PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33

Faik Yılmaz
10.11.2007, 14:10
bizburada bu masalları dinlermeye duralım takım her geçen gün daha kötü daha sıradan birhale geliyor......

birileri sanki takımı küçültmek için büyük bir operasyon yapmışlar.....

forvetsiz sol kanatsız defansssız ve orta sahasız bir takım olduktan sonra bu yalnlar bu projeleri kim ne yapsınki......

TheRapZoNe
10.11.2007, 17:11
Alakasiz bir mesaj

Erkut Ay
10.11.2007, 22:17
başlık açılma tarihi 2005 umut besleme saati 2007 stad bitim tarihi 2020 olur herhalde olursa tabi düzmece hikaye bunlar vatandaşı aynende kandırıyorlar amaçları nedir bilmiyorum ama iyi niyetli olmadıkları muhakkak bi dolaplar dönüyorya çıkar kokusu aynı tezgahlar ikinci perdede tekrar aralanıyor dikkat edilmeli dilerim ben yalnış düşünüyorumdur (inşallah).........

denizercin
10.11.2007, 23:29
kayseri stadını kadir has değil kayseri büyükşehir belediyesi yapıyor.
bilmeyen arkadaşlara duyrulur

Berat
11.11.2007, 10:24

Yanlış bilmiyorsam Kadir Has'ın da yüksek miktarda maddi yardımı oldu..

Üzeyir Gönül
11.11.2007, 10:31
Arkadaşlar, daha önce burada birkaç defa yazdım. Benim gönlümde olimpiyat stadı yok ve böyle bir stadı hiç mi hiç istemiyorum. Ben takımım için sadece futbol oynanan bir stadyum görmek istiyorum. Tribünleri sahaya yakın olsun ve rakip takımı baskı altına alsın istiyorum. Olimpiyat stadını da devlet düşünsün. Valla o büyük projede olimpiyat stadının yerine dediğim gibi stadyum yapılsın varsın 10 yıl hiç şampiyonluktan söz etmeyelim.
Yine söylüyorum kesinlikle olimpiyat stadı istemiyorum, kesinlikle...

Öztürk Adem
11.11.2007, 11:05
ah 1 de yapımına baslayıverse cok super olacak

kep61
11.11.2007, 11:50
işl cok güzel bir stadımız olacak

Faik Yılmaz
11.11.2007, 13:46
Yanlış bilmiyorsam Kadir Has'ın da yüksek miktarda maddi yardımı oldu..

stadın maliyetinin yaklaşık 1/3 ünün karşılıor 10 milyon ytl

LazAnisT
11.11.2007, 14:06
Arkadaşlar kongre yaklaşıyor stad haberlerini ileride sıkca duyacaksınız uyanında:)

Mustafa AYDIN
11.11.2007, 14:08
işl cok güzel bir stadımız olacak

Belki olurda,biz görürmüyüz onu bilemiyorum..

ERDİNÇ_82
12.11.2007, 10:46
Benim demek istedigim su;
Otogar ve Liman yapmaya Trabzonspor'un gücü yetmez. Hele ki 50 milyonluk bir borctan söz edilirken. Bunlar yapilacaksa Devlet tarafindan yapilacak (ki hic sanmiyorum) ve Devlet'in durduk yere Trabzonspor'a limani ve otogari hediye edeceginide hic sanmiyorum. Siradan bir stad bile nerden baksan 70-80 milyon civarindadir. Projenin fiyatini sen düsün artik. Denizide doldurmamiz gerekiyor bunu da hesaba kat.

Ayrica Fotomac'ta ciktiysa yalandir o haber.

?????????????????

TheRapZoNe
12.11.2007, 13:00
Stad konusu hala bir muamma.Albayrak"in degil de,GSGM genel muduru Atalay"in dediklerine gore ben hala umidimi koruyorum..

Murat'
12.11.2007, 15:41

10 trilyon bağışladı kendisi....sonrada rahmetli oldu.....

lazooo28
12.11.2007, 20:38
diyelim ki stad yapilidi (hic zannetmiyorum ama) ismi degisicek mi ? yine Hüseyin Avni Aker mi kalicak ?

Cem Balcı
12.11.2007, 22:44
diyelim ki stad yapilidi (hic zannetmiyorum ama) ismi degisicek mi ? yine Hüseyin Avni Aker mi kalicak ?

değişmemesinden yanayım ki değişmez galiba heralde sanırsam...:o

LazAnisT
13.11.2007, 17:22
n Albayrak'a destek
Trabzon'un fahri hemşerisi Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın, Başkan Nuri Albayrak'ın stat projesine tam destek verdiği iddia edildi. Yıldırım, Albayrak'a sorunların çözümünde yardımcı olacağının da sözünü verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde milletvekili olmadan önce müdürlük yapan Binali Yıldırım ile meclis üyeliği görevinde bulunan Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak geçtiğimiz günlerde bir araya gelirken, Ulaştırma Bakan Yıldırım'ın, Albayrak'a Akayızı projesi için destek sözü verdiği iddia edildi.

Bakan Yıldırım, Akyazı Mevkii'nde doldurulmak istenilen 250 metre uzunluğunda ki alanın büyütülerek deniz içine doğru 400 metre girilmesini önerdi. Böylece 600 bin metrekarelik tesis 900 bin metrakare olacak.

Bakan Binali Yıldırım'ın, Akyazı projesinin hukuki alt yapısının oluşturulmasının yanı sıra TBMM 'den kıyı kanununda yapılması düşünülen değişiklikler konusunda Trabzonspor'a yardımcı olacağını da sözlerine eklediği öğrenildi.

spor61.net

LazAnisT
14.11.2007, 10:15
Başkanımız bu ayki dergideki yazısında yapılacak stadın şekliyle alaklı biraz tüyolar vermiş.

''Mevcut stat olimpiyatları kaldıracak kapasitede değil.''

Koşu pistli stadımız hayırlı olsun:)Trabzondaki arkadaşlara tavsiyem Bol bol çiğ yumurta yemeye başlayın:)

AKSOY_61
14.11.2007, 10:30
yine koşu pisti yine koşu pisti.
hay allahım ya.

ya o kadar para yatırılacak bu stada ama yine rakibe baskı takıma destek anlamında hiçbir şey olmayacak.
peki niye yapılıyor bu stad.?

eğer yapacağın stad böyle olacaksa hiç yapma avni akerde inşaata başla daha iyi.

My
14.11.2007, 19:38
Ali ÖZTÜRK

http://www.gunebakis.com.tr/images/Ali-Ozturk.jpg

Özak ve Yeni Stadın Hukuki Altyapısı...
Bayındırlık İskan Bakanı Sayın Faruk Özak çok fazla anlam yükleyemediğimiz "Kent Sorunları Toplantısı"nda Trabzonspor olayını ele almış. Bakan Özak Nuri Albayrak yönetimine yönelik eleştirilerini 3 ayrı kategoride toplamış.

1- Taahhütlerini yerine getirmemek.
2- Kulübü çok kötü yönetmek.
3- Taraftarı stad projesiyle aldatmak.

...

Gelelim stad projesine....

a) Hukuku altyapı gerçekten tamamlanmadı.
b) Elde maketten başka hiçbir plan proje yok.

Akyazı Spor Kompleksi için kıyı kanununun değişmesi gerekir. Kıyı kanununu değiştirecek tek merci ise Bayındırlık İskan Bakanlığı...Bakan Sayın Faruk Özak hukuki altyapıyı bu açıdan sorguluyor. Bakan Özak demek istiyor ki "Ben kıyı kanununu değiştirmedim. Öyle Maliye den alınacak hikaye ruhsatlarla Akyazı Koyu nda kimse işlem yapamaz. Birisi şikayet etse Ağır Ceza da yargılanır." Faruk Bey doğru söylüyor. Hukuki altyapı Milli Emlak Müdürlüğü nden "Bizim açımızdan inşaat yapılmasında hiçbir sakınca yoktur" yazısı almak değildir. Hele hele Akyazı Belediyesi nin vereceği ruhsat hiç değildir. Maket dışında hangi çalışmanın yapıldığı, plan ve projelerin nasıl ve kimler tarafından hazırlandığı bilinmemektedir. Doldurulucak toplam yüzlerce hektar alan için deniz dibine çakılacak kazıklar ve işin maliyetini kimse bilmemektedir. Bakan Özak ın dediği gibi "Elde maket, dilde hukuki altyapı tamam" söylemleriyle ekran ekran gezilmektedir. Trabzonspor camiasının bu yaklaşımlara yeniden yetki vermesi beklenmemelidir.

Trabzonspor iradesi Aralık kongresinde inşallah doğru tecelli edecektir.
Ali ÖZTÜRK

http://www.gunebakis.com.tr/images/Ali-Ozturk.jpg

Akyazı Projesi ve Cevap Bekleyen Sorular

Trabzonspor yönetimi Akyazı Deniz Dolgu Projesi için ihale gününü bekliyor. İhale Kurvaziyer Limanı adı altında 660 bin m2 lik deniz dolgu alanını kapsıyor. Bu bir proje ihalesi... İhaledeki şartnameye göre; bir yıl süre içinde hazırlanacak olan dolgaya esas proje için şu şartlar öne sürülüyor:

"Kurvaziyer Lamanı ve 3621 sayılı Kıyı Kanunu nda belirtilen diğer sosyal ve teknik altyapı tesisleri yapılmak üzere, öncelikle bu alanlara ilişkin olarak her ölçekteki imar planlarının hazırlattırılarak Bayındırlık ve İskan Bakanlığı na (Teknik Araştırma ve Uygulama Genel Müdürlüğü) onaylatılmasına ve bu plan uyarınca hazırlanacak uygulama projelerinin ise Ulaştırma Bakanlığı na onaylatılmasına imkan vermek üzere bir yıl içinde tespit edilen KDV hariç 167 bin YTL ön izin bedelinden aşağı olmamak üzere..."

20.11.2007 salı günü Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü İhale Salonu nda yapılacak olan ihale bir proje ihalesi... Bir yıl içinde Bayındırlık Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığının ilgili birimlerinden onay almak zorunda...Kaç yıl süreyle kiralanacağı işte bu onaydan sonra yapılacak sözleşmede belirlenecek. Yani deniz dolgusu Bayındırlık Bakanlığı, Kıyı yasasını değiştirmeyi kabul eder ve projeyi onaylarsa en erken bir yıl sonra başlayacak.

Dün Akyazı Belediye Başkanı Sayın Yahya Emiroğlu yla konuştuk. Emiroğlu, ortada sadece dolguya esas proje ihalesi olduğunu, daha ortada onaylı projelerin bulunmadığını, kendileriyle alakalı bir gelişmenin olmadığını belirtti. Emiroğlu, "Bizden yapı ruhsatı istenecek. Ancak bunun için Kıyı Kanunu nun değişmesi lazım. Bayındırlık Bakanlığı bu değişikliği yapmadan hiçbir belediye oraya çivi çakma ruhusatı veremez" dedi.

Ne ilginçtir ki Trabzon u ciddi biçimde ilgilendiren bu projeyle ilgili birinci ağızdan kimse bilgilendirilmiyor. (Gazetelerde yayınlanan ihale ilanı olmasa bizde bu gerçeğe ulaşamayacaktık) Trabzonspor un ne sayın başkanı ne de asbaşkanı toplum önüne çıkıp bu projeyle ilgili doğru dürüst bir bilgilendirme toplantısı yapmadı. Proje önce Rize de Başbakan ın malikanesinde Sayın Başbakan a açıldı. Ardından Trabzon Limanı nda ve bir ziyaret sırasında Bakan Mehmet Ali Şahin e anlatıldı. Bakan a anlatılınca Trabzon da duymuş oldu. Ne yazık ki Trabzonspor yönetimi projeyi şehirle doğru dürüst hiç paylaşmadı. Projeyi nedeni belli olmayan sebeplerden ötürü toplumun tartışmasından hep kaçırdılar ve kafalarda binbir türlü soru işaretleri bıraktılar. Biz burada sokakta konuşulanlardan çok bu projeyle ilgili toplumun bilmesi gereken bazı soruları sormak istiyoruz.

1- Belli ki 20 Kasım tarihinde yapılacak proje ihalesine Trabzonspor girip alacak?

2- Trabzonspor 660 dönümlük deniz dolgusu projesini acaba hangi esaslara göre hazırlayacak. Kaç m3 alan doldurulacak? Bu alanın dolgusu acaba kaça malolacak? Hükümet bu dolgu olayına acaba ne kadar katkı sağlayacak?

3- Yasa değişikliğini ve projeye onayı Bayındırlık İskan Bakanlığı yapıp vereceğine göre konu Bakan Sayın Faruk Özak la görüşüldü mü? Yoksa proje ihalesi alındıktan sonra mı görüşülecek?

4- 2011 Olimpiyatları nda futbol olmadığına göre stadın 2011 ile ilişkisi hangi bağlamda belirlenecek?

Sorularımıza cevap gelip gelmeyeceğini ve ne tür cevaplar verileceğini bilmiyoruz. Biz sadece toplumun beklentilerini ilgili yerlere iletiyoruz. "Trabzon un makus talihini değiştirecek bir proje"deniyor ama neyin ne olduğunu sadece birkaç kişi biliyor! Sonra yetkililer çıkıp şehre sitem ediyor."Trabzon bize destek vermiyor" deniyor. Aslında Trabzon dan destek istenmiyor. Trabzon maalesef "Öteki" olarak görülüyor. Herşeye rağmen Trabzon halkının ve Trabzonspor camiasının olup biteni kavrayamadığı zannediliyor. Biz söyleyelim. Çok iyi kavrıyor ve gittikçe de daha alınganlaşıyor.

Halil Atalay
15.11.2007, 00:35
Arkadaşlar ben onu bunu bilmem ama bildiğim birşey var oda eğer stat olimpiyatlar oynanacak şekilde yapılırsa bırakın baskı kurmayı futbol izlemek münkün olmayacak ben istanbul'deki olimpiyat stat'ında çalışdım ve oradan biliyorum çok uzak kalıyor saha ve baskı kurmayı bırak futbolcu seçemiyorsun benim söyleyecem birtekşey var eğer stat sadece futbol için yapılmacaksa bizde trabzonda yürümeye ve o statda maç izlemeye için birşeyler yapıp vazgeçirelim arakadaşlar

OLİMPİYAT STAT'NA HAYIIIIIIIIIIIRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR HAYIRRRRRRRRRRRRRRR

My
15.11.2007, 01:27
STAT HAYAL Mİ ?

Stad hayalden öteye geçemez

Bayındırlık Bakanı Özak, sorumluluğundaki kıyı kenar çizgileri konusunda taviz vermeyeceklerini açıkladı.

Kentsel Dönüşüme Onay Var
Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ın Plan Bütçe Komisyonunda yaptığı konuşmasının içeriği yeni stat ve bir dizi tesisin kurulacağı Akyazı projesinin imkansızlığını ortaya koyuyor. Özak şöyle dedi: “Kentsel dönüşüm imar affı değildir. İmar affı ve rant daha önce olmuştur. Adam gelmiştir devletin arazisine, gecekondu yapmıştır, ona belge verilmiştir, o yere karşı başka yerde bina verilmiştir. Biz buna karşıyız. Kesinlikle imar affı yapmayacağız."

Kıyılar Konusunda Kararlıyız
Özak, “Kıyılarda yapılanları affetme düşüncemiz yoktur. Mevcut yasayla kıyıda 1992 öncesinde yapılan yasal olarak alınan ruhsatlar. Yani dedeniz buradan bir yer aldı, ruhsatı var. Şimdi siz ona 'ben burayı alıyorum, sana da bir lira vermiyorum' derseniz bu anayasaya aykırıdır. Biz bunu düzelteceğiz. Ama kıyı şeridinde bina yapımına müsaade etmeyeceğiz. Bu yağmanın önüne geçmemiz lazım. Çalışmamız devam ediyor" dedi.

.....

Kaynak: http://www.haber61.net/images/news_source/7.jpg

LazAnisT
15.11.2007, 15:25
Başbakan'dan Akyazı'ya destek
15 Kasım 2007 / 14:28
Başbakan Erdoğan'ın büyük destek verdiği Akyazı proje 22 veya 24 Kasımda onaylanıyor
Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın büyük destek verdiği Akyazı Projesi 24 Kasım'da onaylanıyor. Başkan Nuri Albayrak'ın Trabzon'un Akyazı Beldesi'ne dolgu metoduyla yapılmasını düşündüğü Trabzonspor Tesisleri için geri sayıma başlandı. Mili Emlak Genel Müdürlüğü'nden onayı alınan yere kazmanın vurulmasına çok az bir zaman kaldı. Başkan Nuri Albayrak'ın Akyazı projesini hayata geçirmek için sıkıntıları tek tek aştığı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ında bu projeyi desteklediği ve son rötuşları yapıldıktan sonra 24 Kasım tarihleri arasında Bakanlar Kurulu tarafından onaylanacağı bildirildi. Deniz'e yapılacak olan dolgunun ve kravuze limanının devlet tarafından yapılacağı söylendi. Başbakan Tayip Erdoğan'ın bu işi yakın takibe almasından dolayı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ında projeyi desteklediği öğrenildi.

KIYI KANUNA”OLİMPİYAT EKLEMESİ”YAPILACAK

Bu arada, kıyık ve çevre kanunda büyük bir ihtimalle değişiklik yapılacağı ve tesislerin yapılması için “ Olimpiyat”larla ilgili bir maddenin konulacağı öğrenildi. Yeni durumuyla Bakanlar Kurulu'na getirilecek yeni kanun tasarısının kuruldan geçerek , TBMM'nde kabul edileceği belirtildi.

Mayls
15.11.2007, 15:37
Kongre'ye 1 ay kala klaslarini konusturup baslamazlar insallah.

azad53
15.11.2007, 16:01
inşallah bu stad yapılmaz, yukarda arkadaşın dediği gibi koşu pisti olan stadın bize hiç bir faydası yok maç anlamında, etrafını altınla doldursan neye yarar maçlarda o ateşli atmosferi yakalayamadıktan sonra. hala anlamış değilim neden insanlar bunu düşünmüyor.

sarman61
15.11.2007, 17:03
Arkadaşlar lütfen şu koşu yolu işine takmayın. Herta Berlinin stadiumuda bu şekilde hatta bir çok stadium bu şekilde. Bu işinde çözümü var stada portif türbün eklenerek sahaya taraftar yaklaştırılabilir ama önemli olan sesin boşlukta kaybolmaması bu önemli bir nokta stadın üstü ne kadar kapalı olursa gürültü o kadar çok içeride kalır.

Hekimoğlu
15.11.2007, 17:17
haberlere göre sadece dolguyu devlet yapacak.üst tarafı biz yapacağız.o zaman neden olimpiyat stadı olimpiyatı trabzonspor mu aldı.bu nasıl bir saçmalıktır böyle.gerçi birşey yapılacağı da yok ya biz gene boşuna tartışıyoruz burda.

Cem Balcı
15.11.2007, 18:03
zaman göstercek bakalım bahsettikleri stad olcakmı.

Yavuz Hasan
16.11.2007, 10:31
inşallah bu stad yapılmaz, yukarda arkadaşın dediği gibi koşu pisti olan stadın bize hiç bir faydası yok maç anlamında, etrafını altınla doldursan neye yarar maçlarda o ateşli atmosferi yakalayamadıktan sonra. hala anlamış değilim neden insanlar bunu düşünmüyor.
yaniii.....

Travelair
16.11.2007, 10:45
Türkiye'nin Bernabeu'su!

http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/7_9615__kayseri1611.jpg

Yeni yapılacak Kayseri Stadı'nı Fanatik sizler için gezdi.
16.11.2007

Bu statta yok yok!
Süper Lig’de 2 sezondur başarılı bir grafik çizen Kayserispor’un atılımları durmuyor... Kayseri, başkan Recep Mamur ve genel menacer Süleyman Hurma’nın çalışmalarıyla Avrupa standartlarında yepyeni bir stada kavuşacak. 32 bin seyirci kapasiteli statta neler yok ki; VIP ve standart localar, lüks restoranlar, tam donanımlı soyunma ve kondisyon odaları... Stat için kulübün kasasından 5 kuruş çıkmayacağını söyleyen başkan Mamur, “Bu bir takım çalışması” dedi.
‘Evdeki kadar rahat’
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile ortak bir çalışmayla yapılan stadın bitiminin beklenenden uzun sürdüğünü söyleyen Süleyman Hurma, “Sadece inşaatta kullanılan vinç Kayseri’ye 40 tırla geldi ve montajı da günler sürdü. Kış burada çetin geçtiği için zemine alttan ısıtma yaptık. Taraftarlarımız neredeyse evlerindeki rahatlıkla maç izleyebilecek. Localar da haftanın 7 günü 24 saat açık olacak. Tek isteğimiz seyircimiz yeni stadımızda bizi yalnız bırakmasın” ifadelerini kullandı.
Tunç KAYACI
Serdar DİNÇBAYLI

fanatik

Burçak
16.11.2007, 11:32
haberde ''tek isteğimiz seyircilerimiz bizi yanlız bırakmasın'' deniyor.
ama bilmiyorki febe ğese be bejeke yi desteklemekten kayserisporun varlığından bi haber çok kişi var.

zeleka
16.11.2007, 12:12
Türkiye'nin Bernabeu'su! kayserispor yaptirmiyor vede 80/90 bin kisilik vede tahrihi olan bir klub de olamaz'lar boyle buyuk kelimelerle Turk insanini cahil tutmasinlar.

Gelelim Bizim Ise Arkadaslar bir kac kere bunu soyledim gene soyluyorum aklinizin bir kenarina bunu kayit edin stad yapilacak devlet istersede istemessede elinde sonunda yapacak cunki mecbur nedenler cok 20011 ve sporbakanligin'dan yapilan bir kac kere aciklamada Turkiyede yapilacak olan 8 yeni stad projesinin bir taneside Trabzonda olduguna unutmayalim / kayseridekide, kedilerinkide, eziklerinkide, gargalarinkide, nasil devlet tarafindan yaptirildiysa bizimkide yapilacak baska cikar yollari yok bize tek sey kaliyor oda sabirla insaatin ilk atilacak adimini beklemek.

Lutven Yonetime baglamayin stad projesini devlete baglayin, sabirla bekliyoruz yapacak baska bir seyde yok.

Ha sunuda ekliyeyim dedim liverpool yeni bir stad yaptiriyor ve maliyeti su anlik 600 milyon euro diye hesaplandi tabiki evdeki hesap carsiya uymaz bu rakam daha ustune cikacakdir ehh yani medya / basin kayseri'den ezikler,den ve saireler'den halen bernabeu'lerden bahsetsin dursun cocuklara lolipop vererekmi kandiriyorlar buna cok sasirmisim. hem bernabeu olsa ne yazar orda oynuya bilecek futbolculari bulsunlarda (yetistirsinler'de) ondan sonrada milli takima gondersinler bakarsin basarili oluruz, bir seferligine basari benim olmasin her seferindeki basari bizim olsun.

Samet Yildirim
16.11.2007, 13:15
Nuri Albayrak İnternetspor'a konuştu
http://www.internetspor.com/v3/resim/haber/18020nurialbayrak.jpg

Trabzon'da herkes genel kurula kilitlenmiş durumda... Tüm gözler Nuri Albayrak'tan gelecek açıklamalara çevrilmişken Başkan İnternetspor.com'a konuştuhttp://www.internetspor.com/v3/futbol/img/1x1.gif

Nuri Albayrak: 24 saat yaşayan stada yakında başlıyoruz...

Kongre sürecine giren Trabzonspor’da yeni yönetim oluşumu için toplantı üstüne toplantılar yapılır; onlarca listedeki yüzlerce yönetici adayı bir yönüyle kamu yoklaması yapar; Trabzon kentinin neredeyse “ombudsman”ına dönüşen Faruk Özak’ın kimi “işmar” edeceği merak edilirken hep suskun kalan mevcut başkan Nuri Albayrak Yazarımız Sedat Tunalı’ya konuştu.

- Sayın Başkan, en sondan başlayalım. Aday olacak mısınız?

- Başladığım hiçbir işi yarım bırakmadım, bırakmam. Bu şehri modern tesislere kavuşturmadan ve takımı yine şampiyon yapmadan hiçbir yere gitmeyeceğim.

- Stad projeniz, başta sayın bakan Özak olmak üzere birçoklarınca “hayali” bulundu?

- Projemizi hayali bulanlar ya dünyadaki teknolojik gelişmelerden ve yeni inşa tekniklerinden bihaber, ya da kötü niyetliler. Sayın Bakanımızı kimler ne amaçla bilgilendirmiş bilmiyorum ama yanıltıldığı kesin. Akyazı projesinin dolgu alanı sayın Özak’ın dediği gibi 7 yılda değil en fazla 4 ayda biter.

- Nasıl Olacak bu?

- Dubai’ye gidenler, orada deniz dolgusunun nasıl başarıyla ve hızla yapıldığını bilir. Yöntem şu; Deniz dolgu inşasında kullanılan bir gemi, denizin dibinden aldığı kumu 500 metrelik mesafede topluyor. Öyle zannedildiği gibi kara yoluyla bir dolgu yapmayacağız. Dolgu işimiz 3 bilemediniz 4 ayda bitecektir. Ezbere konuşanlar mahcup olmaya da hazır olmalılar.

- Sayın Bakan, kıyı kanununa göre bu inşanın mümkün olamayacağını ve buna izin vermeyeceğini açıkladı

- Sayın Özak’ın bu açıklamasını birinci ağızdan duymadığım için buna inanmak istemiyorum. Trabzon’un yararına olacak her işe kendisinin de destek olacağına inanıyor ya da inanmak istiyoruz.

- Özak’ın açıklamaları biraz da, kendisine danışılmadan alınmış bir karara veya projeye mesafeli durmak olarak algılanabilir mi?

- Valla biz Trabzon kenti için atılacak her olumlu adıma sayın bakan başta olmak üzere tüm şehrin destek vereceğini düşündük. Ben bu konuyu sayın Başbakanla şahsen görüştüm ve kendisinden “bizden maddi destek istemeyin, bunun dışında tüm yasal alt yapıyı ve kolaylıkları göstereceğiz” sözü aldım. Biz bir yola çıktıysak, kendi başımıza çıkmadık, macera peşinde değil, doğduğumuz ve gönül verdiğimiz şehre yüz yıl hizmet edecek projeleri hayata geçirme derdinde ve kararlılığındayız. O stadı oraya yapacağız. Bu ayın 20 sinde ihaleye çıkılıyor, süreç başlamıştır.Birileri istese de istemese de bu stadı yapacağım

- Sayın Başkan, Trabzon camiası yıllardır stad konuşunu tartışadursun, mesela Kayseri stadına başladı ve bitirmek üzere. Trabzon sadece laf mı üretir ne dersiniz?

- Ben Trabzonspor’a başkan olmadan önce şehirdeki “kemik” yapının bu kadar negatif enerji potansiyeli taşıdığını bilmiyordum. Bir şeyi nasıl yaparızdan ziyade, nasıl yapılamaz üzerine kafa yoruluyor. Ben Trabzon için hayal ettiklerimin yüzde 5’ini bile yapamadım.

- Tek suçlu şehirdeki “kemikleşmiş negatif enerji” odakları mı? Sizin hiç mi suçunuz yok

- Olmaz mı? Ama suç demeyelim de yetersizlik diyelim. Mesela yönetime aldığım bazı arkadaşımdan hiç verim alamadım. Zaman zaman belki bilerek belki bilmeyerek yanlış yönlendirildim.

- Bu açıklamanızdan, yeni yönetimde eski yönetimden birçok ismin olmayacağı sonucunu çıkarabilir miyiz?

- Arkadaşlarla görüşmelere devam ediyoruz.

- Stad dışındaki bir projeniz yok mu?

- En önemli projemiz takımı yeniden şampiyon yapmaktır. Halen şampiyonluk mücadelesinden kopmuş değiliz ilk yarıyı en az kayıpla atlatıp ligin ikinci yarısında hiç puan kaybetmeyen bir Trabzonspor’u sahaya sürmenin hazırlığı içindeyiz. Kartal’da tıpkı şimdiki stad projemize yapılan eleştiriler gibi “asla yapılamaz, izin alınamaz” denilen ama sonuca bağladığımız benzin istasyonu projesi, bizim neleri yapabileceğimizin de göstergesidir

- Bu hazırlıklara Denizlisporlu Yusuf gibi, Manisalı Selçuk gibi isimler da dahil mi?

- İsim bazında konuşmayı doğru bulmuyorum. Yusuf ne kadar değerli bir oyuncuysa, Ceyhun da en az o kadar değerli ve lider karaktere sahip bir oyuncudur.

- Anladım, Yusuf listenizde yok

- Öyle demeyelim de, Nemci Perekli’nin bize vereceği raporları bekliyoruz diyelim. Eski yönetici arkadaşımız Faruk Kanca’nın geçmişte yaptığı çalışmanın bugün çok işimize yaradığını da söylemek lazım. Bu arkadaşımız çok haksızca eleştirilere uğramıştı ama bugün onun verdiği rapor doğrultusunda çok rahat bir çalışma yapıyoruz. Maliyetlerde anlaşırsak Brezilya’dan hocamızın da “olur” vereceği en az 2 oyuncuyu devre arasında takıma katacağız.

- Sayın Başkan…

- Bi Dakka, en önemli projelerimizden biri de Trabzonspor Kolejidir.

- Başkan adayı olması beklenen sayın Hayrettin Hacısalihoğlu’nun da böyle bir projesi var.

- Ne güzel işte. Kim seçilirse seçilsin aslolan kentin menfaatleri noktasında buluşabilmektir. Amacımız Trabzon ve yakın çevresinden seçilecek çocukları Trabzonspor bilinci ve sevgisiyle yetiştirip; bilimsel ödüller kazanmış sporcuları Trabzonspor vizyonuyla topluma sunmaktır.

- İki yıldız sözü vermiştiniz, buna benzer başka sözler de verecek misiniz?

- Bu soruyu eleştiri için sorduğunuzun farkındayım. Ama bu eleştiriniz çok haksız. Marcelinho ve Musampa’nın kariyer ve kalitelerini herkes biliyor. Ben teknik adam değil, yöneticiyim, bu oyunculardan fayda sağlayamadıysak bunun sorumlusu da herhalde ben olmamalıyım.

- Evet ama, bu oyunculardan fayda sağlayamayan teknik kadroyu görevde tutan da sizdiniz

- Sık sık antrenör değiştiren bir kulüp olma utancından uzak durmak ve ha bugün ha yarın düzelecek umuduyla beklentiyi biraz uzun tuttuğumuzun farkındayım. Ama geçmiş geçmişte kaldı, Ersun Yanal ile yepyeni bir sayfa açtık.Eski saha içi değerlerimizle yeniden buluşacağız

- Eski saha içi değer demişken, mesela Ziya Doğan’ın futbol mantalitesinde göçmen kuşları izleme komitesi üyesine dönüşen Simkovyak’ı da tekrar takıma kazandırmayı düşünüyor musunuz?

- Simkovyak’ın menejeri haber göndererek bonservisini bedelsiz olarak istedi, biz de Simkovyak bizim futbolcumuzdur sözleşmesi bitene kadar futbol oynayacağı yer de Trabzon’dur diye cevap yazdık. Gelsin oynasın.

- Son söz?

- Bir “gönül işine” soyunan herkes gibi ben de bazı şeyleri eksik yapmış bazı şeyleri görememiş olabilirim. Benim dünya görüşümde geçmişi kötülemek, başarısızlığı perdelemek için sağa sola çamur atmak yoktur, bugüne kadar hiç olmadı bundan sonra da olmayacaktır. Benim icraatlarımı herkes eleştirebilir, ama Nuri Albayrak’ın adamlığını sorgulamak kimsenin haddi değildir. Benzin İstasyonunu hayata geçirdim, 24 saat yaşayan Stadı ve Trabzonspor Koleji’ni gerçekleştirip takımı da şampiyon yaptıktan sonra huzur içinde köşeme çekileceğim.

Hekimoğlu
16.11.2007, 13:54
- Bir “gönül işine” soyunan herkes gibi ben de bazı şeyleri eksik yapmış bazı şeyleri görememiş olabilirim.

yuh ulan yuh neyi doğru yaptığını söyle önce.aziz nesin'i haklı çıkarmaya niyetimiz yok.

TS-Tiryaki
16.11.2007, 16:32
bence yeni stad en az 45000-50000 arasi kapasiteli olmali. cünkü stadyumlar her on senede yapilmiyor. yani bu yeni stad en az 40-50 sene isimizi görecek. ve bildiginiz gibi dünya nüfüsü gün gectikce büyüyor. ve tabiki her gecen gün yeni TRABZONSPOR taraftarlari doguyor. oyüzden biz gelecek yillarin önlemini almamiz lazim

Murat'
16.11.2007, 20:08
Bana öyle geliyorki Faruk Özak bize ksötek olmaya çalışıyor....Yok kıyı kanunudan taviz vermeyiz diyor....Yaaa sayın bakanım sahil yoluyla bu kıyılar zaten katledilmedi mi...Ne yapmak istiyorsunuz anlamıyorum...

Hekimoğlu
16.11.2007, 22:02
kongre yaklaştıkça stad haberlerinin ardı arkası kesilmiyor.biz aylarca haber beklerken nerdeydiniz.hayatınız yalan.

Mayls
16.11.2007, 22:03
Bana öyle geliyorki Faruk Özak bize ksötek olmaya çalışıyor....Yok kıyı kanunudan taviz vermeyiz diyor....Yaaa sayın bakanım sahil yoluyla bu kıyılar zaten katledilmedi mi...Ne yapmak istiyorsunuz anlamıyorum...
Belkide Trabzonspor'u düsünüyordur. Albayrak'tan gelecek hayir Allah'tan gelsin. Albayrak stad mtad yaparsa Avni Aker'i cok arayacagiz.

Cem Balcı
16.11.2007, 22:07
inş yapılır ama hiiiiiç sanmıyorum...

Can52
16.11.2007, 23:34
Arkadaşlar lütfen şu koşu yolu işine takmayın. Herta Berlinin stadiumuda bu şekilde hatta bir çok stadium bu şekilde. Bu işinde çözümü var stada portif türbün eklenerek sahaya taraftar yaklaştırılabilir

Sahaya sifir yükseklikte olan 1.sira ile 15 metrelik mesafeye nasil Portetif tribün yapacaksin? Onu cok merak ediyorum..
Sinema veya Konserde düz sira olur ama, izledigin 3 metre yükseklite bir sahne ve tek kisi.... 110 x 70 metrelik sahayi nasil görebileceksin??;)

Cem Balcı
16.11.2007, 23:50
bukadar övüyolar övüyolar hevesleniyor insan sonrada fıs çıkmasa bari.

TS-Tiryaki
16.11.2007, 23:56
''Trabzon çok şey kazanacak''

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, bugüne kadar yapılan gençlik olimpiyatlarını her ülkenin güzel yaptığını, ancak en güzelini Türkiye'nin gerçekleştireceğini söyledi.
Mehmet Atalay, Trabzon'da yapılacak 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin, İl Genel Meclisi üyelerinin bilgilendirildiği toplantıya katıldı.
Atalay, 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'nin alınmasının kolay olmadığını ifade ederek, ''Bu organizasyon, kıymetini bilmemiz gereken bir organizasyon. Trabzon'da çok şey değişecek. Trabzon, çok şey kazanacak'' dedi.
Karadeniz Oyunları'nın ilkinde çıtayı çok yükseğe çıkarttıklarını kaydeden Atalay, şöyle konuştu: ''Oyunlara katılan ülkelerden 10 üzerinden ortalama 9.5 puan aldık. 2. Karadeniz Oyunları Romanya'da yapılacak. Romanya bakanı bize 'Çıtayı çok yükseğe çıkarttınız. O çıtaya nasıl yaklaşacağız' diyor. 2011'de çok daha iyisini yapacağız. Gençlik oyunlarını başarıyla organize edersek, İstanbul 2020'de olimpiyatları alacaktır. Bugüne kadar yapılan gençlik oyunlarını her ülke güzel yaptı ama biz en güzelini hep birlikte yapacağız.''
''TRABZON YENİ BİR STADA KAVUŞABİLMELİ''
Atalay, Trabzon'un yeni bir stada kavuşması gerektiğini belirterek, ''Trabzon ihtiyarlaşmış stat ile yarınlara yürümesin. Avrupa Futbol Şampiyonasını da alırsak bir ayağının da Trabzon'da oynanması gerekir diye düşünüyoruz'' dedi.
Stat için iki düşüncenin bulunduğunu ifade eden Atalay, şöyle konuştu: ''Akyazı'da stat yapılırsa çok güzel olur. Şu anda yasal değil ama Kıyı Kenar Kanunu'na ek madde koyulabilir. Sportif organizasyonlarda bu tür düzenlemeler yapılabilir. Bayındırlık Bakanımız ile bu konuda görüştüm. Bunun için yasa hazırladığımızda oy birliği ile meclisten geçecektir. Diyelim olmadı. O zaman Avni Aker'i, Fenerbahçe Stadı gibi tribün tribün yıkarak bir proje yaparsınız.''
Atalay, yapmak istedikleri 5 bin kişilik spor salonu yeri için de İl Özel İdaresi'nden arsa talebinde bulunarak, ''Trabzon'un ana bir spor salonuna ihtiyacı var. Sadece oyunlar için değil, dünya voleybol şampiyonasının bir ayağını da burada yapmak istiyoruz'' diye konuştu.

16.11.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : AA

Can52
16.11.2007, 23:59
Arkadaşlar lütfen şu koşu yolu işine takmayın. Herta Berlinin stadiumuda bu şekilde hatta bir çok stadium bu şekilde. Bu işinde çözümü var stada portif türbün eklenerek sahaya taraftar yaklaştırılabilir

Sahaya sifir yükseklikte olan 1.sira ile 15 metrelik mesafeye nasil Portetif tribün yapacaksin? Onu cok merak ediyorum..
Sinema veya Konserde düz sira olur ama, izledigin 3 metre yükseklite bir sahne ve tek kisi.... 110 x 70 metrelik sahayi nasil görebileceksin??;)

mensure 61
17.11.2007, 00:18
Şu adam utanmadan konuşuyoya kafayı yiyicem :(

Uğurtan
17.11.2007, 01:16
Akyazı projesinin olma ihtimali yok denecektende az.. Mümkün deil.. Bunu bizzat inşaatla ilgili birçok kişiye sordum.. Hatta İnşaat Mühendisleri odasından çoks evdiğim bi abime de sordum.. Hayaldende öte bişey dedi.. Gerisini siz yorumlayın..

recep_oflu
17.11.2007, 03:41
kongreye yakın bir süre kalmasından dolayı ortaya atılan kolpa haberlerden başka hiç bir şey değildir

Zafer BİLGİN
17.11.2007, 04:49
arkadaşlar bu proje olmazsa olmaz bir yola girmiştir.onun için kesinlikle yapılacağını düşünüyorumbu konudaki tahminlerimde 2011 yılında yeni stadımızda oynarız

sarman61
17.11.2007, 08:52

Ah kardeşim benim. Sen hiç dünyadaki stadium lara bakıyormusun yada inceliyormusun. http://www.worldstadiums.com/ bu siteye gir ve incele ne kadar çok örnek bulacaksın Olimpik stadium olupta futbol sahası gibi kullanılan. Bu portatif türbünlerden.

Yada olmadı senin dediğin gibi sahaya sıfır yükseklikte yaptılar türbünleri aynı şu linkteki stad gibi http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/germany/berlin/berlin_olympiastadion.shtml

Bu stadium daki maçları tv den izlersen seyircinin sesinin gayet net duyulduğunu görürsün. Sesin baskılı olarak hissedilmesi bence tamamiyle mimarın becerisindedir. Sultanahmet cami yada mimarsinanın en büyük yapıtı olan Selimiye camiindeki ses düzenine baktın mı. İmam mikrofonsuz olarak konuşsa bile ses cami içinde yankılanıyor. Yani bir koşu yolunamı takıldı bu stad işi. Aslında fenada olmaz böylece sahaya giren taraftara müdahale etmek için zaman olur.

Mayls
17.11.2007, 08:59
Ah kardeşim benim. Sen hiç dünyadaki stadium lara bakıyormusun yada inceliyormusun. http://www.worldstadiums.com/ bu siteye gir ve incele ne kadar çok örnek bulacaksın Olimpik stadium olupta futbol sahası gibi kullanılan. Bu portatif türbünlerden.

Yada olmadı senin dediğin gibi sahaya sıfır yükseklikte yaptılar türbünleri aynı şu linkteki stad gibi http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/germany/berlin/berlin_olympiastadion.shtml

Bu stadium daki maçları tv den izlersen seyircinin sesinin gayet net duyulduğunu görürsün. Sesin baskılı olarak hissedilmesi bence tamamiyle mimarın becerisindedir. Sultanahmet cami yada mimarsinanın en büyük yapıtı olan Selimiye camiindeki ses düzenine baktın mı. İmam mikrofonsuz olarak konuşsa bile ses cami içinde yankılanıyor. Yani bir koşu yolunamı takıldı bu stad işi. Aslında fenada olmaz böylece sahaya giren taraftara müdahale etmek için zaman olur.
Konu TV degil. Sen hic olimpik stadda mac izledinmi? Böyle konustuguna göre izlemedin herhalde. Imkanin olursa olimpik bir stadin kale arkasina otur bakalim 90 dakika sabredebilecekmisin. Bugün 2 mac kötü oynayinca Avni Aker dolmuyor. Sehir disinda, daha büyük ve tribünleri sahaya daha uzak bir stad dolacakmi sence? Süper Lig ve Premier League maclarini karsilastirmani öneririm. TV'den izlerken bile Premier League'i sirf tribünleri icin tercih ederim.

ahmettt
20.11.2007, 12:03
Bugün 20 Kasım yani ihale zamanı. Noldu ihaleden bir ses duyan oldumu?

Faik Yılmaz
20.11.2007, 12:07
Evet Borsa açıklamalrında böyle bir haber vardı ama şimdiye kaadar ses çıkmadı.....

Hekimoğlu
20.11.2007, 13:18
Anket Sonuçlarını Görüntüle: Proje Aşamasında Olan Stad ve Komplekslerin Yapılabileceğine İnanıyormusunuz ?
Evet İnanıyorum 234 33,72%
Hayır İnanmıyorum 460 66,28%

inanmamıştık zaten.

Faik Yılmaz
20.11.2007, 13:19
Trabzonspor, Yenİ Stadyum İnŞa Ettİrmek Üzere 20 Kasim'da İhaleye Çikacak

Trabzonspor, Yenİ Stadyum İnŞa Ettİrmek Üzere 20 Kasim GÜnÜ
İhaleye Çikacak.
BİlİndİĞİ Üzere, Şİrket Ayrica Ayni GÜn %91 Oraninda TemettÜ
VereceĞİnİ AÇiklamiŞti...
***tspor***

*** Ibs Haber Merkezİ ***

Travelair
20.11.2007, 13:21
Kayseri stadını bitirdi, gs kazmayı vuruyor, Rize yol aldı, Bursa idman sahasını tesislerini yeniledi açtı, 3 ukalalar 5 yıldızlı tesisler yaptı, gençlerbirliği gaziantep antalya hep atak yaptı. Bizimkiler ne yaptı bunca zaman?

Bir de denizi doldurmak için Dubai'deki demiz kumuyla doldurma tekniğinden bahsediliyor hızlı olsun diye, umarım tehlikelere sağlam olur

Mayls
20.11.2007, 15:09
Gözünü seveyim Yönetim gider aralik bizi stadimizdan da etme...

Remzi
20.11.2007, 15:22
“Stad projesi şehrin 100 yılını kurtarır”
Stad konusunda bugün ihale yapılacağının altını çizen Albayrak, “Trabzonspor dışında bu ihaleye giren yok. Sözleşmeyi imzaladıktan sonra oranın dolgu ihalesi yapılacak. Trabzon şehrinin rahatlaması ve diğer spor faaliyetlerinin daha iyi yapılması için kentte yeterli boş alan bulmak çok zor. Bu nedenle Hollandalı firmayla yaptığımız çalışmada 1 yıl önce stadın ihalesini yapıp belli bir aşama kaydedecektik. Ancak şehrin 100 yıllık geleceğini kurtaracak bir proje olduğu için buna karar verdik. Bundan sonra birkaç kanun maddesi çıkartmamız gerekiyor. Bu kanunlarla ilgili Spor Bakanlığı ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nün çalışması var. Onlar da olursa prosedürleri aşıp dolguyu bitireceğiz” yorumunu yaptı.

“Söylentiler rahatsız etmiyor”
Stadın yapılamayacağı yönündeki söylentilerin kendisini rahatsız etmediğini dile getiren Albayrak, “Ne yaptığımı biliyorum. Bugün İstanbul’un göbeğinde böyle bir proje yapılıyor. Biz projemizi yaptırırken daha çok iki alternatif üzerinde duruyoruz. Hem liman hem de stad projesi. Stadın yapılması için kanun çıkması gerekiyor. Çalışmalar sürüyor. 1.5 ay içerisinde meclise gelmesini bekliyoruz. Bu Trabzon şehri ve Trabzonspor için çok büyük bir kazanç. İnşallah bunu değerlendirip stadyum projesini hayata geçireceğiz” dedi.

“Engellemeye çalışıyorlar”
H.Avni Aker Stadı’nın yerinin Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nün olduğunu belirten Albayrak, “Ancak görünürde Trabzonspor’un yeri ve malı. Biz bu projeyi Gençlik Spor Genel Müdürlüğüyle birlikte yürütüyoruz. Onlarla yaptığımız daha önceki görüşmede stadı 49 yıllığına kiralayacaktık. Sonucunda da arsanın yerine karşılık stadyum ve kapalı spor salonunu yabancı firmaya yaptıracaktık. Anlaşmamız bu şekildeydi. Şu anda da arazi satılacak veya kiraya verilecek. Bunun karşılığında da bu proje gerçekleşecek. Bunları hayal olarak söylemiyoruz. Sayın Başbakanımız ve Gençlik Spor Genel Müdürümüz ve daha önce sayın Mehmet Ali Şahin’le bunları konuşarak yapıyorduk. Ama insanlar sanki ortada hiçbir şey yokmuş gibi, engellemeye çalışıyorlar. Ancak bu projeyi kimse engelleyemez. Kimsenin gücü yetmez” şeklinde konuştu.

-------

Eee hani ihaleden haber yok...böyle ihale mi olur?kendi şirketi mi yapacak stadı...

Samet Yildirim
20.11.2007, 15:32
Gözünü seveyim Yönetim gider aralik bizi stadimizdan da etme...

ALBAYRAK eger secilirse ve stada baslarsa ozaman artik ne dicen bakalim...

Harun-61
20.11.2007, 15:57
Stad icin Ihale bugün degilmiydi ??????

?

Murat'
20.11.2007, 16:01
Akyazı için ön izin alındı
http://www.trabzonspor.com/images/haberpic/logo40yilk.jpgKulübümüzün yeni stad projesi için dolgu alanı olarak belirlediği Akyazı Beldesi için gereken ön izin ihalesi gerçekleştirildi.

http://www.trabzonspor.com/images/trans.gif
Trabzon Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. İhaleye Trabzonspor’dan başka iştirakçi katılmazken kulübümüzü Başkan Yardımcımız Muzaffer Ermiş ile Genel Müdürümüz Sinan Zengin temsil ettiler. Buna göre gerekli ön izin yıllık 170 bin YTL + KDV karşılığında alındı. Söz konusu ön iznin Ankara’da onaylanmasının ardından taraflar arasında sözleşme imzalanacak ve süreç devam edecek.

Can
20.11.2007, 16:37
TRABZON DEFTERDARLIĞINDAN

1-İlimiz, Merkez İlçe, Akyazı Beldesinde bulunan Devletin Hüküm ve Tasarrufu altındaki 660.000 m2 yüzölçümlü alan ile birlikte bu alanın geri sahasında bulunan mülkiyeti Hazineye ait 175 ada, 4 parsel numaralı 763,30 m2 yüzölçümlü ve 175 ada, 7 parsel numaralı 7,10 m2 yüzölçümlü taşınmazların üzerinde 19.06.2007 tarih ve 26557 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmeliğin eklerine (Ek 11-12) göre dosyasında mevcut “Ön İzin Sözleşmesindeki” ve “Ön İzin Şartnamesindeki” şartlarla Kurvaziyer Limanı ve 3621 sayılı Kıyı Kanununda belirtilen diğer sosyal ve teknik altyapı tesisleri yapılmak üzere ileride bu taşınmazlardan Hazinenin özel mülkiyetinde bulunanlar üzerinde tesis edilecek irtifak hakkına ve 660.000 m2 yüzölçümlü Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki alan üzerinde verilecek kullanma iznine esas ve hazırlık olmak üzere, öncelikle bu alanlara ilişkin olarak her ölçekteki imar planlarının hazırlattırılarak Bayındırlık ve İskan Bakanlığına (Teknik Araştırma ve Uygulama Genel Müdürlüğü) onaylatılmasına ve bu plan uyarınca hazırlanacak uygulama projelerinin ise Ulaştırma Bakanlığına (DLH İnşaatı Genel Müdürlüğü) onaylatılmasına imkan vermek üzere, toplam (660.000 m2 + 763,30 m2+ 7,10 m2) 660.770,40 m2 yüzölçümlü alan üzerinde, 1 (bir) yıl için tespit edilen KDV hariç 167.000 (Yüzaltmışyedibin).-YTL tahmini ön izin bedelinden aşağı olmamak üzere, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 51 inci maddesinin (g) bendine göre 20.11.2007 Salı günü saat 14:00`da Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü İhale salonunda toplanacak komisyonca 1 (bir) yıl süreli ön izin ihalesi yapılacaktır. Geçici Teminat Bedeli 16.700,00 YTL dir.

www.milliemlak.gov.tr/_haberduyuru/son_eklenen/trabzon_on_izin.doc

LazAnisT
20.11.2007, 16:41
Gençlik ve spor müdürü Atalay stad işinin olimpiyatlar kapsamında olursa mümkün olabileceğini söylemişti.Yani stat olayı olursa bile olimpiyat stadı olur.İkinci Atatürk olimpiyat stadı vakası karşımıza çıkmasında

Mayls
20.11.2007, 16:48
ALBAYRAK eger secilirse ve stada baslarsa ozaman artik ne dicen bakalim...
Insallah yaniliyorumdur ve Albayrak beni utandirir. Ama Albayrak'in bugüne kadar yaptigi (!) isleri göz önüne alinca pek umutlu degilim yeni projeden.

ahmettt
20.11.2007, 16:58
Ne yazıkki bana göre mevcut adaylardan Albayraktan başka bu projeyi gerçekleştirebilecek bir aday yok. Ama bu proje gerçektende hem Trabzon hem de Trabzonspor için hayati bir önem arz ediyor.

zafer6161
20.11.2007, 22:23
Yeni Avni Aker için ilk izin alındı!

Trabzonspor'a müjdeli haber! Bordo mavililer yeni stat projesi kapsamında dolgu alanı olarak belirlenen Akyazı Beldesi için gereken ön izin ihalesi gerçekleştirildi

Trabzonspor Kulübü'nün yeni stat projesi için dolgu alanı olarak belirlediği Akyazı Beldesi'ndeki alan için gereken 'Ön İzin' ihalesi gerçekleştirildi.

Trabzon Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü'nde, Milli Emlak Müdürü Ali Ergüney'in başkanlığında toplanan komisyon huzurunda yapılan ihaleye, Trabzonspor Başkan Yardımcısı Muzaffer Ermiş ve Trabzonspor Genel Müdürü Sinan Zengin katıldı.

Ermiş, imza sonrası yaptığı açıklamada, Akyazı sahilinde gerçekleştirmeyi planladıkları projeye resmiyet kazandıran ilk adımı attıklarını ifade etti.

Trabzonspor ve Trabzon için önemli bir gelişmenin alfabesine başladıklarını belirten Ermiş, ''Bu bir ön izin ihalesidir. Bu ön izin ihalesi 1 yıl sürelidir. Ön izin ihalesi tamamlandıktan sonra Ankara onayını müteakiben en kısa zamanda kurumsal anlamda alınması gereken görüşler, ilgili kurumlardan alınıp bu süre zarfında projelendirmeyi de tamamladıktan sonra Akyazı Stadı'nın dolgu işlemlerine başlayacağız'' dedi.

İhale Komisyonu Üyesi Defterdar Yardımcısı Birol Özden ise yapılan ihalenin Trabzonspor tarafından yapılacak tesislerin gerekli ruhsat ve izinlerin alınabilmesi için bir hazırlık evresi olduğunu ifade etti.

Özden, ''Bu evrede Trabzonspor üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirebilirse anılan saha üzerinde verilen bu izin Maliye Bakanlığı tarafından istenilen tesislerin kurulması ve yapılabilmesi için kullanım hakkına dönüştürülecek'' diyerek, şöyle devam etti:
''Şu anda 660 bin metrekarelik bir yüzey söz konusu. Şimdilik bir dolgu yetkisi yok. Gerekli izinler ve ruhsat alındıktan sonra dolgu yapılabilecek. Bu süre zarfında Ulaştırma Bakanlığı ile Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'ndan gerekli izinlerin alınması gerekiyor. Bu izinler alınana kadar orada dolgu söz konusu değil. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Maliye Bakanlığı'nın onayı ile dolgu işlemine başlanabilecek. İhale, hak sahibi olabilmek için yapıldı. İhaleye sadece Trabzonspor A.Ş. girdi. Trabzonspor A.Ş, 170 bin YTL ve KDV teklif etti. Bu ücret proje için gerekli izinleri alacağı süre içindeki kullanım bedelidir.''

dolgu işlemleri en az 1 yıl sürer

zafer6161
20.11.2007, 22:28
Valencianın stadyum projesi

http://www.valenciacf.es/images/noticias/NuevoEstadio/VAlenciaCFestadiox01.jpg

S.F.K.
21.11.2007, 10:50
Gençlik ve spor müdürü Atalay stad işinin olimpiyatlar kapsamında olursa mümkün olabileceğini söylemişti.Yani stat olayı olursa bile olimpiyat stadı olur.İkinci Atatürk olimpiyat stadı vakası karşımıza çıkmasında

benimde tek derdim ve sıkıntım senin bahsettiğin olay
eğer stad olimpiyat stadı gibi olacaksa yani seyirci ile saha arası nerdeyse 1 dönüm mesafe olacaksa kesinlikle hiç gereği yok.
H.Avni Aker bi 50 sene daha dursun ben razıyım.

35 bin kişi civarı bir kapasite
saha ile seyirci birbirine yakın ses akustiği iyi ayarlanmış
kısacası futbol için yapılmış bir stad istiyoruz
yoksa diğer amaçlı yapılacak stadlar ölü doğum olur

Bülent Bayraktar
21.11.2007, 16:45
Valencianın stadyum projesi

http://www.valenciacf.es/images/noticias/NuevoEstadio/VAlenciaCFestadiox01.jpg

görünüşü çok güzel ama akustiği hiç iyi deil.
üstü tamamen açık tüm stad bağırsa ancak ses çıkar

İHSAN
21.11.2007, 17:05
Beyler ligtv nin ana sayfasındaki başlık dikkatinizi çekmiştir. " Bursa taraftarının timsah arena sevdası " adamlar 5 günde 15.000 imza toplayarak bütün spordan sorumlu yöneticilere, federasyona kısacası heryere göndermişler. Ve stad için herşeyi yapacaklarını da söylüyorlar.

Biz bu konuda biraz pasif kalmıyor muyuz sizce? En azından Bursasporlulara bakıldığı zaman , onlar kadar ses getirecek bir çalışmamız yok, yada ben hatırlamıyorum.

Cem Balcı
21.11.2007, 20:41
Beyler ligtv nin ana sayfasındaki başlık dikkatinizi çekmiştir. " Bursa taraftarının timsah arena sevdası " adamlar 5 günde 15.000 imza toplayarak bütün spordan sorumlu yöneticilere, federasyona kısacası heryere göndermişler. Ve stad için herşeyi yapacaklarını da söylüyorlar.

Biz bu konuda biraz pasif kalmıyor muyuz sizce? En azından Bursasporlulara bakıldığı zaman , onlar kadar ses getirecek bir çalışmamız yok, yada ben hatırlamıyorum.

zaten bi proje gündemde.bikaç adım atılmış.bi çalışmaya koyulsakta bi anlamı olmaz.

Nytre
21.11.2007, 23:30
adamlarin stat yapacaklari yok ... yaraya merhem olacaklari yok... olimpiyat var diye tesis yapmak zorundalar... bazilari da çıkıp "stad yapıyoruz" diye rant sağlamaya çalışıyorlar.. hepsi bu...

tisan61
22.11.2007, 00:52
bu albayrağın doğru işi olmaz bizi stadımızdan edecek onun yaptığı stadı su basmasın

aggressors
22.11.2007, 01:15
yeni yapılacak statta kosu bandı mevcut kesinlikle uygun degil hata bence

aaahmet61
22.11.2007, 07:52
kova gibi stad.tam olimpiyat stadı.herhalde maçları dürbünle seyredeceğiz.olimpiyat stadı istemiyoruz.taraftar stadı olsun.

LazAnisT
22.11.2007, 10:09
Faruk Özak, il başkanlığı ve Trabzonspor'un stat projesi ile ilgili olarak açıklama yaptı.
Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, il başkanlığı ve Trabzonspor'un stat projesi ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Trabzonspor'un Akyazı projesi ve AK Parti il başkanlığına atamaya yönelik sorularımızı cevapladı.

Bakan Özak, Trabzon'da yapılan ihale ilgili, 'Sayın Başbakanımızın sözü var. Hukuki süreci destekleyeceğine yönelik.

Ancak o projeyi hayata geçirmek Trabzonspor'un bugünkü ekonomisi ile zor. Trabzonspor'un banka borçları var, temettü ertelemesi var' değerlendirmesini yaptı.

Özak, AKP il Başkanlığına atanacak isimle ilgili olarak da şu değerlendirmede bulundu. 'Sayın Başbakanımız Tayyip Erdoğan konu ile yakınen ilgileniyor. Takibinde. Ancak bana Ankara'daki yoğun trafikten söz etti. Bir gün Çekoslovakya'da bir gün Slovenya heyeti geliyor. Açılışlar. Genel Merkezde de Haluk İpek arkadaşımız çalışıyor. Sayın Başbakanımız konuşla ilgili milletvekillerini dinleyebilir.”

'Konuşulan 6-7 ismin dışında bir sürpriz isim olur mu?' sorumuza ise şu cevabı verdi. 'İnanın henüz bir karar verilmiş değil.

Sayın Başbakanımız hepimizi dinler sonra şu isim daha yararlı olur diyebilir. Ancak, bir şey söyleriz, yarın farklı bir şey olur. Onun için hem bizler hem genel merkez hata yapmak istemiyoruz.”

Trabzonspor kongresine yönelik değerlendirmesinde ise Özak, işaret vermeyeceğini ancak Trabzon-Ankara ve İstanbul'da var olan çalışmalarla ilgili kendisinin bilgilendirildiğini aktardı.

Kaynak: taka

Nero61
22.11.2007, 13:08
şu partiyle trabzonsporun isimlerinin yanyana gelmesinden iğreniyorum madem bu forumda siyaset yasak neden silinmiyor şu mesajlar?

orhan42
22.11.2007, 14:57
kayserisporun stadı bence çok güzel görünüyor bitmemiş haliyle bile..adamlar koşu pisti olmayan tribünlerin üstü tamamen kapalı stad yapıyorlar.ya bizimkiler ne yapıyor..olimpiyad stadı..teyyy teyyyyy teyyyyyy:(

pReN@_61
22.11.2007, 18:27
bu iş çocuk oyuncağına döndü iyice.

Nero61
22.11.2007, 18:52
olimpiyat stadı gibi stad yapacağımıza avni akeri düzenlemeyle daha iyi hale getirsek hem maddi yönden hemde bize getireceği fayda yönünden daha iyi olur.olimpiyat stadına tüm trabzon gelse dolduramaz, artık dürbünle maç seyrederiz, megafonla bağırırız en çok rakip takıma yarar bu olay.hele kayserinin stadı çok iyi olmuş tam avrupa stadı gibi.bu iş trabzonspor kulübünün geleceğini bitirir bu kadar gereksiz bir borç ederek faydasız işe girilirse batarız

Burçak
22.11.2007, 21:15
yaa hani bu ayın 20 sinde stat ihalesi yapılacaktı. ne ses vaaar ne seda

Erdem Keser
22.11.2007, 22:47
yaa hani bu ayın 20 sinde stat ihalesi yapılacaktı. ne ses vaaar ne seda
Dolgu ihalesi yapılmış ve ön adım atılmış:)

Cem Balcı
22.11.2007, 23:02
aslında resmine bakınca güzel bi kurgu.inş gerçeğe dönüşür.

aggressors
23.11.2007, 01:09
koşu bandı olan stada hayır
lütfen buna tepkimizi koyalım

Kalkinmali
23.11.2007, 11:11
katiliyorum..

arkadaslar acilen birseyler yapmamiz lazim!

bunlari Yonteim veya Kulup'e bildirmek gerek!!!

bu cok ama cok onemli brisey!.....

Nero61
23.11.2007, 12:42
koşu bantlı stat olacaksa o kadar masrafı boşu boşuna yapmış olacaklar yazık günah değil mi?

Faik Yılmaz
23.11.2007, 12:44
koşu bantlı stat olacaksa o kadar masrafı boşu boşuna yapmış olacaklar yazık günah değil mi?

arkadaş bunların günahlarını tuvalet kağıdına yazsan az gelir sayfalar yetmez.....

S.F.K.
23.11.2007, 13:54
koşu bandı olan stada hayır
lütfen buna tepkimizi koyalım

kesinlikle haklısın tepki verilmeli
yaa ortada stad felan yok ne tepkisi diyecek arkadaşlar olabilir sakın öyle düşünmeyin iş işten geçtikten sonra koşu bantlı futbol düşünülmemiş bi stad oluverirse herzaman dediğim gibi ölü doğum olur hem bi işe yaramaz hemde dünya borca gireriz.

sakın ha sakın eğer olimpiyat tarzı bi stad olacaksa biz H.Avni Akerden vazgeçmeyiz.zaten zoraki tutunan taraftarı iyice takımdan soğutmayın uzaklaştırmayın.

Burçak
23.11.2007, 14:46
ihtimal vermiyorum ma stat yapılırsa 2011 olimpiytalarıda düşünülerek üyük ihtimal koşu pistide eklerler.
öyle olsa bile olimpiyat oyunları bittikten sonra tribünleri sahaya yaklaştıracak bi mimaride yapılabilir ama. tribünler uzatılıp tartan pist kaldırılabilir. yeterki istensin.

İHSAN
23.11.2007, 15:59
Ortada NUri Albayrak tarafından yapılacağı düşünülen bir stad var ve bu konu üzerinde ateşli bir sohbet. Ne hoş ya:D

Abi İlk önce bir kazma vursunlar bakalım!!! koşu pisti işini sonra konuşuruz:D

Hekimoğlu
23.11.2007, 16:09
koşu bandı mı?koşu bandına laf yok pist olmasın yeterki.:D

Serdar A
23.11.2007, 17:36
Hüseyin Avni Aker atletizm aktiviteleri için düzenlensin. Devri 2011 yaz festivalinden sonra gerçekleşsin.

Trabzon'a 5 yıldızlı ( 50000 kişilik , tribün uzaklığı 7-9 metre ve bir çok modern standartlar ) bir stad yakışır ama artık yeni bir stad olsunda nasıl olursa olsun durumundayız.

OFLU
23.11.2007, 17:41
Ya beyler ben diyorumki tamam kosu pisti cart curt ne gerekiyosa yapilsin ama olimpiyatlar bittigindede o bolgeler oturulabiecek bi hale getirilemezmi yani artik projeyi ona gore tasarlasalar olimpiyat sonrasi mesela yine bi insaa olayi olsa diyorum acaba halledilemezmi tabi temelden dusunulerek bole bir olay????????

Remzi
23.11.2007, 18:13
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/201107imza.jpg

Ön izin ihalesi onaylandı
Kulübümüzün yeni stad projesinin dolgu alanı olarak belirlediği Akyazı Beldesi için yapılan ön izin ihalesi Maliye Bakanlığınca onaylandı.

Buna göre 23.11.2007 tarih ve 1395 sayılı olur yazıyla söz konusu karar kulübümüze bildirildi. Böylelikle kulübümüzle Trabzon Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü arasındaki sözleşme noter huzurunda imzalanacak.

Ercan DEMİR
23.11.2007, 18:18
Koşu pisti olacaksa kapasite yüksek olmalı ve tribüne taraftar çekmek için projeler üretilmeli. Düşük kapasiteli olimpiyat stadı gerçekten çok kötü bir görüntü olur. Stad dolmaz tartışması yapana kadar stadı doldurmanın yollarını aramak gerekir.

Hekimoğlu
23.11.2007, 19:00
ön izin ihalesi ????????

Murat'
23.11.2007, 19:38
yaaa akyazıya stad yapacaklar anladık...pekala oraya o taratarı nasıl taşıyacaksınız çok merak ediyorum...1980 model belediye otobüsleriyle mi

Serdar A
23.11.2007, 19:41
Ya beyler ben diyorumki tamam kosu pisti cart curt ne gerekiyosa yapilsin ama olimpiyatlar bittigindede o bolgeler oturulabiecek bi hale getirilemezmi yani artik projeyi ona gore tasarlasalar olimpiyat sonrasi mesela yine bi insaa olayi olsa diyorum acaba halledilemezmi tabi temelden dusunulerek bole bir olay????????

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41009000/jpg/_41009336_man_city_bbc_416x300.jpg

http://www.ecinteriors.co.uk/pictures/stadium7.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/City_of_Manchester_Stadium_2002.jpg

Stadın 2002 oyunlarındaki hali.

Daha sonra 35000000 Sterlin harcanarak şu hale getirildi.

Kapasite 12.000 kişi artırıldı , çatı tamamlandı.

4 yıldız kriterlerine sahip stadın seyirci kapasitesi 47726.

2008 uefa kupası finali burada oynanacak.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/40/CIMG1422.JPG

http://www.dadams.co.uk/wallpaper/mancity2-1024x768.jpg

Uğurtan
23.11.2007, 19:42
Boşuna ümitlenmeyin ol-micak.. Bunlar tamamiyle kongre hazırlıkları..Önemli olan oraya somut bişeyler yapabilmek.. Ben yapılabiliceğine inanmamaktayım.. (önceden inanan biri olarak hemde)

Olimpik stadyuma yorum bile yapmaya değmez ayrıca..

Yer sorun değil.. Beşirli çıkışı çok uzak sayılmaz her türlü gidilir..

Ercan DEMİR
23.11.2007, 20:40
yaaa akyazıya stad yapacaklar anladık...pekala oraya o taratarı nasıl taşıyacaksınız çok merak ediyorum...1980 model belediye otobüsleriyle mi

Avni aker ile akyazının arasında 5 dakikalık yol var :)

Nytre
23.11.2007, 21:10
http://www.trabzonakyazi.bel.tr/1modul/album/1/slides/akyazibelediyesi02.html

doldurulacak alan burasi buranin dogusuda var ama foto cekmemis.

bizim stadimiz olmayacak devlet kendi stadini yapacak biz yine kiralayacagiz. yukaridaki stat gibi 35mt.ye kadar uzaklık olacak sahaya..

TS-Tiryaki
23.11.2007, 21:51
Hüseyin Avni Aker atletizm aktiviteleri için düzenlensin. Devri 2011 yaz festivalinden sonra gerçekleşsin.

Trabzon'a 5 yıldızlı ( 50000 kişilik , tribün uzaklığı 7-9 metre ve bir çok modern standartlar ) bir stad yakışır ama artık yeni bir stad olsunda nasıl olursa olsun durumundayız.

Hocam sana yüzde yüz degil YÜZDE BIR MILYON KATILIYORUM. 5 satirda söylenebilecek en dogru seyleri söylemissin:alkış::alkış::alkış:

Cem Balcı
23.11.2007, 22:03
zaten bi işimizide doğru yapsak şaşarım.yine bi dümen çıkacak ya hadi hayırlısı.

Can52
23.11.2007, 22:32

Ah kardesim benim :)...
Ben akustik konusunda sana bir muhalefet yapmadim.Berlin olimpiyat stadini cok iyi biliyorum. 350 milyon euroya yenilediler. Yeni yapsalardi daha ucuz olacakti .;)

Bana o siteden bir stad göster lütfen...sahaya sifir olan tribün ve uzaklik 20 metre civarinda....

Haaa, hiper modern bir stad , 10 metre boslukta bir saha daha olur , o zaman eyvallah...Ama o tür bir stadda amaci asar...Masrafli olru..

Senin söyledigin örnekten bana bir stad göster lütfen, yani kosu pistine ek tribün yapilacak bir stad gösterbilrmisin?
O zaman eyvallah diyecegim;)

Koray
23.11.2007, 23:13
bn artık korkmaya başladım stad fln istemiyorum..ne öyle olimpik stad zart zurt...koşu pistlerinin uzaklığına bakın hele...

orhan42
23.11.2007, 23:47
Bu tür stadlarda akustik denen bir şey yok.izmir Atatürk ve İstanbul olimpiyat stadlarını göz önüne getirin.bağı bağır canın çıkar yinede sesin doğru düzgün futbolcuyu ateşlemez.Eğer böyle bir şey yapılacaksa Avni Akerin tadil edilerek bu işin halledilmesi daha mantıklı olur kanatindeyim.Kale arkaları sahaya yaklaştırılabilir.Maraton tribünündeki direkler kaldırılabilir.Buna ek olarak numaralı tamamamen yeniden yapılabir.

Serdar A
24.11.2007, 01:00
Ah kardesim benim :)...
Ben akustik konusunda sana bir muhalefet yapmadim.Berlin olimpiyat stadini cok iyi biliyorum. 350 milyon euroya yenilediler. Yeni yapsalardi daha ucuz olacakti .;)

Bana o siteden bir stad göster lütfen...sahaya sifir olan tribün ve uzaklik 20 metre civarinda....

Haaa, hiper modern bir stad , 10 metre boslukta bir saha daha olur , o zaman eyvallah...Ama o tür bir stadda amaci asar...Masrafli olru..

Senin söyledigin örnekten bana bir stad göster lütfen, yani kosu pistine ek tribün yapilacak bir stad gösterbilrmisin?
O zaman eyvallah diyecegim;)

http://www.esj-lille.fr/atelier/magan2/foot/terrain/images/tribunesdf.jpg

Para olduktan sonra herşey yapılır. :)

Dünyanın en pahalı stadlarından biri olan 80.000 kişilik stade de France.

http://farm1.static.flickr.com/33/52229185_9a847cede3.jpg

http://www.esprit-racing.com/5/img/raceofchampa.jpg

bordo61
24.11.2007, 10:58
05.03.2005, 16:40 konun açılma tarihi 24.11.2007 konuya cevap tarihim tam bu msjla beraber 7357. msj olmuş biz konuştukça konuşmuşuz bazen birbirimizi kıracak msjlar atmışız ama tam 2 yıldan fazla olan bu sürede hiçbir adım atılmamış 2 yönetim değişmesine rağmen buda benim bu projeye güvenimi kaybetmeme sebeb oluyor
bizim projemiz

http://image.haber7.com/haber/42803.jpg

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/middle_east/turkey/black_sea/trabzon_avni_aker2.jpg

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/middle_east/turkey/black_sea/trabzon_avni_aker1.jpg
biz hala burdayız

peki bizden çok sonra stat yaptırmaya karar veren kayseri sporun hali nasıl

http://img517.imageshack.us/img517/2756/sonspo021pr1.jpg

http://img266.imageshack.us/img266/342/kayserihaber3421mf9.jpg

Murat'
24.11.2007, 12:54
Avni aker ile akyazının arasında 5 dakikalık yol var :)
5 dakikalık yol dediğin araba ile ben yürüme giderdim stada hep 25 dakikada.....şimdi stada gitmem rahat 40 dakikamı alacak

Vkgz
24.11.2007, 14:29
Şöyle Bir Durum Önümüzde Gibi... Albayrak Seçilirse Stad Yapılacak Seçilmezse Yapılamayacak ... Hayırlısı Olsun Hakkımızda...

Ercan DEMİR
24.11.2007, 17:02
5 dakikalık yol dediğin araba ile ben yürüme giderdim stada hep 25 dakikada.....şimdi stada gitmem rahat 40 dakikamı alacak

Arkadaşım dolmuş 1 ytl :)

Cem Balcı
24.11.2007, 19:24
Şöyle Bir Durum Önümüzde Gibi... Albayrak Seçilirse Stad Yapılacak Seçilmezse Yapılamayacak ... Hayırlısı Olsun Hakkımızda...

ewt öyle olucak gibi.ama albayrak gelmesede bukadar gündeme çıkarttıktan sonra bence projeye devam edilir.tabi gerçekten niyetleri varsa...

Emirhan Makul
24.11.2007, 21:46
tahmin etmiyorum proje başlatılırsa devam ettirilir

ya ben stadın tribünlerinin sahaya yakın olmasını istiyorum olimpiyat stadı gibi olmasın ya beşikaşınki gibi olsunn acaba nasıl olacak bir bilgisi olan var mı?

Emirhan Makul
24.11.2007, 21:47

ya ben stadın tribünlerinin sahaya yakın olmasını istiyorum olimpiyat stadı gibi olmasın ya beşikaşınki gibi olsunn acaba nasıl olacak bir bilgisi olan var mı?

Nytre
24.11.2007, 21:51
bu proje daha cok su götürür.. ancak bir gerçek var ki bu stat bizim istediğimiz gibi olmayacak...

bordox
24.11.2007, 22:01
Ön izin ihalesi onaylandı
Kulübümüzün yeni stad projesinin dolgu alanı olarak belirlediği Akyazı Beldesi için yapılan ön izin ihalesi Maliye Bakanlığınca onaylandı.

Buna göre 23.11.2007 tarih ve 1395 sayılı olur yazıyla söz konusu karar kulübümüze bildirildi. Böylelikle kulübümüzle Trabzon Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü arasındaki sözleşme noter huzurunda imzalanacak.

Emirhan Makul
24.11.2007, 22:14
ya nasıl olmaz e mail yağdıralım koşuu bandı koymasınlar yaaa tribünle r yakın olsun yeter yaaa

Cafer KILIÇSOY
24.11.2007, 22:17

Emirhan malesef olimpik stad yapılacak. Yani aynen olimpiyat stadı gibi:(

Ha Erdoğdudan bakmışsın stada ha tribünden, fark yok

Koray
24.11.2007, 22:34
öyle stadı alıp başlarına çalsınlar stad fln istemiyoruz..nasıl olsa yeniden seçilemicek bizde o dandik stad'tan kurtulmuş olacaz...

Emirhan Makul
24.11.2007, 23:01
ya bu adama ulaşamazmıyızzz yaaa zorlamıı arkadaşşş birileri ulaşsın e mail çekelim olimpik stad yapmasınlarr yaa

AyKaN
24.11.2007, 23:25
Bu projenin hayata geçip geçmeyeceği tartışmalarını bir kenara bırakırsak genel olarak stadın olimpik yapılmaması gerektiği fikri ön planda.

Yapılacak olan stadyumda, futbol sahası dışındaki spor alanları (koşu bandı, belki çekiç, yüksek atlama…) 2011 Olimpiyatları hariç kaç kere kullanılacak acaba? Hemen hemen hiç kullanılmayacağı konusunda hemfikiriz. Zaten bu tip sporlar için güzelim stadı mahvetmenin bir anlamı yok. 2-3 milyon euroya maledilebilecek bir atletizm kompleksi için 50-60milyon euroluk statı heba etmek çok anlamsız.

Bu iş piramidin en altından başlamalı bence. Taraftar olarak düşüncelerimizi, çekincelerimizi mantıklı temellere oturtarak bir şekilde yetkili makamlara bildirmemiz gerekli.

İlla da bu koşular statta yapılacaksa bile olimpiyat komitesi uygun görürse iş proje aşamasında değerlendirilebilir. Saha ile tribün arasına pist için gerekli minimum mesafe bırakılır ve olimpiyatlardan sonra bu kısım kalan tribünle birleştirilerek tamamlanabilir. Bir nevi tribünün sahaya yakın kısmının yapılmaması (olimpiyat sonrası tamamlanacak) ve olimpiyat süresince makyajlanması.

Ama bunlar için erken adım atılmalı. İşin proje onayı kısmını kaçırırsak eşeği sürecek başka yerimiz yok malesef.

pReN@_61
24.11.2007, 23:34
koşu bantı olmayan STADYUM istiyoruz !

S.F.K.
25.11.2007, 07:49
Bu projenin hayata geçip geçmeyeceği tartışmalarını bir kenara bırakırsak genel olarak stadın olimpik yapılmaması gerektiği fikri ön planda.

Yapılacak olan stadyumda, futbol sahası dışındaki spor alanları (koşu bandı, belki çekiç, yüksek atlama…) 2011 Olimpiyatları hariç kaç kere kullanılacak acaba? Hemen hemen hiç kullanılmayacağı konusunda hemfikiriz. Zaten bu tip sporlar için güzelim stadı mahvetmenin bir anlamı yok. 2-3 milyon euroya maledilebilecek bir atletizm kompleksi için 50-60milyon euroluk statı heba etmek çok anlamsız.

Bu iş piramidin en altından başlamalı bence. Taraftar olarak düşüncelerimizi, çekincelerimizi mantıklı temellere oturtarak bir şekilde yetkili makamlara bildirmemiz gerekli.

İlla da bu koşular statta yapılacaksa bile olimpiyat komitesi uygun görürse iş proje aşamasında değerlendirilebilir. Saha ile tribün arasına pist için gerekli minimum mesafe bırakılır ve olimpiyatlardan sonra bu kısım kalan tribünle birleştirilerek tamamlanabilir. Bir nevi tribünün sahaya yakın kısmının yapılmaması (olimpiyat sonrası tamamlanacak) ve olimpiyat süresince makyajlanması.

Ama bunlar için erken adım atılmalı. İşin proje onayı kısmını kaçırırsak eşeği sürecek başka yerimiz yok malesef.

aynen katılıyorum
tepkimizi şimdiden dile getirelim
ona göre çözüm üretsinler yoksa eldeki bir avuç seyirciyide küstürürler
kendileri çalar kendileri oynar haberleri olsun.

Murat'
25.11.2007, 11:55
Arkadaşım dolmuş 1 ytl :)

yaa tamamj da dolmuş da bana ters dolmuşa binmem için meydana yürümem lazım....

neyse yaaa şu stad yapılsın da nasıl olsa bir yol ile gideriz

Murat'
25.11.2007, 11:56
Söğütlüde zaten bir atletizm pisti yaptılar...oraya güzel bir yatırımla atletizm kompleksi çok rahat yapılabilir....

AYDIN KANTEKIN
25.11.2007, 14:15

Bence Albayrak secilirse daha da kücülecegiz.Arkadaslar bu adam(demeye dilim varmiyor) ne yapti simdiye kadar da sizleri stat projesi falan kandiriyor.inanmayin bu yalanlara softalara.en güzelini baskan adayi haci yildiz söyledi - stat degil önce sampiyonluk.o stadi yapmak icin alan lazim Trabzon Dubai mi de denize okadar dolgu yapacaklar.bu albayrak yalan dan baska bise konustugu yok o stadi da bir gece rüyasinda gördü ve stat yapalim dedi,isin özü bu.milleti kandirmaya falan gerek yok sizlerde lütfen inanmayin.

Albayrak defol git seni zaten bastan istemiyorduk simdi nefret ediyoruz.

sarman61
25.11.2007, 16:25
Bence Albayrak secilirse daha da kücülecegiz.Arkadaslar bu adam(demeye dilim varmiyor) ne yapti simdiye kadar da sizleri stat projesi falan kandiriyor.inanmayin bu yalanlara softalara.en güzelini baskan adayi haci yildiz söyledi - stat degil önce sampiyonluk.o stadi yapmak icin alan lazim Trabzon Dubai mi de denize okadar dolgu yapacaklar.bu albayrak yalan dan baska bise konustugu yok o stadi da bir gece rüyasinda gördü ve stat yapalim dedi,isin özü bu.milleti kandirmaya falan gerek yok sizlerde lütfen inanmayin.

Albayrak defol git seni zaten bastan istemiyorduk simdi nefret ediyoruz.

Baştan istemiyormuyduk güldürdün beni. Biraz okuyun araştırın bilgi edinin. Böyle sırf birşeyler yazmak için yazarsak ooooo işimiz var o zaman.

marlalı apo
25.11.2007, 17:06
nuri bey tam bir politikacı onun stad yapacak hali yok.
çünkü vermiş olduğu sözlerin bir tanesini yerine getirmediği gibi bizleri rezil etti .
kına yaksın.

Tadzio
25.11.2007, 21:34
Bu stad na-yapılacak, yani yanlış anlamayın kötü bir söz değil na olumsuzluk ön eki oluyor edebiyat okuyanlar bilirler

28TS61
25.11.2007, 21:35
ne stadi ya gorduk bugun stadda yine tik yok

Bülent Bayraktar
26.11.2007, 12:09
böyle taraftara ne gerek büyük yeni stad avni aker neyimize yetmiyor

bi kez bile duymadım birlikte güçlü bir tezahurat

Tadzio
26.11.2007, 12:14
isterse nou campı söküp trabzona getirsin yine istemiyoruz albayrağın stadını defolsun gitsin

magicyattara
26.11.2007, 13:09
Akyazı sahilinde yapılması planlanan yeni stadyum bir olimpiyat stadyumu olacak.Trabzonsporda maçlarını artık bu stadyumda oynayacak.Olimpiyat stadyumlarının tribünleri bilindiği gibi sahaya çok uzak.Trabzonspor gibi ateşli taraftarlara sahip bir takım için seyirci avantajını dezavantaja dönüştürecek bir stadyum projesi.Olimpiyat stadları takımın seyirciyle kaynaşması için uygun stadlar değildir.
2011 Gençlik olimpiyatları için yapılacak bu stad Trabzonsporun yeni stadyumu asla olamaz.
Kesinlikle Trabzonspor için bir futbol stadyumu istiyoruz.
Stadın yeri çok önemli değil ama sadece futbol oynanan bir stadyum olsun.
Bence herkes şimdiden bu konuda tepkisini koysun,hatadan hemen dönülsün.

Cem Balcı
26.11.2007, 13:13
yine bir rezillik daha...

FcTRABZONSPOR
26.11.2007, 13:15
olimpiyat stadı yapacaklarsa yapmasınlar daha ii stada yakın olacak

Atalay
26.11.2007, 13:17
Bu konuda herkesin tepkisi aynı herkes FUTBOL STADI istiyor ama yöneticiler olimpiyat stadı gibi bir ucubeyi Trabzona getirmek için var güçleri ile çalışıyorlar..!!neymiş 2011 gençlik olimpiyatları imiş kim bu olimpiyatları aldıysa gitsin o stadı yapsın.. bundan TRABZONSPORA ne!! sanki TRABZONSPOR bu organizasyonu almış..şimdi Trabzonsporun parası ile yapılacak bu stadyum 2012 yılından itibaren elimizde patlaYacak!saygılarımla..

Hekimoğlu
26.11.2007, 13:20
stadyum projesi başlığında tartışılıyor bu konu.

magicyattara
26.11.2007, 13:29
stadyum projesi başlığında tartışılıyor bu konu.

Tartışılıyor ama orda stad yapılsında ne olursa olsun deniliyor.Akyazıda yapılacak stad olimpiyat stadı.
Daha güncel tepki koyup sesimizi duyurmazsak korkarım o stadda futbolcularımız bizi duymayacak.

Faik Yılmaz
26.11.2007, 13:29
ben stadyumun mevcut yerinden kaldırılmasınada karşıyım....

Miraç Atalay Çiftçi
26.11.2007, 13:32
Mevcut'da Stadyum Projesi için bir başlık var zaten.
Konuların bölünmemesi adına iki başlıgı birleştiriyorum.
Oradan devam edebilirsiniz.

magicyattara
26.11.2007, 13:33
ben stadyumun mevcut yerinden kaldırılmasınada karşıyım....

En doğrusu aynı yerinde modern bir futbol stadyumu yapmak.Benim gönlümden geçende budur...

Emirhan Makul
26.11.2007, 13:35
ya diyorum ya para olarak canlanma olarak stad güzel olur ama büyük stad bize fazla bu stadı bile zor dolduruyoruz bakın rezil oluruz diyorum sizeee dolmaz stad hem akustik yapsan ne olur akustik bir şekilde çekirdek sesi gelir

Faik Yılmaz
26.11.2007, 13:46
Avni Aker bizim ilk göz ağrımız....

ilk aşklar unutulmazdır. Şehrin kalbi gibidir Avni Aker....

yıkılmamalı rehabilite edilmeli......

yok yolu yok yok bilmemnesi yok gibi bahaneler geçerli değil. Hani denizi doldurmak için kullandığınız teknoloji varya onu şehir içinde kullanırsınız olur.

Kanun değiştir denizi doldur ondan sonra binlerce imzayla izinler al finansman bul. bunların yerinde hazır stadın var. Kayseri örneğinde olduğu gibi 18 ayda dikersin stadyumunu.

parasınında her tribünün altına yaptıracağın alışveriş merkeziler ile özel sektöre havale edersin ( fener migros tribünü) olur biter... yapılmayacak hiç bir şey yoktur yeterki sebat edelim.

araçlara park yeri ararsanız yandaki meslek lisesinin bahçesi binlerce aracı alır. yeterde artar bile....

işte size kolay inanılır başkalarının himmetine kalmadan oluşturulacak bir stad projesi

Cafer KILIÇSOY
26.11.2007, 21:04
Avni Aker bizim ilk göz ağrımız....

ilk aşklar unutulmazdır. Şehrin kalbi gibidir Avni Aker....

yıkılmamalı rehabilite edilmeli......

yok yolu yok yok bilmemnesi yok gibi bahaneler geçerli değil. Hani denizi doldurmak için kullandığınız teknoloji varya onu şehir içinde kullanırsınız olur.

Kanun değiştir denizi doldur ondan sonra binlerce imzayla izinler al finansman bul. bunların yerinde hazır stadın var. Kayseri örneğinde olduğu gibi 18 ayda dikersin stadyumunu.

parasınında her tribünün altına yaptıracağın alışveriş merkeziler ile özel sektöre havale edersin ( fener migros tribünü) olur biter... yapılmayacak hiç bir şey yoktur yeterki sebat edelim.

araçlara park yeri ararsanız yandaki meslek lisesinin bahçesi binlerce aracı alır. yeterde artar bile....

işte size kolay inanılır başkalarının himmetine kalmadan oluşturulacak bir stad projesi
Doğru diyor Faik. Avni Aker'in koşu pistini kaldır, stadı beşiktaşın yaptığı gibi 2 metre derinleştir. Koşu pistlerinin olduğu yere portatif tribün koy. Mevcut tribünleri restore et, (özellikle maratondaki direkler kaldırılmalı) kale arkası tribünleri biraz daha büyütülebilir, maraton çift katlı olabilir.

Haa olmadı Avni Akerin yerinde düşünülen ilk proje hayata geçirilsin.

Olimpik stadyum istemiyoruz. Bunun için ne gerekiyorsa yapalım. BMN olarak bir kampanya düzenleyebiliriz mesela bu konu hakkında. O tribünlerde maç seyredecek olan bizleriz, o tribünler bizim. Bundan dolayı mutlaka taraftarında görüşü alınmalı.

Olimpik stada gelince; yukarıda Gökhan Abiyinde dediği gibi kime lazımsa gitsin yapsın. Akyazı orda, deniz orda.

Bu konu önemli arkadaşlar. Olimpik stad istemiyoruz. İş işten geçmeden gelin bişeyler yapalım. Sonra ahlanıp vahlanmak fayda etmez

Emre B.
26.11.2007, 23:15
Koşu pistini kaldırıp tribünleri yakınlaştırılır, kale arkaları maratonla aynı boya getirilir, üstü kapatılır.

tstutkusu
27.11.2007, 00:10
Stadyum hakkında

Önce nereden başlamalı, o kadar konu var ki yazmak istediğimiz. Stadyum konusu.... Arkadaşlar, değerli TS sevdalıları Hüseyin Avni Aker'de yaşanmadı mı bunca şampiyonluk? Nerede kaldı TS tarihi, gerçi mevcut yönetimlerin sayesinde sadece tarihimizi konuşur olduk. Neden H.Avni Aker modernize edilmiyor da Akyazı'ya yeni bir stad düşünülüyor. TS tarihine bir saygısızlıktır bu. İşte örnek ruhsatı olmayan kadıköy stadı, yıkıp yıkıp yaptılar. Asla ve asla Avni Akerden başka stad istemiyoruz. futbol mabedinin çimlerinde bir tarih var arkadaşlar çok uğraşıp silemedikleri ve asla içlerine sindiremedikleri bir tarih. TRABZONSPOR.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ.
TS küllerinden yeniden doğacaktır.

tstutkusu
27.11.2007, 00:30
stad işi Albayrak ile hayal.

zeleka
27.11.2007, 01:11
stad işi Albayrak ile hayal.

hayal olurmu biraz gercekci olun hayal degil nuri bey o koltukda bosuna otura kalmak istemiyor cok buyuk paralarin donecegi bir projeyi nasil birakip gider nuri bey bunu akliniza sokun ne yapip yapcak ve yeniden secilecek gibime geliyor pastayi kimseye kaptirmamak savasi bu secimler , pastadan pay kapma donem ile dolu bir secim yasayacagiz , baskan olmak icin can atan kisiler yuzde yuz stad projesinden pay kampak icin savas verecekdir inanin buna.
kimse Trabzonsporu dusunmuyor kendi cikarlari icin orda olmak icin can cekisiyorlar...

AKSOY_61
27.11.2007, 01:24
valla şu anda en mantıklısı avniaker üzerinde işlem yapmaktır.
bu borçla sıfırdan stad yapman ne kadar mantıklı bide yapacağın stad stad olsa.

ben her geçen gün yeni yapılacak olan staddan fikir olarak uzaklaşıyorum.
harcanan paraya yazık olacak.bence bu proje hemen iptal edilmeli.

sosyal tesisini cartını curtunu istediğin yere yap ama lüften saçmasapan bi stad yapma albayrak
stad ömrün boyunca 1..2 kere yapılır bari adam gibi bişey olsun

Can52
27.11.2007, 01:57
Konunun disina cikiyorum ama bir seye hic dikkat ettinizmi?

Türkiyede, istanbul takimlari dahil (Fenerbahce stadi da ayniydi) tüm anadolu sehirlerin stadlari atletizm stadi olarak yapilmis...
Ama bu sadece göstermelik atletizm stadlar..
Kosu yollari hangi atletizm standartlarina uygun acaba?
Normal toprak kosu pistleri..............

Istanbul stadlari (su anda sadece ASY , oda yikilacak) dahil, hangi stadlarda atletizm sampiyonalari yapilmistir veya , atletizm icin bu stadlar ne kadar kullanilmistir?

Saha kenarinda , uzun atlama yeri ve kale arkasinda yüksek atlama, gülle atma yeri varmidir???

Bu stadlar neden bu sekilde yapilmistir?

Atletizm icin , sehirin uzaginda bir meydanda 3-4 milyon YTL harcayarak hakiki atletizm sahalari yapilmazmiydi? 2-3 bin kisilik bir stad yeterli olmazmiydi?
Gerektigi zaman , arka tarafa portetif bir tribün olmazmiydi?

Halen bazi sehirlerde bu stadlar yikilacagina modernlestirme calismasi yapiliyor.
Yine standart disi kos pisti ve masraf, ama orda belkide 300 den fazla seyirci gelmeyecek atletizm icin....

Bunu bir arastirmak gerekir...........Bu masraflar acaba neden yapilir?

Faik Yılmaz
27.11.2007, 08:18
bundan bir kaç ay önce anket düzenlenmişti. Stadın mevcut yerinde olmasını isteyenler % 70 lik bir oran teşkil ediyordu. Yani halkımızın büyük bir çoğunluğu da stadu mevcut yerinde istiyor.

şimdi Albayrak olmayacak hayal gibi üstelik maddi bir sürü külfet getirecek bir proje ortaya çıkarmış olup olmayacağı olursada yıllar alacak garip bir proje hazırlamış....

terminal olabilir, otel olabilir futbol tesisleri orada olabilir ama stadyum olamaz.

demokrasi diyorsunuz aynı zamanda halka rağmen halk için kendi projelerinizi dikte ettirmeye uğraşıyorsunuz....

Ünyeli Murat
27.11.2007, 08:46
ne yeni stadı Allah aşkına...daha 5 maçlık seyircisiz oynama cezasından yeni çıkmışız....seyircili ilk maç...sahaya atılmadık şey kalmıyor...tribünlerde oturan taraftarlardaki kuzuların sessizliğide işin cabası...

Faik Yılmaz
27.11.2007, 08:49
mesaj arka sayfada kaldı.....

bundan bir kaç ay önce anket düzenlenmişti. Stadın mevcut yerinde olmasını isteyenler % 70 lik bir oran teşkil ediyordu. Yani halkımızın büyük bir çoğunluğu da stadu mevcut yerinde istiyor.

şimdi Albayrak olmayacak hayal gibi üstelik maddi bir sürü külfet getirecek bir proje ortaya çıkarmış olup olmayacağı olursada yıllar alacak garip bir proje hazırlamış....

terminal olabilir, otel olabilir futbol tesisleri orada olabilir ama stadyum olamaz.

demokrasi diyorsunuz aynı zamanda halka rağmen halk için kendi projelerinizi dikte ettirmeye uğraşıyorsunuz....

Ünyeli Murat
27.11.2007, 09:03
http://www.avniaker.net/mkportal/modules/gallery/album/a_14.jpg (http://www.avniaker.net/mkportal/modules/gallery/album/a_14.jpg)

son maçtaki hadiselerden sonra bu stad yeterde artar bile...
geçmişinden ders almayanlar istikbalde kaybetmeye mahkumdurlar...

Faik Yılmaz
27.11.2007, 09:09
abey bizim yerimizi çekmişsin marshall tribününü :)

buramburam61
27.11.2007, 10:38
Arkadaşlar bu oyuna bir son verelim artık.Neymiş efendim olimpik dtad yapacakmışım.Geçiniz bunları lütfen.Bu bir seçim oyunundan başka bir şey değil.
Yahu sormazlar mı sana kardeşim neyle yapacaksın, kimin parasını neye harcayacaksın.
Arkadaşlar bir şeyi göremiyoruz galiba.
2012 gençlik olimpiyatını trabzonspor almadıki oraya bir olimpik stad yapsın.Bizi ırgalamaz bile.Kim yapacak bu stadı.
Tabiki devlet, hükümet.Ama burda işte bir oyun var.Al gülüm ver gülüm.nuri bey ile tayip bey arasında.Sen seçimde bu kozu kuullan, tekrar başkan ol, biz sana yardım ederiz. Kim yapmış olacak bu stadı. Güya nuri bey.Geçiniz bunları.
Kaldı ki trabzonsporun hiç mi hiç olimpik bir stada ihtiyacı yok.Kaldı mı arkadaşlar dünyada futbol oynanan olimpik stad.Geçiniz bu oyunları nuri bey, nuri bey.sen dünyanın en modern stadını dahi yapsan bir daha trabzonspor başkanlığını göremezssin.

LazAnisT
28.11.2007, 16:03
Stad olacağına dair hiç bir umudum olmamakla beraber hani yanlışlıkla olursa ismi Kanuni sultan süleyman stadı olsun:o

Koray
28.11.2007, 16:19
http://www.avniaker.net/mkportal/modules/gallery/album/a_14.jpg (http://www.avniaker.net/mkportal/modules/gallery/album/a_14.jpg)

son maçtaki hadiselerden sonra bu stad yeterde artar bile...
geçmişinden ders almayanlar istikbalde kaybetmeye mahkumdurlar...

stad a bakın Allah aşkına kümesten farkı yok...sırf o direkler yüzündne maça kimse gitmek istemiyo...kale arkaları desen,yavuz selim'in kale arkaları daha iyi...

yeni stad işi daha da çok sinirimizi bozacak bndn söylemesi...koşu pistti,sahanın tribünlere uzaklığı vs. vs.

bn stad fln istemiyorum şuanki stadımızın düzenlenmesi taraftarıyım...
kale arkaları daha büyük ve daha dik yapılabilir rahatlıklar bjk'nin yaptığı gibi...

Samet Türkmen
28.11.2007, 20:03
Hangi tür stadyum yapılırsa yapılsın(olimpik vb) Ani Aker'in şu an ki halinden daha iyi olacaktır. Kale arkalarını düzenlemenin sahaya yaklaştırmanın hiçbir görünüm şıklığı yapacağını sanmıyorum.
Kale arkalarının şu hali bile gelen bütün yönetimlerin aslında ekonomik açıdan ne kadar aciz olduğunu gösteriyor.

Samet Yildirim
28.11.2007, 20:40
AKYAZI projesi ALBAYRAK gitse bile ve SADRI SENER gelsin yine dvm edilecek bu proje yani ALBAYRAK giderse ve baskasi gelirse bu proje olmicak degil bu projeyi SADRI SENER dvm ettirecek...SADRI SENER`in bu projeyi yapma orani ALBAYRAK`a göre cok cok fazladir...Sadri Sener bu projeyi yürüttürecek FARUK ÖZAK in destegile...

Cem Balcı
28.11.2007, 22:26
AKYAZI projesi ALBAYRAK gitse bile ve SADRI SENER gelsin yine dvm edilecek bu proje yani ALBAYRAK giderse ve baskasi gelirse bu proje olmicak degil bu projeyi SADRI SENER dvm ettirecek...SADRI SENER`in bu projeyi yapma orani ALBAYRAK`a göre cok cok fazladir...Sadri Sener bu projeyi yürüttürecek FARUK ÖZAK in destegile...

inş inş...

AyKaN
29.11.2007, 05:22

Albayrak 'ben olmazsam bu proje yatar' fikrini insanların kafasına yerleştirmeye çalışıyor. Öyle bir hava yaratmaya çalışıyor. Aday olursa en büyük kozu bu olacak, ama ne kadar inandırıcı o ayrı bir konu.

Burçak
29.11.2007, 12:53
o yalana bidefa kandık artık kimse kanmaz heralde. maketlerle olmuyor stat

atabaş
29.11.2007, 14:20
o yalana bidefa kandık artık kimse kanmaz heralde. maketlerle olmuyor stat

haklısın arkadaş bunların işi değil bu stat bunların bir hat yiyeceği yok sanki karşılarında cocuk var ver bir şekerde kanalım

glidali_61
29.11.2007, 14:20
bu yönetim çimri hiç birşey yapmaz

Tadzio
29.11.2007, 15:18
Arkadaşlar bu oyuna bir son verelim artık.Neymiş efendim olimpik dtad yapacakmışım.Geçiniz bunları lütfen.Bu bir seçim oyunundan başka bir şey değil.
Yahu sormazlar mı sana kardeşim neyle yapacaksın, kimin parasını neye harcayacaksın.
Arkadaşlar bir şeyi göremiyoruz galiba.
2012 gençlik olimpiyatını trabzonspor almadıki oraya bir olimpik stad yapsın.Bizi ırgalamaz bile.Kim yapacak bu stadı.
Tabiki devlet, hükümet.Ama burda işte bir oyun var.Al gülüm ver gülüm.nuri bey ile tayip bey arasında.Sen seçimde bu kozu kuullan, tekrar başkan ol, biz sana yardım ederiz. Kim yapmış olacak bu stadı. Güya nuri bey.Geçiniz bunları.
Kaldı ki trabzonsporun hiç mi hiç olimpik bir stada ihtiyacı yok.Kaldı mı arkadaşlar dünyada futbol oynanan olimpik stad.Geçiniz bu oyunları nuri bey, nuri bey.sen dünyanın en modern stadını dahi yapsan bir daha trabzonspor başkanlığını göremezssin.

+1 doğru söze ne denir

albayrak güya tatlı su kurnazlığı yapıyor seçim öncesi stadı sokarım araya millet zaten saf enayi hemen oylar tekrar bana, seçilemezsem stad yapılmaz ve kulübün dünya kadar borcu var diyede gelecek olanları tehdit ediyor, yemezler artık bu palavralar karnımız tok

Yalanınıda al git!

Hekimoğlu
29.11.2007, 16:21
ne stadı allah aşkına kandırılmaya ne kadar müsait bünyemiz var hayret.

tstutkusu
29.11.2007, 17:07
Trabzonspor'umuzun modern bir stada sahip olması her Trabzonsporlunun isteğidir. Ancak mevcut yönetimle 2 yıl daha devam etmek katlanılacak bir durum değildir. Sn. Sadri Şener TS başkanlığı en iyi aday görünümündedir. Gelecek yönetiminin (inşallah Albayrak gelmez) stad projesini sahiplenmesi ve bu tesisi TS kazandırması en doğru yol olara gözükmektedir.
Mevcut yönetim TS için talihsizliktir. Yaptıkları en iyi iş her şeyi ellerine yüzlerine bulaştırmak. Bunu ben söylemiyorum, icraatları HAYKIRIYOR.

İskender
29.11.2007, 17:34
Bu stadı kim yaparsa yapsın eli öpülesi adamdır benim gözümde...
Trabzonspor bu şehrin bacasız sanayisdir, güzel bir stadyum ve etrafındaki alışveriş merkezleri şehre ciddi bir çehre katacaktır...

Faik Yılmaz
30.11.2007, 08:40
Kasım sonuna kadar" kazmayı vuracağız " inşaata başlayacağız diyorlardı...

bugün son gün ama

her zamanki gibi dediklerini yapamadılar....

" Baltayı taşa vurdular..... "

Tadzio
30.11.2007, 12:13
Bu stadı kim yaparsa yapsın eli öpülesi adamdır benim gözümde...
Trabzonspor bu şehrin bacasız sanayisdir, güzel bir stadyum ve etrafındaki alışveriş merkezleri şehre ciddi bir çehre katacaktır...

trabzonu iki alışveriş merkezi kurtaracaksa oh ne ala.trabzonun eti ne butu ne? bize şöyle bir futbol mabedi lazım, avni akerin yerine kurulacak rakibi boğacak, tribünler sahaya yakın akustik düzeni iyi yapılmış 30-35 bin kişilik şöyle ışıklı reklam panoları olacak görün o zaman ciddi katkıyı, biz olimpiyat stadı istemeyiz Hamsi Arena stadı isteriz :alkış:

Hekimoğlu
30.11.2007, 12:36
hamsi arena mı?:) bi de mezgit spor salonu yaptık mı tam olur.:)

bu stad işi oyalamak üzerine kurgulanmış maket şovudur.gerçi maketide görmedik kabataslak bir çizim var ortada o kadar.

Tadzio
30.11.2007, 14:45
rakibi boğacak yazmışım gerçi pişman oldum, bizim takım boğsa boğsa keçiören belediyesporu boğar :D

Koray
30.11.2007, 15:47
rakibi boğacak yazmışım gerçi pişman oldum, bizim takım boğsa boğsa keçiören belediyesporu boğar :D

kaybol lan davaro...hamsi arenaymış bilmem neymiş...ezik olduğunu bu kadar da belli etme !!!

Cabri61
30.11.2007, 16:53

bir aralar ts maniac vw hamdi bey de vardı!

tswonder
30.11.2007, 18:33
Üc nokta var:
- 7/24 yasayan bir stad sehre gercekten cok seyler katar,
- Sadri Sener aday olursa, Albayrak biraz zor aday olur,
- Sahanin kenarlarinda kosu pisti istemiyoruz :))

Faik Yılmaz
01.12.2007, 17:14
Albayrak Beyefendi artık bırak milleti bu yalanlarla kandırmaya çalışmayıda ne olur bırak bizi.. Avni Akerde direkleri izlemeye razıyız senin eserin olan küçüklre bile maskara yaptığın takımı görmektense.....

Takım moralsiz küme hattına doğru gidiyor bide senin yalanlarınla uğraşmayalım...... maketlerinide çocuklara veroynasın...

Nytre
03.12.2007, 03:21
uyuttu bizi senelerden beri... aferin sana..

Faik Yılmaz
03.12.2007, 08:30
Güya Albayrak aday olmayacakmış...

Sebebide Satadyum Masallarına kimsenin itibar etmemesiymiş....

Koray
03.12.2007, 09:00
biri sorsa ona itibar edilecek bi tarafımı kalmış diye..

AKSOY_61
03.12.2007, 13:02
neden kimse bize ne tür bir stad istersiniz diye sormazki ya.(hiçbir takım sormuyor ama hiçbir takımda kendi başına böyle saçma bir stad yapmıyor)

yani bi sitede(örn bordo mavi veya trabzonsporun sitesinde) anket yapılsa bile olur.
nasıl bir stad istiyorsunuz diye başlık atılsa seçenekler sunulsa ne güzel olurdu ya.

taraftarın istediğine yakın bir stadın yapımına başlanması ile bir hesap no su açılabilir.
dileyen istediği kadar yardımda bulunabilir.

ama ilk önce bu yönetimin gitmesi lazım yoksa kimse istemediği stada daha doğrusu albayrak ve
tayfasına yardım etmez

Can52
04.12.2007, 01:53
Stadyumun ilkönce ruhu olmali. Bu ne demek ? O yerdir aslinda o Ruh.
Ruhlar aslinda belirli yerlerede gider ve yeni ruh olusturabilinir , ama net sekilde aciklanmasi gerekir o ruhun yerini :)....

Kac sayfadir bilmiyorum ve kendi yazdigim (bence) olumlu yazilarda vardir. Tembelligimden bakmadim ve alintida yapmadim.

Benim söyle bir düsüncem var.
Her yil, ne pahasina (basarsizlikta olabilir) olursa olsun yilda 4-5 milyon euroyu sadece Stad planlamasi icin harcayip 4-5 yil icinde ( belkide daha az modern)
Avni Akerin yerine bir 35.000 kisilik mabet kurulamazmi?

Burda bence gerek Yönetim, gerek kanun , gerek baska seyler yatiyor.
Yani isin asil olayina kimse girmyor veya giremiyor.

Ilkönce kale arkalari yikilarak, kaleye 4-5 metre yakinliginda bir tribün ile yeni dinamizm yapilamazmiydi?
Kale arkasi bir tribünü (süper modern olmasi sart degil) , 4-5 milyon euroya yapilirdi bence... BIr anda sahaya daha yakin bir tribün etkeni olurduki, buda yep yeni bir sinerji getirirdi o stada... Yapilisi 6-9 ayda biterdi....Ciddi calisma olsaydi.

Ve bölüm bölüm, 2 yil, 3 yil veya 5 yil icinde Avni Akerin süper tabinagi oldugunu herkese gösterilirdi.....

Bunu bence yönetimde düsünmüstür, ama bunun icin acik ve net konusmak gerekirdi.
Hic bir taraftarda kötü günlerde , basin parayi , alin bir santrafor dememesi gerekir.
Su Futbolcular gönderilsin, bunlar alinsin dememesi gerekir.
Atin su Hocayi, getirin baska hocayi dememesi gerikir.

Eger belirli hedefler icin bir yola basvurulduysa...

5 YTL e maca gireceksin, Ronaldinhoyu isteyeceksin, Hoca olarak Morinhoyu isteyeceksin, isler iyi gitmeyince Yönetim istifa diyeceksin...
Deplesmanda cefa cekiyoruz diyeceksin.

Bölye bir sey yok...
Bunlari aslinda bir yere birakmak gerekir....

Herkes elini tasin altina koymali...

Bence Avni Akerin yerine bölüm bölüm, insaat yapilir , bunu yönetimde biliyor diye düsünüyorum, ama isin altinda baska seyler var.
Su stad 30-40 milyon YTL maliyet ile süper mabet olur....

Bunun bir ismini koymak lazim ve burda herkes gercekten hangi kurban vermeye razi.

Devre arasi , 2 yeni santrafor, 2 yeni orta saha yerine , bütceyi bu yönde görmeye hazirmi???

Hem güzel olacak,hem kültürlü olacak, hem hayirli olacak, hem karakteri yerinde olacak, hemde zengin olacak....Öyle bir kiz ile herkes evlenmek ister herhalde ;);)

Faik Yılmaz
04.12.2007, 08:20
Abey amaç gerçekten yapılmak olsaydı şimdiye kadar en azından kale arkaları bitmiş olurdu...

Yavuz Selimdeki kale arkası 1 yıldan az sürede bitirildi. istenilince yapılır..... ama başka işler var...

28TS61
04.12.2007, 13:44
biz daha stad yapalim diye ugrasiyoruz ama adamlar 12.000 kisilik stadi avrupa sampiyonasi icin 32.000 kisilik yaptilar sifirdan.
bence ilginc olani ise avrupa sampiyonasindan sonra bu stadi yine eski haline yani 12.000 kapasiteye geri cevirmeleri.

http://www.sportpark-klagenfurt.at/deutsch/startseite.htm

Murat'
04.12.2007, 17:11
avrupa şampiyonasındaki stadların çoğu 35 bin kişilk en büyük stad 60 bin kişil bize de 354 bin kişilik şirin bir stad yeter

Koray
04.12.2007, 17:18
biz daha stad yapalim diye ugrasiyoruz ama adamlar 12.000 kisilik stadi avrupa sampiyonasi icin 32.000 kisilik yaptilar sifirdan.
bence ilginc olani ise avrupa sampiyonasindan sonra bu stadi yine eski haline yani 12.000 kapasiteye geri cevirmeleri.

http://www.sportpark-klagenfurt.at/deutsch/startseite.htm

bizim maketi çok andırıyo o linkteki stad :D

Samet Yildirim
04.12.2007, 17:54
SADRI SENER AVNI AKER yerine bi stad yapmak istiyor kale arkalarini büyütüp ve maraton tribünü de büyütüp ve sahaya yakinlasitirip da yapmak istiyor...

AKYAZI PROJESI konusunda da dvm ettirmekden yana ve DEVLET yapsin diyor 2011 icin fakat OLYMPIK STAD konusunu TS icin düsünmüyor yani dedigim gibi AVNI AKER yerine düsünüyor......

Koray
04.12.2007, 18:06
SADRI SENER AVNI AKER yerine bi stad yapmak istiyor kale arkalarini büyütüp ve maraton tribünü de büyütüp ve sahaya yakinlasitirip da yapmak istiyor...

AKYAZI PROJESI konusunda da dvm ettirmekden yana ve DEVLET yapsin diyor 2011 icin fakat OLYMPIK STAD konusunu TS icin düsünmüyor yani dedigim gibi AVNI AKER yerine düsünüyor......

neden biliyosun?

Samet Yildirim
04.12.2007, 18:10
neden biliyosun?

Herzamanki gibi nerden sormana gerek yok;) ama P.sembe MESAJ TV de olacak veya gelecek p.tesi MELTEM TV de olacak SADRI SENER orda heralde bu konulari aciklar diye düsünüyom...

Cem Balcı
04.12.2007, 21:30

yine isthbarat sağlam galiba.:D inş dediğin gibi olur.

Samet Yildirim
04.12.2007, 21:42
yine isthbarat sağlam galiba.:D inş dediğin gibi olur.

aslinda öyle ama bu TS i$i hic belli olmuyor ya...bazi konularda acayip sastim beklemedigim bazi seyler oldu....bakalim artik hayirlisi...

Burçak
07.12.2007, 11:31
SÖZLEŞME İMZALANDI
http://www.haber61.net/images/news/2293.jpg
Akyazı stat projesinde imza atıldı
07 Aralık 2007 / 11:23
Trabzonspor yeni stadyum projesi için ön izin sözleşmesi imzaladı

Trabzonspor'un yeni stadyum projesinin dolgu alanı olarak belirlenen Akyazı beldesi için yapılan ön izin ihalesinin Maliye Bakanlığı'nda onaylanmasının ardından bordo-mavili kulüp ile Trabzon Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü arasındaki sözleşme noter huzurunda imzalandı.
Milli Emlak Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkarılması ve tek katılımcı olarak ön iznin Trabzonspor tarafından alınmasıyla başlayan süreç Maliye Bakanlığı'nın 23 Kasım 2007 tarih ve 69578 sayılı yazısıyla onaylanarak kesinlik kazanmıştı. Buna göre 6 Aralık 2007 tarihinde Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü ve Trabzonspor arasında Trabzon 4. noterliğinde tasdik edilen ön izin sözleşmesi ile ardından düzenlenen teslim tutanağı bordo-mavili kulüp tarafından teslim alındı.
İmza izin sözleşmesinin imzalanmasında Trabzonspor'u Başkan Yardımcısı Muzaffer Ermiş ile Genel Müdür Sinan Zengin temsil etti.

Kaynak: http://www.haber61.net/images/news_source/4.jpg

Hekimoğlu
07.12.2007, 11:37
ön izin ön sözleşme daha kanun yok ortada önü var arkası yok yani.lafonten den masalları geçti bu yönetim.

İskender
07.12.2007, 11:48
Hiçbirşey anlamadım bu işten,

Maliye bakanlığından izin alındı deniyor yazıda, diğeri kanun yok diyor...

Kanunsuz bir olaya maliye bakanlığı nasıl izin verir...

en çok biz istemiyoruz heralde stadın yapılmamasını.Benim adamım yapmazsa kimse yapmasın mantığı bana ters geliyor...

Kim yaparsa bu stadı Trabzona çok büyük hizmet etmiş olacaktır, bende şahsım adına kendisine minnettar olacağım...

S.F.K.
07.12.2007, 14:01

işi bilenin hali başka Sadri Şener A.Aker konusunda haklı ve özellikle olimpiyat stadının bize uymayacağını biliyor inşallah dedikleri doğrudur.

empati6111
07.12.2007, 14:50
İKİNCİ BÖLÜM

Kıyı, Kıyı Kenar Çizgisi, Sahil Şeridi, Planlama ve Yapılanma
Kıyının Korunması, Yapı Yasağı ve Kıyıda Yapılacak Yapılar
Madde 6 – Kıyı, herkesin eşitlik ve serbestlikle yararlanmasına açık olup, buralarda hiçbir yapı yapılamaz; duvar, çit, parmaklık, telörgü, hendek, kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz.
Kıyılarda, kıyıyı değiştirecek boyutta kazı yapılamaz; kum, çakıl vesaire alınamaz veya çekilemez.
Kıyılara moloz, toprak, curuf, çöp gibi kirletici etkisi olan atık ve artıklar dökülemez.
Kıyıda, uygulama imar planı kararı ile;
a) İskele, liman, barınak, yanaşma yeri, rıhtım, dalgakıran, köprü, menfez, istinat duvarı, fener, çekek yeri, kayıkhane, tuzla, dalyan, tasfiye ve pompaj istasyonları gibi, kıyının kamu yararına kullanımı ve kıyıyı korumak amacına yönelik alt yapı ve tesisler,
b) Faaliyetlerinin özellikleri gereği kıyıdan başka yerde yapılmaları mümkün olmayan tersane, gemi söküm yeri ve su ürünlerini üretim ve yetiştirme tesisleri gibi, özelliği olan yapı ve tesisler,
c) (Ek: 3/7/2005 - 5398/13 md.)Organize turlar ile seyahat eden kişilerin taşındığı yolcu gemilerinin (kruvaziyer gemilerin) bağlandığı, günün teknolojisine uygun yolcu gemisine hizmet vermek amacıyla liman hizmetlerinin (elektrik, jeneratör, su, telefon, internet ve benzeri teknik bağlantı noktaları ve hatlarının) sağlandığı, yolcularla ilgili gümrüklü alan hizmetlerinin görüldüğü, ülke tanıtımı ve imajını üst seviyeye çıkaracak turizm amaçlı (yeme-içme tesisleri, alışveriş merkezleri, haberleşme ve ulaştırmaya yönelik üniteler, danışma, enformasyon ve banka hizmetleri, konaklama üniteleri, ofis binalar) fonksiyonlara sahip olup, kruvaziyer gemilerin yanaşmasına ve yolcuları indirmeye müsait deniz yapıları ve yan tesislerinin yer aldığı kruvaziyer ve yat limanları,
Yapılabilir.
(Ek fıkra: 3/7/2005 - 5398/13 md.) Özelleştirme kapsam ve programına alınan ve sahil şeridi belirlenen veya belirlenecek olan alanlar ile kıyı ve dolgu alanlarında yapılacak yat ve kruvaziyer limanlarının ihtiyacı olan yönetim birimleri, destek birimleri, bakım ve onarım birimleri, teknik ve sosyal altyapı ve konaklama birimleri ile ilgili kullanım kararları ve yapılanma şartları imar plânı ile belirlenir.
Bu yapı ve tesisler yapım amaçları dışında kullanılamazlar.
Doldurma ve Kurutma Yoluyla Arazi Kazanma ve Bu Araziler Üzerinde Yapılabilecek Yapılar
Madde 7 – Kamu yararının gerektirdiği hallerde, uygulama imar planı kararı ile deniz, göl ve akarsularda ekolojik özellikler dikkate alınarak doldurma ve kurutma suretiyle arazi elde edilebilir.

Sayfa

7123

Bu gibi yerlerde doldurma veya kurutmayı yapacak ilgili idarenin valiliğe iletilen teklifi, valilik görüşü ile birlikte Bayındırlık ve İskan Bakanlığına gönderilir. Bakanlık, konusuna göre ilgili kuruluşların görüşünü de almak suretiyle teklifi inceler. Uygun bulunması halinde ilgili idare tarafından uygulama imar planı hazırlanır. Bu yerler için yapılacak planlar hakkında İmar Kanunu hükümleri uygulanır. Ancak, bu planlar Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu kapsamında kalan alanlardaki planlar ise, anılan Kanunun 7 nci maddesine göre tasdik edilir. Doldurma ve kurutma işlemleri yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre yapılır. Bu araziler Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır, özel mülkiyet konusu olamaz.
Bu alanlar üzerinde 6 ncı maddede belirtilen yapılar ile yol, açık otopark, park, yeşil alan ve çocuk bahçeleri gibi teknik ve sosyal altyapı alanları düzenlenebilir.
Sahil Şeridinde Yapılabilecek Yapılar
Madde 8 – Uygulama imar planı bulunmayan alanlardaki sahil şeritlerinde, 4 üncü maddede belirtilen mesafeler içinde hiç bir yapı ve tesis yapılamaz.
Uygulama imar planı bulunan yerlerde duvar, çit, parmaklık, telörgü, hendek, kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz. Moloz, toprak, curuf, çöp gibi kirletici ve çevreyi bozucu etkisi olan atık ve artıklar dökülemez, kazı yapılamaz.
Ancak bu alanlarda; uygulama imar planı kararıyla altı ve yedinci maddede belirtilen yapı ve tesislerle birlikte toplum yararına açık olmak şartıyla konaklama hariç günü birlik turizm yapı ve tesisleri yapılabilir.
Kıyı Kenar Çizgisinin Tespiti
Madde 9 – Kıyı kenar çizgisi, valiliklerce, kamu görevlilerinden oluşturulacak en az 5 kişilik bir komisyonca tespit edilir.
Bu komisyon; jeoloji mühendisi, jeolog veya jeomorfolog, harita ve kadastro mühendisi, ziraat mühendisi, mimar ve şehir plancısı, inşaat mühendisinden oluşur.
Komisyonca tespit edilip valiliğin uygun görüşü ile birlikte gönderilen kıyı kenar çizgisi, Bayandırlık ve İskan Bakanlığınca onaylandıktan sonra yürürlüğe girer.
Komisyonun çalışma usul ve esasları Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca hazırlanan yönetmelik ile belirlenir.
Kıyı ve Sahil Şeridinde Planlar
Madde 10 – Kıyıda ve sahil şeridindeki planlar bu Kanunun ve buna dayanılarak çıkarılacak yönetmeliğin hükümlerine aykırı olamaz. Bu yerlerde düzenlenen planlardan, imar mevzuatı veya yerin özelliği dolayısıyla 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu kapsamına girenler, anılan Kanunun 7 nci maddesine göre onaylanarak kesinleşir.
Kıyıda ve Doldurma ve Kurutma Yoluyla Kazanılan Araziler Üzerinde Yapılanmalara İzin Verilmesi
Madde 11 – Bu Kanun hükümlerine göre, kıyıda ve doldurma ve kurutma yoluyla kazanılan araziler üzerinde yapılması mümkün olan yapı ve tesislerin yapılabilmesi için, Maliye ve Gümrük Bakanlığından gerekli iznin alınması zorunludur.
Yapı ruhsatı verilmesinde bu izin belgesi yeterlidir.
İznin verilme şekil ve şartları Bayındırlık ve İskan ve Maliye ve Gümrük bakanlıklarınca birlikte tespit edilerek çıkarılacak uygulama yönetmeliğinde belirtilir.
Tapuya Şerh Verilmesi
Madde 12 – Sahil şeridinde, bu Kanunun 8 inci maddesinde belirtilen hükümlere uygun olarak yapılan yapıların bu niteliklerinin, tapu kütüğünün beyanlar hanesine işlenmesi zorunludur.

sarman61
07.12.2007, 14:57
(Ek fıkra: 3/7/2005 - 5398/13 md.) Özelleştirme kapsam ve programına alınan ve sahil şeridi belirlenen veya belirlenecek olan alanlar ile kıyı ve dolgu alanlarında yapılacak yat ve kruvaziyer limanlarının ihtiyacı olan yönetim birimleri, destek birimleri, bakım ve onarım birimleri, teknik ve sosyal altyapı ve konaklama birimleri ile ilgili kullanım kararları ve yapılanma şartları imar plânı ile belirlenir.

Burda kastedilen durum bizim durum olsa gerek. Bu maddeye dayanarak izin alınmışa benziyor. Anladığım kadarı ile.

hodlu
08.12.2007, 14:41
Bu benim şahsi fikrim.Yeni stadımız Avni Aker'in şu an bulunduğu yerde FB gibi bölüm bölüm yıkılarak,Atletizm pisti iptal edilip trübünler sahaya yaklaştırılıp en az 45 bin kapasiteli modern bir stad olmalı.Ben başka yerde stad istemiyorum...

İleli
08.12.2007, 14:45
Suanki yerinde!

Erkut Ay
08.12.2007, 14:47
mevcut stad bakım ve onarım yapılmalı tribün yükseltimeli...

Remzi
08.12.2007, 14:49
Bende Şu Anki Yerinde Olması Taraftarıyım..Atletizm pisti kaldırılıp Tribünler sahaya yaklaştırılıp bölüm bölüm yıkılarak bir stad yapılabilir.Fenerin Yaptığı gibi..

Gerçi stadın yapılacağı da meçhul ya!!..Neyse:)

bordobluex
08.12.2007, 14:49
Yeni stad ile ilgili fikirlerinizi bu başlıktan paylaşmaya devam edebilirsiniz.

Koray
08.12.2007, 15:12
stad fln hikaye bu işin olacağını hiç sanmıyorum...
sadece avni aker de düzenleme yaparlar o kadar...

Muhammed KOÇ
08.12.2007, 21:01
albayrak bu projeye baya inanmış görünüyor..kendi seçilmiceğini söyledi ama dışardan değiğimizle bu projeyi gerçekleştiricez diyo.
- ben de inanmıyorum doğrusu en fazla avni akeri yenilerler..

Faik Yılmaz
08.12.2007, 21:02
aslında atletizm ile ilgili yeni bir stadyum yapacaklar ya....

onu bırakalım onlar yapsın biz avniakeri allalım stad ile pist arasındaki boşluğa yeni tribünler koyalım 25-30 bin kişilik bir stad bize fazlasıyla yeter...

onuda fenerin stadyumu gibi parça parça yapalımki seyircide fazla etkilenmesin...

Muhammed KOÇ
08.12.2007, 21:09

onu bırakalım onlar yapsın biz avniakeri allalım stad ile pist arasındaki boşluğa yeni tribünler koyalım 20-25 bin kişilik bir stad bize fazlasıyla yeter...

onuda fenerin stadyumu gibi parça parça yapalımki seyircide fazla etkilenmesin...
neden bizim de çok kapasiteli bir stadımız olmasın? 25-30 bin kişilik olsun?madem stad yapıyoruz tam yapalim..

Faik Yılmaz
08.12.2007, 21:12
neden bizim de çok kapasiteli bir stadımız olmasın? 25-30 bin kişilik olsun?madem stad yapıyoruz tam yapalim..

30 bin kişiden fazlasını dolduramayızda ondan.....50 bin kişilk stadyum yapıp her maç 3 te birinin dolduramamk acı bir durum olsa gerek.....

20 milyonluk istanbulda 50 bin kişilik stadyum dolar ama 500 bin kişilik Trabzıonda çok zor arkadaşım. Hem 30 bin kişilik rakibi boğan akuşstiği hgüzel modern bir stadyumda yeter de artar bile....

Fatih
08.12.2007, 21:19

onu bırakalım onlar yapsın biz avniakeri allalım stad ile pist arasındaki boşluğa yeni tribünler koyalım 25-30 bin kişilik bir stad bize fazlasıyla yeter...

bende hala bu fikirdeyim aslında

çok da zor bi olay deil yani

1-maraton tribünün direkleri kaldırılıp çatısı değiştirelecek
2-koşu pisti kaldırılıp zemin aşağı çekilecek
3-kale arkaları yıkılacak sahaya yakın tribünler yapılacak
4-maraton tribünün içi restore edilecek ve kiraya verilecek

Burçak
08.12.2007, 21:47
bencede 30 bin kişilik stat yeterli bize. büyük olup boş olacağına gerçek bi futbol statyumu olmalı. sahaya yakın akustik..

lazooo28
08.12.2007, 21:58

30 bin kişiden fazlasını dolduramayızda ondan.....50 bin kişilk stadyum yapıp her maç 3 te birinin dolduramamk acı bir durum olsa gerek.....

20 milyonluk istanbulda 50 bin kişilik stadyum dolar ama 500 bin kişilik Trabzıonda çok zor arkadaşım. Hem 30 bin kişilik rakibi boğan akuşstiği hgüzel modern bir stadyumda yeter de artar bile....

hakli..daha 20. bin kisilik stadi dolduramiyoruz :S

Muhammed KOÇ
08.12.2007, 22:39
dolmaması taraftarın gitmemesinden değil arkadaşlar,trabzonun nüfusundan kaynaklanıyo.

trabzondakiler kızmasin ama ben geçmişten beri düşünüyordum

trabzonsporumuzun stadını ist. taşımak.madem amaç destek, madem amaç futbolcuları motive etmek,madem 50 bin kişi trabzonda dolmuyo gelin ist.da dolduralim.ve bir stad yapıyorsak bunu ist.a yapalim.

destek burda daha çok gelmiyorsa,ses daha çok çıkmıyorsa ondan sonra konuşun..

Cem Balcı
08.12.2007, 23:17
yaw illa dolmasımı lazım.hiç değilse şeklimiz olur.:D

AyKaN
08.12.2007, 23:52
bende hala bu fikirdeyim aslında

çok da zor bi olay deil yani

1-maraton tribünün direkleri kaldırılıp çatısı değiştirelecek
2-koşu pisti kaldırılıp zemin aşağı çekilecek
3-kale arkaları yıkılacak sahaya yakın tribünler yapılacak
4-maraton tribünün içi restore edilecek ve kiraya verilecek

Çok zor değil ama,
Bu 4 madde neredeyse yeni bir stad yapmak demek. Bunlar yaklaşık 50 milyon $ demek. 2 liralık mala 5 lira masraf yapacağımıza, 10 liraya yenisini yapalım bence. Bu stad 50 sene önce yapıldı, yenisi yapılacaksa sonraki 50 sene düşünülmeli. Aynı yerde olmamalı, yıkılıp yeniden yapılacaksa bile. Akyazı Projesi'nin gayet mantıklı ve sağlıklı bir fikir olduğunu düşünüyorum.

Mayls
09.12.2007, 08:51
Çok zor değil ama,
Bu 4 madde neredeyse yeni bir stad yapmak demek. Bunlar yaklaşık 50 milyon $ demek. 2 liralık mala 5 lira masraf yapacağımıza, 10 liraya yenisini yapalım bence. Bu stad 50 sene önce yapıldı, yenisi yapılacaksa sonraki 50 sene düşünülmeli. Aynı yerde olmamalı, yıkılıp yeniden yapılacaksa bile. Akyazı Projesi'nin gayet mantıklı ve sağlıklı bir fikir olduğunu düşünüyorum.
Trabzon'u pek bilmem ama Akyazi pek merkezi bir yerde degil galiba. Sehir icindeki stadi dolduramiyoruz, sehir disindakini nasil dolduracagiz? Ayrica kimse dürbünle mac seyretmek istemiyordur herhalde.

Ercan DEMİR
09.12.2007, 11:34
Trabzon'u pek bilmem ama Akyazi pek merkezi bir yerde degil galiba. Sehir icindeki stadi dolduramiyoruz, sehir disindakini nasil dolduracagiz? Ayrica kimse dürbünle mac seyretmek istemiyordur herhalde.

Düşündüğün gibi bir uzaklık yok merak etme. Avni aker ile akyazı arasında araba ile en fazla 5 dakikalık mesafe var. Avni akerden yürüyerek yola çıksan tempolu bir yürüyüşle 20-25 dakikada akyazıda olursun :) Ayrıca stadın dolmama nedeni takımın kötü gidişatı. Takım iyi olduğunda hiç bir zaman stad boş kalmadı. Bizim şu anda bulunduğumuz durumda istanbul takımları olsaydı stadlarının yarısını dolduramazdı. Tabiki takımın durumu ne olursa olsun stad doldurulmalı ama bunu dünyada hiç bir takım taraftarı yapmıyor malesef.

Obi-Van
09.12.2007, 13:03
Çok zor değil ama,

Kulübün 70 milyon dolar borcu varken, parasızlıktan transfer yapamaz halde iken 50 bin kişilik koşu pistli stad yapmanın neresi mantıklı?

28TS61
09.12.2007, 13:05
Düşündüğün gibi bir uzaklık yok merak etme. Avni aker ile akyazı arasında araba ile en fazla 5 dakikalık mesafe var. Avni akerden yürüyerek yola çıksan tempolu bir yürüyüşle 20-25 dakikada akyazıda olursun :) Ayrıca stadın dolmama nedeni takımın kötü gidişatı. Takım iyi olduğunda hiç bir zaman stad boş kalmadı. Bizim şu anda bulunduğumuz durumda istanbul takımları olsaydı stadlarının yarısını dolduramazdı. Tabiki takımın durumu ne olursa olsun stad doldurulmalı ama bunu dünyada hiç bir takım taraftarı yapmıyor malesef.

,,Tabiki takımın durumu ne olursa olsun stad doldurulmalı ama bunu dünyada hiç bir takım taraftarı yapmıyor malesef" diye yazmissin sana bir ornek, borussia dortmund taraftari dusmeye oynadigi sezonlarda bile, 82000 kisilik stadini ortalama 70000 bin seyirci ile dolduruyordu, hatta alman liglerinde genelde stadlar dolu oluyor dusmeye oynasalar bile.

Samet Yildirim
09.12.2007, 13:07

gel almanya 3.lig macina ben sana nasil 30 bin seyirci geldigini gösteririm;)

Nytre
09.12.2007, 14:54
almanya-ingiltere-italya-ispanya-brezilya gibi ülkelerde 1.lig 2.lig 3.lig maçlarında otuzbinleri buluyor seyirci. bir de bizim ülkemize futbol delisi diyorlar. yok öyle bir şey. medyanın pohpohlaması

istanbulda 100kişiyi çevirin sorun bakalım kaçı 3 maç üst üste gitmiş. 10kişiyi geçmez

Faik Yılmaz
09.12.2007, 15:00
Çok zor değil ama,

Arkadaşım biz yapmayacağızki parça parça vereceğiz. Fenerbahçenin migros tribünü gibi olacak. vereceğiiz bi markete. böyle merkezi bir yerde bütün marketler kağışır burayı. 10-15 senelik kira bedeli karşılığı her tribünü bir şirkete veririz...

Akyazı şehrin bayağı bi dışında kalıyor hem orada hemde büyük kapasiteli bir stadyum yparsanız her maçı boş tribünlere oynarsınız

Burçak
09.12.2007, 16:25
bu stat işi yakın zamanda olmaaz. boşuna kendinizi yoruyorsunuz.

AyKaN
09.12.2007, 17:07
Kulübün 70 milyon dolar borcu varken, parasızlıktan transfer yapamaz halde iken 50 bin kişilik koşu pistli stad yapmanın neresi mantıklı? Arkadaşım, bu başlıkta herhangi bir şey yazan kişinin stadyum projesi ile ilgili tüm düşüncelerini her mesajda belirtmesi gibi bir durum olmaz dimi? Ben de bu kadar borcumuz varken kulübün kasasından para çıksın istemem. 50 bin kişilik stat da istemem. 30-35 bin yeterli. Tabi ki bir futbol stadı olsun istiyorum. Koşu pisti falan yok yani. :cool:

Arkadaşım biz yapmayacağızki parça parça vereceğiz. Fenerbahçenin migros tribünü gibi olacak. vereceğiiz bi markete. böyle merkezi bir yerde bütün marketler kağışır burayı. 10-15 senelik kira bedeli karşılığı her tribünü bir şirkete veririz...

Akyazı şehrin bayağı bi dışında kalıyor hem orada hemde büyük kapasiteli bir stadyum yparsanız her maçı boş tribünlere oynarsınız

Makretlere verilme vaya herhangi bir şekilde kiraya verilme konusunda hemfikiriz. Zaten bu tip projeler için en önemli gelir kaynağı bu işler.

Akyazı'yı bu forumda şehir dışı, ücra bir köşegibi görülüyor nedense. 2-3 Akyazı fotoğrafına göre yorumlar yapılıyor malesef. Arada bazı arkadaşlar doğruyu söylesde de kaynayıp gidiyor. Allah aşkına, Trabzon'da şehir zaten doğuda havaalanı-KTÜ, batıda Beşirli, Kuzeyde Erdoğdu-Çatak. İki adım yol heryer, Beşirli Akyazı arası 2km, Avni Aker'den Akyazı(projenin düşünüldüğü yer) en fazla 5km. Trabzon'da milyonlarca dolara Forum Trabzon kuruluyor havaalanı tarafında, o zaman orası da şehir dışı. Kim gider oraya. Yıldızlı'da yine milyonlar harcanarak Mirapark yapıldı. Alt kısmı Gima falan. Hafta sonu adam almıyor.

İnşallah bayramda memelekette olabilirsiniz de şehri bir de bu gözle gezersiniz. Hatta müsait olursa beraber bile gezebiliriz :)

Akyazı şehir dışı, boş tribünlere oynarız diyen birine bunu tavsiye edebilirim, kelimelerle bu işi anlatmak ve karşı tarafı ikna etmek,inandırmak çok zor.

Obi-Van
10.12.2007, 13:31
Arkadaşım, bu başlıkta herhangi bir şey yazan kişinin stadyum projesi ile ilgili tüm düşüncelerini her mesajda belirtmesi gibi bir durum olmaz dimi? Ben de bu kadar borcumuz varken kulübün kasasından para çıksın istemem. 50 bin kişilik stat da istemem. 30-35 bin yeterli. Tabi ki bir futbol stadı olsun istiyorum. Koşu pisti falan yok yani. :cool:

tamam bende onu diyorum aynı fikirdeyiz, futbol stadı olacaksa tabiki yapılsın ama olimpiyat stadına karşıyız sadece zaten olimpiyat stadı devletin işi kulübün değil

Hüseyin Bağdat
10.12.2007, 13:45
Yeni bir stad yapmaktansa şu anki mevcut stadı parça parça yenilemek daha iyi olur. 30 bin kişilik stad bize çok rahat yeter.İngiltere gibi seyirci ortalaması yüksek bir ülkede bile çoğu stad 30-35 bin kişilik...

Murat'
10.12.2007, 14:22
arkadaşlar avrupa şampiyonasındaki stadların yüzde 80 i 30 bin kişilik...bizede 30 bin kişil bir stad bence yeter.....mantıklı olmamız lazım artık kapasite önemli değil bence...çok iyi bir proje ile ostadyumö 30 bin kişi ile bile cehennem olur....stadın klapasitesi maksimum 35 bin olmalı....ve bence trabzon şehirinin geleceği için şu anki yerinden başka bir yerde yapılmalı

Nytre
10.12.2007, 15:52
30,000bin kişilik stat şimdi yetebilir ancak 25 yıl sonra yetmez. bir stadın genel ömrü 50yıldır.
ancak trabzona 45.000bin kişilik bir stat yeterlidir.

Samet Yildirim
10.12.2007, 16:43
30,000bin kişilik stat şimdi yetebilir ancak 25 yıl sonra yetmez. bir stadın genel ömrü 50yıldır.
ancak trabzona 45.000bin kişilik bir stat yeterlidir.

25 sene sonra 50 bin`e de cikarirsin simdi daha 20 bin kisilik stad zor doluyor 35 bin nerdeyse iki kati ve yeni stad yapilirsa dolacagini da düsünüyorum..
gerekirse sonra artirilir ?!?!?!

Fatih
10.12.2007, 18:19
35.000 kişilik stad az gibi geliyor herkese bence yeterli

EyüpKILIÇ61
12.12.2007, 13:27
http://img255.imageshack.us/img255/7845/1006433fw0.jpg (http://imageshack.us)

http://img255.imageshack.us/img255/9986/1006434bi5.jpg (http://imageshack.us)

Ercan DEMİR
12.12.2007, 13:32
Koşu pisti olmayacaksa 30 - 35 bin kişilik stad yeterlidir fakat olimpiyat stadı olacaksa görüntü açısından daha yüksek kapasite olmalı bence. Stadın dolmama sorunu olmaz yeterki Trabzonsporu izlerken acı çekmeyelim.

pReN@_61
12.12.2007, 21:31
koşu pisti İSTEMİYORUZ !

#10 Fietra
12.12.2007, 22:57
Trabzon Havaalanının pistinde çatlaklar bulunduğundan dolayı yeniden bir pist yapılması gerekmekte ve bu pist yapılacağı sırada uçuşların aksamaması için 2.pistin yapılması gündemde.Bu pistin yapılması için Trabzonspor tesislerinin DHMİ'ye satılması gerekiyor.Yani bir anlamda pistin yeterli olmaması stadyum projesini tetikler durumda.

Ibo61
13.12.2007, 13:22
Trabzonspor Dergisi Aralik 2007 deki stad projesi resmi bizim su ana kadar gördümüzden biraz farkli gibi geldi bana, yoksa yaniliyormuyum? Bunlar hergün proje mi degistiriyorlar?

KUTADGU
13.12.2007, 19:39
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/12dergi1.jpg

Beheyyyyyyyyyyyyyy....
Uzun zamandır Trabzonda değildim..
Sahiden sahil ne güzel olmuş yahu...

İstanbul B.B maçı şimdi bu stadda mı?

TS-Tiryaki
13.12.2007, 20:29
bence en az 40.000 olmasi lazim yeni stadin kapasitesi. stad her 40 50 yilda yapiliyor. 50 sene sonra Trabzonun nufüsü olur 3 milyon.

lazzist
14.12.2007, 10:41
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/12dergi1.jpg

Beheyyyyyyyyyyyyyy....
Uzun zamandır Trabzonda değildim..
Sahiden sahil ne güzel olmuş yahu...

İstanbul B.B maçı şimdi bu stadda mı?

süreklide akyazının ordan geciyorum stadı göremedim herhalde biraz açığa yapmışlar stadı şimdi biz bu stada vapurlamı gidiçez????:D

Faik Yılmaz
14.12.2007, 10:45
Bağlantı yolları da yok.. sadece 2 tane ufak giriş var.... 3000 bin aracın maça geldiğini düşünürsek maçtan bi 5 saat erken gelmek lazım....

şehir içinde trafiği felç eder diyenler. şehirler arası yolu felç edeceğinin düşündülermi acaba. resme iyi bakın ne demek istediği anlarsınız

İleli
14.12.2007, 10:52
YAPILIRSA guzel bise olacak fotodan oyle gorunuyo denizin uzerine stadyum kurulacakki bence dunyada bi ilk bu?

bi saniye ya bu 2011 olimpiyalarinin projesi degilmi?

augustus
14.12.2007, 11:03
Bağlantı yolları da yok.. sadece 2 tane ufak giriş var.... 3000 bin aracın maça geldiğini düşünürsek maçtan bi 5 saat erken gelmek lazım....

şehir içinde trafiği felç eder diyenler. şehirler arası yolu felç edeceğinin düşündülermi acaba. resme iyi bakın ne demek istediği anlarsınız

Faik benimde dikkatimi o çekmişti.yazıp yazmamakta kararsızdım.resmin göstermelik olduğu belli, en azından mantıklı bi şeyler çizilseymiş..

izzet
14.12.2007, 14:41
Arkadaslar bence bu model stat yapilacagina hic yapilmasin daha iyi.

Gs ve olimpiyat stadi olayini hatirliyamiyormusunuz?
GS bizim su anki durumumuzdan daha iyi sportif durumdayken bile 15 milyonluk Istanbul da 5000 kisiye oynamiyormuydu.

ACIK VE NET: KOSU PISTI ISTEMIYORUZ!

Bence bu konu hakkinda bi topic acilamli ve yeni baska adylarina bu istegimiz BINLERCE Imzayla iletilmeli.

Kongre bu acidan bir sans olabilir...

Ister sehri icine ister akyaziya iste Salpazari merkeze... KOSU PISTI ISTEMIYORUZ!

İskender
14.12.2007, 18:10
Bu maketi yapabilecekseler helal olsun demek düşer hepimize...
Olimpiyatta yaşanılan trafik sorunu ile Trabzonda yaşanacağı varsayılanı kıyaslamak komik geldi...

karatasof
14.12.2007, 18:17
Bugün bütün gazetelerin spor sayfalarında gs'a tahsis edilen stad için yapılan haberlere dikkat ettim.Bizim eski başkanımız yeni İmar Bakanı Faruk Özak'ı göremedim.Acaba gese'ye peşkeş çekilen Seyrantepe prıjesine ''İmara Uygun değildir'' diyemediği için mi ortalıkta görünmediler?Yoksa TS'un projesine karşı çıkmak dışında önüne gelen diğer projeleri inceleme gereği görmeden onaylıyor mu?

Koray
14.12.2007, 18:53
faruk özak proje hakkında olumsuz konuşmasının sebebi albayrak'ı istememesinden kaynaklanıyo bnce...

Muhammed KOÇ
15.12.2007, 13:55
faruk özak proje hakkında olumsuz konuşmasının sebebi albayrak'ı istememesinden kaynaklanıyo bnce...
bencede...

Zafer Fidan
15.12.2007, 14:25
Trabzonspora FUTBOL stadyumu lazim!!!!
kosu pisti 25 senede bir gerekiyor, Trabzon Futbol Takimla yatip kalkan bir sehir.
Bencede kosu pisti varsa hic yapilmasin

buna benzer olursa harika olur! :) ama nerdeeee...Almanyanin "Trabzonsporu"... Schalke04 ün stadyumu
Schalke Arena
http://www.stadionwelt.de/wmspecial/templates/stadionguides/gelsenkirchen/images/innen_25.jpg
http://www.stadionwelt.de/wmspecial/templates/stadionguides/gelsenkirchen/images/atmo_02.jpg
http://www.stadionwelt.de/wmspecial/templates/stadionguides/gelsenkirchen/images/luft_04.jpg

turgut kasap
15.12.2007, 15:34
arkadaşlar bu yönetimin gitmeyişine en çok şu sıtat projesi için sevindim belki bu işe başlarlar sonra gelenlerde belki utançlarından stadı bitirirler emin olun yönetim giderse gelenler bu iş palavraydı olacak işmi buraya tesis yapmak diye bunu bir kenara atarlar bi dahada piyasaya çıkarmazlar ben trabzonsporumun gece kondu gibi bi stadda maç yapması gücüme gidiyor. trabzon yönetimleri aasında senlik benlik var. birinin yaptığını öteki beğenmez ötekinin yaptığını beriki zananında suat hocanın aldığını hoca olunca özkan haca beğenmezdi özkanın aldığını suat hoca böyle kaç tane yetenek heba oldu. bence bu başkan devam etmeli ama yönetimdeki arkadaşlarını mutlaka değiştirmeli başta haşim saitoğlunu onun yaptığı hatalar başkanın başında patladı ben başkanın iyi niyetli olduğuna inanıyorum. m.ali yılmaz başkanın dediği gibi bi dönem daha devam etmeli en azından başlayan projelerin bitirilmesi adına biz 24 senedir bekliyoruz bi kaç sene daha beklersek ölmeyiz yeterki gelecek kurtulsun bize yakışan tesisleşme olsun. saygılarımla

Hekimoğlu
15.12.2007, 16:09
Trabzonspor dergisini yeni aldım.rüya gerçek oldu gibi alay eder bir başlıkla stadın çizimleri var kapakta.ve daha neler neler oteller moteller yok yok.neyse zaten olması ihtimalini çok düşük gördüğüm için gülüp geçiyordum derken stadın kapasitesi gözüme çarptı sıkı durun 60.000.şimdi soruyorum bu stadı yaptınız diyelim bu stad koşupistli olacak bundan önce 33.000 kapasiteden bahsediliyordu bizde koşu pisti kaldırılır olimpiyatlardan sonra diyorduk.şimdi koşu pistini kaldırım tribün yapsan kapasite 80.000'e çıkar.kim dolduracak o stadı sorması ayıp.herşeyiyle uçuk bir proje.

Fatih
15.12.2007, 16:13

seyrantepeyle akyazıyı bir mi tutuyosun :rolleyes:

pReN@_61
15.12.2007, 16:15
Trabzonspora FUTBOL stadyumu lazim!!!!
kosu pisti 25 senede bir gerekiyor, Trabzon Futbol Takimla yatip kalkan bir sehir.
Bencede kosu pisti varsa hic yapilmasin

buna benzer olursa harika olur! :) ama nerdeeee...Almanyanin "Trabzonsporu"... Schalke04 ün stadyumu
Schalke Arena
http://www.stadionwelt.de/wmspecial/templates/stadionguides/gelsenkirchen/images/innen_25.jpg
http://www.stadionwelt.de/wmspecial/templates/stadionguides/gelsenkirchen/images/atmo_02.jpg
http://www.stadionwelt.de/wmspecial/templates/stadionguides/gelsenkirchen/images/luft_04.jpg

harika bir stadyum.Gs de bu tip bir stadyum yapıyormuş galiba...e helal olsun ne diyeyim.Tebrik etmek lazım...

Fatih
15.12.2007, 16:15

faik abi çok haklısın ne giriş belli ne de çıkış :)

bordox
15.12.2007, 21:44
Rüya mı gerçek mi bilemem ama bu işin altına herkes elini koysun artık Trabzonspor'un değil,Trabzon şehrinin geleceğine direk etki yapacak bir proje,birde Trabzon'da bu kadar büyük bir proje için gerekli olan alan ancak deniz dolgusu ile yapılabilir bu konuda niye dalga geçiliyor anlamıyorum.

Kayseri stadı bitirdi ama belediye,Halis Toprak,hükümet bu işi yapıyorlar,bizim en büyük destekçimiz olması gereken Faruk Bey ise stadı benzinliği bırak yıldızdan,şampiyonluktan bahset demiş.
Kayseri ile bizim olaya bakışımız ne kadar farklı!!!

ofluhalit
15.12.2007, 21:54
koşu pisti olan stadın maddi katkısı dışında hiçbir artısı olmıcak.ne gerek var koşu pistine.ayrıca sahilde kışın iyi rüzgar olur umarım stadda bu rüzgar hissedilmez.sonra 2.olimpiyat stadı vakasını yaşar bu stadda.rüzgarı arkasına alan avantajı yakalar :)