PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Harun
02.06.2005, 12:46
Bu senede stad isi yas oldu.Tek üzüldügüm nokta sampiyonlar liginde olupta bizim kadar kötü bir stadi olan daha varmi ? acaba.Özellikte futbolcularimiizin çikis tünelini görünce bu kadarda amatörlük olmaz diyorumsmileys/smiley5.gif

Burçak
02.06.2005, 12:53
güya kombine aldik pesin paraya . ama rezaletide kombine bilet alanlar çekti. normal biletle gelenler direk içeri girdiler maçlarda rahatça. bizde koca stada tek kapidan girmek zorunda kaldik. böyle rezillik olmaz ya. nerde kaldi kombine biletin rahatligi??

cemilsezgin
02.06.2005, 20:05
benim duydugum kale arkalarini yikip zemini yere gömüp pistleri iptal edecekler diye duydumhayirlisi.

61trabzonomer
02.06.2005, 23:03
valla süpoer bir stad müthis müthis..

TSlimetin08
02.06.2005, 23:38
Yeni stad isi ne durumda simdi ??

NoPain-NoGain
02.06.2005, 23:59
avea nin teklifi insallah avea stadi olmaz avni akerìn ismi degismez diye duygusal bi kararla reddedilmemistir.

koskoca bayern de sigorta sirketinin isminde sahada oynayacak sonucta...

avni akerin ismi yasatilmak isteniyorsa baska bir yere ismi verilir, baska bir yerde anilir, stadin önüne heykeli, büstü konur...

space
03.06.2005, 06:03
yok kardesim neden degisecekmis avni akkerin adi, avea yapsin kale arkasini diyelim oraya avea kale arkasi, migros ve telsim yani fenerin stadi gibi. adam stadi yapacak adi degisecek, bayern munich iste koskoca degilmis demekki

madem ole birakin ben yapim stadi benim adim yazilsin stada.. ama oldukten 15 yil sonra bazi insanlar degissin der sonra senin gibi... ewt kardesim duygusaliz, avea kim ya, satsinlar satin alalim tobe tobee yaaa

bir stad yapacak gucumuz yoksa biraklim tutumayalim trabzonsporu

yattara11
03.06.2005, 07:26
FC Bayern'e o stad hiç yakismamis.Bayern agir bir kulüptür.O stad bir Barcelonaya veya Liverpool'a yapilsa yakisirdi

ula agirligi mi var bu isin? smileys/smiley17.gifsaray yaptiracak halleri yok... smileys/smiley2.gif

yattara11
03.06.2005, 07:31
Bende yönetime yakin bir abiyle konustum maratona loca yapilacagina direkleri kaldirin dedim! Adam bana stadyumla ilgili bir daha ki sene genis çapli bir yapilanma olacakmis. Madem öyle ne gerek var MÖaratona loca yapmaya..smileys/smiley5.gifPara is bu isler bosuna para harcaniyor!

çok dogru diyosun abi... birak da maratonda locan eksik olsun... en azindan simdilik... parayi bol mu bulduk nedir?!?

$FIRTINA61$
03.06.2005, 10:36
bizim stad yabilacak deniyor ama hala bir sey yabilmadiligbitdi ne güzel macyoken yabilsin yoksa buda gs fiyaskosuna mi düsecek

Punisher-61
03.06.2005, 11:34
bizim stad yabilacak deniyor ama hala bir sey yabilmadiligbitdi ne güzel macyoken yabilsin yoksa buda gs fiyaskosuna mi düsecek

zaten simdi cok gec cünkü ortada proje bile yok, bu stad isi senye kaldi

Utku061
03.06.2005, 12:38
güya kombine aldik pesin paraya . ama rezaletide kombine bilet alanlar çekti. normal biletle gelenler direk içeri girdiler maçlarda rahatça. bizde koca stada tek kapidan girmek zorunda kaldik. böyle rezillik olmaz ya. nerde kaldi kombine biletin rahatligi??

IMZA!

grifztr
03.06.2005, 12:56
valla bu is sözle degil icraatla oluyor. stadi yapacaklar çoktan yikti yapiyor bile..

Atalay
03.06.2005, 17:45
26 sayfa stat yazmisiz milletin stadyum özlemi ne kadar büyük oldugunu sagir sultan duydu yönetim duymadi.... yaziklar olsun!!!! bu stad bize yakismiyor çok mu sey istiyoruz diyoruzki kale arkalarini yikin sahaya sifir 5000 bin kisilik iki tribün insa edin maratondaki direkleri kaldirin yeni tribünlerle oranin yani maratonun çatisinida yenileyin o zaman bu stad bizi 5 sene götürür o süre zarfindada yeni bir stadyum yapilir.....bu kadar basit.....

Utku061
03.06.2005, 18:36
Yakinda 5 gün içerisinde artik ne yapiyorlarsa Stadyuma,insaatin resimlerini sayet çekmeye izin verirlerse sizlerle paylasirim.

omegaserdar
03.06.2005, 18:41
bence bu zamana kadar gerçeklestirilmesi gereken bi projeydi.. geçte olsa böyle bi konunun gündemde olmasi umut verici..

corleone
03.06.2005, 19:34
yok kardesim neden degisecekmis avni akkerin adi, avea yapsin kale arkasini diyelim oraya avea kale arkasi, migros ve telsim yani fenerin stadi gibi. adam stadi yapacak adi degisecek, bayern munich iste koskoca degilmis demekki

madem ole birakin ben yapim stadi benim adim yazilsin stada.. ama oldukten 15 yil sonra bazi insanlar degissin der sonra senin gibi... ewt kardesim duygusaliz, avea kim ya, satsinlar satin alalim tobe tobee yaaa

bir stad yapacak gucumuz yoksa biraklim tutumayalim trabzonsporu

tamam sen yaptir senin adini verelim, ya ne kadar dar düsünüyoruz ya 2005 yilindayiz sponsorluk denen bir oldu var artik dünyada büyük markalar sana sponsor oluyorsa bundan gurur duymalisin ama bizim zihniyet hala 1950 lerde

Crazy_OfLu61_
03.06.2005, 19:52
Bize yeni, güzel ve ambiansi süper olan bir stad mutlaka lazim bunun içinde ama sponsor ama kulübün kendi parasi mutlaka bu yapilmali özellikle yapilirken sesin güzel çikmasi için özel bir çalisma yapilmali.

Bakin inönü stadina ses yapim sirasinda taraftarin sesinin etkili olabilmesi için mühendisler çalisarak mükemmel bir düzen kurdular bunlar neden bizim için olmasin artik avni aker yeniden cehennem günlerine dönmeli bunun içinde ama öyle ama böyle bu stadin yapilmasi lazim.

Ben sonuna kadar destekliyorum...

Nytre
04.06.2005, 07:46
evet sana katiliyorum besiktasin stadinda 100kisi bagirior avni akerdede 100kisi bagirior ancak hangisinden daha fazla çikior biliyorsunuz..

stat yapilirken ses düzenine çok dikkat edilmelidir.

Akin-61
04.06.2005, 09:57
stad yapilsinda sesdüzenin ben yaparim mesele yeterki oraya kadar gelsin..

Burçak
04.06.2005, 11:23
bizim stadimizin akustigi yok iste. bagirmamizin yarisi havaya uçuyor. çilginlar kale arkasinin üzerini kapali düsünün ordan nasil bi ses çikacagini ben tahmin edebiliyorum.. insallah artik bunlara dikkat edilir. taraftarin tezahürati kadar akustikde önemli. yoksa bagirdiginin yarisi bosa gidiyor. farkindaysaniz kapali tribün pek bagirmaz . ama birde bagirdiklari zaman nasil bi ses çikiyor. b maratonda kapali orasida kapali. ama ordan bagirildiginda bambaska bi ses çikiyo . daha böyle kalin titretici . belki karsidan dinliyoruz diyemi öyle geliyo bize bilmiyorum ama baya iyi ses geliyo bagirdiklarinda.

space
04.06.2005, 14:48
ben stada sponsor bulunmasin mi dedim kardesim, yaptirsin avea kalearkasinin bir tanesini, diyelim oraya avea kalearkasi, fenerbahce kale arkalarini yaptirdi bir kurus para harcamadi, kale arkalarinin birinin adi migros, digeri telsim, birini migrosa birini telsime yaptirdi... bende bundan yola cikarark dedim kale arkasini yaptirsin avea diye... maratonu da kendimiz yaptiririzzz nedir yaniiii

ama ben stadin adinin degismesine karsiyim, neden degisecekmis, barcelona takimi hala reklam almiyor adamlar milyon dolarlari reddediyorlar, 1950 de mi yasiyorlar da reddediyorlarrrr....... senin baban avni akker olsaydi hala ayni seyi diyor olabilcekmiydin...

degisecek bir isim varsa o da mehmet ali yilmaz tesislerinin adidirrrr

Burçak
04.06.2005, 15:41
stadin adi avea hüseyin avni aker stadi olamazmi belli bi süre. bence uygun

Cenkhan
04.06.2005, 16:08

En fazla yapimina destek olduklari tribüne ad verirler ki bu dahi bizim milliyetçi sehire fazla gelir.Elestirmek için söylemiyorum bana da yanlis geliyor.

Akustik konusuna gelince... Iki tribünün, marslara baslarken bir türlü anlasamayip birbirlerini islikla uyardiklari stadta akustikten bahsedebilirmiyiz..?

Ayrica stad su an yamali zaten. Maratonun üstündeki mühendislik felaketi yapi zannetigimiz seytribünün yapimindan sonra konuldu.Tartan pist atmosfer eksi yönde etkiliyor. 2. Lig'deki birçok kulubün bile kale arkasi bizimkinden büyük...Yeniden yapmak yerine iyilestirme çabalari da turnikelerde bile ise yaramadi, hatta bir daha yapilacak sanirim.

Inönü tarzi da bize uymaz.Kalici bir çözüm için yikip bastan yapmakgerekir.Ama yönetim parayi dengede tutmaya çalisiyorsa bu is de olacaga benzemiyor. Çimlerimizin dahi çoktan yenilenmesi gerekiyordu.Edited by: Cenkhan

Oruç
04.06.2005, 16:19
abi su bayernin stadi muhtesem olmus! tabi bizimonun kadar güzel yapacak imkanimiz yok ancak simdiki stadimizdan daha güzel bir stad yapmak sart oldu çünki kale arkalari stadin görünümünü bozuyor!

FATIH SULTAN TEKKE

#10 Fietra
04.06.2005, 17:54

En fazla yapimina destek olduklari tribüne ad verirler ki bu dahi bizim milliyetçi sehire fazla gelir.Elestirmek için söylemiyorum bana da yanlis geliyor.

Akustik konusuna gelince... Iki tribünün, marslara baslarken bir türlü anlasamayip birbirlerini islikla uyardiklari stadta akustikten bahsedebilirmiyiz..?

Ayrica stad su an yamali zaten. Maratonun üstündeki mühendislik felaketi yapi zannetigimiz seytribünün yapimindan sonra konuldu.Tartan pist atmosfer eksi yönde etkiliyor. 2. Lig'deki birçok kulubün bile kale arkasi bizimkinden büyük...Yeniden yapmak yerine iyilestirme çabalari da turnikelerde bile ise yaramadi, hatta bir daha yapilacak sanirim.

Inönü tarzi da bize uymaz.Kalici bir çözüm için yikip bastan yapmakgerekir.Ama yönetim parayi dengede tutmaya çalisiyorsa bu is de olacaga benzemiyor. Çimlerimizin dahi çoktan yenilenmesi gerekiyordu.

Cenkhan abi bitir su insaat mühendisligini de yap bize bi stadsmileys/smiley2.gifsmileys/smiley1.gif

Utku061
04.06.2005, 19:40
Yani suraya tartistiginiz konuya bakin! Sanki stadyum yapilmista,isim sorunu var!

Nasil olursa olsun Stadyum yapilsin ismide bence hiç önemli degil! Avea kale arkasi,Migros maraton vs vs...

61_TS_1967
04.06.2005, 23:50
proje cok guzel ama hayata gecmesi cok zor yapilsa cok guzel olur

mahir_kuzey
05.06.2005, 00:44
Stadtan daha önemlisi taraftar sanirim. Yönetim derse ki o kadar para harcadik ettik yaptirdik stadi, ya taraftar gelmezse diye, hakli mi haksiz mi ?

Bu arada Faruk ÖZAK bayindirlik ve iskan bakani oldu, stad diyen arkadaslara duyrulur hani smileys/smiley32.gif

emraba
05.06.2005, 22:51
stadinyeniden yapilmasi fikri cok guzel ama neden 30,000 kisilik büyük trabzonspora en az60,000 kisilik stad yakisir ama yer problemi varsa o konuda bir sey diyemem malum trabzon =dag

#10 Fietra
05.06.2005, 22:53
Yoo emrebaba hiçde trabzon=dag degil.

Nytre
05.06.2005, 23:18
yok canim bir stat yapmak için yer bulabilirler.. ayrica faruk özak trabzonspora bu konuda yardimci olacaktir..

Atalay
06.06.2005, 09:14
böyle bir projede yok zihniyette yok arkadaslar bosuna yazmayalim....biz daha sponsorun ne oldugunu bile bilmiyoruz.....

Emorfo
06.06.2005, 10:25
ne stadmis bitmedi gitti. smileys/smiley17.gif

Oruç
06.06.2005, 12:01
basladilarmi ki bitsin abismileys/smiley2.gif

FATIH SULTAN TEKKE

Murat'
06.06.2005, 17:01
ya bu is olmayacak gibi bizi 2012 listesine alsalardi kesin oludu yani çok yazik walla

augustus
06.06.2005, 17:08
ortada fol yok, yumurta yok.neyi tartisiyorsunuz?

Hüseyin Çümen
06.06.2005, 18:34
stad bitti ismini tartisiyoruzsmileys/smiley36.gif

Nytre
06.06.2005, 19:24
çok dogrusun valla .. günler geçior sl ön eleme maçi yaklasior ama ortada yonetimin attigi bir sey var aylar öncesine dahi ama simdi çit yok.. sanki o kadar lafi biz kendimiz uyduruoruz gibi oldu...

yönetim futbolcularin paralarini ödemekle ugrasior herhalde..

Colakoglu
07.06.2005, 02:33
Abi trabzonsporlumuyuz derdimiz var... bi yandan stad biyandan 20
senelik sampiyonluk özlemi bi yandan Zurawski varda var anasini satim
.....smileys/smiley36.gif

Colakoglu
07.06.2005, 02:54
AMA SUNUDA UNUTMAYALIM SUCU KIMDE ARIYORUZ.... STADI YIKIPTA YERINE
GÜZEL BI STAD YAPTIRAMAYAN, ZURAWSKIYI BIR KALEMDE ALAMAYAN, SAMPIYON
OLACAK KADROYU KURUP SAMPIYONLUK YOLUNDA ÖNÜNE CIKACAK ENGELLERI
ASAMAYANLAR KIMLERRR... YÖNETIMMI, TRABZONSPORLULAR YANI
BIZLERMI,TRABZONLU IS ADAMLARIMI , BASKANMI,

KENDI GÖRÜSÜM

STADYUM, ZURAWSKI, SAMPIYON OLABILECEK KADROYA TRANSFERLER = PARA....

PARA = ÜRÜN SATISI ( FORMA,BAYRAK VS.) , MACLARDA BILET
SATISI (HERMACTA DOLU TRIBÜNLER), 100.000 ÜYE KAMPANYASI ( NERDEYSE 2
SENE OLUCAK 3/1 INE BILE ULASAMADIK )

BU SAYDIKLARIMIN HEPSI = TRABZONSPORLULAR YANI BIZLER

ÖRNEK= MANCHESTER UNIDETIN FORMA VE BILET SATISINDAN ELDE ETTIGI GELIR ORTALAMA 300.MILLION EURO

300 MILLION EURO = ALLIANZ ARENA

TÜRKIYEDE PARA = GÜC

ts-saral-of
07.06.2005, 03:00
Abi trabzonsporlumuyuz derdimiz var... bi yandan stad biyandan 20 senelik sampiyonluk özlemi bi yandan Zurawski varda var anasini satim .....smileys/smiley36.gif

aynen kardes mutis bir tespit TS li isen derdin war

Emorfo
07.06.2005, 16:56
Bu da baska bir proje...

Kartal'dan 3 milyon $

Trabzonspor'un Istanbul Kartal'daki benzin istasyonun yerini kiralamasi ile ilgili bürokratik islemlerin son asamaya geldigini belirtildi. Belediye Meclisi'nden yakinda izinin çikacagi ve buranin görüsülen bir kaç sirketten birine kiralanarak 3 ila 4 milyon $ arasinda kulübe gelir saglanacagi ifade edildi. Baskan Yardimcisi Muammer Saka, bu yerin kendilerine önemli bir katki yapacagi belirtirken, taraftarlardan da yeni formalara ilgi göstermelerini beklediklerini söyledi.

Murat'
07.06.2005, 17:06
ya abi bir benzin istasyonundan nasil 3 milyon dolar alinir aklim almiyor doigrsu ben pek anlamiyorum bu islerden

TSunami
07.06.2005, 17:11
Bu da baska bir proje...

Kartal'dan 3 milyon $

Trabzonspor'un Istanbul Kartal'daki benzin istasyonun yerini kiralamasi ile ilgili bürokratik islemlerin son asamaya geldigini belirtildi. Belediye Meclisi'nden yakinda izinin çikacagi ve buranin görüsülen bir kaç sirketten birine kiralanarak 3 ila 4 milyon $ arasinda kulübe gelir saglanacagi ifade edildi. Baskan Yardimcisi Muammer Saka, bu yerin kendilerine önemli bir katki yapacagi belirtirken, taraftarlardan da yeni formalara ilgi göstermelerini beklediklerini söyledi.

baba yapmayin ya simdi benzin almaya kartala mi gidecez. gitmesek de rahat edemeyiz.smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifgitsek ümraniyeye dönene kadar benzin biter

UğurB
07.06.2005, 17:28
Bu proje söyle:

Kartal'da MAY tesislerinin bulundugu yere yakin bir yerde TS bir arsa kiraliyor. Bu arsa isletilmesi için Shell, BP, Türkpetrol gibi bir kurulusa verilecek. Onlarda Trabzonsporumuza yilda 3-4 milyon $ para verecek. Buradan Kartal belediyesine yillik kirasi ödenecek, kalan kulübün kasasina girecek.

Yani biz benzin alsakda almasakda gelecek bu para...smileys/smiley2.gifEdited by: TS-KINGS

TSunami
07.06.2005, 17:34
ilginçsmileys/smiley36.gif

selcjK
07.06.2005, 20:48

evet belki trabzon=dag degil ama trabzon=stad yapilacak yer bulunmayacak yer diyebiliriz, 1980 li yillar trabzonun estigi seneler, devlet tarafindan trabzona modern bir stad yapilmasi düsünülmüs bütce ayrilmis ancak yapilacak yer bulunamamis böyle bir estantenede var tabii.. ayrica bizim stad felan yapacagimizda yok, (stadi yapacaklar çoktan yikti da yapmaya basladi eyy gidiii...) ha bu arada bizim klubumuzde maraton giselerine çikan merdivenleri genisletiyorlar geçen gün stadin yanindan geçerken gördüm. neyse onuda sonunda akil ettiler, insanlar çikarken ezilmez rahat çikar hiç degilse, neyse bunuda bir baslangiç olarak görebiliriz..

Utku061
07.06.2005, 21:18
Arkadaslar bu konu uzadikça uzar bugün metehan ve Oguz(Duman61) ile tesislere gittik ziyarete,metehanin bir arkadasi vardi.Stadyum konusunda 2005-2006 sezonu sonu her üç cepheyide(kale arkalarive Maraton) olmak üzere yikma durumu var..Size ancak bu kadarini söyleyebilirim.

Nytre
07.06.2005, 23:10
biz 2012 sampionasina aday olsaydik kent olarak ve deo sampiona türkiyede yapilsaydi simdi bunlari konusmazdik..

ama bayindir bakani olarak faruk özaktan bu konuda bir hamle bekliorum

imported_erdogdulu61
07.06.2005, 23:43
süper bir proje insallah gerçeklesir eger bu proje gerçeklesirse birakin stadi tüm trabzonun çehresi degisecek trabzona ayri bir hava gelecek insallah gerçeklesir de bazen derler biz görmeyiz ama torunlarimiz görür insallah öyle olmazda bizlerde torunlarimizde görür.

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

deliadam61
07.06.2005, 23:52
ya arkadaslar neyi tartisiyonuz yönetim güzel bisey yapacak insaallah 1 sene maclar ist da oynanir ist oynadigi her mac ful çeker ve bu da trabzondaki kardeslerimize örnek olur.ve trabzonumuz 2 -3 bin kisiye futbol oynamaz. buna bu yönden bakabilirsiniz

Emir BAYRAK
08.06.2005, 10:58
ya arkadaslar neyi tartisiyonuz yönetim güzel bisey yapacak insaallah 1 sene maclar ist da oynanir ist oynadigi her mac ful çeker ve bu da trabzondaki kardeslerimize örnek olur.ve trabzonumuz 2 -3 bin kisiye futbol oynamaz. buna bu yönden bakabilirsiniz

Tabiki maçlarimizi Istanbulda oynariz 1 kene fakat sunu söylemek gerekir ki Olimpiyat cok uzak (smileys/smiley5.gif) ve yorucu(smileys/smiley5.gif)

Emir BAYRAK
08.06.2005, 11:09
http://www.allianz-arena.de/imperia/md/images/allianzarena2003/bildergalerien/openingbayern_310505/50.jpg (javascript nextImg;)

http://www.allianz-arena.de/imperia/md/images/allianzarena2003/bildergalerien/openingbayern_310505/51.jpg (javascript nextImg;)http://www.allianz-arena.de/imperia/md/images/allianzarena2003/bildergalerien/openingbayern_310505/56.jpg (javascript nextImg;)

http://www.allianz-arena.de/imperia/md/images/allianzarena2003/bildergalerien/openingbayern_310505/66.jpg (javascript nextImg;)http://www.allianz-arena.de/imperia/md/images/allianzarena2003/bildergalerien/openingbayern_310505/67.jpg (javascript nextImg;)

[/url]

http://www.allianz-arena.de/imperia/md/images/allianzarena2003/baustelleteaser/reserve-teaser/37.jpghttp://www.allianz-arena.de/imperia/md/images/allianzarena2003/baustelleteaser/reserve-teaser/36.jpghttp://www.allianz-arena.de/imperia/md/images/allianzarena2003/baustelleteaser/reserve-teaser/35.jpg

[url="javascript nextImg;"]http://www.allianz-arena.de/imperia/md/images/allianzarena2003/bildergalerien/openingbayern_310505/83.jpg (javascript nextImg;)

stadin uzerine dikkat edin smileys/smiley5.gifStad mukemmel ve Bayern'e maliyeti 0...Almanyada duzenlenecek turnuva stadlari icerisinde oldugu icin ucret odemediler...En azindan Trabzonuda2012yealip en azindan bu stadin küçügünü düsünebiliriz...smileys/smiley7.gifSTAD Cok guzel yapanlari alkisliyorumsmileys/smiley32.gifDaha fazlasi için http://www.allianz-arena.de/de/home/index.php...

ahmetturk
08.06.2005, 11:09
Dikkatle ve heyecanla bir seyler olmasini bekliyoruz ama bir sey olacagi yok. Yönetimde de biraz heyecan olsa!!!

Oruç
08.06.2005, 12:57
Arkadaslar bu konu uzadikça uzar bugün metehan ve Oguz(Duman61) ile tesislere gittik ziyarete,metehanin bir arkadasi vardi.Stadyum konusunda 2005-2006 sezonu sonu her üç cepheyide(kale arkalarive Maraton) olmak üzere yikma durumu var..Size ancak bu kadarini söyleyebilirim.

bu sene bularin yapilacagi söylendi ama demek seneye kaldi1 e ne yapalim beklemekten baska çare yoksmileys/smiley11.gif

FATIH SULTAN TEKKE

#10 Fietra
08.06.2005, 13:06

evet belki trabzon=dag degil ama trabzon=stad yapilacak yer bulunmayacak yer diyebiliriz, 1980 li yillar trabzonun estigi seneler, devlet tarafindan trabzona modern bir stad yapilmasi düsünülmüs bütce ayrilmis ancak yapilacak yer bulunamamis böyle bir estantenede var tabii.. ayrica bizim stad felan yapacagimizda yok, (stadi yapacaklar çoktan yikti da yapmaya basladi eyy gidiii...) ha bu arada bizim klubumuzde maraton giselerine çikan merdivenleri genisletiyorlar geçen gün stadin yanindan geçerken gördüm. neyse onuda sonunda akil ettiler, insanlar çikarken ezilmez rahat çikar hiç degilse, neyse bunuda bir baslangiç olarak görebiliriz..

Bu yorumuna katiliyorum

Nytre
08.06.2005, 13:20
bizimkilerin stat yapacaklari yok

Mehmet
08.06.2005, 13:23
Bu stad sampiyon olmus bir takima yakismiyor(!)
Bir an önce stad yeniden kapasitesi artirilarak
gerekli modernizasyonun saglanmasinin zamani geçiyor bile.

x_man
08.06.2005, 14:00
çok güzel bir proje tribünler sahaya yanastirilmali ingiliz statlari gibi olmali modern rakibi bogacak INSAALLAH OLUR.

Egemen
08.06.2005, 16:33
misal çok verildi bu konuda. sunderland'in stadi tam bize göre.. stadium of light. bi bakin

http://www.safc.com/uploads/images/dec_04/safc_1104336584_so (http://www.safc.com/uploads/images/dec_04/safc_1104336584_sol_interior.jpg) l_interior.jpg

http://www.safc.com/uploads/images/sky/articles/solpitch.jpg

http://www.safc.com/uploads/images/jan_05/safc_1105010158_so (http://www.safc.com/uploads/images/jan_05/safc_1105010158_sol2.jpg) l2.jpg

Nytre
09.06.2005, 21:41
maratonun giris yerlerini yeniliorlar ve maraton özel programina girisler yapilior herhalde..

Burçak
10.06.2005, 19:59
maratonun giris yerlerini yeniliorlar ve maraton özel programina girisler yapilior herhalde..

evet dogru diyosun . ben dün ts clubde kombine bilet lerinde alacagim yeri görmek için bakiyodum sordum. maratonda özel tribün koltuklari falan yenileniyomus oranin girisi farkli olacakmis. ayrica oraya ait cafeteryasi olacakmis.

Beytullah
10.06.2005, 22:47
keske su stadi tamamiyla yikip yerine süper bir stad yapsalar manyak olur

TaraftaR
11.06.2005, 06:58
Cok güzel bir stadi eminimki yöneticiler de istiyordur. Ama her seyin basi para, paranin anahtari da basari olduguna göre, aceleci olmamak gerekyior. Basamaklari yavas yavas cikacagiz. Bu sene CL katilabilirsek her sey cok daha baska olacak.

Ben de artik direklerin arkasinda mac seyretmekten biktim !Edited by: Emorfo

Nytre
11.06.2005, 11:08
stat bir anlik basarilar için düsünülmemeli.. stat bir komplekstir bir mabettir .. takimin bu sene basarili olursa yapalim ya da bak bu sene basarili olamadik stat yapmayalim gibi kisa vadeli sonuçlara bakip uzun vadeli planlara hançer vurmayalim..

stat yapilirken basarili olmak ya da basarisiz olmak birinci faktör olmamali..

ayrica bir stat 3-4 ayda bitirilmiyorki sl.ne bunu baglayalim...

bunun seçilmesi yapilmaya baslanmasi önce statin yikilmasi gibi konular en çabuk (ts sartlarinda) 2-3 seneyi alir ..

zanoylu
11.06.2005, 14:59
Modern bir stat ve türkiyede esi olmayacak harbi manyak olur bee

XhAn
11.06.2005, 19:16
Kardesler kolaymi öyle hemen modern bir stad dikmek..

Murat'
11.06.2005, 20:21
tabi ki kolay degil eger 2012 listesinde olsadik daha kolay olurdu

XhAn
12.06.2005, 14:14
Anca devlet yapip kullanim hakkini bize verebilir. Gs nin Seyrantepe isi gibi..

kutoz
12.06.2005, 14:28
Stat ile ilgili bir yöneticimiz söyle söylemisti; mevcut maraton trübinlerindeki direkleri kaldirip, ankaradaki stadda oldugu gibi o sütunlari stad disindan vereceklermis. Ayrica kosu pistini kaldirip tribünleri iyice sahaya yanastirmayi düsünüyorlarmis.

su asamada stati yikip yenisini yapmak maliyet açisindan bize büyük yük getirir. ama sponsorlar vasitasiyla aslinda bu isi daha ucuza getirebilirler diye düsünüyorum.

sametaydin
12.06.2005, 15:41
alsinda biraz daha zamn gecsin hele sportif anlamda biraz daha basari kazanalim, tabiki parada gelecek yaninda. o zaman halledilir. aceleye gerek yok. hemen yapilirsa tabiki iyi ama kulup maddi zorluk çekmesn.

Atmaca
12.06.2005, 15:57
Biz stadi yapalimda onlarda bizi 2012 ye almasinlar.

sametaydin
12.06.2005, 15:59
Biz stadi yapalimda onlarda bizi 2012 ye almasinlar.

söyle bisey duydum ne kadar dogru bilmiyorm. 2012için uefa ya lisste gönderilims. liste artik degisemezmis. yani trabzon un da listeye eklenmesi imkansizmis. ne kadar dogruysaartik.

SDanışmaz
12.06.2005, 18:47
MaLesef öyLe...

Murat'
15.06.2005, 13:01
bizimkilerin stat yapacaklari yok

ha ?unu bileydein

61trabzonomer
15.06.2005, 23:29
ne demek yok vard?r can?m..

XhAn
15.06.2005, 23:37
Ts stad? bence yeterli hangi maçta birisi bilet aram??ta bulamam????

worldmaster
16.06.2005, 16:46
Stad falan hayalsmileys/smiley11.gif

61trabzonomer
16.06.2005, 16:53
Ts stad? bence yeterli hangi maçta birisi bilet aram??ta bulamam???? neresi yeterli yav...

Murat'
16.06.2005, 17:22
olacak gibi de?il bu i? arkada?alr

XhAn
16.06.2005, 17:52
Karde? sadece derbilerde doluyo normal maçlarda bo? stad öyle de?ilmi??

Murat'
16.06.2005, 18:06
öyle bo? olabilir ama tarih öncesinden oldu?una kat?l?rs?n herhalde

mesela ben ne zamn maça gitsem bir eziyet gibi geliyor bana o stada gitmek

XhAn
16.06.2005, 18:42
Oras? do?ru stad çok eski cidden.

Murat'
16.06.2005, 19:12
yahu ben stada ne?e içinde nedense gidemiyorum bu yüzden sonra bir de maçlar?n ç?k???nda bir yorgunlu bir yorgunluk

XhAn
16.06.2005, 20:02
Ya insan?n avrupadaki stadlara bakt?kça içi karar?yor . Cidden öyle..

Crazy_OfLu61_
16.06.2005, 20:10
Evet bize stad ?art hemde atmosferi süper olmas? laz?m tam avrupa standartlar?nda illa büyük olmas? gerekmiyo ama bize yak???r ?ekilde olmas? ?art. Cafeleri restorantlar?yla trabzonspor taraftar?na ve halk?na yak??acak. Taraftar tezahürat yapt???nda ses öyle bir ç?kacakki rakip tak?m?n futbolcular? ?öle bi durup seyirciye bakacak i?te ben o zaman bu stad mükemmel derim

Onun için Trabzonsporumuza yak??an bir stad?n acilen yap?lmas? ?art.

61trabzonomer
16.06.2005, 20:42
tamam ya okadar karamsar konu?may?n düzelecek her?ey..

Utku061
17.06.2005, 00:36
stadyumda onar?mlar devam ediyor da f?rsat bulup a?a??ya inemiyorum ki! Reismde çekerim özellikle Maraton Özel de hummal? bir çal??ma varm??...En k?sa zamanda resimleri yollar?m.

Oruç
17.06.2005, 14:22
yaw febe liler hparlör koyuyorlarm?? satd?n üst taraflar?na atmosferi daha iyi kurabilmek için! maalesef biz hala bu konularda somut bie ad?m atm?? de?ilizsmileys/smiley5.gif

FATIH SULTAN TEKKE

XhAn
17.06.2005, 19:11
Eziklerin sesi ç?km?yo ondand?r :):):):)

Colakoglu
17.06.2005, 20:31
ya abi söyle bi düsünüyorumda avni aker yapilsa varya acayip olur ha esi benzeri olmaz bence...

yapilacak olanlar saha zemini besiktasin stadinda oldugu gibi 4-5 metre asagi indirilecek yani kazi islemleri baslamasi lazim sora tribünleri yaklastiracaksin sahaya sorada kale arkalarinin üst tarafina ek yaptiracaksin varya acayip olur yaaaa....

61trabzonomer
17.06.2005, 20:45
smileys/smiley36.gif

TaraftaR
17.06.2005, 22:12
Hoparlör felan dediniz de, tekrarlamakta fayda var : Stadimizin ses tesisati hosuma gitmiyor. Maratonun ortasinda olmama ragmen takim kadrolarini duyamiyorum.

Stat kapasite olarak yeterli. Sadece derbi maclarda yetersiz kaliyor. Eskiden merdivenlere oturuyorduk, hatta bazen onu da bulamiyorduk. Ama simdi merdivenlere oturmak da yasak.

Stadin acilen modernize edilmesi gerekiyor. Sampiyonlar ligine katilirsak, isteklerimizin birer birer gerceklesecegi ve Avni Akerin muhtesem bir atmosfere bürünecegi ümidimi yitirmedim. Her sey sirayla...

imported_Suha
18.06.2005, 15:32
bari kale arkalar?n? bi düzene soksalarr..10 ki?ilk tirbün resmen..

Egemen
18.06.2005, 15:43
ahh stadium of light ahhhhhhhhhh

61trabzonomer
18.06.2005, 16:03
bari kale arkalar?n? bi düzene soksalarr..10 ki?ilk tirbün resmen.. smileys/smiley36.gifsmileys/smiley2.gifin?anlah düzelecek..

Tmac61
18.06.2005, 18:37
stadyumda onar?mlar devam ediyor da f?rsat bulup a?a??ya
inemiyorum ki! Reismde çekerim özellikle Maraton Özel de hummal? bir
çal??ma varm??...En k?sa zamanda resimleri yollar?m.

Olursa bu ak?am bile isteriz resimleri...Çok merak ettik en k?sa zamanda yolla...smileys/smiley4.gif

Utku061
18.06.2005, 18:49
Yahu deli oldum bugün avni akere indim içerde çal??ma var ama kap?lar kapal? Bakal?m ne nas?l resimleri çekecem.

POYRAZ
18.06.2005, 19:18
Kale arkalarinin büyütülüp büyütülmedigini bilen var mi?

Semih58
18.06.2005, 22:18
Kolonlar? çok merak ediyorum.Gerçi kemençe çalan arkada?a yak???yor.Ama genede bir çeki düzen verilse hiç fena olmaz.

zafer6161
19.06.2005, 10:44
arkada?lar persembe günü numune hastanesine gittim acil k?sm?na bi bakt?m ki kale arkas?n?n kap?s? ac?k dedim gireyim içeride bi inceleyeyim stad? statta bir cal??ma var ama öyle trübün büyütme gibi cal??ma yok maratonun orta k?m?n?n koltuklar?n? tamamen yeniliyorlar galiba konbine bilet alanlar?n?n isimleri yada numaralar? yaz?lacak sonra misafir tak?m seyirci k?sm?n?da buyütmü?ler oray?da deniz taraf? sol k?sm?na alm??lar sahan?n kenarlar?n? kazm??lar heralde su borusu döseyecekler yani anlayaca??n?z maraton orta k?sm? hariç statda adam gibi mac seyredecek yer kalmad? maraton orta k?sm?n?n kenarlar?n?da kafes biçiminde yap?yorlar stat d?s?nda ise giri?lere ufak tefek de?i?iklikler yap?yorlar

worldmaster
19.06.2005, 10:49
Bu senelik fazla bi ?ey de?i?meyecek gibi görünüyor

serkanisp
19.06.2005, 13:20
bencee stat projesi çok güzel... kale arkalar? diye diye dilimizde tüy bitti. art?k ?u kale arkalar?n? bir halletseniz de taraftarda güzelce maç izlemenin keyfine varsa. 30 bin ki?ilik olan say? az bence. daha büyük olarak in?a edilebilir. organizasyon o ?ekilde yap?labilir. ayr?ca stat?n alt?n? kiralama fikri çok iyi. GÜNGÖREN YAHYA BA? STADININ ALTI 49 y?ll???na GÜN-BAK A.? ye kiralanm??t?r. stat için yahya ba? o zaman bir kuru? para verdeden stad? in?a etmi?tir. Trabzonspor ayr?ca kiralad??? dükkanlara kombinede satabilir zorunlu olarak... :))

100 kombine al?caks?n?z her y?l yada 50 kombine :))

50 tane dükkan olsa 2500 kombine yapar :)

XhAn
19.06.2005, 15:56
Stad boyamaylada olsa yenilenmesi iyi oldu..

Keleşoğlu
19.06.2005, 19:26
Bence say? normal çok fazla kapasite gereksiz, önemli olan estetik güzellik ve gelir getiren bi stad yap?lmas?..

61trabzonomer
20.06.2005, 15:33
kale arkas? ne oldu ya ne zaman bunun hakk?nda ne t bir bilgiye ula?acaz..

zafercalikoglu
20.06.2005, 15:38
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD colSpan=2>
<HR>
</TD></TR></T></TABLE>

Kale arkalarinin büyütülüp büyütülmedigini bilen var mi?

ya w bu kale arkalar? buyumeyecek herhalde yine ?u ko?u pi?stinide kald?rsak tribünü birazdaha sahaya ceksek super olacag?z

Punisher-61
20.06.2005, 22:54
Stad boyamaylada olsa yenilenmesi iyi oldu..

zaten her sene boyuyorlar stadi..kadin bile bu kadar boyanmiyor... bizim stad neden boyaniyor??? Hic Güzel olmyuor bence.. yani hangi takimin Tribünleri duvarlari falan böyle boyali?? koltuklar bordo mavi olur tamamda digerleri gerkesiz

Oruç
21.06.2005, 13:26

maalesef ç?k?yo! adamlar bunu nas?l art?rabiliriz onu dü?ünüyorlarsmileys/smiley5.gif

FATIH SULTAN TEKKE

zanoylu
21.06.2005, 15:07
2-3 ay oldu hala ses yok bari yeni sezon öncesi kale arkalar?na takviye yap?lsayd?.T?k yok

XhAn
21.06.2005, 15:12

maalesef ç?k?yo! adamlar bunu nas?l art?rabiliriz onu dü?ünüyorlarsmileys/smiley5.gif

Karde? ç?k?yor ç?kmas?nada da mikrofondan adam ba??r?yor. Ne olur ba??r?n ezikler nolur ba??r?n diye..smileys/smiley36.gifsmileys/smiley4.gif

Murat'
21.06.2005, 17:49
ya arkada?lar stada yap?lan sadece her sene yap?lan tadilattan ba?ka bir?ey de?il

#10 Fietra
21.06.2005, 22:32
Utku abi hala inemedin mi Aker'e sizin evden zoom yapsansmileys/smiley1.gif

agahozlu
21.06.2005, 22:46
kale arkalar1ndan haber yok mu?bir de su maratondaki direkler

Murat'
22.06.2005, 16:35
ya rkadaslar direklere falan hiçbirsey yaptiklari yok aama zemin yenileniyor

zafer6161
22.06.2005, 16:38
ya arkadaslar bence bu konu bu sezonluk burda kapansin cünkü stadyumda ufak tefek tadilattan baska calisma yok kale arkalari büyütülmüyor direkler kalkmiyor yani hiç birsey yapmiyorlar sadece koltuk yeniliyorlar birde boyama kimse kimseyi kandirmasin gecen ben bizzat stadin içine gittim orda calisanlara sordum ki kale arkalarini ne yapacaksiniz onlarinda bana dedigi yönetim seneye stadin zemini asagi cekilecegi kale arkalarininda sadece yol tarafi büyütülecegi maraton direklerinin kalkmasi ise oda kac sene sonra falan filan dedi

Murat'
22.06.2005, 17:01
ewet sadece onlar war

Colakoglu
23.06.2005, 02:06
ya arkadaslar bence bu konu bu sezonluk burda kapansin
cünkü stadyumda ufak tefek tadilattan baska calisma yok kale arkalari
büyütülmüyor direkler kalkmiyor yani hiç birsey yapmiyorlar sadece
koltuk yeniliyorlar birde boyama kimse kimseyi kandirmasin gecen ben
bizzat stadin içine gittim orda calisanlara sordum ki kale arkalarini
ne yapacaksiniz onlarinda bana dedigi yönetim seneye stadin zemini
asagi cekilecegi kale arkalarininda sadece yol tarafi büyütülecegi
maraton direklerinin kalkmasi ise oda kac sene sonra falan filan dedi

ya abi igrenc ya simdi sadece yol tarafindaki kale arkasini büyütücekler öbür taraf öyle kalicak öylemi smileys/smiley5.gif
ya yapmayin ya kac lira kardesim aramizda para toplayalim en azindan
adam gibi stadimiz olur yaaa... bu taraftara bu takima en önemlisi
sampiyona yakismiyo alooooosmileys/smiley36.gif

Nytre
23.06.2005, 02:20
statta bir seyler yapiyorlar ama tribunlerin genisletilmesi için tek bir çivi yok. geçenlerde satir arasinda yonetimin kapasiteyi 30,000e çikarmayi düsündügü ve stadi satin almak istedigi yazdi.

Akin-61
23.06.2005, 09:01
Avni Aker de yenilenecek?
?Trabzonspor taraftari da son dönemlerde büyük asama kaydetti. Bilinçlendi, takimina daha fazla sahip çikmaya basladi. Bu inanilmaz bir güç. Yönetim olarak bizler de onlarin gururla izleyecegi bir takim olusturmak için çalisiyoruz. Örnegin, en kisa zamanda stadimizi yenilemek için dügmeye basacagiz. Besiktas Inönü Stadi?nda oldugu gibi tartan pisti iptal ederek açik tribünleri sahaya yakinlastirmayi planliyoruz.?

Murat Bozoglu

Harun
23.06.2005, 09:06
Az önce bende okudum bu habari ne kadar güvenilir bu basina orasida var.Çikip canli yayinda bu konuda görüs belirtilmedigi sürece ben inanmiyorum artik.

Colakoglu
23.06.2005, 13:39
abi ben bu stadyum yenileme olayindan hic bisey anlamadim BJK nin stadi
bence hic olmamis yamatilmis gibi duruyo ya bulun bi sponsor yaptirin
yeni bi stadyum yada ne bilim belediye adina yapilsin yeni bi stadyum
yani bunun hic bi cözümü yokmu ya !! söyle 35.000 kisilik ( fazla
abartmaya gerek yok ) süper bi stadyum yaptirabiliriz.. yada yikip
yeniden yapmak.. mesela en mantikli fikir yikip yavuz selimide alip
stadi 90 derece cevirerek (yani kale arkalari deniz tarafina degil bi
tarafi meydana bi tarafi fatih,ayasofyaya bakacak sekilde )yeniden
yapmak bence harika olur !!!

Badaloğlu
23.06.2005, 15:31
Murat Bzoglu konusuyor ama icraat koca bir 0(sifir) stadi yapacak adam Fenerbahçe gibi,sezon bitmeden kazmayi indirir.Biktim bu laflardan...Yapacak adam yaparrrr...Avni Aker'in köhne bir görüntüsü var...Artik kendimizi asmamiz lazim...

omegaserdar
23.06.2005, 17:40
bence kale arkasi düzeltilmesi ondan, nasil olsa stada bi yenilik yaptik diya 10-15 sene daha ayni tarz stadla idare etmak zorunda kaliriz .. zaten böyle bi çalisma yapilacak olsaydi lig biter bitmez baslanirdi. bence önümüzdeki sene yönetim borsadan gelecek parayi katlar da bi de sponsor bulursa olur bu is.. sampiyonlar liginde basarili olmus bi trabzonspor kolayca bi sponsor bulabilir

zanoylu
23.06.2005, 17:44
Hiç degilse bu sene kale arkalari halledilmeliydi görüntüsü içler acisi,çok yüsekte maliyet gerektirmezdi ama tik çikmadi

Beytullah
23.06.2005, 20:06
walla ya ne zaman baslicaklar su stadi yenilemeye merak ediyorum

grandiose
23.06.2005, 22:47
baslamayacaklar... sonsuz inaniyorum bu yönetime ama sampiyonlar ligine katilamazsak o stada tek bir kazma dahi vurmayacaklari asikar...yani sl olmadan baslamayacaklar...aöbür türlü geç kaldilar zaten

TSlimetin08
24.06.2005, 01:39
ya gercekten bizim stad cok amatörce bize hic yakismiyor cok eski bir degissek hicde fena olamz ha

Colakoglu
24.06.2005, 02:43
ya gercekten bizim stad cok amatörce bize hic yakismiyor cok eski bir degissek hicde fena olamz ha

imza

SiNo
24.06.2005, 10:40
kae arkalarini düzeltsek iyi olur

Nytre
24.06.2005, 12:02
kale arkalari kapali tribun ve maratonun yaninda küçücük ve baraka gibi duruyor.. kale arkalarinin büyütülmesi gerektigini bu islerden anlamayan bile anladi!..

hiç bir sekilde bir adim yok ne transfer için ne de bu is için ne de baska bir is için!..

ne yapior bu insanlar tatile mi çiktilar

Colakoglu
24.06.2005, 14:02
walla sorma ya hic bi adim atilmadi kafayi yicem....smileys/smiley5.gif

zafercalikoglu
24.06.2005, 15:49
eskiden acik oldugu dönmelrde daha iyidi hiç yoktan göze hos gelmeyen kocaman kolanlar yoktu ,çok kötü olnus çok,dinamo minsk in tribünü bizimkinddeen küçük oldugu halde daha hos

Tmac61
30.06.2005, 15:52
Kale arkalarina Arsenal modeli tam gider....

45 derecelik bi sütun YUKARI DOGRU tek kat...10.000 kisi aliyor bi de deniz tarafina ahan sana 20.000 kisi sade kale arkasi...

zanoylu
30.06.2005, 16:21
Avni aker'in fiziksel özelliklerini göz önüne alirsak atletizm pisti oradan kalkmada hiç büyütme söz konusu olmaz.

Yönetimin bu konuda bir çalismasi vardi ama öyle muallakta kaldi ,heralde tapuyu bekliyorlar

gilimalı
30.06.2005, 16:24
bu yönetim transfer yapamiyo stadmi yapacak oraya harcanak parayi transfer yapsinlar once sampiyon olalim sonra stad yapsinlar biz stad için de 21 yil bekleriz ama once sampiyonluk düsünmeliyiz sonra stadi

tunganyan
30.06.2005, 17:14
yaw stad için okadar paraya ihtiyaç yok tapunun alinmasi gerekiyo gerekli girisimler apilcamiss tapu alindiktan soora sponsor stad reklamlari derken bizden fazla para cikmayacakkk..ama tapudan sooraaa...yani bu sezonun sonunda büyük ihtimalle baslanacak stad yapiminaaa

tunganyan
30.06.2005, 17:16
zemin asagi cekilcekmisss...kale arkalari yeniden yapilcakk ki mantikli olani da bu bizim yan tribünler zaten büyük...bir tek kolonlar sorun onu da düzeltirler artik .....degiller heralde....kale arkalari yapilirsa ingiliz stilinde kare bi stad üffff....ozaman tam bi cehennem olurrrrr...

alone_61
30.06.2005, 17:54
S.L. ne girersek ve sampiyon da olursak hem bizim kasa dolar, hem de sponsorlar siraya girer. Bayindirlik Bakani Faruk Özak da Sögütlü'de bize arazi verilecegi sözünü vermis. önümüzdeki günlerde bu konu iyice sekillenir. bekleyelim görelim..

Salih61
01.07.2005, 13:06
Dün aksam rüyamda Kale Arkalarini yapildigini gördüm...Hem de kimin parasi ile biliyormusunuz...Azizenin parasi ile...smileys/smiley2.gif

Reha
01.07.2005, 13:09
Dün aksam rüyamda Kale Arkalarini yapildigini gördüm...Hem de kimin parasi ile biliyormusunuz...Azizenin parasi ile...smileys/smiley2.gif

O para haramdir Forza bize yaramazsmileys/smiley1.gif

bobmarley
01.07.2005, 13:11
sögütlü nerde?..smileys/smiley1.gif..bilmiyorumda...

Utku061
01.07.2005, 13:18
Sögütlüde Stadyum yapilacak bir arazi görünürde yok..

Sacit
01.07.2005, 16:42
ne sögutlusu ya baska yer mi yok smileys/smiley5.gif

hakantpl
01.07.2005, 17:01
Neden 30 bin kisi K i biraz Daha fazLa olsa Daha iyi Olmaz mi ? Bence Ilerde Daha Fazla Seyirci Gelir :)

XhAn
01.07.2005, 19:47
Trabzon nüfusu olarak 35 bin için ideal bence..

Salih61
01.07.2005, 20:29

O para haramdir Forza bize yaramazsmileys/smiley1.gif Yok abi onun adi...ENAYI PARASI olur...smileys/smiley2.gif

XhAn
01.07.2005, 20:44
Paarayi nasil aldik AZIZE den orasinida anlatsaniz..smileys/smiley36.gif

Salih61
01.07.2005, 20:55
Paarayi nasil aldik AZIZE den orasinida anlatsaniz..smileys/smiley36.gif Aldim yanima Kirkpinar agasi Fatih Üregi gittim yanina Azize dedi bu kimdiy...Dedim yabanci degil sizin Familyadan...Bize Acil 50 milyon dolar lazim dedim...Dedi Ayipsin agam...Hemen cek yazayim...Dedim cek olmaz...Sana güven olmaz...Nakit ver...Dedi olsun agam sizi kiyacam...Dedim ha söyle bir kere de erkek ol...Ama dedi Fatih aga biraz kalsin burda...Dedim yürü la seni gidi erkek azgini...smileys/smiley2.gif

Olay aynen böyle gelisti...

tunganyan
01.07.2005, 21:16
puuuuhahahaahahahaaahttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

selcjK
01.07.2005, 21:55
abicim siz hala bu konuyu mu konusuyorsunuz? stadta yapilan yenilikleri gördüm ben maraton giselerine çikan merdivenler büyültülüyor bu saatten sonra ne stad yenilemesi, neyse stadi yapacak adamlar çoktan yikip yarisini bitirdi insaatin bknz feBe, konusmayla degil icraatla oluyor, bizim yöneticiler transfer pazarliklarini bitirip gelsinler insaat sirketiyle siki pazarliga girip en düsük fiyata yaptirmayi düsünüyormus, son dedikodular böyle

Salih61
02.07.2005, 12:53
Aslinda stad da köklü degisiklikler gerekiyor...Ama tabi bazi öncelikler halledilecek sanirim...

Saygilarimla...

zanoylu
02.07.2005, 15:03
sögütlü nerde?..smileys/smiley1.gif..bilmiyorumda...

trabzonla akçaabatin arasinda

Aslinda yer güzelde orada yer kaldimiki

zafer6161
02.07.2005, 22:51
süleyman restorantin yan tarafinda da büyük bir arazi var oraya da yapilabilir hemde sehir içismileys/smiley36.gif

ya siz dalgami geciyonuz beyler stat yeni yapilmayacak büyütülecek oda 5 sene içinde

ufuk turguts
07.07.2005, 11:04
bu yonetim stat felan yapmaz kardesim.bozoglu birsenedir dunyayi gezdi.belkide dunyanin etrafinda 10 tur atti ama transferde ancak 10.cu tercihlere kaldi.hatta onlari bile alamadik hala.sampiyonlar ligi maclari gldi neredeyse iki amator futbolcudan baska takima kazandirilan futbolcu yok.bunlar nezaman gelecekte nezaman takima adapte olacaklar.kahe brezilyada 9 macta sadece 1 gol atmis..souza ise gol kralliginda 2 siradaydi.kala kala fason futbolculara kliyoruz.bir zurawski meselesi cikti 1 senedir milleti kandiriyorlar.stad dediler ondada hic faliyet yok.sampiyonlar ligine katilamazlarsa ozaman gorurler....bu camia yonetimler olumlu ve yapici faliyetler bekliyor bolca vaat degil.cunku verilen ve konusulan sozler hep havada kaliyor

metinulusoy
29.07.2005, 18:50
ya beyler maraton özel diye bi bölüm açilmis galiba.nerde nasil bi yer bilgisi olan varmi.maraton 20 ytl,maraton özel 30 ytl diyo bilet fiyatlari için bu maraton özel neresi.bilgisiveya resmi olan varsa lütfen bizi bilgilendirsin.

o_SaRal
29.07.2005, 19:11
ben bilmiyom ama yarin olsun biletix.com.trde stat plani var. orda görünüyo hangi tribün nerde

halil ibo
30.07.2005, 11:39
Biz Basbakanin takimimiyiz ki bizim sehrimize yeni stad yapilsin ? Ya da Disisleri bakaninin sehrimiyiz ki, 2012'ye alinacagimiz için, yeni stadin temeli atilsin.Olsa olsa oylarini aldigi halka haksiz yere hakaret eden milletvekili çikarabilen ,sahipsiz insanlarin sehrinin takimiyiz.Ama biz TRABZONSPOR'LUYUZ.Bu sebepleher hafta en centilmen taraftar olmali mavi bayrak alarak takimiza katkida bulunmaliyiz.TS Club'tan ürün alarak,aldirarak maddi destegi esirgememeliyiz.Futboldakiihtilalin çocuklari olarak stadimiz çamurdan da olsa tekrar o sampiyonlugu Trabzon'a getirebilmek için futbolcusuyla,taraftariyla tam kapasite çalismaliyiz.

KuĞu
30.07.2005, 12:32
ya beyler maraton özel diye bi bölüm açilmis galiba.nerde nasil bi yer bilgisi olan varmi.maraton 20 ytl,maraton özel 30 ytl diyo bilet fiyatlari için bu maraton özel neresi.bilgisiveya resmi olan varsa lütfen bizi bilgilendirsin.

Maratonda orta göbekteki dernegin oldugu yer yani ordaki iki direk arasi ve oranin alt kati yanlara dogru birazdaha genis . Oldu sana maraton özelsmileys/smiley36.gif

denizci61
30.07.2005, 12:35
Bunlar stad degil kulübe yapamaz...

tunganyan
30.07.2005, 14:44
stada gerek yok kale arkalari yenilensin kare stad olsun bide stadin üstü yeniden yapilsindirekler kalksin yeter stad yapamayizzz bizz....yeterince büyük stadimizzz...zaten bu stadi bile zor dolduruyozzz...

tunganyan
30.07.2005, 14:48
ya beyler maraton özel diye bi bölüm açilmis galiba.nerde nasil bi yer bilgisi olan varmi.maraton 20 ytl,maraton özel 30 ytl diyo bilet fiyatlari için bu maraton özel neresi.bilgisiveya resmi olan varsa lütfen bizi bilgilendirsin. simdi direkleri izlemek 20 ytl...direksiz izlemek için 1o ytl daha verecezzzz....yaw ben buna saçmaliik diyorummm...haaa bi de özel bölümdeki koltuklar turuncu oda var tabiiihttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif....

ÖmerFarukYılmaz
30.07.2005, 14:48
bence stadin kapasitesi yetrli ama stadlar ingilteredeki gibi olmali

sahaya bitisik

zanoylu
30.07.2005, 15:10
Atletizm pisti kaldirilmali tribün sahaya yanasmali,kale arkalarinin kapasitesi iki katina çikarilmali ve maratondaki direkler kaldirilmali.

Bu çalisma bizim stada yeter,öylede ahim sahimda bir maliyet gerektirmiyor....

Oruç
30.07.2005, 15:23
Evet çok dogru pist kaldirilmali ve de kale arkalari sahaya yaklastirilmali!

FATIH SULTAN TEKKE

asimetrik
30.07.2005, 15:50
sahayi asagi indirip,kale arkalarini büyütün birde kolonlar kalksin yeter, proje iyi ama paraya kiyamaz bu yönetim. yillarca sürünürüz. hatirlayin en son 1. sinif transferimiz kim.benjean mari pfaff ta kaldim en son...

zanoylu
30.07.2005, 16:03
Sponsorlar bu masrafi güle oynaya çekerde yönetimin baska hesaplari var galiba,harekete geçmediklerine göre. Bu stadin kapasitesi çok rahat sekilde 35 bin olur bu trabzona yeter........!

Keleşoğlu
30.07.2005, 17:04
bencede pist kaldirilip maroton ve numarali tribünleri sahaya yaklastirilsin(besiktasinki gibi)bide marotondaki direklere bi care!!kale arkalarida yikilip onlarda sahaya yaklastirilsin yeter bize.Tahminim 35bin civari bi kapasite olur,cok da güzel olur,fazlada masraf olmazsmileys/smiley32.gif

uygar_trb
30.07.2005, 22:18

birak kardesim ya trabzonsporun en iyi yönetimi bu kaç sene üstüne böle konularda her zaman basarili oldular ....

helal olsun sonuna kadar arkandayiz büyük baskann....

irfanköse276
30.07.2005, 22:35
BENCE DE pist kaldirilsin... söyle ingilteredeki gibi sahaya bitisik girenin çikmayacagi bir stad.

konusmasi bile heyecen veriyor

ahmetturk
22.08.2005, 14:13
stadi geçtim Cumartesi aksami zemine takildi gözüm arkadaslar sampiyonluga oynayan takimin sahasinin zemini bu kadar kötü olamaz. Yönetimi transferden daha çok burada elestirmeliyiz... uyarmaliyiz.... Milyonlari harca sonra tarlaya koy sakatlanmalarini bekle...

Stad derseniz bir alem bence su eziklerin stadi bizde olsa kesin sampiyon olurduk. Bu hem taraftari hemde futbolculari havaya sokabilirdi. Örnegin Yattara taraftara karsi oynayan bir topçu. Öyle bir stadda kimse yattarayi durduramaz.Edited by: ahmetturk

osman__61
22.08.2005, 14:21

katiliyorum.... transfer yapamayan nasil stad yapar? smileys/smiley5.gif

zanoylu
22.08.2005, 14:29
Zemin kötü,maratondaki beton bloklar,kapasite bu konulara yönetim sezon sonunda kesin el atmasi gerekiyor......

l-m
22.08.2005, 14:35
Trabzon'a 20.000'den büyük stad yapmak bence lükstür, masraftir, israftir. Trabzon'un potansiyeli belli, merkezi 200.000 nüfuslu bir Trabzonspor 30.000 kisilik bir stadyumu yilda ancak 1 kere doldurur. Geçen senebunun örneklerini gördük, bilet fiyatlari 3-5 milyon olmasina ragmen stad dolmuyordu, sampiyonluga oynayinca dolar düsüncesi yanlis, 20.000 kisilik stad çok daha atesli ve takimi etkileyici olacaktir. Yönetimin stad konusundaki görüsü ise idareederiz gibi duruyor, tek söyleyebilecegim Trabzon'da maça girmek, izlemek, maçtan çikmak bir çile. Bu konuda Türkiye'de tek stad var zaten.Elimizdeki potansiyelin farkinda degiliz bence, yönetim farkinda degil. Taraftar sonuca göre yorum yapmaya devam ettigi ve takimi ne olursa olsunizlemek için degil de sampiyonlugakosarsa izlemek içintribünde yerini aldigi sürece gerek de yok zaten. Ingilizlere imrenip duruyoruz iste, küme düsen takimlari 42.000 ortalama seyirciyle oynuyor çünkü. Zemin farkli, futbolcu farkli, medya farkli, anlayis farkli. Stadyum projesi olarak su anki yönetimimizin bir projesi yok sanirim, bir iki yöneticinin lafin gelisi ufak tefek mirildanmalari disinda. Hayirlisi..

Emir BAYRAK
22.08.2005, 14:41
Atletizm pisti kaldirilmali tribün sahaya yanasmali,kale arkalarinin kapasitesi iki katina çikarilmali ve maratondaki direkler kaldirilmali.

Bu çalisma bizim stada yeter,öylede ahim sahimda bir maliyet gerektirmiyor....

Aynen böyle artik baslasinlar bir yerlerden S.Ligide yok zaten...

ahmetturk
22.08.2005, 14:43
Martona giden adam direklerden sahanin yarisini seyredemiyor. Kale arkasi da keza öyle. Karedeniz gibi bir bölgede açik trübün kimse kisin kale arkasinda olmak istemez geriye bir numarali kaliyor orasida zaten her maç dolu.

Satdi eglence yerine dönüstürebilirsek 30-35 binlik stad her maç olmasa bile en az 10 maçta dolar.

falcon61
22.08.2005, 15:10
Stadin mutlaka her maç ful çekmesi gerekmez bence Trabzona yakisan bi satd olsun bide akustik iyi olsun yeterli

zanoylu
22.08.2005, 15:55
Bu sezon sonunda kesinlikle halledilmesi gereken bir konu en az transfer kadarsart.....

Burçak
22.08.2005, 16:25
kesinlikle sahaya yakin , tribünlerin sahaya hükmedebilecegi bi stad olmali. ve akustik olmali. maçi izlerken bi oyana bi buyana yanlayip sahayi görmeye çalismamaliyim. o direkler olmamali tribünlerde. ve girisler. güya okadar kapi açildi. kombinemizle bile eziyet çekiyoruz. sadece maraton özelin girisi sakin rahat. normal maraton herzamanki gibi. birazdaha hizli isliyor ama yinede çok yetersiz.

artik daha modern bi stadimizin olma zamani çoktan geldi.Edited by: forever61

#10 Fietra
22.08.2005, 16:28
8 tane direk ve 8 tane blok var bizim maratonda.8 direk ne demek yahu.Hadi yukardaki bloklar görüntüyü kesmiyor onlari hesaba katma ama 8 direkten gerçekten maç izlenmiyor rezalet

ahmetturk
22.08.2005, 16:42
Cumartesi aksami maratonun önü yine doluydu. Üstelik bazi kapilar kapaliydi. Yönetim taraftardan istedigi destegin yaninda bazi hizmetleri sunmali ve taraftarin rahatini saglamalidir.

daedalus
22.08.2005, 17:00
iyi diyorsunuz güzel diyorsunuz arkadaslar. katiliyorum, hem sehrimize hem takimimiza hem de bizlere layik bir stadimizin olmasi gerekiyor.

Herseyin oldugu gibi bunun da bir ama'si var.

Su anki stad bile pekçok maçta dolmuyor. Daha büyük bir stad nasil dolacak?

Su anki maç biletlerinin fiyatlari ile stad gelirimiz inanilmaz düsük. Yeni stadda ayni fiyatlarla kendini nasil finanse edecek?

Demek istedigim bu is paraya bakar. Yeni bir stad inanilmaz paralar demek. Trabzonsporun böyle bir parasi yok. Hadi oldu diyelim. Bence su anki halimizle bu oldukça ölü bir yatirim olur. O stadin parasi ömür billah çikmaz.

20-30 milyon dolar stada harcayacagina o paraya 4 defans, 2 orta saha 1 de forvet alsinlar,stad yapmalarindan daha makbule geçer. Hem sampiyon oluruz, hem sampiyonlar liginde basarili olur para kazaniriz, hem elimizdeki oyuncularin satisindan gelir elde ederiz. Istenirse 3-4 sene boyunca Sampiyonlar liginden gelen parayla da stad yaptiririz...

Burçak
22.08.2005, 17:54
iyi diyorsunuz güzel diyorsunuz arkadaslar. katiliyorum, hem sehrimize hem takimimiza hem de bizlere layik bir stadimizin olmasi gerekiyor.

Su anki maç biletlerinin fiyatlari ile stad gelirimiz inanilmaz düsük. Yeni stadda ayni fiyatlarla kendini nasil finanse edecek?

Demek istedigim bu is paraya bakar. Yeni bir stad inanilmaz paralar demek. Trabzonsporun böyle bir parasi yok. Hadi oldu diyelim. Bence su anki halimizle bu oldukça ölü bir yatirim olur. O stadin parasi ömür billah çikmaz.

20-30 milyon dolar stada harcayacagina o paraya 4 defans, 2 orta saha 1 de forvet alsinlar,stad yapmalarindan daha makbule geçer. Hem sampiyon oluruz, hem sampiyonlar liginde basarili olur para kazaniriz, hem elimizdeki oyuncularin satisindan gelir elde ederiz. Istenirse 3-4 sene boyunca Sampiyonlar liginden gelen parayla da stad yaptiririz...

bize aveanin tekliflerini bilmiyosun heralde. bilmem kaç sene avea olsun stadinizin adi dediler. siz biseye karismayin . yaptiralim stadi dediler. bu ve buna benzer sponsorlarla yapilabilir stad. ama ne yazikki bunuda yapmadik.

U.Sadıkoğlu
22.08.2005, 17:59
STAD YAPILACAGI ZAMAN MAÇLARIN MUTLAKA OLIMPIATTA OYNANMASI LAZIM

gerçekefsane
22.08.2005, 18:03

bize aveanin tekliflerini bilmiyosun heralde. bilmem kaç sene avea olsun stadinizin adi dediler. siz biseye karismayin . yaptiralim stadi dediler. bu ve buna benzer sponsorlarla yapilabilir stad. ama ne yazikki bunuda yapmadik.

15 yil stad içi reklamlar karsiliginda ve stadin adinin degismesi üzerine önerilen proje

daedalus
22.08.2005, 18:09
forever61 teklifi bilmiyordum. Eger stadin adi ve stad içi reklamlar karsiliginda bize stad yapabilecek bir sponsor varsa, bu harika bir firsat tabi...

gerçekefsane, avea'nin istedigi su anki stadin isim ve reklam haklari mi, yoksa yeni stadin ki mi?

baris_aykan
22.08.2005, 18:12
STAD YAPILACAGI ZAMAN MAÇLARIN MUTLAKA OLIMPIATTA OYNANMASI LAZIM

bu yapilacak sehrin disina tasimak sence birz yanlis olmazmi bence bu riski goze almaz bu federasyon cunku istanbul taraftarinin maclara olan ilgisi genclerbgirligi macinda yeterince ortaya cikmistir

falcon61
22.08.2005, 18:14
Stad zaten sezon içinde yapilmaz ypilirsada kapanacak derecede bi çalisma olmaz Trabzonun olimpiyatta maç yapmasini çok isterim çünki Istanbuldayim ama Trabzondaki insanlari mahrum edemezler

gerçekefsane
22.08.2005, 18:15
forever61 teklifi bilmiyordum. Eger stadin adi ve stad içi reklamlar karsiliginda bize stad yapabilecek bir sponsor varsa, bu harika bir firsat tabi...

gerçekefsane, avea'nin istedigi su anki stadin isim ve reklam haklari mi, yoksa yeni stadin ki mi?

yeni yapilacak stadin isim ve reklam haklari karsiligi olmasi karsiligi proje sunuldu

fakat isim degisikligi konusunda sikintilar olma ihtimali olasiligive avni aker stadinin tapusunu alinmasi gündemde ve ayrica sögütlü'de yeni bir stad yapilmasi gündemde

The Legend
22.08.2005, 18:31
Stadimizda su an için yapilabilecek tek sey kale arkalarinin sahaya yaklastirilmasidir.Böylece hem stad kapasitemiz artmis hemde gerekli atmosfer saglanmis olur.(O zaman görün siz kale arkasindaki taraftarlari...)

mini FaNaTiK
22.08.2005, 18:40
bence stadin ahim sahim 50binlik bir stad veya cok gosterisli bir stad olmasina gerek yok ama bu kotu goruntude kalmasini kesinlikle istemiyorum..maratondaki direkler kaldirilmali,kale arkalari sahaya tam olarak birlestirilmeli sonucunda da zaten kisi sayisi 30-35 bin arasina cikacaktir bunun yani sira bence biraz daha paraya kiyilip stadin uzeri cevrilmeli tamamiyle...

illa tapuyu almaya gerek yok cunku stad zaten 44 yil daha bizim ondan sonrada bize stad icin rakip cikacagini zannetmiyorum ne olursa olsun stad yenilenip daha akustik daha goze hos gelen bir stad yerine insa edilmeli

Tmac61
22.08.2005, 18:43
Stad bi 10 sene bekler ama acil olan "çimler"...

Gördükçe utaniyor insan yamali yamali olmus, 20 dk da ters dönüyor çimler...

Yazik...Suni çim yapilsa bari rakip ne yaparsa yapsin da bizim oyuncular sakatlanaca...

Drenaj falan sallamiyor çimler...Kazma vurma zamani çoktan geldi...

KuĞu
22.08.2005, 19:01
ONUNDA DUYARLI BORDOMAVI NET ÜYELERI BU TOPIC I SÜMEN ALTINDAN ÇIKARDILAR HERKESE TESEKÜR EDERIM, BU TOPIC IN VARLIGINI BILDIGIMDEN YENISINI AÇMAK ISTEMEDIM DAHA ÖNCE!

ARKADASLAR BAZI KONULARIN IÇERISINDE SÜREKLI DILE GETIRDIGIM GIBI BU STAD PROJESI INANIN BANA SAMPIYONLUK KADAR ÖNEMLI BIR KONU, SÜREKLI YAZIYORUM YENI OKUYACAK OLANLAR IÇIN YINE YAZACAGIM;

AVNI AKER SUANDA ÖLÜ BIR STAD ARKADASLAR DISARIDA OLAN ARKADASLAR IÇIN DIYORUM INANIN BANA ARTIK AVNI AKER YAVUZSELIM GIBI BIR YER HALINE GELDI. SIKILIYORUM PATLIYORUM HERDEFASINDA TEK TESELLIM ANKARAGÜCÜ MAÇINDAKI GIBI SHOV YAPAN HARIKA FUTBOL OYNAYAN TAKIMIMI IZLEMEK! AMA DENIYORYA TIYATRO IZLER GIBI...!! KISMEN AYNEN ÖYLE..!

8 DIREKLI HAMAMI KALE ARKALARINI ANLATMAMA GEREK YOK TEMEL FIRRALARI GIBI MISAFERLERIME REZIL OLUYORUM..HADI BEN KAHIR ÇEKIYORUM AMA BU MU BÜYÜK TS NIN MESHUR STADI OLUYOR NE YAZIKKI.!!

EVET VIP TE MAÇ IZLEMEK GÜZEL GERÇEKTEN STADDA SORUN YOKMUS GIBI GÖRÜNÜYOR ORADAN BAKINCA, BIZLERDE YETERI KADAR SESIMIZI ÇIKARMADIGIMIZ IÇIN YÖNETIM SÜREKLI SÜMENALTI YAPIYOR KONUYU..! ARKADASLAR BU KONUNUN ACIL GÜNDEME DÜSMESI VE HAREKETE GEÇMEK IÇIN ADIMLAR ATILMASI SART!

ADAMLAR STADLARINI SEZON IÇINDE PARÇA PARÇA YAPARAK HARIKA HALE GETIRDI BUNU YAPMASI ÇOKMU ZOR! KALE ARKALARINI ÇIFT KAT YAPMAK ÇOKMU ZOR ILK YARI BITENE KADAR O TRIBÜNLER KALEARKALARI BITER!!! 3 KÖYÜN BÜYÜKBAS KÜÇÜKBASLARININ OTLANABILECEGI KADAR YAYLA GIBI YER VAR ORADA!! PROFESYONEL BIRINE VERILECEK IS SONUNDA HARIKA KALEARKALARINA SAHIP OLABILIRIZ IKINCI YARI BASLAYANA KADAR,SEZON SONUNA DOGRU MAROTONU YAPMAYABASLRLAR! PARA LAFI ETTIKLERINDE FELAKET SINIRLENIYORUM!!!BU STADI BELESE GETIRMEK IÇIN BUNDAN GÜZEL ZAMAN MI VAR?! 2012 YE ADAY DEGILSIN DIGER SEHIRLERE MODERN STADLAR YAPILACAK BURADAN BASTIRABILIRSIN ADAY ETME STAD YAP DIYE, BASBAKANDAN SN FARUK ÖZAK TAKVIYESIYLE DESTEK ALABILIRSIN, SPONSORLAR ISIM HAKKI IÇIN ZATEN SIRAYA GIRER YAPILAN TRBÜNE SPONSOR ADI VEREBILIRSIN!!!

ARKADASLAR BUNLAR ISTENILDIGINDE YAPILACAK SEYLER AMA FITILIN ATESLENMESI GEREKIR! BEN GÜNLERDIR BASBAS BAGIRIYORUM SIIIKKKIIILLLDIIIIM AVNI AKERDEN!!!!!! BIKTIM AYNI SAÇMA BETON YIGININDAN ÇÜNKÜ TARAFTAR IÇIN YAPILMIS BIR STAD DEGIL ORASI!!!! TASARIMI TAMAMIYLE KURU KALABALIK OLUSTURSUN YETER DIYE YAPILMIS!!!

YILLARCA YAA YILLARCA BIR STAD IÇIN ÇIVI ÇAKILMAZ MI? NEKADAR BOYARSAN BOYA VURUK ARABANIN BIR DEGERI VAR MI? BIZIM STAD TAKLA ATMISNE VURUGU YAHU!!HELE O ZEMINYOK MU? BARI TARIMA AÇILSIN BIR ISE YARASIN HER MAÇ SONRASI BELLENMIS GIBI OLUYOR KOPANPARÇALARI ELLE YERLERINE SOKUYORLAR REZILLIGE BAKIN YAA!

KUSURABAKMAYIN UZATTIM AMA BEN BU KONUDA ÇOOOOK DERTLIYIM!!!!!!KULÜBE MAIL YAZDIM SIZLERDE YAZIN!! BIZIM IÇIN BIRSEYLER YAPSINLAR ARTIK!!! FUTBOLCU ISTEMIYORUM PARA SAÇMASINLAR STAD ISTIYORUM!!!23 YILDIR FUTBOLCUYA YATIRIM YAPTINDA NE OLDU BIRSENE DAHA SAMPIYON OLMAYALIM RAZIYIM AMAGELECEK 30 YIL GITMEKTEN ZEVK ALACAGIM BIR STADIM OLSUN YETER!!23 YIL BEKLEDIM BIR SENE 2 SENE DAHA BEKLERIM ÇOK MU? YETERKI STADIM OLSUN!!

gerçekefsane
22.08.2005, 19:04
[QUOTE=mini FaNaTiK]

bence stadin ahim sahim 50binlik bir stad veya cok gosterisli bir stad olmasina gerek yok ama bu kotu goruntude kalmasini kesinlikle istemiyorum..maratondaki direkler kaldirilmali,kale arkalari sahaya tam olarak birlestirilmeli sonucunda da zaten kisi sayisi 30-35 bin arasina cikacaktir bunun yani sira bence biraz daha paraya kiyilip stadin uzeri cevrilmeli tamamiyle...

illa tapuyu almaya gerek yok cunku stad zaten 44 yil daha bizim ondan sonrada bize stad icin rakip cikacagini zannetmiyorum ne olursa olsun stad yenilenip daha akustik daha goze hos gelen bir stad yerine insa edilmeli

[/QUOTE

stada ödenen kiralari unutmamak gerek,

oumaer61
22.08.2005, 19:08
dogru valla bi mail de ben atcam

o pistin islevi ne ki orda ne ise yarar trabzonda spor salonu mu yok yada belediyenin bir pist yapacak parasi mi yok

augustus
23.08.2005, 09:05
Konunun gerçeklesip gerçeklesmeyecegi belli olmadan nasil olacagini tartismak biraz garip olacak ama,sahsi fikrim öncelikli ele alinmasi gereken yer olan kale arkasi tribünlerinin çift kat degilde tek kat olmasi yönünde.çünkü çift kat tribün demek, bir katin bagirirken diger katin çekirdek çitlatmaya devam etmesi demektir.belki kapasite daha düsük olur ama en azindan görüntü ve atmosfer daha iyi olur,çekirdekcilerede meydan birakilmamis olur.en azindan deniz tarafindaki kale arkasi böyle olmali.

ahmetturk
23.08.2005, 09:12
Gerçektende vip ten maç seyretmekle maratondan maç seyretmek arasindaki farki iki yerden de seyreden anlar.

Stadin üstü kapatilirken heryerden rahat bir görüs olacak sekilde kapatilmali. Maratonda oldugu gibi kapalida da azda olsa bu sikinti var millet pozisyonu görmeye çalismaktan konsantre olamiyor.

Eziklerin stadi bile insana heyecan veriyor.

Sizce 35 bin kisilik heyecan veren bir stadi haketmiyormuyuz?

Avni akerin tapusunu alma konusu bir mazeret degildir. Yani stada yatirim yapildi diye bize stadi vermeyeceklermi.

Bari yeni bir stad la su sehre heyecan getirsinler. Bu konuda bir mail organizasyonu düzenlersek çok çok iyi olur.

Allahaskina baskan bir maçi seref trübününden degilde açiktan ve maratondan seyretsin. Hemen stad çalismalarina baslar.

Ayrica 20 binlik stad dolmuyor 35 binlik asla dolmaz yorumlarina kesinlikle katilmiyorum. Bize bir heyecan lazim.Edited by: ahmetturk

The Legend
23.08.2005, 09:27
ahmetturk,
Sanakesinlikle katiliyorum bize heyecan lazim.Ama bunun içinde bize yeni bir yönetim lazim.

Nytre
23.08.2005, 10:54
ARKADASLAR BUGUN KUZEY EKSPRES GAZETESININ SPOR SAYFASINDA SEVINDIRICI BIR HABER OKUDUM..

GENÇLIK VE SPOR GENEL MÜDÜRLÜGÜ MÜDÜR YARDIMCISI ALI BABACANIN YAPTIGI AÇIKLAMADA

AVNI AKER STADININ KAPASITESININ ARTIRILACAGI ATLETIZM PISTININ KALDIRILACAGI VE BUNUN IÇIN ÖDENEGIN ÇIKARILDIGI SÖYLENIYOR.

ATLETIZM PISTININ SAHIL YOLU PROJESI DAHILINDE YAPILACAK KÜÇÜK BIR STADA TASINACAGI VE KARAYOLLARININ BU ALANI EN KISA ZAMANDA BELEDIYEYE YA DA GSGM.YE VERILECEGINDEN BAHSEDILIYOR BUNLARI ALI BABACAN KENDISI DILE GETIRIYOR.

Kaya
23.08.2005, 12:29
ARKADASLAR BUGUN KUZEY EKSPRES GAZETESININ SPOR SAYFASINDA SEVINDIRICI BIR HABER OKUDUM..

GENÇLIK VE SPOR GENEL MÜDÜRLÜGÜ MÜDÜR YARDIMCISI ALI BABACANIN YAPTIGI AÇIKLAMADA

AVNI AKER STADININ KAPASITESININ ARTIRILACAGI ATLETIZM PISTININ KALDIRILACAGI VE BUNUN IÇIN ÖDENEGIN ÇIKARILDIGI SÖYLENIYOR.

ATLETIZM PISTININ SAHIL YOLU PROJESI DAHILINDE YAPILACAK KÜÇÜK BIR STADA TASINACAGI VE KARAYOLLARININ BU ALANI EN KISA ZAMANDA BELEDIYEYE YA DA GSGM.YE VERILECEGINDEN BAHSEDILIYOR BUNLARI ALI BABACAN KENDISI DILE GETIRIYOR.

Güzel bir haber... Yakinda isin ciddiyetini de anlariz...

#10 Fietra
23.08.2005, 14:36
Tartan pisti kesin olarak kalkacak gibi gözüküyor çatlaklar ve yariklarla dolu zaten.

zafer6161
23.08.2005, 17:02
ama bunlar hep seneye olacak

zanoylu
23.08.2005, 17:17
Olsunda seneye olsun kardes.....!

Nytre
23.08.2005, 18:29
sene olsun ne olacak simdi zaten olmaz o kadar kombine aldik yani..

bordox
23.08.2005, 19:27
Stad isinin altindan Trabzonpsor kulüp olarak kalkamaz kesinlikle.Önce stad yapimi için bir komite yapilmali.Içinde Trabzonspor Kulübü,Trabzon Valiligi,Trabzon Belediyesi,Ticaret Odasi ve Is Adamlarindan olusan bir komite.

Valilik ve Belediye Trabzonspor'un sehrin sosyal yapisindaki etkiyi görmeli ve bu stad ile sehrin yeni bir yüz kazanacagini anlamali.Iyi bir stadin sehre kazandiracagi çok sey var.Sehirde yapilcak diger organizasyonlarda da kullanabillinecek bir stad.Müzik konserleri ve benzeri organizasyonlarda düsünüldügünde isin boyutu anlasilir.

Birde zenginlerimiz var özellikle Insaat sektöründe önde olan Cevahirler var.Bu stadi yaparlar ve diger ülkelerde spor kompleksi yapimlarinda da referans olarak bu stadi gösterirler,normal bina yapiminda çok iyiler bilenler bilir.Bu stadla hem kentlerine iyi bir hizmet yaparlar hem de onlar için referans olur diye düsünüyorum.

Yapilacak stadin 35 bin kisilik olmasi iyi olur(Gönül 61 Bin Kisilik ister ama zor).Son teknoji ile yapilacak bu satdin içinde her türlü etkinlige yer verilebilir.Maç öncesi bulusulup,vakit geçirilecek kafeler,sinema salonlari,alis veris merkezler vb.gibi normal günlerde de kullanilabilecek bir sekilde olursa ve bunlarin kiralanmasi yapilirsa Trabzonspor'a ekstra gelir kapisi olur.

Trabzonpsor stad isinden tek basina kalkamaz ama Trabzon Sehri ve zenginleri bir bütün olursa yapamayacagi is yok bence.

baris_aykan
23.08.2005, 19:40
sene olsun ne olacak simdi zaten olmaz o kadar kombine aldik yani..

zaten oyle bisey olsa gidilen stadda devam eder heralde smileys/smiley36.gif

l-m
24.08.2005, 09:40

sonradan yapilan seyler için hem çok fazla masraf yapiliyor hem de birseye benzemiyor, yapacaksan yikip yapacaksin, ek, restorasyon falan hikaye. maratondaki direkleri kaldirabilecek bir insaat mühendisi var mi, çatinin yapiminda o direkler var, onlari kaldirmak için çatinin yeniden yapilmasi gerekiyor, Bjk'nin stadi gibi bi taraf 5 metre öbür taraf 50 metre yüksekliginde acayip görünümlü birseye dönüsecek bizim stad. Fenerbahçe'nin yaptigi gibi sira sira yapabilirler stadi, önce bir kale arkasi, sonra maraton falan, sanki her maç doluyor da stad. Kale arkalarinin birini 1 sezonda yapsan, 1 senede kale arkalari biter, maraton ile numaraliyi da yazin yetistirmeye çalisirsin, bir kaç maç istanbul'da oynanir, stad bitene dek. Sponsorlarla, Trabzonlu isadamlariyla, valilikle falan görüsülse çok zor olmaz, elimizdeki potansiyelin farkinda degiliz maalesef.

ahmetturk
24.08.2005, 09:54
Nytre arkadasin verdigi haberi yöneticilere yakin arkadaslar bi sorabilirmi durum ne?

Guests
24.08.2005, 09:55
bari yapmisken stati komple yiksalar maçlari 1 sene istanbulda oynasak - hatta müthait sorunu insaat sorunu derken bu statin yapimi 3-5 sene sürse. bizde bu süreçte 2. yildizi taksak.

Badaloğlu
24.08.2005, 10:11
Laf ebeligi, ben stadi yapacaklarina inanmiyorum.Tipki geçen sene bitmeden yapacaklari transferleri gibi bunuda yapamayacaklar...Çünkü sira oraya bir türlü gelmeeeezzz...

ayoga
24.08.2005, 10:32
ya su bayern münih stadi ne güzel olmus allianz arena bizde yapabiliriz cola torka stadi veya avea stadi ne olurki yani hem modern statda oynar hemde rakiplerin gözü korkar

bakin su fenere stadlariyla çogu maçlari aliyolar

orhanaydin1969
24.08.2005, 10:35
bu yönetim degil stad bir kümes bile yapamaz ainesi istir kisinin lafa bakilmaz.iki yildir iki transfer yapipda takimi s.ligine sokamayan yönetimden ne bekliyorsunuz

Nytre
24.08.2005, 14:38
arkadaslar stat zaten bizim degil ki..

devlet yapior bunu.. sanirim burada gsgm müdürünün trabzonlu olmasi ve faruk özakin da etkileri vardir.. zaten numaralinin büyütüldügü yil yonetimde yine faruk özak vardi

Atalay
24.08.2005, 14:43
yine hayallere basladik bu yönetim birak stadi zemini bile degistiremiyor.......kapatin bu topigi........ hayal hayal hayal.......

zafercalikoglu
24.08.2005, 14:46
bari yapmisken stati komple yiksalar maçlari 1 sene istanbulda oynasak - hatta müthait sorunu insaat sorunu derken bu statin yapimi 3-5 sene sürse. bizde bu süreçte 2. yildizi taksak.

süper olurdu

#10 Fietra
24.08.2005, 14:47
yine hayallere basladik bu yönetim birak stadi zemini bile degistiremiyor.......kapatin bu topigi........ hayal hayal hayal.......

Stadi düsünürken daha sahanin çimlerini degistirmedikleri aklima gelmemisti gerçekten daha oraya el atmamisken zor.

gilimalı
24.08.2005, 14:54
bu yönetimmi stad yapacak rüyamda görsem inanmam bu adamlar daha takima futbolcu alamiyo stad yapacaklar galatasaray gibi oluruz aman böyle kalsin

Nytre
24.08.2005, 15:17
bu yonetim stat yapmaz eger oyle bir sey olursa vay halimize en az 5yilda bitirirler..

bugunlri arariz vallaha

imported_özgür
24.08.2005, 17:50
ya trabzonlu is adamlarinin yüzde 80i mütahitli yapiyor ben kendimi bildim bileli de bu stad isi dewam ediyo yani is adamlarimiz el ele verse ortaya cok iyi bi is çikar umarim da öyle olur

ahmetturk
25.08.2005, 08:48
Yönetimin bu konuda hiçbir çabasi yok sanki hersey güllükgülüstanlik beyler yemekte tatilde biraz çalissalar bari...

FANATIK61
25.08.2005, 18:37
Yönetim Abramovic gibi Adam getirebilse o zaman bu is olur derim. Yoksa biz anca 100. Yilimizda yeni Stad görürüz...smileys/smiley2.gif Edited by: FANATIK61

baris_aykan
25.08.2005, 19:39
Yönetim Abramovic gibi Adam getirebilse o zaman bu is olur derim. Yoksa biz anca 100. Yilimizda yeni Stad görürüz...smileys/smiley2.gif

o zamanda benim icinde derdiniz rahmetli olsada bugunleri gorseydi aman allah korusun smileys/smiley36.gif

KuĞu
25.08.2005, 20:15
bugün yine stadin önünden geçerken kalearkalari için yogun bir çalisma gördüm ama sakin heveslenmeyin bunlarin kesinlikle stad için birsey düsündügü yok bu asikar çünkü parça parça tüüm kale arkasini büyük reklam panolariyla kaplamaya basladilar araba markalarini asmislar simdiden artik kalearkalarinin yep yeni bir görünümü var yönetim sesimize kulak verdismileys/smiley7.gif

Nytre
25.08.2005, 22:45
bizim stadimiza el sürmüorlar ancak bir kulubun büyüklügü stadindanda belli olmaz mi?

her zaman dioruz bizim kalearkalarimiz kulubeye barakaya benzior die .. bu kadar orantisizlik ve bu kadar anti-akustik bir stat olamaz..

Hünkar
25.08.2005, 23:55
galiba biz daha cok bekleriz

Cenkhan
26.08.2005, 00:04
bu yönetimmi stad yapacak rüyamda görsem inanmam bu
adamlar daha takima futbolcu alamiyo stad yapacaklar galatasaray gibi
oluruz aman böyle kalsin

Yattar,Tolga Seyhan, Celo, Jun, Eller, Cafer, Szymek.. bunlari kim
aldi? Gözümüzün önünde febe örnegi var. Stadi ceplerinden 1 krs. para
çikmadan yaptirdilar bir de altina Migros'u koydular kirasiyla
yasiyorlar. Yazmak için yazmayin, fikir üretin...

Edit:Yattara'yi Özkan Sümer almis yanlis hatirliyormusum, yani benim
demek istedigim biraz daha objektif davranmak gerekiyor. Ama kriz
durmlarinda oluruna birakma huylari dikkat çekecegine bu laflari edince
inandirici olmuyoruz...

Edited by: Cenkhan

BDiler61
26.08.2005, 00:46
Stad için mutlaka sponsorlar bulunmali.Trabzonlu bir sürü mütahit var onlarda yardim etmeli Trabzonspor yönetimi tek basina o yükün altindan kalkamaz.Geseden beter oluruz ama stadin özellikle kale arkalari ve maratonun çatisi yapilmali.

Emin
26.08.2005, 08:44
Malatyada Hoca cemaate Malatyaspor kazansin diye dua yaptirmis. Bizde müftülükten rica edelim bir Cuma günü Trabzondaki tüm camilerde stad yapimi için para toplattirsin. Ahan sana sponsor. Müftülük sponsorlugunda ne mübarek bir stad olur serefsizim....

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

kelkitli29
26.08.2005, 10:54
Yattarayi Özkan Sümer Yönetimi aldi.

Tahsin Armutcu
26.08.2005, 12:49
arkadaslar hade stadi yapalim dedik.e nereye yapacaz biz bu stadi?yer mi var trabzonda?

Fatih Akgün
26.08.2005, 15:16
bence daha bu stadi dolduralimda ondan sonra daha büyük bir stad düsünelim ama yok siz dersenizki daha modern ve biraz daha büyük mesele 30-40 bin kisilik mikemmel olur ingilteredeki stadlar örnek alinabilir ama kim yapacak?

orhanaydin1969
26.08.2005, 15:19
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley2.gifsmileys/smiley9.gifsmileys/smiley18.gif

orhanaydin1969
26.08.2005, 15:20
adam gigi stad yapsinlarda 15 -20 bin kisilik olsun ama nerdeeeeeee

orhanaydin1969
26.08.2005, 15:26
bunlar stad yapmaya kalksin isi ben alacagim sen alacaksin diye kriz cikarirlar

KuĞu
26.08.2005, 15:39
stad yapilsinderken sifirdan yeni bir stad demedik sikebahçenin stadi yeniden yapilmadi ama parça parça yenilenince yepyeni bir stad oldu önümüzde örnekleri varken yapabilirmiyiz yapamazmiyizlari birakalim.40bin kisilik stad isteyen kim bu stadi sahaya yaklastirsan dört cepheden büyüyen kalearkalariyla kapasitesi zaten 30 bini bulur hatta 33 bin olur tahminlerime göre, büyüyen kale arkalarinin fiyatlarini birazdaha düsük tutsan hem bu tribünler dolar hem de suanki kelearkalari gelirinden fazla gelir elde edersin üstüne daha kalabalik bir seyirci destegin olusmus olur, hayali bile muhtesem düsünsenize kalearkalarinda boydan boya ts amblemli dev bir bayrak açildigini o kalabalik gürültü ve zeminle bütünlesen seyirciyi, rakip takim soyunma odasina kaçmak için firsat kollar ayaklarnin titremesinden top oynayamaz.

agahozlu
26.08.2005, 16:06
kale arkalarini düzeltsinler ve bana göre bas belasi olan direleri kaldirsinlar bize 30 bin kisilik stad bana göre yetersmileys/smiley32.gif

zafer6161
26.08.2005, 17:31
yaa arkadaslar anlamiyorsunuz stat falan yapilmayacak kale arkalari yikilip yeniden yapilmayacak yol tarafi belki ..yönetimisn fikri ne biliyormusunuz seneye stadin zemini asagiya dogru cekilecek aynen bjk nin yaptigi gibi maratonun direkleri alinmayacak sahaya cok yaklastiriulacak aynen ingiltere gibi.. yalniz yol tarafi kale arkasi yeniden yapilacak anlayacaginiz bjk nin taktigini yapacak yönetim eger öyle yaparsalar maraton karsidan süper bir görüntü alir

Nytre
26.08.2005, 17:50
iyi de kardesim bizim derdimiz bu direkler aslinda.. zemin çok kötü bunun herks farkinda zaten atletizm pisti seneye kaldirilacak ve dedigin gibi zemin indirilecek ve tribunler yakinlastirilacak..

ancak bununla kalinmamali bunu yaparken kalearkasi tribunlerinin genisletilmesi de gerekior bu sarttir..

zafer6161
26.08.2005, 18:17
ya zaten direkleri kaldirsalar biz onada raziyiz amaaaaaaaaaa

#10 Fietra
26.08.2005, 18:49
iyi de kardesim bizim derdimiz bu direkler aslinda.. zemin çok kötü bunun herks farkinda zaten atletizm pisti seneye kaldirilacak ve dedigin gibi zemin indirilecek ve tribunler yakinlastirilacak..

ancak bununla kalinmamali bunu yaparken kalearkasi tribunlerinin genisletilmesi de gerekior bu sarttir..

Aman eksik kalsinlar tribünler indirilecekmis çok bisey degisecek.Bosa para gitmesin.Teker teker tribünler yapilmali bence.

oumaer61
26.08.2005, 19:42
ya ne yaparlarsa yapsinlarda su pisti kaldirsinlar bi kere tribünün sahadan uzakligi 30 metre nere ses yetistiriyon su pistleri kaldirsinlar yeter benim için 30 40 bin kisilik stadi her maçta dolduramazlar zaten

augustus
27.08.2005, 09:49
eger öncelikli amaç pisti kaldirip, tribünleri yakinlastirmaksa bunun sonrasinda kale arkalarida büyütülebilecektir.çünkü, zaten oldukça büyük olan maraton tribünü dahada büyütüp kale arkalarini oldugu gibi birakmanin hiçbir mantigi olmaz.maraton ve numarali tribünü biraz asagi indirip, 1-2 bin kisi kapasite artacak diye bu kadar masrafa girilmez.

eger atletizm pisti gerçekten kalkacak ve tribünler yakinlastirilacaksa bunun sonrasida gelecektir.biraz fazla mi polyannaci olduk nesmileys/smiley1.gif.

gerisiyalan
27.08.2005, 10:56
zemini asagi indirip özellikle kale arkalarini büyültmek gerek. Bu da simdiden planlanip, önümüzdeki yaz yapilabilir. Çalismalar yapiliyor mu, yapilacak mi???

borsaya giren bir sportif sirketin yarim bir binasi olmasi saçma olur. Trabzonspor ASnin acil ihtiyaclarindan biri, binasini yani stadini bir sekle sokmaktir bence.

gultekinsurul
27.08.2005, 11:12
Malatyada Hoca cemaate Malatyaspor kazansin diye dua yaptirmis. Bizde müftülükten rica edelim bir Cuma günü Trabzondaki tüm camilerde stad yapimi için para toplattirsin. Ahan sana sponsor. Müftülük sponsorlugunda ne mübarek bir stad olur serefsizim....

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

valla bu konu basligina yazilan en akillica fikir. tebrik ederim. Bence uygulanmali

Cenkhan
27.08.2005, 12:05
Maratonun yikilmasi lazim yoksa o direklerden kurtulamayiz, teknoloji
fakiri, inönüvari bir stad hem kötü olur hem de harcanilan paraya yazik
olur.Tek katli stad mi kaldi yahu? Üstten destek alan çati için en az 2
kat olmali tribün.. Gerçi kapali tribünde bile küçük kolonlar var,
anlayin stadin eskiligini, ecnebinin üzerini kapattigi dönemde..

Hem çok mu zor yani parasal destek bulmak. Ulusoy gibi eski baskanlar milyonlarca lirayi tek imzayla transfer ediyor...

Yillardir AvniAker'de maç izlerim 1 kere Olimpiyat'ta Trabzon'umu
izledim Avrupa takimi böyle olur dedim..Aldiginiz zevklerde dünya kadar
fark var. Bizi bundan mahrum etmesinler.

Bu taraftarin tahammülsüzlügü çektigi fiziksel zorluklardan dogmuyor
mu? Kim febe maçinda çekilen eziyetin farkinda. Birazcik insafi olan
Trabzonsporlu zengin(ler)e basvursa yönetimler, Türkiye'nin gördügü ilk
Avrupai stadi biz yapardik; Trabzon insani cömerttir, vefali
olmalidir...Organize olmaktaki eksikligimizi üstümüzden atamadik gitti..

zafer6161
27.08.2005, 20:55
adamin biride istanbula dünyanin enbüyük kapali 2, çarsisini yapacak trabzona sira gelincede biz trabzonluyuz diye övünürler yapacagi çarsinin maliyeti ne biliyormusunuz beyler bizim stad onun yaninda sakiz parasi kalir smileys/smiley7.gif

gerçekefsane
30.08.2005, 00:16
STAT IÇIN
MÜRACATIMIZI YAPTIK
Burak GAYRETLI : Son olarak iki önemli konu var. Birincisi; Yönetimde bulundugunuz süre içerisinde taraftarin ve camianin Trabzonspor'u sahiplenmesini yeterli buldunuz mu? Ikincisi ise; Taraftarin Avni Aker beklentisi var. Sükrü Saraçoglu gibi olsun, o havayi versin, takimi da etkileyelim istiyorlar. Ama Trabzonspor Kulübü stadi tam olarak alamadi ve bununla ilgili sorunlar var. Bu iki konu ile ilgili olarak degerlendirmenizi alabilir miyiz?
Atay AKTUG : Taraftarin, seyircinin, Trabzonsporlularin, Trabzonspor'u sahiplenmesine denecek hiçbir sey yok. Tezahüratlarinda da bu var. ?Yensen de yenilsen de, olsan da olmasan da? gibi. Onlar sahipleniyor. Ancak zaman zaman sabirsizlik ön plana çikiyor. Futbolcuya yönelik hakaretler, taslamalar, yazilar. Bunlar futbolcuyu etkiliyor. Bizim zamanimizda da hakkimizda kötü bir seyler yazildiginda moralimiz bozulurdu. Bu gayet dogal bir sey. Sahipleniyor, ama futbolcunun otobüsünü taslamak olmaz. Bu hiçbir yerde olmuyor. Bizim disimizda Fener'de, Galatasaray'da, Besiktas'ta oluyor. Ama diger takimlarin hiçbirinde olmuyor. Olmamali, sahiplenme sonuna kadar olmali. Futbol takimini sahiplenip, yönetimi dislamak, yönetimi sahiplenip, teknik kadroyu dislamak olmaz. Bir bütündür bu. Herkes herkesi sahiplenmeli. Ben taraftari da futbolcuyu da teknik heyeti de sahipleniyorum. Hatalari olsa da onlari görmezden gelmek basari için önemlidir. Avni Aker?e gelince? Avni Aker'i satin almak için basvurduk Gençlik Spor Genel Müdürlügü'ne. Aralik ayi sonunda bunu halledebilecegini söylediler. Yasanin çikmasi bekleniyor. Avni Aker kendi malimiz olursa, oraya yatirim yapmaya deger. Ama kendi malimiz olmazsa, belki maraton tribünündeki kolonlari kaldirabiliriz. Kapasite olarak 20 bin kisilik kapasite yeterli Trabzonspor için. Dolduramadiktan sonra onu 50 bine çikarsaniz ne olur. Bilet sayisin arttiramadiktan sonra genisletsek ne olur

takagazete.com

kutoz
30.08.2005, 00:22
Bozoglu'da Atay Baskan'in söylediklerine yakin yorumlar yapmisti, bir spor programinda. ilavetende, maratondaki sütünlari kaldirmak için projelerinin hazir oldugu, Ankara'da oldugu gibi, sütunlarin stad disindan gelerek, morotonun çatisini tutacagidir. Yani maratonun yikilmasina gerek.

Birde Atay Baskanin dedigi gibi 20 bin kisilik stad bize yeter. 3 maç ful çeken stad, 50 bin olsa ne olacak. Olimpiyati bize mi verecekler. Avrupa sampiyonasi için bizi uygun görmeyen zihniyet, atletizm müsabakisin bile vermez bize. Kaldirsinlar o pisti, yanasalim taç çizgisine bir metre kadar.

zafer6161
07.09.2005, 18:38
belki smileys/smiley5.gif