PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomobil Haberleri ve Modifiye

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21

Keramettin
08.08.2011, 16:05
http://www.arabaresimleri1.com/data/media/64/seat-leon-cupra-k1-Resimleri.jpg

Bu da benim hayalim :)

Samet Türkmen
08.08.2011, 16:58
http://www.arabaresimleri1.com/data/media/64/seat-leon-cupra-k1-Resimleri.jpg

Bu da benim hayalim :)

Bence haddinden fazla pahalı bir araba. 40 bin tl ile 72 bin tl arası değişiyor o km fiyatları.

VW golf 0 km ise 38 bin tl ile 90 bin küsür tl arasında değişiyor. Benim tercihim golf olurdu ikisi arasında seçim yapsaydım.

Seat'ı da Audi satın almıştı zaten. Yani aynı grupta sayılı VW ile :)

ts61gogo
08.08.2011, 23:51
Bence haddinden fazla pahalı bir araba. 40 bin tl ile 72 bin tl arası değişiyor o km fiyatları.

VW golf 0 km ise 38 bin tl ile 90 bin küsür tl arasında değişiyor. Benim tercihim golf olurdu ikisi arasında seçim yapsaydım.

Seat'ı da Audi satın almıştı zaten. Yani aynı grupta sayılı VW ile :)

Seat'i VW almisti 1986 senesinde :)

Türkiyedeki fiyetlari bilmiyorum, ama 40bin tl yerine biraz fazla ver, BMW 1 serisi al.
Ön cekisli araba ise yaramaz....

Hasan Cubukcu
08.08.2011, 23:57
Seat'i VW almisti 1986 senesinde :)

Türkiyedeki fiyetlari bilmiyorum, ama 40bin tl yerine biraz fazla ver, BMW 1 serisi al.
Ön cekisli araba ise yaramaz....

ön cekisli araba niye ise yaramaz , bana anlatirmisin

ts61gogo
09.08.2011, 00:14
ön cekisli araba niye ise yaramaz , bana anlatirmisin

Virajlarda etkili degil, sportif anlamda sifir.
Trabzon gibi yokuslu yerlerde cekmiyor.

Tasarim olarak daha kötü, burnu ve arkasi daha uzun, tekerler arasindaki mesafe daha kisa oldugu icin.

Sportif araba istiyorsan, arka cekisli olacak.

Hasan Cubukcu
09.08.2011, 00:24
Virajlarda etkili degil, sportif anlamda sifir.
Trabzon gibi yokuslu yerlerde cekmiyor.

Tasarim olarak daha kötü, burnu ve arkasi daha uzun, tekerler arasindaki mesafe daha kisa oldugu icin.

Sportif araba istiyorsan, arka cekisli olacak.

yazdiklarinin cogu yanlis ya biliyorsan yaz yada bilmiyorsan yazma !!!

virajlarda en iyi 4x4 ondan sonra ön cekis en kötüde arka cekis !!!

arka cekisli araba her zaman güc kayibina mahsustur !!!
saft oldugu icin kuvvet yolu ne kadar uzun sa o kadarda kayip olur
bir motor sikleti düsün kuvvet yolu tek bir zincirden gider ve kayip orani cok düsükdür !!

bilmek istedigin birsey varsa sorabilirsin !!! ;)

ts61gogo
09.08.2011, 00:33
yazdiklarinin cogu yanlis ya biliyorsan yaz yada bilmiyorsan yazma !!!

virajlarda en iyi 4x4 ondan sonra ön cekis en kötüde arka cekis !!!

arka cekisli araba her zaman güc kayibina mahsustur !!!
saft oldugu icin kuvvet yolu ne kadar uzun sa o kadarda kayip olur
bir motor sikleti düsün kuvvet yolu tek bir zincirden gider ve kayip orani cok düsükdür !!

bilmek istedigin birsey varsa sorabilirsin !!! ;)

4x4 virajlarda drift yapamiyor, mecburen yavasliyorsun.

Ön cekisli araba en cok kuvvet kayib ediyor, cünkü hem yere baski yapiyor, hem viraja girince baski yüzünden zorlaniyor.
http://tr.wikipedia.org/wiki/%C3%96nden_kopma

Arka cekisli arabada ön tekerle daha kolay dönebiliyor, baski olmadigi icin, ondan virajda daha etkili oluyor.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Arkadan_kopma - bu istenen birsey.

4x4 araba düz yolda en hizlisi, 0-100 zamanlarina bakarsan Audi Quattro'lar BMW'den daha hizli oldugunu görürsün.
Ama pist zamanlarina bakinca, BMW virajlardaki avantaj yüzünden daha kisa zamanda bir tur atiyor.

Bunlar fizik olarak ispatlanmis seyler.

(türkcem iyi olmadigi icin anlatamiyorum)

Hasan Cubukcu
09.08.2011, 00:44
sen yanlis anladin ben kendim yarislari katiliyordum ama 4x4 en hizlisi :rolleyes::rolleyes: vallahi cok ilginc geldi bana !!!

ts61gogo
09.08.2011, 00:49
sen yanlis anladin ben kendim yarislari katiliyordum ama 4x4 en hizlisi :rolleyes::rolleyes: vallahi cok ilginc geldi bana !!!

Ön cekisli formula 1 yada DTM arabasi gördün mü hic?
Ön cekisli arabalar birtek yer ve fiyat yüzünden üretiliyor.

Hasan Cubukcu
09.08.2011, 00:50
wikide kopmayi anlatiyor kopmad dönmek demek yani yoldan kopma arabanin ön kismi yoldan kopma baglantiyi kesmeye kopma diyorlar !!!
bir arabanin tekerlerinin herden kesilmesine kopma diyorlar yerden kesildigi zaman gücü yola veremiyorsun vermedigin de kopma oluyor ayni pir parasütcünün ipi kopmasi gibi daha müdhalae edmiyor sun onun icinde abs devreye giriyor ve oda yetmedimie hemen esp devreye giriyor tabiki varsa milli saniye icinde !!

bana raba konusunda bir sey anlatamasin !! kusura bakma !!

Hasan Cubukcu
09.08.2011, 00:53
istersen anlatayim formula birden niye öyle diye !! dtm hangi arabalr var dikkat et kalkislarda hangi arabalar iyidiye ve virajlarda !!!

ts61gogo
09.08.2011, 00:54
wikide kopmayi anlatiyor kopmad dönmek demek yani yoldan kopma arabanin ön kismi yoldan kopma baglantiyi kesmeye kopma diyorlar !!!
bir arabanin tekerlerinin herden kesilmesine kopma diyorlar yerden kesildigi zaman gücü yola veremiyorsun vermedigin de kopma oluyor ayni pir parasütcünün ipi kopmasi gibi daha müdhalae edmiyor sun onun icinde abs devreye giriyor ve oda yetmedimie hemen esp devreye giriyor tabiki varsa milli saniye icinde !!

bana raba konusunda bir sey anlatamasin !! kusura bakma !!

Iste ön tekerler kopunca kontrolü kayib ediyorsun ve viraja ic kismindan giremiyorsun.

arka tekerler kopunca gaz vererek ve hizlanarak girebiliyorsun viraja.

4x4/ arka cekis tartismasi heryerde var, ama ön cekisin sportif anlamda bir b*** yaramadigini herkes biliyor.

Hasan Cubukcu
09.08.2011, 00:57
onun icin opeller bmwlerd iyiydi bir aralar Astra

Hasan Cubukcu
09.08.2011, 01:03
Iste ön tekerler kopunca kontrolü kayib ediyorsun ve viraja ic kismindan giremiyorsun.

arka tekerler kopunca gaz vererek ve hizlanarak girebiliyorsun viraja.

4x4/ arka cekis tartismasi heryerde var, ama ön cekisin sportif anlamda bir b*** yaramadigini herkes biliyor.

ön cekisli arabalan virja hizli girer firen edersin ve virajdan cikmadan gazvermeye baslar sin tekerler dönerek arabai virajdan cikarmaya bakar tabiki dozunu kacirmadan yoksa kopar zamanlamasini iyi yparsan cok mükemmel olur ve arka cekisli arab geride kalir ! 4X4 de olgugu zaman ikisde geride kalir ona görede lastik tez harcanir 4x4de uzun yoldada ön cekis arkadan cekis ve ondan sonrada 4x4 gelir !!!
hepsini avantaji ve dev avantaji vardir !!!
sora bilirmiyin senin yasin kac !!!

ts61gogo
09.08.2011, 01:08
onun icin opeller bmwlerd iyiydi bir aralar Astra

O arka cekisli.

Hasan Cubukcu
09.08.2011, 01:11
Sahinleri düsn kartallari cok hafifi ve arka cekis olduklari icin durmadan göt atip duruyorudlar yagmurlu havalarda !!!

agir arabalarin cogu arka cekisdir cünki dedigim gibi agir olduklari icin arbanin yükünü daha güzel yaymak icin motor(agir motor) önde defransiyle arkada !!

dikresiyon kollarida daha rahat islesin diye agir arabalar arka cekis olur lar !!!

yaris arbalarini normal arabalarnan karistirma !! cok farkli lastik olsun suspansiyon olsun agirlik olsun motor gücü olsun cok farkli bmwde olsa originalindan cok farkli !!! hatta dirksiyon bile cok arkada yükü daha iyi yaymak icin tepo arabin icinde !!!

Hasan Cubukcu
09.08.2011, 01:15
dogru V 8 oldugu icin !!

ts61gogo
09.08.2011, 01:17
Sahinleri düsn kartallari cok hafifi ve arka cekis olduklari icin durmadan göt atip duruyorudlar yagmurlu havalarda !!!

agir arabalarin cogu arka cekisdir cünki dedigim gibi agir olduklari icin arbanin yükünü daha güzel yaymak icin motor(agir motor) önde defransiyle arkada !!

dikresiyon kollarida daha rahat islesin diye agir arabalar arka cekis olur lar !!!

yaris arbalarini normal arabalarnan karistirma !! cok farkli lastik olsun suspansiyon olsun agirlik olsun motor gücü olsun cok farkli bmwde olsa originalindan cok farkli !!! hatta dirksiyon bile cok arkada yükü daha iyi yaymak icin tepo arabin icinde !!!

Tofas'i ben araba saymiyorum.

Arka cekisde agirlik 50:50 dir,
ön cekisde 60:40.
AWD'li arabalar genelde daha agar ikisinde.

Spor arabalari ya AWD (Nissan GTR, Audi Quattro) yada RWD olur (BMW M, Mercedes AMG).
FWD arabalar onlarla kiyaslanmaz bile (Focus RS...).

Bütün soru 4x4'mi, RWD'mi, o da cogu zaman felsefe sorunudur.

Yasim 17.

Hasan Cubukcu
09.08.2011, 01:41
Tofas'i ben araba saymiyorum.

Arka cekisde agirlik 50:50 dir,
ön cekisde 60:40.
AWD'li arabalar genelde daha agar ikisinde.

Spor arabalari ya AWD (Nissan GTR, Audi Quattro) yada RWD olur (BMW M, Mercedes AMG).
FWD arabalar onlarla kiyaslanmaz bile (Focus RS...).

Bütün soru 4x4'mi, RWD'mi, o da cogu zaman felsefe sorunudur.

Yasim 17.
tamam anlasildi !!!!

porsche 911 turbol 4x4 de var normalde var senin yazidigin gibi amerikaca RWD oluyor nasil istersen alabilirsin !!
orginal bir E39 arka cekis M5 de olsa arka cekis özellik yok istersen al istersen alam porsche öyle degil mercedes de isi cözdü onlardada secme sansin var artik Audi yükse beygirli arabalari S Line lar zaten Quattro supralarin da 4X4 leri yok ama skyline var öyle tasarlamislar da ondan .
skyline 1000 araba satiyorsa ayda porsche 10000 satiyor ona göreda müsterilerine tasarliyorlar !!!
DTM de bir aralar alfada para olmadigi icin cok zaman ön cekislen sürdüler durumlari düzelttikden sonra arka cekisde döndüler !!

yük dagilimi 50% 50 % daha rahat virajlarda

yavas yavas benim dedigime geliyorsun !!!

yüksek güclü arbalarin yük dagilimi optimal olsun diye arka cekis oluyor !!

yavas yavas benim dedigim yere geliyorsun !!!

ts61gogo
09.08.2011, 02:03
tamam anlasildi !!!!

porsche 911 turbol 4x4 de var normalde var senin yazidigin gibi amerikaca RWD oluyor nasil istersen alabilirsin !!
orginal bir E39 arka cekis M5 de olsa arka cekis özellik yok istersen al istersen alam porsche öyle degil mercedes de isi cözdü onlardada secme sansin var artik Audi yükse beygirli arabalari S Line lar zaten Quattro supralarin da 4X4 leri yok ama skyline var öyle tasarlamislar da ondan .
skyline 1000 araba satiyorsa ayda porsche 10000 satiyor ona göreda müsterilerine tasarliyorlar !!!
DTM de bir aralar alfada para olmadigi icin cok zaman ön cekislen sürdüler durumlari düzelttikden sonra arka cekisde döndüler !!

yük dagilimi 50% 50 % daha rahat virajlarda

yavas yavas benim dedigime geliyorsun !!!

yüksek güclü arbalarin yük dagilimi optimal olsun diye arka cekis oluyor !!

yavas yavas benim dedigim yere geliyorsun !!!

Benim demek istedigim:

- 4x4 araba daha iyi ceker, virajlarda arka cekisten yavas olur, ama virajdan cikinca daha iyi hizlanir

- arka cekisler (RWD) virajlarda daha iyi olur, cok virajli yollarda en iyi secim.

- ön cekisler (FWD) spor arabasi olarak ise yaramaz, yukardakiler'den biri alinmasi daha iyi

BMW ve Mercedes felsefe olarak RWD araba üretiyor, agar olmasiyla hic alakali degil. (gerci onlarda kücük arabalari FWD yapmaya basladi, daha fazla yer olsun diye).

"Gercek" araba almak isteyenler 4x4 yada arka cekis alsin, Golflar, Seatlar görüntü olarak sportif gözüküyor, ama degilller.

Ben yatiyorum agabey, iyi geceler :)

Samet Türkmen
09.08.2011, 02:12
En kısa haliyle olay arabanın tasarımına göre farklılık gösteriyor. Atıyorum Audi arkadan çekişle iyi giriyordu, Bmw önden. Tasarım önemli.

Deniz Tosunoğlu
09.08.2011, 15:47
editttttttttt

Hasan Cubukcu
09.08.2011, 22:49
En kısa haliyle olay arabanın tasarımına göre farklılık gösteriyor. Atıyorum Audi arkadan çekişle iyi giriyordu, Bmw önden. Tasarım önemli.

tasarim önemlide gercek olan 4x4 viraja en yatkin araba ondan sonra ön cekis ve ondan sonrada arka cekis !!!

Kalkisda en iyi 4X4 ondan sonra arka cekis ve ondan sonrada ön cekis !!!

Düz yolda en iyi ön cekis ondan sonra arka cekis ve ondan sonrada 4X4 !!!

yakitta en iyi ön cekis ondan sonra arka cekis ve ondan sonrada 4X4 !!!

Samet Türkmen
09.08.2011, 23:18
Abi öyle diyorsun güzel ama bir 4x4 range rover ile hiçbir önden veya arkadan çekişli araba başa çıkamaz düz yolda. Veya virajlarda. Arabasına göre değişir.

Dediğiniz kısmen doğru olsa da aynı arabayı referans göstererek tartışmak daha doğru olur.

Hasan Cubukcu
10.08.2011, 02:55
Abi öyle diyorsun güzel ama bir 4x4 range rover ile hiçbir önden veya arkadan çekişli araba başa çıkamaz düz yolda. Veya virajlarda. Arabasına göre değişir.

Dediğiniz kısmen doğru olsa da aynı arabayı referans göstererek tartışmak daha doğru olur.

benim demek istedigimde o arbadan arabaya fark eder ama yukaridakileri yazdiklarim hepsi dogrudur , arabalar o formüllere göre tasarlanir suspansiyon direksiyon arabanin sahsesi gücü ve daha cok etki edici nedenlerden dolayi sirkete kalir tercih !!

kimi araba cok iyi olur ön cekisde olsa kimiside kötü !!!

yukardaki arkadas yaziyor en hizli arka cekis diye , bir sahini düsün arka cekis ama berbat bir araba !!! tam bir kaza makinasi !!!

Ömer TOPAL
10.08.2011, 04:47
marka tasarım her sey bir kenara..virajda dötü kaybedersen arkadan cekisli araba ile toparlama konusu sana kalmıs yada tecrübe işi sürat az ise ayagını gazdan alırsan kurtarabilirsin tabi sürat onemli..çok ise fren işi riske atabilir (aracına göre) ...ama onden cekisli güclü bir araçla gerekirse vides kücültup gaza yüklenirsen yada kücültmeden aracın cekisi onden oldugu icin arkayı ceker ve toplar.

yanlışmı biliyorum belki daha iyisini bilen vardır ;)

Hasan Cubukcu
10.08.2011, 23:10
marka tasarım her sey bir kenara..virajda dötü kaybedersen arkadan cekisli araba ile toparlama konusu sana kalmıs yada tecrübe işi sürat az ise ayagını gazdan alırsan kurtarabilirsin tabi sürat onemli..çok ise fren işi riske atabilir (aracına göre) ...ama onden cekisli güclü bir araçla gerekirse vides kücültup gaza yüklenirsen yada kücültmeden aracın cekisi onden oldugu icin arkayı ceker ve toplar.

haaaa tam bunu anlatmaya ugrasiyorum ama anlayan yok sagol kardes arabin dilinden anliyorsun !!!

Ömür Karadeniz
11.08.2011, 00:46
Fluence almaya karar vermiştim fakat bugün alacağım arabayı 1-2 saat süreyim dedim memnun kalmadım vazgeçtim,o kadar para etmeyeceğini düşüyorum.Adamla 45bin liraya anlaşmıştık araç 2011 model,dizel,8000 kilometredeydi.Ama ben biraz daha fazla verip yeni vw jettalardan almayı düşünüyorum dizel nedir fikirleriniz.

Samet Türkmen
11.08.2011, 01:32
Fluence almaya karar vermiştim fakat bugün alacağım arabayı 1-2 saat süreyim dedim memnun kalmadım vazgeçtim,o kadar para etmeyeceğini düşüyorum.Adamla 45bin liraya anlaşmıştık araç 2011 model,dizel,8000 kilometredeydi.Ama ben biraz daha fazla verip yeni vw jettalardan almayı düşünüyorum dizel nedir fikirleriniz.

VW arabalara takılmaz ama gaz taktıracaksan hiç dizele bulaşma bence :)

Deniz Tosunoğlu
11.08.2011, 02:01
Arkadaslar acil. Peugeot 307 1.6 nasil? Yarin 5600 Avroya satin almayi dusunuyorum. Acil goruslerinizi istiyorum..

Deniz Tosunoğlu
11.08.2011, 11:42
Neyse galiba Skoda Classic 1.2 olacak..

Ömür Karadeniz
11.08.2011, 20:26
VW arabalara takılmaz ama gaz taktıracaksan hiç dizele bulaşma bence :)
Yok hocam ya 2011 arabaya gaz felan taktırmam ben,dizel alacağım.

Uğur GEMİCİOĞLU
14.08.2011, 01:24
10-12-15 milyar civarı alie arabası önerebilir misiniz? Çok fikir değiştiriyoruz. Bir logan diyoruz bir polo diyoruz. :)

Efendioglu
14.08.2011, 01:52
10-12-15 milyar civarı alie arabası önerebilir misiniz? Çok fikir değiştiriyoruz. Bir logan diyoruz bir polo diyoruz. :)

Polo alacaksan 1.4 otomatik benzinli sakın alma inanılmaz yakıyor , fiyatlarını bilemiyorum ama yeni birşey aramıyorsan 2004-2005 Peugeot 307 sw'lere bir bak derim...

Efendioglu
14.08.2011, 01:58

Harfiyen katılıyorum.

Mercedes'te ESP , Bmw'de DSC kapattığımız için böyle şeyler çok gördük :) Ama x3 3000dizel'i kaydırana kadar canım çıktı arkadaş araba bu kadarmı yol tutar :D

Bmw 3 serileri çok fena kayıyor sanki yarış arabası DSC'ye basılı tutuyoruz ünlem çıkıyor tekrar basılı tutuyoruz daire içine alıyor sonra kaya kaya bi hal oluyoruz :D

Samet Türkmen
14.08.2011, 02:15
Eğer polo bakacaksanız o fiyata Audi A3 'lere bakmanızı öneririm. Şahsen kullandığım için büyük bir rahatlıkla tavsiye ediyorum :) 98-2000 model arası A3 bulabilirsiniz bu fiyata.

ugurTS1989
16.08.2011, 22:25
alınık focus hatchback (eskı kasa) aranıyorrrrr ...(ghıa)tercıhımdır...

Ömür Karadeniz
18.08.2011, 18:10
Uzun araştırmalarım sonucu vw 2011 jetta almaya karar verdim.

EMiRHAN61
19.08.2011, 04:21
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/294104_10150278762669099_842604098_7410466_2746607 _n.jpg

Samet Türkmen
19.08.2011, 12:34
Sadece merak ettiğimden soruyorum ; fotoğraflara neden plakaları kapatıyorlar ? Kötü amaçlara karşı birşey mi ? Öyle ise çıkarım trafiğe istediğim kadar plaka :)

EMiRHAN61
20.08.2011, 14:30
fotoları kendi fotoları imiş gibi kullanmasınlar diye. herkes kötü amaçlı değildir lakin internet herkese açık ortam. kötü niyetliler de oluyor. :)

Ömür Karadeniz
20.08.2011, 22:00
Eğer polo bakacaksanız o fiyata Audi A3 'lere bakmanızı öneririm. Şahsen kullandığım için büyük bir rahatlıkla tavsiye ediyorum :) 98-2000 model arası A3 bulabilirsiniz bu fiyata.
Audi a3 45-50bine dizel bulunmaz dimi?

Samet Türkmen
20.08.2011, 23:04
Dediğim modeller arasında soruyorsanız neredeyse imkansız. Garajına çekip hiç kullanmamış olması lazım ama 45-50 bin km'de olan A3'lerinde modelleri tahmin edersiniz ki yüksek olur :)

Ömür Karadeniz
26.08.2011, 16:28
Bir türlü karar veremedim,2003 model Honda Accord nasıldır.100 kmde,benzinli,2.0 motor,otomatik vites.Çok yakar mı acaba ondan teleşlıyım.

Onur Şeref
26.08.2011, 16:39
Çok yakar fena yakar.

Ömür Karadeniz
26.08.2011, 17:18
Çok yakar fena yakar.
Kullandınmı kardeş sen.

Tolga
27.08.2011, 00:21
neye ve kime göre çok yakar diyebiliriz soruna aslında.Çünkü 2.0 motor hele ki benzinli hangi arabada az yakar ki ? otomatik vites arabalar manuellere oranla daha çok yakıyor bu da var.yani km'de ne yakar bilmem ama kime sorarsan sor 2.0 motor dediğin an çok yakar der.

Utku61
27.08.2011, 01:36
2006 model üstü 20-25milyar arası var mıdır dizel araba ?

Samet Türkmen
27.08.2011, 01:44
Otomatik vites kullanmayı gerçekten bilirseniz yakıt tüketimini manuel vites seviyesine indirebilirsiniz. Hatta manuele göre avantaja bile çevirebilirsiniz. Önemli olan nasıl olsa otomatik vites deyip gazı körüklememek. Ama yeni olmayan araçlarda hiçbirşey fayda etmiyor benim tecrübeme göre.

EMiRHAN61
27.08.2011, 06:32
sürekli D de kullanmazsanız ve ışık gibi beklemelerde frene basılı beklemek yerine boşa almak , yokuşlarda vitesi manuel olarak 1-2 gibi konumlara indirirseniz yakıtın kontrolünü elinize alırsınız

Ömür Karadeniz
27.08.2011, 13:00
Arabayı aldım ben dün,üst komşudada var 2005 Accord bana göre fazla yakmıyor dedi hem arabada konforlu dedi.Eğer fazla yakarsa tüp attırırsın,oda olmazsa Hondanın piyasası var hemen satarsın dedi.Ne dersiniz.

Sefa
27.08.2011, 15:30
Arabayı aldım ben dün,üst komşudada var 2005 Accord bana göre fazla yakmıyor dedi hem arabada konforlu dedi.Eğer fazla yakarsa tüp attırırsın,oda olmazsa Hondanın piyasası var hemen satarsın dedi.Ne dersiniz.

http://forum.bordomavi.net/member.php?u=16748

Bu Abi yanılmıyorsam Accord kullanıyordu ona bi sor istersen..

Samet Türkmen
27.08.2011, 16:14
sürekli D de kullanmazsanız ve ışık gibi beklemelerde frene basılı beklemek yerine boşa almak , yokuşlarda vitesi manuel olarak 1-2 gibi konumlara indirirseniz yakıtın kontrolünü elinize alırsınız

Televizyonda bir profesyonel otomatik vitesler için, şehir içinde (70-75 km'ye kadar tahmini) vites 3 konumunda kullanmalarını tavsiye etti.

Ama elimdeki bir Audi kitapçığında ise 3,2,1'in bayır konumlarda kullanılmasını tavsiye ediyor. Mümkün olduğunca D'de gidilmesini söylüyor.

Bilâl ÇOBAN
27.08.2011, 18:01
http://forum.bordomavi.net/member.php?u=16748

Bu Abi yanılmıyorsam Accord kullanıyordu ona bi sor istersen..

Halloldu sanırım :)

Mahmut Baran
27.08.2011, 19:36
Yahu şu katalitik konvektörü kim icat etti. İptal edeyim diyorum muayenede sorun olacak. Yaptırayım diyorum 1500 tlden başlıyor çıkmasından halletmek. EE böyle kullanayım diyorum , egzozdan çıkan cızırtı sinir ediyor . Yok mu bir çözümü bu işin ?

Tolga
27.08.2011, 19:38
Yahu şu katalitik konvektörü kim icat etti. İptal edeyim diyorum muayenede sorun olacak. Yaptırayım diyorum 1500 tlden başlıyor çıkmasından halletmek. EE böyle kullanayım diyorum , egzozdan çıkan cızırtı sinir ediyor . Yok mu bir çözümü bu işin ?

Allah yardımcın olsun diyelim :D

Ömür Karadeniz
27.08.2011, 20:35
Bugün arabalan sahilde deneme sürüşü yaptım araba bildiğin yer uçağı,benzin ibresindede fazla bir değişiklik olmadı,biraz daha süreceğim eğer yakıt tüketiminden memnun kalmazsam tüp taktıracağım.

EMiRHAN61
28.08.2011, 12:31
Kia Ceed , dizel otomatik kullanıcısı var mı ?

Mahmut Baran
28.08.2011, 18:09
Allah yardımcın olsun diyelim :D

Allah razı olsun olsunda dua yanında birde :) akıl versen ya :)

Tolga
29.08.2011, 05:42
Allah razı olsun olsunda dua yanında birde :) akıl versen ya :)

abi o işin ucu uzar.muayeneye ne kadar var bilmiyorum.muayene ettirirken ustayı tanısan bir çakallık yaparsın =)) muayeneyi yaptır sonra söktür gitsin =)) hemende satarsın :D Egzoz-Eksoz-Egzost-Ekzost :D bu sisteme yardımcı ne varsa zormuş demek ki D:

EMiRHAN61
01.09.2011, 17:20
Alman lüks otomobil şirketi BMW, Avrupa'daki dizel 120 bin otomobilinin geri çağrıldığını açıkladı

BMW'nin sözcüsü, 35 bini Almanya'da olmak üzere 120 bin aracın elektrik sorunu nedeniyle geri çağrıldığını belirtti.
1 ve 5 serisindeki otomobillerin dizel filtrelerindeki elektrik sorununun motor durduğunda da devam ettiğini belirten sözcü bu durumun, çok ileri durumlarda yangına yol açabileceğini söyledi.
Sözcü, ancak bugüne dek yangın durumunun bildirilmediğini de kaydetti.

Oktay AKKUŞ
02.09.2011, 15:43
MEraklısına 74 model Mustang temiz araç 8.500 TL.

İstanbul Şile. SAtıcı ben değilim ilgimi çekti araba belki benim giib meraklısı vardır.

Link veremiyoruz malum satış sitesi. İsteyene özelden verebilirim. Araba gayet hoşuma gitti 2.3 motor var km'de 300kuruş yakıyor.

Deri döşeme + koltuk.
Her şeyi yeni motor şansıman vs.

Sıfır Motor yapıldı,
Şanzıman ve defransiyel bakımları yapıldı,
ön takım yapıldı, kaporta ve boya yapıldı.
sıfır lastik ve jant takıldı.
Koltuklar ve kapı içleri deri döşemedir.
Pıoner Müzik sistemi vardır.
gaz ruhsata işlidir.
vergileri ödenmiş herhangibir borcu yoktur.
altı silindir 2500 Cc V6 Motor vardır.
km de 300 krş yakmaktadır yakıtı neredeyse tofaş ile aynıdır.

EMiRHAN61
02.09.2011, 18:54
Çok tutulan bi model değildir 74ler ya :) Yürürüne parça bulunur da aksesuar (far cam kol düğme vs gibi incik boncuğu) çok zor bulunur

bu arada nerdeyse tofaşla aynıdır derken yakıtı övdümü yerdimi anlamak zor tofaşların pek ekonomik olduğu söylenemez :D

Oktay AKKUŞ
03.09.2011, 00:08
Çok tutulan bi model değildir 74ler ya :) Yürürüne parça bulunur da aksesuar (far cam kol düğme vs gibi incik boncuğu) çok zor bulunur

bu arada nerdeyse tofaşla aynıdır derken yakıtı övdümü yerdimi anlamak zor tofaşların pek ekonomik olduğu söylenemez :D

GAyet temiz bir araba:) Evi aldıktan sonra düşünebileceğim tarzda bir araç. Arka ön tampon koyunca uçak oluyor Mustangler :)

Samet Türkmen
03.09.2011, 11:38
2011 Citröen Tubik Concept
Özellikle ön kısmından dolayı bu arabayı bir domuza benzetiyorum.

http://photo.netcarshow.com/Citroen-Tubik_Concept_2011_photo_01.jpg

http://photo.netcarshow.com/Citroen-Tubik_Concept_2011_photo_04.jpg

http://photo.netcarshow.com/Citroen-Tubik_Concept_2011_photo_08.jpg

EMiRHAN61
05.09.2011, 11:34
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/294625_10150287048494099_842604098_7486908_6956097 _n.jpg

:)

SAFA
05.09.2011, 14:01
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/294625_10150287048494099_842604098_7486908_6956097 _n.jpg

Az yakar, çok kaçar :D

Mesut
05.09.2011, 14:09
Bende yeni araba düşünüyorum.Katologlara göz gezdiriyorum henüz deneme şansım olmadı anack gözüme kestirdiğim araç yeni Jetta 1.6 TDI 105 HP kullanan varmıdır nasıldır önerirmısınız :)

EMiRHAN61
05.09.2011, 14:53
Ben jettaları pahalı buluyorum. Ama şu bi gerçek ki piyasadaki çoğu aracın değeri üzerinde gitmesinden ötürü doğal olarak bu rakamlar ortaya çıkıyor. bazı malzemelerinin kalitesi accent eradan daha kötü. ama genel konforu gayet iyi araç. yakıtını yorumlayacak kadar tecrübem olmadı. gidişi ağırlığına göre fena değil.

bu arada megane kara gün dostudur :D

Ali Can
05.09.2011, 14:54
arkadaşlar bizim apartmanın otoparkı dar. bugün çıkmaya çalışırken arka tanponu hafiften çizdim :) çok azzz :) ama babam bir dünya laf yapacak. bildiğiniz, memnun olduğunuz pasta-cila benzeri bir şey biliyormusunuz ? şimdiden teşekkürler.

Ömür Karadeniz
05.09.2011, 14:55
Bende yeni araba düşünüyorum.Katologlara göz gezdiriyorum henüz deneme şansım olmadı anack gözüme kestirdiğim araç yeni Jetta 1.6 TDI 105 HP kullanan varmıdır nasıldır önerirmısınız :)

Hocam bende 1.6 Jetta alacaktım vazgeçtim arabanın kasası ağır birde
motor 1.6 olunca araba gitmiyor,benden sana tavsiye.

EMiRHAN61
05.09.2011, 15:02
arkadaşlar bizim apartmanın otoparkı dar. bugün çıkmaya çalışırken arka tanponu hafiften çizdim :) çok azzz :) ama babam bir dünya laf yapacak. bildiğiniz, memnun olduğunuz pasta-cila benzeri bir şey biliyormusunuz ? şimdiden teşekkürler.

bi foto eklermisin. hani şimdi pasta sürülmeyecek bi çizik ise boş yere tavsiyede bulunup boyayı da bozdurmayalım yani :D

Ömür Karadeniz
05.09.2011, 15:05
Resim nasıl konuyor bilmiyorum gözükmezse affedin.:)
Buda benim Honda
[img src=http://a1109.hizliresim.com/11/9/5/8650.jpg]
http://a1109.hizliresim.com/11/9/5/8650.jpg

Ali Can
05.09.2011, 15:06
bi foto eklermisin. hani şimdi pasta sürülmeyecek bi çizik ise boş yere tavsiyede bulunup boyayı da bozdurmayalım yani :D
serçe parmağının tırnağının 1/3 ü kadar. :D yada bir uçlu kalemin silgisi kadar.
bu pastamıdır nedir :) alıp arabaya atalım dedim. kullanmasak bile.

-Samet
05.09.2011, 15:06
Buda benim Honda

accord ? yakışır ..

Ömür Karadeniz
05.09.2011, 15:07
Eyvallah Samet hocam.

EMiRHAN61
05.09.2011, 15:08
serçe parmağının tırnağının 1/3 ü kadar. :D yada bir uçlu kalemin silgisi kadar.

marka olarak turtle wax öneririm :)

Sefa
05.09.2011, 15:09

Araba ne ve ne renk ki bu kadar dert ettin. Baban farketmez bile normal şartlarda.. :)

EMiRHAN61
05.09.2011, 15:09
Buda benim Honda

allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

Ali Can
05.09.2011, 15:11
marka olarak turtle wax öneririm :)
teşekkürler..:alkış:

Araba ne ve ne renk ki bu kadar dert ettin. Baban farketmez bile normal şartlarda.. :)
köpekbalığı grisi. banada öyle geliyor.:D

Ömür Karadeniz
Buda önden.
http://a1109.hizliresim.com/11/9/5/8750.jpg

-Samet
http://ressim.net/8/upload/d9394d94.jpg

http://ressim.net/8/upload/4388012d.jpg

Accordun tasarımı hoşuma gidiyor.

Ömür Karadeniz
05.09.2011, 15:13
allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin
Eyvallah,sağolasın Emirhan kardeşim.:)

Ömür Karadeniz
05.09.2011, 15:18
Eğer benzinli araba alacak varsa burda Honda araba tavsiyemdir,müthiş konfor,müthiş yol tutuş herşey var.

Sefa
05.09.2011, 15:22
Hayırlı olsun aracın. Kazasız, belasız sürmen dileğiyle..

Benzinli mi sürüyorsun yoksa LPG'li mi ?

Yakıt durumu nasıl ? Accord'ları beğeniyorum da gel gör ki Babama benzinli araç aldırtamıyorum.. :)

Ömür Karadeniz
05.09.2011, 15:27
Hayırlı olsun aracın. Kazasız, belasız sürmen dileğiyle..

Benzinli mi sürüyorsun yoksa LPG'li mi ?

Yakıt durumu nasıl ? Accord'ları beğeniyorum da gel gör ki Babama benzinli araç aldırtamıyorum.. :)
Hocam ben lpgli araç kullanmamaya yemin ettim.Bundan 7-8 sene önce kartalla ölümden dönmüştüm bu tüp yüzünden.Benzinli sürüyorum,tabi benzinli olunca otomatikmen yakıt biraz fazla oluyor ama ben memnunum.Mesela Beşikdüzüne gidip geliyorum normal yakıyor,şehir için biraz fazla yakıyor tabi.

Mehmet Ç.
05.09.2011, 15:29
Accord?

Güzel tercih.. Tebrik ederim.. Allah kazadan beladan trafik canavarlarindan korusun..

Honda araba konusunda benim yeni favorim..

Alman arabalari kulanirdik eskiden..

1 senedir Honda CR-V var...

198 km/h sürate ulasiyor cip olmasina ragmen.. müthis birsey.. takip edenler bilir, zamaninda resimlerini paylasmisdim..

Sefa
05.09.2011, 15:30
Hocam ben lpgli araç kullanmamaya yemin ettim.Bundan 7-8 sene önce kartalla ölümden dönmüştüm bu tüp yüzünden.Benzinli sürüyorum,tabi benzinli olunca otomatikmen yakıt biraz fazla oluyor ama ben memnunum.Mesela Beşikdüzüne gidip geliyorum normal yakıyor,şehir için biraz fazla yakıyor tabi.

Anladım sağol bilgiler için..

Mesut
05.09.2011, 16:19
Yakıtın durumu ülkemizde malum aldı başını gidiyor.Az yakan araç en iyi araçtır :)
Dizelden şaşmayın.Sonuçda yarış yapmak için araç almıyoruz.

http://images.beyazgazete.com/haber/resim/yeni-jetta-vw-ye-rekor-getirecek.jpg
Jetta'ın ön dizaynı çok hoşuma gidiyor.

Samet Türkmen
05.09.2011, 16:21
Honda alman arabalarından sonra benimde favorim. Şu yeni kasa Honda City'lerde güzel.

Mehmet Ç.
05.09.2011, 16:24
Honda alman arabalarından sonra benimde favorim. Şu yeni kasa Honda City'lerde güzel.

Honda City üretilmiyor daha ..

Bende cok begeniyordum.. Honda Plaza'ya gittim.. Daha üretilmiyor dediler..

Onur
05.09.2011, 16:27
Ahh ahh su accord un 2 lt dizel + otomatik gelse... resmen satislarda patlama olur...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Samet Türkmen
05.09.2011, 16:43
Honda City üretilmiyor daha ..

Bende cok begeniyordum.. Honda Plaza'ya gittim.. Daha üretilmiyor dediler..

Yeni bir karar olmalı. Çünkü bir akrabam 2011 Honda City ile daha yeni ayrıldı yanımdan. Eski kasaları berbat zaten.

EMiRHAN61
07.09.2011, 11:06
2010'dan 2011 olabilir

Murat SİSMAN
08.09.2011, 01:14
Eyvallah,sağolasın Emirhan kardeşim.:)
Hayırlı uğurlu olsun Honda CİVİC F1 gözlerken Accord görmek daha güzel bir fikir.Çok dürü bir araç ayrıca siyah asaleti gücü simgeler renk seçimi çok güzel.Plakada ayrı bir zariflik katmış :)

Eee boşa dememişler Hayat H-onda
Erkekte V-Tech kızlarda etek vs vs :) ama bu Accord

Onur Şeref
08.09.2011, 13:30

Bizde de var 1.5 dizeli arabanın yarım depoyla Samsundan İstanbula geldiğine şahit oldum. Gerçi klima açmamıştık. Dönüşte öğlen sıcağında klima açınca 3 çeyrek yemişti. :)

Erdem Keser
08.09.2011, 13:46
Kadına etek, erkeğe V-tec yakışır.Honda hayat onda:)

EMiRHAN61
08.09.2011, 17:01
Bizde de var 1.5 dizeli arabanın yarım depoyla Samsundan İstanbula geldiğine şahit oldum. Gerçi klima açmamıştık. Dönüşte öğlen sıcağında klima açınca 3 çeyrek yemişti. :)

İstanbuldan tam dolu depoyla yola çıkıldığında bi daha Of sahildeki shell'den mazot alıyoruz :) ve gene epey bi miktar depoda kalıyor onun üzerine ilave ediyoruz tedbiren :)

Ömür Karadeniz
08.09.2011, 17:23
Renault doğru hiç yakmaz ama 5 para etmez arkadaşlar.

Serdar A
08.09.2011, 17:46

Bu 1.5 dci motor Türkiye yollarında gelmiş geçmiş en büyük satış rakamına ulaşmış dizel motor olabilir , araştırmak gerek .

-Samet
08.09.2011, 17:49
Kadına etek, erkeğe V-tec yakışır.Honda hayat onda:)

Arabanın arkasına yazdırdınız mı bunu :)

Samet Türkmen
09.09.2011, 01:46
Kadına Vittek yakışır :D Karizmatik birisine benziyor :)

Mehmet Ç.
09.09.2011, 09:13
Araba kelimesinin 1'e 1 karsilig = Mercedes Benz GLK-Klass..

http://www.swotti.com/tmp/swotti/cacheZ2XR/imgglk4.jpg

http://www.thetorquereport.com/2010_mercedes_benz_glk_new_14.jpg

http://www.carsbase.com/photo/Mercedes_Benz-GLK_mp35_pic_54376.jpg

EMiRHAN61
10.09.2011, 01:02
Renault doğru hiç yakmaz ama 5 para etmez arkadaşlar.

bizde tam dolu 1.5dci megane var 2005 model. sıfır km aldık. 2 defa yenileme girişimde bulunmamıza rağmen "kıyamadık" :)

yerine meganedan aşağı kalmayacak bir araç koymaya kalkksak , aynı memnuniyeti verip vermeyeceğini bilmediğim bir arabaya megane artı bi megane parası daha dökmek akıl işi değil :D

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/29835_392624659098_842604098_3829158_6961517_n.jpg

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/29835_392623349098_842604098_3829146_4965319_n.jpg

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/29835_392623839098_842604098_3829156_3967699_n.jpg

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/61184_435297254098_842604098_4858222_8287780_n.jpg

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/29835_392629174098_842604098_3829178_7761752_n.jpg

birkaN61
12.09.2011, 01:36
http://img834.imageshack.us/img834/3605/resim706.jpg (http://img834.imageshack.us/img834/3605/resim706.jpg)
Kilometreye dikkat :)

http://img153.imageshack.us/img153/4628/resim709.jpg (http://img153.imageshack.us/img153/4628/resim709.jpg)

Oktay AKKUŞ
12.09.2011, 01:41
MAzda Rx7 hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Hani şu farları önden yukarı çıkanlardan :D

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/29/1983_Mazda_RX-7.jpg
A

Alıp ön arka tampon ve güzel bir modifiye yapmayı planladığım arabalardan

EMiRHAN61
12.09.2011, 13:48
http://arabamoda.com/arabalar/mazda_626_hatchback_2_2i_1988_1991_1.jpg

http://arabamoda.com/arabalar/mazda_626_sedan_2_2i_1988_1991_1.jpg

Samet Türkmen
12.09.2011, 14:13
2011 BMW M3 Pickup Konsept (Bence berbat)

http://img198.imageshack.us/img198/6010/19704820523099616788120.jpg

EMiRHAN61
13.09.2011, 10:22
http://www.bmwtuner.net/wp-content/gallery/hamann-5-series-gt-package/hamann-5er-gt-rear.jpg

http://www.sportovevozidla.sk/data/images/cars/bmw-5-4934-1.jpg

Oktay AKKUŞ
13.09.2011, 20:37
http://c1109.hizliresim.com/11/9/13/18292.jpghttp://c1109.hizliresim.com/11/9/13/18299.jpg

FAzla uçuğa kaçmadan Mazda Rx7 planladım kafamda da. Bu yapılan boya tarzı tampon egzos ön arka tampon ışıklandırmalar falan masrafları çok olan şeyler mi ? Arabanın fiyatı 5-10 milyar arasında değişiyor.

Bir de bu tarzda fazla uçmadan bir Mustang eski kasalardan yapmak da heveslerim arasında.

Akıl bekliyorum.

ts61gogo
13.09.2011, 21:08
2011 BMW M3 Pickup Konsept (Bence berbat)

http://img198.imageshack.us/img198/6010/19704820523099616788120.jpg

BMW ///M tarafindan bir espiri bu.
O arabayla parca falan tasiyorlar :D

EMiRHAN61
13.09.2011, 22:52
şoplanmıştır o :)

Emirhan Makul
13.09.2011, 22:54
Renault Twingo Üstü Açık Klimalı Arıyorum Kazalı Kazasız farketmez Modelide fark etmez. :D

EMiRHAN61
13.09.2011, 22:56
adaş twingonun kralı bizim komşuda var fıstık yeşili. türkiyedeki ilk twingo kendisi renoda mühendistir şahane araba. konuşur sorarım

Emirhan Makul
13.09.2011, 23:02
Tamam adaş fark etmez dediğim gibi kazalı kazasız sunroofu olsun kliması olsun yeter :) Sunroofuna hastayım bu aracın komple açılıyor imansız :D

Samet Türkmen
14.09.2011, 03:34
BMW gerçek arkadaşlar. Sadece konsept. Adı üstünde. Çok yerde resmi var. Hatta giderken falan. Ama bir videodada joke falan diyor. Bilmiyorum :)

EMiRHAN61
14.09.2011, 09:44
ben fotoda aracın arka fonunun bagajın üstüne denk gelen yerdeki ışık hatasından dolayı şoplanmış olabilceğini düşünüyodum :)

Fatih Yücel
14.09.2011, 11:00
Tamam adaş fark etmez dediğim gibi kazalı kazasız sunroofu olsun kliması olsun yeter :) Sunroofuna hastayım bu aracın komple açılıyor imansız :D

Sunroof dedin mi akan sular durur hafız :D

Samet Türkmen
14.09.2011, 18:15
Frankfurt Auto Show başladı. Yok mu Almanya'da fuara giden üyelerimiz ? Şöyle yeni modellerden birkaç fotoğraf güzel olurdu :)

Onur
14.09.2011, 19:02
Yeni 3 serisini fuarda segilecekti sanirim. Hala tik yok

ts61gogo
14.09.2011, 19:03
ben fotoda aracın arka fonunun bagajın üstüne denk gelen yerdeki ışık hatasından dolayı şoplanmış olabilceğini düşünüyodum :)

100% gercek bir konsept. http://www.netcarshow.com/bmw/2011-m3_pickup_concept/

Ben Frankfurt fuarinda cektigim fotoraflari yakinda yüklerim.

Yeni 3 serisini fuarda segilecekti sanirim. Hala tik yok

O Cenevre'de sergilenecek.

Ömer TOPAL
15.09.2011, 03:59
uşaklar dizel bir araç almayı düşünüyorum.... 3 yıldır bmw 525 biniyorum önceden pek işi olmazdı babamın arabayla..ama şimdi çok sık kullanmaya başladı ve yakıttan dolayı başımın etini yiyor..Dizel bir araba alma konusunda beni ikna etti artık...ondan ayrılmak çok pis koysada bir gün dönecegim tekrar bmw ye....

fakat sizden ricam ve sorum şudur ; verecegim para 16-18 bin civarı...bu fiyata malum clio, albea ve 307 ancak alınabilir....206 corsa gibi küçük arabaları düşünmüyorum..tank gibi araçtan inip bunlara binemem zivrim daralır benim... Bu araçların içinde 307 agır basıyor..clio abimde var tipinden haz etmiyorum :) albea desen tam teneke...fakat 307 hakkında fazla bilgim yok...1.4 HDİ mi 1.6 HDİ mi ? veya 307 uygunmudur ? olumlu olumsuz degerli görüşlerinizi fikirlerinizi bekliyorum. Bu konuda cahilim benim hiç dizel arabam olmadı...

AKSOY_61
21.09.2011, 00:53
Valla araba almak isteyene allah sabır versin.
Yaklaşık 2 aydır araba bakıyoruz bir tane adam gibi araba bulamadık.
Baktığımız araba tek model de değil.Şöyle temizine bin...bin 500 tl fazla vereceğimiz
benzinli veya dizel octavia, megane, cruze, focus bulsak alacaktık.
Her gün ilanlara bakıyoruz kaç tane arabaya gittik baktık yok abi bulamadık.

E insan da 30..35 bin tl verdiği 2..3 yıllık arabanın da doğal olarak temiz ve az km li olmasını istiyor.
D sınıfı araçlar değil sonuçta bu fiyata bulurum diyorsun ama bulamıyorsun.Temizleri yani şöyle en fazla 1..2 parçası boyalı
ya da ne biliyim 1 değişenli arabalar da piyasa da zor bulunduğu için ateş pahası.

Ama ne oldu 3 aydır bulamadığımız kısmet kapımıza geldi.
2004 megane 1.6 dinamik aldık.1 tane plastik çamurluk değişmiş bir tanesi de kısmi boyalı.
Rengi, donanımı, tüketimi(hazır lpgli) fiyatı herşeyi uygun. Bu kadar olamaz yani.
2008 privelige lere, 2009 extreme ve expressyonlara octavia elegancelara gittik baktık 2004 ün yanından bile geçemezler.
Bu insanlar nasıl araba kullanıyorlar anlamıyorum.Hadi kaza yaparsın tamam da araba traktör gibi kullanılmazki ya.
Yepyeni arabaların km leri düşürülmüş, içerli ahır gibi heryerden sinir bozucu tıkırtı geliyor.

Kısmet işi derler ya bu kadar da beklemiyordum yani.
Şimdi az yakan hem performansı iyi piyasası olan hem de temiz bir arabamız oldu allaha şükür.
10 kağıt da cepte kaldı.

EMiRHAN61
21.09.2011, 01:00
Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Megane karagün dostudur. En terso günlerde bile "bugün dolmuşla gideyim" dedirtmiyor :)

AKSOY_61
21.09.2011, 01:06
Hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Megane karagün dostudur. En terso günlerde bile "bugün dolmuşla gideyim" dedirtmiyor :)

Saol kardeşim.
Yalnız donanım olarak bu kadar dolu arabanın arka tarafına nasıl
kolon koymamışlar hayret yani.

Neyse araçta kaset çalar var.
Bunu çıkartıp sd kartlı teyp mi alıyım yoksa teypi sökmeden yeni teypi alta mı takiyim.
aux da aklım da var da işte napiyim bilmiyorum.

Bu arada arkaya da iki kolon alıcam şöyle ucuz yollusundan 40..50 tl lik.
ep-630 saolsun telefon vasıtasıyla gümbür gümbür müzik dinliyorum zaten.
Yani arabadan öyle bir beklentim yok.

Amaç mp3 çalsın biraz da arkadan tıngırdasın.

EMiRHAN61
21.09.2011, 01:14
Megane'larda kolonlar arka cam tarafınada değil aynı ön kapılar gibi kapı paneli içinde oluyor. Taktıracaksan bilgin olsun kestirme paneli : ) Opsiyon şeklinde sayıları 2-4-6 olarak isteğe göre alınıyor. Bizim araçta ön 4 arka 2. Kendinden amfili. Eğer bulursan orjinal 6lı cd çalarından kesinlikle ondan al muhteşem bi ses veriyor. 25de dahi hiç rahatsız etmeyen keyif verici bi kalite çıkabiliyor.

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/29835_392623349098_842604098_3829146_4965319_n.jpg

Kasetli teyp ve 6lı cd çalar bir arada bizim araçta. Görüntüyü bozmuyor. Cep olarak boş kaldığında daha çok sırıtıyor. Bence Zorunlu kalmadıkça araç üstündeki orjinal donanımı sökmemek en iyisi. Sökülecekse de elinizde bulunsun. İlerleyen dönemlerde ihtiyaç duyulunca en çok para istenen şey aracın orjinal teypleridir : D

Arka kolon işi gerçekten benim için önemli ben cam açık kullanırım genelde yaz kış arabayı. Yolun , motorun , diğer araçların sesini de duymam lazım. Takıntı gibi bişey. O yüzden önleri kısıp arkaya veriyorum sesi biraz daha fazla. Orjinal kolonlar yetkili serviste 45 liraydı geçen yıl.

EMiRHAN61
21.09.2011, 01:20
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/29535_391613299098_842604098_3812784_863435_n.jpg

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/29535_391613284098_842604098_3812783_4244288_n.jpg

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/59572_435070604098_842604098_4852484_4444999_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/59572_435070599098_842604098_4852483_3947082_n.jpg

İlk göz ağrıııııııııııııııımmm :)) Bu fotolar çekildiğinde 10 yaşındaydı : D

Şahin'in aynasındaki süs şimdi arabanın hatırasını Era'da yaşatıyor

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/189126_10150107186114099_842604098_6103715_5881580 _n.jpg

AKSOY_61
21.09.2011, 01:23
45 tl iyiymis.yanliz montajla kaca geliyor acaba? biraz kil is diyolar. gerci ben golfun kpisinida sokmustum bunu da yaparim heralde

bu arada cdlik ne kadardir

EMiRHAN61
21.09.2011, 01:35
montaja ne kadar alırlar bilemiyorum. kapı döşemesini sökebilirsen montaj işi bişey değil zaten : D

cdçalarlar 150 200 lira gibi çıkmaları. mp3 çalmıyor. bilgin olsun.

AKSOY_61
21.09.2011, 01:43
montaja ne kadar alırlar bilemiyorum. kapı döşemesini sökebilirsen montaj işi bişey değil zaten : D

cdçalarlar 150 200 lira gibi çıkmaları. mp3 çalmıyor. bilgin olsun.

anladim kardes o beni biraz asar.
yanliz orjin kolon guzel olay.
50..55 tl de veririm yeterki uyumlu olsun.
her kolonunda calisma hacmi farkli pionner alinca guzel ses cikacak diye kural da yok

EMiRHAN61
21.09.2011, 01:47
En azından teybin kimyasına uygun kolon almış olursun , sistemin geneli uyumlu çalışmış olur :)

Cafer KILIÇSOY
21.09.2011, 12:34
Dağlar kurtdan yollar ford'dan sorulurdan yola çıkarak bende transit connect almaya karar vermiş durumdayım.

Hayırlısı artık:)

EMiRHAN61
21.09.2011, 12:41
Dağlar kurtdan yollar ford'dan sorulurdan yola çıkarak bende transit connect almaya karar vermiş durumdayım.

Hayırlısı artık:)

110 GLX (Y) Hastasıyım. Emaneten bi süre kullandığım var idi. Çok memnundum. Nedense bana yakıtı o kadar külfetli gelmedi ama herkes yakıtından şikayet ediyor. Sanırım kullanım konusunda arabaya uygun şöförlük göstermiyolar :S

EMiRHAN61
21.09.2011, 12:45
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/47069_441706574098_842604098_4988297_2299397_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/40127_443314074098_842604098_5014760_4042491_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/34728_441293269098_842604098_4980285_5915975_n.jpg

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/47069_441706544098_842604098_4988291_6174712_n.jpg

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/67411_452085429098_842604098_5163565_5919191_n.jpg

Memnun eder. Hayırlıolsun :)

Ömür Karadeniz
21.09.2011, 13:30
Connect bende kullandım,güzel araba ama dizel olmasına rağmen benzinli gibi yakıyordu.

Ömür Karadeniz
21.09.2011, 13:32
Beyler arkadaşım Clio tarzı araba arıyor 15-16 bine haberiniz olsun,Trabzonda ikamet ederse iyi olur satacak kişi.

Numan Yerlikaya
21.09.2011, 14:30
Beyler 2005 Polo Var Bende 1 Ay Önce Aldım Ehliyetide Haftaya Alcam :D

Arabanın Debriyajı Yukarda Kavrıyodu Götürdük Wolswogenciye Adam Baskı Balata Bitmiş Dedi

Başkasına Götürdük Oda Bu Arabalar Hep Yukarda Kavrar Baskı Balata Bitmemiş Dedi Ne Yapayım Anlamdım:)

EMiRHAN61
21.09.2011, 14:33
5viteste düz bi zeminde 1000 devirde yavaşça kaldırmayı dene , araba kalkıyosa baskı balata bitik. araba stop ederse balata sağlam. :)

Sefa
21.09.2011, 15:13
Berlingo var bizde de son zamanlarda motorun sesi daha kalın geliyor gaza bastığında daha kalın bir ses çıkıyor duymadan anlamazsınız da bas patlak olur ya o misal işte sebebi ne ola ki :)

Mert Zaman
21.09.2011, 15:24
Peugeot 106 gtİ ....

Samet Türkmen
21.09.2011, 18:11

Arabanın Debriyajı Yukarda Kavrıyodu Götürdük Wolswogenciye Adam Baskı Balata Bitmiş Dedi

Başkasına Götürdük Oda Bu Arabalar Hep Yukarda Kavrar Baskı Balata Bitmemiş Dedi Ne Yapayım Anlamdım:)

Doğuş Oto'ya götür. Bu ülkede Doğuş Oto hariç WV, Audi gibi arabalardan anlayan bir tane bile usta yok. Hiçkimse olduğunuda iddia edemez.

Özellikle Trabzon ilinde WV logosu koyup sanayilerde dükkan açan ahram para yiyicilere lanet olsun.

EMiRHAN61
22.09.2011, 00:25
Berlingo var bizde de son zamanlarda motorun sesi daha kalın geliyor gaza bastığında daha kalın bir ses çıkıyor duymadan anlamazsınız da bas patlak olur ya o misal işte sebebi ne ola ki :)

yağın durumu , subapların durumu , mazot pompasının durumu , mekanik sesini değiştirebilir. aslında bi duysam. net bişeyler diyebilirim belki ama.

yani egzost sesi olabilir delik patlak olabilir. motor takozları aşınmış olabilir motor sarsılıyodur bu yzden vs :) bi çok sebep olabilir.

gaza basınca araç güçsüz yahut zorlanarak mı tepki veriyor misal.

Sefa
22.09.2011, 00:34
yağın durumu , subapların durumu , mazot pompasının durumu , mekanik sesini değiştirebilir. aslında bi duysam. net bişeyler diyebilirim belki ama.

yani egzost sesi olabilir delik patlak olabilir. motor takozları aşınmış olabilir motor sarsılıyodur bu yzden vs :) bi çok sebep olabilir.

gaza basınca araç güçsüz yahut zorlanarak mı tepki veriyor misal.

Gücünde filan bir değişiklik yok sadece farklı bi ses çıkıyor neyse motor ustasına verdik aracı yarına anlaşılır durumu.. :)

Onur Şeref
22.09.2011, 01:09

Ergenliğe girmiş kardeşim bundan sonra sesi hep kalın çıkacak.

Sefa
22.09.2011, 01:41
Ergenliğe girmiş kardeşim bundan sonra sesi hep kalın çıkacak.

Hee bende diyorum Mercedes görünce niye şaha kalkıyor.. :)

EMiRHAN61
22.09.2011, 11:01
Gücünde filan bir değişiklik yok sadece farklı bi ses çıkıyor neyse motor ustasına verdik aracı yarına anlaşılır durumu.. :)
hmm sesi duymadan bişey diyebilmek zor ama
katalitik konvektör olabilir mi acaba
b irsürü şey geliyor aklıma :D

f1bekir
22.09.2011, 11:57

Bende de peugeot 206 var, aynı şeyi yaşadım. Yukarıda mı kavrıyormuş? acaba? he? derken en son İstanbul Halkalı'da vites elimde patladı, yolda kaldık :) Ben olsam yetkili servis ne diyorsa onu yaparım, biraz masraf yapacan ama kafan rahat olur en azından.

f1bekir
22.09.2011, 11:59
5viteste düz bi zeminde 1000 devirde yavaşça kaldırmayı dene , araba kalkıyosa baskı balata bitik. araba stop ederse balata sağlam. :)

İyiymiş, benimki 2. viteste bile zor kalkıyor, sağlam mı yani ? :D

EMiRHAN61
22.09.2011, 12:26
5. vites deviri torku en düşük vites olduğu için hızlı çalışmayı ister eğer balata sürtünmeyle iletilen harekette verim kaybı yaparsa istop ediyor . mantıken aynı gibi görünüyor olsada doğrudan doğruya 2. vites için aynı şeyi diyemeyiz ama . neticede kaçırma yoksa sağlam demektir :)

Oktay AKKUŞ
22.09.2011, 18:54
Yardım almak istiyorum. Mustang Mach1 motorlu şekilde satılık var. Alıp toplamak nasıl olur ? Ne yapmak gerekir ? Kaça mal olur ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-ford-76-ford-mustang-36576137/detay/?

Mesela bu araba. Boya kaporta iç döşeme. Ön arka tampon , rüzgarlık gibi aksesuarla ile.

EMiRHAN61
22.09.2011, 22:26
Nadir model. en ufak aksesuarlarını " tabi bulursan " çok büyük paralara temin etmek zorunda kalırsın. Net bişey söylemek çok zor ama 20bin tlyi en aşağı gözden çıkarman lazım gibii görünüyor. Klasik amerikan konusunda Türkiyenin en iyilerinden biri var komşum. İstersen danışayım :)

Oktay AKKUŞ
22.09.2011, 22:42
Mutlaka danışmanı isterim Emirhan bey :D

Mustang düşünüyorum ben ya toplama ya da modifiye şeklinde. Model olarak much1 düşünüyorum. Yani o ilandaki araba modeli.

Araç için masraf her türlü değiyor bildiğim kadarıyla. 10 sene sonra 70modeller klasikleşip değerlerini arttırıyorlar. :)

Amacım ilk etapta motoru olan arabayı, içini ve boya ön arka tampon kaporta değişimi.

İkinci etapta aksesuarlar işte. Havalandırma , aynalar , film , rüzgarlık , vs..

İlk etap mastafları 10milyar civarı düşünüyorum ama az mı ?

İlk resim var yeşil bir araba koymuş , o şekilde ilk etap amacım.

EMiRHAN61
23.09.2011, 12:41
Valla komple kumlama çürük onarımı yeni boya vs 10bini geçer gibi. far kaş göz derken yürür hale gelecek bi şekle sokmak için dediğim gibi 20bini geçer. Yani o fotodaki hale 20bin (en az) :D tl ile gelir daha sonra ekstra masraflar keyfi masraflar kişiye kalmış :) ama ben yinede sorarım kendisine. motor konusunda sıkıntısı olmaz bu ilandaki aracın. bazı taunuslarla birebir yanları var. ama far ayna kapı çıtası vs incik boncuk şeyleri çok bulunmaz

EMiRHAN61
23.09.2011, 16:02
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/311677_10150317378324099_842604098_7687120_1187391 738_n.jpg

Nazar boncuğu olsun :)

Oktay AKKUŞ
23.09.2011, 17:59
20bin ise yine iyi bence :D 5milyar da araba. 25bine 30bine iyi :)

Emirhan Makul
25.09.2011, 12:41
Araba.com
Sahibinden.com

Haricinde daha geniş çaplı araç satış ilan sitesi var mı bildiğiniz ?

EMiRHAN61
25.09.2011, 19:40
arabam.com
otomax.com bu işin en eskileriydi şimdi ne alemdeler bilemiyorum ama genelde sahibinden.com bütün sitelerde var olan ilanları da bulunduruyor. en genişi sahibinden diyebiliriz.

Sefa
25.09.2011, 19:44
Bizim arabadaki sorun alttaki koruma kapağının darbe almasıymış. Ezilince motora temas edip titreşim yapıyordu..

AKSOY_61
26.09.2011, 00:18
arabam.com
otomax.com

+ olarak hürriyet oto
bir de büyük galericilerin siteleri var fuzul, dod, bağdatlılar gibi.

EMiRHAN61
26.09.2011, 00:40
Bizim arabadaki sorun alttaki koruma kapağının darbe almasıymış. Ezilince motora temas edip titreşim yapıyordu..

mekanik bi sorun olmaması iyi haber imiş.

EMiRHAN61
26.09.2011, 00:45
+ olarak hürriyet oto
bir de büyük galericilerin siteleri var fuzul, dod, bağdatlılar gibi.

Evet ama onların dahi sahibinden.com hesapları mevcut yani aynı ilanları oradan da takip etmek mümkün

EMiRHAN61
27.09.2011, 01:58
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/311454_10150321665809099_842604098_7715177_1587785 221_n.jpg

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/311454_10150321665814099_842604098_7715178_7811223 85_n.jpg

Ömür Karadeniz
28.09.2011, 14:42
Arabama aldığımdan fazla veren çıktı bende sattım,26 500e almıştım 27 700 e sattım,Vectra aldım 2006 model dizel.Fotoğraflarını koyacağım en yakın zamanda.

Uğur GEMİCİOĞLU
29.09.2011, 23:12
http://img163.imageshack.us/img163/2575/88245354.jpg

http://img51.imageshack.us/img51/1306/40993599.jpg

Onur Şeref
30.09.2011, 00:21
Ne la bu arabanın modeli?

İyice uzay mekiklerine benzeyen arabalar çıkmaya başladı.

Sefa
30.09.2011, 00:27
Citroen DS9. Citroen'den böyle bir araba beklemezdim açıkçası..

EMiRHAN61
30.09.2011, 01:15
citroenin ds serisi 50lerden beridir üretilen bir model. türkiyede citroen pazarı pek yok. alfa romeo gibiler. sadece bileni ve meraklısı tercih eder. bence bir kere alındığında bir kişiye ömrünce arabalık yapabilecek arabalar citroenler. her zaman çağın ilersindeydi hem tasarım hem de özellik açısından.

1960larda direksiyon açısına göre hareket eden farlar , körüklü süspansiyon , elektronik göstergeler , sıra dışı tarasım... gibi inanılmaz opsiyonları vardı.

EMiRHAN61
30.09.2011, 01:16
http://www.carstyling.ru/resources/classic/large/55citroen_ds19_04.jpg

http://www.carstyling.ru/resources/classic/large/55citroen_ds19_03.jpg

Tolga Kurt
01.10.2011, 01:21
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/41039_1484866535108_1637231131_1200711_5738087_n.j pg

Bu Canavar Benim Olsun Başka Hiç Bişeyim Olmasın Benzini Bile Olmasın İterim Ben Bunu

Terzioğlu
01.10.2011, 02:17

Audi R8 a benzetmisler baya ama güzel olmus.

Onur Şeref
01.10.2011, 02:17
Önünü görmediğin için çarptıktan sonra itmek zorunda kalırsın zaten. :)

Kasım BEKTAŞ
11.10.2011, 19:59
http://img828.imageshack.us/img828/8396/newaveo4dnewmodelovervi.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/828/newaveo4dnewmodelovervi.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img834.imageshack.us/img834/708/newaveo4dlightboxnewmod.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/834/newaveo4dlightboxnewmod.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://imageshack.us/photo/my-images/834/newaveo4dlightboxnewmod.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/828/newaveo4dnewmodelovervi.jpg/

bugün bir arkadaşa araba bakmak için gittik chevroletin başka bir modeli idi
araba pek hoşuma gitmemişti... başka ne var diye bakarken bu arabayı gördüm ve çok beğendim hemen pazarlığı yaptım :)

yarın evrakları getirip arabayı alıyorum
acaba hatamı ediyorum :)

ama araba çok hoşuma gitti ona göre yorum yapın :)

Tolga
12.10.2011, 01:30
Citoren dış görünüm konusunda mükemmel bir ilerleme kaydetti.Ama arabanın motoru,şanzımanı,balataları,rotları,salıncağı vs'si hakkında geçmişte çok sıkıntı vardı.Şu an ne alemde bilemiyorum. Fakat DS4-DS9 ve En yeni C3'ün görünümleri çok hoşuma gidiyor.

Mehmet Ç.
12.10.2011, 09:52
Honda News :D

- CR-V seneye yeni yüzüylen aramizda.
- Accord'a Facelift yapildi..
- Civic yeni modeli ilen sahalara geri döndü..

3 Model hakkinda bilgi isteyenler.. :D

3üde birbirinden cirkin :D

Forza Honda CR-V 2010 ve Honda Jazz Hybrid 2011 :D

MonteCristo
12.10.2011, 19:29

Batman bu arabayı gördükten sonra Batmobile'i satışa çıkartmış :D Eyy maşallah be :alkış: İlk gördüğümde Şafak Sezer'in filmindeki gibi Citroen dedim.

EMiRHAN61
13.10.2011, 16:09
AZW-VvyWNgM

Kasım BEKTAŞ
13.10.2011, 19:33
ford fusion
1,4 dizel

2009 model 30,000 km de 24,000 tl diyor ama 21,000 tl ye kadar inebilir?

nasıl araçtır? alınır mı?

EMiRHAN61
13.10.2011, 23:19
Sürat ve performans beklenmiyosa alınabilir iyi bi aile otosu. Biraz ikinci elde piyasası dar ama ben biniciyim diyen alabilir :)

EMiRHAN61
14.10.2011, 00:12
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/162867_470972924098_842604098_5429128_2084767_n.jp g

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/155815_470974394098_842604098_5429159_2583587_n.jp g

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/162971_471892514098_842604098_5443760_1366678_n.jp g

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/154210_461858134098_842604098_5308636_544626_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/15308_380594494098_842604098_3574855_4676131_n.jpg

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/15308_380594499098_842604098_3574856_5942439_n.jpg

2009 1.4 benzin lpg (brc) accent era team
abs airbag klima orjinal cdli ve usbli teyp 4 kolon orjinal
sis farı
çift renk döşeme
bagaj tabanı havuz biçim lastik kaplama ile kaplıdır döşemeleri dahi tertemiz lekesiz

sıfırdan farkı yok 50bin kmde

23.500TL

tüm bakımlar satın alındığı bayinin yetkili servisinde kusursuz eksiksiz yapılmış bir araç yerine konacak bir araç bulunduğu vakit satılacaktır acelemiz yok 2-3 ay içerisinde modellemeyi düşünüyoruz
siteden talibi varsa özel mesajdan ulaşsın ,bmn indirim payı uygularız :D

ts61gogo
14.10.2011, 00:22
Yarin saat 15.00'de (Türkiye saati ile olmasi lazim) BMW yeni üc serisini gösterecek.
Canli izlemek icin facebook'tan takip edebilirsiniz:

http://www.facebook.com/BMWGroup?sk=app_251023654929514

(facebook'u olmayanlar BMW'nin resmi alman sitesindende izleyebilir)

Cihan-Ucar
14.10.2011, 00:24
Bizim arabayi sattik Audi a4 2.0 Tdi kombi 2005 simdi yeni araba arayisina gectik sizce hangi araba bize gider yani izinlik araba
BMW 535 2005-2007 bu bmwler iyimi ??
Audi A8 4.2 disel 2005-2007 bunlar nasil??

Veya varmi önericeginiz baska arabalar fiyatda 20.000 € kadar olabilir

simdiden tessekürler :)

Kasım BEKTAŞ
14.10.2011, 00:56
Sürat ve performans beklenmiyosa alınabilir iyi bi aile otosu. Biraz ikinci elde piyasası dar ama ben biniciyim diyen alabilir :)

dizel istiyordum ama motoru yanar pahalıdır falan lafları yüzünden soğuyordum ama yinede dizel olsun istiyorum :)

aslında fıat fiorino tipleri çok hoş ama kamyonet göründüğü için biraz farklı bir uygulama yapılıyor ona

benim aklımdaki hyundai era 1,5 dizel lerdi ama onlardan az km yapmış bulamıyorum, ha buluyorsun nerdeyse sıfır fiyatına :)

elinde varsa hyundai era 1,5 dizellerden az km yapmış ve fiyatı uçmamış talibim :)
haberin olsun

EMiRHAN61
14.10.2011, 23:55
dizel de var o da 50 bin civarında km ama şantiye çıkması , hor kullanılmış. dosta gitmez :)

Onur
15.10.2011, 09:38
http://www.netcarshow.com/bmw/2012-3-series/

EMiRHAN61
15.10.2011, 16:41
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/304904_275680745775648_126678990675825_1210711_394 929947_n.jpg

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/298111_275680659108990_126678990675825_1210707_141 8428902_n.jpg

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/296993_275680522442337_126678990675825_1210700_597 648080_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/309069_275680602442329_126678990675825_1210704_167 6301107_n.jpg

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/299266_275680632442326_126678990675825_1210705_132 31594_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/301606_275680709108985_126678990675825_1210710_825 383178_n.jpg

EMiRHAN61
15.10.2011, 16:42
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253515_228094737200916_126678990675825_1028366_691 6439_n.jpg

önce o vardı :))

f1bekir
16.10.2011, 22:38
Arkadaşlar bu auto stop&start teknolojisi tam olarak nasıl işliyor? Motor tamamen stop ediyor mu yani?

Kubilay ŞAHİN
17.10.2011, 22:15
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/15308_380594499098_842604098_3574856_5942439_n.jpg

Az takmadım habulardan.. 2006tı veya 07 ise kesin benim elimden geçmiştir..:D

EMiRHAN61
17.10.2011, 22:32
2009 :)

EMiRHAN61
17.10.2011, 22:33
hyundaide mi çalıştın kesin elimden geçmiştir derken üretim anlamında mı :D

Bilâl ÇOBAN
30.10.2011, 07:22
3 sene önce aldığım Accord'umu satıyorum.

2003 model 2.4 motora sahip 191 beygirlik araç modelinin en dolusu bildiğiniz üzere..

210 bin km ye ulaştık artık :) Hem kilometresinden dolayı, hem de kısa süreli nakite sıkışıklığım olduğundan satma kararı aldım..

3-4 ay sonra ki hedefim ise,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-evo-volvo-2-el-guvencesiyle-s80-d5-awd-executive-62541778/detay/

Nasip diyelim :)

EMiRHAN61
30.10.2011, 19:26
1.6 ları var trde henüz otomatiği var mı bilmiyorum ama çok ekonomik hatta şaşırtıcı derecede ekonomik diyebilirim. ben de bu aralar çok araştırıyorum volvo.

EMiRHAN61
30.10.2011, 19:27
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/230520_10150175899569099_842604098_6587379_2900512 _n.jpg

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/299102_10150363808074099_842604098_7935006_6833913 49_n.jpg

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/305474_10150363807979099_842604098_7935004_9449432 12_n.jpg

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/221695_10150175902359099_842604098_6587421_301792_ n.jpg

Hasan Cubukcu
30.10.2011, 23:44
Arkadaşlar bu auto stop&start teknolojisi tam olarak nasıl işliyor? Motor tamamen stop ediyor mu yani?

Evet tamamen istop ediyor firene bastigin zaman ayagini firenden alir almaz geri calisiyor !! tabiki stop go larda yaramaz dügemeden kapatiliyor stop start sistemi !!

EMiRHAN61
31.10.2011, 12:44
90Lık connectler için araçla ilgili deneyimi tecrübesi olan üyemz var mıdır?

Fatih Yücel
31.10.2011, 13:16
90Lık connectler için araçla ilgili deneyimi tecrübesi olan üyemz var mıdır?

Emirhan amcamda vardı yakıt durumu fazla olduğundan satmak zorunda kaldı 1.3 multijet doblo kullanıyor şu an.

EMiRHAN61
31.10.2011, 20:31
110luk tecrübem var yakıtı fazla diyolar gerçi ben akan trafikte memlekette kullandığım için bide yakıt kullanımdan kullanıma göre değişir pek agresif kullanmam o yüzden yakıtından şikayetçi değildim ama istanbul dur kalkında yakıt değerleri nasıldır merak ediyorum bir depo/yapılan yol bilgilerini alabilcek birisi lazım bana. aracın konforu performansı genişliği vs gibi şeylerinden çok memnunum şahsen ama biraz da ekonomi şart. :)

ugurTS1989
31.10.2011, 23:56
2007 ford focus (beyaz) sedan dızel otomatik bilgisi olan arkadaşların görüslerini rica ediyorum....

volkan_627
09.11.2011, 13:18
2011 mazda 3 1.6 impressive at....

10 aydır kullanıyorum ve aşırı derecede memnunum. tek sıkıntı benzin fiyatları ve şehir içinde otomatik vites in ve 1.6 aracın yaktığı yakıt tüketimi...

artık lpg taktırma vakti geliyor. yanlız mazda larda lpg ile ilgili sıkıntı olduğunu duymuştum. daha önce mazda ya lpg dönüşümü yapmış, bu usta işinin ehlidir diyebileceğiniz bir yer var mı arkadaşlar. işinin ehli olan ustaların bu işi hatasız yaptıkları ve yaşanabilecek sıkıntıların çok düşük olduğu söyleniyor. bu durumda istanbulda bu işi layıkıyla yapacak bir usta arıyorum. tavsiyelerininz olursa sevinirim.

ama lütfen tanıdığınız olduğu için değil, gerçekten kaliteli bir usta olduğu için öneriniz...

Hasan Cubukcu
09.11.2011, 17:07
Deminden benim tamirhaneye VW Scirocco özel tasarimli 100 taneden biirisi geldi benim devamli müsterim simitinde limited yaziyor
ve bu arabanin numarasi, ben gördüm cocukdam valahhi daha fazla sevindim tam böyle Yaziyor 100/61 .

DNA-TS
17.11.2011, 02:39
nissan qashqai kullanıcısı varmı.varsa bi kaç sorum olacak.

EMiRHAN61
17.11.2011, 23:43
Altyapısı Renault'dur :) Kullanmadım ama teknik olarak diyebilceklerimiz olur belki sorunuz nedir

EMiRHAN61
18.11.2011, 05:38
Hyundai Accent Era 2009 sonu 50.000 Km , 1.4Benzin + BRC LPG'li, Klima + ABS + Sis Farı + MP3-USB'li Orjinal Teyp , Çift Renk Torpido Konsolu (Gri Siyah) , Gri Koltuk Döşemeli. İhtiyacı olan varsa sıfır km ayarında bağlayalım hemen ? Araç kendi şahsımızca kullanılan araçtır. Son 1 senesi sadece işe gidip gelirken kullanılmıştır. Bakımlı , üzerinde kir 2 gün durmayan titizlikle yıkanan bakılan bi araç. Fiyat konusunda forumdaki arkadaşlara bişeyler yaparız :)

EMiRHAN61
18.11.2011, 05:41
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/162867_470972924098_842604098_5429128_2084767_n.jp g

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/155815_470974394098_842604098_5429159_2583587_n.jp g

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/162971_471892514098_842604098_5443760_1366678_n.jp g

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/154210_461858134098_842604098_5308636_544626_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/15308_380594494098_842604098_3574855_4676131_n.jpg

2009 1.4 benzin lpg (brc) accent era team
abs airbag klima orjinal cdli ve usbli teyp 4 kolon orjinal
sis farı
çift renk döşeme
bagaj tabanı havuz biçim lastik kaplama ile kaplıdır döşemeleri dahi tertemiz lekesiz

sıfırdan farkı yok 50bin kmde

23.500TL

tüm bakımlar satın alındığı bayinin yetkili servisinde kusursuz eksiksiz yapılmış bir araç yerine konacak bir araç bulunduğu vakit satılacaktır acelemiz yok 2-3 ay içerisinde modellemeyi düşünüyoruz
siteden talibi varsa özel mesajdan ulaşsın ,bmn indirim payı uygularız :D

Kendi veya bir yakını aklında şüphe bırakmayacak bir araç arayan varsa kaçırmasın derim. Yabancıya gitmesin bu araç

mavituğ
25.11.2011, 15:49
http://www.hizliupload.com/dm-N7A0.jpg (http://www.hizliupload.com/pm-N7A0.html)

http://www.hizliupload.com/dm-PLDHH96H.jpg (http://www.hizliupload.com/pm-PLDHH96H.html)

http://www.hizliupload.com/dm-7FN5NQ7Z.jpg (http://www.hizliupload.com/pm-7FN5NQ7Z.html)

w123, bayılıyorum bunlara :)

EMiRHAN61
25.11.2011, 22:24
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/382783_10150408929049099_842604098_8124896_8782453 85_n.jpg

Ömür Karadeniz
25.11.2011, 22:25
3 sene önce aldığım Accord'umu satıyorum.

2003 model 2.4 motora sahip 191 beygirlik araç modelinin en dolusu bildiğiniz üzere..

210 bin km ye ulaştık artık :) Hem kilometresinden dolayı, hem de kısa süreli nakite sıkışıklığım olduğundan satma kararı aldım..

3-4 ay sonra ki hedefim ise,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-evo-volvo-2-el-guvencesiyle-s80-d5-awd-executive-62541778/detay/

Nasip diyelim :)
Accord gibi bir arabadan sonra seni anca Volvo açar zaten.:)

SAFA
26.11.2011, 10:52
http://imageshack.us/photo/my-images/442/dsc00583i.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/163/dsc00588pt.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/39/dsc00580c.jpg/

Peder yeni araba aldı satınca fazla ederi olmadığı için bizde tutmaya karar verdik ve neticesinde Maxima QX bana kaldı :D
Açıkçası araba çok konforlu ve performanslı. Şehir içi ortalama 25-26 kuruş yakıyor. Ancak yaşım itibari ile araba bana biraz ağır kaçıyor. Sizce arabaya ses sistemi,jant gibi ilaveler yapıp devam mı ediyim yoksa araç değiştirmeliyim. Bu arabayı satsam şuan en fazla edeceği 8-10 milyar. Ona göre değerlendirmede bulunursanız sevinirim.

mavituğ
26.11.2011, 11:25
http://imageshack.us/photo/my-images/442/dsc00583i.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/163/dsc00588pt.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/39/dsc00580c.jpg/

Peder yeni araba aldı satınca fazla ederi olmadığı için bizde tutmaya karar verdik ve neticesinde Maxima QX bana kaldı :D
Açıkçası araba çok konforlu ve performanslı. Şehir içi ortalama 25-26 kuruş yakıyor. Ancak yaşım itibari ile araba bana biraz ağır kaçıyor. Sizce arabaya ses sistemi,jant gibi ilaveler yapıp devam mı ediyim yoksa araç değiştirmeliyim. Bu arabayı satsam şuan en fazla edeceği 8-10 milyar. Ona göre değerlendirmede bulunursanız sevinirim.

Satıp 2. el almaya kalksan aldığın aracın temizliğinden ne derece emin olacaksın.
Bildiğin arabayı kullanman en mantıklısı. Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla temiz bir araca benziyor. Jant atıp biraz süsledikten sonra kullan derim.

Daha detaylı foto eklersen aracı tam olarak görebilelim.

SAFA
26.11.2011, 12:51
Satıp 2. el almaya kalksan aldığın aracın temizliğinden ne derece emin olacaksın.
Bildiğin arabayı kullanman en mantıklısı. Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla temiz bir araca benziyor. Jant atıp biraz süsledikten sonra kullan derim.

Daha detaylı foto eklersen aracı tam olarak görebilelim.

http://imageshack.us/photo/my-images/705/arzutaydn008.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/412/fotoraf0013sb.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/842/fotoraf0012a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/193/dsc00593gw.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/840/dsc03518o.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/526/dsc03623w.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/825/dsc02557l.jpg/

mavituğ
26.11.2011, 18:55
http://imageshack.us/photo/my-images/705/arzutaydn008.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/412/fotoraf0013sb.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/842/fotoraf0012a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/193/dsc00593gw.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/840/dsc03518o.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/526/dsc03623w.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/825/dsc02557l.jpg/

6 silindir motor bu araç kullanılır :)

SAFA
26.11.2011, 21:44
6 silindir motor bu araç kullanılır :)

Abi 2000 6 silindir 24 valf 170 hp. Kullanımı gerçekten çok zevkli ancak yakıt tüketimi performansına göre gayet normal ama dediğim gibi biraz genç işi değil. Ben genelde zaten İstanbul.Adapazarı arası yol yapacağım için sanırım Maxima ile devam etmelıyım. Bu arada araçın standart hali 155 hp ancak artı 15 hp ve 45 nm tork çip var araçta.

Fatih Öztürk
26.11.2011, 22:03
bende megane 2 var.bugün sabah marş yaptıktan sonra abs lambası yandı.doğmamış çocuğa don biçilmez doğrudur fakat sıkıntısı ne olur acaba?

EMiRHAN61
27.11.2011, 08:21
bende megane 2 var.bugün sabah marş yaptıktan sonra abs lambası yandı.doğmamış çocuğa don biçilmez doğrudur fakat sıkıntısı ne olur acaba?

Abi koltuk ray ayarını ileri geri oynatmışsan , şöför koltuğunun altında bi kablo olacak soketli. Soketini oynat biraz kurcala (Sökmeden) ışık söner muhtemelen.

Fatih Öztürk
27.11.2011, 11:40
Abi koltuk ray ayarını ileri geri oynatmışsan , şöför koltuğunun altında bi kablo olacak soketli. Soketini oynat biraz kurcala (Sökmeden) ışık söner muhtemelen.

teşekkür ederim emirhan kardeşim.aynen biraz kurcaladım oldu.sağolasın.

Sefa
27.11.2011, 14:07
Bizim arabanın debriyajı bir defa takılmıştı üstelememiştim bir defa daha yaptı nedeni ne ola ki ?

EMiRHAN61
27.11.2011, 14:47
Pedalı mı takılı kalıyor yoksa baskı balata sistemi mi?

Sefa
27.11.2011, 14:49
Pedalı mı takılı kalıyor yoksa baskı balata sistemi mi?

Pedal takılıyor bastın mı sonda kalıyor elle düzeltiyorum.. :) Ama ilkinde vites değiştirememiştim düzeltene kadar.. Vitesteydi durunca stop etti doğal olarak..

EMiRHAN61
27.11.2011, 14:56
Eğer elinle çektiğinde geliyosa ve bastığında tekrar çalışıyosa teli kesik değildir muhtemelen yayı kopmuştur.

Sefa
27.11.2011, 14:58
Evet elle düzeliyor neyse hallederiz o zaman. Eyvallah..

Ömür Karadeniz
27.11.2011, 16:04
Emirhan arabayı çalıştırdığımda fren lambası yandı göstergede,bir zaman sonra söndü nedeni nedir acaba?

SAFA
27.11.2011, 16:22
Emirhan arabayı çalıştırdığımda fren lambası yandı göstergede,bir zaman sonra söndü nedeni nedir acaba?

Abi yanılmıyorsam fren balatalarıyla ilgili bir uyarı veriyor. Değişme zamanı gelmiş olabilir.

EMiRHAN61
27.11.2011, 19:15

Aracın marka/modeli nedir

Ömür Karadeniz
29.11.2011, 22:15
Aracın marka/modeli nedir

Vectra.......

EMiRHAN61
30.11.2011, 09:39
Fren hidroliği eksik olabilir. Bunun da 2 sebebi var , ya bi yerden yağ kaçağı var , yahut balatalar aşındığından daha fazla sıkıştırma yapmak için borulara daha çok yağ basılıyor böylece yağ azalmış gibi algılıyor.

EMiRHAN61
30.11.2011, 09:40
1zMUIeONqRE

Zafer Fidan
30.11.2011, 10:18
1246 PS :D
oIgRjAVtN7A

Bilâl ÇOBAN
30.11.2011, 12:19
1zMUIeONqRE

etkileyici, piyasaya sürüldü mü ?

EMiRHAN61
30.11.2011, 16:41
Henüz yok diye biliyorum

izzet
01.12.2011, 20:05
Beyler benim twingo :(

Sefa
01.12.2011, 20:57
Başın sağ olsun İzzet.. :(

izzet
01.12.2011, 21:02
Başın sağ olsun İzzet.. :(

Daha ölmedi, hatta kalbi iyi calisiyor, ama Tüv 4 ay sonra bütün organlarin calismasini istiyecek. Arabanin bi altina yattik, yatmaz olaydik

:(

upper strupper mountlar degisecek(türkcesi ne bunun)?
ön disk ve balatalar
kampanalar sIkIsmis
egzos kelepceleri
sinyal röleleri
kontrol lambalari isiklandirmalari
yag+hava filtre+buji
sol virajda küt küt vuruyor, muhtemellen drive shaft (türkcesi ne?)

:( :( :(

izzet
01.12.2011, 22:52
Sanirim yeni ici ferah disi ufak ucuz ögrenci arabami buldum :) http://up.autotitre.com/3e56aa274a.jpg

EMiRHAN61
01.12.2011, 23:02
upper strupper mountlar degisecek(türkcesi ne bunun)?
ön disk ve balatalar
kampanalar sIkIsmis
egzos kelepceleri
sinyal röleleri
kontrol lambalari isiklandirmalari
yag+hava filtre+buji
sol virajda küt küt vuruyor, muhtemellen drive shaft (türkcesi ne?)

:( :( :(

drive shaft sanırım arkadan çekiş otolardaki diferansiyel görevi görüyor. aktarma organıdır.

upper strupper mount ben de bilmiyorum. gerisi yazdıklarının burada ufak masraflar ama yurt dışında arabanın kendi fiyatı kadar tutabilir yanılmıyorsam arabanın kendisi çok para olmasagerek

izzet
01.12.2011, 23:06
drive shaft sanırım arkadan çekiş otolardaki diferansiyel görevi görüyor. aktarma organıdır.

upper strupper mount ben de bilmiyorum. gerisi yazdıklarının burada ufak masraflar ama yurt dışında arabanın kendi fiyatı kadar tutabilir yanılmıyorsam arabanın kendisi çok para olmasagerek

aha upper mount http://www.heiligebirma.de/autos/Teile/Domlager.jpg

ahanda drive straft http://www.tr-nord.de/_Rainbow/images/default/antriebswelle.jpg

satmaya kalsam 200 € belki verirler, parca 250-350 tutar. iscilik bedava, abim tamirci egitimi almisti zamaninda, simdi otobüs söförü...

hicte satasim yok kadifeyi :(

Cafer KILIÇSOY
01.12.2011, 23:26
Otomobilde benzin mi Dizel mi?

Aralarında epey fiyat farkı var. Benzinli alıp LPG taktırsak garantisi bozulur mu? LPG'nin araca bir zararı var mı?

Sefa
01.12.2011, 23:32

Aralarında epey fiyat farkı var. Benzinli alıp LPG taktırsak garantisi bozulur mu? LPG'nin araca bir zararı var mı?

Bazı markaların anlaşmalı bir LPG şirketi var bu markanın LPG sistemini taktırırsanız garanti devam ediyor ama farklı ve kendi istediğiniz bir marka olursa garanti bozuluyor diye biliyorum. Hepsi böyle mi bilmiyorum ama en azından bir kaç markada böyle.

EMiRHAN61
01.12.2011, 23:44
aha upper mount http://www.heiligebirma.de/autos/Teile/Domlager.jpg

ahanda drive straft http://www.tr-nord.de/_Rainbow/images/default/antriebswelle.jpg

satmaya kalsam 200 € belki verirler, parca 250-350 tutar. iscilik bedava, abim tamirci egitimi almisti zamaninda, simdi otobüs söförü...

hicte satasim yok kadifeyi :(

amortisör kulesi ilki.

diğeri de dediğim parça. şanzımandan tekerleğe hareket ileten mil

ücretler tahmin ettiğim gibiymiş.

aslında kullanıcının ihtiyacına göre değişir.misal haftada yapılan kmye göre düşünülebilir.benzinlilerde depolar lt olarak ufaktır sık sık benzinciye uğrama ihtiyacı doğurur. dizelde hem depo büyük hem yakıt benzine oranla daha verimli. nerdeyse 2 kat menzil demek. haliyle daha az istasyon ziyareti demek. parça ve işçilikte benzin daha avantajlıdır. sürat ve konforda benzin avantajlıdır. torkta çekişte dizel avantajlıdır.

dizel araç alıp 2-3 sene sonra satmak karlı bi iş değil. tabi km konusu daha önemli burada ama , bu kadar yılda yapılacak km aşağı yukarı aynıdır. 10 milyar fazla verip dizel almak yerine benzinli araç alıp o 10 milyarı yakıta ayırabilirsiniz mantıken bu zaten 2-3 yılınızı kurtarır :D

gaz garanti mevzuunda , misal bizde hyundai era var bayi çıkışı garantili verilebiliyordu biz benzinli aldık ihtiyaç duymadığımız için. daha sonra ticariye çevirebiliriz diye aldıktan sonra bayide gaza çevirdik ama sonradan çevirince garanti bozuluyor sadece gazın garantisi kalıyor.

Cafer KILIÇSOY
01.12.2011, 23:49
Yılda toplam yapacağım kilometre 2000'i geçmez.. Aracı aldıktan sonra en az 5-10 sene satmayı düşünmüyorum.

Son bir soru otomatik sanzuman mı otomatik sanzuman mı?

Canberk
01.12.2011, 23:52
Benzin ile Motorin arasında ki fark ne ki ? :D En son dün 3.93'den motorin aldım . Benzin kaç oldu takip etmiyorum 4ü geçtiğini biliyorum sadece

Canberk
01.12.2011, 23:56
Ben aldım cevabımı :) 0.05 zarardayım istasyon değiştirmek lazım sanırım :p

http://b1112.hizliresim.com/s/1/v662.png

EMiRHAN61
01.12.2011, 23:56
Yılda toplam yapacağım kilometre 2000'i geçmez.. Aracı aldıktan sonra en az 5-10 sene satmayı düşünmüyorum.

Son bir soru otomatik sanzuman mı otomatik sanzuman mı?

2000 km için dizel masrafının altına girmeye gerek yok kanımca. otomatik şanzıman ikinci elde güvensizlik veriyor. bu yüzden talep az. ama uzun süre kullanırım dendiği için bunun pek önemi yok. konfor için tercih edilebilir. istanbul gibi büyük bi şehirde ben otomatiği tercih ederim.

ugurTS1989
02.12.2011, 00:04
dizel otomatik te 120 bin km cokmu sızce? 2007 model..

Numan Yerlikaya
02.12.2011, 01:08
..............................................

Fatih Yücel
02.12.2011, 10:14
Cafer abi edc araç alacaksan şu an en başarılı edc fiyatına oranla Renault da mevcut bunun da iki seçeneği var benzinlilerde otomatikten süper performans bekleme yani demek istediğim benzinli alacağım dersen manuel (vites ççç) dizel alacağım dersen edc düşün derim bende benzinli araç kullanıyorum motor sesine takıntılı olduğumdan benzinli araç her zaman reistir :D

Mehmet Ç.
02.12.2011, 10:52
http://www.ajansotomobil.com/resim/honda_crv_main1.jpg

Simdi bu var...

Seneye bu olacak insallah :D

http://www.ajansotomobil.com/resim/honda_crv_2.jpg

http://www.ajansotomobil.com/galeri/resimler/63635F62625F636162625161636B64686B6667A8949A628B.j pg

http://www.ajansotomobil.com/galeri/resimler/63635F62625F636162625161636B64686B66689A9B8584A3.j pg

http://www.ajansotomobil.com/galeri/resimler/63635F62625F636162625161636B646A6B61627E7A96A287.j pg

EMiRHAN61
02.12.2011, 10:58
Cafer abi edc araç alacaksan şu an en başarılı edc fiyatına oranla Renault da mevcut bunun da iki seçeneği var benzinlilerde otomatikten süper performans bekleme yani demek istediğim benzinli alacağım dersen manuel (vites ççç) dizel alacağım dersen edc düşün derim bende benzinli araç kullanıyorum motor sesine takıntılı olduğumdan benzinli araç her zaman reistir :D
(Benzinli)Accent Era'dan (Dizel)Megane'a binince traktöre binmiş gibi hissediyorum ben de. Halk sınıfını geçtim. yüzbinlerce liralık lüks otolarda bile çok belirgin konfor farkı oluyor.

dizel otomatik te 120 bin km cokmu sızce?

kaç yaşında araç için?

Bilâl ÇOBAN
02.12.2011, 13:13
Satmaktan vazgeçtim Accord'u :)

EMiRHAN61
02.12.2011, 13:37
Yakıtından memnunsanız Accord satılacak araba değil :) Honda candır.

Fatih Yücel
02.12.2011, 13:47
Honda bence bu arka stop konsepti ile volvo yu andırıyor aynı şekilde citroen inde bir aracı var bu mu tasarımcılık bu mu ar-ge :D

@Emirhan61

2011 Bmw 520 den çıkan ses toros ile aynı :D