PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgisayar - Donanım (Haberleş - Yardımlaş)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18

demir
17.03.2015, 16:44
Abi mozilla var ancak onu pek kullanmak istemiyorum. Neden bilmiyorum ancak soğuk geliyor bana. Normalde chrome kullanıcısıydım yazdığım olaydan sonra https yazan kısmın üzerine çarpı işareti gelmeye başladı bende sildim. :)

en ıyısı mozılladır ben onu kullanmanı tavsıye edıyorum

Burak DERELİ
17.03.2015, 18:17
Mozilla Firefox candır, Chrome' un bir kaç özelliği olmasa yüklemem bile

ibrahim
18.03.2015, 00:03
HESAPLARA ORADAN GMAİL E gir orada senkronizasyon ayarlarını gorursun sonrasındada bır bılgısayardan gmail adresıne gırıp o sekılde gorebılrısın rehberını
2005te eklediğim kız msn adreslerini, isim soyisimlerini bile buldum, o arkadaşı bulamadım. :D

demir
18.03.2015, 09:06
2005te eklediğim kız msn adreslerini, isim soyisimlerini bile buldum, o arkadaşı bulamadım. :D

ozaman burada ılahı bir mesaj var ugrasma hıc :))) son olarak kulandıgın operaTORUN SITESINE GIR oradakı rehber bıgılerıne bak genelde gsm operatorleri rehberleri yedekleyebılıyor :)

Alper Beyazay
28.03.2015, 20:25
Görüntü bağdaştırıcılarına girdiğimde Intel HD Graphics 4000 ve AMD Radeon HD 7670M var diyor. Ama AMD Radeon HD 7670M bunun açıklamasında 17.11.2014'te cihaz silindi yazıyor. Bu konu hakkında detaylı bilgisi olan var mı?

demir
29.03.2015, 00:08
Görüntü bağdaştırıcılarına girdiğimde Intel HD Graphics 4000 ve AMD Radeon HD 7670M var diyor. Ama AMD Radeon HD 7670M bunun açıklamasında 17.11.2014'te cihaz silindi yazıyor. Bu konu hakkında detaylı bilgisi olan var mı?

Burada takildigin nedir onu anlamadim

Alper Beyazay
29.03.2015, 18:56
Asıl kullanmam gereken ekran kartı kullanılmıyor. Aida programı mesela AMD'yi görmüyor her şeyi ilkiyle açıyor. Nette araştırıyorum bütün dell kullananlarda var bu sorun ama çözebilen yok daha. Takıldığın nedir diyorsun ya ben bu AMD ekran kartını kullanmak istiyorum.

demir
30.03.2015, 00:13
Oncelikle ekran karti surucunu bir guncelle son surumunu yukleyerek eger sorun duzelmezsse senden istedigim ayrintili bilgileri bana ginderirsin ayrintili arastirma yaparım ama ben güncelleme ile bu sorunun cozulebilecegi kanatindeyim

Alper Beyazay
30.03.2015, 00:48
Güncelledim, sitesinden yaptım, veya sitesinin önerdiği program üzerinden yaptım, indirdim yaptım, bütün akşam uğraşmışlığım var bu ekran kartı güncellemesi için..

demir
30.03.2015, 01:59
Bilgisayarinin marka modelini ve calistir kismina dxdiag yazarak cikan bilgileri bana gonderirmisin bir inceleyeyim
Iki cipsetli bilgisayarlarda bellek arrtirimi gerektiginde yada grafik bellegi yetmedigi durumlarda ikinci cipsetten yardim alarak o pragrami calistirir neyse sen verileri hele bir gonder sonrasinda bir cozum buluruz insalah

Alper Beyazay
30.03.2015, 11:57
Edit: Halledildi.

demir
30.03.2015, 14:09
Isin asli verilerin normal gorunuyor daha cogunlukla win8 kurbanlarindan biri gibi duruyor bilgisayarin iki cipsetli donanimlarda ve yuksek frekansli ses aygitlarinda win8 gercekten cok sorunlu bir isletim sistemi gelelim isin tavsiye kismina ;
1- bilgisayarinin bios yaziliminin guncel olup olmadigini kontrol et guncel degilse guncelle
2- isletim sisteminin guncelligini kontrol et eksik guncellemelerin varsa bunlarida guncelle
3-internetten ekran karti test programi indir bu testin sonuclarini ayni sekilde bana gonder..

Bence sistemin amd karti kullaniyor ama kullandiginin farkinda degil yani win8 hatasi gibii duruyor birde bircok bilgisayarda ek cipsetli kartlar biosdan ayarlaniyor onuda bir kontrol etmen gerekecek aslinda konu cok hosuma gitti keske bilgisayarinin başında olabilsemde birlikte kafa yorabilsek

Alper Beyazay
01.04.2015, 17:58
Edit: Halledildi.

demir
03.04.2015, 09:26
Intel cipseti devre disi birakman imkansiz cunki amd cipseti sadece yuklu grafikleri kullanirken devreye alir yani şöyle soyliyim spor bir arabada belli bir hizdan sonra motorun turbo sisteme gecmesi gibi dusun birbirlerinden bagimsiz calismiyorlar senin sisteminde gonderdigin resimlere bakilirsa sorunu cozmussun hayirli olsun ama daha fazla zorlama bence :) yapmaya calistigin sey sisteminin calisma politikasina ters cunki :))))

Alper Beyazay
03.04.2015, 12:53
Intel cipseti devre disi birakman imkansiz cunki amd cipseti sadece yuklu grafikleri kullanirken devreye alir yani şöyle soyliyim spor bir arabada belli bir hizdan sonra motorun turbo sisteme gecmesi gibi dusun birbirlerinden bagimsiz calismiyorlar senin sisteminde gonderdigin resimlere bakilirsa sorunu cozmussun hayirli olsun ama daha fazla zorlama bence :) yapmaya calistigin sey sisteminin calisma politikasina ters cunki :))))

Aynen, yeter bu kadar. :D
Teşekkürler bu arada yardımcı olduğun için. :ok

demir
04.04.2015, 00:03
Ne demek :) hic problem degil :)

kopeli
06.04.2015, 09:25
Batumdaki güncel İphone fiyatlarından haberiniz var mı arkadaşlar ??

Murathan
18.04.2015, 23:15
merhabalar.
benim bilgisayarda bir sorun var.
yüksek seste ve pcnin 1-2 saat açık kaldığından sonra sesler cızırtılı gelmeye başlıyor düşük olsa bile.
işin tuhafı kulaklık veya hoparlör taktığımda da bu sorun devam ediyor.
bu da oyunların ve videoların kasmasına neden oluyor.
iyi bir kulaklık alıp driverını falan kursam sorun devam eder mi ?
sorun nerede ? ne yapabilirim?

yardımcı olursanız çok sevinirim
şimdiden teşekkürler. :)

demir
19.04.2015, 00:40
Buyuk olcude driverinde sorun eger driverde ise forumlardanbenzer sorumlar yasayanlara denk gelmen lazim buyuk olcude

Murathan
19.04.2015, 01:52
Buyuk olcude driverinde sorun eger driverde ise forumlardanbenzer sorumlar yasayanlara denk gelmen lazim buyuk olcude

laptopun resmi sitesinden güncel driverı indirdim.
fakat sorun devam ediyor..
http://i.hizliresim.com/2gv1DN.png
http://i.hizliresim.com/BMoPqD.png

nette biraz araştırdım cpu kullanımı yüksek olduğunda meydana geldiğini söyleyenler de var fakat ben pcyi açar açmaz ses kısmından 100e dokunsam cızırtı geliyor.
hoparlör patlak olsa kulaklıkta niye sorun olsun ?
driver deseniz yükledim bir şey farketmedi. :S
Allah aşkına bir yardım :D

demir
20.04.2015, 09:55
laptopun resmi sitesinden güncel driverı indirdim.
fakat sorun devam ediyor..
http://i.hizliresim.com/2gv1DN.png
http://i.hizliresim.com/BMoPqD.png

nette biraz araştırdım cpu kullanımı yüksek olduğunda meydana geldiğini söyleyenler de var fakat ben pcyi açar açmaz ses kısmından 100e dokunsam cızırtı geliyor.
hoparlör patlak olsa kulaklıkta niye sorun olsun ?
driver deseniz yükledim bir şey farketmedi. :S
Allah aşkına bir yardım :D

konuyu tam anlamak ıcın soruyorum ses normal duzeyde oldugunda cızırtı yok fakat sesı cok yuksettıgındemı cızırtı gelıyor ??

Aydın Danış
20.04.2015, 10:46
Beyler son karar neydi bu Laptop olarak hengisi alsak iyi olur du en son konuşuyorduk da :D

Murathan
20.04.2015, 13:26
konuyu tam anlamak ıcın soruyorum ses normal duzeyde oldugunda cızırtı yok fakat sesı cok yuksettıgındemı cızırtı gelıyor ??

orta kısımda olsa da cızırtı geliyor ama tabii biraz daha az oluyor bu cızırtı

demir
20.04.2015, 16:34
1-bilgisayarının kendi işletim sisteminimi kullanıyorsun ornegin aldıgında içinde vista vardıda sen win7 mı kurdun bu bilgi onemli
2- bilgisayarin laptop ise markamodelini masaustu ise anakart modelini belirtmen gerekiyor muhtemelen seskartın onboard cunki pci yada usb ses kartlarinda butur sorunlar yasanmaz genelde bu bilgileri verdikden sonra sorununu cozeriz allahın izni ile

demir
21.04.2015, 14:10
Beyler son karar neydi bu Laptop olarak hengisi alsak iyi olur du en son konuşuyorduk da :D

:D:D alla alla en son sana ne soylemistikki :))) once elindeki paranın ne kadar oldugunu sonrada bilgisayarda ne is yapacagını yaz sanada bıseyler uyduralım en azından forumda dedıkodu cıkarma benımle kımse ılgılenmıyor dıye :D:D:D:D

Aydın Danış
21.04.2015, 14:25
:D alla alla en son sana ne soylemistikki :) once elindeki paranın ne kadar oldugunu sonrada bilgisayarda ne is yapacagını yaz sanada bıseyler uyduralım en azından forumda dedıkodu cıkarma benımle kımse ılgılenmıyor dıye :D

Tehditle de bir yere kadar ne yapalım :D :cool:

Bütçe önemli değil hocam benim işim bu mecbur alıcaz yani bir notebook

i7 işlemci 3,2 yada 2,9 Ghz işlemci hızı İşlemci belleğide fazla olursa iyi olur
4 gb ekran kartı daha yüksek varsa oda olur ama Nvidia GTX olmalı
1 TB Harddisk
17.3 inç Ekran

Bu makinanın uçup kaçması lazım yani ıg gık yapmasın mesela Photoshop'da 150 mb'lık fotoyu cırt demeden halledebilmem lazım :D Yada Illustrator da 60 mb'lık dosyayla kızgın kumlardan serin sulara atlamam lazım bulutların üstünde uçmam lazım :D :D :D

demir
21.04.2015, 14:38
Tehditle de bir yere kadar ne yapalım :D :cool:

Bütçe önemli değil hocam benim işim bu mecbur alıcaz yani bir notebook

i7 işlemci 3,2 yada 2,9 Ghz işlemci hızı İşlemci belleğide fazla olursa iyi olur
4 gb ekran kartı daha yüksek varsa oda olur ama Nvidia GTX olmalı
1 TB Harddisk
17.3 inç Ekran

Bu makinanın uçup kaçması lazım yani ıg gık yapmasın mesela Photoshop'da 150 mb'lık fotoyu cırt demeden halledebilmem lazım :D Yada Illustrator da 60 mb'lık dosyayla kızgın kumlardan serin sulara atlamam lazım bulutların üstünde uçmam lazım :D :D :D

ooooo sen isi baya fanteziye dokmussun :)))) ama bu fantezin sadece macintosh ile mumkun onu sana solıyım :D:D

ama benımle hic ilgilenilmiyor deme diye bir secenek sunayım :)
http://www.toshiba-turkey.com/laptops/qosmio/qosmio-x70-a/qosmio-x70-a-13n/

Aydın Danış
21.04.2015, 14:50
ooooo sen isi baya fanteziye dokmussun :)))) ama bu fantezin sadece macintosh ile mumkun onu sana solıyım :D:D

Ajansda da Mac kullanıyorum hatda hastasıyım desek yeridir fekat :) Oyun oynanmıyor lanet olasıcada okadar işten sonrada bir şekilde kafa dağıtmak için lazım olan şeyler bunlar sırf böyle birşey için Logitech G27 aldım ben :D

Murathan
21.04.2015, 19:47
1-bilgisayarının kendi işletim sisteminimi kullanıyorsun ornegin aldıgında içinde vista vardıda sen win7 mı kurdun bu bilgi onemli
2- bilgisayarin laptop ise markamodelini masaustu ise anakart modelini belirtmen gerekiyor muhtemelen seskartın onboard cunki pci yada usb ses kartlarinda butur sorunlar yasanmaz genelde bu bilgileri verdikden sonra sorununu cozeriz allahın izni ile

1- bilgisayar ilk geldiğinde w8.1 geçici lisans vardı ben de kırdım. (mesela bu sebepten mi bilmiyorum ama duvar kağıdı ekleyemiyorum :))
2- laptop / monster abra a7 v1.1

demir
21.04.2015, 21:41
Bilgisayarinin altina bakip lisansinin hangi isletim sistemi uzerine kayitli oldugunu soylermisin bana

Murathan
21.04.2015, 21:54
http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/21/e16415d5b473673e3541b74811da9d58.jpg

demir
21.04.2015, 23:43
Microsoft etiketi olmasi lâzım ustunde eger yoksa bakayim ben

Murathan
21.04.2015, 23:46
Microsoft etiketi olmasi lâzım ustunde eger yoksa bakayim ben

abi baktım da klavyenin altında bile yok microsoft etiketi.

demir
22.04.2015, 09:17
cipset ozelliklerine baktım sorunun driver... fakat bu konuyu bızım deneyerek cozumlememız uzun zaman alacak oyuzden dha pratik bir cozum yolu dusundum...

oncelıkle bilgisayarını sıfır aldıysan ve ısletım sıstemı kurulu geldıyse bu ısletım sıstemının kesınlıkle bir lisansı olmalı bazı fırmalar bunu unutabiliyor satın aldıgın yerden lısans bılgılerını alabılırsın..

kullandıgın donanım daha cok win7 ye daha uygun gıbı gorunsede firma win8 yukledıgıne gore kesınlıkle sorunsuz calısan bşir driver surumu vardır bunu monsterin yetkılı servisini arayarak bilgi alabilirsin her durunmda servis sorununu cozemezse (cunkı bu bir uretım sorunudur yardımcı olmak zorundalar) isi uzun kısmıyla denerız

Aydın Danış
22.04.2015, 11:28

Acer Aspire VN7-791G-78M4 (NX.MQREY.002) Intel® Core™ i7 4710HQ 2,5 Ghz 17,3" 16 GB 1 TB Windows 8 Notebook

Nasıl abi bir bilgi geçermisin bana rica etsem al dersen bugün alıcam...

Bide abi ek olarak birşey soracam bu makinede 16GB ram var üstünde bir 16 daha takılabilirmi portu varmı acaba biliyormusun yada 8.

demir
22.04.2015, 13:17
benim sana gonderdigim link cok daha basarılı ve yukseltme ımkanın daha fazla ornegın senın gonderdıgın pc nın ram yuvası ıkıtane ve ıkısıde dolu gorunuyor ozellıklere bakarsak yani yukseltmek ıcın ıkısınden kurtulup tek takman lazım ama benım gonderdıgımde yuva 4 tane ve sadece bır tanesi dolu sahsen kendı kanaatım hıc bır sekılde acer almaman yonunde bukadar para odeyeceksın 3-5 e bakma rahat et derim ben ama karar senın tabiki

Aydın Danış
22.04.2015, 14:45
benim sana gonderdigim link cok daha basarılı ve yukseltme ımkanın daha fazla ornegın senın gonderdıgın pc nın ram yuvası ıkıtane ve ıkısıde dolu gorunuyor ozellıklere bakarsak yani yukseltmek ıcın ıkısınden kurtulup tek takman lazım ama benım gonderdıgımde yuva 4 tane ve sadece bır tanesi dolu sahsen kendı kanaatım hıc bır sekılde acer almaman yonunde bukadar para odeyeceksın 3-5 e bakma rahat et derim ben ama karar senın tabiki

Güzelde benim için sence GTX 770M olmasımı 860M olmasımı önemli Bellek hızı 16GB 32GB arasında çok fark olurmu.

Murathan
22.04.2015, 15:38
cipset ozelliklerine baktım sorunun driver... fakat bu konuyu bızım deneyerek cozumlememız uzun zaman alacak oyuzden dha pratik bir cozum yolu dusundum...

oncelıkle bilgisayarını sıfır aldıysan ve ısletım sıstemı kurulu geldıyse bu ısletım sıstemının kesınlıkle bir lisansı olmalı bazı fırmalar bunu unutabiliyor satın aldıgın yerden lısans bılgılerını alabılırsın..

kullandıgın donanım daha cok win7 ye daha uygun gıbı gorunsede firma win8 yukledıgıne gore kesınlıkle sorunsuz calısan bşir driver surumu vardır bunu monsterin yetkılı servisini arayarak bilgi alabilirsin her durunmda servis sorununu cozemezse (cunkı bu bir uretım sorunudur yardımcı olmak zorundalar) isi uzun kısmıyla denerız

çok teşekkür ederim :)

demir
22.04.2015, 17:09
Güzelde benim için sence GTX 770M olmasımı 860M olmasımı önemli Bellek hızı 16GB 32GB arasında çok fark olurmu.

e tabiki performans farklılıkları urunun ısmınden cok kalitesiyle dogru orantılı mesela daha 2 gb ekran kartları pıyasada yokken acer ve casper 2g ekran kartlı pc satıyordu halbukı oyle bır teknolojı yoktu bu fırmalar bır cok urunlerınde ısmı kullanıyor ama aynı performansı alamıyorsun cogu zaman oyuzden ozellıkle aradıgın butur bıseyse o ozellıgı olan ıyı markaları tercıh etmenı onerırırım konumuz sadece bu bılgısayarlarsa eger toshıbanın performansı cok daha ıyı olacaktır sen beni dinle kardesim :)))

Aydın Danış
22.04.2015, 17:18
e tabiki performans farklılıkları urunun ısmınden cok kalitesiyle dogru orantılı mesela daha 2 gb ekran kartları pıyasada yokken acer ve casper 2g ekran kartlı pc satıyordu halbukı oyle bır teknolojı yoktu bu fırmalar bır cok urunlerınde ısmı kullanıyor ama aynı performansı alamıyorsun cogu zaman oyuzden ozellıkle aradıgın butur bıseyse o ozellıgı olan ıyı markaları tercıh etmenı onerırırım konumuz sadece bu bılgısayarlarsa eger toshıbanın performansı cok daha ıyı olacaktır sen beni dinle kardesim :)))

Eyvallah abi sağolasın :)

Kadir Yeter
23.04.2015, 18:41
Sefer Asan'a teşekkür ederim...

“Aycepol: Windows için:
Herhangi bir karaktere ulaşılabilecek en sevimli yer charmap'tir. Başlat>Çalıştır>Charmap yazınca önümüze gelir.
Örnekler: ¹ ² ³ © ® « » ¤”

Kaynak: http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=67211

Oğuz ZEYTİN
12.05.2015, 22:12
Aynı kablosuz ağa bağlanan tablette kesilme olmamasına karşın diz üstü ve cep telefonunda sık sık kopmalar yaşanıyor.

Nedendir? Nasıl çözülebilir?

demir
13.05.2015, 09:50
kablonet mi internet saglayıcın ? modeminin marka modeli

Oğuz ZEYTİN
13.05.2015, 13:35
kablonet mi internet saglayıcın ? modeminin marka modeli

TTNET ADSL kullanıyorum.

Modem: Huawei EchoLife HG 521.

demir
15.05.2015, 09:55
TTNET ADSL kullanıyorum.

modemini guncelle muhtemelen modemin ip dagitamıyor bu konu ıle ılgılı huwai yada ttnet musteri hizmetlerinden bilgi alabilirsin

Oğuz ZEYTİN
15.05.2015, 14:09
modemini guncelle muhtemelen modemin ip dagitamıyor bu konu ıle ılgılı huwai yada ttnet musteri hizmetlerinden bilgi alabilirsin

Tesekkurler hocam. Modemi guncelledik, yeniden kurduk. Telefon ve tablet giriyor ancak diz ustu baglanmiyor bu sefer. Aga otomatik baglanmaya calisiyor, sifre sormuyor.

"Windows secilen aga baglanamiyor." uyarisi veriyor.

Remzi
15.05.2015, 15:00
TTNET ADSL kullanıyorum.

Aynı modemi kullanıyorum. Huaweinin bu modellerinin tümünde aynı sorun var.
Bağlantıda verdiğim yöntemle 1 hafta düzelme oldu ardından eski haline döndü.

http://forum.donanimhaber.com/m_85936146/tm.htm

demir
15.05.2015, 15:43
Tesekkurler hocam. Modemi guncelledik, yeniden kurduk. Telefon ve tablet giriyor ancak diz ustu baglanmiyor bu sefer. Aga otomatik baglanmaya calisiyor, sifre sormuyor.

"Windows secilen aga baglanamiyor." uyarisi veriyor.

1-kopma olan bılgısayarın wailles gecmısını tamamen temızle
2- o bılgısayara modemıne uygun olan ip ve dns numaralarını sabit olarak ver ( sabit ip kullan)
3- modem ve pc nı kapatıp ac ve sonucu takıp et guncellemeden sonra sorunun ortadan kalkar dıye dusunuyorum

Oğuz ZEYTİN
15.05.2015, 16:15
Aynı modemi kullanıyorum. Huaweinin bu modellerinin tümünde aynı sorun var.
Bağlantıda verdiğim yöntemle 1 hafta düzelme oldu ardından eski haline döndü.

http://forum.donanimhaber.com/m_85936146/tm.htm

Sagolun, bunu uygulayarak yaptim. Telefon baglaniyor.

1-kopma olan bılgısayarın wailles gecmısını tamamen temızle
2- o bılgısayara modemıne uygun olan ip ve dns numaralarını sabit olarak ver ( sabit ip kullan)
3- modem ve pc nı kapatıp ac ve sonucu takıp et guncellemeden sonra sorunun ortadan kalkar dıye dusunuyorum

Sagolun. Peki sunu ogrenebilir miyim? Kapsama alanindaki aglar ekrani cikinca, kendi agima otomatik degil de her seferinde sifre yazarak girmenin yolu nedir? (XP kullaniyorum)

Simdi cep telefonunu modem olarak denedim, bilgisayar onu goruyor fakat baglanmiyor. Ayni sorunu verdi.

demir
21.05.2015, 10:05
Sagolun, bunu uygulayarak yaptim. Telefon baglaniyor.

Sagolun. Peki sunu ogrenebilir miyim? Kapsama alanindaki aglar ekrani cikinca, kendi agima otomatik degil de her seferinde sifre yazarak girmenin yolu nedir? (XP kullaniyorum)

Simdi cep telefonunu modem olarak denedim, bilgisayar onu goruyor fakat baglanmiyor. Ayni sorunu verdi.

xp baglandıgın ekranı hafızasına kaydeder tabıkı her agı gordugundede otomatık baglanır bunun senın ıcın ne sakıncası var bılmıyorum ama agı ılk kaydederken sana soruyor olması sıfreyı kayıt etmezsen
her baglanısında yenıden sorması lazım yada baglanıp ısını gordukden sonra bu agı unut dersen ıkıncı baglanısındada sıfre ısteyecektır senden

telefonundakı ınternete gelınce ya telefonunun ısternet ayarlarında bır sorun var yada telefonun internetı dns vpn kullanıyor yada ıp duzenı bılgısayarının kınden cok farklı bu ko nu bıraz ayrıntılı genelde otomatık ip alırsan butur sorunlar yasama olanagın dusuk ama ip sabıt ıse gırme olanagın hemen hemen yok yani varda ıyı derece sıstem muhendıslıgı bılgısıne sahıp olman lazım

Murathan
26.05.2015, 16:16
nvidianın son güncellemesinden sonra her zaman rahat bi şekilde oynadığım oyunlar kasmaya başladı.
pc daha fazla ısınıyor.
mozilla bile kasmaya başladı.
belki denk gelmiştir nvidianın güncellemesiyle pcnin ısınması, neyden kaynaklanıyor olabilir ?
teşekkürler şimdiden

demir
29.05.2015, 23:59
Sistem güncellemelerin eksik olabilir birde kartin çalışma esnasında fazla bellek kullanıyor olabilir öncelikle driver in bir önceki sürümünü yeniden yükleyip ısınma olup olmadığına bak ona göre bir çözüm uretelim

bordomavi1
04.07.2015, 00:32
Çift ekran kartından dolayı GTA 5 oynayamadım. Sürekli oyunu Intel ekran kartından açıyordu, bu sorunu çözemedim. En son ekran kartını güncelledim. Bu sefer de ekran kartları işlevini yitirdi sanırım. Chrome da bile pc kasmaya başladı, oyunlar çalışmıyor. Galiba ekran kartını devre dışı bıraktı bu güncelleme. Yardım edin de kurtarayım şu işi.

http://i.imgur.com/LduBoPc.png

http://i.imgur.com/OFERsiS.png

http://i.imgur.com/MopCwWX.png

bir de benim bu ekran kartı AMD 7670'di, şimdi 7600 olmuş. Acaba yanlış güncelleme mi yaptım da böyle oldu.

ihsan candas
04.07.2015, 00:55
Çift ekran kartından dolayı GTA 5 oynayamadım. Sürekli oyunu Intel ekran kartından açıyordu, bu sorunu çözemedim. En son ekran kartını güncelledim. Bu sefer de ekran kartları işlevini yitirdi sanırım. Chrome da bile pc kasmaya başladı, oyunlar çalışmıyor. Galiba ekran kartını devre dışı bıraktı bu güncelleme. Yardım edin de kurtarayım şu işi.

http://i.imgur.com/LduBoPc.png

http://i.imgur.com/OFERsiS.png

http://i.imgur.com/MopCwWX.png

bir de benim bu ekran kartı AMD 7670'di, şimdi 7600 olmuş. Acaba yanlış güncelleme mi yaptım da böyle oldu.
driver Booster ile bir güncelleme daha alın..

bordomavi1
04.07.2015, 01:00
driver Booster ile bir güncelleme daha alın..

abi ben pek anlamam booster falan. biraz daha açık söylersen iyi olacak :)

Sürücüye geri dön dedim ama eski haline dönmedi. Şimdi bir de bu(http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+7+-+64) sayfada ki güncellemeleri yapıcam. İnşallah çözülür.

apencene
04.07.2015, 01:52
nvidianın son güncellemesinden sonra her zaman rahat bi şekilde oynadığım oyunlar kasmaya başladı.
pc daha fazla ısınıyor.
mozilla bile kasmaya başladı.
belki denk gelmiştir nvidianın güncellemesiyle pcnin ısınması, neyden kaynaklanıyor olabilir ?
teşekkürler şimdiden
Ekran kartlarınız ati ve intel. Nvidia güncellemesi ne alaka? öncelikle program ekle kaldırdan intel ve ati sürücülerini kaldırıp sistemi yeniden başlatın. daha sonra dizüstü bilgisayarınızın üretici websitesine giderek oradan sürücüleri indirip kurun. ati veya intel websitesindeki sürücüleri kurmayın.

demir
04.07.2015, 02:15
Oncelikle sisteminin rezalet durumda olduğunu şu paylaştığın resimlerden dahi net görebiliyorum :) öncelikle bilgisayarında ki driver ler hem eksik hemde yanlış bana bilgisayarının (laptop ise eger) marka modelini ve hangi işletim sistemini kullandığını açıkça yaz yada çalıştıra gir oraya dxdiag yaz ve özellikleri gösteren yerin fotosunu koy birde aygıt yöneticisinin alt aygıtları ile birlikte fotosunu çek onuda koy madem yardimci olacaz işini tam cozelim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

demir
05.07.2015, 03:22
Oncelikle sisteminin rezalet durumda olduğunu şu paylaştığın resimlerden dahi net görebiliyorum :) öncelikle bilgisayarında ki driver ler hem eksik hemde yanlış bana bilgisayarının (laptop ise eger) marka modelini ve hangi işletim sistemini kullandığını açıkça yaz yada çalıştıra gir oraya dxdiag yaz ve özellikleri gösteren yerin fotosunu koy birde aygıt yöneticisinin alt aygıtları ile birlikte fotosunu çek onuda koy madem yardimci olacaz işini tam cozelim

Sibel
12.07.2015, 20:39
Bilgisayarıma format attırdım. Şimdi kablosuz bağlantıları görmüyor. Sürekli kablosuz özelliği kapalı diyor. Açıyorum ayarlardan gene aynı. Ne yapabilirim?

demir
12.07.2015, 20:47
Bilgisayarıma format attırdım. Şimdi kablosuz bağlantıları görmüyor. Sürekli kablosuz özelliği kapalı diyor. Açıyorum ayarlardan gene aynı. Ne yapabilirim?
Bilgisayarının marka modelini yazmalısın bilgisayarim-aygit yöneticisine bir bak bakalim driver i yuklenmismi

bordomavi1
12.07.2015, 21:20
http://i.imgur.com/h55bLJ9.png
http://i.imgur.com/mUy3DDX.png
http://i.imgur.com/nBpJtUS.png
http://i.imgur.com/fXY25Uw.png
http://i.imgur.com/Zs7VVp7.png
http://i.imgur.com/cfXuqmS.png

mesajını şimdi görebildim abi. hemen koydum fotoları. o ekran kartı sorununu eskiye dönerek kurtardım ama güncelleme falan çok eski benim. dell laptop 2-3 senelik.

Sibel
12.07.2015, 21:34
Sürücüler yüklü görünüyor. Zaten bir kere bağlanmıştı formattan sonra.
Hp pavilion dv6. Ama tam uzun model bilmiyorum abi bi yerde de yazmıyor.
Her şey açık wifi tuşu açık bana sürekli kablosuz özelliği kapalı uyarısı veriyor sorun çöz diyince .
Herhalde sıcaktan tuş eridi öyle ya:mad:

demir
12.07.2015, 21:46
Arkadaşlar beni bugün mazur görün bugün ilgilenemeyecegim sizinle yarın gündüz is yogunlugunun arasına sıkıştıracam sizi inşallah ama bugun idare lütfen :)

bordomavi1
12.07.2015, 22:10
Arkadaşlar beni bugün mazur görün bugün ilgilenemeyecegim sizinle yarın gündüz is yogunlugunun arasına sıkıştıracam sizi inşallah ama bugun idare lütfen :)

ne zaman müsait olursan abi. sağolasın.

demir
13.07.2015, 08:53
http://i.imgur.com/h55bLJ9.png
http://i.imgur.com/mUy3DDX.png
http://i.imgur.com/nBpJtUS.png
http://i.imgur.com/fXY25Uw.png
http://i.imgur.com/Zs7VVp7.png
http://i.imgur.com/cfXuqmS.png

mesajını şimdi görebildim abi. hemen koydum fotoları. o ekran kartı sorununu eskiye dönerek kurtardım ama güncelleme falan çok eski benim. dell laptop 2-3 senelik.

1- https://downloadcenter.intel.com/download/24973/Intel-HD-Graphics-Driver-for-Windows-7-8-8-1-64-bit (isletim sisteminin 64 bit oldugunu varsayarak bu lınkı gonderıyorum)

ati suruculeri otomatik driver buldurma yazılımı.. http://support.amd.com/en-us/download/auto-detect-tool
dogru oldugunu dusundugun ekrankartı surucunun lınkı http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+7+-+64

ilk once inteli kur ve yenıden baslat arkasından kendısının driverini bulmasını saglayabilirsin yada dıger lınkdekını deneyebılırsın bence kendısıne arat

demir
13.07.2015, 09:08
Sürücüler yüklü görünüyor. Zaten bir kere bağlanmıştı formattan sonra.
Hp pavilion dv6. Ama tam uzun model bilmiyorum abi bi yerde de yazmıyor.
Her şey açık wifi tuşu açık bana sürekli kablosuz özelliği kapalı uyarısı veriyor sorun çöz diyince .
Herhalde sıcaktan tuş eridi öyle ya:mad:

hpnin dv6000 serilerinde wailles problemi kronik sibel kardesim bu kronik arızanın senın basında olmadıgına ınanmak ıstedıgım ıcın oncelıkle sorununun driver olabilecegini dusunmek ıstıyorum senın problemın biraz sıkıntılı oldugu ıcın uzakdan baglantı kurarak ayrıntılı bakmam gerekebilir ama oncelikle...

http://www8.hp.com/tr/tr/drivers.html

bu adrese gir zaten sayfa turkce şimdi bul a basarak modelini otomatik bulmasını sagla bu arada o sana bilgisayarinin driverlerini zaten listeleyecek buradan wailles driverini de indirebilirsin.. sen yazmıyor dıyorsun ama bana tam modeli lazım sen bir dene olmazsa baska bir yontem dusunelım

Sibel
13.07.2015, 09:38
Tamam abi çok teşekkür ederim.

demir
13.07.2015, 10:23
Tamam abi çok teşekkür ederim.

otomatik bulduramazsan modeli ve driverini yenıden yaz :)) formattan once hıc bır sorun yasamıyoraan belkı format dogru atılmamıs da olabılır buda java yada flash player uylamalarını kullanan sıteleri acmanı engelleyebilir

bordomavi1
13.07.2015, 11:18
http://i.imgur.com/POz9TRU.png

Abi ben bunlardan hangisini indirip kurcam? Ben teknik işlerden hiç anlamam, komik bir soru sormuş olabilirim kusura bakma.

demir
13.07.2015, 11:21
http://i.imgur.com/POz9TRU.png

Abi ben bunlardan hangisini indirip kurcam? Ben teknik işlerden hiç anlamam, komik bir soru sormuş olabilirim kusura bakma.

kardesım ıkısıde aynı dosya onların bir tanesı exe halınde yanı kur dıosyası tıklayıp kuracaksın digeride zip dosyası yanı sıkıstırılmıs dosya acıp oyle kuracaksın sen en en ıyısı exe olanı ındır dırek kurarsın yani usttekini

bordomavi1
13.07.2015, 11:52
kardesım ıkısıde aynı dosya onların bir tanesı exe halınde yanı kur dıosyası tıklayıp kuracaksın digeride zip dosyası yanı sıkıstırılmıs dosya acıp oyle kuracaksın sen en en ıyısı exe olanı ındır dırek kurarsın yani usttekini

http://i.imgur.com/CUOh0KB.png

Abi böyle bir hata veriyor.

demir
13.07.2015, 12:17
http://i.imgur.com/CUOh0KB.png

Abi böyle bir hata veriyor.
Bilgisayarım üzerinde sağ tıklayıp özelliklere bas bilgisayarının 32 bit mi 64 bitmi olduğuna bakarmisin

bordomavi1
13.07.2015, 12:20
Bilgisayarım üzerinde sağ tıklayıp özelliklere bas bilgisayarının 32 bit mi 64 bitmi olduğuna bakarmisin

sistem türünün karşısında 64 bit işletim sistemi yazıyor.

demir
13.07.2015, 12:23
Bilgisayarına teamveiver yuklermisin

bordomavi1
13.07.2015, 12:24
Bilgisayarına teamveiver yuklermisin

kendi sitesinden ücretsizi indiriyorum

demir
13.07.2015, 12:38
Onu indir zaten indirincede haber verirsin bana

bordomavi1
13.07.2015, 13:01
Onu indir zaten indirincede haber verirsin bana

attım abi şifreyle ID'i özelden.

Ufuk
20.07.2015, 11:53
Bu aralar oyun oynarken benim laptop çok çabuk ısınıyor. Altına soğutucu alırım çözülür dedim ama bugün ofiste fazladan kasa buldum. Nerden geldi, kim getirdi hiçbir fikrim yok. Özelliklerine bakayım iş görür mü dedim ama bunda da aynı araba gibi sadece kullanmasını biliyorum. İşlemciydi, anakarttı hiç anlamam. Anlayan birisi bakabilir mi acaba işe yarayan parçası olur mu? İşe yarayan parçası varsa eksikleri giderip eve götürürüm. Hiçbirisi işe yaramıyorsa kendi kaderine mahkum bırakacağım :)

Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200)

Gigabyte GA-8IPE1000(-G) v4 (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio)

Intel Springdale i865PE

NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)

demir
20.07.2015, 12:22
Şuanki teknolojiye göre iyi bir makine değil ama senin ısınma sorununu bu çözmez pc ye bir bakım yapıp işlemcine macun sikarsan bence sorunun çözülür

Ufuk
20.07.2015, 18:08
Şuanki teknolojiye göre iyi bir makine değil ama senin ısınma sorununu bu çözmez pc ye bir bakım yapıp işlemcine macun sikarsan bence sorunun çözülür

Bu macunu ilk defa duydum iyiymiş :)

Zor bişey midir bunu çekmek hiç yapmamış biri yapabilir mi?

demir
20.07.2015, 18:17
Yapabilir ama genede sen yardım al :)))

Sibel
20.07.2015, 22:54
Benim bilgisayarım da çok ısınıyor. Hatta yanıyor o derece. Hiç de oyun oynamam. Eşyalarına saygılı davranan biriyim ama bunlar adam seçmiyor işte vefasız aletler. Soğutucu kullanıyorum ama hep peşime taşıyamıyorum. O olmayınca yanıyoruz. :D

demir
20.07.2015, 23:01
Geçici çözüm olarak hava deliklerine hava (compresor) oda yoksa elektrik süpürgesi tutun ise yaramaz sa mecbur bakım yaptırmaniz gerekiyor

Sibel
28.07.2015, 15:57
SD karttan silinen fotoğrafları geri getirmenin bir yolu var mı telefonda?

demir
28.07.2015, 16:37
Var olma olasılığı var nasıl silindi resimler buda önemli tabi

AdemS
28.07.2015, 16:48
SD karttan silinen fotoğrafları geri getirmenin bir yolu var mı telefonda?

Silinen verilerin üstüne yeni veri (resim, müzik, dosya vb.) yazılmışsa eski dosyaların gelme ihtimali yok. Gelse bile bozuk olarak gelir.

İnternetteki veri kurtarma programlarıyla getirmeye çalışabilirsiniz ama her deneme sonrasında bu dosyaların gelme olasılığı da azalıyor.

Hiç müdahale etmeden tanıdığınız varsa bir bilene götürmenizi tavsiye ederim.

Sibel
28.07.2015, 17:26
Var olma olasılığı var nasıl silindi resimler buda önemli tabi

Tek bir fotoğraf, kendim sildim. Şimdi geri almak istiyorum.
Ama yok yok yok:(

Sibel
28.07.2015, 17:27
Silinen verinin üstüne veri yazmak derken?

demir
28.07.2015, 17:27
Recuva diye bir program var onu indirip sdeneye bilirsin

Sibel
28.07.2015, 17:31
Denedim hiç bir şey bulmuyor iki üç resim buldu.
Millet her şeyini buluyor maşallah bana sıra gelince yok.

AdemS
28.07.2015, 17:34
Silinen verinin üstüne veri yazmak derken?

Şöyle söyleyeyim. Dosyaların bellekler üzerinde kapladığı bir alan var. Bunlara sektör denilir. Sizin o belleğe atacağınız yeni bir dosya veya çektiğiniz yeni bir resim, silinen resmin bulunduğu sektör üzerine yazılırsa o zaman geri getirmek mümkün olmayabiliyor.

Sibel
28.07.2015, 17:53
Belli ki öyle olmuş. Bir sürü resim buluyorum daha önceden silinmiş ama aradığım yok.

demir
28.07.2015, 18:14
Genelde öyle olur aradigin genelde olmaz :))

Sibel
28.07.2015, 18:26
Hafıza kartı yok, bellek yok, bilgisayar yok, telefon yok.
Sadece o yok. Her şey var bir şey yok.
Sanki milattan önce silindi. Bir ay oldu olmadı.
Bulsam şaşardım zaten. Ben kim şans kim.

Sefer A.
28.07.2015, 20:10
1 aylik olaysa, bulunamamasi ilginç...

Ekrem D.
29.07.2015, 04:20
Silinen verilerin üstüne yeni veri (resim, müzik, dosya vb.) yazılmışsa eski dosyaların gelme ihtimali yok. Gelse bile bozuk olarak gelir.

İnternetteki veri kurtarma programlarıyla getirmeye çalışabilirsiniz ama her deneme sonrasında bu dosyaların gelme olasılığı da azalıyor.

Hiç müdahale etmeden tanıdığınız varsa bir bilene götürmenizi tavsiye ederim.

Aslında pratik olarak hiçbir değeri yok ama, minimum 35 kere silip tekrardan aynı fiziksel lokasyona yazmak gerekiyor. Teorik sınır olan 35'in altındaki sil-yaz işlemlerinde data kurtarılabiliyor (bkz. Peter Gutmann, Gutmann metodu).

AdemS
29.07.2015, 09:03
Aslında pratik olarak hiçbir değeri yok ama, minimum 35 kere silip tekrardan aynı fiziksel lokasyona yazmak gerekiyor. Teorik sınır olan 35'in altındaki sil-yaz işlemlerinde data kurtarılabiliyor (bkz. Peter Gutmann, Gutmann metodu).

Sizin de dediğiniz gibi teoride öyle ama sıra uygulamaya gelince pek de öyle olmuyor.
Guttman Metodu, mikroskobik düzeyde eski dataya ait bazı izlerin tespit edilebileceği teorisini ortaya atıyor ama dediğimiz gibi uygulamada bunun örneği yok diyebiliriz.

Sibel
29.07.2015, 09:09
Ondan öncekilerin üstüne veri yazılmadı da onun üstüne mi yazıldı? Bu mümkün mü?

AdemS
29.07.2015, 09:19
Ondan öncekilerin üstüne veri yazılmadı da onun üstüne mi yazıldı? Bu mümkün mü?

Muhtemelen öyle oldu. Büyük boyutlu belleklerde bu işlem biraz daha uzun süre sonra gerçekleşebilir. Yani bir harddiskte o verinin üstüne veri yazılması uzun bir süre geçtikten sonra olabilir ama küçük boyutlu belleklerde bu işlem daha çabuk gerçekleşir.

AdemS
29.07.2015, 09:41
Gutman Metodu ve Silinen Verilerin Kurtarılmasıyla ilgili konuya açıklık getirmesi bakımından şu linkler daha açıklayıcı olacaktır..

Gutman Metodu Nedir? (http://www.dijitaldeliller.com/gutmann.html)

Wipe(Kalıcı silme=Data üzerine data yazma)' işleminden sonra veri kurtarılabilir mi? (http://www.dijitaldeliller.com/wipe_kurtarma.html)

Sibel
29.07.2015, 10:11
:(:(:(

talsuv61
08.08.2015, 09:18
Bende smart tv var. İnternette izlediğim bir filmi Wifi veya pc aracılığı kablosuz olarak tv ye aktararak izleyebilir miyim

bordomavi1
08.08.2015, 12:22
Bende smart tv var. İnternette izlediğim bir filmi Wifi veya pc aracılığı kablosuz olarak tv ye aktararak izleyebilir miyim
Youtube'dan izliyorsanız çok basit şekilde aktarırsınız. Smart Tv'niz de uygulaması olan bir film uygulaması varsa ordanda basit bir şekilde izleyebilirsiniz. Ama normal bir siteden izlemek isterseniz hdmi kablosuyla bilgisiyardaki görüntüyü televizyonunuza aktarmanız lazım.

Burak DERELİ
08.08.2015, 12:41
Bilgisayarının ve televizyonunun miracast vb. desteği varsa kablosuz olarak yapabilirsin

talsuv61
08.08.2015, 14:12
Bilgisayarının ve televizyonunun miracast vb. desteği varsa kablosuz olarak yapabilirsin

Varsa nasıl yapabilirim. Var galiba

Burak DERELİ
08.08.2015, 20:58
Varsa nasıl yapabilirim. Var galiba

Cihazına göre değişir ama şöyle bir video buldum.

9ciYayvGu1Q

https://www.youtube.com/watch?v=9ciYayvGu1Q

https://www.youtube.com/watch?v=rOX1_ov_mzw

ibrahim
08.08.2015, 23:14
Abiler kardeşler bunu burada sormam pek uygun olmasa da yine de yazmak zorundayım. Bizim yakın çevremizdeki kızların Instagram hesaplarında paylaştıkları resimler terbiyesiz bir sitede yüklendi ve altlarına ağıza alınmayacak cümleler yazıldı. Şimdi bu resimleri burdan kimse görmeden nasıl sildirebilirim. Bana yardımcı olabilir misiniz acaba? Resimlerde herhangi bir müstehcenlik yoktur ama yüklendikleri site tamamen uygunsuz bir sitedir. Bana bi yardımcı olsanız he? Şifre kırmak olsun, herhangi bir platforma şikayet etme olsun vs. bir fikri olan var mı?

E. Okan Bülbül
08.08.2015, 23:42
Abiler kardeşler bunu burada sormam pek uygun olmasa da yine de yazmak zorundayım. Bizim yakın çevremizdeki kızların Instagram hesaplarında paylaştıkları resimler terbiyesiz bir sitede yüklendi ve altlarına ağıza alınmayacak cümleler yazıldı. Şimdi bu resimleri burdan kimse görmeden nasıl sildirebilirim. Bana yardımcı olabilir misiniz acaba? Resimlerde herhangi bir müstehcenlik yoktur ama yüklendikleri site tamamen uygunsuz bir sitedir. Bana bi yardımcı olsanız he? Şifre kırmak olsun, herhangi bir platforma şikayet etme olsun vs. bir fikri olan var mı?
Hocam bilişim suçlarına şikayet edip siteye bildirirsen kaldırırlar. Google dan numara bulabilirsin form doldurma şeklinde de şikayet ediliyor ama gidip canlı veya telefonla şikayet edersen daha çabul işleme geçer. Sitenin iletişim kısmında mail falan vardır bunları yapmadan önce savcılığa suç duyurusunda bulundum diyip zarf atarsan belki hiç uğraşmadan da sildirebilirsin. Kolay gelsin.

Bayundur Han
08.08.2015, 23:46
Hocam bilişim suçlarına şikayet edip siteye bildirirsen kaldırırlar. Google dan numara bulabilirsin form doldurma şeklinde de şikayet ediliyor ama gidip canlı veya telefonla şikayet edersen daha çabul işleme geçer. Sitenin iletişim kısmında mail falan vardır bunları yapmadan önce savcılığa suç duyurusunda bulundum diyip zarf atarsan belki hiç uğraşmadan da sildirebilirsin. Kolay gelsin.

Bu yonden Turkiyede olmak daha sansli. Savci falan pek islemiyor Hollanda ve Almanyada. Bu konularda. Hollandada tvde program yapiyorlar bu konular uzerinde. Ne polis bakiyor ne mahkeme. Iste ozgurluk zart zurt.

Siteyle irtibata gecme iyi. Bide suraya girerek https://who.is sitenin sahibi kim oldugunu ogrenebilirsin. Irtibat bilgileri falanda cikiyor. Ki anonim degilse tabi.

ibrahim
09.08.2015, 00:29

Bu yonden Turkiyede olmak daha sansli. Savci falan pek islemiyor Hollanda ve Almanyada. Bu konularda. Hollandada tvde program yapiyorlar bu konular uzerinde. Ne polis bakiyor ne mahkeme. Iste ozgurluk zart zurt.

Siteyle irtibata gecme iyi. Bide suraya girerek https://who.is sitenin sahibi kim oldugunu ogrenebilirsin. Irtibat bilgileri falanda cikiyor. Ki anonim degilse tabi.
Teşekkür ettim, sağolun. Siteye bir mail attım bakalım ne olacak.

Sibel
09.08.2015, 14:41
Direkt mahkemeye ver bence.

Timur Mikhail
15.08.2015, 16:49
digiturk hd üyeliğim var türksat üzerinden alıyorum yayınları ama ligtv hd hariç ligtv2 ve ligtv3 hd kanalları yok neden böyle?
eutelsat üzerinden mi almam gerek sinyali bunların olması için çanağı ayarlasam olur mu öyle birşey yoksa digiturk üzerinden herhangi bir işlem mi yapmam gerek ? aydınlatırsanız sevinirim

bordomavi1
18.08.2015, 16:21
1-2 haftadır pc'nin ses sistemi çalışmıyor. Nasıl olduysa yazılımlar hasar görmüş heralde. Bende internetden indirdim yazılımı. Kuruyorum ama sonunda hata çıkıyor. (realtek hd audio sürücüsü kurulumu yapılamadı. error: 00xe.....) Netde çözüm yolu aradım. Böyle bir şey çıkıyor. >>

- Sistemi reboot edin ve F8 e basarak güvenli kipte başlatın.
- Aygıt yöneticisine girin ve sistem aygıtlarından “Microsoft UAA Audio device” driverını “disable” edin.
- Tekrar reboot ( yeniden başlat ) yaparak yine güvenli kipte açın ve bu defa “Microsoft UAA Audio device” kartını ” uninstall” ( kaldır ) edin.
-Sistemi tekrar reboot edin ve windows’u normal modda başlatın.
-Muhtemelen yeni bir donanım bulunduğuna dair bir taskbar’da bir bulut göreceksiniz sakın ona dokunmayın.
- Realtek’in sitesine gidip “Realtek HD Audio Codec”in son versiyonunu indirin. ve kurun

Ama işte ben bunu uygulayamıyorum. Çünkü sistem aygıtlarında “Microsoft UAA Audio device” diye bir şey yok. Şu cahil kardeşinize bir yardım :)

demir
18.08.2015, 16:48
1-2 haftadır pc'nin ses sistemi çalışmıyor. Nasıl olduysa yazılımlar hasar görmüş heralde. Bende internetden indirdim yazılımı. Kuruyorum ama sonunda hata çıkıyor. (realtek hd audio sürücüsü kurulumu yapılamadı. error: 00xe.....) Netde çözüm yolu aradım. Böyle bir şey çıkıyor. >>

- Aygıt yöneticisine girin ve sistem aygıtlarından “Microsoft UAA Audio device” driverını “disable” edin.
- Tekrar reboot ( yeniden başlat ) yaparak yine güvenli kipte açın ve bu defa “Microsoft UAA Audio device” kartını ” uninstall” ( kaldır ) edin.
-Muhtemelen yeni bir donanım bulunduğuna dair bir taskbar’da bir bulut göreceksiniz sakın ona dokunmayın.
- Realtek’in sitesine gidip “Realtek HD Audio Codec”in son versiyonunu indirin. ve kurun

Ama işte ben bunu uygulayamıyorum. Çünkü sistem aygıtlarında “Microsoft UAA Audio device” diye bir şey yok. Şu cahil kardeşinize bir yardım :)

sorunuzu sormadan once bılgısayarınızın marka modelını ve kullandıgınız ısletım sıustemının adını yazın.. kullandıgınız hoparlor 2+1 5+1 6+1 gibi netur bır hoparlor onuda yazın eger yapabıleceksenız
aygıt yonetıcınızın fotografınıda koyabılırsınız usttekı mesajlarda orneklerı mevcut eger kardesım ben bunuda yapamam dersen eger https://www.teamviewer.com/tr/ adresıne gırerek bu programı ındırırsen bılgısayarına baglanıp sana yardımcı olmaya calsırım :) ama bu ısı en gec 10 dakıka ıcınde yapman lazım yoksa yarına kalır solıyım :))

demir
18.08.2015, 16:52
digiturk hd üyeliğim var türksat üzerinden alıyorum yayınları ama ligtv hd hariç ligtv2 ve ligtv3 hd kanalları yok neden böyle?
eutelsat üzerinden mi almam gerek sinyali bunların olması için çanağı ayarlasam olur mu öyle birşey yoksa digiturk üzerinden herhangi bir işlem mi yapmam gerek ? aydınlatırsanız sevinirim

digiturkun musteri hızmetlerini ararsan sana bu konuda yardımcı olurlar cunkı butur ıslerde kullandıgın cıhazın dahı etkısı olabılıyor

bordomavi1
18.08.2015, 16:53
sorunuzu sormadan once bılgısayarınızın marka modelını ve kullandıgınız ısletım sıustemının adını yazın.. kullandıgınız hoparlor 2+1 5+1 6+1 gibi netur bır hoparlor onuda yazın eger yapabıleceksenız
aygıt yonetıcınızın fotografınıda koyabılırsınız usttekı mesajlarda orneklerı mevcut eger kardesım ben bunuda yapamam dersen eger https://www.teamviewer.com/tr/ adresıne gırerek bu programı ındırırsen bılgısayarına baglanıp sana yardımcı olmaya calsırım :) ama bu ısı en gec 10 dakıka ıcınde yapman lazım yoksa yarına kalır solıyım :))

abi teamwier kurulu. geçen sen kurdurmuştun. istersen hemen atayım ip'i özelden.

demir
18.08.2015, 16:53
abi teamwier kurulu. geçen sen kurdurmuştun. istersen hemen atayım ip'i özelden.

ahahahaa kardesım genemı sen :)) tamam at hemen bakayım :D:D

bordomavi1
20.08.2015, 00:34
ahahahaa kardesım genemı sen :)) tamam at hemen bakayım :D:D
Abi bu başlattığın indirme şeysi sen çıktıktan biraz sonra hata verdi. Önümüzdeki günlerde müsait olduğunda benim şu işle ilgilenirsen sevinirim :)

demir
20.08.2015, 16:07
Abi bu başlattığın indirme şeysi sen çıktıktan biraz sonra hata verdi. Önümüzdeki günlerde müsait olduğunda benim şu işle ilgilenirsen sevinirim :)

e hata verdıyse yenıden baslat kardesım :)

bordomavi1
20.08.2015, 17:21
e hata verdıyse yenıden baslat kardesım :)
2-3 kez daha başlattım yine hata yine hata.

demir
23.08.2015, 02:57
Alla alla yarın musait olursam bakalım kardeşim ozaman

Bayundur Han
25.08.2015, 00:39

belki cozmussundur ama Windows 10 u indirmeyesin?

zafer6161
25.08.2015, 18:20
arkadaşlar yardımcı olurmusunuz ,benim pc kafayı yedi,akşamları kapatıyorum kapanmıyor,bazen kapanıyor,kapanmayınca da fişi çekiyorum.kapatınca ekrana windovs kapatılıyor mavi ekran çıkıyor öyle kalıyor...
sabah açtığımda ise zor açılıyor bazen açılmıyor...
bu arada bayağıda yavaşladı bazen donuyor,bazen interneti kesiyor...
format harici ne yapabilirim

bordomavi1
25.08.2015, 18:22
belki cozmussundur ama Windows 10 u indirmeyesin?

galiba ilk sorun oymuş. ama benim yazılımlar tamamen iptal olduğu için format gerekliymiş. onu atıcam şimi.

demir
25.08.2015, 18:23
Laptop ise eğer bataryası şok enerjisini kes açma kapama tuşuna bir süre basılı tutup yeniden aç. ..

zafer6161
25.08.2015, 22:06
Laptop ise eğer bataryası şok enerjisini kes açma kapama tuşuna bir süre basılı tutup yeniden aç. ..

kime diyon :D

benimki masa üstü bu arada

Sibel
26.08.2015, 15:38
arkadaşlar yardımcı olurmusunuz ,benim pc kafayı yedi,akşamları kapatıyorum kapanmıyor,bazen kapanıyor,kapanmayınca da fişi çekiyorum.kapatınca ekrana windovs kapatılıyor mavi ekran çıkıyor öyle kalıyor...
sabah açtığımda ise zor açılıyor bazen açılmıyor...
bu arada bayağıda yavaşladı bazen donuyor,bazen interneti kesiyor...
format harici ne yapabilirim
Format harici yeni bilgisayar alabilirsin Zafer abi:p

demir
26.08.2015, 15:43

bılgısayarın enerjı kesmeden fısden cekersen hdd bozulma olasılıgı cok yuksek yapılması gereken ıslemler tabıkı var ama anladıgım kadarı ıle bunları uygulayabılecek bılgıye cok sahıp degılsın ama kısaca anlatayım

oncelıkle kasanın ıcını bıraz temızlemen lazım asırı toz zamanla bılgısayarının ıcınde kalıplasır buda elektronık devrelerın bırbırlerıyle olan ıletısımını bozar buyuzden oncelıkle bundan arınmalısın
sonrasındada daha yuksek olasılıkla sıstemın kotu durumda (eger dıskın bozuk degılse) sıstemını yenıden kurman durumunda bu sorundan kurtulabılırsın ama dedıgım gıbı bu ıste uzman olan bırısıne yaptırırsan daha net cozume ulasırsın

Oruç
26.08.2015, 17:44

Abi masayı değiştirmeyi dene.

Sibel
26.08.2015, 19:13
Abi masayı değiştirmeyi dene.

:(

zafer6161
26.08.2015, 22:36
bılgısayarın enerjı kesmeden fısden cekersen hdd bozulma olasılıgı cok yuksek yapılması gereken ıslemler tabıkı var ama anladıgım kadarı ıle bunları uygulayabılecek bılgıye cok sahıp degılsın ama kısaca anlatayım

oncelıkle kasanın ıcını bıraz temızlemen lazım asırı toz zamanla bılgısayarının ıcınde kalıplasır buda elektronık devrelerın bırbırlerıyle olan ıletısımını bozar buyuzden oncelıkle bundan arınmalısın
sonrasındada daha yuksek olasılıkla sıstemın kotu durumda (eger dıskın bozuk degılse) sıstemını yenıden kurman durumunda bu sorundan kurtulabılırsın ama dedıgım gıbı bu ıste uzman olan bırısıne yaptırırsan daha net cozume ulasırsın

yarın bi söküp havaya tutayım.dediğin gibi.çok toz vardır..sonuçta işyeri ve tozlu yer ;)

oruç
bi git :)

Utku61
03.09.2015, 18:34
Bilgisayardan anlayan arkadaşlara bir sorum olacak. 15 gün sonra dizüstü bilgisayarımın garantisi bitiyor. Bitmeden bi format-temizlik-macun değişikliği yaptıracağım . Fakat bilgisayarımda Yerel Disk (D) yok. Bunu nasıl yapabilirim. Yani fotoğraflar,bazı belgelerin silinmesini istemiyorum. C'yi mi yapılandırmam gerekiyor. Tam detaylı bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

demir
04.09.2015, 09:05
Bilgisayardan anlayan arkadaşlara bir sorum olacak. 15 gün sonra dizüstü bilgisayarımın garantisi bitiyor. Bitmeden bi format-temizlik-macun değişikliği yaptıracağım . Fakat bilgisayarımda Yerel Disk (D) yok. Bunu nasıl yapabilirim. Yani fotoğraflar,bazı belgelerin silinmesini istemiyorum. C'yi mi yapılandırmam gerekiyor. Tam detaylı bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

bılgısayarınızla ılgılı bir sey soracaksanız MARKA MODELINIZI ve KULLANDIGINIZ İŞLETİM SİSTEMİNİ YAZMAYI UNUTMAYIN....

bılgısayarınızı garanti birimine gondereceksenız eger d surucusunu olustursanızda bılgılerınız sılınır cunkı butur yerlerde bılgısayarınız ilk fabrıka cıkıs ayarlarına geri dondurulur eger nıyetınız yedek almak ıse harıcı bir dıske yada dvd turu bır module yedek almanızı onerırım .. usttekı bılgılerı yazdıkdan sonra yıne aynı ıslemı yapmak ıstersenız yardımcı olurum

Muhteva
12.09.2015, 18:16
Toshiba satellite L50 b 28p model laptop aldım cd yerinde düğme yok nasıl açılıyor bu cd yeri :(
El kitabına baktım cd yerinde düğme gösteriyor ve oraya basıp açıldığını söylüyor ama düğme yok bunun modelleri değişik sanırım.
Bilgisayarım bölümüne baktım orada cd sürücü vardır diye orada da bir şey bulamadım.

Burak DERELİ
12.09.2015, 19:17
Muhteva

7294

Muhteva
12.09.2015, 20:52
Çok sağol eve gidince deniyecem.

demir
13.09.2015, 01:02
Toshiba satellite L50 b 28p model laptop aldım cd yerinde düğme yok nasıl açılıyor bu cd yeri :(
El kitabına baktım cd yerinde düğme gösteriyor ve oraya basıp açıldığını söylüyor ama düğme yok bunun modelleri değişik sanırım.
Bilgisayarım bölümüne baktım orada cd sürücü vardır diye orada da bir şey bulamadım.

Cd rom sürücünuz varsa eğer elle acilmama olasılığı hiç yok üzerinde bir tus yoksa muhtemelen dokunmatik gösterge vardır elinizle doğru noktaya basmadiginiz için açılmıyor olabilir

bordo61
01.10.2015, 13:58
Yakın zamanda bilgisayar alıp memnun olanlar marka model tavsiyesi yapabilir mi

Toshiba laptop anakart arızası verdi , arayışa çıktık ama piyasa karışık fiyatlar fırlamış :)

demir
01.10.2015, 15:34
e tabiki dolar aldı basını gıdıyor fıyatların ucması cok normal...

oncelıkle bu bılgısayarı hangı amacla kullanacagını senın ıcın bır bılgısayarda en onemlı seyın ne oldugunu ve ortalama butcenın ne kadar oldugunu yaz elımızden geldıgı kadar yardımcı olalım :)

bordo61
01.10.2015, 18:32
Bilgisayarı masaüstü gibi kullanıyorum.
Oyun çok nadir oynarım zaten bilgisayarım kaldırmadığı için bırakmıştım.
Normalde benim ihtiyacımı 1500-2000 bandındaki bilgisarlar rahatlıkla görüyor

Pil ömrü
Dayanıklılık
Hız

Çok mantıklı değil ama bir elektronik ürün alırken hep şu anlayışı güderim, o cihaz bozulup tamir edilmeyecek duruma gelene kadar kullanırım , teknoloji gelişti yenisi çıktı diye cihaz değiştirmem. Ondan bir cihaz aldım mı iyi araştırırım eğer ihtiyacımı daha ucuzu karşılasa bile 300-400 daha fazla verip daha ileri teknoloji kullanımımı 2-3 sene daha arttıracaksa veririm, acımam.
Çünkü yenisini alınca 300-400 vermicen yine 2000-3000 verecen.

İstenen aralık 2000-2500

Ver 200-300 şu bu fiyata kaçmaz diyebilecek bir makineyse maksimum 2800-2900

bordo61
01.10.2015, 18:37
Yine söylüyorum mantıklı bir davranış değil normalde ihtiyacın neyse ona göre alınması lazım ama böyle bir huyum var :)

bordo61
01.10.2015, 19:11
http://s3.postimg.org/cmehb4fpf/2015_10_01_15_03_58.jpg
http://s3.postimg.org/jj8nnnc03/2015_10_01_15_05_16.jpg
http://s3.postimg.org/6qkjnq0eb/2015_10_01_15_05_49.jpg
http://s3.postimg.org/5fcsf94sj/2015_10_01_15_14_15.jpg
http://s3.postimg.org/4r3xwb62r/2015_10_01_15_19_03.jpg
http://s3.postimg.org/6wy8qt9j7/2015_10_01_15_23_32.jpg
http://s3.postimg.org/eusnsgmtf/2015_10_01_15_25_31.jpg
http://s3.postimg.org/akdzwvhqb/2015_10_01_15_27_16.jpg
http://s3.postimg.org/w5j2khegz/2015_10_01_15_29_29.jpg

bordo61
01.10.2015, 19:11
http://s3.postimg.org/xbrnx0s5f/2015_10_01_15_38_19.jpg
http://s3.postimg.org/xd1lqftz7/2015_10_01_15_50_47.jpg
http://s3.postimg.org/cwql87jpf/2015_10_01_15_53_29.jpg
http://s3.postimg.org/kdzsnf98j/2015_10_01_15_59_42.jpg
http://s3.postimg.org/sfo15bs03/2015_10_01_16_40_44.jpg
http://s3.postimg.org/ingrlxrpf/2015_10_01_17_12_37.jpg

bordo61
01.10.2015, 19:28
Hp Pavilion L6Z39EA Notebook - i7-5500U 16GB 2TB 15.6inc VGA 4G WIN8
http://www.gold.com.tr/hp-pavilion-l6z39ea-notebook_u
Hp Pavilion L0D95EA Mavi Notebook - i5-5200U İşlemci 8GB Ram 1TB 2G (Blue)
http://www.gold.com.tr/hp-pavilion-l0d95ea-mavi-notebook_u
Asus K555LN-XO364H Notebook - i5-5200U İşlemci 8GB Ram 1TB HDD 2GB VGA W8
http://www.gold.com.tr/asus-k555ln-xo364h-notebook_u

TOSHIBA SATELLITE C55D-C-120 BEYAZ NOTEBOOK
http://www.teknosa.com/urunler/125033011/toshiba-satellite-c55d-c-120-beyaz-notebook

TOSHIBA SATELLITE L50-C-16G KIRMIZI NOTEBOOK
http://www.teknosa.com/urunler/125033010/toshiba-satellite-l50-c-16g-kirmizi-notebook

HP PAVILION 15-P202NT L0D53EA SILVER NOTEBOOK
http://www.teknosa.com/urunler/125032943/hp-pavilion-15-p202nt-l0d53ea-silver-notebook

HP PAVILION 15-P201NT L0D47EA SILVER NOTEBOOK
http://www.teknosa.com/urunler/125032946/hp-pavilion-15-p201nt-l0d47ea-silver-notebook

HP PAVILION 15-P206NT L0D76EA BEYAZ NOTEBOOK
http://www.teknosa.com/urunler/125032945/hp-pavilion-15-p206nt-l0d76ea-beyaz-notebook

HP PAVILION 15-P207NT L0D82EA BEYAZ NOTEBOOK
http://www.teknosa.com/urunler/125032915/hp-pavilion-15-p207nt-l0d82ea-beyaz-notebook

bordo61
01.10.2015, 19:35
HP 15-AC014NT M7W85EA METAL SILVER NOTEBOOK
http://www.teknosa.com/urunler/125032998/hp-15-ac014nt-m7w85ea-metal-silver-notebook
LENOVO Z5070/I5-4210U/8/1+8/840M-4G 59430186 NOTEBOOK
http://www.teknosa.com/urunler/125032976/lenovo-z5070i5-4210u818840m-4g-59430186-notebook
LENOVO G5080/I5-5200U/4GB/500GB/15,6 /WIN8 1 80E502V7TX NOTEBOOK
http://www.teknosa.com/urunler/125033018/lenovo-g5080i5-5200u4gb500gb15-6-win8-1-80e502v7tx
HP Pavilion 15-p214nt (L1T67EA) Intel® Core™ i7 2,4 Ghz 5500U 15,6" 8 GB 1 TB Windows 8 Notebook
http://www.bimeks.com.tr/urun/146256/hp-pavilion-15-p214nt-l1t67ea-.aspx
TOSHIBA SATELLITE L50 CORE İ5 5200U 2.20GHZ-8GB-1TB-2GB-15.6-W8.1 NOTEBOOK
http://www.vatanbilgisayar.com/toshiba-satellite-l50-core-i5-5200u-220ghz-8gb-1tb-2gb-156-w81-notebook-20480.html
TOSHIBA SATELLITE L50 CORE İ7 5500U 2.4GHZ-8GB-1TB HDD-2GB-15.6"-W8.1 NOTEBOOK
http://www.vatanbilgisayar.com/toshiba-satellite-l50-core-i7-5500u-24ghz-8gb-1tb-hdd-2gb-156-w81-notebook.html

Manu61
01.10.2015, 20:02
Termal macun hayat kurtarır. 2 laptop var kullandığım eski olanını kullanıyorum genelde. Bugün fanı temizledim ve macunu yeniledim o eski dediğim bilgisayar yenisinden daha iyi duruma geldi.

bordo61
01.10.2015, 21:07
Gerçekten işe yarar bir çözüm

Termal macun degişitirme ile ilgili videolar youtube da var , Türkçe olmasada yabancı kaynak vardır sonuç olarak her adımı görüntülü anlattığından konuştuğunu anlamasanızda olur.

marka ismi thermal paste diye aratın

toshiba satellite thermal paste gibi bulursunuz.

esra61
01.10.2015, 23:42
Lenova mi asus mu daha kaliteli?

slmn
02.10.2015, 00:09
Lenova mi asus mu daha kaliteli?

Asus'u kullanmadım ama fena değil galiba. Tabi burda markadan ziyade laptopun özellikleri önemli. Lenovo'ya gelecek olursak geçen sene aldım gayet memnunum, ısınma, kasma vs çok olmuyor. Tek hayal kırıklığı aldığım modelde (z-510) batarya gömülü, çıkmıyor ve yaklaşık 1 seneyi biraz geçti bataryası öldü, garantiye mi göndersem diye düşündüm biraz araştırdım ki bu modellerde kronik sorunmuş ve garanti kullanıcı hatası deyip 250 tl civarı istiyormuş, onun haricinde dediğim gibi özellikler önemli Lenovo iyidir, Asus'un da kötü olduğunu sanmıyorum.

Ayrıca benim telefonumda Lenovo :) Piyasa'da adımız Lenovo'cu oldu, telefondan da memnunum ben 1100'e almıştım(vibe x-2), şu an 900 civarı galiba tavsiye ederim telefon alacak arkadaşlara.

demir
02.10.2015, 00:15
Fiyat performans olarak Lenovo iyidir doğru modelini alırsan sorun yasamazsin

esra61
02.10.2015, 00:22
slmn Verdiğiniz bilgiler İçin Teşekkürler.
demir peki lenovo G5080 Intel Core i5 5200U 2.2GHz / 2.7Ghz 8GB 1TB 15.6" Taşınabilir Bilgisayar 80E502HKTX bu modeli doğru tercih mıdır?

slmn
02.10.2015, 00:25
Rica ederim.

demir
02.10.2015, 11:14
lenovonun g serisini kullandım ozellıkle kasası bir cok modelın kasasından cok daha kalıtelı performans olarakda gayet guzel tek sıkıntısı kasa kalıtesınden dolayı bıraz daha agır oda ınce plastık olmamasından kaynaklanıyor bence gonul rahatlıgıyla alabılırsın sunu unutma elektronık ısı hangi marka olursa olsun bırazda sans ısıdır onemlı olan sorun yasadıgında garanti biriminin nasıl hareket ettıgıdır lenovonun servısıde gayet basarılı bence

esra61
02.10.2015, 14:16
demir bilgiler için teşekkürler :)

demir
02.10.2015, 14:53
demir bilgiler için teşekkürler :)
Ne demek elimden geldiği sürece yardimci olmaya çalışırım :)

lenovonun g serisini kullandım ozellıkle kasası bir cok modelın kasasından cok daha kalıtelı performans olarakda gayet guzel tek sıkıntısı kasa kalıtesınden dolayı bıraz daha agır oda ınce plastık olmamasından kaynaklanıyor bence gonul rahatlıgıyla alabılırsın sunu unutma elektronık ısı hangi marka olursa olsun bırazda sans ısıdır onemlı olan sorun yasadıgında garanti biriminin nasıl hareket ettıgıdır lenovonun servısıde gayet basarılı bence

esra61
04.10.2015, 00:07
demir çok Soru sordum kusura bakmayın lakin ben lenova belirttiğim bilgisayarı aldım lakin dilini türkçe yapıyorum windows8 durumu olan ekran gelince türkçe takvim resimler,ayarlar vs lakin ana ekrana masa üstüne gelince tüm bilgiler İngilizce. Ayarlardan dilini türkçe yaptım ama olmadı ne yapmam gerekiyor dilini türkçeye çevirmek için bilginiz var mı?
Teşekkürler.

demir
04.10.2015, 00:11
Oncelikle kullanma dili ne görünüyor bunu tespit edelim örneğin üst menüler hangi dilde ??

esra61
04.10.2015, 00:17
İngilizce sanırım

esra61
04.10.2015, 00:22
Yanı Şöyleki dil saat tarih ayarlarından girdiğimde dil ayarlarının hepsi türkçe gözüküyor ama masa ustu ve girdiğimde bütün dosyalar İngilizce .

demir
04.10.2015, 00:46
Anladım sana yardımcı olayım diyorum ama biraz ayrıntılı bir konu nasıl anlatacağımi düşünüyorum :))

esra61
04.10.2015, 08:13
Ayarlayamam mı ki ? Bilgisayarciya mı götürmem gerekiyor.

demir
04.10.2015, 10:49
yooo bilgisayarcıya kadar gitmene gerek yok bosuna 50 lıra odemene gerek yok bu yazıya bir bak eger basaramazsan sana ozel mesaj attım ona bakarsın

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-vista/change-the-display-language

esra61
04.10.2015, 11:50
Teşekkürler

demir
04.10.2015, 23:42
Ne demek daha fazla yardimci olamayada çalışırım ama buradan bir yere kadar olunabiliyor

Sibel
09.10.2015, 11:57
Bilgisayardan sd karta attığım dosyalar telefona takınca kayboldu.
Ya benim olsa neyse ablamındılar. Bir mahçup oldum.
Niye öyle oldu? Kurtarma şansım var mı?

demir
09.10.2015, 12:17
Kart8ndaki bilgilerin tamamı mi görünmüyor ?? Yoksa sadece o bilgilermi

Sibel
09.10.2015, 12:33
Eski karttaki tüm dosyaları müzikler fotoğraflar diye bilgisayarda dosya yapıp yeni karta attım. Birkaç videoyu da bu dosyalara atmadan attım.
Telefona taktım. Dosyalar yok. Ama o birkaç video var.
Karttaki eski var olan şeyler de duruyor.

Tekrar bilgisayara takip baktım bu iki dosyayı. Yok olmuşlar.

demir
09.10.2015, 12:43
oncelikle hafıza kartının uzerındekı dosyaları sec uzerınde sag tıklayıp bu dosyaların nekadar yer kapladıgına bakıp yaz
sonra bilgisayarım menusune gir hafıza kartının uzerınde sag tıklayıp ozellıklere bas karsına cıkan menude kullanılan alan kısmında yazan rakamı buraya yaz sonra tekrar goruselım

Sibel
09.10.2015, 12:48
Hafıza farkına bakacaktim ama ablam terk etti gitti :( yanına gidince bakıp yazayım.

demir
09.10.2015, 12:50
hafıza kartını kullanmamanızı tavsıye ediyorum kullandıkca o dosyaları bulma olasılıgınız azalır

Cafer KILIÇSOY
19.10.2015, 13:54
Ttnet in verdiği toshiba laptop nasıldır donanım olarak? Önerir misiniz?
Ya da önerebileceğiniz bir laptop?

Oyunla işim olmaz. Günlük ihtiyaçlarımı karşılayabilecek bir cihaz istiyorum. Office programı kullanırım. Film izlerim. Video düzenlerim. İnternet hızı iyi olsun isterim?

?

demir
19.10.2015, 13:56
Bu işlemleri 4 gb ve üstü ram bulunan her bilgisayarda rahatça yaparsin

Cafer KILIÇSOY
19.10.2015, 15:16
Orası öyle de herkes ayrı ayrı konusuyor. Hp toshiba çok ısınıyor diyorlar
Casper alma diyorlar vs..

Böyle olunca da karar veremiyorum :)

demir
19.10.2015, 15:26
Lenovo ve Toshiba tavsiyemdir aldığın modeli internette araştır özellikle kronik bir sorunu olup olmadığını öğren bu iki marka en az sorun yaşayacağın markalardir

E. Okan Bülbül
19.10.2015, 15:27
Dell öneririm. Bazı modellerinde garantisi eve gelip yapıp gidiyorlar.

Sibel
19.10.2015, 15:30
Cafer abi Hp al. Mangal yaparken de kullanırsın :D
Her şeyi güzel de çok ısınıyor çok. :)

demir
19.10.2015, 15:32
Sizin işiniz bu başlığa düşer :))))

Cafer KILIÇSOY
19.10.2015, 15:58
http://www.ttnet.com.tr/bireysel/kampanyalar/Sayfalar/toshiba-l50bi5-notebook-kampanyasi.aspx?r=4acd4dee-89df-450a-996e-2851965a0409&WT.mc_id=google_toshibanotebook_search_l50bi5kws&WT.srch=1&gclid=Cj0KEQjwqZKxBRDBkNmLt9DejNgBEiQAq8XWPmW2VV5y vhZXWVb3vxoHSl4iSKVOOZkYCzsAGrHtrusaArJ18P8HAQ

Bahsettiğim ürün bu ama ekran kartı hakkında bilgi bulamadım:)

Sibel mangal değil de kışın ısınma amaçlı kullanabiliyormuyuz:)

Şimdiki laptobum toshiba intel pentium işlemcili 4 gb ramlı. 8 senedir kullanıyordum sorunsuz. Ama şimdi nedense donma. Yavaşlama ve açılıp kapanma sorunları yaşamaya başladı.

Sibel
19.10.2015, 16:05
Haha aynen öyle Cafer abi. Ben kullanıyorum valla ısınmak için:D
Radyasyon yaymasa hep kullanırım :)

Emre Çömez
06.11.2015, 20:43
firefox,cyberfox veya palemoon kullanırken internet kesiliyor bu sorunu yaşayan var mı? firefox açıkken chrome bile kullanamıyorum. firefox kapatınca chrome düzeliyor ne saçma iş ya. dns değiştirdim kapattım aynı.

bordo61
10.11.2015, 14:31
Ben hala bilgisayar alamadım önerilerinize açığım

Maksimum bütçe 3.000

demir
11.11.2015, 13:48
firefox,cyberfox veya palemoon kullanırken internet kesiliyor bu sorunu yaşayan var mı? firefox açıkken chrome bile kullanamıyorum. firefox kapatınca chrome düzeliyor ne saçma iş ya. dns değiştirdim kapattım aynı.

bu sorunun bır cok seyden kaynaklanabilir öncelikle bilgisayarını evdemi yoksa belirli bir domaine bağlı olarak mı kullanıyorsun bunu yazmalısın.. bilgisayarına neden dns verme ıhtıyacı hıssedıyorsun bazı tarayıcıların dns ozellıklerınden faydalanmak ıcın dns yamalarını yuklemen gerekebilir son olarakda windows sistem hizmetlerini kontrol et bence sorunun tarayıcıdan değil kotu durumda olan sistemiminin bazı tarayıcıların sevisleri ile iletişim kuramaması yada çakışmasından kaynaklanıyor olama olasılıgı cok yuksek..

demir
11.11.2015, 13:53
Ben hala bilgisayar alamadım önerilerinize açığım

Maksimum bütçe 3.000

http://www.hepsiburada.com/lenovo-g5070-intel-core-i7-4510u-2-0ghz-3-1ghz-6gb-1tb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-59-431706-p-BD802130 orta halli ideal bir bilgisayar ki senin işini hayli hayli gorur eger tasarım ve video montajı yapmıyorsan ama alternatif olarak
http://www.hepsiburada.com/toshiba-satellite-l50-c-174-intel-core-i5-5200u-2-2ghz-2-7ghz-8gb-1tb-8gb-ssd-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-BD601671 bu ve bu http://www.hepsiburada.com/toshiba-satellite-c70-c-124-intel-core-i5-5200u-2-2ghz-2-7ghz-8gb-1tb-17-3-tasinabilir-bilgisayar-p-BD601762 olabilir

site ve fiyatlar değişebilir tamamen sıstem ozellıklerıne gore degerlendirdim istegine gore başka yerlerdende araştırıp alabilirsin direk bu siteyi baz alman gerekmıyor

demir
11.11.2015, 13:58
http://www.ttnet.com.tr/bireysel/kampanyalar/Sayfalar/toshiba-l50bi5-notebook-kampanyasi.aspx?r=4acd4dee-89df-450a-996e-2851965a0409&WT.mc_id=google_toshibanotebook_search_l50bi5kws&WT.srch=1&gclid=Cj0KEQjwqZKxBRDBkNmLt9DejNgBEiQAq8XWPmW2VV5y vhZXWVb3vxoHSl4iSKVOOZkYCzsAGrHtrusaArJ18P8HAQ

Bahsettiğim ürün bu ama ekran kartı hakkında bilgi bulamadım:)

Sibel mangal değil de kışın ısınma amaçlı kullanabiliyormuyuz:)

Şimdiki laptobum toshiba intel pentium işlemcili 4 gb ramlı. 8 senedir kullanıyordum sorunsuz. Ama şimdi nedense donma. Yavaşlama ve açılıp kapanma sorunları yaşamaya başladı.

,bu bılgısayarı almanı tavsiye etmiyorum cunkı ttnet için uretilen bu ozel seride maliyetten baya kaçılmış belliki ustelık ayrıntılı donanım bılgılendırmesı dahı yapılmamıs cunkı tuketici ile mahkemelık olunabilir ben sana ne vaaad ettımkı dıyebılmek ıcın yapıyorlar bunu bence akıllı adam boyle bir bilgisayarı almaz

bılgısayarında butuır sorunlar varsa bir servise goturup yaptırada bılırsın butur sorunlar genelde sıstemın cok problemli hale gelmesinden yada donanımına bakım yapılmamasından kaynaklanır.. ama sen kac senedır kullanıyorum artık degistireyim diyorsan bunu sen bilirsin tabiki lakın ıstedıgın bılgısayar elındekınden ıyı degil bunu bil :)

Cafer KILIÇSOY
11.11.2015, 14:01
,bu bılgısayarı almanı tavsiye etmiyorum cunkı ttnet için uretilen bu ozel seride maliyetten baya kaçılmış belliki ustelık ayrıntılı donanım bılgılendırmesı dahı yapılmamıs cunkı tuketici ile mahkemelık olunabilir ben sana ne vaaad ettımkı dıyebılmek ıcın yapıyorlar bunu bence akıllı adam boyle bir bilgisayarı almaz
Önerebileceğin marka model var mı? Baya bi kararsız kaldım.

demir
11.11.2015, 14:03
Önerebileceğin marka model var mı? Baya bi kararsız kaldım.

ayırdıgın butçe nedir bilmiyorum ve ne amacla kullanacaksın oda onemlı ama ustte bir arkadasa 3 tane model sundum onlara dahi bakabıulırsın yada sordugum soruları ayrıntılı cevaplarsan yardımcı olmaya çalısırım :)

Cafer KILIÇSOY
11.11.2015, 14:11
ayırdıgın butçe nedir bilmiyorum ve ne amacla kullanacaksın oda onemlı ama ustte bir arkadasa 3 tane model sundum onlara dahi bakabıulırsın yada sordugum soruları ayrıntılı cevaplarsan yardımcı olmaya çalısırım :)
Oyun falan oynamam. Günlük ihtiyaca yönelik bişey bakıyorum. Sosyal medya, video seyretme düzenleme, ofis programları vb işler için

demir
11.11.2015, 14:13
Oyun falan oynamam. Günlük ihtiyaca yönelik bişey bakıyorum. Sosyal medya, video seyretme düzenleme, ofis programları vb işler için

http://www.hepsiburada.com/lenovo-g5070-intel-core-i7-4510u-2-0ghz-3-1ghz-6gb-1tb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-59-431706-p-BD802130 ozaman bu sana fazla bile gelir butcen ıcın uygunsa bence alabılırsın

AdemS
11.11.2015, 14:30
@demir (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=16667) hocam da uygun görürse sana Asus X550JK-XO012D tavsiye ederim Cafer abi.

Ekran kartı GTX850M 128 bit. Gayet iyidir. Ram orjinali 4 GB. Ancak 8 veya 12 olarak arttırabilirsin. Gittigidiyor ve n11.com sitelerinde bazen indirimli olarak satılıyor. Bir ara bilgisayar almayı düşündüğümde bu bilgisayarı kafaya koymuştum ama son anda pc almaktan vazgeçmiştim. Yani şu an ihtiyacım olsa bunu alırım.

İşlemci
Intel® Core™ i5-4200H 2.8 GHz Turbo Boost ile 3.4 GHz 3MB Çift Çekirdek

Bellek
4GB DDR3 1600 MHz Onboard

Bellek yuvaları
2 x DIMM soketi 12 GB'a kadar destekler

Sabit Disk
500GB 5400 rpm Sata

Ekran
15.6 "16:9 HD LED (1366x768)

Grafik
2GB NVIDIA ® GeForce ® GTX850M 128Bit

Bağlantı noktaları
2 x USB 3.0
1 x USB 2.0
1 x HDMI
1 x VGA portu / Mini D-sub harici monitör için 15-pin
1 x AC güç kaynağı
1 x RJ-45
1 x stereo mikrofon girişi/kulaklık çıkışı kombinasyonu

demir
11.11.2015, 14:42
ozellıkleri arasında baya fark var tabıkı ama burada fiyat performansa gore karar verılebılır cunkı benım yazdıgım bılgısayarın donanımı neredeyse yarı yarıya daha ıyı karar sızın

bordo61
11.11.2015, 16:38
http://www.hepsiburada.com/lenovo-g5070-intel-core-i7-4510u-2-0ghz-3-1ghz-6gb-1tb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-59-431706-p-BD802130 orta halli ideal bir bilgisayar ki senin işini hayli hayli gorur eger tasarım ve video montajı yapmıyorsan ama alternatif olarak
http://www.hepsiburada.com/toshiba-satellite-l50-c-174-intel-core-i5-5200u-2-2ghz-2-7ghz-8gb-1tb-8gb-ssd-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-BD601671 bu ve bu http://www.hepsiburada.com/toshiba-satellite-c70-c-124-intel-core-i5-5200u-2-2ghz-2-7ghz-8gb-1tb-17-3-tasinabilir-bilgisayar-p-BD601762 olabilir

site ve fiyatlar değişebilir tamamen sıstem ozellıklerıne gore degerlendirdim istegine gore başka yerlerdende araştırıp alabilirsin direk bu siteyi baz alman gerekmıyor;

Şu nasıl sizce

http://www.bimeks.com.tr/urun/148682/asus-k555lb-xo105t-i5-w10-.aspx

demir
11.11.2015, 17:34
;

Şu nasıl sizce

http://www.bimeks.com.tr/urun/148682/asus-k555lb-xo105t-i5-w10-.aspx

rahatlıkla ısınızı gorur işlemci ve ram farkının dısında aralarında cok bır fark yok :)

bordo61
12.11.2015, 09:40
rahatlıkla ısınızı gorur işlemci ve ram farkının dısında aralarında cok bır fark yok :)

Fiyatlar Güncellendi arada 500 tl fark oluştu sizce 500 tl 0.2 ghz ve toshiba için verilir mi ?

demir
12.11.2015, 10:09

valla ben olsam deger 500 lıra fazla verırım ama dedıgım gıbı hıc oyun oynak gıbı bır huyunuz yoksa oda olur :))

bordo61
12.11.2015, 10:22
valla ben olsam deger 500 lıra fazla verırım ama dedıgım gıbı hıc oyun oynak gıbı bır huyunuz yoksa oda olur :))

Oyun oynama gibi bir huyum yok ama bu alınca sürekli değişen birşey değil alırsın bozulana kadar kullanırsın ondan biraz uzun vadeli düşünenlerdenim uzun vadede fark eder derseniz bende veririm

Ramlari aynı

Ekran kartları Asus'un daha iyi 940 vs 930

İşlemci Toshibanın 0.2 fark var

demir
12.11.2015, 11:16
Oyun oynama gibi bir huyum yok ama bu alınca sürekli değişen birşey değil alırsın bozulana kadar kullanırsın ondan biraz uzun vadeli düşünenlerdenim uzun vadede fark eder derseniz bende veririm

Ramlari aynı

Ekran kartları Asus'un daha iyi 940 vs 930

İşlemci Toshibanın 0.2 fark var

ozaman 500 lıra fazladan vermenı onerırım cunkı sıstemler gelisıtıkce ıhtıyaclarda buna baglı artıyor 500 lıradan kacmamanı tavsıye ederım

bordo61
12.11.2015, 11:27
ozaman 500 lıra fazladan vermenı onerırım cunkı sıstemler gelisıtıkce ıhtıyaclarda buna baglı artıyor 500 lıradan kacmamanı tavsıye ederım

Teşekkürler,

Emre Çömez
16.11.2015, 13:03
bu sorunun bır cok seyden kaynaklanabilir öncelikle bilgisayarını evdemi yoksa belirli bir domaine bağlı olarak mı kullanıyorsun bunu yazmalısın.. bilgisayarına neden dns verme ıhtıyacı hıssedıyorsun bazı tarayıcıların dns ozellıklerınden faydalanmak ıcın dns yamalarını yuklemen gerekebilir son olarakda windows sistem hizmetlerini kontrol et bence sorunun tarayıcıdan değil kotu durumda olan sistemiminin bazı tarayıcıların sevisleri ile iletişim kuramaması yada çakışmasından kaynaklanıyor olama olasılıgı cok yuksek..

bilgisayarı evde kullanıyorum. dns olsun olmasın yine aynı. ve 3 gün önce windows 10 temiz format attım yine sayfa yükleme sorunu veriyordu. firefoxun ağ ayarlarında vekil sunucu ayarını denedim düzelmedi. sistem hizmetlerinde her şey açık veya kapatmam gereken bir hizmet mi var abi?. formattan sonra yine aynı sorunu vermesi çok garip. teşekkürler.

bordo61
17.11.2015, 08:14
Arkadaşlar siz siz olun Teknosa.com 'dan alışveriş yapmayın bazen güzel indirimler hediye çekleri oluyor bunlara kanmayın neden olduğunu şikayetvar sayfasındaki şikayetlerden de görebilirisiniz ben teyit ettirmek için sipariş vermeden 2-3 defa müşteri hizmetleriyle görüştüm yaklaşık 25 dakika ama ona rağmen (Mağazadan hemen teslim seçeneği olmasına karşılık) resmen siparişimi hokus pokus ettiler. Peşine düşmesem 1 ay beklerdim heralde 3 gündür hala 1 saat içinde teslim alınabilecek ürünü alamıyorum.

demir
17.11.2015, 15:12
bilgisayarı evde kullanıyorum. dns olsun olmasın yine aynı. ve 3 gün önce windows 10 temiz format attım yine sayfa yükleme sorunu veriyordu. firefoxun ağ ayarlarında vekil sunucu ayarını denedim düzelmedi. sistem hizmetlerinde her şey açık veya kapatmam gereken bir hizmet mi var abi?. formattan sonra yine aynı sorunu vermesi çok garip. teşekkürler.

kafa gitti yogunlukdan sana cevap vermısım ama konuyu hatırlayamadım :D neydı sorunumuz :D

Emre Çömez
17.11.2015, 15:21
kafa gitti yogunlukdan sana cevap vermısım ama konuyu hatırlayamadım :D neydı sorunumuz :D
firefox sayfa yükleme sorunuydu. internet yok gibi sayfa yüklenmiyordu. diğer tarayıcılarda sorunsuz çalışıyordu.

demir
17.11.2015, 15:28
javascrip, flashplayer gibi uygulamaları yukle bu uygulamalar firfoxda farklıdır birde mozıllanın son surumunu kullan elındekı kurulumdan yukleme

Emre Çömez
17.11.2015, 15:48
javascrip, flashplayer gibi uygulamaları yukle bu uygulamalar firfoxda farklıdır birde mozıllanın son surumunu kullan elındekı kurulumdan yukleme
flashplayer kurulu olduğu zamanda sorun vardı ancak bilgisayara java hiç kurmadım. kurayım o zaman teşekkürler.

demir
20.11.2015, 08:51
https://www.mozilla.org/tr/firefox/new/ mozilla son surum
https://java.com/tr/download/ java download
https://get.adobe.com/tr/flashplayer/ flashplayer ubdate
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35&44F86079-8679-400C-BFF2-9CA5F2BCBDFC=1 DirectX guncelleme
ethernet kartının son driver sürümü marka modelını bılmıyorum sen bulacaksın

bunları kurup dene sonra tekrar haberleselim

Sefa
20.11.2015, 12:24
Laptop'un HDD bölümünden değişik sesler duymaya başladım.

Disk kullanımı sürekli %100'lerdeydi ve sistem kilitleniyordu..

Format atmayı düşünüyordum attım sonuç değişmedi sesler arttı ve laptop açılmıyor.. :)

EFI Network 0 for IPv4 (xx.xx.xx.xx) boot failed. yazan bi ekran ile karşılaşıyorum.. Servise vereceğim de çok uzun süre bekleyeceğim..

Anladığım kadarıyla HDD bizlere ömür ?

Enes Ünal Kaya
20.11.2015, 12:37
Laptop'un HDD bölümünden değişik sesler duymaya başladım.

Disk kullanımı sürekli %100'lerdeydi ve sistem kilitleniyordu..

Format atmayı düşünüyordum attım sonuç değişmedi sesler arttı ve laptop açılmıyor.. :)

EFI Network 0 for IPv4 (xx.xx.xx.xx) boot failed. yazan bi ekran ile karşılaşıyorum.. Servise vereceğim de çok uzun süre bekleyeceğim..

Anladığım kadarıyla HDD bizlere ömür ?

formatdan sonra hiç açılmadıysa , diske yükleme yapamamış olabilir.. arkadaşdan ondan bundan disk alıp deneyebilsen keşke :)

söküp takması zaten kolay. daha sorna gönderirdin

Sefa
20.11.2015, 12:39
formatdan sonra hiç açılmadıysa , diske yükleme yapamamış olabilir.. arkadaşdan ondan bundan disk alıp deneyebilsen keşke :)

söküp takması zaten kolay. daha sorna gönderirdin
Servise göndermedim henüz faturayı kaybettiğimden yeni talep ettik onu da bekliyoruz.. :)

HDD elimde de var aslında eski laptopun ancak söküp takma işleminden anlamadığım için direkt yollayacağım..

Enes Ünal Kaya
20.11.2015, 12:41
Servise göndermedim henüz faturayı kaybettiğimden yeni talep ettik onu da bekliyoruz.. :)

HDD elimde de var aslında eski laptopun ancak söküp takma işleminden anlamadığım için direkt yollayacağım..

vidalarını düzenli şekilde sökersen. HDD usb takmak kadar kolaydır.. eski pcdeki hdd ile deneyebilirsin.. tabi şu var. garantisi varsa ücretsiz yeni disk verebilirler.

https://www.youtube.com/watch?v=vg3LqyH6JF8

Dakika 1.30a bak o kadar kolay yani

Sefa
20.11.2015, 13:31
vidalarını düzenli şekilde sökersen. HDD usb takmak kadar kolaydır.. eski pcdeki hdd ile deneyebilirsin.. tabi şu var. garantisi varsa ücretsiz yeni disk verebilirler.

https://www.youtube.com/watch?v=vg3LqyH6JF8

Dakika 1.30a bak o kadar kolay yani
Garantisi devam ediyor bu yüzden bulaşmıyorum :) Neyse faturayı da kaybetmişiz bekleme süresi arttı..

Emre Çömez
20.11.2015, 15:41
https://www.mozilla.org/tr/firefox/new/ mozilla son surum
https://java.com/tr/download/ java download
https://get.adobe.com/tr/flashplayer/ flashplayerv ubdate
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35&44F86079-8679-400C-BFF2-9CA5F2BCBDFC=1 DirectX guncelleme
ethernet kartının son driver sürümü marka modelını bılmıyorum sen bulacaksın

bunları kurup dene sonra tekrar haberleselim

selam denedim sorun tekrar karşıma çıktı. şunu deneyeceğim bakalım
IPv6Firefox öntanımlı olarak bazı sistemlerde bağlantı sorunlarına neden olabilen IPv6 (http://tr.wikipedia.org/wiki/IPv6)'yı desteklemektedir. Firefox'ta IPv6'yı devre dışı bırakmak için:

Konum çubuğuna (https://support.mozilla.org/tr/kb/awesome-bar-search-firefox-bookmarks-history-tabs) about:config yazın ve Enter tuşuna basın.

about:config'in "Garanti kapsamından çıkabilirsiniz!" uyarı sayfası görünebilir. about:config sayfasına devam etmek için Söz veriyorum, dikkatli olacağım! düğmesine tıklayın.

Süzgeç alanına, network.dns.disableIPv6 yazın.
Seçeneklerin listesinde, değerini true olarak ayarlamak için network.dns.disableIPv6seçeneğine çift tıklayın.

geri dönüş yaparım.

demir
20.11.2015, 16:32
ipv6 kullanmıyorsun sen zaten bu konu senınle ılgılı oldugunu sanmıyorum bence benım soyledıklerımı yaparsan sorunun cozulecektır

Emre Çömez
20.11.2015, 16:53
ipv6 kullanmıyorsun sen zaten bu konu senınle ılgılı oldugunu sanmıyorum bence benım soyledıklerımı yaparsan sorunun cozulecektır

ipv6 ayarından mı bilemiyorum ancak ayarı yapınca düzeldi hocam? 1 saat oldu sorun olmadı. formattan sonra java hariç diğer hepsini kuruyorum zaten. teşekkürler yardımın için.:)

Hakan
21.11.2015, 19:51
demir
Abi modemin adsl ışığı yanıp yanıp sönüyor,sebebi ne olabilir?

Adem Akyüz'
22.11.2015, 02:08
Feed.snapdo..

Bunu chromedan kaldıramıyorum.
Denetim masasında bununla ilgili bir program yok.
Chrome'u kaldırıp tekrar kuruyorum ancak fayda etmiyor.
Kendi kendine giriş sayfasına üstte yazdığım şey olarak belirliyor.
Chrome varsayılan tarayıcısını websearch olarak seçiyor düzeltmeme rağmen
Nasıl kurtulabilirim bundan ???

demir
23.11.2015, 09:44
[QUOTE=Hakan;1920290948]demir
Abi modemin adsl ışığı yanıp yanıp sönüyor,sebebi ne olabilir

sınyaller marka modele gore değişir fakat suan ınternetın yoksa ve yanıp sonuyorsa internet saglayıcını ara hatta internet yok demektir ama internetınde sorun yoksa bos ver yanıp sonsun :D

demir
23.11.2015, 09:45
Feed.snapdo..

Bunu chromedan kaldıramıyorum.
Denetim masasında bununla ilgili bir program yok.
Chrome'u kaldırıp tekrar kuruyorum ancak fayda etmiyor.
Kendi kendine giriş sayfasına üstte yazdığım şey olarak belirliyor.
Chrome varsayılan tarayıcısını websearch olarak seçiyor düzeltmeme rağmen
Nasıl kurtulabilirim bundan ???

bu cok kapsamlı bir konu bir cok yerden eklenmıs olabilir ama genelde chromun uzerınde sag tıklayıp ozellıklere bastıgında kısayol linkinin ustunde o acılan sıte varsa onu kaldırman lazım

Adem Akyüz'
23.11.2015, 09:48
bu cok kapsamlı bir konu bir cok yerden eklenmıs olabilir ama genelde chromun uzerınde sag tıklayıp ozellıklere bastıgında kısayol linkinin ustunde o acılan sıte varsa onu kaldırman lazım
Abi onu da denedim. Hatta kayıt defterinden(regedit) falan çözmeye çalıştım. Ne yaptıysam olmadı. Dün en son sistemi 1 hafta öncesine geri yükledim. Şimdilik çözüldü gibi görünüyor.

demir
23.11.2015, 09:52
Abi onu da denedim. Hatta kayıt defterinden(regedit) falan çözmeye çalıştım. Ne yaptıysam olmadı. Dün en son sistemi 1 hafta öncesine geri yükledim. Şimdilik çözüldü gibi görünüyor.

evet buda mumkun tarayıcılara sıstemın bır cok tarafından ulasman mumkun oyuzden cozulmesı kolay bır konuda degıl malesef cok ugrastırır

Sefer A.
23.11.2015, 19:45
1 sene önce alinmis ama az kullanilmis bir macbook pro için 500€ (1500tl) verilir mi ?
Simdiden sormak istedim, daha sonra ayrintili bilgiler gelince yazacagim... islemcisi hafizasi falani filani nedir bilmiyorum dahaden :)

demir
25.11.2015, 09:46
1 sene önce alinmis ama az kullanilmis bir macbook pro için 500€ (1500tl) verilir mi ?
Simdiden sormak istedim, daha sonra ayrintili bilgiler gelince yazacagim... islemcisi hafizasi falani filani nedir bilmiyorum dahaden :)

modeli onemli bu durumda 1 sene once sıfır alınmıssa kesınlıkle alınır

Sefer A.
25.11.2015, 11:59
modeli onemli bu durumda 1 sene once sıfır alınmıssa kesınlıkle alınır
evet sifir idi (yani öyle çok büyük ihtimal)
Geçen sene kulüpte staj yaptigimda fransiz kaleci hocamiz vardi, kulüp bu ve diger hocalara mac vermis, klavye türk klavyesi oldugu için satacakmis onun için bana sordu... herhalde dahaden çok yeni oldugu için hemen satmak istemedi 1 sene bekledi, herhalde arizasi var diye satmiyordur yaa :p
Geri dönüs yapmasini bekliyorum, bakalim, özellikleri görelim hele

demir
25.11.2015, 13:53
arızası varsa zaten alma cunkı malıyetlıdır onu tamır ettırmek

Sefer A.
26.11.2015, 17:21
MacbookPro 13'
Intel core 2 duo - 2,66ghz
4gb ram
2To hafiza (ilginç)

Bu 1200€ etmez ki yahu, yanlisin var diyorum, pek anlamam ben diyor
Acaba ben mi yanlisim ?
Buna verilir mi 400 500€ ?

demir
27.11.2015, 14:21
MacbookPro 13'
Intel core 2 duo - 2,66ghz
4gb ram
2To hafiza (ilginç)

Bu 1200€ etmez ki yahu, yanlisin var diyorum, pek anlamam ben diyor
Acaba ben mi yanlisim ?
Buna verilir mi 400 500€ ?

tahmini konusuyorum suan internetten bakabilirsin ama bu cıhazın suan sıfırı 2900 lira civarında kararını sen ver

Sefer A.
27.11.2015, 21:01
Abi core 2 duo olan nasil 2900 lira olsun ? :) bu sahibinden.com baktim, core 2 duo 2,66ghz 4gb ram olanlarin 2.eli 1300-1600tl arasi...
Zaten bu cihazin sifiri daha yoktur... i3 i5 i7 olanlar var... core2duo eskide kaldi... hatta bir forumda baktim bu cihazdan bahsediyorlardi, yorumlar 2010'dan kalma :/

demir
02.12.2015, 15:36
Abi core 2 duo olan nasil 2900 lira olsun ? :) bu sahibinden.com baktim, core 2 duo 2,66ghz 4gb ram olanlarin 2.eli 1300-1600tl arasi...
Zaten bu cihazin sifiri daha yoktur... i3 i5 i7 olanlar var... core2duo eskide kaldi... hatta bir forumda baktim bu cihazdan bahsediyorlardi, yorumlar 2010'dan kalma :/

ahahaha işte bu baslıgın kotu tarafıda bu :D hani yogunlukdan cevap vermek olsun dıye cevap verdıgın anda boyle kala kalıyorsun ıste :)) allah var yalan yok ozellıklerını okumadım bıle cunkı okadar eskı olacagını dusunmedım :D sımdı sen yazınca attıgım kahkaha ıle butun sırket bana baktı o derece :) neyse konuyu cok uzatmaya gerek yok arkadasım bence bu bılgısayarıda alabılırsın lakın ısıne cok yarayacagını dusunmuyorum
sen bılırsın tabıkı ama ben olsam almam

AhmetG.
08.12.2015, 16:16
Konu bilgisayar ama telefonla ilgili bi sıkıntı var.Tapatalkı yüklüyorum üyelik girişi de yapıyorum ama BMN veya bordomavi diye artinca hiçbir sonuç çıkmıyor. Başka aramalarda da sonuç aynı.Netten tapatalk eski sürümlerini bulup yükledim ama sonuç değişmedi.Bi çözümü var mıdır bunun?Model galaxy ace

demir
09.12.2015, 10:16
teknik olarak bu soyledıgın mumkun degil muhakkak bişey gozunden kacıyor olmalı yada taptalk uyelıgını aktıf etmemıs olabılırmısın ???

omondoles
09.12.2015, 10:50
Konu bilgisayar ama telefonla ilgili bi sıkıntı var.Tapatalkı yüklüyorum üyelik girişi de yapıyorum ama BMN veya bordomavi diye artinca hiçbir sonuç çıkmıyor. Başka aramalarda da sonuç aynı.Netten tapatalk eski sürümlerini bulup yükledim ama sonuç değişmedi.Bi çözümü var mıdır bunun?Model galaxy ace

Normalde tapatalk üyeliğin varsa aboneliklerin otomatik gelir.

Loading .. %61

demir
09.12.2015, 11:27
valla bendede var uyelıklerım gelıyor demekkı oncekı kayıtlı oldugun adresın baska bır adrestı heralde

AhmetG.
09.12.2015, 12:11
Durum şöyle kısaca. Önceden tapatalkı aynı telefonda ve BMN için kullanıyordum. Daha sonra tapatalktan BMNyi silip telefondan tapatalkı kaldırdım. Format attım galiba o sıra telefona.
Neyse sonra tekrar yükledim giriş yapıyorum tapatalka BMN gelmiyor ve arama kısmı da çalışmıyor. Ama normal kendi internet sitesinden girince üyeliğime BMN çıkıyor. Durum bu telefonda olmuyor bir türlü.

demir
09.12.2015, 16:35
dediğim gibi bir yerde eksık yada yanlıs yapıyorsun bence bu soylediğin teknık olarak cok manasız :)

Armağan Dere
27.12.2015, 12:38
Selam arkadaşlar..
Bilgisayarımda windows 10 yüklü
bilgisayarımın özelliklerini resim olarak yükledim..
kasma ve ağır çalışma problemi var..
windows 7'ye dönsem ne gibi problemler olur..
problem olmazsa usb bellek ile windows 7'ye nasıl dönebilirim..
internette araştırdım ama usb belleğin biçimlendirmek gerekiyomuş sanırım..
benim usb bellekte 4 gb boş yer var ama içi boş değil illa biçimlendirmek mi gerekiyor..
ilgilerinize teşekkürler

Armağan Dere
27.12.2015, 12:43
Demir abi yardımlarını bekliyorum:)..

Burak DERELİ
27.12.2015, 12:45
Bana göre Windows 10 un 7 den pek bir kasma farkı yok. Sürücüler uyumsuzsa olabilir ama uyumluysa hiç gerek yok 7 e geçmeye. Sistemi bi formatla öyle dene
İlla geçecem diyorsan usb belliği biçimlendirip windows 7 kurulum dosyasını boot şeklinde eklemen gerekir.

SiNo
27.12.2015, 14:51
armağan normal şartlarda 10 a geçtğin zaman makina daha rahat stabil çalışıyor senin sitemde sıkıntı var sanırım yani windows a virüs vb. bir karmaşıklık olmuş olabilir.Eğer 7 ye geçiş yapacaksan usb ile windowsun sitesinden programını indirmelisin ve usb ye kendisi format atacaktır usb disc de iso.lu bir cd gibi olacaktır format sonrası usb ye tekrar biçimlendirip eskisi gibi kullanabilirsin kanki:)

f1bekir
04.01.2016, 11:36
Arkadaşlar merhaba. Bir lenovo dizüstü bilgisayar aldım, "always on USB" diye bişey yazıyor üzerinde. Bu tam olarak ne demek?

bordo61
04.01.2016, 13:25
Arkadaşlar merhaba. Bir lenovo dizüstü bilgisayar aldım, "always on USB" diye bişey yazıyor üzerinde. Bu tam olarak ne demek?
https://www.youtube.com/watch?v=Dft5_ZeWoUc

demir
04.01.2016, 15:14
Demir abi yardımlarını bekliyorum:)..

http://www.chip.com.tr/haber/windows-10dan-7-veya-8-1e-geri-donun_57239.html

bence senın kasma olayı windowsdan degil benc driverlerini guncellememıssın :)

f1bekir
04.01.2016, 17:48
https://www.youtube.com/watch?v=Dft5_ZeWoUc

Anlaşıldı :)

demir
11.01.2016, 16:20
Selam arkadaşlar..
Bilgisayarımda windows 10 yüklü
bilgisayarımın özelliklerini resim olarak yükledim..
kasma ve ağır çalışma problemi var..
windows 7'ye dönsem ne gibi problemler olur..
problem olmazsa usb bellek ile windows 7'ye nasıl dönebilirim..
internette araştırdım ama usb belleğin biçimlendirmek gerekiyomuş sanırım..
benim usb bellekte 4 gb boş yer var ama içi boş değil illa biçimlendirmek mi gerekiyor..
ilgilerinize teşekkürler

uzun zamandır yogunlugumdan dolayı ilgilenemiyorum sizinle arkadaş kusura bakmayın :)

senın problemının en kısa yolu asus driver ubdate programını kullanarak (içinde yukludur muhtemelen) butun driverlerını win 10 uygun hale getırmek eger sorunun yıne duzelmezse donanım aygıtlarının uretıcı sıtelerınden ındıreceksın yok ben bununla ugrasmak ıstemıyorum win 7 kullanacam dıyorsan eger bundada ıkı secenegın var
1- yedek alıp bılgısayarını fabrıka cıkıs ayarların a gerı dondurmek eski tabiri ile formatlamak
2- kurtarma usb dıskı olusturup sistemi geri alman
ıkı secenekde sana kalmıs artık ama ben senın yerınde olsa sıstemı guncelleyıp win 10 performansını denerdım eger oızel yazılım kullanmıyorsan tabıkı

Emrah Akcagöz
25.01.2016, 17:36
Arkadaşlar şu 2 monitör arasında kararsız kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

https://www.asus.com/tr/Monitors/VX207NE/specifications/

http://www.samsung.com/tr/consumer/it/monitor/led-monitor/LS22D300NY/UF

Utku61
12.02.2016, 22:20
Bilgisayardan anlayan renkdaşlarım size bir şey soracağım yardımcı olabilecek var mı ?

Faruk BERBER
13.02.2016, 00:14
Bilgisayardan anlayan renkdaşlarım size bir şey soracağım yardımcı olabilecek var mı ?

Anlamam ama bence sen buraya yaz sorunu cevaplayacak birisi mutlaka çıkacaktır ;)

Utku61
13.02.2016, 00:51
Laptop hoparlöründe sesi açınca patlama-cızırtı sorunu yaşayan olursa eğer kulaklık takınca da aynı sorun devam ediyorsa ses driverlarını silip elle yükleme yaparsa sorun çözülüyor ses kartında bozulma veya başka bir sorun yoksa . Çok uğraştırdı sonunda oldu .

Cafer KILIÇSOY
13.02.2016, 22:04
Edit

Cafer KILIÇSOY
13.02.2016, 22:16
http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-z5075-notebook-amd-fx-7500-21ghz-8gb-1tb-156-2gb-win81-notebook.html

Günlük kullanım için düşünüyorum. Bilgisayarda oyun falan oynamam. Ofis programları, sosyal medya, forum vb işler için düşünüyorum. İşlemcisi Amd fx 7500. Bu bir dezavantaj mıdır?

Cafer KILIÇSOY
13.02.2016, 22:29
http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-z5075-notebook-amd-fx-7500-21ghz-8gb-1tb-156-2gb-win81-notebook.html

demir
16.02.2016, 13:57
arkadaslar yogunluhumdan dolayı bu sıralar sızlerle ılgılenemıyorum iletişim bilgilerim profılımde mevcut acıl bır durumda bana ulasabılırsınız yada sıztemızden ozel mesaj atabılırsınız anladığım bıldıgım bır konu ıse elımden geldıgı kadar yardımcı olurum

demir
17.02.2016, 13:33
gunluk kullanım ıcın cok rahat ısını gorur sadece ram bellek bıraz dusuk gelebılır bu durumdada ram takviyesi yapabılırsınn