PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşk ve Aşık Olmak!

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

Emirhan Ömeroğlu
04.09.2009, 14:24
Aşk sadece dış güzelliğe vurulmak değildir. İç güzelliğe aşık olduğunda onsuz yapamadığını anlamaktır.

asimetrik
04.09.2009, 14:45
Ömer, Erkin Koray için teşekkürler.Makbule geçti..

Fatih Yücel
04.09.2009, 16:41
aşk, gözlerinin içine baktıgında vücudunun uyuşmasıdır.

Emirhan Ömeroğlu
04.09.2009, 16:43
Gözün karnı yok ki doysun. Sana bir ömür baksam doyamam...

Dursun Kaplan
04.09.2009, 16:44
aşk, gözlerinin içine baktıgında vücudunun uyuşmasıdır.

Gözün karnı yok ki doysun. Sana bir ömür baksam doyamam...

Şu ikisini ard arda okuyunca bi hoş oldum. :D

Emirhan Ömeroğlu
04.09.2009, 16:46
Zaten göz kelimesini görünce bana gelen mesaj geldi aklıma :p paylaştım bende :D

ceserdar
05.09.2009, 02:09
Oktay, Sultangazi'de hangi fırıncının kızı o?

Emirhan Makul
05.09.2009, 02:37
Oktay ne yapsın şimdi ? !

İlişkinizin çözümlemesi şu Karşı taraf Atlattığı evrelerde kendisine bir basamak arar bunu erkekde arar kadında arar sana kullanıldın demiyorum ama bu karşı tarafın basamak kullanırken ki durumu aşırı şuursuzdur olup olmadık kişilerle birlikte olup olup olmadık laflar söyleyebilir onun için bir ilk okul bir lise'de ki konuşmalar önemsenmemelidir.

Sizinde ilişkiniz sanırım böyle olmuş ikinizde her "Ya birşey yapmalıyım birisi ile birlikte olmalıyım" dediğinizde birbirinizi bulmuşsunuz rastgelmiş. Her ayrılığı karşı taraf yapmış yani bu evreyi karşı taraf yaşamış sen değil o basamak basamak olgunluk evrelesine ulaşırken konuşma ikili ilişki aşk karşı cins ile diyaloğunu geliştirmek için seni kobay olarak kullanmış ve her ergenin yaşadığı gibi sıkılma evresine gelmiş ve ayrılmış sonra tekrar denemek istemiş çünkü karşı taraf senden ayrı kaldığı sürede çevreden yeni bilgiler öğrenip uygulaması gerektiğini düşünmekte olduğu için kendine bir kobay aramıştır.

Bu teknik açıdan değerlendirmesiydi şimdi gelelim yapman gerekene artık bundan sonra diyeceğim ama derken çok terettüdtle diyorum yaşınız 17 çok sular kaldırır ihtimali olan bir ilişki olabilir ancak 2-3 kere ayrılıp birleşme olmuş bunda tekrar bir birleşme beklemek olabilir ancak birleşme durumunda ilk verimi ilk heyecanı alamayacaksınız birleşip sorunsuz devam etseniz bile ilişki sürecinde kavgalar tartışmalar hatta birbirinden nefret etmeler olabilir.

Bu nedenle burda ipler ilk defa senin eline geçsin hep dizginler karşı taraftaydı ilk defa ipleri eline al ve güçlü olduğunu istersen yapamayacak hiç birşeyin olmadığını kendine haykır sonra da eğer ben devam ederim arkadaş diyorsan yine bir ara ver sonra son kez karşısına dimdik çık ya herrü ya merru de içinde ne var ne yok çıkar dök "dökemem" deme çünkü sen bir daha 17 yaşında olmayacaksın ve bir daha o anı yaşamayacaksın.

Benim önerim ki bunu yapmak sana kalmış yine dimdik karşısına çık sevgini aşkını uzun uzun anlat ve olmadı yapamadın sen bu oyunu oynayamadın de çek ve git ama bunu yaparken yüreğin sağlam olacak arkanı düşünüp "acaba üzülüp geri döner mi" demeyeceksin dönse bile kabul etmeyeceksin çünkü şunu bilmelisin dönerse yine üzüleceksiniz.

Senin Adın Oktay ve Sen bundan sonra fırında kuyruğa girmeyeceksin istediğin marketten istediğin ekmeği istediğin zaman alacaksın

"Yazdıklarım sadece birer öneridir,uyulup uyulmaması size kalmıştır"

SDanışmaz
05.09.2009, 02:42
Oktay önce şu soruyu kendine sor: "İlişkinin yeniden başlamasını mı istiyorum yoksa onu tamamen unutmayı mı?"

Kadir
05.09.2009, 02:51
Keşke hiç olmasaydı aşk denen saçmalık.

SDanışmaz
05.09.2009, 02:53
Keşke hiç olmasaydı aşk denen saçmalık.

Herşey iyi güzel gitseydi "aşk dünyanın en iyi şeyi" derdin :)

Lenger
05.09.2009, 02:59
Oktay;
Emirhan'ın dediklerini uygula ve karşısında kim olduğunu ona göster..
Kızlar böyle varlıklardır.. (hepsi değil tabi)
Herkesin hayatında böyle inişler-çıkışlar olur..
Ama bu farklıdır..
Tükürdüğünü yalamaktır bazen ama tövbeni boz ve çık karşısına..
Saygıyı yitirmeden, aldığın ilk konuşma hakkını sonuna kadar değerlendir ve çek git!
Belki peşinden gelir, belki gelmez, belki özlersin, belki özler..
Ama ilişkiye devam etseniz bile bu böyle devam eder..
Denersen ne kaybedersin ki?

O fırın hangi fırın sahiden :)

Lenger
05.09.2009, 03:00
Herşey iyi güzel gitseydi "aşk dünyanın en iyi şeyi" dedin :)
Pişmek değil midir Aşk?
Çiğ yenir mi hayat?

Gökhan Döner
05.09.2009, 03:03
Yahu bir duygu beyini kullanmaya nasıl engel oluyor ya anlayamıyorum bu kadar mı güçlü Albert Einstein bile aşık olmuş dünyada aklını %5 ini kullanabilen tek insan evet o bile bunu yaşamış ve çokda mantıklı davranmamış tek mantıklı olayı aynı anda 7 tane sevgilisi olup bunların birbirinden haberi olmaması gibi ama o şartlara göre de yorumladın mı bu olabilir hani teknoloji felan yok olmayabilir haberi ama o bile aşık olmuş abi nedir bu ya.

Anlatılarak veya yazarak tarif edilecek bir şey değil bu.
Tamamen yaşayacaksın ki göreceksin ne olduğunu.

Osman Pervaneli
05.09.2009, 03:29
az önce gsli kiz arkadasim bana duymak istemedigim halde zorla gs marsi söyledi, telefonu kapadim, aramiz acildi :D
yahu ben nasil bir taraftarim ya :D bu nasil bir ask allahim :D

SEDAT
05.09.2009, 05:20
az önce gsli kiz arkadasim bana duymak istemedigim halde zorla gs marsi söyledi, telefonu kapadim, aramiz acildi :D
yahu ben nasil bir taraftarim ya :D bu nasil bir ask allahim :D
aşkta kaybettin ama bizi kazandın..ne kadar teselli olur bilemiyorum:rolleyes:

Murathan
05.09.2009, 08:03
aşkta kaybettin ama bizi kazandın..ne kadar teselli olur bilemiyorum:rolleyes:
ççç ççç ççç ççç

.....
05.09.2009, 09:52
aşk filan yok bunu daha anlamadınız mı?

Ömer SEVİNÇ
05.09.2009, 10:29
Ömer, Erkin Koray için teşekkürler.Makbule geçti..

Ben teşekkür ederim abi. Vallahi bu kadar güzel ve içten bir şarkıyı kimse dinlemedi diye düşünüp üzülüyordum.

.....
05.09.2009, 10:39
Ben teşekkür ederim abi. Vallahi bu kadar güzel ve içten bir şarkıyı kimse dinlemedi diye düşünüp üzülüyordum.

ne şarkısı bu ? bana yollayabilirsin :)

Ömer SEVİNÇ
05.09.2009, 10:57
Hemen bir arka sayfada adaş;)

.....
05.09.2009, 11:00
Hemen bir arka sayfada adaş;)
tamamdır adaş abi ;) :)

Remzi
05.09.2009, 16:57
abi en iyisi trabzondan bulmak,benim içim rahat şu anda bu açıdan :)

Trabzonlu ve gsli olunca iş daha da zor oluyor ey gidi çeken bilir :D

Alper Beyazay
05.09.2009, 19:04
Bakmayalı neler olmuş buralarda :)

izzet
05.09.2009, 23:00
Yüzünü bile görmek istemiyorsan ne yapacağın belli.

Önce telefon numaralarını sil sonra fotoğrafları yok et. Verdiği hatıralarıda görmeyeceğin bir yere koy veya yok et. Sonra kendini unutmaya şartla. 2 gün sonra kendine gelirsin ;)

Uzak olmak en iyisi, ben bu sene memlekte bile gitmedim, olurda duygularim beni yalnis seylere iter diye...

Fatih Yücel
05.09.2009, 23:32
Yüzünü bile görmek istemiyorsan ne yapacağın belli.

Önce telefon numaralarını sil sonra fotoğrafları yok et. Verdiği hatıralarıda görmeyeceğin bir yere koy veya yok et. Sonra kendini unutmaya şartla. 2 gün sonra kendine gelirsin ;)

ah ah yanlız kaldıgın da yine kendinle yüzleşeceksin ve anılar yine canlanacak gözünde ve hiçbir zaman aklından çıkmayacak....:mad:

SDanışmaz
05.09.2009, 23:40
Oktay gerisini zamana bırak artık. Emin ol herşey düzelecektir ;)

Uzak olmak en iyisi, ben bu sene memlekte bile gitmedim, olurda duygularim beni yalnis seylere iter diye...

Ne yalan söyleyeyim bende karşılaşmaktan çok korkuyordum. Ama sonra kendime aşırı bir özgüven geldi, kaybedenin ben olmadığını anladım ;)

Şimdi ise yeniden aşık olmayı bekliyorum :p :D

ah ah yanlız kaldıgın da yine kendinle yüzleşeceksin ve anılar yine canlanacak gözünde ve hiçbir zaman aklından çıkmayacak....:mad:

Anılara yenilmeyeceksin, tüm gücünle karşı koyacaksın, başın dik olacak. Bunları yaptıktan sonra geçmişteki haline baktığın zaman bazen kendi kendine "ben bunu nasıl yapmışım" diyeceksin.

Hüdai Pervaneli
05.09.2009, 23:44
Hersey zamanla Düzelir

Dursun Kaplan
06.09.2009, 00:59
Mahmut sen değilmiydin aşk yoktur,yalan diye ? :)

izzet
06.09.2009, 01:15
Yalan zaten, ask diye birsey yok, ask dedigin üc günlük eglence...:P

Ne kadar uzak durursa insana, o kadar kafn rahat eder...

.....
06.09.2009, 01:24

çok haklısın. bu işlerden ne kadar uzaksan stresten , gürültüdende o kadar uzaksın. keşke hiç bulaşmasaydım diyorum kendi kendime ama olan olmuş. önemli olan bundan sonra tekrarlamamak :)

Murathan
06.09.2009, 01:26

Valla benimkisi hiç öyle olmuyor :( Birisi 5 yıl diğeri hala devam diyor benim için :D

.....
06.09.2009, 01:28
Valla benimkisi hiç öyle olmuyor :( Birisi 5 yıl diğeri hala devam diyor benim için :D

bu ne demek şimdi ? yoksa iki kişiyi birden mi idare ediyorsun ? :D

Dursun Kaplan
06.09.2009, 01:34
Baba! 'Aşık Olmak Ne Demek? '

Daha yaşım,
Onbirmiydi neydi.
Deli kızın elleri,
Elime değdi.
Ardından yüzüme gülümsedi,
'Bana aşık mısın? ' Dedi.

Baba!
Aşık olmak ne demek?

Oğul;
İnsanoğlu aşık bir ümmet.
Aşık olmak,
Abuhayat demek.
Bir çiçeğe gülümsemek,
Aldığın nefesi paylaşmak demek.
Aşk bir dilim ekmek demek.
Kuruda olsa yemek demek.
Aşk, aşkı bilene Cennet,
Bilmeyene Cehennem demek.
Aşk göğe ermek,
Hayattan,
Bir hayat daha dilemek demek.
Aşk,
Bir günlük ömrünü,
Dolu dolu yaşayan,
Bir kelebek demek.
Aşk ana demek,
Aşk baba demek.
Aşk hep yazmak,
Hiç silmemek demek.
Yanlışda olsa,
Üzerini karalamamak,
Temize geçmek demek.
Aşk şimdi sana göre,
Bir oyuncak, bir misket demek.
Aklının erdiği vakit aşk.
işte o zaman aşk demek.
Zorluğu aşmak demek,
Oğul,
Aşk bir deniz demek.
Durgunken balık tutmak,
Tufanken çırpınmak demek.
Ve aşk,
Senin yaptığın demek.
Aşk,
Aşkı öğrenmek demek.

Deli kız,
Elin elime değdide.
'Bana aşık mısın? ' Dedin de.
Sen aşkı biliyor musun?
Sor anlatayım,
İşte o zaman,
Aşık olalım.

.....
06.09.2009, 01:39
paylaşım için teşekkürler gerçekten güzel bir şiir

Aşk, aşkı bilene Cennet,
Bilmeyene Cehennem demek

Gerçekten birisini seviyorsan onu hiç bırakmayacaksın. inandıysan bağlandıysan da karşındaki istemiyorsa o zaman anında unutacaksın yoksa hiç bir zaman unutamazsın. benim gibi...

Murathan
06.09.2009, 01:41
bu ne demek şimdi ? yoksa iki kişiyi birden mi idare ediyorsun ? :D
Yok be Abi biri bitti diğeri başladı :D

.....
06.09.2009, 01:47
Yok be Abi biri bitti diğeri başladı :D

he öyle olur :)

ama sakın kendini bir kızın peşinden harap etme , sonra bizim gibi ne össyi kazanırsın ne hayatında renk kalır.

O yüzden Hayat boş , Eğlen Coş :):)

Dursun Kaplan
06.09.2009, 01:48
Aslında hayat ne boş, nede eğlenecek kadar çoşkulu.

Bunu yaşım 21'lere gelince anladım. :)

.....
06.09.2009, 01:52

aslında hayatın nasıl bir şey olduğunu halen daha anlayamamışsındır diye düşünüyorum.

Adam 70 yaşına geliyo , ne zaman geldim bu yaşa halbukisi çok kısa bir zaman gibi gelip geçti diyor.

O yüzden bu boş hayatı anlamlandırarak yaşamak kadar güzel bir şey yok. Aşk meşk boş işler , tek aşk İlahi aşk :)

ama işte bizdeki de gönül insan unutamıyor...

Dursun Kaplan
06.09.2009, 01:54
Tek aşk ilahi aşk değil işte. :) Bunu söyleyipte züğürt tesellisi içine girmeye hiç gerek yok. :)

Görürüm ben sizi,25 yaşına gelince anneniz size gelin adayları getirmeye başlayınca. :D

.....
06.09.2009, 01:56
Tek aşk ilahi aşk değil işte. :) Bunu söyleyipte züğürt tesellisi içine girmeye hiç gerek yok. :)

Görürüm ben sizi,25 yaşına gelince anneniz size gelin adayları getirmeye başlayınca. :D

ya böyle teselli oluyoz ne edersin :) ama gelin adayı filan beni bozar. hayatta sevmediğim işler.

ula şu dünyada sevmek diye bir şey olmasaydı ne güzel olurdu. hiç acı çekmezdik işte :D

Kadir
06.09.2009, 02:03
ya böyle teselli oluyoz ne edersin :) ama gelin adayı filan beni bozar. hayatta sevmediğim işler.

ula şu dünyada sevmek diye bir şey olmasaydı ne güzel olurdu. hiç acı çekmezdik işte :D

Keşkeeeee..

SDanışmaz
06.09.2009, 03:31

Aynı duyguları paylaşıyoruz :)

Deli kız,
Elin elime değdide.
'Bana aşık mısın? ' Dedin de.
Sen aşkı biliyor musun?
Sor anlatayım,
İşte o zaman,
Aşık olalım.

İşte burası olayın bittiği yer...

.....
07.09.2009, 20:27
Bir daha kız seversem iki olsun. Ula bi insana gereğinden fazla değer verdik , kendimizi kaybettik.

Yok abi yok , biz değer veriyoruz yaranamıyoruz ama başkaları saygısızlık verse yaranıyor. Ne hallere düştük ya...

izzet
07.09.2009, 21:42
Bir daha kız seversem iki olsun. Ula bi insana gereğinden fazla değer verdik , kendimizi kaybettik.

Yok abi yok , biz değer veriyoruz yaranamıyoruz ama başkaları saygısızlık verse yaranıyor. Ne hallere düştük ya...

Genelleme yaparsak erkekler kizlardan daha duygusal davraniyor benim gözümde.

Bir Erkek bir kizi güzel, hos, tatli oldugu icin sevebilir. izlar cogunlukla rahatini gelecegini düsünür, daha rasyoneller. Kimseye hakettiginden fazla deger vermiyeceksin, cünkü o zaman onu yüceltirken, kendin kücük düsme olasiligin artiyor...

hos_cocuk61
07.09.2009, 21:49

Bir Erkek bir kizi güzel, hos, tatli oldugu icin sevebilir. izlar cogunlukla rahatini gelecegini düsünür, daha rasyoneller. Kimseye hakettiginden fazla deger vermiyeceksin, cünkü o zaman onu yüceltirken, kendin kücük düsme olasiligin artiyor...
Bu fikirler kişiden kişiye her zaman değişen bir unsurdur. Söyledikleriden erkekler güzelliğe; bayanlar ise paraya bakar sözünü çıkardım. Doğruluk vede yanlış paylarıda var. Eğer aşırı kesimi ele alır isen, bu teorin doğru; ama geneli ele alır isek bu teorinde tam terside çıkabiliyor.

izzet
07.09.2009, 21:51
Bu fikirler kişiden kişiye her zaman değişen bir unsurdur. Söyledikleriden erkekler güzelliğe; bayanlar ise paraya bakar sözünü çıkardım. Doğruluk vede yanlış paylarıda var. Eğer aşırı kesimi ele alır isen, bu teorin doğru; ama geneli ele alır isek bu teorinde tam terside çıkabiliyor.

Dedigim gibi, kendi cevreme ve tecrübelerime dayanarak genelleme yaptim. Cevremde bir insana deger verip, sonra üzülen taraf cogu zaman erkekler olmustur. Bence erkekler hanimlardan daha duygusal davraniyor, bayanlar ise kendilerini düsünüyor...

izzet
07.09.2009, 21:58
Bu birazda nasil bir insanla muhatab olmana bagli. Hayatina giren insanlar birazda karakterini sekillendiriyor, hayata bakis acini degistiyoror.

En önemlisi birazda sansin olcak, karsindaki insan hevesini sevkini kirmayacak. Ben böyle olumsuz konusuyorum diye herkesin öyle olmasina gerek yok, mesela Emirhan cevap verseydi, daha heyecanli, daha optimist olurdu. Biraz insanin yapisida bu islere etki ediyor...

.....
07.09.2009, 23:45

:alkış: Abi sanki içinde bulunduğum durumu anlattın teşekkür ederim gerçekten.

Zengin koca istiyor , yakışıklılık ya da en önemli şey olan dürüstlük artık aranmaz oldu. hırsız bile olsan zengin bozuntusu olacaksın diyorlar.

ve hakettiğinden fazla değeri verdik , senin dediğin gibi kendi değerimizi düşürdük. hayırlısı olsun be , bilmiyorlar ki para ile mutlu olunmuyor. bilmiyorlar ki...

Muhammed
07.09.2009, 23:48
Çıkın şu başlıktan manyakmısınız :D Kaldıkça bunalıma girersiniz.

.....
07.09.2009, 23:55
Çıkın şu başlıktan manyakmısınız :D Kaldıkça bunalıma girersiniz.

ya zaten bunalımdayım Müslüm dinledikçe daha da kötüoluyorum bilmiyorum halim ne olacak :)

izzet
07.09.2009, 23:58
Ama illa herkes böyle olacak diye bir kaidede yok tabi, dedigim gibi genelleme yapiyorum, aralarinda gayet iyi onsanlarda var. Insallah hepiniz mutlu olacaginiz insani bulursunuz, hevesiniz ve sevkiniz kirilmadan. Kendinizi bunalima sürüklemeyin, hayatinizi yasayin....unutmayin, aybedilern hersey geri kazanilabilir, zamandan gayri...

.....
08.09.2009, 00:02
Ama illa herkes böyle olacak diye bir kaidede yok tabi, dedigim gibi genelleme yapiyorum, aralarinda gayet iyi onsanlarda var. Insallah hepiniz mutlu olacaginiz insani bulursunuz, hevesiniz ve sevkiniz kirilmadan. Kendinizi bunalima sürüklemeyin, hayatinizi yasayin....unutmayin, aybedilern hersey geri kazanilabilir, zamandan gayri...

yok abi benimkisi asla kazanılmaz. yani bir şey bu kadar mı zor olur deseler işte benim hayatım derim...

izzet
08.09.2009, 00:04
yok abi benimkisi asla kazanılmaz. yani bir şey bu kadar mı zor olur deseler işte benim hayatım derim...

Daha yasin 18 illa bir sekilde düzlüge cikarsiniz, sadece kendinizi gereksiz bunalimlara sokmayin... benim bu islerde kesinlikle hevesim sevkim kalmadi, bu duruma gelmemeye bakin... Pozitif olun...

Nurbanu
08.09.2009, 00:11
bu nasıl bi şeydir yaaa... atsan atılmaz satsan satılmaz :) o seni terkeder döner gelir, sen bırakırsın gitmek istersin gidemezsinnn :D bundan sonra duygusal davranmak yok herşeye rasyonel bakıyorum ilgililere duyurulur :D

.....
08.09.2009, 00:16
Daha yasin 18 illa bir sekilde düzlüge cikarsiniz, sadece kendinizi gereksiz bunalimlara sokmayin... benim bu islerde kesinlikle hevesim sevkim kalmadi, bu duruma gelmemeye bakin... Pozitif olun...

ya benim durumumda aynen öyle , yani artık kimseyi sevmem düşüncesi beynimde hakim ama işte aklımda çıkaramıyorum. unutmak isterken daha çok bağlanıyorum

3 yıl boyunca aynı sınıfta okursunda gidip yüzüne bir tek kelime konuşamaz mısın ? işte bu benim :( ama sorun bu değil sorun para hevesi :S

Fatih Yücel
08.09.2009, 00:18
bu nasıl bi şeydir yaaa... atsan atılmaz satsan satılmaz :) o seni terkeder döner gelir, sen bırakırsın gitmek istersin gidemezsinnn :D bundan sonra duygusal davranmak yok herşeye rasyonel bakıyorum ilgililere duyurulur :D

çok kararlı gördüm seni :D ama bu kadar emin olma derim ben koskoca 20 sene bu duyguya aykırı yaşam sürerken 1 yılda değişti bütün herşey 1 kişi yüzünden :)

Nurbanu
08.09.2009, 00:20
çok kararlı gördüm seni :D ama bu kadar emin olma derim ben koskoca 20 sene bu duyguya aykırı yaşam sürerken 1 yılda değişti bütün herşey 1 kişi yüzünden :)

bu bir kişileri ortadan kaldırısak tüm hayatımız düzene girecek :D ben kararlıyım ;)

izzet
08.09.2009, 00:21
Seni para icin istemeyen kizdan sana hayir gelmez... Aslinda sükretmelisin, iyikide olmamis, materyalist biri ile beraber olacagina, seni seven kisiyi ara daha iyi...

Adem Erdoğan
08.09.2009, 00:23
Seni para icin istemeyen kizdan sana hayir gelmez... Aslinda sükretmelisin, iyikide olmamis, materyalist biri ile beraber olacagina, seni seven kisiyi ara daha iyi...

sende materyalist olma , dış güzelliğe değil, iç güzelliğe yani karaktere önem ver.;)

izzet
08.09.2009, 00:23
sende materyalist olma , dış güzelliğe değil, iç güzelliğe yani karaktere önem ver.;)

Ben güzel birini ariyorum dedimmi adem? Ben kimseyi istemiyorum artik...

.....
08.09.2009, 00:24
bu bir kişileri ortadan kaldırısak tüm hayatımız düzene girecek :D ben kararlıyım ;)

sen kaldır bende ne istersen yaparım. ama yok yok yok heryerde var bu tipler :S

.....
08.09.2009, 00:25

beni seven kişiyide ben sevemiyorum :( ne olacak benim halim ? :S

Fatih Yücel
08.09.2009, 00:25
bak sadece bir kişi dedim öncesi ve sonrası yok banu ...

izzet
08.09.2009, 00:26
beni seven kişiyide ben sevemiyorum :( ne olacak benim halim ? :S

Zorla güzellik olmaz, akisina birak:

Ama sunu cok samimi olarak söylüyorum: Sevmekten cok Sevilmek önemli...

Nurbanu
08.09.2009, 00:30
bak sadece bir kişi dedim öncesi ve sonrası yok banu ...

bu bir kişiler diye çoğul kullandığım senin bir kişi ve benim bir kişi anla kardeşim daaa :D

.....
08.09.2009, 00:31
Zorla güzellik olmaz, akisina birak:

Ama sunu cok samimi olarak söylüyorum: Sevmekten cok Sevilmek önemli...

ya seviliyorsun da bu beni mutlu etmiyorki. Mesele en ulaşılamaz olan kişiye ulaştım ama mutlu olmadım.

Fakat istediğim kişi o kadar ulaşılamaz değil ama olmuyor. olmuyor olmuyor

izzet
08.09.2009, 00:38
ya seviliyorsun da bu beni mutlu etmiyorki. Mesele en ulaşılamaz olan kişiye ulaştım ama mutlu olmadım.

Fakat istediğim kişi o kadar ulaşılamaz değil ama olmuyor. olmuyor olmuyor

Olmuyorsa birakacaksin, bos inatlara düsme. Naz yapar bir iki haftada gecer diyorsan baska, ama gercekten is imkansizsa hic zorlama, zamanina yazik edersin...

.....
08.09.2009, 00:40
Olmuyorsa birakacaksin, bos inatlara düsme. Naz yapar bir iki haftada gecer diyorsan baska, ama gercekten is imkansizsa hic zorlama, zamanina yazik edersin...

abi zamanda ne kelime, öss yi kazanamadım, o kadar iyi okulda okudum barajı zor geçtim

2 yıldır ders filan dinliyemiyorum. yani ben o kadar bağlanmışken karşımdaki insan mı diye kendime sorar oldum ?insan olan bunu yapmaz!

izzet
08.09.2009, 00:55
abi zamanda ne kelime, öss yi kazanamadım, o kadar iyi okulda okudum barajı zor geçtim

2 yıldır ders filan dinliyemiyorum. yani ben o kadar bağlanmışken karşımdaki insan mı diye kendime sorar oldum ?insan olan bunu yapmaz!

Sevmiyorsa yapilacak birsey yok, fazla naz asik usandirir...

.....
08.09.2009, 01:00
Sevmiyorsa yapilacak birsey yok, fazla naz asik usandirir...

işte herkesin verdiği cevap bu. bundan öteye gidemiyorum malesef. ama artık sevmem. büyük konuşmak istemiyorum kimseyi sevemem.

Emirhan Makul
08.09.2009, 01:03
Yakın zamanda aradaki yaş farkı hakkında önemli uyarılarım olacak başlığı takip edin herkesin başına gelir önemli bir konu :)

izzet
08.09.2009, 01:03
işte herkesin verdiği cevap bu. bundan öteye gidemiyorum malesef. ama artık sevmem. büyük konuşmak istemiyorum kimseyi sevemem.

Büyük konusma, daha yasin ne, bir tane karsilikiz ask icin öyle kendini fesh etme...

benim basimdan 3 tane basarisiz iliski gecti, ben bile olmaz demiyorum, ancak hevesim yok, artik annem kimi isterse modundayim, ama senin icin bu gecerli degil...

Karsiliksiz ask, aska küsmek (ben aska inanmiyorum o baska konu) icin gecerli bir neden degildir...

.....
08.09.2009, 01:15
Büyük konusma, daha yasin ne, bir tane karsilikiz ask icin öyle kendini fesh etme...

benim basimdan 3 tane basarisiz iliski gecti, ben bile olmaz demiyorum, ancak hevesim yok, artik annem kimi isterse modundayim, ama senin icin bu gecerli degil...

Karsiliksiz ask, aska küsmek (ben aska inanmiyorum o baska konu) icin gecerli bir neden degildir...

benim için geçerli bir neden. başka bir kızın suratına bakarken halen daha fikrimde o varsa bu nedir ? bundan sonra büyük ihtimalle o olacaktır.

sevsem bile başkasını o kadar severek sevemem. ya da bu kadar sevdim başkasını nasıl seveyim derim ?

izzet
08.09.2009, 01:22
benim için geçerli bir neden. başka bir kızın suratına bakarken halen daha fikrimde o varsa bu nedir ? bundan sonra büyük ihtimalle o olacaktır.

sevsem bile başkasını o kadar severek sevemem. ya da bu kadar sevdim başkasını nasıl seveyim derim ?

Zaman herseyin ilaci, ben bile 3 defa yere düstüm 3 defa ayagi kalktim, hatta ilk ikisinden sonra baska insanlara baglanmayi basirdim, senin bir iliskin bile yok, kendi kendine yasiyorsun, sadece kendine zarar veriyorsun..

.....
08.09.2009, 01:47
Zaman herseyin ilaci, ben bile 3 defa yere düstüm 3 defa ayagi kalktim, hatta ilk ikisinden sonra baska insanlara baglanmayi basirdim, senin bir iliskin bile yok, kendi kendine yasiyorsun, sadece kendine zarar veriyorsun..

valla öyle abi , bi çare bekliyorum . inşallah kurtulurum bu illetten. kendi kendimi hiç yok yere bitirdim

izzet
08.09.2009, 01:51
valla öyle abi , bi çare bekliyorum . inşallah kurtulurum bu illetten. kendi kendimi hiç yok yere bitirdim

Cünkü öyle olacagini bekliyorsun, kendini kasma, kendini rahat birak...

ben bile hayata devam edebiliyorum, detaylari dökmemi bekleme ama, benim bir kiz arkadasim vefat etti, bir süre sonra bir sekilde ayaga kalktim, derken bir kisiye yeniden baglanirken ailesi evlendirdi, bunu da bir sekilde astim derken en son kiz arkadasim cok karaktersiz biri cikti...

ben bile kendimi sartlamiyorum, sen niye sartlayacaksinki...yeterki hevesini sevkini kirma...

.....
08.09.2009, 01:56
Cünkü öyle olacagini bekliyorsun, kendini kasma, kendini rahat birak...

ben bile hayata devam edebiliyorum, detaylari dökmemi bekleme ama, benim bir kiz arkadasim vefat etti, bir süre sonra bir sekilde ayaga kalktim, derken bir kisiye yeniden baglanirken ailesi evlendirdi, bunu da bir sekilde astim derken en son kiz arkadasim cok karaktersiz biri cikti...

ben bile kendimi sartlamiyorum, sen niye sartlayacaksinki...yeterki hevesini sevkini kirma...

abi seninkiside çok zormuş. Hatta benimkinden bile. ama mutlu olmaya çalışıyorsan ne mutlu sana. gönül işine akıl sır ermiyor. kendi kendimi harap ettim bir hiç uğruna.

inşallah en kısa zamanda unuturum ve hayata dönerim...

izzet
08.09.2009, 02:00
abi seninkiside çok zormuş. Hatta benimkinden bile. ama mutlu olmaya çalışıyorsan ne mutlu sana. gönül işine akıl sır ermiyor. kendi kendimi harap ettim bir hiç uğruna.

inşallah en kısa zamanda unuturum ve hayata dönerim...

Oturdugun evde aklinda cikmaz, disariya cik, yeni ortamlara gir, yeni arkadaslar edin...inan bana senin durumun o kadar da kötü degil, sonucta belkide beraber olsaniz cok mutsuz olurdunuz...

Yahu benim gibi hasarli adamdan cok yardim beklemeyin, Emirhan bakiyordu bu islere, nerde o? :D

Gökhan KAN
08.09.2009, 02:01
Emirhan bana askerlikten sonra bir haller oldu..Daha önce pek umursamazdım ama artık umursuyurum..Aradığım kişide genel kültür, sosyal faaliyet, çağdaşlık gibi özellikler arıyorum..

Bana ne oldu Emirhan...:)

.....
08.09.2009, 02:01
Oturdugun evde aklinda cikmaz, disariya cik, yeni ortamlara gir, yeni arkadaslar edin...inan bana senin durumun o kadar da kötü degil, sonucta belkide beraber olsaniz cok mutsuz olurdunuz...

Yahu benim gibi hasarli adamdan cok yardim beklemeyin, Emirhan bakiyordu bu islere, nerde o? :D

valla ya tam kayaya çarpmışım , benim derdim kimsede yoktur derken halime şükreder oldum :)

izzet
08.09.2009, 02:06
valla ya tam kayaya çarpmışım , benim derdim kimsede yoktur derken halime şükreder oldum :)

Sükredeceksin tabiki, bende sükrediyorum, ama hayatin insana nasil bir yol cizecegi belli olmuyor...Böyle bos isler icin kendini heba etmeye deymez...

.....
08.09.2009, 02:15
Sükredeceksin tabiki, bende sükrediyorum, ama hayatin insana nasil bir yol cizecegi belli olmuyor...Böyle bos isler icin kendini heba etmeye deymez...

Valla çok haklısın abi , ne gerek var ki. düşünüyorum da çok salak işlerle uğraşmışım. şimdiye daha yararlı bir sürü iş yapabilirdim.

neyse abi aydınlattığın için teşekkür ederim insallah Allah hepimizin gönlüne göre verir. saolasın :)

izzet
08.09.2009, 02:16
Valla çok haklısın abi , ne gerek var ki. düşünüyorum da çok salak işlerle uğraşmışım. şimdiye daha yararlı bir sürü iş yapabilirdim.

neyse abi aydınlattığın için teşekkür ederim insallah Allah hepimizin gönlüne göre verir. saolasın :)

Eyvallah...

Emirhan Makul
08.09.2009, 02:28
Emirhan bana askerlikten sonra bir haller oldu..Daha önce pek umursamazdım ama artık umursuyurum..Aradığım kişide genel kültür, sosyal faaliyet, çağdaşlık gibi özellikler arıyorum..

Bana ne oldu Emirhan...:)

Aslında olması gerekende bu bir çok erkek bu yüzden mutsuz burada kızlar genel kültürsüzdür sosyal faalietsizdir çağdaş değildir diye genelleme yapmak istemiyorum ama ne yazık ki çoğunluğu öyle.

Senin kendi ilişkilerine kriter koyman kötü değil çok mantıklı bir iş.

.....
08.09.2009, 02:39
Emirhan ;usta sence ben ne yapmalıyım ? yazdıklarımı az da olsa okuduysan ? :)

Emirhan Makul
08.09.2009, 02:43
Emirhan ;usta sence ben ne yapmalıyım ? yazdıklarımı az da olsa okuduysan ? :)

Ömer okuyorum ama öyle dolambaçlı konuşuyorsunuz ki gerek yok bunlara sen sorununu bana en fazla 3 cümleyle sor bende birşeyler söyleyeyim.

Gökhan KAN
08.09.2009, 02:44
Aslında olması gerekende bu bir çok erkek bu yüzden mutsuz burada kızlar genel kültürsüzdür sosyal faalietsizdir çağdaş değildir diye genelleme yapmak istemiyorum ama ne yazık ki çoğunluğu öyle.

Senin kendi ilişkilerine kriter koyman kötü değil çok mantıklı bir iş.
Gerçekten çoğu öyle güncel konulardan bile haberleri olmaz..:)

Ergenekonu sorsan bilmiyorum senden duydum diyebilirler..:)

Emirhan Makul
08.09.2009, 02:45
Gerçekten çoğu öyle güncel konulardan bile haberleri olmaz..:)

Ergenekonu sorsan bilmiyorum senden duydum diyebilirler..:)

Öyle güncelin dışında birde böyle bir nesneyi bir yiyeceği bilmeyenler olabiliyor veya bir kelimenin manasını bilmeyenler oluyor onlara hiç anlam veremiyorum ayıptır söylemesi geçenlerde bir kız arkadaşıma kaygana dedim bilmedi giresunlu olduğu halde enteresan ya.

Gökhan KAN
08.09.2009, 02:52
Öyle güncelin dışında birde böyle bir nesneyi bir yiyeceği bilmeyenler olabiliyor veya bir kelimenin manasını bilmeyenler oluyor onlara hiç anlam veremiyorum ayıptır söylemesi geçenlerde bir kız arkadaşıma kaygana dedim bilmedi giresunlu olduğu halde enteresan ya.
Genel kültür gerçekten kızların doğasında yok..Hayatta önüne ne çıkarsa onu yaşıyorlar..Biraz daha fazla bilgi edinme gibi bişey yok çoğunda..Bilmediğin bişeyi araştırmak öğrenmek çok mu zor..

Ben öyleyim bilmediğimi öğrenmek isterim..Her konuda birazcıkda olsa bişeyler bilmek isterim...

İşte bu yüzden bir konuyu uzun uzun tartışamıyosun..30. sn yede altında kalıyor senin..Benimde hiç hoşuma gitmiyor..

.....
08.09.2009, 02:52
Ömer okuyorum ama öyle dolambaçlı konuşuyorsunuz ki gerek yok bunlara sen sorununu bana en fazla 3 cümleyle sor bende birşeyler söyleyeyim.

lise birden beri ilk gördüğüm andan beri sevdiğim bir kız var. ama kız tamemen para düşkünü birisi. paralı koca arıyorum diye göğe çıktı :D

neyse bu bazen aklıma geliyor , yani sık sık unutamıyom bunu. sence ne yapmalıyım :)

Gökhan KAN
08.09.2009, 02:54
lise birden beri ilk gördüğüm andan beri sevdiğim bir kız var. ama kız tamemen para düşkünü birisi. paralı koca arıyorum diye göğe çıktı :D

neyse bu bazen aklıma geliyor , yani sık sık unutamıyom bunu. sence ne yapmalıyım :)
Emirhanın tavsiyesinden önce ben bir tavsiye edeyim..Bol bol loto oyna..:)

Emirhan Makul
08.09.2009, 03:06
Genel kültür gerçekten kızların doğasında yok..Hayatta önüne ne çıkarsa onu yaşıyorlar..Biraz daha fazla bilgi edinme gibi bişey yok çoğunda..Bilmediğin bişeyi araştırmak öğrenmek çok mu zor..

Ben öyleyim bilmediğimi öğrenmek isterim..Her konuda birazcıkda olsa bişeyler bilmek isterim...

İşte bu yüzden bir konuyu uzun uzun tartışamıyosun..30. sn yede altında kalıyor senin..Benimde hiç hoşuma gitmiyor..

İşte bu yüzden her erkek biraz öğretmendir ve öğretmenlik yapması gerekir bu konudan şikayetçi olunmakla bir yere varılmadığı açık ve net ya aradığın kişiyi ne zaman geleceğini bilmeden bekleyeceksin yada sevebileceğin öğrenme hevesi olan biri ile genel kültür ve diğer bilgileri öğreteceksin.

İlk önce kendine şunu sor sen duygulara önem vermeyip bu kadar seviyesiz bir istekte bulunan bir bayanla çıkabilecek kadar duygusuz bir insan mısın ?

.....
08.09.2009, 03:08
İlk önce kendine şunu sor sen duygulara önem vermeyip bu kadar seviyesiz bir istekte bulunan bir bayanla çıkabilecek kadar duygusuz bir insan mısın ?

işte orda aklım duruyor. Ben onu o güzel gülüşüyle , o tatlı bakışıyla sevdim. yaptıkları ve yaşadıkları bunları nedense silemiyor. içimde nefret besliyorum ama unutamıyorum. evin duvarlarında , geceleri rüyalarımda , hatta sabah kalktığımda mutlu olarak kalkıyorum. böyle birisini nasıl sevmişim onu da bilmiyorum ama unutamıyorum!

Gökhan KAN
08.09.2009, 03:11
Emirhan birde şu dikkatimi çekiyor..Hiç bişey bilmezler ama sanki bişey öğrenemeye vakitleri yok çok yoğunmuş gibi davranıyorlar..

.....
08.09.2009, 03:12
Emirhan birde şu dikkatimi çekiyor..Hiç bişey bilmezler ama sanki bişey öğrenemeye vakitleri yok çok yoğunmuş gibi davranıyorlar..

süslenmekten , çene yapmaktan onlara vakit gelmiyo ki :D

Emirhan Makul
08.09.2009, 03:14
Ömer sana şunu söyleyim daha kötü ibretlik hikayeler vardır duyduğunda kahrolursun vay be dersin öyle Aşk'lar vardır ki imkansızdır hani o bilindik imkansızlıklar değil yok annesi istemedi yok eski sevgilisi bırakmamıştı yok o yeni zellanda da ben mardindeyim bunlar hikaye bazen öyle iğrenç konumda ki öyle farklı kişilere aşık oluyorsunuz ki feleğin döner Ömer bana bu konuda inan çünkü bunlardan bir tanesinide ben yaşadım 6 sene oldu ben etkisinden üzülme ağlama isyan etme açısından kurtuldum ama kalbimde beynimde halen daha birşey canlandırıyorsa bu Aşktır işte.

Burda önemli olan şudur her zaman diyorum yine diyeceğim arkadaşım çok mu darda kaldın çok mu kötü durumdasın herşeyi sil yeniden başla yeniden bir elbise al stilini değiştir ve geç aynanın karşısına benim adım ömer ben en güçlü insanım ben istersem herkes benle olur istemediğimde olmaz diye haykır kaykır bunu bir evde bir çok araba geçen bir yolda birde denize karşı bağır haykır sonra da göğsünü gere gere git ve istediğini yap.

Ömer unutmak diye birşey yok unutmak diye birşey olsaydı insanlar 10'larca seneler sonra ilk aşkarını gördüklerinde ağlamazlardı inan bana böyle milyonlarca insan var unutamazsın onla yaşamayı öğrenmelisin ve acil yardım paketinde bu saydıklarımdır.

Emirhan Makul
08.09.2009, 03:17

Yok o şeyden ileri geliyor hani ben bunlarla ilgilenmem boş işler ben olgun bir insanım tripleridir çünkü erkekler büyümek istemezler kızlar ise hemen büyümek isterler olgunlaşmak isterler bunu sadece ergenlik olarak alma 16 iken 21 olmak ister 21 iken 35 olmak ister bu hep sürüncemeli olarak devam eder.

Gökhan şunu söyleyim durumun vahim değil bahsettiğin şekilde bir çok bayan var yani genel kültüre sahip olan gündemi takip eden kitap okuyabilen bir çok bayan var ama kitap okuyan bu şey değil kapağında kalpli boncuklu kitap okuyanlardan değil bildiğin kitap okuyan milyonlarca kız var inan bana onun için moral bozma sen kendi kişiliğini belli edersen elbet böyle şanslı bir bayana rastlayacaksındır.

.....
08.09.2009, 03:20
Ömer sana şunu söyleyim daha kötü ibretlik hikayeler vardır duyduğunda kahrolursun vay be dersin öyle Aşk'lar vardır ki imkansızdır hani o bilindik imkansızlıklar değil yok annesi istemedi yok eski sevgilisi bırakmamıştı yok o yeni zellanda da ben mardindeyim bunlar hikaye bazen öyle iğrenç konumda ki öyle farklı kişilere aşık oluyorsunuz ki feleğin döner Ömer bana bu konuda inan çünkü bunlardan bir tanesinide ben yaşadım 6 sene oldu ben etkisinden üzülme ağlama isyan etme açısından kurtuldum ama kalbimde beynimde halen daha birşey canlandırıyorsa bu Aşktır işte.

Burda önemli olan şudur her zaman diyorum yine diyeceğim arkadaşım çok mu darda kaldın çok mu kötü durumdasın herşeyi sil yeniden başla yeniden bir elbise al stilini değiştir ve geç aynanın karşısına benim adım ömer ben en güçlü insanım ben istersem herkes benle olur istemediğimde olmaz diye haykır kaykır bunu bir evde bir çok araba geçen bir yolda birde denize karşı bağır haykır sonra da göğsünü gere gere git ve istediğini yap.

Ömer unutmak diye birşey yok unutmak diye birşey olsaydı insanlar 10'larca seneler sonra ilk aşkarını gördüklerinde ağlamazlardı inan bana böyle milyonlarca insan var unutamazsın onla yaşamayı öğrenmelisin ve acil yardım paketinde bu saydıklarımdır.

Usta zor durumda olmamın sebebide bu ; istesem istediğim kişiyi bulabilirim ama vicdanım rahat olmuyor. hatta bunu bir kaç kere yaptımda. ama ne yazıkki aklımda hep o vardı.

insanların duygularıyla oynamak kadar kötü bir şey yok. o yüzden yeni stil yeni sistem ve yeni ilişkiler getirir. Benim içim nedense rahat etmiyor. karşımdakinide kırmak ve onun saf temiz duygularıyla oynamak istemiyorum.

Tabi söylediklerin çok doğru. Hayat sonuçta devam ediyor. Mutlu olmaya başlamalıyız. Gerçek manada mutlu olabilirim dersek belki oluruz. Deneyeceğim inşallah başarırım usta. Bilgilendirmelerin için de ayrıca teşekkür ederim. sağolasın.

Gökhan KAN
08.09.2009, 03:24
3 yıl oldu sevdiğim birinden ayrılalı....Ve onu 2 defa gördüm o gün bugündür..İçimde sevgi kalmadı ama evinin önünden geçerken hala elim ayağım titriyor..En son gördüğümde görsel açıdan hiç güzel gelmedi..Nasıl sevdim bunu dedim kendi kendime..İşte sorun burda..

Unutamamaktan mı elim ayağı titriyor yoksa ona alıştığım için mi..

unutamamak mı alışkanlık mı yoksa ikiside aynı şey mi ? Saçmalıyor olabilirim..:)

.....
08.09.2009, 03:27
3 yıl oldu sevdiğim birinden ayrılalı....Ve onu 2 defa gördüm o gün bugündür..İçimde sevgi kalmadı ama evinin önünden geçerken hala elim ayağım titriyor..En son gördüğümde görsel açıdan hiç güzel gelmedi..Nasıl sevdim bunu dedim kendi kendime..İşte sorun burda..

Unutamamaktan mı elim ayağı titriyor yoksa ona alıştığım için mi..

unutamamak mı alışkanlık mı yoksa ikiside aynı şey mi ? Saçmalıyor olabilirim..:)

bence alışmak.

ben 3 yıl boyunca gecesiyle gündüzüyle aynı havayı teneffüs ettim. sabah sınıfta akşamları etüt çıkışları gördüm. ama yaşanmış bir şeyde yok ortada.

Bu olsa olsa alışkanlıktır. ben onu görmeyi özledim gibi bir şey , ama şu an yanıma gelse nefret ettiğimi yüzüne söylerim. Paragöz ahlaksız diye yüzüne haykırırım. neyse ya üzülmeye değmez ben bunu anladım. bundan sonra üzülmeyecem ama :)

Kubilay ŞAHİN
08.09.2009, 03:31
Olum Ramazan Ramazan Düşünmeyin Böyle Şeyler.. Sinirlendikce Başınıza Vurur Benden Demesi..:D

Emirhan Makul
08.09.2009, 03:36
Ömer gerekirse 2-3 kişinin duygularıyla istemeden oynayacaksın ama bu sayede o illetten kurtulacaksın bu iş öyle yürümez anladın mı nereye kadar 35-40 yaşına kadar bu eziyeti mi çekeceksin ondan sonra "Ulan ne salakmışım ya" diyip gülümseyecek misin gerekirse 4-5 kişiyle yeniden başla sonra onları o eskisini unutamamak yüzünden kır ayrıl terket ama sonra bu depresiflikten kurtuğunda git ayaklarına kapan helallik iste bundan başka çözüm yolu yok alışmalısın.

Gökhan

O Elinin ayaının titremesinin eskisinden farkı ne biliyor musun titrerken üzülmemen içinden tatlı bir tebessümün geçmesi " ne günlerdi ve olamaz ya o günleri yaşar gibiyim seneler önce burdan geçer gibiyim" der ve güler gibi olur kalbin.

Çünkü Gökhan oradan 3 sene önce geçerken Sırıksıklam aşığın biriydi gözü karaydı insan eskisini hatırlarken duygusallaşır eminim sende üzülmemiş ama tatlı bir duygusallık yaşamışsındır herkese böyle mazi nasip olmaz emin ol en azından şu tarihten itibaren bizim yaşadıklarımız bile yaşanamaz kendini şanslı bil bizden önceki aşkları biz dinledik masal gibi bundan 10 sene sonra da bizimkilere vay be diyerek dinleyecekler emin ol çünkü yeni nesil hiç birşeye önem vermiyor.

Sefa Murat Dokuz
08.09.2009, 03:37
Bu işlere hiç bulaşmıyorum geçen Aralıkta bi bulaşalım dedik Temmuz'da zor kurtulduk etkisinden halen daha artçıları sürüyor.

.....
08.09.2009, 03:41
Ömer gerekirse 2-3 kişinin duygularıyla istemeden oynayacaksın ama bu sayede o illetten kurtulacaksın bu iş öyle yürümez anladın mı nereye kadar 35-40 yaşına kadar bu eziyeti mi çekeceksin ondan sonra "Ulan ne salakmışım ya" diyip gülümseyecek misin gerekirse 4-5 kişiyle yeniden başla sonra onları o eskisini unutamamak yüzünden kır ayrıl terket ama sonra bu depresiflikten kurtuğunda git ayaklarına kapan helallik iste bundan başka çözüm yolu yok alışmalısın.

Denedim , hatta dediğin gibi gidip helallik bile istedim. tertemiz saf bir kızın hayalleriyle oynadım ( sakın kimse yanlış anlamasın kötü manada değil olamazda zaten )

gittim helallik istedim gerçekten yanlış yaptığımı anlamışım. artık mecbur başka kişilerde mutluluk arayacaz. ama ben bu şekile karşıyım. sadece unutmak için ise olabilir diyorum. yoksa sırf eğlence olsun diye bu işler yapılmaz. ayrıca haa deyince de olmaz. herşeyi zamana bırakacaksın.

Bu sene başımı taşlara vurdum keşke sınava çalışsaydım diye, bu bir kere olur bir daha bu hataya düşmeyecem ve Allahın izniyle güzel bir gelecek kuracam kendime.

Bende biliyorum salakça ve boşça bir hevesten başka bir şey değil ama alışkanlıklara bir son verirsek kurtulacaz bu illetten.

Gökhan KAN
08.09.2009, 03:43
Ya Emirhan aklıma geldi şimdi..Bu kızdan ayrıldıktan sonra beraber olduğum ilk kızla ilk buluşmamızda konuşuyoruz ama aklımda hep diğeri var..Konuşuyoruz aklımdan öteki geçiyor ama aynı zamanda bunu o anda şimdi sana söyler gibi kendime söylüyorum..Ne yapıyorum ben diye..

O an o kıza çok üzüldüm..Aklıma her geldiğindede üzülürüm kötülük yapmış gibi hissediyorum..

İşte şimdiki gençlerde bu duygu yer almıyor..

Emirhan Makul
08.09.2009, 03:44
Ömer sana daha hiç birşey söylemiyorum sana söylenecekleri sen kendine söylüyorsun zaten yaranı biliyorsun melhemini biliyorsun melhemin yerinide biliyorsun eee alda sür da devir muylu olma devri arabesk işi bitti güçlü olma zamanı.

.....
08.09.2009, 03:46
Ya Emirhan aklıma geldi şimdi..Bu kızdan ayrıldıktan sonra beraber olduğum ilk kızla ilk buluşmamızda konuşuyoruz ama aklımda hep diğeri var..Konuşuyoruz aklımdan öteki geçiyor ama aynı zamanda bunu o anda şimdi sana söyler gibi kendime söylüyorum..Ne yapıyorum ben diye..

O an o kıza çok üzüldüm..Aklıma her geldiğindede üzülürüm kötülük yapmış gibi hissediyorum..

bir önceki mesajı okursan anlarsın abi ;) :)

.....
08.09.2009, 03:47
Ömer sana daha hiç birşey söylemiyorum sana söylenecekleri sen kendine söylüyorsun zaten yaranı biliyorsun melhemini biliyorsun melhemin yerinide biliyorsun eee alda sür da devir muylu olma devri arabesk işi bitti güçlü olma zamanı.

tamam usta, bundan sonra güçlü olacaz. Allahın izniyle güzel günler yakındır...

hepinize teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Hayırlı sahurlar...

Emirhan Makul
08.09.2009, 03:47

Eğer bu duygu şimdiki gençlerde olsaydı tutunamazlardı zaten bu ortamda ıslak mendil ve kirli el mantığı ile haraket ediyorlar ama bilmiyorlar ki Aşk balık yemek gibidir kolonyalı mendille veya başka bir kolonyalı mendillle veyahut kolonyanın kendisi ile geçmez Direk su ile yıkayacaksın.

(Ömer sen buna aldırma senin konumun farklı ben burda genel düşünce yapısından bahsediyorum çocuklar hiç bir ilişki yaşamamışken böyle kullanmaya başlıyor insanları bizim gibi değil yani)

Gökhan sende ki herşeyde olumlu iyi niyetli insan haraketi sana ne diyeyim bu kişiliğinin basamaklarını gözümün önünde canlandırmama neden oluyor bence bu özelliklerin iyi valla.

Gökhan KAN
08.09.2009, 03:50
bir önceki mesajı okursan anlarsın abi ;) :)
Şimdi okudum..:)

Bu gece aşk günümdeyim heralde..:)

Ya birde şundan nefret ediyorum..İlk ayrılık zamanları acaba o da beni düşünüyormudur sorularını sürekli kendine sorarsın ya uyuz oluyorum ya..:)

Emirhan Makul
08.09.2009, 03:52
Acımasızlık bazen bir çoğu düşünceleri yener bazen acımasız olun o zaman çok şey düşünmezsiniz.

Gökhan KAN
08.09.2009, 03:54
Neyse sahurumuzu yapalım..

.....
10.09.2009, 03:17
:(

msnde açık ve benim o kişi olduğumu bilmiyor. Ben ise her zaman ki gibi kayıplardayım.:(

Gökhan KAN
10.09.2009, 03:19
:(

msnde açık ve benim o kişi olduğumu bilmiyor. Ben ise her zaman ki gibi kayıplardayım.:(
Ömer yüzeğimizi dağlama..Üzülüyorum gerçekten..:(

.....
10.09.2009, 03:21
Ömer yüzeğimizi dağlama..Üzülüyorum gerçekten..:(

msn iletisi bile , mUtLu

herkes hayatını sürdürüyor anasını satayım , basur çıktı bende ama halen daha mutlu olamıyoruz ( zaten basurun çıkma nedeni de stres...)

Alper Beyazay
10.09.2009, 03:34
msn iletisi bile , mUtLu

herkes hayatını sürdürüyor anasını satayım , basur çıktı bende ama halen daha mutlu olamıyoruz ( zaten basurun çıkma nedeni de stres...)

Mutlu mu ? :eek::(

.....
10.09.2009, 03:35
Mutlu mu ? :eek::(

karşımdaki kızın iletisi mutlu olan. o hayatından mutlu ben ise ölüme 5 kala...

Alper Beyazay
10.09.2009, 03:42
karşımdaki kızın iletisi mutlu olan. o hayatından mutlu ben ise ölüme 5 kala...

Mutluysa da bari iletiye yazmasın mutlu olduğunu,nispet yaparcasına..Gerçi senin onu gördüğünü bilmiyor sanırım..Stres yaptım şimdi,bi an kendimi senin yerine koyunca :o

.....
10.09.2009, 03:45
Mutluysa da bari iletiye yazmasın mutlu olduğunu,nispet yaparcasına..Gerçi senin onu gördüğünü bilmiyor sanırım..Stres yaptım şimdi,bi an kendimi senin yerine koyunca :o

ya toplu olarak msnlerini eklemiştim. aylar öncesinden aklıma geldi açıyım dedim açık. ama benim Ömer olduğumu bilmiyor. mutlu yazmış iletisinin yanına :(

hey gidi hey biz geceleri uykusuz kalalım onun yaptıklarına bak.:(

SDanışmaz
10.09.2009, 03:50
Sizin mesajları okurken 2 sene önce yaşadığım bir anım geldi.

Kendisine hiç ulaşmamı istemiyordu, telefon numarası dahi değişmişti. Ben sadece kuzeni vasıtasıyla haber alabiliyordum durum böyle olunca psikolojikmen aklımdan çıkmıyordu. Kız arkadaşlarımdan birini çağıracak olsam yanlışlıkla bunun adını derdim :( Durum bir ara öyle bir hale gelmişti ki amcamın oğlunu çağırırken bunun adını diyordum, ilk hecesini söyledikten sonra iyi kıvırmıştım :D

Bunu hatırlayınca gece gece gülmekten öldüm ççç

--o-o-o--

Ömer sana gelince:

Olay kafada bitiyor, hiç boşuna unutamıyorum, onsuz yapamıyorum deme. Öyle bir yaparsın ki...
Sen bu aralar arkadaşlarınla zaman geçir, yanlız kalmamaya çalış. Birşeylerle uğraşınca emin ol aklından çıkacaktır.

4-5 sene önce birine aşık olduğumda bende sızlanıyordum. Bir gün boşuna sızlandığımı fark ettim, olayın benim kafamda bittiğini fark ettim ve bitti :) Sonra ise yeni bir aşka yelken açtım ve daha beteri oldu o ayrı :D

.....
10.09.2009, 03:51

Kendisine hiç ulaşmamız istemiyordu, telefon numarası dahi değişmişti. Ben sadece kuzeni vasıtasıyl ahaber alabiliyordum durum böyle olunca psikolojikmen aklımdan çıkmıyordu. Kız arkadaşlarımdan birini çağıracak olsam yanlışlıkla bunun adını derdim :( Durum bir ara öyle bir hale gelmişti ki amcamın oğlunu çağırırken bunun adını diyordum, ilk hecesini söyledikten sonra iyi kıvırmıştım :D

ahh keşke bende gülebilsem. ama başaramıyoz ki:S

Alper Beyazay
10.09.2009, 03:53
ya toplu olarak msnlerini eklemiştim. aylar öncesinden aklıma geldi açıyım dedim açık. ama benim Ömer olduğumu bilmiyor. mutlu yazmış iletisinin yanına :(

hey gidi hey biz geceleri uykusuz kalalım onun yaptıklarına bak.:(

İlk cümlelerini bilerek attım o mesajı..Ben ne desem boş..

Bu konuda her şey senin elinde unutma.

Murathan
10.09.2009, 03:53
Sorunun ne Ömer abi ? :D

Alper Beyazay
10.09.2009, 03:55

Kendisine hiç ulaşmamız istemiyordu, telefon numarası dahi değişmişti. Ben sadece kuzeni vasıtasıyl ahaber alabiliyordum durum böyle olunca psikolojikmen aklımdan çıkmıyordu. Kız arkadaşlarımdan birini çağıracak olsam yanlışlıkla bunun adını derdim :( Durum bir ara öyle bir hale gelmişti ki amcamın oğlunu çağırırken bunun adını diyordum, ilk hecesini söyledikten sonra iyi kıvırmıştım :D

Hani numara falan değişmese umrunda olmaz da,değişince durmadan ona ulaşmak istiyorsun,aklından çıkmıyor,degil mi ? :D

SDanışmaz
10.09.2009, 03:57
Hani numara falan değişmese umrunda olmaz da,değişince durmadan ona ulaşmak istiyorsun,aklından çıkmıyor,degil mi ? :D

Aynen öyle oluyordu, sinir bir durum :D

Bu arada Ömer yukarıdaki mesajımı yeniledim oku :D

Alper Beyazay
10.09.2009, 04:01
Ömer,büyüttükçe kendine zarar verirsin.Karşındakinin ruhu bile duymaz.Danışmaz'ın dediği gibi her şey senin kafanda bitiyor.

Ayrıca,bu üniversite meselesini kız uğruna harcadığın için sana ne diyeceğimi bilemiyorum,biraz da geleceğini düşünseydin be Ömer.Neyse zararın neresinden dönsek kardır diyelim,seneye olur umarım. :)

.....
10.09.2009, 05:18
Sorunun ne Ömer abi ? :D

dur ula sen bulaşma bu işlere yoksa çıkamazsın :)

Aynen öyle oluyordu, sinir bir durum :D

Bu arada Ömer yukarıdaki mesajımı yeniledim oku :D
Okudum aslında yapmadaım değil bir kaç tane aşka yelken aştım ama çok zor be abi... ama bu aralar biraz iyiydim ta ki bu akşam msni açık görünceye kadar...

Ömer,büyüttükçe kendine zarar verirsin.Karşındakinin ruhu bile duymaz.Danışmaz'ın dediği gibi her şey senin kafanda bitiyor.

Ayrıca,bu üniversite meselesini kız uğruna harcadığın için sana ne diyeceğimi bilemiyorum,biraz da geleceğini düşünseydin be Ömer.Neyse zararın neresinden dönsek kardır diyelim,seneye olur umarım. :)

Valla üniversite konusunda çok pişman oldum. kaç yılımı yedim bir kız uğruna. O ne yaptı beni takmadı bile. Vay anasını ben niye takıyom o zaman bu kızı ? takmamam lazım takmamam :)

Murathan
10.09.2009, 05:21
Ayıp ettin Ömer Abi , neyse bir daha rahatsız etmem :( :D

.....
10.09.2009, 05:22
Ayıp ettin Ömer Abi , neyse bir daha rahatsız etmem :( :D

Şaka yaptım la yoksa alındın mı ?

Ayıpsın kardeşim senin derdin benim derdim farketmez tabi çözüm yolu bulacaksak birlikte bulacaz. sakın yanlış anlama okey mi ? ;)

Fatih Yücel
11.09.2009, 00:08
"Yoruldum Peşinde Koşmaktan Yoruldum Bu Platonik Aşktan Allah’ım Yarat Beni Baştan Yeniden Sevdirme Beni"

.....
11.09.2009, 00:19
"Yoruldum Peşinde Koşmaktan Yoruldum Bu Platonik Aşktan Allah’ım Yarat Beni Baştan Yeniden Sevdirme Beni"

offf ne güzel dedin öyle :(

Hüdai Pervaneli
11.09.2009, 00:19
Ask cekirdek gibidir BAslayinca Birakamazsin

.....
11.09.2009, 00:20
Aşk , Trabzonspor gibidir. Kanserli bir hastalığı bile bile kabul edip ona bağlanmak gibidir...( Tabi bu aşk benim aşkım için geçerli )

Hüdai Pervaneli
11.09.2009, 00:24
Aşk , Trabzonspor gibidir. Kanserli bir hastalığı bile bile kabul edip ona bağlanmak gibidir...( Tabi bu aşk benim aşkım için geçerli )

Aynen Aynen

Emirhan Makul
11.09.2009, 00:32
Kızlarımız neden evlenemiyor

30 yaşında 4 bin lira maaşı var ama..

Habertürk Gazetesi yazarı Yiğit Bulut, matematik hesap yaptı. Kızlarımız neden evlenemiyor? İşte sonuçlar..

30'U DA GEÇTİ AMA..
Değerli Habertürk okuyucuları aşağıdaki “matematik örneği” daha doğrusu “modellemeyi” daha önce bir gazetede okuyucularım ile paylaşmış ve çok ciddi bir “geri dönüş” (katkı-tepki) almıştım… Aynı modeli biraz daha genişleterek sizlere aktarmak ve o günden bugüne gelen katkıları da “eklemek” istiyorum… Sorarak başlayalım; bu model nasıl ortaya çıktı ? Nasıl aklıma geldi ? Bir dostum ile yürüyüş yaparken bakın neler yaşadım… Karşıdan bir yaşlı teyze ve onun koluna girmiş torunu geliyor. Konuşmak istiyorlar, durup merhabalaşıyoruz. Teyzemin torunu askerden yeni gelmiş. Piyasalara da çok meraklı.. Biraz konuştuktan sonra torunu yaşlı teyzeme dönüyor ve şakayla karışık “Anneanne ne istiyorsan sor, sonra bana sorma, Yiğit Bey her şeye cevap verir” diyor! Teyzemin “askerden” dönen torunun “işsiz” olmasıyla bir derdi yok! Onun üzüntüsü “bir bankada iyi bir pozisyonda olan diğer kız torununun evlenmemesi!” Madem öyle “Her şeyi biliyorsun, söyle bakalım evladım” diyor 30’u da geçti, benim kız neden evlenmiyor!
SAYILARLA CEVAP
Kavram ve modelleme bu soru ile başladı…Ve devam etti… Peki “teyzemin” sorusuna nasıl cevap vermem gerekiyordu ? Bu soruya da “sayılarla” cevap vermek bize yakışırdı ve öyle yaptım ! Soru açık ve netti; Torun Ayşe neden evlenmiyordu veya “istediklerimiz” neden olmuyordu !
Modelin detaylarına gelince… Detaya geçmeden “matematiksel” olarak kullanacağımız bir “gerçeği” tarif etmem gerekli. Bir olayın “hayata geçme-meydana gelme-gerçekleşme” olasılığı, başka bir olaydan etkilenmiyorsa; “bunlara birbirinden bağımsız olaylar” diyoruz. Örneğin “hem kırmızı” hem de “ön camı çatlak” bir araba bulma ihtimalimiz birbirinden “bağımsız” ve “aynı anda” gerçekleşme “ihtimali” matematiksel olarak birbirinin çarpımına eşit...
'TORUN NEDEN EVLENEMİYOR'UN MATEMATİĞİ
Şimdi gelelim torunun “neden” evlenmediğine! Ana soru çok açık ve net; “Torun evleneceği kişide ne arıyor?” Ne arıyor birlikte bakalım ve matematiğe dökelim…
1- Torun iyi bir bankada “yönetici” ve 4.000 TL kazanıyor... Aradığı kişinin “kendinden fazla kazanmasını” istiyor... Türkiye’de her 10 kişiden ancak 2’si “ayda 4000 TL’nin üzerinde kazanca” sahip!
2- Aradığı kişinin 30 yaşın üstünde ama 42 yaşın altında olmasını istiyor. Türkiye’de bu aralığa girenlerin sayısı her 10 kişide ancak 2 kişi.
3- Üniversite mezunu olsun istiyor. Hatta “master” istiyor. Üniversite mezunu yine 10 kişide 2 kişi, master da eklersek 10’da 1’in altına iniyoruz.
4- Sigara içmeyen arıyor. Burada şanslı. 10’da 5’lik bir “içmeme” oranı hâlâ var!
5- Boyu “Türkiye standartlarına” göre uzun olsun istiyor. 10 kişide 2 kişi “uzun” denebilecek bir boya sahip.
6- Fiziki görünüşü “düzgün” olsun en önemlisi “kilolu” olmasın istiyor. Yine aynı şekilde 10 kişide 3 kişi “normal” bir “zayıflığa” sahip.
STANDART ÖZELLİKLE HESAP YAPALIM
Değerli Habertürk okuyucuları, Torunun istediği daha birçok “özellik” var ama “onları” saymadım! Şimdi gelin bu standart gibi görünen özellikle gelin bir hesap yapalım “torun neden evlenmiyor”!
Modelin kuralını hatırlayalım; “birbirinden bağımsız olayların gerçekleşme ihtimali birbirinin ihtimal değerlerinin çarpımına eşit!” Formül ve sonuç çok açık: Torunun aradığını bulma olasılığı yukarıdaki “olasılık” ifadelerin birbiriyle “çarpımına” eşit!
Evet, bu “standart” veriler ile birlikte düşünüldüğünde, içinde “fiziksel, bölgesel, kültürel” başka detaylar olmadığında bile çıkan sonuç yaklaşık 1/8.000-10.000 aralığı...Daha değişik bir ifadeyle: 8 bin ile 10 binde 1 kişi “torunun aradığı” kişi olma “potansiyelini” taşıyor! Buna “az bulunan” örneğin, 2/10’luk bir özellik eklediğimizde 50 binde 1 kişiye, bir özellik daha eklediğimizde 100 binde 1’lere kadar çıkabiliriz...Burada bir not düşeyim; “torunun tam istediklerini” matematiksel olarak yazınca “440 binde 1” çıkan net sonuç!
Peki Türkiye’de 40 milyon erkek ve ortalama 1/50.000’lik bir “aradığınızı bulma katsayınız” varsa, size uygun kaç “eş” var ? O da çok açık ve net; 40 milyon/ 50 bin! Yani sizin istediğiniz “her şeyi olan sadece” 800 “kişi” var!
MATEMATİK KESİN SONUÇLAR VERİR
Değerli okuyucular, okuduklarınıza “ilk görüşte” inanamayabilirsiniz “ama” matematik bilimi “kesin olarak” bu sonuçları veriyor! Şimdi daha iyi anlayabilir ve anlatabiliriz teyzemize “torunu” neden evlenmiyor!
Sonuçlar:
1- Yaşadığımız “gerçekler” ile “beklentilerimiz” her alanda uyuşmayabilir!
2- Matematik bilimi bizi “ümitsizliğe de” itebilir! Ama bir de gerçek var: matematik “olmaz” der ama mucize gibi bir anda oluverir!
3- Bilim buna kuantum, kaos, belirsizliğin çökmesi der, Din ise kader! Olmaz denen bir anda oluverir!
4- Sayıların bittiği yerde, bizim aklımızın ermeyeceği başka dinamikler başlar! Orası ayrı bir “tartışma” konusu, isterseniz o konuya da gireriz.
5- Sayılar “olmaz” der ama “olmazlar” olur !
6- Mucize “sayılarda” değil düşüncelerdedir !
Son söz : Gerçekler sayılar üstüne kurulabilir ama “hayat” her zaman “rasyonel” değildir !

Hüdai Pervaneli
11.09.2009, 00:34
Ben Evlenebilirim :D

.....
11.09.2009, 01:03
Keşke hiç büyümeseydim de o gözlerini görmeseydim ,

Keşke hiç hep küçük kalsaydım da seni düşünürken üzülmeseydim

keşke keşke seni bu kadar sevmeseydim...

SDanışmaz
11.09.2009, 01:56
Ömer sen bir psikologa git yararı olur :)

.....
11.09.2009, 02:04
Ömer sen bir psikologa git yararı olur :)

hayatta olmaz , psikolok beni ya kovar ordan ya da çare bulamaz :D

Ahmet Başkaya
11.09.2009, 02:05
http://img171.imageshack.us/img171/7082/zzzzi.jpg

15 ay sonra bile ilk günkü gibi mutlu olmaktır aşk....

Maşallah deyin ;)...

Ömercim :)

.....
11.09.2009, 02:08
Ahmetim maşallah. Allah hep böyle mutlu eylesin.

Bizlere de dua et :(

.....
11.09.2009, 02:09
EDİT : Mutlu olmak için sevmedik ki abi . gerçekten sevmedik...

Ahmet Başkaya
11.09.2009, 02:11
Ömer birgün bunları hatırlayıp sadece gülersin inşallah kardeşim ...

.....
11.09.2009, 02:13
Ömer birgün bunları hatırlayıp sadece gülersin inşallah kardeşim ...

inşallah. ben şimdi bile kendi kendime gülüyorum ama gönlümüze sahip çıkamıyoz.

Dursun Kaplan
11.09.2009, 09:24
Çok depresif gördüm bazılarını. :p Hiç iyi değil bu durum. :cool:

Tolgahan Demirbaş
11.09.2009, 11:57
Aşk yalan mı gerçek m, ..aşk yok.. aşkın olmadığını iddia eden o kadar çok şarkı sözü var..hepsine öyle kahkahalar atıyorum ki..çünkü aşkın olmadığını iddia ediyorlar milyonlarca insana..hayatta değer verilecek insanlar her zaman bulunmaz hayat böyle şanslar sunmaz insana..son olarak...aşk tüm damarlardan fışkırıp aşkınolmadıgını soleyenlere gülmek..aşk mı hayat mı die soracak olursak da..eger gercek askı bulmussak zaten o dakıkadan sonra aşk da hayat da o kişidir işte böyle birşey aşk..aşık olmak..!

Fatih Yücel
11.09.2009, 15:10
Çok depresif gördüm bazılarını. :p Hiç iyi değil bu durum. :cool:

dursun bu knularda epey rahattır eminim ççç

Dursun Kaplan
11.09.2009, 15:24
Senin kadar olmasakta,eminiz evet. :rolleyes:

Kubilay ŞAHİN
11.09.2009, 15:30
Oy Oy Oy.. Aşk Gençliği.. Ne Oluyor.. Yapmayın Etmayın..

Aşk, Sevdiceğinler Buluşmak İçin Yarım Saatlik Yolu Yürüme Gitmek, Üzerinde 5 km Yürümek, Sonra o 5 Km Geri Gelmek, Sonra O Yarım Saatlik Yolu Tekrar Yürüme Gelerek Pert Olmaktır..

Mehmet Fırat
11.09.2009, 15:31
Sonunda bir işe yaramıştır inşallah Kubilay. :D

Kubilay ŞAHİN
11.09.2009, 15:32
Yaramazsa Zaten Vay Haline..:D

Atılay
11.09.2009, 15:39
Peki Emirhan aşık olmaktan korkuyosam ne yapmam lazım

Emirhan Makul
11.09.2009, 15:48
Peki Emirhan aşık olmaktan korkuyosam ne yapmam lazım

Bu Şey gibi yaşlanmaktan korkuyorum Eee? ama her gün yaşlanıyorsun korkunu yenmek için kendini öldürmen gerekir ki buda yaşlanmaktan daha korku verici birşey olmalı.

Yani demem şu ki korkmana gerek yok korkacağına hazırlıklı ol mühimmatı zulana yığ geldiğinde güçlü bir bünye ile karşıla.

Çünkü elbet bir gün gelecektir.

Atılay
11.09.2009, 15:54
Bu Şey gibi yaşlanmaktan korkuyorum Eee? ama her gün yaşlanıyorsun korkunu yenmek için kendini öldürmen gerekir ki buda yaşlanmaktan daha korku verici birşey olmalı.

Yani demem şu ki korkmana gerek yok korkacağına hazırlıklı ol mühimmatı zulana yığ geldiğinde güçlü bir bünye ile karşıla.

Çünkü elbet bir gün gelecektir.

Korktuğumdan güzel bi kız görsem bakmaktan kaçınıyorum bazen nasıl gelipte bulacak beni

Emirhan Makul
11.09.2009, 15:56
Korktuğumdan güzel bi kız görsem bakmaktan kaçınıyorum bazen nasıl gelipte bulacak beni

İşte bir gün 1 sn süren bir bakmayla tutupup önce 1 gününü ona ayırmak isteyeceksin sonra 1 hafta sonra 1 ay sonra 1 sene daha sonra bir ömür herşey o 1 sn de olacak elbet olacak ama.

izzet
12.09.2009, 00:09
Sabahtan akşamakadar
Uzanıp yatağıma
Gözlerimi diktim tavana
Düşündüm seni, senli günleri
Birde baktık bu günüme.

Sen iyi tanırsın beni,
Yas tutamam gidenin ardından.
Sen iyi tanırsın beni,
Ağlayamam gidenin ardından.
Şimdi görsen tanıyamazsın beni...
Bende tanıyamıyorum ki kendimi.
Aşk mı, kara sevda mı bu bende ki?
Ağlamaktan bir hal oldum,
Simsiyah giydirdim ruhumu,
Ve yalnızlığa bıraktım benliğimi...
Sen iyi tanısın beni
Söyle, gerçeği söyle!
Bu ben değilim değil mi???

Kim bu siyahlara bürünmüş kız?
Kimin bu yazlı iki çift göz?
Kim bu mezarının başındaki ahali?
Kim yatıyor kefenlenmiş toprağın altında???
(Alintidir)

Seni bir saniye unutmadim...unutmam.

Bugün 21 yasina girecektin, dogum günün kutlu olsun. Giderken askida yaninda götürdün, oda sana hediyem olsun...

Hüdai Pervaneli
12.09.2009, 00:15
Vay be Ne Ask acisi cekenler var

Serap
12.09.2009, 02:15
Vay be Ne Ask acisi cekenler var

of ulen offffffff :)

Hüdai Pervaneli
12.09.2009, 02:47
Off ki ne off

Emirhan Makul
12.09.2009, 02:53
Uzay boşluğunda kütle numaran ben – değerlilik yükü sen olsan ikimizi toplasalar keşke ama orbitallere ayırmasalar dayanamam yapamam hangi orbitali seveceğimi bilemem,en iyisi kovalent bağım ol ayaklarıma hiç çözülmeyen.

Hasan ZAİMOĞLU
12.09.2009, 02:57
Uzay boşluğunda kütle numaran ben – değerlilik yükü sen olsan ikimizi toplasalar keşke ama orbitallere ayırmasalar dayanamam yapamam hangi orbitali seveceğimi bilemem,en iyisi kovalent bağım ol ayaklarıma hiç çözülmeyen.
:alkış::alkış::alkış: aşka gelmiş birisi :)

Emirhan Makul
12.09.2009, 02:59
Yok Hasan 3 sene önce dershanede yazdığım bir yazıdan alıntı şimdi baştan okudumda çok fena ya paylaşacağım burada :)

Hasan ZAİMOĞLU
12.09.2009, 03:04
Yok Hasan 3 sene önce dershanede yazdığım bir yazıdan alıntı şimdi baştan okudumda çok fena ya paylaşacağım burada :)
:D emirhan abini bir şeyler mi kıpraştı içinde taa 3 sene evvele dönmüşsün :) 44 gözle bekliyorum yazının bütününü :D

Kadir
12.09.2009, 03:07

Doktor ne yapmışsın sen ya :D

.....
12.09.2009, 05:52

anlaşılan sayısalcısın :D

Ya artık bir yerden hayata sarılmalıyız. sev sev nereye kadar hayatımız gitti. Bundan sonra forever happy :)

Emirhan Ömeroğlu
12.09.2009, 09:16
Sevmek yetmez evlenin :D

.....
12.09.2009, 09:34
Sevmek yetmez evlenin :D

yavaş usta ne evlenmesi yaa :)

Dursun Kaplan
12.09.2009, 09:36
Önce büyüyelim. :)

Emirhan Ömeroğlu
12.09.2009, 09:53
Olum eskiler bizim yaşımızda Anne-Baba oluyordu. Bu kadar büyütmeyin korkmayın :)

.....
12.09.2009, 10:03
Olum eskiler bizim yaşımızda Anne-Baba oluyordu. Bu kadar büyütmeyin korkmayın :)

korkmadan değil , hayırlı bir kısmet yok :D

Emirhan Ömeroğlu
12.09.2009, 10:21
Elini sallasan ellisi :) Arayan mevlasınıda belasınıda bulur :)

:D

.....
12.09.2009, 10:22
Elini sallasan ellisi :) Arayan mevlasınıda belasınıda bulur :)

:D

sallamaya gerek yok elini kaldır hemen bulursun :D

ama iş hayırlısını bulmakta. zaten biz ne kadar uğraşsakta zamanı gelmediyse o iş olmuyor :)

Emirhan Ömeroğlu
12.09.2009, 10:28
Niyet önemli :)

Niyetin olduktan sonra elbet birileri bulunur. Allah'da yardım eder :)

.....
12.09.2009, 10:31
Dur hele okuyacaz bi meslek sahibi olacaz , hop deyince bulunmuyor ki :) tamam bulursun ama kızı vermezler bu seferde iş yok güç yok derler o yüzden zamanı var :)

Emirhan Ömeroğlu
12.09.2009, 10:32
Yahu zaten sizi evlendirmeğe çalışmıyorum ki :D

Aşkda bir yere kadar dedim sadece :D

.....
12.09.2009, 10:33
Tabi aşkın son durağı düğün salonu ama bunları düşünmek için erken dedim bende :D

seyyah61
12.09.2009, 10:38
Babamin bize kücüklügümüzden beri tekrarladigi bir laf vardir.
"Oglum oku, ekmegini eline al, askerligini yap, ondan sonra krallar gibi evlenebilirsin"
4 erkek kardesiz, su ana kadar sadece birisi bu yolu secti, diger ikisi coktan evlendi, bir ben kaldim evli olmayan.
Hele bi ekmegimi elime alayim da... :D

Emirhan Makul
12.09.2009, 11:53
Önce büyüyelim. :)

Aynen önce büyüyelim evlenmek çok zor bir iş ya.

Kubilay ŞAHİN
12.09.2009, 11:57
Benim İçin Süreç 24 - 30 Arası..

30 a Gada Devam..:)

Emirhan Ömeroğlu
12.09.2009, 11:58
Hiç bir şey belli olmaz dünya hali :)

Kesin konuşmayalım :p

Fatih Yücel
15.09.2009, 08:55
"Dün gibi , bugün gibi , yarına kalacak gibi
Sus gibi , geceye pus gibi
Sen aşk gibisin.."

TAHSİN 61
15.09.2009, 10:10
Allah hepinizi aşk'dan meşkten korusun bana uzak olsun bu saatten sonra. 5 yıl nasıl geçti anlamadım elde var -100

Fatih Yücel
17.09.2009, 10:21
Allah hepinizi aşk'dan meşkten korusun bana uzak olsun bu saatten sonra. 5 yıl nasıl geçti anlamadım elde var -100

Allah Herkese tam anlamıyla yaşamayı nasip etsin Aşkı ççç

Kadir
19.09.2009, 02:42
Off ulan off! Ramazan bi geçsinde "Aşıklar içiyor!" organizasyonu yapalımm :(

Hüdai Pervaneli
19.09.2009, 02:46
Off ulan off! Ramazan bi geçsinde "Aşıklar içiyor!" organizasyonu yapalımm :(

Elma Suyu iciceksek Katilirim

trabzonlu_ts61
19.09.2009, 03:56
berbat bir duygu :S:S :S :( benen uzak dursuun

uçanlaz
19.09.2009, 03:58
berbat bir duygu :S:S :S :( benen uzak dursuun

Kiminle yaşadığına bağlı....

trabzonlu_ts61
19.09.2009, 04:00
Kiminle yaşadığına bağlı....
:S o da doğru yinede benden uzak dursun 20 yaşına girem o zaman:D:D:D tek aşkım TRABZONSPOR'uMm (El Nino ) ;)

uçanlaz
19.09.2009, 04:01
:S o da doğru yinede benden uzak dursun 20 yaşına girem o zaman:D:D:D

Bence büyük konuşma.. Yıldırım aşkı kavramı neden var hiç merak ettin mi?

trabzonlu_ts61
19.09.2009, 04:04
Bence büyük konuşma.. Yıldırım aşkı kavramı neden var hiç merak ettin mi?
imkansız yahu =) hayatımda TS var yeterde artar bile sevgili çekilir mi yaaa :S:D

Cem Akyüz
19.09.2009, 04:05
Trabzonspor varsa başka aşk istemez bu yürek

uçanlaz
19.09.2009, 04:07
o zaman neymiş ...
berbat birşey değilmiş...
çünkü biz trabzon'a ve trabzonspor'a aşığız...
o zaman aşk berbat birşey olamaz.
eğer senin dediğin gibi berbat birşeyse bizim trabzon'a ve trabzonspor'a olan aşkımız için hangi kavramı kullanmamız gerek..?

Çok felsefik oldu yaa.
Boşver..
Aşk yine de güzeldir. Onu çirkinleştiren aşkın taraflarıdır.

trabzonlu_ts61
19.09.2009, 04:08
aynen öyle gerii yalannnnnnnn

Hüdai Pervaneli
19.09.2009, 04:14
Ask Guzel Birsey Eger Yasamasini Bilirsin

trabzonlu_ts61
19.09.2009, 04:21
ne laf ettin mahmut =)

Hüdai Pervaneli
19.09.2009, 04:37
Merci

HAyatimiz bu meselelerle geciyor

28TS61
19.09.2009, 04:39
oo mahmut sende ne sözler varmis :)

Hüdai Pervaneli
19.09.2009, 05:00
Icemdeki her cümleleri yazabilseydim Simdi ye sizlere kitaplar imzaliyordum:D

ilhan
19.09.2009, 05:02
Güzeldir.

;)

trabzonlu_ts61
19.09.2009, 05:05
tam ilhanlık konu haha:D

ilhan
19.09.2009, 05:07
dengesiz ipler üzerinde trapez gösterisi gibidir aşk. :)

Hayatım boyunca bir daha aşık olur muyum, olmam. Oldum mu? Evet oldum.

Şimdilerde aşk, sokak ortasında öpüşmek.

trabzonlu_ts61
19.09.2009, 05:12
trabzonda göremedim henüz jajja:D geride kaldılar :D banada elin zenciisi aşık olur :'( :( ne kötüü şansın bu kadarı :( aşk berbat bir duyguuu

Hüdai Pervaneli
19.09.2009, 05:14
trabzonda göremedim henüz jajja:D geride kaldılar :D banada elin zenciisi aşık olur :'( :( ne kötüü şansın bu kadarı :( aşk berbat bir duyguuu

Ask berbat diyemezsin yada sen gercek Ask i tatmamissin

Selami Gürpınar
19.09.2009, 05:15
Yazayımmi ?

Yok yok yazmayım en iyisi. :cool:

trabzonlu_ts61
19.09.2009, 05:16
dur abi önümde daha yıllar var:D bu yaştaki aşk ne olurr :S

Hüdai Pervaneli
19.09.2009, 05:19
Selami Sen Biliyorsun Ama Yazmiyorsun

Asude Bu isler yasa basa bakmiyor

trabzonlu_ts61
19.09.2009, 05:20
abi geri aldım- dediklerimi :D:D

Hüdai Pervaneli
19.09.2009, 05:21
Ne oldu 2 Dakkada

Cem Akyüz
19.09.2009, 05:22
Ask berbat diyemezsin yada sen gercek Ask i tatmamissin

Muhtar'ım sen tattın sanırım

Hüdai Pervaneli
19.09.2009, 05:23
Muhtar'ım sen tattın sanırım

Tatmaz olaydim Sekerini fazla Koymuslardi:D

Selami Gürpınar
19.09.2009, 05:30
Aşk için yazılacak o kadar çok şey varki Mahmutum kafamı toparlamam lazım,

Ama aşk ı yaşamak gerçekten mükemmel bir duygu birde sonu hüsran olmasa işte..

Bu herşeyi mahfediyor...

28TS61
19.09.2009, 05:31
Tatmaz olaydim Sekerini fazla Koymuslardi:D

e ask bu muhtar. kiminki sekerli, kiminkide tuzlu oluyor

Sadullah KAPICIOĞLU
19.09.2009, 05:43
AŞK RİSALESİ

Dirilmek yeniden
Yerin uyanması gibi kımıldaması gibi toprağın
Bulutları yarması gibi gün ışığının
Yağmurun ansızın boşanması
Binlerce kuşun bir anda parlaması havalanması
Erimesi gibi karların ve buzulların
Patlaması gibi dal uçlarında tomurcukların

Dirilmek yeniden
Yüzyıl süren bir berzahtan geçmişiz gibi
Kandan kinden öfkeden
Üstümüze bir sağnak boşanmış gibi
Sürekli lekelendiğimiz çözülmeye terkedildiğimiz
Bir bataktan çıkar gibi.

Yürürken otururken yatarken
Hep çürümek durumunda kalmış
Duyduklarımızdan dolayı kulaklarımız
Gördüklerimizden ötürü gözlerimiz
Dokunduklarımız için ellerimiz.

Belli bir bozgun yaşamışız
Her şeye ölüm dadanmış sanki
Kadınlar ki anne olmamak için direniyorlar
Erkekler ki savaşmayı tümden unutmuşlar
Çocuklar zaten hiç çocuk olmuyorlar
Çocukluk kalkmış dünyadan gibi
Her çocuk antik çağ filozoflarından bir kalıntı sanki.

Aşkın son saltanatını yaşamak içinmi ey kalbim
Ruhun serüvenine bir kale olmak için mi?
Bu başkaldırma kanatlanma.

Durmadan geçiyordu o zamanlar
Üstümüzden tanklar toplar binler tonluk arabalar
Boğuk bir ses madeni bir böğürme
Bir metropol devinin içimiz titreten iniltisi
Ta uzaklarda şehirlerin üstünde kımıldayan
Bir korkunun yüreğimizde biriken tedirginliği
Bir sam yeli gibi bedenimizi yüzümüzü saçlarımızı
Yalayarak
Çekiyordu bizi ve herkesi.

Ama sen uzaklardaydın ey kalbim
Uzaklardaydın, sevdiğim uzaklardaydı
Ayın ve yıldızların çağlayarak
Berrak şelaleler yaparak
Coşku içinde aktığı
Bir yerlerdeydi.

Hani bir gün bir çobana rastlamıştık
Kavalıyla bir sümbülü emziriyordu
Adı ferhat mıydı neydi
Koyunların kurtların böceklerin ve çiçeklerin
Sadakatten mest oldukları
Her birinin gözlerinde
Kaybolur gibi kayar gibi
Dalıp gittiğimiz o saadet evreni
Kayaların yüzlerinden okuduğumuz o ebedi bilinç
Bizi çekip almıştı kılcal damarlarımızdan.

Yaslan göğsüme sevdiğim
Benim gönlüm gök gibidir açık deniz gibidir
Pas tutmaz benim içim yeryüzü gibidir toprak gibidir
Sen ki bulut gibisin
Ay gibisin güneş gibisin bazan.

Usul usul inen
Yağmur tıpırtılarını
Dinler gibi
Dalıp gitmiştik
Sen konuşuyordun
İpil ipil yağan bir yağmur gibi konuşuyordun
Onlar ki konuklarımızdı
Adları Keremdi Yusuftu Kaystı
Hepsi de ezelden tanıdıktı dosttu.

( Ara Çağrı )
Sen bir taze haber gibi gelmiştin unutmadım
Her gelişin bir taze haberdi unutmadım

Aşktı alıp verilen altın bir vakitti yaşadığımız
Bir muştuyu algılamanın sürekli gerilimiydi sanki
unutmadım

Can oynanırdı evlerde yollarda meydanlarda
Can alınıp can verilirdi hiç unutmadım

Sen uyurdun uykun bir tepeden seyredilen uçsuz bir vadi
Kıyısından seyredilen bir denizdi sanki unutmadım

Ah sevgili ! Hayat görünürdü kapından, bir çırpınış
yüreklerimizde
Sen evinden çıktığında güneşler doğardı içimizde
unutmadım

Toprağa düşen tohum onda gizlenen renk şekil koku
Senin için biçimlenirdi renklenirdi kokardı senin için
unutmadım

Ebedi masum çocuklar zamanın solmayan çiçekleri
İstemişlerdi de ezan okumuştu Bilal bir sabah
unutmadım

O dirildi O dirildi diye birden çalkalanan sokaklar
Ölüm ki sonsuza açılan bir kapıydı hiç unutmadım
Ey aşk ey dirilik soluğu ey evrenin hareket kaynağı
Nasıl unuturum nasıl unuturum hiç unutmadım.

Haydi gel sevgilim
Uzanalım toprağın altına
Çiçekler mayalansın göğsümüzde
Bu akıp giden bu kör gidip yol giden
Kalabalıkları bu insanları
Ezen çiçekleri, bir kere bile farkına varmayan
Dökülen bu yıldızları yağmur birikintilerine
Çiğneyerek geçen bu adamları ve kadınları
Uyarmak için bir an durdurmak için
Bu bizi terkeden, bacaları öksüz ve boynu bükük
İçimizde sonsuzluk kavislerinden izlerini taşıdığımız
Ama şimdi kendimizi zorlasak da
anımsayamadığımız tasarlayamadığımız o kırlangıçları
Ah tekrar dönülebilir mi? yaşayabilirmiyiz ?
Uzansak yerin altına ve toprak olsak.

Haydi gel sevgilim
Bir daha deneyelim
Bir kere daha kesmek için yolunu kalabalıkların
Yüreğimizden gönlümüzün derinliğinden
Vermek hep vermek için
Çünkü dağıttıkça çoğalır bizim zenginliğimiz
Aşkın bir adı da berekettir
En iyi anlatandır o
Hirada bir mağarada
Gözden döküleni
Gönülden geçeni.

Ah hep o kelimeyi bulmak için bütün bu
Çabalarım
Seni çağıracak olan.

Nasıl da unuttuk
Oysa daha anar anmaz adını
Ansızın patlayan bahara bir pencere açmışız gibi
Kış ortasında çıkıveren güneş gibi
Birden sıyrılıverip bulutlardan
Üryan görülen can gibi
Doldururdun içimizi
Ve eviçlerimizi.

Ah oruçlu bir ağustos vaktinde
Bir kayanın dibinden kaynayan
Soğuk ve berrak sulara
Uzanıp kana kana
Avuç avuç alıp
Yüzümüzde içimizde
Duyduğumuz
Gibi
Aşk.

Ah bir yalnızlık vaktinde
Herkesle birlikte olduğumuz
Gene de yalnız olduğumuz
Bir parkta
Ta uzaklardan gelir gibi
Bir tamburdan bir ezginin
Bizi bizden ve herşeyden
Alıp götürdüğü gibi
Aşk.

Haydi gel sevgilim gene arayalım
Makam-ı İbrahimde rastlanan ayak izlerini
Dedesinin elinden tutup Kubays dağına götürdüğü
Yüzüsuyu hürmetine yağmur istediği
Yeryüzünün bereketlenip çiçeklerle bezendiği
Develerin coşarak çöllerde
Ayak sesleriyle şiirler bestelediği
O vakitleri.

Haydi gel bir daha bir daha
Arayalım
Herkesin ve herşeyin uykuya vardığı
Bir vakitte
Gürül gürül
Bardaktan boşanır gibi
Yeryüzünü ve gökyüzünü
Dünyanın bu yüzünü ve öbür yüzünü
Geceyi ve gündüzü
Dolduran
Yüreğimizi kuşatan
O kitaptan
Okunanı.

Yaşamak, avını gözleyen
Sessiz gergin
Soluk soluğa
Bir atmaca
Sağ elimin
Parmakları ucunda.

Ve ölüm
Bir güvercin
Beyaz
Süzülen masmavi gökten
Berrak sulara.

Bir yıldız kayıyor kayıyor kayıyor
Bir dal uzuyor uzuyor
Bir gül kanıyor bir seher vaktinde
Yanıyor bir ateş için için
İçimde içimin de içinde
Bir ezgi dönüyor dönüyor dönüyor
Bir ney eriyor dudaklarımda

Aşkın bir adı da yorulmamaktır...

Seviyooooooooooooooooorrrrrrruuummm :)

Durmak yok uşaklar baçiler! :)

Hüdai Pervaneli
19.09.2009, 05:43
Bennim kinin Sekeri fazlaydi Seker Komasina Girmsitim:D

Selami Her guzel seyin Bir Sonu vardir

Kobalas61
19.09.2009, 05:46
Yok Yahu Bişeler Yaşamak Gönlünce Eğlencek
Sarmıyor Artık
Her Anından Heycanlanacak Bir Aşk İstiyor Gönül

trabzonlu_ts61
19.09.2009, 06:16
AŞK RİSALESİ

Dirilmek yeniden
Yerin uyanması gibi kımıldaması gibi toprağın
Bulutları yarması gibi gün ışığının
Yağmurun ansızın boşanması
Binlerce kuşun bir anda parlaması havalanması
Erimesi gibi karların ve buzulların
Patlaması gibi dal uçlarında tomurcukların

Dirilmek yeniden
Yüzyıl süren bir berzahtan geçmişiz gibi
Kandan kinden öfkeden
Üstümüze bir sağnak boşanmış gibi
Sürekli lekelendiğimiz çözülmeye terkedildiğimiz
Bir bataktan çıkar gibi.

Yürürken otururken yatarken
Hep çürümek durumunda kalmış
Duyduklarımızdan dolayı kulaklarımız
Gördüklerimizden ötürü gözlerimiz
Dokunduklarımız için ellerimiz.

Belli bir bozgun yaşamışız
Her şeye ölüm dadanmış sanki
Kadınlar ki anne olmamak için direniyorlar
Erkekler ki savaşmayı tümden unutmuşlar
Çocuklar zaten hiç çocuk olmuyorlar
Çocukluk kalkmış dünyadan gibi
Her çocuk antik çağ filozoflarından bir kalıntı sanki.

Aşkın son saltanatını yaşamak içinmi ey kalbim
Ruhun serüvenine bir kale olmak için mi?
Bu başkaldırma kanatlanma.

Durmadan geçiyordu o zamanlar
Üstümüzden tanklar toplar binler tonluk arabalar
Boğuk bir ses madeni bir böğürme
Bir metropol devinin içimiz titreten iniltisi
Ta uzaklarda şehirlerin üstünde kımıldayan
Bir korkunun yüreğimizde biriken tedirginliği
Bir sam yeli gibi bedenimizi yüzümüzü saçlarımızı
Yalayarak
Çekiyordu bizi ve herkesi.

Ama sen uzaklardaydın ey kalbim
Uzaklardaydın, sevdiğim uzaklardaydı
Ayın ve yıldızların çağlayarak
Berrak şelaleler yaparak
Coşku içinde aktığı
Bir yerlerdeydi.

Hani bir gün bir çobana rastlamıştık
Kavalıyla bir sümbülü emziriyordu
Adı ferhat mıydı neydi
Koyunların kurtların böceklerin ve çiçeklerin
Sadakatten mest oldukları
Her birinin gözlerinde
Kaybolur gibi kayar gibi
Dalıp gittiğimiz o saadet evreni
Kayaların yüzlerinden okuduğumuz o ebedi bilinç
Bizi çekip almıştı kılcal damarlarımızdan.

Yaslan göğsüme sevdiğim
Benim gönlüm gök gibidir açık deniz gibidir
Pas tutmaz benim içim yeryüzü gibidir toprak gibidir
Sen ki bulut gibisin
Ay gibisin güneş gibisin bazan.

Usul usul inen
Yağmur tıpırtılarını
Dinler gibi
Dalıp gitmiştik
Sen konuşuyordun
İpil ipil yağan bir yağmur gibi konuşuyordun
Onlar ki konuklarımızdı
Adları Keremdi Yusuftu Kaystı
Hepsi de ezelden tanıdıktı dosttu.

( Ara Çağrı )
Sen bir taze haber gibi gelmiştin unutmadım
Her gelişin bir taze haberdi unutmadım

Aşktı alıp verilen altın bir vakitti yaşadığımız
Bir muştuyu algılamanın sürekli gerilimiydi sanki
unutmadım

Can oynanırdı evlerde yollarda meydanlarda
Can alınıp can verilirdi hiç unutmadım

Sen uyurdun uykun bir tepeden seyredilen uçsuz bir vadi
Kıyısından seyredilen bir denizdi sanki unutmadım

Ah sevgili ! Hayat görünürdü kapından, bir çırpınış
yüreklerimizde
Sen evinden çıktığında güneşler doğardı içimizde
unutmadım

Toprağa düşen tohum onda gizlenen renk şekil koku
Senin için biçimlenirdi renklenirdi kokardı senin için
unutmadım

Ebedi masum çocuklar zamanın solmayan çiçekleri
İstemişlerdi de ezan okumuştu Bilal bir sabah
unutmadım

O dirildi O dirildi diye birden çalkalanan sokaklar
Ölüm ki sonsuza açılan bir kapıydı hiç unutmadım
Ey aşk ey dirilik soluğu ey evrenin hareket kaynağı
Nasıl unuturum nasıl unuturum hiç unutmadım.

Haydi gel sevgilim
Uzanalım toprağın altına
Çiçekler mayalansın göğsümüzde
Bu akıp giden bu kör gidip yol giden
Kalabalıkları bu insanları
Ezen çiçekleri, bir kere bile farkına varmayan
Dökülen bu yıldızları yağmur birikintilerine
Çiğneyerek geçen bu adamları ve kadınları
Uyarmak için bir an durdurmak için
Bu bizi terkeden, bacaları öksüz ve boynu bükük
İçimizde sonsuzluk kavislerinden izlerini taşıdığımız
Ama şimdi kendimizi zorlasak da
anımsayamadığımız tasarlayamadığımız o kırlangıçları
Ah tekrar dönülebilir mi? yaşayabilirmiyiz ?
Uzansak yerin altına ve toprak olsak.

Haydi gel sevgilim
Bir daha deneyelim
Bir kere daha kesmek için yolunu kalabalıkların
Yüreğimizden gönlümüzün derinliğinden
Vermek hep vermek için
Çünkü dağıttıkça çoğalır bizim zenginliğimiz
Aşkın bir adı da berekettir
En iyi anlatandır o
Hirada bir mağarada
Gözden döküleni
Gönülden geçeni.

Ah hep o kelimeyi bulmak için bütün bu
Çabalarım
Seni çağıracak olan.

Nasıl da unuttuk
Oysa daha anar anmaz adını
Ansızın patlayan bahara bir pencere açmışız gibi
Kış ortasında çıkıveren güneş gibi
Birden sıyrılıverip bulutlardan
Üryan görülen can gibi
Doldururdun içimizi
Ve eviçlerimizi.

Ah oruçlu bir ağustos vaktinde
Bir kayanın dibinden kaynayan
Soğuk ve berrak sulara
Uzanıp kana kana
Avuç avuç alıp
Yüzümüzde içimizde
Duyduğumuz
Gibi
Aşk.

Ah bir yalnızlık vaktinde
Herkesle birlikte olduğumuz
Gene de yalnız olduğumuz
Bir parkta
Ta uzaklardan gelir gibi
Bir tamburdan bir ezginin
Bizi bizden ve herşeyden
Alıp götürdüğü gibi
Aşk.

Haydi gel sevgilim gene arayalım
Makam-ı İbrahimde rastlanan ayak izlerini
Dedesinin elinden tutup Kubays dağına götürdüğü
Yüzüsuyu hürmetine yağmur istediği
Yeryüzünün bereketlenip çiçeklerle bezendiği
Develerin coşarak çöllerde
Ayak sesleriyle şiirler bestelediği
O vakitleri.

Haydi gel bir daha bir daha
Arayalım
Herkesin ve herşeyin uykuya vardığı
Bir vakitte
Gürül gürül
Bardaktan boşanır gibi
Yeryüzünü ve gökyüzünü
Dünyanın bu yüzünü ve öbür yüzünü
Geceyi ve gündüzü
Dolduran
Yüreğimizi kuşatan
O kitaptan
Okunanı.

Yaşamak, avını gözleyen
Sessiz gergin
Soluk soluğa
Bir atmaca
Sağ elimin
Parmakları ucunda.

Ve ölüm
Bir güvercin
Beyaz
Süzülen masmavi gökten
Berrak sulara.

Bir yıldız kayıyor kayıyor kayıyor
Bir dal uzuyor uzuyor
Bir gül kanıyor bir seher vaktinde
Yanıyor bir ateş için için
İçimde içimin de içinde
Bir ezgi dönüyor dönüyor dönüyor
Bir ney eriyor dudaklarımda

Aşkın bir adı da yorulmamaktır...

Seviyooooooooooooooooorrrrrrruuummm :)

Durmak yok uşaklar baçiler! :)

hemşo sağol da ne ettin öyle:D:D

Sadullah KAPICIOĞLU
19.09.2009, 06:24
ben etmedim. Ben bu kadar edemedim daha :) Erdem BAYAZIT. Şair 1 sene olmadı daha, Ebediyete irtikal etti. Çok önemli şiirleri var. Mutlaka okunmalı.

Fatih Yücel
19.09.2009, 08:21
dengesiz ipler üzerinde trapez gösterisi gibidir aşk. :)

Hayatım boyunca bir daha aşık olur muyum, olmam. Oldum mu? Evet oldum.

Şimdilerde aşk, sokak ortasında öpüşmek.

işte bu şu zamandaki gençliğin aşk dediği olay ama aşk gercekten böyle bir şey değil ...

Aslıda hayatta yaşayaileceğiniz en güzel duygu - histir aşk

ApoCaN28
19.09.2009, 09:37
Aşk . . . Bulanın kaybetmemesi gereken bir Duygu . . .

Kadir
19.09.2009, 12:34
Elma Suyu iciceksek Katilirim

O da olur :)

Hüdai Pervaneli
19.09.2009, 15:11
O da olur :)

Tamam da Gelicnemi buraya:D

seyyah61
19.09.2009, 15:32
Unutmak icin sigara ve alkol disinda önerisi olan var mi?
Benim durum cok kötü, hem ayrildik , hem de baska biriyle...

Hüdai Pervaneli
19.09.2009, 15:36

Hmm Unutmak icin kendi birseylere vermen gerekiyor

Artik Oyunlar mi Olur
is mi Olur Futbol mu Olur Onu Bilemem

Murat GENEL
19.09.2009, 15:46

unutmak için değil ilk ayrıldıgım zamanlarda hep arkadaşlarımla takılıyodum..mümkün oldugunca yalnız kalma birşeylerle ugraş..

Bir kere sevdim hayatımın en kötü 6 ayını yaşadım..Şimdi biraz daha rahatım o Samsun'a gidiyor okumaya..En azından öyle umulmadık bir anda hiç aklında yokken onu görüp travma geçirme ihtimalim kalmıyor..

Ama Fenerbahçe'yi 2-0 yendiğimiz maç kuşkusuz o gün onunla yaşadıgımız en güzel gündü:) ah ulann ah nerden girdim şu başlıga

Kadir
19.09.2009, 16:00
Tamam da Gelicnemi buraya:D

Önemli olan ruhen beraber olmak :D

Hüdai Pervaneli
19.09.2009, 16:01
Önemli olan ruhen beraber olmak :D

Tamam Ozaman

hatice_61
19.09.2009, 16:15
ya bizim gençlik hep bu aşktan yanmış ya nedir bu çektiğimiz

Hüdai Pervaneli
19.09.2009, 16:18
Acemilik Acemilik

Murat GENEL
19.09.2009, 16:22
Ben sevdiği için sabahlara kadar içen, kafayı yiyen,işinden olan, geceleri uyuyamayan hayatını zindan eden kız görmedim.
O yüzden sevmek erkek işidir derim..

Emirhan Makul
20.09.2009, 03:33
Ben sevdiği için sabahlara kadar içen, kafayı yiyen,işinden olan, geceleri uyuyamayan hayatını zindan eden kız görmedim.
O yüzden sevmek erkek işidir derim..

Var tabi görmüyoruz ama var ama bu konuda kızlar daha akıllı çözümler bulup mutluluğa ulaşıyorlar bizim gibi hemen damara bağlamıyorlar.

Hüdai Pervaneli
20.09.2009, 03:37
Var tabi görmüyoruz ama var ama bu konuda kızlar daha akıllı çözümler bulup mutluluğa ulaşıyorlar bizim gibi hemen damara bağlamıyorlar.

Evet Akilli cözüm Ertesi Gun baska Erkegin kollarina Atlamak

Emirhan Makul
20.09.2009, 03:49
Evet Akilli cözüm Ertesi Gun baska Erkegin kollarina Atlamak

%10 u yapar emin ol hem sanki biz başka kadınlar aramıyoruz başarısız bir ilişkiden sonra ne farkı var aynı işte.

Hüdai Pervaneli
20.09.2009, 04:00
%10 u yapar emin ol hem sanki biz başka kadınlar aramıyoruz başarısız bir ilişkiden sonra ne farkı var aynı işte.

yüzde 10 dan daha fazladir inan Bana Sulran

Emirhan Makul
20.09.2009, 04:02
Seven kız dediğini yapmaz.

Hüdai Pervaneli
20.09.2009, 04:04
Nerden Biliyorsun

Emirhan Makul
20.09.2009, 04:09
Nerden Biliyorsun

Karıştırma orasını yapmaz işte aşık olan bir kız aşık olduğu ilişkiyi bitirdiği zaman umarsızca kendini başka bir erkeğin kollarına atmaz bekler pusar adam akıllı ilişki yaşar ama biz erkekler bak atmış kendini başkasının kollarına diye yorumlarız.

Biz sanki çok sütten çıkmış ak kaşığız burda birisi söylesin bakalım ben ayrıldıktan sonra başka kız aramadım başka ilişkilerle kendimi avutmak istemedim desin ee ne oldu o zaman bizde yapıyormuşuz ama bizim toplumda ne var erkek yaparsa yapar abi kız yaparsa kendini erkeklerin kolların attı hayır efendim onlarda insan onlarda can onlarda unutmak için başka ilişkiler arıyorlar buluyorlar bu konuda eşitiz bir çok konuda olduğu gibi.

Hüdai Pervaneli
20.09.2009, 04:25
Karıştırma orasını yapmaz işte aşık olan bir kız aşık olduğu ilişkiyi bitirdiği zaman umarsızca kendini başka bir erkeğin kollarına atmaz bekler pusar adam akıllı ilişki yaşar ama biz erkekler bak atmış kendini başkasının kollarına diye yorumlarız.

Biz sanki çok sütten çıkmış ak kaşığız burda birisi söylesin bakalım ben ayrıldıktan sonra başka kız aramadım başka ilişkilerle kendimi avutmak istemedim desin ee ne oldu o zaman bizde yapıyormuşuz ama bizim toplumda ne var erkek yaparsa yapar abi kız yaparsa kendini erkeklerin kolların attı hayır efendim onlarda insan onlarda can onlarda unutmak için başka ilişkiler arıyorlar buluyorlar bu konuda eşitiz bir çok konuda olduğu gibi.

Ben kizlar kendilerine Baska erkek buluyorda Erkekler Bulmuyor Demedim

Ama ben Yapmadim Bu dedigini ve 3 Yil oldu halen daha unutacam

Emirhan Makul
20.09.2009, 04:33
Bende diyorum ki senin gibi kızlar vardır çoğunluktadır.

Hüdai Pervaneli
20.09.2009, 04:44
Benim gibi Kizlar:D

Herhalde Cogunluktadir

Onur Şeref
20.09.2009, 09:05
55 gündür ben İstanbul'da o Samsun'da ilişkimiz sürüyor.Birde İstanbul' a gelmeye ikna edebilsem her şey mükemmel olucak ama sevmiyorum İstanbul'u diyor.Nasıl çözüme kavuşturcam bilmiyorum.:(

seyyah61
20.09.2009, 20:25
55 gündür ben İstanbul'da o Samsun'da ilişkimiz sürüyor.Birde İstanbul' a gelmeye ikna edebilsem her şey mükemmel olucak ama sevmiyorum İstanbul'u diyor.Nasıl çözüme kavuşturcam bilmiyorum.:(
Samsun'a gidebilirsin.

izzet
20.09.2009, 20:45
Ayrilan arkadaslara: Unutmayi denemeyin, ki istesenizde unutamazsiniz. Sadece kendinizi onsuz yasamay aalistirin. Gercekten isterseniz halledebilirsiniz.

izzet
20.09.2009, 21:44
Günün sorusu: Bir insan zor biri iliskiden sonra ne kadar zaman kendini dinlendirmeli?

Cok uzun süre mi?

Yoksa kafayi dagitmek icin en kisa süredemi?

Emirhan Makul
20.09.2009, 22:02
Günün sorusu: Bir insan zor biri iliskiden sonra ne kadar zaman kendini dinlendirmeli?

Cok uzun süre mi?

Yoksa kafayi dagitmek icin en kisa süredemi?

İlişkinin ağırlığna bağlı ama biraz uzun bir süre dinlendirirse daha verimli olacaktır bu süre sonunda ki ilişkilere yaklaımları.

izzet
20.09.2009, 22:04
Peki ayri olunan zamanda sadece kizi/erkegi düsünen kisi icinde bu gecerlimi?

Yoksa kendini "yeni sulara yelken acmaya zorlamak" daha mi mantikli?

Emirhan Makul
20.09.2009, 22:12
Ben yalnız olduğumda da kralım, alayına gider, sevgilide neymiş ,benim sevgilim karanlık geceler, tek kurşun ,tek tabanca , artık ay sevgilim yıldızlar şahidim her gece meşk ediyorum semaya karşı.

Moduna girilmesi daha mantıklıdır İzzet.

izzet
20.09.2009, 22:17
Ben daha cok burdaki arkadaslar icin sordum.

Biliyorsun benim askla isim olmaz, hatta inanmam :)

izzet
20.09.2009, 22:33
Ben inanmiyorum.

Severim, Saygi duyarim. Hatta cok düzgünümdür iliskilerimde, bu ise oyun gözüyle bakmam. Ama asik olmam, yada kendimi aska inanmaya zorluyormuyum.

Pekte ilgi alanima girmiyor Sevgi-Beraberlik. Acikcasi bana uzak dursun, hevesim yok o islerde. Ama burda bazi arkadaslar incir cekirdegini doldurmayacak sebeplerle cok aci cekiyorlar. Bunun icin bu basliga ilgi gösteririm.

Fatih Yücel
22.09.2009, 13:33
"Ey Göklerdeki Yıldız Benum Farkumda misun?"