PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33]

Nytre
16.01.2008, 14:48
bu işe tepki gösteren arkadaşların bazılarının fikirlerinin şöyle olduğunu sanıyorum.

şu anda trabzonsporlu taraftarların derdi başka yönetimin derdi başka. yönetim trabzonun 100 yılını kurtarma peşinde olduğunu söylüyor ancak böyle devam ederse bu sene sonunda super ligte takımımız olmayacak.

kasap et derdinde koyun can derdinde hesabı.

trabzonspor bakidir diyoruz ancak bazı işler önceliklidir. şu anda öncelikli en acil işimiz de transfer olmalıdır.

ancak yönetim transferi bir kenara koyup hala ve ısrarla göz boyamaya devam ederse bu konuda bu konuda da yönetimin samimiliğinde şüpheler yaşanıyor.

Zafer Fidan
16.01.2008, 15:00
olimpiyat stadi olacaksa cok kötü ! hemde cok kötü

Samet Yildirim
16.01.2008, 15:07
olimpiyat stadi olacaksa cok kötü ! hemde cok kötü

100 defa yazdim simdi 101. defa yazyiorum bu STAD OLIMPIK olmicak:D;)

Emorfo
16.01.2008, 15:08
stad değil stat

Samet Yildirim
16.01.2008, 15:09
stad değil stat

almancasi öyle yazildigi icin aliskanlik heralde ama bundan sonra STAT yazarim heralde:D

Faik Yılmaz
16.01.2008, 15:12
stad değil stat

Stadium

From Wikipedia, the free encyclopedia

A modern stadium (plural stadiums or stadia in English) is a place, or venue, for (mostly) outdoor sports (http://en.wikipedia.org/wiki/Sport), concerts (http://en.wikipedia.org/wiki/Concert) or other events, consisting of a field or stage partly or completely surrounded by a structure designed to allow spectators to stand or sit and view the event.

stat değil stadyum :)

Zafer Fidan
16.01.2008, 15:12
100 defa yazdim simdi 101. defa yazyiorum bu STAD OLIMPIK olmicak:D;)

ozaman biz sana artik medyum samsunlu diyelim. sana göre yüzde yüz bi santrafor alinacak ve yüzde yüz olimpik olmayacak. nasil bukadar emin olabiliyorsun sasirtici..

Emorfo
16.01.2008, 15:19
Fransızca bir kelime olup aslı stadyumdur, kısa kullanımı ise stad değil stat dır. :)

Türk Dil Kurumu'na göre stad kelimesinin hiç bir anlamı ve ifadesi yoktur.

Samet Yildirim
16.01.2008, 15:30
ozaman biz sana artik medyum samsunlu diyelim. sana göre yüzde yüz bi santrafor alinacak ve yüzde yüz olimpik olmayacak. nasil bukadar emin olabiliyorsun sasirtici..

yok ben sadece saka olarak yazdim onu:D
hep beraber bakalim görelim edelim nolacagina...bir hafta felan daha gecsin süpriz olabilir kongre konusunda onu da demistim o konuyu da bakalim edelim görelim nolacak ama bu süpriz ay sonuna dogru belli olur.....

Atalay
16.01.2008, 15:42
Farukcugum senin bu stat takıntına artık bir anlam veremiyorum....Yahu bu yönetim bu stadyum projesini kendisi dahlinde degil şu andaki hükümet ve gençlik ve spor genel müdürlügü ve onun müdürü olan oflu mehmet atalay tarafından yürütülüyor...!!amaç hem 2011 gençlik olimpiyatları denen dünyada adı sanı bundan önce nerde yapıldıgı bilinmeyen bir organizasyonu bahane ederek(bir örnegide istanbulda 2010 avrupa kültür başkenti adı altında bundan önceki kültür başkentinin nerde oldugunu bilen kültürlü bir arkadaş buraya yazsın)Trabzonda araklı ilcesinde kıyı kanunu gibi kapı gibi bir sorun varken sadece rant ugruna bu projeyi gercekleştirmek için bu mütahitler bir yerlerini yırtıyorlar...
Amaç Trabzonsporun bir futbol stadyumu kazandırılmasından öte şehre dandik dundik yeni bir olimpiyat stadı faciası yaşatmak!!
Çünkü dedigim gibi amaç rant bu rantı örtbas etmekte olimpik stadyum ve 2011 gençlik olimpiyatı denen saçma bir organizasyon!!
Tüm şehir plancıları,mimarlar odası bu projeye karşı çünkü şehrin akcabat tarafına dogru olan bir alana stdyumun yapılması ve şehirin o tarafa dogru genişlemesinden yana ve stadyumunda tramvay ve metro ile entegrasyonunun saglanmasını istiyorlar..!!
Hal böyle iken bu yönetimin icraatlarına bakınca bu projenin bir hayal ürünü oldugunu anlamamak mümkün degil!!fakat yazdım yine yazıyorum her kim bu kulübe bir futbol stadı inşa etsin sırtımda taşımaya hazırım!!

Fatih
16.01.2008, 16:13
makette şimdi farkettiğim bişi var stada yakın araç giriş çıkış yeri göremedim ağacına otuna kadar ince düşünülmüş bir projede araç giriş çıkış oto park yerleri nerde

Burçak
16.01.2008, 16:24
yolun üzerindeki tepede vinçler yardımıyla arabalar park edilecek Fatih. böylece yoğunluk azaltılmış olup olabilecek kazaların önüne geçilmiş olacak :)

Emorfo
16.01.2008, 16:25
Gökhan abi stat konusunda artık yazmaktan bıktım. Başkan stat sözü verirken kendi parası ile yapacağını söylemedi. Kimse kendi cebinden 40, 50 trilyon verip stat yapmaz. Hani keşke öyle başkanlarımız olsa :) Özhan Canaydın'ın Seyrantepe için nasıl uğraştığını çok iyi biliyorum. Adam resmen Ankara'da bakanlara yalvardı, bakanlık kapılarında yattı. Ağlaya zırlaya stadını devlete yaptırıyor. Trabzonspor ise stat için bu kadar fazla uğraşmıyor daha ne istiyorsunuz. Hala yapılmayacak diyorsunuz, olayın farkında değilsiniz hayali felan kalmadı bu iş çoktan bitti, yapılacak. 2011 oyunları sadece bahane kimse gözünde bu oyunları büyültmesin. Yapılacak stadı devlet yapacak gibi görünse de Trabzonspor'un Avni Aker'deki 49 yıllık haklarına karşılık ortak yapılacak. Trabzonspor Kulübü olimpik stat istemiyor. Projede böyle gösterdiklerine bakmayın. Biraz da projeyi böyle göstermek zorundalar. Malum 2011 oyunları sadece güzel bir bahane. Bu projeyi ortaya atan, gerekli girişimleri yapan, destekleri alan süreci hızlandıran başkandır. Bu projeyi Albayrak'tan soyutlayamayız. Sezar'ın hakkı Sezar'a. Trabzonspor stat projesi konusu 3 senedir konuşuyor ve 3 senede somut gelişmeleri görüyoruz. Galatasaray ise 10 senedir stat projesini konuşuyor, daha yeni temelini atabildiler. Bazı konular başakana kızgınlığımız yüzünden gözümüzden kaçıyor. Başkan ve yönetim başarısız olduğu için her konuyu bu kızgınlığımızla değerlendiriyoruz. Stat için Albayrak gibi başkan lazımdı. Şu anda başka bir başkanımız olsaydı belki saha sonuçları daha iyi olurdu anca stat meselesi pek gündeme gelmezdi. Bu stat yapılsın diye saha sonuçlarından umudumu kesmiştim ancak böyle rezil bir takımda izleyeceğimi düşünmüyordum. Yönetimin en büyük hatası fazla vaadlerle gelmesi oldu. Ben olsam önce stat derdim 3 sene bizden bir şey beklemyin derdim, bir yandan da kaliteli bir ekip kurarak şampiyonluk planını yapar iyi genç ve kaliteli bir kadro kurarak yeni statda şampiyonluğu kovalardım. Ancak bunlar fazla şaşalı geldiler, transfer falan fena olmasa çok uyumsuz ve alakasız işler yaptılar. Yine de başarılı olabilirlerdi ancak hoca tercihleri olsun yönetimdeki krizler olsun bugün bizi bu noktaya getirdi. E tabi kredileri de bitti. Gitmeyi de hak ettiler. Ancak stat yapılmasın veya yapılmayacak diye bir şey yok. Ok yaydan çıktı isteseniz de yapılacak istemeseniz de.

Fatih
16.01.2008, 16:25
yolun üzerindeki tepede vinçler yardımıyla arabalar park edilecek Fatih. böylece yoğunluk azaltılmış olup olabilecek kazaların önüne geçilmiş olacak :)

seni nurici :D

Adem CAKIR
16.01.2008, 16:36
Bu yönetim olsada olmasa sa stad yapılacak ancak Akyazı projesi Trabzonspor'a ve Trabzon da yaşayan futbolseverlere ihanettir.

Önümüzde İstanbul örneği var. FB 'nin kombine geliri bildiğim kadarıyla GS ve BJK'nin çok üstünde. Bunun en önemli sebebi stadın Kızıltoprak ta olması, konumu, ulaşım imkanları ve stad kalitesi.

Cadde de oturan alımgücü yüksek FB taraftarları akşam yemeğini cadde de yiyip sonrada arkadaşlarıyla/ailesiyle beraber paşa paşa yürüyerek maça gidiyor. Çıkışta da evine yine yürüyerek yada taksiyle dönebiliyor.

Diğerleride özel aracıyla, trenle, minübüsle, dolmuşla vs. kırkbintane alternatifle stada ulaşabiliyor.

Stad ve bölgesi yaşayan bir alan. Migros bi tribünü babasının hayrına yapmadı. Kim bilir kaç parada kira ödüyordur üzerine.

Stad bölgesi FB'nin mabedi gibi. Şampiyon oldukları seneler Cadde yi görünce imrenmemek elde değil.

A.Aker stadının şehrin içinde kalması, ama çok iyi bir mimariyle yeniden yapılması, Trabzonspor'a yüksek gelir getirecek yaşam alanlarının projeye dahil edilmesi, hem Trabzonspor hemde Trabzon da yaşayan taraftarlar için bir nimettir.

AYYILDIZ
16.01.2008, 17:00
Bu yönetim olsada olmasa sa stad yapılacak ancak Akyazı projesi Trabzonspor'a ve Trabzon da yaşayan futbolseverlere ihanettir.

Önümüzde İstanbul örneği var. FB 'nin kombine geliri bildiğim kadarıyla GS ve BJK'nin çok üstünde. Bunun en önemli sebebi stadın Kızıltoprak ta olması, konumu, ulaşım imkanları ve stad kalitesi.

Cadde de oturan alımgücü yüksek FB taraftarları akşam yemeğini cadde de yiyip sonrada arkadaşlarıyla/ailesiyle beraber paşa paşa yürüyerek maça gidiyor. Çıkışta da evine yine yürüyerek yada taksiyle dönebiliyor.

Diğerleride özel aracıyla, trenle, minübüsle, dolmuşla vs. kırkbintane alternatifle stada ulaşabiliyor.

Stad ve bölgesi yaşayan bir alan. Migros bi tribünü babasının hayrına yapmadı. Kim bilir kaç parada kira ödüyordur üzerine.

Stad bölgesi FB'nin mabedi gibi. Şampiyon oldukları seneler Cadde yi görünce imrenmemek elde değil.

A.Aker stadının şehrin içinde kalması, ama çok iyi bir mimariyle yeniden yapılması, Trabzonspor'a yüksek gelir getirecek yaşam alanlarının projeye dahil edilmesi, hem Trabzonspor hemde Trabzon da yaşayan taraftarlar için bir nimettir.

Stadin akyaziya yapilmasi sorun olmaz projeye bakarsan alisveris merkezinden tut hersey var ayrica boyle bir projeyi Trabzonda nereye sigdircaksin

POYRAZ
16.01.2008, 17:06
Artik onlari Trabzonspor yönetiminde görmek istemiyorum. Stad projesini yeni gelecek olan yönetim devam ettirir. Biraksinlar artik. Zaten birakmasalar da kisa bir zaman sonra mecburen birakacaklar.

Can
16.01.2008, 18:53
ne haftalar ne aylar ne yıllar gecdii hala başlıyoruzz yeh :S

28TS61
16.01.2008, 19:06
Zeyyat efendi kasım 15 te dolgu başlar demişti :D Ocak 15 geldi tık yok..

hangi yildaki kasim ayini dememisti ama :D

Cem Balcı
16.01.2008, 19:25
ne haftalar ne aylar ne yıllar gecdii hala başlıyoruzz yeh :S

e bunada şükür ne diyelim.belki bitirirler,bi umut...:o

Serdar A
16.01.2008, 20:35
Projenin olduğu kıyıda iki tane restaurant 1 halı saha ve bölge trafik var. Restauran ve ve halı saha sahipleri ile konuştularmı anlaştılarmı? Hiç sanmıyorum. Umarım ilerde bir sorun çıkartmazlar.

Karadeniz otoyolu genişlerken devlet toprak sahiplerine belirlediği değer üzerinden ödeme yaptı. Benzer bir çözüm yaratılabilir. Kaldıki dediğin yapılar yolun deniz tarafında olduğundan muhtemelen toprak hazineye ait.

Egemen
16.01.2008, 22:17
Gökhan abi akyazı akçaabat tarafında kalmıyomu? kafam karıştı şimdi.. eger merkezin doğusundaysa akyazı çok da mantıklı bi iş yapıyorlar diyemem.. senin de dediğin gibi akçaabatla merkez arasında bir alt merkez görevi görebilirdi bu proje..

Ercan DEMİR
16.01.2008, 22:30
Gökhan abi akyazı akçaabat tarafında kalmıyomu? kafam karıştı şimdi.. eger merkezin doğusundaysa akyazı çok da mantıklı bi iş yapıyorlar diyemem.. senin de dediğin gibi akçaabatla merkez arasında bir alt merkez görevi görebilirdi bu proje..

Merkez ile akçaabat arasında 13 kilometre var. Akyazı ile merkez arasında mesafe yok çünkü merkez ve akyazı birbirine yapışık :) Yani akyazıdan merkeze gidiş yürüme 30 saniye. Çünkü akyazı bitince merkeze giriyon :)

Egemen
16.01.2008, 23:36
Merkez ile akçaabat arasında 13 kilometre var. Akyazı ile merkez arasında mesafe yok çünkü merkez ve akyazı birbirine yapışık :) Yani akyazıdan merkeze gidiş yürüme 30 saniye. Çünkü akyazı bitince merkeze giriyon :)

tamam da 13 kilometre dediğin yer herhangi bi vasıtayla 5 dakika..
çok da şehir dışı sayılmaz.
zaten akçaabatta gelişen toplu konut muhabbeti nüfusu oraya çekiyor..
merkezdeki adamla akçaabattaki adamın eşit zamanda ulaşabilecegi bir orta yol elbette bulunur..
ama sırf merkezdeki adamı düşünmek kent açısından adaletsiz olur..
13 kilometre diyosun.. ben hergün 20 kilometre yol gidip geliyorum..
2 haftada bir bu yolu katetmeyecek taraftar da gitmesin zaten maça..
kentin zaten gelişen bir bölgesi var orasıda akçaabat e bunu merkezle ilişkilendirmek mantıksız mı?
bence böyle projelerin şehrin dışında olması kentin sağlığı açısından çok önemli.. hem merkezdeki bunalımı da rahatlatmış oluyorsun bu sayede..
nereye yapılır bilmiyorum ama aldığım eğitimle söyleyebilecegim biraz şehir dışında olması daha uygun..

Ercan DEMİR
16.01.2008, 23:53
Akçaabat tarafına yaparsan araklı tarafına çok uzak olur, araklı tarafına yaparsan beşikdüzü tarafına uzak olur, en iyisi akyazı bence.

Egemen
17.01.2008, 00:43
kamu yararı denen şey çok soyut oldugu için herkes hem haklı hem haksız :D

ama zaten batmış batacagı kadar kentler rant ugruna.. akyazı araklı sürmene fark etmez bize :D yapılsın da nere yapılırsa yapılsın..

ahmettt
17.01.2008, 11:42
BAŞBAKAN GÖREV VERDİ
Bayındırlık ve İskan Bakanı Trabzonspor eski başkanı Faruk Özak Trabzonspor'a yararı olacak her işin yada kişinin yanında olacaklarını da sözlerine ekleyerek” Kim Trabzonspor'a bir çivi çakarsa biz ona yardımcı oluruz.Elimizden gelen katkıyı da sağlarız. Sayın Başbakanımız, Bursa, Antalya, Konya ve Trabzon'daki statların yenilenmesini düşünüyor. Bu konuda bize bir görev verdi. Bizde çalışmaları başlattık Akyazı'da ki dolgu alanı nasıl yapılacak onu biz bilmiyoruz. Yönetim kurulu yapacağını söylüyor. Buradaki hukuki altyapıyı da değiştireceğiz. 2011 yılında Trabzon'da yapılacak olan Gençlik Olimpiyatlarını gerekçe göstererek Kıyı Kenar çizgisi sorununu çözmeye çalışacağız. O zaman , Avni Aker Stadı'nın takasıyla orda yeni bir stat yapılabilir” diye konuştu.

Hasan61
17.01.2008, 12:36
Yöneticler stat olimpik olmıyacak diyorlardı.Demek ki stad olimpik olacak.

sebat
17.01.2008, 14:31
sayin bakan iyi diyor guzel diyor hos diyorda olimpik statlarin da seyir zevki vermedigini hepimiz biliyoruz.proje degistirilmeli.olimpik stattan vazgecilmeli

Zafer Fidan
17.01.2008, 19:58
Bize Böyle bir stat lazim. 38.000 kisilik,ve en önemlisi kosu pisti olmayacak! renkler de ayni ;)

http://www.baselunited.ch/photos/sjp/2/0002_0005.jpg

http://www.baselunited.ch/photos/sjp/2/0001_0000.jpg

http://www.baselunited.ch/photos/sjp/3/0003_0009.jpg
http://www.baselunited.ch/photos/sjp/4/0004_0002.jpg
http://www.baselunited.ch/photos/sjp/1/0001_0043.jpg

Can
17.01.2008, 20:38
şu basel stadı tam bize göre ya

28TS61
17.01.2008, 20:42
Yöneticler stat olimpik olmıyacak diyorlardı.Demek ki stad olimpik olacak.

olimpik stad yapilacaksa hic yapilmasin daha iyi, devlet kendisi yapsin olimpik stadi, bizde avni akeri parca parca yikip yeniden yapalim kosu pisti olmadan

Zafer Fidan
17.01.2008, 22:17
bencede Avni Akeri parca parca yikip basel stat gibi yapilablir.

Osman Erdoğan
18.01.2008, 01:11
valla stad kare olsun basel stadı gibi yuvarlak olmaz:d ama sanirsam stad olimpik olcak ve bişe daha alabayarak olmasa bişe mutlaka stad yapılcak artık iş albayrakdan cıktı onun daha kimse inanamasın onlara inanan var biliyorum ondan sölyiroum ve amaçları da belli oldu benzin istasyonun dan paralarını almak için ertelmişler kongeri divan da yol göster miş aferim nere kadar kaça bilcekler şubata az kaldı daha ne kadar üze bilcekler amaa bu tarafatar sizi unutmaz o aldığınız paralaardan size hayır gelmez bunca insanın hakkınız calıosun burda olmasada allaha hesap verceksiniz ...!!

Nytre
18.01.2008, 02:04
baselin stadı gayet güzel ve bize göre. ancak bizimkiler hep rüyalar aleminde oldukları için. kayserinin stadıda baselin stadına benziyor

Mustafa AYDIN
18.01.2008, 15:36
Stada kazma vurulmadan 2 sene oyalandık,yapımı için en az 10 sene bekleriz bu gidişle..

emrezx
18.01.2008, 20:27
yaw ne stadı oturun oturdugunuz yerde bı sampıyonluk yasayalım gerısı gelır bence en sona bırakılmalı stad

Zafer Fidan
18.01.2008, 21:31
yaw ne stadı oturun oturdugunuz yerde bı sampıyonluk yasayalım gerısı gelır bence en sona bırakılmalı stad
Fenerbahceyi görmüyonmu? stadi yaptilar, gelir yükseldi, iyi topcu aliyor

28TS61
18.01.2008, 21:41
trabzon bir futbol sehridir ve yapilacak stad kesinlikle kosu pistsiz olmasi gerek

Atalay
18.01.2008, 23:20

Egemen kardeşim yanlışlıkla araklı yazacagım akcaabat yazmışım!!Haklısın Şehir plancıları ve mimarlar odası yapılacak stadın araklı ile yomra arasına yapılmasını öngörüyorlar en güzel alan ise araklı ovası!!düzeltiyor özür diliyorum....

Kalkinmali
19.01.2008, 02:29
kime diyorsunuz?... Heyyyyyyyyyyyyyy?

Kosu pisti istemiyorsaniz sesiniz duyurun! yoksa isler cok kotu olacak!!!

Zamani gelende cok gec olacak...

Ahmet Kuru
19.01.2008, 19:09
ne stadı ya.Bi defol başka bişi istemiyoruz.

Atalay
19.01.2008, 22:31
Bu üzüntülü gecemde beni güldürdügün için sagolasın kardeşim selim..... aynen!!

tisan61
20.01.2008, 22:53
bu gidişle elimizdeki stadtanda olmazsak iyidir

tisan61
20.01.2008, 22:54
iyiki stad yapıyorum diye avni akeri yıkmadı
nurinin sağı solu belli olmaz

Faik Yılmaz
21.01.2008, 08:44
takımı mahvetme konusunu gayet güzel başardılar.....

sıra stasdyum projesine geldi

Sinan SARI
21.01.2008, 17:26
Bence şuandaki mevcut stadımızın koşu bandını iptal edip,sahanın derinlemesine nekadar gerekirse o kadar kazıp hem tirübünleri yeterince sahaya yaklaştırmalı hemde tiribündeki koltuk sayısını artırmalı.Ayrıca 10 basamaklık kale arkası tribünlerininde üzerine bir kat daha tribün yapılarak estetiği yakalanmalı.Bu ve bunun gibi birçok gelir getirici (sinema,alışveriş merkezi, otopark v.b)tesis eklenmeli.

Şu andaki mali durum da gözönüne alındığında yeni bir stad yerine bu şekildeki bi yenilemeyle stad projesinin yapılması daha uygun olur.

Hatta bu iş için birçok sponsor firmayla görüşülmeli ve yaptırılmalı.

pReN@_61
21.01.2008, 17:32
şu sismik gemi hala araştırma yapıyor mu acaba.

Emirhan Makul
21.01.2008, 17:46
sadri şener stad projesine devam edecek mi

Hekimoğlu
21.01.2008, 17:48
seçilemeyeceklerini anlayınca stadyum masalındanda vazgeçtiler bakıyorum hani dolguya başlanacaktı hey gidi.

Fatih
21.01.2008, 17:53
hala olacak diye bekleyenler güvenenler var ya sabır!!

Egemen
21.01.2008, 18:22
Egemen kardeşim yanlışlıkla araklı yazacagım akcaabat yazmışım!!Haklısın Şehir plancıları ve mimarlar odası yapılacak stadın araklı ile yomra arasına yapılmasını öngörüyorlar en güzel alan ise araklı ovası!!düzeltiyor özür diliyorum....

önemli değil abicim.. kafa karıştı sadece.. o kadar :D

e yapılacagı da yok zaten baksana.. kafamız karışsa ne olacak :D

Fatih
21.01.2008, 18:23
önemli değil abicim.. kafa karıştı sadece.. o kadar :D

e yapılacagı da yok zaten baksana.. kafamız karışsa ne olacak :D

Egemen olmayan kafa nasıl karışıyo la:D

Egemen
21.01.2008, 18:25
edit: anladın sen onu :D

Uğurtan
21.01.2008, 19:32
Ola zate yapılacağı yok bide olan sağduyumuzuda yok etti bu proce..

Faik Yılmaz
22.01.2008, 08:25
2 yıl 2 aydır yalanlarına 3-5 kişi dışında kimseyi inanadıramadılar... 2 hafta sonra kongre var ( ayak oyunlarıyla yine erteletmezlerse tabi) temel atacaklardı kazma vuracaklardı hepsinin yalan olduğu ortaya çıktı....

Baltayı taşa vurdular. Keşke kendi başlatrına vursalardı daha iyi olurdu :)

Muhammed KOÇ
22.01.2008, 10:27
anlaşıldı stad fln yok başlığa kiit :D

Ali Can
22.01.2008, 12:51
beceriksiz herifler
bir şeyide halledemiyorsunuz şanlıurfaya bile yeni stadı diktiler siz daha bir kepçe kaya dökemediniz denize

UmutBaykan
24.01.2008, 12:34
istmiyorum stad mıtad....sportfi başarı şart

Emorfo
24.01.2008, 14:14
beceriksiz herifler
bir şeyide halledemiyorsunuz şanlıurfaya bile yeni stadı diktiler siz daha bir kepçe kaya dökemediniz denize

Şanlıurfa'da yapılan stat 10 yıldır yapılmaya çalışılıyordu. Uzunca bir süre unutulmuş son bir kaç senede yapılan çalışmalarla bitme noktasına geldi. Şanlıurfa'nın stadını baz almayalım bence yoksa bir 10 yıl da biz bekleriz :)

Yapılacak kongreden sonra bu stat projesi gelecek yönetimin önünde olacak. Eğer adam gibi bir başkan adayı çıkar özlenen güçlü bir yönetim göreve gelir, camiada birlik beraberlik sağlanırsa sadece stat değil daha bir çok proje hayata geçirilir. Camiada herkes Trabzonspor'un neferi gibi çalışırsa hiç bir güç karşımızda duramaz. Önce kendi içimizde barışı sağlamamız lazım.

Hekimoğlu
24.01.2008, 14:24
24 saat yaşayan stad yapacaam.iki yıldız alacaaam.:yumruk:

Samet Yildirim
24.01.2008, 17:27
Akyazı'da teknik çalışmalar devam ediyor
http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/sondaj.jpgBaşkan Yardımcımız Muzaffer Ermiş Akyazı sahilinde 660 bin metrekarelik alan üzerinde yapılacak Trabzonspor Spor, Kültür ve Turizm Tesisleri için dolgu projesine esas olmak üzere sondaj çalışmalarının başlatıldığını söyledi.

http://trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Ermiş, “Sondaj çalışmalarından alınacak numuneler üzerinde laboratuar çalışmaları yapılıp daha sonra rapor tanzim edilecek” dedi.

http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/sondaj1.jpg
http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/sondaj2.jpg

Nytre
24.01.2008, 17:36
buradaki olay "SAHİPLENME" diye düşünüyorum. biz yapıyoruz biz takip ediyoruz biz buralara kadar gelip adamların başında bekleyip FOTOĞRAF çektiriyoruz!..

yarın öbür gün birisi çıkıpta "ALBAYRAK YÖNETİMİ STAT İŞİNDE 1MT İLERİYE GİDEMEDİ" diyemesin. biz yarım bırakıp gidiyoruz ama BİZ başlattık bu projeyi ve biz başlatmasaydık kimse bu projeyi başlatamazdı imajı yaratmaya çalışıyorlar.

ucuz politikalar komik hallere düşüyorlar. akıllı insanların bu fotoların ve bu amaçların ne olacağını bilecek düşünceleri vardır.

BU SAATTEN SONRA DA SİZİN HİÇ BİR İYİ NİYETİNİZİN OLMADIĞINI KAFAMA KAZIDIM BEN. bu işten de kendinize bir ÇIKARInız olmasa adım atmazsınız oraya.

BUNUN KOKUSUDA YAKINDA ÇIKAR!.. taş atıp kollarımı yoruluyor göstermelik iş yapıyorlar. hep gündemde tutmak istiyorlar meseleyi. gerek dergi dağıtarak gerek broşür vererek.

İHSAN
24.01.2008, 17:50
Bu fotoğraflarla kimi kandırabileceklerini düşünüyorlar? Bu yöntemler artık klişeleşti, daha zekice yöntemler bulmanızı tavsiye ederim.

İHSAN
24.01.2008, 17:55
Bu fotoğraflarla kimi kandırabileceklerini düşünüyorlar? Bu yöntemler artık klişeleşti, daha zekice yöntemler bulmanızı tavsiye ederim.

Emorfo
24.01.2008, 18:11
Herşeyde de komplo aramamak lazım. Yapılsın yapılsın da takayı göremedim nerelerde acaba :)

Onur Akyüz
24.01.2008, 18:28
offff cok komik bu yaaa!!!bi kamyon ve 1 adam..midem bulanıyo artık..!!

Zafer Fidan
24.01.2008, 18:31
Vaybeeee calismalara bak ...puahahhahah
1 CADIR
1 KAMYON
1 ISCI

macka61
24.01.2008, 19:22
bu ne ya talk show programlarına çıksın Muzaffer Ermiş ne yaptıklarını zannediyolar kimi kandırıyolar bazı arkadaşlarımız kanıyor hala sizin bir şey yaptığınızı sanıyor ama onlarda anlayacak sizin çok yakında ne olduğunuzu tutulacak tarafınız yok yönetim ilk önce siz insan olmayı öğrenin sözlerinizde durun sonra takım yönetmeye calışın siz hiç bir şey yönetemezsiniz sizin bir dakka Trabzonsporda durmanız kulübü en az 10 sene geri atıyor şu 2 senede yaşamadığımız rezillik övünüyormusunuz mutlumuzsunuz bence mutlusunuz eğer olmasaydınız yapamadık derdiniz insanca bırakıp giderdiniz küçük hesapla peşinde olmazdınız

Emorfo
24.01.2008, 20:19
Temel atmıyorlar veya dolgu işleri başlamadı alt tarafı sondaj çalışması, yani bir boruyu yerin derinliklerine sokuyorsunuz ordan yapı numunesi alıp labaratuarda inceliyorsunuz. Zeminin nasıl olduğunu anlamaya çalışıyorsunuz. Bunun için 10larca kamyonun sıraya girmesini mi bekliyordunuz. Hala kafanız basmadı mı bu proje için ok yaydan çıktı. Yapılacak mı yapılmayacak mı tartışmaları bitti. Proje hayata geçiyor. Hala mazide kaldınız. Dua edin de yapılacak statta koşu pisti olmasın.

macka61
24.01.2008, 21:06
puhahha gülüyorum sana sadece Faruk abi

KUTADGU
24.01.2008, 21:32
Temel atmıyorlar veya dolgu işleri başlamadı alt tarafı sondaj çalışması, yani bir boruyu yerin derinliklerine sokuyorsunuz ordan yapı numunesi alıp labaratuarda inceliyorsunuz. Zeminin nasıl olduğunu anlamaya çalışıyorsunuz. Bunun için 10larca kamyonun sıraya girmesini mi bekliyordunuz. Hala kafanız basmadı mı bu proje için ok yaydan çıktı. Yapılacak mı yapılmayacak mı tartışmaları bitti. Proje hayata geçiyor. Hala mazide kaldınız. Dua edin de yapılacak statta koşu pisti olmasın.

Sevgili Faruk;
Stadyum sözü ne zaman verildi?
İhale izni ne zaman alındı?
İhale ne zaman kabul edildi?
Sontaj çalışmaları ne zaman başladı?

Bu gidişle
2,5 yıllık orantıyı uygularsak
En iyi ihtimalle 100 yıl sonra bir stadımız olacak...

Sen stad için 3 beş sontaj yap..
Stadyumun yükünü de senden sonra geleceklere yükle.
Olmazsa ben yapacaktım, onlar yapamadı de...
Ne kadar aptalca hatta ne kadar ahmakça bir düşünce...
Ve hiç kusura bakma
Ne kadar haince bir düşünce.

Atalay
24.01.2008, 21:50
Bu liman müdürü bu gidişle bu komediyi fotoroman haline getirecek!!Allah canımı alsın her fotografa baktıgımda gülmekten kasıklarım agırıyor!!

Liman müdürü abimizi beyazın talk shov porogramına çıkmasını bekliyoruz ama o pembe kravatlı takım elbisesini ve konu mankeni işçileride yanına almayı unutmasın reyting rekorları kırmassa ben adam degilim....!!

Bir sonraki stadyum komedisi ile alakalı fotografı sabırsızlıkla bekliyoruz sayın müdürüm!!

Atalay
24.01.2008, 21:53
Son fotografın arkasındaki yerde Projede adı geçen Yolcu gemisi limanı olsa gerek hemde kapalı olanından!!

My
24.01.2008, 23:53
MedyaTrabzon

http://aycu12.webshots.com/image/40931/2003408381238314718_rs.jpg

Emorfo
25.01.2008, 01:09
Sevgili Faruk;
Stadyum sözü ne zaman verildi?
İhale izni ne zaman alındı?
İhale ne zaman kabul edildi?
Sontaj çalışmaları ne zaman başladı?

Bu gidişle
2,5 yıllık orantıyı uygularsak
En iyi ihtimalle 100 yıl sonra bir stadımız olacak...

Sen stad için 3 beş sontaj yap..
Stadyumun yükünü de senden sonra geleceklere yükle.
Olmazsa ben yapacaktım, onlar yapamadı de...
Ne kadar aptalca hatta ne kadar ahmakça bir düşünce...
Ve hiç kusura bakma
Ne kadar haince bir düşünce.

Bu konuda defalarca yazdık. Bu projenin bu noktaya gelmesi de bana göre bir başarıdır. Çünkü elimizde bir sürü örnek var. 10 senede bitirilemeyen statlar. Gs gibi 10 sene konuşupta anca temel atanlar var. Daha önce resmi sitede konu ile ilgili açıklama yapılmış. Nasıl bir sürecin işleyeceği hangi aşamalardan geçileceği. Sondaj çalışması da bu aşamalardan birisi. Bu araştırmalar bittikten sonra dolgu işleri başlayacak. Herşey bir anda olmuyor. Bu projeye yapılabilir baktığım için yapılan çalışmaların göz boyamaktan çok öte olduğunu iyi biliyorum. Bu projeyi de bu yönetimle çok fazla ilişkilendirmemek lazım. Bu Trabzonspor'un projesi. Daha önce defalarca bu projeyi eleştirip yapılamaz diyen Faruk Özak'da en son açıklamasında yapılacak başbakanın desteği var felan dedi. Trabzonspor camiası bu projeye sahip çıkması gerekiyor. Trabzonspor'un mevcut şartlarda büyümesine imkan yok. Bu proje sayesinde Trabzonspor ileriki yıllarda gelirlerini arttırıp ekonomik olarak baya rahatlayabilir. E tabi takımın ve kulübün bu kadar kötü bir durumda olduğu, becerilip bir transferin dahi yapılamadığı bir ortamda bu stadın yapılacağına inanmak insanlara zor gelebiliyor. :)

Bu proje için Tranzonspor'un cebinden çok fazla bir para çıkmayacağı için gelecek olan yönetimlerin bu konuda sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Ortada hainlik gibi bir durum yok. hatta gelecek olan yönetim için bu proje bir şans. Üstünde duracak olurlarsa kaymağını kendileri yer. Biz yaptık bizim dönemimizde oldu havasını yapacaklar daha ne olsun. Bizim millet hava atmayı da sever, reklamı da.

wien_ts
25.01.2008, 01:47
MedyaTrabzon

http://aycu12.webshots.com/image/40931/2003408381238314718_rs.jpg

ya gecenin bi vakti gülme krizi tuttu.Yani insan bu resmi cektiripte kendini nasil rezil eder yahu.Bu fotograf resmi stede cikmisti yanilmiyorsam.Hakikaten ne kadar gülünc bi durumdayiz.Adama bak ya su takayla kocaman bi projenin sondaj calismasi yapiyomus..Bi de bugün yeni bi fotograf vardi,yine ayni sahsiyet gecmis bu sefer daha teknolojik bi aletin önünde poz veriyodu..Yani simdi kim bana bu kisinin iyi niyetinden söz edebilir adam düpedüz kendi reklamini yapiyor..Gerci bu fotograflari gören benim gibi gülüyodur ama reklamin iyii kötüsü olmaz diye dusunuyolar demekki..

bu arada ben hala guluyorum..

sarman61
25.01.2008, 11:27
Herkez gülüyor bir yerleriyle. Elbet zamanı gelince bizde gülmesini biliriz.

wien_ts
25.01.2008, 12:46
Herkez gülüyor bir yerleriyle. Elbet zamanı gelince bizde gülmesini biliriz.

ya sen gercekten bu fotograflara bakinca gülmüyormusun.Bak haberde ne diyor 660 bin metrekarelik alan üzerine yapilacak stadin sondaj calismalari yapiliyo.Ve bu kadar büyük projenin calismalari eski bi takayla yapiliyor,adam da gecmis önünde poz veriyor.Albayragi seviyor olabilirsin,bundan dolayi acikca yapilan yanlisliklari savunmak ne kadar dogru..
bu arada ben stat yapilamaz falan da demedim insallah yapilir,hatta bu stadi en erken Albayrak yapabilir ama o zamana kadar o stada gidecek taraftar kalirmi bilmiyorum..(bknz.Genclerbirligi maci)

28TS61
25.01.2008, 12:50
bu muzaffer ermis denen sahis nedense her fotografta bulunmasimi gerek

dikkat ettiysenin cok fotokopat bu adam her karede bulunmak istiyor

bu sirf bu stad projesin icin gecerli degil,

ben cok gordum bu sahsin alakasi olmadigi yerde bile, ne edip fotograflarda kendine yer buluyor

Faik Yılmaz
25.01.2008, 12:53
Bnece gülen arkadaşlarda sinirlerinden gülüyorlar.......

Olmamız gereken nokta ile olduğumuz nokta arasında dağlar kadar fark var....

Bide diğer alanlarımızda çöküntümüz göz önünde tutulduğunda yaptıklarının hiç bir analmı kalmıyor. Sanki milletle aaly ediyorlarmış gibi oluyor

mustafa gürsoy
25.01.2008, 13:56
Bu takımı eğer maddi kaynakları güçlü , büyük bir stadyuma sahip ama aksine sıradan bir takım haline getirecekseniz kafanıza geçsin o yapacağınız stad. Avni aker yeter bize

Emiroğlu
26.01.2008, 02:24
http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/sondaj2.jpg

--- Tek kişi ile araziye çıkılıp sondaj yapılmaz ! Kamyondaki arkadaşın ( Umarım bir işçi değil,mühendistir!) en az 2 asistanı,ya da tercihen 2 mühendis + 1 asistan olarak o bölgede bulunması gerekir !

--- Çalışma yapılacak arazide bu takım elbiseli beyfendi! gibi tiplerin bulunması son derece saçmadır ! Bunun ÇOK KRİTİK 2-3 sebebi vardır.İsteyen olursa açıklarım...

--- Şu anda gözlemlediğim kadarı ile sondaj vurulan alandan örnek alınması " SAÇMA SAPAN " bir uygulamadır ! Asıl örnek alınması gereken yer denizin içidir ! Ek olarak,araçtaki sondaj makinesine bakılırsa en faz 2-3 bilemedin 5 metreye sondaj vurabilecek kapasitedir...Oysaki,bu denli büyük ve sağlam alt yapı isteyen projede,direk denizin içinden(çünkü dolgu yapılacak alan orası ! ) sondaj vurulup,örnek alınması,bunun da , deniz tabanından MİNİMUM 10 metreye vurulması gerekir ! Gördüğünüz makina,ancak çevre düzenlemesine yetecek kadar mesafeye sondaj vurabilir !

--- Resimde çalışma yapılan alanda sondaj vurmak,ancak o dolgu alanının (T kayalığı) hakkında bilgi verir.Bu örneği laboratuvara yollar iseniz,laborantların size diyecekleri :

-Efendim,dalga kıran çakıltaşı,kum ve kil karışımı bir yapıdır !
olacaktır ! Bizim amacımız dalga kıranın yapısını mı incelemek ? Yoksa Stadyum projesinin kurulacağı alanın,temel adayından mı örnek almak !

--- Şunu da eklemek isterim.Sondajdan önce uygulanması gereken yöntemler vardır...Elektromanyetik yöntem,Gravite yöntemi gibi...,.Bu yöntemler sondaj işleminden daha düşük maliyetli,ama günümüz teknolojisinde en az sondaj kadar önemli - gerekli uygulamalardır...Yapıldı mı ?
Bunlar uygulanmadan sondaj çalışması yapmak,sondaja verilen paranın hiç bir işe yaramaması ve çok büyük olasılıkla da maliyeti artırmaktan başka bir işe yarmayacaktır ! ! !

Diğer bir resimde ise denizden örnek alınmaya çalışıldığı görülüyor,660.000m2 lik bir alan için bu denli küçük bir yapının(taka gibi) kesinlikle sağlıklı sonuç vermeyeceği düşüncesindeyim.En azından orta boy ve yaklaşık 10-20 mt arası sondaj vurabilen bir cihazın kullanılması gerekir !

Bu bölgede çok yüzmüşlüğüm vardır,iyi bilirim beşirli çıkışını,evime yürüme 10 dakikadırç.Ve deniz resminin olduğu yerin derinliği en az 5 mt dir ! Örnek alınması gereken derinlik ortalama 15 mt dersek + 5 mt deniz derinliği , bu bize minimum 20 metrelik bir sondaj vurulması gerektiğini gösterir ! Ben o TAKA'da 20 metre sondaj vurabilecek bir makina GÖ - RE - Mİ - YO -RUM !

BU RESİMLER VE HABER İLE
BÜYÜK BİR SAÇMALIK , KANDIRMA ÇABASI SÖZ KONUSUDUR !

Bilmeyen arkadaşlara açıklamak isterim...

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği , Yüksek Lisans Öğrencisi
Bilal Emiroğlu(amacım ukalalık değil)

Emorfo
26.01.2008, 02:29
O işleri taka halleti kıyının açıklarında :)
İki dakka asıp kestin yahu hele bir okulunu bitir, konuyu derinlemesine bir araştır. İki resme bakıp yorum yapma.

Fatih
26.01.2008, 02:32
......................................;)

Emiroğlu
26.01.2008, 02:34
O işleri taka halleti kıyının açıklarında :)
İki dakka asıp kestin yahu hele bir okulunu bitir, konuyu derinlemesine bir araştır. İki resme bakıp yorum yapma.

Sen beni eleştirebilecek herhangi bir birikime sahip misin kardeşim ?

Sahipsen buyur tartışalım çalışmayı,değilsen akıl istemiyorum saol...
Bunun gibi yaşımın 2 katı sondaj işleminde ( Ve daha farklı platformlarda görev aldım) ok ?

Bir Trabzonsporlu olarak yorumum ise : Bu herif her resimde poz vermek zorunda mı ?

Emorfo
26.01.2008, 02:36
kardeşim ben bu projeyi başından beri takip ediyorum. Neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum. geçmiş sayfalarda da neyin nasıl olacağını defalarca yazdım. her yazan adama aynı şeyleri yazmaktan gınah geldiği için biraz zahmet edip geçmiş sayfaları bir karıştırın. evet bu proje için gayet birikime ve bilgiye sahibim. Hatta iddia ediyorum yöneticilerden daha çok vakıfım bu olaya.

Emiroğlu
26.01.2008, 02:40
Bu proje için benden ve buradaki herkesten daha fazla birikime sahip olabilirsin.Amenna...
Eleştiri hakkında bilgi - birikimin var mı dediğim,yukarıda yapılmaya çalışan İŞLEM,yani sondaj hakkında...Sondaj teknikleri,kuralları ve nizami davranış kuralları hakkında idi...
Ha ayrıca,İlk sayfadan beri de takip ediyorum konuyu.

Benim eleştirdiğim,şu yukarıda ki işlemin CİDDİYETSİZLİK ve YETERSİZLİĞİ...

Ben istemiyor muyum stad yapılmasını zennediyorsun ? Albayrak , hacıosmanoğlu vs kim yapmış önemli değil.Önemli olan hizmet...
Ama çalışma böyle olmaz.Bunu anlatmak istiyorum ! Nizami olan hiç birşey yok !

Anlatabildim mi renktaş ?

Emorfo
26.01.2008, 02:45
Bu çalışmaların büyük bir kısmı formalite. Sondaj dediğin şeyi de fazla abartıyorsunuz. Tekne ile denizin dibine aletler göndeirlerek numuneler alındı, denizin dalga hızı, debisi vs ölçüldü, bu yapılanda küçük bir sondaj çalışması. Elbet mühendisi felan vardır, resme bakıp yorum yapmak ne derece doğru. Ben üzümü yemek istiyorum bağcığı ile dikeni ile uğraşmak istemiyorum.

Emiroğlu
26.01.2008, 02:57
Bu çalışmaların büyük bir kısmı formalite. Sondaj dediğin şeyi de fazla abartıyorsunuz. Tekne ile denizin dibine aletler göndeirlerek numuneler alındı, denizin dalga hızı, debisi vs ölçüldü, bu yapılanda küçük bir sondaj çalışması. Elbet mühendisi felan vardır, resme bakıp yorum yapmak ne derece doğru. Ben üzümü yemek istiyorum bağcığı ile dikeni ile uğraşmak istemiyorum.

Sanırım herkes üzümü yemek istiyor.Bunda hemfikiriz sanırım.

Formalite ?
Komplex'in kurulacağı alanın zemin etüdü çalışmalarından " sondaj" 'ın kıytırık bir sistemle yapılması formalite mi sadece ?

Allah korusun bu "formalite" yüzünden kurulması düşünülen stadyum " formalite " nin azizliğine uğramasın ilerde ?
Bir de denizin altına aletler gönderilerek yapılan bir sondaj teknolojisi Türkiyede yok ?!? Nasıl oluyor bu ?
Marmaraya bile , fay hatlarından örnekler ve görüntüler alınması için Fransızlar kullanıldı ? Biz nerden bulduk bu teknolojiyi de denizin dibine alet yolladık ? ? ? Kiralaması bile stadın 5 te 1 fiyatına gelebilirken ?

Sondaj işlemini büyütmemek gerekir doğru.Ama DOĞRU bir sondaj da hayati önlem taşır...
Oturduğunuz evlerin 15 mt aşağısının mı ne olduğuna bakılır ? Yoksa 3 mt sinin mi ?(3mt örnektir)

Resimden yorum yapılmaz diyorsunuz,doğru ama mühendislik açıdan KESİN bir yorum yapılmaz.Yanlız göz var nizam var.O bölgeyi çok iyi biliyorum diyorum.Yıllardır yüzerim orada.Tekrar ediyorum oranın derinliği en az 5 mt. Örnek içinde heralde deniz dibi yüzeyinden örnek alınmayacaktır ! Derinden alınması gerekmez mi ? Hani temel atma için önüne ışık tutacak olan deniz dibi yüzeyi değil,deniz dibinden en az 15 mt aşağısıdır...
Daha önce dediğim gibi 5 mt + 15 mt = 20 mt yapar.
O taka da 20 metreye sondajı vu ra maz !

Neyse bu konuda ki fikrimi belirttim.Gözlemlerimi açıkladım sadece.

Emorfo
26.01.2008, 03:05
Bizim yerini vermiyim bir arazi vardı sondaj ekibi gelip 5-10 metreden su çıkardı. Bunlarda derinliğini bilmiyorum ancak benzer bir işlem yapıp numune alıyorlar. Geçmiş sayfalarda veya resmi sitede dolgu işleri başlamadan yapılacak işlemlerden bahsediliyordu, sondaj çalışması da onlardan biri sadece. Stat her ne kadar dolgu alanı üzerine yapılacaksa da. Zemini aşağıya indirilecek ve kazıklar direk dolgu alanın altına çakılacak. Fora kazık sistemi deniyor. 50 yıllık inşaatçı başkan düşünemedi bunları sen düşündün bravo sana :)

Emiroğlu
26.01.2008, 03:07
50 yıllık inşaatçı başkanın sondaj uygulatması böyle ise bana mıııı ona mı bravo bilemem ;)
Ama burası senin benim arazim değil,uygulanan da su çıkarmak gibi basit bir işlem değil.
Binlerce hayatın geçici ikamet edeceği bir bölge.

Neyse,
Bir de,4 gözle uygulanacak diğer işlemleri takip edeceğim.

Özellikle zemin etüdü,fay araştırması(bu küçük taka ile kurtaramazsınız) ve hangi yöntemler kullanıldığı...

GAYBANA
26.01.2008, 03:09
Beyler ne kadar takıldınız bu stad projesine, biraz gerçekleri görün, Trabzonspor, üzerinden para kazanılan bir şirkettir artık. Bunca kötü sonuca rağmen Borsa da en çok kazandıran spor kulübü olduk. Bire iki kazandı bizim hisseler. Nasıl oldu ? Bu sütün kaymağını kimler yedi ? Siz takılmışsınız stad projesine. Yapılsa ne olacak Trabzonsporun önümü açılacak? şampiyonmu olacağız?

Nytre
26.01.2008, 10:59
Emiroğlu'na verdiği bilgiler için teşekkürler , devamını da bekleriz.

Bu kadar büyük bir proje olduğunu dergilerde - dağıttıkları broşürlerle ve de tv.lerde ahkam kesmelerle söylüyorlar ancak projenin temeli için yapılacak çalışmaları sanki kulübe yapmak için kullanılan makinelerle yapıyorlar.

bir ALDATMACA var. bunu inşaat alanında bilgi sahibi olanlar daha iyi bilir.

mustafa gürsoy
26.01.2008, 11:54
Boşverin bu işleri. Yok sondaj olmamış falan filan. Nuri Albayraktan bahsediyoruz. Neyi doğru yamışki bunuda doğru yapsın.

shcebi
26.01.2008, 15:08
Birisi bana stad olimpikmi olacak, futbol stadyumumu olacak söylermi lütfen. bence bu konu bir köstebeğin açtığı üç delikten daha önemli..

AyKaN
26.01.2008, 15:28
Sevgili Emiroğlu, görüşlerin ve teknik açıklamaların için teşekkürler.

Kazma vurulmamış bir projeyi baştan beri takip edip, bir yüksek lisans öğrencisiyle teknik konularda tartışmaya girmek apayrı bir olay olmuş :) Demek 6-7 yıllık mühendislik eğitiminin yerine kazma dahi vurulmamış bir projeyle 1.5 yıl ilgilenmek yeterliymiş, ilginç.

Faik Yılmaz
26.01.2008, 15:44
Arkadaşlar hepiniz yanlış biliyorsunuz

1- O sondaj stadyum için değil petrol aramak için yapılıyor. Eğer çıkarsa sizde yerseniz oraya birde rafineri kurulacak..... :)

2- Japonlar suya atıldığında büyüyüp stadyum olan cep telfonu büyüklüğünde bi makine icat etmişler yoksa siz teknolojiye inanmıyormusunuz :)

Atalay
26.01.2008, 16:14
Sayın müdürüm Yeni fotograflarını bekliyoruz!!

Emorfo
26.01.2008, 17:05
Bugün Mehmet Atalay ile görüşme şansım oldu. Ayak üstü stat konusunu sordum kendisine. Bir hafta önce Trabzon'da bu konuda toplantı yaptıklarını, dolgu çalışmalarının kısa süre sonra başlayacağını söyledi. Projeye hem kendi müdürlüğü hem de hükümet destek veriyor dedi. Trabzonspor'a inşallah güzel bir proje kazandıracaklarını ifade etti. Stadın kaç kişilik olacağı ve koşu pistinin olup olmayacağı konusunu soramadım zaman yoktu. Bir dahaki karşılaşmamızda bunları da sorarım. Kendisini stat konusunda oldukça istekli gördüm. Müdürlüğü döneminde Trabzon'a bir şeyler yapmayı çok istiyor. Hayırlısı artık.

Faik Yılmaz
26.01.2008, 17:09
Hemşehricilikten ötürü değil ama bir şeyler yapan hizmet yapan insanların ( kuru laf değil icraat ) her zaman arkasındayız.....

AYYILDIZ
26.01.2008, 18:09
Bakan Faruk Ozakta artik projeye destek veriyor insallah yapilacak.

wien_ts
26.01.2008, 18:49
Zeyaat Kafkas gecen haftalarda bir programa katilmisti,orda stat hakkinda sorulan sorular sunlardi..
1.Stad kac kisilik olacak?.
2.Stad olimpikmi olacak yani kosu pisti olacakmi türübünle saha arasinda?.
verdigi cevaplar.
1.Trabzona yakisan bi stad olacak 25.000 yada 30.000 kisilik yada 35.000 olacak ama öyle 50-60.000 olmayacak..
2.olurmu ya ne olimpik stadii normal olacak yani zannedersem galiba..

merak ettigim onca proje,plan yapilmis ama hala stadin nasil olacagi belli degilmi..bunlar ne zaman belirlenecel?..

Muhammed KOÇ
26.01.2008, 18:56
yapmayacakları belirsizlikten belli zaten..

Muhammed KOÇ
26.01.2008, 18:57
yapmayacakları belirsizlikten belli zaten..

Serdar A
27.01.2008, 13:36
Projenin bugüne kadar geldiği aşamayı ve bundan sonraki takvimi , projenin detaylarını , taraftarın merak ettiği kritik konuların açık seçik anlatılacağı bir basın toplantısı düzenlenmeli.

Belirsizlikler ortadan kaldırılmalı . Taraftar bu projeyi sahiplenmeli . Bu her şeyin göz önünde ve kişilere olan faydasının şehrimize olan faydasının önüne geçmemesi için önemli.

shcebi
27.01.2008, 14:43
bu stad yapılırsa ancak devlet yapar ve oda olimpik olur. kendimizi kandırmayalım. basın sözcüsünün bile "olimpik olurmu normal stad olacak zannedersem galiba" demeside bunun kanıtıdır.
ne demek galiba yaa, bu kadar büyük ve önemli bir projede bana göre en önemli bir konu hakkındaki bilgisi galibalarla sınırlı basın sözcümüzün. hiçmi merak etmemiş araştırmamış nasıl olacağını. galibanın anlamı ilgisizlikmidir, bilgisizlikmidir, yada yalan söyleme me isteğimidir.
olimpik stadın ne demek olduğunu istanbulda olimpik stadyumda maç seyreden arkadaşların çok iyi bilmesi gerekir. sahadaki topçunun kim olduğunu göremezsin, karşı türübinde bağıran taratarının sesini duyamazsın, sesini sahaya duyuramazsın. stad türübinleri futbol stadındaki gibi dikine değil, eğimsizdir ve deli gibi rüzgar yer. kışın karadenizin rüzgarını yediğinde insanın bir yeri donar yani. kimsede bana bugünkü teknoloji ile bunlar halledilir demesin. halledilebiliniyorsa direkt futbol stadyumu yapılsın.
arkadaşlar trabzonspor camiasının olimpik stada hiç yoktan iyidir mantığıyla yaklaşmasının, istanbul takımlarında tutunamamış futbolcuları hiç yoktan iyidirler mantığıyla kabullenmesinden farkı yoktur. biz istanbul takımlarının onda biri imkanlarıyla şampiyonluklar yaşadık, bu başarı değil devrimdir benim gözümde.

derimki bize layık olan en iyisidir, hiç yoktan iyisi değil.

son sözüm emorfo'ya; Mehmet Atalay zaten açıkladı stad yapılacağını. soru sorma şanslarını bildiğimiz konular için değil, bilmediğimiz konular için kullanırsan verdiğin bilgileri heyecanla takip edeceğim. gerisi teferruat...

bunlar benim görüşlerimdir, katılırsınız katılmazsınız..

ali+61+26
27.01.2008, 21:11
tmm bu stada yapılcak baslaancak dolgusu bitecek felan filanda bitecek mi bitecekse kac yılda o olcak die avni akerdende olmayalım snra

My
27.01.2008, 23:23
Akyazı Projesi’nde bedel tartışması

http://www.gunebakis.com.tr/images/akyaziiiii.jpg (http://www.gunebakis.com.tr/images/akyaziiiii.jpg)
TRABZON AK Parti Danışma Meclisi Toplantısı’nda milletvekili Kemalettin Göktaş ile Bayındırlık İskan Bakanı Faruk Özak arasında görüş ayrılığı dışa yansıdı. Göktaş, henüz yasal açıdan hazır hale gelmeyen projenin riskli olduğunu dile getirerek parti olarak risk alınmasını istedi.
İstemeyen Kafalar Var!

GÖKTAŞ, “Bu büyük ve riskli bir projedir. Ama siyasetçi risk almazsa birşey yapamaz. Biz bu riski almalıyız. Bunun için hangi bedel ödenmesi gerekiyorsa o bedeli ödemeye hazırız. Ancak bazı hazır olmayan kafalar var. Bunlar da önemli değil. Her hizmette böyleleri ile karşılaşırız” dedi.

BAKAN Özak kürsüye gelerek ince bir üslupla Göktaş’ı uyardı. Konuya girmek zorunda kalan Özak, “Kemalettin Bey söyledi, ben de devam edeyim. Sayın Başbakanımızla bu konuları istişare ettik. Burada bir tesis yapılacağı doğru. Ancak yasal altyapısını aşmaya çalışıyoruz” dedi.

Proje Henüz Hazır Değil
2011 Olimpiyatları için projeye izin çıkarmaya çalıştıklarını belirten Özak, “Kıyı-kenar çizgisi sorunu var. İnşallah üst mahkeme bunu iptal etmez. Ayrıca finansman gerekiyor. Belki TOKİ’yle yapacağız. Proje partimizin bir taahhüdü değil. Yapamazsak fatura bize çıkar. Yoksa Trabzonspor’a bir çivi çakılacaksa bunu önce biz çakarız” dedi.

AK Parti Trabzon İl Teşkilatı’nın Danışma Meclisi toplantısında Trabzonspor’un Akyazı Stat Projesi konusunda Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak ile Milletvekili Kemalettin Göktaş’ın konuşmaları arasındaki farklılıklar dikkat çekti. Toplantıda Göktaş Akyazı projesinin artık başladığını ifade ederken, Bakan Özak Trabzonspor’a bir stat yapılacağını ancak yerinin kesinlik kazanmadığını kaydetti.

STADIN YAPILMASINA HAZIR OLMAYAN KAFALAR VAR
Meclis toplantısında ilk olarak konuşan Göktaş Akyazı stat projesine hazır olmayan bazı kafaların olduğunu ancak Başbakan Erdoğan’ın bu projeyi sahiplendiğini ifade ederek; "Akyazı projesi hepimizin gerçekten sahiplendiği bir proje olmalıdır. Bu proje Trabzon’a yapılacak olan yatırımlara denk bir projedir. Bu proje aslında başlamıştır. Başbakanımız bunu sahiplenmiş, kabullenmiş ve destekliyor. İnşallah hep beraber buna destek verip Trabzon’u Avrupa standartlarında bir şehir haline getireceğiz. Bunlar büyük ve riskli projelerdir. Ama siyasetçide risk almazsa hiçbir şey yapamaz. Biz bu riski alıyoruz. Bunun için hangi bedel ödenmesi gerekiyorsa o bedeli de ödemeye hazırız. Şehir buna hazırdır. Bazı hazır olmayan kafalar vardır. Olabilir. Hiç önemli değil. Her hizmette böyle olanlar vardır. Nu kadar birlik ve beraberlik içinde olursak bunları daha çabuk neticelendiririz" dedi.

YASAL ALTYAPIYI AŞMAYA ÇALIŞIYORUZ
Daha sonra kürsüye gelen Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak Akyazı’ya stat yapılması konusunda bir takım hukuki düzenlemelerin yapılması için çalıştıklarını ve nereye stadın yapılacağın kesinlik kazanmadığını ifade ederek, "Akyazı projesiyle ilgili Kemalettin Bey söyledi bende devam edeyim. Akyazı’yla ilgili geçenlerde partili bir arkadaşımız bir yazı yazdı. Son derece talihsiz bir yazı. Yapı olarak beni tanımadığı için, belki bazı dolduruşlara geldiği için bir yazı yazmış. Bir kere Sayın Başbakanımızla biz bu konuları istişare ettik. Burada bir tesis yapılacak. Buranın yasal altyapısını aşmaya çalışıyoruz. Kıyı Kenar Çizgisi sorunu var. 2011 olimpiyatları için buraya bir izin çıkartırız. Üst mahkemede inşallah bunu iptal etmez ve yolumuza devam ederiz. Başbakanımız Bursa, Konya, Kayseri, Antalya ve Trabzon’a yeni statlar yapılmasını istedi. Bu proje aynı yerde olur olmaz. Bunu zaman gösterecek. Ulaştırma Bakanımız ile bu konuyu konuştuk. Bir dolgu meselesi var. 7 yüz bin m2 alan ve 500 milyon m3’lük bir dolgudur. Bunun yapılması gerekiyor. Ancak önemli bir finansman gerektiriyor. Bunu Sayın Başbakan TOKİ yapsın derse, olabilir. Bütün bunları takip edeceğiz" dedi.

AK PARTİ OLARAK MI TAAHHÜT EDECEĞİZ?
Bakan Özak konuşmasında stat projesini AK Parti olarak taahhüt etmeleri durumunda bunu yapmak durumunda kalacaklarını ifade ederek, "Bizim burada AK Parti olarak şuna da dikkat etmemiz gerekiyor. AK Parti olarak taahhüt ediyorsak yapmamız gerekiyor. Yapamazsak bu fatura bize çıkarsa bunu biz ödemek durumunda oluruz. Ben bunun mücadelesini veriyoruz. Trabzonspor’a bir çivi çakılacaksa bu ilk defa biz çakarız. Bunu herkesin bilmesi lazım" ifadelerine yer verdi.

Günebakış

ihsanbayram
28.01.2008, 00:27
yalan yalan yalan ,trazonsor u beceriksizliklerinden dolayi 25 seneden beri sampiyon yapamayan ve milyonlarca trabzonspor sevdalilarina kan kusuturan beceriksiz yalan dolan la yasayan yöneticilerin stad yapacaklarina inanmiyorum .
stad yapilacaksa devletin büyük destegiyle yapiyilir,yoksa bu beceriksizler ,25 seneden beri senol günes birakli beri bir kaleci bulamadilar ,turgay birakali beri bir sag bek bulmadilar ,kemal birakali beri bir stoper bulamadilar ,abdullah birakali bir sol kanat oyuncusu bulamadilar ,bunlar mi stad yapacak birakin allah askiniza ,bunlari hepsi ayni.yalan dolan laga luga bos laf,baska birsey yok

ihsanbayram
28.01.2008, 00:28
yalan yalan yalan ,trazonsor u beceriksizliklerinden dolayi 25 seneden beri sampiyon yapamayan ve milyonlarca trabzonspor sevdalilarina kan kusuturan beceriksiz yalan dolan la yasayan yöneticilerin stad yapacaklarina inanmiyorum .
stad yapilacaksa devletin büyük destegiyle yapiyilir,yoksa bu beceriksizler ,25 seneden beri senol günes birakli beri bir kaleci bulamadilar ,turgay birakali beri bir sag bek bulmadilar ,kemal birakali beri bir stoper bulamadilar ,abdullah birakali bir sol kanat oyuncusu bulamadilar ,bunlar mi stad yapacak birakin allah askiniza ,bunlari hepsi ayni.yalan dolan laga luga bos laf,baska birsey yok

EmrahYalçınalp
28.01.2008, 06:50
Bir futbol stadı yapılmayacaksa şahsen Avni Aker'i tercih ederim. Hiç değilse her noktasında bir anım var. Hiç değilse sahadakilerden sıkıldığımda gözümün önüne Abdullah'ın 40 metreye attığı pasları, Hami'nin Turku'ya salladığı iki frikiği, Şota'nın havada asılı kalıp vurduğu voleyi getiriyorum.

Faik Yılmaz
28.01.2008, 08:26
BAKAN Özak kürsüye gelerek ince bir üslupla Göktaş’ı uyardı. Konuya girmek zorunda kalan Özak, “Kemalettin Bey söyledi, ben de devam edeyim. Sayın Başbakanımızla bu konuları istişare ettik. Burada bir tesis yapılacağı doğru. Ancak yasal altyapısını aşmaya çalışıyoruz” dedi. (1 )

Proje Henüz Hazır Değil (2)
2011 Olimpiyatları için projeye izin çıkarmaya çalıştıklarını belirten Özak, “Kıyı-kenar çizgisi sorunu var. İnşallah üst mahkeme bunu iptal etmez.(3) Ayrıca finansman gerekiyor.(4) Belki TOKİ’yle yapacağız. Proje partimizin bir taahhüdü değil. Yapamazsak fatura bize çıkar. Yoksa Trabzonspor’a bir çivi çakılacaksa bunu önce biz çakarız” dedi.

1- Görüldüğü gibi bazılarının dediği gibi proje başladı filan lafları gerçek değil. Daha yasal zemin hazırlanmadı daha başlangıç noktasındayız yani. 2 yıl 2 ay önceki yerde.

2- Daha kesin projeside yok. Siz bakmayın her gün gazteerde resim çıktığına hepsi birbirindn farklı.

3- Büyük finansmanı kimin gerçekleştireceği bile belli değil. Hani hükümet sahipleniyordu olayı.

4- Aynı kongreyi iptal ettridikleri gibi birilerinin itirazı durumunda büyük ihtmalle bu projede iptal edilecek.....

Nytre
28.01.2008, 11:52
gösterilen proje ve dergilere - reklam panolarına konu olan projenin bire bir tatbik edileceğini zannetmiyorum. şu anda buna inanmayanların sayısı inananların sayısından çok daha fazla.
faruz özak olayın kanuni boyutundan bhsediyor. bakanlık demek tabiki kanunsuz işler yapacağı anlamına gelmiyor ancak benim kişisel görüşüm bu projeyi albayraka yedirmek istemiyorlar herhalde.

burada gizli bir hesap var. onu bizim bulabilmemiz veya anlayabilmemiz pek mümkün değil. albayrak iktidarın çok yakın bir grubu olmasına rağmen bakanın bu projeyi albayraka malzeme yapmamasının altında başka nedenler olabilir. ya da faruk özak bu projeyi sadri şenere havale etmek istiyor. ya da trabzonlular (yönetici olmak isteyenler) projeyi bize vermezseniz biz de size oy vermeyiz diyor olabilirler ve de bunu BİLMEM KAÇ LİRAK PROJE VAR ANCAK TRABZON KAZANMIYOR gibi laflarla trabzon halkını önümüzdeki yerel seçimlerde iktidara karşı kışkırtabilirler aşağıdan. herşey olabilir. ancak bir hesap olduğu kesin.

Emorfo
28.01.2008, 13:08
Fenerbahçe Kadıköy'ün göbeğinde kaçak stat yaparken, yine Fenerbahçe ve Galatasaray, Kadıköy Kalamış sahilinde dolgu alanı üzerinde kaçak tesis yaparken, Beşiktaş orman arazisinde tesis yaparken, Galatasaray stat işini TOKİ'ye havale ederken, Fenebahçe bir gecede 300 milyon dolarlık arsa kapatırken bizim bu bakanların hiç sesi çıkmaz da iş Trabzon'a gelince neden hepsi namus abidesi kesilir. Faruk Özak, bakanlığı döneminde GS'ye yaptığı hizmetin yarısını Trabzonspor'a yapmamıştır.

Faik Yılmaz
28.01.2008, 13:25
TOKİ direkt olarak Başbaakanlığa bağlı bir kuruluştur. Sayın Özakla bir ilgisi yoktur.....

Bu yüzden Seyrantepede yapılan proje Sayın Özaka mal edilemez....

O diyorki kanunu çıkarın elimden geleni yapayım. Bir bakan olarak böyle bir teklif vermesi çok garip olur. Mangalda kül bırakmayan Aktuğ döneminde etik değerleri hiçe sayıp canlı yayınlarda demeç veren milletvekillerimiz neredeler çok merak eidyorum. Verseler ya teklifi getirseler ya genel kurula. Kanun çıktıda taşmı koydu Sayın Bakan....

aziz1983
28.01.2008, 14:01
arkadaşlar ankete cevapım evet ama bi gercek var ortada devletin stad icin soz verdei yardım parası tasatamam 70 trilyon lira bu parayla trabzona avrupanın en ii stadlarından biri yapılabilir. ama bazı dedikodular ortada dolaşıyor oda şu bu paranın peşinde olanlar bazıları leş kargaları gibi bu paranın etrafında dolan maya ve trabzana sadece bu paradan pay alabilme ve rant saglayabilmek adına yonetici olmak isteynler var.korkarım bu paranın buyuk bir bolumu buhar olacak ve bizi gostermelik ucuz maliyetli bir satad la kandıracaklar.tum trabzon spor delegelerinin dikkatine trabzonun parasını leş kargalarına yedirmeyin.

UğuR
28.01.2008, 14:50
Nuri Albayrak'ın Vedası mı?
28 Ocak 2008 / 14:10
Trabzonspor kulübü başkanı Albayrak Bilboordlara verdiği ilanla Akyazı projesine destek verenlere adeta veda eder gibi teşekkür etti

Trabzonspor'da Akyazı Projesinin oluşturulması için çalışmaların yanı sıra kongre kulisleri de aralıksız sürüyor. 9-10 Şubatta yapılacak olağan kongre öncesi adaylığı konusunda çeşitli spekülasyonlar yapılan mevcut başkan Nuri Albayrak bu konudaki sessizliğini sürdürüyor. Kongrede yeniden aday olup olmayacağı kesin olarak netleşmeyen mevcut başkan Nuri Albayrak Trabzon'un çeşitli yerlerinde yer alan Bilboardlara verdiği ilanla Akyazı projesinin yapımına katkı sı olanlara teşekkür etti.

Akyazı projesinin resimlerinin süslediği Bilboordlara verilen ilanda “ Bu projeye emeği geçen herkese teşekkür ederiz “ Nuri Albayrak“ denildi.

Trabzon da bilboordlara verilen ilan Trabzonspor başkanı Nuri Albayrak'ın kongrede yeniden aday olmayacağı ve bu yolla veda ettiği şeklinde yorumlandı.

http://www.haber61.net/my_dir/trabzonspor/akyazi1.jpg

http://www.haber61.net/my_dir/trabzonspor/akyazi2.jpg

Faik Yılmaz
28.01.2008, 14:52
Köydeki vefat etmiş Trabzonspor üyelerine bile stadyumla ilgili broşürler göndermişler......

Muhammed KOÇ
28.01.2008, 15:23
bu adam artık ne yaptığını kendi de bilmiyor.giderayak aklını da kaybetti..

metehan
28.01.2008, 16:29
Arkadaşlar, bu işin finansmanı konusunda bilgisi olan yok mu? Bu proje hangi para ile yapılacak? TS, maddi anlamda bu işin ne kadar içinde olacak? Devlet ne kadar katkı yapacak? Bilen biri bizi aydınlatsın lütfen.

Nytre
28.01.2008, 16:53
1-trabzonun çeşitli yerlerindeki çoğu bilbordda bu ilan bulunmaktadır.

2-Geçen hafta iki üç sayfalık yine projeyi anlatan broşürler geldi.

3-ondan daha önce sokakta insanlara bu kağıtlardan dağıttılar.

4-derginin baş sayfasını bu konuya ayırdılar sonra o konun olduğu dergiyi bedava dağıttılar

5-trabzonspor.org.tr'de yaptıkları her çalışmanın önüne atlayan albayrak aş'nin liman müdürü ve de yönetim kurulu üyesi kişi ile çok işler yapıyoruz mesajı vermeye çalıştılar.

6- yarın da gittiklerinde "bu projeyi biz başlattık , ama tamamlattırmadılar" mı diyecekler?

Faik Yılmaz
29.01.2008, 08:22
bu adam artık ne yaptığını kendi de bilmiyor.giderayak aklını da kaybetti..

Bnece aklını kaybetmedi bilakis çok zeki bir adam bu zekasını takımın iyiliği iiçin kullnsaydı çok iyi yerlerde olurduk.....

6- yarın da gittiklerinde "bu projeyi biz başlattık , ama tamamlattırmadılar" mı diyecekler?

Aynen öyle arkadaşım ve birileride buna inanacak inanmak isteyecek....

Emorfo
29.01.2008, 10:27
Şaşıyorum valla size. Nedir kaşıntınız. Proje Albayrak'ın projesi adam reklamını yapacak elbette. Göreve devam etse kesin yapılacak, devam etmezse işimiz duayen diye geçinen bakana ve yalakalarına kalacak. Amaç üzümü yemek olsun bırakın bağcıkla uğraşmayı. Acayip insanlarsınız vesselam.

Faik Yılmaz
29.01.2008, 11:18
Valla bizim kaşıntımız hiç yok ama Albayrakın aleyhine her yazılana yanıt verme gayreti içinde olan bazı arkadaşlarımızın olabilir.....

klübün parasıyla onmilyarca lirayı kendi reklamı için kullnamasına tabiki karşı çıkacağız. Maçlardan önce dağıtılan binlerce dergicik Ölmüş adamların bile adreslerine yollanan kitapçıklar reklamı yapılan bilboardlar... klübün parasıyla kendi adına yapılan garcamalar. verilen manken pozları

üstelik başlayan inşaat filanda yokken.....ortada fol yok yumurta yokken.....ve bizde inanacağız. kusura bakmayın o kadar saf değiliz.....

Faik Yılmaz
29.01.2008, 11:28
Valla bizim kaşıntımız hiç yok ama Albayrakın aleyhine her yazılana yanıt verme gayreti içinde olan bazı arkadaşlarımızın olabilir.....

klübün parasıyla onmilyarca lirayı kendi reklamı için kullnamasına tabiki karşı çıkacağız. Maçlardan önce dağıtılan binlerce dergicik Ölmüş adamların bile adreslerine yollanan kitapçıklar reklamı yapılan bilboardlar... klübün parasıyla kendi adına yapılan garcamalar. verilen manken pozları

üstelik başlayan inşaat filanda yokken.....ortada fol yok yumurta yokken.....ve bizde inanacağız. kusura bakmayın o kadar saf değiliz.....

Emorfo
29.01.2008, 11:36
Stat takıntısı olan sizlersiniz. Bu proje ortaya çıktığı zaman yapılamayacağını, hayal ürünü olduğunu felan diyordunuz, bunu da kanutlamak için türlü türlü taklalar atıyordunuz. Şimdi ise hatanızı anladınız olabilir diyorsunuz, ancak yeni dayanağınızda zaten yapılacaktı şeklinde :) Komik olmayın geriye dönüp bakın kaç derece dönüş yaptınız. Bu stat projesinden sonra Trabzon'daki kıytırık mütahitler birden Trabzonspor'a ilgi duymaya başladılar. Trabzonspor'un kötü durumu umurlarında değil. Umurlarında olsa Özkan Sümer ile küme düşmemeye oynadığımız sezon takıma kulübe sahip çıkarlardı. Bunlar rant peşinde stat proje ile yapılacak olan işlerden pay almanın derdiler. Bunu göremeyecek kadar kör olamazsınız herhalde.

Başkan ben olsam ben de böyle bir projeyi başbakana ve Gençlik spor genel müdürüne kabul ettirip olur alsam herhalde reklamımı yapacam bu benim eserim diyecem, bununla övünecek, bu projeyle anılmak isteyecem. Hazımsızlık çok kötü bir şeydir. Gerçi bu tip taraftarları görünce Trabzon şehri ve Trabzonspor adına da üzülüyorum. Size kalsa bu kulübe çivi çakılmasın, çakacaksa da bizden olsun, bizim olsun küçük olmuş önemli değil.

Atalay
29.01.2008, 11:43
Şaşıyorum valla size. Nedir kaşıntınız. Proje Albayrak'ın projesi adam reklamını yapacak elbette. Göreve devam etse kesin yapılacak, devam etmezse işimiz duayen diye geçinen bakana ve yalakalarına kalacak. Amaç üzümü yemek olsun bırakın bağcıkla uğraşmayı. Acayip insanlarsınız vesselam.

Bak Faruk kardeşim...Bu projeye senden ve Nuri Albayraktan başka kimse inanmıyor...O poz veren liman müdürü bile bu projeye inanmıyor...hal böyle iken Sayın yönetimimiz bizlerin yani kongre üyelerinin evlerine işyerlerine bu projeyle ilgili kitapçık yolladılar yetmedi hem ön kapak hem arka kapak hemde derginin içine bu konuyla ilgili haber yaptılar.. manşet şu size söz veriyorum falan diye...
yetmedi ulusal gazeteler vede kendi gazetelerinde bu konuyla ilgili reklamlarını yaptılar...şurda kaldı kongreye 10 gün şimdide bilbortlara ilan vermenin anlamı ne....Millet bunu yazıyor sende kaşıntıdan filan bahsediyorsun burda yazı yazan tüm insanlara bir nevi hakaret ediyorsun...sana yakıştıramıyorum Faruk..Ayrıca bendeniz bu stadın yapılması taraftarıyım akyazıya yapılmasına karşıyım fakat yinede bu proje yapılsın herkese teşekkür edecegim buna Nuri Albayrakta dahil...amma öyle olimpik bir stadyum yapmaya kalkarlarsa ilan ediyorum hergün burdan beddua edecegim!!

Faik Yılmaz
29.01.2008, 11:51
Stat takıntısı olan sizlersiniz. Bu proje ortaya çıktığı zaman yapılamayacağını hayal olduğunu felan diyordunuz, bunu da kanutlamak için türlü türlü taklalar atıyorsunuz. Şimdi ise hatanızı anladınız olabilir diyorsunuz yeni dayanağınızda zaten yapılacaktı şeklinde :) Komik olmayan geriyue dönüp bakın kaç derece dönüş yaptınız. Bu stat projesinden sonra Trabzon'daki kıytırık mütahitler birden Trabzonspor'a ilgi duymaya başladılar. Trabzonspor'un kötü durumu umurlarında değil. Umurlarında olsa Özkan Sümer ile küme düşmemeye oynadığımız sezon takıma kulübe sahip çıkarlardı. Bunlar rant peşinde stat proje ile yapılacak olan işlerden pay almanın derdiler. Bunu göremeyecek kadar kör olamazsınız herhalde.

Başkan ben olsam ben de böyle bir projeyi başbakana ve Gençlik spor genel müdürüne kabul ettirip olur alsam herhalde reklamımı yapacam bu benim eserim diyecem, bununla övünecek, bu projeyle anılmak isteyecem. Hazımsızlık çok kötü bir şeydir. Gerçi bu tip taraftarları görünce Trabzon şehri ve Trabzonspor adına da üzülüyorum. Size kalsa bu kulübe çivi çakılmasın çakacaksa bizden olsun bizim olsun küçük olmuş önemli değil.

Bir şey yapıyormuş gibi görünmek için kamyonetten bozma araba ile 2 kişi eşliğinde takım elbiseli bir ucube bir gösteriye inanmadğımız içinmi acaba bu hazımsızlık... senin dediğin gibi olsa şimdi yüzlerce kamyon harfiyat yapıyor olurdu..... Masallarınızı kendiniz kendi yönetim kurulu üyeleriniz bile inanmıyor....

Tarihimizin en beceriksiz ve en yüzsüz yönetimini bu kadar inatla ve ısrarla savunmanın anlamı varda gerçekleri söyleyen 6 yaşında çocukların kanmayacağı yalanlara inanmamanın anlamı yok öylemi...

çok merak ediyorum Sayın Albayrak gittiğinde projeyi aynı şekilde sahiplenecekmisin. Yeni gelen yönetimide aynı şekilde savunabilecekmisin. Eğer bunu yapmazsan kendi söylediklerine ters düşeceksin.

Emorfo
29.01.2008, 12:03
Beni kendinizle karıştırıyorsunuz herhalde. Konu Trabzonspor olunca ben kişileri sadece araç olarak görürüm. Stat konusu için Albayrak en güzel araç ondan iyi aracı nerden bulacan. Trabzon'daki hırsız mütahitleri görüyoruz. Dertleri başka. Sadri Şener bile dün akşam Karadeniz Tv'de göreve gelirsek Akyazı projesine destek vereceğiz dedi. Benim için önemli olan stat ve benzeri kalıcı ve gelir getirici projeler. Yoksa bu takımından en iyi halinde de bir cacık olmayacağı açık, geçmişte de gördük. Benim sözlerimi çarpıtma Faik efendi. İşine gelmeyince çok fena dönüş yapıyorsun :) O resimlerde çıkan takım elbilesi yönetici Muzaffer Ermiş stat projesinden sorumlu yöneticidir. Onun orda olması gayet normal. Bunu bile bilmiyorsunuzdur. sallayıp duruyorsunuz. Şimdi Sadr Şener göreve gelince stat projesini hayata geçireceğiz dese yine bir kaç resim olsa inanacaksınız da şimdi inanmıyorsunuz he mi :) Yalanınızı yiyim, yanar döner olmak çok kötü bir şey çok :D

Mustafa Önal
29.01.2008, 13:33
faruk abi bence gereksiz yere burdaki insanlara sert çıkış yapmışsın. albayrak ve ekibi güzel bir proje düşünmüş olabilirle buna bende katılıyorum. ancak herkes gibi bende dergi kapağında gazete köşlerinde bibordlarda görmekten ziyade akyazıdaki dolgu çalışmalarının iş makinalarının orda çalışmaya başlamasından temel atımından sonra reklam yapsa çok daha hoş olur.

kaldıki sen dahil tüm arkadaşlarımızın albayrak ve yönetiminin hiç bir vadine inanmıyoruz. hal böyleyken kalıcı bir icraat yokken nasıl inanalım.
bir başka konuda tamamen hükümetle alakalı bir konu. 2011 gençlik olimiyatları TRABZONDA olduğuna göre devlet bu şehre bir şekilde yatırım yapmak zorunda ya stadı yenileyecek. ya tadilatlar gerçeklerştirecek. bir şekilde bu şehre hizmet etmek zorunda. bu benim kişisel görüşüm.
ayrıca stad yapımında mehmet atalayda söylediği gibi devletin yardımı olacak ve stad olimpik olacak. olimpik stadların durumu da ortada fazla söze gerek yok sanırım.

Tunga
29.01.2008, 13:35
Dün bir kitapçık aldım kulüpten. Kulüp buna niye masraf yaptı ki diye düşünürken, ardından gelen kitapçığın arka sayfasında tam sayfa Cola-Turka reklamını görünce anladım ki, masraf yapılmamış bedavaya gelmiş.

Ben hala bu projenin lansmanının "Rüya gerçek oldu" diye yapılmasına bir anlam veremiyorum. Bizim rüyamız, stadyum ile ilgili bir proje çizilmesi miydi, yoksa stadın yapılması mı?

Nasıl bir gerçekleşmedir bu?

Sonra kitapçığı incelerken bir şey gözüme çarptı. Son yaprakta, tepesinden bir helikopter uçarkenki görüntüsü var projenin. Altında da "... Mühendislik Hizmetleri" ya da "... Mimarlık Bürosu" YAZMIYOR.

Ne yazıyor? "a grafik"!

Allah Allah dedim kendi kendime sitelerini ziyaret ettim. Yanılmamışım; bir reklamcılık ve grafik şirketi.

Belki de sadece düşünülen projeyi bu firmaya çizdirdiler, olabilir. İyi de bu proje hangi mimari, inşaat, vs. firmasının elinden çıktı. Hangi elden çıktıysa, neden o el bunun çizimini de yapmadı?

Bunun profesyonel bir elden çıkması neyi değiştirirdi? Projenin maliyeti tahmini olarak hesaplanabilirdi. bunda bu mümkün değil. Ne tutacağı bile bilinmeyen bir proje bu. Devletten destek istiyoruz da, ne için?

Yani para mı verecek devlet, ya da bu işi baştan o mu yürütecek? Öyleyse, bu kadar büyük bir meblağ, devletin hangi kaynaklarından harcanacak?

Yaklaşık 1 000 000 metrekarelik bir alandan bahsediyoruz, doldurulacak. Derinliği ile beraber toplam hacmi bulup, kaç ton dolgu yapılacak bunu da düşünün. Sonra bu kadar toprağı (ki bildiğim kadarıyla dolgu herhangi bir toprak ile yapılamıyor. Önce belirli boyuttaki kayaları, ardından da belirli geçirgenliği olan toprağı kullanıyorlar) nereden getireceksin. Nereden getireceğine göre maliyetin ne olacak?

Bugüne kadar yapılan, yapıldığı düşünülen, söylenen çalışmalar bu işin başının da başıdır. Yani arpa boyu yol alınmamıştır. Asıl iş bunun projelendirilmesidir ve bu ülke Trabzon'a bu kadar para harcar mı şüpheli. Tahminim bu projenin milyar dolarlar mertebesinde bir maliyeti olduğudur. Bu düşünülmüş müdür?

Bütün bunları ve daha nicesini alt alta koyunca bu projeyi rasyonel bulmak mümkün değil.

Hele ki rasyonel bulmayanları eleştirmek hiç doğru değil.

Emorfo
29.01.2008, 13:57
Hayırdır Tunga abi Uzungöl'e stat yapıyordun sende de bir dönüş seziyorum :)

Tunga
29.01.2008, 13:59
Vallaha Faruk, Uzungöl veya Sümela Projelerimin hala daha gerçekçi olduğunu düşünüyorum :)

Hekimoğlu
29.01.2008, 14:06
ula bu albayrak kadar şaşkınını görmedim bilboardlara asmış proje resmini altına adını yazdırmış gelen sövüyor giden sövüyor.yazıda bu projede emeği geçenlere teşekkür mü ne.projeni yesinler çakıltaşı dökülmedi projene.

Emorfo
29.01.2008, 14:07
Bu stat projesinde herkesin yanıldığı bir şey var. Bu projenin tamamı 2 senede bitmeyecek. 2 senede bitecek olan stat ve kapalı spor salonu ve olimpik yüzme havuzları gibi spor kompleksleridir. Proje 3 adacıktan oluşuyor. Önce ortadaki adacık yapılacak. Projedeki diğer yapılar zamanla yapılacak. Yeni tesisler 2010 yılından sonra yapılacak olan havalimanı ek pist inşaatından dolayı Mehmet Ali Yılmaz tesisleri yerine sağdaki adacıkta yapılacak. Soldaki adacıkta ise Otogar belediye tarafından yapılacak. Yeni Otogar'a karşılık mevcut Otogar'ın arazisini Trabzonspor'a vereceğini belediye başkanı açıkladı. Kısaca olmayacak bir proje değil. Karadeniz sahil yolu nasıl dolduysa bu alanda dolar sorun değil. Proje bölüm bölüm yapılacağı için maliyeti de uzun yıllara yayılacağı için devletede fazla yük olmayacaktır. Trabzonsporla ilgili yapılabilir en gerçekçi şey de bana göre bu proje.

Cafer KILIÇSOY
29.01.2008, 14:56
2 senedir statla yatıp statla kalkıyoruz. Yapılacak yapılmayacak vs.

Aslında bence hollandalı firmaya çizdirilen ilk proje çok daha mantıklıydı. Ama nedense vazgeçildi. Yeni yapılacak stadın yeri Akyazı' da denizin ortası.

4.685 kilometrekare yüzölçümüne sahip Trabzonda yer kalmadı sanki.

Arkadaşlar deniz dolgusundan bahsediyoruz. Bu sahil yolu dolgusuna benzemez. Üzerinden taşıt geçmeyecek. İçinde 35 bin kişilik stadında bulunacağı bir spor kopleksinden bahsediyoruz. Yani dolgu malzemesinin özellikli olması gerekiyor. Bulduğun toprağı denize dökerek doldurup üzerine stad yapamazsın. Birde kıyı kanunu varki ona hiç girmeyelim.

2011 yılına yetiştirileceği söylenen kompleks için elimizde olan sadece projenin maketi. Ha birde 2 tane balıkcı teknesiyle yapılan sismik araştırma.

Beni mazur görün. Ben bugünki şartlarda bu stadın yapılacağına ihtimal vermiyorum. Ya 2 tane futbolcuyu alamıyoruz parasızlıktan, ne stadından bahsediyoruz.

Tutturmuşuz Akyazı Akyazı. Başka yer yok sanki ya.

Dedim ya, beni mazur görün

Ömer SEVİNÇ
29.01.2008, 15:41
2 senedir statla yatıp statla kalkıyoruz. Yapılacak yapılmayacak vs.

Aslında bence hollandalı firmaya çizdirilen ilk proje çok daha mantıklıydı. Ama nedense vazgeçildi. Yeni yapılacak stadın yeri Akyazı' da denizin ortası.

4.685 kilometrekare yüzölçümüne sahip Trabzonda yer kalmadı sanki.

Arkadaşlar deniz dolgusundan bahsediyoruz. Bu sahil yolu dolgusuna benzemez. Üzerinden taşıt geçmeyecek. İçinde 35 bin kişilik stadında bulunacağı bir spor kopleksinden bahsediyoruz. Yani dolgu malzemesinin özellikli olması gerekiyor. Bulduğun toprağı denize dökerek doldurup üzerine stad yapamazsın. Birde kıyı kanunu varki ona hiç girmeyelim.

2011 yılına yetiştirileceği söylenen kompleks için elimizde olan sadece projenin maketi. Ha birde 2 tane balıkcı teknesiyle yapılan sismik araştırma.

Beni mazur görün. Ben bugünki şartlarda bu stadın yapılacağına ihtimal vermiyorum. Ya 2 tane futbolcuyu alamıyoruz parasızlıktan, ne stadından bahsediyoruz.

Tutturmuşuz Akyazı Akyazı. Başka yer yok sanki ya.

Dedim ya, beni mazur görün

Danimarka ya da Hollanda bir tanesinde neredeyse bütün ülke deniz dolgusu:D Adam gibi malzeme kullanırsan hiçbir şey olmaz..

Uğurtan
29.01.2008, 17:52
Ya inanmamakla birlikte çok komik durumlara düşüyor bu yönetim.. Tüm Trabzon'u bilboardlarla doldurmakla olmuyo bu işler..:) Trabzon insanı salak değil öyle kandıramazsın bir kere yer o vaatleri.. Bide bunlar işlerine gelince baya bi strateji üretebilen birilerine dönüşüyolar.. Ama bu özelliklerini hala Trabzonspor'un menfaatine yapabildiklerini göremedik.. İlginçtir..

MEHMET KÜÇÜK
29.01.2008, 18:03
bu proje güzel sözde kalmamalı yapacak trabzonu ve trabzonsporu düşünen yönetim gerekli.bu yönetimle olmaz gelecek yönetim kim olduğu belli olmadığı için birşey diyemiyorum.trabzospora saha avni akerin yerinde olmalı.neden derseniz.trabzonspor şehirde enbüyük sanayi.bütün dolmuşlar avni akerin yanından gecer . bütün dolmuşlar mac günü ve diğer günler azda olsa para kazanır. bu nedenle avni aker yerindede yıkılsa dahi yine spor sahası olarak yapılmalı.trabzon esnafını da düşünmemiz gereklidir.gelecek yönetim bunu değerlendirmeli. esnaf odaları bu konuda çalışma yapmalıdır.sadece trabzonspora saha yapılmayacak şehire ekonomik değer kazandırılmalı.hoşcakalın.