PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33

Remzi
22.07.2007, 17:26
seçim sona erdi bakalım ne olacak...

61_dnc_TS
22.07.2007, 17:29
Proje iyi güzel de bencede yapılıp yapılmaması seçim sonuçlarına bağlı.Bir de Albayrağın kalıp kalmamasına.Tartan pistli stad da bir işimize yaramaz ki:(

tartan pistli yapacaklarsa yapmasınlar zaten....:mad:

Ali Can
22.07.2007, 20:05
arkdaşlar stad mtad projesi diyoruz ama bunun bir çizilmiş bir hali varmı 3 boyutlu felan

powerts61
22.07.2007, 20:32
Ben stad falan yapılacağı yok bunların hepsi seçim vaatleridir bence.

AYYILDIZ
22.07.2007, 23:31
Proje iyi güzel de bencede yapılıp yapılmaması seçim sonuçlarına bağlı.Bir de Albayrağın kalıp kalmamasına.Tartan pistli stad da bir işimize yaramaz ki:(

Albayrak Aralıka kadar stada baslarsa bırdaha secılır ama bundan sonra kımgelırse glsın stad projesi işleyecektir ama Albayrak u işi yapacak gibi gözüküyor

Samet Türkmen
23.07.2007, 00:20
O kadar milletin önünde söyledi başbakanımız.Artık yapılmazsa söz verip tutmayanların ayıbıdır. Ama futbol için bir proje düşünülmeli.Maç zamanı içeri çekilebilen atletizm pisti gibi :D stad de france'da öyle mesela. Hem olimpiyat stadı hemde mükemmel bir futbol mabedi. yarım saatte dönüşebiliyor bu ikisine

AYYILDIZ
23.07.2007, 00:25
O kadar milletin önünde söyledi başbakanımız.Artık yapılmazsa söz verip tutmayanların ayıbıdır. Ama futbol için bir proje düşünülmeli.Maç zamanı içeri çekilebilen atletizm pisti gibi :D stad de france'da öyle mesela. Hem olimpiyat stadı hemde mükemmel bir futbol mabedi. yarım saatte dönüşebiliyor bu ikisine

Onu bilmemde her konuda eleştirdiğim Albayrak bu konuda samimi önceleri inanmıyodum ama yapılacak inşallah

Emorfo
23.07.2007, 00:49
başkan veya yöneticiler söylediği zaman kimse inanmadı zaten..
devlet işe el atınca inadık..
devlette yalan söylerse devlet utansın .. biz değil.

Rica ederim kardeşim kimse inanmıyordu deme :)

BU projeye ben başından beri inandım, öyle veya böyle yapılacağına adım gibi emindim. Ancak maalesef hele şu başlığın geçmiş sayfalarına bir bakın millet nasıl atıp tutmuş. Yapılırsa Taksim'de eşşek gibi anırırım diyenden tutun da daha neler neler. Yaavaş yavaş provalara başlayın bol bol çiğ yumurta iyiyin ses tellerinize iyi gelir. :)

Sonuç olarak bu projeye hükümetin ve devletin Trabzon'a da yatırım yapma babında sahip çıkacağını biliyordum. Çünkü en başından gelişmeler bu yöndeydi. Ayrıca mevcut başkan bunun için biçilmiş kaftandı. Hem inşaatçı hem bağlantıları sağlam hem de yapamayacağı sözü vermeyen biri. Trabzonspor'un öncülüğünde Trabzonspor, devlet ve sponsorlarla birlikte projede yer alan bütün yapılar inşaa edilir ve Trabzonspor çok büyük kalıcı gelirlere de aynı zamanda sahip olmuş olur. Ayrıca projede yer alan diğer yapılarla birlikte Trabzon şehri rahat bir nefes alır çehresi değişir tam bir spor kenti olur. Tek sorun olimpik stat olayı. Onu da yoğun kampanyalarla sadece futbol stadına çevirebiliriz. Çünkü henüz olimpik olacağına dair kesin bir durum yok.

lazooo28
23.07.2007, 01:31
basbakan mi söz verdi ?

Fatih BALTA
23.07.2007, 01:49
evet trabzonda 22 temmuz da yapılan mitingde söylemiş stad yapılacağını.ama ilerleyen günlerde ne kadar doğru olduğunu görecez.malum seçimde bol keseden atılır.

tuutis
24.07.2007, 02:04
http://www.sharebigfile.com/file/197366/lowres-jpg.html

Yüksek Çözünürlük:

http://www.sharebigfile.com/file/197370/highres-jpg.html

Sinan Akyıldız
24.07.2007, 02:16
Hem inşaatçı hem bağlantıları sağlam hem de yapamayacağı sözü vermeyen biri. .

Yapma Faruk Abi :)

Emorfo
24.07.2007, 07:28
Adam başarısız ancak teknik olarak sözlerini tutuyor. Yıldız dedi aldı cebinden de 4 trilyon ödedi, ancak başarılı olamadı. Sen son yıllarda cebinden bu kulübe bırak 4 trilyonu 100 milyar veren birini gördün mü. Hadi vermeyi de geçtim gelenler yemesin yeter. Ancak bazı yönetici hatta başkanlar geçmişte transferlerden para yediklerini biliyoruz. Albayrak'ı tanımıyorsunuz adam gerçekten yapamayacağı şeyin sözünü vermez.

Emorfo
24.07.2007, 07:32
tuutis (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=19570)

Resim için teşekkürler, projenin sol hali bu herhalde, aradaki kanallar felan harika görünüyor.

EmrahYalçınalp
24.07.2007, 08:29
Eninde sonunda yapılacaktır da, tartan pist :( :( :(

agahozlu
24.07.2007, 08:32
Yapılacak stad olimpiyat stadı ise yani koşu parkurlu ise ses ve izleme problemi(uzaklık bakımından) olur gibime geliyor,bkz.olimpiyat stadı.2011 olimpiyatları Trabzonda yanlış bilmiyorsam bunu düşünerek stad yapılacaksa büyük ihtimalle olimpiyat olacak.Bizim isteğimiz ise neydi?Direklerin kalkması,sahaya yakınlık ve kale arkaları...Tribün yani seyirci sahadan uzaklaştıkça baskının azalacağı düşüncesindeyim.

Hekimoğlu
24.07.2007, 10:35
bu proje gerçekleşsin ben olimpiyat stadına da razıyım.

Bilal 61
24.07.2007, 10:36
Bu stad işi küllün yalan oldu yaa..Bu yönetim böyle faydalı icraatlar yapmak gibi bir çalışması yok yani..Ne diyelimki beklemeye devam..

Burçak
24.07.2007, 10:47
diyelimki tartan pisti var statın.
istenirse tartan pist sonradan kaldırılıp yerine tribün eklenecek şekilde yapılabilir.
madem 2011 olimpiatları için gerekiyo ve statın yapılmasında önemli bi fonksiyon tartan pist yapılsın. ama tribünlerde ona göre yapılmalı. mesela yüksek bırakılabilir. 1 ay lık olimpiyatlardan sonra pist kaldırılıp tribünler saha kenarına doğrı devam ettirilebilir.

ama önce bu projeye inanmalıyız. ben hala inanmıyorum.
bidefa Aralıkta bu önetim tamamen gidecek. sonra yeni bahane hazır. yeni yönetim geldi. yapabileceğimiz birşey yok derler.

Emre B.
24.07.2007, 11:16
Proje çok güzel ama tartan pist olmasın.

Ayşe Aygün
24.07.2007, 12:44
Böyle bir proje yapılsaında lazım değil ne olursa olsun.

Mustafa AYDIN
24.07.2007, 12:55
Projenin önündeki en büyük engel kıyı yasasıydı,Başbakan bu projeye desdek verdiğine göre bu yasa meslisten rahatlıkla geçer,gerisi bizim yönetime kalmış...

Uğurtan
24.07.2007, 13:18
Ya şu stad için bi baskı oluşturulsun olimpik stad istemiyoruz yaaa.. Baskılı bir atmosferi olan "Futbol Stadyumu" istiyoruz.. Gerçi hala inanmıyorumya olucağına.. Olucaksa diyorum..

Emre B.
24.07.2007, 14:29
Millet stada takasıyla gelir:D

Tolpaş61
24.07.2007, 14:37
yapılsında tartan pistede razıyız.daha sonra pist tirbüne cevrilebilir.üniversite oyunları için tartan pist şart.zaten üniversite oyunları yüzü suyu hürmetine yapıldı yapıldı!!!yoksa asla böyle bir spor kompleksine sahip olamayız!!

A.Alper
24.07.2007, 14:54
-cek -cak -ecek -acak

Artık savunmasak..

Faik Yılmaz
24.07.2007, 17:17
Her şey bir yana yönetimdekilerin bizim Emorfo kadar inançlı olduklarını bilsem çok umutlu olurdum....

Ancak diğer icraatları olumlu düşünmemi engelliyor...

lazooo28
24.07.2007, 17:29
http://www.sharebigfile.com/file/197366/lowres-jpg.html

Yüksek Çözünürlük:

http://www.sharebigfile.com/file/197370/highres-jpg.html

resmi görünce icim kipir kipir oldu yine

ersanozcan61
24.07.2007, 18:40
hala neden bahsediyoruz....takım elden gidiyor biz hala stad projesindeyiz yazık ettiler trabzonsporuma millet yıldızları dökerken takıma biz ise stad projesindeyiz lanet olsun klubu bu hale getirip bizi maskara eden şerefsizlere

My
24.07.2007, 19:22
Ben bir şeyi merak ettim. Tutun ki bu projeyi gerçekleştirdik. Peki burada gözüken her şeyin geiliri bize mi kalacak? Oteller, otogar vs.) Yoksa belediye, spor il müdürlüğü felan artık her neyse onlara mı devredilecek?

hekimoglu
24.07.2007, 19:54
bu topic bence maksadını aşmaya başladı.burada bazı arkadaşların olayı siyasallaştırmaya çalıştığını takımın tüm başarı veya başarısızlığının staddan kaynaklandığını falan yazmaya başladılar....bu topic artık kaldırılmalı...stad öyle veya böyle trabzona yapılsa ne olacak....başarımı gelecek...nasrettin hocanın göle maya çalması gibi...........ya tutarsa ha........

sarman61
24.07.2007, 19:55
Ben bir şeyi merak ettim. Tutun ki bu projeyi gerçekleştirdik. Peki burada gözüken her şeyin geiliri bize mi kalacak? Oteller, otogar vs.) Yoksa belediye, spor il müdürlüğü felan artık her neyse onlara mı devredilecek?

Bu saydığın yerler klube hibe edilecek diye biliyorum burdan klubumuz cok buyuk gelir elde edecek.

tsli_fatih
24.07.2007, 19:55
inşallah gerçekleşir gerçekleşirse çok mükemmel olur vallaha:tsbayrak:

emre1inci
24.07.2007, 20:11
bizim ömrümüz yetmez heralde yeni stadı görmeye..

not:yaşım 24:)

My
24.07.2007, 20:37
Bu saydığın yerler klube hibe edilecek diye biliyorum burdan klubumuz cok buyuk gelir elde edecek.Vallaha iyi diye nitelendirebileceğimiz her şeyde bir hüsran yaşadığımız için bu konu ciddi ciddi kafamı kurcalamaya başladı.

Cafer KILIÇSOY
24.07.2007, 22:08
Valla sonu Emorfo'ya yemek ısmarlamak dahi olsa içimden geçeni söyleyeyim.

Artık umutluyum bu stadın yapılacağına dair

Atalay
24.07.2007, 23:55
Arkadaşlar her şey rivayet üstüne kulaktan dolma bilgilerle bina edilmeye çalışılan stadtum masalını artık kulaklarımla duysam gözlerimle görsem yinede inanamamam...anlamadıgım tek şey şu bu stadyumu TRABZONSPORmu yapacak yoksa devletmi yapacak???...devlet yapacaksa bu stadyumdan banane devletin yapacagı stad ucube bir olimpik stadyum olur çünkü bu stadı devlet üniversiyat için yapacak!!yani senin anlıyacagın atletizm stadı..Bu stadyumda isterse 100 bin kişilik olsun beni tatmin etmez çünkü örnekleri ortada izmirdeki ve istanbuldaki stadyumlarada inekler otluyor...istanbuldaki stadyum çürümeye terk edildi stadı olmayan galatasaraya anahtarını verdiler 100 milyon dolarlık stadın galatasaray sizde kalsın dedi!!
Bu örnekler ortadayken bizim yönetim kurulunun bir arsa için böyle bir stadyuma atlayıp yapmaya kalkarasa yani taratan pistli bir atletizm statyumu yapmaya kalkarsa önümüzdeki elli yıl bolca küfür yer...yok efendim tartan pistler yarın öbürgün kaldırılırmış masallarını kimse bu forumda dillendirmesin ben daha bugüne kadar hiç bir atletizm stadının futbol mabedine dönüştürebildigini duymadım görmedim...eger öyle bir mimar olsaydı herhalde ilk önce bayern münih ve roma gider adamı bulurdu!!saygılarımla.....

tsmusampa61
25.07.2007, 01:10
Başbakan söz verdi stat için bencede 2011 e yetişir inşAllah. galiba ilk kazma vurulunca daldığımız uykudan uyanıcaz ve sevincimiz türkiyeye sığmayacak. Dua edelim trabzonumuz için bu bence 100 yılın projesi olacak vetrabzon artık tam bir spor şehri olacak. artık tüm branşlardan dünya şampiyonları karednizin hırçın ve hırslı evlatlarından çıkacak. hayda breeee..

Mehmet Fatih Yavuz
25.07.2007, 01:13
olimpiyat stadından, klasik futbol stadı haline getirilen stadlar var..
hatta evvelki sayfalarda resimleri de var...
ama en güzeli bunun direk futbol stadı olarak yapılması...

Ba®ış
25.07.2007, 01:16
olimpik stadlarda tartan pist olduğu için tribünler sahaya uzak oluyor o da iyi olmuyor :)

Mehmet Fatih Yavuz
25.07.2007, 01:20
olimpik stadlarda tartan pist olduğu için tribünler sahaya uzak oluyor o da iyi olmuyor :)

olimpik stadı yaparken, tartan pistin kenarından itibaren yüksek yapıyorlar..
sonra pistin işi bitince o aradaki boşluğu yükseltiden faydalanarak sahanın kenarına dek tribünle dolduruyorlar..

yani bu da düşünülebilir..

ama aslolan 30-40 bin kişi, artık kaç kişi ise, girebilecek kapasitede direk futbol stadı yapılması..
çünkü akustik ayarları vs. stad ilk yapılırken futbol stadına göre yapılırsa çok daha etkili olur..
sesin stadın içine yönlendirilmesi önemli bir mevzu...

Ba®ış
25.07.2007, 01:21
aga stad yapılsında olimpik yarı olimpik farketmez :)

Mehmet Fatih Yavuz
25.07.2007, 01:23
farketmez olur mu la???
sen hiç istanbulda olimpiyat stadında maç izledin mi???
bağırıyorsun, ses karşı tribüne 2 dk sonra ulaşıyor..
sahaya da gitmesi bikaç dakka sürer elbet.

sahayı görmen zaten sorun...
dürbünsüz zor oluyor.. seçemiyorsun kimseyi..

olimpik stadda maç izlenmez..
tam bir çile..

Ba®ış
25.07.2007, 01:26
gitmez olurmuyum :D

sarman61
25.07.2007, 08:55
Arkadaşlar bu denen binalar stadla beraber yapılacaktır çünkü başbakan söz verdi. Yapılacak çünkü yaz olimpiyatları için gerekli. Yani bu binalar en geç 2011 yılında bitmiş olacak.

skystar
25.07.2007, 09:01
Divan Kurulunda Haşim Sayitoğlu stat projesi ile ilgili Haziran ayının sonuna kadar olumlu veya olumsuz bir cevap alacağız demişti. Eğer devletten olumlu bir cevap gelirse zaman kaybetmede inşaata başlayacaklarını söyledi.
:confused::confused::confused:

Emre B.
25.07.2007, 10:13
O projedeki binalar ne?

Burçak
25.07.2007, 10:50
Alıntı:
Emorfo tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=814546#post814546)
Divan Kurulunda Haşim Sayitoğlu stat projesi ile ilgili Haziran ayının sonuna kadar olumlu veya olumsuz bir cevap alacağız demişti. Eğer devletten olumlu bir cevap gelirse zaman kaybetmede inşaata başlayacaklarını söyledi.

:confused::confused::confused:
niye şaşırdın ki. böyle ne tarihler verildi. buda onlardan birisi. ama farkındaysan hangi yılın haziran ayı olduunu söylememiş bile :)) insanların gözünün içine baka baka yapmayacakları yapamayacakları sözler veriyolarya ona kızıyorum. hala alay eder gibiler.

Gürkan
25.07.2007, 10:55
2011 haziran.

arkadaşlar 2011 önce stad mtad beklemeyin.zaten o zaman yapmak zorunda oldukları için yapacaklar. Trabzo muş Trabzonspor muş düşündükleri falan yok. 2011 de ne zaman yapılacaksa olımpıyat yanı hangı ay. ondan bır kac ay once bıtecek şekilde başlanır.olımpıyata yarım yamalak yetısır. ondan oncede malzeme olarak kullanılır. aralıktan once kazma vurulmaz ki, aralıktaki seçimde koz kullanılsın.

augustus
25.07.2007, 10:58
Selam Arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere Karadeniz Olimpiyatları için yeni bir atletizm sahası yapıldı, portatif tribünleri falanda var.Bu tesis sadece Karadeniz olimpiyatları için mi yapıldı acaba? 2011 de ki olimpiyatlarda göz önünde bulundurulmadı mı ?Şehrimizde hazır böyle bir tesis varken yeni stad projesine de atletizm pistini eklemek gerekecek mi ?Sadece kafama takıldı :)

Saygılarımla,

Emorfo
25.07.2007, 11:07
Alıntı:
Emorfo tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=814546#post814546)

niye şaşırdın ki. böyle ne tarihler verildi. buda onlardan birisi. ama farkındaysan hangi yılın haziran ayı olduunu söylememiş bile :)) insanların gözünün içine baka baka yapmayacakları yapamayacakları sözler veriyolarya ona kızıyorum. hala alay eder gibiler.

Divan Kurulu geride kalan sezonun ortasında yapılmıştı. Stat konusu için Haziran'da bazı gelişmeler bekleniyordu. Ancak daha sonra erken seçimler olunca ister istemez bu gelişmeler ötelendi. Ayrıca bu ülkede bir şeyin söylendiği zamanda yapıldığını gören var mı. Türkiye şartlarında normal bi durum bu. Ayrıca hala aynı yerde sayıklayıp duruyorsunuz. Proje hayata geçiyor, artık başka klişe şeyler bulun bunlar bayatladı. Başından beri bir şey anlatıyoruz şu başlıkta bilmiyorsanız susacaksınız, öğreneceksiniz, atıp tutmayacaksınız.

Elif'i göremedim açum aç :)

Hekimoğlu
25.07.2007, 11:17
bunlar ilk somut adımı 2009'dan önce atmaz.hükümetten bahsediyorum.o zaman da zaten albayrak tarih olmuş olur.

Faik Yılmaz
25.07.2007, 11:22
Selam Arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere Karadeniz Olimpiyatları için yeni bir atletizm sahası yapıldı, portatif tribünleri falanda var.Bu tesis sadece Karadeniz olimpiyatları için mi yapıldı acaba? 2011 de ki olimpiyatlarda göz önünde bulundurulmadı mı ?Şehrimizde hazır böyle bir tesis varken yeni stad projesine de atletizm pistini eklemek gerekecek mi ?Sadece kafama takıldı :)

Saygılarımla,

İnşallah öyle olmaz..... Yoksa halep şehir stadı gibi olur.. içerde 75 bin kişi var ses te çıkıyor ama ortalıkta seyirci yok.....

Olimpiyat stadyumlarında özellikle kale arkaları en az 30 metre uzak oluyor seyirciden..... E orda izleyecek yerde digitürk al evinde izle daha iyi......

Mehmet Fatih Yavuz
25.07.2007, 11:25
bunlar ilk somut adımı 2009'dan önce atmaz.hükümetten bahsediyorum.o zaman da zaten albayrak tarih olmuş olur.

2009 da başlayacak böyle bir inşaatın 2011 olimpiyatlarına yetişme ihtimali pek yok....

Faik Yılmaz
25.07.2007, 11:27
Hemen başlayacaklarmış.....

Hele bir kıyı kanunu değişsin....... ( 2 yıldır aynı türküyü dinliyoruz onun yerinde yurtseven kardeşlerden zühtüyü tercih ederim)

Mehmet Fatih Yavuz
25.07.2007, 11:29
walla orasını bilmem.
ama maksat 2011 üniversite oyunları ise başlamak zorundalar..
yetişmez yoksa..
sadece stad inşaatı değil bu..
daha dolduracaksın orayı...

Messi
25.07.2007, 11:33
Hayal tacirleri iş başında narin yerlerinden bir şeyler uydurup saf taraftarı kandırıyorlar...

augustus
25.07.2007, 11:34
Kayseri bile stadını 1 yıla yakın bir sürede bitiriyor.5 ay sonra bitecekmiş, resimlerini görüpte imrenmemek elde değil.Türkiye nin en iyi stadı olacakmış.elin oğlu yapıyor işte, biz hala yapılıp yapılmayacağındayız..

Faik Yılmaz
25.07.2007, 11:34
................ edit by repeat writing..........

Faik Yılmaz
25.07.2007, 11:35
[quote=blackseastorm;884734]Zamanında çıkartamadın kanunuda Nuri....

ben sana yandım nuri.....

Şimdi geldi kongrenin zamanıda Nuri.....

ben sana kandım Nuri.....

Helede yandın Nuri Kolaymı sandın Nuri......

Gürkan
25.07.2007, 12:19
walla orasını bilmem.
ama maksat 2011 üniversite oyunları ise başlamak zorundalar..
yetişmez yoksa..
sadece stad inşaatı değil bu..
daha dolduracaksın orayı...

Hani hep Türkiyeden bürokrasiden örnekler veriyoruz ya, mesela stad tam bitmeden yapılan bir olimpiyat. çimento torbaları arasında cirit atan bir sporcu.bitmemiş tribünde tuğlaların üstünde olimpiyat izleyen bir izleyici toplulugu. brandalarla çevrilmiş protokol tribünü. :)

Üzeyir Gönül
25.07.2007, 17:48
Hemen başlayacaklarmış.....

Hele bir kıyı kanunu değişsin....... ( 2 yıldır aynı türküyü dinliyoruz onun yerinde yurtseven kardeşlerden zühtüyü tercih ederim)

Ben de bu türküyü telefonumun müziği yapmıştım.
:dansmuz::dansmuz::dansmuz:

lazooo28
25.07.2007, 20:48
Kayseri bile stadını 1 yıla yakın bir sürede bitiriyor.5 ay sonra bitecekmiş, resimlerini görüpte imrenmemek elde değil.Türkiye nin en iyi stadı olacakmış.elin oğlu yapıyor işte, biz hala yapılıp yapılmayacağındayız..

offf offf.cileeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee aaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh ahhhhhhh cile bülbülüm allah cileeeee büüül bülüüüümmm:D

Mehmet Fatih Yavuz
26.07.2007, 03:07
Hani hep Türkiyeden bürokrasiden örnekler veriyoruz ya, mesela stad tam bitmeden yapılan bir olimpiyat. çimento torbaları arasında cirit atan bir sporcu.bitmemiş tribünde tuğlaların üstünde olimpiyat izleyen bir izleyici toplulugu. brandalarla çevrilmiş protokol tribünü. :)

harbiden zevkli olur..:D:D
hafiften rezil oluruz ama kendi rezilliğimizi görmemiz için gerekli olabilir.

Bülent Bayraktar
26.07.2007, 13:43
buyrun liverpool'un yeni stadı

Liverpool'dan stat tanıtımı
İngiltere Premier Lig takımlarından Liverpool, 1892'den bu yana maçlarını oynadığı Anfield Road'ın yerine kullanacağı yeni stadın projesini basına tanıttı.

http://www.ntvspor.net/Images/17151.jpg

Premier Lig takımı Liverpool, 2010'da bitmesi beklenen yeni stat projesini basına tanıttı.

300 milyon Euro'ya mal olacağı düşünülen yeni stadı Amerikan şirketi HKS inşa edecek. 60.000 kişilik oturma kapasitesi için tasarlanan stat, istenmesi halinde 75.000 kişiliğe çıkartılabilecek.

Liverpool ikinci başkanı Rick Parry proje ile ilgili olarak, "Bu stadyum bizim saha içinde ve saha dışında herşeyin en iyisini istediğimizin mesajı olacak" diye konuşurken, kaptan Gerrard "En iyisini istiyoruz, ve en iyisi bu stadyum olacak" dedi.

Rick Parry, meşhur taraftar kitlesi Kop ve Kop tribünü için, "Stadyum bütünüyle harika olacak, fakat Kop tribünü olağanüstü olacak. Kop ruhunu devam ettirmemiz gerekiyor. Stadyumun akustiği üzerinde duruyoruz" diye konuştu.

Emorfo
26.07.2007, 15:47
O projedeki binalar ne?

Aşağıdaki resme tıklarsan resmin büyük halini görür, projede yer alan binaların ve yapıların ne olduğunu açıklamalı halleri ile görebilirsin.

http://img184.imageshack.us/img184/295/yenistatsmallyh5.jpg (http://img517.imageshack.us/img517/8232/yenistatbb0.jpg)

Gürkan
26.07.2007, 16:17
"""Stadyumun akustiği üzerinde duruyoruz" diye konuştu.""

Adamların üzerinde durduğu mevzu.

Faik Yılmaz
26.07.2007, 16:24
"""Stadyumun akustiği üzerinde duruyoruz" diye konuştu.""

Adamların üzerinde durduğu mevzu.

Avni Akere gelsinlerdebir stadyumda akustik nasıl kaybolurmuş görsünlerde ibret alsınlar....

Gürkan
26.07.2007, 16:39
Örnek diyosun ,

Bakın Buna Bundan yapmayın.:D

birde neymiş canım yok saha tribune yakın olsun stadyum akustık olsun.taraftar dediğin bağırır.işine bağırsın.

Jackdaniels
26.07.2007, 16:39
Bi stadyum yapacaklar sanki yeni bi şehir inşa ediyolar heyy allhım yaa sabır...

Mehmet Fatih Yavuz
26.07.2007, 16:40
akustiğin detayına kadar inmişlerse ilerlemişler demektir..:)
ama stadı olimpiyat stadı yaparsan, istediğin akustiği kur beklenen etki sağlanmaz..

Emre B.
26.07.2007, 16:51
Aşağıdaki resme tıklarsan resmin büyük halini görür, projede yer alan binaların ve yapıların ne olduğunu açıklamalı halleri ile görebilirsin.

http://img184.imageshack.us/img184/295/yenistatsmallyh5.jpg (http://img517.imageshack.us/img517/8232/yenistatbb0.jpg)

Çok teşekkürker Faruk Abi.Bu proje sırf Trabzon için değil tüm bölge için önemli.Şehrin çehresi değişir.İnşallah en kısa zamanda gerçekleşir.

Sefa Murat Dokuz
26.07.2007, 17:01
sadece şu stadın içindeki koşu bandlarına huy kaptım yoksa güzele benziyor

OYılmaz
26.07.2007, 18:49
http://s.azbuz.com//uploads/p/54/9/940/549940/3983368.jpg

İşte Nuri Albayrak Arena Meşhur Stad Projesi .Kombine alana Bir dürbün ve Teleskop bedava ..

Mayls
26.07.2007, 19:35
http://s.azbuz.com//uploads/p/54/9/940/549940/3983368.jpg

İşte Nuri Albayrak Arena Meşhur Stad Projesi .Kombine alana Bir dürbün ve Teleskop bedava ..

Albayrak birak dürbünü günahini bile bedavaya vermez

Mantalite61
26.07.2007, 21:19
Fare geçemeyeceği deliğe birde kuyruğuna karpuz bağlayarak geçmeye çalışırmış bunlarınki o hesap , yahu o resimdeki proje için en az 150 trilyon lazım, nerden gelecek o para? Abramoviç aday mı olacak kongrede? kulüp 50 bin dolara muhtaç , hem öyle resim mesim koymayla olmaz bu işler bize icraat lazım , böyle kongrede seçilmek için boş lafa karnımız tok, biraz ufak atında civcivler yesin maaşallah öyle bir proje çıkarmışlarki yani buna kargalar bile güler, daha cordobayı bile transfer edemeyenler stad yaptıracak , bu adamlar hayrına su sebili bile yaptırmazlar Trabzonsporu çok düşünüyorlar , haydi herşeyi geçtik hükümet çivi bile çaktırmaz oraya ,afedersiniz ama buna inanan adam bence enayinin safın önde gidenidir , konyaspor bile bizden önce stad yatırırzsa şaşırmam , bu yönetim halı saha bile yaptıramaz :D

ayrıca o stadı yapsalar bile bir halta yaramaz , sahayla seyirciler arasında dünya kadar alan var koşu bandı var, avni akerdeki atmosfer bile daha iyi

okan6161
26.07.2007, 21:23
bizizm stad yapmamız için kimleri satmamız lazım?

Mehmet Fatih Yavuz
26.07.2007, 21:24
yönetimdeki proje 500 trilyonluk..:)
ama çok geriden takip ediyorsunuz..
kulüp değil, gençlik olimpiyatları sebebi ile büyük çoğunluğu devlet tarafından yapılacak.
bir kısmı da avni akerin bugünki yerinin tüm haklarının devredileceği şirket tarafından yapılacak..

geri sayfalarda bunlar var.....

gilimalı
26.07.2007, 21:29
ben çocukken gs nin bi stad maketi vardı adamlar her kongreye getiriyolardı işte bu satadı yapacaz diye ben askere gittim geldim nerdeyse çoluk çocuğa karışıcam onlar hala stad yapacaklar bizimkilerde bi proje çıkarmışlar allah sonumuzu onlarnkine benzetmezde rezil olmayız inşallah:D

Jackdaniels
26.07.2007, 23:10
O projedekiler hayalden öteye geçemez yat limanı ve 5 yıldızlı otel yapacaklarmış töbe töbe yaa yapacaksan adam gibi bi stad yapta kurtulalım bırak şimdi hayaller kurup uçmayı bu proje asla hayata geçirilemez....

AYYILDIZ
26.07.2007, 23:21
proje niye hayata gecirilemesin arkadaslar avni akerin su anki yeri verilip ordan bir gelir var 2011 olimpiyatlari oldugu icinde devletin yardimi var ayrica sponsorlarda var

Mantalite61
26.07.2007, 23:55
proje niye hayata gecirilemesin arkadaslar avni akerin su anki yeri verilip ordan bir gelir var 2011 olimpiyatlari oldugu icinde devletin yardimi var ayrica sponsorlarda var

Olimpik stad ne işimize yarayacak?

Özge
27.07.2007, 00:27
Atalay Belgrat'ta
2011 EYOF koordine toplantısı Belgrat'ta yapıldı.

2011 EYOF Koordine Toplantısı Sırbistan'ın Belgrat kentinde yapıldı. Belgrat Continantel Otel'de gerçekleştirilen toplantıya, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı ve 1.Karadeniz Oyunlari Organize Komitesi Başkanı Yunus Akgül, Trabzon Valisi Nuri Okutan, Belediye Baskani Volkan Canalioglu, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerif Özgür ve EYOF Koordine Komitesi katıldı.

Toplantıda 2011 yılında Trabzon'da düzenlenecek Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Gençlik Yaz Festivali'nde (EYOF 2011) Trabzon'un durum değerlendirilmesi yapıldı.

Toplantıda tesisler hakkında genel bilgi veren Mehmet Atalay, "Atletizm tesisi tamamlandı. Tesise beton tribün yapılacak. Tenis kortlarının altyapısı hazır inşaata başlanacak. 5000 kişilik yüzme havuzu programa alındı gelecek yıl yapımına başlanacak.Acik yüzme havuzu ile birlikte yeni tesislerde yapılarak bu konuda hiç bir sıkıntı olmayacak" dedi.

Organizasyonun açılış ve kapanış törenlerinin de konuşulduğu toplantıda Atalay, Açılış ve Kapanış törenleri için Avni Aker Stadyumu'nun yeniden yapılacağı yada modernize edileceğini ifade etti.

Atalay, Oyunlar ile ilgili olarak devletin garanti verdiğini ve daha önce yapılan oyunlarla ilgili kanun çıkaracaklarını söylediklerini ifade ederek "Sözümüzü yerine getirdik ve oyunlarla ilgili kanun parlamentodan geçti" dedi.

Atalay toplantıda, son yıllarda Universiade 2005, Formula 1, Moto GP, Şampiyonlar Ligi Finali, WTA Cup, 1. Karadeniz Oyunları'nın yanı sıra diğer spor dallarında düzenlediği Avrupa ve Dünya Şampiyonalarıyla artık bir Spor ve Olimpiyat ülkesi olduğunu ve İstanbul'un Olimpiyatlara evsahipliği yapabilmesi için EYOF 2011'de de iyi bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarını belirtti.

Toplantıda söz alan Trabzon valisi Nuri Okutan, "Karadeniz Oyunları bir antrenman bir deneme oldu. Karadeniz Oyunlarına Halkın ilgisi oldukça yüksek oldu. 2011'de Trabzon'a gelen misafirlerimizin dostluklar kazanarak dönmesi hedefliyoruz. Her türlü önlememizi aldık. Güvenlik açısından da hiç bir sıkıntı olmayacak" dedi.

Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioglu da, "Spor organizasyonlarının gelececeğimiz olan gençlerimizin dostluklarını pekiştirmesi ve kültürel kaynaşmaların sağlanması dünya barışına da katkı sağlayacak. Trabzon da tesisleşme çalışmalarımız devam ediyor" şeklinde konuştu.

Koordine heyeti toplantıda, EYOF Belgrad 2007'den hemen sonra Trabzonla ilgili çalışma komitesinin oluşturulacağını ve komisyonun Trabzon'a gelip çalışmalarına başlayacağını belirtti.

Heyet, EYOF 2011 için Türkiye'nin yapacağı bütün çalışmalara tam destek sağlayacaklarını ve iyi bir organizasyon yapacağına inandıklarını kaydetti.

changeTarget(document.getElementById("news_content"))

Haberi Melih61 koymamı istedi:)

Faik Yılmaz
27.07.2007, 08:37
Organizasyonun açılış ve kapanış törenlerinin de konuşulduğu toplantıda Atalay, Açılış ve Kapanış törenleri için Avni Aker Stadyumu'nun yeniden yapılacağı yada modernize edileceğini ifade etti.

Bence hayali işlerle uğraşacak yerde bu projeye ağırlık versek daha iyi olur

Faik Yılmaz
27.07.2007, 09:22
arkadaşım 2 yıldır aynı noktada cak cekli kelimelerle milleti oylaıyorsunuz.....

adamlar bizden sonra başladı neredeyse bitirdiler stadyumu.......

hadi yapıldı diyelim en erken 2011-2012 yılına yetişecek 4 yıl boyunca bizdirekleri izlemeye devam edeceğiz demektir.. hal böyle iken bile hala umutlu olun diyorsunuz.....

Ayrıca siyaset yapılmamalı diyorsunuz siyasetin daniskasını yapıyorsunuz..... Forumbyöneticileri yukardaki siyaset kokan yazıyı okuyup gereğini yapsınlar lütfen....

Gürkan
27.07.2007, 09:38
Liverpool sadece stad yapıyor ve 2010 bitmesini bekliyorlar.

biz hem denizi dolduracağız hem stad haricinde bir sürü ek bine yapacağız.ve bunlar içinde kıyı kanunu dolayısı ile izin alacağız. bunlarda 2011 yetişecek.ve ortada sözden başka bir şey de yok.

ahmettt
27.07.2007, 09:42
blackseastorm;
Anladığım kadarıyla benim yazım için siyaset kokuyo demişsin ve gereğini istemişsin onlarda tamemen silmişler.
Ben orade gerçek bilgiler vermiştim dünkü taka gazetesinde de var bunlar.
Ayrıca siyaset kokan neresiydi olayları ve süreçleri izleyerek bir yoruma varma mıydı pardon o zaman.
Burayı takip ediyorum uzun zamandır. Eleştirin bende yönetimi istemeyenlerdenim ancak sapla samanı ayırabilecek olgunluğa da sahibim. Bu proje bizim. Hayaller gerçekleşecek.

ahmettt
27.07.2007, 09:45
Ayrıca bir daha buraya yorum yazmıyacam orda verdiğim bilgiler için harcadığım emeğe ayırdığım zamana yazık.

Messi
27.07.2007, 09:49
bırakın bu işleri yönetim hayal tacirliği yapıyor taraftar alet olmasın buna

Faik Yılmaz
27.07.2007, 09:53
Liverpool sadece stad yapıyor ve 2010 bitmesini bekliyorlar.

biz hem denizi dolduracağız hem stad haricinde bir sürü ek bine yapacağız.ve bunlar içinde kıyı kanunu dolayısı ile izin alacağız. bunlarda 2011 yetişecek.ve ortada sözden başka bir şey de yok.

Benimde eleştirdiğim bu zaten 2 yıldır konuşuluyor bu olay ancak hala 0 noktasındayız.. Bazıları öyle konuşuyorki sanki stadın kaba inşaatı bitmişte biz hala muhalefet ediyoruz gibi bi hissiyatları var....

ama en iyi ihtimalle 4 yıl sonra bitecbilecek ( hemen başlanması halinde ) bir proje için destek vermemeiz isteniyor.. halbuki harabedeb bozma stadımızı biraz rehabilite edip 4-5 yıl idare edebiliriz. ama bu yapılmıyor biz hala amratonda maçın yarısında direkleri seyrediyoruz. Turnikelerden 70 kiloluk birisi bile zor geçiyor. bunları bile yapamayan insanların bu kadar büyük bir projeyi kotarabileceklerini aklım almıyor....

inşallah yanılırımda Faruk kardeşime tam teşekküllü bir yemek ısmarlarım. yalnız 3 yıl demiştim 1 ayı geçti. 2 yıl 11 ayın kaldı faruk....

Messi
27.07.2007, 09:55
Faruk nuriye çok güveniyor eğer olursa stad işi 1-2 yıl yemek masrafı olmaz:) Olaki aksi bir durum olursa hali perişan:)

A.Alper
27.07.2007, 10:12
Proje çok güzel ama bu işler o kadar basit işler değil ben değil ancak oğlum gider maçlara.
Ayrıca arazi mi yok da deniz dolduruyorsunuz anlamadık?2040 yılında Kuzey Kutbu'nda pek az buz kalacak.Dün insanın yürüyemediği yerde dün bir Alman yüzdü.Yani buzlar eriyor.Buzlar erirse deniz seviyesi yükselir.Şaka gibi geliyor ama 40 yıl sonra stadlarda gerçek anlamda Karadeniz Fırtınası eser .

ahmettt
27.07.2007, 10:13
Buraya yorum yapan bazı arkadaşlar bence anlaşılmaz bir tavırla binbir engel çıkrarak sırf muhalefet olsun diye ukala bir tavırla stad için hiçbirşey yapılamayacağını söylüyorlar. Devlet orda stad yaptırmazmış falanda filanda...Bu da Bu arkadaşların Trabzonspor'un iyiliğini istemediğini düşündürüyor bana.(Burada Yönetimi haklı gerekçelerle eleştirenleri ayırıyorum).
ben bu proje yapılsın diye dua ediyorum.Başbakan meydanın göbeğinde bizzat bağıra çağıra stad ve tesisler için gerekli dolgu devlet tarafından yapılacak dedi. Üzerindeki binaların (Trabzonspor tarafından yapılacağını belirterek.)
Bu demektir ki arsa temini devlet tarafından yapılacak.
Diğer binalar yap işlet devret modeliyle stad da avni akerin yerinin verilmesi sonucu yapılır.
Kapalı yüzme havuzu ve kapalı spor salonu devlet tarafından yapılacak bunlar 2011 için yapılacak tesis yatırımları arasında yer alıyor.
Arkadaşlar Üniversiad diyip duruyor. Bu organizasyon üniversiad değil daha büyük. Direk olimpiyatlar için bir referans.
Trabzonspor maliye ye o arazinin tahsis edilmesi talebinde bulundu çıkarttılan yasaya göre işler yapılacak ve yasada ufak bir değişiklikle stad inşaatına başlanaca. (Bu bilgiler dünkü Taka gazetesinden)
Bu tesis yapılacak yapılmalı Trabzonsporluyum diyen herkes buna destek olmalı Avni Akeri unutun böyle bir projeye destek olun.
Yararlı olmak isteyenler Burada oraya ulaşım nasıl yapılmalı bunu tartışsın buna çözüm yolları arayalım. İlgilenmeseler de güzel çözümleri yönetime yollayalım yani taraftarlık görevimizi yapalım.
Ayrıca Atalay Karadeniz oyunlarından sonra avni aker tamir edilmeli demedi yeni bir stad lazım dedi kulaklarımla duydum.
Unutmayın ki her şey bir hayalle başlar. Hayaller gerçekleşecek.

Emorfo
27.07.2007, 10:55
Şİmdi bu yemek olayı şöyle, aslında ben Elif'le iddiaya girdim. Albayrak'ın görev süresinde, Aralık'ta seçilmesi dahil stat inşaatı başlarsa ben kazanıyorum ve yemeği haketmiş oluyorum. Ancak sağolsun arkadaşlar çok cömertler stat başlasın bir yemekten benden diye diye baya yemek fişi birikti :) Ha stat işi olmaz Albayrak bırakırsa bi tek Elif'e yemek ısmarlıyorum. Olay böyle. Diğer arkadaşların yemek olayı stadın yüzü suyu hürmetine olan bir ikram. Ayrıca stadın bitmesi iddia da yok o kadar sene bekleyemem açlıktan ölürüm :)

Bülent Bayraktar
27.07.2007, 10:57
resimdeki proje yapılsın değil türkiye avrupanın en iyi tesisi olur...!
3 buçuk yıl kaldı daha bişey yok ortada ,bu kadar büyük tesisi nasıl yapmayı düşünüyolar bu zaman içinde...!

melih61
27.07.2007, 11:26
yukarıda özge aracılığı ile gönderdiğim yazıyı okusanız anlarsınız yapılıp yapılmıyacağını ama işte burada boş tartışmalara giriyorsunuz? o yazı herşeyi anlatıyor!!!!

İHSAN
27.07.2007, 11:35
Proje çok güzel ama bu işler o kadar basit işler değil ben değil ancak oğlum gider maçlara.
Ayrıca arazi mi yok da deniz dolduruyorsunuz anlamadık?2040 yılında Kuzey Kutbu'nda pek az buz kalacak.Dün insanın yürüyemediği yerde dün bir Alman yüzdü.Yani buzlar eriyor.Buzlar erirse deniz seviyesi yükselir.Şaka gibi geliyor ama 40 yıl sonra stadlarda gerçek anlamda Karadeniz Fırtınası eser .
Alper öyle bir şeyin olacağı kesin gibi, ama bu karadenize ne zaman sirayet eder bilinmez. Bana göre oraya ulaştığı vakit, türkiye'nin büyük kısmı da sular altında kalır zaten. pek ihtiyacımız kalmaz stada o zaman.;)

Messi
27.07.2007, 11:46
Şİmdi bu yemek olayı şöyle, aslında ben Elif'le iddiaya girdim. Albayrak'ın görev süresinde, Aralık'ta seçilmesi dahil stat inşaatı başlarsa ben kazanıyorum ve yemeği haketmiş oluyorum. Ancak sağolsun arkadaşlar çok cömertler stat başlasın bir yemekten benden diye diye baya yemek fişi birikti :) Ha stat işi olmaz Albayrak bırakırsa bi tek Elif'e yemek ısmarlıyorum. Olay böyle. Diğer arkadaşların yemek olayı stadın yüzü suyu hürmetine olan bir ikram. Ayrıca stadın bitmesi iddia da yok o kadar sene bekleyemem açlıktan ölürüm :)

oflumusun nesin:)

Şahinoğlu
27.07.2007, 12:21
La Faruk nerelerdesin staddan sorumlu Bmn üyesi :), nedir son durum seçimlerden sonra hızlanması gerek bu işin varmı bi haber.

Cafer KILIÇSOY
27.07.2007, 12:32
Bilelim yani. O zaman şahsımla bir iddaan yok. Yemeğide artık Eliften alırsın;):)

Tmac61
27.07.2007, 12:43

Gemi silüeti var bunda.

İlk maçımızda yenilince yönetimi mi döküyoruz denize futbolcuları mı...

Gürkan
27.07.2007, 13:20

Ula Faruk ilk kazma vurulana kadar yemek yememeyi mi düşünüyorsun. öyle ise Elifte para biriktirsin. sen o zaman kadaar bayagı bir acıkırsın.:)

Enes
27.07.2007, 17:05
kompleks seklınde yapılacagı ıcın yapılabılecegıne ınanıyorum en kısa zamanda baslanması dılegıylee...

Üzeyir Gönül
27.07.2007, 17:32
Bu proje çok güzel de, arkadaşlar ya şu stad işi hiç hoşuma gitmiyor. Biz olimpiyat stadı mı yapacağız yoksa rakip takımlara korku salan bir stad mı? Ben İstanbul'daki Olimpiyat Stadı'na gittim. Stad mükemmel ama asla bir kulüp stadı olamaz. Tribünler sahaya o kadar uzak ki, karşı taraftaki futbolcuyu görmen için neredeyse dürbünle bakman gerekir.
Olimpiyat stadı istemiyorum! Asla ve kat'a!
:dansmuz::dansmuz::dansmuz::dansmuz::dansmuz:

Tolpaş61
27.07.2007, 17:34
valla yapabilirlerse harika bir proje.kim dinler tartan pist falan filan yapsınlar yeter.

OYılmaz
27.07.2007, 17:56
Şu 18.000 kişilik stadımızda topu topu taş çatlasa 10.000 kişi gelior Stad olursa ölüm sessizliği olur heralde Ben olsam sadece kale arkası tribünü yaptırırım üstünüde bi güzel örttükmü tamam ne gerek var stada değilmi ???

karatasof
27.07.2007, 18:10
Muhteşem bir proje.İnsanın ancak yapılabilirse çok güzel olur demekten başka bir şansı kalmıyor.Proje i2011 Gençlik Olimpiyat Trabzon'umuzda yapılacağı düşünüldüğü için zannederim Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Milli Olimpiyat Komiteside bütçe ayıracaktır.İnşaallah Sayın Başkan bu projeyi başlatır ve bitirir.Yapılacak bu kadar güzel tesis Trabzona ayrı bir hava katar.Tabii bu proje bittiğinde takımın başında hala ZD olacaksa ben biraz daha düşünülsün derim.

a f s
27.07.2007, 18:40
Muhteşem bir proje.İnsanın ancak yapılabilirse çok güzel olur demekten başka bir şansı kalmıyor.Proje i2011 Gençlik Olimpiyat Trabzon'umuzda yapılacağı düşünüldüğü için zannederim Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Milli Olimpiyat Komiteside bütçe ayıracaktır.İnşaallah Sayın Başkan bu projeyi başlatır ve bitirir.Yapılacak bu kadar güzel tesis Trabzona ayrı bir hava katar.Tabii bu proje bittiğinde takımın başında hala ZD olacaksa ben biraz daha düşünülsün derim.

Merak etme renkdaşım bitene kadar gitmiş olur Ziya Hocamız.:D

karatasof
27.07.2007, 18:49
Merak etme renkdaşım bitene kadar gitmiş olur Ziya Hocamız.:D

Eee İnşaallah diyeyim bende.Allah o günleride gösterir bizlere...

python
27.07.2007, 20:03
Şu 18.000 kişilik stadımızda topu topu taş çatlasa 10.000 kişi gelior Stad olursa ölüm sessizliği olur heralde Ben olsam sadece kale arkası tribünü yaptırırım üstünüde bi güzel örttükmü tamam ne gerek var stada değilmi ???

Sıktı artık bu muhabbet.

Emre B.
27.07.2007, 20:43

Gelişmeye ne gerek var değil mi?Direkleri izleriz güzel güzel.

AYYILDIZ
27.07.2007, 21:17
Bu proje mutlaka yapilmali arkadaslar eger yapilirsa cok buyuk gelir elde edecek klup.Gelecek garanti altina alinmis olacak. Olaya sadece stadyum olarak bakmayalim benzin istasyonu-otogar-stad gelirleri-spor kompleksi gelirleri hepsi Trabzonspora kalacakki buda artik Trabzonsporun Istanbulla rahat yarismasini saglayacak insallah en kisa zamanda bu projeye baslanir

AYYILDIZ
27.07.2007, 21:17
MUTLAKA YAPILACAK
?AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, Akyazı?da yapılması planlanan ve projesi hazır olan Trabzonspor Spor ve Kültür Kompleksi?nin mutlaka Trabzon?a kazandırılacağını söyledi. Göktaş, projenin Trabzon için ?Asrın projesi? olduğunu belirterek şunları söyledi:
ŞİMDİ SPOR ŞEHRİ OLACAK
??Trabzon?a o projeyi kazandırmak için çalışmalarımız sürüyor. Başbakanımız da Trabzon?daki mitinginde proje ile ilgili ?20011 Gençlik Olimpiyatları?na yetiştireceğiz? diye söz verdi. Bu bizleri daha da mutlu etti. Trabzon, inşallah Başbakanımız Erdoğan?ın önderliğinde gerçek anlamda spor merkezi ve futbolcu yetiştiren bir imalathaneye dönüşecek. Sadece Türkiye?nin değil, Avrupa?nın ve dünyanın her köşesinde futbol oynayan Trabzonlular olacak.?
ARTIK GERİYE DÖNÜŞ YOK
??Akyazı?daki arazi tahsisi için Milli Emlak Genel Müdürlüğüne müracaat yapıldı.Artık geri dönüş yok. İzin çıktıktan sonra dolgu işlerine başlanacak. Gerekli yasal düzenlemeler de yapılacak. Hiçbir kulübe nasip olmayan tesisler ortaya çıkacak.Trabzonspor artık kişilerin paralarına muhtaç bir kulüp görüntüsünden çıkacak, kendi ayakları üzerinde duran, önemli bir bütçesi ve kaynakları olan bir kulüp olacak.?
FUTBOLCU ÜRETİM MERKEZİ
Tesislerde muhteşem bir stadyum dışında 3 antrenman sahası, 1 spor akademisi de yapılacak. Dünya futbolunda Brezilya ne kadar önemli ise Türk futbolunda da Trabzon o kadar önemlidir. Göreceksiniz Trabzon 10 yıl içerisinde gerçek anlamda futbolcu üreten bir imalathaneye dönüşecek. Çünkü Trabzonlunun yapısında bu var. AK Parti olarak bizim işimiz halkımıza hizmet getirmek, verdiğimiz sözleri yerine getirmektir.

AYYILDIZ
27.07.2007, 21:19
İSTASYON VE STAT
Kahraman, kendilerinin bu açığı kapatmak için benzin istasyonu ve stat projesini ortaya koyduklarını hatırlatırken, "İstasyondan kasaya 15 trilyona yakın para girecek. Stat projesine tüm Trabzon destek verirse, buradan ayda 4 trilyonluk gelir sağlarız. Stat projesi kulübümüzün geleceği için çok önemli" diye konuştu.

Arkadaslar gercek bu

Thedoors
28.07.2007, 14:39
Aylık 4 trilyon...çok iyi para...:)...

ÖmerFarukYılmaz
28.07.2007, 15:08
abi insallah olur yaa.gerçekten de trabzonun yeni merkezi olur..böylece birrtek trabzonspor degil trabzon sehride kazanir..iste böylece avrupayada damgamizi vururuz...insallah olur...

inşallah amin

Adem Erdoğan
28.07.2007, 17:29
Milletvekilinin açıklamaları baya bi umut verici.yOksa yönetime kalırsa 2067 e anca yapılır.Bu arada tartan pisti yapılsa bile maç günleri portatif tribün koyulabilir oraya.

A.Alper
28.07.2007, 18:32
AK Parti olarak bizim işimiz halkımıza hizmet getirmek, verdiğimiz sözleri yerine getirmektir.

Proje çok güzel ayda 4 trilyon dudak uçuklatıcı ama onlar artık akp değil Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 60. hükümetidirler.

bakigokhan
28.07.2007, 18:38
ya bu projede denize bakan kale arkaları daha küçük.Aynen olimpiyat stadı gibi orda da rüzgar alan kale arkaları küçük olduğundan rüzgardan top oynanmıyor.Bunu umarım hesaplamışlardır.Çünkü tam karadeniz fıkrası olur.10 sene bi stad bekledik onda da top oynanmıyor:) yav hakkaten bizim millet bu işlere pek kafa yormaz da ondan.
üniversitede motor bölümüne bi tamirhane yapmışlardı epey bi masraf da yapmışlardı.Sonrabir de lift aldılar koydular tamirhaneye.Fakat liftin üzerine araç koyunca bir de aracı kaldırınca aracın tvanı tamirhanenin tavanına değiyor diye tamirhane kullanılmaz olud:)Anlayacağınız üniversitelerimzide bilim yapan adamlar böyle yaparsa bizim stadı yabancılar yapsın lütfen:)

Atay Aktuğ döneminde AVEA bize 35.000 kişilik bi stad yapmayı fakat isim hakkını istemişti o dönemki yönetimimiz de sağolsun bunu kabul etmemişti.Hani işimizi devlete bırakmak yerine herzamnki gibi kendi çözümlerimizi kendimizin üretmesi gerektiğini düşünüyorum.Bir sponsora isim hakkı verilerek stadımızı yaptırabiliriz d,iye düşünüyorum.Baktığımız zaman da Avrupadaki büyük takımlar dahi bunu yapıyor.Arsenal Fly Emirates standında oynuyor Ne biliyim Shalke Valentines i kullanıyor biz neden Vodafone veya Avea stadında oynamayalım yeterki modern olsun

woollss
28.07.2007, 21:27
ya ne stadyum ne transfer hiçbirşey istemiyorum yeterki şu nuri albayrak ve kuymarları şerefleri varsa birazcık istafasını veresinler

MarceloTS
28.07.2007, 21:37
zzzzzz stad çok yakında gelecek sakın umudunuzu kaybetmeyin(!) :@:@

Emre B.
28.07.2007, 21:40
Çivinizi bile istemem.Defolun gidin

adherent_1
28.07.2007, 23:18
» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi / Moderatörü Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

OYılmaz
28.07.2007, 23:24
Alda Stadını git Nuri Çok umrumdaydı Stadına Stad yapacaksın ömür boyu onunla Gurur duyacaksın Benim takımım Şampiyonluk gördümüde Stad görsün Lanet olsun Nuri sana Lanet Al Stadını başınaaa çal....

Burçak
29.07.2007, 13:22
Stat mıtat istemiyoruz gidin yeterki. sizin kaldığınız her saniye Trabzonspor için zarar. sözünün eri bi başkan ve yönetim istiyoruz. lafla peynir gemisi yürümüyor. artık 2 seneden fazladın maketlerle kandırılmaktan da bıktık. kendinizin inanmadığı bu stat olayına taraftarlarıda inandıramazsınız. çekin gidin. zararın neresinden dönersek kardır.

Faik Yılmaz
29.07.2007, 13:44
siz stadyum masalları ile uyuymaya devam edin adamlar takımı sıradan bir anadoolu takımı yapma yolunda takımı parçalama yolunda emin adımlara devam etsinler....

durmak yok uyumaya devam......

Ömer Bayrambaş37
29.07.2007, 15:14
stadın yapılacağına kimse inanmıyor?artık kimse yemiyor . ne stad yapılır nede bunlar gider başımızdan sıradan olduk bunu kabul edelim, anadolu takımları naparlar bir sezon boyunca bizde onu yapıyoruz,bir iki istanbul galibiyeti veya beraberliği gerisi traş durum bu arkadaşlar maalesef.efsaneyi elbirliğiyle bitirdik herkesin suçu var bunda yani bizde suçluyuz ne kadar sahip çıktık takıma özeleştiri yapalım kendi kendimize .uzun lafın kısası EFSANE BİTTİ---THE END

Adem Erdoğan
29.07.2007, 16:02
defolup gidecekler yaa ne stadı.takım küme düştükten sonra stad diil noucamp yapsalar nolur.

Üzeyir Gönül
29.07.2007, 16:53
İnsanlara bir şeyler yapabileceğine inandırmak için bir şeyleri yapmış olman gerekiyor. Sayın Albayrak ve ekibi şimdiye kadar doğru olan kaç şey yaptılar. Yanlış olanları saymakla bitmez...
Bu nedenle bu işin de altından kalkabileceklerine inanmıyorum.

Emorfo
29.07.2007, 17:20
Trabzonspor elendiya stat da olmaz artık, herşey bitti, battık, yandık, kül olduk :)

Adem Erdoğan
29.07.2007, 17:23
bitek stad için güveniyodum bu yönetime.İnanmıştım ama eziklikleri hadsafhaya çıktı.stad bizim neyimize yaa.

agahozlu
29.07.2007, 18:34
Çabamız stad yapmaları için değil,Avni Akeri yıktırmamak için olmalı..eğer bunlar Avni akeri yıkarsa biz stadsız kalırız.Bu yönetimden beklenmieyecek bir şey değil.Şaka gibi ama gerçek.Onun için en kısa sürede bu adamların komple Trabzondan uzaklaştırılması gerekir...

calypso
29.07.2007, 20:24
bize stadı yapsa yapsa ağaoğlu yapar..gerisi boş laftır..

Jackdaniels
30.07.2007, 16:09
Bu stad yapılacak masallarına inananlara çok gülüyorum yaa helede projeyi gördükten sonra daha çok gülmeye başladım...

Emorfo
30.07.2007, 16:20
Jackdaniels

Şimdi ben bu yazına çok güldüm işte :)
Dünyadan haberin yok, bu forumda 4 , 5 senedir yeni stat projesini konuşuyoruz, yani daha öncesi de var. Projenin hayata geçirilmesi hiç bu kadar yakın olmadı. Çok fazla masal dinlemişsin ki bunu da masal sanıyorsun, illada güleceğim diyorsan aynaya bakmanı tavsiye ediyorum. :)

Jackdaniels
30.07.2007, 16:26
Jackdaniels

Şimdi ben bu yazına çok güldüm işte :)
Dünyadan haberin yok, bu forumda 4 , 5 senedir yeni stat projesini konuşuyoruz, yani daha öncesi de var. Projenin hayata geçirilmesi hiç bu kadar yakın olmadı. Çok fazla masal dinlemişsin ki bunu da masal sanıyorsun, illada güleceğim diyorsan aynaya bakmanı tavsiye ediyorum. :)

Bu mesaja muhalefet edeceğini nasıl olduda önceden bildim acaba ;)

Emorfo
30.07.2007, 16:30
Çünkü çok saçma yazmışsın saçma yazılara alerjim var. Bir şey ortaya atarsın bunu da konuyla ilgili verilerle sağlamlaştırırsın enazından saygı duyarım. Amma bu tip bu projeye inananlara gülüyorum diyorsun, nesine gülüyorsun babamızın hayrına mı bir şey istiyoruz. Bu proje Trabzonspor'un geleceği. Senin kulübün böyle bir projeyi haketmiyor mu. Hazır bütün herşey stat için yerine gelmiş niye olmasın. Olacak başka yolu yok.

Jackdaniels
30.07.2007, 16:34
Çünkü çok saçma yazmışsın saçma yazılara alerjim var. Bir şey ortaya atarsın bunu da konuyla ilgili verilerle sağlamlaştırırsın enazından saygı duyarım. Amma bu tip bu proheye inanlara gülüyorum diyorsun, nesine gülüyorsun babamızın hayrına mı bir şey istiyoruz. Bu proje Trabzonspor'un geleceği. Senin kulübün böyle bir projeyi haketmiyor mu. Hazır bütün herşey stat için yerine gelmiş niye olmasın. Olacak başka yolu yok.

Trabzonsporun adına yakışacak bi stadyumun olmasını senden çok istiyorum ama böyle uyduruk bi projeyi kullanarak trabzonsporu sömürenlere ancak gülerim ben..Benden sana tavsiye inandığın ve güvendiğin yönetime çok güvenme sonra burda yorum yapamayacak hale gelmeni istemem...

Emorfo
30.07.2007, 18:49
Güzel kardeşim uyduruk olduğunu nerden biliyorsun, araştırdın mı. Bu konuda yeterli bilgin var mı yok. Ben senin gibi burda laf kalabalığı yapacağıma spor bakanından tut, gençlik spor müdürüne kadar hepsine bu projeyi sormuştum. Hepsinden aldığım cevap evet böyle bir proje var Trabzonspor Kulübü ile ortak üstünde çalışıyoruz. Bunu da daha önce forumda paylaşmıştım. Proje yakında hayata geçecek hala bilgi sahibi olmadan atıp turuyorsunuz. Madem kendine o kadar güveniyorsun seninle de yemeğine gireriz iddia, hazır bulmuşum sazanı kaçırmıyım :) Yönetimden ziyade bu konuda başkana inanıyorum. Yöneticiler çok kofti bunu kabul etmek lazım. Benim yorum yapmama durumuma gelince, merak etme öyle bir sorunum yok. Pek yanılmam yorumlarımda ve senin ve diğer arkadaşlar gibi bilgi sahibi olmadan bu tip konularda atıp tutman o yüzden müsterih ol. Asıl sen kendini düşün :)

28TS61
30.07.2007, 19:02
umarim yeni yapilacak stadin kosu pisti olmaz

Erdem Keser
30.07.2007, 20:14
Merak ettiğim bir konu var Ballast Nedam firması ve TCN ile yapılan anlaşma bir anda neden devreden çıktı ve önceden avni akerin yıkılarak yerine yapılacağı yeni stadın neden başka bi yere yapılması gündeme geldi ? Şuan görünüşe ve söylenenlere bakılırsa avni akerin yeri söylendiği gibi Trabzonspora mı yoksa başka birilerine mi devredilecek

A.Alper
30.07.2007, 20:17
Evet bir de Ballast Nedam firması vardı ona ne oldu?

Erdem Keser
30.07.2007, 20:19
Bir diğer konuda izlenecek takımın olmadıktan sonra stadın olsa ne olur...:)

Yavuz Hasan
30.07.2007, 20:40
stad yapıcam diye bu kadar adamı yedin ya helal olsun sana nuri albayrak

Sencer Bulut
30.07.2007, 23:57
nuri bırakın stad yapmayı kümes bile yapamaz....

Sencer Bulut
30.07.2007, 23:57
nuri bırakın stad yapmayı kümes bile yapamaz....

melih61
31.07.2007, 00:33
Güzel kardeşim uyduruk olduğunu nerden biliyorsun, araştırdın mı. Bu konuda yeterli bilgin var mı yok. Ben senin gibi burda laf kalabalığı yapacağıma spor bakanından tut, gençlik spor müdürüne kadar hepsine bu projeyi sormuştum. Hepsinden aldığım cevap evet böyle bir proje var Trabzonspor Kulübü ile ortak üstünde çalışıyoruz. Bunu da daha önce forumda paylaşmıştım. Proje yakında hayata geçecek hala bilgi sahibi olmadan atıp turuyorsunuz. Madem kendine o kadar güveniyorsun seninle de yemeğine gireriz iddia, hazır bulmuşum sazanı kaçırmıyım :) Yönetimden ziyade bu konuda başkana inanıyorum. Yöneticiler çok kofti bunu kabul etmek lazım. Benim yorum yapmama durumuma gelince, merak etme öyle bir sorunum yok. Pek yanılmam yorumlarımda ve senin ve diğer arkadaşlar gibi bilgi sahibi olmadan bu tip konularda atıp tutman o yüzden müsterih ol. Asıl sen kendini düşün :)

abi sana bir soru bu tesis 3 yılda biter mi? yuvarlamadan konuş:confused:

macka61
31.07.2007, 00:36
onun yaptığı staddan ne hayır gelir para kazanıyım diye stadı çürük yapar nuri albayrak stat filan istemiyoruz senden yeterki başımızdan git

macka61
31.07.2007, 00:37
ne 3 sene 10 senede bitiremez bu herifi hala nasıl destekliyebiliyorsun emorfo kardeş sen inanıyorsun galiba stadı yapacağına maket yptı ama dime işte makete bakıp bakıp yeni stadımız deriz

Ba®ış
31.07.2007, 00:37
adamın gideceği yok bari bişeler yapsında gitsin :)

Eren Uğur Ayar
31.07.2007, 00:46
adamın gideceği yok bari bişeler yapsında gitsin :)

Stad maketi yaptıya Nuri için büyük başarıdır bu:D:D

Emorfo
31.07.2007, 03:13
abi sana bir soru bu tesis 3 yılda biter mi? yuvarlamadan konuş:confused:

Yuvarlak şeylerle pek işimiz olmaz :)
E siz kendiniz demiyor musun Kayseri 1 senede stat yapıyor diye. Neden bu proje 3 senede yapılamasın. Üstelik devlet desteği olacak. Projede yer alan yapıların çoğu devletin yapağı yapılar. Daha önce yapıştırdığım resme bakarsınız, Trabzon Havalimanı'na ek pist yapılması gündemde. Bu ek pist yapılırsa Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin çoğu yıkılmak zorunda kalacak. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde inşaatı devam eden yeni bina da bu yüzden durduruldu. Bu yüzden stat projesinde yer alan antrenman sahalarını ve kulüp idari binasını devlet yapacaktır. Yeni stat ise Trabzonspor'un Avni Aker'deki 49 yıllık hakları devredilerek bundan gelecek parayla yapılacaktır. Projede yer alan diğer spor tesisleri 2011 Gençlik Yaz Oyunları kapsamında devlet tarafından yapılacaktır. Projedeki otel, alışveriş merkezi, kültür merkezi, benzin istasyonu, otogar ve yat limanı da en kötü yap işlet devret modeliyle yapılır. O yüzden 3 seneye yetişir devlet gereken önemi verirse. Sorun projenin önünde yasal engelin kaldırılıp dolgu çalışmalarının biran önce başlaması. Dolgu işleri 3, 4 ay sürer. Denizde gemilerle karadan da kamyonlarla kısa sürede doldurulur bu alan. Daha sonra inşaat işi başlar, dolgunun gibine kazıklar çakılır. Onun üstüne inşaatlar devam eder. Dolgu alanı olduğu için inşaat işi biraz daha zor.

Ayrıca arka sayfada Nedam şiketi ile ilgili bir soru sormuştu arkadaş. O proje ne oldu diye. 2011 Yaz Oyunları alınmadan önce yönetim o şirketle Avni Aker'in yerine yeni stat yapılması için fizibilite çalışması yapması için anlaşma yapmıştı. Güzelde bir çalışma yaptılar. O projenin hayata geçirilmesi düşünülüyordu. Ancak 2011 yaz oyunlarının alınması ile özellikle Gençli Spor Müdürlüğü'nün de girişimleri ile bu son proje ortaya çıktı. Hem Trabzonspor'un hem de Trabzon'un sorunlarına çözüm bulan bir proje. Bana göre harika ötesi bir proje. Tek olumsuz tarafı olimpik stat olayı. İnşallah ondan da taraftarın baskısıyla vaz geçerler. Zaten Söğütlüye atletizmi pisti yapıldı sadece tribünleri yapılacak. Trabzonspor'a akustiği çok iyi olan kutu gibi boğucu bir stat lazım. Futboldan böyle statlardan zevk alınıyor. İngiliz statları gibi.

macka61
31.07.2007, 03:24
ben senin nuri albayrak bi dostluğun ne bileyim akrabalık ilişkin olduğundan eminim abi bir stad için kırk kılığa giriyosun ortada takım kalmadı aman stadını filan istemez bize avni akerde yeterki takım iyi olsun stad sonra da olur sen hala inanıyorsan pes doğrusu vallah

Emorfo
31.07.2007, 03:30
Macka61

Güzel kardeşim konu hakkında yorumun varsa yaz, olayı kişiselleştirme, her başlıkta bana laf yetiştirmek için bu kadar uğraşma. Albayrak'la akrabalık ilişkim olduğuna eminsin madem söyle bakalım nasıl eminsin hadi ıspatla bakalım, sana gecenin bu vaktinde iş çıktı. Laf olsun diye saçma sapan şeyler yazıp durma. Varsa bir derdin özelden yaz. Sen yönetimlere sportif başarı için destek verirsin ama ben bu başkana stat için 5 sene verdim. Sen saha sonucu istersin ben inşaat isterim. Sen öyle düşünürsün böyle düşünürüm. Kimene, sanane :)

macka61
31.07.2007, 03:34
seninle kişisel bir sorunum yok akrabalık ilişkine gelince öyle konuşuyyonki insana hissettiriyo bi stat için tutturuyon ama sende biliyosinki stadı yapamadan gidecek o değerli başkanın

Emorfo
31.07.2007, 03:37
Genel Kurul'da görüşürüz.

macka61
31.07.2007, 03:38
görüşürüz elbeltte yeniden seçilse bile yapmaz ama inşallah sen haklı çıkarsın

macka61
31.07.2007, 03:39
stadınıda yaptıktan sonra gitsin

AYYILDIZ
31.07.2007, 12:10
Albayraka destek verdigim tek konu stad projesi insallah yapilir gelecegi kurtaracak projedir bu

DKaraduman
31.07.2007, 12:54
Albayraka destek verdigim tek konu stad projesi insallah yapilir gelecegi kurtaracak projedir bu

şampiyon olmadıktan sonra nasıl geleceği kurtaracak? o stad 24 saat işlicek ordan para gelcek bunlarla transfer yapılacak falan demeyin bana şimdi

Furkan
31.07.2007, 13:07
Nuri Albayrak Trabzon'un kurtuluşunu stat Projesinde görüyor.
Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, yapmayı planladıkları yeni stadın Trabzonspor'un 100 yılını kurtaracak bir proje olduğunu belirterek, "Başbakanımızdan da gerekli desteği aldık. Bu proje Trabzonspor'un tarihine damga vuracaktır" dedi.

Göreve gelmeden Trabzonspor taraftarına bazı sözler verdiklerini hatırlatan Başkan Albayrak, bunların içinde Trabzonspor'a gelir getirecek bir takım projeler de olduğunu kaydetti. Kendilerinden önceki yönetimlerin 10 yılda yapamadığı İstanbul'daki akaryakıt istasyonu projesini bitirdiklerini ve ruhsatını aldıklarını belirten Başkan Albayrak, istasyonun 3 Ağustos'ta ihaleye çıkacağını, bu projeden 15 yıl boyunca Trabzonspor'un kasasına para akacağını söyledi.

En önemli projelerinin ise Akyazı Beldesi sahilinde yapmak istedikleri stat projesi olduğunu vurgulayan Başkan Albayrak, "Yurtdışından gelen bir ekiple şehir içinde yaptığımız çalışmalar sonucunda şehir içinde bir stat yapılmasının şehri boğacağına ve bu nedenle Akyazı sahilindeki dolgu alanı üzerinde böyle bir çalışma yapmaya karar verdik. Bu çalışmayı proje haline getirdik. Daha sonra Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sunduk. Kendisi çok heyecanlandı ve projeyle gerekli tüm desteği vereceğini söyledi. Seçimlerden önce Trabzon'da yaptığı konuşmada bunu vurguladı.

Bize bu süreçte Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin de çok büyük katkısı oldu. Çevre ve Orman Bakanlığı planlarına, Akyazı sahilindeki dolgu alanını işlettik. Alacağımız şartlara uyuyor. Sadece ufak bir değişiklik yapılması lazım. Bu sene sonunu kadar projemiz şekillenecek. Trabzon'un önemli bir spor kompleksine kavuşması, Trabzonspor'un tarihine de damgasını vuracaktır. Yeni stadyum Trabzonspor'un 100 yılını kurtaracaktır" diye konuştu.

Sırp oyuncu Milan Stepanov'un Porto'ya transferini de değerlendiren Başkan Albayrak, "Öyle sporcular vardır ki piyasada değerini bulduğu zaman onu vermek, önünü açmak zorundasınız. Stepanov'un verilmesi noktasında teknik direktör Ziya Doğan'ın herhangi bir itirazı olmadı. Elindeki imkanlarla bu oyuncunun açığını kapatacağını söyleyince gerek Trabzonspor'un bütçesine gerek Trabzonspor'un geleceğine ufuk açması bakımından bu oyuncuyu Porto kulübüne verdik" dedi.

Kulübün altyapıdan yetişecek sporcularla sağlıklı büyümesi için her sene 1 veya 2 oyuncuyu satarak, denk bütçelerle yoluna devam etmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Albayrak, "Artık Trabzonspor birilerinin cebine bakarak değil kendi imkanlarıyla büyüyebilir. Trabzonspor'un formasını giyen bir oyuncu markayı yakalıyor. Kulüp olarak 1'e aldığımız bir oyuncuyu 3-4'e satabiliyoruz. Bu Trabzonspor'un bir marka değeridir. Bu marka değerini kaybedersek sporcuları istediğimiz fiyatlara satamayız" diye
konuştu.

"TAVANDA VE TABANDA BİRLİK VE BERABERLİK İSTİYORUZ"
Tavanda ve tabanda birlik ve beraberlik istediklerini vurgulayan Başkan Albayrak, "Önümüzdeki seçimlerde benim aday olup olmamam önemli değil. Her şeyin bir zamanı var. Zamanı gelmeden konuşmayı doğru bulmuyorum. Şu anda seçim zamanı değil. Bir takım insanlar çıkıyor ve camiayı, sporcuları ve Trabzonspor'u yıpratmak için bir sürü demeçler veriyorlar. Bu demeç veren insanların tamamına benim kulüp başkanı olarak cevap vermem doğru olmaz.

Seçim zamanı geldiğinde o günün şartlarını değerlendiririz. Trabzonspor'a başkan olsak da olmasak da biz gerçekleştirmek istediğimiz projelere her zaman destek veririz. Varsa bir gücümüz o gücümüzü kullanmaya çalışırız. Yoksa da kimin gücü varsa onun yanına gider onunla beraber çalışırız. Trabzon'da ortaya çıkan tabloda seçim yok. Ama her gün beyanatlar veriliyor. Trabzonspor'u yıpratmaya çalışıyorlar. Ben buna üzülüyorum. Kimse Trabzonspor'un üzerinden siyaset yapmasın. Trabzonspor'un üzerinde maddi ve manevi çıkar beklemesin" ifadelerini kullandı.

"Benim aday olup olmamam hiç önemli değil, önemli olan Trabzonspor'un geleceğidir" diyen Albayrak, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"İlke ve prensipleri koyup, Trabzonspor Kulübü'nü 6 ayda bir kongrelere değil, olağan kongrelere götürmek lazım. Biz bunların örneklerini bir çok kulüpte gördük. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım göreve geldiği ilk 2-3 sene başarılı olamadı. Ama yaptığı projelerle 8-9 yıldır kulübün başında ve işini başarı ile yapıyor. Galatasaray, kaç yıldır Seyrantepe Projesi ile uğraşıyor.

Bu yıl yeni ihaleye çıkarttılar. Bu işler 3-5 günde olmuyor. Trabzon 200 bin nüfuslu bir şehir, İstanbul ise 15 milyonluk bir şehir. Arada büyük bir fark var. Buna rağmen biz inatçı gücümüzle İstanbul takımları ile mücadele ediyoruz. Onlardan öndeyiz. 1967 yılında kurulan bir takım olmamıza rağmen 1905 ve 1907 yıllarında kurulan takımlara göre başarı oranında biz onlardan öndeyiz. Şu anda ekonomik yapı çok ön plana çıktı.

Trabzonspor'un bu ekonomik yapısını rahatlatması için stat projesini muhakkak gerçekleştirmesi lazım" Başkan Albayrak, transfer sezonunun 1 Eylül'de biteceğini ve o zamana kadar transferi düşünebileceklerini de kaydederek, "Ancak basında yer aldığı gibi Galatasaraylı oyuncularla bir görüşme yapmadık. Hocamız da bize bu konuda bir fikir beyan etmedi. Ancak şu anki mevcut kadromuza 1-2 yabancı oyuncu takviyesi yapmayı düşünüyoruz. Görüşmelerimiz devam ediyor" dedi.

Intertoto Kupası'nda Romanya temsilcisi FC Otelul Galati takımına şansız bir şekilde elendiklerini belirten Albayrak, bunun dünyanın sonu olmadığını ve her koşulda yoluna devam etmek zorunda olduklarını söyledi. Takımın başarısı için herkesin bütün gücüyle çalışması gerektiğini vurgulayan Albayrak, gelecekte başarının yakalanacağına olan inancının tam olduğunu sözlerine ekledi.

.................................................. .................................................. ...........................
başkanımızın aydırdır yaptığı açıklamaların bir yenisi

Faik Yılmaz
31.07.2007, 13:20
Elinde bir tek stadyum masalı pardon procesi kalmış temcit pilavı gibi önümüze sunmaya devam ediyor.....

yerseniz.......

Erngnctrk
31.07.2007, 13:38
inanma gibi bi imkanımız yok çünkü bi icraat yok.

melih61
31.07.2007, 14:34
Bize bu süreçte Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin de çok büyük katkısı oldu. Çevre ve Orman Bakanlığı planlarına, Akyazı sahilindeki dolgu alanını işlettik. Alacağımız şartlara uyuyor. Sadece ufak bir değişiklik yapılması lazım. Bu sene sonunu kadar projemiz şekillenecek. Trabzon'un önemli bir spor kompleksine kavuşması, Trabzonspor'un tarihine de damgasını vuracaktır. Yeni stadyum Trabzonspor'un 100 yılını kurtaracaktır" diye konuştu.

adam bu sene sonunda başlıyacaz diyor 3 sene sonunda bu stad bitmez ki temel atılacağınada inanmamaya başladım çünkü her hezimetten sonra başkan bizim 100 yılımızı kurtarmaya başladı?

karatasof
31.07.2007, 14:52
Macka61

Güzel kardeşim konu hakkında yorumun varsa yaz, olayı kişiselleştirme, her başlıkta bana laf yetiştirmek için bu kadar uğraşma. Albayrak'la akrabalık ilişkim olduğuna eminsin madem söyle bakalım nasıl eminsin hadi ıspatla bakalım, sana gecenin bu vaktinde iş çıktı. Laf olsun diye saçma sapan şeyler yazıp durma. Varsa bir derdin özelden yaz. Sen yönetimlere sportif başarı için destek verirsin ama ben bu başkana stat için 5 sene verdim. Sen saha sonucu istersin ben inşaat isterim. Sen öyle düşünürsün böyle düşünürüm. Kimene, sanane :)

Emorfo müstearlı kardeşim,başta bende Başkan ve ekibine yeni bir ekip güzel şeyler yapacaklar umudunu besledim.Ancak daha ilk icraat olarak Halilhodziç gibi bir hocayı elde tutamayarak falso vermeye başladılar.Ardından epi topu üç yönetici (biri başkan ikisi yardımcısı ) bir td transferini traji komik hale sokup Lazzaroniyi getirdiler.İki başkan yardımcısı çocuklar gibi ''küstüm oynamıyorum verin benim misketlerimi'' pandomimini sergilerken Sayın Başkan iki maç sonucu ile TS gibi büyük hedefleri olan hiç bir klubün yapmayacağı bir acullukla bu takımı yüzüstü bırakıp kaçan tescilli kaypak ZD 'yi ikinci kere takımın başına oturttular.Daha sonrası malum yapılan yanlışlar ortada iken yapılması ihtimali çok düşük doğrular için bunlara destek veriyoruz.Stad projesi gerçekten kağıt üstünde müthiş bir proje ama TS gerçeği ile ne kadar örtüşüyor.Daha dün bir yerel tv'da Trabzon TSYD başkanının çok acı bir demeci ile bir kez daha yıkılan bizlere ilerisi için ne umut verebilirki.TSYD başkanına göre Trabzonda ilköğretim okulunda okuyanlar arasında yapılan bir ankatte TS'u tutanların sayısı % 40'lara inmiş.Şimdi bu gerçekler ortada iken sportif anlamda bir başarı olmadan bu insanları olimpik stadla ne kadar TS'lu yapabilirsiniz.Unutmayın Türkiye'nin en büyük stadı ve bununla beraber en organize olimpik tesislerine sahip olan vilayetimiz İZMİR olduğunu ve bugün süperligde bir tek takımı dahi bulunmadığını hatırlatmak isterim.Ez cümle...Aslolan insandır ve insan duyguları ile vardır.Senin insanını biraraya getirecek çoşturacak bir başarın olmadıktan sonra taş duvar stadın olmuş kime ne.....

Faik Yılmaz
31.07.2007, 15:00
TSYD başkanına göre Trabzonda ilköğretim okulunda okuyanlar arasında yapılan bir ankatte TS'u tutanların sayısı % 40'lara inmiş.Şimdi bu gerçekler ortada iken sportif anlamda bir başarı olmadan bu insanları olimpik stadla ne kadar TS'lu yapabilirsiniz.Unutmayın Türkiye'nin en büyük stadı ve bununla beraber en organize olimpik tesislerine sahip olan vilayetimiz İZMİR olduğunu ve bugün süperligde bir tek takımı dahi bulunmadığını hatırlatmak isterim.Ez cümle...Aslolan insandır ve insan duyguları ile vardır.Senin insanını biraraya getirecek çoşturacak bir başarın olmadıktan sonra taş duvar stadın olmuş kime ne.....

bu kısım çok önemlidir. Bazı arkadaşlar 5 yıl sportif başarı istemiyoruz yeterki stadyum olsun diyorlar. Mesela İzmirde 55 bin kişilik bir stadyum var. Bir faydası varmı takımlara hayır yok. biri 2. ligde biri 3. ligde....

Hani hocaya sormuşlar at nalı uğur getirir doğrumu diye....
Hocada : öyle olsa ata getirirdi onda 4 tane var ama her gün kırbaç yiyor gdiye cevaplamış....

Maratondaki direkleri kaldırın kale arkalarını kapatın bize yeterde artar bile.....

YETERKİ ADAM GİBİ TOP OYNAYAN BİR TAKIM BIRAKIN BİZLERE....

Tolpaş61
31.07.2007, 15:02
bu stadı istiyorum.türkiyenin en iyisi olacak.trabzonlu isterse yapar.istanbullular camurda antreman yaparken bizim avrupai tesislerimiz vardı.

Nytre
31.07.2007, 16:27
umut taciri bunlar... o söylediklerininde ona ait olduğuna inanmak zor geliyor bana... yalan projesi - oyalama projesi - aldatma projesi - siyasi ranta dönüşen proje - trabzon halkının oylarını 4-5 yıl daha bu proje umudu ile gasp etme projesi - trabzonsporun 100 yılı kurtarmaz bir proje ... hiç bir yerde böyle bir YALAN yoktur..

coolank
31.07.2007, 16:49
bunlar avni akerin wc sini dahi yapamazlar ....allahtan stadı yıkmıyorlar yoksa açıkta kalmıştık ... allahını severseniz bu yapılmaya çalışan iş de ne var :?????????? siz başkanın 1 lira katkı yapacagını mı sanıyorsunuz ... yapmasın zaten bence gerek de yok .. anlamı da yok ...adam daha transfer için elini cebine atmıyor akrepler ısırıyor ....

stad olayını ise kim gelirse gelsin yapar artık hiç heyecan yapmayın ... konjoktur artık öle oluştu ... finansman da bulunur yabancı yatırımcı da yerli yatırımcı da ...

elalemin başkanı takıma 40 50 milyon dolar digeri 60 70 milyon teminat verir digeri belki 80 90 milyon harcamış ... bu ancak car car car car başka bir numara yok ...cek cak cek cak ....cebinden para vermişmiş ya bıraksınlar bu işleri ...1 lira vermedi trabzona ....EKSTRA olarak ... o marcelinho sakızını kimse anlatmasın onu güya söz verdi ...oralarda karışık ya neyse ....

tek yaptıgı iş benzin istasyonudur başka hiç bir bombası yoktur .. sıfır bir başkan ...

Nurettin Yılmaz
31.07.2007, 20:38
Takımımız geçmiş dönemlerin mirasını yiyor ama nereye kadar !!!
gün gelir o miras ta biter elde avuçta bir şey kalmaz o zaman bakalım ne yapacağız.

halbuki geçmiş başarılarla kendimizi avutacağımıza , önümüze bakmamız ve bundan sonra ne yapacağımızı düşünmemiz gerekir.

Öyle günü birlik kararlarla , yüz kere denemiş şeyleri tekrar çözüm olarak insanların önüne yüzbir inci kere sunmakla neyi halledicez acaba.

başkan değiştirilecekse bunu her 3 senede bir zaten değiştirdik , olmadı !, teknik direktör değişicekse , onu söylememe ne hacet , şurda 10 sene içerisinde değiştirdiğimiz teknikdirektörlerin haddi hesabı yok. değiştirdik değiştirdik , yine olmadı !

korkarım yapılması düşünülen yeni stadın da hiç bir anlamı kalmayacak böyle giderse. yazık olacak yazık !! göz göre göre eriyor takımımız ahlarla ve vahlar arasında.

hayde ! diyorum , hayde !!

çok geç kalmadan , iş işten geçmeden ,

bırakmalı şu keçi inadını ,

derhal almalı şu radikal kararı .......

Emre B.
31.07.2007, 22:17
Yeni stad yapılcaksa şimdiki Avni Aker müze olsun.

hekimoglu
01.08.2007, 11:41
İSTEMİYORUM ARKADAŞ........

istisna maçların dışında yeni stad dolmayacaksa istemiyorum arkadaş.....
ibrahim yattara gibi adamları yıldız, hüseyin cimşir gibileri kaptan olarak seyredeceksem yeni stad istemiyorum arkadaş.......
Trabzonspor umuzu destek tezahuratları yerine 5 ytl lik bilet pahalı diye sesler duyacaksam yeni stad istemiyorum arkadaş......
kazara takımı şampiyon yapmış,tesislere adı verilmiş son başkanlık döneminde yaptığı idare şekliyle Trabzonspor umuzu bitirmiş eski bir başkanın adı devamlı tribünlerde çınlayacaksa yeni stad istemiyorum arkadaş.....
galati gibi sıradan takımlara elenceksem beleşçi ,5 ytl yi pahalı bulan, sırtına Tabzonspor diye kılıf geçirmiş ,taraftar kisvesi altında geçinen bir kısım insanların doldurduğu tribünler olacaksa yeni stad istemiyorum arkadaş.....

Emorfo
01.08.2007, 12:00
Aşağıdaki resme tıklarsanız resmin büyük halini görür, projede yer alan binaların ve yapıların ne olduğunu açıklamalı halleri ile görebilirsin.

Burası da dolgu alanın olduğu yer. Bu alan doldurularak proje buraya yapılacak.

http://www.yerelnet.org.tr/resimler_gonderdikleriniz/92800%20115519948_11_44_52.jpg

Sevgi
01.08.2007, 12:38
Bu tesislerin gelirleri kimlerin ceplerini dolduracak ?

Emorfo
01.08.2007, 12:39
Albayrak'tan kalırsa sana da verirler bir şeyler. :)
Trabzonspor kazanacak Sevgi hanım.

Erkin
01.08.2007, 12:48
Burası da dolgu alanın olduğu yer. Bu alan doldurularak proje buraya yapılacak.

http://www.yerelnet.org.tr/resimler_gonderdikleriniz/92800%20115519948_11_44_52.jpg

İyi iyi maç zamanı stada yürüme giderim artık :D

Sevgi
01.08.2007, 12:51
Albayrak'tan kalırsa sana da verirler bir şeyler. :)
Trabzonspor kazanacak Sevgi hanım.

Aç kurtlar gibi Trabzonspor'un üzerine üşüşenlere versin benim açlığım sadece Trabzonspor'un başarısızlığından ibaret o açlığıda Albayrak ve o muhteşem ! ekibi giderecek durumda değil.Malum müslümalıkları sadece kendilerine.
Albayrak ve o muhteşem ! ekibinin olduğu hiçbir yerde Trabzonspor kazanmaz.Bu proje gerçekleşirse hepbirlikte görürüz kimlerin kazanacağını.

Gürkan
01.08.2007, 12:59
sonunda elimizde ucube bir stad inşaatı, kasasını doldurmuş bir kesim kalmasında

Emorfo
01.08.2007, 13:00
O kadar yemeği ben yemiyorum sen yiyorsun :)

Dünya böyle işte Sevgi hanım hiç kimse sizin kadar mükemmel değil, bakarız ne olur, kim öle kim kala.

macka61
01.08.2007, 13:07
emorfo kardeş iyi diyorsunda ortada takım kalmadı takımsız bir stadı ne yapalım biz sen şampiyonluğumu yoksa stadımı istersin

Sevgi
01.08.2007, 13:07
O kadar yemeği ben yemiyorum sen yiyorsun :)

Dünya böyle işte Sevgi hanım hiç kimse sizin kadar mükemmel değil, bakarız ne olur, kim öle kim kala.

Evet bakıcaz ve hep birlikte göreceğiz Faruk Bey Albayrak'ın kanatları altına girmişmisin girmemişmisin ? (söylemek istediğim en son şey bu ama sen zorluyorsun kusura bakma)

macka61
01.08.2007, 13:11
bu herif stat filan yapamaz bizim burda evler yapıyor halkalıda güneş park evleri diye neden trabzona stat yapmıyor ben söyleyim çünkü evlerin parası ona stat ise kendisi gidecek ya yaparsa trabzona kalıcak ve beş kuruş alamayacak cebe nasıl indirecek burdaki evlerde bile verdiği sözü tutmadı ekimde teslim edilecek evler aralık deniyor anlayın artık emorfo kardeş bu heriften bize fayda yok

Emorfo
01.08.2007, 13:17
Ya Sevgi çok güldürüyorsun beni :)
Allah'a şükür bu güne kadar hiç kimsenin adamı olmadım, boğazımdan haram lokma geçmedi, haksız kazanç elde etmedim, birileri ile işbirliği yapıp ne insanları kandırdım ne de yöneltmeye çalıştım. Allah adamı taş eder taş. O yüzden bu tip imalarda söylemlerde bulunmaya çalışma altında kalırsın. Babamızın hayrına bir şey mi istiyorum, yapılacaksa Trabzonspor için yapılacak. Yapılmasın mı yani nedir derdiniz anlamadım ki. Nefretiniz ve diğer her nevi duygularınız mantığınızı köreltip saçma sapan söylemlerde bulunmayın. Albayrak'ın kanatları ve ben :) Hala gülüyorum, Albayrak kanatlandırır :)

Faik Yılmaz
01.08.2007, 13:21
Arkadaşlar olmayan yapılmayan bir şey için neden birbirimizi kıralimki...... :)

melih61
01.08.2007, 13:28
Ya Sevgi çok güldürüyorsun beni :)
Allah'a şükür bu güne kadar hiç kimsenin adamı olmadım, boğazımdan haram lokma geçmedi, haksız kazanç elde etmedim, birileri ile işbirliği yapıp ne insanları kandırdım ne de yöneltmeye çalıştım. Allah adamı taş eder taş. O yüzden bu tip imalarda söylemlerde bulunmaya çalışma altında kalırsın. Babamızın hayrına bir şey mi istiyorum, yapılacaksa Trabzonspor için yapılacak. Yapılmasın mı yani nedir derdiniz anlamadım ki. Nefretiniz ve diğer her nevi duygularınız mantığınızı köreltip saçma sapan söylemlerde bulunmayın. Albayrak'ın kanatları ve ben :) Hala gülüyorum, Albayrak kanatlandırır :)

abi ne zaman başlıyacak ondan dem vur?

Faik Yılmaz
01.08.2007, 13:38
Faruk bu işte inandırıcı olmak istiyorsan kesin tarih vermelisin....

Mart ayındada kanun değişecek diyordun hala bu aşamayı bile geçemedin... madem bu kadar eminsin dersinki....

ekimde kanun çıkarılacak

aralıkta ihaleye çıkılacak

martta başlayacak

mesela 2008 sonunda dolgu iişi bitecek

2009 başında stadyuma başlanacak gibi....

ama hala kıyı kanununun kenarında bekleşip duruyoruz.... buda inandırıcılığını azaltıyor projenin

TheRapZoNe
01.08.2007, 13:40
Mantalite; hayrola sihirli küren felan varsa söylede sana müşteri bulalım. Falcılara rağbet çok bugünlerde

melih61
01.08.2007, 13:42

Mart ayındada kanun değişecek diyordun hala bu aşamayı bile geçemedin... madem bu kadar eminsin dersinki....

ekimde kanun çıkarılacak

martta başlayacak

ama hala kıyı kanununun kenarında bekleşip duruyoruz.... buda inandırıcılığını azaltıyor projenin

aynen katılıyorum yoksa bu akp nin bir seçim planı gibi gelmeye başladı bana?

Burçak
01.08.2007, 13:53
statın yapılabilirliği oldukça yüksek. çünkü önümüzde 2011 gibi Gençlik olimpiyatı var. Devlet destekli bir planlamayla yapılacak gibi.

fakat bunda stat yapacağım sözünü vermiş olan Nuri Albayrağın bi katkısı olacağını düşünmüyorum. çünkü o Aralık ayında zaten gitmiş olacak.
Nuri başkan seçildiğinde stata bşlanacağını söylüyordu. ama hiçbirşey olmadı.

Faik Yılmaz
01.08.2007, 13:58
Ya kesin olacak diye bir şey yokki....

Atletizm için Akçaabatta pist yapıldı... ayrıca Avni Akerdede var biraz rehabilite edilir...... Olur biter.....

Yani gençlik olimpiyatı yapılacak diye kesin olarak tesis yapılmasına karar verilmedi.... Şu anda - cek - cak aşamasındayız hala.......

Mantalite61
01.08.2007, 14:01

ekimde kanun çıkarılacak

martta başlayacak

katılıyorum :alkış: , mışla mişle bu işler olmaz , resim göstermelerle çocuk kandırırlar ancak, bize somut şeyler lazım

stad yapılacakmışta çıkmaz ayın son perşembesi

Emorfo
01.08.2007, 14:30

ekimde kanun çıkarılacak

martta başlayacak

Projeden sorumlu devlet bakanımıyım :) Bekliyoruz herkes gibi. Daha önce netleşecekti bu iş, ancak erken seçimlerden dolayı sonraya kaldı. Yakın bir zamanda kabine oluştuktan sonra yönetim Ankara'ya çıkarma yapar, bakanları ve başbakanı ziyaret ederler daha sonra da yasa çıkar yeni Cumhur onaylar. Resmi gazetede yayınlanır, dolgu işleri başlar. Herşeyin bir sırası var. Evet geç kalındı ancak geç kalındı diye yapılmayacak diye bir şey yok. Anlayamadığım neyin muhalefetini yapıyorsunuz. Bu proje yapılamaz diyordunuz, yapılacak işte. Bu proje her ne kadar Albayrak'ın projesi olsa da dünkü açıklamasında görevde olsakta olmazsakta stat projesine tam destek vereceğiz dedi. Stat yapılmasına muhalefet tek biz de vardır. Yapılırsa gitmezsiniz olur biter. Hepimiz yönetimi, başkanı eleştiriyoruz da konu Trabzonspor'u geleceğe taşıayacak böyle bir proje olduğu zamanda desteğimizi veriyoruz. Çünkü bu projenin Trabzon'a ve Trabzonspor'a kaandıracağı ivmeyi biliyoruz. Trabzonsporluyum diyen herkes bu projeye destek vermek zorunda, Albayrak olsa da olmasa da. Hala daha neyin muhabbetini yapıyorsunuz, anlamıyorum, şaşıyorum. Papaza kızıp, oruç bozmayalım. Bu proje Trabzonspor'un ihtiyacı olan bir proje. Yapılması Trabzonspor'un faydasınadır. Yapılması içinde herkes destek vermelidir. Bitti. Daha ötesi yok.

Faik Yılmaz
01.08.2007, 14:37
Düşünün bankaya 3 kuruş para yatırdınız BANKA SAHİPLERİ BU PARAYI HEBA ETTİ. PARANIZIN YARIDAN ÇOĞUNU BATIRDILAR....

şimdi aynı adamlar sizden ev yapmak için çok daha fazlasını istiyorlar.... bizim şüpheci davranmamızmı garip yoksa o adamın söylediklerimi......

cuneytr
01.08.2007, 14:38
stadyum projesi ve trabzon....aslında yazmak istemedigim bir konu ama trabzonun günden güne sehir mimarısinin,kıyılarının,yollarının,dogallıgının bu kadar heba edilmesine gönül elverimoyor.stat projesini savunanlara ve onu yapmak isteyenlere söyleyecek söze gerek yok güzel bir stat yapmak ve yaptırmak istedikleri asikar bir gercek. ben madolyonun öbür yüzüne deginmek istiyorum...yol yapımıyla baslayan bu sürec sanırım karadenizin cigerini bizden söktü kopardı.nasıl yol mu doga mı kıyı mı diye sorduklarında karadenizliler yani bizler yolu tercih ettiysek simdi de öle bir tercihe zorlanıyoruz gibi..tamam yolu sectik ama galiba karadenizli biraz üzgün,biraz buruk yasıyor yolun sevincini cünkü yol karadenizi trabzondan aldı simdi trabzonun genişlemekte olan kazasına dogru bir yol(stat) yapımı baslıyor(belli deil gerci) ne kadar acıdır ki yoldan kurtardıgımız yerler bu sefer tekrar isteniyor karadenizlilerden denize girdigimiz güzel koylar,yerler artık yok olacak.stat projesini istiyorum hatta en güzeli olsun ama bu sefer tercih yapmak zorunda olmasak daha güzel olmaz mı?...

Faik Yılmaz
01.08.2007, 14:44
Bide şu butu varki olayın deniz bizim ondan aldıklarımı geri alacak. yapılan her şeyinde mahvolmasıda ihtimal dahilinde..... stadın yapılacağı yerdeki dalgakıranlar denizin ne kadar hoyrat olabileceğini gösteriyor aslında......

bu olayın bir başka boyutu......

Emorfo
01.08.2007, 14:46
Hollanda'nın yarısı deniz dolgusu, adamların herşeyi denizin üstünde. Adam gibi yaparsın sorun olmaz.

Faik Yılmaz
01.08.2007, 14:50
Hollanda'nın yarısı deniz dolgusu, adamların herşeyi denizin üstünde. Adam gibi yaparsın sorun olmaz.

New Jersey lilerde senin gibi söylüyordu ama sel olunca binlerce kişi öldü...... Su ufacık bir delik buldu ve 1 milyon kişilik şehir sular altında kaldı......

Şimdilik o konuyu hiç açmıyorum. ama bir kaç yıl önce ganiyayıda vuran bir deniz taşkını olmuştu koskoca kayaları hallaç pamuğu gibi atmıştı deniz.....

Ayrıca tarih kitaparını biraz karıştırırsan hollandada binlerce kişinin deniz taşkınlarından öldüğünüde görürsün....

Ama sen yeterki o aşamaya gel icabına bakarız :)

Emorfo
01.08.2007, 14:57
Şİmdi Hollanda ve bahsettiğin yer Okyanus'a kıyısı olan yerler. O gibi yerlerde gel git olayları daha etkili olduğu gibi, okyanuslarda kasırga, fırtına gibi olaylar su kütlesinin büyüklüğünden ve hava hareketlerinin fazla olmasından dolayı hem daha şiddetli oluyor hem de yıkıcı oluyor. Ancak Karadeniz'imize her ne kadar fırtınalı bir deniz desekte okyanusla kıyasladığımızda sonuçta bir iç deniz ve hava ve su hareketleri çok etkili değil. O bakımdan deniz dolgusunun Karadeniz için çok tehlikeli olduğunu sanmıyorum. Tabi adam gibi yapılması kaydıyla. Bu proje için tek anlayabileceğim çekinceler doğanın bozulması ile alakalıdır. Ancak sahil yolu ile zaten bu olayın önü açılmış oldu. Yola ses çıkarmayan halkımız buna da ses çıkarmaz. Sonuçta yol için doldurulan alan biraz daha doldurulacak, yani orjinalliği zaten bozulmuş bir alandan bahsediyoruz. Dediğin gibi hele bir başlasın, o zaman bakrız nasıl yapılır, ne oluyor ne bitiyor diye.

Faik Yılmaz
01.08.2007, 15:07
Arkadaşlar yukarıda bahsettiğimiz kent New Jersey değil New Orleans olacaktı :) ( hatırlatman için teşekkürler Berberoğlu )

adı o kadar önemli değil.....

ancak küresel ısınma nedeni ile en geç 2050 yılına kadar bütün buzullar eriyecek.. bütün denizler yükselecek karadenizde bu oran 1 metre kadar olacak....

yani albayrağın dediği gibi yüzyılın değil en fazla 30-40 yılın procesi olacak.......

Emorfo
01.08.2007, 15:12
Bu küresel ısınma olayına bu başlıkta bir arkadaşımız çok güzel yaklaştı, yahu dünya ısınınca dünyadaki sular daha çok buharlaşmayacak mı demişti :)

champions
01.08.2007, 15:16
Blacksea Bana sanki çok fazla kasıyormuşsun gibi geldi :rolleyes:
Küresel ısınma falan:)

Faik Yılmaz
01.08.2007, 15:19
Blacksea Bana sanki çok fazla kasıyormuşsun gibi geldi :rolleyes:
Küresel ısınma falan:)

yoooo şu Albayrak bu işe girişinceye kadar bütün buzullar eriyecek..... o zaman denizin içine nasıl stadyum yapılır onu konuşuyor olacağız.......:) ben geleceği görürüm biraz futuristlik vardır kanımda...... :)

Burçak
01.08.2007, 15:23
Arkadaşlar yukarıda bahsettiğimiz kent New Jersey değil New Orleans olacaktı :) ( hatırlatman için teşekkürler Berberoğlu )

adı o kadar önemli değil.....

ancak küresel ısınma nedeni ile en geç 2050 yılına kadar bütün buzullar eriyecek.. bütün denizler yükselecek karadenizde bu oran 1 metre kadar olacak....

yani albayrağın dediği gibi yüzyılın değil en fazla 30-40 yılın procesi olacak.......
Faik yani koca Nuri Albayrak bunu düşünmüyormu sanıyosun. statı 1 metre daha yüksekte yapar heralde :cool:

Mayls
01.08.2007, 15:26
Acikcasi 2 yilda yaptiklari icraatleri düsününce insallah stad falan yapmazlar diyorum kendi kendime.

Faik Yılmaz
01.08.2007, 15:37
Faik yani koca Nuri Albayrak bunu düşünmüyormu sanıyosun. statı 1 metre daha yüksekte yapar heralde :cool:

Acaba düşünüyormu kendileri yoksa düşündürülüyormu ?

telkombe
01.08.2007, 20:07
Yapılırdı,yapılmazdı tartışmaları küresel ısınmaya kadar geldi ha.
Bu stat yapılacak.Artık daha çok insanın ağzından duyuyoruz projeyi.Zaten Mili Emlak İdaresi'de bölgenin Trabzonspor'a verilmesini onaylamış şuan için en önemli adım yasa değişikliği ki bu da meclis açıldığında yapılacaktır.

melih61
02.08.2007, 01:28
tay yeapin sözüne inanırsak ohooooo

Faik Yılmaz
02.08.2007, 08:26
Yapılırdı,yapılmazdı tartışmaları küresel ısınmaya kadar geldi ha.
Bu stat yapılacak.Artık daha çok insanın ağzından duyuyoruz projeyi.Zaten Mili Emlak İdaresi'de bölgenin Trabzonspor'a verilmesini onaylamış şuan için en önemli adım yasa değişikliği ki bu da meclis açıldığında yapılacaktır.

Arkadaşım Kıyı kanununda değişiklik olmadan bir çivi bile çakılamaz kimsede izin veremez.

Şimdi burada olmayan ( Antalyada ) Milli Emlak Müdür Yardımcısı ile işim dolayısıyla bayağı bir muhabbetimiz olmuştu. Kendisi bırakın dolgu ile stadyum yapmayı Beşirli tarafında yolun sağ tarafındaki yapıların bile yıkım kararı olduğunu ancak ödenek yetersizliği nedeniyle faaliyete geçemediklerini söylüyordu.

Üstelik böyle bir kanunun çıkması kıyıların yağmasına yol açacak herkes bir kitabına uydurup deniz kenarında spor tesisi adı altında yağmaya girişecektir. Meselenin bu yönünüde düşünmek lazım....

işte mevzu bahjis olan kanunun maddeleri :

Madde 7 - Kamu yararının gerektirdiği hallerde, uygulama imar planı kararı ile deniz, göl ve akarsularda ekolojik özellikler dikkate alınarak doldurma ve kurutma suretiyle arazi elde edilebilir.
Bu gibi yerlerde doldurma veya kurutmayı yapacak ilgili idarenin valiliğe iletilen teklifi, valilik görüşü ile birlikte Bayındırlık ve İskan Bakanlığına gönderilir. Bakanlık, konusuna göre ilgili kuruluşların görüşünü de almak suretiyle teklifi inceler. Uygun bulunması halinde ilgili idare tarafından uygulama imar planı hazırlanır. Bu yerler için yapılacak planlar hakkında İmar Kanunu hükümleri uygulanır. Ancak, bu planlar Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu kapsamında kalan alanlardaki planlar ise, anılan Kanunun 7 nci maddesine göre tasdik edilir. Doldurma ve kurutma işlemleri yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre yapılır. Bu araziler Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır, özel mülkiyet konusu olamaz.
Bu alanlar üzerinde 6 ncı maddede belirtilen yapılar ile yol, açık otopark, park, yeşil alan ve çocuk bahçeleri gibi teknik ve sosyal altyapı alanları düzenlenebilir.
Sahil Şeridinde Yapılabilecek Yapılar
Madde 8 - Uygulama imar planı bulunmayan alanlardaki sahil şeritlerinde, 4 üncü maddede belirtilen mesafeler içinde hiç bir yapı ve tesis yapılamaz.
Uygulama imar planı bulunan yerlerde duvar, çit, parmaklık, telörgü, hendek, kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz. Moloz, toprak, curuf, çöp gibi kirletici ve çevreyi bozucu etkisi olan atık ve artıklar dökülemez, kazı yapılamaz.
Ancak bu alanlarda; uygulama imar planı kararıyla altı ve yedinci maddede belirtilen yapı ve tesislerle birlikte toplum yararına açık olmak şartıyla konaklama hariç günü birlik turizm yapı ve tesisleri yapılabilir.

Ironguard
02.08.2007, 22:58
ha ha yaptırır yaptırır siz merak etmeyin, bütün vaadlerini gerçekleştirdiler stadımı yapmayacaklar :D

ayvaz
03.08.2007, 00:39
nezaman yapacakmış rüyasındamı acaba
ulan bunlar bizi ayakta uyutular sanıyolar sanırım
bizde ligler başlayınca cevaplarını engüzel şekilde vericez herhalt

Nurettin Yılmaz
03.08.2007, 13:59
Ha ! kel başa şimşir tarak

Ha ! Trabzon ' avrupai bir stad

Jackdaniels
03.08.2007, 15:52
Albayrak bu kafayla ancak avni akerin kırılan koltuklarını yaptırır o denizi doldurup stad yapacaklar projesine inanan arkadaşlara tavsiyem çok fazla sıcaklarda dolaşmasınlar ;)

Nurettin Yılmaz
03.08.2007, 16:16
Nuri Albayrak ' a cebinden 30 - 40 milyon dolar çıkar , bize yeni stad yap diyen "sözde" taraftarlara sesleniyorum !
acaba sizler , takımımız için cebinizden kaç para harcadınızda başkan dan böyle bir şey bekliyorsunuz.

kusura bakmayın ama sizdeki sadece beleşçilik.

Armut piş ağzıma düş misali

taşın altına hanginiz elinizi sokuyorsunuzda , başkandan böyle bir stadı isteme hakkını kendinizde görüyorsunuz.

fb taraftarları 50 milyon para verip "hazırlık maçına bile" kale arkasına bilet alırken ,
sizler avni akerde bedavaya getirdiğiniz maraton biletlerini bile pahalı buluyorsunuz !!.

Erdem Keser
03.08.2007, 16:16
Maça stadı izlemek için mi takımı izlemek için mi gidecez izlenecek takım olmadıktan sonra neyleyim stadı..

Jackdaniels
03.08.2007, 16:19
Nuri Albayrak ' a cebinden 30 - 40 milyon dolar çıkar , bize yeni stad yap diyen "sözde" taraftarlara sesleniyorum !
acaba sizler , takımımız için cebinizden kaç para harcadınızda başkan dan böyle bir şey bekliyorsunuz.

taşın altına hanginiz elinizi sokuyorsunuzda , başkandan böyle bir stadı isteme hakkını kendinizde görüyorsunuz.

fb taraftarları 50 milyon para verip "hazırlık maçına bile" kale arkasına bilet alırken ,
sizler avni akerde bedavaya getirdiğiniz maraton biletlerini bile pahalı buluyorsunuz !!.

Saçma sapan yorumlar yapmayın yaaa herkes kendine göre taraftarlık görevini üstlenir kimse durduk yere başkandan stad istemedi hatırlarsan kendisinin 1 numaralı projesiydi stad projesi hani nerde stad yapamayacağını anlayınca adamı korumak adına saçmalamaya başladınız iyice...

Erdem Keser
03.08.2007, 16:39

Trabzondaki insanların babaları parayı fenerlilerin ki gibi yoldan toplamıyolar

Burçak
03.08.2007, 16:48

sayın başkanımız bu sözü seçimi kazanmak için verirken düşünseydi. kimse durduk yere bize stat yapanı başkan seçeceğiz dememişti...

Nurettin Yılmaz
03.08.2007, 16:54
benim kimseyi korumak gibi bir sıkıntım yok, ben sadece bir takım gerçekleri gözler önüne seriyorum.

yazdıklarım birilerinin hoşuna gitmemişse , orasını bilemem işte ....

zafer6161
03.08.2007, 17:01
Kayseri Kadir Has Stadyumu
http://forum.antu.com/upload/0033398/0960txBlOTU2-3.jpg
http://forum.antu.com/upload/0033398/5417f6AVM61A-2.jpg
http://forum.antu.com/upload/0033398/39035kZXlgjB-1.jpg

Erdem Keser
03.08.2007, 17:03
benim kimseyi korumak gibi bir sıkıntım yok, ben sadece bir takım gerçekleri gözler önüne seriyorum.

yazdıklarım birilerinin hoşuna gitmemişse , orasını bilemem işte ....
Bak arkadaşım bu taraftar takımını karşılıksız seviyor bir takım düşün onca başarıdan sonra 24 senedir şampiyon olamıyor ama taraftarı ,24 yaşından küçük olan taraftarı bile inanılmaz aşkla seviyor ama sen cıkıpta onca suclu varken taraftarı yargılıyorsun bu taraftar daha ne yapsın düşün bir bakalım fenerbahcenin 24 sene boyunca şampiyon olamadıgını ne olurdu taraftarı kalırmıydı ... eleştirirken biraz insaflı olun yagmur camur demeden takımını sonsuz destekleyen taraftara hakaret etmeyin ..50 milyonluk bilet örnegi vermişsin trabzonda yaşayan insanların nasıl gecindiginden haberin var mı peki bu adamların günlük cebine giren para 10 ytl ve bir coguda işsiz ..taraftar evine ,cocuguna ekmek götürmesin maça gelsin istiyorsunda sartlarıda biraz gözünün önüne getir hayat ordan göründügü gibi degil

hekimoglu
03.08.2007, 17:17
sizler avni akerde bedavaya getirdiğiniz maraton biletlerini
bile pahalı buluyorsunuz !!.

arkadaşım yazdıklarına noktasına virgülüne kadar katılıyorum...başkandan böyle fedakarlık bekleyen sözde taraftarlar bırak Trabzonspor'a katkı yapmayı,bir arkadaşlarına ceplerinden 2 ytl vererek çorba bile ısmarlamışlarmı acaba merak ediyorum...

POYRAZ
03.08.2007, 17:48
En gec gecen Aralik ayinda ilk kazma vurulacakti ama ortada hala bir sey yok. Resmi siteden adamakilli bir aciklama da yok bu konu hakkinda.

python
03.08.2007, 18:21
Adam başkan adayı olduğunda stad yapacağım demedimi? Dedi. Eee o zaman bizim en doğal hakkımız değil mi stad yapmasını istemek? Hadi cevap verin. Stad yapacağım diyen bir insana hani stad yapacaktın? Yapsana? Neden yapmıyorsun? demenin neresinde yanlışlık var?
Bir takım gerçeklerden bahsetmek adına bin türlü boş laf ediyorsunuz. hekimoglu sende ayrı bir cinssin bu arada. Sana cevap verilmeyeceğini yazılarından anlıyorum onun için susuyorum.

python
03.08.2007, 18:22
istanbuldakilerin parayı nerden bulduğunu ne biliyorsunuz...buradakiler parayı çöptenmi topluyor...nataşalara verceğinize gidin kombine bilet alın...

Sen kafayı yemişsin kusura bakma.

hekimoglu
03.08.2007, 18:42
adam işin işine girince anladı herhalde, bu taraftara avrupai bir stadın şu an için gereksiz olduğunu.....
çok doğru bir tespit...
ha Trabzon'a yeni stad ha Çorum'a olimpik havuz...
ikiside aynı şey ölü yatırım...

Nurettin Yılmaz
03.08.2007, 18:44
ayrıca stad yapmak , merek yapmaya benzemez , bakın gs 8 - 10 yıldır uğraşıyor daha proje aşamasında bile değiller.

Trabzon umuz sosyo ekonomik açıdan o düzeye gelirse stad yapılması faydalı olur . şu anda avrupai bir stad kentimizde "kabak" gibi sırıtır....

olaya bu yanı ile baktığımızda ;

Bence hiç gereği yok...... fuzuli masraftan öteye gitmez. yazık olur yazık onca paralara...

Ironguard
03.08.2007, 21:17
doğru dürüst 40. yıl etkinliği yapamayan adamlar stadmı yapacak, şu ana kadar neyi doğtu dürüst yaptılar stad yapacaklar :D

AYYILDIZ
03.08.2007, 21:21
Proje cok gerekli ayda 4 trilyon kari var bu projenin gelecegi kurtarma acisindan Trabzona acilen modern stad sart.Kayseri bile yeni stad yapti Trabzona gidince direklerden mac izleyemiyoruz

A.Alper
03.08.2007, 21:36
Yeni stad yerine Avni Akeri geliştirmek daha ekonomik olabilir.

lazzist
03.08.2007, 21:58
degirmendere kardeşim trabzonspor trabzonun bir parcasıdır onun ondan öyle parayla ekonomik sebeplerle ayırmak öyle kolay bişeyde deyildir ayrıca trabzonsporunda bu şehre karşı sorumlulukları vardır bu şehir sayesinde büyümüştür bu şehirde tarihini yazmıştır bu sehrin bir parcesı olmustur eger gelişecek büyüyecekse bu şehirde olacaktır bu şehrin insanına katkı saglayacaktır bizler bunun hesabını yapıyoruz hem allah aşkına klübü bu şehirden uzaklaştırırsan adında başka neyi kalır herşey trabzonda hem istanbulda sürekli bir taraftar desteginin olacagını nasıl bu kadar emin olarak idda ediyosunuz bunada aklım ermiyo bir iki mac memleket özlemi giderilir ondan sonra trabzondan beter olur halimizde göztepeden

Uğurtan
03.08.2007, 22:00
Yine anlıyorum ki düşmanımız yine biziz.. Bir Trabzonlunun Trabzonluya yaptığını, dediğini kimse yapmıyor.. Yazık..!

kayip_tayfa
04.08.2007, 12:14
Şu Durumda Ve Bu Harabe Haldeyken Trabzon DeĞİl Stad KÜmes Bİle Yaptiramaaaaazzzz..

kayip_tayfa
04.08.2007, 12:15
YÖnetİm Ne Olur İstİfa...........

Lancet_61
04.08.2007, 23:31
Proje cok gerekli ayda 4 trilyon kari var bu projenin gelecegi kurtarma acisindan Trabzona acilen modern stad sart.Kayseri bile yeni stad yapti Trabzona gidince direklerden mac izleyemiyoruz

yüzde yüz katılıyorum stad şart bi şehrin gelişmesi bu tip yatırımlara bağlı...Hiçibişey yapmayarak Trabzonun gelişmesini bekleyemezsiniz....Ama stad falan sadece bi hayal...Bu yönetimin taraftarı oyalamak için ortaya attığı bişey bu...O yüzden tartışmya bile gerek duymuyorum

hekimoglu
06.08.2007, 09:02
bazı taraftarlarımız tutturmuş Trabzonspor Trabzon şehrinin bir parçası diye....hiç kimsenin buna itiraz edeceğini aksi bir düşünce iddia edeceğini zannetmem....
fakat başarılı olmak için bazı radikal kararlar almalı...anadolunun tek şampiyonu olmuş takımımız, o şampiyonlukları yüzünden şehrin takımı olmak çıkmış bütün anadolunun takımı olmuştur...artık sınırlarını zorlamalı yeniliklere açık olmalı...şehir Trabzonspor u taşıyamamakta...bütün anadolunun gönüllerdeki şampiyonu Trabzonspor nereye gitse ele avuca sığmayacaktır..bazı taraftarlarımızın başarı için gerekli olduğunu savunduğu yeni stad yapılacaksa karadenizlilerin yoğun yaşadığı başka bir vilayete yapılmalıdır....
öyle şey olurmu diyenler çıkacaktır....örneğin nestle dünya çikolata devi isviçrede fındıkmı var,israil tarım ve gıda sektöründe dünyada bir numara bizim kadar tarım arazisimi var...örnekler çoğaltılır,biz radikal kararlar almaya bakalım...

Uzunoğlu
06.08.2007, 09:10
Demek karadenizlilerin yoğun olduğu yerde yapsınlar stadı ha. Karadenizin büyük birkısmının bize bakış açısı ortada. Bu stad istanbulda yapılın diyen zihniyet bence istanbulda oturduğu için kendine yontmaktadır. İstanbulda taraftarımızevet var ama 3-5 maç sonra bıkkınlık geldiğinde işkembe-ikübradan atan arkadaşlarımız ne yapacaklar. Bu takım bu şehrindir. Lakin aynı zamanda yerel olmaktan evrensele doğru ulaşmış bir kulüptür. Tıpkı rahmetli Kazım Koyuncu gibidir. Yereldir amayerel olduğu kadar evrenseldir. Bu iş çikolata üretimiyle açıklanamaz. Trabzonspor ne çikolata üreten bir fabrikadır ne de tarım sekörüyle uğraşan bir kuruluştur.

hekimoglu
06.08.2007, 09:31
[quote=Ochoa;897635]Demek karadenizlilerin yoğun olduğu yerde yapsınlar stadı ha. Karadenizin büyük birkısmının bize bakış açısı ortada. Bu stad istanbulda yapılın diyen zihniyet bence istanbulda oturduğu için kendine yontmaktadır. İstanbulda taraftarımızevet var ama 3-5 maç sonra bıkkınlık geldiğinde işkembe-ikübradan atan arkadaşlarımız ne yapacaklar. Bu takım bu şehrindir.

Trabzonspor çikolata fabrikası değil ama ekmek fabrikası en azından siz öyle görüyorsunuz belki...aslında başkandan rica etmek lazım şehirdeki bazı sözde taraftarlar beleş girdikleri stadda rahat edemiyorlar derhal yenisini yap....bedava girdikleri maçlar pahalı geliyor bedava bilet verdiğin gibi bilet parası kadarda ceplerine harçlık koy...gömlek cebine marlboro sigarası konacak....onun için Trabzonspor u rant kapısı yapmış sözde taraftarların elinden takımı kurtarmak lazım...yoksa sizin paniğinizde bundanmı....
para verip maçlara girenlerdenmisiniz yoksa yukarıda anlattığım taraftar profilindenmisiniz...
karar ver öyle cevap yaz................

Uzunoğlu
06.08.2007, 09:39
[quote=Ochoa;897635]

Trabzonspor çikolata fabrikası değil ama ekmek fabrikası en azından siz öyle görüyorsunuz belki...aslında başkandan rica etmek lazım şehirdeki bazı sözde taraftarlar beleş girdikleri stadda rahat edemiyorlar derhal yenisini yap....bedava girdikleri maçlar pahalı geliyor bedava bilet verdiğin gibi bilet parası kadarda ceplerine harçlık koy...gömlek cebine marlboro sigarası konacak....onun için Trabzonspor u rant kapısı yapmış sözde taraftarların elinden takımı kurtarmak lazım...yoksa sizin paniğinizde bundanmı....
para verip maçlara girenlerdenmisiniz yoksa yukarıda anlattığım taraftar profilindenmisiniz...
karar ver öyle cevap yaz................

Vallahi o profile sahip taraftar hiç olmadım hep o tip taraftarlardan nefret ettim.Yanlış kanaldan geldin bana böyle laf sokamazsın:)

Takımı istanbula taşısalar tek değişecek olan rant gruplarıdır.Trabzonda ali alırken istanbulda veli alacak beleş biletleri...

Yalnız bu konuda şunu söyleyebilirim Trabzondan istanbla taşınıp özünden kopmuş bir Trabzonsporun benim gözümde gs-fb-bjk den farkı olmaz. Trabzonspor isyanın sesidir dedik. İstanbula yamanmak içinmiisyan etti. Nerede onurumuz nerede gururumz....

AYYILDIZ
06.08.2007, 11:09
Arkadaslar Trabzonspor Istanbula tasinsin diye bir dusunceyi asla kabul etmiyorum bende Istanbulda oturuyorum bu takimi Trabzonspor yapan ve diger 3 Istanbul takimindan ayiran ozelliklerin basinda takimin Trabzonda olmasidir.Trabzonda yasayacagimiz 1 sampiyonlugu Istanbulda yasayacagimiz 5 sampiyonluga tercih ederim.Istanbula tasindiktan sonra ha Trabzonspor ha digerleri nerde kaldi farkimiz

Adem Erdoğan
06.08.2007, 11:38
Trabzonun gelişim süreci Trabzonsporun kurulmasıyla başlamıştır.Belki Trabzonspor olmasa havaalanı ünv. Trabzonda olmazdı.Trabzonun kendisi küçük ama ismi büyüktür.Bu nunda en büyük sebebi Trabzonspordur.Doğal olarak yapılacak stad ölü yatırımdır demek tamamen geri kafalılıktır.Trabzon şehrinin ismi büyükse futbol takımının ismi büyükse stadı da bu büyüklüğe yakışır olmalıdır.

Adem Erdoğan
06.08.2007, 11:39
...........................

Emre B.
06.08.2007, 12:06
Trabzonspor Trabzonundur.Yeni stad yapılması şarttır.

Faik Yılmaz
06.08.2007, 13:52
Trabzonsporumuzun başarısı hiç bir zaman stadyumun varlığı ya da büyüklüğü ile ilgili olmamıştır.

6 kere şampiyon olduğumuz dönemlerdeki stadyumun resimlerine bakın stad demeye 1000 şahit ister....

yani stad yapılınca otomatikman başarılı olacağız diye bir şey yok.....

Bnece öncelikle sprotif başarı sağlanmalı... takımın potaniyeli artınca zaten stad işide çok kolaylaşır.

Adem Erdoğan
06.08.2007, 14:08
Çağın şartlarına ayak uydurmak her zaman gereklidir.Trabzona gelecek olan futbolcular ve rakipler ilk önce stadın ihtişamına göre yorum yaparlar.
Dolmabahçe sarayı osmalının en kötü döneminde yapılmıştı ama yapılmasının amacı biz hala güçlüyüz demekti.Hala 30 sene önceki başarılara yaslanıp biz büyüğüz dersek stada tesise gerek yok dersek bu kafayla sadece biz kendimizi büyük olarak görürüz.Trabzon bir spor bir futbol kentiyse stadıda modern şartlara uygun olmalıdır.
,

Faik Yılmaz
06.08.2007, 14:20
Ben bu açıklamayı stadyum yapılsın yeterki takım 10. bile olsa diyenlere karşı yaptım....

yoksa yeni modern bir stadyum su kadar lazım bizlere.....

ÖmerFarukYılmaz
06.08.2007, 16:31
senin yapacağın stadın orta saha yuvarlağının ortası.............töbe töbe

Thedoors
06.08.2007, 22:46
Çocukluğum haricinde Trabzona hiç gitmedim, ki bu bi elin parmaklarını geçmez..şunu merak ediyorum..Olası yeni bir stadı trabzon şehri kaldırabilecek güçte mi?..sözüm ona 50.000 kişilik bi stadyumdaki boşluklar ne göz zevkini cezbeder,nede yönetim ve takımın görsel ve yazılı basındaki saygınlığını..ambiyani bi söylemle ''madara''olurmuyuz die düşünmeden alamıyorum kendimi..bknz:Trabzonsporun 40.yıl kutlamaları..

Not:Trabzonda yaşayan arkadaşlara ithafen..

Uzunoğlu
06.08.2007, 23:16
Çocukluğum haricinde Trabzona hiç gitmedim, ki bu bi elin parmaklarını geçmez..şunu merak ediyorum..Olası yeni bir stadı trabzon şehri kaldırabilecek güçte mi?..sözüm ona 50.000 kişilik bi stadyumdaki boşluklar ne göz zevkini cezbeder,nede yönetim ve takımın görsel ve yazılı basındaki saygınlığını..ambiyani bi söylemle ''madara''olurmuyuz die düşünmeden alamıyorum kendimi..bknz:Trabzonsporun 40.yıl kutlamaları..

Not:Trabzonda yaşayan arkadaşlara ithafen..

Arkadaşımız güzel bir konuya değinmiş. Bu stad olayı ciddi manada kanuşulmaya başlandığından beri şahsen ben avni akerin 2 katı büyüklüğünde bir stadın bu şehre lüks olacağını çevremdekilere söylüyordum. Hele stad akyazıya yapılırsa doluluk oranı düşebilirde. Bence ne yapılacaksa avni akerin üzerinde yapılmalı. Bizim için bir futbol mabedi orası. geçen akşam kutlamalarda yarım yamalak bir belgesel izlettiler bize. Stadda o anları tekrar yaşadık. Çünkü o stadda bir tarih var. Şanlı koca bir tarih. Avni Aker stadyumunun ruhundan söz edebiliriz. yeni yapılacak stadda bunlar olmayacak.

Bu 40. yıl kutlamaları hususunda yeeri burası değil ama dayanamadım 3-5 satır yazmak istiyorum. Kimse trabzon insanına suç atmasın uzaklarda oturup.Yürüyüş yapılacak Atatürk Alanına doğru saat 10 diyorlar. Saat 09.50 de ts club önüne gidiyorum bir kişi bile yok. Organizasyon sıfır. En azından paralı askerler orada olur diye bekliyordum. Neyse meydana geçiyorum kimseyi göremeyince. 20 dakika sonra yürüyenleri görüyorum. Haşim sayitoğlu atay aktuğ önde arkalarında bir yığın insan peşlerinde tribün liderleri en sonda ise bu tür kutlamaların mazlumu genç sporcular. Yani efendiler kendileri istediler şehirden kopmayı.

imdi gelelim statdaki kutlamaya neden insanlar gitmedi. şehirde artık heyecan kalmadı ve kutlama mutlama hikaye sanatçı seçimleri tamamen fiyasko. Ne anlarbizim millet mangadan:) Ayrıca ses sistemi iğrençti. Bu fiyaskoları unutmamak laızm. Mesela ben maçı izlemedim o akşam çıktım geldim. bana göre rezaleti en büyüğü gürcistan u21 takımının oraya getirilmesidir. Atay aktuğun sezon açılışı nuri albayrağın 40.yıl kutlamalarının yanında şampiyonluk ktlamaları gibidir.

Stat konusunda trabzon insanına laf sokmalar hiç hoş değil. Sizbu insanları dışlamayın. Göze hoş gelen futbol oynayın. Bu şehir onları sırtında taşır. Kutlamalarda hami sahaya çağırılınca gözlerim doldu sebebi sizce bize şampiyonluklar yaşatmasımıydı....

Nurettin Yılmaz
07.08.2007, 14:39
Gönül isterki Trabzon ' a Nou camp misali bir stad yapılsın ve her maçımızı 80 - 100 bin kişiye oynayalım , rakipler sahaya çıkarken dizleri titresin , yeri göğü inletecek tezahürat lan müthiş bir atmosfer oluşturalım . bu vesile ile takımızı ateşlerken rakiblerimize de cehennem i yaşatıp adeta maçlara 1 - 0 önde başlayalım .

ama nerdeeee !!

gel görki var olan stadımızı bile ( buna önemli ve derby maçları da dahil) bir çok maçta dolduramıyoruz. işin başka bir vahim yanıda , maça giden taraftarlarımızın nerdeyse üçte birininde bir şekilde bilet almadan maça giren beleşçilerden oluşması.

Bence stad dan önce yapılacak olan iş ,yönetimden ve diğer yetkili organlardan avrupai bir stad bekleyen taraftarlarımıza , taraftar olma bilincini aşılayıp öyle bir stada layık olacak seviyeye getirmek olmalıdır....

Tiko18
07.08.2007, 15:39
Gönül isterki Trabzon ' a Nou camp misali bir stad yapılsın ve her maçımızı 80 - 100 bin kişiye oynayalım , rakipler sahaya çıkarken dizleri titresin , yeri göğü inletecek tezahürat lan müthiş bir atmosfer oluşturalım . bu vesile ile takımızı ateşlerken rakiblerimize de cehennem i yaşatıp adeta maçlara 1 - 0 önde başlayalım .

ama nerdeeee !!

gel görki var olan stadımızı bile ( buna önemli ve derby maçları da dahil) bir çok maçta dolduramıyoruz. işin başka bir vahim yanıda , maça giden taraftarlarımızın nerdeyse üçte birininde bir şekilde bilet almadan maça giren beleşçilerden oluşması.

Bence stad dan önce yapılacak olan iş ,yönetimden ve diğer yetkili organlardan avrupai bir stad bekleyen taraftarlarımıza , taraftar olma bilincini aşılayıp öyle bir stada layık olacak seviyeye getirmek olmalıdır....

Katiliyorum, Trabzonsporun şampiyonluğa oynadigi zaman satacağı bilet sayisi maximum 25000 dir, yani şu anki stad yeterlidir. Arkadaşların istediği yok 40000 veya 50000 lik stadlar tamamen hayaldir ve gereksizdir. Ama beleş bilet dağıtılacaksa başka tabi.....