PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Abdullah Şahin
06.05.2007, 00:56
Bir gün güneş doğacak arkadaşlar.İnşallah bu sezonu atlattıktan sonra güzel şeyler olacak.

sametaydin
06.05.2007, 02:34
yaw madem gitmeyecek bu yönetim bari şu stad işini halletsinler. allah biliyo ya bu yönetimin stad falan yapmasını istemiyorum ama elden bişey gelmiyo.

Misina
06.05.2007, 02:57
yaw madem gitmeyecek bu yönetim bari şu stad işini halletsinler.

ilk adımlar atıldı yarından itibaren ts clublarda yeni stad minyatürleri satışa çıkıyor:D

sametaydin
06.05.2007, 03:01
ilk adımlar atıldı yarından itibaren ts clublarda yeni stad minyatürleri satışa çıkıyor:D
:):)):):hehe

EyüpKILIÇ61
06.05.2007, 13:59
Takım Seyirci Ortalaması

Takım Seyirci
Fenerbahçe 39542
Beşiktaş 26249
Galatasaray 16307
Bursaspor 16225
Denizlispor 13491

Bu sezonun seyirci istatistikleri böyle...Seyirci maça gitmedikten sonra bence sdat projesine o kadar da gerek yok...Bizim şampiyonluğa ihtiyacımız var gerisi yalan...

Mayls
06.05.2007, 14:26
lig vde şimdi kayseri stadının yapılışını izliyorumda nerdeyse bitmiş adamlar 33 bin kişilik yapıyor albayrak ne diyim sana ben senin 8 ayda yaptığın maketi iki haftada yaptım

Evet ya sahsen pek sevmem Kayserispor'u ama adamlarin kisa ve uzun vaadedeki projelerine hayranim. Bizim takimida böyle yönetenler olsa coktan sampiyonduk bence.

asikaplan
06.05.2007, 16:02
bunca olanlardan sonra hiç sanmıyorum ama stad yapılırsa gusel olur tabi biz yaptırırsak devlet değil olimpik stad değil cehennem istiyoruz cellatlar hazır nasılsa yeterki stad olsun gerisini şşşşş rahat ol albayrak

asikaplan
06.05.2007, 16:03
stad olana kadar maçlar istanbulda oynansın her maça giderim burdakilere sadece stad da olimpiyat olsun

horoz1977
06.05.2007, 16:43
arkadaşlar ben bunu daha öncede yazdım bizim en az 10 000 seyircimiz şu direkler veya kötü şartlar yüzünden maça gitmiyor.cuma akşamı sivas maçına gittim tam işkence valla insanın gidesi gelmiyor.idda ediyorum stad yapılsın en az 25 000 e oynarız.ayrıca stad kesinlikle tartan pistli olmıyacak 35 000 kişilik güzel bi stad olacakmış .bu işle uğraşan bi yöneticiyi dinledi.Ben öyle tahmin ediyorumki buiş baya ciddiye binmiş.bizde destek olmaya çalışalım.geç olsun güzel olsun

ergin cesit
06.05.2007, 17:25
yeni stadımızla birlikte yeni bir trabzonspor efsanasi bekliyoruz.trabzon rakipleri bizde izmiri yıkalım

Can
06.05.2007, 18:33
1 2 güne kalmaz statlan ilgili konular çıkar 2011 sözleşmesi imzalandığı için

Halit Aydın
06.05.2007, 18:42
stadın maketini tanıttı başkan bilmiyor musunuz?:)

sametaydin
06.05.2007, 20:07
arkadaşlar ben bunu daha öncede yazdım bizim en az 10 000 seyircimiz şu direkler veya kötü şartlar yüzünden maça gitmiyor.cuma akşamı sivas maçına gittim tam işkence valla insanın gidesi gelmiyor.idda ediyorum stad yapılsın en az 25 000 e oynarız.ayrıca stad kesinlikle tartan pistli olmıyacak 35 000 kişilik güzel bi stad olacakmış .bu işle uğraşan bi yöneticiyi dinledi.Ben öyle tahmin ediyorumki buiş baya ciddiye binmiş.bizde destek olmaya çalışalım.geç olsun güzel olsun
inşallah öyledir.

Hekimoğlu
09.05.2007, 16:50
nerdeyse arka sayfaya düşecek konu.bu rezilliği unutma unutturma!!

FcTRABZONSPOR
09.05.2007, 18:22
Takım Seyirci Ortalaması

Takım Seyirci
Fenerbahçe 39542
Beşiktaş 26249
Galatasaray 16307
Bursaspor 16225
Denizlispor 13491

Bu sezonun seyirci istatistikleri böyle...Seyirci maça gitmedikten sonra bence sdat projesine o kadar da gerek yok...Bizim şampiyonluğa ihtiyacımız var gerisi yalan...

Kardeşim tabi kimse maça gitmez...Taraftarıunda maça gitmesi için yönetime ve TD ye inaması lazım ...Getir bakim adam gib bir yönetim ve TD ondan sonra bak bakim stad yetiyomu Nou camp bile küçük gelir...

A.Alper
09.05.2007, 19:32
stad yok ama başlığı çok canlı

FcTRABZONSPOR
10.05.2007, 12:55
stad yok ama başlığı çok canlı

Bizler inandık ama onlar!!!

POYRAZ
10.05.2007, 16:59
Ciksinlar bir aciklama yapsinlar bari. Bu konu hakkinda bilgilendirsinler insanlari. Bilgilendirilmemek insani sinir ediyor.

POYRAZ
10.05.2007, 17:00
Ciksinlar bir aciklama yapsinlar bari. Bu konu hakkinda bilgilendirsinler insanlari. Bilgilendirilmemek insani sinir ediyor.

TSelif
10.05.2007, 17:03
Dur Poyraz. Daha birbirimizi yiyip bitirecez daaa. Acele etme :mad:

Faik Yılmaz
11.05.2007, 08:41
bu konu hakkında ne desek boş artık.....

takımmııza tarihimizin en kara günlerini yaşatanların yüzmilyonlarca dolarlık projelere imza atabileceğini düşünmek masallarda bile inanılmayacak bir şeydi...

evet MASAL BİTTİ... ama her zaman güzel bir sonla bitmiyor maalesef.....

Hekimoğlu
11.05.2007, 08:42
buralar pek bi sessiz niye acep.;)

Külünkoğlu
11.05.2007, 09:33
buralar pek bi sessiz niye acep.;)
Maketler konuşmuyor belki ondandır...

Faik Yılmaz
11.05.2007, 09:55

Söylediklerine kendileride inanmıyor ne söyleyeceklerki......

Satdyum safsataları yerine biz gidiyoruz deseler çok daha makbul bizim için.

TSelif
11.05.2007, 10:12

:D :alkış:

Emorfo
11.05.2007, 13:45
Amma panik yaptınız yahu, makette bir anda olmuyor :) yavaş yavaş sindire sindire önce resmimiz oldu sonra maketimiz olacak sonra sinevizyonda stadın görüntüleri olacak sonra inşallah kazma vurulur :)

Bu stat projesi sadece bu yönetimin projesi değil ki Trabzonspor'un projesi çağdaş kulüp olmanın bir gereği ve en önemlisi. Bu nedenle Albayrak biz yapacağız dedi göreve geldi. Bu konuda da ciddi bir şeyler yapılıyor. Enazından devlet yetkililerinin de güneminde görüşülüyor istişare ediliyor. Bu bir süreç beklemekten başka çare yok. Ha Albayrak'ın görev süresi yetmedi diyelim başkalığa aday olacak insanların ilk projesi stat konusu olmalı yoksa benden oy moy alamazlar. Stat Trabzonspor'un geleceği, bana göre saha sonuçlarından, şampiyonluktan daha da önemli enazından bir süreliğine.

hami_6761
11.05.2007, 13:53
eğer yapılacağına inansaydılar (yönetim) şimdiye kadar bu işin meyvelerini alırdık bıraksınlar stad projesini trabzonsporumu şampiyon yapsınlar tarbzonun stada değil şampiyonluğa ihtiyacı var...bilmem anladılarmı yukarıdakiler

_emirhan_61
11.05.2007, 13:55
ins yaparlar stadı yapılırsa super olur

Recep Alkan
11.05.2007, 14:12
valla ben stad falan yapılacagına ınanmıyorum .neden ınanayım kı?
bereket zamanında bırılerı avnı akerı yapmıs da mac yapabılecegımız bır stadımız var.
sukurler olsun rabbıme!

Yasin N.
11.05.2007, 18:17
Stad projesi yalan oldu valla, zaten reklam kokan hareketlerdi bunlar:)

okan6161
12.05.2007, 01:32
bu konuyu kapatalım yönetici kardeşim olmaz bunlar bişi

Misina
12.05.2007, 01:36
bu konuyu kapatalım yönetici kardeşim olmaz bunlar bişi

niye öyle diyorsun böylesine rezil bir sezonda kendimize maskara yapacak eğlencemiz var işte stadyum projesi:D

hekimoglu
12.05.2007, 10:08
niye bu kadar umutsuzsunuzki.........daha proje ortaya atılalı kaç yıl oldu....g.saray on yıldır elinde maketle dolaşıyor....acele yok...

Emin Danışmaz
12.05.2007, 12:34
Pek inandırıcı gelmiyorlar bana baksanıza adamlar daha nasıl klüp yönetilir onu bile bilmiyorken stadı yapmak onların ne haddine,haaa yapsınlar ben utanayım yazdıklarımdan ama onlar bunu yapmaya kadir değillerdir,bahane mekanizmaları her zaman çalışacaktır....

Nurettin Yılmaz
12.05.2007, 13:14
niye bu kadar umutsuzsunuzki.........daha proje ortaya atılalı kaç yıl oldu....g.saray on yıldır elinde maketle dolaşıyor....acele yok...

evet arkadaşım sana katılıyorum. bazıları stad yapmayı gecekondu yapmak gibi basit bir şey görüyor , dediğin gibi aceleye gerek yok , zaten şu andaki mevcut stadı bile dolduramıyoruz.

TSelif
12.05.2007, 13:39
Doğru aslında .Hele bi birbirimizi yemeyi bitirelim bi ara sonra stat yapımına başlarız...

pReN@_61
12.05.2007, 17:55
habu işte son durum nedir...?

POYRAZ
12.05.2007, 19:02
habu işte son durum nedir...?
Kimse bilmiyor.

cılgıngenclik
13.05.2007, 07:30
ya ewt bzm stad biras eskidi ama stadı yapacak yonetimin misyonu kalmadı belki de alınacak bir genel kurulda gidebilirler sunu solemek istıyorum stadı yapmak istedikleri yer bile hayal yaw nasil yapılacak stad bilmıyorum

vatandas61
14.05.2007, 01:24
birkac sene denizin dolmasini bekleriz artik. olsun yine teselli olur, her sahilden gecicimizde "Yakinda yeni stadimizi buraya yapacagiz" deriz. Bizim görecegimize inanmiyorum ama insallah cocuklarimiz görür yeni stadi.

Misina
14.05.2007, 01:35
en sinir olduğumda ne zaman kötü bir sonuç alınsa nuriş hemen gündem değiştirmek için stad projesi anlatmaya başliyor

Emre Emiroğlu
15.05.2007, 02:44
Staat İşi Tek Kelimeyle Yalan oLur..
Kayserinin Bile Stadı Bitmez Üzere Tüm Trabzonun Büyüklerine (!) Ve Yönetimine Yazıklar oLsun !

tsakrep61
15.05.2007, 04:14
yonetımın kotu zamanlarda gundem degıstırmek ıcın kullandıgı yalan vaatlerınden bırı olmaktan oteye gecemıyecek bır proje

zafer6161
15.05.2007, 10:05
.................................................. ..............

zafer6161
15.05.2007, 10:05
10 sene içerisinde stadı unutun.trabzona yeni stat falan yapılmıcak yapılamayacak...birlik ve beraberlik olmadığı sürece

Faik Yılmaz
15.05.2007, 10:59
bizzat Bakanımız projenin zorluğundan bahsetti. Gerekli kanuni altyapı hazır olursa yardımcı olurum diyor. ama kanuni altyapının hazırlanması konusunda bi şey yapacaz demiyor..

Orası sit alanı deniz doldurulamaz. defalarca söyledim. hatta 10 metreden yukarı direk bile dikemezsiniz oraya kanun böyle diyor....

kanunu değiştireceğini iddia ettiğiniz zatu muhteremler canının derdine düşmüş. sizinlec uğraşacak halleri yok... listeye girmeye çalışıyorlar şimdi....

kaldıki bir kaç kuru laftan başka icraata geçtikleride yok. sadece laf duyduk bugüne kadar... gs bile inşaat aşamasına geçti bizde tık yok.....

geçen sahilde taş dolu bi kamyon gördüm heyecanlandım.....meğer başka yere gidiyormuş.... hayallerimin gittiği tarafa doğru......

AYYILDIZ
15.05.2007, 12:19
Albayrakın söz verdiği ısrarla yapacağız dediği staddan eser yok eskiden resim gösterirdi şimdi oda yavaş yavaş unutuluyor Aralık ayına az kaldı o zamana kadar bakalım ne olacak ama olmayacak bu iş galiba Nuri Albayrak ı aşıyor.

Şentürk
15.05.2007, 12:31
Kale arkalarını çift kat içeri çekip modern bir çatıyle stat harika olurdu.
En azından şimdiki halinden çok daha iyi olur,hem maliyeti de az olurdu.
Neden böyle bir şey düşünmüyorlar ki.

Emorfo
15.05.2007, 12:54
Faik, Akyazı sahilinin neresi sit alanı Allah aşkına. Sit alınına değil 10 metre bir metre kazık çakamazsın. Sit alanını doldurup yol da yapamazsın. Sit alanı felan değil orası, sit alanı olması için bir özelliği de yok. Allah'ın denizi işte doldur doldurabiliyorsan. Gs'liler 5 sene bekledi stat bitene kadar 7 sene olur u süre biz o kadar beklemeyecez inşallah :)

İslam Sezer
15.05.2007, 13:20
albayrak stad konusunda da tıpkı diğer konular gibi asla net şeyler söyleyemiyor,taraftarı bilgilendiremiyor.en basitinden hacısosmanoğlu na bu takımda hiçbir futbolcu ve yönetici bilerek maçı vermek istemez dahi diyemediler.tam bir hayal kırıklığı.umarım yeni gelen yönetim kanuna uygun yapımı daha makul bir stad projesiyle gelir.

Faik Yılmaz
15.05.2007, 13:29
Faik, Akyazı sahilinin neresi sit alanı Allah aşkına. Sit alınına değil 10 metre bir metre kazık çakamazsın. Sit alanını doldurup yol da yapamazsın. Sit alanı felan değil orası, sit alanı olması için bir özelliği de yok. Allah'ın denizi işte doldur doldurabiliyorsan. Gs'liler 5 sene bekledi stat bitene kadar 7 sene olur u süre biz o kadar beklemeyecez inşallah :)

pardon Farukcum sit alanı değil ama sahil kenarı... giderken yolu çizgi olarak kabul et.sağ taraftaki bütün binalar yıkılacak yakında. nedenmi kanun yüzünden. İl Defterdarlığı gerekli finansmanı sağlayamadığından bu binalar yıkılmıyor.Bu bilgiyide üst düzey bi yetkiliden aldım. şimdi 5 katlı binaya bile izin vermeyen yıkacak olan devlet koskoca stadyumu onlarca tesisi denizin ortasına dikecek hemde bunu kendi eliyle yapacak....

Kanun değişecek diyorsun ama mecliste bekleyen yüzlerce kanun var sırada bekleyen.... alt komisyonu üst komisyonu meclis derken cumhurbaşkanı onaylarmı onaylamaz geri gönderrir anayasa mahkemesi filan.... kanuni altyapısdının kurulması yıllar alır.. hem kimsede bu konuda bir çaba göremiuyorum. çaba gösterecek olanlar kolytuklarını koruma derdindeler.

görüldüğü züere burada yazıyoruz çiziyoruz ama bir arpa boyu bile yol alınmadı. sadece yapılacak, edilecek.... -cak, - cekle biten bütün sözcüklerin bittiği noktayı bile aşamadık henüz....

evet o 200 milyon dolar borcu olan gs bile bu işi bitirmek üzereyse ve biz yapamıyorsak bu bile başarısızlıktır yönetim için....

Faik Yılmaz
15.05.2007, 13:32
İKİNCİ BÖLÜM
Kıyı, Kıyı Kenar Çizgisi, Sahil Şeridi, Planlama ve Yapılanma
Kıyının Korunması, Yapı Yasağı ve Kıyıda Yapılacak Yapılar
Madde 6 - Kıyı, herkesin eşitlik ve serbestlikle yararlanmasına açık olup, buralarda hiçbir yapı yapılamaz; duvar, çit, parmaklık, telörgü, hendek, kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz.
Kıyılarda, kıyıyı değiştirecek boyutta kazı yapılamaz; kum, çakıl vesaire alınamaz veya çekilemez.
Kıyılara moloz, toprak, curuf, çöp gibi kirletici etkisi olan atık ve artıklar dökülemez.
Kıyıda, uygulama imar planı kararı ile;
a) İskele, liman, barınak, yanaşma yeri, rıhtım, dalgakıran, köprü, menfez, istinat duvarı, fener, çekek yeri, kayıkhane, tuzla, dalyan, tasfiye ve pompaj istasyonları gibi, kıyının kamu yararına kullanımı ve kıyıyı korumak amacına yönelik alt yapı ve tesisler,
b) Faaliyetlerinin özellikleri gereği kıyıdan başka yerde yapılmaları mümkün olmayan tersane, gemi söküm yeri ve su ürünlerini üretim ve yetiştirme tesisleri gibi, özelliği olan yapı ve tesisler,
Yapılabilir.
Bu yapı ve tesisler yapım amaçları dışında kullanılamazlar.
Doldurma ve Kurutma Yoluyla Arazi Kazanma ve Bu Araziler Üzerinde Yapılabilecek Yapılar
Madde 7 - Kamu yararının gerektirdiği hallerde, uygulama imar planı kararı ile deniz, göl ve akarsularda ekolojik özellikler dikkate alınarak doldurma ve kurutma suretiyle arazi elde edilebilir.
Bu gibi yerlerde doldurma veya kurutmayı yapacak ilgili idarenin valiliğe iletilen teklifi, valilik görüşü ile birlikte Bayındırlık ve İskan Bakanlığına gönderilir. Bakanlık, konusuna göre ilgili kuruluşların görüşünü de almak suretiyle teklifi inceler. Uygun bulunması halinde ilgili idare tarafından uygulama imar planı hazırlanır. Bu yerler için yapılacak planlar hakkında İmar Kanunu hükümleri uygulanır. Ancak, bu planlar Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu kapsamında kalan alanlardaki planlar ise, anılan Kanunun 7 nci maddesine göre tasdik edilir. Doldurma ve kurutma işlemleri yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre yapılır. Bu araziler Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır, özel mülkiyet konusu olamaz.
Bu alanlar üzerinde 6 ncı maddede belirtilen yapılar ile yol, açık otopark, park, yeşil alan ve çocuk bahçeleri gibi teknik ve sosyal altyapı alanları düzenlenebilir.
Sahil Şeridinde Yapılabilecek Yapılar
Madde 8 - Uygulama imar planı bulunmayan alanlardaki sahil şeritlerinde, 4 üncü maddede belirtilen mesafeler içinde hiç bir yapı ve tesis yapılamaz.
Uygulama imar planı bulunan yerlerde duvar, çit, parmaklık, telörgü, hendek, kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz. Moloz, toprak, curuf, çöp gibi kirletici ve çevreyi bozucu etkisi olan atık ve artıklar dökülemez, kazı yapılamaz.
Ancak bu alanlarda; uygulama imar planı kararıyla altı ve yedinci maddede belirtilen yapı ve tesislerle birlikte toplum yararına açık olmak şartıyla konaklama hariç günü birlik turizm yapı ve tesisleri yapılabilir.

kanundanda anlaşılacağı üzere günlük konaklama tesisleri dışında herhangi bir çivi bile çakılamaz. hal böyle iken biz ne dersek abesle iştigal olur. bu kanun değiştirilmeden 1 çivi bile çakamazsınız.

Emorfo
15.05.2007, 13:42
Fenerbahçe'nin Kadıköy'deki tesisleri dolgu alanındadır. Kıyı kanuna göre kamu yararına hizmet ediyor. Biz her ne kadar feneri kamudan saymasak ta yasaya uydurulmuş :) projedeki yapılara baktığımızda kamu yararına olmayan kar amaçlı görünen yapı 3 tane iri otel diğeri alış veriş merkezi diğeri de benzin istasyonu. Projedeki diğer yapılar tamamen kıyı kanuna uyuyor. Ha o kanunda geçen bir çok şey deliniyor Türkiy'de. Kıyıdan kum çekiyoruz kıyının üstüne kazık çakıp çay bahçesi de yapıyoruz denizin üstünde daha neler neler :) İstedin mi sende uydurursun bir şeyler, bir gecede kondurursun stadını olur sana gece kondu arena :)

Faik Yılmaz
15.05.2007, 13:58
Fenerbahçe'nin Kadıköy'deki tesisleri dolgu alanındadır. Kıyı kanuna göre kamu yararına hizmet ediyor. Biz her ne kadar feneri kamudan saymasak ta yasaya uydurulmuş :) projedeki yapılara baktığımızda kamu yararına olmayan kar amaçlı görünen yapı 3 tane iri otel diğeri alış veriş merkezi diğeri de benzin istasyonu. Projedeki diğer yapılar tamamen kıyı kanuna uyuyor. Ha o kanunda geçen bir çok şey deliniyor Türkiy'de. Kıyıdan kum çekiyoruz kıyının üstüne kazık çakıp çay bahçesi de yapıyoruz denizin üstünde daha neler neler :) İstedin mi sende uydurursun bir şeyler, bir gecede kondurursun stadını olur sana gece kondu arena :)

Sevgili Faruk ;

Kanun Numarası : 3621
Kabul Tarihi : 4.4.1990
Yayımlandığı R. Gazete : Tarih : 17.4.1990 Sayı: 20495
Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt:29 Sayfa :76

Bildiğim kadarı ile Saracoğlu Stadyumu ve yanındaki tesislerin yeri bu tarihten çok daha önce dolduruldu.....

Emorfo
15.05.2007, 14:08
O değil Fenerin Stadı dolgu değil zaten. Faruk Ilgaz tesislerinden bahsediyorum. Aynı bölge de Gs'nin de tesisleri var. Ve o tesisler o yasadan sonra yapıldı diye hatılıyorum. Hatta fenerin tesisi kaçak izin bile almamış adamlar :)

Faik Yılmaz
15.05.2007, 14:17
olabilir Faruk ama....

ben izin almaya çalışan....

gerekli altyapıyı oluşturmaya çalışan

yada kaçak olarak tesisi kurmaya çalışan kimseyi göremiyorum......

yoksa seçime kadar çivi bile çakmayıp genel kurul olduğunda seçim malzemesi olarak koz tutulmasın bu proje.....

Faruk eğri oturup doğru konuşalım.. burada en son maç ne zaman izledin bilmiyorum ama sana durumu anlatayım....

1000 kişi gelse stad kilitleniyor..... izdiham oluyor....

turnikelerden 70 kiloluk bir adam bile zor geçiyor....

içerde asla biletinin olduğu yere oturamıyorsun....

maçın yarısında direkleri seyrediyorsun......

yukardaki basit işleri bile 2 yılda düzeltemeyen adamların koskoca bu projeyi yapabileceklerine inanmıyorum ben.... sen inanıyorsan sana saygı duyarım...

Emorfo
15.05.2007, 14:39
İstanbul zamanında fırsatlar şehriydi 80 ile 2000 yılları arasında gelip buranın rantını alan aldı, o tesislerde o dönemlerde yapmılmış. Kim kime duma duma dönemleri. Şu anda tabiki kaçak hiç bir şey yapamazsınız. Trabzonspor kaçak stat yapsın diyecek halimiz yok :) Avni Aker'in mevcut durumunu tabiki biliyorum stat demeye bin şahit lazım. geçen yaz 2, 3maç izledim. Açık onuşmak gerekirse çok ilkel bir stat. Bir kulübün iki üç şeyi imajını değiştirir. Bunlardan biri de stat olayıdır. u yönetim stat yapamaz veet stat işini yapacak insan Nuri Albayrak'tır. Spor olayları ile ilgili Türkiye'deki en yetkili kurumlardan biri olan Gençlik Spor Genel Müdürü'nün böyle bir spoje var üstünde çalışıyoruz, bazı engeller va ronların kalkması lazım demesi yani projenin devletin gündeminde olması, yaz oyunları vs vs daha bir çok etken var bu projenin hayata geçirilmesi için. Saha sonuçları kötü de diye bunlar stat yapamaz diye bir şey mi var. Bu proje Trabzonspor'a ekstra bir maddi yük getirmeyecek. O yüzden devletinde esteği şart. Biz devletten ayrıcalıkta istemiyoruz, İstanbul'da 3 takıma arazileri peşkeş çeken devlet Trabzonspor'a yardımcı olmak zorunda. Daha önce defalarca yazdım neden bu projeyi çok beğendiğimi Bu proje sadece stat projesi değil, Trabzon şehrini kalkındıran bir proje. Bu proje sayesinde bir kaç sene sonra Trabzonspor'un başına dert olacak olan Havalimanı'nın genişlemesinden dolayı tesislerin taşınması sorunu çözülüyor. şehrin içinde kalan Otogar sorunu çözülüyor. Trabzon kenti adam gibi spor merkezleri ve alanları kazanıyor. Trabzon kenti ikinci 5 yıldızlı otelini kazanıyor. Kültür ve alış-veriş merkezleri Trabzon'a kazandırılıyor. Benzin istasyonu be yat limanı var ayrıca Bir sürü kişi ekmek yiyecek buradan, dolmuşcular belediye insan taşıyacak buraya. Hatta ilerde yapılması muhtemel Akççabat Trabzon raylı sistemi buraya entegre edilebilir. Yani bu proje şehir için çok önemli. Yıllarca ihmal edilen Trabzon'a hizmet etmek istiyorsa birileri bu projeye destek verecektir. Trabzonspor'a hizmet etmek Trabzon'a himet etmektir. Ayrıca farzedelim ki yasa felan değişmedi olmadı. Projede engele takılan yapılardan vaz geçilir proje yine hayata geçirilebilir. Yani Trabzonspor'da stat konusunda gerekli dirayet ve çaba var. Top devlette bu projenin olabilirliği sonuca varılırsa o zaman daha detaylı konuşabiliriz. Şu anda konuşmanın bir anlamı yok, çıkacak sonuca bakmak lazım.

Cengiz Çubukcu
15.05.2007, 14:56
arkadaşlar vallahi size helal olsun ! o kadar güzel ve detay şeyler yazıyorsunuz ki hem kafam karışıyor hem de okumaya fırsat bulamıyorum. çıktı alıp eve götüreceğim akşama başka hiçbir işle ilgilenmeyip okuyacağım belki o zaman ben de biraz konuya vakıf olabilirm :)

ofluhalit
15.05.2007, 16:06
bunların stad mtad yapacağı yok.en iyisi avni akerin tartan pistini kaldırıp kale arkası tribünlerini öne çekerek kapasiteyi artırmak birde yapabiliyorlarsa maratonun üstünü direksiz bir şekilde kapatmak.yoksa bu şartlarda stad yapacakları yok bunların.

Külünkoğlu
15.05.2007, 16:48
bizzat Bakanımız projenin zorluğundan bahsetti. Gerekli kanuni altyapı hazır olursa yardımcı olurum diyor. ama kanuni altyapının hazırlanması konusunda bi şey yapacaz demiyor..

Lütfetmiş sayın Bakanımız, Trabzonspor'un formasını giymiş yönetim kadamelerinde görev almış, Trabzonspor'a başkan olmuş bir kişi çıkar Bakan oldukdan sonra hemde yetki sahasında böyle konuşursa Kulübümüzün önünü kim yada kimler açacak ?

Bu Trabzon camiası ne menem birşeydir ki onun kulübü Trabzonspor yararına kimse kılını kıpırdatmaz.

Hayal olan projenin hayali de kalmadı ortada. Mevcut stadımız bölüm bölüm yıkılması hayaline başvuralım bari ne yapalım.

ozcan_asanoglu
15.05.2007, 17:21
Faruk Özak şahsi kapris yapacak biri değil ama elin adanalısı, tuncelilisi bilmem nerelisi tuttuğu takım için bulunduğu her kademede elinden gelmeyeni (evet gelmeyen, geleni zaten havada karada) yapıyor, araziler tahsis ediliyor, borçlar siliniyor vs..bizimkisi yok kanun yok şu yok bu yok..öpmeye niyeti olmayan yanağın nerde dermiş, o misal..

özak albayrak'ı hiçbir zaman istemedi, desteklemedi, yapamazsın, girme dedi girdi.bunlar onların yansımaları olabilir...yoksa normalde oralar mazeret üretme değil, çözüm üretme yeri..

AYYILDIZ
15.05.2007, 17:51
Albayrak bize söz verdi stad yapacağım diye karşılaştığı sorunlar bizi ilgilndirmez bunları zaten biliyordu

Samet Türkmen
15.05.2007, 18:41
abramoviç'e mesaj yazalım stad yapsın bize :D

Can
15.05.2007, 20:13
ya sahil yollarını nasıl yapdılar hiç deniz doldurulmadımı

WERTHeR
15.05.2007, 20:30
ya ne oldu bizim şu stad proje mi değişecek yoksa yine:)

rcp61
15.05.2007, 21:14
:bmn3:ben stadı geçtim arkadaş. bu şahane taraftara şampiyonluk yakışır.

:ts2::ts::tsbayrak::tsmeşale::meşale2::meşale1::bm n1::bmn:

Gamze
15.05.2007, 22:19
Bugün Marmara'nın panelinde Trabzon belediye başkanı Volkan Canalioğlu stadyum projesiyle ilgili gelen sorulara yanıt verdi.

Yeni projeyle ilgil kendilerinin haberdar edilmediklerini,yasal anlamda engellerin olduğunu ancak kendilerine bir görev düşerse seve seve yapacaklarını söyledi.Söylediklerinden yönetimin ortaya koyduğu son projenin gerçekleşeceğine pek inanmadığını sezmek zor değildi.''Öncelikle Trabzon'un merkezindeki Avni Aker'i düzenleyelim daha az maliyete.'' diyordu.Var olan son projenin de yer olarak Trabzon belediyesi değil Akyazı Belediyesi'ne bağlı olduğunu ifade ederek,bir nevi bu işle çok da bağlantılarının olmadığını söylemiş oldu sanırım.''Daha gerçekleştirilebilir düzeyde projeler...'' sözleriyle de yine,projenin gerçekleşebileceğine pek inanmadığını belirtmiş oldu.

Hatırladığım kadarıyla yazdım,panele katılan arkadaşlar eksiğim ya da yanlışım varsa lütfen söylesinler :) Malum bu başlık biraz sıkıntı verici,yardımcı olun :)

Adem Erdoğan
15.05.2007, 22:23
Bence belediyenin stad konusunda yababilecek fazla bişeyi yok.Ekonomik imkanları kısıtlı çünkü.Başkanda bunu bi ara dile getirdi zaten.

Mustafa Önal
15.05.2007, 22:36
özellikle bu stad sorusunu ben sordum. kayseri ve diğer belediyeleri örnek vererek. yönetimin düşünceside bildiğim kadarıyla kayseri gibi avni akerin arazisini başkasını devredip akyazıda satdı yapmak gibiydi. bende başkana bu konuda dedim haluk ulusoy tesisleri , sahil yolu sahil doldurularak yapıldı o zaman kıyı yasası yokmuydu. bu stad konusundada hukiki alt yapı hazırlanamaz mı dedim.

başakan yeni proje konusunda hiç bir bilgilendirmenin yapılmadığını. aynı zamanda beldeiyenin sınırları dahilinde olmadığını belirtti.
yönetim ilk geldiğinde avni akerin yerine satda konusunda kendileriyle görüşüldüğünü gereken desteği vereceklerini belirtti. ancak o projde hepimizn bildiği gibi rafa kalktı. başkanda stadın şehir merkezine yapılacağını belirtti. diğer projelerin pek hayata geçeceğinde inanmadığını belirtti. aynı şekilde satd işlerine belediyenin karışmadığını kuluplerin artık kendilerinin hallettiğini belirtti. birde belediye büyükşehir belediye olmadığından kaynakları yetersiz olduğundan behsetti.

ancak proje falan sunulsun trabzonda stadın yapılması için kaynağın her türlü bulunacağını belirtti. trabzon insanında bu potansiyel var dedi.

Adem Erdoğan
15.05.2007, 22:45
Mustafa kayseri belediyesinin bütçesiyle trabzonunki bir deil.Adamlar şehirin ortasındanyapay nehir geçirmeyi düşünüyolar.Stad bunun yanında bişey değil bence.

Erkin
15.05.2007, 23:26
Haklısın Adem o bütçe olayına da değindi başkan.. Büyükşehirler ortalama 100-150 milyon YTL katkı alırken, Trabzon, büyükşehir olmadığı için belediyelere düşen paradan aldığı pay 15 milyon YTL civarı olduğunu söyledi. Trabzon bir türlü gerekli desteği alamıyor. Kayseri'ye gelirsek, Kayseri'nin iktidarlarca nasıl kayrıldığını, işlerin kolaylaştırıldığını hepimiz görüyoruz. Ayrıca yapılacak faaliyetlere de gerçekten elverişli bir yer orası.

Misina
15.05.2007, 23:35
projeye inanmamamız çok doğru.en basitinden dolgu alanına stad inşa edilmez.sağlam bir zemin değil çünkü

Faik Yılmaz
16.05.2007, 08:21
bunların stad mtad yapacağı yok.en iyisi avni akerin tartan pistini kaldırıp kale arkası tribünlerini öne çekerek kapasiteyi artırmak birde yapabiliyorlarsa maratonun üstünü direksiz bir şekilde kapatmak.yoksa bu şartlarda stad yapacakları yok bunların.

Bugün Marmara'nın panelinde Trabzon belediye başkanı Volkan Canalioğlu stadyum projesiyle ilgili gelen sorulara yanıt verdi.

Yeni projeyle ilgil kendilerinin haberdar edilmediklerini,yasal anlamda engellerin olduğunu ancak kendilerine bir görev düşerse seve seve yapacaklarını söyledi.Söylediklerinden yönetimin ortaya koyduğu son projenin gerçekleşeceğine pek inanmadığını sezmek zor değildi.''Öncelikle Trabzon'un merkezindeki Avni Aker'i düzenleyelim daha az maliyete.'' diyordu.Var olan son projenin de yer olarak Trabzon belediyesi değil Akyazı Belediyesi'ne bağlı olduğunu ifade ederek,bir nevi bu işle çok da bağlantılarının olmadığını söylemiş oldu sanırım.''Daha gerçekleştirilebilir düzeyde projeler...'' sözleriyle de yine,projenin gerçekleşebileceğine pek inanmadığını belirtmiş oldu.

Hatırladığım kadarıyla yazdım,panele katılan arkadaşlar eksiğim ya da yanlışım varsa lütfen söylesinler :) Malum bu başlık biraz sıkıntı verici,yardımcı olun :)

arkadaşlar benim söylediğim desteklediğimde bu zaten..... hayali projeler peşinde koşacak yerde mevcut stadın düzenlenip adam gibi bir hale getirilmesi daha güzel olur..

hem maliyet açısıdan,

hem zaman açısından,

hemde kanuni altpyapısı kurma zorunluluğu olmaması açısından

çok daha inandırıcı bir proje bu......

Can52
16.05.2007, 11:35
Bu stad olayinda neden cok havali düsünülüyor ?

Avni Aker bölüm bölüm yapilamazmi?
Bence rahat 35.000-38.000 kisilik bir stad ortaya cikar.

Külünkoğlu
16.05.2007, 13:07
Lütfetmiş sayın Bakanımız, Trabzonspor'un formasını giymiş yönetim kadamelerinde görev almış, Trabzonspor'a başkan olmuş bir kişi çıkar Bakan oldukdan sonra hemde yetki sahasında böyle konuşursa Kulübümüzün önünü kim yada kimler açacak ?

Bu Trabzon camiası ne menem birşeydir ki onun kulübü Trabzonspor yararına kimse kılını kıpırdatmaz.

Buyur bakalım Külünkoğlu efendi, dün bu lafı ettin, bugün rastladığın sözde bu. of off.

"Derdin Kendindendir bilmiyorsun derman yine sendedir görmüyorsun, koskoca alem içine yerleştirilmiş, sen hala kendini küçük birşey zannediyorsun" Hz.Ali

Faik Yılmaz
16.05.2007, 15:59
Nuri yazın 2222 ye yollayın stadyum konusunda en güzel masallar cebinize gelsin....... :)

sweetrose
16.05.2007, 16:23
Stad projesinin, "değerli !" , "malum" başkanın vicdan ile cüzdan muhasebesi arasındaki diyalektik ilişkisi ile paralel olarak gidiyor olsa gerek. Taraftarı kandırmanın kısa yolu: "VAADLER" serisi...!

Nurettin Yılmaz
16.05.2007, 17:46
kentimiz böyle bir stada şu anda hazır değil.

horoz1977
16.05.2007, 22:42
arkadaşlar benimde sizin gibi çok kızdığım şeyler var ama aldığım bazı dyumlara göre nuri bey seçimlerden sonra bu işe iyice sarılacakmış.eylülde temel atmayı düşünüyormuş.zaten başka çaresi yok bu işi mecbur yapmak zorunda.

"OSMANOĞLU SEN REKLAMDAN BAŞKA BİRŞEY YAPMIYORSUN SEN SANKİ NURİDEN İYİMİSİN SEN KONUŞTUKÇA BEN UTANIYORUM"

Murat GENEL
16.05.2007, 23:08
arkadaşlar benimde sizin gibi çok kızdığım şeyler var ama aldığım bazı dyumlara göre nuri bey seçimlerden sonra bu işe iyice sarılacakmış.eylülde temel atmayı düşünüyormuş.zaten başka çaresi yok bu işi mecbur yapmak zorunda.

"OSMANOĞLU SEN REKLAMDAN BAŞKA BİRŞEY YAPMIYORSUN SEN SANKİ NURİDEN İYİMİSİN SEN KONUŞTUKÇA BEN UTANIYORUM"

valla ben hiç umutlu değilim ama hadi hayırlısı

lazooo28
16.05.2007, 23:14
güzel ve modern bi stadimiz olsun isterdim ama hic umudum yok..bu yönetimle cok zor..
KOMPLE ISTIFA !!!

AyKaN
16.05.2007, 23:35
projeye inanmamamız çok doğru.en basitinden dolgu alanına stad inşa edilmez.sağlam bir zemin değil çünkü
Bu bile yapılabiliyorsa... Bahsettiğin anlamda bir sıkıntı olmadığından emin olabilirsin.
http://img503.imageshack.us/img503/756/burjalarabhotelwk1.th.jpg (http://img503.imageshack.us/my.php?image=burjalarabhotelwk1.jpg)

Nebiye
17.05.2007, 08:31
http://img219.imageshack.us/img219/5795/s5004777bs7.jpg

Nytre
17.05.2007, 08:54
küçük düşünen beyinler büyüklük esameleriyle televizyona çıkmasınlar o zaman bundan böyle....

Faik Yılmaz
17.05.2007, 09:03
bence sayın Canaoğlunun söyledikleri çok daha mantıklı.......

Dün kAradeniz Gazetesinde Kıyı kanunundaki engelin Bakanlar Kurulunda "Olimpik Spor Tesisi haricinde" olarak değiştirileceği ve aşılacağı yazıyordu....

ancak aklıma bir kaç soru takıldı......

-Trabzonspora yeni yapılacka tesisler bu kapsamda değerlendirilebilirmi....

-Otogar bu kapsama nasıl alınacak.....

ve en sondaki bve en önemlisi olimpik stadyum adı altında tartan pistli bir stadyum yapılacakki onun izni alınıyor. böyle bir stadyum bize ne derece faydalı olur....... rakip takımları sahada nasıl boğacağız.. arada tartan pist atletizm pistleri olacak.... oyuncular karınca tanesi gibi görülecek....

bunun yerine mevcut stadyumum rehabilite etme gereği neden duyulmuyor anlamıyorum......

sametaydin
17.05.2007, 09:49
bence sayın Canaoğlunun söyledikleri çok daha mantıklı.......

Dün kAradeniz Gazetesinde Kıyı kanunundaki engelin Bakanlar Kurulunda "Olimpik Spor Tesisi haricinde" olarak değiştirileceği ve aşılacağı yazıyordu....

ancak aklıma bir kaç soru takıldı......

-Trabzonspora yeni yapılacka tesisler bu kapsamda değerlendirilebilirmi....

-Otogar bu kapsama nasıl alınacak.....

ve en sondaki bve en önemlisi olimpik stadyum adı altında tartan pistli bir stadyum yapılacakki onun izni alınıyor. böyle bir stadyum bize ne derece faydalı olur....... rakip takımları sahada nasıl boğacağız.. arada tartan pist atletizm pistleri olacak.... oyuncular karınca tanesi gibi görülecek....

bunun yerine mevcut stadyumum rehabilite etme gereği neden duyulmuyor anlamıyorum......

tartan pistli stadyum yapılacagına hiç yapılmasın daha iyi. avniaker gibi bi tane dhaa niye yapılsınki. saçmalık. o kadar para boşuna gitmesin. hiç yapılmasın daha iyi.

Emorfo
17.05.2007, 20:48
Başkan Nuri Albayrak şu anda Lig tv'de konuşuyor. Benim için Trabzonspor'a kalıcı gelirler kazandırmak stat ve tesisler kazandırmak şampiyonluktan daha önemli. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum dedi.

Hekimoğlu
18.05.2007, 10:12
demeyle olsa.

TSelif
18.05.2007, 10:15
Önemliyse icraata geçelim sayın Albayrak .....
Ama bizim için de şampiyonluk herşeyden önemli .

Faik Yılmaz
18.05.2007, 10:19
bu başlığın adını gerçekleşmesini istediğimiz rüyalar olarak değiştirsek nasıl olur acaba

gaybana61
18.05.2007, 13:59
Nuri yazın 2222 ye yollayın stadyum konusunda en güzel masallar cebinize gelsin....... :)
cok güzel yaa mükemmel hemen cekelim mesajları.:):):)

Faik Yılmaz
18.05.2007, 14:08
bu kadar olmayacak zor işlerin peşinde gezecek yerde geleli 19 ay oldu mevcut stadyum pekala çok güzel bir şekilde rehabilite edilebilirdi....

6 ayda bir tribün bitse şu anda yeni stadyumumuzda maçı izlerdik.....

kimse artık bizden zaman istemesin....

360+180+30 = 570 gün eder ki her şey için yeterli nbi zamandır bu....

Mehmet Fatih Yavuz
18.05.2007, 15:28
wallahi anlamıyorum.. bizim stad işi gecikince Gs örneği veriliyor.. bak onlar 10 senedir bekliyor.
kötü emsali kendine örnek almak beceriksizlerin bir numaralı yöntemi oldu.

bjk ye bak kayseriye bak fenere bak... yapacağım dediler yaptılar yapıyorlar.
ama olmaz Gs yi örnek almak lazım.

sanki gs ile aynı şartlardayız.
adamların 200 trilyonun üzerinde borçları vardı bu projeyi ortaya attıklarında.
bizimkiler ne gibi bir borçla aldılar kulübü bu sözü verdiklerinde???

bu iş uzar gider...
olur inşallah. ama giderek "masal" kıvamı vermeye başladı...

gerçekefsane
18.05.2007, 17:59
ya biz şimdi stadmı yapcaz kalıcı tesismi yapcaz.

TSelif
18.05.2007, 18:00
Bu gidişle hiç birini :mad:

Şuayip Aydın
18.05.2007, 18:04
bence trabzonspor bi 10 yıl daha bu yonetimden stad beklememeliii

Emorfo
18.05.2007, 18:25
Başkan yapılacak diyorsa yapılcaktır. Kendinize dert yapmayın bunu, takım kötü sonuçlar aldı, kötü günler yaşadık, inşallah bütün bu bedellere değecek. Programda projenin izin aşamasında olduğunu söyledi başkan. Devletten gereken izni aldığımız taktirde en kısa sürede inşaata başlayacağız dedi. Kalıcı tesis değil kalıcı gelir kaynaklarından bahsetti başkan. İstanbul'la Anadolu şehirleri arasında büyük bir uçurumun olduğunu bunun spor kulüplerine de yansıdığını bu nedenle Trabzonspor'un en kısa sürede gelir bakımdan İstanbul kulüpleri ile yarıştıracak kalıcı gelir kaynaklarına ihtiyacı var dedi. Bunun da stat projesi ile mümkün olduğunu söyledi. Öyle anladım ki bu projeyi kendi inşaat şirketi yapacak gibi. Bu bir süreç bekleyecez bakalım ne sonuç çıkacak.

coolank
18.05.2007, 19:38
Aralık ayına kadar stad konusunda ciddi ve belirgin icraatlar yaparsa kongreyi alma şansı yükselir ..sanırım başkan da bunun hesabını yapıyor ama saha sonuçları kötü olursa stad dahi bir şey ifade etmez

hekimoglu
19.05.2007, 08:25
yeni yapılacak stadın ağırlığını şehrin taşıyamayacığını düşünüyorum.şu anki mevcut stadın seyirci ve gişe hasılatı malum.seyirci stad eski diyemi gelmiyor.zaten 5 ytl yi pahalı bulan seyirci yeni yapılan stadın maliyetinden dolayı 15 - 20 ytl olsa bilet fiyatlarını kabul edermi.yeni stad yapılacaksa bence istanbulda bir yere yapılmalı.

Nurettin Yılmaz
19.05.2007, 08:43
yeni yapılacak stadın ağırlığını şehrin taşıyamayacığını düşünüyorum.şu anki mevcut stadın seyirci ve gişe hasılatı malum.seyirci stad eski diyemi gelmiyor.zaten 5 ytl yi pahalı bulan seyirci yeni yapılan stadın maliyetinden dolayı 15 - 20 ytl olsa bilet fiyatlarını kabul edermi.yeni stad yapılacaksa bence istanbulda bir yere yapılmalı.

yazdıklarına aynen katılıyorum , bu konuda seninle hemfikiriz. Trabzon ' umuza avrupai bir stad yapılacak taraftarlarımız maça nasıl beleş girebiliriz onun yollarını arayacaklar , 40 bin kişilik stad da 10 bin 15 bin kişiye maç oynayacaz , kulübümüzün sezonluk hasılatı fenerbahçenin bir maçlık hasılatı bile olmayacak, o bahsi geçen stad kentimizin şu anki sosyo ekonomik durumunu göz önüne alırsak gereksiz diye düşünüyorum.
Arkadaşın dediği gibi yeni stad yapılacaksa bunun yeri Trabzon değil İstanbul da bir yer olmalı....

okan6161
19.05.2007, 10:20
yeni stad için ist diyorlar ama trabzon sporun maçlarını ist da oynaması düşünülmez 40 kişilik stad desek 15 20 kişi gelir deniliyor o stadı doldurmanın çeşitli yolları var o girişimler yapılırsa her maçda 30 bin kişiye oynar

hekimoglu
19.05.2007, 11:15
bazı arkadaşlar stadı doldurmanın yolları var diyor...stadı doldurmanın yolu trabzon gibi şehirde seyirciyi içeri bedava alacan belli taraftar gruplarının cebine yemek parası marlboro parası koydunmu 50 000 bin kişiyede oynar.
artık takke düştü kel göründü.....trabzonspor futbol takımının ağırlığını şehir kaldıramıyor...yeni stadın istanbulda yapılması fikri ciddi ciddi tartışılmalıdır.

TSelif
19.05.2007, 11:18
Stadın İstanbul'a yaplıması mı ..:eek:Şaşırdınız siz sanırım ...:rolleyes:

Şuayip Aydın
19.05.2007, 11:29
Stadın İstanbul'a yaplıması mı ..:eek:Şaşırdınız siz sanırım ...:rolleyes:
evet cok sasırdım :eek:bence trabzonda yapılmalıdır biz o kupalrı trabzona goturmek icin savsıyozzzzz 34 goturmek icin degillll stad trabzona yapılacaksa olur yoksa yapamsınalar istemiyorummmmmmm bennnnnn

ubuntu
19.05.2007, 11:31
Nedir bu istanbula taşınma zihniyeti? Siz çekip gittiniz birde trabzonsporumu alıp götüreceksiniz? Bizlere ne kalacak o zaman? Trabzonda trabzonspordan başka ne var? Neyimiz var? Onudamı alacaksınız elimizden? Kusura bakma ama .ok alırsınız.

Şuayip Aydın
19.05.2007, 11:33
Nedir bu istanbula taşınma zihniyeti? Siz çekip gittiniz birde trabzonsporumu alıp götüreceksiniz? Bizlere ne kalacak o zaman? Trabzonda trabzonspordan başka ne var? Neyimiz var? Onudamı alacaksınız elimizden? Kusura bakma ama ...... alırsınız.

kardes bence yazını duzelt ceza alabilirsin hemen duzelttt

TSelif
19.05.2007, 11:35
Gerçi stat yapıldı da kaldı İstanbul'a mı TRABZON 'a mı yapılsın davası :D

ubuntu
19.05.2007, 11:35
Ceza dediğin nedirki:) Yersin geçer :)

akv61
19.05.2007, 11:37
arkadaslar bencede stad ist adapazarı arası biryerlere yapılmalıdıur cunku herkez artık gercekleri görmelii trabzona topcu gelmiyo gelen de hemem kaçmak istiyo yok sehir olarak futbolcuya cazip bi sehir değil bizde trabzonluyuz ama gercek bu seri şampiyonluklar yakalamak istiyorsak daha doğrusu sevinç istiyorsak böyle yapılmalı hatta trabzondaki kabadayılar futbolculardan haraç istiyo ve bunuda gerci onlar kesmiyeceğine göre

TSelif
19.05.2007, 11:41
Haydaaa . Çıktı yeni bişey daha ...:D
Yaw bu takım 6 kere İstanbul'da mı oldu şampiyon . Faroz da kahvede oturup 1 saat sonra maça giden peynir ekmekle 90 dakika oynayan efsanelerimiz İstanbul damı kaldırdı o kupaları ..
Yürekleri ile oynayan kalmadı . Sorun şehir değil ..

ubuntu
19.05.2007, 11:42
Trabzonspor Trabzon'dan uzaklaştırılamaz. Buna kimsenin gücü yetmeyecek hiç hayalini bile kurmayın.

ubuntu
19.05.2007, 11:44
Haydaaa . Çıktı yeni bişey daha ...:D
Yaw bu takım 6 kere İstanbul'da mı oldu şampiyon . Faroz da kahvede oturup 1 saat sonra maça giden peynir ekmekle 90 dakika oynayan efsanelerimiz İstanbul damı kaldırdı o kupaları ..
Yürekleri ile oynayan kalmadı . Sorun şehir değil ..

Evet doğru söylüyor sorun şehir değil. Bakıyorumda istanbulda olmasını isteyenler hep istanbullu. Sizin tek düşündüğünüz maçı canlı izlemek. Örnek göstereyim.

İstanbullu arkadaş istanbulda olsun demiş. Kocaelinde oturan arkadaş istanbul adapazarı arasına yapılsın demiş. Arasında kocaeli var. Başka bişe dememe gerek yok sanırım.

TSelif
19.05.2007, 11:46
Yaw tasalanmayalım.Sayın Albayrak en iyisini bilir ve karar verir. İstanbul'a mı TRABZON 'a mı yapılsın diye .Ona bırakalım ...:D

hekimoglu
19.05.2007, 12:03
takımı şehirden koparmak gibi bir niyetimiz yok...karadeniz milleti gurbetçidir..evini geçindirmek için gurbette 7 - 8 ay çalışır..bizde şampiyonluk için gurbete çıksak bunda ne sakınca var..istanbulda yapılırsa imece usülü gibi biter bu iş.....

akv61
19.05.2007, 12:06
arkadaşlar işin kocaeliyle veya istanbullale alakası yok topcu durmuyoo orda dediğim gibi benim için trabzonda olması daha iyi maç izlemeye yılda dört beş defa bu sayede oraya geliyorum memleketime ama benim düşüncem seri lig ve avrupa sampiyonlukları lütfen su dedikleri biraz tarafsız ve trabzonsporun gelecegi için düşünün biz burdan kaç topcudan haraç istendiği için trabzondan kaçmak istediğini biliyoruz benim düşüncem sadece trabzonspor nasıl daha iyi olur saygılar

akv61
19.05.2007, 12:08
bide istanbul adapazarı arasının dememin tek sebebide trabzon nüfüsuna hakim olan bir bölge olduğu için yanlış anlaşılmasın

akv61
19.05.2007, 12:09
sayın albayrak neyın en iyisini bilmişki bu güne kadar bunuda bunuda doğru yapsın

Nurettin Yılmaz
19.05.2007, 12:11
Öncelikle konuya duygusal değilde mantıklı olarak yaklaşmak ta fayda var diyorum. bir kere Trabzon nüfusunun nerdeyse 5 katı istanbul ve civar illerde yaşıyor , bu insanlar ekonomik sebeplerden ötürü gurbete çıkmak zorunda kalmışlar onlar nasıl ihtiyaçtan buralara gelmişlerse takımımızın da istanbul 'a taşınmasında ben hiçbir mahsur görmüyorum. birde "taşıma suyla da değirmen dönmüyor" devamlı paralı başkan ve yönetici olsun istiyoruz ama bu insanlar hep istanbu da yaşıyorlar vede takımlan tam olarakta ilgilenemiyorlar. kentimizin sosyo ekonomik yapısıda ortada özellikle yabancı transferinde büyük sıkıntı yaşıyoruz. şampiyonluğa oynayan diğer takımlarlan bu dez avantajımızı ortadan kaldırmak için camiamızızın bu konuyu ciddi ciddi düşünmesi gerekir diyorum. yoksa , böyle giderse bir kaç seneye kalmaz diğer anadolu kulübleri gibi oluruz.

TSelif
19.05.2007, 12:12
He şu yani .Maçları İstanbul'da oynarsak biz şampiyon olucaz öylemi .
Tamam ben razıyım .TRABZONSPOR um hiç gelmesin buralara ..Şampiyon olalım :)

TSelif
19.05.2007, 12:14
Bütün suç TRABZON'a yüklendi ya helal olsun diyorum :alkış:

Bu arada konuyu da dağıttığımız için özürdileriz ...

Adem Erdoğan
19.05.2007, 12:14
Stad istanbula yapılması ama stad yapılırken gelsin 1 sezon istanbulda oynasınlar.

hekimoglu
19.05.2007, 12:18
Öncelikle konuya duygusal değilde mantıklı olarak yaklaşmak ta fayda var diyorum. bir kere Trabzon nüfusunun nerdeyse 5 katı istanbul ve civar illerde yaşıyor , bu insanlar ekonomik sebeplerden ötürü gurbete çıkmak zorunda kalmışlar onlar nasıl ihtiyaçtan buralara gelmişlerse takımımızın da istanbul 'a taşınmasında ben hiçbir mahsur görmüyorum. birde "taşıma suyla da değirmen dönmüyor" devamlı paralı başkan ve yönetici olsun istiyoruz ama bu insanlar hep istanbu da yaşıyorlar vede takımlan tam olarakta ilgilenemiyorlar. kentimizin sosyo ekonomik yapısıda ortada özellikle yabancı transferinde büyük sıkıntı yaşıyoruz. şampiyonluğa oynayan diğer takımlarlan bu dez avantajımızı ortadan kaldırmak için camiamızızın bu konuyu ciddi ciddi düşünmesi gerekir diyorum. yoksa , böyle giderse bir kaç seneye kalmaz diğer anadolu kulübleri gibi oluruz.
arkadaşım yazdıklarının tamamının altına imzamı atarım.bütün hislerime tercüman olmuşsun.böyle hassas bir konuda yanlız düşünmediğimi benim gibi düşünen kişiler olduğunu bilmek mutluluk verici.herşey tarbzonspor için.duygusallıkla gerçekler biribirinden çok farklı..sapla samanı karıştırmayalım...takımı (yeni / eski stad olsun farketmez) ben istanbula bekliyorum...gerekirse z.burnu stadında oynasın.

TSelif
19.05.2007, 12:24
İyi bekleyin o zaman siz . Ama bu dediğiniz kadar saçma bi fikir yok .
TRABZON şehrinin can damarı TRABZONSPOR dur .Bunu niye anlamıyosunuz . Onu da alın Ondan kalmasın bişeyi .Ölsün yok olsun .

Nurettin Yılmaz
19.05.2007, 12:26
Trabzonspor sadece Trabzon un takımı değil , tüm Trabzonluların ,karadenizlilerin hatta Türkiye nin takımıdır. konuya bu yanıyla baktığımızda Takımızın yeri İstanbul olmalı diyorum.

TSelif
19.05.2007, 12:31
Sadece TRABZON un takımı demedik. Anlamak istediğiniz şekilde yorumlamayın. Ama TRABZONSPOR TRABZON şehrinden koparılamaz .
İsmini değiştirip İstanbulspor yaparsın o zaman alırsın takımını İstanbul'a .
Konu nerelere geldi yaaa....

hekimoglu
19.05.2007, 12:32
ben ordulu biri olarak gönül verdiğim Trabzonspor un şampiyonluğunu görmek istiyorum.34 yaşındayım 6 yaşında oğlum var ona anlatabilecek bir şampiyonluk hikayem yok.bu takım beş yıl içinde şampiyonluk yaşayamazsa oğluma bu takımı tut diyemeyeceğim maalesef..başarının yolunun şu an için istanbuldan geçtiği kanısındayım.onun için takım istanbula...

TSelif
19.05.2007, 12:36
Oldu görürsem söylerim ben başkana ! Taşır takımı İstanbul'a :D

Nurettin Yılmaz
19.05.2007, 12:52
Takımımız 24 senedir olmadı değiştir mantığıyla gidiyor. bu süre içerisinde değiştirdiğimiz futbolcuların , teknikdirektörlerin , başkanların , yöneticilerin haddi hesabı yok. ama her gelen gideni aratıyor malesef . konuya lütfen duygusal yaklaşmayalım , takımımızın istanbul a gelmesi Trabzon dan kopacağı anlamınada gelmiyor , ama camiamız başarıya çok aç , başarının yoluda ne yazıkki paradan geçiyor , başarı bekliyorsak yapacak bir şey yok.

hekimoglu
19.05.2007, 13:04
arkadaşların bir kısmı trabzonspor sanki ellerindeki oyuncakmış gibi alamazsınız onu falan diyor.trabzonspor kimsenin oyuncağı değil.eğer oyuncağı olmuşsa trabzonspordan nemalananlar var demektir. 24 yıldır takım şehirde oynadı kaç tane şampiyonluk kupasını kaldırdı...burada takımın maçlarına parayla girecek (hemde 5 ytl değil) onbinler var.futbolcunun sırtından zorla değil parasını vererek ts club lardan forma alan onbinler var..takım istanbula geldiğinde stada girmek için parasıyla satın aldıkları bilet ellerinde bekleyen onbinler var...bu onbinler oyuncağa değil başarıya aç arkadaş.....istanbul açtı bağrını şampiyonunu bekliyor......

ŞAMPİYON TRABZONSPOR

TSelif
19.05.2007, 13:12
Ne alaka kurdunuz yaa.Yok oyuncakmış yok bilmem neymiş. Herkes kendi açısından bakınca haklı görünüyo. İstanbulda ki taraftar aç burdakiler tok. 5 ytl değil 50 ytl verirsiniz . O zaman Siirt teki Mardin de ki Antep teki taraftar da ister takımını .E napacaz şimdi ...

$erîf
19.05.2007, 13:24
trabzonsporu trabzon dışına çıkartmak demek bizi o üçlü güruhun içine almak demektir.farkımız var onlardan ve bu farkımız aklı başında trabzonsporlular sayesinde hep baki kalacaktır.

stad masallarının tez zamanda bitip daha gerçekçi şeylerin konuşulduğu günleri dört gözle beklemekteyim, bu arada akyazının altındaki sahile (beşirlinin çıkışına) denizin doldurularak stad yapılması projesi çok komikti, umarım bundan sonraki projeler (!) daha ciddi olur, e tabi inşallah eylemede dönüşür.

Nurettin Yılmaz
19.05.2007, 13:29
İstanbul demek Türkiye demektir , yurdun her köşesindeki hemen hemen herkesin İstanbul la bir bağı vardır. Trabzondan katlarca Trabzon lu insanlar nasıl İstanbul ve civarında yaşıyorlarsa , takımız da İstanbulda olamalıdır diye düşünüyorum.

Emorfo
19.05.2007, 13:29
Konu döndü dolaştı Trabzonspor İstabul'a taşınsına mı gitti :) Evet bu da bir çözümdür :D

İstanbul Türkiye'nin kalbi. İstanbul'da Trabzon'daki taraftarımızdan daha çok taraftar var. Burda Trabzonspor'u sadece Trabzonlular değil Çorumlusundan tutun da Urfalısına destekleyen yüz binlerce insan var. İstanbul'da büyük bir potansiyel var. Bırakın taşınma işini Trabzonspor her sezon öncesinde İstanbul'da bir hazırlık maçı yapmalı. Sezona İstanbul'da gövde gösterisi yaparak girmeli. Medyanın merkezi İstanbul Trabzonspor burda olduğu zaman burdaki medya kuruluşları gündemlerini ona göre hazırlıyorlar mutlaka takip ediliyor Trabzonspor ve medyada daha çok yer bulabiliyor. Bu yazdıklarım büyük şehrin avantajlarıyla ilgili. Trabzon'la İstanbul arasında uçurum çok açıldı. Trabzonspor'u Trabzon kentinin kaldıramadığı bir gerçek. Hem tribün gelirleri hem de diğer etkenler bakımından bir gerçek. Kendimizi kandırıp geçmişe takılı kalmayalım. Türkiye'de futbol endüstrileşmeden önce Trabzonspor devrimi yaptı İstanbul saltanatını 6 kez yıktı. O zamanki Trabzon kenti ve o zaman ki şartlarla şimdili Trabzon kenti ve şartlar arasında çok fark var. Her şey çok değişti. Başarılı dönemlerde Trabzonlu kentine çok güvenirdi, İstanbul'dan gelen futbolcuya bile futbolcu gözüyle bakmazlardı. Trabzonlular İstanbul'u küçümserdi, kendilerini onlardan üstün görürlerdi, muazzam bir öz güven vardı. Geçen zaman zarfında özellikle medyanın gelişmesi ile insanların düşünceleri de değişmeye başladı. Televizyon insanları çok değiştirdi. Geçim sıkıntısından çok göçler oldu, kalanlarda artık popülist kültürün esiri oldular. Trabzonlu gençler artık İstabul'un modasına uyuyorlar, uzun sokağı bir çıkın özenti Trabzonlu gençleri göreceksiniz. Kendine olan güvenleri gitmiş İstanbul özentisi bir toplum ortaya çıktı. Bu değişim her alanda kendini gösterdi. Barcelonaları dize getiren takım taraftarları Bursaspor'u rakip olarak görmeye, Rizespor'u rakip olarak görmeye başladı. Beyinler hedefler, zihinler küçüldü şehrin ekonomik ve sosyal yapısı gibi. Geçmişe takılı kalmayalım, Trabzonspor yerel özelliklerini korumalıdır, geçmişiyle gurur duymalıdır ancak artık bir atılım yapmak zorunda bu uykudan uyanmak zorunda.

Trabzonspor'un İstanbul'a taşınmasını bazen bende söylerim sinirden, Trabzon'daki bu vurdumduymazlığı görünce 2. lig takımlarının seyirci ortalaması bile bizim ortalamayı geçince Trabzon kentine olan inancımı kaybediyorum. Eskiden tribünleri ateşleyen bir futbol anlayışı vardı Türkiye'de Trabzonspor o başarılı günlerinde tribünlere gelenleri sürekli sevindirirdi. Ancak zamanla bu anlayış değişti profesyonel taraftarlık diye bir şey ortaya çıktı. Sezon başında taraftar ne olursa olsun kombinesini alır, formasını atkısını alır maça gider, takım kötüde olsa ona destek vermek ister, Trabzon'da maalesef bu gerçekleşemedi. Biraz da şehrin ekonomisi ile alakalı. Taraftarlar hala beleşçi, halk Trabzon şampiyonluğa oynasın maça giderim diyor. Almadan vermiyor taraftarımız, ancak bu değişti artık. Bir kere Trabzonspor taraftarı Trabzonspor'un taşıdığı anlamı unutturmamak için her hafta stadı doldurmalı. Bu bilinç yok Trabzon'da millet hayatından bezmiş, onların da hayatı İstanbul merkezli olmuş.

Bu şartlarda stat yapılır mı, yapılmalı mı? Evet yapılmalı, şehre farklı bir hava getirecektir stat, Trabzon'da maça gitmek moda haline, ayrıcalık haline getirilmeli. Her hafta sonu insanlar stada akın etmeli. Ayrıca Trabzon kentinin ileriki yıllarda hızla bir gelişim içerisine gireceğini düşünüyorum. Doğu Karadeniz’in sanayi kenti olabilir, bu potansiyel var aslında. Trabzon kenti bu gün bir Bursa kenti kadar fabrikaya sahip olduğunu düşünsenize, geçim sıkıntısı olmayan bir halk eğlenceye maça daha çok zaman ve para ayıracaktır. Trabzonspor İstanbul'a taşınmamalıdır evet ancak Trabzonspor, Trabzon kentinden ibaret değildir. Türkiye sanayisinin, ticaretinin, paranın kalbi olan İstanbul'u Trabzonspor ihmal etmemeli. Kulüp, Kartal'daki tesisler gibi daha bir çok gelir getirici yatırımlar yapmalı. Aksi taktirde Trabzonspor büyük bir hızla sıradanlaşmaya doğru gidiyor. Yapılması gereken maddi yönden güçlü tesisleşmesini tamamlamış alt yapısı kaliteli bir Trabzonspor ortaya çıkarmaktır. Sonrası zaten kendiliğinden gelecektir. Trabzonspor bu atılımı önümüzdeki 5 sene içerisinde yapamazsa, çok büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalacaktır.

coolank
19.05.2007, 13:35
Trabzonspor Trabzonluların veya Karadenizlilerin takımı değil tüm ülkenin takımıdır ...Hele ki Trabzonlu veya Karadenizli olmayan taraftarlarımız bizim için çok daha önemlidir ...olayı bu kadar sıg düşünmek çok yanlış olur .. tıpkı oynayan futbolcular trabzonlu olsun demekten daha büyük felaket getirir..son zamanlarda nedense böyle bir olgu oluştu ...stad konusu ise yani eger yapılacaksa zaten sorun değil çünkü nasıl olsa eski stadın yerine yapılmıyor demek ki stad için olsa dahi takımı taşımanın bir anlamı yok ... şimdiki stad da maçlar oynanır o stad biterse ( yani yapılırsa ) oraya geçilir ki mantıklı olanı da budur .. Trabzonsporu Trabzon şehrinden taşıyamazsınız bu fevkalede yanlış ve gereksiz bir konudur ...Türkiye de hiç bir şehir takımına bu kadar düşkün değildir ve onunla yaşamıyordur ...Üstelik bu sosyal olguyu söküp atamazsınız .. unutulmamalıdır ki TAŞ YERİNDE AGIRDIR ...

bu konuyu tartışmak gerçekten bence yersiz .. öncelikle zaten stad falan biraz zor yapılır :) bu kadar sıkıntı varken bir de bu gereksiz konuyu konuşmanın anlamı yok

TSelif
19.05.2007, 13:39
Bence de gereksiz çünkü öyle bişey zaten olamaz olmayacakta :)

coolank
19.05.2007, 13:42
@ emorfo ....

arkadaşım düşüncelerinin tamamına yakınına katılıyorum ama her ne şart olursa olsun takım asla TRABZONDAN gitmemeli ...yazdıkların son derece dogru ... ama bence dediğim gibi bu anayasa da nasıl yazıyorsa ki rejim değişikliği teklif dahi edilemez bu da öyle bir konu ...yatırım düşüncene aynen katılıyorum ..yatırımlar zaten dışarda olmalı ki bunda da bir sıkıntı yok zaten ..

$erîf
19.05.2007, 13:44
'trabzonsporun trabzon dışına çıkması' dışındaki tüm fikirlerin başımın üstünde yeri vardır, e tabi anlamıda vardır.trabzonspor trabzon şehrinin bağrından çıkmıştır, trabzon şehrinin kalbi durumundadır.bu arada trabzon şehrinin trabzonsporun hızına ulaşamayıp gerilerde kaldığı gerçeğinide kimse yadsıyamaz.bu durumda ne olmalı?trabzonsporu şehirden kaçırmaktan ziyade, şehri daha ileriye götürmenin projeleri hayata koyulmalı.zaten bu anlamda trabzonda çok büyük proojelerin, atılımların olduğunu gözlemleyebiliyoruz.trabzonsporun bir dönem yaptığı atılımı şimdide trabzon şehri yapıyor, bir şekilde trabzonda iyi şeyler oluyor, trabzon son sürat kabuk değiştiriyor.ama siyasi ama jeopolitik ama başka sebeplerden dolayı bunlar oluyor tarihi şehir trabzonda...trabzon şehri derinden ama sağlam giidiyor, bu gidişatın sonu hayırlı olacak inşallah.bu durumdanda en çok trabzonspor kazanacak, e trabzonspor kazanıncada komple şehir kazanacak, ne dedik en başında trabzonspor bu şehrin kalbidir.sosyolojik anlamda büyük bir tedavinin ilacıdır trabzonspor, ilacın tesirinin iyi olmasıda ilacın son kullanma tarihinin yeni olması, ilaçta kullanılan maddelerin iyileştirilmesi, ilacın hastalıklara karşı sürekli kendini yenilemesi ve güçlenmesi ile olur.güçlü bir trabzonspor, güçlü bir trabzon şehri, güçlü bir trabzon halkı, güçlü trabzonsporlular.haydi haydi trabzon rakiplerin eğilsin, yürü yolundan dönme asla yalnız dğeilsin.trabzonu yöneteceklerin (yürüteceklerin) doğru adamlar olmasına azami hassasiyet göstermek şarttır.konu stadtı di mi?başkanın sözü vardı, kongre salonunda vermişti bu sözü, yapar herhalde o konuda son söz bize düşmez:)

Nurettin Yılmaz
19.05.2007, 13:50
Kentimizin sosyo ekonomik olarak gelişmesini beklemek biraz uzun iş takımımızın şu anki durumuna bakarsak 2 yıl bile beklemek çok diyorum . kentimizin bir Bursa olabilmesi için en az 20 seneye ihtiyacı var , ama takımımıza tezelden bir şampiyonluk lazım , takımımızı istanbul a taşıyalım 20 sene sonra kentimiz sosyo ekonomik olarak büyürse gelişirse bu konu o zaman tekrar konuşulur takım belkide tekrar Trabzon döner kim bilir.

TSelif
19.05.2007, 13:52
Emorfo,$erif ve coolank..Gerçekten çok güzel açıklamışlar. TRABZONSPOR TRABZON dan taşınmamalı ama .... cümlenin devamı da o üç yazıda güzel açıklanmış.
Ben de bu yönde hemfikirim . Diğer arkadaşlarda bizlere burda duygusallık yapmayın diyor fakat duygusallığın kralını kendileri yapıyor.:) TRABZONSPOR İstanbul' a taşınsın diyerek ...

$erîf
19.05.2007, 14:00
trabzonsporun trabzon dışına taşınması fikri dışındaki tüm fikirlerin başımın üstünde yeri var demiştim.ama ısrarla bazı arkadaşlar trabzon dışına istanbula alalım trabzonsporu diyorlar.bir kere bu bir fikirdir, bu fikre sırf karşı tarafında bir düşüncesi olabilir mantığıyla saygı duyabiliyorum, o kadar.ha bu konunun olma ihtimali var mı?olma ihtimalini es geçelim, sözlü bir şekilde teklif edilmesi bile bu teklifi dile getiren kişilerin camia tarafından dışlanmasına neden olacaktır.e tabi teklif edenler camiada etkin ve kaale alınacak kişilerse.yoksa her bunu gündeme getirene tavır alıncak diye bir durum söz konusu olamaz.velhasıl olmaz olmaz bu iş olamaz.başkan şu stadı yap artık, hemde trabzonun göbeğine yap.bak sen stadı yapmadıkça gündem nasıl değişiypr?yoksa gündemin bu şekilde değişmesi, trabzonsporun trabzon dışına çıkması ihtimali hoşuna mı gidiyor?başkan sözünü tut artık, iki sene olacak söz vereli.bırak 'sahili dolduracağız, stadı öyle yapacağız' hikayelerini, vur artık bir kazma bitir şu cadı kazanı dedikodularını.söz vermek, ......... benzemez.di mi başkan?

Cafer KILIÇSOY
19.05.2007, 14:04
Anlamıyorum gitti ya. Stadyum projesini Trabzonsporu İstanbula taşıma topiğine dönüştürdük.

Trabzonspor kimsenin babasının malı değildir ama Trabzon sehrinin bir parçasıdır. Trabzonsporu Trabzonspor yapan doğum yerinin Trabzon olmasıdır. Şimdi soruyorum size Trabzonspor istanbulda doğsaydı böyle ayrıcalıklar taşırmıydı? Trabzonspor sadece isminin ''Trabzon'' olması sayesinde mi bu kadar sevildi sanıyorsunuz? Hayır. Trabzonspor tarihindeki başarılarının yanısıra Trabzon doğumlu olması sayesinde bu kadar sevildi, bu kadar benimsendi. Trabzonspor anadolu kültürünü temsil ettiği için bu kadar sevildi.
Saygılarımla

hekimoglu
19.05.2007, 14:06
ortaya atılan fikirden nedense pay çıkarılacağına hemen muhalefet ediliyor.bunu anlamak mümkün değil..ortaya bir fikir attık....kesinlikle olamaz sonucunu beyninize odaklamışsınız yassak hemşerim zihniyeti..başarıya getirecek çözümleri üretmezsek üretenleride gözardı edersek ne olur ? ne olacak 2.ligde en çok takımı olan bölge karadeniz olur...samsun , ordu giresun ,zonguldak, aday ç.rize aday adayı(dilim varmıyor) trabzon...
bilgisayarın başına geçtiğimizde yazmadan önce birbirlerimizin yorumlarını şöyle bir gözden geçirelim...belki haklı tarfalarımız vardır...takım istanbula derken belki kral çıplak dedik!!!!!!!!

$erîf
19.05.2007, 14:08
cafer taşınsın taşınmasın başlığına dönmedi, daha sakin oku bir kere daha.öyle bir polemik yok, zaten olamazda.seninde yazdıklarını yazdık hepimiz.zaten bu yazdıklarımızı çürütecek bir karşı fikir zinciri oluşursa ve bunlarla bizleri ikna edecek birileri olursa o zaman oturur işi polemiğe dökeriz.velahasılı her şey açık bu düşüncenin teklif edilmesi bile düşünülemez;)

coolank
19.05.2007, 14:08
Başkanın bu kadar yönetime yapışması inatla ve ısrarla kongreye gitmemesi bana şunu düşündürüyor .. başkan aralık ayına kadar stada bir kazma vuracak ...ama sonrası meçhul ... milli görüşün agır sanayi hamlesi gibi olmasın da :D:D...başkan hesabı yapmış ...

1) Aralık ayına kadar takım zirveden kopmayacak zirveyi kovalıyacak

2)Aralık ayına kadar görkemli bir temel atma töreni ile stad için kazma vuracak ..

Sonra diyecek ki ben adayım tekrar daha yapacak işimiz var ...:D

$erîf
19.05.2007, 14:09
o zaman üstü giyinik kral geçsin başa:)
+coolank, sen hep böyle sesli düşün;)

TSelif
19.05.2007, 14:12
Evet başkan .Yap bitir şu statı hatta bitirme sadece vur kazmayı da herkes rahatlasın ..Ne bu yaaa

Cafer KILIÇSOY
19.05.2007, 14:26
cafer taşınsın taşınmasın başlığına dönmedi, daha sakin oku bir kere daha.öyle bir polemik yok, zaten olamazda.seninde yazdıklarını yazdık hepimiz.zaten bu yazdıklarımızı çürütecek bir karşı fikir zinciri oluşursa ve bunlarla bizleri ikna edecek birileri olursa o zaman oturur işi polemiğe dökeriz.velahasılı her şey açık bu düşüncenin teklif edilmesi bile düşünülemez;)
Abi 10 aydır bu forumdayım. Bir çok konu dönüp dolaşıp Trabzonu İstanbula taşıyalım fikrine geliyor. İsyanım ona. Haa stad yapılacak Trabzon maçlarını istanbulda oynasın derlerse bunu anlarım. Bunun dışında kendi açımdan başka geçerli bir nedeni olamaz.

Avni Aker bir maç boş kaldığı zaman çıkıyor bazları ''siz takımı desteklemiyorsunuz. Trabzonu İstanbula alalım, taraftarlık nasıl olurmuş görün'' diyorlar. Kendi kendimize düşüyoruz. Benim isyanım buna
Saygılarımla

Nurettin Yılmaz
19.05.2007, 15:05
sorun sadece Takımımızın maçlarını istanbulda oynaması değil , aksine takımımızın istanbula taşınması gereksimidir , biz bunun burdan her boyutuyla tartışılmasını istiyoruz.Trabzon umuz şampiyon olduğu dönemlerde şartlar çok farklıydı futbol bu kadar endüstüriye dayanmıyordu bu kadar etkili bir görsel ve yazılı medya yoktu ama şimdi şampiyon olmabilmenin şartları çok değişti , takımımız da bu değişikliğe ayak uydurmak zorundadır , "taşıma suyla değirmen dönmüyor" kentimizin sosyo ekonomik durumu ortadayken oraya yıldız futbolcu nasıl getirecez veya es kaza getirdikmi nasıl verim alacaz , aslında yabancı oyuncular bir yana yerli futbolcular bile Trabzonspor umuzu mesela bir Bursaspora bile tercih etmiyorlar. gerçekler ortada arkadaşlar bir an önce takım istanbula taşınmalı diyorum. allah korusun böyle giderse bir göztepe nin durumuna düşmek ten korkuyorum.

TSelif
19.05.2007, 15:12
gerçekler ortada arkadaşlar bir an önce takım istanbula taşınmalı diyorum. .

Daha fazla şu cümleyi kurup inasının sabrını taşırma istersen. Öyle bir diyişin var ki bir an önce İstanbul'a taşınmalı diye gören de burda zulüm çekiyo sanacak takım ..:mad:
Israrla bunu yazmanda ki sebebi de anlamış değilim .
Yukarda yazılan 3 tane muhteşem yorum var .Onları bi oku derim .O zaman daha mantıkllı düşüneceğine eminim .

hekimoglu
19.05.2007, 15:24
oh ne ala ...bende burayı fikirlerin özgürce konuşulduğu tartışıldığı saygı duyulduğu bir forum zannediyordum....arkadaşımızın biri çıkmış takım istanbulda oynamalı tezini savunuyor..hemen tukaka..karşı görüşte olan kendi fikrine yakın biri yazınca enfes...oh ne ala ala....

burada stad projesini tartışmıyormuyuz?bence stad yapılır..yapılırsada istanbula yapılsın diyorum.bizim bunu söyleme cesaretimiz var.neden?biz artık başarı istiyoruz.aksini düşünenlerde bir başlık açsınlar anket yapsınlar sonuçları bir görelim....

TSelif
19.05.2007, 15:27
İyi diyosun .Ben de diyorum ki stat İstanbul'a yapılacaksa takımın ismini İstanbulspor falan koyarsınız ..Oynarsınız orda maçlarınızı ...Bu kadar basit .

coolank
19.05.2007, 15:27
Trabzonspor bırakınız göztepenin durumuna düşmeyi lig de en kötü derecesi ilk 10 arasında olur ki bu dahi çok karamsar bir tespittir..bu sezon ortada işte gene ya 4 ya 5 olacagız ...Trabzon şehrinin ekonomik yapısının kötü olması takımın şehirden götürülmesi ile çözüm olmaz bu zaten dogru da olmaz ... ekonomik yapı yani takımın ekonomik yapısını Trabzon dışındaki yerlere yatırım yaparak çözebilirsiniz yani illa ki Trabzon da çözmenize gerek yok ...yıldız oyuncu olayına gelince Trabzonsporun olası ekonomik yapısı devam ettiği sürece zaten pahalı ve yüksek bedelli transfer yapması mantıksız ...Transfer pazarı eski dogu bloku ülkeleri rusya ve afrika olmalıdır ...Olumsuzluklara karşı takımı alıp kaçırmanız değil mücadele edip soruna çözüm yolları bulmalısınız ki bunlar da çok zor değil ...Trabzonspor büyük şehirlerde ve turizm alanlarında yatırım yaparsa bu sorunu çok rahat aşar ...en basit örnek istasyon meselesi gibi ....her camiayı camia yapan büyük yapan degerli yapan olgular vardır ... Trabzonsporu bugün büyük yapan marka yapan deger de en başta ve en önemlisi TRABZON şehridir ...deger yapılarımız bizim için son derece önemlidir .. nasıl ki gelenek görenek örf adet vazgeçilmez degerlerimiz ise TRABZONSPOR DA TRABZON için aynı önemi gösterir ...asıl TRABZONSPOR bu degerlerinden koparılırsa korkarım ki o zaman işte göztepe gibi olur ...

her teknik adamın her oyuncunun TRABZON şehrine ayak uydurması uyum saglaması tabii ki mümkün değildir ...nasıl ki anadoludan giden çok futbolcunun istanbulda kayboldugu gibi ...işi sözde değil özde profesyonel olan teknik direktör ve futbolcular olursa bu sorun aşılmaz bir sorun değildir .. en nihayetinde bir sözleşme süreci vardır...

TRABZON şehri yasak bölge değil kim oynamak çalışmak istiyorsa gelir şehri görür eger kafasına uyuyorsa kalır yoksa gider biz burada kalıp bu şehiri özümseyip oynacak çalışacak gerçek profesyonellere sahip olmalıyız ...bu arada eger gelip de begenmeyen gitmek isteyen olursa güle güle biz bizi isteyenlerle beraber yola devam ederiz .. en nihayetinde bu iş para işi ...hem para kazanacak hem laf edecek öyle bir model yok ...o kadar çok futbolcu var ki bu yapıyı kabul edecek biz de onları bulur getiririz ve bu da çok zor bir olay değil ....
HİÇ KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR ....

hekimoglu
19.05.2007, 15:35
İyi diyosun .Ben de diyorum ki stat İstanbul'a yapılacaksa takımın ismini İstanbulspor falan koyarsınız ..Oynarsınız orda maçlarınızı ...Bu kadar basit .

biz takımı sahiplenmiyoruz.adınında şanınında nereden geldiğini biliyoruz.biz başarı için çözüm olabilecek birşeyler üretiyoruz.sen başka taraflara çekmeye çalışıyorsun.bugün istanbuldaki takımların seyirci ve gişe hasılatına bir bakarsan ne demek istediğimi anlarsın.

Lancet_61
19.05.2007, 16:08
takımı istanbula taşımak mı???biz neden TRABZONSPORUZ....ben bu takıma tüm olumsuzluklara rağmen İstanbul efendilerine önünde diz çöktürdüğü için aşığım..İstanbula taşınarak şampiyonluk gelecekse hiç gelmesin...gs bjk fener yine TRABZONA yine AVNİ AKERE gelecek ve diz çökecek...işte bu kadar...:tsbayrak:

Nurettin Yılmaz
19.05.2007, 16:09
Daha fazla şu cümleyi kurup inasının sabrını taşırma istersen. Öyle bir diyişin var ki bir an önce İstanbul'a taşınmalı diye gören de burda zulüm çekiyo sanacak takım ..:mad:
Israrla bunu yazmanda ki sebebi de anlamış değilim .
Yukarda yazılan 3 tane muhteşem yorum var .Onları bi oku derim .O zaman daha mantıkllı düşüneceğine eminim .

bir kere şu uyarır tarzdaki yazınız hiçte hoş değil onu belirtiyim. ben burdan bildiklrim ve düşündüklerim neyse onları yazıyorum kimsenin sabır sınırları ile oynamak gibi bir niyetimde yok. takım zulümmü çekiyor dediniz , şimdi burda zulümden ne anladığınız da önemli , bence evet takım zuluüm çekiyor sadece takım değil taraftarından yöneticisinden başkanından teknikdirektöründen tutunda tüm camiamızın zulüm çektiği kanısındayım.

hamdi bey
19.05.2007, 20:04
hala stadı tartışıyorsunuz ya ne diyim size kolay gelsin

Cafer KILIÇSOY
20.05.2007, 13:00
sorun sadece Takımımızın maçlarını istanbulda oynaması değil , aksine takımımızın istanbula taşınması gereksimidir , biz bunun burdan her boyutuyla tartışılmasını istiyoruz.Trabzon umuz şampiyon olduğu dönemlerde şartlar çok farklıydı futbol bu kadar endüstüriye dayanmıyordu bu kadar etkili bir görsel ve yazılı medya yoktu ama şimdi şampiyon olmabilmenin şartları çok değişti , takımımız da bu değişikliğe ayak uydurmak zorundadır , "taşıma suyla değirmen dönmüyor" kentimizin sosyo ekonomik durumu ortadayken oraya yıldız futbolcu nasıl getirecez veya es kaza getirdikmi nasıl verim alacaz , aslında yabancı oyuncular bir yana yerli futbolcular bile Trabzonspor umuzu mesela bir Bursaspora bile tercih etmiyorlar. gerçekler ortada arkadaşlar bir an önce takım istanbula taşınmalı diyorum. allah korusun böyle giderse bir göztepe nin durumuna düşmek ten korkuyorum.

Görüşlerine saygı duymakla birlikte asla katılmadığımı belirtmek istiyorum.

Trabzonspor İstanbula taşınınca tüm herşey hallolacak öyle mi?. Yapmayın gözünüzü seveyim ya. Trabzonsporun başarısızlığını neredeyse Trabzonda olmasına bağlayacaksınız.

Şimdi soruyorum size Trabzonsporu Trabzonspor yapan nedir sizce? Yada şöyle diyelim; Trabzonspor İstanbulda olsaydı bu kadar taraftarı olur muydu? Tabikide hayır. Sizden ricam yolda gördüğünüz bir Trabzonsporluya neden Trabzonspor diye sorun, eminim verdiği cevaptan tatmin olacaksınız.

Takımda ruhuyla oynayan oyuncu yok, yönetici maç satıyor, antrenör adam gibi bir takım sahaya çıkaramıyor, takımın başında güven vermeyen bir başkan var bunların hiç önemi yok mu başarısızlıkta?

Nurettin Yılmaz
20.05.2007, 15:44
Görüşlerine saygı duymakla birlikte asla katılmadığımı belirtmek istiyorum.

Trabzonspor İstanbula taşınınca tüm herşey hallolacak öyle mi?. Yapmayın gözünüzü seveyim ya. Trabzonsporun başarısızlığını neredeyse Trabzonda olmasına bağlayacaksınız.

Şimdi soruyorum size Trabzonsporu Trabzonspor yapan nedir sizce? Yada şöyle diyelim; Trabzonspor İstanbulda olsaydı bu kadar taraftarı olur muydu? Tabikide hayır. Sizden ricam yolda gördüğünüz bir Trabzonsporluya neden Trabzonspor diye sorun, eminim verdiği cevaptan tatmin olacaksınız.

Takımda ruhuyla oynayan oyuncu yok, yönetici maç satıyor, antrenör adam gibi bir takım sahaya çıkaramıyor, takımın başında güven vermeyen bir başkan var bunların hiç önemi yok mu başarısızlıkta?

Tabi arkadaşım o da sizin fikriniz benimkine katımayabilirsiniz. nasılki bende sizin fikrinize katılmadığım gibi.
Trabzonspor ' umuzun başarısız olmasındaki tek faktör tabikii Trabzon değil ama en önemli vede birinci derecedeki faktörün o olduğunu düşünüyorum.

Trabzonspor ' umuzu Trabzonspor yapan elbette Trabzon ' dur ama artık Trabzonspor Trabzon u aşmıştır şehir kaldıramıyor takımımızı. Takımımızın Trabzon daki misyonunu tamamladığını düşünüyorum. başarı istiyorsak bazı radikal kararların alınması gerekiyor benim gibi bir çok taraftarımızın da bunu yavaş yavaş düşünmeye başladığını görüyorum yada duyuyorum. Takımımızın İstanbula taşınmasına belki ilk başlarda bazı kırgınlıklar ve itirazlar olsa da zaman geçtikçe buna herkesin alışacağını düşünüyorum.

Takımımızda takım ruhuyla oynayan oyuncu olmadığı kabul edilmesi gereken bir durum ama artık bu zamanda takım ruhu yada forma aşkı ile oynayan oyuncu aramakta biraz fantasi olur gibime geliyor , çünkü daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi futbol artık endüstri olmuş futbolcularda artık işin ekonomik ve sosyal boyutuna bakıyor , takımımızın da Trabzondan ayrılması gereksimide bu yazdığım sebeplerden dolayıdır.

Bu yönetimin , futbolcuların vede teknik direktörün başarısızlıkta elbette payı var ama 24 senedir başarıyı bekleyen bir camia burası , yönetim henüz 1,5 yıldır bu takımın başında keza teknik direktör ve futbolcularda ya bir sene en eski olanıda 10 sene yani başarısızlığmızdaki ana sebepin ne olduğu anlaşılmıştır sanırım....

adherent_61
20.05.2007, 17:40

Değerli renkdaşım. Yukarıda sunduğun tezin; Trabzonspor'un son yıllarda yaşadığı başarısızlıkların yaşanmaması adına ve yaşayamadığı başarıların yakalanması adına bir çözüm olacağını sanmıyorum.
Öncelikle şunu söylemeliyim ki ben bir senenin çoğunu İstanbul'da geçiren bir kardeşinizim. İstanbul'da ve Trabzon'da takımımızın birçok maçına gittim. Bir kere kesinlikle Trabzon'da futbol adına yaşanan atmosferi İstanbul'da yaşatmanız mümkün değil. Bu seyirci sayısının fazlalığıyla veya maddiyatla ilgili birşey değil. Tamamen Trabzon şehriyle alakalı birşey. Bir kere şehrimizin rakip takımlar üzerinde oluşturduğu çok farklı bir psikoloji var. Rakip her zaman için kendini baskı altında hissdiyor. Belki bugün için bu baskıyı hissetmeyebilir. Bu durum, tamamen Trabzon şehrinin ve Trabzonspor'lu futbolcuların eski heyecanlarını kaybetmeleriyle alakalı birşey. Eğer şehrimize ve futbolcularımıza eski heyecan ve mücadele azmi gelirse yine eski günlerimize döneriz Allah'ın izniyle. Kolay kolay da hiçbir rakip karşımızda duramaz.
Gelelim ikinci önemli noktaya... Öncelikle sorun sadece yıldız futbolcuların Trabzon şehrine getirilmesi değil! En büyük sorun Alt yapının çok zayıf olması ve buna bağlı olarak da kendi içimizden yıldız futbolcuları çıkararamamızdır. Eğer Trabzonspor, Süper ligde eskisi gibi şampiyonluğun en büyük adayı olmak istiyorsa öncelikle futbolu, futbolun alt yapısını, kısacası bu camiayı çok iyi bilen başkanları başa getirmelidir. Ardından süratle sadece Trabzon şehrinde değil, karadeniz'in her bölgesinde tesisleşmeye giderek yetenekli futbolcu avına çıkmalıdır. Tespit edilen yetenekler en iyi şekilde yetiştirmelidir. Kısacası demek istediğim şudur ki elin gavuruna milyon dolarlar harcayıp ondan faydalanamadan ülkesine göndereceğimize, milyon dolarlık yatırımları yabancılara değil Karadeniz'e, Karadeniz'li futbolculara yapalım.
Bu bahsettiğim sistem öyle hemen 1-2 sene içerisinde randıman alınabilecek bir sistem değildir. Sabredilirse biraz geç de olsa Trabzonspor'a hedeflediği başarıları sürekli getirebilecek bir sistemdir. Bize gelen başkanların yaptıkları ne yazık ki günü birlik icraatlardır. Bu şekilde başarı asla yakalanamaz. Bize uzun vadede başarı getirebilecek, temeli sağlam bir sistem gerekli.
Son olarak diyeceğim şu ki: İstanbul'a stad yapıp, takımı İstanbul'a taşımak demek: "Ben Trabzon şehrinden memnun değilim" demekle eş değerdir. Bu da takımı aslından uzaklaştırır.Çözüm kesinlikle bu değildir. Çözüm Trabzon'da, Karadeniz'de aranmalıdır...

:tsbayrak: :tsbayrak: :tsbayrak:

The_Mad
20.05.2007, 19:34
ya arkadaşlar kafayımı yediniz takım istanbula filan taşınmamalı bencee trabzonda iii. arkadaşın dediği gibi o zaman istanbul spor koyun ismini mantıklı olun birazz

BoSsMeHMeT
20.05.2007, 21:25
ben istanbulda otutuyorum, trabzonda hiç maç izleme fırsatım olmadı fakat istanbuldaki bütün maçlarına gittim hatta beşiktaş trabzonspor macına bilet bulamayınca macı bjk tarafından izlemek zorunda kaldım bunlara ramen stadın trabzonda olmasından yanayım hatta bunun tartışılması bile birliğimizi tehtid edebilir ... Bide sizce 30 bin kişilik sdat trabzonun coşkulu taraftarına yetebilecekmi???

umraniye34
20.05.2007, 21:28
satd yapılcaksa o sene maçlar istda olması lazım bence trabzon daki bazi taraftarlar da bu durumdan ders alır takım nasıl destekleniyomuş nasıl ateşli oluyomuş görürler..

Cafer KILIÇSOY
20.05.2007, 22:11
satd yapılcaksa o sene maçlar istda olması lazım bence trabzon daki bazi taraftarlar da bu durumdan ders alır takım nasıl destekleniyomuş nasıl ateşli oluyomuş görürler..
Sevgili arkadaşım
nedense böyle konularda çok karşılaşıyoruz. Öncelikle üslubun hiç hoş değil. Dersi önce kendine ver. Hayatında kaç defa maça gittinki Trabzondaki taraftarların desteğini sorguluyorsun. İnsanın asabını bozma. Yorumunu yaparsın. Katılmamakla birlikte saygı duyarım o kadar. Madem o kadar sevgi fışkırıyor her yanından neden Trabzona sen gelmiyor. Nereden anladın Trabzonluların takımını atesli bir şekilde desteklemediğini. Ben bugün maçtan geldim. Hiçte öyle halleri yoktu. Yanımdaki herkesin sesi kesildi bağırmaktan. Bilir bilmez yorum yapıpta canlarını bu takıma adayanları töhmet altında bırakma.

Saygılarımla

Mehmet Fatih Yavuz
21.05.2007, 02:02
trabzonspor trabzondan koparıldığı an tüm özelliğini kaybetmiş olur..
trabzonspor u trabzonspor yapan zaten şehrin atmosferi...

ha 1 sene dışarda oynansın mı maçlar.. bak bu olabilir işte..
ben trabzonda defalarca maça gittim.. her sene de giderim 3-4 maça..
öyle candan destek falan yok cafer abi kusura bakma.. 300-500 kişi ile olacak iş mi bu.
25 bin kişi geliyor ses yok...

bir detay da bağıran ekipler de darman dağınık.. yarısı başka telden öbür yarısı başka telden çalıyor.
1 sene özlemeleri uygun olabilir..
destek vermeye çalışan ve sesini tüketen 300-500 kişilik gruba haksızlık olur belki ama bir çözüm önerisi olabilir.
çünkü burada hasretle takımını bekleyen taraftarların eskiden istanbulspor vs. gibi maçlarda nasıl performans ortaya koyduklarını biliyoruz..

hekimoglu
21.05.2007, 08:10
görüyorumki takımın ist.gelmesi yönünde birkaç arkadaşla başlattığımız tartışma başka taraflara kaymaya başladı..biz şehrin takımı iyi destekleyip desteklemediğini tartışmaya açmadık.yeni bir stad yapılacaksa istanbula yapılmalı dedik.bazı arkadaşlar çıkıp takımımızı elimizden alamazsınız gibi cümleler kuruyor.yabancı futbolcu ve teknik direktör transferlerini istanbul boğazında gezdirip yaparken iyi değilmi....niye adamlar trabzona gelirse belki beğenmezler diye imzalar istanbulda attırılıyor.transferler istanbulda yapılıyorda stad niye yapılamıyor............

Nurettin Yılmaz
21.05.2007, 08:49
bazı arkadaşlarımızın Trabzonspor ' umuzu Trabzon 'lan sınırlamaya çalıştıklarını görüyorum , halbuki Trabzonspor ' umuz Trabzonu aşmıştır , böyle giderse Takımımızın sadece Trabzon daki Trabzon luların takımı haline getirilmesi tehlikesi ile karşı karşıya kalması da söz konusu.

Takımımız ne yazık ki şehirde öyle bir konuma getirilmişki ekonomik ve siyasi açıdan bakılırsa her yönüyle bire rant kapısı halindedir. hatta bazı taraftarlarımız takımımızı maaş aldıkları bacasız fabrika olarak görmektedirler.
Ben ve benim gibi düşünen bir kaç arkadaş bunları burda söylüyor , bizim amacımız takımımızın başarısı , bunu kimse yanlış anlamasın , başka yönlerede çekmesin. Trabzonda yaşayan hemen hemen herkes in bir şekilde İstanbul ve civarında oturan yakını , akrabası yada dostu vardır konuya bu yanı ile bakarsak Takımımızın İstanbulda sahipsiz kalmayacağı yine aynı Trabzondaki gibi hatta daha iyi bir atmosfer ortamında maçlarını oynayacağını düşünüyorum. Çünkü Trabzonspor her şeyin en iyisine layıktır.

Faik Yılmaz
21.05.2007, 08:57
bir fikir.....

bilindiği üzere yavuz selim sahası yeniden yapılıyor....

mevcut stadımızı yıkıp yerine yenisini yapana kadar bilet fiyatlarını birazyükseltip pekal burada oynanabilir..... yeterki stadı yapacak irademiz olsun....

ya da mevcut stad parça parça yıkılıp inşa edilebilir...... park yeri filan sorun diyorsanız stadın yanındaki Endüstri meslek lisesinde binlerce aracı alabilecek boş alan var bu alan o iş tahsis edilebilir ( ki zaten bu amaçlada kulalnılıyor meseleyi daha bi resmi hale getirmek anlamında kullandım)

Hekimoğlu
21.05.2007, 12:02
yanlış düşünüyorsun hekimoglu:D taş yerinde ağırdır.

Cafer KILIÇSOY
21.05.2007, 12:08
trabzonspor trabzondan koparıldığı an tüm özelliğini kaybetmiş olur..
trabzonspor u trabzonspor yapan zaten şehrin atmosferi...

ha 1 sene dışarda oynansın mı maçlar.. bak bu olabilir işte..
ben trabzonda defalarca maça gittim.. her sene de giderim 3-4 maça..
öyle candan destek falan yok cafer abi kusura bakma.. 300-500 kişi ile olacak iş mi bu.
25 bin kişi geliyor ses yok...

bir detay da bağıran ekipler de darman dağınık.. yarısı başka telden öbür yarısı başka telden çalıyor.
1 sene özlemeleri uygun olabilir..
destek vermeye çalışan ve sesini tüketen 300-500 kişilik gruba haksızlık olur belki ama bir çözüm önerisi olabilir.
çünkü burada hasretle takımını bekleyen taraftarların eskiden istanbulspor vs. gibi maçlarda nasıl performans ortaya koyduklarını biliyoruz..
Merhaba Fatih
Öncelikle görüşlerin için çok teşekkür ederim. Fatih yıllardan beri sorun ne biliyormusun , seninde söylediğin gibi taraftarların dağınık olması. Akşam maçtaydım. Erdoğdulular ayrı, taraftarlar derneği ayrı, çılgınlar ayrı telden çalıyor. Böyle olunca da statda uğultudan başka birşey çıkmıyor. Yani tribünleri organize etmek şart. Sorun burda bence. İdda ediyorum akşam maçtaki seyirciler organize bir şekilde takımı desteklesin Avni Aker inlerdi, Bursa orta sahayı geçemezdi. Bu konuda üç gurubada görevler düşüyor. Oturup konuşup bu işi organize etsinler.

Takımı İstanbula taşımaya gelince. İnanıyorumki bu tezi savunan arkadaşlar bile neyi savunduklarından haberdar değiller. Haa seninde dediğin gibi stad yapılacaksa (ki ben hiç sanmıyorum) takım maçlarını İstanbulda da oynar İzmirde de oynar. Burda bir sorun yok.
Saygılarımla

Faik Yılmaz
21.05.2007, 12:15
sivas maçında biz YÖNETİM İSTİFA

diye bağırıken erdoğdulular ellerindeki 12 davulu sobnub akadar çalarak sesimizi azaltmaya çalışıyorlardı.....

50 tane taraftar grubu var önce onlar arasında birlik sağlanmalı...

Nurettin Yılmaz
21.05.2007, 12:56
.

Takımı İstanbula taşımaya gelince. İnanıyorumki bu tezi savunan arkadaşlar bile neyi savunduklarından haberdar değiller. Haa seninde dediğin gibi stad yapılacaksa (ki ben hiç sanmıyorum) takım maçlarını İstanbulda da oynar İzmirde de oynar. Burda bir sorun yok.
Saygılarımla

Yazınızı saygılarımla diye bitirmeniz saygılı olmanıza yetmiyor arkadaşım. Saygılı olmak kendiniz gibi düşünmeyen insanları küçümsemek değildir sanırım.ben ve benim gibi düşünen diğer arkadaşlarda demekki böyle bir çözüm yolu olduğu kanısına varmışlar ve onu savunuyorlar. bir başka husus ; başkalarının düşünceleri sizin insiyatifinizde değil ve olamaz , siz kendi düşüncelerinizi savunun burda kimsenin savunduğu fikirden haberi olup olmadığına da siz karar vermeyin. bundan sonra polemik yaratmaya dönük mesajlarınızı forumlarda paylaşmamanız dileklerimle...

Cafer KILIÇSOY
21.05.2007, 13:26
Yazınızı saygılarımla diye bitirmeniz saygılı olmanıza yetmiyor arkadaşım. Saygılı olmak kendiniz gibi düşünmeyen insanları küçümsemek değildir sanırım.ben ve benim gibi düşünen diğer arkadaşlarda demekki böyle bir çözüm yolu olduğu kanısına varmışlar ve onu savunuyorlar. bir başka husus ; başkalarının düşünceleri sizin insiyatifinizde değil ve olamaz , siz kendi düşüncelerinizi savunun burda kimsenin savunduğu fikirden haberi olup olmadığına da siz karar vermeyin. bundan sonra polemik yaratmaya dönük mesajlarınızı forumlarda paylaşmamanız dileklerimle...
Bak arkadaşım burada kimseyi küçümsediğim yok. Olayı çarptırıp kendine çıkar sağlamaya çalışma. Haa senin anlayışın oysa ona da bişey demem. Düşüncelerinize saygı duyduğumu ama asla katılmadığımı daha önceki mesajlarımda belirtmiştim. Ayrıca burada kimin polemik yarattığını da eminim bu forumu takip edenler çok iyi bilir. Stadyum projesi topiğini takdir edersiniz ki Trabzonsporu İstanbula taşıyalım topiğine ben çevirmedim.

Yazdıklarımı istediğiniz gibi algılayıp alıntı yapmamanız dileklerimle. Ayrıca ikili yazışmalarımızı özelden de paylaşabiliriz.
Tekrar Saygılarımla

DeAgLeMaNyAq
21.05.2007, 16:27
Albayrak, stad projesinin taslak halinde olduğunu, resmi izinlerin alınması konusunda çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Az önce NTV'de Kayseri'nin yapılan stadını gösterdiler. 1.5 senede bitiriyor adamlar. Demek ki istenilince yapılıyormuş...

Mehmet Fatih Yavuz
22.05.2007, 03:21
hala bi gelişme yok mu ula...
1 aydır takip ediyorum bu başlığı..:D
1 ayda darlandım..:D

hekimoglu
22.05.2007, 06:30
Merhaba Fatih
Öncelikle görüşlerin için çok teşekkür ederim. Fatih yıllardan beri sorun ne biliyormusun , seninde söylediğin gibi taraftarların dağınık olması. Akşam maçtaydım. Erdoğdulular ayrı, taraftarlar derneği ayrı, çılgınlar ayrı telden çalıyor. Böyle olunca da statda uğultudan başka birşey çıkmıyor. Yani tribünleri organize etmek şart. Sorun burda bence. İdda ediyorum akşam maçtaki seyirciler organize bir şekilde takımı desteklesin Avni Aker inlerdi, Bursa orta sahayı geçemezdi. Bu konuda üç gurubada görevler düşüyor. Oturup konuşup bu işi organize etsinler.

Saygılarımla

sayın cafer kılıçsoy;bizim tezimizi çürütmek için yazınıza devamlı takımı ist.taşımak gibi bir cümle katıyorsunuz.bunu sizin düşüncenizde olmayanlara karşı bir muhalefet grubu oluşturmak içinmi yapıyorsunuz açıkçası anlayamadım.biz yeni bir stad yapılırsa istanbula yapılsın diyoruz.haliyle stad nerede ise takımda orada oynayacak.ayrıca trabzondaki seyircinin takımı iyi desteklemediğini kendiniz yazmışsınız.bu seyircilerin çoğu ya bedavacı yada 2 ytl lik biletletleri pahalı bulanlardır.bu durum şehrin takımı artık taşıyamadığını gösterir.trabzondaki seyircinin ekonomik ve sosyal durumuna bakarak böyle giderse 50 yıl daha şampiyonluk göremeyeceğimiz gibi kazma diye nitelendirilebilecek yıldız!!! futbolcuları daha çok seyrederiz.

Faik Yılmaz
22.05.2007, 08:19
Az önce NTV'de Kayseri'nin yapılan stadını gösterdiler. 1.5 senede bitiriyor adamlar. Demek ki istenilince yapılıyormuş...

bizse 570 günde hala hukuki ialtyapısının yapısının yapısını konuşuyoruz.....

Semih Kırsüleymanoğlu
22.05.2007, 14:56
STAT OLMAZSA BEN DE YOKUM

Albayrak, stat projesinin hayata geçmesi durumunda yeniden başkanlığa aday olacağını belirterek, "Trabzonspor' un Kartal' da ki benzin istasyonunu bitirdik. Buradan Trabzonspor' a 15 yıllık süre içerisinde 16 milyon dolarlık bir gelir bekliyoruz.
Bunun dışında stat projemiz var. Stat projesi benim için alınacak olan saha sonuçlarından çok daha önemli bir proje. Eğer stat projesi konusunda aşama kaydedersek yeniden başkanlığa adaylığımı açıklarım. Bu konuda görüştüğümüz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan' da projenin arkasında olduğunu vurguladı. Trabzonspor' da şu ana kadar hep günü birlik düşünüldü. Bu sorunu aşmak istiyoruz" diye konuştu.

STAT PROJESİ

Albayrak, Trabzonspor'a maddi anlamda gelir getirecek projeler yürüttüklerini de kaydederek, şöyle devam etti:

''Trabzonspor'un Kartal'daki benzin istasyonunu bitirdik. Buradan Trabzonspor'a büyük bir gelir bekliyoruz. Bunun dışında stat projemiz var. Stat projesi benim için alınacak olan saha sonuçlarından çok daha önemli bir proje. Trabzonspor'da şu ana kadar hep günübirlik düşünüldü. Bu sorunu aşmak istiyoruz.''

Kaynak : DHA
Tarih : 22.05.2007

femalkocoglu
22.05.2007, 16:43
sabreden derviş..........

Cafer KILIÇSOY
22.05.2007, 17:01
Merhaba Fatih

. Haa seninde dediğin gibi stad yapılacaksa (ki ben hiç sanmıyorum) takım maçlarını İstanbulda da oynar İzmirde de oynar. Burda bir sorun yok.
Saygılarımla

sayın cafer kılıçsoy;bizim tezimizi çürütmek için yazınıza devamlı takımı ist.taşımak gibi bir cümle katıyorsunuz.bunu sizin düşüncenizde olmayanlara karşı bir muhalefet grubu oluşturmak içinmi yapıyorsunuz açıkçası anlayamadım.biz yeni bir stad yapılırsa istanbula yapılsın diyoruz.haliyle stad nerede ise takımda orada oynayacak.ayrıca trabzondaki seyircinin takımı iyi desteklemediğini kendiniz yazmışsınız.bu seyircilerin çoğu ya bedavacı yada 2 ytl lik biletletleri pahalı bulanlardır.bu durum şehrin takımı artık taşıyamadığını gösterir.trabzondaki seyircinin ekonomik ve sosyal durumuna bakarak böyle giderse 50 yıl daha şampiyonluk göremeyeceğimiz gibi kazma diye nitelendirilebilecek yıldız!!! futbolcuları daha çok seyrederiz.

Kendi kafanıza göre yazımı istediğiniz gibi yorumlamışsınız ne yazık ki. Takımı istanbula taşıma fikri ne yazıkki sizden çıktı beyefendi. İstanbulda yapılacak bir stadtan bize ne. Yukarıdada yazdım stad yapılana kadar takım maçlarını heryerde oynar bunda sorun yok. Ama siz takımın yeni stadının istanbulda yapılması gerektiğini savunuyorsunuz. Bundan çıkacak anlam takımın İstanbula taşınmasıdır. Öyle ya takım antremanını Trabzonda maçlarını İstanbulda oynamayacak herhalde.

Trabzonsporu Trabzonspor yapan şehrin atmosferidir, Trabzon doğumlu oluşudur. Ayrıca bu zamana kadar şampiyon olamadıksa bunda hakemlerin yöneticilerin federasyonun payı büyüktür. Ama siz şimdi eminim takım istanbulda olsaydı bunlar olmazdı dersiniz. Çünkü kendinizi bu olaya odaklandırmışsınız. Yarın çıkıp bir arkadaş Trabzonspor İzmire yada Ankaraya taşınmalı derse ne olacak. O zaman bende diyorum ki Trabzonspor Araklıya taşınmalı. Bahanem de hazır. Trabzonda stad yapılacak yer yok. Halbuki Araklı öylemi, heryer ova nerde yaparsan yap stadı Aslında bu olay hakkında fazla yazmayada gerek yok. Çünkü sizin tezinizin gerçekleşme ihtimali yok. Nasrettin Hoca gibi göle maya çalıyorsunuz, ya tutarsa hesabı.

Trabzondaki seyirci hakkında yorum yaparken önce kendinize bakacaksınız. Parasını verip maça gidenleri ''Bedavacı, 2 ytl yi çok görenler'' diye tanımlayamazsınız. Bu sizin olmadığı gibi kimsenin haddine değil. Ayrıca ben seyircinin takımı iyi desteklemediğini yazmadım. Sadece seyircilerin organize olması gerektiğini yazdım. Ama dedim ya yazdıklarımı kendi isteğinize göre algılıyorsunuz.

İyi günler

Nurettin Yılmaz
22.05.2007, 18:30
Olaya şöyle bir açıklama getiriyim ; Trabzon kent olarak Trabzonspor umuzu doğurmuştur , büyütmüştür , yetiştirmiştir , olgunlaştırmıştır ve başarının temellerini atıp büyük zaferlere ulaştırmıştır, bunu kimse inkar edemez , bu bir bayrak yarışıdır Trabzon üstüne düşen görevi büyük bir özveri ve layıkıyla tamamlamıştır ama artık bayrağı teslim etme zamanı gelmiştir , onu çok daha iyi yerlere getirecek , daha büyük başarılara imza atacak ve bunları gerçekleştirebileceği yer olan İstanbula bırakmalıdır.çünkü Trabzonspor umuz tüm Trabzonluların takımıdır , kentimiz artık Trabzonspor umuzun bu ağırlığını kaldıramıyor bu durum da takımımıza sıkıntıdan başka bir şey getiremiyor, oysa İstanbul ve civarında milyonlarca Trabzonluların yaşadığını düşünürsek Takımımızın oralarda da aynı Trabzon da olduğu gibi büyük seyici desteğini de arkasına alarak hatta Trabzon dan çok daha iyi atmosferde maçlarını oynayarak büyük başarılara imza atacaktır. bundan hiç kuşkunuz olmasın yeterki konuyu farklı yönlere çekip te değerlendirmeyelim.

TSelif
22.05.2007, 18:35
Yok yaww ! :D

Mayls
22.05.2007, 19:18
Ya birsey soracagim baskan kac yilda bir seciliyor. Ben 2 diye biliyorum ama emin degilim. Eger 2 yilsa bu sene Aralik'ta secim olacak. Ve eminim ki secimden 1-2 ay önce projeye baslayacaklar gene secilmek icin.

DeAgLeMaNyAq
22.05.2007, 19:24
Evet Aralık'ta olağan genel kurulu var. Güçlü bir aday çıktığı takdirde Albayrak ne yaparsa yapsın seçilemez. Ama Hacıosmanoğlu'nun seçileceğine de pek ihtimal vermiyorum...

Mayls
22.05.2007, 20:31
Evet Aralık'ta olağan genel kurulu var. Güçlü bir aday çıktığı takdirde Albayrak ne yaparsa yapsın seçilemez. Ama Hacıosmanoğlu'nun seçileceğine de pek ihtimal vermiyorum...

Bence Albayrak tekrar secilmez bu saatten sonra ne yaparsa yapsin. Ister Türkiye'nin her sehrinde TS Club acsin, ister Trabzon'a Nou Camp yaptirsin, ister Fatih Tekke'yi geri getirsin. Haciosmanoglu bence olabilir ama aday olursa kesin baskan olur denemez. Ahmet Agaoglu aday olsa kesin baskan olur bence ama baskan olmak istemiyor.

Samet Berber
22.05.2007, 21:14
yaaa bugüne kadar şu mevcut yönetim takım adına hiçbir katkı yapmamıştır şu stadın temelini atsınlarda defolsun gitsinler (((((pek sanmıorum ama neyse...))))

$erîf
23.05.2007, 00:41
büyük başkanın yapabileceğine inandığım en önemli icraatı stattır.nuri başkan yapar (!)

hekimoglu
23.05.2007, 06:37
sayın cafer kılıçsoy bir kere şunu belirtmek isterim;yazınız içindeki yorumunuzda beni fikri sabit olarak anlatmaya çalışmışsınız bu hem doğru değil hemde hoş değil.sizin anlatmaya çalıştığınız gibi fikri sabit olsaydım ordulu olarak trabzonspor u tutmazdım bu bir...
ikincisi; olaya birde şurdan bakmanızı tavsiye ederim..osmanlı imparatorluğu söğüt te bir beylik olarak kurulduğunu herhalde anlatmama gerek yok.ülkenin bekaası için başarı için önce bursa yı sonra edirne yi en sonundada istanbul u başkent yaptılar..fikri sabit olsalardı söğüt'e bilecik'e sıkışır kalırlardı...oldukları yerlerde sayarlardı....arasıra lig 2.liğini ve türkiye kupasında yarı final oynamayı başarı sayarlar geçinip giderlerdi.
üçüncüsü;ben çıkıp medyaya tepki göstermedim 5 ytl bilet pahalı diye...bilet fiyatlarını pahalı bulanların kendi seyircimiz olduğunu unutmayalım.trabzondaki seyirci ve hasılatla fatih stadının tadilatını bile yapamazsın..oradaki seyircinin bilet fiyatlarını pahalı bulduğu malumunuz..ayrıca bedavacı derken birşeyler gördük ve biliyoruzki öyle yazdık.

endüstrileşmiş futbolda rekabet edebilmek için güç lazım.seyirci lazım, ama takımına ekonomik katkı yapacak seyirci olacak.bu potansiyel istanbulda var...izmir gibi şehir isimleride telaffuz etmişsiniz...illerde yaşayan trabzonlu veya karadenizli nüfusunada bir bakarsanız sevinirim...

Nurettin Yılmaz
23.05.2007, 08:53
hekimoglu arkadaşın yazısı konuya çok güzel bir açıklama getirmiş , kendisini bu mesajından ötürü kutluyorum. konuya farklı açıdan bakan arkadaşların devamlı vurguladıkları "takım istanbul a gelirse artık takımda istanbul takımı olur" cümlesi bana sanki istanbul un kötü bir yer orda yaşamanında utanılacak bir durum olduğunu çağrıştırıyor. Takımımız yine Trabzonspor dur, nasıl Trabzon dan insanlar gitmiş İstanbula yerleşmiş ve herhangi bir İstanbul takımı değil de Trabzonspor u tutuyorlarsa Takımımızda İstanbul a gelir ve büyük bir seyirci desteğini de arkasına alarak yine Trabzon daymış gibi maçlarını oynar rakiplerini kıskandıracak bir stad atmosferini de hesaba katarsak çok büyük başarılara imza atacaktır nihayetinde bu durumdan uzun vadede kimsenin rahatsız olacağınıda sanmıyorum.

Faik Yılmaz
23.05.2007, 09:09
Trabzonspor istanbulda maç oynayamaz oranın insanıyla gurbetçilerimizle ilgili bi durum değil Takımın dinamikleriyle ilgili....bu şehrin takımı hamsi gibidir karadenizden başka yerde yaşayamaz başka dezilere gitse bile en fazla 1-2 gün durabilir....

Hekimoğlu
23.05.2007, 09:11
konu nerden nereye gelmiş en iyisi paris'e taşıyalım takımı yok yok los angeles'a.forum'da iki hekimoğlu varmış bu arada.:)

Faik Yılmaz
23.05.2007, 09:15
konu nerden nereye gelmiş en iyisi paris'e taşıyalım takımı yok yok los angeles'a.forum'da iki hekimoğlu varmış bu arada.:)

bunların bir şey yapacakları yok ya geyik takılıyoruz arkadaşım ne yapalım.....

Faik Yılmaz
23.05.2007, 09:25
Başkanın açıklamaları :

"İstanbul Kartal'daki benzin istasyonunu bitirdik. Buradan 15 yılda 16 milyon dolarlık bir gelir bekliyoruz. Bunun dışında stat projemiz var. bu proje benim için alınacak olan saha sonuçlarından çok daha önemli. Eğer stat projesi konusunda aşama kaydedersek, yeniden başkanlığa adaylığımı açıklarım. Bu konuda görüştüğümüz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'da projenin arkasında olduğunu vurguladı. Şu ana kadar hep günübirlik düşünüldü. Bu sorunu aşmak istiyoruz."

koyu yerde yazan cümleye dikkat edin......

1- Başkanda kendi başarısızlığının farkında koltuğunda oturabilmek için sadece bu proje kalmış sıkı sıkıya sarılıyor....

2- aşama kaydedersek diyorki buda kesin bir sonuç alınamadığını umutsuz bir ruh haleti içinde olduğunu gösteriyor... Başkan bile böyle düşünürken bizim umutlu olmamızı nasıl bekliyorlar anlamadım.

Cafer KILIÇSOY
23.05.2007, 09:28
@Hekimoğlu

@değirmendere

Şükürler olsun ki olmayacak bir şeyi savunanlar bu forumda bir elin parmaklarını geçmez. Dedim ya Hasrettin Hoca gibi göle maya çalıyorsunuz

Ya tutarsa hesabı

Kalın sağlıcakla

hekimoglu
23.05.2007, 09:30
ben memelektim icabı olurumda sen nereden oluyorsun onu anlayamadım.istersen evinin bahçesine taşı orada oynarsın hüseyin hasan üçüncü yattara gökdeniz sen...............

hekimoglu
23.05.2007, 09:37
@Hekimoğlu

@değirmendere

Şükürler olsun ki olmayacak bir şeyi savunanlar bu forumda bir elin parmaklarını geçmez. Dedim ya Hasrettin Hoca gibi göle maya çalıyorsunuz

Ya tutarsa hesabı

Kalın sağlıcakla

@ cafer kılıçsoy

hz.süleyman'la karıncanın hikayesini herhalde anlatmama gerek yok.karınca düz bir duvarı aşmaya çalışıyor aşamıyor düşüyor.....bir kere daha deniyor olmuyor..bir kere daha olmuyor....en sonunda bilmem kaç yüzde veya binde duvarı aşıyor karınca.....biz karınca siz duvar....bakalım zaman kimi haklı çıkaracak..........

Cafer KILIÇSOY
23.05.2007, 09:45
@ cafer kılıçsoy

hz.süleyman'la karıncanın hikayesini herhalde anlatmama gerek yok.karınca düz bir duvarı aşmaya çalışıyor aşamıyor düşüyor.....bir kere daha deniyor olmuyor..bir kere daha olmuyor....en sonunda bilmem kaç yüzde veya binde duvarı aşıyor karınca.....biz karınca siz duvar....bakalım zaman kimi haklı çıkaracak..........
Üzülerek söylemekteyim ki o duvarı enaz bir 100 sene aşamazsınız. Bugün takımı istanbula taşımak isteyenler emimimki yarın isminide değiştirmeye kalkarlar. Biz biliriz bu hikayenin sonunu...

Hekimoğlu
23.05.2007, 09:46
ben memelektim icabı olurumda sen nereden oluyorsun onu anlayamadım.istersen evinin bahçesine taşı orada oynarsın hüseyin hasan üçüncü yattara gökdeniz sen...............benim soy ismim hekimoğlu güzel kardeşim.üslübun'u anlamam da mümkün değil.saydığın oyuncuların çoğuda trabzonlu.takımı da trabzondan taşıyalım diyorsun.ayrıca bizi beleşçi yaptın.bize bir kinin mi var.orduspor'u taşısanıza istanbul'a.

Nurettin Yılmaz
23.05.2007, 10:09
olayı , yok paris e yok los angeles e taşıyalım diye sulandırmanın hiçte anlamı yok bence. ben ve hekimoglu arkadaş istanbul a taşıyalım derken buna bir takım gerekçeler sunduk ve nedenleri de bir çok mesajımızda dile getirdik. bizimle aynı fikirde olmayabilirsiniz ben bunu saygıyla karşılıyorum ama bizlerin fikirleri ve görüşlerine de saygı duyulmasını bekliyoruz alay edilmesini değil.

Cafer KILIÇSOY
23.05.2007, 10:46
olayı , yok paris e yok los angeles e taşıyalım diye sulandırmanın hiçte anlamı yok bence. ben ve hekimoglu arkadaş istanbul a taşıyalım derken buna bir takım gerekçeler sunduk ve nedenleri de bir çok mesajımızda dile getirdik. bizimle aynı fikirde olmayabilirsiniz ben bunu saygıyla karşılıyorum ama bizlerin fikirleri ve görüşlerine de saygı duyulmasını bekliyoruz alay edilmesini değil.
Bizde size bunun mümkün olmadığını gerekceleriyle birlikte anlattık. Trabzonsporun Trabzon şehrinin bir parçası olduğunu, Trabzondan koparılamayacağını gerekceleriyle size anlattık. Siz İstanbula taşıyalım diyorsunuz. Bizde Parise Araklıya ne fark eder. Sonuçta bizimkide fikir . Bizimde gerekcelerimiz var. Niye kızıyorsunuz.

Sizin İstanbula taşıyalım fikri görüş, bizim Parise taşıyalım fikri alay öyle mi? Güldürmeyin insanı. Desenize siz bizimle başından beri dalga geçiyorsunuz

Nurettin Yılmaz
23.05.2007, 11:53
Sayın cafer kılıçsoy İstanbul un Trabzonpor umuz açısından sizin söylediğiniz yerlerden çok farklı olduğunu belirterek forumlarda ikili tartışmalardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalıştığımı da belirtiyim.
zaman her şeyin ilacıdır biz bunları şimdi burdan dile getiriyoruz ilerde bizim bu konuda ne kadar haklı olduğumuzu zaman gösterecektir diyorum.

Hekimoğlu
23.05.2007, 12:07
ben trabzonspor'un paris'e taşınmasını kabul ederim istanbul'a taşınmasını asla.

TSelif
23.05.2007, 12:15
Yaw neyi tartışıyoruz ki burda . TRABZONSPOR un bi yere taşındığı yok. Hayal kurmasın kimse .

Hekimoğlu
23.05.2007, 12:23
konu nerden nereye geldi neyse asıl konumuza dönelim bence kongreden önce temel atma töreni gibi birşey olabilir ama düşük ihtimal.

Nurettin Yılmaz
23.05.2007, 13:57
konunun ne değiştiği nede başka yerlere gittiği yok , biz Trabzon a yapılması düşünülen yeni stadın gereksiz olduğunu ve takımımıza bir fayda sağlayamayacağını düşünüyoruz.

tunganyan
23.05.2007, 16:44
arkadaşlar bakın başkanını da hoşuna gidiyordur bu tartışmalar falan stad olayını unuttu herkes valla paris mi istanbul mu araklı mı tartışması yapılıyoyr valla buarada da stad kaynadı hiç ses çıkmıyo hayırdır yazın inşaatına falan başlanacaktı yoksa statta da DENGE POLİTİKASI MI uygulanacak hafazanallah!!!

SiNo
23.05.2007, 16:56
istanbulda yaşıyorum ama trabzonspor ist ye gelmesin ilk önce trabzon şehirinde pislikleri trabzonspordan uzak tutmak trabzonsporu kullanıp para kazanan şahsiyetlerin stad da istemiyoruz dışarıdan milleti galyana getirmemeleri hatta trabzon sınırlarının dışına gitmelerini istiyoruz

Hekimoğlu
23.05.2007, 17:11
stad felan yapılacağı yok bu konu forumun en gereksiz konusu saçma sapan tartışmalar sürüp gidiyor.

Jackdaniels
23.05.2007, 18:41
Kayserinin yeni yapılan kadir has stadyumunu gördüm gerçekten şahane olmuş kayseri yönetimini tebrik ediyorum...Bizimkilerde denizi doldurmanın planını yapsın daha!!!

Nurettin Yılmaz
23.05.2007, 19:15
1980 li Yıllardan itibaren sadece ülkemizde değil tüm avrupa da futbol büyük paraların döndüğü endüstri haline doğru dönüşmeye başladı. günümüzde de bu artık iyice bir endüstri haline gelmiş oldu. Bugün takımımızın konumunda olan bir çok avrupa takımının olduğuda bir gerçek. mesela şu son 20 sene içerisinde İspanya da kentimizin konumunda olan sadece deportivo bir kez şampiyon olabildi. İtalya ya da bakarsak aynı durum söz konusu , orda da sadece sampdoria (GENOVA) bir kez şampiyon olabildi. İngilterde durum dahada ilginç 1980 li yılların sonuna kadar ingiltere nin adeta lig şampiyonluklarına ambargo koyan Liverpoll 20 yıldır şampiyon olamıyor.Artık şampiyonluk kolay değil Trabzon lu zenginlerin dışardan vereceği maddi desteklende bu işin olacağını sanmıyorum. Eğer kentimiz bu sosyo ekonomik bağlamdaki eksikliği kendi bünyesinde halledebilirse bir işe yarar yoksa "taşıma su ile değirmen dönmez" ne kadar uğraşsak boş, haybeye giden bunca yıllar . Kentimizin sosyo ekonomik açıdan gelişmesini hiç olmazsa bir Bursa , bir Antalya olması en az yirmi seneyi bulacağınıda hesaba katarsak beklemenin yanlış olacağını , bunun daha vahim durumlara yol açacağını düşünerek gereken neyse onun yapılması gerekiyor çünkü başarının yolu bu başka yerlerde aramaya gerek yok diyorum.

Can
23.05.2007, 19:53
ya babama soruyorum eskiden deniz evin hemen önündeydi diyor şimdi deniz taa nerde onlar doldurulduda moloz doldurrulduda akyazı niye doldurulmuyo

Samet Berber
23.05.2007, 20:41
arkadaşlar başkan demiş ki stad yoksa bende yokum die o zaman başkandan kurtuluoruz demektir nasıl olsa stad olamayacak :)

Mayls
23.05.2007, 21:11
arkadaşlar başkan demiş ki stad yoksa bende yokum die o zaman başkandan kurtuluoruz demektir nasıl olsa stad olamayacak :)

Bence fazla inanma baskanin dediklerine :). O mevkiye ulasana kadar söylemedigi yalan kalmadi :D.

Samet Berber
23.05.2007, 21:17
Bence fazla inanma baskanin dediklerine :). O mevkiye ulasana kadar söylemedigi yalan kalmadi :D.
doğru adam ne dediyse yapamadı kesin bunuda yapamaz yani stad olmasa bile kalır takımın başında :):):)

A.Alper
23.05.2007, 21:49
kartalda benzin istasyonu mu varmış trabzonsporun?ne zaman açmışız bunu?n.a hiç kartal'a gitti mi?

çok güzel bir arazi ve kıymetli bir yerde arazimiz var evet...

adherent_61
23.05.2007, 22:37
STAT OLMAZSA BEN DE YOKUM

Albayrak, stat projesinin hayata geçmesi durumunda yeniden başkanlığa aday olacağını belirterek, "Trabzonspor' un Kartal' da ki benzin istasyonunu bitirdik. Buradan Trabzonspor' a 15 yıllık süre içerisinde 16 milyon dolarlık bir gelir bekliyoruz.
Bunun dışında stat projemiz var. Stat projesi benim için alınacak olan saha sonuçlarından çok daha önemli bir proje. Eğer stat projesi konusunda aşama kaydedersek yeniden başkanlığa adaylığımı açıklarım. Bu konuda görüştüğümüz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan' da projenin arkasında olduğunu vurguladı. Trabzonspor' da şu ana kadar hep günü birlik düşünüldü. Bu sorunu aşmak istiyoruz" diye konuştu.

STAT PROJESİ

Albayrak, Trabzonspor'a maddi anlamda gelir getirecek projeler yürüttüklerini de kaydederek, şöyle devam etti:

''Trabzonspor'un Kartal'daki benzin istasyonunu bitirdik. Buradan Trabzonspor'a büyük bir gelir bekliyoruz. Bunun dışında stat projemiz var. Stat projesi benim için alınacak olan saha sonuçlarından çok daha önemli bir proje. Trabzonspor'da şu ana kadar hep günübirlik düşünüldü. Bu sorunu aşmak istiyoruz.''

Kaynak : DHA
Tarih : 22.05.2007

Sayın Albayrak hala stad hayallerini sayıklıyor. Arkadaşlar; inanın bu adam icraat adamı değil, ancak taraftarı oyalamak için konuşur. Bir kere futboldan ve futbolcudan anlamıyor, futbol piyasasından haberi yok. Tamamiyle maddi ve siyasi rant peşinde. Sadece ama sadece tiribünlere oynuyor. Dikkatinizi çektiyse başbakanın ismini projeye destek verdiği gerekçesiyle telaffuz etmiş. Çok kurnazca yapılmş bir açıklama. "Saman altından su yürütmek" deyimi varya aynı o şekilde Albayrak da "saman altından siyaset yürütüyor." Biz de bunu yiyoruz tabi...
Bana göre Albayrak kendisine çeki-düzen vermeden, sadece maddi ve siyasi rant için göreve devam ederse Trabzonspor, onun yaptığı icraatların altından mümkün değil kalkamaz. Allah aşkına soruyorum arkadaşlar: Bu adam kendi cebinden güya futbolcu aldı, Fatih Tekke'yi 7,5 milyon euro'ya sattı; peki 2-3 milyon dolar borçla devraldığı kulübün borçlarını nasıl oldu da 20 milyon dolara çıkardı?
Açık söylim: Albayrak resmen kulübü batırmış ve hala yüzsüzlük yapıp bazı açıklamalarda bulunuyor. İlk önce kulübün bu sezon yaşadığı başarısızlığın ve üstüne üstük içine sokulduğu borç batağının hesabını ver Albayrak!...

:tsbayrak: :tsbayrak: :tsbayrak:

Uğurtan
24.05.2007, 00:56
konunun ne değiştiği nede başka yerlere gittiği yok , biz Trabzon a yapılması düşünülen yeni stadın gereksiz olduğunu ve takımımıza bir fayda sağlayamayacağını düşünüyoruz.

Öncelikle saygıda kusur etmiyorum yaşınızı bilmediğim için hitap için birşey kullanamıyorum..Size birkaç sorum ve söliyeceklerim olucak:
1-Konuşmalarınızda hep "biz" diyorsunuz bu "biz" ler kimler oluyor.. Ya da "siz" hangi fikrin, hangi mantalitenin yansımasısınız merak etmekteyim?
2-Stadı sadece Trabzonspor'umuz için istemiyoruz elbette bu şehrin modern bir stadyuma ihtiyacı vardır..Hakkı da vardır!
3-A.Aker yıkılsa bile.. Yeni stad yapılmasa bile Trabzonspor, Trabzon Şehrinindir...Bu sınırların dışına bir yere "Yamanamaz!" çok çokta gider Yavuz Selim'de oynar ama Trabzon buranındır...

Söliceklerim bu kadardır saygılarla...

hekimoglu
24.05.2007, 07:14
sayın cafer kılıçsoy ve hekimoğlu,stadın yeni yeri konusunda ortaya atmış olduğumuz savı bayağı sulandırmışsınız...unutmayınki futbol oyunundan bahsediyoruz... biliyorsunuzki rakibini hafife alanların sahalardan defalarca boynu bükük ayrıldıklarını gördük...futbol takımının ağırlığı şehri ezmiştir.bu takım ulusal boyutlara ulaşmış bir potansiyel oluşturmuştur.bu potansiyelin derhal aktif hale getirilmesi lazım..buda istanbulda tarbzonluların ve benim gibi karadenizlilerin yoğun olduğu bir şehirde mümkündür.
ayrıca trabzonspor ismini şehirden falan alıyor gibi zaman zaman kullandığınız cümle artık geçerliliğini kaybetmiştir.siz ve sizin gibilerin yeniliklere kapalı oluşu, bu inadınız ve hırsınız yüzünden trabzonda yaşayan birçok insan artık trabzonspor'u tutmuyor..şöyle şehri bir dolanın bakalım..ortada bir miras var ve bu mirası çarçur etmeyelim...

hekimoglu
24.05.2007, 07:18
Öncelikle saygıda kusur etmiyorum yaşınızı bilmediğim için hitap için birşey kullanamıyorum..Size birkaç sorum ve söliyeceklerim olucak:
1-Konuşmalarınızda hep "biz" diyorsunuz bu "biz" ler kimler oluyor.. Ya da "siz" hangi fikrin, hangi mantalitenin yansımasısınız merak etmekteyim?
2-Stadı sadece Trabzonspor'umuz için istemiyoruz elbette bu şehrin modern bir stadyuma ihtiyacı vardır..Hakkı da vardır!
3-A.Aker yıkılsa bile.. Yeni stad yapılmasa bile Trabzonspor, Trabzon Şehrinindir...Bu sınırların dışına bir yere "Yamanamaz!" çok çokta gider Yavuz Selim'de oynar ama Trabzon buranındır...

Söliceklerim bu kadardır saygılarla...

bak kardeşim biz kimiz biz yeniliklere açık trabzonsporun başarısı için herşeyi yapabilecek kişileriz.bizim gibi düşünen belki milyonlar var...açın bir anket...sizde rahatlayın bizde......

hekimoglu
24.05.2007, 07:23
1980 li Yıllardan itibaren sadece ülkemizde değil tüm avrupa da futbol büyük paraların döndüğü endüstri haline doğru dönüşmeye başladı. günümüzde de bu artık iyice bir endüstri haline gelmiş oldu. Bugün takımımızın konumunda olan bir çok avrupa takımının olduğuda bir gerçek. mesela şu son 20 sene içerisinde İspanya da kentimizin konumunda olan sadece deportivo bir kez şampiyon olabildi. İtalya ya da bakarsak aynı durum söz konusu , orda da sadece sampdoria (GENOVA) bir kez şampiyon olabildi. İngilterde durum dahada ilginç 1980 li yılların sonuna kadar ingiltere nin adeta lig şampiyonluklarına ambargo koyan Liverpoll 20 yıldır şampiyon olamıyor.Artık şampiyonluk kolay değil Trabzon lu zenginlerin dışardan vereceği maddi desteklende bu işin olacağını sanmıyorum. Eğer kentimiz bu sosyo ekonomik bağlamdaki eksikliği kendi bünyesinde halledebilirse bir işe yarar yoksa "taşıma su ile değirmen dönmez" ne kadar uğraşsak boş, haybeye giden bunca yıllar . Kentimizin sosyo ekonomik açıdan gelişmesini hiç olmazsa bir Bursa , bir Antalya olması en az yirmi seneyi bulacağınıda hesaba katarsak beklemenin yanlış olacağını , bunun daha vahim durumlara yol açacağını düşünerek gereken neyse onun yapılması gerekiyor çünkü başarının yolu bu başka yerlerde aramaya gerek yok diyorum.
sevgili arkadaşım değirmendere bugüne yazdıklarını okudum ve hepsinin altına imzamı atarım.şu forumda yamış olduğunuz yorumların sokak ağızından uzak oluşu,bazı araştırmalarla yazılarını desteklemeni takdir etmemek elde değil...futbola bu araştırmacı yaklaşımının devamını dilerim..

Samet Berber
24.05.2007, 07:40
Kayserinin yeni yapılan kadir has stadyumunu gördüm gerçekten şahane olmuş kayseri yönetimini tebrik ediyorum...Bizimkilerde denizi doldurmanın planını yapsın daha!!!
stad yapıldı mı onların benim bildiğime göre daha hayata geçirilmedi proje halinde duruo galiba bizimki gibi???:mad::mad::mad::mad:

Berberoğlu
24.05.2007, 09:35
stad yapıldı mı onların benim bildiğime göre daha hayata geçirilmedi proje halinde duruo galiba bizimki gibi???:mad::mad::mad::mad:

Kayseri stadının inşaatı başladı, tüm hızıyla devam ediyor.
ilk hedefleri 29 Ekim 2007'de açmaktı sanırım, ama 2008'in başında hazır olacak galiba..

inşaat fotoğraflarının olduğu bir forum;
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=507310#507310

yani bize göre çok çok ilerdeler.. :mad: :mad: :mad:

darısı bizim de başımıza....

Samet Berber
24.05.2007, 09:48
Kayseri stadının inşaatı başladı, tüm hızıyla devam ediyor.
ilk hedefleri 29 Ekim 2007'de açmaktı sanırım, ama 2008'in başında hazır olacak galiba..

inşaat fotoğraflarının olduğu bir forum;
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=507310#507310

yani bize göre çok çok ilerdeler.. :mad: :mad: :mad:

darısı bizim de başımıza....
kardeş senin soyadın berber mi hayr benim berber de ondan soruomm ?????

Hekimoğlu
24.05.2007, 09:55
ilk projeden neden vazgeçildi anlamış değilim yapılabilir projeydi.ikinci proje hayal gibi birşey malesef.

muratbesir61
24.05.2007, 12:27
en iiyi stad projesi awniakerin yerinde 40-50bin kişilikk spor komplexi tarzında otopark alışwerişmerkezi yüzme hawuzları çeşitli spor etkinlerinin yapılabileceği mekanların bulunduğu restorant hotel gb yerlerin bulunduğu bi projedir...bunlar fazla gelebilir ama yawuz selim sahasıyla beraber bunların hepsi yapılabilir....

Nurettin Yılmaz
24.05.2007, 12:42
Konu halen daha Stadı Trabzon un neresine yapalım , ne şekilde yapalım nasıl yapalım diye sürüp getiyor , bence bu bir kısır döngü "boşa koy dolmuyor doluya koy almıyor" misali oysa ben benim gibi düşünen arkadaşlar ne diyoruz " kentimize yapılması düşünülen stadın takımımıza orta ve uzun vadede dişe dokunur bir katkı sağlayamayacağı , bunun sadece takımımıza bir "aspirin" etkisi yapacağı dolayısıyla boşa harcanan zaman ve paradan öteye gidemeyeceğidir. oysa takımımıza aspirin değil antibiyotik lazım hatta antibiyotikten de öte neşter lazım , ameliyat lazım . bunlar tabiki radikal kararlar olacak , belki ilk etapta bunlara itirazlar olacak ama bunları yapacak dirayetli ve cesur insanların çıkacağını ve takımımızı misyonunu tamamladığını düşündüğüm kentimizden alıp layık olduğu yer olan İstanbul a getirip ve orda yapılacak olan avrupai bir stadlan birlikte büyük başarılara imza atacağını düşünüyorum.

Nurettin Yılmaz
24.05.2007, 12:44
önceki mesajın aynısı olduğu için siliyorum.

Hekimoğlu
24.05.2007, 13:49
trabzonspor'un da türkiye cumhuriyeti devleti gibi değiştirilemez değiştirilmesi teklif edilemez kanunları vardır.bordo mavi,trabzon,trabzonspor yani renk isim yer bunların başında gelir.şaka gibi öneriler var.ciddiye almıyacağım da ısrarla mesajlar geliyor.banlanmayacağımı bilsem mesajlarım ateş saçacak ama...sabrediyorum.

Uğurtan
24.05.2007, 15:54
Ya arkadaş sinir katsayım her geçen gün bu forumda artıyor..Ne diyeceğimi neyi demeyeceğimi şaşırdım la havle diyorum başka bişeyde demiyorum.. Trabzonspor'u İstanbul'un 3 eziğinden 4. sü yapacaklarmış.. Töbe töbe.... Ceza alacam bu gidişle!...

Nurettin Yılmaz
24.05.2007, 16:32
Arkadaşlar kızmanıza gerek yok. biz burdan sadece fikirlerimizi beyan ediyoruz. Takımımızın yeni stadı İstanbul ' a yapması kesinlikle "ezik lerlen bir olur" anlamına gelmez. aksine şu andaki ezikliğinden kurtulmuş olur.

Ama eğer İstanbul ismi birilerini rahatsızlık ediyorsa , bununda çaresi var Stadı Gebze tarafında da yapabiliriz, bu da aynı zamanda İzmit , Yalova ,Bursa , Sakarya , Düzce tarafında yoğun olarak yaşayan Trabzon ve karadenizlilerede ulaşım açısından büyük kolaylık olmuş olur.

MELİNOZ
24.05.2007, 16:42
ArkadaŞlar Stad Akyaziya Denİz Doldurularak Yapilacak. BaŞbakandan Onay Çikti. BaŞkan En Kisa Zamanda AÇiklamayi Yapacak.

Hekimoğlu
24.05.2007, 17:10
ArkadaŞlar Stad Akyaziya Denİz Doldurularak Yapilacak. BaŞbakandan Onay Çikti. BaŞkan En Kisa Zamanda AÇiklamayi Yapacak.
kaynak nedir arkadaşım.yöneticiler ankara'da inşallah dediğin gibidir.

Külünkoğlu
24.05.2007, 17:13
Değirmendere biraz gerçekci olurmusun, Trabzonspor Trabzon'un herşeyi. Trabzon dışında Trabzonspor'a gelir sağlamak başka birşey Trabzonsporu Trabzon'da koparmak çok başka birşey. Cümlelerini dikkatli seçsen de arkadaşları tahrik etmesen.

Cafer KILIÇSOY
24.05.2007, 17:54
Konu halen daha Stadı Trabzon un neresine yapalım , ne şekilde yapalım nasıl yapalım diye sürüp getiyor , bence bu bir kısır döngü "boşa koy dolmuyor doluya koy almıyor" misali oysa ben benim gibi düşünen arkadaşlar ne diyoruz " kentimize yapılması düşünülen stadın takımımıza orta ve uzun vadede dişe dokunur bir katkı sağlayamayacağı , bunun sadece takımımıza bir "aspirin" etkisi yapacağı dolayısıyla boşa harcanan zaman ve paradan öteye gidemeyeceğidir. oysa takımımıza aspirin değil antibiyotik lazım hatta antibiyotikten de öte neşter lazım , ameliyat lazım . bunlar tabiki radikal kararlar olacak , belki ilk etapta bunlara itirazlar olacak ama bunları yapacak dirayetli ve cesur insanların çıkacağını ve takımımızı misyonunu tamamladığını düşündüğüm kentimizden alıp layık olduğu yer olan İstanbul a getirip ve orda yapılacak olan avrupai bir stadlan birlikte büyük başarılara imza atacağını düşünüyorum.
Arkadaşım ortaya bir fikire benzer şey attın. Katılan olur katılmayan olur Ama bu fikrini herseferinde insanların gözünün içine sokupta tahrik etme.

Stad başka yere yapılacakmış.
Yok yaa
Başka bir arzun...

Cafer KILIÇSOY
24.05.2007, 18:02
sayın cafer kılıçsoy ve hekimoğlu,stadın yeni yeri konusunda ortaya atmış olduğumuz savı bayağı sulandırmışsınız...unutmayınki futbol oyunundan bahsediyoruz... biliyorsunuzki rakibini hafife alanların sahalardan defalarca boynu bükük ayrıldıklarını gördük...futbol takımının ağırlığı şehri ezmiştir.bu takım ulusal boyutlara ulaşmış bir potansiyel oluşturmuştur.bu potansiyelin derhal aktif hale getirilmesi lazım..buda istanbulda tarbzonluların ve benim gibi karadenizlilerin yoğun olduğu bir şehirde mümkündür.
ayrıca trabzonspor ismini şehirden falan alıyor gibi zaman zaman kullandığınız cümle artık geçerliliğini kaybetmiştir.siz ve sizin gibilerin yeniliklere kapalı oluşu, bu inadınız ve hırsınız yüzünden trabzonda yaşayan birçok insan artık trabzonspor'u tutmuyor..şöyle şehri bir dolanın bakalım..ortada bir miras var ve bu mirası çarçur etmeyelim...
Ne yazıkki konuyu sulandırmakta üstünüze tanımam.

Sizinki fikir oluyor bizimki sulandırma öylemi.

Mümkünse şu tartışmayı uzatmayalım. Lütfen

Nurettin Yılmaz
24.05.2007, 18:32
Değirmendere biraz gerçekci olurmusun, Trabzonspor Trabzon'un herşeyi. Trabzon dışında Trabzonspor'a gelir sağlamak başka birşey Trabzonsporu Trabzon'da koparmak çok başka birşey. Cümlelerini dikkatli seçsen de arkadaşları tahrik etmesen.

Neyin gerçekleşip gerçekleşemeyeceğini önceden tespit etmek zordur arkadaşım. Ona bakarsak 1976 yılında takımımızın şampiyon olacağına kimse ihtimal bile vermiyordu , hayal olarak görülüyordu ama gelinen sonuç ortada.
Takdir edersinizki bizim en büyük sıkıntımız kentimizin sosyo ekonomik açıdan takımımızın yükünü kaldıramaması ve beklentileride karşılayamamasıdır , bizimde irdelediğimiz konuda bu zaten.

Ben bu konu hakkında ne düşünüyorsam o yönde fikrimi belirtip çözüm önerileri sunuyorum , kimseyi tahrik etmek gibi bir niyetimde yok , cümlelerimde de bir tahrik unsuru olduğunu sanmıyorum.

bu konu benim açımdan şimdilik kapanmıştır , mesajlarımın gitmesi gereken yerlere gittiğini düşünüyor, eğer istemeden kırmış olduğum arkadaşlar varsa hepsinden özür diliyorum.

Her şey Trabzonspor ' umuzun başarısı içindir.

Mehmet Fatih Yavuz
24.05.2007, 20:07
adını değiştirelim o zaman takımın..
istanbul karadenizgücü falan..
4. istanbul eziği oluruz.

ula biz istanbula başkaldıran takımız diye ne olursa olsun kafamız havada geziyoruz, takımı başkaldırdığımız takımların yanına getirmekten bahsediliyor.

güzel iş vallahi..

Adem Erdoğan
24.05.2007, 20:22
1 sezon istanbulda oynaması kafidir.Sürekli kalması Trabzonsporun sonunu getirir.Ayrıca komik bi olay.Adı Trabzon ama Trabzonla alakası yok.Sadece komik.

lazooo28
24.05.2007, 20:43
bizim stat noldu arkadaslar yaa bu gidisle bayer leverkusen bizi gecicek ;-)

lazooo28
24.05.2007, 20:48
bizim stat noldu arkadaslar yaa bu gidisle bayer leverkusen bizi gecicek ;-)

Samet Berber
24.05.2007, 20:50
ya gerçekten düşünsenize stadımız oluor 40 bin kişilik we son maç fener le şampionluğumuz garanti öle bi tezahürat yapıoruz ki fenerlilerin ayakları titrior hayali bile çok süper yaa

Murat61
24.05.2007, 21:09
takımı istanbula tasimaktaki amac nedir yani gelismis bir sehir oldugu icinmi eger oyleyse bu sehir neden istanbulda izmir yada ankara degil? TRABZONspor un ne isi var baska bir sehirde anlamiyorum adi ustunde degil mi boyle sacma seyleri tartismakta sacma

Osman Erdoğan
24.05.2007, 23:35
istanbulda 50 bin kişi var trabzonda stad dolmazken istanbulda üç eziklerin dolduramadığı olimpiyat stadını biz dolduryoz ondan istanbul bzim stad akyazıda denize doldurarak yapılması cok güzel bişe yapılırsa süper olur daha ne istiyosun anlaamam ki yapılaana kadar da istanbulda oynansın en matıklısı zaten trabzondan istanbula tarftar grublarımız gelio zaten bizede mac için gelen lazim cekirdek yemek için değil bu umutlar la bekliiyorum adımız değil artık stadımızda konuş sun dimi

tsmusampa61
25.05.2007, 01:47
kayseri stadı bile yapılıyo adamlar çalışıyo biz uyuyoz..

hekimoglu
25.05.2007, 07:51
şu son birkaç gündür stad projesi tartışmalarının fazlasıyla alevlendiğini görüyorum..yeni stadın istanbula yapılması fikrini ortaya atan veya bu fikri ortaya atan kişileri destekleyen birkaç kişiden biriyim.yorumların bazılarını üzüntüyle okudum.işi sulandıranlar,mahalledeki sokak çocukları ağzı kelimeler ,yavlı yuvlu cümleler...karşıt fikre saygı duymayanlar ve duyamayanlar insanları neredeyse tahrik ediyor diyip tetikçilik yapanlar yazılarınız kendinize ve trabzonspor a zarar veriyor.(stadın trabzona yapılmasını güzel yorumlarla açıklayanlar hariç)

stadın istanbula yapılması fikrini savunanlara bakıyorum.takımımızın son şampiyonluğunu yaşamış kimseler..aksinin savunanlara bakıyorum istisnalar hariç en kralı 27- 28 yaşında yani son şampiyonlukta 3-4 yaşındalar..şampiyon desen mama ismi zannederlerdi o yaşlarda.bazıları ise dünyada hiç yok....

yeniliklere kapalı trabzonspor u ufacık bir şehre hapsedip her geçen bir yılda takımı 50 yıl geri götürenler...sizin bu isteksizliğiniz bende soru işaretleri uyandırıyor...siz ya takımın iyiliğini istemiyorsunuz yada bu takımdan nemalanıyorsunuz ki takım buradan gitmesin diyorsunuz..takımın istanbula gelmesi yönündeki gerekçelerimizi defalarca yazdık yazdılar..eğer takımın trabzonda kalmasını istiyorsanız önce taraftar olacaksınız..resmi lisanslı ürünler satın alacaksınız..kombine bilet alacaksınız..öyle 5 ytl leri pahalı bulmayacaksınız...yoksa trabzonspor hasta ve siz bu hastayı kocakarı ilaçlarıyla tedavi etmeye çalışıyorsunuz..

ferhat şirin aşkı için nasıl dağları deldiyse,mecnun leyla için nasıl çöllere düştüyse bizde TRABZONSPOR aşkı için elimizden geleni yapacağız.takımımızın başarısı için uğraşacağız..istanbul fikrindende vazgeçtiğim sanılmasın.bazı forum üyelerinin seviyesiz yorumlarını artık muhatap almamak için bu konudaki son yorumum olsun diye yazdım.(tabiki şimdilik.)

unutmayın trabzonspor düşmanları ve içimizdeki irlandalılar;

AT ÖLÜR MEYDAN KALIR YİĞİT ÖLÜR NAMI KALIR.........

Hekimoğlu
25.05.2007, 08:46
sizin Trabzonlulara karşı bir ezikliğiniz var da ileride anlıyacaz nedenini.o küçük şehir daha küçükken 6 kere şampiyonluk yaşadı.zeytinyağı gibi su üstüne çıkmayıda ne güzel beceriyorsunuz.orduspor'u taşıyın istanbul'a belki süperlige yükselirsiniz.hatta bütün türkiyeyi istanbul'a taşıyalım.şaka gibi.

Faik Yılmaz
25.05.2007, 09:16
bir buçuk yıldır aynı şeyleri söylüyorsunuz....

bir buçuk yıldır çok iyi anlaştığınız en üst düzeyde bürokratlarınız var.....

inşaat firmalarınız var.. bakanımız var

var da var.....

gelinen noktada hala kanunun hazrılanmasının bile altyapısı hazır değilse
stadın yapılacağına nasıl inanalım......

sonra diyelimki gençlik olimpiyatları için bi stadyum yapıldı. tartan pistli oyuncuların karıca kadar göründüğü üstelik şehire 20 km uzaklıkta bulunan bi stada kim maç izlemeye giderki.....

yani bu stad işi her yönüyle hikaye.....

gaybana61
25.05.2007, 10:15
arkadaşlar stad hikaye bunlar bizi uyutuyor bence....

TSelif
25.05.2007, 10:19
Hikaye anlatıyorsunuz ......

Emorfo
25.05.2007, 10:22
Hı hı evet hayal mahsulülü bunlar sizden hayal olmasın :)

TSelif
25.05.2007, 10:30
Benim cümlem yerini bulucaktır siz kafanızı yormayın .