PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33

Terzioğlu
07.01.2008, 22:04
Ne ilginc taraftariz...hem adamlar taraftari bilgilendirsin diye yirtiniyoruz hemde adamlar son durum hakkinda bilgi verince gecmedigimiz dalga(bende dahil) kalmiyor :)

Atalay
07.01.2008, 22:28
Bu yönetim bizleri gülmekten kırmak için elinden ne geliyorsa yapıyor!!Bravo sayın yönetim durmak yok komediye devam!!

28TS61
07.01.2008, 22:39
o teknede en son teknolojiler var heralde :D

ya resmen rezil oluyoruz, insan bari o tekneyle poz vermez

My
07.01.2008, 22:42
Ne ilginc taraftariz...hem adamlar taraftari bilgilendirsin diye yirtiniyoruz hemde adamlar son durum hakkinda bilgi verince gecmedigimiz dalga(bende dahil) kalmiyor :)Deniz kenarında resim çektiren bir adam ve bir takada iki kişi; biri hazrolda öteki Turist Ömer'i hatırlatır vaziyette :D Belkide hakikaten işe yarıyordur o kayık ama adamlar yaptıklarıyla güvenirliklerini, saygınlıklarını kaybettiiler. Artık ne yapsalar inanmıyor millet. Her an yeni bir rezillik çıkacak diye bekler olduk hep beraber.

Egemen
07.01.2008, 22:45
kaçınız sismik bi araştırma yaptınız?

yönetimin taraftarı değilim ama bilginiz olmayan şeyler konusunda yorum yapmayın bence.. komik duruma düşersiniz ;)

teknoloji baya bi ilerledi ufacık bi aletle ölçüm yapabiliyor olabilirler.. teknenin ufaklığı da çabukluğu için seçilmiş olabilir..

daha bir sürü şey olabilir.. ama bilip bilmeden fuzuli yorum yapmayın..

Eren Uğur Ayar
07.01.2008, 22:51
Şanlıurfa bile stadını 2008'de bitiriyor.Karşınızda 30 bin kişilik gap arena:)

http://www.youtube.com/watch?v=ym_8y-dOnho&eurl=http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=11872&start=120

lazooo28
07.01.2008, 23:18

http://www.youtube.com/watch?v=ym_8y-dOnho&eurl=http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=11872&start=120

..................................

Ömer SEVİNÇ
07.01.2008, 23:26
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak..

Kaçınız sonar araştırması yaptınız da teknenin boyutuyla dalga geçebiliyorsunuz merak ediyorum.

Adem Erdoğan
07.01.2008, 23:49

o stadı 2 maç doldururlar en fazla.Hemde stad o kadar güzel olmamış.

Emre HIZAL
08.01.2008, 00:02

yönetimin taraftarı değilim ama bilginiz olmayan şeyler konusunda yorum yapmayın bence.. komik duruma düşersiniz ;)

teknoloji baya bi ilerledi ufacık bi aletle ölçüm yapabiliyor olabilirler.. teknenin ufaklığı da çabukluğu için seçilmiş olabilir..

Arkadaşım tamam haklısın ufak bir tekneyle sismik araştırma yapabilirsin ama 2 tane balıkçı mürettabatı olan bir takayla deil. sismik araştırma için denizin dibine olçum aletleri yerleştirmleri gerekiyor ve farkettiysen takada teknolojinin t si yok bunu gormek için prof. olmaya gerek yok kuçucuk çocuk bile bunu anlar. gerçekten bu araştırmalar yapılmış olabilir ama bu tekneyle deil benim tepkim bizi salak yerine koyar gibi o resimleri remi siteye koymaları.

Fatih
08.01.2008, 00:05
http://img115.imageshack.us/img115/5267/0401ez0.jpg

kadir has stadı inşaat bütün hızla devam ediyo

Obi-Van
08.01.2008, 00:36
Ne ilginc taraftariz...hem adamlar taraftari bilgilendirsin diye yirtiniyoruz hemde adamlar son durum hakkinda bilgi verince gecmedigimiz dalga(bende dahil) kalmiyor :)

bilgilendirsin diyoruzda dalga geçsinler demiyoruz :D

Obi-Van
08.01.2008, 00:41
O resmi az önce arkadaşa gösterdim gülmekten yarıldı.Bir taka sismik araştımalar lokasyonlar yapıyor üzerinde iki balıkçı.Birde yönetici poz vermiş sanki bir iş yapıyorlarmış gibi :D milleti gerzek sanıyorlar heralde

Emorfo
08.01.2008, 00:44
Yorumları okuyunca ben de güldüm :) Güldüğüm nokta bizim taraftarın kara cahilliği :)

Şu gördüğünüz cihaz sudan suyun derinliklerinden numune almaya yarayan bir cihaz
http://www.enotek.com.tr/photos/720SubProbeModule.jpg
Bu resim ise sedimet denen örneği almaya yarayan alet
http://www.eie.gov.tr/turkce/hidroloji/Sediment/Sekil96.jpg

Bu resim ise batımetri ölçümleri yapan alet
http://www.resim-yukle.com/img01/15/914287Nivelman2.jpg

Bu ise akıntı ölçüm aleti:
http://www.shodb.gov.tr/osinografi/akinti1.jpg

Side screen sonar (yan taramalı sonar) çalışması:
http://www.resim-yukle.com/img01/15/766526chzcopy.jpg

Sismik ölçüm yapmaya yarayan bir cihaz. Gerekli bağlantılar araştırılacak yere monte edilir. diz üstü bilgisayar gibi olan bu aletle araştırma yapılır.
http://www.sismikelektronik.com/images/resistivity_sismik_big.jpg

Yok yani insan önce bir merak eder yapılan işler nedir bu tekne bu işler için yeterli midir. Öyle görünüyor bu reisin takası gayet yeterli bu iş için. Akılları sıra dalga geçmeye çalışan arkadaşlar keşke önce bir araştırsaydınız bu araştırmalar hangi cihazlarla yapılıyor diye. Komik duruma düşüyorsunuz. Bu durumda aynaya bakarak göreceğiniz manzara karşısında bol bol dalganızı geçebilirsiniz :) Ne diyim size bilmem ki :D

Obi-Van
08.01.2008, 00:44

Siteyi açıp bir bakın kim komik duruma düşmüş görürsünüz.Millet bitirdi stadı bunlar takayla poz veriyor sanki dikmişler stadı gibi.Önce sen söyle sismik araştırma yaptınmı?Sismik araştırma yapan gemilere bir bak ondan sonra bu gibi ciddi işlerin kıçı kırık bir takayla yapılamayacağını görürsün.

ordaki yönetici bozuntusunun orda öyle poz vermesi bile bu işi oy için yaptıklarının ispatı

bir sürü alet edavat remi koymuş arkadaş, tabi o kadar alet edevatı ve ölçümleri orada duran iki tane gariban balıkçı yapıyor değilmi?

bunların hepsi gösteriş, pozda vermişler.kardeşim o kadar alet edevat nerde?bir laptopla olmuyor işler çocuk oyuncağı değil bu iş.bir taka koy önünde resim çektir bakın biz yapıyoruz demek için.milleti zevzek sanıyorlar , bu acizler ancak gösteriş yaparlar

macka61
08.01.2008, 00:58
çok büyük iş başarmışlar akıllarıda ancak ona yeter bizim taraftara her şey müstehak

Fatih Öztürk
08.01.2008, 01:00
vallahi bu stad trabzonumuz ve trabzonsporumuz için harika bi eser olacak.
şahsen bildiğim stad kapasitesinin 30 binlerde olacağı.projesine baktım 60 binlerden söz ediliyor.
inşallah hayırlısıyla 2010 senesine gelmeden tamamlanırsa cok iyi olacak.

Obi-Van
08.01.2008, 01:00
o teknede en son teknolojiler var heralde :D

ya resmen rezil oluyoruz, insan bari o tekneyle poz vermez

OOoooooo olmazmı o takada yüzyılın en son teknolojileri var :D takadaki mühendisleri görmüyormusunuz nasılda kendilerinden emin bir şekilde çalışıyorlar,

bunlar varya kesin fotoğraf için gelmiş 10 dakka sonrada gitmişlerdir :D

Ahmet Karaman
08.01.2008, 01:01
emorfo çok kızdırdılar seni galiba. sakin ol bence. konjonktür konjonktür konjonktür diyorum başka bşey demiyorum..

28TS61
08.01.2008, 01:08
OOoooooo olmazmı o takada yüzyılın en son teknolojileri var :D takadaki mühendisleri görmüyormusunuz nasılda kendilerinden emin bir şekilde çalışıyorlar,

bunlar varya kesin fotoğraf için gelmiş 10 dakka sonrada gitmişlerdir :D

o takaya ve adamlara poz vermeleri icinde para vermistir bizimkiler :D

tabiki butcemize en uygun bu taka cikmis ve o kisilerde insafli davranip az para karsiligi poz vermisler

tövbe tövbe ya ne günlere kaldik

Adem Erdoğan
08.01.2008, 01:10
yaw emorfo cahil demişsin ama kim nerden bilsin o cihazları sanki millet hergün sismik araştırma yapıyor.:D

Emorfo
08.01.2008, 01:11
Ahmet Karaman hocam yok yahu ne kızması, çocuklar da eğlenecekler tabi ki ne yalan söyliyim resim hakatten komik duruyor :) Ancak yapılan araştırmalar için koca koca gemilerin olması gerekmiyor, koca bir denizi araştırmıyoruz 600 metre eninde yaklaşık bir kilometre uzunluğunda bir su kütlesinin dibi, akıntısı, debisi, sismik yapısı araştırılıyor bunun için yukarda yapıştırdığım fotoğraflardaki cihazlar kullanılıyor. İnsan önce bir araştırır bu işler nasıl yapılıyor diye. Muhtemelen bir mühendislik şirketi veya Albayrak'ın kenti şirketi yapıyordur bu araştırmaları. Benim dayımın takası da yeter bu iş için :) Bi de balık rakı ziyafeti oluyor o takanın üstünde sorma gitsin :)

Ahmet Karaman
08.01.2008, 01:14
ooo emorfo hocam senin bi de damın vardır . allah bilir haftasonları takılıyorsundur oralarda.. :)

Obi-Van
08.01.2008, 01:21
Bir kişinin siyasi görüşü için, zengin olduğu için veya beleş bilet koparabilmek için yaptığı basiretsiz hareketleri savunanlar başkalarına cahil diyor :D çok değil albayrak kalırsa 2 sene sonra anlayacaksınız kimin asıl cahil olduğunu, hele albayrağın oy için söylediği yalanlara balıklama atlayanlar varki offf of :D

Fatih Öztürk
08.01.2008, 01:25
Bir kişinin siyasi görüşü için, zengin olduğu için veya beleş bilet koparabilmek için yaptığı basiretsiz hareketleri savunanlar başkalarına cahil diyor :D çok değil albayrak kalırsa 2 sene sonra anlayacaksınız kimin asıl cahil olduğunu, hele albayrağın oy için söylediği yalanlara balıklama atlayanlar varki offf of :D
valla bende albayrak efendinin tatlı, kulağa hoş gelen yalanlarını duyunca inanmadan duramıyorum.:)

Obi-Van
08.01.2008, 01:29
O değilde resim çok komik olmuş sanki yanlarından geçen balıkçı takasının önüne geçip resim çektirmişler aha sismik araştırmalar yapılıyor diyorlar bari daha büyük bir gemiyi fotoşopla koyunda bişeye benzesin, misafirliğe gelen amcam gördü gülmekten yere yattı bir kahkaha patlattı bende şaşırdım :D

Adem Erdoğan
08.01.2008, 01:32
öle küçük durduğuna bakmayın.öndeki adam aslında kaptan cousteau

http://www.clubdelamar.org/cousteau.jpg

cousteau dayımda tam laz yahuu.buruna baa:D

Adem Erdoğan
08.01.2008, 01:32
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

alone61
08.01.2008, 02:30
Arkadaşlar bişey sormak istiyorum.Bizim stad ta saha kenarları tribüne yakın mı olacak yoksa olimpik mi düşünülüyor?Sizin fikriniz nedir?Bence kesinlikle olimpik olmamalıdır.Yalnız 23 nisanlarda resmi geçit için kullanılıyor ülkemizde bu kısımlar....

My
08.01.2008, 02:32
:D :p ;)

http://img329.imageshack.us/img329/5447/iyimserek4.jpg

Fatih Öztürk
08.01.2008, 02:36
Arkadaşlar bişey sormak istiyorum.Bizim stad ta saha kenarları tribüne yakın mı olacak yoksa olimpik mi düşünülüyor?Sizin fikriniz nedir?Bence kesinlikle olimpik olmamalıdır.Yalnız 23 nisanlarda resmi geçit için kullanılıyor ülkemizde bu kısımlar....
olimpik olması gerek cünkü 3 sene sonra trabzon karadeniz olimpiyatlarına ev sahipliği yapacak.

Adem Erdoğan
08.01.2008, 02:38

Abi bende sana bişe soracam.3 senedir üyesinde ilk mesajını neden şimdi atıyosun:D
Garip bi durum:rolleyes:

FANATIK61
08.01.2008, 04:09
Bunlar baya akilli haaa :D baktilar transfer olmuyor basladilar yine Stad projesinden bahsetmeya baksaniza özel resim bile cektiriyorlar haberede 2 satir ekle ohhhhh taraftari yine baska konuya cevir...

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/07akyazi3.jpg

Akyazı'da teknik çalışmalar devam ediyor
Kulübümüzün yeni stad projesi için dolgu alanı olarak belirlediği Akyazı Beldesi’nde teknik çalışmalar devam ediyor. Başkan Yardımcımız Muzaffer Ermiş geçen hafta başlayan çalışmaları pazar gününe kadar tamamlayıp ortaya çıkan sonucu bir rapor halinde Hidrogrofi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığının “Uygunluk Görüşüne” sunacaklarını söyledi.

Faik Yılmaz
08.01.2008, 08:07
Hau arkadaki takaya bakın Allah aşkına..... :)
Sismik araştırma gemisine benziyormu hiç.....

yok aleti yok edevatı varmışç onun içindeki tek alet akşamları ışık yaymak için kullanılan löküs lambasıdır..... :)

valla ben yukardaki geminin öyle araştırmalar yapabileceğine inanmıyorum... o kadar saf değilim kimse kusura bakmasın......

Burçak
08.01.2008, 08:58
ben bu takanın ölçüm yapıp yapamayacağını tartışmıyorum. dendiği gibi bu araştırma nasıl hangi aletlerle yapılır bilmiyoruz.

benim diyeceğim tek şey, bu satten sonra ağzıyla kuş tutsa benim gözümde bitmiştir. hiç bir inandırıcılığı kalmamıştır.

seçime kaldı 1 ay. 1 ay sonra zaten olmayacaklar. bu fotolar (yakında yeni stat maketleride piyasaya çıkar) hepsi 1 ay sonraki seçim yatırımı.
yeni başkan geldidğininde dışardan ona destek verebiliyormu, ben ozaman sözünün eri imiş derim. keşke bunu yapsa statıda dışardan bile olsada beni rezil etse utandırsa.
ama diyorumya ''yaptıkları yapacaklarının teminatı sözünden''
2 senedir söyleyipte yapamadıkları, yapmayacaklarının teminatıdır diyebiliriz.

Hekimoğlu
08.01.2008, 09:19
kaldırın şu resimi resmi siteden bu ne ya.bunu günün eğlencesi başlığına taşımak lazım.bunlar petrol doğalgaz bulur mu burda sismik araştırma takasıyla işte o zaman yüzyılımız kurtulur.:p

Faik Yılmaz
08.01.2008, 09:36
arkadaşlar ganita mevkiinde yapılacak 150 bin kişilik olimpik stadyum için araştırmalar yapan sismik araştırmalar transatlantiğinin resmidir....

inanmayanlar için japon teknolojisini küçük düşürmekten dava açılacaktır haberiniz olsun..... :D

Emorfo
08.01.2008, 09:58
yaw emorfo cahil demişsin ama kim nerden bilsin o cihazları sanki millet hergün sismik araştırma yapıyor.:D

Sorun da orda ya bilmiyorsalar biliyorum havasına girip rezil olmayacaklar. Önce araştırmasını yapar bu ölçümler araştırmalar nasıl yapılıyor onu öğrenirler sonra yazarlar. Millet hergün sismik araştırma yapmıyorsa nasıl yapıldığını öğrenecek. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak, herhalde böyle bir şey olsa gerek. Arka sayfada yapıştırdığım fotoğraflardaki küçük cihazlarla yapılıyor bu araştırmalar. Petrol aramıyoruz ki küçük bir su kütlesinin akıntısını, debisini, zeminini araştırıyoruz. Bu için denizin altındaki deprem faylarını veya petrol arayan kocaman sismik gemilerin araştırma yapmasını mı bekliyordunuz :)

Öyle saçma şeyler tartışıyoruz ki, bazen şaşıyorum hakatten bizim insanlarımız bu kadar cahil olabilir mi diye.

Faik Yılmaz
08.01.2008, 10:09
1- Sismik araştırmayı kim yapıyor. Devletmi yoksa Trabzonspormu. Devlet yapıyorsa bundan yönetimin nemalanmak istemesi doğrumu ? Yok Trabzonspor yapıyorsa kime yaptırıyor nasıl yaptırıyor

2- 3-4 ay içinde dolgu çalışmalarına başlanacağı söyleniyor. Daha önce 2007 nisan -temmuz- kasım ve bilimum aylarda kazma vurulacağı söyleniyordu acaba kazmayımı vuracaklar yoksa baltayı taşamı vuracaklar gene ?

3- Dolgu işlemini biz kendi kaynaklarımızla yapamayacağız. Mecbur hükümet yapacak oysa 2008 yatırım programında böyle bir ödenek yok. çok bilen her şeyi bilen arkadaşlar bunuda yanıtlarsa seviniriz.

4- son ve en enemli soru stadyum projesinin ya sportif başarısızlıklar ya da beceriksizlikler olduğunda cilalanıp parlatılıp ortaya çıkması tesadüfmüdür ?

Emorfo
08.01.2008, 10:19
Faik, kasma bu kadar uzan ve bak keyfine öyle veya böyle bu iş olacak, dert ettiğin şeye bak kim yapıyorsa yapıyor, amaç üzümü yemek mi bağcığı dövmek mi. Şu internet başında akıl ve mantığınızı kaybetmeyin Allah aşkına, dışardan bilgi almak için foruma giren insanlara kendinizi güldürtmeyin.

Faik Yılmaz
08.01.2008, 10:32
Faik, kasma bu kadar uzan ve bak keyfine öyle veya böyle bu iş olacak, dert ettiğin şeye bak kim yapıyorsa yapıyor, amaç üzümü yemek mi bağcığı dövmek mi. Şu internet başında akıl ve mantığınızı kaybetmeyin Allah aşkına, dışardan bilgi almak için foruma giren insanlara kendinizi güldürtmeyin.

Sadece somut bilgiler istiyorum. kaynağı kim karşılayacak. nerden karşılanacak. bunları sormak garip olmasa gerek. aslında senden değil sorumluluk sahibi insanlardan istiyorum. her nedense yöneetime yaptığım bütün eleştirileri üzerine alıp yanıt yetiştirmeye çalışıyorsun. Ancak dikkat ettiğim bir husus var. Sayın Aktuğ dönemindede yapıyorduk eleştirilerimizi o dönemde hiç sesi nçıkmıyordu her nedense.

neyse ben

yeni sorular ekleyeyim...

- kıyı kanununda değişiklik yapmadan hiç bir tesis yapamacağımıza göre son durumu nedir kanun tasarısının. bir çalışma varmıdır bu konuda. yoksa kanunsuz işmi yapacaklar?

OLCAY ÇAKIR
08.01.2008, 11:15
Şehire yakın düz bir ova sadece Araklı'da var biliyorum.

Merkeze yakında koskoca bir deniz,hayaller kadar engin.

Doldur doldur yap tesisini.

Proje heyecan verici,yönetim tam tersi.

Ama kulüpte devamlılık adına projenin yürüyor(gibi de olsa)gözükmesi sevindirici.

Belki brşeyleri başarıyoruzdur el altından ha.!

İyimser olmak istersek tabi?

Olcay

Emorfo
08.01.2008, 11:54
Faik

Aslında cevabını bildiğin soruları soruyorsun.
Kıyı bölgelerinin doldurulması konusunda şu anda kıyı kanunu tarafından bir engel yok. Kıyıları doldurup burdan elde edilecek araziler özel izinlere bağlıdır ve Trabzonspor gerekli izinleri ilgili makamlardan almıştır. Yapılan son çalışmalardan sonra hazırlanacak rapor ilgili kuruma gönderilerek bu bölgenin doldurup doldurulmamasında bir sıkıntının olup olmamasına karar verilecek. Yol yapmak için kıyıları devlet nasıl doldurduysa aynı şekilde doldurulacak, çok zor bir olay değil. Kıyı kanunuda dolgu işleri bitine kadar değişir sanırım. Hatta belki kıyı kanunun değişmesine de gerek olmaz, kanunundaki bazı kriterlere göre proje uydurulabilir. Sonuçta devletin gündeminde olan bir proje ve devlette bu konudaki engelleri kendine göre düzenler.

Yönetim olayına dönecek olursak, eleştirmek farklı bir olaydır, olayları çarpıtıp yalan yanlış bilgi vermek farklı bir olaydır. Yönetimin yanlışlarını hatalarını hepimiz biliyoruz, kızıyoruz ama bunu dile getirmek için aşağılayıcı ifadeler kullanmanın kimseye bir faydası yok. Seni bilmem ama benim için stat proje çok önemli. Trabzon'da bazı şeylerin değişmesi lazım, bu yapı böyle devam ederse anlık başarılarla avunur dururuz. Belki biraz cefa çekeceğiz ancak Trabzonspor öncelikle geleceğini kurtarmalı. Abartmıyorum İstabul takımları ile aramızda hem tesis hem de diğer kısımlara göre fark çok açıldı. Baya bir ilkel kaldık diyebilirim. Mehmet Ali Yılmaz'dan sonra çivi çakılmadı diyebilirim. Rakiplerimiz devletten bu kadar rant elde ederken biz kendi kendimizi yiyoruz. Futbol artık çok değişti, tamamen ekonomiye döndü olay. Bu nedenle Trabzonspor bu pastadan payını alması lazım. Bu proje de bunun için ortaya çıkan bir proje. Statdan öte herşeyi ile Trabzon şehrine de büyük katkısı olacak bir proje. Bu ülkede herşey kitabına uydurulur. gs başkanı Özhan Canaydın kıytırık statları için Ankara'da bakanların kapılarında yatar oldu hasta oldu geldi, amacına da ulaştı. Trabzonspor ise iki sene stat projesini konuşmuş, öyle olsun böyle olsun derken daha çok para kazanabileceği bir proje ortaya atılmış, devlet olur destek vereceğiz demiş, cebinden kuruş para çıkmayacak, üstüne bir de gelirlerin artacak sen ise naz üstüne naz yaparsın nasıl olacak para nerden gelecek, yok araştırma gemisi küçük, yok gözünün üstünde kaş yok gibi saçma sapan şeylerle suyu bulandırmaya çalışacaksın. Daha ne istiyorsunuz Allah'tan belanızı mı. Bırak bazı şeyler gizli kalsın, üzümü yiyelim bağcığını sormayalım...

Atay Aktuğ olayına gelirsel, herşeyi ile bitmiş bir başkandı, yaptığı iyileştirmeler ve borsa faciasından sonra bugünleri görmüş olacak ki millet beni iyi hatırlarsın dedi bıraktı. Gelen yönetimlere gerçekten ekonomik durumu zor bir kulüp bıraktı. Atay Aktuğ'un böyle bir projesi olsaydı ve bu projenin altından kalkabileceğini düşündeydim kendisini desteklerdim. Ancak öyle bir şey yoktu ve böyle projeyi hayata geçirmek için bağlantıları sağlam devlet ve hükümetle ilişkileri iyi bir başkan lazımdı. Ankara'da randevu almak için günlerde danışmanların peşinde koşmayacak bir başkan lazımdı bu iş için. Albayrak bunun için en uygunuydu. Kısaca olay bu. Kişiler sadece araçtır.

Obi-Van
08.01.2008, 12:43
albayrak bu projeyi yaptırsa bile babasının hayrına yaptırmayacak, ihaleyi kendi şirketine alıp paranın kaymağını yiyecek yoksa onlar adama günahını vermez, sizde bravo iyi alet oluyorsunuz bunların OYunlarına

takayla araştırma yapıyorlar kongreye bir ay kala ve yanında poz vermişler, kusura bakmayın ama gidin başka kapıya, yemezler

My
08.01.2008, 16:36
Valla Albayrak bu spor kompleksini adam gibi yaptırsın ben onu omuzlarımda taşırım ama yaptıkları aklıma geldikçe yapacağının bile başımıza bela açabileceğinden korkuyorum. Aklıma gelen ilk şey Allah muhafaza, sahil muhafaza bir de gümrük muhafaza ;) bu stadı, kompleksi 'yaptıracağım ulan' diye akıl almadık hatalara imza atıp Trabzonspor'un bu işten alması gerekenden çok daha azına kanaat ettirip işin kaymağını başkalarının yemesi. Dediğim gibi anasını satayım ben haksız çıkayım, mors olup kalayım inşallah, Allahım ya Rabbim :) İnşallah olur inşallah ta işte o 'ta'sı düşündürtüyor, korkutuyor.

Hasan61
08.01.2008, 16:44
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/07akyazi2.jpgbunlar için bir liman yapılır.bunun karşılığında balıkçılar tuttukları balıkların bir kısmını kulübe verir bu yönetim yapsa yapsa bunu yapar

OLCAY ÇAKIR
08.01.2008, 17:27
Tekne çok sismik duruyor:)

Kıç tarafında plastik sandalye masa var gibi.Benmi öyle görüyorum.
Öndeki abi,birazdan ''çekmeyin ulan '' diyecek kıvama geldi gelecek.

Arkadaki uşak;''bitsede gitsek'' kıvamında.
Ama göz ucuyla da süzüyor bilgileri..ekrana bakıyor.
Şuan bulundukları yer tamda stadın yapılacağı yer diyor kamaradaki sismo.
Buraya konduracaz diyor stadı.

Bu arad motor çalışıyor ve soğutması devrede,eksozdan su atıyor.
Yani bir çalışma var.

Motor gücünü kestiremedim burdan.ama en az 26 beygirdir.

kamaradaki abi,sistiroyor olmalı,sismologa benziyor uzaktan.
..

Obi-Van
08.01.2008, 17:38
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/07akyazi2.jpgbunlar için bir liman yapılır.bunun karşılığında balıkçılar tuttukları balıkların bir kısmını kulübe verir bu yönetim yapsa yapsa bunu yapar

:D dikkatli bakarsanız takada "başkan" yazıyor, taka bile albayrakçı, yönetimden Allah razı olsun transfer konusu yüzünden moralimiz bozuktu sağolsunlar resim sayesinde dünden beri güle güle öldük

Tam laz fıkrası gibi olmuş, şimdi bu taka sismik araştırma yapıyor değil mi? Haçan sismik sarsıntı olup dalga oluşup taka batarsa burada sismik dalgalanmalar var demektir daaa :D:D:D çok bilimsel bir araştırma

Obi-Van
08.01.2008, 17:39

Yani bir çalışma var.

..

:D arkadaki plastik masa ve sandalyede muazzam bir rakı balık sofrası var gibime geliyor

TS-Tiryaki
08.01.2008, 18:50
Madem ölçtüler denizi RAPORUDA koysunlar Siteye. Iste ozaman inanirim.

Furkan
08.01.2008, 19:00

Yani bir çalışma var.

..

yorum dediğin böyle olur yarıldım gülmekten ya:D:D:D

Sinan Akyıldız
08.01.2008, 19:06
Valla ne yalan söyleyim o resimlerdeki takayla ölçüm yapıldığına kimse beni inandıramaz :)

Obi-Van
08.01.2008, 19:18
bi kaç gün sonra başka bir yöneticide nalburun önünde poz verirse hiç şaşırmam :D işte stad için 10 kilo çivi ve soba teli satın alıyoruz pazarlıklarımız sürüyor diye :D

Egemen
08.01.2008, 20:35
Siteyi açıp bir bakın kim komik duruma düşmüş görürsünüz.Millet bitirdi stadı bunlar takayla poz veriyor sanki dikmişler stadı gibi.Önce sen söyle sismik araştırma yaptınmı?Sismik araştırma yapan gemilere bir bak ondan sonra bu gibi ciddi işlerin kıçı kırık bir takayla yapılamayacağını görürsün.

ordaki yönetici bozuntusunun orda öyle poz vermesi bile bu işi oy için yaptıklarının ispatı

bir sürü alet edavat remi koymuş arkadaş, tabi o kadar alet edevatı ve ölçümleri orada duran iki tane gariban balıkçı yapıyor değilmi?

bunların hepsi gösteriş, pozda vermişler.kardeşim o kadar alet edevat nerde?bir laptopla olmuyor işler çocuk oyuncağı değil bu iş.bir taka koy önünde resim çektir bakın biz yapıyoruz demek için.milleti zevzek sanıyorlar , bu acizler ancak gösteriş yaparlar

bilmediğiniz konularda yorum yapmadan önce biraz araştırın sonra yorum yapın dedim..

bende hiç sismik bi araştırma yapmadım, yapanı da görmedim.. biliyormuş gibi de yorum yapmadım..

bu projenin gerçekleşecegine dair bi inancım var-yok arasında gitgeller yaşıyor.. ama yapılırsa suratınızın alacağı şekli merak ediyorum..

bu işin bu kadar uzamasını da denizin üstüne yapılacak bir proje olmasına bağlıyorum..

karada yapmak çok daha kolay.. izinler çok daha kolay alınır.. işe çok daha cabuk başlanır..

eger bunun gibi bi proje yapılacaksa dallanıp budaklanması da çok normal.. en azından bu işlerden anlayan biri olarak bunu söyleyebilirim..

o yüzden sağduyulu olalım.. yapılırsa başımızın üstüne.. yapılmazsa da çok kişinin takacagını sanmıyorum.. avni akere biraz daha maraton özel yapılıp günü kurtarırlar..

Egemen
08.01.2008, 20:41
albayrak bu projeyi yaptırsa bile babasının hayrına yaptırmayacak, ihaleyi kendi şirketine alıp paranın kaymağını yiyecek yoksa onlar adama günahını vermez, sizde bravo iyi alet oluyorsunuz bunların OYunlarına

takayla araştırma yapıyorlar kongreye bir ay kala ve yanında poz vermişler, kusura bakmayın ama gidin başka kapıya, yemezler

proje yapılsın da kim yaparsa yapsın diyecegimize konustugumuz tartıştıgımız şeylere bakın..

zorla albayrak sempatizanı yaptırırsınız adamı..

tsakrep61
08.01.2008, 21:38
yok ya bı de utanmadan bu resımlerı resmı sıteye koymuslar ya ben daha bır sey demıyorum insan da hıc mı utanma olmaz ıyıce taraftarı ti ye aldılar

allahım sen bızı nurı albayragın gazabından kurtar

Cafer KILIÇSOY
08.01.2008, 23:34
Şehire yakın düz bir ova sadece Araklı'da var biliyorum.

Merkeze yakında koskoca bir deniz,hayaller kadar engin.

Doldur doldur yap tesisini.

Proje heyecan verici,yönetim tam tersi.

Ama kulüpte devamlılık adına projenin yürüyor(gibi de olsa)gözükmesi sevindirici.

Belki brşeyleri başarıyoruzdur el altından ha.!

İyimser olmak istersek tabi?

Olcay
Daha önce buna benzer bir yorum da Lazanist abim yapmıştı. Evet doğru, böyle yer sadece Araklı'da var. En azından denizi doldurmaktan daha az masrafı olur.

Ustaalioğlu
08.01.2008, 23:36
Yapay bir adanin üzerinde 60 bin kisilik Olimpik stadyum. Bu okadar zor birsey degil. Dubadi'de örnekleri var.

1 - Biz Dubai'de degiliz. Dubai'de petrol ve turist bol. Adamlarin imkanlari var yapiyorlar. Bizde ayni imkanlar var mi.
2 - Koca Trabzon sehrinde, sehri biraktik il sinirlari icersinde yer mi yokta ada yapiliyor.
3 - Türkiye'nin en cok "taraftarina" sahip Fenerbahce Istanbul'un göbegindeki 52 bin kisilik stadi dolduramazken biz Trabzon'da 60 bin kisilik stadi nasil dolduracagiz.
4 - Olimpik stad sahibi dünya takimlari Futbol stadi insa ettirirken bizim zaten sahaya uzak olan tribünleri daha da uzaga almamiz nasil bir mantiktir. Üstelik daha gecen yillarda atletizm tesisleri yapilmisken.

Yönetimin amaci nedir?
A - Trabzonspor'a hizmet etmek
B - Taraftari hala uyutmak ve Kongreye kadar secmen toplamak
C - Trabzonspor'u sabote etmek

60 bin kelimesini duyunca B sikkinda emin olmaya basladim. A sikkini artik düsünmüyorum bile. C sikki ise böyle devam ederse cok büyük bir ihtimal olmaya basliyor.

1-Boyle bir projenin finansmani icin petrol zengini olmak gerekmez, ornegin istanbulda dolgu alanini toprak dokum alani olarak kullanabilirsen, bu projeyi cebinden hic para cikmadan hatta uzerine para kazanarak yapabilirsin, ama trabzonda toprak dokum alani para ediyor mu onu bilmiyorum.
2-Koca Trabzonda boyle bir alan yok, olsa Forum Trabzon'dan baska alisverismerkezinin yarin temeli atilir.
3-Haklisin 60bin kisilik stad cok fazla, 30bin kisilik bize buyuk olcude yeter...

Bu projenin amaci bence tamamen rant saglamak, of ne adamlar bu isten haksiz kazanc elde edecek tahayyul bile edemiyorum...

Uğurtan
09.01.2008, 09:37
Sismik araştırma gemimiz şuanda nerde acaba? ;) Faroz balıkçı barınağında midur acep:p

Ercan DEMİR
09.01.2008, 12:19
Akyazı hayata geçiyor

Gençlik ve Spor genel müdürü Mehmet Atalay Trabzon'da Atalay dün Akyazı'da yapımı düşünülen stadyum ve için daire müdürleri ile bir araya geldi.
2011 Olimpiyat oyunlarının yapılması düşünülen Akyazı Projesi için start verildi.

Zorlu Grand Otelde yapılan toplantıya Genel müdür Mehmet Atalay'ın yanı sıra Genel Müdür yardımcısı Mehmet Ali Babacan,Tesisler Daire başkanı Serdar Atalay, Trabzon Vali Yardımcısı Mehmet Özmen, Belediye başkan yardımcısı B.Cahit Erdem, Trabzonspor Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, TSO Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Kahraman, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı Ali Işıl, Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Gürol Marzioğlu, Ulaştırma Bölge Müdürü Nurettin Aydın, Akyazı Belediye başkanı Yahya Emiroğlu, İl Özel idaresi genel sekreteri İbrahim Kul, Bayındırlık ve İskan müdürü A.Rıza Korkmaz, İl Çevre ve Orman Bölge Müdürü Muhammet Mazlum, Tapu Sicil Müdürü Seyfettin Seyyar, Pelitli Belediye Başkanı Ömer Kayıkçı ve Söğütlü Belediye Başkanı Ömer Katırcıoğlu,katıldı

Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay toplantıda yaptığı konuşmada, 2011 olimpiyatlarının Trabzon'da düzenleneceğini söyledi.

Atalay 2016 Avrupa futbol şampiyonasına Türkiye'de düzenlemek için talip olduklarını ifade ederek, Avni Aker artık hantal bir yapısı var. Onarımı için çok para gerekli. Yani yapacağımız masraf değmezdi. Akyazı'da ki stadyum 30 bin kişilik planlandı.Ancak Avrupa şampiyonasının bir ayağının da Trabzon'da oynanmasını istiyoruz.Bu nedenle kapasitesini 50 bin olması gerekiyor.Bunu konuşacağız. 2011 Oyunlarını Avni Aker'de yapmak istemiyoruz. Bu stad artık süresini tamamladı.Şimdi Trabzon'a çok daha modern bir stad yapılması gerekli..Akyazı için hukuki süreç aşılmaya çalışılıyor.Sanırım yakında sonuçlanacak”dedi.

Atalay'ın konuşmasının ardından basın mensupları salon dışına çıkarılarak toplantı basına kapalı olarak sürdürüldü.

haber61.net

Bu konuşmadan anlaşılacağı gibi 50 bin kişilik olimpik bir stadımız olacak malesef.

Obi-Van
09.01.2008, 12:32
Artık futbolcuları dürbünle izlersiniz :D stadda seyirci yerine yeller eser olan trabzonspora olur albayrak ve para yiyici ihale ekibi ihya olur albayrakçılarda bir taraflarına kına yakarlar artık

Burçak
09.01.2008, 12:42
50 bin kişilik stat şu aşamada dolmaz. boş tribünlerde çekilmez.

Erkut Ay
09.01.2008, 12:44
adamlar araştırma yapıyor tekneyle:)sanki meyhanede poz veriyon:) ya herşey şaka bi yanada gerçekten inanmıyorum bunların bi halt edeceğine he yapsada koca bi 0 benim için bu saatten sonra kişisel olarak 1 milim mesafe alamazlar benim gözümde....

My
09.01.2008, 13:34
"Trabzon hak ettiği stada kavuşmalı"

http://www.ajansspor.com/resim/mehmetatalay01.jpg

Trabzon'un Akyazı Beldesi'nde yapılması düşünülen stat ile ilgili, Genel Müdür Atalay'ın başkanlığında Zorlu Grand Otel'de toplantı yapıldı. Atalay, Trabzon'un hak ettiği bir stada kavuşmasını arzu ettiklerini söyledi.

Toplantıya Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, Trabzon ve Akyazı Belediyeleri, Karayolları, Bayındırlık ve İskan, Çevre ve Orman, Gençlik ve Spor İl Müdürleri'nin temsilcileri katıldı.

Atalay, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 2011'de Trabzon'da yapılacak Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'ne kadar kente yeni stadyum kazandırmak için çalışma toplantısı düzenlediklerini belirtti.

Yıllardır bütün Trabzonlular'ın kentin yeni ve modern stada kavuşmasıyla ilgili temennisinin bulunduğunu ifade eden Atalay, ''Biz de 5 yıldır ülkemizde bütün statları modernize etmek, yeni, kullanışlı UEFA ve FIFA kriterlerine uygun stat yapmak için çalışmalarda bulunuyoruz'' dedi.

Futbolda İstanbul ile birlikte akla gelen ismin Trabzon olduğunu ifade eden Atalay, ''Trabzon, Türkiye'de futbolcular yetiştiren, hocalar çıkaran başarılar elde etmiş bir yer. Trabzon'un hak ettiği büyük stada kavuşmasını arzu ediyoruz. Bunun için Akyazı'da dolgu alanı oluşturarak gerçekleştirilecek bir proje var. Bununla ilgili etraflıca çalışma yapıyoruz'' diye konuştu.

Yapılması düşünülen statta 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'nin açılış ve kapanış seremonilerini ve atletizm müsabakalarını gerçekleştirmek istediklerini kaydeden Atalay, şöyle devam etti: ''Artık yaşlanmış, çok büyük onarım gereken, masrafına değmeyecek Avni Aker Stadı'nda bunu yapmak istemiyoruz. Avrupa Futbol Şampiyonası'na adaylığımız olacak. Bunun bir ayağı için de Trabzon'u göstereceğiz. Trabzon, olmazsa olmaz şehirlerden bir tanesi. Şehirleri belirlerken statları olmalı. 12 stadyum isteniyor. Bunlardan biri Trabzon olacak. Trabzon'u dünyaya tanıtacak bir stadın varlığını arzu ediyoruz. Trabzonspor'un hazırladığı taslakta stat kapasitesi 30 bin kişi olarak gözüyor. Ama biz burada Avrupa Futbol Şampiyonası'nı alırsak yarı final maçlarının da oynanmasını istiyoruz. Bunun için kapasite 50 bin istiyoruz. 50 bin kişilik stat, daha sonra yapısı bozulmadan 30 bin kişiye de düşürülebilir.''

''DEVLET, BELEDİYELER VE TRABZONSPOR HARCAMA YAPMAYACAK''-
Atalay, bugüne kadar Türkiye'de yapılan statlarda uygulanan formülün belli olduğunu belirterek, şöyle devam etti: ''Kayseri, Antalya, Seyrantepe'de yaptığımız örneği uygulamayı düşünüyoruz. Devletin, belediyelerin ve Trabzonspor'un, stat ve spor tesisiyle ilgili harcaması olmayacak. Mevcut arazinin ticari bir alana çevrilmesi için ilgili birime ihale edilecek. Bunun karşılığında da stadyum istiyoruz, yanında da şöyle tesisler olsun diyeceğiz. Firmalar, ihaleye girecekler. Girdikten sonra da ihale bir firmada kalacak. Yani firma yapacak ve bu konuda ek bütçe ayrılmayacak.''

Atalay, Kıyı Kenar Kanunu'yla ilgili de gerekli yasal değişikliklerin yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Ajansspor (http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20080109/trabzon_hak_ettigi_stada_kavusmali_.html)

Faik Yılmaz
09.01.2008, 13:39
Trabzonspor'un hazırladığı taslakta stat kapasitesi 30 bin kişi olarak gözüyor. Ama biz burada Avrupa Futbol Şampiyonası'nı alırsak yarı final maçlarının da oynanmasını istiyoruz. Bunun için kapasite 50 bin istiyoruz. 50 bin kişilik stat, daha sonra yapısı bozulmadan 30 bin kişiye de düşürülebilir.''

GÖRÜLÜYORKİ YAPILACAK STADYUM İstanbuldaki gibi ucube bir yapı olacak. kimse kusura bakması Trabzonspor Trabzon da 50 bin kişi asla toplayamaz.... Gerçekçi olmak lazım. önce yap sonra boz çocuk oyuncağımı bu yoksa Lego parçasımı. aslında bu laf bile gerçeğin ifadesidir tabi anlayanlar için

My
09.01.2008, 13:43
Şöyle bir satır var ki bir hayli can sıkıcı. 'Yapılması düşünülen statta 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'nin açılış ve kapanış seremonilerini ve atletizm müsabakalarını gerçekleştirmek istediklerini kaydeden Atalay...'. Hem atelitizm pisti can sıkıyor hem de daha geçenler de Kafkas'ın Karadeniz Tv'de canlı yayında "hayır, atletizm pisti olmayacak" demesini yalanlıyor. Gerçi alıştık Aziz'liklerine bunların.

Emre HIZAL
09.01.2008, 14:01

Yani bir çalışma var.

..

başka soze gerek yok arkadaş çalışmaları herkesin (bilenlerinde, benim gibi kara cahillerinde) anlıyabileceği bir dilde çok guzel özetlemiş bravo:alkış::alkış::alkış:

Emre HIZAL
09.01.2008, 14:01

Yani bir çalışma var.

..

başka soze gerek yok arkadaş çalışmaları herkesin (bilenlerinde, benim gibi kara cahillerinde) anlıyabileceği bir dilde çok guzel özetlemiş bravo:alkış::alkış::alkış:

Emorfo
09.01.2008, 14:46
Sadece ufak bir tebessüm gönderiyorum :)

Stadın yapılacak olmasından dolayı hiç kuşkum olmadı da yapılacak olan statda koşu pistinin olup olmaması konusunda çekincelerim vardı. Trabzonspor yönetim 30, 35 bin kişilik koşu pisti olmayan bir stat istiyor, Atalay ise hem oyunlar hem de Avrupa Şampiyonası için 50 bin diyor tabi koşu pisti de olsun diyor. Bakalım ne olacak. Ama artık saçma sapan şeyler yazıp durmayın haberiniz yok dünyadan sallıyorsunuz. Başından beri bir şey anlatıyoruz şurda akıllı insanlar çoktan anlardı ama inat işte çok kötü bir şey :)

TheRapZoNe
09.01.2008, 15:03
GSGM GENEL MUDURU ATALAY:
Yıllardır bütün Trabzonlular'ın kentin yeni ve modern stada kavuşmasıyla ilgili temennisinin bulunduğunu ifade eden Atalay, “Biz de 5 yıldır ülkemizde bütün statları modernize etmek, yeni, kullanışlı UEFA ve FIFA kriterlerine uygun stat yapmak için çalışmalarda bulunuyoruz” dedi.

Futbolda İstanbul ile birlikte akla gelen ismin Trabzon olduğunu ifade eden Atalay, “Trabzon, Türkiye'de futbolcular yetiştiren, hocalar çıkaran başarılar elde etmiş bir yer. Trabzon'un hak ettiği büyük stada kavuşmasını arzu ediyoruz. Bunun için Akyazı'da dolgu alanı oluşturarak gerçekleştirilecek bir proje var. Bununla ilgili etraflıca çalışma yapıyoruz” diye konuştu.

Yapılması düşünülen statta 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'nin açılış ve kapanış seremonilerini ve atletizm müsabakalarını gerçekleştirmek istediklerini kaydeden Atalay, şöyle devam etti:
"Artık yaşlanmış, çok büyük onarım gereken, masrafına değmeyecek Avni Aker Stadı'nda bunu yapmak istemiyoruz. Avrupa Futbol Şampiyonası'na adaylığımız olacak. Bunun bir ayağı için de Trabzon'u göstereceğiz. Trabzon, olmazsa olmaz şehirlerden bir tanesi. Şehirleri belirlerken statları olmalı. 12 stadyum isteniyor. Bunlardan biri Trabzon olacak. Trabzon'u dünyaya tanıtacak bir stadın varlığını arzu ediyoruz. Trabzonspor'un hazırladığı taslakta stat kapasitesi 30 bin kişi olarak gözüyor. Ama biz burada Avrupa Futbol Şampiyonası'nı alırsak yarı final maçlarının da oynanmasını istiyoruz. Bunun için kapasite 50 bin istiyoruz. 50 bin kişilik stat, daha sonra yapısı bozulmadan 30 bin kişiye de düşürülebilir."

Atalay goreve geldikten sonra tum Turkiye"de cok iyi isler yapti. Simdi gorunen o ki albayrak"in stadyum fikri, sozu gercege donusuyor. hemde devlet eliyle. Insallah dusulunenler gercek olur.

Burada surekli bir seyler hakkinda aleyhte yazan, surekli elestirip,dedikodu yapanlar artik iyice can siktiniz. Birakin bu isleri. Olgun davranmakta fayda var..

Ali Yerlikaya
09.01.2008, 15:08
Herhalde bu stad isi olucak ama benim anladigim sey bu STadyumdan Trabzonsporun hic bir menfaati olmicak sadece Stadyum u kullanmasi yani. Cünkü stadyum ve bütün proje ilaheyi alan yani hepsini yapan kisinin hakki olcak.

Biri beni bu konuda aydinlatabilirmi. TS bu stadyumda ne gibi gelirleri olucak???

Samet Yildirim
09.01.2008, 15:08
Bu proje yapilacak bu kesin...

altini cizmek istedigim konu sudur:..50 bin kisilik stad yapilirsa ozaman kosu pisti olabilir fakat 30 bin yapilirsa koosu pisti olmasi imkanziz yani insallah diyorum kosu pisti olmayan stad yapilir...ve öyle de gözüküyor...ve artik kimse yapilmicak felan demesin yapilacak bu kesin yani...

Hekimoğlu
09.01.2008, 15:12
bizim de temennimiz stadın yapılması ama temennide kalıyor sürekli.bu atalay'ın kaçıncı stad demeci icraat önemli albayrak'ın birşey yapacağı yok bari atalay kanalıyla devlete yıkalım işi.

Emorfo
09.01.2008, 15:17
bizim de temennimiz stadın yapılması ama temennide kalıyor sürekli.bu atalay'ın kaçıncı stad demeci icraat önemli albayrak'ın birşey yapacağı yok bari atalay kanalıyla devlete yıkalım işi.

Albayrak bu dolgu projesini gündeme getirerek zaten o işi çoktan halletti.

Burçak
09.01.2008, 15:27
koşu pisti olacaksa bu geçici bişe olmalı. oyunlar bitince koşu pisti falan kaldırılmalı. bunu yapmak hiçte zor değil.
tribünleri yukarda bitirirsin. pist kaldırılınca tribünler sahaya doğru devam ettirilir. bukadar basit.

bu statın yapılma ihtimali söylendiği gibi fazla olmaya başladı. çünkü önümüzde 2011 olimpiyatları var. Nuri Albayrakla alakalı değil. o olmasada bu stat yapılacak yani. Nuri Albayrak kulüp için gerçekten birşeyler yapmak istiyorsa istifa edip dışardan destek versin. kulüp yönetmeyi bilmiyor çünkü. bunda ayıp bişi yok ama bilmediğini kabul edip şimdiye kadar istifa etmeliydi.

kısacası stat Nuri Albayrak olsada yapılır olmasada.

Faik Yılmaz
09.01.2008, 15:28
İnşallah proje bittiğinde 30 bin kişilik rakibi boğan modern bi stadımız olur.....

yanlış anladığınız bir nokta var burada kimse modern bi stadyuma karşı değil. Ancak mevcut icrratlar göz önünde tutulduğunda Sayın Albayrağın stadı yapacağı konusunda güven bunalımı var. Biz bu konuda haklıyız neden haklıyız. Çünkü bu güne kadar umduğumuzu bulamadık.

Dilerim bu günden sonra buluruz. Modern stadyumumuzda kış günü bile olsa kısa kollu Trabzon formaları ile maçımızı gururla izleriz......

Yalnız olimpik stadyum yapılacak sonra yıkılacak 30 bin kişiye dönecek. Bunlar çocukların bile inanmayacağı yalanlar. yapılacaksa o anda yapılmalı.

Samet Yildirim
09.01.2008, 15:28
STAD 50 BİN KİŞİLİK
Atalay Projede Akyazı'daki yapılacak olan Stadın 30 bin kişi kapasiteli olarak düşünüldüğünü de ifade ederek”Biz Avrupa futbol şampiyonasına talibiz. Trabzon'da yarı finale kadar maçlar oynansın istiyoruz. Ancak 50 bin kişilik stadyumun masrafı fazla . Müsabakalar bittikten sonra yük olabiliyor. Sydney Olimpiyatlar için 120 bin kişilik stad yapılmıştı. Olimpiyatların ardından bu stadın bir bölümü kapatıldı. Kapasitesi 80 bine düşürüldü. Gerektiğinde kapanan bölüm yeniden açılıp stadın kapasitesi 120 bine çıkarılabiliyor Akyazı'da böyle bir stad yapılabilir.Yani 50 bin kişi kapasiteli stad yapılır ihtiyaç halinde bir bölümü kapatılıp kapasite 30 bine 'a indirilebilir. Gerek görülmesi halinde açılıp yine kapasite 50 bine ulaşır. Yani açılır kapanır bir sistem kurmuşlar.Böyle bir sistemde bizde uygulanabilir 30 bin kapasiteyle Avrupa futbol şampiyonası ilk ayağı oynanabiliyor. Ancak final yarı final gibi daha sonra ki üst turların oynanması için UEFA ve FİFA 50 bin kişi kapasiteli stad şartını koydu ..

Mehmet ATALAY
spor61.net

Samet Yildirim
09.01.2008, 15:30
İnşallah proje bittiğinde 30 bin kişilik rakibi boğan modern bi stadımız olur.....

yanlış anladığınız bir nokta var burada kimse modern bi stadyuma karşı değil. Ancak mevcut icrratlar göz önünde tutulduğunda Sayın Albayrağın stadı yapacağı konusunda güven bunalımı var. Biz bu konuda haklıyız neden haklıyız. Çünkü bu güne kadar umduğumuzu bulamadık.

Dilerim bu günden sonra buluruz. Modern stadyumumuzda kış günü bile olsa kısa kollu Trabzon formaları ile maçımızı gururla izleriz......

Yalnız olimpik stadyum yapılacak sonra yıkılacak 30 bin kişiye dönecek. Bunlar çocukların bile inanmayacağı yalanlar. yapılacaksa o anda yapılmalı.

Sydney Olimpiyatlar için 120 bin kişilik stad yapılmıştı. Olimpiyatların ardından bu stadın bir bölümü kapatıldı. Kapasitesi 80 bine düşürüldü. Gerektiğinde kapanan bölüm yeniden açılıp stadın kapasitesi 120 bine çıkarılabiliyor Akyazı'da böyle bir stad yapılabilir.Yani 50 bin kişi kapasiteli stad yapılır ihtiyaç halinde bir bölümü kapatılıp kapasite 30 bine 'a indirilebilir. Gerek görülmesi halinde açılıp yine kapasite 50 bine ulaşır. Yani açılır kapanır bir sistem kurmuşlar.Böyle bir sistemde bizde uygulanabilir 30 bin kapasiteyle Avrupa futbol şampiyonası ilk ayağı oynanabiliyor. Ancak final yarı final gibi daha sonra ki üst turların oynanması için UEFA ve FİFA 50 bin kişi kapasiteli stad şartını koydu ..

sadece bilgilendirmek istedim...

ahmettt
09.01.2008, 15:31
Dolgu alanı Trabzonspora tahsis edildi yani yer Trabzonsporun. Üzerindeki yapılar yap işlet devret modeli ile yapılacaksa bunların bize para kazandırması epey zaman alacak demektir . Bu açıklamlardan sonra benim kafam epey karıştı şimdi üzerindeki yapılar ve işletmesi yüklenici firmaya mı ait olacak yani? O zaman sadece stad kazanacaksak çok da karlı bir iş olmuyor bizim açımızdan. Hem Trabzonda bu kadar maliyeti göz önüne alarak kim yatırım yaparki?

Nuhoğlu Abdurrahim
09.01.2008, 15:35
bencede bu stad işi bır hayalden oteye gıdemez bu kadar buyuk bı projenın altından mevcut yonetımın kalkacagını hıc sanmıyorum. ayrıca o kadar da buyuk bı stada da gerek yok 40 45 bın kısılık stad yeterde artar trabzon için.

Faik Yılmaz
09.01.2008, 15:42
Sydney Olimpiyatlar için 120 bin kişilik stad yapılmıştı. Olimpiyatların ardından bu stadın bir bölümü kapatıldı. Kapasitesi 80 bine düşürüldü. Gerektiğinde kapanan bölüm yeniden açılıp stadın kapasitesi 120 bine çıkarılabiliyor Akyazı'da böyle bir stad yapılabilir.Yani 50 bin kişi kapasiteli stad yapılır ihtiyaç halinde bir bölümü kapatılıp kapasite 30 bine 'a indirilebilir. Gerek görülmesi halinde açılıp yine kapasite 50 bine ulaşır. Yani açılır kapanır bir sistem kurmuşlar.Böyle bir sistemde bizde uygulanabilir 30 bin kapasiteyle Avrupa futbol şampiyonası ilk ayağı oynanabiliyor. Ancak final yarı final gibi daha sonra ki üst turların oynanması için UEFA ve FİFA 50 bin kişi kapasiteli stad şartını koydu ..

sadece bilgilendirmek istedim...

Örneklerini gösterirmisin ? nasıl açılıyor nasıl kapanıyor? stadyumun akustiği bozulacakmı. ?

sonra koşu pisti işi ne olacak. kale arkalarındaki büyük boşluklar nasıl kapatılacak.......

bunların hepsine başlı başına sorular sorunlar

Hekimoğlu
09.01.2008, 15:45
Dolgu alanı Trabzonspora tahsis edildi yani yer Trabzonsporun. Üzerindeki yapılar yap işlet devret modeli ile yapılacaksa bunların bize para kazandırması epey zaman alacak demektir . Bu açıklamlardan sonra benim kafam epey karıştı şimdi üzerindeki yapılar ve işletmesi yüklenici firmaya mı ait olacak yani? O zaman sadece stad kazanacaksak çok da karlı bir iş olmuyor bizim açımızdan. Hem Trabzonda bu kadar maliyeti göz önüne alarak kim yatırım yaparki?işin bir de bu kısmı var size 50 bin kişilik stad hediye edebilecek bir firma.bu ihaleye girmeye niyetli firmalar var mı o da bir soru işareti.

Mustafa AYDIN
09.01.2008, 16:06
Mehmet Atalay yapılacak dediyse yapılır,bugüne kadar söylediği hiç bir şeyi yapmamazlık yapmadı.

Mustafa AYDIN
09.01.2008, 16:07
Mehmet Atalay yapılacak dediyse yapılır,bugüne kadar söylediği hiç bir şeyi yapmamazlık yapmadı.

zeleka
09.01.2008, 16:11
Evet arkadaslar bir senedir dediklerim nasilda cikiyor stad yapilmiyacak yapamazlar edemezler parayi nerden bulacaklar yok efendim kayseride kadir has yaptiriyor vs vs vs diyenlerin yuzune tokat gibi indimi bu yari yalan aciklama.

ne kadir haslar ne koclar nede sabancilar vs ler vs ler su gune kadar Turkiyeye ne vermislerki Mezara girdikden sonra versinler.

Atalay efendisi!!! kimi kandiriyorsunuz milleti kandirmayin resmen devletin (milletin vergisini) bu sekil seylere harciyacaginizi aciklasaniz gelecek secimlerde oy kaybimi yasayacaksiniz!!! ilk okul diplomamla 2/3 senedir dediklerim yavas yavas ortaya cikdi kadikoy stadi besiktas stadi seran tepe kayseri antalya vede tabiki Trabzonda yapilacak olan stad'la verdiginiz sozu!!! tutmus olacaksiniz ama tek tuk yalan ile ve tabiki en onemlisi kendinize ve kendiniziden olana rand yaratdikdan sonra yapilacak ve yapildilar, Taraftar olarak belki yapilsinda kim nasil yaparsa yapsin diyecekdir, ne yapsinlar Taraftarda yani insan oglu Helalin ne oldugunu unutmus olsunda nasil olursa olsun bana dokunmuyan yilan bin sene yasasin zihniyetini asiliyan bu zamanin systemine nasil olurda karsi cikariz biz Trabzonspor taraftari!!!
ulkemize hayirli ugurlu olsun.

Burda yorumlari okuyorumda gulmeden gecemiyorum Arkadaslar burasi bir forum ama yazilariniza bir, bakin bende dahil sanki burda yaziklarimizla kosu pisti yapilmiyacak 30 bin degilde 50 kisilik yapailacak vs vs hehehehehe kac kisilik gelecekde ne ve neler icin kullanilacagi vs vs vs adamlar plan projesini hazirladilar korkmayin bizim yazmamizla kimselere akil fikir vermis olmuyoruz kendi aramizda oylesineeee yazisiyoruz baska bir seyde degil gongre nin ertelenmesi ve akp li bir baskanin yeniden secilmesi en azindan akp ile anlasa bilmis olan bir aday (sadri efebdisi) nuri beyinde gene adayligimi koya bilirim aciklamasi galiba dediklerimin dogrulugunu kanitliyordur. fazla kafa yormayalim ve yazilarimizin bir seyler degistirecegini dusunerekde yazi yazmayalaim 50 bin kisilik istiyorumda ya arkadaslar ben 75 bin kisilik istiyorum ve bunun icin sokaklarada dokulecegim aclik grevi yapacagim vs vs vs yahu ben dedim de ben yaptimda degisdimiki!!!:p
Allah Trabzon ve Trabzonspora en Hayirlisi Neyi ise Onu Versin.

Emorfo
09.01.2008, 16:23
hadi bep beraber istemezukkk :)

ahmettt
09.01.2008, 16:30
Akyazı projesinden kesin olarak kazanacak olan Trabzondur. Bu bir gerçektir. Trabzonspor ikinci sıradadır. İnşallah yapılır ve Trabzonun aldığı büyük yatırımlardan biri olarak tarihteki yerini alır. Bizde girişe bu işin fikir babası olan Albayrakın heykelini veya onuruna anıt dikeriz.

ahmettt
09.01.2008, 16:31
Akyazı projesinden kesin olarak kazanacak olan Trabzondur. Bu bir gerçektir. Trabzonspor ikinci sıradadır. İnşallah yapılır ve Trabzonun aldığı büyük yatırımlardan biri olarak tarihteki yerini alır. Bizde girişe bu işin fikir babası olan Albayrakın heykelini veya onuruna anıt dikeriz.

Nebiye
09.01.2008, 16:31
ya bide şöle bi mesele var.
Daha dün geçtim ordan.Bildiğin deniz.
Yarın doldurulduğunda,stadımız yapıldığında mümkünse biletlerimi yol tarafına alıyım ben.
Ben çok korkuyorum bu dolgu işlerinden.Deniz bu şakaya gelmez.
Şimdiden tırsdım vallahi.Ne olurdu eskisi onarılsa,yada denize değilde daha içlere yapılsa :(

Obi-Van
09.01.2008, 17:08
Yarın doldurulduğunda,stadımız yapıldığında mümkünse biletlerimi yol tarafına alıyım ben.
Şimdiden tırsdım vallahi.Ne olurdu eskisi onarılsa,yada denize değilde daha içlere yapılsa :(

doğru diyorsunuz bu çürük kafalıların yaptığı stadda maçmı izlenir bir dalga gelse herşey yerle bir baksanıza koskoca sismik araştırmayı takayla yapıyorlar :D

Bülent Bayraktar
09.01.2008, 17:10
eğer öyle kapasite istenildiğinde büyütülüp küçültülebilirse 50 bin olur
ancak bizim stadda özellikle istemediğimiz koşu pisti kesin olacağa benziyor malefesef...!

Koray
09.01.2008, 17:10

tehlike olması bi yana şehiden uzaklaşmamalı stad...

24 saat yaşayacakmış bu stad şehir merkezinden uzak bi yerde 24 saat ne kadar yaşar çok merak ediyorum açıkcası...

Murat'
09.01.2008, 17:17
evet arkadaşlar dediğim doğru stade de france futbol maçlarında atletizm pistini kaldırıp tribün yapıyor....çok süper bir sistem.....

şimdi aşağıdaki resim atletizm müsabakalarında çekilmiş bir fotoğraf
http://www.gazzetta.it/speciali/champions_league/2006/img/stade_de_france.jpg

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/france/ile_de_france/saint_denis2.jpg

bu da futbol maçlarındaki aynı stad

bu örneği neredeyse 1 sene önce vermiştim....belki böyle birşey çok maaliyetli olur ancak trabzon gibi biryerin buna ihtiyacı var...

Serdar A
09.01.2008, 17:18
Örneklerini gösterirmisin ? nasıl açılıyor nasıl kapanıyor? stadyumun akustiği bozulacakmı. ?

sonra koşu pisti işi ne olacak. kale arkalarındaki büyük boşluklar nasıl kapatılacak.......

Stadın kapasitesi düşürüldü. İstenildiğinde değişen bir kapasitye yok.

http://www.worldstadiums.com/stadium_menu/architecture/stadium_design/sydney_telstra.shtml

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/oceania/australia/new_south_wales/sydney_telstra.shtml

Murat'
09.01.2008, 17:27
Stadın kapasitesi düşürüldü. İstenildiğinde değişen bir kapasitye yok.

http://www.worldstadiums.com/stadium_menu/architecture/stadium_design/sydney_telstra.shtml

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/oceania/australia/new_south_wales/sydney_telstra.shtml

yaaa abi o kale arkaları ne imiş öyle yaaa....

Obi-Van
09.01.2008, 17:28
bizim neyimize olimpiyat stadı, bir defa koşu yapılacak diye adam gibi bir stad olmayacak dünya kadar parada cabası, albayrak ihaleler alacak voleyi vuracak diye koskoca trabzonun kaderiyle oynuyor

28TS61
09.01.2008, 17:29
ben stad yapilacaksa bu stadin ayni yerine yapilmasi taraftariyim

Murat'
09.01.2008, 17:30
Telstra Stadium (http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/oceania/australia/new_south_wales/sydney_telstra.shtml), initially named Stadium Australia, was the centrepiece of the 2000 Olympic Games in Sydney. It was the largest stadium ever used for the Olympics at the time of the games. The original capacity was 110 000 but dropped to 83 500 after renovation works. Telstra, the major Australian communications company, purchased the rights to Stadium Australia in July 2002 for exclusive naming rights of the stadium.

http://www.worldstadiums.com/stadium_menu/architecture/stadium_design/pictures/sydney_telstra/sydney_telstra1.jpg

The stadium was projected by the company Bligh Lobb Sports Architecture. The project was inspired by "akubra" which is a typical Australian soft hat. The stadium presents two main tribunes that are covered by a huge roof that is constructed from translucent polycarbonate.

http://www.worldstadiums.com/stadium_menu/architecture/stadium_design/pictures/sydney_telstra/sydney_telstra2.jpg

At the time of the games the two stands at either end were 50 feet (15 meters) higher than the main tribunes and were not covered by a roof. In 2001 redevelopment works started to reduce the size and convert the playing field into an oval shape to enable Australian Football to be played. The upper part of the stands was demolished and the lower part was placed closer to the playing field. The roof was extended to cover the lower parts too and consequently the entire stadium was covered by a roof having the shape of a saddle.

http://www.worldstadiums.com/stadium_menu/architecture/stadium_design/pictures/sydney_telstra/sydney_telstra3.jpg

The elegancy of the roof is one of the most pleasant aspects of the stadium. Suspended from a huge arch structure, the roof has a length of 985 feet (300 meters). Notwithstanding its immense dimension, the roof offers a sense of lightness that is accentuated by the translucent material which it is made of.

http://www.worldstadiums.com/stadium_menu/architecture/stadium_design/pictures/sydney_telstra/sydney_telstra4.jpg
The stadium integrates remarkably with its environment. Air and natural ventilation are secured by means of spaces that were left empty intentionally. The shape of the roof offers the possibility to reuse rainwater directing it into water reservoirs. At the outside, the four entry towers appear imposingly making the stadium the reference point of the Olympic Village.

http://www.worldstadiums.com/stadium_menu/architecture/stadium_design/pictures/sydney_telstra/sydney_telstra5.jpg

karatasof
09.01.2008, 17:31
Memleketimden insan manzaraları;Ne güzeldir benim insanlarım.Depremde sallanır ardından Jeofizik Uzmanı kesilir,İki defa doktora gider,yılların Profları eline su dökemez,Deniz dolgusu işleri için denizde araştırma yapan tekneyi görür Deniz ve Oşinografi uzmanı kesilir.Bu işlerin öyle olamayacağını ve nasıl olacağını sadece kendisi bildiği için birazda ketum başkalarından gizler elbette.Madem fıkra seviyoruz bir fıkrada benden o halde; isteyen istediği gibi anlayabilir.

Zamanın birinde Edirne'ye Sirk gelir.Büyük gösteri öncesi şehirde demo anlamında sirk hayvanları gezdirilir akşamki gösteriye insanlarda merak uyandırılmaya çalışılır.Sırayla sirk hayvanları arz-ı endam ederler.Köpekler,kediler,atlar,develer ve maymunlar derken sıra sirk esas favorisi fillere gelmiştir.Meydanı dolduranlar şaşkınlık ve merakla bu devasa mahlukatı temaşa ederken adamın biri arkadaşını dürter;
''Breh breh,bu nası bi ayvandır be yav,ben iç görmemişim böle bi şey!''
Diğeri kendinden emin gururlu bir edayla; '' Ben bunları iyi bilirim be yav, bunların epsiciği böle olur be yaa!!!!!''

Murat'
09.01.2008, 17:31
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/oceania/australia/new_south_wales/sydney_telstra1.jpg

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/oceania/australia/new_south_wales/sydney_telstra2.jpg

Murat'
09.01.2008, 17:44
http://www.worldstadiums.com/stadium_menu/past_future/pictures/future_stadiums/durban_king_park1.jpg

http://www.worldstadiums.com/stadium_menu/past_future/pictures/future_stadiums/durban_king_park2.jpg

bu stadyum 2010 dünya kupasındaki stadyumlardan bir tanesi...gerçekten süper..

AyKaN
09.01.2008, 17:46
Trabzon'da böyle bir projenin yapılabileceği 950 dönüm arazi ben bilmiyorum. Hem ulaşım hem de coğrafi durum olarak. Hadi bir şekilde bulundu diyelim, böyle bir şeyin dedikodusu bile fiyatları 5-6 kat arttırır. 20 trilyondan aşağıya alamazsınız o araziyi. Binbir masraf ve zorlukla da düzleştirmeye çalışırsınız.

Akyazı alternatifler içinden seçilmiş bir yer değil, bu projenin yapılabileceği tek yer.

Koray
09.01.2008, 17:48
koşu pisti bi yana ayrıca tribünler sahaya dik olmalı...dümdüz deil..siz ne demek istediğimi anlamışsınızdır...

Murat'
09.01.2008, 17:55
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/africa/south_africa/durban_absa1.jpg

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/africa/south_africa/durban_absa2.jpg

bu kadar da dik olmasın yaaa adamın başı döner...

Egemen
09.01.2008, 18:31
http://img220.imageshack.us/img220/3629/derbyco3.jpg

derby county
kapasite: 33,597

http://img210.imageshack.us/img210/9113/mbroughhw7.jpg

middlesbrough
kapasite: 35100

http://img210.imageshack.us/img210/5954/solsunderlandtn1.jpg

stadium of light, sunderland
kapasite: 49000

yahu bunlardan birini yapmak çok mu zor hatırı sayılır zenginleri olan bir kent için..
middlesbroughnun stadı tam bizlik gibi duruyor.. kapasitesi ile falan..

Koray
09.01.2008, 18:34
kale arkalarıda tek kat olmalı...

Koray
09.01.2008, 18:34
kale arkalarıda tek kat olmalı...

Cem Balcı
09.01.2008, 18:37
yav bu sayfada çok güzel stadlar var ama bunların birini bizim yönetimden beklemiyoruz dimi.aksi saçmalık olur...

Hasan61
09.01.2008, 18:40
derby ve middlesbrough stadı bizim için uygun sahaya yakın ve 35.000 kişi civarı,sunderlandinki ise biraz büyük gelir bize

Emirhan Makul
09.01.2008, 18:41
ya o işi geçelim biz bence gidecekler inadına olimpiyat yapacaklar bakında görün

Hasan61
09.01.2008, 18:42
http://img220.imageshack.us/img220/3629/derbyco3.jpg

derby county
kapasite: 33,597

http://img210.imageshack.us/img210/9113/mbroughhw7.jpgbu iki stad bize uygun diğeri ise bize biraz büyük gelir

Serdar A
09.01.2008, 19:35
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/middle_america/jamaica/kingston_independence.jpghttp://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/middle_america/dominican_republic/santo_domingo_olimpico2.jpghttp://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/africa/benin/cotonou_amitie.jpghttp://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/portugal/lisbon_nacional1.jpghttp://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/portugal/lisbon_nacional2.jpg

Birazda olimpik stadlara bakalım... :)

Son iki resimdeki stadın 20.000 koltuklu hali ( resimler 39.000 koltuklu Estádio Nacional'a ait ) sanırım oldukça ucuza yapılabilir.

Diğer resimlerde 30000 civarı kapasiteye sahip stadlar

Egemen
09.01.2008, 19:51
farabi

üstad bu fotograflardan da görüldüğü üzere olimpik stad bize göre değilmiş :D

Serdar A
09.01.2008, 20:07
farabi

üstad bu fotograflardan da görüldüğü üzere olimpik stad bize göre değilmiş :D

Gönül ister proje bir olimpiyatköy olsun olimpik stad ile futbol stadı ayrı olsun. Futbolu futbol stadında izleyelim , varsın 50000 kişilik olmasın.

Yada projedeki yine futbol stadı olsun , h.Avni Aker olimpik oyunlar için düzenlensin . Açılış ve kapannış seramonileri futbol stadında olamaz diye bir kural yok. H.Avni Aker stadı için iyi bir jübile olur. Oyunlar bittikten sonrada arazisi değerlendirilir.

Sadece stadyum için Stade de France'ın bütçelerine çıkılamayacağından Olimpik bir stad kimseyi memnun etmeyecek. Albayrak bu konuyla ilgili proje geliştirirse seçimi kesin kazanır , bu kadarda iddalı konuşuyorum :)

Son olarak bir stad daha paylaşmak istiyorum. Ateşli taraftarların ellerinde rakip için kabus olabilir:)

Estadio Ciudad de La Plata

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/south_america/argentina/la_plata_ciudad2.jpg http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/south_america/argentina/la_plata_ciudad1.jpg

http://www.valechumbar.com/media/uploads/nucleus/20050516-estadio_la_plata.jpghttp://bp2.blogger.com/_xpR0qOGEPgs/RqagXETCD6I/AAAAAAAAALA/CjstTYnBi8E/s400/en%252Bel%252Be%252Bunico.jpghttp://bp3.blogger.com/_xpR0qOGEPgs/RqagfUTCD7I/AAAAAAAAALI/nZAMFWtsJPI/s400/sonpechofr%C3%ADo.jpg

Obi-Van
09.01.2008, 20:54
adana demirspora yenildik, isterse şimdi nou campı yaptırsın albayrak neye yarar? Emorfo sizi adana demirspor - trabzonspor başlığındada görmek isteriz oradada biraz umut dağıtın taraftara

Colakoglu
09.01.2008, 20:56
google dan girin olimpiakosun Stadina bakin, Tam öye bi stad lazim bize,kutu gibi 35.000 kisilik ambiansi harika bize en uygun stad olarak görüyorum. Olimpik Stadtan bahsedenlerede sunu söylim olimpik stad yapsinlar o stada mac izlemeye gitmem inat degilmi.

Egemen
09.01.2008, 21:23
adana demirspora yenildik, isterse şimdi nou campı yaptırsın albayrak neye yarar? Emorfo sizi adana demirspor - trabzonspor başlığındada görmek isteriz oradada biraz umut dağıtın taraftara

müneccimmisin birader?? nerden biliyon yenildiğimizi?

ALKOL
09.01.2008, 22:38
O şatafatlı statda maç izleyeceğime toprak sahada izmeyi tercih ederim Yeterki Trabzonspordan ellerinizi çekin!!!! Stadınıda projenide al gitttt nere ye gidersen git yeterki düş yakamızdan!

28TS61
09.01.2008, 22:51
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/africa/south_africa/durban_absa1.jpg

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/africa/south_africa/durban_absa2.jpg

bu kadar da dik olmasın yaaa adamın başı döner...

tr de böyle dik tribunler olursa her hafta binlerce ölü olur, halemin her dudugune laf atim derken adam tepe taklak düser ordan :)

bu stad hangi takimin stadi ve nerde acaba

Ahmet Karaman
09.01.2008, 23:29
yarın bu stad konusunda yönetim açıklama yapar malum adanademirspora yenildik ya. yarın hemen bu stad konusunda bir gelişme yaşanır. çıkıp utanmadan bişeyler zırvalarlar.

Fatih
09.01.2008, 23:32
20 bin kişiye 5 bin kombine satayaman bir takım 50 bin kişiye kaç bin kombine satmayı düşünüyo

hadi diyelim 50 bin kişilik stad yapıldı 2 haftada bir 50 bin kişiyi oraya toplayabilecekmiyiz

stadın geliri giderini karşılayabilecekmi

kaç bin bedava bilet dağıtılacak

vsvs

Emorfo
10.01.2008, 00:42

Mesajı attığın saate bakıyorumda maç bitmeden hemen Trabzonspor'u mağlup etmişsin, memnun kalmışa da benziyorsun. Trabzon yener yenilir, yönetim değişir başkası gelir Trabzonspor'un modern stat ve tesislere olan ihtiyacı değişmez. Yeni stat ve modern tesisleşme Albayrak başkan olmadan önce de az çok gündemdeydi bu yönde de beklentiler vardı. Albayrak varsa stat var yoksa stat yok diye bir şey yok, heşeyden önce bu artık ihtiyaç oldu. Yapılması gerekiyor, gelen yönetimler de plan ve projelerine bunu eklemeliler ve önemsemeliler. Yani iki galibiyet alınca stat olsun yenilince stat olmasın diye düşünürsek arpa boyu yol alamayız.

Burası yeri değil ancak mağlubiyete gelince, Ersun Yanal kritik bir strateji hatası yaptı. İlk yarının son maçı olan Fenerbahçe maçının ardından değişim başlıyor, 6,7 oyuncu ile yollarımızı ayıracağız dedi. Geçen süre içerisinde transfer yapılamadığı gibi Ersun Yanal gidecek dediği futbolcuların kucağına atıldı. Bu futbolcular da hayatlarında alamayacakları parayı biz de aldıkları için üstüne bir de yönetim belirsizliği olduğu için hocayı göndermek istedikleri apaçık ortada. Ersun Yanal'ın yerinde ben olsaydım göndermeyi düşündüğüm oyuncuları süresiz kadro dışı bırakır, alacaklarına karşılık bonservislerini ellerine verir kapı önüne koyardım. Belki riskli bir karar olurdu ancak bundan sonrası için enazından kalan futbolculara tavrını ve kararlılığını göstermiş olurdu.

Burçak
10.01.2008, 00:46
hocayı göndermek için değil, ama yönetimi göndermek için olabilir..

AYYILDIZ
10.01.2008, 01:07
Stad projesi Trabzonspora sart arkadaslar gelecek yillar acisindan cok onemli hem gelir kaynagi olacak hemde modern tesislere kavusacagiz.Sportif anlamda basarida burdan geciyor.

macka61
10.01.2008, 01:12
stad projesi şart tabiki ama sizde şunu anlayın bu proje albayrak ve ekibiyle olmaz kimse yeni stadın yapılmasına karşı değil neden olalım

macka61
10.01.2008, 01:13
stad projesi şart tabiki ama sizde şunu anlayın bu proje albayrak ve ekibiyle olmaz kimse yeni stadın yapılmasına karşı değil neden olalım

Obi-Van
10.01.2008, 01:18
bu takım ancak halı sahada oynar, defolun ula

Keleşoğlu
10.01.2008, 01:39
kapısının onune baraka yapamaz bunlar ne stadı

Faik Yılmaz
10.01.2008, 08:19
Siz bu masallara inanmaya devam edin. Takım kümeye gidiyor dünyaya rezil oluyor rezil....

bırakın stadı toplatın tasınızı tarağınızı defolun gidin.....

sizin yaptıklarınız yapacakalrınızın teminatıdır..... siz ancak kendi rantınıza iş yaparsınız bizi düşündüğünüz filan yok...

yeter ya destek destek te aptal yerine koydunuz milyonlarca insanı.

Burçak
10.01.2008, 12:39
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/07akyazi2.jpg

quote]

[quote=Emorfo;1075533]Yorumları okuyunca ben de güldüm Güldüğüm nokta bizim taraftarın kara cahilliği

Şu gördüğünüz cihaz sudan suyun derinliklerinden numune almaya yarayan bir cihaz
http://www.enotek.com.tr/photos/720SubProbeModule.jpg
Bu resim ise sedimet denen örneği almaya yarayan alet
http://www.eie.gov.tr/turkce/hidroloji/Sediment/Sekil96.jpg

Bu resim ise batımetri ölçümleri yapan alet
http://www.resim-yukle.com/img01/15/914287Nivelman2.jpg

Bu ise akıntı ölçüm aleti:
http://www.shodb.gov.tr/osinografi/akinti1.jpg

Side screen sonar (yan taramalı sonar) çalışması:
http://www.resim-yukle.com/img01/15/766526chzcopy.jpg

Sismik ölçüm yapmaya yarayan bir cihaz. Gerekli bağlantılar araştırılacak yere monte edilir. diz üstü bilgisayar gibi olan bu aletle araştırma yapılır.
http://www.sismikelektronik.com/images/resistivity_sismik_big.jpg

Yok yani insan önce bir merak eder yapılan işler nedir bu tekne bu işler için yeterli midir. Öyle görünüyor bu reisin takası gayet yeterli bu iş için. Akılları sıra dalga geçmeye çalışan arkadaşlar keşke önce bir araştırsaydınız bu araştırmalar hangi cihazlarla yapılıyor diye. Komik duruma düşüyorsunuz. Bu durumda aynaya bakarak göreceğiniz manzara karşısında bol bol dalganızı geçebilirsiniz :) Ne diyim size bilmem ki :D
Nuri Albayrağın çalışmaları ve gerekli aletler.

Burçak
10.01.2008, 12:41
MAKET YAPIM ALETLERİ

Basit bir maket alet kutusu aşağıdaki aletleri içerir;
-Yan keski
-Kesici uçları değişebilen bir maket bıçağı
-Küçük eğeler ve törpüler
-Değişik kalınlıklarda zımpara (600-1500 arası)
-Küçük parçaları tutmak için cımbız veya penset
-Değişik kalınlıkta fırçalar
-Boyalar
-Maket yapıştırıcısı
-Maskeleme bandı
-Boya tabancası/airbrush (isteğe bağlı)Makas,matkap gibi malzemelerin yanısıra evde kullanılan pek çok küçük aletten de modelcilikte yararlanılabilir. Bunlardan birkaçı ; kürdanlar, dondurma çubukları,toplu iğneler,pipetler ve paket lastikleridir.
Önemli olan yaratıcı olmaktır. Örneğin; lastikleri boyarken uçağın tekerleklerini kürdanlara takıp bunu da bir silgiye saplamak boyama esnasında büyük kolaylık sağlar. Paket lastiklerinden yapıştırılan gövde parçalarının birarada tutulmasında,pipetlerden boya kutularından boya alınmasında,dikiş iğneleri veya enjektör uçlarından uçak burunlarında yararlanılabilir. Küçük plastik parçalar ise ısıtılıp uzatılarak anten veya tel olarak kullanılabilir.

http://www.showtvnet.com/img/Hobby/Yapalim/model_keski.gif
Yan keski; maket parçalarının şablondan ayrılmasında kullanılır. Şablonla maket parçalarının bağlantı bölgeleri özellikle büyük ölçekli modellerde kalın olduğu için bu işlem sırasında maket bıçağı kullanmak hem zordur, hemde bıçağın keskin ucunun kırılıp etrafa sıçraması gibi tehlikelere yol açabilir.

http://www.showtvnet.com/img/Hobby/Yapalim/model_bicak.gif
Maket bıçağı; küçük parçaların şablondan ayrılmasında ve parçaların temizliğinde kullanılır. Pek çok değişik marka ve şekilde maket bıçakları vardır.

http://www.showtvnet.com/img/Hobby/Yapalim/model_penset.gif
Cımbız veya pensetler;küçük maket parçalarının montajı ve boyanması sırasında yardımcı olurlar. Decallerin yapıştırılması için her modelcinin en az bir adet ince uçlu cımbıza ihtiyacı vardır. Bu aletin sivri uçlarının da maket bıçağı gibi tehlikeli olabileceği akıldan çıkarılmamalıdır.
Küçük eğeler ve zımparalar; modelin üzerindeki fazla plastikleri ve kalıp döküm çizgilerini yok etmede kullanılır. Eğeler ve törpüler daha çok düz ve geniş yüzeylerde kullanılırken,zımparalar tüm maket parçalarını temizlemede yardımcıdır. 600 ile 1500 arası zımparalar modelcilik için idealdir. Zımparalarda rakam büyüdükçe zımpara incelir ve zımpara ne kadar ince ise yapılan temizlik o kadar tatmin edici olur.

Maskeleme bandı; boyama işlemi sırasında modelin istenmeyen bölümlerini boyadan korumak amacıyla ve yapıştırılan maket parçalarının birbirine sağlam ve boşluksuz yapışmasını sağlamak amacıyla kullanılır.
http://www.showtvnet.com/img/spacer.gif
*-*-*-*

Benim anlamadığım Nuri Albayrak basit bi maket için niye sismik ölçümler falan yapıyor ki.
Basit bi maket için gerekli olan alet edevat yukarda mevcut. maliyetide çok cüzi.

Fatih Öztürk
10.01.2008, 12:44
beyler stad projesi kapsamında albayrak efendinin calışmaları var.ama unutulmamalıki bu proje 2011 karadeniz genclik olimpiyatları olacağından trabzonsporlu yöneticilerden cok genclik ve spor genel müdürlüğü,sayın başkan hemşerimiz mehmet atalayın büyük gayretleriyle olacak.yani bu proje için illada yönetimi suclamanında yeri yok haklı bulmamızında.
bu projeyi trabzona kazandırma uğraşında olanlardan allah razı olsun.
devlet babamız sağolsun diyelim.

Emre HIZAL
10.01.2008, 13:37
Stat mıtat yapmasınlar istemiyorum yeterki başımızdan defolup gitsinler Avni Aker bize yeter orda kazandık biz şampiynluklarımızı, kupalarımızı. fırtına, ihtilal orda başladı, ve biteceksede orda bitsin.

Adem Erdoğan
10.01.2008, 14:02
@forever61

:D:D:D:D:D

bu iiyiydi

Nytre
10.01.2008, 14:59
"şampiyon yapacağım"
"iki yıldız alacağım"
"stat yapacağım 2009da bitecek"
"ara transfere 10 milyon dolar ayırdık"

işte bunlarla da kandırılan milyonlarca taraftar ve bir avuç cibilliyetsiz ve iktidarın piyonları...

herşey belli...

Samet Yildirim
10.01.2008, 15:08

Bahsedlen SYDNEY StADYUMU

Pistli degil 80 bin yuvarlak tarzinda ama (dört köseli de oluyor bu stad yani FUTBOL maci oldugu zaman daha yakin oluyor sahaya ve stad 83 bin oluyor ama resim bulamadim su ana kadar)

http://home.iprimus.com.au/dantm/stad/TelstraStadium2004.jpg

Pistli 120 bin

http://pilkanozna.magicsport.pl/IMG/stadiony/TelstraStadium/Telstra.jpg

iki sekilde kullanabiliniyor bu stad...ve görüldügü gibi stad zarar felan görmüyor bu degesikliklerden sonra...

AYYILDIZ
10.01.2008, 15:28
Sydney satdyumunu cok begendim Trabzonsporumuza boyle bir stad yakisir

Serdar A
10.01.2008, 15:38
Bahsedlen SYDNEY StADYUMU

Pistli degil 80 bin yuvarlak tarzinda ama (dört köseli de oluyor bu stad yani FUTBOL maci oldugu zaman daha yakin oluyor sahaya ve stad 83 bin oluyor ama resim bulamadim su ana kadar)

Pistli 120 bin

iki sekilde kullanabiliniyor bu stad...

Samsunluyum55 bu stad daha sonra büyük paralar harcanarak futbol stadı haline getirildi.

...

Sayın bakanın açıklamalarına göre stad en az 50000 kişilik Trabzon'un simgelerinden biri olacak mimariye sahip olimpik bir yapı olacak.

Peki 2011 yaz festivalinden sonra ne olacak?

Madem öyle projenin ölçeği büyütülsün , dolgu alanı 1500 dönümün üzerinde Trabzonu Olimpiyat oyunlarına aday yapacak dev bir proje olsun.

Hepsi bir arada bulunan spor kompleksleri , oteller bölgesi , deniz ve kara ulaşım terminalleri. Birde Havalimanı-Akyazı raylı taşıma sistemi eklenirse doğru reklam kampanyalarıyla en az İstanbul kadar iddalı olur.

Böylesine dev projenin Trabzonda tetikliyeceği başka büyük yatırımlarda kenti çok kısa zamanda Ülkenin gözbebeği yapar.

Eğer bu proje Trabzon için bir fırsatsa kazanımlarımızı en üst noktaya çıkartalım.

zafer6161
10.01.2008, 21:11
[quote=bc_lazo;1074928]

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/07akyazi2.jpg

quote]

Nuri Albayrağın çalışmaları ve gerekli aletler.
hamsi avına çıkmışlar,teknedekilerde poz veriyor,la ne adam bunlar yaa ççççççççç

Hasan61
10.01.2008, 21:19
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/07akyazi2.jpgtekneye bakarsanız yandan bir metal şeyaşağıya doğru iniyor.herhalde ölçüm yapan odur:p:p:p

Emorfo
10.01.2008, 21:29
forever kendi çapında bir şey yapmışsın ancak henüz projenin maketi çıkmadı e artık o kadar araştırdın maket nasıl yapılır diye, artık yapar bizimle paylaşırsın, yönetim de maket yapmak için uğraşmaz, burda hazırı var der kamuoyuna sunar :)

Bu başlığın geçmiş sayfalarına bakarsan iyi okursan bir kaç yıl önce ne yazdıysam ne dediysem gerçek oluyor, biraz geç oluyor ama oluyor. Benin inanmadığım şeyin peşinden gitmem, araştırdım sordum soruşturdum bu projenin yapılacağına kanaat getirdim, inandım. Kimseden projenin yapılacağına inanmasını istemedim, enazından senin yaptığın gibi araştırmadan bilmeden sırf laf olsun diye saçmalamamalarını istedim. Ama laf anlatamadık, sonuçta döndük dolaştık dediğime noktaya geldik. Proje gündeme geldiği zaman çok iyi hatırlıyorum, projenin yapılamayacağını hatta Uzungöl'e stat koyan çok bilmiş insanlar gördük. Akılları sıra bu projenin uzungöl'e stat yapmak gibi ütopik olduğunu söylüyorlardı. Ufkunuz dar demiştim. :) Henüz kazma vurulmadı ancak işin formalite kısmı bitti gibi, bu proje Albayrak'ın projesidir. Göreve devam etse de devam etmese de nasıl ki kötü saha sonuçları ve transfer fiyaskoları için kendisine kızıyorsak, bu proje içinde teşekkür etmeyi bilmek lazım. Belki buna kafanız henüz basmıyor ancak ileriki zamanlarda çok daha iyi anlayacaksınız, hatta keşke biraz daha şans tanısaydık enazından kendi listesini hazırlayıp kendi ekibiyle bir dönem daha devam etseydi diyeceğiz. Başkan olmasa da artık Trabzonspor'un gündemine bu stat projesini soktu ve öyle veya böyle yapılacak, Allah kendisinden razı olsun. Bu projeler sayesinde umarım Trabzon'daki taraftarımızın da ufku biraz genişler daha büyük düşünmeye başlarlar.

horoz1977
10.01.2008, 21:32
Arkadaşlar ben mehmet ATALAY'ı dinledim yerel bir kanalda.Bisefer şuna inanın bu stadın nuriyle falan alakası yok.Ha projeyi nuri hazırlatmış ama o olursa olur diye bişey yok.Mehmet ATALAY kendisi söyledi (Bugün)stad kesinlikle pistli olmıyacak aynı şalke(tam olarak yazamıyorum) stadının aynısını yapacakmışlar.Üstü kapanıp açılır.Bir yorum daha eklemek istiyorum bu benim fikrim toplantılarda ve projede stadın olimpik görünmesinin nedeni izin alabilmek için.Çünkü beşbin kişilik olimpik koşu pisti yapacaklarmış.

bordo_kry
10.01.2008, 21:33
burda ki bazı arkadaşlarımız roman yazarı olsaymış keşke,sürünüyolar buralarda...veya iyi bi senaristte olabilirlerdi...hep aynı laflar...biraz yazdıkalrınızı değiştirin yaa..

Burçak
10.01.2008, 22:22
Faruk
keşke dediğin geçte olsa olsun . utandırsınlar beni. keşke yapsınlar stat.
ama benim hiç bi inancım kalmadı Nuri Albayrağa
Ayrıca bu statın olacağını bende biliyorum. çünkü 2011 olimpiyatları var. benim dediğim zaten yapılacak olan bu statı Nuri Albayrak yapamayacak . çünkü gitmiş olacak.
o yapacak oslaydı seçime girmeden önce hesaplarını yapıp verdiği vaadlerde olduğu gibi, şimdiye dek kazma vurulmuş çoktan başlanmıştı stat. benim ona güvenim yok. ama stat 2011 e kadar bitecek.

Erdem Keser
10.01.2008, 22:35
Faruk
keşke dediğin geçte olsa olsun . utandırsınlar beni. keşke yapsınlar stat.
ama benim hiç bi inancım kalmadı Nuri Albayrağa
Ayrıca bu statın olacağını bende biliyorum. çünkü 2011 olimpiyatları var. benim dediğim zaten yapılacak olan bu statı Nuri Albayrak yapamayacak . çünkü gitmiş olacak.
o yapacak oslaydı seçime girmeden önce hesaplarını yapıp verdiği vaadlerde olduğu gibi, şimdiye dek kazma vurulmuş çoktan başlanmıştı stat. benim ona güvenim yok. ama stat 2011 e kadar bitecek.

Projenin Albayrak'ın projesi olduğu doğru,fikir Albayraktan çıktı..
Ayrıca Olimpiyatlar için AvniAker yeterde artar bile yani yeni bir stada lüzum yok...
Stad sadece tribün anlamında değil,geleceğe dönük kaynak ve getiri açısından çok önemli o yüzden stadtan ziyade kompleks şeklinde olacak zaten..Yoksa Avniakeri bölüm bölüm yıkıp sponsor desteğiyle zaten Trabzon için ideal bir stad yapılabilir ama burda asıl irdelenmesi gereken konu Trabzonspor'un diğer büyüklerle yarışması için yeni kaynaklara ihtiyacının olduğudur..
Bu projede de geleceğimizin teminatı olabilir..Hee Albayrak olur yada bir başkası ama projenin bir yerden başlaması gerek..Futbol artık bir endüstri ve Trabzon şehrini aşıyor o yüzden bizimde diğerleri gibi pastadan payımızı almamız gerek:)

AYYILDIZ
10.01.2008, 23:11
Projenin Albayrak'ın projesi olduğu doğru,fikir Albayraktan çıktı..
Ayrıca Olimpiyatlar için AvniAker yeterde artar bile yani yeni bir stada lüzum yok...
Stad sadece tribün anlamında değil,geleceğe dönük kaynak ve getiri açısından çok önemli o yüzden stadtan ziyade kompleks şeklinde olacak zaten..Yoksa Avniakeri bölüm bölüm yıkıp sponsor desteğiyle zaten Trabzon için ideal bir stad yapılabilir ama burda asıl irdelenmesi gereken konu Trabzonspor'un diğer büyüklerle yarışması için yeni kaynaklara ihtiyacının olduğudur..
Bu projede de geleceğimizin teminatı olabilir..Hee Albayrak olur yada bir başkası ama projenin bir yerden başlaması gerek..Futbol artık bir endüstri ve Trabzon şehrini aşıyor o yüzden bizimde diğerleri gibi pastadan payımızı almamız gerek:)

Katiliyorum bu proje Trabzona sart Trabzonsporun gelecegini dusunursek bu proje sart.Ayrica stadda kosu pisti olmayacak buda cok guzel insallah en yakin zamanda baslar.

28TS61
10.01.2008, 23:16
bence kosu pisti yapilacaksa bunu stadin icine degil stadin cevresine yapsinlar :)

saka bi yana diyelimki bu proje hayata gecti, peki ne zaman baslayip, denizi doldurup insaata baslicaklar?
diyelimki dolgu isine mart ayinda baslansa ve 6 ay sürse oldu eylül ayi.

geriye kaldi ozaman 2 sene gibi bir zaman, e bunun kisi var, hava sartlari var, hergun calisamiyacaklarina gore, bu proje nasil yetiscek 2011 yilina cok merak ediyorum.

okadar kolaymi hemen herseyi yapip kullanilir hale getirmek?

ama keske proje gerceklesse ama tek bi sartla en az 50.000 kisilik kosu pisti olmayan bir stat yapilacaksa

Burçak
11.01.2008, 00:08
28TS61
http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon1.gif
bence kosu pisti yapilacaksa bunu stadin icine degil stadin cevresine yapsinlar :)

bu lafın çokhoşuma gitti ya :D bunu izninle imzama ekliyorum:)

28TS61
11.01.2008, 00:13
28TS61
http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon1.gif

bu lafın çokhoşuma gitti ya :D bunu izninle imzama ekliyorum:)

bu lafimi patentledim, butun haklari bende :D

iyi fikir bende imza olarak eklim ;)

Burçak
11.01.2008, 00:23
ben ekledim bile. üzerinde biraz değişiklik yaptım ama . güle güle kullan sende :)

Nytre
11.01.2008, 00:42
normal laflarımız bile espri gibi. güzel söz.

o zaman daha çok koşacaklar.

Fatih Öztürk
11.01.2008, 01:36
bu kompleks bitince türkiyenin en görkemli projesi olacak.
2011 e kalmayacak inşallah 6 ay öncesinden bitirirlerde 2010_2011 sezon açılışını bu stadda yaparız.:)

Ercan DEMİR
11.01.2008, 01:39
bu kompleks bitince türkiyenin en görkemli projesi olacak.
2011 e kalmayacak inşallah 6 ay öncesinden bitirirlerde 2010_2011 sezon açılışını bu stadda yaparız.:)

Stad güzel olursa bence dünyadaki en görkemli proje olur.

Fatih Öztürk
11.01.2008, 01:43
Stad güzel olursa bence dünyadaki en görkemli proje olur.
altı üstü iki bucuk sene sonra bitecek inşallah.
şimdiden büyük heyecan içindeyim.

AyKaN
11.01.2008, 02:55

:alkış::alkış::alkış: Bu laf literatüre geçer :D harika espri.

Emirhan Makul
11.01.2008, 08:14
bu yönetim hiç bişey bitiremez bitirirsede dandik birşey yparlar istanbuldaki olimpiyat stadının aynısını yapacaklar kesin

Faik Yılmaz
11.01.2008, 08:29
bu yönetim hiç bişey bitiremez bitirirsede dandik birşey yparlar istanbuldaki olimpiyat stadının aynısını yapacaklar kesin

Sdney stadı çok güzel.ancak bizimkilerin böyle büyük bir stadyum yapacaklarına inanmıyorum. Olimpiyat stadı gibi ucube bir yapı belki yaparlar.....

Sdney stadının ynaındaki ufak saha var ya o daha gerçekçi duruyor

ahmettt
11.01.2008, 09:16
Sdney stadı çok güzel.ancak bizimkilerin böyle büyük bir stadyum yapacaklarına inanmıyorum. Olimpiyat stadı gibi ucube bir yapı belki yaparlar.....

Sdney stadının ynaındaki ufak saha var ya o daha gerçekçi duruyor

Sende bir yumuşama gördüm. Belki yaparlara dönmüşssün. Fikrin değiştimi?

halil ibo
11.01.2008, 09:25
Geleceği belirsiz bir yönetim,hala stad projesi ile ilgileniyor mu ?

Faik Yılmaz
11.01.2008, 11:23
Sende bir yumuşama gördüm. Belki yaparlara dönmüşssün. Fikrin değiştimi?

Fikirlerim değişmedi... iyimser olmak için kendimi kandırmaya çalışıyorum......

dilinle ikrar kalbinle tasdik diyorlar ya kalbim tasdik etmiyor edemiyor bi türlü.....

acaba benmi çok kötümserim yoksa realistmiyim bilmiyorum

Fatih Öztürk
11.01.2008, 11:24
Geleceği belirsiz bir yönetim,hala stad projesi ile ilgileniyor mu ?
beyler bu stadın sadece projeye ihtiyacı vardı ve mevcut yönetim kendilerini kurtarma adına yazdılar cizdiler.
bu stad her halükalde zaten olacaktı.
kimse yeni projeyi mevcut yönetime maletmeye kalkmasın.
sadece bu iş bilmezlerin dönemine rasladı hepsi o kadar.

Erdal
11.01.2008, 12:54
Faruk, bu gidişle bu stad cemaati olmayan kimsenin namaz kılmadığı bir şehir veya ülkede ki muhteşem bir cami ye benzeyecek ... Allah korusun

Murat'
11.01.2008, 14:09
tr de böyle dik tribunler olursa her hafta binlerce ölü olur, halemin her dudugune laf atim derken adam tepe taklak düser ordan :)

bu stad hangi takimin stadi ve nerde acaba

güney afrikadaki stadyumlardan bir tanesi....hangi şehir olduğunu hatırlayamadım ama...

My
11.01.2008, 14:14
Bence Sezar'ın hakkı Sezar'a teslim edilmeli. Ben eğer Albayrak olmasaydı kimsenin aklına böyle bir projenin gelmeyeceğine inananlardanım. Ama aynı zamanda bu işi kıvırabilecek yönetiminde Albayrak yönetimi olabileceğine şu ana kadar yaşadıklarımızdan inanamıyorum. Her an bir yerden bir rezillik, bir olumsuzluk fırklayacakmış gibi hissediyorum. Bir yandan da adam koca İstanbul'u yaptı, acaba bunu yapabilir mi yahu? diye de sormadan edemiyorum. Bunlar benim tamamiyle Trabzonspor kaygımla düşündüğüm şeyler. Eğer yapılırsa gerçekten muhteşem bir kompleks olur, Trabzonspor'un geleceği adına dev bir adım atılmış olur. Eğer olurda inşaat süreci başlarsa merak ettiğim
2011 e kadar sadece stat mı bitirilecek?
Kompleksin tamamı yapılacaksa Trabzonspor buradan gelecek gelirlerden ne zaman ve nasıl faydalanacak?

Bülent Bayraktar
11.01.2008, 20:49
http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=32161

Şanlıurfa Arena stadını gördünüzmü ...?

Cem Balcı
11.01.2008, 22:31
http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=32161

Şanlıurfa Arena stadını gördünüzmü ...?

yapan yapıyor...güzel bi proje hayırlı olsun ne diyelim.:alkış:

Emorfo
12.01.2008, 01:38
2011 e kadar sadece stat mı bitirilecek?
Kompleksin tamamı yapılacaksa Trabzonspor buradan gelecek gelirlerden ne zaman ve nasıl faydalanacak?

2011 yılına bitirilecek olan stat ve stadın çevresindeki yüzme havuzu kapalı spor salonu gibi yapılardır. Spor ve Kültür kompleksindeki diğer yapılar zamanla yapılacaktır. Trabzonspor'un gelirlerinin artacak olması konusuna gelirsek. Yeni statla gelirlerde zaten bir artış olacaktır. Projede yer alan otogar için ise belediye başkanı Volkan Canalioğlu, dolgu alanının doldurulduktan sonra şehir içinde kalan Otogar'ı buraya seve seve taşıyacaklarını, mevcut otogarın arazisini de Trabzonspor'a devretmeye hazır olduklarını söylemişti. Mevcut Trabzon otogarının kurulduğu arazi oldukça büyük ve burası ticaret merkezi yapmaya çok müsait. Özellikle burdan çok büyük gelir gelecektir. Projede yer alan benzin istasyonu da önemli bir gelir kaynağı olacaktır. Antrenman tesisleri, kulüp binası ve futbolcuların kalacakları villalar, Trabzon havalimanının genişleyecek olmasından dolayı büyük bir kısmı istimlak edilecek olan Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin yerine devlet tarafından buraya yapılacaktır. Projede yer alan alış veriş merkezleri, otellerden de Trabzonspor pay alacaktır. Zira doldurulacak arazi milli emlak komisyonu tarafından Trabzonspor'a verildi. Burayı doldurma iznini de kulüp aldı. Öyle sanıyorum ki dolgu alanı üzerinde yapılacak her yapıdan Trabzonspor pay alacak. Kısaca stat yapmaktan ziyade aynı zmaanda Trabzonspor'un geleceğini kurtaran bir projedir bu. Albayrak bu projeyi gündeme taşımasaydı kimsenin aklına gelmeyecekti, gerçi proje basına yanısıdığı zaman projeyi ütopik bulanlarda vardı :) Bu projede Albayrak'ın hiç bir katkısı yoktur diyeni Allah çarpar. Teşekkür etmeyi bilmek lazım. Nasıl başarısız işlerde eleştiriyorsak bu işte tebrik etmek lazım. 2011 oyunlarını gözümüzde fazla büyültmeyelim Trabzon kenti bu haliyle bile o oyunları kaldırabilir. 2011 bizim resmi bahanemiz bu sayede bazı şeyler daha kolay yapılıyor. Bu 2011 oyunları alınmasaydı bugün Avni Aker'in yerinde yeni stat yapılıyor olacaktı. Bu oyunlar Trabzon şehrine kazandırıldıktan sonra Albayrak bu deniz dolgusunu gündeme getirdi. Özellikle Mehmet Atalay bu projeye çok sevindi. En çok desteği kendisi verdi. Faruk Özak, desteklediği adayın Albayrak karşısında kaybetmesinden sonra Albayrak'a tavır aldı, proje için mırın kırın etti, proje için başbakandan emir geldiği için kendisi de sonradan olabilir, yapılır felan demeye başladı. Bu başlığın geçmiş sayfalarında en kolay stat yapacak kulüp Trabzonspor'dur diyordum. En büyük engelimiz kendi içimizdeki çekişmeler, hesaplaşmalardır diyordum. Bayandırlık bakanlığı biz de, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü bizden, TOKİ Başkanı bile bizden (ne alakası varsa statla ama GS'den dolayı TOKİ artık stat yapmakla hatırlanır oldu :)), e başbakana da yakın bir başkanımız da var. Bu dönemde stat yapılmayacaktı da ne zaman yapılacaktı. Biraz yan çizenler oldu, biraz geç olacak ama olacak hayırlısı ile. Kulüplerdeki değişimler statla başlar. Fenerdeki değişime bizzat ben şahit olduğum için stat projesine bu yüzden çok önem veriyorum. Fenerin 15 bin kişilik stadı dolmuyordu. Adamlar öyle bir şey yaptılar ki statdı modern hale getirdiler, bir anda taraftar gelmeye başladı stada. 30, 40 bin dolar mı diyoruz. Adam gibi stat ya öyle bir dolar ki, stat bittikten sonra da iyi bir takımında varsa bak nasıl doluyor stat. Hele yaz aylarında dolar da taşar. Taraftarı stada çekmek için kesinlikle yapılacak olan statda koşu pisti olmamalıdır. Adam stada girip koltuğuna oturduğu zaman kendini sahanın içinde hissetmeli, stadın akustiği sayesinde yapılacak olan tezahüratlara katılmaktan kendini alamayacaktır..

macka61
12.01.2008, 02:28
eğer stadın temeli atılıp bitirilirse tebrik ederiz albayrağı

Faik Yılmaz
12.01.2008, 16:03
yarın maçta yenilirsek gazetede projeye hemen başlıyacağız türünde uyduruk haberler göreceksiniz. tamama yanlı medya olurda bu kadar da milleti aptakl yerine koymak fazla oluyor....

Madem Albayrak çok büyük işler yapacağınıdüşünüyor Belediye Başkanlığına adaylığını koysun...
( bu halde kim ona oy verecek ya ayrı mesele )

Ama lütfen takımımıızn yakasını rahat bıraksın.

AyhanPe
12.01.2008, 20:51
Taraftarı stada çekmek için kesinlikle yapılacak olan statda koşu pisti olmamalıdır. Adam stada girip koltuğuna oturduğu zaman kendini sahanın içinde hissetmeli, stadın akustiği sayesinde yapılacak olan tezahüratlara katılmaktan kendini alamayacaktır..

maketlerde kosu pisti var.stadin yapilmasi 2011 de bitebilecekse avni akerde yapsinlar olimpiyatlari.yetkililer trabzonspor un cebinden para cikmayacak diyor.50 bin kisilik kosu pistli bir staddan bahsediliyor.kosu pisti olmama sansi ne kadar yüksek? bence pek fazla yok.olimpiyat stadini kimse istemiyor.zorlami yaptiracaklar?

Ali Can
13.01.2008, 11:44
sanırsam bu projeyi 2011 e kadar yetiştiremezler
hem bu proje dahilinde proje alanına trabzonun basketbol takımı için bir kapalı basket sahası yapılacak mı acaba ?

Fatih
13.01.2008, 22:05
bunca olan bitenden sonra bu adamın yapacağı stadı desteklemek hangi akla hizmet bilmiyorum

Nytre
13.01.2008, 22:39
başlığı stadyum yalanı diye değiştirsek olur mu

Osman Erdoğan
16.01.2008, 04:22
Taraftarın Emziyi BAşka Bİşe dil..!!!

My
16.01.2008, 06:19
Eğer olur da stat çalışmaları başlarsa (ki Albayrak felan tanımam göbek atarım :rolleyes:) kesinlikle olimpik olmaması için kamuoyu baskısı oluşturmamız gerekir. Bu fırsat bir daha ele geçmeyebilir. Tabi bu işte ciddiseler. Yok değil de bizi oyalıyorlarsa öbür tarafta iki elim iki yakalarında.

Faik Yılmaz
16.01.2008, 10:40
Irak savaşının başladığı günler. Basra’ da ufak bir kasaba adı Umr Kasr. Amerika bu kasabayı aldığını iddia ediyor ama ertesi gün bu haber yalanlanıyor. Bu olay bi kaç kez tekrarlanıyor. Amerikanın itibarı ayaklar altında. En sonunda yine ele geçrdiklerini iddia ettiler Umr Kasrı

Rus İtar Tass haber ajansı bu olayı birazda dalga geçerek şöyle anlatmıştı :

- Amerikan Birlikleri Umr Kasrı ele geçirdi. Bu savaşın başından beri ele geçirilen 5. Ümr Kasr oldu.
Tarih aralık 2005 : Trabzonspor Başkanı Albayrak yeni seçilmiş. Esip gürlüyor. Bir stad projesi açıklanıyor. Taraftarın anket yaptırdığını , buna göre stadı mevcut yerinde istediği. Bu yüzden bir proje hazırlattıklarını stadı yan çevirip alışveriş merkezleri dahil olmak üzere 24 saat yaşayan bir stad yapılacağını açıkladı. ( oysa şu an Yavuz Selim yeniden yapılandırılıyor. Çim saha filan derken bu proje tamamen rafa kalktı)

Tarih mart 2006 : Başkan 16 ay önce verdiği sözü unutmuş gibi yeni bir proje açıkladı içinde stad spor alanları otogar dahil bir çok proje vardı. Hollandalı bir firma ile görüştüklerini işin sadece evete kaldığını açıkladı.( oysa projeyi hazırlayan firmanın bile bu işten haberi yoktu. Bu burada da yazıldı ) Ancak yüzlerce dönüm araziyi doldurup sonra onlarca tesisi barındıran bu proje ne kanuna uyuyordu nede finansmanının nasıl karşılanacağı açıklanıyordu. Sadece kanunlar karşı koyuyorsa değiştirilir. Para isteniyorsa bulunur gibi üstü kapalı laflarla taraftar kandırılmaya çalışıyordu.

Tarih 1 nisan 2007 : Başkanımız diğer projeyi kamuoyuna inandıramadığı için ( çünkü ne kanuni neden maddi altyapısı dahil onlarca sorunu vardı oysa ellerinde maketten başka bir şey yoktu.) yeni bir proje ile karşımıza çıktı. Buna göre Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinin içindeki 60 dönüm araziye yeni, bir stad yapılacak. Gerek stadın büyüklüğü gerekse ışıklarının etkilemesi nedeniyle bu stad havaalanın hemen dibinde asla yapılamaz. Çünkü havaalanının hemen yanında bu kadar ışık yayan bir binaya asla izin verilmez. Ayrıca yapı olarak büyük olması da alçalan uçaklar için tehlike arz eder.yani yapılması imkansız…

Şimdi bazı arkadaşlar çıkar derki bakanımız var şuyumuz var buyumuz var. Görüldüğü üzere bu stad işleri aldatmacadan gündem değiştirmek için yapılan açıklamalardan ibaret. Eline bir maket almakla olmuyor bu işler.

Seçileli 17-18 ay oldu bu yönetimdekiler 3 tane stad yaptılar. Çok yakında 4. sünü de yaparlar. 5. iyide.

Aklıma yukarıdaki olay geldi. Bu savaşın başından beri ele geçirilen 5. Ümr kasr oldu…. J

yukardaki yazı 9 ay öncesine ait. 9 aydır temel atılacak diye bekliyoruz. Aslında 25 aydır bekliyoruz. Bu başlığın La Fontainden Masallar olarak değiştirilmesini talep ediyorum....

ahmettt
16.01.2008, 10:51
SAYİTOĞLU'NDAN AÇIKLAMA:
Akyazı'da yapılacak stadın 2010 yılına kadar hazır hale geleceğini de belirten Sayitoğlu, ''Bir hafta içerisinde orada çalışmalara başlayacağız. İlk etapta stadı bitirip ardından diğer tesislerle ilgili çalışmalar yapacağız'' diye konuştu.

Süre iyice kısaldı bir hafta! Bakalım 1 hafta sonra dolgu çalışmaları başlıyacakmı.

Berk Akçay
16.01.2008, 11:17
günebakış gazete'sinin bugün ki manşeti sizinle paylaşmak istedim arakadaşlar

*-*-*-*-*-*-*

Trabzonspor adeta ölüm döşeğinde can çekişirken, başkan ve yönetim stat projesiyle göz boyuyor.

ALIN AKYAZI’NIZI BIRAKIN YAKAMIZI!

Kongresini yapmamak için kırk dereden su getiren Yönetim, takım sahada sürünürken ve tarihi utanç yaşarken, hala daha Akyazı Projesiyle üyeleri etkileme savaşı veriyor

Tek Dayanakları Akyazı
Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak’ın yine Akyazı Projesi’yle ilgili geniş açıklama yapması tepki çekti. Kulüp ve takım can çekişirken, Albayrak’ın, "Bizler Akyazı Projesi'nin yapılamayacağına inansak bu çalışmaları yapmazdık. 2011 Gençlik Yaz Festivali Trabzon şehri için çok önemli bir organizasyon olacak. Bu yoldan çıkarak projenin yapımı için büyük bir avantaj yakaladık. Bu proje Trabzon şehrinin 100 yıllık geleceğini kurtaracak bir projedir ve herkes tarafından desteklenmelidir. Elbette saha sonuçları kadar böylesi projeleri hayata geçirmek de kurumların en önemli önceliği olmalıdır" ifadelerini kullanması, “Siz önce Trabzonspor’un bugününü kurtarın. Bu gidişle sahada oynayacak takım kalmayacak” yorumlarına neden oldu.

Yeter Kambur Olduğunuz
Trabzonspor, borç batağı içinde yüzüyor, sahada takım rezilleri oynuyor. Adana Demirspor . gibi sıradan takıma 1-0 yenilerek, en büyük umut olan Fortis Türkiye Kupası’na da erken havlu atıyor. Sivasspor’a yenilip, alt sıralara hızla düşüyor. Borcu 50 milyon YTL’nin üzerinde ve kulüp, Borsa’daki hisseler nedeniyle 7,5 milyon YTL’lik temettü faizini bile ödemekten aciz durumlara düşürülüyor. Camianın önde gelenleri ayaklanmış, kulübün battığını haykırıyor. Ancak Başkan Nuri Albayrak’ın başını çektiği, Haşim Sayitoğlu, Zeyyat Kafkas, Emin Kahraman, İbrahim Baturoğlu gibi isimlerin etkin olduğu yönetim ise koltuklarını koruma telaşıyla kongre tarihiyle oynayıp duruyor ve yine Akyazı Projesinden dem vuruyorlar.

Yaptıklarınız Can Sıkıyor
Bordo-Mavili takıma gönül verenler en son Adana Demirspor ve Sivasspor maçlarındaki yenilgilerle acı çekerken, Başkan Albayrak ve yakın arkadaşları sürekli olarak henüz daha hayal olarak kabul edilen Akyazı Projesiyle yatıp kalkıyor. Başkan Albayrak, maçlara gelmiyor, Akyazı için Ankara’da bakanlıkların ve genel müdürlüklerinin kapılarını aşındırıyor. Başkan Albayrak ve arkadaşlarının artık kulübün yakasından düşmeleri çağrısı yapılırken, “Alın Akyazı Projesini ve gidin... Bir daha da Trabzonspor’un yakınından uzağından geçmeyin. Kulübün çıkarlarını, kendi koltuk sevdanızın yüzde biri kadar düşünmüyorsunuz. Bu projenin altında büyük bir rant yattığını düşünmeye başladık. Sizleri de, ne zaman hayata geçeceği belli olmayan Akyazı Projesini de istemiyoruz artık...” diye isyan ediyorlar.

http://img209.imageshack.us/img209/7103/yeniiiitq4.jpg (http://imageshack.us)

Ercan DEMİR
16.01.2008, 11:20
Projenin olduğu kıyıda iki tane restaurant 1 halı saha ve bölge trafik var. Restauran ve ve halı saha sahipleri ile konuştularmı anlaştılarmı? Hiç sanmıyorum. Umarım ilerde bir sorun çıkartmazlar.

Uğurtan
16.01.2008, 11:22
Kesinlikle katılıyorum zaten yapacaklarına inanmıyorum.. Bunlar bir kulüp yönetemediler bu projeyi nasıl becerecekler ki?..

İsmail Çavuşoğlu
16.01.2008, 11:27
gerçekten yeter artık bırakıp gitsinler onların yapacağı projeyede ihtiyaç yok sırf kendilerine mal etmek için uğraşıyorlar eğer o kadar klubü düşünüyorsan dışardan destek ver ki görelim bizde..ama nerdeeee...

Emorfo
16.01.2008, 11:29
Bi de şu yerel gazeteler Trabzonspor'un yakasından düşse.

Ayrıca gereksiz yere gazetenin reklamını yapmayalım. Bu proje uzun uğraşlardan sonra hayata geçiyor. Bu gazetede bu proje ile dalga geçmişti ama ne kadar yanıldıklarını herkes gördü. Proje yapılacak proje kalsın da gidecekse yönetim gitsin.

Murat Keçeci
16.01.2008, 11:29
kimin projesini kime veriyoruz bunu sanki yönetim yapacak bu spor kompleksi olimpiyatlar için yapılacak

Burçak
16.01.2008, 11:30
dertleri koltuk. kartvizitte yazan Trabzonspor Başkanı. yöneticisis..
Trabzonsporun hayrına bişi düşündüklerine inanmıyorum artık.
gerçekten Trabzonspora birşeyler yapma niyetindeyse bunu dışardan vereceği desteklede yapabilir. şuan ki bulunduğumuz durumu görmemek için kötü niyetli olmak gerekir. şimdiye kadar çoktan bırakıp gitmeliydiler. çıkın dışardan destek verinde inanalım samimiyetinize hadi.

Mustafa Önal
16.01.2008, 11:30
2 senedir stad stad diye gözümüzü boyamaktan başka bişey yapmadılar. elin oğlu tek tek yıktı yaptı. öbürü devre arasında kazdı yaptı. diğeri ne etti etti koca araziyi kaptı yapmaya başladı. bizimkiler 2 yıldır yok eski yerine yapcaz yok tesisleri taşıyacağız gibi ifadelerle bu güne geldiler.

tamam şunu kabul ediyoruz. arziyi aldılar çalışma başlatmış olabilirler ancak şu varki devlet bir şekilde TRABZONA 2011 yılına kadar bir stad yapacak ve yapmak zorunda. her kötü sonuçtan sonra bunu gündeme getirmenin bir anlamı yok. kaldıki yapacakları stad avrupai 5 yıldızlı bir satd deil altı üstü olimpik stad. mehmet atalay bizzat kendi söyledi.

bu devlet bir şekilde karadenize yatırım yapmak zorunda . saniyi yok , tarımı ne hale getirdikleri belli. fındık fıstık. o yüzden devlet karadenize spor yatırımı yapmak zorunda. karadenizde ki insanımızı mutlu etmek için kültür seviyesini artırmak için mutlaka spor yatırımı yapmalı. çünkü bölgemiz insanın spora yatkınlığı var. bu biraz konumuz dışı oldu.

kısaca daha 2 yılda temeli de atılmayan bir stad projesiyle gözümüzü boyamaktan bıktık. böyle giderse seneye tff 1 liğ maçlarını orada oynarız .

Erkut Ay
16.01.2008, 11:31
adamların göreve geldiklernden bugüne kadar tek yaptıkları oyalamak yapacakları staddanda hayır gelmez bıraktığı uğursuzluk tarih boyu bırakmaz yakamızı....

yeter defolun....

Mehdi
16.01.2008, 11:32
Alın Akyazınızı,Geri Verin Ak Yüzümüzü.

AYYILDIZ
16.01.2008, 11:33
Yonetimden bisey olmazda bu proje yapilacak arkadaslar Trabzona gelir getirecek bu projeler sart diger 3 istanbul takimi heryeri aldi onlarla yarismak icin bu proje sart.

Faik Yılmaz
16.01.2008, 11:36
Alın olimpiyatmı ne yapacaksanız yapın..... bize stad lazım değil adam gibi futbol oynyan bir takım lazım....

Berk Akçay
16.01.2008, 11:37

Ayrıca gereksiz yere gazetenin reklamını yapmayalım. Bu proje uzun uğraşlardan sonra hayata geçiyor. Bu gazetede bu proje ile dalga geçmişti ama ne kadar yanıldıklarını herkes gördü. Proje yapılacak proje kalsın da gidecekse yönetim gitsin.

Faruk her zaman her yerde bir sivrilik yapacaksın artık sende bırak muhalefet olmayı

EmrahYalçınalp
16.01.2008, 11:38
Yahu ben şu satdın adam gibi, akustiği olan, tartan pistsiz haliyle yapılacağına "zırnık" kadar inansam yine bağrıma taş basmaya razıyım da, bunlar stadyum diye başlar, olimpik havuz diye devam eder, tatil köyü diya bitirirler. Yani en iyi ihtimalle...

İnsan bir tek işi becerir yahu...

Emorfo
16.01.2008, 11:40
Berk kardeşim yalan mı söylüyorum peki. Pireye kızıp yorgan yakılmaz. Kim gidecekse gider Trabzonspor baki kalır, Trabzonspor'un geleceğini kurtaracak bu projeye herkes sahip çıkmalı.

İsmail Çavuşoğlu
16.01.2008, 11:43
Yahu ben şu satdın adam gibi, akustiği olan, tartan pistsiz haliyle yapılacağına "zırnık" kadar inansam yine bağrıma taş basmaya razıyım da, bunlar stadyum diye başlar, olimpik havuz diye devam eder, tatil köyü diya bitirirler. Yani en iyi ihtimalle...

İnsan bir tek işi becerir yahu...

doğru söz alkışlanır :alkış::alkış:

Faik Yılmaz
Bu proje ancak Albayrakın inşaat şirketinin kasasının kurtarır....

Burçak
doğru diyor Faruk. bu projeye herkes sahip çıkmalı. hatta gündemde tutmalıyız. çünkü bu stat 2011 yılı için yapılacak zaten. biz sürekli gündemde tutmalıyız.

ama sırf gündemde tutuyor diye nuri albayrağa katlanmaya devam edilirse süperligde bir Trabzonspor olmaz daha. Trabzonsporun adını bile tartışılır hale getirmiş birisinden hiçbirşey beklemiorum artık. onun yapabileceği en hayırlı en iyi iş istifa edip bir daha Trabzonsporda aktif yönetici dahi olmamaktır. veriyosa dışardan desteğini versin.

Berk Akçay
16.01.2008, 11:44
Berk kardeşim yalan mı söylüyorum peki. Pireye kızıp yorgan yakılmaz. Kim gidecekse gider Trabzonspor baki kalır, Trabzonspor'un geleceğini kurtaracak bu projeye herkes sahip çıkmalı.

Faruk tamamda kardeşim artık bir tek stat projesi var diye bu takımı bu kadar kötü durumunu kurtarmıyor artık miyatları doldu gitmeleri lazım...

Uğurtan
16.01.2008, 11:44
Pire için yorgan yakılmazda.. Ortada gerçekten bir yorgan olsa...!

Atalay
16.01.2008, 11:46
Bunların Trabzonspor için gecekondu bile yapacaklarına inancım yok!!

Ne yapmışlarki stadyum yapacaklar!!

Emorfo
16.01.2008, 11:46
Faruk tamamda kardeşim artık bir tek stat projesi var diye bu takımı bu kadar kötü durumunu kurtarmıyor artık miyatları doldu gitmeleri lazım...

Ben de farklı bir şey söylemiyorum, gitsinler tabi ki de proje kalsın yahu projeden ne istiyonuz :)

Berk Akçay
16.01.2008, 11:49
Projeninde yapılacağını sanmıyorum..

Stat yapılsında takım küme düşsün bu mu ben istemiyorum stat filan

AYYILDIZ
16.01.2008, 11:50
Ben de farklı bir şey söylemiyorum, gitsinler tabi ki de proje kalsın yahu projeden ne istiyonuz :)

Katiliyorum Albayrak zaten Subatta gidecek projeye sahip cikilmasi lazim fenerbahce Atasehirden milyondolarlik arsa aldi adamlar nerdeyse uzaya cikacak bize de gelir getircek projeler lazim.Zaten Sadri Senerde gelse projeyi devam ettirecek

metehan
16.01.2008, 11:51

Faruk, belki cevap vermişsindir de ben kaçırdım ama bu işin nasıl yapılacağını biliyor musun? Yani finansman tarafını soruyorum. MAketten de anlaşılacağı üzere dev bir proje bu, finansmanı düşünüldü mü? Trabzon'a böyle bir eserin kazandırılması rüya gibi birşey olur. Tabi uğruna TS'A zarar verilmemesi şartıyla.

Faruk, anladığım kadarıyla artık Albayrak'tan sen de umudu kestin :)

Onur
16.01.2008, 11:54
Bu yönetimin yaptığı tek şey, stadın yapım aşamasında alınan yoldur. Bunu da hiç bir Trabzonsporlunun baltalamaması gerekir. Zaten şu stad olmasa şimdiye kadar orda kalamazlardı. Onlarda biliyor.

Ne olursa olsun takımımız için milat durumundaki bu stadı ne pahasına olursa olsun el birliğiyle yapmalıyız...
Tabii ki koşu pistsiz :D

Emorfo
16.01.2008, 11:54
Proje de yapılacak, stat da yapılacak, bu proje hayata geçiriliyor diye Trabzonspor niye küme düşsün :)

AtalaY_BuğrA
16.01.2008, 11:55
Ajax bildiğim kadarı ile yeni stad yapacakmış.Arena stadının ise ne olacağı mechul. İkinci el ,az kullanılmış (1996'da açılmıştı diye hatırlıyorum),kelepir stad var ortada. Yani alsınlar yıkmadan direk diksinler akyazıya. Maliyeti de az olur hem.

Burçak
16.01.2008, 11:57
Proje de yapılacak, stat da yapılacak, bu proje hayata geçiriliyor diye Trabzonspor niye küme düşsün :)
Stat yapılsın sonuna kadar destek verelim gündemden düşürmeyelim .başkan kim olursa olsun . kabul.
peki:
Trabzonsporun şu halinden zevk alıyomusun Faruk ?

Faik Yılmaz
16.01.2008, 11:58
Projeyide stadıda hükümet yapacaksa yapacak.. bunda Albayrak ın hiç bir maddi katkısı olmayacak. Yok eğer hükümet Albayrak varsa yapacak o yoksa yapmayacak diyorsanız bu en basit anlamıyla milletle dalga geçmektir ,ayıptır, günahtır.....

Şenol YİĞİT
16.01.2008, 12:05
Yok eğer hükümet Albayrak varsa yapacak o yoksa yapmayacak diyorsanız bu en basit anlamıyla milletle dalga geçmektir ,ayıptır, günahtır.....

Aynen dediğin gibi olacak büyük ihtimalle.Şuanki hükümetin milletvekili Trabzonspor başkanlığı seçimleri yaklaşırken adam açık açık söyledi.
Albayrak seçilirse stad yapılır.Yoksa yok gibi birşeyler...

Berk Akçay
Stat yapılacak herkes stata yöneldi Trabzonspor'un borcu aldı başını gidiyor.. Nasıl yapılacak bunu düşünene var mı?

Bırakın stadı..

Emorfo
Faruk, belki cevap vermişsindir de ben kaçırdım ama bu işin nasıl yapılacağını biliyor musun? Yani finansman tarafını soruyorum. MAketten de anlaşılacağı üzere dev bir proje bu, finansmanı düşünüldü mü? Trabzon'a böyle bir eserin kazandırılması rüya gibi birşey olur. Tabi uğruna TS'A zarar verilmemesi şartıyla.

Faruk, anladığım kadarıyla artık Albayrak'tan sen de umudu kestin :)

Artık ok yaydan çıktığı için bu stat ve proje Albayrak olmasa da yapılacak. Albayrak'ı kötü yönetiminden ötürü eleştiriyoruz hatta çoğu kişi hakaret ediyor, ancak bu proje için kendisine teşekkür etmek lazım. Hep söylüyorum kişiler Trabzonspor için sadece araçtır, şansım adına Albayrak'a şampiyonluk için destek vermedim, o işlerden umudumu çoktan kestiğimiz için ve rakiplerimiz olan istanbul kulüpleri ile hem ekonomik hem tesisleşme açısından farkın bu kadar fazla büyüdüğünü görünce zaten Trabzonspor'dan bir beklentim kalmadı. Benim için önemli olan stat projesiydi, uzun süreli düşünüyordum ben, bu stat projesi sayesinde Trabzonspor bir değişim ve hava yakalar, kısır döngüde içerisindeki yapısını kırıp camia daha büyük başarılar için kenetlenir diye düşünüyordum. Stat işi biraz gecikmeli oluyor ancak geçte olsa yapılacak. Bu stat projesi biraz da hükümetin Trabzon'a bir armağanı olacak. Aslında çok fazla bir şey istemiyoruz. Gs'ye Seyrantepe'yi veren, Fenere Ataköy'de arazi veren devletin bize böyle bir kıyak yapması fazla abartılmamalı. Bu konuda garantiler verildi, proje yapılacak. Hükümete yakın Albayrak'ta memleketinin takımını iyi yönetemesede kalıcı tesisler ve gelirler için yapılması gerekeni yaptığını düşünüyorum. Bundan sonrası o olmasa da olur, ancak o olursa daha kolay olur :)

İsmail Çavuşoğlu
16.01.2008, 12:06
Sayın Albayrak; tamam söz size eğer siz gittikten sonra bu projeye devam edilirse ki edilsin Albayrak da bu proje için baya bir emek sarfetti diyeceğim.yani isminiz geçecek merak etmeyin. ama yeterki siz gidin. Trabzonspor klubu tek bır amaç için yönetilmez. yalnızca stad yapayım gerisi ne olursa olsun mantığı bu takımı bu hallere düşürdü.o stadda oynayacak takım lazım.bu takımı kaybediyoruz.siz gölge etmeyin yeter..

AyhanPe
16.01.2008, 12:30
Artık ok yaydan çıktığı için bu stat ve proje Albayrak olmasa da yapılacak. Albayrak'ı kötü yönetiminden ötürü eleştiriyoruz hatta çoğu kişi hakaret ediyor, ancak bu proje için kendisine teşekkür etmek lazım. Hep söylüyorum kişiler Trabzonspor için sadece araçtır, şansım adına Albayrak'a şampiyonluk için destek vermedim, o işlerden umudumu çoktan kestiğimiz için ve rakiplerimiz olan istanbul kulüpleri ile hem ekonomik hem tesisleşme açısından farkın bu kadar fazla büyüdüğünü görünce zaten Trabzonspor'dan bir beklentim kalmadı. Benim için önemli olan stat projesiydi, uzun süreli düşünüyordum ben, bu stat projesi sayesinde Trabzonspor bir değişim ve hava yakalar, kısır döngüde içerisindeki yapısını kırıp camia daha büyük başarılar için kenetlenir diye düşünüyordum. Stat işi biraz gecikmeli oluyor ancak geçte olsa yapılacak. Bu stat projesi biraz da hükümetin Trabzon'a bir armağanı olacak. Aslında çok fazla bir şey istemiyoruz. Gs'ye Seyrantepe'yi veren, Fenere Ataköy'de arazi veren devletin bize böyle bir kıyak yapması fazla abartılmamalı. Bu konuda garantiler verildi, proje yapılacak. Hükümete yakın Albayrak'ta memleketinin takımını iyi yönetemesede kalıcı tesisler ve gelirler için yapılması gerekeni yaptığını düşünüyorum. Bundan sonrası o olmasa da olur, ancak o olursa daha kolay olur :)

digerlerine olimpiyat stadi yapmiyorlar ama.devlet finanse edecekse albayrak in orda ne isi var.bence onun icinde oldukca karli bir proje.bu isin pesinide birakmayacaklardir.mutlaka bir iki hafta icinde bir kac oyuncu alacaklardir secime yönelik.bir kac milyon dolar cikmis cebinden cokmu sonucta bu proje sayesinde kat katini geri alacaktir.olimpik stad yapilacaksa hic yapilmasin daha iyi.avni akeride arar oluruz.2011 e kadar bitmeyecek nasil olsa.acilisi burda oyunlarida avni aker de yapsinlar.avni aker icinde anlamli bir veda olmus olur.olimpiyat stadinda devlet israrci sanirim.50 bin kisilik yapmayi hedefliyorlar.gelecegimiz icin cok önemli bir proje ama olimpiyat stadi olmasin yeter..

AYYILDIZ
16.01.2008, 12:34
digerlerine olimpiyat stadi yapmiyorlar ama.devlet finanse edecekse albayrak in orda ne isi var.bence onun icinde oldukca karli bir proje.bu isin pesinide birakmayacaklardir.mutlaka bir iki hafta icinde bir kac oyuncu alacaklardir secime yönelik.bir kac milyon dolar cikmis cebinden cokmu sonucta bu proje sayesinde kat katini geri alacaktir.olimpik stad yapilacaksa hic yapilmasin daha iyi.avni akeride arar oluruz.2011 e kadar bitmeyecek nasil olsa.acilisi burda oyunlarida avni aker de yapsinlar.avni aker icinde anlamli bir veda olmus olur.olimpiyat stadinda devlet israrci sanirim.50 bin kisilik yapmayi hedefliyorlar.gelecegimiz icin cok önemli bir proje ama olimpiyat stadi olmasin yeter..

Olimpik stad yapilmayacak ayrica artik Albayrak olsada olmasada bu proje yapilacak

sebat
16.01.2008, 12:36
Bu proje genclik spor mudurlugunun projesidir tabi bu yonetiminde boyle bir prohjesi var lakin genclik spor mudurlugunun projesinde bu stat genclik oyunlari icin dusunuluyor ve olimpik stad olara dusunuluyor.Eger bu proje hayata gecerse akyazidaki stat olimpik olacak ve ikinci bir ataturk olimpiyat stadi belasi trabzonda da gerceklesecek dilerim olimpik olmaz...

AyhanPe
16.01.2008, 12:36
Olimpik stad yapilmayacak ayrica artik Albayrak olsada olmasada bu proje yapilacak

olimpik stadin yapilmayacagini nerden biliyorsun? :)

asimavi
16.01.2008, 12:37
...ah ulan ah...şu makete bakınca şeytan sağdan soldan yaklaşıyor...ya yaparlarsa diyor....

....böyle tesislerimiz olsun futbolcular koşa koşa gelir....

...taraftar her maç da stadı ful doldurur...ah ulan ah hepsi hayal işte

Berk Akçay
16.01.2008, 12:40
olimpik stadin yapilmayacagini nerden biliyorsun? :)

2011 olimpiyatları için yapılıyorsa nasıl oluyorda ? olimpik stat olmayacak??

AyhanPe
16.01.2008, 12:41
...ah ulan ah...şu makete bakınca şeytan sağdan soldan yaklaşıyor...ya yaparlarsa diyor....

türkiyede bir cok sehire yeni stad yapiliyor.neden hayal olsunki.trabzon türkiye nin futbol besigidir.bencede yapilacak ama olimpik stad olmasin.olimpik stad olmayacak diyen arkadaslarimiz var ama neye dayanarak böyle diyorlar anlamiyorum.maketlerde ve devlet yetkileleri olimpik stadin yapilacagini söylüyor.keske kosu pisti olmasa.ne güzel olur

Berk Akçay
16.01.2008, 12:42

Yapma arkadaşım şu anki stadımız Trabzon'un göbeğinde ama o bile dolmuyor. İnsanlar yürüye yürüye stada gelme imkanları var ama genede gelmiyorlar buraya nasıl gelsinler...

AYYILDIZ
16.01.2008, 12:43
türkiyede bir cok sehire yeni stad yapiliyor.neden hayal olsunki.trabzonun türkiye nin futbol besigidir.bencede yapilacak ama olimpik stad olmasin.olimpik stad olmayacak diyen arkadaslarimiz var ama neye dayanarak böyle diyorlar anlamiyorum.maketlerde ve devlet yetkileleri olimpik stadin yapilacagini söylüyor.keske kosu pisti olmasa.ne güzel olur

Zeyyat Kafkas kendisi soyledi stadin olimpik olmayacagini ayrica Mehmet Atalayinda galiba boyle bir aciklamsi olmus stadyum basliginda bir arkadas yazmisti

asimavi
16.01.2008, 12:43
türkiyede bir cok sehire yeni stad yapiliyor.neden hayal olsunki.trabzonun türkiye nin futbol besigidir.bencede yapilacak ama olimpik stad olmasin.olimpik stad olmayacak diyen arkadaslarimiz var ama neye dayanarak böyle diyorlar anlamiyorum.maketlerde ve devlet yetkileleri olimpik stadin yapilacagini söylüyor.keske kosu pisti olmasa.ne güzel olur

...ben o yüzden hayal demedim ....daha bir oyuncu alamayan adamlar mı yapacak bu stadı o yüzden hayal....bu beceriksiler giderse 2009 da bile bitebilir....

...ama hani diyorum ..bu adam stada başladı diye tekrar aday olur seçilirse o zamna hayal olur işte ......

Keleşoğlu
16.01.2008, 12:44
keske yapabilselerde yapsalar soyle bi stad goruntusu bile insanı heyecanlandırıyor

asimavi
16.01.2008, 12:46
Yapma arkadaşım şu anki stadımız Trabzon'un göbeğinde ama o bile dolmuyor. İnsanlar yürüye yürüye stada gelme imkanları var ama genede gelmiyorlar buraya nasıl gelsinler...

....sen yap stadını ...sonra yap tansferini marcelinyo gibi iki adam al takıma takım takır takır top oynasın bak bakalım geliyormu gelmiyor mu...

....şu anda benim evim stadın içinde olsa maç günleri bırak maçı izlemeyi dışarı çıkar gezerim....bu ruhsuz beceriksiz vurdum duymaz adamları kim gider izlemeye ...

....şimde maçlara gidenler de ...yattara gökdeniz ve barışı izlemeye gidiyor....

AYYILDIZ
16.01.2008, 12:46

Simdiki stadin omru bitti kalearkalarinin ustu acik ve sahaya cok uzak maratonda direklerden saha gorunmuyor ayrica yeni stadlarda kisin bile montsuz mac izlenebiliyor mesela fenerin ve kayserinin yeni yaptigi stad oyle bizim simdiki stadda boyle imkanlar yok o yuzden yeni stad yapilirsa daha cok kisi gider

AyhanPe
16.01.2008, 12:47
...ben o yüzden hayal demedim ....daha bir oyuncu alamayan adamlar mı yapacak bu stadı o yüzden hayal....bu beceriksiler giderse 2009 da bile bitebilir....

...ama hani diyorum ..bu adam stada başladı diye tekrar aday olur seçilirse o zamna hayal olur işte ......

yok onlar yapmayacak devlet finanse edecek ve albayrak secilirse projeyi onun firmasi yapar.sonucta en iyi yaptigi is.yöneticiligi beceremiyor olabilir ama herhalde bu isi kivirir.gerci insanin icinde süphede var:D belki stadi unutup 2011 tatil köyüde yapabilirler:D büyük kazanc var bu iste.bence transfer icin 5-10 milyon dolar neki alacaginin karsiliginda.bir iki hafta icinde iyi bir kac transfer bekliyorum acikcasi.secime mutlaka gireceklerdir..sonucta birileri kazanc elde edecektir bu durumdan.bu ha albayrak olmus ha baska birileri.stad yapilsinda..

macka61
16.01.2008, 12:52
albayrak hani kendi yapacaktı iş seçimde sözü değilmiydi iş şimdi yeni gelecek yönetime kaldı 2011 e kadar zaten sadce stad yapılacak onuda devlet yardımıyla yaparlar diğer kompleksleri nasıl yapacaklar ben şaşırıyorum trabzonun o kadar parası var mı

AyhanPe
16.01.2008, 12:54
Zeyyat Kafkas kendisi soyledi stadin olimpik olmayacagini ayrica Mehmet Atalayinda galiba boyle bir aciklamsi olmus stadyum basliginda bir arkadas yazmisti

eyvah o söylediyse kesin olimpik stad olacaktir.bu adam ne diyorsa tersi oluyor..

Berk Akçay
16.01.2008, 12:57
....sen yap stadını ...sonra yap tansferini marcelinyo gibi iki adam al takıma takım takır takır top oynasın bak bakalım geliyormu gelmiyor mu...

....şu anda benim evim stadın içinde olsa maç günleri bırak maçı izlemeyi dışarı çıkar gezerim....bu ruhsuz beceriksiz vurdum duymaz adamları kim gider izlemeye ...

....şimde maçlara gidenler de ...yattara gökdeniz ve barışı izlemeye gidiyor....

Marcelinho olsun başkası olsun stadın güzelliğine mi gelecek töbe ya

asimavi
16.01.2008, 13:04
Marcelinho olsun baikası olsun stadın güzelliğine mi gelecek töbe ya

...hayır ben onu taraftarın gelmesi için yazdım....

...futbolcu tabiki paraya gelecek....parasını verip herkesi memnun edersen istediğin adam gelir....

....en basiti gökhan ünal ile mehmet topuz....çok içleri yanıyo 3 ezikleri gitmedikleri için ama tek tesellileri aldıkları para ...

...adamlar şuan kayseride istanbula gitseler alamayacak ları parayı alıyorlar....tabi bu sadece bir örnek...lincon ve carlos da bunlara dahanet birer örnek olur....

Faik Yılmaz
16.01.2008, 13:17

o dedikleri 60 bin kişilik olimpiyat stadını Fenerbahçe 20 milyonluk İstanbulda dolduramazken biz 300 bin hadi 400 binlik Trabzon da nasıl dolduracağız.

biraz gerçekçi olalım.

Samet Yildirim
16.01.2008, 13:19
o dedikleri 60 bin kişilik olimpiyat stadını Fenerbahçe 20 milyonluk İstanbulda dolduramazken biz 300 bin hadi 400 binlik Trabzon da nasıl dolduracağız.

biraz gerçekçi olalım.

60 bin olmicak 30-35 bin olacak....

AyhanPe
Marcelinho olsun başkası olsun stadın güzelliğine mi gelecek töbe ya

psikolojik etkisi olacaktir futbolcular icin.bunu göz ardi etmemek gerekir.hem bu proje trabzonun cehresinide degistirecektir..

Ahmet Kuru
İStanbulu yedin Albayrak..Doymadın mıııııııı

AyhanPe
16.01.2008, 13:21

biraz gerçekçi olalım.

olimpik demeyin yaa geriliyor insan..

Faik Yılmaz
16.01.2008, 13:22
60 bin olmicak 30-35 bin olacak....

Dergide öyle yazıyor......

dağıttıkları kitapçıktada.......

ayrıca olimpikte olacak....

kale arkaları 30-40 metre yanlardanda 10-15 metre uzak olacak.....

Akyazı tepesinden maç izlemek daha iyi.....

Emorfo
16.01.2008, 13:22
Başlık stat başlığına döndü, stat başlığı Kulüp bölümünde zaten var, başlık ismi olarak ise istifa başlığını andırıyor ondan da çok var :)

Faik Yılmaz
16.01.2008, 13:27
Madem Trabzonu çok seviyor Sayın Albayrak dışardan destek olsun yapsın stadyumu.....

Bizi rahat bıraksın......

Hani fıkra varya

Kel adamın üç tel saçı varmış. Berber tararken ikisini koparmış. diğerinin abi çok iyi yapacağım saçını diyormuş.

adamda bırak dağınık kalsın kardeşim diyormuş....

Sayın Albayrak lütfen yakamızı rahat bırakın saçımız dağınık kalsın.....

ahmettt
16.01.2008, 13:36
Arkadaşlar sonuçta OLURSA bu projeden Trabzonspor ve TRABZON kazanacak. Bazı nedenlerle de olsa bu proje kalsın deme lüksümüz yok. Kim giderse gitsin kim gelirse gelsin ama bu proje yapılsın. Bu projenin yapılması için elimizden geleni kendi geleceğimiz için yapmalıyız. Bir atasözümüzdeki gibi Bir pireye kızıp yorganı yakmamamız lazım.

BURAK DOGU
16.01.2008, 13:37
Yahu Palavralarinizdan Usandik Sİzden HİÇbİrŞey Beklemiyoruz Alin Ceketinizi Ve Gidin Azicik Serefiniz Halsiyetiniz Varsa Cekin Gidin

Samet Yildirim
16.01.2008, 13:40
Dergide öyle yazıyor......

dağıttıkları kitapçıktada.......

ayrıca olimpikte olacak....

kale arkaları 30-40 metre yanlardanda 10-15 metre uzak olacak.....

Akyazı tepesinden maç izlemek daha iyi.....

o sadece bi maket yani TS YÖNETIMI 30-35 bin kislik stad yapacak belki MEHMET ATALAY dedigi gibi hem 50 bin ayni anda 30 bin olabilir ama stad OLYIMPIK olmicak cünkü 30-35 bin kisilik stad OLYMPIK olmuyor bu bir eger ATALAY`in dedigi gibi olursa 50 olursa OLIMPIK olabilir ama TS isterse ayni anda 30 bin yapip OLIMPIK olmayan bi stad olacak yani (SYDNEY örnegi)...STAD`la alakali bi sorun yok...

sen dert etme AKYAZ`inin tepesinden izlemene gerek yok yakinda izlersin:D...

Faik Yılmaz
Belki AKYAZI Projesi hkümet desteğiyle yapılabilir..... Buna bir şey dediğimiz yok...

Ama bu yönetim bizim için KARAYAZI dır.

Eğer onlar gittiğinde stadyum yapılmayacaksa ve onlar kalacaksa ( yani şantaj olacaksa ) yeterki onlar gitsin. Bu rezil futbolu izleyecek yerde maraton tribündeki direkleri izlerim daha iyi..... :)

Sinan Akyıldız
SAYİTOĞLU'NDAN AÇIKLAMA:
Akyazı'da yapılacak stadın 2010 yılına kadar hazır hale geleceğini de belirten Sayitoğlu, ''Bir hafta içerisinde orada çalışmalara başlayacağız. İlk etapta stadı bitirip ardından diğer tesislerle ilgili çalışmalar yapacağız'' diye konuştu.

Süre iyice kısaldı bir hafta! Bakalım 1 hafta sonra dolgu çalışmaları başlıyacakmı.

Kaçıncı bir hafta bu yahu :D

Artık sezon sonu demiyorlar hayret , en azından yalanlarını geliştirmişler :)

Faik Yılmaz
16.01.2008, 13:43
SAYİTOĞLU'NDAN AÇIKLAMA:

Ne bir haftası yandaş gazetelerinden birinde güya müjde verir gibi " temeli 3-4 ay sonra yani lig bittiğinde atılabileceği yazıyordu ." Onlar 3-4 ay diyorsa siz en erken 1 yıl sonra dolgu başlar diye anlayın....

Samet Yildirim
16.01.2008, 13:44
Belki AKYAZI Projesi hkümet desteğiyle yapılabilir..... Buna bir şey dediğimiz yok...

Ama bu yönetim bizim için KARAYAZI dır.

Eğer onlar gittiğinde stadyum yapılmayacaksa ve onlar kalacaksa ( yani şantaj olacaksa ) yeterki onlar gitsin. Bu rezil futbolu izleyecek yerde maraton tribündeki direkleri izlerim daha iyi..... :)

AKYAZI projesi öyle yada böyle yapilacak artik hangi baskan hangi yönetim gelirse gelsin geri dönüs yok artik...ve HASIM SAYITOGLU`nun demesine göre haftaya calismalara baslayacaklarmis...meraklanma bu yönetime ve bu baskana o koltugu birakmazlar bir daha dert etme sen...

GS nasil yapyiorsa TS da ayni sekilde olacak...

Ercan DEMİR
16.01.2008, 13:46
Zeyyat efendi kasım 15 te dolgu başlar demişti :D Ocak 15 geldi tık yok..

OLCAY ÇAKIR
16.01.2008, 13:47
Projeye ait görüntüler heyecan verici.

Proje müthiş.

Bu şehirde bişey var.

Bir başkan bu kadar beceriksiz ve başarısız icraatlar yapmaz.

Para versen üstüne gene bu kadarını başaramaz.

Şehir üstüne oynanan oyunların bir parçası diyeceğim o da yok.

Bu şehirde bir tuhaflık var.

Bu projeyi her kim yapar,inşa ederse Trabzon şehrine çağ atlatır.
Bu projeye siyasi destek veren kahraman olur.

Ama bu şehirde bir tuhaflık var.
Bu şehrin insanını bu devasa projeden dahi soğutan bir başkan ve beceri yoksunu esnaf kafalı yönetenleri var.

Bu şehirde TAKIM OYUNU yok,AYAK OYUNU var.Ama artık oda FUTBOL değil.

Faik Yılmaz
16.01.2008, 13:54
Merak ediyorum şu an yönetimde hiç kimse olmasa kayyum yönetse Trabzonsporu acaba ne değişirdi......

Adamın biri karısına

- senin hiç değerin yok demiş. bak nasıl ispart edeceğim....

Yoldan geçen bir taksiyi durdurmuş.
-kardeş demiş beni havaaalanına kaça getirirsin.
taksici :
- 100 ytl olur abi....

adam :

- peki demiş ya karımla gidersek.

taksici :
- farketmez abi. aynı paraya getiririm.

adam karısına dönmüş :
- görüyormusun senin hiç değerin yok.... :)

şimdi Albayrak yönetimde olmasaydı daha kötü ne olabilirdi..... hiç bir şey....

Hekimoğlu
16.01.2008, 13:57
akyazıya evet mevcut yönetime hayır.

Adem Erdoğan
16.01.2008, 14:24
SAYİTOĞLU'NDAN AÇIKLAMA:

şubatta genel kurul var.bunlar 1 ayda bitirmeye niyetli galiba tüm projeyi.

yakuphoca
16.01.2008, 14:47
Şu andaki stad çok kötü..
Kayseriye Rizeye ne güzel statlar yapılıyor. Bence bu stat projesi güzel. Ama takımın berbat durumu stat havasını bir türlü estiremedi.
Bu yönetim olsada olmasada ya Akyazıya yada şu anki yerine yeni kutu gibi stat yapılması şarttır.
Bu arada bu Akyazı Trabzon ile Akçaabat arasında bir yer değilmi..Eğer öyleyse bu yönetim ve bundan sonraki yönetim ancak denizi doldurur.