PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşk ve Aşık Olmak!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Onur Şeref
22.03.2009, 01:09
Eğer red edilirsen keşke söylemeseydim demekde var.:(

Emirhan Makul
22.03.2009, 01:12
51 de koz olmaz ;)

Kağıt oyunu bilmiyorum söyledim işte :)

Gerçekten Bu Sözü Tutuyorum katılıyorum..

Emirhan Peki Bir Kız Sırf gözünün içine sanki hortlak görmüş gibi bakarsa oda hoşlanmışmı sayılır yoksa farklı birşeymi düşünür..:D

Bu arada 61 deki yerimizide almış olduk :)..

Valla bu kızların duyguları ile ilgili sorular çok zordur herzaman çünkü bayanlar istediklerini karşısındakine yansıtan ve yaşatan varlıklardır onun için ben şimdi birsürü birşey yazarım ama oflee61'in dediği gibi ne dersem yalan olur.

Onur Şeref
22.03.2009, 01:13
Hadi ozaman bir mynet çevirelim kafa dağılsın bu işleri düşünürsek yanarız vallahi.

Emirhan Makul
22.03.2009, 01:14
Eğer red edilirsen keşke söylemeseydim demekde var.:(

Keşke söylemeseydim cümlesini birkaç defa söylersin
Keşke söyleseydim cümlesini ise hayat boyu

Eyüphan
61 deki yerimizi sağlamlaştıralım :)

Aşk fani, sevgi ve saygı bakidir. Ayrıca aşk zamandan israf nedenidir, israf edenleri ise mevla sevmez :D

melâl
61 deki yerimizi sağlamlaştıralım :)

Eyüphan geç kaldın bea...
61 taze bitti :D

Eyüphan
22.03.2009, 01:17
hakikaten de öyle oldu. Gençler çok hızlı, aşık adamlar, vızır vızır ileti yazıyorlar :)

Ne yapalım, yöneticiye söyleyip üstteki iletilerden bir tane mi sildirsek :rolleyes:

Fatih Yücel
22.03.2009, 16:30
evt insan oğlunun genelinde var hem erkek de hem kız da

para neden çok sevilir zor kazanıldığı için :) çekici bişiii :) yani en güzel aşk zor olandır demiş haluk levent :)

evet çok haklısın tugba katılıyorum :D

çabuk pes edenler için bu laflar çok etkili :D

Selami Gürpınar
22.03.2009, 17:02
Siz 61 e yazarken ben hayatımın 61 inleydim. :D

Fatih Yücel
22.03.2009, 20:19
Siz 61 e yazarken ben hayatımın 61 inleydim. :D

Vayyy Selami :D

Demek 61'indesin Heaaa :D

Dursun Kaplan
24.03.2009, 10:08
Derdimi dinledim, derdimden iğrendim...
Onun derdini gördüm, derdime imrendim....
Ömür Dediğin Üç Gündür,
Dün Geldi Geçti, Yarın Meçhuldür,
O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür,
O Da Bugündür..

Kubilay ŞAHİN
24.03.2009, 12:31
Bu Zamanda Aşk Ne Kadarda Güzel Olur :)...

Vural Kuyumcu
24.03.2009, 12:40
ALLAHIM BIZI AYIRMA
Bir dilek agici olsaydi üzerine göz yaslarimla islanmis bir mendil asardim, dilegimi kalemle degil kalbimden akan kanla ALLAHIM BIZI AYIRMA diye yazardim.

GÖSYASLARIMIZ
Yapcak bir sey yoktu artik. Son hesabi ödemekten baska. Gel görki garson hesap deyince. Aci aci gülümsedi cünkü gözyaslarimiz bizden önce hesabi ödemis garsona

Tuğba ÖZTÜRK
24.03.2009, 13:35
itiraf edebilmektir. :)

Emirhan Ömeroğlu
24.03.2009, 14:19
Bu sayfayı Haruna armağan ediyorum :)

Platonik Aşık Harun...

http://img297.imageshack.us/img297/6905/issizadamfilmafisi.jpg

Dursun Kaplan
24.03.2009, 14:34
Sansürlenmiş fotoğraf. :cool:

Tuğba ÖZTÜRK
24.03.2009, 14:36
evet harun itiraf edebilmektir.... itiraf ett haböle bağır :D

Emirhan Ömeroğlu
24.03.2009, 14:36
Hayır Uyarlanmış Fotoğraf ;)

Dursun Kaplan
24.03.2009, 14:38
Hayır Uyarlanmış Fotoğraf ;)

Emirhan orijinal halini biliyoruz. :D Buna sansür denir olum. :D

Emirhan Ömeroğlu
24.03.2009, 14:41
laileheillallah :D çok biliyorsan gönderiyim sana sen koy :D

Emirhan Makul
24.03.2009, 17:00
1-)Bu başlık yılın başlığı seçilir
2-)Bu başlık kendini kilitlettirir
3-)Bu başlık 2 sene sonra sitenin ismini www.BordoMaviYonja.net olarak değiştirir.

Neyse Hayırlısı Olsun biz devam edelim arkadaşlar ;

Aşk Özgürce Yaşayabilmekdir Hayatı;

http://api.ning.com/files/XjeLYO69b55eN2BCVdRX-8cmUpRDdipDJrJfTf1bpXkthNGrkOPPauztku5wMSyHdKNBmtV yO37TzXxdZqobjCG6qCiBCD2g/ask.jpg

Harun Karadeniz
24.03.2009, 20:23
evet harun itiraf edebilmektir.... itiraf ett haböle bağır :D

Demesi kolay tabi:D

Bak ağazdan bikerede çıkıyor " itiraf et" :D:D:Dççç ççç

Bu fotoğrafımıda nasıl yakaladılar hala aklım almıyo ya :D:D

Hüdai Pervaneli
24.03.2009, 20:35
Ask bana uzak herkese yakin olsun

ÖmerFarukYılmaz
24.03.2009, 22:11
3-)Bu başlık 2 sene sonra sitenin ismini www.BordoMaviYonja.net (http://www.BordoMaviYonja.net) olarak değiştirir.

Bence www.bordomavikalpler.net daha güzel:D

Emirhan Ömeroğlu
25.03.2009, 08:32
3-)Bu başlık 2 sene sonra sitenin ismini www.BordoMaviYonja.net (http://www.BordoMaviYonja.net) olarak değiştirir.

Bence www.bordomavikalpler.net (http://www.bordomavikalpler.net) daha güzel:D

hahahahaha ççç ççç

aşk bordomavi.net'i değiştirir :D

SDanışmaz
26.03.2009, 13:37
Yediği, içtiği ayrı gitmeyen, herşeyi beraber yapmaya çalışan iki arkadaş birbirlerinden habersiz aynı kıza aşık olurlar..

Biri diğerine ilk dediği için, avantaj ondandır ama içi içini yiyor.. Arkadaşını üzgün gördükçe içi kahroluyor. Çünkü O'nunda O kıza aşık olduğunu anlamıştır..

En sonunda arkadaşıyla konuşur.. Durum artık ikisi tarafından da biliniyordur ama ne olacaktı?

İlk söyleyen arkadaş "Ben kızdan cesaret alamadım, teklif etsemde kabul etmeyeceğini biliyorum" der ve O'na "Başladığın işi yarım bırakma git teklif et" der..

Diğer arkadaşı teklif edecektir etmesine ama bu seferde diğeri çok üzülmeye başladı.. Diğeri çok durgunlaştı, lab'ta deney yapacağına gün boyu kızı izledi..

--

Ulan ben böyle şansın içine edeyim? Benden başka bu durumda olan var mı?

Dursun Kaplan
26.03.2009, 14:18
Yediği, içtiği ayrı gitmeyen, herşeyi beraber yapmaya çalışan iki arkadaş birbirlerinden habersiz aynı kıza aşık olurlar..

Biri diğerine ilk dediği için, avantaj ondandır ama içi içini yiyor.. Arkadaşını üzgün gördükçe içi kahroluyor. Çünkü O'nunda O kıza aşık olduğunu anlamıştır..

En sonunda arkadaşıyla konuşur.. Durum artık ikisi tarafından da biliniyordur ama ne olacaktı?

İlk söyleyen arkadaş "Ben kızdan cesaret alamadım, teklif etsemde kabul etmeyeceğini biliyorum" der ve O'na "Başladığın işi yarım bırakma git teklif et" der..

Diğer arkadaşı teklif edecektir etmesine ama bu seferde diğeri çok üzülmeye başladı.. Diğeri çok durgunlaştı, lab'ta deney yapacağına gün boyu kızı izledi..

--

Hikaye gibi okudum. :D

Durum çok karmaşık. Platonik olsa bişiler derdimde,bu durum beni aşar.:cool:

Emirhan Ömeroğlu
26.03.2009, 14:37
uh bu gerçek mi?

SDanışmaz
26.03.2009, 14:56
Gerçek olmaz mı :) Gün boyu deneyi yapacağıma kızı izlemişim :D

Koray
26.03.2009, 14:58
La Selami yine mi Tülin ?

SDanışmaz
26.03.2009, 15:01
La Selami yine mi Tülin ?

O kim....?

Emirhan Ömeroğlu
26.03.2009, 15:03
Allah yardım Etsin :)

Koray
26.03.2009, 15:04
O kim....?

Senin iş de eski hababam sınıfındaki uşak gibi oldu,hatta baş rollerde Mehmet Ali Erbil,İlyas Salman falan vardı :D

SDanışmaz
26.03.2009, 15:04
Amin, cümlemize :)

--

Yanlız şöyle bir durum daha var, kız O'ndan hoşlandığımı çok daha önce fazlasıyla fark etmiştir. Arkadaş teklif edince baya şaşıracaktır :)

Emirhan Ömeroğlu
26.03.2009, 15:06
Allah kimsenin başına vermesin böyle bişey çok kötü bir durum

Kul
26.03.2009, 15:09
O kim....?

Deli uşak.. İçindeki ateşi söndürmek için yeni ateşler yakmak istiyorsun.. Bence biraz daha cesaret sen teklif etmelisin.. ;)

SDanışmaz
26.03.2009, 15:12
Amin.. :)

Gerçekten çok kötü bir durum.. Hele ki vize dönemimde olması bitirdi beni.. Sınavların birinden bile iyi not alırsam büyük başarı sayacağım..

Deli uşak.. İçindeki ateşi söndürmek için yeni ateşler yakmak istiyorsun.. Bence biraz daha cesaret sen teklif etmelisin.. ;)

Duruma göre hakeret edeceğiz Ali :)

Son olarak Orhan Babadan bir şarkı sözü yazayım..

Sevemedim Kara Gözlüm

Sevemedim kara gözlüm seni doyunca
Hep kıskandım seni elden yıllar boyunca
Kuşlar gibi ikimiz bir yuva kuralım
Ayırmasın mevlam bizi ömür boyunca

Aramıza kimse
Gelip girmesin
Ayırmasın mevlam bizi
Ömür boyunca

Bana cefa ediyorlar bilmem nedendir
Benim korkum senden değil kaderimdendir
Herkes bana deli diye gülüp geçiyor
Senin aşkın beni kara gözlüm deli ediyor

Aramıza kimse
Gelip girmesin
Ayırmasın mevlam bizi
Ömür boyunca

Dursun Kaplan
26.03.2009, 15:13
Ne olacak bizim halimiz. :rolleyes:

Bi kerede bi kız gelip şu başlıkta itiraf etsin be arkadaş. :D

SDanışmaz
26.03.2009, 15:18
Ne olacak bizim halimiz. :rolleyes:

Bi kerede bi kız gelip şu başlıkta itiraf etsin be arkadaş. :D

Sen kıyamet gününün gelmesini istiyorsun herhalde :D

Emirhan Makul
26.03.2009, 16:53
Gerçek olmaz mı :) Gün boyu deneyi yapacağıma kızı izlemişim :D

2. Arkadaş durumunda sen oluyorsun sanırım

Eğer ilk diğer arkadaşın dile getirmişse sen sonradan düşünmüş ve dile getirmişsen hak hukuk olayları girer işin içine yani kaba bir tabirle rajon olarak diğer arkadaşın reddedilsede senin hiç birşey yapmaman gerekir

Ama zaman geçer durumlar gelişir Arkadaşın reddedilir ve arkadaşınlan helalallik ve izin aldılkdan sonra birşeyler yapabilirsin ama unutma;

Sen arkadaşından sonra teklif eder ve kabul edilirsen arkadaşını unut
Redddedilsen bile arık hiç birşey eskisi gibi olmaz.

Böyle aynı anda gelişen Aşk durumu çok sakat bir durumdur.
Yani iki ucu çamurlu değnek ne tarafından tutarsan elin çamur olacak

Ama ben 1. erkekde oldum geçmişimde 2. erkekde ama 2 erkekde içime atmayı denedim çünkü rajon adet hep öne geçti bende

Ben bu konuda ne olursa olsun 1 kere bile konuşmuş arkadaşımın 1 kere sever gözle baktığı kıza bile Dünya ahiret bacım muamelesi yaptım.

Ama senin durumunu anlıyorum Aşırı derecede Aşk durumu var diyorum olayı zamana bırak ve arkadaşınlan 2 çağdaş erkek olarak otur konuş.

Sürçü lisan ettiysem Affola kırıcı birşey dediysem özür dilerim bir nebze yardımcı olabilirsem ne mutlu bana iyi günler.....

Emirhan Ömeroğlu
26.03.2009, 16:56
Adaş sen aşk doktoru olabilirsin.. şu Will Smith oynamıştı hatırlıyorsan bi düşün derim ;)

SDanışmaz
26.03.2009, 17:06
Emirhan yorumun gayet güzel olmuş ama galiba ben kendimi yanlış anlatmışım.. İlk söyleyen bendim :)

O rajon yok mu o rajon.. Dumumu mahveden bu..

Valla bu aralar arkadaş teklif eder, gerisini Allah bilir..

Emirhan Makul
26.03.2009, 17:13
Emirhan yorumun gayet güzel olmuş ama galiba ben kendimi yanlış anlatmışım.. İlk söyleyen bendim :)

O rajon yok mu o rajon.. Dumumu mahveden bu..

Valla bu aralar arkadaş teklif eder, gerisini Allah bilir..

O tamam o zaman sorun yok 2. arkadaşın hiç bir müdahale etmeye hakkı yoktur senin durumundan anladığım kadarıyla Seviyorsun Yani bildiğimiz Aşıksın o zaman sorun yok sıkılmanada gerek yok sen yetki vermedikden sonra hiç bir şey yapamaz ama bak bunu yanlış anlama bu teklif edebilirsin edemezsin yetkisi değil birisi hakkında kimse bu yetkiyi veremez ama bu işin rajonu vardır sen bakmışsan sen sevmişsen senin etki alanının altıntadır kız sen belki yıllar boyunca tekif edeceksin peşinden koşacaksın onun için sakin bir şekilde bunu arkadaşına anlatman gerek.

Ama burda bu olayın dışında daha tehlikeli bir durum var eğer Bayan sizin ikinizinde kendisine ilgi duyduğunuzu öğrenirse ikinizde bittiniz.Eğer öğrenirse ikinizi hacivat karagöz diye ramazan ayında oynatır.

Bayanlar alınmasın bu normal birşeydir Çünkü bayanlara bu koz kumarda bile gelmez ve bu kozu değerlendirmeyecek bayan sayısı 100'de 1'dir.Bütün bayanlar oynatmaz ama yinede ince bir atraksiyon yaparlar.

SDanışmaz
26.03.2009, 17:20
Emrhan dediklerinde haklısın, ama arkadaş işte insan onu üzemiyor..

Kız benim O'ndan hoşlandığımı %99.9 anlamıştır. Arkadaşın hoşlandığını anlamış mıdır orasını bilemem.. Çünkü dışarıdan bakılında kıza yakın görünen benim.

Elinde oynatmaya gelince elince oynatacağını zannetmem, kıza zaten her gün teklif geliyor :D Allah'tan hiç birini kabul etmiyor :)

Emirhan Makul
26.03.2009, 17:27
Valla benden söylemesi gerçi "Eski dostluklar kalmadı" sözüne katılanlardan değilim bence bu konularda biz Türk insanları gayet mantıklı olarak anlaşabilir ve uzlaşabiliriz.

Ama yinede tedbiri elden bırakma

Aşk'ın konusunda ise öyle birşey yap ki her gün teklif edilenlerin yaptıklarından farklı olsun.

SDanışmaz
26.03.2009, 17:38
Benimde düşüncem bu, nasip olursa farklı birşey yapmak :)

Neyse Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin. Ne diyeyim başka..

Nurbanu
26.03.2009, 18:13
Sen kıyamet gününün gelmesini istiyorsun herhalde :D
bugün kıyamet mi kopacak nee :D
neyi açıklığa kavuşturalım? biri bi soru sormuş :) sorun renkdaşlar elimden geldiği kadar cevap vereyim ;)

hakantpl
26.03.2009, 18:26
aşk çoğu zaman acı verir, verdiği mutluluk acıya göre daha azdır ama o mutluluk acıyı unutturur

SDanışmaz
26.03.2009, 18:41
bugün kıyamet mi kopacak nee :D
neyi açıklığa kavuşturalım? biri bi soru sormuş :) sorun renkdaşlar elimden geldiği kadar cevap vereyim ;)

Arkadaş burada hep erkekler anlatıyor, birazda kızlar anlattın dedi, bende o cevabı verdim :D

Aslında soracak sorularım var ama şimdilik bana kalsın :)

ApoCaN28
26.03.2009, 18:47
Neden Hep Erkek açılır önce...???
En büyük soru mu acaba...:D

SDanışmaz
26.03.2009, 18:54
Dünyanın kuralı bu :)

Nurbanu
26.03.2009, 19:20
Neden Hep Erkek açılır önce...???
En büyük soru mu acaba...:D

bu soruyu sevdim güsel bir soru ;) erkekler açılır çünkü kızlar maalesef erkeklerin onlara gösterdikleri en küçük bir ilgiden etkilenirler fakat bundan emin olamazlar. o yüzden hep karşı taraftan beklerler ilk adımı. sanmayım ki her zaman ilk adımı siz atıyorsunuz. daha bugün bir arkadaşım hoşlandığı bir erkeğe açılmış ama erkekte hiç bi tepki yok :( yahu madem bi şey hissetmiyorsun neden diğer kızlardan daha farklı bakıyorsun ona ya da niye ona kendini özel hissettiriyorsun :S alın işte buna ne diyeceksiniz :(

Emirhan Makul
26.03.2009, 22:00
Neden Bayanlar Erkeklere karşı ilk adımı atmazlar ?

Tek bir neden Bayanlar ilk adımı atarlarsa erkelerin havaya gireceklerini ve ilişkide hp ezik konumda olacaklarını düşünürler ve çoğunlukla kadınlar her konuda doğru düşündükleri gibi bu konuda da haklıdırlar.

Bir erkeğe teklif edilirse %99 kabul eder ve kabul ettikden sonra ilişki aşamasında erkek %98 ayrılmaya eğilimlidir " Nasıl olsa o geldi avucumun içinde " gibi kaba,sapa ve çağdışı bir düşünce savunur ve Bayanların teklif ettiği ilişkiler genellikle yürümez yaşdan yaşa fark eder tabi.

Manu61
26.03.2009, 23:08
Emirhan o kadar güzel özetlemişki yazacağım şeyden vazgeçtim :D Sonuç olarak katılıyorum.

MetiN08
27.03.2009, 00:36
Ula Emirhan Hitch the Date Doktoru gectin valla

Arkadaslar sorunuz veya probleminiz varsa Emirhan kardesime sorun, kesin yardimci olur size :)

Egemen Yılmaz
27.03.2009, 01:20
Neden Bayanlar Erkeklere karşı ilk adımı atmazlar ?

Tek bir neden Bayanlar ilk adımı atarlarsa erkelerin havaya gireceklerini ve ilişkide hp ezik konumda olacaklarını düşünürler ve çoğunlukla kadınlar her konuda doğru düşündükleri gibi bu konuda da haklıdırlar.

Bir erkeğe teklif edilirse %99 kabul eder ve kabul ettikden sonra ilişki aşamasında erkek %98 ayrılmaya eğilimlidir " Nasıl olsa o geldi avucumun içinde " gibi kaba,sapa ve çağdışı bir düşünce savunur ve Bayanların teklif ettiği ilişkiler genellikle yürümez yaşdan yaşa fark eder tabi.

Hiç hiç hiç hiç katılmıyorum :D Özellikle kırmızı yer başta olmak üzere...

Kubilay ŞAHİN
27.03.2009, 01:39
...

Bu Karartığım Bölüme Katılmıyorum Emirhan.. Genelde Teklif Gelen Kişiye Göre Yapısına Göre Değişir En Azından Benim Açımdan.. Zaten Böyle Bir Durumda Aşkın olduğu bana pek inandırıcı gelmez.. Çünkü Eğer Erkek Gerçekten Aşıksa Daha Cesaretli Davranır.. Erkeğin Teklif Etmesi Aşkın Olduğu konusunda ihtimal daha yüksektir..:)

Ayrılma Eğilimde Haklısın.. Ama Cevabınıda Altını Cizdiğim Yazıda Vermişsin..

Emirhan Makul
27.03.2009, 23:50
Hiç hiç hiç hiç katılmıyorum :D Özellikle kırmızı yer başta olmak üzere...

Bak bunu genç bayanlar olarak düşünme Annelerimizi düşün
Evli kadınlar her zaman iş konusunda kocasından daha mantıklı düşünür iş ve para konusunda beylerine verdiği bilgiler genellikle dinlenmez ama beyler kaybettiğinde " Keşke hanımımı dinleseydim" derler veyahut dinlediyseler "İyiki hanımımı dinlemişim" derler bu çok önemlidir kadınlar daha iyi hissederbazı şeyleri bunun dışında sosyal hayatta ikili ilişkilerde bir erkeğe değilde bayana soru sorulduğunda bir fikir alındığında her daim olgun fikirler alırsınız ama biz erkekler hiç bir sorunumuzu kız arkadaşlarımıza sormayız.Bunun nedeni aslında doğuşdan gelir bayanlar ergenlik çağlarına bizden 2 sene önce girerler ve bizden 2 yıl önce çıkarlar biz "Aaa galiba ben erkeğim" derken kızlar "Erkeklerin samimiliğini gözlerinde bulurum nejla" modundadırlar yani biz işi tam olarak kavrayamamışken onlar bizden daha önce beyin yapısı olarak olgunlaşmışdır.

Ayrıca ben 10'larca 30-60 yaş aralığında insan tanıyorum birebir abim olan insanlar hepsi "İşimde ve sosyal yaşamımda hanımımla beraber haraket ettim başarılıyım" diyorlar ve bu insanlar arasında çok üst düzey iş adamlarıda var azımsanmayacak bir rakam olmalı bu !

Ama burdan "Kadınlar süper zekadır" anlamını çıkartıpda tartışmayalım her canlı varlıkda olduğu gibi kadınlarda bir zayıf nokta vardır ve onlarda hata yaparlar.

Bu Karartığım Bölüme Katılmıyorum Emirhan.. Genelde Teklif Gelen Kişiye Göre Yapısına Göre Değişir En Azından Benim Açımdan.. Zaten Böyle Bir Durumda Aşkın olduğu bana pek inandırıcı gelmez.. Çünkü Eğer Erkek Gerçekten Aşıksa Daha Cesaretli Davranır.. Erkeğin Teklif Etmesi Aşkın Olduğu konusunda ihtimal daha yüksektir..:)

Ayrılma Eğilimde Haklısın.. Ama Cevabınıda Altını Cizdiğim Yazıda Vermişsin..

Bayanların teklif ettiği ilişkiler daha ciddidir bence
Ama erkekde reddedebilir dediğin gibi o kadarda değil ama genellikle diyorum %70 civarı işte ama önemli olan şunu kuralım

Bir bayanın aşknı ilan etmesiyle erkeğin etmesi arasında hiç bir fark yoktur iki taraafta birbirini ezmemeli duruma göre kabul veya reddetmeli bunu çözelim sorun kalmaz ama Ülkemizin düşünce yapısında bu zor tabi !

Nurbanu
28.03.2009, 00:14
emirhan yaa sana canı gönülden katılıyorum kardeşim :) bu başlığı bıundan sonra çok ziyaret edecem herhalde. uzakta olup hasret çekenler de buraya yazabiliyor mu :o

Özkan
28.03.2009, 01:46
Şu "bayan" lâfı çok sevimsiz. Dilimzde "kadın" ve "hanım" gibi güzel sözcükler var, onları kullanalım.

Uğur Erdoğan
28.03.2009, 14:06
http://img18.imageshack.us/img18/3469/00061copyyj8.jpg (http://img18.imageshack.us/my.php?image=00061copyyj8.jpg)

SDanışmaz
28.03.2009, 14:40
Arkadaşım teklif eder ve kızda kabul eder..

Ne yapalım, üzülsem de sevinsem de hayat devam ediyor :)

Emirhan Makul
28.03.2009, 14:41
Hadi ya gerçekden mi valla üzüldüm gerçekden artık geriye kalan tavır sana kalmış Allah kolaylık versin zor iş ama her güçlük atlatırılır.

SDanışmaz
28.03.2009, 14:47
Bu duruma çok üzüleceğimi bildikleri için bana çaktırmamaya çalıştılar ama ben yer miyim :D Başlarda anlamazlıktan geldim, ama beni gördükleri yerde ben üzüleceğim diye yüzlerini asıyorlardı, onların bu hallerin görünce daha çok üzülüyordum :(

Aldım arkadaşı karşıma anlattım durumu, aşkınızıı doya doya yaşayın dedim ama yok bizi hiç yan yana göremeyeceksin diyor, la havle vela.. Gelde kırma bir tarafını :D

Üzüldüm ama durumu kaldırabileceğime inanıyorum ama onlar inanmıyor. Bakalım sonumuz nasıl olacak..

Emirhan Makul
29.03.2009, 18:40
http://img.blogcu.com/uploads/sevtaplaguzellik_green_eye.jpg

Bir göle düşmüşüm,
Su donmuş üzerimde,
Bir ses duyuyorum
Buzlar kırılıyor
Bir kız görüyorum
Gözleri yeşil
Uzatıyor ellerini
Bir kız görüyorum
Yüreğim avuçlarında
Bir kız görüyorum
Hiç bir zaman doğmamış!

Hüdai Pervaneli
29.03.2009, 18:42
Emirhan bu gözler kime ait

Emirhan Makul
29.03.2009, 18:43
Öyle şiir'in anlamına göe internetten buldum bieisinin değil.

Kubilay ŞAHİN
30.03.2009, 22:45
Aşk, Üst Geçitten Geçerken Sana Doğru Yaklaşan Bi kızı Sevdiğine Benzetmektir..

Ba®ış
30.03.2009, 22:48
Halkevindeki üstgeçitten mi :D

Kubilay ŞAHİN
30.03.2009, 22:51
Evet Nerden Bildin ççç..
Aynısı Senindemi Başına Geldi..

Ba®ış
30.03.2009, 22:54
yok demin eklediğin fotoğrafı gördüm objektifimize takılanlarda :D

Tuğba ÖZTÜRK
30.03.2009, 23:25
yalan dostum aşk diye birşey yok,aşk dediğin 3 günlük eylence bilemedin 4 gün sürsün kapılıpta sürünen çooook :D

diye bir şarkı vardı :D

Dursun Kaplan
30.03.2009, 23:28
Aşk, öküzün trene bakması gibi gelip geçici bir şeydir. :cool:

Fatih Ersoy
30.03.2009, 23:40
Aşk; Her düştüğünde yere, yaralansada acısada dizlerin yine ayağa kalkıp var gücünle koşmabilmektir..

Nurbanu
31.03.2009, 00:50
Aşk, öküzün trene bakması gibi gelip geçici bir şeydir. :cool:

sana katılmıyorum maalesef aşık olan öküz hep aynı istasyonda oturup her zaman trenin geçmesi beklerse işte o zaman gelip geçicidir diyemezsin ;)

Aşk kilometrelerce uzak olsanda sevdiğini her daim yanında hissetmektir (o hissetmese de) bugünü yarını yoktur şimdisi vardır :)

Adil ÖZGÜR
31.03.2009, 02:13
Bu günlerde aşık olmak hakkında yorum yazamam,

Aloboradan yeni çıktım,

Adayım kazanamadı,

Bir de Demokrasi Şehidimizin acısı,

Bir kaç aylar sonra ancak yazabilirim,

Belki anlaşıldım sanırım.

hatice_61
31.03.2009, 09:48
aşk ölmeyen bir sevgidir adamını bulabiliyosan eğer

ApoCaN28
31.03.2009, 10:01
Seni Arıyorum

Gecenin Karanlığı Çöktü Üstüme,
Yalnızlığın Soğuğu Sardı Beni ,
Sensizliğin Acısı Titretti Bedenimi,
Seni Arıyorum Sen Yoksun.

Kurtulmak İstedikçe Battım,
Güneşi Görmez Oldum,
Aşkı Aradım Durdum,

Aylar Geçti Aradan,
Vazgeçtim Seni Aramaktan,
Kayboldum Senin Aşkından,

Hep Tamam Derken,
Gittin Yine Benden,
Soğudum Artık Senden,
Seni Aradım, Sen Yoktun.

Bunun gibi bende bu sıralar...:rolleyes:

Emirhan Ömeroğlu
31.03.2009, 10:02
Arkadaşım teklif eder ve kızda kabul eder..

Ne yapalım, üzülsem de sevinsem de hayat devam ediyor :)

Bu duruma çok üzüleceğimi bildikleri için bana çaktırmamaya çalıştılar ama ben yer miyim :D Başlarda anlamazlıktan geldim, ama beni gördükleri yerde ben üzüleceğim diye yüzlerini asıyorlardı, onların bu hallerin görünce daha çok üzülüyordum :(

Aldım arkadaşı karşıma anlattım durumu, aşkınızıı doya doya yaşayın dedim ama yok bizi hiç yan yana göremeyeceksin diyor, la havle vela.. Gelde kırma bir tarafını :D

Üzüldüm ama durumu kaldırabileceğime inanıyorum ama onlar inanmıyor. Bakalım sonumuz nasıl olacak..

kardeşim inan ki senin yerinde olmak istemezdim :o

ama yaptıklarını takdir ediyorum helal olsun sana.. Allah sabır ve kuvvet versin sana ;)

Mollasalihoğlu
31.03.2009, 12:23
Selami sen daha güzelini (içsel manada) bulursun, içini ferah tut :)

Emirhan Makul
31.03.2009, 15:26
"İnsanlar gelmeleriyle yalnızlıklarını dağıtanları severler,gitmeleriyle kendilerini yalnız bırakanlara aşık olurlar.."

Hüseyin Kurt
31.03.2009, 15:30
Ey Aşk,şimdi işim var,sonra gel...Uğraşamam senle..

SDanışmaz
31.03.2009, 16:16
kardeşim inan ki senin yerinde olmak istemezdim :o

ama yaptıklarını takdir ediyorum helal olsun sana.. Allah sabır ve kuvvet versin sana ;)

Sağolasın. Şuan kafam çok rahat, hayat devam ediyor ;) Gezmeli, tozmalı, eğlenmeli :p Ara sıra da okula uğramalı :D

Selami sen daha güzelini (içsel manada) bulursun, içini ferah tut :)

İçim rahat, hayırlısı buymuş :)

"İnsanlar gelmeleriyle yalnızlıklarını dağıtanları severler,gitmeleriyle kendilerini yalnız bırakanlara aşık olurlar.."

Ey Aşk,şimdi işim var,sonra gel...Uğraşamam senle..

Bu iki sözü çok sevdim, özellikle ikincisi..

hakankurt1967
31.03.2009, 16:33
Bu aşk çok zor bişey başlangıcı bile bitişinden beter oluyor.

Emirhan Ömeroğlu
31.03.2009, 16:35
Aşk; Sevdiğin kıza açılınca "Ne diyorsun abi?" Cevabı almaktır ççç ççç ççç

Emirhan Makul
31.03.2009, 16:39
Aşk; Sevdiğin kıza açılınca "Ne diyorsun abi?" Cevabı almaktır ççç ççç ççç

Puhahaha :D

"Haaayır ne alaka yaaannii çözemedim ben abiii......" diye devam etmesidir Adaş :D

Emirhan Ömeroğlu
31.03.2009, 16:40
Puhahaha :D

"Haaayır ne alaka yaaannii çözemedim ben abiii......" diye devam etmesidir Adaş :D

aynen adaş aynen ççç ççç

Hüseyin Kurt
31.03.2009, 16:41
"Bana abi deme,ismimle hitap et lütfen" hemen bunun gibi bir karşılık verilir Emirhan:)

Emirhan Ömeroğlu
31.03.2009, 16:43
Dışardan izleyenlerde "Yazık yaaa" derler ççç

Harun Karadeniz
31.03.2009, 18:00
Yazık yaaa:D

Emirhan Ömeroğlu
31.03.2009, 21:01
Güzel oldu güzel :p

Harun Karadeniz
31.03.2009, 21:05
Bıraktım artık aşk meşk işlerini ben karşıma ilk çıkan kızla evlencem:D:D

melâl
31.03.2009, 22:05
bu gün vizelerden önce moral depolama bâbında en sevdiğimiz eylem olan ocakbaşı organizasyonu gerçekleştirdik arkadaşlarla :D

etlerin cısıtrısı eşliğinde;o cânım dumanın altında öyle bir atmosfer oluştu ki :D
arkadaş en efkarlı ses tonuyla...

"baba işte aşk bu beh" dedi :D

hepimiz ona katıldık :D

o sırada emirhanın (makul) "aşk adana dürüm mü " benzetmesi geldi aklıma :D

ayrıntılı bilgi için bkz :D
http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1861710&postcount=477

tam derin düşüncelere dalmıştım ki...
etler pişti... dağıldık :D

paylaşayım dedim :D

melâl
31.03.2009, 22:09
.........
edit :D

Adil ÖZGÜR
31.03.2009, 22:14
Bıraktım artık aşk meşk işlerini ben karşıma ilk çıkan kızla evlencem:D

Şimdi sana bir yorum yapacağım amma, Karadenizlerden tanıdığım bir sürü insana nasıl cevap veririm, Avni abi Vakfıkebire koymaz beni, hadi neyse bu yazdığımda az şey değil :D

Emirhan Makul
31.03.2009, 22:27
Bak bu saatte dürümü hatırlattın olmadı :D

Hatırlanmak güzel şey Yemek yemek ayrı bir Aşk'tır öyle birşey ki;

Çok güzel bir yemek insanları birbirine Aşık edebilir damak tadı önemlidir

Erkan
31.03.2009, 22:32
Itiraf ediyorum, yemek konusunda bende hassasum ....

Kubilay ŞAHİN
31.03.2009, 22:33
Bak bu saatte dürümü hatırlattın olmadı :D

Hatırlanmak güzel şey Yemek yemek ayrı bir Aşk'tır öyle birşey ki;

Çok güzel bir yemek insanları birbirine Aşık edebilir damak tadı önemlidir

Teklif Etmeden Önce Dönerciyemi Götürmeli acaba ?:rolleyes::rolleyes::D:D

Harun Karadeniz
01.04.2009, 13:34
Adil abi ne edeyim kızlarla aramda bi sorun var konuşamıyorum kendimi yiyip bitiriyorum:D

Bi pas verseler onada gam yemicem her şeyi benden bekliyolar zaten bu aralar kimse yok hayatımda ve kalbimde :D:D

Hüseyin Kurt
01.04.2009, 13:36
Sende ne şıpsevdi adamsın Harun :)
Neyse böylesi daha iyi boşver :cool:

Harun Karadeniz
01.04.2009, 13:39
Şıp sevdi diyo herkes ama öle değil yahu konuşamıyorum kızlarla ne diyim gidip :D

" sana seviyom bana çıkarmısın":D:D:D

Yok abi ben artık bekleme taraftarıyım olacaksa öle olsun:D

Kubilay ŞAHİN
01.04.2009, 13:40
Bu Aralar Dikkatli Olun.. Sizinde Başınıza Gelebilir.. Anlamsız Anlamsız aşk Cümleleri Kurmaya Başladım Bahar İnsanı Çok Kötü Vuruyor Yahu :D:D

Harun Karadeniz
01.04.2009, 13:42
Aşık olkam istiyorum:D:D

Ama mümkünse bu sefer karşılıklı olsun:D:D:D

Hüseyin Kurt
01.04.2009, 13:45
Harun ne dersen de ama "Sana seviyom bana çıkarmısın" deme :):)

Harun Karadeniz
01.04.2009, 13:53
Yok abi ben bundan sonra hiç birşey yapmam yeter 21 yıldır çektiğim

Hüseyin Kurt
01.04.2009, 13:56
Harun,su akar yolunu bulur,merak etme kardeşim.

Adem Erdoğan
01.04.2009, 14:06
Yok abi ben bundan sonra hiç birşey yapmam yeter 21 yıldır çektiğim

Ne çektin la 21 yıldır.:D

Harun Karadeniz
01.04.2009, 14:24
daha ne çekicem dünyaya geldik kıçımıza ebe vurdu

Yaramazlık yapdık anneden dayak yedik

okulda daha 1. sınıfda bayan hoca :D:D

orta okulla başladı zaten aşk meşk gelen vurdu giden vurdu yeter yahu bizde insanız ozamanlar anlamıyorduk ama şimdi çok koyuyo yahu:(:(:(

Mustafa Yüksek
01.04.2009, 14:26
darlanma harunum.... gönül işleri genelde en beklemediğin vakitlerde yoluna girer...

Emirhan Ömeroğlu
01.04.2009, 14:31
Harun yedin ömrümü :D

Seni şöyle bir güzel dövsem anca rahatlarım vallahi..

Ya ölene kadar sus yada açıl

üçüncü bir seçenek senin yerine gidip ben söylicem :D

Emirhan Makul
01.04.2009, 16:52
Adil abi ne edeyim kızlarla aramda bi sorun var konuşamıyorum kendimi yiyip bitiriyorum:D

Bi pas verseler onada gam yemicem her şeyi benden bekliyolar zaten bu aralar kimse yok hayatımda ve kalbimde :D:D

Ama sen başdan Forvete geçmişsin pas bekliyorsun Harun, Olmaz ama ön liberoya bir git bakalım oyun kurucu görevine bir geç bakalım pası sen at kardeşim hem pası değerlendiremezlerse futboldaki gibi 3 oyuncu deişiklik hakkıda yok istediğin kadar oyuncu değişirirsin ama sen formanı 2 kere giyip çıkartıp çift sarıdan kırmızı görmeye teşebbüs ediyorsun olmaz ama Dünyanın Her Yerinde Taşın altına elini koyan Erkeklerdir Doğanın kanunu yahu !

Acar Altan
01.04.2009, 17:15
Askin yasi yoktur,gercekten asik olabilecegin bir insan buldunmu asktan kacilmaz.Ama gercekten dogru insani bulursan.

alper*
01.04.2009, 17:19
Damak tadıma uymadı.

Selami Gürpınar
01.04.2009, 17:48
Askin yasi yoktur,gercekten asik olabilecegin bir insan buldunmu asktan kacilmaz.Ama gercekten dogru insani bulursan.

:alkış:....

Dursun Kaplan
01.04.2009, 18:18

Aşkın yaşı yoktur. İşte buna inanırım ben.

Neyse gidiyorum ben.

Emirhan Ömeroğlu
01.04.2009, 19:18
Yeni bir tartışma konusu açayım!

Aşk Herşeyi Halleder ;)

Onur Şeref
01.04.2009, 19:29
Aşkına Eşkiya 2 vizyona çıkıyor.

Yönetmen : Emirhan Makul
Oyuncular : Emirhan Ömeroğlu,Harun Karadeniz,Selami Gürpınar,Hüseyin Kurt :D:D

Nolucak sizin bu aşk yaşamınız çözemedim.

Emirhan Makul
01.04.2009, 19:35
Benim konuyla alakam yok Onur ben uzakdan izliyorum Bende Her hangi bir Aşk Durumu yok ama burda hastalananlar var :D

Emirhan Ömeroğlu
01.04.2009, 19:43
Ben gayet sağlıklı ingiliz atı gibi dört nala gidiyorum hiç bir problemim yok ;):D

Emirhan Makul
01.04.2009, 20:00
Dipçik gibisin :D

Sadullah KAPICIOĞLU
01.04.2009, 20:08
Mevlana şöyle der. Kadına duyulan aşk ilahi aşkın bir parçası, yansımasıdır.

Harun Karadeniz
01.04.2009, 20:20
Aşk hiç bişeyi halletmez her şeyi berbat eder artık aşka karşıyım:D:D:D

kahrolsun aşk bütün inançlarımı yitirdim artık:(

Tuğba ÖZTÜRK
01.04.2009, 20:23

hayrkırmazsan olacağı bu :D

Emirhan Ömeroğlu
01.04.2009, 20:25

geberde kurtar bizi :mad: yeter ulen!

Tuğba ÖZTÜRK
01.04.2009, 20:27
geberde kurtar bizi :mad: yeter ulen!
ççççççççççççççç

Harun Karadeniz
01.04.2009, 20:28
ya aşk felan güzelde ne bilim yok ya

adalara gitmek istiyorum artık yeter kafa dağıtalım biraz

Emirhan Makul
01.04.2009, 20:37
ya aşk felan güzelde ne bilim yok ya

adalara gitmek istiyorum artık yeter kafa dağıtalım biraz

Payton'a veya Fayton'a Bin Harun Rahatlatır :D

Keleşoğlu
01.04.2009, 20:42
.............

Kubilay ŞAHİN
02.04.2009, 01:46
La yok yok bu aralar harbi bana bişeler oluyor. Kendimi tanıyamıyorum. Hayırlısı Artık.

Vural Kuyumcu
02.04.2009, 01:50
La yok yok bu aralar harbi bana bişeler oluyor. Kendimi tanıyamıyorum. Hayırlısı Artık.

hayurdur yoksa asukmusun :D:D

Nurbanu
02.04.2009, 01:51
offf of yeter daa. bitsin artık bu çilee :(

Kubilay ŞAHİN
02.04.2009, 01:59
hayurdur yoksa asukmusun :D:D

yok ama sorunda orada.. :D

Fatih Yücel
03.04.2009, 00:49
offf of yeter daa. bitsin artık bu çilee :(

Bu öyle Bir Şey ki Her Canlı Bunu Tadacaktır :D

Cem Akyüz
03.04.2009, 00:51
aşık olmadım hiç anlatılanları okuyunca iyiki olmamışım diyorum:)

Kubilay ŞAHİN
03.04.2009, 00:53

Anlamsız İfadeler Devam Eder.. Garip Garip Şiirler, Garip Garip Yazılar..

Kendine Gel Olum..

Dikkat Et Kendine Bu Aralar..:D

Emirhan Makul
04.04.2009, 16:03
http://www.kadinella.com/wp-content/uploads/ask-37.jpg

TERK ETMENİN DAYANILMAZ AĞIRLIĞI!
Şarkılar, şiirler, romanlar hep 'terk edilen mağdur'u anlattı, şimdi söz terk eden vicdansız(!) da... Bir aşk bittiğinde geriye iki 'taraf' kalıyor: Terk edilen ve terk eden. Terk edilen; acı çeken mağdur olarak algılanıyor. Terk edene ise haliyle acımasız, vefasız taraf olmak kalıyor...
Aktüel, terk edilmek ve terk etmek olgularını hem psikiyatrist Ender Karaca'ya hem de ünlüler dünyasından bazı isimlere sordu.
Ama terk eden her zaman zannedildiği gibi o "konuşmayı" kolay yapamıyor. Kıvranıyor, gerçek bir acı çekiyor. Gitmek istiyor, gidemiyor. Ve kaldığı her an biraz daha mutsuz oluyor. İşte farklı kalemlerden "terk edenler" ve terk etmenin anatomisi...
İki yıl süren bir ilişkiydi bizimkisi. Aslında daha ilişkinin başında farklı karakterlerde olduğumuzu ve 'bu işin yürümeyeceğini' fark etmiştim. Ben çocukluğumdan ve ailemden gelen 'genetik' ruh haliyle kolay kolay 'hayır' diyemeyen biriyim. Bir yılın sonunda benim için ilişki bitmişti, sonraki bir yılı; 'nasıl yapsam da ayrılmak istediğimi söylesem' diye geçirdim. Ciddi tartışmalarımız, kavgalarımız olmamıştı, üstelik iyi bir insandı. "Bazı sorunlarımız var, konuşmamız lazım" diye söze girdiğimde; "Seni çok seviyorum" deyip sarılınca vazgeçtim. Onu kırmaktan çok çekiniyordum. Şimdi görüyorum ki aslında ona daha büyük bir kötülük etmişim. Sonunda bir psikiyatra gitmeye karar verdim ve o sayede ilişkiyi bitirebildim." Bu sözlerin sahibi 33 yaşındaki bankacı Ünal K.
Hep terk edilenlerin acı çektiğini düşünürüz. Terk edense "acımasız" olandır. Oysa ki bazıları için terk etmek, terk edilmek kadar acı verici olabilir; aynı Ünal Bey'in hikâyesinde olduğu gibi. Psikiyatrist Ender Karaca, terk edilmeyi ve terk etmeyi köşeli bir şekilde tanımlayamayacağımızı, nasıl ki her insan birbirinden farklıysa, ilişkiyi yaşama ve terk etme biçimlerinin de farklı olduğunu, genel geçer tanımlardan kaçınmak gerektiğini söylüyor. Karaca; yetiştiğimiz çevre, aile ilişkileri, aldığımız eğitim gibi faktörlerin yanı sıra genetik yapımızın da dünyayı nasıl algıladığımızı belirlediğinin altını çiziyor: "Her insanın kendine özgü bir kişiliği, farklı hayat algıları var. Mesela iki kişinin aynı travmaya maruz kaldı¬ğını düşünelim, biri hiç etkilenmediği halde diğeri çok etkilenebilir. Bu tama¬men algıyla ilgili. Beynimizde depolanmış birtakım hatıralar, duygusal, düşünsel bileşkeler var. Bizim hayat içinde yaşadığımız olayları nasıl algılayıp, nasıl tepki vereceğimizi bunlar belirli-yor. Nasıl terk ettiğimiz de tamamen geçmişimiz ve bugünümüzle ilgili. Her terk etme kişiye özeldir ve onun algısıyla şekillenir."

Ender Karaca, erken çocukluk döneminde yaşananların, kişilerin yaşam şekillerini belirlediği gibi terk etme ve terk edilme tarzlarını da belirleyen faktörlerden biri olduğunu söylüyor: "Erken çocuklukta psikolojik tutarlılık ve süreklilik çocuğun en büyük ihtiyacıdır. Erişkinliğe geçtikçe bu ihtiyaç azalır. Anne-babayla veya bakım veren diğer kişi ile tutarlı bağlılıklar çok önemli. Yaşanan bir istismar, ihmal, bir kötüye kullanma çocuğun ihtiyaç duyduğu tutarlılık ekseninde bir kırılmaya neden oluyor. Ve bu kırılma muhtemelen depolanıyor. Bu sorunlar çözülmezse, ileride erişkinlik döneminde kalıcı tekdüze, köşeli, esnek olmayan tepkilere yol açıyor."
Tutkulu aşkın nedeni serotonin
Ender Karaca buradan yola çıkarak kadın-erkek ilişkisinde neler oluyor sorusuna yanıt arıyor ve "İki insan arasındaki ilişki cinsel dürtüyle ilgili bir etkileşimle başlıyor. Kadındaki östrojen erkekteki testosteron hormonları ilk hareketi sağlıyor. Yani iki insan arasında bir elektrik oluştuğunda beyinde dopa-min ve noradrenalin dediğimiz canlılık ve heyecanı arttıran maddelerde artış oluyor. Ve vücudumuzun uyku, iştah gibi fonksiyonlarını belirleyen serotonin düzeyi de düşüyor. Bu romantik aşkın devreye girdiği süreçtir. Artık karşınızdaki kişi diğerlerinden çok farklıdır sizin için. Serotonin bazı insanlarda da¬ha azalır, bu da tutkulu aşkı ortaya çı¬karır. Çok yoğun takıntılara neden olan aşklar da çıkar ortaya. Artık mantık rafa kalkar. Âşığın yoğun ilgisi, maşuğu sıkar. Maşuk sıkılınca, âşık terk edilmekten daha çok korkar..."
Aşkın kimyasını böyle anlatıyor Ender Karaca. Genetik olarak yatkınlığı olanlarda serotonin miktarının çok düşmesi kişiyi saplantılı bir aşkın kuca¬ğına atabiliyor: "Romantik aşkta işler iyi gittiği zaman cennet yaşanıyor, kötü gittiği zaman cehennem... Bu noktaya gelindikten sonra romantik aşk, bağlanma sürecine dönüşür. Bu noktada duygusal ve cinsel tatmin olmazsa kişi terk etme sürecine girer."
Tutkulu aşktan terk etmeye...
Peki tutkulu aşktan kişi nasıl oluyor da terk etme sürecine geçiyor? "Beynimizde bir motivasyon ve ödüllendirme sistemi var, hormonlar rol oynuyor burada. Bu hormonlardan biri tatmin hormonudur. İlişki yaşanır, duygusal ve cinsel tatmin vardır. Her şey yolunda giderse gündelik hayat sorunsuz bir şekilde devam eder. Ama tatmin duygusunun da bir sınırı var. İşte aşka üç, beş yıl ömür biçenler buradan hareket ediyor. Romantik aşk durulduğunda çiftler ya başka bir aşamaya geçiyor ya da ilişki beklentilere yanıt vermiyorsa terk etme ve terk edilme süreci başlıyor". Karaca tam da bu noktada beyin kimyasının önemli olduğunu ama her şey demek olmadığını söylüyor. İlişki için¬de eğer sağlıksız bir taraf varsa bunun diğer tarafı bir süre sonra psikolojik olarak sıkıntıya soktuğunu ve terk etme fikrinin oluşmaya başladığını belirterek, bu noktada yapılacak en doğru şeyin profesyonel yardım almak olduğunu söyleyen Karaca konuyu şöyle detaylandırıyor: "Bireysel tedavilerle birçok ilişki kurtuluyor. Fakat bu demek değil ki; taraflardan biri 'Benim için bu ilişki bitti' dediğinde, bu kimyasal, patolojik bir şey ve uzman düzeltir. Beyin kimyası önemli ama her şey demek değil. İlişkinin artık tarafları tatmin etmediği aşamada direnmemek gerekiyor. Kişinin neyi nasıl algıladığı önemli. Kişi ilişkinin bittiğini algılayabilir. Ama karşı taraf o kadar fazla vericidir ki, o vericiliğin altında o kadar eziliyor ki... O ezikliği göğüsleyebilir ama ilişkinin bittiğini söyleyemeyebilir. Nasıl ki bir ilişkiye başlamak normalse bitirmek de o kadar normal."
İlişkiyi bitirme tarzı kişiden kişiye değişiyor. Bütün bu süreçleri yaşamış ve patolojik sorunu olmayan kişiler için terk etmek kolay sonucu çıkmasın. Kişiler çok sağlıklı oldukları halde, artık gitmek istediklerini söyleye-meyebiliyorlar. Ama hem uzmanlar hem de terk edilenler ve edenler bu süreci uzatmanın, sorunun çözümüne hiç katkısı olmadığı görüşünde birleşiyorlar.
Ender Karaca, ilişkileri bittiği halde farklı nedenlerle birarada kalanlar olduğunu belirtiyor: "Öyle durumlar oluyor ki, mesela ilişki bitmiş olmasınarağmen, birçok sebepten dolayı sanki normal bir aile, normal ilişki varmış gibi yaşanıyor. Bu sosyal standartların devam etmesi adma, 'elâlem ne der' adına, çocuk adına oluyor. Ama kişide bir psikolojik gerginlik, depresyon veya herhangi bir psikiyatrik sorun meydana gelmişse artık önünü açmak lazım. Çünkü sonuç olarak hayata bir kere geliyoruz ve bu hayat içinde kendi duruşumuzu, bütünlüğümüzü korumak durumundayız. Bunu sağlarkende hayatımızda birtakım kararlar almak zorundayız. Çünkü hayat bir kazanç değildir. Zaman zaman kaybederiz. Kaybettiğimizde neyi kazandığımızı, kazandığımızda da neye kaybettiğimizi bilemeyiz."

Hepimiz yalnız doğduk, yalnız öleceğiz"
Eyşan Özhim - Marka danışmanı
Sanıyorum ben terk edenim. Herkesle olan ilişkimde, sade¬ce erkek arkadaş, sevgili, koca değil, kurduğum bütün ilişki¬lerimin pozitif bir şekilde yürümesi taraftarıyım. Her şeyi ya¬parım bunun için... Fırsatlar tanırım insanlara, kırıcı olsalar bile sesimi çıkartmam. Ama karşımdaki insan hatalarını dü¬zeltmiyorsa onu değiştirmek ya da onunla uğraşmak yerine yollarımı ayırırım. Bugüne kadar arkamı döndüysem eğer, tekrar geri dönmedim. Terk eden mi, terk edilen mi? Kim daha çok acı çeker? Kişisine göre değişir. Aşk hayatımda çok fazla insan olmadı. Ben uzun süreli ilişkilere inanan ve yaşayan bir insanım. Eğer ayrıldıysam geriye dönüp bakmadım. Ayrılıklarda son sözü söyleyenin ben olduğumu düşü¬nüyorum. Ben her zaman yapıcı olmayı, ara bulmayı önemserim; düzeltmeyi değil. Özel hayatımda ayrılık konuşmaları uzun zamanlar aldı. Bir gecede; "Ben seni terk ediyorum, gidiyorum" diye bir şey olmadı. Ne ben böyle terk edildim ne de terk ettim. Hep fırsatlar verildi karşılıklı. Dost kalmayı tercih ederim ayrılıklardan sonra. Öncelikle hepimiz yalnız doğduk, yalnız öleceğiz. Terk eden de terk edilen de üzülür; insanca bir şey.

"Her terk ediş biraz da terk edilmişliktir aslında"
Buket Uzuner- Yazar
Bir kadın için bırakabilmek zor, tehlikeli, pahalı, ayıp, günah ama gerektiğinde hayata dönüş ve özgürleştiricidir! Sevgi Soysal, "Mal Ayrılığı ve Şampanya Kovası" adlı kısacık hikâyesini yazdığında ben üniversiteli bir kızdım ve bir kadın için bırakabilmenin ne kadar zor ama nasıl özgürleş-tirici bir eylem olduğunu korkulu bir heyecanla onun kaleminden okuyup yutmuştum. Çevremde tanıdığım lise- üniversite mezunu "hanım-teyzeler" kocalarından ve hayatlarından devamlı şikâyet etmelerine rağmen yeni ve daha mutlu bir hayat kurabilmek için nefret ettikleri düzenleri bırakamıyor, korkuyor, konformist davranıyorlardı. Çünkü "bırakmak" ve "ayrılmak" anlamlarını da içeren terk etmek eylemi, bu eylemin sahibine hem güç, iktidar, hem gurur, hem de taş kalpli özellikler yokluyordu ki; bunlar 1970'li yıllarda (ve maalesef hâlâ) yalnızca erkeklere özgüydü. Bizim kültürümüzde "gitmek" eylemi sık sık "terk etmek"le karıştırılan bir kavram olarak karşıma çıkmış, aslında sık sık giden biri olmama karşın, sanki terk edenmişim gibi algılanmama yol açmıştır. Yıllardır seyahat eden ve seyahatlerini de yazarak hayatını kazanan bir yazar olarak "gitmek" eylemi üzerine bu nedenle de fazlaca düşündüğümü itiraf etmeliyim. "New York Seyir Defteri" kitabımın önsözünde gitmek, kalmak, terk etmek üzerine yazdığım yazıda: Sevgi Soysal'ın edebiyat kanından yakın akraba olduğumu da belli edecek biçimde; "gitmek göze alabilmektir. Gitmek tehlikelidir. Gitmek merak etmek, risk alabilmektir. Gitmek bırakabilmek, vazgeçebilmek, değiştirmek cesaretidir. Ancak gitmek, terk etmek değildir. Çünkü giden, çoğu zaman aslında daha önceden duygusal olarak terkedilmiş olandır! Gitmeyi, terk etmekle karıştıranlara çoğunlukla kalanlardır" demişim. Kendi hayatımda bırakmak, terk etmek zorunda kaldığım, yaşandığı zamanlarda çok değerli, çok önemli olmuş birkaç dost ve eş, birkaç önemli iş, çok cazip kariyer noktası oldu. Her birinde ayrılmak / terk etmek kararı verirken çok sıkıntı çektim, üzüldüm, ardından uzun süren yas dönemleri yaşadım, bir keresinde uzun dep¬resyon tedavisi gördüm. Tabii her terk ediş, biraz da terk edilmişliktir aslında. Ancak en bulunmazı bile olsa koca / eş veya dostluklarda, hatta işimiz / kariyerimizde bile insanlık ve erkek / kadınlık özsaygımızı yitirmemize varacak baskı, aşağılama, sahtekârlık ve / veya kıs¬kançlık üzerine kurulu ilişkileri asla sürdürmemek için açlık dahil her şeyi göze alıp terk edebilmek, bize para ve yalnız kalmamaktan daha değerli bir şeyi sunar: bu, özgürlük, insanlık onuru ve özsaygıdır ki, paha biçilmez!

"İlişkiyi bitirme birr sanattır"
Ege Aydan - Oyuncu
Sosyolojik olarak kişiliği gelişmiş yani sosyalleşme evrelerini tamamlamış, ya da en ir-dan sosyal zekâya sahip, üç boyutlu düşünebilen herkes için sevgiliden vazgeçme, eşini terk etme olgusu, sorumluluk bilincinin etkisiyle de giderek zorlaşır, âurada dikkat etmemiz gereken, terk etme noktasına gelene kadar geçen süreçtir, ilişkinin vardığı noktadır... Cicim ayı dediğimiz duygu patlamaları ile kişinin kendisini unu-u: karşısındakini kendi benliğinde yaşatma hazzı son bulmadan, ilişki çevrenin de etki-sve şekillenmeye başlar. Bu cicim ayı yıllara yayılabildiği gibi çok kısa da sürebilir... Sonuç olarak, her ilişkinin bir sonu vardır ve tüketilmiş ilişkilerin sonlandırılması en doğ-atandır.. Ama problem de tam bu noktada başlar... İlişkinin bittiğine kim, nasıl, neye göre kara verebilir? Artık eşleri sevişme yerine dövüşme beklemektedir. Çatışma cinnete varabilir. İşkencelerin en kötüsüdür. İlişkiye girmek de bir sanattır, bitirmek de...

"Kimse sizin stepneniz olmayı hak etmez"
Yiğit Özgür - Karikatürist
Selamlar, konuyla ilgili fikirlerimi saat 04.22 itibarıyla bildiriyorum. Gece geç sa¬at olduğu için duygusallaşabilirim kusuru¬ma bakmayın (gülüyor)... Siz yorulmayın diye böyle röportaj havasını kendim yarat¬maya çalıştım, sanki gelmişsiniz de yüz yüze konuşuyormuşuz gibi olsun dedim. (Bayaa gülüyor. Ağzından tükürükler çıkı¬yor...)
Terk edemeyenler genelde erkekler olu¬yor efenim o doğrudur. Hemcins arkadaş¬lar sağ olsunlar (kendini ayırıyor... ben farklıyım hesabı... Halbusi o da erkek, bence yalan söylüyor) (size de halbusi de¬dirtmiş oldum ama artık elime düştünüz. Metni tam olarak bu haliyle yayımlamaz¬sanız dava açarım) (gülmemeye çalışıyor ama yine gülüyor. Biraz sulu bir mizahçıy¬la karşı karşıyayız gari.) (gari de dediniz. Kırsal kökeniniz ortaya çıktı ama olsun, hangimizin kökeni İstanbul ki... Bizim der¬gide Şevki Abi var onun soyu saraya uza-nıyormuş ama şahsen inanmıyorum. Ben¬ce Orta Anadolulu birisi o... Neyse konu dağılmasın.) (Gülüyor...) (Bu adamın gül¬mesi sinirlerimi bozuyor. Aktüel'de çalış¬maya devam edip etmemek konusunu gözden geçiriyorum. Kriz var istifa ede¬mem. Kurulu bir düzenim var. Hem hep böyle sulu tipler olmuyor, bazen profesör¬lerle falan da röportaj yapıyoruz. Yakışıklı şarkıcılar falan. Yok yok, bi bu anten ka¬falı yüzünden işimi bırakmayayım.).... (Gülmeye devam ediyor... "Ne kadar ayı birisi" diye düşünüyorum. Eğer "ne kadar ayıyım di mi?" derse estağfurullah deme¬meye karar veriyorum.) Konuya gelelim... Hemcins arkadaşlar annelerinden de al¬dıkları gazla sevgiliye bütün hayatlarını emanet ediyorlar. Kadın tarafı da bunu yapıyor biliyorum ama kendi cinsimi daha iyi tanıyorum. Kadınlar genelde önce terk ediyorlar, ondan sonra başkasıyla beraber oluyorlar. (Beraber olmak... Okurlara ödev: Yüz kere "beraber olmak" yazıla¬cak. Hâlâ anlamlı geliyorsa kendinden şüphe edilecek.) Kadınların bu yaptığına biz fizikte "Tarzan kuramı" diyoruz. Yani Tarzan gibi bir sarmaşığı bırakmadan di¬ğerini tutmuyorlar (lütfen sarmaşık cinsel çağrışım yapmasın, kalbinizi kırarım. Hiç hoşlanmam öyle şeylerden... Lütfen...) Dediğim gibi biri bırakılmadan diğer sarmaşık tutulmuyor. (Normal, bildiğin sar¬maşık... Lütfen) (Gülüyor... Ama bu sefer gülerken kollarını açıp kapamaya, çöme-lip kalkmaya başlıyor. Beni buraya gönderen editörü tartaklamak istiyorum) Nee-eyyyse efenim, hanım kızlarımız birazcık daha dürüst duruyorlar benim nazarımda. Erkekler bütün sarmaşıkları aynı anda tut¬mak istedikleri için (Lütfen...) yalan söyleyip ilişkiyi devam ettirmeye, halk arasında "aman tatsızlık çıkmasın" isimli oyunu oynamaya devam ediyorlar. Çünkü aynı gün içinde hem Ayşe, Fatma, Süheyla, hem de "Kızımız olacaktı" şarkılarını söyleyebili¬yorlar. İşte ne yapacaksın erkek milleti şekerim (Kadın dünyasından terimler kullanıyor, bu da kadınlara yaklaşmak için bir yoldur. Kanmamaya karar veriyorum. Ayrıca kendine gey imajı verip "bacılarım, kankalarım benden size zarar gelmez" diye yanaşan yamyam erkekler olduğunu hatırlıyorum.) Efenim terk etme ve terk edilme isimli piyeslerde benim de oyna-mışlığım vardır... Tavsiyem, sözünü sakın¬mayan arkadaşlar edinmenizdir. Bu arka¬daşlar "lan oğlum yazık kıza, ayıp ediyo-sun oyalama kızı. Bak evleneceğinizi sanıyor" falan diye vicdan mekanizmanızı dürtüklerler. Siz de Anadolu'da "evet lan" denilen ruh haline girebilirsiniz. Hâlâ girmeyenler de bayaa bildiğiniz ayıdır yani affedersiniz. Bunun için aldatmaya da gerek yok, ilişki biterse bitirmelidir. Batı'da gördüğümüz (sanki gitmiş de görmüş... CNBC-E'deki sitkomları izleyince Batı'yı anladı sanıyor angut.) Ne diyordum, Batı'da gördüğümüz birbirini zorlamadan, üzmeden, hemen ilk bizi beğenenle nikâh masasına oturmadan ilişki kurmak gerekiyor. Evet tüm dünyada insanlar birbirinin kalbini kırıyorlar. Bazıları yıllarca atlatamıyor bu üzüntüyü. Ama sırf tatsızlık çık¬masın diye de ilişki devam ettirilmez. Ayıptır, günahtır. Kadın erkek herkes anne babasının gülüdür, (istisnalar sayıl¬maz) evinin çiçeğidir. Kimse idare edilmeyi hak etmez. Kimse sizin stepneniz olmayı hak etmez. Buna razı olsa bile yapmayınız. İstiyorsanız aldatınız, fakat sonra dö¬nüp ilişkinize bakınız ve bittiğini idrak ediniz. Ve ağlaya ağlaya, ağlata ağlata ilişki¬nizi kendi ellerinizle, o yumuşacık, suya sabuna dokunmayan tatlı ellerinizle bitiri¬niz. Merak etmeyiniz bu sizin insan oldu¬ğunuzu gösterir. Bol bol ağlayınız, sonra gülmesi daha zevkli olacak bunu da unutmayınız. Hepinizin gözlerinden öperim, (gülüyor.... pencereyi açıp uçup gidiyor.)....(salak)

Dost kalalım, böylesi daha güzel!
Dilek Önder - Gazeteci
Terk edememe sendromu erkeklere aittir. Onlar hem terk edemez hem de terk etmek istemezler. Mümkünse herkes onun hayatında kalsın yani.... Buna karşılık kadın kafaya koyduysa, bırakır.
Ama zordur. Adam iyi de olsa kötü de olsa, terk etmek zordur.
İyi olsa, adama yazık, kötüyse sana yazık... İyiyse o ağlar, kötüyse sen ağlarsın. Gerçi kötü adamı terk edemezsin çünkü o seni terk eder. En fenası da o konuşmadır. Hani, "Konuşmamız lazım"la başlayan... Ha, nasıl devam eder? Adam iyiyse, "Dost kalalım, böylesi daha güzel" Yok adam kötüyse, "Allah belanı versin, senin neyini sevdiysem?"le... Yine de bunların hepsi terk edilmekten iyidir!

Çok terk ettim, çok terk edildim"
Billur Kalkavan - Oyuncu
Ben çok terk ettim, çok da terk edildim. Terk edilenin canı yanar. Ama benim için bir ilişki bittiyse bitmiştir, uzatmaya gerek yok. Ben hemen söylenmesi taraftarıyım. Uzatmak doğru değil. Ben kendimi severim; bir adama karşı hislerim bittiyse onunla olmak beni sıkar, üzer... Terk edilenin mutlaka canı yanacak. Öyleyse ben kendimi neden sıkayım, söylerim biter. Ben üzüleceğime o üzülsün! Zaten üzülecek, ertelemenin oyalamanın hiç anlamı yok. Bir de şu var; bittiğini hissetmek ama bunu karşındakine söylememek hiç etik değil! Kimseyi o durumda bırakmamak gerek.

ApoCaN28
04.04.2009, 16:43
AŞk AŞk AŞk AŞk AŞk Gelmiyor arkadaŞ
:D
ŞAka bi yanada Aşk ı bulupta kaybedenlere ne diyeyim...:D

Acar Altan
04.04.2009, 20:09
AŞk AŞk AŞk AŞk AŞk Gelmiyor arkadaŞ
:D
ŞAka bi yanada Aşk ı bulupta kaybedenlere ne diyeyim...:D
Bir sey demene gerek yok Apocan,diyen demis zaten...ASK YAKAR...

onur-ts
04.04.2009, 21:44
Aşkı yaşamamış birisi olarak bu konuya ilk kez yazıyorum...Ben o duyguyu yaşamadan o durumdakilerin halini düşünüyorum da aşkın tanımını yapıyorum kendimce.
"Aşk; sessiz hayalinin göz kapaklarımın ardına sığınmasıdır." diyorum.

Aşık olanın aklından çıkar mı maşuk?Gözlerini kapatır ama sevdiği göz kapaklarının ardındadır hep.Hayalinden çıkmaz bir türlü.Çünkü sevgi budur.Uyurken rüyalarında haykırır onu sevdiğini sessizce.Sessiz hayali hiç yalnız bırakmaz seveni.
Dedim ya yaşamadım.Bu yüzden ilk yazım kısa oluyor.Paylaşacak duygum yok.Siz aşkı yaşayanlar, birbirinizi sevenler.Daima mutlu olun.Ortak sevginizin kıymetini bilin.
Hade sağlıcakla kalın...

SDanışmaz
05.04.2009, 01:08

4 sene önce bende böyle demiştim, demez olaydım :)

Kubilay ŞAHİN
05.04.2009, 13:36
Aşk, Kemençe yayının teller üzerinde hafiften kaydığı zaman sevdiğini özlemektir..:)

Cem Akyüz
08.04.2009, 03:14
Aşk, Kemençe yayının teller üzerinde hafiften kaydığı zaman sevdiğini özlemektir..:)

Kubilay senin durumunu hiç iyi görmüyorumççç

Dursun Kaplan
08.04.2009, 10:01
http://img174.imageshack.us/img174/2237/4187dc0e992c46ba9eafeb9ba3.jpg

Emirhan Ömeroğlu
08.04.2009, 10:02
Dursun seni takip ediyorum ben :)

Müthiş bir resim bu :)

Dursun Kaplan
08.04.2009, 10:07
Benim neyimi takip ediyosun olum ? :D

Boş beleş yaşıyoruz işte. :cool:

Emirhan Ömeroğlu
08.04.2009, 10:09
Sen ne yazıyorsun diye merak ediyorum ondan.. aşktan aşktan :p :D

Valla şu yapılanlara bak :)

Dursun Kaplan
08.04.2009, 10:10
Aşk bir sudur,iç iç kudur.

Böyle çok söz vardı küçükken çok söylerdik. :D

Emirhan Ömeroğlu
08.04.2009, 10:15
Dursun hiç yakışmıyor ağzına :D

Aklıma diğerlerini getirdin bi an ççç

Selami Gürpınar
12.04.2009, 13:31
Kendini kandırırsın anca.

Sümeyye Şahin
12.04.2009, 21:32
off ooff...ama larıyla..:S

Kubilay ŞAHİN
12.04.2009, 21:35
Aşk Hacettepe Maçından Sonra Telefonuna Avea Reklam Mesajı Geldiğinde Sevdiğinden Mesaj Gelmişcesine Sevinmektir..

Emirhan Makul
12.04.2009, 22:01
Aşk Hacettepe Maçından Sonra Telefonuna Avea Reklam Mesajı Geldiğinde Sevdiğinden Mesaj Gelmişcesine Sevinmektir..

Bana da Türkcell'den gelince öyle oluyorum hele Gnçtrk şifreniz budur mc'dan 2 big beg menü bir büyük kola alabilirsiniz mesajı geliyor ya Aşık oluyorum Türkcell'e :D

Fatih Ersoy
13.04.2009, 01:33
Aşk; Hayata renk katmaktır :)

Y-DRMS
13.04.2009, 01:36
Abi çok derin konu bu iyisi ile kötü ile affedersiniz ama aşk hertürlüyü ayvayı yemektir aşk güzeldir beee (kötü yanlarıda çoktur uyarmadı demeyin (: )

Ahmet Başkaya
13.04.2009, 01:43
Küçüktüm aşık oldum...Ve 2 ay flört ettik sonra birşeyler oldu ve ayrılıkkk....:(((Her namaz sonrası dua ettim bana onu unuttur diye rabbime öyle unuttum ki 1 yıl sonra kapıma geldiğinde hiç takmıyordum....Ama o yine birşeyler yaptı yine vuruldum ona ....Ve şuan 10.ayımız..Ve hergünümüz bi öncesinden güzell....Seviyorum onu deli gibi sevilmeyi seviyorum....Onu güldürmeyi onunla geçen her saniyeyi seviyorum...Aşk 2 saniye önce yanında olan kişiye hasreti yaşıyo olmaktır..çünkü aradaki bir saniye bir ömre bedeldir......

vurgun_kiz_61
13.04.2009, 01:44
Ula Ahmet ne diyorsun? Allah mutlulugunu daim etsin...

Y-DRMS
13.04.2009, 01:45
güzelll mesaj allah daim etsin mutluluğunuzu

Ahmet Başkaya
13.04.2009, 01:45
Ula Ahmet ne diyorsun? Allah mutlulugunu daim etsin...
ne oldu canım ablam kötü birşeymi dedimm:D

Ahmet Başkaya
13.04.2009, 01:46
güzelll mesaj allah daim etsin mutluluğunuzu
Teşekkür kardeşim.....

vurgun_kiz_61
13.04.2009, 01:49
ne oldu canım ablam kötü birşeymi dedimm:D

Yok ya kotu birsey demedim tam aksine oldukca hos seyler yazdin...:)

Ahmet Başkaya
13.04.2009, 01:51
Teşekkür ederim .....

Y-DRMS
13.04.2009, 01:54
insan sevince şairliği tutuyor :) herşeyi güzel oluyor :)

Gökhan KAN
13.04.2009, 02:11
Aşk çok güzel bişey..Gözün hiç bişeyi görmez..Ayakların yerden kesilir tabirine çok uygun..Tek kötü yanı aşık olduğun kişiye mantığınla yaklaşmak yerine salakça yaklaşıyorsun ama bunu ayrıldıktan sonra farkediyorsun...:D

Emirhan Makul
13.04.2009, 19:02
Küçüktüm aşık oldum...Ve 2 ay flört ettik sonra birşeyler oldu ve ayrılıkkk....:(((Her namaz sonrası dua ettim bana onu unuttur diye rabbime öyle unuttum ki 1 yıl sonra kapıma geldiğinde hiç takmıyordum....Ama o yine birşeyler yaptı yine vuruldum ona ....Ve şuan 10.ayımız..Ve hergünümüz bi öncesinden güzell....Seviyorum onu deli gibi sevilmeyi seviyorum....Onu güldürmeyi onunla geçen her saniyeyi seviyorum...Aşk 2 saniye önce yanında olan kişiye hasreti yaşıyo olmaktır..çünkü aradaki bir saniye bir ömre bedeldir......

Ahmet Senin Allah'ına Kurban Git Ders Çalış İçindeki Aşk'da Hiç Bitmez İnşallah.

Ahmet Kuru
13.04.2009, 19:11
Aşık olmak zor iş yahu,hem öncesi hem sonrası...:)

Harun Karadeniz
13.04.2009, 19:25
Ula Selami ne geiyon burda :D:D:D

Aşk çoban ekspresle İstanbuldan Ankaraya gitmektir bana rağmen:D:D:D:Dçççççç

Emirhan Makul
13.04.2009, 19:27
Ula Selami ne geiyon burda :D:D:D

Aşk çoban ekspresle İstanbuldan Ankaraya gitmektir bana rağmen:D:D:D:Dçççççç

Kesinlikle Trabzonspor'a Aşık olduğumu gerçekden anladım bir kez daha Harun sana rağmen ya resmen sana rağmen

Ama Harun söyleniyoruz ama seni çok seviyoruz be Usta :D

Selami Gürpınar
13.04.2009, 19:29
Bended o yüzden burdayım Emirhan Harun a rağmen bir organizasyn yapabildik ya kendime şaşırıyorum. :D

Emirhan Makul
13.04.2009, 19:40
Organizasyonda %2 Bile birşey yapmadı bence, Trende Karın Kaslarımız Ağrıdı,

Harun Acaba sen Aşık'sında kendini Komediye mi vuruyorsun :D

Selman
13.04.2009, 20:16
Acıya Şartsız Katlanabilmektir.;)

Manu61
13.04.2009, 20:19
Güzeldi abi MSN'ye yazayım hemen :D

Ba®ış
13.04.2009, 20:20
o zaman Adanalılar Urfalılar dünyanın en aşık insanlarıdır :D:p

Harun Karadeniz
13.04.2009, 20:25
Aşk benim için bitmiştir Sultanım
Trende gerçekden çok güzel vakit geçirdik ama Ankaraya hiç enerji kalmadı
Bende sizi seviyorum kardeşlerim benim iyiki varsınız

Emirhan Makul
13.04.2009, 20:30
Aşk benim için bitmiştir Sultanım
Trende gerçekden çok güzel vakit geçirdik ama Ankaraya hiç enerji kalmadı
Bende sizi seviyorum kardeşlerim benim iyiki varsınız

Gülben Ergen-Aşk Hiç Bitmez

Rahat ol istersende olma O Seni gelip bulacak emin ol !

Kubilay ŞAHİN
13.04.2009, 21:18
Ula Selami ne geiyon burda :D

Aşk çoban ekspresle İstanbuldan Ankaraya gitmektir bana rağmen:Dçççççç

Harun Sivasa Tren Kaldır.. :D:D
Trabzonspor Aşkımızı Tazeliyelim Bir Kez Daha...ççç ççç ççç

Remzi
13.04.2009, 21:43
Kubilay bakıyorumda buradan hiç çıkmıyorsun:D

Selami Gürpınar
13.04.2009, 21:47
Kubilay,

Remzi haklı var birşeyler var. :D

Kubilay ŞAHİN
13.04.2009, 21:51
Kubilay bakıyorumda buradan hiç çıkmıyorsun:D

Kubilay,

Remzi haklı var birşeyler var. :D

Memleket Aşkıyla Yanıp Tutuşuyorum ondandır..:D
İçimizde Aşk var. Başlığın İsmini Görünce Zaten İnsanın Giresi Geliyor..ççç

Harun Karadeniz
14.04.2009, 00:30
Çoban ekspres Sivas deplasmanında..

Gelsin bulsun artık Sultanım yeter da:D:D:D

Kubi ne oli aga bakıyorum tehlikeli başlıklardasın bu aralar:D:D ççç

Hüdai Pervaneli
14.04.2009, 00:42
Kubilay neler duyuyorum :D buda mi gelicek di basimiza

Cem Akyüz
14.04.2009, 00:43
aşk falan tehlikeli işler:)

Gökhan KAN
14.04.2009, 01:05
Kubilay burlardaysan çık şurdan..Yol yakınken dön..:D

Fatih Ersoy
14.04.2009, 02:15
Vayyy bu süpermiş sayın yöneticim.. :)
Sende daha ne cevherler var ama bizlerle pek paylaşmıyorsun :)

kolbastı61
14.04.2009, 02:50
Çok güzel bir duygu ama zaman geçtikçe acıya dönüşebilir dikkat

Mustafa Yüksek
14.04.2009, 03:07

büyük başkan cidden götürüyon mu bizi sivasa...hayır aynı kadro gene düşersek yollara bu işin içinde aşk vardır derim ben:D

Kubilay ŞAHİN
14.04.2009, 08:36

Gelsin bulsun artık Sultanım yeter da:D

Kubi ne oli aga bakıyorum tehlikeli başlıklardasın bu aralar:D ççç

Ben Her Zaman Buradayım Harun, Belli Etmiyorum Kendimi Bakma Sen ççç

Kubilay neler duyuyorum :D buda mi gelicek di basimiza

Yok Muhtarım Yok Kalbim Huzurlu Olsun..:D

aşk falan tehlikeli işler:)

Cem Bi Gün Aşık Olursa Çekeceğin Var Benden Demesi :D

Kubilay burlardaysan çık şurdan..Yol yakınken dön..:D

Çıkamam Çünkü Kalbimizde Sürekli Aşk Var Gökhan..:)

Dursun Kaplan
14.04.2009, 08:57
Aşk kelebek gibidir, peşinden koştukça hep senden kaçar. En iyisi bırak uçsun, inan ki hiç beklemediğin bir anda gelip omuzuna dokunuverir. :)

Selman
14.04.2009, 13:13
Vayyy bu süpermiş sayın yöneticim.. :)
Sende daha ne cevherler var ama bizlerle pek paylaşmıyorsun :)

Fazla karıştırmamak lazım, malum Bmn'nin takip edilirliği çok yüksek;)

Vural Kuyumcu
14.04.2009, 13:42
Memleket Aşkıyla Yanıp Tutuşuyorum ondandır..:D
İçimizde Aşk var. Başlığın İsmini Görünce Zaten İnsanın Giresi Geliyor..ççç

Asiksin lay lay :dvl:Asiksin lay lay :dvl:sen Asiksin Arkadas çççççç

Harun Karadeniz
14.04.2009, 14:24
Fazla karıştırmamak lazım, malum Bmn'nin takip edilirliği çok yüksek;)

Hani Selman abinin düğününde de kolbastı neda güzel oynanır:rolleyes::rolleyes:

Adem Erdoğan
14.04.2009, 14:28
Selman ne davet var ne bişe.

Ey gidi ey.:rolleyes:

Vural Kuyumcu
14.04.2009, 15:34
p4iE3BaY2Co

Emirhan Makul
14.04.2009, 22:29
R8EhDAxT7pg&feature=related

Sadullah KAPICIOĞLU
14.04.2009, 22:40
şu beyazlar neyin nesi? ironi ? :S

Emirhan Makul
15.04.2009, 17:10
http://www.chatsorf.com/ask-me1.jpg

Aklımda fikrimde hep sen varsın
Sevdalı hülyalı gözlerin var
Sevmemek mümkün mü güzelim seni
Beni kahreden o gözlerin var
Aklımda sen fikrimde sen
Sevgimi nasıl söylesem
Sen benim tek tutkum son umudumsun
Beni kahreden o sözlerin var
Sevdan hep çileli serimdedir
Yerin kalbimde çok derindedir
Ne olur naz edip üzme beni
Nerde olsan gönlüm seninledir
Gönlüme bir girsen
Sevgimi bir bilsen
Hasreti bir silsen Ne olurdu?
Gözlerin dost oldu hayalimle
Gönlümde en derin izlerin var
Sevgimi gel süsle gülüşünle
Kalbimde en güzel gizlerin var

Hüseyin Kurt
16.04.2009, 16:51
Biraz uzun ama güzel bir yazı...

KADIN DİLİ = BÜKÇE

Oğlum bir hafta sonra evleniyor. Sorumluluk sahibi bir baba olarak ona öğüt vermem gerekiyor. Fakat bunu evde yapamam çünkü annesi ağız tadıyla öğüt vermeme izin vermez, sözü ağzımdan kapıp kendi devam eder. İş yerimden oğluma telefon açtım, "Akşam yemeğini dışarıda birlikte yiyelim." dedim. Deniz kenarındaki bu şirin lokantada şimdi onu bekliyorum. Geliyor aslan parçası, yakışıklılığı DA aynı ben. Yan masadaki kızlar gözleriyle oğlumu süzüyorlar. Bakmayın kızlar, onu kapan çoktan kaptı. Hoş beşten sonra konuya giriyorum.
- Oğlum haftaya düğünün var, bir baba olarak sana bazı konularda yol yordam göstermem gerekiyor.

Çocukluğunda suç işlediği zamanlardaki gibi birden bire kızardı. Kerata NE anlatacağımı zannettiyse!

- Baba ben yirmi altı yaşındayım, bazı şeyleri biliyorum artık.
- Ah senin o biliyorum zannettiğin konularda DA çok bilmediğin çıkacak AMA ben o konulardan bahsetmeyeceğim. Keşke konuşabilseydik AMA henüz o kadar modern olamadım.

Rahat bir nefes aldı. Bu arada yemeklerimiz de geldi. Oğlumla şöyle keyif yaparak muhabbet edelim bakalım.

- Kaç dil biliyorsun oğlum sen?
İngilizce, Fransızca, bir de Türkçeyle üç dil oluyor.
Bugün ben sana dördüncü dili öğreteceğim. Dilin adı Bükçe. Kadınlar tarafından kullanılır. Sen buna "kadın dili" de diyebilirsin.

Güldü. Güldüğü zaman benim yanağımdaki gibi küçük bir gamzesi var, o ortaya çıkıyor.

- Kadınların ayrı bir dili mi var?
Tabii ki. Eğer kadın dilini bilirsen bir kadınla yaşamak dünyanın en büyük zevkidir, AMA bu dili bilmezsen hayatın kararabilir. O yüzden bir kadınla mutlu olmak isteyen her erkek Bükçe'yi öğrenmeli.
İyi de niye Bükçe?
Çünkü kadınlar konuşurken, genellikle söyleyecekleri sözü net söylemezler. Eğip bükerler; onun için dilin adını ;Bükçe" koydum.
"Bükçe zor bir dil MI baba?" diye sordu gülerek.
Bana bak, çok önemli bir konu AMA eğleniyor gibisin, biraz ciddiye al. Bir kadınla mutlu olmak istiyorsan bu dili bilmen çok önemli. Çünkü kadınlar sözü bükerek bükçe konuşurlar sonra DA senin sözün doğrusunu anlamanı beklerler. Felsefesini anlarsan kolay, anlamazsan zor. Mesela Çinli bir karın var, sen karına sürekli Fransızca "seni seviyorum" diyorsun AMA karın hiç Fransızca anlamıyor. Fransızca "seni seviyorum" un onun için bir anlamı yoktur. Ona Çince seni seviyorum dediğinde seni anlayabilir.
Tamam baba, haklısın ciddiyetle dinliyorum. Peki, sence kadınlar neden bizimle aynı dili konuşmuyorlar, söyleyeceklerini direkt söylemiyorlar ?
Bence bir kaç sebebi var. Birincisi, duygusal oldukları için, hayır cevabı alıp kırılmaktan korktuklarından sözlerini de dolaylı söylüyorlar. İkincisi, kadınlar dünyaya annelikle donanımlı olarak gönderildikleri için onların iletişim yetenekleri çok güçlü.
Bu konuda biz erkeklerden bir sıfır öndeler yani.
Ne bir sıfırı oğlum, en AZ on sıfır öndeler. Düşünsene, henüz konuşmayan, küçük bir çocuğun bile yüz ifadesinden NE demek istediğini hemen anlıyorlar. İşin kötüsü kendileri leb demeden leblebiyi anladıkları için biz erkekleri de kendileri gibi zannediyorlar.
Onun için leb deyip bekliyorlar. Hatta bazen, leb demek zorunda kaldıkları için bile kızarlar. "Niye leb demek zorunda kalıyorum DA o düşünmüyor?" diye canları sıkılır.
Biz de bazen Canan'la böyle sorunlar yaşıyoruz. "Niye düşünmedin?" diye kızıyor bana.
Kızarlar oğlum, kızarlar. Kadınlar ince düşüncelidirler, detaycıdırlar, küçük şeyler gözlerinden hiç kaçmaz. Bizim de kendileri gibi düşünceli olmamızı beklerler, fakat erkekler onlar gibi değil. Biz bütüne odaklıyız, onlar detaya. Beyinlerimiz böyle çalışıyor.
Ne olacak baba o zaman, yok mu bu işin çaresi?
Var dedik ya oğlum, Bükçe'yi öğreneceksin, bunun için buradayız. Hazır mısın?
Hazırım baba.
Bükçe bol kelime kullanılan bir dildir. Biz erkeklerin on kelime ile anlattığı bir konu, Bükçe'de en AZ yüz kelime ile anlatılır. Dinlerken sabırlı olacaksın. Mesela karın o gün kendine elbise aldı, diyelim. Bunu sana "Bugün bir elbise aldım." diye söylemez. Elbise almak için dışarı çıktığı -ndan başlar, kaç mağazaya gittiğinden, almak için kaç elbise denediğinden, indirimlerden, yolda gördüğü tanıdıklarından, alırken yaptığı pazarlıktan devam eder ve sana kocaman bir hikaye anlatır.
Hikaye dili yani.
Aynen öyle. Sen akıllı bir erkek olarak ona asla, "Hikaye anlatma, Ana fikre gel, kısa kes." demeyeceksin. Böyle bir şey dediğinde bittin demektir. İster öyle de, istersen "seni sevmiyorum." de. İki durumda DA "seni sevmiyorum" demiş olacaksın.
Ne alakası var baba "seni sevmiyorum" demekle "kısa anlat" demenin?
Çok alakası var. Kadınlar dinlenmedikleri zaman sevilmediklerini düşünürler.
Bu önemli. Bükçe'de dinlemek sevmektir diyorsun.
Aynen öyle. Devam edelim. Bükçe ima dolu bir dildir. Kadınlar konuşurken bir şeyler ima etmeyi severler. Biz erkekler de imalı konuşuyoruz diye düşünürler ve gözlerimizle onlara NE demek istediğimizi çözmeye çalışırlar. Oysa erkeklerin ima yeteneği pek gelişmemiştir. Bizim kastımız söylediğimiz şeydir.
Geçen hafta Canan bana "Bir kaç kilo daha versem gelinliğin içinde daha iyi duracağım." dedi. Ben de "Böyle de iyisin." dedim. Canı sıkıldı, bir kaç saat surat astı. ";Neyin var?" diye sordum. "Hiçbir şeyim yok." dedi. Sence nerede hata yaptım?
"Böyle de iyisin" derken o "de" ekini orda kullanmamalıydı n. Canan bunu şöyle anlamıştır. "Böyle de fena sayılmazsın, eh işte, idare edersin ama tabi daha da iyi, daha da güzel olabilirsin."
Peki ne demem gerekiyordu?
Şunu hiç unutma. Kadınlar kendileri ile ilgili, giysileri ile ilgili ya da aileleri ile ilgili bir soru soruyorlarsa, kesinlikle iltifat bekliyorlardır. Es kaza eleştirmeye kalkarsan yandın. Bunu hiç unutmazlar. O gün "Hayatım sen zaten Çok güzelsin, kilo vermeye falan bence ihtiyacın yok." deseydin, günün zehir olmazdı. Mesela bir gün kucağına oturup "Ağır mıyım?" derse sakın ;Evet, biraz" falan deme "Hayır" de. Yoksa bir daha kucağına oturmaz.
Yani diyorsun ki bir kadın her daim güzeldir, her giydiği yakışır ve her kadının annesi bir hanımefendi, babası da beyefendidir. Bana ne yaparlarsa yapsınlar.
Aferin oğlum, çok hızlı anlıyorsun bana çekmişsin. Kadının, kendi anne babasıyla sorunu olsa, kendi eleştirir ama asla senin eleştirmeni kabul etmez. Bunu kendine hakaret olarak alır.
Ve asla unutmazlar, değil mi?
Aynen öyle. Yıllar once annene, annesi için "Biraz cimri." demiştim. Hala "Sen benim annemi sevmezsin." der ve annesi bize bir şey aldığında gözüme sokar, en çok göreceğim yere koyar.
Hadi o konularda dilimi tutarım da, şu ima işini çözmek zor geldi.
Zor gibi ama biraz gayret edersen çözersin. En önemlisi imaları anlayacaksın ama "Sen şunu mu demek istiyorsun?" diye asla yüzüne vurmayacaksın.
Anladım. Anlayacaksın ama anladığını belli etmeyeceksin. Buna şöyle de diyebiliriz. O beni iğnelediğinde "Niye bana iğne batırıyorsun?" Diye sormayacağım, o iğneyi ben kendi kendime batırmışım gibi yapacağım.
Güzel ifade ettin oğlum. Mesela dün öğlen annen beni aradı. "Akşama tok mu geleceksin?" diye sordu. Beni biliyorsun akşam yemeklerinde hep evdeyimdir. Kırk yılda bir dışarıda yerim onu da haber veririm. Tabi ben hemen anladım annenin ne demek istediğini. "Tok gel, yemekle uğraşmak istemiyorum" demek istiyor. Anladım ama tabi "Ne demek istiyorsun?" demedim.
Dün çok yorulmuştu baba, düğün alışverişine çıkmıştık.
Bunun pek çok sebebi olabilir. Yorulmuş olabilir, bir kabul gününden tok gelmiş olabilir, bin beş yüzüncü diyetine başlamış ve o gün yemekle uğraşmak istemiyor olabilir. Ama bunu biz erkekler gibi kısa yoldan "Canım benim karnım tok, sen de dışarıda bir şeyler ye, ya da yorgunum, gelirken bir şeyler getir yiyelim." demez. Sanki böyle derse, iyi ev kadını rütbesi tozlanacak, mevki kaybedecek. İlla Bükçe anlatacak, asık bir yüzle karşılaşmamak için senin de anlaman gerekiyor. "Hayır, evde yiyeceğim ama istersen hazır bir şeyler alıp geleyim, ne dersin?"dedim. "Tamam." dedi. Döneri sever biliyorsun, dün eve giderken, ekmek arası döner yaptırdım. Onun dönerini de porsiyon yaptırdım. Bunu düşündüğüm için ayrıca sevindi. O da diyette, düğünde daha zayıf görünme derdinde bu sıralar.
Bu Bükçe'de kısa konuşma yok mu baba?
Var ama yerinde olsam hiç tercih etmezdim. Kadın konuşmuyorsa ya da kısa konuşuyorsa kesin ciddi bir sorun var demektir. Mesela baktın canı sıkkın, soruyorsun, "Neyin var?" diye. "Hiçbir şeyim yok." diyorsa, aman bir şeyi yokmuş diye bırakma. Yoksa az sonra, çok ilgisiz olduğundan yakınarak, ağlamaya başlar.
Bükçe'de "Hiçbir şey yok." demek ";Çok şey var, benimle ilgilen." demek oluyor, o zaman.
Evet. Biz erkekler "Bir şey yok." diyorsak ya gerçekten bir şey yoktur, sadece başımızı dinlemek istiyoruzdur ya da bir sey vardır ama; "Şu anda konuşacak bir şey yok." diyoruzdur. Her ikisinde de konuşmak istemiyoruzdur. Ama kadınlar ilgiyi sevgi olarak gördükleri için "Bana değer veriyorsan, ilgilen ki anlatayım." demek istiyordur. Çok nadiren gerçekten anlatmak istemiyor olabilir, o zaman da fazla üstüne varıp bunaltmayacaksın tabi.
Bir arkadaşım da "Kadınların 'Peki.' demesi tehlikelidir" demişti.
Doğru. Bir kadının ağzından çıkan kuru bir 'peki', 'olur', 'tamam' her zaman tehlikelidir. Bu Bükçe'de "Şimdi tamam diyorum ama acısını daha sonra çıkaracağım." demektir. Sana en kısa zamanda kesin bir ceza keser. Fakat pekinin yanında "Peki canım, olur hayatım" gibi bir hoşluk ekliyorsa korkmaya gerek yok.
Zor bir dil baba.
Yok yok gözün korkmasın, her yabancı dil gibi. İlk başlarda biraz çalışacaksın, pratik yapacaksın, bazen hatalar yapacaksın, dikkat edeceksin sonra otomatiğe bağlanırsın. Kolay yanı şu; senin bükçe konuşman gerekmiyor. Dili anlaman yeterli.
Anlamak da pek kolay değil ama.
Korkma, o kadar zor değil. En önemli kuralları ben sana öğretiyorum zaten. Devam edelim. Kadınlar istediklerini söylemek zorunda kalınca, düşünemediğimiz için biz erkeklere kızarlar ve konuşurken suçlayarak konuşurlar; fakat suçladıklarının farkında olmazlar. Sitem ediyoruz zannederler.
Nasıl yani?
Mesela, karın sana "Ne zamandır dışarı çıkmadık." derse bunu suçlama olarak üstüne alma, canı seninle gezmek istiyordur, bunu sen düşünüp teklif etmediğin için kalbi kırılmıştır. Maksadı seni suçlamak değildir. "Daha geçenlerde gezmeye gittik." gibi bir savunmaya girme. "Tamam canım haklısın, ben de istiyorum, en kısa zamanda gideriz." de, konu kapanır. Tabi ilk fırsatta da sözünü yerine getirirsen iyi olur.
Küçük ama önemli detaylar.
Aynen öyle. Mesela karın "Üşüdüm." diyorsa, "Üstünü kalın giy." demeni ya da kombiyi açmanı değil, ona sarılmanı istiyordur.
Keşke okullarda öğretselerdi biz erkeklere Bükçe'yi. Ne kadar erken başlasak o kadar çabuk kavrayabilirdik belki.
Haklısın, aslında ben de sana öğretmek için geç kaldım. Neyse zararın neresinden dönülse kardır.
Not mu alsaydım... Epeyce detayı varmış dilin.
Sen bilirsin oğlum, unutacaksan al. Keşke ben de not alıp gelseydim. Umarım sana eksik öğretmem. Şimdi aklıma geldi. Kadınların en nefret ettiği sözcük "Fark etmez."dir. "Fark etmez"i kadınlar "Hiç umurumda değil, ne yaparsan yap." diye anlarlar.
En değerli sözcük nedir?
Sen bil bakalım.
"Seni seviyorum." herhalde.
Evet, kadınlar "Seni seviyorum." sözünü sık sık duymak isterler. Biz erkekler ";Söylemiştim, zaten biliyor." diye bu konuda gaflete düşmemeliyiz.
Bükçe sadece konuşma dili midir baba? Bunun bir de davranış dili var gibi geliyor bana.
Zekan kesinlikle bana çekmiş. Ben de tam ona geliyordum. Davranışlar da çok önemli tabii. kadınlar küçük şeylere önem verirler. Akşam ona sarıl, televizyon izliyorsan sarılarak izle. Gündüz onu düşündüğünü ifade etmek için kısacık da olsa bir mesaj gönder, küçük sürprizler yap. O yemek hazırlarken ona yardım et, salata yap, çay demle.
Akşam gelip sırt üstü yatmak yok yani.
Gözünde büyütme. Sayınca çok şey gibi görünüyor ama aslında bunlar zaman alacak, zor ve masraflı şeyler değil. Sen bu küçük şeylere dikkat et, zaten karın sana paşa gibi davranır, seni yormaz. Bir erkek bu küçük şeylere dikkat etmezse zamanını karısıyla büyük kavgalar yaparak geçirir. Sevgiyle geçirmek varken niye kavgayla geçiresin ki? Kadınlar çok vericidir ama, eğer sen hep alıp hiç vermezsen, bir gün birden patlarlar. Küçük küçük alırlarsa, büyük büyük verirler.
Tamam baba, bunlara dikkat edeceğim.

Garson yemek tabaklarını kaldırırken oğlumun telefonu çalmaya başladı. Belli ki nişanlısı arıyor, konuşmak için deniz kenarına doğru adımlamaya başladı. Az sonra geldi.
- Baba çok teşekkür ederim. Bükçe'yi anlamaya başladım. Canan aradı. "Salonun perdeleri ne renk olsun karar veremedim, yarın birlikte mi baksak?" dedi. Tam "Fark etmez, sen seç." diyecektim ki bunu senin söylediğin gibi "Ev de perde de umurumda değil." gibi anlayacağı aklıma geldi. "Tabii canım, istersen birlikte bakabiliriz ama ben senin zevkine güveniyorum, sen seç istersen." dedim, çok mutlu oldu. Kendi seçecek.
- O zaten perdeyi çoktan seçmiştir de kadınlar illa yaptıklarını onaylatmak isterler. Birlikte de gitsen o seçtiği perdeyi almak isteyecektir. Biz erkekler onların ne demek istediklerini anlarsak, işlerden kolay sıyırırız.
- Baba tekrar teşekkür ederim. Bu iyiliğini hiç unutmayacağım. Bana Bükçe'yi öğretmeseydin halimi düşünmek bile istemiyorum.

Şanslısın oğlum. Benim seninki gibi bir babam yoktu. Bunları deneye yanıla öğrenmem yıllarımı aldı. Sen yine iyisin, hazıra kondun. Güle güle kullan, isteyene de öğret, herkes de güle güle kullansın. Kullansınlar ki yüzleri gülsün.

Sema Maraşlı'nın "Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz" kitabından... .

Hüseyin Kurt
16.04.2009, 16:54
Okuyun bence.Uzun diye hemen bırakıp kaçmayın.

Semih
16.04.2009, 17:00
Hüseyin Abi,

Kız arkadaşım okutmuştu bunu bana...

Bana böyle davran demişti.:)

Emirhan Makul
16.04.2009, 17:01
Hüseyin Abi böyle şeyleri kaçırmam biliyorsun başdan sona okudum güzel Anektodlar yakalamış yazar Evlenecek Erkekler için yardımcı bir parça.

"Mesela bir gün kucağına oturup "Ağır mıyım?" derse sakın ;Evet, biraz" falan deme "Hayır" de. Yoksa bir daha kucağına oturmaz. "

Hüseyin Kurt
16.04.2009, 17:11
Emirhan,bana öyle geliyor ki sen de ilerde kitap çıkartırsın bu konularla ilgili.:)

Semih,baya işin var desene :)

Emirhan Makul
16.04.2009, 17:13
Emirhan,bana öyle geliyor ki sen de ilerde kitap çıkartırsın bu konularla ilgili.:)

Ben kendi Özel Hayatımı Profosyonel bir şekilde yöneteyim arkadaşarıma da bir nebze yardımım edebilirsem yeter kitaba gerek yok :)

melâl
16.04.2009, 17:16
Teşekkürler Hüseyin abi :)
çok güzel ve fotokopi ile çoğaltılıp evlilik cüzdanı ile beraber verilesi bir yazı :)

bi de
kitabı sema maraşlı yazmış...
uşak babasi ile konuşuyor...
mevzubahis baba Sema hanımın eşi mi :D
değilse kim
ve son bi soru
bu çiftin başka çocukları var mı :rolleyes: :D :D

Semih
16.04.2009, 17:23
Teşekkürler Hüseyin abi :)
çok güzel ve fotokopi ile çoğaltılıp evlilik cüzdanı ile beraber verilesi bir yazı :)

bi de
kitabı sema maraşlı yazmış...
uşak babasi ile konuşuyor...
mevzubahis baba Sema hanımın eşi mi :D
değilse kim
ve son bi soru
bu çiftin başka çocukları var mı :rolleyes: :D :D

Melal,

Diyelim evlilik cüzdanı ile verildi.

İçinden gelmeden, sadece kadından gelecek tepkileri geçiştirmek için böyle davranırsa erkek...

Daha mı hoş olur?:)

Hüseyin Kurt
16.04.2009, 17:24
Bence yok çünkü adam bütün enerjisini bu çocuğa harcamış neredeyse :)

Bide anlamadığım,genelde kadınlar,baba ile oğul arasındaki ilişkiyi daha iyi anlatabiliyor,sebebi ne aceba?
Kadınlar iyi gözlem yapıyorlar diyebilir miyiz?
Ne dersin Melal? :)

Emirhan Makul
16.04.2009, 17:32

Bide anlamadığım,genelde kadınlar,baba ile oğul arasındaki ilişkiyi daha iyi anlatabiliyor,sebebi ne aceba?

"Kadınlar Herşeyi Erkeklerden Daha İyi Yaparlar Ama Erkekler Kadınların daha iyi yaptığı ortaya çıkmasın diye Çoğu Şeyi Kendileri Yaparlar."

Emirhan Makul :)

melâl
16.04.2009, 17:33
Melal,

Diyelim evlilik cüzdanı ile verildi.
İçinden gelmeden, sadece kadından gelecek tepkileri geçiştirmek için böyle davranırsa erkek...
Daha mı hoş olur?:)

güzel bir yaklaşım Semih...
içinden gelerek davranacağı günü beklemeyi tercih edebilir kadın..
ancak o ki umutlar tükenmiştir :D
karşıdaki içinden gelmeyerek yapsa da,her ne kadar sakarin tadı verse de hayata...
olsun be diyip... bunun daha hoş olduğuna kanaat getirebilir kadın
mantık : hiç yoktan iyidir

sanırım kadınların bir erkek çocuk yetiştirirken karşılarına çıkan çıkmaz sokakları diye niteleyebileceğimiz bi olay "oğlumla erkek erkeğe konuşalım" muhabbeti...
bu durum karşısında eli kolu bağlanır anne nin... kıskanır hafiften :)

o da dediğin gibi en iyi bildiği şeyi yapar...
gözlemler..ve kıskanarak gözlem yapan bir kadının tüm alıcıları açıktır Hüseyin abi :D

Semih
16.04.2009, 17:43
Melal,

Bu konuda bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

Sorunların üzerini örtmek gibi bir yaklaşım, biraz sakat yahu.

Bu yazının özeti, 'aşkı şiir gibi yaşamak'a denk geliyor.

Aman uyum bozulmasın, dizenin sonu kafiyeli bitsin.

Oysa kafiye endişesi dizenin kalitesini düşürebilir.

Dizeyi bir kuralım önce, kafiye kısmı kolay yahu:rolleyes:

Tayfun
16.04.2009, 17:51
Aşk bir sudur,bugün sular kesik :D

melâl
16.04.2009, 17:52
Semih
şiir işini bilmem ama güzel türkü attığımı söylerler...
bazen o kadar manidar ~tam türküye yaraşacak cinsten,hafif iğneli vs...~ sözler gelir ki aklıma
bunlardan türkü oluşturmak için kafiye aramaya başlarım...

kafiyeyi bulamadığım an ne dizenin başı olur ne de sonu o söz... :)

demek istediğim şu...

bir kafiye uğruna yazılan şiir aşk oluyor
bir şiire kafiye aramak zaruret

ayrıca... iyi giden ilişkiler sanırım biraz da "sıkıntıları gözardı/ört bas etmeye" borçlular bu iyi gidişatlarını...

düşünsene tüm sıkıntıların oturulup saatlerce konuşulduğu bir ilişki...

aman tanrım :eek: :D

Semih
16.04.2009, 18:08
"bir kafiye uğruna yazılan şiir aşk oluyor
bir şiire kafiye aramak zaruret"

Haklısın, en iyisi serbest vezin, idealist olmaya gerek yok:D

"ayrıca... iyi giden ilişkiler sanırım biraz da "sıkıntıları gözardı/ört bas etmeye" borçlular bu iyi gidişatlarını..."

Pek değil aslında.

4. yılını doldurmuş bir ilişkim var.
Son bir yılı hararetle kavga ederek geçirdik.
Ve çözdük:)

Yine de ısrar ediyorum.
"Bükçe" gibi, çok satanlar listesinin vazgeçilmez malzemelerine prim vermeyin.

Bırakın aksın hayat, kilit vurmayın:)

Serap
16.04.2009, 18:16
Hüseyin teşekkürler :)

valla şahane.. bunu bir erkeğin anlayıp yazabildiğine inanmam :D

Muhammet
16.04.2009, 18:17
Ben de anlatayım mı tecrübelerimi? :D

Semih
16.04.2009, 18:20
Muhammet'im, caizdir!:D

Muhammet
16.04.2009, 18:22
Size birşey söyleyeyim mi?

Belli bir sürelik ilişkiden sonra, uzun bir süreden bahsediyorum, onsuz hayat gitmiyor, formaliteden yaşıyor gibi hissediyor insan. Öyle zaman geçsin diye yaşıyor. O yüzden, garanti değilse, uzun süreli ilişkileri tasvip etmiyorum. :D

hatice_61
16.04.2009, 20:01

Belli bir sürelik ilişkiden sonra, uzun bir süreden bahsediyorum, onsuz hayat gitmiyor, formaliteden yaşıyor gibi hissediyor insan. Öyle zaman geçsin diye yaşıyor. O yüzden, garanti değilse, uzun süreli ilişkileri tasvip etmiyorum. :D

ewet haklısın ama zaman aşkta ilaç o zaman insana melhem oluyo unutuyo

Ömer SEVİNÇ
16.04.2009, 20:06

Ona aşk değil alışkanlık deniyor Muhammet;)

Emirhan Makul
16.04.2009, 20:15
Uzun Süreli İlişki yaşamadığım için Birşey diyemeyeceğim Ama ;

Genç yaşda yani 16-22 yaş arası insanlarda "İlişkimiz Kalıcı olucak,uzun soluklu birşey yaşayacağız" düşüncesi görülür ve bu yaş aralığında uzun sürecek denilen ilişkiler genellikle yarıda kalır,sürekliliği olmaz.

İnsanlara uzun ilişki yaşamaları 25 yaşından sonra tavsiye edilir Aşk'ın Sevginin ve İlişkinin genç yaşdakinden hiç bir farklı olmaz ama 25'Den sonra olan bir ilişki kendi kendine ben uzun soluklu olmaya adayım çünkü bu 2' evde kalmış insan evladı benim sayemde evlenirler der ve dedittirir.

Onun için genç yaşlarda yaşanmak istenip de biten uzun solulu sağlam ilişki deneyimleri kişilerde "Ya onsuz hayat olamazmış,Hayat ne kadar boşmuş,Ben şimdi kimseylen olamam,Elini tutmayı özledim gözünü görmeyi özledim gözünü görmesem bile adını söylemeyi özledim" moduna sokar bu da normal terkediliş karşılık alamayış ve platonik Aşk acısı durumlarından daha etkisiz görünür ama Ağır Piskolojik taribat yapar diye gözlemledim,Dinledim,Test ettim.

Ahmet Kuru
16.04.2009, 20:19
Bir beraberliğin uzun sürebilmesi için büyümeye gerek yok Emirhan:)
Karşılıklı güven ve saygı olduğu müddetçe mevlam ömür versin asır bile olur:)
Belkide olgunluğun vermiş olduğu bir havada olabilir bilemeyeceğim tabi...
Bende ki acizane yorum..
Kaale almayada gerek yok:)

Emirhan Makul
16.04.2009, 20:25
Bir beraberliğin uzun sürebilmesi için büyümeye gerek yok Emirhan:)
Karşılıklı güven ve saygı olduğu müddetçe mevlam ömür versin asır bile olur:)
Belkide olgunluğun vermiş olduğu bir havada olabilir bilemeyeceğim tabi...
Bende ki acizane yorum..
Kaale almayada gerek yok:)

Bende ondan bahsediyorum Olgun olmadan olgunluğu kim sergiliyor Genç tayfada çok az kişi Ben Özet olarak şunu diyorum

"Bizim ilişkimiz uzun sürecek,Biz Kalıcı Olacağız Bu Aşk Diyarlarında" Düşüncesiyle Başlanan ilişkiler Bilinç altında "Acaba öyle mi olacak ya acaba ayrılmayacaz mı la dur bakayım ayrılabiliyormuyuz" düşüncesini taşıyacağı için bu tür ilişkiler uzun sürmez.

Ama Yaş biraz daha Kemal ve Cemal'e Erdiğinde "Ya Bu böyle çok güzel yürüyor ya"Deyip gık çıkartmaz insan.

Emirhan Ömeroğlu
16.04.2009, 20:53
Bu işlere çok kafa patlatıyorsunuz vallahi ben herşeyi oluruna bırakıyorum belli başlı planları vardır her insanın onları düşünür hayal eder ve bir şeyler yapmaya çalışır ciddi bir ilişki olsun veya olmasın (buda ayrı bir konu zaten ilişki ciddi değilse neden vardır ki?) tadını çıkarmaya bakıcaksın kavga küslük sevgi hepsi bizim için değil mi zaten :)

Hüdai Pervaneli
16.04.2009, 20:55
Ask bana göre degil

Muhammet
16.04.2009, 20:55

:)

Emin misin?

Şu an tecrübe ediyorum bu durumu. Bana hiç de alışkanlık gelmiyor açıkçası. :cool:

Erdal
16.04.2009, 21:01
1970 lerin kavga ortamı...Muhafazkar camiaya ait bir vakıfta bir burs mülakatı sahnesi...

Vakıf müdürü şimdilerde rahmetli olan Fethi Gemuhluoğlu karşısındaki gence sorar; Evladım sen hiç aşık oldunmu?

Genç hiç düşünmeden hayır der. Öyle ya memleketi Türk dünyasını, İslam coğrafyasını hatta tüm dünyayı kurtarmak gibi çok önemli görevler dururken aşık olmak olurmu?...Hayır der genç gururla...

Fethi beğ acıyarak bakar karşısındaki üniversite öğrencisine...Bu yaşa gelmiş ve hala aşık olmamış bir adamdan bırak ülkeye kendine bile hayır gelmez. Yok sana burs murs der...

Emirhan Ömeroğlu
16.04.2009, 21:01
@ Muhammet

Alışkanlık demek büyük bir ihanet olur kanımca :cool: :)

Erdal
16.04.2009, 21:03
Yani çocuklar aşık olmayan adamdan Trabzonspor a da hayır gelmez. :)...Elbette ki "aşk" tan kasıt "aşk yapmak" olarak çevrilen ifade değil...

Muhammet
16.04.2009, 21:07
Alışkanlık demiyorum zaten Emirhan.

Emirhan Ömeroğlu
16.04.2009, 21:24
Aynı fikri savunuyoruz Muhammet :)

Kubilay ŞAHİN
16.04.2009, 21:33

Aşk Özlemektir..:)

Ömer SEVİNÇ
16.04.2009, 21:46
1970 lerin kavga ortamı...Muhafazkar camiaya ait bir vakıfta bir burs mülakatı sahnesi...

Vakıf müdürü şimdilerde rahmetli olan Fethi Gemuhluoğlu karşısındaki gence sorar; Evladım sen hiç aşık oldunmu?

Genç hiç düşünmeden hayır der. Öyle ya memleketi Türk dünyasını, İslam coğrafyasını hatta tüm dünyayı kurtarmak gibi çok önemli görevler dururken aşık olmak olurmu?...Hayır der genç gururla...

Fethi beğ acıyarak bakar karşısındaki üniversite öğrencisine...Bu yaşa gelmiş ve hala aşık olmamış bir adamdan bırak ülkeye kendine bile hayır gelmez. Yok sana burs murs der...

Bu güzelmiş abi.

Bir de muhafazakarlara geri kafalı derler:)

@Muhammet

Ben senin mesajı biraz yanlış anlamışım sanırım:)

Keleşoğlu
16.04.2009, 23:00
Biraz uzun ama güzel bir yazı...

KADIN DİLİ = BÜKÇE

Oğlum bir hafta sonra evleniyor. Sorumluluk sahibi bir baba olarak ona öğüt vermem gerekiyor. Fakat bunu evde yapamam çünkü annesi ağız tadıyla öğüt vermeme izin vermez, sözü ağzımdan kapıp kendi devam eder. İş yerimden oğluma telefon açtım, "Akşam yemeğini dışarıda birlikte yiyelim." dedim. Deniz kenarındaki bu şirin lokantada şimdi onu bekliyorum. Geliyor aslan parçası, yakışıklılığı DA aynı ben. Yan masadaki kızlar gözleriyle oğlumu süzüyorlar. Bakmayın kızlar, onu kapan çoktan kaptı. Hoş beşten sonra konuya giriyorum.
- Oğlum haftaya düğünün var, bir baba olarak sana bazı konularda yol yordam göstermem gerekiyor.

Çocukluğunda suç işlediği zamanlardaki gibi birden bire kızardı. Kerata NE anlatacağımı zannettiyse!

- Baba ben yirmi altı yaşındayım, bazı şeyleri biliyorum artık.
- Ah senin o biliyorum zannettiğin konularda DA çok bilmediğin çıkacak AMA ben o konulardan bahsetmeyeceğim. Keşke konuşabilseydik AMA henüz o kadar modern olamadım.

Rahat bir nefes aldı. Bu arada yemeklerimiz de geldi. Oğlumla şöyle keyif yaparak muhabbet edelim bakalım.

- Kaç dil biliyorsun oğlum sen?
İngilizce, Fransızca, bir de Türkçeyle üç dil oluyor.
Bugün ben sana dördüncü dili öğreteceğim. Dilin adı Bükçe. Kadınlar tarafından kullanılır. Sen buna "kadın dili" de diyebilirsin.

Güldü. Güldüğü zaman benim yanağımdaki gibi küçük bir gamzesi var, o ortaya çıkıyor.

- Kadınların ayrı bir dili mi var?
Tabii ki. Eğer kadın dilini bilirsen bir kadınla yaşamak dünyanın en büyük zevkidir, AMA bu dili bilmezsen hayatın kararabilir. O yüzden bir kadınla mutlu olmak isteyen her erkek Bükçe'yi öğrenmeli.
İyi de niye Bükçe?
Çünkü kadınlar konuşurken, genellikle söyleyecekleri sözü net söylemezler. Eğip bükerler; onun için dilin adını ;Bükçe" koydum.
"Bükçe zor bir dil MI baba?" diye sordu gülerek.
Bana bak, çok önemli bir konu AMA eğleniyor gibisin, biraz ciddiye al. Bir kadınla mutlu olmak istiyorsan bu dili bilmen çok önemli. Çünkü kadınlar sözü bükerek bükçe konuşurlar sonra DA senin sözün doğrusunu anlamanı beklerler. Felsefesini anlarsan kolay, anlamazsan zor. Mesela Çinli bir karın var, sen karına sürekli Fransızca "seni seviyorum" diyorsun AMA karın hiç Fransızca anlamıyor. Fransızca "seni seviyorum" un onun için bir anlamı yoktur. Ona Çince seni seviyorum dediğinde seni anlayabilir.
Tamam baba, haklısın ciddiyetle dinliyorum. Peki, sence kadınlar neden bizimle aynı dili konuşmuyorlar, söyleyeceklerini direkt söylemiyorlar ?
Bence bir kaç sebebi var. Birincisi, duygusal oldukları için, hayır cevabı alıp kırılmaktan korktuklarından sözlerini de dolaylı söylüyorlar. İkincisi, kadınlar dünyaya annelikle donanımlı olarak gönderildikleri için onların iletişim yetenekleri çok güçlü.
Bu konuda biz erkeklerden bir sıfır öndeler yani.
Ne bir sıfırı oğlum, en AZ on sıfır öndeler. Düşünsene, henüz konuşmayan, küçük bir çocuğun bile yüz ifadesinden NE demek istediğini hemen anlıyorlar. İşin kötüsü kendileri leb demeden leblebiyi anladıkları için biz erkekleri de kendileri gibi zannediyorlar.
Onun için leb deyip bekliyorlar. Hatta bazen, leb demek zorunda kaldıkları için bile kızarlar. "Niye leb demek zorunda kalıyorum DA o düşünmüyor?" diye canları sıkılır.
Biz de bazen Canan'la böyle sorunlar yaşıyoruz. "Niye düşünmedin?" diye kızıyor bana.
Kızarlar oğlum, kızarlar. Kadınlar ince düşüncelidirler, detaycıdırlar, küçük şeyler gözlerinden hiç kaçmaz. Bizim de kendileri gibi düşünceli olmamızı beklerler, fakat erkekler onlar gibi değil. Biz bütüne odaklıyız, onlar detaya. Beyinlerimiz böyle çalışıyor.
Ne olacak baba o zaman, yok mu bu işin çaresi?
Var dedik ya oğlum, Bükçe'yi öğreneceksin, bunun için buradayız. Hazır mısın?
Hazırım baba.
Bükçe bol kelime kullanılan bir dildir. Biz erkeklerin on kelime ile anlattığı bir konu, Bükçe'de en AZ yüz kelime ile anlatılır. Dinlerken sabırlı olacaksın. Mesela karın o gün kendine elbise aldı, diyelim. Bunu sana "Bugün bir elbise aldım." diye söylemez. Elbise almak için dışarı çıktığı -ndan başlar, kaç mağazaya gittiğinden, almak için kaç elbise denediğinden, indirimlerden, yolda gördüğü tanıdıklarından, alırken yaptığı pazarlıktan devam eder ve sana kocaman bir hikaye anlatır.
Hikaye dili yani.
Aynen öyle. Sen akıllı bir erkek olarak ona asla, "Hikaye anlatma, Ana fikre gel, kısa kes." demeyeceksin. Böyle bir şey dediğinde bittin demektir. İster öyle de, istersen "seni sevmiyorum." de. İki durumda DA "seni sevmiyorum" demiş olacaksın.
Ne alakası var baba "seni sevmiyorum" demekle "kısa anlat" demenin?
Çok alakası var. Kadınlar dinlenmedikleri zaman sevilmediklerini düşünürler.
Bu önemli. Bükçe'de dinlemek sevmektir diyorsun.
Aynen öyle. Devam edelim. Bükçe ima dolu bir dildir. Kadınlar konuşurken bir şeyler ima etmeyi severler. Biz erkekler de imalı konuşuyoruz diye düşünürler ve gözlerimizle onlara NE demek istediğimizi çözmeye çalışırlar. Oysa erkeklerin ima yeteneği pek gelişmemiştir. Bizim kastımız söylediğimiz şeydir.
Geçen hafta Canan bana "Bir kaç kilo daha versem gelinliğin içinde daha iyi duracağım." dedi. Ben de "Böyle de iyisin." dedim. Canı sıkıldı, bir kaç saat surat astı. ";Neyin var?" diye sordum. "Hiçbir şeyim yok." dedi. Sence nerede hata yaptım?
"Böyle de iyisin" derken o "de" ekini orda kullanmamalıydı n. Canan bunu şöyle anlamıştır. "Böyle de fena sayılmazsın, eh işte, idare edersin ama tabi daha da iyi, daha da güzel olabilirsin."
Peki ne demem gerekiyordu?
Şunu hiç unutma. Kadınlar kendileri ile ilgili, giysileri ile ilgili ya da aileleri ile ilgili bir soru soruyorlarsa, kesinlikle iltifat bekliyorlardır. Es kaza eleştirmeye kalkarsan yandın. Bunu hiç unutmazlar. O gün "Hayatım sen zaten Çok güzelsin, kilo vermeye falan bence ihtiyacın yok." deseydin, günün zehir olmazdı. Mesela bir gün kucağına oturup "Ağır mıyım?" derse sakın ;Evet, biraz" falan deme "Hayır" de. Yoksa bir daha kucağına oturmaz.
Yani diyorsun ki bir kadın her daim güzeldir, her giydiği yakışır ve her kadının annesi bir hanımefendi, babası da beyefendidir. Bana ne yaparlarsa yapsınlar.
Aferin oğlum, çok hızlı anlıyorsun bana çekmişsin. Kadının, kendi anne babasıyla sorunu olsa, kendi eleştirir ama asla senin eleştirmeni kabul etmez. Bunu kendine hakaret olarak alır.
Ve asla unutmazlar, değil mi?
Aynen öyle. Yıllar once annene, annesi için "Biraz cimri." demiştim. Hala "Sen benim annemi sevmezsin." der ve annesi bize bir şey aldığında gözüme sokar, en çok göreceğim yere koyar.
Hadi o konularda dilimi tutarım da, şu ima işini çözmek zor geldi.
Zor gibi ama biraz gayret edersen çözersin. En önemlisi imaları anlayacaksın ama "Sen şunu mu demek istiyorsun?" diye asla yüzüne vurmayacaksın.
Anladım. Anlayacaksın ama anladığını belli etmeyeceksin. Buna şöyle de diyebiliriz. O beni iğnelediğinde "Niye bana iğne batırıyorsun?" Diye sormayacağım, o iğneyi ben kendi kendime batırmışım gibi yapacağım.
Güzel ifade ettin oğlum. Mesela dün öğlen annen beni aradı. "Akşama tok mu geleceksin?" diye sordu. Beni biliyorsun akşam yemeklerinde hep evdeyimdir. Kırk yılda bir dışarıda yerim onu da haber veririm. Tabi ben hemen anladım annenin ne demek istediğini. "Tok gel, yemekle uğraşmak istemiyorum" demek istiyor. Anladım ama tabi "Ne demek istiyorsun?" demedim.
Dün çok yorulmuştu baba, düğün alışverişine çıkmıştık.
Bunun pek çok sebebi olabilir. Yorulmuş olabilir, bir kabul gününden tok gelmiş olabilir, bin beş yüzüncü diyetine başlamış ve o gün yemekle uğraşmak istemiyor olabilir. Ama bunu biz erkekler gibi kısa yoldan "Canım benim karnım tok, sen de dışarıda bir şeyler ye, ya da yorgunum, gelirken bir şeyler getir yiyelim." demez. Sanki böyle derse, iyi ev kadını rütbesi tozlanacak, mevki kaybedecek. İlla Bükçe anlatacak, asık bir yüzle karşılaşmamak için senin de anlaman gerekiyor. "Hayır, evde yiyeceğim ama istersen hazır bir şeyler alıp geleyim, ne dersin?"dedim. "Tamam." dedi. Döneri sever biliyorsun, dün eve giderken, ekmek arası döner yaptırdım. Onun dönerini de porsiyon yaptırdım. Bunu düşündüğüm için ayrıca sevindi. O da diyette, düğünde daha zayıf görünme derdinde bu sıralar.
Bu Bükçe'de kısa konuşma yok mu baba?
Var ama yerinde olsam hiç tercih etmezdim. Kadın konuşmuyorsa ya da kısa konuşuyorsa kesin ciddi bir sorun var demektir. Mesela baktın canı sıkkın, soruyorsun, "Neyin var?" diye. "Hiçbir şeyim yok." diyorsa, aman bir şeyi yokmuş diye bırakma. Yoksa az sonra, çok ilgisiz olduğundan yakınarak, ağlamaya başlar.
Bükçe'de "Hiçbir şey yok." demek ";Çok şey var, benimle ilgilen." demek oluyor, o zaman.
Evet. Biz erkekler "Bir şey yok." diyorsak ya gerçekten bir şey yoktur, sadece başımızı dinlemek istiyoruzdur ya da bir sey vardır ama; "Şu anda konuşacak bir şey yok." diyoruzdur. Her ikisinde de konuşmak istemiyoruzdur. Ama kadınlar ilgiyi sevgi olarak gördükleri için "Bana değer veriyorsan, ilgilen ki anlatayım." demek istiyordur. Çok nadiren gerçekten anlatmak istemiyor olabilir, o zaman da fazla üstüne varıp bunaltmayacaksın tabi.
Bir arkadaşım da "Kadınların 'Peki.' demesi tehlikelidir" demişti.
Doğru. Bir kadının ağzından çıkan kuru bir 'peki', 'olur', 'tamam' her zaman tehlikelidir. Bu Bükçe'de "Şimdi tamam diyorum ama acısını daha sonra çıkaracağım." demektir. Sana en kısa zamanda kesin bir ceza keser. Fakat pekinin yanında "Peki canım, olur hayatım" gibi bir hoşluk ekliyorsa korkmaya gerek yok.
Zor bir dil baba.
Yok yok gözün korkmasın, her yabancı dil gibi. İlk başlarda biraz çalışacaksın, pratik yapacaksın, bazen hatalar yapacaksın, dikkat edeceksin sonra otomatiğe bağlanırsın. Kolay yanı şu; senin bükçe konuşman gerekmiyor. Dili anlaman yeterli.
Anlamak da pek kolay değil ama.
Korkma, o kadar zor değil. En önemli kuralları ben sana öğretiyorum zaten. Devam edelim. Kadınlar istediklerini söylemek zorunda kalınca, düşünemediğimiz için biz erkeklere kızarlar ve konuşurken suçlayarak konuşurlar; fakat suçladıklarının farkında olmazlar. Sitem ediyoruz zannederler.
Nasıl yani?
Mesela, karın sana "Ne zamandır dışarı çıkmadık." derse bunu suçlama olarak üstüne alma, canı seninle gezmek istiyordur, bunu sen düşünüp teklif etmediğin için kalbi kırılmıştır. Maksadı seni suçlamak değildir. "Daha geçenlerde gezmeye gittik." gibi bir savunmaya girme. "Tamam canım haklısın, ben de istiyorum, en kısa zamanda gideriz." de, konu kapanır. Tabi ilk fırsatta da sözünü yerine getirirsen iyi olur.
Küçük ama önemli detaylar.
Aynen öyle. Mesela karın "Üşüdüm." diyorsa, "Üstünü kalın giy." demeni ya da kombiyi açmanı değil, ona sarılmanı istiyordur.
Keşke okullarda öğretselerdi biz erkeklere Bükçe'yi. Ne kadar erken başlasak o kadar çabuk kavrayabilirdik belki.
Haklısın, aslında ben de sana öğretmek için geç kaldım. Neyse zararın neresinden dönülse kardır.
Not mu alsaydım... Epeyce detayı varmış dilin.
Sen bilirsin oğlum, unutacaksan al. Keşke ben de not alıp gelseydim. Umarım sana eksik öğretmem. Şimdi aklıma geldi. Kadınların en nefret ettiği sözcük "Fark etmez."dir. "Fark etmez"i kadınlar "Hiç umurumda değil, ne yaparsan yap." diye anlarlar.
En değerli sözcük nedir?
Sen bil bakalım.
"Seni seviyorum." herhalde.
Evet, kadınlar "Seni seviyorum." sözünü sık sık duymak isterler. Biz erkekler ";Söylemiştim, zaten biliyor." diye bu konuda gaflete düşmemeliyiz.
Bükçe sadece konuşma dili midir baba? Bunun bir de davranış dili var gibi geliyor bana.
Zekan kesinlikle bana çekmiş. Ben de tam ona geliyordum. Davranışlar da çok önemli tabii. kadınlar küçük şeylere önem verirler. Akşam ona sarıl, televizyon izliyorsan sarılarak izle. Gündüz onu düşündüğünü ifade etmek için kısacık da olsa bir mesaj gönder, küçük sürprizler yap. O yemek hazırlarken ona yardım et, salata yap, çay demle.
Akşam gelip sırt üstü yatmak yok yani.
Gözünde büyütme. Sayınca çok şey gibi görünüyor ama aslında bunlar zaman alacak, zor ve masraflı şeyler değil. Sen bu küçük şeylere dikkat et, zaten karın sana paşa gibi davranır, seni yormaz. Bir erkek bu küçük şeylere dikkat etmezse zamanını karısıyla büyük kavgalar yaparak geçirir. Sevgiyle geçirmek varken niye kavgayla geçiresin ki? Kadınlar çok vericidir ama, eğer sen hep alıp hiç vermezsen, bir gün birden patlarlar. Küçük küçük alırlarsa, büyük büyük verirler.
Tamam baba, bunlara dikkat edeceğim.

Garson yemek tabaklarını kaldırırken oğlumun telefonu çalmaya başladı. Belli ki nişanlısı arıyor, konuşmak için deniz kenarına doğru adımlamaya başladı. Az sonra geldi.
- Baba çok teşekkür ederim. Bükçe'yi anlamaya başladım. Canan aradı. "Salonun perdeleri ne renk olsun karar veremedim, yarın birlikte mi baksak?" dedi. Tam "Fark etmez, sen seç." diyecektim ki bunu senin söylediğin gibi "Ev de perde de umurumda değil." gibi anlayacağı aklıma geldi. "Tabii canım, istersen birlikte bakabiliriz ama ben senin zevkine güveniyorum, sen seç istersen." dedim, çok mutlu oldu. Kendi seçecek.
- O zaten perdeyi çoktan seçmiştir de kadınlar illa yaptıklarını onaylatmak isterler. Birlikte de gitsen o seçtiği perdeyi almak isteyecektir. Biz erkekler onların ne demek istediklerini anlarsak, işlerden kolay sıyırırız.
- Baba tekrar teşekkür ederim. Bu iyiliğini hiç unutmayacağım. Bana Bükçe'yi öğretmeseydin halimi düşünmek bile istemiyorum.

Şanslısın oğlum. Benim seninki gibi bir babam yoktu. Bunları deneye yanıla öğrenmem yıllarımı aldı. Sen yine iyisin, hazıra kondun. Güle güle kullan, isteyene de öğret, herkes de güle güle kullansın. Kullansınlar ki yüzleri gülsün.

Sema Maraşlı'nın "Eşimle Tanışmayı Unutmuşuz" kitabından... .

güzelmiş yav:)

Emirhan Ömeroğlu
17.04.2009, 08:42
Sabah Metrobüste giderken iki tane ayrı dörtlük yazdım paylaşayım bari burada :)

Al pembe yanakların
Yok üzerinde dudaklarım
Ellerin boş kalmış
Tut elimden desem tutarmış :D

----------------------------

Bir çiçek bulmak istedim
Sana vermek için
Durdum düşündüm bir an
En güzel çiçeğe çiçek mi verilir dedim :D

Evet dediğim gibi Sabah metrobüste yazdım aslında çok dörtlük yazıyorum ama hep gır gır şamata üzerine olduğu için pek paylaşmadım burada "sadece gır gır şamata değil tabi ki"

saygılar sevgiler ile :p

Dursun Kaplan
17.04.2009, 08:45
Emirhan yorum yok. :D

Emirhan Ömeroğlu
17.04.2009, 08:54
Bu yorum yok iyi mi kötü mü ula ?

Dursun Kaplan
17.04.2009, 09:01
Az daha çalışman lazım. :cool: Gerçi metrobüslerde de anca bu kadar olur. Bende metroda denedimde olmuyo be hacı. :D

Emirhan Ömeroğlu
17.04.2009, 09:05
Olum sen benim gibi adamı çok ciddiye alıyorsun anlaşılan :cool:

bunları okuduğunda yüzünde gülümseme tebessüm oldu mu? Her dörtlük ciğerleri yakacak değil ya ;)

Bu şiirlerde tebessüm ettirip tavlamak yada tavladığını güldürmek amaçlı ;) :p :D

Hüseyin Kurt
17.04.2009, 09:09
Emirhan,tavladığın kıza bunları okutursan kaçar senden :)

Dursun Kaplan
17.04.2009, 09:09
Tavlama konusuna katılıyorum. :p

Emirhan Ömeroğlu
17.04.2009, 09:11
Yuh ya! Sizi anlamakta güçlük çekiyorum hatta anlamıyorum..

Bu konuyu işin ehline danışacağımdan hiç şüpheniz olmasın! :cool:

Dursun Kaplan
17.04.2009, 09:14
Hüseyin abi evli zaten dimi ? :rolleyes: Ben mi öyle biliyorum yoksa.

Beni desen geç zaten. E sen sana laf yok. :D Ortada sorunda kalmadı. :cool:

Hüseyin Kurt
17.04.2009, 09:15
İşin ehli galiba Emirhan Makul :)

Doğru biliyorsun Dursun.

Emirhan Ömeroğlu
17.04.2009, 09:16
Dursun Her Şiiiiiiiir! Ah ulan ah dedirticek diye bir şey mi var?

Karıştırma seni beni onu :)

Hüseyin Kurt
17.04.2009, 09:33
Emirhan,tavladığın kıza bunları okutursan kaçar senden :)

Böyle demiştim ama gerçekten beğenildi bu şiir Emirhan :)
Tam 4 farklı bayana gönderdim genelde hepsini ama özellikle 2.kısmı çok beğendiler.
Allah Allah :)
Aşk adamı Emirhan...

Emirhan Ömeroğlu
17.04.2009, 09:36
Ben dediydim :D
Evet açıklama getirelim bu işe hemen;

Hüseyin abi hem eşine hemde diğer tanıdığı bayanlara şiirlerimi gönderdi ve hepsi beğendi :D
burdan Dursun'a ve Hüseyin abime saygılar sevgiler :D

Hüseyin Kurt
17.04.2009, 09:39
Başlığa bir bayan geldi.Hemen fikrini alalım.
Nihal yukarıdaki şiir hakkında ne düşünüyorsun??

Nihal Ayvaz
17.04.2009, 09:45
Başlığa bir bayan geldi.Hemen fikrini alalım.
Nihal yukarıdaki şiir hakkında ne düşünüyorsun??

Yakalandık mı :)

Emirhan'ın yazdığı şiir sanırım. Emirhan affına sığınarak :D

Bu pek duygusal şiir olmamış,hatta ilk kısmı hiç olmamış :)

"Durdum düşündüm bir an
En güzel çiçeğe çiçek mi verilir dedim " Ama şu 2satırla bi kızı kandırabilirsin sanırım :)

Emirhan Ömeroğlu
17.04.2009, 09:46
Nihal Nihal Nihal :)

Şiirlerin Hepsi Duygusal olacak diye bir Kural mı var diye sorarım ben sana :D?

Nihal Ayvaz
17.04.2009, 09:48
Nihal Nihal Nihal :)

Şiirlerin Hepsi Duygusal olacak diye bir Kural mı var diye sorarım ben sana :D?

İnsan sevgilisine duygusal şiir yazar :D

Ama tabi ben esprili erkeklerden hoşlanırım diyen kızlar sevebilir :):)

Hüseyin Kurt
17.04.2009, 09:49
Hatunlar böyle çiçekli böcekli şeylere neden bayılıyorlar aceba? :)

Esprili erkeklerden hoşlanmayan kız mı var Nihal? :)

Emirhan Ömeroğlu
17.04.2009, 09:52
İnsan sevgilisine duygusal şiir yazar :D

Ama tabi ben esprili erkeklerden hoşlanırım diyen kızlar sevebilir :):)

Katılmıyorum sana :D insan sevgilisine anlatmak istediğini istediği gibi yazar..

"Esprili erkeklerden hoşlanırım" cümleside büyük bir zırvalık bence :)

Nihal Ayvaz
17.04.2009, 09:53
Hatunlar böyle çiçekli böcekli şeylere neden bayılıyorlar aceba? :)

Çiçek diyince kızlar şöyle bi yumuşar.

Hele bi de çiçeği verirsen tamamdır kız kıvama gelmiştir :)