PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uydu Teknolojileri ve Dijital Yayın | Genel

Sayfa : [1] 2

bordo61
18.01.2011, 15:14
Uydu alıcıları, dijital tv kartı ve dijital tv yayını hakkında her şeyi burada tartışabiliriz.

------------------

Benim sorum çift lnb kullanıcılarına .

Farklı evlere

Ayrı ayrı iki çanak takmak yerine , var olan bir çanağa çift lnb taksak

Sorun yaşarmıyız.

Araştırdım kanal geçişlerinde bazen sorun oluyormuş.

Bu sorunları nasıl aşarız.

Hangi marka lnb daha iyi olur.

bordo61
18.01.2011, 15:19
Var mı bilgisi olan.

Berberoğlu
18.01.2011, 15:19
Trabzoncell sayfasında bu sabah yazdığım mesajı aşağıda alıntılıyorum.
Tamamen bu konuyla ilgiliydi zaten... :)
Üstüne biraz da internet bağlantısı var tabii...

ayrıca IPTV konusunu da ya bu başlık altında ya da ayrı başlık halinde etraflıca konuşabiliriz diye düşünüyorum...

Ben bi Vodafone'u arayayım bakalım, ya da bayisine gideyim.

Ben 3,5 yıl önce Ataşehir-İnönü Mahallesine taşındım, ilk işim kablo tv sormak oldu. Maalesef bizim mahallede yokmuş, kurulması için de mahallenin %40'ının başvurması gerekiyormuş! Yatırım masrafını da başvuranlardan peşin alıyorlarmış! :eek:

Sonra eski evden getirdiğim uydu alıcısına anten bağlatayım dedim, hemen yanımızdaki bina bizim balkonun önünü kapatıyormuş, %30 bağlantı sağlanabiliyor, olmadı... Uydu-Net ve D-Smart Türksat uydusu üzerinden çalışıyor diye biliyorum, dolayısı ile bizim evde çekmiyorlar... :eek:

1-1,5 sene kadar 20 TL'lik TV üstü antenle belediye yayınını izledik!!!
Sonra 9,90 TL'lik Digiturk aldık, onun uydusu başka yerde, direk görebiliyoruz o uyduyu... 2 yıldan fazladır ayda 10 TL veriyoruz televizyon yayınına...

İnternet işini senin de dediğin gibi hayırsever komşunun şifresiz internetinden hallediyoruz. Bir ara hemen karşımızdaki bilgisayarcıdan almıştım wireless şifresini, maalesef o da dükkanı kapattı...
1 seneyi aşkın bir süredir de TT-NET'in kampanyalı 500 MB Avea ortaklı 3G modemini kullanıyoruz. Dikkatli kullanmaya çalışmamıza rağmen 2-3 kez kotayı aştık. Zaten bu 3G meretler hem gönderdiğini hem aldığını kotadan sayıyor, msn'den görüntülü konuşma yaptın mı kota hemen doluyor!!!

2011 yılında, memleketin en büyük şehrinde içinde olduğumuz durum MAALESEF bu....:mad::(

Hayırlısı olsun...

Tangerine Dream
18.01.2011, 15:48
Kullanılabilir, hiçbir sorun olmaz. Kanal geçişlerindeki sorunlar genelde çanağın uyduya iyi bir şekilde ayarlanmamasından ya da kullanılan uydu alıcısının yazılımından kaynaklanabilir. LNB markası için Sharp'ı öneririm. Ancak 15-20 TL'lik standart bir LNB de işini rahatlıkla görür.

Ufuk Bayraktar61
18.01.2011, 15:51
Uydu alıcıları, dijital tv kartı ve dijital tv yayını hakkında her şeyi burada tartışabiliriz.

------------------

Farklı evlere

Sorun yaşarmıyız.

Bi sıkıntı olmaz, ben bizim evde kullanıyorum mesela bir uydudan iki odada ki iki televizyona çift girişli lnb'den yayın alıyorum. ve herhangi bir takılma yok.

senin sorun dışında o soruyla paralel olan bir başka konuyu da aktarayım belki birilerine lazım olur.

Soru ? Tek çıkışlı Lnb'ye iki farklı alıcı bağlanabilir mi?

Cevap: Evet bağlanabilir. Amma velakin sinyal kalitesi düşük olan kanallarda takılma ile karşı karşıya kalabilirsiniz.(kesin takılacak diye bir kaide yok) yine ben eve lig tv aldıktan sonra 3. alıcım etmesi münasebetiyle televizyonlardan birinde bu taktiği değerlendirdim ( çünkü digitürk kutusu hiç bir şifre kırmıyor ntv ve trt 3 deki maçları seyredemiyorum) nasıl bağlanıyora gelirsek uydu alıcalrından bir tanesi ana alıcı olarak kabul ediyorsunuz. o ana alıcının arkasında lnb out soketi var (oraya normal uydudan gelen kablodan 10 - 20 cm lik kestiriyorsunuz) o sokete kestirdiğiniz kabloyu takıyorsunuz. kablonun boşta kalan diğer ucunu da diğer alıcınız lnb girişine takıyorsunuz. bu kadar. iki cihaz aynı anda büyük ölçüde çalışmaz( çalışır ama şimdilik ona girmeyelem kafa karıştırmayalım). birini kapatıp diğerine geçmeniz lazım. tabi bunları yapabilmek içinde tvnizin arkasında iki tane scart girişi olması lazım. birini kapatıp diğer alıcıya geçtikten sonrada neden çalışmıyor diyebilirsiniz? bununda cevabı uydunun takılı olduğu scart girişinin olduğu kanalı seçmekte gelir. ( yani halk ağzıyla söylersek AV tuşuna görüntü gelene kadar yada hangi tuş varsa mesela phlipslerde ext diye bir şey ext1 ext2 diye basmak gerekir.

sorulabilecek bütün soruluarın cevabı burda var...

NOT: Bu konuya kilit gelmesi olası, şifre mifre muhabbetlerinden dolayı :)

Tolunay Abdioğlu
18.01.2011, 15:51
Biz çift LNB kullanıyoruz.Şuana kadar bir sorun olmadı.

bordo61
18.01.2011, 17:25
Şifre paylaşımı yasak zati her yerde.

Burda da yasak.

bordo61
18.01.2011, 17:27
Hangi marka lnb kullanıyorsunuz.

Next mi

Tangerine Dream
19.01.2011, 10:57
Şu an Sunny marka çift çıkışlı LNB'yi evde iki ayrı uydu alıcısına bağlı olarak sorunsuzca kullanıyorum. Kanal geçişlerinde herhangi bir sıkıntı yok.

Daha kaliteli LNB markaları için Sharp ve Invacom'u öneririm. Ancak Türksat ve Hotbird gibi sinyal gücü Türkiye'den yüksek alınabilen uydular için hassas ayarlanmış bir çanakla marka farketmeksizin herhangi standart bir LNB de iş görür.

Canberk
19.01.2011, 12:29

------------------

Farklı evlere

Sorun yaşarmıyız.

Giray antenin ayarı İYİYSE her türlü çin markası LNB'lerde bile sorun yaşamazsın.
Ama anten ayarı kötüyse bunu anlamanın yolu NTV'yi kontrol et en ince ayar isteyen kanal o paket(Ntv,NtvSpor,CNBC)
Eğer bu kanallar sorunsuz izleniyorsa LNB'nin iki çıkışındada sorun yaşamazsın.

Murat'
19.01.2011, 13:49
Dreambox diye bir alet var her derde deva, en kısa zamanda edineceğim.:)

Cafer KILIÇSOY
19.01.2011, 13:53
Var mı bilgisi olan.
Giray biz şantiyede 8 girişli LNB kullanıyoruz ve hiçbir sorun da yaşamıyoruz.

Zaten insanlar bu konuda bilgilendirilse her evin üstünde 15 tane çanak olmaz;)

Muhammet*
19.01.2011, 14:01
Digiturk'e Türksat üzerinden abone olan birinin Ntv Spor'un şifresini kırması imkansız mı? :)

Tangerine Dream
19.01.2011, 14:18

Sadece Dreambox bir işe yaramaz, Murat. Server aboneliği de satın alman gerekir.:)

Koray biz şantiyede 8 girişli LNB kullanıyoruz ve hiçbir sorun da yaşamıyoruz.
Zaten insanlar bu konuda bilgilendirilse her evin üstünde 15 tane çanak olmaz;)

Çok doğru söyledin, Cafer. Çatılar neyse de binaların dış cephelerinde mantar gibi bitmiş çanak antenler göz zevkini fazlasıyla bozuyor.

Digiturk'e Türksat üzerinden abone olan birinin Ntv Spor'un şifresini kırması imkansız mı? :)

Digitürk'ün alıcılarında böyle bir şeyin imkansız olduğunu biliyorum, Muhammet. Cihaza yazılım yüklenmeden olmaz, yüklenirse de bu defa o cihaz Digitürk cihazı olmaktan çıkar.:)

Canberk
19.01.2011, 14:20

Tavsiye ederim :cool:

Maalesef evet.

Muhammet*
19.01.2011, 14:22
Teşekkürler, Aydın abi ve Canberk. :)

bordo61
19.01.2011, 14:36
Dreambox yasal bişey mi

Tangerine Dream
19.01.2011, 14:48
Dreambox yasal bişey mi

Uydu alıcısı tek başına kullanıldığında yasal, ancak internet üzerinden bir sunucuya bağlanıldığında iş değişiyor diye biliyorum.

Canberk kardeşimiz forum kurallarının müsade ettiği çerçevede şu Dreambox hakkında bizi bilgilendirse iyi olur aslında.

bordo61
19.01.2011, 14:52
Server dediği nedir mesela.

Araştırdım ben bu konuları aslında da pek bişey anlamadım.

Canberk
19.01.2011, 15:07
Dreambox yasal bişey mi

Normal kullanımda hayır.

Uydu alıcısı tek başına kullanıldığında yasal, ancak internet üzerinden bir sunucuya bağlanıldığında iş değişiyor diye biliyorum.

Canberk kardeşimiz forum kurallarının müsade ettiği çerçevede şu Dreambox hakkında bizi bilgilendirse iyi olur aslında.

Server dediği nedir mesela.

Araştırdım ben bu konuları aslında da pek bişey anlamadım.

Cihaz tek başına direk fişe takıldığında sade bir uydu alıcı.
Ama ekstra olan özelliği Linux tabanlı bir cihaz olması ve Enigma denen yazılıma sahip olmasıdır.
Yani cihazı küçük bir bilgisayar olarak düşünebiliriz.
Bu özelliği sayesinden internetten Card Sharing denen Kart Paylaşımı yapabilmesi.
Bunu da Server'ler sayesinde edinebiliyoruz.
Yani bir Server kendi bilgisayarına kartları takıyor ve size bu kartların içindeki şifreleri İNTERNET üzerinden gönderiyor.
Cihazımızda bu bilgileri çözerek ekrana yansıtıyor.
O kadar uzun uzadıya anlatmaya gerek yok.
Bu iş için 1 adet Dreambox uydu alıcısı, 1 adet internet bağlantısı ve 1 adet server size bu işi yaptırabilir.
Geri kalan detayları akşama anlatmaya çalışırım.

bordo61
19.01.2011, 15:31
Normal uydu alıcılarından pahalı bişeymiş.

Server almayacaksan , o zaman para vermeye değmez diyorsun.

Muhammet*
19.01.2011, 16:21
Benim bir sorum daha var :)

Elimde şifreli yayınları(Ntv Spor, Trt 3) izleyemediğim bir uydu alıcısı var ve sanırım bir yazılım yüklenerek ; şifreler girilip maçlar izlenebiliyor.

Bu yazılım yükleme işini kendim yapabilir miyim yoksa ilgili bir dükkana mı götüreyim?

Canberk
19.01.2011, 20:23
@Giray

Dreambox dediğimiz sadece bir marka.
Piyasalarımızda bu özelliklerle aynı işi yapan bir sürü marka ve model var.
Dreambox'un bile bir sürü modeli var.
Hangisine baktın pahalı diyorsun model adını söyle bana yeter :)

@Muhammet Can ;

Cihazın marka ve modelini söyle bir bakayım.
Bir yerden kablo edinmek zorunda kalabilirsin USB üzerinden veya Uydu'dan yazılım alan modellerde var.

Muhammet*
19.01.2011, 20:32
Cihazın marka ve modelini söyle bir bakayım.
Bir yerden kablo edinmek zorunda kalabilirsin USB üzerinden veya Uydu'dan yazılım alan modellerde var.

Sansui SF-5000

Burak DERELİ
19.01.2011, 20:45
Canberk güzel ve çok açık vermiyecek şekilde anlat BMN ye suçlama filan gelmesin :D

bordo61
19.01.2011, 21:13
Sansui SF-5000

Bizde de var

Sansui Free Tv

Hangi kablolarla , hangi yazılımları kullanırız.

Mesela dünya şampiyonasını izleyemedik , şifreyi dağıttılar ama yazılım yokmuş.

Canberk
19.01.2011, 22:21
Bizde de var

Sansui Free Tv

Hangi kablolarla , hangi yazılımları kullanırız.

Mesela dünya şampiyonasını izleyemedik , şifreyi dağıttılar ama yazılım yokmuş.

Sansui SF-5000

Sansui'mi :)
Allah başka dert vermesin
Onlara maalesef olmuyor.
Onlarda Flash 1 Mb.
Yazılım için 2 Mb olması gerekiyor.
onun için dönüşüm yazılımları fln var ama maalesef BAYAA teferruatlı iş.
Ayrıca o yazılımı attıktan sonra yanlışlıkla Fabrika ayarlarına fln dönülünce cihaz resmen çöpe atılacak hale gelebiliyor.
O meşhur dünya kupaları zamanlarında dükkana gelen 100lerce cihaz içinden Sansui'leri bizzat eledim ve kenara ayırdım ççç
Başka bir cihazınız olsaydı size kablo buldurur tarif etmeye çalışırdım ama Sansui'de bazı cihazlar gibi bu tür yazılımlara uygun değil.

Canberk güzel ve çok açık vermiyecek şekilde anlat BMN ye suçlama filan gelmesin :D

Kardeşim hemen hemen yukarıda anlattığım gibi zaten olay :D
Dreambox denen bir marka var Orjinali yıllar önce Almanya'da yapılırdı şimdi piyasadki cihazların alayı Klon.(Çin üretimi :D )
bu cihazında piyasada kullanılan en yaygın modeli 500-S tir.
yani Dreambox 500-S veya DM 500-S diye arattırırsanız ucuz ve daha çok sonuç alırsınız.
tabiki Dreambox'unda HD uydu alıcıları var.
Onlarda aynı işi yapıyor ekstradan HD kanallarıda bize sunabiliyor.

Server olayınıda anlatmıştım.
Adam sana aldığı para karşılığında 1 satır bilgi veriyor ;

C:serveripadresi port kullanıcıadı şifre

sende bu bilgiyi cihazın içine atıyorsun.
Sonra internet bağlantın olduğu sürece aldığın serverdeki kanalları izliyorsun.

Kısacası 1 adet uydu alıcısı alacaksınız
1 adet server denen şifre alacaksınız.
Birde cihaza internet bağlayacaksın.

Artık sorusu olan varsa tek olarak sorsun daha anlatılacak birşey kalmadı :)

Cafer KILIÇSOY
19.01.2011, 22:53
Canberk Goldmaster 9400 CI kullanıyorum. NTV TRT3 gibi kanalları nasıl izlerim (Şifreli olduğu anlarda);)

Tangerine Dream
19.01.2011, 23:09
Önce cihazında emu yazılımı yüklü olup olmadığını öğrenmen gerek. Bunun için sırayla "Menü - 1 - 2 - 1" tuşlarına bas. Bir takım rakam ve harfler çıkarsa emu yazılımı yüklüdür. Hiçbir değişiklik olmazsa yüklü değildir. Emu yazılımı yüklüyse NTV, TV8 ve TRT3'ün güncel keylerini bulup gerekli yerlere girmen gerek.

Canberk
19.01.2011, 23:16
Cafer abi inşallah yukarıda yazılı olan işlemi yapınca karşına yeni bir menü açılır yoksa işimiz çok zor :)

Kubilay ŞAHİN
19.01.2011, 23:16
Sevdim bu başlığı..

Bilgimizin yettiğince yardımcıda oluruz bilgide ediniriz:)

Cafer KILIÇSOY
19.01.2011, 23:22
Önce cihazında emu yazılımı yüklü olup olmadığını öğrenmen gerek. Bunun için sırayla "Menü - 1 - 2 - 1" tuşlarına bas. Bir takım rakam ve harfler çıkarsa emu yazılımı yüklüdür. Hiçbir değişiklik olmazsa yüklü değildir. Emu yazılımı yüklüyse NTV, TV8 ve TRT3'ün güncel keylerini bulup gerekli yerlere girmen gerek.

Cafer abi inşallah yukarıda yazılı olan işlemi yapınca karşına yeni bir menü açılır yoksa işimiz çok zor :)
Değişik bir menü çıktı karşıma. Key falan, bişeyler yazıyor:)

Canberk
19.01.2011, 23:23
Ohh bee :)
Abi BISS var mı peki içlerinde .
buda önemli :)

Remzi
19.01.2011, 23:24
şifreli olan şampiyonlar ligi ve ntvspordaki maçları elle şifre girerek şifresiz izlemeye başladım ben bundan 1 sene önce.BISS keylerini internetten buldum ve değiştirdim. :) Yazılımın olması zorunlu diye bir şey yok diye biliyorum.

Canberk
19.01.2011, 23:27
şifreli olan şampiyonlar ligi ve ntvspordaki maçları elle şifre girerek şifresiz izlemeye başladım ben bundan 1 sene önce.BISS keylerini internetten buldum ve değiştirdim. :) Yazılımın olması zorunlu diye bir şey yok diye biliyorum.

Olmaz olurmu.
Olur ama şöyle olur.
Cihazını aldığında yazılımlı olur.
Sen sadece key girersin veya internetten aktif edersin çalışır.
Ama olmayan birsürü cihaz var onlarda Dünya Kupası Avrupa kupası zamanlarında 100lerce geliyor :D

Bende burda yazılım varsa yardımcı olacağım ama eğer yazılım yoksa işimiz çok zor olur şimdiden söylemesi :)

Remzi
19.01.2011, 23:32
Valla cihaz NextStar. Yazılmlı mı değil mi bilmiyorum. Önemli olan şifreye girmemesi zaten :)

Canberk
19.01.2011, 23:37
İşte eğer yazılım olmasa sende çok uğraşırdın sorunda orda zaten :)
Neyse;
Cafer abi :)

Cafer KILIÇSOY
19.01.2011, 23:42
Var.............:)

Canberk
19.01.2011, 23:45
Abi bundan sonrasını özel mesajla konuşalım istersen ama yarın halledersek iyi olur bende cihaza bakarak yazarım sana şimdi ezberden yapamam bu işi :)
ama sana yarın özel mesaj yoluyla açık açık anlatırım :)

buradan yazarsak başımız ağrıyabilir :D

Cafer KILIÇSOY
19.01.2011, 23:46
Birde;

NTV ve TRT3 gibi kanalların şifrelerini kırabilen, sorun çıkarmayan, menü geçiş sorunu olmayan, kolay kullanışlı menüye sahip bir marka ve model desem? Çoğu Nex ve Goldmaster'ı öneriyor ama madem işiniz bu sizdende öneri alalım;)

Cafer KILIÇSOY
19.01.2011, 23:46
Abi bundan sonrasını özel mesajla konuşalım istersen ama yarın halledersek iyi olur bende cihaza bakarak yazarım sana şimdi ezberden yapamam bu işi :)
ama sana yarın özel mesaj yoluyla açık açık anlatırım :)

buradan yazarsak başımız ağrıyabilir :D
Tamam kardeşim;)

Canberk
19.01.2011, 23:51
Birde;

NTV ve TRT3 gibi kanalların şifrelerini kırabilen, sorun çıkarmayan, menü geçiş sorunu olmayan, kolay kullanışlı menüye sahip bir marka ve model desem? Çoğu Nex ve Goldmaster'ı öneriyor ama madem işiniz bu sizdende öneri alalım;)

Abi.
Senin cihazında kırıyor zaten o kanalları.
Ama sen illa cihaz alacağım diyorsan hem kullanımı hem menüsü kolay diyorsan Next veya Vestel öneririm.
Next'in 2000 PLUS serisi hem yazılım olarak hem kanal çözme olarak hemde kullanım olarak seni zorlamaz.
Vestel'in ise piyasada 0 olarak satışı olan 1 modeli var zaten şu anda onada yazılım atılırsa o da bu kanalları çözer hem servis hemde kullanış açısından hiçbir zorluk yaşatmaz sana :)
Hele servis'ten sorun hiç olmaz yollarsın bana ben yapar gönderirim sana ççç

AKSOY_61
20.01.2011, 00:36
Birde;

Next 2000 ler gayet iyi.
Daha düşük fiyatlı çözüm ise seoul cihazlar var.

Fujitsu işlemcili seouller işlemci hızından dolayı kuş gibi hafifler sırf bu özelliğinden dolayı kendime de aldım.
kanal geçiş hızında listenin başında olan cihazlar biss şifreleri felan uydudan kendi indiriyor zaten.
Donanım olarak dolu modellerinde bu işlemci mi var bilmiyorum.
Ama ilk tercih next 2000 olsun.

bordo61
20.01.2011, 10:54
http://images.hepsiburada.com/assets/EE/500/evnextminixy-1.jpg

Önerir misiniz.

İlk çıktığından beri biliyorum , ancak scart'a baskı yapıp ilerleyen dönemlerde bozabilir mi

Bide bunun tasarım amacı Lcd ekranlar için , tüplü televizyonlarda sorun çıkarırmı.

bordo61
20.01.2011, 10:59
Bu arada Canberk siz bu işte mi çalışıyorsunuz.

Dükkan fln dedin de

Canberk
20.01.2011, 12:00
Next Minix'e gelince;

Bu cihazdan 1 tane kurdum daha bu zamana kadar.
Bizim kurduğumuz LCD'lerde genellikle Botech Pico 106 kuruyoruz ki o ürünün görüntü kalitesi benim çok hoşuma gidiyor.
Böyle olmasının genel sebebide arada bir Skart kablosu olmaması.
Yani cihaz doğrudan skarta bağlandığı için diğer cihazlarda olan skart kablosundaki görüntü kaybının buna yansımaması.
Kanal geçişleri rahat,USB üzerinden kayıt yapabiliyor,resim müzik video oynatabiliyor,ve yazılım'da USB üzerinden atılıyor.
Botech Piko-106 (http://www.botechshop.com/pinfo.asp?pid=65)

Next'in kasası hoşuma gitmedi.
Çok gevşekti sürekli dönüyor ççç
Ve muhtemelen Botech'lere göre daha ince bir plastikten yapılmış.
Yanlışlıkla elinden düşürsen kırılır gibi geldi bana :D

Tüplü televizyonlarda hiçbir sorun çıkartmaz sana

Adem ERTUĞRAL
20.01.2011, 14:41
bari ben de yararlanayım bu başlıktan :D

premıer 10500 sanırm uydu alıcısının markası. şifre kırma özelliği var sanırm ama o ekrana girdiğimde provider ıd key ıd falan filan bisürü yer var.onları doğru şekilde doldurduğumda şifreler kırılır mı yoksa yeni yazlım attırmak şart mı ?

unique
20.01.2011, 17:00
Valla Yumatu'nun 80 liralık canavar gibi cihazları var; TRT,NTV SPOR filan hepsini çözüyor.IDMAN TV var Azeri kanalı, İngiltere ligini veriyor sırf bu kanalın şifresini çözmek için aldım çok da memnunum. Şampiyonlar Ligi için de D SPOR'a bağlı kalmazsınız, Rus ve Gürcü kanallarında mutlaka Şampiyonlar Ligi akşamları maç oluyor, onların şifresini de rahatlıkla kırıyor.

Canberk
20.01.2011, 19:00
bari ben de yararlanayım bu başlıktan :D

premıer 10500 sanırm uydu alıcısının markası. şifre kırma özelliği var sanırm ama o ekrana girdiğimde provider ıd key ıd falan filan bisürü yer var.onları doğru şekilde doldurduğumda şifreler kırılır mı yoksa yeni yazlım attırmak şart mı ?

Eğer o ekranda BİSS seçeneği varsa yazılım atmana gerek yok.
BİSS varsa ordaki provider ve id'leri düzenleyerek izleyebilirsin.

bordo61
31.01.2011, 14:38
Bu özel uydu kablosu varmış bilen var mı bir kablo içinden iki ayrı uç geçiyormuş.

Yani iki kablo görevi görüyormuş.

Uyducu söyledi.

Deneyen var mı .

Canberk
31.01.2011, 14:53
Cevabını aldın mı Giray ççç
Demek kötü ustayız hee :D

bordo61
31.01.2011, 14:56
Olum bu ustalar hep böyle ya :)

Alt tarafı bir kablo indirecen .

Canberk
31.01.2011, 15:20
İnebiliyorsan sen in kardeşim ççç

Merve H.Oğlu
04.02.2011, 20:26
Ben de bir şey sormak istiyorum. Biz Digiturk taraftar paketi üyesiyiz yani Turksat üzerinden yayın alıyoruz. Digiturk'un verdiği DT-5002 cihaz kullanıyoruz. Sürekli kanallar kayboluyor ve kanal kurulumu yapmamızı istiyor. Bugün tam 5 kez kanal kurulumu yaptık. Digiturk'u arıyorum. Kibarca "Bizim problemimiz değil. Biz sadece Taraftar kanallarından sorumluyuz. Teknik servis çağırın kendiniz halledin" diyor. Sorun nedir sizce? Gerçekten Digiturk'un sorumluluğu yok mu? Sonuçta cihazı alalı daha bir yıl bile olmadı eğer bir arızası varsa onlar çözmek zorunda değil mi?

Canberk
04.02.2011, 21:01
Digitürk Müşteri Hizmetleri söylemesi gerekeni söylemiş ;)
Yani biraz daha üsteleseniz muhtemelen kaydınızı alıp tekrar TEKNİK SERVİSE yönlendirecektir.
Evinize en yakın Digitürk Teknik Servisine cihazınızı götürürseniz ilgilenecektir.

Eğer birşey yapmazlarsa tekrar Müşteri Hizmetlerini arayıp cihazı götürdüm yapmadılar derseniz yardımcı olacaklardır.

Merve H.Oğlu
06.02.2011, 19:58
Digitürk Müşteri Hizmetleri söylemesi gerekeni söylemiş ;)
Yani biraz daha üsteleseniz muhtemelen kaydınızı alıp tekrar TEKNİK SERVİSE yönlendirecektir.
Evinize en yakın Digitürk Teknik Servisine cihazınızı götürürseniz ilgilenecektir.

Eğer birşey yapmazlarsa tekrar Müşteri Hizmetlerini arayıp cihazı götürdüm yapmadılar derseniz yardımcı olacaklardır.

Teşekkür ederim :)

Canberk
10.02.2011, 00:11
Canberk Goldmaster 9400 CI kullanıyorum. NTV TRT3 gibi kanalları nasıl izlerim (Şifreli olduğu anlarda);)

Cafer abi öncelikle kusura bakma 2 haftadır cihaz bekliyorum hala gelmedi hala gelmedi :D
Bugün bi tane geldi ondada BİSS yok yazılımı eski bende ordan resim alıp burdan anlatmaya karar verdim :D

Öncelikle Key Menüsüne girdin (Menü- 121 ) Ordan Kırmızı tuşa basıp üstte BISS görene kadar gidiyoruz.

BISSe gelince Yeşil tuşa basıyoruz.

Açılan pencerede TRT 1 için;

Provider: 001FFE
İndex: 01
Key:1000000000000000

yazıp Okey'liyoruz :)

TRT 3 için ;

Provider: 001FFF
Key:1000000000000000

NTVSPOR için ;

Provider: 001FFB
Key:A021230035461400

RESİM:

http://img811.imageshack.us/img811/6968/08022011001.jpg

Eğer yinede çalışmazsa söylersin ona göre yardımcı olurum ama bu şekilde çalışması gerekir :)

Cafer KILIÇSOY
10.02.2011, 00:15
Eyyvallah kardeşim:)

bordo61
10.02.2011, 00:17
Çiftli Lnb aldık

Kurulmuş çanaktan normal lnb'yi söküp onu takacağız.

Neye dikkat etmeliyiz

Canberk
10.02.2011, 00:23
Giray
Hiçbir farkı yok aynen dediğin gibi yapacaksın.
Dikkat etmen gereken tek nokta LNB tam dik olacak.
Söktüğünde öyledir zaten.
Bazılarının üzerinde işaretlidir 0 ,20 , 40 fln eğer o varsa tam 0 yoksada gözünde tam diklik noktasını tuttur artık :D

ummufarah
10.02.2011, 01:38
Nat Geo Wild,National Geographic,Discovery chanel gibi kanalalrı en ucua kim veriyor..Bir de Nickelodeon:)

Canberk
10.02.2011, 13:56
Ülkemizde ;
Nat Geo ve Nat Geo Wild Digitürk'te
Discovery ve Nickelodeon D-Smart'ta yayın yapıyor.

Buna göre tarife arayabilirsiniz kendinize.

D-Smart cihazlarının Digitürk çözdüğü söyleniyordu bu size bi örnek olabilir ama Nat Geo Wild Türksattan yayın yapmıyor bu yöntemle Nat Geo Yu izleyebilrsiniz birtek.

UğuR
10.02.2011, 14:18
@Canberk Arçelik uydu için şu ntv ve trt 3 için neler yazmanı rica etsem ayıp olur mu?

Canberk
10.02.2011, 14:24
Uğur abi cihazın modelini verirsen yardımcı olmaya çalışırım .

AS-5xx

UğuR
10.02.2011, 14:28
Abi cihaz evde, akşam eve gidince yazarım....
Bana böyle bir kıyak yaparsan da çok duacın olurum.
Şifreye geçince uyduyu kapatım normal kanaldan seyrediyorum ...1998 lerdeki gibi karlı ve hışırtılı ..

Canberk
10.02.2011, 14:32
İnşallah yardım edebileceğim türden bir cihazdır :)
Elimden gelen birşey olursa tabiki yardımcı olurum :)

UğuR
10.02.2011, 21:02
uğur abi cihazın modelini verirsen yardımcı olmaya çalışırım .

As-5xx

as-520 d-cl

Canberk
10.02.2011, 21:37
Abi kumandadan sırasıyla Yeşil - Kırmızı - Yeşil - Kırmızı tuşlarmısın ?

Canberk
24.02.2011, 03:21
Konu aktif ççç

Canberk
16.03.2011, 18:56
Bugün 3D görüntü denedim ama hoşuma gitmedi.
Film değiştirip deneyeceğim :D

Gözlük deseniz ayrı olay sanki numaralı gözlük 15 dakika durdum gözüm bozuldu bulanık görüyorum her yeri ççç

Burak DERELİ
16.03.2011, 19:12
Bugün 3D görüntü denedim ama hoşuma gitmedi.
Film değiştirip deneyeceğim :D

Gözlük deseniz ayrı olay sanki numaralı gözlük 15 dakika durdum gözüm bozuldu bulanık görüyorum her yeri ççç
belki senin gözlerin bozuktur canberk ççç

Paksoy
16.03.2011, 19:29
Canberk sen bu işten anlıyormusun hee :). bizim cihazda frekansı girmemize rağmen trt3 çıkmıyor.

ugurTS1989
16.03.2011, 20:47
dıgıturk uydu alıcısı var trt kanallrından baska kanal gostermıyor ne yapabılırım yardımmmmm??????????

Mehmet Ç.
16.03.2011, 20:53
dıgıturk uydu alıcısı var trt kanallrından baska kanal gostermıyor ne yapabılırım yardımmmmm??????????

kart aktif degildir

digitürk euro yani almanya'ya tel ac

büyük ihtimal yeni aldin, yada kart yeni geldi, dogru mu?

ugurTS1989
16.03.2011, 20:56
yooo 8 aydır bende ama sımdıye kadar oylece duruyo kanal gostermıo

Mehmet Ç.
16.03.2011, 21:01
yooo 8 aydır bende ama sımdıye kadar oylece duruyo kanal gostermıo

digitürk'ü ara.

calismiyor de.

titresimmi ne öyle birsey gönderelim derler, yada demezlerse sende ..

aklima gelmiyor simdi ne oldu :S

edit.

geldi geldi :D Sinyal yollasinlar :D

Canberk
16.03.2011, 22:43
Canberk sen bu işten anlıyormusun hee :). bizim cihazda frekansı girmemize rağmen trt3 çıkmıyor.

Eğer kanal cihazda mevcutsa çıkmaz.
Tüm kanal listesini kontrol et biryerlerde vardır muhtemelen o yüzden çıkmıyordur.

belki senin gözlerin bozuktur canberk ççç

Hee nooljjak :D
Gözlüksüz normal görebiliyorum kardeşim gözlük bozdu beni biraz :D

Canberk
16.04.2011, 23:58
NTV Spor'u izleyemiyorum Biss key konusunda yardım lazım :(
Ne hallere düştük yaa ççç

Arda'
17.04.2011, 00:00
Bende dreambox var ama yine de izleyemiyorum bide benim halimi düşün :D

bordo61
17.04.2011, 00:01
NTV Spor'u izleyemiyorum Biss key konusunda yardım lazım :(
Ne hallere düştük yaa ççç

http://trpress.com/ntv-ntvspor-mac-sifreleri-uydu-biss-key-frekanslari/

Hallettin mi ?

Canberk
17.04.2011, 00:06
Arda bende de o DM'nin ağa babası var ama odada Next 8000 var ona kaldım bu gece oda çalışmıyor :o

Giray aynı siteye baktım zaten Şifre ezberimdeydi ama yok çalışmıyor yaa :D

Burak DERELİ
17.04.2011, 09:26
Canberk ne hallere düşmüşsün ççç
bi ntvsporu bile izleyemiyorsun

_SaMeT_
17.04.2011, 10:19
Sunny 7011dz uydum var.. 30000'li frekansların çekmiyor..Buna Ntvspor dahil.

Canberk
17.04.2011, 12:03
Cihazınız eğer Sarı Çiçekli Böcekli bir tema var(:p) Eğer oysa Mavi renkli temaya döndürülüp denenmeli.
Eğer ondada çalışmıyorsa İçi açılıp tunerdeki 4 Mhz.'lik kristale paralel bir adet daha 4 Mhz. kristal eklenerek sorun giderilebilir.

Burak sorma yaa son 15 dakikasını izleyebildim maçın :(

Burak DERELİ
17.04.2011, 14:10
bende macın her dakikasını izlecektim ama uyuya kalmışım :)
Normalde acıktı yani

T.B_1461
17.04.2011, 17:13
Web tv aylık taraftar paketlerini kaldırmış. İki seçenek var; ya tek maç satın alıcaksın ya da sezon sonuna kadar ki tüm maçları içeren bir paket çıkarmışlar, onu satın alıcaksın. Gel de küfür etme şimdi bunlara.

Canberk
23.04.2011, 05:15
Konu güncel :D

Burak DERELİ
23.04.2011, 08:37
Canberk'e soru sorun canı sıkılıyor bu aralar :)

Canberk
24.04.2011, 06:04
Valla yaa sorun birşeyler bir atraksiyon lazım bekliyorum :D

Alihan Ertürk
08.05.2011, 14:53
Sabah Digitürkten geldiler LigTV kartını değiştirdiler, sistem değişikliği mi ne yapmışlar her neyse kartı değiştirdiler.. Bir de Digi Kutu verdiler uydu alıcısı.. Yıllardır kullandığımız uydu alıcılarında (Sunny, Next vs.) yeni kart LigTV, Spormax gibi kanalları açmadı..

Kart sadece yeni verdikleri digikutuda çalışıyor .s
Bu bir sorun mu yoksa uyanıklar böyle bir sistem mi geliştirdiler?..

Diğer bir sorum ise bu digikutuya istediğimiz gibi kanal ekleyip, Biss Key vs.. girme şansımız yok mu diğer cihazlardaki gibi, sadece Digitürk'ün verdiği kanallarla mı idare edeceğiz?..

Canberk
08.05.2011, 15:07
Alihan'ım geçmiş olsuun kardeşim :)
Digitürk cryptowork şifreleme sistemi kullanıyordu 1 yıl öncesine kadar.
Bunlar da her türlü cihazda Modül yardımıyla filan izlenebiliyordu.
Geçen sene İrdeto şifreleme sistemine geçtiler.Bu sistemde yeni abonelere KART-CİHAZ eşleşmeleri yapıldı.Yani senin kartın sadece sana verilen cihazda çalışıyor başka cihazlarda çalışmaz.

Eski aboneleri değiştirmeye başladılar demekki sıra size de gelmiş.

Bu cihazlarda yazılımla korunma var ve hiçbirşey yapılamıyor cihaza.
Eski cryptowork cihazlar abonelik bittikten sonra yazılımla normal cihaza döndürülebiliyordu ama bunlara müdahale edilemiyor.
Yani Biss key girme şansın yok.Kanal düzenleme işine gelince cihazın modeline göre MODE seçeneğini kullanarak oraya kendi istediğin kanalları ekleyip düzenleyebilirsin ama normal kanalları düzenleyemezsin.

Alihan Ertürk
08.05.2011, 15:25
Eyvallah Canberk, tahmin ettiğim gibi oldu.

Peki bizim onca para verip aldığımız modül şimdi hiç bir işe yaramayacak mı?.. Kitlediler bize öyle mi?.. :D

Canberk
08.05.2011, 15:37
Modüller de tedavülden kalkıyor yavaş yavaş yeni sistemle :)

bordo61
09.05.2011, 13:06
Dijitürk sistemi değiştirdi desenize :)

Miraç Atalay Çiftçi
09.05.2011, 13:10
Digiturk Plus ile kayıt altına aldığımız görüntüleri dışa aktarmanın bir yolu var mı?

MetiN08
09.05.2011, 13:16
Eyvallah Canberk, tahmin ettiğim gibi oldu.

Peki bizim onca para verip aldığımız modül şimdi hiç bir işe yaramayacak mı?.. Kitlediler bize öyle mi?.. :D

Digitürk kartini o verilen cihaza sokmadigin sürece baska Receiver ile veya Modul ile kullanabiliyorsun (2 hafta gecmesi lazim aradan). Karti soktu isen bile cihaza is isden gecmistir bile, Önemli olan ilk iki hafta icinde Karti o cihaz takmican

Canberk
09.05.2011, 14:42
Dijitürk sistemi değiştirdi desenize :)

1 sene filan oldu değişeli.Eski aboneleri yenilemeye yeni başladılar.

Digiturk Plus ile kayıt altına aldığımız görüntüleri dışa aktarmanın bir yolu var mı?

Akşama haber veririm sana ağabey :)

Ömer TOPAL
09.05.2011, 16:02
canberkkk benim evde lig tv yok digitürk fln yok..normal spotcudan alma yumatu marka uydu var ama ben lig tv maçlarını izleyemiyorummm.. Ne yapmam gerek akıl fikir ver zivrim daraldı :D

Harun CAN
01.06.2011, 23:06
Digitürkün kutusu var bende 2 tane... bunu digitürk hariç başka bişi için kulanamazmıyım ?

DNA-TS
02.06.2011, 00:04
ben digiturkü iptal ettim şimdi uydu alıcısı almam lazım mecburen,şu dreambox muhabbeti nasıl oluyor anlatabilecek olan varmı ilk ağızdan bilmek isterim.kullanışlımı server muhabbeti nedir falan fıstık.

Canberk
02.06.2011, 00:44

Geç cevap için kusura bakma abi ;
Dışarı aktarılmıyormuş o kayıtlar. Sebep malum ilk kez yayınlanan filimler cart curt işte. Çok ahmak bir sistem olmuş Digi+ kullanmadım ama iyi ki almamışım kaydı dışarı aktaramadan olurmu hiç yaa...

canberkkk benim evde lig tv yok digitürk fln yok..normal spotcudan alma yumatu marka uydu var ama ben lig tv maçlarını izleyemiyorummm.. Ne yapmam gerek akıl fikir ver zivrim daraldı :D

yu-ma-tu'larda eski bir sistem vardı çok yaptım bu işi ama o piyasadan kalktı be abi :D

Digitürkün kutusu var bende 2 tane... bunu digitürk hariç başka bişi için kulanamazmıyım ?

Ürünün modelini verirsen ona göre cevap veririm abi. Bazı modelleri normal uydu alıcısı olarak kullanılabiliyor bazıları ise hiçbir işe yaramaz direk çöp :D

ben digiturkü iptal ettim şimdi uydu alıcısı almam lazım mecburen,şu dreambox muhabbeti nasıl oluyor anlatabilecek olan varmı ilk ağızdan bilmek isterim.kullanışlımı server muhabbeti nedir falan fıstık.

Msn-Feysbuk yoluyla bana ulaşırsan bilgi veririm FORUMDA BU OLAYIN KONUŞULMASI YASAK :)

DNA-TS
02.06.2011, 12:38
msn den ekledim.

Canberk
20.06.2011, 00:26
Konu güncel :D

krdnz
02.07.2011, 23:26
Next Ye 2010 HD CIS Tiger Uydu Alıcısı hakkında bilgi varebilecek olan var mı?

krdnz
02.07.2011, 23:30
D.box hd almayı düşünüyordum bugün bu model daha cazip geldi bana.İşletim sistemleri v.s. bilgisi olanlardan tavsiye almak iyi olacak.

Yardım pls:p

Canberk
02.07.2011, 23:32
Next'in 18500 var elimde. HD bu cihazı Card Sharing olayı için almıştım. HD görüntüsü standart(BAFF ve Kathrein kullandım ondan önce yani hiç farkı yok) ama cihaz kalite olarak 0(SIFIR) kendi kendine kapanıp açılmalar. SkyTürk ShowTV gibi kanallar bazen var bazen yok.Yeni yazılım kanal tablosu ne varsa denedim. Next'in hiçbir HD cihazını eve sokmam diyorlardı meğer doğruymuş arkadaşlar 2010 modelleri içinde aynısını demişti haklılarmış. Tercih size kalmış ama Next HD önermem ben kimseye. SD cihazlarının allahı var al 10 sene 20 sene kullan ama konu HD olunca el gitmiyor Next'e

---------------------------------------------
He abi amacını soracaktım sen atmışsın :D
DM HD ye vereceğin para yazıktır günahtır 700 ile 2000 lira arası.
Bence git bitane Baff 2200(Veya bulabilirsen Baff2000) al kullan.

krdnz
02.07.2011, 23:44
Sağol Canberk,

SkyTürkte gidip gelmeler lnb frekansıyla alakalı olabilir mi?(markayı temize çıkarmaya çalışmıyorum :) )

Canberk
02.07.2011, 23:49
Abi hiç çamur atma LNB'me aynı LNB'yi kullanan DM ve Baff cihazlarım var . Hatta bigün sırf cihazı kırmamak için SKYTürk çalışmazken başka cihaz taktım çalıştı. Tekrar Next'e döndüm çalışmadı :D

Dediğim gibi Card Sharing için cihaz arıyorsan 1 numaran Baff 2200 veya Baff 2000 olmalı. Eğer bulabiliyorsan önce Baff 2000 ara :D

krdnz
03.07.2011, 00:05
Kafam iyice karıştı şimdi :D Jean Marie Baff mı bu?
Aslında ben hem card sharing hemde sonrasında sorunsuz kullanacağım bir cihaz arıyorum.Next bana sd alıcılarını beğendiğim için cazip gelmişti D.box hiremco next gibi bi çok cihaz inceledim ama atlanta ve Baff a hiç baffmadım bile.Şimdi yeni hedef baff.

Canberk
03.07.2011, 00:33
Abi bildiğin Baff Made in Germany :D
Ben hem HD hem card sharing sorunsuz kullanıyorum ve 5-6 kişiye aldırdım kimsede problem yok. Ama töbe birdaha eve Next HD sokmam sokturtmam sana o kadar diyeyim :D

Canberk
15.07.2011, 00:10
Canım sıkılıyor yaa soru yok mu hiç :o

DNA-TS
26.07.2011, 16:55
canberk, RTP1 kanalı şifrelimi? hangi uyduda, hotbird uydusunu ne tarafa cevirirsem bu kanalı izleyebilirim :D

Emirhan Makul
26.07.2011, 17:02
Canberk uyduda televizyon kanallarım ile radio kanallarım karışık çorba gibi bunları nasıl sıraya sokabilirim. :D

Fatih Yücel
26.07.2011, 17:05
Canım sıkılıyor yaa soru yok mu hiç :o

Canberk uyduda televizyon kanallarım ile radio kanallarım karışık çorba gibi bunları nasıl sıraya sokabilirim. :D

Canberk şu abine yardım et büyük heveslerle çift çanak taktırdı hala memnun kalamamış gözüküyor :D

Emirhan Uludüz
26.07.2011, 19:07
Beyler babamı ikna edip evin çatısına server kurarsak hepinize benden dreambox yazılımı 1 senelik bedava :D

Burak DERELİ
26.07.2011, 20:32
Beyler babamı ikna edip evin çatısına server kurarsak hepinize benden dreambox yazılımı 1 senelik bedava :D
şşş!
böyle şeyler konuşmayalım yasak forumda
bide onu yaparsan yakalanma olasılığın çok yüksek

Canberk
27.07.2011, 01:15
canberk, RTP1 kanalı şifrelimi? hangi uyduda, hotbird uydusunu ne tarafa cevirirsem bu kanalı izleyebilirim :D

Liveonsat'ta Hispasat'tan şifreli yayın yaptığını söylüyor. Kendi sitelerinde Hotbird frekansı var .

Edit :D Hotbirdde bir nane yok tek çare Hispasat. Oda 30 derecede ve yayın ŞİFRELİ abi sen hiç uğraşma bence ona. Ben yarın sabah fırsat bulursam bir şansımı deneyeceğim iş durumunu bilmiyorum olmadı atlar giderim kaaveye :D

Canberk uyduda televizyon kanallarım ile
radio kanallarım karışık çorba gibi bunları nasıl sıraya sokabilirim. :D

Sultancığım canım benim marka ne cihazın :D

Canberk şu abine yardım et büyük heveslerle çift çanak taktırdı hala memnun kalamamış gözüküyor :D

Bakalım derdi ne abi :D Hallederiz inşallah :D

61trabzonomer
27.07.2011, 12:48
vaay canberk sorun giderici olmuş forumun :p :D

canberk banada şu cihazdan lazım http://www.imdb.com/title/tt0389860/ detaylı bilgi istiyorum :) .

Emirhan Makul
27.07.2011, 14:32
Vestel :D Canberk Usta

Serdar Ersoy
27.07.2011, 14:44
Canberk, o değil de bu cihazlar çok bozdu.

Barış Burak
27.07.2011, 16:33
Canberk karnım ağrıyor :D

Emirhan Uludüz
27.07.2011, 21:29
şşş!
böyle şeyler konuşmayalım yasak forumda
bide onu yaparsan yakalanma olasılığın çok yüksek

Birşey olmaz.. Dreamboxta sakata gelme olasılığı yok.. Neyse dediğin gibi forumda konuşmayalım :D Çok kişi görürse zarara girerim zaten :D

Canberk
27.07.2011, 21:39
Tek tek gelin :(

vaay canberk sorun giderici olmuş forumun :p :D

canberk banada şu cihazdan lazım http://www.imdb.com/title/tt0389860/ detaylı bilgi istiyorum :) .

Habu cihaz mı :D Bu ne böyle yaa :D

Canberk, o değil de bu cihazlar çok bozdu.

Evet yaa acayip bozulmaya başladılar .

Vestel :D Canberk Usta

Digitürk cihazı mı o Sultan CW3001 mi veya 35100 filan mı. O TV/Radio tuşuna basınca TV Kanalları - Radio Kanalları - TV/Radio kanalları yazar. TV Kanallarında bırakırsan Radiolar olmaz.

http://images.gittigidiyor.com/3419/VESTEL-DCR-DIGITAL-KUMANDASI-PIL-HEDIYE__34198487_0.jpg

Eğer kumandan buysa en üstte ortada ki tuş.

Canberk karnım ağrıyor :D

Şekerli su iç geçer dostum :D

Hüdai Pervaneli
27.07.2011, 21:40
Maci nerden Izlicez

Canberk
27.07.2011, 23:04
Konu dışı mesaj yazma birader :D Burası maçcı değil git kahveye izle :D

Burak DERELİ
28.07.2011, 10:15
aslında başlığın ismini değişip Canberk Usta ile Uydu Sistemleri yapalım
ççç

Canberk
28.07.2011, 10:53
Sorun mu var kardeşim :D Deneyim paylaşıyoruz şurada alla allah yaa :D

İlker Akçay
28.07.2011, 11:21
Vay bee bu dünyada Çank'ın bile anladığı şeyler varmış..Çok basit yapılar la demek ki bu uydu,çanak falan :D

Canberk
28.07.2011, 17:05
Ya arkadaş haydar dümen köşesi gibi yapmayın şurayı :D Dertleşiyor muyuz lan burda :D Sen bunu bile yapamazsın İlker :D

bordo61
10.08.2011, 15:01
Uefa ilk maçı hangi yabancı kanalların vereceğini ve frekansları ile ilgili bir liste yapalım

omondoles
28.08.2011, 14:37
Dreambox almayı düşünüyorum... Bu konuda uzman olan arkadaşlara sorularım olacak... tj_momola@hotmail.com yardımcı olacak arkadaşlar eklerse memnun olurum...

Edit: hatta canberk sen ekle veya msn i söyle ben ekliyim sana birkaç sorum olacak ...

Mahmut Baran
28.08.2011, 18:10
Dreambox almayı düşünüyorum... Bu konuda uzman olan arkadaşlara sorularım olacak... tj_momola@hotmail.com yardımcı olacak arkadaşlar eklerse memnun olurum...

Edit: hatta canberk sen ekle veya msn i söyle ben ekliyim sana birkaç sorum olacak ...

Renktaş ben korax aldım süper bir cihaz. Dreamboxtan daha iyi olduğunu söyledi veren arkadaş .

Canberk
28.08.2011, 23:45
Hakan abi ben sana özelden cevap verdim

@Mahmut Baran

Korax iyi bir cihaz ama DreamBox daha sık kullanılan bir model olduğu için tercih ediliyor

macka61
31.08.2011, 23:45
arkadaşlar ntv spor basket maçlarını şifreliyor bunu nasıl aşabiliriz birisi yardımcı olabilir mi

Uluç
01.09.2011, 06:18
Merak ediyorum replika bir Dreambox alsam. (Çin mallarından)
Match-fixing league maçlarını izleyebilirmiyim , bazı sitelere sadece göz attım "yıllık server" muhabbeti dönüyor..
Dreambox ile Match-fixing league maçları yıllık ne kadara maal olur acaba :) ?

Canberk
01.09.2011, 07:12
Match-fixing league

İlk defa duyuyorum bu nasıl bir şey böyle :D

irfan61
01.09.2011, 12:45
arkadaşlar ntv spor basket maçlarını şifreliyor bunu nasıl aşabiliriz birisi yardımcı olabilir miKullandığın Cihaz şifre çözüyorsa.Biss yazan yere bu şifreyi (A0 21 23 35 46 14) yaz sonra kaydet şifreli yayın şifresiz yayına geçicektir.

Not: Benim cihazda Bıss yeri 12 haneli,bazı cihazlarda 14 yada 16 hanelide olabilir.

macka61
01.09.2011, 15:44
kardeş bizimkisi yumatu ıq plus 16 haneli ne yapmamız lazım

karayel_5461
01.09.2011, 15:50
arkadaşlar şu makinayı düşünüyorum inerneten de baktım pek anlamam ligtv de ipal ettim
ATLANTA XTREND-ET9000 HDBOX bilgisi olan açıklayıcı bilgiler paylaşabilirimi
ts nin maçlarını izleyebilirimmi

Mustafa Çolak
01.09.2011, 19:33
Alıntı (http://www.facebook.com/#!/note.php?note_id=258750590812548)

NTV ve NTVSPOR'da yayınlanan İspanya Ligi maçları, uluslararası lisans anlaşmaları nedeni ile TURKSAT Doğu uydusunda şifreleniyor.

Türkiye’de ikamet eden ve TURKSAT'a çevrili uydu (çanak) anteni kullanan NTV izleyicileri La Liga hayecanını şu şekilde takip edebilirler:

1. Uydu alıcınızın Biss şifre çözebilme özelliğine sahip olması gerekmektedir. Çoğu uydu alıcılarında bu özellik bulunmakta fakat aktif durumda değildir. Eğer uydu alıcınızın şifre çözme özelliği açık durumda değilse, uydu alıcınızı aldığınız yetkili servisten destek isteyiniz.

2. Uydu alıcınızın menüsünde ‘CAS’, ‘Key Girişi’, ‘CAS System’, ‘CAS Keys’ veya benzer bir isimle yer alan KEY girişi menüsüne gelin.

3. Açılacak menüde yer alan şifreleme tiplerinden (Şifre Tipi, Cas Type veya benzer bir isimdeki seçenek) Biss olanını seçin.

4. Açılacak menüde yer alan talimatları uygulayarak aşağıdaki değerleri girin.

NTV için; Biss ID: 0x1FFF (eğer 6 haneli ise biss ID 0x001FFF olarak girilmelidir.)

NTVSPOR için; Biss ID: 0x1FFB (eğer 6 haneli ise biss ID 0x001FFB olarak girilmelidir.)
Biss TP: 11054/30000 (H) (Bazı modellerde bu sorulmamaktadır.)

Key Değeri: A021230035461400 (eğer 12 hane varsa key değeri A02123354614 olmalıdır.)
5. Şifreyi kaydedip (Kaydet, Tamam, Save veya OK) menüden çıkın.

6. Şifreyi kaydettiğiniz halde yine izleyemiyor ve hâlâ ‘kanal şifreli’ gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsanız uydu alıcınızı kapatıp açın.

7. Eğer alıcınız hala şifreyi çözemiyorsa lütfen cihazınızı satın aldığınız yetkili servisten destek isteyin.

Not: NTV’nin İspanyol Ligi maç yayınları, Türkiye içinde çatı anteni ile vericiler üzerinden, Kablo TV şebekesinden, D-Smart ve Digiturk platformlarından herhangi bir işleme gerek kalmaksızın sorunsuz bir şekilde izlenmektedir.

Aşağıdaki şifreleri de deneyebilirsiniz...

Ntv Provider id 0
11054
Key id 0F
Key A0 21 23 E4 35 46 14 8F

Ntvspor
Provider id 0
11054
Key id 0B
Key A0 21 23 E4 35 46 14 8F

irfan61
01.09.2011, 20:21
kardeş bizimkisi yumatu ıq plus 16 haneli ne yapmamız lazım16 haneli şifre bu olması lazım bunu dene. A021230035461400

macka61
01.09.2011, 20:52
saolasın kardeş yardımların için teşekkür ederim

Uluç
01.09.2011, 22:27
Match-fixing league

Anladın sen onu :D

karayel_5461
01.09.2011, 22:29
arkadaşlar şu makinayı düşünüyorum inerneten de baktım pek anlamam ligtv de ipal ettim
ATLANTA XTREND-ET9000 HDBOX bilgisi olan açıklayıcı bilgiler paylaşabilirimi
ts nin maçlarını izleyebilirimmi

bu makinayla ilgili doyurucu bilgi sahibi arkadaşlar yardım lütfen

krdnz
02.09.2011, 12:06
Digitürkün bize kakaladığı DT-5002 marka cihazı normal uydu alıcısı olarak kullanabilirmiyim?Ne yapmam gerekiyor?

Canberk
02.09.2011, 16:55
Anladın sen onu :D

Anlamadım valla akşama özelden görüşelim ekle msni :D

bu makinayla ilgili doyurucu bilgi sahibi arkadaşlar yardım lütfen

Akşama görüşelim bir araştıralım cihazı :)

Digitürkün bize kakaladığı DT-5002 marka cihazı normal uydu alıcısı olarak kullanabilirmiyim?Ne yapmam gerekiyor?

5002 cihazları flash yazmayla normale dönmüyor biliyorum cihazda Türksat kolay kurulum varsa o yolla izleyebilirsiniz.

6Şafak Aydın1
04.09.2011, 23:32
türkiye icin uydu yoluyla internete baglanma ile alakali hangi sirketler var ? masraflari hizi falan bilgi verbilirmisiniz..

Canberk
05.09.2011, 01:31
Kim yapar bilmiyorum ama Bende Dexar isimli firmanın sistemi var hızı şahane :) Masraf konusunda da pek bilgim yok para vermiyoruz çünkü şirket hibe etti. Yardımcı olabileceğim tek konu hızı mükemmel .

Oktay AKKUŞ
05.09.2011, 08:51
Merkezi sistemle çalışan bir uydumuz var. Elektrik kesintisinde birşey olmayan uyduya. Fişi çekince tüm kanallar ve tüm uydular silindi. Nasıl düzeltebiliriz.

-Samet
07.09.2011, 20:50
arkadaşlar ,

bizde goldmaster bi uydu alıcısı var.

simdi bisse geldim..

keyleri giricem de ,

http://ressim.net/8/upload/9f750f44.jpg

bu ekranda herhangi birine mi yazıyoruz.

yani başka birşeyin üstüne yazsak sorun olur mu onu etkiler mi ?

yoksa yeni satır mı ekleyelim ?

acil birileri yardımcı olursa sevinirim.

Sencer Bulut
07.09.2011, 21:09
İsterseniz satır ekleyin isterseniz herhangi birnini üstüne yazın.Örnegin en alttaki full sıfır giden satırın üstüne yazabilirsiniz...

-Samet
07.09.2011, 21:11
İsterseniz satır ekleyin isterseniz herhangi birnini üstüne yazın.Örnegin en alttaki full sıfır giden satırın üstüne yazabilirsiniz...

ben baktım da bizimki o resme benziyor ancak tamamen sıfır olan bir satır yok :)

yeni bir satır eklerim herhalde.

ya da başka birinin üstüne yazsam sorun olur mu ?

Sencer Bulut
07.09.2011, 21:18
Yeni satırda ekleyebilirsiniz.Simdi söyle anlatıyım o her satırda gördügünüz Keyler bir kanalın acılmasını saglıyor.Degistireceginiz bir satır belkide izlediginiz bir kanalın Keyi olabilir.İlk olarak satır eklemeyi deneyin basarısız olursanız herhangi bir satırı degiştirin...

-Samet
07.09.2011, 21:24
Yeni satırda ekleyebilirsiniz.Simdi söyle anlatıyım o her satırda gördügünüz Keyler bir kanalın acılmasını saglıyor.Degistireceginiz bir satır belkide izlediginiz bir kanalın Keyi olabilir.İlk olarak satır eklemeyi deneyin basarısız olursanız herhangi bir satırı degiştirin...

ekleyebiliyorum satır ancak yeni ekleyeceğim satırda ve benim baktığım bilgilerde eksiklilkler var.

neyse teşekkürler , artık bilen birine bırakcağım işi :)

Sencer Bulut
07.09.2011, 21:29
Ne gibi eksiklikler var yardımcı olabilirim...

-Samet
07.09.2011, 21:44
Ne gibi eksiklikler var yardımcı olabilirim...

sencer teşekkür ederim ama çıkmam gerekiyor :)

tekrar teşekkür ederim yardımların için..

Canberk
08.09.2011, 20:57
Samet şu soruna bir özet geçsene yardımcı olabilirim belki kardeşim :D

-Samet
08.09.2011, 21:01
arkadaşlar ,

simdi bisse geldim..

keyleri giricem de ,

acil birileri yardımcı olursa sevinirim.

ben baktım da bizimki o resme benziyor ancak tamamen sıfır olan bir satır yok :)

yeni bir satır eklerim herhalde.

ya da başka birinin üstüne yazsam sorun olur mu ?

Geçtim Canberk :)

reisoğlu61
08.09.2011, 21:02
avrupadan türkiyedeki star tv yi nasil izleyebilirim?

Canberk
08.09.2011, 21:24
Samet orada ki keylerin alayını sil.

Biss ekranını sıfırla sonra Yeşil(Satır Ekle)'ye bas ve oranın resmini çek. Sonra da bana neyin keyini girmek istediğini söyle :D

@reisoğlu61

Abi o iş tam anlamıyla yaş. Türksat kapsamı belli avrupadan alınan frekanslar kanallar belli o yüzden Star'ı alabileceğinizi zannetmiyorum.Maçları oradaki kanallar vasıtasıyla izlemek tek çare

-Samet
08.09.2011, 21:29
Samet orada ki keylerin alayını sil.

Biss ekranını sıfırla sonra Yeşil(Satır Ekle)'ye bas ve oranın resmini çek. Sonra da bana neyin keyini girmek istediğini söyle :D

@reisoğlu61

Abi o iş tam anlamıyla yaş. Türksat kapsamı belli avrupadan alınan frekanslar kanallar belli o yüzden Star'ı alabileceğinizi zannetmiyorum.Maçları oradaki kanallar vasıtasıyla izlemek tek çare

Ula Canberk :) Sileriz de maazallah başka kanalları kitleriz :)

Ben hiç uğraşmak istemiyorum şimdi fotoğrafa falan :)

Yardımların için teşekkürler.

Boşverdim gitti zaten vaktimi alıyor :) :p

Canberk
08.09.2011, 21:33
100...0 TRT keyi
18A.. NBA Tv
A02123 Ntvspor

o baştaki 00 olanlarda hata olabilir ondan sordum neyse sen boşverdiysen ben hepten boşvereyim :D

irfan61
09.09.2011, 00:24
arkadaşlar ,

simdi bisse geldim..

keyleri giricem de ,

acil birileri yardımcı olursa sevinirim.Sendeki keyler 16 haneli.İlk sırada yazdığın key Trt 3'ü şifresiz yapıyor,Bundesliga'yı izlersin.Üçüncü sıradaki key ise Ntvspor'un şifresi.Hafta sonu Almanya ve İspanya ligi maçlarını takip et.Hangi kanal şifreye giriyorsa o keyi seç bakalım açılacak mı o kanal.

irfan61
09.09.2011, 01:11
NBA TV biss key=DF FE FC D9 FD BF 18 D4 (16 haneli cihazlar için)
(12 haneli cihazlar için) biss key=DF FE FC FD BF 18

güneyli
09.09.2011, 01:15
Bir soru da benden ...dream var...akşam digiye giremedim...Bizim ustayı aradım...Digi türksattan yayını eorolsata (Yalnış yazmış olabilirim) vermiş..Tüm digi kullanıcıları antenlerini eurolsata çevirecekmiş...Doğrumu...

mit_o
09.09.2011, 01:17
ne iş n b a tv açıyor mu keyle artık ?

irfan61
09.09.2011, 01:25
ne iş n b a tv açıyor mu keyle artık ?Ben açtım uydu dan izliyorum. :)

mit_o
09.09.2011, 01:32
alla alla nasıl açtın cihaz ne ?
ben next 5000 le girdim açmadı bayadır açmıyordu bu

irfan61
09.09.2011, 12:33
alla alla nasıl açtın cihaz ne ?
ben next 5000 le girdim açmadı bayadır açmıyordu buBenim cihazım NETA 2000s...

Mahmut Baran
09.09.2011, 16:33
Match-fixing league

Canberk yaa benim server iyi çıkmadı galiba, şifreye giriyor günde 3-4 kez, modeme reset atmak zorunda kalıp duruyorum. ligde sorun olur mu acaba

Canberk
09.09.2011, 22:16
Bir soru da benden ...dream var...akşam digiye giremedim...Bizim ustayı aradım...Digi türksattan yayını eorolsata (Yalnış yazmış olabilirim) vermiş..Tüm digi kullanıcıları antenlerini eurolsata çevirecekmiş...Doğrumu...

Valla öyle bir bilgi duymadım ama zannetmiyorum böyle bir şey olacağını.

Canberk yaa benim server iyi çıkmadı galiba, şifreye giriyor günde 3-4 kez, modeme reset atmak zorunda kalıp duruyorum. ligde sorun olur mu acaba

Özelden attım cevabı

Yasin Altuntas
09.09.2011, 22:52
Anahtar Kelimeler: Trabzonspor, Lig Maclari, Sampiyonlar Ligi Maclari, gerekirse kacak, Yurt DIsi (Almanya/Hamburg)

Bana yardimci olabilecek biri varmi ?

Canberk
09.09.2011, 23:09
Ona yorum yapamam işte Yasin :D Orada nasıl yürür bu işler bilemem :D

Uğur GEMİCİOĞLU
09.09.2011, 23:24
Sunny marka cihazların şifresi nasıl kırılıyor. Star tv ve Ntv Spor' daki İspanya ligi maçlarını izlemek için.

Ali Yerlikaya
09.09.2011, 23:58
Dreambox lara alternatif oldugu söylenen Next Nexstar in HD lui Receiver leri hakkinda bilgisi olan varmi...?

Almayi düsüniyom, kullananlar tavsiye edermi acaba...?

Yasin Altuntas
10.09.2011, 00:40
Ona yorum yapamam işte Yasin :D Orada nasıl yürür bu işler bilemem :D

Ama Isleri büyütmen lazim Canberk. Artik yavas yavas Yurt disina acilsan diyorum. :D :D

Hele hele digiturk alip o serefsizlere para yedirmek istemiyorum. Gerekirse Kahveye gidip Kahvedeki Futbol Yorumcularina bile katlanirim.

28TS61
10.09.2011, 08:04
dbox2 lerde ise yariyor diyorlar. almanyada kablolu yayin üzeri maclari izlemek icin

seyyah61
10.09.2011, 19:39
dbox2 lerde ise yariyor diyorlar. almanyada kablolu yayin üzeri maclari izlemek icin
Dreambox da dahil bir cok receiver'a yapiliyor. port acma deniyor isleme. senelik 100 euro civari aliyorlar port actirmak icin. icinde sky'in sinema kanallari dahil, sky sport, lig tv, d-smart falan da var. bir sene sonra tekrar yaptirman gerekiyor.

Arda'
10.09.2011, 23:22
Canberk benim odada ora at-5010 dci var. La liga maçlarında şifre giriyor. Nasıl açacağız panpa bi anlatırsan sevinirim :D

mit_o
11.09.2011, 02:18
Benim cihazım NETA 2000s...

bende de next 5000 var girdim ama bir türlü açmadı :(
Sanırım key anahtarını yanlış giriyorum 0F,0A felan oluyor ya ?
Bu arada n b a hariç diğerleri açık ;)

güneyli
11.09.2011, 11:15
Drem ciler dün manisa -Trabzonspor maçını sorunsuz seyrettiler mi.Türksat üzerinden. Lütfen cevap...Benim için önemli...

Canberk
11.09.2011, 19:03
Sunny marka cihazların şifresi nasıl kırılıyor. Star tv ve Ntv Spor' daki İspanya ligi maçlarını izlemek için.

Sunny modeli ne ? Eğer Biss menüsüne ulaşabilirsen cihazında yazılım var demektir key girerek izlersin ama eğer sana dediğim kombinasyondan sonra Key menüsü gelmezse cihaza yazılım attırman gerekir.

Dreambox lara alternatif oldugu söylenen Next Nexstar in HD lui Receiver leri hakkinda bilgisi olan varmi...?

Almayi düsüniyom, kullananlar tavsiye edermi acaba...?

Next 18500 HD denedim alternatif filan değil.Donup duruyor o malum işleri yaparken ;) Baff 2000 Hd öneririm siz daha rahat bulursunuz alman malı bu sonuçta :D

Ama Isleri büyütmen lazim Canberk. Artik yavas yavas Yurt disina acilsan diyorum. :D :D

Hele hele digiturk alip o serefsizlere para yedirmek istemiyorum. Gerekirse Kahveye gidip Kahvedeki Futbol Yorumcularina bile katlanirim.

Burada bir sürü Almanya da yaşayan üye var onlara sor bak anlatıyorlar ben anlamam oranın hesabını :D

Canberk benim odada ora at-5010 dci var. La liga maçlarında şifre giriyor. Nasıl açacağız panpa bi anlatırsan sevinirim :D

http://images.gittigidiyor.com/2410/SUNNY-Next-Kaon-Hemco-ORA-Uydu-Kumanda__24101679_0.jpg

Sarı-Mavi-Yeşil-Menü tuşlarına sırayla basar mısın Key menüsü geliyor mu ?
Uğur GEMİCİOĞLU sende bunu dene ;)

Drem ciler dün manisa -Trabzonspor maçını sorunsuz seyrettiler mi.Türksat üzerinden. Lütfen cevap...Benim için önemli...

Özelden attım cevabı

Arda'
12.09.2011, 14:35

Bastım irdeto, viacces, nagravision, seca bölümleri var. nereye yazıcaz şifreyi ?

Erdinç Barutçu
12.09.2011, 23:16
Şu anda HOTBIRD uydusundaki DUBAI SPORST 3 kanalında kırmızı formalı 50 numaralı bir "futbolcu" göreceksiniz...Bakalım tanıdık gelecek mi?

Canberk
12.09.2011, 23:21
Bastım irdeto, viacces, nagravision, seca bölümleri var. nereye yazıcaz şifreyi ?

Biss yok mu :( Yoksa cihaza yeni yazılım attırman lazım panpa.

Şu anda HOTBIRD uydusundaki DUBAI SPORST 3 kanalında kırmızı formalı 50 numaralı bir "futbolcu" göreceksiniz...Bakalım tanıdık gelecek mi?

Tam açtım Jaja atağa kalktı çok şanslıyım :D Özlemişim yaa :D

Remzi
12.09.2011, 23:22
canberk dt 5002 model cihazda şifre girilebilir mi?

Canberk
12.09.2011, 23:23
Onlara girilemiyor bildiğim kadarıyla daha sormaya fırsatım olmadı özelden görüşmüştük bu konuyu senle :D

reisoğlu61
13.09.2011, 00:15
avrupadan dsmart üzerinden inter macini sorunsuz izleyebilecekmiyiz?

mit_o
13.09.2011, 00:58
Onlara girilemiyor bildiğim kadarıyla daha sormaya fırsatım olmadı özelden görüşmüştük bu konuyu senle :D

next 5000'de türksatta ki basket açıyor mu ?

Turgay Atalay
13.09.2011, 17:37
Bende Goldmaster 85600 Pvr-Usb- Hdmi cihazı var. Ntvspor ve Trt 3 ü açıyor, ancak ben cihazın menüsünde key girilebilen bir yer bulamıyorum.Biss sifreli kanalları açıyor ama ben key falan girmedim. Kullanıcı tarafından key girilebiliyor mu bu cihaza?

Uğur GEMİCİOĞLU
17.09.2011, 18:44
Sunny modeli ne ? Eğer Biss menüsüne ulaşabilirsen cihazında yazılım var demektir key girerek izlersin ama eğer sana dediğim kombinasyondan sonra Key menüsü gelmezse cihaza yazılım attırman gerekir.

http://images.gittigidiyor.com/2410/SUNNY-Next-Kaon-Hemco-ORA-Uydu-Kumanda__24101679_0.jpg

Uğur GEMİCİOĞLU sende bunu dene ;)

Canberk kusura bakma geç dönüyorum :o Dediklerini yaptım menü geldi. Şimdi ne yapmam gerekiyor? Model : AT-7011DCI

Canberk
17.09.2011, 19:59
Uğur cihazın modelini internete yaz key girme diye. Orada sana şifreleri ve nereye ne yazacağını gösteren siteler vardır. Sunny cihazların provider girişlerini hatırlamıyorum o yüzden yardımcı olamıyorum :D

Menü çıktıysa gerisini 10-15 dakikalık araştırmayla halledebilirsin

Alihan Ertürk
17.09.2011, 22:00
Sunny'lere girilemiyor. Ben çok denedim, Biss Key menüsü vs.. her şey var ama uygulayamıyorsun.

Uğur GEMİCİOĞLU
17.09.2011, 22:27
Yaptım galiba. Akşam Ntv' de S.Gijon-Valencia maçı şifresizdi.

Canberk
18.09.2011, 09:57
Sunny'lere girilemiyor. Ben çok denedim, Biss Key menüsü vs.. her şey var ama uygulayamıyorsun.

Hadi be ordan :D Beceremiyorum yaz girilemiyor değil.
Key işinin en stabil yapıldığı cihazlardır Sunny'ler ve Next'ler.

Yaptım galiba. Akşam Ntv' de S.Gijon-Valencia maçı şifresizdi.

Bu akşam yine denersin buralarda olursam beraber yaparız bakarım ben sitelere.

İlker Akçay
18.09.2011, 11:29
Canberk çabuk gel bizim uydunun şifresini kır :D Hadi yeğenim,bekliyorum :D

Alihan Ertürk
18.09.2011, 12:09
Hadi be ordan :D Beceremiyorum yaz girilemiyor değil.
Key işinin en stabil yapıldığı cihazlardır Sunny'ler ve Next'ler.

Next'e girdim izliyorum olm ama Sunny'lere giremedim.
Ben giremediysem demek ki girilemiyor. :D

Canberk
18.09.2011, 17:21
İlker elimden geleni yaparım konu sen olunca:D

Alihan sen giremediysen suçu cihaza atma kendinde ara :D

bordo61
18.09.2011, 20:03
Şimdi bu cihazdan alsam normal tüplü televizyona taksam verim alabilir miyim.

Birde anlamadığım bu cihaz scart'a baskı yapmıyor mu ilerde scart'ı bozmaz mı

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?categoryid=155057&productid=evnextminixcx

bahadır2561
18.09.2011, 20:58
Arkadaslar bilen varmı bu key goldmasterlarda olmuyo galiba . .

Aydınlatırsanız sevinirim

Mustafa AYDIN
18.09.2011, 21:08
Renkdaş,
Bende Jameson JS-14000 uydu alıcı var,bunda şifre kırma özelliği varmı,varsa nasıl kırılır ?

Uğur GEMİCİOĞLU
18.09.2011, 22:34
Bu akşam yine denersin buralarda olursam beraber yaparız bakarım ben sitelere.

Bu akşamki Atletico maçı da şifresizdi tamamdır. Eyvallah teşekkür ettim :)

Canberk
19.09.2011, 20:14
Şimdi bu cihazdan alsam normal tüplü televizyona taksam verim alabilir miyim.

Birde anlamadığım bu cihaz scart'a baskı yapmıyor mu ilerde scart'ı bozmaz mı

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?categoryid=155057&productid=evnextminixcx

Tabi ki verim alabilirsin Giray ilk sayfalarda anlattım normal cihazlardan daha kaliteli görüntü veriyor bunlar direk Skart'a taktığın için.

Arkadaslar bilen varmı bu key goldmasterlarda olmuyo galiba . .

Aydınlatırsanız sevinirim

Modelini belirtirsen olup olmadığı hakkında detay verebilirim abi.

Renkdaş,
Bende Jameson JS-14000 uydu alıcı var,bunda şifre kırma özelliği varmı,varsa nasıl kırılır ?

Bu cihazı ilk defa duyuyorum :D
Özel mesaj attım o linki inceler misin abi ?

Bu akşamki Atletico maçı da şifresizdi tamamdır. Eyvallah teşekkür ettim :)

Ne demek önemli değil tabiki :D

bordo61
19.09.2011, 21:59
Canberk Usta ile 7/24 Teknik servis.

Yakında burdan arıza kaydı alıp sizin tükkanda yaparsın canberk :D

Canberk
22.09.2011, 20:12
herkesi tükana bekleriz yakında kartviziti koyacam buraya :D

Mustafa Çolak
22.09.2011, 21:08
Digitürk Taraftar paketinde Ntvspor ve startv şifreleniyormu maç esnasında ?? bilgisi olan varmı ?

Fatih ÇOLAK
22.09.2011, 21:52
Digitürk Taraftar paketinde Ntvspor ve startv şifreleniyormu maç esnasında ?? bilgisi olan varmı ?

Türksat üzerinden yayın alıyorsun demi renkdaş???

Eğer öyleyse ntvspor şifreye giriyor, star şuan şifreye girmiyor, en azından biz elenene kadar girmeyecek...Olurda girerse digitürk 4.kanalda mmxspeed kanalı maç günleri star tv'ye veya ntvspor'a dönüşüyor oradan rahatlıkla izleyebiliyoruz...

Mesela dün saat 21:00 de galiba NTV'de A.Madrid maçı vardı, mmxspeed kanalı ntv'ye dönüştü, 23:00 de Barcelona maçı vardı ntvsporda...Saat 23:00'de de ntvspor'a dönüştü ve maçları rahatlıkla izleyebildim...

Şampiyonlar ligi akşamında da mmxspeed kanalı star tv'ye dönüşüyor ve oradan sıkıntısız bir şekilde izleyebiliyoruz...

En azından digitürk böyle bir uygulama yapıyor ve azda olsa bir iyilik yapmış oluyorlar...

Mustafa Çolak
23.09.2011, 00:59
Türksat üzerinden yayın alıyorsun demi renkdaş???

Eğer öyleyse ntvspor şifreye giriyor, star şuan şifreye girmiyor, en azından biz elenene kadar girmeyecek...Olurda girerse digitürk 4.kanalda mmxspeed kanalı maç günleri star tv'ye veya ntvspor'a dönüşüyor oradan rahatlıkla izleyebiliyoruz...

Mesela dün saat 21:00 de galiba NTV'de A.Madrid maçı vardı, mmxspeed kanalı ntv'ye dönüştü, 23:00 de Barcelona maçı vardı ntvsporda...Saat 23:00'de de ntvspor'a dönüştü ve maçları rahatlıkla izleyebildim...

Şampiyonlar ligi akşamında da mmxspeed kanalı star tv'ye dönüşüyor ve oradan sıkıntısız bir şekilde izleyebiliyoruz...

En azından digitürk böyle bir uygulama yapıyor ve azda olsa bir iyilik yapmış oluyorlar...
Bilgiler İçin Teşekkürler

Vural Kuyumcu
23.09.2011, 01:18
biz yine almanyada mahrumuz sifre giriyor benim digitürke :( bi cözüm varmidir

bahadır2561
23.09.2011, 09:42
Goldmaster-SAT 7400 CIM

Canberk Usta bilgilendirirsen sevinirim :)

Canberk
24.09.2011, 11:33
Abi cihazı hatırladığım kadarıyla Kaon board olmalı. Yani Sunny tabanlı bir cihazdı. Bana bulabilirsen internetten bulamazsan kendin çekip menüsünün veya Kurulum-Ayarlarda ki CİHAZ BİLGİSİNİN resmini çekip gönderebilir misin ?

omondoles
14.10.2011, 11:07
canberk ben sistemi kurdum. güvenilir server nereden satın alabilirim?

Canberk
14.10.2011, 14:15
Abi sen nerelerdesin yaa özlettin kendini :D

Sencer Bulut
14.10.2011, 16:15
canberk ben sistemi kurdum. güvenilir server nereden satın alabilirim?
Şu anda server işi yalan oldu malum kanal şu anlık acılmıyor ne zamanda acılır belli degil.

Emirhan Uludüz
14.10.2011, 16:25
Evet beyler önlem alınmış şuanlık. Demekki ligtvde gösterilen reklam doğruydu :D

Burak DERELİ
14.10.2011, 18:45
Evet beyler önlem alınmış şuanlık. Demekki ligtvde gösterilen reklam doğruydu :D
evet dogruymuş :mad::mad:

krdnz
17.10.2011, 02:41
Tek tek kapanıyor kanallar..

show,d,fox,atv,star derken samanyolu,kanal7,kanaltürk,tv8 de gitti.

Şimdilik sinema kanallarında sorun yok ama hafta sonuna kadar hiçbiri kalmaz bu gidişle.

Tangerine Dream
05.01.2012, 11:35
1080p çözünürlükteki "mkv" vb. formatları takılmadan oynatabilen bir hd uydu alıcısı almayı düşünüyorum. Tavsiye edebileceğiniz marka ve modeller nelerdir?

Mehmet Ç.
05.01.2012, 12:10
Star TV yeni frekansinda Digitürk Euro'dan veya Eutelsat'dan cekiyor mu?

Dogus gurubunun bütün kanallari.. NTV, NTVSpor, CNBC.E, e2 Digitürk Euro'da var..

Star TV'de gelecek mi?

Canberk
05.01.2012, 19:18
1080p çözünürlükteki "mkv" vb. formatları takılmadan oynatabilen bir hd uydu alıcısı almayı düşünüyorum. Tavsiye edebileceğiniz marka ve modeller nelerdir?

Aydın abi piyasada zaten 4-5 marka HD uydu alıcısı var çoğu elimden geçti ama 1080p .mkv videoyu takılmadan izleyeni hiç araştırmadım elbet oynatanı vardır ama onu buradan sana öneren olacağına pek ihtimal veremiyorum :o

Star TV yeni frekansinda Digitürk Euro'dan veya Eutelsat'dan cekiyor mu?

Dogus gurubunun bütün kanallari.. NTV, NTVSpor, CNBC.E, e2 Digitürk Euro'da var..

Star TV'de gelecek mi?

Mehmet Digitürk o işi kendisi halleder yani frekans değişirse de kendisi ekleyecektir eğer 15inden sonra gelmezse elbet bir yerlerde yayınlarlar haberi gelir şimdilik öyle bir söylenti yok değişeceğine dair

Tangerine Dream
05.01.2012, 21:49
Peki Canberk bu 4-5 markadan hangisini tavsiye edersin? Dreambox tarzı bir cihaz aramıyorum, 300-400 TL aralığında olsun.

Tangerine Dream
05.01.2012, 22:05
Aslında bu iş için media player'ların daha uygun olduğunu biliyorum, fakat hem cihaz hem de kumanda kalabalığı olmasın istiyorum.

Canberk
05.01.2012, 22:08
Abi o 4-5 marka içinde öne çıkan Next'in modelleri - Botech - Baff - Hiremco - Kathrein ve Dreambox zaten
Son ikisi malum işlerde işe yarıyor . Hiremco Doğu üretimi cihaz hiç denemedim bilmiyorum yapısını görüntüsünü .

Next en tercih edilen modeli görüntüsü fena değil ama Next'in bana itici gelen tek yanı o malum işlerde başarısız olması . yani o işi yapmam diyorsan gayet hoş HD cihazları var Next'in .

Botech'in bir modeli var baya büyük kasalı heybetli bir görünümü var Hd görüntüsü orta kalitede .

Baff'ı evimde kullanıyorum 250-300 lira arasında değişiyor fiyatları hem malum işleri yapıyor hemde görüntüsü çok güzel.

Ben bunları sayayım tercihi sen yap . Ama o 1080p videoyu takır takır oynatacak cihazı kolay bulamazsın forumları araştırdım kimse bu konuda kesin bilgi veremiyor

Hüseyin aliskan
05.01.2012, 22:39
Lig tv hala acik degil dimi

Tangerine Dream
06.01.2012, 14:31
Teşekkür ederim abicim, söylediğin markaları araştırıyorum.

krdnz
08.01.2012, 17:14
Lig tv hala acik degil dimi

15-20 gündür maç saatlerinde açılıyor.Ama genelde üçüzlerin maçları açık oluyor ve takılmalar oluyor.

Ali Yerlikaya
09.01.2012, 13:48
Harbi Digitürk e helal olsun...
Dünya devi Sky in yapamadigini adamlar yapiyor ve Cardscharing olayini ciddi manada bitirmeye calisiyorlar...

Demokraside care tükenmiyecegi icin cokda sorun olicagini düsünmiyorum ama yinede kullanicilai taciz ediyor olmalari bile sadece türk inadiylan aciklanabilinir, ama Digitürk serefsizlige devam ettigi sürece Cardsharing olayini en azindan kullanimasina vijdanen sorun yasamam herhalde...

Murat SİSMAN
09.01.2012, 14:24
Hd yayın için cihaz aldım eski cihazım boşa çıktı.İllegal yönden kartsız çalıştırma şansım varmı :)

Canberk
09.01.2012, 20:57
Harbi Digitürk e helal olsun...
Dünya devi Sky in yapamadigini adamlar yapiyor ve Cardscharing olayini ciddi manada bitirmeye calisiyorlar...

Demokraside care tükenmiyecegi icin cokda sorun olicagini düsünmiyorum ama yinede kullanicilai taciz ediyor olmalari bile sadece türk inadiylan aciklanabilinir, ama Digitürk serefsizlige devam ettigi sürece Cardsharing olayini en azindan kullanimasina vijdanen sorun yasamam herhalde...

Sende SKY'ın bu işi yapamadığına inandın öyle mi reis . Senin digitürk'ün ne ki SKY platformunun yanında ? Adamlar CW'yi bıraktılar Eutelsat'ta komple İrdeto oldu . Sadece maç zamanlarında olsa bile İrdeto kırılabiliyor artık . Her an her şey olabilir bu piyasada

Hd yayın için cihaz aldım eski cihazım boşa çıktı.İllegal yönden kartsız çalıştırma şansım varmı :)

Nasıl yani abi :D

Murat SİSMAN
10.01.2012, 15:10
Sende SKY'ın bu işi yapamadığına inandın öyle mi reis . Senin digitürk'ün ne ki SKY platformunun yanında ? Adamlar CW'yi bıraktılar Eutelsat'ta komple İrdeto oldu . Sadece maç zamanlarında olsa bile İrdeto kırılabiliyor artık . Her an her şey olabilir bu piyasada

Nasıl yani abi :D

Dijitürkten Hd cihazı aldım eski decoder boşa çıktı.Ve kartı Hd cihaza taktık.Eski cihazı kartsız nasıl çalıştırabilirim.Bir bilgisi olan varmı :)

Canberk
11.01.2012, 17:52
Eski cihazının modelini verir misin bana abi . Kaç senelik bir cihaz bu ?
Ve Menü Kurulum dediğinde kanal aratması kapalı mı ? bazı cihazları kapatıyor çünkü digitürk

Tangerine Dream
03.02.2012, 17:47
Bu işle ilgili forumlardaki yorumları okumaya çalıştım, Atlanta HD Box'ı çok övüyorlar, bu cihaz hakkında bilgin var mı?

Canberk
03.02.2012, 18:02
Aydın abi cihaz hakkında bilgim yok yani görmüşlüğüm kullanmışlığım yok sen yazınca üye olduğum takip ettiğim bir kaç foruma baktım sayfalarca yorum var kötü diyen yok :) Yani bazı server eklentilerini beğenmiyorlar ama oda Hem Server kullananları hemde sık olarak kurcalayanları ilgilendiren bir sorun senlik bir mesele yok :D

Eğer aklına yattıysa al abi cihazı hiç durma :) 450 Lira civarında diyorlar fiyatını pek uçuk da sayılmaz özelliklerine göre

güneyli
03.02.2012, 21:48
Bir sorum var ağalar...İnternet üzerinden maç izlediğimde ne kadar kota gidiyor..genel kültürümüz artsın..

krdnz
03.02.2012, 23:14
Bir sorum var ağalar...İnternet üzerinden maç izlediğimde ne kadar kota gidiyor..genel kültürümüz artsın..

Abi sorun malum cihazlar içinse kotaya etkisi olmayacak kadar az.

güneyli
04.02.2012, 00:45
Abi sorun malum cihazlar içinse kotaya etkisi olmayacak kadar az.
Değil değil..Normal internetten yasak linklerden..

Tangerine Dream
15.02.2012, 15:46
Aydın abi cihaz hakkında bilgim yok yani görmüşlüğüm kullanmışlığım yok sen yazınca üye olduğum takip ettiğim bir kaç foruma baktım sayfalarca yorum var kötü diyen yok :) Yani bazı server eklentilerini beğenmiyorlar ama oda Hem Server kullananları hemde sık olarak kurcalayanları ilgilendiren bir sorun senlik bir mesele yok :D

Eğer aklına yattıysa al abi cihazı hiç durma :) 450 Lira civarında diyorlar fiyatını pek uçuk da sayılmaz özelliklerine göre

1997'den beri önce Next(analog), sonra Kyoto(digital-analog) ve son olarak Kaon(digital) marka receiverlarla yeni evime taşınana kadar motorlu çanak anten kullandım, yani ben de sık olarak kurcalayanlardandım.:D

Ama artık kumandayı elime alıp o uydu senin bu uydu benim dolaşmaya vakit ayıramıyorum, hd-sd yayın kalitesi iyi olan ve sorunsuz çalışan bir receiver alacağım. Mkv'leri oynatıp oynatmaması da çok önemli değil artık, çünkü televizyonu da değiştirmeye karar verdim ve LG 3D Cinema serisi neredeyse tüm formatları sorunsuzca oynatıyormuş, bunu öğrendim. Hal böyle olunca uydu alıcısı kendi işini yapsın yeter.:)

Şimdi receiver alırken en önemli kriterim hd ve sd yayınları bana en kaliteli şekilde izletebilmesi olacak. Bu hafta karar veririm artık.:)

Canberk
15.02.2012, 23:30
Yok abi o dediğimi yanlış anlama yani sürekli kanal listesi yükleyen İLLEGAL İŞLER yapanlardan bahsediyordum ben mesela o işi yaparken girilmesi gereken şifre bazı cihazlarda kumandadan girilebiliyor ama senin cihaz yazılıma göre bunu bilgisayardan da yapabiliyormuş işi uzatıyor yani .

Bu yazdıklarına göre bizden çok uğraştın sen bu işle yani :)

SEDAT
15.02.2012, 23:37
* Canberk sunny 1030'larda key nasıl giriliyor bilgin varmı ?

Canberk
15.02.2012, 23:56
Kumandadan sırayla

Sarı Mavi Yeşil Menü'yü tuşluyorsun abi . Eğer yazılım varsa key menüsü ekrana geliyor

61trabzonomer
16.02.2012, 11:18
YARDIM

şu netten tv izliyordum ama trt kanaltürk falan artık açılmıyor laptop da izleyebiliyorum ama masaüstünde sorun var açmıyor hata da yok hazır diyor duruyor,NEDEN olabilir? javayı update yaptım ama yine açılmıyor çözüm önerisinde bulunabilcek varmı?

bordo61
16.02.2012, 12:18
Flash güncellemesi yapın.

Birde Silverlight güncellemesi yapın

Yiğit Gayretli
16.02.2012, 12:28
Digiturk'ten aradılar, yan oda diye bir kampanya anlattılar. Ayda 8 tl'ye mevcut paketin üstüne sinema kanallarını da ekleyip yan odaya da risivır veriyorlarmış :) Ne yapacaklarını şaşırdı itler :)

28TS61
18.02.2012, 23:51
Digiturk'ten aradılar, yan oda diye bir kampanya anlattılar. Ayda 8 tl'ye mevcut paketin üstüne sinema kanallarını da ekleyip yan odaya da risivır veriyorlarmış :) Ne yapacaklarını şaşırdı itler :)

her odaya veriyorsalar kabul ediyorum de :)

Tangerine Dream
22.02.2012, 15:15
Yok abi o dediğimi yanlış anlama yani sürekli kanal listesi yükleyen İLLEGAL İŞLER yapanlardan bahsediyordum ben mesela o işi yaparken girilmesi gereken şifre bazı cihazlarda kumandadan girilebiliyor ama senin cihaz yazılıma göre bunu bilgisayardan da yapabiliyormuş işi uzatıyor yani .

Bu yazdıklarına göre bizden çok uğraştın sen bu işle yani :)

Bir zamanlar öyleydi.:)

Bu arada haftasonu LG 3D serisinden bir televizyon aldım, yanında 2 aylık D-Smart deneme paketi verdiler. 2 ay bununla idare edeceğim artık, dolayısıyla receiver alma işini 2 ay erteledim.:)

bordo61
23.02.2012, 12:04
İçtimai Tv :)

DNA-TS
23.02.2012, 12:35
canberk
benim eski receiver yumatu iq serisi
geçen günü biss menüyü kurcalarken reset vardı ona bastım bütün bissler gitti dahada kötüsü artık biss diye bir menü kalmadı viaacess bilmem ne var ama artık biss menüsü yok ne yapmam lazım :)

Canberk
23.02.2012, 13:47
Bir zamanlar öyleydi.:)

Bu arada haftasonu LG 3D serisinden bir televizyon aldım, yanında 2 aylık D-Smart deneme paketi verdiler. 2 ay bununla idare edeceğim artık, dolayısıyla receiver alma işini 2 ay erteledim.:)

Hayırlı olsun abi

İçtimai Tv :)

Dershane de akşam dersim var 10'a kadar maçı nasıl izleyeceğim bilmiyorum ya. Ama duruma göre ikinci yarı eve kaçıp İçtimai TV izleyebilirim :D

canberk
benim eski receiver yumatu iq serisi
geçen günü biss menüyü kurcalarken reset vardı ona bastım bütün bissler gitti dahada kötüsü artık biss diye bir menü kalmadı viaacess bilmem ne var ama artık biss menüsü yok ne yapmam lazım :)

Abi Yumatu'lar da Key Menüsü 9339 olması lazım . Normal ekranda bir şey yokken yani görüntüyü izlerken 9339 tuşlayınca açılan menüden giriyorsun ama Biss'in kaybolmasını anlayamadım tam

bordo61
23.02.2012, 16:49
Sonradan eklenmiştir o bissler , makinede Muhtemelen Fabrika ayarlarına dönmüştür ondandır .

diye yorum yürütüyorum

Royal Heart
23.02.2012, 17:14
D-Smart'a İçtimai Tv'yi nasıl ekleyebilirim ?