PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomobil Haberleri ve Modifiye

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21

Kadir
19.07.2014, 01:12
Otomobil piyasası çok yüksek. 3 sene önce 23 bin liraya 2006 model c4 aldım hala aynı fiyatta piyasa. 24 bine bile satacaktım neredeyse.

şöye dizel bi araba almayı düşünüyorum ama hiç yoktan bi 10 bin lira koymak gerek adam akıllı bir şey bulmak için, işte bunlar hep sıkıntı :))

edit: garajım olsa direk motosiklet alacağım ama garaj yok otomobile mecburum :)

selcuk
19.07.2014, 05:55
türkiyede zaten otomobil piyasasini nasil öyle yüksek tutuldugunu anlamak mümkün degil

benim ark. burda gecen hafta sonu 2006 model 1,9 td tourani 4800 euroya zar zor satti
türkiyede 10000 euroya ayni arabayi bulamiyorsun

ama en ilginc taraf
herkesde araba var

Oğuz ZEYTİN
19.07.2014, 12:03
Vergisiz ham fiyatla anahtar teslim fiyat neredeyse yarı yarıya. Özellikle belli motor gücünden sonrası...

Mesela 1,6 TDI Audi A3 net 58,000 TL, anahtar teslim 100,200 TL!

ÖTVsi, KDVsi, MTVsi aracın fabrika çıkış maliyeti kadar neredeyse.

Nissan Yeni Note hakkında fikir verecek var mı arkadaşlar?

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919664994&postcount=4750

Ali Can
19.07.2014, 14:24
Bu iktidar üretelim vatandaşlarımız yerli arabaya binsin ülke ekonomisi kazansın diye uğraşmaz.

Onun yerine arbalarda ötv+kdv+mtv koyalım arabanın satış fiyatından daha fazla kazanalım kafasındalar.

Geçen baktım fiyatlara (alacağımdan değil :D) En çarpıcı örnek Audi RS4, çıldırmamak elde değil.

RS4 Avant PI
Net Fiyat 182.778 tl
Anahtar Teslim 538.663 tl

selcuk
19.07.2014, 17:28
Bu iktidar üretelim vatandaşlarımız yerli arabaya binsin ülke ekonomisi kazansın diye uğraşmaz.

Onun yerine arbalarda ötv+kdv+mtv koyalım arabanın satış fiyatından daha fazla kazanalım kafasındalar.

Geçen baktım fiyatlara (alacağımdan değil :D) En çarpıcı örnek Audi RS4, çıldırmamak elde değil.

RS4 Avant PI
Net Fiyat 182.778 tl
Anahtar Teslim 538.663 tl

burada 66131 net fiyat,100070 euro anahtar teslim

amerikada 100000dolar

yani türkiyede 355 bintl vergi
avusturya, yani avrupanin en yüksek vergi alan devlette 100bin tl

araba almak isteyenin allah yardimcisi olsun

Oğuz ZEYTİN
19.07.2014, 21:00
Volvo s60 alacaktim, vergi yuzunden vazgectim. Audi icin de gecerli bu durum. O paralari odemek aptallik. Hele Istanbul'da yazik. Daha uygununu alip, aradaki farka kucuk kelepir tekne almak daha mantikli. Bir de sifir Yamaha motor takarim. Cekerim Yesilkoy'e. Planim bu, hayirlisi :-)

EMiRHAN61
21.07.2014, 09:28
türkiyede zaten otomobil piyasasini nasil öyle yüksek tutuldugunu anlamak mümkün degil

benim ark. burda gecen hafta sonu 2006 model 1,9 td tourani 4800 euroya zar zor satti
türkiyede 10000 euroya ayni arabayi bulamiyorsun

ama en ilginc taraf
herkesde araba var

Malesef araçların değeri artmıyor ama Türkiyede paranın alım gücü , değeri düşüyor diye fiyat arttırımına gitmek durumunda kalınıyor. En kötü arabanın fiyatı 2 yıl içinde en az 5.000TL gibi rakamlarda yükseldi neredeyse.

Sıfır km araçlarda da , geçmişte bayi teslimi fiyatı 20.000 civarında olan araçlar bugün 30.000TL üzerinde fiyatlara çıktı ne yazık ki.

Alper Calik
23.07.2014, 17:53
Nissan Renault un biliyorsunuz. 1.5 dCi Renault makinası zaten.

Gördüğüm kadarı ile otomatik vites seçeneği yok, dolayısıyla otomatik vites kutusundan olası problem çıkma ihtimali de neredeyse yok.

Bir test sürüşü yapın ve içinize siner ise alınabilecek bir araç.

Ancak bir araç alırken önceliklerinizi

- Güvenlik
- Fiyat
- Servis kalitesi ve fiyatları
- Yakıt tüketimi
- Arıza yapıp yapmaması
- İkinci el değeri
- Estetik görünüş (SUBJEKTİF KRİTERLER)
- Arabaya bakış açınız (A noktasından B noktasına usulca giderim / Arabama ilgiliyim, başıma dertler almak için sabırsızlanıyorum)
- vs vs

belirlemeniz ve bunları ÖNEM SIRASINA KOYMANIZ gerek:

Nissan Note 1.5 dCi, A > B ye gideyim, sorunsuz olsun, az yaksın, bozulmasın diye düşünen birisi için yanlış seçim olmaz. Bu şekilde kabullenir iseniz, test sürüşünde beğendikten sonra alabilirsiniz elbet.

NOT: Meraklısına otomobil sınıflandırması

O (Mercedes) ve Diğerleri

Diğerleri grubundan BMW ve Diğerleri 2

Diğerleri 2 grubundan
Sorunsuzluk isterim
A>B ye gitsin
|
Hyundai
Japon
(Toyota, Honda, Nissan, Mitsubishi vs)

Diğerleri 2 grubundan
Arabalardan Zevk Alırım, Araba olsun.
Ara sıra arıza yapabilir, razıyım
|
VW Group
(Skoda, Seat, VW, AUDI)
Volvo (S60 ve üstü)

Daha az paraya Avrupa grubundan olsun, ortaya karışık birşey olsun
Aynı özellikleri (ÇOK TARTIŞILIR !!!) daha uygun alayım diyenlere
Renault, Fiat, Ford, Peugeot vs.

Param var, nereye saçacağımı bilmiyorum, Hava atmak istiyorum özellikle bayanlara
Acayip sorunlar çıkarsın hiç önemli değil, 2. el umrumda değil, kullanır atarım diyenlere
|
Land/Range Rover Grubu

SPOR OTOMOBİL istiyorum diyenlere
Ferrari, Porsche şahsına münhasır makinalar olup hemen hepsi makbuldür.

TOYOTA'nın üretim aşamalarına hayranım.

1,2 Corsa Twinport kullanıyorum.

Volvo s60'ı beğendim fakat kafamı nereye çevirsem görüyorum (üstelik o satış fiyatına rağmen).

Yeni Polo da fena araba değil.

Ama Nissan Note düşünüyorum. Bilgisi olan, kullanan var mı bu arabayı? 1,5 dizel, otomatik paketi varmış.

- Ses yalıtımı nasıl? Motor sesi, asfalt/lastik sesi, rüzgar sesi...

- Arka koltuk rahatlığı?

- Bagaj?

- Yokuş tırmanma performansı?

- Dur kalk tepkisi?

- İvme, ataklık?

- Hız sabitleyici?

- Radyo/cd çalar sistemi?

- Otomatik şanzıman geçişleri?

- Nissan servis memnuniyetiniz?

Oğuz ZEYTİN
01.08.2014, 10:19
Nissan Renault un biliyorsunuz. 1.5 dCi Renault makinası zaten.

Gördüğüm kadarı ile otomatik vites seçeneği yok, dolayısıyla otomatik vites kutusundan olası problem çıkma ihtimali de neredeyse yok.

Bir test sürüşü yapın ve içinize siner ise alınabilecek bir araç.

Ancak bir araç alırken önceliklerinizi

- Güvenlik
- Fiyat
- Servis kalitesi ve fiyatları
- Yakıt tüketimi
- Arıza yapıp yapmaması
- İkinci el değeri
- Estetik görünüş (SUBJEKTİF KRİTERLER)
- Arabaya bakış açınız (A noktasından B noktasına usulca giderim / Arabama ilgiliyim, başıma dertler almak için sabırsızlanıyorum)
- vs vs

belirlemeniz ve bunları ÖNEM SIRASINA KOYMANIZ gerek:

Nissan Note 1.5 dCi, A > B ye gideyim, sorunsuz olsun, az yaksın, bozulmasın diye düşünen birisi için yanlış seçim olmaz. Bu şekilde kabullenir iseniz, test sürüşünde beğendikten sonra alabilirsiniz elbet.

NOT: Meraklısına otomobil sınıflandırması

O (Mercedes) ve Diğerleri

Diğerleri grubundan BMW ve Diğerleri 2

Diğerleri 2 grubundan
Sorunsuzluk isterim
A>B ye gitsin
|
Hyundai
Japon
(Toyota, Honda, Nissan, Mitsubishi vs)

Diğerleri 2 grubundan
Arabalardan Zevk Alırım, Araba olsun.
Ara sıra arıza yapabilir, razıyım
|
VW Group
(Skoda, Seat, VW, AUDI)
Volvo (S60 ve üstü)

Daha az paraya Avrupa grubundan olsun, ortaya karışık birşey olsun
Aynı özellikleri (ÇOK TARTIŞILIR !!!) daha uygun alayım diyenlere
Renault, Fiat, Ford, Peugeot vs.

Param var, nereye saçacağımı bilmiyorum, Hava atmak istiyorum özellikle bayanlara
Acayip sorunlar çıkarsın hiç önemli değil, 2. el umrumda değil, kullanır atarım diyenlere
|
Land/Range Rover Grubu

SPOR OTOMOBİL istiyorum diyenlere
Ferrari, Porsche şahsına münhasır makinalar olup hemen hepsi makbuldür.

Teşekkür ederim Alper Abi. Otomatik vitesli paketi varmış abi Note'un.

Peki Seat LEON'un 1,6 TDI motoru ortalama 3,9 lt/100km (şehir içi 4,6 lt) performans veriyormuş (DSG şanzımanda).

Bunun hakkında bilginiz var mı? VW'nin motoru bu değil mi?

Yiğit SARI
01.08.2014, 10:29
Jettalar 96binleri görmeye başlamış. Şaka gibi

EMiRHAN61
04.08.2014, 04:05
Peki Seat LEON'un 1,6 TDI motoru ortalama 3,9 lt/100km (şehir içi 4,6 lt) performans veriyormuş (DSG şanzımanda).

bu veriler hareket halinde ölçmeye başlanan testlerdeki veriler.
misal ; boş araçla saatte 100km sabit hızda 23 derece sıcaklıkta kuru ve 0 derece eğim düz asfaltta ,rüzgarsız havada , , , , ölçüme başlanarak X dakika boyunca aynı hız aynı devir ve aynı koşullarda yapılan sürüşlerde bu rakama ulaşıyorlar :) kullanım verileri en az 2 katıdır bunun.

Oğuz ZEYTİN
04.08.2014, 07:38
misal ; boş araçla saatte 100km sabit hızda 23 derece sıcaklıkta kuru ve 0 derece eğim düz asfaltta ,rüzgarsız havada , , , , ölçüme başlanarak X dakika boyunca aynı hız aynı devir ve aynı koşullarda yapılan sürüşlerde bu rakama ulaşıyorlar :) kullanım verileri en az 2 katıdır bunun.

Orası öyle Emirhan, haklısın. Yine de çok başarılı geldi bana. TDI motorlu araç kullanmadım. O yüzden şaşırdım doğrusu. ECOTEC motordan daha mı randımanlıdır?

Alper Calik
08.08.2014, 16:04
Merhaba Emirhan ve Oğuz,

Emirhan ın dediklerinin son cümlesi hariç, diğer kısımları doğru. Ancak 2 kat fark olmaz, özellikle de Alman arabalarında (şehir içi, şehir dışı, karma) karma çevrimi size gayet iyi fikir verir.

VW grup : Skoda-Seat-VW-AUDI den oluşuyor. Aslında Porsche de VW nin sayılır teknik olarak.

Ortak platformlar kullanılıyor:

Skoda Fabia - Seat Ibiza - VW Polo - Audi A1 AYNI PLATFORMDUR, ARAÇLARIN YÜRÜYENLERİ TAMAMEN AYNIDIR.

Skoda Octavia - Seat Leon - VW Golf - (Audi A3 olmayabilir) AYNI PLATFORMDUR, ARAÇLARIN YÜRÜYENLERİ TAMAMEN AYNIDIR.

Bunun gibi devam eder.

Yani GOLF ile LEON
yürüyen aksam,
elektronik, mekanik
motor

olarak tamamen aynı arabadır, dış görünüş, koltuklar vs. değişiktir.

Oğuz un sorusuna gelince:

Seat Leon 1.6 TDI makina katalogaki verilere yakın yakar. Tabi ki VW motoru. Yukarıda açıkladığım gibi bu tür parçalar tamamen ortak ve aynıdır. Ben de aynı aracın Golf olanı var. 1.6 TDI Manual vites. Şu anda ortalama tüketimi 5 l /100 km. de. Seat da çok yakın olacaktır. İst-Lüleburgaz-İstanbul şehir dışı seyehat ettim 4 l/100 km nin altında tüketti (elbette sakin kullanım, 100-110 km otoyol).

Daha önce 60,000 km 2007 Polo 1.4 TDI kullandım, ortalaması 5 l/100 km idi. Her depom Shell den alındı ve kayıt altına aldım.

Yani Alman arabalarının tüketimleri kataloglara yakındır. Dizel araçlarda özellikle daha yakın olur. Benzinli araçlarda şehir içinde fark artabilir.

Bugün Golf 1.2 TSI da 7 l/100 km tüketmektedir, İstanbul içi karma çevrim.

Arıza yapmadıklarında VW grubu hem kullanması hem de ekonomikliği çok tatmin edicidir.

Ancak uzakdoğu araçlarında tüketim verileri katalogdan çok fark edebilir.

Genel olarak bence VW motorları Ford dan daha ileri ve kalitelidir.

Selamlar,

Oğuz ZEYTİN
16.08.2014, 22:59
Merhaba Emirhan ve Oğuz,

Emirhan ın dediklerinin son cümlesi hariç, diğer kısımları doğru. Ancak 2 kat fark olmaz, özellikle de Alman arabalarında (şehir içi, şehir dışı, karma) karma çevrimi size gayet iyi fikir verir.

VW grup : Skoda-Seat-VW-AUDI den oluşuyor. Aslında Porsche de VW nin sayılır teknik olarak.

Ortak platformlar kullanılıyor:

Skoda Fabia - Seat Ibiza - VW Polo - Audi A1 AYNI PLATFORMDUR, ARAÇLARIN YÜRÜYENLERİ TAMAMEN AYNIDIR.

Skoda Octavia - Seat Leon - VW Golf - (Audi A3 olmayabilir) AYNI PLATFORMDUR, ARAÇLARIN YÜRÜYENLERİ TAMAMEN AYNIDIR.

Bunun gibi devam eder.

Yani GOLF ile LEON
yürüyen aksam,
elektronik, mekanik
motor

olarak tamamen aynı arabadır, dış görünüş, koltuklar vs. değişiktir.

Oğuz un sorusuna gelince:

Seat Leon 1.6 TDI makina katalogaki verilere yakın yakar. Tabi ki VW motoru. Yukarıda açıkladığım gibi bu tür parçalar tamamen ortak ve aynıdır. Ben de aynı aracın Golf olanı var. 1.6 TDI Manual vites. Şu anda ortalama tüketimi 5 l /100 km. de. Seat da çok yakın olacaktır. İst-Lüleburgaz-İstanbul şehir dışı seyehat ettim 4 l/100 km nin altında tüketti (elbette sakin kullanım, 100-110 km otoyol).

Daha önce 60,000 km 2007 Polo 1.4 TDI kullandım, ortalaması 5 l/100 km idi. Her depom Shell den alındı ve kayıt altına aldım.

Yani Alman arabalarının tüketimleri kataloglara yakındır. Dizel araçlarda özellikle daha yakın olur. Benzinli araçlarda şehir içinde fark artabilir.

Bugün Golf 1.2 TSI da 7 l/100 km tüketmektedir, İstanbul içi karma çevrim.

Arıza yapmadıklarında VW grubu hem kullanması hem de ekonomikliği çok tatmin edicidir.

Ancak uzakdoğu araçlarında tüketim verileri katalogdan çok fark edebilir.

Genel olarak bence VW motorları Ford dan daha ileri ve kalitelidir.

Selamlar,

Alper Abi sagolun.

Mazda M3'un Sedan'i hakkinda ne soylersiniz? (otomatik sanziman... )

Alper Calik
20.08.2014, 00:19
Aslında Mazda nın amiral gemisi 3 serisi, üzerinde çok çalışmışlar.

Benzinli motorlarından 1.5 pek tavsiye edilmemiş çünkü yakıt tüketimi fazla denmiş. 2.2 dizel motorlu tavsiye edilmiş ancak o da çok pahalıdır diye tahmin ediyorum.

Yakıt tüketimi ve yol tutuş Alman rakiplerinin altında olacaktır.
Yakıt tüketimi de biraz üzerinde.
Ancak sorunsuzluk avantajı olacaktır.

Yol ve rüzgar sesi en çok eleştiri konusu olmuş.

Bunları bilerek ve aracı görüp inceleyerek içinize sinerse alınabilir bence.

http://www.whatcar.com/car-reviews/mazda/3-hatchback/versions/26198-5

Selamlar,

Hüseyin Başoğlu
20.08.2014, 00:58
Teşekkür ederim Alper Abi. Otomatik vitesli paketi varmış abi Note'un.

Aşağı yukarı doğru.

Şuan piyasada bilinen markalar hariç bu tür arabalar çok revaçta. Kia cee'd,Hyundai i30,Seat Leon gibi.

Bu gibi araçlarda büyük atak yaptılar ve markalara karşı savaşta araçlarını donanım olarak çok üst seviyeye çıkardılar.

Ben galeri işi ile uğraşıyorum. Çoğu markanın çoğu arabasını kullandım. Şuan için yukarıda yazdığım araçları cidden tavsiye ederim.

Hem yakıt,hem donanım,hem konfor olarak bir çok marka ile yarışabilirler. Benim favorim Cee'd ve Leon.

Oğuz ZEYTİN
20.08.2014, 07:43
Aslında Mazda nın amiral gemisi 3 serisi, üzerinde çok çalışmışlar.

Benzinli motorlarından 1.5 pek tavsiye edilmemiş çünkü yakıt tüketimi fazla denmiş. 2.2 dizel motorlu tavsiye edilmiş ancak o da çok pahalıdır diye tahmin ediyorum.

Yakıt tüketimi ve yol tutuş Alman rakiplerinin altında olacaktır.
Yakıt tüketimi de biraz üzerinde.
Ancak sorunsuzluk avantajı olacaktır.

Yol ve rüzgar sesi en çok eleştiri konusu olmuş.

Bunları bilerek ve aracı görüp inceleyerek içinize sinerse alınabilir bence.

http://www.whatcar.com/car-reviews/mazda/3-hatchback/versions/26198-5

Selamlar,

Teşekkür ederim Alper Abi.

2,2 motor Türkiye'de sunulmamış. Hem tasarım hem donanım olarak oldukça övgü almış. Bazı kullanıcılarıyla ve servis elemanlarıyla irtibat kurdum, sizin de bahsettiğiniz sorunsuzluk konusunda herkes ağız birliği etmiş, memnunlar. Siz de aynı noktanın altını çiziyorsunuz, açıkçası dikkatimi çekti.

Yalnız ses yalıtımı hususunda hassasım. Bunu denemek lazım.

Çok sağolun abi.

Aşağı yukarı doğru.

Şuan piyasada bilinen markalar hariç bu tür arabalar çok revaçta. Kia cee'd,Hyundai i30,Seat Leon gibi.

Bu gibi araçlarda büyük atak yaptılar ve markalara karşı savaşta araçlarını donanım olarak çok üst seviyeye çıkardılar.

Ben galeri işi ile uğraşıyorum. Çoğu markanın çoğu arabasını kullandım. Şuan için yukarıda yazdığım araçları cidden tavsiye ederim.

Hem yakıt,hem donanım,hem konfor olarak bir çok marka ile yarışabilirler. Benim favorim Cee'd ve Leon.

Sağol Hüseyin.

Galerin ne tarafta?

Hüseyin Başoğlu
20.08.2014, 10:24
Sağol Hüseyin.

Galerin ne tarafta?

Sultanbeyli

Oğuz ZEYTİN
20.08.2014, 19:44
Sultanbeyli

Peki kardeşim, şu bağlantı sende açılırsa bir göz atar mısın?

http://carconfigurator.seat.com.tr/seat-cc/desktop-desktop-017_DEFAULT-tr-normal.view?msk=1#summary

Hüdai Pervaneli
20.08.2014, 19:46
Türkiyede Araba fiyatlari ucmus:)

Hüseyin Başoğlu
20.08.2014, 19:58
Peki kardeşim, şu bağlantı sende açılırsa bir göz atar mısın?

http://carconfigurator.seat.com.tr/seat-cc/desktop-desktop-017_DEFAULT-tr-normal.view?msk=1#summary

site açılıyor ama bir tercih yaptıysan o gözükmüyor bende...özellikle neye göz atmamı isterdin abi ?

hükümetimiz sağolsun :)

Oğuz ZEYTİN
20.08.2014, 20:01
açılıyor...özellikle neye göz atmamı isterdin abi ?

Sen Leon diyince, daha önce böyle bir araç önerilmişti bana. PDF'de kaydetmiştik. Genel olarak nasıldır? Artısı eksisi...

Hüseyin Başoğlu
20.08.2014, 20:08
Sen Leon diyince, daha önce böyle bir araç önerilmişti bana. PDF'de kaydetmiştik. Genel olarak nasıldır? Artısı eksisi...

abi açıldı derken sayfa açıldı ama senin tercihlerini göremedim.ana sayfası açıldı.

Leon'dan bahsediceksek eğer en temel özelliği çok güzel sürüş keyfi ve performansı var ve yakıtı cidden çok iyi. Ben öyle yavaş araba sürmem ve genelde otomatik vites sürerim buna rağmen yakıtının 5.5-6 litreyi geçtiğini görmedim şehir içinde. Böyle zamanda bulunmaz nimet :=)

Bir galerici olarakta umursadığım diğer şey aracın piyasa durumu. Muadillerinden daha çabuk satılan bir araç. VW yan kuruluşu olduğu için millet gönül rahatlığıyla tercih edebiliyor Leon'u. İkinci el'ini alanlarda elinden çıkarırken çok fazla zarar etmezler.,(eğer alırken kazık yememişse :)) Buda önemli bir etken.Benim açımdan.

eksilerinden pek bahsedemicem kusura bakma elimde bir araba en fazla 1 ay duruyor eksilerini görmeye fırsatımız olmuyor :)

Hüdai Pervaneli
20.08.2014, 20:09
site açılıyor ama bir tercih yaptıysan o gözükmüyor bende...özellikle neye göz atmamı isterdin abi ?

Türkiyede Arac özellikleri ver fiyati
2.0 TSI 265 HP DSG CUPRA
Yakıt tüketimi Ortalama: 6,6 lt/100 km
CO2 Emisyonu Ortalama: 154g/km (Emission standard EU6 plus)
Yakıt tüketimi Şehir içi: 8,4 lt/100 km
Yakıt tüketimi Şehir dışı: 5,7 lt/100 km
125,000 TL

Avrupadakide Bu
2.0 TSI Start&Stop 195kW (265PS)
Verbrauch kombiniert: 6,6l/100 km
CO2 Emission kombiniert: 154g/km (Euro 6)
Verbrauch innerorts: 8,7l/100 km
Verbrauch außerorts: 5,5l/100 km
Energieeffizienz: D

Bide Bu var
2.0 TSI Start&Stop 206kW (280PS) DSG
Verbrauch kombiniert: 6,4l/100 km
CO2 Emission kombiniert: 149g/km (Euro 6)
Verbrauch innerorts: 8,2l/100 km
Verbrauch außerorts: 5,4l/100 km
Energieeffizienz: D

Istedigim özelliklerdeki Arabaa 40 bin Euro geliyo:)
Ayni Arac Türkiyede 145 bin Tl Yuh :)

Hüseyin Başoğlu
20.08.2014, 20:13
Istedigim özelliklerdeki Arabaa 40 bin Euro geliyo:)
Ayni Arac Türkiyede 145 bin Tl Yuh :)

Araca koyulan vergiler + bide yüksek Euro/Dolar kur'unu düşününce normal geliyor bana :) Gavurlar yaşıyo hacı :)

Hüdai Pervaneli
20.08.2014, 20:18
Araca koyulan vergiler + bide yüksek Euro/Dolar kur'unu düşününce normal geliyor bana :) Gavurlar yaşıyo hacı :)

50 bin Tl Assagi Yukari fark var:) Tabi Bu Araclar ve 265 Beygir :)
Arabayi Almak Sorun degil benzin Koyup gezmekde Sorunlari var
265 beygir Arabasi var Adam Arabaya benzini Koklataral veriyor:)

Oğuz ZEYTİN
20.08.2014, 20:22

Önceki sayfada da yazmıştım.

Vergisiz ham fiyatla anahtar teslim fiyat neredeyse yarı yarıya. Özellikle belli motor gücünden sonrası...

Bugün bir haber vardı. Bizde benzinin vergi düşülmüş fiyatı bile Avrupa'nın en pahalısıymış.

Oğuz ZEYTİN
20.08.2014, 20:23
abi açıldı derken sayfa açıldı ama senin tercihlerini göremedim.ana sayfası açıldı.

Leon'dan bahsediceksek eğer en temel özelliği çok güzel sürüş keyfi ve performansı var ve yakıtı cidden çok iyi. Ben öyle yavaş araba sürmem ve genelde otomatik vites sürerim buna rağmen yakıtının 5.5-6 litreyi geçtiğini görmedim şehir içinde. Böyle zamanda bulunmaz nimet :=)

Bir galerici olarakta umursadığım diğer şey aracın piyasa durumu. Muadillerinden daha çabuk satılan bir araç. VW yan kuruluşu olduğu için millet gönül rahatlığıyla tercih edebiliyor Leon'u. İkinci el'ini alanlarda elinden çıkarırken çok fazla zarar etmezler.,(eğer alırken kazık yememişse :)) Buda önemli bir etken.Benim açımdan.

eksilerinden pek bahsedemicem kusura bakma elimde bir araba en fazla 1 ay duruyor eksilerini görmeye fırsatımız olmuyor :)

:) İşlerin iyi yani Hüseyin. Maşallah...

Teşekkürler yorumun için.

Hüdai Pervaneli
20.08.2014, 20:28
Önceki sayfada da yazmıştım.

Bugün bir haber vardı. Bizde benzinin vergi düşülmüş fiyatı bile Avrupa'nın en pahalısıymış.

Birileri Ceplerini Doldura Doldura Doymayacak gibi

Hüseyin Başoğlu
20.08.2014, 20:37
50 bin Tl Assagi Yukari fark var:) Tabi Bu Araclar ve 265 Beygir :)
Arabayi Almak Sorun degil benzin Koyup gezmekde Sorunlari var
265 beygir Arabasi var Adam Arabaya benzini Koklataral veriyor:)

:D:D Benzini arabaya koyacağına al iç inan daha iyi performans gösterirsin :D

:) İşlerin iyi yani Hüseyin. Maşallah...

Teşekkürler yorumun için.

Est. öyle bir şey demek istemedim ama Allaha şükür yani :)
Bide 15 günden fazla kalan arabayı genellikle ihalelere götürüyoruz satılması için oda bir etken tabi :)

Hüseyin Başoğlu
20.08.2014, 20:39
Birileri Ceplerini Doldura Doldura Doymayacak gibi

Birinin ceplerini doldurmasından öte devletin halkına karşı bakışınıda özetler bir durumdur bu.

Devlet aldığı bu vergilerle halkına arabayı fazla görüyor demektir. Bu lüksü yaşayacaksan bedelini ödeyeceksin diyor. Arabanın 0'ında vergi,alıyorsun senede 2 kere vergi,yakıtını kullanıyorsun onada vergi.

Cidden çok aptalca bir durum.

Hüdai Pervaneli
20.08.2014, 20:39
:D:D Benzini arabaya koyacağına al iç inan daha iyi performans gösterirsin :D

Est. öyle bir şey demek istemedim ama Allaha şükür yani :)
Bide 15 günden fazla kalan arabayı genellikle ihalelere götürüyoruz satılması için oda bir etken tabi :)

Denemis gibi konusuyorsun hüseyin kardesim:)

Hüdai Pervaneli
20.08.2014, 20:40
Birinin ceplerini doldurmasından öte devletin halkına karşı bakışınıda özetler bir durumdur bu.

Devlet aldığı bu vergilerle halkına arabayı fazla görüyor demektir. Bu lüksü yaşayacaksan bedelini ödeyeceksin diyor. Arabanın 0'ında vergi,alıyorsun senede 2 kere vergi,yakıtını kullanıyorsun onada vergi.

Cidden çok aptalca bir durum.

Yakinda Türkiyede her seye vergi Koyacaklar WC ye giderken bile vergi verecekmisiniz gibime geliyor

Hüseyin Başoğlu
20.08.2014, 20:42
Denemis gibi konusuyorsun hüseyin kardesim:)

hahaahahah :D:D şşşş :D

Yakinda Türkiyede her seye vergi Koyacaklar WC ye giderken bile vergi verecekmisiniz gibime geliyor

:D Rahmetli Kemal Sunal geldi aklıma :D

Hüdai Pervaneli
20.08.2014, 20:43
hahaahahah :D:D şşşş :D

:D Rahmetli Kemal Sunal geldi aklıma :D
Adamda lükse bak benzin iciyor :) tadini merak ettim nasil :)

Hüseyin Başoğlu
20.08.2014, 20:46
Adamda lükse bak benzin iciyor :) tadini merak ettim nasil :)

:D:D Yok allah korusun ya :D

ama benzine para verdiğim zaman cidden içesim geliyor o derece acıyorum litresine 5 lira vermeye :D

Hüdai Pervaneli
20.08.2014, 20:50
:D:D Yok allah korusun ya :D

ama benzine para verdiğim zaman cidden içesim geliyor o derece acıyorum litresine 5 lira vermeye :D

Cidden pahali Burda 1.60€ Civari Tl ye vurunca 4,60 da burda Yapiyor:)
Arabanin 100 km 10 litre benzin yakarak gittigini düsünsene 50 tl Ye 100 km 1300 km yi 650 Tl yapar:)
Trabzon Istanbul Arasi 650 tl istedigim aracla gelirsem Türkiyeye:)

Oğuz ZEYTİN
20.08.2014, 20:51

Devletler tabii ki vergi toplayacak, toplamalı da. Ancak bunun adil olması gerek.

Misal gelir vergisi... Memurdan, işçiden otomatik olarak kesiliyor; çünkü kaydı kolay. Ya kayıt edilmeyen gelirin vergisi? Yok!

Dolaylı vergiler asıl külfet vatandaş için. ÖTV, MTV, KDV...

Adı vergi olmasa da harçlar...

Köprü ve paralı yollar...

Geçici vergiler kalıcı oldu.

Mesela gümrük vergisi, kaçakçılığa neden oluyor. Alkol, sigara, mazot hatta yiyecek sınır illerinde kaçak temin ediliyor.

Bunlar gerçekten acımasızca. Vatandaşın menfaatlerini gözeten vergi sistemi işletilmeli.

Oğuz ZEYTİN
23.08.2014, 14:26
Yüksek vergilerle ilgili bir köşe yazısı... On numara yağ, sigara, alkol, cep telefonu...

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/yuksek-verginin-zararlari-31781yy.htm

Alper Calik
30.08.2014, 10:46
http://spritmonitor.de

Bu adreste istediğiniz marka model aracın
kullanıcılar tarafından girilmiş gerçek yakıt tüketimlerini görebilirsiniz.

Kulaktan dolma bilgiler yerine gerçek değerler.

Burak
03.09.2014, 18:55
Kapı altı logolar için kendi tasarımımı uygulatabileceğim bir yer var mı ?

Ali Can
03.09.2014, 19:42
Bu on numara yağ olayına bizzat şahit olmuştum ama o an aklıma dank etmedi..

Hepinizin tahmin edebileceği bir şirket.

bthnbyrktr
14.09.2014, 13:42
Hayatımda ilk defa araba alma şansına yaklaşıyorum. Eğer işler planladığım gibi giderse Ford Granada istiyorum. Nedeni ise hoşuma gidiyor. Sokaklarda farklı bir arabaya sahip olmak da cabası. Herkeste aynı model aynı renk araba var neredeyse.

Sözün kısası ise bu tip eski arabaların vergisi, bakımı nasıl olur. Satın alırken ek olarak neler ödemem gerekli?

İstediğim model:

https://www.youtube.com/watch?v=tawgo9aTo4c

Hüseyin Başoğlu
14.09.2014, 13:58
her ay ek 500-600 lira masraftan başka bir şey değil...

ayriyetten türkiyede 3000 motorları var mı ki bunun ???

bthnbyrktr
14.09.2014, 14:06
Çok büyük bir ihtimal ile 3.0 motorlu.

EMiRHAN61
30.09.2014, 09:49
Eğer önceki sahibi, "idare eder" diyerek arıza gösteren yahut bakım gerektiren parçalarını aksak haliyle kullanmaya devam edip bakım düzenini bozmadıysa , tabanı elek gibi deliş deşik olmamışsa , aracın kapı kolu cam kolu , çıtaları , direksiyonu , vites topuzu , kumanda düğmeleri gibi aksesuar kısımları orjinalliğini kaybetmediyse almaya ve her türlü masrafı yapmaya değer.
Aksi halde aracın ücretinden fazla bir miktar para harcaman gerekebilir.
Ama bakım düzeni bozulmuşsa kusursuz bi ritme getirmek zaman ve para harcama konusunda bayağı sıkıntılı olabilir. Belki bir yılını sanayiye uğrayarak geçirebilirsin. (Yani demek istediğim bir yerini yaptırınca diğer bir yerinden su koyvermemeli araç) Yağına suyuna zamanında bakılmışsa senin de hevesini alman açısındna uzun yıllar memnun eder. Konforu da iyidir yol tutuşu da iyidir.

Cafer KILIÇSOY
01.10.2014, 23:00
Hayatımda ilk defa araba alma şansına yaklaşıyorum. Eğer işler planladığım gibi giderse Ford Granada istiyorum. Nedeni ise hoşuma gidiyor. Sokaklarda farklı bir arabaya sahip olmak da cabası. Herkeste aynı model aynı renk araba var neredeyse.

Sözün kısası ise bu tip eski arabaların vergisi, bakımı nasıl olur. Satın alırken ek olarak neler ödemem gerekli?

İstediğim model:

Hevesini kırmak istemem ama eski araba alırken çok iyi düşün kardeşim.

Alper Calik
03.10.2014, 13:17
Harcayacak bol paran ve zamanın var ise alın tabi :)
Yoksa uzak durun derim. Emirhan açıklamış durumu.
Selamlar,

İstediğim model:

Oğuz ZEYTİN
03.12.2014, 13:46
Alper Abi sagolun.

Mazda M3'un Sedan'i hakkinda ne soylersiniz? (otomatik sanziman... )

Mazda 3'e her geçen gün daha çok ısınıyorum. Kullanıcılarından dinlediklerim, tam da beklentilerimle örtüşüyor. İstanbul Park'ta tanıtım düzenlendi, katılamadım. Firma tanıtım çalışmalarına da başlamış.

*

Kullanan veya bilenlere Citroen C5'i soracağım. O fiyatlara değer mi?

Yiğit Gayretli
03.12.2014, 14:32
Diyelim ki 15 bin TL param var? :)

Hüseyin Başoğlu
03.12.2014, 17:28
Diyelim ki 15 bin TL param var? :)

Kredi Çek düzgün bi 2010-2012 arası Fiesta al :D
Genç adamsın yakışır masrafsız Yakıt cimrisi kafan rahat yaşarsın :D
Diğer türlü 15000 e alacağın araba genellikle çok masraf çıkarır ve çok yakar .D

Hüdai Pervaneli
03.12.2014, 17:29
Diğer türlü 15000 e alacağın araba genellikle çok masraf çıkarır ve çok yakar .D

Hüseyin Varmi bana güzel Gencsin Yakisir Dedigin Bir Araba Spor Tipi Olsun Az Yaksin yeter

Hüseyin Başoğlu
03.12.2014, 17:30
Kullanan veya bilenlere Citroen C5'i soracağım. O fiyatlara değer mi?

Yanılmıyorsam bundan 4-5 ay önce kullandım ve sattık 2012 dizel otomatiğini.
Konfor ve Donanım meraklısıysan değer. Sürüş zevkide iyidir.

Hüseyin Başoğlu
03.12.2014, 17:32
Hüseyin Varmi bana güzel Gencsin Yakisir Dedigin Bir Araba Spor Tipi Olsun Az Yaksin yeter

:D Almanya'dasın reis Bilmiyomki oranın durumunu :D
Ama 1.16 yada yeni kasa Leon yakışır sana :D
Yakıt ucuz arabalar ucuz ohh dünya size güzel :D

Hüdai Pervaneli
03.12.2014, 17:34
:D Almanya'dasın reis Bilmiyomki oranın durumunu :D
Ama 1.16 yada yeni kasa Leon yakışır sana :D
Yakıt ucuz arabalar ucuz ohh dünya size güzel :D

Lan Yok ne ucuzu Pahalandi Simdi :) Bende Biraz Hiz Tutkusu var Peder bey de BMW kapinin koyarsaniz Benzip Döker yakarim diyor O Yuzden Leon a Bir bakalim :)

Hüseyin Başoğlu
03.12.2014, 17:38
Lan Yok ne ucuzu Pahalandi Simdi :) Bende Biraz Hiz Tutkusu var Peder bey de BMW kapinin koyarsaniz Benzip Döker yakarim diyor O Yuzden Leon a Bir bakalim :)

Bırak şimdi pahalanmışmış:D Türkiye ile almanyayımı karşılaştıralım şimdi :D
Mazot 3.95 oldu diye Sevinç naraları atıyorum burada :D
Hız istiyorsan Subaru bak impreza :D
Hem sağlam araba kolay kolay ölmezsin :D

Hüdai Pervaneli
03.12.2014, 17:40
Bırak şimdi pahalanmışmış:D Türkiye ile almanyayımı karşılaştıralım şimdi :D
Mazot 3.95 oldu diye Sevinç naraları atıyorum burada :D
Buz istiyorsan Subaru bak impreza :D

Tamam Kiyaslayalim Burda da 1.35 *2.89= 3.90 da Burda cikiyor:)

Onlara Sadece bakiyorum dedigin gibi

Oğuz ZEYTİN
03.12.2014, 17:42
Yanılmıyorsam bundan 4-5 ay önce kullandım ve sattık 2012 dizel otomatiğini.
Konfor ve Donanım meraklısıysan değer. Sürüş zevkide iyidir.

Passat'la kıyaslarsan..?

Hüseyin Başoğlu
03.12.2014, 17:51
Passat'la kıyaslarsan..?

Donanım c5 Sürüş zevki Passat

Yiğit Gayretli
03.12.2014, 19:28

Kaç gayme temizleri? :)

Hüseyin Başoğlu
03.12.2014, 21:58
Kaç gayme temizleri? :)

30a felan 2011 bulursun temiz.35 civarıda 2012leri

Yiğit Gayretli
03.12.2014, 23:13
30a felan 2011 bulursun temiz.35 civarıda 2012leri
Bozar bizi hacı.

Tolga
03.12.2014, 23:22
Araba alacaklar iyi döneme denk geldi :D Bedelli çıktı, millet bedelli için arabayı uyguna satar :) Hadi yine iyisiniz, köftehorlar ...

Bedelliyi bile ticari fırsata çevirebiliyoruz :D

Sefa
03.12.2014, 23:42
Araba alacaklar iyi döneme denk geldi :D Bedelli çıktı, millet bedelli için arabayı uyguna satar :) Hadi yine iyisiniz, köftehorlar ...

Bedelliyi bile ticari fırsata çevirebiliyoruz :D

Emmoğlu bana gelirken araba getir orada ucuzdur :D

Tolga
04.12.2014, 01:45
Emmoğlu bana gelirken araba getir orada ucuzdur :D

Yeni kasa Lambolar falan ucuz burada yav :D Geçen bizim ufak kuzenlere 4-5 tane aldım yolladım ... Gelirken sana da yaparım bi kıyak :D

Oğuz ZEYTİN
24.02.2015, 17:31
Dizel otomatik Fiesta, şehir dışı 1500 km. için yaklaşık ne kadar yakar?

Hüdai Pervaneli
04.03.2015, 04:50
Söylemeden gecemyecegim Alacaklar Alman Arabasindan Vazgecmesinler
hem yakit olarak hem Konfor olarak Cok hesaplilar

Alper Calik
04.03.2015, 10:25
Oğuz,

spritmonitor.de

den gerçek değerlere bakabilirsin.

Dizel otomatik Fiesta, şehir dışı 1500 km. için yaklaşık ne kadar yakar?

Oğuz ZEYTİN
05.03.2015, 17:52
Oğuz,

spritmonitor.de

den gerçek değerlere bakabilirsin.

Teşekkür ederim Alper Ağabey.

Mazda 3 Sedan ile Alfa Romeo Giulietta'yı kabaca kıyaslarsak hangisini tavsiye edersiniz?

Tayfun
06.03.2015, 17:48
Limit 40 bin TL ;

Araba önerilerizi söyler misiniz?

Kriter yok :)

Kadir
20.03.2015, 00:48
Araba satmak kolayda almak ne zor iş 45-50 ye kadar çıkacam ama bir türlü seçemiyorum.

EMiRHAN61
13.04.2015, 22:56
Araba satmak kolayda almak ne zor iş 45-50 ye kadar çıkacam ama bir türlü seçemiyorum.

5 yıl öncesine kadar güncele göre yarı fiyata satılan segmentteki araçların fiyatı çok şişti. Neredeyse 40 bin tl ye baz model bir symbol alınabiliyor. Renk seçeneği de pek yok :) 80-90larda kuş serisi ve R12'lerdeki gibi. Ne çıkarsa onu seçmek kalıyor kullanıcıya.
Ama bu bütçeyle 2. elde tercih gerçekten zor. Filo ve kiralık araçlardan çıkma düşük kmli araçlardan 2.el piyasasına aynı anda çok sayıda araç düşebiliyor. Bağlantılarınız var ise güvenilir ve geçmişi temiz bir filo çıkması düşünmek makul olabilir.

Alper Calik
20.04.2015, 23:41
Oğuz geç gördüm mesajını kusura bakma,

Sorunsuzluk istiyor isen Mazda.

Tipini beğeniyor, h. sonları sanayide ustalar ile bir iki çay içmek isterim diyorsan Alfa.

Selamlar,

Teşekkür ederim Alper Ağabey.

Mazda 3 Sedan ile Alfa Romeo Giulietta'yı kabaca kıyaslarsak hangisini tavsiye edersiniz?

Alper Calik
20.04.2015, 23:47
Tayfun ve Kadir Beyler,

Fiat Linea, Hyundai i20, Renault Clio modelleri veya bu markaların başka modelleri.
Skoda, Seat grubundan Fabia, Leon, Ibiza.

0 ise sorun yok.
2. el ise,
- Tercihen ilk veya 2. sahibinden, mümkün ise tanıdıktan
- Düşük km li, yetkili servis bakımlı
- Ağır kazası olmayan
- Almadan önce MUTLAKA BİR KASKO ŞİRKETİNE GİDİLİP KASKO YAPILIYOR MU DİYE SORULARAK

alabilirsiniz.

Zorlayıp 0 km almak temiz iş olur.

Hüseyin Başoğlu
22.04.2015, 15:55
Araba alıcaklara her türlü yardımcı olurum.
Özellikle km ve ekspertiz konusunda kesinlikle garantili iş yaparız.
Aldığınız araçta ne olduğunu bilirsiniz.
Ana Dediğiniz gibi piyasa çok yüksek.
Sağolsun tayyonun Doların yükseklişine önlem almayışı piyasayı yükseltiyor.
Bi kere yükselen piyasada bi daha düşmez :)

Oğuz ZEYTİN
22.04.2015, 16:18
Oğuz geç gördüm mesajını kusura bakma,

Sorunsuzluk istiyor isen Mazda.

Tipini beğeniyor, h. sonları sanayide ustalar ile bir iki çay içmek isterim diyorsan Alfa.

Selamlar,

Rica ederim agabey, cok sagolun.

Bir is seyahati icin 1,6 dizel otomatik Accent Blue kiraladim. Bu araci ilk kez kullanacagim. Arac hakkinda bilgisi olanlar, dikkat edilecek noktalarini anlatabilir mi?

Hüseyin Başoğlu
22.04.2015, 17:03
Rica ederim agabey, cok sagolun.

Bir is seyahati icin 1,6 dizel otomatik Accent Blue kiraladim. Bu araci ilk kez kullanacagim. Arac hakkinda bilgisi olanlar, dikkat edilecek noktalarini anlatabilir mi?

130 a kadar çok ekonomik yakar.
Yağmurlu havalarda dehşet fazla yakar.
Bide otobanda süreceksen sallanırsan şaşırma.
Araç hafif 1200 kg olduğu için yanından araba geçtimi sarsıyor hemen.

EMiRHAN61
26.04.2015, 15:21
Accent'lerin kronik rahatsızlığıdır. Arka kısım çok zıplar :) o yüzden agresif kullanılmamasını öneririm. Sakin kullanıldığında tatlı arabalar. Özellikle önereceğim bir husus da virajı aldıktan sonra frenleme yapılmaması... Viraja girmeden makul hıza düşülmesi (olması gereken de esasen budur ama siz araca güvenip aksini yapmayın ) :)

Alika87
27.04.2015, 15:06

Ben 2015 model VW Golf 7 GTD sürüyorum. Gercekten cok Saglam araba. Otobanda neredeyse her araba modeliyle yarisabiliyorum. 184 beygir bu kadar Kücük arabada baya bir hiz gelistiriyor. Üstelik cok rahat, kaliteli ve yakiti 5-6 litre dizel. Herkese tavsiye ederim.

zappe
27.04.2015, 15:25
Fiyatta uygun diyosan 13-14 polo GTI diye bilirim.. yanlış hatırlamıyosam 55-65 arası olması lazım.. yalnız araçlar yüklü değil. Üstüne emek harcamak istersen 15-20bin TL kadar stage 2 çiplemesiyle 180 beygire kadar çıkıyor.. yakıt dersen o biraz can yakabilir 17-18 L' i görüyor yüklenince.
(Stage2 bi GTI 0-100'de porche ferrari ile kafa kafayadır bilginize) :)

Oğuz ZEYTİN
27.04.2015, 17:27
130 a kadar çok ekonomik yakar.
Yağmurlu havalarda dehşet fazla yakar.
Bide otobanda süreceksen sallanırsan şaşırma.
Araç hafif 1200 kg olduğu için yanından araba geçtimi sarsıyor hemen.

Accent'lerin kronik rahatsızlığıdır. Arka kısım çok zıplar :) o yüzden agresif kullanılmamasını öneririm. Sakin kullanıldığında tatlı arabalar. Özellikle önereceğim bir husus da virajı aldıktan sonra frenleme yapılmaması... Viraja girmeden makul hıza düşülmesi (olması gereken de esasen budur ama siz araca güvenip aksini yapmayın ) :)

Teşekkürler arkadaşlar.

Alika87
27.04.2015, 18:04
Tayfun ve Kadir Beyler,

Fiat Linea, Hyundai i20, Renault Clio modelleri veya bu markaların başka modelleri.
Skoda, Seat grubundan Fabia, Leon, Ibiza.

0 ise sorun yok.
2. el ise,
- Tercihen ilk veya 2. sahibinden, mümkün ise tanıdıktan
- Düşük km li, yetkili servis bakımlı
- Ağır kazası olmayan
- Almadan önce MUTLAKA BİR KASKO ŞİRKETİNE GİDİLİP KASKO YAPILIYOR MU DİYE SORULARAK

alabilirsiniz.

Zorlayıp 0 km almak temiz iş olur.

Seat Volkswagenin bir markasi. Ben yeni model Leon, Golf ve A3 sürdüm ve hepsinde ayni motor var ve bir cok parcasi komple ayni. Leon öbürlere göre daha ucuz, ama kalite ayni. Gercekten cok saglam araba.

Hüseyin Başoğlu
27.04.2015, 21:57
Seat Volkswagenin bir markasi. Ben yeni model Leon, Golf ve A3 sürdüm ve hepsinde ayni motor var ve bir cok parcasi komple ayni. Leon öbürlere göre daha ucuz, ama kalite ayni. Gercekten cok saglam araba.

bende şuan leon var satmak için aldım..

otobanda 185 bastım araba banamısın demiyor...muhteşem performans var ya...ilk aldığımda 105 beygir la dedim ne çıkar bundan...sürünce allah benim belamı vermesin dedim direk :D:D

Alika87
27.04.2015, 22:22
bende şuan leon var satmak için aldım..

otobanda 185 bastım araba banamısın demiyor...muhteşem performans var ya...ilk aldığımda 105 beygir la dedim ne çıkar bundan...sürünce allah benim belamı vermesin dedim direk :D:D

184 beygirlisini sür, araba resmen ucuyor :D Türkiyede yeni Leonlarin yada Golflarin fiyati ne kadaR?

ccd6167
27.04.2015, 22:28
Bmw 1.16 i hakkında bilgisi olan var mı

Bide e180 nasıl bi araba onun hakkında da bilgi alabilir miyim?

Alika87
27.04.2015, 22:37

benim is arkadasim yeni BMW 1.16i kullaniyor ve o arabayi iyi biliyorum. Motoru iyi, ama ici berbat. Cok kalitesiz mallar kullanilmis ve kalitesi hic iyi degil. Arabada otururken sanki BMW icinde degil de Toyota yada baska uzak dogu arabasinda gibi hissediyorsun kendini. O paraya Golf yada A3 kesinlikle daha kaliteli alternatif.

ccd6167
27.04.2015, 22:46
benim is arkadasim yeni BMW 1.16i kullaniyor ve o arabayi iyi biliyorum. Motoru iyi, ama ici berbat. Cok kalitesiz mallar kullanilmis ve kalitesi hic iyi degil. Arabada otururken sanki BMW icinde degil de Toyota yada baska uzak dogu arabasinda gibi hissediyorsun kendini. O paraya Golf yada A3 kesinlikle daha kaliteli alternatif.

Aynen dediğin gibi koltuk rahatlığı ile ön paneli beğenmedim ama performansı çok iyi aracın şimdilik memnunum arabadan fakat bi 3.20 deki zevki vermiyor bana sanki böyle bmw sırf araba yapmak için 1.16 yı yapmış.

peder bey E180 aldı aracı görmedim ben e serisi hakkında hiç bi bilgim yok fakak yakıtı hakkında bilgin var mı?

Alika87
27.04.2015, 22:54
Aynen dediğin gibi koltuk rahatlığı ile ön paneli beğenmedim ama performansı çok iyi aracın şimdilik memnunum arabadan fakat bi 3.20 deki zevki vermiyor bana sanki böyle bmw sırf araba yapmak için 1.16 yı yapmış.

peder bey E180 aldı aracı görmedim ben e serisi hakkında hiç bi bilgim yok fakak yakıtı hakkında bilgin var mı?

Bir elden bilgim yok, ama yeni teknoloji dizel motorların yakıtı cok değil. E180ın motoru büyük değil ve 7litreden fazla yakarsa şaşırırım.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

ccd6167
27.04.2015, 23:02
Bir elden bilgim yok, ama yeni teknoloji dizel motorların yakıtı cok değil. E180ın motoru büyük değil ve 7litreden fazla yakarsa şaşırırım.

Saol birader. Valla almanyada yaşıyo olsam m6 cabrio almak isterdim kardeş.

Alika87
27.04.2015, 23:38
Saol birader. Valla almanyada yaşıyo olsam m6 cabrio almak isterdim kardeş.

Onu almak sorun değil, aşrı Pahalı değiller, ama vergisi, yakıtı ve Sigorta'sı cok Pahalı. Cok güzel araba ama değer mi o kadar masrafa bilmem.

U.Sadıkoğlu
27.04.2015, 23:55

BMW 1.16'ya bak birde Mercedes A 180'e kararı kendin vereceksin :) BMW yeni 1 kasaylada Mercedes'e yanaşamaz.

Buna ek Mercedes'in E serisi her zaman başarılıdır motordan performans istiyorsan 1,6 CC'lik motor tabiiki yeterli olmaz fakat aynı klasmandaki tüm araçları sollayacağından emin olabilirsin Mercedes kalkışta değil sonradan açılır arap atı gibidir aracın neler yaptığına inanamazsın..

Bende sizlere bir soru sorayım sizce;

Touareg'mi?

http://allroader.ru/wp-content/uploads/2014/08/Touareg-2015-R-Line-02.jpg

Volvo XC 90'mı?

http://www.autogo.ca/assets/image/2016-volvo-xc90-12?uuid=e0d72f4e-7ec0-4e58-8ab0-2be3d7fbbb4b&format=1200x600

Hüseyin Başoğlu
28.04.2015, 09:34
184 beygirlisini sür, araba resmen ucuyor :D Türkiyede yeni Leonlarin yada Golflarin fiyati ne kadaR?

yeni leonlar 60-70 golfler 80-90.Hatta 100 :D:D
Ben eski kasa 2011 leonu 47.5 a aldım gerisini sen düşün.

ali kötü yorum yapmış ama bence 1.16i çok iyi araba. Türkiye şartları için yakıt sorunu var ama yurt dışındasın yakıt sorun değildir sizin için. :)
Şunu kabul edebilrim 1.16i öyle çok konforlu ve donanımlı bir araba değil. Ama performans olarak ne golf ne a3 ne de başka segmentindeki araba 1.16i ile yarışamaz.
Üstelik 1.16i BMW'nin wolsvagen grubunun hatchbeck segmentindeki üstünlüğünü bitirmek için özel yapılmış bir arabadır ve bunu başarmıştır. Hikayesini okursanız eğer özenle yapılmış bir model türü olduğunu anlarsınız.
E180 hakkında bilgim yok mercedeslere karşıda antipatim var. Düşük motor yapıyorlar bundan dolayı nefret ediyorum mercedesten.

@U.Sadıkoğlu

Kesinlikle Touareg.

ccd6167
28.04.2015, 10:43

ali kötü yorum yapmış ama bence 1.16i çok iyi araba. Türkiye şartları için yakıt sorunu var ama yurt dışındasın yakıt sorun değildir sizin için. :)
Şunu kabul edebilrim 1.16i öyle çok konforlu ve donanımlı bir araba değil. Ama performans olarak ne golf ne a3 ne de başka segmentindeki araba 1.16i ile yarışamaz.
Üstelik 1.16i BMW'nin wolsvagen grubunun hatchbeck segmentindeki üstünlüğünü bitirmek için özel yapılmış bir arabadır ve bunu başarmıştır. Hikayesini okursanız eğer özenle yapılmış bir model türü olduğunu anlarsınız.
E180 hakkında bilgim yok mercedeslere karşıda antipatim var. Düşük motor yapıyorlar bundan dolayı nefret ediyorum mercedesten.

@U.Sadıkoğlu

Kesinlikle Touareg.

Şimdi bazı arabalar var yakıt aramazsın tam o tip araba 1.16 cok yakmadı zaten km de 40 kuruş falan denk geldi bide epey yüklendim araca . Direksiyon hakimiyeti arabanın güzel fakat ön paneli beğenmedim açıkcası aracın. Şimdilik binecem eğer denk getirirsem 3.20 d geçmeyi düşünüyorum 2010-2011 .

Bu arada countrayman hakkında da yorum alabilir miyim 3 konuda ?
1 yakıt
2 arıza durumu
3 performans

Alika87
28.04.2015, 10:46

@U.Sadıkoğlu

Kesinlikle Touareg.

nasil kötü yorum yaptim? Senin dedigini ben demedim mi? :D Illa hakli cikacaksin sen :D

Hüseyin Başoğlu
28.04.2015, 11:04
@ccd6167
Countryman hakkında bilgim yok maalesef daha nasip olmadı Alıp satmak.

@alika87
Evet kanka şimdi farkettim aynı şeyleri söylemişiz :D ama ben a3 e golfe değişmem sen yine kötülemişsin içi berbat felan demişsin ben araba boş dedim :D
(Farklı olmaya çalışsamda bende trabzonluyum arkadaş napak yani oluyor böyle :D)

Bu arada yurtdışındakilere tavsiyem kesinlikle efficient dynamics teknolojili BMW kullanmaları.
Muhteşem performans + 4 litrelere varan yakıt tüketimi.
5.20d Leondan daha az yakıyor Türkiye'de hesap edin.

EMiRHAN61
01.05.2015, 23:38
7pQY0_0DTUg

Kuruş hesabı yapmaksızın araç kullanmayı isterdim. :)

Dursun Kaplan
02.05.2015, 21:57
Çok boşlamışım bu başlığı :)

Kubilay ŞAHİN
05.05.2015, 13:01
Çok boşlamışım bu başlığı :)

Nerdesin kank ya nostarji yapalım.

Oğuz ZEYTİN
05.05.2015, 13:19
2015 dizel otomatik Accent Blue ile 1250 km. yol yaptım. Otoyol, şehir içi, toprak ve stabilize zeminde gittim. Klima açıktı, yaklaşık 260 TL yakıt tüketti.

Dikkatimi çeken birkaç özelliğini paylaşayım:

1) Hüseyin de yukarıda yazmıştı, sollarken veya sollanırken aracın önü ters yöne kaçıyor. Sadece sürücü değil araç içindeki herkes bu savrulmayı hissediyor.

2) Opel'de direksiyonu hafif döndürerek alınan virajlar için Accent'de epey çaba harcamanız gerekiyor. Kandıra civarında az kalsın virajı alamıyordum. Neredeyse tam tur çevirmek gerekiyor.

3) Fren pedalı çok yüksek. Yumuşak dokunsanız da sert reaksiyona neden oluyor.

4) Bilgi ekranı fena değil.

5) İvmelenmesi ağır.

6) Bagaj kapağı sadece sürücü koltuğu altındaki mandaldan açılıyor. Keşke anahtarda tuş yapsalarmış.

7) Ses yalıtımı (asfalt-motor) beklentimin altındaydı.

Sonuç: Oldukça ekonomik. Ancak kıyaslamak doğru mu bilmiyorum, Megane 3'le benzer iz bıraktı bende.

Alper Calik
06.05.2015, 11:09
Accent için. Ne kadar ekmek o kadar köfte :)

Hem 250 TL ye 1250 km yol yapsın, hem VW-BMW-Mercedes gibi yol tutuş ve kalite olsun, hem bozulmasın, hem işletmesi ucuz olsun, nütün bunlar birarada olamayacağı için, sadece 250 TL lik kısmı ile yetinelim :)

selcuk
06.05.2015, 12:59
2015 dizel otomatik Accent Blue ile 1250 km. yol yaptım. Otoyol, şehir içi, toprak ve stabilize zeminde gittim. Klima açıktı, yaklaşık 260 TL yakıt tüketti.

Dikkatimi çeken birkaç özelliğini paylaşayım:

1) Hüseyin de yukarıda yazmıştı, sollarken veya sollanırken aracın önü ters yöne kaçıyor. Sadece sürücü değil araç içindeki herkes bu savrulmayı hissediyor.

2) Opel'de direksiyonu hafif döndürerek alınan virajlar için Accent'de epey çaba harcamanız gerekiyor. Kandıra civarında az kalsın virajı alamıyordum. Neredeyse tam tur çevirmek gerekiyor.

3) Fren pedalı çok yüksek. Yumuşak dokunsanız da sert reaksiyona neden oluyor.

4) Bilgi ekranı fena değil.

5) İvmelenmesi ağır.

6) Bagaj kapağı sadece sürücü koltuğu altındaki mandaldan açılıyor. Keşke anahtarda tuş yapsalarmış.

7) Ses yalıtımı (asfalt-motor) beklentimin altındaydı.

Sonuç: Oldukça ekonomik. Ancak kıyaslamak doğru mu bilmiyorum, Megane 3'le benzer iz bıraktı bende.

opellen hyundai kiyaslanmaz

2 sene önce 3 yila yakin opelde calisdim, ozaman su anki yeniliklerin zeminini hazirliyorduk. inanilmaz mesai harcadik. su an cikan opel modelleri kesinlikle vw üzeri kalitede, herkese öneririm (korede üretilmeyenleri tabiiki, onlar bildiginiz daewoo sadece üstlerinde opel simgesi var)

ayrica chevy cruz(astranin ikizi) gibi chevy avrupa modelleri opel modellerinin ikizi, fiyat olarakda daha uygun.

carl dan insignia kadar uzanan cok iyi portfolio hazirlanmisdi
gelisime okadar para akitildiki satilan araba basi o yillar 1400 avro eksi yapiyordu sirket

Alika87
06.05.2015, 14:11
opellen hyundai kiyaslanmaz

2 sene önce 3 yila yakin opelde calisdim, ozaman su anki yeniliklerin zeminini hazirliyorduk. inanilmaz mesai harcadik. su an cikan opel modelleri kesinlikle vw üzeri kalitede, herkese öneririm (korede üretilmeyenleri tabiiki, onlar bildiginiz daewoo sadece üstlerinde opel simgesi var)

ayrica chevy cruz(astranin ikizi) gibi chevy avrupa modelleri opel modellerinin ikizi, fiyat olarakda daha uygun.

carl dan insignia kadar uzanan cok iyi portfolio hazirlanmisdi
gelisime okadar para akitildiki satilan araba basi o yillar 1400 avro eksi yapiyordu sirket

Ben 2 ay boyuncu 2015 model Opel Astra kullandim ve simdi Golf kullaniyorum. Kalite olarak daglar kadar fark, özellikle sanziman ve ic mimari. Opelin tek iyi yönü Motoru fena sayilmaz. O haric Volkswagen ile yarisacak hic bir özelligi yok.

Sen orada calisiyorsan, söyle sizinkilere sizin Board Computer'i yapan mühendisler derhal kovulsun :D

selcuk
06.05.2015, 16:21
Ben 2 ay boyuncu 2015 model Opel Astra kullandim ve simdi Golf kullaniyorum. Kalite olarak daglar kadar fark, özellikle sanziman ve ic mimari. Opelin tek iyi yönü Motoru fena sayilmaz. O haric Volkswagen ile yarisacak hic bir özelligi yok.

Sen orada calisiyorsan, söyle sizinkilere sizin Board Computer'i yapan mühendisler derhal kovulsun :D

yazdigim gibi 2 sene önce bizim grubun isi bitti
bord computer zulieferer produkt
simdi sanzumanda hangisine bindin bilmem
benim sahsen katildigim gelisimler 6 vites ileri m30 modeli ve 5 vites ileri f17 gen 2 manuel ve otomatik depriyaj
6 vitesler 2013 den itibaren baslamisdi, 5 vites yeni modeller2015 den itibaren
cift turbo benzinlen harika performanslarida var

adac ve auto motor sport da dayaniklik ve rahatlikda vw önüne gecmisdik, hatta avrupa bel hastaliklari kurumundan koltugu icin sertifika alabilen ilk otomobil sirketi olduk.
performans okadar hizli olmuyor tabi, 80 lerde almanyada sanzuman programini degismeyen tek sirket opel olunca, ascona, rekord, manta (amerikaya camaro basisinde manta cikartma izni icin cok ugrasildi, malesef en azindan ben oradayken izin cikmamisdi),... gibi efsanelerin mirasina ihanet edilmis oldu.
orda kayip ettigin zamani hemen geri kazanamiyorsun tabi

ama dedigim gibi genel arastirmalari takip edersen son yillarda yaptigimiz extra islerin meyvesini önümüzdeki yillarda opel topliyacak

bunlari sirket 30 bin avro primimi yemis olmasina ragmen diyorum, cikardigimiz isten okadar eminim
tabi cogu seylerin detayina giremiyorum
verschwiegenheits klausel :) , bugünki dünyada bilgi nerden nereye dolandigi belli olmuyor, ama cezalar astronomik en ufak seyde

Oğuz ZEYTİN
06.05.2015, 16:34
Accent için. Ne kadar ekmek o kadar köfte :)

Hem 250 TL ye 1250 km yol yapsın, hem VW-BMW-Mercedes gibi yol tutuş ve kalite olsun, hem bozulmasın, hem işletmesi ucuz olsun, nütün bunlar birarada olamayacağı için, sadece 250 TL lik kısmı ile yetinelim :)

:) Aynen öyle Alper Ağabey. Açıkçası beni ilgilendiren kira bedeli ve yakıtıydı, o da memnun edici.

Geçen sene 1,2 Benzinli Otomatik Corsa'yla 670 TL / 3640 km. (Şehir dışı ve klima aktif) yapmıştım.

EMiRHAN61
06.05.2015, 18:17
General Motors araçlarında genellikle şanzıman ve baskı balata problem ve şikayetleri dikkat çekici ölçüde fazla.

selcuk
06.05.2015, 18:31
General Motors araçlarında genellikle şanzıman ve baskı balata problem ve şikayetleri dikkat çekici ölçüde fazla.

adam/carl, insignia, astra, corsa, mokka, meriva, cascada, zafira,cruze, orlando

gibi modellerinin %95 i saf opeldir
powertrain de gm len cogu sey paralel gelistirilmisdir
opel zaten borsada vs de gmden ayri, yani her gün satmaya hazir
ben sirketteyken 2kere satisdan son saniyede geri döndü gm (chrysler, cin firmasi)
er yada gec satilacaktir, alanda istedigi gibi parcalayabilir, bütün fabrikalarda yine borsaya sokuldu, yani istedikleri sekilde sirketi bir gecede parcalamaya zemin hazirladi amerikanlar( benim ayrilma nedenlerimden)
keske dogus gibi bir türk sirketi alsa

Alper Calik
07.05.2015, 09:23
2015 Astra ile Megan aynı araba! Neresi saf Opel?

Opel'in Daewoo ile de ortak araçları var.

Alman manken kullanarak, ya da sırf virajlarda dönen farlarını göstererek reklam yapan firmanın durumu bence şüpheli.

Opel in yıllardan beri batmış olduğu da malum, Alman devleti tarafından ayakta tutuluyor.

Sonuç olarak VW veya diğerleri ile rekabet edecek durumda değil benim bildiğim.

Renault'un Alman versiyonu diyelim.

Fiyat/Kalite olarak iyi bir yerde olduğunu kabul etmek gerekir, Avrupa da hala başarılı. Kötü bir araba markası değil, ancak anlatılan kadar da iddialı değil bence.

Alika87
07.05.2015, 11:36
Opeli kullanirken en cok ben aracin icindeki ses siddeti beni rahatsiz ediyordu. Ben genelde tüm Telefon görüsmelerini arabada yaparim ve Opel'de otonbanda 120 ile giderken ne sen karsi tarafi Dogru Düzgün duyabiliyorsun, ne karsi taraf seni. O Kadar gürültülü, müzigin sesini acmazsan cidden rahatsiz edecek Kadar gürültülü arabanin ici. Simdi ki arabamla kiyaslamak gerekirse, Golf ile otobanda 220 gidersem bile telefonla görüstügüm karsi taraf disardan neredeyse hic birsey duymuyor.

reisoğlu61
07.05.2015, 11:50
Trabzonda jeep türü araba almayi düsünüyorum. Izine gidince Memlekette kullanmak icin hangisi en verimli olur.
Qashqai, Kuga, Tiguain, IX35 ???

Alper Calik
07.05.2015, 11:57
En sorunsuz ve populeri 2. el vs Qashqai. Renault 1.5 dCi motor + vites kutusu ile.
Sorunsuz, biraz daha çok yakacak olanı IX35.
Arıza yapma ihtimali diğerlerine göre fazla, satış sonrası daha kötü ancak teknik olarak diğerlerinden açık iyi Tiguan.
Kuga yı bilemiyorum.

Önceliklerini tespit ederek, yukarıdakilerden faydalanabilirsiniz :)

selcuk
07.05.2015, 13:49
2015 Astra ile Megan aynı araba! Neresi saf Opel?

Opel'in Daewoo ile de ortak araçları var.

Alman manken kullanarak, ya da sırf virajlarda dönen farlarını göstererek reklam yapan firmanın durumu bence şüpheli.

Opel in yıllardan beri batmış olduğu da malum, Alman devleti tarafından ayakta tutuluyor.

Sonuç olarak VW veya diğerleri ile rekabet edecek durumda değil benim bildiğim.

Renault'un Alman versiyonu diyelim.

Fiyat/Kalite olarak iyi bir yerde olduğunu kabul etmek gerekir, Avrupa da hala başarılı. Kötü bir araba markası değil, ancak anlatılan kadar da iddialı değil bence.

saf gm e yönelik yazdim
megane ve astra kesinlikle ayni araba degil
ama normal üzeri kooperasyon yapildigi dogr gelisiminde
citroen ve fiatlan (özellikle m30 sanzimaninda) ilerlenilmis kooperasyonlar var

fabrikalar 24 saat islemese arabalar bu fiyatlara satilamaz, tabi türkiyedeki insanlar bundan pek yararlanamiyor%200 vergi alindigindan.

mercedesin artik bütün ufak modell motor portföy su renault, smartin powertrain %50 den fazlasi renault da, hatta mercedesin yaptigi standart sase kullanilimina renaultda gececek ayni Üretim konveyör bant inda üretimi sagliyabilmek icin

daewoo gm in onlarca markasindan biri, ufak araba gelisiminde global 1. el temel sorumluluk onlarda gm de, ama araba markasi olarak su an öldürüldü,
kooperasyonlar var , yukarda yazdigim modeller opelin gelistirme merkezlerinden cikmadir, tabiiki gm patentleri (yani daewoo) da kullanilmisdir
benim direk daewoo elinden cikma opel modeli olarak su an bi antara aklima geliyor, combo da berlingo ylan hemen hemen bir
ampera bildiginiz chevy volt, biz sadece jeneratör motorunu gelistirdik
cascada özel programdi, hangi mühendis odasinin sorumlu bile haberim yok,

son olarak alman devletinin opel ayakda tuttugu yanlis, en büyük krizinde bilen elinden tutmadi, gidip nokia ya para akittilar
devlet krediler verdigi dogru, gm daewoo gibi opelide tarihe gömecekti, ondan zaten chevy klonlarini cikartmisdi, taki insignia cikana kadar
insignia opeli kurtarandir, chevy klonlaridi ana pazarindan opel/vauxhall in geri cekildiler
tabiki gm de ayakda tutmak icin insigniadan sonra büyük ugras verdi
bochum, antwerpen ve son olarak st. petersburg üretimleri kapatildi

Ertan Artan
17.06.2015, 02:03
Trabzonda jeep türü araba almayi düsünüyorum. Izine gidince Memlekette kullanmak icin hangisi en verimli olur.
Qashqai, Kuga, Tiguain, IX35 ???

Mitsubishi ASX...

Diğer türlerine oranla daha basittir. Havalı değildir. Görseli zayıftır.

Ama hepsinden daha az yakar, Daha iyi motor, daha seri hareket.

Erdogan
18.06.2015, 17:12
2009 model Audi A4 ler hakkinda bilgi sahibi olan var mi?

143 beygir disel olanlari.

Tecrübe yada bilgi sahibi arkadaslar yazarsan sevinirim.

Alper Calik
18.06.2015, 17:40
2.0 litre dizel motorludur. Bu motorların bazı serilerinde Siemens marka enjektörlerinde problem olduğu için VW geri çağırıp garantisi bitmiş olsa da değişim işlemi uyguladı.
2 yıl önce enjektörlerinin tanesi 1700 TL, 4 adet 7200 TL civarında idi. Öncelikle almak istediğiniz aracı bir yetkili VW servisine götürüp bu konuyu sorarak kontrol ettirin derim. Diğer kısımlarını da kontrol ettirin tabi.

Benim bir yakınımda 2007 GOLF 2.0 TDI DSG
Bir hocamda 2007 Passat SW 2.0 TDI 4-Motion Manuel (enjektörleri garantiden değişti)

var. Her iki araçta ciddi bir motor arızası olmadı ve halen faaller. Sizin düşündüğünüz aynı motorlu AUDI olduğu için 1 kademe daha kalitelidir prensip olarak.

Ancak VW grubunda her zaman dikkatli olmak gerek, Uzakdoğu grubu kadar sorunsuz değillerdir. Bu nedenle mutlaka YETKİLİ servise götürüp kronik sorunlarının neler olduğunu? hangi km lerde hangi sorunların çıktığını sorarak kendi aracınızı gösterin.

Hayırlısı olsun.

U.Sadıkoğlu
18.06.2015, 19:43
Hyundai Genesis... Türkiye'ye yıl başında gelecek.. Fiyat takriben 110.000 Euro olacak... Nasıl sizce?

Genesis'in önceki modellerinide beğenirdim ancak bu seferkine bayıldım Hyundai'ye göre harika bir araba yapmışlar özellikle aracın ön ızgarası efsane durmuyor... O parayı hakedermi bilemeyeceğim... 110.000 Euro'nun üstüne birazcık daha koyarak CLS'de alınabilir... Ancak farklı olmak isteyenler için baya bir havalı duruyor.. Zaten araçta H amblemi dahi kullanılmamış sanki Hyundai'nin babası gibi çıkmış araç piyasaya...

http://www.otomobilgunlugu.net/wp-content/uploads/2014/04/01-2015-hyundai-genesis-fd-1.jpg

http://a38898d4011a160a051fb191.gearheads.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2014/11/2015-Hyundai-Genesis-3.jpg?e1be4f

http://image.motortrend.com/f/roadtests/sedans/1404_2015_hyundai_genesis_sedan_first_drive/65458517+w670+h447+cr1+ar0/2015-hyundai-genesis-sedan-grille-white.jpg

http://www.futurecarmodel.com/wp-content/uploads/2013/12/2015-hyundai-genesis-exterior-design-pictures.jpg

A.K.Göksu
19.06.2015, 20:15
Hyundai Genesis... Türkiye'ye yıl başında gelecek.. Fiyat takriben 110.000 Euro olacak... Nasıl sizce?

Genesis'in önceki modellerinide beğenirdim ancak bu seferkine bayıldım Hyundai'ye göre harika bir araba yapmışlar özellikle aracın ön ızgarası efsane durmuyor... O parayı hakedermi bilemeyeceğim... 110.000 Euro'nun üstüne birazcık daha koyarak CLS'de alınabilir... Ancak farklı olmak isteyenler için baya bir havalı duruyor.. Zaten araçta H amblemi dahi kullanılmamış sanki Hyundai'nin babası gibi çıkmış araç piyasaya...

http://www.otomobilgunlugu.net/wp-content/uploads/2014/04/01-2015-hyundai-genesis-fd-1.jpg

http://a38898d4011a160a051fb191.gearheads.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2014/11/2015-Hyundai-Genesis-3.jpg?e1be4f

http://image.motortrend.com/f/roadtests/sedans/1404_2015_hyundai_genesis_sedan_first_drive/65458517+w670+h447+cr1+ar0/2015-hyundai-genesis-sedan-grille-white.jpg

http://www.futurecarmodel.com/wp-content/uploads/2013/12/2015-hyundai-genesis-exterior-design-pictures.jpg

Bu Hyundai değil bu bildiğin çakma Aston Martin.

Sefer A.
20.06.2015, 20:38
Mitsubishi ASX...

Diğer türlerine oranla daha basittir. Havalı değildir. Görseli zayıftır.

Ama hepsinden daha az yakar, Daha iyi motor, daha seri hareket.

Içi nasildir rahat midir bilmem ama, dis görünüsü gâyet güzel... Birçok kez dikkatimi çekmistir, bilhassa Türkiye'de bir kaç kez görmüsümdür, ve her gördügümde de dikkatlice bakarim, tuttum bunu...
Bir de Mitsubishi olunca insan sasiriyor, hâlen daha garip geliyor bana o arabanin Mitsubishi olmasi :)

Bir de Honda Civic çok hosuma gider, yenisi Civic 5 olan, arkasi biraz degisk olan, bir gün o arabaya sahip olmak isterim

http://images.forum-auto.com/mesimages/119568/New%20Honda%20Civic%206.jpg

Ertan Artan
23.06.2015, 17:49
Içi nasildir rahat midir bilmem ama, dis görünüsü gâyet güzel... Birçok kez dikkatimi çekmistir, bilhassa Türkiye'de bir kaç kez görmüsümdür, ve her gördügümde de dikkatlice bakarim, tuttum bunu...
Bir de Mitsubishi olunca insan sasiriyor, hâlen daha garip geliyor bana o arabanin Mitsubishi olmasi :)

Bir de Honda Civic çok hosuma gider, yenisi Civic 5 olan, arkasi biraz degisk olan, bir gün o arabaya sahip olmak isterim

http://images.forum-auto.com/mesimages/119568/New%20Honda%20Civic%206.jpg

Sınıfındaki araçlarla F/P açısından fark edilir şekilde öndedir.

Fakat Mitsubishi Türkiye'nin distrübütör kaynaklı sorunlarına kurban gitmiş bir araç.

Artıları; fiyat, yakıt, sadelik, performans, donanım, sorunsuzluk...

Eksileri ise hemcinslerine nazaran biraz daha sert, ses alma konusunda idare eder(Tabii yalıtım yaptırılanları ve yeni modellerinde bu sorun yok.), ikinci elde zayıf.

Bu aracın ülke içi dağıtımı TemSA tarafından yapılmakta. Temsa'nın da ana portföyü hafif ticari sektöründe. Yani esas vurgunu kamyonet, kamyon ve otobüslerde yapıyorlar. Dolayısıyla da otomobil ve SUV sektöründe çok aktif değiller.

Aynı model ve donanımdaki ASX ile QQ veya İX35 arasında neredeyse %25-30 fiyat farkı var.

Bence güzel ve sorunsuz bir araba. Kolay kolay da arıza yapmaz. Yolda bırakmaz...

ÖmerFarukYılmaz
29.06.2015, 13:07
Beyler tanıdık Mitsubishi Ustası var mı?

Avrupa yakası.

Hatta mümkünse Beylikdüzü :)

Ali Can
30.06.2015, 15:46

Müthiş bir görüntüye sahip.

Ali Can
30.06.2015, 16:29
Yeni Fiat ÆGEA düşünceleriniz nedir?

http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2015/05/21/fft16_mf5659791.Jpeg

http://www.sekizincietap.com/wp-content/uploads/2015/05/Fiat-%C3%86gea-2.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-wZcMuURfeQU/VV5LJkQc66I/AAAAAAAAnys/j5cf63jP7iE/s1600/Fiat%2B%25C3%2586gea%2B3.jpg

Hüdai Pervaneli
30.06.2015, 20:29
Bunlar Sanim Asya Ülkelerine ya bizim Ülkeye göre Araclar

Kazım Bostan
30.06.2015, 21:50
@ali bence gelişme var, fiat'ın linea gibi bir faciası varken, bu güzel görünüyor. özellikle iç konsol fena değil... şu orta havalandırma boşluklarının altında konumlandırılmış tuşlar bi mercedes'i anımsattı bana

ya benim hayalim şu

http://i.ytimg.com/vi/Au_8OR4e-tU/maxresdefault.jpg

hatasız tasarım... 1 gün zengin olursam bundan alacağım :)

Ali Can
30.06.2015, 21:50
Bunlar Sanim Asya Ülkelerine ya bizim Ülkeye göre Araclar

Bu son koyduğum fiat arabası Türkiyede üretilecek ve Avrupa için.

Buna benzer bir aracı Çinde üretiyorlardı.

Ali Can
30.06.2015, 21:52
@ali bence gelişme var, fiat'ın linea gibi bir faciası varken, bu güzel görünüyor. özellikle iç konsol fena değil...

Ben ümitliyim son yapacakları araba açısından, eğer kötü olursa sittin sene kolay kolay müşteri çekemezler.

hatasız tasarım... 1 gün zengin olursam bundan alacağım :)

Off çok güzelmiş cidden :)

bmw değil mi bu?

Ali Can
30.06.2015, 21:58
Bu Audi'nin RS 7 Sportback ve RS 5 Coupe arabalarına hayranım. Ama Türkiyede fiyatlarda malumunuz.

RS 7 Sportback -->763.416₺

RS 5 Coupe -->579.013 ₺

Hüdai Pervaneli
30.06.2015, 21:59
Aslinda 2-3 Seneye Arabayi Degisip Sport birsey Almak Sart

Kazım Bostan
30.06.2015, 22:02
Ben ümitliyim son yapacakları araba açısından, eğer kötü olursa sittin sene kolay kolay müşteri çekemezler.

Off çok güzelmiş cidden :)

bmw değil mi bu?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-satilik-temiz-stilo-217482180/detay

bende şuan bundan var. fiat'ın kendini aştığı bi model aslında ama tutmadı türkiye'de. tüm sensörlerden tut, hız sabitleyicisi ve soğutmalı ek torpidoya kadar tüm her şey var araçta... ama kıymeti bilinmemiş. fiat'ın hevesi tam olarak bu arabada kırıldı galiba :D

evet bmw 640 gran coupe

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2013-bmw-640d-xdrive-gran-coupe-lacivert-borusan-full-216316314/detay

iç kokpit de mükemmel, vicdansızlar böyle araba yapılır mı ya

ccd6167
01.07.2015, 00:17
1.16i yi bugun sattım. Hafta sonu istanbula giderken 1.4 a3 beni geçti ibre 220 de kaldı nasıl motor koymuslar anladım acayip sinirlendim.ulan 1.4 a3 de kaç beygir var çözemedim ben

Neyse 3 serisine geçeceğim yine. Çok gancık bi araba ama bakalım araç bulamadım kendime piyasa acayip yüksek

Alper Calik
01.07.2015, 02:07
150 HP olanı rahatlıkla 1.16 yı geçebilir, belki öyle bir şeye denk geldiniz. BMW 1 serisini unutun, 3 serisinde gerçek BMW ye "giriş" yapacaksınız :)

AUDI A3
1.4 TFSI 125 HP S tronic 1.4 TFSI 150 HP S tronic
Model Kodu 8V1AAG 8V1ACG
Motor hacmi (cm3) 1395 1395
Azami Güç, (hp/dd) 125 / 5000-6000 150 / 5000
Azami Tork (Nm/dd) 200 / 1400–4000 250 / 1500–3500
Azami Hız (km/sa) 206 220

BMW 1.16i
Silindir hacmi (cm3) 1598
Güç (bg)/Güç devir (devir/dak) 136 / 4.400–6.450
Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak) 220 / 1.350–4.300
Azami hız (km/sa) 210

Nazim Can
01.07.2015, 08:24
Türkiye de orijinal Bmw m-paket var mi??

Hüdai Pervaneli
02.07.2015, 05:52
Yeni Arabalar Belli bir Hizdan Sonra Kilitleniyor

Aile Arabamiz (Ford Galaxy) da Öyle birsey yok 240 i rahat Buluyor Peder bey Ama benim Arac ( Golf) 200 de kilit

DNA-TS
02.07.2015, 13:17
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-satilik-temiz-stilo-217482180/detay

bende şuan bundan var. fiat'ın kendini aştığı bi model aslında ama tutmadı türkiye'de. tüm sensörlerden tut, hız sabitleyicisi ve soğutmalı ek torpidoya kadar tüm her şey var araçta... ama kıymeti bilinmemiş. fiat'ın hevesi tam olarak bu arabada kırıldı galiba :D

öle dedin ama böyle bişeyle geri geldiler :)
http://www.nettekeyif.net/yeni-fiat-aegean/

f1bekir
06.07.2015, 00:40
Bu da benim öğrencilik hayalim, almasaydım gözüm açık giderdim :)

http://i.hizliresim.com/rQPVmB.jpg (http://hizliresim.com/rQPVmB)

http://i.hizliresim.com/GYLkE7.jpg (http://hizliresim.com/GYLkE7)

http://i.hizliresim.com/94k5V3.jpg (http://hizliresim.com/94k5V3)

http://i.hizliresim.com/b5N25d.jpg (http://hizliresim.com/b5N25d)

http://i.hizliresim.com/YBzlJ6.jpg (http://hizliresim.com/YBzlJ6)

http://i.hizliresim.com/WnJZ9Y.jpg (http://hizliresim.com/WnJZ9Y)

http://i.hizliresim.com/RYdVoR.jpg (http://hizliresim.com/RYdVoR)

http://i.hizliresim.com/j5l23m.jpg (http://hizliresim.com/j5l23m)

Kazım Bostan
06.07.2015, 00:51
@f1bekir

Allah kaza bela vermesin :)

206'nın tasarımcısının murat günak olduğunu biliyorsunuzdur, bu adamın elinden ne çıkıyorsa hepsi mükemmel oluyor...

Faruk BERBER
06.07.2015, 01:27
Peugeot RCZ hakkında fikri olan var mı ?

Scirocco ile arasında kıyaslama misal nasıl olur ?

U.Sadıkoğlu
06.07.2015, 03:11
Peugeot RCZ hakkında fikri olan var mı ?

Scirocco ile arasında kıyaslama misal nasıl olur ?

İki aracıda sürdüm Scirocco'nun yanına dahi yaklaşamaz sadece RCZ'ye o egzotik gözüken arka (bende beğeniyorum) kasasından dolayı para veriliyor diye düşünüyorum kaldıki RCZ'ye İstanbul'da rağbet baya bir azaldı eskiden daha çok görürdük piyasada. Yol tutuşu vs. hiç beğenmedim asla bir Alman arabası gibi olamaz birde bu araçları süren insanlar olarak çok sakin sürüş yapamayız o yüzden olası bir kaza durumunda RCZ kağıt olur ama Scirocco hayat kurtarır araç alırken bu tip şeylerede dikkat edilmeli diye düşünüyorum sevgili hocam. Bunlara ek olarak iç dizayn kesinlikle berbat Scirocco'nun içine bak RCZ'nin içine bak karar senin. Scirocco'nun 125 BG'lik motoru 80.000 TL... 2.0 Motora konulan 280 Bg ise aracı kesinlikle uçak yapar oda 160.000 TL civarında... RCZ'de 1,6 motor 156 BG manuelde fiyatlar 97.000 TL'den başlıyor. 1,6 270 BG'lik motor ise (neden 2.0 konulmadığını anlayamadım) 50.000 Euro yani aşağı yukarı Scirocco'nun 2.0'lık motoruna denk. Kıyaslamayı daha net yapman için sürüş yapmanı tavsiye ederim.

Klasman kıyaslaması yapacak olursa işin içine birde TT ve BMW'nin yeni 2 serisini sokarım iç ve dış dizaynları mikslersek benim nazarımda sıralama şöyle olacaktır.

Yeni kasaları düşünerek yorumluyorum.

TT- BMW 2- Scirocco- en sona RCZ'yi koyarım.

Yani burada fiyatını en iyi karşılayan araç Scirocco'dur performans TT'dedir patates ise RCZ'dir... Umarım anlatabilmişimdir :)

Kazım Bostan
06.07.2015, 03:38
bu scirocco'nun eski kasa iç tasarımı berbattı.

http://www.otohaber.com.tr/files/sciic_459157366.jpg

bilmesem ilk izlenim caddy'nin içidir filan derim. ticari araba içi yapmışlar

bu da caddy. farklı jenerasyonlar olmasına rağmen ne demek istediğim anlaşılmıştır.

http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2010/07/02-caddy-1280a.jpg

hey gidi nerde o eski vw imajı. passat, sharan, phaeton, touareg vesaire. şimdi bütün vw grup markaları tasarımlarını audi'ye benzetmeye başladı. her araba giderek tek bir araba olmaya başladı.

Nazim Can
06.07.2015, 03:42
İki aracıda sürdüm Scirocco'nun yanına dahi yaklaşamaz sadece RCZ'ye o egzotik gözüken arka (bende beğeniyorum) kasasından dolayı para veriliyor diye düşünüyorum kaldıki RCZ'ye İstanbul'da rağbet baya bir azaldı eskiden daha çok görürdük piyasada. Yol tutuşu vs. hiç beğenmedim asla bir Alman arabası gibi olamaz birde bu araçları süren insanlar olarak çok sakin sürüş yapamayız o yüzden olası bir kaza durumunda RCZ kağıt olur ama Scirocco hayat kurtarır araç alırken bu tip şeylerede dikkat edilmeli diye düşünüyorum sevgili hocam. Bunlara ek olarak iç dizayn kesinlikle berbat Scirocco'nun içine bak RCZ'nin içine bak karar senin. Scirocco'nun 125 BG'lik motoru 80.000 TL... 2.0 Motora konulan 280 Bg ise aracı kesinlikle uçak yapar oda 160.000 TL civarında... RCZ'de 1,6 motor 156 BG manuelde fiyatlar 97.000 TL'den başlıyor. 1,6 270 BG'lik motor ise (neden 2.0 konulmadığını anlayamadım) 50.000 Euro yani aşağı yukarı Scirocco'nun 2.0'lık motoruna denk. Kıyaslamayı daha net yapman için sürüş yapmanı tavsiye ederim.

Klasman kıyaslaması yapacak olursa işin içine birde TT ve BMW'nin yeni 2 serisini sokarım iç ve dış dizaynları mikslersek benim nazarımda sıralama şöyle olacaktır.

Yani burada fiyatını en iyi karşılayan araç Scirocco'dur performans TT'dedir patates ise RCZ'dir... Umarım anlatabilmişimdir :)
Bu BG ler tam olarak neyi ifade ediyor, düşündüğüm şey mi acaba tam karar veremedim de:)

f1bekir
06.07.2015, 08:47
@f1bekir

Allah kaza bela vermesin :)

206'nın tasarımcısının murat günak olduğunu biliyorsunuzdur, bu adamın elinden ne çıkıyorsa hepsi mükemmel oluyor...

Amin kardeşim, sağolasın.

Murat Günak için dediğin doğru ama şu elektrikli at arabası hariç, bu da fantazi bişeydi zaten, saymıyorum :)

http://www.pantheonbasel.ch/dms/misc/car-db/schweizer-autos/mindset-seit-2007/mindset-seit-2007.jpg

Scirocco'nun iç mekan tasarımı konusundaki görüşüne de tamamen katılıyorum :) Bu sınıftaki araçlar dışardan baktığın zaman, içine oturduğun zaman heyecan verecek. Scirocco dışardan iyi ama içerde dediğin gibi, ticari araç hissi veriyor.

Ayrıca vw'in tekdüzeleştiği görüşüne de katılıyorum. Sırf maliyeti düşürmek, daha fazla araba satmak için ekmek arası peynir yapar gibi otomobil tasarlıyorlar. Eskiden her modelin bir ruhu vardı, şimdi hangi modele baksan aynı hissi alıyorsun.

Bu yüzden eski çizgisini bozmuş olsa da herkese inat "Peugeot'yu seviyorum!" :)

Alper Calik
06.07.2015, 10:30
Motoru ve taşıtı icad eden Almanların sadece aracın altına (müşteri tarafından gözükmeyen mekaniğine ve karoserisine) harcadığı para ile Fransızlar arabanın tamamını yapıp bitiriyor :) Nasıl oluyorsa?

İşte sizin de yazdığınız gibi oluyor, haliyle arada o kadar fark olması normal.

Kazım Bostan
06.07.2015, 18:30
2zZnr3XesGY

hobilerimin arasında araba üretim videoları izlemek... :)

abicim olmuyo mu fırındaki gibi, malzemesini biz getirelim araya 1 tane de bizim için sıkıştırın...

hayalim sıfır araba sahibi olmak, poşedini kendim yırtmak, sıfır araba kokusunu kendim bitirmek :D o güne kadar emektar stilo ile devam

f1bekir, abi başıma bi şey gelmeyecekse ben o at arabasını beğendim :D

f1bekir
06.07.2015, 23:36
Kazım, zevkler ve renkler tartışılmaz ama o tasarım bana ters :D

Hüdai Pervaneli
07.07.2015, 00:52
2zZnr3XesGY

hobilerimin arasında araba üretim videoları izlemek... :)

abicim olmuyo mu fırındaki gibi, malzemesini biz getirelim araya 1 tane de bizim için sıkıştırın...

hayalim sıfır araba sahibi olmak, poşedini kendim yırtmak, sıfır araba kokusunu kendim bitirmek :D o güne kadar emektar stilo ile devam

f1bekir, abi başıma bi şey gelmeyecekse ben o at arabasını beğendim :D
Sifir araba Almak hep zarar Ilk aldigin fiyat 50 binse Anahtari vurdugunda 45 bine düsüyor fiyat Tavsiye etmiyorum

Tecrübemizde var bu konuda Malesef

U.Sadıkoğlu
07.07.2015, 01:12
Bu BG ler tam olarak neyi ifade ediyor, düşündüğüm şey mi acaba tam karar veremedim de:)

Beygir olarak yazdım Avrupa'da PS olarak değerlendiriliyor sanırım bu rakamlar ve beygirden biraz daha düşük olarak yazılıyor.

Nazim Can
07.07.2015, 01:13
Peugeotun o modelinin 200 beygiri var mi ben Almanya da hiç rastlamadım da:)

U.Sadıkoğlu
07.07.2015, 01:16
Peugeotun o modelinin 200 beygiri var mi ben Almanya da hiç rastlamadım da:)

RCZ EVOLUTION 1.6 THP 200hp35.250 EURO + 821 TL 35.250 EURO + 821 TL

RCZ R 1.6 THP 270hp 50.500 EURO + 821 TL 50.500 EURO + 821 TL

270'liği bile var :)

http://kampanya.peugeot.com.tr/fiyat-listesi/?_ga=1.53851560.1290644060.1436141182

Nazim Can
07.07.2015, 01:18
Ama ben normal peugeot 206 cc cabriodan bahsetmiştik, yoksa yenilerin vardır illaki ama 1,6 motor ile 200 ps çok saçma bir kombinasyon olmuş,

Kazım Bostan
07.07.2015, 01:18
Sifir araba Almak hep zarar Ilk aldigin fiyat 50 binse Anahtari vurdugunda 45 bine düsüyor fiyat Tavsiye etmiyorum

Tecrübemizde var bu konuda Malesef

vallahi hüdai, sen galiba almanya'dan bahsediyorsun, türkiye'de hiç öyle olmuyor. hele bir vw çılgınlığı var, mesela sıfır golf alıp 2 sene biniyor adam, 2 senenin sonunda 5 bin lira kar ile satıyor. ciddiyim. belki şu sıralar (4-5 yıldır) araba piyasasının hareketliliğinden de dolayı böyle rast geliyordur.

çok şaşırıyorum hele şu sahibinden.com sidik yarışı gibi olmuş. bu şu kadar istiyosa benim araba 5 fazlası olur mantığıyla araba satmaya çalışıyorlar.

2008 yılında 2000 model highline 2 passat 1.8 turbo almıştık. -çok özel bir arabadır.- 23750 gibi bir fiyata mal olmuştu toplam. aradan 7 yıl geçmiş bugün bakıyorum fiyatlarına, abartmıyorum şuanda piyasası 30-31 bin lira.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-turkiyede-tek-86.000-km-de-emalsiz-hastasina-210344220/detay

Hüdai Pervaneli
07.07.2015, 01:45
vallahi hüdai, sen galiba almanya'dan bahsediyorsun, türkiye'de hiç öyle olmuyor. hele bir vw çılgınlığı var, mesela sıfır golf alıp 2 sene biniyor adam, 2 senenin sonunda 5 bin lira kar ile satıyor. ciddiyim. belki şu sıralar (4-5 yıldır) araba piyasasının hareketliliğinden de dolayı böyle rast geliyordur.

çok şaşırıyorum hele şu sahibinden.com sidik yarışı gibi olmuş. bu şu kadar istiyosa benim araba 5 fazlası olur mantığıyla araba satmaya çalışıyorlar.

2008 yılında 2000 model highline 2 passat 1.8 turbo almıştık. -çok özel bir arabadır.- 23750 gibi bir fiyata mal olmuştu toplam. aradan 7 yıl geçmiş bugün bakıyorum fiyatlarına, abartmıyorum şuanda piyasası 30-31 bin lira.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-turkiyede-tek-86.000-km-de-emalsiz-hastasina-210344220/detay

Ozaman Ben Benim Arabayi Getirip Orda Satayim 35 -40 Civarina:)

Nazim Can
07.07.2015, 01:47
Ozaman Ben Benim Arabayi Getirip Orda Satayim 35 -40 Civarina:)
Neyin var senin hemen fiyat vereyim ??

Hüdai Pervaneli
07.07.2015, 03:05
Neyin var senin hemen fiyat vereyim ??

Golf 6 2011 Model Dizel 1.6

U.Sadıkoğlu
07.07.2015, 03:12

Kilometresine bağlı olarak Türkiye'de 50.000-55.000 TL aralığında gider Muhtar :)

Nazim Can
07.07.2015, 03:14

Haci sende almanyadaymissin ben seni tr de sanmistim:) ayrica o arabayi tr de satabilmen icin bir yabanci futbolcu falan bulman lazim.

Nazim Can
07.07.2015, 03:16
Kilometresine bağlı olarak Türkiye'de 50.000-55.000 TL aralığında gider Muhtar :)

Almanyada en düsük 8-9 bin euro eder km si 100.000 altindaysa fiyat artar tabi.

U.Sadıkoğlu
07.07.2015, 03:20
Haci sende almanyadaymissin ben seni tr de sanmistim:) ayrica o arabayi tr de satabilmen icin bir yabanci futbolcu falan bulman lazim.

Türkiye'de satılmaz zaten satılacak olsa ortalama burada 5.20'ye binen adam Panamera'ya biner ortalık ralli pistine döner. İnanılmaz vergi ödüyoruz arabalara.

Örneğin A8 Long 3.0 TDI 258 hp quattro tiptronic vergisiz fiyatı 222.691 ₺... ÖTV ve KDV'li fiyatı 647.056 ₺...

Ne denir :)

Nazim Can
07.07.2015, 03:28
Türkiye'de satılmaz zaten satılacak olsa ortalama burada 5.20'ye binen adam Panamera'ya biner ortalık ralli pistine döner. İnanılmaz vergi ödüyoruz arabalara.

Örneğin A8 Long 3.0 TDI 258 hp quattro tiptronic vergisiz fiyatı 222.691 ₺... ÖTV ve KDV'li fiyatı 647.056 ₺...

Ne denir :)
O nasıl bir fiyattir öyle, bu fiyat sıfır fiyatı mi?? 2007 320 bmw m paket fiyatları nerelerde?

U.Sadıkoğlu
07.07.2015, 03:31
O nasıl bir fiyattir öyle, bu fiyat sıfır fiyatı mi?? 2007 320 bmw m paket fiyatları nerelerde?

Evet sıfır fiyattır. Audi'nin sitesinden bakıp yazdım.

Buyrun buradan bakabilirsiniz.

http://www.audi.com.tr/etc/medialib/ngw/tr/pdf.Par.0002.File.pdf/dogus_otomotiv_audi.pdf

Şöyle birşey buldum ancak M Paket değil yani fiyatını siz aşağı yukarı hesaplama yapabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-orjinal-masrafsiz-3.20-d-dizel-otomatik-bu-fiyata-baska-yok-216396739/detay

M Paketlisinide buldum :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-3.20d-2007-mod-orijinal-m-paket-hatasiz-bakimli-219995972/detay

Nazim Can
07.07.2015, 03:34
Evet sıfır fiyattır. Audi'nin sitesinden bakıp yazdım.

Buyrun buradan bakabilirsiniz.

http://www.audi.com.tr/etc/medialib/ngw/tr/pdf.Par.0002.File.pdf/dogus_otomotiv_audi.pdf

Şöyle birşey buldum ancak M Paket değil yani fiyatını siz aşağı yukarı hesaplama yapabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-orjinal-masrafsiz-3.20-d-dizel-otomatik-bu-fiyata-baska-yok-216396739/detay

M Paketlisinide buldum :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-bmw-3.20d-2007-mod-orijinal-m-paket-hatasiz-bakimli-219995972/detay
O araba 60.000 liraysa benim araba 100.000 tl eder, benim arabanın 18 zoll original m jantları sırf 1000 euro ediyor zaten, arada çok fark var maalesef çünkü bmw lerde su var arabanın özellikleri fiyatı çok etkiliyor, benim araba full nerdeyse,

U.Sadıkoğlu
07.07.2015, 03:38
O araba 60.000 liraysa benim araba 100.000 tl eder, benim arabanın 18 zoll original m jantları sırf 1000 euro ediyor zaten, arada çok fark var maalesef çünkü bmw lerde su var arabanın özellikleri fiyatı çok etkiliyor, benim araba full nerdeyse,

Doğrudur. Keşke vergi diye birşey olmasa diyeceğim ama devlet babaya ayıp olacak bari imanlı olsun :rolleyes:

Nazim Can
07.07.2015, 03:46
Doğrudur. Keşke vergi diye birşey olmasa diyeceğim ama devlet babaya ayıp olacak bari imanlı olsun :rolleyes:
O degilde yurt disi arabaları tr de 2 yıl kalabilir diye bir yasa çıkaracaktı Akp var mi böyle birşey bu bile çoğu kişinin işine yarar.

Hüdai Pervaneli
07.07.2015, 05:11
Araba Suanda 140 binde Burdaki fiyati 9 bin :) Araba Servisden Tüm Bakimi Yapilmis Masallah Masallah Deyin:)

Bir Sonra ki arabamda GTD olucak ama 6 mi olur 7 mi olur bilemem

Alika87
07.07.2015, 14:08

benim Golf'in aynisi yok bile o sitede :D

ama otomobil fiyatlari gercekten cok pahali türkiyede.

Alika87
07.07.2015, 14:09
Araba Suanda 140 binde Burdaki fiyati 9 bin :) Araba Servisden Tüm Bakimi Yapilmis Masallah Masallah Deyin:)

Bir Sonra ki arabamda GTD olucak ama 6 mi olur 7 mi olur bilemem

Bilgi almak istiyorsan bana sorabilirsin. Ben Golf 7 GTD kullaniyorum.

Hüdai Pervaneli
08.07.2015, 03:40
Bilgi almak istiyorsan bana sorabilirsin. Ben Golf 7 GTD kullaniyorum.

Sigorta Vergisi Suanlik :) Bide Serimi ?

U.Sadıkoğlu
10.07.2015, 03:17
Biraz bilgi verelim sonra araç piyasaya çıktığında shock shock shock olayları yaşanmasın :p ... Şaka bi yana Audi'nin 7 ve 8 serisinin tamamen dışında bir konsept yakalandı A9 (Prolouge) ile ben çok beğendim S Class veya S-Coupe kadar olmasada Türkiye'de ciddi bir alıcı kitlesi oluşturacaktır.. Hafiften uzay aracını andırıyor... Aracın ön tanıtımı yıl başında yapılmıştı Türkiye'ye gelişi 2017'yi bulur gibi...

Prologue’nun V8 4.0 litrelik twin-turbocharger’lı motoru ise süper spor seviyesi diyebileceğimiz 597 Bhp’lik gücü ve 700 Nm’lik torku (overboost ile 750 Nm) ile agresif görünümünün hakkını veriyor.

Yeni tasarım dilinde Audi tasarımcıları birçok bölgeyi yeniden yorumlamışlar fakat büyük tek parça ön ızgara değişikliğe uğramış olsa da Audi kimliğini yansıtmaya devam ediyor. Dışarıda 5 adet lense sahip ince tasarımlı matrix lazer farlar uzun far asistanı özelliği ile dikkat çekerken iç mekanda ise Opel’in Monza konseptininkine benzer OLED ekrandan oluşan konsol cezbedici duruyor.

Alüminyum ve yüksek dayanımlı çelik gövdeye sahip konsept güncel A8’den 40 mm kısa, 70 mm daha alçak ve aks mesafesi 50 mm daha kısa. 597 Bhp’lik gücünü 8 ileri otomatik şanzıman ve Torsen AWD sistemi ile yola ileten Prologue 0-100 km/s hızlanmasını Audi’nin bilgisayar simülasyonlarına göre tahmini 3.7 saniyede tamamlıyor. 5 noktadan bağlantılı yükseklik ve sertlik ayarlı süspansiyonu ile gövde kontrolünde iddialı olan Prologue’un S-Class Coupe ile karakter farklılıklarını görmemiz içinse sanırım şimdilik beklememiz gerekiyor.

Yakıt tasarrufu için ihtiyaç duyulmadığı takdirde 4 silindirini kapatabilen ve 48 voltluk elektrik motoru ile desteklenen Prologue’un 100 km’de 8.6 litre yakıt tükettiği ve 199g/km’lik CO2 emisyon salınımı olduğu iddia ediliyor.

http://i.auto-bild.de/mdb/large/29/a9-9d0.jpg

http://i.ytimg.com/vi/E8yNly2Bui0/maxresdefault.jpg

http://2016carsreview.com/wp-content/uploads/2014/12/Audi-Prologue-Concept-rear-view.jpg

http://indianautosblog.com/wp-content/uploads/2014/11/Audi-Prologue-Concept-interior.jpg

http://indianautosblog.com/wp-content/uploads/2014/11/Audi-Prologue-Concept-interior-at-the-2014-Los-Angeles-Auto-Show.jpg

Ayrıca Bild'in yaptığı inceleme gayet tatminkar olmuş..

bzIOnV3bEZs

Sefa
10.07.2015, 03:35
Vites topuzuyla uçak hissiyatı vermiş.. Belli bi hızdan sonra havalanıyor mu :)

Hüdai Pervaneli
10.07.2015, 03:55
600 Beygirlik Arac 100 kmh hizla giderken 8.7 yakacak :) Biraz fazla :) Yeni motorlarda düsmüs

Kubilay ŞAHİN
10.07.2015, 17:51
Yakında detaylı bir çalışma ile geleceğim bu sayfaya..

U.Sadıkoğlu
10.07.2015, 19:35

Bekliyoruz Kubilay'cım :)

Hüdai Pervaneli
11.07.2015, 03:50
Yanliz Audilerde Hic Rahat edemedim Pek iyi seyler yazamiyacagim buraya
Arkadasdaki 2,5 Motorluk Aracin Otomatik Sanjimanini dagitti Araca randuman vermiyor zaten 2,5 larda
A5 ve A3 lerde edindigim tecrübe Cok Daris Olmasi Sahsen Hava Alamiyorum iclerinde

Sefer A.
11.07.2015, 06:04
çok görduk bu laflari :p

Dursun Kaplan
18.07.2015, 01:55
Nerdesin kank ya nostarji yapalım.

Pek takılmıyorum artık buralarda malüm :)

Hüseyin Başoğlu
18.07.2015, 02:26

şu kısım hariç katılıyorum :)
ben galericiyim arkadaş öyle bir şeye rast gelmedim hiç sen nerde gördün 0 alıp kar lı satanı :D:D

Hüdai Pervaneli
18.07.2015, 12:46
Arabayi Yeni Aldim Memnunum ama Rahat batiyor Degisirim 1-2 Seneye Araci

Sefa
18.07.2015, 12:54
ben galericiyim arkadaş öyle bir şeye rast gelmedim hiç sen nerde gördün 0 alıp kar lı satanı :D:D

Kampanyalı olarak alan varsa satabilir.. 2013'te 0 araç alanlar şuan aldığından fazlasına satıyordur hatta çoğu..

Bunun kâr olup olmadığı meçhul ancak.. Evet 40'a alıp 45'e satıyorsun belki ama o zamanki 40 bugünki 45'ten fazla mı ona bakmak lazım..

Adem Erdoğan
18.07.2015, 13:21

Arkadaşım 56ya almıştı sıfır golf daha yeni 60a sattı. Araç piyasasının yükselmesi bir yana golfün de apayrı bir piyasası var. :)

Kazım Bostan
18.07.2015, 15:00

var hüseyin çok var

şu ülkede araba piyasası gerçekten çok garip. o araba 30 ediyosa benimki yavru gibi tertemiz yeni kuaföre verdim 40 eder diyor, sonra bi yıkatıyor filan daha güzel görünüyor gözüne, yok lan en az 43'ü var bunun diyor. herkes kendi kafasına göre takılıyor, o değil piyasayı da bunlar belirliyor.

Sefa
18.07.2015, 15:25
sahibinden.com piyasayı inanılmaz etkiliyor.. Şişik fiyatlar Kazım'ın dediği gibi o araba o para ediyorsa benimki daha fazla eder diyenler bir de keyfi satılıkçılar..

Normal fiyattan konulan araç havada kapılıyor ticaretini yapıyor adam normal fiyattan alıp 1-2 makyajla şişik fiyattan yine koyuyor..

Kazım Bostan
18.07.2015, 15:37
valla ben bundan sonraki arabamı Allah izin verirse sıfır almayı düşünüyorum. o güne kadar (artık 4-5 yıl geçer heralde) stilo ile devam. eğer böyle düşünmeseydim, sitedekilere göre ciddi anlamda temiz ve full versiyonu olduğu için bi 24-25'e okuturdum heralde şimdi. piyasa onu gösteriyor nabiyim :D :p 19'a almıştık.

Hüseyin Başoğlu
18.07.2015, 16:11
abi sahibinden.com tam bi saçmalık ya...

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın tam karşılığı... Ha kullanmıyormuyuz el mahkum kullanıyoruz :D

Gerçek piyasanın en kötü 5 milyar üstünde orada yazılan fiyatlar.. :D

40 yazana 32-33 teklif edince laf yiyoruz sonra :D:D

Terzioğlu
19.07.2015, 05:45
edit.................

ccd6167
19.07.2015, 08:53
abi sahibinden.com tam bi saçmalık ya...

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın tam karşılığı... Ha kullanmıyormuyuz el mahkum kullanıyoruz :D

Gerçek piyasanın en kötü 5 milyar üstünde orada yazılan fiyatlar.. :D

40 yazana 32-33 teklif edince laf yiyoruz sonra :D:D

Aynen hocam şişirme piyasa. Gecen 2006 3.20 57 verdim adam sana 55 olsun dedi dalga geçerek. Şişirme

Alper Calik
11.08.2015, 15:23
Orijinal Çelik Jant ve Kış Lastikleri ile:

http://i57.tinypic.com/2ahxz52.jpg

http://i57.tinypic.com/2ahxz52.jpg

Kazım Bostan
17.08.2015, 00:15
yakında detaylı bir çalışma ile geleceğim bu sayfaya..

(GELMEDi)

U.Sadıkoğlu
19.08.2015, 22:30
Satış rekorları kıracağını düşündüğüm Jaguar'ın XE modelinin ilk partisi Türkiye'ye doğru yola çıktı...

Yakında yollarda bol bol görürüz...

Başlangıç fiyatı 220.000 TL civarı ve 260.000 TL'ye kadar yükseliyor...

Fiyatını hakediyor mu? Kesinlikle...

http://images.cdn.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/styles/gallery_slide/public/images/car-reviews/first-drives/legacy/jaguar-sxsr43-xf-2015-014.jpg?itok=xj6AeKxR

http://images.cdn.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/styles/gallery_slide/public/images/car-reviews/first-drives/legacy/jaguar-sxsr43-xf-2015-016.jpg?itok=Ruj_lISQ

http://i0.wp.com/www.motoringresearch.com/wp-content/uploads/2015/01/10_Jaguar_XE_prototype_2015.jpg?resize=1960%2C1306

slmn
20.08.2015, 00:44
15-20 arası otomatik temiz bi araba bakıyorum da sahibinden hakkında yazılanları görünce gözüm korktu :) Galeriden almakta ayrı bir dert ne yapacağız bilmiyorum.

Sefa
20.08.2015, 01:28
2010-11 Jetta ya da Focus kullanan var mı ? Mümkünse dizel..

Avantajları, dezavantajları nelerdir bilelim.. :)

edimurphy_61
20.08.2015, 01:47
2010-11 Jetta ya da Focus kullanan var mı ? Mümkünse dizel..

Avantajları, dezavantajları nelerdir bilelim.. :)

Bizde Jetta Focus ve Qashqai arasında kaldık. Bilgi sahibi veya önerisi olan var mı ? (sıfır)

Alper Calik
21.08.2015, 21:53
Kriterleriniz nedir?

Qashqai nin sınıfı bile farklı!

Hüseyin Başoğlu
22.08.2015, 03:20
3 aracıda kullandım :D

Öncelikle 3 araçta Yakıt olarak kullanıcısını çok memnun eder Piyasanın en az yakan araçlarından. Satmak isteseniz hemen alıcısı çıkacak Türden araçlar

Jetta (otomatik vites için konuşuyorum ) bence volksvagenin isimle sattığı araçlardan. Ben 2 ay kullandım performans olarak bi golfle yarışamaz. Donanım ise pek memnun etmedi beni. Ama işte beğenen ve alıcısı çok :D yakıtıda 25 Kuruş felan civarında

Focus yine aynı şekilde doğru düzgün donanıma sahip değil. Paketleri Arasında Çelik jant sis farı gibi Farklılıklar var sadece ama performans açısından muhteşemdir. Yakıt 30 Kuruş yakar ortalama.

Qashaqai bence Türkiye'de jip sınıfında en alınabilir araçlardan. 25-30 Kuruş arası yakar. Cam tavan vs. Olsun Donanım olarak tatmin edici performans olarak hoş bir araba.

Genç ve acemi bir galerici olarak anlatabileceklerim bunlar Burada daha Detaylı yazan abilerimiz var onlarda bilgilerini paylaşırsa daha fazla öğrenmiş oluruz.

Not= Abicim niye 0 alıyonuz ya biz nerden ekmek yiyeceğuk:D Sıfır arabaya paramı verilir. Gelin bu Kardeşiniz ayarlasın size istediğiniz arabayı 0 Ayarında rahat rahat binin 5-10 milyarınızda cebinizde Kalsın:D

Hüseyin Başoğlu
22.08.2015, 03:21
15-20 arası otomatik temiz bi araba bakıyorum da sahibinden hakkında yazılanları görünce gözüm korktu :) Galeriden almakta ayrı bir dert ne yapacağız bilmiyorum.

Abi tavsiyem alma. 15-20 Arasında alıcağın otomatik vites araba eski nesil Şanzıman olur çok sorun yaşarsın şanzımandan. Gel sanayi git sanayi soğursun arabadan.

selcuk
22.08.2015, 03:36

Öncelikle 3 araçta Yakıt olarak kullanıcısını çok memnun eder Piyasanın en az yakan araçlarından. Satmak isteseniz hemen alıcısı çıkacak Türden araçlar

Jetta (otomatik vites için konuşuyorum ) bence volksvagenin isimle sattığı araçlardan. Ben 2 ay kullandım performans olarak bi golfle yarışamaz. Donanım ise pek memnun etmedi beni. Ama işte beğenen ve alıcısı çok :D yakıtıda 25 Kuruş felan civarında

Focus yine aynı şekilde doğru düzgün donanıma sahip değil. Paketleri Arasında Çelik jant sis farı gibi Farklılıklar var sadece ama performans açısından muhteşemdir. Yakıt 30 Kuruş yakar ortalama.

Qashaqai bence Türkiye'de jip sınıfında en alınabilir araçlardan. 25-30 Kuruş arası yakar. Cam tavan vs. Olsun Donanım olarak tatmin edici performans olarak hoş bir araba.

Genç ve acemi bir galerici olarak anlatabileceklerim bunlar Burada daha Detaylı yazan abilerimiz var onlarda bilgilerini paylaşırsa daha fazla öğrenmiş oluruz.

Not= Abicim niye 0 alıyonuz ya biz nerden ekmek yiyeceğuk:D Sıfır arabaya paramı verilir. Gelin bu Kardeşiniz ayarlasın size istediğiniz arabayı 0 Ayarında rahat rahat binin 5-10 milyarınızda cebinizde Kalsın:D

sana ehliyet verdilerde birde galericilik yapiyorsun heee :eek:

sikeci azizin dedigi gibi
ülke elden gidiyor :D
:rolleyes:

Hüseyin Başoğlu
22.08.2015, 03:39
sana ehliyet verdilerde birde galericilik yapiyorsun heee :eek:

sikeci azizin dedigi gibi
ülke elden gidiyor :D
:rolleyes:

Şimdi ayıp ettin Abicim samimi söylüyorum ayıp ettin :D

Muhteva
22.08.2015, 03:41
Babam 15 yıldır araba alıp satıyor bazen kapının önünde 5 tane eski model araba olurdu mahallede ki arabaların yarısı bize aitti :D

Bazen iki günde bir araba sattığı yahut takas ettiği olurdu bu yüzden kimi zaman hangi arabanın bizim olduğunu bile bilmezdim :D

Ama gel gör ki zerre merakım yok arabalara zorla ehliyet aldırdılar yine kullanmadım şuan zor sürerim o kadar isteksizim bu hususta.

Başkaları babasından araba anahtarını almak için 40 takla atar ben babamın "Hadi bugün arabayla çalışalım öğrenmen lazım" tarzı söylemlerinden kaçarken 40 takla atıyorum :D

selcuk
22.08.2015, 03:41
Şimdi ayıp ettin Abicim samimi söylüyorum ayıp ettin :D

yazdiklarini okuyorum
burada ehliyetini 3. kademesindeki psikolojik sinavi gecemezdin bence :D

imkansiz
3 sene sonra yine gel derdiler:rolleyes:

Hüseyin Başoğlu
22.08.2015, 03:46
yazdiklarini okuyorum
burada ehliyetini 3. kademesindeki psikolojik sinavi gecemezdin bence :D

imkansiz
3 sene sonra yine gel derdiler:rolleyes:

Psikolojik sınav mı :s

O ne ola ki :D
Ya geçerdim ya en fazla napacaklar sınavda :D

selcuk
22.08.2015, 03:50
Psikolojik sınav mı :s

O ne ola ki :D
Ya geçerdim ya en fazla napacaklar sınavda :D

20 kisinin icinde psikolog sana sorular soruyor
kafasina göre degerlendiriyor
araba sürmeye yeterlimidir, yada araci silahmi saniyorsun diyen

Hüseyin Başoğlu
22.08.2015, 03:54
20 kisinin icinde psikolog sana sorular soruyor
kafasina göre degerlendiriyor
araba sürmeye yeterlimidir, yada araci silahmi saniyorsun diyen

HAhahahaha
TÜrkiyede yemez o sistem döverler psikoloğu :D

selcuk
22.08.2015, 03:58
HAhahahaha
TÜrkiyede yemez o sistem döverler psikoloğu :D

ne dövecen
alttarafi sana resim gösteriyor
diyorki bu adam bu insanlari ezdi , ne düsünüyorsun
sende yihaa iyi yapmis demiyeceksin ya

yani zor bisey degil
ama sende süphelerim var :D

Sefer A.
22.08.2015, 04:51
Satış rekorları kıracağını düşündüğüm Jaguar'ın XE modelinin ilk partisi Türkiye'ye doğru yola çıktı...

Yakında yollarda bol bol görürüz...

Başlangıç fiyatı 220.000 TL civarı ve 260.000 TL'ye kadar yükseliyor...

Fiyatını hakediyor mu? Kesinlikle...

http://images.cdn.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/styles/gallery_slide/public/images/car-reviews/first-drives/legacy/jaguar-sxsr43-xf-2015-014.jpg?itok=xj6AeKxR

http://images.cdn.autocar.co.uk/sites/autocar.co.uk/files/styles/gallery_slide/public/images/car-reviews/first-drives/legacy/jaguar-sxsr43-xf-2015-016.jpg?itok=Ruj_lISQ

http://i0.wp.com/www.motoringresearch.com/wp-content/uploads/2015/01/10_Jaguar_XE_prototype_2015.jpg?resize=1960%2C1306
Bugün dolmusla Levent'ten Besiktas'a inerken gördüm parlak bordosunu (ya da koyu kirmizi mi desem ne desem bilemedim)
çok güzel araba, zaten 2 3 senedir jaguar en sevdigim araba markasidir, ondaki durus kimsede yok bence, ne mercedes ne bmw audi ne maserati ne porsche ne ferrari, jaguar bir tarafa digerleri baska tarafa :) :p
ingiltere'de ucuzmus, hele 2.el olanlar

Sefa
31.08.2015, 17:50

Biraz geç okudum ama kısmen aydınlatıcı oldu.. Model seçimlerini parayı veren yapıyor doğal olarak biz etki ediyoruz.. :)

Sedan araç olmak zorunda bu yüzden yoksa bana kalsa Golf alırım..

Passat da bakıyoruz da 2.0 dizelleri km olarak kamyonlarla ve dolmuşlarla yarışıyor.. :)

Hüdai Pervaneli
31.08.2015, 21:36
Alman Arabalarindan Sasmayin Yeni Passatlaari bekliyorum 2.0 240 beygir gücünde

Suanki Golfum 20 tl ye 100 km gidebilyiorum Türkiye hesabi diyim :)

EMiRHAN61
19.09.2015, 09:28
Galerilere düşmüş satışa hazır Passat'lar haricinde şu sıralar bayilerden kendiniz sipariş vererek almak istemeniz halinde çok uzun süre bekleteceklerini düşünüyorum. Yetiştiremiyorlar.

Yiğit Gayretli
19.09.2015, 13:21
Hüseyin Başoğlu 2011 veya 2012 1.6-1.4 dizel otomatik Polo kaç TaLe?

Hüseyin Başoğlu
19.09.2015, 23:39
@Hüseyin Başoğlu (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=43604) 2011 veya 2012 1.6-1.4 dizel otomatik Polo kaç TaLe?

2011-2012 de 1.4 dizel otomatik yok diyebiliyorum.

1.6 larıda 45-50 arasına temizini bulabilirsin.

Yiğit Gayretli
20.09.2015, 23:33

Evet ben de baktım biraz sadece 1.6 varmış. Sağolasın...

SiNo
22.09.2015, 00:45
Araçlarıniza multimedia Teyp ler taktirmanizi tavsiye ederim araçla %100 uyumlu cihazlar çok güzel fonksiyonlar sunuyor ve park ederken geri görüş kamerası çok işe yariyor

Kazım Bostan
23.09.2015, 10:23
http://i.hizliresim.com/0kYkYB.jpg

eski arabamız. 2008 yılında almıştık. 2000 passat 1.8t highline 2. hala daha çok farklı bir araba gözümde. şuanda lüks sınıfına giren arabalardaki biçok özellik bunda da vardı. hey gidi... 23.750'ye almıştık bunu. şuanda 40 isteyen bile var çok garip.

bu arada fotoğrafı samsung e250 ile trabzon'da çekmiştim :)

Kazım Bostan
23.09.2015, 11:00
http://i.hizliresim.com/rVARO7.jpg

off hey gidi ya...

pardon flood yaptık heyecandan

şuanda bana sorsalar bu araba mı yoksa 2015 e class mı, hiç düşünmeden e class derim. yani o kadar da değil e class bu boru mu :D ama bu araçla aramızda özel bir bağ vardı

EMiRHAN61
23.09.2015, 21:24
Son zamanlarda tasfiye edilen araçların piyasaya sürülmesiyle 2. el pazarında bolca bulunabilen Jandarma çıkması Land Rover'lardan bir adet alıp bu kondisyona getirmeye niyet ettim.

7407

Ali Can
23.09.2015, 22:34
Son zamanlarda tasfiye edilen araçların piyasaya sürülmesiyle 2. el pazarında bolca bulunabilen Jandarma çıkması Land Rover'lardan bir adet alıp bu kondisyona getirmeye niyet ettim.

Emirhan zihnimi okumuşsun :) daha bugün baktım

Sahibinden de çok güzel restore edilmiş defender mevcut.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-cok-farkli-232922271/detay

Kazım Bostan
23.09.2015, 22:37
restore edip satıcaksın aslında bunları böyle.

EMiRHAN61
24.09.2015, 13:50
Kullanmak için bir tane bunlardan almayı düşünüyorum. Ufak tefek avcılık , off road gibi amatörce heveslerimi giderebilmek için. Ama belki başarılı bir iş çıkarırsam ticari açıdan iştahlandırırsa toplayıp satmayı dahi düşünebilirim. Bu işi seviyorum. Ama benim fotoğrafını yüklediğim 110'luk modellerde büyük bi kâr olmaz. Kullanıcıyı tatmin edecek , iş görecek araçlar genelde.

Ali Can'ın eklediği ilandaki araç 110'luklar kategorisine eklenmiş ama esasen onlar 130'luk modeller...
130'luklar da genelde devletten çıkma. Elektrik ve orman idarelerinden vs. Benim düşündüğüm gibi elden geçirerek avrupadaki son kasalara benzer hale getiriyorlar. Aslında ilanda istenen paralar çok yüksek rakamlar. Orjinalleri çok yüksek rakam olduğu için benzetme modelleri de ister istemez biraz imaj sebebiyle yükseliyor fiyat olarak.

selcuk
01.04.2016, 11:08
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b8/Patent-Motorwagen_Nr.1_Benz_2.jpg/220px-Patent-Motorwagen_Nr.1_Benz_2.jpghttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d6/A-line1913.jpg/220px-A-line1913.jpghttps://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/31/Ford_T_Jon_Sullivan.jpg/220px-Ford_T_Jon_Sullivan.jpghttp://i.auto-bild.de/ir_img/3/3/0/7/3/Volkswagen-VW-Kaefer-Typ-1-11-729x486-6eee441ca503f516.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=u8_e3DwKUiM

U.Sadıkoğlu
29.08.2016, 22:27
İlgilenen olursa beklerim...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-ilk-sahibinden-mercedes-benz-a-180-amg-sport-extra-donanimli-335133032/detay

:)

Burak DERELİ
30.08.2016, 08:39

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-ilk-sahibinden-mercedes-benz-a-180-amg-sport-extra-donanimli-335133032/detay

Bro hayırdır :)

ccd6167
30.08.2016, 09:58

yakıtı nasıl ?

U.Sadıkoğlu
30.08.2016, 11:52
Bro hayırdır :)

İngiltere'ye yolculuk var kardeşim biliyorsun araba yatmasın burada :)

U.Sadıkoğlu
30.08.2016, 11:52
yakıtı nasıl ?

Ben aracı genelde İstanbul içi kullandığımdan dolayı 7.7'nin altına hiç düşmedi. Ancak nadirde olsa uzun yollarda 4.5-5.0 baremine kadar geriliyor.

Burak DERELİ
30.08.2016, 13:12
İngiltere'ye yolculuk var kardeşim biliyorsun araba yatmasın burada :)

Sen gelene kadar ben bakarım senin için :D :D

Hayırlısı olsun reis

ÖmürKaradeniz61
01.09.2016, 17:13
Alman Arabalarindan Sasmayin Yeni Passatlaari bekliyorum 2.0 240 beygir gücünde

Suanki Golfum 20 tl ye 100 km gidebilyiorum Türkiye hesabi diyim :)
2016 Passat CC sahibiyim,gayet kaliteli ve konforlu araç öneririm.

Dursun Kaplan
31.10.2016, 19:42
Yeni Honda Civic body kitli hallleri :alkış:

11226

11228

11229

11230

Yiğit Gayretli
01.11.2016, 11:21

Hüseyin nere Hüseyin. Bana Hüseyin'i bulun... Ulaaa :)

Fatih Özkan
25.11.2016, 11:29
Yeni ÖTV zammı hayırlı olsun arkadaşlar.
Sıfır araba almak iyice zorlaştı. Bu durumda 2. el araçların fiyatı yine fırlayacak.

Gürkan Asma
08.12.2016, 22:20
Insignia candır :)

http://i.hizliresim.com/vX8Dzr.jpg

selcuk
09.12.2016, 06:14
https://www.netcarshow.com/Opel-Insignia_Grand_Sport-2017-ig.jpg

Gürkan Asma
09.12.2016, 17:58
https://www.youtube.com/watch?v=cDi_QS0r_PM&t=

selcuk
09.12.2016, 18:10
https://www.youtube.com/watch?v=cDi_QS0r_PM&t=

cok iyi yolda
insignia ciktigi yil cinlere satimi direkten döndü
insigniaylan gm yeni sans verdi, sonrada avrupadan chevroletide cekti

yeni modelde kilo sorunuda cözüldü
önümüzdeki yil hersey yolunda giderse 6 yeni model daha piyasaya sürülecek

bi sase sorunu kaldi, onuda cözmek icin son hiz calisiliyor...

Gürkan Asma
09.12.2016, 22:07
cok iyi yolda
insignia ciktigi yil cinlere satimi direkten döndü
insigniaylan gm yeni sans verdi, sonrada avrupadan chevroletide cekti

yeni modelde kilo sorunuda cözüldü
önümüzdeki yil hersey yolunda giderse 6 yeni model daha piyasaya sürülecek

bi sase sorunu kaldi, onuda cözmek icin son hiz calisiliyor...

2017 nin sonunda Türkiye de satışa çıkacak ancak, fiyatı 150 bin üzerinde olur tahminim, talismanın bile ötv den önceki fiyatı 140 bin civarıydı.

Açıkcası 2 yıldır insignia sahibiyim. Önce 1.6 Turbo 180 bg , ve şuanda da 1.6 cdti 136 bg. Segmentindeki en iyi araç.

selcuk
09.12.2016, 22:15
2017 nin sonunda Türkiye de satışa çıkacak ancak, fiyatı 150 bin üzerinde olur tahminim, talismanın bile ötv den önceki fiyatı 140 bin civarıydı.

Açıkcası 2 yıldır insignia sahibiyim. Önce 1.6 Turbo 180 bg , ve şuanda da 1.6 cdti 136 bg. Segmentindeki en iyi araç.

ben hic sahip olamadim, ama opeldeyken insignia yada antara sürerdim hep

insignia gercekten 4- 4lük araba, özellikle koltuklari inanilmaz iyi, sirt agrilari olanlar denemeli

opelin tarihindeki en iyi arac
bi iste ön tarafda kaza durumunda motorun aractan ayrilma mekanizmasinida saseye eklediler mi harika olacak

Gürkan Asma
09.12.2016, 22:19
ben hic sahip olamadim, ama opeldeyken insignia yada antara sürerdim hep

insignia gercekten 4- 4lük araba, özellikle koltuklari inanilmaz iyi, sirt agrilari olanlar denemeli

opelin tarihindeki en iyi arac
bi iste ön tarafda kaza durumunda motorun aractan ayrilma mekanizmasinida saseye eklediler mi harika olacak
Evet,

Opel de bunu onaylıyor zaten, tanıtımlarında "Amiral Gemisi" olarak tarif ediyor. Motorun şase ilişkisiyle ilgili çok bilgim yok, yanlız insignia sağlamlık anlamında çok sağlam bi araç, kaza testlerini incelemiştim.

selcuk
09.12.2016, 22:34
Evet,

Opel de bunu onaylıyor zaten, tanıtımlarında "Amiral Gemisi" olarak tarif ediyor. Motorun şase ilişkisiyle ilgili çok bilgim yok, yanlız insignia sağlamlık anlamında çok sağlam bi araç, kaza testlerini incelemiştim.

öyle zaten
dedigim özellik bu klasmanda sadece volvo, bmw ve mercedesde var
opelde bu yönde calisiyor

Oruç
09.12.2016, 23:10

Kardeş Allah daha iyisini versin, gözüm yok yanlış anlama sakın. 22 yaşında o segmentte o arabaya binecek hangi güzel işi yapıyorsun ? :)

Gürkan Asma
09.12.2016, 23:21
Kardeş Allah daha iyisini versin, gözüm yok yanlış anlama sakın. 22 yaşında o segmentte o arabaya binecek hangi güzel işi yapıyorsun ? :)
Estağfirullah , Daha iyileri sizin olsun inşallah. İşim "Video - Grafik" :) okuyorum aynı zamanda üniversite öğrencisiyim.

selcuk
05.05.2017, 17:25
bayanlara iyi haberler
park etmek iyice kolaylasacak

https://www.youtube.com/watch?v=jas_y1cUndI

Yiğit Gayretli
26.04.2018, 16:27
70.000 TL dolaylarında alınacak en iyi "otomatik" araç hangisidir?

Aklımda bir iki seçenek var ama yönlendirmemek adına yazmıyorum.

selcuk
26.04.2018, 17:39

Türkiyede piyasayi bilmedigimden özel bir marka öneremem ama otomatikte audiden uzak durun önerisinde bulunabilirim

en saglam araba tabiki her zaman ki gibi halen subaru

Fatih Çelik
26.04.2018, 17:51

Bu soruyu sorduğumda bu işlerin piri -ayrica akrabam olur -biri otomatikte Alman ve Japondan şaşmayın dedi. Bilmiyorum abi bu senin için ne kadar faydalı olur bu bilgi.

Ozan Yılmaz
26.04.2018, 19:13

sıfır mı, ikinci el mi
dizel mi, benzin mi
performans mı, ekonomi mi

gibi detaylar isteyen zor bir soru,

astra olabilir.

Yiğit Gayretli
26.04.2018, 20:39
Türkiyede piyasayi bilmedigimden özel bir marka öneremem ama otomatikte audiden uzak durun önerisinde bulunabilirim

en saglam araba tabiki her zaman ki gibi halen subaru

Tucson sattım. Yeniden SUV alacak olursam kesinlikle Forester alırım. Ama bineklerinin Türkiye'de piyasası yok Subaru'nun.

Bu soruyu sorduğumda bu işlerin piri -ayrica akrabam olur -biri otomatikte Alman ve Japondan şaşmayın dedi. Bilmiyorum abi bu senin için ne kadar faydalı olur bu bilgi.

Almanlar'ın DSG'si çok tartışılıyor. Japon benim de tercihim.

sıfır mı, ikinci el mi
dizel mi, benzin mi
performans mı, ekonomi mi

gibi detaylar isteyen zor bir soru,

astra olabilir.
Yılda 5 bin km anca yaparım.

O yüzden; ikinci el, benzinli, performans/ekonomi dengeli.

Fatih Çelik
26.04.2018, 20:50
Tucson sattım. Yeniden SUV alacak olursam kesinlikle Forester alırım. Ama bineklerinin Türkiye'de piyasası yok Subaru'nun.

Almanlar'ın DSG'si çok tartışılıyor. Japon benim de tercihim.

Yılda 5 bin km anca yaparım.

O yüzden; ikinci el, benzinli, performans/ekonomi dengeli.

Corollavari bir yol görüyorum abi o zaman :D Dsg şanzıman soru işareti haklısın şüphe etmekte.

Oğuz ZEYTİN
26.04.2018, 21:01

Çevremde büyük bir 308 alıcı ve kullanıcı kitlesi var Yiğit. Ve herkes çok memnun.

Yiğit Gayretli
27.04.2018, 08:23
Çevremde büyük bir 308 alıcı ve kullanıcı kitlesi var Yiğit. Ve herkes çok memnun.

Fransızlar'ın otomatik şanzımanı için de çok olumlu konuşmuyorlar Oğuz. Detay bilmiyorum ama mide bulandırıcı oluyor bu tarz dedikodular.

selcuk
27.04.2018, 09:33
Fransızlar'ın otomatik şanzımanı için de çok olumlu konuşmuyorlar Oğuz. Detay bilmiyorum ama mide bulandırıcı oluyor bu tarz dedikodular.

fransizlarin arabalarini genel olarak parca, parca degilde modul, modul üretmesi bile bence bir fransiz otomobilinden uzak durmak icin yeterli nedendir

arabayi ucuza satayimda tamirde kaziklayiyim demenin en basit örnegi bu, cok bariz

2 yil opelde calismis biri olarak performans/ ekonomi bakimindan önerilecek 1 no lu marka chevroletlerin opel klonlaridir

tabii bu konuda satin alirken dikkatli olunmali, ayni kaportalarin ici daihatsu olanlarida var, opel olanlarida
chevrolet ayni modelin 2 versiyonunuda avrupa piyasasinda satisa sunmusdu...

pegeot 308 modelinde konusursak ayni siniftaki chevrolet cruze öneririm

kaporta disi herseyi opel astra sadece %60-70 fiyatina, tabiki sadece m22 otomatik 6 vites sanziman ile
m22 okadar iyki fiat´ada fransizlarada satiyorduk

f serisi opel sanzimani olan opellerden uzak durulmasini tavsiye ederim, 80 li yillarin teknolojisi ve opelin sert düsüsünün bu piyasada en önemli nedenlerindendir

gm in sahibi oldugu dönemde opele yaptigi en büyük kazikti bu klon arabalar, müsteriler icin bir nimet
böyle gm chevrolet markasini hic bir kurus gelisime harcamadan avrupaya soktu.
pesinede opeli ,bir süreligine, kendisi ile piyasada rekabete sokup iyi fiyata sattilar...

Yiğit Gayretli
27.04.2018, 10:45
fransizlarin arabalarini genel olarak parca, parca degilde modul, modul üretmesi bile bence bir fransiz otomobilinden uzak durmak icin yeterli nedendir

arabayi ucuza satayimda tamirde kaziklayiyim demenin en basit örnegi bu, cok bariz

2 yil opelde calismis biri olarak performans/ ekonomi bakimindan önerilecek 1 no lu marka chevroletlerin opel klonlaridir

tabii bu konuda satin alirken dikkatli olunmali, ayni kaportalarin ici daihatsu olanlarida var, opel olanlarida
chevrolet ayni modelin 2 versiyonunuda avrupa piyasasinda satisa sunmusdu...

pegeot 308 modelinde konusursak ayni siniftaki chevrolet cruze öneririm

kaporta disi herseyi opel astra sadece %60-70 fiyatina, tabiki sadece m22 otomatik 6 vites sanziman ile
m22 okadar iyki fiat´ada fransizlarada satiyorduk

f serisi opel sanzimani olan opellerden uzak durulmasini tavsiye ederim, 80 li yillarin teknolojisi ve opelin sert düsüsünün bu piyasada en önemli nedenlerindendir

gm in sahibi oldugu dönemde opele yaptigi en büyük kazikti bu klon arabalar, müsteriler icin bir nimet
böyle gm chevrolet markasini hic bir kurus gelisime harcamadan avrupaya soktu.
pesinede opeli ,bir süreligine, kendisi ile piyasada rekabete sokup iyi fiyata sattilar...

Chevrolet Türkiye piyasasından çekildiği için sürekli piyasası düşüyor. Ben hazır para ile almayacağım aracı. Bir miktar kredi çekeceğim. Hepten zarar etmemek için Chevrolet benim adıma mantıklı tercih değil ne yazık ki...

selcuk
27.04.2018, 12:04
Chevrolet Türkiye piyasasından çekildiği için sürekli piyasası düşüyor. Ben hazır para ile almayacağım aracı. Bir miktar kredi çekeceğim. Hepten zarar etmemek için Chevrolet benim adıma mantıklı tercih değil ne yazık ki...

yükselen marka degerinede öyle önem veriyorsan mazda avantajli gözüküyor

2 yil icinde diesel motorlari gibi kendinden yakiti patlatan otto motorlarini piyasaya süreceklerini bildirmistiler

bunu basarirsalar en cok deger kazanan marka olurlar

https://www.youtube.com/watch?v=5mTf1CtJHSs

90'larda Türkiye'de muhteşem bir Mazda furyası vardı. Sonra buradaki reklam ve pazarlama faaliyetlerini boşladılar. Ciddi bir satış, servis ve destek ağı sorunları var.

Öyle yenilikçi bir motorla kotarabilecekleri basit bir durum yok ortada.
mercedes, toyota veya bmw diyorsun gibi

sen kararini vermis gibisin, her konuda zirve diyorsan beklentini bu 3 premium markasindan baskasi karsilamaz...

Yiğit Gayretli
27.04.2018, 13:12
yükselen marka degerinede öyle önem veriyorsan mazda avantajli gözüküyor

2 yil icinde diesel motorlari gibi kendinden yakiti patlatan otto motorlarini piyasaya süreceklerini bildirmistiler

bunu basarirsalar en cok deger kazanan marka olurlar

https://www.youtube.com/watch?v=5mTf1CtJHSs

90'larda Türkiye'de muhteşem bir Mazda furyası vardı. Sonra buradaki reklam ve pazarlama faaliyetlerini boşladılar. Ciddi bir satış, servis ve destek ağı sorunları var.

Öyle yenilikçi bir motorla kotarabilecekleri basit bir durum yok ortada.

Alika87
05.08.2018, 04:06
http://i63.tinypic.com/a87jr.png

Hanimin özel tasarladigi Trabzonspor logusu baya yakismis. Instagramdan aldim, takilmayin #saymasallaha :D

Hüdai Pervaneli
07.08.2018, 21:23
http://i63.tinypic.com/a87jr.png

Hanimin özel tasarladigi Trabzonspor logusu baya yakismis. Instagramdan aldim, takilmayin #saymasallaha :D

Ali Memnunmusun Arteondan Özellikleri Nelerdir Biraz Acarmisin ?