PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşk ve Aşık Olmak!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Egemen
29.06.2010, 15:25
hatıralar sarmış dört bir yanımı :)

Kubilay ŞAHİN
29.06.2010, 22:05
Heee oooorasını hiç karıştırma hiç :)

Bir bulut parçası ile "Off çok yağacak çok" Bir parça güneş ışığı ile "Çok sıcak ya çok güzel hava" demek gibi birşey :)

Sus la tök la..

izzet
29.06.2010, 23:49
JkdEaEaVJWU

.....
29.06.2010, 23:51
İnansaydım yanar mıydım ?

:)

Fatih Özkan
30.06.2010, 03:04
Ey aşık! Hani özlem çekiyorsun ya sevgiliye...
Bilki sevgilidendir özlemin özü. O'dur asıl sana özlem duyan. Çünkü o
tutuşturmayınca alevi, kimsede olmaz ateş. Ve aşk ateşi önce sevilene,
ondan sonra sevene düşer...
"Mevlana"

.....
30.06.2010, 03:20
Ey aşık! Hani özlem çekiyorsun ya sevgiliye...
Bilki sevgilidendir özlemin özü. O'dur asıl sana özlem duyan. Çünkü o
tutuşturmayınca alevi, kimsede olmaz ateş. Ve aşk ateşi önce sevilene,
ondan sonra sevene düşer...
"Mevlana"

Çok güzel bir söz. İlk defa duyuyorum.

Paylaşım için teşekkür ederim... :)

.....
01.07.2010, 00:48
7 yıldır sevdalıyı görmemek ne demek ya ?

Yuhh ya , bu kadar da olmaz ya.

:S

bangkook_61
01.07.2010, 00:58
hatıralar sarmış dört bir yanımı :)

:) Hatıralar kimi rahat bırakmış.

Emirhan Makul
02.07.2010, 15:41
Aşk acısı kaç ayda geçer?

İşte bilimsel süre

Psikiyatrist Doç Dr. Özkan Pektaş, Bloomberg HT’de Gülin Yıldırımkaya’ya açıkladı...
Aşk acısı çok tehlikeli bir şey bunu 15, 24, 44, 64 diye de sınırlamak mümkün değil kaç yaşında olursak olalım insan ayrılmaya karar verirken de zorlanıyor. Kişi sevmese beraber olmak istemese de bir şekilde ilişkiyi bitirmekte zorlanıyor. Sağlıklı ayrılma süreci nasıl işler, ayrılma zamanı geldiğinde kişi ne yapmalıdır?
Ayrılık çok ciddi bir konu herkesi çok fazla etkiliyor. Ayrılığın resmi tarafı boşanma, boşanmada her iki tarafı çok etkileyen özellikle erkeği çok çok etkileyen bir durumdur. Ayrılık konuşarak olmaz. Son dönemlerde ‘ayrılığı konuşalım’ söylemi çok popüler fakat ayrılık konuşulmaz. Karşı tarafa ‘seni artık sevmiyor’ diyeceksiniz o konuşmada karşı tarafta ‘beni sevmiyorsan başkasını seviyorsun’ diyecek. Siz bu durumda ya dürüst davranıp ‘evet başkasını seviyorum’ dersiniz, alacağınız cevap; ‘eyvah! Sen bunu nasıl yaparsın?’dır. Ya da ‘artık seni karım ya da kocam gibi göremiyorum’ diyeceksiniz. Burada da dinamikler işlemeye başlar. İstenmeyen kişi zorla o evde oturamaz.
Böyle bir durumda ikinci şans talebi de devreye girebilir ve istenmeyen bir ilişkinin uzun süre devamına da sebep olabilir değil mi?
Ama olmuyor. Eğer orada sizin ruh sağlığınız, hayata bakış açınız eğer dengeli ise bunu hazmetmeyi bilmeniz gerekiyor. İnsanın en önemli özelliği vedalaşmayı bilmesidir. Yani her an, her şekilde bir durumdan insan vedalaşabilir. İşten çıkarılabilirim, ölebilirim, eşimden ayrılabilirim vedalaşmak insanlar içindir. Beş çocuğum var, şimdi ne olur gibi bahanelere sığınıp vedalaşmamak olmaz. Sizi sevmeyen bir insanla, size artık eski duygularını beslemeyen bir insanla beraber olmak sizi inanılmaz derecede deprese edecek, örseleyecektir. Herkesi seven bir başkası çıkıyor ve vardır. Ayrılıkta elbette acı çekilecek ama bu ayrılık acısı altı aydan uzun sürmez. Altı aydan sonra hala ayrılık acısı geçmediyse müdahale edersiniz.
Müdahale nedir? Psikiyatrik tedavi mi?
İlaç, psikoterapi vb. Mesela buradaki sıkıntı şudur; Ben ‘ayrılıyorum’ dedim ve çektim gittim. Siz iki de bir ‘tekrar beraber olalım mı?’ diyorsunuz. Tam ben sizi gömecekken siz iki de bire kafanızı çıkarıyorsunuz ve ben o matemi tamamlayamıyorum doğal olarak bitiremiyorum. Bu noktada siz bana zarar vermeye başlıyorsunuz. O noktada kişinin kendi disiplini devreye girmeli ve kapıları kapamalıdır.
Sevgililerin yanında çiftlerin arkadaşları da ilişkileri öldürmüyorlar.
Bazen arkadaşlar şöyle söylerler ‘aa biliyor musun ne yaptı ya da o aslında seni çok seviyor’ bütün bunlar matem döneminin uzamasına sebep olur.
O zaman içimiz de bir şey bittiyse konuşmaya gerek yok diyorsunuz.
Evet, konuşmaya gerek yoktur. Arkadaş da kalınmaz pek bu durumlarda, arkadaş kalalım, arada oturup tavla oynayalım ya da çocuğumuz için birlikte tatile gidelim gibi şeyler çocuk için de çok tehlikeli çocuk da şizofreniye dönüyor.
Bilimsel olarak ayrılık acısı gerçekten altı ay mı? Yıllar öncesinde kalmış bir ilişkinin taraflarından birinin evlendiğini ya da sevgili olduğunu duyduğunda da kişi de sinir bozukluğu olabiliyor ayrılık acısı bitmiyor mu? Bu sinir bozukluğunun sebebi nedir?
Bu benim bıraktığımı bıraktılar gibi bir şey ‘ben beğenmemiştim, nasıl beğendiler?’ gibi bir his olabilir ya da alışkanlıklarımızı da seviyoruz. Bir yaşanmışlık varsa o yaşanmışlık içinde bir bağlılıkta söz konusu, bitirdiniz ama bir sürü anı da var biriktirdiğiniz, o anılarla ilgili durumlar bir şekilde hafızaya geri çağrılıyor ama daha sonra insan onu da aşabiliyor.
Terk edilen kişi hep orada kalsın, belki bir gün dönerim gibi bir düşünce de buna sebep oluyor olabilir mi?
‘Ben bıraktım bak hala toparlanamadı, acı çekiyor’ gibi bir his de etken olabilir ve bunlar çok doğaldır. İnsanın doğasında kıskançlık var, bu kıskançlığın abartılmaması, hastalıklı bir hale dönüştürülmemesi gerekiyor.

Emrah KabuL
02.07.2010, 15:53
'seni çok seviyorum, ama.''

işte o ama koyar seven adama.
ama haklıdır belki de.
ama yürümüyodur bile.
ama imkansızdır kimbilir.
ama sen de seviyorsundur.
ama onu herşeyden çok istiyorsundur.
ama sen onunsundur da.
ama o senin değildir.
ben şimdi gidiyorum der, ama der,
ama böyle yarım kalmaz der.
ama gitme dersin.
ama gider.
geride gelmez ama.
yalnızlığın geçer ama yoksunluğun son bulmaz.
çünkü o bir daha gelmez.

Bugün ekşi de görüp facemde paylaştım... ama sora yaran mı var diyenler oldu.. şahsen beğendim ben bu durumu.. çoğu kişide yaşamıştır sanırım :)

Faik Yılmaz
02.07.2010, 16:04
Herkesi hakettiği kadar seveceksiniz.....

Karşınızda Leyla varsa Mecnun kadar seveceksiniz.....

Ama karşınızda bir vefasız varsa ve de size haketmediğiniz gibi davrandıysa

SİZ ONA HAKETTİĞİ GİBİ DAVRANACAKSINIZ.....

Sevda Leylalarda güzeldir.....

Ve unutmayın kalbinize iğne ucu kadar kötülük yapanın kalbine çuvaldız girmeden can vermez.....

Rabbim herkese hakettiği kadar güzellikler nasip eylesin.....

Dursun Kaplan
02.07.2010, 16:05
Platoniktir sevgilerimiz. :)

Birtan Karaman
02.07.2010, 18:04
Dursun Abi senin şu başlıkta ki her bir yorumuna hastayım. :D

Emirhan Makul
02.07.2010, 19:17
Amin Faik Abi Amin.

izzet
02.07.2010, 19:29
Araniyor:

160-170 cm Boyu olan
Ne Zayif ne Sisman
Eli Yüzü Düzgün
Temiz
Yemeklerde BAsarili 19-24 yas arasi

Bir bayanla Hayatimi birlestirmek istiyorum
Eger sende Aska ve Romantizme önem vermeyip, Mantikli düsünüyorsan bana Ulas;)

Ben 22 yasinda, Iktisat Ögrencisi, Italyan Simasi, Ispanyol Karizmasi ve Trabzonlu Zekasi sahibi bir Bireyim.

Dünyanin en yakisikli Adami degilim belki, ama ilk 10a Rahat girerim.

Ilgililere saygiyla Duyurulur

Fatih Yücel
02.07.2010, 20:29
Izzet paket mi olsun yoksa elde mi yicen ççç

izzet
02.07.2010, 22:35
Araniyor:

160-170 cm Boyu olan
Ne Zayif ne Sisman
Eli Yüzü Düzgün
Temiz

Ben 22 yasinda, Iktisat Ögrencisi, Italyan Simasi, Ispanyol Karizmasi ve Trabzonlu Zekasi sahibi bir Bireyim.

Arkada kalmasin :)

@ Fatih:

Cok Ugrastirmasin :)

AYAN61
03.07.2010, 00:34
Arkada kalmasin :)

@ Fatih:

Cok Ugrastirmasin :)

Abi Sen Esra Abla'ya mail at bence :)

izzet
03.07.2010, 00:35
Onlar bana Mail Atsin ;)

.....
03.07.2010, 00:45
Araniyor:

160-170 cm Boyu olan
Ne Zayif ne Sisman
Eli Yüzü Düzgün
Temiz

ççç ççç ççç

Abi sarışın mı olsun kumral mı ?

Ayak numarası ne olsun ?

Fiziği nasıl olsun ? Misal 90-61-90 :D

Şimdilik bu kadar aklıma geliyor :)

izzet
03.07.2010, 07:24
ççç ççç ççç

Abi sarışın mı olsun kumral mı ?

Ayak numarası ne olsun ?

Fiziği nasıl olsun ? Misal 90-61-90 :D

Şimdilik bu kadar aklıma geliyor :)

Fark etmez, pek secici degilimdir :)

Dursun Kaplan
03.07.2010, 09:57
Her zaman sarışın tercihimdir. :cool:

.....
03.07.2010, 13:38
Fark etmez, pek secici degilimdir :)

Seçici değilmisindir ?

O zaman yoldan geçenlere bir bak :D

Emrah Akcagöz
03.07.2010, 13:54
İzzet şuraya bi resmini koy bari..:)

izzet
03.07.2010, 15:44
İzzet şuraya bi resmini koy bari..:)

Avatarim kadar Karizmatik degilim, bunu kabul ediyorum :)

.....
03.07.2010, 15:48
Avatarim kadar Karizmatik degilim, bunu kabul ediyorum :)

Koy daa resmini merak ettim seni :D

izzet
03.07.2010, 16:07
Koy daa resmini merak ettim seni :D

Yaw Caktirmayin, Foyam meydana cikacak :D

.....
03.07.2010, 16:12
Yaw Caktirmayin, Foyam meydana cikacak :D

Özelden at ;) ççç

izzet
03.07.2010, 16:13
Özelden at ;) ççç

Agustosda Trabzonda olacagim bir Ihtimal, Formamla koyarim ;)

Dursun Kaplan
03.07.2010, 16:16
Formayla koyarsan fotoğrafını dünyada ilk 5'e girdin demektir. :)

.....
03.07.2010, 16:17
Agustosda Trabzonda olacagim bir Ihtimal, Formamla koyarim ;)

Tamam bekleriz :)

izzet
03.07.2010, 16:19
Formayla koyarsan fotoğrafını dünyada ilk 5'e girdin demektir. :)

Zaten Ilk 5 Teyim, Ilk 2 yi artik Kaleci Bülentle paylasirim ;)

Bazi insanlar, Karizmatik, bazilari Zeki, bazilarida Güzel Olur. ben Allahin sevgili Kuluymusum bana hepsini verdi. Sükürler olsun!

:D:D:D

esmertr
03.07.2010, 16:25
Can sıkıntısından patlamak üzereyken beni kahkahalarla güldüren izzete teşekkürü bir borç bilirim:)

izzet
03.07.2010, 16:26
Can sıkıntısından patlamak üzereyken beni kahkahalarla güldüren izzete teşekkürü bir borç bilirim:)

Evet birde Espiri anlayisima Hayranim. Sanatci yanimda var...

.....
03.07.2010, 16:35
İzdivaç programları nasıl olur ?

Oraya 70 yaşındaki adamlar çıkıyor senin neyin eksik onlardan :)

Emrah Akcagöz
03.07.2010, 16:38

Doğru pek bi fark yok ha 70 ha 22..:D

Fatih Yücel

zaten 22 yaşında bu yöntemlerle arayış içerisine girenlerin sonu esra erol la bitmekte ççç

izzet

Eger Stüdyoyu bizim Bahceye kurup, venezuellali Adaylari Cvleri ile beraber getireceklerse olabilir. ben gitmem kimsenin Ayagina :)

.....
03.07.2010, 16:40
Eger Stüdyoyu bizim Bahceye kurup, venezuellali Adaylari Cvleri ile beraber getireceklerse olabilir. ben gitmem kimsenin Ayagina :)

Sen kimsenin ayağına gitmezsen kimsede senin ayağına gelmez :D

Bu devirde artık işler böyle ilerliyor , işine geliyorsa :D

Gelmiyorsa arayışada girmeyeceksin :D

izzet
03.07.2010, 16:41
Sen kimsenin ayağına gitmezsen kimsede senin ayağına gelmez :D

Bu devirde artık işler böyle ilerliyor , işine geliyorsa :D

Gelmiyorsa arayışada girmeyeceksin :D

Devr beni ilgilendirmez. benim gibi Yasayn bir Cikolota pastasi icin biraz emek versin Bayan Hanimlar!

Yok öyle 3 kurusa 5 köfte.

:D:D:D

Dursun Kaplan
03.07.2010, 16:48
İzzet aşk konusunda çığır açacaksın, devam devam. :sevinç2:

izzet
03.07.2010, 17:00
Ask degil Mantik ;)

ferhat çınar
04.07.2010, 16:31
zamanından çok erken gelirim
Dünyaya geldiğim gibi
Ya zamanından çok geç
S...eni bu yaşta sevdiğim gibi

Mutluluğa hep geç kalırım
Hep erken giderim mutsuzluğa
Ya herşey bitmiştir çoktan
Ya hiçbir şey başlamamış

Öyle bir zamanına geldim ki yaşamın
Ölüme erken sevgiye geç
Yine gecikmişim bağışla sevgilim
Sevgiye on kala ölüme beş......

Birtan Karaman
04.07.2010, 16:44
zamanından çok erken gelirim
Dünyaya geldiğim gibi
Ya zamanından çok geç
S...eni bu yaşta sevdiğim gibi

Mutluluğa hep geç kalırım
Hep erken giderim mutsuzluğa
Ya herşey bitmiştir çoktan
Ya hiçbir şey başlamamış

Öyle bir zamanına geldim ki yaşamın
Ölüme erken sevgiye geç
Yine gecikmişim bağışla sevgilim
Sevgiye on kala ölüme beş......

Süper... :alkış::alkış:

izzet
04.07.2010, 22:10
Merak yerini, Özleme, Özlem yerini Aciya biraktiginda anlarsin askin ne oldugunu :)

Bu sözü cok tuttum :)

Hasan YAYLI
04.07.2010, 22:14
Merak yerini, Özleme, Özlem yerini Aciya biraktiginda anlarsin askin ne oldugunu :)

Bu sözü cok tuttum :)

hiç bırakam izzet:), bende sevdim bu lafı....

Hasan YAYLI
04.07.2010, 22:15
umut dolu bir aşk,hayat dolu bir yaşam....

hepsi gelip geçici vesselam....

Fatih Yücel
04.07.2010, 22:51
umut dolu bir aşk,hayat dolu bir yaşam....

hepsi gelip geçici vesselam....

Kuş bakışı bakmak lazım, o zmn dünya fani ne gerek var :D

Aşk yaşanmalı ...

Ümit Küçük
05.07.2010, 01:37
http://www.youtube.com/watch?v=est3fYBA-Qc&feature=related bu sarkı tam benlik....

Bıyıklıoğlu
05.07.2010, 03:38
Uzakları uzaklara götürseler,kimse gidemese...!

Emirhan Makul
05.07.2010, 10:54
Erkekler nasıl aşık olur

Erkeklere göre kadında olması gereken özellikler

Erkekler kadınlardan ne bekler, ilişkide ne ister sizin için araştırdık
1. Zeka. Görünüşten sonra gelen en önemli unsurdur bu. Erkekler zeki, düşüncelerini savunabiler ve net olarak ifade edebilen kadınları sever. Çoğu kendi gibi düşünen kadınlarla konuşmayı sever. Erkekler tartışmayı sever ve eğer onlara düşüncelerinizi kabul ettirebilirseniz ya da en azından saygı duymalarını sağlayabilirseniz, kalbinin derinliklerine giden yol da açılır.
2. Güler yüz. Bir erkeğin esprilerine gülerseniz sizi daha yakından tanımak isteyecektir. Etrafınızla ve kendinizle dalga geçebildiğinizi ve onunla birlikte gülebildiğinizi anladığında sizinle daha çok vakit geçirmek isteyecek. Kendinize gülebilmeniz ve kendinizle alay edebilmeniz (aşırıya kaçmadan) özgüveninizin de işaretidir ve sizi daha da çekici kılar.x
3. Kendine güven. Kendi düşünceleriniz olduğunda ve bunları savunabildiğinizde, önceki maddede söylendiği üzere kendiniz dahil herşeyle alay edebildiğiniz güce sahip olduğunuzda size hayranlık duyacak!
4. Destekleyici olmak. Erkekler kendilerini destekleyen, olumlu yönde teşvik eden kadınlara ihtiyaç duyar. Hedeflerine ulaşabilecek yeteneğe sahip olduklarını hatırlatan, güç verici bir sese ihtiyaçları vardır. İşler yolunda gittiğinde bunu hayatlarına sihirli bir dokunuş olarak kabul edip minnettar bile olabilirler... Onun hayallerini desteklediğinizi, hedeflerine doğru giderken ayağına dolanmayacağınızı bilmesini sağlayın.
5. Hoşgörülü olmak. Erkeklerin mükemmel olmadıklarını anlayıp onları mükemmel olmayışlarından dolayı kolayca affedebildiğinizde gönlündeki tahtın da sahibi olabilirsiniz. En ufak şeylere takıp, dırdırı abartırsanız yanınızda pek uzun süre kalmayacaktır. Dost acı söyler!
6. Sabırlı olmak. Bu aslında bir önceki maddeyle neredeyse aynı. Yeni tanıştıysanız ciddi bir ilişkiye geçiş için sabırsız davranmayın. Zaten birlikteyseniz hatalarına karşı sabırlı olun. Kimse mükemmel değildir. Anlayış gösterin. En ufak hatada köpürmeyin. Ters konuşmayın. Düşünmeden söylenen sözler hem sizi hem onu yaralar. Sabrın sonu selamet, unutmayın.
7. Şehvet. Şehvetli olmayan kadın erkeğe çekici gelmez. Bedeninizle ve cinsellikle barışın. Sekste ilk adımı karşı taraftan beklemeyin. Sürprizler yapın, sürprizlere açık olun. Aniden kolundan tutup yatağa sürükleyin. Yatakta kendinize güvenin. Anlatın, dinleyin. Yatak odasını daha seksi kılmak için ipuçlarından yararlanın. İnternette bunlardan bolca bulabilirsiniz. En önemlisi arzuladığınızı hissettirin.
8. Dürüstlük. Erkekler güvenilir ve dürüst kadınları çekici bulur. Söylediğinizle yaptığınız birbirini tutsun. Dürüstlük size saygı duymasını sağlar. Her zaman doğruyu söyleyin. Yalanlarla vaktini harcamayacak bir kadın olduğunuzu hissettirin. Size saygı duydukça hayranlığı artacak...
9. Açık fikirli olun. Yeni fikirlere, olasılıklara açık olduğunuzu belli edin. Dar görüşlü olmadığnızı hissettirin. Hayata geniş bir perspektiften, özgürce baktığınızı bilmek onda belki sizi kaybedebilme korkusuyla size yakın olma duygusunu artıracaktır.
10. Bakımlı olmak. Sağlığına ve fiziki durumuna özen gösteren kadınlar genelde erkekler tarafından göstermeyenlere göre daha çekici bulunur. Erkekler spor yapan, düzenli beslenen, saçına, tırnaklarına bakan, güzel giyinen kadınlardan her zaman hoşlanır.

Kaynak : Milliyet

Faik Yılmaz
05.07.2010, 11:18
SEÇİMLERİMİZ ÜZERİNE......

Bazen seçimlerimizde hatalar yaparız acılar çekeriz..... Bazen unutmak çok uzun zaman alır..... Ancak bir de şöyle düşünmekte fayda var. Tamam acı çekiyoruz ama ya yanlış bir insanla ömür boyu mutluluğa gitmeye çalışsaydık ne olurdu ? Mesela evlensek ayrılmak çok daha zor olurdu.... Ya birde çocuğunuz olduğunu düşünün....

Ayrılmakla sadece kendi ve eşinizin hayatını değil günahsız bir çocuğunda hayatında onulmaz yaralar açardınız....

Onun için sevdiğini düşündüğünüz insanın çok önemli bir hatasını gördüğünüzde birlikte olamayacağınızı anladığınızda ayrılmaktan çekinmeyin...

Ya da O sizi hiçte haketmediğiniz şekilde terketmişse , davranmışsa ya da aldatmışsa ona sakın dönmeyin. Bu Ona değer verdiğinizi düşündürtecektir.... Sizi haketmeyen insana bu şansı vermeyin derim...

Siz onu gerçekten sevmişseniz ve o bir hata yapmışsa bir gün mutlaka hatasının farkına varip sizin çektiğiniz acının kat be kat fazlasını çekeceksiniz.....

Birde şu açıdan bakın :

" Belki de Tanrı uygun kişiyi tanımadan önce yanlış kişilerle tanışmanı , onu tanıdğında minnettar olman için istedi....."

Gabriel Garcia Marguez

Eğer altının kıymeti bilinseydi demir para olurmuydu hiç......

Bazıları altına layıktır bazılarıysa demire......

Bazılarına altın bile azdır bazılarına demir bile fazla.......

Mucahid Erdogan
05.07.2010, 12:32
Her erkek hayatta en az bir kere tadar ve eğer gerçekse ilk aşklar asla unutulmaz :)

Faik Yılmaz
07.07.2010, 14:40
Gitgide yozlaşan dünyamızda maalesef ililşkilerimizde fast food kültürüne yenik düştü. Yüzeysel yaşıyoruz bazı şeyleri 1 günde aşık olup güya deliler gibi sevip 2. gündede ayrılıyoruz. Nasıl bir sevgiyse bu.....

Aşkı anlatan bazı şiirler bazı türküler vardır....

Sevgiliye hitap tarzına gönüldeki aşk ırmağının coşkusuna hayran bırakır bizi bazı satırlar....

Rahmetli dedemin çok sevdiği söz ve müziği Neşet Ertaşa ait bu türküyü bende çok severim..... Belkıs Akkalenin yorumuda çok güzeldir......

Sözlerini yazayım ama müziğini de mutlaka dinleyin derim....

Ne Güzel Yaratmış Seni Yaradan

Ne Güzel Yaratmış (Yar Yar) Seni Yaradan
İstemem Esmesin (Yar Yar) Yeller (Yeller) İncinir
Güzelsin Sevdiğim (Yar Yar) Gülden Goncadan
Uzanmasın Sana (Yar Yar) Eller İncinir (İncinir)

Kirpiklerin Oktur (Yar Yar) Kaşın Yay Gibi
Gözlerin Aklımı (Yar Yar) Etti Zay Gibi
Cemalin Güneşe Benzer (Yar Yar) Yüzün Ay Gibi
Değmesin Zülüfler (Yar Yar) Teller İncinir (İncinir)

Bir Garibim Düştüm (Yar Yar) Gurbet Ellere
Aşığım Ben (Yar Yar) Sinendeki Güllere
Korkarım Adını (Yar Yar) Demem Ellere
Düşersin Dillere (Yar Yar) Diller İncinir (İncinir)

Emirhan Makul
07.07.2010, 15:03
Şarkıyı Hatırlattığın için teşekkür ederim Faik Abi.

Aşk artık Fast Foodlaştı ancak bir süre sonra yok olabilirde. Zaman böyle yenilik getiriyorsa varsın getirmesin.

Faik abi ya bundan 30-40 sene önceki Aşk'lar Anamızın babamızın anlattıkları gerçek Aşk hikayeleri , ya dedelerimiz ninelerimizin ki , ben dinledikçe vay be vay be diye cırlıyorum.

Faik Yılmaz
07.07.2010, 15:16
Şarkıyı Hatırlattığın için teşekkür ederim Faik Abi.

Aşk artık Fast Foodlaştı ancak bir süre sonra yok olabilirde. Zaman böyle yenilik getiriyorsa varsın getirmesin.

Faik abi ya bundan 30-40 sene önceki Aşk'lar Anamızın babamızın anlattıkları gerçek Aşk hikayeleri , ya dedelerimiz ninelerimizin ki , ben dinledikçe vay be vay be diye cırlıyorum.

Bir yakınım birini çok sevmişti..... Sonra ailelerin baskısıyla ayrılmak zorunda kaldılar.....

Seneler sonra iki tarata evlendi çoluk çocuğa karışırlar tabi.... Bir düğünde uzaktanda olsa karşılaşan adamın yanındaki arkadaşına ona sorar....

- Ya eskiden birbirinizi çok severdiniz. Şimdi evlendiniz çoluk çocuğa karıştınız. Şimdi artık Ona karşı sevginde hiç azalma oldumu...

Adamın lafını hatırlayınca hala tüylerin diken diken olur....

- Hey gidi der Ben onun sadece gözleri için 20 tane eşimi feda ederdim....

İşte aşk böyle bir şey..... Eskiden aşkına kavuşmak için askerdne dönmelerini beklerdi sevgililer..... 2 yıl 3 yıl ....şimdi ise arkalarını dönünce hemen aldatmalar başlıyorlar.....

Sevginin büyüklüğünün yerini vefasızlığın , aldatmaların büyüsü almış....

Birde şu var değer yargılarıda değişmiş insanların......

Güzel huyların , meziyetlerini yerini para hırsı , mal mülk deliliği almış....

Oysa para kazanılır karakterse sonsuza kadar baki kalır.....

Ne demiş Sezen Aksu...

" Her şey mal mülk , her şey para pul . Dostlukmuş sevgiymiş ara bul....."

Hasan YAYLI
07.07.2010, 18:42
Her erkek hayatta en az bir kere tadar ve eğer gerçekse ilk aşklar asla unutulmaz :)

Ne yaparsan yap unutulmuyor,en ufak bir anı bile sana onu hatırlatıyor...

bak yine hatırladım....offf offff

Hasan YAYLI
07.07.2010, 18:43
Kuş bakışı bakmak lazım, o zmn dünya fani ne gerek var :D

Aşk yaşanmalı ...

Acısı büyük olunca böyle avutuyorsun kendini işte....

Nurbanu
07.07.2010, 21:59
“Akletmenin istilasına uğradım ben.Aşkı kalbimle değil aklımla onaylamanın telaşına düştüm ben.Oysa kalbin tafsilatı ancak kalp olduğunda sükunet var. Kalbin tafsilatı fikr olunca muamma. Kalbin fikri ikna edemediği yerin adı nifak. Fikrin terazisine düşen aşkın yekununda kopan kıyametin bir bedende nasıl menzil bulduğuna en yakın tanık tutuldum ben. Fikrin ve muammanın ayrıntısına böyle düşüverdi. Aşkı taşıyan her kalbin muhkem olduğunu zannediyordum oysa.Meğer aşk indiği kalbi ihya ediyordu ya, ihya edemezse yok ediyordu. Kazasız belasız kurtulmanın imkanı yoktu.” (alıntıdır)

Mucahid Erdogan
07.07.2010, 23:17
Ne yaparsan yap unutulmuyor,en ufak bir anı bile sana onu hatırlatıyor...

bak yine hatırladım....offf offff

sırf o yuzden artık ıstanbulda durmak ıstemıyorum cekıp gıtmek ıstıyorum buralardan ıstanbulda hersey onu hatırlatıyor bana... offfffff hıc unutamıyorumkı......

Hakan Karadirek
08.07.2010, 03:11
Aşk, iyi geceler öpücügünü uzun tutmaktir. Beklentidir.
Aşk, delicesine flört ederken yanindakinin hiçbir sey yapmama hakkini teslim etmektir. Saygidir.
Aşk, zaaflariniz oldugunu ortaya çikarir. Kabullenmektir.
Aşk, simdi zamani degil diye beklemeyi bilmektir. Sabirdir.
Aşk, saçlarda baslayip topuklarda biten bir gezintidir. Kesiftir.
Aşk, Seviselim demeden sevismek, yanindakinin ne istedigini bilmektir. Anlasmaktir.
Aşk, baglandigini sandiginda, karsindakine hayir deme sansini tanimaktir. Inceliktir.
Aşk, korumaktir. Sorumluluktur.
Aşk, ciddi bir tokalasmayi kikirdamaya dönüstürmektir. Mizahtir.
Aşk, durma yoksa seni öldürürüm lafini duymaktir. Şehvettir.
Aşk, evinizdeki her seyin yerinin degistirilmesini kabullenmektir. Teslimiyettir.
Aşk, sevgilinizin ne oldugunu bütün çiplakligiyla görmektir. Gerçektir.
Aşk, saatin kaç oldugunu bilip aldirmamaktir. Neşedir.
Aşk, sizi kucaklayan kollarin, gittikçe daha çok sarilmasidir. Mutluluktur.
Aşk, gecenin bir vaktinde sen uyu, benim gitmem gerek dediginizde, uyanik kalip seni biraz daha görmeyi tercih ederim cevabini almaktir. Sicakliktir.
Aşk, tanidiginizi zannettiginiz insanin yeni yanlarini kesfetmektir. Tazeliktir.
Aşk, uyandiginizda rüyanizi yaninizda bulmanizdir. Düslerin gerçek olmasidir.
Aşk, kocaman yatagin üçte birine sikismaktir. Yakinliktir.
Aşk, evin anahtarkidan bir kopya daha yaptirmaktir. Güvendir. Yatagin üçte birine sikismaktir. Yakinliktir.
Aşk, evin anahtarkidan bir kopya daha yaptirmaktir. Güvendir.
Aşk, hosçakal dedikten sonra tekrar karsilasacagini bilmektir. Kaderdir.
Aşk, gerindiginde sizlayan vücut lafinin anlamini bilmektir. Derstir.
Aşk, ecza dolabini açtiginda, dismacunu kapagini kapatilmamis bulmaktir. Uyumdur.
Aşk, hosçakal dedikten sonra tekrar karsilasacagini bilmektir. Kaderdir.
Aşk, gerindiginde sizlayan vücut lafinin anlamini bilmektir. Derstir.
Aşk, ecza dolabini açtiginda, dismacunu kapagini kapatilmamis bulmaktir. Uyumdur.
Aşk, pencereden disariya baktiginda kiminle oldugunu hatirlamaktir. Düsüncedir.
Aşk, rüzgarin agaçlarin arasinda dolasirken çikardigi sesi dinleyip sevgilisinin yaninda olmadigina hayiflanmaktir. Yalnizliktir.
Aşk, asla anlatilmayacak hikayelerdir.

Hasan YAYLI
08.07.2010, 20:02
ayrılsak ölürüz biz , çok hoş bir çalışma :o

http://www.facebook.com/video/video.php?v=300306129403&oid=298373361450

Hasan YAYLI
08.07.2010, 20:04
sırf o yuzden artık ıstanbulda durmak ıstemıyorum cekıp gıtmek ıstıyorum buralardan ıstanbulda hersey onu hatırlatıyor bana... offfffff hıc unutamıyorumkı......

istanbul'dan ayrılarak ondan ayrılmayı başarabileceksen yap derim,çünkü değer

Egemen
08.07.2010, 20:09
iki medeni insanız biz, o kadar olsun farkımız da :D

KUTADGU
08.07.2010, 20:13
Ağla, ağla..
Bir çıkar yol bulamadın ...

Egemen
08.07.2010, 20:13
la yandan kaynak yapma :D:D

Mucahid Erdogan
08.07.2010, 22:05
istanbul'dan ayrılarak ondan ayrılmayı başarabileceksen yap derim,çünkü değer

ayrılamam veya unutamam ama hic degilde bırazda olsa rahatlarım ama yapamıyorum iste...

Ahmet Başkaya
09.07.2010, 01:54
ayrılamam veya unutamam ama hic degilde bırazda olsa rahatlarım ama yapamıyorum iste...

Zaman her şeye ilaç Mücahid ;)

Düşünme unutursun ;)

Faik Yılmaz
09.07.2010, 08:34

Sigarayı bırakmak için paketi evde bıraktığında sigarayı bırakabiliyorsan onuda unutabilirsin......

Eliniz yandığında acısını geçirmenin en kestirme yolu orayı ateşe tutmaktır.. Bu çok acı veren bir deneyimdir. Ama eliniz tamamen yandığında hiç acı hissetmezsiniz....

Aşkta böyledir biraz unutmak için üzerine gitmek lazım......

Egemen
09.07.2010, 17:44
felsefeye, gerilime gerek yok bence bu konuda :) rahat olun.. önünüze bakın..

ya da bende kalp yok.. bu daha olası ççç

Ömer TOPAL
10.07.2010, 02:31

arkadaşın verdigi sigara örneginden yola çıkarak ve yaşamış bilmiş biri olarak sana kaparsan kralından bi tavsiye...

Sigarayı bırakmak ıcın paketi eve bırakıcagınaaa SİGARANIN MARKASINI degiş...ertesi gün yine degiş...iki üç gün onla takıl sonra baska marka dene..sonra dön arkana bi bak..hiç bir şey göremiceksin...beynin kalbin onu düsünmektense, değişim kanunu ile yeni tanıdıgı kişiler amann sigaralar ile meşgul olacagından unutmak olayı cok rahat gerçekleşir....

izzet
11.07.2010, 01:41
Yeni bir Konsept ürettim.

Eger gönlünüze göre bir Kiz bulamiyorsaniz.

Tipsiz, Erkeklerin Bakmayacagi bir kiz alin, ve 10 bin € ya Estetikten gecirin :D

Emirhan Makul
12.07.2010, 02:23
Casillas'ın enstanteneden önce ki yüz mimikleri ne hissettiklerini anlatıyor.

http://www.as.com/futbol/articulo/casillas-beso-sara-directo-telecinco/dasftb/20100711dasdasftb_64/Tes (http://www.as.com/futbol/articulo/casillas-beso-sara-directo-telecinco/dasftb/20100711dasdasftb_64/Tes)

Emirhan Çorumlu
18.07.2010, 15:24
felsefeye, gerilime gerek yok bence bu konuda :) rahat olun.. önünüze bakın..

ya da bende kalp yok.. bu daha olası ççç

issiz adam oluyorda kalpsiz adam mi olmuyor ? :D

Emirhan Çorumlu
18.07.2010, 15:25
Casillas'ın enstanteneden önce ki yüz mimikleri ne hissettiklerini anlatıyor.

http://www.as.com/futbol/articulo/casillas-beso-sara-directo-telecinco/dasftb/20100711dasdasftb_64/Tes (http://www.as.com/futbol/articulo/casillas-beso-sara-directo-telecinco/dasftb/20100711dasdasftb_64/Tes)

saydi ona destek olanlari... sonra kiza bakti... kiz anladi onu diyecegini... sonra tam konuyu degistiriyorduki neyse felan diye yapisti dudagina... :D kocum benim... bizde böyle rahat olabilsek keske...

Emirhan Çorumlu
18.07.2010, 15:26
Yeni bir Konsept ürettim.

Eger gönlünüze göre bir Kiz bulamiyorsaniz.

Tipsiz, Erkeklerin Bakmayacagi bir kiz alin, ve 10 bin € ya Estetikten gecirin :D

:D yok hocam... cok masrafli oluyor... huyu güzel evlenecem diyorsan anca ozaman kaportayi düzeltirmelisin...

Emirhan Çorumlu
18.07.2010, 15:36
en beter olaylardan biri ise yakin bir arkadasinin sevgilisinin sana yazilmasi... gecen oturuyoruz... bunlar kisa bir süre önce kavga etmis... bakiyorum kiz gittikce yanasiyor... icimden diyorum ne yapiyor bu ya... resmen yazdi da yazdi... kac senelik arkadasimin eski degilde o anki kavgali kiz arkadasi... bukadar karaktersizlik olurmu yahu... bugün bana yarin baska birine... söyledim arkadasima... oda zaten kavgaliydi... ayrildilar... halen ciktigi biri varken baska birine yazmak hele bir bayan ise cok anormal... ucuz atlatdi arkadas... :D

Ahmet Başkaya
18.07.2010, 23:27
:D yok hocam... cok masrafli oluyor... huyu güzel evlenecem diyorsan anca ozaman kaportayi düzeltirmelisin...

Kaporta ? ..

en beter olaylardan biri ise yakin bir arkadasinin sevgilisinin sana yazilmasi... gecen oturuyoruz... bunlar kisa bir süre önce kavga etmis... bakiyorum kiz gittikce yanasiyor... icimden diyorum ne yapiyor bu ya... resmen yazdi da yazdi... kac senelik arkadasimin eski degilde o anki kavgali kiz arkadasi... bukadar karaktersizlik olurmu yahu... bugün bana yarin baska birine... söyledim arkadasima... oda zaten kavgaliydi... ayrildilar... halen ciktigi biri varken baska birine yazmak hele bir bayan ise cok anormal... ucuz atlatdi arkadas... :D

Erkek de normal mi oluyor bu durum :)

Emirhan Makul
18.07.2010, 23:29
Aşk dediğin nedir ki ? Tenden bedenden sıyrık. Çocukların içinde , yaşadığı bir çığlık. Aşk dediğin nedir ki? Histen nefesten bir varlık. Umutsuzluk içinde , karanlığa son ıslık... Ahmet Hamdi TANPINAR

izzet
18.07.2010, 23:46
Konuyla hic alakasi yok ama, Emirhan senin Hoptek Videolarini bekliyorum. Insanin kendinden gecerek Cosku ile Hareket etmesi, Resimlerden ancak bu kadar belli olabilir Arkadas :)

Emirhan Makul
19.07.2010, 15:13
Valla İzzet o videoları bende bekliyorum :) Facen varsa ekle beni yüklenirse paylaşurum :)

izzet
19.07.2010, 15:57
Valla İzzet o videoları bende bekliyorum :) Facen varsa ekle beni yüklenirse paylaşurum :)

Face yok, ama Gizliligi acik tutarsan burdan bakarim...

Armağan Dere
20.07.2010, 01:06
Aşk dediğin nedir ki ? Tenden bedenden sıyrık. Çocukların içinde , yaşadığı bir çığlık. Aşk dediğin nedir ki? Histen nefesten bir varlık. Umutsuzluk içinde , karanlığa son ıslık... Ahmet Hamdi TANPINAR

birader bu sözleri çok mu arıyorsun:)...Adamı zorla aşık ettirirsin sen:)..yapma bunu yapma bunu:)

Emirhan Makul
20.07.2010, 01:26
birader bu sözleri çok mu arıyorsun:)...Adamı zorla aşık ettirirsin sen:)..yapma bunu yapma bunu:)

Manevi olarak mesleğim Aşk , ona kafa yoruyorum :) :D

Kubilay ŞAHİN
20.07.2010, 01:47
Manevi olarak mesleğim Aşk , ona kafa yoruyorum :) :D

Başlıyacam manevi mesleğine..

Emirhan Makul
20.07.2010, 02:02
Başlıyacam manevi mesleğine..

Haydi Başla Tahir , Sen başlamasan ne kaybeder Zühre zühreliğinden :D

Kubilay ŞAHİN
20.07.2010, 02:05
Yok bundan sonra Ayşe mayşe.. Başlarım Ayşesine ben gidiyom askere..

Emirhan Makul
20.07.2010, 02:13
Yok bundan sonra Ayşe mayşe.. Başlarım Ayşesine ben gidiyom askere..

En temizi ya , Aşk hayatını silip askere gitmek , başka türlüsü dert olur , gerçi zaman zaman yine ulen eskileri hatırlayıp dertlensem mi böyle mutlu mesut askerlik geçmez diyeceksin ama olsun boş kafayla daha güzel barfix çekiliyor :D

Faik Yılmaz
20.07.2010, 13:28
" Çorak vadilere yönelmişse sevgilerimiz , çevremizi kandırmıyorsa sulara içimizden akan NİL OLSA ne ? "

İskender Pala

izzet
21.07.2010, 15:27
http://video.de.msn.com/watch/video/man-devastated-over-marriage/1j218271j

Videoyu izleyin. Evlilik:Mutluluk.

EMRAH ERTEMOĞLU
21.07.2010, 15:38
Senin aşk dediğin adrenalin
Biraz duman gibi biraz kafein :)

Dursun Kaplan
21.07.2010, 16:14
http://img388.imageshack.us/img388/2658/mevlanabr6.jpg

Emirhan Makul
21.07.2010, 16:51
Mumun Olayım Ateşinle yak beni geç altıma üstüne eriyeyim diyorsun yani Dursun :D

Kubilay ŞAHİN
21.07.2010, 17:57
"Evvel seni severdum şimdi kız kardaşıni.."

Emirhan Çorumlu
21.07.2010, 19:48
Mumun Olayım Ateşinle yak beni geç altıma üstüne eriyeyim diyorsun yani Dursun :D

güzelmis... zaten bunuda adasimdan beklerdim :D Emirhan Coskun bunu tuttu :alkış: :)

Emirhan Makul
22.07.2010, 17:08
Erkekler aşkı nasıl yaşar

Erkeğin ağaçta baykuş hali
Gözleri dışarıya kaymaya başlamış, ama siz fark etmiyorsunuz. Artık sizi sadakatine ve aşkına inandırmıştır, fakat kalbi yeni avlar peşindedir. Şu an gözlem dönemindedir, gözüne kestirdiği an harekete geçecektir, ona göre. Artık dokunuşları ve bakışları heyecan verici değildir. “Hiçbir şey eskisi gibi değil” diyerek başladığınız ve beraberliğinizi sorguladığınız muhabbetlere katlanamaz. Kaprissiz ve soru sormayan kadın hala mükemmel kadındır. Bu yüzden, bu dönemi sessizce ama onu uzaktan dikkatle izleyerek geçirmelisiniz. Kangren olmuş ilişkinizi yola sokmanın ender çözümlerinden biridir bu. Hala çekici ve güzel bir kadın olduğunuzu bilmesi gerekiyor. Sakın bakımdan vazgeçmeyin ve formdan düşmeyin.

Erkeğin göçebe leylek hali
Kendinizi onsuz olmaya alıştırın, artık bir arada olmanız imkansız. Bir sürü aşamadan geçerek ayakta kalmayı başarmış ilişkinizi sürdürmeye çalışmak, mutsuzluktan başka bir şey getirmez. Hala çok seviyorum diyorsanız, bir de ona bakın. Hiçbir şekilde dönmeye niyeti yok. Bir sürü duyguyu tüketmiş. Bu dönemde erkekler sessiz kalmayı tercih ederler ama konuştukları zaman şefkat doludurlar. Gözlerine baktığınızda sizin için parlayan o ışığı artık göremezsiniz. Kafası yeni hayatıyla oldukça meşguldür. İçinizde olan biteni kavrayamaz, çünkü sizi bir arada tutan ortak duyguyu hissedemez hale gelmiştir. Her iki taraf için de artık yola çıkma zamanıdır, ama farklı yönlerde.

Erkeğin çimende bukalemun hali…
Hayatında kimler var, Allah bilir… Şimdi sevgilinizin en kurnaz zamanları, sizi kaybetmeyi asla göze alamaz ama bir yerlerde kırıştırmaktan da geri kalmaz. Siz onun mükemmel bir sevgili olduğunu anlatadurun ama gözünüzü de dört açın. Bulunduğu ortama göre ne yapacağını iyi kestiren aşığınızı kontrol etmek oldukça zordur. Her yaptığı hareket öyle planlıdır ki, hiçbir şeyden şüphe etmezsiniz. Onu ele verecek olan şey, 360 derece dönmesi olacaktır. Yani, nasıl olur da birden bire ilişkinizin ilk günlerindeki heyecanlı ve ihtiraslı adama döner. Onca zaman sonra gelen bu parlayışı, bu tazelenmeyi hiç hayra yormayın. Artık açık sözlü ve güçlü olmanın zamanıdır. Sevgilicilik oynamak size göre değil, kısa bir dönem sonra onu terk etmelisiniz.

Erkeğin kafesteki kuş hali…
Taze ve coşkulu ilk demlerden sonraki dönemdir bu. Evcimen erkeğiniz sizin sıcaklığınıza alışmıştır. Mutludur, huzurludur, ama kalbi pek hızlı atmamaktadır. Sırnaşıklığı uçup gitmiştir; gülmesi, oturması, kalkması yerinde bir erkek vardır karşınızda. Tam kıvamındadır bugünlerde. Nazikliğini hala korumaktadır. Size olan aşkı şüphe götürmezdir. Kafesteki kuştur yani. Sevilmekten pembeleşen yanaklarınızla ve parlayan gözlerinizle hemen bir fotoğraf çektirmelisiniz çünkü şu an dünyanın en güzel kadınısınız. Yapmanız gereken, kuşu korkutmadan elde tutmaktır. Aşkın bu deli dolu zamanlarında onunla mutlaka arkadaş olmalısınız.

ApoCaN28
22.07.2010, 20:22
" Aslında İstediğimiz Tek Şey Aşkın Kafa Karıştıran Neşesidir - Mevlana "

.....
23.07.2010, 02:45
Yahu bende bir sorun var :)

Emirhan ;

Aga senden başkası zor çözer bu durumu :)

.....
23.07.2010, 02:48
Neyse sorunumu paylaşayım :)

Her zamanki gibi sorun karşı cinsle :) Ben kız arkadaşımla evlenmeyi düşünüyorum işte. İlkokul 4.sınıftan beri tanıyoruz birbirimizi ama son yıllarda yüz yüze görüşemedik. Neyse sadede geliyorum :)

Bizimkisi okumak istiyor bende okumasanda oluyor diyorum. Yani okumasa aslında daha iyi olur :)
Ama bunu söylememdeki neden farklı. Ben yemek ve temizlik konusunda çok titizimdir. Böyle olunca iş hayatına zaman ayırması zorlaşıyor. Buna çare bulamıyoruz. Yokmu yardım edecek :)

asimetrik
23.07.2010, 02:55
Aşk ateşten bir denizi mumdan kayıkla geçmeye benzer demiş Şeyh Galip
Dikkat et Ömer:)

asimetrik
23.07.2010, 02:56
Emirhan bizi gönderdi kendisi yok.

.....
23.07.2010, 02:57
Aşk ateşten bir denizi mumdan kayıkla geçmeye benzer demiş Şeyh Galip
Dikkat et Ömer:)

Abi senin dediğin sevgiler eskidendi diyecem ama bende de tıpkı öyle bir sevda var.

İşte tamam dedim. Sorun orda değil.

Sorun tamam dedikten sonra başlıyor.

Emirhan Makul
23.07.2010, 03:12

Her zamanki gibi sorun karşı cinsle :) Ben kız arkadaşımla evlenmeyi düşünüyorum işte. İlkokul 4.sınıftan beri tanıyoruz birbirimizi ama son yıllarda yüz yüze görüşemedik. Neyse sadede geliyorum :)

Bizimkisi okumak istiyor bende okumasanda oluyor diyorum. Yani okumasa aslında daha iyi olur :)
Ama bunu söylememdeki neden farklı. Ben yemek ve temizlik konusunda çok titizimdir. Böyle olunca iş hayatına zaman ayırması zorlaşıyor. Buna çare bulamıyoruz. Yokmu yardım edecek :)

Ömer Öncelikle birşeyler anlatacağım ancak kafanda sabitleşmiş birşeyler varsa yazacaklarım tamamen boş olacaktır öncelikte bunda bir anlaşalım.

.....
23.07.2010, 03:19
Ömer Öncelikle birşeyler anlatacağım ancak kafanda sabitleşmiş birşeyler varsa yazacaklarım tamamen boş olacaktır öncelikte bunda bir anlaşalım.

Anlat abi sen ya.

Yardıma ihtiyacım var. İnsanlarla bu durumu konuşamıyorum. Karşıdakiyle konuşunca da sağlıklı olmuyor.

Ahmet Faruk
23.07.2010, 03:24
Şunu bilirim bu konuda, insan istemedikçe aşık olamaz.

Emirhan Makul
23.07.2010, 03:31
O zaman şöyle diyeyim ;

Evlilik Adam akıllı oturulup defalarca düşünülecek bir olaydır. Çok ciddi birşeydir , boyut değiştirmektir.

Yani evlilik kararı almakta , evliliğin zamanını ayarlamakta çok ama çok önemlidir.

Sakın beni yanlış anlama aşşağı yukarı aynı yaştayız ancak şöyle bir tespitim var ;

Evlilik kelimesini ağza almak 15 ile 23 yakışmıyor ;

Burada ki yakışıksızlığın açılımı şudur ; Ne erkek ne kadın için mantıklı karar alma yaşı değildir , "Ulen ne kararı bitmiş bu iş kesin evlenecez " diye bakma sakın bakma. Gerçekten Allah korusun ama çok ufak birşeyler ilerde sorun olabilir.

Çünkü sevgililik ayrı bir olaydır evlilik çok farklıdır ; Öyle bir aşk yaşarsın ki böyle dünyayı beraber döndürürsünüz felan ancak evlenirsiniz eşinin ayakları kokar desin ki bu ne la dünyayı döndürürken böyle değildi , eee babet vardı tabi ondan.

Yani demem o ki çok farklı bir olay , sakın yanlış anlama sen şuanda ki sevdiğin ile çok uyumlu olabilirsin sana sakın evlenme herşey bozulacak demiyorum , anlatmak istediğim farklı bir olay bunlar sadece ihtimaller.

Her zaman hayatta bunu uygulamak gerek bence ; Öncelikle kötü ihtimaller sıralanmalıdır , bunlar olmazsa iyi ihtimaller ile bir dünya kurulmalıdır bu sayede kötü ihtimallerin olma durumunda fazla üzülmezsin çünkü buna hazırlıklısındır.

Şimdi ben sana öncelikle evlilikte 25 den önce sakın ama sakın karar verme diyorum.

Seni evliliğie iten sebepleride tahmin ediyorum sanırım çok uzun süreden beri sevgililik yaşamanızdan dolayı bir acelecilik var.

Bu senin tercih meselen çok istikarlı gönlünü bir tek aşka yönlendirmiş başka kimse ile işi olmamış bir insansın , Ben sana şunu diyorum eğer bu kadar dürüst , istikrarlı ve sabırlı bir insanisen 25 yaşına kadarda beklersin.

25 diyip net sayı belirtmiyorum ama şuanda değil 25 ve yukarısı .

Emirhan Makul
23.07.2010, 03:45
Okumak Konusuna gelince , Eğitim hakkı çok önemli bir husustur , ne olursa olsun eğer gidebiliyor ise en sonuna kadar gitsin eğitiminin.

Temizlik , titizlik ve eşe bağlılık çalışan kadınlarda olmuyor diye bir olay yoktor , bu dizilerde ki saçma replikler aldanmamak gerek.

Herşey kadında biter , kadınlar gerçekten seviyorsa isterse 10 tane işte çalışsın 10 tane çocuğu olsun kocası ile oturur sabahlara kadar sohbet eder yüzüne güler mutluluk ve sevgi saçar.

İnan ki ikiniz işten geldiğinizde o kısa süre içerisinde yapmaya çalıştığınız yemeğin telaşının bile ayrı bir Aşk'ı vardır kendi içinde

Kadın yapar bundan şüphen olmasın sakın Kadınlar çok akıllı ve becerikli varlıklardır , isterlerse herşeyi yaparlar sakın onlar hakkında birşeyi onların yerine düşünme.

Ahmet Başkaya
23.07.2010, 06:04
O zaman şöyle diyeyim ;

Evlilik Adam akıllı oturulup defalarca düşünülecek bir olaydır. Çok ciddi birşeydir , boyut değiştirmektir.

Yani evlilik kararı almakta , evliliğin zamanını ayarlamakta çok ama çok önemlidir.

Sakın beni yanlış anlama aşşağı yukarı aynı yaştayız ancak şöyle bir tespitim var ;

Burada ki yakışıksızlığın açılımı şudur ; Ne erkek ne kadın için mantıklı karar alma yaşı değildir , "Ulen ne kararı bitmiş bu iş kesin evlenecez " diye bakma sakın bakma. Gerçekten Allah korusun ama çok ufak birşeyler ilerde sorun olabilir.

Çünkü sevgililik ayrı bir olaydır evlilik çok farklıdır ; Öyle bir aşk yaşarsın ki böyle dünyayı beraber döndürürsünüz felan ancak evlenirsiniz eşinin ayakları kokar desin ki bu ne la dünyayı döndürürken böyle değildi , eee babet vardı tabi ondan.

Yani demem o ki çok farklı bir olay , sakın yanlış anlama sen şuanda ki sevdiğin ile çok uyumlu olabilirsin sana sakın evlenme herşey bozulacak demiyorum , anlatmak istediğim farklı bir olay bunlar sadece ihtimaller.

Her zaman hayatta bunu uygulamak gerek bence ; Öncelikle kötü ihtimaller sıralanmalıdır , bunlar olmazsa iyi ihtimaller ile bir dünya kurulmalıdır bu sayede kötü ihtimallerin olma durumunda fazla üzülmezsin çünkü buna hazırlıklısındır.

Şimdi ben sana öncelikle evlilikte 25 den önce sakın ama sakın karar verme diyorum.

Seni evliliğie iten sebepleride tahmin ediyorum sanırım çok uzun süreden beri sevgililik yaşamanızdan dolayı bir acelecilik var.

Bu senin tercih meselen çok istikarlı gönlünü bir tek aşka yönlendirmiş başka kimse ile işi olmamış bir insansın , Ben sana şunu diyorum eğer bu kadar dürüst , istikrarlı ve sabırlı bir insanisen 25 yaşına kadarda beklersin.

Okumak Konusuna gelince , Eğitim hakkı çok önemli bir husustur , ne olursa olsun eğer gidebiliyor ise en sonuna kadar gitsin eğitiminin.

Temizlik , titizlik ve eşe bağlılık çalışan kadınlarda olmuyor diye bir olay yoktor , bu dizilerde ki saçma replikler aldanmamak gerek.

Herşey kadında biter , kadınlar gerçekten seviyorsa isterse 10 tane işte çalışsın 10 tane çocuğu olsun kocası ile oturur sabahlara kadar sohbet eder yüzüne güler mutluluk ve sevgi saçar.

İnan ki ikiniz işten geldiğinizde o kısa süre içerisinde yapmaya çalıştığınız yemeğin telaşının bile ayrı bir Aşk'ı vardır kendi içinde

Kadın yapar bundan şüphen olmasın sakın Kadınlar çok akıllı ve becerikli varlıklardır , isterlerse herşeyi yaparlar sakın onlar hakkında birşeyi onların yerine düşünme.

Bir gün hatırlat şunları yazan ellerini öpeyim :) ...

Ahmet Başkaya
23.07.2010, 06:05

Aha bunu da çalarım :)) Kullanırım :D

Faik Yılmaz
23.07.2010, 08:35

Sevgili Ömer....

Öncelikle şunu belirtmek istermki evlenmek için belirli bir fikri olgunluk derecesine haiz olmak gerekiyor. Olgunluk derken yaşından bahsetmiyorum. Düşünce olarak evliliğe hazır olmaktan bahsediyorum.

Bazı insan 40 yaşında olgunlaşamamakla birlikte bazısı 18 yaşında evi çekip çevirebilecek bir seviyede olabilir. Ancak şuda varki zamanımızda evlilik geçmişe göre çok daha zor olmaktan...

Bunun hayat pahalılığı gibi maddi nedenleride var , eski deruni duyguların olmaması gibi manevi nedenleride var... Eskiden askere gitmeden sözleşen 3 sene sonra ilk günki gibi birbirini seven insanları biliyorum. Ya şimdi biraz duygular biraz fast food kültürüne kurban gitmiş... Hiç kims ehiç biracıya derde katlanmak istemiyor daha iyisini arıyor.

Bu olurken acı çekmeyen gönüllerde derin duygular oluşmuyor olsada yaz yağmuru gibi geçip gidiyor....

Senin durumuna gelince ;

Sevgili Kardeşim kadınlar erkeklere göre daha fazla okumaya muhtaçtır bana göre.... Kadınlarımızında en az erkekler kadar okuması gerektiğini düşünüyorum. Kadın böylelikle kimliğini daha iyi kazanacak fikri olgunluk derecesinede ulaşacaktır. Bir erkek söz gelimi evine bir şekilde ekmek götürür ama bayanlar için durum biraz daha naziktir.

Bu nedenle kız arkadaşının okuma isteğini anlayışla karşılamalısın. Gerektiğinde her türlü yardımı yapmalı onun o anlamdada elinden tutmalısın... Bu onun sana daha çok bağlanmasına neden olur..... Sana daha çok güvenir. Sen ona bu konuda ısrar edersen korkabilir ileriye dönük endişeleri olabilir seninle ilgili...

O okusun sende oku..... Her şeyi zamana yayın.. Düşün sen onu okurken beklemeyi düşünüyorsun ama mesela askere gittiğinde O da seni en az 6 ay bekleyecek...

Aşk paylaşmaktır......
Hayatın keşisim kümesidir.....

Ve bu kümede iki tarafta ne kadar anlayışlı olursa her şey o kadar güzel olur....

.....
23.07.2010, 14:35
O zaman şöyle diyeyim ;

Haklısın usta. Şimdi evlenmek zaten hayal gibi bir şey ama sen durumumu çok iyi anlamışsın. Zaten öyle bir hadis var galiba. Evlenme yaşına gelen ve evlenmeye durumu olan evlensin diye. Benden ondan sordum :)

Bu konu çok hassas :) Dünyanın tos pembe olmadığını anlatıyorsun anlıyorum ama mecbur katlanacaz :) Herkes bazı şeylere katlanıyor zaten...

Sevgili Ömer....

Öncelikle şunu belirtmek istermki evlenmek için belirli bir fikri olgunluk derecesine haiz olmak gerekiyor. Olgunluk derken yaşından bahsetmiyorum. Düşünce olarak evliliğe hazır olmaktan bahsediyorum.

Bazı insan 40 yaşında olgunlaşamamakla birlikte bazısı 18 yaşında evi çekip çevirebilecek bir seviyede olabilir. Ancak şuda varki zamanımızda evlilik geçmişe göre çok daha zor olmaktan...

Bunun hayat pahalılığı gibi maddi nedenleride var , eski deruni duyguların olmaması gibi manevi nedenleride var... Eskiden askere gitmeden sözleşen 3 sene sonra ilk günki gibi birbirini seven insanları biliyorum. Ya şimdi biraz duygular biraz fast food kültürüne kurban gitmiş... Hiç kims ehiç biracıya derde katlanmak istemiyor daha iyisini arıyor.

Bu olurken acı çekmeyen gönüllerde derin duygular oluşmuyor olsada yaz yağmuru gibi geçip gidiyor....

Senin durumuna gelince ;

Sevgili Kardeşim kadınlar erkeklere göre daha fazla okumaya muhtaçtır bana göre.... Kadınlarımızında en az erkekler kadar okuması gerektiğini düşünüyorum. Kadın böylelikle kimliğini daha iyi kazanacak fikri olgunluk derecesinede ulaşacaktır. Bir erkek söz gelimi evine bir şekilde ekmek götürür ama bayanlar için durum biraz daha naziktir.

Bu nedenle kız arkadaşının okuma isteğini anlayışla karşılamalısın. Gerektiğinde her türlü yardımı yapmalı onun o anlamdada elinden tutmalısın... Bu onun sana daha çok bağlanmasına neden olur..... Sana daha çok güvenir. Sen ona bu konuda ısrar edersen korkabilir ileriye dönük endişeleri olabilir seninle ilgili...

O okusun sende oku..... Her şeyi zamana yayın.. Düşün sen onu okurken beklemeyi düşünüyorsun ama mesela askere gittiğinde O da seni en az 6 ay bekleyecek...

Aşk paylaşmaktır......
Hayatın keşisim kümesidir.....

Ve bu kümede iki tarafta ne kadar anlayışlı olursa her şey o kadar güzel olur....

Eyvallah abi.

Sevginin bir küme olduğu çok doğru. Kesişim kümesi ne kadar büyükse , sevgi de o kadar büyük oluyor

Melek
23.07.2010, 14:44
Sev Darluk-Sevma Darluk... :D

Emirhan Makul
23.07.2010, 14:55
Sev Darluk-Sevma Darluk... :D

Aşk Dolu bu başlıkta İl temsilciğin hayırlı olsun Melek Ablacım.

Melek
23.07.2010, 15:11
Aşk Dolu bu başlıkta İl temsilciğin hayırlı olsun Melek Ablacım.

Teşekkür ederim Emirhan'cım :alkış::alkış: layık olabilirsem ne mutlu bana.

.....
24.07.2010, 03:14
Olmayanın bir derdi , olanın bin derdi...

Emirhan Makul
28.07.2010, 01:11
Erkek deniz ise Kadın gemi; Erkek kaptan ise Kadın rota; Erkek kalem ise Kadın satır; Erkek fidan ise Kadın meyve; Erkek yolcu ise Kadın yol; Erkek okul ise Kadın öğretmen Erkek bulut ise Kadın yağmur; Erkek şiir ise Kadın ilham; Erkek çıra ise Kadın ateş gibidir.

izzet
28.07.2010, 01:12
Yillar sonra görmek... Nasil olacak acaba...

28TS61
28.07.2010, 05:03
Yillar sonra görmek... Nasil olacak acaba...

hayirdir izzet :)

.....
28.07.2010, 08:00
Erkek deniz ise Kadın gemi; Erkek kaptan ise Kadın rota; Erkek kalem ise Kadın satır; Erkek fidan ise Kadın meyve; Erkek yolcu ise Kadın yol; Erkek okul ise Kadın öğretmen Erkek bulut ise Kadın yağmur; Erkek şiir ise Kadın ilham; Erkek çıra ise Kadın ateş gibidir.

:alkış:

Güzelmiş :)

izzet
28.07.2010, 13:18
hayirdir izzet :)

Benim icin olmasada, baskalari icin hayir olsun :):)

Bilhan Özhan
28.07.2010, 18:27
Asik olmak Sevdigin kisi icin herseyden vazgecebilmek tek onu sevebilmek.. onun disinda baska kimseyi görememek.. Asik olmak körlüktür..

Gökhan KAN
02.08.2010, 02:19
İçimi döktüm rahatladım oh be..

Bıyıklıoğlu
02.08.2010, 02:34
‎''Başkasını koy yüreğine'' diyen Kadın...
Dudaklarına oje sürdün mü Sen hiç?...

bASTURk
02.08.2010, 19:25
Gözdeki kirpiktir aşk.Dışında kalkan,içinde mızrak!..

Serdar Ersoy
04.08.2010, 01:52
Aşk Tanrının Verdiği bir armağan Geri Çevirmek Olmaz.

Bıyıklıoğlu
04.08.2010, 01:54
Biz de isterdik bir ömre sonsuza dek demir atmayı, ama dalgasız, durgun bir liman bulamadık !

Emirhan Makul
04.08.2010, 16:58

Argadaşa katılıyorum , Geri çevirmek olmaz , Çarpılırız bence , hediyeyi alalım biz boşverin gerisini.

.....
12.08.2010, 18:13
Aşkada aşık olduğum güne de lanet edesim geldi.

Ne kötü birşeymiş bu ya. Sevmesen bir dert , sevsen bin derdin var!

Cem Akyüz
12.08.2010, 19:38
Bırakın bu işleri beyler :)

Yunus Emre AYAZ
12.08.2010, 19:57
aşk ramazanda güzel bir şey değil :D
sonra ismail türüt gibi efkarli günlerume geldi çatti remezan dersiniz :D

.....
14.08.2010, 01:54
8 yılı aşkın süredir devam eden sevda burda biter.

Kalın sağlıcakla...

Samet Türkmen
14.08.2010, 01:57
Boşuna dememiş büyüklerimiz , işin sırrı gerçek sevgiliyi bulabilmekte diye. Yoksa sonu kötü bitebiliyor. İyi gidiyor görünse de kötü gidiyor olabilir. Yani burada kalır. Ötelere geçmez :)

Adem ERTUĞRAL
14.08.2010, 02:05
gittiğim bütün hekimler aynı şeyleri söylediler
söz birliği etmişcesine
'aşk hastalığıdır bunun adı
ve çok sarsar insanı bu yaştan sonra'

oysa ne yalan söyliyeyim,
ben yalnızca
bir kuyrukluyıldıza
çarptığımı sanmıştım
yaşamın çıkmaz sokaklarında yürürken
yüreğim bir patlamayla aydınlanınca...

Ömer TOPAL
14.08.2010, 02:18
bir kibrit çöpünde bile onu aklına getirmektir aşk....

Adım atarken bile dikkat etmektir..yanlış bir adımda onsuzluga sürükleneceginden korkmaktır aşk...

Huzurla uykuya dalmaktır...Sabah uyanacagında varlıgını düşünüp mutlu uyanmaktır aşk...

Velasıl kelam Aşktır AŞK

Bıyıklıoğlu
14.08.2010, 02:48
CAN YÜCEL (http://www.facebook.com/album.php?aid=194674&id=199740359678)
‎"Bir gün kaldığın yerden başlayacaksın
Biri seni bulacak
Önce korkacaksın eski ac...ılara yakalanmaktan
Biraz ürkeceksin.!
Ne kadar dirensen de nafile.
...İnsansın sonuçta, seveceksin
Eski acılara bakıp da küsme sevdalara
Gâvura kızıp da oruç bozulmaz.!
Sök at kafandan acaba'ları.!
BİR KEMİK AYNI YERDEN İKİ DEFA KIRILMAZ..."

Ertuğrul_
15.08.2010, 16:40
bu başlık altında eminim bana yardım edicek birilieri cıkar.
arkadaslar ben istanbulda yasıyorum sevdgim trabzon da fakat ayrıyız su an.
ben trabzona onun için geliyorum fakat onu bulmam guzel bi gun yasatmam için yardmlarnıza ihtiyacm war.
malum trabzonu pek bilmem:) yardm edebilecek arkadas warsa bana ozel msj yoluyla ulasırsa cok sevinirm.

Emirhan Makul
15.08.2010, 17:28
Ertuğrul ;

Trabzon İl Temsilcileri bu konuda yardımcı olacaktır.

Örnek ; Atılay

Hemen özel mesaj ile ulaşın size yardımcı olacaktır , olmadı Fatih(Abi) Balta , Oda Olmadı İsmail Alkan. Hiç birimi olmadı Mehdi Abi derdinize kesinlikle derman olacaktır.

Mucahid Erdogan
15.08.2010, 17:57
aşk çektiğin her dumanda onun içinde yaşamaktır

Zafer BİLGİN
15.08.2010, 18:07
Şarkıların günahı yok,

acıtan snsin içimi,

hangimiz istedi söyle,

bu adaletsiz seçimi

Bıyıklıoğlu
15.08.2010, 18:11
Bütün yollarımın tabelalarında adın yazıyor..
Denedim bir bir,hepsi çıkmaz sokak...

Ertuğrul_
15.08.2010, 18:18
emirhan saolasın

winner
16.08.2010, 17:22
Bu başlığa katkım sevdiğim iki şarkıyla olabilir belki.

Amy Winehouse "Love is a loosing game"
Dido "Don't believe in love"

Aykut Uçar
16.08.2010, 22:57
Gece, ışıl ışıldı gökyüzü. Önce her yıldıza senin adını verdim, yetmedi. Hiç biri senin gözlerin gibi değildi. Ben yalnız senin gözlerini yıldız bildim. Herkes altında sarhoş olacağı yıldızı ararken, ben senin gözlerinde bitirdim içki kadehlerini. Her şey siyah beyazken, ben mavi bir düşte gizlendim Konuk oldum uykularına, gördüğün her rüyanın içindeydim...

Gördüğün denizmiydi ben o denizin martısıydım.Bir ormanda mı yürüyordun, en ulu ağacıydım. Sen bir dağın tepesinde görürken kendini , ben doruklarında beyazlığıydım. Sonsuz hasret ateşiydim ben her gece kapında yanan. Sen bile söndüremezsin beni. Çünkü hasretin sen varken bile dinmeyenindendi. Kolaydı sevmeler ben imkansızı seçdim. Ne kadar yakınsam o kadar uzaktın bana. Elimi uzatsam tutabilirdim ama bir o kadarda ulaşılmazdın. Kaçanlardan değildim ben, kaçmadım...

Ne zaman vazgeçmeye kalsam yüreğim o kocaman haliyle dikildi karşıma. Ben yüreğimin sesini dinledim. Ve yüreğim aslında sendin. Her sözcüğü denedim aslında seni anlatmak için. Her sözcüğün üzerinde durup bin kere düşündüm. Ya onlar anlatamadı seni ya sen onlara yetmedin. Sözcükler yetmedi ya, renklere sarıldım bende. Bir tek mavi anlattı seni. Maviye yakışan yalnız sendin. Ne kendimi sakladım ne de sözlerimi. Duygularım içtendi. Seni kendimi seve rgibi sevdim. Tutkuyla bağlıydım sana ama sevdam senin tutsağın değildi. Ben özgürlüğüme düşkündüm ve özgürlüğümde sendin...

Dinle ey yar, sana bağımlı olmadan büyüttüm ben bu sevdayı içimde. Sen olsanda büyümeye devam edecek olmasanda. Sevmişim bir kere seni kurtuluşun yok sevgimden. Seni özlemeyi en çok ben bilirim. Hiç yakınmadım seni özlemekten. Üsteklik kavuşamama ihtimali işlenmemiş soğuk bir taş gibi önümde dikilip dururken. Sana dokunamamak yüreğimi böyle acıtırken. Bil ki ben yüreğimi kanatan bu acıya inat dokunmadan tenine saatlerçe sevişebilirim.....

Nerede hata yaptım.. Nerede.

lazutlee
16.08.2010, 23:04
hoca senin avatar güzelmiş ya kim bu facede hesabı varmı :D

Cagdas Topal
16.08.2010, 23:16
Aşk ne kadar zor bişeymiş arkadaş :D

Ne güzel 18 yasına kadar free takılıyordum nerden çıktın karşıma diyesim var :D

Kubilay ŞAHİN
16.08.2010, 23:20
Çok kötü bir askerlik psikolojisine girdim can sıkıntısından ölüyorum kendimi yanlız hissediyorum..

Ne yapsam.. Beklemeye devammı etsem..

Aykut Uçar
16.08.2010, 23:23
hoca senin avatar güzelmiş ya kim bu facede hesabı varmı :D

Yaşına saygım var artı renkdaşız okumamış sayıyorum.

Aykut Uçar
16.08.2010, 23:24
Gidecekmisin kubilay yoksa askerdemisin?

Cagdas Topal
16.08.2010, 23:25
Gidecekmisin kubilay yoksa askerdemisin?

Bence askerlik bitti :D

Aykut Uçar
16.08.2010, 23:30
Bitti ise böyle karamsar olmaz dı baksana moral olarak bitmiş.

Cagdas Topal
16.08.2010, 23:33
Bitti ise böyle karamsar olmaz dı baksana moral olarak bitmiş.

Askerlik kötü bişe degil yav :) Asıl kalanlara oluyor cocukluk arkadaslarımın hepsi askerde bir ben kaldım koskoca mahallede . Yaz nasıl gecti anlayamadım evden cıkmadım cogunlukla :D Neyseki 3 ayları kaldı geliyorlar sırayla :D

Onlar askere gittigi ilk günü düşünüyorum da sokaga cıktım kimse yok :D Çok kötü bir durum ya :D

Aykut Uçar
16.08.2010, 23:35
Arkadaşların gelir sen gidersin. Muhtemelen 4 senelk bir ayrılık olacaktır :) the end Cağdaş mahallene komple veda et istersen.

Cagdas Topal
16.08.2010, 23:38
Arkadaşların gelir sen gidersin. Muhtemelen 4 senelk bir ayrılık olacaktır :) the end Cağdaş mahallene komple veda et istersen.

Üniversite 3. sınıftayım mahalleden kopalı 3 sene oldu kaldı 2 sene :D Sonra askerlik sonra evlilik derken veda vakti gelir :D

Biliyorum zaten arkadaslarımın askerden geldiklerinde eskisi gibi olmayacagını , iş , evlilik falan derken araya bir mesafe girecek :D

Aykut Uçar
16.08.2010, 23:40
Asla yalnız yürümeyeceksin :) bi an bu geldi aklıma Maçın stresi sanırım:)

Emirhan Makul
16.08.2010, 23:41
Çok kötü bir askerlik psikolojisine girdim can sıkıntısından ölüyorum kendimi yanlız hissediyorum..

Ne yapsam.. Beklemeye devammı etsem..

Askerlik ile bu konunun ne alakası var Kubilay bey ? Peşinizde bir Yar bırakacağınızdan mı dertlisiniz acaba ?

Cagdas Topal
16.08.2010, 23:41
Asla yalnız yürümeyeceksin :) bi an bu geldi aklıma Maçın stresi sanırım:)

Artık yeni slogan " You ' ll never walk again " :D

Kubilay ŞAHİN
16.08.2010, 23:46
Gidecem.. Gideceğim için kendimi bi boşlukta hissediyorum..

Emirhan, Beni bir tek sen anlarsın..

.....
16.08.2010, 23:48
7 8 yıllık aşk bitti.

14 Ağustos 2010 saat 01:48

Rüya gibiydi. Bundan sonra ne olacak hiç bilmiyorum :)

Aykut Uçar
16.08.2010, 23:50
Ve hala gülüyrsun Ömer. Bravo vallahi diyecek birşey bulamıyorum

Cagdas Topal
16.08.2010, 23:50
7 8 yıllık aşk bitti.

14 Ağustos 2010 saat 01:48

Rüya gibiydi. Bundan sonra ne olacak hiç bilmiyorum :)

7 yıllık mı öh be :eek: 12 yasında mı cıkmaya basladınız :eek:

Dursun Kaplan
16.08.2010, 23:52
Güzeldir güzel. :p

.....
16.08.2010, 23:53
Ve hala gülüyrsun Ömer. Bravo vallahi diyecek birşey bulamıyorum

Bakma sen güldüğüme içim ağlıyor aslında. Çok sevmiştim çünkü. Ama bitmesi ikimiz içinde hayırlısı oldu.

7 yıllık mı öh be :eek: 12 yasında mı cıkmaya basladınız :eek:

4.Sınıftan beri arkadaşız ve seviyorduk birbirimizi. Ama buraya kadarmış 2 3 kere kendi isteğimle ayrılmıştım ama bu son nokta bir daha kavuşacağımızı zannetmiyorum.

Hukuk okumayı sevgisine değişen bir kızla yapamam ben ;)

Cagdas Topal
16.08.2010, 23:55
4.Sınıftan beri arkadaşız ve seviyorduk birbirimizi. Ama buraya kadarmış 2 3 kere kendi isteğimle ayrılmıştım ama bu son nokta bir daha kavuşacağımızı zannetmiyorum.

Hukuk okumayı sevgisine değişen bir kızla yapamam ben ;)

Senin için hayırlısı neyse o olsun Ömer :)

.....
16.08.2010, 23:56
Senin için hayırlısı neyse o olsun Ömer :)

Amin , cümlemizin içinde hayırlısı neyse o olsun :)

Cagdas Topal
16.08.2010, 23:57
Amin , cümlemizin içinde hayırlısı neyse o olsun :)

1 ay sonra unutursun kızı merak etme üniversite ortamına bir adım at :D Yeni aşklar seni bekliyor olacak :D

Aykut Uçar
17.08.2010, 00:00
Müslüm gürses Yaşamanın kuralı
tam zamanıdır Ömer :)

.....
17.08.2010, 00:04
1 ay sonra unutursun kızı merak etme üniversite ortamına bir adım at :D Yeni aşklar seni bekliyor olacak :D

Ya aşk dediğin nedir ki :D

Ben aşk aramıyorum , evlenilecek kız arıyorum :p :D

Cagdas Topal
17.08.2010, 00:06
Ya aşk dediğin nedir ki :D

Ben aşk aramıyorum , evlenilecek kız arıyorum :p :D

Evlenilecek kız aramak için biraz erken degil mi :confused: :D

Olm erken evlenip ne yapacaksın , 28-30 yaş civarında evlilik süper olur :D

.....
17.08.2010, 00:08
Evlenilecek kız aramak için biraz erken degil mi :confused: :D

Olm erken evlenip ne yapacaksın :D

Ağa valla elini çabuk tut derim sana :)

Bakıyorsun kızlar bir o erkekle bir diğer erkekle. Ben böyle kızlardan hiç haz duymuyorum hatta tiskiniyorum.

Aramıyorum aslında sadece ümit ediyorum :)

.....
17.08.2010, 00:09
Müslüm gürses Yaşamanın kuralı
tam zamanıdır Ömer :)

Şimdi dinledim beğenmedim :)

Müslüm Gürsesin Gitme şarkısı aklıma geldi güzeldi :)

Cagdas Topal
17.08.2010, 00:11
Ağa valla elini çabuk tut derim sana :)

Bakıyorsun kızlar bir o erkekle bir diğer erkekle. Ben böyle kızlardan hiç haz duymuyorum hatta tiskiniyorum.

Aramıyorum aslında sadece ümit ediyorum :)

Valla ben buldum öyle birini ama evlilik için 28-30 öncesi ı-ıh olmaz gibi :D

.....
17.08.2010, 00:11
Valla ben buldum öyle birini ama evlilik için 28-30 öncesi ı-ıh olmaz gibi :D

Bende buldum dediydim ama bulamamışım :)

Bu soruyu kendine iyi sor derim sonra ben gibi kalma :D

Neyse Allah mesut etsin kardeşim inşallah hep mutlu olursun :)

Cagdas Topal
17.08.2010, 00:13
Bende buldum dediydim ama bulamamışım :)

Bu soruyu kendine iyi sor derim sonra ben gibi kalma :D

Neyse Allah mesut etsin kardeşim inşallah hep mutlu olursun :)

İçime bir kurt düşürdün bak şimdi :o :D

Gece gece nerden çıktın olm sen :D:D:D

İnş Ömer , cümlemize :p

.....
17.08.2010, 00:15
İçime bir kurt düşürdün bak şimdi :o :D

Gece gece nerden çıktın olm sen :D:D:D

İnş Ömer , cümlemize :p

Abi kız milleti çok farklı, onları anlamak çok güç.

Çok seven insan herşeyi yapar diyor sonra hukuk okumayı bırakmam diyor. Bir kız için bence hukuk okumak iyi değil. Yani benim evleneceğim bir kız için :)

Akşamları geç gelmeler, toplantılar , görüşmeler filan bana ters :)

Tabi senin böyle bir sorunların olmadığına göre mutlu olabilirsin :p :)

Cagdas Topal
17.08.2010, 00:17

Çok seven insan herşeyi yapar diyor sonra hukuk okumayı bırakmam diyor. Bir kız için bence hukuk okumak iyi değil. Yani benim evleneceğim bir kız için :)

Olm kız okumasın mı bırak sevdigi işi yapsın :D Zaten bırakmıssın ya neyse :D

.....
17.08.2010, 00:19
Olm kız okumasın mı bırak sevdigi işi yapsın :D Zaten bırakmıssın ya neyse :D

Okusun tabi de hukuk okumasın :) Öğretmenlik varken mis gibi bayanlar için ideal meslek onu olsun ama nafile :)

Dediğin gibi zaten gitti bitti artık. Hayırlısı :):)

Emirhan Makul
17.08.2010, 00:23
Ömer ! Ömer ! Ömer !

Geçmiş Olsun , Gerçekten Ayrıldınız mı ?

.....
17.08.2010, 00:24
Ömer ! Ömer ! Ömer !

Geçmiş Olsun , Gerçekten Ayrıldınız mı ?

Gerçekten herşey bitti. Buraya kadarmış.

Emirhan Makul
17.08.2010, 00:31
Gerçekten herşey bitti. Buraya kadarmış.

Çok özel değilse nedenini öğrenebilir miyim bir kaç kelimeyle.

Çünkü uzun soluklu ve sağlam bir ilişkinin bitme nedeni merak ederim hep.

.....
17.08.2010, 00:36
Çok özel değilse nedenini öğrenebilir miyim bir kaç kelimeyle.

Çünkü uzun soluklu ve sağlam bir ilişkinin bitme nedeni merak ederim hep.

Artık özel olacak bir şeyi kalmadı , çünkü ortada ilişki diye bir şey kalmadı :)

Ayrılma nedenimiz hukuk okuması oldu. Hukuk okuyarak bu ilişkiyi sürdüremeyeceğimizi söyledim. O da ben hukuk okumak istiyorum dedi.

Ayrıca ortada bir kapasite meselesi var. Özel Üniversitede Hukuk okuyor. Bitirebileceğini düşünmüyorum dedim ama bitiririm dedi.

En son seçim yapmak zorunda kaldı ve seçimi her zamanki gibi hukuk oldu.

Çok sevmiştim uğruna çok şeyi göze almıştım ama sevgiden daha değerli şeylerin olduğunu anladım.

Kimse bana sevgilim için ölürüm türünden naralar atmasın burda :) Bırakın ölmeyi kıçı çırık hukuku bırakmıyorlar.:)

Bıyıklıoğlu
17.08.2010, 01:09
Annesinden dayak yediği halde, yine anne diyerek ağlayan bir çocuk gibidir '' AŞK ''

Nihal Ayvaz
17.08.2010, 02:32
Kimse bana sevgilim için ölürüm türünden naralar atmasın burda :) Bırakın ölmeyi kıçı çırık hukuku bırakmıyorlar.:)

Hiçbir kişi ve hiçbir sevgili için bu kadar önemli bi karardan vazgeçilmez.

Sonuçta o hukuk okumasa 1sene sonra ondan ayrılsan, ne olacak?

Bence doğru olanı yapmış kız ark.ın..Senin de ona destek vermen gerekirdi..

Emirhan Makul
17.08.2010, 02:41
Gelecek ve Bunu belirlemek çok önemli Bilgili insanlar Ailelere bile Öğrencinin kendisine bırakın tercihlerini derken bir sevgili bunu nasıl kısıtlayabilir?

Ömer Sende sakın "Sevgili bu kadar değersiz mi yani" lafını söyleme konuşalım :)

JUVESAM
17.08.2010, 02:42

İyi yaaaa :D

mehmets61
17.08.2010, 04:09
ömer bence de yanlış yapmışsın.neden kız arkadaşının meslegi ile kendini kıyaslıyorsun ki.bırak tercihini yapsın.sende onun en büyük destekcisi olman lazımdı.bir ilişkide sevgi ne kadar önemliyse saygıda o kadar önemli.kız arkadaşının kararına da saygı duymalıydın.fikirlerimi belirttim haddim olmayacak bir şeyler söylemişsem kusura bakma ömer...

.....
17.08.2010, 05:12

Ben öyle boş konuşup boş hayaller kuran insanlardan değilim. Uzun zamandan beri ciddi düşündüğümü belirtiyordum ve kendiside bunu biliyordu.Lakin evlilik düşündüğüm için eşimin hukuk okumasını istemiyordum. Bunu defalarca söyledim ama olmadı. Okumak istiyorum türünden şeyler söyledi. Kimse okumasına karışmıyor. Hazırlık sınıfını bile zar zor geçti. Bu hukuk işi kapasite meselesi. Aynı tıp gibi. Temelin olmadığı sürece istediğin kadar çalış başarılı olman çok zor. Düşük puanla giriyorsun üniversiteye okumaya çalışıyorsun. Zaten sende eksiklik varki özel üniversiteye gitmişsin. Bunu tamamlamak hiç kolay değil. Zaten onada söyledim , başarılı olman imkansız gibi bir şey. Sınıfta kalırsın okuduğuna verdiğin zamana yazık dedim ama anlamadı.

Normalde böyle bir şey yapacak kişi değilim. İleriyi düşünmesem hiç problem değil. İsterse baş savcı olsun isterse hakim olsun.

Fakat benim kafa yapıma göre bir bayanın ki bu bayan eşim olacak bayansa böyle işler yapması doğru değil...

.....
17.08.2010, 05:16
Gelecek ve Bunu belirlemek çok önemli Bilgili insanlar Ailelere bile Öğrencinin kendisine bırakın tercihlerini derken bir sevgili bunu nasıl kısıtlayabilir?

Ömer Sende sakın "Sevgili bu kadar değersiz mi yani" lafını söyleme konuşalım :)

Valla sevgi bu kadar değersiz olabilir gerçekten :)

Ben kız arkadaşım için 1 sene daha dershaneye gitmeyi reddettim , biran önce mesleğimi elime alıyım diye hayalimdeki mesleği hiçe saydım.

Karşılığında zarar çeken yine ben oldum. Peki ne için ?

Sevgiyi vermeden önce karşındaki kişiye bakacaksın sonra sevgi vereceksin...

.....
17.08.2010, 05:18
ömer bence de yanlış yapmışsın.neden kız arkadaşının meslegi ile kendini kıyaslıyorsun ki.bırak tercihini yapsın.sende onun en büyük destekcisi olman lazımdı.bir ilişkide sevgi ne kadar önemliyse saygıda o kadar önemli.kız arkadaşının kararına da saygı duymalıydın.fikirlerimi belirttim haddim olmayacak bir şeyler söylemişsem kusura bakma ömer...

Yok abi estağfurullah...

Kız arkadaşıma her zaman desteğimi vermişimdir. Ama bu konu çok hassas. Evlenmeyi düşünmesem istediği kadar okusun problem olmazdı ama evlenmeyi düşündüm.

Ve benim evleneceğim kişi profilini hukuk okuyan birisi oluşturmuyor. Hassas bir konu :)

Erbay
21.08.2010, 18:52
Daha önce bu başlığa yazmayacam demiştim ama bu yazıyı ne zamandır paylaşmak istiyordum burada. Daha önce paylaşıldıysa özür dilerim.

Seni Beklediğim Kadar

Üniversiteli delikanlı Kolejli kıza bir voleybol maçında rastladı.Okul salonundaydı maç. Tribünsüz, minik bir salon.. Seyircilerle, oyuncular arasında, sahanın çizgisi vardı sadece.. O kadar yakındılar..Delikanlı, bu tatlı, bu güzel, bu dünyalar şirini kızı ilk defa görüyordu takımda.. Hoşlandığını, fena halde hoşlandığını hissetti. Az sonra bir şeyi daha hissetti. Uzun zamandan beri maçı değil, o güzel kızı izlediğini.. Kız servis atarken hemen önünden geçti. Göz göze geldiler.. Kız gülümsedi.. Delikanlı, çok popülerdi o yıllarda..Kız onu tanımış olmalıydı. Kim bilir, belki kız da ondan hoşlanmıştı.. Belki de delikanlı öyle olmasını istediği için ona öyle gelmişti.. Set değişip, takım karşıya gidince, delikanlıda yerini değiştirdi, o da karşıya gitti.. Üçüncü sette tekrar eski yerine döndü.. Kızda gidiş gelişleri fark etmişti galiba.. Bir defa daha gülümsedi. Manidar.. ”Anladım” der gibi bir gülümseyişti bu.. Delikanlı o hafta boyu hep bu dünyalar şirini kızı düşündü.. Pazar günü, sabahın köründe kalktı, erkenden oynanacak maçı, ne maçı canım, o dünyalar şirini kızı görmek için.. Delikanlı artık kızın hiçbir maçını kaçırmıyordu. Dahası..Ankara Koleji’nin her dağılış saatinde, okul civarında oluyordu, onu bir kez daha görmek için.. Karşılaştıklarında, hafif çok hafif bir gülümseme, çok minik bir baş eğmesi ile selamlaşır olmuşlardı..Bir defasında, yaptığına sonra kendisi de günlerce güldü.. O gün gene tesadüfmüş gibi, okul dağılımı kızın karşısına çıkmış, gülümseyerek selamlamış, sonra arka sokaklara dalıp, yıldırım gibi koşarak, bir blok ötede gene karşısına çıkmıştı.. Kız bu defa, iyice gülmüştü.. Karşısında, sözüm ona ağır ağır yürüyen, ama nefes nefese delikanlıyı görünce.. Delikanlı, voleybol takımının kaptanını iyi tanıyordu. Arkadaştılar.Sonunda bütün cesaretini topladı, kaptana açıldı.. O kızdan fena halde hoşlanıyordu. Galiba kız da ona karşı boş değildi. Bir yerde,bir şekilde tanışmaları gerekiyordu.. O zamanlar, bu işler böyle oluyordu çünkü.. Kaptan: “Tabii” dedi.. “Bu hafta sonu güzel bir konser var. Biz onunla gitmeye karar vermiştik zaten. Sen de gel. Hem konseri birlikte izleriz, hem de tanışırsınız..” ”Mutluluk işte bu olmalı” diye düşündü delikanlı. “Mutluluk işte bu..” Ve konser gününe kadar geceleri hiç uyuyamadı.. Konser gününü de hiç ama hiç unutmadı..O ne heyecandı öyle.. Konserin verildiği sinemanın kapısında tanıştılar.. El sıkıştılar.. O güzel ele dokunduğu anı da hiç unutmadı delikanlı.. Kaptan, salona girdiklerinde, ustaca bir manevra daha yaptı. Delikanlı ile dünyalar şirini kız yan yana düştüler. İnanamıyordu delikanlı.. Onunla nihayet yan yana oturduğuna, onun sıcaklığını hissettiğine, onun nefesini duyduğuna inanamıyordu.. Biraz önce tanışırken tuttuğu el, bir karış ötesinde öylesine duruyor, delikanlı, sahnede dünyanın en romantik şarkısı söylenirken ki, o an dünyanın bütün şarkıları dünyanın en romantik şarkısıydı ya, o eli tutmak için öylesine büyük bir arzu duyuyordu ki içinde.. Ama uzatamıyordu işte elini.. Her şey böyle iyi giderken, yanlış bir hareketle, onu ürkütebileceğinden, incitebileceğinden öylesine korkuyordu ki.. Sonunda dayanamadı, sanki kolu uyuşmuş gibi, uzandı.. Kolunu kızın koltuğunun arkasına koydu.. Kızın omzuna değil.. Koltuğun üzerine.. Sonra kız arkaya yaslandı.. Birkaç saç teli, delikanlının elinin üzerine dokundu.. Kalbi yerinden fırlayacak gibi atıyordu artık genç adamın.. Dünyalar şirini kızın saçları eline dokunuyordu çünkü..Konserden çıkarken, kız, şakalaştı.. “Sizi her maçımızda görüyoruz. Alıştık nerdeyse.. Yarın Adana’da maçımız var.. Gözlerimiz sizi arayacak..”Hayır, aramayacaktı..Delikanlı o anda kararını vermişti çünkü.. Cebinde onu otobüsle Adana’ya götürüp getirecek, hatta öğle yemeğinde bir de Adana kebap yedirecek kadar para vardı.. Gece yarısı kalkan otobüse bindi..Sabah erkenden Adana’ya indi. Maç saatine kadar başı boş dolaştı. Salona erkenden girdi, en ön sıraya tam servis köşesine en yakın yere oturdu.. Takımlar sahaya çıkarken, salondaki en heyecanlı seyirci oydu. Maç falan değildi sebep tabii.. İlk sette kız farkında bile değildi onun.. Nerden olsundu ki.. İkinci sette öbür tarafa gittiler.. Döndüklerinde, üçüncü sette kız fark etti delikanlıyı..Yüzünde çok ama çok şaşkın bir ifade, biraz mutluluk, biraz da gurur vardı sanki.. Ankara’nın hele Kolej’de çok popüler bu delikanlısının onun için ta oralara geldiğini bilmenin gururu..Maç bitti. Kız soyunma odasına, delikanlı garajlara gitti. Tek kelime konuşmadan.. Konuşmaya gelmemişti ki..Kız “Keşke orada olsaydın” demişti. O da olmuştu işte.. Hepsi o..Ona o kadar çok şey söylemek istiyordu ki aslında..Bir gün üniversite kantininde gazete okurken, iç sayfalarda bir şiire rastladı. Daha doğrusu bir şiirden alınmış bir dörtlüğe.. Söylemek istediği her şey bu dört satırda vardı sanki..Bembeyaz bir karta yazdı o dört satırı.. Öğleden sonrayı zor etti, Kolejin önüne gitmek için.. Kızın karşıdan geldiğini gördü. Koşarak yanına gitti. “Bu sana” diye kartı eline tutuşturdu ve kayboldu ortadan, kız, dizeleri okurken..

“Ne hasta beklerdi sabahı
Ne taze ölüyü mezar
Ne de şeytan bir günahı
Seni beklediğim kadar!..”

Ertesi gün öğleden sonra, tarif edilemez heyecanlar içinde Kolej’in önündeydi gene.. Kız karşıdan geliyordu.. Bu defa yanında arkadaşları yoktu. Yalnızdı..Yaklaştığında işaret etti delikanlıya.. Gözlerine inanamadı genç adam.. Onu yanına mı çağırıyordu yoksa.. Evet, çağırıyordu işte.. Kalbinin duracağını sandı yaklaşırken.. “Sana bir şeyler söylemek istiyorum” dedi kız.. O da heyecanlıydı, belli..“Bak iyi dinle.. Dünkü satırlar için çok teşekkürler.. Herhalde hissettin, ben de senden hoşlanıyorum. Ama senden evvel tanıdığım birisi daha var. Ondan da hoşlanıyorum ve henüz karar veremedim, hanginizden daha çok hoşlandığıma.. Ve de şu anda, onu terk etmem için bir sebep yok.”“O zaman karar verdiğinde ve de eğer seçtiğin ben olursam, hayatında başka kimse olmazsa, ara beni” dedi delikanlı ikiletmeden.. Ayrıldı kızın yanından.. Bir daha voleybol maçına gitmeden, bir daha okul yolunda önüne çıkmadan.. Bir daha onu hiç görmeden..Yıllarca sonra Levent’in söyleyeceği şarkıdaki Sezen’in sözlerini o, o zaman biliyordu sanki. Aşk onurlu olmalıydı.. Günlerce, haftalarca, aylarca bekledi.. Tıpkı, kıza verdiği o dörtlükteki gibi bekledi.. Hastanın sabahı, şeytanın günahı beklediği gibi bekledi.. Heyecanla bekledi. Hırsla, arzuyla bekledi. Umutla, umutsuzlukla bekledi. Bazen öfkeyle bekledi.. Ama bekledi.. Başka hiç kimseye bakmadan, başka hiç kimseyi bulmadan bekledi.Bir gün bir şiir antolojisinde şiirin tamamını buldu.. İki dörtlüktü şiir aslında.. İlki kıza verdiği.. Bir ikinci dörtlük daha vardı o kadar.. O dörtlüğü de bir kartın arkasına dikkatle yazdı.. Cebine koydu..Bekleyiş sürüyor, sürüyordu..Okullar kapandı, açıldı.. Aylar, aylar geçti.. Bir gün delikanlı kızı aniden karşısında gördü.. “Günlerdir seni arıyorum” dedi kız. “Günlerdir seni arıyorum. İşte sana haber.. Artık hayatımda hiç kimse yok!..”“Yaa” dedi delikanlı.. “Yaa” dedi sadece..Kalbi heyecandan ölesiye çarparken, aylardır ölesiye beklediği an gelip çatmışken, ağzından sadece bu ses çıkmıştı..“Yaaa!..”Cebinde artık iyice eskimiş kartı uzattı kıza.. “Sana bir şiirin ilk dörtlüğünü vermiştim ya bir gün” dedi.. “Bu da ikinci ve son dörtlüğü onun..”Sonra yürüdü gitti, arkasına bile bakmadan.. Kız dizelere bakarken..

“Geçti istemem gelmeni
Yokluğunda buldum seni.
Bırak vehmimde gölgeni
Gelme artık neye yarar!..”

Aradan yıllar, çok ama çok uzun yıllar geçti. Delikanlı bugün hâlâ düşünüyor..O uzun, çok uzun bekleyiş aşkını öldürmüş müydü, acaba?.Ya da beklerken, ölesiye beklerken hayalinde öylesine bir sevgili yaratmıştı ki, artık yaşayan hiç kimse bu hayali dolduramazdı.. O sevgilinin kendisi bile.. Hayalindekini yaşatmak için mi, yaşayanı silmişti yani?.. Yokluğunda bulmak bu mu demek oluyordu?..Ya da.. Ya da..Bir şiirin romantizmine mi kapılmış, bir delikanlılık jesti uğruna, mutluluğunun üzerinden öylece yürüyüp gitmişti, acaba?Delikanlı bu soruların yanıtını bugün hâlâ bilmiyor.. Bilmediğini de en iyi ben biliyorum.. Çünkü, delikanlı bendim!.. Yazar : Hıncal Uluç

Atılay
21.08.2010, 18:55
Hoş bi yazıymış

Cem Akyüz
21.08.2010, 19:01
Çok yakında eşsiz yorumlarımdan yazacağım buraya :)

Kubilay ŞAHİN
21.08.2010, 19:38
Çok yakında eşsiz yorumlarımdan yazacağım buraya :)

Yoksa Yoksa Yoksaa..

Mustafa Yüksek
21.08.2010, 20:09
Yoksa Yoksa Yoksaa..

Eyvah çocuklar...Son kale de mi zaptedildi?

.....
21.08.2010, 20:49
Bu kız kaşar ,

Beni aşar ,

Erkek adam manitasız yaşar...

:D

Kubilay ŞAHİN
21.08.2010, 20:52
Atın beni denizlere..

Onur Şeref
21.08.2010, 21:38
Yazı güzelmiş...

Cem Akyüz
22.08.2010, 00:16
Yoksa Yoksa Yoksaa..
Asla olmayacak :)

Eyvah çocuklar...Son kale de mi zaptedildi?
Dostlarım öyle bişey olabilir mi :)..Aşık olanlara o modda takılanlara gerçekleri göstereceğim :D

Mehmet Fırat
22.08.2010, 00:29
Ve benim evleneceğim kişi profilini hukuk okuyan birisi oluşturmuyor. Hassas bir konu :)

Nesi var yahu hukukun? :)

.....
22.08.2010, 00:33
Nesi var yahu hukukun? :)

Bana göre çok şeyi var. :)

Cem Akyüz
22.08.2010, 00:35
Anti Hukuk Bulut :D

.....
22.08.2010, 00:39
Anti Hukuk Bulut :D

Anti HUKUK , Forever BULUT

Cem Akyüz
22.08.2010, 00:40
Anti HUKUK , Forever BULUT

Gerçekte severim Umut'u:)..Sen Umut'u seviyorsun diye böyle bir espiri yapayım dedim..

Mehmet sen karışma Ömer'in hukukuna herkesin hukuk anlayışı farklıdır :)

Emrah KabuL
22.08.2010, 00:41
Ömerciğim.. benim ablamda Hukuk okudu.. avukat.. ama senin yazdığın şeyleri beğenmedim.. ayrıca eve 5-6 gibi geliyor :)

.....
22.08.2010, 00:42
Gerçekte severim Umut'u:)..Sen Umut'u seviyorsun diye böyle bir espiri yapayım dedim..

Mehmet sen karışma Ömer'in hukukuna herkesin hukuk anlayışı farklıdır :)

Sağolasın :)

Gerçekten herkesin Hukuk anlayışı farklı :) Benimkisi çook farklı :)

Anlamak biraz zor ama idare edin :):)

.....
22.08.2010, 00:43
Ömerciğim.. benim ablamda Hukuk okudu.. avukat.. ama senin yazdığın şeyleri beğenmedim.. ayrıca eve 5-6 gibi geliyor :)

Emrah abi yazdığım şeyleri baştan aşşağı okudun mu ?

Okuduysan açıklayabilirim gerçekten :p :)

Emrah KabuL
22.08.2010, 00:48
Baştan aşşağıya okuyamadım.. 1-2 mesajına denk geldim ve hoşuma gitmedi.. tabi yine de senin görüşündür neyse..

Ayrıca 'aşk' demişken..

Aşk,denize açılmak gibidir.
kendi kıyından çıkarsın, açılırsın. güvenirsin, inanırsın. yüzme bile bilmeden yaparsın bunları.
akıntıya bırakırsın kendini. gittiği yere götürür seni. belki ölümdür belki nefessiz kalmak.
allah deniz kazası vermesin derler sonunda. cesediniz bulunamaz, mezarınız bile olmaz. belki bir dua ederler.

Benim hoşuma gitti valla.

.....
22.08.2010, 00:51
Baştan aşşağıya okuyamadım.. 1-2 mesajına denk geldim ve hoşuma gitmedi.. tabi yine de senin görüşündür neyse..

Ayrıca 'aşk' demişken..

Aşk,denize açılmak gibidir.
kendi kıyından çıkarsın, açılırsın. güvenirsin, inanırsın. yüzme bile bilmeden yaparsın bunları.
akıntıya bırakırsın kendini. gittiği yere götürür seni. belki ölümdür belki nefessiz kalmak.
allah deniz kazası vermesin derler sonunda. cesediniz bulunamaz, mezarınız bile olmaz. belki bir dua ederler.

Benim hoşuma gitti valla.

Benim işler her zaman karışık olmuştur şimdi de öyle :)

En iyisi mi girmeye gerek yok. Asıl sorun sadece Hukukta değil ama derin mevzular olduğu için gerek yok. Bitti gitti.

Allah herkesin gönlüne göre birisini versin. Demek ki gönlümüze göre değilmiş...

Kubilay ŞAHİN
22.08.2010, 00:56

Dostlarım öyle bişey olabilir mi :)..Aşık olanlara o modda takılanlara gerçekleri göstereceğim :D

Yok ben aşık olacan demiyorum zaten direk evleniyorsun..

Cem Akyüz
22.08.2010, 00:58
Yok ben aşık olacan demiyorum zaten direk evleniyorsun..
Resmen sövdün bana Kubi

Kubilay ŞAHİN
22.08.2010, 01:17
Resmen sövdün bana Kubi

Olm öyle bi mesaj yazdınki dedim yani artık bu çocuk evlendi gitti çoluk cocuk yuvayı kurdu..

Mustafa Yüksek
22.08.2010, 01:22
Sade bir nikahla:D

Orhan Kahraman
22.08.2010, 02:04

O modda takılıyorum neymiş o gercekler ?

Aykut Uçar
22.08.2010, 19:25
Bir gün kaldığın yerden başlayacaksın
Biri seni bulacak
Önce korkacaksın eski ac...ılara yakalanmaktanBiraz ürkeceksin.!Ne kadar dirensen de nafile....İnsansın sonuçta, seveceksinEski acılara bakıp da küsme sevdalaraGâvura kızıp da oruç bozulmaz.!Sök at kafandan acaba'ları.!BİR KEMİK AYNI YERDEN İKİ DEFA KIRILMAZ

.....
23.08.2010, 18:20
Unutursun için yana yana
Unutursun ölüm sana bana
Zaman basıp kanayan yarana
Unutursun unutursun

Hakan Karadirek
23.08.2010, 18:39
Sevmekmi daha guzel, sevilmekmi ?

Bıyıklıoğlu
23.08.2010, 18:40
‎"Kendine iyi bak"dedin ve gittin...
Ne yani, kendime iyi bakamazsam çıkıp gelecek misin?..

.....
23.08.2010, 18:57
‎"Kendine iyi bak"dedin ve gittin...
Ne yani, kendime iyi bakamazsam çıkıp gelecek misin?..

Güzelmiş :)

Aykut Uçar
24.08.2010, 16:13
2 Hafta önce kendi salaklığım kendi sinirim yüzünden bitirdiğim ilişkimi bugun yeniden başlatmak istiyorum onsuz olmadığını şuanda anladım bir sinir uğruna 1 senelik ilişkiyi bitirmek benim gibi GERİZEKALI birisine yakışır dı.
Patronumdan izin almadan çıktım geldim işten.Akşam fabrikadan çıkmasını bekliyor olacam. Ne olur allahım beni kalbinden kovmasın...

Kimseye anlatamıyorum çevremdeki insanların bu durumdan haberi yok bitmedi bitmedi hala beraberiz mesajı vermekten yoruldum. Kimselere anlatamamak gece yatagıma yatınca gözlerimin dolmasına sebeb oluyor. Trabzonspor aşkı Biraz olsun iyi gelir dedim.
Yok olmuyor ben onu sevgili gibi değil annem gibi sevdim. Neyse akşam bu sayfaya güzel şeyler yazmak için çok dua edicem.

Bıyıklıoğlu
24.08.2010, 16:17
2 Hafta önce kendi salaklığım kendi sinirim yüzünden bitirdiğim ilişkimi bugun yeniden başlatmak istiyorum onsuz olmadığını şuanda anladım bir sinir uğruna 1 senelik ilişkiyi bitirmek benim gibi GERİZEKALI birisine yakışır dı.
Patronumdan izin almadan çıktım geldim işten.Akşam fabrikadan çıkmasını bekliyor olacam. Ne olur allahım beni kalbinden kovmasın...

Kimseye anlatamıyorum çevremdeki insanların bu durumdan haberi yok bitmedi bitmedi hala beraberiz mesajı vermekten yoruldum. Kimselere anlatamamak gece yatagıma yatınca gözlerimin dolmasına sebeb oluyor. Trabzonspor aşkı Biraz olsun iyi gelir dedim.
Yok olmuyor ben onu sevgili gibi değil annem gibi sevdim. Neyse akşam bu sayfaya güzel şeyler yazmak için çok dua edicem.
İnşallah istediğin gibi sonuçlanır bugün.Allah yardımcın olsun.

m@rdi
24.08.2010, 18:41
@Ömer,

Birkaç sayfa geride yazdıklarını okudum. Herşeyden önce emeğini kaldırp bir kenara koymak zor bir karar. Hakkında hayırlısı.
Sadede gelirsek, kendince haklı olabilirsin ama eski kız arkadaşın bence en iyisini yapmış. Hayaller mühim şeyler. Kolay kolay ele geçmeyen fırsatlar. Kayıpları daha beter kayıplara neden olabiliyor.

Şöyle düşün. Senin için hayalinden vazgeçti, evlendiniz. Hayalinden vazgeçtiği için derinlerde hep seni suçlayacaktı. Her gün başının etini yiyecekti belkide. "Senin yüzünden, senin yüzünden". Hayatı sana zindan edecekti . Ömür törpün olacaktı.

Olabilir miydi ? İhtimal dahilindeydi.

Bir diğer ihtimal olanda senin ona hayalleri için destek olman olabilirdi mesela. Birde öyle düşünelim. Her daim destekçisi olmuşsun hukuğu bitirmiş, istediği yerlere gelmiş. O mutlu ve yanında sen varsın. Sen mutlusun ve yanında o var. E tadından yenmez bir ömür sizi beklerdi artık dimi.

(Yanlış anlaşılmak istemem sadece verilebilecek diğer kararlar sonucu neler olabilir diye sesli düşündüm bir an. )

Olan olmuş. Her ikiniz içinde hayırlısı olur inşallah.

Aykut Uçar
24.08.2010, 19:23
Birdaha seversem ...... Hiç birşey umrumda değil artık.

Saltuk Buğra
24.08.2010, 23:16
büyük konuşma :D

Emirhan Çorumlu
24.08.2010, 23:20
Acin dinleyin... Grup 84 - Ölürüm Hasretinle... Sözleri cok Hosuma gidiyor... =) Sevdigin Kizi baskasi ile görmek cok aci... helede bunu seni kiskandirmak icin yapiyorsa...

Kubilay ŞAHİN
24.08.2010, 23:26
Abi deyinnnceee..

.....
25.08.2010, 00:18
@Ömer,

Birkaç sayfa geride yazdıklarını okudum. Herşeyden önce emeğini kaldırp bir kenara koymak zor bir karar. Hakkında hayırlısı.
Sadede gelirsek, kendince haklı olabilirsin ama eski kız arkadaşın bence en iyisini yapmış. Hayaller mühim şeyler. Kolay kolay ele geçmeyen fırsatlar. Kayıpları daha beter kayıplara neden olabiliyor.

Şöyle düşün. Senin için hayalinden vazgeçti, evlendiniz. Hayalinden vazgeçtiği için derinlerde hep seni suçlayacaktı. Her gün başının etini yiyecekti belkide. "Senin yüzünden, senin yüzünden". Hayatı sana zindan edecekti . Ömür törpün olacaktı.

Olabilir miydi ? İhtimal dahilindeydi.

Bir diğer ihtimal olanda senin ona hayalleri için destek olman olabilirdi mesela. Birde öyle düşünelim. Her daim destekçisi olmuşsun hukuğu bitirmiş, istediği yerlere gelmiş. O mutlu ve yanında sen varsın. Sen mutlusun ve yanında o var. E tadından yenmez bir ömür sizi beklerdi artık dimi.

(Yanlış anlaşılmak istemem sadece verilebilecek diğer kararlar sonucu neler olabilir diye sesli düşündüm bir an. )

Olan olmuş. Her ikiniz içinde hayırlısı olur inşallah.

Anlatmaya neresinden başlasam bilmiyorum. Dışardan bakınca kız arkadaşını hukuk okuyor diye terk eden birisi olarak görünüyorum.

Ama içeriye girince işin aslı hiçte öyle değil.Detaya girmek istemezdim ama gördüğüm kadarıyla herkes beni suçlu bulmuş :)

Neyse aslında bu durum çokta önemli değil ama anlatmak istiyorum...

Kız arkadaşımla aynı dünyada olsakta farklı alemlerde yaşıyorduk sanki. Ailesinin maddi durumu çok iyi. Allah bozmasın bu durum onlar için çok güzel. Tabi karşı tarafta benim için ise bir o kadar zor. Ailemin hayat standartları eski kız arkadaşımın hayat standartları kadar iyi değil. Bu konuda hiçbir problemim yok Allaha şükürler olsun ama ona yaranmak çok zor.

Her şeyi isterim onu isterim bunu isterim tipinden laflar söylüyordu. Bunu kendisine söyleyince ise şaka söylüyorum ciddiye alma derdi. Tabi gelde alma :)

Bu şekilde sevginin ilerlemesi çok zordu. Zaten kendisi hukuku seçmişti ben ise öğretmen olmayı istiyordum. Bu konu benim için çok hassastır. Eşimin benden kat kat yüksek maaş alması çok canımı sıkar ve bunu ona söyledim. Sorun olmaz türünden cümleler kullanmıştı.

Tabi bunların hepsi toplanınca ortaya büyük bir şey çıkıyor. Hukuk olayların patlak verdiği yer aslında. Ama işin özü böyle...

Ahmet Başkaya
25.08.2010, 01:40

Akşamları geç gelmeler, toplantılar , görüşmeler filan bana ters

Ömer'cim şunu yazan sen değil de başkası olsa inan çok sert tepki verirdim sanırım :)...
İnsanın geleceği hayali yahu :)... İnsana şunu okuma demeye kimin hakkı var ...
Benim Annem'in okumasına babam yok dese babama karşı çıkarım ne demek yahu :)...

Hukuk okumasında öğretmen olsun da ne :) ...Çok acayibime gitti :) ...

Geç gelmeler falan da istemezsen olmaz ayrıca ...Toplantı olmayan meslek hangisi acaba ?

İnan kimse için değiştirmem dediğin gibi ...

Ben öyle boş konuşup boş hayaller kuran insanlardan değilim. Uzun zamandan beri ciddi düşündüğümü belirtiyordum ve kendiside bunu biliyordu.Lakin evlilik düşündüğüm için eşimin hukuk okumasını istemiyordum. Bunu defalarca söyledim ama olmadı. Okumak istiyorum türünden şeyler söyledi. Kimse okumasına karışmıyor. Hazırlık sınıfını bile zar zor geçti. Bu hukuk işi kapasite meselesi. Aynı tıp gibi. Temelin olmadığı sürece istediğin kadar çalış başarılı olman çok zor. Düşük puanla giriyorsun üniversiteye okumaya çalışıyorsun. Zaten sende eksiklik varki özel üniversiteye gitmişsin. Bunu tamamlamak hiç kolay değil. Zaten onada söyledim , başarılı olman imkansız gibi bir şey. Sınıfta kalırsın okuduğuna verdiğin zamana yazık dedim ama anlamadı.

Normalde böyle bir şey yapacak kişi değilim. İleriyi düşünmesem hiç problem değil. İsterse baş savcı olsun isterse hakim olsun.

Fakat benim kafa yapıma göre bir bayanın ki bu bayan eşim olacak bayansa böyle işler yapması doğru değil...
Yahu Üniversiteye düşük puanla giriyorsun başarılı olmak zor ne demek ...

Başarılı olanların çoğu , sanki o anlatılanların tamamını mı kavrıyo ana karnında mı bunları öğreniyo o da mal gibi çalışarak öğreniyo temeli olmayan da :) ...

Hukuk okuyacak biri ne temeli almış olabilir ayrıca ...

Özele giden bir insanın başarılı olması niye zor olsun ayrıca ...

Belki devletten bile daha açıktır önü ve kendini geliştirmesi daha kolaydır ...

Anlatmaya neresinden başlasam bilmiyorum. Dışardan bakınca kız arkadaşını hukuk okuyor diye terk eden birisi olarak görünüyorum.

Ama içeriye girince işin aslı hiçte öyle değil.Detaya girmek istemezdim ama gördüğüm kadarıyla herkes beni suçlu bulmuş

Neyse aslında bu durum çokta önemli değil ama anlatmak istiyorum...

Kız arkadaşımla aynı dünyada olsakta farklı alemlerde yaşıyorduk sanki. Ailesinin maddi durumu çok iyi. Allah bozmasın bu durum onlar için çok güzel. Tabi karşı tarafta benim için ise bir o kadar zor. Ailemin hayat standartları eski kız arkadaşımın hayat standartları kadar iyi değil. Bu konuda hiçbir problemim yok Allaha şükürler olsun ama ona yaranmak çok zor.

Her şeyi isterim onu isterim bunu isterim tipinden laflar söylüyordu. Bunu kendisine söyleyince ise şaka söylüyorum ciddiye alma derdi. Tabi gelde alma

Bu şekilde sevginin ilerlemesi çok zordu. Zaten kendisi hukuku seçmişti ben ise öğretmen olmayı istiyordum. Bu konu benim için çok hassastır. Eşimin benden kat kat yüksek maaş alması çok canımı sıkar ve bunu ona söyledim. Sorun olmaz türünden cümleler kullanmıştı.

Tabi bunların hepsi toplanınca ortaya büyük bir şey çıkıyor. Hukuk olayların patlak verdiği yer aslında. Ama işin özü böyle...

Canım benim yanlış anlama ama sen ileriyi düşündüm diyorsun ama sen Eş olmanın ne demek olduğunu bi daha düşün bence ...

Hayırlısı olur umarım hakkında ...

.....
25.08.2010, 01:53
Ömer'cim şunu yazan sen değil de başkası olsa inan çok sert tepki verirdim sanırım :)...
İnsanın geleceği hayali yahu :)... İnsana şunu okuma demeye kimin hakkı var ...
Benim Annem'in okumasına babam yok dese babama karşı çıkarım ne demek yahu :)...

Hukuk okumasında öğretmen olsun da ne :) ...Çok acayibime gitti :) ...

Geç gelmeler falan da istemezsen olmaz ayrıca ...Toplantı olmayan meslek hangisi acaba ?

İnan kimse için değiştirmem dediğin gibi ...

Yahu Üniversiteye düşük puanla giriyorsun başarılı olmak zor ne demek ...

Başarılı olanların çoğu , sanki o anlatılanların tamamını mı kavrıyo ana karnında mı bunları öğreniyo o da mal gibi çalışarak öğreniyo temeli olmayan da :) ...

Hukuk okuyacak biri ne temeli almış olabilir ayrıca ...

Özele giden bir insanın başarılı olması niye zor olsun ayrıca ...

Belki devletten bile daha açıktır önü ve kendini geliştirmesi daha kolaydır ...

Canım benim yanlış anlama ama sen ileriyi düşündüm diyorsun ama sen Eş olmanın ne demek olduğunu bi daha düşün bence ...

Hayırlısı olur umarım hakkında ...

Abicim her insan aynı düşünemez. Benimkisi bambaşka bir şey zaten.

Farklı alemlerin insanlarıyız biz. Ne kadar da istesek olmayacak biliyorum ki olmadı.

Benim düşüncelerim çoğu insanlara anormal gelebilir çok haklısın.Ama böyleyim ben. Eşim eve geç saatlerde gelirse bu benim için büyük bir şeydir.

Her şeyi anlayabilirim. Tamam yemek yapmaya bilir, ev işlerinde biraz kötü olabilir ama bu eve geç gelme konusu benim için baya ciddi. Kaldı ki avukatların işleri genellikle teke tek görüşmeler duruşmalar şeklinde geçiyor. Bunları kaldıracak bir yapım yok.

Birde gözünü makam,mal mülk ve hırs bürümüş insanlardan her zaman uzak dururum. Son zamanlarda ben bunu gördüm ve anladım.

Orhan Kahraman
25.08.2010, 02:00
Ömer aramızda 2-3 yaş var aynı jenerasyonuz bir çok seyde aynı pratiklikte düşünüyoruz lakin bazı noktalarda ya senin ya da benim bir yanlışım var az çok benzer seyler yasadım lakin terk eden bendim hayallerim farklıydı dunya bana göre onun gördüğü kadar kucuk degildi onu yapamazsın bunu edemezsin demelerinden sıkıldım

Kimse bana neyi yapıp neyi yapamayacağımı söyleyemez.

İncilerin bir değişi vardır : Adam haklı beyler ve diyorum ki
Kız haklı Ömer
Bende ilişkilerimde dominant olmaya çok uğraştım sonra baktım ki gereksiz emin ol "o kisi o degildi" kardesim

Orhan Kahraman
25.08.2010, 02:04
Ama sonra koyan şu oluyor

Sosyal sınıf farklılığı de ekonomik imkan farklılığı de sevdanın üzerinde ya da yanında aksak giden bazı seyler yüzünden terk ettiklerin karsında gün geliyor bir baskası seni aynı sınıfın dibinde görüyor ya işte bu tecrübe acı oluyor

.....
25.08.2010, 02:06
Ömer aramızda 2-3 yaş var aynı jenerasyonuz bir çok seyde aynı pratiklikte düşünüyoruz lakin bazı noktalarda ya senin ya da benim bir yanlışım var az çok benzer seyler yasadım lakin terk eden bendim hayallerim farklıydı dunya bana göre onun gördüğü kadar kucuk degildi onu yapamazsın bunu edemezsin demelerinden sıkıldım

Kimse bana neyi yapıp neyi yapamayacağımı söyleyemez.

İncilerin bir değişi vardır : Adam haklı beyler ve diyorum ki
Kız haklı Ömer
Bende ilişkilerimde dominant olmaya çok uğraştım sonra baktım ki gereksiz emin ol "o kisi o degildi" kardesim

Beni haklı bulan tek kişi yok zaten sorun değil :)

Ama normal şartlar altında benim yaptığımı yapacak çok az kişi vardır.Cidden söylüyorum.

Yaptığım şey çok mu hoşuma gidiyor zannediyorsunuz ? Çocukluk duygularımla başlayan bir sevdayı senelerce kalbimde taşıdım. Karşımdaki insandan daha fazla ben üzüldüm buna eminim ama olmayınca olmuyor ki.

İstesem oldurabilirdim tabi. Ama ikimizde mutlu olmazdık.

.....
25.08.2010, 02:10
Ama sonra koyan şu oluyor

Sosyal sınıf farklılığı de ekonomik imkan farklılığı de sevdanın üzerinde ya da yanında aksak giden bazı seyler yüzünden terk ettiklerin karsında gün geliyor bir baskası seni aynı sınıfın dibinde görüyor ya işte bu tecrübe acı oluyor

Sorun değil.

Bu zamanda güvenilir ve gerçekten has temiz duygularıyla seven az insan kaldı. Çoğu sevgiler menfaat ve çıkar için olmuş.

İki gün kolunda dolaştırdığı kız arkadaşını üçüncü gün kapı dışarı eden insanlar azımsanmayacak kadar fazla.

Böyle bir dünyada iyi niyetli, saf ve temiz düşünen birisini bulursam çok mutlu olacağım. Aramam hiçbir zaman. Ama herşey olacağına varır biliyorum bir gün böyle birisini bulacağımı düşünüyorum.

Onur Şeref
25.08.2010, 02:16
Ömer müsadenle bir soru sormak istiyorum.

Ne kadar süreli sevgili olduğunuzu bilmiyorum ama uzun bir zaman olduğu ortada.O kadar süre zarfında sen kız arkadaşının iyi niyetli,saf ve temiz düşünen biri olduğunu düşündün ki birlikte oldun.Neden böyle birini bulduğun halde vazgeçtin mücadele etmekten?

Orhan Kahraman
25.08.2010, 02:20
Orta okuldaydim garip seyler hissediyordum zamanımı hep onunla yaptıgım herseyi sırf ona yapmak istiyordum güncel tabiri ile "çıkmaya" başladık taaki ben üniversiteyi kazanıp oysa bir yerde işe girerek hayat okulunu okumaya karar verene kadar.
Akabinde gelen ilk ciddi kavga-tartışma.
Erkek adammisim okusam ne olacakmış zaten maddi gücüm yerindeymis , hayatta babama bile bağlı yasamak istemem çünkü bu babamin degil benim hayatım
Sosyal üniversite ortamı beraberinde kıskançlıklar onun tarafından , begenmemezlik ve kabul ediyorum ki asagilma getirdi. Yanlıştı yaptıgım insan olarak herkese aynı bakmam lazımdı neyse...
Bedduası tutmuş olacak ki o üniversitede dikiş tutturamadim.
Garip olan su ki "sevindi" ama tekrar sınava girdim ve başka bir universitedeyim suan o yüzden kimse bana neyi yapıp neyi yapayacagimi söyleyemez..evet ısrarla devam ettirdim aramızda mesaferler vardı 4-5 ay ara ara görüştük yuzyuze
Biraz ukalaca olacak ama her görüşmemizde git gide daha farkli diller konuştuğumuzu daha farkli detaylara odaklandığımi fark ettim orda gördüm aynı pencereden bakmadığımızı hayata ben yola devam etmek zorundaydim ediyorumda o sadece liseden ortaokuldan ani bana (nedense kötü anılar olarak geliyor bana ama çocuksu , sevecen )

Niye anlattım bunu bilmiyorum belki birinin işine yarar

.....
25.08.2010, 02:21
Ömer müsadenle bir soru sormak istiyorum.

Ne kadar süreli sevgili olduğunuzu bilmiyorum ama uzun bir zaman olduğu ortada.O kadar süre zarfında sen kız arkadaşının iyi niyetli,saf ve temiz düşünen biri olduğunu düşündün ki birlikte oldun.Neden böyle birini bulduğun halde vazgeçtin mücadele etmekten?

Sonu karanlık olduğu için.

Çok az ışık görsem bırakmazdım. Ama göremedim.

.....
25.08.2010, 02:27
İşin içine maddiyat girince ne sevgi kalıyor ne hoşgörü.

Ben her zaman maddiyatı uzat tuttum bu durumdan. Ama karşımdaki insanın her konuşmasında maddiyat vardı.

Oysa ki ilkokulda ben ona çikolata dondurma alırdım ve birlikte yerdik. Hiç para pul konuşulmazdı. İleriye dönük büyük masraflı hayaller konuşulmazdı. İçinde havuz olan dublex evler konuşulmazdı.

O bisikletine binerdi ben ise onu izlerdim. Bazen yanıma gelir sohbet ederdik.

Herşey öyle kalsaydı ne olurdu ? Herşey çocuksu duygularla kalsaydı ne olurdu ?

Orhan Kahraman
25.08.2010, 02:36
Kalmıyor Ömer bende onu anlatıyorum bende öyle kalmasını çok isterdim ama suan hersey keske suanki gibi olsa diyebileceğin birisi çıkacaktır karşına. Yani suan istediğin seylerin çocukluğunda ki gibi devam etmesine denk olan seyler isteyen birisi. ne bileyim lux sicak bir mekandan boğazı seyretmek değilde kız kulesine karşı kışın şoğuğunda birbirinizin sıcaklığı ile denizi seyretmek isteyen birisi daha olacaktır şimdimizin cocukluluğunu arıyoruz zaten hepimiz
Sevgilinin olduğu durumun bire bir aynasiyim karsında Ömer

Yapman gereken saygı duyup , erdemlik gösterip devam etmesini sağlamaktır

Bana eski sevgilim saygı duysaydı çok daha fazla deger verirdim ona insan olarak ama sevgi konusunda bu kararlarıma saygı duyması hiç birşeyi degistirmezdi

.....
25.08.2010, 02:38
Kalmıyor Ömer bende onu anlatıyorum bende öyle kalmasını çok isterdim ama suan hersey keske suanki gibi olsa diyebileceğin birisi çıkacaktır karşına. Yani suan istediğin seylerin çocukluğunda ki gibi devam etmesine denk olan seyler isteyen birisi. ne bileyim lux sicak bir mekandan boğazı seyretmek değilde kız kulesine karşı kışın şoğuğunda birbirinizin sıcaklığı ile denizi seyretmek isteyen birisi daha olacaktır şimdimizin cocukluluğunu arıyoruz zaten hepimiz
Sevgilinin olduğu durumun bire bir aynasiyim karsında Ömer

Yapman gereken saygı duyup , erdemlik gösterip devam etmesini sağlamaktır

Bana eski sevgilim saygı duysaydı çok daha fazla deger verirdim ona insan olarak ama sevgi konusunda bu kararlarıma saygı duyması hiç birşeyi degistirmezdi

İşte mavi ile yazdığın şeyi söylüyorum bende. Tam olarak onu anlatmaya çalışıyorum.

Orhan Kahraman
25.08.2010, 02:47
Onu arayacaksın ya da bekleyeceksin

.....
25.08.2010, 02:48
Onu arayacaksın ya da bekleyeceksin

Aramak bize yakışmaz.

Allah hayırlısını nasip etsin diyip bekleriz :)

Ahmet Başkaya
25.08.2010, 02:50
Sonu karanlık olduğu için.

Çok az ışık görsem bırakmazdım. Ama göremedim.

Bu neye benziyor biliyor musun Ömer ?

Annen bizim eve gelirse senle evlenmem diyen bir kızın ayrılışına benziyor ...

Sen kabul etmiyorsun diye,

Kız bizim aşkımız bu kadar küçük mü dese ne kadar anlamlı olabilir şu hareketten sonra ...

Senin yaptığının da tek farkı yok bence ...

Havalı bana göre değil falan anlarım da bu çok saçma :) ...

Öğretmen oldu , Lise Öğretmeni boyu kadar öğrencisi olacak gerekirse bire bir görüşecek ne olacak ?

Veya Hemşire , bir sürü erkek hasta ...

Ne olacak ?

Güven meselesi bence dediğin yoksa karın gece 2 de gelse güveniyorsan sorun yoktur...

Tekrar diyorum hayırlısı inşallah...

Orhan Kahraman
25.08.2010, 02:52
Oda olur bende suan o durumdayım köpek gibi birine sevdaliyim ama ışık görmüyorum duyguları bastirip bir baskasını bekliyorum

Bu arada hem eski sevgilim hem de ben eminim ki o soğuk kış gunü bankta oturup birbirimize sıkı sıkı sarılıp o anın tadını çıkarmak isterdik ama ortak zevk aldığın seyler hayatımızın ilerisi için ortak amaçlar , hedefler değildirler o apayrı birsey
Hayat görüşü denilen seyler bunlar oluyor sanırım :)

SDanışmaz
25.08.2010, 02:58

Bundan bilmem kaç sene önce ben de böyle demiştim, sevemem demiştim.

Şimdi mi? Hayat ne garip :)

bASTURk
25.08.2010, 03:00
Maydanoz olmayı sevmem.Zaten olmayacam da..

Biraz klasik olacak ama hani derler ya ''bu devirde''...

Bu devirde kimseye denmez ilişkinin arkasında dur,sonuna kadar devam et.Devam edenler için yıkım daha acı,daha sert ve işin kötüsü daha başka oluyor.Daha başka...

''ilişkinin arkasında durmak''
Hangisi?..İlişkinin mi yoksa o ilişkiyi yaşadığınız kişinin arkasında durmak mı?

Bir kişiyi asla tamamen tanıyamazsınız.Hele bu kişiye biraz hayranlık,biraz giz biraz da sevgi duyuyorsanız...

Biraz toparlayayım..

Aşkın gözü kördür tanıyamazsınız.Bu klişe doğrudur.Sonra kör olsun aşkın gözü dedirtir,körelen duygularınızdır bunu söyleyen..Yastığa kapanıp içerdekiler duymasın diye sessiz sessiz ağlarken söylersiniz bunu.Ya da minibüste giderken boşalıverir yaşlar gözünüzden,utancınızdan ''müsait yerde inecek var'' dedirtir adama.Ama onu yolun başındayken demeliydi aslında.
Çok büyük riskmiş dedim..
Kafanızda bir şablon var,bulduğunuz da ona uyabilir deyip çıktınız yola.Başlarda o heyecanla anlayamadınız ya da işinize gelmedi bu kalıba uymadığı hatta kimsenin uymayacağı.Ne yaptık..Taşan yerleri törpüledik,yetmedi dolgu yaptık bir şekil uydurmaya çalıştık.Derken...
Dönüp arkanıza baktığınızda ''her şey iyi gidiyor,yolunda'' dersiniz.Avutursunuz kendinizi aslında bunu kendinize dahi itiraf edemezsiniz.Ama aşk tekrar yerini akıl ve mantığa bıraktığında o yolunda giden her şeyin aslında hiçbir şey olmadığı görülür.O kadar acı ki...

Sebze hali değil ki insanlık hali..Tanıyamazsın,1001 çeşit huyu var ve aynı kişi aynı olaya farklı reaksiyon gösterebiliyor.Nasıl tanıyacaksın?
İşte aşkın tanımlanamaması,sonsuzluğu buradan geliyor biraz da..
Kendini,duygularını,geleceğini tanımadığın birine nasıl emanet edeceksin?
Kaçınılmaz son er ya da geç bulacak seni,kıstıracak bir yerde.Güneştir balçıkla sıvadığınız,görmezden geldiğiniz,geçer dediğiniz,alışır dediğiniz,değişir dediğiniz...
Popüler kültürün insanların yaşam tarzlarına,kılık kıyafetinden oturmasına kalkmasına,arkadaş çevresine namus ve ahlak anlayışına kadar işlediği düzende aşk olmaz,olmadığı için de yaşanmaz.En basitinden aşk mukaddestir,ihanet eder ona aşık.Namustur aşk,fuhşeder onu aşık...
''Sen sevgilimsin o da arkadaşım'' Hadi be..Ben kimim pardon?..

Bu acıyı tadacağız bundan kaçış yok.Kaçış yok da umarım herkes acısını ağrısını eşleriyle dostlarıyla paylaşabileceği,onlara anlatabileceği gibi ayrılık yaşar.
Hani söz vardır ya küçük dertler konuşulur büyük dertlerin sesi çıkmaz diye.
İnşallah burada herkes anlatabilmiştir en azından birine ayrılığın nedenini,inşallah ağlayabilmişsinizdir ayrıldıktan sonra...

Orhan Kahraman
25.08.2010, 03:06
İyi ki maydonoz olmayacaktin :)
( Suraya bir gülücük atayım çok sert durmuş )
Sagdan soldan torpuledim bastırdım eğdim büğdüm görmedim bazı seyleri

İyiydi be mutluydum , mutluyum dıyordum gercegi bile bile belki de şimdi anlaya anlaya

bASTURk
25.08.2010, 03:18
Ama o en baştaki heyecan güzel oluyordu be.Kız biraz da hanım hanımcık gibi görünüyorsa hani o utangaç hali ''benim için yaratılmış'' tripleri güzeldi...
Orada bırakmak lazım işte.Ama bırakamıyorsun..
Eskiden iyiymiş araya bir ayrılık girince bir daha görmüyorsun haber alamıyorsun.Kafadaki sevgili modelinle bir ömür mutlu mesut gidiyormuşsun divan edebiyatındaki gibi.Şimdi caddede gördüğün kızı kolyesinde yazan isimden bulabiliyorsun hıyar gibi.Bela aramak bu oluyor işte.
Teknoloji geldi biz de şeye geldik.
Davulcu da güzel eşlik ediyor:)

Onur Şeref
25.08.2010, 03:22
Baştürk akşam akşam olmadı be. :)

Ahmet Başkaya
25.08.2010, 03:29
Gece gece harbiden olmadı be :) ...

Çok güzel anlatmışsın ama ...

Ahmet Başkaya
25.08.2010, 03:30
En basitinden aşk mukaddestir,ihanet eder ona aşık.Namustur aşk,fuhşeder onu aşık...
.

Bu ne güzel bir tanımdır ...

Orhan Kahraman
25.08.2010, 03:38
Onur biraz gerilere (50 sayfa kadar) baktım da senin durumun ne halde?

Orhan Kahraman
25.08.2010, 03:40
Üst üste yaşanan 2 "fail" aşık olmayı yasakladı bu bünyeye