PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşk ve Aşık Olmak!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51

.....
12.02.2012, 11:30
Yeni soruyu soralımda tartışalım o zaman ;

Erkekler için soruyorum eşinizin çalışmasını mı istersiniz çalışmamasını mı ?

Kadınlara soruyorum, evlendiğinizde çalışmak mı istersiniz, çalışmamak mı ?

Malesef ki kadınlara da aynı soruyu soramıyorum çünkü taş devrinden beri toplayıcı ve getirici erkek, tabi bu insan canlısında böyle diğer tüm hayvanlarda toplayıcı, derleyici kadın, gerçi manevi olarak kadınların toplayıcılığı hepsine yetiyor fakat buna da isyan edip marjinal bir şekilde kadınların çalıştığı erkeklerin evde oturduğu durumlar bazı avrupa şehirlerinde gözükmekte :)

Neyse sorulara cevaplar alalalım beyler, bayanlar...

Bir bayanın bu zamanda çalışması aslında iyi bir şey. Kendi ayakları üzerinde durmayı öğreniyor. Sadece erkeğe bağlı kalmıyor.

Ama bu çalışma evini ailesini etkiliyorsa olmaz. Ben mesela eve geldiğimde sıcak yemek olsun isterim. Çalışması bunları engellememeli.

Bunlar olduktan sonra çalışmasında sorun yok yani.

Mehmet Ç.
12.02.2012, 12:17
Benim aynı durum 2 aydır var. Sevdiğini biliyorum ama başlamıyor nedense. Bugünse daha fazla dayanamadım ve bitirdim. İçim yanıyor ama elden bişey gelmez artık.

2 ay iyi :)

Benim 1 seneyi gecti..

10 ay önce BMN gaziylan acildim kiza, hatirlayanlar vardir..

O günden sonra gecen persembeye kadar hic konusmadi...

Bende onunla konusmadim..

Ya korktu benden, yada benim ona küstügümü sandi...

Hüdai Pervaneli
12.02.2012, 12:23
Ask acisi Zamanla geciyor Ama ne kadar sürer bilmem 1 Yilda olabilir 5 yilda:)
Aga ben Kiskanc Adamim Karimin Calismasini istemiyorum:)

Ceyhun Öncü
13.02.2012, 08:37
Yeni soruyu soralımda tartışalım o zaman ;

Erkekler için soruyorum eşinizin çalışmasını mı istersiniz çalışmamasını mı ?

Kadınlara soruyorum, evlendiğinizde çalışmak mı istersiniz, çalışmamak mı ?

Malesef ki kadınlara da aynı soruyu soramıyorum çünkü taş devrinden beri toplayıcı ve getirici erkek, tabi bu insan canlısında böyle diğer tüm hayvanlarda toplayıcı, derleyici kadın, gerçi manevi olarak kadınların toplayıcılığı hepsine yetiyor fakat buna da isyan edip marjinal bir şekilde kadınların çalıştığı erkeklerin evde oturduğu durumlar bazı avrupa şehirlerinde gözükmekte :)

Neyse sorulara cevaplar alalalım beyler, bayanlar...

maddi anlamda sikintim yoksa calismasin arkadas, otursun evde cocuguna baksin derim sahsen

Birde soru ben sorayim; Erkek daha büyük olmali mi? Evet diyorsaniz sizce nekadar?

Bugün bi abiyle konusurken evlenirsen en az 5 yas kücük olsun filan dedi
aklima takilmadi degil

Mehmet Yusuf
13.02.2012, 08:56
Umutlu olmanin icinde saklidir mutlu olmak...
Yeterki umudunuz btmesin...;)

Buda benden gune baslangic notu olsun... ;)2

Royal Heart
13.02.2012, 09:04
Kolay gelsin millet :)

DNA-TS
13.02.2012, 11:27
ben beceremiyorum bu işleri.
yardım lütfen:N:o:p:D

Emre Bekar
14.02.2012, 10:55
sevgili vardı da biz mi sevmedik? :P

.....
14.02.2012, 13:48
maddi anlamda sikintim yoksa calismasin arkadas, otursun evde cocuguna baksin derim sahsen

Birde soru ben sorayim; Erkek daha büyük olmali mi? Evet diyorsaniz sizce nekadar?

Bugün bi abiyle konusurken evlenirsen en az 5 yas kücük olsun filan dedi
aklima takilmadi degil

Kesinlikle erkek daha büyük olmalı.

Yaşı tam olarak bilmiyorum ama erkeğin bence büyük olması lazım. 2 3 yaş olsun en az.

.....
14.02.2012, 13:52
sevgili vardı da biz mi sevmedik? :P

Ne desem bilemiyorum :) Sevebileceğimiz ve sevileceğimiz birileriyle karşılaşırız inşAllah :) zor ya

ApoCaN28
14.02.2012, 18:38
Ne desem bilemiyorum :) Sevebileceğimiz ve sevileceğimiz birileriyle karşılaşırız inşAllah :) zor ya

İnşallah . =)

Kesinlikle katılıyorum zor bir olgu sevmek de sevilmek de .

Emre Bekar
15.02.2012, 10:57
Amin cümlemize inşallah.

Mehmet Ç.
15.02.2012, 12:01
Mayalilara göre son sevgililer gününü sevgilisiz gecirmis oldum :D

Kadir
16.02.2012, 00:34
1 sene süren bi ilişki karşınızdakinin isteğiyle bitiyorsa ve bu nedensiz yere sadece onun " bizim bir geleceğimiz olmayacak şimdi bitirelim " düşüncesiyle oluyorsa aşk bok gibidir, gereksizdir. ne yaparsanız yapın insanlara hayaller satmayın..

Canberk
16.02.2012, 00:48
1 sene süren bi ilişki karşınızdakinin isteğiyle bitiyorsa ve bu nedensiz yere sadece onun " bizim bir geleceğimiz olmayacak şimdi bitirelim " düşüncesiyle oluyorsa aşk bok gibidir, gereksizdir. ne yaparsanız yapın insanlara hayaller satmayın..

Lanet olsun şuna bak ya . Yok arkadaş hiçbir şey anlaşılmıyor bu cinsten . Hemde hiç .

.....
16.02.2012, 10:11

Lise de buna benzer bir olay yaşadım bende.

Ailevi nedenlerden dolayı kız ayrılmak istemişti. O zamana kadar kimseyle sevgili olmamış.Ailesinin duymasından korkuyordu. Bende tamam dedim. Sonra ki sene sınıftaki kızlar geceleri ağladığını filan söylüyorlardı. Tabi daha sonra vicdan azabı duydum ama elimden bir şey gelmezdi.Hem kendi istedi hem de ben sevemiyordum. İçimden gelmiyordu.

Bu işler çok karışık ve zor. Karşılıklı sevgi olmayınca zaten ilerlemiyor. Karşılıklı sadakat ve güven de olmak zorunda. Sevebileceğin birisiyle olmak lazım. İş olsun diye hava civa olsun diye sevgi işleri olmaz. Bu hataya ikinci kez düşmemek lazım. Düşünüpte kafa yormaya da gerek yok. Sadece zamanı bir hiç uğruna harcadığına üzülüyor insan.

Serdar Ersoy
16.02.2012, 12:05
İnci sözlükte ki kelebeğin hikayesini okudunuz mu ?

Ben hala okuyorum okuyan varsa sonunu söylemesin :D

Ceyhun Öncü
17.02.2012, 14:16
Mayalilara göre son sevgililer gününü sevgilisiz gecirmis oldum :D

mehmet, mayalilarin mayasi bozuk kardesim
bosver sen onlari

Sacit
18.02.2012, 14:23
Aşk, samimiyet ve sadakattir. Akılsız insanların oyuncağı olamayacak kadar ulvi bir mertebedir.

Emirhan Makul
18.02.2012, 16:31

İnsanlara hayaller satmamak konusuna geçte olsa katılıyorum daha önceki bir çok ilişkimde bunu yapmak alışkanlığımdı, belki kıyısından köşesinden devam ettim şuanda ki mevcut durumda buna ama yarını bile sormadan anı yaşamaya çalışan bir pozisyona geldim. Hayat böyle yaşanmalı sanırım, hayali başka şeylere kurmalı bir insan yada hiç birinde kurmamalı mı bilmiyorum, yaşlandıkça hayal kurmanın insana saçma gelmesini insanlığa yediremediğim için net birşeyde söyleyemiyor olabilirim. Ama en azından hayal satmamak gerekli bunu biliyorum.

Royal Heart
18.02.2012, 16:50
Aşk, samimiyet ve sadakattir. Akılsız insanların oyuncağı olamayacak kadar ulvi bir mertebedir.
Aşk öyle midir bilmiyorum ama ilişkilerin dayanması gereken temel bu olmalı. Onun için dışardan bakıldığında birçok şey sahte gözüküyor.

Cem Akyüz
18.02.2012, 22:04

Buna katılıyorum.

Onur Şeref
19.02.2012, 03:16

Bende aynı durumdayım.

1 sene sürdü mutlu, dolu dolu hemen hergün aşk, sevgi dolu 1 sene. Hayaller, planlar, ailesine girmem, aileme girmesi ve sonunda bitti.

2 ay önce ara verelim dedi mal gibi kabul ettim. Delikanlıyız ya kimseye yar olsun istemiyorum. Sonra babam istemiyor dedi eyvallah dedim yine. Daha sonra da ben istemiyorum lafıyla çarşamba günü tamamiyle bitti.

Gözümün önünde fotoğrafımı yırttı. En çok da o koydu zaten. En son bahanesi ise ben çok ısrarcıymışım, ailem, arkadaşlarım hep buna birşeyler diyormuş barışmamız hakkında herkese yansıtıyormuşum.

Artık kimse bana aşkmış, sevgiymiş masalını anlatmasın. Sonu belli yaşanacakların...

Canberk
19.02.2012, 12:56
Bende aynı durumdayım.

1 sene sürdü mutlu, dolu dolu hemen hergün aşk, sevgi dolu 1 sene. Hayaller, planlar, ailesine girmem, aileme girmesi ve sonunda bitti.

2 ay önce ara verelim dedi mal gibi kabul ettim. Delikanlıyız ya kimseye yar olsun istemiyorum. Sonra babam istemiyor dedi eyvallah dedim yine. Daha sonra da ben istemiyorum lafıyla çarşamba günü tamamiyle bitti.

Gözümün önünde fotoğrafımı yırttı. En çok da o koydu zaten. En son bahanesi ise ben çok ısrarcıymışım, ailem, arkadaşlarım hep buna birşeyler diyormuş barışmamız hakkında herkese yansıtıyormuşum.

Artık kimse bana aşkmış, sevgiymiş masalını anlatmasın. Sonu belli yaşanacakların...

O resmi yırttı mı ? Allah'ım sabır ver ...

Cem Akyüz
19.02.2012, 12:58
Bende aynı durumdayım.

Ayrılmak istemesine eyvallah dersin de resmi yırtmak nedir ?..Yaptığı ayıp saygısızlık

Canberk
19.02.2012, 13:01
Ayrılmak istemesine eyvallah dersin de resmi yırtmak nedir ?..Yaptığı ayıp saygısızlık

O yüzden O resim mi dedim ya . benim tek ümidim oydu . ama daha bir şey demek istemiyorum Onur'a anlaşma yaptık takmıyoruz olanı biteni ;)

esra61
24.02.2012, 21:51
içinden çıkılmayan bir girdap gibidir aşk,bitdi dersin ama bitirmek söz işi değil yürek işidir bence...

Hüdai Pervaneli
28.02.2012, 14:28
Bende aynı durumdayım.

Aslinda ASK vardir Ki Sen Ona ASIK olmussun

Bitti diye Sucu ya kiza atiyorsundur yada aska herkez hayatinda hata yapiyor yapabilirde ama bitiyorsa birseyler senin sucu baskasinda degilde ilk kendinde aramalisin sen 4*4 lük müsün diye ?

Buarada O bitti demekle bitmez Onurcum gel dese Kosa Kosa gidersin

Sen Onun Yaninda Dünyanin en mutlu erkegi gibiydin belkide Ama Olmadi Olmadi diye de Ölecek Degiliz ya :)

Geceler Olucak Kafayi yiyeceksin Sesini duymak isteyeceksin Onu görmek isteyeceksin ÖZLEDIM diyeceksin Öyle Ha bitti deyince bitmez bu tür seyler gece Yarisi Ismini bagirarak bile uyanacaksin

Gözden Yas Akmaz ama Kalbim Oturmus Aglar Sende bence O durumdasin

yorumsuz6117
29.02.2012, 01:25
içinden çıkılmayan bir girdap gibidir aşk,bitdi dersin ama bitirmek söz işi değil yürek işidir bence...

Seviyosan git konuş bence.. :D

Canberk
29.02.2012, 01:58
Yapma bunu :D

Soner Albayrak
29.02.2012, 03:01
Sen ona ölürsün, onunla beraber olmayı dünyadaki herşeyden daha fazla istersin çırpınırsın didinirsin üzülürsün ağlarsın kendini mahvedersin ama o bir türlü seni sevemez veya sevmeyi denemez bile konuş konuş zamana bırak gençliğin gitsin sonuç koca bir hiç :) Vallahi ben sevmekten yoruldum ama sevdiğim kişi ben usandırmaktan yorulmadı kardeşlerim :)

Nadir Bekar
29.02.2012, 04:12
AŞK bana göre ulasım aracıdır...

Aşk seni alır ve bir duraga oracıkda bırakır...

bundan sonrası

senin sevginin ve sevgiliye duydugun saygıya baglı..

sahiplenirseniz birbirinizi güzel bir birliktelik olur..

yok benimkisi sadece bir hevesmis dersen

Aşk seni hep bekler... baska bir durak için...

Ahmet Demir
29.02.2012, 23:08
od.u yakıp gitti...

Soner Albayrak
29.02.2012, 23:30
Aşk kalbimi yakan bir volkan gibidir en sevdiğim tatlı kazan dibidir:p

yorumsuz6117
01.03.2012, 01:12
Aşk kalbimi yakan bir volkan gibidir en sevdiğim tatlı kazan dibidir:p

Seviyosan git konuş bence kardeşim..

Yiğit Gayretli
01.03.2012, 01:28
Aşk ve aşık olmak başlığı ayrılık hüzünleriyle kaplanmış. Etmeyin gençler...

esra61
01.03.2012, 08:26
Seviyosan git konuş bence.. :D

konuşmaya gerek yok:D
sadece aşk'ın tanımını yaptım;)

Kubilay ŞAHİN
01.03.2012, 20:43
Gönül kimi seversa dünya güzeli o dur..

Dursun Kaplan
01.03.2012, 23:51
Neleri unutmadık be sevgili ve neleri unuttu bizi.
İnan aklında kalandan fazlası değilim, olamam.
Çok değil; Unutacağın kadarım işte...

Kahraman Tazeoğlu'nun BambAŞKa kitabından.

ozzy!
02.03.2012, 00:17
İnci sözlükte ki kelebeğin hikayesini okudunuz mu ?

Ben hala okuyorum okuyan varsa sonunu söylemesin :D

Araştırıp baktım , süper bir hikayeymiş gerçekten. :D

Canberk
02.03.2012, 00:21
Link atın da bizde okuyalım şu hikayeyi :D

Canberk
02.03.2012, 01:21
Ne acıklı hikaye yaa :D
Arada muhabbet olmayan kısmıyla okuyorum güya orda bile millete cevap vermeleri var yoruyor adamı :D

Kader KORELİ
02.03.2012, 01:50
Belki iki saat oldu bu hikayeyi okuyorum :) 49 sayfanın 8. sayfasındayım.. samimi söylüyorum, editör falan olsam yazarıyla anlaşır kitaplaştırırdım bu hikayeyi..

Canberk
02.03.2012, 02:01
Atar atmaz başladım bende 8.sayfadayım cidden acayip bir hikaye ya :)

Canberk
02.03.2012, 02:54
Ulan yapıştı bırakamıyorum :D Ne sürükleyici yazmış puşt saat 3 oldu sabah dersane var :D

Hüdai Pervaneli
02.03.2012, 03:16
966 sayfa diyor lan

Ceyhun Öncü
02.03.2012, 03:19
Banada link gonderin beyler

Emirhan Makul
02.03.2012, 03:21
Beyler uygunsuz linkler paylaşmayalım, başlığı amacından saptırmayalım, ayrıca zamanımızı da boşuna harcamayalım eleman bütün hikayeyi hayal ürünü olarak tasarlamış :)

Hüdai Pervaneli
02.03.2012, 03:26
Beyler uygunsuz linkler paylaşmayalım, başlığı amacından saptırmayalım, ayrıca zamanımızı da boşuna harcamayalım eleman bütün hikayeyi hayal ürünü olarak tasarlamış :)
Okudunmu nerden biliyon

Emirhan Makul
02.03.2012, 04:34
Okudunmu nerden biliyon

Evet Okudum :)

Ceyhun Öncü
02.03.2012, 07:05
Sayfa 131 okuyun beyler

Gözüme toz kacdi resmen..

Kader KORELİ
02.03.2012, 13:04
Hayal ürünü olduğunu düşünmüyorum, her kim olsa sonunda öyle derdi.

Soner Albayrak
02.03.2012, 14:00
Seviyosan git konuş bence kardeşim..

Konuştum konuştum kaç kere konuştum hem de ama sevdiğim kişi bana karşı bir adım bile atmıyor. Arkadaş kalmamızı istiyor galiba gönül olayları bana ağır gelir diyor. Bende zamana bıraktım artık yapacak bişey yok. Bekleyip göreceğiz bi umut var içimde ama umutta gönül olaylarında kötü bişey yahu :(

Canberk
02.03.2012, 22:55
Abi sonunu söylemeyin sakın bu akşam bitirmeyi düşünüyorum sabaha kadar anca biter . Sultan bana da hayal ürünü gibi gelmedi ya

Kader KORELİ
02.03.2012, 23:14
Bu adam Orhan Pamuk'a on basar arkadaş, Masumiyet Müzesi'midir nedir onu bir arkadaş hediye ettiydi, elli sayfasını zor okuduydum (Benim adım Kırmızı ayrı, o iyi kitap gerçekten), ama böyle aşk, ilişki konusunda Orhan Pamuk'a gerçekten on basar bu herif, kitaplaştırılsa bu hikaye en çok satılan kitaplar arasına girer, bu kadar iddialıyım, başka birşey demiyorum.. şimdiye kadar nasıl kitaplaştırılmamış onu da anlamış değilim..

Mert Oğuzlu61
03.03.2012, 01:46
incide bir aşk hikayesi ? ilginç :D nasıl birşey merak ettim nedir bu muhabbet bir bakayım :)

Hüdai Pervaneli
03.03.2012, 03:16
incide bir aşk hikayesi ? ilginç :D nasıl birşey merak ettim nedir bu muhabbet bir bakayım :)
Bagimlilik yapiyor sürüklüyor ve Hayal Ürünü Oldugu Söyleniyor:)

Tam 49 Sayfa:)

Ceyhun Öncü
03.03.2012, 04:01
Bagimlilik yapiyor sürüklüyor ve Hayal Ürünü Oldugu Söyleniyor:)

Tam 49 Sayfa:)

49 sayfadan fazla
136 sayfa ben okudum eleman baya Yazmis

Emre Bekar
03.03.2012, 09:57
nerden okuyorsunuz arkadaşlar bulamadım ben,bi yardımcı olun:))

Tolga
03.03.2012, 10:27
Aşkın yaş farkı var mıdır :D

Hüdai Pervaneli
03.03.2012, 11:50
49 sayfadan fazla
136 sayfa ben okudum eleman baya Yazmis
Sadece O elamanin yazdiklari 46 sayfa:) Yani sadecekelebegimyazdiklari 46 sayfa:)

Canberk
03.03.2012, 12:14

Yaşına göre değişir o . Kaç yaş var ve bayan kaç yaşında ? :)

yorumsuz6117
04.03.2012, 02:23

Seviyosan git konuş bence..

Sefa Murat Dokuz
04.03.2012, 11:51
birisi 2 sene boyunca sizi peşinden koştursa, onun için herşeyi yapabileceğinizi ona kanıtlasanız ve bunlara değer vermiyormuş gibi gözükse, ardından sizde artık pes etseniz ve başka bir hayata kapak açmak üzereyken , bu kişi 2 sene sonra bir anda u dönüşü yapıp size dönse ne halt yersiniz ?

Samet Türkmen
04.03.2012, 12:28
Yine uyuz bir tavsiye yapayım. Uzun vadeli ve evlilik düşünmüyorsanız sevdiğinize açılmayın ve ''Kalpten kalbe bir yol vardır görülmez'' ilkesine uygun olarak yaşayın :D

Sevap bile kazanabilirsiniz böyle :)

Royal Heart
04.03.2012, 12:32
Bir tavsiye de benden olsun o zaman. Hayatınızda tek seçim hakkınız varmış gibi düşünün ve aradaığınız kişiyi bu çerçevede değerlendirin. ;) Böyle düşünüp de tek atışta hedefi vuran var mıdır bilmiyorum ama :)

Hüdai Pervaneli
04.03.2012, 12:45
birisi 2 sene boyunca sizi peşinden koştursa, onun için herşeyi yapabileceğinizi ona kanıtlasanız ve bunlara değer vermiyormuş gibi gözükse, ardından sizde artık pes etseniz ve başka bir hayata kapak açmak üzereyken , bu kişi 2 sene sonra bir anda u dönüşü yapıp size dönse ne halt yersiniz ?
Alllah Ne verdiyse Tekme tokat Dalarim:) Saka Bir yana Seviyorsan Dene Haci

ozzy!
04.03.2012, 15:54
Belki iki saat oldu bu hikayeyi okuyorum :) 49 sayfanın 8. sayfasındayım.. samimi söylüyorum, editör falan olsam yazarıyla anlaşır kitaplaştırırdım bu hikayeyi..

Aynen, kitabı çıksa alırım. Bu kadar heyacanla okuduğum bir hikaye olmamıştı daha önce.

Kasım BEKTAŞ
05.03.2012, 01:39
Aşk döngüsü: saygı duruşu, cicim ayı, trip ayı, boynuz ayı, alkol ayı, ayı oğlu ayı, izel konseri, istiklal marşı ve kapanış.. :)

Canberk
05.03.2012, 01:48
Facebook'ta da paylaştım çok güzel abi yaa :D

Legolas77
05.03.2012, 02:04
ben oldum bir daha uzun süre olmayı düşünmüyorum . o derece yani eeeh :)

Canberk
05.03.2012, 07:15

Yok öyle dünya kardeşim o hakkını kaybetmiştir . Yüzüne bile bakmam o durumda . Ordan konuşması kolay deme aynısını yaşadım ve sana dediğim tepkiyi verdim . Sonuç olarak mutlu muyum ? Hayır :D İlişkim var mı ? Hayır :D Ama olsun ona ikinci bir şans verip daha mutsuz ve kısa süreli bir ilişki de yaşayabilirdim ama doğruyu yaptığımı düşünüyorum .

Cümleten günaydın gençler

Emirhan Makul
05.03.2012, 15:25

Dönüşü sağlamsa manevrayı sağlam almış virajı almışsa her türlü döner ilişkiye başlarım :) O kadar uğraştım şimdi birde ben mi trip atayım onun gibi, onun işi zaten trip atmak :) Ben bir şekilde ilişki içerisinde çıkartırım acısını, kısacası kabul eder ilişkiye başlarım hayat 3 gün ve bunu değerlendirmem gerektiğini düşünürüm.

Onur Şeref
06.03.2012, 21:43
Aşk mallıktır.

Canberk
06.03.2012, 21:54
Aşk mallıktır.

Kısa ve öz. Bu kadar net işte ..

61_Hasan_69
06.03.2012, 21:58
Kısa ve öz. Bu kadar net işte ..

Bencede ancak bu kadar anlatabilinirdi kısaca Aşk..

Canberk
06.03.2012, 22:08
Sen nasılsın kardeşim ? Görüşemiyoruz nasıl durumlar ?

61_Hasan_69
06.03.2012, 22:18
Sen nasılsın kardeşim ? Görüşemiyoruz nasıl durumlar ?

Hiç iyi olduğunu gördünmü bende durumların :D Yine aynı şekil yani.

Canberk
06.03.2012, 22:43
Hiç iyi olduğunu gördünmü bende durumların :D Yine aynı şekil yani.

Bana bahsettiğin iş yalan mı oldu :(

61_Hasan_69
06.03.2012, 22:52
Bana bahsettiğin iş yalan mı oldu :(

Benden yana sıkıntı yokta o çokkktannn bitirdiiii ..

Canberk
06.03.2012, 23:06
O zaman sana attığıma bi bak hele . Ayıp etmiş yakışmadı bitirmekk..

Tolga
07.03.2012, 08:28
Kız 87'li ben 91'liyim ama hayatta 87'li demezsin.Ufak tefek esmer Meksikalı.Yüzünü görsen 94-95'li dersin.Çok sık vakit geçiriyoruz.İşi uzatırsam kanka ayağına gidicek muhabbet.Ama yaş farkını bilmesine rağmen elimi kolumu bağladı.Kapıyı açık mı bırakıyor kapatıyor mu anlamıyorum artık :D

Delibas
07.03.2012, 13:13
Kız 87'li ben 91'liyim ama hayatta 87'li demezsin.Ufak tefek esmer Meksikalı.Yüzünü görsen 94-95'li dersin.Çok sık vakit geçiriyoruz.İşi uzatırsam kanka ayağına gidicek muhabbet.Ama yaş farkını bilmesine rağmen elimi kolumu bağladı.Kapıyı açık mı bırakıyor kapatıyor mu anlamıyorum artık :D

Gerçekten Meksikalı'mı yoksa Meksikalı'ya mı benziyor demek istiyorsun?

Hüdai Pervaneli
07.03.2012, 13:16
Ask Engel tanimaz Biraz büyük Olsun Sorun olmaz 4-5 Yasdan Bence:)

.....
07.03.2012, 13:31
Bence erkek bayandan büyük olmalı yaşça. :)

Hüdai Pervaneli
07.03.2012, 13:36
Bence erkek bayandan büyük olmalı yaşça. :)

Bence Bu Sart degil 4-5 Yas Sorun Olmaz

.....
07.03.2012, 13:52

Tecrübeli abilerimizden dinlediğim kadarıyla erkek bayandan yaşça büyük olmalıymış. Bence de doğru yani. Tabi herkesin kendi seçimi ona sözümüz yok :)

Hüdai Pervaneli
07.03.2012, 14:00
Tecrübeli abilerimizden dinlediğim kadarıyla erkek bayandan yaşça büyük olmalıymış. Bence de doğru yani. Tabi herkesin kendi seçimi ona sözümüz yok :)
Ben Olsam Sorun etmem öyle birseyi Aman Edenlerde varmis

Delibas
07.03.2012, 14:03
yaşı bayandan küçük olan erkeğin boyu bayandan büyükse sorun olmaz

Ahmet Demir
07.03.2012, 14:40

hocam, sizin mevzu ne oldu, anlatabilir misiniz?

Ahmet Demir
07.03.2012, 14:41

hocam, sizin mevzu ne oldu, anlatabilir misiniz?yas konusunda da, bence de erkek daha buyuk olmali.

.....
07.03.2012, 14:52

Şahsen ben sorun ederim.

Boyu uzun olmayacak yaşı büyük olmayacak maaşı çok yüksek olmayacak :)

Ahmet Demir
07.03.2012, 14:57
Şahsen ben sorun ederim.

Boyu uzun olmayacak yaşı büyük olmayacak maaşı çok yüksek olmayacak :)

calismasina bi sey demiyorsun yani? :)

.....
07.03.2012, 15:02
calismasina bi sey demiyorsun yani? :)

Çalışsın ya. Bir bayan kendi ayakları üzerinde dursun.

Erkeğin eline bakmasın.

ozzy!
07.03.2012, 17:09
Muhim olan kafa yapısındaki yaş farkının çok olmaması yoksa rakamlara takılmayın.

Tolga
07.03.2012, 19:01
Muhim olan kafa yapısındaki yaş farkının çok olmaması yoksa rakamlara takılmayın.

Kafa yapımız çok farklı değil diye düşünüyorum.Çünkü sürekli vakit geçiriyoruz ve ikimizinde istekleri birbirimize uyuyor.En azından böyle düşünüyorum.Çünkü ikimiz de kendi ülkemizden ayrıyız ve farklı kültürlerde birbirimizin nasıl düşündüğüne nasıl karar vereceğiz sorusu,geliyor akla yani ?

Ufak tefek bişey zaten =) 1.60 ya var ya yok yani.

İlk başlarda bende sorun etmiyordum.Etkilendim,muhabbete girdim,sonra (bana söylediği) ilk defa burada böyle bir yüzle karşılaşıyormuş.Yani diğerleri gibi sahte görmedim seni dedi ? ? ? Orda film koptu sürekli vakit geçirmeye başladık.

Eyvallah ben sadece fikirlerinizi almak istedim.Bende bunu yaşayana kadar öyle düşünüyordum.Yalan yok.

İnşallah olmaz =) ama 4-5 yazmanda düşündürmüyor değil hani. 1-2 yazarsın olmadı 2-3 hiç olmadı 3-4 dersin de 4-5 olmaz bu iş der gibi bir seçenek :P

Gerçekten Meksikalı'mı yoksa Meksikalı'ya mı benziyor demek istiyorsun?

Gerçekten Meksika'lı.Bildiğimiz Amerika'da suç işleyenlerin sınırlarından kaçmaya çalıştıkları memleket :P

Genel olarak yüzlere bakıldığında ben yaşımı gösteriyorsam o benden ufak taş çatlasın benle aynı gösteriyor.Fikir olarak pek birşey diyemem çünkü insan anasını babasını bile 10 senede tanıyamayabiliyor.Ama 1 aylık bir süre zarfında sevdiğimiz ortak şeylerin çok olduğu var.

Boyu ufak,gözleri siyah ve parlak,esmer.Minyon tipliler ufak gösterirmiş derler ya genel olarak özet bu.Tabi böyle şeyler yazmak normal mi onuda bilmiyorum kusuruma bakmayın da burada Türk bulmak zor.

Yunus Emre SEYHAN
07.03.2012, 19:04
Tecrübelerim:
Kolay elde edilebilen şey çekiciliğini kaybeder. Bu yüzden onun için asla kolay, garanti konumda olmayın.
İlişkiye başlama kararını sadece ona bırakmayın, adı üzerinde ilişki bu. ikinizin karar vermesi gerek , 1.dakikada roller direk teslim edilmemeli karşı tarafa.
Kızlar; kendine güvenen, güçlü erkeklerden hoşlanır.

ozzy!
07.03.2012, 19:20
Tecrübelerim:
Kolay elde edilebilen şey çekiciliğini kaybeder. Bu yüzden onun için asla kolay, garanti konumda olmayın.
İlişkiye başlama kararını sadece ona bırakmayın, adı üzerinde ilişki bu. ikinizin karar vermesi gerek , 1.dakikada roller direk teslim edilmemeli karşı tarafa.

Kızlar ona dayanacak birini değil, arkasında duracak güçlü birini ararlar.

Delibas
07.03.2012, 19:28
hocam, sizin mevzu ne oldu, anlatabilir misiniz?yas konusunda da, bence de erkek daha buyuk olmali.

O boyu daha uzun olursa sorun olmazı şakasına dedim arkadaşlar :) Benim annem babam geldi aklıma, babam annemden bir yaş küçüktür, ama çok daha uzun boyludur. Bence de ozzy'nin dediği gibi önemli olan kafa yapısı.

Benim o mevzuya gelince, sorduğuna şaşırdım :) az cevap veren olmuştu çünkü.. Kızla ondan sonra yazışmaya devam ettik, 14 Şubat'ta yaşadığı şehire davet etti beni, trenle sabah gittim akşam döndüm, konuştuk, gezdik şehri, tanıştık, güzel geçti.. iyi anlaşıyoruz da bir ilişki çıkarmı bundan bilmiyorum, benim yapıma pek uymayan yanları var, daha iyi tanımam lazım, yani bunları söylüyorsa biri zaten aşktan bahsetmek abes olur galiba, en azından ilk görüşte aşk değil, aşık olan adam böyle düşünmezdi sanırım, bazen aşık olmayı bile unuttun oğlum sen diyorum kendi kendime :)

Gerçekten Meksika'lı.Bildiğimiz Amerika'da suç işleyenlerin sınırlarından kaçmaya çalıştıkları memleket :P

Genel olarak yüzlere bakıldığında ben yaşımı gösteriyorsam o benden ufak taş çatlasın benle aynı gösteriyor.Fikir olarak pek birşey diyemem çünkü insan anasını babasını bile 10 senede tanıyamayabiliyor.Ama 1 aylık bir süre zarfında sevdiğimiz ortak şeylerin çok olduğu var.

Boyu ufak,gözleri siyah ve parlak,esmer.Minyon tipliler ufak gösterirmiş derler ya genel olarak özet bu.Tabi böyle şeyler yazmak normal mi onuda bilmiyorum kusuruma bakmayın da burada Türk bulmak zor.

Çok iyi bir Meksikalı arkadaşım var, ondan sordum, Türk kültürüne de çok meraklı, sanki onu tarif ediyorsun :) Ama herhalde Türkiye'de yaşıyor seninki. Bu LatinAmerikalı kızlar Türklere çok meraklı. Türkçe ders veriyordum bir zamanlar ana dili İspanyolca olanlara. Çoğu da sırf bu yüzden Türkçe öğrenmek istiyordu, bir Türkle tanıştığından veya Türkiye'yi gezip görmek istediğinden.

Ahmet Demir
07.03.2012, 19:55
Benim o mevzuya gelince, sorduğuna şaşırdım :) az cevap veren olmuştu çünkü.. Kızla ondan sonra yazışmaya devam ettik, 14 Şubat'ta yaşadığı şehire davet etti beni, trenle sabah gittim akşam döndüm, konuştuk, gezdik şehri, tanıştık, güzel geçti.. iyi anlaşıyoruz da bir ilişki çıkarmı bundan bilmiyorum, benim yapıma pek uymayan yanları var, daha iyi tanımam lazım, yani bunları söylüyorsa biri zaten aşktan bahsetmek abes olur galiba, en azından ilk görüşte aşk değil, aşık olan adam böyle düşünmezdi sanırım, bazen aşık olmayı bile unuttun oğlum sen diyorum kendi kendime :)

hayırlısı olsun o zaman :)

böylesi daha iyidir belki, her yönüyle tanıdıktan sonra daha sağlam bir temel atılmış olur.

bu arada ben de neredeyse aynı süreçlerden geçtiğim için merak ettim :)

Canberk
07.03.2012, 20:03
Tolga eğer kafa yapılarınız uyuşuyorsa aklında kızla ilgili büyük sorular yoksa yaş engel değildir . Ama şu şöylemidir bunu böyle yapar mı acaba filan düşünüyorsan biraz daha bekle bence . Yaş büyük olması bence farketmez . 4 yaş büyük sonuçta ben 3 yaş küçük birisine 2 ay harcadım da ne oldu sonradan ortaya çıktı çoğu detay.

O yüzden burda yazılanlara da fazla aldırış etme kalbinin sesini dinle kardeşim ;)

Tolga
08.03.2012, 18:45
Çok iyi bir Meksikalı arkadaşım var, ondan sordum, Türk kültürüne de çok meraklı, sanki onu tarif ediyorsun :) Ama herhalde Türkiye'de yaşıyor seninki. Bu Latin Amerikalı kızlar Türklere çok meraklı. Türkçe ders veriyordum bir zamanlar ana dili İspanyolca olanlara. Çoğu da sırf bu yüzden Türkçe öğrenmek istiyordu, bir Türkle tanıştığından veya Türkiye'yi gezip görmek istediğinden.

Yok aga Çin'de yaşıyorum.İkimizde burada aynı üniversitedeyiz.Kültür merakı konusunda bilemiyorum ama dili pek merak ettiğini söyleyemem senin arkadaşların gibi.Ziyaret konusunda haklısın ülkeyi gezmeyi çok istiyor.

Tolga eğer kafa yapılarınız uyuşuyorsa aklında kızla ilgili büyük sorular yoksa yaş engel değildir . Ama şu şöylemidir bunu böyle yapar mı acaba filan düşünüyorsan biraz daha bekle bence . Yaş büyük olması bence farketmez . 4 yaş büyük sonuçta ben 3 yaş küçük birisine 2 ay harcadım da ne oldu sonradan ortaya çıktı çoğu detay.

O yüzden burda yazılanlara da fazla aldırış etme kalbinin sesini dinle kardeşim ;)

Allah büyük =)) 1 hafta içinde foruma girmezsem polisi arayabilirsiniz :P Şaka bir yana daha mantıklı karar arıyorum.Ama işin foku çıktı cidden.Biraz uzaklaşmam gereken şeyler olacak gibime geliyor.Şimdilik herkese teşekkürler, pozisyon golle sonuçlanırsa Trabzonspor formasıyla fotolarımızı yollarım artık :)

Delibas
08.03.2012, 20:48
Yok aga Çin'de yaşıyorum.İkimizde burada aynı üniversitedeyiz.Kültür merakı konusunda bilemiyorum ama dili pek merak ettiğini söyleyemem senin arkadaşların gibi.Ziyaret konusunda haklısın ülkeyi gezmeyi çok istiyor.

Arkadaşlarım yok ya öyle sadece bir tane var Meksikalı, bir proje üzerine çalışıyoruz beraber, diğerleri öğrenciydi, çoğu zaten zor olduğundan en fazla üç dört dersden sonra vazgeçiyorlardı :) Bu Meksikalı kızlar görebildiğim kadarıyla sıcakkanlı, bizim kültüre de ayak uydurabilecek gibi duruyorlar, öyle yaş farkına bakma sen, Türk kızları gibi belki mesafeli durmuyorsa da yanlış anlama Türk kızlarıyla kıyaslamak doğru olmaz, kafanız uyuşuyormu uyuşmuyormu, kalbin onu gördüğünde daha hızlı atıyormu atmıyormu, önemli olan o, gerisi lafı güzaf bu konuştuklarımızın.

Onur Şeref
09.03.2012, 17:35
Ben size bulaşmayın bu işlere demedim mi?

1 sene aşkım canım cicim hayatım bebeğim börtü böcek der. Karı koca gibi olursunuz ailelere karışırsınız. İlk defa seni gerçekten seven biri olduğuna inanırsın. Sonra ara verelim der sen sürekli barışmak istersin en sonunda seni artık sevmiyorum der ve bitirir.

Yalan dolan gençler. İnanmayın, inananların kafasına 1 tane değil 5-6 tane vurunda kendine gelsin.

Onur Şeref
10.03.2012, 14:08

1 sene aşkım canım cicim hayatım bebeğim börtü böcek der. Karı koca gibi olursunuz ailelere karışırsınız. İlk defa seni gerçekten seven biri olduğuna inanırsın. Sonra ara verelim der sen sürekli barışmak istersin en sonunda seni artık sevmiyorum der ve bitirir.

Yalan dolan gençler. İnanmayın, inananların kafasına 1 tane değil 5-6 tane vurunda kendine gelsin.

Böyle derim ama dün gece aradı sesini duyunca yine beynim durdu.

Hüdai Pervaneli
10.03.2012, 14:35
Aga Niye Aradiki ? neden yapsinki ölye birsey seni sevmeyen insan

Emirhan Makul
11.03.2012, 01:47
Ya genel birşey söylemek gerekirse kadınlar böyledir, ardında bıraktığı kişileri merak ederler, çünkü yaptıkları manevi haraketlerden rahatsızlar ise ve doğru olduğuna emin değilseler döner bir bakarlar ki gerçekten ben suçlumuyum değil miyim. Kendi vicdanlarını rahatlatmak için yapılan bir harakettir genellikle yani sizi düşünen biri yoktur yine. Tabi asla genelleme yapmadan bunları değerlendirmek laızm.

.....
11.03.2012, 11:53
Yanlış düşünüyor olabilirim ama üniversitedeki kızlara şöyle bir bakıyorum da çoğusunun amacı sevgili bulmak.

Sevgilisiz duramıyorlar galiba.

Tolga
11.03.2012, 12:31
Sevgili bulacak, beğenirse ve yapabilirse kendini o kapıya atacak aga napacak başka ? İstediği,sevdiği,beğendiği,parası olan bi koca bulmak kolay mı bu devirde :D Çoğuda mantık evliliği yapmak istemiyor.Bi yerde haklılar yani. O yüzden üniversitedeki renktaşlar hepimiz birer ideal koca adayıyız =))

İyi aile çocuğu olalım,parayı kızlara dökelim,yaranalım onlara ;)

.....
11.03.2012, 12:43
Sevgili bulacak, beğenirse ve yapabilirse kendini o kapıya atacak aga napacak başka ? İstediği,sevdiği,beğendiği,parası olan bi koca bulmak kolay mı bu devirde :D Çoğuda mantık evliliği yapmak istemiyor.Bi yerde haklılar yani. O yüzden üniversitedeki renktaşlar hepimiz birer ideal koca adayıyız =))

Çok parası olsun da gerisi önemli değil diyen çok kız var. Dini imanı para olanlara da uyuz oluyorum arkadaş :)

Emirhan Makul
11.03.2012, 16:08
Yanlış düşünüyor olabilirim ama üniversitedeki kızlara şöyle bir bakıyorum da çoğusunun amacı sevgili bulmak.

Sevgilisiz duramıyorlar galiba.

Ev kızları'nın bu konuda ki talebi üniversitedekilerden daha mı aşşağı düzeyde, açıkcası bende kendi gözlemime göre üniversite okuyan çoğu kadın kariyerini düşündüğü için ne sevgili nede evlenmeyi düşünüyor ama ev kızlarının eğer çok büyük istisnai bir piskolojisi yoksa %99'u sevgili sahibi olmaya ve evlenmeye daha meyilli. Bu çıkarsamayı sen neye göre yaptım merak ettim açıkcası.

Alihan Ertürk
11.03.2012, 16:20
Üniversitede kızlar teklif ediyor diyorlar, doğru mudur? :D

Oruç
11.03.2012, 16:49

Hangi üniversiteymiş o ?

:D

Burak DERELİ
11.03.2012, 16:54

:D tamamen yalan yok öyle bişe, orada kendin halledecen herşeyi :)

ama çoğu arayış içinde diyebilirim

.....
11.03.2012, 17:01
Ev kızları'nın bu konuda ki talebi üniversitedekilerden daha mı aşşağı düzeyde, açıkcası bende kendi gözlemime göre üniversite okuyan çoğu kadın kariyerini düşündüğü için ne sevgili nede evlenmeyi düşünüyor ama ev kızlarının eğer çok büyük istisnai bir piskolojisi yoksa %99'u sevgili sahibi olmaya ve evlenmeye daha meyilli. Bu çıkarsamayı sen neye göre yaptım merak ettim açıkcası.

Üniversitede çoğu arkadaşıma bakıyorum erkeklerde sevgili yok ya da az var. Kızların çoğunda sevgili var :) burdan çıkardım.

Ayrıca kızlar hep bir arayış içinde.

Emirhan Makul
11.03.2012, 17:05
Üniversitede çoğu arkadaşıma bakıyorum erkeklerde sevgili yok ya da az var. Kızların çoğunda sevgili var :) burdan çıkardım.

He sen erkeklerle kıyasladın tamam o farklı bir çerçeve :) Fakat yani bunun sebebide cinsiyet farkı yapabilecek birşey yok afeersin sima ile alay olmaz Tövbesetafurullah fakat gözleri kafasının bile arkasında olsa bir kız ile çıkılabilir durumda bir ülkede yaşıyoruz başlığın ritmini bozmayayım fakat hani şu nefes alsın yeter denilen olay var bu ülkede yapılacak birşey yok saçma sapan ilişkiler devam etmekte ya en büyük korkum bu dünyada da böyleyse bence evlenmek,sevgili sahibi olmak saçma ve gereksiz birşey bence tek başımıza yaşayıp ölmeliyiz bunu ara ara düşünüyorum böyle saçma saçma şeylerle karılaşınca.

Legolas77
11.03.2012, 17:10

komik mesajlar bölümü icin malzeme oğ 61 efsanesi vol 3.

aşk bir kazık oturma yazık demişler doğru valla
tabi bazıları icinde su dur iç iç kudur etkisi yapıyor ilk başlarda sonra tesiri geçince maaalllllllll gibi kallıyor

Legolas77
11.03.2012, 17:11

bende gelecek sene üni ye gidecem bakacam ediyorlar mı :)
birde şuna gıcık giderim ünlü komedyenler pırt dese gülüyorlar biz esprinin kralını yaptıgımız zaman oluyor ara sıra (benim icin demiyorum genelde herkes öyle an geliyor ) kızlar ııığğğğğğğğğ diyorlar ya deli oluyorum ben ya

Merve H.Oğlu
11.03.2012, 17:56
Üniversite öğrencisi kızlar diye hoş olmayan bir genelleme yapılmış.
Şimdi ben de bazı üniversite öğrencisi erkeklerden örnek verip, bunu bütün üniversite öğrencisi erkeklere genellesem hoş olmaz..
Forumdaki üniversite öğrencisi TSira'ları hatta tüm TSira'ları düşünerek yorum yaparsak sevinirim ;)

Hüdai Pervaneli
11.03.2012, 18:10

Kalinlastirdigim yazida Parayi kizlara dökelim derken ciddimisin yoksa ironimi yapiyorsun

Beni ben oldugum icin Sevicekse sevsin kizlar Yoksa sevmesin

Kizlara yaranicam diyede parayi kizlara dökücegime Afedersinizde tuvalete dökerim daha iyi

.....
11.03.2012, 18:12
He sen erkeklerle kıyasladın tamam o farklı bir çerçeve :) Fakat yani bunun sebebide cinsiyet farkı yapabilecek birşey yok afeersin sima ile alay olmaz Tövbesetafurullah fakat gözleri kafasının bile arkasında olsa bir kız ile çıkılabilir durumda bir ülkede yaşıyoruz başlığın ritmini bozmayayım fakat hani şu nefes alsın yeter denilen olay var bu ülkede yapılacak birşey yok saçma sapan ilişkiler devam etmekte ya en büyük korkum bu dünyada da böyleyse bence evlenmek,sevgili sahibi olmak saçma ve gereksiz birşey bence tek başımıza yaşayıp ölmeliyiz bunu ara ara düşünüyorum böyle saçma saçma şeylerle karılaşınca.

İyi güldürdün beni Emirhan :)

Söylediğin gibi ilişkiler farklı boyutlara kaymaya başladı. İmkanım olsa ben genç yaşta evlenirim.

.....
11.03.2012, 18:14
Üniversite öğrencisi kızlar diye hoş olmayan bir genelleme yapılmış.
Şimdi ben de bazı üniversite öğrencisi erkeklerden örnek verip, bunu bütün üniversite öğrencisi erkeklere genellesem hoş olmaz..
Forumdaki üniversite öğrencisi TSira'ları hatta tüm TSira'ları düşünerek yorum yaparsak sevinirim ;)

Tsiralar istisna zaten.Onlar farklı tutuyoruz.

:)

Oğuzhan İnce
11.03.2012, 18:30

Kardeşim o arkadaş çevresini hemen değiştir ve elindeki playstation'ı bırak.

Puantiyeli nevresimini yak ve yeni bir çevre edin.

Kazın ayağı öyle değil :D

Tolga
11.03.2012, 18:45
Kalinlastirdigim yazida Parayi kizlara dökelim derken ciddimisin yoksa ironimi yapiyorsun

Beni ben oldugum icin Sevicekse sevsin kizlar Yoksa sevmesin

Kizlara yaranicam diyede parayi kizlara dökücegime Afedersinizde tuvalete dökerim daha iyi

Aga neyinde gerçekçi olucam ya =) Mesajın geneline bakarsan ironiyi anlarsın =) Sen cümleye takılı kalmışsın.Hepimiz ideal birer aday adayıyız.Bu gerçek ama :)

Hüdai Pervaneli
11.03.2012, 18:47
Aga neyinde gerçekçi olucam ya =) Mesajın geneline bakarsan ironiyi anlarsın =) Sen cümleye takılı kalmışsın.Hepimiz ideal birer aday adayıyız.Bu gerçek ama :)
:) Haklisin Son cümleye takilmisim:)

Ben Aday maday degilim:)

.....
11.03.2012, 18:49
Kardeşim o arkadaş çevresini hemen değiştir ve elindeki playstation'ı bırak.

Puantiyeli nevresimini yak ve yeni bir çevre edin.

Kazın ayağı öyle değil :D

Üniversitede çok iyi bir arkadaş çevrem var Allah bozmasın. O yüzden bırakmam :)

Kız ortamı bulacam diye ise hiç bırakmam :)

Tolga
11.03.2012, 18:50
:) Haklisin Son cümleye takilmisim:)

Ben Aday maday degilim:)

Senden girişimde bulunmanı isteyen kim ? Rektör mü ? Dekan mı ?

Hüdai Pervaneli
11.03.2012, 18:52
Senden girişimde bulunmanı isteyen kim ? Rektör mü ? Dekan mı ?

Yok Ufak Kardesim :)

Soner Albayrak
11.03.2012, 18:54
Tecrübelerim:

Evet kızlar genel olarak ulaşılmaz erkeklerden hoşlanır. İnsan olarak da hep ulaşılmaza ilgi duymayız mı zaten? Birşeyi kolay elde ettiysek, o hep yanımızda ise çekiciliğini kaybeder, kıymetini bilmeyiz.

Bir de anlamadığım birşey var bu tür olaylarda niye hep erkeklerden bişey beklenir? Hep biz mi koşturmak zorundayız bazı şeylerin peşinden karşı tarafın eli armut mu topluyor?

Benden size tavsiye eğer birisini gerçekten seviyorsanız, onun hayalinizdeki kişi olduğunuza inanıyorsanız ona bir anda açılmayın derin önce onunla arkadaştan öte olun, sırdaş olun size tam anlamıyla güvenmesini sağlayın zamanı geldiğinde o da size ilgi duyuyorsa zaten sizin beraber olmayı kabul edecektir. İlgi duymuyorsa onun hayatından uzaklaşın derim eğer uzaklaşmaş da ona bağlanıp kalırsanız vay halinize derim.

Ben ondan kopmayı bir türlü beceremedim ne zaman kafam rahat olcak hiç bilmiyorum. Kısacası ben ettim siz etmeyin dostlarım :)

.....
11.03.2012, 19:01
Çok sevdiğiniz kişinin doğru kişi olduğundan emin olun bence. Olgun düşünüp kendinize uyup uymadığına karar vermelisiniz.

Kafa olarak. maddi olarak . manevi olarak. önce birbirini sevip sonra ayrılan insanlar hiçte az değil.

Tolga
11.03.2012, 19:02
Evet kızlar genel olarak ulaşılmaz erkeklerden hoşlanır. İnsan olarak da hep ulaşılmaza ilgi duymayız mı zaten? Birşeyi kolay elde ettiysek, o hep yanımızda ise çekiciliğini kaybeder, kıymetini bilmeyiz.

Bir de anlamadığım birşey var bu tür olaylarda niye hep erkeklerden bişey beklenir? Hep biz mi koşturmak zorundayız bazı şeylerin peşinden karşı tarafın eli armut mu topluyor?

Benden size tavsiye eğer birisini gerçekten seviyorsanız, onun hayalinizdeki kişi olduğunuza inanıyorsanız ona bir anda açılmayın derin önce onunla arkadaştan öte olun, sırdaş olun size tam anlamıyla güvenmesini sağlayın zamanı geldiğinde o da size ilgi duyuyorsa zaten sizin beraber olmayı kabul edecektir. İlgi duymuyorsa onun hayatından uzaklaşın derim eğer uzaklaşmaş da ona bağlanıp kalırsanız vay halinize derim.

Ben ondan kopmayı bir türlü beceremedim ne zaman kafam rahat olcak hiç bilmiyorum. Kısacası ben ettim siz etmeyin dostlarım :)

Aga dediklerinin hepsini yaşadım son 1 ayda.Söyledim.Kaç gün oldu cevap bekliyorum =) Yarın pazartesi ya herro ya merro . Bunu senden bilmem.Kendimi ilk defa dünyaya pazarlıyorum ondada büyük firmayla çalışıyorum. Tut ki olmazsa yarın forumda beni bekle beraber birbirimize söveriz ;)

Tolga
11.03.2012, 19:05
Yok Ufak Kardesim :)

Tolga Bayram der ki ; Senin elinde değil seni seçmeleri.Karşına çıkar bir tanesi seni seçtim Pikaçu der.Bilmiyorum nasıl birisin ama erkeksin.İlla ki o poketoptan çıkacaksın :))

.....
11.03.2012, 19:05

O hatayı bende yaptım. Daha doğrusu hata da demiyim aslında iyi olmuş.

Ne mal olduğunu anlamış oldum :p :)

Hüdai Pervaneli
11.03.2012, 19:06
Tolga Bayram der ki ; Senin elinde değil seni seçmeleri.Karşına çıkar bir tanesi seni seçtim Pikaçu der.Bilmiyorum nasıl birisin ama erkeksin.İlla ki o poketoptan çıkacaksın :))
Ya cikmazsam

Tolga
11.03.2012, 19:15
Ya cikmazsam

Çıkmazsan Erdal Bakkal'dan seçmeler Vol 61.
Bu Mahalleyi Yıkanın Annesi Babası Ölsün repliği gelecek ;)

Demiyorum ki sonsuza dek veya çok uzun bir süre o kızla beraber olacaksın.Hep yanılmayız ama hep bilgi ediniriz.Seni seçenin veya birbirinizi seçtiğiniz kızın ve/veya +veya senin 4/4 olmadığın gerçeği var ortada.Çünkü dünyada 4/4'lük kimse yok.

Sen onu seçtiğinde ve/veya o seni seçtiğinde birbirinizle nasıl uyuşmanız olursa ona göre devam eder ilişki.Ben hayatım boyunca kısa sürecek ilişki yaşamak için bir karşı cinse teklifte bulunmadım.

Yukarda ki arkadaşın yazdıklarının çoğunu belkide hepsini yaptım.Karşımdakinin samimiyetinden ciddiyetinden emin olmak istedim.Bunları yaparkende kendimi soyutlamadım asla.Bazen amalarım keşkelerim oldu.Ama asla birinci plana çıkarmadım.

Çünkü bunları yapsaydım eminim hem o kızın günahını almışta olabilirdim ya da o benim günahlarımı almış olabilirdi.Hayatta inandığım sözlerden biri sevdiğin kadar sevilirsindir.

Bunu aşk olarak algılama.Annene-babana-takım arkadaşına-sınıf arkadaşına-bakkala-kasiyere hepsine.Çünkü onu o kadar tanıyorsun, o sana kendini o kadar tanıtmış ve o seni o kadar tanımış.

Bu işi çok ama çok uzatabilirim.Hayatım boyunca yaşadığım birikimleri aklıma geldiğince yazabilirim.Laf kalabalığı olur.Sen eğer istiyorsan doğruyu ara derim.Ama Mecnun gibi sürekli arayış içinde olda demem.Baktın olmuyor işin hızını azalt.

Başka şeyler de var hayatta bunları gör.Olursa burda hep beraber seviniriz birimiz mutluyuz diye.Umarım beraber üzülmeyiz.

Alihan Ertürk
11.03.2012, 19:19
Hangi üniversiteymiş o ?

:D

:D tamamen yalan yok öyle bişe, orada kendin halledecen herşeyi :)

ama çoğu arayış içinde diyebilirim

Yanlız liselilerin tesellisi.. :) Çok dönüyor muhabbeti yazayım dedim. :D

Hüdai Pervaneli
11.03.2012, 19:22
Kimseyi Aramiyorum Kimseyi Istemiyorum Ben böyle mutluyum :)

Sadece Biraz daha Zamana Ihtiyacim var

Tolga
11.03.2012, 19:26

Tamam aga ne bağriysın.Esra Erol ettin beni :)

Hüdai Pervaneli
11.03.2012, 19:29
Tamam aga ne bağriysın.Esra Erol ettin beni :)
Eger birini bulsaydin ederdim seni Esra Erol:)

Tabi ASK bu sonucta elimizde olmayan sebeblerden birden dogabiliyor birden hayal kirikligiyla bitebiliyor Mümkünse Hazirana Kadar kapimi calmasin ASK

Delibas
11.03.2012, 19:44

Bir almanca siirimden bir satir yazayim sana, onu getirdin simdi aklima:

Du glaubst
du habest Zeit
doch sie ist dir wie die Liebe.

Tercümesini de yazalim:

Zamaninin oldugunu düsünüyorsun,
ama o (zaman) da aşk gibi sana.

.

Mert Oğuzlu61
11.03.2012, 19:55

pikaçu poketopaa hiç girmiyoduki :eek:

demek o yüzden kız bizi fırlatamıyor. tavsiye için sağol, o topa giricem ve beni fırlatması(seçmesi) için elimden geleni yapıcam.

2 tane sarışın (sarışıncı olduğum klinik deneylerle %100 kanıtlanmıştır) ciglipuff ın peşindeyim hangisii olursa artık ama şarkı söyleyip uyutuyorlar yapamıyorum abi yaw çıldırıcam, okulda hiç olanak sağlamıyor haftada 2 gün okul mu olur 1 gün görüyom kızı ne ara gidip yavşıycam, yani yaklaşçam işte... zaten poketoptanda çıkmışlar lan kızın yanında kız arkadaşı olur etrafları erkek pokemon dolu yaklaşamıyorsunki ? illa şok mu vermek lazım alayına ? benimde böyle bir sorunum var işte çözemedim hala, zamana ihtiyacım var...

Oğuzhan İnce
11.03.2012, 20:08
Olum gençsiniz, dünya bize güzel.

Bu yaşta ne yapacaksınız, kafa yapısı uyan kızı falan.

Tolga
11.03.2012, 20:17
Olum gençsiniz, dünya bize güzel.

Bu yaşta ne yapacaksınız, kafa yapısı uyan kızı falan.

Aga stoklar tükeniyor.Herkes çoğumuzun anası babası gibi değil.

Oğuzhan İnce
11.03.2012, 20:20
Aga stoklar tükeniyor.Herkes çoğumuzun anası babası gibi değil.

Onu sonra düşünürsün, şimdi bakın keyfinize.

Öyle para falan da harcamaya gerek yok :D

Belediye bu işler için sahil yolları düzenliyor.

Soner Albayrak
11.03.2012, 23:41
Aga dediklerinin hepsini yaşadım son 1 ayda.Söyledim.Kaç gün oldu cevap bekliyorum =) Yarın pazartesi ya herro ya merro . Bunu senden bilmem.Kendimi ilk defa dünyaya pazarlıyorum ondada büyük firmayla çalışıyorum. Tut ki olmazsa yarın forumda beni bekle beraber birbirimize söveriz ;)

Hala ondan cevap alamadıysan aslında bu iyi birşey. Şöyle ki; ;Eğer seninle beraber olmayı hiç istemeseydi ilk başta sana hayır cevabını verip seni bu kadar bekletmezdi emin ol. Sanırım şu aralar kafası karışık, düşünüyor ne karar vereceğini, ölçüp tartıyordur kafasında bir nevi.

Ama hayır derse bu işin sonunda sakın kendini harcama kendini yıpratma derim kardeşim. Şöyle düşün dünyada kız mı yok anasını satayım istemezse istemesin de kendi kendine. Eğer arkadaş kalalım diyorsa bunu da kabul etme bence yine zarar gören sen olursun onunla her konuştuğunda kalbin acır :)

He bir de sakın ona ulaşılmaz olduğunu hissettirme bu seni onun gözünde değersiz yapar eskisi, gibi sana saygı duymaz.

Hayırlısı olsun kardeşim ne diyelim sövelim birbirimize ne olcak :D

Soner Albayrak
11.03.2012, 23:43
O hatayı bende yaptım. Daha doğrusu hata da demiyim aslında iyi olmuş.

Ne mal olduğunu anlamış oldum :p :)

Ne mutlu ki sonunda sen üzülmemişsin. Evet karşı tarafı kusursuz sanarız onu yeterince tanımadığımız zaman. Ama tanıdıkça sana ters gelen hareketlerini, davranışlarını da görmüş olursun. Bu böyledir her zaman :)

Ömer SEVİNÇ
12.03.2012, 00:25
Başlıkta şöyle bir geçmişe yolculuk yaptım. 2 buçuk sene önce hayatımın aşkıyla karşılaştığım anları yazmışım, ilk buluşma dönemini yazmışım. Ne çok kişinin de katkısı olmuş, etkisi olmuş. O zaman yazanların pek çoğu şimdi bmn'ye girmiyor bile..

Benim adıma sevinenlere bir kez daha teşekkür ederim. Ne kadar samimi bir ortam vardı o zaman. BMN'nin eski halini hatırlıyorum da canlı bir ortam vardı. Serbest kürsü daima dolu olurdu. Şimdi bu yazdığımı benden başkası okuyacak mı merak ediyorum açıkçası.

Neyse. Velhasılı kelam 2 buçuk sene olmuş ben bu başlığa oldu sanırım benim iş yazalı. Ne çok zaman olmuş. Ya biz büyüdük ya bmn küçüldü..

Hepinizi seviyorum.

Koray
12.03.2012, 00:30
Başlıkta şöyle bir geçmişe yolculuk yaptım. 2 buçuk sene önce hayatımın aşkıyla karşılaştığım anları yazmışım, ilk buluşma dönemini yazmışım. Ne çok kişinin de katkısı olmuş, etkisi olmuş. O zaman yazanların pek çoğu şimdi bmn'ye girmiyor bile..

Benim adıma sevinenlere bir kez daha teşekkür ederim. Ne kadar samimi bir ortam vardı o zaman. BMN'nin eski halini hatırlıyorum da canlı bir ortam vardı. Serbest kürsü daima dolu olurdu. Şimdi bu yazdığımı benden başkası okuyacak mı merak ediyorum açıkçası.

Neyse. Velhasılı kelam 2 buçuk sene olmuş ben bu başlığa oldu sanırım benim iş yazalı. Ne çok zaman olmuş. Ya biz büyüdük ya bmn küçüldü..

Hepinizi seviyorum.

Bu başlığa çok nadir giriyordum demek ki bu mesaj beni başlığa çekti.

Aynen Ömer'im, bu geriye dönük söylemler bu aralar tepki toplasa da gerçek değişmez.

Eskiden çok daha candan bi ortam vardı, kıpır kıpırdı site, okey muhabbetleri filan.

Nerde o eski muhabbetler.:s

Emirhan Makul
12.03.2012, 01:07
Ömer Sevinç Duygusala bağlamışsın sakin ol sıralıyorum :)

!-) Biz büyüdük eşşek kadar olduk
2-) Bizim yerimize gelen ergen arkadaşlar süpersonik bir teknolojiye doğdukları için buraya gelip yazmak yerine çok daha farklı şeyler yapıyorlar olaylar olaylar yani
3-) Twitter denilen bir zıkkım çıktı göz kırptığını bile oraya yazan milyonlarca insan var
4-) Birileri geliyor birileri gidiyor hayat böyle işte hayatımızda da böyle birileri giriyor birileri çıkmıyor mu normal yani bence hayatın düzeni bence eskiden hayat bile daha güzeldi şimdi giderek sıkıcılaşıyor.
5-) Site aynı site bir değişiklik yok demek ki insanlar değişmiş diye bir çıkarsama yapıyorum :D

Yunus Emre SEYHAN
12.03.2012, 01:50

Aynen katılıyorum.
Bende dediğin gibi açılma evresini biraz uzun tutuyorum, şuan açılma aşamasındayım :) Bakalım, sonuç ne olacak? Büyük ihtimalle senin düştüğün duruma düşebilirim.

Soner Albayrak
12.03.2012, 02:10
Aynen katılıyorum.
Bende dediğin gibi açılma evresini biraz uzun tutuyorum, şuan açılma aşamasındayım :) Bakalım, sonuç ne olacak? Büyük ihtimalle senin düştüğün duruma düşebilirim.

Hayırlısı olsun kardeşim inşallah olur diyelim. Olmazsa fazla takma, önemseme. Bağlanıp kalırsan zarar görürsün hele ki bir umut beni sevebilir belki dersen kendini en büyük kötülüğü yaparsın umut kötü birşeydir gönül olaylarında :) Biliyorum zor birşey ama bazen bırakıp gitmek gerekir daha fazla yormadan, daha fazla bıktırmadan. İnan o seni zerre düşünmez ;)

Adem Erdoğan
12.03.2012, 10:08

Hepinizi seviyorum.

Bu başlığa çok nadir giriyordum demek ki bu mesaj beni başlığa çekti.

Aynen Ömer'im, bu geriye dönük söylemler bu aralar tepki toplasa da gerçek değişmez.

Eskiden çok daha candan bi ortam vardı, kıpır kıpırdı site, okey muhabbetleri filan.

Nerde o eski muhabbetler.:s

efsane sene 2007-2008...

Yöneticilerin Ganita'ya gelip "biraz da genele yazın oraya kimse ilgi göstermiyor" diye uyarı yaptığı zamanlardı. :)

.....
12.03.2012, 12:44
Ne mutlu ki sonunda sen üzülmemişsin. Evet karşı tarafı kusursuz sanarız onu yeterince tanımadığımız zaman. Ama tanıdıkça sana ters gelen hareketlerini, davranışlarını da görmüş olursun. Bu böyledir her zaman :)

Sonunda üzülmedim ama hızlı bir giriş yaptığım için ondan sonra baya bi üzülmüştüm. Derslerle irtibatımı kestim yemeden içmeden kesildim o derece yani.
Ama şükürler olsun gerçek yüzünü gördüm ve iyi ki böyle olmuş diyorum.

Söylediğiniz çok doğru. Karşındakini iyice tanıyıp öyle birşeyler yapacaksın...

Soner Albayrak
12.03.2012, 14:50
Sonunda üzülmedim ama hızlı bir giriş yaptığım için ondan sonra baya bi üzülmüştüm. Derslerle irtibatımı kestim yemeden içmeden kesildim o derece yani.
Ama şükürler olsun gerçek yüzünü gördüm ve iyi ki böyle olmuş diyorum.

Söylediğiniz çok doğru. Karşındakini iyice tanıyıp öyle birşeyler yapacaksın...

Ah kardeşim bilmez miyim o tatsız tutsuz geçen günleri hala da kurtulamadım. Ne güzel ki sen kurtulmuşsun :)

cakalkerem
12.03.2012, 15:11
herşey karşılıklı bence de:D

Tolga
12.03.2012, 18:00
Pazartesi oldu.Telefonlara çıkmıyor.Ders çıkışları kayıp.Henüz kapıya dayanmadım dayanmayacağım da.Burdan sonrasına katırlarla devam ediyorum =) Keyfi bilir.Kısmet değilmiş aga . . .

Hüdai Pervaneli
12.03.2012, 18:04
Aslinda biz büyüdük
SImdiki gencler Daldan Dala konuyor biri bitince zaten sevmiyordum ki sevgilim olsun diye yapmisdim diyor Ask Cocuklarin elinde Oyuncak Olmus

.....
12.03.2012, 22:14
Ah kardeşim bilmez miyim o tatsız tutsuz geçen günleri hala da kurtulamadım. Ne güzel ki sen kurtulmuşsun :)

O zamanlara bakıyorum da çok kafasızlık yapmışım. Değemeyecekler için bu kadar üzüntü neden...

O olay beni çok olgunlaştırdı.

.....
12.03.2012, 22:15
Pazartesi oldu.Telefonlara çıkmıyor.Ders çıkışları kayıp.Henüz kapıya dayanmadım dayanmayacağım da.Burdan sonrasına katırlarla devam ediyorum =) Keyfi bilir.Kısmet değilmiş aga . . .

hakkında hayırlısı olsun usta. herşeyin hayırlısı.

Şimdi olmasını çok istediğin şeye ilerde olmadığı için dua ediyor olabilirsin.

Emirhan Makul
13.03.2012, 18:52
O zaman başlığa bir soru daha sorarak konuyu açalım bakalım.

Görücü Usulü yada Kişinin kendi eşini kendi bulması seçenekleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangisini seçmeyi düşünüyorsunuz? Neden ? Seçmediğiniz seçeneği neden seçmediniz ?

Mert Oğuzlu61
13.03.2012, 19:25

Görücü Usulü yada Kişinin kendi eşini kendi bulması seçenekleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangisini seçmeyi düşünüyorsunuz? Neden ? Seçmediğiniz seçeneği neden seçmediniz ?

eskiye dönüp bakıyorsun, evliliklerin çoğu görücü usulü. boşanma oranı diye birşey yok ortada boşanan yok :D evlilik süresi uzun yani..... ama mutlu olanların oranı ? bilemeyiz orasını.

günümüze bakıyoruz, boşanma oranı yüksek. bunun çeşitli sebepleride var tabi, bilindik şeyler işte... artık görücü usulü diye birşey kalmadı diyebiliriz (geri kalmış kırsal kesimleri saymazsak) millet kafasına uygun birini buldu mu zamanı geldi diyip evliliğe yelken açıyor. bu tabiki daha iyi bir seçenektir, görücü usulü çok saçma birşey bence. tanımıyorsun etmiyorsun biri ailesiyle geliyor seni istiyor ne saçma birşey. sonuçta bir ömür o kişiyle birlikte olacaksın, tanımadan biriyle bu büyük adımı atmak... akla mantığa aykırı bir durum ama eskiden böyleydi işte. ne kadar saçma dimi :)

insanın mutlu olacağı kişiyi seçmesi lazım ama bu durumda gittikçe zorlaşıyor bilmiyorum katılacak mısınız ama kızların genlerinde bir değişim oldu pokemon gibi evrim mi geçiriyorlar birşey oluyor bunlara, değişik bir tür oldular çıktılar. bunları mutlu etmek artık imkansız, benim çevremdekiler mi böyle bilmiyorum ama çok canavarımsı birşey oldular. mutlu olacağın birini bulmak harbi çok zorlaştı.

.....
13.03.2012, 19:47

Eskiden olsa bu soruya hiç düşünmeden kendi eşimi kendim seçerim derdim. hatta baya bi büyük konuşmuştum görücü usulüyle evlenilir mi diye söyleniyordum.Ama şimdi anlıyorum ki baya bi yanlış düşünmüşüm.

Ben büyüdükçe düşüncelerimde değişti.

Tabi öncelikle kendi beğendiğim bana eş olabilecek birisini seçmeye çalışırım. Benim kriterlerime uyan ve beğeneceğim birisi olursa ilk tercihim odur.Ama şuana kadar öyle birisine rastlamadım.

İşe atıldığım zamanda evlenmeyi düşünüyorum.Maaşımı elime alasıya bir aksilik olmazsa tabi.

Şuana kadar öyle birisini bulamadığım için ilerde ne olur bilmiyorum ama ilerde de bulamazsam büyük ihtimal anneme ya da tanıdğım güvendiğim büyüklerime söylerim.Eskiden karşı olduğum şey başıma gelirse de üzülmem yani.

hatta öyle bir zamanda yaşıyorum ki oraya doğru gidiyor olay.

Eskiden çok kişi görücü usulüyle evlenip mutlu olmuş.Biz niye mutlu olamayalım. İçinde Allah sevgisi olan. helali haramı gözeten birisi olsun. inat olmasın ayrıca :)

Dediğim gibi benn bu soruya yarı yarıya bakıyorum. Bulursam olur. Bulamazsam buldurmaya çalışırım :)

.....
13.03.2012, 19:49
eskiye dönüp bakıyorsun, evliliklerin çoğu görücü usulü. boşanma oranı diye birşey yok ortada boşanan yok :D evlilik süresi uzun yani..... ama mutlu olanların oranı ? bilemeyiz orasını.

günümüze bakıyoruz, boşanma oranı yüksek. bunun çeşitli sebepleride var tabi, bilindik şeyler işte... artık görücü usulü diye birşey kalmadı diyebiliriz (geri kalmış kırsal kesimleri saymazsak) millet kafasına uygun birini buldu mu zamanı geldi diyip evliliğe yelken açıyor. bu tabiki daha iyi bir seçenektir, görücü usulü çok saçma birşey bence. tanımıyorsun etmiyorsun biri ailesiyle geliyor seni istiyor ne saçma birşey. sonuçta bir ömür o kişiyle birlikte olacaksın, tanımadan biriyle bu büyük adımı atmak... akla mantığa aykırı bir durum ama eskiden böyleydi işte. ne kadar saçma dimi :)

insanın mutlu olacağı kişiyi seçmesi lazım ama bu durumda gittikçe zorlaşıyor bilmiyorum katılacak mısınız ama kızların genlerinde bir değişim oldu pokemon gibi evrim mi geçiriyorlar birşey oluyor bunlara, değişik bir tür oldular çıktılar. bunları mutlu etmek artık imkansız, benim çevremdekiler mi böyle bilmiyorum ama çok canavarımsı birşey oldular. mutlu olacağın birini bulmak harbi çok zorlaştı.

çoğuna katılıyorum kardeşim. benim çevremde mi yok. yoksa hiç mi yok bu sorunun cevabını da merak ediyorum.

Delibas
14.03.2012, 16:53

Çok güzel özetlemişsin, aynen dediğin gibi durum. Böyle olmadıklarını düşündüğüm veya hayal ettiğim (artık doğruluğunu bilemediğimden hangisinin olduğunu bilmiyorum) bir yer var, ama oranın kızlarıyla da tanışmak çok zor.

Eskiden olsa bu soruya hiç düşünmeden kendi eşimi kendim seçerim derdim. hatta baya bi büyük konuşmuştum görücü usulüyle evlenilir mi diye söyleniyordum.Ama şimdi anlıyorum ki baya bi yanlış düşünmüşüm.

Ben büyüdükçe düşüncelerimde değişti.

Tabi öncelikle kendi beğendiğim bana eş olabilecek birisini seçmeye çalışırım. Benim kriterlerime uyan ve beğeneceğim birisi olursa ilk tercihim odur.Ama şuana kadar öyle birisine rastlamadım.

İşe atıldığım zamanda evlenmeyi düşünüyorum.Maaşımı elime alasıya bir aksilik olmazsa tabi.

Şuana kadar öyle birisini bulamadığım için ilerde ne olur bilmiyorum ama ilerde de bulamazsam büyük ihtimal anneme ya da tanıdğım güvendiğim büyüklerime söylerim.Eskiden karşı olduğum şey başıma gelirse de üzülmem yani.

hatta öyle bir zamanda yaşıyorum ki oraya doğru gidiyor olay.

Eskiden çok kişi görücü usulüyle evlenip mutlu olmuş.Biz niye mutlu olamayalım. İçinde Allah sevgisi olan. helali haramı gözeten birisi olsun. inat olmasın ayrıca :)

Dediğim gibi benn bu soruya yarı yarıya bakıyorum. Bulursam olur. Bulamazsam buldurmaya çalışırım :)

Sanki benim ağzımdan yazmışsın kardeşim, sana da tamamiyle katılıyorum. Ben de cevap verseydim, aynen bunları yazardım. Bu konuda benim de görüşlerim değişti son yıllarda.

Ahmet Demir
14.03.2012, 22:35
Çok güzel özetlemişsin, aynen dediğin gibi durum. Böyle olmadıklarını düşündüğüm veya hayal ettiğim (artık doğruluğunu bilemediğimden hangisinin olduğunu bilmiyorum) bir yer var, ama oranın kızlarıyla da tanışmak çok zor.

Sanki benim ağzımdan yazmışsın kardeşim, sana da tamamiyle katılıyorum. Ben de cevap verseydim, aynen bunları yazardım. Bu konuda benim de görüşlerim değişti son yıllarda.

orası neresi abi, söyle de biz de bilelim? :)

esas soruya gelecek olursak,

görücü usulü de son zamanlarda değişti benim gördüğüm kadarıyla. eskisi gibi gelir isterler görürsün karar verirsin şeklinde değil de, aileden birinin ya da bi tanıdığın vasıtasıyla gençlerin birbirini tanıması ve bir süre vakit geçirdikten sonra anlaşıp anlaşamayacaklarına karar vermesi şeklinde oluyor. ki bu çok mantıklı ve cazip geliyor bana da. belli şartları sağlayan birisiyle görüştüğünü biliyorsun en başta. sonucunda da kendi kararını kendin veriyorsun.

Delibas
15.03.2012, 14:34
orası neresi abi, söyle de biz de bilelim? :)

esas soruya gelecek olursak,

görücü usulü de son zamanlarda değişti benim gördüğüm kadarıyla. eskisi gibi gelir isterler görürsün karar verirsin şeklinde değil de, aileden birinin ya da bi tanıdığın vasıtasıyla gençlerin birbirini tanıması ve bir süre vakit geçirdikten sonra anlaşıp anlaşamayacaklarına karar vermesi şeklinde oluyor. ki bu çok mantıklı ve cazip geliyor bana da. belli şartları sağlayan birisiyle görüştüğünü biliyorsun en başta. sonucunda da kendi kararını kendin veriyorsun.

Güney Azerbaycan, Ahmet, tanimam etmem oranın insanlarını, ama internetten görebildiğim kadarıyla Oğuzlu'nun tarif ettiği o evrimi geçirmemiş, aklı başında, karakterli, okumuş, bizim kültürümüze yakın ve çok ama çok güzel kızlar var orda, bu güzellik konusu belki benim beğenilerimden dolayıdır, başkalarına güzel gelmezler belki. Sadece kızlar konusunda da değil, kültürel açıdan da ilgimi çekiyor, onbeş otuz milyon arası nüfusları var tam bilemiyorum, bir de bir takımları var örneğin bizim belki üç dört misli taraftarı topluyor stadına, ama biz yanı başlarında bundan bihaberiz. Bir de şairlere çok büyük önem veriyorlar, ben de şiire hasta bir insanım, dünyanın tek şair mezarlığı da Tebriz'deymiş, yani böyle birkaç nokta sayabilirim, her yönüyle ilgimi çekiyor oralar, bir de tabii eskiden Trabzon - Tebriz ticaret yolu vardı, İran'ın bir nevi limanıydık biz, öyle tarihi konulara da merakım var, bir gün inşallah Tebriz'i gidip görmek nasip olur bana.

Tolga
15.03.2012, 17:33
=) Daha da bu başlığa uğrarsam ejderhalar öpsün beni.Kıza 1 ay boyunca insanlık yaptım,en ufak bir kötü menfaat beklemedim adımız çıkıyodu az daha.

İnsan düşünmüyor değil naptım diye."Şuan seninle bir ilişkiye hazır değilim dedi".Tipimi mi beğenmedin dedim =) Tipini beğenmesem arkadaş olmazdık dedi.Şu an mutluyum en azından bunu söyledi ya da kendimi avutuyorum.

Söylediklerinden sizler ne anlam çıkarıyorsunuz ?

Kavuşursun meşk oluri kavuşamazsın aşk olur demişler.Benimki platonik kaldı =)

Bir de @Delibas şu meksikalı arkadaşına sorsana aile kızının arkadaşını seçmede ne kadar etken diye ? Ya da aileler çocuklarının üstünde ne kadar etkili diye.Sınıfında bir arkadaş salı günü ailesine çok bağlı demişti.Merak ettim ?

Berke6198
15.03.2012, 19:27
‎'' 'Seni seviyorum' demek kolay...
Asıl zor olan;
'kartal kalkar dal sarkar, dal sarkar kartal kalkar' diyebilmek.

Koray
15.03.2012, 19:31
Asıl zor olan;

Çok romantikmiş üye kardeş.

Emirhan Ömeroğlu
15.03.2012, 19:34
Asıl zor olan;

ağlıyorum şuan.

Canberk
15.03.2012, 22:48
İki insan birbirini seviyorsa kavuşamamaları için nasıl sebepler olabilir ?

Şöyle olursa birlikte olamazlar böyle olursa buluşamazlar vb. yorumlarınızı bekliyorum

Ahmet Demir
15.03.2012, 23:31
Güney Azerbaycan, Ahmet, tanimam etmem oranın insanlarını, ama internetten görebildiğim kadarıyla Oğuzlu'nun tarif ettiği o evrimi geçirmemiş, aklı başında, karakterli, okumuş, bizim kültürümüze yakın ve çok ama çok güzel kızlar var orda, bu güzellik konusu belki benim beğenilerimden dolayıdır, başkalarına güzel gelmezler belki. Sadece kızlar konusunda da değil, kültürel açıdan da ilgimi çekiyor, onbeş otuz milyon arası nüfusları var tam bilemiyorum, bir de bir takımları var örneğin bizim belki üç dört misli taraftarı topluyor stadına, ama biz yanı başlarında bundan bihaberiz. Bir de şairlere çok büyük önem veriyorlar, ben de şiire hasta bir insanım, dünyanın tek şair mezarlığı da Tebriz'deymiş, yani böyle birkaç nokta sayabilirim, her yönüyle ilgimi çekiyor oralar, bir de tabii eskiden Trabzon - Tebriz ticaret yolu vardı, İran'ın bir nevi limanıydık biz, öyle tarihi konulara da merakım var, bir gün inşallah Tebriz'i gidip görmek nasip olur bana.

anladım abi, bir gün nasip olur inşallah. benim okulda baya azeri arkadaşım var, belki bi gün ben de giderim onlarla :)

=) Daha da bu başlığa uğrarsam ejderhalar öpsün beni.Kıza 1 ay boyunca insanlık yaptım,en ufak bir kötü menfaat beklemedim adımız çıkıyodu az daha.

İnsan düşünmüyor değil naptım diye."Şuan seninle bir ilişkiye hazır değilim dedi".Tipimi mi beğenmedin dedim =) Tipini beğenmesem arkadaş olmazdık dedi.Şu an mutluyum en azından bunu söyledi ya da kendimi avutuyorum.

konsept olarak genel, hatlarıyla aynı durumdayız. çok zor bi durum, en azından ben çok zor durumdayım. :o

Soner Albayrak
16.03.2012, 00:29

Bir de @Delibas şu meksikalı arkadaşına sorsana aile kızının arkadaşını seçmede ne kadar etken diye ? Ya da aileler çocuklarının üstünde ne kadar etkili diye.Sınıfında bir arkadaş salı günü ailesine çok bağlı demişti.Merak ettim ?

Kardeşim bak bana bak bana :)

Senin durumun için iki şey olası.

Birincisi '' Şuan seninle bir ilişkiye hazır değilim dedi '' nin türkçesi hayır bir ilişki istemiyorum sana o gözle bakamıyorum kısacası sen benim hayalimdeki kişi değilsin. Tabi bunları direkt söyleyemez sana değer verdiği için seni kırmamak istiyor onun için böyle demiştir.

İkincisi ise.

Gerçekten ilişki istemiyordur birisi ile. Bazı kızlar güvenemiyor erkeklere hayatlarında erkek istemiyorlar. Korkuyorlar bunu zamana bırakıyorlar herşeyin bir zamanı var felsefesini benimsemişlerdir :)

Ben bunun gibi bir olay yaşadım. Sana tavsiye olarak şunları söyleyeceğim.

Bak kendini biraz olsun düşünüyosan o kızdan bişey bekleme, bi ümit beni sevebilir deme onun için kendini değiştirmeye kalkma ona bağlanma, o beni beğenmiyor vs. gibi düşünceler aklında olmasın delirebilirsin. Umut kalmasın için bu kötü bişey gençliğini mahvedersin bekle bekle. Kız sana ümit vermemiş sonuçta Bi ümit beklersen gelen fırsatları da tepersin elin kolun bağlı durursan çok kafaya takan birisiysen benim gibi hayattan soğursun. Benden sana abi tavsiyesi yoluna bak derim. ;)

Soner Albayrak
16.03.2012, 00:33
O zamanlara bakıyorum da çok kafasızlık yapmışım. Değemeyecekler için bu kadar üzüntü neden...

O olay beni çok olgunlaştırdı.

Ah ah haklısın kardeşim inan hiçbişey üzüldüğüne değmiyor.

Soner Albayrak
16.03.2012, 00:36
anladım abi, bir gün nasip olur inşallah. benim okulda baya azeri arkadaşım var, belki bi gün ben de giderim onlarla :)

konsept olarak genel, hatlarıyla aynı durumdayız. çok zor bi durum, en azından ben çok zor durumdayım. :o

Kardeşim Tolga Bayram'a söylediğim şeyler senin içinde geçerli :)

Onur Şeref
16.03.2012, 00:39
İki insan birbirini seviyorsa kavuşamamaları için nasıl sebepler olabilir ?

Şöyle olursa birlikte olamazlar böyle olursa buluşamazlar vb. yorumlarınızı bekliyorum

Öyle bir dünya yok. Sevenler yıkar geçer dünyayı.

Ahmet Demir
16.03.2012, 00:51
Kardeşim bak bana bak bana :)

Senin durumun için iki şey olası.

Birincisi '' Şuan seninle bir ilişkiye hazır değilim dedi '' nin türkçesi hayır bir ilişki istemiyorum sana o gözle bakamıyorum kısacası sen benim hayalimdeki kişi değilsin. Tabi bunları direkt söyleyemez sana değer verdiği için seni kırmamak istiyor onun için böyle demiştir.

İkincisi ise.

Gerçekten ilişki istemiyordur birisi ile. Bazı kızlar güvenemiyor erkeklere hayatlarında erkek istemiyorlar. Korkuyorlar bunu zamana bırakıyorlar herşeyin bir zamanı var felsefesini benimsemişlerdir :)

Ben bunun gibi bir olay yaşadım. Sana tavsiye olarak şunları söyleyeceğim.

Bak kendini biraz olsun düşünüyosan o kızdan bişey bekleme, bi ümit beni sevebilir deme onun için kendini değiştirmeye kalkma ona bağlanma, o beni beğenmiyor vs. gibi düşünceler aklında olmasın delirebilirsin. Umut kalmasın için bu kötü bişey gençliğini mahvedersin bekle bekle. Kız sana ümit vermemiş sonuçta Bi ümit beklersen gelen fırsatları da tepersin elin kolun bağlı durursan çok kafaya takan birisiysen benim gibi hayattan soğursun. Benden sana abi tavsiyesi yoluna bak derim. ;)

benim durumumda ikisi de geçerli gibi sanki :) ama ikincisi olmasını tercih ederim, ilerde olması için bi umut var onda :)

ben işte tam bi şey beklemekle beklememek arasındayım, aklım aynen senin dediğin gibi diyor, ama ah gönül...

Soner Albayrak
16.03.2012, 00:58
benim durumumda ikisi de geçerli gibi sanki :) ama ikincisi olmasını tercih ederim, ilerde olması için bi umut var onda :)

ben işte tam bi şey beklemekle beklememek arasındayım, aklım aynen senin dediğin gibi diyor, ama ah gönül...

Kardeşim mantığınla hareket et herşeyden önce :)

Ne olur beni dinle ve bişey bekleme üzüleceksin ve bu üzüldüğüne değmiycek hiçbişey. Kalbini kandırmayı becerebiliyosan ne ala. Bazı şeyleri kabullenmeye bak birşeyi çok isteyince hakkaten afedersin boku çıkıyor. Hiçbişey eskisi gibi olmuyor. ve sen üzüldüğünle kalıyorsun karşiı tarafa bişey olmuyor o hayatına devam ediyor sen ise gençliğinden yemeye devam ediyosun. Bence sende gönlü yoksa uzaklaş derim mantıklı olan bu ;)

Ahmet Demir
16.03.2012, 01:06
Kardeşim mantığınla hareket et herşeyden önce :)

Ne olur beni dinle ve bişey bekleme üzüleceksin ve bu üzüldüğüne değmiycek hiçbişey. Kalbini kandırmayı becerebiliyosan ne ala. Bazı şeyleri kabullenmeye bak birşeyi çok isteyince hakkaten afedersin boku çıkıyor. Hiçbişey eskisi gibi olmuyor. ve sen üzüldüğünle kalıyorsun karşiı tarafa bişey olmuyor o hayatına devam ediyor sen ise gençliğinden yemeye devam ediyosun. Bence sende gönlü yoksa uzaklaş derim mantıklı olan bu ;)

abi zaten uzağım, uzaktayım... :)

ona bi şey olmasın zaten de, biz çilemiz varsa çekeceğiz artık :)
ama çok şükür, mantıklı düşünebiliyorum, kendimi o kadar da kaptıracağımı sanmıyorum, her ne kadar arada gel-gitler yaşasam da :)

Onur Şeref
16.03.2012, 01:22
Ahmet sürekli onun iyi yanlarını düşündükçe, onun adını andığında o kendi kendine içinde büyüyecek, o kendisini senin içinde büyütmeyecek yaptıklarıyla. Sen onu kendi içinde büyüteceksin.

Aklına kötü yanlarını, sana uymayan yanlarını getir ister istemez kalp, sevgi, gönül bir yere kadar dayanıyor. Sonra bir şey kalmıyor.

Ahmet Demir
16.03.2012, 01:28
Ahmet sürekli onun iyi yanlarını düşündükçe, onun adını andığında o kendi kendine içinde büyüyecek, o kendisini senin içinde büyütmeyecek yaptıklarıyla. Sen onu kendi içinde büyüteceksin.

Aklına kötü yanlarını, sana uymayan yanlarını getir ister istemez kalp, sevgi, gönül bir yere kadar dayanıyor. Sonra bir şey kalmıyor.

aynen bunları yaşıyorum şuan, sürekli iyi yanlarını düşünüp içimde büyütüyorum.

ikinci kısmını da denemiyor değilim aslında, çözümün o olduğunun farkındayım ama işte...

Onur Şeref
16.03.2012, 01:33
Ama işte dediğin sürece olmayacak. Emin ol olmayacak. Deme şunu kardeşim.

Yunus Emre SEYHAN
16.03.2012, 01:47

Katılmıyorum, Kalp, Sevgi, Gönül hakiki ise bir yere kadar dayanmaz, kötü yanları aklına gelir ama fikrini değiştirmene izin vermez.

Delibas
16.03.2012, 01:48
@Tolga Bayram

Sordum kardeşim, cevabı geldiğinde yazarım. Bana sorarsan güvenle alakalı olabilir bu tavrı. Öncelikle tabii aranızda nasıl bir arkadaşlık var onu bilmek gerekir, bilmediğimden dolayı tahminen, yani bana muhtemel gelen şu ki, eğer o güne kadar sana yakınlık göstermişse, seninle ilgilenmişse vs. senden hoşlanıyordur, bunu ben veya bir başkası anlayamaz, bunu sadece sen bilirsin, adam az çok anlar kızın hareketlerinden, konuşmalarından, gülüşünden, bakışından onun hoşuna gidip gitmediğini, en azından bana öyle geliyor, bazı insana bunu anlamak kolay geldiği gibi, başkasına zor gelebilir, ben kendim bu durumda olsam ilk önce şu an buna otamatikmen zaten bir kanaat getirmiş olurdum sanırım, yani içimden hissederdim bu kız bana böyle dedi ama aslında hoşlanıyor veya yok, davranışlarından belli, hiç hoşlandığı yok aslında, ben yanlış yere hayal kurmuşum. Burda yazdıklarına bakılırsa az yada çok, sonuçta kız senden hoşlanıyor, sende birşeyler bulmuş, yoksa o kadar yakınlık göstermezdi, yani buna kanaat getirecek sensin, ben olumlu açıdan bakıyorum, ki büyük ihtimalle böyledir.

Şimdi bu durumda kendini kızın yerine koy, ne kadar oldu seninle tanışalı? Kız ailesinden, memleketinden uzak Çin'de bir de. Yani kızın hayata bakışını bilmem gerekir bunları yazarken, kızdan kıza değişiyor, öyle çok dışadönük, hür düşünceli tanıdığım latinamerikalılar var, onların davranışlarını değişik algılardım, ama bir de ikili ilişkilerde daha çok temkinli olanlar var, yani normal her yerde olduğu gibi, bunun da yine o kızda karakterin nasıl olduğunu çözmek sana düşüyor ki zaten şimdiye kadar az çok anlamışsındır karakterini. Şimdi kendini kızın yerine koy, ailesinden, vatanından uzak, her ne kadar arkadaşları olursa olsun, yine de kendini yanlız ve 'sığanaksız' hissediyordur Allah'ın Çin'inde, ve o yabancı ülkede üstüne üstlük bir de bambaşka bir kültürden gelen seninle tanışıyor, sen Meksikalı olsaydın başka olurdu, bunu kendi tecrübemden diyebilirim, nasıl bir Türk kızı Çin'de bir Türk arkadaşa daha yakın duracağı ve bir Meksikalı çocuğa yakınlık göstermekte çekineceği gibi.

Kısacası, kız senden hoşlansa da, o cevabı vermesi normal, çünkü bir kere yabancı bir ülkede, ailesinden, yakınlarından, kendini güvende hisettiği bir ortamdan uzak, sen başka bir kültürdensin, seni tanıyalı fazla olmamış, belki aklından senin ciddi bir ilişki değilde öylesine bir ilişki arayabiliyor olacağını geçiriyordur, mesela diyordurki bu müslüman, müslümansa zaten benimle ciddi olarak bir ilişki düşünmez vs. (çünkü unutmaki Türkler hakkında fazla bilgi sahibi değiller, çoğu bizi Sudi Arabistan'ın adamları gibi düşünüyor) sonra belki daha önce erkek arkadaşı olmamış, tecrübesiz ve bu yüzden korkuları var. Demek istediğim güvenemediğinden o cevabı vermiş olması yüksek.

Ben bu durumda eğer gerçekten aşıksam o kıza ve gerçekten gönlünü feth etmek istiyorsam normal arkadaşlığa devam eder, ona güvenebilir ve iyi kalpli bir isan olduğum gösterirdim, kendi kültürümü anlatırdım ona, internetten örneğin birkaç birşey tanıtırdım, yemek olsun, doğamız olsun, müzik olsun, birkaç türk filmi seyrettirirdim mesela, hem beraber zaman geçirmek için de güzel olur, sonra onun kültürü için de merak duyar, ben de onun kültürü hakkında sorular sorardım, öğrenebildiğim kadar öğrenmeye çalışırdım, bu gerçekten hoşlarına giden bir konu, ona ve kültürüne olan ilgini gösterir ve gerçekten ciddi olarak ilgilendiğini ve aklındakinin sadece onun olmadığın gösterir, yani kızım ben seni istiyorum, ama senin ailen, şehirin, dilin, kültürün beni fazla alakadar etmiyor durumu oldumu kötü. Aynı şekilde fazla derine inmeden ailesi hakkında bilgi edinmen, arada bir annen baban nasıl, kardesinin uni sinavları vardı onlar nası gidiyor, meksikada bıraktığın köpegin nasıl vs. :) böyle ilgilenmen iyidir...

fazla yazdım kusura bakma, gerceken seviyorsan o kızı ve istiyorsan, ve onun da senden hoşlandığını düşünüyorsan güvenini kazanmalısın, sen Türk'sün, ama senin Türk ve Müslüman olman onunla ciddi bir ilişki kurmana sorun olmadığını onun anlmasını sağlamalısın, tersi de olabilir bu arada, onu da öğrenmeye çalışırdım, yani senin Müslüman olman onun veya ailesi için bir sorun olurmu olmazmı.. ha bir de İslam hakkında arada bir sohbet arası bilgi verirdim, onun kafasındaki ön yargıları yıkmak için, gerçekten öyle hepimzin eşlerimizi kara çarşaflarla dolaştırdığımızı ve birkaç eşimizin olduğunu düşünenler var latinamerikada.

Ahmet Demir
16.03.2012, 01:48
Ama işte dediğin sürece olmayacak. Emin ol olmayacak. Deme şunu kardeşim.

o zaman hayırlısı diyorum başka da bi şey demiyorum :)

Delibas
16.03.2012, 01:49
Yuhhh ne ara yazdım bu kadar :) şaşırdım kendime

Ahmet Demir
16.03.2012, 01:53

ben de mesajı görünce şaşırdım :)
ama hepsini bi çırpıda okudum, kısmen de olsa kendi üstüme de bi şeyler aldım. :)

Tolga
16.03.2012, 11:37

Aynen aga insanın sevgi duygusunu köreltiyosun =) Takmıyorum kafaya.Kendinden emin inat insanlar olur.Ama en içten samimiyetimle söylüyorum öyle bir insan değilim.Geçirdiğimiz kısa süre içerisinde ufacık bir yanlışımı hatırlamıyorum.Çünkü yanımda o var biliyorum.

Neyse geride kaldı.Bilmiyorum neden dedi diye.Kafamda veya umrumda değili oynuyorum artık.En azından insan tanıyoruz.Gelecek olmadı belki ama geleceğe yatırım oldu ;)

Dipnot : Kapalı-çarşaflı-katı hırt olaylarını çoğu zaman sorduğu şeyi ki böyle şeylere meraklı değil,fazlasıyla anlattım.Dilim döndüğünce değil dilimi döndürüp anlattım da diyebilirim.O yandan da sıkıntı yok.Neyse herkese tekrar tekrar teşekkürler.Dediğim gibi gelecekte insanlara nasıl davranmam gerektiğini bir nebze olsun burda gördüm.

Birde cidden şu aile olayını özelden bi yerden nerden yolluyorsan bekliyorum.Ben hâlâ diğer kızın neden böyle birşeyi söylediğini merak ediyorum.

Sibel
16.03.2012, 18:26
Kadın erkek ayrımı yapmaktan vazgeçelim. Herkes kendini yoklasın.
Allah sevgisi ve Allah korkusu olmayandan aşk da beklemeyiniz hiç bir şey de...

Delibas
16.03.2012, 20:48
aleyküm selam Sibel!

@Tolga Bayram benim yazdiklarima benzer bir cevabi oldu, yazarim simdi sana özelden burda yazmami istemiyorsun herhalde

Canberk
16.03.2012, 20:54
Bu başlığı okumak sıkmaya başladı problem nerede acaba ?

.....
16.03.2012, 22:32
Kadın erkek ayrımı yapmaktan vazgeçelim. Herkes kendini yoklasın.
Allah sevgisi ve Allah korkusu olmayandan aşk da beklemeyiniz hiç bir şey de...

Fazla söze gerek yok bu söylediğinin üstüne.

:alkış:

Delibas
16.03.2012, 22:56
Başkasının Allah sevgisi, Allah korkusu hiç kimseyi alakadar etmez, herkes kendini yoklasın, kendi işine, kendi aşkına, sevgisine, inancına, neyine bakacaksa artık kendinde baksın, bir başkasının gönlünü, yüreğini yargılamak hiç kimsenin haddine değil.

Emirhan Makul
16.03.2012, 22:57
Bu başlığı okumak sıkmaya başladı problem nerede acaba ?

Başlıkta muhabbet iyi gidiyor bence sorun sende :)

Canberk
16.03.2012, 22:59
Başlıkta muhabbet iyi gidiyor bence sorun sende :)

Senin gibi mutlu bir birlikteliğimiz yok ondan galiba . Özeniyoruz sultaan.

Ahmet Demir
16.03.2012, 23:02

umutluyuz, mutlu da oluruz Allah.ın izniyle :)

Emirhan Makul
16.03.2012, 23:05

Hayat bu daha çok seneler var önünde :) Oda olur bizde ağladık çok depresyona girdik çokda mutlu olduk yeniden depresyona girebiliriz yeniden mutlu olabiliriz hayat böyle birşey oluruna bırakmak lazım :) Ben burada okuduklarımda arkadaşların yazdıklarını hissediyorum açıkcası geçmişte yaşadığım hissettiğim hiç birşeyi unutmadım.

esra61
16.03.2012, 23:14
nasipte kısmetteyse olur arkdaşlar nasipte yoksa çok istesenizde olmaz;)

zaman herşeyin ilacı bence....

Ahmet Demir
16.03.2012, 23:16
nasipte kısmetteyse olur arkdaşlar nasipte yoksa çok istesenizde olmaz;)

zaman herşeyin ilacı bence....

nasipse olur değilse olmaz elbette ama, böyle söyleyip düşünüp de hiçbir şey yapmadan bekleyip, nasılsa nasipse olur diyip beklemek mi lazım yani?

nasibin peşinden gitmenin ya da nasibi beklemenin bi derecesi var mı, varsa neresidir? :)

esra61
16.03.2012, 23:21
nasipse olur değilse olmaz elbette ama, böyle söyleyip düşünüp de hiçbir şey yapmadan bekleyip, nasılsa nasipse olur diyip beklemek mi lazım yani?

nasibin peşinden gitmenin ya da nasibi beklemenin bi derecesi var mı, varsa neresidir? :)
eğer sevdiğin kişinin O kişi olduğundan eminsen beklemek yanlış tabi;ama şunu da unutmamak gerekir ki nasipteyse öyle veya böyle bulur seni;)
(bu benim düşüncem)

.....
16.03.2012, 23:30
Başkasının Allah sevgisi, Allah korkusu hiç kimseyi alakadar etmez, herkes kendini yoklasın, kendi işine, kendi aşkına, sevgisine, inancına, neyine bakacaksa artık kendinde baksın, bir başkasının gönlünü, yüreğini yargılamak hiç kimsenin haddine değil.

Nasıl alakadar etmez ya ?

Bu evleneceğin kişiyse bal gibi de eder.

Ayrıca tabi ki herkes kendinden sorumludur ve düzeltmeye önce kendinden başlamalıdır ya da kendini sorgulamalıdır ama evleneceğim kişiyi seçiyorsam ben bakarım.

Cem Akyüz
16.03.2012, 23:32
Herşey olacağına varır dert etmeyin bu kadar.Yüce Allah'ın isminide bence bu başlıkta paylaşmayın.Konu sapmasın.

Canberk
16.03.2012, 23:42

Sen biraz daha sakin olmalısın , bence ..

Delibas
16.03.2012, 23:47
Nasıl alakadar etmez ya ?

Bu evleneceğin kişiyse bal gibi de eder.

Ayrıca tabi ki herkes kendinden sorumludur ve düzeltmeye önce kendinden başlamalıdır ya da kendini sorgulamalıdır ama evleneceğim kişiyi seçiyorsam ben bakarım.

Ben yüreğine, kişiliğine bakarım, inancına bakmam ve inancından yola çıkarak da kendimi o insandan üstün bir yere yerleştirerek, bu insandan sevgi ve sevgi dışında da hiçbir şey beklenmez diye bir yanlış düşünceye de kapılmam. Uzatmaya gerek yok konuyu, anlayan anladı ne demek istediğimi.

Delibas
16.03.2012, 23:51
Sen biraz daha sakin olmalısın , bence ..

Ben sakinim. O şekilde cevap vermemin de bir nedeni var, öylesine yazmadım, bunu muhatabım gayet iyi anlamıştır.

Soner Albayrak
17.03.2012, 00:04
Takmayın arkadaşlar bu kadar ben artık illa birisi olacak diye kasmıyorum denedik olmadı bundan sonra da uğraşmıycam zaten.

Önce geleceğinizi garanti altına almaya çalışın sonra zaten siz istemeseniz de birisi illa ki sizi bulacaktır. Şuan ben öğrenciyim daha bu işler boş geliyor bana artık bayağı yoruldum diyebilirim.

Bu benim düşüncem yanılıyor olabilirim.

Zamana bırakalım herşeyi bazı şeyleri üstelemeye gerek yok insan önüne bakmalı bence.

Soner Albayrak
17.03.2012, 01:45
Gül gül dedi bülbül güle;gül gülmedi gitti.Bülbül güle gül bülbüle yar olmadı gitti…

.....
17.03.2012, 13:28
Ben yüreğine, kişiliğine bakarım, inancına bakmam ve inancından yola çıkarak da kendimi o insandan üstün bir yere yerleştirerek, bu insandan sevgi ve sevgi dışında da hiçbir şey beklenmez diye bir yanlış düşünceye de kapılmam. Uzatmaya gerek yok konuyu, anlayan anladı ne demek istediğimi.

Benim yazdıklarımdan bunu çıkardıysan helal olsun yani.

Konuya daha detaylı yazmak isterdim ama uzatmanın anlamı yok.

.....
17.03.2012, 13:31
Takmayın arkadaşlar bu kadar ben artık illa birisi olacak diye kasmıyorum denedik olmadı bundan sonra da uğraşmıycam zaten.

Önce geleceğinizi garanti altına almaya çalışın sonra zaten siz istemeseniz de birisi illa ki sizi bulacaktır. Şuan ben öğrenciyim daha bu işler boş geliyor bana artık bayağı yoruldum diyebilirim.

Bu benim düşüncem yanılıyor olabilirim.

Zamana bırakalım herşeyi bazı şeyleri üstelemeye gerek yok insan önüne bakmalı bence.

Önce bir yerelere gelip sonra bu işlerle uğraşmakta çok mantıklı. Birini bulacam diye sürekli arayışta olursan olmuyor. Akışına bırakmak lazım :)

Delibas
17.03.2012, 14:18
Benim yazdıklarımdan bunu çıkardıysan helal olsun yani.

Konuya daha detaylı yazmak isterdim ama uzatmanın anlamı yok.

Sen birşey yazmadın ki yazdıklarından birşeyler çıkarayım, onayladığın, ben de öyle bakarım dediğin yazıya bak, o zaman belki anlarsın ne demek istediğimi. Ben de uzatmak istemiyorum daha, burda kapansın bu konu.

.....
17.03.2012, 16:14
Sen birşey yazmadın ki yazdıklarından birşeyler çıkarayım, onayladığın, ben de öyle bakarım dediğin yazıya bak, o zaman belki anlarsın ne demek istediğimi. Ben de uzatmak istemiyorum daha, burda kapansın bu konu.

Tamam öyle olsun.

:)

Ceyhun Öncü
17.03.2012, 17:53
ve gol olur.. :)

Onur Şeref
18.03.2012, 23:08
Hayatına biri girer geçmişini unutturur ama geleceğini yıkar.

Ondan sonrakiler onun gibi olmayacaktır. Çünkü o kadar güvenemeyecek ve sevgini doya doya yaşayamayacaksındır.

http://www.facebook.com/photo.php?v=10150375747804265

Yunus Emre SEYHAN
19.03.2012, 22:40
Onun ile aranda birşey var mı denir? 'Hahahaha!, çok güldüm, saçmalama, hem ben kimseyle çıkamam,kankayız 'diye bir tepki alınır. Aradan 1 - 1.5 ay geçer, birlikte vakit geçirirsin, tam bir yere davet edip açılmadan 15 dk önce(telefonla aramadan önce) bir bakarsınız ki facebookta profilinde ilişkisi var yazısını görürsün. Yine de ararsın, konuşmalıyız dersin.. 'tamam'.. yanıtı alırsın. bugun musait değildir, önümüzdeki güne ertelenir..
Son olarakta gecenin bu vaktinde yine o facebook denilen lanet siteye girersin bu sefer 'ilişkisi var' yazısının yerine 1-1.5 ay önce onun ile aranda birşey mi var? dediğim kişi ile ilişkisi var yazıyordur profilinde. Ardından online olduğunu görürsün, tam saydıracakken 'xxx burda yok, gitti' yanıtı alırsın.

...............................

Ben daha nasıl güveneyim bir kıza..

Kaya
19.03.2012, 23:58
Bu başlığa ilk mesajım...

YAKICI MADDELERDEN UZAK DURUNUZ... :)

Sevgiler...

Emirhan Makul
20.03.2012, 00:00
Bu başlık ne ilkler gördü geç geldin diyorum herkes bir gün gelecek diye :D Hoşgeldin Abi :D Başlığın mutlularından olursun umarım :)

Kaya
20.03.2012, 00:01
29 ve 13 senelik 2 aşkım var... :)

TS & BMN :p

Emirhan Makul
20.03.2012, 00:06
Ya şimdi o Aşk'lar için genelde başlıklar var yemeyelim birbirimizi :D Burada hangi Aşk'dan bahsedildiğini ikimizde biliyoruz :) Neyse tamam ilk mesajdan üyeyi kaçırmayalım başlıktan ufak ufak dahil olursunuz konuya :D

-Samet
20.03.2012, 00:08
Selam arkadaşlar ben de bu başlığın kadrolu yancısıyım.

Canberk
20.03.2012, 00:12
Ben zaten hep buralardayım yoklama vermeye gerek yok :)

Kaya
20.03.2012, 00:18
Bir filozof ya da psikolog olmak için üniversiteden daha etkili yöntemdir aşık olmak... :)

Aşık olduktan sonraki süreç sizi bu konuda uzman yapacaktır... :)

Canberk
20.03.2012, 00:21
Abi bir geldin pir geldin ya . Aynen öyle eğer gerçek aşkı bulduysan tamam zaten insan uzmanlaşıyor bu konuların tümünde . Bu konuda da en aktif örneğimiz Emirhan Makul . Adam buraların kralı :) Allah bozmasın tek başıma nazar değdireceğim adama çok fena kıskanıyorum :D

TAHSİN 61
20.03.2012, 14:28
Ben hızlı zamanlarımda duyduğum nasihatları kulak arkası ettim şimdi diyorumki büyükler ne derse doğru der .. hayatımda 1 kez aşık oldum sevdim sevildim 5 sene sonra neden nefret ettim onu anlamadım :)

Ahmet Karadeniz
25.03.2012, 01:35
aşk bir hayaldir, sevgi ise gerçektir en gerçek aşk sevgiidir ...

Canberk
25.03.2012, 01:44
Hay aşkının da sevgisinin de ...

Emirhan Makul
25.03.2012, 01:47
Hay aşkının da sevgisinin de ...

Yazar yukarıda aşşağıdakilerden hangisini kullanmıştır ?

A- Benzetme
B- Kişiselleştirme
C- Eksiltili Cümle
D- Öyküleme
E- İnsana ait özellikleri doğada ki bir nesneye verme

Canberk
25.03.2012, 01:53

A- Benzetme
B- Kişiselleştirme
C- Eksiltili Cümle
D- Öyküleme

Sen bu YGS'yi fazla takıyorsun sanırım canım ..

Ahmet Karadeniz
25.03.2012, 02:15

A- Benzetme
B- Kişiselleştirme
C- Eksiltili Cümle
D- Öyküleme

yada F- hiç biri :)

Emirhan Makul
25.03.2012, 02:19
Sen bu YGS'yi fazla takıyorsun sanırım canım ..

Sende bu Aşk'ı fazla takıyorsun sanırım.

Söyle biten aşk'dan başka elde ne var üzülüyorsan bile belli etmiyorsun ?

Canberk
25.03.2012, 02:25
Biten bitiyor haklısın da yeni başlayanları veya başlamak üzere olanları adamın canını sıkınca bu hale geliyor işte insan :rolleyes:

Ahmet Karadeniz
25.03.2012, 02:30
Biten bitiyor haklısın da yeni başlayanları veya başlamak üzere olanları adamın canını sıkınca bu hale geliyor işte insan :rolleyes:

dogru diyosun hocam :) ben başlasım mı diye düşünürken kararsız kaldım şimdi:D

Canberk
25.03.2012, 02:35
Ne problemli insanlarız ya. Yoksa problem bitek bende mi var . Şizofren miyim ben ? Burası neresi ? Noluyo laaaan :D

Emirhan Makul
25.03.2012, 02:43
Ne problemli insanlarız ya. Yoksa problem bitek bende mi var . Şizofren miyim ben ? Burası neresi ? Noluyo laaaan :D

Sana affetmek yakışır, yakışır diyorlar.

Canberk
25.03.2012, 02:48

Affetmeeem . Ölmek var dönmek yok . Bu yolda geri dönmek yakışmaz bize. Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın .

Hem ne demiş ünlü filozof Nihat Doğan ;

Bizde R yoook .

Neyse sen de ben de boş verelim bunları haftaya hayatımızı etkileyecek çok önemli bir sınavımız var ona konsantre olalım .

Ahmet Karadeniz
25.03.2012, 02:50
Affetmek kolay değildir. Fakat özgürleşmek için gereklidir.

Canberk
25.03.2012, 02:57
Affetmek kolay değildir. Fakat özgürleşmek için gereklidir.

Ben aslında yine de affederdim(:D) ama yaptıkları o ihtimali ortadan kaldırdı . Sırf kendini rahatlatmak için üste çıkma çabaları bana gerçek yüzünü göstermesine yardımcı oldu .

Kısaca kaş yapayım derken göz çıkarttı ama kendi bilir ben pişman değilim kararımdan :)

Cem Akyüz
25.03.2012, 13:13

Niye affetsin ki Sultan konuları az çok biliyorum Canberk sonuna kadar haklı.Aynı suda 2 kere yıkanılmaz.Benim anlamadığım niye hep erkek tarafı alttan almak zorunda.Bittiyse bitmiştir daha zorlamanın bir anlamı yok bence

Onur Şeref
30.03.2012, 12:26
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fz5SMUxXkR4#!

Yalan dolan argadaşlar bu aşk meşk falan filan olayları. Seni ister, elde eder, eğlenir, canı sıkılır, gider.

Hüdai Pervaneli
30.03.2012, 12:40
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fz5SMUxXkR4#! (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fz5SMUxXkR4#%21)

Yalan dolan argadaşlar bu aşk meşk falan filan olayları. Seni ister, elde eder, eğlenir, canı sıkılır, gider.
Tamda Adami Söyledi bunlari :)
"Birak gitsin severse senindir, dönerse senindir, dönmezse hic senin olmamistir

Kadir
03.04.2012, 00:46
Aşkla ilgili yazabileceğim her şeyi alkollü kafayla yazman benim mi onların mı suçu? Yoksa suçlu yokta biz suçlu mu arıyoruz.. En güzeli aşksız hayat yani yalansız!

esra61
03.04.2012, 22:52
bazen şems'in dediği gibi demek gerek; ''OLDUĞU KADAR,olmadığı KADER.''

Mert Oğuzlu61
04.04.2012, 13:50
http://www.youtube.com/watch?v=pyF8gSEJrbw&feature=related

Oh oh oh, I feel the energy between you and me,
baby it s so right

Oh oh oh, I feel the energy just taking over me, over me

Lala lalalalalala lalalalalalala loveeeeeeeeeeeeee ♥♥♥

:):)

Kader KORELİ
04.04.2012, 15:12
İşte bizim farkımız. Bir yanda Şemsi Tebriziler, Mevlanalar, Yunus Emreler, Aşık Veyseller Karacaoğlanlar,
öte yanda ouu bebegim enerjini hissediyorum, oh oh oh yeah

Mert Oğuzlu61
04.04.2012, 15:23
İşte bizim farkımız. Bir yanda Şemsi Tebriziler, Mevlanalar, Yunus Emreler, Aşık Veyseller Karacaoğlanlar,
öte yanda ouu bebegim enerjini hissediyorum, oh oh oh yeah

o saydığın isimlere saygımız sonsuz ancak ''günümüze'' bakacak olursak... bu isimlerin sözleri face sayfalarında paylaşılmaktan öteye gitmiyor :) demek istediğimi anladın dimi renktaş. artık ''enerjini hissediyorum, lalalala lovee'' lu sözler aşkı anlatıyor, yapacak birşey yok ... :)

Emirhan Makul
04.04.2012, 15:36
o saydığın isimlere saygımız sonsuz ancak ''günümüze'' bakacak olursak... bu isimlerin sözleri face sayfalarında paylaşılmaktan öteye gitmiyor :) demek istediğimi anladın dimi renktaş. artık ''enerjini hissediyorum, lalalala lovee'' lu sözler aşkı anlatıyor, yapacak birşey yok ... :)

İnsanlar anlamaktan kaçıyor ve anlamaya üşeniyorlar diyelim :)

Çağdaş DENİZ
04.04.2012, 17:27
http://www.youtube.com/watch?v=JGd2MnG1lQQ

Y.Çuvalcı61
14.04.2012, 12:30
45 yıldır;
Ailesini,eşini bırakıp deplasmana giden mi ararsın,hayatını sana adayıp evlenmemiş insanları mı ararsın... Kimisi tek kız kardeşinin düğününe maç saatine denk geldi diye gitmedi(babam)Kimisi okuyamadı senin yüzünden...Çok ters saatlere denk geldi okul dediler. Seni seçtiler... Kimileri çalışamadı vardiyalar denk gelmiyor diye...Herkes hayatını karınca kararınca tamamlamaya çalışırken, herşeyini sana verdi.Kimisi canını,kimisi beynini verdi, Kimisi cezaevlerine girdi onuruna, gururuna laf getirtmemek için. Bölüşmeyi bilmiyenler senle öğrendi paylaşmayı.Ağlarken öğrettin güldürmeyi.
Adanmış hayatların tek umudusun, TrabzonSpor'um ♥ lan en çok seni sevdim bee...
Arma uğruna yıprattık hayatımızı esmerler,sarışınlar kıskansın bu büyük AŞKIMIZI...

Ahmet Başkaya
17.04.2012, 01:31
Sevgiliyi ağlatmak , var mıdır bundan daha kötü kendinden soğutan bi durum ?

Hüdai Pervaneli
17.04.2012, 01:38
Burdaki yorumlari okuyorumda erkekler sadece kendi acilarindan bakiyor birde Bayanlar tarafindan bakmayi deneyiniz:;)

Emirhan Makul
17.04.2012, 01:39
Vardır oda sevgiliyi ağlattıkdan sonra ağlamasını kesememektir, normal tripleri ile bile bizi tav ederlerken sen düşün ki ağladıklarında neler olur dünyadan soğur insan. Hadi evlat git ve gönlünü al çünkü arka sokaklarda ağlamakda gülmekde ekip işidir.