PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33

Cem Balcı
16.12.2007, 00:29
daha bi kongre bile yapamıyoruz,nerde kaldı stadd...peeehh.

TSezgin61
17.12.2007, 01:01
projedeki stad igrenc... proje genel anlamda güzel. stadi böyle olacaksa stad yapilmadan bunlarin hepsi yapilsin. biz yine avni akere raziyiz...

KOSU PISTI ISTEMIYORUZ!!! ZATEN BU YÜZDEN YENI STAD ISTIYORUZ!!!

Faik Yılmaz
17.12.2007, 08:30
Stadyum projesi ile ilgili bazı konular aklımı kurcalıyor:

1- İstanbul Bb maçından önce binlerce dergi dağıtıldı. Sayısını 10 bin diyelim. 50 kuruştan 50 bin ytl gibi bir maliyet çıkar. bu para Albayrakın cebindenmi çıkmıştır klübün cebindenmi. Eğer klüpten çıkmış ile daha kanunu bile çıkmayan bir proje için bu kadar parayı heba etmek doğrumudur. Son olarak seçimde koz olarak kullanılacak bir çalışma için klübün kaynaklarını kullanamak doğrumudur.

2- Dergide 60 bin kişilik olimpik stadyum yazıyor. En seyircilik maçını 25 bini kişiye oynayan bir takım için 60 bin kişi çok fazla değilmi. Hem olimpik demek tartan pist ve kale arkalarının en az 30 metre seyirciden uzak olması demek. Böyle ucube bir stadyum kimin işine yarayacak.

3- Yok eğer yıkıp yeniden yaparız derseniz en az 30-40 milyon dolar masraf yapmanız gerekirki yeni bir stadyum parası eder bu. bu parayıda size kimse vermez.

4- Projede denize doğru 600 metre girileceği ve yaklaşık 1000 dönüm yere dolgu yapılacağı yazıyordu. 600 metrede deniz en az 50 metre derinliktedir. Yani bu dolgu alnını doldurmak için milyonlarca m3 taş ve toprağa ihtiyaç vardırki çok büyük bir maliyet ortaya çıkacaktır. bu proje için 2008 bütçesinde herhangi bir ödenekte yoktur.

5- projede 5000 bin araçlık otopark olacağı söyleniyor. Maç ünleri 5000 aracı stadyuma nasıl sokacaksınız maçtan sonra nasıl çıkaracaksınız. en fazla 20 bin kişinin gittiği maçta seyircilerin tyarıdan fazlası yürüme geliyorken sorun olan trafik binlerce aracı anayola sokarken olmayacakmı.

6- Proje gazetedeki 1 ay önceki projeye hiç benzemiyor. her ay değişiklikler yapılması sürekli güncelledndiğinimi gösteriyor yoksa projeyi yapamnların da projeye inanmadıklarını ve ekleme yaptıklarınımı.

Samet Yildirim
17.12.2007, 17:04
Şamil Ekinci ismi yaşatılacak

Akyazı'da yapılması düşünülen tesislere efsane başkan Şamil Ekinci'nin isminin verilmesi planlandı.

Nuri Albayrak başkanlığındaki yönetim kurulu nihayet bir doğru iş yapmak için prensip kararı aldı. Akyazı'da yapılması düşünülen tesislere efsane başkan Şamil Ekinci'nin isminin verilmesi planlandı.

Trabzonspor'da yönetim kurulu kongreyi kaos yaşanmaması için ertelerken görevine devam eden Nuri Albayrak başkanlığındaki yönetim Akyazı'da yapılması düşünülen projeye Trabzonspor'a döneminde 4 şampiyonluk yaşatan efsane başkan Şamil Ekinci' adı verilmesi prensipte kabul edildi.. Yönetim kurulu geçtiğimiz hafta yaptığı toplantıda başkan Nuri Albayrak'ın önerisi üzerine teklife Sıçak bakarken konu önümüzdeki günlerde yapılacak toplantıda karara bağlanacak

haber61.net

Fatih
17.12.2007, 17:08
hala bu stadın yapılacağını mı düşünüyoruz ...

Tolpaş61
17.12.2007, 17:10
biraz fazla kurcalıyoruz bence.bırakın akışına.bekleyelim görelim.yapılsında ne olursa olsun.parayı fazla mesele yapmayın.bulunur bir sponsor.

horoz1977
17.12.2007, 18:00
haber 61 'deki yazıyı mutlaka okuyun Gençlik ve spor il müdürü Trabzon'a stad yapacaklarını(45 bin kişilik.)Söyledi.Asıl çok önemlisi sözlerinin arasında 5 bin kişilik atletizim stadyumu yapacaklarınıo söyledi.Buda demek oluyorki olimpi stadyum olmıyacak.Buna çok sevindim.bence sizde sevinin hem nuri olmasada stad yapılacak hemde olimpik olmıyacak inşallah.

Koray
17.12.2007, 18:05
eğer doğruysa güzel haber...

Faik Yılmaz
17.12.2007, 18:09
Bu hafta dağıttıkları dergidede 60 bin kişilik olimpik stadyum yapacklarını söylüyorlar hangisine inanalım

karatasof
17.12.2007, 18:16
Artık mevcut yönetimin önü açık.Şimdi bahane üretme yerine iş üretme zamanı.Hadi bakalım.Şu izinleri alınan inşaat için temelleri atın,kazıkları çakın.Yapılan yapanın yanında kar olarak kalıyor.İnşaallah Sayın Nuri Başkan'da dediği gibi biran önce stad inşaatını başlatır.Başlamak bitirmenin yarısıdır derler.Hele bir başlasınlar inşaallah kısa sürede biter.Trabzonda yapılacak yatırıma çakılacak bir çiviye karşı duran Namerttir.Gitmesekte görmesekte bu kent benim memleketimdir.Ve ben orada yatırım yapan herkesi saygıyla sevgiyle anıyorum.

Nytre
17.12.2007, 19:19
Bu hafta dağıttıkları dergidede 60 bin kişilik olimpik stadyum yapacklarını söylüyorlar hangisine inanalım

stadın 60.000 kişilik olması ve de olimpik standartlarda olması Trabzonsporumuza eskiyi aratır.

Hem bu stadı ve tesisleri yapacak olan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü mü yoksa Trabzonspor yönetimi ?

Trabzonspor Yönetimi 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatlarına Sponsor mu olacak?

Ben bu konuların birbirine karıştığını ve kimin neyi yapacağını anlamıyorum.

Yarın öbür gün devlet çıkıp ; biz bu projeyi değiştirdik der ise ne olacak?

Faik Yılmaz
18.12.2007, 12:36
İnönü yıkılıyor!

Beşiktaş Yönetimi, deniz tarafındaki kale arkasını bırakacak, burasını açık hava sahnesi olarak kullanacak. Yeni açık tribün yıkılarak, arka taraftaki arsayla birleştirilecek ve stat bu şekilde daha da genişleyecek. Sahanın ilk kalesi, bugünkü protokol tribününün hizasından başlayacak ve kapasite 50 bin kişiye ulaşacak

http://www.milliyet.com.tr/2007/12/18/spor/resim/aspo.jpg
SERDAR SARIDAĞ

Beşiktaş Yönetimi, sportif rekabetin yanında tesisleşmede de rakipleriyle boy ölçüşebilmek için harekete geçti. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nı yenilemesinin ardından, Galatasaray da Aslantepe Ali Sami Yen Spor Kompleksi için temel atınca, siyah - beyazlılar İnönü Stadı'nın modernizasyonu için harekete geçti.
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in, önümüzdeki günlerde yapacağı basın toplantısında kamuoyuna açıklayacağı projelerin içerisinde yeni stat çalışmalarının olduğu öğrenildi. Demirören'in duyuracağı yeni stat projesinin 45-50 bin seyirci kapasiteli olacağı vurgulandı.

Çeşitli etkinlikler yapılacak

Öngörünüm ve tarihi eser statüsü nedeniyle Dolmabahçe Sarayı tarafındaki açık tribüne müdahale edemeyen siyah - beyazlıların buna bir ara formül bulduğu öğrenildi. Buna göre deniz tarafındaki tribünün aynen kalacağı ve yeni statın şu anki statın orta sahasından lunapark tarafına doğru yapılacağı öğrenildi.
İnönü Stadı'nın arkasındaki araziyi almak için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelerini sürdüren siyah - beyazlı yönetimin, deniz tarafındaki kalan bölümü de konser gibi etkinlikleri için kullanacağı belirtildi. Böylece deniz tarafındaki tribünün yine yeni stat projesi içinde yer alacağı fakat farklı etkinlikler için kullanılacağı vurgulandı.
Yeni yapılacak İnönü Stadı'nda, VIP locaları, restorantlar, mağazalar ve otopark olacağı öğrenildi. Projenin taslak olarak ellerinde hazır olduğu öğrenilen siyah - beyazlı takımın Başkanı Yıldırım Demirören'in önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili bir açıklama yapacağı ifade edildi.

İki kıtadan görülebiliyor

Mimari planları Mimar Vietti Violi, Mimar Şinasi Şahingiray ve Mimar Fazıl Aysu tarafından hazırlanan İnönü Stadı'nda ilk maç 27 Kasım 1947'de oynandı.
Bu tarihte adı İnönü Stadı iken 1952'de Mithatpaşa Stadyumu'na çevrildi, daha sonra 1973'de tekrar İnönü Stadı oldu.
1998 yılında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Beşiktaş arasında imzalan sözleşme ile 49 yıllığına siyah - beyazlılara kiralandı ve adı Beşiktaş İnönü Stadı olarak değiştirildi.
2003-2004 sezonunun tamamlanmasının ardından başlayan zemin indirme projesiyle, saha çevresindeki tartan pist kaldırıldı, stat kapasitesi yüzde 50 artışla 32 bin145'e ulaştı. İnönü Stadı'nın en büyük özelliği, iki kıtadan birden görünen tek stat olmasıdır.

Görüldüğü üzere Fenerbahçe stadyumunu olduğu yere yaptı, Bjk da olduğu yere yapacak. hiç birinde problem oluyorda sadece bizde oluyor bu problemler....orda trafik yokmu... ya da diğer sorunlar.....

buyukkaptan
18.12.2007, 12:50
:alkış:bu stad yapılsın her maça gitmezsem görüntüsü yeter:alkış:

Ahmet Karadeniz
18.12.2007, 17:48
:alkış:bu stad yapılsın her maça gitmezsem görüntüsü yeter:alkış:

bu stadın olcafın inanıyosmusn kades bunlar suan sadece proje yaparlar. hatırladıgım kadarıyla bu yaptıklar 3.degişik proje yakında 4. degiik projeyide goruruzzz

Ahmet Karadeniz
18.12.2007, 18:25
arkadaslar bus tad yapılacak deniyo ama hla yapılacak stadların listesi olan http://www.worldstadiums.com/stadium_menu/past_future/future_stadiums.shtml gozukmuyo bu da bzizm satd ın olmıyacagı anlamına geliyooo bos hayallar için eolmayalım albayrak'ın bu politikalarına gelmiyelimm!!!!

Samet Yildirim
18.12.2007, 18:41
arkadaslar bus tad yapılacak deniyo ama hla yapılacak stadların listesi olan http://www.worldstadiums.com/stadium_menu/past_future/future_stadiums.shtml gozukmuyo bu da bzizm satd ın olmıyacagı anlamına geliyooo bos hayallar için eolmayalım albayrak'ın bu politikalarına gelmiyelimm!!!!

daha 1 hafta öncesine kadar GS stadi da göstermiyordu;) bende takip ediyordum;)

Samet Yildirim
18.12.2007, 18:44
bakalim nolacak ama bana sorsaniz mecbur yapilmaya kim gelirse gelsin...cünkü 2011 genclik olyimpiyatlari var ve cok ülkeden sporcular gelecek vs. vs. bunlar nerde yatacak sokakda mi yani 1-2 hotel olacak ki...trabzon havalani bildigim kadariyla 1 pist var bu hayata yetmez ve büyütülmesi lazim büyütülmesi icin de M.A.Y. Tesisleri kalkmasi lazim kalkarsa nerde antreman yapacak bizim usaklar sokakta mi ...AVNI AKER stadinda olymipk felan da yapilmaz yani öyle yada böyle mecbur yapilmaya...

Mehmet Fırat
18.12.2007, 18:44
daha 1 hafta öncesine kadar GS stadi da göstermiyordu;) bende takip ediyordum;)

Herhalde, inşaatına başlanan stadları gösteriyor. O zaman uzun bir süre bizimki yazmaz orada.;)

Samet Yildirim
18.12.2007, 18:48
Herhalde, inşaatına başlanan stadları gösteriyor. O zaman uzun bir süre bizimki yazmaz orada.;)

onu bilemem:D

Ahmet Karadeniz
18.12.2007, 18:49
ntv 'nin kadir has stadyumu ile ilgili video haberii bu videoyu izlerken tuylerim diken diken oldu. Adamlar ikinci yarı maçlrını yeni stadyumda oynayacaklar bzizmkiler hala projeyle ugrssınlar.adamalar sesiz sedasız stadı yaptılarrrr valaaa
http://www.kayserispor.org/haber_detay.asp?haberID=424

28TS61
18.12.2007, 18:52
benim yasadigim sehirde bile 34500 kisilik stad var hemde 4. ligte oynuyorlar. kekse zamaninda bu stad gibi tr de heryerde yapilsaydi
cok basit yapilmis.

bu stadta 2000 yilinda yayla kupasinida almistik ayrica fb ye karsi :D

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/germany/nordrhein_westfalen/uerdingen_grotenburg.shtml

Muhammed KOÇ
18.12.2007, 19:50
keşke yapabilseler.hayal etmesi bile güzel:D

Seda
18.12.2007, 22:07
Bu kacinci proje??? Ben sayamiyorum artik :confused:

Koray
18.12.2007, 22:07
bnların yaptığı stad dan hayır gelmez...ne zman bi işi adam akıllı yaptıklarını gördünüz veya duydunuz...

Zafer Fidan
18.12.2007, 23:03
Arkadaslar, hafta sonuna Madride gittim
Pazar Günü de Mac vardi Madrid-Osasuna, dünyada yok böle bir stad arkadaslar. bir kac resim cektim...
http://www.pic-upload.de/18.12.07/7mdrqq.JPG
Buda ben:)
http://www.pic-upload.de/18.12.07/mfa8qu.JPG
Tribünleri isitmak icin bile isitma var catinin altinda..
http://www.pic-upload.de/18.12.07/quuilc.JPG

lazooo28
18.12.2007, 23:06
stad degil plaza mübarek..ici ayri dünya disi ayri..vay anasini beee

Mehmet Fırat
19.12.2007, 11:25
@LazzVegazz

Paylaşım için teşekkürler. Gerçekten mükemmel bir stad Bernabeu. İnşallah bir gün Trabzonspor'da orada maç yapar.

Faik Yılmaz
19.12.2007, 11:35
Bu stadyuma bütün Trabzonu doldursak yinede dolmaz be :)

İsmail Çavuşoğlu
19.12.2007, 11:38
gerçekten mukemmell paylaşımın için tesekkürler..

atlantis
19.12.2007, 13:41
Harika bir stad....Bukadar büyük klubün stadı da böyle olmalı...

hasanakyuz
19.12.2007, 18:37
inşallah bu projeyi yaparlar trabzon için güzel olur hiç değilse 2011 için güzel birşey olmuş olur.

Mayls
19.12.2007, 18:49
inşallah bu projeyi yaparlar trabzon için güzel olur hiç değilse 2011 için güzel birşey olmuş olur.
Bu proje gerceklestiginde 2011 haric hicbirsey icin güzel olmayacagini da biliyorsundur insallah.

Remzi
19.12.2007, 18:49
vay be..yandan çekilmiş resimleri de var:)bi maketini göremedik şu projenin onu da yapsalar ya:D

Rodmen
19.12.2007, 19:09
Cok güzül insallah gerceklesir hayirlisi

Samet Yildirim
19.12.2007, 19:16
cok güzel bi proje insallah temeli atilir yakinda...insallah

UmutBaykan
19.12.2007, 19:18
madridin stadı harbiden süpermiş..ben bilmiyodum üstten ısıtmalı oldugunu :D:D bizim stad projesi nereye uygulancakmş bilen varmı arkadaşlar

Remzi
19.12.2007, 19:21
Akyazı'ya yapılacak eğer becerirlerse bu işi:)

Muhammed KOÇ
19.12.2007, 19:42
yapabileceklermi dostlar.yapsınlar da nere yaparlarsa yapsınlar..:D

ismail tüfekçi
19.12.2007, 19:49
albayraka biraz sabretsek güzel günler bizimdi sıtad benzinlik kalıcı gelirler malesef albayrak düşündüklerini yapamadı

crazyman_61
19.12.2007, 21:48
albayrak a sabretmekmi çok zor bişeyi istiyorsunuz:D

Uğurtan
19.12.2007, 21:59
Stadyum yapılır tahminim.. Bu Albayrağın başarısı değil elbette.. Ayrıca da Trabzonspor'un ne kadar yararınadır Olimpik Stadyum oda bir muamma...

Koray
19.12.2007, 22:01
olimpik stad isteyen kim zaten ?.. buna gereken tepkiyi veririz herhalde...

Uğurtan
19.12.2007, 22:02
olimpik stad isteyen kim zaten ?.. buna gereken tepkiyi veririz herhalde...
Versek nolucak? Kongre ertelemesine tepki verdik bişey mi oldu? Bizi takan bir yönetim var da benim mi haberim yok?

BDiler61
19.12.2007, 23:07
olimpik stadda maç yapcaksa avni akerden taşınmanın bi anlamı yok bence

Ahmet Karadeniz
19.12.2007, 23:33
avni aker in de olimpik stad bi farkı yok ki(ama su demk olmuyor olimpik tadı destekliyo diye bende karsiyım olimpik stada ama bu stad yapılırsa avni akerden daha iyi bi stad olcagı kesindir)

Adem Erdoğan
19.12.2007, 23:36
bu proje trabzona ve trabzonspora çağ atlatır.karadenize turist çeker

ÜNAL
20.12.2007, 00:34
Tam da Trabzonumuza layık bir proje ...de gerçekleşebilir mi?

TSezgin61
20.12.2007, 00:49
bu proje yapilirsa olimpik stad yapilir, yani kosu pistinden kurtulus yok

Adem Erdoğan
20.12.2007, 01:10
şu projeyi yapsınlarda isterseler formula1 pisti koysunlar.

Emorfo
20.12.2007, 01:58
Uzun süredir bu başlığa yazmıyordum. İnsanlara bu projenin gerçekleşeceğini anlatmak oldukça güç. Bütün sıkıtılar bu proje için. Kötü saha sonuçlarına ve Albayrak'a sabretmenin nedeni bu proje. Bu proje Trabzonspor'un kurtuluşu demek. Projenin yapılacağı dolgu arazisi 49 yıllığına Trabzonspor'a ait olacak. Projede yer alan gelir getirici yatırımlardan Trabzonspor payını alacak. Bir nevi İstanbul Kartal'daki arazi gibi. Bu projede yer alan yapılar hemen kazma kurulduğu gibi 2 sene içinde yapılmayacak. Projede öncelik stada ve spor tesislerine verilecek. Yani projeyi 3 adadan düşürsek öncelik ortadaki adada ver alan spor alanlarına verilecek. Tabi bu arada başbakan verdiği söz gereği kıyı kanununda yapılacak olan değişikliğe tam destek vermesi gerekiyor.

Bu proje hem Trabzonspor'un geleceğini kurtaracak hem de büyükşehir olma yolunda Trabzon'a büyük katkısı olacak. Stat projesinde yaşanan olumlu gelişmelerden sonra bu projeye olmaz, hayal diyenler de sanırım olayın ciddiyetinin farkına vardı. Ayrıca projede yer alan inşaat işleri birilerinin iştahını kabartmış olacak ki Trabzonspor'a pek ilgi gösterir oldular ?

Adem Erdoğan
20.12.2007, 02:05
Emorfo onu anladıkta bu iş neden nurisiz olmuyor.Proje nurisiz yapılamazmı.Sonuçta devlet yapacak bu işi.İşin içinde siyasi rant var demekte saçmalık sonuçta yapan belli yaptıran belli.

Emorfo
20.12.2007, 04:38
Yarın bayram gece gece stat meselesi ile uğraşıyoruz.

Bu projeyi ortaya atan Albayrak'tır. Yani proje Albayrak'ındır. Sonuçta başkan inşaatçı ve neyin nasıl yapılması gerektiğini gayet iyi biliyor. Projeyi yapan ve resmi yazışmaları büyük oranda halleden Albayrak oldu. Belki Albayrak değil de görevde başka başkan olsaydı saha sonuçları daha iyi olur, daha mutlu olurduk, ancak bu projeden veya başka bir stadyum projesinden büyük ihtimalle bahsetmiyor olacaktık. Albayrak'ın farkı burda ortaya çıkıyor. Gs kulübü yeni stadı için 10 sene uğraştı. ABD şirketine proje çizdirdiler dünyanın parasını harcadılar baktılar olmuyor işi devlet eliyle hallettiler. Zira Kayserispor'da belediye ve Kadir Has'ın desteği ile stadını yapıyor. Orda da Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ön plana çıkıyor. Güzel bir sinerji oluşturdular. İş adamları da belediye başkanları da Kayserispor için çalışıyor, destek oluyor. Malum bizim durumumuz hep çalkantılı hem karman çorman olduğu için ve Albayrak, kulüp yönetimindeki başarısızlığı nedeniyle yalnız kaldı. Bir de bu proje öyle kolay bir proje değil. Hem projenin önünde kıyı kanunu engeli var hem de dolgu alanı için ayrıca bir zahmet var. Devlet bu projedeki bir çok yapıyı yatırım programına alıp kendi yapacaktır. Bir kısmı yap işlet devret bir kısmını GSGM yapacak. yeni stat sponsorlar ve Avni Aker'in arazisi karşılığında yapılacak. Projedeki tesisler de havalimanına ek pist yapılacağı için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin büyük çoğunluğunun elden çıkacak olması nedeniyle devlet tarafından yapılacaktır. Otogar şehir içinden çıkacak güzel olacak. Kabul etmek lazım ki böyle bir projeyi hayata geçirmek için bağlantıları güçlü hem hükümetle, hem bürokratlarla ilişkileri sağlam, resmi yazışmaları hızlandırabilen ve bu işin Trabzonspor'a yük olmadan yapılmasını sağlayacak biri lazımdı değil mi. O da Albayrak işte. Gs başkanı Özhan Canaydın stat projeleri için Ankara'da bakanlık kapılarında yatacak hale gelmişti nerdeyse. Biz bu proje için Özhan Canaydın kadar uğraşmayacaz. Projenin tek kötü tarafı stadın olimpik olması. Ancak bu projenin hürmetine çokta önemli değil diye düşünüyorum. Sahanın tribünlere uzak olması belki bir bakıma iyi olur malum bizim taraftar zırt pırt saha atlıyor. Aradaki mesafe ne kadar uzun olursa yakalanma şansı o kadar artar :)

Ayrıca bu projeye Trabzonspor Şamil Ekinci Spor Kompleksi adının verilmesi planlanıyor.

Emiroğlu
20.12.2007, 05:11
proje proje proje ne projesi yaa ? Hayalperestlik son noktada !

Ha bu arada gördük "albayrakın farkını" !

Faik Yılmaz
20.12.2007, 15:11
Eğer yapılırsa Trabzonspor tesisleri yine Mehmet Ali Yılmaz tesisleri olmalı. Çünkü klüp o tesisleri gösterrek kendine yeni tesis yapacak....

Ha stadyumun ismi Şamil Ekinci olabilir....

Birde eğer yapılacaksa tartan pisti ve atletizm pistleri kesinlikle ama kesinlikle olmamalı ve kapasitesi en fazla 35 bin kişi olmalı.....

Faik Yılmaz
20.12.2007, 15:14
2. husus olarak kıyı kanunu çıkmadan bir çivi bile çakılamayacağı için önce bu konuya ağırlık verilmeli.....

umutmadan söyleyeyim en azından 2008 yılı yatırım programında böyle bir proje için ödenek yok.. her şeyi çıkmış dahi olsa 1 yıl beklenmesi gerekecek. geriye kalan yapılar ise 2 yılda bitermi bilmiyorum.....

Uğurtan
20.12.2007, 15:22
Faik abi beni tahrik etme MAY falan olmicak bu kulübün geleceğinde hiçbir alanda hiçbir şekilde.. Şamil Ekinci iyi bir düşünce destekliyorum ;)

Samet Yildirim
20.12.2007, 15:24
2. husus olarak kıyı kanunu çıkmadan bir çivi bile çakılamayacağı için önce bu konuya ağırlık verilmeli.....

umutmadan söyleyeyim en azından 2008 yılı yatırım programında böyle bir proje için ödenek yok.. her şeyi çıkmış dahi olsa 1 yıl beklenmesi gerekecek. geriye kalan yapılar ise 2 yılda bitermi bilmiyorum.....

bu kiyi kanunu cok uzatildi GS,FB,BJK olsaydi 1 günde cikardi...FARUK ÖZAK ALBAYRAK`i sevmedigin icin uzatiyor olayi eger kendi adami olsaydi 1 saat icinde kiyi kanunu cözerdi...ama sunu da biliyoruz ki 2011 icin hem stad, konaklma(otel), trabzon havalimani büyütülmesi, bunlar ab acik ortada onun icin bence yapilmasi lazim..artik ÖZAK fazla uzatamaz..

Faik Yılmaz
20.12.2007, 15:24
canım ciğerim mevcut tesisler onun adına değilmi. onların maddi değerini kullanıp sonrada ismini vermemek vefasızlık değilmi.. ha dersenki bizim camia zaten ahde vefada sınıfta kalmış bie camia alışkınız böyle şeylere bilmem tabi.....

Uğurtan
20.12.2007, 15:27
Faik abim bizden vefa sorgulicak son kişi MAY'dır.. O kadar vefalıysa kulübe temlik v.s.. yaşatmasaydı.. Gösterseydi kişisel husumetlerde kulübü yakmadığını.. Neyse biz bu konuda bir 50 yıl geçsede anlaşamayacağız ama tek gerçek var gençler olarak MAY'a gelecekte yer vermeyeceğiz... İster vefasızlık dersin istersen kulübü koruma politikası dersin yorum herkese göre farklıdır ;)

Faik Yılmaz
20.12.2007, 15:27
bu kiyi kanunu cok uzatildi GS,FB,BJK olsaydi 1 günde cikardi...FARUK ÖZAK ALBAYRAK`i sevmedigin icin uzatiyor olayi eger kendi adami olsaydi 1 saat icinde kiyi kanunu cözerdi...ama sunu da biliyoruz ki 2011 icin hem stad, konaklma(otel), trabzon havalimani büyütülmesi, bunlar ab acik ortada onun icin bence yapilmasi lazim..artik ÖZAK fazla uzatamaz..

kim yaparsa yapsın kanunu çıkarsında adı hiç önemli değil..

bildiğim kadarı ile herhangi bir milletvekili kanun teklifi hazırlayabiliyor. iktidar partşisinden 6 milletvekilimiz var toplamda 8. bir bakanımız var. Trabzon kökenli onlarca milletvekilimiz var. nerede onlar neden hiç biri bu kanununu peşinden koşmuyor anlamıyorum. bu proje a partisinin b partisinin meselesi değil herkesin meselesi....herkes elini taşın altına koyacak..

stadımız yapılcak. ama deniz< kenarındamı olur avni akerdemi olur bilmiyorum. gerçek olan şey stadyumun bize çok ama çok gerekli olduğu....

Samet Yildirim
20.12.2007, 15:33
kim yaparsa yapsın kanunu çıkarsında adı hiç önemli değil..

bildiğim kadarı ile herhangi bir milletvekili kanun teklifi hazırlayabiliyor. iktidar partşisinden 6 milletvekilimiz var toplamda 8. bir bakanımız var. Trabzon kökenli onlarca milletvekilimiz var. nerede onlar neden hiç biri bu kanununu peşinden koşmuyor anlamıyorum. bu proje a partisinin b partisinin meselesi değil herkesin meselesi....herkes elini taşın altına koyacak..

stadımız yapılcak. ama deniz< kenarındamı olur avni akerdemi olur bilmiyorum. gerçek olan şey stadyumun bize çok ama çok gerekli olduğu....

bende sana katiliyorum kimin yaptigi önemli degil önemli olan yapilmasi gerektigi...ama fazla uzatilamaz artik cünkü 2011 uzakda gözüküyor ama STAD öyle 1 gün de olmuyor onun icin yakinda stad baslanmali nerde bilemem bana göre bu proje yapilir cünkü ERDOGAN albayrakin can dostu hukuki yönden destegi sonzuza kadar veriyor...ha kosu pisti olmasi kötü orasi dogru ama böyle proje icin bi kosu pisti var diye ben vaz gecip avni akere stad yapmam daha dogrusu bunu dogru bulmam böyle proje arastirdim baktim hic bi yerde yok...insallah yapilir

hodlu
20.12.2007, 16:54
60.000 bin kişilik oimpik stad Trabzonspor'a hiçbir fayda sağlamaz.Hangi akıllı bunu düşünüyor pes.Atletizm pisti olan stadlar artık futbol stadı değil.Yapılacak en doğru iş A.Aker Trübünleri tek tek yıkılıp Koşu pisti iptal edilip fener örneği bir stad.olimpik stad sizin osun....

Burçak
20.12.2007, 21:59
hep kandırıldık diyoruz ya, işte bi örneği daha. ya acaba kendisi inanıyormu 60 bin kişilik stata. bidefa akıl var mantık var. 60 bin kişilik stat Trabzonda kesinlikle dolmaz. nasıl bukadar uçuk vaatler veriyolar anlayamıyorum.

Samet Yildirim
20.12.2007, 22:01
60.000 bin kişilik oimpik stad Trabzonspor'a hiçbir fayda sağlamaz.Hangi akıllı bunu düşünüyor pes.Atletizm pisti olan stadlar artık futbol stadı değil.Yapılacak en doğru iş A.Aker Trübünleri tek tek yıkılıp Koşu pisti iptal edilip fener örneği bir stad.olimpik stad sizin osun....

FB o stadi 80 milion dollara yapti var mi bu para ?!?!

bunlar hep hayal...

tek sans var oda bu proje devletin sayesinde oda mecburlukdan yoksa stad felan yapamazlar...

hic kimse yapamaz X bi kisi gelsin oda yapamaz...

Obi-Van
21.12.2007, 00:24
aradan 10 yıl geçecek biz hala stad ne zaman yapılacak diye tartışacağız, Aziz Nesin'in bir kitabı vardı, "nah kalkınırız" diye o aklıma geldi

Samet Yildirim
21.12.2007, 09:50
SIRA GELDİ DOLGUYA
Trabzonspor’da yönetim Akyazı projesinin bir an önce hayata geçirilmesi için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde ön izin ihalesi ile stad işine resmen başlayan Bordo-Mavili yönetim, şimdi dolgu çalışmaları için alt yapı hazırlıklarını sürdürüyor. Bu yönde kapsamlı arayışlar yapan yönetimin, teknik çalışmalar konusunda görüşmelerini devam ettirdiği, stad için dolgu çalışmasının en kısa sürede bitirilmesi yönünde alternatifleri değerlendirdiği ifade edildi.
18 AYDA BİTECEK
Trabzonspor’da yönetimin, 3 ay içerisinde dolgu çalışmalarının başlaması yönünde hazırlıklarına hız verdiği ve 18 ayda Akyazı projesinin bitirilmesinin planladığı ifade edildi. Başkan Yardımcısı Muzaffer Ermiş, önümüzdeki hafta stad projesi konusunda geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştireceklerini ifade ederek, “Geçtiğimiz günlerde yaptığımız ön izin ihalesi ile artık stad projesine resmen başladık. Bundan sonra gerekli teknik çalışmaları erken tamamlayarak, dolgu olayına geçilmesini amaçlıyoruz” dedi.
TRABZON İÇİN
Ermiş, yönetim olarak kongre yapılana kadar stad konusunda çalışmaları büyük bir hızla sürdüreceklerini ifade ederek, “Akyazı projesi Trabzon ve Trabzonspor için bir milattır” diye konuştu.

karadenizgazetesi...

Yavuz Hasan
21.12.2007, 10:59
FB o stadi 80 milion dollara yapti var mi bu para ?!?!

bunlar hep hayal...

tek sans var oda bu proje devletin sayesinde oda mecburlukdan yoksa stad felan yapamazlar...

hic kimse yapamaz X bi kisi gelsin oda yapamaz...
kimse bisey yapmasin o zaman ruhsuz bi moloz yigini yapacaklarsa yapmasinlar zaten

TSezgin61
21.12.2007, 11:07
suan görünen o ki, bu proje gerceklesecek. zaten 2011 olmasaydi devlet destegimiz olmazdi, devlet destegi olmadanda böyle bir projeyi yapacak durumda degiliz. yani stad ozaman hayal olurdu. suan elimizde bir sans var.

bazi arkadaslarin ve benim tabi caanimi sikan kosu pistine gelince. suan oynadigimiz avni akerinde oldugunu düsünürsek, ve kosu pistine ragmen avni akeri "avni aker" yapabilmisse bir takim, suanki avni akerin bin kat daha moderninide "avni aker" yapacak güce sahiptir... böyle avutalim artik kendimiz

ha kosu pisti olmasaydi dahami güzel olurdu... tabiki!!!

son söz: KOSU PISTI ISTEMIYORUZ!

Muhammed KOÇ
21.12.2007, 15:15
devlet desteğini de almamız lazim kesinlikle.
gs seyrantepe için devletin büyük ölçüde desteği ile işini baya kolaylaştırdı...

FcTRABZONSPOR
21.12.2007, 17:14
Koşu pisti olmuyacak...
En az 40.000 kişilik olacak...
Gelen takım TARAFTAR görecek...
Eğer bu dediğim stad olmuyacaksa yapmasınlar!!!

Can52
21.12.2007, 23:50
devlet desteğini de almamız lazim kesinlikle.
gs seyrantepe için devletin büyük ölçüde desteği ile işini baya kolaylaştırdı...

Destekmi??
Devlet onlara stad hediye ediyor :D:D

Faik Yılmaz
22.12.2007, 13:07
stadyum projesini yönetimin dağıttığı haliyle iyice inceledim bugün....

dikkat ettiğim en önemli nokta stadyumun olimpiyat standartlarında olacağı. Yani kale arkaları en az 40 metre yanlar ise en az 10-15 metre uzak olan seyirciden.. böyle bir stadyum bizim hiç bir işimizi yaramaz...

öncelikle bu konu halledilmeli yoksa ucube 60 bin kişilik bir istanbul olimpiyat stadı faciasıyla yeniden başbaşayız demektir...

Samet Türkmen
22.12.2007, 16:05
Başarıda stadyumun öyle abartılacak kadar bir katkısı yok bence. Karşı takım üzerinde baskı yapacak mükemmel bir stad avni aker'in şu an ki hali zaten. Takımın durumu da ortada. Yeni stad olsunda olimpiyatı da kabul ederim.

mustafa gürsoy
22.12.2007, 16:19
Stad projesi koskoca ve gereksiz bir yalandır kanaatimce. Bir düşünelim. Hep övünüyoruz İstanbulun saltanatını yıktık filan diye. Peki nerede yaptın bu işi. Bu yer bizim için adeta bir mabed olmalı. Olimpik molimpik stad bize yaramaz. Gs olimpiyat stadında oynayamadı alternatifi vardı iyi kötü. Bizim ise alternatifimiz kalmayacak.

Eğer maksat yatırımsa o bahsedilen alanı doldurup Trabzonspora gelir getirecek kompleks haline getirsinler ama stad olmamalı. Stad kapasitesi zaten tam bir komedi. Avni Aker yüzü görmemiş insanlar İstanbuldaki koltuklarından 50-60 bin kişilik staddan bahsediyrlar. Bedava bilet dağıtsalar orayı dolduramazlar bir kaç maç harici.

Trabzonspor tepeden tırnağa siyasete bulanmıştır. Bunu kimse inkar edemez. Stad hikayeside siyasi bir oyundur. Hala kıyı kanununda bir değişimin olmaması(başbakan söz verdiği halde) bunun en bariz delilidir.

Mehmet ali yılmazın ismini silmeye kalkıyorlarda garibime gidiyor usül. Adam bir tesis kazandırmış takıma. Severiz sevmeyiz kendisini o ayrı konu. Ama o tesisi sevmediğimiz o insan kazandırmıştır. Silmemiz insani olmaz onun adını. Bu durum tıpkı babanızdan kalan bir mülkü başkalarına alın terimle kazandım gibi yutturmak gibi bir şeydir. Adam olana yakışmaz bu.

Faik Yılmaz
22.12.2007, 18:36
Stad projesi koskoca ve gereksiz bir yalandır kanaatimce. Bir düşünelim. Hep övünüyoruz İstanbulun saltanatını yıktık filan diye. Peki nerede yaptın bu işi. Bu yer bizim için adeta bir mabed olmalı. Olimpik molimpik stad bize yaramaz. Gs olimpiyat stadında oynayamadı alternatifi vardı iyi kötü. Bizim ise alternatifimiz kalmayacak.

Eğer maksat yatırımsa o bahsedilen alanı doldurup Trabzonspora gelir getirecek kompleks haline getirsinler ama stad olmamalı. Stad kapasitesi zaten tam bir komedi. Avni Aker yüzü görmemiş insanlar İstanbuldaki koltuklarından 50-60 bin kişilik staddan bahsediyrlar. Bedava bilet dağıtsalar orayı dolduramazlar bir kaç maç harici.

Trabzonspor tepeden tırnağa siyasete bulanmıştır. Bunu kimse inkar edemez. Stad hikayeside siyasi bir oyundur. Hala kıyı kanununda bir değişimin olmaması(başbakan söz verdiği halde) bunun en bariz delilidir.

Mehmet ali yılmazın ismini silmeye kalkıyorlarda garibime gidiyor usül. Adam bir tesis kazandırmış takıma. Severiz sevmeyiz kendisini o ayrı konu. Ama o tesisi sevmediğimiz o insan kazandırmıştır. Silmemiz insani olmaz onun adını. Bu durum tıpkı babanızdan kalan bir mülkü başkalarına alın terimle kazandım gibi yutturmak gibi bir şeydir. Adam olana yakışmaz bu.

Forumda bir çok kişinin aynı fikirlere sahip olduğunu bilmek bana güç veriyor....

Dediklerin çok doğru arkadaşım..izninle altına imzamı aıyorum

Obi-Van
22.12.2007, 22:19
birde olimpik havuz koysunlar stada birde engelli koşu pisti artık futboldan hayır görmedik bari onlardan görürüz

bu proje Trabzonsporun tarihindeki en büyük yanlış olacak ve ne yazıkki şu an bu projeyi savunan arkadaşlar (ki projeyi değil aslında albayrağı savunuyorlar) ilerde çok pişman olacaklar ama ne yazıkki iş işten geçmiş olacak

Hekimoğlu
24.12.2007, 09:42
atma nuri din kardeşiyiz.2 sene ulan 2 sene ne ön izin ihalesinden bahsediyorsun.kayseri stadı senden aylar sonra başlattı ikinci yarı açılışını yapacak sen hala ön izin mön izinle uyutmaya çalış bizi.

Faik Yılmaz
24.12.2007, 09:43
18 ayda başladı bitti Kayserinin stadyumu......

biz izinin iznini alamadık hala seviniyoruz....

Faik Yılmaz
24.12.2007, 12:37
ÖRNEK STADYUM-
http://image.haber7.com/haber/85982.jpg

Büyükşehir Belediyesi'nin Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile yaptığı protokol ile hayata geçirilen Atatürk Spor Kompleksi projesinin maliyeti de eski stat yerinin satılması ile karşılandı. Eski stat yerini 100.5 milyon YTL'ye satan Büyükşehir Belediyesi, buradan elde ettiği gelirle Kadir Has Stadyumu'nun da içinde bulunduğu 10 spor tesisini hayata geçiriyor. Üstelik, Kadir Has Stadyumu'nun işletilmesinden de ek gelir elde edilecek. Bahar aylarında hizmete açılacak olan Kadir Has Stadyumu'nun Türkiye'nin en modern stadyumlarından olduğu belirtiliyor. 15 milyon YTL'ye mal olan ve geçen günlerde hizmet vermeye başlayan yeni terminalin maliyeti de İller Bankası kredisinden karşılandı. İşletmesi özel sektöre kiralanan terminal, elde ettiği gelirle kendi kredisini ödeyerek belediyeye yük olmayacak.

mustafa gürsoy
24.12.2007, 13:32
Bazı arkadaşlar Trabzonsporun seçim sürecinde ilgi görmesini bu projeye bağlıyorlar. Sorarım onlara bizim başkan ne iş yapar...

Vakfikebirli
24.12.2007, 14:58
Kongreden evvel Nuri Albayrak radyospor´a baglanmisti, dinleyenler olmustur. Orada stadyum projesini konusurken Internacional kulübünden bahsetti ve örnek göstermisti. Uygulamayi düsündügümüz dolgu alani, stadyum projemizi veya daha dogru tabiriyle tesis projemizi Internacional kulübünün hayata gecirdigini görmek beni umutlu kildi. Ufak bir arastirmayla SC Internacional de Porto Alegre kulübün internet sayfasinda projeyi detaylariyla incelemek mümkün.

Seceneklerde "Patrimonio" altindan bilgilere ulasabilirsiniz.
http://www.internacional.com.br/pagina.php?modulo=4&setor=29

Anladigim kadariyla Internacional kulübü dolgu isini 60li yillarda tamamlamis ve mevcut olan "Beira-Rio" stadini insaa etmis. Zamanla dolgu alanini genisletmis ve acik alan yüzmü havuzu, antrenman sahalari, Internacional park, kücük kilise, otopark vs. faaliyete gecirmis.
Simdi ise stadi modernize ediyorlar. Alani otel, modern otopark, villalar vb. komplekslerle modernize edip ev sahipligi kesinlesen Brezilya 2014 dünya kupasinda 18 stad arasinda yer almayi planliyorlar. Modernizenin maliyeti 800 milyon brez. real (R$) olarak belirtiliyor,yani 300 milyon €. Kulübün kasasindan cikacak para ise toplam maliyetin yüzde 30´u, 90 milyon € civari. Iste projenin videosu...

t01Boc5HfU4

Anlasilan Nuri baskan ve ekibi Internacional´in projesinden esinlenmis. Fark etmez yeter ki olsun. Insaallah Trabzon, Trabzonspor adasini görür. :)

Terzioğlu
25.12.2007, 02:01
Kuzey tv deki spor programında muzaffer ermiş canlı yayın konuğu. (sanırım karambol programı) Stadyum maksimum 35.000 kişilik olacak ve koşu pisti olmayacak diyor. Ve konuşma tarzından anladığım kadarıyla albayrak tekrar aday olacak.

.............................

Egemen
25.12.2007, 05:45
stadı, kompleksi gectim.. bu videoyu yaptırsınlar yıllarca destek vereyim yaptırana :D

ismail tüfekçi
25.12.2007, 10:45
stada dozerler girsin benzinlik ihalesi yapılsın 2 bırezilyalı sıtar geldimi hanginiz albayrakın başkanlığına engel olabileceksiniz albayrak bizi ortakların ve duayenlerin eline bırakma

Faik Yılmaz
25.12.2007, 10:49
Abey görevini layıkıyla yapanlara saygımız sevgimiz sonsuzdur......

ama bugüne kadra pek bir icrrat göremedik maalesef......

hodlu
25.12.2007, 13:20
Öyle stad olmalı ki en az 50 bin kapasite ve oyun alanına yakın olmalı...

Hekimoğlu
25.12.2007, 13:30
stada dozerler girsin benzinlik ihalesi yapılsın 2 bırezilyalı sıtar geldimi hanginiz albayrakın başkanlığına engel olabileceksiniz albayrak bizi ortakların ve duayenlerin eline bırakmavay anasını sayın seyirciler.seçimde alırsınız boyunuzun ölçüsünü susarsınız.duayenlere bırakma demek ha hay allahım.sıtar nerenin kazası oluyor bu arada.

Berat
25.12.2007, 13:30
Aklıma takılan bir nokta; 2011 Olimpiyatları Trabzon'da yapılacaksa, Nuri Albayrak'ın birşey yapmasına gerek var mı? O yapmasa bile devlet zaten bu Olimpik stadı bir şekilde yapmak zorunda değil mi?

Faik Yılmaz
25.12.2007, 13:32
Aklıma takılan bir nokta; 2011 Olimpiyatları Trabzon'da yapılacaksa, Nuri'nin birşey yapmasına gerek var mı? O yapmasa bile devlet zaten bu Olimpik stadı bir şekilde yapmak zorunda değil mi?

yok Albayrak Başkan olmazsa olimpiyatlarda iptal edilecekmiş...... :D

Obi-Van
25.12.2007, 13:34
nuri isterse şampiyonlar liginde şampiyon yapsın bizi, şu ana kadar yaşattığı kabuslar yeterde artar bile , defolsun gitsin istanbul büyükşehir belediyeye halısaha yaptırsın

EmrahYalçınalp
25.12.2007, 13:34
Herkesin dilinde "kıyı kanununda değişiklik" lafı. Değişiklik falan gerekmiyor. Zaten mevcut koşullarda "kamu yararı" kararı bu inşaate izin verir. Ayrıca temcit pilavı gibi yine herkesin dilinde olan "Trabzonspor siyasete bulaştırıldı" lafından da artık kusasım geldi. Siyaset dediğin şey kanun yapıcı ve yürütücü... Onlarla diyalog kurmadan nasıl, ne yapacaksın? Saçma sapan işler... Berlisconi hem başbakan, hem Milan'ın başkanıydı yahu... Porto spor kompleksine kilise yapmış. Bizde adının geçmesi halinde bile neler söylenir, hayal bile etmek istemiyorum...

Bu stadın yapılacağına şahsen inanmıyorum. Çok istiyorum, zorluyorum, ama olmuyor... :) Ama bu stad yapılırsa da Nuri Albayrak'ı ilk gördüğüm yerde elinden öperim, o ayrı.

Burdan boş boş "siyaset" edebiyatı yapıp caka satmakla olmaz bu işler. Trabzonspor siyasete alet edildi deyip besbelli ortada olan bir siyasi görüşe giydirmeye çalışmak en kibar haliyle "yakışıksız" ve alenen siyaseti Trabzonspor'a sokmaktır.

Benzer durum başka bir siyasi eğilim için Atay Aktuğ döneminde yapıldığında da aynı şeyleri söyleiş biri olarak kişisel bir derdimin olmadığını önemle hatırlatırım.

Trabzonspor'un menfaati doğrultusunda siyasi irade de, diğer herşey de diyalog kurulup kullanılması gereken şeylerdir. Fanusta yaşarmış gibi konuşmanın anlamı yok. Yapılan şey Trabzonspor üzerinden siyaset yapmaktan çok Trabzonspor üzerinden muhalefet yapmaya döndü.

Emorfo
25.12.2007, 13:38
Ne oldu üzüldünüz mü yeni stadyum yapılacak diye. Vah vah :)

Berat
25.12.2007, 13:40
Faruk cidden merak ediyorum, biraz uzak kaldım bu konudan, birşeyler kaçırmış olabilirim ama; Nuri Albayrak hiçbir şey yapmasa bile devlet bu stadı birşekilde yapmak zorunda değil mi??

TSezgin61
25.12.2007, 13:43
bu yeni stadyum yapilirsa nuri albayrak sayesinde, yani onun cabalariyla, devlet destegide olsa onun cabalariyla olmustur. bu proje TRABZONUN 100 yili, TRABZONUN YÜZ AKI olur, dünya bizi konusur. ve bu 100 yillik projeyi yapacaksa, ben onun bize cektirdigi 2 senesini sineye cekmeye raziyim. zaten 23 senelik bir hasretimiz var. napalim.

bunu ben istemeyerekde desem bile, bu proje hayata gecsin, benzinlik sorunu tam cözülsünki bitiyor zaten, bide transfer dönemindeki adi gecen futbolculari gercekten kadroya katsin(ersun yanali ozaman görecek herkes), ozaman nuri albayragin elinden baskanligi alacak kimseyi göremiyorum ben...

Emorfo
25.12.2007, 13:49
Berat

Hayır ne alakası var. Stat projesi Albayrak'ın verdiği sözlerden biriydi. Hatta bir röportajında stat projesinin şampiyonluktan daha önemli olduğunu söylemişti. 2011 gençlik oyunları sadece güzel bir tesadüf. Trabzon 2011 oyunlarını almasaydı bugün Avni Aker yıkılıp yeni stat inşaa ediliyor olacaktı. Albayrak bu oyunları da bahane göstererek hem stat işini devletle ortak yapmak hem de Trabzonspor'a kalıcı gelirler kazandırmak istiyor. Yani dolgu alanı projesi tamamen Albayrak'ın projesidir. Bu projede de Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay sonsuz destek veriyor. Geçen sene bu başlıkta Mehmet Atalay ile yaptığım konuşmayı aktarmıştım. 2011 oyunları çok önemli değil Trabzon şehri bu haliyle de mevcut Avni Aker stadı ile de bu oyunları çok rahat düzenleyebilir. Sadece güzel bir bahane diyelim 2011 oyunlarına. Devlet bu oyunlar için Trabzon'da yeni spor tesisleri zaten yapacaktı. Kapalı spor salonları yüzme havuzları felan. Bu proje ile yeni dolgu alanına yapıalcak bu tesisler. Çok fazla değişen bir şey yok. Ayrıca bilmiyorum ne kadar doğrudur Trabzonspor Kulübü stadın üstündeki çamlıkta yani Jandarma Komutanlığı'nın olduğu yerde bir arazi almış, bir kaç sahalık tesiste oraya kurulacakmış. Kamp merkezi gibi bir şey. Yakında bu konu da netlik kazanır.

Muzafer Ermiş'in açıklamaları umarım doğrudur. Yapılacak statda koşu pisti olmamalıdır. İngiliz statları gibi kutu gibi akustiği çok iyi olan bir futbol mademiz olmalıdır.

Bülent Bayraktar
25.12.2007, 13:51
olimpik stad olacaksa tribünler yakın olmayacaktır -ki bu bizim işimize gelmez

Berat
25.12.2007, 13:51
Eyvallah, sağol açıklamaların için.. Umarım söylediğin gibi koçu pistsiz bir stadımız olur..

Hekimoğlu
25.12.2007, 13:57
Ne oldu üzüldünüz mü yeni stadyum yapılacak diye. Vah vah :)
yapılacak edileceklerle geçti ömrümüz nafile.

Faik Yılmaz
25.12.2007, 14:01
Berat

Muzafer Ermiş'in açıklamaları umarım doğrudur. Yapılacak statda koşu pisti olmamalıdır. İngiliz statları gibi kutu gibi akustiği çok iyi olan bir futbol mademiz olmalıdır.

bizim istediğimizde o zaten. böyle bir stadyuma kim hayır diyebilirki. yeterki ucube ne idüğü belirsiz bi şeyi stadyum diye yutturmasınlar bize.....

Faik Yılmaz
25.12.2007, 14:05
Yalnız stadyum yapılacak diye üzüldünüzmü lafı hiçte yakışmadı.....

siz bugüne kadar yapılmadığına sevindiyseniz bizde şimdi yapıldığına üzüldük gibi bi cevabı olur bu sorunun......

antagonist
25.12.2007, 14:09
Herkesin dilinde "kıyı kanununda değişiklik" lafı. Değişiklik falan gerekmiyor. Zaten mevcut koşullarda "kamu yararı" kararı bu inşaate izin verir. Ayrıca temcit pilavı gibi yine herkesin dilinde olan "Trabzonspor siyasete bulaştırıldı" lafından da artık kusasım geldi. Siyaset dediğin şey kanun yapıcı ve yürütücü... Onlarla diyalog kurmadan nasıl, ne yapacaksın? Saçma sapan işler... Berlisconi hem başbakan, hem Milan'ın başkanıydı yahu... Porto spor kompleksine kilise yapmış. Bizde adının geçmesi halinde bile neler söylenir, hayal bile etmek istemiyorum...

Bu stadın yapılacağına şahsen inanmıyorum. Çok istiyorum, zorluyorum, ama olmuyor... :) Ama bu stad yapılırsa da Nuri Albayrak'ı ilk gördüğüm yerde elinden öperim, o ayrı.

Burdan boş boş "siyaset" edebiyatı yapıp caka satmakla olmaz bu işler. Trabzonspor siyasete alet edildi deyip besbelli ortada olan bir siyasi görüşe giydirmeye çalışmak en kibar haliyle "yakışıksız" ve alenen siyaseti Trabzonspor'a sokmaktır.

Benzer durum başka bir siyasi eğilim için Atay Aktuğ döneminde yapıldığında da aynı şeyleri söyleiş biri olarak kişisel bir derdimin olmadığını önemle hatırlatırım.

Trabzonspor'un menfaati doğrultusunda siyasi irade de, diğer herşey de diyalog kurulup kullanılması gereken şeylerdir. Fanusta yaşarmış gibi konuşmanın anlamı yok. Yapılan şey Trabzonspor üzerinden siyaset yapmaktan çok Trabzonspor üzerinden muhalefet yapmaya döndü.

Çok güzel açıklamışsınız,tebrikler...

Her gün aynı lafları burada okumaktan ben de bıktım. "Trabzonspor siyasete bulaştı.","Albayrak stadı yapıp,parayı götürecek." vs... Yeter yani...

ferhaTS87
25.12.2007, 14:13
tartan pıstlı statlardan kacıyo takımlar bız ıse tartan pıstı daha genıs olan olımpyat tarzı stad yapmak ıcın ugrasıyorus

Samet Yildirim
25.12.2007, 14:23
Stad konusunda hic bisi anlamadim ben...DERGI 60 bin diyor...Muzaffer ermis 35 bin ve kosu pisti yok diyor hic bisi anlamadim...

Emorfo
25.12.2007, 14:25

siz bugüne kadar yapılmadığına sevindiyseniz bizde şimdi yapıldığına üzüldük gibi bi cevabı olur bu sorunun......

Valla Faikcim ne biliyim yazdıklarınızı okuyunca o anlamı çıkıyor. Stat yapılacak olmasına üzülen bir taraftar topluluğu gözlemliyorum. Bunun da nedeni sanırım Albayrak yapacaksa stat yapılmasın anlayışının bir tezahürü olabilir. Yani kişiler Trabzonspor'dan önde gelir oldu. Kim yaparsa emeği kim geçerse dua ederiz teşekkür ederiz. Malum bu stadı benim kadar isteyen yok sanırım. Bu stat yapılırsa Trabzonspor'da herşey değişecektir. Bu kıvılcım için adam gibi modern bir stat lazım.

Faik Yılmaz
25.12.2007, 14:29
Tartan pisti olmayn üstü kapalı maçın yarısında direkleri izlemeyeceğimiz bir stadyuma kimsenin hayır diyeceğini zannetmiyorum.....

Bankalar size kredi verdiğinde 3-4 taksidi ödemezseniz bi güvensizlik olur. bir daha zor kredi verirler size. bu güvenle ilgili bir mesele. Bne Albayrakın şimdiye kadar yapamadığı icraatlarına karşın milletin güvensizliği olarak nitelendiriyorum bu olayı.....

Obi-Van
25.12.2007, 14:41

boşverin bu pankartçı taraftarların söylediği sözleri, onlar takım ligi 2. bitirdiği zaman bile bundan memnun olmayıp sinirlerinden kudurmuşlardı, şimdi takım küme düşse gayet memnun olurlar istikrar diyen kendileri nede olsa, albayrak gidince bir daha göremeyeceğiz özleyeceğiz kendilerini

Emorfo
25.12.2007, 14:53
Obi Van saçma sapan yazıp durma herkes gider biz kalırız merak etme. Hastayım sizin şu netten atıp tutmalarınıza. Karşınızdaki insanları tanımıyorsunuz bilmiyorsunuz Don Kişot gibi hayali bir düşman bellemişsiniz salvo yapıp duruyorsunuz. Ayrıca şu siz biz muhabbeti garip olmaya başladı. Madem Trabzonspor'u çok seviyorsun debakiyim şimdiye kadar Trabzonspor için ne yaptın. Dergi aldığını bile sanmıyorum.

Terzioğlu
25.12.2007, 15:10
Insallah bu stat (yapilirsa) kosu pisti olmayan bir stat olur. Aksi taktirde hic zahmet etmelerine gerek yok. Mevcut stadl biraz ugrasirlar olur biter...

Ercan DEMİR
25.12.2007, 15:14
İnşallah bu stad her halukarda yapılır. Yapılacak en kötü stad bile avni akerden iyi olacaktır. En azından modern olur, kale arkaları yüksek olur ve direkleri izlemek zorunda kalmayız. En önemlisi muhteşem bir tesise sahip oluruz.

Vakfikebirli
25.12.2007, 15:18
Kosu pistine cok takiliyoruz. Dünyada örnekleri cok. Saha alanina yaklasan tribün modeli yaparsin olur biter. Projenin bütünlügüne ve büyüklügüne bakarsak olayin maddi boyutu önemsenmeyecek kadar az. Evvelki sayfaya ekledigim video´ya bakin (dakika 7:32). :)

Adem Erdoğan
25.12.2007, 15:38
şu dediklri projeyi yapsınlarda koşu pisti deil isterse uçak pisti koysunlar.

Adem Erdoğan
25.12.2007, 15:38
şu dediklri projeyi yapsınlarda koşu pisti deil isterse uçak pisti koysunlar.

İskender
25.12.2007, 16:43
Şimdilik sadece Maketi bile olsa yazılan yorumları okumaya yeğlerim yapılacağına inanmayı...
Olay sadece yorum yazmaya döndü, sürekli yapılamaz,yapmazlar diyerek ne kazanıyoruz anlamış değilim...

Bunun projesinin kamuoyuna duyurulması demek bu yola girmek demek...Bu yoldan da dönüş olmayacağınıda ilan etmek demek...

Artık bırakalım niyet okumayı, insanlar hakkında güzel şeyler düşünelim, çokmu şey kaybederiz...

bosver.sene
25.12.2007, 17:43
Stad Olimpik falan diyorlar da değil . 5.000 koltuk eklemeli olacak . Sade olimpiyatlarda olimpik stad qrüntüsü hakim olacak .

28TS61
25.12.2007, 17:46
her saat yeni bi stad projesi uretiliyor. bence temel atilana kadar en iyisi kilit gerek bu topice

Can
25.12.2007, 18:39
olimpik olmayacakmış 35000 kişilk olacakmış inş yapılır yaw

Ahmet Karadeniz
25.12.2007, 18:57
arkadaslar suana kadar bende bu stad ın yapılcagına inanmıyodumm ama ist tanıdıgım bi ust duzey bir devlet gorevlisene sordumm satd yapılcak mı diyee banamerak etme bu stad yapılcakk dediii(guvenilir bi kaynaktan alınmıstır) ayrıca stad ın tapusuda trabzonspor un uzerine olacakmısss

Obi-Van
25.12.2007, 19:32
Obi Van saçma sapan yazıp durma herkes gider biz kalırız merak etme. Hastayım sizin şu netten atıp tutmalarınıza. Karşınızdaki insanları tanımıyorsunuz bilmiyorsunuz Don Kişot gibi hayali bir düşman bellemişsiniz salvo yapıp duruyorsunuz. Ayrıca şu siz biz muhabbeti garip olmaya başladı. Madem Trabzonspor'u çok seviyorsun debakiyim şimdiye kadar Trabzonspor için ne yaptın. Dergi aldığını bile sanmıyorum.

albayraktan önce dergide aldım formada, kravatta şapkada ama bir gün olsun o albayrak denilen kişi yüzünden bunları giyip dolaşamadım saha sonuçlarından değil, o formayı gören kişi sen o malum partilimisin diye soruluyor çünkü o iğrenç şeyle özdeşleştirmişiz takım artık

bilet alırız para alırız forma alırız parası kimbilir nereye döner, o bahsettiğiniz dergi farkındamısınız bilmem ama albayrağın kişisel propoganda yayını olmuş

kayseri bitirdi stadı hala bunlar oy derdinde çünkü bu yönetim oy derdinde hizmet değil, hizmet derdinde olan adam çoktan stadı yapardı

Oğuzhan Turhan
25.12.2007, 19:44
albayraktan önce dergide aldım formada, kravatta şapkada ama bir gün olsun o albayrak denilen kişi yüzünden bunları giyip dolaşamadım saha sonuçlarından değil, o formayı gören kişi sen o malum partilimisin diye soruluyor çünkü o iğrenç şeyle özdeşleştirmişiz takım artık

bilet alırız para alırız forma alırız parası kimbilir nereye döner, o bahsettiğiniz dergi farkındamısınız bilmem ama albayrağın kişisel propoganda yayını olmuş

kayseri bitirdi stadı hala bunlar oy derdinde çünkü bu yönetim oy derdinde hizmet değil, hizmet derdinde olan adam çoktan stadı yapardı

Sizin aranızda geçen bi konuya müdahil olmak istemezdim ama çok komiksiniz...
Demek trabzonspor forması giyince malum partili oluyormuşuz,gerçekten çok komiksiniz ve hatta bulunduğunuz çevre sizden daha komik...

Adem Erdoğan
25.12.2007, 19:49

saçmalamakta yılın enleri arasına girme yolunda baya yol katettin.devam et.

EmrahYalçınalp
25.12.2007, 20:04
Bu kadar takıntılı bir çevren varsa avatarını değiştir bence. McGregor özel yaşamında kilt giyer, malum. İş açarsın başına... :)

My
25.12.2007, 20:16
Stad konusunda hic bisi anlamadim ben...DERGI 60 bin diyor...Muzaffer ermis 35 bin ve kosu pisti yok diyor hic bisi anlamadim...Bana kalırsa tüm spor komplekslerinin toplam seyirci kapasitesinden bahsediyor olsalar gerek. 35 binlik stat diye bir kaç oldu deklare ediyorlar.

Emorfo
25.12.2007, 20:21

Bu ne ya :)
Tamam kimse memnun değil Albayrak'tan da yok efendim forma giyince o partili oluyormuşuz felan baya abes olmuş. Seni bilmem ama ben yapı gereği iyi günde çok fazla forma giymem atkı takmam. Ancak kötü günlerde ise inadına atkı takarım inadına forma giyerim. Yok efendim başkana kızdım daha Trabzonsporlu değilim, dergi almam, forma giymem felan fistan feşmekeşlerle uğraşmam. Pireye kızıp yorgan yakmam. Böyle bir mantık olabilir mi. Atay Aktuğ'a da çok kızıyordum ama dergi almamazlık, forma giymemezlik yapmıyordum. Nasıl bir mantığın var şaştım doğrusu. Ya çok derin bir siyasi görüşe sahipsiz hayata hep bu pencereden bakıyorsun ya da ne dediğini bilmiyorsun. Ona buna kızıp Trabzonspor ile alakalı görevlerini yerine getirmeyeni ben taraftar olarak kabul etmiyorum. Bu mantıkla hiç bir yere varamayız.

Ünal Er
25.12.2007, 21:06
Olimpiyat stadının maliyeti 150.000.000$'ı civarında oldu. Bence bu stadın nasıl hangi kaynakla yapılması gerektiğini tartışmak daha doğru

Sunny53
25.12.2007, 21:17
Trabzonspor da siyaset her yere el atmış
kimi akp diyor kimi bilmem kaç p
beni ilgilendirmez
beni Trabzonspor ilgilendirir
bu arada stad yapacaklarmış
paraları varsa buyursun yapsın
zaten para gökten yagıyor ya da
şalvarları var sürekli para fışkırtıyor
bilmem işte parayı bulsunlar isterse
albayrak kendi heykelini yaptırsın
ama KENDİ PARASIYLA

Ünal Er
25.12.2007, 21:18
bu işin sağı solu ortası gerisi yok herkes bu iş için elinden ne geliyorsa yapmalı. Olumlu düşünceler ortaya koymalı. Proje aşamasında en iyisi bulunmalı. Ben hep şunu savundum iki katlı komple bütün sahayı dolaşan localar olsun. Ve de locaların isim hakklarının daha stad yapılırken satalım ve sonsuza dek öle kalsın. Ahmet locası Mehmet locası, 2 sene sonra satılığa çıksa bile isim sabit kalsın. Dolayısıyla bir kere satılsın. 300-400 loca. Ertesi sene boş kalsa ne yazar. Bütün locaların isim haklarını 200.000$ carpı 400 direk kasaya. Bütün Avrupa ve Amerikada oturan TRABZON'lu zengin kardeşlerimiz ailelerin isimlerini yaşatmak için alacak. Bide stadın dışına pano. Burası bilmem kim ailesinin locası. Adam Avrupada ama ismi Trabzonda
Satdı iki katlı yap 4 taraf iki kat. 8 adet ismi satılacak tribün

Mayls
25.12.2007, 21:35
Olimpiyat stadının maliyeti 150.000.000$'ı civarında oldu. Bence bu stadın nasıl hangi kaynakla yapılması gerektiğini tartışmak daha doğru
Projeyi Devlet gerceklestirecek. Havaalaninin genisletilmesi nedeniyle Mehmet Ali Yilmaz Tesisleri kaldirilacak. Bunun yerine adada Spor Tesisleri yapilacak. YÜzme Havuzu, Stadyum vs ise 2011 Olimpiyatlari icin yapilacak. Yani Albayrak'in demesi kulübün kasasindan para cikmayacak.

Mayls
25.12.2007, 21:46
bu işin sağı solu ortası gerisi yok herkes bu iş için elinden ne geliyorsa yapmalı. Olumlu düşünceler ortaya koymalı. Proje aşamasında en iyisi bulunmalı. Ben hep şunu savundum iki katlı komple bütün sahayı dolaşan localar olsun. Ve de locaların isim hakklarının daha stad yapılırken satalım ve sonsuza dek öle kalsın. Ahmet locası Mehmet locası, 2 sene sonra satılığa çıksa bile isim sabit kalsın. Dolayısıyla bir kere satılsın. 300-400 loca. Ertesi sene boş kalsa ne yazar. Bütün locaların isim haklarını 200.000$ carpı 400 direk kasaya. Bütün Avrupa ve Amerikada oturan TRABZON'lu zengin kardeşlerimiz ailelerin isimlerini yaşatmak için alacak. Bide stadın dışına pano. Burası bilmem kim ailesinin locası. Adam Avrupada ama ismi Trabzonda
Satdı iki katlı yap 4 taraf iki kat. 8 adet ismi satılacak tribün

Tribün isimleri neden sabit kaliyor onu anlamadim. Isim hakkini 1 yilligina kiralasak daha karli olur kanaatimce. Hem bence kimse sirf ismi tribünle anilmasi icin o kadar para ödemeyecektir. Bu isi sirketler yapar. Örnegin Sükrü Saracoglu stadinda "Migros Tribünü" var. Gerci kim alirsa alsin önemli olan kulübün kasasina girecek olan para.

Eren Uğur Ayar
26.12.2007, 19:31
Trabzonspor'dan İMKB'ye yazı

http://www.spor61.net/images/news/trabzonspor_logo.jpg

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na yazı gönderdi.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) gönderdiği yazıda, Trabzonspor Spor Kompleksi Projesi'yle doğrudan bağlantıları olmadığını bildirdi.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş'den İMKB'ye gelen yazıda şöyle denildi: ''Trabzonspor Kulübü Derneği kapsamında yapılması planlanan Trabzonspor Spor Kompleksi Projesi'nin şirketimiz ile doğrudan bir ilgisi bulunmamaktadır.

Fakat projenin içerisinde yeni bir stadyumun da bulunması dolayısı ile proje bitiminde, şirketimizin maç hasılatları ve reklam gelirlerinde belirli bir artış olabileceği gerçeği de mevcuttur. Projenin ilerleyen aşamalarında ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.''

ayvaz
26.12.2007, 21:14
Bunlar stst filan yapamazlar çünkü yönetime geldiklerinden beri bu kaçıncı
Stat projesi Allah aşkına. ve bunların bu güne kadar yaptıkları içraatlar belliki
kalsın stat yapsınlar onlar burhan altın topu gibi PABUCUMUN KENARI

ayvaz
26.12.2007, 21:15
Bunlar stst filan yapamazlar çünkü yönetime geldiklerinden beri bu kaçıncı
Stat projesi Allah aşkına. ve bunların bu güne kadar yaptıkları içraatlar belliki
kalsın stat yapsınlar onlar burhan altın topu gibi PABUCUMUN KENARLARI

hakantpl
26.12.2007, 22:22
biz stad projesinden bahsederken kayserinin böle bir projesi bile yok ama bir kaç ay sonra yeni stat da maçlarını yapacaklar

EmrahYalçınalp
26.12.2007, 23:31
Bu stadyum konusunda benim endişelerim de had safhada... Ama uçsuz bucaksız Kayseri ile stadyum yapmak için denizi doldurmaktan bahseden Trabzon'u da inşaat fizibiletisi açısından karşılaştırmamak lazım. Şu an Kayseri'nin yüzyıllardır var olan arsasını elde edebilmek için alınmış izinden bahsediyoruz sadece :) Yani tüm izinler alınacak, inşaat başlayacak, aylar geçecek, o saha dolacak ve ancak Kayseri'nin kazma vurduğu zamanki haline gelmiş olacağız.

Samet Türkmen
27.12.2007, 00:43
Bu stadyum ''ütopya'' olmaktan ileri birşey değil bence şu an.İnşaAllah yanılırım.

Seda
27.12.2007, 02:05
Yok yok.. Er gec olacak biliyorum.. Ama daha hayatimin baharinda oldugum halde görebilecegimi sanmiyorum.. :rolleyes:

Sunny53
27.12.2007, 11:12
olmuyacak duaya amin diyen var mı?

İHSAN
27.12.2007, 11:44
Kayserispor 19 Mayısta açmayı planlıyormuş stadyumlarını. Darısı başımıza.

Nytre
27.12.2007, 13:06

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na yazı gönderdi.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na (İMKB) gönderdiği yazıda, Trabzonspor Spor Kompleksi Projesi'yle doğrudan bağlantıları olmadığını bildirdi.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Ticaret A.Ş'den İMKB'ye gelen yazıda şöyle denildi: ''Trabzonspor Kulübü Derneği kapsamında yapılması planlanan Trabzonspor Spor Kompleksi Projesi'nin şirketimiz ile doğrudan bir ilgisi bulunmamaktadır.

Fakat projenin içerisinde yeni bir stadyumun da bulunması dolayısı ile proje bitiminde, şirketimizin maç hasılatları ve reklam gelirlerinde belirli bir artış olabileceği gerçeği de mevcuttur. Projenin ilerleyen aşamalarında ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.''

bu projeyi sahiplenen trabzonspor yönetimi burada yapılacak projenin trabzonsporun 10 yılını kurtaracağını söyleyip durdu. (projeyi devlet yapacak kaç kere söyledik bunu tabi biliyorlardı)

şimdi böyle bir açıklama yapıyorlar resmen kendilerini "YALANLIYORLAR"...

çıkıp bir kelime laf edebilecek yüz kaldımı acaba kendilerinde?

sonra da bizi karalayacak engelleyecek açıklamalar yapılıyor diye veryansın ediyorlar.

siz bir şey yapın biz de tebrik edelim ama yok! 2 yıldır bir santim ilerlemiş mi kulüp ?

Faik Yılmaz
27.12.2007, 13:19

Olabileceği denilerek kendilerininde bu projeye inanmadıklarını ispatlıyorlar.....
ne demek olabileceĞi ya olur ya olmaz......

olabilebilme ihtimali olmakla birlikte olamama ihtimalide mevcuttur..komediye döndü bu iş resmen :)

görüldüğü üzere bu projenin oluş aşamasnda Nuri Albayrakın olması yada olmaması bi şey farketmiyor.....

Emorfo
27.12.2007, 13:43
Projenin direk Trabzonspor'la alakası yok. Yani projeyi kulüp yaptırmıyor, borsada olan bir şirketin mali durumu bellidir, kendi imkanları ile yapamayacağı ortadadır. Gerek duyulmuş ki bu da borsaya bildirilmiş. Gs, stadını kendisi mi yapıyor veya Kayserispor.:) Bu proje için Trabzonspor'un cebinden para çıkmayacağı açıklanmıştı. Yani şaşılacak bir durum değil. Trabzonspor açısından stadını sıfır maliyetle yapmak bir başarıdır. Üstüne bir de yeni statda koşu pisti olmazsa tadında yenmez. Daha ne istiyorsunuz Allah'tan belanızı mı :)

Faik Yılmaz
27.12.2007, 13:51
Farukçum bende başına bir şey geldi zannetmiştim..... iyiki geldin.....

o dediğin şey başımıza tam 2 yıl önce gelddi.:) 2. kez gelmesine hiç gerek yok.....

Gelirin olabileceği konusu hiç aklını çelmiyormu.. Kesin bir ifade yok. Hani uzun yıllar sürecek gelir getirecek bir proje idi...

Yılmaz Erdoğan şiiri gibi oldu bu proje : " Ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdim."

Emorfo
27.12.2007, 14:07
Cümleleri cımbızla alıp boşuna laf kabalığı yapıyorsun :)

Kesin bir cümle yok diye tüh şimdi bu proje bizim gelirlerimizi arttırmayacak mı. Boş işlerle uğraşıyoruz. Herşeye muhalefet olacam diye kasmayın kendinizi bu kadar. Bir kerede şöyle deyin bu projeye hükümet destek veriyor, Gs ve Kayserispor'un statları nasıl yapılıyorsa Trabzon'un stadı da öyle yapılacak. Artık sadece stat projesi değil bu, Trabzon'a devlet yatırım yapıyor Trabzonspor'da bundan payını alacak. Albayrak çalışmış didinmiş işi bu noktaya getirmiş, daha önce hiç inanmıyordunuz, biraz ilerleme var demek ki. Trabzonsporluyum diyen bu projeye destek verir, saçma sapan şeylerle uğraşmaz.

Mustafa AYDIN
27.12.2007, 14:08
olmuyacak duaya amin diyen var mı?

Ya tutarsaa :)

Faik Yılmaz
27.12.2007, 14:20
Cümleleri cımbızla alıp boşuna laf kabalığı yapıyorsun :)

Kesin bir cümle yok diye tüh şimdi bu proje bizim gelirlerimizi arttırmayacak mı. Boş işlerle uğraşıyoruz. Herşeye muhalefet olacam diye kasmayın kendinizi bu kadar. Bir kerede şöyle deyin bu projeye hükümet destek veriyor, Gs ve Kayserispor'un statları nasıl yapılıyorsa Trabzon'un stadı da öyle yapılacak. Artık sadece stat projesi değil bu, Trabzon'a devlet yatırım yapıyor Trabzonspor'da bundan payını alacak. Albayrak çalışmış didinmiş işi bu noktaya getirmiş, daha önce hiç inanmıyordunuz, biraz ilerleme var demek ki. Trabzonsporluyum diyen bu projeye destek verir, saçma sapan şeylerle uğraşmaz.

Dikkatini çekerim Kayseri stadyumunu bitirdi bile bizden sonra başladılar bitirdiler....

Gs de en azından temel attı......

Devlet yapacak diyorsun 2008 yılı bütçesi çoktan bağlandı. yeni yatırımlar için 1 kuruş dahi ödenek ayrılmamaış. nasıl yapacakalr...

sonra 2 yıldır beklenen bir kıyı kanunu var buda halledilmemiş. ne yapılacak....nasıl yapılacak belli değil.

diyorsunki stadyuma sevinmeyen Trabzonsporlu olamaz. bu proje değil resmen masal......masallara inanacak yaşı çoktan geçtim

Tolpaş61
27.12.2007, 15:09
yapsalarda............yapmasalarda.............şam piyonluk isteriz gerisi hikaye.

Emorfo
27.12.2007, 15:13
Kayserispor'un stadını büyükşehir belediyesi yapıyor. Kadir Has ta ölmeden önce proje için 10 trilyon bağışladı. Belki sen daha önce duymadın ama Kayserispor'un stat projesi de bir kaç yıl konuşuldu. Belediye mevcut stadın arazisinin üst kullanım hakkını alarak kendi arazisine yeni stadı inşa ediyor. Mevcut stat şehir merkezinde kaldığı için değeri oldukça yüksek. Onların durumu bu.

Gs 10 senedir stat yapacak. Devlet desteği ile temelini yeni attılar statlarının. Ali Sami Yen Stadı'nın kullanım hakkına karşılık TOKİ Seyrantepe'de stat yapacak. Adamlar 10 sene bu stadı konuştu durdu. Üstüne maketler mi dersiniz ABD şirketi ile sözleşme imzalamak mı dersiniz bir sürü şeyler oldu.

Trabzonspor'da ise Atay Aktuğ'un son senesinde ciddi ciddi konuşulmaya başlandı yeni stat projesi. Albayrak ise stat yapacağım diye geldi. Avni Aker yıkılıp yapılsın, şehir dışında yapılsın derken bu son proje ortaya çıktı. Hollanda firmasına yaptırılan ilk proje güzeldi. Detaylı fizibilete çalışması ben de hala duruyor. Daha sonra 2011 Yaz oyunlarının Trabzon'a alınması ile bu son dolgu alanı projesi ortaya çıktı. E haliyle zor bir proje. Ancak devlet ve hükümet desteği ile çok kolay yapılacak bir proje. Albayrak ta bunun için sadece en ehil bir araçtır. Başkası olsa bu proje biraz zor yapılır. Yani hem bu projeyi yapmak isteyeceksin hem bunun için yaptırım gücün ve etkin gücün olacak hem de inşaat işinden anlayacaksın. Bu yüzden Albayrak bu iş için en uygunu. Albayrak başkan olduğunda sizler belki şampiyonluk yıldız mıldız için adamı desteklediniz ama ben stat için istedim başkan olmasını. Zira ben Trabzon ve Trabzonspor'dan zaten umudumu kesmiştim. Özellikle Kiev ve Anortosis maçlarından sonra. Trabzonspor'un nefesi gücü takati şampiyonlar ligi ve şampiyonluk için yeterli olmadığı gördüm. Orda çaresizliği, gücümüzün yetmemesini gördüm. Takım iyi olsun diyoruz ancak rakiplerimizin bütçesi aldı başınmı gitti. Eskidendi forma için oynamak. Devir artık maddi güç devri. O olmadan şampiyonluk çok zor. Bunun için de kulübün yeni bir stada yeni tesislere ihtiyacı var, çehresini değiştirip 96 senesinden beri üstündeki karabulutları dağıtması gerekiyor. Zihniyetin değişmesi gerekiyor. Bunun için de önce yapıların değişmesi lazım. Özetlersek bu proje biraz uzun sürecektir. Hepsi 2 senede yapılamaz. Zaten bölüm bölüm yapılacak. Bunun için de devletin yatırım programına alması gerekmiyor. üstelik resmi işlerin çoğu bitti gibi. Denizi doldurma izni de alındı. Yani bu projeye hayal demek için dünyadan haberinizin olmaması gerekiyor ki öyle sanıyorum ki yok. Stat bitince de hayali stada gelmezsiniz dimi :)

Faik Yılmaz
27.12.2007, 15:14
olimpik olursa zaten yanına bile uğramam...... :)

bu arada stadyum projesi ile ilgili 10 gün sonra büyük gelişmeler olacakmış.....

Nytre
27.12.2007, 17:18
burada değinmek istediğim nokta stadı bir başarı abidesi olarak kendilerine yıkmaya çalışan insanların sonra çıkıp bizim bu işle ilgimizin yok demesi.

bu işle ilgileri olamaz çünkü bu işi zaten yapacaksa devlet yapacak. hem bu proje trabzonsporun çizdirdiği bir proje değil mi .yani devlet çıkıp böyle bir proje mi çizdi yoksa trabzonsporun tuttuğu adamlar mı çizdi? arada fark var.

durum vaziyet bundan ibaret. hem proje için yeni bir yer daha söz konusu ancak bu sadece dedikodu.

"çimento fabrikası ve onun rize tarafında kalan geniş araziye stadın yapılması" çimento fabrikasının boşaltılması ve yanındaki araziye dahil edilmesi ile birlikte çok daha geniş bir araziye stad ve diğer unsurlar yapılabilir ayrıca diğer tarafta tek yol var iken burada alt ve üst yollarla bağlantı yolları mevcut.

albayrakın stad projesini sahiplenip sanki onun sayesinde olduğunu gösterip bizlere yamaya çalışması son bulmuştur. trabzonsporun oradaki tek rolü yapılacak stadı kiralamak o kadar. stadı yapacak olan devlet tesisleri yapacak olan devlet.

faruk özak'ı eleştirmek için ya da başka bir amaçla değil ancak ona sormak lazım "trabzonspor için akyazı projesine hukuka aykırı " derken istanbul takımlarına peşkeş çekilen araziler hukuki mi ? acaba onlar için de tv.lere çıkıp bu kadar CESUR açıklamalar yapabilir mi? hiç sanmıyorum. GÜCÜ yetmez.

o zaman insan şunu çıkartabiliyor iki olayı karşılaştırıp "demek ki trabzonsporda başka dolaplar dönüyor"...

Terzioğlu
28.12.2007, 20:06
olimpik olursa zaten yanına bile uğramam...... :)

bu arada stadyum projesi ile ilgili 10 gün sonra büyük gelişmeler olacakmış.....

Sana inanmadigimdan degil ama kaynagin nedir?

Travelair
28.12.2007, 20:39
Hiçbirşey anlamadım. Dergide otel, tesis, stadyum, kapalı spor salonu, gar, liman vs görünüyor... Bu durumda biz yapıyoruz olarak algılanmaz mı? Adı Trabzonspor spor kompleksi... Şirket doğrudan ilgili değil ne demek? Kıyı doldurma ihalesini almadık mı? Bir de onca tesisi nasıl kendimiz yapacağız? Devlet desteği şart. Devlet herkese yardım ediyor Konya, Bursa, Ankara takımları, Antalyaspor, Kayseri takımları, Sivas, Kasımpaşa, 3 ukalalara verilen hibe edilen?? milyar dolarlık araziler...O halde burayı da yapıp bize hibe etsinler

Uğurtan
28.12.2007, 20:51
Hiçbirşey anlamadım. Dergide otel, tesis, stadyum, kapalı spor salonu, gar, liman vs görünüyor... Bu durumda biz yapıyoruz olarak algılanmaz mı? Adı Trabzonspor spor kompleksi... Şirket doğrudan ilgili değil ne demek? Kıyı doldurma ihalesini almadık mı? Bir de onca tesisi nasıl kendimiz yapacağız? Devlet desteği şart. Devlet herkese yardım ediyor Konya, Bursa, Ankara takımları, Antalyaspor, Kayseri takımları, Sivas, Kasımpaşa, 3 ukalalara verilen hibe edilen?? milyar dolarlık araziler...O halde burayı da yapıp bize hibe etsinler
Borsaya açık olan şirketle alakası yok ama gerçektende.. Mesala futbol takımıyla da direkt bir alakası yok.. Bir futbolcu satılsa geliri bu şirkete hiçbir şekilde ulaşmıyor.. Ya da hissedarlar hak iddia edemiyorlar..:) Bunun gibi.. Spekülatif şeyler oluşmasın borsada diye böyle bir açıklama yapıldı normal yani :)

Nytre
28.12.2007, 21:23
işi eğri oturup doğru konuşalım. trabzonspor ile borsadaki trabzonspor farklı dünyalar değildir.
baştan beri bu projenin trabzonsporun projesi olmadığını söyleyip durdum. bunun trabzonsporla uzaktan yakından alakası yoktur. nuri albayrakın yaptığı cambazlığı hala göremiyoruz. imkb.de açıklanan olay da albayrakın kurnazlığını kanıtlayan bir durum.

bugün de stat projesi için bir şeyler dağıtılmış. ne olduklarını tam bilmiyorum elime de geçmedi henüz ancak STAD projesi ile KANDIRILMAK istenen milyonlarca insan var ve bir çoğu da olayın özünü bilmediği için umutlanıyor. oysa umutlanacak bir şey yok çünkü bizim olan bir şey yok

Uğurtan
28.12.2007, 22:07
işi eğri oturup doğru konuşalım. trabzonspor ile borsadaki trabzonspor farklı dünyalar değildir.
baştan beri bu projenin trabzonsporun projesi olmadığını söyleyip durdum. bunun trabzonsporla uzaktan yakından alakası yoktur. nuri albayrakın yaptığı cambazlığı hala göremiyoruz. imkb.de açıklanan olay da albayrakın kurnazlığını kanıtlayan bir durum.

bugün de stat projesi için bir şeyler dağıtılmış. ne olduklarını tam bilmiyorum elime de geçmedi henüz ancak STAD projesi ile KANDIRILMAK istenen milyonlarca insan var ve bir çoğu da olayın özünü bilmediği için umutlanıyor. oysa umutlanacak bir şey yok çünkü bizim olan bir şey yok
Emin beni tanıosun Albayrak karşıtlığımın derecesini de biliyorsun ama sapla samanı ayırt edelim.. Bu olay kulübün kurumsal yapısıyla alakalı şirketlerimiz var bizim tek bir şirket değiliz.. Borsaya açık olan şirketimizle hiçbir alakası yok bu olayın bunu borsaya bildirmek zorundasın.. Spekülasyonların borsadaki önemini herkes bilir...

AYYILDIZ
29.12.2007, 00:40
Albayrak ne yapip edip bu projeyi hayata gecirmelidir insallahta bu stad yapilacak.Trabzonsporun gelecegidir bu proje

Cem Balcı
29.12.2007, 01:36
şimdi stadyum ayağına albayrak yine yönetimemi aday olcak.yine başa dönüyoruzz...

pReN@_61
29.12.2007, 01:40
şimdi stadyum ayağına albayrak yine yönetimemi aday olcak.yine başa dönüyoruzz...

Kabus başlıyor.Senaryolar TaM GaZ...

Cem Balcı
29.12.2007, 01:48
Kabus başlıyor.Senaryolar TaM GaZ...

maaleseff...aynen öyle olucak,herşey galiba yeniden başlıyo.:(

ayvaz
29.12.2007, 13:01
Keşke yapabilseler dünya futbolunda artık sadece oyuncu alıp satmak, bilet parasıyla gecinmiyorlar. artık hepsi şirket haline geldi. bir türlü anlayamıyor bizim yöneticiler stat gelirlerinden, forma gelirlerinden başka her türlü işle ilgilenir oldu klüpler. biz ise hala stat peşinde koşuyoruz. tabiki stat yapalım taraftarımıza daha güzel bir ortamda maç seyrettirelim maçtan önce sonra tesisilerde yemek yesin alış veriş yapsın. tesisilerimiz hep açık olsunki insanlar gelip para harcasın klübümüzde para kazansın. bununlamı yetinicez elbette hayır. Eğer şampiyon olmak türkiyede ve dünyada sayılı takımlar arasına girmek iisteniyorsa liman işleticen inşaat yapıcan market acıcan benzin istasyonun olacak, gazinon olacak v.s. v.s bunları yapmazsan ne şampiyon olursun nede dünya devi, her geçen gün taraftarın sana sırt döner yıllar sonra Şehir klübü olmaktan öteye gidemezsin. bunları yaparken kaliteli futbol oynayacaksın taraftarın olsun olmasın insanlar senin futbol oynayışını izleyecekler ve böylelikle istanbuldaki,ankaradaki,antalyadaki,sivastaki,vand aki, edirnedeki insan sana sempati duyacak taraftarında artacak itibarında.
Sen yirmiüç yıldır şampiyon olamamışsın şimdi kalkıp işte hakemler yedi federasyon yedi bizi çekemediler diyosun. Evet çekemediler HAKSIZLIKLARA uğradık ama güçlü olsaydın masaya yumrunu vurdunmu türkiyeyi inletseydin hakkını kimse yiyemezdi. yedirtmezdin. Sen güçlü olursan adeletyli davranırsan kimse senin karşında kalamaz.

Atılay
31.12.2007, 02:39
bu projede hayata geçerse girişe nuri albayrakın heykelini dikmek lazım

bizcil
31.12.2007, 15:16
Avni Akerin modernizasyonu daha gerçekçi olmaz mı arkadaşlar?
Sahile stad yapmak gibi uçuk bir projeye ne gerek var şimdi?

Hem sahile yapılacak stadın parası Avni Akerin arazisinin satılması rantıyla olacaksa, ortada vahim bir durum var. Avni Aker tarihtir arkadaşlar. Burayı satmak demek, tarihi satmak demektir.

Örnek aldığımız Fenerbahçe ise eğer, mesela onlar Kadıköy'ü satıp, Kadıköy sahiline stad mı yaptılar?

Gerçekçi olan, kısa vadede mümkün olan Avni Akerin modernizasyonudur. SAhile stad yapma gibi fikirler uçuktur, yarım sezonda Avni Akeri güzelleştirmek varken, belki 10 sene sonra anca bitecek bir yatırım uçukluk değil midir?

Faik Yılmaz
31.12.2007, 15:39

Hem sahile yapılacak stadın parası Avni Akerin arazisinin satılması rantıyla olacaksa, ortada vahim bir durum var. Avni Aker tarihtir arkadaşlar. Burayı satmak demek, tarihi satmak demektir.

Örnek aldığımız Fenerbahçe ise eğer, mesela onlar Kadıköy'ü satıp, Kadıköy sahiline stad mı yaptılar?

Gerçekçi olan, kısa vadede mümkün olan Avni Akerin modernizasyonudur. SAhile stad yapma gibi fikirler uçuktur, yarım sezonda Avni Akeri güzelleştirmek varken, belki 10 sene sonra anca bitecek bir yatırım uçukluk değil midir?

Abey bende bunu söylüyorum hem daha mantıklı hemde daha ucuza mal olur.... ama dinleyen kim ?

Adem Erdoğan
31.12.2007, 15:46
ben sahile stad yapılmasından yanayım.avni akeir bi yıkarsalar bi daha yapılamama gibi bir durumu oolabi,lir.ama shildeki stad yapılırsa avni aker nasılsa aynı şekilde kalır.

Uğurtan
31.12.2007, 15:48

Saçmalık beceriksiz bir yönetim yüzünden gecekonduya razı olunmaz... A.Aker'i de putlaştırıp durmayın o bölgede yeni bir stadyum olmaz.. Mantıklı düşünen herkes bu sonuca ulaşmakta zorlanmaz.. Sahil olmasın o zaman arazi bulun Trabzon'da... Birde bunu gerçekleştirebilecek yönetim...

Faik Yılmaz
31.12.2007, 16:18
Saçmalık beceriksiz bir yönetim yüzünden gecekonduya razı olunmaz... A.Aker'i de putlaştırıp durmayın o bölgede yeni bir stadyum olmaz.. Mantıklı düşünen herkes bu sonuca ulaşmakta zorlanmaz.. Sahil olmasın o zaman arazi bulun Trabzon'da... Birde bunu gerçekleştirebilecek yönetim...

Yer istedikten sonra bulursun Uğurtan kardeşim. Mesela Forum Trabzon Alışveriş merkezinin arazisi daha 2 yıl öncesine kadar boş duruyordu. Buraya pekala bir stadyum yapılırdı. YETERKİ YAPMAYA NİYET OLSUN......

Fatih
31.12.2007, 16:27
Yer istedikten sonra bulursun Uğurtan kardeşim. Mesela Forum Trabzon Alışveriş merkezinin arazisi daha 2 yıl öncesine kadar boş duruyordu. Buraya pekala bir stadyum yapılırdı. YETERKİ YAPMAYA NİYET OLSUN......

ne has dedin faik abi :)

Hasan61
01.01.2008, 12:06
stad yapımı kasım sonuna doğru başlamayacak mıydı?ocak oldu hala ses yok.transfer yok,stadta gelişme yok bu yönetim ne yapıyor bilen war mı

Travelair
01.01.2008, 18:16
Rize'ye çok yakışacak Yeşil-Mavililer, yeni sezonda maçlarını yeni stadta oynayacak http://www.gazetekaradeniz.com/images/haber/28637_b.jpg

YÜZDE 70
Ç. Rizespor'u, yeni stadyum heyecanı sardı. Ağustos ayında sona erecek olan stadyum inşaatının yüzde 70'i tamamlandı. UEFA kriterlerine uygun 15 bin seyirci kapasiteli, tribünleri tamamen kapalı olacak bir stadyumun yapıldığını kaydeden Proje Müdürü Ensar Halit Ağaoğlu, şunları söyledi:
ÇOK AMAÇLI
''Bunun yanı sıra aynı yerde uluslararası standartlara uygun, 2 bin seyirci kapasiteli spor salonu, uluslararası standartlara uygun olimpik ölçülerde bin seyirci kapasiteli kapalı yüzme havuzu ve 3 katlı, çok amaçlı gençlik merkezi fonksiyonlarını da içinde barındıran hizmet binaları da yapılacaktır."
Karadeniz gazetesi

Samet Berber
01.01.2008, 18:19
helal olsun rizeye ...

bizim yönetimide allah nasıl biliyorsa öyle yapsın .

Cem Balcı
01.01.2008, 18:19
Rize'ye çok yakışacak Yeşil-Mavililer, yeni sezonda maçlarını yeni stadta oynayacak http://www.gazetekaradeniz.com/images/haber/28637_b.jpg

YÜZDE 70
Ç. Rizespor'u, yeni stadyum heyecanı sardı. Ağustos ayında sona erecek olan stadyum inşaatının yüzde 70'i tamamlandı. UEFA kriterlerine uygun 15 bin seyirci kapasiteli, tribünleri tamamen kapalı olacak bir stadyumun yapıldığını kaydeden Proje Müdürü Ensar Halit Ağaoğlu, şunları söyledi:
ÇOK AMAÇLI
''Bunun yanı sıra aynı yerde uluslararası standartlara uygun, 2 bin seyirci kapasiteli spor salonu, uluslararası standartlara uygun olimpik ölçülerde bin seyirci kapasiteli kapalı yüzme havuzu ve 3 katlı, çok amaçlı gençlik merkezi fonksiyonlarını da içinde barındıran hizmet binaları da yapılacaktır."
Karadeniz gazetesi

valla helal olsun adamlara...:alkış::alkış::alkış:

Egemen
01.01.2008, 18:43
KIYI KANUNU
Kanun Numarası : 3621
Amaç
Madde 1 – Bu Kanun, deniz, tabii ve suni göl ve akarsu kıyıları ile bu yerlerin etkisinde olan ve devamı niteliğinde bulunan sahil şeritlerinin doğal ve kültürel özelliklerini gözeterek koruma ve toplum yararlanmasına açık, kamu yararına kullanma esaslarını tespit etmek amacıyla düzenlenmiştir.

Genel Esaslar
Madde 5 – Kıyılar ile ilgili genel esaslar aşağıda belirtilmiştir:
Kıyılar, Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır. Kıyılar, herkesin eşit ve serbest olarak yararlanmasına açıktır,
Kıyı ve sahil şeritlerinden yararlanmada öncelikle kamu yararı gözetilir.
Kıyıda ve sahil şeridinde planlama ve uygulama yapılabilmesi için kıyı kenar çizgisinin tespiti zorunludur.
Kıyı kenar çizgisinin tespit edilmediği bölgelerde talep vukuunda, talep tarihini takip eden üç ay içinde kıyı kenar çizgisinin tespiti zorunludur.

Kıyının Korunması, Yapı Yasağı ve Kıyıda Yapılacak Yapılar
Madde 6 – Kıyı, herkesin eşitlik ve serbestlikle yararlanmasına açık olup, buralarda hiçbir yapı yapılamaz; duvar, çit, parmaklık, telörgü, hendek, kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz.
Kıyılarda, kıyıyı değiştirecek boyutta kazı yapılamaz; kum, çakıl vesaire alınamaz veya çekilemez.
Kıyılara moloz, toprak, curuf, çöp gibi kirletici etkisi olan atık ve artıklar dökülemez.
Kıyıda, uygulama imar planı kararı ile;
a) İskele, liman, barınak, yanaşma yeri, rıhtım, dalgakıran, köprü, menfez, istinat duvarı, fener, çekek yeri, kayıkhane, tuzla, dalyan, tasfiye ve pompaj istasyonları gibi, kıyının kamu yararına kullanımı ve kıyıyı korumak amacına yönelik alt yapı ve tesisler,
b) Faaliyetlerinin özellikleri gereği kıyıdan başka yerde yapılmaları mümkün olmayan tersane, gemi söküm yeri ve su ürünlerini üretim ve yetiştirme tesisleri gibi, özelliği olan yapı ve tesisler yapılabilir.

Doldurma ve Kurutma Yoluyla Arazi Kazanma ve Bu Araziler Üzerinde Yapılabilecek Yapılar
Madde 7 – Kamu yararının gerektirdiği hallerde, uygulama imar planı kararı ile deniz, göl ve akarsularda ekolojik özellikler dikkate alınarak doldurma ve kurutma suretiyle arazi elde edilebilir.
Bu gibi yerlerde doldurma veya kurutmayı yapacak ilgili idarenin valiliğe iletilen teklifi, valilik görüşü ile birlikte Bayındırlık ve İskan Bakanlığına gönderilir. Bakanlık, konusuna göre ilgili kuruluşların görüşünü de almak suretiyle teklifi inceler. Uygun bulunması halinde ilgili idare tarafından uygulama imar planı hazırlanır. Bu yerler için yapılacak planlar hakkında İmar Kanunu hükümleri uygulanır. Ancak, bu planlar Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu kapsamında kalan alanlardaki planlar ise, anılan Kanunun 7 nci maddesine göre tasdik edilir. Doldurma ve kurutma işlemleri yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre yapılır. Bu araziler Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır, özel mülkiyet konusu olamaz.
Bu alanlar üzerinde 6 ncı maddede belirtilen yapılar ile yol, açık otopark, park, yeşil alan ve çocuk bahçeleri gibi teknik ve sosyal altyapı alanları düzenlenebilir.

-------

Kıyı kanununda da görüldüğü üzere dolgu yapıldıktan sonra elde edilen alan devletin elinde olacak.. yani özel mülkiyet söz konusu değil. üzerinde yapılacak olan yapılar içinse Maliye ve Gümrük bakanlığından izin alınması gerekiyor.. ve yapılar için bu izin yeterli..

yani projenin gerçekleşebilmesi için Bayındırlık ve İskan bakanı ve Maliye bakanının onayı gerekiyor.. Faruk Özak'ın desteklediği adayın başkan olması çok mantıklı gibi duruyor.. gönül isterki böyle şeyler gerçekten kamu(halk) yararı için yapılsın.. ancak ülkemizde böyle bir şey henüz mevcut değil.. kişisel çıkarlar daha ön planda.. ee madem sistem böyle işliyor bundan bizde nemalanalım gibi bir şey düşünmek belki kişiliksiz bir düşünce ama mevcut durumda başka çaremiz yok gibi..

bu arada bilen birisi varsa Trabzonun kıyı şeridi belirlendi mi? türkiyenin genelinde böyle bir sorun varda :D

başınızı ağırttıysam özür dilerim.. ama fazla bilgi göz çıkarmaz..

orhan42
01.01.2008, 19:57
Nöriiii bak elin oğlu neler yapıyor.Bu arada Yeni stadı Rizespora hayırlı olsun.Çok şirin çıtı pıtı bi stad olacak galiba:)Darısı bizim..Yok daha neler yahu:)

Nytre
01.01.2008, 21:11
valla helal olsun adamlara...:alkış::alkış::alkış:

önüne gelen stat yapabiliyorsa (ezik takımlar-kayseri-rize..) demek ki stat yapmak ulaşılamaz bir hedef ya da hayal değil demektir.

ancak trabzonda stat yapılamamasının ardında demek ki sadece BAŞKA ŞEYLER VARMIŞ...

Mayls
01.01.2008, 21:25
Rizespor'a helal olsun. Sessiz sedasiz bitirdiler stadi. Albayrak maket hazirlasin dursun.

pReN@_61
01.01.2008, 21:31
Helal olsun Rize'ye ve hayırlı uğurlu olsun...

Samet Yildirim
01.01.2008, 21:34
Hey allahim ya RIZE`ye helal olsun mus tmm olsun ama RECEP TAYIP ERDOGAN olmasaydi görürdüm o proje yapiliyormuydu....
ABDULLAH GÜL olmsayi simdi KAYSERIYI görürdüm...
konusturmayin beni burda...

TAYIP ERDOGAN olmasaydi KASIMPASA 3 sene icin de her sene lig cikma helal olsun ama R.T.ERDOGAN olmasaydi görürdüm kasimpasa simdi ben...

konusturmayin beni burda simdi...

mesela ben BASBAKAN olsaydim TS cokdan stad bitmis olurdu cünkü ben TS luyum....

türkiye de hersey nasil oldugunu görüyoruz bana helal olsun felan demeyin...

ama böyle projeler yapilsin karsi degilim...

Ama ANADOLU da ilk hakeden TRABZON sehiriydi aslinda biraz üzgünüm ama bizde yapariz birgün insallah...

Burçak
02.01.2008, 00:33
statı ilk biz yapacaz dedik. herkes yapıp bitirmeye başladı biz maketlere bakıyoruz. saol Albayrak . sözünde duruyormuşsun!!

Emorfo
02.01.2008, 12:42
Rizespor'un da tıpkı Kayserispor gibi stadını belediye yapıyor. Rizespor'un mevcut stadının bulunduğu araziye karşılık belediye başka bir yerde stat ve spor tesisleri yapıyor. Hem Rizepsor'a destek hem de Rize'ye yatırım açısından güzel bir olay. Stat kapasitesi pek geleceğe dönük olmasa da Rize'ye yeter sanırım.

Trabzon'un stat projesi belediyeyi aşıyor, direk devlet ile alakalı bir durum. Ayrıca biz de çok fazla dedikodu ve yıpratma olduğu için stat yapsanız da neden şu yok bu yok diye burnundan kıl aldırmayan insanlarımız çok fazla. Birlik denen şey yok. Bu yüzden bizim işimiz diğer kulüplere göre biraz daha zor.

Faik Yılmaz
02.01.2008, 12:53

YÜZDE 70
ÇOK AMAÇLI
Karadeniz gazetesi

1- Bizden çok sonra başlamalarına rağmen işi hemen hemen bitirdiler. Gelecek sezona hazır olacak. Demekki neymiş laf kalabalığı yerine iş yapınca bir şeyler bitiyormuş....

2- UEFA standartlarına uygun oacak deniyor. Olimpiyatlara uygun yapılmayacak. Demekki isteyince onuda projeye koyuyorlarki bizimkilerde öyle bir çabada yok....

3- Stadyumun haricindeki projeler bizi ilgilendirmiyor. Bununla uğraşmak hem maddi boyutu artırıyor hemde bir sürü zaman kaybına yolaçıyor. 2 yıldır bir kıyı kanunuyla uğraşıyoruz. Çıkacağıda ömechul. Oysa stadı mevcut yerinde rehabilite etsek çoktan bitmişti proje.....

diğerleri yapacaksa yapsın otogarını yapsın diğer tesislerini yapsın bize ne..

Adem Erdoğan
02.01.2008, 13:24
rizenin yeni stadının 2 katlısı bize yeter

6Şafak Aydın1
02.01.2008, 17:20
sizemi kaldi stad insa etmek dolgu senin neyine ya, yok insaatciymis 55 tane sporsalonu etrafinda fantastik proje olcakmis vay anasini sayin seyirciler, tööbe tööbe... alin stadinizi defolun gidin ya. Gelip gelistirip 3-4 kat maliyeti pahasina yine yabanci sirkete yaptirma pesindedir Allah bilir. Eger böyleyse ki Holandali sirketten bahsediliyor kime ne fayda getirir bu proje. Klubün gelecigini kurtaracak, nasil tahammül edebiliyoruz kimse durda diyemiyor demiyor ne bicim istir kardesim...

Cafer KILIÇSOY
02.01.2008, 19:37
Tutturmuşuz bir Akyazı gidiyoruz. Burayı doldurmanın ve stat yapmanın zorlukları ortada. Biz kıyı kanunuyla uğraşırken adamlar stat bitiriyor.

Anlamıyorum ya. Başka yer mi kalmadı Trabzonda?

TS-Tiryaki
02.01.2008, 19:48
SImdi bu stadin 70% nasil bitmis??? Belki seneye yetisir ama 70% olmamis daha:

http://wowturkey.com/tr200/k_koksalataman_PC290189.jpg

http://wowturkey.com/tr200/k_koksalataman_PC290192.jpg
http://wowturkey.com/tr200/k_koksalataman_PC300196.jpg (http://wowturkey.com/t.php?p=/tr200/koksalataman_PC300196.jpg)

http://wowturkey.com/tr200/k_koksalataman_PC300218.jpg
http://wowturkey.com/tr200/k_koksalataman_PC300220.jpg

http://wowturkey.com/tr200/koksalataman_PC310191.jpg

Resimler Wowturkeyden alinmistir. Resimlerin koyuldugu tarih 31.12.07

Obi-Van
02.01.2008, 22:15
albayrak stad yapacakmış hay tüküreyim onun yaptıracağı stada ben.Haşhaşlanmış beyinlerde hala onu savuna dursun daha çok beklersiniz stadı.Bu albayrak denen adamın Trabzonsporun tsi umurunda değil bunun tek derdi olimpiyat ihaleleridir.Şehire bu şekilde bir tesis yaptırılacağında ortada dudak uçuklatacak rakamlar dönecek bu ihaleler için bu stad numarasına başvuruyor bu şark kurnazları, kongreyide onun için ertelediler.Halada bunları savunuyorlar bize pes artık

TSezgin61
03.01.2008, 02:07
rize stad yapiyor yaaa.... aglamak istiyorum!!!

nedir bizim cektiklerimiz... koskoca dünyada hic bir tarbzonsporlu adam akilli bir is adami yokmu yaaa....

S.F.K.
03.01.2008, 08:03
rizenin yeni stadının 2 katlısı bize yeter

Rizenin stadından haberim yoktu şimdi burda görünce benimde içimden aynı cümle geçti onlarınki 15 bin kişilikmiş bunun 2 katı bize tam süper olur haklısın.
çok dallandırıp budaklandırmaya gerek yok
vay efendim olimpiayttı yok koşu pistiydi hiç gerek yok
Trabzonsporumuz için onu iyi temsil edecek ingiliz stadları misali heyecanlı bi satad istiyoruz ama gelde anlat.

Faik Yılmaz
03.01.2008, 08:19
Tutturmuşuz bir Akyazı gidiyoruz. Burayı doldurmanın ve stat yapmanın zorlukları ortada. Biz kıyı kanunuyla uğraşırken adamlar stat bitiriyor.

Anlamıyorum ya. Başka yer mi kalmadı Trabzonda?

Yani doğru söze hiç bir ekleme yapmanın gereği yok :alkış::alkış::alkış:

Nytre
03.01.2008, 10:41
maksat olayı yokuşa sürmek ise her türlü yüz yıllar alır bir stadın bitmesi.

yürekli bir şekilde taşın altına el koymak yerine ben yapayım da isterse 10 yıl sonra olsun zihniyeti var .

hamucera
04.01.2008, 13:22
trabzondaki proje olursa geçrkten çok faydalı olacak. belediye şehitlerarası terminal işletmesini trabzonspor a verecek. otel slışveriş merkezi. çok güzel bi proje çizildi. Keşke başlandıgını ve faaliyete geçtiği günleri görebilsek. Karadeniz tv de spiker söylemişti. Dara düşen her takım stat yapmaya başlıyor. Zeyyat efendi de biz stat yapmıyoruz.Trabzonspor kompleksi yapıyoruz. İçinde herşey var. evet içinde herşey var. ama bi başlansa. Stat yapılacağından süphe etmiyorum işin doğrusu. çünkü devlet destek olacak sözüde alındı. Kayseride 13 ay kaldım. Stat çalışmaları milletin abarttığı kadarda hızlı gitmiyor. Normal bir seyirde yapılıyordu. Ama çevre yolundan her geçtiğimde stad projesini ve inşaatı görünce deli olmamak elde değil.

Selim Turan
04.01.2008, 18:05
Geçen günlerde Posta kutularına (Trabzonspor Üyelerinin) Bu içerikli kitapçıklar geldi... Sizinle paylaşmak istedim...

http://img409.imageshack.us/img409/8535/akyaziprojesiresmbm9.jpg (http://img141.imageshack.us/img141/9070/akyaziprojesiremizz0.jpg)

Yaklaşık 95 hektar alanda;

368.000 m2 İnşaat Alanı,

500.000 m2 Yeşil Alan,

5.250 araç kapasiteli otopark alanları ve

60.000 Kişilik Olimpik Stadyum...

http://img204.imageshack.us/img204/3185/tehedefprojeto7.jpg (http://img179.imageshack.us/img179/5445/tehedefprojebr8.png)

http://img142.imageshack.us/img142/7874/alanhesaplamalariyw8.jpg (http://img246.imageshack.us/img246/8632/alanhesaplamalarilh8.png)

http://img140.imageshack.us/img140/2885/akyaziprojessh4.jpg (http://img520.imageshack.us/img520/2457/akyaziprojesai4.png)

__________________________________________________ _

AKYAZI PROJESİNİ YERİNDE GÖRMEK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ ADRESTEKİ GOOGLE EARTH KMZ DOSYASINI İNDİRİP ÇİFT TIKLAYIP AÇSINLAR (GOOGLE EARTH YÜKLÜ OLACAKKİ AÇILSIN)

http://rapidshare.com/files/79731401/TRABZON_AKYAZI_PROJES__304_.kmz

Mayls
04.01.2008, 18:39
Yapay bir adanin üzerinde 60 bin kisilik Olimpik stadyum. Bu okadar zor birsey degil. Dubadi'de örnekleri var.

1 - Biz Dubai'de degiliz. Dubai'de petrol ve turist bol. Adamlarin imkanlari var yapiyorlar. Bizde ayni imkanlar var mi.
2 - Koca Trabzon sehrinde, sehri biraktik il sinirlari icersinde yer mi yokta ada yapiliyor.
3 - Türkiye'nin en cok "taraftarina" sahip Fenerbahce Istanbul'un göbegindeki 52 bin kisilik stadi dolduramazken biz Trabzon'da 60 bin kisilik stadi nasil dolduracagiz.
4 - Olimpik stad sahibi dünya takimlari Futbol stadi insa ettirirken bizim zaten sahaya uzak olan tribünleri daha da uzaga almamiz nasil bir mantiktir. Üstelik daha gecen yillarda atletizm tesisleri yapilmisken.

Yönetimin amaci nedir?
A - Trabzonspor'a hizmet etmek
B - Taraftari hala uyutmak ve Kongreye kadar secmen toplamak
C - Trabzonspor'u sabote etmek

60 bin kelimesini duyunca B sikkinda emin olmaya basladim. A sikkini artik düsünmüyorum bile. C sikki ise böyle devam ederse cok büyük bir ihtimal olmaya basliyor.

Adem Erdoğan
04.01.2008, 18:49
bu proje yapılırsa tüm gelirleri trabzonsporamı ait olacak

Samet Berber
04.01.2008, 18:53
ya bu proje olacak mı hiç bilmiyorum ama zerre kadar umut yok nedense...

Ozan
04.01.2008, 18:56
Selim55 #

yönetim aday olmayacağını açıkladı bu kongrede zaten. seçmen toplamak gibi bir düşüncesi olamaz bu yüzden. ayrıca şehrin içinde böyle boş bir alan olmadığı için deniz dolduruluyor.

sadece olimpik stadyum konusunda katılıyorum sana.

Samet Berber
04.01.2008, 19:00
yönetim bence tekrar aday olabilir kimse kesin konuşmasın bence ...

inşallah yanılırım ...

Mayls
06.01.2008, 01:00
Selim55 #

yönetim aday olmayacağını açıkladı bu kongrede zaten. seçmen toplamak gibi bir düşüncesi olamaz bu yüzden. ayrıca şehrin içinde böyle boş bir alan olmadığı için deniz dolduruluyor.

sadece olimpik stadyum konusunda katılıyorum sana.
Sehir ici böyle bir projeyi kaldirmaz tabiki. Ne Istanbul nede Tokyo böyle bir projeyi sehir icinde yapabilir. Ama Trabzon ili bu projeyi denizi doldurmadan yapamayacak kadar kücük bir yermi. Yalova'dan bahsetmiyoruz. Trabzon'dan bahsediyoruz.

Adayliga gelince. Bence kongreyi iptal ettirmenin maksadi 2 yilda yapilmayan hizmetleri telafi edip tekrar aday olmaktir. Isleri tekrar yüzlerine gözlerine bulastirdilar (özellikle transfer konusunu) o ayri. 15/16 Aralik'ta yapilmasi gereken kongrede aday degillerdi. Fakat önümüzde bir kongre var ve o kongre icin henüz hic bir sey net degil.

Burçak
06.01.2008, 02:48
yeni maketler nerede kaldı ya. seçimde yaklaşıyo geç kaldılar busefer.

Mayls
06.01.2008, 12:10
yeni maketler nerede kaldı ya. seçimde yaklaşıyo geç kaldılar busefer.
3 boyutlu resim yeni degil mi?

Galiba bu insaat baslarsa -ki hic sanmiyorum- iscilerin eline bu maketi verecekler ve "yapin" diyecekler. Kayserispor daha temel atilmadan onlarca dakikalik videolar hazirladi, ayrintili resimleri, cizimleri basinla paylasti. Biz 2 maketle Trabzonspor'un 100 yilini kurtaracagiz. Ya sabir.

Bülent Bayraktar
06.01.2008, 12:52
ne dediklerini kendileride bilmiyorlar,
biri çıkıp olimpik olmayacak diyor sonra kitapçık dağıtım olimpik olacak diyorlar nasıl iş anlamadım

olimpik stad istemiyoruz...! ŞUANKİ ZATEN OLİMPİK gibi

Obi-Van
06.01.2008, 13:19
helikopter bile koymuşlar :D vaaay, rize çay arenayı neredeyse tamamladı bunlar hala ancak boş laf
albayrağın oy toplamak ve milleti oyalamak için attığı bu yalana inananların fındık kadar beyni yoktur
bu stad yapılsa bile hiç fayda getirmez gider bomboş tribünlerde karınca kadar futbolcuları dürbünle izlersiniz ve bu proje yüzünden kulüp altından kalkamayacağı bir yükün altına girer

orhan42
06.01.2008, 14:08
Trabzona öyle 50-60 bin kişilik stad gereksiz.ezikler bile dolduramoyur 52 bin kişilik stad kondularını.

Emorfo
06.01.2008, 14:10
Allah'tan bizim taraftarın hepsi böyle dengesiz değil :) yoksa değil stat gece kondu bile yapamayız bunların zihniyeti ile.

OLCAY ÇAKIR
06.01.2008, 14:35
Stadyum projesine katkı;

Denize bakan tarafına Bir GEMİ BURNU inşaa edilmeli.
Bu burun kısmında restaurantlar,
Gece ışıkları denize vuran,
Seyirlik,
Zevkle inşaa edilmiş.

Şöyleki;Karadenizden bakıldığında şehirde bir koca gemi görüntüsü oluşacak.
Işıklar...

Turistik anlamda da şehri dünyaya tanıtma adına da,Trabzon'u en iyi ifade eden görüntü olacaktır.

Deniz şehrinde Gemi dış görünümlü bir devasa stadyum.
Elle çizdim 1-2 bişey,fena durmadı,pek bi'sanatsal.

Ses getirirmi?
Hemde pek çok.!

Olcay

Cem Balcı
06.01.2008, 17:12
son hali nasıl ki acaba,varmı resim:confused:

Obi-Van
06.01.2008, 18:37
308 sayfa oldu hala kazma vurulmadı, eloğlu bitirdi nerdeyse :D siz daha çok beklersiniz 854858568589658658685685685685. sayfada belki çıkar kanun

Trabzonsporu çok düşünen albayrak stad yaptıracak, günahını vermeyen albayrak stad yaptıracakmış :D

kongrede yalanınıda alıp gidecek tıpış tıpış dalkavuklarıyla beraber

karatasof
06.01.2008, 18:55
Rizespor'un da tıpkı Kayserispor gibi stadını belediye yapıyor. Rizespor'un mevcut stadının bulunduğu araziye karşılık belediye başka bir yerde stat ve spor tesisleri yapıyor. Hem Rizepsor'a destek hem de Rize'ye yatırım açısından güzel bir olay. Stat kapasitesi pek geleceğe dönük olmasa da Rize'ye yeter sanırım.

Trabzon'un stat projesi belediyeyi aşıyor, direk devlet ile alakalı bir durum. Ayrıca biz de çok fazla dedikodu ve yıpratma olduğu için stat yapsanız da neden şu yok bu yok diye burnundan kıl aldırmayan insanlarımız çok fazla. Birlik denen şey yok. Bu yüzden bizim işimiz diğer kulüplere göre biraz daha zor.
Antalya Belediye Başkanı'da müjdeli haberi verdi.Çok yakında Antalya'ya yakışır bir stadın temellerini atacakları ve üç yılda bitireceklerini söyledi.Stadın yeri ve büyüklüğü hakkında başkaca bir malumatım yok ancak stadı sahiplenenlerin kimliği açısından yazıyorum.Ve eminim ki hiçbir Antalya'lının cebinden beş kuruş para çıkmayacağı gibi bir itirazda çıkmayacaktır.Ve yine adım gibi eminim ki Bayındırlık ve İmar Bakanı'nın stad bölgesinin imara uygun olmadığı şeklinde itirazıda olmayacaktır.

Ömer SEVİNÇ
06.01.2008, 19:03
Antalya stadının denize dolgu yapılarak inşa edileceğini sanmıyorum. Aslına bakarsak, stad falan güzel olacak da şu deniz dolgusu olayında doğal çevrenin rezil edilmesine içim hiç ısınmıyor..

Ibo61
07.01.2008, 10:35
Konya da stadına kavuşuyor

Konya'ya yapılması planlanan 33 bin kişilik stat konusunda Konya Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün (GSGM) imza aşamasına geldiği, spor kompleksi için Hollanda ve Türk firmalarının projelerini hazırladığı bildirildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yaptığı açıklamada, Konyaspor'un maçlarını oynadığı Konya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadı'ndan beklenen düzeyde yararlanılamaz olduğunu bildirdi. Kompleks içine 100 aracın bile park yapamadığını ifade eden Akyürek, ''Ayrıca stat, kent içinde kaldı. Büyük maçlarda taraftar yoğunluğu nedeniyle sıkıntılar yaşanıyor. Bölgede trafik akışı olumsuz etkileniyor'' dedi.

Konya gibi son yıllarda önemli gelişme gösteren bir kentin daha modern spor kompleksine sahip olması gerektiğini dile getiren Akyürek, şunları kaydetti: ''Bu konuda hızlı bir çalışma yaptık. Mevcut stadın olduğu bölgeyi farklı şekilde değerlendirerek, Konya'ya daha modern bir stat yaptıracağız. Bunun için Büyükşehir Belediyesi olarak ciddi bir harcamamız olmayacak. Kentin biraz daha dışına uluslararası müsabakaların yapılabileceği Türkiye'nin belki de en modern spor tesisini kurmayı istiyoruz. Yeni stat için Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile protokol imzalama aşamasına geldik. İmzanın atılmasıyla hemen harekete geçip spor kompleksini en kısa sürede Konya'ya kazandırmayı hedefliyoruz.''

Yeni stadın sadece otoparkının 100 bin metrekare olacağını vurgulayan Akyürek, ''Şu anda kullanılan mevcut stadın toplam kapladığı alanın 100 bin metre kare olduğu düşünüldüğünde yapacağımız spor kompleksinin ne ölçüde olacağını tahmin edebilirsiniz'' dedi.

''STAT YAPACAĞIZ DİYE ELEŞTİRİYORLAR''
Akyürek, bir anlamda olimpiyat köyü kuracaklarını belirterek, şöyle devam etti: ''Yeni stadımız 33 bin kişilik olacak. Veledrom, yüzme havuzları, 7 bin 500 kişilik spor salonu, sporcu otellerinin bulunacağı tesis örnek olacak. Giydirme tekniğiyle anıt eser gibi inşa edilecek stadın dışarıdan betonu hiç görünmeyecek. Henüz imzayı atmadan Hollandalı ve Türk firmalar, stat projelerini hazırladı. Biz daha fazla proje gelsin istiyoruz. En iyisini, en güzelini Konya'ya kazandırmayı hedefliyoruz. Stat yapacağız diye bizi eleştiriyorlar. Yatırım yapılıyor diye, Konya'yı geleceğe hazırlıyoruz diye eleştiri yapılır mı? Bunu yapmazsak gelecekte Olimpiyat, Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonası gibi uluslararası etkinliklerde Konya gibi bir kent organizasyon dışı kalacak. Bunu mu istiyorsunuz?''

Kompleksin yaklaşık 100 milyon dolara mal olacağını öngördüklerini ifade eden Akyürek, hızlı bir çalışmayla spor tesisinin 2009 yılı sonuna kadar bitirilmesinin planlandığını bildirdi.

Herkes Stad yapmaya basliyor, biz ise senelerdir daha projelerle ugrasiyoruz.....

Faik Yılmaz
07.01.2008, 10:37
Şöylede özetleyebiliriz aslında bizim haricimizdeki herkes laf yerine iş üretiyor boş hayallere inanmıyor ve stadyumlarına kavuşuyor....

Uğurtan
07.01.2008, 10:51
Yollarıma çıkma çıkarsan hiç acımam..
Stadıma bakma yıkarsan dayanamam..
Bilirsin seni rekor oyla seçtik seni..
Ah proje bekleyeli belki 14 bahar geçti...

x_man
07.01.2008, 13:27
kayseri konya rize gs statlar bitiyor biz hala kazma vuramadık yazıklar olsun

Obi-Van
07.01.2008, 13:40
Allah'tan bizim taraftarın hepsi böyle dengesiz değil :) yoksa değil stat gece kondu bile yapamayız bunların zihniyeti ile.

Şu an sizin zihniyetinizle yönetiliyor kulüp ve nasıl yönetildiğini görüyoruz, icraat değilde boş laf peşinde koşan şakşakçılar çok dengeli değil mi? Birazda transfer başlığında şakısanız nasıl olur? Önceden güldüğümüz anadolu kulüpleri stadları bitirdi sizin gibiler yüzünden hala cilalı taş devrinden kurtulamadık.Bir kaç bedava biletmi önemli Trabzonspormu önemli? karar verin artık.Biz falanca partiliyiz albayrakta bizden zihniyetini bırakalım artık bir kerede icraatına bakıpta değerlendirelim olayları.albayrak gelince sizden çok sevinmiştik keşke dediklerini yerine getirseydide şu an onu savunsaydık ama ne yapalım gün geçtikçe tükeniyor kulüp.Önceden avni akerde dizleri titreyenler şimdi orada bizimle dalga geçiyor yeter artık, stad rüyasından uyanın artık oy vaadlarine kanmayın

x_man
07.01.2008, 14:26
Şu an sizin zihniyetinizle yönetiliyor kulüp ve nasıl yönetildiğini görüyoruz, icraat değilde boş laf peşinde koşan şakşakçılar çok dengeli değil mi? Birazda transfer başlığında şakısanız nasıl olur? Önceden güldüğümüz anadolu kulüpleri stadları bitirdi sizin gibiler yüzünden hala cilalı taş devrinden kurtulamadık.Bir kaç bedava biletmi önemli Trabzonspormu önemli? karar verin artık.Biz falanca partiliyiz albayrakta bizden zihniyetini bırakalım artık bir kerede icraatına bakıpta değerlendirelim olayları.albayrak gelince sizden çok sevinmiştik keşke dediklerini yerine getirseydide şu an onu savunsaydık ama ne yapalım gün geçtikçe tükeniyor kulüp.Önceden avni akerde dizleri titreyenler şimdi orada bizimle dalga geçiyor yeter artık, stad rüyasından uyanın artık oy vaadlarine kanmayın

haklısın geçen zeyyat kafkas karadeniz tvye konuk oldu sadece bi resim gösteriyor iki yılda bi resim çizebildiler

Faik Yılmaz
07.01.2008, 14:28
Daha kaç kişilik olduğu bile belli değil stadyumun nasıl bir projedir anlamadım....

x_man
07.01.2008, 14:33
Daha kaç kişilik olduğu bile belli değil stadyumun nasıl bir projedir anlamadım....

ne projesi yalan dolan b unlardan yönetici olursa bende cumhurbaşkanıyımm

Faik Yılmaz
07.01.2008, 14:36
Stadyum projemiz kaç kişilik olacaktır ?

( verilen bilgler çeşitli yayın organlarında bildirilen ,Trabzonspor Dergisinde yazan ve maçlardan önce dağıtılan olan kitapçıklardaki verilerden derlenmiştir. )

a ) 35000

b ) 45000

c ) 55000

d ) 60000

e) Atma Recep din kardeşiyiz ne stadyumu :)

Burçak
07.01.2008, 14:47
ya Faik şu stat projesiyle alakalı bişi gördümmü yemin ederim sana cinlerim tepeme çıkıyor yaa. sanki kaynar su döküyolar kafamdan aşağıya . kendimi salak yerine konmuş gibi hissediyorum. gözümüzün içine baka baka nasıl utanmadan yalan konuşmaya devam ediyolar yaa. hiçmi sıkılmıyorsunuz 60 bin kişilik stat lafını ederken. hemde resmi dergide bu rakam. gazetede olsa sallamışlar derdim. bari destekli sallayın ya. yalan konuşuyosun mantıklı konuş 30 bin de 35 bin de. 60 bin kişilik stat fenerin yok istanbul gibi yerde. sen Trabzona yapacağını söylüyorsun. nasıl inanalım sana. bizi enayi yerine koymayın artık. çekin gidin be çekin gidin. bundan sonra sizin bu kulübe hayrınız olacaksada olmasın. sizin iyi niyetinizden şüphe ederdim. artık etmiyorum. iyi niyetli olmadığınızı düşünüyorum. insanlar hata yapabilir. ama 2 sene boyunca sürmez. çekin gidin artık!!!!

Eren Uğur Ayar
07.01.2008, 14:59
Akyazı çalışmaları başladı

http://www.spor61.net/images/news/akyazi.20080107142556.jpg

Trabzonspor yeni futbol sahasına Akyazı Projesi ile kavuşuyor...

Bordo - mavili takıma ve Trabzon kentinin gelişimine büyük katma değer sağlayacak "Akyazı projesi"nin, 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatı'na yetişmesi planlanıyor. "Trabzonspor kasabası"nda, spor ve kültür tesislerinin yanında, liman, otogar, otel, hastane ve alışveriş merkezi de yer alacak. Trabzonspor Yönetimi'nin bir süredir üzerinde çalıştığı, "Akyazı projesi", bugün Trabzon limanı işletmesi AŞ'ye ait Uğraşkan isimli deniz aracına monta edilen elektronik ve sismik cihazlarla Akyazının dolgu alanın denizaltı haritası çıkartılıyor.

Bu konuda bugün bir araştırma yapan iki mühendis dolgu sahasının ölçüm çalışmaları için Sismik ölçümler, Sadiment Ölçümü, Batımetri ölçümleri ve 1/1000 ölçekli Batımetri haritasının hazırlanması, akıntı ölçümü, Fiziksel oşinografi, Side Screen Sonar( Yan taramalı sonar) çalışması, Deniz taban numunelerinin alınması ve analizi, Sahanın sadiment dağılım haritasının oluşturulması, Çevresel aşınma için kullanma modellemesi ve Seyir hidrografi onayı.

Dolgu sahası projelendirmesi çalışması için dolgunun korunması maksatlı taş dolgu yapıların planlanması, Dolgu taşı karakteri ve şev yapısı hesaplarının yapılması için gerekli çalışmaları yapan Trabzon Liman işletme AŞ'ye ait Uğraşkan deniz aracı üç dört gün daha çalışmalara devam edecek. Çalışmalar sonucunda hazırlanacak olan rapor seyir Hidrogrofi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığının”uygunluk Görüşüne sunulacak. Trabzonspor Başkan Yardımcısı Muzaffer Ermiş “Akyazı'da 665 bin dönülük arazi doldurulacak muhtemelen 4 ay sonra bu işleme başlanır”dedi.

Faik Yılmaz
07.01.2008, 15:00
Birilerine para kazandırmak için ucube stadyumlar yaptırılabilir..... Bakınız İstanbuldaki olimpiyat stadı yüz milyon dolardan fazla paraya yapıldı ama şimdiye kadar 10 tane maça evsahipliği yapmadı..... şimdi kurtlara ev sahipliği yapıyor.....

bize lazım olan 30-35 bin kişilik rakibi boğan bir stadyum....

çeşitli rakamların çıkması zaten güvenilmezliği tescilli olan insanları dahada zan altında bırakıyor. insanlar nefret eeder hale geldi bu tartışmalardan....

adamlar bizden sonra başladı bitirmek üzereler. biz hala yok 40 bin yok 50 bin kişi gibi saçma sapan şeylerle uğraşıyoruz. şimdi proje gerçekten hazrı olsa kapasitesi belli olmazmı demek proje filan yok ortada.

zaten 2 ay önceki genel projede şimdikine benzemiyor...

çocukken legolar vardı. istemediğimiz yeri değiştirebiliyorduk. bu projede sulandı legolara döndü....

Faik Yılmaz
07.01.2008, 15:02
Akyazı çalışmaları başladı

http://www.spor61.net/images/news/akyazi.20080107142556.jpg

Trabzonspor yeni futbol sahasına Akyazı Projesi ile kavuşuyor...

Bordo - mavili takıma ve Trabzon kentinin gelişimine büyük katma değer sağlayacak "Akyazı projesi"nin, 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatı'na yetişmesi planlanıyor. "Trabzonspor kasabası"nda, spor ve kültür tesislerinin yanında, liman, otogar, otel, hastane ve alışveriş merkezi de yer alacak. Trabzonspor Yönetimi'nin bir süredir üzerinde çalıştığı, "Akyazı projesi", bugün Trabzon limanı işletmesi AŞ'ye ait Uğraşkan isimli deniz aracına monta edilen elektronik ve sismik cihazlarla Akyazının dolgu alanın denizaltı haritası çıkartılıyor.

Bu konuda bugün bir araştırma yapan iki mühendis dolgu sahasının ölçüm çalışmaları için Sismik ölçümler, Sadiment Ölçümü, Batımetri ölçümleri ve 1/1000 ölçekli Batımetri haritasının hazırlanması, akıntı ölçümü, Fiziksel oşinografi, Side Screen Sonar( Yan taramalı sonar) çalışması, Deniz taban numunelerinin alınması ve analizi, Sahanın sadiment dağılım haritasının oluşturulması, Çevresel aşınma için kullanma modellemesi ve Seyir hidrografi onayı.

Dolgu sahası projelendirmesi çalışması için dolgunun korunması maksatlı taş dolgu yapıların planlanması, Dolgu taşı karakteri ve şev yapısı hesaplarının yapılması için gerekli çalışmaları yapan Trabzon Liman işletme AŞ'ye ait Uğraşkan deniz aracı üç dört gün daha çalışmalara devam edecek. Çalışmalar sonucunda hazırlanacak olan rapor seyir Hidrogrofi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığının”uygunluk Görüşüne sunulacak. Trabzonspor Başkan Yardımcısı Muzaffer Ermiş “Akyazı'da 665 bin dönülük arazi doldurulacak muhtemelen 4 ay sonra bu işleme başlanır”dedi.

dakika 1 gol 1. yönetimin kendi dağıttığı dergicikte 900 dönüm arazinin doldurulacağı yazıyordu heralde 235 dönüm yeri deniz aldı :)

birde yukarıdaki kayık o ölçümleri yapacak bir kayığa benzemiyor daha çok mezgit toplayan bir kayığa benziyor.....

Emorfo
07.01.2008, 15:03

Yazımı nasıl da üstüme almışsın :)
Bazı şeyleri çok bodoslama düşünüyorsunuz. Stat ve diğer projeleri bu yönetimin veya başkanın ayrılmaz bir parçası olarak görmeyelim bunlar Trabzonspor'un yararına olan şeylerdir ve yapılması gerekiyor. Bu bir bayrak yarışıdır. Stat projesi Albayrak'ın sözüydü kendince bir şeyler yapmaya çalıştı ve şu anda gündemde yeni stat projesi var ki siz de bu projeyi konuşuyorsunuz. Bu proje sadece stat projesi değil Trabzon şehrini de yakından ilgilendiren, Trabzonspor'un geleceğini şekillendirecek kulübün yeniden yapılanması açısından son derece önemli bir proje. Anlık düşürsek hergeleni gönderelim olsun bitsin ancak bu zihniyetle hiç bir yere varamadığımız ve varamayacağımız ortada. Başkan ve yönetimin sportif anlamda başarısızlığı bir yana stat projesinde özellikle başkanın bariz bir katkısı vardır. Yeni ve modern stat Trabzonspor'un 3 senedir gündeminde olan bir şey. Sonuçta gecekondu yapmıyorsunuz ben yaptım oldu diye bir şey yok. Bu konu istişare edilecek, tartışılacak konuşulacak Trabzon kamuoyu sahip çıkacak ve projeyi destekleyecek. Ayrıca ortada henüz bir proje falan yok. Sadece ortada nasıl yapılacağına dair bir tasarım var, stadın yapılacağı yer doldurulduktan sonra stat projesi şekillenecek. Olimpik stat mı yoksa futbol stadı mı olsun tartışmaları bu yüzden önemli. Yönetimde durumun farkına varmış olacak ki 35 bin kişilik koşu pisti olmayan bir stat yapılmasının daha uygun olacağı görüşünde birleşiyor. Sorun stadı devlet yapacağı için onlara bunu kabul ettirmek. Ayrıca ön tasarı
m resimlerinde yer alan diğer yapılar daha sonra yapılacak şeyler. Hepsi 2, 3 sene yapılıp hayata geçirilmeyecek. Önce stat ve diğer spor tesisleri yapılacak.

Gelelim bu hayal meyal meselelerine. Kusura bakmayın ancak sizleri ciddiye almak istiyorum fakat yazdıklarınızı görünce şaşıyorum. Bakandan tutunda Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'a kadar bu projenin durumunu ciddiyetini soran benim ve olayın ne derece ciddi olduğunu gayet iyi biliyorum. Olayın hayal tarafı kalmadı, Trabzonspor dolgu alanı için gerekli izinleri aldı, oranın doldurulmasında bir engel yok şu anda. Ok yaydan çıktı kısaca. Her şey bir yana Anadolu'da bir sürü proje hayata geçilirken Trabzonspor'u bundan soyutlayabilir misiniz. Trabzonspor'da bundan nasibini fazlasıyla alacaktır. Bizim proje diğerlerine göre biraz daha zor ve meşakkatli. Stat dediğiniz şeyi o kadar fazla abartmayın gerekli büyüklükte bir araziye 60, 70 trilyona kutu gibi bir stat yaparsınız, zor bir olay değil. Ancak Trabzonspor için önemli olan bu stat projesi sayesinde gelirlerini arttırabilmek. Kısaca bu projeden rant sağlamayı başarabilmelidir. Kulübün geleceği için bu son derece önemlidir. Kişilerle uğraşmaya devam edersek, Nuri gider, Ahmet gelir, o gider Mehmet gelir ama değişen bir şey olmaz. Bu yönetim gider ama bu proje hayata geçmelidir, Trabzonspor artık bu suyla dönmüyor, yeni şeyler farklı heyecanlar lazım. Ne yani önümüzdeki 5 sene içinde şampiyonluk falan mı bekliyorsunuz. Ben o işi unutalı çok oldu. Bu sefer farklı bir şey yapıp tesisleşelim şampiyonluk daha kolay ve daha gerçekçi gelecektir. Yoksa Trabzonspor'un mevcut dinamikleri ve mevcut yapısıyla şampiyon olması çok zor. İşte hayal olan da budur.

Faik Yılmaz
07.01.2008, 15:13
. Yönetimde durumun farkına varmış olacak ki 35 bin kişilik koşu pisti olmayan bir stat yapılmasının daha uygun olacağı görüşünde birleşiyor. Sorun stadı devlet yapacağı için onlara bunu kabul ettirmek. Ayrıca ön tasarı
m resimlerinde yer alan diğer yapılar daha sonra yapılacak şeyler.

Peki yönetimin 2 hafta önce maçtan önce dağıttığı dergicikte ( ki bu 20-30 sayfalık derginin maliyyetide bayağı çoktur bunun masrafının kim vermiştir gibi bir soru var ama o şimdi konumuz değil) 60 bin yazıyordu....

2 sözü bile birbirini tutmayan kişilerin bu kadar büyük projelerin altından kalkabileceğine şahsen inanmıyorum 2 yılı geçen bir süredirde yanılmadım.....

Kaldıki önce
- ben şimdiye kadar başladığım hiç işi yarım bırakmadım. aday olacağım

bir hafta sonra :

- aday olmuyorum kesinlikle kararım değişmez....

diyen birisi tekrar aday olursa kendisine nasıl güveneceğiz bu da ayrı bir konu

Dogan
07.01.2008, 15:16
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/07akyazi4.jpg

Bence alternatif düşünülmeli burayı doldurmak doğa katliamı olur. İzin verileceğini de sanmıyorum.

Burçak
07.01.2008, 15:17
Yanlız seçimde ben Stat Projesi işini başlatacağım birgün gidersem yeni gelenler devam edecek demiyordu Faruk. direk başlayacaktı stata bitirecekti. Yani vaadlerinde bayrak yarışından değil statı kendi döneminde yapıp bitireceğinden bahsediyordu.
ha önüne engeller çıktı felanda yapamadı .. o beni bağlamaz. ozaman o sözleri vermeseydi. o sözler sayesinde seçim kazandı. yoksa kimse albayrağı tanımıyordu bile. ben adını ilk duyduğumda reklam yapmak isteyen yeni birisi diye düşünmüştüm.

@kaf_kef

aslında o hayal edilen projenin orada olmasını hem çok istiyorum hemde istemiyorum. yani bi şekilde başka bi yer bulmalıyız yer olarak düşünüyorum bazen. o manzarayı yazları akçakaleye mersine denize gittiğimizde akşam olduğunda Trabzona dönerken izlemek anlatılmaz bi duygu. Ama Trabzonspora sürekli gelir katacaksa ben bunada razıyım . yeterki becerip yapabilsinler.

Eren Uğur Ayar
07.01.2008, 15:20
Buda resmi sitemizdeki haber.

http://www.trabzonspor.org.tr/manset.asp?MainID=448&PID=589&HaberID=37896

Emorfo
07.01.2008, 15:28
Faik bence feci şekilde mors oldun ve olacaksın bi de geçen zaman beni yanıltmadı diyorsun :) daha ne kadar yanılacan, senin hayal dediğin gerçek oluyor :) Hiç bir şey bilmiyorsanız bir bileni dinleyin bilmeden bol keseden sallamayın..

forever
Başkan seçirlirken bir çok söz verdi tabi ki. Hepsi şaşalı sözler, Hengi ülkede yaşıyorsun bilmiyorum ama bana siyasette olsun, sporda olsun nerde olursa olsun verdiği sözleri tam olarak yerine getiren birini görürsen bana da haber ver. Burası Türkiye, şimdiye kadar başkanlar şampiyon olacağız diye geldi şampiyon olduk mu, Atay Aktuğ dünya kulübü olacağız dedi olduk mu. Türkiye'de bu işler böyle, yaşadığın ülkeyi tanımıyorsan daha çok kandırırlar seni :) Albayrak özelien dönecek olursak iyi yönetemedi olaylara hakim olamadı özellikle sportif anlamda çok başarısız oldu. Ancak bunun yanında gerek hükütmet ve devlet nezdindeki gücü sayesinde Trabzonspor gecikmeli de olsa tesisler kazanacak. Bir kaç sene geç olacak ama olacak. Adam bunun içinde uğraşıyor. Hatta Albayrak başarısız bir başkan olsa da verdiği sözleri yerine getirmek için en çok çaba sarfeden başkanlardan bir tanesi. tek eksiği insanları kendi gibi iyi niyetli sanması fazla güvenmesi. Bu tesisler yapıldığı zaman Albayrak'a çok dua edeceksiniz. Bu işin öncüsü o oldu en çok çabayı o sarfetti. E haklısınız biraz da ufuk meselesi, ufkunuz dar ise yapacak birşey yok.

Burçak
07.01.2008, 15:29
buna kısaca Resmi Yalan da diyebiliriz.

TS-Tiryaki
07.01.2008, 15:30

Bence alternatif düşünülmeli burayı doldurmak doğa katliamı olur. İzin verileceğini de sanmıyorum.

ne olucak yahu. koskocca denizin kiyisini biraz doldursak hic birsey olmaz. yeterki stad yapilsin. bence yavas yavas bi internet sitesininde kurulmasi lazim. proje hakkinda bilgiler, haberler, resimler, videolar vs. vs.. Mesela www.akyaziprojesi.com (http://www.akyaziprojesi.com) güzel olurdu.

Murat'
07.01.2008, 15:33

doğa katliamı çoktan yapıldı...sahil yolu ile o kıyılar zaten bitti.....

vatandas61
07.01.2008, 15:35
haberi duyunca cok heyecanlandim,bu proje eger gerceklesirse trabzonun ve trabzonsporun kurtulusu demektir.
ne yazik ki bu yönetimin islerine güvernmiyorum artik, her yerden soru isaretleri cikiyor.

insallah bu proje gerceklesir.

Onur Akyüz
07.01.2008, 15:38
bu adamlarin bu zamana kadar yapabildigi tek olumlu sey varmi allah askina nasil inanabiliyorsunuz boyle vaadlere,yaptiklari her sey basariz bunu birakin herseyde trabzonspor rezil edildi(musampa,ersen,szymek,kongre,risp,transfer,s ivas,ts club vs..) bu adamlarin amacinin trabzonspora hizmet etmek olmadigi,olsa bile bunu beceremedikleri ve beceremeyecekleri bukadar ortadayken stad projesi gibi ciddi bir calisma ve birikim gereken bir olayi bu yönetimden beklemek bence hayalcilik olur..

Dogan
07.01.2008, 15:42
doğa katliamı çoktan yapıldı...sahil yolu ile o kıyılar zaten bitti.....
Hayır aksine sadece orası kalmıştı. Şimdi orayı da dolduracaklar. Sahil zaten dolguydu, kumsal oluşmamıştı.(şehir merkezi için konuşuyorum) Ora da dolunca aileden gizli gidilecek bi altıncı T'miz olmayacak artık, dalıp da geçecek bi delikli taş da. Karşıyakadan batıya oturanlar ne demek istediğimi anlayacaklar. Forever'ın dediği gibi geceleri muazzam bi manzarası var. Yörük çadırına gidenler bilirler. Evet Trabzonspor'un ihtiyacı olan bi proje ama başka hiç bir yer yoksa düşünülebilir sadece.

Koray
07.01.2008, 15:43
bunlar hiç bi halt yapamaz..muzaffer ermiş'in poz verdiği yer güzel yemek yapan bi mekanın önü orya gitmişken Akyazı arkasına alıp bi resim çekilim demiştir büyük ihtimal...

Faik Yılmaz
07.01.2008, 15:48
Faik bence feci şekilde mors oldun ve olacaksın bi de geçen zaman beni yanıltmadı diyorsun :) daha ne kadar yanılacan, senin hayal dediğin gerçek oluyor :) Hiç bir şey bilmiyorsanız bir bileni dinleyin bilmeden bol keseden sallamayın..

forever
Başkan seçirlirken bir çok söz verdi tabi ki. Hepsi şaşalı sözler, Hengi ülkede yaşıyorsun bilmiyorum ama bana siyasette olsun, sporda olsun nerde olursa olsun verdiği sözleri tam olarak yerine getiren birini görürsen bana da haber ver. Burası Türkiye, şimdiye kadar başkanlar şampiyon olacağız diye geldi şampiyon olduk mu, Atay Aktuğ dünya kulübü olacağız dedi olduk mu. Türkiye'de bu işler böyle, yaşadığın ülkeyi tanımıyorsan daha çok kandırırlar seni :) Albayrak özelien dönecek olursak iyi yönetemedi olaylara hakim olamadı özellikle sportif anlamda çok başarısız oldu. Ancak bunun yanında gerek hükütmet ve devlet nezdindeki gücü sayesinde Trabzonspor gecikmeli de olsa tesisler kazanacak. Bir kaç sene geç olacak ama olacak. Adam bunun içinde uğraşıyor. Hatta Albayrak başarısız bir başkan olsa da verdiği sözleri yerine getirmek için en çok çaba sarfeden başkanlardan bir tanesi. tek eksiği insanları kendi gibi iyi niyetli sanması fazla güvenmesi. Bu tesisler yapıldığı zaman Albayrak'a çok dua edeceksiniz. Bu işin öncüsü o oldu en çok çabayı o sarfetti. E haklısınız biraz da ufuk meselesi, ufkunuz dar ise yapacak birşey yok.

Albayrağın dediğin gibi hükümet nezdinde gücü olsaydı puanlarımız çerez niyetine yenilmezdi Farukçum.....

hiç bir gücümüz yok bizi kimsenin kaale aldığı filanda yok......

Ayrıca sismik ölçümler yapmak yerine , mezgit takalarının resimlerine bakacak yerde kıyı kanunundaki değişmenin neden hala yapılamadığını düşün istersen. Geçen seneden beri bir şeyler diyosun seçim dedin seçim geçti. Cumhurbaşkanlığı dedin oda geçti. hükümet kurulacak dedin oda geçti.daha neyi bekliyorsun geriye ne kaldı şimdide amerika başkanlık seçimlerinimi bekliyoruz kanunu çıkarmak için....

Emorfo
07.01.2008, 16:07
İyi de o güçle sporun ne alakası var. Bir de siyaset futbola karşıyor diye yakınırsınız öte yandan da o güçten medet umarsınız :)

Amaç üzüm yemek mi bağcığı dövmek mi. Albayrak'a kötü saha sonuçları ve kulübün iyi yönetilememesi için kızıyorum, ancak bu stat projesi içinde sonsuz destek veriyorum. Albayrak gider bu stat meselesine veren her kimse olursa ona da sonsuz destek veririm. Artık kişiler üzerinden tartışmayı bir kenara bıraklım. Kişiler kurumlar için sadece bir araçtır. Yarın Sadri Şener gelir ona da destek oluruz, özellikle stat konusunu ihmal etmezse, malum duaeyen bakanımızın da desteği bu proje yapılabilir. Ya da Albayrak devam etmek ister başkan seçilirse yine destek verilmeli. Özellikle Trabzon'dan yazan arkadaşlar kişilere fazla takılıyor. Trabzon kentinde çok fazla dedikodu ve fesatlık var. Trabzon dışındaki taraftarlarımız daha içiçe, bu kulübün etrafında daha kolay birleşiyorlar. Ancak Trabzon'da herkes yalnız kovboyu oynuyor. Bu takımın böyle bir ortamda başarılı olması da gerçekten zor. Yapıcılık yok maalesef hep yıkıcılık var. Yönetimin gitmesi için takımın başarısız olmasını dahi isteyenlerin olduğu bir camianın başarılı olması diğer camialara göre daha zor. Bu kadar derin ayrılıkların olması kimseye fayda sağlamaz.

Buğra Çora
07.01.2008, 16:41
Abiler ben su Akyazidaki Teknik calismalarin resimlerine baktim ve bi book anlamadim.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/07akyazi2.jpg

Su resime bakin sanki balik yakalamaya gidiyorlar.
AYIP BE UTANIN, adamlarda !!!hicde mühendislere beyzemiyorlar!!!
Teknede masallah sifir model!!! BEN HIC SANEDMIYORUM KI ONLAR ORDA ARASTIRMA YAPTILAR VE TEKNENINDE ASASINDA KAMERA YOKTUR VE DENIZIN ALTINA ÖLCMEK ICIN, Bilgisayar filan lazim. Baksanaza teknede hic bitane Bilgisaray yok!!!

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/07akyazi3.jpg

Su adama bak, TIPINE baksaniza. Gösteris abi bunlar. TAM PARA YIYECI BUNLAR. Zengin degil mi ??

Bitane gemilende o kadar yer ölcülür mü, bi tane kücük tekneylen.

Vallah o Yönetim bizi oyaliyor. TRANSFER BISE DE YOK!!

EN SALLAK FOTBULCULAR BIZE GELIYOR!!!

TAKIMIN YAS ORTALAMASI 30 YASINA GECTI!!!

http://forum.bordomavi.net/bmnforum.jpg

Su YATTARA bizde iyi kaldi. ( Aciyorum vallah suna -gariban- 2 kurusua bizde kaliyor- adam dünyanin stari olabilirdi.... Ama trabzonda hayati bitti::::

Son bise diyecegim:

Bu sahil her zaman ögle duracak

NETürkümVEtrabzonluDIYENE

ALLAH HÜ EKBER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
ALLAH HÜ EKBER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!

BU YÖNETIM DEGISECEK BASKA YOLU YOKKKKKKKKKKKKK__

Fatih
07.01.2008, 16:45
faruk söylediklerinin çoğunda haklısın da n/a denen adam Trabzonsporun başarısını geleceğini düşünüyor madem stepanovu fatih tekkeyi marcelinhoyu erseni neden sattı satada gelen sözde taraftarlara neden bedava bilet dağıttı dağıtıyo ziya denen herife bile bile neden 1.5 sene sabretti yaşanan bunca komediye neden dur demedi madem Trabzonsporun başarısını geleceğini düşüyodu bana bunu açıkla 6 aydır bir futbolcu izletip transfer bile edemeyen yönetimin başkanı 60 bin? kişilik stad mı yapacak eğer yapacaksa neden yapacak?

Hekimoğlu
07.01.2008, 16:55
yapacağım diyorsa yapar onun adı nuri.daha 2108'e ne kaldı şurda yüz yılımızın brojesi.:) baksana sismik araştırma gemisine hey maşallah.

macka61
07.01.2008, 17:41
vallah bu proje yapılırda bizim ömrümüz yetmez kanımca ben hiç ümitli değilim

My
07.01.2008, 18:12
Bana öyle geliyorki Albayrak'ın uğraştığı iş sadece stat. Bu beceriksizlerin yüzünden bir şey değil elimizdeki şehir merkezindeki Avni Aker'den olup 30 - 35 bin kişilik olimpik bir stada kalacağız. Diğer yapıların yapılabileceğini hiç sanmıyorum. Bana öyle geliyorki diğer yapıları ikide birde gündeme getirerek sadece ellerini güçlendirmek istiyorlar. Çok kafayı yiyeceğiz gibi çok. İnşallah bizimle oynamıyorlardır diyeceğim ama aklıma sadece Ersen Martin skandalındaki tutumları geliyor da :)

My
07.01.2008, 18:15
Ayrıca bu ne ya Allah aşkına :D

Forma tanıtımını karton planda tanıtmanın ayrı bir versiyonumu :) Soldakine bakın hele yahu, adam hazrolda bekliyor valla :D

Obi-Van
07.01.2008, 18:47

Forma tanıtımını karton planda tanıtmanın ayrı bir versiyonumu :) Soldakine bakın hele yahu, adam hazrolda bekliyor valla :D

Emorfo özür diliyorum haklıymışsın stadın yapılacağına şimdi inandım. :D:D:D:D İşte projeyi yapacak arkadaşlar bu takayla hamsi tutacaklar sonra bu hamsileri satıp stad için kaynak yaratacaklar. :D

Çalışmalar gördüğünüz gibi ciddiyetle ve çok teknik bir şekilde devam ediyor, durmak yok yola devam 200 sene sonra stadımız hazır :D

Remzi
07.01.2008, 18:50
Adamlar balık tutarken fotoğraflarının çekildiğini görünce poz vermişler işte:)

Emre HIZAL
07.01.2008, 18:54
Stadyum projesine katkı;

Denize bakan tarafına Bir GEMİ BURNU inşaa edilmeli.
Bu burun kısmında restaurantlar,
Gece ışıkları denize vuran,
Seyirlik,
Zevkle inşaa edilmiş.

Şöyleki;Karadenizden bakıldığında şehirde bir koca gemi görüntüsü oluşacak.
Işıklar...

Turistik anlamda da şehri dünyaya tanıtma adına da,Trabzon'u en iyi ifade eden görüntü olacaktır.

Deniz şehrinde Gemi dış görünümlü bir devasa stadyum.
Elle çizdim 1-2 bişey,fena durmadı,pek bi'sanatsal.

Ses getirirmi?
Hemde pek çok
Olcay

Gerçekten çok guzel bir duşunce ve gorsel açıdan da çok orjinal. Boyle bir stat yapılırsa çok ses getirir ve Turkiye'deki en guzel stat olur. çizimlerini gerçekten çok merak ediyorum paylaşmak istersen sevinirim. :alkış::alkış::):)

pReN@_61
07.01.2008, 18:58

yapacağım diyorsa yapar onun adı nuri.daha 2108'e ne kaldı şurda yüz yılımızın brojesi.:) baksana sismik araştırma gemisine hey maşallah.

Öyle demeyin renkdaşlar..

Hazırlıklar tüm hızıyla ve görülmemiş bir titizlikle sürdürülüyor :D :D :D

Bölgeyi inceleme GEMİsi de çok fiyakalıymış bu arada, son derece teknolojik aletlerle donatılmış..

Emre HIZAL
07.01.2008, 19:02
Adamlar balık tutarken fotoğraflarının çekildiğini görünce poz vermişler işte:)

Ya resmen insanlarla dalga geçiyolar boyle saçma şey mi olur deli olmamak elde değil resmen hıyar yerine koyuyolar insanları. birde bu fotoları resmi siteye koyuyolar hay allahım ya.

1 – Dolgu sahasının ölçüm çalışmaları;

a) Sismik ölçümler
b) Sadiment ölçümü
c) Batımetri ölçümleri ve 1/1000 ölçekli batımetri haritasının hazırlanması
d) Akıntı ölçümü
e) Fiziksel oşinografi
f) Side screen sonar (yan taramalı sonar) çalışması
g) Deniz taban numunelerinin alınması ve analizi
h) Sahanın sadiment dağılım haritasının oluşturulması
i) Çevresel aşınma için kullanma modellemesi
j) Seyir hidrografi dairesi onayı

Bu ölçumleri bu takamı yapacak içideki 2 balıkçı mı yapacak. Arkadaşlar bu olçumler çok ciddi olçumler ve ciddi araştırmalar gerektirir boyle mi olacak yane. Boyle olcaksa hiç yapmasınlar. Resmen keriz yerine koyuyorlar bizi.:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Ercan DEMİR
07.01.2008, 19:09
Bu resmi gördükten sonra inandığım projenin tamamen palavra olduğuna kesinlikle inandım. Arkadaşın dediği gibi bizi resmen keriz yerine koyuyorlar.

Emre HIZAL
07.01.2008, 19:13
Bu resmi gördükten sonra inandığım projenin tamamen palavra olduğuna kesinlikle inandım. Arkadaşın dediği gibi bizi resmen keriz yerine koyuyorlar.

Arkadaşım şu an yasak olmasa neler yazacam buraya tahmin edebiliyosundur resmen rezillik ya. Ya Bari yapamıyoruz olmuyor desinler boyle saçma şeymi olur resmen dalga geçiyolar. Ya arkadaşlar klube mail atalım bari şu resimleri kaldırsınlar siteden. Trabzonspor klubunu makara malzemesine donuşturmeye kimsenin hakkı yok.

TS-Tiryaki
07.01.2008, 19:19
Sadri Sener diyorum baska bisey demiyorum

pReN@_61
07.01.2008, 19:27
Sinirlerim bozuldu yemin ederim.Kahkahalara boğuldum...

İnsanları keriz yerine koyan, saçmalıklarla oyalayan YÖNETİM(!)
Allah sizleri ıslah eylesin

Emre HIZAL
07.01.2008, 19:29
Arkadaşım bunlar gitsinde bir an once kim gelirse gelsin hatta sokaktan birini çevirsinler başkan yapsınlar yinede daha iyidir.