PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşk ve Aşık Olmak!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51

Alican Altunbaş
13.09.2012, 16:33
Şu başlığa girince yaşlandığımı anlıyorum:)

Onur Şeref
13.09.2012, 17:26
Şaşırmayın kardeşlerim aşk yoktur.

Bekir
13.09.2012, 21:07
Aşk hayat kadını gibidir,kaç posta seversen o kadar bedel ödersin.

Canberk
13.09.2012, 22:13
Bekir noldu la ? Sen bari yapma kardeşim senden ümitliydim :(

Bekir
13.09.2012, 23:12
Yok Canberk ben tam gaz devam ediyorum da bedel ödeye ödeye ordan aklıma geldi :)

Canberk
13.09.2012, 23:14
He aman de kardeşim senden gelecek kötü bir haberle yıkılırım vallahi :)

Bekir
13.09.2012, 23:38
İnşallah 6 sene sonra düğün haberimi alırsın :)

He bu arada hala sevgili olamadık ama düğün tarihi belli :)

Canberk
13.09.2012, 23:45
Nikah şahidin olacam ne haberi alması ? :D

Bekir
14.09.2012, 00:13
Şehit olma da şahit olursun :)

Canberk
14.09.2012, 00:16
Olum Allah mı söyletti ne la bak tırstım şimdi :S :)

Alika87
14.09.2012, 01:03

kac cocuk ve isimlerini belirledinizmi ?? :D

Murathan
14.09.2012, 02:04
Şimdi... Neyse.
Biriniz çıkıp" hastır lan ordan ergen "demeden kaçayım. :)

Mehmet Ç.
14.09.2012, 09:11

Tam benim kafadan :)

Bizim'de Türkiye'ye kesin dönüs yapacagimiz kesin :) Ama sevgili degiliz :)

esra61
14.09.2012, 13:19
mehmet ç. şu sayfaya son zamanlarda bayağı yazmışın ve endişelerin var kız hakkında

amacım akıl vermek değil sadece fikir belki içindeki endişeleri dindirir;
önceki yazından birinde demişsinki arkadaş ortamımız uygun değil şuanda olsakta onalrın bilmesini istemeyiz;belkide kız onların bilmesini istemediği için senden uzak duruyordur çünkü kızlar arkadaş ortamlarından etkilenirler.seni sevdiğinden emin gibisin ama ondan bir adım bekliyosun şu sıralar eğer arkadaş ortamı uygun değilse bu adımı atması zor gibi içinden deli gibi seviyodur ama bunu belli etmiyodur,edemiyodur...anladığım kadarıylada sen de kızı çok seviyosun ama o kızı unutmak içinde bir başka kızı görmek içinde dua etme derim bn ne olursa olsun;)
sonuç olarak zamana bırak meseleyi belkide okul bitince bişiler olur he tabi aklında her ihtimali düşün ne çok olumlu düşünüp havalarda uç nede umutsuz olup yerlerde sürün....KADERE inan belki bu kız hayatının kadını olur belkide bir başkası bilemezsin...sadece zaman.....

kızlara birde onların penceresinden bakın arkadaşlar, o zaman daha rahat anlıcaksınız onları....

Faruk Türk
14.09.2012, 14:08
mehmet ç. şu sayfaya son zamanlarda bayağı yazmışın ve endişelerin var kız hakkında

önceki yazından birinde demişsinki arkadaş ortamımız uygun değil şuanda olsakta onalrın bilmesini istemeyiz;belkide kız onların bilmesini istemediği için senden uzak duruyordur çünkü kızlar arkadaş ortamlarından etkilenirler.seni sevdiğinden emin gibisin ama ondan bir adım bekliyosun şu sıralar eğer arkadaş ortamı uygun değilse bu adımı atması zor gibi içinden deli gibi seviyodur ama bunu belli etmiyodur,edemiyodur...anladığım kadarıylada sen de kızı çok seviyosun ama o kızı unutmak içinde bir başka kızı görmek içinde dua etme derim bn ne olursa olsun;)
sonuç olarak zamana bırak meseleyi belkide okul bitince bişiler olur he tabi aklında her ihtimali düşün ne çok olumlu düşünüp havalarda uç nede umutsuz olup yerlerde sürün....KADERE inan belki bu kız hayatının kadını olur belkide bir başkası bilemezsin...sadece zaman.....

kızlara birde onların penceresinden bakın arkadaşlar, o zaman daha rahat anlıcaksınız onları....

dogru düsünceler... bunlari Mehmet kardesimiz mutlaka biliyor ve düsüniyordur :))
özelden konusmustum , yani benim gördügüm tek sorun, Zaman, bakalim belki seneye olumlu isler olur :D

Mehmet Ç.
14.09.2012, 14:43

esra61 cok tesekkür ederim. Bir bayan tarafindan yorum gelmesi beni sevindirdi.

Ben karsi tarafdan bekledigim adim "Seni Seviyorum" desemesi degil. Sadece yine mesaj atsin. Beni görünce agizi kulagina gelsin. Eskisi gibi yine mutlu olsun. Son bir 1-2 haftadir, sanki Ailesinden birini öldürmüsüm gibi..

Ben kizi seviyorum. Onun sevip sevmedigini söyleyemem. Nasil anlarim sevip sevmedigini bilmiyorum.

Ben biraz kafam dagilmasi icin, belki iyi gelir diye, yine görim dedim. Zaten hayir yokmus o isde. Sabah hem ise gec kaldim, hem kizi göremedim :)

Arkadas ortami cok pis. Yalan konusmim, erkeklerden hepsi kizi begeniyordur. Kiz ben Mehmet'i seviyorum diyemez ortada. Ben onu seviyorum hic diyemem. Arkadas dedigim, ama siki arkadas degil. Sadece okul ortamindan. 1 seneye yoklar zaten. Ben zaten bu konu nedeni ile konuyu zamana birakdim. Ben su an gidip konusmam. O gelirse, neden geldin demem. Bence o da gelmez..

Buradaki arkadaslar kiz tarafani düsünmediginden ha bire gaz veriyor bana :)

Son olarak, ben neden buraya bu kadar yaziyorum? Ben kimse ile konusamiyorum bu konuyu. Kimseyle paylasamam. Sadece 2-3 kisi. Gerisine güvenmem. Yada kizi tanir. Burayi samimi buldugum icin sizinle paylasiyorum. Cokda iyi geliyor. Bazen gülüyorum, iyi geliyor.

Herkeze tesekkür ederim, yardim etmeye calisan, özelden yada baslikdan :)

Berkay Yılmaz
14.09.2012, 14:56
Trabzon'dan başka ''AŞK'' yalan bence bu hayatta....

esra61
14.09.2012, 16:14
mehmet ; rica ederim.
haklısın istediğin gayet makul bir şey lakin bilemezsin ki şuaralar ne yaşıyor belki morali bozuktur belki senin hakkında birinden birşey duymuştur olumsuz anlamda.belkide içindeki duyguları bastırmaya çalışıyodur sadece arkadaş olduğunuzu kabullenmeye çalışıyodur. sanırım sende onu sevdiğini felan söylememişsin.belkide bu yüzden yanlış duygulara kapılmamak için mesaj atmıyodur veya eğer sen ona açıldığında bir adınız olmayacağı için seni kaybetmekten arkadaşlığını kaybetmekten korkuyordur bilemezsin...
bu yüzden zaman kardeşim herşeyin ilacı gaza gelme:)
sabır sabır... derim ben eğer bişiler istiyosan...;)

Bekir
14.09.2012, 19:34
Olum Allah mı söyletti ne la bak tırstım şimdi :S :)
Farketmez Canberk senin düğünüme gelmen yerine ben cenazene gelirim :D

kac cocuk ve isimlerini belirledinizmi ?? :D

2 kız düşünüyoruz,isimler de belliydi de bu aralar değişmeye karar verdik :D

Tam benim kafadan :)

Bizim'de Türkiye'ye kesin dönüs yapacagimiz kesin :) Ama sevgili degiliz :)

Ohh rahatladım, tek garip ilişki bizimkisi sanıyodum :)

Deniz Tosunoğlu
14.09.2012, 22:20
Yalan.

28TS61
16.09.2012, 01:14
resmi nikah tarihimiz 12.12.12 olarak belli oldu :)

Hatice Aslan
16.09.2012, 01:29
1 hafta iyidir ertesi hafta isyan türküsü söyletir..
İyi gitmeye başlar, tamam artık huzurluyum mutluyum dersin.
Mustafa Yumlu çıkar penaltı yaptırır keyfin kaçar.

''Aşk Mustafa gibidir''

Soner Albayrak
16.09.2012, 04:44

''Aşk Mustafa gibidir''

hahaha :D Gece gece iyi güldüm ya :D Allah ne yapmasın seni emi :)

Faruk Türk
17.09.2012, 09:11

''Aşk Mustafa gibidir''

hahhaha :D süpersin yaa:d

Hatice Aslan
17.09.2012, 17:08
hahaha :D Gece gece iyi güldüm ya :D Allah ne yapmasın seni emi :)

hahhaha :D süpersin yaa:d

Yazarken saçmaladığımı düşündüm ama bundan iyi tanımlanamazdı sanırım.. Komiklik yapmaya çalışıyorsun diye tepki alacağımıda düşünmüştüm.. Her neyse iyi olmuş iyi :D

Mehmet Ç.
18.09.2012, 18:32
Ask yoktur. Aynen. Ask yoktur!

Hüdai Pervaneli
18.09.2012, 19:50
Ask Vardir

Ertan1982
18.09.2012, 20:34
resmi nikah tarihimiz 12.12.12 olarak belli oldu :)

Corumlu Nikah nerde Köln mü??Yoksa Bonn.Tabii Hanim köylü oldun artik.Leblebileri artik tüm tanidiklara sen getirirsin.

Not:Türk kizlarlan ilgilenmiyorum kafam rahat.Cekemem öyle tripleri.

Dursun Kaplan
19.09.2012, 20:35
http://www.objektifhaber.com/dosyalar/images/A-4ca39e2ceeebf%20copy.jpg

SEDAT
19.09.2012, 20:39
* Dursun :D kardeşim benim...

Dursun Kaplan
19.09.2012, 20:40
Zamani aşkların tam olarak tarifi :)

28TS61
19.09.2012, 22:26
Corumlu Nikah nerde Köln mü??Yoksa Bonn.Tabii Hanim köylü oldun artik.Leblebileri artik tüm tanidiklara sen getirirsin.

Not:Türk kizlarlan ilgilenmiyorum kafam rahat.Cekemem öyle tripleri.

Giresun`luyuz. Corumdan transfer yaptik :) ex-corumlu artik :p
bad honnef´te.

türk kizlari ile ilgilenmiyorsan, hangileri ile ilgileniyorsun ;)

Bekir
20.09.2012, 01:02
4 aydır neredeyse 24 saat konuştuğum kızla ilk kez buluşacağım,ilk bulusmada hediye falan almalı mıyım?

Saçma bir soru ama bana ters konular,bi görüşlerinizi alıyım.

Canberk
20.09.2012, 01:05
Ne hediyesi olum dur sakin ol ya :D

Bekir
20.09.2012, 01:06
Ne biliyim olum belki alınıyodur bi yanlış yapmayalım :)

Canberk
20.09.2012, 01:08
Yok kardeşim daha çok vaktin olacak daha ilk buluşmadan hediye filan alma. Ama bir gül veya karanfil dersen hayır diyemem yani :D

Bekir
20.09.2012, 01:13
Gül ve karanfili de tutup kıza uzatamam daha ilk buluşmadan :)

Seni dinleyip bir şey almıcam,İnşallah trip atmaz,her naneye trip atıyo zaten.

Hatice Aslan
20.09.2012, 01:17
Şimdiden herşeye trip atana tutup hediye getirirsen tepene çıkar. Acı ama gerçek biz dişi canlılar böyleyiz. :cool:

Canberk
20.09.2012, 01:19
Niye olum evleneceğin kız bu sonuçta :D Ama sen cidden alma hediye filan. Bekle biraz yüzüğü çıkartık takarsın parmağına az kaldı zaten :D

Bekir
20.09.2012, 01:22
Şimdiden herşeye trip atana tutup hediye getirirsen tepene çıkar. Acı ama gerçek biz dişi canlılar böyleyiz. :cool:

Tepeme fazlasıyla çıkardım zaten,biz de erkekler olarak yolu geçene kadar ayıya dayı deme taktiğiyle yola devam ediyoruz :p

Niye olum evleneceğin kız bu sonuçta :D Ama sen cidden alma hediye filan. Bekle biraz yüzüğü çıkartık takarsın parmağına az kaldı zaten :D

Çok az ya 6 senecik hemen geçer :D

Hatice Aslan
20.09.2012, 01:29
Şimdiden ayıya dayı dersen ilerde önünü kesemezsin ben demiş olayımda. Sonra eşinden dayak yiyip tvlere çıkan adamlardan biri olmayasın :D

Bekir
20.09.2012, 01:33
Ama ayıya dayı demezsem ortada ne ayı kalcak ne dayı,kız dengesizin teki her şeye trip atıp duruyo, sinirimi içimde tutup dayı demesem bana dayak atıp Tvlere çıkartacak eşim hiç olmayacak :)

Hatice Aslan
20.09.2012, 01:35
Ömür boyu herşeyi içine atamaz insan.. Bu sağlıksız bir aşk hayatı olur. Çevremdekilerden görüyorum bunu. Bir yerden sonra patlak veriyor, yıllarına yazık oluyor.

Alper Beyazay
20.09.2012, 01:37
4 aydır neredeyse 24 saat konuştuğum kızla ilk kez buluşacağım,ilk bulusmada hediye falan almalı mıyım?

Saçma bir soru ama bana ters konular,bi görüşlerinizi alıyım.

Yok alma hediye falan :)

Bekir
20.09.2012, 01:38
Yok öyle değil tam olarak ben neye sinirlenirsem ağzıma geleni söylüyorum da bi icraat yok sonunda yine o dayı oluyor.

Ama sonuç olarak her sorunu çözüyoruz kimsenin içinde bir şey kalmıyo.

Yok alma hediye falan :)

Herkes alma diyo almamak en iyisi,sormasam bi de enayi gibi hediye arayacaktım ne alsam diye :)

Hatice Aslan
20.09.2012, 01:39
Umarım çözemeyeceğiniz probleminiz olmaz :)

Canberk
20.09.2012, 01:41
Sen dua et kız bunları görmesin Bekir ;) :D

Bekir
20.09.2012, 01:42
İnşallah olmaz :)

Sen dua et kız bunları görmesin Bekir ;) :D

Sen niye kullanıcı adımı değiştim sanıyosun :D

Canberk
20.09.2012, 01:44
Biliyorum ama olum 2 sayfa geriye gitse tüm hayat hikayen var adında Bekir :D Hiç şansın yok :D

Bekir
20.09.2012, 01:45
Görse ne olcak hatta ben bile okuturum,sanki kendi bilmiyo mu dengesiz olduğunu :D

Faruk Türk
20.09.2012, 09:53
haha bekir :D süpersin, su 2 sayfada sayende baya güldüm :alkış:

Ya arkadaslar :) en iyisi beklemek kafaniza göre takilin

Ask vardir, ama geçici.. geriye kalan sevgi,güven,baglanmak dir usagum :D

cem1990
20.09.2012, 10:02
Hediye aldığın gün hatunu kaybettiğin gündür :D (Sebebi basit bir insan olduğunu gösterir)
Bir kadın ne kadar dişardan hoşlanmiş gibi görünse de daha ilgi duymadiği birinden hediye almak onun için + sağlamaz ama sana - sağlar.
Hatice arkadaşimiz kendisi demiş,yüz verdikçe tepene çıkarlar canı sıkıldığında da buruşturup bir tarafa atar seni.Şoyle düşün güzel bir kadina güzel dersen siradan bir erkek olursun çünkü herkes ona o şekilde hitap etmiş alışmıştır tşk eder tebessümle ama bilinç altı farklı işler çünkü 10 yaşindan beri bu cümleyi duymaya alişiktir.Tam tersini ispat et tokat yemiş gibi hisseder kendini:)

Not:Üzerine fazla düşme kardeşim.Koltukta da rahat otur öne doğru eğilme arkana yaslan rahat konuş.(kardeş tavsiyesi)

Bekir
20.09.2012, 23:29
Hediye aldığın gün hatunu kaybettiğin gündür :D (Sebebi basit bir insan olduğunu gösterir)
Bir kadın ne kadar dişardan hoşlanmiş gibi görünse de daha ilgi duymadiği birinden hediye almak onun için + sağlamaz ama sana - sağlar.
Hatice arkadaşimiz kendisi demiş,yüz verdikçe tepene çıkarlar canı sıkıldığında da buruşturup bir tarafa atar seni.Şoyle düşün güzel bir kadina güzel dersen siradan bir erkek olursun çünkü herkes ona o şekilde hitap etmiş alışmıştır tşk eder tebessümle ama bilinç altı farklı işler çünkü 10 yaşindan beri bu cümleyi duymaya alişiktir.Tam tersini ispat et tokat yemiş gibi hisseder kendini:)

Not:Üzerine fazla düşme kardeşim.Koltukta da rahat otur öne doğru eğilme arkana yaslan rahat konuş.(kardeş tavsiyesi)

Kız da ilgi duyuyo duygularım karşılıksız değil.

Bu kız biraz değişik bir kız,öyle kovaladıkça kaçan,yüz verdikçe tepene çıkan kızlardan değil,başlarda reddediyodu ama ilgi göstere göstere,peşinde koşa koşa kız da bana bağlandı.

Rahat olmaya calışacağım ama bilemiyorum o an ne olur.

Mehmet Ç.
21.09.2012, 15:59
Helal olsun Bekir.

Sakin pesini birakma. Birakirsan kaybedersin.

Benim gibi :)

Faruk Türk
21.09.2012, 16:31
la mehmet, seni döverim bak :) bitmedi^^ fight untill the end my friend

kaybetmedin daha...

Bekir, iyi gidiyosun rahat ol, istedigini yap, düsündügünü yap :D

hamdi_61
21.09.2012, 16:32
ALLAH yardımcın olsun Bekir :)

Bekir
21.09.2012, 17:25
Hepinize iyi dilekleri için teşekkür ederim,herkes için hayırlısı olur İnşAllah.

Mehmet Ç.
21.09.2012, 17:41
la mehmet, seni döverim bak :) bitmedi^^ fight untill the end my friend

kaybetmedin daha...

Bekir, iyi gidiyosun rahat ol, istedigini yap, düsündügünü yap :D

Kiz kendi yararina olan konu disinda yazmiyor bile. Ne diyeyim? Kazandim mi?

Onur Şeref
21.09.2012, 17:55
Sende ona yararın olmayan konularda yazma.

1 insan hayatında olmaz sadece. Geride milyonlarca kadın ve sevebileceğin milyonlarca kadın var.

Sakın dünyayı 1 insandan ibaret görmeyin.

Mehmet Ç.
21.09.2012, 21:06
Tam kaybettim derken, o da ne? 2 - 2 mi? 2-2 mi????????

Evet maca döndüm :)

bir alüüüü su yedi bitirdi beni :(

Hatice Aslan
21.09.2012, 21:10
Ölüp Ölüp dirilmektir! Lanet olası şey.

Mehmet Fatih Silik
22.09.2012, 23:05
Şimdi hazan zamanı dostum...
Tek tek daldan kopup düşme zamanı...
Bir kuytu köşede yanan yüreğinle dertleşme zamanıdır...
Yeşermek yok bize...yeniden umutlanmak filizlenmek yok...
Varsa söylenecek bir kelime, bir cümle, bir haykırış...at içine!

Şimdi kaybolma zamanı dostum...
Adım adım uzaklaşma zamanı...
Kaderimin karanlığında boğulma zamanıdır... Gün ışığı yok bize...yeniden el uzatmak yen
iden ayağa kalkmak yok...
Varsa gidilecek bir yol, bir pusula, bir yön...kal kendinle!

Öylece kal orda...
Kapa gözlerini...
Sonsuzluktan geri say...
Gözlerini açtığında mutluluğu sobele...

Kral Memocan
17.09.2012 19:17

Gecen öyle bir$eyler karaladiydim...darlandugumda kafama esiy i$te...

Hatice Aslan
22.09.2012, 23:12
Şimdi hazan zamanı dostum...
Tek tek daldan kopup düşme zamanı...
Bir kuytu köşede yanan yüreğinle dertleşme zamanıdır...
Yeşermek yok bize...yeniden umutlanmak filizlenmek yok...
Varsa söylenecek bir kelime, bir cümle, bir haykırış...at içine!

Şimdi kaybolma zamanı dostum...
Adım adım uzaklaşma zamanı...
Kaderimin karanlığında boğulma zamanıdır... Gün ışığı yok bize...yeniden el uzatmak yen
iden ayağa kalkmak yok...
Varsa gidilecek bir yol, bir pusula, bir yön...kal kendinle!

Öylece kal orda...
Kapa gözlerini...
Sonsuzluktan geri say...
Gözlerini açtığında mutluluğu sobele...

Kral Memocan
17.09.2012 19:17

Gecen öyle bir$eyler karaladiydim...darlandugumda kafama esiy i$te...

Ellerine yüreğine sağlık :alkış::alkış:

Mehmet Fatih Silik
22.09.2012, 23:14
Ellerine yüreğine sağlık :alkış::alkış:

Seninde okuyan gözlerine saglik Hatice (:
Te$ekkür ederim...
Buraya koymakta tereddüt ettim ama ne bilim...burdada hep böcekler, börtüler ve cicekler yazilmiyor ya (:

Hatice Aslan
22.09.2012, 23:30
Bence tereddüt etmeyin. Çok güzeldi.. Umarım yazılarınızı sık sık okuruz..

Ahmet Başkaya
22.09.2012, 23:34
Aşk güzel hem de çok .

Mehmet Fatih Silik
22.09.2012, 23:35
Bence tereddüt etmeyin. Çok güzeldi.. Umarım yazılarınızı sık sık okuruz..

Estagfurullah (:

Mehmet Ç.
27.09.2012, 00:06
Sezen Aksu - Aksam Günesi.. agladim gece gece :'(

Mehmet Ç.
27.09.2012, 21:54
cok sacma :(

arkadas kalmaya ceyrek kaldi :( cok sacma duygular var.

seviyorum.sevmiyorum.seviyorum.sevmiyorum.

OKANIZM
28.09.2012, 01:48
şimdi site yetkililerine sesleniyorum sakın beni yasaklamayın valla falım sakızdan sıktı bu mani, benim bi günahım yok

Hüdai Pervaneli
28.09.2012, 09:02
Karsinizdakini kolay kazanamiyorsunuz ama bir kelimenize bakiyor kaybetmek Dünyayi bir kadindan ibaret görmeyin ama olmadi diye hemende vazgecmeyin Platonik olsada bir kizi 3-4 sene karsilik beklemeden Sevdim Sonra unutmak zor geliyor ama degil iste ugrasacaginiz birsey olunca hicte zor degil Bu olaydan sonra 1-2 defa bir iki haftalik deneme amacli bir denemeye karar versemde olmadi Sonra hayatin akisina birakdim
VE hic unmadigim anda birden karsima cikdi hic te beklemedigim yerden Bu hayatta Asla Olmaz olmaz demeyin

Emirhan Makul
28.09.2012, 16:29
OKANİZM ;

Fotoğraf'da oynama var :)

Emirhan Makul
28.09.2012, 16:31
Karsinizdakini kolay kazanamiyorsunuz ama bir kelimenize bakiyor kaybetmek Dünyayi bir kadindan ibaret görmeyin ama olmadi diye hemende vazgecmeyin Platonik olsada bir kizi 3-4 sene karsilik beklemeden Sevdim Sonra unutmak zor geliyor ama degil iste ugrasacaginiz birsey olunca hicte zor degil Bu olaydan sonra 1-2 defa bir iki haftalik deneme amacli bir denemeye karar versemde olmadi Sonra hayatin akisina birakdim
VE hic unmadigim anda birden karsima cikdi hic te beklemedigim yerden Bu hayatta Asla Olmaz olmaz demeyin

Peki bunları, aşk'da kazanmış, yada kazanması garanti olan bir kişiden mi dinliyoruz ? Sen saadete erdin mi ki öneriyorsun bunları :)

Faruk Türk
28.09.2012, 17:04
Arkadaslar, tavsiyem hayatinizi yasayin her saniyenin her dakkanin her saatin tadini cikarmaya calisin..

KADERE INANIN :)

Ümit Küçük
28.09.2012, 17:12
aşkın adı "öznur" dur
şarkısıda
orhan gencebaydan
benim dünyam

http://www.youtube.com/watch?v=CflMP7CmuFk

Kader KORELİ
28.09.2012, 18:19
Sevdinizmi her şeyinizi ortaya koyun, delikanlı gibi sevin, ölümüne sevin, sonuna kadar savaşın. Bunu yapmayacaksanız, yapamayacaksınız hiç açılmayın sevdiğiniz insana. Hele gerçekten sevdiğiniz bir insansa bir ömür boyu ölmeye mahkum kalırsınız.

“Ya tam açacaksın yüreğini, ya da hiç yeltenmeyeceksin! Grisi yoktur aşkın, ya siyahı, ya beyazı seçeceksin.” - Şems.

Tolga
28.09.2012, 18:29
Bu devirde herşey Pempe :P

Hasan YAYLI
28.09.2012, 23:31
Senle olmuyor bee ama en cok da sensiz olmuyor...

Mehmet Ç.
29.09.2012, 15:59
Orhan Gencebay / Tarkan - Hatasiz kul olmaz
Orhan Gencebay / Sezen Aksu - Aksam Günesi

Bu iki parca benim sadece onu düsündügüm parca :)

Onun parcasida

Yalin - Anlat güzel mi oralar mis.. Kim icin bilemem :)

**

Anlamiyorum ya :( Hem cok yakin, hemde cok uzak.. Hem sicak, hem soguk..

Emirhan Makul
29.09.2012, 16:54
Bu devirde herşey Pempe :P

Toz mu çingene mi ? :)

Tolga
29.09.2012, 17:36
Toz mu çingene mi ? :)

Eğer iyi bir Marketing bilgin varsa aşkıda Pazarlamaya dökebilirsin :)

Sana hangisi lâzım ? ? ?

Emirhan Makul
29.09.2012, 17:38
Eğer iyi bir Marketing bilgin varsa aşkıda Pazarlamaya dökebilirsin :)

Sana hangisi lâzım ? ? ?

Çakal müşteri olarak cevap veriyorum "Sizde hangileri var" :)

Tolga
29.09.2012, 17:41
Çakal müşteri olarak cevap veriyorum "Sizde hangileri var" :)

Yok yok bizde, ona göre depodan getirteyim . . .

Emirhan Makul
29.09.2012, 17:46
Yok yok bizde, ona göre depodan getirteyim . . .

Ben fiyat sordum sadece ya yoksa alıcı değilim :D

Tolga
29.09.2012, 17:49
Ben fiyat sordum sadece ya yoksa alıcı değilim :D

Vallahi şu an çeşitlerde farklılık yok, fakat Toz Pembe modellere rağbet arttığı için ortalık aşıktan geçilmiyor.
Ben sana Çingene öneririm bizden en azından, yabancı değil, ne yapacağını kestirirsin, tozuna katlanabilirsen diğerleri üstünde :P güzel duruyor ama . . .

Emirhan Makul
29.09.2012, 17:50
Ortalık aşk'dan mı geçilmiyor, 3 ay içerisinde ayrılma rekorları kırıldı, sonbahara yoğun hüzün ile giriliyor :)

Tolga
29.09.2012, 17:54
Ortalık aşk'dan mı geçilmiyor, 3 ay içerisinde ayrılma rekorları kırıldı, sonbahara yoğun hüzün ile giriliyor :)

TR' için birşey diyemem fakat çevremde değişimi pek gördüğümü söyleyemem, herkes aynen devam ediyordu açıkçası :D

Bulunduğum yerde durum farklı, geceleri 6 sesinden uyuyamadığım oluyor :D Sen düşün, herkes aşık, her yer Kadıköy . . .

Emirhan Makul
29.09.2012, 18:18
TR' için birşey diyemem fakat çevremde değişimi pek gördüğümü söyleyemem, herkes aynen devam ediyordu açıkçası :D

Bulunduğum yerde durum farklı, geceleri 6 sesinden uyuyamadığım oluyor :D Sen düşün, herkes aşık, her yer Kadıköy . . .

Yaşadığınız yer neresi ? Ayrıca 6 sesi ne demek :)

Mehmet Ç.
29.09.2012, 22:26
Bir kizla tanisdim.. 1 gün yazisdik. 1 dakikada kaybettim :(

ben böyle hayatin icine!!!!

kiz yazdigim bir cümleyi hakaret olarak algiladi.. resmen salak yerine koyuyorsun felan dedi..

Mustafa Umut
29.09.2012, 22:33
f2VBnHADt8w

inception61
29.09.2012, 23:11
BÜTÜN kızları seviyorum ama hepsine aşık değilim :)

Ümit Küçük
29.09.2012, 23:17
http://www.youtube.com/watch?v=16kGksNVEhw
yapıştır

Hatice Aslan
29.09.2012, 23:32
http://www.youtube.com/watch?v=s5YtsW-Ee70

Mehmet Ç.
30.09.2012, 01:50
http://www.youtube.com/watch?v=1VQyHib67kU&feature=related

iskenderunlu
30.09.2012, 16:32
o aptallığı bir kere yaptım birdaha zor

Faruk Türk
03.10.2012, 11:23

kiz yazdigim bir cümleyi hakaret olarak algiladi.. resmen salak yerine koyuyorsun felan dedi..

alemsin :) hahah bisey olmaz :D

Kader KORELİ
15.10.2012, 18:51
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/579245_375075315902872_954123878_n.jpg

Kader KORELİ
15.10.2012, 18:53
Böyle sevda ile ilgili Trabzon türkü sözleri de paylaşacağım sayfama davetlisiniz arkadaşlar, takibe alırsanız sevinirim. https://www.facebook.com/KaradenizBeyinFirtinasi

İlgilenenler için bir diğer çalışma (resim büyük olduğundan buraya koymak istemedim): https://www.facebook.com/photo.php?fbid=375087642568306&set=a.374804575929946.86760.316546178422453&type=1&theater

Faruk Türk
17.10.2012, 11:38
Ask güzeldir, zordur, dogru mu samed?

jojuk
17.10.2012, 12:27
aşk denen bir şey yoktur erkeklerin % 99 u başka bir şey arıyor

Emirhan Makul
17.10.2012, 12:37

Kaynak ?

Alika87
17.10.2012, 12:45

salla gitsin, her ufak seyi hakaret olarak algilarsa, o kizdan birsey olmaz. Ayrica kadinda mantik arama, cünkü yok.

Alika87
17.10.2012, 12:47

o sey ne abi??

jojuk
17.10.2012, 12:59
o sey ne abi??
sen anladın onu

Emirhan Makul
17.10.2012, 13:04
Aşk konusunda sorunu erkeklere yıkmak tamamen kolaya kaçmaktır. Sorunun yükü karşılıklıdır.

Alika87
17.10.2012, 13:09
sen anladın onu

anlasaydim, sormazdim.

Yunus Emre SEYHAN
17.10.2012, 13:16

ney ?

Faruk Türk
17.10.2012, 14:52
Ben anladim da neden 99% öyleymis? sen düynanin tüm erkleklerini taniyormusun da böyle bisey söyliyebiliyorsun?Evet senin dedigin gibi
öyle düsünen ve sadece o seyi isteyen kisi çoktur ( ama sebebleri de vardir.. bi sevdigi olmustur cogunda.. o sevdigi de istemeyince, aska sevgiye isyan eden de çok)

ama iste herkezde baskadir, sevmek, asik olmak , yürekten sevmek
:)

Hatice Aslan
21.10.2012, 00:21
Çok garip duygular içindeyim, hoşlanmaya mı başladım? Aşık mı oluyorum? Bilmiyorum.
Noluyo bana yav!
Aşk saçmalık dedik biz saçmaladık.

alper*
21.10.2012, 00:26
Aşk, yeni bir şey aldığında mesela bir kitap ayakkabi telefon vs., o şeye karşı hissettiğin geçici hassasiyet gibi :)

Emirhan Makul
21.10.2012, 00:28
Aşk, yeni bir şey aldığında mesela bir kitap ayakkabi telefon vs., o şeye karşı hissettiğin geçici hassasiyet gibi :)

Aşkın hayat ile imtihanı da yeni alınan ayakkabıya duyulan hassasiyet esnasında binilen otobüste elbet birinin gelip o ayakkabıya basmasıdır ve bir kere basıldı mı ikinci bir basma ihtimaline karşı savunma duymak istemez insan, buda aşkı kadere teslim ediş oluyor sanırım :D Yinede Aşkı bir ayakkabı bağcığı olarak varsayalım da canımız isterse bağlarız canımız istemez ise yanlardan içeri sokarız :)

Canberk
21.10.2012, 00:37
Sultan yine haklı :(

Oğuzhan
21.10.2012, 01:01
bayiliysiniz boş gonuşuğa

Ahmet Başkaya
21.10.2012, 01:43
Gönlü güzel bir hatun/yiğit bulursanız kaçırmayın .

Dursun Kaplan
21.10.2012, 17:10
Böyle bir şey olsa gerek.

http://img02.imgfotokritik.com/fk_new/lowres/4/4/2/442399/2551202-ask-engel-tanimaz-ii.jpg

Mert67
21.10.2012, 17:36
İskender Pala aşkı "Aklın gönüle teslimiyeti." olarak tanımlamış. Çok hoşuma gitti.

Hatice Aslan
25.10.2012, 15:50
- İstiyorum.

Seninle bir hayatı paylaşmak istiyorum ben . Gece su içmek için kalktığımda seni görüp gülümsemek ve yanağına bir öpücük kondurmak istiyorum . Sabahları senden önce uyanıp , senin uyuduğunu görünce uyuyor numarası yapmak istiyorum . Ve her sabaha senin nefesini hissederek uyanmak istiyorum . Beraber çok sevdiğin futbol maçlarını izleyelim istiyorum . Sen oyunculara bağırırken sana bakıp senin o halinle dalga geçip , eğlenmek istiyorum . Ve maç bitince sırf bunun için beni gıdıklamanı da istiyorum . Gece çocuğumuz ağladığında 'hadi ama sıra sende' demek istiyorum ve her seferinde bana kıyamayıp senin çocuğumuza bakmanı istiyorum . Senin uykunu bölmeni izlemeye kıyamayıp , bende uyanmak istiyorum .Beraber kampa gitmek istiyorum . Gece gelen seslerden korktukça sana iyice sarılmak hissetmemek için seni konuşturmaya çalışmak istiyorum . Saatlerce denizi seyretmek ve sahilde uyumak da istiyorum ben . Bir de beraber futbol oynayalım sevgilim , sen çok seviyorsun çünkü . Sen seviyorsun ve ben de istiyorum . Kışın kar topu oynamak istiyorum , karda yuvarlanmak birbirimizi vurmaya çalışmak istiyorum . Soğuktan donan burnuma hohlamanı da istiyorum . İşten gelince seni karşılamak ve sıkı sıkı sarılıp 'seni çok özledim kocacım' demek istiyorum . Senin de saçlarımın kokusunu içine çekmeni istiyorum .

Aşk budur! :p

Samet Türkmen
25.10.2012, 16:56
- İstiyorum.

Seninle bir hayatı paylaşmak istiyorum ben . Gece su içmek için kalktığımda seni görüp gülümsemek ve yanağına bir öpücük kondurmak istiyorum . Sabahları senden önce uyanıp , senin uyuduğunu görünce uyuyor numarası yapmak istiyorum . Ve her sabaha senin nefesini hissederek uyanmak istiyorum . Beraber çok sevdiğin futbol maçlarını izleyelim istiyorum . Sen oyunculara bağırırken sana bakıp senin o halinle dalga geçip , eğlenmek istiyorum . Ve maç bitince sırf bunun için beni gıdıklamanı da istiyorum . Gece çocuğumuz ağladığında 'hadi ama sıra sende' demek istiyorum ve her seferinde bana kıyamayıp senin çocuğumuza bakmanı istiyorum . Senin uykunu bölmeni izlemeye kıyamayıp , bende uyanmak istiyorum .Beraber kampa gitmek istiyorum . Gece gelen seslerden korktukça sana iyice sarılmak hissetmemek için seni konuşturmaya çalışmak istiyorum . Saatlerce denizi seyretmek ve sahilde uyumak da istiyorum ben . Bir de beraber futbol oynayalım sevgilim , sen çok seviyorsun çünkü . Sen seviyorsun ve ben de istiyorum . Kışın kar topu oynamak istiyorum , karda yuvarlanmak birbirimizi vurmaya çalışmak istiyorum . Soğuktan donan burnuma hohlamanı da istiyorum . İşten gelince seni karşılamak ve sıkı sıkı sarılıp 'seni çok özledim kocacım' demek istiyorum . Senin de saçlarımın kokusunu içine çekmeni istiyorum .

Aşk budur! :p

Bunu yazan birisinin aşkı en fazla 2 ay sürer :cool:

Aşk illâki karşıdakine birşeyler ifade etmek , açılmak mıdır ?

Şeytan oyunu , romantizm bunları :p

Hatice Aslan
25.10.2012, 17:11
Bunu yazan birisinin aşkı en fazla 2 ay sürer :cool:

Aşk illâki karşıdakine birşeyler ifade etmek , açılmak mıdır ?

Şeytan oyunu , romantizm bunları :p

Test edip onayladın mı allasen :D

Salih Edip
25.10.2012, 17:43
Övünmeyin bölük bölük sıralı dağlar , sizden büyük aşılmayan gönül dağı var... demek istiyorum. :)

Hatice Aslan
25.10.2012, 18:45
Acının dağlandığı anlar vardır..
Aramaya gerek yok,o gelir bulur.
Beraber gidilen bir lokantanın kapanması bile üzüntüdür veyahut lokantanın yerine dükkanı çiçekçinin tutması..
Göz yaşından çorba olmaz ama dilin damağın yanar tuzdan soğutamassın..
Zamansız kırmızı bir toka çıkar nereye saklanmışsa,saçını toplasın diyedir küçük canavarın dişleri ve fakat dağıtıp ısırır acıyan ne varsa..Yaşananları;yaşanmak için sıraya girmiş ihtimalleri,yapılmayanları...
Sadece erkek olduğum için koridor tarafına oturmak durumunda kaldığım,yani gam kenarının yine bana düştüğü bir otobüs yolculuğumuz olmadı hiç uzaklara,sen benim omuzumda uyuya kalmadın hareket halindeyken,biz durduk durdurduk gidebilirdik oysa..Kimseden gizlenmemiş,sadece bizi gizleyenbir tatile belki..Bir akraba düğününde dans etmedik,meraklı akbaba bakışları altında mesela..Çok severdim yatakta kahvaltıyı ama buna uygun tepsimiz bile olmadı..Alabilirdik biraz daha bekleseydik.Zamanın dövdüğü bir hüzün ustasıyım ben,kelimelerim tuğla tuğla,her satır başında turuncu intahar hissi..Aklım,dilim,cümlelerim hep geçmişte..Geçmiş geçmişte ben geçemiyorum ki..Bazen duruyorum yürüdüğümüz biryerde,ayaklarımız diyorum,bir ara aynı anda tam buradaydı..Beraber bastık bu toprağa,beraber üstündeydik..Sahi varmıdır o günden bugüne kalan bir toprak zerreciği.Tuhaf tutsaklığımın herşeyden sen çıkarışımın şahidi kalmışmıdır etrafta.Bu bardaktan su içmişti,bu sandalyede oturmuştu,bu bankanın önünde buluşmuştuk ilk kez..Hiç gözümün önünden gitmiyor çimlerin üzerine denk gelmiş tavla maçımız..Elimizde soğumuş kahveler,tadı bizden önce kaçmış kekimiz ve ikimizde aynı anda mars olduk kıra kıra birbirimizi bir allahın pulu durduramadı bizi..Gidişine türlü anlamlar yükledim;istesem kalırdın istesen kalırdın gözyaşımdan düğümler attım açılması zor olsun diye umudun..Ama sevdim yinede seninle alakalı ne varsa sevmeye devam ettim..Son buluşmamızı sevdim.! Tam giderken beni elimden tutup çeken seni sevdim,sarılmamızı sevdim,arkama dönüp bakamamayı sonra,bizim oturduğumuz masada oturan mutlu çifti sevdim nargilecide..Ne olur hep böyle kalın dedim!! Ne olur! Bir yıl dönümü gününde engel olamadım kendime yoldan döndüm sen olmasanda sana giden yoldaydım,hatta birazdan evinin önünde.Ağlayarak söndürdüm yeni yasımın mumlarını..Kutlu olmadı ama!Biliyorum biz geçtik sevgilim..Bizden geçti.! Başka hayatların insanlarıyız artık,başka umutların,başka adam,başka kadınların.Tamamda silebilirmisin yaşadıklarını boyayabilirmisin siyahla neşeli günlerimizi..Çıkarıp yüreğimi kanımın söndürdüğü ateşlere atabilirmisin yangında ilk kurtarılıcakken..Yıllar sonrasına yatırılmış acılarımız var artık karanlık mahzenlerde beklenmedik bir karşılaşma anında,bir havaalanında,bir tesadüfler garında,bir kafede ya da sinema çıkışında kim bilir.Birbirine bakan şaşkın gözler,belki evlenilmiştir,belki çoluk çocuk duvarı örülmüş,anıların üzerine beton dökülmüştür.Işıkmı en hızlıdır sesmi kıyasında açık farkla galip gelir o anda hiç hesapta yokken acı..Acı hızlıdır acı yaşananlar bir çırpıda dirhem dirhem koparır etini ama ne çare gurur engel olur..Giyilen sahte mutluluk elbisesinin düğmeleridir tebessüm,boğazın düğümlenir,soğuk bir merhabadır dildeki ama öpmek içine çekmek istersin dudaklarından hasretini..Devam etseydik,tüketseydik bu kadar güzel olurmuydu gözlerinde birikir,neden yok ettik birbirimizi ağzına gelir,susarsın..öfken hükmen malup olur sevdana..üşürsün..çok üşürsün..gidene,kalana,mizahı olmayan haline üşürsün..ÖYLE Kİ KARDA DONMAK ÜZERESİNDİR,UYUMAK TATLI GELİYORDUR AMA; SEN ÖLDÜĞÜNÜN FARKINDA DEĞİLSİNDİR...!

Zeki Kayahan Coşkun - Gam Kenarı

Hüdai Pervaneli
25.10.2012, 22:41
Gözün Kor Olsun Ask Bir daha beni görme emi

Samet Türkmen
26.10.2012, 01:14
Test edip onayladın mı allasen :D

Bir kereliğine test etme fırsatım oldu :) Artık gözüm açıldı.

O yazıyı yazan kişi kesinlikle karşıdakine açılmamamış birisidir. Zamanla kendi yağıyla kavrula kavrula pişmiş, güzel sözler yazacak hâle gelmiştir. :) Tabii ki iş işten geçmiştir bu arada.Uyuz tipli bir kıro kızı alıp gitmiştir.

Not : Benim ki hâla bekâr bu arada. Bakalım ben içimde tutup utanmaya devam ederken kim alıp götürecek kızcağızı :p

Hatice Aslan
26.10.2012, 01:32
Hayatta hiçbirşey için geç kalmayın. Ne olursa olsun söyleyin, yoksa çok geç olabilir, keşkelerle bir ömür geçirilmez..

Samet Türkmen
26.10.2012, 02:51
Her insanın kusuru vardır. Olası bir ayrılıkta bunları online ederim beynimde ve iyi ki almamışım der devam ederim :) Bayanlar beklemeye devam etsin ilk hareketi erkekten. Dünya nüfusuna bakarsanız bir erkeğe onlarca kadın düşüyor veya bu gidişle düşecek. Asıl değerli olan biziz biz !

Bu kız değilse elbet ateş zamanla közlenir ve bir başkası gelir körükler :)

Serdær
26.10.2012, 10:55
Aşk benim için , gözünün bile kapalı olduğunda yolunu ona doğru çevirmek onu bulabilmektedir..

Aşk benim için , tekrar dünyaya gelirsem yine onu bulurum diyebileceğin kişidir ..

Aşk benim için , hiç aşık olmamış gibi tekrardan aşık olmaktır ..

Aşk benim için ,

http://img429.yukle.tc/images/5465adsiz.JPG

Mehmet Ç.
26.10.2012, 11:17
Bayrami vesile edip, yazamadiginiz kiza, yazmayin :) Benden söylemesi :)

Onur Şeref
26.10.2012, 15:24
Nazar değmesin, daim olsun Serdar başkan!

jojuk
30.10.2012, 04:06
Hayatta hiçbirşey için geç kalmayın. Ne olursa olsun söyleyin, yoksa çok geç olabilir, keşkelerle bir ömür geçirilmez..
gerçek aşık olan erkekler kızlara duygularını ya açıklayamaz yada ortamda olmadıgından müsait olmaz yada erkek gerçekten aşık olur kız red eder fakat aşık olmayan erkek tipleri vardır amaçları bellidir .. her ne hikmetse kızlar onları seçer çünkü aynı ortamda olurlar aynı lisedelerdir yada üni yada aynı ilçededirler yada aynı apartmandadırlar.aşkın tarifi yakınlık değildir aşkın tarifi hiç tanımadıgın hiç görmediğin insana bi anda tutulmaktır aşk bütün gemileri yakmaktır kararlı olmak dik durmakdır aşk budur yoksa aşk çevren deki lisedeki üni deki aşk değildir görüyoruz lise bittimi üni bittimi yada başka şehire taşındımı aşk devam ediyormu ? ediyorsa zaten aşkın kendisidir edenlerde çok azdır görüşüm bu benim ..

dipnot = gerçek aşık olanlar aşkı yaşıyamıyor malesef

jojuk
30.10.2012, 04:20
bu benim görüşüm yani ister katılırsınız ister katılmazsınız
1kadınlar yanlış erkeğe aşık olurlar
2 erkekler aşık olmazlar
3 erkekler ciddi düşünmezler
4 kadınlar hep keşke aşık olmasaydım derler
5 erkekler hep arayış içindedirler
6 kaybeden yine kadınlar olur
7 gelde beni aşka inandır :D

M.S.SOFU
30.10.2012, 13:01
abi aşk filan tamamda orhan gencebayın şarkısı var
içim ürperiyor ya evde yoksan diye
3-5 gündür takılıyorum şarkıya
işte budur dedim yahu

kendi, adıma aşk durumlarım filan yok,zaten 28 e kadar da olmayacak (öyle hedefliyorum :D ),yani bi duygu yoğunluğu filan yok,öyle ot gibi yaşayıp gidiyorum
ama şu şarkıyı aç dinle,sözlerinide iyice kavra
bak yemin ediyorum dünyan değişir ya ,
ot gibi dünyana renk olur,tedirginlik heyecan katar

abi nasıl bir duygudur ''içim ürperiyor ya evde yoksan''

ayrıntılı bilgi için Şu an ne dinliyorsun başlığında sözleri filan yazıyor buyrun :ülker link (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918774888&postcount=10659)

Soner Albayrak
30.10.2012, 19:58
Birisine aşık olmak, onu sevmek belki de dünyanın en güzel şeyi fakat karşılığını alamazsanız da dünyanın en berbat şeyi haline dönüşüyor malesef.

Samet Türkmen
30.10.2012, 20:07
Hele ki bir yere gidip elinden telefonunu düşürmeyenler var ya... Kız mız demeyip şöyle oturaklı bir yumruk atasım geliyor. Bu sadece sevgili değil,akraba,arkadaş,tanıdıkta olabilir.

Yunus Emre SEYHAN
30.10.2012, 21:17
gerçek aşık olan erkekler kızlara duygularını ya açıklayamaz yada ortamda olmadıgından müsait olmaz yada erkek gerçekten aşık olur kız red eder fakat aşık olmayan erkek tipleri vardır amaçları bellidir .. her ne hikmetse kızlar onları seçer çünkü aynı ortamda olurlar aynı lisedelerdir yada üni yada aynı ilçededirler yada aynı apartmandadırlar.aşkın tarifi yakınlık değildir aşkın tarifi hiç tanımadıgın hiç görmediğin insana bi anda tutulmaktır aşk bütün gemileri yakmaktır kararlı olmak dik durmakdır aşk budur yoksa aşk çevren deki lisedeki üni deki aşk değildir görüyoruz lise bittimi üni bittimi yada başka şehire taşındımı aşk devam ediyormu ? ediyorsa zaten aşkın kendisidir edenlerde çok azdır görüşüm bu benim ..

dipnot = gerçek aşık olanlar aşkı yaşıyamıyor malesef

Belki de acı cekmek, aşkın ta kendisi.

Tolga
31.10.2012, 11:34
Hele ki bir yere gidip elinden telefonunu düşürmeyenler var ya... Kız mız demeyip şöyle oturaklı bir yumruk atasım geliyor. Bu sadece sevgili değil,akraba,arkadaş,tanıdıkta olabilir.

Yalnız değilsin.

Alika87
31.10.2012, 12:05

bu yeni cikan telefonlar muhabbeti öldürdüler.

Hüseyin Başoğlu
31.10.2012, 13:45

haha yalnız değilsin...hep ikilemde kalıyorum bende alıp kıracam o telefonu ama sonrasında milletin hayvana bak bakıslarınada maruz kalmak istemiyorum tabi o telefonda yazamadıklarının acısını senin basında ütülicek sevgili dırdırınıda hesaba katarsak sabretmeye calısıyorum bakalım nereye kadar:D:D

Samet Türkmen
31.10.2012, 13:51
Yüzüne vur toplum içinde bence.

Biz(erkekler) saksı değiliz.Kimse bize saksı muamelesi yapamaz ! :)

Hüseyin Başoğlu
31.10.2012, 17:19

:D:D:D vurmak istiyor insanda ya yakıstıramadıgı için kalkmıyor o el yada kıyamadıgı için :)

jojuk
31.10.2012, 18:05
Belki de acı cekmek, aşkın ta kendisi.
o zaman hergün biz aşık oluyoz biz seviyozda noluyo artık isyan ettiriyolar sevgim bende saklı kalsın ızdırap çekmedense böle daha iyi

M.S.SOFU
31.10.2012, 18:53

ben erol büyükburçum
önce bana soracaksınız
kimse bana burada saksı muamelesi yapamaz
ben erol büyükburçum :D.....

Mehmet Ç.
03.11.2012, 14:50
umygqYyEvzM

Hep berabeeer... "olmalii, olmalii, olmalii, olmaliiii yasamin bir anlami olmalii..."

Samet Türkmen
03.11.2012, 18:28
Dil kurumu sözlüğünde aşkı ''aşırı sevgi'' durumu olarak açıklamış. Bana çok mantıksız geldi. Örneğin ben bir hayvanı hatta normal bir tenekeyi de sevebilirim. Aşk daha farklı.

gabriel omar
03.11.2012, 20:51
abi aşk filan tamamda orhan gencebayın şarkısı var
içim ürperiyor ya evde yoksan diye
3-5 gündür takılıyorum şarkıya
işte budur dedim yahu

kendi, adıma aşk durumlarım filan yok,zaten 28 e kadar da olmayacak (öyle hedefliyorum :D ),yani bi duygu yoğunluğu filan yok,öyle ot gibi yaşayıp gidiyorum
ama şu şarkıyı aç dinle,sözlerinide iyice kavra
bak yemin ediyorum dünyan değişir ya ,
ot gibi dünyana renk olur,tedirginlik heyecan katar

abi nasıl bir duygudur ''içim ürperiyor ya evde yoksan''

ayrıntılı bilgi için Şu an ne dinliyorsun başlığında sözleri filan yazıyor buyrun :ülker link (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918774888&postcount=10659)

Sofu sende iyiden iyiye sardın bu şarkıya ha ,iki lafından biri bu diğeride takımın olmayan pas organizasyonları :)

Şahsen ,ya evde yoksanı dinleyince aklıma aşktan çok ,ulan kız evde yoksa hepten kayalara geldik sıçan gibi olucaz bu yağmurda diye yakınan çaresiz bir adam geliyor :D

M.S.SOFU
03.11.2012, 21:53
Sofu sende iyiden iyiye sardın bu şarkıya ha ,iki lafından biri bu diğeride takımın olmayan pas organizasyonları :)

Şahsen ,ya evde yoksanı dinleyince aklıma aşktan çok ,ulan kız evde yoksa hepten kayalara geldik sıçan gibi olucaz bu yağmurda diye yakınan çaresiz bir adam geliyor :D

ahahaha :D

abi direk o düşünce geliyor zaten ya
şarkının sözleride öyle
hava soğuk,pabuç delik,hatun evde yoksa yandın işte
hani üzerine film çekilir ya
o tedirginlik var ya o tedirginlik
ehey gidi ehey

gabriel omar
03.11.2012, 22:31
ahahaha :D

abi direk o düşünce geliyor zaten ya
şarkının sözleride öyle
hava soğuk,pabuç delik,hatun evde yoksa yandın işte
hani üzerine film çekilir ya
o tedirginlik var ya o tedirginlik
ehey gidi ehey

Yanlız burda Orhan babanında hakkını vermek lazım.O tedirginlik hissiyatı,o arada kalmışlık duygusu ancak bu kadar mükemmel anlatılabilirdi bir bestede.

Ümit Küçük
08.11.2012, 00:21
kadın milletini anlamıyorum.........bıktım kaçan kovalanır mantığından

cem1990
08.11.2012, 09:59
Dil kurumu sözlüğünde aşkı ''aşırı sevgi'' durumu olarak açıklamış. Bana çok mantıksız geldi. Örneğin ben bir hayvanı hatta normal bir tenekeyi de sevebilirim. Aşk daha farklı.

Samet Türkmenin teneke ile ilişkisi var diyelim o zmn :D :D :D

cem1990
08.11.2012, 10:01

Dünyanin en büyük kadın avcıları bile kadın milletinin ne istediğini bulabilmiş değildir :)

Faruk BERBER
11.11.2012, 01:30
Tatmadığım fakat, tatmayı merak ettiğim ve istediğim bir duygu :p

Emirhan Makul
11.11.2012, 02:08

Mantığı yok ki; genel olarak mantıkları bu konularda yok, yaratılıştan ve 8 yaşına kadar geçen o makus süreç yüzünden tüm bunları yapıyorlar.

Yani demek istediğim kaçan kovalanır mantığı bilinçli yaptıkları bir şey değil, iç güdü ve içlerinde ki nefret bunu gerektiriyor, bunu yapmayacakları bir zaman olmayacaktır.

Samet Türkmen
11.11.2012, 02:20
Mantık evliliği konusunda son derece mantıklılar. Gerçekten seven bir kadın tanımıyorum. En azından günümüzde. Dertleri rahat etmek. Ayrıca kabul etmek lâzım ki bizim kızlarımız Avrupa,ABD gibi yerlerdekilere nazarla daha cahil (Büyük kısmı)

Biraraya geldiğinde diziden,şarkıdan hâtta evlilikten başka konu bilmiyorlar. Ne zarara uğrayacak hanımefendiler Trabzonspor'dan, dış gündemden konuşunca ? Meselâ hiç rastladınız mı İslamiyetten konuşan bir kıza ? Bunları konuşması için cemaatçi mi olması lâzım ? Dünya'ya ne için geldiğini bilmeyenden sevgili,eş olur mu ? Bunun aksindekiler sevgi değil heves bence.

Bunlar sadece gözlemlerim. Bu konuda uygulamalı bir test yaşamadım :) Kriterlerim az buçuk yukarıda. Yani bu ülkede bana göre kız yok ! :)

DNA-TS
11.11.2012, 02:28
boş erkek boş erkek diye bağırıp gezecem çarşı pazar :)

Emirhan Makul
11.11.2012, 12:51
Mantık evliliği konusunda son derece mantıklılar. Gerçekten seven bir kadın tanımıyorum. En azından günümüzde. Dertleri rahat etmek. Ayrıca kabul etmek lâzım ki bizim kızlarımız Avrupa,ABD gibi yerlerdekilere nazarla daha cahil (Büyük kısmı)

Biraraya geldiğinde diziden,şarkıdan hâtta evlilikten başka konu bilmiyorlar. Ne zarara uğrayacak hanımefendiler Trabzonspor'dan, dış gündemden konuşunca ? Meselâ hiç rastladınız mı İslamiyetten konuşan bir kıza ? Bunları konuşması için cemaatçi mi olması lâzım ? Dünya'ya ne için geldiğini bilmeyenden sevgili,eş olur mu ? Bunun aksindekiler sevgi değil heves bence.

Bunlar sadece gözlemlerim. Bu konuda uygulamalı bir test yaşamadım :) Kriterlerim az buçuk yukarıda. Yani bu ülkede bana göre kız yok ! :)

Kendi cinsimizi kıyaslarsak kadın cinsi ile bizim çoğumuzun da dolu sohbetler ettiğini düşünmüyorum. Bizde araba,futbol ve kadın çerçevesinde ilerliyoruz.

Yalnız sana katılıyorum biz bazen hatta çoğu zaman gerek manevi gerek dini gerek sosyal hayatın nitelik ve niceliklerinden bahsediyor uzun sohbetlere giriyoruz, ben arkadaşlarımla giriyorum açıkçası, çevremde ki insanları da araba,futbol ve kadın üçlemesinden uzakda bir yerlerde farklı konulara itiyorum onlarda beni itiyor. Dediğin gibi kadınlarda bu kıstas bir az daha eksik, konular bırak dizi ve kıyafet bence hiç bir dolu muhabbet ettiklerine inanmıyorum, kadınların yine en dolu konuştuğu anlar erkekler ile sohbet ettiği anlardır.

Tabi bu yazılanların hepsinin üzerini genelleme yapmayarak çizmek gerekli, benim hayattan gözlemlediğim bu açıkçası tabi ki daha çok kadın tanımak lazım daha farklı gözlemleri söylemek için tabi kafaları akıllı telefonlarından gökyüzünden yada hemcinslerinin kıyaflerinden kalkıp da çevrelerine bakabilirlerse olabilir bu :)

Alika87
11.11.2012, 17:22

arkadasim herkesin ilgi alanlari baska, politika yada din konusunda benden cok daha biligili kizlarla tanistim, eski kiz arkadasim bana din dersi veriyordu. Bazi erkekler var, sorsan amerikada secimleri kim kazandi, dogru bilmez yada futbol ve kari kizdan baska konu bilmezler. Hersey sahsi ilgi alaninda bitiyor ve tabi egitimde. 5 kiz bulusur, 2 saat felanci diziden konusur, 5 erkek bulusur, 2 saat futboldan konusur. Simdi futbol diziden daha entresan yada entel bir konumu??

Hatice Aslan
11.11.2012, 18:36
Biraraya geldiğinde diziden,şarkıdan hâtta evlilikten başka konu bilmiyorlar. Ne zarara uğrayacak hanımefendiler Trabzonspor'dan, dış gündemden konuşunca ? Meselâ hiç rastladınız mı İslamiyetten konuşan bir kıza ? Bunları konuşması için cemaatçi mi olması lâzım ?

Ben futbol konuşuyorum. İslamiyetten konuşuyorum, yeter ki konu açılsın. Ben erkek miyim yoksa?

Samet Türkmen
12.11.2012, 02:07
Ben futbol konuşuyorum. İslamiyetten konuşuyorum, yeter ki konu açılsın. Ben erkek miyim yoksa?

Büyük kısmı olduğunu belirttim parantez içerisinde yazıda :) Bu sitede bayanlar olduğunu bilerek bunları yazdım.Yani buradakileri kastetmiyorum kesinlikle :)

Futbol entelektüellik içeren bir konu değil ama Trabzonspor'u, onun ne anlam ifade ettiğini bilmeli.

100 kıza sorulsa Türkiye'de , dediğim özelliklerde en fazla 4-5 tane çıkar.

Evet,erkekleri de inanılmaz cahil bu ülkenin ama kaçıp,kovalanmak isteyen kız tarafı olduğu için bu eleştrilere katlanmak zorundalar bence. Vidyolara gözatıyorum, yurtdışlarında evlilik teklif eden çok kız var. Türkiye'de bilmem arasam kaç vidyo bulurum bu şekilde.

jojuk
12.11.2012, 03:07
kızlara aşka dair inancım kalmadı hepsi aynı ...

Salih Edip
22.11.2012, 20:57
Aşk ilk üç harf sadece. Gerisi yazılamıyo çizilemiyo.

Alper Beyazay
29.11.2012, 14:04
Belki onu görünce nutkun tutulduğunda, ona ayılıp bayıldığında, her hareketi ayrı hoşuna gittiğinde olmuyordur sadece aşk ?

Bunun belki de, her şeyini bilen, anlayan, nazını çeken, çok iyi anlaştığın, çok samimi olduğun bir arkadaşına, sürekli onunla olmak istediğin zaman, onu kıramadığın, başkalarından kıskandığın, başkası için yapmayacaklarını onun için yaptığın zaman, ama ne hissettiğini bilmediğin zaman. Bu da aşk mıdır ki, veya ne tür bir sevgidir ?

Sefa Murat Dokuz
29.11.2012, 16:20
Game Theory diye bir ders aliyoruz. Rakibinin hamlesini tahmin etme ve ona gore hareket etme konusunda birseyler falan konu.
Hocanin mantigi suydu. "Eger surekli ayni seyleri yaparsan ilk basta verdigi etkiyi yaratmaz, tahmin edilebilir olursun ve kaybedersin. Kizlar icin de boyle onlar icin tahmin edilemez olmasiniz, eger sizin ne yapacaginiz konusunda az cok fikir sahibi olduysalar artik kazanan taraf o olur. Belirsiz olun, ayni hamleleri oynamazsaniz kazanirsiniz onlar ayni hamleyi beklerler ve her defasinda yanilmalilar. Burdaki puf nokta su, bir erkek kazandimi kaybeden olmaz ama kadin kazaninca kaybeden erkek olur. Bunun dersimizle alakasi yok tabi" :D

Bende birseyler soyleyecegim de cok bilmis olmak istemiyorum sonradan,Kizlar tarafindan da dusman edilebilirim soylediklerimden ama olsun artik iyice yol aldim tecrubelerimi dile getirme vaktidir :D
Simdi bu kacan kovalanir tezi varya hep gercek olan, eger kacarken kovalanma olayin varsa o Erkek o kizi baglar.Baglayamiyorsa acemidir yada cok saftir.
Bir kadinin ask derdi yoktur bana kalirsa birden fazlasinin pesinde kosmasi onun birinin kontrolu altinda yasamasina gore daha caziptir. Eger kizin etrafindan pek cok erkek var ise ve karsisina ona gercekten asik olmus saf bir cocuk cikarsa o cocuk olmak dunyanin en kotu seyidir. Allah boyle bir duruma kimseyi dusurmesin. Kiz cocuktan hoslansa dahi cocuk eger romantizm falan ask mask ayaklari cekerse %100 kaybedecektir.
Sosyal bir kiz sehir kizi da diyebilirim bunlara ask olsun duygusallik olsun bunlar bu kizlara zayiflik olarak gelir. Senin ona verdigin degerin buyuklugu kadar onun gozunde kuculursun aman ha diyeyim. Kimse gidip senin icin olurum yanarim biterim gibi acemilikler yapmasin. (Erkeklerin kadinlardan daha duygusal canlilar olduguna %100 inanirim.)

Bu kac kovaladan sikildin ve illede o kizi istiyorum diyorsan merak etme, derler ya "Bir kizin elde edemeyecegi erkek yoktur diye' o is yalan onun tersi gercek olan. Bu gibi durumlarda kendini resetlemen gerek , zaten deger verdigin insanin seni kucumsemesi ile istememesi cok farkli seyler ve kizlar genelde kucumser boyle duygusal gercekten asik olmus erkekleri. Bu durumlarda bir erkegin tavrini koyup 1 adim bile ileriye atmamasi gerek. Onu gormeden edemiyorum yok onunla konusmaliyim falan dersen. Sen degil olay resetlenir bu sefer tamamen kaybedersin gercek kayip burda olur.
Eger sen gercekten asik oldugunu ona inandirmissan yaptiklarinla ve bu o an icin bunu kucumsemis olsa bile bilincaltinda eger bundan sonrasi icin baska birisinin onun icin yapmayacagi fedakarliklara senin yapacagina inandirmissan. Merak etme kazanacaksin.|
Erkek hep burdan sonra tutamaz kontrolu 1 ay tavir koyar sonra dayanamaz basar gider gormeye ben hala seni seviyorum der. Tam kiz bosluga dusmusken senden ona gelen farkin boslugunu anlamaya baslamisken. Senin ona yaptigin suprizlerin olmadigi aslinda daha yanliz hissettigi bir hayatin farkina varmaya baslarken Erkekler yine sivazlar. Kizda resetler kendini yine istemez. 1-2 ay tavir koyar mesafeni korursun, 1 kac ay sonrada baska kizlarla muabbeti sohbeti ilerletirsen ki bu konudada asla duygusal yaklasimlar olmamali.Zaten birine varken baska birine olmazda uyarmakta fayda var bu erkek milletini 2 dk gordugu kiza asik olabilen tek tur :D Daha sonrada bu kiza adeta bir ... mus gibi davranmali. Ona ihtiyacin olmadigini ispat etmelisin. Baska birisi ile bir iliski yasaman dahi onceki asik oldugun kizi kaybettigin anlamina gelmiyor burda kotu taraf arada kalan kizin sonradan hayal kirikligina ugrayacak olmasi. O kiz umarim sana asik bir tip kiz olmaz oyle olursa o kiza yazik ama suclu sen degilsin o kizin bir baska hemcinsi kendini uzme :D Bu tip durumlarda daha cok ortam kizlari tercih edilmeli ki ayrilmalarin falan hic tinilmadigi bir iliski olsun. Gelelim esas kiza , eger hayatinda bu gecen surede baska bir enayi daha senin gibi ona guller dokup surekli karisina cikip abuk subuk suprizlerle dolu bir hayat sunmamissa ona her bakisi bir baska degilse. Boyle birinin cikma olasiligi cok azdir bu kadar kisa surelerde zaten buyuk ihtimal senin bu yaptiklarin o kiz icin ilktir o da buyuk ihtimal. O kiz da sana gelecek buraya yaziyorum , yada senin onu sahiplenmen icin senin onu ilk tanidigin zamanlardaki tavirlarina donecektir. Onu mutlu gormedigin gunler artacak gunden gune. Cok belirti var bu asamaya gelebilen olursa kazanmaya basladigini zaten anlar.

Asik olan kadin %3 tur. Onu aramaya kalkarsaniz ecel sizi daha kolay bulur. Kacip kovalama varsa o kizi baglarsiniz yeterki erkek acemiliklerini yapmayin. Ve bir kiza sakin 2. kez gidip sana asigim demeyin.

Ahmet Başkaya
29.11.2012, 18:08
1 yılı devirdik bu ayın 23'ünde . Darısı başınıza .

Emrah Akcagöz
29.11.2012, 18:14
Sevmek sevilmek güzel şey. Hele ki bir ömür birlikte geçireceksen bambaşka güzellikte bir şey.

Enes K
09.12.2012, 09:26
Bu konu ikinci sayfaya düşmemeli ...

alper*
09.12.2012, 10:01
Game Theory diye bir ders aliyoruz. Rakibinin hamlesini tahmin etme ve ona gore hareket etme konusunda birseyler falan konu.
Hocanin mantigi suydu. "Eger surekli ayni seyleri yaparsan ilk basta verdigi etkiyi yaratmaz, tahmin edilebilir olursun ve kaybedersin. Kizlar icin de boyle onlar icin tahmin edilemez olmasiniz, eger sizin ne yapacaginiz konusunda az cok fikir sahibi olduysalar artik kazanan taraf o olur. Belirsiz olun, ayni hamleleri oynamazsaniz kazanirsiniz onlar ayni hamleyi beklerler ve her defasinda yanilmalilar. Burdaki puf nokta su, bir erkek kazandimi kaybeden olmaz ama kadin kazaninca kaybeden erkek olur. Bunun dersimizle alakasi yok tabi" :D

Hocan noktayı koymuş :)

Samet Türkmen
09.12.2012, 20:11
Kendimizde olmayan tavırları sergileyip,sürpriz yapayım diye hâlden hâle girmek ne kadar doğal olur tartışılır. Bir kızı kendime bağlayayım diye neler yapıyor adamlar hayret ediyorum. Kurgulanmış şeylerle birisini sadece kandırırsınız,kendinize aşık edemezsiniz.

Bu açıdan şu an erkeklerin neredeyse %99'u bu yoldan gidiyor. Kandırmaya devam edin siz. Aşk değil heves bunlar. Aşk kadar basit birşeyi bu kadar divan edebiyatına çevirmenin hiç anlamı yok.

Not : Birisiyle hiçbir zaman çıkmamış,bu konuda görüşmemiş birisi olarak dışarıdan yazıyorum bunları :)

Çok çene yaparak aşkı siz başlatamazsınız.Karşılıklı oluşmalı.

Canberk
09.12.2012, 20:19
Sevdiğim kız yüz vermiyor gençler takmıyor bile beni :(
Buralara böyle şeyler yazmak da varmış kaderde vay arkadaş...

Not:Tamam yüz vermiyor ama elli de mi vermiyor laa ? :D diye espri yapanı çizerim :cool:

Tolga
09.12.2012, 20:25

Not:Tamam yüz vermiyor ama elli de mi vermiyor laa ? :D diye espri yapanı çizerim :cool:

Yazık la çocuğa :) Aşk acısı soğuk espri bile yaptırtmıyor :)

Canberk
09.12.2012, 20:26
@Sefa(kaka6191)'nın yazdıklarını yeni okuyorum ben acayip şeyler var orada detaylı inceleyelim bakalım

Hatice Aslan
09.12.2012, 22:55

Abi demediğine şükretmelisin.

Oğuz ZEYTİN
10.12.2012, 00:57

Bende birseyler soyleyecegim de cok bilmis olmak istemiyorum sonradan,Kizlar tarafindan da dusman edilebilirim soylediklerimden ama olsun artik iyice yol aldim tecrubelerimi dile getirme vaktidir :D
Simdi bu kacan kovalanir tezi varya hep gercek olan, eger kacarken kovalanma olayin varsa o Erkek o kizi baglar.Baglayamiyorsa acemidir yada cok saftir.
Bir kadinin ask derdi yoktur bana kalirsa birden fazlasinin pesinde kosmasi onun birinin kontrolu altinda yasamasina gore daha caziptir. Eger kizin etrafindan pek cok erkek var ise ve karsisina ona gercekten asik olmus saf bir cocuk cikarsa o cocuk olmak dunyanin en kotu seyidir. Allah boyle bir duruma kimseyi dusurmesin. Kiz cocuktan hoslansa dahi cocuk eger romantizm falan ask mask ayaklari cekerse %100 kaybedecektir.
Sosyal bir kiz sehir kizi da diyebilirim bunlara ask olsun duygusallik olsun bunlar bu kizlara zayiflik olarak gelir. Senin ona verdigin degerin buyuklugu kadar onun gozunde kuculursun aman ha diyeyim. Kimse gidip senin icin olurum yanarim biterim gibi acemilikler yapmasin. (Erkeklerin kadinlardan daha duygusal canlilar olduguna %100 inanirim.)

Bu kac kovaladan sikildin ve illede o kizi istiyorum diyorsan merak etme, derler ya "Bir kizin elde edemeyecegi erkek yoktur diye' o is yalan onun tersi gercek olan. Bu gibi durumlarda kendini resetlemen gerek , zaten deger verdigin insanin seni kucumsemesi ile istememesi cok farkli seyler ve kizlar genelde kucumser boyle duygusal gercekten asik olmus erkekleri. Bu durumlarda bir erkegin tavrini koyup 1 adim bile ileriye atmamasi gerek. Onu gormeden edemiyorum yok onunla konusmaliyim falan dersen. Sen degil olay resetlenir bu sefer tamamen kaybedersin gercek kayip burda olur.
Eger sen gercekten asik oldugunu ona inandirmissan yaptiklarinla ve bu o an icin bunu kucumsemis olsa bile bilincaltinda eger bundan sonrasi icin baska birisinin onun icin yapmayacagi fedakarliklara senin yapacagina inandirmissan. Merak etme kazanacaksin.|
Erkek hep burdan sonra tutamaz kontrolu 1 ay tavir koyar sonra dayanamaz basar gider gormeye ben hala seni seviyorum der. Tam kiz bosluga dusmusken senden ona gelen farkin boslugunu anlamaya baslamisken. Senin ona yaptigin suprizlerin olmadigi aslinda daha yanliz hissettigi bir hayatin farkina varmaya baslarken Erkekler yine sivazlar. Kizda resetler kendini yine istemez. 1-2 ay tavir koyar mesafeni korursun, 1 kac ay sonrada baska kizlarla muabbeti sohbeti ilerletirsen ki bu konudada asla duygusal yaklasimlar olmamali.Zaten birine varken baska birine olmazda uyarmakta fayda var bu erkek milletini 2 dk gordugu kiza asik olabilen tek tur :D Daha sonrada bu kiza adeta bir ... mus gibi davranmali. Ona ihtiyacin olmadigini ispat etmelisin. Baska birisi ile bir iliski yasaman dahi onceki asik oldugun kizi kaybettigin anlamina gelmiyor burda kotu taraf arada kalan kizin sonradan hayal kirikligina ugrayacak olmasi. O kiz umarim sana asik bir tip kiz olmaz oyle olursa o kiza yazik ama suclu sen degilsin o kizin bir baska hemcinsi kendini uzme :D Bu tip durumlarda daha cok ortam kizlari tercih edilmeli ki ayrilmalarin falan hic tinilmadigi bir iliski olsun. Gelelim esas kiza , eger hayatinda bu gecen surede baska bir enayi daha senin gibi ona guller dokup surekli karisina cikip abuk subuk suprizlerle dolu bir hayat sunmamissa ona her bakisi bir baska degilse. Boyle birinin cikma olasiligi cok azdir bu kadar kisa surelerde zaten buyuk ihtimal senin bu yaptiklarin o kiz icin ilktir o da buyuk ihtimal. O kiz da sana gelecek buraya yaziyorum , yada senin onu sahiplenmen icin senin onu ilk tanidigin zamanlardaki tavirlarina donecektir. Onu mutlu gormedigin gunler artacak gunden gune. Cok belirti var bu asamaya gelebilen olursa kazanmaya basladigini zaten anlar.

Asik olan kadin %3 tur. Onu aramaya kalkarsaniz ecel sizi daha kolay bulur. Kacip kovalama varsa o kizi baglarsiniz yeterki erkek acemiliklerini yapmayin. Ve bir kiza sakin 2. kez gidip sana asigim demeyin.

Dostum,

Oyun Teorisi üzerine akademik çalışmaları olan biriyim. Hocana saygı duyuyorum yalnız şunu haddim olmadan belirtmek isterim ki, eğer duygusal bir ilişkiyi (hele ki adına AŞK denenmiş ise) "kazan-kaybet" gözüyle değerlendirirseniz, baştan kaybedersiniz, oradan kazanan çıkmaz. Çatışma çıkar, egolar çıkar, kin çıkar.

Hayattaki hemen her vakaya uyarlanabilecek olan Oyun Teorisi, bu konuda hata veriyor. Selamlar... :)

Soner Albayrak
10.12.2012, 04:59
Ne sen kimse için mecburi istikametsin, ne de bir başkası senin için…

Kimseyi değiştiremezsin hayatta.
Ve kimse için de değişmemelisin.
Kimliğini kaybettiğin an yaşamını çöpe attın demektir. İstemediğin sürece hiçbirşey için ödün vermeyeceksin hayatta.
Gün gelir verecek bir şeyin kalmaz çünkü. Her şeyi sen istediğin için yapacaksın, başkası senden istediği için değil.
Ve sen, sen olarak kaldığın sürece senin yanında olanlar da mutlu olacaktır.
Bırak hayatına eşlik etmek isteyenler gelsin seninle.Yolun bitimine kadar gelmeleri şart değil. Herkesin gidebileceği bir yol vardır.
Sen yeter ki yanında yer ayırmayı bil.
Seninle gelmek isteyenleri yanına al. Belki beraber daha çok şey katabilirsiniz bu hayata.
Yanındaki seni mutlu ettiği sürece kalsın hayatında, zorlama kendini.
Hayat rahat insanlarla güzel.
Ve hayat hak ettiği gibi yaşandığında güzel...

Akarına bırakın kençler akarına.. ;)

cem1990
10.12.2012, 16:01
kaka6191 kardeşime katılıyorum harfi ilen hemde.
Bazı şeyleri yaşayarak öğreniyoruz,ufak bi eklemede benden olsun madem
kadılarn üzerine fazla düşülürse muhtaç erkek katagorisine düşülür buda kadınlara gelen itici özelliktir.
Ve kaka kardeşim bi ara mutlaka tanışalim :)

Canberk
10.12.2012, 16:05

Kimseyi değiştiremezsin hayatta.
Ve kimse için de değişmemelisin.
Kimliğini kaybettiğin an yaşamını çöpe attın demektir. İstemediğin sürece hiçbirşey için ödün vermeyeceksin hayatta.
Gün gelir verecek bir şeyin kalmaz çünkü. Her şeyi sen istediğin için yapacaksın, başkası senden istediği için değil.
Ve sen, sen olarak kaldığın sürece senin yanında olanlar da mutlu olacaktır.
Bırak hayatına eşlik etmek isteyenler gelsin seninle.Yolun bitimine kadar gelmeleri şart değil. Herkesin gidebileceği bir yol vardır.
Sen yeter ki yanında yer ayırmayı bil.
Seninle gelmek isteyenleri yanına al. Belki beraber daha çok şey katabilirsiniz bu hayata.
Yanındaki seni mutlu ettiği sürece kalsın hayatında, zorlama kendini.
Hayat rahat insanlarla güzel.
Ve hayat hak ettiği gibi yaşandığında güzel...

Akarına bırakın kençler akarına.. ;)

Peki ya buna ne demeli Soner'im ?

90lVHmHzOH4

Hatice Aslan
12.12.2012, 00:58
Benim durumumda vahim ne olcak şimdi :/

Canberk
12.12.2012, 01:10
Ulan ne hallere geldik ya.Yok arkadaş cidden sorun bende mi anlamıyorum :o

Hatice Aslan
12.12.2012, 01:12
Hani herşey yolundadır samimisinizdir tamam belki karşı taraf istemiyordur ama birden bire soğumak nedir arkadaş? Umursamamak nedir? Birden resmi olmak nedir? Sorun tamamen bizim gibilerde, sevmeyecektik. :o

Samet Türkmen
12.12.2012, 01:15
Hani herşey yolundadır samimisinizdir tamam belki karşı taraf istemiyordur ama birden bire soğumak nedir arkadaş? Umursamamak nedir? Birden resmi olmak nedir? Sorun tamamen bizim gibilerde, sevmeyecektik. :o

Kim soğudu bilmiyorum ama genelde beğenmediği bir özellik kişiyi diğerinden anında soğutabilir.

Atıyorum , yemek yerken lokantaya yeni gelen bir erkeğe gözünün kayması, şu garsonu ben tanıyorum demek gibi durumlar işte :D Her iki taraf içinde geçerli :)

Canberk
12.12.2012, 01:17
Sanırım aynı durumdayız Hatice :D Baya benziyor yani :D

Hatice Aslan
12.12.2012, 01:18
Kim soğudu bilmiyorum ama genelde beğenmediği bir özellik kişiyi diğerinden anında soğutabilir.

Atıyorum , yemek yerken lokantaya yeni gelen bir erkeğe gözünün kayması, şu garsonu ben tanıyorum demek gibi durumlar işte :D Her iki taraf içinde geçerli :)

Konuştum, bütün duygularımı itiraf ettim ne olduysa ondan sonra oldu..

Sanırım aynı durumdayız Hatice :D Baya benziyor yani :D

Boşunamı diyorum dernek kuralım başkanı sen ol diye :(

Alper Beyazay
12.12.2012, 01:37
Konuştum, bütün duygularımı itiraf ettim ne olduysa ondan sonra oldu..

Senin neler hissettiğini öğrenince direk kendini geri çekip, samimiyet yaramadı yanlış anladı* gibisinden düşüncelere kapılmış olabilir. Aklından çıkar diye de soğuk davranıyordur.

Hatice Aslan
12.12.2012, 01:39
Senin neler hissettiğini öğrenince direk kendini geri çekip, samimiyet yaramadı yanlış anladı* gibisinden düşüncelere kapılmış olabilir. Aklından çıkar diye de soğuk davranıyordur.

Doğrudur belkide..

Canberk ne kadersiz insanlarız kardeşim ya :(

Canberk
12.12.2012, 01:44
Ya benim durum orada ayrılıyor işte.Mantıklı bir gerekçesi yoktu ben onu yediremiyorum kendime.Her neyse çıkayım ben yeter bu kadar ğs galibiyetimize gölge düşmesin hayırlı geceler

Alper Beyazay
12.12.2012, 01:52
Ya benim durum orada ayrılıyor işte.Mantıklı bir gerekçesi yoktu ben onu yediremiyorum kendime.Her neyse çıkayım ben yeter bu kadar ğs galibiyetimize gölge düşmesin hayırlı geceler

Çoğu zaman karşısındakine değer veren kişi bir sebep belirtemez, ben görmedim açık açık sebebi budur diyen. Çok iyi vakit geçiriyorum seninle, iyi anlaşıyoruz, seninle olmayı seviyorum ama arkadaştan öte göremiyorum* u çok rahat derler mesela.

M.S.SOFU
12.12.2012, 15:20
aşık arkadaşların yarasını biraz daha deşmek için damar şarkılar paylaşmaya geldim
şimdi normalde yığarım buraya müslüm olsun,neşet olsun ama önce yavaş yavaş yapayım açılışı

http://www.youtube.com/watch?v=Qkt8AB-WY7U

http://www.youtube.com/watch?v=Yy8mCKQnzWU

bu arada bu iki şarkıyı çok sevdim lan
çevirip çevirip dinliyom
siz de dinleyin
siz de acı çekin
nıhahahahaha :D

Hatice Aslan
12.12.2012, 18:45
M.S.SOFU Sağolasın ya sen ne iyi bir insansın öyle :D

Mert Oğuzlu61
12.12.2012, 19:29
aşk nedir ?

Aşk & Kukuak & Abal İlişkisi

aşk gerçekten tarifi zor birşey, böyle yaylada kukuak, abal felan bulunca insan sevinir ya, halbuki çarşıda parayla satılıyor, parasında mısın sen bunun ? tabiki hayır, o sevimli şeyi bulan tek kişi sensin ve bu sana mutluluk verir, senindir o akşam pişirir sobada yersin dağın başında. onca yemeği yemezsin, sırf sen buldun diye onu yeme isteği uyanır içinde (la harbi bizim yaylalarda bunu bulan altın bulmuş gibi seviniyor, ben yemeyi sevmem ben bile bulunca sebepsiz bir şekilde seviniyom, onu yemesi değilde araması zevkli, psikopatlık genlerimizde var) ilk görüşte anlamazsın bazen, at eşek osuruğu felan zannedersin, olmuyor değil bazen oluyor.. ama aşk böyle birşey işte, yaklaştıkça için kıpır kıpır olur, onun tam olarak içine girdiğinde (kukuak yada abalın yani yaklaşma anlamında, ceza vermeyin birşey anlatıyoz burda) anlarsın, bulmuşsundur, o senin aradığın şeydir. yalnız yemeyi bilmiyorsan hiç koparmayacaksın, fena dokunur. onu yemenin usulü vardır, bilmiyorsan ergenlik yapma koparma, mundar olmasın nimet la o nimet ! konuyu bakın nasıl bağlıyorum, kız içinde aynı şey geçerli, beceremiyorsan (aşk, sevgi işlerini yani) bulaşma arkadaşım, git bir sporla uğraş, ölmeden önce yapılacak 61 şeylik liste çıkar git onları yap, ne bileyim yap işte birşeyler ama bulaşma şu kız işlerine lan ? hayır ondan sonra yok şuram zehirlendi yok buram acıyor yok kızları anlayamıyorum bilmem ney ulan anlamazsın tabi sen daha o bulduğun şey kukuak mı değil mi onu bilmiyonki, bunların zehirli türleri var hatta daha kötüsü at eşek osuruğu var, ee bilmiyon atıyon ağzına ondan sonra vay şuram ağrıyor vay buram ağrıyor, la git artis bak sinirlendim şimdi, aşk neyine senin git önce kukuak abal nerde büyür hangi havayı sever bunları öğren sonra ava çık. yok ben at eşek osuruğuyla mutluyum diyorsan eyvallah, etraf öyle kızlarla dolu git onları ellede patlasın elinde (osuruk patlar ve çok kötü kokar bilen bilir) mesele o eşsiz, güzel, tatlı, sevimli abalları kukuakları bulmakta. mutluluk orda işte. umarım anlatabilmişimdir düşüncelerimi, sorusu olan varsa sorsun cevaplayayım, çekinmeyin gençler.

velhasıl kelam ben galiba yine aşık mı oldum gibi mi sanki mi felan... at eşek osuruğu mu değil mi kontrol etmek gerek. ama kukuak abal gibi birşey öyle gözüküyor yani :o

şaka la şaka olmadım aşık felan :D olmuşta olabilirim ya bilmiyorum amaaan....

Tolga
12.12.2012, 19:38
Aşk Angut Kuşu'dur der kaçarım :D

Hatice Aslan
12.12.2012, 19:46
Aşk konusu değil komedi konusu vay arkadaş :D :D

Mehmet Ç.
13.12.2012, 11:08
eger mesaj atmiyorsa
aramiyorsa, üzülme
pozitif düsün....
belki ölmüstür..

Yeni yolum ask konusunda :):):)

whatsapp'de profil resmim :) anlayan anlar :)

Sibel
16.12.2012, 22:28
Gittim geldim Canberk hâlâ aşktan ağlıyor. Ama hep yanında kızlar var ne hikmetse :rolleyes:

Canberk
16.12.2012, 22:38
Gittim geldim Canberk hâlâ aşktan ağlıyor. Ama hep yanında kızlar var ne hikmetse :rolleyes:

Benim durumum basit başkan.Seviyorum sevilemiyorum,seviliyorum sevemiyorum :)

Hatice Aslan
16.12.2012, 22:42
Benim durumum basit başkan.Seviyorum sevilemiyorum,seviliyorum sevemiyorum :)

Sevilip sevmiyorsun ya alıyorsun bedduaları sonra seviyorsun aldığın beddualar tutuyor sevilemiyorsun öyle bişi işte :p

Samet Türkmen
16.12.2012, 23:22
Yine yazayımda sinir olun :) Şurada anlatılan durumların çoğunu okuyunca şu sonucu çıkarıyorum ki bunlar aşk değil heves.Birisinden vazgeçince ne çabuk başka birisini seviyorsunuz ? :)

Az çok hepimiz aynı çevrenin,seviyenin insanlarıyız. Evliliklere bakıyorum neredeyse tamamında aşk yok. Mantık evliliği ve heves. Kişiler kendilerine en güzel gelen heveslerinin peşinden gidiyor.

Yani çok mu zordur birisini sevip sadece onunla yaşamak ? İlla ki başka birisiyle evlenmek mi lâzımdır ?

Çok şükür ki bu konuda bir an bile hevesimin peşinden gitmedim. O kişiyi bulana kadar evlilik falan yok. Bulamazsam yine yok.Gerçekten sevmediğin bir insanlar evlenip ömür boyu aynı evi paylaşmak ? Bana göre değil bu iş.

Boşuna SMS tüketmeyin. Birçok kadınla veya erkekle çıkıp aşkı bulamazsınız.Aşk deneyerek bulunan birşey değildir.SMSlerinize yazık.

jojuk
16.12.2012, 23:26
arkadaşlar burda aşktan ağlayan kişiler aşk dilenciliği yapmayın küçük cocuk gibi annenizin eteğinden ayrılmadıgınız gibi kızların peşinde dolaşıyonuz bırakın boş aşk işlerini aşık olan erkekler zaten kızlarla birlikte kolay kolay dolaşmaz agır başlı olur ...

Samet Türkmen
16.12.2012, 23:29
arkadaşlar burda aşktan ağlayan kişiler aşk dilenciliği yapmayın küçük cocuk gibi annenizin eteğinden ayrılmadıgınız gibi kızların peşinde dolaşıyonuz bırakın boş aşk işlerini aşık olan erkekler zaten kızlarla birlikte kolay kolay dolaşmaz agır başlı olur ...

Aşk değil heves olduğunu anladıklarında iş işten geçmiş olacak :)

jojuk
16.12.2012, 23:32
Aşk değil heves olduğunu anladıklarında iş işten geçmiş olacak :)
aslında onlarda biliyor heves olduklarını da işlerine gelmiyo renkdaş anlatabildimmi :)

Samet Türkmen
16.12.2012, 23:35
aslında onlarda biliyor heves olduklarını da işlerine gelmiyo renkdaş anlatabildimmi :)

Evet, heves işte :D

jojuk
16.12.2012, 23:42
Sözlerimi geri alamam
Yazdigimi yeniden yazamam
Caldigimi baştan calamam
Bir daha geri donemem
Hiç bi kere hayat bayram olmadı ya da
Her nefes alısımız bayramdı.
Bir umuttu yaşatan insanı
Bir daha geri donemem ...
hoşçakal sahte yalancı aşklar ..

Sefa Murat Dokuz
17.12.2012, 16:35
Dostum,

Oyun Teorisi üzerine akademik çalışmaları olan biriyim. Hocana saygı duyuyorum yalnız şunu haddim olmadan belirtmek isterim ki, eğer duygusal bir ilişkiyi (hele ki adına AŞK denenmiş ise) "kazan-kaybet" gözüyle değerlendirirseniz, baştan kaybedersiniz, oradan kazanan çıkmaz. Çatışma çıkar, egolar çıkar, kin çıkar.

Hayattaki hemen her vakaya uyarlanabilecek olan Oyun Teorisi, bu konuda hata veriyor. Selamlar... :)

Hocam yazdığı teori ile Las Vegas'ta sürekli kazandığı için yol verilmiş birisi. Naci Canpolat ;)
Zaten kendisi oraya işin geyiği olarak bağladı ve bunun dersimizle alakası yok dedi :D

Sefa Murat Dokuz
17.12.2012, 16:36
kaka6191 kardeşime katılıyorum harfi ilen hemde.
Bazı şeyleri yaşayarak öğreniyoruz,ufak bi eklemede benden olsun madem
kadılarn üzerine fazla düşülürse muhtaç erkek katagorisine düşülür buda kadınlara gelen itici özelliktir.
Ve kaka kardeşim bi ara mutlaka tanışalim :)

İnşallah kardeşim :))

Alika87
17.12.2012, 18:13
Yine yazayımda sinir olun :) Şurada anlatılan durumların çoğunu okuyunca şu sonucu çıkarıyorum ki bunlar aşk değil heves.Birisinden vazgeçince ne çabuk başka birisini seviyorsunuz ? :)

Az çok hepimiz aynı çevrenin,seviyenin insanlarıyız. Evliliklere bakıyorum neredeyse tamamında aşk yok. Mantık evliliği ve heves. Kişiler kendilerine en güzel gelen heveslerinin peşinden gidiyor.

Yani çok mu zordur birisini sevip sadece onunla yaşamak ? İlla ki başka birisiyle evlenmek mi lâzımdır ?

Çok şükür ki bu konuda bir an bile hevesimin peşinden gitmedim. O kişiyi bulana kadar evlilik falan yok. Bulamazsam yine yok.Gerçekten sevmediğin bir insanlar evlenip ömür boyu aynı evi paylaşmak ? Bana göre değil bu iş.

Boşuna SMS tüketmeyin. Birçok kadınla veya erkekle çıkıp aşkı bulamazsınız.Aşk deneyerek bulunan birşey değildir.SMSlerinize yazık.

bilmem mesajin mesajini dogrumu anladim, ama diyorsun yani, kiz ile zaman gecirme, arama, sorma, mesaj yazmak, gezme, konusma, anilar paylasma, beraber gülme, beraber aglama. Zaten aski ask yapan bunlar. Dogru anladiysam, senin mantigina göre hic emek vermeden, ask ve sevgi sana gelmesini bekliyorsun. Yanlis anladiysam, af edersin, dogru anladiysam, dogru yolda degilsin.

zafer6161
17.12.2012, 18:27
YAZILARIn ÇOĞUNU OKUDUM,,,erkek aşık olmaz.aşkından ağlamaz,sadece sever.kendinize gelin beyler,siz erkeksizniz,..bırakın kızlar size gelsin :D

jojuk
17.12.2012, 20:07
http://www.youtube.com/watch?v=N4IOoUZjGVU bu şarkı herşeyi anlatıyo ...

Sefa Murat Dokuz
18.12.2012, 00:42
YAZILARIn ÇOĞUNU OKUDUM,,,erkek aşık olmaz.aşkından ağlamaz,sadece sever.kendinize gelin beyler,siz erkeksizniz,..bırakın kızlar size gelsin :D

Olur abi bal gibi olur ;)

cem1990
18.12.2012, 08:43

Abi sen bekarsın galiba :D :D

zafer6161
18.12.2012, 09:13
Abi sen bekarsın galiba :D :D

:rolleyes::rolleyes:

sence :p

cem1990
18.12.2012, 09:52
:rolleyes::rolleyes:

sence :p

Yaşlandin abi bul birilerini yoksa kimse almayacak seni :P :D

zafer6161
18.12.2012, 10:03
Yaşlandin abi bul birilerini yoksa kimse almayacak seni :P :D

1.5 yaşında oğlum var ;)

cem1990
18.12.2012, 10:16
1.5 yaşında oğlum var ;)

Tutmadı desene :D
Allah bağışlasın zafer abi

zafer6161
18.12.2012, 10:29
Tutmadı desene :D
Allah bağışlasın zafer abi

amin sağolasın ;)

Alican Altunbaş
18.12.2012, 11:39
Nisan da istemeye gidiyorum iyimi kötümü:)

cem1990
18.12.2012, 14:22

Kafanda saç varsa acırım saçlarının haline
Tek tek dökülecekler :D

Alican Altunbaş
18.12.2012, 15:14
Kafanda saç varsa acırım saçlarının haline
Tek tek dökülecekler :D

Bu kadar yıl dökülmediyse bundan sonra dökülmez az değil 5 yıl oldu:)

cem1990
18.12.2012, 17:18
Bu kadar yıl dökülmediyse bundan sonra dökülmez az değil 5 yıl oldu:)

Hehe :)
Valla güzel kardeşim evlenen bütün arkadaşlarim mülayim oluverdiler.Hatun yok derse yok çok şehit verdim bu konu da :D
Allah bi yastikta kocatsın kardeşim.

Alican Altunbaş
18.12.2012, 18:40
Hehe :)
Valla güzel kardeşim evlenen bütün arkadaşlarim mülayim oluverdiler.Hatun yok derse yok çok şehit verdim bu konu da :D
Allah bi yastikta kocatsın kardeşim.

Amin inşallah:)

Soner Albayrak
19.12.2012, 23:24

Hayırlı olsun kardeşim :)

Biz ne zaman göreceksek o günleri hala okul köşelerinde sürünüyoruz..

Selami Gürpınar
24.12.2012, 11:41
Hey yarabbim :)

Samet Türkmen
26.12.2012, 23:35
Düzeltme : Birşeyler yazdım gene ama boşverin :)

DNA-TS
27.12.2012, 00:53
2012 hiç bir alanda benim senem olmadı.yeterince açıklayıcı olmuştur umarım :)

Samet Türkmen
27.12.2012, 20:44
Baya durulmuş buralar. Herkes kaybeden olunca :)

Alican kardeşim, sanırım bu konu tarihinde bir ilke imza atmış olacaksın.Seni kutluyorum . Allah hayırlı etsin :)

Bana ise hayatımda hiçbir bayan erişemedi daha. O kadar prezantablım yani :U

Hatice Aslan
29.12.2012, 22:13
Kader kısmet meselesi yahu. Ararsın bulamazsın peşinden koşarsın olmaz... Hiç ummadığın bir anda o bulur seni gelişine şükredersin.. Öyle işte :p

Dursun Kaplan
29.12.2012, 23:53
Vayy bee :)

Emirhan Makul
30.12.2012, 01:03
Yalnız kalabilmek, yalnızlığı hakkıyla yaşayabilmekte bir beceri ve sanat işidir Samet, bugün twitterde değindiğin konuya itafen yazdım bunu.

Bu arada sen yazmazsam ben yazmazsam o yazmazsa nasıl sessizliğe gömüşmesin BMN :) Twittere değil arkadaşım burada başlığımıza yazın :) elin alemin adamı değil bizim adamımızla dertleşin :)

Samet Türkmen
30.12.2012, 03:03
Bu twitter çok ciddi zarar verdi BMN'ye. Geridönüş kampanyası lâzım.

Emirhan Makul
30.12.2012, 03:06
Bu twitter çok ciddi zarar verdi BMN'ye. Geridönüş kampanyası lâzım.

Yahu yok ne geri dönüşü, herkes giriyor yine dönemlik olur böyle modası bitince yine herkes faal olur, zaten herkes faal transfer dönemlerinde twitterin sahibi olsa giriyor foruma :D

Ayrıca ateş olsa cürrrüğüm kadar yer yakar, verdiği zararı yerim, forum bizim evimiz, twitter gider, başka bir şey gelir, herkes burada olur muhtelemelen :)

Gamze
30.12.2012, 03:23
Şimdi aşk ve aşık olmak başlığında, BMN'ye geri dönüş kampanyası konusu açılınca BMN'ye aşığız anlamı mı çıkarmalıyım :D

Sultan'a katılıyorum.

Hüdai Pervaneli
30.12.2012, 03:30
Evlenmek Istiyorum Ama Bir hayat arkadasina ihtiyacim var

Gökhan KAN
30.12.2012, 03:32
Ben buraya girince kötü anılarım aklıma geliyor tüylerim diken diken oluyor. :)

Samet Türkmen
30.12.2012, 03:36
BMN'ye bende aşığım diyeceğim ama bu durumda kız durumuna düşmüş oluyor. Onun için bayanlar aşığız desin.Ben araya girmiyorum :D

Samet Türkmen
30.12.2012, 23:04
Neredesiniz arkadaşlar ? Kış günü buz mu bağladı sevup alamiyan yüreğunuz ? :)
--------------------------

Derler ki: “Sevgi, ruhlar arasındaki benzeşmeden dolayı oluşan imtizac ve kaynaşmadan ibarettir. Nitekim bir suyu diğer bir suya karıştırınca birbirinden ayıklamak imkansızdır. Bu nedenle iki şahıs arasındaki sevgi öyle bir noktaya varmaktadır ki, birisi diğerinin acısını duyar olur; onun haberi olmadan yakalandığı hastalığa yakalanır.” Sevgi aynı kaderi paylaşmaktır. Öyle bir paylaşma ki iki tarafın kalbine huzur ve ferahlık getirsin; hastalıklara deva olsun. Çünki paylaşılmayan sevgi yalnızca bir dert ve acıdan ibarettir. Eğer eşit bölünmezse, gönlü, sevginin diğer yarısı olan dert istila eder. Bu yüzden tek taraflı sevgi acı; karşılıklı sevgi de sevinç verir. Birbirini seven iki kişi arasında sevgileri derecesinde bir benzerlik vardır. Menfaatlerde, karakterde veya amaçlardaki benzerlikler gibi. Bunlardan en etkin olan sevgi karakterdeki benzerlik sonucu doğan sevgidir. Bunda karşılık beklenmez ve insan, sevgisini izhar için daima kendisinin ruh ve ulviyet yönünden benzerini, eşini arar ve ancak ruhun eşi ile sükunet bulur. Hani ayet-i kerimede buyurulduğu gibi: “Sizi bir tek nefisten yarattı ve kendisiyle durulup yatışması için ondan da eşini var etti (A’raf, 189)”

Sevenin ruhu sevilene meyilli yaratılmış olup kendisini ona yakın hisseder. Sevilen bu yakınlığı duymuyorsa eğer, arada sevgiyi perdeleyen maddî yahut manevî engeller var demektir. Engeller sevenin yüreğine, sevginin ikizi olan acı biçiminde yansır. Sevilenin bu sevgiye karşılık vermesi; ancak engellerin ortadan kalkmasıyla mümkündür ve o vakit, acı da birden bire sevgiye dönüşür. Diğer bir ifade ile sevgi eşit bölününce, acı alır başını gider. Kalpler karşılıklı aynı sevgi ile dolunca dert hafifler, sevinç çoğalır. Kulların rızkını paylaştıran Allah, sevgiyi de onlar arasında eşit paylaştırmıştır; çünki.

Seven iki kişiden birinin başına gelen, hastalık veya esenlik, diğerinin de başına gelmeyince aradaki gerçek sevgi anlaşılamaz, acı kendini gösterir. Hani eski bir şairin dediği gibi: “Rabbim! Şayet aramızdaki sevgiyi bölüştürmeyeceksen, bari onun yokluğuna da yanabilecek katı bir yürek nasip et bana.”

Eğer sevgili hasta iken hasta olmuyorsak gerçek sevgiyi ve sevinci tadamayız. Sevgilinin hastalığına ziyarete gidince hastalanan âşık, elbette sevgilisi ziyaretine gelince onu görür görmez iyileşecektir.

İskender Pala

Ahmet Demir
31.12.2012, 00:12
Ben buraya girince kötü anılarım aklıma geliyor tüylerim diken diken oluyor. :)

beni bu başlığa ilk çeken, senin anlattığın hikayeydi hocam :)
acaba ne oldu diye girer bakar olmuştum.
her şeyde bir hayır vardır diyerek sözlerimi sonlandırıyorum :)

Dursun Kaplan
31.12.2012, 00:43
Evlenmek Istiyorum Ama Bir hayat arkadasina ihtiyacim var

İkisi de aynı şey değil mi olum ? :)

Soner Albayrak
31.12.2012, 01:01
Sevmeyin gençler yanarsınız sevmeyin...

Samet Türkmen
31.12.2012, 01:03

Yanmak lâzım yanmak ! Yanmadan olmuyor :) Yanarak olgunlaşmalı iki insanda. Sadece birisi yanıyorsa işte o zaman yanana yazık. Yanıp olgunlaşacağı yerde geleceği sadece köz olmak olacak bu durumda :)

Sefa Murat Dokuz
31.12.2012, 01:05
Aman diyim uzak durun 2 günde 4 aylık çabamın içine ettim :D Şimdi herşeye baştan başlamam lazım.

Soner Albayrak
31.12.2012, 04:42
Yanmak lâzım yanmak ! Yanmadan olmuyor :) Yanarak olgunlaşmalı iki insanda. Sadece birisi yanıyorsa işte o zaman yanana yazık. Yanıp olgunlaşacağı yerde geleceği sadece köz olmak olacak bu durumda :)

Çok yazık hemde çok.. sonunda güzel şeylerin olacağını bilsen ömrünü verirsin ama karşı taraf sana bir adım bile atmaz ise o zaman üzüldüğünle kalmak diye birşey de var :)

Sevdik ne oldu ki gençliğimin önemli bir zamanı üzülerek, tatsız tutsuz, hep ağlamaklı geçti. saçlarım beyazladı, döküldü ne için koca bir hiç :)

Salaklık yemin ediyorum başka birşey değil..

Onun için gençlere tavsiyem eğer sizi gerçekten seven birisiyle karşılaşırsanız onun için gerekirse ömrünüzü verin..

Cihad Varlı
31.12.2012, 06:42

Çok geç abim..
Yandık , yandık , yine yandık .

Cihad Varlı
31.12.2012, 07:00
Uzun zaman oldu yazmayalı buraya . Yazmak lazım arada , yazıp rahatlamak lazım .

10 ay oldu neredeyse . 10 aydır çok başkayım . Onun olmadığı her saniye ben bir eksiğim sanki . Onu ilk gördüğüm de anlamıştım zaten . Olmayacaktı biliyordum ve ben hep eksik kalacaktım . Hiç ortak yanımız olmamasına rağmen türlü türlü zorlukların üstesinden gelip bir yolunu bularak tanıştım en sonunda . Her şey de güzel başlamıştı aslında , her zaman olduğu gibi . Ve ben her konuştuğumuz da farkında olmadan daha da bağlanıyordum . Sadece seviyordum , sadece . Yanında sesim , elim , ayağım , dudaklarım , yanaklarım titriyordu . Evet yanında tirtir titriyordum . Gözlerine bakamıyordum , hala bakamıyorum . Rekor 5 saniye.. Fazlası olmadı . 10 aylık tanıma , konuşma süreci.. İnişli çıkışlı ama bir o kadar da ümit verici . Belki de sadece görmek istediğim şeyleri gördüğüm için ümidim artıyordu sürekli . 10 ay bitti , artık açılma zamanı geldi diye düşündüm . Söylemem lazımdı . Tutamıyordum içimde . Çok zordu , gerçekten çok zor . Kaybetme korkusu , olumsuz cevap alma korkusu , cesaret , heyecan bütün bunların üstesinden gelmem gerekiyordu . Zorda olsa başardım . Yendim bütün korkuları . Ama kaderimi yenemedim işte . Klasikti cevabı.. " Sen çok iyi birisin , benim için çok değerlisin . Seni üzmek kırmak istemiyorum Cihat. Beni ne kadar sevdiğini biliyorum. 10 ay hiç söylememiş olsanda hareketlerinden konuşmalarından ben bunları biliyordum zaten. Ve senin gibi seveni gerçekten hiç görmedim. Sesin titriyor , yanakların kızarıyor yanımdayken. Bunu söylemek benim içinde çok zor ama bir haftadır başka ile birlikteyim." İşte o an dünyanın en kötü insanı olmak için her şeyimi verirdim . Hiç düşünmeden her şeyimi . Bugün tam 3 hafta oldu bunları duyalı ve ben hala gözlerine bakamıyorum . Hala titriyorum onu görünce ve hala çok seviyorum . Evet kaybettim ama ben buyum işte ! Vazgeçemiyorum . Vazgeçmek bize göre değil . Ben onu Trabzonspor gibi , Kazım Koyuncu gibi seviyorum..

Hüdai Pervaneli
31.12.2012, 09:06
İkisi de aynı şey değil mi olum ? :)

Ayni sey:)

Cihad Varlı
31.12.2012, 19:52
Yeni yılın ilk dakikalarında buraya da bekleriz..

Cihad Varlı
31.12.2012, 22:05
Söylemek istediğim o kadar çok şey var ki ona..
Ama susuyorum işte .
Susmak en büyük cevaptır derler ya , alakası yok inanmayın sakın.

Samet Türkmen
31.12.2012, 23:40
Bu ülkedeki aşıkların %99,9'luk kısmını temsil eden insanlar bu gece Taksim'de.

Cihad Varlı
01.01.2013, 00:20
Sen elmayı seviyorsun diye elmanın da seni sevmesi şart mı ?

Veysel
01.01.2013, 00:21
Aşk açısı çeken yanlız bayanlar bu numaradan beni pardon yanlış oldu.

Hatice Aslan
01.01.2013, 18:17
Aşk açısı çeken yanlız bayanlar bu numaradan beni pardon yanlış oldu.

Alemsiniz ya :D:D:D:D

oğ 61 efsanesi
01.01.2013, 19:33
Uzun zaman oldu yazmayalı buraya . Yazmak lazım arada , yazıp rahatlamak lazım .

10 ay oldu neredeyse . 10 aydır çok başkayım . Onun olmadığı her saniye ben bir eksiğim sanki . Onu ilk gördüğüm de anlamıştım zaten . Olmayacaktı biliyordum ve ben hep eksik kalacaktım . Hiç ortak yanımız olmamasına rağmen türlü türlü zorlukların üstesinden gelip bir yolunu bularak tanıştım en sonunda . Her şey de güzel başlamıştı aslında , her zaman olduğu gibi . Ve ben her konuştuğumuz da farkında olmadan daha da bağlanıyordum . Sadece seviyordum , sadece . Yanında sesim , elim , ayağım , dudaklarım , yanaklarım titriyordu . Evet yanında tirtir titriyordum . Gözlerine bakamıyordum , hala bakamıyorum . Rekor 5 saniye.. Fazlası olmadı . 10 aylık tanıma , konuşma süreci.. İnişli çıkışlı ama bir o kadar da ümit verici . Belki de sadece görmek istediğim şeyleri gördüğüm için ümidim artıyordu sürekli . 10 ay bitti , artık açılma zamanı geldi diye düşündüm . Söylemem lazımdı . Tutamıyordum içimde . Çok zordu , gerçekten çok zor . Kaybetme korkusu , olumsuz cevap alma korkusu , cesaret , heyecan bütün bunların üstesinden gelmem gerekiyordu . Zorda olsa başardım . Yendim bütün korkuları . Ama kaderimi yenemedim işte . Klasikti cevabı.. " Sen çok iyi birisin , benim için çok değerlisin . Seni üzmek kırmak istemiyorum Cihat. Beni ne kadar sevdiğini biliyorum. 10 ay hiç söylememiş olsanda hareketlerinden konuşmalarından ben bunları biliyordum zaten. Ve senin gibi seveni gerçekten hiç görmedim. Sesin titriyor , yanakların kızarıyor yanımdayken. Bunu söylemek benim içinde çok zor ama bir haftadır başka ile birlikteyim." İşte o an dünyanın en kötü insanı olmak için her şeyimi verirdim . Hiç düşünmeden her şeyimi . Bugün tam 3 hafta oldu bunları duyalı ve ben hala gözlerine bakamıyorum . Hala titriyorum onu görünce ve hala çok seviyorum . Evet kaybettim ama ben buyum işte ! Vazgeçemiyorum . Vazgeçmek bize göre değil . Ben onu Trabzonspor gibi , Kazım Koyuncu gibi seviyorum..

ben olsam tokatı basardım. bu durumlarda Davut Güloğlu olmak gerekiyor. Dörtlüleri yakalım işimize bakalım.

Serdær
01.01.2013, 19:40
Çapkınlık yakışır mı :rolleyes:

cem1990
02.01.2013, 11:04
Çapkınlık yakışır mı :rolleyes:

Oldum olası sevgilisi olupta 2. 3. arayan erkeklerden haz almamışımdır. Anlamsız çünkü
ama sevgili yoksa stok her zaman dolu olmalı :D

Mollasalihoğlu
02.01.2013, 11:20
Bayiliisinuz boş gonuşmaya.