PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşk ve Aşık Olmak!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Faik Yılmaz
09.06.2010, 14:03
vay iskender pala ..
iyi demişte öle iskender palanın dediği gibi kolay da aşık olunmuyor...
hatta hiç olunmuyor olunmuş gibi sanılıyor
o yüzden aşk senin hayata kattığın anlam kadardır bence..

Kişiye aşık olmak yerine Aşka aşık olmaktır aslolan.....

Aşk bazen bir kişinin suretine girer de gelir bazen de biz öyle zannederiz.....

Ama bu aşkın ulviliğine ve ölümsüzlüğüne zarar getirmez.....

Çünkü kişiler geçici belki de yalan ; aşk ise sonsuz ve gerçektir....

esra61
09.06.2010, 14:10
Can Yücel – Bağlanmayacaksın
Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne.
“O olmazsa yaşayamam.” demeyeceksin.
Demeyeceksin işte.
Yaşarsın çünkü.
Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın.
Ve zaten genellikle o daha az sever seni,
Senin onu sevdiğinden.
Çok sevmezsen, çok acımazsın.
Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem.
Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin.
Senin değillermiş gibi davranacaksın.
Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de
korkmazsın.
Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın.
Çok eşyan olmayacak mesela evinde.
Paldır küldür yürüyebileceksin.
İlle de bir şeyleri sahipleneceksen,
Çatıların gökyüzüyle birleştiği yerleri sahipleneceksin.
Gökyüzünü sahipleneceksin,
Güneşi, ayı, yıldızları…
Mesela kuzey yıldızı, senin yıldızın olacak.
“O benim.” diyeceksin.
Mutlaka sana ait olmasın istiyorsan birşeylerin…
Mesela gökkuşağı senin olacak.
İlle de bir şeye ait olacaksan, renklere ait
olacaksın.
Mesela turuncuya, yada pembeye.
Ya da cennete ait olacaksın.
Çok sahiplenmeden, Çok ait olmadan yaşayacaksın.
Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem
de hep senin kalacakmış gibi hayat.
İlişik yaşayacaksın. Ucundan tutarak…

gzl bi şiir..

Fatih Yücel
09.06.2010, 14:16
Kişiye aşık olmak yerine Aşka aşık olmaktır aslolan.....

Aşk bazen bir kişinin suretine girer de gelir bazen de biz öyle zannederiz.....

Ama bu aşkın ulviliğine ve ölümsüzlüğüne zarar getirmez.....

Çünkü kişiler geçici belki de yalan ; aşk ise sonsuz ve gerçektir....

İyi de abi şimdi sevdiğin bi kız olmadığında neye aşık olabilirsin bir güzellik olması gerekir olmassa olmaz bana göre sen de tam tersini söylüyorsun şimdi

Ne bileyim bu çelişki beni öldürüyor...

Faik Yılmaz
09.06.2010, 14:20
İyi de abi şimdi sevdiğin bi kız olmadığında neye aşık olabilirsin bir güzellik olması gerekir olmassa olmaz bana göre sen de tam tersini söylüyorsun şimdi

Ne bileyim bu çelişki beni öldürüyor...

Aşkların en yüce noktası son durağı İlahi Aşktır.... Eğer ona ulaşabilirsek bütün her şeye aşık olabiliriz......

Bu yönde çok eksik olduğumuz için bir kara kaşa bir kara göze aşık olduğumuzu zannedip aşkı tabiri caizse ayaklar altına alıyoruz.....

Gerçek aşk ne bir günde kazanılır ne de bir günde kaybedilir.....

Birine aşık olmuşsan bedenin toprağa karışana kadar unutamazsın... Unutmuşsan aşık değilsin....

Hoşlandın....

Sevdin.....

Tutkuyla bağlandın.....

Ama aşık olmadın......

Sevmek başka şeydir aşık olmak çok başka.....

Derya Ayazoğlu
09.06.2010, 14:26
ama bende şunu demek istiyorum aslında aşk doğal olandır yani daha önce de söylediğim gibi bülbül gül divan edebiyatı değildir.
bence o kadar basittir ki insanlar anlamlandıramıyor.
bi deli kuyuya taş atmış misali...yüzyıllardır tartışadururuz.
aşk bence yaşadığım andır...hayata yüklediğim anlamdır..
benle başlayıp benle sonlanan bir serüvendir.
bencil diyeceksiniz ancak herkes tek yaratılmamış mıdır?

Faik Yılmaz
09.06.2010, 14:42
ama bende şunu demek istiyorum aslında aşk doğal olandır yani daha önce de söylediğim gibi bülbül gül divan edebiyatı değildir.
bence o kadar basittir ki insanlar anlamlandıramıyor.
bi deli kuyuya taş atmış misali...yüzyıllardır tartışadururuz.
aşk bence yaşadığım andır...hayata yüklediğim anlamdır..
benle başlayıp benle sonlanan bir serüvendir.
bencil diyeceksiniz ancak herkes tek yaratılmamış mıdır?

Hiç kimse tek yaratılmamıştır.... Kendini tek yapan insanın kendisidir.....

Öyle olsaydı eğer ademoğlu denmezdi hepimizin adına......

Sizi aşk konusunda bu kadar hoyrat yapar nedir bilmiyorum ama divan edebiyatı duygu yoğunluğuyla ortaya çıkan eserlerdir....

Ve bugün öyle eserler yazamıyorsak bu duygu yoğunluğunu kaybettiğimiz anlamına gelirki açıklamalarınız zaten bunu kanıtı gibi....

Sizi eleştiremiyorum çünkü yıllardır içimizdeki aşkı kaybettik zaten.....

Olmayan bir şeyi de tartışmak imkansızdır....

Derya Ayazoğlu
09.06.2010, 15:08
ne gü<el söylediniz olmayan birşeyi tartışmak ta anlamsız ancak ben isterdim olmasını yaratılış gayemizin bu olmasını isterdim imkansızsa da yaşamak isterdim meraktan..
ancak o kadar basit ve tekdüze ki.
belkide değil biz onu ulu ve yüce görme hevesinde ki fanileriz ulaşılmaz olunca havlı oluyo.
belkide yokluğunu bize ulaşılmaz vesveseleriyle kandırarak caydırtmaya calısmıslar neyse ne de AŞK anlatılmaz galiba...

Faik Yılmaz
09.06.2010, 15:16
ne gü<el söylediniz olmayan birşeyi tartışmak ta anlamsız ancak ben isterdim olmasını yaratılış gayemizin bu olmasını isterdim imkansızsa da yaşamak isterdim meraktan..
ancak o kadar basit ve tekdüze ki.
belkide değil biz onu ulu ve yüce görme hevesinde ki fanileriz ulaşılmaz olunca havlı oluyo.
belkide yokluğunu bize ulaşılmaz vesveseleriyle kandırarak caydırtmaya calısmıslar neyse ne de AŞK anlatılmaz galiba...

Denizin üzerinde kayıkla gezenle denizin içinde dalan insanın gördükleri nasıl bir değilse biz de değiliz....

Biz diyoruzki deniz ne kadar sıkıcı bir yer biraz yüzelim canımız sıkılınca gideriz....

Oysa derine inenler diyorki denizde ne deryalar var imiş ne kadar güzel bir yermiş..... Her gün inseler yinede doymazlar....

Bizimkiside o misal görmediğimiz , hissetmediğimiz şeyleri inkar ediyoruz en kolay yoluyla.....

Hepimiz aynı olduğumuz içinde diğer türlü olan istisna kabilinden insanlarda yabancı gibi oluyorlar.....

Derya Ayazoğlu
09.06.2010, 15:18
Ol mahİler kİ derya İÇredİr deryanin kiymetİnİ bİlmezler..(kendİme İtafen kullniyordum ancak duruma uydu..)
yİne bİr ulvİleŞtİrme cabasi var aŞki...

Faik Yılmaz
09.06.2010, 15:21
Kendimide sizden ayırmıyorum...... Tamamen banada hitap eden bir beyit bu....

Derya Ayazoğlu
09.06.2010, 15:23
neyse aşk boş muhabbetlerin baştacı
bu beyiti de ben uydurdum:)
duruma uydu...

Faik Yılmaz
09.06.2010, 15:27
neyse aşk boş muhabbetlerin baştacı
bu beyiti de ben uydurdum:)
duruma uydu...

Tadını bilmeyen aşkın ona boş bir iştir dermiş ,
Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş.....

Buda benden gelsin...... :) :)

Sibel
09.06.2010, 17:27
Aşk tek başına güzel..Ama aşık olmak değil!

Egemen
09.06.2010, 19:19
3 5 saat girmedik ne hale gelmiş başlık :eek:

Ömer SEVİNÇ
09.06.2010, 19:31
Valla kuzen adamlar ciddi:)

Egemen
09.06.2010, 19:34
sorma sorma.. kenarda duralım kuzen :)

Bıyıklıoğlu
10.06.2010, 00:25
Sevdim İşte Ötesi Yok

Ben seni kocaman bi yürekle sevdim. Gözlerim değil, yüreğimdi seni gören. Sen damarlarımdaki kana karışıp, geldin oturdun zaten. Sen, benim en değerli yerimde, yüreğimdi olmalıydın, orada kalmalıydın.

Çok aşka ev sahipliği yapan bu yürek, ilk kez bu kadar kolay kabullendi seni. Herhangi bir konuk değildin artık. Bu yüzden ne ağırlama faslı vardı, ne de uğurlama. O yüreğin gerçek sahibiydin.

Şimdi sonbahar, kışa giriyoruz ya... Ben dört mevsim baharı yaşadım seninle. Çiçek çiçek açtın yüreğimde. Gökkuşağı zayıf kaldı, senin renklerin karşısında. Taze bir yaprak gibi yeşildin. Açelyaydın pembeliğinle. Üzerine çiğ taneleri düşmüş sarı güldün. Kırmızıydın bir ateş gibi. Ve maviydin... En çok bu renkle anmayı sevdim seni. Denize tutkundum, denizi sensiz, seni denizsiz düşünemedim.

Seni severken dünyayı da sevdim ben, insanları da... Kendime bile dar gelirken, içinde herkese yer olan bir hayatın sahibiydim artık. En kızgın, en tahammülsüz olduğum anlarda bile, seni düşünmek yetti bana. İçimdeki sevinç yüzüme yansıdı, güldüm. Beni böylesine güldüren senin sevgindi ve ben kaygısız, içten gülüşün ne demek olduğunu, nasıl güzel bir şey olduğunu anladım seninle.

Her şeye rağmen sevdim seni. Güçlüydüm ve aşamayacağım hiçbir zorluk yoktu. Koca bir kente, koca bir ülkeye kafa tutabilirdim. Sen elimden tuttuğunda, patlama hazır bir volkan gibi hissederdim kendimi. Menzil sendin ve ben o menzile ulaşmak için önüme çıkan her şeyi yok edebilirdim. Sana ulaşmamı engelleyecek her şeyi eritirdim, kül ederdim. Sana ulaştığımdaysa sakin bir göle dönüşürdüm. Ve o göle bir tek sen girebilirdin.

Sevdim ve hayrandım da... Her halin çekti beni. Duruşunu, uyumanı, gülmeni, kızmanı, şaşkınlığını, saflığını, kurnazlığını, çocukluğunu, olgunluğunu sevdim. Sesini de sevdim suskunluğunu da. Küçük oyunlarını, kaprislerini, sitemlerini, korkularını sevdim. Seni ve o doyumsuz sevdanı, uçarı sevdanı anlatacak kelime bulamadım çoğu zaman. Sığmadın cümlelere ve hiçbir cümle seni yeterince tarif edecek kadar derin olmadı.

Seni severken yorumlamadım. Çünkü sen yaşam kaynağıydın. Her gün yenilendim. Seninle çoğaldım, büyüdüm. Eksik kalan neyim varsa tamamladın. Ölmeyecektim çünkü sen ölmezliğin ta kendisiydin.

Sevdim işte ötesi yok...
(Dilek Kadıoğlu)

Nihal Ayvaz
10.06.2010, 01:04
Bu başlığın bütün müdavimlerine gelsin.;)

Çook çook güzel bir video..Ask işte böyle olmalı..

http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=173402582071

Canberk
10.06.2010, 01:08
Hadi varın yatın fani şeyler bunlar :D

Emirhan Makul
10.06.2010, 08:56
@Nihal

Çok güzel video gerçekten.

Emirhan Makul
10.06.2010, 19:49
Erkekler kıskançtır peki kadınlarda erkekler kadar kıskanç mıdır acaba ?

Nurbanu
10.06.2010, 19:50
olmazlar mı bence kıskanırlar ;) zaten seven insan kıskanmaz mı? :p

Emirhan Makul
10.06.2010, 19:52
Seven insan kıskanır tabi ki ancak kafama takılan birşey var

Kıskanmanın başka bir boyutu da Güvensizlikten mi gelir ?

Nurbanu
10.06.2010, 20:00
biraz güvensizlikten belki ama bence daha çok sevmekten dolayı ;)

bazen oluyor mesela ben en yakın dostumu bile kıskanıyorum... yanlış anlaşılmasın kıskanıyorum derken onu paylaşmak istemiyorum kimseyle :p örneğin, hiç bir zaman beni meşgule düşüremez... o telefon mutlaka açılacak :D :D :D :D :D

Derya Ayazoğlu
10.06.2010, 20:08
biraz güvensizlikten belki ama bence daha çok sevmekten dolayı ;)

bazen oluyor mesela ben en yakın dostumu bile kıskanıyorum... yanlış anlaşılmasın kıskanıyorum derken onu paylaşmak istemiyorum kimseyle :p örneğin, hiç bir zaman beni meşgule düşüremez... o telefon mutlaka açılacak :D :D :D :D :D

:D:D bu kız müthiş ya tam karadeniz kızı aynen benimde suratıma msn kapatılamaz...:)
kıskanmaya gelince ben hiç renk vermem..

Nurbanu
10.06.2010, 20:12
Deryacım yanlış anlaşılma olmasın. erkek arkadaşım falan yok. dolayısıyla erkeklere karşı böyle bir yaptırımım yoktur :D :D

liseden bir dostum var onunla böyleyiz ;) :p

Derya Ayazoğlu
10.06.2010, 20:16
Sevdim İşte Ötesi Yok

Ben seni kocaman bi yürekle sevdim. Gözlerim değil, yüreğimdi seni gören. Sen damarlarımdaki kana karışıp, geldin oturdun zaten. Sen, benim en değerli yerimde, yüreğimdi olmalıydın, orada kalmalıydın.

Çok aşka ev sahipliği yapan bu yürek, ilk kez bu kadar kolay kabullendi seni. Herhangi bir konuk değildin artık. Bu yüzden ne ağırlama faslı vardı, ne de uğurlama. O yüreğin gerçek sahibiydin.

Şimdi sonbahar, kışa giriyoruz ya... Ben dört mevsim baharı yaşadım seninle. Çiçek çiçek açtın yüreğimde. Gökkuşağı zayıf kaldı, senin renklerin karşısında. Taze bir yaprak gibi yeşildin. Açelyaydın pembeliğinle. Üzerine çiğ taneleri düşmüş sarı güldün. Kırmızıydın bir ateş gibi. Ve maviydin... En çok bu renkle anmayı sevdim seni. Denize tutkundum, denizi sensiz, seni denizsiz düşünemedim.

Seni severken dünyayı da sevdim ben, insanları da... Kendime bile dar gelirken, içinde herkese yer olan bir hayatın sahibiydim artık. En kızgın, en tahammülsüz olduğum anlarda bile, seni düşünmek yetti bana. İçimdeki sevinç yüzüme yansıdı, güldüm. Beni böylesine güldüren senin sevgindi ve ben kaygısız, içten gülüşün ne demek olduğunu, nasıl güzel bir şey olduğunu anladım seninle.

Her şeye rağmen sevdim seni. Güçlüydüm ve aşamayacağım hiçbir zorluk yoktu. Koca bir kente, koca bir ülkeye kafa tutabilirdim. Sen elimden tuttuğunda, patlama hazır bir volkan gibi hissederdim kendimi. Menzil sendin ve ben o menzile ulaşmak için önüme çıkan her şeyi yok edebilirdim. Sana ulaşmamı engelleyecek her şeyi eritirdim, kül ederdim. Sana ulaştığımdaysa sakin bir göle dönüşürdüm. Ve o göle bir tek sen girebilirdin.

Sevdim ve hayrandım da... Her halin çekti beni. Duruşunu, uyumanı, gülmeni, kızmanı, şaşkınlığını, saflığını, kurnazlığını, çocukluğunu, olgunluğunu sevdim. Sesini de sevdim suskunluğunu da. Küçük oyunlarını, kaprislerini, sitemlerini, korkularını sevdim. Seni ve o doyumsuz sevdanı, uçarı sevdanı anlatacak kelime bulamadım çoğu zaman. Sığmadın cümlelere ve hiçbir cümle seni yeterince tarif edecek kadar derin olmadı.

Seni severken yorumlamadım. Çünkü sen yaşam kaynağıydın. Her gün yenilendim. Seninle çoğaldım, büyüdüm. Eksik kalan neyim varsa tamamladın. Ölmeyecektim çünkü sen ölmezliğin ta kendisiydin.

Sevdim işte ötesi yok...
(Dilek Kadıoğlu)
yazı güzel yalnız yaşanılırlığı sıfır gibi birşey..

Derya Ayazoğlu
10.06.2010, 20:18
Deryacım yanlış anlaşılma olmasın. erkek arkadaşım falan yok. dolayısıyla erkeklere karşı böyle bir yaptırımım yoktur :D :D

liseden bir dostum var onunla böyleyiz ;) :p

tamam bende öyle anladım zaten erkek arkadaşın yapsa üçüncü dünya savaşı çıkmal:) bence yaptırımlar yakın arklara değil sevgililere olur:D:D

iskenderunlu
10.06.2010, 20:20
(S)(İ)le(B)il(E)(L)ecekmisin Kalbimden aşkını

M.S.SOFU
11.06.2010, 17:19
çok uzatmadan kısaca anlatayım :)

sınavdan çıkılır, eve dönerken olur hadise ,velhasılı bir hatun kişisi gelir gülümser,sınavın yorgunluğu gider haliyle
sonra ve tok bir ses şunları fısıldar kulağa

...olmaz olmaz bilirim ben kahya yahya
o kimbilir kimin nesi ben kahya yahya...(*)

:)...

(*) bkz. cem karaca-kahya yahya

Dursun Kaplan
11.06.2010, 17:23
Kısa ve net. :)

Serdar Ersoy
12.06.2010, 00:36
Bir sevgili eski ilişkileri ile sorgulanabilir mi ?

Evet cevapları merak ediyorum.

Atılay
12.06.2010, 00:39
uzun süreliyse ben sorgularım

Mustafa Yüksek
12.06.2010, 01:06
Sorgulama derken eğer eski ilişkileri hakkında bilgi almaksa olabilir...Ancak zaten sevgilin yapacak kadar güvendiğin bir kızı, geçmişini arıyarak yargılamaya çalışırsan saçma olur...Bu durum ona güvenemediğinden kaynaklanır ki güvenemiyorsan hiç ilişkiye başlama...

Emirhan Makul
12.06.2010, 01:19
Bilgi Almak , bilgi almak.

Emirhan Makul
12.06.2010, 01:24
Seven insan mı kıskanır , Güvenmeyen insan mı kıskanır ?

Dursun Kaplan
12.06.2010, 09:31
Evet cevapları merak ediyorum.

Daha önce ciddi bir şey olmuşsa ( söz,nişan) sorgularım. :)

Yoksa benden öncekiler değil,ben önemliyim. :p

Bence seven insan kıskanır. Güvenmeyen insanda kıskançlık duygusu yoktur zaten. Güvenmiyosa birşeylerin ters gittiğini biliyodur. Ama seven insanda,sevdiği kişiyi paylaşamama duygusu vardır.

esra61
12.06.2010, 11:44

seven insan kıskanır.....çünkü sevdiği kişiyi başkalarıyla paylaşmak istemez dolayısıylada kıskanır...

Mucahid Erdogan
12.06.2010, 14:14
aşk nedir biliyonuzmu daha dün tam istediğim hayal ettiğim kişiyi bulup babasından dolayı onu 2 gün sonra kaybedip hayata küsüp 4 sene sonra kızı gidip babasından istemeye söz vermetmiş...

Hürgün Aygün
12.06.2010, 16:12
:D:D:D:D

Müco o kız mı?Hani bi kere demiştin.ççç

Mucahid Erdogan
12.06.2010, 20:59
olum bana muco deme la :mad: bıde o degıl bu cok farklı hayalımde aradıgım ama gercek olan bı yengen :D

Nurbanu
12.06.2010, 22:52
"evlenmek" hukukta sosyal bir riskmiş :S ççç :D

tikkat edun renktaşlar... :p akilli olun :cool: :rolleyes:

not: bunu sizinle paylaşacak daha uygun bir başlık bulamadım. en iyi buraya uydu :)

Emirhan Makul
12.06.2010, 22:54
bekarlık sosyal bir nükleer bomba olmalı o zaman :) yuvasız kuş olur mu ya :)

Nurbanu
12.06.2010, 23:01
:D sosyal bir nükleer bombaa... iyiymiş ççç ççç

ben anlamam emirhan baştan uyarayım dedim :)

hem boşuna dememişler "bekarlık sultanlıktır" diye. vardur insanların bir bildiği :p

Mucahid Erdogan
12.06.2010, 23:07
benim daha yaşım değil ama benim düşüncem olsun bekar bekar nereye kadar insan oğlunun doğasında yanlız yaşamak yok :D

Fatih Yücel
13.06.2010, 00:30

Oww Rayt ççç

Canberk
13.06.2010, 00:36
benim daha yaşım değil ama benim düşüncem olsun bekar bekar nereye kadar insan oğlunun doğasında yanlız yaşamak yok :D

Mücahid açıl bakayım sen abine :D
Ben çözerim senin sorununu ;)

Fatih Ersoy
13.06.2010, 00:54
Mevlana Celâleddin Rumi şöyle yorumlar aşk'ı...

Aşk da tıpkı elif gibidir,isminde gizlidir,ama okunmaz.O olmadan da besmele sese gelmez.. O her şeyin içindedir ama hiçbir şeyde görünmez. ..

Nurbanu
13.06.2010, 00:56
vaaaaaaaav Fatih paylaşımın için sağol :)

ben de İskender Pala'dan ufak bi şey paylaşayım sizlerle....

azzzz soooooonraa :p

Atılay
13.06.2010, 01:03
Mevlana Celâleddin Rumi şöyle yorumlar aşk'ı...

Aşk da tıpkı elif gibidir,isminde gizlidir,ama okunmaz.O olmadan da besmele sese gelmez.. O her şeyin içindedir ama hiçbir şeyde görünmez. ..

Ey gidi Elif'in öldüğü bölüm :)

Nurbanu
13.06.2010, 01:12
Galib Dede... Hüsnü Aşk

"Bütün arzû-yı aşk ile kemendi
Atanlar çok fakat tutmak bilen yok"

daha bir çok beyit vardı ama niye bilmiyorum bunu paylaşmak istedim. üzerine alınmak isteyen herkese gelsin ;)

izzet
13.06.2010, 01:17
Kadinlara giderken Kirbacinizi unutmayin ! - Nietzsche

Cem Akyüz
13.06.2010, 01:22
Bulun kafa dengi birini takılın işte :D

Ali Tunahan Güllü
13.06.2010, 01:22
Aşk başlamadan güzel,
Kalplerde heyecan
Bakışlarda korku olduğu zaman güzel...
Birbirimize sezdirmemek için çırpınış,
Başkaları görmesin diye çabalayış,
...Gözlerim gözlerinin mavisine değdiği zaman...
Aşk başlamadan güzel....

Ümit Yaşar

:)

Kubilay ŞAHİN
13.06.2010, 01:51

Ve incir yavaş yavaş dökülmeye başlar..

Cem bir aşk bulur..

Yuvasının erkeki olur..:D

Kanki hani aşk yoktu..:D:D

Hüdai Pervaneli
13.06.2010, 02:07
Nie Wieder
Insallah Birdaha asik olmam

Mucahid Erdogan
13.06.2010, 02:32
ben bırdaha bukadar güçlü aşık olacağımı sanmıyorum :(

Cem Akyüz
13.06.2010, 03:49
Ve incir yavaş yavaş dökülmeye başlar..

Cem bir aşk bulur..

Yuvasının erkeki olur..:D

Kanki hani aşk yoktu..:D:D

Yuh ne aşk bulması la..Sizin için söyledim ben :DOğlum ben sevgiliyi hayatımda bi engel olarak görüyorum ya çekemem öyle kafama göre yaşamayı seviyorum

Kubilay ŞAHİN
13.06.2010, 11:25
Yuh ne aşk bulması la..Sizin için söyledim ben :DOğlum ben sevgiliyi hayatımda bi engel olarak görüyorum ya çekemem öyle kafama göre yaşamayı seviyorum

Yeme bizi şimdi..:D

Aynen katılıyrım.. Yemişim aşkını, sevdaluğunu..:D

Canberk
13.06.2010, 12:01
Yeme bizi şimdi..:D

Aynen katılıyrım.. Yemişim aşkını, sevdaluğunu..:D

Bknz. üstteki üyenin imzası...:rolleyes::rolleyes:

Etmeyelum Sevdaluk Edenler Kafayi 7...

DKaraduman
13.06.2010, 12:22
ben bırdaha bukadar güçlü aşık olacağımı sanmıyorum :(

Çok klasik abi bu laf ama hep bir sonraki daha fazla oluyor :)

Keramettin
13.06.2010, 12:33
Tüm acı çeken aşıkları Allah kurtarsın !

Ahmet Başkaya
13.06.2010, 14:51

Sağol ççç :)

KUTADGU
13.06.2010, 15:56
Dağılın lan.

Yeter.

Başlayacağım aşkınıza sizin.

ApoCaN28
13.06.2010, 15:58
Dağılın lan.

Yeter.

Başlayacağım aşkınıza sizin.

O Kadar =)

Sadullah KAPICIOĞLU
13.06.2010, 19:20

:D bekarlıkığın da evreleri yaşam biçimleri var.

Fatih Yücel
13.06.2010, 23:12

Şimdi bu söz ne niyetle söylenmiş her lafıda buraya koymayalım ççç

izzet
14.06.2010, 00:47
Şimdi bu söz ne niyetle söylenmiş her lafıda buraya koymayalım ççç

Nietzsche Filozof. Isteyen düsünsün.

;)

KUTADGU
14.06.2010, 03:33
Nietzsche Filozof. Isteyen düsünsün.

;)

İzzet Nieetzche'nin bu sözü manidardır.
Lakin aklıma elinde kırbaç tutan hatunun önünde arabaya koşulmuş at gibi duran Nietzche fotoğrafı geliyor.

Ulan bu kadınlar diyorum.

Başka da bir şey demiyorum :)

izzet
14.06.2010, 12:02
İzzet Nieetzche'nin bu sözü manidardır.
Lakin aklıma elinde kırbaç tutan hatunun önünde arabaya koşulmuş at gibi duran Nietzche fotoğrafı geliyor.

Ulan bu kadınlar diyorum.

Başka da bir şey demiyorum :)

Seytan diyorum bende. Baska birsey demiyorum ...

;)

izzet
14.06.2010, 12:06
http://www.dsi.uclm.es/ftp/asignaturas/42537/libros/Variado%20por%20autores/n/NIETZSCHE,%20Friedrich%20-%20web%20completa%20%28www.nietzscheana.com.ar%29/Lou_Ree_Nietzsche.jpg

Ka.. Hanimdaki Keyfe bak :):):D

Nurbanu
14.06.2010, 13:28
AŞK...

"...dıştan güzel görünen ama içten bünyeyi kurutan, hırpalayan bir sarmaşık..." (alıntı)

Dursun Kaplan
14.06.2010, 13:46
AŞK...

"...dıştan güzel görünen ama içten bünyeyi kurutan, hırpalayan bir sarmaşık..." (alıntı)

Kanser etkisi yaratan bir duygu.

Ahmet Başkaya
14.06.2010, 13:46
AŞK...

Neden insanlar aşık olup çok iyi anlaştığı biriyle sevgili olduktan sonra nerdeyse her gün bir sebeple kavga eder kalbini kırar ... ?

Nurbanu
14.06.2010, 13:52
Neden insanlar aşık olup çok iyi anlaştığı biriyle sevgili olduktan sonra nerdeyse her gün bir sebeple kavga eder kalbini kırar ... ?

çünkü insan beğendiği bedene kendi hayalindeki ruhu yükler ;)

siz karşınızdakine hep görmek istediğiniz gibi bakarsınız ... bu yüzden :p

çok şükür ki kısa bir zaman sonra uyanıyorsunuz... bir de uyanmadığınızı düşünsenize mazallah... :rolleyes: :p ;)

Ahmet Başkaya
14.06.2010, 14:02
çünkü insan beğendiği bedene kendi hayalindeki ruhu yükler ;)

siz karşınızdakine hep görmek istediğiniz gibi bakarsınız ... bu yüzden :p

çok şükür ki kısa bir zaman sonra uyanıyorsunuz... bir de uyanmadığınızı düşünsenize mazallah... :rolleyes: :p ;)

Bu cümle tam soruma cevap oldu sanırım ...

:) Teşekkürler :)

Nurbanu
14.06.2010, 14:05
Bu cümle tam soruma cevap oldu sanırım ...

:) Teşekkürler :)

rica ederim. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

not: cümle alıntıdır. ben yazmadım yanlış anlaşılmasın :p bir yerde okumuştum ;)

Emirhan Makul
14.06.2010, 14:07
O Hayalde belli bir müddet uyumadan Ruh terbiye olmaz.

Nurbanu
14.06.2010, 14:19
Ruhu terbiye edeceğin bir irade yada nefis mevcut mu sende Emirhan? :)

ne bileyim bana zor geliyor daa herkesi kendim gibi sanıyorum herhalde :p

Mucahid Erdogan
14.06.2010, 14:22
neden tam hayallerinizi süsleyen kişiyi bulduğunuz zaman birsürü aksilik çıkıyor. :(

Dursun Kaplan
14.06.2010, 14:27
Çok muzdarip arkadaşlar var anlaşılan. :cool:

Hayal gerçek değildir. Kısmet işleri bunlar. :p

Emirhan Makul
14.06.2010, 14:27
Kimi Ucundan Tutuşur kimi Yanar kül olur. Tutuşan Terbiye olur ateşe ateşle yaklaşır veya ateşi söndürüp gerçek kişiye kavuşur. Yanan ise hiç birşey yapamaz kap kara olmuştur kıpırdayamaz.

Siz Diyorsunuz ki "ben yandım Sen tutuşmuşum hey gidi heyyy"

Öyle mi diyorsunuz ? :)

Adem ERTUĞRAL
14.06.2010, 14:32
ula tursun has dedin :D

ne demiş atalarımız''aşk çinde de olsa gidip aşık olun ''

Nurbanu
14.06.2010, 14:34
Kimi Ucundan Tutuşur kimi Yanar kül olur. Tutuşan Terbiye olur ateşe ateşle yaklaşır veya ateşi söndürüp gerçek kişiye kavuşur. Yanan ise hiç birşey yapamaz kap kara olmuştur kıpırdayamaz.

Siz Diyorsunuz ki "ben yandım Sen tutuşmuşum hey gidi heyyy"

Öyle mi diyorsunuz ? :)

hmmm... ben bu durumda yanıp kül olmuşlardan (kapkara olanlardan) oluyorum galiba sanırsam... :p

yaa işte bir de yaş ilerleyince öyle gençlikteki gibi tutuşmalar olmuyor zira biliyorsun ki bir tutuşma , ardından kor kor alevler ve yanıp tükenip kül olma :D bu sıra hiç bozulmamıştır ;)

ve iştee sonra da diyorsun ki yalnızca gerçek Mahbub dur insanı ateşini hep alevli tutan ;) :D

Nurbanu
14.06.2010, 14:36
ula tursun has dedin :D

ne demiş atalarımız''aşk çinde de olsa gidip aşık olun ''

bunu bizim atalarımız söylemiş olamaz :cool: :eek: :D ;)

Dursun Kaplan
14.06.2010, 14:37
Bence de Adem'in uydurması gibi geldi bana. :rolleyes:

Serdar Ersoy
14.06.2010, 14:39
Aşk mı ? Ne Aşk'ı ? Aşk ne arar la bende ççç

Adem ERTUĞRAL
14.06.2010, 14:40
azıcık ben katmış olabilirm ama olsun :rolleyes:

Dursun Kaplan
14.06.2010, 14:41
Aşk mı ? Ne Aşk'ı ? Aşk ne arar la bende ççç

Konuşturma beni Serdar istersen. :rolleyes: :eek: :D

Emirhan Makul
14.06.2010, 14:41
İşte benim anlatmak istediğimde Mahbuba Aşk beslemeyince kalacağız yaş bir dal gibi ne tutuşacağız ne yanacağız.

O zaman sana soruyorum Yanıp kül olmak mı yoksa bir tek kıvılcım bile görmeden yaş bir dal gibi kalmak mı ?

Nurbanu
14.06.2010, 14:46
sorunun cevabı aslında içinde değil mi? :)

ben bir dilciyim Emirhan laf oyunları yapma benimle...

sen diyorsun yaa... sonuçta biz Mahbuba büyük bir Aşk besliyoruz çok şükür... o zaman yaş bir dal gibi kalmak da niye? :) yanıp tutuşuyoruz her daim ;)

izzet
14.06.2010, 14:57
Yahu birakin su Ask Mesk meselesini. Isiniz gücünüz yokmu :D

Genclikteki 2-3 yil hevesten sonra "Ask gitti, Saygi kaldi" demek icin kendinizi yormayin :D

Emirhan Makul
14.06.2010, 15:02
Tamam ya kızma :) Zaten Ateş Hep Bizi Çağırıyor arkadaş :)

Yanmayacaksak niye cıra olduk , yanalım sıra sıra :)

Emirhan Makul
14.06.2010, 15:04
Yahu birakin su Ask Mesk meselesini. Isiniz gücünüz yokmu :D

Genclikteki 2-3 yil hevesten sonra "Ask gitti, Saygi kaldi" demek icin kendinizi yormayin :D

Sen bıraktın mı Aşk Meşk işerini İzzet ?

Faik Yılmaz
14.06.2010, 15:09
Beni candan usandırdı cefâdan yâr usanmaz mı
Felekler yandı âhımdan murâdım şem´i yanmaz mı

Kamu bîmârına cânân deva-yı derd eder ihsan
Niçün kılmaz bana derman beni bîmar sanmaz mı

Şeb-i hicran yanar cânım döker kan çeşm-i giryânım
Uyadır halkı efgânım gara bahtım uyanmaz mı

Gûl-i ruhsârına karşu gözümden kanlu akar su
Habîbim fasl-ı güldür bu akar sular bulanmaz mı

Gâmım pinhan tutardım ben dedîler yâre kıl rûşen http://www.webhatti.com/smiley.gif (http://www.webhatti.com/siirler/87823-beni-candan-usandirdibeni-candan-usandirdi-cefadan-yar-usanmaz-mi.html)
Desem ol bî-vefâ bilmen inanır mı inanmaz mı

Değildim ben sana mâil sen ettin aklımı zâil
Bana ta´n eyleyen gâfil seni görgeç utanmaz mı http://www.webhatti.com/smiley.gif (http://www.webhatti.com/siirler/87823-beni-candan-usandirdibeni-candan-usandirdi-cefadan-yar-usanmaz-mi.html)

Fuzûlî rind-i şeydâdır hemîşe halka rüsvâdır
Sorun kim bu ne sevdâdır bu sevdâdan usanmaz mı

Fuzuli

Fuzuliden aşkı anlatan bir şiir okuyun......

Beni candan usandırdı cefâdan yâr usanmaz mı
Felekler yandı âhımdan murâdım şem´i yanmaz mı

(Beni canımdan bıktıran sevgili,hâla ruhuma yaptığın işkencelerden bıkmadınmı?
Felekler bile yandı ah etmelerinden , bir muradımın mumu yanmaz mı ?)

Kamu bîmârına cânân deva-yı derd eder ihsan
Niçün kılmaz bana derman beni bîmar sanmaz mı

(Herbirine reçeteler yazıp hastalıklarına çareler yazmakta ama beni bîmarhanesine alıp neden bana da derman vermez.Ben ki aklından canından onun için geçmişin ama o hâla beni hastaları arasında görmüyor mu ?

Şeb-i hicran yanar cânım döker kan çeşm-i giryânım
Uyadır halkı efgânım gara bahtım uyanmaz mı

Sabahın erken saatlerine Ah ederek Aman ederek feryatlarını yükselttikçe yükseltir ve etraftaki komşuları , halkı uyandırır.Bu kadar geceler boyu ağlamasına , gözlerinden kan dökmesine rağmen kara bahtı birtürlü uyanmaz yani aydınlanmaz

Gûl-i ruhsârına karşu gözümden kanlu akar su
Habîbim fasl-ı güldür bu akar sular bulanmaz mı

Gül yanakları karşı gözümden kanlı yaşlar akar. Artık bahar geldi , vakit Gül Çağına erişti , artık sular bulanık akmaya başlıyor.Burda bahar kelimesiyle suların bulanık akması ilişkilidir. Baharda çokca yamur yağar, karlar erir ve dolayısıyla akarsular gelen bu yağmur, kar sularıyla bulanık akmaya başlar.

Gâmım pinhan tutardım ben dedîler yâre kıl rûşen http://www.webhatti.com/smiley.gif (http://www.webhatti.com/siirler/87823-beni-candan-usandirdibeni-candan-usandirdi-cefadan-yar-usanmaz-mi.html)
Desem ol bî-vefâ bilmen inanır mı inanmaz mı

Ben üzüntümü bu zamana kadar gizli tutardım.Herkes bana neden sevdiğini saklıyorsun , git sevgiliye derdini anlat , o sana illaki bi cevap verecektir dedi.
Şimdi sevgilinin kapısına gitsem , sevgimi ona dile getirsem ,ya bana inanmaz ve sen sevgine bağlı değilsin deyip bana inanmazsa ?

Değildim ben sana mâil sen ettin aklımı zâil
Bana ta´n eyleyen gâfil seni görgeç utanmaz mı http://www.webhatti.com/smiley.gif (http://www.webhatti.com/siirler/87823-beni-candan-usandirdibeni-candan-usandirdi-cefadan-yar-usanmaz-mi.html)

Ey sevgili , ben sana meyil etmezdim ama sen geldin ve aklımı darmadağın ettin,şimdi her gören beni ayıplıyor ,kendilerinden uzak tutmaya çalışıyorlar.
Gel gör ki o beni ayıplayan gâfiller , seni bir görseler, beni ayıpladıkları için utanmazlar mı ?
Burda ikinci bir anlam daha saklı.Seni görenler , bana gelip beni ayıplamazlar mı o güzeller güzeli sevgiliye senin aşkın sâdece bu kadar mı ? Sen ne biçim âşıksın demezler mi bana

Fuzûlî rind-i şeydâdır hemîşe halka rüsvâdır
Sorun kim bu ne sevdâdır bu sevdâdan usanmaz mı

Fuzûli şimdi boğulacak duruma geldi , ya da sizi daha fazla acısıyla boğmak istemiyor , halka rezil rüsva oldu saygınlığı felan kalmadı.Lâkin bi sorun bakalım bu ne sevdadır ki âşık birtürlü bu sevdadan usanmıyor.Burda usanmak iki anlamda kullanılıyor.İlk anlamı bıkmak , yani bu sevdadan şimdiye kadar neden bıkmadı.İkinci anlamı ise uslandırmak , bu sevdâ seni hâla uslandıramadı mı ?

izzet
14.06.2010, 15:10
Sen bıraktın mı Aşk Meşk işerini İzzet ?

Basladigimi bile Hatirlamiyorum. Ben Mantik insaniyim

Faik Yılmaz
14.06.2010, 16:09
Cennet cennet dedikleri ,

Bir kaç köşkle bir kaç huri ,

İsteyene ver onları ,

Bana SENİ gerek SENİ.

Fatih Yücel
14.06.2010, 16:28

Basladigimi bile Hatirlamiyorum. Ben Mantik insaniyim

Evet Bu mesajlar İzzet'in aşkla olan bağlarını ortaya koyuyor ççç

izzet
14.06.2010, 17:31
Evet Bu mesajlar İzzet'in aşkla olan bağlarını ortaya koyuyor ççç

Ask = Heves ya. Birakin bu Bos isleri yahu....

;)

izzet
14.06.2010, 17:38
Ask = Heves ya. Birakin bu Bos isleri yahu....

;)

Kadinlar Hayatin doruk noktalarini güzellestirir, en düsük Noktalari cogaltir. - Nietzsche

edit: Su editleme isi sinirimi Bozuyor :@

Emirhan Makul
14.06.2010, 17:47
Doruk noktaları güzelleştirmezse çirkin bir şekilde doruktan aşşağa düşersin zaten.

izzet
14.06.2010, 17:49
Doruk noktaları güzelleştirmezse çirkin bir şekilde doruktan aşşağa düşersin zaten.

En iyisi düz yolda efendi efendi yürümek, istikrarimi bozamam....

;)

ferhat çınar
16.06.2010, 15:39
peki insan aşık olduğu kişiye neden yalan konuşurki???

Atılay
22.06.2010, 02:25

Kaybetmekten korktuğu için olabilir

Mucahid Erdogan
22.06.2010, 13:14
Aşık olmak güzel bir duygu aslında, ama keşke adam gibi yaşıyabilsem bu duyguyu...

Faik Yılmaz
22.06.2010, 13:19

Kaybetmekten korktuğu için olabilir

Ama bu yaptığınız çürüyen dişiniz için aspirin almaya benzer...... O an için belki faydasınını gördüğünüzü zannedersiniz ama bir gün acınız çok daha dayanılmaz olur......

Hoşlandığınız biri olsun sevdiğiniz biri olsun asla ona yalan söylemeyin..... Sadece ayrılmakla kalmaz insanların gözündeki değerinizide kaybedersiniz.....

Nihal Ayvaz
22.06.2010, 13:37
Ama bu yaptığınız çürüyen dişiniz için aspirin almaya benzer...... O an için belki faydasınını gördüğünüzü zannedersiniz ama bir gün acınız çok daha dayanılmaz olur........

Faik abi çok güzel açıklamış,kesinlikle katılıyorum...

Anlık yalanlar güvensizlik yaratır.Güvensizlikte daha sonra daha büyük olaylara sebep olur..

Aşkınızın büyüklüğünden çok güveninizin büyüklüğü önemlidir bence.

Ahmet Başkaya
22.06.2010, 13:40
Faik abi çok güzel açıklamış,kesinlikle katılıyorum...

Anlık yalanlar güvensizlik yaratır.Güvensizlikte daha sonra daha büyük olaylara sebep olur..

Aşkınızın büyüklüğünden çok güveninizin büyüklüğü önemlidir bence.

Aha burası düğüm noktası sanırım kesinlikle katılıyorum ;)

Emirhan Makul
22.06.2010, 13:41
Güven çok önemli arkadaş ya , güvenmekte azıcık açık olsun ömrü çürüyor insanın. Ama güvenmek uçsuz bucaksız bir rahatlık getiriyor.

Mucahid Erdogan
22.06.2010, 13:58
En sevdiğin şey avuçlarının tam ortasında iken her saniye onun uçup gidiceğini bilmek nasıl bir duygudur acaba...

Faik Yılmaz
22.06.2010, 14:03
En sevdiğin şey avuçlarının tam ortasında iken her saniye onun uçup gidiceğini bilmek nasıl bir duygudur acaba...

Hangisi daha güzel ya da kötü bilemiyorum.....

- Sevgilin yanında değilken kavuşma anını beklemekmi ?

- Ya da sevgilin yanındayken ayrılma anını beklemekmi.....

- Yoksa giderken başını çevirdiğinde daha o andan itibaren Onu özlemekmi.....

Aşkı güzel yapan biraz da ayrılıklardır bence......

Yağmura hasret toprağın suyu kabul etmesi gibidir aşıkların buluşması.....

Mucahid Erdogan
22.06.2010, 14:04
Hangisi daha güzel ya da kötü bilemiyorum.....

- Sevgilin yanında değilken kavuşma anını beklemekmi ?

- Ya da sevgilin yanındayken ayrılma anını beklemekmi.....

- Yoksa giderken başını çevirdiğinde daha o andan itibaren Onu özlemekmi.....

Aşkı güzel yapan biraz da ayrılıklardır bence......

Yağmura hasret toprağın suyu kabul etmesi gibidir aşıkların buluşması.....

sevdiğinin yanından ayrılırken birdaha onu göremiyeceğini düşünmek ve o düşünceden korkmak...

Salih Edip
22.06.2010, 21:38
Mücahit , sen de dalış yaptın bu mevzulara aman yavaş sıkma kendini , hayırlısı olsun :)

.....
23.06.2010, 02:08
Sanki içim kimseyi gerçek anlamda sevemiyor.

Sanki benden o duyguları koparıp almışlar.

Taklitleri sadece aslını yüceltir sözü aklıma gelince daha da kötü oluyorum!

Demekki neymiş insan gerçekten de sevebiliyormuş. O duyguları almamışlar.

Ama bendeki normal bir şey değil kimse benim gibi olamaz :)

Mucahid Erdogan
23.06.2010, 22:42
Aşk uzmanları azcık nasihat edin da yüreğimin yarısı yokken nasıl yaşanır ? :(

Nurbanu
23.06.2010, 23:00
bence sen çoktan ölmüşsün :D :D

Mucahid Erdogan
23.06.2010, 23:19
gerçekten doğru sölüyorsun şuanki halim bunu çok belli ediyor :(

.....
24.06.2010, 05:52
Mücahid,

Kaplanım; bu işlere kafa yormaya gelmiyor. Kafa yorduğun an hayatından bir kaç şeyi feda ediyorsun ve hiçbir şeye yaramıyor.

Al karşında ben örnek varım işte :)

Faik Yılmaz
24.06.2010, 08:20
Aşk uzmanları azcık nasihat edin da yüreğimin yarısı yokken nasıl yaşanır ? :(

Uzman olarka değilde naçizane fikilerimi paylaşayım istersen....

İnsan ameliyat olduğunda ameliyat yerine göre 1 yıl kadar ameliyat yerinde acılar devam eder.... İlk günler acı dayanılmazdır..... İğneler serumlar almanıza rağmen geçmez.....

Zaman geçtikçe acı azalır ama bitmez...... Taki uzun zaman olup yara kapanana kadar.....

Gün gelirki iyileşirsiniz arada bir bıçak giriyormuşki gibi bir sızı kaplar ameliyat yerini ama hemen geçer.....

Aşkta böyledir.... Ve senin kalbini tedavi edecek tek ilacın var ...... Adı zaman.....

Biraz sabredeceksin.....

Zaman geçtikçe unutacaksın.....

Bir gün bir şarkıda yüreğin sızlayacak ama bakacaksınki gönlün artık orada değil.....

Senin kalbinin yarısı yokolması kardeşim kalbin ameliyat oldu ve dikiş yerlerin acıyor......

Acıdırki ağrı kesici alıp geçirme imkanın yok.....

Her şeyi zamana bırakacaksın o halledecek......

Not: Herkese hakettiği kadar değer vermek lazım.. Ne bir eksik ne bir fazla.....Bazen haketmeyen insanlara haketmedikleri değeri verdiğimizde gerçekten hakedenlere haksızlık ettiğimiz gibi acıda çekmiş oluyoruz....

O zaman hayatımızda ilişkilerimizde daha tutarlı olur....

Fatih Yücel
24.06.2010, 08:47
Bir insana aşık olabilirsiniz...

O insana aşık olmakla kalmayıp onunla birlikte olmayı da başardıysanız...

Hiç korkmayın mutlaka unutursunuz...

Ama sadece aşık olduysanız ve birlikte bazı şeyleri yaşayamadıysanız...

Ununtmanız mümkün değildir...

Çünku ortada ihtimallar ve hayaller vardır...

Zaman sizin unutmanıza değil o aşkı daha da doruk noktalara taşımanıza yardımcı olur...

Tek taraflı olduğu için size çok zarar verir...

Ama hiçbir zaman imkansız yoktur.

Dursun Kaplan
24.06.2010, 10:24
Fatih'e bak sen. :cool:

Fatih o mu yoksa ? :rolleyes:

Mucahid Erdogan
24.06.2010, 11:00
saolasın faik abi bi nebze olsa rahatlar gibi oldum ama gerçekten değerini hakeden biriydi ve ilerde inş. yine karşıma çıkar :)

Faik Yılmaz
24.06.2010, 11:27
saolasın faik abi bi nebze olsa rahatlar gibi oldum ama gerçekten değerini hakeden biriydi ve ilerde inş. yine karşıma çıkar :)

İnsana en fazla acı veren yara yanma ile ilgili olandır...... Yanan bütün hücreleriniz size dayanılmaz acılar verir......

Ayrılıkta insan ruhunun yanmasıdır çok acı verir insana...... Zamanla yaranızın kabul bağlamasını bekleyeceksin......

Haklısın gerçekten sana layık olduğunu düşündüğün birisinden ayrılmak çok zordur..... Helede ikinizde birbirinizi sevmişseniz daha da zordur......

Ama ne yapalım kader bu..... Bazen en sevdiklerimiz ölüyor ve biz bir şey yapamıyoruz.....

Eğer O da seni yeterince sevmişse aşık olmuşsa her türlü engeli aşabilirdiniz. Demekki bir yerlerde bir kopukluk var..... Oda seni yeterince sevmemişse senin sevgini haketmedi demektir....

Bazen insanlar kendilerine değer verenleri değilde hem karakter hemde duygu düşünce olarak tamamen zıt insanlardan hoşlanabiliyorlar.... Bu daha sonraları evlendiklerinde ya da evlenmeden büyük sorunların başlangıcı oluyor.....

Sevdikleri insana haketmediği gibi davrananlar hiçte hazzetmedikleri sonuçlarlar karşılaşabiliyorlar....

Şimdi belki anlamsız gelecek sana sölyediklerim ama şu iki şeyi unutma....

Hayatta vazgeçilemeyecek hiç kimse yoktur......

Ve zaman her şeyin ilacıdır.....

Fatih Yücel
24.06.2010, 12:14
Fatih'e bak sen. :cool:

Fatih o mu yoksa ? :rolleyes:

Hangisini soruyosun dursun ççç

Faik abi o bold yazma olayını bana ithafen mi yazdın :D

Nurbanu
24.06.2010, 12:30
Aşk ... meşk boş işler bunlar yaa :D sıkmayın canınızı renktaşlar :p

ha bu arada Faik abiye katılmadan edemeyeceğim. Hiç kimse vazgeçilmez değildir ;)

Fatih Yücel
24.06.2010, 12:33
Aşk ... meşk boş işler bunlar yaa :D sıkmayın canınızı renktaşlar :p

ha bu arada Faik abiye katılmadan edemeyeceğim. Hiç kimse vazgeçilmez değildir ;)

Bu sadece kendini avutma yöntemidir .
Aynı zamanda en kolay olandır.

Nurbanu
24.06.2010, 12:36
kendimi avutmuyorum ben sadece gerçekçi yaklaşıyorum olaya :D

Mecnun bile gerçek "Aşk"ı buldu sonunda ;) eğer mecazi aşk gerçek olsaydı herhalde öncelikle Mecnun sonuna kadar yaşardı bunu :p bana boş geliyor (nacizane fikrim aynı görüşte olmayabilirsiniz ;) ) :D :D :D

Ahmet Başkaya
24.06.2010, 12:43
Mücahid'cim Faik Abi'ye kesinlikle katılıyorum :) ...

Yakın sıralarda aşk acısı geçirmiş biri olarak zamanla hepsi geçiyor kardeşim ...

Aynen Faik Abi'nin dediği gibi arada onu hatırlatan bir şarkı bir olay canını acıtıyor sonra hemen geçiyor ...

Sana tavsiyem düşünmemeye ve fazla yalnız kalmamaya çalış ..

Eğer ilişkin bitti ise bittiğini kafanda kendine söyle ... İlişki bitti de ...

Ve senin onu kaybettiğin gibi onun da seni kaybettiğini aklından çıkarma ;) ..

Mucahid Erdogan
24.06.2010, 12:43
hayatta saedece bir kere gerçek aşkı tadıyor insan sonrasında yürekte büyükbir boşluk bırakıp gidiyor...

çok doğru solüyorsun ahmet ben bu böyle isem kimbilir o ne haldedir...

Ahmet Başkaya
24.06.2010, 12:46
hayatta saedece bir kere gerçek aşkı tadıyor insan sonrasında yürekte büyükbir boşluk bırakıp gidiyor...

çok doğru solüyorsun ahmet ben bu böyle isem kimbilir o ne haldedir...

Ha şunu düşün işte ;) ...

Hayatta belki bir kere gerçek aşkı tadarsın ama o gerçek aşkın bu olduğundan emin olma ...

Gün gelir ulan ben aşık olmamışım dersin ;) ...

Zaman herşeye ilaç ;) ..

Gökhan KAN
24.06.2010, 12:48
Hiç kimse vazgeçilmez değildir ama bunu aşk yaşarken, yani sevdiğin biriyleyken düşünmek çok küçük bir ihtimal.

Ahmet Başkaya
24.06.2010, 12:49
Hiç kimse vazgeçilmez değildir ama bunu aşk yaşarken, yani sevdiğin biriyleyken düşünmek çok küçük bir ihtimal.

Onunla çıkarken neden düşünesin ki :)

Mucahid Erdogan
24.06.2010, 12:49
keşke zaman birazdaha çabuk geçsede unutsam hatta gitsem buralardan bana herşey onu hatırlatıyor istanbulda :(

Gökhan KAN
24.06.2010, 12:52
Onunla çıkarken neden düşünesin ki :)
Ahmet ayrılık zamanları oluyor tartışıyorsun ama hiç diyemiyorsun vazgeçilmez değilsin diye.:) Çünkü seviyorsun. Bu çoğu zaman ayrıldıktan sonra söyleniyor. Belki de kendini tatmin etmek için.

Ahmet Başkaya
24.06.2010, 12:57
Ahmet ayrılık zamanları oluyor tartışıyorsun ama hiç diyemiyorsun vazgeçilmez değilsin diye.:) Çünkü seviyorsun. Bu çoğu zaman ayrıldıktan sonra söyleniyor. Belki de kendini tatmin etmek için.

Deme zaten vazgeçilmez değilsin diye :) ...

Ama onsuz da olabildiğini göstermek lazım yoksa zamanla olmuyor :) ...

Aşk işleri karışık yahu çıktığın zaman belki sıkıldığın insanı ayrılınca özlüyorsun :)

Gökhan KAN
24.06.2010, 13:12
Deme zaten vazgeçilmez değilsin diye :) ...

Ama onsuz da olabildiğini göstermek lazım yoksa zamanla olmuyor :) ...

Aşk işleri karışık yahu çıktığın zaman belki sıkıldığın insanı ayrılınca özlüyorsun :)
Yüzüne zaten söyleyemezsin de düşünürken bile söyleyemiyorsun. Tartışıyorsun eve geliyorsun. Evde bıktım artık, olmuyor bırakıcam vs. diyorsun ama sevdiğin için bunları açıklayamıyorsun. Bir şekilde barışmanın yollarını arıyorsun. Yani buda vazgeçememek oluyor işte.

Gerçekten çok karışık durumlar ya.

Birde şunu anlamaıyorum ya da bena denk gelmedi. Erkekler sanki daha çok alttan alıyor. Ne bileyim haklıyken bile haksız duruma düştüklerini biliyorum. Kızlar bu konuda pek alttan alma düşüncesine sahip değiller sanki. Tabiki alan vardır ama sanki çok az gibi. Bana hiç denk gelmedi valla. Acaba kızlar gururu bu kadar önemli mi görüyor. Bu soruyu bir bayan cevaplarsa daha iyi olur sanki..:)

Faik Yılmaz
24.06.2010, 13:30
Hangisini soruyosun dursun ççç

Faik abi o bold yazma olayını bana ithafen mi yazdın :D

Önemine binaen yazdım..... Herhangi bir kişi değildi hedefim...... :)

Her şey karşılıklı olunca güzeldir......

Karşılıklı severseniz Aşkı bulma ihtimaliniz çok daha fazladır......

Mesela Rabbimiz bizi sonsuz sever..... Eğer bizde onu layıkıyla seversek gerçek aşkı buluruz....İlahi aşk bütün aşkların özüdür.....

O beşeri hiç bir aşka benzemeyen bir duygudurki Rabbim hepimize nasip eder inşallah....

Ahmet Başkaya
24.06.2010, 14:02
Birde şunu anlamaıyorum ya da bena denk gelmedi. Erkekler sanki daha çok alttan alıyor. Ne bileyim haklıyken bile haksız duruma düştüklerini biliyorum. Kızlar bu konuda pek alttan alma düşüncesine sahip değiller sanki. Tabiki alan vardır ama sanki çok az gibi. Bana hiç denk gelmedi valla. Acaba kızlar gururu bu kadar önemli mi görüyor. Bu soruyu bir bayan cevaplarsa daha iyi olur sanki..:)

Genelde karşıdakinin aşkı için gurursuz olmasını isterler ama , gururları hat safhadadır ...

Bir de kendilerini kötü hissetmeleri zaman istemeleri meşhurdur ççç :)

Onlara da belki biz acayip geliyoruz :)

Her şeyiyle sevmek güzel sevilmek güzel :) ...

Ama maç kaybedince üzülmemek şartıyla ;) ... Profosyonel olmak lazım :D ...

Salih Edip
24.06.2010, 16:23
Genelde karşıdakinin aşkı için gurursuz olmasını isterler ama , gururları hat safhadadır ...

Bir de kendilerini kötü hissetmeleri zaman istemeleri meşhurdur ççç :)

isimler değişiyor ama bu söylediklerin değişmiyor hemşo , tecrübeyle sabittir :D

esra61
24.06.2010, 22:26
anlaşılan acı çeken renkdaşlar çok buralarda......ama unutmayın can yücel'in şiirini''
şiirde diyoya ''BAĞLANMICAKSIN ÖYLE KÖRÜ KÖRÜNE, O OLMAZSA OLMAZ DEMİCEKSİN.....'';)

.....
24.06.2010, 22:34
anlaşılan acı çeken renkdaşlar çok buralarda......ama unutmayın can yücel'in şiirini''
şiirde diyoya ''BAĞLANMICAKSIN ÖYLE KÖRÜ KÖRÜNE, O OLMAZSA OLMAZ DEMİCEKSİN.....'';)

Çok doğru.ÇOOK

:alkış:

izzet
24.06.2010, 23:37
http://www.virtusens.de/friedrich_nietzsche/spuren/orttexte/grafik/peitsche_gr.jpg

Birakin bu Isleri!

Dünyanin en iyi Insanlari Erkekler özgür kalsin!

.....
25.06.2010, 01:01
Binicem üstüne vurucam kırbacı burdan çıkmıl olsa gerek

:) :)

KUTADGU
25.06.2010, 01:03
Ah bu gençler.

"Gençler ihtiyarların aptal olduklarını zannederler ihtiyarlar ise gençlerin aptal olduğunu bilirler" demiş bir büyüğüm.

Kavga başlasın.

izzet
25.06.2010, 01:05
Nietzsche Power forever...

Allah Erkekleri kadinlarin gazabindan korusun...

Zeynep Terzi
25.06.2010, 01:05
Aşk acıymış . Aşk acıtırmış .

Söyleyenlerin yalancısıyım bende:)

Bıyıklıoğlu
25.06.2010, 01:10
Aşkı sevene sorarsan över,ayrılmış acı çekene sorarsan söver:)

Emirhan Makul
25.06.2010, 01:24
Bir insana aşık olabilirsiniz...

O insana aşık olmakla kalmayıp onunla birlikte olmayı da başardıysanız...

Hiç korkmayın mutlaka unutursunuz...

Ama sadece aşık olduysanız ve birlikte bazı şeyleri yaşayamadıysanız...

Ununtmanız mümkün değildir...

Çünku ortada ihtimallar ve hayaller vardır...

Zaman sizin unutmanıza değil o aşkı daha da doruk noktalara taşımanıza yardımcı olur...

Tek taraflı olduğu için size çok zarar verir...

Ama hiçbir zaman imkansız yoktur.

Neyi Unutursun Fatih ?

Elinin eline değdiğini mi ? Saçının telinin ipek inceliğini mi ? Sesinin kadife akışını mı ? Bir küçük busesini mi ? Omuz başlarının birbirini kıracak şekilde birbirine yapışmasını mı ? Hangisini Unutursun ?

Bir ilişki yaşadığın insanı nasıl unutabilirsin ?
Yaşamadığını unutursunda , Yaşadığını unutamazsın asıl

Ama dur iddaalaşarak değil açık ve net konuşalım.

Bu işte unutmak diye birşey yok arkadaş , bunu unutmaya uğraşma çabasınada aşk deniyor zaten.

Aşk'ı bu kadar küçük ve saçma bir kefeye koymuyorum Haşa , Aşk sayfalarca tarif eder herkes , muhteşem birşeydir ama malesef bu arkadaş bu.

Aslında bize benimsetilmeye çalışan arabesk düşünce ve kültürün getirisidir bu .

Unutamam , Unutamam seni , çok uğraştım beynimi deldim kafama sıktım sen dışarı fışkırdın unutamam.

Ya gerçekten yok böyle birşey yok fiziksel ve zihinsel olarak yok.

Unutmak dediğiniz nedir arkadaş Eğer unutmak denilen şey ;

Bu yaşanılan hissiyatın tesirinin geçmesi ise tamam bak burada anlaştık. Bunun piskolojik rehabilitesini insan kendide yapar , ortam şartlarıda bu unutmaya yardımcı olur ama bir insan oturupta "Ulen unutmalıyım ya nasıl olsa da unutsam" ya ulen aşık olmuşsun işte iş bitmiş , neye kasıyorsun , kimi kandırıyorsun.

Bu dünya ağlama yeri değil ben bunu anladım , bilmem yaş ilerledikçe mi anlayorum bunları ancak , gerçekten basit düşünmek gerek.

"Aşığız aga nasıl basit düşünelim kolay mı"

Vallahi kolay , hepsinin bir kurtulma yöntemi var , düşün ya otur düşün ya karşı tarafta insan , robot değil deniz kızı değil oda bir insan düşün ya , onunda burnu akıyor , aksırıyor , tıksırıyor , horluyor bildiğin insan ya. Nedir bu klopatralaştırma çabası ?

Tamam bu çok normal ama benim kızdığım şu ; Bir duygu mu hissediyorsun tamam muhteşem , güzel bir şekilde duygunu karşı tarafa yansıttın mı ? Oda çok güzel . Eeee ne oldu mırın kırın , aynı şeyler karşı taraftan gelmiyor.

Ya dön arkanı git , çağdaş insanlar gibi arkadaş olarak kal ama dön arkanı git duygularına zorlama Zorlamayla olmuyor bu işler olacağı belli değil mi yani böyle umutsuz aşklardan muhteşem bir birliktelik çıktığını gören var mı ?

Düşünün ya olabilir mi işte al kuralım ; Baktım , gördüm , Sevdim , Aşık oldum , söyledim , bilmem ki dedi , ben seni arkadaş olarak düşünüyorum dedi , olabilir aslında ama bilmem ki dedi , sonra olmaz dedi , sonra olur gibisinden baktı , sonra trip attı , daha sonra ben damara bağladım arabesk dinlemeye başladım , sokakta yürürken ağladım hayaller kurdum.

Oda nasıl bir olay oldu ki benim bu yaptıklarımı görüp bebeğim diyee bana sarıldı ve muhteşem bir aşk yaşamaya başladık .

Var mı bu ya var mı ? Varsa yarın gidip seçtiğim bayanlara bunu yapacam.

Ya yok vallahi yok billahi yok böyle olmuyor bu işler.

Mutlu olmanın yolu , rahat , basit ve doğal davranmaktan geçiyor. Eğer bunu bilmiyorsak üzüleceğiz ve rahatsız yaşayacağız demektir.

Gökhan KAN
25.06.2010, 01:29
Benim mesela 2-3 ayda bir iki gün çok pis aklıma geliyor. Sanki o günler onun için ayrılmış. Ama onun dışında aklıma gelmiyor. Tam 4 sene oldu ilişki biteli.

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 01:34
Benim mesela 2-3 ayda bir iki gün çok pis aklıma geliyor. Sanki o günler onun için ayrılmış. Ama onun dışında aklıma gelmiyor. Tam 4 sene oldu ilişki biteli.

İlişki ne kadar sürmüştü _?

Gökhan KAN
25.06.2010, 01:35
İlişki ne kadar sürmüştü _?
2 yıl kadar ama dolu dolu.

.....
25.06.2010, 01:35
İlk okul 4.sınıftaki ilk aşk.

7 yıldır birbirimizi görmesekte sevdalar gözle görmeden de olabiliyormuş...

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 01:38
2 yıl kadar ama dolu dolu.

En dolusundan bir okadar da ben yaşadım ;) ...

Emirhan az dinlemedi benim derdimi az öğüt vermedi :D

Emirhan Makul
25.06.2010, 01:39
En dolusundan bir okadar da ben yaşadım ;) ...

Emirhan az dinlemedi benim derdimi az öğüt vermedi :D

Dinlemesem hau kadar uzun yazı yazabilir miyim ula :)

Yaş sınırı tanımaksızın evlilerin , nişanlıların ve çevremdeki herkesin ilişki gidişatlarını usanmadan dinlerim :)

Sen yazdığımı okudun mu bak bu yoldan başkası yalan oku bir valla bak.

.....
25.06.2010, 01:40
Abicim özür dilerim ama ; Bu devirde evlenilecek kız çok zor bulunur.

Ben baya baya ileriye dönük düşünüyorum. Çünkü ilerde nasip olursa evleneceğim kız birisiyle çıkmış olsa dahi bana ters.

Biraz çağ dışı kaldım ama ne yapayım :)

ırmak
25.06.2010, 01:41
Ben 3 e gidiyordum,o 5 e:)ilk aşkımdı...okul çıkışı beni eve bırakırdı..sakız ve silgi gibi hediyeler alırdı bana:)Neredeyse 15 yıl olmuş..2 yıldır görememiştim...Geçen hafta görüştük Trabzonda..Benim için gerçek bir dost yıllardır...

Emirhan Makul
25.06.2010, 01:42

Ben baya baya ileriye dönük düşünüyorum. Çünkü ilerde nasip olursa evleneceğim kız birisiyle çıkmış olsa dahi bana ters.

Ömer bende sana şunu söylüyorum bu işi şuanda düşünmek dünyada bizim yaşımızda ki heriflerin yapacağı en son iş , akışına bırak gitsin , sal gitsin elbet biz kütükler bir çalı parçasına takılırız :)

Ahmet Başkaya
Dinlemesem hau kadar uzun yazı yazabilir miyim ula :)

Yaş sınırı tanımaksızın evlilerin , nişanlıların ve çevremdeki herkesin ilişki gidişatlarını usanmadan dinlerim :)

Sen yazdığımı okudun mu bak bu yoldan başkası yalan oku bir valla bak.

Okudum okudum ha oni çok doğru demişin ama , aşk acısı ile insan ne yaptığını bilmiyor bi bakışından umutlanıyo insan misal o çok basit bir şey yapıyo belki yaptığını söylesen hatıralmaz bile sen anlam yüklüyorsun ...

Dediğin gibi basit düşünmek lazım ...

Olmuyorsa olmuyor zorlamanın manası yok ...

Doğallık 1. şart zaten doğal olmadan da ne kadar seversen sev 1 ömür bitmez..

izzet

Yalniz degilsin Ömer :)

Biz Cagdisi degiliz, sadece Romantik düsünenleriz :)

Daha dogrusu, kendi adima, Düsünenlerdendim ;)

.....
25.06.2010, 01:43
Ben 4 e giderdim O da 4 e giderdi.

Kalem alırdım , çikolata dondurma alırdım , birlikte bisikletle dolaşırdık.

Tam 7 yıl oldu görmeyeli. Ama halen daha ilk günki gibi...

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 01:43
Ben 3 e gidiyordum,o 5 e:)ilk aşkımdı...okul çıkışı beni eve bırakırdı..sakız ve silgi gibi hediyeler alırdı bana:)Neredeyse 15 yıl olmuş..2 yıldır görememiştim...Geçen hafta görüştük Trabzonda..Benim için gerçek bir dost yıllardır...

Sadece bir dost mu hala ? ...

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 01:44
Ben 4 e giderdim O da 4 e giderdi.

Kalem alırdım , çikolata dondurma alırdım , birlikte bisikletle dolaşırdık.

Tam 7 yıl oldu görmeyeli. Ama halen daha ilk günki gibi...

Büyük aşkmış valla seninki :)

Emirhan Makul
25.06.2010, 01:45
Okudum okudum ha oni çok doğru demişin ama , aşk acısı ile insan ne yaptığını bilmiyor bi bakışından umutlanıyo insan misal o çok basit bir şey yapıyo belki yaptığını söylesen hatıralmaz bile sen anlam yüklüyorsun ...

Dediğin gibi basit düşünmek lazım ...

Olmuyorsa olmuyor zorlamanın manası yok ...

Doğallık 1. şart zaten doğal olmadan da ne kadar seversen sev 1 ömür bitmez..

Ya ona tölerans tanıyarak bu kınamayı yaptım insanlar bir dibi görecek belli bir süre ağlayacak zırlayacak ondan sonra hakikati öğrendiğinde kahkahaya boğulacak.

Ben ya gözümü ayırmadan 40 dakka bakardım kırmazdım ya kız o kırk dakkada 2 bilemedin 3 kez bakardı bazen uzun uzun bakardı bende sanardım bana bakıyor halbuki uyku gelme aşamasında ki göz dalması veya birşey düşünkenki göz dalması. Şimdi diyorum ki kim bilir ne kadar saçma birşey düşünüyordu bende aha ulan bana bakıyor diye heveslenirdim.

Ya bunlar yaşanacak , bunlar yaşanmadan insan sindirilmez. Bunların hepsi birer derstir çok güzel bir derstir hemde.

.....
25.06.2010, 01:46
Yalniz degilsin Ömer :)

Biz Cagdisi degiliz, sadece Romantik düsünenleriz :)

Daha dogrusu, kendi adima, Düsünenlerdendim ;)

Eyvallah abi. Bu konuda çok ciddiyim taviz vermem. Ben hiçbir kızın elini tutmadım şimdiye kadar. Simdi mağara adamı mısın diyeceksiniz ? Yo değilim. Çünkü çok kız tanıdım. Bir çoğu kendisini bir mal gibi kullandıran cinsten oldu. O yüzden kızlardan çok uzak duruyorum. Tek bir kişiyi adam gibi sevdim ve onunlada evlenmeyi düşünüyorum hepsi bu.

Ömer bende sana şunu söylüyorum bu işi şuanda düşünmek dünyada bizim yaşımızda ki heriflerin yapacağı en son iş , akışına bırak gitsin , sal gitsin elbet biz kütükler bir çalı parçasına takılırız :)

Abicim yapma lütfen. Bence bu düşünülmesi gereken en önemli konu.
Mesela sana bir soru. Evlendiğinde eşinle mutlaka böyle muhabbetler dönecektir aranızda.

Kimsenin elini tuttun mu ?
-Tuttum derse ne olur ? tutmadım derse ne olur sence ?

ırmak
25.06.2010, 01:46
Sadece bir dost mu hala ? ...

Tabiki sadece bir dost..Aradan yıllar geçmiş...Onun başka ilişkileri oldu,benim de başka ilişkilerim oldu...Hepsinden haberimiz var...Hatta o 4 yıldır biriyle ciddi bir ilişki yaşıyor...

Neden böyle bir soru sordunuz ki?

.....
25.06.2010, 01:47
Büyük aşkmış valla seninki :)

Normal bir insan yapamaz bunu. Karşımdaki de benim gibi olmasa zaten olmazdı.

Valla çok mutluyum 7 yıldır görmesem bile...

Gökhan KAN
25.06.2010, 01:47
Yanlızken sevgilisine şunları şunları söyleyeceğim diye kafada bir milyon tane şey üretip sonra bu üretilen şeylerin sevgilinin yanına gittiğinde hiç aklına dahi gelmemesi nedir ?

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 01:48
Ya ona tölerans tanıyarak bu kınamayı yaptım insanlar bir dibi görecek belli bir süre ağlayacak zırlayacak ondan sonra hakikati öğrendiğinde kahkahaya boğulacak.

Ben ya gözümü ayırmadan 40 dakka bakardım kırmazdım ya kız o kırk dakkada 2 bilemedin 3 kez bakardı bazen uzun uzun bakardı bende sanardım bana bakıyor halbuki uyku gelme aşamasında ki göz dalması veya birşey düşünkenki göz dalması. Şimdi diyorum ki kim bilir ne kadar saçma birşey düşünüyordu bende aha ulan bana bakıyor diye heveslenirdim.

Ya bunlar yaşanacak , bunlar yaşanmadan insan sindirilmez. Bunların hepsi birer derstir çok güzel bir derstir hemde.

Zaman varya zaman her şeye gebe :) ...

Ama ilişki yaşayacak ayrılacak sevecek ağlayacak gülecek insan yoksa bunlar geç kaldıkça bunları geç anlar insan ve dönüşü olmayan bir şey olur ...

İnsan şimdi hatırladıkça ders çıkarıyor gülüyo ..

Ve şunu bilmek lazım aşk güzel ... ;)

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 01:49
Yanlızken sevgilisine şunları şunları söyleyeceğim diye kafada bir milyon tane şey üretip sonra bu üretilen şeylerin sevgilinin yanına gittiğinde hiç aklına dahi gelmemesi nedir ?

Sevgili iken mi ayrıldıktan sonra mı ?

.....
25.06.2010, 01:49

Yanına değilde telefonda söyleyemiyorum.

Geceleri çok uzun düşünüyorum şunları şunları söyleyecem diye ama bir türlü konuşurken onları söyleyemiyorum.

Karşımdakini kırmaktan korkuyorum ben galiba...

Gökhan KAN
25.06.2010, 01:50
Sevgili iken mi ayrıldıktan sonra mı ?
Sevgiliyken hacı..

izzet
25.06.2010, 01:51
2 senedir Trabzonuma ayak basmadim su "Ask" diye tabir ettiginiz Sacmalik yüzünden.

Herkesi Kutsal Bekarlar ittifakina Davet ediyorum :)

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 01:51
Tabiki sadece bir dost..Aradan yıllar geçmiş...Onun başka ilişkileri oldu,benim de başka ilişkilerim oldu...Hepsinden haberimiz var...Hatta o 4 yıldır biriyle ciddi bir ilişki yaşıyor...

Neden böyle bir soru sordunuz ki?

Bir amacım yoktu abaam sadece soru :)

....

Peki genele bir soru sorayım insan aşık olduğu ve uzun süre çıktığı birini yıllar sonra görse , etkilenmeyebilir mi ? :S ..

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 01:52
Sevgiliyken hacı..

Valla aga benim başıma hiç gelmedi böyle bir durum ben kendi açımdan dolu dolu derken bunu ksatetmiştim düşünmeden yaşanılan 2 yıldı ikimizde doğaldık yani gece birşeyler düşünmüyordum ona söylenecek açıkçası ...:)

Gökhan KAN
25.06.2010, 01:55
Benim başıma çok geliyordu ya. Binbir türlü şey düşünüyordum kafamda, kızın yanına gittiğimde bir sarılıyordu aklımı kaybediyordum hiç biri aklıma gelmiyordu..:)

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 01:57
Benim başıma çok geliyordu ya. Binbir türlü şey düşünüyordum kafamda, kızın yanına gittiğimde bir sarılıyordu aklımı kaybediyordum hiç biri aklıma gelmiyordu..:)

Ya ben severken öyle aşık olduğumun farkında değildim açıkçası onu avucunda hissetmek duygusu varya öyle idi bi uçtu , ben de uçtum ççç :D

Emirhan Makul
25.06.2010, 01:58
Abicim yapma lütfen. Bence bu düşünülmesi gereken en önemli konu.
Mesela sana bir soru. Evlendiğinde eşinle mutlaka böyle muhabbetler dönecektir aranızda.

Kimsenin elini tuttun mu ?
-Tuttum derse ne olur ? tutmadım derse ne olur sence ?

Bir kere evlilik denilen olay , Show tv de ki elemanlar gibi kızı karşına alıp , "Başka el tuttun mu tutmadın mı " diye sorularla evcilik oynamak değildir.

Sonra şu var günahsız dudak aramak için günahsız dudaklara sahip olmamız gerekli.

Hadi günahsız dudaklara sahibiz yada günahlı dudaklarımızla pervasızca günahsız dudaklar arıyoruz.

Eğer bir insan ile evlenme aşamasına geldiysen , ona güveniyorsun demektir , Onun için bu tür soruları sormak saçmadır , çünkü moral bozmaktan başka hiç bir işe yaramaz.

Kaç kişiyle çıktın , kimi sevdin , kime aşık oldun , kime göz kırptın.

Bunlar moral bozar ve saçma triplere sokar insanı.

Var mı böyle bir olay insanı geçmişine göre yargılamak , yani şunu demek istiyorum eğer karşılıklı güven varsa sevgi saygı varsa ne gerek var ayrıntı sorgulamaya.

Çünkü biliyorsundur ki onun elini kim tutmuş olursa olsun , şuanda eli senin elinde ve hiç bir el ayıramaz ellerinizi . Ama tutupta ulen bu elin üstünde 5 sene önceki manitanın parmak izi var lennn demekle de mantıklı bir ilişki yürümez.

Bütün bunları söyledikten sonra şunu diyorum ; Kesinlikle şuanda ki düşündüğüm düşüncedir ama bu soruna cevabı birde 25-35 yaş arası insanlardan dinlemek isterim çünkü doğru cevaplar onlarda olacaktır.

Emirhan Makul
25.06.2010, 01:59

Ezber yapma , derdi derste dinle demektir. :)

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 01:59
Bir kere evlilik denilen olay , Show tv de ki elemanlar gibi kızı karşına alıp , "Başka el tuttun mu tutmadın mı " diye sorularla evcilik oynamak değildir.

Sonra şu var günahsız dudak aramak için günahsız dudaklara sahip olmamız gerekli.

Hadi günahsız dudaklara sahibiz yada günahlı dudaklarımızla pervasızca günahsız dudaklar arıyoruz.

Eğer bir insan ile evlenme aşamasına geldiysen , ona güveniyorsun demektir , Onun için bu tür soruları sormak saçmadır , çünkü moral bozmaktan başka hiç bir işe yaramaz.

Var mı böyle bir olay insanı geçmişine göre yargılamak , yani şunu demek istiyorum eğer karşılıklı güven varsa sevgi saygı varsa ne gerek var ayrıntı sorgulamaya.

Çünkü biliyorsundur ki onun elini kim tutmuş olursa olsun , şuanda eli senin elinde ve hiç bir el ayıramaz ellerinizi . Ama tutupta ulen bu elin üstünde 5 sene önceki manitanın parmak izi var lennn demekle de mantıklı bir ilişki yürümez.

Bütün bunları söyledikten sonra şunu diyorum ; Kesinlikle şuanda ki düşündüğüm düşüncedir ama bu soruna cevabı birde 25-35 yaş arası insanlardan dinlemek isterim çünkü doğru cevaplar onlarda olacaktır.

Emirhan ben bir yazı yazsam bu kadar paralel olamazdı sanırım ...

Harfiyen ...

ırmak
25.06.2010, 02:00
Bir amacım yoktu abaam sadece soru :)

....

Peki genele bir soru sorayım insan aşık olduğu ve uzun süre çıktığı birini yıllar sonra görse , etkilenmeyebilir mi ? :S ..

Bu konuda genelleme yapamam...İlkokul sıralarındayken seviyorum dediğin kişiye karşı birşey hissetmeyebilirsin yıllar sonra karşılaştığında...Ancak biraz daha büyüyünce yaşanan ilişkilerde,paylaşılan şeyler daha fazla olduğu için illaki bir kıpırtı olur insanın içinde...

mehmets61
25.06.2010, 02:01
bence aşktır:)

.....
25.06.2010, 02:02

Tabiki de evleneceğin kişiye güvenir olursun. Samimi olursun. Ama şahsen ben böyle şeyleri kabul edemeyen birisiyim.

Kendim öyle birisi olduğum için olabilir. Hiçbir kızın elini tutmadım. Karşımdakine elini tuttunmu diye sormam zaten. Bilirim kimseyle görüşmedi sadece benimle oldu bu hayat boyunca.

Ben olaya şöyle bakarım. bu eli ilk ben mi tutmuşum ? bu eli son ben mi tutmuşum ?

Ben eli ilk tutan olmak isterim. İlk tuttuğum el benim için son tutacağım el olacaktırda...

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 02:03
Bu konuda genelleme yapamam...İlkokul sıralarındayken seviyorum dediğin kişiye karşı birşey hissetmeyebilirsin yıllar sonra karşılaştığında...Ancak biraz daha büyüyünce yaşanan ilişkilerde,paylaşılan şeyler daha fazla olduğu için illaki bir kıpırtı olur insanın içinde...

Ablacım biz anlaşamayacaz :D:D

Genele sorayım derken genele yay manasında değil tüm arkadaşlara sorayım manasında idi .. :D ...

Gece oldu benim kafa farklı eller farklı yazıyo en iyisi gidip ders çalışayım ...

Sizlere bol sohbetler ...

Aşk yanınızda olsun :)

ırmak
25.06.2010, 02:04
Ablacım biz anlaşamayacaz :D:D

Genele sorayım derken genele yay manasında değil tüm arkadaşlara sorayım manasında idi .. :D ...

Gece oldu benim kafa farklı eller farklı yazıyo en iyisi gidip ders çalışayım ...

Sizlere bol sohbetler ...

Aşk yanınızda olsun :)

Haha:)Ben "genele" yi "genel" okumuşum..Problem bende:)

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 02:05
Tabiki de evleneceğin kişiye güvenir olursun. Samimi olursun. Ama şahsen ben böyle şeyleri kabul edemeyen birisiyim.

Kendim öyle birisi olduğum için olabilir. Hiçbir kızın elini tutmadım. Karşımdakine elini tuttunmu diye sormam zaten. Bilirim kimseyle görüşmedi sadece benimle oldu bu hayat boyunca.

Ben olaya şöyle bakarım. bu eli ilk ben mi tutmuşum ? bu eli son ben mi tutmuşum ?

Ben eli ilk tutan olmak isterim. İlk tuttuğum el benim için son tutacağım el olacaktırda...

Büyük konuşma gözünün yağını yeyim :) ... Öyle düşün öyle yaşada büyük konuşma bazen hiç beklemediğin an bişeyler oluyor ...

Umarım dediğn gibi olur kardeşim ..

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 02:06
Haha:)Ben "genele" yi "genel" okumuşum..Problem bende:)

Ben de farkettim de bozulma diye demedim madem farkettin itiraf edeyim ççç

Gökhan KAN
25.06.2010, 02:07
Gerçekten eski muhabbetler can sıkıyor. Ben sormuştum bir kere kaç kişiyle çıktın diye 23 demişti.. ççç

Emirhan Makul
Vallahi evlilik konusuna hiç girmeyeyim , genel olarak düşüncem bu , bence kıskancımdır kafaya takarım ancak seviyesinde bırakmak gerek.

Kendime kotamı koymuşum evlilik kelamı etmem 33 yaşına kadar. :)

ırmak

İlk olmak tabiki çok güzeldir,umarım istediğin gibi biriyle birlikte olursun ama bu düşüncelerinin yıllarla birlikte değişeceğini düşünüyorum..

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 02:08
Gerçekten eski muhabbetler can sıkıyor. Ben sormuştum bir kere kaç kişiyle çıktın diye 23 demişti.. ççç

ççç ççç

Biraz da sen sordun diye azalttığını varsayarsak :D:D ...

.....
Büyük konuşma gözünün yağını yeyim :) ... Öyle düşün öyle yaşada büyük konuşma bazen hiç beklemediğin an bişeyler oluyor ...

Umarım dediğn gibi olur kardeşim ..

Ya büyük konuşmayı sevmem. Orda da aslında büyük konuşmak için yazmadım. ama öyle olmasını istediğim ve dilediğim için öyle yazdım.

Tabiki de hayatın bize ne getireceğini şimdiden kestiremeyiz.

Ama şunu biliyorum şu dünyada büyük çoğunluk kalbine göre birisini buluyor.

O yüzden Allah hepimizin gönlüne göre versin :)

izzet

Ben birker bir kizdan, bednden önce baska biri ile Tanisti diye ayrilmistim:)

Adedi : 1 :D

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 02:09

O nasıl bir sebep yahu :D:D ...

Benden önce uyandın deyip ayrılmak gibi :)

Gökhan KAN
25.06.2010, 02:09
ççç ççç

Biraz da sen sordun diye azalttığını varsayarsak :D:D ...
:eek::eek::eek: Aman Allahım..

ırmak
25.06.2010, 02:10

Nası ya:)ççççççççç

Gökhan KAN
25.06.2010, 02:11

Ultra, Mega kıskanç..ççç

izzet
Nası ya:).........

Benden önce baska biri ile Tanisip Görüsmüs. Ama Ilsikiye dönmemis.

Beni ama cok Rahatsiz etti. Birgün beni onunla Kiyasladi, bende arkami dönüp gittim :)

.....
Vallahi evlilik konusuna hiç girmeyeyim , genel olarak düşüncem bu , bence kıskancımdır kafaya takarım ancak seviyesinde bırakmak gerek.

Kendime kotamı koymuşum evlilik kelamı etmem 33 yaşına kadar. :)

Görürüm ben seni. en geç 27 yaz buraya :D

İlk olmak tabiki çok güzeldir,umarım istediğin gibi biriyle birlikte olursun ama bu düşüncelerinin yıllarla birlikte değişeceğini düşünüyorum..

19 yaşındayım fikrim değişmedi.

Yıllar insanların dışını değiştirsede içini çok az değiştirir bence :)

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 02:12
Benden önce baska biri ile Tanisip Görüsmüs. Ama Ilsikiye dönmemis.

Beni ama cok Rahatsiz etti. Birgün beni onunla Kiyasladi, bende arkami dönüp gittim :)

İzzeett'den inanılmaz itiraflar :D:D ...

Doğru söyle şamarda attın mı ? ççç

izzet
25.06.2010, 02:12
Ultra, Mega kıskanç..ççç

Alakasi yok.. Secici diyelim :D

.....
25.06.2010, 02:13

Aga nettin ya :D

Ben lisede kimseyle çıkmayan bi kızla idda yüzünden çıktım , iddayı kazandım ama kızın kalbini ve lise hayatını mahvettim galiba :(

Kız Ben son sınıftayken her gün ağlarmış kızlar gelip söylerdi bana :(

Emirhan Makul
Ömer kendi planlarım öyle ama bu işler kısmet işi bakmışsın bekarlığa veda partisinde mezdeke ile göbek atıyorum kader :)

ırmak
Görürüm ben seni. en geç 27 yaz buraya :D

19 yaşındayım fikrim değişmedi.

Yıllar insanların dışını değiştirsede içini çok az değiştirir bence :)

Sen 19 yaşındasın,ben 23 yaşındayım...Kendim için söylüyorum,hala bu konularda gerçekçi düşünecek olgunluğa sahip değilim...

izzet
25.06.2010, 02:14
İzzeett'den inanılmaz itiraflar :D:D ...

Doğru söyle şamarda attın mı ? ççç

Hayatta kimseyi ne de döver ne Asagilarim. Hatta yaninda bir Arkadasi var diye, bozuntuya vermeyip, Istasyona kadar eslik ettim. Ama kafamda o an Bitmisti zaten...

Ahmet Başkaya
25.06.2010, 02:14
Hayatta kimseyi ne de döver ne Asagilarim. Hatta yaninda bir Arkadasi var diye, bozuntuya vermeyip, Istasyona kadar eslik ettim. Ama kafamda o an Bitmisti zaten...

Ciddi bir soru değildi zaten :)

Herkese hayırlı geceler ..;)

.....
25.06.2010, 02:15
Sen 19 yaşındasın,ben 23 yaşındayım...Kendim için söylüyorum,hala bu konularda gerçekçi düşünecek olgunluğa sahip değilim...

Abla , üstüne alınma ama kızlar çok değişik geliyor bana.

Ne biliyim farklı canlılarmış gibi geliyo :)

Miraç Atalay Çiftçi
25.06.2010, 02:16
Ask, zorluklara göğüs germektir. Cesaret, anlayış, birlikteliktir. Ask korkakların oyuncağı, cesurların yaşama biçimidir.
Zira ask sadece karsı cinse duyulan bir his değildir!

.....
25.06.2010, 02:16
Ömer kendi planlarım öyle ama bu işler kısmet işi bakmışsın bekarlığa veda partisinde mezdeke ile göbek atıyorum kader :)

Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun diyelim en güzel şey bu aga :)

Emirhan Makul
25.06.2010, 02:17

Aynen ya , bu olgunluğa ulaşmak zaten çok zor , ben kendimi bıraktım olgunlaşır olgunlaşır düşerim dalımdan aşşağa elbet karıncalanmadan yiyen olur :)

Ya evlilik konusunu nereden açtık ya en sevmediğim ve hiç birimizle şuanda alakası olmayan bir konu :)

Egemen
25.06.2010, 02:17
Abla , üstüne alınma ama kızlar çok değişik geliyor bana.

Ne biliyim farklı canlılarmış gibi geliyo :)

farklılar zaten :D

çoğu insan değil ççç

izzet
25.06.2010, 02:18
Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun diyelim en güzel şey bu aga :)

Evet herseyin hayirlisi .

Zaten evlenmek icin illa birine "Asik" olmak gerekmiyor bence. Iyi huylu birini bul, iyi anlas. Daha fazlasina gerek yok zaten ;)

.....
25.06.2010, 02:20

çoğu insan değil ççç

Bence de :)

Ama burda da suç yine erkeklerin :D

ırmak
25.06.2010, 02:22

çoğu insan değil ççç

Siz erkekler...Hepiniz çok normalsiniz ya...

.....
25.06.2010, 02:22
Evet herseyin hayirlisi .

Zaten evlenmek icin illa birine "Asik" olmak gerekmiyor bence. Iyi huylu birini bul, iyi anlas. Daha fazlasina gerek yok zaten ;)

Tabi bence de çok haklısın :)

Ama sadece bunlar bana yeterli gelmiyor be abi :)

.....
25.06.2010, 02:23

Bence kızlardan daha normaliz :D

izzet
25.06.2010, 02:25
Tabi bence de çok haklısın :)

Ama sadece bunlar bana yeterli gelmiyor be abi :)

Acikcasi sen ile ben ayni düsünyüoruz bazi konularda.

Avrupada dogup büyüdüm,1000 kisilik Lisede Tek Türktüm. Her türlü eglence girla... ama nedense bazi seyleri asamiyorum.

Bazi Prensiplerimden taviz veremiyorum.

Simdiye dek iki ciddi Iliskim oldu. Biri benden önceki Erkek Arkadas Sendromundan, ötekide benden önce Görüsülen kisi yüzünden bitti.

Ne kadar "Seviyorsam asabilirim" desemde, biryerde Patlak veriyor...

Onun icin kesinlikle %100 icime sinmeyen biri ile beraber olmam bir daha.

Ama bana "Uygun" bir Es bulabilirsem Evlenirim. Cocuk Sahibi olmakta güzel. O tarz bir Evlilik yaparsamda, kimsenin Gelmisi gecmisi umrumda olmaz...

ırmak
25.06.2010, 02:26
Bence kızlardan daha normaliz :D

Size biz anormal geliyoruz,bize de siz anormal geliyorsunuz...Diyorum ben kızlarla erkekler ı ıh...Olmuyor:)

Egemen
25.06.2010, 02:29

ben çoğu melek dicektim ama :)

gene yanlış anladın :D

ırmak
25.06.2010, 02:30
ben çoğu melek dicektim ama :)

gene yanlış anladın :D

Bugün çok anlayışsızım :):):)

.....
25.06.2010, 02:32
Acikcasi sen ile ben ayni düsünyüoruz bazi konularda.

Avrupada dogup büyüdüm,1000 kisilik Lisede Tek Türktüm. Her türlü eglence girla... ama nedense bazi seyleri asamiyorum.

Bazi Prensiplerimden taviz veremiyorum.

Simdiye dek iki ciddi Iliskim oldu. Biri benden önceki Erkek Arkadas Sendromundan, ötekide benden önce Görüsülen kisi yüzünden bitti.

Ne kadar "Seviyorsam asabilirim" desemde, biryerde Patlak veriyor...

Onun icin kesinlikle %100 icime sinmeyen biri ile beraber olmam bir daha.

Ama bana "Uygun" bir Es bulabilirsem Evlenirim. Cocuk Sahibi olmakta güzel. O tarz bir Evlilik yaparsamda, kimsenin Gelmisi gecmisi umrumda olmaz...

Aynı şekilde Anadolu lisesinde yatılı okudum. Orta okuldan dediğim 4.sınıftaki ilk sevdiğim kız var simdide o var.

liseye ilk gittiğim gün ilk gördüğüm anda bir kızı sevdim.hani güzellik olarak sevdim.ama kızın yaptıkları davranışları tamamen bana ters.

lise 3 te idda için bi kızla çıktım ama kız saf temiz birisiydi. toplasan 5 kere karşılıklı konuşmuşuzdur o kadar ama kız son sene sürekli ağladı filan işte.

En son şunu anladım. Benim kafa yapımın uyuşacağı birisi olması lazım.Sadece bu da değil. Kız gibi hamın hamıncık olacak.vs vs.

İlk sevdiğim kızla iki kere ayrılsakta yine onu seviyorum. ayrılmayı da ben istedim ikisinde de.

şu an 7 senedir görmüyorum ama evlenmeyi düşünüyorum :)

Egemen
25.06.2010, 02:32
Bugün çok anlayışsızım :):):)

bende neşesizim zaten.. fazla bulaşmayayım..

devam etsin gençler :D

.....
25.06.2010, 02:33
Size biz anormal geliyoruz,bize de siz anormal geliyorsunuz...Diyorum ben kızlarla erkekler ı ıh...Olmuyor:)

Kızlara erkekleri , erkeklere kızları sorsak acaba sonuç ne olur ?

:) Benim cevabım açık , kızlar çok anormal yaratıklar.

ve gerçekten bu tabiri kullanmak istemesemde şeytan gibiler. her şeyi biliyorlar :) benim kırkyıl düşünüp bulamayacağım şeyi onlar iki dakikada buluyolar :)

Ama buna zekilik deme zeka ile alakası yok :D

izzet
25.06.2010, 02:35
Onu bunu bilemem. Icine sinmesi sart, eger duygusal iliski olacaksa. Duygusallik arka planda olacaksa, Anlasabilmek sart.

Kafa yapisi iste. Sen de Kompleks ben diyeyim Sendrom.

Bazen keskede böyle olmasada, daha pervasizca ve eglenceli gecirsem zamanimi diye cok kendime söylendigim olmustur.

Bu Isler yüzünden Trabzonuma 2 sene uzak kaldim, artik kendimi üzemem :)

Çağatay_
25.06.2010, 02:35
Kızlar cidden fena kurnaz.Korkulur.

.....
25.06.2010, 02:37
Onu bunu bilemem. Icine sinmesi sart, eger duygusal iliski olacaksa. Duygusallik arka planda olacaksa, Anlasabilmek sart.

Kafa yapisi iste. Sen de Kompleks ben diyeyim Sendrom.

Bazen keskede böyle olmasada, daha pervasizca ve eglenceli gecirsem zamanimi diye cok kendime söylendigim olmustur.

Bu Isler yüzünden Trabzonuma 2 sene uzak kaldim, artik kendimi üzemem :)

Öyle şeyleri bende çok düşündüm. elime sayısız fırsatta geçti. Kızların her türlüysünü biliyorum.her türlüsünü elde etme imkanımda oldu.

Dediğin gibi , benim içime sinmiyor. yaptığım şey içime sinecek bi kere.

mesela ilk okul sevdalımı ailem biliyor. içlerine de siniyor hani. benim de içime siniyor.

Ama sen yine de içine sinmeyecek bi şey yapma abi. bilirsin işini sen ;) :)

izzet
25.06.2010, 02:41
Yapmiyorum zaten. Icime sinmeyen iki Iliskiye kalkistim, hic Mutlu olamadim. Sevgililerime yakin bile davranamadim. Ne bileyim. Keske icime sinen biri ciksa karsima diye umut ettim. Ama cikarmadi Rabbim. Hayirlisi diyelim. Cikacaginida sanmiyorum. Cevreme baktigimda, icime sinecek "Model" Kizda yok acikcasi ...

En cokda buna Sayi duymayan Kizlara sinir oluyorum.

"Sen bize XXX gözüyle bakiyorsun"a geliyor Durum.

Öyle bir Durum yok kesinlikle. Herkesin hayati kendine. Prensip diyelim :)

.....
25.06.2010, 02:45
Bulursun bulursun, hemde tam kendine göre bulursun.

bak bu sözümü unutma ;)

izzet
25.06.2010, 02:47
Allah herkesin Gönlüne göre versin. Mutlu iliskilere daima ic gecirerek Gipta edip "Masallah" demisimdir.

Allah sonumuzu Hayir eylesin, herkese Iyi geceler....

Egemen
25.06.2010, 02:49
sıkıntıya gerek yok..

kısmet diyip geçiniz efenim..

Cem Akyüz
25.06.2010, 02:50
Sevgili hayatta engeldir..Yapmak istediklerinizi kısıtlar..Tek başınıza takılın işte :)

izzet
25.06.2010, 02:52
Sunu tekrar eklemeden gitmiyeyim:

"Sevgili hayatin doruk Noktalarini güzellestiren, Düsük Noktalarini arttirandir"

ve

"Ask Fala benzer, ne ona inan, ne onsuz kal"

Tekra Iyi geceelr...

.....
25.06.2010, 02:57
Hz.Aişe Peygamberimizle yeni evlenmişti.Eşinin kendisini sevip sevmedigini merak etmekteydiya da kendisini ne kadar ve nasıl sevdigini…Hz.Aişe bu düşüncesini Peygamber Efendimizle konusmadan edemedi.
“Ey Allah’ın Resulübeni seviyor musun?”
“evetYa Aişe tabi seviyorum!”
Aişe dahasını da merak ediyorduacaba nasıl seviyordu?Hemen sordu:
“beni nasıl seviyorsun?”
Peygamberimiz sevgi şeklini tanımladı eşine;
“kördüğüm gibi.”
bu cevap Hz. Aişe’yi cok sevindirdiçünkü kördügüm açılamazdı.Açılmayan bitmeyen sırlı bir sevgi demekti.
Alacagı cevap onu çok mutlu ettigi içinHz. Aişe sık sık sorardı:
“Ey Allah’in Resulü kördüğüm ne alemde?”
PeygamberimizHz.Aişe’yi memnun eden cevabı verirdi her defasında:
“ilk günkü gibi…”

Fatih Özkan
25.06.2010, 04:35
Sahilde el ele gezenleri gördükçe aşık olası geliyor insanın yalan yok (:

.....
25.06.2010, 11:55
Sahilde el ele gezenleri gördükçe aşık olası geliyor insanın yalan yok (:

Benim hiç gelmiyor öyleleri görünce :)

Bana ters tepiyo :)

esra61
25.06.2010, 14:27
hz.aişe peygamberimizle yeni evlenmişti.eşinin kendisini sevip sevmedigini merak etmekteydiya da kendisini ne kadar ve nasıl sevdigini…hz.aişe bu düşüncesini peygamber efendimizle konusmadan edemedi.
“ey allah’ın resulübeni seviyor musun?”
“evetya aişe tabi seviyorum!”
aişe dahasını da merak ediyorduacaba nasıl seviyordu?hemen sordu:
“beni nasıl seviyorsun?”
peygamberimiz sevgi şeklini tanımladı eşine;
“kördüğüm gibi.”
bu cevap hz. Aişe’yi cok sevindirdiçünkü kördügüm açılamazdı.açılmayan bitmeyen sırlı bir sevgi demekti.
alacagı cevap onu çok mutlu ettigi içinhz. Aişe sık sık sorardı:
“ey allah’in resulü kördüğüm ne alemde?”
peygamberimizhz.aişe’yi memnun eden cevabı verirdi her defasında:
“ilk günkü gibi…”

sÜpermİŞ.....kÖrdÜĞÜm gİbİ bİrbİrİmİze baĞlanabİlİceĞİmİz kİŞİler bulmak Önemlİ.......

Great White
25.06.2010, 15:16
Şu anda Ayşe' nin yaşındaki bir kızla evlenmeye kalksanız o kördüğümü boğazınıza dolarlar..

Devir değişti:)

DKaraduman
25.06.2010, 17:04
Şu anda Ayşe' nin yaşındaki bir kızla evlenmeye kalksanız o kördüğümü boğazınıza dolarlar..

Devir değişti:)

Üstad yine son noktayı koydu :)

.....
26.06.2010, 00:18
Uğur Arslan - Yıldız Tilbe-----Yıldız GÖZLÜM

Bu kez anlından öpüyorum
Gidiyorum iki gözüm
Neden diye sormazsın biliyorum
Seni bu yüzden seviyorum

Gece uyurken açık olmasın üstün
Ayaza meydan okuma kalın giyin
Kendi gider hatırası kalır
Evladiyelik değil aşk dediğin

Kirli sakallarımı sevdiğin günden beri
Hasat mevsimi gelmedi yüzüme
Ayrılık ensemizden hiç inmedi
Ellerimse başka ele değmedi

Sana benden yalan yok bilirsin
Anlım açık gül yüzlüm
Hadi sil göz yaşlarını
Ve hakkını helal et yıldız gözlüm

(Yıldız Tilbe)
Yar yar benim için ağlama
Bana o koyar
Gördüğümüz günler gezdiğimiz yollar
Yakama yapışırda hesap sorar

Bana o koyar
Gezdiğimiz yerler gördüğümüz günler

Ne bir ölüm ayırıyor bizi nede bir celse
Sadece gidiyorum
Onurum elimde gururum cebimde
Ve seni şimdiden özlüyorum

Sen şimdi bensiz akşamları sineye çekersin
Gizli gizli ağlarsın biliyorum
Kimseye yokluğumu hissettirmessin
Seni bu yüzden seviyorum

Paramız olacaktı ve boy boy çocuklarımız
Şimdiyse gidiyorum
Zenginlik hayallerimi fukaralara
Baba olabilme özlemlerimi yetimlere bırakıyorum

Bunlar hem vasiyetim hem son sözüm
Anlım açık gül yüzlüm
Hadi sende sil gözyaşlarını
Ve hakkını helal et yıldız gözlüm

(Yıldız Tilbe)
Bana o koyar
Gördüğümüz günler gezdiğimiz yollar

Bana o koyar
Gezdiğimiz yerler gördüğümüz günler

Emirhan Makul
26.06.2010, 00:22
Peygamber Efendimiz ile paylaştığın yazı güzeldi , duymamıştım , teşekkür ederim Ömer.

.....
26.06.2010, 00:29
Peygamber Efendimiz ile paylaştığın yazı güzeldi , duymamıştım , teşekkür ederim Ömer.

Ne demek aga , sen sağol :)

Mucahid Erdogan
26.06.2010, 00:52
Tanımlayamadığım derin bir duygu sarmış beni sıkıştırıyor...

Emirhan Makul
26.06.2010, 01:12
CahXweHpdrE

http://www.youtube.com/watch?v=CahXweHpdrE&feature=player_embedded

.....
28.06.2010, 00:20
Leman Sam İlla İlla SEVDİM!!!

Gözlerinin içine girdim başka alemler gözledim
Ben bunlarla övünmedim beklemedim illa
Beklemedim illa beklemedim sevdim
Gölgelemedim bağını bahçesini
Günü güneşi örtmedim
Yapılanlar söylenmezki her zaman
Sömürmedim illa sömürmedim illa
Sömürmedim sevdim
Yapılanlar söylenmezki her zaman
Sömürmedim illa sömürmedim illa
Sömürmedim sevdim
İlla illa illa illa
İlla illa illa illa illa sevdim
Yüreğine kulak verdim nefes aldı ben dinledim
Duyduklarım anlatılmaz sır vermedim illa
Sır vermedim illa sır vermedim sevdim
Duyduklarım anlatılmaz sır vermedim illa
Sır vermedim illa sır vermedim sevdim
Gölgelemedim bağını bahçesini
Günü güneşi örtmedim
Verilenler istenmezki her zaman
dilenmedim illa dilenmedim illa
Dilenmedim sevdim

Fatih Yücel
28.06.2010, 22:38
Bilmiyorum ki acaba anlıkmı bu his duygu, bazen öyle oluyor ki yarin bir lafına dünyalar veriyorsun bezende hayattan vazgeçiyorsun şu an dünyaları veriyorum ama yarın ola hayrola :D

.....
28.06.2010, 23:14
Bilmiyorum ki acaba anlıkmı bu his duygu, bazen öyle oluyor ki yarin bir lafına dünyalar veriyorsun bezende hayattan vazgeçiyorsun şu an dünyaları veriyorum ama yarın ola hayrola :D

Bunun ismi gençlik olsa gerek :)

Emirhan Makul
28.06.2010, 23:27
Bunun ismi gençlik olsa gerek :)

Biz ne 40 yaşında Aşıklar gördük :)

.....
28.06.2010, 23:29
Biz ne 40 yaşında Aşıklar gördük :)

Yok yok aşkla alakası olduğunu zannetmiyorum :)

Çünkü duygular gençlik dönemlerinde çok değişiyor. Kendimden iyi biliyorum bazen çok mutluyum bazen çok mutsuzum :)

Gençliğin bu huyunu sevmiyorum ben ya :) :)

Emirhan Makul
28.06.2010, 23:33
Yok yok aşkla alakası olduğunu zannetmiyorum :)

Çünkü duygular gençlik dönemlerinde çok değişiyor. Kendimden iyi biliyorum bazen çok mutluyum bazen çok mutsuzum :)

Gençliğin bu huyunu sevmiyorum ben ya :) :)

Heee oooorasını hiç karıştırma hiç :)

Bir bulut parçası ile "Off çok yağacak çok" Bir parça güneş ışığı ile "Çok sıcak ya çok güzel hava" demek gibi birşey :)

Salih Edip
29.06.2010, 00:24
Heee oooorasını hiç karıştırma hiç :)

Bir bulut parçası ile "Off çok yağacak çok" Bir parça güneş ışığı ile "Çok sıcak ya çok güzel hava" demek gibi birşey :)

bence Trabzonsporlu olmamızla da çok alakası var :D

Faik Yılmaz
29.06.2010, 08:30
Tanımlayamadığım derin bir duygu sarmış beni sıkıştırıyor...

Uzay Yolu Filmine benzedi buda.....

" Tanımlayamadığımız bir cisim yaklaşıyor......"

İnşallah dost kuvvetlerdendir ne diyelim :) :)