PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşk ve Aşık Olmak!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Özge
08.02.2010, 20:35
Dursun hâlâ konuşmadın mı?:D

Dursun Kaplan
08.02.2010, 20:35
Konuşuyorumya Özge. :D

Özge
08.02.2010, 20:37
Benimle demedim anladın kim olduğunu:D

Serdar Ersoy
08.02.2010, 20:38
Dursun ;

Konuştum prensipte anlaşmaya vardım resmi imzaların atılmasını bekliyorum. ççç

Özge gel Dursun'a gaz verelimde konuşsun ççç

Dursun Kaplan
08.02.2010, 20:40
Benimle demedim anladın kim olduğunu:D

Özge stresteyim gelme üstüme. :D

Dursun ;

Şahidin olabilirim. ççç

Serdar Ersoy
08.02.2010, 20:48
Yok olum ne şahidi :)

Resmi imza dediysek lafın gelişi ççç

Dursun Kaplan
08.02.2010, 21:04
Evet yeni nickimle karşınızdayım. :p

Serdar tamam anladım ben. :D

Kubilay ŞAHİN
08.02.2010, 22:13
14 Şubat yaklaşırken bayağı canlı görüyorum başlığı..

Emirhan Makul
08.02.2010, 23:24
Yazı kurulunda da güzel işlerin var burada da devam ediyorsun. :)
Bir şey ancak bu kadar gerçekçi olarak anlatılabilir.
Sözlerinin hiç birinde yanlışlık payı yok.Tebrik ederim seni.

Çok teşekkür ederim , o sizlerin güzelliği.

Bu arada Dursun Hayırlı olsun o kadar yakışıklı oldun ki bir bilsen Olcay abinin dediği gibi "Kullanıcı adını değişenler , kuaförden yeni çıkmış insan gibiler" :)

Özge
08.02.2010, 23:45
Dursun ;

Özge gel Dursun'a gaz verelimde konuşsun ççç
Serdar tamam verelim gazı:D:D

Selami Gürpınar
08.02.2010, 23:49
Özge ile Serdar da Mahmut Aksu gibi. :D

Alika87
09.02.2010, 01:00
.....................

Emre EFENDİOGLU
09.02.2010, 01:16
Sevgiliniz oldu, yıllar süren bir ilişkiniz oldu. Sana diyor seni ailemden bile çok seviyorum, seni o kadar çok seviyorum, seni bu kadar çok seviyorum. İnandınız mı? Haha sizde benim gibi ortada kalırsınız sonra. Hiç bir sözlerine inanmayın. Düşüneceksiniz bu kız diğer kızlardan farklı, bu kız öyle böyle. O da yalan, hepsi aynı. Hepsi sizden diğer kızların beklediği gibi şeyler bekliyor. Yok ben çiçek sevmem falan mı dedi? O da yalan. Sonra bana denildiği gibi, ilk çiçeğimi bu şekilde almak istemezdim der. Siz ona özel günlerde falan hediye aldınız, beğendi diye sevindiniz mi? Sevinmeyin, çünkü yarın öbür gün, ilk aldığım takı hediyesini senden almak isterdim der. Çünkü kardeşim almıştı ona bir bileklik ben 1 sene sonra kolye aldım, geçen ayrılmadan önce ettiği sözlerden biri bu oldu. O kadar aldığım hediye değersizmiş demek.
5 sene süren bir ilişkim oldu acısı ile tatlısı ile, en iyi öğrendiğim şey kızlara güvenmemek oldu. Yarın öbür gün sizinde kıçınıza tekme vurulabilir, sakın çok sevmeyin. Ha sakın bide benim gibi enayilik edip 5 sene boyunca bir kere bile aldatmadım diye övünmeyin. O kadar pişmanım ki, hiç birine değmez. Bunları yazarken duygularım o kadar karışık ki, durmadan yazsam sayfalarca yazarım gibi geliyor. Daldan dala atlıyorum. Sevmeyin kardeşim, sevmeyin. Boşuna dememişler ... olanın imanı olmaz diye. Sevmeyin ki benim gibi 5 senelik sevgilinizden ayrıldıktan 2 ay geçmesine rağmen hala yüreğiniz aynı derecede acı ile yanmasın.

Alika87
09.02.2010, 01:27
.....................

Cem Akyüz
09.02.2010, 03:17
Dursun konuşamaz boşuna gaz falan vermeyin:D

Özge
09.02.2010, 09:48
Dursun'u konuşturmalıyız:D

Serdar Ersoy
09.02.2010, 11:06
Cem ;

Dursun konuşur ya neden konuşamasın :)

Özge ;

Bu hafta sonu ayağa kalkabilirse dursunu deplasmana yolluyalım :) Bakalım neler olucak ççç

Özge
09.02.2010, 15:53
Cem ;

Dursun konuşur ya neden konuşamasın :)

Özge ;

Bu hafta sonu ayağa kalkabilirse dursunu deplasmana yolluyalım :) Bakalım neler olucak çççBir şeyler yapıp konuşturmalıyız strese girdi çocuk:DAma önce bir numarasını alsın:D

ApoCaN28
09.02.2010, 19:32
Başka ne dersin bak aklıma gelmiyor ya :S

Yarın öbürgün kullancaz bunları üret üret ççç

Şey karışmak gibi olmasın da şöyle de diyebiliriz . . .

Senin hoş ve güzel bir kız olduğunu düşünüyor ve beraber paylaşacak şeylerimiz olduğunu düşünüyorum .

Örnekler çoğaltılabilir =)

Karıştıysam özür dilerim.

Alika87
09.02.2010, 21:51
.....................

Dursun Kaplan
09.02.2010, 22:18
Biraz kendime geleyim döncem ben size. :)

Bu akşam uçmuş durumdayım biraz. Ameliyattan sonra böyle olunuyor. :p

Gelicem Mahmut Aksu tayfası. :p

Serdar Ersoy
09.02.2010, 22:46
Bir şeyler yapıp konuşturmalıyız strese girdi çocuk:DAma önce bir numarasını alsın:D

Ya onu bende diyorum, almamış numarasını ya en büyük kayıplarımızdan biri bu hafta sonunda ki :)

Şey karışmak gibi olmasın da şöyle de diyebiliriz . . .

Senin hoş ve güzel bir kız olduğunu düşünüyor ve beraber paylaşacak şeylerimiz olduğunu düşünüyorum .

Örnekler çoğaltılabilir =)

Karıştıysam özür dilerim.

Karışmak ne kelime hepimiz düşüncelerimizi yazıcaz kardeşim.

Ayrıca güzel bir cümle kullanılabilir ;) :)

Biraz kendime geleyim döncem ben size. :)

Bu akşam uçmuş durumdayım biraz. Ameliyattan sonra böyle olunuyor. :p

Gelicem Mahmut Aksu tayfası. :p

Geçmiş olsun öncelikle :)

Ayrıca sakatlığın ne zaman geçermiş doktorlar bir açıklama yaptılar mı ?

Hüdai Pervaneli
09.02.2010, 23:36
Mahmut neydi seni bu düşüncelere iten :D
kiz Milleti

Kiz milleti ne guvenmiyorum artik guvenemiyorum Cook yalan söylüyorlar

Özge
09.02.2010, 23:38
@Serdar

Önümüzdeki maçlara bakmak lazım artık:pİlk iş numarayı aldırmak olsun:):D

KUTADGU
09.02.2010, 23:44
kiz Milleti

Kiz milleti ne guvenmiyorum artik guvenemiyorum Cook yalan söylüyorlar

Pararam! Pararam!

İşte gerçeğin ta kendisiyle yüzleşmiş bir insan evladı daha.

Üzgün, gergin, şaşkın.

Bilmiyor ki yıllar sonra bu gerçekliği erken elde ettiği için çok mutlu olacak.

Bu arada seni üzenin, ben kafasını kırayım Mahmut'um!

:D

Hüdai Pervaneli
09.02.2010, 23:49
Pararam! Pararam!

Üzgün, gergin, şaşkın.

Kir Abi kir

Alika87
10.02.2010, 00:02
Pararam! Pararam!

Üzgün, gergin, şaşkın.

sen uzaktasin, istersen ben kirayim o kisinin kafasini senin icin??:D:D

Hüdai Pervaneli
10.02.2010, 00:23
Alika Yarin sabah karlsruhedeyim:D

Ahmet Kuru
10.02.2010, 00:25
14 Şubat Sevgililer günü bir hayal ürünüdür....Tek gerçek TRABZON tribünüdür:)

pReN@_61
10.02.2010, 00:28
Çok güzeldi :)

Özkan
10.02.2010, 00:36
14 Şubat Sevgililer günü bir hayal ürünüdür....Tek gerçek TRABZON tribünüdür:)Vakfıkebir'in moskof işgâlinden kurtuluşunun yıldönümü de mi yalan?

14 Şubat önemli bir gündür. :D

Ahmet Kuru
10.02.2010, 00:38
Vakfıkebir'in moskof işgâlinden kurtuluşunun yıldönümü de mi yalan?

14 Şubat önemli bir gündür. :D

Özkan,sevginin günü mü olurmuş yahu:)

Millet nereden para kazanacağını şaşırmış,boş gün kalmadı:D

Özkan
10.02.2010, 00:43
14 Şubat'ı kutlayacağım. Temsîlî moskof askerlerini kovalama gibi hareketlere girme düşüncem var ama Ankara'da bunu yapmak abes kaçar doğrusu. :D

Yeri gelmişken, İngilizleri Amasya'ya sokmayan Gümüşhacıköylü kardeşlerimizi de esefle kınıyorum. Memleketimize düşmân girememiş, dolayısıyla kurtuluş günü kutlayamıyoruz. :D

Ahmet Başkaya
10.02.2010, 00:45
14 Şubat'ı kutlayacağım. Temsîlî moskof askerlerini kovalama gibi hareketlere girme düşüncem var ama Ankara'da bunu yapmak abes kaçar doğrusu. :D

Yeri gelmişken, İngilizleri Amasya'ya sokmayan Gümüşhacıköylü kardeşlerimizi de esefle kınıyorum. Memleketimize düşmân girememiş, dolayısıyla kurtuluş günü kutlayamıyoruz. :D

:D:D:D:D .....

Harika .. :D

Kader KORELİ
10.02.2010, 00:45
Liebe ist, dass Du mir das Messer bist, mit dem ich in mir wühle.

Aşk, senin bana, seninle içimi deştiğim, bıçak olmandır.

Kafka'nin bir sözü. Tercüme: Seferoglu Fuser :)

Seda
10.02.2010, 00:49
Liebe ist, dass Du mir das Messer bist, mit dem ich in mir wühle.

Aşk, senin bana, seninle içimi deştiğim, bıçak olmandır.

Kafka'nin bir sözü. Tercüme: Seferoglu Fuser :)
"Auch ist das vielleicht nicht eigentlich Liebe, wenn ich sage, dass Du mir das Liebste bist;
Liebe ist, dass Du mir das Messer bist, mit dem ich in mir wühle.."

Kader KORELİ
10.02.2010, 00:59
Bir iki tane daha aklima geldi, türkce'ye cevirdim:

Ja ich sehne mich nach dir. Ich gleite
mich verlierend selbst mir aus der Hand

Evet, seni özlüyorum. Kayiyorum
kendimi kaybederek kendi elimden.

(Rainer Maria Rilke)

Te olvidas de mirarme, ah, ciega llena de luz.
Tus brazos se retiran de mí, pero yo huyo de mí en tus brazos

Bana bakmayi unutuyorsun, isik dolu kör güzel.
Kollarini cekiyorsun benden, ama ben senin kollarinda kaciyorum kendimden.

(Antonio Gamoneda)

Alika87
10.02.2010, 01:08
Alika Yarin sabah karlsruhedeyim:D

iyi ediyorsun, üniversitede beni ziyaret edersin o zaman :D sen nerde kaliyorsun??? uzak degil KA'ya dimi?

Serdar Ersoy
10.02.2010, 09:34
@Serdar

Önümüzdeki maçlara bakmak lazım artık:pİlk iş numarayı aldırmak olsun:):D

Numara önemli ya bu devirde numara almadan olur mu :p :)

Maçları tek tek düşünelim o zaman kolay olur.. :D

Bu hafta numara alınmalı başka yolu yok :)

Faik Yılmaz
10.02.2010, 10:12
Leylaya sormuşlar :

- Sen mi büyük aşıksın yoksa Mecnun mu ?

Leyla :

- Elbetteki ben daha büyüğüm. Çünkü ben aşkımı kimseye söylemedim. O ise sevgimizi dillere düşürdü....

İşte dostlar...En güzel aşk gizli olandır. Gizlice yaşanandır. Kalplerde yaşatılandır. Sadece ama sadece sevgiliye bazen bir çift söz ile bazen bir çift gözle aşikar edilendir.

Aşk O daha seni sevmeden senin onu sevmendir....

Aşk acı çekmektir.Kalbin içinde ne kadar acı varsa aşk o kadar yücelir.

Susuz kalıp kana kana yudumlamaktır Aşk....

Ne kolada, ne meyve suyunda ne de herhangi bir içkide asla bulamazsınız bu kanmayı...

Aşk sevgiye hasret kalan kalbin dayanılmaz susuzluğudur. Öyle bir susuzlukki aşkın narıyla yandıkça artar. Arttıkça yanar.

Aşk denizin içinde olmaktır. Ummanlar içinde susuz kalmaktır...

AŞK ÇİLE ÇEKMEKTİR..

İçinde sevgi olan bütün günleriniz kutlu olsun.....

Not : Yukarıdaki hikaye İskendar Palanın Aşkname kitabından alıntılanmıştır....

Emirhan Makul
10.02.2010, 14:44
Yoksa siz de platonik aşık mısınız?Uzmanlar aklınızdaki soruları yanıtladı.

“Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli” sözünü sık sık anımsıyor musunuz? Sürekli onu düşleyip, onunla konuşamıyor musunuz? Onu gördüğünüzde kalbiniz yerinden çıkacak gibi oluyor ama bir türlü ona ulaşamayacağınız düşüncesi sizi yıpratıyor mu? Hayalleriniz hep onun üzerine kuruluyken an geliyor karşınıza yeni sevgilisi mi çıkarıyor? Onun sesiniz duymadığınızda tam da içinize bir acı saplanıp, onun her hareketini kendinize mi yorumluyorsunuz? Durum böyleyse, siz de hoş geldiniz “Platonik Aşıklar Kulübü”ne…
14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor. Karşılıklı sevenlerin olduğu kadar bugün platonik aşkların da günü. 14 Şubat’ın kötü olduğunu düşünenlere ise iyi bir haberimiz var. Platonik aşk her ne kadar olumsuz gibi görünse de kalbe iyi geldiği yeni araştırma sonuçları arasında.

BEGÜM ÇELİKKOL / HABERTURK.COM
Kalp cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez, platonik aşkın ayrı bir mutluluk olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Platonik aşıkta sevgiliye kavuşma yoktur. Dolayısı ile ikinci kalbimi ararken bir yanlışlık yapma riski olmadığı gibi kötü sonuçlanan fiziksel aşkta görülen hayal kırıklığı yaşanmaz. Biz bu halk ozanlarında görürüz. Hep hayal ettikleri sevgiliyi düşünerek, hissederek, yaşarlar ama sevgiliye kavuşmak için özel bir çaba sarf etmezler. Mutluluk hormonları her zaman yüksek olduğu için platonik aşk alışkanlık yapabilir. Belki de gerçek aşk platonik olan aşktır, çünkü hiçbir zaman ölmez. Doğru ikinci kalbe ulaşmak, birinci kalbi çok yorabilir ama doğrusunu bulursanız aşkınızın devam etmesi için çok iyi bakın”
PLATONİK AŞK PSİKOLOJİYİ NASIL ETKİLER?
Uzman Psikolog Zehra Erol ise, sevdiği kişiden ilgi göremeyen platonik âşıkların derin bir mutsuzluk hali içine girebileceğini savunurken şöyle devam ediyor: “Platonik âşık sevdiği kişinin en ufak olumlu davranışına büyük anlamlar yükler. Olumsuz davranışları karşısında da adeta yıkılır. Bu nedenle duygu dünyasında hızlı değişimler görülür. Platonik aşık olan kişiler iç dünyalarında çok yoğun duygular hissederler. Bu kişiden kopmak hem yoğun duyguların olmayacağı hem de boşluk oluşturacağı için bu durumun yaratacağı sıkıntıyı yaşamak çok zor gelir. İç dünyasında bu kişiyi terk etmekte çok zorlanırlar. Bir yandan da var olmayan bir aşk için geçen zaman, var olmayan ilişki de kişileri mutsuz eder”
Erol, platonik âşık olan bir kişi tamamen karşısındakine odaklanmış, hayatını bu kişiye göre ayarlıyor, onunla ilgili araştırmalara uzun zaman harcıyor ve onu sıklıkla takip ediyorsa durumun ciddi olduğunu ve muhakkak bir uzmandan yardım alınması gerektiğini ifade ediyor.
PLATONİK AŞKIN BELİRTİLERİ
Eş ve Aile Terapisti Lale Akat da platonik aşkın belirtilerini bizler için sıraladı…
Platonik aşk karşı cinsten bir insanı çok beğenmek- takdir etmek - onun için yardıma hazır olmak- onu önemsemek- onun önemli olduğunu hissetmek gibi duygular içerir.
Platonik aşk kelimesi sanımca lisanımızda yanlış kullanılıyor… Platonik sevgi demek daha dogru bence. Aşk kelimesi benim için daha başka bir şey platonik sevgiden.
Platonik sevgide karşı cinsten bir insana duyduğumuz ilgi ve ona verdiğimiz önem onunla bir suru konuda zihinsel çok iyi anlaşmamız sonucu bir yerde..
O insana karşı cinsel bir duygu duymayız. Onunla birlikte olma isteğimiz cinsel ilişki ihtiyacımızdan doğmaz.
Sevgi kelimesini herkes – her şey için kullanabiliriz ama platonik sevgi erkek ve kadın arasında duyulan bir sevgidir.
Tümüyle arkadaşlık içinde - fikir alışverişinden çok keyif alınabilen bir ilişkidir. Platonik sevgi de o insana değer veririz.
Psikolojik tarafından bakarsak bence beklentisiz (yani bilinçaltımızın bizi bir takım gereksinmelerimizi iyileştirmek için o kişiye çekim duymamıza neden olmadan) meydana gelen, arzu edilen bir arkadaşlık...
PLATONİK AŞKTAN NASIL KURTULUNUR?
“Kesinlikle içinizde geri döner mi dönmez mi şeklinde bir umut bırakmamanız, kararlarınızı ona bırakmamanız ve onun düşüncesi ne olursa olsun kendi kararınızı uygulamanız gerekir.
Artık ondan vazgeçtikten sonra ona karşı hayranlık ya da nefret duyguları beslememeniz gerekir. Özellikle de bir sebepten ayrıldığınız ya da sizi reddeden birine karşı nefret besleyebilirsiniz; fakat nefretiniz onu unutmanızı zorlaştıracaktır.
Size onu hatırlatacak duygu yüklü şarkılardan kaçınmalısınız. Bu çok önemlidir. Bu şarkıları dinlemeye devam ederseniz bu yazıyı hiç okumayın daha iyi” gibi öneriler de olsa Eş ve Aile Terapisti Lale Akat tam tersini savunuyor…
Akat şunları söylüyor: “Niye kurtulmamız gerek ki böylesine güzel bir arkadaşlıktan. Platonik aşk zarar vermez. Bilakis bu platonik sevgi ilerde şayet aska dönüşürse çok daha sağlam temeller üstüne oturmuş olur o ilişki”

PLATONİK AŞK OLUMSUZ ETKİLER

Psikolog Uğur Dalan da şöyle anlatıyor: "Aşkın ve aşka dair olanların bu gününde hem aşkını doyasıya yaşayanlar hem de aşık olduklarına ufak bir şey alıp bunu onlara veremeden dolabında saklayanlar var. Çok sevdikleri, aşık oldukları ama duygularını açıklayamayanlar. Evet platonik aşıklardan bahsediyoruz. Ünlü düşünür Platon'un isminden gelmiş olan platonik aşkın pek çok tarifi vardır fakat biz tariflere değil ruhumuza olan etkisine bakalım biraz.

Aşkın olduğu gibi platonik aşkın da ruh sağlığı üzerinde pek çok olumlu
etkisi vardır. İnsanın kendine yaklaşmasını, hayata daha farklı bakmasını,
yaşamına anlam katmasını sağlar. Fakat bu aşk zamanla büyüdükçe ve hayatın tek anlamı haline geldikçe güzellik yerini ıstıraba, acıya bırakır. Kişinin
hayatı yavaş yavaş sadece platonik aşkı haline dönüşür. Onunla yatar, onunla
kalkar. Hayatı yavaş yavaş "onsuz" olmamaya başlar ve bu kişiyi hayattan
soğutur. Tabi bu aşamaya gelene kadar arada pek çok süreçler geçer. Önce onu tanır, aşık olur, hayallerinde sevgisini, aşkını geliştirir ve yüceltir. Bu
yüceltme aşkını daha da büyütür çünkü hayallerdeki gibi bir aşk yaşıyordur
hayalinde. Aşkı arttıkça ona ulaşma arzusu artar; Ulaşmak ister ulaşamaz.
Yorulur, ve bu yorgunluk hayatına yansır. Artık aşık ama yorgun bir insan
olur. İşte bu aşamadan sonra sıkıntılar başlar, iş ile ilgili sosyal hayatı
ile ilgili, kısacası hayatı ile ilgili problemler yaşamaya başlar. Ruh
sağlığını etkiler ve platonik aşkı ile birlikte platonik bir dünya kurar
kendine. Sonrası ise hep soru işareti. Kimileri bir yerden tutunur hayata,
ulaşır aşkına. Kimilerini ise platonik aşkı ile görürüz sokaklarda uzamış
saç ve sakalı ile. Aşk... Yaşanması gerekir ve hayata anlam katıp mutluluk verir. Ama aşkınıza ulaşmak için, hayatı onunla paylaşmak için çaba göstermek gerekir. Bu şekilde daha da güzelleşir aşk."

hatice_61
10.02.2010, 16:06
faik abi çok güzel bi alıntı olmuş tebrik ediyorum

Emirhan Makul
10.02.2010, 19:13
Aşk Gırgır Geçmek miş !

Hüdai Pervaneli
10.02.2010, 19:16
iyi ediyorsun, üniversitede beni ziyaret edersin o zaman :D sen nerde kaliyorsun??? uzak degil KA'ya dimi?
Yok ya fazla degil 60-70 km uzagim KA ya

Alika87
10.02.2010, 19:21
Yok ya fazla degil 60-70 km uzagim KA ya

hafta da kac kere geliyorsun buraya?? bu kadar yol okumak icin gidilirmi :D

Hüdai Pervaneli
10.02.2010, 19:23
hafta da kac kere geliyorsun buraya?? bu kadar yol okumak icin gidilirmi :D
macht spass
her persembe 14 günde bir carsamba

Alika87
10.02.2010, 20:48
macht spass
her persembe 14 günde bir carsamba

bende 200km uzaktan geldim buraya, okumak gibi güzel birsey varmi :)

Hüdai Pervaneli
10.02.2010, 20:49
Olmami Asik olmak var yay

Alika87
10.02.2010, 20:52
Olmami Asik olmak var yay

ne demezsin :D

Hüdai Pervaneli
10.02.2010, 20:55
Aklim askdan baska birsey gelmedi

Mehmet Fatih Silik
10.02.2010, 23:08
Mesele a$ik olup olmamakta degil karde$$$$$....mesele a$ka layik olup olmamaktir *palabiyikaltindantebessüm*

Dursun Kaplan
10.02.2010, 23:31
Hımm,çoşmuş buralar. :)

Serdar Ersoy
10.02.2010, 23:40
Dursun aldın mı numarayı :D

Dursun Kaplan
11.02.2010, 00:18
Sağol Serdar bende iyiyim. Toparlanııyoruz işte. :D

Faik Yılmaz
11.02.2010, 08:22
faik abi çok güzel bi alıntı olmuş tebrik ediyorum

Sadece Hikaye kısmı alıntıdır...... Yanlış olmasın :rolleyes:

Özge
11.02.2010, 12:35
Sağol Serdar bende iyiyim. Toparlanııyoruz işte. :D
Toparlan toparlan daha numara alacaksın:D

Faruk BERBER
11.02.2010, 14:48
$ değil abiler ablalar ş

Cem Akyüz
11.02.2010, 15:24
Dursun aldın mı numarayı :D

Oğlum kaç kere dedim a-la-maz:D

Serdar maçta takıma verdiğin gibi Dursun'ada taktik vermelisinççç

ÜNAL
11.02.2010, 15:38
http://img.photobucket.com/albums/v280/XqZme/Videos/watching.gif

Serdar Ersoy
11.02.2010, 15:54
http://img.photobucket.com/albums/v280/XqZme/Videos/watching.gif

çççççççççççç

Serdar Ersoy
11.02.2010, 16:01
Mesele a$ik olup olmamakta degil karde$$$$$....mesele a$ka layik olup olmamaktir *palabiyikaltindantebessüm*

Alfabemizde ki harflere ne oldu ? "Ş" kalktı mı ?

Mehmet Fırat
11.02.2010, 16:04

Serdar'ım, malum Avrupa'da Türkçe klavye bulunmuyor. Niye böyle önyargıyla yaklaşıyorsun? Senin gibi birine yakışıyor mu? :)

Mustafa Yüksek
11.02.2010, 16:10
Serdar'ım, malum Avrupa'da Türkçe klavye bulunmuyor. Niye böyle önyargıyla yaklaşıyorsun? Senin gibi birine yakışıyor mu? :)

Serdar ne derse haklıdır:cool:

Serdar Ersoy
11.02.2010, 16:18

Mehmet'im "S" kullanılabilir değil mi ?

Çok hoş durmadığını sende bende biliyoruz. :cool:

Serdar ne derse haklıdır:cool:

Sende olmasan bana kim destek olucak doktor'um...

Mehmet Fırat
11.02.2010, 16:31
Mehmet'im "S" kullanılabilir değil mi ?

Çok hoş durmadığını sende bende biliyoruz. :cool:

Evet Serdar'ım. Ben de biliyorum. :D

Mehmet Fatih Silik
11.02.2010, 19:29

Ya$ca benden kücük oldugun icin olgunluk yapip "SANANE!" demeyip seni bu durum neden bu kadar rahatsiz ettigini ögrenmek isterim :)
Zira bu güne kadar hickimse bana bu durumdan rahatsiz oldugunu söylemedi...
Ada$im Mehmet Firat'in de dedigi gibi...Avrupa'da ya$amanin böyle SIKINTILARI da kapsadigini belirtmek isterim...ayrica bende isterdim klavyemde bir "Ş" bulunsun...:) Madem bu kadar Türkçe'mize sahip cikiyorsun...o zaman birtane "Türkçe" klavyesi hediye edersin bize...dimi karde$$$... ;)

Dursun Kaplan
12.02.2010, 00:12
Toparlan toparlan daha numara alacaksın:D

Tamam Özge. :cool::D

Oğlum kaç kere dedim a-la-maz:D

Serdar maçta takıma verdiğin gibi Dursun'ada taktik vermelisinççç

Baba yakışmıyor bu sözler sana. :D

Emirhan Makul
12.02.2010, 08:33
Sayın Kral Memocan ;

f) Yazılı iletişim yöntemiyle fikirlerimizi beyan ettiğimiz forumumuzda, birbirimizi daha iyi anlayabilmemiz için ana dilimiz olan Türkçemizi kullanmak ve korumak görevimizdir. Bu sebeple BMN Forumda gerek başlık açarken, gerekse mesaj yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uymak zorunluluğu bulunmaktadır. Bu bağlamda forumumuzda “BMN in English” dışındaki bütün bölümlerde yazı yazmak için “x”, “q”, “w” ''$'' gibi alfabemizde bulunmayan harflerin kullanılması yasaklanmıştır. Bu harflerin kullanıldığı ya da dil bilgisi kaidelerine bariz bir şekilde uyulmadığı görülen mesajların silinmesi, BMN Yöneticileri'nin ve Forum Yöneticileri'nin yetkisindedir. Bu tür bozuk imla ve dil bilgisi ile mesaj yazan üyelerin, bunu alışkanlık haline getirmesi ve tekrarlaması durumunda, BMN Yöneticileri ve Forum Yöneticileri, hatayı yapan üyeye 3 gün foruma mesaj gönderememe cezası uygulayabilecektir.

Bordomavi.net Forum Kurallarından alıntıdır.

Gökçebey
12.02.2010, 09:36
Bazı klavyelerde Ş harfinin olmadığı malumunuz. Ş harfi yerine S harfi kullanmak da tam anlamını karşılamıyor. $ işareti bence iğrenç bir işaret(Amerikan dolarından ötürü :D)

Alternatif olarak ascii kodlarından Alt + 158 ile Ş, Alt + 159 ile ş yapılabilir, fakat yazı yazarken dur bir ş harfi yazayım deyip de Alt+159 ile de uğraşmak zor gelebilir.

Forum kuralında aslında bir zihniyete gönderme yapılıyor. Mücbir sebeplerden ötürü bu duruma iyi niyetle yaklaşılabilir. Fakat iyi niyeti suistimal etmemek kaydıyla. :)

Emirhan Makul
12.02.2010, 09:54
Aşşağada ki Linkde İstanbulda Hem Cebe Hem Mantığa Uygun Sevgililer günü için Ayrılan Mekanların Bilgileri Yer Alıyor. Bakmanızı Öneriyorum.

http://gecce.com/haber/aska-dair-en-romantik-mekanlar-126923.html

Serdar Ersoy
12.02.2010, 16:11
Gerekli açıklamalar yapılmış.

Cem bir taktik vericem de Dursun "artık ilgilenmiyorum" diyor. :D

Bu açıklama ile birlikte resmen ters köşe oldum :)

Ama Ziya Doğan taktiği ile bu atağıda savuşturucaz ve kontra atağa çıkıcaz :)

Özge
12.02.2010, 16:12

Serdar istemem yan cebime koy hesabı Dursun'un ki sen taktik ver o uygular merak etme:D

Dursun Kaplan
12.02.2010, 16:14
Facebook'da ki konuşmaları buraya yansıtmayalım lütfen. :D

Miraç Atalay Çiftçi
13.02.2010, 00:58
BMN Kuralları çok açık ve herkes için aynı mesafededir.
Lütfen kurallara uyalım, uymayanları uyaralım. Bu kurallara uymanın otokontrolünün üyelerimizde olması bizleri sevindiren bir unsurdur.

*

f) Yazılı iletişim yöntemiyle fikirlerimizi beyan ettiğimiz forumumuzda, birbirimizi daha iyi anlayabilmemiz için ana dilimiz olan Türkçemizi kullanmak ve korumak görevimizdir. Bu sebeple BMN Forumda gerek başlık açarken, gerekse mesaj yazarken Türkçe Dil Bilgisi Kuralları'na uymak zorunluluğu bulunmaktadır. Bu bağlamda forumumuzda “BMN in English” dışındaki bütün bölümlerde yazı yazmak için “x”, “q”, “w” ''$'' gibi alfabemizde bulunmayan harflerin kullanılması yasaklanmıştır. Bu harflerin kullanıldığı ya da dil bilgisi kaidelerine bariz bir şekilde uyulmadığı görülen mesajların silinmesi, BMN Yöneticileri'nin ve Forum Yöneticileri'nin yetkisindedir. Bu tür bozuk imla ve dil bilgisi ile mesaj yazan üyelerin, bunu alışkanlık haline getirmesi ve tekrarlaması durumunda, BMN Yöneticileri ve Forum Yöneticileri, hatayı yapan üyeye 3 gün foruma mesaj gönderememe cezası uygulayabilecektir.

Orhan Kahraman
13.02.2010, 01:12
"Ş" harfini kullanın uleeeen "AŞK" "Ş"Den başlarrrrr.Seviyorum "ş"

Cem Akyüz
13.02.2010, 01:19

Serdar'ım sen söyle o uygular başka şansı yok ççç

Mucahid Erdogan
13.02.2010, 01:21
Hiçbir sevda Trabzonspora olan Aşkımın onune gecemez sadece yanına kadar gelebılr :D

Serdar Ersoy
13.02.2010, 09:50
Serdar'ım sen söyle o uygular başka şansı yok ççç

Hele bir ayaklansın da ben söylücem :)

Hiçbir sevda Trabzonspora olan Aşkımın onune gecemez sadece yanına kadar gelebılr :D

Büyük konuşma geçer ;)

Travelair
13.02.2010, 15:42
Bir inansam sevdiğine dünya benim olurdu
Bir inansam sevdiğine kalbim aşkı bulurdu
Acı günler burda biter kışlar bahar olurdu
Yalan olsun ziyanı yok, ah bir inansam

Niyetimde bir yol çıktı
Bu yol aşkın yolu mu
Kaderimde sevgin varmış
Söyle bu da doğru mu
Bu nasıl kısmet acı bir hasret
Dileğim sevmek çıksın bu niyet ah

Bir inansam sevdiğine dünya benim olurdu
Bir inansam sevdiğine kalbim aşkı bulurdu
Acı günler burda biter kışlar bahar olurdu
Yalan olsun ziyanı yok, ah bir inansam

Sarı güller solsa bile bu aşk bitmez demiştin
Sevgimize doyman için yıllar yetmez demiştin
Benliğimi sarman için rüzgar yetmez demiştin
Yalan olsun ziyanı yok, ah bir inansam..

Göksel

Mucahid Erdogan
13.02.2010, 15:45
Büyük konuşma geçer ;)

haklısın buyuk konusmamak lazım gecebilir ama karsıma ole bırı hıc cıkmadı :D

28TS61
14.02.2010, 01:04
sevgililer gününüz kutlu olsun

Seda
14.02.2010, 14:55
Allah iyiligini versin :p
Bu basligi böyle mesajlarla kirletmeyelim! :D

KUTADGU
14.02.2010, 14:59
Ne oluyor burada yahu?

Türkcell Süper Ligi takip edin, vakit kaybı yaşamayın.

Emirhan Makul
16.02.2010, 14:36

Allah razı olsun Cümlemizin geçmiş Sevgililer günü kutlu olsun.

Cem Akyüz
16.02.2010, 15:00
40 yapar..

Dursun Kaplan
16.02.2010, 15:21
40 yapar..

Hayırdır ? :cool:

Cem Akyüz
16.02.2010, 15:37
Hayırdır ? :cool:

Makarasına yazdım la bişey yok:)

Ahmet Başkaya
16.02.2010, 15:41
Hiç olmadığım kadar aşık ve hiç olmadığım kadar çaresizim ..

Dursun Kaplan
16.02.2010, 15:41
40 yapar diyince manita durumları 40'ı aştı sandım. :D

Cem Akyüz
16.02.2010, 15:43
Çözülür Ahmet merak etme;)

40 yapar diyince manita durumları 40'ı aştı sandım. :D
Yuh be oğlum ne yaptın ççç

Serdar Ersoy
16.02.2010, 15:47

Olur öyle arada Ahmet, boşver :)

Emirhan Makul
16.02.2010, 16:31
Çaresizlik diye birşey yoktur Ahmet , Bilinçli Aşk insanları olarak yardımcı olabileceğimiz konu varsa dinliyoruz , Serar ve Dursun çözümlediler bu Aşk işini zaten :)

Serdar Ersoy
16.02.2010, 16:50
Çaresizlik diye birşey yoktur Ahmet , Bilinçli Aşk insanları olarak yardımcı olabileceğimiz konu varsa dinliyoruz , Serar ve Dursun çözümlediler bu Aşk işini zaten :)

Serar değil Serdar ;)

Çözümlemeye çalışıyorum diyelim Emirhan :)

Ahmet anlat sen ya, rahat olduktan sonra herşey olur :);)

Emirhan Makul
16.02.2010, 17:29
Senin detayını çimciklerim Serdar.

Ahmet anlat takma kafanı .

Dursun Kaplan
16.02.2010, 17:30
Hay bu aşk işinin. :)

Serdar Ersoy
16.02.2010, 17:32
Hahaha :)

Dursun sakin ol herşey geçicek :)

Dursun Kaplan
16.02.2010, 17:33
Ben sakinim dostum. :D

Ahmet Başkaya
16.02.2010, 18:20
Sağolun dostlar ...

Yeni bir aşk falan değil benimki 2 yıllık bir ilişki ve bitiyor ...

Kalbini kırdım birikti birikti ve patladı sanırım , 2 yılda çok alttan aldı ama bu sefer dayanamadı sanırım ...

1 aya yakın oldu ayrılalı her gün aynı dershanede görmek içimi yakıyor ...

Bakıyorum bakamıyorum , konuşuyorum konuşamıyorum ...

Sınav stresi ayrı bir dert , hatalarımı çok iyi biliyorum bunu da söyledim elimde bir dünya var ona vermeye hazır ama istemiyor ısrarla ...

Sanki her şey bitti içindeki , bu kadar çabuk onca şeyi nasıl siliyor anlamadım ...

Nasıl bu kadar çabuk bitirebiliyor benden kat kat fazla severken ve çaba harcamışken ...

Ne bitti diyebiliyorum ne başlayacak ...

Hiç bir şeye odaklanamıyorum ...

Ona da bir şey diyemiyorum bitirecek o kadar şey yaptım ki ...

Off Off ...

Allahım hayırlar versin...

Emirhan Makul
17.02.2010, 13:28
Sanki her şey bitti içindeki , bu kadar çabuk onca şeyi nasıl siliyor anlamadım ...

Ahmet ikilemdesin sanırım , hatalı olanda sensin sanırım , herşeyi sildirecek bir hata yapmışsın galiba .

Sen yine de geri dönmesi için elinden gelecek herşeyi yap, Sınavla bunun alakası yok o ayrı bu ayrı ikiside ayrı bir sınav ama tabi ki iki sınav arasında birini tercih etme ikisine de çalış.

Sinem Yılmaz61
17.02.2010, 13:30
Bu baslik halen duruyor mu :rolleyes::D

ilhan
17.02.2010, 13:32
Gel rockçı ol oğlum sen ya.

Faik Yılmaz
17.02.2010, 13:36
Aşkı anlamak isterseniz.................

Kitab-ı Aşk - İskender Pala

İster ilahi olsun adı ister beşeri aşkın tarihi insanlığın doğum tarihi kadar . İnsan varsa aşkta vardır....Üstad İskender Pala bu konuyu irdelemiş hem de ne irdeleme.....

Buradaki aşk karşılık beklemeden duyulan bir aşk. Bedensel zevklerin çok ötesinde ruhsal tatmine dayanan bir duygunun adı.

O kadar güzel beyitler varki içinde nar misali açtıkça daha güzel parçalarını görüyorsunuz. Bir nokta bir adım geriye gidince anlamı bambaşka olan beyitler.

Aşk hikayeleri var sonu acıyla biten.

Diyorki aşkın en güzel yönü karşılıksız sevilmesinden , acı çekilmesinden ve O'na ulaşmak çin duyulan ıstıraplardır.

Müslüman birinin Hristiyan bir kızı sevmesini anlatan bir hikaye varki insanı derin düşüncelere daldırıyor...

Okuyun mutlaka okuyun.....

Sevdiğinize sevdiklerinize bakışınız değişecek.....Mutlaka....

Emirhan Makul
17.02.2010, 13:57
Gel rockçı ol oğlum sen ya.

:D Yok usta olamıyorum ya olmaya yelteniyorum yok en fazla şebnem ferah oda kısık sesle , yabancıya adım atamadım yoksa ;

"1982 yapımı solu bir çalışma , kulaktaki tınısı halen daha aynı" gibi iletilerle video paylaşırdım bende ama yok olmuyor :) :D

Ahmet Başkaya
17.02.2010, 15:02

Ahmet ikilemdesin sanırım , hatalı olanda sensin sanırım , herşeyi sildirecek bir hata yapmışsın galiba .

Sen yine de geri dönmesi için elinden gelecek herşeyi yap, Sınavla bunun alakası yok o ayrı bu ayrı ikiside ayrı bir sınav ama tabi ki iki sınav arasında birini tercih etme ikisine de çalış.

Hatam değil hatalrım oldu sorun bu sanırım ...

Neyse umarım bir gün bu sayfaya güzel cümlelerle uğrarım ...

Dualarınızı eksik etmeyin ...

Emirhan Makul
17.02.2010, 15:06
Dualarımız Seninle ama yine de olmuyorsa şunu unutma bir ilişkinin bitmesi dünyanın sonu değildir eğer dünyanın sonu zannedersen dünyanın sonuna kadar başka güzellikleri göremezsin.

Çabuk Dön Ahmet ama Mahmut gibi" Ne aşkı ulan Aşk yalan dolan" gibi sözlerle dönme ne kadar acı çeksekte Aşk'a saygımız üst düzey arkadaş. Biz Aşk'a Aşığız.

ilhan
17.02.2010, 15:06
Ben alıştıracağım seni, merak etme.

Ahmet Başkaya
17.02.2010, 15:08
Dualarımız Seninle ama yine de olmuyorsa şunu unutma bir ilişkinin bitmesi dünyanın sonu değildir eğer dünyanın sonu zannedersen dünyanın sonuna kadar başka güzellikleri göremezsin.

Çabuk Dön Ahmet ama Mahmut gibi" Ne aşkı ulan Aşk yalan dolan" gibi sözlerle dönme ne kadar acı çeksekte Aşk'a saygımız üst düzey arkadaş. Biz Aşk'a Aşığız.

Ya bilmiyorum Emirhan'ım aşk yoktur demem diyemem çünkü 2 yıldır bu duyguyu çok fazlasıyla yaşıyorum ..

Hele son 1 ayda aşkı öyle güzel anlıyorum ki ...

Ama ondan başkasını seveceğimi düşünmüyorum ...

Emirhan Makul
17.02.2010, 15:09
Ya bilmiyorum Emirhan'ım aşk yoktur demem diyemem çünkü 2 yıldır bu duyguyu çok fazlasıyla yaşıyorum ..

Hele son 1 ayda aşkı öyle güzel anlıyorum ki ...

Ama ondan başkasını seveceğimi düşünmüyorum ...

Ondan başkasına Aşık olamazsın ama Seversin karıştırmayalım.

Sevmekte yetiyor ben test ettim onaylandım.

Ben alıştıracağım seni, merak etme.

Ama Hard olmasın müdür , hard yok tamam mı normal solo gitar , elektrodan tırsıyorum :)

ilhan
17.02.2010, 15:11
Melodik takılacağız önce :)

Ahmet Başkaya
17.02.2010, 15:12
Ondan başkasına Aşık olamazsın ama Seversin karıştırmayalım.

Sevmekte yetiyor ben test ettim onaylandım.

O da olmasın istemiyorum valla ...

Elimi ayağımı çektim ..

Bekleyeceğim belki bir gün diyerekten ...

Belki bir gün tekrar diyerekten bekleyeceğim ...

Teşekkürler kardeşim ...

Salih Edip
17.02.2010, 15:29
O da olmasın istemiyorum valla ...

Elimi ayağımı çektim ..

Bekleyeceğim belki bir gün diyerekten ...

Belki bir gün tekrar diyerekten bekleyeceğim ...

Teşekkürler kardeşim ...

bekle valla , kafandan kalbinden silinmeden başka birisi olmasın , sonra daha çok pişman olabilirsin :(

Ahmet Başkaya
17.02.2010, 16:04
bekle valla , kafandan kalbinden silinmeden başka birisi olmasın , sonra daha çok pişman olabilirsin :(

Asla asla yok unutmak içinmiş falan hiç işim olmaz ...

Dursun Kaplan
17.02.2010, 18:08
Robert Redford abimiz diyor ki ;

Kadınlar, peruk, takma kirpik kullanırlar, özel sutyenlerle göğüslerini büyük gösterirler. Sonra da "Artık gerçek erkek kalmadı" diye şikayet ederler.

Salih Edip
17.02.2010, 18:29
Asla asla yok unutmak içinmiş falan hiç işim olmaz ...

:ok

Allah yardımcın olsun .

Emirhan Makul
17.02.2010, 18:32
Dursun o Robert hatemo kadın görmemiş.

Salih Edip
17.02.2010, 20:02
Sevda, kusun kanadında
Urkutursen tutamazsın
Okse ıle sapanla
Vurursunda saramazsın

Hayat sırrının suyunu
Cesmelerden bulamazsın
Ansızın bır delı caydan
Icersınde kanamazsın

Emirhan Makul
19.02.2010, 21:03
Aşk Hızlı Yenilmesi Gereken bir Fastfood'dur ihmale gelmez. Eee Fastfood zaten hızlı yenilmesi gereken ürünler topluluğudur o zaman Haydi Lililililiili Yar.:dansmuz:

Ba®ış
19.02.2010, 21:05
fastfood kalbe zararlıdır.kollestrol yapar,damarları tıkar,arkası Es Salatu Ve's-Selamu Aleyke Ya Rasulallah!

Dursun Kaplan
19.02.2010, 21:06
Ruhuna fatiha.

SDanışmaz
19.02.2010, 21:08
Aşk nasıl birşeydi :confused:

Emirhan Makul
19.02.2010, 21:11
fastfood kalbe zararlıdır.kollestrol yapar,damarları tıkar,arkası Es Salatu Ve's-Selamu Aleyke Ya Rasulallah!

Lacosten Gömlek
Barbourdan montlar
Hep ayaklarda
Davidson botlar
Caddede kızlar
Hep karizmalar
Bizde para yok
Kadık biz bekar

Allah'u Allah Allah'u Allah Allah'u Allah.............

Ahmet Başkaya
19.02.2010, 23:17
Her adımımda , her soluğumda bir hatıranı buluyorum bu acı geçer mi dostlar ?

Tolga Kurt
19.02.2010, 23:31

Unutlmıcak hiçbişey yoktur..

Başka bi ilişkiye başlamadıktan sonra nekadar unutmaya çalışsanda unutamazsınn..

Y-DRMS
20.02.2010, 00:22
gelen gideni unutturur da mesele sevgili bulmakta (:

Alika87
20.02.2010, 00:59
gelen gideni unutturur da mesele sevgili bulmakta (:

sevgili bulmak cok kolay, ama gercekten sevmek hicte kolay degil.

Emirhan Makul
20.02.2010, 01:00

Kesinlikle geçer Dostum kesinlikle geçer.

izzet
20.02.2010, 01:07
Terkedile, sonra Barismaya yanasmayan bir Kiz, Haftalar sonra neden" Hal-Hatir"sorar :S

Serdar Ersoy
20.02.2010, 01:26
Bunun iki nedeni olabilir.

- Yaptığı sarsıntı ile eserini yerle bir ettiğini görmek\duymak...

- Ya da yaptığından pişmandır o yüzden sormuşta olabilir...

Alika87
20.02.2010, 01:35
Terkedile, sonra Barismaya yanasmayan bir Kiz, Haftalar sonra neden" Hal-Hatir"sorar :S

vallah kardesim hic bunu anlamaya calisma, bende anlamadim, ama bizim türk kizlari hep böyle yapar, yabanci kizlar yapmaz ama bizim türk kizlari yapar, nedenini anlamis degilim...

Ceyhun Öncü
21.02.2010, 01:45
2yil cikdigim son bi yili nisanli oldugum kizlan gecen sene 9.ayda ayrilmisdik gecen hafta sözlenmis diye duydum
Simdi Bedirhan Gökceden edebim küfrümü asdi bu geceyi dinliyorum ne güzel demis

Onca gez toz benle,seviyorum de
Sonra git nişanlan bir de ona de
Şerefsizlik değil, nedir bu söyle
Küfrüm edebimi aştı bu gece...

Sana son bir sözüm, nasihatım var
Aldığım ahlakla bir terbiyem var
Seni doğurana ana deyip geçmek var
Saygım adabımı tuttu bu gece
Gönlümün romanı bitti bu gece
Hangisine yansam şimdi gün gece
Ömrümden beş yıl gitti bu gece

Ahmet Başkaya
23.02.2010, 11:08
Kesinlikle geçer Dostum kesinlikle geçer.

Unutlmıcak hiçbişey yoktur..

Başka bi ilişkiye başlamadıktan sonra nekadar unutmaya çalışsanda unutamazsınn..

Yavaş yavaş geçiyor evet ...

Ama ben hala onu çok seviyorum ...

"g" dese -el'i ben eklerim ... :(

Serdar Ersoy
24.02.2010, 14:28
Aşk'da şansın %50'dir. :)

Bakalım %51 ile sınav geçiliyor mu ?

Bu arada Ahmet, madem bu kadar çok seviyon git bırakma peşini ya bir daha yaparsam ayrılırım yeter ki dön de birşeyler de...

Seni böyle görünce ben üzüldüm, eridi bitti çocuk burda... :S

Salih Edip
24.02.2010, 14:31

hemşo ; eğer bir şansın varsa hala değerlendirmeye bak , sonra benim gibi yıllarca yolunu gözleme :(

Dursun Kaplan
24.02.2010, 14:38
Yapmayın uşaklar. :)

Serdar Ersoy
24.02.2010, 14:41
Ne yapmayalım :D

Salih Edip
24.02.2010, 14:41
don't make love ççç

Dursun Kaplan
24.02.2010, 14:43
Ne yapmayalım :D

La her yerde karşıma çıkma. :D

Anladın sen onu. :cool:

Tangerine Dream
24.02.2010, 14:49
No Woman No Cry:D

Serdar Ersoy
24.02.2010, 14:49
Yapmadan olur mu hacı. :D

Şuan da sandık'da ki oylar sayılıyor.

Cuma günü açıklanıcak. Heyecan tavan yani. :cool:

%51 ile iktidar seçiliyorum. :)

Dursun Kaplan
24.02.2010, 14:58
Panik yok, heyecan yok.

Nasıl olsa birşey alamayacağız. :D

Nurbanu
24.02.2010, 15:04

yorum yok :p

Uğurtan
24.02.2010, 15:12

Ahmet Tokat'a gelir sille "Tokat" döverim seni la..

Giden gitmiştir.. O anda bitmiştir.. Salla..

Gidenlerin arkasından bakıyor olsaydık yıllarca bugünü göremezdik..

Faik Yılmaz
24.02.2010, 15:30

1- Unutamamıştır..... Bu yüzden kapattığı kapı hala kapalımı diye bakıyor olabilir. Karşıdan muhtemelen yeni bir adım bekler.

2- Terkettiği erkeğin berbat haline bakıp keyif almak istemiş olabilir.

3- Uzun dönem birlikteliklerde alışkanlıklar oluyor. Boşluk dolmayınc arama ihtiyacı hissetmiştir.

4- Hiç bir nedeni oladanda aramış olabilir. Duygusuz bir biçimde sadece arkadaş gibi.....

Her şey olabilir... Hiç biriside olmayabilir..... Kadınları anlamak Marsta koloni kurmaktan zordur.....:)

Kadınlarda ve erkek ilişkilerinde anlamadığım en önemli husus kadın olsun erkek olsun birlikte olduklarıyla birlikte olmak istedikleri kişilerin tam zıt karakterde olması....

Mesela evine bağlı evcimen erkek ister ama bol bol gezen erkekle birlikte olur....

Ya da erkek söz gelimi muhafazakar bir kadınla evlenmek ister ama gözü tam teris kadınlarda olur gibi.....

Hüdai Pervaneli
24.02.2010, 15:43
Biz Insanlar neden Seviyoruz terkediceksek

ApoCaN28
24.02.2010, 16:24
Biz Insanlar neden Seviyoruz terkediceksek

Can alıcı noktalara temaslarda bulunuyorsun.

Neden mi korkuyoruz tek başımıza hayatla mücadele etmekten .

Futbol gibi düşün takım olursan kazanırsın ama sevgide takım yani ikili oluşturamazsan terkedilir kaybedersin .

Tabi bu terkedip terkedilme apayrı nedenlerle olabiliyor . . .

Ahmet Başkaya
24.02.2010, 18:59
Ahmet Tokat'a gelir sille "Tokat" döverim seni la..

Giden gitmiştir.. O anda bitmiştir.. Salla..

Gidenlerin arkasından bakıyor olsaydık yıllarca bugünü göremezdik..

Obaa can abim lafı koymuş :) ...

Biraz abartı olmuş .. Ge dese neyse de g'ye uğraşamam :D ...

Fatih Yücel
24.02.2010, 19:11
1- Unutamamıştır..... Bu yüzden kapattığı kapı hala kapalımı diye bakıyor olabilir. Karşıdan muhtemelen yeni bir adım bekler.

2- Terkettiği erkeğin berbat haline bakıp keyif almak istemiş olabilir.

3- Uzun dönem birlikteliklerde alışkanlıklar oluyor. Boşluk dolmayınc arama ihtiyacı hissetmiştir.

4- Hiç bir nedeni oladanda aramış olabilir. Duygusuz bir biçimde sadece arkadaş gibi.....

Her şey olabilir... Hiç biriside olmayabilir..... Kadınları anlamak Marsta koloni kurmaktan zordur.....:)

Kadınlarda ve erkek ilişkilerinde anlamadığım en önemli husus kadın olsun erkek olsun birlikte olduklarıyla birlikte olmak istedikleri kişilerin tam zıt karakterde olması....

Mesela evine bağlı evcimen erkek ister ama bol bol gezen erkekle birlikte olur....

Ya da erkek söz gelimi muhafazakar bir kadınla evlenmek ister ama gözü tam teris kadınlarda olur gibi.....

Faik abi sen konferans felan da veriyo musun ufak çaplı :D

Kubilay ŞAHİN
24.02.2010, 23:29
Sevdiğiniz size güven vermiyorsa en yakın zamanda ayrılın..

Sonradan hüsran yaşamayın..

Aşığım diye aklınızı kullanmayı unutmayın.. Açısı çok kötü koyuyor..

Dursun Kaplan
25.02.2010, 09:23
Güzel olacak güzel.. :)

Faik Yılmaz
25.02.2010, 09:55
Faik abi sen konferans felan da veriyo musun ufak çaplı :D

Genel istek olursa verebilirim....... :D

En güzel tecrübeler yaşanılarak kazanılanlardır......Ondan biliyorum....

Birde ilişkilerde 3 S vardır bunlardan birisi zarar görürse o ilişki yıkılmaya mahkumdur.....

Sevgi- Saygı - Sadakat

Mustafa Yüksek
25.02.2010, 10:08

Mantığınla gönlünü oturup dinleyeceksin...İkisi de anlatacak...Biri rezil olursun pişman olursun diyecek, öbürü dayanamıyorum ne olacaksa olsun diyecek:) İşte burada hangisini dinleyeceğin kim olduğunla alakalı...Hangisini dinlersen dinle o sen olacaksın....

Ama bana kalsa akla yatmayanı yapmak sevdaluğun şanındandır...Nazım Hikmet'in dizeleriyle bitirelim...

Tahir'i Zühre sevmeseydi artık
Yahut hiç sevmeseydi
Tahir ne kaybederdi Tahirliğinden?

Daha genciz, yaşayıp öğreneceğiz...Kendinizi sevmemeye bu kadar şartlamayın dostlar:rolleyes:

Dursun Kaplan
25.02.2010, 10:22
Mantığınla gönlünü oturup dinleyeceksin...İkisi de anlatacak...Biri rezil olursun pişman olursun diyecek, öbürü dayanamıyorum ne olacaksa olsun diyecek:) İşte burada hangisini dinleyeceğin kim olduğunla alakalı...Hangisini dinlersen dinle o sen olacaksın....

Ama bana kalsa akla yatmayanı yapmak sevdaluğun şanındandır...Nazım Hikmet'in dizeleriyle bitirelim...

Yahut hiç sevmeseydi

Daha genciz, yaşayıp öğreneceğiz...Kendinizi sevmemeye bu kadar şartlamayın dostlar:rolleyes:

Hocam saygılar. :)

Özge
25.02.2010, 12:30
Dursun neler oluyor?:U

Atılay
25.02.2010, 12:34

:alkış::alkış::alkış::alkış: muhteşem bi yorum daha:alkış::alkış:

Ahmet Başkaya
25.02.2010, 12:35

Yahut hiç sevmeseydi

Enfes bir yorum .... :) ...

Çobanlar aşk adamı yahu :)

Serdar Ersoy
25.02.2010, 13:18
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs280.ash1/20745_289951139014_642159014_3329301_7058000_n.jpg
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs180.snc3/20745_289951569014_642159014_3329311_5961672_n.jpg
http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs180.snc3/20745_289956014014_642159014_3329346_2750376_n.jpg

Dursun Kaplan
25.02.2010, 13:46
Dursun neler oluyor?:U

Kontör alma zahmetini gösterirseniz,haberiniz olur Özge hanım. :U

Serdar Ersoy
25.02.2010, 14:39
Trip üstüne trip :D ççç

Özge
25.02.2010, 14:49
Kontör alma zahmetini gösterirseniz,haberiniz olur Özge hanım. :U
Ben mesaj atıyorum da sen konuşmuyorsun ki:DAnlat bakayım şu olayı merak ettim:D

Dursun Kaplan
25.02.2010, 15:05
Diğer hattıma bakıyorum ondada mesaj yok. :U Kontör almadan birşey yapamam. :D

Özge
25.02.2010, 15:07
Diğer hattıma bakıyorum ondada mesaj yok. :U Kontör almadan birşey yapamam. :DYanlış görüyorsun atıyorum:D:DAnlat hadi küserim:U

Dursun Kaplan
25.02.2010, 15:11
Tehdit ve şantaj içerikli mesajların silinmesini talep ediyorum. :D

Serdar Ersoy
26.02.2010, 00:04
Panik yok, heyecan yok.

Nasıl olsa birşey alamayacağız. :D

Ula Dursun ne şom ağızlı çıktın sen ya :eek:

Giremedik meclise... :cool::o

Kubilay ŞAHİN
26.02.2010, 00:46

Yahut hiç sevmeseydi

Tahir tahirliğini kaybetmezdi ama..

Kafasını çok taşlara vururdu ondan eminim..

Şanı manı geçelim.. Sen üzüldüğünle kalırken diğeri mutluğun zirvesindeyse bunda ben aklımı kullanmadığım için senelerce pişman olurum..

Ama..

Akıl insana verilirken aşkta kullanılamaz ibaresi konulmamış.. Fakat kullanamıyoruz.. Sorun birazda bizde sanırım..

Aşk aklıda vuruyor, kalbi vurduğu gibi..

Salih Edip
26.02.2010, 01:18
Böyle bir kara sevdanın tek ilacı var,
Gözlerimin gözlerine ihtiyacı var...

Cem Akyüz
26.02.2010, 02:47
tövbeestağfurullah...La bırakın aşk olaylarını falan antalya maçına adapte olun

Dursun Kaplan
26.02.2010, 09:08
Ula Dursun ne şom ağızlı çıktın sen ya :eek:

Giremedik meclise... :cool::o

Olum şike var şike, şom ağızlılıkla alakası yok. :D

tövbeestağfurullah...La bırakın aşk olaylarını falan antalya maçına adapte olun

Adaptasyon sürecini atlattım baba hadi. :cool: :D

Serdar Ersoy
26.02.2010, 09:54
Olum şike var şike, şom ağızlılıkla alakası yok. :D

Ne şike'si olum ya ççç

Dursun Kaplan
26.02.2010, 09:58
Bugün başlığı kapatıyoruz Livera baba kızıyor. :D

Konumuz Antalya'ya gelen turistler,pardon maç. ççç

Mehmet Fırat
26.02.2010, 11:58

Yahut hiç sevmeseydi

Vay be Mustafa... Ne güzel dedin. :)

Serdar Ersoy
26.02.2010, 12:01
Ya Mehmet git bu başlıktan ççç :p

Cem kızıyor Antalya maçı varmış :D

Serdar Ersoy
26.02.2010, 12:06
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs280.ash1/20745_289951139014_642159014_3329301_7058000_n.jpg

Bunu bana açıkla Emirhan Makul. :)

Emirhan Makul
26.02.2010, 12:25
Dönecem Sana Serdar Halı saha maçım var 3-6'da. sonra canlı olarak anlatacam sana.

Ama Platonik işte zorlamaya gerek yok ilişkinin kaderi bu üzülme be oğlum.

Ahmet Başkaya
26.02.2010, 14:03
Bu kızlar acayip yahu ben o kadar ilgi gösterdim trip attı ...

Geçen gün bana haydi dersi dinle durma öyle :( ... Diye mesaj atmış , oysa dersi dinliyordum :D

Bugün de benim aldığım bir kıyafeti giymiş ...

İnsanı delirtir bunlar yahu :)

Cem Akyüz
26.02.2010, 14:10
Ya Mehmet git bu başlıktan ççç :p

Cem kızıyor Antalya maçı varmış :D

Tamamdır Serdar'ım konuşabilirsiniz:p

Dursun ilk olarak senin işi halledicem gelişmeleri yaz hemen bir strateji belirleyelim:)

Dursun Kaplan
26.02.2010, 14:13
İş miş yok baba. :rolleyes:

Özele gel. ççç

Oruç
26.02.2010, 14:16
Bu kızlar acayip yahu ben o kadar ilgi gösterdim trip attı ...

Geçen gün bana haydi dersi dinle durma öyle :( ... Diye mesaj atmış , oysa dersi dinliyordum :D

Bugün de benim aldığım bir kıyafeti giymiş ...

İnsanı delirtir bunlar yahu :)

"Acaip" olmayanını duyarsan, görürsen haber et Ahmet.:)

Ahmet Başkaya
26.02.2010, 14:20
"Acaip" olmayanını duyarsan, görürsen haber et Ahmet.:)

Böyle bir imkan olmadığını iyi biliyorsun :D ...

Kusura bakma yardımcı olamayacağım :)

Bulunmazzz :D

Ahmet Karadeniz
26.02.2010, 14:33

Bunu bana açıkla Emirhan Makul. :)

hocam supermiş yaaaa :)

Serdar Ersoy
26.02.2010, 16:22
Gabriel Garcia Marquez den

1. Seni sen olduğun icin değil, seninle birlikte olduğumda ben olduğum için seviyorum.

2. Hiç kimse gözyaşlarını hak etmez, onlara layık olan kişi ise seni ağlatmaz.

3. Sen istediğinde sana aşık olmaması, sana aşık olmadığı anlamına gelmez.

4. Gerçek arkadaş, elini tutan, kalbine dokunandır.

5. Birisine yabancılaşmanın en kötü biçimi yanında oturuyor olup ona hiç bir zaman ulaşamayacağını bilmektir.

6. Hiç bir zaman gülümsemekten vazgeçme, üzgün olduğunda bile! Gülümsemene kimin, ne zaman aşık olacağını bilemezsin.

7. Tüm dünya için sadece bir kişi olabilirsin fakat bazıları için sen bir dünyasın.

8. Zamanı onu seninle birlikte geçirmeye hazır olmayan biriyle geçirme.

9. Belki de Tanrı uygun kişiyi tanımandan önce yanlış kişilerle tanışmanı, onu tanıdığında minnettar olman için istedi.

10. "Bitti" diye üzülme, "yaşandı" diye sevin.

11. Her zaman seni üzecek birileri olacaktır, yapman gereken insanlara güvenmeye devam etmek, kime iki defa güveneceğine daha fazla dikkat etmektir.

12. Birini daha iyi tanımadan ve bu kişinin senin kim olduğunu bilmesinden önce kendini daha iyi bir kişiye dönüştür ve kim olduğunu bilerek kendine güven.

13. Kendini çok zorlama, en güzel şeyler onları en az beklediğinde olur.

"YAŞANAN HERŞEYİN BİR SEBEBİ VARDIR"

Emirhan Çorumlu
26.02.2010, 16:29
Ya Renkdaslar bu Normalmi ben hep kendimden büyük Bayanlara yani söyle 2-3 yas büyük kizlara vuruluyorum... Iyi anlasiyorum ama is baglamaya gelince... cok cekiniyorum... ??? Hani Sanki hep bir Korku var ya hayir derse gibisinden... buna karsi ne yapmali?

Serdar Ersoy
26.02.2010, 16:59
Senin yaşında bunlar normal. :)

Ama sen yine de açılma derim, genelde hayır oluyor. ;)

KUTADGU
26.02.2010, 17:00
Umuttur, Aşk.....

Egemen Yılmaz
26.02.2010, 17:22
Ya Renkdaslar bu Normalmi ben hep kendimden büyük Bayanlara yani söyle 2-3 yas büyük kizlara vuruluyorum... Iyi anlasiyorum ama is baglamaya gelince... cok cekiniyorum... ??? Hani Sanki hep bir Korku var ya hayir derse gibisinden... buna karsi ne yapmali?

Ona bir soru sormazsan "Hayır" cevabını asla almazsın dostum. :cool:

Ceyhun Öncü
26.02.2010, 17:44
Bir kagit al eline ortasina cizgi cek söylersen kaybedecegini bir tarafa yaz öbür tarafi kazanacaklarini
hangisi daha agir basiyorsa onu yap ;) bizim okulda bir ögretmen demisdi bunu bence cok akill bir sey ben herhangi birseyde teredütte kaldigim zaman yapiyorum

Dursun Kaplan
26.02.2010, 18:47
Serdar hemen bir (ç)alıntı yapalım. :)

Saltuk Buğra
26.02.2010, 18:51
bence öyle bişey yok tamamen iki tarafın tutkusu.. yani özel bişey değil.. kendini şartlandırırsan aşığım diye dolanırsın..

Serdar Ersoy
27.02.2010, 14:24
Aşk = Tutku değilmidir zaten ?

Dursun Kaplan
27.02.2010, 14:28
Aşk = Tutku değilmidir zaten ?

Öylemiymiş ? :)

Saltuk Buğra
27.02.2010, 14:42
aşk şartlandırmadır.. sihirli bi el gelip seni aşık etmiyo kendi kendine oluyosun.. şehvetine sahip çıkarsan aşıkta olmazsın zaten..

Serdar Ersoy
27.02.2010, 14:44
Saltuk ;

Çok yanlış düşünüyorsun şimdi çıkıyorum akşam cevaplıyacam bu yazını. :)

Dursun ;

Öyle be oğlum. :) Yakında anlarsın ççç

Emirhan Makul
27.02.2010, 16:37
aşk şartlandırmadır.. sihirli bi el gelip seni aşık etmiyo kendi kendine oluyosun.. şehvetine sahip çıkarsan aşıkta olmazsın zaten..

Saltuk bilmiyorum buna cevap veya bir açıklama getirecek olan var mı ama.

Yaklaşık 5 yıldan beri buna katılıyorum ve Şehvetime sahip çıktığımı düşünüyorum.

Fatih Yücel
27.02.2010, 16:40
Sen mi Sahip çıkıosun emirhan :D Sahip çıkmış halin buysa eyvahhhhhhh ççç

Emirhan Makul
27.02.2010, 16:44
Sen mi Sahip çıkıosun emirhan :D Sahip çıkmış halin buysa eyvahhhhhhh ççç

Aşk diyor Fatih Aşk hani o tutkulu o ihtiraslı o yemek yerken kaşığı burnuna sokmana neden olan geceleri uyutmayan gaz , anksırık , tıksırık yapan manevi olgudan bahsediyor. :)

Fatih Yücel
27.02.2010, 16:47
Ya Bırak şimdi emirhan tereciye tere satma ççç Biliyoruz seni 1 haftada üsküdar ümraniye kadıköy kadıköy kadıköy kadıköy Yaptıgını ççç

Emirhan Makul
27.02.2010, 16:49
Ya Bırak şimdi emirhan tereciye tere satma ççç Biliyoruz seni 1 haftada üsküdar ümraniye kadıköy kadıköy kadıköy kadıköy Yaptıgını ççç

Tamam Fatih 30.000 üye sayılı bir taraftar sitesindeyiz gittiğim halı saha ve sosyal aktivite olaylarını daha fazla anlatma dost var düşman var :)

Neyse konumuza dönelim Şehvetini kontrol edebilir mi insan Fatih ?

Fatih Yücel
27.02.2010, 16:53
Şehvet Kontrol edilmez edilemez çünkü senin elinde olan bi şey değil emirhan senin görmenle ve aklından gecenlerle ilgili...

Ben Taksime çıkıyorum mesela şimdi ççç

Dursun Kaplan
27.02.2010, 16:55
Lay lay li la li lay lay. :D

Emirhan Makul
27.02.2010, 17:00
Bak mesela Dursun şuanda Saldı Şehveti :)

Emirhan Makul
27.02.2010, 17:42
Bekarlık gerçekten sultanlık mı

Bekarlar tarafından yıllardır merak edilen bu soruyu yaşamadan kimse cevaplıyamıyor...

Eğer bekarsanız ve "özgürseniz", içinde bulunduğunuz bağımsızlık duygusu hoşunuza gidebilir fakat sonrasında bu his yerini kendinizi yalnız hissetmenize ve biriyle beraber olma isteğine bırakabilir. İşte bu noktada iyi düşünmekte fayda var!
Bir birliktelik yaşamadan önce ayrılığı düşünüyor ya da bir evlilik yaşamadan önce boşanmayı düşünüyorsanız, bu aslında sizin korkularınızın da bir göstergesidir. Oysa özgürlük ve bağlılığı bir arada yaşayabilirsiniz. Temelinde saygı, adalet, dürüstlük ve güven olan bir ilişki yaşadığınızda da hem özgürlüğü tadabilir hem de aitlik duygunuzu tatmin edebilirsiniz. Ama yine de bekar olmanın ve bekar kalmanın artı ve eksilerini iyi düşünmenizde fayda var. Sonuçta terazinin iki kefesini tartmak size kalıyor!

İşte bekarlığın artı ve eksileri...

BEKAR OLMANIN ARTILARI NELERDİR?

1- Kendinizi keşfetmek ve geliştirmek, yani kendiniz olmak için yeterli özgürlüğe sahipsinizdir.

2- Fedakârlık yapmak zorunda kalmazsınız. İstediğinizi yapabilirsiniz. Örneğin; dans dersleri alabilir, İspanyolca öğrenebilir, evinizde kedi ya da köpek besleyebilirsiniz. Ayrıca geride bırakacağınız hiçbir şeyiniz de yoktur. İstediğinizde yeni bir ev, yeni bir iş seçebilir ve farklı bir şehirde yaşamayı bile düşünebilirsiniz.

3- Başka birinde mutluluğu aramak yerine kendi kendinizle mutluluğu elde etmeyi öğrenirsiniz.

4- Çok yönlü ve özgür olabilirsiniz. Her anlamda tam bir donanıma sahip olmak, tek başına rahat bir yaşam sürebilmek ve ayaklarınızın üzerinde dimdik durmak ilerde yaşayacağınız ilişkilerinizi olumlu yönde etkileyecektir.

5- Mali konularda daha fazla söz hakkına sahipsinizdir. Nereden alışveriş yaptığınız ya da yüksek bir fiyata aldığınız ayakkabı için hesap vermek zorunda değilsinizdir.

6- Her erkekte olan horlama, yorganı çekme, tıraş takımlarını lavaboda bırakma gibi sinir bozucu durumlarla karşı karşıya kalmazsınız.

7- Kız arkadaşlarınıza ve ailenize daha fazla vakit ayırabilirsiniz. İhmal ettiğiniz ve size destek olan kişilerle ilişkilerinizi düzene sokma şansınız da olur.

8- Dışarıya rahatlıkla çıkabilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunun içine olası erkek arkadaşlarınızı da ekleyebilirsiniz.

9- Eve geldiğinizde yemek yapmak, çamaşır yıkamak, evi toplamak gibi zorunluluklarınız olmaz... İstediğiniz zaman bunları yapabilirsiniz. Üstelik en önemlisi gömlek ütülemekten artık yorgun düşmezsiniz.
BEKAR OLMANIN EKSİLERİ NELERDİR?

1- Kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Özellikle etrafınızda o kadar çift varken ve aileniz artık biriyle birlikte olmanızı isterken.

2- Bunu başarısızlık olarak değerlendirebilirsiniz ve bu konuda kendinizi acımasızca eleştirebilirsiniz. Gerçekten sorun haline getirdiğinizde depresyona bile girebilirsiniz.

3- Bekar olduğunuz için etrafınızdaki adaylar arasında bir tercih yapmakta zorlanabilirsiniz. Ama uzun süre bekar kalırsanız ve ince eleyip sık dokursanız, elinize geçen fırsatları değerlendiremeyebilirsiniz.

4- Flört etmek bir sürüklenmeye sebep olabilir. Kadınlar ve erkekler sürekli farklı şeylerin peşindedirler. Kadınlar kendilerini anlayan, güvenebilecekleri bir erkek ararken; erkekler ise rahat bir ilişki yaşayabilecekleri bir kadın ararlar.

5- Bir çiftin sahip olduğu şeyleri gördüğünüzde üzülebilirsiniz. Birbirini ruh ikizi olarak tanımlayan ve bir ömür boyu birlikte yaşamak istediğini söyleyen bir çifti ya da çocuklarıyla oyun oynayan bir aileyi gördüğünüzde bazı şeyleri kaçırmış hissine kapılabilirsiniz. Hatta evlendiğinizde bile bazı şeyleri geç yaşamış olmak sizi yine üzebilir.

6- Sürekli olarak neden bekar olduğunuzu kendinize sorabilirsiniz. Bunu dert edip bir an önce yeni birini bulmak umuduyla karşınıza çıkan her erkekle ilişki yaşayabilirsiniz. (Sizin bu halinizi gören potansiyel eş adaylarını da bu arada kaçırma ihtimaliniz de yüksek olacaktır.)

7- Aileniz ve arkadaşlarınız rahatsız edici yorumlarıyla canınızı sıkabilirler. "Tam sana uygun bir çocuk buldum" diyerek çöp çatanlığa bile başlayabilirler.

Dursun Kaplan
01.03.2010, 15:40
Çok doğru tespitler. :p

Fatih Yücel
01.03.2010, 15:42
Dursun kaç kez aşık oldun ççç cevap istiyorum...

Faik Yılmaz
01.03.2010, 15:45
Fatih , Dursun , Emirhan doğrusu sizi burada göremeyince hayatınızdan endişe etmiştim... İkiniz geldi sıra Emirhand aoda gelirse çok rahatlayacağım :) :) :)

Fatih Yücel
01.03.2010, 15:46
Abi Sana Rahat Yok Emirhan Okulda Olabilir ççç

Faik Yılmaz
01.03.2010, 15:49
Abi Sana Rahat Yok Emirhan Okulda Olabilir ççç

Yarına kadar gelmezse durum ciddi demektir..... :)

Fatih Yücel
01.03.2010, 15:50
Gelir Gelir Konuyu o açtı ya her gün girip bakıyo ...

Ama Dursun Hala Cevap Yazmadı :)

Dursun Kaplan
01.03.2010, 17:12
Dursun kaç kez aşık oldun ççç cevap istiyorum...

Pas geçiyorum bu soruyu. :D

Fatih , Dursun , Emirhan doğrusu sizi burada göremeyince hayatınızdan endişe etmiştim... İkiniz geldi sıra Emirhand aoda gelirse çok rahatlayacağım :) :) :)

Abi bide Serdar var unutma onu. :rolleyes:

Gelir Gelir Konuyu o açtı ya her gün girip bakıyo ...

Ama Dursun Hala Cevap Yazmadı :)

Anca geldim işler yoğun. :cool:

Emirhan Makul
01.03.2010, 17:36
Bende geldim :)

Fatih zorlama insan 2. kez aşık olamaz olursa da olduğunu zanneder yada 1. kadar etkili olmaz 1. kadar aşık olamaz işte şu yadayı çözsem çok güzel bir kademe atlayacam şu konularda ama yok çözemiyorum :)

Mustafa inanmıyor ama Şehvetimi kumanda edebiliyorum :)

Fatih Yücel
01.03.2010, 18:53
"Ben Bilmem Unutmayı Ben Bilmem"

Açıklayınız....

KUTADGU
01.03.2010, 19:36
Aşk, umuttur.

Aşk, cesarettir.

Dursun Kaplan
01.03.2010, 20:02
"Ben Bilmem Unutmayı Ben Bilmem"

Açıklayınız....

Yalın - Ben Bilmem.

Onur Şeref
01.03.2010, 20:06
Cihan Abi yazma şöyle şeyler.:(

Cesaret alıyorum söylemek için ama rededilirsem ne olcak onuda düşünüyorum.Kaybetmek istemiyorum.

Ne yapsam ki?

Serdar Ersoy
01.03.2010, 20:16
Yalın - Ben Bilmem.

:)

Favori şarkımdır :cool::o

Emirhan ;

Sen şimdi diyorsun ki insan bir kere aşık olur. Diğerlerinde aşık olduğunu zanneder..

Serdar Ersoy
01.03.2010, 20:17
Onur ;

Tam olarak durum nedir ne aşamadadır ki ?

Dursun Kaplan
01.03.2010, 20:27
Hemen çözümleyelim ? :p

Emirhan Makul
01.03.2010, 21:00
Onur sabit örneklerle konuyu anlat kademe kademe geçiş evrelerini yazalım :)

Serdar Evet aynen öyle diyorum İnsan bir kere aşık olur gibi bir fikrim var ama tamda kesinleştiremedim bunu.

Onur Şeref
01.03.2010, 22:06
Bilenler bilir konu yine okuldaki malum kız.Selamlaşmalar muhabbet güzel bir şekilde devam ediyor Msn'den.Ama bir türlü level atlama aşaması olan telefon mevzusuna geçemedik.Hem direk istediğim hemde dolaylı yoldan istediğim zaman kız kullanmıyorum ki dedi.Bana pek inandırıcı gelmedi ama okulda yaptığım araştırmada da kızın numarasını bulamadım kimsede.

Bugün ben üst katta o giriş katta nöbetçiydi.Dün bizim kat çok sıkıcı diye o bugün 3 ders yanıma geldi bende 1 ders onun yanına gittim.Muhabbet ettik havadan sudan.İşin abdestsizliğide burda işte.Bizi 3 ders erken bıraktılar 3 derslik beraber olma şansınıda kaçırdım.

Geçen günde Kadıköy'deki balon'a gitmek için arkadaşla konuşuyordum oda sende onu çağır belki gelir dedi.Bende söyledim ama Kasdav'a gidicem arkadaşlarım çıkıyor gelemem siz gidin dedi çok üstelemedim.Arkadaşımda tekrar gel demiş buna o da yine aynı şeyi söylemiş.Başka zaman gideriz o zaman diyincede programınızı bozmayın demiş.

Anlamadığım şey; hem öyle hem böyle davranıyor.Bir yaptığı hareketten sonra tamam olur bu iş diyorum bir yaptığı hareketten sonra olmaz boşuna kendi kendini rezil etme diyorum.

Fatih Yücel
01.03.2010, 22:12
onur git söyle bence bende öyleydim sonra dedim ulan böyle kendi kendimi yiyeceğime gidip söylerim daha iyi gittim söyledim kabul etmedi rezilde olmadım ama hala peşindeyim ya kabul edecek yada edecek ççç

Bizim lügatta imkansız diye bişey yok :D

Uğurtan
01.03.2010, 22:15
Aşk, umuttur.

Aşk, cesarettir.

Salaklıktır..

Saçmalamaktır..

Kendinden vazgeçiştir..

Gereksizdir..

Etkisinden çıkınca anlarsınız..

SEDAT
01.03.2010, 22:15
- Kaçan kovalanıyor ha...

- Hiç kovalamadım , şöyle yırtık büyümeyi ne çok isterdim , kurtlar vadisi havasında ağır abi pozunda büyürsen ne olucakki anasını satiim...

İlker ToSun
01.03.2010, 22:27
aşk sabri gibidir

sert ve isabetsiz :)

SEDAT
01.03.2010, 22:28
- Valla ufak sıyrıklarla atlattım ama şunu bilirim Allah kimseye aşk acısı yaşatmasın....

KUTADGU
01.03.2010, 22:39
Salaklıktır..

Saçmalamaktır..

Kendinden vazgeçiştir..

Gereksizdir..

Etkisinden çıkınca anlarsınız..

Umut ve cesaretin alt problemlerini ne de güzel açıklamışsın Luckdown'um.

Hüdai Pervaneli
01.03.2010, 22:41
Bos is bunlar Bosuna Zaman kaybi

Onur Şeref
01.03.2010, 22:42
Serdar,Emirhan,Dursun nerdesinuz? Bi yardım edin bu uşacuğa..

Emirhan Makul
01.03.2010, 22:52
Onur Çok daha da üstüne git olayın derim , kapıyı sonuna kadar zorla. Şöyle diyeyim benim anladığım top orta yuvarlakta başlama vuruşu yapılmak için bekliyor ve tura sana geldi maça sen başlayacaksın elin mahkum sol ayağınla başlat sağ ayağınla al topu kaleye in.

Ayrıca hissettiğin duygu gerçekten Aşk mı ? Yaşadığın duyguyu hiç daha önce yaşadın mı ?

KUTADGU
01.03.2010, 22:54
Onur Çok daha da üstüne git olayın derim , kapıyı sonuna kadar zorla. Şöyle diyeyim benim anladığım top orta yuvarlakta başlama vuruşu yapılmak için bekliyor ve tura sana geldi maça sen başlayacaksın elin mahkum sol ayağınla başlat sağ ayağınla al topu kaleye in.

Ayrıca hissettiğin duygu gerçekten Aşk mı ? Yaşadığın duyguyu hiç daha önce yaşadın mı ?

Konuş be.
Feyz alalım. Kendimizi kaptıralım. Öğrenelim.

Emirhan Makul
01.03.2010, 22:58
Konuş be.
Feyz alalım. Kendimizi kaptıralım. Öğrenelim.

Tabi Abi sen Aşk Umuttur Aşk Cesarettir yaz biz okuyalım sonra yolda yürürken güzel bir kız gördük mü "Ananı avradını aşk cesaret değil miydi ulan" diyip bir umut koşalım Aşk'ların peşine :) Feyz'in kaynağı sende numara yapıyorsun :)

Serdar Ersoy
01.03.2010, 22:58
Onur ;

Durumu Emirhan ile konuştuk da sanki olay ortada...

Bir adım atılması gerekiyor doğru, fakat zaman mekan durumu önemli...

Adımın ufak olsun, hafiften çıtlat büyük bir adım atma ;) :o

Onur Şeref
01.03.2010, 23:35
Aşk'tan ziyade beğeni gibi.

Dediğim gibi bir gün öyle bir gün böyle davranınca benimde duygularım,bakış açım değişiyor.Tamam olur çok iyi kız dediğinin ardından çok saçma sapan bir hareket görünce ne olduğunu anlayamıyorum.

Örnek vermek gerekirse; O kadar yanıma geliyorsun,konuşuyoruz ediyoruz,gördüğün yerde hoşbeş ediyoruz,salondaki basket maçlarında hakemim onlara çağırıyorum geliyorsun ben çağırdım diye ama telefon konusu açılınca ben ve arkadaşım tarafından kontörüm yok,kullanmıyorum gibi bahaneler ortaya sürülüyor.

Çok yaman çelişki.

KUTADGU
01.03.2010, 23:40
Aşk'tan ziyade beğeni gibi.

Dediğim gibi bir gün öyle bir gün böyle davranınca benimde duygularım,bakış açım değişiyor.Tamam olur çok iyi kız dediğinin ardından çok saçma sapan bir hareket görünce ne olduğunu anlayamıyorum.

Örnek vermek gerekirse; O kadar yanıma geliyorsun,konuşuyoruz ediyoruz,gördüğün yerde hoşbeş ediyoruz,salondaki basket maçlarında hakemim onlara çağırıyorum geliyorsun ben çağırdım diye ama telefon konusu açılınca ben ve arkadaşım tarafından kontörüm yok,kullanmıyorum gibi bahaneler ortaya sürülüyor.

Çok yaman çelişki.

Ben meseleyi anlamadım.
Haaa, anlamam mı gerekiyor.
Kesinlikle hayır.
Ne diyorum o zaman.

Allah kolaylık versin!

Emirhan Makul
02.03.2010, 00:02
Onur ben çözdüm gibi biraz daha anektod gerek ama şöyle diyeyim.

Sende ki kesinlikle Aşk değil bence çünkü aşk olsa kız bıyıkda bıraksa , amuda kalkarak dürümde yese senin soğuma ihtimalin yok bu melet çok enteresan birşey kör ediyor adamı , tabi ince aşklarda daha ince detayları görmüyor insan sevgiyi görmüyor mesela veya hainliği veya metanetsizliği vesaire o konulara girmeyeyim şimdi.

Onur bence şunu kafana bir kere koy senin adın Onur Şeref ve Sen istersen herşeyi yapabilirsin.
Bu yaşadığın Aşk değil ama aşk olmaya aday veya sevgi paylaşımı yapılacak bir ilişki öğrencisi.
Senin kafadandan şunları atman gerek.

"Acaba ben ne yaşıyorum" Cevap veriyorum Doğanın kanununu yaşıyorsun bunun adı illa Aşk olmayabilir bunu bu yaşta Allah aşkına yaşa bak sonrası çok ama çok kötü oluyor onuda ayrı bir konu olarak anlatacağım.

"Acaba içimdekileri direk söylesem ne olur" Cevap veriyorum onur içindekileri söylersen iş olacağına varır.

Ya ne olacağını zannediyorsun ince davrana davrana fidan olduk kuruduk kaldık aman ne der aman nasıl düşünür. Ya çık karşısına böyle böyle ötesi yok istersen telefonunu verme ben sana grahambeli getiririm senden hoşlanıyorum yeni bir ilişkiye başlamak istiyorum de tabi bunu başka yan cümleciklerle de süsle "Hemen cevap vermeyebilirsin" "Seni zorlamıyorum " " Herşey senin elinde" "Bu kalbimin atma hızının sözcüklere dökülmesi" gibi sözleride araya sıkıştırıp güzel bir teklif et olsun bitsin.

Başka birşey bekleyip eziyet çekme hayat akıp gidiyor ne bekliyorsun ki böyle ince narin yaklaştığında muhteşem bir şekilde "Onur seninim hadi muhteşem bir aşk yaşayalım" mı diyecek hayır. Ya tamam diyebilir ama filmlerde oluyor bunlar yada çok istisna raslantılarda sen normal olgun bir insan olarak düşün karşısına çık teklifini yap kafanıda takma.

28TS61
02.03.2010, 01:49
aşk sabri gibidir

sert ve isabetsiz :)

bazen ask tolga zengin gibide olabilir

her atilan sut gol olur :D

Samet Türkmen
02.03.2010, 02:18
Allah'ım senin için dökmem gereken gözyaşlarımı bir kulun için hemde hiç tanımadığım,konuşmadığım birisi için döküyorum. Eğer günaha giriyorsam affet beni :(

EKLEME: Çabuk mesajları doldurun aşağıya da bizimkiler görmesin. Benden beklemezler böyle şeyler :D

ilhan
02.03.2010, 03:04
Onur'cum,

Kız senin Trabzonsporlu olduğunu biliyorsa ve kızı etkilemek istiyorsan sadece şunu söyle; Düşünsene seni Trabzonspor kadar sevdiğimi...

Fatih Ersoy
02.03.2010, 03:05
Onur'cum,

Kız senin Trabzonsporlu olduğunu biliyorsa ve kızı etkilemek istiyorsan sadece şunu söyle; Düşünsene seni Trabzonspor kadar sevdiğimi...

Bu mudur ? Budur...

Orjinalite kokuyor... :D

28TS61
02.03.2010, 03:10
ya kiz fenerliyse :D

Emirhan Ömeroğlu
02.03.2010, 03:55
- Kimseye dokunmamışsın etmemişsin evleniyorsun çok acayip olur insan nasıl dokunucak sana bir erkek veya kadın anlayamazdım çok garip gelirdi zor gelirdi gözüme...

- İnsan nasıl kavga edip sonra hiç bir şey olmamış gibi devam eder derdim. Ben kavga etsem onun bana dokunmasına izin veremem birlikte olmak istemem derdim. Şimdi görüyorum ki farklıymış ne kadar büyük kavga edersen et sakinleşince ona sığınmak istiyorsun kollarında olmak istiyorsun, annesi çocuğu dövüyor çocuk ağlarken anne diyerek ağlıyor aynı bunun gibi...

- Bir çift boşanmaya karar veriyor kadın ailesine söylüyor. Ailesinde bilge de bir dedesi var. Diyo ki "tamam kızım ama boşanmadan önce bizim aile damadın ailesi hep beraber son bir yemek yiyelim..." İşte herkes toplanıyor bir araya Dede kadına bir paket veriyor içinden bir elbise çıkıyor Dede " bunu giy boşanmalı mısın boşanmamalı mısın sonra karar verelim diyor" Kadın içeriye geçicekken "yok burada giymen gerekiyor" kadın şaşırıyor " evet burada giyineceksin". Ve kadın kocasının arkasına geçiyor orda giyiniyor. Dede "Sen ne benim ne annenin ne babanın arkasında giyindin bak yine kocanın arkasına geçtin. Siz boşanmamalısınız" diyor.

- İşte sevmeden önce anlıyamıyordum böyle şeyleri. Bazı şeyleri şimdi çok iyi anlıyorum. Kim bilir evlenince daha farklı olur.

Faik Yılmaz
02.03.2010, 08:33
Aşk, umuttur.

Aşk, cesarettir.

Aşk , fedakarlıktır. Ömrünün ve kalbinin yarısını karşındakine adamaktır.

Aşk , cesarettir. Normal şartlar altında asla yapamayacınız şeyleri yapmaktır.

Aşk umuttur , bir gün sizi sevebileceğine inanmaktır.

Aşk lal olmaktır. Bülbül gibi şakısanızda karşısında konuşamamaktır.

Aşk azap çekmektir. Hem dert çekmek hem sevinç duymaktır.

Aşk beklemektir. Ona kavuşmak uğruna gerekirse yıllarca beklemek , o da olmazsa öümden snra ebedi hayatta kavuşmayı ummaktır.

Velhasıl Aşk güzel şeydir. Ama yaşadığımız hissettiğimiz gerçekten oysa.....

Fatih Yücel
02.03.2010, 08:40
Onur'cum,

İlhan Kızlar Bizim Trabzonspor a olan sevgimizi bilseler kıskanırlar ama malesef birçoğu anlayamadığı için onlara sıradan geliyo bu aşk zannediyorlarki aşk - sevgi sadece iki canlı arasında oluyor...

Faik Yılmaz
02.03.2010, 08:45
İlhan Kızlar Bizim Trabzonspor a olan sevgimizi bilseler kıskanırlar ama malesef birçoğu anlayamadığı için onlara sıradan geliyo bu aşk zannediyorlarki aşk - sevgi sadece iki canlı arasında oluyor...

Beni biraz yakından tanıyanlar çaya ne kadar müptela olduğumu bilirler...... Bu anlamda seni çay kadar seviyorum , çay kadar vazgeçilmezsin demek büyük bir sevgi ölçüsüdür benim için......

Dursun Kaplan
02.03.2010, 08:48
Yeni gelebildim işlerim vardı. :D

Onur seni anlıyor gibiyim. :p Kızın sana karşı hâl ve hareketleri olumluysa sende ona karşı daha fazla yol almalısın.

Bu devirde telefon kullanmayan insanlar varmı acaba ? Varsada çok ilginç gerçekten. :p

Emirhan doğru söylüyor sende ki aşk değil,başlangıcı. :cool:

Fatih Yücel
02.03.2010, 08:49
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs519.snc3/27239_322911208914_678713914_3512697_1110337_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3512711&id=678713914)

Faik Abi Bu Ne Çayı Merak Ettim Yaa ççç

Faik Yılmaz
02.03.2010, 08:54
Ula aşk başlığına gidermi bu resim hiç.....

Anafikir şu heralde bunlar boş işler yeyin , için , keyfinize bakın :D

ilhan
02.03.2010, 12:08

Şöyle ki, eğer bir insan Trabzonspor'u tutuyorsa bilinir ki laf olsun diye tutmuyordur. Trabzonspor'u tutmak bambaşa bir olay. Mazoşist insanlarız biz. Kendimi bildim bileli cefâ çekiyorum. Maç kaybederiz o haftamız berbat geçer. Berabere kalırız o haftamız berbat geçer. Hakem canımızı yakar 1 ay onu konuşuruz. Depresyona bile gireriz. Ama yine yeniden yine yeniden aynı şeyleri yaşayacağımızı bile bile cefâ çekmeye devam ederiz. :D

E, haliyle Onur'un Trabzonsporlu olduğunu bilmeyen yok. Kız da biliyordur. Bilmiyorsa zaten Onur'un ayıbı.

Onur Şeref
02.03.2010, 12:22
Biliyor tabi ki Trabzonspor'lu olduğumu,ne kadar çok sevdiğimi.

Cesareti aldım ve karşısına çıkıp söylicem bir şeyler hissettiğimi.Bu bir arkadaş ortamında mı olur yoksa okulda kenara çektiğim bir anda mı olur bilmiyorum.Bildiğim tek şey daha önce hiç ilk adımı ben atmadım zor olucak fakat yapmakta mecburiyetindeyim çünkü 2 haftam kaldı okulda daha sonra gitmeyeceğim.Malumunda sosyal hayattaki sıcaklığı kadar net ortamında sıcak olmadığınıda düşünürsek ya yaptım ya yaptım durumundayım.

Çeşitli bahaneler ileri sürerek numarasını vermemesi de bir red şekli değil midir? Göz göre göre hayır lafını duymaya gidiyor gibi de hissediyorum.

Olcağına varsın ben söylemek istediğimi söyliyim gerisini o düşünsün.

Direk konuya girmek yerine dışarda birşeyler yapalım tarzından konuya girsek 1-2 kez beraber vakit geçirdikten sonra -eğer tamam derse- açılmak daha iyi olmaz mı?

ilhan
02.03.2010, 12:24
Laf arasında benim dediğimi diyiver oğlum ya. Güven la bana. :D

Faik Yılmaz
02.03.2010, 13:13

Cesareti aldım ve karşısına çıkıp söylicem bir şeyler hissettiğimi.Bu bir arkadaş ortamında mı olur yoksa okulda kenara çektiğim bir anda mı olur bilmiyorum.Bildiğim tek şey daha önce hiç ilk adımı ben atmadım zor olucak fakat yapmakta mecburiyetindeyim çünkü 2 haftam kaldı okulda daha sonra gitmeyeceğim.Malumunda sosyal hayattaki sıcaklığı kadar net ortamında sıcak olmadığınıda düşünürsek ya yaptım ya yaptım durumundayım.

Çeşitli bahaneler ileri sürerek numarasını vermemesi de bir red şekli değil midir? Göz göre göre hayır lafını duymaya gidiyor gibi de hissediyorum.

Direk konuya girmek yerine dışarda birşeyler yapalım tarzından konuya girsek 1-2 kez beraber vakit geçirdikten sonra -eğer tamam derse- açılmak daha iyi olmaz mı?

İşi uzatmaya hiç gerek yok....

Çek bir kenara onun için hissetiklerini söyle......

Numarasını vermemesi yeterince yakın hissetmediğinden olabilir.....

Ortaokulda bir hocamızın çok sevdiğim bir lafı var tam da sana göre....

" Birine bir laf dersiniz , olumsuzsa en fazla bir tokat yersiniz . O tokatın acısı geçer ama söyleyemezseniz ömür boyu içinizde kalır..."

Ahmet Başkaya
02.03.2010, 15:18

Hayır lafı neden korkutuyor bu kadar seni ?

Daha önce hiç anandan ,babandan veya bi kızdan hayır lafı çıkmadı mı ?

Salla , git yanına senden hoşlanıyorum de varsa birşeyler kız bende der yoksa belli eder zaten ...

Çıkıp da hayır hayır olamaz diyeceğini birilerine aha ben bu oğlanı reddettim diyeceğini düşünmüyorum ...

Derse de kendi kaybeder ...

Şöyle bir düşün kızda senden hoşlanıyor açıklayamıyor ...

Ve yıllar sonra karşılaşıyorsunuz o evli sen evli ve küçükken senden hoşlandığını söylüyor :)

Çok mu trajedi oldu :D ....

Git de ula ... Evlen benimle de :D

Çık dee :)

Benim ol de :) ...

De la ...

Takma da kafana inan değmiyor takınca dersine bak kız zaten bulunur :D ... Bu da babamdan alıntı :D:D ...

Onur Şeref
02.03.2010, 16:04
Bir gün ''aha lan tamam bu iş olur'' dedikten sonra ertesi gün ''ne olması oğlum zorla kaşınıyor musun'' diye düşününce ne yapcağıma karar veremiyorum.

Dün tam açılma zamanıydı yarım gün beraberdik geçti o şans.

Uygun zamanda,ortamda gidicem açılıcam.Kendi kendimi yemektense...