PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşk ve Aşık Olmak!

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Tuğba ÖZTÜRK
13.02.2009, 23:34
tüm çiftlerin yarın sevgililer günü kutlu olsun arkadaşlar...

Yasin Berber
13.02.2009, 23:49
Kim ellerimi karşılıksız tutarsa...Umutsuzluğumda bile gözlerime bakarsa...Benim için bulutlar gibi ağlarsa (İşte o zaman sevgililer gününü kutlarım)

Onun için AŞKIMIZ herşeyse....İçindeki sevgi bitip tükenmesse...Gözleri benden başkasını görmezse (İşte o zaman sevgililer gününü kutlarım)

YaSiN bErBeR

Emirhan Ömeroğlu
13.02.2009, 23:51
sevgililere hergün ayrı bir güzeldir.. bazı şeyleri bir güne sığdırmamak gerekir ;)

Mustafa Yüksek
13.02.2009, 23:52
ula yarın sevgililer günü müydü...yasin çok güzel bir yazı...

Kubilay ŞAHİN
13.02.2009, 23:53
Çiftlerin Sevgililer Gününü Kutlayarak,

Benim gibi yanlız olan arkadaşlarada tavsiyem takmayın kafanıza bekarlık sultanlık.:D Değilmi Emirhan ?:D:D

Tuğba ÖZTÜRK
13.02.2009, 23:55
ey gidi karadeniz sevgilim uzakkta ben karadenize aşığım beeee :) benim sevgilim karadeniz...

Emirhan Makul
13.02.2009, 23:58
Çiftlerin Sevgililer Gününü Kutlayarak,

Benim gibi yanlız olan arkadaşlarada tavsiyem takmayın kafanıza bekarlık sultanlık.:D Değilmi Emirhan ?:D:D

Ben kafama takmam yav ama Sultan benim üzülen varsa üzülmesin yarın anlatacam sevgililer gününde neler yapılacağını :D Kendimizle barışık olalım :D

Mert Marabaoğlu
14.02.2009, 00:03
Şuanda son ses Yola çıkmış arıyorum kaybettim Aşkımı çalıyor Hakkı Bulut söylüyor adam Aşk dolu yaaaa :)
media player clasic'de ne çalıyor :D

Harun Karadeniz
14.02.2009, 00:46
Aşık Olmadan Bir Düşün Diyor Can Dündar

Evinin seni içine sığdıramayacak kadar dar olduğunu fark edeceksin...
Sokağa fırlayacaksın...
Sokaklar da dar gelecek...
Tıpkı vücudunun yüreğine dar geldiği gibi...
Ne denizin mavisi açacak içini, ne pırıl pırıl gökyüzü...
Kendini taşıyamayacak kadar çok büyüyecek, bir yandan da kaybolacak kadar
küçüleceksin...

Birileri sana bir şeyler anlatacak durmadan...
"Önemli olan sağlık."
"Yasamak güzel."
"Bos ver, her şey unutulur."
Sen hiçbirini duymayacaksın...
Göz yaşlarından etrafı göremez hale geleceksin...
Ondan ölmesini isteyecek kadar nefret edecek, az sonra kollarında ölmek
isteyecek kadar çok seveceksin...
Hep ondan bahsetmek isteyeceksin...
"Ölüme çare bulundu" ya da "Yarın kıyamet kopacakmış" deseler başını kaldırıp Ne
dedin?" diye sormayacaksın...
Yalnız kalmak isteyeceksin...
Hem de kalabalıkların arasında kaybolmak...
İkisi de yetmeyecek...
Geçmişi düşüneceksin...
Neredeyse dakika dakika...
Ama kötüleri atlayarak...
Onunla geçtiğin yerlerden geçmek isteyeceksin...
Gittiğin yerlere gitmek...
Bu sana hiç iyi gelmeyecek...
Ama bile bile yapacaksın...
Biri sana içindeki acıyı söküp atabileceğini söylese,kaçacaksın...
Aslında kurtulmak istediğin halde, o acıyı yasamak için direneceksin...
Hayatının geri kalanını onu düşünerek geçirmek isteyeceksin....
Aksini iddia edenlerden nefret edeceksin...
Herkesi ona benzetip...
Kimseyi onun yerine koyamayacaksın...
Hiçbir şey oyalamayacak seni...
İlaçlara sığınacaksın...
Birkaç saat kafanı bulandıran ama asla onu unutturmayan…
Sadece bir müddet buzlu camin arkasından seyrettiren...
Bütün şarkılar sizin için yazılmış gibi gelecek...
Boğazın düğümlenecek, dinleyemeyeceksin...
Uyumak zor, uyanmak kolay olacak...
Sabahı iple çekeceksin...
Bazen de "Hiç güneş doğmasa" diyeceksin...
Ne geceler rahatlatacak seni ne gündüzler...
Ölmeyi isteyip, ölemeyeceksin...
Belki çivi çiviyi söker diye can havliyle önüne çıkana sarılmak isteyeceksin
Nafile...
Düşüncesi bile tahammül edilmez gelecek...
Rüyalar göreceksin, gerçek olmasını istediğin...
Her sıçrayarak uyandığında onun adini söylediğini fark edeceksin...
Telefonun çalmasını bekleyeceksin...
Aramayacağını bile bile...
Her çaldığında yüreğin ağzına gelecek...
Ağlamaklı konuşacaksın arayanlarla...
Yüreğin burkulacak...
Canin yanacak...
Bir daha sevmemeye yemin edeceksin...
Hayata dair hiçbir şey yapmak gelmeyecek içinden...
Onun sesini bir kez daha duymak için yanıp tutuşacaksın...
Defalarca aradığı günlerin kıymetini bilmediğin için nefret edeceksin...
Yaşadığın şehri terk etmek isteyeceksin...
Onunla hiçbir aninin olmadığı bir yerlere gidip yerleşmek...
Ama bir umut...
Onunla bir gün bir yerde karsılaşma umudu...
Bu umut seni gitmekten alıkoyacak...
Gel gitler içinde yaşayacaksın...
Buna yasamak denirse...
Razı mısın bütün bunlara...?
Hazır mısın sonunda ölüp ölüp dirilmeye...?
O halde aşık olabilirsin

Kubilay ŞAHİN
14.02.2009, 02:06
Yanlızlar olarak bu başlığa yarın için kilit vurulmasını taleb ediyorum :D:D..

yarın ne aşıklar bulunur bu başlıkta..:D

Mustafa Yüksek
14.02.2009, 02:09
harun bu şiiri ilk defa okudum...çok güzel yazmış..duygulara tercüman olmuş inceden:D

Sefa Murat Dokuz
14.02.2009, 02:29
habu sevgililer gününe de sevdiğim kıza sevdiğimi söleyemedn geçirdik:D

Hüdai Pervaneli
14.02.2009, 02:41
habu sevgililer gününe de sevdiğim kıza sevdiğimi söleyemedn geçirdik:D

daha gecmedi daha vaktin var

Sefa Murat Dokuz
14.02.2009, 02:42
daha gecmedi daha vaktin var

Benim için sevgililer günü bitmiştir! :D

Kubilay ŞAHİN
14.02.2009, 04:16
http://www.google.com.tr/logos/valentines09v2.gif (http://www.google.com.tr/search?q=Sevgililer+G%C3%BCn%C3%BC&hl=tr&ct=valentines09v2&oi=ddle)

Heyt be google bile vurmuş kendini aşka :D..

Mahmut Baran
14.02.2009, 13:28
BeN Senİ en KöTü GüNLeRiNdE TerKeTmEdİm , ŞiMdİ YaLnıZ BıRaKıR Mıyım ? TeK AşkıM TRABZONSPORum :)

Uzunoğlu
14.02.2009, 14:33
Hadi gılıbıklar çıkın meydana :)

Emirhan Makul
14.02.2009, 14:34
Hadi gılıbıklar çıkın meydana :)

Bu saatlerde meydandalar zaten abi cafeler yollar parklar sahil kenarları dolu şuanda :D

Mustafa Yüksek
14.02.2009, 14:35
Bu saatlerde meydandalar zaten abi cafeler yollar parklar sahil kenarları dolu şuanda :D

sözlerinde sitem sezdim emirhan:D

Uzunoğlu
14.02.2009, 14:36
Burayada düşüp üç beş kelime ile gılıbıklıklarını cümle aleme ilan etmeleri gerek :)

Yoksa ne anladım gılıbıklar gününden :)

Emirhan Makul
14.02.2009, 14:37
sözlerinde sitem sezdim emirhan:D

Yok ya gezmek sevenlerin hakkı piyasa haraketlensin biraz bugün pamuk şekerciler cafe işletmecileri ne alırsan 1 milyoncular kestaneciler patlamış mısırcılar sinema salonları iyi para kaldıracak. :D

Mustafa Yüksek
14.02.2009, 14:41
Yok ya gezmek sevenlerin hakkı piyasa haraketlensin biraz bugün pamuk şekerciler cafe işletmecileri ne alırsan 1 milyoncular kestaneciler patlamış mısırcılar sinema salonları iyi para kaldıracak. :D

asıl derdin bugünü esnaf olarak geçirmekte...haklısın da bir yerde:Dcafe işletiyor olsan ne para kalırdı:rolleyes:

mehmetdoğan
14.02.2009, 15:10
SEVMEK mi?
Hiç tatmadım...
Ya gülmek?
Çoktan unuttum...
Yaşamak mı?
Boşver........

AŞK ne mi?
Büyük bir yalan...
Mutsuzluk mu?
İşte o, benim dünyam...

Ayrılıkların da sonu var,bir gün çıkıp geleceksin...
bir ucum caddelere,bir ucum karanlığa gömülü...
gözlerimde yalnızlığım..seni dinlemek derdim...
Sesin kayıp,görüntün silik...

Nereye sürüklendiğini bilmeyen yaprak gibiyim...
SIĞINDIM SANA...
Eğer rüzgar bitene dek tutmayı başarabilirsen beni...
KURUYANA DEK ELİNDEYİM...

anlamsız bir gülümseyişle giderken sen...
ben içimde duyduğum birbuçuk acılı öfkeyi
SÖYLE NEREYE KUSAYIM?

Mustafa K. Demirbaş
14.02.2009, 18:53
benim sevgilim hediyesini yarın akşam 20:45 te verecek...

Kubilay ŞAHİN
14.02.2009, 18:55
Sevgililer günü ve başlık sessiz. :)

ÜNAL
14.02.2009, 19:01
http://img21.imageshack.us/img21/5765/sevgililergunuzm4.jpg

Yine gözüm yollarda, neredesin?
Gündüzüm gece oldu, kederdeyim
Bilemezsin kaç gece "gelir" diye bekledim
Gelmeyince derdime, yenileri ekledim

Gel yarim ol, sevdalım ol,
Sultanım ol, fermanım ol,
Dertlerimin dermanı ol, hercai . . .

Dolu dolu sevdalar gözlerimde
Gönlümde dolanırsın, hep O halinle
Uçusuyor saçların, yaralanmış kalbime
Yine sensin tek çare, şu zavallı halime . . .

*

Hayat güzel . ....:)

Hüdai Pervaneli
15.02.2009, 03:47
Sevgililer gunu mu o da ney?

Emirhan Makul
15.02.2009, 09:44
KALBİN ANLAMI

Geçmişten bugüne kalp, nasıl anlam kazandı..

İnsan kalbinin mağara resimlerinde ve Mısır kültürüne ait papirüslerde bile günümüzdeki kalp figürüne benzer şekilde resmedilmesinin şaşkınlık verici olduğunu ifade eden Acıbadem Bakırköy Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tayyar Sarıoğlu, aşıkların sevgisini barındırdığına inanılan ‘kalbin’ izini sürdü.

Bebek Altı Haftalıkken Kalbi Atmaya Başlıyor
Kalp, vücudumuz oluşurken anne karnında harekete geçen ilk organımızdır. Bebeğin kalbi anne karnında, altıncı haftadan itibaren atmaya başlar. Diğer organlar, kalp ve damar sistemi etrafında şekillenmeye devam eder. Koşma veya tırmanma gibi daha fazla fiziksel efor gerektiren durumlarda, kalbimizin daha kuvvetli ve daha hızlı attığını hissederiz. Böyle fiziksel ve ruhsal durum değişikliklerinde çalışmasında belirgin farklılıklar hissettiğimiz bir organ olarak kalp, hayatın ve canlılığın kaynağı olarak görülmüş, muhtemelen bu nedenle de ruhun kalbe yerleştiğine inanılmıştır.

Kalbin Sembolü, Tüm Kültürlerde Aynıydı
Tüm insanlık tarihi boyunca kalp, mucizevi bir organ olarak algılanmıştır. Kalp, yeryüzündeki tüm kültür ve medeniyetlerde hayatın ve canlılığın kaynağı olduğu kadar sevgi, dostluk, merhamet, vicdan, yardımseverlik, fedakarlık, vefa, birlik-beraberlik, güven ve cesaretin simgesi olarak kabul edilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerin kalp figürü ile ifade edildiğini ve be şekilde sembolleştiğini görüyoruz. İnsan vücudunda başka hiçbir organa yüklenmeyen bu yüce anlamlar ile kalp arasındaki ilişki nereden kaynaklanmaktadır?

Kalbin Şeklini Mağara Duvarlarına Çizdiler
İnsanlığın ilk ataları olarak kabul edilen ve son buzul çağından önce (M.Ö. 10000-8000) yaşamış olan Cro-Magnonlar için kalp, yaşamın ve canlılığın devamını sağlayan en önemli organdı. Cro-Magnonlardan kalan Güney Fransa’daki mağara duvarlarındaki resimlerde bu düşünceyi destekleyen ve günümüzdekine çok benzer kalp figürlerinin bulunmuş olması çok ilgi çekicidir. Avcılıkla geçinen bu ilk insanların, avladıkları hayvanların kalp atışlarının durmasıyla öldüklerini ve kalplerinin atmaya devam ettiği sürece de canlı kaldıklarını gözlemlemiş oldukları düşünülmektedir. Eski Çin ve Uzakdoğu medeniyetlerinde de kalbin ruhsal gücün ve aklın merkezi olduğu inanışı yaygındı. (M.Ö.3000-2000)

Mısır’da Ölülerin Sadece Kalbi Vücutta Bırakılıyordu
Tarihin daha sonraki dönemlerinde (M.Ö. 2500-1000), eski Mısır’da kalp ruhun ve vicdanın merkezi olarak kabul ediliyordu. Ölümden sonra kalp dışındaki tüm organlar çıkarılıp bir seramik kase içinde ölüyle birlikte gömülüyor, sadece kalp yerinde bırakılıyordu. İnanışa göre ölümden sonra kalp, adalet tanrısı Maat’ın huzurunda tartılıyordu. Eğer kalp Maat’ın tüyünden hafif gelirse, ölen kişi Osiris (yeraltı tanrısı ile) yaşamaya devam ediyordu. Aksi halde Ammut (şeytan) kalbi yiyor ve böylece o insanın ruhu yokluğa mahkum edilmiş oluyordu.

Sümerliler Papirüse Kalbin Kan Pompaladığını Çizdi
Kalbin, sevgi, merhamet, cesaret, gurur, ızdırap, hayal kırıklığı, hayat, ölüm gibi duygularla ilişkilendirilmiş olduğu ilk yazılı belgelere Sümer-Babil kültüründe ratlanıyor. Yarı tanrı Gılgamış Destanı’nda kalbin bu duygu ve düşüncelerle açıkça ilişkilendirildiği görülmektedir. (M.Ö.2100-2000) Tarihte ilk yazılı tıp belgesi olarak kabul edilen Ebers papirüsünde kalp ve nabız atışlarından, kalbin kan pompalama fonksiyonundan, vücudun her tarafına yayılmış bir damar ve dolaşım sisteminden bahsedilmiş olması şaşırtıcıdır. (M.Ö.1550)

Hipokrat Ve Aristo’ya Göre Kalp: Düşüncenin Merkezi
Eski Yunan’da (M.Ö. 700-200) ruhun, kalbin içinde yerleştiğine inanılıyordu. Kalbin kan pompalama fonksiyonun farkında olan Hipokrat ve Aristo, kalbin aynı zamanda duygu ve düşünce yeteneklerinin de merkezi olduğunu düşünüyorlardı.

Kuzey Afrika’daki Silphium Bitkisi Günümüzdeki Kalp Sembolüne Çok Benziyordu
Sevginin kalple ilişkisi konusunda en eski ve ilginç bulgulardan biri de antik çağlarda (M.Ö.7.yy) Kuzey Afrika’da bulunan Cyrene şehir devletinin hikayesinde saklıdır. Günümüzde Libya sınırları içinde kalan Cyrene şehri, civarında yetişen çok değerli Silphium bitkisiyle ünlüydü ve bu bitki nedeniyle dönemin en önemli ticaret merkezi haline gelmişti. Silphium, erkekler için çok güçlü bir afrodizyak etki gösterirken, kadınlar için kontraseptif (doğum kontolü) amacıyla kullanılıyordu. Bu özelliği nedeniyle silphium bitkisi o kadar değerliydi ki Cyrene paraları üzerinde Silphium tohumunun şekli resmedilmişti. Günümüzde de kullanılan kalp sembolüne çok benzeyen bu şeklin, kalp ile erotik sevgi arasındaki ilişkinin tarihsel köklerini oluşturduğu düşünülmektedir.

Yunan Anforalarında Kalp-Zevk İlişkisi Resmedildi
Eski bir Yunan anforası üzerinde (M.Ö: 500) şarap ve zevk tanrısı Dyanisos’un başındaki çelengin kalp şeklindeki yapraklarla oluşturulduğu görülür. Bu bulguda kalp ile zevk ve mutluluk arasında ilk çağlardan beri bir ilişki kurulduğunu göstermektedir. Antik Yunan düşüncesi Roma İmparatorluğu dönemimde de etkisini sürdürmüştür. Büyük Romalı otorite Ovid (M.Ö. 43-M.S.17) yaşamın devamı için en önemli organ olan kalbin yaralanmalarında ilaçların bir işe yaramayacağını söylemiştir.

Klasik tıbbın büyük hekimi olarak kabul edilen Galen (M.S. 130-200) kalbi kan akışını düzenleyen yaşam ruhunun merkezi olarak tanımlamıştır. Galen’in, kalpteki kasılma (sistol) ve gevşeme (diyastol) fonksiyonlarından, karıncık ve kapakçıklardan atar ve toplardamarların farklı yapılarından söz etmiş olduğu ileri sürülmektedir. Galen’e göre ruhun 3 şekli vardı: Yaşam ruhu kalpte, hayvan ruhu beyinde (algılama ve hareket) ve doğal ruh (beslenme ve metabolizma) karaciğerde bulunuyordu.

İlk Amerikan kültürlerinde de kalbe büyük önem atfedilmiştir. Antik Meksika medeniyetinde (M.S 100-900) bazı ruhsal güçlerin kalple ilişkili olduğu düşünülmüş ve bu güçlerin ölünceye kadar kalbi terk etmediklerine inanılmıştır.

Üç Büyük Dine Göre Kalp, Sevgi Ve Merhameti Simgeliyor
Yahudi, Hıristiyan ve Müslüman teolojisinde kalbin aynı anlam ve kavramları sembolleştirdiği görülür. Her üç dinde de kalp sevgi, merhamet, hayırseverlik, derin bir anlayış gücü gibi ruhsal duygu, düşünce ve davranışlarla özdeşleştirilmiştir. Tevrat’ta Lev (kalp) den 190 defa bahsedilmektedir. Hıristiyanlık ve Müslümanlıkta kalp Tanrı sevgisinin yeri ve ebedi mutluluğun aracı olarak nitelendirilmiştir. Kuran’da düşünen kalpten bahsedilir (Sure 22, Ayet 46). Yine İslam mistisizminde (tasavvuf) kalp gözünden bahsedilir. Biyolojik göz dış dünyayı kalbin gözü (ruhsal göz, basiret) varlık ve olayların iç yüzünü, gerçek mahiyetini, görmeyi, anlamayı sağlar.

Hıristiyanlıkta kutsal kalp kavramı vardır. 17.yy’da Azize Margaret Marie Alacoque rüyasında dikenli bir taçla çevrelenmiş, ışık saçan bir kalp görmüştür. Kutsal kalp olarak adlandırılan bu sembol Katolik kilisesi tarafından kabul edilmektedir. Sevgi ve yardım severliği temsil eden kutsal kalp aslında 17.yy.dan çok önce de Hıristiyan ikonalarında Hz. İsa’nın kalbini temsil etmek için kullanılıyordu.

Bugünkü sevgililer günü kartlarında görülen kalp sembolü ortaçağda 1400’lü yıllardan sonra popüler olmaya başlamıştır.1400’lerden kalma “Kalbin Sunuluşu” isimli Fransız duvar halısında erkeklerin aşık oldukları kadınlara bağlılık ve adanmışlıklarını kalplerini sunarak gösterdikleri tasvir edilmektedir.

Tarih boyunca güven ve itimadın simgesi olan kalp sembolü günümüzde de aynı amaçla kullanılmaya devam ediliyor...

AA

Hüdai Pervaneli
15.02.2009, 12:06
Emirhan ben Ask a inanmiyorum Acaba NAsil inandircan

Emre Bekar
15.02.2009, 13:20
Geç kaldık ama olsun yinede kutlayalım:)

Sevgilisi olanın olmayanın,
Olup da yok gibi olanın,
Yok da var gibi olanın,
Olmayıp çok isteyenin,
Oluyo da noluyo diyenin,
Olduğu için çok mutlu olanın,
Olmadığı için çok mutlu olanın,
Onsuz olamayanın,
Onunla hiç olamayanın,
Herşeye rağmen yüreğinde her daim aşka yer olanın…
O zaman kısacası herkesin sevgililer günü kutlu olsun.
Sevgi hep sizinle olsun, yüreğinizde aşka hep yer olsun.

Emirhan Makul
15.02.2009, 14:20
Emirhan ben Ask a inanmiyorum Acaba NAsil inandircan

Mahmut Aşk bir inanç sistemi değildir Resmi olarak ispatlanmış bir olgudur inanmama gibi bir durumun olamaz.

Hüdai Pervaneli
15.02.2009, 14:24
Mahmut Aşk bir inanç sistemi değildir Resmi olarak ispatlanmış bir olgudur inanmama gibi bir durumun olamaz.

Peki Sen Hic Asik oldun mu?

alper*
15.02.2009, 14:26
Bu kadar agresif olduğuna göre sen oldun.
:)

Emirhan Makul
15.02.2009, 14:28

Evet oldum olmasam da inanırdım ama oldum biliyorum var sen bana güven.

Hüdai Pervaneli
15.02.2009, 14:29
Bu kadar agresif olduğuna göre sen oldun.

Oldum Olmaz olaydim O dan Sonra ruh gibi bir hal

3 sene önce basladi hersey Ama unutmam Mümkün degil
Unutmak Istesemde Unutamiyorum

alper*
15.02.2009, 14:31
Evet oldum olmasam da inanırdım ama oldum biliyorum var sen bana güven.
Ben itiraf ettirdim bile.
İşi bileceksin.

Emirhan Makul
15.02.2009, 14:32
Oldum Olmaz olaydim O dan Sonra ruh gibi bir hal

3 sene önce basladi hersey Ama unutmam Mümkün degil
Unutmak Istesemde Unutamiyorum

Mahmut teknik olarak böyle birşey mümkün değil yani bak unutmak diye birşey olamaz sadece kafanı bir yere çarpma durumunda kalıcı hafıza kaynı yaşarsan unutursun yada 46 derecesinde deli olursan unutma şansın var yoksa unutmak denilen kavram imkansız hatta şu laf bu konu için çuk diye oturur.

"Her unuttum demek bile hatırlamaktır"

Onla yaşamayı öğren bir 40 yaş üstü nasihatidir ama yaşın biraz daha geçtikeden sonra unutamayıp üzüldüğün şeyleri hatırlayıp tebessüm edeceksin.

Hüdai Pervaneli
15.02.2009, 14:36
Ben itiraf ettirdim bile.
İşi bileceksin.

Nasil olduysa Birden Anlati verdim:D

Mahmut teknik olarak böyle birşey mümkün değil yani bak unutmak diye birşey olamaz sadece kafanı bir yere çarpma durumunda kalıcı hafıza kaynı yaşarsan unutursun yada 46 derecesinde deli olursan unutma şansın var yoksa unutmak denilen kavram imkansız hatta şu laf bu konu için çuk diye oturur.

Onla yaşamayı öğren bir 40 yaş üstü nasihatidir ama yaşın biraz daha geçtikeden sonra unutamayıp üzüldüğün şeyleri hatırlayıp tebessüm edeceksin.

Tavsiyelerini kaale alicam

Ask bir Sudur Ic ic Kudur bosuna dememisler

Ask in Tarifini Birde Selami den aldim;):D

Mustafa Yüksek
15.02.2009, 14:36

ağzına sağlık emirhan...çok doğru söyledin onu...:)

LaZrAiL_EkO_61
15.02.2009, 15:55
Arkadaşlar ilk olarak şunları söylemek istiyorum bir insan bir insanı sewiyorsa onun için herşeye katlanırsa fedakarlık yaparsa ve eften püften sebeplerden dolayı ayrılmıyorsa en büyük sengi ve aşk odur arkadaşlar ama ben şuna çok karşıyım sen converse giymiyorsun kösele ayakkabı giyiyorsun eyer coverse giymezsen ayrılırım işte şunu yapmazsan ayrılırım bunu yapmazsan ayrılırım diyen insan sizi bence sewmiyordur he kendi tarzı kendi giyim tarzı wardır benim tipim deyilsin lafı warya arkadaşlar böyle bir söz yok bu gönül öyle kişilere kayarki sen bile şaşırırrsın mesela rock çı bir kızı adam diyorki tipim degil öyle deme öyle bi baglanırsın ki gözün hiçbir şeyi görmez ve arkadaşlar benden bir tavsiye bir sevgiliniz varsa ve onu seviyorsanız ve ondan bundan sebeplerden dolayı kavga yada tartışıyorsanız yapmayın çünki aşk acayip birşey yarın elinden kayıp gider bulamazsın bulsanda söyliyemezsin bu yüzden arkadaşlar seven kişi sakın ama sakın bırakmasın çok acı çeker son bi sözle bitiriyorum arkadaşlar

EGER BİRGÜN ÖLÜRSEM MEZARDAKİ TOPRAGIMDAN TESTİ YAPIP YARİME SU İÇİRİN Kİ DUDAKLARINA DEYE BİLEYİM .......

Dursun Kaplan
17.02.2009, 17:31
Sesini duyduğunuz anda avuçlarınız terlemeye kalbiniz deli gibi çarpmaya başlıyorsa...
Bu aşk değil !
.... HOŞLANMAKTIR....

Ellerinizi ondan çekemiyor sürekli dokunmak sarılmak istiyorsanız
Bu aşk değil !
....ARZULAMAKTIR....

Yanınızda bir tek o olduğu için onu istiyorsanız....
Bu aşk değil !
....YALNIZLIKTIR....

Herkes onunla olmanızı beklediği için onunlaysanız...
Bu aşk değil !
....SADAKATTİR....

Size sıcak yakın davrandığı için onunlaysanız.
Bu aşk değil !
....KENDİNE GÜVENSİZLİKTİR....

Üzülmesini istemediğiniz için onunlaysanız...
Bu aşk değil !
....ACIMAKTIR....

Ona değer verdiğiniz için hatalarını hoş görüyorsanız
Bu aşk değil !
....ARKADAŞLIKTIR....

Bütün gün ondan başka hiçbir şey düşünmediğinizi söylüyorsanız..
Bu aşk değil !
....KOCA BİR YALANDIR....

Onun iyiliği için kendinizden çok şey feda edebiliyorsanız
Bu aşk değil !
....YARDIMSEVERLİKTİR....

O üzgünken sizin de kalbiniz acıyorsa
....İşte bu AŞKTIR....

Tarif edemediğiniz bir çekim yüzünden ondan bir türlü kopamadığınızı düşünüyorsanız.
....İşte bu AŞKTIR....

O herkese güçlü görünmesine rağmen içindeki zayıflığı hissedebiliyorsanız..
....İşte bu AŞKTIR....

Başkalarını da çekici bulmanıza rağmen hiç pişmanlık duymadan onunla kalmaya devam edebiliyorsanız.
....İşte bu AŞKTIR....

:cool: :) :p ;) :confused: :rolleyes:

Kaan
17.02.2009, 17:40
Sesini duyduğunuz anda avuçlarınız terlemeye kalbiniz deli gibi çarpmaya başlıyorsa...
Bu aşk değil !
.... HOŞLANMAKTIR....

Ellerinizi ondan çekemiyor sürekli dokunmak sarılmak istiyorsanız
Bu aşk değil !
....ARZULAMAKTIR....

Yanınızda bir tek o olduğu için onu istiyorsanız....
Bu aşk değil !
....YALNIZLIKTIR....

Herkes onunla olmanızı beklediği için onunlaysanız...
Bu aşk değil !
....SADAKATTİR....

Size sıcak yakın davrandığı için onunlaysanız.
Bu aşk değil !
....KENDİNE GÜVENSİZLİKTİR....

Üzülmesini istemediğiniz için onunlaysanız...
Bu aşk değil !
....ACIMAKTIR....

Ona değer verdiğiniz için hatalarını hoş görüyorsanız
Bu aşk değil !
....ARKADAŞLIKTIR....

Bütün gün ondan başka hiçbir şey düşünmediğinizi söylüyorsanız..
Bu aşk değil !
....KOCA BİR YALANDIR....

Onun iyiliği için kendinizden çok şey feda edebiliyorsanız
Bu aşk değil !
....YARDIMSEVERLİKTİR....

O üzgünken sizin de kalbiniz acıyorsa
....İşte bu AŞKTIR....

Tarif edemediğiniz bir çekim yüzünden ondan bir türlü kopamadığınızı düşünüyorsanız.
....İşte bu AŞKTIR....

O herkese güçlü görünmesine rağmen içindeki zayıflığı hissedebiliyorsanız..
....İşte bu AŞKTIR....

Başkalarını da çekici bulmanıza rağmen hiç pişmanlık duymadan onunla kalmaya devam edebiliyorsanız.
....İşte bu AŞKTIR....

:cool: :) :p ;) :confused: :rolleyes:

İyi yazıymış. :rolleyes::cool::)

SDanışmaz
18.02.2009, 01:20
Biniyorum bir alamete, sonum hayır ola :)

Emirhan Makul
18.02.2009, 18:45
'ÇİKOLATA'YLA AŞKA GELİN!

http://www.thegate.com.tr/images/cikolata.jpg

Tarihin en popüler aşığı Kazanova kadınları çikolata ile avlıyordu. Zaten çikolatanın aşkı körüklediği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek.

Günaydın'dan Ahmet Örs, farklı kültürlerdeki inançlara göre; aşkı alevlendiren yiyecekleri yazdı:

ROMANTİK KEREVİZ
İtalyanların Sevgililer Günü yemeği ne kadar romantikse, Almanlarınki o kadar romantizmden uzak... Almanlar kereviz ve pırasa ile yapılan salataların baştan çıkarıcı etki yaptığına inanıyorlar. Bizim son derece sıradan saydığımız iki sebze, kereviz ve pırasanın kerametini Ortaçağ'da manastır keşişleri ortaya atmışlar. Özellikle kereviz içindeki eterik yağlar ve ensülin benzeri maddelerin salgıbezleri ve metabolizmayı harekete geçirdiğini, 'baştan çıkaran' etki yaptığını iddia etmişler. O günden beri de Avrupa'nın kuzeyinde kerevizin erotik güçler kazandırdığına, erkekleri âşık ettiği, tutkularını artırdığı, kadınları da cinsel soğukluktan kurtardığına inanılıyor. Pırasada ise bol miktarda folik asit bulunuyor. Bunun da depresyona karşı etkili olduğu belirtiliyor.
Gerek mutfak, gerekse yatak odası erotizminde uzman, çapkınların piri Kazanova'nın (1725-1798) en favori silahı çikolataydı. Sonu gelmez aşk maceralarında dayanma gücünü sıcak çikolata içerek kazanıyordu. Çikolatanın etkisi bilimsel olarak da kanıtlanmış; âşık olduğumuzda kanımızda saptanabilen 'phenylethylamin' maddesi içeriyor. Tıpkı yorgunluğu gideren dopamin ve adrenalin gibi nabzı hızlandıran bir madde bu. Bu nedenle uzmanlar, Sevgililer Günü'nde çilek ve kivi gibi bol vitaminli meyvelerin kullanıldığı çikolata fondü yemelerini sevgililere salık veriyorlar.
İstiridye, şampanya ve havyar eskiden olduğu gibi günümüzde de modası geçmeyen Sevgililer Günü spesiyaliteleri. Ancak Katalan yazar Manuel Vazquez Montalban'a (1939-2003) kalırsa, ille de pahalı ürünlerden medet ummaya gerek yok. Montalban Ahlâk Dışı Tarifler adlı eserinde cinselliği kamçılayan yiyecek olarak ekmek ile domatesi göklere çıkarıyor. Japonya'da bu yılın moda Sevgililer Günü spesiyalitesi, İtalyan mascarpone peyniri ve vişne reçeli ile süslenmiş çikolatalı pizzaydı. Genellikle diğer ülkelerde erkekler hanımları şımartırken, Japonya'da dün kadınlar erkekleri armağanlara boğdu. Ev yapımı çikolatalı pasta, çikolatadan yapılmış tornavida, çekiç gibi el aletleri Japon hanımların sevgililerine verdikleri armağanların başında geliyordu. Mart ayı içinde 'Beyaz Gün' diye adlandırılan bir tarihte de bu kez armağan sırası erkeğe gelecek ve o zaman Japon erkeği, sevdiği kadına beyaz çikolata armağan edecek.
H2

EyüpKILIÇ61
18.02.2009, 19:05
http://img104.imageshack.us/img104/1360/darktemptationdezodoranab9.jpg (http://imageshack.us)

Emirhan kadınların çikolatadan hoşlandıkları doğru ki AXE firması bunu değerlendirmek için elinden geleni yapıyor :)

Emirhan Makul
18.02.2009, 19:07
Al işte yaa ama şekerli ve çikolata kokulu ürünleri bayanlar sürüyordu sanırım erkek için bu parfüm nasıl kokuyordur acaba ? :D

Kaan
18.02.2009, 19:25
http://img104.imageshack.us/img104/1360/darktemptationdezodoranab9.jpg (http://imageshack.us)

Emirhan kadınların çikolatadan hoşlandıkları doğru ki AXE firması bunu değerlendirmek için elinden geleni yapıyor :)

Al işte yaa ama şekerli ve çikolata kokulu ürünleri bayanlar sürüyordu sanırım erkek için bu parfüm nasıl kokuyordur acaba ? :D

Lig TV'de her haberde reklamı çıkıyor bunun. :D

Örneğin ;

http://www.ligtv.com.tr/Takim.aspx?r=1&t=11&hid=52836

Travelair
18.02.2009, 19:50
Bu konudaki Murphy Kanunu, diğer konularda olduğu gibi kendine has bir karamsarlıktadır:

Zeka x Güzellik x Erişilebilirlik = Sonuç

Sonuç sabittir. Sabit ise daima "Sıfır" dır

Ömer SEVİNÇ
18.02.2009, 20:05
Yüzde 1500 katılıyorum:) Süpermiş yahu.

Bir de şöyle bir söz vardı kızlar hakkında;

" Eğer güzelse nadiren sadıktır, sadıksa nadiren güzel.. ":)

Muhammet
19.02.2009, 01:34
Sadık ve aynı anda güzel bir tane tanıyorum.

Emirhan Makul
19.02.2009, 16:59
Yüzde 1500 katılıyorum:) Süpermiş yahu.

Bir de şöyle bir söz vardı kızlar hakkında;

" Eğer güzelse nadiren sadıktır, sadıksa nadiren güzel.. ":)

Nu sözlerle Çarşı karışır hemşerim :D Tsira görmesin :D

Tuğba ÖZTÜRK
19.02.2009, 17:03
Nu sözlerle Çarşı karışır hemşerim :D Tsira görmesin :D
:eek::eek:

Tuğba ÖZTÜRK
19.02.2009, 17:08
Eğer güzelse nadiren sadıktır, sadıksa nadiren güzel..

her iki tarafa da haksızlık yaptığını düşünenler olabilir...

güzel kelimesi kişiye göre değişir elbette ama çirkin kadın yoktur...

Hüseyin Kurt
19.02.2009, 17:11
Eğer güzelse nadiren sadıktır, sadıksa nadiren güzel..

her iki tarafa da haksızlık yaptığını düşünenler olabilir...

güzel kelimesi kişiye göre değişir elbette ama çirkin kadın yoktur...

Çirkin kadın yoktur,az votka vardır...
diye bir söz de var :)

Great White
19.02.2009, 17:13
Güzel olanın (en azından karşısındakine öyle görünenin) aklını çelmeye çalışanlar daha fazla çıkar..

Biraz onla da ilgili bu mevzuu :)

KUTADGU
19.02.2009, 18:52
Çirkin kadın yoktur,az votka vardır...
diye bir söz de var :)

Rusları bazen seviyorum ben yahu.
Ama bazen, aha böyle nadiren..

Hüdai Pervaneli
19.02.2009, 19:32
Ask vardir

Mustafa Hazıroğlu
19.02.2009, 20:02
Axe her zaman alırım :D Okula da getiririm hep kızlar ister benden.Koklarlar beni offf offff :D:D

Emirhan Ömeroğlu
20.02.2009, 10:58
Babamdan öğrendim
Yerde ekmek bulunca
Yüksek bir yere koymayı
Kuşlar yer derdi
Hiç yiyeni görmedim
Seni gördüğüm an
Ulaşabileceğim en yüksek yere koydum
Sevgilim…
Şimdi nerdesin?
Kuşlar mı yedi dersin?

Hüseyin Kurt
20.02.2009, 10:59
Emirhan,güzel şiirmiş.

Emirhan Ömeroğlu
20.02.2009, 11:04
ben yazmadım abi :)
lise yıllarında bir hocam söylemişti o zamandan beri saklarım..

Emirhan Makul
27.02.2009, 17:07
Aşk yok artık, kalmamış bu devirde.
Deme vardır, hak yeme ara bul.
Aşksız olsun, kalbim neşe dolsun
Deme bu ne fena bir hatadır!

Sagopa Kajmer.

ApoCaN28
27.02.2009, 17:16
Gözlerindi Beni Sorgulayan,
Gülüşündü Beni Benden Alan,
Saçlarındı Beni Sana Bağlayan,
Aşkımızdu Bizi Biraraya Getiren...

61SOYTÜRK61
28.02.2009, 03:49
benim için birtek trabzonspor aşkı var gerisi yalan gerisi boş :D

ferdiT
28.02.2009, 03:53
ne seninle ne de sensiz derler ya aynen oyle birsey...

hatice_61
03.03.2009, 20:16
ne seninle ne de sensiz derler ya aynen oyle birsey...

aynen katılıyorum buna ne yapmamız gerek acaba

Adil ÖZGÜR
04.03.2009, 00:49
Babamdan öğrendim
Yerde ekmek bulunca
Yüksek bir yere koymayı
Kuşlar yer derdi
Hiç yiyeni görmedim
Seni gördüğüm an
Ulaşabileceğim en yüksek yere koydum
Sevgilim…
Şimdi nerdesin?
Kuşlar mı yedi dersin?

Kimbilir belki fare çalmıştır?:D

Dursun Kaplan
05.03.2009, 09:54
:p :confused: :o :rolleyes: ;) :eek:

:cool: :cool: :cool:

Karmaşık. :)

Emirhan Ömeroğlu
05.03.2009, 09:57
Dursun var sende bişeyler var :)

Dursun Kaplan
05.03.2009, 09:58
Bırak yakamı Emirhan. :D

MehmetGÜRSOY61
05.03.2009, 09:58
başlık yaşlanmadı ben yaşlandım ya aşk mı haydi buyur burdan yak :D:D

Emirhan Ömeroğlu
05.03.2009, 10:17
Bırak yakamı Emirhan. :D

Allah Allah ya ben napıyorum :D

Dursun Kaplan
05.03.2009, 10:22
Şu benim site açılsa yazacağım buraya bişilerde bakalım. :cool:

Harun Karadeniz
05.03.2009, 11:00
Dursun çık şu başlıkdan artık ççç ççç ççç

Emirhan Ömeroğlu
05.03.2009, 11:04
Dursun gör gör :D

Dursun Kaplan
05.03.2009, 11:08
Zorla sokuyosunuz beni buraya ama. :D

Emirhan Ömeroğlu
05.03.2009, 11:17
Ben birşey yapmıyorum kardeşim :D

Kubilay ŞAHİN
05.03.2009, 13:57
Aşşk Aşşk Aşşk..

14 Şubattan sonra Yine Aktif Başlık..:)

Emirhan Ömeroğlu
05.03.2009, 14:29
En çok Dursun ilgileniyor bu başlıkla :)

Dursun Kaplan
05.03.2009, 14:40
Kulaklarım çınlıyor. :rolleyes:

champions
05.03.2009, 14:47
Çirkin kadın yoktur.Çirkin kadın vardır. Güzel kadınsa azdan azdır. Şeytanın çirkin olmadığını söyleyemeyiz. Meleklerin güzel olmadığını söyleyemeyeceğimiz gibi.:)

6Şafak Aydın1
07.03.2009, 11:11
Aşk ve Aşık Olmak! (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2026152#post2026152) Tehlikeli!

Fatih Ersoy
07.03.2009, 12:44
Aşk kalbin sızlamasıdır..

6Şafak Aydın1
07.03.2009, 12:55
Aşk ve Aşık Olmak! (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2026152#post2026152) Tehlikeli!

vede pahali :D.

Dursun Kaplan
08.03.2009, 00:28
Bir Tek Yalnızlığımız, Ömür Boyu Yalnız Bırakmaz Bizi. " O Yüzden Bence Aşk ; Tek Kişiliktir. "

TaraftaR
08.03.2009, 06:19
Iranli sair Mevlanaya "Aska ucarsan kanatlarin yanar" demis.

Mevlananin cevabi: "Aska ucmazsan kanat neye yarar?"

Emirhan Makul
08.03.2009, 11:24
Aşk Hep İnsandan Olmayan Şeyleri İster !

Fatih Ersoy
09.03.2009, 16:56
"yaşam belirtisinin kökeninde duygulanma vardır, duygulanmanın da temeli aşktır."

Sigmund Freud

Harun Karadeniz
10.03.2009, 08:14
Her halde Galiba sanırsam çok feci aşık oluyorum

(İmkansız):(

Harun Karadeniz
10.03.2009, 08:30
böyle bir his yasamadimki
ask gelmisti tanimadimki
yandim ama anlamadinki
ruhum askta yaralandi
icimdeki bu duyguyu
sen var ettin heder ettin beni
gecelerimden uykuyu
sen tükettin beter ettin beni

ne cok sevdim anlatamam
gecem sensiz zor yatamam
belki sana anlatamam
ama sana ahhh asigim asik

Offff ya offf:(

Hüseyin Kurt
10.03.2009, 08:34
Harun,kendine gel kardeşim :)
Aşk sakıncalı birşeydir ;)

Harun Karadeniz
10.03.2009, 08:35
Abi çok güzelde

imkansız olunca kan kusturuyo:(

Dursun Kaplan
10.03.2009, 08:36
Senmisin Selami'ye laf eden. :p

Harun Karadeniz
10.03.2009, 08:37
Çok fena çarpıldım Dursun çok fena:(

La Selami bedduamı ettin ne ettin :D

Hüseyin Kurt
10.03.2009, 08:42
Buyurun cenaze namazına...
Ah Harun ah :)

Harun Karadeniz
O golleri neden yedim sanıyosun belki msj gelmiştir diye aklım hep telefondaydı:D:D:D:D

Dursun Kaplan
Yaz geliyoya şimdi aşklar daha da başka olur. :cool:

Ne hikmetse artık. :p

Harun Karadeniz
10.03.2009, 08:44
bana bu yazda kış olur abi bi çıkar yol bulsam konuşurum gidip yüzsüzlük yapıp yalvarırım bile ama İMKANSIZLIKLAR içinde kaldım hangi yola baş vursam tıkanıyor.

Anlaşılan kalbimize gömcez ama en ufak bi çıkar bulursam affetmem:D

Dursun Kaplan
10.03.2009, 08:46
Yalvarmak ? Cık cık cık. Yakışmaz. :)

Harun Karadeniz
10.03.2009, 08:46
aşkda gurur olmaz aga:(

Dursun Kaplan
10.03.2009, 08:48
Sonunu bilmediğin bir şey içinde gururunu yedirmekte olmaz ama. :)

Harun Karadeniz
10.03.2009, 08:49
İşde sonun bir bilsem :D bi çıkar yol bulsam :D

Harun Karadeniz
10.03.2009, 08:52
Sultan nerdesin yardım et:D

Kubilay ŞAHİN
10.03.2009, 12:46
Aşk İçinden Çıkılmaz bir Oyundur.. Girdinmi Bırak ESC 'yi, CTRL ALT DELETE yapsan Bile Kurtulamassın..

Selami Gürpınar
10.03.2009, 13:35
aşkda gurur olmaz aga:(

Sus light erkek seni. :D

Hadi sen git de telefonuna bak belki mesaj gelmiştir. :D

Bir Davut Güloğlu dinliyim iyi gider şimdi. :D

Adem Erdoğan
10.03.2009, 13:50
Harun cts gününün akşamına kadar hallet bu problemini.:cool:

Tuğba ÖZTÜRK
10.03.2009, 13:57
Aşk İçinden Çıkılmaz bir Oyundur.. Girdinmi Bırak ESC 'yi, CTRL ALT DELETE yapsan Bile Kurtulamassın..
ççç ne güzel ya güzel anlatım :)

Emirhan Makul
10.03.2009, 16:42
Geldim Harun'um geldim Harun Galiba çok fena aşık oluyorum ne yahu SSK'dan numara mı açtırrıyorsun SSK'lı oluyorum gibi Oldun mu olmadın mı kesin birşey söyle :D

Kubilay Reset At Oyuna bir daha gir olmadı başdan kur oyunu setup'ı sende değil mi nasıl olsa :D

Harun Karadeniz
10.03.2009, 16:45
Neyse aga yüz yüze konuşuruz artık:(

tsburak08
10.03.2009, 17:47
o zaman rest at çıkarsın:)

Kubilay ŞAHİN
10.03.2009, 21:48
Geldim Harun'um geldim Harun Galiba çok fena aşık oluyorum ne yahu SSK'dan numara mı açtırrıyorsun SSK'lı oluyorum gibi Oldun mu olmadın mı kesin birşey söyle :D

Kubilay Reset At Oyuna bir daha gir olmadı başdan kur oyunu setup'ı sende değil mi nasıl olsa :D

Emirhan setup bende ama crackli, orjinal kullanamadığımızdan böyle olur hem her reset bilgisayarın ömrünü bitirmekte.. Reset ata ata sonumuzu düşünemiyorum :D:D:D Kapatmadan çıkmak önemli oda çok zor :D:D..

Emirhan Makul
10.03.2009, 21:53
Ya Pc'ne format at yada bu oyunla devam et yama felan indir Kubilay.

Kubilay ŞAHİN
10.03.2009, 22:09
Ya Pc'ne format at yada bu oyunla devam et yama felan indir Kubilay.

Haklısın..

Bu arada Yine bahar geldi ve bu başlıkta bundan sonra neler olur neler :D..
Zaten yavaş yavaş hareketlenme başlamış :D:D..

Emirhan Makul
10.03.2009, 22:10
Bu başlık Mayısın ortaları gibi 100 sayfayı aşar kilitlenir yenisi açılır Transfer başlığı gibi yani :D

Mayls
11.03.2009, 22:42
Harun, son bir ayda şahsen tecrübe ettiğim bir durum var; Tavlama aşamasında ne göründüğün gibi ol, ne de olduğun gibi görün. Kendin olma kısaca. Şansın inanılmaz derecede artıyor :D

Fatih Yücel
11.03.2009, 23:34
Harun, son bir ayda şahsen tecrübe ettiğim bir durum var; Tavlama aşamasında ne göründüğün gibi ol, ne de olduğun gibi görün. Kendin olma kısaca. Şansın inanılmaz derecede artıyor :D

Evt bu fikir çok İyi uygulama sonuç veriyor deneyin:D

Bahar dönemi geldi sayılır bundan sonrası için lazım olacaktır:alkış:

Tuğba ÖZTÜRK
12.03.2009, 01:23
dinlediğiniz müziğin bütün aletlerinin ayrı ayrı seslerini aynı anda duymak... ve gökyüzüne bakmak...

Kubilay ŞAHİN
12.03.2009, 01:57
dinlediğiniz müziğin bütün aletlerinin ayrı ayrı seslerini aynı anda duymak... ve gökyüzüne bakmak...

Eğer Baktığın gökyüzünde birde bu akşamki gibi dolunay varsa o zaman yandık..:)

Tuğba ÖZTÜRK
12.03.2009, 01:59
eğer baktığın gökyüzünde birde bu akşamki gibi dolunay varsa o zaman yandık..:)
:) :) :)

Harun Karadeniz
12.03.2009, 09:29
Aşk;
Telefondan resimlere bakarken her gün şarj bitirmektir :D:D

Hüseyin Kurt
12.03.2009, 09:34
Aşk,gerçekleri anladığın anda,tosladığın duvardır...

Kubilay ŞAHİN
12.03.2009, 12:56
Aşk, Sahil kenarında engin denize bakarken sevdiğinin sana geldiğini hissetmektir..

Emirhan Makul
12.03.2009, 16:37
Aşk;
Telefondan resimlere bakarken her gün şarj bitirmektir :D:D

Bilirim Harun bilirim 5 kere zoom'layıp kaç tane kirpiği var onu sayardım ya hey gidi günler hey be Aşk Böyle birşey

Hüseyin Kurt
12.03.2009, 16:41
Bilirim arun bilirim 5 kere zoom'layıp kaç tane kirpiği var onu sayardım ya hey gidi günler hey be Aşk Böyle birşey

ççç ççç
zuhahahahaha

Ne adamsın Emirhan

ççç

Emirhan Makul
12.03.2009, 16:45
Abi böyle birşey işte akıl mantık bırakmıyor insanda hele akıl miktarı az ise hepden 46'lık oluyorsun :D

Hüseyin Kurt
12.03.2009, 16:50
Karnıma ağrılar girdi senin yüzünden Emirhan ççç
Etrafımdakiler deli muamelesi yapacaklar :D

Aşk bir salatalıktır,soymasını bilene...
Tat vermez,tuzlamadan yiyene...

Harun Karadeniz
12.03.2009, 16:51
aşık olunca ne yaptığını bile bilemiyor insan ya

sonra düşünüyosun ne malmışım diyosun ama deyiyor be

Emirhan Makul
12.03.2009, 16:59

sonra düşünüyosun ne malmışım diyosun ama deyiyor be

"Mal" mı? Hayır hayır Harun Burda bütün Türk Erkekleri gibi

"Ulan Ne salakmışım gönül vermişim bir vefasıza
Meğer bir gün bırakıp gidecekmiş Bilemedim
Sevilip de değer bilmeyenler Top Olsun "

Gibi kalıplaşmış damar ve depresif sözler söyleyipde başarısızlıkdan çıkılan bir ilişki içi "Aşk kavramını kötülemeye gerek yok

Birşey senin hayatında ya olmuşdur olmamışdır olmuşsa kötü geçmiş olabilir bu senin "Ya ne Malmışım" Demeni değil "İyiki yaşamışım biraz daha olgunlaştım yeni bir insan piskolojisi tanıdım sevdiğim birisine nasıl davranacağımı öğrendim" demeni gerektirir

İşe birde olumlu yönden bakalım ben hep öyle baktım öyle de bakacağım Her Ayrılık Bir Ders Her Ders Biraz Olgunlukdur.

Harun Karadeniz
12.03.2009, 17:04
İyide Sultanım ben daha birleşemedim ne ayrılması:D:D:D

Mayls
12.03.2009, 20:10
Bilirim Harun bilirim 5 kere zoom'layıp kaç tane kirpiği var onu sayardım ya hey gidi günler hey be Aşk Böyle birşey
Ben de bir tek ben varım sanıyordum ççç

Kubilay ŞAHİN
12.03.2009, 20:21

Emirhan, Ne diyim Tercümanımızsın ççç

Adil ÖZGÜR
12.03.2009, 20:35

sonra düşünüyosun ne mal'mışım diyosun ama deyiyor be

MAL'LI AŞIK VE AŞK NASIL OLUR ?

Harun yabancı olmadığın için bu konuyu açmak istedim, yazdıktan sonra bende okuyacağım, bakalım ucu nereye dayanacak.:)

Aşkın tarifine mal girermi? girerse olur aşk-ı mal,
Bir değeride olmalı, olursa işte lazım oluyor çuval,
Taşıma bak kaldıramazsın, ararsın birde hamal,
Aşk-ı mal'lama, emtia-mal ise böylece olur kaval,
*-*
Aşık'ı mal yaparsak olmaz, çünkü onda yanma var,
Mal'ı yakarsak, canın yongasında duman var,
Duman'a hasta olan Kızılderilinin içinde haberi var,
Harun kardeş Kızılderilinin atasında Türk'ün kanı var.
*-*
Tamam dersek olabilirmiyiz mal gibi aşık,
Mal gibi aşk bize uymaz, orası çok karışık,
İlk baharda bile çiçek açan bir sarmaşık,
Kavak yeli o yaşta akla mal olur sanmıştık.

Egemen Yılmaz
13.03.2009, 00:28
İşe birde olumlu yönden bakalım ben hep öyle baktım öyle de bakacağım Her Ayrılık Bir Ders Her Ders Biraz Olgunlukdur.

İyide Sultanım ben daha birleşemedim ne ayrılması:D:D:D

Evet Emirhan buna bir cevap da ben bekliyorum :p

Kubilay ŞAHİN
13.03.2009, 01:22
Bu Aralar Nedense Aşık olmadığım halde Şiirler, Aşk besteleri, Aşk Cümleleri yazasım geliyor..

Harun Karadeniz
13.03.2009, 08:24
MAL'LI AŞIK VE AŞK NASIL OLUR ?

Harun yabancı olmadığın için bu konuyu açmak istedim, yazdıktan sonra bende okuyacağım, bakalım ucu nereye dayanacak.:)

Aşkın tarifine mal girermi? girerse olur aşk-ı mal,
Bir değeride olmalı, olursa işte lazım oluyor çuval,
Taşıma bak kaldıramazsın, ararsın birde hamal,
Aşk-ı mal'lama, emtia-mal ise böylece olur kaval,
*-*
Aşık'ı mal yaparsak olmaz, çünkü onda yanma var,
Mal'ı yakarsak, canın yongasında duman var,
Duman'a hasta olan Kızılderilinin içinde haberi var,
Harun kardeş Kızılderilinin atasında Türk'ün kanı var.
*-*
Tamam dersek olabilirmiyiz mal gibi aşık,
Mal gibi aşk bize uymaz, orası çok karışık,
İlk baharda bile çiçek açan bir sarmaşık,
Kavak yeli o yaşta akla mal olur sanmıştık.

Saol abi güzel olmuş dememe gerek bile yok harikasın artık bunu herkes biliyor :D

Aga telefonu değiştirmeyi bile düşündüm çok fazla zoom yapmıyo diye :D:D:D

Fatih Yücel
14.03.2009, 14:28
Vay be demek Bunu herkes yapıo muş...:D

Emirhan Makul
14.03.2009, 17:34
Evet Emirhan buna bir cevap da ben bekliyorum :p

Birleşemedim ki Ayrılayım dedi Harun Cevap vereyim ;

Birleşememişse bekleyerek hiç birşey olmaz armut pişip ağza düşmez ve doğanın kanunudur Atağı yapan herzaman erkekdir kadında yapar ama atağı hep erkek yapmışdır

Eğer ki Platonik olarak manyaklaşma gibi bir zevkiniz yoksa karşısına çıkın ve söyleyin

Unutmayalım ki İnsanın en doğal hali ve İnsanın kendini en iyi şekilde özünü ve kişiliğini sergilemesi en yararlı etkileme biçimidir herşeyi açık ve net bir şekilde söylenmesi gerekir

Ve Çekinen Korkan Utananlarada şu sözümü söylüyorum bu benim hayat anlayışımdır.

Bir şeyi yapmayıp Pişman Olucağıma Yapar Rezil Olurum !

http://img181.imageshack.us/img181/6572/mevlana454ncpk7.jpg

Fatih Yücel
14.03.2009, 18:58

Emirhan Kardesim Bu Sözünü Tuttum Walla:D

Emirhan Makul
14.03.2009, 19:05

Emirhan Kardesim Bu Sözünü Tuttum Walla:D

Valla benim hayat felsefem bu Yapmadığım zaman ölene kadar Keşke diyeceğime yaparım ya başarırım ya başaramam yada en kötü ihtimalle rezil olurum herşeyde böyle düşünüyorum. Aşk'da da böyle düşünmek gerek.

Great White
14.03.2009, 19:19
Yürü be Emirhan:)

Nasıl? İşe yarıyor mu bari felsefe ;)

SDanışmaz
14.03.2009, 19:29

Bu sözünü sevdim, hayat felsefesi yapmak lazım :)

Emirhan Makul
14.03.2009, 19:30
Yürü be Emirhan:)

Nasıl? İşe yarıyor mu bari felsefe ;)

Erkek İç Meselelerini Anlatmazmış ama Yararını gördük tabi :D

Yaramasa bile için rahatlar ne olacak içinde bir uhte kalmaz

Great White
14.03.2009, 19:33
Erkek İç Meselelerini Anlatmazmış ama Yararını gördük tabi :D

Kim demiş anlatmaz diye:)

Şöyle kallavi bir masaya ve üzerindeki bardaklara bakar o iş;)

Emirhan Makul
14.03.2009, 19:34
Kim demiş anlatmaz diye:)

Şöyle kallavi bir masaya ve üzerindeki bardaklara bakar o iş;)

Evet doğru katılıyorum öyle bir masada anlatılabilir.

Kubilay ŞAHİN
14.03.2009, 20:41
Aşk, Görülmemiş Olaylara Birlikte Bakmaktır..
(Belgesel İzlemek :))

Emirhan Makul
15.03.2009, 02:38
Aşık mısınız, yoksa hasta mısınız?
Leyla ve Mecnunların, Kerem ve Aslıların çağı geçti mi? Ucu ölüme varan takıntılı aşk vakaları gerçek aşk mı, tedavi gerektiren bir hastalık mı? İki psikolog tutkulu aşkın sınırlarını çizdi

Karşı cinse yönelik aşk, zannedildiği kadar masum değil. `Ya benimsin, ya toprağın` veya `Ölürüm de seni kimselere yar etmem` gibi ifadelerle dışa vurulan `takıntılı` aşklar ise hiç değil. Karşılıksız aşklar, özellikle ergenlik çağındaki gençlerde psikiyatrik rahatsızlıklara davetiye çıkarıyor. Bu (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/bu/) rahatsızlıklar da istenmeyen olay ve travmalara sebebiyet veriyor. Anne (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/anne/) babalar, `unut gitsin` veya `gençlikte olur böyle şeyler` sözleriyle geçiştirmeye çalıştıkları durumun vahametini çoğu zaman ya fark edemiyor ya da fark ettiğinde iş işten geçmiş oluyor. Depresif (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/depresif/) yetişkinler, bitmesini kabullenemedikleri aşk sonrasında, kendilerine ve ilgi duydukları kişiye de hayatı zehir edebiliyor.

AŞIK OL HER FIRSATTA!

Aşkın takıntısı belli bir sınırda kalmışsa zarar sadece yaşayana; ama bu sınırı aşmışsa aileler, yakın arkadaşlar ve hatta çevre de fazlasıyla nasipleniyor bu huzursuzluktan. Tıpkı (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/tipki/) 1996 Ekim (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/ekim/)`inde Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığının (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/ege-universitesi-iletisim-fakultesi-dekanliginin/) önünde vuku bulan cinayetteki gibi. Olay (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/olay/) sonrasında paronoid şizofren teşhisi konulan Şefik Dağaçar (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/sefik-dagacar/), aşkına karşılık vermeyen fakültenin üçüncü sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Seval Erdoğan (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/seval-erdogan/)`ı katletmişti. Dağaçar, bir yıllık tedavinin akabinde yeniden topluma karışmıştı.

Türk (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/turk/) televizyonlarının adeta `geçim kapısı` haline gelen dizilerin yanı sıra kolay yoldan köşeyi dönmek isteyen `yıldız` adaylarını bir buğday tanesi gibi öğüten müzik sektörünün ana teması da aşk. Lakin son yıllardaki eğilim `imkansız aşk`tan yana. Sürekli bu tür aşk hikayeleri pompalanıyor medya yoluyla. `Yasak aşk` kurguları da bolca serpiştiriliyor dram sosuyla birlikte. `Kadın (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/kadin/) da aldatabilir, erkek de` zihniyetiyle sosyal zemin sürekli cilalandığı için bu gidişata dur diyecek gür bir sada çıkmıyor, sağduyulu sesler ise boğuluyor.

Ortaöğrenim (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/ortaogrenim/) çağındaki çocuklar bile `her fırsatta aşık ol` dürtüsünün etkisinde. Olamazsa (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/olamazsa/) bir şeyler eksik kalacak sanki! Belki de beceriksiz, asosyal yaftası yiyecek. Sadece televole programları, diziler ve sosyetik mekanlar değil; artık okul koridorları da eks-aşk (eski aşk, önceki aşk) muhabbetleriyle inliyor. Bir `topkek`ine iddiaya girilen aşk oyunları cirit atıyor maalesef. 25 Mayıs`ta Samsun`da meydana gelen eks-aşk cinayeti, belleklerdeki tazeliğini hala koruyor. 17 yaşındaki A.A.`nın, kız arkadaşını kastederek `Şimdi (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/simdi/) benim artığımla çıkıyor` dediği Cihan Semizoğlu (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/cihan-semizoglu/) ve yanındaki arkadaşı Ahmet Genç (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/ahmet-genc/)`e kurşun yağdırarak ölümlerine sebep olmasının müsebbibi kim acaba? Bu çocukların hepsi de lise öğrencisiydi.

TAKINTILI AŞKIN TEDAVİSİ VAR

İzmir (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/izmir/) ve Samsun`daki vakalar yalnızca birer sembol. Diğer yandan toplumun her kesimi, her gün yasak aşk trajedileriyle sarsılıyor. Bu gayrimeşru olayların boyutu, bir annenin yasak ilişkisine şahit olan öz evladını katletme caniliğine kadar vardı. Medyanın mühim bir kesimi ise hem suçlu, hem güçlü. `Karşı cinsi tavlamanın altın metotlarını` göstere göstere lanse edenler, sorumlulukları hiç yokmuşçasına her defasında vuruyorlar abalıya. Aşkın gözü kör; ama dünyevi aşkı `her şey` olarak gösteren medyamızın da birçok kez aynı durumda olması düşündürücü. Mazhar Fuat Özkan (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/mazhar-fuat-ozkan/) üçlüsünün `Leyla`dan geçme faslındayız, Mevla`yı bulma yollarında / Majörler (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/majorler/) tükendi, minörlere yolculuk` diye ifade ettiği `ilahi aşk` konusunda da kamuoyunda büyük bir körlük var.

Aşılamayan, bitmesine alışılamayan ve hayatı tersyüz eden aşk, terapi ve tedaviye muhtaç derecede ciddi bir hastalık aslında. Psikiyatri Uzmanı Funda Güdücü Sağır ve Uzman Psikolog Zehra Erol (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/uzman-psikolog-zehra-erol/), yıllardır, `takıntılı aşk` rahatsızlığı içindeki hastaların tedavisiyle meşgul. Tecrübelerini kısa bir süre önce `Takıntılı Aşklar (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/takintili-asklar/)` adıyla kitaplaştırdılar. Sağır ve Erol ile aşkın vücut kimyamızı nasıl etkilediğini ve bunun sonuçlarını konuştuk. Basit (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/basit/), saf ve masum bir olay şeklinde algılanan aşkta gizlenen `sinsi tehlikeleri` okuyunca bir hayli irkileceksiniz.

-Aşk (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/ask/), çok güçlü bir duygu. Hiç tanımadığı bir kişiye ilk görüşte vurularak bağlanmanın, onu her şeyiyle kabul edip hiçbir özelliğini dikkate almamanın alt yapısında ne var?

Funda Güdücü Sağır (FGS (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/fgs/)): Aşk sosyal bir olay. Bütün sosyal olaylardaki gibi psikolojik, kültürel ve kimyasal boyutu var. Kişinin yetiştiği ortam, çocukluktan itibaren aldığı ve öğrendiği davranış kalıpları, bunlarla beraber kendi kişililik özelliklerinin getirdiği bazı davranış biçimleri ve beyin kimyasalları hepsi yoğrularak aşk dediğimiz olgu ortaya çıkıyor. Çok yönlü bakmak gerekiyor aşka. Bu arada, beyindeki serotonin ve dopamin kimyasallarının ne derece etkin oldukları konusunda halen araştırmalar devam ediyor.

-Serotonin (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/serotonin/) maddesinin azlığı ya da çokluğu neyi sağlıyor?

FGS: Serotonin halk tarafından mutluluk hormonu olarak bilinir. Ama diğer kimyasallarla birlikte aktivitesi önemlidir. Böylece davranış kalıpları ortaya çıkar. Serotonin kişinin olayları olumlu değerlendirmesini sağlar, depresyondan koruyucu bir maddedir. Aşıkken serotonin maddesinin azaldığı gözlenir. Kişi mutluluk algılarken bu madde azalır. Dopamin (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/dopamin/) ise artar. Dopamin kişiye heyecan verir, aşka yönelik motivasyonunu artırır.

-Bu maddelerdeki dengeye göre daha fazla aşık olma veya böyle konulara fazla zaman ayırmama gibi durumlar gözlenebilir mi?

FGS: Gözlenebilir (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/gozlenebilir/). Dopamin çok arttığında motivasyon sağlar, davranışa yönelik hareketi canlandırır. Mesela bir alkolik, sürekli alkol arama peşindedir. Bu dopamin artışıyla paraleldir. Bağımlılığa (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/bagimliliga/) sebep olur.

-Bu kimyasal durum ile kişinin cinsel dürtüleri arasında da bir ilişki var mı? Aşk bazılarına göre cinsel temelli, bazılarına göre ise duygusal….

FGS: Erkekler ve kadınların aşkı algılayışı farklı. Kadınların duygusal değerlendirmesi daha yoğun. Kadınların daha fazla kelime üretmesi, bu duygusal alanda ortaya çıkmaktadır.

BAĞIMLI AŞIKLAR, KOPAMIYOR (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/kopamiyor/)

-Erkeklerin aşkında cinsellik, kadınlarınkinde ise duygusallık daha çok önde öyle mi?

FGS: Tabii tabii.

Zehra Erol (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/zehra-erol/)(ZE): Bir şey ekleyebiliriz. Kadınlarda sevmekten çok sevilme ihtiyacı ön planda. Bu nedenle daha fazla bağımlı ilişki yaşıyorlar. Sevgi (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/sevgi/), ilgi ve destek görme ihtiyaçları daha fazla. Bunu aldıkları kişilerle ilişki kurmak ve devam ettirmek kendinden mutlu olmayı da getiriyor bayanlarda.

FGS: Testosteron (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/testosteron/), cinsel aktiviteyi en çok tetikleyen hormondur. Erkeklerin cinsel aktiviteye yönelik duygusal davranışları daha fazla.

-Kişi aynı anda birden fazla kişiye aşık olabilir mi normal şartlarda?

FGS: Bu davranış kalıbının altında başka şeyler vardır bence. Davranış (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/davranis/) bozuklukları da olabilir, kişilik özellikleri de. Bağımlı kişiliklerde mesela bir ilişkiyi bitirir bitirmez arkasından başka bir ilişkiyi arar kişi. Arada boşluk bırakmak istemez. Birinde elde edemediği ilgiyi başkasında elde edebilir.

TAKINTILI AŞK BAŞKA BİR SÜREÇ

ZE: Çocuk küçükken anne ile güvenli bir ilişki kurmak ister. Yedirilirken, altı bezlenirken vs. güvenli bir dünyada olduğu ve sevildiğine dair inançlar gelişir. Fakat anne ile kurulan bağ çok iyi olmadığında güvenli bağlanma olmaz. Anne uzaklaştığında kaygı yaşar. Yurtdışında yapılan çalışmaların büyük çoğunluğunda çocuğun davranışlarıyla, romantik davranışlar arasında paralellik bulunmuş. Bağımlılığa eğilimli kişiler, annelik bağı ilişkilerini yetişkinlikte de kurmaya çalışıyor. Kişi güvenli bağlanamamışsa çocuğunkine benzer davranışlar gösteriyor. Ayrılma döneminde karşıdaki kişiyi kaybettiğinde aşırı ağlama, öfke nöbetleri görülüyor. Çünkü güven ve bağlanma ihtiyacı tatmin edilmemiştir. Başka kişiye yöneldiği zaman rahatlıyor, yönelemediği zaman o kişiden kopuş da çok zor oluyor.

-Aşkın bir süreç sonucunda oluşanı; bir de ilk görüşte olanı var. İkisi arasındaki fark nedir? Takıntı (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/takinti/) hangisinde daha yoğun?

ZE: İkincisinde (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/ikincisinde/), kendi zihninizdeki şekle göre karşınızda ideal erkek ya da bayan vardır. Erkek ideal özelliklerden birini gördüğünde diğerleri varmış gibi algılıyor. Ama ilkinde bir özelliğini beğeniyor, o özellik üzerine gidiyor. Takıntılı (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/takintili/) aşk ise farklı bir süreç. İlk görüşte aşkta da olabilir, sürekli görerek bağlandığı aşkta da. Takıntı, o aşkın bittiğini kabullenemeyip, tek taraflı devam ettirmek. Baştan (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/bastan/) beri kabul edilmeyen bir aşk ise platonik aşk kategorisine girer. Başlayıp bitmiş bir aşkta, her reddedilme sonrasında karşı tarafa daha çok sarılmak ise bambaşka bir vaka.

-`Ölürüm de seni kimseye yar etmem` noktasına mı geliyor.

FGS: Ha evet. Güzel (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/guzel/) ifadeler.

AŞKIN TEHLİKE SINIRI

-Platonik (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/platonik/) aşk ile seni kimselere yar etmem noktası arasındaki çizgi nerededir?

FGS: Kendi içinde yaşıyor olması, karşı tarafın bundan çoğu kez haberi bile olmaması platonik. Peşinde (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/pesinde/) koşuyordur, takip ediyordur, çoğu kez karşı taraf bundan habersizdir. Karşılık da vermiyordur.

-Aşkın takıntıya dönüşmesinde kişideki başka psikiyatrik ya da psikolojik bozuklukların etkisi var mı? FGS: Büyük bir kısmında var. Depresyonda (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/depresyonda/), özellikle takıntılı aşklarla karşılaşırız. Çünkü ya acılardan, hüzünlerden uzak tutar, veyahut da onu bir yaşam amacı şeklinde devam ettirip depresyonun diğer yönlerini görmeyebilir. Veya (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/veya/) zaten başlı başına takıntılı kişilik (obsesif) özellikleri vardır. Ve tuttuğu dalı sürekli sallayan bir kişidir. Yine psikotik bozukluk yaşayan, realist değerlendirme yapamayan hastalar vardır. Karşısındakini (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/karsisindakini/) pes ettirecek, hayatından bezdirecek seviyede rahatsız etmeye başlar. Artık o, takıntılı aşk olmaktan çıkıp normal sınırdan uzaklaşan obsesif aşklara girer.

-Peki normalden uzaklaşmanın sınırı nedir?

FGS: Normal (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/normal/) sınıra yakın takıntılı aşklar ve bir de normal sınırı aşan takıntılı aşklar var. Normal sınırdaki kişi bu aşkı içinde yaşıyordur; ama hayatını da devam ettiriyordur. Bir başkasını sevemiyordur, başkasına ilgi duyamıyordur. Sürekli kafasında o vardır. Ara ara hayatına başkaları giriyor; ama öncekinin yerini tutamıyordur. Bu, normal sınırda. Ama bu durum işlevselliğini bozmaya başladıysa artık işini gücünü bırakıp bu aşkla uğraşır hale geldiyse, diyelim ki sizin istememenize rağmen sürekli kapınızda yatıp kalkan birisi var, işine gücüne gitmiyor, başkalarını da rahatsız ediyor, tehditler başlıyor, mahkemelere düşülüyor, peşine dedektif takılıyor vs.

AŞK EĞİTİMİNDE İKNA VE İLETİŞİM

-Bu kişinin yaptıklarının artık karşısındakine duyduğu aşktan kaynaklandığını söyleyemeyiz değil mi?

FGS: Bu patolojik bir durum.

ZE: Buradaki esas problem şu. Depresyon ve takıntılı aşk beraber olabiliyor. Bu durumda geçmiş hayatındaki birtakım faktörlerin hepsi etkili. Sürekli arayıp rahatsız etme, kopmak istememe, `hayır`ı dinlememe, bunun sorumluluğunu sadece karşısındakine yükleme en sık gördüğümüz davranış bozukluğu.

- Peki aşkın takıntıya dönüşmesi kişide bazı psikiyatrik rahatsızlıkları tetikleyebilir mi? Mesela zaten şizofreni potansiyeli bulunan bir kişide böyle bir aşk, hastalığın tetikleyicisi olabilir mi?

FGS: Tabi, bize de sıklıkla geliyor böyle vakalar. Bu vakalarda gerçeği görememenin sebebini bulmak için başa döndüğümüzde aşkı görebiliyoruz sıklıkla.

-Psikotik (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/psikotik/) kişiler aşkın bitişinde başka şeyler arıyor herhalde. Ege İletişim`de yıllar önce bir şizofren sevdiği kızı okulda vurmuştu.

Z.E: Biliyorum bu olayı.

FGS: Onun değişmez bir hezeyanı haline gelmiş. Onunla yaşıyor.

ZE: Aslında o tür durumlarda aile, bu tür rahatsızlıkları değersiz kılabiliyor, onu aşkın yıktığını düşünüyor. Aşık oldu da böyle oldu. Unutur (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/unutur/) gider, düzelir vs.

-Toplumda bu konuda oluşan kültürel yanılgıları açabilir miyiz biraz daha? Aileler çocuklarına bu konuda nasıl yaklaşmalı? Ya da neler yanlış aktarılıyor?

ZE: Mesela en çok `unut gitsin`, `nasıl olsa unutursun`, `hepimiz bunu yaşadık` gibi söylemleri görüyoruz. Çocuk konuşmaya başladığı zaman hemen bu tarz yaklaşımlara giriliyor. Tam olarak dinlemediğinizde çocuğunuzdaki davranış bozukluklarını, değişikliklerini göremezsiniz. Sadece aşık olmak üzerinden değerlendirirseniz, birçok noktayı kaçırırsınız. Onun için önce dinleyip anlamaya çalışmak, hemen yargılamamak gerekiyor.

Toplumda genel olarak şöyle bir inanış var: Aşık olan kişiler bu duygularını kontrol edemez. Örneğin çocuk uygunsuz bir kişiye aşık da olabilir. Problem karşınızdakinde değil sadece sizdedir. O durumda da yardım almanız gerekir. Bu durumda ebeveynler, yanlış yapan evlatlarını iyi dinlemeli. Niçin kopamadığını, uzaklaşamadığını anlamaya gayret göstermeli. Ona yardım etmeli. O kişi kötü biri demek kafi değil. Sağlıklı bir iletişim kurulmalı.

-Takıntılı aşıklar kendilerini daha çok nasıl avutmaya çalışıyorlar? Ne gibi yanlış alışkanlıklara sapıyorlar?

FGS: En sık hanımlarda görüyoruz. Aşk biterken başka bir aşka geçmeye çalışıyorlar. Acıyı ve yası yaşamadan. Yas (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/yas/) süreci önemlidir. Bir yakınınızı kaybettiğinizde bir süre acısını yaşamanız gerekiyor. Bir başka ilişkiye daha sağlıklı geçebilmek için de buna ihtiyaç var. Anında yerine bir başkasını koymak problemi çözmez.

-Kişi unutmak için neler yapmalı?

FGS: Mutlaka bir sosyal yaşantısı olmalı kişinin. Hayatındaki (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/hayatindaki/) tek sosyallik o aşkı ise zaten problem var demektir. Bittiği (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/bittigi/) zaman boşlukta kalır. Aynen ölümlerde olduğu gibi...

ZE: Acıyı yaşamak istedikleri için takıntılı aşk devam ediyor. Sürekli aramak, görüşmeye devam etmek istiyor. Kişi telefonda küfür edebiliyor. Buna rağmen hala aramaya devam ediyor. Sıkıntıyı, acı veren durumu yaşamak istiyor.

MEDYA AŞKI BOZUYOR; FUZULI DE MELANKOLİKTİ (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/fuzuli-de-melankolikti/)

-Çok kritik bir soru: Müzik sektörü bu duyguyu sömürmüyor mu? Aslında terapi etmesi gerekirken. Bazı parçalar takıntıyı perçinlemiyor mu?

FGS: Müziğin terapi yönü var. İnkar edemeyiz. Ama o müziği hangi amaçla dinlediği, niye tercih ettiği önemli kişinin.

-Umutsuz aşk parçaları var ya…

FGS: Bu ta Fuzuli (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/fuzuli/)`den gelen bir olay. Fuzuli acı çekmekten hoşlanan bir şair. Melankolik (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/melankolik/) aşıklar var. Acı çekmekten hoşlananlar.

-Kişinin normal acısını anormale çeviren müzikler yok mu?

ZE: Sizin dediğiniz gibi bunu artırabiliyor özellikle hüzünlü şarkılar. Kişi kendi yaşadıklarını bulabiliyor orada. Onunla pekiştirmiş oluyor. Takıntılı kişilerde adeta uğraş olabiliyor. Bazı kişilerde rahatlatıcı etkisi de görülebiliyor. Sadece müziklerde değil, televizyonlarda aşkı sürekli kurguluyorlar; gazetelerde de yazılıyor. Kişilerin özellikle hassas oldukları, görmek istedikleri, mutsuz oldukları noktadan hareket ederek bu şekilde kurgulamalarla aslında kişilerin aşka bakış açılarıyla ilgili yanlış inanışlar da gelişiyor. İnsanlarda yanlış inanç ve inanışlar oluşturuyorlar. Son zamanlarda ergenlik çağındaki kızların küçük kadınlara dönmüş olmalarındaki sebeplerden biri de bu.

FGS: Az önce onu söylüyordum, melankolik özellikteki kişiler acı çekmeyi prensip haline getirmiştir. Mutlu (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/mutlu/) giden aşkı vardır. Ama onun içinde bile kendine hüzün verecek bir şeyler arayarak mutlu olmaya çalışır. Fuzuli misali yani. Bir de yüceltme duygusuyla kişinin kendini müziğe vermesi var. Tamir edici bir özelliktir. Kişi aşkı yaşamış bitirmiş; ama hala acı çekiyor. Beste, güfte yapıyordur, kendi duygularını olumlu biçimde başka yöne çevirerek.

-Takıntılı aşklar ile sosyoekonomik statü, eğitim seviyesi, çevre, dini duygular, ahlaki kaygıların ne oranda ilgisi söz konusu?

FGS: Türk toplumuna baktığımızda kızlarımıza çocuk yaştan itibaren aşk yaşantısından çekinmesi, kendisine zarar gelebileceği yönünde bilgiler aktarılır. Dolayısıyla aileye bağımlı, ayakları üzerine basamayan çok sayıda kadınımız var. Bu kişilerde bağımlı aşkları görüyoruz. Kendisine eziyet eden, alkol içen her gün döven bir kocadan kopamayan bir kadının temelinde de bu var.

BAĞIMLI AŞIKLAR

Sadece sosyoekonomik yetersizlikle alakası yok. Aileden bunu alıyor. Döven (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/doven/), söven, eziyet eden koca ya da sevgili onun için güçlü niteliktedir. Genellikle anti sosyal kişilere bağlanırlar bağımlı kişiler. Buradan da bağımlı aşk ortaya çıkar. Kültürel özellikler dediğimizde, filmlerde; `ben senin için ölürüm` pekiştirilir, `amma seviyormuş ha` dedirtilir. Yoluna (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/yoluna/) hayat feda edilecek aşklar işlenir. Bunlar da olağan şeyler değil.

ZE: Takıntılı aşk her yerde yaşanabilir. Ama sosyoekonomik seviyesi düşük yerlerde sosyal faaliyetler kısıtlıdır. Sosyo ekonomik seviye yüksek olduğunda imkanlarını kullanarak o ortamdan uzaklaşılabilir. Tanışılan insan sayısı fazladır. Ancak kişilik özellikleri, yetiştiriliş tarzı her zaman önemlidir.

-Takıntılı hastalarınızda ne gibi sonuçlar elde ettiniz?

FGS: Takıntılı aşklarda çoğunlukla Zehra Hanım (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/zehra-hanim/)`la beraber çalışıyoruz. Bağımlı aşk vakıalarında da. İşin biyolojik ve psikolojik tarafı var. Takıntılı aşklarda genellikle depresyonla karşılaşıyoruz. Önce onun biyolojisini düzeltmeye çalışıyoruz. Maddeleri düzenliyoruz. İlaçla takıntılar kısmen azalıyor. Terapiyle (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/terapiyle/) kişinin bakış açısını değiştirmeye çalışıyoruz. Tedavilerin (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/tedavilerin/) büyük bir bölümünde olumlu yanıtlar alıyoruz. Ama bazen daha uzun sürebiliyor.

ZE: İlişkiyi devam ettirmekle bundan kurtulmak istemek çok ince bir sınır. Bazen o probleminden kurtulmak istemeyenler var. Zire (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/zire/) bu ona motivasyon veriyor.

AŞK, AŞIRI YÜCELTİLİYOR (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/asiri-yuceltiliyor/)

-Aşk olayı ortaöğretime kadar indi. Çocuk, kendini aşık olmak zorunda hissediyor, böyle hissettiriliyor. Mayıs ayında Samsun`da bir liseli kız yüzünden iki arkadaşını öldürmüştü.

ZE: Sabah (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/sabah/) programlarından geceye kadar aşkla ilgili programlar yapılıyor. En çok reytingi aşk dizileri alıyor. Günlük (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/gunluk/) hayat içinde en çok konuşulan konular aşkla ilgili. Gerek (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/gerek/) toplum olarak gerek fert olarak bu konuyu fazla yüceltmemizden kaynaklanan bir problem var. Onun da biraz toplumsal değer yargılarıyla ilişkili olduğunu düşünüyorum. Çünkü geçmişte de aşklar vardı; ama birtakım sosyal değer ve ahlak kuralları daha baskındı.

Bireyselleşmeyle birlikte kişiler biraz daha istek ve ihtiyaçlarına yöneldi. İçten gelen sevgi ve aşk gibi birtakım duyguların tatminine yönelmeler oldu. Bunun sonucunda da değişik ilişki tarzları paylaşılmaya başlandı. Cazip bir şey gibi gösterildi. Tabii çok riskli. Bunun yanında aile yapıları. Anne baba ilişkileri. Özellikle bu nedenlerle kuramadığı ilişki tarzını dışarıda arıyor. Onun için konuya sadece aşk diye bakılmamalı.

-Televole aşkları bizi ilgilendirmiyor; ama orta öğretimdeki durum endişe verici boyutta…

FGS: Ne modelize edilirse onu alır ergenler. Toplum da olur, ailesi de olur. Çevresi de. Televizyonlar çok büyük etken. Medyayı bu konuda olumlu bulmuyorum.

EVLİLİK, AŞKI ÖLDÜRÜR MÜ (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/aski-oldurur-mu/)?

-Aşk - sevgi ilişkisi çok tartışılan bir konu. Önce aşk olur, sonra sevgiye mi dönüşür? Aşk ile sevgi arasındaki fark ne?

FGS: Aşkın içinde tutku var. Tek ya da çift taraflı da olabilir. Tutkunun içinde de cinsellik vardır. Karşı tarafı özlemek, sürekli onunla meşgul olmak, kendi hayatınızı onunkiyle birleştirmek aşkı gösterir. Sevginin içindeyse şefkat ve hoşgörü var. Daha çok bu yönleriyle pekişen bir şey. Aşkın belli bir süresi var. Araştırmalar da gösteriliyor. Üç yılın sonunda aşk sona eriyor. Bu sevgiye de dönüşebiliyor; tükenebiliyor da, kişiler birbirini tanıdıkça başka yönlerini gördükçe… Uzaklaşma (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/uzaklasma/) olabilir. Ya da bunu sevgiyle ve hoşgörüyle pekiştirerek devam da edebilir.

- Demek ki aşk zamanla sevgiye dönüşebiliyor…

FGS: Dönüşebilir de bitebilir de.

- `Evlilik aşkı öldürür` sözü ne derece doğru?

Evlilik aşkı öldürüyor diye kestirip atmak yanlış olur. Onun közünü alevlendirmek, kişilerin elindedir. Köz durur. Zaman (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/zaman/) zaman birbirlerinin hoşuna gidecek şeyler yapmak. Bırakmamak ilişkiyi. Sadece olumsuz yönleri görerek devam ettirmek tabii ki aşkı öldürür. Ama kişilerin evliliğe nasıl baktığıyla alakası var.

BU DEVİRDE LEYLA İLE MECNUN OLMAZ

- Meşhur aşıklarımız var tarihte. Leyla ile Mecnun (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/mecnun/), Ferhat ile Şirin, Kerem ile Aslı gibi. Mecnun`un aşık olduğu Leyla bazılarına göre kara kuru bir kızmış. Bir diğeri aşkı için dağları yarmış. Bunlar da mı takıntılı aşka giriyor?

FDS (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/fds/): Efsanevi yönleri ağır basan hikayeler. Şu zamana bakacak olursak, Leyla ile Mecnun şimdi olmaz. Yani bu dönemde yaşasaydı biz onu tedavi ederdik. Devam edip gitmezdi.

ZE: Nasıl algılandığıyla ilgili bir şey.

FGS: Leyla ile Mecnun olmak özlenen bir şeydir; ama olma ihtimali düşük bugün.

- Toplumda kavuşulamayan aşklar daha revaçta. İmkansız aşk parçası dillerde dolaşıyor. En iyi aşk sanki ulaşılamayan aşk. Kavuşulduğu zaman aşk bitiyor mu?

FDS: Kavuşulunca (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/kavusulunca/) o aşkın bittiğine inanılıyor. Türk toplumunda böyle bir inanç var aslında.

- Niye böyle?

FGS: Elde etme hırsı, elde etmeye çalışmanın hazzı ile, elde ettiğinizde düşen haz duygusuyla alakalı. Yeni bir çıta koyarsınız önünüze.

ZE: Eğer siz kendi mutluluğunuzu dışarıdaki şeye bağlarsanız, aşık olduğunuz bir kişi olabilir. Ne kadar zor olursa duyacağınız tatmin duygusu o kadar fazla. Çünkü onun temelinde evet ben bu işi başardım. İmkansız aşklar bitebiliyor da. Bunun sebebi şu ki, tatmini aldıktan sonra o düzeyde bir şey bulmak zorunda.

FGS: Biricik olma duygusu. Ona cinsel anlamda sahip olmak değil.
(Aksiyon (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/aksiyon/))

Gökhan KAN
15.03.2009, 02:41
Benim için Aşk acıydı..Hala da acısını çekiyorum...

Kubilay ŞAHİN
16.03.2009, 20:48
Aşk, Uzayda bulunan Bir Kara Deliktir.. İçine Çektimi Kurtulamassın..

Fatih Ersoy
17.03.2009, 00:29
Aşk; Uçurtmanın gökyüzünde umutsuzca yalpalamasıdır...

EyüpKILIÇ61
17.03.2009, 00:34
Iranlı bir şair derki "Aşka uçarsan kanadın yanar"

Bu söze cevaben Hz.Mevlana diyor ki "Aşka uçmazsan kanat neye yarar"

Fatih Ersoy
17.03.2009, 00:53
Iranlı bir şair derki "Aşka uçarsan kanadın yanar"

Bu söze cevaben Hz.Mevlana diyor ki "Aşka uçmazsan kanat neye yarar"

Aşkı aşığın canını yakar elbet ama aşık maşuğuna yelken açmazsa bu nice aşktır :)

hatice_61
17.03.2009, 09:23
aşk çok güzeldir bir o kadarda acıdır insanı çok mutlu eder ama bi acıtmaya başlarsa o zaman yandık aşka aşığım ama canım yandığı için artık ondan korkuyorum bilmiyorum artık aşk korkutuyo beni

Emirhan Makul
17.03.2009, 18:14
Aşk Yüzünü Duvara Döndü ve 1'den İleriye saymaya başladı.Tek saklanan benim yalnız başıma Sobelerse Yanarım, Sobelerse Biterim korkmam geleceğimden sonuçsuz oyun olmaz ya çamlak çömlek parlar ya görünür tenimin bir parçası.

Emirhan Makul.

Harun Karadeniz
17.03.2009, 22:34
ben sobelersem seni kurtarırım Sultan:)

selahattin şen
17.03.2009, 23:32
aşk diri diri toprağa girmektir

Harun Karadeniz
18.03.2009, 00:43
öyleyse ben diri diri girmeye razıydım:D:D

EyüpKILIÇ61
18.03.2009, 00:45
"Ben imkansız aşklar için yaratılmışım" şarkısı geldi aklıma yaa :) Bu şarkıyı bana yazdılar da haberiniz yok :)

Kubilay ŞAHİN
18.03.2009, 02:42
Başlık Bu Aralar Bayağı bir hareketli Bu zamanda böyleyse Nisan Mayıs Aylarında Düşünemiyorum..:D

Ha Unutmadan.. Aşk Yapamayacağını Yapmaktır..

Fatih Ersoy
18.03.2009, 16:17
Aşk; Çanakkalede korkusuzca can vermektir...

Harun Karadeniz
18.03.2009, 17:13
habu başlığı kilitleyin yaaa:D:D
Eyüp şarkı aynen benide anlatıyoççç ççç ççç

Harun Karadeniz
18.03.2009, 22:20
Aşk yüzünden olmuşum deli
Yok etrafda bir kedi
Bilemeyrum habu işin sonuni
Gelda güldur beni ey sevgili
(Harun karadeniz)

Harun Karadeniz
18.03.2009, 23:33
şiir yazayada başladım benim durum gittikce vahimleşiyo:D:D

Kubilay ŞAHİN
18.03.2009, 23:41
Oyy Harun Koptu Gidiyor.. Vallahi Durum Vahim:D:D..

Aşk için Aklımda Öyle planlar vardıki.. Yalan Oldu..
Neyse Devam Edelim.
Aşk Buz Gibi Soğukta Sevdiğini Beklemektir..

Harun Karadeniz
19.03.2009, 10:43
aşk belki görürüm ümidiyle İstanbulda sabahdan akşama kadar dolaşmaktır

Harun Karadeniz
19.03.2009, 13:30
Aşk mermisiz silaha benzer;
Dipcikle can yakar ama öldürmez:D:D

Hüseyin Kurt
19.03.2009, 13:32
Aşk 250 ile radara girmek,aniden fren yapmak ve cama yapışmaktır...

ezgi cubukcu
19.03.2009, 13:55
Elif Safak soyle diyor ask icin son romaninda:

'Asksiz gecen bir omur beyhude yasanmistir. Acaba ilahi ask pesinde mi kosmaliyim mecazi mi, yoksa dunyevi, semavi ya da cismani mi diye sorma! Ayrimlar ayrimlari dogurur. ASK'in ise hicbir sifata ve tamlamaya ihtiyaci yoktur.
Basli basina bir dunyadir ask. Ya tam ortasindadir, merkezinde, ya da disindasindir, hasretinde.'

Fatih Ersoy
19.03.2009, 15:29
Aşk; tek ayak üstünde dünyayı havaya kaldırabilmektir..

Great White
19.03.2009, 15:47
son zamanlarda günlüğü ihmal eden üye:)

Hüseyin İlkin
19.03.2009, 15:50
son zamanlarda günlüğü ihmal eden üye:)

Soner abi sanırım yanlış başlıktayız :D

Great White
19.03.2009, 15:51
Soner abi sanırım yanlış başlıktayız :D

Ahahahaha:)))

Bu ne yahu..

Aşık da değiliz ama, hayırdır inşallah:D

Birileri gelse de silse şunları daha fazla rezil olmadan:))

Fatih Ersoy
19.03.2009, 15:52

Bu ne yahu..

ççç ççç Ya aşıksın yada sarhoş :D

Abi başlayacağım yakında günlük yazılarıma :)

Muhammet
19.03.2009, 15:52
Aahahhaha :=)

Ben pek hayra yoramadım. :D

ezgi cubukcu
19.03.2009, 15:54
Ask ayni anda ikiyi kisiyi takip edememektir Soner ;)

Great White
19.03.2009, 16:02
Ask ayni anda ikiyi kisiyi takip edememektir Soner ;)

İki işi diyelim biz ona..

Bir yandan Yattara başlığı diğer yandan serbest kürsü, karışıyor sanırım;)

İki Emirhan şu başlığa bir damlasalar da kırdığımız pot mevzuusu arka sayfada kalsa bari:))

Hüseyin Kurt
19.03.2009, 16:05

Bu ne yahu..

Birileri gelse de silse şunları daha fazla rezil olmadan:))

Soner hoca,hayırdır :rolleyes:
:D
Hüseyin başlığını,aşk başlığı ile karıştırıp,o başlığa aşk ile ilgili şeyler yazma da gerisi sorun değil :D

Great White
19.03.2009, 16:10
Hüseyin' e olan aşkım platonik zaten;)

Karşılığı bile yok:)

Selami Gürpınar
19.03.2009, 17:06
Bu light Haruun hala buralarda dolaşıp yazılarmı yazıyo. :D

Dursun Kaplan
19.03.2009, 17:15
Az önce aşık oldum. ççç Ünal. ççç

Cem Akyüz
19.03.2009, 17:18
Soner abi böyle yanlış başlığa yorumlar yapmazdı vardır bunda bir işççç

ÜNAL
19.03.2009, 17:19
Az önce aşık oldum. ççç Ünal. ççç
Yuh Dursun :hırr:hırr:hırr

Dursun Kaplan
19.03.2009, 17:20
Kızarma olum. :D Görüşeceğuz senlan. ççç

ÜNAL
19.03.2009, 17:24
Kızarma olum. :D Görüşeceğuz senlan. ççç
Durum anlaşıldı. Dimi Dursun?:D:rolleyes:

Muhammet
19.03.2009, 17:26
Neler oluyor? :D

Yuh Dursun :hırr:hırr:hırr

Durum anlaşıldı. Dimi Dursun?:D:rolleyes:

Dursun Kaplan
19.03.2009, 17:27
Tamam la tamam. :cool:

Bak söz verdun ona göre. Anlaşıldı dimi Ünal ? :D

Emirhan Makul
19.03.2009, 17:29
Soner Abi de bu başlığa yazar Sadri şenerde yazar Aşk Öyle Birşeydir ki İnsanı Yakar ! :)

Hüseyin İlkin
19.03.2009, 17:30
Birleşemedim ki Ayrılayım dedi Harun Cevap vereyim ;

Birleşememişse bekleyerek hiç birşey olmaz armut pişip ağza düşmez ve doğanın kanunudur Atağı yapan herzaman erkekdir kadında yapar ama atağı hep erkek yapmışdır

Eğer ki Platonik olarak manyaklaşma gibi bir zevkiniz yoksa karşısına çıkın ve söyleyin

Unutmayalım ki İnsanın en doğal hali ve İnsanın kendini en iyi şekilde özünü ve kişiliğini sergilemesi en yararlı etkileme biçimidir herşeyi açık ve net bir şekilde söylenmesi gerekir

Ve Çekinen Korkan Utananlarada şu sözümü söylüyorum bu benim hayat anlayışımdır.

Olmuyor , olmuyor , olmuyor :o

Muhammet
19.03.2009, 17:32
Hüseyin, başlayınca gerisi geliyor. Tecrübe ile sabittir. :)

Emirhan Makul
19.03.2009, 17:34
Olmuyor , olmuyor , olmuyor :o

1 Erkek neden açılamaz !

1-)Reddedileceğinden Korkar !
2-)Ne konuşacağını bilemez bilse bile kafasında toparlayıp bir sunum yapamaz !

1 Erkek nasıl açılır !

1-) Yaklaşık 1 ay boyunca mutelif zamanlarda sesli kitap okuyarak
2-)Konuşacağı sunumu kafasına kurarak gerekirse kağıda defalarca yazarak
3-)Başka bir kız arkadaşını karşısına alıp sunumu deneyerek
4-)"Birşeyi yapmayıp Pişman olacağıma Yapar Rezil Olurum" düşüncesini benimseyerek

Great White
19.03.2009, 17:36
Ulen sap sap aşk meşk muhabbeti mi yapılırmış?

Dağılın buradan:))

Muhammet
19.03.2009, 17:36
Sap sap

ççç

Valla bu sıfat bana uyuyor bu aralar. Dağıldım ben. :D

Great White
19.03.2009, 17:38
Emirhan (Makul) şimdi koyar buraya iki dilberli fotoğraf, verir ağzımızın payını;)

Zaten Arap şeyhi gibi taklılıyor eleman:))

ÜNAL
19.03.2009, 17:40
Neler oluyor? :D
Muhammet,Dursun yanlış yaptı da:D

Tamam la tamam. :cool:

Bak söz verdun ona göre. Anlaşıldı dimi Ünal ? :D
:rolleyes:

Emirhan Makul
19.03.2009, 17:41
Estafurullah :D

ÜNAL
19.03.2009, 17:41
1 Erkek neden açılamaz !

1 Erkek nasıl açılır !

4-)"Birşeyi yapmayıp Pişman olacağıma Yapar Rezil Olurum" düşüncesini benimseyerek
Yok yok Mehmet Coşkundeniz halt etmiş bunun yanında:D

Emirhan Makul
19.03.2009, 17:49
Estafurullah diyeyim Hüseyin bir kez daha ama şunu söyleyeyim Denendi test edildi ve İkili ilişki uzmanlarının ve sosyologlarında önerdiği öneriler bunlar 5-6 defa dinlemişdim daha çok şeyler var bu konuda ama sen bunları bir dene en önemlisi inanmak.

Bu arada sitede Paçi'lerimiz var hani burda "Kız tavlamak" "Ayartmak" gibi tabirler kullanmıyorum farkındaysanız yani burda sizde inanırsınız ki herkesin derdi Gönül verdikleri insanlar hakkında iyi birşeyler yapmak yoksa erkek muhabbeti değil yani bunu hatırlatıp devam edelim

ve ekleyeyim Paçi'lerimizde önerilirde bulunursa ( ki bayanlar kendileri hakkında hiç bir zaman bilgi vermeyen ama en çok kendi hemcinslerini kıskanan bir tür olarak) çok memlun oluruz çünkü bayanların da bakış açıları onlara karşı yapılan bu eylemde en doğrusu olsa gerek.

m@rdi
19.03.2009, 17:51
Emirhan tamamen duyguların işlediği bir olayı, böylesine sistematik bir düzene oturtman taktire şayan.:)

Acaba bu işlem adımları hakikaten işe yarıyor mu?

1 Erkek neden açılamaz !

1 Erkek nasıl açılır !

Fatih Ersoy
19.03.2009, 17:54
Emirhan tamamen duyguların işlediği bir olayı, böylesine sistematik bir düzene oturtman taktire şayan.:)

Acaba bu işlem adımları hakikaten işe yarıyor mu?

Şükran hanım bunlar erkekler için.. Sizin işinize yaramaz :D:p

Dursun Kaplan
19.03.2009, 17:58
Muhammet,Dursun yanlış yaptı da:D

Olum bak hareket yapma. :D

Seda
19.03.2009, 18:01
and replay (:

yalan dostum ask diye birsey yoookkk..

Muhammet
19.03.2009, 18:05
Ah come ooon! :D

We have passed it. :D

Emirhan Makul
19.03.2009, 18:05
and replay (:

yalan dostum ask diye birsey yoookkk..

Bknz "Aşk ve Aşık Olmak" Başlığında geri sayfalara.

Neyse vakit kaybetmeyin !

"Hiç birşey ne yokdan var edilebilir nede varken yok edilebilir"
Aşk masa,sehba,sandalye gibi katı bir cisimdir Aşk soyutluğunun içinde çok kuvvetli bir somutluk taşır bir cisim kadar gerçekdir.Yalnız ben adına aşk derim sen sevda dersin daha bir başkası verem der.Ama herkes belkide yaşamadığı belkide yaşayıp mutsuz olduğu için Aşk'ı yoksayar ama önemli olan Birşeyi olumlu olsada olumsuz olsada sevmekdir Aynı Bizlerin Trabzonsporu Yenildiğinde'de Yendiğinde de Gerekirse küme düşsede sevebileceğimiz gibi.

Fatih Ersoy
19.03.2009, 18:09
Neyse vakit kaybetmeyin !

"Hiç birşey ne yokdan var edilebilir nede varken yok edilebilir"
Aşk masa,sehba,sandalye gibi katı bir cisimdir Aşk soyutluğunun içinde çok kuvvetli bir somutluk taşır bir cisim kadar gerçekdir.Yalnız ben adına aşk derim sen sevda dersin daha bir başkası verem der.Ama herkes belkide yaşamadığı belkide yaşayıp mutsuz olduğu için Aşk'ı yoksayar ama önemli olan Birşeyi olumlu olsada olumsuz olsada sevmekdir Aynı Bizlerin Trabzonsporu Yenildiğinde'de Yendiğinde de Gerekirse küme düşsede sevebileceğimiz gibi.

Sigmund Freud tarzı yorumlar bunlar :D
Yeni bir efsanemi doğuyor :)

Seda
19.03.2009, 18:15
Bu konuyu - "ask var mi, yok mu?" - cok tartistim.. Cesitli yas gruplariyla.. Ve geneli de evliliklerden sonra askin yok oldugunu, hic var olmamis gibi oldugunu söyledi.. Bu mu ask? En azindan benim kafamda tasarladigim ask böyle birsey degil..
Eger ask buysa ben onun varligini kabul etmiyorum ve onsuz da yasayabilecegimi söylüyorum..
Etrafimda gördügüm "asklar ve asiklar" tamamen günlük seylerdi.. 4-5 aydan fazla tutan da olmadi.. Asklara bakin bea :)

Aman bana uzak, misira kral :p:p

Ne demistik: "Mantik evliligi en mantiklisi" :p

Muhammet
19.03.2009, 18:16
4 yıl. Daha uzunlarını da gördüm..

Seda
19.03.2009, 18:17
4 yıl. Daha uzunlarını da gördüm..
Peki ya sonra?

melâl
19.03.2009, 18:18
Seda... hani dün Facebookta ilan etmiştik aşkımızı :U
noluyoruz şimdi aşk yok filan :U sorarum haunlarun hesabuni sağa :D

bu arada :D resmi sponsor nike başlığında bizim uşakların yeni kramponlarını gördüm :D çok hoşuma gitti :D
paylaşayım dedim :rolleyes:

Seda
19.03.2009, 18:20
Evet yaaa :(
Melal'im bana yeter de artar bile :D:))))

Du giii ben da bagaym ::

Emirhan Ömeroğlu
19.03.2009, 18:22
Teyzemin kızı 6 yıl flörtten sonra (biraz ağır kaçtı ama) şimdiki eniştemle evlendi 2 yıl kadar oldu hiç bir durum veya kötü bişe duymadım hatta çocuk bekliyorlar :)

bu ilişkilerin uzun sürmesinin nedeni kişilerin isteyip istemedikleriyle alakalı bence :)

Emirhan Makul
19.03.2009, 18:35
Bu konuyu - "ask var mi, yok mu?" - cok tartistim.. Cesitli yas gruplariyla.. Ve geneli de evliliklerden sonra askin yok oldugunu, hic var olmamis gibi oldugunu söyledi.. Bu mu ask? En azindan benim kafamda tasarladigim ask böyle birsey degil..
Eger ask buysa ben onun varligini kabul etmiyorum ve onsuz da yasayabilecegimi söylüyorum..
Etrafimda gördügüm "asklar ve asiklar" tamamen günlük seylerdi.. 4-5 aydan fazla tutan da olmadi.. Asklara bakin bea :)

Aman bana uzak, misira kral :p:p

Ne demistik: "Mantik evliligi en mantiklisi" :p

Evlilik Aşk'ı bitirir yalanı insanların bilinç altına yerleştirilip Evlerine çiçek çikolata şeker ve hediyeler getiremeyen Türk erkeklerinin bu eylemleri yapması için söylenmişdir.
Örn 1-A;
Nedime;Murteza ya sanki ilk başdaki gibi değil hiç birşey Aşkımız bitti mi ne
"Murteza ertesi akşam 1 buket orkide alır gelir(Pahalı ve romantik olduğu varsayılan çiçek)
Murteza;Al Nedime bunları sana aldım
Nedime;Ay Çok İncesin Murteza
Ertesi Gün Nedime altın gününde kadınların açtığı "Evlilik aşkı bitiriyor" konusuna
Nedime; "Biz murteza ile hiç öyle değiliz murteza bana her akşam çiçek alır aynı ilk günki gibi aşkımız der

Ama illa ki katılmıyorum dersen olaya teknik açıdan bakmak gerekirse Evlilik aşkı bitirmez 2.5'luk örgü şişiyle dikilen yün iplik değil ki bu 2 ters 1 düzde bitsin Aşk hep devam eder

Ama şöyle açıklayayım hani insanın bilinç altında bir duygu vardır Hasret Özlem Yasak ve Kural algılama duyguları. Evlilikden önce bu vardır evlilikden sonra bu kaybolmaya başlar.
Yani sevgiliyken sözlüyken nişanlıyken buluşmalar bakışmalar artık anlamsızlaşır tamamen anlamını kaybetmez fakat eksilir Erkek'de "Nasıl olsa evliyiz o artık benim karım" gibi kütükçe bir düşünce ile davranır evet Erkeklerin hep yaptığı doğasında olan birşeydir bu ama bunu kadın hep ört pas etmeye çalışır daha incedir çünkü bayanlar bu yüzden incelik isterler.

Evliliği mutlu olanlar insanlar yokmudur vardır
Nasıl Mutlu olmuşlardır? Tabi ki de evlilik müessesesi içinde (bu lafıda hiç sevmem yok LTD.ŞTİ) Her zaman farklılığa gitmeye kalkıştıkları için mutludurlar hanımınıza küçük küçük sürprizler yaparak işte ilk önce giriş kapısına sonra buzdolabına ev telefonunun üstüne yönlendirici küçük notlar yazarak salonda ki zigon sehbanın üzerinde ki küçük hediyeye götürerek bir sabah işe giderken gel işden kaçalım diyerek sahilde pamuk şekeri diyerek.

Evlilikde aşk böyle bitmez Aşk'ın bittiğini söyleyenler ya hiç aşık olmamışdır yada "Evde kaldım kısmetim çıksada evleneyim"Duygusunu Aşk sanan kişilerdir.

Ve bu konuda birşey daha biz yani yeni nesil bu konuda çok kafa kasıyoruz yani acaba evlensek aşk biter mi ne olur acaba nasıl olacak eskilerimiz bu konuda çok profosyoel görücü usuluylede olsa aşk'larını yaşayabiliyorlar ne durumda olursanız olun iş Düşüncede biter.

Mesajınızın sonunda söylediğiniz "Etrafımdaki Aşk'lar 4-5 aylık" Cümlesi 14-25 yaş arasında klişe olmuş bir atasözüdür.Özelinize dokunmak istemem çünkü konumuz böyle bir konu değil tamami ile duygular anlamları ve yapılacak uygulanacak öneriler üzerine kuruludur ama şunu söyleyeyim ya yalnız olduğunuz için etrafınızdakilere takmış durumdasınız yada o 4-5 aylık ilişkiden sonra ayrılan sizsiniz bu ikisinden biridir yoksa etraftakilerin yaşadığı bozuk ilişkiler hiç kimsenin diline pelesenk olmaz.

Ayrıca Misina Kral Demişsin Bunun Erkekler için geçerli olduğunu sanardım değilmiş
Biz Erkekler genellikle bir ilişkiden çıkmışsan yada reddedilmişsek.

"Yalnız Kurt,Tek tabanca,Kralına değil alayına gider,Yalnızlık alınyazım,İsyanım var kadere"
Gibi arabesk sözleri sağa sola kağıda duvara camlara yazar dururuz.

Muhammet
19.03.2009, 18:53
Peki ya sonra?

Aşk bitmedi. İlişki bitti.

Hüseyin Kurt
20.03.2009, 10:07
Emirhan aşkın kitabını yazıyor :)

Emirhan Ömeroğlu
20.03.2009, 14:10
Adaş bir kitap yazarsın artık :)

Emirhan Makul
20.03.2009, 17:02
Emirhan aşkın kitabını yazıyor :)

Ama abi sen söyle evlilik için yazdıklarım doğru değil mi yıllardır kandırıyorlar bizi "Evlilik aşkı öldürür" ya bıraksınlar ya Ticari amaçlı işte belli ki ya gül satacaksın ya makyaj malzemesi neden milletin evliliği ile oynuyosun ki

Aşk Hiç Bitmez !

Hüseyin Kurt
20.03.2009, 17:04
Evlilik aşkı öldürmez,bu kocaman bir yalandır ;)

Emirhan Makul
20.03.2009, 17:36
50 yıl sonra aynı yerde, aynı saatteBöyle aşk görülmedi..
http://www.haberturk.com/2009/03/20/kuturesim/evlendikututut.jpg

İngiliz gazete ve dergilerinde inanılmaz aşk hikayeleri yayınlandıktan sonra, 50 yılın ardından ikinci kez evlenen Sandra ve Terry'in aşkı tüm dünyada yankı uyandırdı.
Mutlu çift, evliliklerinin ilk dönemlerinde ömür boyu birlikte yaşayacaklarını düşündüklerini, ancak aradan geçen birkaç yıl içinde tartışmaların başladığını ve evliliklerinin kötüye gittiğini ve boşandıklarını ifade etti.
Ayrı geçen 50 yılın ardından kaderin yeniden bir araya getirdiği çift, ikinci kez evlendiklerini, ilk düğünlerinin 29 Kasım 1958'de saat 15.00't ikinci düğünlerinin ise 29 Kasım 2008'de saat 15.00'te yapıldığını açıkladı.
Westbury'de yaşayan Sandra Kaufman (67), "Birinci evliliğimizin üzerinden tam 50 yıl geçmesinden sonra yeniden evlenmek istedik. Terry ve ben yeniden bir araya gelmek istedik ve mükemmel bir gün yaşadık. 50 yıldır ayrıydık" şeklinde konuştu. Aynı okuldayken 14 yaşında taşındıklarını ifade eden Terry ise, "Aynı okuldaydık ve birbirimize aşıkken beraber zaman geçirmekten çok hoşlanıyorduk" dedi. Evlenmeye karar veren çift, 3 yıl sonra kilisede mükemmel bir düğünle evlendiklerini ancak evliliklerinin ilk yıllarının ardından ekonomik sorunlar yaşamaya başladıklarını ve bu sorunların evliliklerini zedelediğini ifade etti.
Emekli bir aşçı olan Terry, "Para sıkıntısı yaşıyorduk ve Kuzey'de çalışmak zorundaydım. İlişkimiz gittikçe daha çok bozuluyordu ve sonunda ayrılmaya karar verdik. Yollarımızın ayrılmasına rağmen Sandra'nın ilk aşkım olduğunu hiçbir zaman unutamadım" ifadelerini kullandı. Terry'den ayrıldıktan sonra Derek ile evlenen Sandra Ricky (45), Tracry (43), Rhona (41) David (39), Abigail (30) John (28) ve Dan (22) isminde 6 çocuk sahibi olduklarını söyledi.
10 yıl sonra bir markette karşılaşan Terry ile Sandra birbirlerine evlendikleri haberlerini verdiğini söylerken Sandra, "Terry'yi yeniden görmek güzeldi ancak sohbet ettikten sonra birbirimize 'hoşçakal' deyip ayrıldık" dedi. 21 yıl sonra Derek'ten ayrılan Sandra, Terry ile yeniden karşılaşmayı umduğunu ve 2007 yılının Şubat ayında kaderin onları bir kez daha buluşturduğunu söyledi. Bir arkadaşından Terry'nin döndüğünü öğrendiğini ifade eden Sandra, aradan birkaç gün geçmesinin ardından Terry'den bir telefon aldığını ve birkaç ay boyunca arkadaş olduklarını dile getirirken, arkadaşça görüştükleri birkaç ayın ardından yeniden evlenme kararı alan Terry, "Sandra'dan ayrıldıktan sonra evlendiğim 2 eşimi kaybettim. İlk eşim Pam beyin kanamasından, ikinci eşim Helen kalp krizinden hayatını kaybetti. Konuştukça duygularımız yeniden canlandı ve halen birbirimizi sevdiğimizi anladık" dedi.
Sandra ise, "Aradan geçen zamana rağmen ne ben Terry'yi unuttum, ne de Terry beni" dedi. Geçen yıl 29 Şubat'ta eşi Terry'ye evlenme teklif eden Sandra, "Terry'yi yeniden kaybetmemeye kararlıydım. Bu yüzden evlenme teklif etti. Hiç duraksamadan 'evet' dedi. Böylece yeniden evlenmeye karar verdik" diye konuştu. İkinci düğünlerini düzenleyen çift, ilk evliliklerinden tam 50 yıl sonra aynı gün ve aynı saatte evlendi. Sandra, "İlk düğünümüzden tam 50 yıl sonra evlenmemiz bu düğünü bizim için daha özel bir hale getirdi.
Düğünümüz muhteşemdi ve birbirimizi yeniden bulduğumuz ve bir şans daha verdiğimiz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz" dedi. Dünyadaki tüm yaştaki insanlara ortak bir mesaj veren çift, "Eğer hayatınızda bir kere aşık olursanız bunu atlatamaz ve hayatınız boyunca onu ararsınız. Kalbinizde başkası varken, evlenseniz bile mutlu olamazsınız. Onu bulup hayatının nasıl gittiğini öğrenmek için iletişime geçmenin hiçbir kötü yanı yok. Bu sadece sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Geçen 50 yıla rağmen birbirimizi hiçbir zaman unutmadık, birbirimizin kalbinden ve aklından hiçbir zaman çıkmadık. Ne zaman Sandra ve Terry isimlerini duysak birbirimizi hatırladık. Bu doğru ve gerçek aşk. Gerçek aşkınızı bulana kadar asla tamamlanamazsınız. Biz şimdi tamamlandık ve gerçekleştiremediğimiz hiçbir arzumuz kalmadı. Birbirimize aidiz. Arzularımız gerçekleşti" ifadelerini kullandı.
İHA

Erdem Keser
20.03.2009, 18:08
Evlilik aşkı öldürmez,bu kocaman bir yalandır ;)
Süründürür mü Hüseyin abi:D

Muhammet
20.03.2009, 18:16
O zaman size bir şarkı armağan ediyorum.

e-0zvMYWf8w

Mayls
20.03.2009, 18:17
Muhammet dinliyor musun cidden böyle şeyleri :D

Muhammet
20.03.2009, 18:19
Sence dinliyor muyumdur? :D

Mayls
20.03.2009, 18:26
Dinlemediğini umuyorum :D

Muhammet
20.03.2009, 18:28
Konunun akışı gereği koydum oraya. Yoksa tabi ki dinlemem. :) Rahat edebilirsin. :D

Kubilay ŞAHİN
21.03.2009, 03:13
" Aşık Olmayan Yolda Yürüyemez.." Volkan Abimiz diyor.. Şimdi Gelde Katılma :)..

Hüseyin Kurt
21.03.2009, 09:51
Süründürür mü Hüseyin abi:D

:D
Aynen,sürünmekten beter eder.

ÖmerFarukYılmaz
21.03.2009, 11:23
Emirhan şu yazılarını okudukça ne kadar Duygusuz,Düşüncesiz olduğumu anlıyorum....
Ne yapalım fıtratımız böyle galiba...:)

Emirhan Makul
21.03.2009, 11:25
Boşverip kenara çekilmek çok kolay
Karşısına geçipde Dimdik Durmak Olay.

Aklında ki tüm fıtratları sil kalbinin sesini dinle dinlenecek yerde. :)

Duygusuz insan yoktur hele hele sen hiç değilsin emin ol :)

ilhan
21.03.2009, 11:31
kaç defa aldattın gözlerin kapalıyken,
kaç yalan söyledin dudaklarına dikiş atılmışken,
kaç "seni seviyorum" duydun bana ait olmayan,
kaç defa astın beni sol göz bebeklerinde,
kaç tekme attın bana ellerinle,
kaç tanesi intihar etti ayak parmaklarının(bana koşarken),
kaç pembe diziye rol oldu sürklase edilmiş aşk sözcüklerin,
kaç benden artık.
bende ki seni astım dün gece sokak lambasına..

aşk yok artık sûni fotosentez zamanlarında..

Emirhan Makul
21.03.2009, 22:52
http://img2.blogcu.com/images/g/i/z/gizemligece/1209557447benim-adim-ask-21%5B1%5D.jpg

Selami Gürpınar
21.03.2009, 23:01
Ey gidi ey mutluluk süper birşey. :)

Onur Şeref
22.03.2009, 00:33
Bir kızın hoşlandığı erkeğe karşı gösterdiği hoşlandığının belirtileri nelerdir?

SDanışmaz
22.03.2009, 00:36
Bir kızın hoşlandığı erkeğe karşı gösterdiği hoşlandığının belirtileri nelerdir?

Ne kadar belirti olursa olsun güvenme.. Yaşanmış onaylanmıştır..

melâl
22.03.2009, 00:37
Aşk ve aşık olma başlığında 61. sayfa...

kaçırmayayım dedim :rolleyes:

Emirhan Makul
22.03.2009, 00:38
Bir kızın bir erkekden hoşlandığının belirtileri nedir?

Anlamak çok zordur çoğu zaman imkansızdır.

Ama yinede sayayım;

1-)Herhangi bir ortamda size bakarak yanındakiler ile konuşursa
2-)Arkadaşlarıyla Fısır fısır birşeyler konuşursa
3-)Az aralıklarla göz temasına girerlerse
4-)Sık sık boşluğa bakarlarsa(Eski tabirle gözü yol çekmek)

Bunlar hoşlanmanın belirtisi eğer bir bayan gerçekden aşık olmuşsa bunu en yakın arkadaşınla bile paylaşmaz.

SDanışmaz
22.03.2009, 00:38
61. sayfada yeniden aşık olduğumu kendi kendime itiraf mı etsem :p

Adil ÖZGÜR
22.03.2009, 00:39

Emirhan, Emirhan, Emirhan

MAKUL bir cevap

Onur Şeref
22.03.2009, 00:46
Sanırım ben aşık oldum ve hoşlandığım kızda benden hoşlanıyor Emirhan'ın belirtilerine göre.:S

SDanışmaz
22.03.2009, 00:48
Hafiften yoklamaya başla :) Geç olunca pişman olursun ;)

Emirhan Makul
22.03.2009, 00:50
Sanırım ben aşık oldum ve hoşlandığım kızda benden hoşlanıyor Emirhan'ın belirtilerine göre.:S

Benim tabirlerimden önemlisi bayanlan sık sık konuşmaya çalış göz kaçırmalarına dikkat et konuşurken ağzını ara elbet bir yerden belli eder ama o sana ilgi duyuyorsa sakın Her erkeğin yaptığı gibi havalara girme ister istemez gireceksin şimdiden söyleyeyim Bayanlar bundan dolayı Erkeklere açılamazlar ilk nedenleri budur herzaman.

"Amaan bana ne ben kendimi belli edeyim de o teklif etsin"

Mantığı oluşuyor ondan sonra bizler yoruluyoruz onun sana verdiği 1 değere sen 10 misli cevap ver olayı akşına bırak yavaşdan gitmek herzaman kardır.

Tuğba ÖZTÜRK
22.03.2009, 00:50
Anlamak çok zordur çoğu zaman imkansızdır.

Ama yinede sayayım;

1-)Herhangi bir ortamda size bakarak yanındakiler ile konuşursa
2-)Arkadaşlarıyla Fısır fısır birşeyler konuşursa
3-)Az aralıklarla göz temasına girerlerse
4-)Sık sık boşluğa bakarlarsa(Eski tabirle gözü yol çekmek)

Bunlar hoşlanmanın belirtisi eğer bir bayan gerçekden aşık olmuşsa bunu en yakın arkadaşınla bile paylaşmaz.

iyi analiz :D

Mollasalihoğlu
22.03.2009, 00:53

Buna kim net ve alternatifsiz cevap verirse yalan söyler.. :)

Emirhan Makul
22.03.2009, 00:57
Buna kim net ve alternatifsiz cevap verirse yalan söyler.. :)

Benim cevaplarım alternatifli kesin birşey söylemiyorum ama ihtimalleri sıraladım arkadaşa bu verileri yaşadım ve kız sohbetlerinde dinledim.

Mollasalihoğlu
22.03.2009, 00:57
Benim cevaplarım alternatifli kesin birşey söylemiyorum ama ihtimalleri sıraladım arkadaşa bu verileri yaşadım ve kız sohbetlerinde dinledim.

Emirhan ben sana yönelik söylemedim, genel fikrim bu yani...

Tecrübelerle sabit :)

Onur Şeref
22.03.2009, 00:58
Oluruna bırakmak en mantıklısı değil mi? Eğer kız benden hoşlanmışsa benim bu halimden hoşlanmışdır daha yakın davranarak onun eline koz vermiş olmazmıyım naza çekmesi açısından?

Mollasalihoğlu
22.03.2009, 01:00
Oluruna bırakmak en mantıklısı değil mi? Eğer kız benden hoşlanmışsa benim bu halimden hoşlanmışdır daha yakın davranarak onun eline koz vermiş olmazmıyım naza çekmesi açısından?

Kaçan kovalanır diye bir strateji vardır güzel kardeşim ve %90 işe yarar :)

ama bunun dozajını ayarlamak çok zor işte yani hem kaçacaksın ama hem de araya soğukluk girmeyecek.. :D

Emirhan Makul
22.03.2009, 01:01

Onur ne kozu Allah aşkına 51 mi oynuyosunuz

Kadın-Erkek ilişkisini savaşa dönüştürmeyelim olayı akışına bırak sen birşeyler hissedersen hiç çekinmeden açıl bayana unutma ;

"Birşeyi yapmayıp Pişman olacağına Yap Rezil ol"

Ba®ış
22.03.2009, 01:05
51 de koz olmaz ;)

hos_cocuk61
22.03.2009, 01:06
Bence aşk'ta her zaman stratejiler izlemek gerek 1 günlük değil genel düşünmek lazım böyle düşünülürse o ilişki uzun sürer ve herzaman aşk'ta gizemli olmaz lazımki o aşk büyülü olsun...

Tuğba ÖZTÜRK
22.03.2009, 01:06
Kaçan kovalanır diye bir strateji vardır güzel kardeşim ve %90 işe yarar :)

ama bunun dozajını ayarlamak çok zor işte yani hem kaçacaksın ama hem de araya soğukluk girmeyecek.. :D

evt insan oğlunun genelinde var hem erkek de hem kız da

para neden çok sevilir zor kazanıldığı için :) çekici bişiii :) yani en güzel aşk zor olandır demiş haluk levent :)

Eyüphan
22.03.2009, 01:07
51 de koz olmaz ;)

Güzel laf :)

Kubilay ŞAHİN
22.03.2009, 01:07
Onur ne kozu Allah aşkına 51 mi oynuyosunuz

Kadın-Erkek ilişkisini savaşa dönüştürmeyelim olayı akışına bırak sen birşeyler hissedersen hiç çekinmeden açıl bayana unutma ;

"Birşeyi yapmayıp Pişman olacağına Yap Rezil ol"

Gerçekten Bu Sözü Tutuyorum katılıyorum..

Emirhan Peki Bir Kız Sırf gözünün içine sanki hortlak görmüş gibi bakarsa oda hoşlanmışmı sayılır yoksa farklı birşeymi düşünür..:D

Bu arada 61 deki yerimizide almış olduk :)..