırma ve yıkım çalışmalarının tamamlanması ile de bölgede uygulanacak olan projenin inşasına start vereceğiz. Trabzon halkına; hizmetin en güzelini, en değerlisini hak eden hemşehrilerimize verdiğimiz sözü yerine getirmenin, Çömlekçi’yi yıkmanın mutluluğu içerisindeyiz” diye konuştu.

http://www.trabzon.bel.tr/upload/editor/resim19.jpeg

http://www.trabzon.bel.tr/upload/editor/resim20.jpeg

Kadir Yeter
30.09.2014, 21:09
İyi bâri, Çömlekci parfüm kokmayacak!...

Bizim çocukluğumuzda, buğday kokardı Çömlekci semti.
(Silolar, buğday depoları, nakliyat kamyonları, vinçlerin altındaki yerler;
güvercinlerin sürüsüne bereket. Martı çokaz sayıda idi o vakitler)

kadiryeter
30 EYLÛL 2014

Oğuz ZEYTİN
30.09.2014, 22:02
http://www.trabzon.bel.tr/upload/editor/resim19.jpeg

Arkadaki cruise sevindirici. İnşallah Trabzon'u yönetenler, şehrin potansiyelinin farkına varır.

Sefa
30.09.2014, 22:08
Ayakta zor duran harabeleri yıkarak iş yapıyoruz imajı vermek..

Faik Yılmaz
01.10.2014, 08:25
Bu yer benim köy güzergahım....

20 yıldır buradan köye giderim...

Çömlekçi projesi 5 yıl önce ortaya çıktı. seçimlerden önce o zamanın Bayındırlık Bakanı ile Belediye Başkanı 2 tane metruk binayı yıkarak güya projeye başladı. 5 yılda yıkılan bina sayısı 10 u bile bulmuyor.

yıkılanlarda içinde yerleşim olanlar değil zaten kullanılmayan içinde hapşırsan kendiliğinden yıkılacak kadar eski binalar...

ama temcit pilavını ısıtıp ısıtıp milletin önüne koymaktan geri duymuyorlar. neyse insanımızda afiyetle yediğine göre sorun yok....

Kadir Yeter
01.10.2014, 12:07
Bu yer benim köy güzergahım....

20 yıldır buradan köye giderim...

Çömlekçi projesi 5 yıl önce ortaya çıktı. seçimlerden önce o zamanın Bayındırlık Bakanı ile Belediye Başkanı 2 tane metruk binayı yıkarak güya projeye başladı. 5 yılda yıkılan bina sayısı 10 u bile bulmuyor.

yıkılanlarda içinde yerleşim olanlar değil zaten kullanılmayan içinde hapşırsan kendiliğinden yıkılacak kadar eski binalar...

ama temcit pilavını ısıtıp ısıtıp milletin önüne koymaktan geri duymuyorlar. neyse insanımızda afiyetle yediğine göre sorun yok....

Habu lafını aldım: "... hapşırsan kendiliğinden yıkılacak kadar eski binalar..."
Yıkıntı enkâzına çok baktım; sanki, biri getirmiş toprak dökmüş oraya... bana mı, öyle geldi?... "hapşırsan" dediğin söze o sebeple önem verdim. Bi'daha bakın da bak.

Milletle bu kadar dalga geçilmez be Abi... Senden 61 Proje mâcunu isteyen mi, var!?.

Burası, Manisa değil... git, Zağnos Deresinin üstünü aç da Başkan görelim... hadi kolay gele.

Sağlıkla... doğrulukla... nereye kadar gidebilirsek...

kadiryeter Kadir Yeter. 01.10.2014 Kavakmeydan.

Selim Turan
01.10.2014, 14:35
ŞEHİR HASTANESİNİN YERİ BELLİ OLDU

Fatih Devlet Hastanesi ve üzerinde bulunduğu arazinin tamamı üzerinde Trabzon’a şehir hastanesi kurulması epey zamandır gündemdeydi. Ancak, söz konusu arazi projesi düşünülen şehir hastanesi için yeterli değildi.

Uygun arazi arandı, bu zamana kadar bulunamamıştı. Öğrendiğimiz kadarıyla Trabzon’a kurulacak şehir hastanesi için yeterli ölçüde arazi bulunmuş ve proje çalışmaları da başlatılmış.

Fatih Devlet Hastanesi arazisi ile Ticaret Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi arazileri bir ada olarak birleştiriliyor ve şehir hastanesi için gerekli istimlakler yapıldıktan sonra işe başlanıyor.

Ticaret Meslek Lisesi ile Endüstri Meslek Lisesi arazilerine karşılık olarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Nümune Hastanesi arazisi verilecek.

Haber 61

Faik Yılmaz
01.10.2014, 14:39

Fatih Devlet Hastanesi ve üzerinde bulunduğu arazinin tamamı üzerinde Trabzon’a şehir hastanesi kurulması epey zamandır gündemdedir.

Ancak, söz konusu arazi projesi düşünülen şehir hastanesi için yeterli değil.

Uygun arazi arandı, bu zamana kadar bulunamamıştı. Öğrendiğimiz kadarıyla Trabzon’a kurulacak şehir hastanesi için yeterli ölçüde arazi bulunmuş ve proje çalışmaları da başlatılmış. Fatih Devlet Hastanesi arazisi ile Ticaret Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi arazileri bir ada olarak birleştiriliyor ve şehir hastanesi için gerekli istimlakler yapıldıktan sonra işe başlanıyor. Bu noktada akla Ticaret Meslek Lisesi ile Endüstri Meslek Lisesi arazileri karşılığı olarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ne verilecek. Numune Hastanesi arazisi Milli Eğitim’e verilecek.

Dünde yerel medyada Avni Aker arazisi ile Yavuz Selimde yapılacağı söyleniyordu...

bu konuda bilgi sahibi olarak tek şey söylüyorumki henüz belli olan hiç bir şey yok......

Selim Turan
01.10.2014, 14:42
Dünde yerel medyada Avni Aker arazisi ile Yavuz Selimde yapılacağı söyleniyordu...

bu konuda bilgi sahibi olarak tek şey söylüyorumki henüz belli olan hiç bir şey yok......
Hayır orası Yeşil alan, kültür merkezi ve amatör takımlar için küçük bir stadyum olacak. Belediye'nin projesini görmüştüm hatta paylaşmıştım buralarda bir yerde.

Faik Yılmaz
01.10.2014, 14:45
Hayır orası Yeşil alan, kültür merkezi ve amatör takımlar için küçük bir stadyum olacak. Belediye'nin projesini görmüştüm hatta paylaşmıştım buralarda bir yerde.

Valla ben 1. ağızdan aldığım bilgileri söylüyorum......

Ayın 10 unda cumhurbaşkanı Trabzona gelecek o zaman ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.....

Selim Turan
01.10.2014, 14:55
Ben yazdıklarımın arkasındayım. :))

Faik Yılmaz
01.10.2014, 15:20
Ben yazdıklarımın arkasındayım. :))

iyi bakalım öyle olsun.......:)

Selim Turan
01.10.2014, 19:55
Haber 61'in haberine göre hazırladım...

http://i.hizliresim.com/5RYBbl.jpg

Kadir Yeter
01.10.2014, 20:22
Yukarıdaki planı kim uygulayacak!?... 8 ay sonra seçim var... kim öle- kim kala...

Ben uşağıdım, hâlâ Nümûne Hastahânesi, sola dönemeçteki binaları yıkıp yolu; Cumhûriyet Orta Okulu, bahçe duvarına kadar açacaklardı!... 40 sene geçti(aşağıda fotoğraflı)...

Hükûmet bir düşmeye görsün; Tokinin vereceği hesâbın cırıltısı... Uranüs Gezegenine kadar gider?...

Haftada- bir konu üretip salıyorlar... hani, Sanat okulunun yeri Kültür Sarayı yapılacak deniyordu... Bunların sözü, avcı palavrasını(meselâ dedik ne darılıyorsunuz) geçmedi mi?...

Elektronik yalanlar, mahalle dedikoducularının işini kesatlaştırdı...

Rahmetli Ayhan Kıyak Ağabey(Türksesi- Hizmet), sağlığında demişti ki; Kadir Bey, ayaklı gazetelere yetişemiyoruz... biz, haberi basıp- gazeteyi yayınlayana kadar duymayan kalmıyor!" Sülüklü Mezarlığı Güney tarafında yatar... epeydir uğramadım mezarına... rûhu dargındır bana herhal...

Bizim Kavakmeydan, Dut Pekmezi... düzlük ya... ula kimse görmiy hağu Gölçayır düzlüklerini... Meydan Parkına 5,5 Km. mesafede... yolu da asfalt...

Kes Kadir kes... gene attın videsden...

kadiryeter Kadir Yeter. 01.10.2014 TRABZON.

http://i.hizliresim.com/XYdmOD.jpg

Sefa
01.10.2014, 20:39
Haber 61'in haberine göre hazırladım...

http://i.hizliresim.com/5RYBbl.jpg

Numune hastanesi yazdığın yer Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Trabzon Lisesi yalnız yan taraf Numune.. :)

Kadir Yeter
01.10.2014, 20:49
"Bu değirmenin suyu nereden geliyor diye soran yok daaa!?"

kadiryeter

Selim Turan
02.10.2014, 00:27
Numune hastanesi yazdığın yer Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Trabzon Lisesi yalnız yan taraf Numune.. :)

La essah diyorsun ben niye böyle bir hata yaptım göz göre göre hahahaha :D Bu görsel tam bitecekken telefon geldi aceleyle bitirip çıkmıştım. Ondan da olabilir. :)

Selim Turan
02.10.2014, 00:51
Aha düzelttim :)

http://i.hizliresim.com/78A90Y.png

hanifta
02.10.2014, 02:28
eğer liselerin taşınması garanti ise yarışma projesi açılsın güzel bi kampüs yapılsın oraya hatta teknik liseyle beraber ...

güzel bi bina ve bahçesi ile meslek lisesi öğrencilerinin de ufku genişler dünyaya daha umutla bakarlar...psikolojileri olumlu etkilerinir zaten bizim okullların mimarisi öğrencileri hasta etmeye yönelik..

bi tane daha çakma selçuklu mimarili bina görmeye tahammül edemem trabzonda...

Kadir Yeter
02.10.2014, 06:33

Fatih Devlet Hastanesi ve üzerinde bulunduğu arazinin tamamı üzerinde Trabzon’a şehir hastanesi kurulması epey zamandır gündemdeydi. Ancak, söz konusu arazi projesi düşünülen şehir hastanesi için yeterli değildi.

Uygun arazi arandı, bu zamana kadar bulunamamıştı. Öğrendiğimiz kadarıyla Trabzon’a kurulacak şehir hastanesi için yeterli ölçüde arazi bulunmuş ve proje çalışmaları da başlatılmış.

Fatih Devlet Hastanesi arazisi ile Ticaret Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi arazileri bir ada olarak birleştiriliyor ve şehir hastanesi için gerekli istimlakler yapıldıktan sonra işe başlanıyor.

Ticaret Meslek Lisesi ile Endüstri Meslek Lisesi arazilerine karşılık olarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Nümune Hastanesi arazisi verilecek.

Haber 61

Sözün Sana değil; alınma... bu habere bir diyeceğim var:

Eski bir reklâm vardı ya çok meşhurdur; bir kız çocuğunun gazoz reklâmında dediği gibi: "Hüüüppp... onbin baloncuk yuttuuuummmm!.

Ben, Trabzon Belediyesi'nin Âsım Aykan döneminde, belediye binâsı ve çevresinin yeni proje yarışması sonrası bir projeyi parası karşılığında birinci seçip epeyce bir paraya satın alıp belediye gazetesinde yayınladığını ve bu gazetenin arşivimde olduğunu biliyorum...

Yalan söylemenin ayıp sayılmadığı ve ayıplanmadığı bir hayâlî dönem yaşıyoruz... başımız bir yere çarptığında ayılacağız her halde... Allah korusun!

Evinde bir kılo kıyma ya da yemeğe konacak eti olmayanların elindeki cip- cici telefonları görüp tırsıyorum abi... kim ne derse desin!... "Kandıralı, sen de dur!".

Sağlıkla kal...

kadiryeter Kadir Yeter.

02.10.2014 Kavakmeydan'dan...

Kadir Yeter
02.10.2014, 07:05
Valla ben 1. ağızdan aldığım bilgileri söylüyorum......

Ayın 10 unda cumhurbaşkanı Trabzona gelecek o zaman ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.....

Eskiden... yâni daha düne kadar bu işlere başbakan bakıyordu... birden ne oldu da şimdi konuşan ve karar veren değişti...

Kendimi, iki direksiyonlu, fren ve debriyajlı "sürücü adayı" arabasıyla imtihanda hissetmeye başladım!... yanılıyor muyum!?.

Sünnetci bi'daha bizim eve gelir mi, korkusuna kapıldım!... edepsizlik etme Kadir... ayıp oluyor hâaaa...

Sizlan da bişe gonuşulmay... adamın terbiyesini bozaysınız!... şaka haaa.

Sağlıkla, Trabzon'da ve sporla kalın...
Bisiklet bile sürsen spordur.

kadiryeter Kadir Yeter.
02.10.2014 Stadın kıyıcığında bi'yerden. TRABZON.

Faik Yılmaz
02.10.2014, 08:17
Kadir Abi...

Sözün özü üzerinde kesin karar verilen hiç bir proje yok şu anda...

hepsi tevatür......

üzerinde en çok çalışılanı hastaneyi mevcut yerinde yıkıp yapmaktı. yan tarafındaki binaların istimlakında sorunlar çıktı oda bekliyor...

başkada düşünce aşamasından ileri geçen herhangi bir proje yok....

Kadir Yeter
02.10.2014, 10:26
Kadir Abi...

Sözün özü üzerinde kesin karar verilen hiç bir proje yok şu anda...

hepsi tevatür......

üzerinde en çok çalışılanı hastaneyi mevcut yerinde yıkıp yapmaktı. yan tarafındaki binaların istimlakında sorunlar çıktı oda bekliyor...

başkada düşünce aşamasından ileri geçen herhangi bir proje yok....

Bu iş de zâten belediyenin harcı değil; Sağlık Bakanlığı (SGK) meselesi herhalde...

Trabzon Belediyesi her yapılan işi kendine mâletmekten; Karayolları da bıkmış ve inadına; "bu iş Karayolları tarafından yapılmaktadır" levhaları dikmek zorunda bırakılmıştı... meselâ, Yenimahalle kavşağı.

Sağlıkla...

kadiryeter Kadir Yeter.

Selim Turan
02.10.2014, 13:01
Faik Abinin dediği gibi Kadir Amca henüz resmiuet kazanmış değil kulislerde konuşuanlar bunlar. Ayrıca yine senin dediğin gibi Belediye yapmayacsk bunu eski başbakan, şimdiki reis-i cumhur'un açıklayıp yapılacak dediği 600 Yataklı şehir hastanesi olacak. Belediye'nin bütçesi tabiki yetmez buna. Bizzat Devlet yaptırıyor.

Kadir Yeter
11.10.2014, 20:27
http://i.hizliresim.com/Z13npA.jpg

Mahalleden kapı komşumuz, Eşsiz değerli İnsanlar; Huriser Ablanın beyi Şeref(Şerafettin Esaspehlivan) Abi, kızkardeşinin(sağ kalan tek kardeşi idi) acısına 40 gün dayanamadı!... sanırım kırkları karıştı...

kadiryeter Kadir Yeter.
11.10.2014 TRABZON.

bz hr yr trbzn
15.10.2014, 13:01
Siteye nasıl resim yükleniyor acaba. Resimli bi haber paylaşmak istiyorumda, resim yüklemeyi beceremedim. (Cep tlfnundan nete giriyorum.) Yardımcı olursanız sevinirim.

Kadir Yeter
15.10.2014, 19:44
TEKRAR.

http://i.hizliresim.com/78BMOL.jpg

Fotoğraf bilgisi: Deniz yolu ile Trabzon'a gelen(3 Kruvaziyer gemi) ikibin(2000) kişilik turist kâfilelerinden bir kısmı, Ortahisar'da.

Foto- bilgi: kadiryeter Kadir Yeter. 15.10.2014 Kavakmeydan...

Haber kaynağı(turistle ilgili): Trabzon Kuzey Ekspres Gazetesi(14.10.2014).

Oğuz ZEYTİN
15.10.2014, 23:33
Bişkek'le kardeş şehir olmuşuz.

Kadir Yeter
16.10.2014, 20:29
Bişkek'le kardeş şehir olmuşuz.

Trabzonlu olarak, dünyâda kaç kardeş şehrimiz var?...

Ne kardeşlik ettik(hediye anlamında) ve ne kardeşlik gördük?...

kadiryeter

Oğuz ZEYTİN
16.10.2014, 20:36

kadiryeter

Haklısınız Kadir Abi. Trabzon (Kanuni) Anadolu Lisesi'nde okudum, okulumuzun karşısında Kanuni Sultan Süleyman heykeli vardı, sahilde (Şimdi oralar yol mu oldu, otopark mı oldu, bilmiyorum. Biçimsiz, çirkin, cansız görünüyor). Macaristan'ın Zigetvar şehriyle kardeş şehir olduğumuzda orada tören yapılıyordu. Bir tek onu biliyorum.

Belki şehrin kodamanları, kardeş şehirlerin ülkeleriyle ticaret yapacakları zaman diplomasiyi azaltmaya yarıyordur.

Faik Yılmaz
17.10.2014, 08:40

kadiryeter

Abi kendi aramızda ülkemizde bile bölündük parçalandık kardeş olamadık.....

Dünyada nasıl olsun...

f1bekir
20.10.2014, 16:01
Bu siteyi yeni gördüm yahu...

http://www.trabzon360.com/

bz hr yr trbzn
20.10.2014, 17:35
Kaşüstünde DTM karşısında THREE PEARL adında 5 yıldızlı bir otel açılmış. Haberi bilgisi olan varmı. Otel full camdan yapılmış. DTM de yıkılıp yerine otel yapılacaktı ne oldu acaba. Trabzon daki yatırımlar ile ilgili aslında trabzondaki arkadaşlar burada resim ve bilgi paylaşsa iyi olur.

Kadir Yeter
20.10.2014, 18:03
Ayakta duran ne kadar tarihi eser varsa yıkıp- yer yatırıyorlar... yerine kum, çakıl ve demirden örülü birşeyler yapıyorlar... bu yapılanların ömrü belli; içindeki demiri çürüyene kadar... inadedenin başına yıkılıyor.... kültür dedikçe, kültürden uzaklaşıyoruz... dikkat edin bakın kimin daha çok sesi çıkıyorsa, araştırın... hangi konuda ve gösterişten uzak kitap yazdı ya da yazanı destekledi...

Yollar, el telefonu şebekesine döndü!... kimse bastığı yere bakmıyor... kendi kendine konuşana deli demek delilik... çünkü, mikrofonuna konuşuyor... birisi yanınızdan geçerken, hele de arkanızdan geliyorsa, selâm verdiğini duyar- duymaz selamını almayın benim gibi, kişi telefondakine diyor... sana ne.

Ha yatırım dedin de... doğum hastahanesini Kaşaltına sürdüler, kadınlar yolda hastahaneye yetişemeden doğuruyor... ne etsin zavallimlar... arabada doğan uşak sayısı bu arada arttı... büyüyünce illâ ki, kaptan şoför olur...

Yenicuma’daki hastahanenin yerine de epeyce yüksek bir bina dikiyorlar... vinçlerinin gece ışıklarını gördüm de korktum... sanki bizim akrobatik jet yıldızlarımız geçiyor...

Buraya da Atapark yakın olduğu için ve Yenicuma dolmuşları işsiz kaldıkları için, sosyal güvenlik mi, ne binası yapıyorlar... Zağnos Vadisi dediler, iki sıra 11'er kat sağlı- sollu gökdelen diktiler... şimdi: Zağnos Vadisi Kanyonu oldu...

Ne işaret verip duriysınız la... yazayruk da...

Yazmasam yazmadı dersınız... yazsam “ne uzun ettin kes be” dersınız... hadiyin siz da la... iyi ki, Mersin’i 3-1 yendınız... havanızdan geçilmiy... bi daha çağırırsınız... hamsi tavasi yemeden gelmem beklemayın... palamutlan bu gadar.

Haydi galın sağlıcakla...

Yazı ve fotoğraf: kadiryeter Kadir Yeter. 20.10.2014 TRABZON.

http://i.hizliresim.com/PE29Bv.jpg

bz hr yr trbzn
20.10.2014, 20:31
Kadir abi bu kentsel dönüşümü çirkini yıkıp yerine güzelini yapmak için mi yapiyoruz, yoksa çirkini yıkıp daha çirkinini yapmak için mi.Şehrin göbeğinde toplu beton yuvası gibi duruyorlar. Ne olurdu burallar yeşil sadace yeşil olsaydı. Yada daha güzel birşey olmazmiydi. Şimdi orda ne yapıyorlar ben anlamış değilim. Okulun önündeki duvar ne için. O kuleler ev mi, iş yeri mi yada başka bir şeymi. Bu yapıların otoparkı falan neresi olacak. Doğum hastanesi vardı orda onu yıkmışlar herhao oraya sgk falan yapılacak deniyordu, oralara yol lazım. Yol yapilmadan bu binaları nasıl yaparlar. Neyse büyüklerimiz düşünmüştür herhalde.

Kadir Yeter
20.10.2014, 21:13
Kadir abi bu kentsel dönüşümü çirkini yıkıp yerine güzelini yapmak için mi yapiyoruz, yoksa çirkini yıkıp daha çirkinini yapmak için mi.Şehrin göbeğinde toplu beton yuvası gibi duruyorlar. Ne olurdu burallar yeşil sadace yeşil olsaydı. Yada daha güzel birşey olmazmiydi. Şimdi orda ne yapıyorlar ben anlamış değilim. Okulun önündeki duvar ne için. O kuleler ev mi, iş yeri mi yada başka bir şeymi. Bu yapıların otoparkı falan neresi olacak. Doğum hastanesi vardı orda onu yıkmışlar herhao oraya sgk falan yapılacak deniyordu, oralara yol lazım. Yol yapilmadan bu binaları nasıl yaparlar. Neyse büyüklerimiz düşünmüştür herhalde.

http://i.hizliresim.com/EEWX98.jpg

Fotoğraf: kadiryeter Kadir Yeter. 20.10.2014 TRABZON.

Muhteva
20.10.2014, 22:42
Hem tarih'ten çalıyorlar hemde doğa'dan tarihi bilmem ama doğan'ın intikamı acı olur..

Kadir Yeter
21.10.2014, 08:57
Haklısınız Kadir Abi. Trabzon (Kanuni) Anadolu Lisesi'nde okudum, okulumuzun karşısında Kanuni Sultan Süleyman heykeli vardı, sahilde (Şimdi oralar yol mu oldu, otopark mı oldu, bilmiyorum. Biçimsiz, çirkin, cansız görünüyor). Macaristan'ın Zigetvar şehriyle kardeş şehir olduğumuzda orada tören yapılıyordu. Bir tek onu biliyorum.

Belki şehrin kodamanları, kardeş şehirlerin ülkeleriyle ticaret yapacakları zaman diplomasiyi azaltmaya yarıyordur.

http://i.hizliresim.com/NbNjVY.jpg

Yazını şimdi fark ettim...

Okul fotoğrafı mayıs,2014; Kânuni Heykeli, epeyce eski tarihlidir... yerindedir... sağlam ve bakımlıdır.

Sağlıkla kal...

Fotoğraflar: kadiryeter Kadir Yeter. 21.10.2014

Kadir Yeter
21.10.2014, 09:18
Abi kendi aramızda ülkemizde bile bölündük parçalandık kardeş olamadık.....

Dünyada nasıl olsun...

"Kardeşler döğüşür ahmaklar inanır" diye bir atasözü vardır... bilinir sözdür... bizimkilerin(!) kîni, depremde göçük altına düşene kadar...

Deprem olsun da bak, Türk Askeri kendine silah doğrultanlara yardım için nasıl koşuyor; dünya buna bir daha şaşar... şaşar da hem de bir daha târihini yazar.

kadiryeter Kadir Yeter. 21.10.2014 Kavakmeydan(Trabzon'un enbüyük (5 mahalleyi içine alan) Şehidliği).

Kadir Yeter
28.10.2014, 17:13
http://i.hizliresim.com/Z16Rao.jpg

http://i.hizliresim.com/oz5lR7.jpg

http://i.hizliresim.com/b41aA8.jpg

http://i.hizliresim.com/9pz7Vk.jpg

ALACAHAN KİGEM TRABZON- 2014

NASIL GİDİLİR?...

http://i.hizliresim.com/kYQQ4q.jpg

Fotoğraflar ve belgeler: kadiryeter Kadir Yeter. 28.10.2014

Kadir Yeter
30.10.2014, 19:23
http://i.hizliresim.com/PEWzq9.jpg

Bu güzellik ve bu değer, Trabzon'da bir ilk...

Her Trabzonlunun görmesini arzu ederim... ben hayran kaldım...
Hele bayanlar; mutlaka ve mutlaka görmeliler... olğanüstü güzellikler sizi bekliyor...

Giriş serbest... ücretsiz... alış- veriş için gidin görmeye gidin...
Çektiğim fotoğrafların sayısı, iki günde 200'den çok...

ALACAHAN RESMEN AÇILDI... TRABZON.

Fotoğraf: kadiryeter Kadir Yeter. 30.10.2014

tp://forum.bordomavi.net/ 3042 128/3187

Ertan1982
01.11.2014, 12:27
Su haberi bi okyun gülmekten geberdim.Bu ermenier olmasaydi bu hayatta daha az gülerdim.

http://www.kuzeyekspres.com.tr/news_detail.php?id=45138

Mehmet Cihan Kocaman
03.11.2014, 15:42
Trabzon'da yeni açılan 5 yıldızlı THREE PEARL otel.

https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/l/t1.0-9/10653663_1560583354171264_484603500801458873_n.jpg ?oh=8eb68d6fcf030ac781ca550605bb7a9b&oe=54F08370

https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/1972465_402563746569459_5062576277788037638_n.jpg? oh=602fc2deef4653349a4d3ae0ef77430e&oe=54D7CB16

Mehmet Cihan Kocaman
07.11.2014, 16:58
Biraz Sosyalleşelim :)

Önümüzdeki günlerde Trabzon'da yapılacak olan konserler..

8 Kasım 2014 -- SAGOPA KAJMER (KTÜ AKM)

28 Kasım 2014 -- SELÇUK BALCI (KTÜ AKM)

2 Aralık 2014 -- SİNAN YILMAZ, CUMALİ ALP, SAİT UÇAR (ZAĞNOS VADİSİ) Ortahisar Belediyesi Kültür Sanat Festivali Kapsamında

3 Aralık 2014 -- RAFET EL ROMAN, EZO, ZEYNEP BAŞKAN (MEYDAN PARKI) Ortahisar Belediyesi Kültür Sanat Festivali Kapsamında

6 Aralık 2014 -- SILA (HAYRİ GÜR SPOR SALONU)

Tahir61
08.11.2014, 15:53
bu THREE PEARL kaşüstünde keleş akcenter diye bi yer yapılıyordu o binalar mı yoksa farklı mı

Murat'
16.11.2014, 22:26
Trabzon Kent Müzesi’ne kavuşuyor

http://www.trabzon.bel.tr/upload/haberler/200.jpg

Eski Merkez Bankası binasının Kent Müzesi’ne dönüştürülmesi için başlatılan çalışmalar ara verilmeden sürdürülüyor. Yaklaşık 4,5 milyon TL’ye harcayarak müzeyi Trabzon’a kazandıracak olan Oltan Vakfı’na teşekkür eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Kent Müzesi’nin 2015 sonu itibariyle tamamlanacağını kaydetti.

Trabzon’da kurulmakta olan Kent Müzesi için başlatılan çalışmalar sürdürülüyor. Merkez Ortahisar ilçesinin Kahramanmaraş Caddesi’nde bulunan tarihi Merkez Bankası binasının Kent Müzesi’ne dönüştürülmesi için başlatılan restorasyon ve inşaat çalışmaları devam ediyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan tarihi bina, Oltan Vakfı’nın maddi katkılarıyla Kent Müzesi’ne dönüştürülüyor.

Trabzon’a; tarihe, kültür ve sanata verdikleri katkılardan dolayı Oltan Vakfı’na teşekkür eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Oltan Vakfımız 4,5 milyon TL’lik bir harcama yaparak bir kültür ve sanat şehri olan, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin başkenti konumunda bulunan şehrimize kent müzesi kazandırmış olacak. Kendilerine kentim ve hemşerilerim adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

http://www.trabzon.bel.tr/upload/editor/15_11_2014_10_26_08.jpeg

Tarihi Merkez Bankası binasının Kent Müzesi’ne dönüştürülme çalışmalarının iki aşamadan oluştuğunu kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, “İlk olarak bin 500 metrekarelik kapalı alanın inşaatı yapılacak. Bu çalışmalar binanın dış görüntüsüne sadık kalınarak gerçekleştirilecek. Bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte tahminen 2015 Mayıs’ında müzenin iç kurulumu için çalışmalara başlanmış olacak. Tüm bu çalışmaların 2015 sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Böylece güzel Trabzon’umuz kent müzesine kavuşmuş olacak. Bodrum, zemin ve birinci kat olmak üzere 3 kattan oluşacak Kent Müzesi için 4,5 milyon lira harcanacak. Müzede Trabzon'un şehir tarihiyle ilgili görsellerin yanı sıra coğrafi işaretler ve tarihi eserler yer alacak” ifadelerini kullandı.

Kadir Yeter
02.12.2014, 18:55
http://i.hizliresim.com/Q4Xl9V.jpg

Trabzon'da deprem... Arsin- Yeşilyalı.

Foto-Arşiv: kadiryeter Kadir Yeter. 02.12.2014

Murat'
07.12.2014, 13:16
Doğalgazda durmak yok

Trabzon Büyükşehir Belediyesi projeleri

http://www.trabzon.bel.tr/upload/haberler/237.jpg

Trabzon’un merkez Ortahisar ilçesinin yüzde 50’sine doğalgaz ulaştırıldığını, 2016 sonu itibariyle bu rakamın yüzde 80’lere ulaştırılmasını hedeflendiklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, doğalgaz abonesi olsun ya da olmasın, doğalgaz hakkında bilgi almak, talep ve şikâyetlerini ilgililere ulaştırmak isteyen herkesin 44 44 187 nolu doğalgaz hattını aramasını istedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’da devam doğalgaz çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Şu an itibariyle Trabzon’un merkez Ortahisar ilçesinin 19 mahallesinde doğalgaz kullanılmakta olduğunu, 24 mahallede de çalışma yapıldığını ifade den Başkan Gümrükçüoğlu, merkez ilçenin yüzde 50’ye yakınına doğalgaz ulaştırıldığını kaydederken, “2015 yılı için çok ciddi bir çalışma programı hazırladık. İnşallah 2016 sonu itibariyle bu rakam yüzde 70-80’lere ulaşacak” diye konuştu.

http://www.trabzon.bel.tr/upload/editor/07_12_2014_12_15_43.jpeg

DOĞALGAZ İÇİN 44 44 187’Yİ ARAYIN
Şuana kadar 48 bine yakın işyeri ve konuta doğalgaz ulaştırıldığını, ancak bunların 24 binin abone olduğunu ve yalnızca 21 bininin doğalgaz kullandığını hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, kapısının önüne doğalgaz gelenin abone olması için çağrısını yinelerken, doğalgaz abonelerinin her türlü talep ve şikâyetlerinde 44 44 187 nolu hatta başvurmalarını istedi. 44 44 187 nolu doğalgaz çağrı merkezinin sadece abonelerin değil, henüz evine ya da işyerine doğalgaz bağlatmamış ancak konuyla ilgili bilgi almak isteyen herkesin hizmetinde olduğunu kaydeden Gümrükçüoğlu, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: “Vatandaşlarımız, abonelik ve sözleşme bilgileri, fatura, borç ve ödeme bilgileri, proje onay bilgileri, gaz açım randevu bilgisi, sayaç okuma günü bilgisi, güvenli gaz kullanım bilgileri, doğal gazın avantajları hakkındaki bilgiler, ekonomik, verimli gaz kullanım bilgileri, adres, telefon ve iletişim bilgilerinin yanı sıra, tüm talep, şikâyet ve önerileri için bu numaradan yüklenici firmaya ulaşıp en sağlıklı bilgiyi alabilirler.

http://www.trabzon.bel.tr/upload/editor/07_12_2014_12_15_22.jpeg

Kadir Yeter
07.12.2014, 17:20
http://i.hizliresim.com/k1YEYA.jpg

Fotoğrafın çekildiği târihteki belediye başkanı:
Mehmet Volkan Canalioğlu
25.9.2007 Sâlı Kavakmeydan Mahallesi... stadın maraton çatısına dikkat.

Yazının son üç satırını 3'e 4'e böl ve sayfa kuyruklu yıldız kalmasın(128/3195 sayfa numaralı yazıya atfen yazılmıştır. Üstte)... yazı havalimanı pisti kadar uzun!.

Gelelim konuya; Kavakmeydan Mahalle muhtarına üç ayrı vakitte aynı soruyu sordum:
Mahallenin nüfusu kaç kişi? 35000 Kişi demiştir. Doğalgazı sondan geri işletmeye açtılar!...
ıssız mahallelerden başladılar gaz vermeye... oysa Kavakmeydan şehrin en kalabalık mahallesi...
yanımdaki dört apartman donuyor!. gaz gelecek diye güvendi eldeki kazan tesisatlarını söktüler.
İsteyene apartmanların ad ve adreslerini ve daire sayısını verebilirim... benim bina kömüre devam.

Sanat Okulu da kömürlü(yırtık baca filtre resmini çektim ancak, vakti değil; yayınlanmaz)...
Bu işi Büyükşehir reklama dönüştürdü!... gazoz kapağı oynuyor!.

kadiryeter Kadir Yeter. 07.12.2014

tp://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=3042&page=128 128/3195

Kadir Yeter
07.12.2014, 17:20
http://i.hizliresim.com/bg4ZZZ.jpg

ESKİ FOTOĞRAFLA(4 yıl önceki) YENİ HABER YAPILIYOR... işte belgesi:

http://i.hizliresim.com/ayB884.jpg

Biri alt, biri üst cadde. aralarında 50 metre mesafe yok. Yeşiltepe Mahallesi.

Kadir Yeter
10.12.2014, 18:17
[QUOTE=Murat';1919893135]Doğalgazda durmak yok

Trabzon Büyükşehir Belediyesi projeleri

Trabzon’un merkez Ortahisar ilçesinin yüzde 50’sine doğalgaz ulaştırıldığını, 2016 sonu itibariyle bu rakamın yüzde 80’lere ulaştırılmasını hedeflendiklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, doğalgaz abonesi olsun ya da olmasın, doğalgaz hakkında bilgi almak, talep ve şikâyetlerini ilgililere ulaştırmak isteyen herkesin 44 44 187 nolu doğalgaz hattını aramasını istedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’da devam doğalgaz çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Şu an itibariyle Trabzon’un merkez Ortahisar ilçesinin 19 mahallesinde doğalgaz kullanılmakta olduğunu, 24 mahallede de çalışma yapıldığını ifade den Başkan Gümrükçüoğlu, merkez ilçenin yüzde 50’ye yakınına doğalgaz ulaştırıldığını kaydederken, “2015 yılı için çok ciddi bir çalışma programı hazırladık. İnşallah 2016 sonu itibariyle bu rakam yüzde 70-80’lere ulaşacak” diye konuştu.

DOĞALGAZ İÇİN 44 44 187’Yİ ARAYIN
Şuana kadar 48 bine yakın işyeri ve konuta doğalgaz ulaştırıldığını, ancak bunların 24 binin abone olduğunu ve yalnızca 21 bininin doğalgaz kullandığını hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, kapısının önüne doğalgaz gelenin abone olması için çağrısını yinelerken, doğalgaz abonelerinin her türlü talep ve şikâyetlerinde 44 44 187 nolu hatta başvurmalarını istedi. 44 44 187 nolu doğalgaz çağrı merkezinin sadece abonelerin değil, henüz evine ya da işyerine doğalgaz bağlatmamış ancak konuyla ilgili bilgi almak isteyen herkesin hizmetinde olduğunu kaydeden Gümrükçüoğlu, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti: “Vatandaşlarımız, abonelik ve sözleşme bilgileri, fatura, borç ve ödeme bilgileri, proje onay bilgileri, gaz açım randevu bilgisi, sayaç okuma günü bilgisi, güvenli gaz kullanım bilgileri, doğal gazın avantajları hakkındaki bilgiler, ekonomik, verimli gaz kullanım bilgileri, adres, telefon ve iletişim bilgilerinin yanı sıra, tüm talep, şikâyet ve önerileri için bu numaradan yüklenici firmaya ulaşıp en sağlıklı bilgiyi alabilirler.

Trabzon Ekspres Gazetesi, 10.12.2014 Çarşamba günkü sayısı, sayfa:9, sayı:3649

http://i.hizliresim.com/4ZZ9dQ.jpg

Arşiv: kadiryeter Kadir Yeter.

aaahmet61
10.12.2014, 20:36
trabzondan haberler.şehrin her tarafı inşaat alanı olmuş nokta.

Kadir Yeter
11.12.2014, 18:45
http://i.hizliresim.com/mrrOL0.jpg

Son dakika fotoğrafı... Eski (KTÜ)Kız Sağlık Koleji binası, Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü oluyor... iç- dış inşaat devam ediyor.

Fotoğraf: kadiryeter Kadir Yeter. 11.12.2014 Gülbaharhâtun Mahallesi, TRABZON.

bz hr yr trbzn
12.12.2014, 19:13
Kadir abi eski adliye binasınıda yeniliyorlardı galiba. İstinaf mahkemesi olacaktı orası yanilmiyorsam. Yolunuz düşerse son durum hakkında bir kaç resim paylaşırmısınız. Birde yenicumadaki (toki) beton yığınları ne durumda acaba.Ara ara paylaşım yaparsanız seviniriz. Pek yorum yazmasakta fotoğraflarınızı ve yazdıklarınızı gurbettekiler olarak ilgi ile takip edip izliyoruz. Teşekkür ederim.

Kadir Yeter
12.12.2014, 19:55
Kadir abi eski adliye binasınıda yeniliyorlardı galiba. İstinaf mahkemesi olacaktı orası yanilmiyorsam. Yolunuz düşerse son durum hakkında bir kaç resim paylaşırmısınız. Birde yenicumadaki (toki) beton yığınları ne durumda acaba.Ara ara paylaşım yaparsanız seviniriz. Pek yorum yazmasakta fotoğraflarınızı ve yazdıklarınızı gurbettekiler olarak ilgi ile takip edip izliyoruz. Teşekkür ederim.

http://i.hizliresim.com/4ZDGbA.jpg

Birini buldum; eski adliye binasının eskilerini buldum ancak, inşaat durumu fotoğraflarını bulamadım. Son durumu, dış yalıtım kaplamaları yapılıyordu; dün gördüm. İnşaatına az sayıda(10-15 adet?) resim çektiğim için şu anda bulamadım...

Gülbaharhâtun Mahalle dosyası çok yoğun... ara konu olarak dosyalamadığımı sanıyorum...

Foto-bilgi: kadiryeter Kadir Yeter.
12.12.2014 Kavakmeydan'da 42. Yılım...

Kadir Yeter
13.12.2014, 20:02
http://i.hizliresim.com/99RJq5.jpg

Bugün, Trabzon'da yayın yapan kanalmavi tv.'den naklen yayınlanan kültür sanat proğramında misâfir idim(saat:13.00- 14.05).

Pazar günü(yârın, 14.12.2014) aynı proğramın tekrârı sabah saat: 10.00'da yayınlanacağını hatırlatırım.

Sağlık dileğimle...

Foto- bilgi: kadiryeter Kadir Yeter. 13.12.2014 Cumartesi. Kavakmeydan.

........................................

14.12.2014 Pazar, saat:11.15 Notu: Yayınlandı. kadiryeter

Emre Emiroğlu
16.12.2014, 12:18
Ben bu kadar kötü bir belediyecilik anlayışı görmedim. Abartısız söylüyorum, yemin ediyorum 3 ay da bir asfalt döküp asfalt döktükleri yeri deşiyor ve tekrar döküyorlar.

Şehirde Sahil yolu haricinde yamasız tek bir asfalt yok. Yol kenarlarında kaldırım kalmadı. Beşirlinin tüm ara yolları, stadyumun güzergahı olan Yavuz Selim Bulvarından tutunda çukurçayıra kadar asfalt üstüne asfalt dökmekten kaldırımlar tükendi.

Çok değil daha 4 ay önce beşirli eski sahil yolunu delip geçen ve üstüne asfalt döken belediye aynı yerleri tekrar yardı. Tüm yollar ya tepeleme adi asfalttan ibaret yada bir sürü çukurdan.

Lanet olsun böyle belediyeye. İsraf, iş bilmezlik had safhada.

aaahmet61
16.12.2014, 12:25
http://i.hizliresim.com/99RJq5.jpg

Bugün, Trabzon'da yayın yapan kanalmavi tv.'den naklen yayınlanan kültür sanat proğramında misâfir idim(saat:13.00- 14.05).

Pazar günü(yârın, 14.12.2014) aynı proğramın tekrârı sabah saat: 10.00'da yayınlanacağını hatırlatırım.

Sağlık dileğimle...

Foto- bilgi: kadiryeter Kadir Yeter. 13.12.2014 Cumartesi. Kavakmeydan.

........................................

14.12.2014 Pazar, saat:11.15 Notu: Yayınlandı. kadiryeter

bu kanal uyduya çıkmadi ki seyredelim .nasıl seyredelim kadir abi ?

Kadir Yeter
20.12.2014, 07:55

TEKRAR.

http://i.hizliresim.com/l0yZqB.jpg

Valilik önündeki eski adliye binası restore ediliyor... Gülbaharhâtun Mahallesi.

Fotoğraf: kadiryeter Kadir Yeter. 2014 TRABZON.

Kadir Yeter
24.12.2014, 19:11
TEKRAR.

http://i.hizliresim.com/12DZVj.jpg

Trabzon şehri ve Türkiye dışında yaşayanlara açıklama:

Trabzon Belediyesi adı Trabzon Büyükşehir Belediyesi olunca,
önceki Trabzon Belediyesi, mahalle sınırlarını çevre köyleri de içine alarak Ortahisar İlçe Belediyesi adını aldı.

Hâliyle, ilçe olunca bir de İlçe Kaymakamlığı doğdu.
Bu kaymakamlığın yeri, En eski Adliye binasındadır(fotoğrafta).

Adresi: Kemerkaya Mah. Uzunsokak Cad. Halkevi Sokak. TRABZON.

Bilgi ve fotoğraf: kadiryeter Kadir Yeter. 24.12.2014 TRABZON.

tp://forum.bordomavi.net

Kadir Yeter
26.12.2014, 20:02
http://i.hizliresim.com/Vgv0vj.jpg

Bugün bir yerde seçim mi, vardı?...

Trabzon- stad çevresinde saat 16.30(?)'dan beri 4 saattir elektriklerimiz kesik... şu an saat: 20.09
el lambası ışığında yazı yazıyorum...

Kar yok, yağmur yok, rüzgâr yok... ha iş ya hu...

Ana trafoya kedi girmiş olabilir mi!?.
Ayrıca, Pil ve mum satıcılarının pergel işi olabilir mi?... ne yanlış anlıyorsunuz yâni, paralel-üç kenar demedim ki!.
Doğru görmiyrım ki, hep c yerine v harfini tıklayrım.

kadiryeter

tp://forum.bordomavi.net/s

Son not: 20.16'da elektrikler geldi!... tekrar gitmezse ne âlâ...

Murat'
27.12.2014, 01:48
Trabzon'da yaşayanların gözü aydın dolmuşa zam gelmiş, 2 lira olmuş. En son zam 2013 Haziran'da yapılmıştı, o zaman motorin 4,16 iken bugün 3,80. Şu zammın gerekçesini bir açıklasın bir zahmet.

Adem Akyüz'
27.12.2014, 02:02
Yine mi zam? Ohhh, Allah kabul etsin..

Şu şehirdeki dolmuşçu terörü başka bir ilde var mıdır acaba? Kimse bişey de diyemiyor arkadaş, ele geçirmişler şehri..

Murat'
27.12.2014, 02:15
Yine mi zam? Ohhh, Allah kabul etsin..

Şu şehirdeki dolmuşçu terörü başka bir ilde var mıdır acaba? Kimse bişey de diyemiyor arkadaş, ele geçirmişler şehri..

18 ay arayla zam yaptırdılar, ama bunları bu noktaya getiren belediyedir, şehirde KTÜ dışında çalışan adam gibi bir otobüs hattı yok, dolmuşcular açtırmıyor.

hanifta
27.12.2014, 04:48
hadi ya gene mi zam geldi dolmuşa ? nasıl müsaade ediyorlar artık bunlara anlamıyorum, gerçi şöforlar odası başkanıyla ne çeşit bir ilişkiye sahip olduğu belli olmayan bi büyükşehir belediye başkanına sahibiz, bu durum bazı ipuçları veriyor...

Sefa
27.12.2014, 05:08
Bu şehirdeki tüm yöneticilerden tiksiniyorum..

Kadir Yeter
27.12.2014, 07:23
Biz, yürümeyi öğrenmedikçe, bizi taşıyanlara kızarız... arz- talep meselesi!.

Aldığım şahâne spor ayakkabısının parasını yürüyerek çoktan çıkarttım... kaç kilometre yol yürürüm dersiniz?...
Kavakmeydan'dan tâ, Büyük Limanın öbür ucuna kadar...Değirmendere.

Yaşasın tempolu yürümek... millet araba sürmekten, biz bisikletlilere yol kalmıyor!...
Ne kaldırımdaki yolcu ne de yol kenârındaki park etmiş arabalar râzı.

Her yaşta bisiklet sürmenin ayıp olmadığını idrak eden var mı!?...
Ayakkabınız spor mu??.

kadiryeter Kadir Yeter. Bugün, Şair Mehmed Âkif Ersoy'un ölüm yıldönümü: 27 ARALIK 1936

tp://forum.bordomavi.net/ Trabzon'dan haberler 129/3213

beratika
27.12.2014, 14:30
İnanamıyorum.Bu kadar az mesafe gidip fahiş fiyat alan minibüsçüler başka hiçbir şehirde yok!Anlaşılan bize yine yürüme yolu göründü.Şu rezalete bakınız ki otobüsler yarım saat bir saatte bir geçer,yediden sonra otobüs hak getiree.. ama sorsan 'TRABZON BÖYÖKŞÖHÖR BÖLÖDÖYÖSÖ' Sonra belediyeye gidip şikayet ettiğimde 'ımı biz daha yeni biyikşihir ildik' banane olmasaydınız o zaman.
Gerçekten zaten Trabzonda herşeyin pahalı olması yetmiyor en uzun hattı 15dk olan sözde otobüs hatlarına zam geliyor.Raylı sistem olmaması da ayrı bir ayıp.Aaaa unuttum di mi olursa minibüsler nasıl bizi söğüşleyecek??

Murat'
27.12.2014, 14:36
Toplu taşıma deyince benim akılma dolmuşlar gelmiyor arkadaş, bu şehirde otobüs denen şey maalesef yok, birilerinden korktukları için yapmıyorlar. Bunlara inat her yere yürüyerek gitmek lazım.

Sefa
27.12.2014, 14:53
Kadir Amca yürümek, bisiklet sürmek güzel şey de şehir buna imkan sağlamıyor ki. Yani fiziki şartlar uygun değil.

Antalya'da yaşıyorum düz bir şehir yakın yerlere rahatça yürüyerek gidebiliyorsun, bisiklet kullanımı yaygın. Çünkü dediğim gibi düz bir şehir ve fazla yağmur almıyor(aldığında senelik alıyor gerçi:) )

Trabzon ise sadece yazın yağış almayan ve engebeli bir şehir. Fatih - Meydan arasındakiler belki yürümeyi tercih edebilir ama Erdoğdu ve yukarısı şehrin büyük bir bölümünü kapsıyor.

Kadir Yeter
30.12.2014, 08:35
TEKRAR.

http://i.hizliresim.com/LYAJ81.jpg http://i.hizliresim.com/qmMgQW.jpg

Kitap, Mahalle halkı tarafından desteklerle Mahalle Muhtarı Hikmet Mısır tarafından hâtırâ amaçlı basılmıştır(2014).

Hikmet Mısır, aynızamanda Gülbahar Spor Kulübü Derneği'nin de başkanıdır(2014).

Kitabın satışı olmadığı gibi, bu yayın; reklâm amaçlı değildir.

Trabzon Mahallelerinde bir ilk yayındır.

.................

Kitapta;

Ahmet Celâl Ataman. Sayfa: 57-61(Trabzonspor eski başkanı),

Şevket Arz. Sayfa: 62-66 (Trabzon eski Milletvekili),

Nihat Genç. Sayfa: 67-69 (Yazar),

Dr. Mahir Küçük. Sayfa: 70-71 (Orman Yüksek Mühendisi),

Avukat Osman Ataman. Sayfa: 72- 82

Hasan Kurt. Sayfa: 83- 85 (Kuzey Ekspres Gazetesi sahibi),

Edip Sevinç. Sayfa: 86- 89

Fevzi Çimşit (Fevzi Hoca). Sayfa: 90-91

İbrahim Sağlam. Sayfa: 92- 93’de değerli yazıları var.

Yukarıda adı kayıtlı yazarlardan, Trabzonspor târihinde ilk defâ burada kaydedilen ilginç bilgiler var.

Bu sebeple, bu kitap; bir Trabzonspor târihi yardımcı kitabı sayılabilir.

Kitabın temîni için sâdece, Gülbaharhâtun Mahallesi muhtarlığı yetkilidir.

Bilgi ve arşiv: kadiryeter Kadir Yeter. 30 ARALIK 2014 TRABZON.

Sefer A.
31.12.2014, 06:34
Zam iptal oldu , 1,75 tl ile devam :)

Ayrica, Samsun'da sanirim 2,5 tl dolmus , onlar iyice uçmus... ama zannedersem tramvaya tesvik amaçli dolmus fiyatini yüksek tutuyorlar

Faik Yılmaz
31.12.2014, 08:24
Trabzon-Çaykara 80 km 10 Tl....

Fatih-Meydan 2 km 1,75 tl....

Bu fiyatı bile yeterince pahalı zaten.....

Birde 2 lira olursa bu milletle dalga geçmek olur.....

Murat'
31.12.2014, 08:56
Dolmuş zammını geri çekmişler.

TRABZON’DA DOLMUŞ VE OTOBÜS ZAMMI İPTAL EDİLDİ

IHA

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), yılbaşından itibaren otobüsler ve dolmuşlara yapılması planlanan zammın durdurulmasına karar verdi.
Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası, yükselen akaryakıt fiyatları nedeniyle taşımacılık ücretlerine zam yapılması için Ağustos ayında Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na (TESOB) başvuruda bulunmuş, bu talebi haklı gören TESOB da UKOME’ye müracaat ederek zam talebini iletmişti. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Kasım ayında gerçekleştirdiği toplantıda, özel halk otobüsleri ve belediye otobüslerinin taşımacılık fiyatlarının yeniden belirlenmesine, şehir içi dolmuş ücretlerinin 1,75 TL’den 2 TL’ye yükseltilmesine, bu zammın 1 Ocak 2015’ten itibaren uygulanmasına karar vermişti.
UKOME’nin zam talebini uygun gördüğü Kasım ayındaki toplantının ardından akaryakıt fiyatlarının sürekli gerilemesi üzerine yeniden durum değerlendirmesi yapıldı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde bugün gerçekleştirilen UKOME toplantısında; taşımacılıkta ana gider olan motorin fiyatlarındaki düşüş nedeniyle, Ağustos ayındaki talebe istinaden Kasım ayında alınan UKOME kararı konusunda taraflarla yapılan görüşmeler neticesinde zammın durdurulmasına karar verildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, taraflarla görüşerek zammın iptal edildiğini söyledi. Gümrükçüoğlu “Şehir içi dolmuş ücretlerine son olarak Ocak 2013’te zam yapılmıştı. O tarihte motorinin litre fiyatı 4,18 TL idi. 2014 yılı içinde akaryakıtın litre fiyatı 4,45 TL’ye kara çıktı. Bu nedenle UKOME, talep üzerine Ocak 2015’ten itibaren geçerli olmak üzere zam kararı aldı. Ancak UKOME’nin zam kararı aldığı tarihten buyana petrol fiyatlarında yaşanan düşüşe istinaden motorinin litre fiyatlarında da önemli bir gerileme yaşandı. Şehir içi dolmuş ücretlerinin 1,75 TL’ye yükseltildiği Ocak 2013’te 4,18 TL olan akaryakıt litre fiyatı 3,80 TL’ye kadar geriledi. Söz konusu iki yıl içinde diğer giderlerde enflasyon oranında artış olduğunu göz önüne aldığımızda, taşımacılıkta ana gider olan akaryakıt fiyatlarındaki yüzde 9,1’lik düşüş nedeniyle taraflarla görüşerek 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe girecek olan zammın iptaline, mevcut dolmuş ve otobüs ücretlerinin muhafaza edilmesine karar verdik. Vatandaş ve esnaf mağduriyetine yol açmayacak şekilde, diğer taşımacılık giderleri ve TEFE-ÜFE oranlarına göre zaman içinde durum değerlendirmesi yapılacaktır. Bu konuda halkımızla birlikte hizmeti gaye edinen özel halk otobüsü işletmelerine, şoförleri Odası başkanı ve tüm şoför esnaflarına anlayışı ve mutabakatı için teşekkür ederiz” dedi.

Yiğit Gayretli
31.12.2014, 10:05
TEKRAR.

http://i.hizliresim.com/LYAJ81.jpg http://i.hizliresim.com/qmMgQW.jpg

Kitap, Mahalle halkı tarafından desteklerle Mahalle Muhtarı Hikmet Mısır tarafından hâtırâ amaçlı basılmıştır(2014).

Hikmet Mısır, aynızamanda Gülbahar Spor Kulübü Derneği'nin de başkanıdır(2014).

Kitabın satışı olmadığı gibi, bu yayın; reklâm amaçlı değildir.

Trabzon Mahallelerinde bir ilk yayındır.

.................

Kitapta;

Ahmet Celâl Ataman. Sayfa: 57-61(Trabzonspor eski başkanı),

Şevket Arz. Sayfa: 62-66 (Trabzon eski Milletvekili),

Nihat Genç. Sayfa: 67-69 (Yazar),

Dr. Mahir Küçük. Sayfa: 70-71 (Orman Yüksek Mühendisi),

Avukat Osman Ataman. Sayfa: 72- 82

Hasan Kurt. Sayfa: 83- 85 (Kuzey Ekspres Gazetesi sahibi),

Edip Sevinç. Sayfa: 86- 89

Fevzi Çimşit (Fevzi Hoca). Sayfa: 90-91

İbrahim Sağlam. Sayfa: 92- 93’de değerli yazıları var.

Yukarıda adı kayıtlı yazarlardan, Trabzonspor târihinde ilk defâ burada kaydedilen ilginç bilgiler var.

Bu sebeple, bu kitap; bir Trabzonspor târihi yardımcı kitabı sayılabilir.

Kitabın temîni için sâdece, Gülbaharhâtun Mahallesi muhtarlığı yetkilidir.

Bilgi ve arşiv: kadiryeter Kadir Yeter. 30 ARALIK 2014 TRABZON.

Kadir abi, rica etsem benim için -varsa- ücreti mukabilinde bir adet edinebilir misin acaba?

Kadir Yeter
31.12.2014, 10:20
Kadir abi, rica etsem benim için -varsa- ücreti mukabilinde bir adet edinebilir misin acaba?

İmkânı yok... daha önce, çok sevdiğim ve spor câmiasından iyi tanıdığımız bir ağabey için istemiştim; alamadım.
Bir daha isteyemem.
Zâten, para konusu ile tam imkânsız.

Mahallelinin dışında ve çok ilgisi olmayana vermiyor. Verdiğini de yüzyüze görüştüğünde vermek istiyor.

Emeğinin neye ve nereye gittiğini görmek ve bilmek istiyor.
Sınırlı sayıda basılmış olması buna enbüyük engel... ikinci baskısı yapılması gereken bir eser... o vakit dağıtımı daha rahat olur...

Kitabın içinde ve özellikle yeni fotoğrafların tamâmına yakını(145 adet) benim mini makinem ve arşivimden...

Kitap, Muhtarlık bitişiğindeki(Atapark içi) Trabzon İl Halk Kütüphanesi'nde okuyucularını bekliyor...

kadiryeter Kadir Yeter.
Aralık,2014 Kavakmeydan'da... 42. Yıl...

Yiğit Gayretli
31.12.2014, 10:24
İmkânı yok... daha önce, çok sevdiğim ve spor câmiasından iyi tanıdığımız bir ağabey için istemiştim; alamadım.
Bir daha isteyemem.
Zâten, para konusu ile tam imkânsız.

Mahallelinin dışında ve çok ilgisi olmayana vermiyor. Verdiğini de yüzyüze görüştüğünde vermek istiyor.

Emeğinin neye ve nereye gittiğini görmek ve bilmek istiyor.
Sınırlı sayıda basılmış olması buna enbüyük engel... ikinci baskısı yapılması gereken bir eser... o vakit dağıtımı daha rahat olur...

Kitabın içinde ve özellikle yeni fotoğrafların tamâmına yakını(145 adet) benim mini makinem ve arşivimden...

Kitap, Muhtarlık bitişiğindeki(Atapark içi) Trabzon İl Halk Kütüphanesi'nde okuyucularını bekliyor...

kadiryeter Kadir Yeter.
Aralık,2014 Kavakmeydan'da... 42. Yıl...

Az önce bana "her şey satın alınabilir değildir" dersini tekrar hatırlatan sevgili muhatara selâm olsun.

Sana da teşekkür ederim Kadir abi.

Murat'
09.01.2015, 09:43
http://www.trabzon.bel.tr/upload/editor/07_01_2015_13_36_43.jpeg

Yiğit Gayretli
09.01.2015, 10:48
Rusya'nın sıcak denizlere inme politikası kara bulandı :)

Muhteva
10.01.2015, 16:13
Trabzon da çığ felaketi

HES tünel inşaat'ı çalısması sırasın da 5 işçi düşen çığ altında mahsur kaldı.

Kadir Yeter
10.01.2015, 18:15
Trabzon da çığ felaketi

HES tünel inşaat'ı çalısması sırasın da 5 işçi düşen çığ altında mahsur kaldı.

"2'si ölü olarak çığ altından çıkartıldı; 3 kişiye ulaşmaya çalışıyorlar..."

Olay yeri: Trabzon'un Çaykara İlçesi.

Saat: 18.15
Kaynak: Haberlerden(tv).

Murat'
28.01.2015, 14:38
Türkiye nüfusuna paralel olarak Doğu Karadeniz Bölgesi illerinin de nüfusları artarken, yalnızca Ordu’nun nüfusunda bir düşüş yaşandı.

Adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarına göre 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle Türkiye’nin nüfusu 2013 yılına göre 1 milyon 28 bin 40 kişi artarak 77 milyon 695 bin 904 kişiye ulaştığı belirlendi.

TRABZON'UN NÜFUSU KAÇ?

Türkiye’nin nüfusundaki artış Doğu Karadeniz Bölgesi illerinin nüfusuna da yansıdı. Trabzon’un nüfusu 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle yüzde 11,2 artışla 766 bin 782 kişi olarak tespit edildi. 2013 yılında il nüfusu 758 bin 237 kişi olarak tespit edilmişti. Trabzon’un nüfusu 8 bin 545 kişi artarken, bölgenin 2. büyükşehri olan Ordu’da ise Türkiye ve bölge illerinin tersine nüfus azaldı. Ordu’nun 2013 yılı sonu itibariyle nüfusu 731 bin 452 bin’iken 2014 yılı sonu itibariyle nüfusu yüzde -9,9 azalarak 724 bin 268’e geriledi. Ordu’nun nüfusu 7 bin 184 kişi azaldı.

Ordu’nun ardından nüfus olarak bölgenin 3. büyük ili olan Giresun’un nüfusu 31 Aralık 2014 tarihi itibarıyla yüzde 11,6 artarak 429 bin 984 kişi oldu. 2013 yılında ilin nüfusu 425 bin 7 olarak tespit edilmişti. Rize’nin nüfusu 2013 yılında 328 bin 205 iken, geçtiğimiz yıl sonu itibariyle nüfusu yaklaşık bin kişi artarak (yüzde 4,8) 329 bin 779’a yükseldi. Artvin’in nüfusu 2013 yılı sonunda 169 bin 334 olan nüfusu minik bir artışla (yüzde 2) 169 bin 674’e yükseldi. Gümüşhane’nin 2013 nüfusu 141 bin 412’iken, 2014 nüfusu yüzde 34, 3 artışla 146 bin 353’e ulaştı. Bölgenin nüfus bakımından en küçük ili olan Bayburt’un nüfusu ise 2013 yılına göre yüzde 63,9 artarak 80 bin 607’ye yükseldi. Bayburt’un 2013 yılı sonu itibariyle nüfusu 75 bin 620 olarak gerçekleşmişti.

Kadir Yeter
02.02.2015, 23:55
http://i.hizliresim.com/RXQO7o.jpg

Boztepe, doğu yönünden deliniyor...

Fotoğraf: kadiryeter kadir Yeter. 02.02.2015 Pazartesi. TRABZON.

tp://forum.bordomavi.net

Kadir Yeter
06.02.2015, 21:14
http://i.hizliresim.com/RX4YMn.jpg

Gazeteci yanlış anladı- yazdı herhalde; tüneller için söylenmiş olabilir... yol güzergâhının açılışı, 8 senede bitmez!...

Yavuz Sultan Selim Bulvârı'nda(Fâtih Lisesi karşısında) 1984 Senesinde yol inşaat iken tek resim çekmiştim.

Arşiv: kadiryeter
Belge: Kuzey Ekspres Gazetesi, 06.02.2015 Cumâ günkü sayısı.

bz hr yr trbzn
06.02.2015, 23:23
Kadir abi geçenlerde bir fotoğraf gördüm. Buraya yükleyemedim. Fotoğraf tokinin yenicumada yaptığı konutların boztepe den çekilmiş halini gösteriyor. Binanın birinin (eski doğum hastanesinin tam karşısındaki ilk bina) boztepeye bakan kısmına cephe koymamışlar. Boztepeden bakınca 20-30 m yüksekliğinde düz beton duvar olarak gözüküyor. Ve çok çok rahatsız edici. Bildiğin düz duvar yapmişlar. Bunu bir haber yapsanız veya yetkililere bir iletseniz. Bildiğin göz tirmaliyor boztepeden bakınca. Turizm şehrine yakişmıyor. Boztepeye yolunuz düşer de dikkatli bakarsaniz bana hak vereceksinizdir.

Kadir Yeter
06.02.2015, 23:44
Kadir abi geçenlerde bir fotoğraf gördüm. Buraya yükleyemedim. Fotoğraf tokinin yenicumada yaptığı konutların boztepe den çekilmiş halini gösteriyor. Binanın birinin (eski doğum hastanesinin tam karşısındaki ilk bina) boztepeye bakan kısmına cephe koymamışlar. Boztepeden bakınca 20-30 m yüksekliğinde düz beton duvar olarak gözüküyor. Ve çok çok rahatsız edici. Bildiğin düz duvar yapmişlar. Bunu bir haber yapsanız veya yetkililere bir iletseniz. Bildiğin göz tirmaliyor boztepeden bakınca. Turizm şehrine yakişmıyor. Boztepeye yolunuz düşer de dikkatli bakarsaniz bana hak vereceksinizdir.

Tam o bahsettiğin binaların önünden Boztepe'ye ve yine, Boztepe'den Meydan'a araba ile indim.

Atasu Barajını ilk defa çeşme kitabım için resimledim. Boztepe'den Yenicuma'ya fotoğraf çekmek aklıma gelmedi; yol boyunca ön camdan resim çekmekle meşguldüm...

Bu söylediklerimin bir belgesidir Boztepe doğu yönü tünel ağzı fotoğrafım ve Değirmendere'ye çektiğim resim.

Gönüllü gazeteciliği çok sene oldu terk ettim; o'nlar da ya gazetelerini sattı ya da gazete çıkarmıyor(15 günde- bir idi).

Hâlis gazeteci bulabilsem, bu yaşımda, gidip kapısını süpürürüm!. Ayhan Kıyak(rahmetli) Abi gibi gazeteci kalmadı...

Haburda bir- iki söz ve resim yayınlıyorum... o da Uşakların pek ilgisini çekmiyor... gençlik hızlı... şimdilik haklılar.

kadiryeter

Kadir Yeter
07.02.2015, 00:10
Bizim stada bir atmaca dadandı, bir- iki aydır, ne karga ne martı yavrusu bırakmıyor namussuz...

Pençesi ile havada yakaladığını bizim köşedeki stad aydınlatma direğinin en üstteki sac tablasına getirip
gagası ile yonup- yonup tüylerini çevreye uçuşturuyor...

Bir görseniz var ya elinizde av tüfeği olsa aşağıdan- yukarıya ateş edip- haklarsınız!...

Soğutmadan, canlı- canlı et yiyor!.
Yolda, kuş kanatlarına rastlamak mümkün.

Bugün ana pozu kaçırdım, pençesinde kuş. Gökten aşağı pamuk gibi beyaz tüp yağdı bir süre.

Bu da haber mi, diyen olabilir...

Yazı- fotoğraflar: kadiryeter Kadir Yeter. Şubat,2015

http://i.hizliresim.com/6QEjV9.jpg

http://i.hizliresim.com/8k3ABn.jpg

Kadir Yeter
07.02.2015, 20:22
http://i.hizliresim.com/AEdBYB.jpg

Trabzon'un Târihî Cephâneliğini gözü ile görmeyen var mı?...

Hatırlanmasında fayda var.

Trabzon'da olup da gitmek isteyene yol tavsiyesi: Bahçecik Dolmuşlarına bin, dörtyol kavşakta in,
doğu yöne sapan yoldan 100 Metre yürüyünce sağ tarafınızda karşı tepenin yamacındadır;
çevresinde yapı olmadığı için kolay görünür.

Görünen Cephânelik kılavuz istemez.

Fotoğraf: kadiryeter Kadir Yeter. 07 ŞUBAT 2015

Kadir Yeter
09.02.2015, 22:39
http://i.hizliresim.com/QRZPNy.jpg

Trabzon'un korunmaya alınması gereken Bir Miheng Taşı daha yok edildi...

Trabzon'un en yaygın bilinen ve en eski bisikletçi dükkânı artık yok!... kapandı(Trabzon Lisesi sırasında).

Târihî evin zemin katında benim şahid olduğum; 54< Yıldan beri sürekli hizmet veren işyeri,
malsahibi kurum tarafından mahkeme sonucunda boşaltıldı.

Târihî demir perdeli kepenkler, son defa açılmamak üzere kapandı!.

Trabzon Bisiklet Sporu târihinde de kayıtlı olan bu işyeri,
Yarım asırdan fazla vakittir hizmet veriyordu.

Bugün duyduğum kadarı ile; iş malzemelerini, Erdoğdu Mah.
Zağnos Vadisi başındaki evine taşımış.

Fotoğraf ve bilgi: kadiryeter Kadir Yeter. 09.02.2015 Pazartesi.
Kavakmeydan.

Sefa
09.02.2015, 22:49
Yanındaki burgerci de kapatmış.. Cumhuriyet'te okurken az yemek yemedik..

Bisikletçi de Kadir Amcanın dediği gibi bilinen en eski bisikletçilerden ama artık bu meslekte bitmeye başladı..

Kadir Yeter
11.02.2015, 19:17
Yanındaki burgerci de kapatmış.. Cumhuriyet'te okurken az yemek yemedik..

Bisikletçi de Kadir Amcanın dediği gibi bilinen en eski bisikletçilerden ama artık bu meslekte bitmeye başladı..

Bitmez- bitmez, baksana almanya'da el işçiliği terzilik bitmemiş... adam, tamir yaptığı işe saatli çalışıyor.

Bir de belediyelere; bir metre bisiklet yolu yaparsanız bir bisiklet hediye edeceğiz diye reklâm yapıyor...

Bisiklet sürmeye yol olmayınca, bisikletli sayısı azalıyor; oysa bisikletliye yol güvenliği sağlanabilse, herkes bisiklet sürer... benim iki tâne var da üçüncüyü almaya utanıyorum!... görmemiş gibi sanırlar diye!.
Tâmirciler yok fiyatına çalışıyorlar... kendilerine bir çeki-düzen verseler, forsları, lüks berberlerden aşağı kalmaz.

kadiryeter Kadir Yeter. Şubat,2015 Kavakmeydan.

bz hr yr trbzn
11.02.2015, 19:19
Boztepe de 5 yıldızlı otel inşaatı başladı haberleri dolaşıyor ortalıkta. Halı saha ve yanında ki çay bahçesine yaplacakmış. Bilgisi görgüsü olan varmı. Kim yapacak nasıl birşey yapacak. Zaten mahvettikleri boztepeye madem otel yapacaklar inşaallah güzel ve estetik bir şey yaparlar.

Kadir Yeter
11.02.2015, 19:30
Boztepe de 5 yıldızlı otel inşaatı başladı haberleri dolaşıyor ortalıkta. Halı saha ve yanında ki çay bahçesine yaplacakmış. Bilgisi görgüsü olan varmı. Kim yapacak nasıl birşey yapacak. Zaten mahvettikleri boztepeye madem otel yapacaklar inşaallah güzel ve estetik bir şey yaparlar.

Heee.... dediğin yerden, 10 gün önce pazar günü geçtim; dikkâtimi çekti... araba ile geçerken gördüm: Tam yeri, Caminin kuzeyindeki(deniz tarafının üstü) futbol sahasının üst kaşında. Sırtı Çamlığa dayalı... henüz beton yükselmemiş ya da geçerken ben farkedemedim...

Cinnet geçirilecek yerde!.

İnsan rûhundan anlayan oraya Kızılay çadırı bile açamaz!.

Dur bakayım uzaktan çekilmiş resmini yakalayabildim mi?... zannetmiyorum amma... arşivime gidiyrım.

Var olan bu?...

Bahsettiğin otel, bu iki evin arasından yükselecek?!

Görünen minâre, Osmanlı Câmisinin.

http://i.hizliresim.com/VlaE3B.jpg

http://i.hizliresim.com/rgME77.jpg

Aha buldum... Taaa, Bahçecik'ten çektiğim...

kadiryeter Kadir Yeter. Şubat,2015 Kavakmeydan. tp://forum.bordomavi.net/

Oğuz ZEYTİN
11.02.2015, 20:26
Yatırımlara karşı değilim. Ancak Boztepe'de otel düşünemiyorum. Elinoğluna özenmem fakat ABD'de "Kuruluş Yeri Seçimi" adlı konuyu anlı şanlı enstitülerde haftalarca anlatıyorlar. Oradan bir uzmanı getirsek Boztepe'ye ve desek ki "Biz buraya otel inşa edeceğiz"; kalbimizi kırar, insanlığımızı sorgular.

Mesire alanıysa öyle kalsın. Şehir manzara açısından turistleri Boztepe'ye nasıl çekeriz, bunun projelerini çalışalım. Fakat orada konaklama akla, ilme, mantığa kesinlikle aykırı. Tabii ranta değil...

bz hr yr trbzn
11.02.2015, 21:02
Evet Kadir abi. Resimde yanlış görmedimse halı sahanın üstünde temel açılmış. Bugün bir haberde okudum temel açılan yerin etrafında güvenlik önlemi yok diye vatandaş şikayette bulunmuş. Birde halı sahayı yıkmak için araçlar gelmiş ama ASKF Yetkilileri yeni saha yapilmadan burayı yıktırmayız falan demişler diye haberler vardı. Madem yapıyorlar tek temennim inşaallah güzel ve estetik bir şey yaparlar. Yoksa kötü bir şey yaparlarsa iyice boztepenin içine ederler. Bide madem yapıyorlar niye projesini falan paylaşmazlarki.

Birde abi bu binalar yenicuma toki konutlarımı. Varsa daha geniş açıdan gösteren bir iki fotoğraf paylaşırmısınız. Merak ettim nasıl birşey çıktı ortaya diye. Gurbette merak ediyoruz KADIR abi. Allah senden razı olsun.

Murat'
11.02.2015, 21:05
Yolu olmayan yere otel yapmanın mantığı nedir çözemedim ben.

Oğuz ZEYTİN
11.02.2015, 21:09
Atatürk Köşkü yıkılsın. Soğuksu Korusu'ndaki çamlar kesilsin. Villa siteler kurulsun.

Kadir Yeter
11.02.2015, 21:14
Evet Kadir abi. Resimde yanlış görmedimse halı sahanın üstünde temel açılmış. Bugün bir haberde okudum temel açılan yerin etrafında güvenlik önlemi yok diye vatandaş şikayette bulunmuş. Birde halı sahayı yıkmak için araçlar gelmiş ama ASKF Yetkilileri yeni saha yapilmadan burayı yıktırmayız falan demişler diye haberler vardı. Madem yapıyorlar tek temennim inşaallah güzel ve estetik bir şey yaparlar. Yoksa kötü bir şey yaparlarsa iyice boztepenin içine ederler. Bide madem yapıyorlar niye projesini falan paylaşmazlarki.

Birde abi bu binalar yenicuma toki konutlarımı. Varsa daha geniş açıdan gösteren bir iki fotoğraf paylaşırmısınız. Merak ettim nasıl birşey çıktı ortaya diye. Gurbette merak ediyoruz KADIR abi. Allah senden razı olsun.

Keserek yakınlaştırdığım fotoğrafı ekleyeyim... daha önce bahsettiğin ve "Boztepe yüzü duvar gibi düz" dediğin herhalde bu bina olmalı...

Azcık bekleyin geliyorum...

Aha, geldim...

http://i.hizliresim.com/4Lra4Q.jpg

Bilgi: İki binanın arasında arkada alçakta olan inşaat, Doğum Hastahanesinin yerindeki inşaat olsa gerek.

Fotoğraf: kadiryeter Kadir Yeter. 2015

Kadir Yeter
11.02.2015, 21:32
Atatürk Köşkü yıkılsın. Soğuksu Korusu'ndaki çamlar kesilsin. Villa siteler kurulsun.

Hangi pâdişah demiş?: "Yas kesen- baş kesen"

ya da "Yaş kesenin başını keserim"!.

"Musîbed durduk yerde gelmez, kalbimizi yoklayalım"

kadiryeter

Oğuz ZEYTİN
11.02.2015, 21:36
Hangi pâdişah demiş?: "Yas kesen- baş kesen"

ya da "Yaş kesenin başını keserim"!.

"Musîbed durduk yerde gelmez, kalbimizi yoklayalım"

kadiryeter

Kıymetli büyüğüm; padişahlar seçime kadar. Sonrasında gelsin gemicikler, villalar, ayakkabı kutuları...

*

Kent planlamacısı değilim fakat o mahallelerde geçti çocukluğumuz. Oraya bırakın oteli, kulübe yapsanız cephe silueti bozulacaktır.

bz hr yr trbzn
11.02.2015, 21:43
Evet Kadir abi Okulun arkasında ki o ilk bina boztepeye bakan cephesi düz duvar. Ve boztepeden bakınca çok çirkin gözüküyor. Yokmudur bi çaresi. Yetkili birine cınlatsanız bakalım onlar ne diyor.Yada gazetecilere soyleseniz bi haber yapsalar. Yoksa benmi çok abartıyorum.Boztepe den bi bakın eminim bana hak vereceksiniz. O aradaki binada yeni SGK binası. Paylaştığınız için tekrar teşekkür ederim.

Kadir Yeter
11.02.2015, 21:44
Taksim Parkı başında İran Konsolosluğu bitişiğinden sökülerek getirilen serander, Gülbaharhâtun Türbesi'ni maskeledi...

Geçen ay bir naklen (yerel) yayın tv. proğramında özellikle ve tekrarlayarak söyledim: Alın bu Gölgeyi buradan!... duyan oldu mu, bilmem... iki gün evveline kadar yerinde idi.

kadiryeter

Oğuz ZEYTİN
11.02.2015, 21:51
Taksim Parkı başında İran Konsolosluğu bitişiğinden sökülerek getirilen serander, Gülbaharhâtun Türbesi'ni maskeledi...

Geçen ay bir naklen (yerel) yayın tv. proğramında özellikle ve tekrarlayarak söyledim: Alın bu Gölgeyi buradan!... duyan oldu mu, bilmem... iki gün evveline kadar yerinde idi.

kadiryeter

Gülbahar Hatun'daki serander bizim eski parktaki midir? Bilmiyordum bunu.

*

Kadir Ağabey,

O parkın üstünde, Bayraktarlar'ın mobilya mağazası vardı (Bir tane de Varlıbaş AVM'nin oralarda vardı şubeleri galiba). Mağazanın camekanında dondurulmuş şahin veya atmaca vardı.

bz hr yr trbzn
11.02.2015, 21:58
Anladım Kadir abim. Napalım alışacak artık gözümüz.