PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşk ve Aşık Olmak!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

bASTURk
08.09.2010, 01:49
Size bir hikayemi anlatacağım, nedenini bilmeden...

Üniversitenin hazırlık bölümündeyim.
Henüz ilk senem , yarı dönemin yarısındayız. Hazırlık binasının hemen çıkışında yarı oval bir alan var , bizlerin sigara içmek için kullandığı bir alan. Orada sigara ihtiyacını giderirken bir yandan da milleti süzeriz.
Benim gözler uzağı tam görmez , yüzler netleşmez yani. Bu şekilde "aval aval" çevreye bakınırken içlerinde ''farklı'' birinin olduğunu farkettim , onun yüzü görünüyordu sanki tüm netliğiyle . Tekrar çevreye bakmaya başladım ve teğit ettim "evet onun yüzü farklıydı." Onun duruşu farklıydı , daha bir "Asil" duruyordu sanki , nefesim kesiliyordu , tanımam gerekiyordu onu.
Derin bir bilgi toplama seansına başladım herşeyi öğrenmeliydim. Tabi önce Trabzon delikanlısına yakışır sekilde sevgilisi olup-olmadığıydı öğrenmem gereken kritik nokta.Varsa kalbe gömüp yaşamaya devam etmeye çalışacaktım , neyseki ondan habersiz yürüyen calışmalarım tam da istediğim şekilde gitti. Adı, Soyadı, Memleketi, Bölümü, Evi, Msn adresi, Telefonu akla gelebilecek herşeyini biliyordum birtek kendisi hariç...
Sonraki gün , bir sonraki gün ve daha sonraki gün artık daha yakın durmaya başladım. Çat,pat ikili muhabbetler,sanki istemeden aynı krişin önünde karşılaşmışız gibi aniden "pardon" deyip 3-5 saniye muhabbetler derken zaman; önce kendi arkadaş çevremi durumdan haberdar etmeye geldi ama o da ne?? yakın çevremdeki arkadaş !! dediğim adam! lardan kıza yazılmaya çalışan birçok kişi var ve duygularının benimkiyle alakası yok , amaçlar farklı , tek gecelik mercimek-fırın durumu , ortalık geriliyor... kız bu durumlardan habersiz onlar ile samimi şekilde zaman geçiriyordu , aldığım istihbarat doğrultusunda o gece birşeyler yapacaklardı ve kızı kurtarma planı yaptık (5 kisi ile başlayan ama yalnız bitirdiğim plan) karsı taraf kızı zil zurna sarhoş etme çabasında ve o gece tabiri caizse iş pişirme derdindeler , hazırlıkta herkes birbirini tandiği icin nerde olduklarını öğrenmem kolay oldu ve ani bir sekilde mekana dalıp beni "satan" arkadaslarımdan sonra tek başıma (ki zaten daima hazırlıklıyımdır tek başıma kalmaya) sorgusuz sualsiz kızı oradan çıkardım ufak tartismaların akabinde. Ve kendisini evinin önüne kadar getirip tek kelime etmeden pardon iki kelime ettim ( iyi uykular) ve evine bıraktım.
Ertesi gün :
Beni okulda bekleyen bir kaç önemi olmayan tip ve asıl onemli olan beni "neden? " diye sorgulayacak kıza verecek cevabımın henüz netlik kazanmaması aklımı kurcalarken , kaçınılmaz son gelir.. Sınıfımın önünde kız yolumu keser "ne yapmaya çalışıyorsun sen?" sorusu karşısında diyebilecek onlarca şeyimin olmasına rağmen "seni korumaya" demekle yetindim ve gittim
[Çocuklarla aramda neler yaşandiğini merak eden varsa şöyle söyleyeyim] : "Yanlış adam"a çattıklarını 4 kişinin arasına "tek" giren birini gördüklerinde anladılar ki "delikanlı" imajı onların "adamsızlığına " yetti bile. Her neyse 1-2 gün geçirdim bu sekilde ve artık dayanamadım bir okul çıkışı her zamanki yerden otobüse binmek için kalktığı sırada yanına gittim ve : "Konuşmalıyız" dedim . "Arkadaşlığından fazlasını beklemiyorum seni sadece tanımak istiyorum , herhangi birşey de teklif etmiyorum ama şunuda bilmeni isterim ki şuan bu zamana kadar yaşamış olduğun 20 sene içinde beni dinleyerek geçirdiğin 2(iki) dakikanın olduğunu ve bu 2(iki) dakikanın tüm hayatın boyunca olacağını bilmek gerçekten herşeye bedel" dedim ve derin bir nefes aldım. "zamana bırakalım tanışmanın zararı olmaz" dedi ve gitti
Gecen 2 ay boyunca tanımaya çalıştım dışardan görünen "Olgun","Asil" duruşu içerde pek belli olmuyordu ama yine de "kafa yapımızda uyuşan" çok şey vardı , dışarda beraber güzel zaman geçirdik , yemeklere , konserlere gittik İstanbul'u gezdik. Bu arada tanışmamızda baş rol oynayan, etken olan gerginliği sordu, anlattım ilk basta onu arkadaşlarından "zorla" ayıran bu "zorba" nin kim olduğunu merak etti ve hatta sadece bu yüzden tanımak istediğini söyledi ama sonunda "ne hikmetse" (niye böyle dediğimi daha sonra anlatacağım) hak verdi.
Ve sonra bir dönem onun tarafından bana doğru soğuk rüzgarlar esmeye başladı ve bu rüzgarlar beni bir Cumartesi aksamı demlenmeye itti...
Bu sırada bir telefon:
-Kanka senin kız bizim mekanda , lavuğun biriyle.
( içen adama bu söylenir mı ? )
10 dakka sonra mekandaydim.
2 katlı bir bar altta gümbür gümbür müzik üst kat daha tenha ve slow
Üst kata attım kendimi
Oda ne ? Harbi doğru
Elemanın biriyle oturuyor
Kafam hafif iyi sanırım bu yuzden algilayamiyorum durumu tam.
Göz göze geldik önce kızla, sonra uzun süre elemanla ...
Karsı masaya; beni arayan arkadaşımın masasına oturdum , izliyorum
(Ciftler dans etmek için kalkar )
Yapma dedim ama demeye kalmadan onlarda kalktı o elleri bir baskası tutuyordu gözümün önünde hemde
-Olm çok ictin hayal görüyorsun diyorum kendi kendime .
Dans ediyor... "taptigim kadın"!! karşımda bir başkasıyla dans ediyor.
Ama keske bu kadarıyla kalsaydı
Gözümün icine bakarak "öpüşmeye" başladı elemanla
Artık düşünemiyor, algılayamıyor , anlayamıyordum yavaşça ayağa kalktım ilk başta gitmek için kalkmıştım sonra "birine vurmalıyım" dedim ama hangisine ...
içimdeki Karadeniz'in bıçkın delikanlısı elini kıza götüremez ama çocuğa da o sırada vurmak gelmiyor içimden
Peki ya içimdeki kavgacı , Asi Karadeniz dalgaları bu enerjiyi nasil atacaktı dışarı... suan bile üzerinden aylar geçmesine rağmen seri seri solunuyorsam bunları yazarken , o zaman nasil zapteddim kendimi halaa anlamış değilim
Bir hışım ile üzerlerine yürümeye başladım , "bana birşey derler bahanem olur ikisinden biri illaki birşey der " dedim, gidiyorum üzerlerine üzerlerine ama gidemiyorum 3 kişi bir kolumda , 2 kisi bir diğer kolumda kendime dışardan bakabilsem " biri durdursun su hayvanı " derdim kendime . Bu sırada güvenlik geldi sadece 1-2 metre kalmisken aramızda... Ve sadece nefretle , hırsla , kinle bakabildim gözlerine
Hissediyordum içimden bir hayvan çıkıyordu durduramıyordu o bardaki kimse beni ama asıl icinden çoktan çıkmış olan "hayvan" tam karşımda "hayvanlar gibi " sevişiyordu gözleri benim gözlerimde halaa...
O kafayla beni apar topar arabaya götürdüler ve yine o kafayla gözlerimi hastahanede açabildim nerdeyse pert olmuş bir arabanın icinden sag çıkmış bir vaziyette.
O günden beri Aşık olmayı yasakladım bu bünyeye

Pişman mıyım açıldığım için ? Açılmamış olmaktan daha iyidir diye cevaplayabilirim

Açılırken düşünmesi gereken ama yine de açılması gereken dostlara...

Okuyan herkese Teşekkürler.
Bu olayı birileri sana anlatsaydı,yaşayanlardan bizzat duysaydın,seni uyarsalardı sen yine dinlemezdin aynı hataya düşerdin.Bir musubet bin nasihattan daha iyidir dememişler boşuna.Hepimiz için geçerli bu.

Böyle büyüyoruz,düşe kalka,yana yakıla,ağlaya sızlaya...

Hayatında bundan sonra illaki birileri olacak.Ama artık körü körüne bağlanmadan,ne kadar güvensen de inansan da her zaman kafanda o fotoğraf olacak..Yani ''başkasıyla görebilmek de varmış'' veya ansızın çıkıp gidebilirmiş diyebileceksin.Bu çok önemli.

Belki o ara 1.sınıftaydın ama aynı zamanda çaktırmadan hayat üniversitesinden mezun olmuştun.

Aşık olmadan sevmek.Evet evet kesinlikle...

Bıyıklıoğlu
08.09.2010, 01:52
@Orhan Kahraman
Orhan seni tebrik ediyorum gerçekten helal olsun.Açılmakla en iyisini yapmıssın bende olsam bende açılırdım.Ve aynı şekilde kim açılmayı düşünüpte açılamıyorsa aynı şeyi tekrarlıyorum.Açılın.Kendinizi acabalarla sorgulamayın.Ya derse,ederse demeyin.Sadece karar verin ve gidin söyleyin.Sonra ne olmuş ne olmamış çok önemli değil.En azından açıldım kardeşim ben diyebilirsin.Açılmazsan yıllar sonra belki de ulan belki de kabul edecekti deseydim diyebilirsin.Yada belki şu anda zaman kaybediyorsun hala açılmamakla.Orhan son olarak nasıl başardın orada vurmadan kalkıp gidebildin bilmiyorum ama o pozisyonda da en iyisini yapmıssın.

Bıyıklıoğlu
08.09.2010, 01:58
Serdar demin konuşuyorduk kızla. Yine dostum falan dedi. Ben alıştırmıştım bu lafa onu bir zamanlar resmen. Ben söylerdim. Bütün şevkim kırıldı yine.. :) İnan kendine güvenle alakası yok bu durumun. Başka biri olsa hiç çekinmem. Ama bu sefer olmaz işte. Olmuyor.

Orhan senin hikayeni yarın okuyacağım. Şimdi çok uykum geldi.

:)
Eren bence sen kızın sana şu sözleri diyebileceğinden korkuyorsun,ve cesaret edemiyorsun.
-Eren şeyy ben hiç düşünmemiştim böyle şeyler.Ne bilim şaşırdım Eren işte.Ben sana hep dostum,en yakın arkadaşım,sırdaşım vs. olarak bakmıştım.Beni çok şaşırttın vs.v.s.

Kıza açılmamakla durduğun her dakika senin aleyhine işliyor farkındasın dimi?Her onun yanında olduğunda ona arkadaş gözüyle değil de sevgili gözüyle bakıp arkadaş ağzıyla konuşmak çok zor oluyordur sanırım.Kaybedecek birşeyin yok bence.Olursa olur,olmazsa da bu düşüncelerindendolayı kız seninle konuşmamazlık yapacağını zannetmiyorum.Haa dersen ki ben bana olmaz demesini kaldıramam.Böyle yaşamaktan daha iyidir bilesin.

Serdær
08.09.2010, 01:59
Kendi kendine insan niye sıkıntıya girer ki.

Aşk yok sıkıntı yok . ;)

Orhan Kahraman
08.09.2010, 02:05
@Baştürk
Belkide kendi adıma büyük bir laf artık aşık olmayacağım lafı
Sadece daha dikkatli sokacağım bu kalpten içeri birilerini daha temkinli atacağım adımlarımı belkide aşık olmadan sevmeye çalışacağım dediğin gibi ama bildigim tek şey var birine karşı birsey hissedersem durmayacağım , diyeceğim ama zamanı gelince iyice tarttiktan sonra

@Mesut Bıyıklıoğlu,
Nasil kendimi durdurduğumu sadece şuna baglayabiliyorum benim önümde bekleyen daha çok şey var hedefler , idealler , hayaller orda ikisine de birseyler yapsam olay çok büyür bu tip ikilemlerde zararı hep kendim çekmeyi tercih ederim

Armağan Dere
08.09.2010, 02:25
Orhan,2 çift laf etmeliydin o kıza o hareketlerden sonra yemin ederim ben içerledim kardeşim okuyunca..hakkındır yapmalıydın..üzüldüm kardeşim adına..ben paylaşmıyım sayfalar sürer onun için kimseye hak ettiğinden fazla değer vermeceksin bunu sağlam bir özlü sözle kapatmak isterdim ama ceza almayalım...mesela msn'de şu anda karşımda ama tek cümle bile yazmıyorum yazmam gururum var benim

bASTURk
08.09.2010, 02:29
Bence kazanımların,yaşadığın acılara göre daha ağır basıyor.Tabii ki çok kötü ve o anki ruh halin bu sayfalara sığmayacak kadar derindi ama artık geride kaldı,geçti.Tecrübeler ise geleceği şekillendirecek,belki de yaşanacak daha büyük yıkımların önünü alacak.

Hislerin belli edilmesi konusunda,yani açılma faslında sana katılmıyorum.Şöyle katılmıyorum,hislerini elbette belki farkında olmadan karşıya belli edersin ama bu orantılı olmalı.Yani ne iş hemen resmiyete götürülmeli ne de tam arkadaş modunda ilerlemeli.
Bu ince ayarın önemli olduğunu düşünüyorum.

Orhan Kahraman
08.09.2010, 02:31
Hersey bir yana zaman zaman içimi kemiren bir soru var , "net" bir cevap veremedigim için kendime lanet okutan

Ne hissediyorsun suan ? Sorusuna belkide ondan sonra kimseyi bu kalbe sokmadigimdan bazı seylere özlem duyduğumdan dolayı halaa cevap veremiyorum "net" birsekilde
Ama bana bunca şey yaptıran kendisi için birçok şey yaşadığım , azimsanmayacak kadar ciddi bir kaza atlattığım bu lanet olası kisiden sonra halaa ne hissediyorsun sorusuna "net" olarak "hicbirsey" diyemedigim için kendimden de nefret ediyorum

.....
08.09.2010, 02:51
Yatın uyuyun ne aşkı :D

Onur Şeref
08.09.2010, 03:11
Ömer ara be şu sevdiceğini yapma be kardeşim ziyan etme o kadar yılı...

Mucahid Erdogan
08.09.2010, 04:04
Yatın uyuyun ne aşkı :D

aynen dertsız basınıza ne dert arıyonuz arkadas :D

Dursun Kaplan
08.09.2010, 09:17
Senin bu yaptığın korkaklık kendine güvensizlik başka hiçbirşey değil... Sonradan pişman olursun bilgin olsun...

Tabi son karar senin Eren, ben sadece fikirlerimi ben olsam yapıcaklarımı paylaşıyorum :)

Serdar tek gecelik ilişkiler hakkında ne düşünüyorsun ? :rolleyes:

:D

Serdar Ersoy
08.09.2010, 09:48
Serdar tek gecelik ilişkiler hakkında ne düşünüyorsun ? :rolleyes:

Tek gecelik ilişkiler yer zaman durumuna bağlı.

Eğer bir ilişkin var ise asla ve asla yapmamalısın Dursun. :)

Ama bekar adamsan çıkmışsan eğlenmeye gidersin bar'a takılırsın vs. tanışırsın biriyle kanın ısınır eğlenirsin o akşam beraber bunlar olağan şeyler günümüzde yaşanan şeyler olabilir.

Dikkatli olmak koşulu ile tek gecelik ilişkilerin bir sakıncasını görmüyorum. :D

Not : Kalınlaştırdığım yeri tek gecelik ilişki derken bu anlamda diyorum diye kalınlaştırdım yanlış anlaşılma olmasın sonra :)

Eren Karaahmetoğlu
08.09.2010, 12:23
Orhan okudum şimdi. Büyük geçmiş olsun kardeşim. Sen doğru olanları yapmışsın. Karşılığında bunu buluyorsan yapabilecek birşey yok deyip yoluna devam etmek en iyisi. Şuan kendimi senin yerine koydum. Sevdiğim kız karşımda başka bir erkekle aşk yaşıyor. Bunu yazarken 2-3 kez tahtaya vurdum. Aman diyeyim.

Serdar, sende çok tehlikeli bir potansiyel seziyorum.

Eren bence sen kızın sana şu sözleri diyebileceğinden korkuyorsun,ve cesaret edemiyorsun.
-Eren şeyy ben hiç düşünmemiştim böyle şeyler.Ne bilim şaşırdım Eren işte.Ben sana hep dostum,en yakın arkadaşım,sırdaşım vs. olarak bakmıştım.Beni çok şaşırttın vs.v.s.

Kıza açılmamakla durduğun her dakika senin aleyhine işliyor farkındasın dimi?Her onun yanında olduğunda ona arkadaş gözüyle değil de sevgili gözüyle bakıp arkadaş ağzıyla konuşmak çok zor oluyordur sanırım.Kaybedecek birşeyin yok bence.Olursa olur,olmazsa da bu düşüncelerindendolayı kız seninle konuşmamazlık yapacağını zannetmiyorum.Haa dersen ki ben bana olmaz demesini kaldıramam.Böyle yaşamaktan daha iyidir bilesin.

Mesut, ben neden korkuyorum mesela söyleyeyim. Birincisi olmaz diyecek. İkincisi aramız bozulacak. Üçüncüsü, sana bile güvenemeyeceksem ben kime güveneceğim diyecek. Diye uzayıp gidecek. Sonrasında çok ortak arkadaş çevremiz olduğu için adım bile çıkacak. Hiç kimse bilmiyor çünkü. :)

Yahu en iyisi, bir gün yanına başka bir kızla gitmek. Verdiği tepkilere göre hareket edeyim. Ama gelir de kız hakkında olumlu şeyler söylerse yanduk. Gerçi ben de ilk başta eski çıktığı çocuk hakkında olumlu şeyler söyleyip sonradan nolamaz demiştim.

Yoh mu şöyle gocaman bir daş.. Vurayım yaa gafamı.. Vurayım da gurtulayım..

Emirhan Makul
08.09.2010, 15:16
Fazla kalınlaştırma serdar inceltirler :D

"Aşk Köyde Yaşamaktır."

Kubilay ŞAHİN
08.09.2010, 15:36
Serdar olaya el attıysa rahat olun..

.....
09.09.2010, 01:40
Hey gidi Karadeniz doldi da taşamadu,

Etmiyelum sevdaluk edenler yaşamadi..

Bıyıklıoğlu
09.09.2010, 04:18
Yüzyıllardır oynanmasına rağmen hiçbir seyirci sahneye fırlayıp Romeo'nun zehirli iksiri içmesine engel olmamıştır.
Sonunda geminin batacağı bilindiği halde Titanic defalarca izlenmiştir.
Bitecektir korkusuyla aşktan kaçarsın hayattan hiçbir tat alamazsın!
Çünkü; Romeo ölmeli,titanic batmalı ama aşk herşeye rağmen yaşanmalıdır...

.....
09.09.2010, 12:38
Bayramınız mübarek olsun :)

Aynen bu şekilde mesaj yolladım , bilmiyo ayağına yattım biraz :p :)

O da sizinde bayramınız mübarek olsun diye mesaj atmış :)

Emrullah
09.09.2010, 14:06
Bu konu başlığının yaş ortalaması 20 galiba. Kendimi yabancı gibi hissettim. Neyse ben başka yerlere takılayım.

Bu arada aşktan korkmayın. Aşk hakikaten güzel bir şey. İçinde acı olmazsa tadı olmuyor, acı illaki olacak. O zaman aşk olmuyor zaten. Önemli olan dengeyi tutturmak, akıl melekelerini yitirmemek.

Birde şunu unutmamak lazım. Kimseye haddinden fazla değer vermemek lazım. 20'li yaşlarda ne yapın ne edin kesinlikle evliliği düşünmeyin. Yaşınız hele bir 25-30 olsun ondan sonra düşünün. Çünkü insan hayatı 25'inden sonra daha iyi tanımlayabiliyor. 20'li yaşlarda kafanızda oluşan düşüncelere çok güvenmeyin, çok yanıltıcı olabiliyor.

Sağlıklı bir ilişki, evlilik düşünüyorsanız "görücü usulü" nü tercih edin. Çok çağ dışı diyorsunuz değilmi? Evet aynen bende öyle diyordum 20'li yaşlarda, ama gün geçtikçe doğru yolu bulabiliyorsunuz. Bırakın ananız seçsin. Analar yanlış tercih yapmaz, onlar çok tecrübeli bu konularda. Hem anan-baban flörtle mi evlendi sanki. Görücü usulüyle evlendi muhtemelen. Ama 30-40 senedir mutlu mutlu yaşıyorlar. Enteresan değil mi? Eskiden sevdaluklar yaylalarda, dağlarda olurdi, şimdiki sevdaluklar tiskolarda, barlarda oluyi. Yaylalarda, dağlarda olan sevdaluklar yürekten oluyidi, tiskolarda barlarda olan sevdaluklar ise hep direkten döneyi piliyisunuz. O yüzden siz siz olun yaylalara dağlara sevdaluk edun, tiskolara barlara sevdaluk ettunuz mi da dağa kaldurun ki yürekten bir sevdaluk olsun. Neyse bir maniyle bitireyim;

Ee yaylalar yaylalar
Çimen bağladunuz mi
Gideyirum askere
Kizlar ağladunuz mi.

SDanışmaz
09.09.2010, 14:29
Seni bir kez daha görüp, kaçamak bakışlarla benden kaçırdığın gözlerinin içine bakıp, içindeki sevgiyle içimi ısıtmak için neler vermezdim. Benim ki hayal işte. Başkasının olmadan gözlerinin içine bakma hayali…

*

Göz göze geliyoruz. O an gözlerimdeki sevgi sana içimdekileri anlatıyor. Nasıl da parlıyorlar görebiliyor musun gözlerini bir daha görebilmenin neşesiyle? Ya da dur belki de gözlerimdeki hüznü görüyorsun. Evet evet hüznü görüyorsun. İçin burkuluyor, acıyorsun bana. Belli mi olur belki de bu hüzün sana bir çok şey anlatır. Yeniden kalbin sevgiyle dolar. Bana karşı olan bir sevgiyle.

Biliyorum geçmişte bu sevgiyi alamamıştım. Gözlerinin anlatmak istediklerini anlayamamıştım. Ama olsun sen bunları bir kez olsun düşünme, sadece gözlerimin ve gözlerinin konuşmasına izin ver. Bakarsın bizim anlatamadıklarımızı anlatırlar…

İşte işte.. Sen de hissediyor musun kalplerimiz delicesine çarpmaya başladılar. Delicesine hiç durmadan birbirlerine itiraflarını haykırıyorlar. Birbirlerine olan sevgilerinin bitmediklerini, birbirlerini unutmadıklarını, hep bu anı beklediklerini anlatıyorlar... “Küt küt seni çok seviyorum… Küt küt ben de seni çok seviyorum bir daha beni bırakma” İşte bunu da söylediler sen de duydun dimi? Kalplerimizdeki sevgi tüm vücudumuzu sarar şimdi.

O da ne! Eller.. ellerimiz bir araya geliyor. İnanabiliyor musun ellerimiz de birbirlerini özlemiş. Kim bilir yeniden bir araya gelebilmek için ne kadar beklemişler. Cefakarca bunca yıl vücuda hizmet ettikleri halde birbirlerini hiç unutmamışlar. Hatta hatalar yapmalarını sebebi de hep birbirlerine kenetlendikleri günleri anımsayıp o günleri yaşıyor gibi hissetmeleriymiş. “Nerden biliyorsun diye” sorma ben hissederim.

İnanıyordum yeniden bir araya geleceğimize. Kalplerimizin yeniden birbirleri için çarpacağına, gözlerimizin yeniden hiç ayırmaksızın birbirlerine bakacağına, ellerimizin sımsıkı kenetleneceğine…

Yalnız bir terslik olmaya başladı. Sanki ayaklarımız oradan ayrılmak için çabalıyor gibi. Neden böyle oldu ki? Ne güzel her şey çok iyi gidiyordu. Hayır, olamaz beyinlerimiz devreye girdi. Tüm vücudu acı duygusuyla sarmaya başladı. Yeniden sorun çıkıp ayrılacağımızı düşünüyor. Bu yüzden böyle yaptı.

Nasıl böyle bir şey düşünür? Daha yeni bir araya gelmiştik. Bu özlemi, bu hasreti, bu sılayı hangi büyük sorun ayırabilirdi ki? Oldu mu şimdi beyinlerimizin devreye girmesi? Oldu mu? Beynimiz bir kez daha gözlerimizin, kalbimizin, ellerimizin bu acıyı bir kez daha kaldıramayacağını düşünmedi mi?

Ama dur, bu hayalimdeki beynim değilmiş ki. Şu an ki ben devreye girmiş. Yine kaldıramadı senle ilgili bir hayali. Hayali bile kaldıramıyorsa, bunlar bir gün gerçekleşirse ne yapar Allah bilir…

Şunu anladım seninle hayallerimde bile yaşamak beni mutlu ediyor, içimi sevgiyle dolduruyor. Kendime gelince burukluk, acı hissetsem de o sevgi dolu saniyelere değer…

SDanışmaz

.....
09.09.2010, 17:10
Bu konu başlığının yaş ortalaması 20 galiba. Kendimi yabancı gibi hissettim. Neyse ben başka yerlere takılayım.

Bu arada aşktan korkmayın. Aşk hakikaten güzel bir şey. İçinde acı olmazsa tadı olmuyor, acı illaki olacak. O zaman aşk olmuyor zaten. Önemli olan dengeyi tutturmak, akıl melekelerini yitirmemek.

Birde şunu unutmamak lazım. Kimseye haddinden fazla değer vermemek lazım. 20'li yaşlarda ne yapın ne edin kesinlikle evliliği düşünmeyin. Yaşınız hele bir 25-30 olsun ondan sonra düşünün. Çünkü insan hayatı 25'inden sonra daha iyi tanımlayabiliyor. 20'li yaşlarda kafanızda oluşan düşüncelere çok güvenmeyin, çok yanıltıcı olabiliyor.

Sağlıklı bir ilişki, evlilik düşünüyorsanız "görücü usulü" nü tercih edin. Çok çağ dışı diyorsunuz değilmi? Evet aynen bende öyle diyordum 20'li yaşlarda, ama gün geçtikçe doğru yolu bulabiliyorsunuz. Bırakın ananız seçsin. Analar yanlış tercih yapmaz, onlar çok tecrübeli bu konularda. Hem anan-baban flörtle mi evlendi sanki. Görücü usulüyle evlendi muhtemelen. Ama 30-40 senedir mutlu mutlu yaşıyorlar. Enteresan değil mi? Eskiden sevdaluklar yaylalarda, dağlarda olurdi, şimdiki sevdaluklar tiskolarda, barlarda oluyi. Yaylalarda, dağlarda olan sevdaluklar yürekten oluyidi, tiskolarda barlarda olan sevdaluklar ise hep direkten döneyi piliyisunuz. O yüzden siz siz olun yaylalara dağlara sevdaluk edun, tiskolara barlara sevdaluk ettunuz mi da dağa kaldurun ki yürekten bir sevdaluk olsun. Neyse bir maniyle bitireyim;

Ee yaylalar yaylalar
Çimen bağladunuz mi
Gideyirum askere
Kizlar ağladunuz mi.

Genel olarak katılıyorum :)

Ama yine de görücü usulü ile evlilik bana göre bi şey değil gibi :)

Mucahid Erdogan
09.09.2010, 21:25
şu kızları anlamak nekadar zor arkadas herseye alınıyorlar bundan sonra wcye bıle gıdemıcem

Emirhan Makul
10.09.2010, 11:24
Hey gidi Karadeniz doldi da taşamadu,

Etmiyelum sevdaluk edenler yaşamadi..

Etmeyenler kazık çaktı dimi :) :D

.....
10.09.2010, 13:42
Etmeyenler kazık çaktı dimi :) :D

Etmeyenler çok karlı ya :D

Mucahid Erdogan
13.09.2010, 00:54
ınsan sınırıne yenılıp sevdıgı bırını kırınca cok kotu oluyor bıde kendını bıdaha hıc affettıremeyecegı zaman gercekten cok kotu bı hıs olusuyor ıcımde...
gece gece sacmaladım kusura bakmayın :)

Mustafa ÖZDEMİR
13.09.2010, 01:02
ne zormuş birisini sevmek...

Utku61
13.09.2010, 02:15

Bir düşünür demiş ki ;

"Dogru olan zordur zordur anladım
Zoru basarmaktır dogruluk"

:D Sevecek birini bulamamak daha zor gibi :D

Adem ERTUĞRAL
13.09.2010, 02:24
''çok sevenin aklı camdan,sevmeyi bilemeyenin aklı yardan olmasın''demiş şair :)

Utku61
13.09.2010, 02:27
''çok sevenin aklı camdan,sevmeyi bilemeyenin aklı yardan olmasın''demiş şair :)

Bu başlık bana ağır geldi :D Ben çıkıyim burdan 3-5 sene sonra tekrar girerim :D

.....
13.09.2010, 02:27
Sevgi mi ? O da ne demek :)

Mucahid Erdogan
13.09.2010, 09:08

zor olan sevmek degıl zor olan sevgıye yakısır bırını bulmak :D

Dursun Kaplan
13.09.2010, 10:22

Tek gecelik ilişkiler yer zaman durumuna bağlı.

Eğer bir ilişkin var ise asla ve asla yapmamalısın Dursun. :)

Ama bekar adamsan çıkmışsan eğlenmeye gidersin bar'a takılırsın vs. tanışırsın biriyle kanın ısınır eğlenirsin o akşam beraber bunlar olağan şeyler günümüzde yaşanan şeyler olabilir.

Dikkatli olmak koşulu ile tek gecelik ilişkilerin bir sakıncasını görmüyorum. :D

Not : Kalınlaştırdığım yeri tek gecelik ilişki derken bu anlamda diyorum diye kalınlaştırdım yanlış anlaşılma olmasın sonra :)

Hiç yanlış anlamadım Serdar merak etme. :D

.....
13.09.2010, 11:35

Al işte yılın sözü :)

:alkış:

Duvarlara afiş şeklinde astırmayı düşünüyorum bunu :D

Mustafa ÖZDEMİR
13.09.2010, 11:52
en zoruda o...

Ahmet Başkaya
13.09.2010, 13:04
Hayat garip :) :)

Ahmet Başkaya
13.09.2010, 13:52
Evet sevgili kapına geldim ve Ben'den vazgeçtim...Sen 'kim o' de yeter ki:Kim olmamı istiyorsan,o olmaya geldim...

Önemli olan sen kapıyı çalmadan karşıdakinin açması :)

Bıyıklıoğlu
13.09.2010, 14:00
Önemli olan sen kapıyı çalmadan karşıdakinin açması :)
Geldiğimi nereden görecek peki :)

İlker Akçay
13.09.2010, 14:07
Geldiğimi nereden görecek peki :)

Herşey görmek midir Mesutum :) Hissetmenin hiç mi payı yok :))

Bıyıklıoğlu
13.09.2010, 14:08
Herşey görmek midir Mesutum :) Hissetmenin hiç mi payı yok :))
Bu başlıkta seni görecekmiydik İlkerim :)

O bakış açısından bakarsak öyle de olur.:)

.....
13.09.2010, 14:28
Evet sevgili kapına geldim ve Ben'den vazgeçtim...Sen 'kim o' de yeter ki:Kim olmamı istiyorsan,o olmaya geldim...

Sevda insanın aklını başından alıyor.

Ama ben hayatı akışına bıraktım. Karşımdaki insana desem tekrar olmak istiyorum kabul eder buna eminim ama ben demem artık. 2 kere dedim 3.kez demem.

O gelirse ne ala ama o da gelmez ki :)

Serdar Ersoy
13.09.2010, 14:33
Gideni beklemek aptallıktan başka birşey değildir...

Ahmet Başkaya
13.09.2010, 14:34
Aşk sigara çekerken değil dumanı salarken onu düşünmektir , ona zarar gelmesinden korkarcasına .. ;)

Dursun Kaplan
13.09.2010, 14:35
Gideni beklemek aptallıktan başka birşey değildir...

:ok

Gidenin ardından bir tekmede sen vuracaksın. Öyle bir tekme olacak ki o, ömür boyu izi kalacak. ;)

Bıyıklıoğlu
13.09.2010, 14:36
Elinden geleni yaptıktan sonra sıra ayağından geleni yapmakta.Gitmek gibi mesela...

Ahmet Başkaya
13.09.2010, 14:40
gideni beklemek aptallıktan başka birşey değildir...

+1967196719671967 ..........

İlker Akçay
13.09.2010, 14:49
Bu başlıkta seni görecekmiydik İlkerim :)

O bakış açısından bakarsak öyle de olur.:)

Hiç sorma Mesutum bir anda başlıkta buldum kendimi :)

Ama gidiyom zaten :)

Ünlü Türk düşünürü Serdar Gökalp (:) )'in de söylediği gibi;

''Ben doğduğumda da tektim'' :)

Bıyıklıoğlu
13.09.2010, 14:53
Hiç sorma Mesutum bir anda başlıkta buldum kendimi :)

Ama gidiyom zaten :)

Ünlü Türk düşünürü Serdar Gökalp (:) )'in de söylediği gibi;

''Ben doğduğumda da tektim'' :)
Aynen öyle İlkerim :)

Eren Karaahmetoğlu
13.09.2010, 14:56
Sivas'ı yener miyiz?

Bıyıklıoğlu
13.09.2010, 14:56
Sivas'ı yener miyiz?

Aşk ta mı :D

Serdar Ersoy
13.09.2010, 14:59
Eren naber ya :)

Nasıl gidiyor ?

Eren Karaahmetoğlu
13.09.2010, 15:03
Aşk ta mı :D

Maç başlığında sorsam herkes fark atarız diyecekti. Burada baktım duygusal bir hava var. Romantik cevaplar gelebilir maçla ilgili diye düşündüm.

Eren naber ya :)

Nasıl gidiyor ?

Gitmiyor Serdar. Aynı yani durumlar bildiğin gibi. En sonunda patlayacağım ama bakalım.

Serdar Ersoy
13.09.2010, 15:06
Bence artık zamanı gelmekte sonra neden yapmadım diye çok pişman olursun.

.....
13.09.2010, 15:22
Giden gitmiştir , gittiği gün bitmiştir.

Bıyıklıoğlu
13.09.2010, 15:24
Giden gitmiştir , gittiği gün bitmiştir.

Gelene git,gidene gel demeyiz misali :D

Eren Karaahmetoğlu
13.09.2010, 15:31
Giden her sevgilinin ardından hep biz olduk el sallayan diyeyim gayseliler gibi öyleyse.

.....
13.09.2010, 15:41
Gelene git,gidene gel demeyiz misali :D

Demeyiz tabi :)

Dursun Kaplan
13.09.2010, 16:02
Bakın ne demiş ünlü düşünürlerden biri ;

" Ben ona baktım, o bana baktı, şimdi dört çocuğa bakıyoruz. "

Bıyıklıoğlu
13.09.2010, 16:07
bilseydim bende gelirdim,
beraber terk ederdik beni.....

.....
13.09.2010, 17:01
bilseydim bende gelirdim,
beraber terk ederdik beni.....

Psikopata bağlayıp duruyorsun mesajları :)

Sakin ol , öfkarlı şarkılar dinleme daha kötü olursun.

Yabancı hareketli müzikleri dinle rahatla :)

Bıyıklıoğlu
13.09.2010, 17:03
Psikopata bağlayıp duruyorsun mesajları :)

Sakin ol , öfkarlı şarkılar dinleme daha kötü olursun.

Yabancı hareketli müzikleri dinle rahatla :)
Yabancı müzik hayatta dinlemem Ömer ben :)

Bugünün tarihi önemi var birazda ondan sanırım...

Serdar Ersoy
13.09.2010, 17:11

Sadece bakmakla kalmamışlar...

Neyse sağlık olsun mutluluklar o düşünüre :)

Emirhan Makul
13.09.2010, 23:46

Bu adam düşünmemiş ki ya la , faaliyet gösterisi yapmış :D

Tövvbeeeesteyyfirulllahh :D

Konumuza dönelim Aşk evet Aşk :)

Sen hiç aşık oldun mu Dursun ?

Mehmet Yusuf
13.09.2010, 23:53
bende bir hafta sonra görücem o kızı okulda.
şimdiden bi garip içim her ne kdar bitmiş olsada.
neden bende bilmiyom, bitiren lafı ben ettiğim halde :)

Mustafa ÖZDEMİR
14.09.2010, 00:11
yarın herkes sevgilisine 61 tane çiçek alsın:D...

Mucahid Erdogan
14.09.2010, 01:02
yarın herkes sevgilisine 61 tane çiçek alsın:D...
sevgılısı olmayanlar napsın yada ayrılanlar :)

bundan sonra daha hıcbır kıza guvenmem artık guven sorunu bıtek kızlarda yok bende guvenmıyorum lan :D

Dursun Kaplan
14.09.2010, 10:20
Bu adam düşünmemiş ki ya la , faaliyet gösterisi yapmış :D

Tövvbeeeesteyyfirulllahh :D

Konumuza dönelim Aşk evet Aşk :)

Sen hiç aşık oldun mu Dursun ?

Aşk evet aşk.

Olur gibi oldum Emirhan. :cool:

Serdar Ersoy
14.09.2010, 11:15
Aşk evet aşk.

Olur gibi oldum Emirhan. :cool:

Nasıl yani Dursun ?

Bu hikayeni bizimle paylaşırmısın ?

Dursun Kaplan
14.09.2010, 11:18
Serdar yoğunum olum. :D Bi ara özel anlatıcam sana. :D

Serdar Ersoy
14.09.2010, 11:22
Merakla bekliyorum ayrıca seni kınıyorum belirtmek isterim :D

Dursun Kaplan
14.09.2010, 11:41
O neden ? :(

Fatih Yücel
14.09.2010, 14:28
Serdar yoğunum olum. :D Bi ara özel anlatıcam sana. :D

Haha ulan şuraya bi tane de sevip de alan birisi yazsın arkadaş bu nedir yaa ççç

Dursun Kaplan
14.09.2010, 14:45
Sen mesela ? :cool: :rolleyes:

Birtan Karaman
14.09.2010, 15:04
Vaaayyytt!!

Dursun abi dök şuraya bişeler abi.. Okuyalım, açılalım.. :D

Emirhan Makul
14.09.2010, 18:00
Haha ulan şuraya bi tane de sevip de alan birisi yazsın arkadaş bu nedir yaa ççç

Alan derken evlenme manasında mı ? Yoksa sevipte karşılık alan mı kavuşan mı ?

Fatih Yücel
14.09.2010, 18:08
Tabi ki evlenmek manasında :)

Emirhan Makul
14.09.2010, 18:11
Tabi ki evlenmek manasında :)

Cemal Makul. :)

Örnek çok aga bakma sen zamane depresiflerinin "sevdimde alamadım vermediler insafsız vurdu hançeri arkamdan kaçtı gitti ele yar oldu " paleveralarına Aşk var ve Aşk kulak arkamıza koyduğumuz sigara kadar yakın bize sadece hafifliğinden varlığını unutmuşuz.

Serdar Ersoy
14.09.2010, 18:17
@ Emirhan Makul ;

Bu nasıl benzetme arkadaşım ?

Yok kulak arasıymış kıl yün tüy. :D

Ve,

Şuan da başlıkta olan Eren Karaahmetoğlu naber ? Ne alemdesin ? :d

Fatih Yücel
14.09.2010, 18:23
Serdar her konuda rahat olmak nasıl bir duygu :)

Emirhan Makul
14.09.2010, 18:24
Senin o arkadaşım diyen o çemçüğünü yırtarım Sayın Ersoy.

Benzetme sanatıyla ilgileniyorum oğlum ne yapayım başka anlatamıyorum , olmamış mı :)

Bak devam ettireyim ;

Aşk kulak arkasına konulmuş bir sigaraydı , unutuverdik çoğu zaman , hafifde değildi nasıl unuttuk , içimi ağır değil miydu bu meletin , başımızı döndürmedimi çoğu zaman.

Ama o ilk kulak arkasına konulduğu zamanı bilirim , yaşlı biri gelecek diye el tetikte Aşk'a uzanmalar , sonra tekrar yerine koymalar ;

Kimimiz unutmayıp alıp içtik kokusu sindi üzerimize kimimiz unuttuk düştü asfalt zemine.

Dursun Kaplan
14.09.2010, 18:24
Her konuda ? Hangi alanda ? :)

Birtan sana sonra geleceğim. :p

Fatih Yücel
14.09.2010, 18:28
Sultan sigarayla benzetme yaptıgım zaman benim aklıma otlakçılar gelio işin rengi değişiyo ççç

Emirhan Makul
14.09.2010, 18:31
Sultan sigarayla benzetme yaptıgım zaman benim aklıma otlakçılar gelio işin rengi değişiyo ççç

Ooo Bak Onuda " Kimler istemedi ki yüreğimin içinde ki aşkın kulağımda ki temsilini , otlatmadım değil , bir kez çektirdim , kötü arkadaşmıydım bilemedim"

Bundan sağlam bir yazı çıkar ya :)

Eved Dursun Şuanda Aşk hayatında kim var bunu bize açıklar mısın ?

Serdar Ersoy
14.09.2010, 18:35
Serdar her konuda rahat olmak nasıl bir duygu :)

Güzel bir duygu hayatı yaşanılır kıldığı bir gerçek :D

Otlakçılar da aşık olduğumuz kişiyi alanlar oluyor o zaman burada ;) :D

Emirhan ;

Bu benzetmen güzel oldu bunu beğendim :) Açman her zaman daha iyi kapalı olunca zor oluyor :D

Eren Karaahmetoğlu
15.09.2010, 00:34
@ Emirhan Makul ;

Bu nasıl benzetme arkadaşım ?

Yok kulak arasıymış kıl yün tüy. :D

Ve,

Şuan da başlıkta olan Eren Karaahmetoğlu naber ? Ne alemdesin ? :d

Ov Serdar şimdi gördüm valla. :D 1 haftadır falan görüşmüyoruz pek de konuşmuyoruz. Onun dışında gereken patlamayı henüz gerçekleştiremedim. Aynı yani. 2-3 gün içinde görüşeceğiz büyük ihtimalle. Artık o anı doğaçlama yaşayacağım. Belki bir anda gaza gelebilirim. Hiç belli olmaz. Ulan şimdi aklıma geliyor, düşünüyorum sinirleniyorum.. Bir arkadaşım bu kızdan hoşlanıyordu. Ben tabi o zamanlar kıza da arkadaşım gözüyle baktığım
için çocuğu gaza getirip teklif ettirtmiştim. :D Kızın ilk tepkisi salak Eren olmuştu sanırım.

Birtan Karaman
15.09.2010, 09:29
Ooo Bak Onuda " Kimler istemedi ki yüreğimin içinde ki aşkın kulağımda ki temsilini , otlatmadım değil , bir kez çektirdim , kötü arkadaşmıydım bilemedim"

Bundan sağlam bir yazı çıkar ya :)

Bekliyoruz..

Dursun Kaplan
15.09.2010, 09:57

Yook. :cool: :)

İş hayatından aşka meşke vakit kalmıyor arkadaş. Önümüzde ki zamana bakacağız artık. Olursa burda hep beraber dertleşiriz. Beni es geçin, diğer arkadaşlara öneri ve yardımda bulunalım. :D

Aşk dedin mi benim aklıma ilk gelen adam Can Yücel bakın ne diyor ;

"Sevgi emekmiş,
Emek ise vazgeçmeyecek kadar, ama özgür bırakacak
kadar sevmekmiş. "

Ya da ;

Sebepsiz sevmektir aşk,
Nedeni olmadan bağlanmak birine.
Gözlerine baktığında erimektir içten içe,
Ellerini tuttuğunda titremektir tüm benliğinle.
Hatta sarılamamaktır utançtan,
Çünkü utanmaktır sevmek aslında,
Sevmek nedir aslen?
Ölmek mi uğruna?
Yaşamak mı onunla?
Sevmek mi ömür boyunca?
Yoksa ayrılmak mı gerekince?
Nedir insanı başkasına bağlayan?
Güzelliğimi?
Bilmez kimse bu soruların cevabını..
Kimi sever güzelini,
Kimi sever özelini...

İsmail Coşgun
15.09.2010, 11:14
Sağ yanım,
Sol yanım,
Kalbim...
Bir şeyler dokunuyor,
Yanıyor...
Ya havanın kararması,
Ruhumun dağılması.
Zaman neden,nereye gider...
Bilemiyorum,
Bazen aklım yetmiyor.
Tüm akılları toplasamda bir aşk etmiyor...

Kazım Koyuncu

Emirhan Makul
15.09.2010, 12:08
Ya Dursun Mühendis misin ya ? 3. Köprü Projesini mi çiziyorsun , Ankaraya Fişkiye çizimleri mi yapıyorsun ?

Aşk'a vakit ayırmana gerek yok o vakitsiz gelir zaten , Sen desene ben darbe yedim , yaralıyım , yanaşamıyorum diye.

Serdar Ersoy
15.09.2010, 12:10
Ya Dursun Mühendis misin ya ? 3. Köprü Projesini mi çiziyorsun , Ankaraya Fişkiye çizimleri mi yapıyorsun ?

Aşk'a vakit ayırmana gerek yok o vakitsiz gelir zaten , Sen desene ben darbe yedim , yaralıyım , yanaşamıyorum diye.

Aynen Dursun kendine bile itiraf edemediklerini açıklasana bize. Aşk'a vakit yokmuş peh !

Dursun Kaplan
15.09.2010, 12:16
Ne bu arkadaş ? :D

Teker teker gelin.

Sibel
15.09.2010, 14:43
Aşk dedin mi benim aklıma ilk gelen adam Can Yücel bakın ne diyor ;

"Sevgi emekmiş,
Emek ise vazgeçmeyecek kadar, ama özgür bırakacak
kadar sevmekmiş. "

Ya da ;

Sebepsiz sevmektir aşk,
Nedeni olmadan bağlanmak birine.
Gözlerine baktığında erimektir içten içe,
Ellerini tuttuğunda titremektir tüm benliğinle.
Hatta sarılamamaktır utançtan,
Çünkü utanmaktır sevmek aslında,
Sevmek nedir aslen?
Ölmek mi uğruna?
Yaşamak mı onunla?
Sevmek mi ömür boyunca?
Yoksa ayrılmak mı gerekince?
Nedir insanı başkasına bağlayan?
Güzelliğimi?
Bilmez kimse bu soruların cevabını..
Kimi sever güzelini,
Kimi sever özelini...
Çok güzelmiş bu...Tabi anlayana...

Sibel
15.09.2010, 15:08
Sevmek korkutucu...Bilhassa bu devirde..İnsanlar öyle nankör,öyle sevimsiz ki!Ne dış güzellik yetiyor ne iç güzellik, çoğu insana.Önemli olan Allah için sevmek,yani gerçekten seven ve sevilen olmak..O da çok zor,o yüzden uzak olsun aşk,acıdan öteye gitmiyor çoğu zaman..Bir sürü tarif yapılabilir aşk için,hem güzel hem acı..

.....
15.09.2010, 16:59
Sevmek korkutucu...Bilhassa bu devirde..İnsanlar öyle nankör,öyle sevimsiz ki!Ne dış güzellik yetiyor ne iç güzellik, çoğu insana.Önemli olan Allah için sevmek,yani gerçekten seven ve sevilen olmak..O da çok zor,o yüzden uzak olsun aşk,acıdan öteye gitmiyor çoğu zaman..Bir sürü tarif yapılabilir aşk için,hem güzel hem acı..

Vayy bunu söyleyen bir kız :)

Böyle durumlara pek rastlamıyorum da kusura bakmayın lütfen :p :)

Dursun Kaplan
15.09.2010, 17:01
Aynen. :)

Hep biz kızlar için dert yanardık bu sefer farklı bir durum var sanırım. :rolleyes:

Mucahid Erdogan
15.09.2010, 23:00
aşk yalan boş iş şu zamana kadar aşkın bi işe yaradığını görmedim tek yaptıgı gelıp uzup gıtmek artık ınsanın aska sevgıye ınananası gelmıyor ıcınden

.....
15.09.2010, 23:53
Şimdiki devirde aşk dedikleri şey gönül eğlencesi olmuş.

Gerçekten saf ve halis duygularıyla seven insan sayısı çok az.

Ben böyle birisini bulsam daha ne isterim ki :p:)

Mustafa ÖZDEMİR
15.09.2010, 23:59
nerde eski aşklar:D...

.....
16.09.2010, 00:06
Eski aşklarda yok eski aşıklarda.

Hey gidi günler :)

6.sınıfta futbol turnuvasında gol attıktan sonra öpücük yollamışım hiç haberim yok şimdi olsa hayatta yapmam :D

Oğuz ZEYTİN
16.09.2010, 00:36
Geçen hafta sonu Trabzon'a gittiğimde oradaki arkadaşlarla ( Fatih Balta, Uzunoğlu, Kutadgu, Egemen, Irmak) konuşurken, bu başlıktan haberim oldu.

Sohbetinizi bölmeyeyim. Küçük bir paylaşımda bulunayım:

"Eğer aşka bir ceza verebilseydim
Benim gibi onun da sevmesini isterdim"

Orhan Gencebay - Aşk Pınarı'ndan...

.....
16.09.2010, 00:38
Geçen hafta sonu Trabzon'a gittiğimde oradaki arkadaşlarla ( Fatih Balta, Uzunoğlu, Kutadgu, Egemen, Irmak) konuşurken, bu başlıktan haberim oldu.

Oldu mu şimdi bu abi ? :)

Biz aşktan uzaklaşırken sen bizi aşka mı sokmak istiyorsun ne yapıyorsun ? :):)

Emirhan Makul
16.09.2010, 00:41
Ömer debelenme da uzaklaşamazsın bu meletten ya , hem aşksız insan olumuymuş hiç ya sen mücahide bakma uzun bir terapi sürecinden sonra düzelecek o :)

Atılay
16.09.2010, 00:44
Ömer debelenme da uzaklaşamazsın bu meletten ya , hem aşksız insan olumuymuş hiç ya sen mücahide bakma uzun bir terapi sürecinden sonra düzelecek o :)

Adam doğru yolu buldu bence benimde o yoldan gitmem lazım en kısa zamanda :)

.....
16.09.2010, 00:45

Tabi insan istemiyorda değil hani. Her insan ister bunu ya :)

Oğuz ZEYTİN
16.09.2010, 00:45
Ortamı zamanla öğrenirim Ömer'im...

Bizim medeniyetimiz SEVGİ üzerine kurulmuş. Sen uzaklaşmak istesen de insanı, doğası, mimarisi, türküsü, manisi...vs. sana hep SEVGİYİ hatırlatacak. Çıkmaz sokaktasın. O zaman kaçmayacaksın. Yüreğini açacaksın...

Tabiatta, boşluk olmaz; boşluk, bir şekilde dolar. ;)

Hayırlısı olsun...

.....
16.09.2010, 00:50
Ortamı zamanla öğrenirim Ömer'im...

Bizim medeniyetimiz SEVGİ üzerine kurulmuş. Sen uzaklaşmak istesen de insanı, doğası, mimarisi, türküsü, manisi...vs. sana hep SEVGİYİ hatırlatacak. Çıkmaz sokaktasın. O zaman kaçmayacaksın. Yüreğini açacaksın...

Tabiatta, boşluk olmaz; boşluk, bir şekilde dolar. ;)

Hayırlısı olsun...

Estağfurullah abi ne haddimize :)

Ama dediğin gibi Sevgisiz olmuyor. Yani sen olmaz desende doğa gereği olamıyorsun :)

Emirhan Makul
16.09.2010, 01:10
Adam doğru yolu buldu bence benimde o yoldan gitmem lazım en kısa zamanda :)

Dükkanı az daha uzunsokağa taşı , doğru yol orası yani o yoldan geçiyor hep doğrular :D

.....
16.09.2010, 01:15
Üniversite açılınca buralar şenlenir gibime geliyor :p:D

.....
16.09.2010, 01:28
Kadın kocasının, delikanlılıkta sevgilisi, olgun çağda arkadaşı, ihtiyarlıkta da hasta bakıcısıdır. BACON

Kadın, insanın gölgesi gibidir; kovalarsanız kaçar, kaçarsanız kovalar. CHAMFORT

Bıyıklıoğlu
16.09.2010, 01:43
Ey aşk,geldiysen üç kere vur!!!

.....
16.09.2010, 01:46
Bi tane misafir var hatta bazen iki.

Burası çok meşhur galiba :)

Uğurtan
16.09.2010, 02:44
Sevmek güzel şey de..

Birde değeni görsek...

Aşk iyi hoşta..

Deli gönül çeker kürekleri neden hep boşa?..

Değer vermeyin kimseye.. Bunu söyleyebilirim ancak..

Erkek karşıdaki değeri görürse onun değerini bilir..

İlk başta kavak yelleri olsa da başta.. Görür ve alır mesajı..

Kadın, o değeri alabilmenin peşinde amansız bir koşucu..

Verdiğin anda başka diyar yolcusu.. :)

Değer vermeyin.. Almadan vermeyin.. :)

Mustafa Yüksek
16.09.2010, 03:07
Sevmek güzel şey de..

Birde değeni görsek...

Aşk iyi hoşta..

Deli gönül çeker kürekleri neden hep boşa?..

Erkek karşıdaki değeri görürse onun değerini bilir..

İlk başta kavak yelleri olsa da başta.. Görür ve alır mesajı..

Katılmıyorum..Bunu erkek ve kız diye ayırmak çok yanlış..Bu insanların karakteri ile alakalı...

Bence işin özü şudur; karşındakine ve kendi hissettiklerine bakacaksın. Eğer gerçekten emek harcamaya değerse, sonuna kadar ama sırtında yük bırakmadan gideceksin..Gitmelisin, hatta değeceğine eminsen kör kütük gideceksin...

Fakat değmeyecekse, anladıysan bunu; yapılması en zor olan olsa da kaçacaksın ondan...Kaçmalısın..

Kubilay ŞAHİN
16.09.2010, 03:11
...

...

Standartlamak doğru değil ama son cümleye aynen katılıyorum..

Emirhan Makul
16.09.2010, 03:11
Sonuçta denemeden anlayamazsın , denemek gerek ve sonuç ne olursa olsun sakinlikle karşılamak gerek.

Mehmet Yusuf
16.09.2010, 04:35
aşk sustu dedim...
aşk hiç susarmı dedi...
sen susuyosun ya dedim...
ben aşkmıyım dedi...
aşksın dedim...
sustu...
:):)

Mehmet Yusuf
16.09.2010, 04:47
üşüdüm dedim...
bir dakika üstüme bişeyler alıp geliyorum dedi...
nasıl yaa? üşüyen benim ama dedim...
tamam ya, sen içimdesin ya dedi...
ısındım...

Jade
16.09.2010, 09:54
bayan tarafı olarak söyleyebilirim ki bu yaşımda vardığım kanı "aşk aslında kavuşamamak". Beş arkadaşımdan dördünün mutsuz evliliğini dinliyorum. Genelde söyledikleri şey "hiç değmezmiş". Değer değmez bilmiyorum ama bence bu dünyadaki en büyük mutluluk aşık olduğun insanla düğün hazırlığı yapmak ama muhtemelen kavuşamadığım için böyle düşüyorum:))

Atılay
16.09.2010, 11:28
İkimizde aynı şeyi düşünüyoruz; Ben seni, Sen kendini.. Sunay Akın

Klişeyse kusura bakmayın ben yeni gördüm :)

Dursun Kaplan
18.09.2010, 14:46
Bunca zaman bana anlatmaya çalıştığını,kendimi bulduğumda anladım.

Herkesin mutlu olmak için başka bir yolu varmış,
Kendi yolumu çizdiğimde anladım..

Bir tek yaşanarak öğrenilirmiş hayat, okuyarak,dinleyerek değil..
Bildiklerini bana neden anlatmadığını, anladım..

Yüreğinde aşk olmadan geçen hergün kayıpmış,
Aşk peşinden neden yalınayak koştuğunu anladım..

Acı doruğa ulaştığında gözyaşı gelmezmiş gözlerdenhttp://www.sanalda1numara.net/images/smiliv.gif
Neden hiç ağlamadığını anladım..

Ağlayanı güldürebilmek,ağlayanla ağlamaktan daha değerliymiş,
Gözyaşımı kahkaya çevirdiğinde anladım..

Bir insanı herhangi biri kırabilir, ama bir tek en çok sevdiği acıtabilirmiş,
Çok acıttığında anladım..

Fakathttp://www.sanalda1numara.net/images/smiliv.gifhakedermiş sevilen onun için dökülen her damla gözyaşını,
Gözyaşlarıyla birlikte sevinçler terkettiğinde anladım..

Yalan söylememek değil, gerçeği gizlememekmiş marifet,
Yüreğini elime koyduğunda anladım..

''Sana ihtiyacım var, gel ! '' diyebilmekmiş güçlü olmak,
Sana ''git'' dediğimde anladım..

Biri sana ''git'' dediğindehttp://www.sanalda1numara.net/images/smiliv.gif ''kalmak istiyorum'' diyebilmekmiş sevmek,
Git dediklerinde gittiğimde anladım..

Sana sevgim şımarık bir çocukmuş,her düştüğünde zırıl zırıl ağlayan,
Büyüyüp bana sımsıkı sarıldığında anladım..

Özür dilemek değil, ''affet beni'' diye haykırmak istemekmiş pişman olmak,
Gerçekten pişman olduğumda anladım..
Ve gurur, kaybedenlerin,acizlerin maskesiymiş,

Sevgi dolu yüreklerin gururu olmazmış,
Yüreğimde sevgi bulduğumda anladım..

Ölürcesine isteyen,beklemezhttp://www.sanalda1numara.net/images/smiliv.gifsadece umut edermiş bir gün affedilmeyi,
Beni afetmeni ölürcesine istediğimde anladım..

Sevgi emekmiş,
Emek ise vazgeçmeyecek kadar, ama özgür bırakacak kadar sevmekmiş...

Can YÜCEL

Birtan Karaman
18.09.2010, 14:59
Vayy Dursun abime bak be.. :D

KUTADGU
19.09.2010, 04:43
Gençler işte :)

Fatih Yücel
19.09.2010, 18:01
Bırak bu işleri :)

Bıyıklıoğlu
19.09.2010, 19:23
Çok ağır bir laf imiş:)
"Sen park ve bahçeler müdürlüğü sponsorluğunda yaptığım ŞEY'lerin adını AŞK'mı koydun?(Küçük İskender)

Birtan Karaman
20.09.2010, 11:55
Fazla ağır. :D

.....
20.09.2010, 20:54
Kafayı dinleyin ne aşkı dinliyorsunuz ki :)

Oğuz ZEYTİN
20.09.2010, 23:57

Yine-yeniden Orhan Baba... (Sevecekmiş Gibisi'nden)

"Ne sevdim diyorsun ne de seviyorsun
Açmayan bir çiçek gibisin
Ne senle ne sensiz geçmez oldu hayat
Vazgeçilmez tesellisin"

Ve...

"En büyük mutluluk seveni sevmek
Zor değil bir gönülde yer bulabilmek

Yaşamak rüyasında gerçeği görmek
Ne güzel sevgiliyle dertlere gülmek" (Al Senin Olsun'dan)

*

Bıyıklıoğlu
21.09.2010, 02:55
Aşk'tan ağzı yanan,Arkadaş'lığı üfleyerek kabul eder.. :) :)

Hakan Karadirek
21.09.2010, 03:05
- Yoklαmα αlıyorum sessiz olun ! '-Kαygı ? - Burdα. '- Hüzün ? - Burdα. '- Öfke ? - Burdα. '- Aşk ? .. '-Aşkk ? ! (http://www.facebook.com/notes/ask/-yoklama-aliyorum-sessiz-olun-kaygi-burda-huzun-burda-ofke-burda-ask-askk-/431309895657)

Nurbanu
21.09.2010, 14:58
Artık ciddi ciddi midem bulanıyor ! :p

Mucahid Erdogan
21.09.2010, 18:32
nekadar uzak olursam olayım gönlüm yine ondan kopamıyor...

Gökhan KAN
21.09.2010, 20:44
"Seni tanıyamıyorum artık" derken, ne kadar da haklıydın...Bende seni sevdikten sonra kendime hiç rastlamadım...

Bıyıklıoğlu
21.09.2010, 20:48
Pamuk Prenses'i prens öpmesin,Kırmızı Başlıklı Kız'ı kurtlar yesin...Benim masalım mutlu bitmedi onlarınki de bitmesin...

Oğuzhan İnce
21.09.2010, 21:21
onca işin gücün arasında,öyle birdenbire istanbul'dan samsun'a gelip seni görüp dönüyorum ya çıldırmış olmalıyım :)

.....
21.09.2010, 21:37
Çok garip bi şey mutlaka herkesin başına gelir.

Bıyıklıoğlu
22.09.2010, 01:53
onca işin gücün arasında,öyle birdenbire istanbul'dan samsun'a gelip seni görüp dönüyorum ya çıldırmış olmalıyım :)
Yok çıldırmamıssın :)
Biz ona aşkın insana neler yaptırabildikleri diyoruz :)

Bıyıklıoğlu
22.09.2010, 01:58
Sanma değilim aşık falan
Aşkla biz yıllar evvel ayrıldık
Aşk eski bir duygu artık mazide kalan
Ne aşk ben için ne ben aşk için yaratıldık...
...Can Dündar

Mustafa ÖZDEMİR
22.09.2010, 07:57
fena halde aşık oldum ya...

Dursun Kaplan
22.09.2010, 09:09
Geçmiş olsun. :)

Birtan Karaman
22.09.2010, 09:34
Bekarlık Sultanlık. :D

ApoCaN28
22.09.2010, 09:50
Yemişim Öyle Sultanlığı :)

Alika87
22.09.2010, 12:42

simdi karsindaki aynisini düsünürse??? sen ondan deger bekliyorsun, o da senden, bunun sonu ne olabilir???

kafaya takmayin o kadar, annemin dedigi gibi: kader kismet oglum ;)
sadece bir tavsiyem var: bir kiz icin hic bir zaman hayallerinizden sapmayin !!!

Aykut Uçar
22.09.2010, 23:12
Evet, aşık oluyorum.. seviyorum annem gibi.

Kadir
23.09.2010, 21:13
Dert kaynağı başka bir şey değil.. Hiiiiiiiç bir şey değil..

Gökhan KAN
23.09.2010, 21:19
Bekarlık Sultanlık. :D
Münir Özkul aklıma geldi bu mesajı görünce..

Çocuklar diyor ya buna boşver baba evlenme bekarlık sultanlık..

Münir Özkul'dan cevap..Sen hiç b.k yıkayan sultan gördün mü.. ççç

Orhan Kahraman
23.09.2010, 23:52
asıl komik olan

buraya gelip aşk mı oda ne diyenler (: dışarı ula o zaman

bu arada açtığım yeni beyaz tertemiz sayfada kirlenmeye başladı hay aksi!

Birtan Karaman
24.09.2010, 09:47
Kendi Dünyamda bana yer yok, manitaya nasıl yer olsun..

Memati Baş

:) :alkış:

Oğuzhan İnce
24.09.2010, 21:45
Gün doğumunun en bordo yerinde masmavi denize atılan ağ eşliğinde içilen çay kadar güzel seni görme hayali..
off off :)

ırmak
28.09.2010, 10:43
Gün doğumunun en bordo yerinde masmavi denize atılan ağ eşliğinde içilen çay kadar güzel seni görme hayali..
off off :)

:):):)insanlar aşık:)

Emirhan Makul
28.09.2010, 18:38
Aşk , Allah Seni Başımızdan Eksik Etmesin.

iskenderunlu
28.09.2010, 19:16
benim kız arkadaşım bana sorar neden İstanbul takımları dururken taaa hataydan Trabzonspor u tutuyorsun diye bende şöyle cevap verdim:
koskoca Türkiyede okadar il dururken Bursa da seni bulmam gibi birşey bu aşk bu dedim yer mekan dinlemiyor :D

esirgolge
28.09.2010, 21:55
benim kız arkadaşım bana sorar neden İstanbul takımları dururken taaa hataydan Trabzonspor u tutuyorsun diye bende şöyle cevap verdim:
koskoca Türkiyede okadar il dururken Bursa da seni bulmam gibi birşey bu aşk bu dedim yer mekan dinlemiyor :D
güzelmis :D

Emirhan Makul
29.09.2010, 09:18
Güzelmiş iskenderunlu cevap olarak ne söyledi peki i etkilendi mi bu laftan yoksa , benim ki hadi lan ordan diyo :D

Fatih Yücel
29.09.2010, 09:41
Valla banada çok baya gelio bu tabirleri kullanmak :)

Bi şey sorucam romantik olmak için bunu dillendirmeye gerek var mı yoksa bunu başka fiziki hareketlerle de belli edebiliyor muyuz ?

Bence edebiliyoruz :D

Dursun Kaplan
29.09.2010, 09:42
Nasıl fiziki hareketler bunlar Fatih ? :D

Fatih Yücel
29.09.2010, 09:46
Dursun kişiye göre değişir saçını okşamak mesela en görünen örneklerden birisi. Konuyu da cıvıtma Dursun :D

Dursun Kaplan
29.09.2010, 09:47
Ne cıvıtması olum soruyoruz işte. :D Güzel bir örnek. :D

Fatih Yücel
29.09.2010, 09:51
Bence romantiklik bu şekilde daha etkileyici olur belli bi noktadan sonra ise içinden çıkılmaz bir hal alabilir :D

Serdar Ersoy
29.09.2010, 09:52
Dursun kişiye göre değişir saçını okşamak mesela en görünen örneklerden birisi.

Aşık olduğun kişi ile konuşamıyorsun ama saçını okşuyorsun sana helal olsun. ççç

Fatih Yücel
29.09.2010, 09:53
Serdar romantizm sadece aşk da yoktur :D

Emirhan Makul
29.09.2010, 12:31
Romantizm Konusuna başlıca bir girelim o zaman ; :)

Şimdi bir kere eğriye eğri doğruya doğru , Allah-ü teala'nın yaratış biçimine göre romantik olmaya meyilli olan cins erkektir , kadın romantik olamaz , kadın romantikliği bekler yani ona romantiklik uygulanmak zorundadır. Bir dişli parçası gibi düşünelim bu konuda dişliyi döndüren taraf erkek tarafıdır. Zaten hak etme açısından da kadınlar romantizmi kadın oldukları yüzünden baştan hak eder. Yani bu bir zorunuluktur , anne olmak özelliği verilen bir canlıya 15 yaşında da 30 yaşına da 90 yaşında da romantizm göstermek zorundayız. Yani son olarak bu dünyada ki saçma erkek kadın kıyaslamalarına girip "hep ben mi romantik olcem oda olsun bana ne yok ya" kıyasına girmemeliyiz. Zaten romantizm olduğu zaman kadın bunun karşılığını size sevgisi ile verecektir öyle bir laf söyler ki ulan off ne laftı be sevgiye aşka gel gibi şaşırma ifadleri kullandıracaktırlar size.

Gelelim nasıl romantik olunura ;

Bir kere bu başta anlattığım olayı kabullenerek yaşanılması gerek sonrası ise ; Romantizm ikiye ayrılır , Birincisi somut ikincisi soyut romantizm. Somut romantizmde hediyeler , küçük sürprizler , el emeği ile yapılan herhangi bir nesne.

Bunlar işin janjanlı kısmı gelelim bu cicimleri geçmiş çiftlere çok basit şeyler bile kadınlar için romantizm ölçütü olabilir örneğin çorba karıştırırken ben devam edeyim hayatım denildiği zaman kadın içinden mest olabilir çok yüksek bir ihtimal bu ki kadınlar erkeklerin yardım etmediği bilinen olaylarda müdahal etmesinden muhteşem haz bulurlar. Yani bir akşam eve çiçekle gelmekle eş değerdir bu , hani diyorlar ya çiçekle geldimde ne oldu işte kilit nokta burada çiçeği getirip ayaklarını uzatıp ne yemek var dedin , istersen kamyonla çiçek getir bu görev değilir ki yaşaman yaşatman gereken ve her aanda uygulaman gereken bir durumdur.

Bir nesne alınmadan yapılacak romantiklikde , karşı tarafa çaktırmadan yapılır , bir toplum içerisinde inceden partnerini bir övecek söz yine kadın için çok ama çok değerlidir. Bu kadın için en değerli olan romantikliktir çünkü şunu bilir erkeğim romantik olma amacı gütmeden bana olan sevgisini ve benim karakterimi arkaaşları ve tüm sosyal camia ortasında savunuyor ve yüceltiyor. İşte o zamandan sonra kadın çiçek getirmese ne olur benim hayatım zaten çiçek moduna girer. Ama yinede erkek çiçek almalıdır doğrusu değişmez :)

Birtan Karaman
29.09.2010, 15:28
Emirhan abi altınada güzel bir özlü söz patlatsaydın kral olurdu, tam olurdu. :)

Mehmet Ç.
29.09.2010, 16:28
Asik oldum hemde ellin avrupalisiniz memleketide bir sinoplu kiza :D

Kizla tanisiyorduk, ama hic böyle bir duygu olusmadi bende.. Cuma günü bir gezide bizim sohbet dahada koyulasti.. Nerelisin nerden ordan burdan findik fistik derken.. Ben kiza gittikce dahada asik oldum.. Günün sonunda Tren'de bizi bir türlü yanlis birakmayan iki isvicreli arkadas vardi.. Uzun süre ayakta yolculuk yaptikdan sonra kiz hadi oturalim dedi.. Ben mal gibi olayi güya agirdan alacamya, bir bakarimki kiz gitmis. Bir adamin oturdugu 4 lüye gecmis.. geri kalan iki koltuguda iki isvicreli arkadaslar oturunca.. Icimden mehmet icine ettin bütün olayin dedim.. Kiz birde demezmi Mehmet diye.. Bende istersen arkaya gel dedim ve kiz iki cocugu orda birakip yanima geldi.. Kiz yanima oturdu.. Önümüzdeki iki koltuk malesef bosdu.. Iki yilisik hemen yine geldi yanimiza bir 5-10 dk. sonra... Bizde kiz ilen türkce konustuk.. Bunlar mal gibi bize bakti... Biz müzik'den ordan burdan.. Hatta kiza nerede oturuyon dedim.. Kiz birsey söyledi, ama anlamadim.. Kiza neresi orasi dedim... Kiz'da ben sana sonra Durak'daki haritadan gösteririm dedi..

Trenden indik.. Tramvay duragina gittik... Orada kiz hemen haritadan.. Bak iste burda oturuyorum.. Burda inip söyle bböyle yürüyon sonra benim evi görüyon sonra dedi..

Kizin tramvayi geldi ve gitti.. Öyle gene kaldi, bizim gün..

Kiz ilen alakali bukadar olumlu gelisme yasanmasi bir günde tesadüf mü, yada ben mi hayalperezim??

Oğuzhan İnce
29.09.2010, 17:31
aşk neydi
seni gördüğümde içimde uçuşan bi avuç taze bahar kelebeğiydi :)
ya harbiden aşık oldum ya da gitgide yumuşuyorum :)

Birtan Karaman
29.09.2010, 17:41
Bu aralar atak yapamıyoruz rakibi çözme konusunda ciddi sıkıntılarımız var. :D

Bıyıklıoğlu
29.09.2010, 17:42
Düş'lerimden düşerken canın acıdı mı sevgili?...
Acımamıştır sanmıyorum..
Çünkü kendi düş'en ağlamaz sevgili...

Oğuzhan İnce
29.09.2010, 17:43
Bu aralar atak yapamıyoruz rakibi çözme konusunda ciddi sıkıntılarımız var. :D
biraz bekle kontra'ya çıkarsın :D

iskenderunlu
29.09.2010, 22:16
Valla banada çok baya gelio bu tabirleri kullanmak :)

Bi şey sorucam romantik olmak için bunu dillendirmeye gerek var mı yoksa bunu başka fiziki hareketlerle de belli edebiliyor muyuz ?

Bence edebiliyoruz :D
bana göre fiziki hareketi tanıyorsan karşı tarafı incitmeden inceden inceden yapacan yoksa karşı tarafda etkiye tepki yapar :cool:

iskenderunlu
29.09.2010, 22:18
Güzelmiş iskenderunlu cevap olarak ne söyledi peki i etkilendi mi bu laftan yoksa , benim ki hadi lan ordan diyo :D
benim kızda diyor işte bu aşk başka takım başka diyor ama benim kız arkadaş fanatik Gs li işte bende onun aklını çelmeye çalışıyorum

Enes Ünal Kaya
29.09.2010, 23:07
http://facebookvideoindir.gen.tr/sen-orospu-nedir-bilirmisin.html

Al Aşk Size.. 2 Yıllık Sevgilimden Başıma Geldİ Hemde..

Off uLann Offf

Ahmet Başkaya
29.09.2010, 23:22
http://facebookvideoindir.gen.tr/sen-orospu-nedir-bilirmisin.html

Al Aşk Size.. 2 Yıllık Sevgilimden Başıma Geldİ Hemde..

Off uLann Offf

Kardeşim kusura bakmada bir kızla iki yıl çıkıp ayrıldıktan sonra o..pu demek o kadar küçük geliyor ki bana .

2 yıl beraber olduğun insana o..pu demek en başta kendine hakarettir biraz da acizlik gibi geliyor yapmayın bunu .

Doğrudur belki çok yanlış bir şey yapmış olabilir çok da hata yapmış olabilir ama bir insana o damgayı vurmayı kolaylaştırmayın .

Bak yaşın 18 ... Yani Kendi başına karar almaya bile yeni adım atıyorsun , sevgilin de öyle gençliğin veya çocukluğun etkisi ile hata yapmış olabilir bu onu or.. pu mu eder .

Tut ki öyle bir şey yaptı bırak gitsin be kardeşim tut ki or..pu isee ee o zaman artık sanane ?

Bak benim de 2 yıllık ilişkim bitti ve tam olarak anlaşarak bitmedi karşı taraf bitirmek istedi ben bir günden bir güne şöyle böyle demem ... Hala mutlu olması için dua ederim bana 2 yılını vermiş ...

Kötü olsaydı 2 yıl çıkmazdın sanırım yanılmıyorum değil mi ?

Boşver gitsin öyle olsa bile deme bunu kimseye kalsın içinde ;)

Gün gelir bir kıza aşık olursun sorarsın birilerine şu or..pu diyordu derler yıkılırsın ...

Yıkılan da "şu" da olmak istemiyorsak yapmayalm bunu çoğu erkek yapıo ....

Umarım yanlış anlamazsın dediklerimi ...

Mehmet Ç.
29.09.2010, 23:51
Ben diyorum anya siz diyorsunuz konya ... Vallah siz adami ask'dan sogutursunuz.. 2 sene sonra bu oldu diye..

5-6 saat'de anladimki ask beni bozar.. Hadi bakalim simdi kizi unutmaya calisalim...

En azindan 2 haftaligina.. Sonra malesef non stop 1 hafta görecem... Anlayacaginiz bir hafta akilsiz ve suursuz gene dolasacagim...

Ahmet Demir
30.09.2010, 00:19
Ben diyorum anya siz diyorsunuz konya ... Vallah siz adami ask'dan sogutursunuz.. 2 sene sonra bu oldu diye..

5-6 saat'de anladimki ask beni bozar.. Hadi bakalim simdi kizi unutmaya calisalim...

En azindan 2 haftaligina.. Sonra malesef non stop 1 hafta görecem... Anlayacaginiz bir hafta akilsiz ve suursuz gene dolasacagim...

hocam bence yanlış düşünüyosunuz
en büyük hatanız aşkınızı sevginizi ona açıklamamak olur ilerde çok pişman olursunuz. içinizdekileri anlatın sonra pişman olan bi taraf olursa diğer taraf olsun.

ayrıca gidip konuşmak için diğer tarafında bi şeyler hissettiğini anlamak için beklememek lazım. yani acaba bana mı öyle geliyo filan diye düşünmenize gerek yok bence.

Enes Ünal Kaya
30.09.2010, 02:21
Kardeşim kusura bakmada bir kızla iki yıl çıkıp ayrıldıktan sonra o..pu demek o kadar küçük geliyor ki bana .

2 yıl beraber olduğun insana o..pu demek en başta kendine hakarettir biraz da acizlik gibi geliyor yapmayın bunu .

Doğrudur belki çok yanlış bir şey yapmış olabilir çok da hata yapmış olabilir ama bir insana o damgayı vurmayı kolaylaştırmayın .

Bak yaşın 18 ... Yani Kendi başına karar almaya bile yeni adım atıyorsun , sevgilin de öyle gençliğin veya çocukluğun etkisi ile hata yapmış olabilir bu onu or.. pu mu eder .

Tut ki öyle bir şey yaptı bırak gitsin be kardeşim tut ki or..pu isee ee o zaman artık sanane ?

Bak benim de 2 yıllık ilişkim bitti ve tam olarak anlaşarak bitmedi karşı taraf bitirmek istedi ben bir günden bir güne şöyle böyle demem ... Hala mutlu olması için dua ederim bana 2 yılını vermiş ...

Kötü olsaydı 2 yıl çıkmazdın sanırım yanılmıyorum değil mi ?

Boşver gitsin öyle olsa bile deme bunu kimseye kalsın içinde ;)

Gün gelir bir kıza aşık olursun sorarsın birilerine şu or..pu diyordu derler yıkılırsın ...

Yıkılan da "şu" da olmak istemiyorsak yapmayalm bunu çoğu erkek yapıo ....

Umarım yanlış anlamazsın dediklerimi ...

Doğru Diyosun Öğütün İçin Saol.. Ama Başkasına Gitmedi Ama Elbet Gidecek Ben Kızlardaki O Anlayışsızlığı Anlamıyorum..

2 YIL Çıkan 2 Yıl Daha Çıkar.. Başkasında Ne Bulacak kİ.. Basit Bahanelerin Arkasına Saklanılmasından Nefret Ediyorum Sadece

Mustafa Yüksek
30.09.2010, 03:06
Dün arkadaşımın başına gelen olaydan sonra anladım ki aşkta doğru diye bir şey yok...Ne kadar iyi olmaya çalışırsanız çalışın, yürütmek isteyin, olanla yetinin sizden öte şeyler var...Trafikte araba kullanmak gibi; ne kadar dikkatli olursanız olun, karşıdan şeridinize biri girip paramparça edebiliyor elinizde ne varsa...

Aşk dünyanın en değerli piyangosudur aslında...Yani gerçekten bulunmaz koskocaman bir inci gibi...Bulanınız varsa eğer, sarılsın sımsıkı bırakmasın...Ancak o kadar nadir ki bu incinin de solmayanı...Avucunuzdan kayıp da gidebiliyor...Kendi içinde çelişkilerle dolu bu iş...

Bence bir matematiği yok...Formülü yok, mutlak doğrusu yok...Sizin içinizde ne varsa, ona göre davranın..Aşkın büyüsüyle değil, gerçek karakterinizin yapacağı şekilde...Deneyin, ama o kadar kendiniz olun ki işin sonunda geride 'ben bunu yapmazdım'lar kalmasın...Ondan sonrası dediğim gibi piyango...Haydi rasgele:)

Emirhan Makul
30.09.2010, 10:41
Çek Bir Tane Mustafa Şu Piyangodan Yarın Çekiliyor Yada Yarından Daha Yakın zamanda çekiliyor ! ( ünleme gel )

Kubilay ŞAHİN
30.09.2010, 12:00
Eyvah diyorum..

Emirhan Makul
30.09.2010, 12:34
Eyvah diyorum..

Neden ? . . .

.....
30.09.2010, 14:18
Çok pis aşık oldum ya...

Ya da öyle olduğumu zannediyorum.

Ders filan dinleyemiyorum ne yapacağımı bilemiyorum.

Kubilay ŞAHİN
30.09.2010, 14:21
Neden ? . . .

Söyliyimmi..

Emirhan Makul
30.09.2010, 14:27
Söyliyimmi..

Söyle Bakayım.

ırmak
30.09.2010, 14:31
Çok pis aşık oldum ya...

Ya da öyle olduğumu zannediyorum.

Ders filan dinleyemiyorum ne yapacağımı bilemiyorum.

Çok ayıp,çok...

Derslerinizi dinleyin:)

izzet
30.09.2010, 14:42
http://www.virtusens.de/friedrich_nietzsche/spuren/orttexte/grafik/peitsche_gr.jpg

Birakin bu Isleri!

Dünyanin en iyi Insanlari Erkekler özgür kalsin!

ırmak
30.09.2010, 14:44
http://www.virtusens.de/friedrich_nietzsche/spuren/orttexte/grafik/peitsche_gr.jpg

Birakin bu Isleri!

Dünyanin en iyi Insanlari Erkekler özgür kalsin!

Hiç yakıştıramadım İzzet....:D

izzet
30.09.2010, 14:46
Hiç yakıştıramadım İzzet....:D

"Kadinlara giderken Kirbacinizi unutmayin" diyen Nietzsche yi benden baska birileri daha tutardi ama, yok bu aralar ortalikta...

Emirhan Makul
30.09.2010, 14:57
"Kadinlara giderken Kirbacinizi unutmayin" diyen Nietzsche yi benden baska birileri daha tutardi ama, yok bu aralar ortalikta...

Hey gidi yaktı kırbacı , kopardı bir demet gül öyle gidiyor artık kadınına :)

izzet
30.09.2010, 15:18
Hey gidi yaktı kırbacı , kopardı bir demet gül öyle gidiyor artık kadınına :)

Onuda kaybettik desene...

Fatih Yücel
30.09.2010, 16:01

İzzet Kırbac eskidi be ççç

ırmak
30.09.2010, 17:08

Kimmiş ki o?

Dursun Kaplan
30.09.2010, 17:16
" Kadını güzel yapan Tanrı; sevimli yapanda şeytandır. " Victor HUGO.

Victor babanın bu sözünün üstüne tanımam. :cool:

izzet
30.09.2010, 18:17
Kimmiş ki o?

O kendini iyi bilir...

ırmak
30.09.2010, 18:20
Merak içinde kaldım:)

Oğuzhan İnce
30.09.2010, 23:42
aşk sen nelere kadirsin :)
hem bu kadar uzak hem de bu kadar yakın nasıl olabilirdik ki başka :)

KUTADGU
01.10.2010, 01:14
Ne oluyor lan burda!

Orhan Kahraman
01.10.2010, 01:47
Canım acayip aşık olmak istiyor (: rutinden bezdim (:

Kubilay ŞAHİN
01.10.2010, 02:03

Sana katılıyorum..

Mustafa Yüksek
01.10.2010, 02:27

Kaşınıyorsun:D

Atılay
01.10.2010, 02:28
Gecenin bu saatinde aşk konuşulmaz

Emirhan Makul
01.10.2010, 09:35
Ne oluyor lan burda!

İzzet'in kırbacı yok muşda seninkini kullanmıyorsan ödünç istedi uşak :D

Oğuzhan İnce
01.10.2010, 15:06
Ne oluyor lan burda!
abi bu kırbaçlardan nerede buluruz :D

Bdeniz_61
01.10.2010, 15:18
Olsun istersin…
Hatta olsun diye yapılması gerekenden daha da fazla üstelersin.
Aşktır ; değer verirsin, ödün verirsin, sevgiden de öte saygı gösterirsin, olmayacak kaç şey varsa bir araya bile getirirsin…
Bakarsın, ne anlattığını anlayabilmiş (?) ne de çözüm için bi’şeyler yapma gayretinde.
İştir; sabahlarsın, “olsun” diye ailenden çaldığın zamanı oraya verirsin…
Dosttur; hayatta kimseyi dinlemediğin kadar dinler, kendine ayırmadığın onca şeyi “O’na” ayırmaya çalışırsın…
Sonra olayın içinden kendini çıkartır şöyle karşıdan yaptıklarına bir bakarsın… Bakarsın ki her şey başladığın gibi!
Olmuyorsa, olmuyordur!

Gönlün rahat mı?
Elinden geleni yaptın mı?
Cidden olmuyorsa zorlamayacaksın…

CAN YÜCEL

Enes Ünal Kaya
02.10.2010, 00:04

aşk acısını bi ye görürüm ben seni..

KUTADGU
02.10.2010, 00:43
Kırbaç ile ilgili soruları bir türlü okuyamıyorum...

Boşuna yazmayın :)

Dilara
02.10.2010, 12:37
'Ben senin gözlerindeki gizemli bakışlarına tutuldum
Sen benim düşlerimdeki son hayalim son umudumsun
Ben aşkın en derindeki en koyu rengini seviyorum ' ...

hakankurt1967
02.10.2010, 17:47
İçimdeki Trabzonspor aşkı o kadar büyüdü ki başka birine aşık olamıyorum.Belki bundan dolayıdır yanlızlığım...:)

Oğuzhan İnce
03.10.2010, 03:08
İçimdeki Trabzonspor aşkı o kadar büyüdü ki başka birine aşık olamıyorum.Belki bundan dolayıdır yanlızlığım...:)
yalandır o yalan :D

.....
03.10.2010, 15:24
Aşık olmak çok güzel bir şey bir de karşımdaki insana bunu belli edebilsem :)

Dışardan bakınca aradığım kişiyi buldum ama tam olarak tanımadan yorum yapmam :)

Pazartesi günü laboratuvar dersinde aynı gruptayız. Heyecandan ölecem ya :):)

Enes Ünal Kaya
04.10.2010, 21:02
Bana Güzel Bir Aşk Filmi Bulabilir Misiniz ?

Konu Tercihi Şöyle oLsun..

Adam Herşeyde Kızı Hatırlasın.. Her Yaptığı Şeyde.. Böyle Bir Film Var Zatende Bulamadım Adını Ya :S Bilen Varsa

Bıyıklıoğlu
04.10.2010, 21:06
Bana Güzel Bir Aşk Filmi Bulabilir Misiniz ?

Konu Tercihi Şöyle oLsun..

Adam Herşeyde Kızı Hatırlasın.. Her Yaptığı Şeyde.. Böyle Bir Film Var Zatende Bulamadım Adını Ya :S Bilen Varsa
Issız adamı izle...

Oruç
04.10.2010, 21:32
Aşık olmak çok güzel bir şey bir de karşımdaki insana bunu belli edebilsem :)

Dışardan bakınca aradığım kişiyi buldum ama tam olarak tanımadan yorum yapmam :)

Pazartesi günü laboratuvar dersinde aynı gruptayız. Heyecandan ölecem ya :):)

Ah gençlik ah...:)

Sanki yüz yaşındaymışım gibi konuştum. :)

Enes Ünal Kaya
04.10.2010, 22:40
Issız adamı izle...

Teşşkür Ederim. Duydum Çokca Ama İzlemek Nasip oLmadı. İnş Aradım Gibidir

KUTADGU
05.10.2010, 09:37
Sakin beyler sakin.

Gerçi ne kadar sakin kalınabiliyor ki değil mi?

Ne dedim lan ben!

ırmak
05.10.2010, 10:42
Sakin beyler sakin.

Gerçi ne kadar sakin kalınabiliyor ki değil mi?

Ne dedim lan ben!

???

Anlayamadım.

KUTADGU
05.10.2010, 11:20
???

Anlayamadım.

Ne kadar sakin kalınmaya çalışılsa da,
Ne kadar süslü sözlerle cümleler kurulmaya çalışılsa da,

Aşk kapıyı çalınca,
Herşeyi unutabiliyor insan diyorum.

Güzel duygudur diyorum yani.

ırmak
05.10.2010, 11:24
Ne kadar sakin kalınmaya çalışılsa da,
Ne kadar süslü sözlerle cümleler kurulmaya çalışılsa da,

Aşk kapıyı çalınca,
Herşeyi unutabiliyor insan diyorum.

Güzel duygudur diyorum yani.

Ulan!...

AYAN61
05.10.2010, 11:24
bir of çeksem karşıki dağlar yıkılır.....

Dursun Kaplan
05.10.2010, 12:12
Ama sonunda kendin­den de sıkılır insan elbet...
Gün gelir, terk edebilir en sevdiklerini bile...
Bir tek yalnızlığımız, ömür boyu yalnız bırakmaz bizi...
O yüzden bence aşk. tek kişiliktir.

Can DÜNDAR

izzet
05.10.2010, 23:40
Off bugün bi Üniye ugrayayim dedim... 3 Kiza birdan Asik oldum iyimi...

Kubilay ŞAHİN
06.10.2010, 00:38

Bi uğramaylamı..?

izzet
06.10.2010, 00:39
He ya... .. ..

Miraç Atalay Çiftçi
06.10.2010, 00:40
İzzet nasıl iş yahu bu.
Allah'tan İzmir'de değilsin.
Bize kız kalmazdı demek ki :D

izzet
06.10.2010, 00:43
Ama gercek Ask agalar. Ücüylede Yuva kuracak kadar...

Kubilay ŞAHİN
06.10.2010, 00:51
Kocaeline yakınmısın..

Miraç Atalay Çiftçi
06.10.2010, 00:52
İzzet'salar üretmek gerek bu gidişle.
Biraz yavaş yahu :D

Ya da nasıl başardın anlat ki bizde edinelim bu deneyimleri...

Mustafa Yüksek
06.10.2010, 00:52
Ama gercek Ask agalar. Ücüylede Yuva kuracak kadar...

Naptın sen İzzet:confused:

izzet
06.10.2010, 00:53
Okutman olarak ise basla, Üniye yeni baslayanlara Danisman olarak Hizmet ver.

Bu kadar basit...

Almani, Rusu, Türkü, Fenerlisi...

Kubilay ŞAHİN
06.10.2010, 00:55
Almani, Rusu, Türkü, Fenerlisi...

Hadi diğerlerini anladıkda fenerli ?

Mustafa Yüksek
06.10.2010, 00:58
Hadi diğerlerini anladıkda fenerli ?

Sen de Kubilay ha...Fenerlisi diyor daha ne desin..Anla da:D

izzet
06.10.2010, 00:59
Sonucta onlarda Insan....

Sayilir...

Mustafa Yüksek
06.10.2010, 01:00
-Hangi takımlısın sen kızım?

-Fenerliyim

-E olsun..

Volkan Konak'a selam olsun:D

ırmak
06.10.2010, 10:02
İzzet nasıl iş yahu bu.
Allah'tan İzmir'de değilsin.
Bize kız kalmazdı demek ki :D

Kuzeyyyn!!!Alırım ayağımın altına.Elindekiyle yetinmeyi bilceksin!!!

Emirhan Makul
06.10.2010, 12:12

Ne kalp varmış la 5 kilo mübarek sende bizim harun gibisin oda aynı anda 10 kıza birden aşık olup çıkma teklifi edebiliyor :D

Dursun Kaplan
06.10.2010, 13:08
Aşka inat birilerinin facebookta " ilişkisi var " olarak durum değiştirmesi anormal. :p

Emirhan Makul
06.10.2010, 13:12
Aşka inat birilerinin facebookta " ilişkisi var " olarak durum değiştirmesi anormal. :p

Francescodan mı bahsediyorsun :D

Dursun Kaplan
06.10.2010, 13:13
Evet o. Ya da Cem Totti. :D

Emirhan Makul
06.10.2010, 13:14

Şoktayım o kadar. Başka kelime bulamıyorum söyleyecek.

Dursun Kaplan
06.10.2010, 13:15
Basın açıklaması bekliyoruz, o kadar. :cool:

Kubilay ŞAHİN
06.10.2010, 13:44
Ulaşamıyoruz kendisine..

Dursun Kaplan
06.10.2010, 13:46
Demek ki aşk adamı uçururmuş.

Birtan Karaman
06.10.2010, 13:48
Dursun abi sende yok mu bişeler ? :D

Dursun Kaplan
06.10.2010, 13:49
Benim ayaklar yere basıyor Birtan. :p

Kısmet diyorum. :rolleyes:

Birtan Karaman
06.10.2010, 13:51
Ayaklar yere basıyor derken abi bi gönderme varsa kime bu gönderme ? :D

Dursun Kaplan
06.10.2010, 13:53
Adama ulaşamıyoruz gönderme yapıyoruz. :cool:

İpucu vereyim, forumda genellikle Totti avatarları kullanır. Ben aşık olmam, aşk yok, aşık olanın vay haline, aşk boş iş, aşk şöyle,aşk böyle diyen bir adam işte. :D

Birtan Karaman
06.10.2010, 13:55
Adama ulaşamıyoruz gönderme yapıyoruz. :cool:

İpucu vereyim, forumda genellikle Totti avatarları kullanır. Ben aşık olmam, aşk yok, aşık olanın vay haline, aşk boş iş, aşk şöyle,aşk böyle diyen bir adam işte. :D
Baş harfi Cem mi abi ? :D

Dursun Kaplan
06.10.2010, 13:57
Totti'de olabilir. :p

Birtan Karaman
06.10.2010, 13:58
Fazla büyük konuşmuş abi o zaman. Allah yar ve yardımcısı olsun ne diyelim. :) :)

Kubilay ŞAHİN
06.10.2010, 17:03
"Babam söyledi bana, köylü kızi olacak.. Elınde kazma kürek, tarlada çalişacak.. Beş vakit namazına, beş katıpta kılacak.. Böyle müslüman kızi, bu uşak nerden bulacak.."

Cem Akyüz
07.10.2010, 00:36
Var olayan bir olayı duyurmamayım mı yani

Francescodan mı bahsediyorsun :D
Aynen benim dostlarım

Öylede denebilir tabi

Şoktayım o kadar. Başka kelime bulamıyorum söyleyecek.
Ben anlatacağım sana dostlarım :D

Ulaşamıyoruz kendisine..
Yalan konuşma Mustafa bir kere aradı ve ulaştı

Adama ulaşamıyoruz gönderme yapıyoruz.
Sügüt dur la :D
İyi adamım oğlum ben

Baş harfi Cem mi abi ? :D
Aynen kardeşim o benim

Totti'de olabilir. :p
Totti=Ben zaten

Fazla büyük konuşmuş abi o zaman. Allah yar ve yardımcısı olsun ne diyelim. :)
Sıkıntı yok kardeşim Allah yardımcım olacaktır:)

Oğuzhan İnce
07.10.2010, 01:54
Ne olur be ahşap anahtarlık 40 güncük daha tut o kokuyu üzerinde :)

Birtan Karaman
07.10.2010, 09:18
Var olayan bir olayı duyurmamayım mı yani

Aynen benim dostlarım

Öylede denebilir tabi

Ben anlatacağım sana dostlarım :D

Yalan konuşma Mustafa bir kere aradı ve ulaştı

İyi adamım oğlum ben

Aynen kardeşim o benim

Totti=Ben zaten

Sıkıntı yok kardeşim Allah yardımcım olacaktır:)

Heeeyytt Hayırlı olsun abiii.. :D