PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

fındıkoğlu
30.03.2007, 10:28
demekki bu konuyu önemseyenler var arkadaşlar.

LazAnisT
30.03.2007, 10:34
Bu aralar hiç olmadığı kadar yönetimi destekleyen arkadaşlar var ama aklı başında olan herkes bu yönetimin stadla ilgili hiç bir şey yapamayacağını biliyor.onlar ne kadar savunursa savunsun.

fındıkoğlu
30.03.2007, 10:58
cümleten herkezin mevlit kandilini kutlar hakkımızda hayırlara vesile olmasını yüce rabbimden niyaz ederim. selam ve dua ile...

Cafer KILIÇSOY
30.03.2007, 11:04
Bu konuya pek yabancıyım. Çünkü bu stadın bugünkü şartlar altında yapılacağına ihtımal vermiyorum

Bakınız Galatasaray devreye devleti soktuğu halde hala bir somut gelişme yok. Öyle kolay bişey değil 35 bin kişilik bir spor kompleksini Trabzonda yapmak. Bugünkü şartlarda pek mümkün görmüyorum bunu. Ha yapılmasına karşı mıyım, Asla. Böyle bir girişim olsun bir taraftar olarak elimden ne gelirse yapmaya hazırım. Amelelik bile yaparım.

Hollandalı bir firmaya proje çizdirildi. Projede Yavuz Selim stadı otopark yapıldı. Geriye bir Avni Akerin bulunduğu metrekare kaldı. Şimdi düşünürsek stadın enleminde bir metre ileri çıkamazsın, boylamında da öyle. Zira deniz tarafıda ve eski skorbort tarafıda yol. Peki geriye kalan bu alana istediğimiz 35 bin kişilik stadı nasıl sığdıracağız. Hadi sığdırdık, büyük maçlarda 35 bin kişiyi o stada nasıl alacağız ve onları maç sonu oradan nasıl çıkaracağız. Stada 10 bin kişi geldiğinde trafik kilitleniyor. 35 bin kişide ne olur artık siz düşünün. Eğer böyle bir spor kompleksi yapılacaksa (ki bugünün şartlarında ihtimal vermiyorum) şehir dışında bir yer olmalı kanımca. Ulaşımın, giriş çıkışın sorun olmayacağı bır yer olmalı. Sonuçta böyle stad yapılacaksa bugün olmazsa bile yarın Avrupa finali isteyeceğiz.

Birbirimizi kırmaya gerek yok arkadaşlar. Bu proje ancak seçim zamanı ele alınır ve ondan sonrada rafa kalkar. Bizede duymuş olduğumuz heyecan kalır.

Trabzonspor yönetimi daha bir Trabzonspor Tv'yi kuramıyor stad yapacak ha. Yapar. tabi yersek
Saygılarımla

ts_fan
30.03.2007, 11:25
...
Birbirimizi kırmaya gerek yok arkadaşlar.Bu proje ancak seçim zamanı ele alınır ve ondan sonrada rafa kalkar.Bizede duymuş olduğumuz heyecan kalır.
Trabzonspor yönetimi daha bir Trabzonspor Tv'yi kuramıyor stad yapacak ha. Yapar, tabi yersek.
Saygılarımla

Aynen öyle Cafer Kılıçsoy;)
Zaten şunun şurasında Kasım'a ne kaldıki?:)
Eminim bu aralar birilerinin diline pelesenk olmuştur; ''Stat eriği, yersen(iz)!?''

Ömer SEVİNÇ
30.03.2007, 11:58
Siz tartışadurun stad yapılır mı yapılamaz mı o stad bitecek ve bittiği zaman da şuan yapılamaz diyenler zaten yönetim bişey yapmadı, herşeyi devlet yaptı, stad yapacam diye kıyıyı mahvettiler, tartan pistli olacaksa stad yapsan ne olur vs vs bahanelerle gelmezlerse ben de bişey bilmiyorum...

fındıkoğlu
30.03.2007, 12:02
aynen katılıyorum sana.

ts_fan
30.03.2007, 12:07
Ömür biter o stat bitmez:)
Ömür bitince yapacak bir şey yok.O zaman da yukarıdan üçlü çekeriz:D

Cafer KILIÇSOY
30.03.2007, 12:11
Siz tartışadurun stad yapılır mı yapılamaz mı o stad bitecek ve bittiği zaman da şuan yapılamaz diyenler zaten yönetim bişey yapmadı, herşeyi devlet yaptı, stad yapacam diye kıyıyı mahvettiler, tartan pistli olacaksa stad yapsan ne olur vs vs bahanelerle gelmezlerse ben de bişey bilmiyorum...
Yaa sevgili kardeşim böyle şeyler yazıyorsun ki sanki biz stad düşmanıyız. Yapılsın yapanın emeği geçenin önünde saygı ile eğilmezsem namerdim.
Bakkaldan domates almıyoruz beyler 35 bin kişilik bir spor kompleksinden bahsediyoruz
Yeterki yapılsında biz yanılalım
Yeterki yapılsında biz haksız çıkalım

Badaloğlu
30.03.2007, 12:12

Yahu burada yapılamaz diyen arkadaşların ne kabahati var?Yönetimin inandırıcılığı kalmadıysa burada suçlu taraftar olmasa gerek!Bu stadı yapmak için ciddi bir girişim,proje ve finansınızın olduğunu tüm camiaya anlatmak zorundasınız.Bunu beceremezseniz tabiki inandırıcılığınız oratadan kalkar.
Bu inandırıcılığınızı(yönetim) becerebilirseniz, bu taraftar gelir orada amelelik bile yapar...

Keşke yapsalarda hepimiz bu yönetimi çılgınca alkışlasak, onlara destek olsak...

Hekimoğlu
30.03.2007, 12:17
bütün anketlerde stadın yapılacağına olan inanç az.bunun sorumlusu yönetimdir.

fındıkoğlu
30.03.2007, 12:21
asıl sorun ne arkadaşlar biliyomusunuz. bu adamın soyadının albayrak olması. bu adamın soyadı adı frank olsaydı şuanda herkez burada destek mesajı verirdi. bu stad mutlaka yapılır diye mesajlar okuyacaktık.

Sinan Akyıldız
30.03.2007, 12:22
Şu başlık için foruma üye olan arkadşlardan biriside benim ,

Hatta bmn ' le tanışmam bu başlık sayesinde oldu :) , nerden buldugumu tam hatırlamıyorum ama stad projesini ararken karşıma bmn çıktı ( iyiki ) .

Hatta ilk acemilikle , genel bölümüne bi stad projesi başlığı açmıştım , diğer arkadaşlarında bu başlık için burda olması çok doğal , çünkü heyecan verici bişey bu :)

ts_fan
30.03.2007, 12:28
Keşke bu proje gerçek olsa.Böylece, ben ve benim gibi düşünenler şimdiye kadar yapılan onca kötü icraata (!) rağmen bu yönetime bu derece kayıtsız şartsız destek olan sizlerin mutluluğu için ''madara'' olsak.Kendi adıma ben bu duruma düşmeye dünden razıyım;)

----------------------------------------------------------------
D.N: Asıl sorun başkanın soyadının, ''Albayrak'' olması mı!?Albayrak soyadına ne olmuş olaki?
Asıl sorun şimdiye kadar yaptıkları icraatlar (!), hiçbir zaman hafızalardan silinmeyecek söylemler (Cem Papila v.s) ve bize bıraktıkları güvensizlik duygusudur.
Bu bağlamda, fındıkoglu kusura bakma ama yukarıdaki iddianın elle tutulabilir bir yanı kalmıyor!

fındıkoğlu
30.03.2007, 12:47
öncelikle şunu belirtmek isterimki bende çoğunluk gibi bu yönetimden çok dertliyim. şunuda gözardı edemeyiz adamın soyadı albayrak diye söylenmeyen kalmadı görebildiğim kadarı ile her platformda. bizim karadeniz ve trabzon insanı olarak kendi insanımıza olan güvenimiz hiç kalmamış. bu adama tayyibin adamı denildi bilmem daha nicesi. ama unuttuğumuz bişe var. bu yönetimdekiler bizlerden sadece destek istiyolar biz napıyoruz sölimmi. bir kombine bileti bile alamıyoruz okadar kötü bi durumdayız. kendimize şu soruyu sormak lazım. acaba bu takıma yeterince sahip çıkabiliyomuyuz. onu her anlamda destekleyebiliyomuyuz. maddi veya manevi. 100 bin üye dedik daha 20.000 üyeye bile ulaşamadık yanılmıyosam. herkez lafa gelince asıp kesiyo ama icraata gelince ortada kimseler yok. herkez taşın altına elini koysun arkadaşlar. bütün suç yönetimdemi yoksa onu oraya getienlerdemi. eminimki şu yönetimi eleştirenler içinde bunlara oy vermiş arkadaşlarımızda mevcuttur..

Hekimoğlu
30.03.2007, 13:06
temel atılana kadar bu konuya kilit vurulmalı bence .yoksa daha çok tartışma çıkacak.

ts_fan
30.03.2007, 13:17
fındıkoglu kusura bakma ama her şey apaçık ortadayken sen halâ kendi insanımıza neden güvenemiyoruz diyorsun.Israrla konunun dışına çıkacak şekilde vurgular yapıyorsun.Öyle şeyler yazıyorsun ki insanın olayı kişiselleştirip, ben bugüne kadar bunu bunu yaptım diyesi geliyor.
Kim ne yapmışsa yapmış, yapmamışsa da yapmamış, bu kimseyi ilgilendirmezki.Taraftarın büyük kısmı saydığın şeyleri yapmadı diye hasbelkader diyemeyeceğimiz bir destekle vazife almış bu yönetimin, verdikleri sözleri bu kadar kolay bir şekilde yutmaya hakları var mı?Israrla abidik gubidik şeylerle gündemi değiştirmek neden?
Taraftarının (camianın) kendilerine karşı güvensiz hale gelmesinin nedeni o kutsal makamı işgal edenlerin yaptıkları icraatlardır (!) Lütfen artık bu gerçeği yok saymayalım!

D.N: Maalesef, oy verenlerin bir çoğu pişman, çünkü bu zamana kadar ne elle tutulur bir icraat ortaya koyuldu, ne de verilmiş sözlere sadık kalındı.Kandırılmış olmak insanı kötü hissettiriyor!

Herkesin Cuma'sı ve Kandil'i mübarek olsun.

Koray
30.03.2007, 13:25
bnce 30 bin tam kendisi,kimse gelipte trabzona final karşılaşması vermez burda hayalperest konuşmalar yapıyosunuz,ya 50-60 bin kişilik stadı kim dolduracak söylesenize..

ubuntu
30.03.2007, 13:27
bı başlığa yazmak için özel olarak foruma üye olan arkadaşlar var gibime geldi ne hikmetsede hepside tam destek veriyorlar ilginç geldi bana biraz...

Sanırım bu benim içindi? Eğer benim içinse bu seni hiç ilgilendirmez sen işine bak. Ayrıca bu konuyla alakası yok benim üyeliğimin.

Site yönetiminden özür dilerim ama bu cevabı vermeliydim.

Murat'
30.03.2007, 13:42
bı başlığa yazmak için özel olarak foruma üye olan arkadaşlar var gibime geldi ne hikmetsede hepside tam destek veriyorlar ilginç geldi bana biraz...

herkes foruma bir şekilde bir vesileyle üye olur bunda ne varki....ne yani biz forumdaki kişileri yazdıkları mesaj sayısına göre mi değerlendireceğiz

melih61
30.03.2007, 13:48
galatasaryın stadı temmuzda yapılmaya başlanıyor bunu p. adnan kesin söyledi devletle her türlü belgeyi imzalamışlar ama eğer izim trabzona stad olmazsa bu akpnin yada başka bir kurumun trabzonda barınacağını sanmıyorum ama bizim insanımız bu sene düşen fındık fiyatlarından sonra bile trabzona gelen tay yeap e sevgi gösterilerinde bulundular şunu kafanıza sokun ts yi hiç bir devlet sevmedi sevmeyecek warsa kendi imkanlarımızla yapmalıyız!!!

fındıkoğlu
30.03.2007, 14:06
esrarengiz61 kaçyılda bi stad yapılıyoki bunu 30 veya 40 binle sınırlayabiliyosunuz. yapılmışken şöle 50-60 bin gibi görkemli bişe olması lazım. şimdilik buna yoğunlaşmakta fayda var. doldurabilirmiyiz kısmını yapıldıktan sonra düşünürüz. ileriler bakalım biraz. niye vermesinler trabzon insanı istedimi öyle bi alırki final maçlarını. yeterki istesin.....

ubuntu
30.03.2007, 16:35
esrarengiz61 tabiki verirler neden vermesinlerki? Senin kapasiteli stadın olsun gelecek insanların kalabilecekleri oteller olsun yeter. Limanımız var havaalanımız var yolumuz çok güzel yapılıyor tesisimiz yapılacak alışveriş merkezleri tek tek yapılmaya başlandı, şehirde yoğun bir çalışma var tekel binası yıkıldı alışveriş merkezinden tut birsürü şey yapılıyor.

Geliştiğimizin farkında değilmisiniz? Gezecek yerlerimiz var. Sümelamız var ayafosyamız var boztepemiz var daha birçok şey sayılabilir. Neden verilmesin? İnsanlar sıcak kanlı misafirperver daha ne sayim ben sana?

Verilmemesi için tek neden stad olur. İşte o zaman çok üzülürüz. Yap stadı 60 bin kişilik yap biletleri yarı fiyatına. Bak o zaman doluyormu dolmuyormu.

Koşu bandıda yapılıyor, onun için kapasite yüksek olmalıki daha çok insan girmeli daha çok ses çıkmalı. 30 bin kişilik stad ve koşu bandı? Ne farkı kaldı avni akerden?

fındıkoğlu
30.03.2007, 17:06
koşu bandı omasın. hangi devirde yaşıyoruz. koşu bandı olan kulüpler zaten nasıl yok edebiliriz derdinde. olurmu hiç. şöyle taraftarla rakip takım oyuncuları yanyana olacaklarki bakın rakip oyuncular nası titriyo...

Tunga
30.03.2007, 17:15
Koşu bandı bence de olmasın :D

ubuntu
30.03.2007, 17:23
Bencede olmasın ama olacaksa kapasite yüksek olsun. Yoksa ne farkı kalacak avni akerden.

KuĞu
30.03.2007, 17:27
:D bence de olmasın :D:D:D:D:D

Badaloğlu
30.03.2007, 17:46
Bencede olmasın ama olacaksa kapasite yüksek olsun. Yoksa ne farkı kalacak avni akerden.

Kardeşim, öncelikle BMN'ye hoşgeldin diyorum.Belliki bu stad sayesinde forumun müdavimleri arasına girdin.Belkide kulübe yakın kaynak dedikleri kişilerden bir taneside sensin.Eğer sensen bize biraz bilgi ver,yok değilsen o zaman bu yazdıklarımı es geç...

Bu tesisi bu kadar hararetle savunduğuna göre bir bildiğin var diyorum.İşte bizde, senin o bildiğin şeyleri bilmek hakkımız diyerek, bildiklerini anlatmanı istiyoruz.Bu stad nereden çıktı?Ne oldu Avni Aker'in resimlerine?Bu projenin şu andaki durumu ne?Yoksa o da sadece resimden ibaretmi?Bunları bilmek istiyoruz.

Tamam stadımız olsun hatta 60.000 kişilik olsun, biletleri ucuz yaparsak her hafta ful dolar,bundan da Trabzon taraftarı kazanır.Ama kesinlikle bu taraftar, stad'da koşu pisti istemiyor!Trabzon futbol şehridir,atletizm şehri değil,gitsinler başka şehirlere bu konuda yatırım yapsınlar.Olimpiyat stadı örneği önümüzde,Galatasaray neredeyse bu stad'da küme düşecekti.Kadıköy gibi bir stad'ı neden bize çok görürler?Trabzondan şimdiye kadar kaç tane uluslararası atlet çıkmıştır?

Burçak
30.03.2007, 18:01
Bu proje olursa bunda 2011 Gençlik Olimpiyatlarınında baya bi etkisi olacaktır. en azından bundan dolayı bazı çözümsüz gibi görünen işler kolaylaşacak çözüme kavuşacaktır. örneğin kıyı kanunu vs . gibi..
ama her ne olursa olsun atletizm pistini kimse istemiyor statın içinde. 1 ay lık kullanımdan sonra ömür boyu o pist orda kalacaksa neye yarayacak o stat.
asıl çözülmesi gereken şey budur. 2011 deki olimpiyatlarda atletizm pisti olarak AvniAkerden yararlanılabilir. yeni statta bizim istediğimiz şekilde olabilir. ama yeni statı yapacak firma 2011 i bekler mi diye düşünürsek , bekleyeceklerini sanmam.
yada tanjant yolu örneğinde; Atapark geçisi yapılırken ileride burada trafik sorununun olacağı dile getirildiği halde yol tamamlanmıştı. şu günlerdede geceli gündüzlü bi çalışma yapılarak zamanında yapılmayan alt geçit inşaatı devam ediyor. herkes bunu neden zamanında yapmadınız diyor şimdi.
şimdi yeni statı koşu pisti olacak şekilde yapsak olimpiyatlardan sonra zemini aşağıya çekip yeni tribünler eklesek ve koşu pisti hiç yapılmamış gibi bir görüntü verilebilir bence. ama yukarıdaki tanjant yolu örneğine benzer buda..

fındıkoğlu
30.03.2007, 18:12
söylediklerin ihtimal dahilinde ama o koşu pisti stada girdimi bidaha çıkmaz. tekrardan sahayı aşşağı çek tribün yap kimse uğraşmaz. oyüzden koşu bandını hiç sokmamak lazım stada...

ubuntu
30.03.2007, 18:35
Badaloğlu hoşbulduk sağol. Yönetim ile hiçbir yakınlığım yok ve bilgi,fikir vs.. alışverişim olmadı, bundan sonrada olmaz zaten. Bende sizler gibi trabzonspora gönül vermiş bir insanım sadece.

Benim savunduğum tek şey kapasitenin fazla olması. Yönetimi asla savunmuyorum yanlış anlaşılma olmasın.

Bende koşu pisti istemeyenlerdenim(zaten kimse istemiyor). Ama kapasitenin 50 bin den az olması bana gerçekten saçma geliyor. Trabzonspor hep böyle devam edecekse zaten yeni stada ihtiyacı yok. Ama hedef şampiyonluksa stad büyük olmalı ve taraftarı stada çekmeli bir şekilde. Bu da yönetimin işi.

Avni akerde maç izlemek tv de izlemekten daha zor. Hele de kale arkasında oturuyorsan karşı kaledeki golü göremiyosun. Bunun için birsürü taraftarımız oturup evinde yada kavede izliyor. Buna çözüm yeni staddır ve güzel bir staddır.

Ben inanıyorumki güzel bir stad olsun kapasitesi önemli değil. Mutlaka bir şekilde doldururuz. Ve o kadar masraf yaptıktan sonra varsın fazla kapasiteli olsun. En azından uefa kriterlerine uysun. 60 bin olmasında varsın 50.500 olsun.

fındıkoğlu
30.03.2007, 18:40
Badaloğlu hoşbulduk sağol. Yönetim ile hiçbir yakınlığım yok ve bilgi,fikir vs.. alışverişim olmadı, bundan sonrada olmaz zaten. Bende sizler gibi trabzonspora gönül vermiş bir insanım sadece.

Benim savunduğum tek şey kapasitenin fazla olması. Yönetimi asla savunmuyorum yanlış anlaşılma olmasın.

Bende koşu pisti istemeyenlerdenim(zaten kimse istemiyor). Ama kapasitenin 50 bin den az olması bana gerçekten saçma geliyor. Trabzonspor hep böyle devam edecekse zaten yeni stada ihtiyacı yok. Ama hedef şampiyonluksa stad büyük olmalı ve taraftarı stada çekmeli bir şekilde. Bu da yönetimin işi.

Avni akerde maç izlemek tv de izlemekten daha zor. Hele de kale arkasında oturuyorsan karşı kaledeki golü göremiyosun. Bunun için birsürü taraftarımız oturup evinde yada kavede izliyor. Buna çözüm yeni staddır ve güzel bir staddır.

Ben inanıyorumki güzel bir stad olsun kapasitesi önemli değil. Mutlaka bir şekilde doldururuz. Ve o kadar masraf yaptıktan sonra varsın fazla kapasiteli olsun. En azından uefa kriterlerine uysun. 60 bin olmasında varsın 50.500 olsun.
50.000 olmaz. 50.500 den fazla olması lazım uefa ve şampiyonlar ligi final maçlarını oynatabilmemiz için.

Badaloğlu
30.03.2007, 18:49

Eyvallah...Yazdıkların hepsine harfiyyen katılıyorum.Avni Aker'in tribünleri artık çağa ayak uyduramaz durumdadır.Kaç defa ilavelerle bu zamana kadar getirilmiştir ama artık bu stadın devri bitmiştir.Trabzon'a yakışan bir stad istiyoruz.Koşu pisti v.s. bir stad olsun istemiyoruz.50.000 en az olmamalı buna da katılıyorum.Dolmamasından korkmuyorum,çünkü o satten sonra o stadı pazarlamasını bilen yöneticilerle her hafta ful çekeriz...Kombineleri ucuz yap, karaborsayıda kaldır ortadan,stadınıda doldur.

Koşu pistini stadın dışına yapsınlar, dışardan stadı boydan boya çevrelesinler...O zaman çevreden ve vatandaşlardan daha çok ilgi alaka görürler,kimse gidipte stadın içinde koşan birini seyretmez :D :D

champions
30.03.2007, 18:50
50.000 olmaz. 50.500 den fazla olması lazım uefa ve şampiyonlar ligi final maçlarını oynatabilmemiz için.
Yanlış bilgi:)Geçen seneki Uefa Kupası finali 36 bin 500 kapasiteli Psv'nin Philips stadında oynanmıştı

melih61
30.03.2007, 18:57
burada konuşup duralım ama icraat
yok?

Burçak
30.03.2007, 19:01
Koşu pistini stadın dışına yapsınlar, dışardan stadı boydan boya çevrelesinler...O zaman çevreden ve vatandaşlardan daha çok ilgi alaka görürler,kimse gidipte stadın içinde koşan birini seyretmez :D :D

:D:D Ahmet abi varya süper yaa :D

fındıkoğlu
30.03.2007, 19:05
Yanlış bilgi:)Geçen seneki Uefa Kupası finali 36 bin 500 kapasiteli Psv'nin Philips stadında oynanmıştı bildiğim kadarı ile fenere verilirken bile bu şartı aradıkları. ozaman beşiktaş niye talip olamadı fenere gıcıklık olsun diye.

melih61
30.03.2007, 19:07
ahmet abi sana bir şey sölemiştim beni kale almadın herhalde tepkimizi bir şekilde dile getirmeliyiz die ama yok cvp gelmedi

ubuntu
30.03.2007, 19:13
melih61 ne şekilde tepki verirsen ver bu yönetimin bizi dikkate alacağını sanmıyorum. Şiddet kullanmadıkça bizi önemsemezler. Şiddetide biz kullanmıyacağımıza göre oturup beklemekten başka çaremiz yok. Malesef.

Ama en azından elimizden geleni yapmak amacı ile bir tepki verebiliriz. Varsa güzel fikirler hukuki bir şekilde uygulayalım.

Gürkan
30.03.2007, 19:17
koşu pisti lafını duydukca , atletizm sporuna gıcık olmaya basladım.

fındıkoğlu
30.03.2007, 19:18
imza kampanyası düzenlenebilir belki. hazır çanakkale gezisindede buluşucak millet ordan başlanabilir belki.

surmeneli_keles
30.03.2007, 19:18
yapsınlarda utandırsınlar
walla

melih61
30.03.2007, 19:19
benim demek istediğim belki biz bir köpek balığı değiliz ama bir hamsi sürüsü olup köpek balığı gibi görünebiliriz?

champions
30.03.2007, 19:27
bildiğim kadarı ile fenere verilirken bile bu şartı aradıkları. ozaman beşiktaş niye talip olamadı fenere gıcıklık olsun diye.
Ben ne diyorum sen ne?:)

Badaloğlu
30.03.2007, 19:31
benim demek istediğim belki biz bir köpek balığı değiliz ama bir hamsi sürüsü olup köpek başığı gibi görünebiliriz?

Yahu Melih, kusura bakma ama bu nedir şimdi?Ne demek istedin?ben hiç bir şey anlamadım?

Öncelikle köpek balığı olsak ne anlam ifade eder?Bunu öğreneyim.Sonrada hamsi sürüsü olupta ne demeye köpek balığı başlığı oluyoruz?!?!:D

fındıkoğlu
30.03.2007, 19:31
Ben ne diyorum sen ne?:)
zaten problem orada ne diyosun?:)

champions
30.03.2007, 19:43
zaten problem orada ne diyosun?:)
Anlamamakta inat etmek senin hakkın tabii:) Ne diyoduk? 50 bin 500

bordoomavii
30.03.2007, 19:47
madem yapıyorlar düz hesap 61 bin kişilik olsun. koşu pisti olmadan. 50 bin 60 bin olmasın. 10 bin kişi için birbirimizi kırmayalım olsun 61 bin.

Şuayip Aydın
30.03.2007, 19:53
madem yapıyorlar düz hesap 61 bin kişilik olsun. koşu pisti olmadan. 50 bin 60 bin olmasın. 10 bin kişi için birbirimizi kırmayalım olsun 61 bin.
evet aynen katılıyom san abiiiiiiii en iyisi 61 bin olsunnnnnnnnnnnnnn

My
30.03.2007, 19:53
asıl sorun ne arkadaşlar biliyomusunuz. bu adamın soyadının albayrak olması. bu adamın soyadı adı frank olsaydı şuanda herkez burada destek mesajı verirdi. bu stad mutlaka yapılır diye mesajlar okuyacaktık.Tek rakibim THY diyorsun yani :D

ts_fan
30.03.2007, 20:01
Başlığa her baktığımda daha fazla gülümsüyorum, Allah sizden razı olsun;)
Oh oh, stat projesi realize olmuş, geriye kapasitesi ile koşu bandı (pisti-kaseti) kalmış!:D
Albayrak sana ve icraatlarına (!) inanmıyoruz!Yap şu stadı ve bizi madara et, lütfen!

ts_fan
30.03.2007, 20:05
50-60 bin mıymıy çoğunluktan ziyade (ki böyle bir stadın dolabileceğine ihtimal vermiyorum) 35-40 bin kapasiteli ve kutu gibi bir stat bize yeterde artar bile.
Sn. Albayrak, bakın ne güzel az masraflı bir stat istiyoruz.Daha ne istiyorsunuz?:)

ubuntu
30.03.2007, 20:14
Düşük kapasiteli olsun diyen arkadaşları anlamıyorum. Fb nin stadı 50 bin den çok. Gs stad yaptırıyor o da büyük ihtimalle 50 den yüksek olur. Eee bu durumda bjk de birşeyler yapmak zorunda kalacak altta kalmamak için. O da yapacak 50 bin kişilik stad. Ts nin stadı yine gözden düşecek sıradan bir stad olacak. Daha lige dün çıkmış kayserispor bile bizden daha büyük düşünüyor. Üzülüyorum..

fındıkoğlu
30.03.2007, 20:21
Anlamamakta inat etmek senin hakkın tabii:) Ne diyoduk? 50 bin 500
:D sen bu bilgilerle ancak evden izlersin finalleri gibime geliyo.:)

fındıkoğlu
30.03.2007, 20:27
Düşük kapasiteli olsun diyen arkadaşları anlamıyorum. Fb nin stadı 50 bin den çok. Gs stad yaptırıyor o da büyük ihtimalle 50 den yüksek olur. Eee bu durumda bjk de birşeyler yapmak zorunda kalacak altta kalmamak için. O da yapacak 50 bin kişilik stad. Ts nin stadı yine gözden düşecek sıradan bir stad olacak. Daha lige dün çıkmış kayserispor bile bizden daha büyük düşünüyor. Üzülüyorum..
:tsbayrak: bu düşüncenden dolayı seni müsade edersen tebrik etmek istiyorum kardeşim. hatta o kayseri temelini bile attılar stadın.

champions
30.03.2007, 20:27
:D sen bu bilgilerle ancak evden izlersin finalleri gibime geliyo.:)
Komik olduğunu mu zannediyosun? O muhteşem bilginle yanlış bilgilendirme kimseyi :)

fındıkoğlu
30.03.2007, 20:30
Komik olduğunu mu zannediyosun? O muhteşem bilginle yanlış bilgilendirme kimseyi :)
gülmeyebilirsin takdir senindir.

ts_fan
30.03.2007, 20:36
Fenerbahçe stadını konuşalım.
Adamlar çok güzel bir stat yaptılar çok doğru ama bu stat İstanbul'un nüfusuna ve burada yaşayan çok sayıda taraftara rağmen bir çok maçta dolmuyor.Bu canlı olarak tespit ettiğim bir durumdur.Bu sene Fenerbahçe onca puan farkına rağmen, en az 3 bin adet bedava bilete rağmen, İstanbul'da yaşayan insanların ekonomik anlamda daha rahat olmalarına rağmen, her seferinde aynı adamlar maça gitmese bile yerlerini ikâme edecek onca insana rağmen dolmuyor ve 33-34 bin ortalamaya oynuyorlar!

Biri bir şey yaptı, bende en az onun kadar yapmalıyım zihniyeti hiç kimseye bir fayda getirmemiştir!Bir şey ortaya koyarken olaya biraz bilimsel bakmak gerekir.Stat projesi için; Trabzon ve Trabzonspor gerçeğini ve daha bir çok etkeni göze alıp ona göre konuşmakta, hareket etmekte fayda vardır.

O yaptı bende yapayım zihniyeti eskide kaldı.Ey gidi günler, ''Amucamun uşağı köye cami yapti, tam karşisina bi danede benum yapmam lazum, bu saatten sonra kimseye kendimi konuşduramam:)Hemida en az amucamun uşağınun yapdırdığı gadar etmeliyum hau camiyi''

ubuntu
30.03.2007, 20:43
Büyük takımlar herzaman her şekilde yarışırlar. Stadyum, taraftar, tribün, tesis, borsa, reklam, satış, futbolcu kalitesi vs vs... Eğer kendini büyük görüyorsan, rakibinden daha büyük işler yapmalısın.

Fener stadı neden dolmaz? Çünkü biletler pahalı, büyük şehir ulaşım sorunu gibi çoğalabilir.

Fener taraftarı bizim kadar takımını sevemez. Fener taraftarı sokağa çıkıp 30 bin kişi yürüyüş yapamaz. Fener taraftarıyla bizi karşılaştırma lütfen. Fenerin 20 milyon taraftarı varsa bunun 19 milyonu takımının kadrosunu bilmez. Fener yendiğinde fenerlidir yoksa umrunda değildir. Özenti tayfasıdır alayı. Trabzonun 5 milyon taraftarı varsa 4 milyonu sürekli takımıyla ilgilenir. Trabzonun her deplasmanda taraftarı mutlaka olur. En çok taraftarı olan takım olmayabiliriz ama takımına en çok ilgi gösteren sürekli takip eden taraftarız.

Cafer KILIÇSOY
30.03.2007, 21:20
Valla 30 binle başladık 60 bine kadar dayandık.:)

Hani diyorum Nou camp gibi 120 bin kişilik bişey yapsak. Madem yapıyoruz büyük olsun:D

Giriş Numune hastanesi, çıkış Fatih Devlet Hastanesi

liginefendisi
30.03.2007, 21:22
Selam

Olmuşken 100 bin olsun bari büyüyünce de giyeriz...

Arkadaşlar bilmem farkındamısınız ama çok afaki konuşuyoruz buyrun bu sezonla ilgili istatistikler aşağıda

Süper Lig'in ilk yarısı tamamlanırken, seyirci ortalaması en yüksek takım 39 bin 542 seyirciyle Fenerbahçe oldu. Ligin 5. haftasında oynanan ve Fenerbahçe'nin 4-2 kazandığı Antalyaspor maçı, 47 bin 400 kişiyle ligde en fazla seyircinin tribünleri doldurduğu maç oldu. Ligde, 26 bin 249 kişi seyirci ortalamasıyla Beşiktaş ikinci olurken, 16 bin 307 seyirci ortalamasıyla Galatasaray üçüncü, 16 bin 225 kişi seyirci ortalamasıyla Bursaspor dördüncü, 13 bin 491 seyirci ortalamasıyla Denizlispor beşinci oldu.

Yukarıdaki istatistikte adımız bile geçmiyor...Takım kötü diye başlayacak bir izahat özr-ü kabahatinden sınıfına girer benim gözümde....

ubuntu
30.03.2007, 21:24
E o zaman 10 bin kişilik olsun? Nasıl olsa ortalamamız 6 - 7 bin değil mi? Neden 30 35 bin lik olsun? Çok yanlış düşünüyorsunuz.

champions
30.03.2007, 21:30
Bu işin ortası yok mudur?Ya 60 bin ya da 10 bin mi?35 bin o kadar!

ubuntu
30.03.2007, 21:33
Tamam sen 35 bin diyorsan 35 bin yaparız. Nasıl olsa noktayı koymuşsun. 35 bin o kadar!

Cafer KILIÇSOY
30.03.2007, 21:38
Tamam sen 35 bin diyorsan 35 bin yaparız. Nasıl olsa noktayı koymuşsun. 35 bin o kadar!
Karar verilmiştir 35 bin. Açık artırma kapanmıştır:D :D

champions
30.03.2007, 21:38
Anlaman için sonuna sırıtma(:D ) ifadesi koymalıydım Konu benim ne dediğim değil çoğunluğun bi uçta olması

ubuntu
30.03.2007, 21:47
Anlamam için değilde biraz daha kibar olmak için sırıtma ifadesi kullanabilirdin. Bende biraz daha anlayışlı olur ters tepki yaratmazdım. Size göre 35 ideal bana göre 50 den az olmamalı. Senin görüşüne saygı duymalı, benim görüşüme saygı duymalı. Tartışmaya gerek yok.

melih61
30.03.2007, 22:59
Yahu Melih, kusura bakma ama bu nedir şimdi?Ne demek istedin?ben hiç bir şey anlamadım?

Öncelikle köpek balığı olsak ne anlam ifade eder?Bunu öğreneyim.Sonrada hamsi sürüsü olupta ne demeye köpek balığı başlığı oluyoruz?!?!:D

gayet açık aslında ama ben bir daha açıklayayım arkadaş bundan önce demişti kaba kuvvet kullanmadan bu işi başaramayız diye (stadyum projesi)
bende ona karşılık dedim ki belki biz kaba kuvvet uygulayamayız ama birleşip bir takım şeyleri kaba kuvvete yer vermeden çözebiliriz !!! tabi deniz kenarında yaşayan biri olarak anlaman gerekiyordu be abim hamsi insana zarar vermez köpek balığı zarar verir?(başlık deil balık olacaktı kusra kalma yanlış yazdım okumadan gönderdim)

Furkan
30.03.2007, 23:50
ya ne 60 bini 40 binden fazlası sadece göstermelik olur 35lik yap yarın lazım olursa küçük ayarlamalarda 40 bine kadar çıksın kapasite final izlemek isteyenler televizyondan izlesin birkereliğine final alınacak diye yarı yarıya boş kalacak bi sadyum yapılmaz yapılmamalıdır da.. ha koşu pisti olan bi stadyum ha yarısı boş kalacak bi stdyum ne farkedeki ikisinde de iseniln ambians yaratılamayacak sonuçta...

salihismet
30.03.2007, 23:52
-alo, hayirli ak$amlar Nuri abi
-hayirli ak$amlar, bak yine abuk supuk konu$acaksan kapatirim ona göre
-hayir abi olurmu öyle $ey?
-ne istiyorsum?
- valla kendim icin bi $ey istemiyorum, abi ben bu stat projesi icin arami$tim, bu proje ortaya atidi atilali her ak$am rüyalarima giriyor, tv dizisi gibi her ak$am kaldigim yerden devam ediyorum rüyaya, bi aciklama yapsanda cümle alem rahatlasak.
-nasil bir aciklama yapayim, stadi yapmiyacagizmi diyyim?
-hayir öyle demek istemiyorum, ilk önce Avni Aker icin bi proje yapmi$tiniz, sonra neden vazgectiniz orasini pek anlayamadik?
-karda$im ben in$aatci bir i$ adamiyim, Avni Akerde bir ara$tirma yaptim ve oranin altinda bol miktarda su ciktigi icin o projeden vazgectim.
- yapma ya, onun icin mi bu i$i sulantirdiniz?
- bak yine sapitiyorsun ha?
- pardon abi, heyecandan olsa gerek. Abi sormasi ayip ben bu rüyayi ne kadar daha görmeye devam edecegim?
- zaman olarak bir $ey söyleyemem, fakat kafana ba$ka $eyler koyarsan ba$ka rüya görürsün, koyunlari sayarak uyumayi dene.
- onuda denedim olmadi, bu seferde koyunlar stadin icine girmeye ba$ladi, onlari di$ari cikarmak icin akla karayi sectim. Delirecegim diye korkuyorum, ben öyle bir iki rüya görmekle delirecek adam deyilim, fakat tam 743 kez oldu ayni rüyayi görüyorum.
-yani sen delirmiyesin diye yarin stadin yapiminami ba$layayim?
-haklisin abi, abi be, ikiyüzellinci projeyi ne zaman ciziyorsunuz?
-ben senin sapitacagini biliyordum zaten.
- alo alo, kapatti.

Furkan
31.03.2007, 00:12
salihismet yazdıklarını uzatmaya gerek yok kısaca bizi kekliyorlar diyosun yani :D :D

Erdal
31.03.2007, 00:15
-alo, hayirli ak$amlar Nuri abi
-hayirli ak$amlar, bak yine abuk supuk konu$acaksan kapatirim ona göre
-hayir abi olurmu öyle $ey?
-ne istiyorsum?
- valla kendim icin bi $ey istemiyorum, abi ben bu stat projesi icin arami$tim, bu proje ortaya atidi atilali her ak$am rüyalarima giriyor, tv dizisi gibi her ak$am kaldigim yerden devam ediyorum rüyaya, bi aciklama yapsanda cümle alem rahatlasak.
-nasil bir aciklama yapayim, stadi yapmiyacagizmi diyyim?
-hayir öyle demek istemiyorum, ilk önce Avni Aker icin bi proje yapmi$tiniz, sonra neden vazgectiniz orasini pek anlayamadik?
-karda$im ben in$aatci bir i$ adamiyim, Avni Akerde bir ara$tirma yaptim ve oranin altinda bol miktarda su ciktigi icin o projeden vazgectim.
- yapma ya, onun icin mi bu i$i sulantirdiniz?
- bak yine sapitiyorsun ha?
- pardon abi, heyecandan olsa gerek. Abi sormasi ayip ben bu rüyayi ne kadar daha görmeye devam edecegim?
- zaman olarak bir $ey söyleyemem, fakat kafana ba$ka $eyler koyarsan ba$ka rüya görürsün, koyunlari sayarak uyumayi dene.
- onuda denedim olmadi, bu seferde koyunlar stadin icine girmeye ba$ladi, onlari di$ari cikarmak icin akla karayi sectim. Delirecegim diye korkuyorum, ben öyle bir iki rüya görmekle delirecek adam deyilim, fakat tam 743 kez oldu ayni rüyayi görüyorum.
-yani sen delirmiyesin diye yarin stadin yapiminami ba$layayim?
-haklisin abi, abi be, ikiyüzellinci projeyi ne zaman ciziyorsunuz?
-ben senin sapitacagini biliyordum zaten.
- alo alo, kapatti.
:) eyvallah ama yeri burası değil bence serbest kürsüde buna uygun başlıklar var oraya taşıyın bence .....

Abdullah Şahin
31.03.2007, 00:47
Bu site hakikaten mozaik gibi herşey var..Projenin yapılacağına inanmıyorsan inanmıyorum gardaşım de..Bu şekilde dalgaya gerek yok.

Erdal
31.03.2007, 00:57
Bu site hakikaten mozaik gibi herşey var..Projenin yapılacağına inanmıyorsan inanmıyorum gardaşım de..Bu şekilde dalgaya gerek yok.

ne mozaiği MERMER MERMER ....:)) ( Seneler evvelki bir tv tartışma programından alıntı ..)

lucarelli
31.03.2007, 01:02
yeni yapılacak olan stadın 35-40 bin kapasiteli olması yeterli olur. zira bir noktadan sonra stad büyüdüğünde etki azalıyor hele, dolmayan stadlarda bu durum daha da kötüleşir. bize en uygun stadlara örnek Riazor (Deportivo 35bin) San Mames (Bilbao 40bin).

Adem Erdoğan
31.03.2007, 01:08
http://img109.imageshack.us/img109/4059/farozzvk5.jpg

Stad tam olarak nereye yapılacak bu resimde.

salihismet
31.03.2007, 01:13
ne mozaiği MERMER MERMER ....:)) ( Seneler evvelki bir tv tartışma programından alıntı ..)

Ne alintisi karde$im? Sence bu projenin sahipleri bizleri ciddiye aliyorlar mi?

Kadir İlhan
31.03.2007, 01:26

Yeni stadın orayla bir alakası yoq sanırım kardes...Ama neresi oldugunuda unttum...

Erdal
31.03.2007, 01:38
Ne alintisi karde$im? Sence bu projenin sahipleri bizleri ciddiye aliyorlar mi?

:)) Hocam gerilme ....

1 Bende en az senin kadar bu projeinin bu yönetim tarafından gerçekleştirilme ihtimalini zayıf buluyorum ve bu konudada sayısız mesajım var
2 bununla beraber beğenmiş olmakla birlikte mesajının yerinin bu başlık değil serbest kürsü olmasını gerektiğini düşünyorum
3 mermer, mozaik kısmına gelince; bir arkadaş bu forumu mozaiğe benzetmiş ,bende seneler evvelki bir tartışmadan hareketle ( merhum türkeşin bir hadep milletvekilinin "TÜRKİYE bir mozaiktir"lafına cevaben dediği) ne mozaiği MERMER MERMER dedim o kadar.....

salihismet
31.03.2007, 02:02
:)) Hocam gerilme ....

1 Bende en az senin kadar bu projeinin bu yönetim tarafından gerçekleştirilme ihtimalini zayıf buluyorum ve bu konudada sayısız mesajım var
2 bununla beraber beğenmiş olmakla birlikte mesajının yerinin bu başlık değil serbest kürsü olmasını gerektiğini düşünyorum
3 mermer, mozaik kısmına gelince; bir arkadaş bu forumu mozaiğe benzetmiş ,bende seneler evvelki bir tartışmadan hareketle ( merhum türkeşin bir hadep milletvekilinin "TÜRKİYE bir mozaiktir"lafına cevaben dediği) ne mozaiği MERMER MERMER dedim o kadar.....

Yazinin yeri burasi olmayabilir, fakat böyle ciddi bir proje ba$ka bir yerde olsa mutlaka halka bunu anlatirlar ve belirli a$amalari a$tikdan sonra yapimindan önceki ilk a$amasi olan proje a$amasina sira gelir, görüldügü gibi bizde böyle bir $ey yok, vede hicbir aciklama yapilmadan yapilacakmi$ gibi insanlara anlatiliyor. Böyle uydurk bir projeyle dalga gecmekte bir sakinca görmüyorum.

fındıkoğlu
31.03.2007, 10:48
günaydın. arkadaşlar stad tabiki 50 veya 60 bin olcak inşaallah. hersene stad yapamadığımıza göre ileriyide düşünmek lazım. önce taraftarı maça çağırmaya kalkarsak yönetim uyuma taraftara sahip çık diye stadın önünde çok bağırırız. stadı bi yapalım taraftarı çekmeyi ozaman düşünürüz.

Kamil Çakmak
31.03.2007, 12:40
Bencede yapılacak stat 50.500 kişilik olmalı. takımın şampiyonluğa ciddi olarak oynayacağı dönemler bu stad dolar bence. 80 li yıllarda takım şampiyon olduğu zamanlar, staddakiler kadar bi o kadarda dışarda taraftarın kaldığı dönemleri biliyorum. ki o zamanlar birde halkın alım gücü daha zayıftı. Bi arkadaş fener' in stadının çoğu maçlarda dolmadığını söylüyor. Orda bilet fiyatları çok yüksek. Yapılacak stad için bilet fiyatları düşük olursa ben dolacağını düşünüyorum. Stadın dolması için, sportif başarının olması arasında parelellik mutlaka olmalı.
Ayrıca koşu pistinin olması da stadın atmosferini bi hayli azaltacaktır. Bunun olmasını bende istemem tabiki ve olmamalıda.
Yeni statın yapımına başlanması seçimlere yakın bör döneme denk getirileceğini düşünüyorum. Devlet tarafından yapılacağına göre, hem milli secimler hemde genel kurula denk getirilecektir.
Sonuç olarak trabzon şehri ve sportif başarılar için gerekli bir yatırım.
Düşünsenize trabzonun uluslar arası arenada ismini daha fazla duyuracak bir yatırım bu. Bazi yazarların ve arkadaşların buna karşı çıkmasına bi anlam veremiyorum.

İnşallah yapılır.

asikaplan
31.03.2007, 12:45
allah aşkına stad yapılsın tamamda ne 61 ini ya en fazla 35 bin kişi olsun 61 bin nereye dolucak ole ayrıca koşu pisti olmasın anlaşılan stadı 2011 olimpiyatları için yapacaklarki koşu pistide var anlaşılan budur

Mustafa Önal
31.03.2007, 13:02

adem biraz daha giresun tarafına gitmen lazım.biraz deil hatta baya gtmen lazım 3 km falan. :D

BDiler61
31.03.2007, 13:15
bu akyazıdaki yer doldurulmuşmu yoksa doldurulacakmı?

ubuntu
31.03.2007, 13:26
bu akyazıdaki yer doldurulmuşmu yoksa doldurulacakmı?

Doldurulacak. Tabi kabul edilirse.

Kadir Aydın
31.03.2007, 13:35
Way bee, her şeyi bitirdik de tartıştığımız konuya bak. Yabancı biri görse var ya bilmem neresiyle güler.

WERTHeR
31.03.2007, 13:52
Burada birbirimize girmeye lüzum yok daha çok proje göreceğiz:)

Murat Altun
31.03.2007, 13:52
bu başlık iki yıl önce açılmış herşey ortada:)

WERTHeR
31.03.2007, 13:59
Benim bir önerim var. Bu tür proje resimleri çizmek çok zor değil. Forumda beşerli gruplara bölünelim. Her hafta bir grup stad projesini yayınlasın:) Bence bu eğlenceli bir tepki olur. Belli mi olur utançlarından yaparlar o zaman belki....

AYYILDIZ
31.03.2007, 14:05
Ak Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, son günlerde tartışılan Akyazı’daki yeni Stat projesine sahip çıkarak tüm Trabzon’un destek olmasını istedi. Göktaş, “Sayın Bakanımız Faruk Özak da bu projeye destek veriyor. Proje iki kez Sayın Başbakanımıza sunuldu. Bakanlar kurulunda bile görüşüldü. Hükümet projeye sıcak bakıyor” dedi. Göktaş, “Bu proje, ne benim ne de Ak Partinin’dir. Bu proje bütün Trabzon’un projesidir. Trabzon’da İnşaat mühendisleri, Mimarlar odası ile tüm sivil toplum örgütleri ile görüşüp bu projeye şekil vereceğiz. Tüm Trabzon bu projenin içerisinde olacaktır” dedi.

kaynak:ilkhaber gazetesi

AyKaN
31.03.2007, 14:21
Sanırım yapılacak olan yeni koşu pisti, herkesin beklediği müjdeli haber olabilir. Böyle bir atletizm pisti yapılacaksa, hayal ettiğimiz stadın koşu pistine ihtiyacı kalmaz galiba.
-----------------------------------------------------
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne ait olan ve şimdiye kadar amatör futbol maçları ile antrenman amaçlı kullanılan sahaların bulunduğu alana inşa edilecek. 2 milyon 90 bin YTL'ye ihale edilen Atletizm pistinin inşaatı Haziran ayına kadar tamamlanacak.

“Trabzon Sentetik Yüzeyli Müstakil Atletizm Pisti” adı verilen piste 8 kulvar, Uzun atlama, sırıklı yüksek atlama, yüksek atlama, üç adım atlama gülle, cirit diğer sektörler yer alıyor.

Yaklaşık 23 dönümlük alan üzerine kurulacak Atletizm pisti aynı zamanda 2011 yılında Trabzon'da düzenlenecek Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'nde yine Atletizm branşında kullanılacak.

Pist bölgede Samsun'dan sonra ikinci sentetik yüzeyli müstakil atletizm pisti olma özelliğine sahip olacak.

fındıkoğlu
31.03.2007, 14:56
:tsbayrak: KoŞu Pİstİ İstemİyoruz.:tsbayrak:

Erbay
31.03.2007, 14:56
Bu yönetim stad bitene kadar kesin gider.Stad'ın bittiğini göremezler.Çünkü böyle giderse stad 10 senede ancak biter.

Sinan Akyıldız
31.03.2007, 14:59
Bazı arkadaşlarım dikkatimi çekiyo yazılan her mesaja cevap vermeye çalışıyolar :) arkadaşlar bunu yapmaya gerek yok proje sorumlusu gibi davranmayın siz yıpranırsınız :)

melih61
31.03.2007, 17:34
o zaman pist flan olmaz akp iktidardan düşmeden bu proje başlamalı yoksa olmaz walla

fındıkoğlu
31.03.2007, 18:23
desene bizim stad hiç olmayacak. yandık valla:D :D :D

Taner Gündoğdu
31.03.2007, 19:42
bu kadar büyük ve kapsamlı bir projenin gerçekleşmesi için yönetimin bir dönem daha başta kalması lazım. ve tabiki aynı şekilde arkalarında da bir hükümet olmalı. sonuçta bir kanun değişikliği ile gerçekleşebilcek proje. hadi hükümet tarafını geçelim. işin siyaset boyutu o. ama daha önemli bir ayrıntı var. eğer bizler bu projeye inanırsak, yönetimin başta kalmasına müsade etmeliyiz. yani yönetim gitsin mi kalsın mı tartışmalarının sıkça yaşandığı bir dönemde sık sık ortaya hassas konumuz stat projesini ortaya atmak günü kurtarma çabalarıdır. 2 sene sürcek bir proje var ortada. eğer yönetim bu projeyi iddaa ettiği gibi sadece TRABZON için yapıyorsa projeyi hayata geçirebilcek gerekli düzenlemeyi yapar ve seçime gider! "herşey hazır, biz futbol klübünü kötü yönettik gerekirse TRABZON için görevi bırakırız" derse işte o zaman inanırım bunu TRABZON için yaptıklarına... yoksa benim için hava civadır bu proje! sadece iki gün daha fazla kalmak için o koltukta,uydurulmuş senaryodur!

WERTHeR
31.03.2007, 19:46
bu kadar büyük ve kapsamlı bir projenin gerçekleşmesi için yönetimin bir dönem daha başta kalması lazım. ve tabiki aynı şekilde arkalarında da bir hükümet olmalı. sonuçta bir kanun değişikliği ile gerçekleşebilcek proje. hadi hükümet tarafını geçelim. işin siyaset boyutu o. ama daha önemli bir ayrıntı var. eğer bizler bu projeye inanırsak, yönetimin başta kalmasına müsade etmeliyiz. yani yönetim gitsin mi kalsın mı tartışmalarının sıkça yaşandığı bir dönemde sık sık ortaya hassas konumuz stat projesini ortaya atmak günü kurtarma çabalarıdır. 2 sene sürcek bir proje var ortada. eğer yönetim bu projeyi iddaa ettiği gibi sadece TRABZON için yapıyorsa projeyi hayata geçirebilcek gerekli düzenlemeyi yapar ve seçime gider! "herşey hazır, biz futbol klübünü kötü yönettik gerekirse TRABZON için görevi bırakırız" derse işte o zaman inanırım bunu TRABZON için yaptıklarına... yoksa benim için hava civadır bu proje! sadece iki gün daha fazla kalmak için o koltukta,uydurulmuş senaryodur!

Önce kazma vurulması gerek bu tür bir sonucun olabilmesi için. Maket resimler çizmekle stad yapılmıyor:)

ubuntu
31.03.2007, 19:58
Galatasarayla dalga geçerken onlar gibi olduk!.. :)

pReN@_61
31.03.2007, 20:44
:tsbayrak: KoŞu Pİstİ İstemİyoruz.:tsbayrak:

+1967 ...

:yattara:

Taner Gündoğdu
31.03.2007, 20:59
Önce kazma vurulması gerek bu tür bir sonucun olabilmesi için. Maket resimler çizmekle stad yapılmıyor:)
bende aynı şeyi diyorum zaten. yoksa Tunga abide proje yapmış işte :D

Cafer KILIÇSOY
31.03.2007, 21:11

Adem cevap veriyorum
Hiçbiryere

Çünkü bu yönetim bunu sadece seçim malzemesi olarak kullanıyor

melih61
31.03.2007, 21:30

adamlar temmuzda kesin kazma vuruyolar adnan polat söledi kesin dedi hatta haziran da olabilir ama olmassa temmuzda kesin dio biz ise izin beklioruz:(

Taner Gündoğdu
31.03.2007, 21:39
onlar kaç yıldır bekliyor ama bu izni :) bizde beklicez işte....

Ali Özcan
31.03.2007, 21:48
Ak Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, son günlerde tartışılan Akyazı’daki yeni Stat projesine sahip çıkarak tüm Trabzon’un destek olmasını istedi. Göktaş, “Sayın Bakanımız Faruk Özak da bu projeye destek veriyor. Proje iki kez Sayın Başbakanımıza sunuldu. Bakanlar kurulunda bile görüşüldü. Hükümet projeye sıcak bakıyor” dedi. Göktaş, “Bu proje, ne benim ne de Ak Partinin’dir. Bu proje bütün Trabzon’un projesidir. Trabzon’da İnşaat mühendisleri, Mimarlar odası ile tüm sivil toplum örgütleri ile görüşüp bu projeye şekil vereceğiz. Tüm Trabzon bu projenin içerisinde olacaktır” dedi.

kaynak:ilkhaber gazetesi

aman bizim sitede destek demeyin, yanlış anlaşılır...:rolleyes:

- sen Albayrakçı mısın yoksa ? :rolleyes:
- hötttt...hımmmmm...:rolleyes:

Rutubet
31.03.2007, 22:44

Yavaşşş onlar kadar yetim hakkı yesek 5. yıldızı takmıştık. Bir baklaım araziyi nasıl almışlar.kaç trilyon vergi borçları silinmiş. Benzetilmek bile gaddarlık saçmalıktır.

Alberto
31.03.2007, 23:01
Coookk zorr!

ubuntu
31.03.2007, 23:59
Yavaşşş onlar kadar yetim hakkı yesek 5. yıldızı takmıştık. Bir baklaım araziyi nasıl almışlar.kaç trilyon vergi borçları silinmiş. Benzetilmek bile gaddarlık saçmalıktır.

Ben stad maketinden bahsediyorum ya sen?

coolank
01.04.2007, 00:41
bu tesisin yapılacagına kesin inandım ama bunun yönetim ile alakası yok ...4 5 gün önce hiç inanmıyordum ama artık kesin eminim bu proje yapılacak ... şu kadar yazayım konu sadece trabzonspor değil ... onun için bu yönetim veya başka yönetim bu projeyi çok rahat yapar ....

TSelif
01.04.2007, 00:48
şu kadar yazayım konu sadece trabzonspor değil ... onun için bu yönetim veya başka yönetim bu projeyi çok rahat yapar ....

Sanırım bu konuda hemfikiriz :S:S

Erdal
01.04.2007, 00:49
bu tesisin yapılacagına kesin inandım ama bunun yönetim ile alakası yok ...4 5 gün önce hiç inanmıyordum ama artık kesin eminim bu proje yapılacak ... şu kadar yazayım konu sadece trabzonspor değil ... onun için bu yönetim veya başka yönetim bu projeyi çok rahat yapar ....

Hocam ankardan öyle görünüyorsa sevindirici bir haber ....her ne kadar yönetimle alakası yok diyorsanızda yönetimin başarısı sayılır sayılsın da ......son günlerde okuduğum en inandırıcı ve en sevindirici mesaj .. eyvallah....

coolank
01.04.2007, 00:56
sayın arkadaşım ben bu yönetime çok inanan üstelik bir de son zamanlara kadar savunan bir bireydim ... aslını ararsanız biraz salakça olmak kaydı ile başkanın ( yönetimin değil ) iyi niyetine inanan da bir kongre üyesiyim .. ama kongre üzerinde etkisi olan akil adamlar diye sayılan bir abimiz ile ankarada 4 gün önce bir şekilde konuşma şansım oldu ...bana anlattıklarından şunu çıkardım .... bu takımın başkanı nuri albayrak asla değil .... ve bu stad veya tesisin kesin yapılacak olması ...bunun bu yönetim ile hiç alakası yok yani bu yönetim gitti diyelim başkası geldi gene bu proje aynen yapılacak .. tekrar yazayım burada konu sadece trabzonspor değil ... ha rant derseniz eh tabii ki var ... o kadar da olacak tabii ki ..

Erdal
01.04.2007, 01:02
sayın arkadaşım ben bu yönetime çok inanan üstelik bir de son zamanlara kadar savunan bir bireydim ... aslını ararsanız biraz salakça olmak kaydı ile başkanın ( yönetimin değil ) iyi niyetine inanan da bir kongre üyesiyim .. ama kongre üzerinde etkisi olan akil adamlar diye sayılan bir abimiz ile ankarada 4 gün önce bir şekilde konuşma şansım oldu ...bana anlattıklarından şunu çıkardım .... bu takımın başkanı nuri albayrak asla değil .... ve bu stad veya tesisin kesin yapılacak olması ...bunun bu yönetim ile hiç alakası yok yani bu yönetim gitti diyelim başkası geldi gene bu proje aynen yapılacak .. tekrar yazayım burada konu sadece trabzonspor değil ... ha rant derseniz eh tabii ki var ... o kadar da olacak tabii ki ..

Müsadenizle bende son mesajınızı ( BİRAZ SALAKÇA ) yorumlayayım ; hem yönetim gidecek hem stad yapılacak oh oh aliyül ala mı derler eskiler.......... :)

KuĞu
01.04.2007, 01:02
Alıntı:
fromTheRApBZONe tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=722749#post722749)

Stad tam olarak nereye yapılacak bu resimde. görünenyol kadar yukarıya doğru ekle oralarda :)

bu resimde akyazı görünmüyor

coolank
01.04.2007, 01:20
Alıntı:
coolank tarafından yazılan

Müsadenizle bende son mesajınızı ( BİRAZ SALAKÇA ) yorumlayayım ; hem yönetim gidecek hem stad yapılacak oh oh aliyül ala mı derler eskiler..........

:)))) şöle diyeyim evet dogru ..))) yani bu yönetim gitse dahi bu tesis yapılacak ama bu işin ekmegini bu yönetim bırakır mı ? biraz zor gibi .. mesela bu yönetimin içinde olan Trabzon da yaşayan bir yönetici her tarafta mayıs da kongre olur diye konuşup sonra bu proje ciddiye binince ve belli olunca acaba niye bu tip konuşmaları yapmıyor ?) tuhaf değil mi )))))))))))) ha tabii ki bir de bu projenin arkasında kimler var bir bakmak lazım :)))

coolank
01.04.2007, 01:23
eksik kalmış ...))) bu projenin arkasında kimler var ve o kimselerin kongre üzerinde müthiş gücü ...bu kısmı eksik yazmışım tamamladım ...

Erdal
01.04.2007, 01:27
Alıntı:
coolank tarafından yazılan

Müsadenizle bende son mesajınızı ( BİRAZ SALAKÇA ) yorumlayayım ; hem yönetim gidecek hem stad yapılacak oh oh aliyül ala mı derler eskiler..........

:)))) şöle diyeyim evet dogru ..))) yani bu yönetim gitse dahi bu tesis yapılacak ama bu işin ekmegini bu yönetim bırakır mı ? biraz zor gibi .. mesela bu yönetimin içinde olan Trabzon da yaşayan bir yönetici her tarafta mayıs da kongre olur diye konuşup sonra bu proje ciddiye binince ve belli olunca acaba niye bu tip konuşmaları yapmıyor ?) tuhaf değil mi )))))))))))) ha tabii ki bir de bu projenin arkasında kimler var bir bakmak lazım :)))

Biraz daha devam ederseniz özel mesaj yazmak zorunda kalıcam üstad .:))
yanlız uzaktan ,yani istanbul dan bakınca sanki sayın bakan la sayın başkan ın arası pek de öyle iyiymiş gibi görünmüyo ..... ama istanbuldan bakılınca ankara hiç anlaşılmamıştır bu kez aynı yanılgıya düşümüş olabilirim....

M.Kılıç50
01.04.2007, 02:03
yaw bir dostum stad projesinin resimlerini ilk sayfaya veya buraya atabilirmi lütfen ariyorum ariyorum bulamiyorum bi ara bulmustum resmi sitede bile cikmisti ama kayit etmek hic aklima bile gelmemis. lütfen biir dost resimelri yien ekleyebilirmi son sayfaya ve ya ilk sayfaya

fındıkoğlu
01.04.2007, 13:31
tünaydın millet. tüm trabzonspor sevdalılarının gözü aydın olsun. stadımızla ilgili son haber az önce lig tv de alt yzı olarak geçmiştir. bütün anlaşmalar tamamlanmıştır. devletle de nutabakat sağlanmış sedon sonu çalışmalara başlanıyo....

TSelif
01.04.2007, 13:39
Evet işte yeni stat projesi:

http://img340.imageshack.us/img340/3777/47119158cm6.jpg

@ mehmedinho50 Proje bu arkadaşım :):)

TSelif
01.04.2007, 13:42
http://img262.imageshack.us/img262/9136/tssunum1copyra4.jpg

Buda açıklamalı şekli.Nerde ne var ??? :):)

ilhan
01.04.2007, 13:46
Böylemi yapicaklar :) Ben biraz daha uyuyayım en iyisi.

Fatih
01.04.2007, 13:47
pist olmasa iyidi ama

Mustafa AYDIN
01.04.2007, 13:55
Valla "kıyı" meselesini oldukça "içerden" takip eden biri olarak stadyumun sahile yapılması söz konusu olursa tüm STK'ların, üniversitenin ayağa kalkacağını ve olayın yasal prosedürünün çoooook uzun zaman alacağını söyleyebilirim. Bugün yapımına karar verilse, kıyı kanununa muhalefeti nedeniyle kamu yararı kararının çıkartılması, ÇED süreci, askı süresi, şu-bu derken ilk dozer 3 sene sonra girer.

Bayındırlık ve iskan bakanı Trabzon lu,Mayısta köşke çıkacak olan Cumhur başkanı Ak partili olacak yani yasa meclisten geçtiği an Köşk ten onay alır demektir,buda bu yasanın çıkmasının fazla zaman almıyacağı anlamına gelir.Tabiki her şeyden önce projenin kabul edilir bir proje olması gerekir ki Faruk Özak ın bu projeyi desdeklediğini biliyoruz.

Şentürk
01.04.2007, 14:04
Pist olayı kesin mi?

Erkan
01.04.2007, 14:05
hukumet destek falan kesin verir... De... Nuri Albayrak kesin istesin.

fındıkoğlu
01.04.2007, 14:07
inşaallah olmaz. avni akeri yıkmasınlar koşacak varsa orada koşabilir.

ubuntu
01.04.2007, 14:27
Herkes pisti tartışıyor fakat benim gözüme birşey daha çarptı. Kalearkalarının üstü açık? Ve iki resimdeki stad birbirinden farklı. Birinde koşu pisti dışında çim var diğerinde yok.

AYYILDIZ
01.04.2007, 15:09
Nuri Albayrakta biliyorki stada kongreye kadar başlayamazsa daha seçilemez her ile avniaker yapcam dese bile daha kimse seçmez.O yüzden bu yaza bişeyler olur

M.Kılıç50
01.04.2007, 15:42
cok sagol tselif dostum, cok isime yaradi. insALLAH gerceklesir bu proje ;)

lutfu61
01.04.2007, 15:55
tek dileğim olması yönünde
fakat yönetimin yıldız sözüne karşılık muşamba gelince,fazla ümitlenmek istemiyorum

Vkgz
01.04.2007, 17:24
her şehirde pistli bir stad olması gerekir... bencede ayrı bir pist yapılabilirdi ama uluslar arası organizasyonlar düşünüldü galiba... umarım fazla ayrık trübünle stad değildir... mükkemmel olacak anlaşılan

dr.muhsin
01.04.2007, 17:36
Almanya' da Münih' te Münih Olimpiyat Statı var ve tabiki koşu pisti de. Ama Bayern Münih maçlarını Allianz Arena da oynuyor. Bu stat 2005 de tamamlandı ve maliyeti 280 milyon euro tuttu. Bu statta 1860 Münih in oynadığı ilk resmi maça 51200 kişi gelmiştir. 2. lig için kayda değer bir rakamdır!!!

http://img464.imageshack.us/img464/6743/allianz05uo4.jpg (http://imageshack.us)

deniz_61
01.04.2007, 17:42
Bunlardan hangisi???

http://img473.imageshack.us/img473/4931/64723049pk6.jpg (http://imageshack.us)

http://img380.imageshack.us/img380/9818/15616593lc7.jpg (http://imageshack.us)

Furkan
01.04.2007, 19:04
bunlardan hangisi derken???

Remzi
01.04.2007, 19:15
#deniz_61
Abi onların ikiside aynı proje zaten.Sanırım Şu anki stadın bulunduğu bölgedeki projeyle karıştırdın sen...

FUTBOL STADI İSTİYORUZ!!!!!!TARTAN PİSTE HAYIR BUNUN İÇİN NE GEREKİYORSA YAPMALIYIZ

AyKaN
01.04.2007, 19:38
Sanırım yapılacak olan yeni koşu pisti, herkesin beklediği müjdeli haber olabilir. Böyle bir atletizm pisti yapılacaksa, hayal ettiğimiz stadın koşu pistine ihtiyacı kalmaz galiba.
-----------------------------------------------------
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne ait olan ve şimdiye kadar amatör futbol maçları ile antrenman amaçlı kullanılan sahaların bulunduğu alana inşa edilecek. 2 milyon 90 bin YTL'ye ihale edilen Atletizm pistinin inşaatı Haziran ayına kadar tamamlanacak.

“Trabzon Sentetik Yüzeyli Müstakil Atletizm Pisti” adı verilen piste 8 kulvar, Uzun atlama, sırıklı yüksek atlama, yüksek atlama, üç adım atlama gülle, cirit diğer sektörler yer alıyor.

Yaklaşık 23 dönümlük alan üzerine kurulacak Atletizm pisti aynı zamanda 2011 yılında Trabzon'da düzenlenecek Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'nde yine Atletizm branşında kullanılacak.

Pist bölgede Samsun'dan sonra ikinci sentetik yüzeyli müstakil atletizm pisti olma özelliğine sahip olacak.

Pist konusunda böyle bir haber var. Gözden kaçtı galiba.

Remzi
01.04.2007, 20:02
Sentetik yüzeyli olunca ne oluyo ki orasını anlamadım sonuçta pist olmayacak mı?

TSelif
01.04.2007, 20:24
cok sagol tselif dostum, cok isime yaradi. insALLAH gerceklesir bu proje ;)

Rica ederim .Bundan sonra biz taraftarlara düşen sadece dua etmek oluyo bu projenin yapılması için :):)...Bütün soru işaretlerine rağmen ...

melih61
01.04.2007, 21:53
tünaydın millet. tüm trabzonspor sevdalılarının gözü aydın olsun. stadımızla ilgili son haber az önce lig tv de alt yzı olarak geçmiştir. bütün anlaşmalar tamamlanmıştır. devletle de nutabakat sağlanmış sedon sonu çalışmalara başlanıyo....

abi eminmisin ben öle bir şeye rastlamadım ?

EyüpKILIÇ61
01.04.2007, 21:55
Fotoğrafları görünce insanın içi gidiyor ama yapılabileceğine hiç inanmıyorum!!!

Ali Şahin
01.04.2007, 22:06
koşu pisti hariç gerisi tamam

salihismet
02.04.2007, 00:30
Bayındırlık ve iskan bakanı Trabzon lu,Mayısta köşke çıkacak olan Cumhur başkanı Ak partili olacak yani yasa meclisten geçtiği an Köşk ten onay alır demektir,buda bu yasanın çıkmasının fazla zaman almıyacağı anlamına gelir.Tabiki her şeyden önce projenin kabul edilir bir proje olması gerekir ki Faruk Özak ın bu projeyi desdeklediğini biliyoruz.

Oh negüzel, bayindirlik ve iskan bakani bizden, sayin Erdoganda Cumhurba$kani oldumu bize projemi dayanir, onlar istese bizi $ampiyon bile ilan ederler, nasil olsa Türkiye onlarin ciftligi.

kutoz
02.04.2007, 10:11
Bunlardan hangisi???

Haklısın...

Bu, iki resim arasındaki 10 farkı buluna benzedi. İki resimde aynı projenin görünümü olmakla birlikte, senin de tespit ettiğin bir husus var. Buda üst resimdeki stadyumun üstünün tamamen kapalı olması, alt resimdeki stadyumunsa kale arkalarının üstünün açık olması... Sanırım, projeyi hazırlayanın dikkatinden kaçmış, bu küçük (!) ayrıntı...

Eyüphan
02.04.2007, 10:31
Bunun da projeye ne kadar önem verildiğinin en bariz kanıtı değil mi Erkan abi.

ubuntu
02.04.2007, 14:29
Proje çok güzel fakat stadyum iğrenç ötesi. Kalearkalarının üstü açık, koşu pisti var. Bir insan nasıl bu kadar düşüncesiz olabilir anlıyamıyorum. O kadar masrafa gireceksin tasarladığın stadyuma bak. Bu proje trabzon ve trabzonspora çok şey kazandırır. Ama futbolunu bir adım ilerletmez. İnşallah böyle güzel bir projeye taş devrinden kalma stad yapmazlar.

M.Kılıç50
02.04.2007, 15:38
arkadaslar bence kosu pisti olsun yada olmasin farketmez ama kosu pisti olunca stadimizda olimpiyatlar felan yapilir ???? öyle degilmi, hem türkiyeyi hemde trabzon sehrini dünyaya duyururuz

Mehmet Öztürk
02.04.2007, 16:44
hangi Olimpiyat'lardan bahs ediyorsun?

2011 Gençlik Olimpiyatlarından başka hangi Olimpiyat Trabzon'a verilir sence?

Verilsede, hangi yılda?

İstanbul 2000 yılından beri Olimpiyatlara talip.

Trabzon'u tüm dünya tanımış, ama Şampiyon olamamış.....

ne yapayım böyle tanıtmayı?

Hekimoğlu
02.04.2007, 17:04
bu stad başlıktaki gibi proje olarak kalır.

Misina
02.04.2007, 19:00
mevcut stadı yıkıpda istifa eder bu albayrak yapar mı yapar haa!

ts_fan
02.04.2007, 19:18
50.000 üstü (!) olmadan olmaz, koşu bandı (!) olmadan olmaz:)
Zaten koşu bandı istemiyoruz deme lüksümüz yok.İstemiyoruz diye diretirsek, bu projede yapılmaz (yapılacağı garanti yaa:p) Statsız kalabiliriz, isyan etmeyelim, di mi?:rolleyes:

pReN@_61
02.04.2007, 19:45
50.000 üstü (!) olmadan olmaz, koşu bandı (!) olmadan olmaz:)
Zaten koşu bandı istemiyoruz deme lüksümüz yok.İstemiyoruz diye diretirsek, bu projede yapılmaz (yapılacağı garanti yaa:p) Statsız kalabiliriz, isyan etmeyelim, di mi?:rolleyes:

sorman ayıp renkdaş :)

tabiiki isteriz :D

koşu pisti olmadan stadyum olur mu Allah aşkına?

bugün bakın bir ispanya'ya bir ingiltere'ye...
:rolleyes:

Hüseyin Çümen
02.04.2007, 20:15
mevcut stadı yıkıpda istifa eder bu albayrak yapar mı yapar haa!

:D buna güldüm yaparmı dersin gerçekten :D

melih61
02.04.2007, 20:45
fındık oğlu sen lig tv de yayınlanı deidn ne oldu ne yayınlandı?

Samet Türkmen
02.04.2007, 21:39
olimpiyat yapılacağı için koşu bandı olması zorunludur.Başka yolu yok.Olmazsa olimpiyatları vermezler zaten.

Furkan
02.04.2007, 21:55
Proje çok güzel fakat stadyum iğrenç ötesi. Kalearkalarının üstü açık, koşu pisti var. Bir insan nasıl bu kadar düşüncesiz olabilir anlıyamıyorum. O kadar masrafa gireceksin tasarladığın stadyuma bak. Bu proje trabzon ve trabzonspora çok şey kazandırır. Ama futbolunu bir adım ilerletmez. İnşallah böyle güzel bir projeye taş devrinden kalma stad yapmazlar.

aynen katılıyorum. böyle bir projeye bu stadı yapıcaklarsa biz almayalım önceki stadyum gibi bir stadyumu bu projeye monte etmeliler ya da hiç yapılmasın..

Can
02.04.2007, 22:06
ben ne beklediğimizi anladmadım nezman karar çıkacak o bile belli değil yaa

Erkan
02.04.2007, 22:32
genclerbirligi maci sonrasina kaldi bu proje..

Furkan
02.04.2007, 22:35
genclerbirligi maci sonrasina kaldi bu proje..

neden ki???

melih61
02.04.2007, 22:45
çünkü gençlere
yenillirsek gündeme gelir

Erkan
02.04.2007, 22:49
neden ki???

Istifa seslerini dindirmek icin..

Colakoglu
02.04.2007, 23:31
Masallah Kale arkalarida gitgide uzaklasiyo sahadan.

KuĞu
03.04.2007, 01:01
projedeki stad göstermelik o şekilde tartan pistli falan olmayacak içiniz rahat olsun :)

Önder28
03.04.2007, 01:29
Trabzon'da olimpiyat yapılmayacak ise eğer böyle bir stat yerine, sadece futbol maçı oynanan ve akustiği daha yüksek bir stad planlansa daha iyimi olur ?

Hekimoğlu
03.04.2007, 08:33
olimpiyat yapılacak ama yaz olimpiyatı değil elbet dandik bir olimpiyat.ilk defa trabzondaki ,televizyondan canlı verilecek.

WERTHeR
03.04.2007, 09:42
Takım kazandı ya bu stad projesi biraz rafa kalkar. Ne zaman 2 defa üst üste yeniliriz o zaman çıkar yeni bir proje daha. Nuri başkan sen bu işi biliyorsun:)

Murat'
03.04.2007, 10:14
yaaa arkadşlar birşeyi ciddi ciddi yapacaklarsa öyle proje falan çizmeyeceklerrr...bakın liverpoolaa adamlar animasyon hazırlatmışşş

VBAKhOcU3Qs

@FLU
03.04.2007, 11:14
yaaa arkadşlar birşeyi ciddi ciddi yapacaklarsa öyle proje falan çizmeyeceklerrr...bakın liverpoolaa adamlar animasyon hazırlatmışşş

VBAKhOcU3Qs

sen iyi mi yaptın şimdi :) akıl verdin bizimkilere şimdi onlar da böyle bir şey yapacaklar gene zaman kazanacaklar

ubuntu
03.04.2007, 12:52
Bu kalearkalarının üstünü kapatmama düşüncesi sadece bizim akıllılarda var heralde. Ben kışın ortasında soğukta maça gelecem takımımı destekliyecem üstüne para verecem o da yetmezmiş gibi birde ıslanacam? Taraftara yazık, vallahi yazık. Sonra stad neden dolmuyor dersin. Çok daha dersin çok.

Hepsine razıyım bari futbol izletin bize :alkış:

stichus
03.04.2007, 13:10
:)
neden hotelin yahut otogarın tipiyle ilgili eleştiriler yazmıyorsunuz? ilgilenmediğiniz için mi?
yoksa onların sadece görüntü olarak koyulduğunu ve proje genel hatlarıyla kabule dilip uygulamaya konulduğunda detaylı projelendirileceğini mi duydunuz?
stad resmi sadece resimdir.. o resmin bilgileri de tıpkı alışveriş merkezinde olduğu gibi öneridir.. proje uygulamaya konduğunda detaylı çalışılacaktır..
cidden bunu anlamayan var mı?
cidden bu konuyu sadece koşu bandı(!) yönünde uzatmayı tartışma zanneden var mı?
cidden stadın yapılmamasını isteyen var mı?
başkan gündemi değiştirmek için yeniden mağlubiyet bekliyor diye düşüncesi olan arkadaşım; başkan bir seni muhatap alıyor ve seni ikna ederse tamamdır diye mi inandın?
endişelenme, o kadar da ciddiye alınmıyorsun..
trabzonsporun başkanı trabzon camiasıyla görüşüyor bu konuları, bir kere gündeme geldikten sonra üstünü kapatacak değiller..
şakalaştığınız arkadaşınız sanıyorsunuz başkanı..
hani siz olacaktınız da geç kaldınız meydanı boş buldu o oldu başkan..

WERTHeR
03.04.2007, 13:18
neden hotelin yahut otogarın tipiyle ilgili eleştiriler yazmıyorsunuz? ilgilenmediğiniz için mi?
yoksa onların sadece görüntü olarak koyulduğunu ve proje genel hatlarıyla kabule dilip uygulamaya konulduğunda detaylı projelendirileceğini mi duydunuz?
stad resmi sadece resimdir.. o resmin bilgileri de tıpkı alışveriş merkezinde olduğu gibi öneridir.. proje uygulamaya konduğunda detaylı çalışılacaktır..
cidden bunu anlamayan var mı?
cidden bu konuyu sadece koşu bandı(!) yönünde uzatmayı tartışma zanneden var mı?
cidden stadın yapılmamasını isteyen var mı?
başkan gündemi değiştirmek için yeniden mağlubiyet bekliyor diye düşüncesi olan arkadaşım; başkan bir seni muhatap alıyor ve seni ikna ederse tamamdır diye mi inandın?
endişelenme, o kadar da ciddiye alınmıyorsun..
trabzonsporun başkanı trabzon camiasıyla görüşüyor bu konuları, bir kere gündeme geldikten sonra üstünü kapatacak değiller..
şakalaştığınız arkadaşınız sanıyorsunuz başkanı..
hani siz olacaktınız da geç kaldınız meydanı boş buldu o oldu başkan..

Daha kayda değer yorumlar beklerdim senden açıkçası. Bir şeyi savunmak için karşı görüştekilere saldırmanın hoş bir üslup olmadığını söylemek istiyorum...

stichus
03.04.2007, 13:25
saldırmak?
ben bir durum tesbiti yapıyorum..
yazdığım sayfalardan beni takip edip sürekli yazımı alınıtılayarak iki satır sitem yapmak nasıl bir anlayıştır yahu?
stad başlığı ve stadla alakalı görüşlerimi yazıyorum.. polemiklere müsade edilmiyor..
yoksa klavye hemen elimin altında yani..

Faik Yılmaz
03.04.2007, 13:26
Irak savaşının başladığı günler. Basra’ da ufak bir kasaba adı Umr Kasr. Amerika bu kasabayı aldığını iddia ediyor ama ertesi gün bu haber yalanlanıyor. Bu olay bi kaç kez tekrarlanıyor. Amerikanın itibarı ayaklar altında. En sonunda yine ele geçrdiklerini iddia ettiler Umr Kasrı

Rus İtar Tass haber ajansı bu olayı birazda dalga geçerek şöyle anlatmıştı :

- Amerikan Birlikleri Umr Kasrı ele geçirdi. Bu savaşın başından beri ele geçirilen 5. Ümr Kasr oldu.
Tarih aralık 2005 : Trabzonspor Başkanı Albayrak yeni seçilmiş. Esip gürlüyor. Bir stad projesi açıklanıyor. Taraftarın anket yaptırdığını , buna göre stadı mevcut yerinde istediği. Bu yüzden bir proje hazırlattıklarını stadı yan çevirip alışveriş merkezleri dahil olmak üzere 24 saat yaşayan bir stad yapılacağını açıkladı. ( oysa şu an Yavuz Selim yeniden yapılandırılıyor. Çim saha filan derken bu proje tamamen rafa kalktı)

Tarih mart 2006 : Başkan 16 ay önce verdiği sözü unutmuş gibi yeni bir proje açıkladı içinde stad spor alanları otogar dahil bir çok proje vardı. Hollandalı bir firma ile görüştüklerini işin sadece evete kaldığını açıkladı.( oysa projeyi hazırlayan firmanın bile bu işten haberi yoktu. Bu burada da yazıldı ) Ancak yüzlerce dönüm araziyi doldurup sonra onlarca tesisi barındıran bu proje ne kanuna uyuyordu nede finansmanının nasıl karşılanacağı açıklanıyordu. Sadece kanunlar karşı koyuyorsa değiştirilir. Para isteniyorsa bulunur gibi üstü kapalı laflarla taraftar kandırılmaya çalışıyordu.

Tarih 1 nisan 2007 : Başkanımız diğer projeyi kamuoyuna inandıramadığı için ( çünkü ne kanuni neden maddi altyapısı dahil onlarca sorunu vardı oysa ellerinde maketten başka bir şey yoktu.) yeni bir proje ile karşımıza çıktı. Buna göre Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinin içindeki 60 dönüm araziye yeni, bir stad yapılacak. Gerek stadın büyüklüğü gerekse ışıklarının etkilemesi nedeniyle bu stad havaalanın hemen dibinde asla yapılamaz. Çünkü havaalanının hemen yanında bu kadar ışık yayan bir binaya asla izin verilmez. Ayrıca yapı olarak büyük olması da alçalan uçaklar için tehlike arz eder.yani yapılması imkansız…

Seçileli 17-18 ay oldu bu yönetimdekiler 3 tane stad yaptılar. Çok yakında 4. sünü de yaparlar. 5. iyide.

Aklıma yukarıdaki olay geldi. Bu savaşın başından beri ele geçirilen 5. Ümr kasr oldu…. J

Not: 1 hafta ayrı kaldığım arkadaşlarımı çok özledim. Bu yüzden artık kimseyle polemiğe girmeyeceğim. Ama doğru bildiklerimi söylemeye her zaman devam edeceğim.

ubuntu
03.04.2007, 13:29
stichus evet sadece stadla ilgileniyorum çünkü konu başlığı stad projesi.

stichus
03.04.2007, 13:33
umr kasr değil bu.. böyle bir benzetme sizi yanlışa götürür..
her seferinde aynı olan ve tek olan umr kasr değil..
bir stad var.. istediğiniz her yere yaparsınız..
şimdi buraya yapacağım diye başlarsınız.. önünüzde yeni bir pencere açılır.. oraya yapmaya ve projeyi de genişletmeye karar verirsiniz..
stad yapmıyoruz diye bir açıklama duyana kadar da niyetlerinin bozulduğunu kanıtlayamazsınız..
iyi niyetle yaklaşan herkese benim kişisel tavsiyemdir: serinkanlılıkla bekleyin.. zor olan bu projeyi açıklamaktı.. gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.. bu aralar başlangıca kadar olan kısmında yine bazı arkadaşlar ruhları gereği anamuhalefet oynayacaklar ama kazma vurulduğunda olayın şekli değişecektir..
şurada kazma vuruluncaya kadar olan sürede bu stad projesini ve dilediğiniz herkesi alaya alabilirsiniz..
ondan sonra arkadaşlarınızı özlersiniz ancak!

sismolog61
03.04.2007, 13:37
bir stad var.. istediğiniz her yere yaparsınız..
şimdi buraya yapacağım diye başlarsınız.. önünüzde yeni bir pencere açılır.. oraya yapmaya ve projeyi de genişletmeye karar verirsiniz..

peki sen buna inanıyormusun ???

stichus
03.04.2007, 13:45
inanıyorum elbette.. başkanın devletin bakanına sunduğu projeye inanmayacağım da buradaki karamsarlık şampiyonlarının öngörülerine mi inanacağım?
olmaz olmaz diyerek gol bekleyen ve ters totem yapan insanlar da gördüm ben..
ama bu kadar olmaz diyerek kendi projesini iten arkadaşları da yadırgıyorum açıkçası..
böyle yaklaşımları ancak tartıştığım rakip takım taraftarlarından duymaya alışmışım ben.. kendi taraftarımla tartışamıyorum, neticede aynı takımın başarısını arzu ediyoruz..
'yönetim şu ana kadar pek sevindiremedi bizi ama stadı yaparlarsa kendilerini affettirirler' de.. veya ne bileyim 'yapacaklarına inanmak istiyorum ama icraatları beni engelliyor inşallah yanılırım' de..
ben yaptığın yorumdan 'amin' denilebilecek bir iyimser bakış bir yapıcı durum sezeyim.. yok!
yapamazlar..
yapılacağına inananın aklına şaşarım mealli alaya alan mesajlar..
ne diyelim..
yapılmasın mı diyelim?

sismolog61
03.04.2007, 13:55
inanmamakla birlikte İNŞALLAH yapılırda bizde yanılırız haa birde aklıma şöyle bişey geldi olur olurda 2011 olimpiyatları için zaten spor komkleksleri yapılması gerekiyor malum stadyumumuzda olimpiyatları kaldıramayacağına göre belki buarada stadyumumuzda yapılmış olur ne dersiniz :) (insanın aklına malesef herşey geliyor eee ne yaparsın yönetimin inandırıcılığı pek kalmadı nede olsa)

hamdi bey
03.04.2007, 14:25
hala stad yapacağına inanıyor musunuz? zuhahahahahahaaaaaaaa bu albayrağın vaadleri cem uzan vaadlerini geçti :) aklınıza şaşayım sizin

liginefendisi
03.04.2007, 14:35
Selam;

Bu Üniversite oyunları 2005'te İzmir'de tertiplendi...Hani İzmir'de muthiş bir stad yapıldı da biz mi göremedik onu da bilemiyorum...İnternette baktım 320 trilyon harcanmış ama nereye harcanmış İzmir'i hiç görmediğim için bilmiyorum...O vakitler İzmir'de olan bir arkadaş izlenimlerini yazarsa bu Üniversite oyunlarını abartıp abartmadığımızı da anlarız...
Albayrak ve yönetimi konusunda herkesin şüpheci davranmasından daha doğal ne olabilir ki???Yaptıkları doğrularla, sadece bozuk saatle yarışabilirler..Bu şartlar altında taraftara ya da camiaya sitem edeceklerine mümkünse icraata geçsinler zira olmayan inandırıcılıklarını da bu vesileyle kaybedecekler...

Tunga
03.04.2007, 14:45
Gelen gideni aratırmış...

Bir önceki projeye "hayal ürünü" deyip de şimdi böyle bir ikinci proje çıkınca ben bol bol gülüyorum :)

Bir sonraki proje bir ay üssü olacak. Belki de bir daha sonraki

sismolog61
03.04.2007, 14:56
[quote=liginefendisi;727524]Selam;

Bu Üniversite oyunları 2005'te İzmir'de tertiplendi...quote]
İzmir deki üniversite oyunlarıydı doğru ama Trabzondaki gençlik olimpiyatları :)
takım 2-3 hafta kötü gidince hemen bir proje üretiliyor !!!! nicelerini bekliyoruz :rolleyes:

Atalay
03.04.2007, 15:02
Evet arkadaşlar stadyum masalına inananlar lütfen el kaldırsın...

liginefendisi
03.04.2007, 15:28
Sismolog,hakikaten cahilliğimden utandım.Aslında ikisi arasında fark olduğunu bile yeni öğrendim...İlgine teşekkürler...

Tunga
03.04.2007, 16:02
http://img78.imageshack.us/img78/5471/stadaa8.jpg

Emorfo
03.04.2007, 16:04
Ne statmış yahu. Öyle boş işler, öyle boş adamlarla uğraşıyoruz ki. Yapılacaksa Trabzonspor için Trabzon kenti için yapılacak. Böyle bir olayın projenin ve yahut ne haltsa olabilmesi için bütün şartlar kıvamına geldi.

1. Başkan'ın stat sözü vardı ve bu sözü bir şekilde tutmak zorunda, zira saha sonuçları ve yönetimsel çalkantılar kredisini tüketti.
2. 2011 Yaz Oyunları bu proje için itici güç olacaktır, olay sadece stat değil kombine bir şey düşünülüyor böyle de olmalı.
3. Farklı yorumlara neden olabilir ancak, sonuçta Trabzon'a hizmet etmek Trabzonspor'a hizmet etmekten geçtiği için devlet bu projeye destek vermek zorunda. Ayrıca yaklaşan seçimleri unutmamak lazım.
4. Bu stat konusu ile devletin bürokrasi ve bakanlıklarında, kilit noktalarda Trabzonlu insanların bulunması, daha sayabileceğimiz daha bir çok etken var.

Burda yazıp çiziyoruz babamızın hayrına bir şey istemiyoruz veya kendimiz için bir şey istemiyoruz, çok sevdiğimiz Trabzonspor'umuzun için bir şeyler istiyoruz. Yeni stat için şartlar bu kadar olgunlaşmışken bu şansı değerlendirmek lazım. Trabzonspor'u seven herkes bu uğurda çaba sarfetmeli. Ancak garip insanlar var. Dertleri Trabzonspor'dan çok başka şeyler sanırım. Düşünceler yöntemler farklı olabilir. Ancak aklın yolu birdir. Bu nedenle Trabzonspor'a hizmet eden herkes bu camiada saygı ile anılmıştır anılacaktır. Belki bazı arkadaşlarımızın korkusu Nuri Albayrak bu stadı yapar Trabzonspor tarihine altın harflerle geçer ve bir 10 sene koltukda kalması olabilir :) yani sorun üzümü yemek mi bağcığı dövmek mi. Konumuz Trabzonspor proje ciddi, başkan ciddi, bakan ciddi, devlet ciddi, e daha ne diye bu kadar ciddiyetsiz yazılar var anlamıyorum.

Saha sonuçları çok önemlidir, hafta başında takımınız galipse başınız dik gezersiniz, moraliniz iyi olur, bu sezon çok acılar çektik çok yanlışlar yapıldı, taraftarımızın sabrı, inancı kalmadı bu yönetime gayet normal bu. Ancak herşey saha sonuçları değil, inşallah böyle bir proje hayata geçirilir bir ömür başınız dik gezersiniz.

Gürkan
03.04.2007, 16:05
bir sonraki proje asma stad olmalı hem yerden de tasarruf.aşağısı kurtarmaz valla.

Faik Yılmaz
03.04.2007, 16:13
Akyazıdaki projeyi bitirmeden Mehmet Ali Yılmaz tesislerinin altında yeni bir projeye başladılar..... helala olsun böyle yönetime aynı anda iki stad yapacaklar..... ( kaynak:1 nisan 2007 tarihli sabah gaztesi Başkanın açıklamaları- belkide 1 nisan şakası yaptı bizlere)

bir proje bitmeden diğeri açıklanıyor. bide bu hayali projelere inanamamız bekleniyor.....

valla ben rüyalara inanmam.... maket isterseniz. ortaokuldaki çocuklar bile artık çok güzel maketler yapabiliyor....

hangi stad yapılacak ?

mevcut stadın yerindekimi....

akyazıdakimi....

havaalanını dibindekimi.... daha bu belli değil iken biz neyi tartışıyoruz anlamadım......

KuĞu
03.04.2007, 16:16
bence proje yapılacak :) yani sorun burada ve fırsat buldukları heryerde eleştirenler değil çok daha ciddi tüm engellemelere rağmen halledilmesi gereken sorunlar var :) yönetimi bu projeden dolayı destekliyorum.

Faik Yılmaz
03.04.2007, 16:27
anladığım kadarı ile bütün proje filan geçmiş bi tek benim ve benim gibi düşünen arkadaşların muhalefeti nedeni ile kazmayı vurup inşaata başlamıyorlar.. ahanda çekildim aradan yapın bitirin şu stadımızı :)

sevgili arkadaşlar yeterki bi şeyler yapılsın sonuna kadra arkadsındayız konulan bir tuğla için bile dua ederiz ama yapılan sadece hamasi nutukllar benim eleştirdiğim nokta bu....

Abdullah Şahin
03.04.2007, 16:35
http://img57.imageshack.us/img57/9954/stadyum1de1.jpg (http://imageshack.us)

http://img463.imageshack.us/img463/1958/stadyumuz4.jpg (http://imageshack.us)

Ben projenin yapılacağına sonuna kadar inanıyorum...Bakın bende yapıyorum:atki:

Hekimoğlu
03.04.2007, 16:43
başkan bize kızıpta vazgeçmesin projelerinden!! üzülürüm sonra.adam ne güzel proje üstüne proje çizdirip eğleniyor.elleşmeyin.

WERTHeR
03.04.2007, 16:50
Korkarım bu stad projeleri faruk kanca nerede oyununa dönecek:)

GULER
03.04.2007, 17:02
bence N.Albayrak baskanimizin durustlugene dayanarak bu stat yapilacagina inaniyorum. Ama bu tip projeler bir kac gunluk is olmadigi icin zaman ister. Insallah gerceklesir

KuĞu
03.04.2007, 17:15

taraftar bu projeyi istiyor olsa proje resminin dev posterini yaptırıp altına bu proje hakkımız istiyoruz, yazar. posteri avni akere asar ve özellikle Fener maçında saraçoğlunda da başbakanın bakanların herkesin gözüne sokacak şekilde sürekli tezahuratı yapılır yönetimin elini siyasi anlamda güçlendirir. Çünkü bu projede iş tamamiyle siyasi engellere dayanıyor. projenin yapılabilirliğinde sorun yok çok rahat yaptırılabilecek bir proje bu. Taraftar bu projenin neresinde derseniz ben sadece 6161 e hayır oyu kullanarak seyirci olarak katıldıklarını görüyorum, yönetime güvensizlikler icraatlardaki verimsizlikler bu projenin arkasında durup baskı oluşturmamak için sebep olamaz. Taraftar Trabzon şehrinin tarihindeki en önemli projelerden birini seyirci olarak izleyip kayıtsız kalarak umursamaz hatta engel teşkil edecek tavır takınıyorsa, zaten bu projeyi haketmiyordur ve kendi edip kendi buldu konumuna düşecektir. Toplumsal refleksler, güçlü bir sinerji bu projeyi yaptırır aksi durumda sadece rüya olarak kalır ki çoğunluk rüya gözüyle bakıyor. Yönetimi futbol takımını iyi yönetemediği için eleştirebilirsiniz fakat futbol takımı yönetmekten çok daha farklı tarihi bir adım olacak olan bu projeyi aynı kefeye koyup bu şekilde sırt çeviremezsiniz. Bunun arkasında siyasi manevraların olduğunu düşünüyorsanız kimse sizin oy hakkınızı elinizden almıyor, yine oyunuzu istemediğiniz yönde kullanabilirsiniz. Ben yönetimdeki samimiyetsizliği güvensizliği öne çıkaran taraftarda da samimiyetsizlik buluyorum.

ve projeyi destekliyorum, tek başıma desteğim bir anlam ifade etmeyebilir ama ben bu tarih yaşanırken doğru yerde olduğumu hatırlayıp pişmanlık duymayacağım.

Hekimoğlu
03.04.2007, 17:22
kugu sen projelerden hangisini destekliyorsun. benim kafam karıştı da.:D

KuĞu
03.04.2007, 17:33

taraftar bu projeyi istiyor olsa proje resminin dev posterini yaptırıp altına bu proje hakkımız istiyoruz, yazar. posteri avni akere asar ve özellikle Fener maçında saraçoğlunda da başbakanın bakanların herkesin gözüne sokacak şekilde sürekli tezahuratı yapılır yönetimin elini siyasi anlamda güçlendirir. Çünkü bu projede iş tamamiyle siyasi engellere dayanıyor. projenin yapılabilirliğinde sorun yok çok rahat yaptırılabilecek bir proje bu. Taraftar bu projenin neresinde derseniz ben sadece 6161 e hayır oyu kullanarak seyirci olarak katıldıklarını görüyorum, yönetime güvensizlikler icraatlardaki verimsizlikler bu projenin arkasında durup baskı oluşturmamak için sebep olamaz. Taraftar Trabzon şehrinin tarihindeki en önemli projelerden birini seyirci olarak izleyip kayıtsız kalarak umursamaz hatta engel teşkil edecek tavır takınıyorsa, zaten bu projeyi haketmiyordur ve kendi edip kendi buldu konumuna düşecektir. Toplumsal refleksler, güçlü bir sinerji bu projeyi yaptırır aksi durumda sadece rüya olarak kalır ki çoğunluk rüya gözüyle bakıyor. Yönetimi futbol takımını iyi yönetemediği için eleştirebilirsiniz fakat futbol takımı yönetmekten çok daha farklı tarihi bir adım olacak olan bu projeyi aynı kefeye koyup bu şekilde sırt çeviremezsiniz. Bunun arkasında siyasi manevraların olduğunu düşünüyorsanız kimse sizin oy hakkınızı elinizden almıyor, yine oyunuzu istemediğiniz yönde kullanabilirsiniz. Ben yönetimdeki samimiyetsizliği güvensizliği öne çıkaran taraftarda da samimiyetsizlik buluyorum.

ve projeyi destekliyorum, tek başıma desteğim bir anlam ifade etmeyebilir ama ben bu tarih yaşanırken doğru yerde olduğumu hatırlayıp pişmanlık duymayacağım.

kugu sen projelerden hangisini destekliyorsun. benim kafam karıştı da.:D

gayet açık

oy kullanmaya devam yapamaz bunlar çünkü haketmiyoruz.

Emorfo
03.04.2007, 17:51
Rizespor yeni stadı için ihaleyi gerçekleştirdi. Mevcut stadın bulunduğu araziye karşılık Rize'deki bir çok iş adamının ortaklaşa kurduğu Yatırım A.Ş sahile tesislerin olduğu yere 15 bin kişilik yeni stat ve yeni tesisleri yapacak. Proje 30 milyon dolara mal olacak. İmzalar atıldı. Hayırlı olsun Rize'ye :) Komşi bile yapıyor yani.

Rıza ÇOLAK
03.04.2007, 18:15
Rize bile yapıyor ama biz hala maket aşamasındayız yani

Adem Erdoğan
03.04.2007, 18:21
Valla bütün türkiye bi anda aşka geldi stad stad diye.Herkes birtakım projeler ortaya koyuyor.Düşünüyorum acaba albayrakmı bu fitili ateşledi.

melih61
03.04.2007, 19:21
3.sünü salladın mı abi sen ne yaptın black sea storm

Emorfo
03.04.2007, 19:25
Ayrıca Türk Dil Kurumu'na göre stad değil stat olacak. Başlığın düzeltilmesi gerekiyor.

melih61
03.04.2007, 19:26

abi şu yazıyı bir okuyun burda zırvalıcamıza arkadaşımızn dediğini yapalım yoksa bende sabahlara kadar içinde bir sürü kelime dolu anlam ifade etmeyen yazılar yazarım eyleme geçmemiz lazım eyleme bir ön ayak olun site yöneticisi abilierim!!!!!:meşale1:

AYYILDIZ
03.04.2007, 20:01
Rize spor 15000 kişilik yapıyorsa biraz az ya maltepesporunda 15000.Bizim proje mükemmelde resim göstermekle olmuyor millette icraat var

Hekimoğlu
03.04.2007, 21:31
tayyip erdoğan 7 nisanda karadeniz sahil yolunun açılışını yapacak.bu arada stad gündeme getirilip kameralar önünde söz alınsa fena olmaz.başka türlü yapılamaz bu açık.

Cafer KILIÇSOY
03.04.2007, 22:26
bence proje yapılacak :) yani sorun burada ve fırsat buldukları heryerde eleştirenler değil çok daha ciddi tüm engellemelere rağmen halledilmesi gereken sorunlar var :) yönetimi bu projeden dolayı destekliyorum.
Atakan yapılsın tabikide. Buna kimsenin itirazı olamaz. Ayrıca üzerimize düşen neyse bir taraftar olarak onuda yapmaya hazırız. Ama bu yönetimin inandırıcılığı kalmamışsa bunda suç bizim mi. Avni Aker projesi bitti. Şimdi Akyazıya başladılar. Yarın Araklı ovasına geçerler.

Samet Türkmen
03.04.2007, 23:35
Albayrak'tan stat değil istifasını istemeliyiz bence.Bir bakımada iyi oluyor.Bütün karadeniz sahilinin fizibilitesini çıkaracak yakında.Coğrafyacıalrın yapamadığını yapacak :D

KuĞu
04.04.2007, 00:28
Atakan yapılsın tabikide. Buna kimsenin itirazı olamaz. Ayrıca üzerimize düşen neyse bir taraftar olarak onuda yapmaya hazırız. Ama bu yönetimin inandırıcılığı kalmamışsa bunda suç bizim mi. Avni Aker projesi bitti. Şimdi Akyazıya başladılar. Yarın Araklı ovasına geçerler.

PROJE NASIL OLACAK

sevgili cafer sorun yönetimin güvensizliği değil, sorun şehrin projeye sahip çıkmaması ve en büyük sorun siyasi (hukuki) şehir bu projeye albayraktan fazla sahip çıkması gerekirken şurada bile (TS sevgisinden Trabzon sevgisinden şüphe duymadığımız insanlarla dolu ) yapılan tartışmalar, eleştiriler ne kadar yapıcı destekleyici çözüme yönelik?! Şu projenin hayalden öteye gitmeyeceğini, yönetimin siyaset yaptığını söylemekten başka ne var? Projeye başlasınlar hamallık yaparım inşaatında çalışırım tüm harçlığımı yatırırım diyor arkadaşlar. İyi de eksiğimiz ihtiyacımız bu değilki! İhtiyacımız olan bu projeye başlamak! Bunun neresindeyiz taraftar olarak? Yapabileceklerimiz varken burada neyi tartışıp vakit kaybediyoruz?

Şu şehrin tarihine, imkansızdı ama bunu tüm Trabzonlular bir araya geldi de yaptılar dedirtebileceğimiz bir bir eserimiz olmayacak mı?

Arkadaşlar bu projenin önündeki en büyük engel hukuki kısmıdır. Yasayı çıkartıp 2 gün sonra iptal edilmesi gerekli Trabzonspor kulübü bu 2 gün içerisinde tüm yasal mevzuatı halledip proje yerine kazmayı vurmalıdır. 2 gün sonra iptal edilmesi nedeni yasadan yararlanıp ülkenin tüm koyları yada sahil kesimlerinin talan edilmesi tehlikesidir. Bu nedenle olay siyasidir.

En alt birimden başlanarak başbakana kadar sırayla bu işe olur vereceklerin proje konusunda ikna edilmesi gereklidir. İşin bu kısmını başkanımız Albayraktan daha iyi yapabilecek başka kişi yoktur.

Şöyle düşünün bu proje başbakana gösterildiğinde elbetteki çok beğenecek fakat yapılabilirliğini araştıracaktır, bu konuda yetkili birimler uzmanlar hukuki konuda bilirkişiler vs. bir çok müsteşardan fikir alacaktır. Bu insanların sayın başbakanım iyi güzel de bu proje yapılamaz dediğinde başbakanında, proje yapılamazmış yapacak birşey yok deyip veto etmesi durumu var.

Bu nedenlerle proje gizli yürütüldü ve yönetim geldiği günden beri bu projenin hertürlü altyapısı için uğraşıyor, spor bakanının geldiği gün projenin ortaya çıkmasını "zamanlamasını seçim için değerlendirip hatalı yorumladınız, maksat kendi evinde basın önünde bakanın ağzından destek sözünü alabilmekti, yukarıya yazdığım nedenlerden dolayı bu işin her türlü altyapısının hazırlanması gerekliliği var.

İlk avni aker projesi alternatif projedir, akyazı projesi ondan önce başlamıştır fakat projenin büyüklüğü hukuki ve siyasi engeller yapılabilirliği konusundaki çalışma ve araştırmalar gizli lobiler nedeniyle projenin gizli yürütülmesi zorunluluğundan haberimiz olmamıştır.

Projenin yapılabilirliği konusunda imkansız hayalcilik şeklinde karamsarlığa düşmenize gerek yok, yasal düzenleme sorunu çözüldüğü andan itibaren Devlet Hava Yolları M.Ali Yılmaz tesislerindeki alacağı yere karşılık dolgu alanını ve yat limanını yaptırmaya başlayacak herkesten çok bunu bekliyorlar çünkü acilen ek pist yapmaları gerekiyor bunun için şuanki tesisin yerini alacaklar.

Dolgu nasıl olacak denize inşaatmı olur vb. gibi endişeler de yersiz bu işi okyanus içine yapan ülkeler var ve çok başarılı teknikler çalışmalar var.

Projedeki her bir tesis için planlama yapılmış durumda, sorunumuz bunun yasal düzenlemesi ve olimpiyat için yapılacak yatırım konusunda devlet desteği.

Hepinizin bildiği gibi bu desteği alabilmek için tüm şehrin kenetlenmesi ve bu projeyi istemesi gerekli, yönetimin bu konuda halkın desteğini almak için meydana stand kurup projeyi tanıtıp destek istemesi düşüncesi başkanın şehrin siyasileri, ileri gelenleri henüz birlik olamamışken lobi yapacak desteği vermemişken halka sunup destek istemek siyasi olarak algılanır birlik sağlayıcı hareket olmaz düşüncesiyle ertelenmiştir.

Proje hakkında detay konuşulmaması fazla açıklayıcı olunmaması hayalcilik, siyasi manevra yada işbilmezlik değildir. Başkan bu projeyi yapılabilir hale getirmek için önündeki sorunları çözmeye çalışıyor ve bildiğiniz gibi gerçekten hasas sorunlar.

Bu aşamada ne kadar farklı siyasi görüşte insanımız varsa ne kadar birbirini sevmeyenimiz varsa ---- 1 --- kez olsun bu çekişmeleri bırakıp tek yumruk tek irade olmamız gerekli. Bu işin siyasi psikolojik savaş kısmı halkla yapılır, söylenemeyen şey budur.

Sürekli vurgulamaya çalıştığım şey BİZLERİN DESTEĞİ BU PROJEYE BİZLERİN SAHİP ÇIKMASI, ya bu projeyi yaptıracağız ya da önümüzedeki 100 yıl daha birbirimizle çekişip şehrimiz için bir tuğla koymayacağız, gelsin yapsın yapamazki demeye devam edeceğiz.

ben bunları nerden biliyorum diyenler için, yapabilirlermi yapamazlarmıyı tartışmak yerine araştırdım öğrenebildiklerimi yorumlayıp yazdım. Ayrıca bu forumda fazlaca bulunan önyargılardan dolayı şunu özellikle söylemek istiyorum siyasi yakınlığım sempatim vb. hiç bir parti görüşle ilşkim yoktur.
Tek derdim çekişmelerden sinsi oyunlardan çıkarlardan kavgalardan uzak şu şehir ve takım için artık birşeyler yapılması.
sevgiler saygılar.

kutoz
04.04.2007, 00:32
Bu yönetim güvenirliğini kaybetmiştir... Ortaya çıkararacağı her türlü projeye, Büyük Trabzonspor Taraftarı temkinli ve eleştirel yaklaşacaktır. Çünkü, Trabzonspor tarihinin en kötü periyodunu ( O meşhur 7 maçlık seri) bu yönetim kurulu döneminde yaşamıştır. Şimdi, ağızlarıyla kuş tutsalar bile bu kara lekeyi silemezler.

Yapmaları gereken tek şey, kongrede güven oyu almaları. Bu şartlar da, bu güven oyunu alamayacaklar. Değil stadın projesi, Akyazı'da deniz doldurulmaya da başlansa alınamayacaktır. Çünkü, yanlışlarına heran yeni yanlışları ekleme eğilimindeler. Misal, stad projesi hazırlanırken Trabzon şehrinde yaşayan insanların görüşü, bir şekilde alınması gerekirken, hazırlanan proje önce Başbakan ve Bakan nezdinde görücüye çıktı. Oysa onlar geçicidirler. O şehirde yaşacayacak olanlar bizler ve bizim çocuklarımızdır, onlar değil...

İnşallah bu çalkantılı dönem içerisinde, Trabzonsporumuz en hafif zararla çıkar... Artık, yıpranmaya başladı bu büyük değer...

Tunga
04.04.2007, 01:21
Bir süredir bir proje enflasyonudur yaşanıyor. Bir stadyum yapacaksınız, bu stadyum her şeyi zor beğenen bir insanlar kitlesine beğendirilecek, hadi onu da geçelim, beğendirilmese de inandırılacak…

Zor iş. Hele ki geçen 17 ay içinde el attığınız hemen hiçbir işte verimli sonuçlar alamadıysanız ve de çokça çuvalladıysanız, güvenilirliğiniz kalmamışsa, zordur bu iş.

Şimdi Stadyum Projesi 3.0 versiyonuna bakalım: Bu versiyonda salt stadyum projesi dışında, Gençlik Oyunlarına yönelik bir açılım da var. Stadyum bu vesileyle olimpik hale geliyor, spor salonu ve kültür merkezi gibi eklentiler, havuzlar ve tenis kortları dışında Trabzonspor Taraftarları’nın bugüne kadar olan beklentilerinin dışında ekstralar da var.

Bu ne demektir? Bu iş sadece Trabzonspor’un dışında, hatta sadece Trabzon’un dışında ülke vizyonuna da etki yapacak bir atılım demektir. Gençlik Oyunlarının vuku bulması sebebiyle Olimpiyat Komitesini, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nü, dolayısıyla Spordan Soru(n)mlu Devlet Bakanlığı’nı, aynı sebeple Başbakanlığı, Turizm Bakanlığı’nı (Tanıtma Fonunu) bile ilgilendirip içine çekmektedir.

Yapılması hayal edilen düzenlemeler için Meclis, Bakanlar Kurulu gibi makamların mesaisini, Bayındırlık Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın onay ve desteğini, Trabzon Belediyesi’nin çalışmasını, bununla birlikte türlü diğer makamların emeğini gerektirmektedir.

Neymiş? Oldukça kapsamlı ve ciddi bir iş… gibi gözüküyor. Peki aslı nasıl? Biri elinde çizilmiş bir projeyle ortaya çıkarak, gayrı resmi bir ortamda ilk elden sorumlu ve yetkili olmayan bir makama bir sunum yapıyor. Hayali bir toprak parçası üstüne, hukuksal, çevresel kaygılardan bihaber bir şekilde.

Sonra başkaları, bu projeyi alıp bir anda toplumun önüne atıyor, hayde destek naralarıyla. Daha da ötesi bu proje ciddiye alınmadığı için, ciddiye alınacak projeler üretemeyenler değil de ciddiye almayanlar sorgulanmaya başlıyor.

Peki dünyada projeler böyle mi geliştiriliyor? Elbette hayır! Bir projeyi, hele ki bu ölçekte bir projeyi oluşturmak ve yönetmek bir ekip işidir. Bu ekip hiç de azımsanmayacak bir nitelik ve nicelik barındırır. Şu ana kadar projeye destek istenen kesimler, ne bu niteliği ne de niceliği sağlayabilecek potansiyele sahiptir. Hatta bazen oldukça absürd talepler de olmaktadır. Stadyumda pankart açılması gibi. Bu tip büyük projeler genelde hiçbir zaman toplumda ilk aşamada inandırıcılık kazanmaz. Bu sadece bugüne kadar el attığı hiçbir işte başarılı olamamış, çuvallamış bizim yönetime has bir durum değildir. Bu nedenle taraftarın, ya da Trabzon Halkı’nın birdenbire bu projeye destek vermesi beklenemez ve gerekmez de. Siz projenize inanıyorsanız yaparsınız. Bunun dışında taraftarın stadyumda, maçlar esnasında yapacağı bu yönde dayatmalar ve talepler sadece ülkemizde vuku bulacak bir şark kurnazlığıdır. Şark kurnazlığı sadece günlük çözümler ürettirir, uzun vadeli proje ve planlamalar ise zaten mizacına terstir.

Şimdi Mart Ayı Trabzonspor Dergisi’nden bir paragraf açalım, işte Faruk KANCA ile yapılan söyleşiden bir paragraf:

Soru: Sezon başı Brezilya’ya gidip uzun bir süre kalmanıza rağmen transfer yapamadan dönmeniz büyük tepki çekti (bir soru değil ama cevaplasın diye bir çanak tutulmuş)

KANCA: Sezon başında Teknik Direktör Lazaroni’yi takımın başına getirince, onun Brezilya’dan istediği oyuncuları transfer etmek için bu ülkeye gittim. Giderken Yönetim Kurulumuzla bir görüşme yaparak Brezilya’ya sadece futbolcu almaya değil, izleyip takımın yapısına uyum sağlayacak oyuncular hakkında tespitlerde bulunma konusunda da fikir birliğine varmıştık. Lazaroni’nin alınmasını istediği 2 oyuncuyu Brezilya’da izledik fakat beğenmedik. Bunun üzerine Lazaroni bize 2 farklı isim daha verdi; ancak biz onları da yeterli görmedik. Bunun üzerine kendi beğendiğimiz oyuncuları önerdik. Yönetim Kurulumuz tespit ettiğimiz oyuncuları genç ve tecrübesiz olması nedeniyle kabul etmeyerek Marcelinho ve Musampa gibi “HAZIR” iki oyuncuda karar kıldı. Bu nedenle biz de elimiz boş döndük.
Bu söyleşinin tamamını okumanızı tavsiye ederim. Ama bu bölümde vurgu yapmak istediğim kısım “planlı, programlı çalışmaya” örnek gösterilebilecek bir tabloyu yansıtması. Şimdi bu şekilde çalışmayı adet edinmiş bir kuruldan, böyle kapsamlı bir projeye destek mi istiyorsunuz?

Siyasal yakınlıklar ve eş, dost, ahbap ilişkileri ile dünyada herhalde Türkiye dışında bir yerlerde bu ölçekte büyük projeler yürütülmüyordur. Mantığı ve pozitif ilmi kendine düstur edinmiş adamlar bu hamasetle hareket etmez, ettiremezsiniz. Somut olacak, her yönüyle değerlendirildiği belli olacak bir projeyle ortaya çıkmadan destek arasanız, bir çok kapı size yüz vermeyecektir.

Ama; tek güvendiğiniz dal ülkenin mevcut siyasal konjonktürü ise, bakanlar, başbakan ve bilumum kamu kurum ve kuruluşları zaten hali hazırda arkanızdaysa, daha ne desteği istiyorsunuz?

Siz iki çivi çakmaya başladığınızda taraftar ve halk da arkanızdan gelecektir zaten, daha neye, nerelere yaranmaya çalışıyorsunuz?

Faik Yılmaz
04.04.2007, 08:29
3.sünü salladın mı abi sen ne yaptın black sea storm

1 nisan 2007 tarihli sabah gazetesinin 22. sayfasında Trabzonsporla ilgili bölümünde var bu haber...

aslında fikirlerimi çekincelerimi Tunga arkadaşımız gayet güzel bir biçimde özetlemiş. mevcut yönetim sürekli farklı biçimde konuşuyor. söylediklerinde bile istikrar yokken bu kadar geniş kapsamlı bir projeyi yapabileceklerine inanmıyorum. bu sitede maç yerine direkleri izlemeyi yeğleyen arkadaşlarımız olduğunu zannetmiyorum.

"stat"ın yazım biçimine gelince stat değil stad olarak kullanılır. stadıum sözcüğünden dilimize gelmiş olup Türkçe olmadığı için Türkçe yazım kurallarına girmez. tıpki şarküteri, flüoresan gibi uymadığı halde kullanılan kelimeler gibi... asıl adı da stat değil stadyum dur...

WERTHeR
04.04.2007, 09:04
Sabah sabah stadı yapmaya başlamışsınız:)

Emorfo
04.04.2007, 09:31
Türk Dil Kurumu'nun yayınlarına veya Türkçe sözlüğüne bakarsan stad diye bir kelimenin olmadığını görürsün. Bu karşın;

stat
isim, spor Fransızca stade
Stadyum.

stadyum
isim, spor (sta'dyum) Latince
Takım oyunları, atletizm karşılaşmaları ve çeşitli törenlerin yapılabilmesi, seyircilerin de bunları izleyebilmesi için elverişli oturma yerleri olan alan, stat:
"Bir gün stadyuma gittiğim zaman gençlik pek heyecanlı gösteriler yapmıştı."- F. R. Atay.

Stad kelimesinin Türkçe'ye felan girdiği yok bilmeyen böyle kullanıyordu, zorla türkçeye sokacaksınız bu kelimeyi de. Önce biraz bilgi sahibi olun ondan sonra hem Türkçemizi tartışalım hem de stat projesini.

ubuntu
04.04.2007, 09:37
Bu stadyum herşeyiyle tartışma yaratıyor. Adı bile bir sorun. :)

Faik Yılmaz
04.04.2007, 09:40
stat"ın yazım biçimine gelince stat değil stad olarak kullanılır. stadıum sözcüğünden dilimize gelmiş olup Türkçe olmadığı için Türkçe yazım kurallarına girmez. tıpki şarküteri, flüoresan gibi uymadığı halde kullanılan kelimeler gibi... asıl adı da stat değil stadyum dur...

Emorfo
04.04.2007, 09:48
Türkçe'de kıvırma payı yoktur, stad kelimesi Türkçe'de yer almaz, bunu söyleyen Türk Dil Kurumu, stat veya stadyum olarak kullanılır. Stat kelimesi okunduğu gibi yazılır, Türk Dil Kurumu ile muhatap olun adamlar öyle diyor, yok ben dil bilimcisiyim felan diyorsanız bilelim ayıp olmasın :)

Emorfo
04.04.2007, 09:56
- BAKAN FARUK ÖZAK, TRABZONSPOR'UN YENİ STAT PROJESİNİ DEĞERLENDİRDİ
- BAYINDIRLIK VE İSKAN BAKANI FARUK ÖZAK:
- "'FARUK ÖZAK YENİ STADYUM PROJESİNE KARŞI ÇIKIYOR' DİYENLER GEÇMİŞİME BİR BAKSIN"
- "TRABZONSPOR'A KATKI SAĞLAYACAK HER TÜRLÜ PROJEYE DESTEK VERMEK MECBURİYETİNDEYİZ"
- "YENİ STADYUM PROJESİ'NİN HUKUKİ BİR ALTYAPISININ OLMASI GEREKİR"
- "TRABZONSPOR BUNDAN KAR ELDE EDECEKSE PROJE HERKESÇE DESTEKLENEBİLECEK BİR PROJE OLMALIDIR"

TRABZON - Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Trabzonspor yararına çok işler yaptıklarını belirterek, Bordo-mavili kulübe katkı sağlayacak her türlü projeye destek vermek mecburiyetinde olduklarını söyledi.
Trabzonspor'un Akyazı Beldesi sahilinde yapmayı planladığı yeni stadyuma kendisinin karşı çıktığı yönündeki iddiaları İHA muhabirine değerlendiren Bakan Özak, "Faruk Özak, yeni stada karşı çıkıyor diyenler geçmişime bir baksın" dedi.
Trabzonspor formasını 1967'de giydiğini, şampiyonluklar yaşadığını ifade eden Bakan Özak, "Sevinçler yaşadık, üzüntüler yaşadık. Biz bunları yaşarken şimdi bizi eleştirenler neredeydi. Trabzonspor başkanlık yaptığım dönemde İstanbul'da Milli Emlak'dan bir yer aldık. 1 lira bile harcamadık. Burayı alıp amacında değişiklik yaparak Migros'a kiraladık. Daha sonra Maliye Bakanlığı'nda bizzat uğraşarak buranın benzin istasyonu olması için karar çıkarttık. Daha önce burası elimizden alınmıştı bunu ortadan kaldırdık. Trabzonspor'a katkı sağlayacak her türlü projeyi destek vermek mecburiyetindeyiz" diye konuştu.
Faruk Özak, yeni stadyum projesinin hukuki bir alt yapısının olması gerektiğini kaydederek, "Bu projenin fizibilitesinin, yapılabilirliğinin olması lazım. Projeyi ben tam incelemedim, incelemek lazım. Bu projeyi yaptıranlarında inceletmiş olması gerekir. Trabzon Belediyesi'ni de ilgilendiren bir konu var. Finans durumu var. Bunlar çözülebilirse, buna talip yapıcılar bulunabilirse bu stadyum yapılabilir" şeklinde konuştu.
Önlerinde bir Kayseri örneği bulunduğunu da belirten Özak, "Kayseri'de şehir içindeki bir stadyum, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden alınarak başkasına satıldı. Bunun karşılığında yeni stadyuma başlanıldı. Ama Trabzon'da şartlar aynımı bilmiyorum. Projeyi yüzeysel olarak gördüm. Ama şu anki geldiği noktayı bilmiyorum. Eğer bir talep varsa ve Trabzonspor bundan kar elde edecekse bu hepimizin destekleyeceği bir proje olmalıdır" dedi.

TSelif
04.04.2007, 10:03
Sabah sabah stadı yapmaya başlamışsınız:)

Stadın gerçeği yapılana kadar bir kaç tane sanalını çıkarmak lazım ki alışalım.Zira o kadar lüx bir stadyum ters tepki yapmasın :)

Faik Yılmaz
04.04.2007, 10:10
dün halep fb maçını izledim. güya olimpiyat stadı yapmışlar. 76 bin kişilik. ya bir yerlerden ses geliyor ama seyirci göremiyorum.... :) ses var görüntü yok.. hele kale arkası hiç gözükmüyor...

stad diyerek böyle bir şey yaparlarsa bize iyilik değil kötülük yaparlar....

Kamil Çakmak
04.04.2007, 10:39
- BAKAN FARUK ÖZAK, TRABZONSPOR'UN YENİ STAT PROJESİNİ DEĞERLENDİRDİ
- BAYINDIRLIK VE İSKAN BAKANI FARUK ÖZAK:
- "'FARUK ÖZAK YENİ STADYUM PROJESİNE KARŞI ÇIKIYOR' DİYENLER GEÇMİŞİME BİR BAKSIN"
- "TRABZONSPOR'A KATKI SAĞLAYACAK HER TÜRLÜ PROJEYE DESTEK VERMEK MECBURİYETİNDEYİZ"
- "YENİ STADYUM PROJESİ'NİN HUKUKİ BİR ALTYAPISININ OLMASI GEREKİR"
- "TRABZONSPOR BUNDAN KAR ELDE EDECEKSE PROJE HERKESÇE DESTEKLENEBİLECEK BİR PROJE OLMALIDIR"

TRABZON - Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Trabzonspor yararına çok işler yaptıklarını belirterek, Bordo-mavili kulübe katkı sağlayacak her türlü projeye destek vermek mecburiyetinde olduklarını söyledi.
Trabzonspor'un Akyazı Beldesi sahilinde yapmayı planladığı yeni stadyuma kendisinin karşı çıktığı yönündeki iddiaları İHA muhabirine değerlendiren Bakan Özak, "Faruk Özak, yeni stada karşı çıkıyor diyenler geçmişime bir baksın" dedi.
Trabzonspor formasını 1967'de giydiğini, şampiyonluklar yaşadığını ifade eden Bakan Özak, "Sevinçler yaşadık, üzüntüler yaşadık. Biz bunları yaşarken şimdi bizi eleştirenler neredeydi. Trabzonspor başkanlık yaptığım dönemde İstanbul'da Milli Emlak'dan bir yer aldık. 1 lira bile harcamadık. Burayı alıp amacında değişiklik yaparak Migros'a kiraladık. Daha sonra Maliye Bakanlığı'nda bizzat uğraşarak buranın benzin istasyonu olması için karar çıkarttık. Daha önce burası elimizden alınmıştı bunu ortadan kaldırdık. Trabzonspor'a katkı sağlayacak her türlü projeyi destek vermek mecburiyetindeyiz" diye konuştu.
Faruk Özak, yeni stadyum projesinin hukuki bir alt yapısının olması gerektiğini kaydederek, "Bu projenin fizibilitesinin, yapılabilirliğinin olması lazım. Projeyi ben tam incelemedim, incelemek lazım. Bu projeyi yaptıranlarında inceletmiş olması gerekir. Trabzon Belediyesi'ni de ilgilendiren bir konu var. Finans durumu var. Bunlar çözülebilirse, buna talip yapıcılar bulunabilirse bu stadyum yapılabilir" şeklinde konuştu.
Önlerinde bir Kayseri örneği bulunduğunu da belirten Özak, "Kayseri'de şehir içindeki bir stadyum, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden alınarak başkasına satıldı. Bunun karşılığında yeni stadyuma başlanıldı. Ama Trabzon'da şartlar aynımı bilmiyorum. Projeyi yüzeysel olarak gördüm. Ama şu anki geldiği noktayı bilmiyorum. Eğer bir talep varsa ve Trabzonspor bundan kar elde edecekse bu hepimizin destekleyeceği bir proje olmalıdır" dedi.

Faruk özak, bayındırlık ve iskan bakanı. Trabzonspor un eski futbolcusu ve başsanı. "Trabzondaki şartları, projeyi gelinen noktayı bilmiyorum " diyor. Albayrak yönetimi projeyi alıp, Bakana yada trabzonun önde gelen kişilerine tanıtmayı destek istemeyi düşünmezmi acaba. Tek başına başarıp "bak ben uğraştım ve başardım" mı dedirtecek kendine .
Oda yapabilirse

Emorfo
04.04.2007, 10:45
Kulüpler dernekler yasasına göre yönetilir, yani yasaya göre kamu yararına çalışırlar. Kulüpler ticari amaç güden kurumlar değillerdir. Kamu yararına çalışan spor amaçlı kulüplerdir. İstanbul'da golgu alanlarına yapılan binaların veya tesislerin bir çoğu bu kritere göre yapıldı. Kadıköy'de goldu alanına yapılan Faruk Ilgaz, Dereağzı Tesisleri ve yine aynı dolgu alanı üstünde bulunan Gs tesisleri de bu yoruma göre yapıldı. Hatta Faruk Ilgaz Tesisleri'nin inşaat izni bile yok kaçak yani.

Sonuç olarak Trabzonspor bir spor kulübü, kamu yayarı güden bir kuruluş, projede yer alan yapıların hemen hemen hepsi kamu yararına olan yapılar, bir kaç yapı hariç. Bu projenin önündeki en büyük engel dolgu olayı, yasa olayı vs vs... Trabzonspor'un stat yaptırma konusunda bir sıkıntısı yok. Mevcut stadın bulunduğu araziyi Kayseri'lilerin yaptığı gibi her türlü satar başka yerde stadını bedavaya yaparsın, Bunda bir sıkıntı yok. Hatta ilk yayınlanan Avni Aker'in yıkılıp yerine yeni stadın yapılması düşünülen projede de Trabzonspor'un cebinden para çıkmıyacaktı. En son yayınlanan denizin doldurularak dolgu alanına yapılması düşünülen spor ve kültür kompleksinde yer alan yeni stadın finansı konusunda bir sorun yok. Avni Aker Stadı'ndaki haklarımızı sataracağız bu alana yeni stadı yapacağız. Projede yer alan diğer spor yapıları devlet desteği ile ticari yapılar ise yap işlet devret yoluyla pek tabi ki yapılabilir. Sezon sonuna kadar bir gelişme bekliyorduk erken gündeme geldi, biraz da iyi oldu, yapılacağı varsa belki daha da erken başlar.

SELIMMM1
04.04.2007, 11:19
ne satdı ya önce takım futbol oynamayı öğrensin.böyle top oyanadıkta sonra yüz bin kişilik stad yapsan ne olacak..

yönetim stad safsatalarıyla milleti kandırana kadar önce bunla ilgilensin.rezil olup duruyoruz.bi de utanmadan galibiyetten bahsediyorlar.böyle oynadıktan sonra kazansan ne olur..

LazAnisT
04.04.2007, 11:25
NURİ ALBAYRAK
HAŞİM SAYİTOĞLU
YUSUF ŞİMŞEK
Z.FIRAT DÜLGER
CEMAL SAĞLAM
FARUK KANCA
..Şu ekibin Trabzonspor'a stat yapabilirmi?..Adamlar 1.5 Yıldır Trabzonsporu kullanıyorlar.Yönetici kimliği altında hepsi Trabzon şehrinde adam sıfatında geziyor.Kim tanırdı bunları?.Yaptıkları yetmiyormuş gibi 1 dönem daha klübü sömürmek için Stat Projesini yem olarak kullanıyorlar.Akıllı olalım adamların yaptıklarına bakalım ne vermişler bize?

Faik Yılmaz
04.04.2007, 11:29
vay be ne siyasilerimiz varmış.. stadı 2 yılda yapacaklarmış.....

bizi bu kadar koruyup kollayan siyasilerimiz 2 yıl önce elimizden şampiyonluk gasbedilirkne neredeydiler acaba çok merak ediyorum....

SELIMMM1
04.04.2007, 11:32
vay be ne siyasilerimiz varmış.. stadı 2 yılda yapacaklarmış.....

bizi bu kadar koruyup kollayan siyasilerimiz 2 yıl önce elimizden şampiyonluk gasbedilirkne neredeydiler acaba çok merak ediyorum....

liman peşinde,ihale peşinde koşuyorlardı..çok meşguldüler.

öyle trabzonsporla ilgilenecek halleri yoktu.

anlayışlı olalım biraz..

TSelif
04.04.2007, 11:34
Yaw senin başkanın daha dün Papila adisi futbolu bıraktı diye üzüldüm demedi mi? Sahip çıkmadım mı ona ?. Kimin umrunda olur 2 yıl önce kaçan şampiyonluk.
Yüreği gerçek TRABZONSPOR lulukla dolan bu sevgiyle yaşayan kim olusa olsun değil o adiye sahip çıkmak adını ağzına alırken bile tiksinir...Yani laf laf laf ....

TSelif
04.04.2007, 11:36
Ha burda stad yapılacak belki ama tamamen kendileri için ... :)
Neyse yapılsın da önemli değil :)

Faik Yılmaz
04.04.2007, 11:42
yapılmayacak....

yapılsa bile Trabzonspor Stadyumu değil.....

gençlik olimpiyatları için tartan pistli stadla seyirci arasında en az 30 metre olacak bir stadyum yapılacak. yani bizim işimize yarayacak bir stad olmayacak....

ama bizimkiler bununlada nemalanmaya çalışacaklar.....

hem nereye yapılacağı bile belli değil.....

stadın yerinemi yapılacak.....

yoksa akçaabat akyazıdamı....

yoksa tesislerin yanınamı.....

yakında bunlar sakaryadaki akyazı için bir projede açıklarlarsa şaşırmayalım..... :)

Emorfo
04.04.2007, 11:51
NURİ ALBAYRAK
HAŞİM SAYİTOĞLU
YUSUF ŞİMŞEK
Z.FIRAT DÜLGER
CEMAL SAĞLAM
FARUK KANCA
..Şu ekibin Trabzonspor'a stat yapabilirmi?..Adamlar 1.5 Yıldır Trabzonsporu kullanıyorlar.Yönetici kimliği altında hepsi Trabzon şehrinde adam sıfatında geziyor.Kim tanırdı bunları?.Yaptıkları yetmiyormuş gibi 1 dönem daha klübü sömürmek için Stat Projesini yem olarak kullanıyorlar.Akıllı olalım adamların yaptıklarına bakalım ne vermişler bize?

Kim tanırdı bunları muhabbetine bence hiç girmeyelim, geçmişte yönetici olanları kim tanırdı, bir şekilde bir yerlerden başlamalılar ki tanınsınlar. Haşim Sayitoğlu bilinen biri, yöneticilerin bilinip bilinmemesinden daha önemli bu kulübe ne verebilmişler ben buna bakarım. Daha önce yazmıştım bu kulübe yönetici olacak insanların reklamı kaçınılmazdır. Milyon dolarlar yatırsalar gazetelerde tvlerde böyle reklam yapamazlar. Bu yüzden yöneticiler her sene bu kulübe 100.000 Dolar ve ya Avro vermeliler. Yönetim kurulları enaz 15 kişiden oluştuğuna göre 1.5 milyon avro veya dolar ekstra gelir demek. Ancak şu da var ki geçmişte çok daha çapsız ve reklama çok daha fazla ihtiyaç duyan yöneticilerimiz olmuştur. Kulübe bayiliğini yaptığı firmanın araçlarını satan (hediye eden demiyorum satan) insanlar gördük biz. Bazı yöneticilerin reklam kokan hareketlerini yazmıştım daha önce. Gazetecilere iş yerinin tabelasının önünde röportaj veren yöneticileri eleştirmiştim. Ancak keşke sadece reklam yapsalar, sadece reklam değil direk kulübün sırtından para kazanan insanlar gördük. Bu ince bir çizgi, bizim oranın insanları almadan vermeye korkar.

Berat
04.04.2007, 12:01
Kayserispor'dan sonra Rizespor'un stat projesi de nihayete ermiş,sözleşmeyi imzalamışlar.. Rize'ye hayırlı uğurlu olsun.

Emorfo
04.04.2007, 12:09
Bir kaç ay sonra da Konyaspor'un yeni stadının inşaatı başlayacak.

KuĞu
04.04.2007, 12:16
yazdıklarım ya yanlış anlaşılıyor ya da kasıtlı anlaşılmak istenmiyor çarpıtılıp hedef haline getiriliyor bu forumun yapısıda zaten bu var nedense.

bazı arkadaşları okuyunca çok şaşırdım canları sağolsun ne yazık ki Trabzon gerçeği bu herkes herşeyi bilir, kim nedir anında anlar insan sarrafıdır bu camia...

ben gerçekten temiz duygularla, içine en küçük kirli bir düşünce katmadan bir konuda da artık birlik olalım çağrısı yaptım, oturduğum yerden ahkam kesmedim, başlasınlar bakarız, yapamazlarki, bunlar neyi yapmış bunu yapacakalar demedim araştırdım ve öğrendiklerim üzerinden yorumlayarak sizlerle paylaşmak istedim. sadece üzülüyorum.

Neyse herkes oturduğu yerden herşeyi çok biliyor, yanlış yerlere sorup konuyu araştırmışım meğersem herkes herşeyi çoktan çözmüş bunlar sahtekar mış! birlik mesajı için herkesten özür diliyorum, insanın içinde olacak.Saygılar hepinize, oylamaya devam edin

yapamazlarkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Abdullah Şahin
04.04.2007, 12:21
Bursa Sporda faaliyete geçti 35000 kişilik Timsah Arena isminde bir stat yapacaklar..Helal olsun...

Hekimoğlu
04.04.2007, 12:29
Bursa Sporda faaliyete geçti 35000 kişilik Timsah Arena isminde bir stat yapacaklar..Helal olsun...Timsah arena mı?şaka mı bu?:D :D :D

Erdal
04.04.2007, 12:30
yazdıklarım ya yanlış anlaşılıyor ya da kasıtlı anlaşılmak istenmiyor çarpıtılıp hedef haline getiriliyor bu forumun yapısıda zaten bu var nedense.

bazı arkadaşları okuyunca çok şaşırdım canları sağolsun ne yazık ki Trabzon gerçeği bu herkes herşeyi bilir, kim nedir anında anlar insan sarrafıdır bu camia...

ben gerçekten temiz duygularla, içine en küçük kirli bir düşünce katmadan bir konuda da artık birlik olalım çağrısı yaptım, oturduğum yerden ahkam kesmedim, başlasınlar bakarız, yapamazlarki, bunlar neyi yapmış bunu yapacakalar demedim araştırdım ve öğrendiklerim üzerinden yorumlayarak sizlerle paylaşmak istedim. sadece üzülüyorum.

Neyse herkes oturduğu yerden herşeyi çok biliyor, yanlış yerlere sorup konuyu araştırmışım meğersem herkes herşeyi çoktan çözmüş bunlar sahtekar mış! birlik mesajı için herkesten özür diliyorum, insanın içinde olacak.Saygılar hepinize, oylamaya devam edin

yapamazlarkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Alınganlık göstermenize gerek yok bence ....

ortada, herkesin kabul edebileceği gibi ,hocasından başkanına kadar çok konuşup sadece bahane ve vaad üreten bir ekip var.bunda hemfikiriz zannediyorum .
konuyu sağlıklı tartışmak için öncelikle şunu anlayın lütfen,kimse yapılmasın demiyor ..... bu ekip samimi değil ve samimi olarak bunu yapmak derdinde değil deniyor ki çok önemli bir fark bu .... madem söyledğiniz gibi nuri başkan bu projenin gerçekleşebilmesi konusunda en doğru isimdir o halde nasıl bir destektir istedikleri.....madem projenin gerçekleşmesi için gerekli kulis faaliyetlerini yapabilecek en doğru ekip yönetimdedir o halde bizim YAPAMAZLAR YAPAMAZLAR diye mızıldanmamız olsa olsa yapmak isteyenlerin motive olmasını sağlar .... muhalefetin başbakana çıkamaz çıkamaz demesi gibi.........

ts_fan
04.04.2007, 12:36
Ben, bu yönetimin verdiği sözleri (!) tutabilme ihtimalini sevdim:p
Zaten başkaca sevilecek bir şeyleri kalmıyor geriye.
Projenin başlangıcı ve bitişi arasındaki bu süreç 2050'yi bulmasında!:D
(Zafer kulakların çınlasın:))

Hekimoğlu
04.04.2007, 12:46
sayfa 200 mesaj sayısı 5000'e dayanmış yapılabilirmiyi tartışıyoruz.

ubuntu
04.04.2007, 13:06
sayfa 200 mesaj sayısı 5000'e dayanmış yapılabilirmiyi tartışıyoruz.

Ve konu 2 sene 1 ay önce açılmış. :confused:

Faik Yılmaz
04.04.2007, 13:10
Ve konu 2 sene 1 ay önce açılmış. :confused:

bende ona bakıyordum şimdi....

stadın yapılmadığı yer kalmamış..... mevcut yer, beşirli, akyazı havallanı.....

ama yapıldığı yerde olmamış....

dilerim küresel ısınma dolayısı ile sahillerimiz su basmadan şu stadı yaparlar...... :)

frango
04.04.2007, 13:17
ben bu sefer çaykara tarafında bi proje bekliyorum her tarafta yapıldı bırakında bide bizim çaykara tarafına yapılsın ne olacakkı ha denizi dolgu yapıp stadı yapmışsın hada çaykaradaki dağları yıkarak stadı yapmışsın ne farkederki dimi:D

hamdi bey
04.04.2007, 13:28
yönetim uçmasın saçmalamasın yalnızca adam gibi stad istiyoruz, yapamayacakları boş vaadlerle kandırmasın milleti geröekçi olsun, biz real miyiz o projeyi yapacak

galyanlim
04.04.2007, 13:31
ben bu sefer çaykara tarafında bi proje bekliyorum her tarafta yapıldı bırakında bide bizim çaykara tarafına yapılsın ne olacakkı ha denizi dolgu yapıp stadı yapmışsın hada çaykaradaki dağları yıkarak stadı yapmışsın ne farkederki dimi:D
maçkaya nie bi proje yok bizim başımız kelmi:D

WERTHeR
04.04.2007, 13:54
Türk Dil Kurumu'nun yayınlarına veya Türkçe sözlüğüne bakarsan stad diye bir kelimenin olmadığını görürsün. Bu karşın;

stat
isim, spor Fransızca stade
Stadyum.

stadyum
isim, spor (sta'dyum) Latince
Takım oyunları, atletizm karşılaşmaları ve çeşitli törenlerin yapılabilmesi, seyircilerin de bunları izleyebilmesi için elverişli oturma yerleri olan alan, stat:
"Bir gün stadyuma gittiğim zaman gençlik pek heyecanlı gösteriler yapmıştı."- F. R. Atay.

Stad kelimesinin Türkçe'ye felan girdiği yok bilmeyen böyle kullanıyordu, zorla türkçeye sokacaksınız bu kelimeyi de. Önce biraz bilgi sahibi olun ondan sonra hem Türkçemizi tartışalım hem de stat projesini.

Tek başına kullanıldığında stat olarak kullanılır dediğin gibi ama çeşitli eklerle çekimlendiğinde durum değişir. Son ses t yumuşama gösterir. Bu da türkçenin kuralıdır. Ayrıca stad kelimesi pek ala türkçeye girmişde olabilir. Bunu kurumlar değil o dili konuşan insanlar belirler:) Aklıma bir şey takıldı sen niye tartışmayı türkçe boyutuna getiriyorsun:)

WERTHeR
04.04.2007, 13:58
Sabah erken satte başlanmıştı bu stat yapma işi ama ben hastaneye gittim geldim hala devam ediyor:)

WERTHeR
04.04.2007, 13:58
maçkaya nie bi proje yok bizim başımız kelmi:D

Recai sen iste yeterki bmn samsunun ilk organizasyonu maçkaya stad projesi hazırlamak:)

TSelif
04.04.2007, 14:06
ha denizi dolgu yapıp stadı yapmışsın hada çaykaradaki dağları yıkarak stadı yapmışsın ne farkederki dimi:D

:D :D :D :D :D

Gürkan
04.04.2007, 14:13
arkadaşlar söz konusu projeleri yapmak o kadar zor değilki.
bilgisayar bilgisi olan herkes,bu tip çizimleri
dağa taşa aya venüse amerikaya yapabilir.:D

WERTHeR
04.04.2007, 14:14
arkadaşlar söz konusu projeleri yapmak o kadar zor değilki.
bilgisayar bilgisi olan herkes,bu tip çizimleri
dağa taşa aya venüse amerikaya yapabilir.:D

Bence serbest kürsü böyle bir başlık hakediyor:)

Faik Yılmaz
04.04.2007, 14:15
arkadaşlar siyasi destek arkamızda her ilçeye 20 bin kişilik stad yaptıralım........

varmı stad isteyen......