PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

EyüpKILIÇ61
12.04.2007, 10:37
:rolleyes: yarın yeni bi proje geliyor hazırlıklı olun:rolleyes:

zafer bende şimdi onun için girdim siteye ama bir şey bulamadım acaba fizibilete çalışmaları mı bitmedi daha :D

Faik Yılmaz
13.04.2007, 09:07
Dev stadyum böyle dinamitlendi

http://www.milliyet.com.tr/2007/04/13/son/resim/sonyas04.jpg REUTERS

Çin'nin 2008'de ev sahipliği yapacağı Pekin Olimpiyat Oyunları için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Hazırlıklar çerçevesinde dün, Şenyang kentinde bulunan Liaoning stadyumu, toz ve molozların dağılmasını önlemek için çevre dostu teknikler kullanılarak yerle bir edildi. 1976'da inşa edilip binlerce müsabakaya ev sahipliği yapan stadın yerini Şenyang Olimpiyat Merkezi alacak.

görüldüğü üzere irade olduktan sonra 1 günde stadyum yıkılabiliyor.... yeterki niyet olsun....

geline oyna demişler yerim dar demiş yer açmışlar yenim dar demiş....

öpmeye niyeti olmayan yanağın nerde diye sorarmış....

Emorfo
13.04.2007, 09:18
Avni Aker'i öyle yıkacağını mı sanıyorsun şehri havaya uçurursun :)

TSelif
13.04.2007, 09:20
zafer bende şimdi onun için girdim siteye ama bir şey bulamadım acaba fizibilete çalışmaları mı bitmedi daha :D

Rize maçı geçsin Eyüp bekle :D

Emorfo
13.04.2007, 09:28
Geyiğinizi geyik başlıklarından veya özelden yapın, stat projesi sizden çok daha ciddi merak etmeyin :)

Faik Yılmaz
13.04.2007, 09:51
Avni Aker'i öyle yıkacağını mı sanıyorsun şehri havaya uçurursun :)

yok arkadaş yok bi şey olmaz... bu metod yerinde uygulandığında çok güzel aylarca sürecek yıkım 1 dakikada yapılıyor.. ama karadenizi nsanı garanticidir biraz fazla koyar kırar geçirir ortalığı........ :)

Emorfo
13.04.2007, 10:21
Bu gibi çok yıkım gördüm, Avni Aker Stadı binalarla çok iç içe, yine yıkılabilir de biraz sakat yani. Belki sadece Yavuz Selim sahasının o taraf bu şekilde yıkılabilir ve yol tarafı diğer taraflar baya sakat binalarda hasar görebilir.

Gürkan
13.04.2007, 10:27
işin uzmanı olursa yapışık birbirine sıfır iki binayı bile yıkar ama tabii uzmanı.adamlar yıktıklarında tozun ne kadar kalkacağını bile hesap ediyo.

Faik Yılmaz
13.04.2007, 10:30
Bu gibi çok yıkım gördüm, Avni Aker Stadı binalarla çok iç içe, yine yıkılabilir de biraz sakat yani. Belki sadece Yavuz Selim sahasının o taraf bu şekilde yıkılabilir ve yol tarafı diğer taraflar baya sakat binalarda hasar görebilir.

1-2 maç daha yenilirsek biz taraftarlar olarak stadı yıkma işine talibiz.... olduğumuz yerde zıplar etrafı zarar vermeyiz.... :D

TSelif
13.04.2007, 10:33
Bundan önceki geyiklerde sesiniz niye çıkmadı o halde ..
Neyse silin geyikleri ..ciddi meseleler var burda ..Eriyen bir TRABZONSPOR var :mad:

Mehmet Fatih Yavuz
13.04.2007, 10:49
wallahi geyik yapılmayacak bi hali kamadı ki bu işlerin....
olmasını istemeyen yok.. ama millet stadlarını bitirecek biz daha temel atamayacağız.. o hale geldi..

insanlar sinir yapacağına bırakın geyiğini yapsın......

Emorfo
13.04.2007, 11:20
Geyik yeri serbest kürsü orda bir sürü başlık var stadın geyiğini de boynuzunu da yaparsınız. Burda ciddi mesajlar görmek istiyorum, zaten böyle de olmalı.

Naim
13.04.2007, 11:28
Geyik yeri serbest kürsü orda bir sürü başlık var stadın geyiğini de boynuzunu da yaparsınız. Burda ciddi mesajlar görmek istiyorum, zaten böyle de olmalı.

Nacizane bir görüşüm olacaktı.
Söylediklerinin büyük Kısmının Yalan olduğu belirlenen,Kendi Sözlerini inkar eden ,Ciddiyetten uzak onlarca açıklama yapan(Tekke,Cem Papila,Ziya Doğan vb Konularda) bir Yönetimin Projesinin olduğu bir başlıkta ciddiyetten biraz Sapılması arkadaşların ciddiyetsizliklerinden değildir diye düşünüyorum.

problem Tamamiyle Yönetimin verdiği mesajın Ciddi olmamasından Kaynaklanıyor.
Faruk Kardeşim Yanılıyormuyum yoksa :)

Faik Yılmaz
13.04.2007, 11:43
Nasrettin Hocanın kıl hikayesi :

- kapının önüne çalılar dikilercek çalılar büyüyecek

Yönetimin stad hikayesi :

- stad için önce kıyı kanun değişecek…

Nasrettin Hocanın kıl hikayesi :

- Koyunlar çalılaların üzerinden geçecek yünlerini orada bırakacak..

Yönetimin stad hikayesi:

- belediye ile anlaşılacak. Diğer bakanlıklarla mutabakat sağlanılacak

Nasrettin Hocanın kıl hikayesi:

- o yünler toplanacak eğirilecek ve ip haline getirilecek…

- yüzmilyonlarca dolar finansman sağlanacak. Onlarca binanın projeleri finansmanı halledilecek…
sahil 400 dönüm doldurulacak

Nasrettin Hocanın kıl hikayesi:

- toplana ipler satılıp para kazanılacak

- stadımız yapılacak….

Nasrettin Hocanın kıl hikayesi sonucu:

Borcu oan adam güler tabi böyle bir plana

Hoca derki :
- hazır parayı gördün gülüyorsun dimi…..

Stad projesinin sonu :
- taraftar olarka acı acı gülüyoruz.

Yönetimde diyorki:

Hazır stadı gördünüz gülüyorsunuz……

Emorfo
13.04.2007, 11:51
Bu başlık nerden baksan 2, 3 senelik başlık yıllarca isteğimizi yazıp durmuşuz. Baştan sonra okursanız bu sürecin sona yaklaştığını görürsünüz. Yönetimin başarısız bunu kimse inkar edemez. Ben bu adamları sportif başarı için desteklemedik, inşaat yapsınlar diye destekledim. Ben sizin gibi burda bilip bilmeden herşeye yorum yapmıyorum, araştırıyorum bilgi ediniyorum, olayın ciddiyetine varıyorum. En kolayıdır bilgi edinmeden herşeye geyik yapmak. Bu biraz da psikolojiktir, takımın, kulübün durumu yüzünden bir şeylere saldırmak veya br şeyleri kötülemek psikolojisi. Ama dediğim gibi 2, 3 senedir burda stat diye yazıp durmuşuz geyik yapmamışız ilk kez olaylar ciddiyet kazanır bu sefer birileri takımın ve kulübün durumu yüzünden geyik yapacak kusura bakmayın ama yeri burası değil. İnanmıyorum, güvenmiyorum dersin ama dediğim gibi en kolay yol bu. Sıcak koltuğunda yaz iki kelima nefretini dökerek biraz rahatla en mutlu sensin dünyada, oh ne güzel. Bu stat işi yönetimden ziyade başkanın sözüydü. Nasıl yıldız sözünü tuttuysa bu sözünü de tutar. Sorun bu işler yapılırken bazı şeylerin yanlış yapılması. isterseniz şato yapın saha sonuçları kötüyse sizde kötüsünüzdür. Bu gün Trabzonspor şampiyonluk yarışında olsaydı kimse bunları konuşmazdı. Hedefsiz kalan bir Trabzonspor'da kaos her zaman vardı, bundan sonra da olacaktır. Bu bağlamda bu yönetim göreve geldiği gün siyasi görüşlerine yenik düşüp eleştirenler olduğu gibi, bu günde başarısızlık nedeniyle tabi ki eleştirilecektir. Eleştirilmeyecek bir şey yok bu dünyada. Yönetimin göreve geldiği süre 1.5 seneyi geçti, bu güven bunalımdan kurtulmak için sezon sonunda genel kurul şart. Albayrak'da stat projesini koz oalrak kullanabilir. nerde olursa olsun her başarının ardında iyi bir ekip olmak ve başarılı bir ekip çalışması vardır. Önce başkan olacak insan kendi ekibini oluşturmalı, sonra teknik adam ile güzel bir ekip kurmalı, sağdan soldan toplama yöneticilerle, toplama takımlarla olmuyor bu işler. Bak ben de eleştiriyorum ama aynı zamanda yol gösteriyorum, yapıcı olmaya çalışıyorum. Sorun burda.

Naim
13.04.2007, 11:54
Faruk Stad Sözünü Yıldız Sözüne Benzetmişsinde
Aman bu Stad Sözü Yıldız Sözü Gibi olmasın
Ne me Lazım
Sonra tutar 6 aylık Geçici bir stad yapar
Hem Kıyıya yapacakmış Stadı
SonraAltını doldurmaz Yüzer Stad yapar 6 ay sonra Marcelinho gibi Stadıda Yollamasın

Herşeye Benzesin Bu stad işide Yıldız Transferine Benzemesin Aman :D:D

Erdal
13.04.2007, 11:57
Bu başlık nerden baksan 2, 3 senelik başlık yıllarca isteğimizi yazıp durmuşuz. Baştan sonra okursanız bu sürecin sona yaklaştığını görürsünüz. Yönetimin başarısız bunu kimse inkar edemez. Ben bu adamları sportif başarı için desteklemedik, inşaat yapsınlar diye destekledim. Ben sizin gibi burda bilip bilmeden herşeye yorum yapmıyorum, araştırıyorum bilgi ediniyorum, olayın ciddiyetine varıyorum. En kolayıdır bilgi edinmeden herşeye geyik yapmak. Bu biraz da psikolojiktir, takımın, kulübün durumu yüzünden bir şeylere saldırmak veya br şeyleri kötülemek psikolojisi. Ama dediğim gibi 2, 3 senedir burda stat diye yazıp durmuşuz geyik yapmamışız ilk kez olaylar ciddiyet kazanır bu sefer birileri takımın ve kulübün durumu yüzünden geyik yapacak kusura bakmayın ama yeri burası değil. İnanmıyorum, güvenmiyorum dersin ama dediğim gibi en kolay yol bu. Sıcak koltuğunda yaz iki kelima nefretini dökerek biraz rahatla en mutlu sensin dünyada, oh ne güzel. Bu stat işi yönetimden ziyade başkanın sözüydü. Nasıl yıldız sözünü tuttuysa bu sözünü de tutar. Sorun bu işler yapılırken bazı şeylerin yanlış yapılması. isterseniz şato yapın saha sonuçları kötüyse sizde kötüsünüzdür. Bu gün Trabzonspor şampiyonluk yarışında olsaydı kimse bunları konuşmazdı. Hedefsiz kalan bir Trabzonspor'da kaos her zaman vardı, bundan sonra da olacaktır. Bu bağlamda bu yönetim göreve geldiği gün siyasi görüşlerine yenik düşüp eleştirenler olduğu gibi, bu günde başarısızlık nedeniyle tabi ki eleştirilecektir. Eleştirilmeyecek bir şey yok bu dünyada. Yönetimin göreve geldiği süre 1.5 seneyi geçti, bu güven bunalımdan kurtulmak için sezon sonunda genel kurul şart. Albayrak'da stat projesini koz oalrak kullanabilir. nerde olursa olsun her başarının ardında iyi bir ekip olmak ve başarılı bir ekip çalışması vardır. Önce başkan olacak insan kendi ekibini oluşturmalı, sonra teknik adam ile güzel bir ekip kurmalı, sağdan soldan toplama yöneticilerle, toplama takımlarla olmuyor bu işler. Bak ben de eleştiriyorum ama aynı zamanda yol gösteriyorum, yapıcı olmaya çalışıyorum. Sorun burda.

Anlamadığım şu; bir çok arkadaş yaşanan sayısız rezaletten sonra ,hoca kötü yönetim kurulu kötü ,futbolcu kötü,taraftar kötü ,amma ve lakin başkan yeni yönetim kurulu ile devam etmeli diyor .cidden ve artniyetsiz soruyorum ; sayın başkan ı bütün bu yaşananlardan soyutlayan nedir? ............

Emorfo
13.04.2007, 11:58
Frekaslarımız farklı, boşverin siz beni anlamazsınız, bakın keyfinize. Ciddiye alıyorum ama gerçekten ciddiye alacak bir tarafınız yok. stat projesinden betersiniz :)

Erdal
13.04.2007, 12:02
Bir kez ALLAH rızası için bir kez çıkıp deseki ; arkadaşlar biz yanlış yaptık acemiydik,tecrübesizdik,yaşananlarda en büyük vebal bizimdir ,dese VALLAHİDE BİLLAHİDE diyeceğim ki bu adam samimi ama adam hala eksiklerimiz var tamamlayıp hedefe yürüyeceğiz diyor .. o zamanda kusura bakma ama faruk insanın inanası falan gel mi yorrrrrrrr

FcTRABZONSPOR
13.04.2007, 12:07
Olimpik bir stad kesinlikle istemiyorum...Tribünün sahahya yakın olması ve Avni Aker Cehennemini yaşatmak için o kesinlikle şart...Şampiyon olabilmen için evinde maçları kesinlikle kazanman lazım buda staddaki ambiyanssa bağlı...Yani öyle bir ortamdada değil TRABZONSPOR'u kalemize geleceklerini sanmıyorum...

Abdullah Şahin
13.04.2007, 12:45
EMORFO sana da yönetime olduğu gibi destek veriyorum kardeşim:)

Emorfo
13.04.2007, 12:57
Anlamadığım şu; bir çok arkadaş yaşanan sayısız rezaletten sonra ,hoca kötü yönetim kurulu kötü ,futbolcu kötü,taraftar kötü ,amma ve lakin başkan yeni yönetim kurulu ile devam etmeli diyor .cidden ve artniyetsiz soruyorum ; sayın başkan ı bütün bu yaşananlardan soyutlayan nedir? ............

Başkanı bu kötü durumdan soyutlayamayız tabi ki. Yürütmenin başı olarak belki de en çok o sorumludur. Ancak daha önce defalarca yazdım, yönetimler oluşurken yanlış işin başında başlıyor. Toplama yönetimlerle olmuyor bu işler. Bu gün ben başkan adayı olsam, çalışacağım adamları kendim seçerim, sonuçta bu bir camia ve herkes birbirini az çok tanır, tarzını, zihniyetini bilir, ona göre yönetimimi oluştururum, kendi kafama, tarzıma uygun isimlerle çalışmak isterim. Böyle yapıp bazı grupların desteğini alamam ve seçilemem İşte bizde olay biraz farklı. Haşim'i listeye alacaksın ki, Akçaabatlıların oyunu alasın, Hacıosmanoğlu'nı listeye alacaksın ki Ofluların oyunu alasın, bir kaç tane de merkezden hele Maçka’dan birini listene aldın mı kesin seçildin Bu garip yapı içerisinde seçilen yönetimlerin başarısız olması gayet normal. Bu başarısızlık içerisinde hedefleri ve söylemleri ile tek ümit veren başkan o yüzden yine Albayrak'ın başkanlığında yeni yönetim fikri ağırlık kazanıyor olabilir. Nuri Albayrak'ın en büyük zaafı yumuşak huylu olması, herkesten iyi niyet beklemesi. Değil maalesef, başkansan biraz gaddar olacaksın, kendi yönetimine sözünü geçireceksin, en çok parayı sen vereceksin, diğer yöneticiler reklam yapacak, kuruş lira vermeyecek kulübe üstüne bir de seni dinlemeyecekler. Ben olsam alayının ipini çekmiştim. Bu bakımdan başkanın bir zaafı olduğu doğrudur. Herkesi kendi gibi sanıyor, beraber yaparız, düzelir, olur, inşallah, maşallah olmuyor işte, yumruğunu masaya vuracaksın, medya önünde demeç savaşı veren Trabzonspor'u küçük düşüren iki yöneticinin de istifasını isteyeceksin, şeref tribününde eski yöneticiye kafa atan adama kapıyı göstereceksin, borunu öttüreceksin. Fazla iyi niyet saflıktır. Yönetimdeki herkes başkan kadar alçakgönüllü ve gerçekten bu kulübe bir şey vermek için istekli olsalardı bu gün her şey çok daha güzel olabilirdi. İşte bu yüzden genel kurul şart ve her ne olursa olsun herkes kendi listesini kendi yapmalı, bu açıdan Ahmet Ağaoğlu'na hak vermek lazım. Trabzonspor'u zor durumda bıraksa da tarzını belli etti.
Sonuç olarak Nuri Albayrak'ın kendi ekibini oluşturabilmesi halinde çok başarılı olabileceğine, Trabzonspor'a çok şey kazandırabileceğine inanıyorum. Bu da benim görüşüm.

WERTHeR
13.04.2007, 13:02
Bu konuda Emorfo ya katılıyorum....

Can
13.04.2007, 18:08
stat projesi unutuldu ben inanıyodum ama şuadna inancım 0 oldu

Mehmet Fatih Yavuz
14.04.2007, 00:47
bugün ses soluk çıkmadı????

hadi be gardaşım.. kurdeşen döktük...

Serdar ÖZCAN
14.04.2007, 01:02
ya bi bu stadı trabzona dikecek tek adam olsa olsa haluk ulusoydur yoksa bunların işi diil bu bunlarınki sade laf

Gürkan
14.04.2007, 09:10
bu kadar geciktiğine göre ya maket slayt gösterisi , video falanda hazırlıyorlar. ışıklı mışıklı falan.

FcTRABZONSPOR
14.04.2007, 10:51
Ya yeterki stad yapsınlar ben bedavaya çalışırım valla...

U.Sadıkoğlu
14.04.2007, 11:26
ne stadı bu beyzbol mu

siz_61
14.04.2007, 11:34
bence bunlar saka gibi goruyo olmaz sattttt

Şuayip Aydın
14.04.2007, 14:25
http://img243.imageshack.us/img243/1688/61115949gg1.jpg (http://imageshack.us)

arkadaslar rize yeni satdaını yapmaya başlamıs haberniz olsun istedim daha trabzonspor'dan somut bi gelişme yok ortaya bi proje koydular gectiler gittiler olmaz boyle sorumsuzluk yaaa.

Koray
14.04.2007, 14:27
wayy anasını rizeye baakk...

Burçak
14.04.2007, 15:11
yahu hala inananlar varmı bu statın yapılacağına. gündem değiştirmek için 2 resim veriyolar basına okadar. ondan sonra herkes stat projesiyle heyecanlanırken saha sonuçları unutuluyor bir nebze. hepsi günü kurtarma projeleri. bi süre daha böyle devam ederler günleri dolup yeni seçim olduğundada hiç bişi olmamış gibi giderler. .

Emorfo
14.04.2007, 16:00
Evet 2 hafta önce ihalesi yapılmıştı. Rize şehri kenetlenip sırf stat yapmak için iş adamları ortak bir şirket kurdu. Yatırım A.Ş diye, belediye de destek verdi iş bitti. Ancak Trabzon'da durum farklı, proje yasa engeline takılı bir de sürekli eleştiren bir zümre var taş koymaz ama eleştirir işi o, dedikodu, fitne fesat.

salikudra
14.04.2007, 17:34
kara yollarında çalışan arkadaşımın babasıyla sohbet ediyodum...
çalışmalar başladı diyo...
yasa için o önemli değil çıkacak biz o zaman kadar hazırlıkları planları yapacaz diyo...
tabi ne kadar doğru bilemem...koca adam niye sallasın...

Can
14.04.2007, 19:01
kara yollarında çalışan arkadaşımın babasıyla sohbet ediyodum...
çalışmalar başladı diyo...
yasa için o önemli değil çıkacak biz o zaman kadar hazırlıkları planları yapacaz diyo...
tabi ne kadar doğru bilemem...koca adam niye sallasın...

inşallah bu haber doğrudurr ya

#10 Fietra
14.04.2007, 20:03
Evet 2 hafta önce ihalesi yapılmıştı. Rize şehri kenetlenip sırf stat yapmak için iş adamları ortak bir şirket kurdu. Yatırım A.Ş diye, belediye de destek verdi iş bitti. Ancak Trabzon'da durum farklı, proje yasa engeline takılı bir de sürekli eleştiren bir zümre var taş koymaz ama eleştirir işi o, dedikodu, fitne fesat.
Sazan gibi her projeye atlanacağına,eleştirilmesini yeğlerim.

A.T.R
14.04.2007, 20:29
Başkanı bu kötü durumdan soyutlayamayız tabi ki. Yürütmenin başı olarak belki de en çok o sorumludur. Ancak daha önce defalarca yazdım, yönetimler oluşurken yanlış işin başında başlıyor. Toplama yönetimlerle olmuyor bu işler. Bu gün ben başkan adayı olsam, çalışacağım adamları kendim seçerim, sonuçta bu bir camia ve herkes birbirini az çok tanır, tarzını, zihniyetini bilir, ona göre yönetimimi oluştururum, kendi kafama, tarzıma uygun isimlerle çalışmak isterim. Böyle yapıp bazı grupların desteğini alamam ve seçilemem İşte bizde olay biraz farklı. Haşim'i listeye alacaksın ki, Akçaabatlıların oyunu alasın, Hacıosmanoğlu'nı listeye alacaksın ki Ofluların oyunu alasın, bir kaç tane de merkezden hele Maçka’dan birini listene aldın mı kesin seçildin Bu garip yapı içerisinde seçilen yönetimlerin başarısız olması gayet normal. Bu başarısızlık içerisinde hedefleri ve söylemleri ile tek ümit veren başkan o yüzden yine Albayrak'ın başkanlığında yeni yönetim fikri ağırlık kazanıyor olabilir. Nuri Albayrak'ın en büyük zaafı yumuşak huylu olması, herkesten iyi niyet beklemesi. Değil maalesef, başkansan biraz gaddar olacaksın, kendi yönetimine sözünü geçireceksin, en çok parayı sen vereceksin, diğer yöneticiler reklam yapacak, kuruş lira vermeyecek kulübe üstüne bir de seni dinlemeyecekler. Ben olsam alayının ipini çekmiştim. Bu bakımdan başkanın bir zaafı olduğu doğrudur. Herkesi kendi gibi sanıyor, beraber yaparız, düzelir, olur, inşallah, maşallah olmuyor işte, yumruğunu masaya vuracaksın, medya önünde demeç savaşı veren Trabzonspor'u küçük düşüren iki yöneticinin de istifasını isteyeceksin, şeref tribününde eski yöneticiye kafa atan adama kapıyı göstereceksin, borunu öttüreceksin. Fazla iyi niyet saflıktır. Yönetimdeki herkes başkan kadar alçakgönüllü ve gerçekten bu kulübe bir şey vermek için istekli olsalardı bu gün her şey çok daha güzel olabilirdi. İşte bu yüzden genel kurul şart ve her ne olursa olsun herkes kendi listesini kendi yapmalı, bu açıdan Ahmet Ağaoğlu'na hak vermek lazım. Trabzonspor'u zor durumda bıraksa da tarzını belli etti.
Sonuç olarak Nuri Albayrak'ın kendi ekibini oluşturabilmesi halinde çok başarılı olabileceğine, Trabzonspor'a çok şey kazandırabileceğine inanıyorum. Bu da benim görüşüm.

Emorfo Kimsin nesin necisin bilmiyorum ama yazdıklarına tamamen katılıyorum.Herşeyden önce yönetim homojen olmalı ve idareciliğin özveri ve fedakarlık olduğunu bilmeyenleri yönetime almayacaksın ayrıca falancanın adamı, filancanın hısmı şeklinde yönetim olmamalı.TRABZONSPOR için yüreği çarpmalı yöneticinin " bugün de tv ye çıkarım bu açıklamalardan sonra " beklentisinde ki adam dan bize hayır gelmez.Başkanı da tanımam bilmem ama ona karşı fikirlerim de duygularım da sertleşemiyor kendisini samimi bir o kadar da bir şeyler yapabilme iştahı içinde görüyorum ama yönetim grubuna zerrece güvenim yok. Derhal kongreye gidip kendileri ile uyum içerisinde çalışabileceği yürekleri Trabzonspor için atan insanlarla bir yönetim oluşturmalı ve bir daha çatlak ses çıkartanları klübe yaklaştırmamalı. Ancak öyle başarılı oluruz.

Ve ben bu stadın yapılacağına inancımı ilk gün kadar kuvvetle inanıyorum.

Hepinize saygılar.:tsbayrak:

Furkan
14.04.2007, 22:43
rize bile yapabiliyorsa biz rahatlıkla yaparız ama onların ki sadece bir stad ve görünüş olarakta basit bi stad biz trabzona ve trabzonspora yakışan bir stadyum ve kompleks bir yaı olmasını istiyoruz.. sezon sonu her şey ortaya çıkar ya başlanır ya da bu yönetim stadyum lafını etmez..

melih61
14.04.2007, 22:52
emorfoya güven tam ama koşu pisti olmasın bakın rizede bile yok?

coolank
14.04.2007, 23:27
Rize projesi toplam 52 milyon dolardır ...onlarda bir şey yapamazdı ama başbakan bastırınca ses çıkaramadılar ... işin başında rizeli olmayan bir müteahhit var ..karadenizli ama rizeli değil ..

DNA-TS
15.04.2007, 01:48
arkadaşlar , albayrakın gösterdiği stadın kendisininde yaptığı gibi sadece maketini yaparız biz bu kafayla:) zaten işi gücü kötü sonuç sonrası yok stad yapacazda 30bin mi 40 bin mi olsun ....anlayacağınız stad işini biz göremiyecez ..kayseri bitirmek üzre ...üzülüyorum vallahi billahi.....saygılarımla

TSKara61
15.04.2007, 10:46
emorfoya güven tam ama koşu pisti olmasın bakın rizede bile yok?

Bencede olmasin, boyle taraftar sahanin tam dibinde olmali ki rakip taraftar korner atmaktan, tac kullanmaktan korksun.

AYYILDIZ
15.04.2007, 11:41
arkadaşlar rize 15000 kişilik stad yapıyor bizimki çok büyük bir proje herşey var bizim projede.Ben stadın yapılacağına inanıyorum hiçkimse boşuboşuna bakana projeyi açıklamaz diye düşünüyorum.Ayrıca rizesporuda kutluyorum.

Koray
15.04.2007, 21:29
bu yönetim 2-3 stad resmi daha koyar yine uyuturlar bizi açık gözlü olalım millet...!!!

Erdal
16.04.2007, 10:44
Emorfo Kimsin nesin necisin bilmiyorum ama yazdıklarına tamamen katılıyorum.Herşeyden önce yönetim homojen olmalı ve idareciliğin özveri ve fedakarlık olduğunu bilmeyenleri yönetime almayacaksın ayrıca falancanın adamı, filancanın hısmı şeklinde yönetim olmamalı.TRABZONSPOR için yüreği çarpmalı yöneticinin " bugün de tv ye çıkarım bu açıklamalardan sonra " beklentisinde ki adam dan bize hayır gelmez.Başkanı da tanımam bilmem ama ona karşı fikirlerim de duygularım da sertleşemiyor kendisini samimi bir o kadar da bir şeyler yapabilme iştahı içinde görüyorum ama yönetim grubuna zerrece güvenim yok. Derhal kongreye gidip kendileri ile uyum içerisinde çalışabileceği yürekleri Trabzonspor için atan insanlarla bir yönetim oluşturmalı ve bir daha çatlak ses çıkartanları klübe yaklaştırmamalı. Ancak öyle başarılı oluruz.

Ve ben bu stadın yapılacağına inancımı ilk gün kadar kuvvetle inanıyorum.

Hepinize saygılar.:tsbayrak:
üstad ; lütfen( internette yapması çok kolay ),sayın başkanın göreve geldiği günden ,hatta seçim öncesinden başlamak üzere vermiş olduğu beyanatları okuyun ,(burda defalarca sıralandı) ,hatta ne vesileyle verilmiş beyanatlar olduğuna bakın ,sonrada bana deyinki "evet bu adam samimi "
ama ilginç olan şu ki başkanı müdafa eden arkadaşların hemen hepsi samimi...........

en son yeni projeyi bekliyoruz bu arada .........

Faik Yılmaz
16.04.2007, 11:14
her yenilgiden sonra stadyum konudnda yeni açıklamalar bekliyorduk yönetimden geç kaldılar.....

aklıma bir şey takılıyor. stadyumu yönetim yapamaz biliyorumda 2011 gençlik olimpiyatları dolaysıyla tartan pistli bir stadyum yaparsa devletimiz bunu yönetimin başarısı olarakmı sayacağız...

halep olimpiyat stadı gibi bir stadyumu yapılacaksa direkleri izlerim daha iyi... stadtumda 80 bin kişi var ama kimseyi görmüyoruz. hele kale arkalarında bir saha daha yapılır.....

ha yönetimin aksi yönde bir açıklamasıda olmadı bugüne kadar. kaldıki devlet bir tane bize bir tane oyunlar için stadyumda yapamayacağına göre muhtemelen tartan pistli bir stadyum yapılacaktır...

denizi doldurması yapması filan en az 3 yılı bulur. en az 3 yıl bizde genellikle oyunlara yakın biter bu işler bu yüzden 2011 yılının haziranında biter yani bize en erken 2012 yılında yapılır zaten işimizede yaramaz...

her yönden ofsayt bu proje...

TSelif
16.04.2007, 11:25
Valla uçan stat da yapsalar artık zerre kadar heyecan bırakmadılar bende .

Mehmet Fatih Yavuz
16.04.2007, 11:32
haklısın faik abi, olimpiyat stadı olacaksa avni akerde izleyelim maçları..
devletin işine gelen olimpiyat stadı... bizim işimize geliyor mu peki???

neyse olumsuz birşey söylemek istemiyorum..
yapsınlar sonra konuşalım...
olimpik olursa en azından bizim çok fazla işimize yarayacağını zannetmiyorum..

AYYILDIZ
16.04.2007, 12:27
arkadaşlar stad olimpik olmayacamış Trabzon atletizm pisti yapılıyormuş

Bakanay61
16.04.2007, 16:49

Süper bi haber haberin kaynağı nedir acaba merak ettim.doğruysa yırttık yoksa megafonlarla maça gideriz.

Ömer SEVİNÇ
16.04.2007, 17:12
aklıma bir şey takılıyor. stadyumu yönetim yapamaz biliyorumda 2011 gençlik olimpiyatları dolaysıyla tartan pistli bir stadyum yaparsa devletimiz bunu yönetimin başarısı olarakmı sayacağız...

Heh. İşte başladı!

Can
16.04.2007, 17:53

arkdaşım kaynak bi aydınlat bizi

karatasof
16.04.2007, 18:26
'' Ayranı yok içmeye;Taht-ı revan ile gider ...!''
TS'un biran önce futbol oynaması,oynadığı futbol ile sonuca varması gerekirken bizim yavelemelerimize bakan ne tarafı ile güleceğini şaşırır vallahi.
Kardeşim,yönetim eyyy bu düştüğümüz komik durumu görmekten bile aciz insanlar.Size sesleniyorum.
Benim takımım kendini teknik direktör zanneden bir futbol şaşkını elinde heder olup gitmekte.Takıma alınan Avrupada nam yapmış futbolcular bu adam yüzünden çok sevdikleri futbolu bırakıp gitmekte.Evvelden maç oynamaya gittiği anadoluda gönüllerin şampiyonu diye bağırlarına bastıkları takıma bugün kümeye diye bağrılmakta.Evinizde oynadığınız ikinci ligden yeni çıkmış takım önünde bile favori gösterilmiyoruz.Kendi shanda oynadığın maçlara bile 3-5 bin adamı zor topluyorsun,onlarda hatır gönül geldikleri
için çekirdek çıtlatıp köfte ekmek yerlerken haftada bir görüşme fırsatı buldukları için türübünde sohbet ederlerken bu 40-50 binlik stad isteme HİSTERİSİ NEDİR!Bu en hafifinden AYMAZLIK değilmidir.
Eyy yönetim!
Eyy Trabzonsporu seven Akil İnsanlar.
Yokmudur bu maskaralığa bir dur diyecek.Yakında superligde oynayacak takımın kalmayacak iken senin boş hevesler peşinde koşmaya ne vaktin nede yapın müsait.Kurulduğu yıldan beri Şampiyonlar ligine katılamadığın gibi son yıllarda UEFA bile hayal olmuşken senin super stad neyine.
Oturup adam gibi bu takımın ZD gibi bir çapsızın elinde heder olup gitmesini engelleyebiliriz nasıl yeniden türkiye liglerinde fırtına gibi eseriz diye düşünceğimiz yerde bu boş mavallarla vakit geçiriyoruz.
Lütfen artık birileri bu komediye bir son versin.
LÜTFEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mehmet Fatih Yavuz
16.04.2007, 20:19
yok wallahi stadı yapsınlar ister devlet destekli ister başka şekilde(olimpiyat olmayacak şekilde tabi) yönetimin başarı hanesine yazılır..

bi işi yapmak kadar yaptırmak da önemlidir..

Faik Yılmaz
17.04.2007, 08:13
tarih : 15 nisan 2007
yer: Trabzon Tv Stüdyoları

sakallarıyla meşhur Brezilya Fatihi yöneticimiz akşam esip gürlüyor... Diyorki:
- Ben avrupa futbolunu iyi tanıyorum. Trabzonspor ile Chelsea aynı futbol stili ile oynuyorlar...

Dikkat buyurunuz gs bjk değil chelsea ile aynı stilde oynuyormuşuz. zaten ondan dolayı şampiyonlar liginde yarı finale yükseldik. şampiyonluk mücadelesindede başka bir takımla açık ara öndeyiz.

işte bu kadar futboldan bihaber ciddiyetsiz bir adam 10 dakika sonra diyorki:

- stadın hiç bir izni alınmadı kıyı kanunu değişmedi değişecek. finansman kaynakları bulunmadı bulunacak. gereken izinler alınacak.falaln filan...

şimdi gelde inan bunlara...

Gürkan
17.04.2007, 09:14
yahu yıllarca boşu boşuna izlemişim futbolu. chelsea ile aynı topu oynayıp ta anlamıyosak.

abi yok bunlar az daha durursa ben futboldan falan soğuyacam. zaten avrupadan futbolu izleyemiyorum artık yabancı geliyo.

not:eğer chelsea bizle aynı futbolu oynuyorsa ben o morinho ya ne diyeyim.Allah bildiği gibi yapsın.

Emorfo
17.04.2007, 09:41
Sistem olarak Ziya'nın Chelsea'nın oyun sistemine benzer bir sistemi uyguladığı doğru, Faik, Faruk Kanca'nın madem sözlerini ciddiye almıyorsun stat için söylediklerini de ciddiye alma :)

Berat
17.04.2007, 10:09
Yav konu stad konusu,dağıtmayayım daha fazla diyorum ama yazmadan da edemeyeceğim; Mourinho bile aştı kendini..İkili forvet arkasında Ballack-Lampard-Joe Cole gibi adamları oynatıyor..Bizim Chelsea ile aynı sistemde oynayabilmemiz için Türkiye standartlarının üzerinde(buradaki kastım tabi ki büyük yıldızlar değil) hem ofansif hem defansif manada iyi iş çıkartabilen orta saha oyuncularına ihtiyacımız var. Keçelilerle,Üçüncülerle uyguladığımız(!) futbol sistem(!)i Chelsea'nin sistemine değil dünyadaki hiçbir sisteme benzemiyor..

Bu yönetim kurulundaki herkesi "konuştukça batsınlar" diye özel olarak mı seçmişler acaba..

Faik Yılmaz
17.04.2007, 10:11
Chelsea 4 defans oyuncusunu sabit bırakıyor geriye kalan 6 oyuncu hem orta saha hemde ileriye dönük oynuyorlar....

bizse 4 defans 3 defansa yardım eden ama ileri çıkmayan oyuncu ile oynuyoruz. nasıl sistemimiz benziyor anlamıyorum... gökdeniz umut ileri dönük oyuncularımız bazen ceyhunda katılıyor o kadar....

Valenciaya top göstermeden yenen takım Chelsea , şampiyonluığa oynayan chelsea

rizespora , sakaryaya, bursaya, önüne gelen her takıma yenilen Trabzon... gerçekten çok benzityoruz he....

ya bırakın ALLAH aşkına.... adam resmen dalga geçiyor bizimle......

bu adamlaramı inanıp güvenecez....kusura bakmayın ben güvenmedim güvenmeyeceğim.....

Not: bu lafa inanmayanlar varsa ses kayıtları elimdedir isteyenlere gönderebilirim....

zeki gursoy
17.04.2007, 12:47
kardeş saçmalıyolar işte ne ciddiye alıyonuz..
yok chalsee ymiş yok stadmışş
boş beleş işlerle gündem yaratıyolar...
bunların stadla uzaktan yakından ilgilendiğini sanmıyorum ben...
maketi ile oynuyolardır ancak...
bi ses seda olmalı işin başında tık yok..
bide yok chalsee taktiği yok bilmem ne...
kocaman bi saçmalık..
benim şaşırdığım şey bunlara nasıl inanıyolar hala...

Chelsea 4 defans oyuncusunu sabit bırakıyor geriye kalan 6 oyuncu hem orta saha hemde ileriye dönük oynuyorlar....

bizse 4 defans 3 defansa yardım eden ama ileri çıkmayan oyuncu ile oynuyoruz. nasıl sistemimiz benziyor anlamıyorum... gökdeniz umut ileri dönük oyuncularımız bazen ceyhunda katılıyor o kadar....

Valenciaya top göstermeden yenen takım Chelsea , şampiyonluığa oynayan chelsea

rizespora , sakaryaya, bursaya, önüne gelen her takıma yenilen Trabzon... gerçekten çok benzityoruz he....

ya bırakın ALLAH aşkına.... adam resmen dalga geçiyor bizimle......

bu adamlaramı inanıp güvenecez....kusura bakmayın ben güvenmedim güvenmeyeceğim.....

Not: bu lafa inanmayanlar varsa ses kayıtları elimdedir isteyenlere gönderebilirim....

Gamze
17.04.2007, 13:12
Bu başlık rüyalarıma girmeye başladı.Her sabah kalkıp baktığımda hep aynı şeyleri okuyorum :)

''İnanıyorum,inanıyorsun,inanıyor mu acaba?''
''İnanmıyorum,inanmıyorsun,o niye inanıyor yahu Allah Allaaahh!''

Dejavunun bini bir para yau!.. :)

Emorfo
17.04.2007, 13:16
Düşünüyorum o halde varım, inanıyorsam düşünüyorumdur, düşüp inanamıyorsam o halde körüm, düşünemiyorsam o halde lazım :) Bir mani tövbe Yarabbim :)

Gamze
17.04.2007, 13:20
''Hem düşünüyorum hem inanıyorum hem de Karadenizliyim,o halde yok edilmeliyim.''

de diyebiliriz. :)

Emorfo
17.04.2007, 14:11
Devam eden stat projesiyle ilgili açıklamalarda da bulunan Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'dan nemalandığını iddia ettiği bazı kimselerin destek vermemesinden dolayı bu projenin uzadığını öne sürdü. "Şu anda devlet kademesinde olan insanlar projeye destek vermedikleri için bu iş uzadı" diyen Hacıosmanoğlu, "Projenin selameti açısından bu isimleri şu anda söylemeyeceğim. Trabzonspor'un duayeni diye geçinen insanlar, bu projeye köstek oluyor. Trabzon sevdalısı olarak görülen bu insanların kulüpten nemalanmak adına neler yaptıklarını zamanı geldiğinde kamuoyuyla paylaşacağım" diye konuştu.

Faruk Özak'dan bahsediyor sanırım :)

Faik Yılmaz
17.04.2007, 14:18
yönetimdekilerin Emorfo kadar inancı olduğunu bilsem sonuna kadar arkalarında olurum. ama öyle bir intiba uyandırmıyorlar...

Hekimoğlu
17.04.2007, 15:46
Devam eden stat projesiyle ilgili açıklamalarda da bulunan Hacıosmanoğlu, Trabzonspor'dan nemalandığını iddia ettiği bazı kimselerin destek vermemesinden dolayı bu projenin uzadığını öne sürdü. "Şu anda devlet kademesinde olan insanlar projeye destek vermedikleri için bu iş uzadı" diyen Hacıosmanoğlu, "Projenin selameti açısından bu isimleri şu anda söylemeyeceğim. Trabzonspor'un duayeni diye geçinen insanlar, bu projeye köstek oluyor. Trabzon sevdalısı olarak görülen bu insanların kulüpten nemalanmak adına neler yaptıklarını zamanı geldiğinde kamuoyuyla paylaşacağım" diye konuştu.

asıl kulüpten nemalanan kendisi asalağın teki.

salikudra
17.04.2007, 21:40

o kişiye sormak lazım projeyi basına açıklamadan önce Faruk Özak'a danışmışlarmı...
Faruk Özak projeyi basından öğrendiğini söyledi...

Şahinoğlu
17.04.2007, 22:43
Bu yönetimin stadı yapmaya niyeti yok arkadaşlar , projeyi Avni Aker'in olduğu yerde çizdirmedilermi , şimdi nerden çıktı gene Akyazı hikayesi, Bayındırlık Bakanı eski Başkanımız Faruk Özak'a sordular geçen tv de izledim stad konusunda gelişmeler nelerdir bakanım diye , şöyle dedi Faruk Özak henüz proje fikirleri kesin değil durum net değil netleşsin elbette gereken herşeyi Trabzonspor için seve seve yaparız ama bizim elimizde değil öncelikle yönetimin elinde gibi laflar etti ben o lafları duyunca anladım zaten boşa kürek çekiyoz gene oyalama taktikleri yapıyo bize yönetim bir çivi bile çakamaz bunlar, bunların yaptığı stadda ilk 3 lü çekişte yıkılır :)

coolank
18.04.2007, 02:01
o kişiye sormak lazım projeyi basına açıklamadan önce Faruk Özak'a danışmışlarmı...
Faruk Özak projeyi basından öğrendiğini söyledi...

:alkış: :alkış: :alkış:

budur ......... eski başkan şimdi ki bayındırlık bakanına projeyi anlatmıyorsun .. yahu adam bayındırlık bakanı ... bakanın sitem ettiği çok dogrudur ....

ikinci bomba M.Ali Şahin otelin lobisinden girdiği zaman ULUSOY lehine bagırmalar sloganlar .... sonra bakana projeyi anlatmaya ugraşma ...........

ya bıraksınlar ya ... tüm TRABZONU salaga mı bagladıklarını sanıyorlar ...ayıp ayıp ...

1)STAD YIKILIP YAPILACAKTI BOMBA PATLADI ....

2)YENİ BİR YER BULDULAR NE OLDUGU NASIL OLACAGI MEÇHUL BOMBA PATLADI ..... HELE HELE FİNASNMAN İŞİNE HİÇ GİRMİYORUM ....O AYRI KONU ... MESELA MARCELİNHONUN TEMİNAT MEKTUBUNUN TRABZONSPOR İMZALI OLDUGU GİBİ ...

3)KUPA MAÇI SONRASI BEN YENİ BİR STAD YERİ VE PROJESİ BEKLİYORUM ...ARTIK ONU DA KONGRE DE ANLATIRLAR ...

x_man
18.04.2007, 02:36
Arkadsaşlar bence ersun yanala gelmeli adamın gittiği bütün takımlar süper oynadı en azından güzel futbol izleriz ziya hoca acaip korkak murat ocak şimek marchelinho fatih akyel musampa sıra ceyhun ve yattarada kilit adamlarla arası pek iyi değil anlaşılan bide trabzonspor formasını haketmeyen sıradan topçular çoğaldı özellikle musa, hasan, ayman, ferhat XXXXX bunlar yeteneksiz adamlar bunlar yüzünden biz acı çekiyoruz son olarak cem demir ve ömer rızaya neden hiç şans vermiyor hadi musampaya gıcık kaptıda bunlarla ne alıp veremediği var

Ali Özcan
18.04.2007, 11:58
Arkadsaşlar bence ersun yanala gelmeli adamın gittiği bütün takımlar süper oynadı en azından güzel futbol izleriz ziya hoca acaip korkak murat ocak şimek marchelinho fatih akyel musampa sıra ceyhun ve yattarada kilit adamlarla arası pek iyi değil anlaşılan bide trabzonspor formasını haketmeyen sıradan topçular çoğaldı özellikle musa, hasan, ayman, ferhat kazma bunlar yeteneksiz adamlar bunlar yüzünden biz acı çekiyoruz son olarak cem demir ve ömer rızaya neden hiç şans vermiyor hadi musampaya gıcık kaptıda bunlarla ne alıp veremediği var

stad projesi ile ne ilgisi var şimdi bunların...:rolleyes:

Murat'
18.04.2007, 12:01
Arkadsaşlar bence ersun yanala gelmeli adamın gittiği bütün takımlar süper oynadı en azından güzel futbol izleriz ziya hoca acaip korkak murat ocak şimek marchelinho fatih akyel musampa sıra ceyhun ve yattarada kilit adamlarla arası pek iyi değil anlaşılan bide trabzonspor formasını haketmeyen sıradan topçular çoğaldı özellikle musa, hasan, ayman, ferhat kazma bunlar yeteneksiz adamlar bunlar yüzünden biz acı çekiyoruz son olarak cem demir ve ömer rızaya neden hiç şans vermiyor hadi musampaya gıcık kaptıda bunlarla ne alıp veremediği var

aynen stad projesi ile ne alakası var bunu şimdi

A.Alper
18.04.2007, 12:55
ferhat falan kazmaymış ya stadı onlarla yıkabilir

Ayaz
18.04.2007, 13:41
porjeler tamamlanmak için düşünülür tasarlanılır.. elbet yapılacaktır.. bugün yada yarın..

Emre GÜRDAL
18.04.2007, 14:47
ya stad yapıcaksan ıngılteredekı gıbı yapta bıseye benzesın kardesım ya yakın olsun sahaya atmosfer falan ıyı olurdu oltraford gıbı

Yavuz Hasan
18.04.2007, 16:54
hiç inanmıyorum yapacaklarına

Burçak
18.04.2007, 17:42
dün yerel bi kanala çıkan Faruk Kanca önemli ölçüde yol aldık dedi. Bakalım ..

behçet
18.04.2007, 18:43
Trabzon'umuzun şanlı tarihinin yaşandığı, 6 şampiyonluğa sayısız kupaya efsane kadrolara tanık olmuş stadı yıkmak ancak hamsi kafalıların işidir.

Furkan
18.04.2007, 19:06
yerin yenisi yapılabilecekse yıkmamak hamsi kafalıların işidir aslında...

behçet
18.04.2007, 19:17
yerin yenisi yapılabilecekse yıkmamak hamsi kafalıların işidir aslında...

Trabzon'da yeni stad için yer mi kalmadı?

Egemen
18.04.2007, 20:49
Trabzon'da yeni stad için yer mi kalmadı?

kalmamış demekki :D:D denizi dolduracaklar baksana :D:D:D

Semih58
18.04.2007, 22:05
Stadyumda kooperatiflere benzedi.Hala düşünüyorlar.

TSelif
18.04.2007, 22:18

Umarım futbolcu transferi gibi olmaz bu işte ...Sayın Kanca

KUTADGU
18.04.2007, 22:24

abi o zaman dertlenip, tasalanmaya kulp takmaya, olmaz demeye ne hacet...

sayın Faruk Kanca bunu demişse, o iş bitmiştir....

oh be keyfim yerine geldi, bir mutlu oldum....

yarın mı kazmayı vuracaklarmış dedin?

tabii tabii yarın uygun olur...

vursunlar...

atabaş
18.04.2007, 22:31

bu demektir ki hic yol almamışız sayın kanca sana güvenim kalmadı

Emorfo
18.04.2007, 22:51
Arkadaşlar bu iş bir süreç öyle bir birden olacak şey değil. İlk adım atıldı bu proje konuşulacak edilecek, bakanlar, gençlik spor müdürleri görüşlerini söyleyecek istişare edilecek neyin nasıl ne zaman yapılacağı herşeyi belli olacak. Kulüp yönetici çalışıyoruz diyor, devletin bakanı ve gençlik spor müdürlüğü konuşuyoruz diyor, ortada öyle birilerinin söyledği gibi hava cıva bir şey yok. Belki bu deniz dolgusu kabul görmeyecek ancak muhakkak benzer bir proje hayata geçirilecek. Denizi doldurmak felan öyle sanıldığı kadar zor bir şey değil, hem karadan hem de denizden yapılacak çalışmalarla çok kısa sürede doldurulabilir. İnşaat teknikleri çok ilerledi inşaat mühendisi ve inşaat işleri ile alaklı olanlar daha iyi bilir. Bir şeyi istediniz mi yaparsınız. Bu stat muhabbeti baya gider sezon sonunda herşey daha da netleşir. Bir tek dayanakları bu stat işi kaldı, o da fos çıkarsa bu yönetimi linç etmek farzoğlu farz oldu (Son yılların popüler kültürü linçcilik :))

KUTADGU
18.04.2007, 23:11
Arkadaşlar bu iş bir süreç öyle bir birden olacak şey değil. İlk adım atıldı bu proje konuşulacak edilecek, bakanlar, gençlik spor müdürleri görüşlerini söyleyecek istişare edilecek neyin nasıl ne zaman yapılacağı herşeyi belli olacak. Kulüp yönetici çalışıyoruz diyor, devletin bakanı ve gençlik spor müdürlüğü konuşuyoruz diyor, ortada öyle birilerinin söyledği gibi hava cıva bir şey yok. Belki bu deniz dolgusu kabul görmeyecek ancak muhakkak benzer bir proje hayata geçirilecek. Denizi doldurmak felan öyle sanıldığı kadar zor bir şey değil, hem karadan hem de denizden yapılacak çalışmalarla çok kısa sürede doldurulabilir. İnşaat teknikleri çok ilerledi inşaat mühendisi ve inşaat işleri ile alaklı olanlar daha iyi bilir. Bir şeyi istediniz mi yaparsınız. Bu stat muhabbeti baya gider sezon sonunda herşey daha da netleşir. Bir tek dayanakları bu stat işi kaldı, o da fos çıkarsa bu yönetimi linç etmek farzoğlu farz oldu (Son yılların popüler kültürü linçcilik :))

güzel ifade etmişsin lakin
eklemek istediklerim var

kısa sürede bitecek stad sözünü veren başkan..
1 yıl önce elinde resimlerle dolaşan bu başkan
şimdi daha yeni bir pojeyle ortaya çıkan bu başkan...

ne bileyim.... hiç bir dediği doğru ,çıkmayan bu adamı bu kadar planlı, programlı bir işte düşünemiyorum..

çok mu katı düşünüyorum...

hayır tabii ki.

Emorfo
18.04.2007, 23:23
Yazdık forumda defalarca, ilk proje ciddi ciddi yapılacaktı herşey hazır gibi bir şeydi, ancak daha sonra 2011 Yaz Oyunları'nın Trabzon'a anılması ile bu son proje gündeme geldi. Bu son proje ile herşeyi bir anda çözelim dediler, malum Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri, Trabzon Havalimanı'nın büyütülmesi nedeniyle başka yere taşınmak zorunda, bu proje ile bu sorun ortadan kalkıyor. Trabzon'da ciddi bir sorun olan otogar konusu, Değirmendere'de çok ters kalıyor, sahil yollarının yapılması ile bu projede yer alan otogar çok cazip hale geliyor, şehrin içinden çıkıyor otogar. Projede yer alan diğer spor alanları 2011 Yaz oyunları için yapılacak olsa da Trabzon'u gerçek anlamda bir spor kenti yapacak. Projede yine yer alan Otel, alış-veriş merkezi, kültür sanat merkezi, benzin istasyonu bunlardan da Trabzonspor'un geleceği açısından kalıcı gelir getirecek yapılar. Tek sorun o projede yer alan olimpik stat, eğer o da ingiliteredeki statlar gibi yapılırsa yani ilk projedeki stat gibi yapılırsa proje bana göre her bakımdan mükümmel. Çok iyi düşünülmüş bir proje, şehri çok rahatlatacak ve yeni iş kolları açılacak, dolmuşcular iyi para kazanacak. Yeni iş imkanları ortaya çıkacak, Trabzon kenti adam gibi bir alış-veriş merkezine sahip olacak, otogar sorunu çözülmüş olacak, spor merkezleri Trabzon gençlerine hizmet edecek, şehir zaten Akçaabat'a doğru büyüyüp duruyordu, bu sayede bir anlamda birleşir. Bu proje herşeyi ile mükemmel ötesi, çok ama çok iyi düşünülmüş, tek sorun icraata geçebilmek. Bu proje yapılamayacak bir şey değil, Trabzon kenti ve Trabzonsporlular bu konuda ortak konsesyum oluşturmalı herkes elinden gelen desteği vermelidir. Eleştirmek en kolayıdır. Bu proje hayata geçirilirse sadece Trabzonspor değil Trabzon şehri çağ atlar. Her bakımdan çok ama çok önemli bir proje.

POYRAZ
19.04.2007, 19:06
2011 Oyunlari ortaligi karistirdi. Yoksa eminim simdiye kadar stad konusunda simdikinden daha bir yol almis olurduk. Eh, sabrettik biraz daha sabredecegiz arkadaslar.

tsanimer
20.04.2007, 12:28
soru:

inşaatçılıktan zengin olmuş? bir başkan
kıyı koruma kanununa aykırı bir projenin meclisten geçmeden olmayacağını adı gibi bilerek neden yapmak için uğaşır

cevap:

baba benim adım hıdır elimden gelen budur. ligde duvara tosladık. para yok. benzin istasyonund para kesmeye başlayamadık.

eeee ne olacak peki.

taraftara bişi söylemek lazım tabii
anaaa ne güzel adamlar çizmiş be diyen ayran ağızlıları bu şekilde sustururuz

ahanda biz bu projeyi yaptık ettik ama işte izin vermedilier bize.
göründe bakın bu işin sorumluluğunu faruk özak a fatura edecekler

Abdullah Şahin
20.04.2007, 12:35
Sezon Sonunu Bekleyelİm Derİm...bu Konu Hakkinda Çok Yazildi Çİzİldİ.benİm İnancim Var Hemde Sonuna Kadar.İnŞallah Olacak Bu Proje.

ts20
20.04.2007, 15:35
Arkadaşlar gördünüz mü bilmiyorum ama kayseri büyükşehir belediyesi kadir has stadyumu similasyonu http://www.youtube.com/watch?v=ItV4HSZ04f4

GULER
20.04.2007, 20:01
Evet Emorfoya %100 katiliyorum ve bu proje olacak diyorum.

Nurettin Yılmaz
20.04.2007, 20:16
bence stad dan önce kentimizi sosyo ekonomi olarak nasıl kalkındırabiliriz onu tartışmak gerek diye düşünüyorum.

Mehmet Fatih Yavuz
20.04.2007, 20:28
walla bu kadar beklemenin ardından umudum maalesef yok ama olsun.. inşallah yaparlar....

POYRAZ
20.04.2007, 20:49
bence stad dan önce kentimizi sosyo ekonomi olarak nasıl kalkındırabiliriz onu tartışmak gerek diye düşünüyorum.
Burada Trabzonspor konusuldugu icin ve bu topik Stad topigi oldugu icin öncelikli konumuz bu topikte stad. Baska bir gün baska bir platformda söyledigin konu da tartisilir sevgili renkdasim.
Tesekkürler.

okan6161
21.04.2007, 01:26
yaw kardeşim kediler 52 bin yapıyor kayseride öyle hayır madem yapamıycaksın deyipde kendii rezil etme sanki çocuk kandırıyor 25 bin mi neydi yani kapasiten bu kadar kardeşim senin ne yapcan küçük adamların küçük düşünceleri olur

melih61
21.04.2007, 10:38
bırak böle yönetimin ben yok abi yok bunlar bir şeyim yapamazlar gs ks hepsi başladı bazıları bitirdi bzim bazıtaraftarlarda sene sonunu bekleyelim iyor hani diğer takımlar niye beklemedi ne yasaymış be güya başkanın oğluylaa evli tayyeap in kızı ulan herkeze işler torpil trabzona işlemez alayına isyan stad mtad olmasın avni akerde çimlere gömelim eskisi gibi !!!

Emorfo
21.04.2007, 10:59
Melih coşmuşsun :)
Tayyep'in kızı ile evli olan Albayraklar başka Albayraklar, Gazeteci Yazar Sadık Albayrak'ın oğlu o bahsettiğin. O Albayrakların Nuri Albayrak ile akrabalığı yok diye biliyorum, varsa da uzaktan vardır. Ayrıca Tayyep ile Nuri Albayrak'ın da hiç bir şekilde akrabalığı yok. Bir konu hakkında emin değilsek kesin yargılarla yazmayalım.

Hekimoğlu
21.04.2007, 12:43
Bunlar stadı yıkar kaçarlar.biz başladık siz bitirin derler.zaten ziyayı beğenen yönetimin yapacağı stadı kim beğenir.bkz ziya doğan.

melih61
21.04.2007, 22:13
walla doğru olabilir dediklerin ama benim bildiğim kadarıyla tayyeap ile yakın ilişkiler içerisinde baksana ilk projeyi pasbakan a gösterdim çok heycanlandı dedi bizim başkan galatasarayı gördünüzmü adam yerine koymadığımız özhan canaydın çıktı resimleri neyin ne zaman olacağıını bütün ayrıntıları sundu XXXXXXXXXXXX

erdalkilicoglu
21.04.2007, 23:15
Bilmiyorum yeri b ura degil ama kayseri bu stadi yaptiriyorsa bizimkiler dahada kosu pisti ve sayresiyle ugrasiyorsa hangi beyinle hangi dusunceyle hangi senede takili kaldiklarini cozmek zor olur artik futbol arenasi istiyoruz.
tarihe gomulmus stadlar degil.

kayserinin stadina bakinda utanin Trabzonspor vede Trabzonloularla alay gecercesine yapilan projeler ve sayreler allah utandirsin diyorum.

http://www.haberalemi.net/mkk/stad11.jpg
Türkiye'nin en erken yapılan ve tek ultramodern stadı olan Kadir Has Şehir Stadyumu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü hizmet için açılacak!
Proje hakkında bilgiler

TOPLAM ALAN : 196.000 M2
TOPLAM İNŞAAT ALANI : 90.000 M2 (63.517 M2)
TOPLAM SEYİRCİ SAYISI : 32.864 Kişi

24 ADET 16 KİŞİLİK LOCA
2 ADET 23 KİŞİLİK LOCA
1 ADET 80 KİŞİLİK CAFE
1 ADET 100 KİŞİLİK RESTORAN

26.867 M2 YEŞİL ALAN
5.000 M2 ALIŞVERİŞ MERKEZİ
1.000 M2 ALIŞVERİŞ MERKEZİ FUN CLUB
5.000m2 İDARİ BÜRO VE UEFA BÜROLARI

52.317m2 1785 ARAÇLIK OTOPARK

TOPLANTI SALONLARI
4 AYRI TAKIMIN AYNI ANDA KULLANABİLECEĞİ SOYUNMA BLOĞU
NAKLEN YAYIN VE BASIN ODALARI

Abdullah Şahin
21.04.2007, 23:58
Kayseriyi sadece bu stadı yapacakları için tebrik ediyorum.Fenerdenden çok Kayseri takımlarından nefret ediyorum.Hepsi Trabzon düşmanı.İnşallah iki takımda uzun süre 2.ligde kullanırlar bu stadı...

Adem Erdoğan
22.04.2007, 00:23
Helal olsun adamlara.

Erkin
22.04.2007, 01:02
Stadı Kayseri takımları yapmıyor onu belirtiyim, geçtiğimiz günlerde vefat eden hayrısever iş adamı Kadir Has'ın bağışı biliyorsunuzdur zaten. Neyse artık o kadar önemli değil ne olduğu. Bizim iş adamlarımız böyle bir şey yapsa kıyamet falan kopardı heralde :(

erdalkilicoglu
22.04.2007, 01:05
Kayseriyi sadece bu stadı yapacakları için tebrik ediyorum.Fenerdenden çok Kayseri takımlarından nefret ediyorum.Hepsi Trabzon düşmanı.İnşallah iki takımda uzun süre 2.ligde kullanırlar bu stadı...

sen gene iyi fb den sonra kayserileri takimlarini sevmiyorsun ben ise hic birini sevmiyorum nedenide Turkiyede ki duzeni ( masa ustu sahda degil'de) maclari verdiklerinden satdiklarindan kim ne derse desin bu duzeni biz bozduk onun icinde hebsi bize dusman kesildi ama bir gercek varki Turkiyede kurulu duzen var iken sabirla bekliyoruz masallah oldu 24 sene bu taraftar bu insan yazik oluyor allahdan baska dostumuz yok pislikler temizlendikmeden sonra bizde sampiyonluklar goremiyecegiz Turkiyemizde sporda istedigi bekledigi basarilara adim atamiyacakdir.

ama 2011 gencler olimpik oyunlarinin Trabzonda olmasinin bizede en azindan pistide olsa genede bir stada benziyen bir sey vereceklerdir oyle saniyorum ama gonul isterki biz onlardan degilde onlar bizden olsunlar vede Turkiyemizin (Trabzonsporun) geleceginde aydinlik gunler dogsun .

Stadı Kayseri takımları yapmıyor onu belirtiyim, geçtiğimiz günlerde vefat eden hayrısever iş adamı Kadir Has'ın bağışı biliyorsunuzdur zaten. Neyse artık o kadar önemli değil ne olduğu. Bizim iş adamlarımız böyle bir şey yapsa kıyamet falan kopardı heralde :(

kim yaparsa yapsin nerde Karadenizlilik nerde Hemserilik Nerde Trabzonsporluluk paraya tapan bir kac cabulcunun eline bakana kadar adam gibi adam olsunlar da Karadenize Trabzonspora artik SAHIP CIKSINLARRRRR

Erkin
22.04.2007, 02:02
kim yaparsa yapsin nerde Karadenizlilik nerde Hemserilik Nerde Trabzonsporluluk paraya tapan bir kac cabulcunun eline bakana kadar adam gibi adam olsunlar da Karadenize Trabzonspora artik SAHIP CIKSINLARRRRR

Aynen ben de öyle düşünüyorum hocam. Trabzonspor için somut bir şey yaptıklarını ne zaman göreceğiz :confused: :mad:

kromozom
22.04.2007, 02:19
bizim stadın seklı semalı bellı değilmı dahaa ne durumda ne alemdee bılenler anlatsın lutfenn

Ozan
22.04.2007, 10:33
kayserinin stad tasarımı güzelmiş ama sansiro yu andırıyor fazlasıyla . yinede helal olsun adamlara yapıyorlar zenginlerinde yardımıyla . bizde daha ses yok .

horoz1977
22.04.2007, 10:39
arkadaşlar ben devamlı yazan biri değilim ama siteye hergün defalarca girip kontrol ediyorum . size söyleyeceği Trabzon Tv 'ye seyrettim Kemalettin GÖKTAŞ vardı anlattığına göre bu projeye çok önem veriyolarmış seçimden önce veya yetişmezse seçimden hemen sonra başlanacakmış.Bütün bakanlar yardımcı oluyormuş.çok hızlı ilerleme varmış.İnanmayanlar inanmasın biz neredeyse bütün sorunları atlattık başlıyacağız dedi.Bu bizim için herşeyden önemli dedi.Ayrıca bir yıla kadar havalanı büyüyecekmiş ve mecburen tesisler oradan kalkacakmış.Buradanda TRABZONSPOR'a iyi bir para gelecek.Yni kısaca herhalde bu iş olacak gibi geliyor bana çünkü ben bunu çok siyasiden dinledim bu işe çok önem veriyolar.çok iddalılar.inşallah olur.Ama sadece hepimizin bir olup stadyuma atletizim pisti yapılmasını engellemeliyiz.sanırım öyle yapmayı düşünüyolar.Buna kesinlikle karşı çıkalım.benim hevesim kursağımda kalıyor.kesinlikle hayır diyelim.

horoz1977
22.04.2007, 10:40
arkadaşlar ben devamlı yazan biri değilim ama siteye hergün defalarca girip kontrol ediyorum . size söyleyeceği Trabzon Tv 'ye seyrettim Kemalettin GÖKTAŞ vardı anlattığına göre bu projeye çok önem veriyolarmış seçimden önce veya yetişmezse seçimden hemen sonra başlanacakmış.Bütün bakanlar yardımcı oluyormuş.çok hızlı ilerleme varmış.İnanmayanlar inanmasın biz neredeyse bütün sorunları atlattık başlıyacağız dedi.Bu bizim için herşeyden önemli dedi.Ayrıca bir yıla kadar havalanı büyüyecekmiş ve mecburen tesisler oradan kalkacakmış.Buradanda TRABZONSPOR'a iyi bir para gelecek.Yni kısaca herhalde bu iş olacak gibi geliyor bana çünkü ben bunu çok siyasiden dinledim bu işe çok önem veriyolar.

horoz1977
22.04.2007, 10:45
bizim stadın seklı semalı bellı değilmı dahaa ne durumda ne alemdee bılenler anlatsın lutfenn
açıkcası stadyumun detaylı projesi yok ama tartanpist olacakmış herhalde.onun haricinde çok modern olacak diyo milletvekilleri.Zate o gösterilen maket taslakmış.detayları hazırlatıyorlarmış.

Koray
22.04.2007, 21:22
insanın moralinin buzulmaması elinde deil şuraya bak yaa,adamlar stadı yaptı bitiriyo biz hala projelerden bahsediyorz hatta projede yok ortada..bi kayseri sesi soluğu çıkmadan bu stadı yapabiliyosa bizim yönetime diyeceğim sözüm yok..helal olsun onlaraki bizi bu hallere düşürdüler..

melih61
22.04.2007, 21:23
tartan pist olursa stad yapmasınlar alsınlar onu ne diecemi herkez bilio xxxxxx

melih61
22.04.2007, 21:24
bunların yaptığı adilik başka bir şey değil kardeşim!!!

Hekimoğlu
23.04.2007, 12:48
http://wowturkey.com/t.php?p=/tr145/fatih_taskin_resim19042007.jpg
kayseri stad inşaatı.

Fatih
23.04.2007, 14:41
la fonten den masallar, güliver harikalar diyarında , heidi,cin ali

POYRAZ
23.04.2007, 14:43
Stadimiz yapilacak arkadaslar. Evet, yöneticilerin söyledigine göre simdiye kadar ilk kazma vurulmus olmaliydi ama bu gecikmeyi onlar da kabul ediyorlar. Gecen gün Ibrahim Haciosmanoglu dobra dobra anlatti. Bu projeye cok önem veriyorlar. Su anda bir takim pürüzler var. Ama bu stad mutlaka yapilacak.

Emorfo
23.04.2007, 14:47
la fonten den masallar, güliver harikalar diyarında , heidi,cin ali

Bak sen :)
Aslında sende haklısın hayatın boyunca kandırmışlar seni :) Bu tip mesajlar bu başlığa yazılmıyor, alaya alan tiye alan mesajlar yazmıyoruz. Ne yapıyoruz özelştiri yapıyoruz. Benim gibi taraftara bu yönetimde fazla diyoruz, Trabzonspor'a daha çok sahip çıkıyoruz, boş laflarla uğraşmıyoruz. Bu gibi ifadeler kullanmadan önce ne yapıyoruz peki konuya hakim oluyoruz, araştıyoruz olayın doğruluğunu onaylatıyoruz, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alıyoruz, ilgili kişilerin ciddiyet ve kararlılıklarını sınıyoruz. Bunları yapıyoruz da sen baya bir hayal dünyasında yaşamışsın belli :) Dediğim gibi sende haklısın.

Fatih
23.04.2007, 14:55
Bak sen :)
Aslında sende haklısın hayatın boyunca kandırmışlar seni :) Bu tip mesajlar bu başlığa yazılmıyor, alaya alan tiye alan mesajlar yazmıyoruz. Ne yapıyoruz özelştiri yapıyoruz. Benim gibi taraftara bu yönetimde fazla diyoruz, Trabzonspor'a daha çok sahip çıkıyoruz, boş laflarla uğraşmıyoruz. Bu gibi ifadeler kullanmadan önce ne yapıyoruz peki konuya hakim oluyoruz, araştıyoruz olayın doğruluğunu onaylatıyoruz, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alıyoruz, ilgili kişilerin ciddiyet ve kararlılıklarını sınıyoruz. Bunları yapıyoruz da sen baya bir hayal dünyasında yaşamışsın belli :) Dediğim gibi sende haklısın.

keşke sadece ben hayal dünyasında yaşasaydım

Gamze
23.04.2007, 15:01
Kaldığımız yerden devam :)

''Yapılacak,yapılmayacak,yapılacak,yapılmayacak,ya pılacak...Sapını da sayarsan yapılmayacak!.. :confused:''

Tamam tamam sustum. :)Bir tane ciddiye yakın ama hepinizin tanıdık olduğu,belki de bu sayfayı takip edenlerin 348. defa duyacağı bir yorum yapayım:

''Yapılacaktır,bir şekilde...Kim yaparsa başımın tacıdır.''Bu yönetim mi yapacaktır?'' sorusuna her hangi bir cevabım yok,bilemem zamanları yeter mi yahut yapma niyetleri nedir ne değildir,hiç bir fikrim yok,kimseyi tanımam etmem;kimin yapacağı da şu aşamada umrumda bile değil zaten :) Ama bildiğim bir şey var ki o veya bu şekilde bu stad yapılacaktır.Çok da güzel yapılacaktır.Ankete ''Evet'' cevabı veren 112 kişiden bir tanesi de benim.Bu cevabımı da kimsenin ''yorumuna'' sunmak istemiyorum.Kendimce düşündüğümü söylüyorum,''düşünceler''e saldırılmaz :) Eleştiri ve yoruma kapalıyım.Kısaca;susun :D

Cümlenize bu başlıkta Allah kolaylık vire :)

Şentürk
23.04.2007, 15:06
Stat konusunun herhangi bir aşaması için tarih var mı?

Hekimoğlu
23.04.2007, 15:26
1224

1225

1226

1227

Kayserililer yapıyor darısı bizim başımıza.

Adem Erdoğan
23.04.2007, 15:32
Kayseride parada var arazide var potansiyelde var.Bizden daha avantajlılar yani.

POYRAZ
23.04.2007, 15:57
Kadir Has o bagisi yapmasaydi biraz zor yapardi pastirmacilar. Arazi sartlarimiz cok elverissiz oldugu icin biz daha yeri bile belirleyemedik. Ama merak etmeyin er yada gec stadimiz yapilacak ve Türkiye'nin en iyi stadi olacak. 2011 Oyunlarinin Trabzon'da yapilacak olmasi yüzünden ortalik karisti. Sanirim yönetim 2011 oyunlari icin yapilacak olan stadla bir baglanti kurmaya calisiyor. Bu benim düsüncem tabiki. Yani stadin parasini tamamen devlete ödetip kendisi kullanmak istiyor olabilir yönetim.

toksoy61
23.04.2007, 17:22
Zaten Trabzonun mevcut potansiyeliyle yeni bir stad yapması imkansız gibi. Bizim tek şansımız Olimpiyatların Trabzonda olacak olması. Olimpiyatları Avni Akerde yapmak gülünç olur. Mecburen devlet yeni bir stad yapmak zorunda. İşte Trabzonsporda buna katkı yaparak bir şeyler koparmak istiyor.
Birde mevcut havaalanı genişletilecek fakat Trabzonspor tesisleri orda. İşte birde buradan bir şeyler koparacak Trabzonspor. O tesislerden çıkmak karşılığında yine bir şeyler elde edecek devletten.
Ama bunların hepside tabii bir seçim yatırımıda olabilir. Biliyorsunuz seçim yaklaştıkça milletin önüne bol bol projeler konur. Hayırlısı olsun diyelim artık...

Burçak
23.04.2007, 18:04
Kayseride parada var arazide var potansiyelde var.Bizden daha avantajlılar yani.

Ama Taraftarları yok. :)
Hersene Anadoluda 2 3 bazen 4 5 yıl parlayan takımlardan biri onlarda.
Denizlisporun çıkış zamanını hatırlayın . şimdi ne durumda. Ya Gençlerbirliği? ne takımdı ama.. Antep yabana atılmaz. daha niceleri. Bu takımlar bi dönem parlar , sonra kaybolur giderler. kayserinin yaptığıda şuan bu.
düşünün bi. herkes kayseriden bahsediyor son 2 senedir. öcgüler yağıyor hertaraftan. peki geçen sene kaçıncı bitirdiler ligi ? :) onların övgüler aldığı bizim en kötü sezonu geçiriyoruz diye hayıflandığımız sezonlarda bile kayserinin üstünde bitirdik.
kısacası kayserisporda vestelmanisa gibi balon olup sönecek.
eskiden olduğu gibi 3 4 sezon kayseri iyi gibi görünür 5. likden ii derece alamaz sonra yine kaybolup gider. bu hep böyle olmuştur.
yaprıkları stat isterse en kralı olsun. taraftarı olmadıktan sonra neye yarar..
ama büyük yapmaları ii aslında. istanbul takımlarıyla maç yaptıklarında sürümden para kazanırlar. kendileri kalearkasını doldurur diğer tribünleri istanbul takımlarına satarlar..

denizgrsy
23.04.2007, 18:07
yazık bee..şu kadar sayfa oldu...fııs bi icraat yok

Burçak
23.04.2007, 18:10
1000. sayfaya ulaşmamızı bekliyorlar galiba :)

Adem Erdoğan
23.04.2007, 19:15
@forever61

Kayseride taraftar potansiyeli var.Bu sezonki maçlarda stadın boş olduğunu görmedim.
Bu sezon kadrolarından taviz verirseler dediğin gibi diğerlerine benzerler.

Erkin
23.04.2007, 21:26
@forever61

Kayseride taraftar potansiyeli var.Bu sezonki maçlarda stadın boş olduğunu görmedim.
Bu sezon kadrolarından taviz verirseler dediğin gibi diğerlerine benzerler.

Adem arkadaş biraz haklı Kayserispor biraz parladı, kafaya oynuyor da doluyor. Biletler 1-2 YTL hep, maçın başında bakıyorsun orda burda boşluklar var açıyorlar kapıları 40.dakikada, millet giriyor maça anca doluyor 20 bin vs. Erciyes maçları da aynı böyle. Maça gidenlerin de çoğunun 1.takım olarak Kayserispor'u tuttuğuna inanmıyorum. Yok 2.takımım yok bilmem ne derler sorsan.. Durum böyle Kayseri'de valla kanka..

Hasan Habip Özbay
23.04.2007, 22:12
ancak bu stad projesini yaparlarsa affettirebilirler kendilerini
nasılsa futboldan anladıkları yok bari bunu yapsalarda inşaatçı oldukları ve futboldan anlamadıkları anlaşılsa futboldan anlayan birileri artık bu takıma sahip çıksın yoksa ama ümidim de yok bunuda söyleyeyim güzel günler bizim olacak kimbilir belki yarın
belki yarından da yakın
herşeye rağmen sonuna dek TARABZONSPORLUYUZ kalın sağlıcakla

melih61
23.04.2007, 22:54
zaten bir alice harikalar diyarında bide stad yapılacak diyen arkadaşlar iki kişi bunlar?

Gamze
24.04.2007, 00:26
zaten bir alice harikalar diyarında bide stad yapılacak diyen arkadaşlar iki kişi bunlar?

2007 yılının en anlaşılmaz mesajı adayı olarak gösteriyorum bunu :) Hayırdır kardeş? :)

Adem Erdoğan
24.04.2007, 01:18
Yaw boşverin stadı falan.Biz avni akerimizle devam edelim.İki gönül bir olunca samanlık seyran olur.:)

Laz_61
24.04.2007, 01:52
Trabzonsporun su an ihtiyaci olan 35-40 bin kisilik stadmi yoksa acilen bir sampiyonlukmu...?avni aker dolmuyor 40 bin kisilik stad nasil dolsun cok sacma...Trabzonun acilen sampiyonluga ihtiyaci varki taraftari ceksin yine stada yoksa cok anlamsiz olur 40 bin kisilik stada 10 bin kisiye oynamak..ayrica tesislerde yikilacaksa yeni tesislere yine mehmet ali yilmazin adi verilmelidir...cünkü o tesis mehmet ali yilmazin Trabzonspora olan bir hediyesidir...kulübün kasasindan tek kurus harcanmadan yapilmisdir...vefa borcu ödenmelidir Büyük Baskana..

Faik Yılmaz
24.04.2007, 08:34
stad projesi hakkındaki son gelişmeleri duymak isteyenler dünkü karadeniz gazetesini okusunlar......

Sayın bakanımız çok önemli açıklamalar yaptı.....biz söyleyince kusurlu oluyoruz.. belki yüksek bir makamdan gerçekleri duyarsak inanırız.....

Faik Yılmaz
24.04.2007, 08:43
FATİH'İN SATILMASI BÜYÜK HATAYDIBayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'tan çarpıcı açıklamalar... ÖZAK: "Albayrak'a oy vermedim. 3 liste bölünme getirir. Trabzon'un bölünmeye değil, birliğe ihtiyacı var"... ÖZAK: "Fatih'i satmak büyük bir hataydı. Marcelinho yıldız değil. Taraftara doğrular söylenmeli. Şampiyonluk zor"...http://www.karadenizgazete.com.tr/images/haber/17221_b.jpgZİGANA TV'DE KONUŞTU

Trabzonspor'un eski Başkanlarından olan Bakındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, her kongrede yeni bir bölünme yaşandığını, bunun gelecek için hiç de iyi olmadığını söyledi. Zigana TV'de 'Açık Söz' programına katılan Özak, Trabzonspor'da fazla yönetimlerin değiştiğini belirterek, "Trabzon yöneticilik öğrenme yeri değildir. Tecrübelilerin yanına bir kaç da az bilet alınarak yönetimler oluşturulmalı" dedi.

KONGRE ÜYESİ FAZLA

Özak, sık sık yönetimlerin değişmesinin hataları da beraberinde getirdiğini ifade ederek, "Daha kulübü tanımadan, yönetimler değişiyor. Yeni gelen de fazla bilgisi olmayınca, idari, teknik ve mali hatalar tekrar ediyor. Bazı yanlışlar affedilir ama kulübü tahrip edenler asla. Genel Kurul üyesi fazla Trabzonspor'un. Böyle olunca kongreler aklı selim olmayabiliyor. Diğer büyük kulüplere üye olmak zor. Gruplar oluşuyor. Profesyonel yöneticiler mutlaka Trabzonspor'da karar alıcı olmalı" dedi.

ÜÇ LİSTE DEĞİL, TEK LİSTE

Kongrede Başkan Nuri Albayrak'a oy vermediğini ifade eden Özak, "Ben üç liste çıkmasına da karşıydım. Bu şartlarda Trabzonspor'un tek ve bütünleştirici bir listeye ihtiyacı var. Şuan ki durumda üç liste yeni bölünmeler getiriyor. Trabzonspor'un bölünmeye değil, başarı için bütünleşmeye ihtiyacı var. Yöneticisinden taraftarına, futbolcusundan medyasına şehir birlik hareketine geçmeli. Yoksa gençlerimiz artık başka takımları tutuyor, gelecek tehlikede" dedi.

FATİH'İN YERİNİ DOLMADI

Özak, Fatih Tekke'nin satışına karşı olduğunu ifade ederek, "Yetiştirdiğimiz yıldızları tutarak, yanına yenilerini katmalıyız. Maddi olanaklar için Albayrak'ın dediği gibi 'Ben yaptım oldu' denilmemeli. Eğer Fatih'i satıyorsanız, yerini doldurmalısınız. Doldu mu? Hayır. O zaman bu hata demektir. Marcelinho bir yıldız değil. Trabzon'un zaten yıldız alması zor. Trabzonspor yıldızları üretmeli. Fatih Trabzonspor için herşeyini verir, Marce ise profesyonel düşünür" dedi.

ŞAMPİYONLUK ÇOK ZOR

Özak, hataların devam etmesi durumunda Trabzonspor'un bu yıl ki gibi şanslı olamayacağını ifade ederek, "Şuandaki tabloda şampiyon olması da zor. Taraftara doğrular söylenmeli. Yeni bir yapılanma gerekli. Sabır, destek ve birliktelik ile güçlü bir Trabzonspor yeniden oluşturulabilir" dedi.

DESTEK OLURUZ

Faruk Özak, Akyazı'daki stad projesinin kendisinin engellediği ve karşı olduğu yönündeki söylemlerin yanlış olduğunu ifade ederek, "Proje hukuki ise niye karşı çıkayım. Ben Trabzonspor'un 1967'den beri içinde, her alanda emek veren biriyim. Trabzonspor için bir projede karşı olduğum ifadelerine kimse inanmaz zaten. Ama ben bir bakanım. Eğer hukuki alt yapısı oluşturulursa, bu proje için biz de bir omuz veririz" dedi.

SUNUM YANLIŞTI

Projenin sunumunun yanlış olduğunu ifade eden Özak, "Her kesimden katılımcıların olduğu bir ortamda bu proje sunulmalıydı. Kıyı kenar kanunu şuan buna engel. Ama Bakan Osman Pepe, bu sorunu çözmek için uğraşıyor. Stad yapılırsa, A.Aker'in durumu ne olacak. Bu dev projeyi yapacak şirketler bulmalı. Yani bir çok sorunu çözmek lazım. Sonra proje Bakanlar Kurulu'ndan geçmeyince, 'engel oldular, yapamadık' denmemeli" dedi.

GELECEK TEHLİKEDE

Özak, Trabzonspor'un borsaya girmesinin büyük bir hata olduğunu ifade ederek, "O zaman da buna karşı çıktım ve Atay Aktuğ ve yöneticilere bunu söyledim. Belki o dönem borçlar kapatıldı ama Trabzonspor 30 yıl borçlandırıldı. Kulübün bu şartlarda geleceğini iyi görmüyorum" dedi.

Emorfo
24.04.2007, 09:41
Faik biz ne diyoruz :) Uğraşıyor adamlar, yasal engel kaldırılırsa her türlü destek vereceğiz diyor adam. Ayrıca Atay Aktuğ dönemini de eleştiriyor. Sırf bazı şeyleri yapmak için yapmışlar, Borsa'yı borçları geçici olarak kapatmak için kullanmışlar, bu parayı sağlıklı yatırımlarda sürekli, gelir getirici yatırımlara dönüştüremedikleri için, her gelen yönetim %25 küçülen bir bütçe ile çalışmak zorunda. Borsa olayı çok ama çok kötü oldu. O dönem herşeye kısa süreli bir melhem sürüldü, herşey göz boyamak içindi, bazı şyler üzerinden biraz zaman geçince daha net görülüyor.

Faik Yılmaz
24.04.2007, 09:50
evet borsa konusu çok kötü oldu... şimdi yeniden piyasadaki hisseleri toplamaya çalışıyorlar....

Serdar Bali gecemize katıldığında bu konuları konuştuk bol bol dediki başka yerlerdeki sistemleri hiç bize uyarmı uymazmı diye bakılmadan bize uydurmaya çalıştılar.. ama gelinen noktada pekte başarılı olmadığımız bir gerçek...

gelen para uzun vadeli yatırımalrda değerlendirilseydi tamam ama saçma sapan işlerde heba edildi.....

Fatih
24.04.2007, 10:47
zor dostum zor yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal kem küm kese kağıdı

görüldüğü üzere sayın bakanın da söylediği gibi hayalll

melih61
24.04.2007, 12:58
2007 yılının en anlaşılmaz mesajı adayı olarak gösteriyorum bunu :) Hayırdır kardeş? :)

alice harikalar diyarında diye bir kitap vardır bilirsin kesin kız derenin kenarında oyunlar oynarken bir den bir tavşan görür yanına gider tavşan konuşur falan filan sonra ülkesine götürür kızı tavşan bir sürü macera yaşarlar!!!
sonra bir de bakar ki uyuya kalmıştır yorgunluktan görükleri herşey HAYALDİR!! bende onu kastetmeye çalıştım bir alice birde bizim stada inananlar harikalar diyarında kardeş:ts:

EveRgLaDe
24.04.2007, 13:02
Bu stad yapıLacak oLsaydı bir kaç çalışma görünürdü.Fakat ortada ne bir çalışma nede bir görüşme var sadece 4-5 ay önce açıkladıkları proje.Bu kadar süre geçmesine ragmen somut hiç birşey yok.Bence bu stad yapıLmaya bugun başLansa biLe bu vurdum duymazLık ve bu yönetimLe 2020'de biterse yine çok şükür.

Vkgz
24.04.2007, 13:41
nerde bu stad... stadda sene sonu somut olay olmazsa oy da yok.. pardon destekte yok:)

Vkgz
24.04.2007, 13:41
nerde bu stad... stadda sene sonu somut olay olmazsa oy da yok.. pardon destekte yok:)

Abdullah Şahin
24.04.2007, 13:49
Arkadaşlar bu stad yapılacak verilen sözler tutulacak.Eğer inanmıyorsanız somut birşeyler yapın.Mesela Avni Aker de ki maçlara pankartlar tezahüratlar hazırlayın çok mu zor.Böylece eğer oyalıyorsa sayın başkan ve ekibi kiminle dans ettiğinin farkına varır gerçi ben oyaladığını düşünmüyorum muhakkak olacak birşekilde bu stadyum.

FcTRABZONSPOR
24.04.2007, 14:05
Yazıklar olsun bu yönetime!!!!!!!!!!!!!!

Jackdaniels
24.04.2007, 16:35
Yeni staddaki en son gelişme nedir bilgisi olan varmı? Bi deniz doldurma olayı var ortada ama somut bişey göremiyoruz malesef...

ts20
24.04.2007, 16:52
Kadir Has o bagisi yapmasaydi biraz zor yapardi pastirmacilar. Arazi sartlarimiz cok elverissiz oldugu icin biz daha yeri bile belirleyemedik. Ama merak etmeyin er yada gec stadimiz yapilacak ve Türkiye'nin en iyi stadi olacak. 2011 Oyunlarinin Trabzon'da yapilacak olmasi yüzünden ortalik karisti. Sanirim yönetim 2011 oyunlari icin yapilacak olan stadla bir baglanti kurmaya calisiyor. Bu benim düsüncem tabiki. Yani stadin parasini tamamen devlete ödetip kendisi kullanmak istiyor olabilir yönetim.

Arkadaşım Kadir Has stad için 10 milyon dolar bağışladı. Kayseri mevcut stadını 100 milyon ytl ye alış veriş merkezi yapacak olan yabancı bir firmaya sattı. Yeni yapılan stadlarının maliyeti 58 milyon ytl . Geri kalan para ile spor salonları, yüzme havuzu gibi tesisler yapıyorlar. Yani Kadir Has yardım etmese bile bu stadı yapabilirler , zaten yapıyorlar . Biz ise hala stad projeleri üzerinde tartışıyoruz. ACABA BİZ TRABZONSPORLULAR NE ZAMAN BİRLİK OLABİLECEĞİZ???? Zaten birlik olduğumuz zaman yasa da çıkar, o stad 2 senede de yapılır. Ama BİRLİK OLMAK ve TRABZONSPOR 20 senedir çok uzak kavramlar maalesef !!!!!

Emorfo
24.04.2007, 17:03
Trabzonspor aynı yöntemle stadını yapabiliyor zaten. Bundan bir sıkıntı yok. Yani ilk hazırlanan projeye göre Trabzonspor'un cebinden para çıkmadan aynı yöntemle Trabzonspor stadını yapabiliyordu. Hani 24 saat yaşayan, Yavuz Selim Sahası'nda alış-veriş merkezi olan proje var o.

AYYILDIZ
24.04.2007, 17:37
Trabzonspor aynı yöntemle stadını yapabiliyor zaten. Bundan bir sıkıntı yok. Yani ilk hazırlanan projeye göre Trabzonspor'un cebinden para çıkmadan aynı yöntemle Trabzonspor stadını yapabiliyordu. Hani 24 saat yaşayan, Yavuz Selim Sahası'nda alış-veriş merkezi olan proje var o.

Keşke o proje olsaydı şimdiki projenin olması belki daha iyi olacak ve Türkiyede bir ilk ama olması zor gözüküyor

golebshera
24.04.2007, 18:19
Hikaye bunlar.. Stad istemiyorum, denk bütçe ve adam gibi 2 - 3 transfer ve hatta bir hoca istiyorum.. "Amelenin muhannat olanı, taşın ağırına sarılırmış" derdi bir emice.. Bunların bişey yapacağı yok ya, stadmış yıldızmış cart curt laf kalabalığı yapıyorlar.

Trabzonsporu küçülttüler, yazıklar olsun... Gölge etmesinler, stad mtad istemez...

POYRAZ
24.04.2007, 20:50
Arkadaşım Kadir Has stad için 10 milyon dolar bağışladı. Kayseri mevcut stadını 100 milyon ytl ye alış veriş merkezi yapacak olan yabancı bir firmaya sattı. Yeni yapılan stadlarının maliyeti 58 milyon ytl . Geri kalan para ile spor salonları, yüzme havuzu gibi tesisler yapıyorlar. Yani Kadir Has yardım etmese bile bu stadı yapabilirler , zaten yapıyorlar . Biz ise hala stad projeleri üzerinde tartışıyoruz. ACABA BİZ TRABZONSPORLULAR NE ZAMAN BİRLİK OLABİLECEĞİZ???? Zaten birlik olduğumuz zaman yasa da çıkar, o stad 2 senede de yapılır. Ama BİRLİK OLMAK ve TRABZONSPOR 20 senedir çok uzak kavramlar maalesef !!!!!
100 ilyonluk stadin 58 milyondan geri kalan bölümdeki parasini veremez Kayseri. Mutlaka bir yerlerden para geliyor. Bana "Is adamlari" dersen, is adamlari düsünceli olsaydi sampiyon olurdu Kayserispor. Bir puntuna getirip yapmislar. Kayserisporlular bir araya gelip birleserek yapmiyorlar o stadi arkadasim.

Gamze
24.04.2007, 21:22
alice harikalar diyarında diye bir kitap vardır bilirsin kesin kız derenin kenarında oyunlar oynarken bir den bir tavşan görür yanına gider tavşan konuşur falan filan sonra ülkesine götürür kızı tavşan bir sürü macera yaşarlar!!!
sonra bir de bakar ki uyuya kalmıştır yorgunluktan görükleri herşey HAYALDİR!! bende onu kastetmeye çalıştım bir alice birde bizim stada inananlar harikalar diyarında kardeş:ts:

Eyvallah kardeş.

Ben düne kadar bu yönetim hiç bir şey yapamaz diyenlerdendim.Ama bakış açımı dğiştirdim.Olaya yönetim tarafından bakmamak lazım.Özneye ihtiyaç yok,edilgen konuşalım.''Yönetim bu stadı yapacak mı'' yerine ''Bu stad yapılacak mı'' demek daha mantıklı geliyor artık.Kaçarı göçeri yok,stad yapılacak.Çok bildiğimden mi söylüyorum?Yoo :) Ama hissiyatım ve beni çok heyecanlandıran son taslaktan sonra az çok okuduğum,duyduğum,gördüğüm şeylerden dolayı öngörüm budur.Kim yapar kim eder beni ilgilendirmez.Ben mayalayana değil yoğurda bakarım arkadaş :) İlgilenmiyorum işin o kısmıyla yani artık.Ki zaten bu zamana kadar üç beş şey yazmışımdır bu konuda,hepsi de inançsızlığımı anlatır. :) Ama artık ''inananlar''danım galiba,imana geldim :) Tövbe estağfurullah... :) Her neyse,kırmızı kar yağarsa belki demişim günün birinde;birileri bu karı yağdıracak gibi,ama kiim bilmem,ilgilenmiyorum da,yağsın yeter. :)

Vkgz
24.04.2007, 23:24
Abdullah Gül Cumhurbaşkanı olacak bizim yasaya aykırı olduğu söylenen proje için yeni bir yasa yapılacak ve Çankayadan dönme ihtimali olmadan gerekli izin çıkmış olacak.... Olay Bu! Galiba

sametaydin
25.04.2007, 03:34
stad konuşuyla alakalı bende bi umut var aslında.tabi benim umutlu olmam bişeye yetmiyo:). ama bu stad projesindede zararlı çıkarız gibime gelio. yani bi düşünün yönetim geldi fatih tekkeyi sattı, marcelinhoyu sattı ve duyduguma göre de önümüzdeki sene bütçesinin yarısı transferde harcanmş bile şimdiden. yani bu trabzonspor için büyük maddi kayıp demek. stadyum projesini de bu kişilerin yapacağı düşünülürse bu işten ne kadar karlı çıkarız bu konuda endişelerim var.

My
25.04.2007, 06:20
Bazı arkadaşlar kızacak belki ama bu stat mevzusu bana Nasreddin Hoca'nın diken ekipte geçecek koyunların yünlerinden iplik yapıp vs... hikayesini hatırlatıyor. O olacakta bu olacakta falan filan. Bana hiç samimi gelmiyor.

Yanında şu şu yapılar olacak diye yıllardır herkesin hayalini kurduğu ve herkesten çok hakettiğimiz Futbol Stadyumu'nun yerine bizlere Avni Aker'i dahi aratacak ambiansta futbol özürlü Olimpik bir yapı yaparlarsa çok yazık olur bizlere, Trabzonspor taraftarına. Bir Kayseri bir Rize dahi futbol statlarında maç yaparken bizleri yeni bir Atatürk Olimpiyat Stadyumu faciasına mahkum etmesinler!

Serdar ÖZCAN
25.04.2007, 09:24
Stad felan olmicak abi. Mileti oyalıyo bunlar . Kac sene oldu elde avucta tutulur hiç bişi yok. Seçim zamanı bi proje daha sunarlar oyunuzu bize verin yapalım diye.

Faik Yılmaz
25.04.2007, 09:37
rize yapacaz dedi temelleri atttı....

kayseri yapacaz dedi temelleri attı....kaba inşaat yarıya bitti neredeyse....

biz yapacağız dedi bir sürü proje ortada ama daha tam olarak nerede yapılacağı bile belli değil stadın. Sayın Bakanımızın bile çok ciddi çekinceleri var yapılacağı yer ve maliyeti konusunda....

gelinen aşamada insanın aklına sadece bir ihtimal geliyor oyalanıyor olduğumuz...3 haftadır kimseden ses çıkmıyor..

Emorfo
25.04.2007, 09:42
Yahu Faik ses çıksa bu sefer de gündemi değiştiriyorlar dersiniz, bekleyecez bakalım ne olacak. Diğer şehirlerde yapılan sadece stat, bizim olay ise farklı ve zor bir proje bekleyip sonucu görmekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.

TSelif
25.04.2007, 09:45
Yanında şu şu yapılar olacak diye yıllardır herkesin hayalini kurduğu ve herkesten çok hakettiğimiz Futbol Stadyumu'nun yerine bizlere Avni Aker'i dahi aratacak ambiansta futbol özürlü Olimpik bir yapı yaparlarsa çok yazık olur bizlere, Trabzonspor taraftarına. Bir Kayseri bir Rize dahi futbol statlarında maç yaparken bizleri yeni bir Atatürk Olimpiyat Stadyumu faciasına mahkum etmesinler!
:alkış: :alkış:

..ve Avni Aker'in mevcut yeririn değişimi taraftarın %75 nin yok olması demektir bana göre ...

Faik Yılmaz
25.04.2007, 09:53
Yahu Faik ses çıksa bu sefer de gündemi değiştiriyorlar dersiniz, bekleyecez bakalım ne olacak. Diğer şehirlerde yapılan sadece stat, bizim olay ise farklı ve zor bir proje bekleyip sonucu görmekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.

bizde bekliyoruz Faruk Arkadaşım. şu aşamada beklemekten başka yapacak hiç bir şeyimizde yok zaten.... ancak sezon sonuna kadar projeye bir kazma vurulması lazımki bizde yönetimin gerçekten iyiniyetli olduğuna inanalım....

Faruk Özakın açıklamalarında satır aralarında Bakan Pepe nin kanani altyapıyı araştırdığı yazıyordu. inşallah kısa zamanda sonuç alınır..

ama benim şahşi fikrim stadı yerinde yıkıp yapmak daha mantıklı olur kanatindeyim.

- hem milletin alıştığı bir yer....

- hem kanuni problemi olmayan bir yer...

- maliyeti açısındanda çok daha ucuza gelir...

- ayrıca tartan pist gibi başkalarının yaptığı stada razı olmayız. kendi isteğimiz doğrultusunda bir stadımız olur....

- park yeri filan deniliyor. teknoloji çok gelişti. yerin altına 2-3 katılı bi otopark düzenlenebilir.......

maliyeti konusundada fenerbahçenin migros tribünü gibi projeler üretilip stadyumun önemli bir kısmı bedavatya getirilebilir....

bu proje denizi doldurup yasal engelleri aşıp yapmaktan hem çok daha ucuza hemde çok daha kısa zamana bakar.....

resimde isterseniz hemen çıkarrırım bi kaç tane.... :)

Emorfo
25.04.2007, 10:09
Ben de ilk etapta Avni Aker'in yıkılarak aynı yere yeni ve modern bir stat yapılmasını istiyordum. Ancak en son resimleri yayınlanan spor kompleksi projesi sadece Trabzonspor'u değil Trabzon'u yakından ilgilendiriyor. Denizin doldurularak dolgu alanına yapılması düşünülen proje sayesinde Trabzon ve Trabzonspor bir çok sorundan kurtuluyor bunları da daha önce yazmıştım.

Öyle sanıyorum ki bu dolgu alanına yapılması düşünülen projeden geri dönüş yok, öyle veya böyle yapılacak bu proje, çünkü ilk proje Yavuz Selim Stadı'nı da içine alıyordu. Şu anda Yavuz Selim Sahası'nın sentetik çimle kaplanıp modern hale getirilmesi gündemde. Gençlik ve Spor Müdürlüğü yakında bunun ihalesini yapacak. Bu durumda ilk proje yalan olur. İlk projede Yavuz Selim Sahası Alış-Veriş merkezi oluyordu, altı otopark oluyordu. Yeni proje çalışmalarından Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile ortak çalışıyorlar, yani Gençlik ve Spor Genel müdürlüğü Yavuz Selim Sahası'nın ihalesini yapacak bu durumda çoktan anlaşmaya varmışlardır. Trabzonspor'un Avni Aker'deki 49 yıllık hakları 50 milyon avro gibi bir paraya satılacak burdan gelen para ile dolgu alanında yapılacak stadın maliyetinin büyük bir kısmı karşılanacak.

Yeni stadın şehir dışında olması konusunda ise benimde kuşkularım var. Şehrin göbeğindeki stada gitmeyen Trabzonlu şehir dışına gider mi. Ancak o bölge bir cazibe merkezi olacağı için, eğlence ve alış-veriş merkezleri orda olacağı için, kültür merkezi orda olacağı için, bir çok spor kompleksi orda olacağı için orasının ayrı bir havası olacak. Projede yer alan olimpik stadı bende istemiyorum. Yine aynı proje içerisinde veya projede yer alacak olan yeni Mehmet Ali Yılmaz tesislerinde bir sahanın etrafına yapsınlar tartan pisti 10 bin kişilikte bir de tribün yapıldı mı alsana atletizm pisti ayrıca paf takımda maçlarını burda oynar. Yapılamayacak bir şey değil... Son zamanlarda ne oldu ne bitti bilemiyoruz. İlgili kişiler de bunları konuşuyordur, şu şartlarda yapılacak statda koşu pistinin olması gerçekten kabul edilemez bir durum. Osman Pepe bir ayar çeker o yasaya, sezon sonunda kazma vurulması gerekiyor, artık kaybedecek zamanımız yok.

Faik Yılmaz
25.04.2007, 10:13
ben biraz duygusal bakıyorum olaya....

sanki avni akere ihanet ediyormuşuz gibime geliyor.... alışmışız bir kere avni akere.. yol tarafı deniz tarafı hepsinin bir anısı var içimde.....

bir çok insanda benim gibi düşünüyor eminim.....

Erdal
25.04.2007, 10:32
Muhtesem ikili karsikarsiya ....( faruk -faik) ama ceza çikmaz busefer .....yanliz faruk sunu bilki stad yap1lmazsa nuri beyi bilmem ama sen asla baskan olamazs1n :)))

Faik Yılmaz
25.04.2007, 10:40
Muhtesem ikili karsikarsiya ....( faruk -faik) ama ceza çikmaz busefer .....yanliz faruk sunu bilki stad yap1lmazsa nuri beyi bilmem ama sen asla baskan olamazs1n :)))

yaw mevzumuzla ilgili değil ama bizimkiler ismimi faruk vermek istemişler faikle faruk arasında kararsız kalmışlar en sonunda faikte karar kılmışlar...

ama isim olarak faruk ismini çok severim.....

ceza çıkmasını bekleyen arkadaşlarlarda avuçlarını yalasınlar....:D

kendi ailemizde bile ufak tefek tartışmalar olabiliyor.BMN ailesi arasındada olur öyle tartışmalar. önemli olan hatalardan ders almak... bi daha yapmamak.her hata bir hayat tecrübesidir....

Faruk Hocamla çok iyi birer arkadaş olacağğımıza eminim.... kıskananlarda çatlasın... :) :tsbayrak:

Erdal
25.04.2007, 10:48
yaw mevzumuzla ilgili değil ama bizimkiler ismimi faruk vermek istemişler faikle faruk arasında kararsız kalmışlar en sonunda faikte karar kılmışlar...

ama isim olarak faruk ismini çok severim.....

ceza çıkmasını bekleyen arkadaşlarlarda avuçlarını yalasınlar....:D

kendi ailemizde bile ufak tefek tartışmalar olabiliyor.BMN ailesi arasındada olur öyle tartışmalar. önemli olan hatalardan ders almak... bi daha yapmamak.her hata bir hayat tecrübesidir....

Faruk Hocamla çok iyi birer arkadaş olacağğımıza eminim.... kıskananlarda çatlasın...

:)))) valla faik kardes sen bi muratla konus istersen .... ceza almanizi isterim tabi böylece güzel yazan iki kisi elenmis olur meydan biz acemilere kalir :))))

Emorfo
25.04.2007, 10:56
Erdal abi Faik'le aramıza nifak sokma rica ederim :)

Ben makul bir insanım anlaşamayacağım insan yoktur dünya üzerinde yeter ki herkes samimi olsun. Faikle elele verip bu stadı yapacaz :)

Bu arada Erdal abi Trabzonspor'a başkan olmak gelecek planlarım arasında,

Emorfo
25.04.2007, 10:56
edit iki tane oldu siliniz

Erdal
25.04.2007, 11:49
şimdiden stad açılışana katılım organizasyonuna başlayalım derim ben :))))

Oemer61
25.04.2007, 14:19
Bu yönetim degil stat, kulübe bile yapamaz!!!

POYRAZ
25.04.2007, 16:00
ben biraz duygusal bakıyorum olaya....

sanki avni akere ihanet ediyormuşuz gibime geliyor.... alışmışız bir kere avni akere.. yol tarafı deniz tarafı hepsinin bir anısı var içimde.....

bir çok insanda benim gibi düşünüyor eminim.....
Ayni sekilde düsünüyorum bende. O yer artik Avni Aker ile özdeslesmis. Ancak her sey zamana yenik düsüyor. Stadi nereye yapacaklarini düsünecekleri yerde simdiki stadin yikilip yerine yenisinin yapilmasi düsüncesindeyim. Tabi ben bu sekilde söylüyorum ama her sey söyledigim kadar olmayabilir elbette.

ffuygun
25.04.2007, 18:17
bu mesajı yeniden yazmam icab ediyor arkadaşlar ama şimdi söylemek istediğim şudur ki Trabzon'a büyük bir stad yapılması şu anda imkansızlarında ötesinde bunun en büyük nedenide Trabzon şehrinin insanlarının Asil ve dik duruşu ve eften püften siyasetçilere ve siyasi oyunlara gelmemesi ve gelmeyecekte varsın stadımız eski olsun varsın bize iyileri layık görülmesin ama duruşumuz her zaman dik olsun

ffuygun
25.04.2007, 18:20
Bu yönetim degil stat, kulübe bile yapamaz!!!
yau ömer kardeşim hakikaten senin agzından bal damlıyor :alkış: :meşale2:

Remzi
25.04.2007, 23:11
Merak etmeyin arkadaşlar bikaç gün sonra yeni projemiz Medyada boy gösterecek.Ben gördüm çok beğendim valla Helal olsun bu yönetime.Proje kaynıyo

sametaydin
25.04.2007, 23:50
yaw defolun gidin ya. sizin yapacagınız staddan hayır gelmez bize. yapmayın. avni aker iyi.

macka61
26.04.2007, 00:00
nuri bey senin stadını filan istemiyoruz sen yeterki istifa et biz kongrede verdiğin sözleri tutmuş sayırız o zaman

Altan 61
26.04.2007, 01:23
Merak etmeyin arkadaşlar bikaç gün sonra yeni projemiz Medyada boy gösterecek.Ben gördüm çok beğendim valla Helal olsun bu yönetime.Proje kaynıyo

kaynak nedur kardes,herkes hergun oyle bisey diyor,ortada cikan bisey yok

sametaydin
26.04.2007, 01:51
kaynak nedur kardes,herkes hergun oyle bisey diyor,ortada cikan bisey yok

dostum arkadaş dalga geçio. yok öle bişey bunların bişey yapıcagı da yok zaten. staddan önce yapmaları gereken önemli şeyler vardı ama beceremediler.

Emorfo
26.04.2007, 01:55
Bilip bilmeden saçmalayıp durmayın, belki de bu proje en gerçek olan şeydir diğer şeylere göre :)

Erdal
26.04.2007, 01:59
Bilip bilmeden saçmalayıp durmayın, belki de bu proje en gerçek olan şeydir diğer şeylere göre :)

Faruk yadi yatta bizde yatalım :))) fıkrayı biliyosundur umarım .........

Emorfo
26.04.2007, 02:00
Yok abi bilmiyorum herhalde bilmediğim içinde olayı anlayamadım :)

Erdal
26.04.2007, 02:06
televizyonun ilk çıktıgı seneler herkes anlatır işte ben son haberlere kadar izlerim ben istiklal marşına kadar izlerim ben lütfen tv yi kapatmayı unutmayınız yazısına kadar izlerim wsws teo pehlivan herkesi dinler sizinki de bişey mi der .. ben haberleri izlerim .... istikal marşını izlerim...tv yi kapatın yazısın izlerim sonra ekran karıncalanır beklerim beklerim ... en son bi yazı çıkar derki " teo dayı yat da bizde yatalım " hah o yazı çıkar ondan sonra kapatırım .........

Emorfo
26.04.2007, 02:08
Tam üstüne geldi oda bir şey mi abim yeter ulan kapat bilgisayarı diyene kadar yatmam :) Hadi iyi geceler.

TSelif
26.04.2007, 11:04
Avni Aker'de ki direkleri izlemeye razıyım .Yeter ki izlenecek bir TRABZONSOR olsun orda.
İstemiyorum sizin statınızı mtatınızı....Lanet olsun yaaa:mad:

Fatih
26.04.2007, 11:48
stadınızı da alın gidin bazılarına kapak olur belki???

SELIMMM1
26.04.2007, 13:53
stadınızın da;sizin de;getirdiğiniz hocanın da ....

nasıl olsa anlaşılmıştır...

WERTHeR
26.04.2007, 19:59
Nasıl olsa bir proje yapılacak malum durumlar kötü günü kurtarmak lazım. Bizlerde öneri sunalım. Bence raylı bir sistemle proje yapsınlar. Alın size istediğiniz yerde oynayabileceğiniz stat. Trabzonda ceza mı yedik. Hooooooop doğru istanbula götür stadı:)

Nurettin Yılmaz
26.04.2007, 20:18
bu mesajı yeniden yazmam icab ediyor arkadaşlar ama şimdi söylemek istediğim şudur ki Trabzon'a büyük bir stad yapılması şu anda imkansızlarında ötesinde bunun en büyük nedenide Trabzon şehrinin insanlarının Asil ve dik duruşu ve eften püften siyasetçilere ve siyasi oyunlara gelmemesi ve gelmeyecekte varsın stadımız eski olsun varsın bize iyileri layık görülmesin ama duruşumuz her zaman dik olsun

? arkadaşım mesajınız sanki biraz gayrimuayyen olmuş ta , açıklayabilirseniz sevinirim. Trabzonda siyasetin dönmediği hangi kurum var ki ? her şey siyaset olmuş ne yazıkki...

Gürkan
26.04.2007, 22:03
Nasıl olsa bir proje yapılacak malum durumlar kötü günü kurtarmak lazım. Bizlerde öneri sunalım. Bence raylı bir sistemle proje yapsınlar. Alın size istediğiniz yerde oynayabileceğiniz stat. Trabzonda ceza mı yedik. Hooooooop doğru istanbula götür stadı:)

uyanık yoldan stada bineceksin dimi. dönüştede bırakırlar.:D

Mehdi
27.04.2007, 09:16
Engin reis projen çok mantıklı.Aslında raylı sisteme gerek duymadan mevcut proje ile bu iş yapılabilir.
Akyazı sahilinde yapılan stadın yolla bağlantı kısmına kadıköy iskelesi tarzında yol ile stadyum arasında kalacak şekilde lastikler bağlanacak.Deplasman,ceza,tarafsız saha gibi durumlarda istediğimiz sahilde kendi stadımızda maçımızı izleyeceğiz.
Projemize tek engel teşkil eden konu Ankara takımlarının birinci ligde olması.Bu konu Bakanlarla görüşüldüğü takdirde bir kanun tasarısıyla Çorumdan öteye deniz döşeme teklifimiz değerlendirilecektir.

Dur ben bunu Tunga Başkanla bir görüşiym:cool:

AYYILDIZ
27.04.2007, 09:45
Engin reis projen çok mantıklı.Aslında raylı sisteme gerek duymadan mevcut proje ile bu iş yapılabilir.
Akyazı sahilinde yapılan stadın yolla bağlantı kısmına kadıköy iskelesi tarzında yol ile stadyum arasında kalacak şekilde lastikler bağlanacak.Deplasman,ceza,tarafsız saha gibi durumlarda istediğimiz sahilde kendi stadımızda maçımızı izleyeceğiz.
Projemize tek engel teşkil eden konu Ankara takımlarının birinci ligde olması.Bu konu Bakanlarla görüşüldüğü takdirde bir kanun tasarısıyla Çorumdan öteye deniz döşeme teklifimiz değerlendirilecektir.

Dur ben bunu Tunga Başkanla bir görüşiym:cool:

Kardeş gerçekten çok mükemmel bir proje aslında mevcut yönetimde başarısızlıktan dolayı 3.proje olarak bunu kamuoyuna duyuracakmış.Ankaraya deniz döşemede 3-4 ayda biter diyolar

Fatih
27.04.2007, 12:04
projelerinizi çok beğendim sizinle çalışmak istiyorum lütfen bana ö.m atın :D

Emorfo
27.04.2007, 13:19
Arkadaşlar bu konuda geyik yeri burası değil serbest kürsüde dilediğiniz gibi geyiğinizi yapın, araştırdığım doğruluğunu ciddiyetini bildiğim bir konuda burda geyik yorumlarını okumak istemem. Bu yüzden serbet kürsüde dilediğiniz gibi geyik yapın sınırsız bir özgürlük var daha ne istiyorsunuz. Engelleyen yok, ancak daha iyisini yapıyor olmanız lazım, bilmediğiniz konularda ya bilenden fikir alacaksınız ya da kendiniz araştırcaksınız, bu şekilde geyik yaparak hiç bir yere varılmıyor. Bu proje sadece yönetimin veya başkanın projesi değil bu Trabzonspor'un geleceği bana göre herşeyi.

Fatih
27.04.2007, 13:32
.................................

Emorfo
27.04.2007, 13:47
yönetimin geyiğine katılıyosun bizimkine de katıl güzel oluyo inan!!!!!!!
..........................

Fatih
27.04.2007, 13:50
.....................................

tsukru61
27.04.2007, 13:54
Buyurun işte: Yönetim ortaya attığı stad projeleriyle, kulüpten sonra taraftarı da karıştırmayı başardı :D

Emorfo
27.04.2007, 13:55
......... edit.. .. serbest kürsüye gir ve stad konusu ile ilgili espirik bir başlık var onu bul ve ne yazarsan yaz.

Sacit
27.04.2007, 14:51
bu projede mazi oldu sanki...

deniz_61
27.04.2007, 17:40
bu projede mazi oldu sanki...

gündem değiştirmek içindi zaten

tsmusampa61
27.04.2007, 23:21
Artık sizden stad değil bi ağlama duvarı istiyoruz! yaparsınız dimi... nolur nuricim nolur..

A.Gökhan AKIN
28.04.2007, 00:24
Artık sizden stad değil bi ağlama duvarı istiyoruz! yaparsınız dimi... nolur nuricim nolur..

ağlama duvarını kendin yapacaksın herşeyide yönetimden beklemeyin canım o kadarda olmaz arkadaşlar.:)

UmutBaykan
28.04.2007, 11:27
ağlama duvarını kendin yapacaksın herşeyide yönetimden beklemeyin canım o kadarda olmaz arkadaşlar.:)

:D haklısın..

Mayls
28.04.2007, 11:45

Evet Yönetim bizim icin gece gündüz demeden calisiyor :D Böyle kücük seyleride kendimiz halletmemiz lazim

denizgrsy
28.04.2007, 11:47
yönetim o stad projesinin temeline kendini gömsün!

Hekimoğlu
28.04.2007, 13:38
biri stad mı dedi.

dr.muhsin
28.04.2007, 14:41
''Stat Projesi'' başlığının artık kilitlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Olmayacak duaya amin denmez. Hem buraya yazı yazan arkadaşlarımın da birazcık olsun eli kolu dinlenmiş olur. Klavyeleri aşındı herkesin.

Emorfo
28.04.2007, 16:57
Bu başlık açıldığında ortada stat projesi yoktu. Çağdaş bir kulüp olmanın gereklerinden biri olan modern bir stadyuma Trabzonspor neden sahip olmasın diye açtık aradan 3 sene geçti ve ilk kez resimde olsa somut bir şeyler ortaya çıktı. Yani yönetimler gelip geçer çağdaş bir kulüp olmanın şartları değişmez. Bu gün bu proje devletin gündemindeyse enazından sonucunu beklemek lazım. Stat yapmak o kadar zor bir olay değil, hele hele Anadolu'da bir çok kulüp inşaata başladıysa Trabzonsspor'unda yeni stadının yapılacağını bilin yeter. O kadar uzun bir süre beklemeyeceğiz.

ubuntu
28.04.2007, 17:02
Aslında sorun stad yapılacakmı yapılmıyacakmı değil. Herkes biliyorki stad mutlaka yapılacak. Bilmek istediğimiz ne zaman yapılacağı.

dr.muhsin
28.04.2007, 22:07
Stat yapmak o kadar zor bir olay değil, hele hele Anadolu'da bir çok kulüp inşaata başladıysa Trabzonsspor'unda yeni stadının yapılacağını bilin yeter. O kadar uzun bir süre beklemeyeceğiz.

Evet sevgili Emorfo stat yapmak o kadar zor bir olay değil bunda haklısın o halde zor olan ne de biz bu statı bir türlü yapamıyoruz? Para değildir herhalde çünkü parasız başkan istemiyoruz deyip Nuri Albayrak'ı biz getirmedik mi? Devlet baskısı da olamaz kapı gibi bakanımız var Faruk Özak? Demek ki uzun bir süre daha bekleyeceğiz. İşin aslını ben söyliyeyim: Sportif başarı gelmeyince giderayak kimse elini taşın altına sokmak istemiyor zira bu yönetim de yakın bir zamanda gideceğini biliyor.

Emorfo
28.04.2007, 22:59
Bir kere yönetimin gitmeye niyeti yok, gelecek sezonun çalışmalarına şimdiden başlıyorlar. Bir kaç futbolcuyla anlaşmaya varılmış bile. Geçmiş senelerin aksine gelecek sezona hazırlıklı girecekmişiz :) Yazdım kaç kere yazayım Dolgu alanına yapılacak olan proje için engeller var, yakında develetten kıyı kanunu ile ilgili bir karar çıkar. Olursa olur olmazsa olmaz. İlk gündeme gelen AVni Aker'in yıkılması ve yerine yenisinin yapılması ile Yavuz Selim sahasında da alışveriş merkezi yapılmasını içeren projenin inşaatı belkide çoktan başlamış olacaktı. Ancak yaz oyunlarınden dolayı ufak bir cinlik söz konusu yerseler olur yemezseler Yavuz Selim Sahası'nın sentetik çim yapılması ile ilgili ihale yapılmadan bir sonuca varmalı ne olacağı. Bekleyip göreceğiz. Bu yönetim giderse gelecek olan yönetim bu stat projesini gözardı edemez, etmemeli.

asikaplan
28.04.2007, 23:42
ne stad mı neyden bahsediorsunuz siz stadı zaten devlet yaptırıo nuri deel ya bunu bilmeniz rica olunur

cavenaghi
28.04.2007, 23:55
stad bence taraftarı uyutmak ıcın buyuk bır yalan gıbı gelıyo yada en az 2*3 sene sonra kazmayı vururlar gıbı sankı.. hayırlısı

ph=61
29.04.2007, 04:45
Bize stad değil..Sagduyulu taraftar,delikanli futbolcu lazım...Biz 6 sampiyonlugu avin akerde aldık baska stadda değil ama futbolcular Ts da oldugunun farkındaydılar...Saygılar

Oğuz B.
29.04.2007, 08:24
bu porojenin sadece adı proje :S

Ertan 51
29.04.2007, 08:41
Bize stad değil..Sagduyulu taraftar,delikanli futbolcu lazım...Biz 6 sampiyonlugu avin akerde aldık baska stadda değil ama futbolcular Ts da oldugunun farkındaydılar...Saygılar
dediklerin %100 doğru ama artı bide güzel bir stadımız olursa tam süper olur.

yavuss
29.04.2007, 12:18
İşte 6ay süren fizibilite çalışmalarından sonra orataya ancak stadın maketini cıkardılar bunada şükür diyelim....PALAVRA PALAVRA...

AyKaN
29.04.2007, 19:24
İlk gündeme gelen AVni Aker'in yıkılması ve yerine yenisinin yapılması ile Yavuz Selim sahasında da alışveriş merkezi yapılmasını içeren projenin inşaatı belkide çoktan başlamış olacaktı. Ancak yaz oyunlarınden dolayı ufak bir cinlik söz konusu yerseler olur yemezseler Yavuz Selim Sahası'nın sentetik çim yapılması ile ilgili ihale yapılmadan bir sonuca varmalı ne olacağı.

Yavuz Selim'in sentetik çim ihalesi yapıldı. 5-6 gün önce dolmuşla geçerken inşaat halindeydi. Henüz saha kısmında bir çalışma yoktu ama etrafında ve tribün kısmında çalışmalar vardı.
http://www.trabzon-gsim.gov.tr/ Trabzon Gençlik Spor İl Müdürlüğü sitesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler var.

Böyle bir proje için en uygun yer Akyazı. Avni Aker'in ve Yavuz Selim'in yerinde yapılması planlanıyordu en baştan, fakat orası hiç içime sinmemişti. tıkış tıkış bişeyler ortaya çıkar diye düşünmüştüm. Akyazı'da olması, gerek trafik olarak, gerek alan olarak daha rahat ve de mesafe olarak da hiçbir sorunu yok. Beşirliden 20 dk yürüyüşle bile gidilebilir :)
Fakat projede bulunan benzin istasyonu, otel ve alışveriş merkezi gerekli izinlerin alınmasında zorluk çıkartmış olabilir. Kıyı kanununda geçen "kamu yararı" ifadesi bu 3 yapı için nasıl yorumlanacak ve nasıl bir çözüm üretilecek.
Ayrıca şu anda Söğütlü Akçaabat'ta inşaatı devam eden atletizm pisti göz önüne alınmalı. Yapılacak olan Olimpiyatlar için Akçaabat'taki pistin yetersiz olduğunu düşünüyorsa yöneticiler (GSGM) ve bu yüzden ikinci bir pisti stada yapmayı düşünüyorlarsa da, 2 trilyona mal edilen 1 atletizm pistinden 1 tane daha yapmak yerine güzelim stadı ziyan etmek çok mantıksız geliyor bana. Öyle bir projede inşa edilecek stadın sedece bir futbol stadı olması gerektiğini düşünüyorum.

Emorfo
29.04.2007, 22:44
Yavuz Selim Sahası'nın sentetik çim ihalesi yapıldıysa ve çalışmalar başladıysa ilk stat projesi böylece yalan olur elde kaldı Akyazı. O projede de dediğiniz gibi kamu yararına uymayan yapılar var, onlarda Trabzonspor'un için kalıcı gelir kaynakları demek. Bir şekilde kitabına uydururlar umarım. Sonuç olarak Akyazı'da yapılacak projeden geri dönüş yok sanırım. Atletizm pisti konusunda benim de şöyle bir fikrim var. Yeni yapılacak statda böyle bir pist olmasın illada yapılacaksa, projede yer alan yeni Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde (veya belki adını değiştirirler Nuri Albayrak Tesisleri yaparlar belli olmaz:)) idman sahalarından bir tanesinin çevresine atletizm pisti yapılır, portatif 10 bin kişilikte bir tribün yapılır, böylece atletizm pisti sorunu çözülür, ufakta bir stat elde edilmiş olur paf takımda maçlarını orda oynar. Olmayacak şey değil bunlar.

Berat
29.04.2007, 23:17
Kupadan elendikten sonra bir maket daha bekliyordum ama şimdilik birşey yok..Daha kötü günler için saklıyorlar galiba :)

Gamze
29.04.2007, 23:22
Kupadan elendikten sonra bir maket daha bekliyordum ama şimdilik birşey yok..Daha kötü günler için saklıyorlar galiba :)

Yok bu seferlik hacı ve fener aşkı ile idare edeceksiniz artık :)

Cafer KILIÇSOY
29.04.2007, 23:53
Berat kolay mı öyle maket yapmak. En az üç ay sürer:D :D
Alıştınız siz de makete ha:D :D :D

gaybana61
30.04.2007, 12:16
arkadaşlar bu stadın yapılacağı yok kanımca...

zafercalikoglu
30.04.2007, 13:25
maket isteriz,hi,ç yoktan maketlerle idare ederiz,

Thedoors
30.04.2007, 19:01
Nurici değilim ama aleyhinde yapılan şurdaki yorumlarda bile hemşehricilik mayası görüyorum!!! İstemezuk!!!

melih61
01.05.2007, 19:13
özak ı sırf muhalefet olmak için savunanlar duydunuz mu hacıosmanğlunun dediklerini duyun duyun da görün gerçek ......?

Erman
01.05.2007, 20:43
özak ı sırf muhalefet olmak için savunanlar duydunuz mu hacıosmanğlunun dediklerini duyun

Sevgili kardesim,

Ibrahim Haciosmanoglu sadece ve sadece gündemi degistirmek ve sahsi cikar saglamak icin saga sola atip tutuyor. Bu tamamen mevcut rezil durumdan fayda cikarmak icindir.

Faruk Özak Trabzonspor'a fubolcu ve Baskan olarak hizmet vermis bir insandir. Ik sampiyonlukta kupa kaldiran bir eldir. Sirf bu yönü bile ona saygi duymani gerektirir.

Faruk Özak'in siyasi görüsünü kesinlikle benimsemiyorum ama ona karsi yapilan saygisizliga da sessiz kalamam; tipki digerlerine oldugu gibi.

melih61
01.05.2007, 21:03
bu saydıklarını yaptı diye bu gün yaptıklarını doğr mu kabul etmeliyiz en delikanlı adamdır hacıosmanoğlu sonuna kadar arkasındayım tam bir trabzonlu duruşu sergiliyor!!!

AYYILDIZ
01.05.2007, 21:06
Nuri Albayrak aday olurken stad sözü verdi ben ona bakarım bizim yeni projeninde olması zor gözüküyor

Erman
01.05.2007, 21:06
... en delikanlı adamdır hacıosmanoğlu sonuna kadar arkasındayım

Aman eksik olma.

___61___
01.05.2007, 21:33
arkadaşlar bu stadın yapılacağı yok kanımca...

he yaw gs bile stadı başlatıyo bizimkisi sadece bir proje.

Özgür Öztürk
01.05.2007, 21:49
Stad artık hayal bende hayal ile yaşamaya devam edeyim bari.

Renk değiştiren stadyum

http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/3291112.jpg

Renk değiştiren stadyum Jacques Herzog and Pierre de Meuron adlı İsveçli ünlü bir mimar tarafından yapılan, Almanya, Münih'teki stadyum renk değiştiren dış çepesi ve çatısıyla çok başarılı görülüyor.

Oynayan takıma göre renkleri değişiyormuş.

Mehmet Fatih Yavuz
04.05.2007, 05:33
ooo başlık aşağılara düşmeye başlamış bile..
memlekette ortalık karışınca kanun çıkarmak falan yalan oldu tabi..

stad işi yalan oldu kanımca..
zaten gerçek olması biraz hayaldi ya..
neyse..

bu arada hacıosmanoğlunun delikanlılığından efeliğinden dem vuran arkadaşlar var..

delikanlılıkla efelikle yönetici olunmaz....
yöneticilik için başka vasıflar lazım.......

mahalle ağzı ile konuşarak, kendi ile alakasız şeyleri kendi ile ilişkilendiremeden eleştirmeye kalkarak yöneticilik olmaz..
yönetici dediğin eleştirisinin içini papila ve m.tokat olayları ile doldurur konuya müdahil olabilmek için ortam oluştururdu..
tabi bu yönetici olanın yapacağı iş.
mahalle kabadayısının değil.

hekimoglu
04.05.2007, 06:31
bu şehire stad yapılsa ne olur.....5 ytl yi pahalı bulan seyirci..3 - 5 maçın dışında stadı doldurmayan taraftar yeni bir stadı hak ediyormu....bence stadın yapılıp yapılmayacağından çok bunu sorgulamak lazım...:bmn3:

Faik Yılmaz
04.05.2007, 08:36
-1000 kişi aynı anda girmye çalışsa stadyum kilitleniyor...

- Turnikelerden 70 kiloluk bir adam bile zor geçiyor.

-sonra içeri girenler yerlerine oturamıyor...

- maçın yarısında direkleri seyrediyor....

- kışın soğuğu yazın sıcağı her türlü işkence oluyor....

- koltuklar rahatsız sanki piknik için tasarlanmış...

-e bu kadar olumsuzluktan sonra bi de takımın durumu kötü olunca değil 5 ytl üste para versen seyirci gelmesi nedne gelmedin diye sormamak lazım...

ama yinede her maçta 10 bin civarı seyircimiz oluyor.....

adam gibi bir stadyumumuz adam gibi bir takımımz olsun.... seyirci 20 ytlde verir.. her maçıda 30 bin seyirciye oynarız....

Serdar ÖZCAN
04.05.2007, 08:52

-e bu kadar olumsuzluktan sonra bi de takımın durumu kötü olunca değil 5 ytl üste para versen seyirci gelmesi nedne gelmedin diye sormamak lazım...

adam gibi bir stadyumumuz adam gibi bir takımımz olsun.... seyirci 20 ytlde verir.. her maçıda 30 bin seyirciye oynarız....

Abime canı gönülden katılıyorum. Fakat ne yazıkki stad felan yapılmayacak bi 10 sene içinde:mad:

Samet Özer
04.05.2007, 10:07
Hep hayaL unsuru oLarak mı kaLacak bazı şeyLer ? Hep Kursağımızda mı düğümLenecek ? Ne zaman Ağzımıza attığımız bir Lokmayı RahatLıkLa yutabileceğiz ? Ne zaman eLimizi Attığımız bir daL kurumayacak ? Hadi hayırLısı.. Allah'tan ümit kesiLmez

ChoPPeR
04.05.2007, 14:20

Bende..:tsbayrak:

ubuntu
04.05.2007, 15:04

Benim gibi düşünen birini daha görmek çok güzel :)

Burçak
04.05.2007, 15:32
valla doğru. ben her gittiğim maçta şu yada bu sebeplerden dolayı '' artık maça gelmiycem'' diyen çok kişi duyuyorum.
mesela yeni turnikeler yapıldı giriş rahat olsun diye. ama statdaki son sakarya maçıydı sanırım. o maçta aynı merdivenden çıkıp 4 turnike kapısına ulaşıyorsunuz. ama nedense bu son maçta bu 4 turnikeden sadece birtanesi çalışıyordu. kuyruktaki insanlar haliyle geriliyor istenmeyen durumlar oluşuyordu.
daha bu işleri organize edemiyorlar. çokmu zor kapılardan haberdar olmak. insanların içeri rahat girmesini sağlamak .

Yunus Emre AYAZ
04.05.2007, 17:42
Stad artık hayal bende hayal ile yaşamaya devam edeyim bari.

Renk değiştiren stadyum

http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/3291112.jpg

Renk değiştiren stadyum Jacques Herzog and Pierre de Meuron adlı İsveçli ünlü bir mimar tarafından yapılan, Almanya, Münih'teki stadyum renk değiştiren dış çepesi ve çatısıyla çok başarılı görülüyor.

Oynayan takıma göre renkleri değişiyormuş.

bu bahsettiğin stad allianz arena :)

bu stada trabzonspor gibi bir kulubün yapması çok zor :D

+

ama hayal ile bişeyler var etmek istiyorsak bende camp nou yaparım trabzona :D

Eren Uğur Ayar
04.05.2007, 17:55
Biz allianz arena gibi stadı ancak rüyaamızda görürüz:)

okan6161
05.05.2007, 16:32
lig vde şimdi kayseri stadının yapılışını izliyorumda nerdeyse bitmiş adamlar 33 bin kişilik yapıyor albayrak ne diyim sana ben senin 8 ayda yaptığın maketi iki haftada yaptım

rcp61
05.05.2007, 16:46
valla ben bayern müncheni seviyorum trabzonspordan sonra bayern gelir ve imkansız yoktur yapılırsa çok güzel olur ve burdan duyurulur

POYRAZ
05.05.2007, 16:58
valla ben bayern müncheni seviyorum trabzonspordan sonra bayern gelir ve imkansız yoktur yapılırsa çok güzel olur ve burdan duyurulur
Stad ile Bayern München'i sevmenin alakasini pek cikartamadim acikcasi.;)

AYYILDIZ
05.05.2007, 23:29
Albayrak devam etme kararı aldı stad projeside yaza belli olur heralde

Hüseyin Çümen
06.05.2007, 00:27
bukadar tepkiden sonra devam kararı aldıysa stad müjdesini vermek zorunda yoksa her maç istifa istifa nereye kadar

pReN@_61
06.05.2007, 00:39
bukadar tepkiden sonra devam kararı aldıysa stad müjdesini vermek zorunda yoksa her maç istifa istifa nereye kadar

İnşallah o müjde gelir...ama hiç zannetmiyorum:(