PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33

lazooo28
10.10.2007, 00:26
herhangi bi yeni gelisme varmi ?

Ünyeli Murat
10.10.2007, 09:57
[quote=hekimoğlu;979251]değirmendere ve ioni parsellediniz gene bu topic'i atıp tutuyorsunuz bakıyorum.birbirinize olan bağlılığınız da gözlerimi yaşartıyor.

sayende iftarda değirmendereyle tanışma fırsatı buldum...teşekkürler...sende bizi bir gör istedim...

Hekimoğlu
10.10.2007, 12:20
bende sayenizde stadyum projesi topic'inden iğrenir oldum.bir ümitle yeni mesajları kontrol eder yeni bir gelişme var mı diye bakardım.şimdi siz parsellemişsiniz kendi malınız olmuş birbirinize düzdüğünüz methiyeleri okuyoruz.ayrıca neden birbirinizi daha önce tanıdığınızı gizliyorsun?

havzalı61
10.10.2007, 18:59
Bu konu açıldığında kayserisporun stad inşaatı başlamıştı şimdi adamların stadı bitmek üzere, demekki bazıları iş üretiyor bazıları laf, albayrağın gençlik kolları iyi çalışıyor ama

Kalkinmali
11.10.2007, 14:06
Kayseri Bitirdi...!

Trabzonsporlular, yıllardır modern bir tesisin hayalini kurarken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl kasım ayında inşaatına başladığı dev tesisin açılışını yapmaya hazırlanıyor.
TRABZON GERİYE DÜŞÜYOR

http://img101.imageshack.us/img101/6622/kayseri10102007uj4.jpg

Türk futbolunda İstanbul hegemonyasına son vererek şampiyonluğu Anadoluya taşıyan tek takım olan Trabzonspor’un ne yazık ki kendine yakışır stadı yok. Yeni proje tartışılırken seçim malzemesi de yapılmaya hazırlanıyor. Ancak son yıllarda büyük bir çıkış içerisinde olan Kayseri ise yeni stadını 1 yılda bitiriyor.Kadir Has adı verilecek stad’ın açılışı 29 Ekimde açılması planlanıyor. "Taka Gazete"

Murat'
11.10.2007, 14:42
o stda o tarihte açılmaz...mümkün değil....6 ekim tarihinde çekilmiş bir fotoğraf gösterim sizee....
http://img211.imageshack.us/img211/3711/gokhanerdogankadirhasseug0.jpg

bu stad 20 günde biter mi yaaa

havzalı61
11.10.2007, 17:05
20 günde bitsin bitmesin adamlar stadı yapıyorlar işte, bizimkiler ufak uşak kandırıyor yok tesis yapılcak yok deniz doldurulacak ölme eşşeğim ölme

Samet Yildirim
11.10.2007, 18:49
Bu konu açıldığında kayserisporun stad inşaatı başlamıştı şimdi adamların stadı bitmek üzere, demekki bazıları iş üretiyor bazıları laf, albayrağın gençlik kolları iyi çalışıyor ama

devlet desteyile tabi olur bide ABDULLAH GÜL var kayserili ozaman tabi olur ama önemli degil iyi yani insallah daha güzeleri yapilir ve bizde yapacagiz bu yönetimle hatta;)

turgi
11.10.2007, 19:14
inanmıyorum ama en azından bu yönetimle bu işin gercekleşemeyeceginin farkındayım
bence de çok gerekli bi yatırım olur

lazooo28
11.10.2007, 19:15
devlet desteyile tabi olur bide ABDULLAH GÜL var kayserili ozaman tabi olur ama önemli degil iyi yani insallah daha güzeleri yapilir ve bizde yapacagiz bu yönetimle hatta;)

bizim de var bakanimiz, bayindirlik bakani da faruk özak ..hic mi nazi gecmiyor..hic mi söz sahibi degil ?

Tolpaş61
11.10.2007, 20:01
Seyrantepe projesinin rekorunu kırarız.Onlar başlıyor biz asla başlayamayız.

Atalay
11.10.2007, 21:08
Degerli dostlar Allah aşkına bu topige ilgi göstermeyin..!! bir maketin peşine takılmayın yok stadyummuş yok bilmemneymiş!!Bir yalanın bir seçim propagandasının üstüne bu kadar yorum yapılabilirmi arkadaşlar...sevgilerimle...

Ali Can
11.10.2007, 22:33
bi temel bile atmadınız be allah bel.... versin anladın sen onu

Harun_ayar_ts
11.10.2007, 23:02
söyle güzel bir stadımız olsa ne iyi olur ama 70 bin kapasiteli üstü kapalı bizede o yakısır zaten

lazooo28
12.10.2007, 00:55
söyle güzel bir stadımız olsa ne iyi olur ama 70 bin kapasiteli üstü kapalı bizede o yakısır zaten

bence 70vine gerek yok az olsunda öz olsun

A.Alper
12.10.2007, 02:49
Geride kaldık arkadaşlar.

Mayls
12.10.2007, 11:56
harbi ne güzel olur her hafta bos tribünlere oynariz...

Öztürk Adem
12.10.2007, 12:45
ne stad mı yapıolar sanmıorum ?

Samet Yildirim
12.10.2007, 13:26
kayseri stadi seneye bitiyor sezonun 2.yarisi icin ve bizde baslyioruz gerci stad okadar güzel degil ama proje güzel ve olyimoiyatlardan sonra pistleri kalkar ve cok güzel projenin yaninda stada olur...

Oğuzhan Turhan
12.10.2007, 13:56
arkadaşlar pek takip edemedim bu konuyu ama şimdi gösterilen resimlerde statda koşu pisti var,e bu stat koşu pistli yapılacaksa bize ne faydası var(sadece stat için söylüyorum,projenin genelini kastetmiyorum)

Samet Yildirim
12.10.2007, 14:32
-KASIMPA$A 3senede 1.lige cikti ve RECEP TAYIP ERDOGAN varken cok komik:D...
-RIZE yeni stad yapiyor RECEP TAYIP ERDOGAN rizeli cok komik:D...
-KAYSERI yeni stad yapyior ve tesadüfen ABDULLAH GÜL ve HÜKEMMET desteyile ve GÖKHAN ÜNAL MEHMET TOPUZ aldiklari paralar trabzonda gökdenize verilen para cok....

YANI RECEP TAYIP ERDOGAN VE ABDULLAH GÜL´E ILISKISI OLAN SEHIRLER´DE ILGINC $EYLER OLUYOR TESADÜF MÜ ANLAMADIM...

VE TS da bu projeyi yapacagini da bildigim icin onu da simdiden yazigim tesadüf ya ALBAYRAK VE RECEP TAYIP ERDOGAN 40 seneden beri dostlar ve tesadüfen ALBAYRAK BA$KAN`iyken bu stad olacak:D...

yakinda zaten KASIMPA$A da baslarsa stad yapmaya hic $a$mam...:D:D

Oğuzhan Turhan
12.10.2007, 15:03
Kasımpaşanın stadı zaten yapıldı ama suni çim olduğu için maçları yeni stadında oynamasına izin vermiyorlar.Şu andada zaten suni çim yerine gerçek çim koyuyorlar ondan olimpiyatta oynuyorlar maçlarını.Ancak bu yeni stadının yapım aşamasının R.T.E. nin başbakanlığı sonrasınamı denk geliyor bilemiyorum

Samet Yildirim
12.10.2007, 15:11
Kasımpaşanın stadı zaten yapıldı ama suni çim olduğu için maçları yeni stadında oynamasına izin vermiyorlar.Şu andada zaten suni çim yerine gerçek çim koyuyorlar ondan olimpiyatta oynuyorlar maçlarını.Ancak bu yeni stadının yapım aşamasının R.T.E. nin başbakanlığı sonrasınamı denk geliyor bilemiyorum

gecen sene kasimpa$a stadinda oynuyordu demeki yeni baslamislar oda ozaman RECEP TAYIP ERDOGAN zamaninda olmus vey be...SIYASI hic futbolumuza girmemis helal olsun:alkış:

Ali Can
12.10.2007, 15:52
-KASIMPA$A 3senede 1.lige cikti ve RECEP TAYIP ERDOGAN varken cok komik:D...
-RIZE yeni stad yapiyor RECEP TAYIP ERDOGAN rizeli cok komik:D...
-KAYSERI yeni stad yapyior ve tesadüfen ABDULLAH GÜL ve HÜKEMMET desteyile ve GÖKHAN ÜNAL MEHMET TOPUZ aldiklari paralar trabzonda gökdenize verilen para cok....

YANI RECEP TAYIP ERDOGAN VE ABDULLAH GÜL´E ILISKISI OLAN SEHIRLER´DE ILGINC $EYLER OLUYOR TESADÜF MÜ ANLAMADIM...

VE TS da bu projeyi yapacagini da bildigim icin onu da simdiden yazigim tesadüf ya ALBAYRAK VE RECEP TAYIP ERDOGAN 40 seneden beri dostlar ve tesadüfen ALBAYRAK BA$KAN`iyken bu stad olacak:D...

yakinda zaten KASIMPA$A da baslarsa stad yapmaya hic $a$mam...:D:D
bunlar harbi çok tesadüf :D:D:D

Mayls
12.10.2007, 17:00
kayseri stadi seneye bitiyor sezonun 2.yarisi icin ve bizde baslyioruz gerci stad okadar güzel degil ama proje güzel ve olyimoiyatlardan sonra pistleri kalkar ve cok güzel projenin yaninda stada olur...
Ya topragim pistler yapildiktan sonra nasil kaldirilacak anlatirmisin? Inönü gibi derine gidilecegini düsünüyorsan stad dolgu alana yapilacak derine gitmek imkansiz. baska türlüde nasil yapilir bilmiyorum.

Samet Yildirim
12.10.2007, 19:19
Ya topragim pistler yapildiktan sonra nasil kaldirilacak anlatirmisin? Inönü gibi derine gidilecegini düsünüyorsan stad dolgu alana yapilacak derine gitmek imkansiz. baska türlüde nasil yapilir bilmiyorum.

ornegin $öylede oluyor tribünler su an uzakta ama sahaya daha yakin yerden baslayip yavas yavas yükseye gittigin zaman ozaman tribünler daha yakin stad kapazitesi de otomatikmen artiyor yani stad 30.000 ise 35.000 oluyor örnegin....yani $öyle a$aga indirmek degilde pistleri sadece kaldirmak ve ordan agri tribünleri yavas yavas yukariya dogru yapmak ozaman stad dedigim gibi otomatikmen artiyor...yani a$aga cekmeye felan hic gerekmiyor....insallah anlatabilmissimdir biraz zor oldu...

Mayls
12.10.2007, 19:47
ornegin $öylede oluyor tribünler su an uzakta ama sahaya daha yakin yerden baslayip yavas yavas yükseye gittigin zaman ozaman tribünler daha yakin stad kapazitesi de otomatikmen artiyor yani stad 30.000 ise 35.000 oluyor örnegin....yani $öyle a$aga indirmek degilde pistleri sadece kaldirmak ve ordan agri tribünleri yavas yavas yukariya dogru yapmak ozaman stad dedigim gibi otomatikmen artiyor...yani a$aga cekmeye felan hic gerekmiyor....insallah anlatabilmissimdir biraz zor oldu...
Anlatmasi zor olmaliki pek birsey anlamadim :) Dedigin gibi yapilirsa eski tribünler yeni yapilacaklarin arkasinda kalmazmi?

Hem stad yapilirsa oraya 10-15 yil yatirim yapilacagini düsünmüyorum

Samet Yildirim
12.10.2007, 20:09
Anlatmasi zor olmaliki pek birsey anlamadim :) Dedigin gibi yapilirsa eski tribünler yeni yapilacaklarin arkasinda kalmazmi?

Hem stad yapilirsa oraya 10-15 yil yatirim yapilacagini düsünmüyorum

:Danlatmasi zor dedigim gibi ama STAD yapildikdan sonra oraya yatirim yapilir mi onu bilemem ama bi öneri yazdim sadece onu anlatmakda da zorluk cektim:D

Can
13.10.2007, 19:34
Stat projesiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Albayrak, stat projesiyle ilgili olarak arazinin bayramdan sonra tahsisinin yapılacağını ve ihaleye çıkılacağını belirterek, "Bu projeye kimse engel olamayacak. Ok yaydan çıkmıştır ve bundan sonra bu işi kimse engelleyemez. Başbakan da bu projeye çok büyük destek veriyor" diye konuştu.

Atalay
13.10.2007, 23:07
Stat projesiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Albayrak, stat projesiyle ilgili olarak arazinin bayramdan sonra tahsisinin yapılacağını ve ihaleye çıkılacağını belirterek, "Bu projeye kimse engel olamayacak. Ok yaydan çıkmıştır ve bundan sonra bu işi kimse engelleyemez. Başbakan da bu projeye çok büyük destek veriyor" diye konuştu.

Ufak sallada çivçivler yesin sayın başkan nori kantar!!

forza61ts
14.10.2007, 00:02
başbakan yaparız dedikten sonra oldu bu iş:):)

A.Alper
14.10.2007, 00:05
Ok yaydan , laf ağızdan çıkar.

forza61ts
14.10.2007, 00:06
ok yaydan cıkmiştır derken sankı hucum edıyoz zorla olcak mıs gıbi yanlsı sozcuk kullanımı bence

TUNCAY HİÇYILMAZ
14.10.2007, 00:28
Benim en çok üzüldüğüm konu kayseriye hiçte gerekli olmayan bi stadın yapılması.Kayserinin bu sezon sattığı kombine sayısı sadece 5 zaten maçlarına doğru dürüst kimse gitmiyo gs maçında kayserililerden çok gslilerin sesi çıkıyodu ve tribünlerde çokaz kişi vardı hangi maç stadları doluyo hiç bi zaman tamamen boş yatırım olimpiyat stadı gibi .Trabzonsporumuz için ise yeni stad olmazsa olmazlardan, kale arkası tribünler ufacık ve üstleri açık maraton tribünü desen direklerden doğru dürüst maç seyredilmiyo olsa şöyle 30 bin kişilik kutu gibi bi stadımız her yeri kapalı koşu pisti olmayan süper olmazmı. Yeni yapılıcak bi stad bile seyirci saymızı artırıcaktır eminim ortada ezikbahçe örneği var. Son olarak diyeceğim Türkiyede stada en çok ihtiyacı olan kulüp Trabzonsporumuzdur yeni stad takıma çok şey katıcak buna inanıyorum tabi yapılırsa ...

TaraftaR
14.10.2007, 07:36
Bir kere stadin yapilmasinin dillendirildigi Akyazi nin bu proje icin uygun olmadigini düsünüyorum. Kiyi seridi kanunu iyi ki engel oluyor bu ise. Trabzonun en güzel sahillerinden birinin bir stada feda edilmesini istemiyorum. Avni Akeri yikip oraya yapsinlar. Dogru dürüst bir sey yaparlarsa inanin Avni Aker den daha fazla yer de kaplamaz. Ya Avni Aker in yerine, ya Akcaabat a, ya da Yomra ya yapilsin.

Kayseriye yapilan stadin iyi iliskiler sonucunda yaptirildigi iddia ediliyor. Ne mutlz onlara...

Bayindirlik ve Iskan bakani, ayni zamanda eski futbolcu ve baskanlarimizdan Faruk Özak bize ön ayak olamiyorsa ben kendisini bundan sonra ancak sahil yolunda bacaklarini gerip kollarini acarak verdigi pozla hatirlarim.

Mayls
14.10.2007, 09:07
Bence Kayseri'de yapilan stad güzel bir yatirim. Gereksiz falan deniyor ama Türk Futbolu malesef cok geride kalmis. Biryerden baslamak lazim gelistirmeye. Malesef Türkiye'nin büyük kismi Istanbul takimlarini tutuyor ama Kayseri'ye bir stad yapildiginda ve Kayserispor bu istikrarli gidisatini sürdürdügünde onlarda büyük bir camia haline gelecekler (örn. Karsiyaka veya Sakaryaspor gibi). Tamam Kayseri belki bu noktalara kendi gücleriyle gelmedi ama bence geldigi iyi oldu. Biz yada cogumuz istiyoruzki Istanbul'a bir biz kafa tutalim diger takimlarda ligde kalmaya oynasin.

Trabzon'da yeni bir stada Kayseri'den daha fazla ihtiyac var ama malesef basimizdakiler izin vermiyor. Bence ihtiyacimiz oldugu halde bize yapilmiyor ama 5 kombine satan Kayseri'ye yapiliyor onlarada yapilmasin mantigi yanlis.

Tolpaş61
14.10.2007, 10:16
evet bu projeye çok ihtiyacımız var.zaman geçirmenin bir anlamı yok açıl yapılmalı.büyüklüğümüzü göstermeliyiz.proje gerçekleşirse Türkiye'de tek olur.

Mayls
14.10.2007, 11:04
başbakan yaparız dedikten sonra oldu bu iş:):)
Basbakanin agzindan duydunmu peki bunu? :)

Samet Yildirim
14.10.2007, 16:58
ALBAYRAK bu projeyi yapacagini 1 seneden beri söylüyorum cünkü biliyorum:)Türkiye ye her yapilan yeni stad gerekziz degildir cok güzeldir....tabi KAYSERI stadi devlet gücülye ABDULLAH GÜl sayesinde RIZESPOR stadi RECEP TAYIP ERDOGAN sayesinde tabi :Dama olsun önemli olan yapilmasi...AKYAZI PROJESI oldukdan sonra büyük ihtimalle ALBAYRAK yeniden secilir...bu proje TÜRKIYE`DE tek olur ve dünyada ender projelerden birisi olur daha ne isteyelim ilerki zamanlarda stad`in pistlerini kaldirirsak süper olur...

Mayls
14.10.2007, 17:16
ALBAYRAK bu projeyi yapacagini 1 seneden beri söylüyorum cünkü biliyorum:)Türkiye ye her yapilan yeni stad gerekziz degildir cok güzeldir....tabi KAYSERI stadi devlet gücülye ABDULLAH GÜl sayesinde RIZESPOR stadi RECEP TAYIP ERDOGAN sayesinde tabi :Dama olsun önemli olan yapilmasi...AKYAZI PROJESI oldukdan sonra büyük ihtimalle ALBAYRAK yeniden secilir...bu proje TÜRKIYE`DE tek olur ve dünyada ender projelerden birisi olur daha ne isteyelim ilerki zamanlarda stad`in pistlerini kaldirirsak süper olur...
Kayserispor isini Abdullah Gül'den ziyade Levent Bicakci'ya yüklemek daha dogru olur bence. Fazla derinlesemiyorum siyasete giriyor ama Kayseri takimlari Levent Bicakci'nin gelisiyle parladi gidisiyle sönmeye basladi. Gerci Kayserispor Levent Bicakci döneminde emin adimlar atti bu saatten sonra gene siradan ilk 10'a oynayan bir takim olacagini sanmiyorum. Ama Erciye örnegi ortada

Samet Yildirim
14.10.2007, 17:38
Kayserispor isini Abdullah Gül'den ziyade Levent Bicakci'ya yüklemek daha dogru olur bence. Fazla derinlesemiyorum siyasete giriyor ama Kayseri takimlari Levent Bicakci'nin gelisiyle parladi gidisiyle sönmeye basladi. Gerci Kayserispor Levent Bicakci döneminde emin adimlar atti bu saatten sonra gene siradan ilk 10'a oynayan bir takim olacagini sanmiyorum. Ama Erciye örnegi ortada

oda vara ama DEVLET ve ABDULLAH GÜL destegi oldugu belli cünkü KAYSERISPOR maci az seyirci gelyior kayserilerin dogru dürüst destegi yok ama GÖKHAN VE MEHMET`E verilen para bizim Gökdenize verilen para bu nasil oluyorsa ve STAD PROJESI yapilyiro maddi durumu bu kadar iyi olamaz KAYSERSPOR`un...yani gelir yok ama YENI STAD var gelir yok ama gökhan ve mehmet satilma ihtiyaci duyulmuyor 5-6-7 milyon euro verilmesine ragmen cok komik..

Hekimoğlu
14.10.2007, 18:32
albayrak yeniden mi seçilir!! ağzıyla kuş tutsa bir daha seçilemez.akyazıyı da mahvedecek ona yanarım.avni aker'in yerine yapılması düşünülen ilk projedeki stad zamanında başbakana gitseydi şimdi çoktan kaba inşaatı bitmişti.

Erdem Keser
14.10.2007, 19:18
Mümkünse bişey yapmasın , bir an önce gitsin başımızdan ..ondan gelecek fayda Allahtan gelsin

Erkut Ay
14.10.2007, 19:25
şu beceriksizin kuru sıkı laflarına itimat edip umut bağlamayın beni şahsen stadla falanda kandıramaz bu takıma uzak allaha yakın olsun utanmaz herif.......

Samet Yildirim
14.10.2007, 21:25
kisiler önemli degil önemli olan TS bu proje yarari mi yoksa zarari mi var....yarari oldugunu tartismaya gerek yok herlade ozaman yapilsin isterse en berbat baskan olsun faydasi varsa yapilsin...

Erkut Ay
14.10.2007, 22:20
nurinin kuru sıkı laflarını dinleyeli çok oldu gelirkende atıyordu yine devam ediyor saf varya karşısında stad benzinlik sadece beceriksizliğe uydurulan kılıftır bana isterse noucamp 2 yi getirsin sahada trabzonspor olmayınca beceriksiz yönetim istemiyorum bana trabzonsporu geri versinler yeter onun 2 sene önce söylediği palavralara inanmam siz inanıyorsanız buyrun hayırlı işler a fatih tekkenin sırtından götürdüğü paranın hesabımı versin önce nedense nurinin ağzından kongre yaklaştıkça stad lafı düşmez oldu tıpkı 2 sene önce söyleyip kandırdığı gibi sorunum kişiler değil trabzonsporun şerefsiz beceriksiz insanların oyununa gelip himayesi altına girmesidir ......

sarman61
15.10.2007, 08:47
Proje ihalesi önümüzdeki hafta

Başkan Nuri Albayrak, proje ihalesinin önümüzdeki hafta içinde yapılacağını açıkladı.
15.10.2007

Trabzonspor’a yeni tesis ve stat kazandırmak için özel çaba harcayan ve proje ihalesinin önümüzdeki hafta içinde yapılacağını açıklayan Başkan Nuri Albayrak, “Akyazı’daki proje, Trabzonspor tarihinin yeniden yazılması anlamına geliyor. Biz bu projeye çok önem veriyoruz. Bu tesisi Trabzonspor’a kazandıracağız dediysek, bunu yaparız. Artık ok yaydan çıktı” diye konuştu.

Faik Yılmaz
15.10.2007, 09:02
Kıyı Kanunu değişmeden Stadyum için bir çivi dahi çakılamaz....

Bu bir gerçek olarak ortada iken bu tip açıklamalara değer vermiyorum. Yok eğer Albayrak kanun manun dinlemem dikerim stadı diyorsa o başka tabi :)

Samet Yildirim
15.10.2007, 14:03
Kıyı Kanunu değişmeden Stadyum için bir çivi dahi çakılamaz....

Bu bir gerçek olarak ortada iken bu tip açıklamalara değer vermiyorum. Yok eğer Albayrak kanun manun dinlemem dikerim stadı diyorsa o başka tabi :)

TS RESMI SITESI

Stat projesi için bayramdan sonra arazinin tahsisini yapacaklarını belirten Albayrak, “Daha sonra stat ihalesi ile ilgili olarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü proje tahsisi ihalesine çıkacak. Biz aday olsak ta olmasak ta o proje yapılacaktır. Artık ok yaydan çıkmıştır. Kimse o projeye engel olamayacak o proje yapılacak. Sağolsun sayın Başbakanımız projenin gerçekleşmesi için elinden gelen gayreti gösteriyor” dedi.

sen istemesende abi yapiliyor bu proje:)

A.Alper
15.10.2007, 14:14
Neden istemeyelim ki ? Tuttuğumuz takımlar aynı olduğuna göre istediğimiz şeyler de aynı.Hem sen bilmezsin.Türkiye'de önce bina dikilir ; sonra tapu ruhsat falan ;)

Faik Yılmaz
15.10.2007, 14:19
TS RESMI SITESI

Stat projesi için bayramdan sonra arazinin tahsisini yapacaklarını belirten Albayrak, “Daha sonra stat ihalesi ile ilgili olarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü proje tahsisi ihalesine çıkacak. Biz aday olsak ta olmasak ta o proje yapılacaktır. Artık ok yaydan çıkmıştır. Kimse o projeye engel olamayacak o proje yapılacak. Sağolsun sayın Başbakanımız projenin gerçekleşmesi için elinden gelen gayreti gösteriyor” dedi.

sen istemesende abi yapiliyor bu proje:)

Kıymetli kardeşim.....

öncelikle altı çizili yer için konuşayım. demekki STADYUM PROJESİ İÇİN ALBAYRAĞA OY VERMEK GEREKMİYORMUŞ YANİ BURADA ALBAYRAĞI SAVUNAN ARKADAŞLARIN SON KALESİNİDE KENDİ AĞZIYLA DÜŞÜREN BİR LAF BU.....

2. olarak eğer bu ülke kanunlarla yönetiliyorsa sahilde bu tip bir proje şu anda yapılamaz. zaten yukardaki ifadeler yuvarlak ifadeler kesinlik yok. Ama kıyı kanunu değişmeden bir çivi bile çakılamaz. KALDIKİ BUGÜNE KADAR BU PROJEYE BAŞKLANMAMASININ EN ÖNEMLİ DAYANAĞI BU İDİ. yapılrsa bugüne kadar neden başlamadınız diye sorarlar adama.....

3. olarak modern rakibi baskı altına alacak bir stadyumu istemeyecek olanlar gerçek Trabzonsporlu olamaz.

Samet Yildirim
15.10.2007, 14:25
Neden istemeyelim ki ? Tuttuğumuz takımlar aynı olduğuna göre istediğimiz şeyler de aynı.Hem sen bilmezsin.Türkiye'de önce bina dikilir ; sonra tapu ruhsat falan ;)

Türkiye de bazi $eyler sacma oldugu icin insanin kafasi kari$iyor ama tapu ve ruhsat i$in öyle oldugunu bilyiorum ama öyle olursa sacma olur simdi ALBAYRAK gelir STADI oraya dikerse izaman tapu felan alinmasi cok sacma aslinda daha önceden olmasi lazim yapilmadan önce yani...

A.Alper
15.10.2007, 14:28
Türkiye'yi sana eleştirtmem.Diyeceğin bir şey varsa yaz.Eleştirilecek bir şey varsa ben eleştiririm.

Samet Yildirim
15.10.2007, 14:36
Kıymetli kardeşim.....

öncelikle altı çizili yer için konuşayım. demekki STADYUM PROJESİ İÇİN ALBAYRAĞA OY VERMEK GEREKMİYORMUŞ YANİ BURADA ALBAYRAĞI SAVUNAN ARKADAŞLARIN SON KALESİNİDE KENDİ AĞZIYLA DÜŞÜREN BİR LAF BU.....

2. olarak eğer bu ülke kanunlarla yönetiliyorsa sahilde bu tip bir proje şu anda yapılamaz. zaten yukardaki ifadeler yuvarlak ifadeler kesinlik yok. Ama kıyı kanunu değişmeden bir çivi bile çakılamaz. KALDIKİ BUGÜNE KADAR BU PROJEYE BAŞKLANMAMASININ EN ÖNEMLİ DAYANAĞI BU İDİ. yapılrsa bugüne kadar neden başlamadınız diye sorarlar adama.....

3. olarak modern rakibi baskı altına alacak bir stadyumu istemeyecek olanlar gerçek Trabzonsporlu olamaz.

canim abicim...

bu proje icin KAYNAK lazim ve 50milion dollarlik bi kaynak HOLLAN`Da firmasindan ve önemli olan bu proje baslandi varsayalim ve ALBAYRAK gitti baska birisi geldi ozaman bu yükün altindan kalkabilmesi lazim sorumluluk almasi lazim fakat hic bi allahin kullu bu yükün altina girmez zaten stad 100milion dollar geri kalan tesis felan demiyorum zaten...

bizde biliyoruz kanun cikmasi gerektigini kafasina göre yapacak hali yok ama ilerki günlerde bakariz artik ama RECEP TAYIP ERDOGAN destek veriyor yani cok ama cok büyük ihtimalle yasa felan engeli kalkar neden daha önce baslamamis bu proje icin onu da artik 11.aralik`da sorulacak i$...

STAD icin $una bakmak lazim 2011 OLYIMPIAT`lari AVNI AKER stadinda yapilacak hali yok mecbursun böyle yapmaya yapildikdan sonra pistler kaldirirsin ve daha yakin yaparsin onlar kücük sorunlar ya abartmaya gerek yok...ve bu PROJE icin yapilsin diye bircok insan var mesela AHMET SUAT ÖZYAZICI vs. iste ozaman oda TS degil ne alakasi var yani...

ama bakariz artik gelecek günlere haftalara ne olacagina...

Samet Yildirim
15.10.2007, 14:39
Türkiye'yi sana eleştirtmem.Diyeceğin bir şey varsa yaz.Eleştirilecek bir şey varsa ben eleştiririm.

TÜRKIYE bizim icin baska ama elestirilecek $eyler oluyor her yerde var bu hic bi ülke dört dörtlük degil...dogru görmedigim $eyi elestirmek gayet dogal birseydir...

Faik Yılmaz
15.10.2007, 14:42
Pİst oraya yapılırsa bir daha asla kalkmaz.... Çocuk oyuncağımı bu....hem tekrar kaldırılmasının masrafını kim karşılayacak..... Albayrakmı..... Trabzonun adı sadece 100 milyon dolarlık teminattır.... yeterki gücünü bilenler olsun....

Samet Yildirim
15.10.2007, 14:45
Pİst oraya yapılırsa bir daha asla kalkmaz.... Çocuk oyuncağımı bu....hem tekrar kaldırılmasının masrafını kim karşılayacak..... Albayrakmı..... Trabzonun adı sadece 100 milyon dolarlık teminattır.... yeterki gücünü bilenler olsun....

Kalkar abi hic bisi olmaz ama nezaman kalkar bilmem tabi ve masrafi soracak olursan o PROJE den müthis gelir var ve benim bildigim kadariyla BJK pistleri kaldirmak ve seyirci kapazitesi artimak icin toplam 3,5MILION dollar verdi yani aman cok cok para degil yani o proje yapildikdan sonra...

Erdem Keser
15.10.2007, 14:57
Stad yapıldı,bittide şimdi pisti kaldırmayı düşünüyoruzz.:)Bu adamı desteklemek için artık stad muhabbetinide geçelim mümkünse araya benzin istasyonunuda sokmayalım ...Albayrak gitsin küçükköyde ihale alsın bizden uzak dursun

Faik Yılmaz
15.10.2007, 15:07
Stad yapıldı,bittide şimdi pisti kaldırmayı düşünüyoruzz.:)Bu adamı desteklemek için artık stad muhabbetinide geçelim mümkünse araya benzin istasyonunuda sokmayalım ...Albayrak gitsin küçükköyde ihale alsın bizden uzak dursun

Arkadaşım her aşaması imkansızlarla dolu bir proje bu.. Bne her zaman zorluklarını yazdım. en başta kanun değişmesi lazımki şu aşamada bu çok zor görünüyor.....

Bilindiği üzere anayasa çalışmaları var , sonra bütçe çalışmaları var, sırada bekleyen çok önemli kanunlar var....

Hal böyle iken gaetelrrd eyazılan 2 satır haberle umutlanmak gereğinden bayağı bir fazla polyyannacı olmayı gerektiriyor ki ben gerçekçi bi insanım yemem bu numaraları.....

Kaldıki yönetim sadece sıkıştığı zaman bu projeyle ilgileniyor hadi her şeyi bir yana bıraktık sadece bu bile meselenin bir rant meselesi olduğuu gösteriyor

havzalı61
15.10.2007, 16:10
Bu adam aklınca şark kurnazlığı yapıyor, ses seda yokken kongre arifesi stad işini çıkardı neden? oy almak için, şehit ailelerini bile oy toplamak için araç olarak gören adamın yapacağı stad eksik olsun, birde tayyip sağolsuun lafları varki koskoca trabzonsporu onların reklamını yapmakla kullanıyor, aralıkta seçilsin bakın o zaman staddan bahsedecek mi bir daha? Artık bir seçim dönemi daha yok temel atılcaktı yok çivi çakılcaktı diye oyalar durur, TS yi düşünseydi o stad şimdiye yapılmış olurdu ayrıca olimpiyat stadını biz ne yapalım öyle stad yapılacaksa hiç yapılmasın ne yapacağız ligi bırakıp koşu olimpiyatlarına mı hazırlanacağız? Bu adamların derdi siyaset siyaset siyaset ,kulübü parti binasına çevirmişler ,trabzonspor deyince bilmemne partinin milletvekili, bilmemne partinin üyesi gençlik kolları geliyor insanın aklına, dün gazete okuyayım dedim bir baktım falanca partinin milletvekili spor sayfasında çıkmış bu takım hakkında konuşuyor yahu hangi kulüpte var bu? Bir bakarsın kulübün sitesinde cumhurbaşkanını tebrik mesajları , başka hiç bir yerde yok bu olay, koskoca kulüp elalemin reklamını yapacak öyle mi?

Ayrıca parasızlıktan meteliğe kurşun atan bir kulüp 100 milyon dolarlık tesisi nasıl yaptıracak? Kel başa şimşir tarak yani yapılsa bile stadyumun içinde celalettinler junlar jabiler keçeliler cirit atacak saç baş yolduracaklar bize, bu takımla nou campta oynasak ne yazar? Ayranımız yok içmeye....

Hekimoğlu
15.10.2007, 16:26
albayrak kongreye kadar ihale yapılmasın varya ağzıma geleni söyleyeceğim.insanda biraz haysiyet olur.ilk geldiğinde hemen temeli atıp 1 senede bitiriyordun stadı.hey gidi.

AYYILDIZ
15.10.2007, 16:34
Albayrakin baskanligini hic begenmiyorum ama benzin istasyonu isini halletti ordan yuklu bir gelir gelecek ayriyetten bu stad projesine basbakaninda buyuk destegi var 2011 olimpiyatlarida yapilacagi icin bu proje yapilacak.Yabanci firma su anki stadin yerine 50 milyon euro veriyor ayrica Mehmet Ali Yilmaz tesisleri havaalani genislemesi icin yikilacak bu yuzden stad ve tesislerin cogu boyle karsilanacak geri kalan kismida olimpiyalardan dolayi devlet karsilayacaktir.

A.Alper
15.10.2007, 16:37
Bu adam aklınca şark kurnazlığı yapıyor, ses seda yokken kongre arifesi stad işini çıkardı neden? oy almak için, şehit ailelerini bile oy toplamak için araç olarak gören adamın yapacağı stad eksik olsun,

Bu sözünüze katılmıyorum.

Samet Yildirim
15.10.2007, 16:43
Bu Proje yapilacagi zaten coktan belli de secim öncesi oy almak icin bu kadar uzatildi bu kadar basit lafi dolandirmaya gerek yok...

Bu Kulübün basina ROMAN ABROMIVIC getirilsin oda begenilmez zaten hic bi ba$kan begenilmedi ki bu ba$kan begenilsin gayet normal ARALIk ayinda gelebilcek Ba$kana simdiden allah sabir versin...

Burçak
15.10.2007, 16:49
bu son açıklamalarından sonra hala umutlananlar olabilir. 1 hafta içinde ihalesi yapılacak deniyor çünkü.iş artık ciddiye bindi.!
peki ilk geldiği günler 1 yıl içinde stat a başlanacak sözleri nerde. sadece buda değil ki. bu şekilde okadar çok vaat verdiki. artık inandırıcılığını kaybetti benim gözümde. gerçekten yapmaya niyeti bile olsa kimseinanmaz ona kolay kolay. okadar zaman olumlu ne iş yaptın ki bunada inanalım.

havzalı61
15.10.2007, 19:20
Bu sözünüze katılmıyorum.

İster katılın ister katılmayın durum böyle, durup dururken neden hasılatları şehit ailelerine bağışlama fikri ortaya çıktı? Bu adam oy için koltuk için neler yapar neler, trabzonun t si umurunda bile değil korkarım trabzonsporlu bile değil bu albayrak sülalesi komple fenerli bilmiyor musunuz?

Ayrıca o stad ihalesinden ne kaymak yiyecek kim bilir

tisan61
15.10.2007, 20:40
yapılacak gibi değil yapılsa bile atletizim pisti olan bir sdatyum olacak alsın başına çalsın bıraksın bizi avni aker den memnunuz nasıl olsa bize fazla geliyor yapacaksa şampiyon yapsın

durito
15.10.2007, 23:26
Benim anladığım projenin hazırlanması için ihale yapılcak yani inşaatı kim yapacak diye değil. Ballast Nedam gibi firmalar ihaleye girecek ve proje hazırlanacak. Bence işin şu an meclisle yasayla bir alakası yok. Sadece Albayrak kelime oyunu yapıyor. Yersek...

ahmettt
16.10.2007, 14:48
ihale inşaat ihalesi değil projelendirme ihalesi bunun için kanun değişmesine gerek yok. İnşaat ihalesi yapılırken kanun değişmesi gerekir ki buda projelendirme ihalesi için harcadığımız paranın kanun değişmezse çöpe gitmesi demek.
İnşaat ihalesini kim yapacak kulüp mü yoksa devletmi?

Hekimoğlu
16.10.2007, 15:26
bayram bitti sayın albayrak bekliyoruz bakalım gerçi biz çok bekledik çok tarih dinledik ama olsun yalancının mumu kongreye kadar yanar.

Samet Yildirim
16.10.2007, 17:19
CAN KARYAGDI (ligtv TS Muhabiri) gelecek hafta yerin tahsis deniliyor galiba onun alinacagi ve ilerleyen haftalarda Temelini atacagini söyledi LIGTV Futbol Gündemine baglanarak...

Hekimoğlu
16.10.2007, 17:54
....................

Hekimoğlu
16.10.2007, 17:58
hangi yerin tahsisi karadeniz'den mi bahsediyoruz.:) hem önemli olan temeli atmak değil açılışı yapmak.stad yapacağım deyip 2 sene sonra aha bak yer bile tahsis ettirdim demek insanları aptal yerine koymaktır.temeli ben attım stadı siz yapın.e ben yapacam da seçerseniz.bak sen şu uyanığa.2 senede yer tahsis ettiren stadı 72 senede dikermiş der atalarımız.

havzalı61
16.10.2007, 20:54
CAN KARYAGDI (ligtv TS Muhabiri) gelecek hafta yerin tahsis deniliyor galiba onun alinacagi ve ilerleyen haftalarda Temelini atacagini söyledi LIGTV Futbol Gündemine baglanarak...

o temel 5 senede atılır :D

Ahmet Karadeniz
16.10.2007, 21:47
canim abicim...

bu proje icin KAYNAK lazim ve 50milion dollarlik bi kaynak HOLLAN`Da firmasindan ve önemli olan bu proje baslandi varsayalim ve ALBAYRAK gitti baska birisi geldi ozaman bu yükün altindan kalkabilmesi lazim sorumluluk almasi lazim fakat hic bi allahin kullu bu yükün altina girmez zaten stad 100milion dollar geri kalan tesis felan demiyorum zaten...

bizde biliyoruz kanun cikmasi gerektigini kafasina göre yapacak hali yok ama ilerki günlerde bakariz artik ama RECEP TAYIP ERDOGAN destek veriyor yani cok ama cok büyük ihtimalle yasa felan engeli kalkar neden daha önce baslamamis bu proje icin onu da artik 11.aralik`da sorulacak i$...

STAD icin $una bakmak lazim 2011 OLYIMPIAT`lari AVNI AKER stadinda yapilacak hali yok mecbursun böyle yapmaya yapildikdan sonra pistler kaldirirsin ve daha yakin yaparsin onlar kücük sorunlar ya abartmaya gerek yok...ve bu PROJE icin yapilsin diye bircok insan var mesela AHMET SUAT ÖZYAZICI vs. iste ozaman oda TS degil ne alakasi var yani...

ama bakariz artik gelecek günlere haftalara ne olacagina...

bu stad ı devlet yaptırmayacak mıı yanii bu stadın yapılması icin nuri nin mi secilmesi gerriyoo!!!!! nuri secilmese bile bu stad devlett yaparr zaten olimpiyat için yapılmıyomu? bu secim malzemelrini uymayalımmmm adammm sanki kendisi yaptırıyoo stad ııı

Samet Yildirim
16.10.2007, 22:31
bu stad ı devlet yaptırmayacak mıı yanii bu stadın yapılması icin nuri nin mi secilmesi gerriyoo!!!!! nuri secilmese bile bu stad devlett yaparr zaten olimpiyat için yapılmıyomu? bu secim malzemelrini uymayalımmmm adammm sanki kendisi yaptırıyoo stad ııı

ama fark var simdi ERDOGAN 40sene dost oldugu kisiye büyük destek verir ama isterse bu projeyi kabuul etmez ve sadece Olyimpik Stadi yapar okadar ve Hollanda firmasi ALBAYRAK`la yakin iliskisi olan firma onlar 50milyon euro veriyorlar baskasi gelince bunu verirler mi ??

Kapıcıoğlu 61
16.10.2007, 23:51
inş bu proje hatayata geçer trabzonumuzu güzel günler bekliyor

Ahmet Karadeniz
17.10.2007, 00:03
ama fark var simdi ERDOGAN 40sene dost oldugu kisiye büyük destek verir ama isterse bu projeyi kabuul etmez ve sadece Olyimpik Stadi yapar okadar ve Hollanda firmasi ALBAYRAK`la yakin iliskisi olan firma onlar 50milyon euro veriyorlar baskasi gelince bunu verirler mi ??

bence nuri olmasa erdogan yapar cunku kayseri belediyeye yaptırıyo gs toki ye yaptırıyoooo yani eger ts bu satdı yaptırmassa karadeniz bolgesinden ciddi derecede oy kaybeder ve erdogan ın bunu goze alamaz bence nuri secilmese bile bu stad yapılır die dusunuyorummm ama bana sorarsan ben olimpikk stad projesine karsıyımm adam gibi futbol stadyumu yapsınlarrr.

Ünyeli Murat
17.10.2007, 12:39
Atay Aktuğ Röportajı

Son olarak iki önemli konu var. Birincisi; Yönetimde bulunduğunuz süre içerisinde taraftarın ve camianın Trabzonspor'u sahiplenmesini yeterli buldunuz mu? İkincisi ise; Taraftarın Avni Aker beklentisi var. Şükrü Saraçoğlu gibi olsun, o havayı versin, takımı da etkileyelim istiyorlar. Ama Trabzonspor Kulübü stadı tam olarak alamadı ve bununla ilgili sorunlar var. Bu iki konu ile ilgili olarak değerlendirmenizi alabilir miyiz?
Taraftarın, seyircinin, Trabzonsporluların, Trabzonspor'u sahiplenmesine denecek hiçbir şey yok. Tezahüratlarında da bu var. ‘Yensen de yenilsen de, olsan da olmasan da’ gibi. Onlar sahipleniyor. Ancak zaman zaman sabırsızlık ön plana çıkıyor. Futbolcuya yönelik hakaretler, taşlamalar, yazılar. Bunlar futbolcuyu etkiliyor. Bizim zamanımızda da hakkımızda kötü bir şeyler yazıldığında moralimiz bozulurdu. Bu gayet doğal bir şey. Sahipleniyor, ama futbolcunun otobüsünü taşlamak olmaz. Bu hiçbir yerde olmuyor. Bizim dışımızda Fener'de, Galatasaray'da, Beşiktaş'ta oluyor. Ama diğer takımların hiçbirinde olmuyor. Olmamalı, sahiplenme sonuna kadar olmalı. Futbol takımını sahiplenip, yönetimi dışlamak, yönetimi sahiplenip, teknik kadroyu dışlamak olmaz. Bir bütündür bu. Herkes herkesi sahiplenmeli. Ben taraftarı da futbolcuyu da teknik heyeti de sahipleniyorum. Hataları olsa da onları görmezden gelmek başarı için önemlidir. Avni Aker’e gelince… Avni Aker'i satın almak için başvurduk Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'ne. Aralık ayı sonunda bunu halledebileceğini söylediler. Yasanın çıkması bekleniyor. Avni Aker kendi malımız olursa, oraya yatırım yapmaya değer. Ama kendi malımız olmazsa, belki maraton tribünündeki kolonları kaldırabiliriz. Kapasite olarak 20 bin kişilik kapasite yeterli Trabzonspor için. Dolduramadıktan sonra onu 50 bine çıkarsanız ne olur. Bilet sayısın arttıramadıktan sonra genişletsek ne olur.

AYYILDIZ
17.10.2007, 15:50
% 90 BİTTİ GİBİ
Stad konusunda büyük yol aldıklarını artık son aşamaya geldiklerini ifade eden Albayrak, "Bu iş % 90 bitti artık. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden yer tahsisi de çıktı mı artık stada kazmayı vuracağım. Kongre öncesi bu kazma vurulacak ve bu stadı Trabzonspor kazandıracağım. Bu benim sözüm ve ben verdiğim sözü ne pahasına olursa olsun yerine getiririm. Geçmişi asla kötüleyerek, günü kurtarmadık. Bugüne kadar tek bir söz söylemedim geçmişe dair. Biz yapacaklarımızla anılmak istiyoruz. Trabzonspor'un menfaatleri doğrultusunda her şeyi yapıyoruz" dedi.

A.Alper
18.10.2007, 03:40
Hangi iş %90 bitti?Prosedür kısmı mı yoksa inşai kısım mı?

Başkan yaptın gene reklamını.

Ayşe Aygün
18.10.2007, 11:29
Her Avniakare maça gidişte hiç fiziki yapısına bakmazdım aklıma bile gelmezdi. Beni ilgilendiren trubünlerin heycanı ve sahada oynana futboldu.Hiç modern stad olarak düşünmedim avniakeri zaten orası bizim zaten hep moderndi. zaten alınana galibiyetlerden sonra ordan yüzünde mutlu bir ifade ile çıkınca kim takardı duvarları betonları.Ama ger görki. ordan ne insanlar mutlu çıkıyo ne oyuncular.bir tek mutlu çıkan var oda başkan.demek ki o yılarca hep duvarlara betonlara zeminlere bakmış ne oynana oyuna nede trubunlere.yoksa neden tek hedefi sdat olsun.sen istersen dünyanın en modern sdatını yap içinde mutlu olmayan taraftar mutlu olmayan oyuncular varsa neye yarara bu projen senin başkan.çünkü biz mutlu değiliz.başarı olmadıkça iyi işler yapmadıkça bize en modern sdatıda yapsan pek önemi yok.

A.Alper
18.10.2007, 11:34
Ersen'den gelecek parayla artık stada bir iki koltuk ekleriz.

Faik Yılmaz
18.10.2007, 11:40
Ersen'den gelecek parayla artık stada bir iki koltuk ekleriz.

o para borcumuzun zekatına bile yetmiyor maalesef.....

sanatik
18.10.2007, 12:54
90 % bitti. Evet bunu biliyoruz biryerlerden. Mesela Ersen yerine gelecek oyuncu hatta 99 % bitmisdi ama o 1 % yokmu iste o bizi ersen martinin yerine baskasi gelmemesine kadar götürdü.

Ya stad meselesinde simdiye kadar yapdiginiz projenin hesabini kime vereceksiniz ? Kim dogru düzgün is yapdiginiz belirleyecek ? yoksa yine 99 % meselesinemi dönecek ? Bence dönecek diyorum cunkü gecmise bakarak ilerisini görmek gerekiyor ve gecmisde yapilanlar sizin bu stad meselesinin bir yeni rezillik olabilecegini gösteriyor. Haksiz cikarsam cikarim o benim meselem ama bunlara güvenemiyorum, ortaya cikacak staddada kimbilir ne sorunlar cikacak.

Yeni Stad ile ismi anilmasi isteyenlere duyurulur.

bytrabzonspor
18.10.2007, 14:21
Bu stadyumun olacağını hiç sanmıyorum arkadaşlar.

Mayls
18.10.2007, 18:53
90 % bitti. Evet bunu biliyoruz biryerlerden. Mesela Ersen yerine gelecek oyuncu hatta 99 % bitmisdi ama o 1 % yokmu iste o bizi ersen martinin yerine baskasi gelmemesine kadar götürdü.

Ya stad meselesinde simdiye kadar yapdiginiz projenin hesabini kime vereceksiniz ? Kim dogru düzgün is yapdiginiz belirleyecek ? yoksa yine 99 % meselesinemi dönecek ? Bence dönecek diyorum cunkü gecmise bakarak ilerisini görmek gerekiyor ve gecmisde yapilanlar sizin bu stad meselesinin bir yeni rezillik olabilecegini gösteriyor. Haksiz cikarsam cikarim o benim meselem ama bunlara güvenemiyorum, ortaya cikacak staddada kimbilir ne sorunlar cikacak.

Yeni Stad ile ismi anilmasi isteyenlere duyurulur.

:alkış::alkış::alkış:
Bu stadi o kadar cok isteyenler okusun. Arkadasin dedigi gibi bu yönetim hangi isi dogru dürüst yaptiki (Oyuncu pazarlamaktan baska) stadi yüzüne gözüne bulastirmasin.

tisan61
19.10.2007, 23:13
:sevinç:

buna inanın artık arkadaşlar sdat falan yok hepsi seçim için bir malzemeydi
iki yıl geçti hala tek olumlu bişe yok takımı satıp yiyor
şimdi yeni malzemeler arıyor kimse inanmasın
oy kullanacak üyeler akıllı olsun
bu kulübün artık fala şansı kalmadı batağa doğru gidiyoruz bu kulup bir nuri daha kaldırmaz

bu kadar utanmazlık olmaz iki yıl boyunca bir çivi çakmadı hala ısrar ediyor herşeyi yüzüne gözüne bulaştırdı yazmaya kalksak bitmez nerede nasıl ne yapması gerektiğini bilmiyor atıp tutuyor
YAPAMAZDA HANİ OLURSA İKİ GÜN SONRA ÇÖKER

Murat Hızal
20.10.2007, 13:27
Kayserin yapılan stadını gördüm dibim düştü.Açıkcası üzüldüm de Kayseri gibi futbol alakasızı bir kentde bu stadı yaptıranlar senelerce Trabzon'u neden hiç düşünmediler acaba.

Kaan Dilek
20.10.2007, 13:44
yani simdi bizim büyük baskan bu stadi yapacakmi?
ben sahsim adina inanmiyorum...
ama bizim stada ihtiyacimiz oldugu bir gercek,yapilacaksa bile ne olursa olsun en az 45 bin kisilik ve bir futbol stadyumu yapilmasi sart...

Koray
20.10.2007, 19:25
yani simdi bizim büyük baskan bu stadi yapacakmi?
ben sahsim adina inanmiyorum...
ama bizim stada ihtiyacimiz oldugu bir gercek,yapilacaksa bile ne olursa olsun en az 45 bin kisilik ve bir futbol stadyumu yapilmasi sart...

45 bin kişilik stada kim gelecek???

Kaan Dilek
20.10.2007, 19:47
45 bin kişilik stada kim gelecek???

böyle dangalak bir takim kurup orta siralara oynarsan kimse gelmez tabiki...
40 bin nüfuslu villarealin stadi her mac 35 binle full cekiyorsa sende adam gibi takim kurarsin(özlenen Trabzonsporu)ozaman 45 binde gelir 60 binde gelir...

zeleka
20.10.2007, 19:53
Bu Projeden Kapacagimizi Kapacagiz Ve Oyle Bu Klubu Terk Edecegiz , Imza Nuri Albayrak......

AYYILDIZ
20.10.2007, 19:59
''STADIN MÜJDESİNİ VERMEK İSTİYORUM''-
Albayrak, 2011 yılında yapılacak Gençlik Oyunları'nın Trabzon'u gözde bir kent yapacağını belirterek, ''Bunun için herkesin taşın altına elini sokması lazım. Şu anki stat mevcut haliyle Gençlik Oyunları'nı kaldıracak bir düzeyde değil. Ayrıca Trabzonspor gibi dünya markası olan bir kulübe yetmiyor. 24 saat yaşayacak bir stadın müjdesini vermek istiyorum. Başbakanımız ile görüşmelerimizde stat yeri tahsisinin son aşamada olduğunu söylemek istiyorum.''

Albayrak, benzin istasyonu projesinin de sonuçlandığını ve kulübe peşin olarak 15 milyon YTL gireceğini ve ileriki 10-15 yılda da 15 milyon ile 30 milyon YTL'lik gelir sağlanacağını kaydetti.

SEDER
20.10.2007, 21:22
yaa bu stadda koşu pisti varsa ben bu stada 1 lire vermezdim...arkadaşlar devletin yapmak zorunda olduğu stad için biz niye kaynaklarımızı veriyoruz malmıyız biz...gidip adam gibi bir futbol sahası yapalım..trabzona olimpiyat stadının ne işi var....o stadda maç mı izlenir yaaaa....

Samet Yildirim
20.10.2007, 21:42
böyle dangalak bir takim kurup orta siralara oynarsan kimse gelmez tabiki...
40 bin nüfuslu villarealin stadi her mac 35 binle full cekiyorsa sende adam gibi takim kurarsin(özlenen Trabzonsporu)ozaman 45 binde gelir 60 binde gelir...

yani aslinda sen bari bilmen lazim hem trabzon hemde stuttgarta yasiyorsun nedeni $u ALMANYA`da taraftarlar puan cetveline göre mi gelyior DORTMUND son 5 senesinde en berbat günlerini yasiyor ama ortalama 80.000 kisi geliyor..baska da sayabilirim...almanya 3.ligde olan takimlarin bazi taraftarlari bile 30.000 kisi felan oluyor yani..taraftar dedigin takim icin futbolcu icin felan gelmeeeeeezzzzzzz...TARAFTAR dedigin bordo-mavi rengi ve TS icin gelir..Benim Büyük Dedem derdiki bana "oglum TS yenilsede yensede üzülme o bordo-mavi rengi orda olmasindan keyif al derdi"...

Kaan Dilek
20.10.2007, 22:44
yani aslinda sen bari bilmen lazim hem trabzon hemde stuttgarta yasiyorsun nedeni $u ALMANYA`da taraftarlar puan cetveline göre mi gelyior DORTMUND son 5 senesinde en berbat günlerini yasiyor ama ortalama 80.000 kisi geliyor..baska da sayabilirim...almanya 3.ligde olan takimlarin bazi taraftarlari bile 30.000 kisi felan oluyor yani..taraftar dedigin takim icin futbolcu icin felan gelmeeeeeezzzzzzz...TARAFTAR dedigin bordo-mavi rengi ve TS icin gelir..Benim Büyük Dedem derdiki bana "oglum TS yenilsede yensede üzülme o bordo-mavi rengi orda olmasindan keyif al derdi"...

güzel kardesim türkiyedeki taraftar profil ilie almanyadaki taraftar profili ayri,almanyada insanlar mac sonucuna göre takimlarini desteklemiyor ama türkiyede ayri...
mesela Trabzonspordan bir misal takim basarisiz sonuc alinca heleki öyle kisir futbol oynayinca kendi sahasinda oynadigi maclarada fazla ilgi olmuyor neden peki?
almanyada gecen sene gladbach küme düstü,düsmeside ligin bir kac hafta bitmesine varken kesinlesti ama takimin taraftari kendi sahasinda oynadigi her macta stad full cekti,ligin son haftasinda ise macin bitis düdügü ile taraftarlar ayaga kalkip aglayarak takimi alkisladi,aynisi ingilterede shefield united macindada oldu...
sen simdik düsüne biliyormusun Trabzonsporun küme düsmesinde nelerin ola bilecegini (Allah korusun)?
Chelsea gecen sene Manu macinda manu'yu alkisladilar,türkiyedede galatasaray feneri alkislasinmi tartismasi cikti,peki ali samiyende neler oldu?Adamlar futbolu eglence haline getirmisler stres atmak icin maca gidiyorlar futbola bakis acilari bizimkisinden farkli...

tisan61
21.10.2007, 00:20
Bu Nurİ Bİ Nane Beceremez Hatta Bİraz Daha Bu Sdat İŞİyle UĞraŞirsa Avnİ Akerİde Alirlar Bİzden
Bu VatandaŞtan Kİmse BİŞe Beklemesİn

Öztürk Adem
21.10.2007, 00:39
hala daha bıtmedımı stad aaaaaaa

vse61
21.10.2007, 01:05
2 senede bi resim yaptıklrına göre bu nöri we ekibi 2000000 yıl sonra bu işi halleder..

aslında bence bu stad konusunda iyi çalışıyolar.. çünkü stad yapmak için ne lazım kazma kürek lazım.. takıma bol bol kazmayı da bu nedenle alıyolar.. bi tek kürek eksik onu da tamamlarlarsa bu iş tamamdır merak etmeyin..

zeleka
21.10.2007, 01:26
hala daha bıtmedımı stad aaaaaaa

yaa bu stadda koşu pisti varsa ben bu stada 1 lire vermezdim...arkadaşlar devletin yapmak zorunda olduğu stad için biz niye kaynaklarımızı veriyoruz malmıyız biz...gidip adam gibi bir futbol sahası yapalım..trabzona olimpiyat stadının ne işi var....o stadda maç mı izlenir yaaaa....

Bu Projeden Kapacagimizi Kapacagiz Ve Oyle Bu Klubu Terk Edecegiz , Imza Nuri Albayrak......

DEVLET BABA SAGOLSUN.... Turkiyenin her yerine yeni stad yaptiracak yapilmiyacak diye yerinde sayan kisiler malesef yapilacak hemde kosu pistli misli yapilacak galatasaraya nasil hibe ediliyorsa mal mulk toprak stad fenere nasil edildi ise kayseriye nasil ediliyorsa , bizede yapilacak................ anlayan anlar .
Nuri albayrakda bu insaatdan paralari kapmadan hic bir yere gitmiyecek bakin goreceksiniz saygilarimla...

Eren Uğur Ayar
22.10.2007, 21:10
Kayseri maçlarını ikinci yarı kadir has stadında oynıyacaklarmıs adamlar stadlarını yaptılar bitiriyolar bizim daha belli bir projemiz bile yok olcağınıda sanmıyorum Nur'nin hayatı hikaye..

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=14153&start=90

A.Alper
22.10.2007, 21:43
http://wowturkey.com/tr186/k_osmangul_DSC00366.jpg

Hocam arkadaşları yazmış forumda yeni tesisler diye.Lem pastırmacılar nereye tesis?Çayır orası :)

Samet Yildirim
24.10.2007, 19:28
http://www.ajansspor.com/resim/trabzon_stad_muzaffer_ermis.jpg
Trabzon'a stat müjdesi!

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı, Muzaffer Ermiş, yeni statla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, Trabzon'daki hukuki ve bürokratik süreci tamamlayıp, dosyayı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne takdim ettiklerini söyledi.

Teknik Direktör Ziya Doğan'ın istifasından sonra yeni teknik direktör arayışlarına başlayan Trabzonspor, hayata geçirmek istediği projeleri bir an önce başlatmak istiyor.

Trabzonspor Kulüp Başkanı Nuri Albayrak ve yönetim kurulunun yüz yılın projesi olarak nitelendirdiği yeni statla ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Başkan Yardımcısı Muzaffer Ermiş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Trabzon ve Trabzonspor'un geleceğini ilgilendiren yüz yılın projesi olarak nitelendirdikleri Trabzonspor Kültür, Turizm ve Spor Kompleksi ile ilgili olarak Trabzon'daki hukuki ve bürokratik süreci tamamladıklarını belirterek, "Dosyayı Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne takdim ettik. Milli Emlak Genel Müdürlüğü de gerekli işlemleri tamamladıktan sonra izinle ilgili kısmı tamamlayıp, bu konuda önemli bir aşama mesafe almış olacağız ve sürecin önemli bir kısmı tamamlanmış olacak. Çok kısa bir süre içinde kullanım hakkını elde etmiş olacağız" dedi.

Ermiş, hedeflerinin 2011 yılında yapılacak Avrupa Gençlik Olimpiyatları'na yeni stadı yetiştirme olduğunu sözlerine ekledi.

AJANSSPOR

Remzi
24.10.2007, 19:46
yahu olimpiyatlara yeni stadı neden biz yetiştiriyoruz!Devletin işi değilmi bu?
Ayrıca olimpiyatları Avni Akerde yapsınlar..15 günlük bi olimpiyat için TRabzonun geleceği yok edilemez..

AYYILDIZ
24.10.2007, 20:05
yahu olimpiyatlara yeni stadı neden biz yetiştiriyoruz!Devletin işi değilmi bu?
Ayrıca olimpiyatları Avni Akerde yapsınlar..15 günlük bi olimpiyat için TRabzonun geleceği yok edilemez..

Avniakerin yenilenmesi sart maratonda direklerden mac seyredilmiyor kalearkasi hem kucuk hemde ustu acik yeni stad projesi Trabzonspor icin sart sadece yapilacak stadda kosu pisti olmamali

Remzi
24.10.2007, 20:38
yazıda söylediğine göre olimpiyatlar için yapılacak stad..bu da demek oluyoki koşu pisti olacak:(
Avni akeri yenilesninler bize de adam gibi futbol stadı yapsınlar..Devletin yapacağı şeyi kendileri yapacak gibi göstererek oy kapmaya uğraşıyor.Utanmazlar..

orhan42
24.10.2007, 21:04
TürkiyeDeki stadyumların tasarımı hiç hoş değil.Şu koşu pisti olayı herşeyi berbad ediyor.Umarım yeni stadda bu koşu pisti işine girmezlerde adam akıllı bi futbol stadyumu yapılır.

TUNCAY HİÇYILMAZ
24.10.2007, 22:09
Ortada benim bildiğim bi stad de france örneği var bu stadda normalde koşu pisti var atletizim müsabakalrı yapılırken bu şekilde kullanılıyor , fakat futbol maçları yapılırken portatif tribünler yerlerine konuyo ve tribünlerde iyice sahaya yaklaşmış oluyo bence harika bi düşünce bizde bunu uygulayabiliriz çok maliyetli olucağını sanmam yapılması gereken koşu pistli haldeyken stad tribünler yüksek olucak bunu yapmak çokmu zor bana göre kesinlikel düşünülmesi gereken bi konu

TaraftaR
25.10.2007, 03:55
Kayserispor un stadi cok güzel olacak gibi görünüyor. Örnek alinmasi gereken bir stad. Avni Aker in yerine bu sekil bir stat pekala yapilabilir. Bir arkadasin dedigi gibi, 15-20 günlük bir olimpiyat icin Trabzon un gelecegi yok edilmesin.

Trabzonspor un stadi sehrin kalbinde olmali. Ille de sehir disina cikarmak istiyorlarsa Yomra ya da Akcaabat diyorum. Baska yere olmaz.

Ünyeli Murat
25.10.2007, 08:33
görünen oki mevcut yönetim yeni stad projesiyle iligili herhangi bir girişim yapmayacak...bence aralıktaki kongreyi beklemek daha mantıklı..yoksa burada yazmak boşa kürek çekmek demek...

sarman61
25.10.2007, 08:40
http://img262.imageshack.us/img262/9136/tssunum1copyra4.jpg
http://img340.imageshack.us/img340/3777/47119158cm6.jpg

Onaylanacak olan proje bu. Şimdi burası Trabzonspor Park oluyor galiba. Trabzonsporun geleceği anlamına gelen bir proje. Trabzonsporun gelir kaynaklarına bakıyorum da yok yok. Nuri Albayrak bu işi yapacak anlaşıldı. Hadi hayırlı olsun. Allah tamamını erdirir inşallah.

Faik Yılmaz
25.10.2007, 08:48
bu resmi en az 100 defa koydular buraya

resmi görmekten gına geldi......birazda icraat görsek....

ahmettt
25.10.2007, 09:35
icraat icraat bekliyoruz. Laf ın bittiği yerdeyiz. Kazma Kasımda vurulacak denmişti. kaldı 1 hafta bakalım.

Faik Yılmaz
25.10.2007, 10:07
icraat icraat bekliyoruz. Laf ın bittiği yerdeyiz. Kazma Kasımda vurulacak denmişti. kaldı 1 hafta bakalım.

geçen sene ekimdede vurulacaktı....

şubattada vurulacaktı....

nisandada vurulacaktı.....

başları sıkışınca hemen resmi tekrar tekrar önümüze seriyorlar...

LazAnisT
25.10.2007, 11:33
Faik sen sahilden biraz yukarıda kalıyorsun belki başlamışlardırda senin haberin yok:)

Faik Yılmaz
25.10.2007, 11:39
Abey geçenlerde akçaabat tarafına doğru yürüyüşe geçtim....

Bir iş makinesi gördüm akyazıda heyecanlandım acaba dedim başladılarmı.... Sonra yol çalışması için geldiğini anladım hevesim kursağımda kaldı..... :)

Abey o kadar büyükkü proje değil benim olduğum yerden uzaydan bile görünür merak etme....

tabi yapılırsa :)

Fatih
25.10.2007, 13:54
seçim öncesine attılar ki başkan olursam yaparım demek istiyo

tisan61
26.10.2007, 23:41
beyler bi fikrim var
herkes her akyazıdan geçerken denize bi taş atsın
böylelikle belki 100 sene sonra deniz doldurma işi bitmiş olur
AMA TAŞ ATMAYI KİMSE UNUTMASIN

fındıkoğlu
27.10.2007, 01:31
aylardır bu başlığa hiç bakmadım ama görünen oki herşey aynı resimden öteye gidememişiz malesef:(

Nuray
27.10.2007, 01:55
aylardır bu başlığa hiç bakmadım ama görünen oki herşey aynı resimden öteye gidememişiz malesef:(
aynen yahu :confused:

Cem Balcı
27.10.2007, 10:56
hala bi icraat yok.

AKSOY_61
27.10.2007, 12:34
yahu nedir şu koşu pisti merakı yaaaa.
arkadaş yapmayın şu koşu pistini.

taraftar sahaya ne kadar yakınsa bizim için o kadar iyi.
kale arkasına baksanıza taraftarla saha arasında 500 metre var.
bu stadı böyle yapacaksak avni akeri niye yıkıyoruz

10 yılda bir olimpik etkinlik yapılcak diye neden her hafta rakip takıma yapacağımız
baskıyı en önemlisi takımımıza yapacağımız gazı engelliyoruz.kadınköydeki gibi bi stad istiyoruz

projedeki stadın istanbuldaki olimpiyat stadından ne farkı var.?
futbol sahasından başka herşeye benziyo.mübarek formula pisti sanki

http://www.besyoclub.com/teknoloji/stadyum_img/allianz/allianzsaha-ici_sm.jpg

mesela bu stadla, projedeki stadın atmosferi takıma sağlanacak yararı aynımı olur?

orhan42
27.10.2007, 13:27
allah aşkına safkan futbol stadyumu yapsınlar....ben konyalıyım.ama trabzonlu kardeşlerimizin nasıl ateşli insanlar oldukalrını iyi bilirim.tribünler sahaya ne kadar yakın olursa rakip takımlar için stadımız çekilmez bir hal alır.koşu pistli stada hayırrrr.

orhan42
27.10.2007, 13:27
allah aşkına safkan futbol stadyumu yapsınlar....ben konyalıyım.ama trabzonlu kardeşlerimizin nasıl ateşli insanlar oldukalrını iyi bilirim.tribünler sahaya ne kadar yakın olursa rakip takımlar için stadımız çekilmez bir hal alır.koşu pistli stada hayırrrr.

SEDER
28.10.2007, 02:13
beyler bi fikrim var
herkes her akyazıdan geçerken denize bi taş atsın
böylelikle belki 100 sene sonra deniz doldurma işi bitmiş olur
AMA TAŞ ATMAYI KİMSE UNUTMASIN

:):):):):) güzel fikir kardeşşş....

tswonder
28.10.2007, 11:50
Bence de kosu pistli stat olacagina olmasin daha iyi... Israr edilirse protesto edilmeli, tepki koyulmali..

Faik Yılmaz
28.10.2007, 14:58
burdan yönetime attığımız taşlarla dolgu işini hallettik neredeyse ama yönetimde hala tık yok....

Başkanın tek ümidi Sayın Başbakanın himmetine kalmış.... Takımı siyasetin içine dibine kadar sokacaklar sonra bunları söyleyenleride güzxelim klübümüze siyaset karıştırıyorlar deyip karalamaya çalışacaklar....

Ahmet Karadeniz
28.10.2007, 19:35
yaa allahh askınaaa bıktımm bu mevzulardannn bu kişilerr trabzonspora layik stad yapcakları yokkk bu olayaaa tepki gosterelimm bu konuyu kapatalımmmm...

İHSAN
28.10.2007, 21:27
Abi koşu pistli stad konusunda, konyanınn bayağı sıkıntısı vardır.....bizimkinden de uzak :D

Cem Balcı
28.10.2007, 23:03
fason proje dicek başka bişi yok :D

Osman Yavuz
28.10.2007, 23:16
Ergun Ata'nın yazdığına göre bir Trabzon milletvekili stad yapılacakmış demiş ama Nuri yeniden başkan seçilirse.Böyle bir zihniyet olur mu ya.Sanki stadı Nuri kendi için yapıcak.

TaraftaR
29.10.2007, 06:26
Abi koşu pistli stad konusunda, konyanınn bayağı sıkıntısı vardır.....bizimkinden de uzak :D

O da dogru... Hatta kosu pistine ek olarak bisiklet pisti de var :-)

Cem Balcı
29.10.2007, 11:11
galiba 2. bi sansiro dikecekler.bi yapsalarda görsek:D

Mayls
29.10.2007, 11:22
Ergun Ata'nın yazdığına göre bir Trabzon milletvekili stad yapılacakmış demiş ama Nuri yeniden başkan seçilirse.Böyle bir zihniyet olur mu ya.Sanki stadı Nuri kendi için yapıcak.
Bende okudum o yaziyi hatta milletvekili "Secmenler iyi düsünsün kimi sececeklerini NA yoksa stadda yok" demisti.

Bilmedikleri Trabzonspor'un onlarin stadina kalacak kadar kücük bir camia olmadigidir.

Faik Yılmaz
29.10.2007, 12:00
takımda siyset yok diyenlere ilanen duyurulur...

sırf bu neden bile Albayrağın tekrar seçilmemesi için tererde artar bile....

Mayls
29.10.2007, 14:20
takımda siyset yok diyenlere ilanen duyurulur...

sırf bu neden bile Albayrağın tekrar seçilmemesi için tererde artar bile....
Sahsen ben Albayrak taraftari olsam bile Milletin bir vekilinin (!) yaptigi bu tür bir aciklamadan sonra sececegim olsada secmem bu hortumcuyu.

lazziyo61
29.10.2007, 15:47
mevcut yönetim çok yanlış yapmış olsa da bu proje gerçekten harika,inşallah bunu bari becerirler de gelecekte iyi hatırlanırlar.ama Aralıkta bence bunlar gider de yerine kim gelir orası muallak...Allah sonumuzu hayır etsin...

Cem Balcı
29.10.2007, 15:50
amiinn amiinnn.ama stadyum işi biraz yaş:D

lazziyo61
29.10.2007, 15:58
ya tek umudum 2011 de olimpiyatlar var.Trabzonda yapılacak.belki onun için bir an önce yetiştirebilirler.bu stad Trabzon'a çok yakışacak bence...

İskender
29.10.2007, 16:11
Bir il düşünün en çok vergi veren kuruluşu o ilin futbol takımı...
Trabzonspor başkanı ve yöneticileri bu kim olursa olsun bir an önce hem futbol stadyumu hemde diğer sosyal yanlarıyla şehre uygun bir stat yapmalılar...
Bu sadece futbol takımının değil şehrinde ihtiyacıdır...

FiN4LShare
29.10.2007, 16:48
İnşallah bu proje gercekleşir

Ama stad kapasıtesı daha fazla olması gerekmezmi ?

LazAnisT
30.10.2007, 11:24
Trabzonun yıllardır süre gelen bir büyük şehir hayali vardır.Şu anki şartlarda şehir nüfüsunun yetersizliğinden dolayı bu imkansız gibi bir şeydir.Bunun için yapmamız gereken tek şey vardır oda stadyumu Araklı tarafına bir yere yapıp Bu ilçelerin Trabzonla birleşmesini sağlamalıyız.Akçaabatla Trabzon zaten birleşmiştir onun için bu stat Trabzonun geleceği için Araklı taraflarına biryerlere yapılmalıdır.Eğer Başkanımızın gerçekten hükümette lobisi kuvvetliyse Trabzon şehrinin geleceği için bu projeyi kabul ettirsin.Şahsım adına başkan adayı olduğu sürece oyumu ona vererim.

Murat'
30.10.2007, 13:02
ben açıkçası tadın öyle şehirden çok uzaklarda yapılması taraftarı değilim...çünkü trabzonda ulaşım tam bir sorun....hüseyin avni aker stadyumu benim evime tam 25 dakika yaya olarak.....düşünsenize stadyumun akyazıya veya dediğin gibi bir ilçeye yapıldığını.....trabzonda zaten ulaşım sorunu var...eğer stadyum şehirden uzak yapılacaksa ulaşım sounu da bi şekilde halledilmeli

Mayls
30.10.2007, 14:59
ben açıkçası tadın öyle şehirden çok uzaklarda yapılması taraftarı değilim...çünkü trabzonda ulaşım tam bir sorun....hüseyin avni aker stadyumu benim evime tam 25 dakika yaya olarak.....düşünsenize stadyumun akyazıya veya dediğin gibi bir ilçeye yapıldığını.....trabzonda zaten ulaşım sorunu var...eğer stadyum şehirden uzak yapılacaksa ulaşım sounu da bi şekilde halledilmeli
Ulasimi kimse düsünmez ama bu proje yapilacaksa (Kongreye kadar baslanirsa bitirilecektir, insallah baslanmaz) oraya kadar tramvay yada ucuza sehir merkezinden oraya otobüs seferleri yapilmalidir. Projede yanilmiyorsam otogarda vardi. Ne bilim 1 YTL'ye sehir merkezinden stada gidilebilir mesela. Yada bileti olan beles götürülür.

LazAnisT
30.10.2007, 15:35
ben açıkçası tadın öyle şehirden çok uzaklarda yapılması taraftarı değilim...çünkü trabzonda ulaşım tam bir sorun....hüseyin avni aker stadyumu benim evime tam 25 dakika yaya olarak.....düşünsenize stadyumun akyazıya veya dediğin gibi bir ilçeye yapıldığını.....trabzonda zaten ulaşım sorunu var...eğer stadyum şehirden uzak yapılacaksa ulaşım sounu da bi şekilde halledilmeliBursanın etrafı örümcek ağı gibi metroyla örülüyor.Biz örümcek ağı istemiyoruz sahilden yapılacak bir metro bu sorunu kolayca çözer.

Samet Yildirim
30.10.2007, 22:51
Stad Projesi ile ilgili son gelismeler...

Trabzonspor'un Akyazı projesi ile ilgili 660 dönümlük arazi Milli Emlak Genel Müdür Müstesar ve bakananın imzasından cıkarak Trabzonspor'a tahsis edilmek üzere Trabzon defterdarlıgına göndererek tahsisin defterdarlık tarafından yapılacagı bildirildi.

İşte Proje :
http://www.taraftar61.com/tsada1.jpg

http://www.taraftar61.com/haberdetay.asp?id=87

KUTADGU
31.10.2007, 20:25
Trabzonspor'un Akyazı projesi ile ilgili 660 dönümlük arazi Milli Emlak Genel Müdür Müstesar ve bakananın imzasından cıkarak Trabzonspor'a tahsis edilmek üzere Trabzon defterdarlıgına göndererek tahsisin defterdarlık tarafından yapılacagı bildirildi.

İşte Proje :

Yahu senin patron ne diyor bu işe...

Remzi
31.10.2007, 20:33
yahu son projede stad herhangi bir sel, deprem esnasında kopar yüzer gider:D

Acaba bi kaç güne kalmaz yenilerini görebilirmiyiz..denizin ortasında ada falan:D

Samet Yildirim
31.10.2007, 22:15
Yahu senin patron ne diyor bu işe...

1.- patronla ne alaksi var...
2.- cokdan beri göremedim ve sormadim da...

Koray
31.10.2007, 22:36
1.- patronla ne alaksi var...
2.- cokdan beri göremedim ve sormadim da...

:D
:D.....

Samet Yildirim
31.10.2007, 22:52
:D.....

niye güldün ki onu söylede bende biliyim

Samet Yildirim
31.10.2007, 23:08
yahu son projede stad herhangi bir sel, deprem esnasında kopar yüzer gider:D

Acaba bi kaç güne kalmaz yenilerini görebilirmiyiz..denizin ortasında ada falan:D

ayni proje hic fark yok

Cem Balcı
31.10.2007, 23:38
herzaman diyorum fason proje fasooonn:D

Remzi
31.10.2007, 23:41

ayni proje hic fark yok

Proje Aynı gibi görünse de aradaki farklılıklar azımsanmayacak kadar büyük...Zaten uçuk bi proje daha da abartılarak ada şekline sokulmuş..

2 Resim arasındaki farkı bulmayı becerebilirsin heralde:)

Cem Balcı
31.10.2007, 23:57

Proje Aynı gibi görünse de aradaki farklılıklar azımsanmayacak kadar büyük...Zaten uçuk bi proje daha da abartılarak ada şekline sokulmuş..

2 Resim arasındaki farkı bulmayı becerebilirsin heralde:)

waaaaooovvv gözlerim kamaştııı.ama nedense hep böyle resimlerine bakıyoruz daha bi icraat göremedik.:D

Samet Yildirim
01.11.2007, 11:52
sonucta ayni proje sadece iki resimden birisinde hata var...

Murat'
01.11.2007, 11:58
vay trabzonspor adası bu...gemiyede benziyor yaaa

Gamze
01.11.2007, 12:08
sonucta ayni proje sadece iki resimden birisinde hata var...

Böylesi ince ayarlanmış bir hata olduğunu düşünmüyorsun her halde.İkinci resme bir bak,bütün yollar her şey ayarlı.Resmen adaya çevirmişler.

Ey gidi,zamanında ben bu oylamada evet oyu vermiştim.Bu bir itiraftır.

Samet Yildirim
01.11.2007, 12:09
Böylesi ince ayarlanmış bir hata olduğunu düşünmüyorsun her halde.İkinci resme bir bak,bütün yollar her şey ayarlı.Resmen adaya çevirmişler.

Ey gidi,zamanında ben bu oylamada evet oyu vermiştim.Bu bir itiraftır.

hehe:Dbende evet oy vermistim:D neyse bosver bakalim artik....ne olacak olmayacak...zaman herzaman cözümdür;)

Erkut Ay
01.11.2007, 12:14
resimle kandırıyorlar milleti Allah bilir o resimdede hata vardır:)bana faydası olmayan resmi evinin duvarına assın.......

Remzi
01.11.2007, 14:59
bende itiraf edeyim..ankete ben de evet oyu vermiştim:(

Samet Yildirim
01.11.2007, 15:53
Trabzon Valisi Nuri Okutan müzemizi gezerken stad aciklamasi...

Yeni stat projesinin çok önemli olduğunu da vurgulayan Okutan, “Projeyi hayata geçirmek için Trabzon’daki işleri bitirme aşamasına geldik. Bir protokol imzalayacağız” açıklamasında bulundu.

Samet Yildirim
01.11.2007, 16:42
AKYAZI ACIKLAMASI

Ermiş Haber61'e konuştu

Haber61.net olarak Kıyı projesi ile ilgili Trabzonspor Başkan Yardımcısı Muzaffer Ermiş'in görüşlerini aldık.

Haber61.net olarak Kıyı projesi ile ilgili Trabzonspor Başkan Yardımcısı Muzaffer Ermiş'in görüşlerini aldık.

Trabzonspor'un Akyazı Beldesi'nde yaptırmayı planladığı yeni stat projesi Milli Emlak Müdürlüğü tarafında onaylandı.

Projenin Trabzon ayağı da bürokratlar tarafından sonlandırıldı. Geçici inşaat izni alan Bordo Mavili yönetim şimdi TBMM'den kıyı kanunda yapılması planlanan değişikliği bekliyor. Bordo Mavili yönetim Akyazı'da ki tesis için hazırlanacak projeyi Bayındırlık Bakanlğı'na sunduktan sonra proje hayata geçirilecek…

Kıyı Projesi ile ilgili olarak Trabzonspor Başkan Yardımcısı Muzaffer Ermiş ile kısa bir söyleşi yaptık. İşte Muzaffer Ermiş'in haber61.net'e yaptığı açıklamalar…

Geçtiğimiz hafta proje ile ilgili olarak Trabzon'da yapılması gereken bürokratik çalışmaları tamamladıklarını söyleyen Trabzonspor Başkan Yardımcısı Muzaffer Ermiş, “Proje ile ilgili dosyayı Ankara'ya giderek Milli Emlak Müdürüne bizzat kendim teslim ettim. Götürdüğüm dosya kontrol edildi ve eksikleri olmadığı görüldü. Tahsisin başlangıç noktasında ki yazışmaların bir ayağını da tamamlamak üzere Mali Bakanlığı Milli Emlak Müdürlüğü Genel Müdürlüğünce tahsisle ilgili yazı Trabzon valiliğine ulaştırıldı. Trabzon Valiliğinde 2886 ihale şartnamesi gereğince yapılacak bazı işler var. Bu işlemler yaklaşık 20 günlük bir süreci kapsayacak, bu süreçten sonrada tekrar Trabzon'daki ikinci ayak tamamlanıp Ankara'ya gönderilecek. Böylece Akyazı sahilindeki 660 bin metre karelik bir alanın tapusunu ve kullanım hakkını teslim almış olacağız” dedi.

Kullanım hakkının Bakanlıkla ilgisi olmadığını ve sadece Maliye Bakanlığı'nın uhdesinde olan bir kullanım hakkı olduğunu belirten Ermiş, “Bakanlarla ilgili olan konu şudur; Mevcut alanda bizim Kroze Liman Kanunu'ndan hareketle ön tahsis alma çalışmalarımızdır bunlar. Diğer tarafa gelince Kroze Liman Kanunu'nda kültür, sosyal ve turizm tesislerini yapabiliyorsunuz ama spor tesislerini yapmanız mümkün değil. Dolayısı ile kıyı kenar kanunlarında küçük bir istisnai hüküm getirmek sureti ile futbol kompleksi, yani spor komplekslerini ilave etmek mümkün olacaktır. Bu konuda edindiğimiz bilgiye göre kıyı kanunda yapılacak olan değişiklikle ilgili çalışmalar başlamıştır ve en kısa zamanda da bitmiş olacaktır. Sayın Başbakanımız bu konuda bize ciddi bir şekilde destek veriyor ve ilgileniyor. Trabzon'daki ikinci ayağı tamamladığımızda Ankara'dan en kısa zamanda kullanım hakkını alacağız. Bu konu ile ilgili Sayın Başbakanımız, Başkan Nuri Albayrak'ı çağırarak Ekim ayı içerisinde bir görüşme yapmıştır. Başbakan süreci takip etmektedir” diye konuştu.

E. Neslihan SAĞIR / haber61.net

Kaynak: http://www.haber61.net/images/news_source/10.jpg

Mustafa AYDIN
01.11.2007, 18:13
Bu iş olacakmı dersiniz acaba ? her gün yeni bir gelişme yaşanıyo.

ayvaz
01.11.2007, 18:51
ben ce resim olarak süper koskoca kompleks çok güzel hazırlanmış ama saha ile tribün arasında boşluk olmamalıydıı

Gerçekleşirmi derseniz bunlar yapamaz nedenmi çünkü bunlar verdikleri yıldız sözlerini yıldızlarımızı satarak yaptılar. evet stadıda ancak Avni Aker i yıkarak yerine getiririler.
inşallah gelen yönetim yapar bun projeyi

canbakal
01.11.2007, 19:52
güzel bir proje ama olacapını sanmıyorum bizim bu kadar borcumuz varken biz gidip stat yapmayı planlıyoruz biz ilk önce takımı bir düzeltelim bence

EyüpKILIÇ61
01.11.2007, 20:31
Yeni resim var mı diye girip bakmıştım :) aylık çıkıyor herhalde bu proje resimleri bu ayın ki çıkmadı herhalde :D

atabaş
01.11.2007, 21:37
ya eyüpcan yeni projeleri lokman usta ile cizmeye başladık en kısa zamanda halkımıza sunacağız:)
bu arada imzan güzel sonuna kadar arkandayım kankii

Cem Balcı
03.11.2007, 19:27
güzel bir proje ama olacapını sanmıyorum bizim bu kadar borcumuz varken biz gidip stat yapmayı planlıyoruz biz ilk önce takımı bir düzeltelim bence

katılıyorum :alkış:

Cem Balcı
03.11.2007, 19:28
en azından henüz stadyumun aciliyeti yok takım zor günler yaşarken...stadyum yapılırsa takımın şampiyon olcak hali yok önce takım...

Harun_ayar_ts
03.11.2007, 19:35
İnsallah güzel bir stad yaparız

KUTADGU
03.11.2007, 19:39
en azından henüz stadyumun aciliyeti yok takım zor günler yaşarken...stadyum yapılırsa takımın şampiyon olcak hali yok önce takım...

denge, denge.......(İkisinden de doğru adımlar lazım)

ama bu dengesizlerden denge beklemek gibi bir yanılgının içine düşürüldük ki. Vay halimize...

Bu arada ben Hayır oyu kullandım. Bu bir iftihardır.... :):):)

lazooo28
04.11.2007, 22:32
STAT KONUSU
2011 Avrupa Gençlik Yaz Festivali’nin Trabzon’da yapılacağını dile getiren Albayrak, şöyle konuştu:
"2011 yılında kentimiz dünyanın gözde yerlerinden biri olacak. Bunun için de herkesin taşın altına elini koyması gerekir. Şu anki stadımız mevcut haliyle bu organizasyonu kaldırabilecek düzeyde değil. Ayrıca Trabzonspor gibi dünya markası bir kulübe de bu stat yakışmıyor. Göreve geldiğimizde verdiğimiz sözlerden biri olan, kulübü dünya markası yapacak ve 24 saat bütün donatılarıyla yaşayacak bir stadın müjdesini buradan vermek istiyorum. Sayın başbakanımızla yaptığımız görüşmelerde son aşamaya geldik ve önümüzdeki günlerde stadımızın tahsisini yaparak, çalışmalara başlayacağız."

Remzi
04.11.2007, 22:42
"2011 yılında kentimiz dünyanın gözde yerlerinden biri olacak. Bunun için de herkesin taşın altına elini koyması gerekir. Şu anki stadımız mevcut haliyle bu organizasyonu kaldırabilecek düzeyde değil.

yahu ben anlamıyorum.Bu organizasyonu TRabzonspormu üstlendi.Neden olimpiyatlar için stadı biz yapıyoruz..devletin işi değil mi bu?Tam terside olabiir devlet yapacak stadı olimpiyatlar için nuri ben yaptım diye böbürlenece...

Cafer KILIÇSOY
05.11.2007, 20:26
Eğer stad olimpik bir stad olacaksa hiç heveslenmeyin, Avni Akeri mumla ararsınız. Olimpik statda maç seyretmek Erdoğdudan Avni Akere bakmak gibi birşey. Örnek olimpiyat stadı. Tribünle stad arasına bir stat daha rahatlıkla yapılır.

Onun için biz koşu pisti olmayan sadece futbol oynamak için kullanılacak bir stat istiyoruz.

Koşmak isteyen Avni Akere, sabahtan akşama kadar koşsunlar, meydan geniş

TEKİN
05.11.2007, 21:15
Arkadaşlar ben prolenin genelini beğendim ama stad tek başına olmalıydı yani olimpik stad pek hoşuma gitmedi açıkcası.Şöyle üstü kapanabilen 30 bin kişilik bir stad sadece futbol için.Malum memleket bol yağışlı.Nasıl güzel olmaz mı?

Samet Türkmen
06.11.2007, 00:16
2011'de Trabzon gözde şehir falan olmayacak.Bu kadar heveslenmeye gerek yok.Hem bu bağlamda hemde olimpik stad olacağından bu projeye karşıyım. Sadece futbol stadı olursa tamam.
Şu an bu stad projesi bir ütopya olmaktan ileri gitmiyor bence.(sadece futbol amaçlı stad)

1461
06.11.2007, 00:26
Hiç bir şeyi doğru dürüst yapamıyacakmıyız.
Ne gereği var olimpiyat stadına, ama belki ilerde kapasite arttırmak gerekirse, (inönüde olduğu gibi) maraton kısmı iptal edilerek yerine tribün yapılır;)

Samet Türkmen
06.11.2007, 00:32
Aman o daha beter.Orayı düzelt burayı sahaya yakınlaştır derken terliksi hayvana benzeyen garip bir yapı çıkıyor ortaya :)

denizgrsy
06.11.2007, 00:33
bizim stad olayını şuna benzetiyorum artık ;

belediyeler tüm yıl yatarlar bi icraat yok sadece laf ama yerel seçime 5/6 ay kala her yer kazılır,asvaltlar atılır,kaldırımlar sökülür tekrar yenileri yapılır...vs...

şimdi bu başkanın yaptığıda aynı hesap,yok efendim proje için şu firma inceleme yaptı,yok efendim yer ayarlıyoruz,yok efendim kanun çıkacak...vs...baktı seçimler yaklaştı ,şimdide ''çağdaş bir stadyumun'' müjdesini veriyor :)

ya bırakın bu işleri,komiksiniz komik...lanet olsun stadında senin olsun paranda,yıldızında :) hele bi sağ selamet bi git rahat ver , başka bi şe istemez

Ayşe Aygün
06.11.2007, 09:15
Ellerinde sadece bir stad maketi var.sürekli onun üzerinden konuşuyolar.nereye gitseler bu maketi götürüyolar.Başbakan erdoğanın sözlerinin çarpıtıldığını ileri süern özak,başbakan stadı yapacağız demedi.Hukiki zemin oluşmsı halinde yardımcı olacağız dedi.Maliye bakanlığının yapma izni vermesi çok şey ifade etmez.Hukiki alt yapı tamamlanmadan olmaz.

Bayındırlık ve İskan bakanı böyle bir açıklama yapıyosa demeki ki bu stadyum işide fiyasko.Nurinin altaması oyalamsı sadece

Burçak
06.11.2007, 09:57
olimpik statlardan nefret ediyorum

ismail tüfekçi
06.11.2007, 11:15
ahmet suat özyazıcı bile yönetim bu sıdadı yapsın takım ligi isterse 12 ci bitirsin diye açıklama yaptı ysa demek bu sıdad bizim için çok önemlidr yönetime destek olmak lazım bakın yeni oluşuma hiç inandırıcı değiller

Erkut Ay
06.11.2007, 11:25
ne stadı kardeşim madem biryerlerinde stad yapacak kadar imkanı vardı 50 milyon ytl borca nasıl soktu kulübü o hiç yapacağını sanmadığım stadı zaten yapmasın Trabzonsporun geleceği için o 50 milyon ytl yi temizlesin yalnışmı.........

Samet Türkmen
06.11.2007, 11:47
Yav adam futbolcu alamıyoır parasızlıktan biz staddan bahsediyoruz.Kulübün kendi imkanlarıyla stad zor

denizgrsy
06.11.2007, 11:51
Yav daha elle tutulur bi transfer yapmadan üstelik yıldızları satarak 50 Milyon YTL borç açıkladı,bi de stad işine girerse kulübü mütahitlere satar artık ! aman aman kalsın kardeşim

Samet Türkmen
06.11.2007, 11:53
Bizim Trabzon'un işadamları boyuna istanbul kulüplerine çalışıyor.Hiç gelip Trabzonspor'a doğru dürüst maddi destek yaptılar mı?Madem çok seviyorlar memleketlerini bunu göstersinler.Gelsin kulübü alsın kalkındırsın isterlerse.Ama nerdeee !! Onlara veeer gs'yi,fb'yi onlar için hayatlarını adasınlar

Erkut Ay
06.11.2007, 12:02
az değil 50 milyon ytl bu madem bu kadar imkanın vardı bu kadar borca nasıl soktun kulübü diye sormazlarmı o stad yapılsa bile en büyük bedelini Trabzonspor çekecek Allah korusun 150 milyon ytl yaparmı yapar bıraksınlar stad işini kulübün bir an önce borcunu temizlesinler ........

comandante
06.11.2007, 12:03
Arkadaslar merhaba. Stad konusunda kapasiteden cok daha onemli olan yapiyi belirtmek icin bir ornek vermek istiyorum. Portekiz'in Porto kentinde olan ve Boavista takiminin maclarina ev sahipligi yapan Estádio do Bessa XXI stadi. Bu stad 28.263 kisi kapasiteli. Stad'in sahaya yakinligi ve tribunlerin dikligi bu stadin en onemligi ozelligi. Zaten stadin dikligi goren bircok kiside kapasitenin oldugundan fazla sanilmasina sebep oluyor. Trabsonspor'a cok yakisirdi bu stad. Iste resimler.

http://www.nrk.no/img/372534.jpeg

http://www.stadiumguide.com/bessa3.jpg

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/Under21/384578_BIGLANDSCAPE.jpg

http://portalremate.net/image.php?image=imgcont/estadioboavista.jpg&max_width=150

http://i.cnn.net/cnn/interactive/world/0406/gallery.eurostadiums/gallery.bessa.afp.jpg

http://www.boavistafc.pt/imgs/estadio/Pagina1.jpg

Samet Türkmen
06.11.2007, 12:17
Commandante bizim zaten bu konuda vermediğimiz stad örneği kalmadı :)

LazAnisT
06.11.2007, 14:48
Olimpiyatlar hesabına Trabzona istanbuldaki olimpiyat stadı tarzında bir stad yapılırsa çok üzülürüm.

Yapılacak stadın ki (umudum hiç olmadı)Futbol için yapılması gerekir ve 25-30 bin kişilik kapatiseden fazla olmaması gerekir.

Koray
06.11.2007, 15:42
Özak: stat projesinde umudu yok
06 Kasım 2007 / 15:05
Mollamehmetoğlu, Bakan Özak'ın akyazı projesinden umudu olmadığını kaleme aldı.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu, “Bakan Özak, Akyazı Stadyumu projesinden umutlu değil” diye yazı kaleme aldı.

Mollamehmetoğlu, bu yazısında Bakan Özak'ın Akyazı projesiyle ilgili düşünceleri yanında, Trabzonspor yönetiminin hangi konularda başarısız gördü.

İşte Mollamehmetoğlu'nun kaleminden çok çarpıcı tespitler:

Geçen cumartesi yapılan “Trabzon'un Sorunları ve Çözüm Yolları Toplantısı”nın en ilginç bölümlerinden birini, Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak'ın gündeme getirdiği ve kamuoyunda değişik tepkilere yol açan Akyazı Projesi oluşturdu. Aslında Akyazı Maketi demek daha doğru.

Çünkü olay Trabzonspor'u aşan, tüm Trabzon'u kucaklaması gereken büyük bir proje. Dolayısıyla Trabzon kamuoyunun bu kadar önemli bir konuda en azından büyük bir çoğunlukla ortak bir düşüncede birleşmesi gerekir.

Birçok çevre Albayrak'ı, kafasındaki düşünceleri kamuoyu ile paylaşmaya çağırdı. Olayın tartışılması için toplantılar düzenlenmesi istendi. Ama bugüne kadar ne yazık ki bu istemler yaşam bulmadı.

Şu anda Trabzon kamuoyu ikiye bölünmüş durumda. Bir kısmı Albayrak'ın önerisini destekliyor. Yani Akyazı Koyu'nun doldurularak buraya stadyum dahil çeşitli tesisler yapılmasını istiyor.

Daha büyük kesim ise, Avni Aker'in yerine ya modern bir stadyum yapılması ya da modernize edilmesini savunuyor. Akyazı olayının özellikle ekonomik açıdan bir macera olacağını belirtiyor.

ÜÇ BAŞARISIZLIK

Tartışma, Cumartesi günkü toplantının gündemine geldi. Akyazı'da böyle bir proje gerçekleştirmenin çok büyük maliyetleri olacağı, birçok hukuki sorunun ortaya çıkacağı, Trabzon'un ve Trabzonspor'un bir maceraya sürüklenebileceği uyarıları gündeme taşındı. Bakan Özak'ın ve tabi ki hükümetin bu konuda ne düşündüğü soruldu.

Trabzonspor yönetiminin göreve gelirken üç konuda başarı sözü verdiğini söyledi Özak: Şampiyonluk, yıldız futbolcu ve stadyum.
Ancak ilk ikisinde başarısız olduğunu, şampiyonluk mücadelesi bile yapamadığını, yıldız futbolcu transferinde ise eldeki yıldızların korunamadığı bir sürecin yaşandığını anımsattı.
Yönetimin üçüncü iddiası stadyumda ise bir çok belirsizliğin bulunduğundan sözetti Özak, Yönetimin daha önce Avni Aker üzerinden bir projeyi gündeme getirdiğini, ancak daha sonra Akyazı olayının ortaya çıktığını anımsattı.

BAŞBAKAN'IN SÖZÜ
Başbakan'ın 20 Temmuz'da Trabzon mitingi sırasında destek sözünün, “Başbakan stadyum projesinin arkasında” biçiminde sunulmasının doğru olmadığını vurguladı.
Özak, Maliye Bakanlığı'nın, dolgu alanının tahsisi konusunda olumlu karar vermesinin çok şey ifade etmediğini, bu bölgeyle ve projeyle ilgili birçok hukuki sorunun ortaya çıkabileceğini, mahkemelerin bu tür davalarla dolu dolduğunu anımsattı.
Spor kompleksi olarak tahsis edilecek yerin başka amaçlarla kullanılmasının ciddi sıkıntılar yaratabileceği uyarısında bulundu. Bu uyarıyla, hem Avni Aker'in devir şartına atıfta bulundu, hem de Akyazı'da yapılabilecek çeşitli tesislerin kullanımını gündeme getirdi.

PARA NEREDE?
Ama Özak'ın canını sıkan en önemli olay maliyetti. “Hangi parayla yapacaksın bunu” diye sordu Özak. Ve şöyle devam etti:” 700 küsur dönüm bir alanın doldurulması sözkonusu. Ortalama derinlik 7 metre. 5 milyon metreküp bir alan ediyor. Bir de bunun üzerinin planlanması, yapımı. Nerede bu kadar para. Bunu yapmaya kalksan 6-7 yılda bitmez. Üstelik ortada bir proje yok. Maket var. Çağırıyorum arkadaşları, şu projeyi bir anlatın bana diyorum. Ama kimsenin haberi yok. Ortada böyle birşey de yok”
Özak, Trabzonspor yönetiminin bu tür belirsiz projelerle uğraşmak yerine Trabzonspor'un başarısı için uğraşmasının daha isabetli olacağını da söylemeden edemedi.

Özak'ın çok uyarıcı değerlendirmelerinden de anlaşılacağı gibi Akyazı maketi üzerine değil projesi üzerine ciddi ve bilimsel bir tartışmanın zamanı geldi de geçiyor bile.

Erdem Keser
06.11.2007, 15:42
PARA NEREDE?
Ama Özak'ın canını sıkan en önemli olay maliyetti. “Hangi parayla yapacaksın bunu” diye sordu Özak. Ve şöyle devam etti:” 700 küsur dönüm bir alanın doldurulması sözkonusu. Ortalama derinlik 7 metre. 5 milyon metreküp bir alan ediyor. Bir de bunun üzerinin planlanması, yapımı. Nerede bu kadar para. Bunu yapmaya kalksan 6-7 yılda bitmez. Üstelik ortada bir proje yok. Maket var. Çağırıyorum arkadaşları, şu projeyi bir anlatın bana diyorum. Ama kimsenin haberi yok. Ortada böyle birşey de yok”
Özak, Trabzonspor yönetiminin bu tür belirsiz projelerle uğraşmak yerine Trabzonspor'un başarısı için uğraşmasının daha isabetli olacağını da söylemeden edemedi.

Özak'ın çok uyarıcı değerlendirmelerinden de anlaşılacağı gibi Akyazı maketi üzerine değil projesi üzerine ciddi ve bilimsel bir tartışmanın zamanı geldi de geçiyor bile.

Kaynak: Haber61.net
_______________--
Stadmış:)Bunlar stad yapacakta bizde görecez

Tenekemühendisi
06.11.2007, 16:03
Ortada bilimsel hiç bir bilgi yok, sadece "biz stad yaptıracağız stad bizden oylar sizden" ,taraftarda büyük paralı başkanımız bize stad yapacak havasında , albayrak su sebili bile yaptırmaz

nesta61
06.11.2007, 16:08
hey gidii bunlar ts koltuk sevdalilariii , birakin bu isleri , cekin o pis ellerinizi trabzonum ustundenn ,

Adem ÖZER
06.11.2007, 16:20
siz stad yapın bende dişimi kırıcam.ah da buraya yazıyorum...

İleli
06.11.2007, 22:10
yali boyu kavaklar yali boyu kavaklar acti yesil yapraklar..

aaahmet61
07.11.2007, 07:56
aslında bu stadı istanbulda yapmak varya.ama nerde o beceri nuri albayrakta

Burçak
07.11.2007, 10:16
MÜJDELER OLSUN!
Trabzonspor'un dev stad için kazma vurulması için artık geri sayım başladı
http://www.gazetekaradeniz.com/images/haber/26412_b.jpg
Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, "Bu stad yapılacak. Artık bu yolda son aşamadayız" dedi

Pişiren, "Stad işlemlerinin Trabzon kısmı tamam. Bu ay sonunda başlamayı umuyoruz" dedi

SON AŞAMADA
Trabzonspor stadına kavuşmak için geri sayım başladı. Başkan Nuri Albayrak'ın dev projesi olan Akyazı'da yapılması düşünülen stad için bürokratik işlemlerinin Trabzon kısmının tamamlandığı, Ankara'daki genel müdürlükte olayın kısa sürede bitirilmesinin ardından stada kazma vurulacağı belirtildi. Stad projesinin mimarlarından olan ve bu konuda yönetim adına işlemleri yürüten yöneticilerden Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, stad konusunda artık son aşamada olduklarını belirterek, "Kesin olan şu ki, Trabzon'a bu stad yapılacak" dedi.

BU AY SONU İÇİN
Pişiren, bürokratik işlemlerin Trabzon ayağını tamamladıklarını ve dosyanın Ankara'daki genel müdürlükte olduğunu ifade ederek, "Stad için artık mutlu sona çok yakınız. Düşüncemiz bu ay sonunda dolgu çalışmasına başlayarak, tabiri caizse kazmayı vurmak. Tabiki bürokratik işlemlerde bazen gecikmeler olabilir. Ama şu gerçek ki Trabzonspor ve Trabzon'a için bu dev projeyi kazandıracağız. Hedefimiz 2011 Gençlik Olimpiyatları'na kadar stadı bitirerek, bir rüyayı gerçekleştirmek. Herkesin hayal dediği olayın gerçeğe dönüşeceğinin artık herkes görüyor. Bu stad Trabzon'a için büyük bir olaydır" dedi.

KONGREDEN ÖNCE
Trabzonspor'da Başkan Nuri Albayrak, büyük önem verdiği stad projesi için yoğun çaba sarfediyor. Trabzon'daki yöneticiler Başkan Yardımcıları Aydın Pişiren ve Muzaffer Ermiş'ten son durum hakkında sık sık bilgi alan Albayrak'ın, Aralık'taki kongreden önce başlanılmasını istiyor. Bu yönde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da tam desteğini arkasına alan Albayrak, bu ay sonunda ilk kazmanın vurulmasını planlıyor.
*-*-*-*-*-*
şimdiye kadar söylenenler gerçekleşmediği için bu gibi haberlerede inanmak gelmiyor içimden..

Tiko18
07.11.2007, 10:40
hepsi palavra

Külünkoğlu
07.11.2007, 11:02
Zerre doğruları olmayan yönetimin son zamanlarda yaptırdığı bu haber kadar "iğreti" bir haber görmedim.

Murat GENEL
07.11.2007, 11:44
ulan isterseniz yeni Nou Camp yapın Trabzona yine destekleme sizi yineee

Atalay
07.11.2007, 11:47
O fotografı alıp bir yerlerine kapak yapsınlar..!! seçim haberlerini çoçuklara verilen elma şekerine benzetiyorum ben!!tabiki YERSEN...

Erkut Ay
07.11.2007, 11:56
seçim yaklaştıya kurnazlık başladı yine saf yerine aldılar milleti tıpkı geçen seçim olduğu gibi önce bu takımın sırtına yapıştırdıkları 50milyon ytl yi temizlesinler yalanla oynanmıyor futbol gidin o resmi evinizin duvarına asın resmi .....

Faik Yılmaz
07.11.2007, 13:20
Bugünkü Karadeniz Gazetesinde haber ;

Yönetim :

- Stadyum projesinde her şeyhazır. Bu ay sonu kazmayı vuracağız.

Bayındırlık ve İskan Bakanı eski futbolcumuz ve Başkanımız Faruk Özak :

- Yönetim verdiği sözlerin hiç birini yerine getirmedi. Başbakanımızda stadyum projesini yapacağız demedi gerekli kanuni altyapısı hazır olursa yardımcı olacağız dedi.

Ellerinde maketle dolaşıp duruyorlar. Başka bir şey yaptıkları yok. Zaten stadın hukuki altyapısıda yok. Maliye Bakanlığı izin vermiş olsa dahi hiç bir önemi yok.....

( Görüldüğü üzere benim düşüncelerimle sayın Özak ın görüşleri birebir uyuşuyor demekki sadece ben değil Trabzonsporun en üsüt yönetiminde bulunanlarda aynı şekilde düşünüyor)

TTSO toplantısındada Trabzonun uzun vadeli yatırımları masaya yatırıldı. Başta Ganyan su projesi güney çevre yolu ve hafif raylı sistemde dahil olmak üzere bütün gelecekteki yatırımlar konuşuldu.

Trabzonspor tesislerinin mevcut yerinden taşınıp Akyazıya geitrilmesi bu alanda havaalanının genişletilmeside var ptrojede ayrıca yeni Otobüs terminalide var. ancakkkkkkk projelerin hepsini tekrar tekrar okumama rağmen Trabzonun stadyum projesini bulamadım. Demekki hala yönetimdeki bir kaç ismin dışındakilerin haberi yok bu konuda. ilginç ve acı bir gerçek bu....

LazAnisT
07.11.2007, 14:22
Aydın pişiren kim? Bilgisi olan varmı ne iş yapar bu yöneticimiz?

Öztürk Adem
07.11.2007, 16:43
faruk ozak agır konstu galıba bu stadın aslı yok

Harun_ayar_ts
07.11.2007, 19:30
insallah olur olursada herkezin begenecegi bir stad olur insallah

Burçak
07.11.2007, 20:01
Bu konunun ilk mesajı.
peki ne değişti....

Trabzonspor, A.Aker'in tapusunu alip, dev bir projeyi hayata geçirmeye hazirlaniyor. Devletin sezon sonuna kadar stadlari kulüplere satma düsüncesi dogrultusunda harekete geçen Yönetim, A.Aker'i satip alip, bir anlamda yeni bastan yaratmayi planliyor. Lig bitmeden A.Aker'in tapusunu almayi planlayan Yönetim, burayla birlikte Yavuz Selim'i hatta Orman Evleri'ni içine alan alana modern bir stad insa etmek istiyor.
1 YILDA BITIRILECEK
Yönetim, tapuyu alirsa lig bittikten sonra hemen A.Aker projesini hayata geçirerek, stadi yikacak. Yeni stadi 1 yil içerisinde bitirmeyi planlayan Trabzonspor'un A.Aker projesi 30 ila 40 milyon $ malolacak. Bu paranin büyük bölümü sponsorlardan karsilamayi düsünen Yönetim, bir kismi içinse borsaya girildikten sonra borçlarin temizlenmesinin ardindan kasaya girecek yaklasik 10 milyon $'i kullanacak. Stadin altinda büyük bir otopark, sinema salonlari, alisveris merkezleri v.s olacak.
YILLIK GELIR 5 MILYON $
Trabzonspor, bu dev projenin tamamlanmasinin ardindan hem 30 bin kisilik UEFA kriterlerine uygun modern bir stad kazanirken, bunun yaninda stadin altinda yeralacak ve kiraya verecegi yerlerden de yillik kasasina yaklasik 5 milyon $ girecek. Yönetim, Y.Selim'in yikilacak olmasi nedeniyle amatörün magdur edilmemesi için Trabzon Belediyesi ile görüserek sahildeki dolgu alanlarinda yeni sahalar yapilmasi konusunda fikir birligine vardi.
GELECEGIN PROJESI
Baskan Yardimcisi Sitki Hacisalihoglu, A.Aker projesinin stadin tapusunun alinmasindan hemen sonra harekete geçirmeyi planladiklarini ifade ederek, "Burayi Trabzon'un yeni merkezi haline getirip hem kulübün hem de çevrenin kazanmasini saglayacagiz. Ve büyük gelirlerin yaninda modern bir stada kavusacagiz. A.Aker'i UEFA kriterlerine uymasi için yilda 500-600 milyar harciyoruz ama yine eksikleri çikiyor. Borsa ile birlikte bu proje Trabzonspor için çok önemli" dedi.
HERSEY TRABZON IÇIN
Hacisalihoglu, borsayla birlikte Trabzonspor'un borcunun bitecegini ve kasasina yaklasik 10 milyon $ daha girecegini belirterek, "Bu parayla kulübe gelir getirici yeni projeler üretecegiz. Trabzonspor Vakfi kurulmak üzere. Bu sayede alacagimiz arazi ile Trabzonspor Koleji yapacagiz. Istanbul Kartal'daki benzin istasyonunu kiralanmasi ile ilgili islemlerde bitiyor. Buradan kasamiza yaklasik 2-3 milyon $ girecek. Çimento fabrikasina da talibiz. Burayi nasil en iyi sekilde degerlendiririz düsüncesindeyiz. Biz Trabzonspor katki için çalisiyoruz, herkesten de destek bekliyoruz" dedi

(KARADENIZ GAZETESI 05.03.2005)

Şuayip Aydın
07.11.2007, 20:06
olmaz bu yonetımden bıse oılmaz 2007 de ts vt kurulacak denıldı ama nerdeeee 2008 gırcez tv mıyı yok

Samet Yildirim
07.11.2007, 20:17
olmaz bu yonetımden bıse oılmaz 2007 de ts vt kurulacak denıldı ama nerdeeee 2008 gırcez tv mıyı yok

Genel Kurulda hedefimiz TS TV kurmak dedi kuracagiz demedi bunu ALBAYRAK genel kuruldu söyledi...

Burçak
07.11.2007, 20:51
Tv kurduya zaten. ama ne TV varyaaa :)
http://img46.imageshack.us/img46/8636/zzzzzzzzzk9.jpg

KUTADGU
07.11.2007, 22:39
ba ba ba....
ne de güzel gösteriyor değil mi projeyi..

Allahınıza kurban sizin be.....

poetricus
07.11.2007, 23:25
Bu proje dediğiniz maketler değil mi?
Başka proje var da ben mi bilmiyorum?

KUTADGU
08.11.2007, 00:00
Bu proje dediğiniz maketler değil mi?
Başka proje var da ben mi bilmiyorum?

olmamı olmamı sayın hocam..

Dua ediniz ki tarihimizin en proceci yönetimiyle karşı karşıyayız..

Çok yakınlarımdan aldığım bir bilgiye göre Akyazı için gerekl yasal prosedür başlamazsa
Boztepe'ye Semaver Arena stadı dikecekler...

denizercin
08.11.2007, 00:23
ne gerek var stada.
zaten seyircisiz oynuyoruz
ceza almadığımız zamanlarda da seyirci maça gitmiyor
boş tirbünlere oynanıyor
mevcut yeter şimdilik

sarman61
08.11.2007, 08:54
Ben size ne olacağını söyleyim yönetim kongre öncesinde stad çalışmalarına başlayacak ama burdaki bazı muhalif isimler bu olayıda küçümseyecek bunlar bu projeyi bitiremez diyecekler seçimi kazanmak için göz boyamak için yapılan çalışma diyecek. Ben bu topiği bilgisayarıma kaydettim Allah nasip ederde bizlere ömür verirse bir kaza bir bela olmazsa bu stadı görürsek o zaman bu topiği okuyup gülüp eğlenicem.

Temel Küçükhüseyin
08.11.2007, 09:57
Albayrak üzerindeki Başbakan ve Faruk Özak desteğinin çekildiğini gördüğü için muhtemelen aday olmayacak dolayısıyla yalandan kazma vurma çalışmaları başlamayacak. Yeni gelecek yönetim ise bu projeyi sahiplenmeyeceği için Avni Aker ya parça parça ya da tamamıyla yıkılıp yenisi yapılır.

Külünkoğlu
08.11.2007, 10:14
Kayseri stadının görüntülerini buraya koyup adamların ne kadar mesafe katettikleri görmenizi ve moralinizi bozmak istemiyorum. Hem stad hem de stada giden raylı sistem ve yollar bile yapılıyor bitti bitecek..

Yavuz Hasan
08.11.2007, 10:19
hep demistim hala da diyorum bu yonetimin trabzonspor degil satdyum bes kurusluk yarari olmadi olmaz oyalama isleri bunlar

My
08.11.2007, 11:12
Ali ÖZTÜRK

http://www.gunebakis.com.tr/images/Ali-Ozturk.jpg

Özak ve Yeni Stadın Hukuki Altyapısı...
Bayındırlık İskan Bakanı Sayın Faruk Özak çok fazla anlam yükleyemediğimiz "Kent Sorunları Toplantısı"nda Trabzonspor olayını ele almış. Bakan Özak Nuri Albayrak yönetimine yönelik eleştirilerini 3 ayrı kategoride toplamış.

1- Taahhütlerini yerine getirmemek.
2- Kulübü çok kötü yönetmek.
3- Taraftarı stad projesiyle aldatmak.

Bakan Sayın Özak, Albayrak ın 3 ayrı taahhüt vererek seçildiğini belirttikten sonra taahhütleri "Şampiyonluk, yıldız almak ve yeni stad yapmak" şeklinde sıralamış. Şampiyonluğun ihtimal dışı olduğu kesinleşince yıldız oyuncu da Ceyhun la sınırlandırılmış! Stad projesi ise önce Avni Aker di sonra Akyazı ya kaymış. Bizi şaşırtan esas şey bu kadar kötü bir yönetim sergileyen Sayın Albayrak ın yeniden niçin adaylık için ısrar ettiğidir. Nuri Bey bu anlayışla bu kulübü 30 yıl daha yönetse başarılı olması mümkün değildir. Bu gerçeğin etrafında olaya yaklaşıldığında mevcut yönetimin futbolu yönetme bilgisinden uzak olduğu görülecektir. Önceki gün günebakış sayfalarında yer alan Stapenov olayı bunun için bir ölçektir.Trabzonspor da yedek soyundurulan, sonra 3,5 milyon dolara Porto ya satılan bu oyuncu Porto tarafından 15 milyon dolar fiyat biçilerek satışa çıkarılmıştır. Bu bir skandaldır.Demek ki Trabzonspor yönetimi kendi futbolcusunun kıymetini bilmekten bile uzaktır. Tek başına bu yaklaşım bile bu yönetimin bu işi bilmediğinin delilidir. Esas sorun hem yanlış karar vermek, hem de Trabzonspor’un eski yöneticilerine “Bize yardım etmiyorlar” diye sitem etmektir. Sadece stad projesini ele aldığımızda bile bu konu doğru dürüst kimseyle paylaşılmamıştır. Kıyı Kenar K§anunda değişiklik yapacak olan Bakan Faruk Özak’tır. Ama o bile yeni stad projesinin detaylarından habersizdir. Yani Sayın Albayrak hiçbir şeyi kimseyle paylaşmazken, kararları tek başına verirken eleştiriler karşısında kent ileri gelenlerine sitem etmektedir. Kulübün çok kötü yönetilmesi sadece sahayla alakalı değildir. Masa başında da kötü yönetim nedeniyle kulüp küçük düşürülmektedir. Trabzospor artık İstanbul dükalarıyla değil, Anadolu kulüpleriyle dövüşmektedir.

Gelelim stad projesine....

a) Hukuku altyapı gerçekten tamamlanmadı.
b) Elde maketten başka hiçbir plan proje yok.

Akyazı Spor Kompleksi için kıyı kanununun değişmesi gerekir. Kıyı kanununu değiştirecek tek merci ise Bayındırlık İskan Bakanlığı...Bakan Sayın Faruk Özak hukuki altyapıyı bu açıdan sorguluyor. Bakan Özak demek istiyor ki "Ben kıyı kanununu değiştirmedim. Öyle Maliye den alınacak hikaye ruhsatlarla Akyazı Koyu nda kimse işlem yapamaz. Birisi şikayet etse Ağır Ceza da yargılanır." Faruk Bey doğru söylüyor. Hukuki altyapı Milli Emlak Müdürlüğü nden "Bizim açımızdan inşaat yapılmasında hiçbir sakınca yoktur" yazısı almak değildir. Hele hele Akyazı Belediyesi nin vereceği ruhsat hiç değildir. Maket dışında hangi çalışmanın yapıldığı, plan ve projelerin nasıl ve kimler tarafından hazırlandığı bilinmemektedir. Doldurulucak toplam yüzlerce hektar alan için deniz dibine çakılacak kazıklar ve işin maliyetini kimse bilmemektedir. Bakan Özak ın dediği gibi "Elde maket, dilde hukuki altyapı tamam" söylemleriyle ekran ekran gezilmektedir. Trabzonspor camiasının bu yaklaşımlara yeniden yetki vermesi beklenmemelidir.

Trabzonspor iradesi Aralık kongresinde inşallah doğru tecelli edecektir.

Osman Yavuz
08.11.2007, 12:16
Avni Aker’den çıkmamTrabzonspor Başkan adayı Hacıosmanoğlu stad tartışmalarında görüşünü açıkladı
Hacıosmanoğlu “Akyazıda stad yapılmasını doğru bulmuyorumTrabzonsporun mabedi Avni Akerdir.Başkan seçilirsem orada muhteşem bir stad inşa edeceğiz”dedi

STAD YERİNDE OLACAK
Trabzonspor’da stad yeri tartışması yaşanırken eski Başkan Yardımcısı ve Aralık ayında yapılacak olan olağan genel kurulda başkanlığa adaylığını koyacak olan İbrahim Hacıosmanoğlu Trabzonspor ve taraftarının mabedinin Avni Aker olduğunu Avni Akerden başka bir yerde stad yapılmasından yana olmadığını açıkladı.

BEŞ KURUŞ ÇIKMAYACAK
Hacıosmanoğlu başkan seçilmesi halinde ilk işininin Avni Aker’in olduğu yerde Trabzonsporun büyüklüğüne yakışır muhteşem bir stad inşa etmek olacağını belirterek ”Trabzonsporun kasasından beş kuruş çıkmadan tamamen spansorlerin desteğiyle stadı yapacağız.Spansörlerimizde hazır”dedi.

Klasik seçim vaatleri bunlar.Bugüne kadar neler dendi neler yapıldı yönetimler tarafından.Güzel bir proje ama adı üstünde sadece proje.Kulüp bir maket parasına daha hazırlıklı olsun.:)

Osman Yavuz
08.11.2007, 12:26
Stada kazma vuruluyor
Trabzonspor, yeni stadına kavuşmak için geri sayıma başladı.

8 Kasım 2007 10:24
Stada kazma vuruluyor

Başkan Nuri Albayrak'ın dev projesi olan Akyazı'da yapılması düşünülen stat için bürokratik işlemlerin Trabzon kısmının tamamlandığı, Ankara'daki genel müdürlükte olayın kısa sürede bitirilmesinin ardından stada kazma vurulacağı belirtildi. Başkan Yardımcısı Aydın Pişiren, stat konusunda artık son aşamada olduklarını belirterek, “Kesin olan şu ki, Trabzon'a bu stat yapılacak. Bu ay sonunda dolgu çalışmasına başlayarak, tabiri caizse kazmayı vuracağız. Şu gerçek ki Trabzonspor ve Trabzon'a bu dev projeyi kazandıracağız. Hedefimiz 2011 Gençlik Olimpiyatları'na kadar stadı bitirerek, bir rüyayı gerçekleştirmek. Herkesin hayal dediği olayın gerçeğe dönüşeceğini artık herkes görüyor” şeklinde konuştu.

Trabzon gücünü gösterecek

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, her maçı kazanabilecek bir takım olmaları gerektiğini söyledi. Trabzonspor'un belli bir oyun formatının olması gerektiğini ifade eden Yanal, “Bu oyun formatını da her takıma kabul ettirebilmeliyiz. Elbette rakiplerin üstün ve farklı özellikleri bulunabilir. Denizlispor'un da mutlaka önemli özellikleri vardır. Ancak Trabzonspor ile Denizlispor oynadığında, Trabzonspor gücünü rakibine gösterebilecek bir takımdır. Bu maçta da böyle olacaktır” diye konuştu. Takımda sakat futbolcuların bulunduğunu dile getiren Yanal, “Ancak diğer futbolcular da gerekeni yapacaktır. Sahaya 11 kişi çıkıyorsanız eksiğiniz yok demektir” dedi.

Seçim yaklaştıkça sallamalar da artarak devam ediyor.Denizi dolguyla dolduracaklarmış.Seçimden 1 gün önce doldurmaya başlarlar.Sonra da biz yapıyoruz stadı bize şans verin derler.Kaybedince de niye bize izin vermediniz.Biz yapıyoduk stadı görmediniz mi diyecekler.

Hekimoğlu
08.11.2007, 13:45
sahili doldurup rezil etmeyin trabzonu bitiremezsiniz siz stad felan hikaye anlatmayın.

ahmettt
08.11.2007, 16:05
20 kasımda stadyum İnşaat ihalesine çıkılacağı doğrumu?

Koray
08.11.2007, 16:15
Kayseri stadının görüntülerini buraya koyup adamların ne kadar mesafe katettikleri görmenizi ve moralinizi bozmak istemiyorum. Hem stad hem de stada giden raylı sistem ve yollar bile yapılıyor bitti bitecek..

ya kayseri kadir has'ın bağışladığı parayla yapıyo stadı..

biz ise devletin yardımlarıyla işi bitirmeye çalışıyoruz...

Samet Yildirim
08.11.2007, 16:28
ya kayseri kadir has'ın bağışladığı parayla yapıyo stadı..

biz ise devletin yardımlarıyla işi bitirmeye çalışıyoruz...

Kayseri o stadi sadece kadir has la yapmyior o stada 10 milioyn dollar veriyor geri kalan para nerden devleten..okadar büyük bi tesadüf ki ABDULLAH GÜL kayserili oraya stad yapyior RECEP TAYIP ERDOGAN RIZELI tesadüfen de orayada bi stad yapiliyor cok büyük bi tesadüf...TS PROJESINI CHAELSEA disinda tek basina yapabilcek CAMIA az dir heralde devletin destegi biraz olur ama biz sadece stad yapmyioruz buna da bakmak lazim...

RECEP TAYIP ERDOGAN RIZELI = Tesadüfen stad yapyiliyor
ABDULLAH GÜL KAYSERILI = Tesadüfen oraya stad yapyilior...

Mayls
08.11.2007, 17:18
Albayrak ve diger yöneticiler stadi Olimpiyatlara yetistireceklerini söylüyor. Bu stad olimpiyatlar icin yapilacaksa bunu Devlet yapar. Olimpiyatlari Trabzonspor yönetimi degil Genclik ve Spor Müdürlügü düsünür.

Yok stad Trabzonspor icin yapilacaksa stadi kulüp yapar. Ama bize gösterilen maketteki projeyi Chelsea dahil hicbir kulüp yapamaz.

Maketteki proje yapilacaksa bunu Devlet yapacaktir, Yönetim degil. Cünkü Trabzonspor'un gerek duymadigi yapilar mevcut projede. Örnegin Liman bize lazim mi? Hayir. Otogar lazim mi? Hayir. Lazim olmayan bir sey niye yapilsin? Ya Devlet'in maketinin üstüne yatiyor Yönetimimiz yada bos vaadlerde bulunuyor.

Burçak
08.11.2007, 18:50
ortada stat falan yok şuan zaten ama, eğer birgün olursa bu Lütfen Olimpiyat statı olmasın yaa. ben Futbol Statyumu istiyorum. Tribünleri sahaya yakın bir statyum istiyorum.

*-*-*-*-*-*-*

20 kasımda stadyum İnşaat ihalesine çıkılacağı doğrumu?
İhaleye çıkacağını söyleyenlere bakmak gerek.
bu başlıktaki ilk mesaja bakınız. özellikle hangi tarihte ve neler söylendiğine. ozaman sizinde bi fikriniz oluşacaktır . .

Kalkinmali
08.11.2007, 21:29
katiliyorum... oyle bir stat yapalim'ki herkes gorsun Trabzon'u!

yok olimpiyat mis... yok yarismalar cart curt... birakin bu isleri!

oyle bir bagiralim ki... adamlar Trabzon'da olduklarini anlasin!

TS-Tiryaki
09.11.2007, 01:56
biz bir aylik olympiyatlar icin 40 sene kosu pistli FUTBOL STADYUMUNDA mac izlemek istemiyoruz. ALLAH askina ya olyimpiyatlari TRABZONSPORA sorarakmi aldilar. bizmi kurtaricaz. hadi yaz olympiyatlari olsa birsey demiyecegim. ulan iki üc kisi kosacak diye koskocca TRABZONSPOR KULÜBÜ 40 yil 100 metre mesafeyle mac izlicek. yazik. bari en son tribünleri 10 metre yüksek yapsinlarki olyimpiyatlar bittiginde 5-6 sira daha yapilsin. bilmem anlatabildimmi.

Ünyeli Murat
09.11.2007, 07:51
anlaşılan oki bizim stad projesi bolu dağı tüneli gibi...tünel nice hükümetleri yedi....biz bakalım kaç başkan eskiteceğiz bu yolda....

sarman61
09.11.2007, 08:19
Albayrak ve diger yöneticiler stadi Olimpiyatlara yetistireceklerini söylüyor. Bu stad olimpiyatlar icin yapilacaksa bunu Devlet yapar. Olimpiyatlari Trabzonspor yönetimi degil Genclik ve Spor Müdürlügü düsünür.

Yok stad Trabzonspor icin yapilacaksa stadi kulüp yapar. Ama bize gösterilen maketteki projeyi Chelsea dahil hicbir kulüp yapamaz.

Maketteki proje yapilacaksa bunu Devlet yapacaktir, Yönetim degil. Cünkü Trabzonspor'un gerek duymadigi yapilar mevcut projede. Örnegin Liman bize lazim mi? Hayir. Otogar lazim mi? Hayir. Lazim olmayan bir sey niye yapilsin? Ya Devlet'in maketinin üstüne yatiyor Yönetimimiz yada bos vaadlerde bulunuyor.

Ah şu gençlik ne kadar da yanlış bilgilere sahip oluyor. İnsan biraz okur araştırır yada en azından akıl yürütür. Bak arkadaşım liman diyorsun otogar diyorsun bunlar ne demek biliyormusun ( mani gibi oldu :) ) Trabzonspora gelir demek o projedekiler yapılabilirse Trabzonsporun yıllık gelirleri o kadar büyük olacakki. Beşiktaş ile galatasarayı birak Fenerbahçe nin yıllık gelirlerine eş yada daha fazla para gelecek. Bunu geçtim herşeyden önemlisi bu proje gerçekleşirse Trabzonsporun vizyonu değişecek tamamiyle 10 basamak birden atlayacak. Hem tesisleşmiş olacak hemde kendisine kalıcı gelir kaynakları oluşturmuş olacak. Diğer bir nokta ise şehrin kalkınmasında büyümesinde de katkısı olacaktır. Trabzonun coğrafi konumu bugün yapılaşmaya daha müsait olsaydı diyorum keşke çok büyük metropol olurdu.

Ben şampiyonluktan çok bu projeyi önemsiyorum.

Bugün Fotomaçta çıkan habere görü ihale 20 kasımda olacakmış.

LazAnisT
09.11.2007, 09:51
Stat Trabzona yapılmamalı. Kesinlikle Araklı taraflarına bir yere yapılmalı ve bu ilçelerin Merkezle birleşmesini sağlayıp büyük şehir belediyesi olmak içinde gerekli nüfüs yoğunluğuna ulaşılması içinde adımlar atılmalıdır.

denizgrsy
09.11.2007, 09:58
yapılacak olan stad olimpiyat stadı olacaksa bu Trabzonspor türübünlerine dinamiti koymaktır ! defol git mahfetme eldekini de :( başlarım olimpiyatına da !

Hekimoğlu
09.11.2007, 11:17
ya ne olimpiyatmış arkadaş duyan yaz olimpiyatı sanır.

FANATIK61
09.11.2007, 12:39
TS yönetimi hayal dünyasında

Trabzon Şehir Planlacıları Odası başkanı Ayhan Turan, Akyazı Projesi ile ilgili yönetimi uyardı.
Trabzon Şehir Planlacıları Odası başkanı Ayhan Turan, Trabzonspor Kulübünün Akyazı Stat Projesi konusunda hayal dünyasında olduğunu söyledi.

Projenin gerekli yasal düzenlemeler bitirilmeden gündeme getirildiğini ifade eden Turan, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ın eleştirilerinin doğru olduğunu söyledi.

Turan, “Boş denizin üzerine ruhsat alınmaz. Daha somut olarak gerekli yasal düzenlemeler yapılmadan bu projenin gündeme gelmesi hayalden öteye gitmez” dedi.

emre81
09.11.2007, 13:42
Benim anlamadığı projeden bahsediliyor ya sürekli acaba finansmanı nasıl sağlamayı düşünüyor yönetimimiz. Millete 5'er 10'ar sponsorluk parası dağıtırken yüzümüze bakmayan Ülker'den mi yoksa futbolcu paralarını ödeyemediği için eldeki yıldızlarını acilen elden çıkaran klüp bütçesinden mi? Projeler bi yana önce bunu adam gibi açıklasınlar ,esip gürlemesinler boşyere.

Murat'
09.11.2007, 13:57

metin abi ben koyacağım ama...bazı arkadaşlar kadir has falan yapıyor diyor ama kadir has 10 trilyon verdi.....burada belediyenin de çok büyük etkisi söz konusu adamlar raylı sistemine kadar herşeyini yapıyorlar....

işte bi kaç resim

http://img129.imageshack.us/img129/9661/fatihtaskingoruntu219ww9.jpg

http://img210.imageshack.us/img210/6314/fatihtaskingoruntu211yk7.jpg
http://img255.imageshack.us/img255/5321/fatihtaskingoruntu221ft7.jpg
http://img210.imageshack.us/img210/3351/fatihtaskingoruntu231eb2.jpg

Faik Yılmaz
09.11.2007, 14:14
Bugünlerde gündeme gelen ve ceza kanunundaki eksdikleri düzeltmek için çıkarılan kanun mtninde kıyıda yapılması düşünülen yapılara karşı cezalar ağırlaştırılıyormuş...

yani kıyı kanununda gerekli düzenlemeler yapılmadan stadyum için bir çivi çakılamaz. tabi eğer ülkede kanun yok diyorsanız o başka

Samet Yildirim
09.11.2007, 16:31
ALBAYRAK O STADI YAPACAK
Her ne kadar Trabzon'da bazı kesimler direkt olmazsa da endirekt olarak Akyazı projesinin gerçekleşmemesi için olağanüstü çaba sarf etseler de bu proje hayata geçileceği söylendi. Trabzonspor yönetim kurulunun büyük bir çoğunluğu Akyazı projesine belirli bir kesimin Akyazı projesine destek verir gibi gözükürken çekincelerini de dile getirmelerine tepki koydular. Yöneticiler Akyazı projesi ile ilgili ortaya atılan Yok, hukuki, yok ahlakı, yok mantıki sorunlar varmış. Yada bu stad 3 yılda bitmez sekiz yılda biter gibi sözlerin söylemesi Albayrak'ı kongre öncesi yıpratma politikaları olduğunu ve amaçlarına ulaşamayacaklarını vurguladılar. Tabi stad konusunda Albayrak çalışmalarını sürdürüyor.
Akyazı projesine tepkili olan kesim'in Trabzonspor için tek çivi çakmadığını söyleyen yöneticiler bu kişilerin sadece kulübe akıl vermekle sınırlı kalmadıklarını ve Başbakanın Trabzon'daki seçim mitinginde yaptığı konuşmada stadın hukuki sorunlarının halledilmesi için çaba sarf edeceğini söylemişti. Başbakanın konuşması tüm TV kanallarında var.
Başbakan “Projeyi yapacağız “diyor. Birileri ise yorumluyor. Başbakan hukuki sorunlarını halledeceğiz. Milli Emlak Genel Müdürlüğü projeye onay verdi.TBMM den de kıyı kanunu geçsin o stad yapılır. Galatasaray Seyrantepe'yi hukuki yollardan mı aldı! Yoksa Hukuk İstanbul'da ayrı Trabzon'da ayrımı işlediğini söylüyorlar.

Osman BAŞKIR
Spor61.net

Faik Yılmaz
09.11.2007, 16:56
HUkuki sorunların halledilmesi konusunda bugüne kadar hangi çalışmalar yapılmış......

Kanun meclis alt komisyonuna gelmişmi...... gelmemişse ne zaman gelecek... ne zaman yasalaşacak.. bunların biilinmesi lazım....

kanun değişmeden günlük konaklama tesisleri dışında 1 çivi bile çakılamaz o sahile....

Samet Yildirim
09.11.2007, 17:21
HUkuki sorunların halledilmesi konusunda bugüne kadar hangi çalışmalar yapılmış......

Kanun meclis alt komisyonuna gelmişmi...... gelmemişse ne zaman gelecek... ne zaman yasalaşacak.. bunların biilinmesi lazım....

kanun değişmeden günlük konaklama tesisleri dışında 1 çivi bile çakılamaz o sahile....

ALBAYRAK zaten kiyi kanunu ciktikdan sonra temelini atacagiz diyor oda baska bi türkce konusmuyor degesme sansi da baya yüksek cünkü kücük bi degesiklik sadece...ondan sonrasina bakariz..

Faik Yılmaz
09.11.2007, 17:29
ALBAYRAK zaten kiyi kanunu ciktikdan sonra temelini atacagiz diyor oda baska bi türkce konusmuyor degesme sansi da baya yüksek cünkü kücük bi degesiklik sadece...ondan sonrasina bakariz..

o zaman temel atıcaz derken yalan söylüyor. çünkü kanun çıkmadı daha. mecliste bekleyen 10 larca kanun var. Kanun teklifi hazırlandıktan sonra Meclis Bütçe Komisyonua gelecek alt kuruldan üst kurula gelecek sonra genel kurulda kaubul edilecek en sonunda cumhurbaşkanı onaylayacajk.

tabi bu arada birisi iptal için başvurmazsa ve iptal edilmezse......

görüldüğü üzere kanunu çıkmadan temel atacağız diyen ,,

ya yalan konuşuyor

ya da kanun tanımıyor

Samet Yildirim
09.11.2007, 17:34
o zaman temel atıcaz derken yalan söylüyor. çünkü kanun çıkmadı daha. mecliste bekleyen 10 larca kanun var. Kanun teklifi hazırlandıktan sonra Meclis Bütçe Komisyonua gelecek alt kuruldan üst kurula gelecek sonra genel kurulda kaubul edilecek en sonunda cumhurbaşkanı onaylayacajk.

tabi bu arada birisi iptal için başvurmazsa ve iptal edilmezse......

görüldüğü üzere kanunu çıkmadan temel atacağız diyen ,,

ya yalan konuşuyor

ya da kanun tanımıyor

ALBAYRAK bu isleri anlamyior demek cok komik olur heralde yalan söylüyor mu söylemiyor mu onu ilerleyen haftalarda görecegiz...

Faik Yılmaz
09.11.2007, 17:38
anlamıyor demiyorum kongreye bir ay kalmışken her gün gazetelere çıkması meseleyi çok iyi anladığını gösteriyor......

tıpkı siyasiler gibi çok laf az iş hatta hiç iş.....

tisan61
09.11.2007, 23:03
sakın kazma vurmaya kalkmasın onun olduğu yerde bereket olmaz ............ gitsin
albayraksız sdat istiyoruz
albayraksız kulüp istiyoruz
GİT OLAN GİT GİT
yüzüne gözüne bulaştırdığın yeter
BU KADAR UTANMAZLIK OLMAZ
bıktık artık GİT GİT
ALLAH BELANI VERSİN.. GİT
YÜZSÜZ HERİF

Cem Balcı
10.11.2007, 00:34
metin abi ben koyacağım ama...bazı arkadaşlar kadir has falan yapıyor diyor ama kadir has 10 trilyon verdi.....burada belediyenin de çok büyük etkisi söz konusu adamlar raylı sistemine kadar herşeyini yapıyorlar....

işte bi kaç resim

http://img129.imageshack.us/img129/9661/fatihtaskingoruntu219ww9.jpg

http://img210.imageshack.us/img210/6314/fatihtaskingoruntu211yk7.jpg
http://img255.imageshack.us/img255/5321/fatihtaskingoruntu221ft7.jpg
http://img210.imageshack.us/img210/3351/fatihtaskingoruntu231eb2.jpg

bu temeli görmek güzel...

Mayls
10.11.2007, 01:14
Ah şu gençlik ne kadar da yanlış bilgilere sahip oluyor. İnsan biraz okur araştırır yada en azından akıl yürütür. Bak arkadaşım liman diyorsun otogar diyorsun bunlar ne demek biliyormusun ( mani gibi oldu :) ) Trabzonspora gelir demek o projedekiler yapılabilirse Trabzonsporun yıllık gelirleri o kadar büyük olacakki. Beşiktaş ile galatasarayı birak Fenerbahçe nin yıllık gelirlerine eş yada daha fazla para gelecek. Bunu geçtim herşeyden önemlisi bu proje gerçekleşirse Trabzonsporun vizyonu değişecek tamamiyle 10 basamak birden atlayacak. Hem tesisleşmiş olacak hemde kendisine kalıcı gelir kaynakları oluşturmuş olacak. Diğer bir nokta ise şehrin kalkınmasında büyümesinde de katkısı olacaktır. Trabzonun coğrafi konumu bugün yapılaşmaya daha müsait olsaydı diyorum keşke çok büyük metropol olurdu.

Ben şampiyonluktan çok bu projeyi önemsiyorum.

Bugün Fotomaçta çıkan habere görü ihale 20 kasımda olacakmış.
Benim demek istedigim su;
Otogar ve Liman yapmaya Trabzonspor'un gücü yetmez. Hele ki 50 milyonluk bir borctan söz edilirken. Bunlar yapilacaksa Devlet tarafindan yapilacak (ki hic sanmiyorum) ve Devlet'in durduk yere Trabzonspor'a limani ve otogari hediye edeceginide hic sanmiyorum. Siradan bir stad bile nerden baksan 70-80 milyon civarindadir. Projenin fiyatini sen düsün artik. Denizide doldurmamiz gerekiyor bunu da hesaba kat.

Ayrica Fotomac'ta ciktiysa yalandir o haber.