PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Şuayip Aydın
26.03.2007, 22:11
Usta Gazeteci Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu yeni stad projesini eleştirdi.
Reklam
document.write('')

Trabzonspor Yönetimine Uyarı
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Kuzey EKSPRES Gazetesi Yazarı Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu, gazetenin bugünkü nüshasında yayınlanan “Trabzon Kat Karşılığı Satılacak” başlıklı yazısında; Trabzonspor yönetiminin yeni stad perojesini eleştirdi. İşte Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu’nun konu ile ilgili yazısının tam metni:
“TRABZON KAT KARŞILIĞI SATILACAK!
Yeni stadyum yapımı için kimseye danışmadan, kimsenin düşüncesini almadan Akyazı’yı seçen Trabzonspor Başkanı ve bazı yöneticileri, kendi kafalarına göre yaptırdıkları bir maketi “proje önerisi” diye hükümete sundu.

Kişisel ilişkileri ile Hollanda’nın Ballast Nedam şirketini Türkiye’ye davet eden ve mevcut stadyumun bulunduğu bölge için bir proje önerisi hazırlatan Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, kamuoyunun dikkatlerini bu alana topladı. Aslında kamuoyu da bu projeye çok ciddi bir muhalefet göstermedi. Bir ölçüde kabullendi de.

Ama Albayrak ve yakın çalışma arkadaşları, sessiz sedasız, kimseye haber vermeden, danışmadan, kimsenin düşüncesini almadan, sanki kişisel şirketinin bir işi gibi kamuoyundan habersiz olarak, Akyazı koyunu doldurup, kazanılacak alana stadyum ve iş merkezleri kurulması projesi için lobi çalışmalarını hızlandırdı.

Anayasa, yasa, yönetmelik, kural, hak, hukuk dinlemeden, hazırlanan dosya Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak’a gönderildi. Özak’tan ciddi direniş gören proje, başta Başbakan Erdoğan olmak üzere hükümet nezdinde destek bulmaya çalışıyor.

TESİSLERDE DEĞİL LİMANDA

Başbakan Yardımcısı ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin Trabzon’daydı. 1. Karadeniz Spor Oyunları için gelen Şahin, Trabzon Limanı’na davet edildi ve Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak tarafından burada kendisine Akyazı maketi gösterildi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı’nın, (doğru ya da yanlış) böylesine önemli bir proje için Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ni ya da Sadri Şener Tesisleri’ni değil kendi şirketini seçmesi nedense kimseye garip gelmedi!

Proje ile ilgili sunumu Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan Albayrak’ın şirketi Trabzon Liman İşletmesi’nin İşletme Müdürü Muzaffer Ermiş yaptı. Orada kaç yönetici vardı bilmiyorum!

YASADIŞI PROJE

Muzaffer Ermiş, Trabzon Havalimanı'nın alt kısmında Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin bulunduğunu anımsattı ve "Trabzon Havalimanı'nın genişlemeye ihtiyacı var. Havalimanının altında da Trabzonspor'un tesisleri bulunuyor. Biz bu nedenle tesisleri boşaltmak zorundayız. Akyazı Sahili hem Trabzon'un içinde hem de Trabzon'un dışında, Trabzon'un vizyonu, misyonu ve ufkunun geliştirecek bir proje. Bu anlamda çok önemli. Bu alanda yeni stadın yanı sıra takımımızın idman sahası ve tesisleri ile birlikte alışveriş merkezleri ve hedeflediğimiz Spor Lisesi'ni bu alanda yapmayı planlıyoruz" dedi.

Albayrak ve Ermiş’in bu ısrarlarına karşın Bakan Şahin, anayasa, yasalar, yönetmeliklerden sözetti, bu önerinin yasal olmadığını söyledi. Ermiş’in yanıtı ise hazırdı. Ermiş, Türkiye’nin en tartışmalı projesi, her açıdan büyük yasadışılık iddialarının bulunduğu Galaport projesini örnek verdi ve tıpkı bu projede olduğu gibi yönetmelik değişikliği yapılabileceğini söyledi. Bakan ise yönetmelik değil yasa değişikliğine ihtiyaç bulunduğunu anımsattı.

Bakan Şahin’in hukuksal dayanak bulunmadığına ilişkin sözlerine karşı ise Başkan Albayrak Başbakan’ı referans gösterdi. Başbakan’ın bu projeden “heyecanlandığını” öne sürdü. Albayrak Başbakan’ın şöyle dediğini iddia etti: “Proje izin gerekli arkadaşlara talimat verip ne gerekiyorsa bir an önce yapacağız”

Öyle ye Başbakan’ın heyecanlandığı bir projede yasallığın ne önemi vardı ki!

TRABZON HANÇERLENECEK

Yani yasallık, meşruiyet, hukuk önemli değildi. Nasıl olsa iş kılıfına uydurulabilirdi!

Sonunda Başkan Albayrak niyetlerini açıkça belirtti. Stat projesi için Avni Aker Stadyumu ve çevresini düşünmediklerini vurguladı, Akyazı koyun yapılacak dolgunun üzerine stat, alışveriş merkezi ve Trabzonspor Tesisleri’nin kurulmasını istediklerini açıkladı.

Peki, aşağı yukarı 100 milyon Dolar’a çıkacak bu proje nasıl yapılacaktı?

Trabzonspor Başkanı’nın önerisi şuydu: Trabzon’un simgesi olmuş Avni Aker ve çevresi, kat karşılığı Hollanda firması Nedam’a verilecek! Tabi bir kısım kaynak da yeni yapılacak alanın bazı kısımlarını ötekine berikine yap işlet devret modeliyle verilmesiyle elde edilecek.

Evet aynen böyle. Trabzon’un o en değerli alanı, alışveriş merkezleri, binalar ve daha bilmem neler neler yapılması için bir yabancı şirkete 50 milyon Euro karşılığı verilecek!

Trabzon’un yüreğine hançer saplanacak!

NE HAKKINIZ VAR

Türkiye parsel parsel satılırken, Başbakan Erdoğan’ın kadim arkadaşı, yakını Albayrak’ın aklına gelen de kat karşılığı kaynak elde etmek!

Kusura bakmayan ama bu proje Albayrak’ı da, Trabzonspor’u da aşar.

Bu proje Trabzon’un projesidir. Nereye ve nasıl yapılacağına karar verecek olan da Trabzon’dur.
Kime sordunuz bu projeyi yaparken?
Kaç tane yönetim kurulu üyenizin haberi var?
Hangi örgüte, hangi bilim insanına sordunuz?
Kimin onayını, önerisini aldınız?
Trabzon’un kıyıları yasadışı biçimde imarlaştırılıp birilerine ihale ve rant olanağı yaratılırken, Trabzon’un en değerli alanını hangi hakla yabancı bir şirkete kat karşılığı vereceksiniz?

Trabzon satılırken BU NE SESSİZLİK!

Trabzon’un çağdaş-modern bir stadyuma elbet de ihtiyacı var. Bunun için birçok seçenek devreye sokulabilir. Mevcut stadyumun modernizasyonu en akılcı seçenek. Büyük bir spor kompleksi yine mevcut stat ve çevresinde planlanabilir.

Trabzonspor yönetimi de bu ikinci seçenek üzerinden bir proje önerisi hazırlatmışken; Nuri Albayrak ve onu destekleyen bazı çevreler, Trabzonspor ve Trabzon’u ağır bir mali bedelle karşı karşıya bırakabilecek yasadışı bir projeyi oldu bittiyle dayatılmaya çalışıyor.

Üstelik Kavakmeydan ya da İnönü Mahallesi’nin önemli bir kısmını kapsayan, kentin en önemli en değerli simgeleşmiş alanını yabancı bir şirkete vererek!

Kimin malını kime veriyorsunuz?
Trabzon bu kadar sahipsiz mi?
Nerede başta iktidar partisi olmak üzere Trabzon’un siyasi partileri?
Nerede örgütleri, odaları, sendikaları, çevre kuruluşları?
Nerede Trabzon’u savunduğunu söyleyen aydınları, basın mensupları, duyarlı insanları?
Nerede Trabzon’un övünç kaynağı Karadeniz Teknik Üniversitesi?

Trabzonspor’un adı altında kentimize dayatılan bu yanlışa, bu haksızlığa ve hukuksuzluğa ses çıkarmayacak mıyız?

Kentimize, kentimizin yazgısına ne zaman sahip çıkacağız?

Trabzon’un namusu haline gelen Akyazı Koyu’na dolgu yapılmasına, kıyıların imara açılmasına, Trabzon ve Trabzonspor’un ekonomik bir maceraya sürüklenmesine, yarın Trabzonspor’u bile yabancıların eline geçirebilecek bir sürecin işletilmesine, Trabzon’un en değerli bölgesinin yabancı bir firmaya peşkeş çekilmesine nasıl sessiz kalabilirsiniz?

Kavakmeydanı Bellast Nedam’a verilecek, Akyazı Koyu elden çıkarılıp rant olarak dağıtılacak. Buralara kurulacak sözde ticaret merkezleri ise Trabzon’un esnafını çalışanını işsizleştirip yoksullaştıracak.

Bu tuzak kabul edilemez! Trabzon’u seven hiç kimse bu operasyona sessiz kalamaz!

Trabzonspor’un Sayın Başkanı ve yönetimi, eğer Trabzon’un çıkarlarını düşünüyorsa bu sömürge projesinden vazgeçmek zorundadır. Her açıdan Trabzon’a zarar verecek bu proje derhal geri çekilmelidir.”

Samet Türkmen
26.03.2007, 22:39
bu yazıyı yazan aslında çıkarlarını korumaya çalışıyor her ne kadar yazarı tanımasamda. birde bu satılma olayı çok komiğime gidiyor. Arkadaşlar yabancılara mülk satarsın tamamda adam toprağı kaldırıp ülkesine götürmüyor ki :D En kötü ihtimal savaş çıkarsa alırsın adamın elinden. bu kadar basit. yok burası sizin savaş olsa bile elinizden alamayız mı diyeceğiz.
................. Bu insanlar böyle bir projeyi rüyalarında göremezler .Dua etsinlerde elimize fırsat geçti. Veya rüyada gördükleri şeyler karşılarına çıktıda afallamaya başladılar.
Mümkünse bu proje hemen hayata geçirilmeli.
....................................... :D:D

AYYILDIZ
26.03.2007, 22:55
yukarıdaki yazıyı beğenmedim stad projesi mükemmel inşallah olur

Adem Erdoğan
26.03.2007, 22:58
@emorfo

Hocam sen stadı bitirmişsin yaw.:)

hamdi bey
26.03.2007, 23:06
bu yazıyı yazan aslında çıkarlarını korumaya çalışıyor her ne kadar yazarı tanımasamda. birde bu satılma olayı çok komiğime gidiyor. Arkadaşlar yabancılara mülk satarsın tamamda adam toprağı kaldırıp ülkesine götürmüyor ki :D En kötü ihtimal savaş çıkarsa alırsın adamın elinden. bu kadar basit. yok burası sizin savaş olsa bile elinizden alamayız mı diyeceğiz.
............................ Bu insanlar böyle bir projeyi rüyalarında göremezler .Dua etsinlerde elimize fırsat geçti. Veya rüyada gördükleri şeyler karşılarına çıktıda afallamaya başladılar.
Mümkünse bu proje hemen hayata geçirilmeli.
.................. :D:D

....................... ey gidi bizde böyle taraftar ve vatandaş olduğu sürece bu Trabzonuda satarlar Trabzonsporuda ülkeyide satarlar sizde katula katula gülersiniz nasıl olsa kapı gib büyük başkanınız albayrak var

Samet Türkmen
26.03.2007, 23:47
size bir örnek vereyim Almanya'da veya avrupa fransa gibi ülkelerde yabancıların en az oranın yerli halkı kadar tapulu arazisi var.Şimdi o ülkeler satıldı mı?Bizim Türklerin sahip olduğu arsalar gibi mesela.Türkiye'nin kalkınması için yabancı sermayeye ihtiyac vardır ama'şu anlık için'' çünkü bunu yapabilecek yerli sermaye yok. Kalkınmış bir ülke olmak istiyorsa artık yerli şirkete satılmış arazi yok yabancı şirkete satılmış gibi durumları aşmalıyız.(belli ölçüde tabi)
Konu çok dağılmasın son cevabıda yaz istersen olmazsa msn'den falan sürdürürüz. :D:D

Abdullah Şahin
26.03.2007, 23:55
Afedersiniz ama bu insanlar bu kadar haysiyetsiz insanlar değil bence.İnanıyorum ki en az bizim kadar onlarda Trabzonspor aşığı.Ben kimsenin kimseyi kandırdığını düşünmüyorum.Şahsen de bu projenin yapılacağına inanıyorum.

Bu insanlar rahat koltuklarını neden bırakıpta gelsinler Trabzon un başına,adamın o kadar şirketi var gider onlarla uğraşır.Ama biz anlayamıyoruz bunu.Bu adam buraya hizmet için geldi ben buna inanıyorum.Dediğim gibi şuanda sportif başarıdan tabi ki söz edilemez ama bizde biraz sabırlı olmalıyız.Trabzonspor un başkanlık koltuğu yol geçen hanına döndü.Ben Nuri ALBAYRAK a sonuna kadar güveniyorum..

Lapina
27.03.2007, 00:15
Mevcut Trabzonspor yönetim kurulunun en çok takdir ettiğim yönü gerektiği ve istedikleri zamanda gündemi çok ama çok kolay değiştirebilmeleri, kamuoyu üzerinde çok çabuk etki gösterebilmeleri, dezenformasyon alanında çok usta olmalarıdır. Aslında bunu tüm yönetim kurulu değil de Başkan ve O’na yakın olan isimlerin yaptığını, yapabildiğini söylemek daha doğru olur kanısındayım.

Elbette ki bu kanıya varmamızın bazı sebepleri vardır ki şimdi o sebeplerden biraz bahsedeceğim. Ne zaman ki takım kötü sonuçlar almaya başlasa, hemen Başkan ya da O’na yakın 2-3 isim ya bir açıklama yapıyor ya da ortaya bir ‘’proje’’ (tabiri caizse bomba) atıp kenara çekiliyor. Ardından bizim saf taraftarımız da bütün dertler sıkıntılar bitmiş gibi bu asılsız haberler ya da gereksiz şeyler üzerine kafa yoruyor.

Daha önce ilk devredeki 7 maçta 1 puanlık performans sergilendiği sırada sayın başkanın önce Fatih Tekke açıklamasıyla ardından da stat maketiyle ortaya çıkışıyla bunu görmüştük. Sayın başkanın 18 ekimde resmi sitede de yayınlanan haberde de görebileceğimiz sözde stat resmiyle basının karşısına geçip ortada bir proje varmış gibi açıklama yapmasını olası mali genel kurulda karşısına çıkabilecek muhtemel rakiplere göz dağı vermek amacıyla yaptığını söylemiştik. Nitekim yanılmadığımızı 2 yarıda 2 maç üst üste kaybedince, daha doğrusu takım kötü performans sergileyip camiada homurdanmalar başlayınca sayın başkanın medyaya sızdırdığı yeni bir stat projesiyle görmüş olduk.

5 ay arayla iki farklı resimle karşımıza çıkan (düzeltiyorum ikincisinde karşımıza çıkıp açıklama bile yapmadı başkan) başkanın asıl niyetinin stat yapmak olmadığını görebilmek için ya kör ya da saf-salak olmak gerekir. Proje diye ortaya çıkartılan şeyin 2 farklı resimden başka bir şey olmadığını anlamak için proje kelimesinin sözlük anlamına bakmak, gugıla ‘’proje nedir’’ yazmak yeterlidir. Bu konudaki detayları yazının sonunda çok kolay bulabilirsiniz. Başlangıcı, bitişi, maliyeti, kim tarafından yapılabileceği bile belli olmayan bir stadyumun sadece resimlerinin başkanın yakın olduğu basın kuruluşuna sızdırılması, ve peşinden Trabzonspor taraftarının gündeminin değiştirmesini ‘’şark kurnazlığı’’ olarak adlandırsak sanırım yanlış yapmış olmayız.

Stadyum yapacağız diye dedikodu çıkaranların öncelikle mevcut durumu kurtarmaları, ileri gitmesi gereken kurumsal yapıyı nasıl gerilettiklerini, kulübü borç batağından nasıl kurtaracaklarını anlatmaları gerekir. Mali genel kurulda ‘’20 gün içinde 20 trilyonluk borcu kapatacak projeyi açıklayacağız’’ diyip Kartal’daki benzin istasyonunun peşkeş çekilmesini kasteden,3 aydır da hiçbir somut adım atmayan yönetimin bırakın stadyum yapmasını, gecekondu bile yapabileceğini, daha doğrusu yapmak istediğini düşünmüyorum. Tamamen günlük başarılara göre hareket eden bu yönetimin bilmesi gereken bir şey var ki ne kadar saf Trabzonspor taraftarı varsa bir o kadar da tuzağa düşmeyen insan var. Yaptıkları oyunların az çok farkında olan bu kesim kendilerine asla destek olmadığı, olmayacağı gibi yeri ve vakti geldiğinde gerekli hesabı da soracaktır.

Bu arada deniz manzaralı stat resmiyle gündem değiştiren başkana sormak isterim, Hollandalı firmaya yaptırdığınız ön fizibilite çalışmasına ne oldu? Madem onların yaptığı çalışma bir işe yaramayacaktı ne diye para verdik ki onlara? Biz mevcut stadı yıkıp yerine yenisini yapmayacak mıydık? Sahi siz değimliydiniz sayın başkan ‘’Trabzonspor maçlarını nerede oynayacak’’ tartışması başlatan. Haber arşivlerine baktım da tam bir sene olmuş yahu. Gülüyoruz Nuri bey, size de gülüyoruz hal ve hareketlerinize de.

Değerli Trabzonspor taraftarı!

Bilmelisiniz ki bu yönetim kesinlikle stadyum yaptırmak niyetinde değildir. Çokça dalga geçtiğiniz, tiye aldığınız Galatasaray taraftarı maketlerle yıllarca kandırılmışken siz daha şimdiden resimlerin tuzağına düşmüşsünüz. Stadyum projesi diye ayağa kalkanların daha projenin ne olduğundan bihaber olmalarını göz ardı etmeyin sakın. Bakın Kayserispor 29 ekimde stat açılışı yapacak, sessiz sedasız devletten 30 trilyon alarak statlarını bitirdiler. Göreve gelirken yine el altından Başbakanla yakınlığını ortaya atıp da seçimi kazanan başkanın neler yaptığını (daha doğrusu yapamadığını) iyi görün iyi bilin.

Kalın sağlıcakla.

Bu arada, merak edenler için ‘’Proje’’ kelimesinin anlamı aşağıdaki gibidir.

TDK’ da ‘’Proje’’

1) Değişik alanlarda önceden plan ve programa alınmış, maliyeti hesaplanmış, kurum ve kuruluşların yönetim organları tarafından onaylanmış, kısa ve uzun vadeye bağlanarak özel kurum veya devlet adına gerçekleştirilmesi kabul edilmiş bilimsel çalışma tasarısı.

2) mimarlık Mal sahibinin isteğine göre yapılacak bir yapıyı, belli bir programa göre inşa edilecek bir yapı bütününü, bir makine veya bir kuruluşu plan durumunda gösteren çizim.

Arama Motorlarında ‘’Proje Nedir’’

- Proje terimini kısaca; bireysel ya da grup olarak, belli bir amacı sınırlı bir süre içerisinde gerçekleştirmek üzere, bu amaca ulaşmak için kimlerle, ne zaman, nasıl, hangi etkinliklerde bulunulacağının, maliyet ve gelirlerin ne kadar olacağının açık, net ve ölçülebilir bir şekilde tanımlanıp planlandığı faaliyetler serisi olarak tanımlamak mümkündür

- Proje, Başlangıç ve bitişi açıkça tanımlanmış hedef ve amaçlara aktivitelere kaliteli ve zamanında teslimi güvence altına alarak bütçe ve zaman kısıtı altında ulaşmaktır. Önceden belirlenmiş bir süre içerisinde değişim yaratmayı hedefleyen, birbiriyle ilişkili amaç ve hedefleri olan, uygulanması sonucunda çeşitli ürünlerin elde edildiği bir çalışmadır. Projelerde; gözlem yaparak bilgi toplama, elde edilen bilgilerin düzenlenmesi, bilgiler arasında neden-sonuç ilişkisinin olup olmadığının araştırılması, gelecek nesillere bilgilerin ve sonuçların aktarılması söz konusudur. Proje süreci, proje fikrinin ortaya çıkışıyla başlayan ve bu fikrin kâğıda dökülmesi, geliştirilmesi, yürütülmesi, tamamlanması ve değerlendirilmesinin ardından yeni proje fikirlerinin üretilmesine kadarki süreçleri içerir..

Fatih ŞAHİNOĞLU kardeşimiz farklı bir açıdan bakmış olaya..Buda mantıklı , Tıpkı Ahmet Şefik MOLLAMEHMETOĞLU'nun ki gibi.

kutoz
27.03.2007, 00:35
Valla Stad yapılır mı bilemiyorum. Ama bu habere ziyadesiyle sevindim. Bu haberi ilk Sn.Faruk Özak'tan duymuştum. Zaten duyduğumda da, bizim yönetimin ilk projeyi rafa attığını anlamıştım. Neyse işte haber;

Yavuz Selim Sahasında Çalışma

Trabzon'da amatör futbolun yuvası olarak da bilinen, Trabzonspor'da ve milli takımda forma giymiş sayısız futbolcuların yetiştiği Yavuz Selim Sahası'nın modern hale gelmesi için ilk kazma bugün vuruldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Yavuz Selim Sahası'nın yenilenmesi için gereken ihale çalışmalarının tamamlanmasının ardından suni çim döşenerek amatör futbolcuların çamurdan kurtulması için ilk adım bugün atıldı. Yaklaşık 1 milyon 550 bin YTL'ye mal olacak ve bin 637 kişilik tribünü, 30 soyunma odasının yer alacağı Yavuz Selim Sahası, 100 günde tamamlanarak teslim edilecek. Işıklandırmanın da yapılacağı sahada gecede müsabaka oynanabilecek.

Yaklaşık 40 yıldan beri 100'ün üzerinde amatör futbol takımının yer aldığı Trabzon yerel liglerine hizmet veren Yavuz Selim Sahası'nın yeniden inşa edilmesinden dolayı burada oynanacak olan karşılaşmalar Akçaabat İlçesi'ndeki Söğütlü Sahası'na alındı.

Emorfo
27.03.2007, 00:38
Yazarlık bu kadar ucuz mu yahu bu ülkede :)

Bu yazıyı yazan kardeşimiz de herhal de kendi tabiriyle saf-salak oluyor, zira bu yönetime seçim döneminde destek verenlerden biri de kendisi idi. O zaman uyanamamış ta şimdi mi uyanabilmiş. Yazının bir çok değinecek kısmı var. Tabi ki bu resimler proje değil, sadece bir düşünce bir plan. Olabilirliği tartışılıyor, bunu iyi sunmak gerekiyor ki bürokrasiden istediğinizi alabilesiniz. Hazırlayacağınız projenin önündeki engeller kaldırılır o zaman projenizi hazırlarsınız. Yaz oyunları alınmasaydı belki de bu gün bu sahilin doldurulması konusunu konuşmayacaktık. Mevcut yere yeni stat konusunu konuşur olurduk. Olaya hangi açıdan baktığınız önemli kendinizi keriz gibi hissediyorsanız bu düşünce değişmez, beklentileriniz ve düşünceleriniz ö yöndedir çünkü. En son yayınlanan resimdeki yapılması düşünülen spor kompleksi bir çok kişiye ütopik geliyor. Bunun önündeki engeller kaldırılırsa bu sahil doldurulacak ve yapılacak eğer olmazsa daha önce resimleri yayınlanan stat yapılır veya başka bir şey olur. Başkanınıza sahtekar muamelesi yapıyorsunuz, yıldız dedi aldı, stat dedi onu da yapacak. Saha sonuçları iyi gitmedi yanlışlar yapıldı, yönetimsel çalkantılar oldu vs bunlar ayrı konular. Bu konuda başkan haksızlık yapılıyor gibi geliyor. Henüz Nuri Albayrak'ı tanıyamadınız sanırım, yapamayacağı şeyin sözünü vermez Nuri Başkan, geçte olsa bunu öğreneceksiniz ama o zaman yine saldıracak başka şeyler bulursunuz nasıl olsa. Bu stat işi önemli saha sonuçlarını unutup yeni bir yapılanmaya girmek lazım, hem futbol takımı anlamında hem de kurumsal anlamda. Aksi taktirde, o sahtekar o yapamaz bu yapamaz, şu öyle yaptı bundan adam olmaz diye diye karalamadığımız insan kalmaz bu camiada olduğumuz yerde sayarız.

Lapina
27.03.2007, 00:48
Yazarlık bu kadar ucuz mu yahu bu ülkede :)

Bu yazıyı yazan kardeşimiz de herhal de kendi tabiriyle saf-salak oluyor, zira bu yönetime seçim döneminde destek verenlerden biri de kendisi idi. O zaman uyanamamış ta şimdi mi uyanabilmiş. Yazının bir çok değinecek kısmı var. Tabi ki bu resimler proje değil, sadece bir düşünce bir plan. Olabilirliği tartışılıyor, bunu iyi sunmak gerekiyor ki bürokrasiden istediğinizi alabilesiniz. Hazırlayacağınız projenin önündeki engeller kaldırılır o zaman projenizi hazırlarsınız. Yaz oyunları alınmasaydı belki de bu gün bu sahilin doldurulması .....

Kim destek vermedi ki bu vaatlerle gelirken.İnsanların zamanla düşüncelerinde değişiklikler olur. Destek verdi mi vermedi mi bilmiyorum. 7 maçlık periyotta kızan, köpüren , yönetimi istifaya davet edenlerin bile bu resimleri gördükten sonra ağzının suyu akıyor. Aynı kapı , ama kapıların açıldıkları yerler çok farklı. Yanılırız inşallah.Ama umutsuzlardanım.Ağzımıza bal çalıyorlar..

TSelif
27.03.2007, 01:39
@ Fatih ŞAHİNOĞLU
Ben hiç böyle düşünmemiştim .Ama bir kaç ay öncesini şuan hatırladığımda...yazmaya bile gerek yok...
Bu yazının altına bir imza da benden:alkış:

Abdullah Şahin
27.03.2007, 01:44
http://img84.imageshack.us/img84/2423/tsstadre7.gif (http://imageshack.us)

Arkadaşlar paintte bir kaç şey yaptım tartan pisti yok ettim ve güzel durdu..

dr.muhsin
27.03.2007, 02:08
Şu koşu pisti olmasın 10.000 kişilik olsa da olur stat işi :D :D :D . Şaka bir yana biz burda koşu pisti olmasın diyoruz ama bunu kim iletecek başkana. Sanki içinizden çoğunun merak etme başkan koşu pisti olanı da yapmayacak için rahat olsun der gibi hissediyorum. Doğru mu?:)

Adem Erdoğan
27.03.2007, 02:17
Stad yapılsında isterse formula 1 pisti olsun:D

Emorfo
27.03.2007, 02:17
Sadece laf değil icraat yapan taraftarlarımız da var mış :)
Artık yönetim daha iyisini yapmak zorunda herkesin resimden stadı var ne güzel :)

salihismet
27.03.2007, 02:29
Stat yapma konusuntaki yönetimin dü$ünceleri bayagi heyecan verici, fakat görülen o ki henüz nereye yapilacagina karar veremediler, yoksa ba$kan coktaaan kazmayi vuracak, ba$kanimiz hergün kazma elinde dola$iyor, bi Avni Akere gidiyor bi Akyazi sahillerine. Kazma deyince aklima geldi, acaba kazmayi Ziya Doganin kafasina vursa nasil olur, kafasina stat yapmak $art deyil, belki kafayi toparlayip iyi futbol oynattirirda ba$animiz ikidebir gündem yaratacak konu aramaz.

Bir ara öyle bir noktaya geldikki mac seyretmek icin ucak bileti alacagim, nereye alacagimi $a$irttim, Istanbuldami oynayacaklar Akcaabattami oynayacaklar bir türlü karar veremediler, Allahtan ikinci ba$kan Sayitoglu bi aciklama yaparak ba$kanin elinden kazmayi aldida Avni Akaeri yikilmaktan kurtardi. Ikinci ba$kan deyince benim biraz kafam kari$iyor, Sayitogluna ikinci ba$kan derler Haciosmanoglunada ikinci ba$kan diyorlar, iki tane ikinci ba$kan varda niye iki tane birinci ba$kan yok? Haciosmanoglu cok istiyor birinci ba$kanligi onada bir koltuk verselerde oda sirasini gecse bizde rahatlasak.

Neyse asil konumuza dönersek bundan sonra nasil fikir üretirler diye biraz kafa yordumda aklima $öyle bi fikir geldi, diyelimki kiyilar kanununu ba$kanimiz delemese nasil bir projeyle kar$imiza cikarak dikkatleri yine saha konusuna ceker? Malum yasalar kazmayla delinmiyor. Asma köprü yapar gibi asma stat projesi yapsa cok ilginc olur, bir ucunu Akyazinin o üst taraflarina baglar diger ucunuda karayollarinin üst tarafina, dünyada bir ilke imza adarak tarihe gecer.
Havada veya karada bir stat yapsinda benide utandirsin.

AyKaN
27.03.2007, 07:35
20 milyon kamyon olsa sadece taş masrafı 180 milyon ytl eder.....

bol keseden atmayın arkadaşlar bu iş öyle kolay değil...... yüzmilyonlarca dolar lazım bu işe....yönetimin tek başına yapabileceği bir iş asla değil.

Hesabınızda bir yanlışlık var bence, o dolgu için 20 milyon kamyon hafriyat çok fazla.

Kasım 2005 te Yalova-Altınova'daki dolgu ihalesi 36 Trilyona alınmış. 1.300.000 m2 deniz dolgusu. 7 milyon ton taş kullanıcak diye hesaplanmıştı. ihaleyi alan şirketin belirliği süre 14 ay.

Tabi bu iki iş arasında birçok değişken var. Fakat üstteki ihaleye göre ve aradaki zamanı da dikkate alırsak kabaca da olsa bazı rakamlara ulaşabiliriz.

450,000 m2 deniz dolgusu. Bedel: 15 trilyon. Yapım süresi: 5 ay

Hesap doğru olmayabilir ama bana mantıklı geldi :)

Faik Yılmaz
27.03.2007, 08:23
sadece sahilde binanın yapılabilmesi için kanunun değiştirilmesi bunun bize uyarlanması ve izin alınması en az 1-2 yıl sürer... oda hiç bir kuruluş itiraz edip yürütmeyi durdurmazsa tabi... mesela il özel idaresi uzunkumdaki bütün binalara dava açtı hepsini yıkacak nedenmi... deniz kenarında oldukları için. kıyı kanununa muhalefetten. bütçede para olmadığı için şu aşamada uygulamaya geçilemiyor...

5 katlı binaya karşı çıkan kıyı kanunu koskoca stada onlarca tesisin yapılmasına göz yumarmı sizce..... hayal bunlar hayal....başka bir şey değil....

ama şunuda söyleyeyim adamlar amaçlarına ulaştılar bugün onların başarısızlıklarını konuşacak yerde hayyal projeleri konuşuyorsak amaçlarına ulaştıklarını söyleyeybiliriz.. yani güzel uyutuluyoruz.....

Lapina
27.03.2007, 08:28
sadece sahilde binanın yapılabilmesi için kanunun değiştirilmesi bunun bize uyarlanması ve izin alınması en az 1-2 yıl sürer... oda hiç bir kuruluş itiraz edip yürütmeyi durdurmazsa tabi... mesela il özel idaresi uzunkumdaki bütün binalara dava açtı hepsini yıkacak nedenmi... deniz kenarında oldukları için. kıyı kanununa muhalefetten. bütçede para olmadığı için şu aşamada uygulamaya geçilemiyor...

5 katlı binaya karşı çıkan kıyı kanunu koskoca stada onlarca tesisin yapılmasına göz yumarmı sizce..... hayal bunlar hayal....başka bir şey değil....

ama şunuda söyleyeyim adamlar amaçlarına ulaştılar bugün onların başarısızlıklarını konuşacak yerde hayyal projeleri konuşuyorsak amaçlarına ulaştıklarını söyleyeybiliriz.. yani güzel uyutuluyoruz.....

Kanuna bakmadan konuşmak olmaz blackseastorm.

3621 Sayılı Kıyı Kanunu ;

Madde 7 - Kamu yararının gerektirdiği hallerde, uygulama imar planı kararı ile deniz, göl ve akarsularda ekolojik özellikler dikkate alınarak doldurma ve kurutma suretiyle arazi elde edilebilir.
Bu gibi yerlerde doldurma veya kurutmayı yapacak ilgili idarenin valiliğe iletilen teklifi, valilik görüşü ile birlikte Bayındırlık ve İskan Bakanlığına gönderilir. Bakanlık, konusuna göre ilgili kuruluşların görüşünü de almak suretiyle teklifi inceler. Uygun bulunması halinde ilgili idare tarafından uygulama imar planı hazırlanır. Bu yerler için yapılacak planlar hakkında İmar Kanunu hükümleri uygulanır. Ancak, bu planlar Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu kapsamında kalan alanlardaki planlar ise, anılan Kanunun 7 nci maddesine göre tasdik edilir. Doldurma ve kurutma işlemleri yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre yapılır. Bu araziler Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır, özel mülkiyet konusu olamaz. Bu alanlar üzerinde 6 ncı maddede belirtilen yapılar ile yol, açık otopark, park, yeşil alan ve çocuk bahçeleri gibi teknik ve sosyal altyapı alanları düzenlenebilir. Sahil Şeridinde Yapılabilecek Yapılar

Faik Yılmaz
27.03.2007, 08:37
Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır, özel mülkiyet konusu olamaz. Bu alanlar üzerinde 6 ncı maddede belirtilen yapılar ile yol, açık otopark, park, yeşil alan ve çocuk bahçeleri gibi teknik ve sosyal altyapı alanları düzenlenebilir. Sahil Şeridinde Yapılabilecek Yapılar

bende bunu söylüyorum zaten......

Lapina
27.03.2007, 08:41
Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır, özel mülkiyet konusu olamaz. Bu alanlar üzerinde 6 ncı maddede belirtilen yapılar ile yol, açık otopark, park, yeşil alan ve çocuk bahçeleri gibi teknik ve sosyal altyapı alanları düzenlenebilir. Sahil Şeridinde Yapılabilecek Yapılar

bende bunu söylüyorum zaten......

Devlet kim peki ? Ya da şöyle sorayım Vali , Bayındırlık Ve İskan Bakanı. En önemlisi Başbakan. :cool:
Varsa böyle bir proje umutsuzda olsa bekleyeceğiz..

Faik Yılmaz
27.03.2007, 08:43
Madde 6 – Kıyı, herkesin eşitlik ve serbestlikle yararlanmasına açık olup, buralarda hiçbir yapı yapılamaz; duvar, çit, parmaklık, telörgü, hendek, kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz.
Kıyılarda, kıyıyı değiştirecek boyutta kazı yapılamaz; kum, çakıl vesaire alınamaz veya çekilemez.
Kıyılara moloz, toprak, curuf, çöp gibi kirletici etkisi olan atık ve artıklar dökülemez.
Kıyıda, uygulama imar planı kararı ile;
a) İskele, liman, barınak, yanaşma yeri, rıhtım, dalgakıran, köprü, menfez, istinat duvarı, fener, çekek yeri, kayıkhane, tuzla, dalyan, tasfiye ve pompaj istasyonları gibi, kıyının kamu yararına kullanımı ve kıyıyı korumak amacına yönelik alt yapı ve tesisler,
b) Faaliyetlerinin özellikleri gereği kıyıdan başka yerde yapılmaları mümkün olmayan tersane, gemi söküm yeri ve su ürünlerini üretim ve yetiştirme tesisleri gibi, özelliği olan yapı ve tesisler,
c) (Ek: 3/7/2005 - 5398/13 md.)Organize turlar ile seyahat eden kişilerin taşındığı yolcu gemilerinin (kruvaziyer gemilerin) bağlandığı, günün teknolojisine uygun yolcu gemisine hizmet vermek amacıyla liman hizmetlerinin (elektrik, jeneratör, su, telefon, internet ve benzeri teknik bağlantı noktaları ve hatlarının) sağlandığı, yolcularla ilgili gümrüklü alan hizmetlerinin görüldüğü, ülke tanıtımı ve imajını üst seviyeye çıkaracak turizm amaçlı (yeme-içme tesisleri, alışveriş merkezleri, haberleşme ve ulaştırmaya yönelik üniteler, danışma, enformasyon ve banka hizmetleri, konaklama üniteleri, ofis binalar) fonksiyonlara sahip olup, kruvaziyer gemilerin yanaşmasına ve yolcuları indirmeye müsait deniz yapıları ve yan tesislerinin yer aldığı kruvaziyer ve yat limanları,
Yapılabilir.
(Ek fıkra: 3/7/2005 - 5398/13 md.) Özelleştirme kapsam ve programına alınan ve sahil şeridi belirlenen veya belirlenecek olan alanlar ile kıyı ve dolgu alanlarında yapılacak yat ve kruvaziyer limanlarının ihtiyacı olan yönetim birimleri, destek birimleri, bakım ve onarım birimleri, teknik ve sosyal altyapı ve konaklama birimleri ile ilgili kullanım kararları ve yapılanma şartları imar plânı ile belirlenir.
Bu yapı ve tesisler yapım amaçları dışında kullanılamazlar.
Doldurma ve Kurutma Yoluyla Arazi Kazanma ve Bu Araziler Üzerinde Yapılabilecek Yapılar
Madde 7 – Kamu yararının gerektirdiği hallerde, uygulama imar planı kararı ile deniz, göl ve akarsularda ekolojik özellikler dikkate alınarak doldurma ve kurutma suretiyle arazi elde edilebilir.

Sayfa 2

7123

Bu gibi yerlerde doldurma veya kurutmayı yapacak ilgili idarenin valiliğe iletilen teklifi, valilik görüşü ile birlikte Bayındırlık ve İskan Bakanlığına gönderilir. Bakanlık, konusuna göre ilgili kuruluşların görüşünü de almak suretiyle teklifi inceler. Uygun bulunması halinde ilgili idare tarafından uygulama imar planı hazırlanır. Bu yerler için yapılacak planlar hakkında İmar Kanunu hükümleri uygulanır. Ancak, bu planlar Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından, 2634 sayılı Turizmi Teşvik Kanunu kapsamında kalan alanlardaki planlar ise, anılan Kanunun 7 nci maddesine göre tasdik edilir. Doldurma ve kurutma işlemleri yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre yapılır. Bu araziler Devletin hüküm ve tasarrufu altındadır, özel mülkiyet konusu olamaz.
Bu alanlar üzerinde 6 ncı maddede belirtilen yapılar ile yol, açık otopark, park, yeşil alan ve çocuk bahçeleri gibi teknik ve sosyal altyapı alanları düzenlenebilir.
Sahil Şeridinde Yapılabilecek Yapılar
Madde 8 – Uygulama imar planı bulunmayan alanlardaki sahil şeritlerinde, 4 üncü maddede belirtilen mesafeler içinde hiç bir yapı ve tesis yapılamaz.

madde 6 ve 8 le değerlendirilince daha açık anlaşılıyor.. alın okuyun arkadaşlar sahile değil stad özel sahış ve kuruluş olarak bir baraka bile inşa edilemeyeceğini görün....
kamu yararı derken 6. maddeninn a ve b fıkrasındaki maddelerden bahsediliyor yani kamu yararı stad olarak değerlendirilmiyor. yoksa kamu yararı var diye sahile gökdelen dikemezsinizi...

istanbuldaki proje ile bunu karıştırmayın o liman projesiydi ve kanuna muhalefet etnmiyordu. zaten kanun dolayısı ile değil mali konulardan dolayı iptal edildi...

fındıkoğlu
27.03.2007, 08:46
:tsbayrak: GÜnaydin Mİllet... Valla Bu Stadi Kİm Yaparsa Yapsin Önemlİ Tabİkİ Ama Ben 51.000 KİŞİlİk Bİr Stad İstİyorum. Uefa Krİterlerİne GÖre 50.500 Ve ÜstÜ Konumundakİ Stadlara Uefa Kupasi Şampİyonlar Lİgİ Kupa Fİnal KarŞilaŞmalari Verİlİyo. O YÜzden Bende Bİr Trabzonsporlu Olarak Yenİ Yapilacak Stadimizda Bİr Fİnal KarŞilaŞmasi İzlemek İstİyorum. Saygilar......:tsbayrak:

ozcan_asanoglu
27.03.2007, 09:10
"köprü istemezük", "köprüyü sattırmayız", "alt geçit istemezük, üst geçit olmaz" zihniyeti hortlamış yine Trabzon'da...

amatör maçtan sonra bile kavak meydan kilitleniyor, orası hiç 30-40 bin kişilik bir stadı artı diğer kompleksleri kaldırır mı?akıl var mantık var..yabancıya verilir miymiş? bal gibi de verilir. adam alıp cebine koyup kaçacak mı? çıkarırsın satışa fazla parayı veren alır.

yasal değil miş..vah vah..bir yasa çıkarılır olur biter nedir yani..öncelikle şunu belirlesin molla efendi sen kimden yanasın??

ayrıca olimpiyatlar çerçevesinde stad vs. yapımı kesinlikle "kamu yararı" olarak değerlendirilebilir..kimse bunu sorgulayamaz...

TSelif
27.03.2007, 09:17
Valla bu gidişle ne burdaki yazıların ne de bu stadın yapımının sonu gelecek gibi görünmüyo.

Faik Yılmaz
27.03.2007, 09:18
size somut olan şeyleri yazıyoruz... ama duymak istedikleriniz bunlr değil....
kanunda onla ilgili hiç bir madde yok. çıkarılırmış.ya gazetemi çıkarıyorsun.. bu işin cumhurbaşkanı anayasa mahkemesi var... o iptal edince hiç bir şeyde yapamıyorsun..basitmi o kadra.. burası patagonya değil arkadaşlar her şey bu kadra kolayda değil....

kanunu iyice okuyun sonra konuşun....

2 yenilgi daha alırsak uzaya çıkan ilk takım projesi açıklanacakmış... haberiniz olsun...... onada inanırsınız siz....

Badaloğlu
27.03.2007, 09:26
işinize gelmeyen mesajı silin be abim :D albayrağın bize saygısı var mı önce onu söyleyin, söyleyin ki neden bu projelerle bizimle dalga geçiyor? Ufak uşak oyuncağımı bu işler yok denizi doldur proje olsun sadece stad yapsın bize yeterdi o ama bırakın stadı halı saha bile yaptırmazlar oraya, hem zaten hükümetin izni olmadan çivi bile çakılamaz oraya zaten hükümette Trabzonsporu bek sever ya :alkış: klasik takım kötü gittiğinde koy projeyi sustur milleti, valla şu stad işi yüzünden en son hangi takımla maç yaptık onu bile unuttum ben, siyasetçi taktiği işte

Yanlış, yanlış ile düzeltilemez!Farz edelimki başkanımız bize saygı göstermiyor,farz edelimki başkanımız bizimle dalga geçiyor...Peki o öyle yapıyor diye bizde onun gibi mi davranacağız?Bizde onun gibi davranırsak kalitemiz nasıl ortaya çıkacak?

En son Yunanistan maçında gördük,Fatih Terim İsviçre maçının aksine tribünlerden onun nezdinde Türklere yapılan bunca hakarete,bunca çirkefliğe rağmen,kafasına su şisesi yemesine rağmen, Milli takımımızı orta sahaya kadar göndererek Yunanlı seyircileri alkışlatması;anında cevap buldu ve Yunanlı seyirciler tarafından çılgınca alkış almıştır.

Bir şeyi karıştırmayalım!Başkanın icraatlarını,siyasi duruşunu beğenir ya da beğenmezsiniz ama saygıda kusur etmemek lazım gelir.Çünkü o sonuçta koca camianın başkanı.Yani tüm Trabzonspor camiasını temsil ediyor.Bunu iyi bellemek lazım gelir.

Yoksa senin yazdıkların işime geldiğinden ya da gelmediğinden dolayı silmek değildir derdim.Tek derdim saygıda kusur etmemek ilkesini çiğnetmeyecek olmamdır.Senin yazdıklarından rahatsız olduğum tek kısım bu...

saglam
27.03.2007, 09:31
Evinin önünden geçen otoyola ses çıkarmayıp, "aaa denizi doldurmuşlar" diyen insanlar şimdi stadın hangi kanuna engel bir şekilde dizayn edildiğini anlatıyorlar. Dubai'de neler yapılıyor araştırın bulun.

http://www.palmsales.ca/palm/status.htm

Denizi düzgün biçimde doldurabilieceğimize inanmıyorum. Sebebi mühendislik alanındaki zaafiyetimizden değil, şark kurnazlığımızdan kaynaklanıyor. En ucuzunu isteyeceğiz, en hızlısını. Neden mi? Bütçemiz buna elveriyor.

Yukarıda Photoshop ya da 3D Studio Max programında hazırlanmış resmin gerçek hayata geçirilmesi benim tahminim 200 milyon dolardır. Şimdi başlanmak istense en erken 1.5-2 yıl içerisinde ilk kazma vurulabilir. Bu parayı kim, nasıl karşılayacak bilemiyorum ama bildiğim şey 200 milyon dolara mal edilmeyecek, bazı küçük(!) değişikler görecektir.

Saygıdeğer, muhterem, açıkgözlü yönetimimiz; fanteziye gerek yok, inandırıcı birşeyler yaparsanız taraftar size her zaman destek verir!

Murat'
27.03.2007, 09:37
yaaa bu bu gibi projelere karşı çıkanlar hep olacaktır

muratt
27.03.2007, 09:41
Evinin önünden geçen otoyola ses çıkarmayıp, "aaa denizi doldurmuşlar" diyen insanlar şimdi stadın hangi kanuna engel bir şekilde dizayn edildiğini anlatıyorlar. Dubai'de neler yapılıyor araştırın bulun.

Denizi düzgün biçimde doldurabilieceğimize inanmıyorum. Sebebi mühendislik alanındaki zaafiyetimizden değil, şark kurnazlığımızdan kaynaklanıyor. En ucuzunu isteyeceğiz, en hızlısını. Neden mi? Bütçemiz buna elveriyor.

Yukarıda Photoshop ya da 3D Studio Max programında hazırlanmış resmin gerçek hayata geçirilmesi benim tahminim 200 milyon dolardır. Şimdi başlanmak istense en erken 1.5-2 yıl içerisinde ilk kazma vurulabilir. Bu parayı kim, nasıl karşılayacak bilemiyorum ama bildiğim şey 200 milyon dolara mal edilmeyecek, bazı küçük(!) değişikler görecektir.

Saygıdeğer, muhterem, açıkgözlü yönetimimiz; fanteziye gerek yok, inandırıcı birşeyler yaparsanız taraftar size her zaman destek verir!

Guzel bir nokta.. Tum guzelim Karadeniz sahil seridi mahvoldu yol yapilcak diye.. Bu kanunlara uyuyor ama Trabzonspor'a boyle bir tesis yaptirmak uymuyor..?!? Kanunlar kamu icindir, eger olmuyorsa gerekli duzenleme yapilir.. Kanunlarin cok buyuk problem olacagini sanmiyorum ..

Faik Yılmaz
27.03.2007, 09:45
adam gibi inanılır payı olan projelere desteğimiz tam....

ya stadı yan çevirip 35-40 bin kişilik modern bi stadın maliyeti en fazla 40-50 milyon dolar olur.. bu böyle iken nasrettin hocanın tüyleri misali koyunlar geçecek, tüyleri dallara takılacak toplanılacak eğirilecek satılacak parasıylada stad yapılacak...

bu plan ölme eşeğim ölme planıdır.. hiç bi gerçek yönü yoktur....
eleştirdiğimiz budur...

Badaloğlu
27.03.2007, 09:48
size somut olan şeyleri yazıyoruz... ama duymak istedikleriniz bunlr değil....
kanunda onla ilgili hiç bir madde yok. çıkarılırmış.ya gazetemi çıkarıyorsun.. bu işin cumhurbaşkanı anayasa mahkemesi var... o iptal edince hiç bir şeyde yapamıyorsun..basitmi o kadra.. burası patagonya değil arkadaşlar her şey bu kadra kolayda değil....

kanunu iyice okuyun sonra konuşun....

2 yenilgi daha alırsak uzaya çıkan ilk takım projesi açıklanacakmış... haberiniz olsun...... onada inanırsınız siz....

Faikciğim,
bu memlekette herşeyin olabileceğine inanmalısın.Bu kadar kesin ve kati konuşmayalım derim ben...Haaa bu yönetim bu projeyi ya da başka bir projeyi yapar veya yapmaz ama bu ülkede istendiğinde kanunlar kamu yararı lehine anında meclisten jet hızıyla geçebilir:D

Serkan'ında, dediği gibi Karadeniz sahil yolu dediler,sahilde bilmem kaç yüz tane koyu yerle bir ettiler,denizde yaşayan canlı hayatı yerle bir ettiler,ekolojik (oda neymiş) dengenin içine ettiler,insanları denizden kopardılar,araya koca koca beton yığınları döktüler,çocukluğumuzun geçtiği koyları,sahilleri,geçmişimizi yerle bir ettiler kimsenin sesi çıkmadı!Çıksa bile o kadar cılızdı ki; sesi çıkaranların kendileri bile duymadı kendi seslerini...

İş böyle bir projeye gelince bu yazılanlar,çizlenler,kanunlar,gazeteci ya da entel-dantel kesimin aristokrat söylemleri beni çokta enterese etmiyor artık...

Dediğim gibi bu ülkede isterseler herşey kamu yararına olur ve meclisten istenilen geçer.İmar iskan bakanı Trabzonsporlu ve Trabzonlu,Trabzonspor'un başkanı mevcut hükümete çok yakın,mevcut hükümetin Trabzona karşı olan ilgi alakası ortada iken eğer bu proje bu zamanda yapılamazsa hayatta bir dahada böyle bir projenin gerçekleşeceğine inanmıyorum...

Cem Yavuz
27.03.2007, 09:49
Trabzonspor un yeni stad yapımından önce çözmesi gereken tonla sorunu varken kim neyi tartışıyor....

Uyanın dostlar uyanın.....

Bu stad işi ALBAYRAK ın milleti meşgul edip oyalaması için bi tarafından uydurduğu koca bir palavradır.....

Bir karton sigara parası verip kombine almayan taraftarla mı dolduracak bu adamlar 55,000 kişilik stadı....

Murat'
27.03.2007, 09:53
yaa bu proje sadece trabzonspor için değil tüm trabzon için.....o zamn projeye karşı çıkanlar başka alternatifler üretsin

Hüseyin Bağdat
27.03.2007, 10:13
Demek işin sonunda Akp ye ve sayın başbakanımıza dua etmekte varmış haaa:D:D
ALLAH razı olsun. Bu stadın yapılacağı günü iple çekiyorum .Oldukça heyecenlandım yaaa:)
bence heyecanlanma kardeş onlar başımıza bir bela verdiler artık yan gelip yataralar onların derdi TRABZONSPOR değildiki trabzonda ezilen akp yi canlandırmak. ezikbahçe maçından sonra söylenenler unutulmadı ama bunları bilmiyorlar...
onlar stad filanda yapamaz ben inanmıyorum...

Faik Yılmaz
27.03.2007, 10:36
duvarları turuncu-beyaz olsun.....

sonra vecizeler de yazılabilir.....

mesela
" gözünüzü toprak doyursuz"
" başkanlık yan gelip yatma yeri değildir...."

forza61ts
27.03.2007, 10:46
muhalifler hemen harakete gecti yok rant saglamak ıcın yok su yok bu ... bunlarda trabzonspor sevgısı kalmamıs yaaa..

demir
27.03.2007, 10:46
sacmalamayın burası sıyaset meydanı degıl sıyasın tartısmalarınızı ozelde yapın (TARTISMA) burada konusalacak teksey TRABZONSPOR ve ONUNLA ILGILI KONULARDIR :@

Atalay
27.03.2007, 10:47
Yine hayaller yine hayaller..!! Biz bunları yaşamak için ne günah işledik rabbim.. Elin oglu konuşmadan fotograf göstermeden şov yapmadan kısacası atmadan tutmadan içraat yapıyor.. stadınıda 29 ekimde açıyor bizde burda çek çak yapıyoruz!!yahu soruyorum kendime biz bunları hakedecek bir taraftar kitlesimiyiz...birtaraflarımızı yırtıyoruz stadyum inşaatı şu anda avni akerin oldugu yerde 35 bin kişilik modern çagımıza uygun gelen takımları seyirci baskısına alabilecek şekilde sahaya çok yakın akustigi mükemmel içinde alışveriş merkezleri olan sinema salonları olan locaları, cafeleri,müzeleri, magazaları ile 24 saat yaşanılacak bir stadyumumuz olsun...yok bu adamlar bizle kafa buluyor şimdi akyazı diye bir yerde yok deniz doldurulacakmış yok olimpiyat stadı yapılacakmış falan filan...vallahide billahide üzülüyorum bu taraftar bu yönetimin maskarası oldu..!!!saygılarımla...

Külünkoğlu
27.03.2007, 10:47
Akp Chp Başbakan'ın adı geçtiği bütün mesajlar az sonra silinecektir.

Faik Yılmaz
27.03.2007, 10:50
sil abey sil....
biz zaten takımı siyasete alet edenleri yüreklerimizden silmisiz.... sonsuza kadar.....

Külünkoğlu
27.03.2007, 10:55
Silinmekle kalmayacak Faik bundan sonra siyasetin s'sini yapanlara ceza vereceğim. Tolerans gösterelim anlayışlı olalım dedikçe işin cılkını çıkarıyorsunuz. Cılkı çıkmadan testi kırılmadan hareket etmkede bizim işimiz olsa gerek. Siyasetin kaygan zeminine buralarda yer yok arkadaşlar. İsteyen malum site ve forumlara gider görüşlerini bir güzel dökülür.

Şu andan itibaren istisnasız ceza uygulanacaktır. Konumuz Stad Projesi

Cem Yavuz
27.03.2007, 10:55
Silin ...
Msj ları silin....
Neymiş başbakanın ismi geçmiş....
Peki başbakan olur olmaz sporla futbolla ilgili her konuda konusacak...
Onun hakkı...
Biz yazınca silinecek....
Forum sizin...
Silebilirsiniz tabi...

Emorfo
27.03.2007, 10:59
Cem Yavuz, Özkan Sümer'in alt yapı sorumlusuyken takımda kalması için şu kadar para getirmen lazım dediği arkadaş kapı komşum. Parayı veremedi çocuk daha sonra Gs'ye gitti. Daha sonra diz kapağından sakalandı futbol hayatı bitti. Trabzonspor'un sırtından kimler geçindi, kimler bu kulübü sömürdü çok iyi biliyoruz. Bende aynı şeyi diyorum zaten, eskiler yedi, inşallah yeniler yemeyecek, yiyemeyecek. Ancak öyle bir hava estiriyorsunuz ki başkanın samimiyetine inanmasam bilmesem görmesem, yahu bu adamlar da tam sahtekarmış diyeceğim. Çamur atıyorsunuz ama farkında değilsiniz gözleriniz bürümüş :)

Emorfo
27.03.2007, 11:01
Şu andan itibaren istisnasız ceza uygulanacaktır. Konumuz Stad Projesi

Bu taraftarın neyine yeni stat, 100 yıl geçse de bu camia kendi içinde birbirine yer.

Külünkoğlu
27.03.2007, 11:01
Cem Yavuz bu forum sizin bizim değil hepimizin

Yanlız unuttuğun bir şey var Başbakan dahil olmak üzere hangi siyasi görüşten olursa olsun birilerine laf sokma yeri bu forum değildir. Bir önceki mesajımda da belirttim laf sokmak deşarj olmak niyetinde isen malum site ve forumlarda pekala yazabilirsin. Burda bu tarz siyasi görüşlere müsade edilmiyor. Israrcı olabilirsin ama sana fayda getirmeyeceğini peşin peşin söyleyebilirim.

TSelif
27.03.2007, 11:05
Valla bildiğim tek şey var bu proje hayata geçirilir ve TRABZONSPOR a kazandırılırsa kendi adıma sadece teşekkür ederim o kadar. Başkan ve etrafındaki üyeler için kafamdaki fikir hiç bir zaman değişmeyecek.
Lakin aklımda şuan kalan 9 maçımız ve kupa var :(:(:(

demir
27.03.2007, 11:19
bak kımse kavga etmesın ayırmam :) yersınız bırbırınızı :) hem burada bayanlar var yakısmıyor :D:D:D geyik bir tarafa bız kendı konumuza donelim STAD uzun lafın kısası ben tas ustune bırtane tas koymadan sadece yapacaz ve edecezlerle konusan ozellıklede baskanklara ınanmam mesela bana gore yıldız adı olan yıldız degıl takımımı kaldıran ucusa gecıren kısı yıldız dır :)

Külünkoğlu
27.03.2007, 11:31
Son kez yazıyorum ! polemik isteyenlere şu mesajımdan sonra hakettiğini vereceğim.

denizgrsy
27.03.2007, 11:33
bu konuları özelden görüşseniz arkadaşlar?

Emorfo
27.03.2007, 11:34
Konuya devam,
http://img442.imageshack.us/img442/2529/resizeofyenistadvt9.jpg

UğurB
27.03.2007, 11:36

Ben 2006 Mayis ile 2007 Ocak arasinda Palm Jumeirah projesinde calistim. Halen de Dubai'de baska bir yerde santiye sefi olarak calisiyorum. Oncelikle palm jumeirah projesinin tamaminin maliyeti 3 milyar dolar. Bu doldurulacak olan ve uzerinde yapilacak tum konut, alisveris merkezleri, rekreasyon alanlari ve otelleri kapsiyor. Bu proje yaklasik 60000 kisilik konut alani yaratiyor. Bildigim kadari ile de doldurulan alan olarak da projemizde adi gecen miktarin yaklasik 2-3 kati buyuklukte. Buradaki dolgu islemi yaklasik 2 yil surmus. Ben Trabzon'da boyle bir is yapilirsa 6 ile 9 ay icinde tamamlanabilecegini dusunuyorum. Projenin de tum maliyetinin 300 milyon dolar civarinin olabilecegini dusunuyorum. Sadece stat (Atletizm icin kullanildiginda 35000; futbol icin kullanildiginda 45000 kapasiteli olacak) ise kullanilacak teknolojilere gore 70 ile 100 milyon dolar arasinda degisir.

Gelelim projenin kanuni boyutlarina. Anayasa ve kanunlarda gecen kamu yarari kelimesi cok onemli. Bu projede kamuya acik olmasi mumkun olmayan sadece iki yapi var. Trabzonspor kulup binasi ve antrenman tesisleri. Bu ikisi disinda hepsi kamu yarari gozetilerek yapilan projeler. Ancak Istanbul Fenerbahce'de daha once olan Pyramid Alisveris merkezinin kiyi kanununa aykiriligindan yikildigi ornegini hatirlatirim. Yine ayni bolgede kamuya acik olmayan GS ve FB sosyal tesisleri ile FB kulup binasininda bulundugunu unutmayalim. Yani kanunun nasil yorumlanip neye gore yapilacagi cok onemli. Bence 2011 avrupa yaz genclik oyunlari (olimpiyat tanimi cok yanlis) kanun acisindan gerekli esnekligi yaratabilir.

Dunyada gunumuzde stat projeleri artik sehir disina tasinmaya calisiliyor. Stade de France Paris'in banliyosu St. Denis de yapildi. Munih'teki Allianz Arena yine Munih kent merkezinin disinda diye biliyorum. Mumkun mertebe yeni yapilan ve ozellikle kapasitesi 30-40 bin kisinin uzerinde olanlari kent merkezi disina tasimaya calisiyorlar.

Avni Aker'in su andaki yerinin degerlendirilmesi konusu: Bence sehrin icinde sadece 15 gunde bir kullanilacak bir stat yerine icinde insanlarin vakit gecirebilecegi, sehir insanina is imkani saglayan, bir alisveris merkezi ve is merkezi daha iyi olmaz mi? Bunu Cevahir yaparsa iyi olacak da Nedam yaparsa kotu mu olacak? Lutfen bu tip konulara genis perspektiften bakmak gerekiyor. Buna en yakin ornegi dubai'den vereyim. Bu sehrin nufusu 1.2 milyon ve yasayan BAE vatandasi sayisi 150 bin. Sehirde nerdeyse yasayan ve yatirim yapan herkes yabanci. Peki bu yerel halka birsey kaybettiriyor mu? Hayir aksine yillik kisi basi gelir ortalama 50000 dolar. Anlami ulkemizin 10 kati.

Ben projenin yaninda olanlardanim. Tek serhim statla ilgili olan tartan pist. Belki de bu sorun projeye 10-15 bin kisilik portatif tribun iceren atletizm pisti olan bir futbol sahasi eklenerek giderilebilir. benim ki sadece bir oneri.

Saygilar,

denizgrsy
27.03.2007, 11:42
ben yapılacağına inanmıyorum da olurda bi stad yapılabilirse tartan pisti olmayan saha tribün bitişik nizam bi stad isterdim,kapasitesi önemli değil!!!

Cem Yavuz
27.03.2007, 11:45
Cem Yavuz bu forum sizin bizim değil hepimizin

Yanlız unuttuğun bir şey var Başbakan dahil olmak üzere hangi siyasi görüşten olursa olsun birilerine laf sokma yeri bu forum değildir. Bir önceki mesajımda da belirttim laf sokmak deşarj olmak niyetinde isen malum site ve forumlarda pekala yazabilirsin. Burda bu tarz siyasi görüşlere müsade edilmiyor. Israrcı olabilirsin ama sana fayda getirmeyeceğini peşin peşin söyleyebilirim

Kimseden fayda beklediğim yok benim....
Siyaset sevdalısıda değilim....
Siyaseti kimin yaptığına dikkat edilsin bana yeter...
Doğru bildiğimi yazarım ben...
Üye olduğum günden bu yana da hep böyledir....
Diyeti ceza ise buna da diyeceğim yoktur...
Siyaseti kim yapıyor ona dikkat edilsin....

Külünkoğlu
27.03.2007, 11:55
Kimseden fayda beklediğim yok benim....
Siyaset sevdalısıda değilim....
Siyaseti kimin yaptığına dikkat edilsin bana yeter...
Doğru bildiğimi yazarım ben...
Üye olduğum günden bu yana da hep böyledir....
Diyeti ceza ise buna da diyeceğim yoktur...
Siyaseti kim yapıyor ona dikkat edilsin....
Valla benim beklentim var. O beklentimde Trabzonsporluların bir gün de olsa sadece sadece Trabzonspor'u düşündüğü fikirler ürettiği, reçetelerin detayları ile ortaya döküldüğü birbirimizi anlama nezaketini sadakatla bağdaştırarak bir şey yapma isteğini dışa vurdukları eğer varsa zehirli toksinlerini dışarı atmadıkları bir ortam veya ortamlar olduğunu görmektir benim beklentim. Bilirim kendimi bu konuda, doymak bilmem çok şey isterim...

Not : Emir kipinde yazma yeteneğinizi mümkün oldukça dizginlerseniz daha doğru bir iş yapmış olursunuz.

Erdal
27.03.2007, 12:01
Geçen yıl bu zamanlar tartışılan şey ; önümüzdeki sezon ( yani bu sezon ) maçlarımızı nerede oynayacağımızdı.zira stada başlanmış olacaktı .bu söylentiyi biz kendi kendimize mi uydurduk? öyleyse mesele yok .lakin yönetimden çıktıysa aradan bir yıl geçmesine rağmen sadece yeni ve daha güzel fotoğraflar dışında bir gelişme yoksa nasıl inanalım samimiyetine bunların faruk kardeş?..... şumudur demek istediğin : benim samimiyetime inanıyorsanız ben diyorumki BAŞKAN SAMİMİ .... aksi ispatlanmadığı sürece senin samimiyetine inanıyoruz söylediklerine de ÇOK İNANMAK İSTİYORUZ ÇOK ....

Külünkoğlu
27.03.2007, 12:04
Hala anlatamadım ya ben size ne diyeyim o zaman söylüyorum. anlamamkta ısrar edenler hakaret edilenler ilgili kişinin mesajlarını raporlamayıp hala bu şekilde yazmaya devam ediyorlarsa ya çok saf, ya da aptaldır.

Buyrun şimdi kendime ortaya da olsa aptal dediğim için 1 hafta ceza veriyorum. İçiniz rahat etsin !!! ve yazıklar olsun !!!

champions
27.03.2007, 12:09
İnsanlar kendi yaptıklarını neden görmez?

Hekimoğlu
27.03.2007, 12:10
salak lafı bu forumda kullanılmış ve gözardı edilmiştir malesef.

Badaloğlu
27.03.2007, 12:27
salak lafı bu forumda kullanılmış ve gözardı edilmiştir malesef.

Evet kesin sizde bir hastalık var.Bu hastalığın adı hoşgörüsüzlük olsa gerek!...Böyle ortamı germekten,karışıklık olmaktan hoşlanıyorsunuz.Buna kesin eminim...

Cumartesi yaşanmış bir olayı gündeme getirmek istemeniz iyi niyetli olmadığınıza delalettir.Burada o gün bu konuda ilgili arkadaşımız gerekli özürü diğer arkadaştan yapmıştı.Eğer bu özürü kabul etmiyorsanız o ayrı.Kimsenin burada birşeyi gözardı ettiği yok!Neden bahsediyorsun sen?

Burada yapılmak istenen sadece birbiriniz doğru anlamanızı sağlamak için çaba sarf ettiğimizdir.Ama ısrarla olayları farklı yönlere çekmeye çalışıyorsunuz.Kimsenin ceza almasından yana değiliz ama ısrarla bu forumu karıştırmak istemenizede bir anlam veremiyorum!...

Hekimoğlu
27.03.2007, 12:33
Evet kesin sizde bir hastalık var.Bu hastalığın adı hoşgörüsüzlük olsa gerek!...Böyle ortamı germekten,karışıklık olmaktan hoşlanıyorsunuz.Buna kesin eminim...

Cumartesi yaşanmış bir olayı gündeme getirmek istemeniz iyi niyetli olmadığınıza delalettir.Burada o gün bu konuda ilgili arkadaşımız gerekli özürü diğer arkadaştan yapmıştı.Eğer bu özürü kabul etmiyorsanız o ayrı.Kimsenin burada birşeyi gözardı ettiği yok!Neden bahsediyorsun sen?

Burada yapılmak istenen sadece birbiriniz doğru anlamanızı sağlamak için çaba sarf ettiğimizdir.Ama ısrarla olayları farklı yönlere çekmeye çalışıyorsunuz.Kimsenin ceza almasından yana değiliz ama ısrarla bu forumu karıştırmak istemenizede bir anlam veremiyorum!...forumu karıştırmaya çalışıyorum demek ilginç.ben forumu karıştıranları işaret etmeye çalışmıştım aslında.

Gamze
27.03.2007, 12:37
Üyelerin bilgilerin bulunduğu bölgenin hemen altında kırmızı üçgen şeklinde bir buton vardır.http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gifUygunsuz gördüğünüz mesajları bu buton vasıtasıyla-sebebini de belirterek-raporlayabilirsiniz.Raporlarınız yöneticilere ileti olarak ulaştırılır ve gereken yapılır.Eyyam haline getirmeye gerek yoktur yani,sessizce de halledebilirsiniz.Madem bu kadar duyarlıyız ;)

Hekimoğlu
27.03.2007, 12:41
Üyelerin bilgilerin bulunduğu bölgenin hemen altında kırmızı üçgen şeklinde bir buton vardır.http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gifUygunsuz gördüğünüz mesajları bu buton vasıtasıyla-sebebini de belirterek-raporlayabilirsiniz.Raporlarınız yöneticilere ileti olarak ulaştırılır ve gereken yapılır.Eyyam haline getirmeye gerek yoktur yani,sessizce de halledebilirsiniz.Madem bu kadar duyarlıyız ;)
konu yönetici tarafından biliniyor.doğrudur duyarlıyım bu konuda.ayrıca ağır ithamlar almaya başladım.mesela sizin mesajınızdaki eyyamcı gibi.ya da yönetici arkadaşın mesajındakiler gibi.üzücü.

TSelif
27.03.2007, 12:59
Bu proje gerçekten olursa ne havamız olucak biliyonuzmu? Hemen arkasından bide şampiyon olduk mu :):)

atabaş
27.03.2007, 13:01
Bu proje gerçekten olursa ne havamız olucak biliyonuzmu? Hemen arkasından bide şampiyon olduk mu :):)
önümüzde daha kimse duramaz:tsbayrak: :tsbayrak:

Badaloğlu
27.03.2007, 13:04
1- her istediğini söyleyen istemediğini işitir...

2- söylediğim sana cevap kapsamında idi... kişinin terbiyesi kavga anında belli olur dedim.

3- ben bunu özelden yazdım herkesin gözü önünde yapmadım.....

4- yazdığın şey için ceza almış olsaydın bu konuda bir daha polemik olmayacaktı birazda büyüklerimizin suçu var....

raporu işinide şu ana kadar bilmiyordum hiç kullanmadım. ama sitede yazdıklarımızı siilen yönetici konumundaki kişiler heralde okuyorlarki içinde kötü şey olunca siliyorlar... kötü ifadeleri kullananlar hakkında neden işlem yapılmıyor.....

Faik,
Yöneticiler her gördüğü forum kurallarına aykırı kelimeye,cümleye ceza vermezler.Seninde belirttiğin gibi bazen gerekli düzenlemeleri yaparak forumun selahiyeti açısından yazılanları silebilirler...

Amacımız her kötü kelimeye ceza vermek değildir.İnsanların kendilerini oto kontrole alarak ceza konusunda yöneticilere bile gerek kalmadan foruma düşüncelerini yazmaktır.

Badaloğlu
27.03.2007, 13:06
İkili tartışmalardan dolayı,başlığın selameti açısından emorfo ve blackseastorm'a ceza verilmiştir.

Herkesin gözü aydın olsun...

Başka ceza almak isteyen devam etsin lütfen...

Şentürk
27.03.2007, 13:07
Bu stat projesinde gerçekleşmesi olası herhangi bir aşamasında belli olan tarih var mı?
Bir de benim @Emorfo'ya bir sorum olacak:

Dün akşam yerel kanalda Trabzon Gazeteciler Cemiyeti başkanının bu konuda yazdığı tepki yazısını yayınladılar ve özellikle AvniAker'in katkarşılığı yabancı bir şirkete satılmasının Trabzon'un sorunu olduğunu böyle bir şeyin Trabzon'a ileride ağır hasarlar vereceği üzerinde durdu ve bu projenin kesinlikle hayata geçirilmemesi gerektiğini söyledi.

Ben bu konuda sizin düşüncelerinizi merak ediyorum,bu proje Trabzona zarar mı getirir yoksa yarar mı?

galyanlim
27.03.2007, 13:07
proje çok güzel görünüyo ama yapılabilecekmi herkesin kafasındaki soru bu
eğer bunu Nuri bey gerçekleşirse benim gönlümü kazanır
yapılmayacak bişeyde diil işi bilen ve azimli insanlarla çalışırsalar....

Badaloğlu
27.03.2007, 13:13
Bu stat projesinde gerçekleşmesi olası herhangi bir aşamasında belli olan tarih var mı?
Bir de benim @Emorfo'ya bir sorum olacak:

Dün akşam yerel kanalda Trabzon Gazeteciler Cemiyeti başkanının bu konuda yazdığı tepki yazısını yayınladılar ve özellikle AvniAker'in katkarşılığı yabancı bir şirkete satılmasının Trabzon'un sorunu olduğunu böyle bir şeyin Trabzon'a ileride ağır hasarlar vereceği üzerinde durdu ve bu projenin kesinlikle hayata geçirilmemesi gerektiğini söyledi.

Ben bu konuda sizin düşüncelerinizi merak ediyorum,bu proje Trabzona zarar mı getirir yoksa yarar mı?

Emorfo, bu sorunun cevabını cezası bitince verir artık...

champions
27.03.2007, 13:18
Hayırlısı olsun:)Olmuş da !

My
27.03.2007, 13:22
Bugünkü yazılanları incelerseniz Emorfo bahsedilen yazı hakkında düşüncelerini yazmıştı ;)

Erdal
27.03.2007, 13:23
nedense aklıma son günlerin moda cümlesi geldi ; "ellerine bir oyuncak verdik oynasınlar" ........

Şentürk
27.03.2007, 13:28
Bugünkü yazılanları incelerseniz Emorfo bahsedilen yazı hakkında düşüncelerini yazmıştı ;)

Evet şimdi okudum,ben bu Trabzon basınından hiç kimseye inanmaz oldum her beyanlarında insanlar acaba bu kimin adamı dye düşünür oldu,bu yüzden sormuştum;)

KuĞu
27.03.2007, 13:40
yeni stad yada proje araklı ovasına yapılana kadar her proje en ağır şekilde eleştirilecektir bunun işaretleri verilmişti zaten, projeleri albayrak sunuyorsa zaten bu şehirde 1-0 yenik başlıyor, bu proje yapılamazsa sebebi yine biz oluruz devlet vs. hikayesini geçelim.

:)

Fatih
27.03.2007, 13:45
batan geminin hayalleri bunlar

Abdullah Şahin
27.03.2007, 13:51
Haber Tarihi : 2007-03-27KAĞIT ÜZERİNDE KALMAYACAK
http://www.karadenizgazete.com.tr/haberresim/18504.jpg
TRABZON- Trabzon kamuoyunda da büyük yankı oyundıran Trabzon Spor Kompleksi Trabzonlu milletvekillerinden de destek gördü.
AK Parti Trabzon Milltevekili Kemalettin Göktaş, projenin hayata geçeceğini ifade ederek, projenin göz boyamak için değil iş yapmak için hazırlandığını söyledi. Göktaş, Trabzon şehrinin bütün çehresinin bu projeyle değişeceğinin altını çizerek, "Bu proje asrın projesidir, bu projeye Devlet Bakanımız Mehmet Ali Şahin de tam destek veriyor. Bu proje aynı zamanda AK Parti'nin Trabzon tarihine vereceği en büyük hizmet olacak" diye konuştu. Projenin kağıt üzerinde kalmayarak hayata geçmesi için de çalışmaların olanca hızıyla sürdüğünü kaydeden Milletvekili Kemalettin Göktaş, Trabzonlu herkesin buna destek vermesi gerektiğini söyledi.
Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, çeşitli incelemeler ve açılışlara katılmak üzere Trabzon'a gelen Devlet Bakanı v
e Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'e sunduğu porjede Akyazı mevkiinde sahile dolgu yapılarak yeni stad projesini sunmuş ve destek istemişti. Trabzonspor'un bütün birimleriyle yer alacağı spor kompleksinin içinde, 8 villa, 5 yıldızlı otel, kapalı ve açık 2 adet yüzme havuzu, spor salonu, alışveriş merkezi, kongre merkezi, spor lisesi, otogar, benzin istasyonu ve yat limanı olacak

Kaynak:Karadeniz Gazetesi...

ceserdar
27.03.2007, 14:05
TRABZON- Trabzon kamuoyunda da büyük yankı oyundıran Trabzon Spor Kompleksi Trabzonlu milletvekillerinden de destek gördü.
AK Parti Trabzon Milltevekili Kemalettin Göktaş, projenin hayata geçeceğini ifade ederek, projenin göz boyamak için değil iş yapmak için hazırlandığını söyledi. Göktaş, Trabzon şehrinin bütün çehresinin bu projeyle değişeceğinin altını çizerek, "Bu proje asrın projesidir, bu projeye Devlet Bakanımız Mehmet Ali Şahin de tam destek veriyor. Bu proje aynı zamanda AK Parti'nin Trabzon tarihine vereceği en büyük hizmet olacak" diye konuştu. Projenin kağıt üzerinde kalmayarak hayata geçmesi için de çalışmaların olanca hızıyla sürdüğünü kaydeden Milletvekili Kemalettin Göktaş, Trabzonlu herkesin buna destek vermesi gerektiğini söyledi.
Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, çeşitli incelemeler ve açılışlara katılmak üzere Trabzon'a gelen Devlet Bakanı v
e Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'e sunduğu porjede Akyazı mevkiinde sahile dolgu yapılarak yeni stad projesini sunmuş ve destek istemişti. Trabzonspor'un bütün birimleriyle yer alacağı spor kompleksinin içinde, 8 villa, 5 yıldızlı otel, kapalı ve açık 2 adet yüzme havuzu, spor salonu, alışveriş merkezi, kongre merkezi, spor lisesi, otogar, benzin istasyonu ve yat limanı olacak

Trabzon kentinin en büyük sorunu birlik olamamaktır. Trabzon'da 100 tane insan yaşıyorsa orada 100 tane ayrı fikir vardır demektir. Bakıyorumda Trabzon'da yaşayan insanlar kendi hayal dünyalarında yaşıyor ve kendi aralarında binlerce parçaya bölünüyor. Ondan sonra arkadan gelip geçenlere bakarak o destek vermiyor şu şöyle yapıyor diye hayıflanıyor. Trabzon kentinin tek sorunu Trabzonlulardır. Başka hiçbir sorunu yoktur. Trabzon kenti gidip 2011 Avrupa Gençlik Oyunlarını alıyor aynı sıralarda Erzurum da Kış oyunlarını alıyor ama TRT'ye Erzurum halkı çıkıyor ellerinde bayraklar kutlama yapıyorlar. Ondan sonra birçok televizyon programına çıkıyor gene Erzurum. Ben bunu farkettim daha sonra bir gazete köşe yazısı olarak da bu konuya değinildiğini gördüm. Madem stada ihtiyacımız var madem 5 yıldızlı otele ihtiyacımız var madem spor salonlarına ihtiyacımız var otuurp böle en alasından birşeyler planlanıp yapılamaz mı? Faruk ÖZAK hala bakanken iyi yatırımlar alınmaz mı? Böyle bir konuda dahi kent birleşemez mi? Bakın Erzurum'a bakın Kayseri'ye örnek alalım.

ceserdar
27.03.2007, 14:11
batan geminin hayalleri bunlar

Hiçbiri hayal değil. Bence hepsi gerçekleşebilir. Tabi bu projenin böyle gizili kapaklı planlanması pek hoş birşey değil. Ama bunların hepsi gerçekleşibilir. Yeterki Trabzon'da yaşayan insanlar biraz akıllı olsunlar.

KUTADGU
27.03.2007, 14:20
sorular sorular
asıl olan cevaplar....

1- 1 yılını geride bırakan yönetim kurulumuzun seçim vaatlerinin başında geliyordu stad.... 1 yıl boyunca stad projesi hazırlandı. bugün ilkprojeden değişik bir proje ile karşımızdalar..

peki....
1- bir proje bu kadar uzun sürer miydi. gerekli hazırlıklar yapılsa idi?
2- bundan önce karşımıza çıkan stad fotoğrafları ve de ilk proje nereden peydah oldu?
3- ilk proje beğenilmediyse şehrimize gelen Hollanda ekibine ne kadar para verildi.?
4- trabzonspr yönetim kurulunun söz verdiği projeye bugün neden AKP sahiplenmeye çalışıyor?
5- stad projesinde etkili konuşmalar yapılmasının 2011 oyunları ile bir ilgisi var mıdır?
6- bahsedilen bölgeye şu ana kadar bir çivi çakılmışmıdır?
7- yeni spor kompleksinde stadın adı ne olarak düşünülmektedir. bunun henüz netleşmiş bir sonucu var mıdır?
8- "Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz" atasözünü önemseyelim mi?

melih61
27.03.2007, 14:35
yha arkadaşlar burada tartışıp duruyoruz nedeni ise basına yeterli bir açıklama yapılmaması bunun nedenide yönetimdir şimdi ben bir öneri getiriyorum bir anket düzenleyelimm stad konusunda acilen bir açıklama yapsın yönetim diye yada borrdo mavi net olarak bir yazı sunalım site girişine yada yönetim e bir açıklama yapsınlar tamamen bilgilenelim yoksa bize yapıyorlar stadı bir başkasına değil onun için bunnu dikkate almanı temenni ediyorum BADALOĞLU yoksa bu forumun bir amacı kalmayacak?

erdalkilicoglu
27.03.2007, 14:59
ben yapilacagina ve sayresine inanmiyorum ama ola bilirde neyse be hayirlisi ben yapmiyacam ya yapanlar yapsinda bizde gorelim be.:p

bordolumavi61
27.03.2007, 15:13
kesinlikle yarara getirecektir bu proje olimpiyat stadı olması belki kötü evet pist siz olmalı ama bu proje trabzona çağ atlatacak kadar önemli kusura bakmayın ama belki trabzonda yaşanyanalr için trazbon modern glebilir ama dışarda yaşayıp gelenelr için ben mesela trabzon çok güzel yeşillik tarih onlar ayrı ama merkez olarak berbat arkadaşlar bu kadar tarihi güzelliklere yeşliiklelere sumelalara uzun göllere yaylalara vs saip şehrin bu kadar gelişmemiş merkezi olamaza bence bu proje çok çok iyi olacaktır hem şehir içide boşalmış oralarada yeni yapılar gelecektir

ama futbol için düşünürsek trabzonsporo da çok büyük maddi katkısı olacaktır ama stadın tartan pistliolması traftarın manevi katkısını azaltabilir

bordolumavi61
27.03.2007, 15:19

kesinlikle katılıyorum trabzona çağ atlatacak bir proje

bir kongre merkezinin
spor lisesinin
nekadar önemli oldugunu anlamak zor değil stadımzıda güzel olacaktır ha inşalalh tartan pisti olsada maçlarda yerine türibin gececek şekilde olmalıdır o kdarınıda yapsınlar artık bu kadar yapacaklar

spor akademisin trabzonspora yarırını anlatacak kelime yok ordan ne sporcular futbolcular yetişir trabzonsporuma be

stichus
27.03.2007, 15:19
emorfo kardeşimiz ceza almış.. yönetimin takdiridir keyfi uygulama olduğunu sanmıyorum.. ama yine de üzüldüm..
emorfo stad hakkında önceden ve neredeyse detaylı bilgileri bizimle paylaşırken birden bire proje müellifi gibi algılandı.. sanıyorum yönetim kurulu üyelerimizin dahi haberdar olmadıkları projeden foruma bilgiler aktarıyordu emorfo..
yazılanları okudum..
yöneticilerimizin şikayetlerinin de yersiz olmadığını düşünmekle birlikte asıl problemin önyargılar olduğu sonucuna vardım.
daha evvel de bir vesile belirtmiştim: adamı sevmiyorum.. bitti.. (bir yaklaşım tarzına isim vermek babında denemem)
maalesef belki zaman zaman benimde düştüğüm bir hata havuzu bu..
bir yazarın evvelki yazılarından hatta kitabın yayınevinden yola çıkan sığ değerlendirmelerim oluyor.. almıyorum, okumuyorum..
burada yapılan tartışmada sağlıklı birzeminde ilerleyememe sıkıntısı var..
mesela sıklıkla rastladığımız 'bunlar halı saha bile yapamaz' yollu yakıştırmalar var.. şimdi taraftarı olduğu takımın başkan ve yöneticilerine bu güvensiziğin sebebi olmalıdır.. durup dururken söylemiyor bunu arkadaşımız.. daha evvel kongrede verdiği sözlerin hiçbirini tutmadığını düşünüyor başkanının.. dolayısıyla da bir yargı oluşmuş artık zihninde.. başkan -hatta stadı haftaya bitirse dahi- bu arkadaş tarafından eleştirilmek zorundadır.. arkadaş artık kilitlenmiş çünkü..
bir de diğer 'kilitlenme' den bahsedelim de ayıp olmasın..
başkan ne yapsa haklıdır diye düşünen yahut akrabalık bağı olan kullanıcı olabilir.. yöneticilerden birini diğerine üstün kılma arayışı içinde birini öven diğerini yeren kullanıcılar olabilir.. tüm bunlar bizi hep ama hep aynı sonuca götürür: objektif davranamamak..
ben objektif davranamıyorum..
baştan söyleyeyim de herkes rahatlasın..
öncelikle bu forumda ve öyle sanıyorum normal hayatta biraraya gemekte zorlanacağım arkadaşlarla tartışıyorum çoğu zaman!
bazen kesin yargılarla hakaretlerin içiçe geçtiği yorumlara seyirci kalamıyorum..
ceza alıyorum haliyle.. cezalı olduğumda ne düşünüyorum?
yahu diyorum ne komik.. falan işleri yapacağım makinede şu sayfaya bir şeyler yazdım.. artık o sayfaya birşeyler yazamıyorum.. ne kadar önemsiz, gereksiz, sıkıcı bir kısıtlanma! ama öyle olmuyor.. hakikaten yazmak istiyor insan.. kendisi hakkında yazılsın istiyor.. kendisine sahip çıkılsın ve aslında cezanın haksızlığı vurgulansın hatta evet hemen ceza kaldırılsın istiyor..
bir süredir yazmıyorum foruma..
bir süre daha devam edecekti bu tavrım.. fakat bugün bir şey oldu..
emorfo ceza aldı..
ben hep savunmakta zorlanacağını ve insanımızın değişik bir yapısı olduğunu söyleyegeldiğim için rahatım.. emorfoya söylemiştim.. resmi basıp herkesi heyecana boğsan da.. en fazla iki dakikalık bir şoktan sonra aleyhinde yazmaya kilitlenmiş bünyelerin başkana hakaret etmesinin önüne geçemeyeceksin demiştim..
buna uğraşma bile dediğimi hatırlıyorum..
şimdi bir arkadaşa vekaleten burada yazacağım..
emorfo ne biliyorsa ben de biliyorum..
buraya aktarmaya çalışacağım bilgilerle stad projesi başlığına destek vermeye çalışacağım..
emorfo okusun ve yalnızlık hissetmesin diye..
buraya yazarken projeyi eleştiren arkadaşlara da selam olsun..
böyle bir stad artık dişmacunu tüpünün sıkılmasına benzer bir biçimde kamuoyuyla paylaşılmıştır..
her türlü eleştirilebilir..
ben sadece beğendiğimi ve yapılabileceğini düşünüyorum..
yazılarına güzellik katma amacıyla mesela avrupa birliğine girersek katır olup anıracağım diyen yazarlar vardır.(engin ardıç) avrupa birliğine girsek bu arkadaşın anıracağını bekleyenlerden değilim ben.. neden yazıldığını anlıyabiliyorum çünkü..
zaten girsek: e böyle ben de girerdim den başlayan yazıları da keyifle okuyacağız!
lafı döndürmeyeyim.. empati yapmak lazım.. kendimi o arkadaşların yerine koyuyorum.. bu heyecanı bile erteleyerek hemen eleştiriye başlamanın sebebi nedir? trabzon aşkından başka bir şey mi?
hiç sanmıyorum..
sadece daha iyiyi isteme şekillerimiz farklı..
sevdamızı izah tarzlarımız farklı..
kimseyi kırmadan dökmeden tartışalım ama.. ortada tartışılacak bir şey yok.. mühendisiliğini dert etmeyin zira mühendis yapacaktır..
kıyı şeridi ve uluslararası hukuk meselelerine takılmayın.. zira ilgililer çalışacaktır.. olacak olmayacak demeyin zira yorulursunuz..
denizi doldurma diye birşeyi sizden isteyecekleri yok,arkanıza yaslanın izleyin.. dolacaktır!
siyasilerin desteğinden endişeniz olmasın.. her iki durumda da destek garantidir.. trabzonu sevdiğine inanıyorsanız bunun için, oyu sevdiğine inanıyorsanız oy için gerkeli destek verilecektir..
o halde neyi tartışıyoruz?

melih61
27.03.2007, 15:47
emorfo kardeşimiz ceza almış.. yönetimin takdiridir keyfi uygulama olduğunu sanmıyorum.. ama yine de üzüldüm..
emorfo stad hakkında önceden ve neredeyse detaylı bilgileri bizimle paylaşırken birden bire proje müellifi gibi algılandı.. sanıyorum yönetim kurulu üyelerimizin dahi haberdar olmadıkları projeden foruma bilgiler aktarıyordu emorfo..
yazılanları okudum..
yöneticilerimizin şikayetlerinin de yersiz olmadığını düşünmekle birlikte asıl problemin önyargılar olduğu sonucuna vardım.
daha evvel de bir vesile belirtmiştim: adamı sevmiyorum.. bitti.. (bir yaklaşım tarzına isim vermek babında denemem)
maalesef belki zaman zaman benimde düştüğüm bir hata havuzu bu..
bir yazarın evvelki yazılarından hatta kitabın yayınevinden yola çıkan sığ değerlendirmelerim oluyor.. almıyorum, okumuyorum..
burada yapılan tartışmada sağlıklı birzeminde ilerleyememe sıkıntısı var..
mesela sıklıkla rastladığımız 'bunlar halı saha bile yapamaz' yollu yakıştırmalar var.. şimdi taraftarı olduğu takımın başkan ve yöneticilerine bu güvensiziğin sebebi olmalıdır.. durup dururken söylemiyor bunu arkadaşımız.. daha evvel kongrede verdiği sözlerin hiçbirini tutmadığını düşünüyor başkanının.. dolayısıyla da bir yargı oluşmuş artık zihninde.. başkan -hatta stadı haftaya bitirse dahi- bu arkadaş tarafından eleştirilmek zorundadır.. arkadaş artık kilitlenmiş çünkü..
bir de diğer 'kilitlenme' den bahsedelim de ayıp olmasın..
başkan ne yapsa haklıdır diye düşünen yahut akrabalık bağı olan kullanıcı olabilir.. yöneticilerden birini diğerine üstün kılma arayışı içinde birini öven diğerini yeren kullanıcılar olabilir.. tüm bunlar bizi hep ama hep aynı sonuca götürür: objektif davranamamak..
ben objektif davranamıyorum..
baştan söyleyeyim de herkes rahatlasın..
öncelikle bu forumda ve öyle sanıyorum normal hayatta biraraya gemekte zorlanacağım arkadaşlarla tartışıyorum çoğu zaman!
bazen kesin yargılarla hakaretlerin içiçe geçtiği yorumlara seyirci kalamıyorum..
ceza alıyorum haliyle.. cezalı olduğumda ne düşünüyorum?
yahu diyorum ne komik.. falan işleri yapacağım makinede şu sayfaya bir şeyler yazdım.. artık o sayfaya birşeyler yazamıyorum.. ne kadar önemsiz, gereksiz, sıkıcı bir kısıtlanma! ama öyle olmuyor.. hakikaten yazmak istiyor insan.. kendisi hakkında yazılsın istiyor.. kendisine sahip çıkılsın ve aslında cezanın haksızlığı vurgulansın hatta evet hemen ceza kaldırılsın istiyor..
bir süredir yazmıyorum foruma..
bir süre daha devam edecekti bu tavrım.. fakat bugün bir şey oldu..
emorfo ceza aldı..
ben hep savunmakta zorlanacağını ve insanımızın değişik bir yapısı olduğunu söyleyegeldiğim için rahatım.. emorfoya söylemiştim.. resmi basıp herkesi heyecana boğsan da.. en fazla iki dakikalık bir şoktan sonra aleyhinde yazmaya kilitlenmiş bünyelerin başkana hakaret etmesinin önüne geçemeyeceksin demiştim..
buna uğraşma bile dediğimi hatırlıyorum..
şimdi bir arkadaşa vekaleten burada yazacağım..
emorfo ne biliyorsa ben de biliyorum..
buraya aktarmaya çalışacağım bilgilerle stad projesi başlığına destek vermeye çalışacağım..
emorfo okusun ve yalnızlık hissetmesin diye..
buraya yazarken projeyi eleştiren arkadaşlara da selam olsun..
böyle bir stad artık dişmacunu tüpünün sıkılmasına benzer bir biçimde kamuoyuyla paylaşılmıştır..
her türlü eleştirilebilir..
ben sadece beğendiğimi ve yapılabileceğini düşünüyorum..
yazılarına güzellik katma amacıyla mesela avrupa birliğine girersek katır olup anıracağım diyen yazarlar vardır.(engin ardıç) avrupa birliğine girsek bu arkadaşın anıracağını bekleyenlerden değilim ben.. neden yazıldığını anlıyabiliyorum çünkü..
zaten girsek: e böyle ben de girerdim den başlayan yazıları da keyifle okuyacağız!
lafı döndürmeyeyim.. empati yapmak lazım.. kendimi o arkadaşların yerine koyuyorum.. bu heyecanı bile erteleyerek hemen eleştiriye başlamanın sebebi nedir? trabzon aşkından başka bir şey mi?
hiç sanmıyorum..
sadece daha iyiyi isteme şekillerimiz farklı..
sevdamızı izah tarzlarımız farklı..
kimseyi kırmadan dökmeden tartışalım ama.. ortada tartışılacak bir şey yok.. mühendisiliğini dert etmeyin zira mühendis yapacaktır..
kıyı şeridi ve uluslararası hukuk meselelerine takılmayın.. zira ilgililer çalışacaktır.. olacak olmayacak demeyin zira yorulursunuz..
denizi doldurma diye birşeyi sizden isteyecekleri yok,arkanıza yaslanın izleyin.. dolacaktır!
siyasilerin desteğinden endişeniz olmasın.. her iki durumda da destek garantidir.. trabzonu sevdiğine inanıyorsanız bunun için, oyu sevdiğine inanıyorsanız oy için gerkeli destek verilecektir..
o halde neyi tartışıyoruz?

çok doğru konuşmuş gerçekten benimde istediğim bu başlık altında yada başka bir platformda bazı yaptırımları hayata geçirmek mesala diyebilriz bi anket düzenleyebilirz yada başkanın açıklama yapmasını istediğimiz bir yazıyı siteinin girişine yada trabzonspora yollayabilirzi bunları sadece biz yapabiliriz sadece site yöneticisi abilerim buna duyarlı davransılar bu çağrıyı dikkatate alsınlar!!!:tsbayrak: :tsbayrak: :bmn3:

coolank
27.03.2007, 17:00
stad konusunda ben şahsen olumlu bakıyorum .. ama orada asıl soru şu ? bu stad projesi acaba niye tam bu anda gündeme geldi ? acaba yeni kongre için mi ? yoksa iyice bunalan o adama destek için mi ?

demir
27.03.2007, 17:15
sızlere bır dusuncemı daha solemek sıtıyorum...! trabzona stad ama oole ama bole yapılacak baskan yapmasa devlet yapacak sorun su buranın kaymagını kım yıyecek ?????

LazAnisT
27.03.2007, 17:18
İnşallah kongrede oy verecek insanlar stad yalanına inanıp bu kişileri tekrar başımıza getirmezler.Şimdiye kadar projeyle kandırdılar yakında maketleri gelir kongreye kadarda onunla oylalarlar.
Trabzona bir stad yapılacak yönetimde biz yaptırdık diye üzerine alacak.İnşallah o günleri görmeden giderler.

Sevgi
27.03.2007, 17:21
İnşallah kongrede oy verecek insanlar stad yalanına inanıp bu kişileri tekrar başımıza getirmezler.Şimdiye kadar projeyle kandırdılar yakında maketleri gelir kongreye kadarda onunla oylalarlar.
Trabzona bir stad yapılacak yönetimde biz yaptırdık diye üzerine alacak.İnşallah o günleri görmeden giderler.

İnşallah...

@stichus
resmen ''pes'' dedirtiyorsunuz.

#10 Fietra
27.03.2007, 17:33

Reklamlar...Reklamlar...Reklamlar...

stichus
27.03.2007, 17:33
nasıl 'pes' dedirtiyorum?
sizinle bir tartışma içerisindeyiz de artık söyleyecek söz bulamıyor musunuz? o anlamda mı pes diyorsunuz?
yoksa söylediklerim külliyen yanlış ama bu yanlışta ısrar ediyor olmama mı pes diyorsunuz?
açıklanan projenin öylesine gündem değiştirmek için uydurulduğunu mu düşünmeliyim? inanmayı tercih edemez miyim?
yönetimin bir an önce gitmesini istemenizi anlayışla karşılıyorum.
ben sizden farklı olarak yönetimin stad işini bir an önce başlatmasını diliyorum. gitmeleri meselesi de benim değil genel kurul delegelerinin bileceği bir iş.. daha iyisi varsa hemen gitsinler tabii..

stichus
27.03.2007, 17:35
bir de bilgi.. hollandalı firmaya hazırladıkları fizibilite raporu karşılığında anlaşılan ücret ödenmiştir.. bu anlamda bir borcumuz yok onlara.. işin hangi firmaya havale edileceği veyahut ta kanunları ne kadar deleceğimiz konuları bana pek iyimser yaklaşım gibi gelmedi.. daha başlamamış bir işin suistimaller doğuracağı gibi bir karamsarlık bence doğru değil..
doğru düzgün yapılacağına inanıyorum ben.. ayrıca yabancılara satışla alakalı olarak dile getirilen suçlamaları da yakışıksız buldum.. farklı zeminlerde bu konuların değerlendirildiğini biliyorum.. memlekette altı tuğla fazla çıkanın başında biten devlet sizin kıyıyı keyfinize göre doldurmanıza seyirci kalmayacağı gibi hançer mançer olaylarına da izin vermez.. dolayısıyla bu konular forumda pişirilsin de ondan sonra bakarız diyen yok.. üstünde bakanlığın bölge müdürleri de gençlik spor genel müdürlüğü de çalışıyor..

ozcan_asanoglu
27.03.2007, 18:00
bu yönetim havada ağzıyla kuş tutsa, 10 tane stad yapsa, 10 defa da şampiyon yapsa, 3-5 kez de avrupa şampiyonu yapsa bazılarına gene yaranamaz.ki bunu açık açık söyleyenler de var..

onun için "yapılamaz" diye söylenen fikirlerin bir kısmı aslında "inşallah yapmaz, yapamaz, yapmamalı" temennileridir..maalesef...

TSelif
27.03.2007, 18:01
Zaten bu adamın yüzünden ortalık karışmıştı bugün .Aman bi daha hortlamasın sakın:eek:

Gamze
27.03.2007, 18:32
Zaten bu adamın yüzünden ortalık karışmıştı bugün .Aman bi daha hortlamasın sakın:eek:

:) Hepimiz Nuriyiz!.. :bmn:

Sinan Akyıldız
27.03.2007, 19:03
Acımasızca eleştirenler bu cezalardan zevk duymuşlardır sanırım ,

Ayrıca Metin abi , bu ne güzel bir tavırdır :) senin gibi yönetici dost ( düşman başınamıydı yoksa :) ) başına ...

Şimdi kim çıkıpta herhangi bir konuda ben şunu biliyorum diyebilme cesaretini kendisinde görecek ? Böyle acımasızca eleştiriler olduktan sonra ,

Ne yani Faruk abimi yapacaktı bu projeyi ki bu kadar üstelediniz olayı , olmasaydı bu kadar eleştiri yapacak bilgiyi nerden bulacaktınız ?

selokal61
27.03.2007, 19:10
inşallah bu proje sözde kalmaz ...eğer gerçekleşirseki bana göre gerçekleşebilir sonuçta başkan yıldız sözü vermişti kimse inanmamıştı ama sonunda faydalı olamadıysada marcelinhoyu getirebildi....tabi bu proje futbolcu almak gibi kolay bir iş değil:D..sadece trabzonspor yönetimininde yapacağı bir iş de değil..devletinden iş adamlarına kadar herkesin destek olması lazım ...2011 gençlik yaz olimpiyatlarının trabzonda olması milli piyango gibi oldu..bu sayede devlet de destek verecektir...bu proje sayesinde inşallah memleketimiizin çehresi değişcek tabi yapılırsa.....trabzona yapılabilecek en büyük yatırım bu projedir...

WERTHeR
27.03.2007, 20:03
Ben açıkçası inanmak istiyorum ama inanmıyorum. Yalnız bu işi temenni manasına getirmke yanlkış. Bakın ben demiştim ben haklı çıktım cümlesini kurmanın (olumsuz yönde) Trabzonspora hiç bir yararı yoktur. Basedilen proje basit bir proje değil. Öyle bir durumda milli maçların dağılımı adil olursa tek adres yapılacağı söylenen stadımız olur. Uluslararası futbol orgaNİZASYONLARI İÇİN ÜLKE OLARAK BAHSEDİLDİĞİNDE AVNİ AKERİ TÜRKİYENİN LİSTESİNE ALAN YOK. Diğer bir husus ise projeyi ele aldığımızda ve trabzon şehriyle karşılaştırdığımızda adeta yeni bir şehir kurmaktan bahsediyoruz. Bu işin maddi kazancının takımımıza yansıması olacaktır. Kurumsallaşma adına önemli bir adım olarakta düşünebiliriz bu durumu. Birilerinn parasıyla takımımız ihtiyaçlarını karşılayana kadar kendi öz kaynaklarıyla bu ihtiyaçlar karşılanır. Bu noktaya gelinince başkanlar önemlerini kaybederler. Hatta yönetim kurulları paralı insanlardan oluşacağına profesyonel kadrolardan oluşur. Başka türlüde şampiyon olmayı kimse ümit etmesin...

İnanmıyorum yapılacağına ama yapılırsa çok büyük bir gelişme kaydedeceğimize inanıyorum...

jefferson61sefa
27.03.2007, 20:05
böyle bir proje sadec kağıt üzerinde var galiba

pReN@_61
27.03.2007, 21:54
hayır inanmıyorum....

Atalay
27.03.2007, 22:03
Tekrar dillendirmekte fayda var...Bu yönetim kurulu bu projeyi gerçekleştirsin 10 yıl daha şampiyon olmayalım...bende burdan ilan ediyorum başkanı sırtımda taşıyacagım....!!fakat bir şartla ben olimpiyat stadı falan istemiyorum!! futbol stadyumu yani dünyadaki tüm büyük kulüplern yaptıgı gibi bir futbol mabedi istiyorum...bir taraftar ve kongre üyesi olarakta bunu istemek. paramızın çöpe gitmemesini istemekte biraz hakkımız..saygılarımla...

Kadir Aydın
27.03.2007, 22:09
Ben açıkçası inanmak istiyorum ama inanmıyorum. Yalnız bu işi temenni manasına getirmke yanlkış. Bakın ben demiştim ben haklı çıktım cümlesini kurmanın (olumsuz yönde) Trabzonspora hiç bir yararı yoktur. Basedilen proje basit bir proje değil. Öyle bir durumda milli maçların dağılımı adil olursa tek adres yapılacağı söylenen stadımız olur. Uluslararası futbol orgaNİZASYONLARI İÇİN ÜLKE OLARAK BAHSEDİLDİĞİNDE AVNİ AKERİ TÜRKİYENİN LİSTESİNE ALAN YOK. Diğer bir husus ise projeyi ele aldığımızda ve trabzon şehriyle karşılaştırdığımızda adeta yeni bir şehir kurmaktan bahsediyoruz. Bu işin maddi kazancının takımımıza yansıması olacaktır. Kurumsallaşma adına önemli bir adım olarakta düşünebiliriz bu durumu. Birilerinn parasıyla takımımız ihtiyaçlarını karşılayana kadar kendi öz kaynaklarıyla bu ihtiyaçlar karşılanır. Bu noktaya gelinince başkanlar önemlerini kaybederler. Hatta yönetim kurulları paralı insanlardan oluşacağına profesyonel kadrolardan oluşur. Başka türlüde şampiyon olmayı kimse ümit etmesin...

İnanmıyorum yapılacağına ama yapılırsa çok büyük bir gelişme kaydedeceğimize inanıyorum...

Şu değişmez adres kısmını anlayamadım. Doğru dürüst taraftar olduktan sonra her yerde oynanabilir. Bu ülkenin başka güzel stadları da var, yapılmaya başlanan güzel projeleri de...

salihismet
27.03.2007, 22:09
Eger bu proje gercekle$tirilmz ise ne gibi gerekceler ortaya konulur, buna kafa yoran var mi? $u $u nedenlerden dolayi yapamadik gibi.

Kadir Aydın
27.03.2007, 22:28
Eger bu proje gercekle$tirilmz ise ne gibi gerekceler ortaya konulur, buna kafa yoran var mi? $u $u nedenlerden dolayi yapamadik gibi.

Bence bir sürü sorun çıkacak; yok anıtlar kurulu yok bilmem ne kurulu dava açacak, ondan sonra mahkemede uğraş dur. Alın size gerekçe...

coolank
27.03.2007, 22:30
TRABZONSPOR DA hiç bir başkan yönetim kurulu üyesi vazgeçilmez değildir ....yani bu giderse daha iyisi gelmez diye bir mantık da fevkalede yanlış .. neyin iyisi ? ne yapılmış ? acaba ben mi yanlış biliyorum tarihimizin en başarısız sezonu değil mi bu sezon ? stad sözü için 4 kongre zamanı mı geçmesi lazım ? uzun vadeli bir teknik direktörle anlaşacagım sözünü tutması için 5 sezon mu geçmesi lazım ?

Koray
27.03.2007, 23:28
koşu pisti nerden çıktı yaa,bn şuanki stada razıyım yapmasınlar boş yere o zamn koşu pistiymişşşş..

Adem Erdoğan
27.03.2007, 23:50
Sonuçta emorfo da kendisi uydurmuyo böyle şeyleri.Oda biyerlerden duyum alıyodur heralde.Stad projesi başlığı sanki yönetimin acizliği hakkında yorum yapmak için açılmış.Her kim proje hakkında bi gelişme yazsa veya öyle zannetse hemen başına üşüşülüyor.yok sen nuricisin yok yönetimin adamısın.

steelturkTS
27.03.2007, 23:58
Sonuçta emorfo da kendisi uydurmuyo böyle şeyleri.Oda biyerlerden duyum alıyodur heralde.Stad projesi başlığı sanki yönetimin acizliği hakkında yorum yapmak için açılmış.Her kim proje hakkında bi gelişme yazsa veya öyle zannetse hemen başına üşüşülüyor.yok sen nuricisin yok yönetimin adamısın.

sana aynen katılıyorum kuzen.

Adem Erdoğan
28.03.2007, 00:17
Bi aralar stichus yoktu ortalıkta onun muhabbeti döndü 1 2 gün.Şimdide emorfonun muhabbetimi dönecek.Emorfo şu cezalı döneminde bence sende bi tane sözcü tut:D

tsmusampa61
28.03.2007, 00:20
bunların hepsi hayal ürünü, nuri gidince seraptan uyanacaz ve gerçeklerle baş başa kalıcaz. köhne bi stad ve boşa giden koskoca yıl. Nuri ve ekibi nerde bodrumda villalarında yan gelip yatıyolar. Nede olsa meşhur oldular artık. Dışarda görenler aaa bak bak trabzonun eski başkanı gel bi fotograf çektirelim. Bu takımı şampiyon yapamayan her ama her başkan başarısızdır.

Adem Erdoğan
28.03.2007, 00:28
Stad sözü verip yapmasalarda en azından bundan sonra gelecek yönetimler mecburen stad vaatleriyle geleceklerdir.Yani ii yönden bakmak gerekirse bundan sonraki dönemlerde Trabzonsporun gündeminde stad konusu her zaman olacak.

Kadir Aydın
28.03.2007, 00:31
Yahu şu stad işi nerden çıktı anlamıyorum. Ne güzel mutlu mesut yaşıyorduk kendi halimizde...

salihismet
28.03.2007, 00:44
`Temel kom$usu Dursunla hic gecinemez, birgün Dursun hastalanir hasta yatagindan Temele seslsenir ; Temel eliyirim, Temel cevap verir; hep hastalaninca eliyirim eliyirim diye bagiriyisin, hic bo$una bagirma kuru tahtalarin üzerinde görmeyince inanmam.

Tunga
28.03.2007, 00:53
İşe hep olmaz tarafından bakıyoruz ya... İşte burada bir soluklanalım.

Projeye bakıyorum ve beni heyecanlandırmıyor. Heyecanlandırmıyor çünkü inanmıyorum yapabileceklerine ya da olabilirliğine. Şimdiye kadar yaptıkları gibi çokça söz, çok az icraat (ki onların da çoğu hüsranla sonuçlanmış).

Ama bir de işin diğer tarafına bakıyorum. Proje istedik, doğrusuyla yanlışıyla bir proje konuldu önümüze. En azından şimdi tartışılacak daha somut şeyler var.

Olur - olmaz ayrı konu. Burada dediğim gibi benim de ciddi şüphelerim var. Diğer yandan şunu düşünüyorum: "Eğer birisi stadyum yapacaksa mutlaka ve mutlaka proje ve çizim ile başlayacak inşa silsilesi". O zaman biraz ütopik de görülse, bir proje var "gene". Bu da bir adımdır.

Bizim stadyum konusundaki anketimizin sonlanmasını müteakip gelmesi de beni ayrıca sevindirdi. O kadar da uğraşılıp manipüle edilmesine rağmen (aynı bilgisayarlardan atılan olanca müspet oya rağmen) %61 "HAYIR - bu yönetim döneminde müspet bir icraat olmaz" dedi, hatta basında da yer buldu.

Hala aklımdaki soru ise ilk projeyi oluşturmak için Hollanda firmasına ödenen (ya da ödenmesi gereken) meblağdır. Bayağı yüksek bir rakamdı. Bu ödendi mi, ödendiyse bu kimin günahı olacak?

stichus
28.03.2007, 01:17
meblağ yüksek falan değil.. şahsen ben bile ödeyebilirdim öyle söyleyeyim.. ödendi ve başkan cebinden ödedi.. hollandalılara borcumuz yok..
elli ayrı şirkete beşyüz ayrı proje yaptırır ve hiçbirini beğenmeme hakkımı yine de korurum.. bu tamamen benim bileceğim iştir.. hollandalılar fizibilite raporuna bir bedel biçmişler ve onu almışlardır.. inşaatı yaptırsaydık da o raporun parası ödenecekti öyle değil mi? kimsenin günahı olmayabileceğini düşünemediğinizden farklılaşıyoruz sanırım..
forumdaki arkadaşların inanmamaları -mesela- dünyanın dönmesini de durdurmaz.. böyle bir ekseriyet ancak daha büyük yanılgı anlamı taşır..
bu stad yapılacaktır ve buna rağmen başkan bazılarına yaranamayacaktır.. bunda anlamadığım bir yön de yok üzüldüğüm bir nokta da..
stad ve mezkur kompleks çok büyük bir ihtimalle yapılacaktır..
benim tüm endişem ve korkum takım bir gün bu başkanın yönetiminde şampiyon olursa onu da söz vermişti diye küçümseyeceklerin çıkmasıdır..
yoksa burada esip gürlemek henüz hayatta aşık olmamış risk almamış imtihanların yarısından dahi geçmemiş olduğu halde herkese akıl vermeye yeltenmek kolay..
emorfoyu, stad projesinde bizlere herkesten önce ve gerçek haberleri verdiği için kutlamak yerine sürekli gererek zorladık.. adam proje müellifi gibi taraftarı olduğu takımın harikulade kompleksini(beğenmeyen yok çok şükür, inanmayan bile çok güzel olduğu için yapılamaz diyor) yine aynı takımın taraftarına savunmaya çalıştı..
ceza aldı emorfo..
ama 'yüzüne de söylerim' gibi çocukları dahi güldürecek bir mazeretle ona ve zekasına hakaret edenler hala yazabiliyor.. yüzüne söylemezsin denmiyor ki sana, yüzüne söyle deniyor..
benim bilmediğim ne gibi imtiyazlar var bu forumda acaba?
stad fenerbahçeye beşiktaşa yapılmıyor..
sana bana yapılıyor.. gurur duy diye yapılıyor..
keyif alacak yerde nasıl başkana laf atarız telaşı kaplamış forumu..
bir de tabii sessizce olup biteni okuyan ama yazmayan topluluk var..
onlar da olmasa tümden başkanı da yapacağı stadı da istemeyen hatta takımı da istemeyen bir camiayız sanacağım..
bakın buraya yazıyorum:
bu işlem başlayacaktır..
başkan da bunu kullanacaktır..
takım geçen sene de şampiyon olamamıştı ama stad meselesi artık istanbul takımlarıyla ekonomi yarışında bizi mecbur bırakmıştır..
merak ettiğim husus bu foruma yazan arkadaşalrın diğer takımlardan hiç dostlarının bulunup bulunmadığıdır..
yani cimbomlu birine ben bugün detaylı projeyle havamı attım mesela..
sen ne yapıyorsun? yok be abiciğim bizim başkan milletvekili olabilmek için limanı kulübün ellerinden sökerek aldı ve tekkeyi zorla satıp bu resmi yaptırdı mı diyorsun?

Ömer SEVİNÇ
28.03.2007, 01:18
Valla ben şahsen buraya gelip de sürekli olmaz olmaz diyenleri anlayamıyorum. Aklıma sürekli meyve veren ağaç taşlanır lafı geliyor ne hikmetse. Gerçi daha meyvesini göremedik ya.

Bu stad yapılacaktır. Zaten devletin başka bir şansı yok. O oyunlar alındı bir kere. Avni Aker'de de oynanamayacağına göre bir stad yapılacak Trabzona. Önemli olan bu stadla birlikte olan diğer şeyler. Bence olurunu olmazını değil de projenin içeriğini tartışmalıyız. Böylece bir faydamız olur en azından. Yoksa kısır döngüler içinde birbirimizi yer dururuz. Ne dersiniz?

Berk Akçay
28.03.2007, 01:24
Proje yapıalcak diye Nuri Albayrak yanına aldığı siimelr biri kardeşi biri iş adamı arkadşı biri arkasıdan Liamn müdürü (liman kendisinin , ne yamak istediğini kimse bilmiyor ne bir Trabzonspor'lu yönetici var yanında nede kimse kendi kafasına göre hazırlanmış bir stat projesi almış başını gidiyor hadi bakalım hayırlısı nereye kadar gideceğiz...

Tunga
28.03.2007, 01:28
Havayı hala elinde bir proje olmayan GS'lilere atabilirsin de, önünde koskoca bir stad olan fb'lilere atmak zor olsa gerek.

stichus
28.03.2007, 01:31
tunga ben zorun adamıyım..

Ömer SEVİNÇ
28.03.2007, 01:33
Havayı hala elinde bir proje olmayan GS'lilere atabilirsin de, önünde koskoca bir stad olan fb'lilere atmak zor olsa gerek.
Onlara da inşallah bittiği zaman atacağız havamızı hocam:) Sizin sadece stadınız var bizim koskoca spor kompleksimiz var diye. Tabii önce bitirmek gerekiyor stadı. Haklısınız o yönden:)

salihismet
28.03.2007, 01:38
Bu stadin yapilmasini istemeyen yok gibi, ortada mevcut yönetime kar$i bir inancsizlik var, yönetim inandirici bir aciklama yapmadigi gibi 12 aylik dönemlerinde iki ayri proje acikladilar, bu durumda somut bir adim adilmayinca inandiriciliklarida kalmiyor.

erdalkilicoglu
28.03.2007, 01:46
hava degil toprak bile atacagiz denize doldururken bol bol hava ve toprak atarizda bu paralarin kaynagi ne olur onu bilememtuyu bitmemis yetimlerin hakkini yiyen bu systemde her sey olur onun icin fazla dusunmeyelim turkiyede her sey olur havada atarlar toprakda gaz bile atarlar tutani cunku, masallah cok;)

saglam
28.03.2007, 04:21
"Forumumuzun Süleyman Demirel'i* (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=11374)" güzel tablolar çizse de; ortada somut birşeyler belirene kadar, projenin gerçekleşeceğini düşünen ve gerçekleşmesine ihtimal bile vermeyen insanlar, birbirinin kalbini kırmaya muhtemelen devam edecek. (iki resime bakıp söylenebilecek ne varsa söylendi hali hazırda).

Detay ve rakamlardan uzakta kaldıkça, fikirlerimiz bir adım daha ileriye gidemez. Çoğu kimse aynı şeyi dile getiriyor, "stad yapılsın da kim yaparsa yapsın, nereden destek alırsa alsın, yeter ki balon bir proje olmasın".

Taraftar, Stad Projesi olan herhangi bir Trabzonspor yönetimine kesinlikle destek verecektir. Lakin, Sevgi gözden kaçmaması gereken, güzel bir hatırlatmada bulunmuş. Galatasaray'ın onca yaptırdığı maketleri ve gerçek hayata aktarılışlarını(!) tecrübe ettik, dilerim biz de rezil olmayız.

Kafamda soru işaretleri ve bir dolu şüphe bırakan SAYIN TRABZONSPOR YÖNETİMİ, bana verdiğiniz güven(!) için de ayrıca TEŞEKKÜRLER!

Mehdi
28.03.2007, 08:16
Stadyum projeleri!

28.03.2007
Trabzonspor Başkan adayı Nuri Albayrak, “Stat projemiz de var. Ben inşaatçıyım. O stadı 24 saat çalışır ve gelir getirir hale getireceğiz. Projemiz hazır ve bir sene içinde yıkıp yenisini hizmete sunacağız.’ -Aralık 2005, Gazeteler.-
Trabzonspor Başkanı Albayrak, H. Avni Aker Stadı` nın yıkılarak yeniden yapılması projesi için anlaşmaya vardığı Ballast Nedam ile protokol imzalayan Başkan Albayrak, “12 hafta sonra hazır olacak” dedi. -5 Temmuz 2006, Gazeteler-
Albayrak, işletmeciliğini yaptığı Trabzon Limanı’nda, Devlet Bakanı M. Ali Şahin’e, “en büyük hayali” olarak nitelendirdiği yeni stat projesinin sunumunu yaptı. Akyazı Beldesi’nde deniz dolgusu yapılarak kazanılacak 900 dönüm arazi üzerinde stadyum, tesisler, Spor Lisesi, idman sahaları, alışveriş merkezleri yapılması planlanıyor. Ancak projenin önündeki en büyük engel olan Kıyı Kanunu için Hükümet’in gerekli düzenlemeleri yapması gerekiyor, Şahin’den de bu konuda destek isteniyor.-24 Mart 2007, Gazeteler-
Aralık 2005’ten, Mart 2007’ye kadar geçen 16 aylık süreçte, seçim ya da kriz dönemi vaatleri olarak iz bıraksa da, Trabzonspor Yönetimi’nin stadyum konusunda şimdilik “ütopik” gözüken çabaları, ilgiyle izleniyor. Serdar Bali Karadeniz’de, Ahmet Şefik de Kuzey Ekspres’te, bir kaç gündür son projeyle ilgili mutlak okunması gereken şeyler yazıyor. Çok büyük bir proje bu, Trabzonspor Yönetimi’yle sınırlı kalması mümkün olmayacak bir düzeyde yani. Bu ilin Belediyesi’ni, Üniversitesi’ni, Sivil Toplum Örgütleri ve en önemlisi burada yaşayan halkı direk ilgilendiren bir durum. Beyana göre 100 milyon dolarlık bir maliyetle projeyi gerçekleştirecek olan yabancı firmaya mevcut stadın yeri kat karşılığı verilecek. Yabancıya mülk satışı söz konusu. Kaldı ki süreç, genel kurul sayısı bakımından bir siyasi partiyle yarışan Trabzonspor’da bir değil birkaç yönetimi bağlayacak kadar uzun. Ütopik yönünü bir kenara koyup, projeyle ilgili gelişmelerin aklımıza takılan bölümleriyle ilgili sorulara gelince: Başkanın böylesi bir projeyi, Trabzonspor Tesisleri dururken, işletmesini yaptığı limanda bakanın huzuruna çıkarması ne derece doğrudur?
Futbolcu, Yönetici ve Başkan olarak hizmet ettiği Trabzonspor için çakılacak bir çivinin bile bayraktarlığını yapacak, bu kurumun aleyhine olacak her türlü oluşumun karşısında dimdik duracak kadar bordo mavili renklere gönül vermiş Bayındırlık Bakanı Faruk Özak’ın, bu işte bypass edilmesi nedendir?
Sahil Yolu Projesiyle sahili tümden bitirilen Trabzon’un doğal kalmış tek koyunun, feda edilmemesi için alternatif yok mudur? “Çevre” denen bir kavramın varlığının farkında mısınız?
Albayrak bu projenin ne kadar arkasında duracaktır? Soruyu değiştirelim: Her kriz döneminde yeni projelerle karşılaşacak mıyız? Bu işin gündem değiştirmeyle ilgisi var mıdır? Son söz: Sayın Albayrak, Trabzonspor taraftarı sizden stadyum konusunda daha somut, daha inandırıcı projeler bekliyor. “Çabalıyoruz, olmuyor” da diyebilirsiniz. Daha inandırıcı olursunuz.

Ergun Ata / Fanatik

melih61
28.03.2007, 08:26
ben anladım ki trabzonlu trabzonlu yazarlarda bu iş için bir b... yapamıolar?

Gökhan Bozyiğit
28.03.2007, 09:25
Ben 2006 Mayis ile 2007 Ocak arasinda Palm Jumeirah projesinde calistim. Halen de Dubai'de baska bir yerde santiye sefi olarak calisiyorum. Oncelikle palm jumeirah projesinin tamaminin maliyeti 3 milyar dolar. Bu doldurulacak olan ve uzerinde yapilacak tum konut, alisveris merkezleri, rekreasyon alanlari ve otelleri kapsiyor. Bu proje yaklasik 60000 kisilik konut alani yaratiyor. Bildigim kadari ile de doldurulan alan olarak da projemizde adi gecen miktarin yaklasik 2-3 kati buyuklukte. Buradaki dolgu islemi yaklasik 2 yil surmus. Ben Trabzon'da boyle bir is yapilirsa 6 ile 9 ay icinde tamamlanabilecegini dusunuyorum. Projenin de tum maliyetinin 300 milyon dolar civarinin olabilecegini dusunuyorum. Sadece stat (Atletizm icin kullanildiginda 35000; futbol icin kullanildiginda 45000 kapasiteli olacak) ise kullanilacak teknolojilere gore 70 ile 100 milyon dolar arasinda degisir.

Gelelim projenin kanuni boyutlarina. Anayasa ve kanunlarda gecen kamu yarari kelimesi cok onemli. Bu projede kamuya acik olmasi mumkun olmayan sadece iki yapi var. Trabzonspor kulup binasi ve antrenman tesisleri. Bu ikisi disinda hepsi kamu yarari gozetilerek yapilan projeler. Ancak Istanbul Fenerbahce'de daha once olan Pyramid Alisveris merkezinin kiyi kanununa aykiriligindan yikildigi ornegini hatirlatirim. Yine ayni bolgede kamuya acik olmayan GS ve FB sosyal tesisleri ile FB kulup binasininda bulundugunu unutmayalim. Yani kanunun nasil yorumlanip neye gore yapilacagi cok onemli. Bence 2011 avrupa yaz genclik oyunlari (olimpiyat tanimi cok yanlis) kanun acisindan gerekli esnekligi yaratabilir.

Dunyada gunumuzde stat projeleri artik sehir disina tasinmaya calisiliyor. Stade de France Paris'in banliyosu St. Denis de yapildi. Munih'teki Allianz Arena yine Munih kent merkezinin disinda diye biliyorum. Mumkun mertebe yeni yapilan ve ozellikle kapasitesi 30-40 bin kisinin uzerinde olanlari kent merkezi disina tasimaya calisiyorlar.

Avni Aker'in su andaki yerinin degerlendirilmesi konusu: Bence sehrin icinde sadece 15 gunde bir kullanilacak bir stat yerine icinde insanlarin vakit gecirebilecegi, sehir insanina is imkani saglayan, bir alisveris merkezi ve is merkezi daha iyi olmaz mi? Bunu Cevahir yaparsa iyi olacak da Nedam yaparsa kotu mu olacak? Lutfen bu tip konulara genis perspektiften bakmak gerekiyor. Buna en yakin ornegi dubai'den vereyim. Bu sehrin nufusu 1.2 milyon ve yasayan BAE vatandasi sayisi 150 bin. Sehirde nerdeyse yasayan ve yatirim yapan herkes yabanci. Peki bu yerel halka birsey kaybettiriyor mu? Hayir aksine yillik kisi basi gelir ortalama 50000 dolar. Anlami ulkemizin 10 kati.

Ben projenin yaninda olanlardanim. Tek serhim statla ilgili olan tartan pist. Belki de bu sorun projeye 10-15 bin kisilik portatif tribun iceren atletizm pisti olan bir futbol sahasi eklenerek giderilebilir. benim ki sadece bir oneri.

Saygilar,

Bu yazı arkada kalmasın.

frango
28.03.2007, 09:28
inananlardanmıyım bu konuda emin deyilim...
ama emin olduğum bi şey varki inanmak istiyorum...

Cengiz Çubukcu
28.03.2007, 09:37
Stad projesi konusunda birşeyler yapacağımıza ben inanıyorum...inanmayanlar herşeye muhalefet eden kendi insanımız..

Gürkan
28.03.2007, 09:53
Onlara da inşallah bittiği zaman atacağız havamızı hocam:) Sizin sadece stadınız var bizim koskoca spor kompleksimiz var diye. Tabii önce bitirmek gerekiyor stadı. Haklısınız o yönden:)

desene o zaman fenerliler komplekse kapılacak. :D

My
28.03.2007, 10:21
Trabzon Spor kompleksi hayal mi gerçek mi?
Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in Trabzon limanını ziyaretinde Akyazı sahilinde deniz dolgusu üzerinde yapmayı planladığı ‘Trabzon Spor Kompleksi’ projesini kamuoyuna açıkladı.Proje kağıt üzerinde de olsa, gerçekten heyecan verici ve her yönüyle mükemmel!Bu konuda ne itirazımız ne de eleştirimiz olur. Ancak, bu proje nasıl gerçekleştirilecek? Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nın izni ve oluru olmadan deniz nasıl doldurulacak? Mevcut Kıyı Kanununu nasıl aşacak? Hüseyin Avni Aker Stadı nasıl satılacak? Trabzon Belediye Başkanı’na rağmen Avni Aker’in yerine ve çevresine çivi çakılabilir mi? Albayrak, projeyi neden ilk kez Bakan Şahin’e açıkladı? Dün, Trabzon ve Ankara’dan birkaç uzmanı aradık. İlginç ayrıntılara ulaştık. Olay, Nuri Albayrak veya AKP milletvekili Kemalettin Göktaş’ın söylediği gibi kolay değil. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nın izni olmadan, deniz dolgusu yapılamaz. Yani, bu işe Faruk Özak’ın ‘evet’ demesi gerekir. Bu da yeterli değil. Çünkü, olay Faruk Özak’ın önüne gelmeden önce Genel Kurmay Başkanlığı dahil onlarca kamu kurumundan izin ve olur almak gerekiyor. İlgili ve yetkili kurumların hepsi, ‘evet’ dolgu yapılabilir onayını verdikten sonra son kararı yine Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yani Faruk Özak verecek. Özak, kamu yararına gerekçe göstererek izin vermeyebilir. Bu da yetmiyor, bu dolgu işi için İstanbul’da Galataport örneğinde olduğu gibi Bakanlar Kurulu Kararı gerekir. Ayrıca, deniz dolgusu ile kazanılan araziler, bildiğimiz kadarıyla otomatik olarak Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün oluyor. Bu arazileri Milli Emlak kiraya veriyor veya satıyor. Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, işe tersten başladı. Öncelikli olarak Bayındırlık ve İskan Bakanı ile görüşmesi gerekirdi. Bunu yapmadı. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’den işe başladı. Faruk Özak’ın zorluk çıkarmayacağını düşünmüş olabilir. Bir iddiaya göre, Trabzon Limanı’na devlete trilyonlarca liralık istimlak ve yapım bedeli ödeterek özel yol yaptıran Nuri Albayrak, dolgu iznini rahatlıkla aşabileceğini, kıyı kanununu değiştirebileceğini, Galataport örneğinde olduğu gibi Bakanlar Kurulu Kararı çıkarabileceğini düşünmüş olabilir. Ancak, olayın bir de ‘etik’ yönü var. Faruk Özak, Trabzonspor’un eski futbolcusu ve eski başkanı. Faruk Özak, AKP Trabzon milletvekili, Bayındırlık ve İskan Bakanı. Nuri Albayrak, projeyi ilk açıklayacağı veya ortaklaşa yürüteceği bir ismi neden görmezden geldi? Burada akla gelen birkaç soru var. Albayrak, yerel bazda politik bir manevra yaptı. Özak’ı ikinci plana itti. Nuri Albayrak, Başbakan’a yakın ve parti’de güçlü bir isim. Özak’a rağmen yaparım rüzgarı estirdi. vs..

Şahin’e neden açıkladı?
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri de büyük bir Spor Kompleksi yaptırıyor. Kompleksin içersinde yanılmıyorsam 40 bin kişilik modern bir stadyum da var. Kayseri Şehir Stadı, Gençlik Spor Genel Müdürlüğünün. Mehmet Haseki, stadı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden devraldı ve yanılmıyorsam 100 milyon Euro’ya sattı. Bu para ile de Kayseri dışında Spor Kompleksi inşaatına başladı. Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak’ta Kayseri örneğini Trabzon’da uygulamak istiyor. Yani, Albayrak Hüseyin Avni Aker Stadını, Yavuz Selim Sahasını ve Spor Salonunun bulunduğu yeri satacak ve elde ettiği para ile Akyazı sahilinde denizden doldurulacak alana Trabzon Spor Kompleksi yapacak. Albayrak’ın projeyi Spor’dan Sorumlu Devlet Bakanı’na açıklamasının nedeni, Kayseri örneğidir. ‘Kayseri de stadın satılmasına izin verdiniz. Trabzon’da da benzer bir iş yapıyoruz. Bize de o bölgeyi verin, satalım ve karşılığında Akyazı sahilinde denizden doldurulacak alana bu tesisi yapalım.’ Hüseyin Avni Aker’de bir başka olay daha var. O da stadın yerini bağışlayan rahmetli Hüseyin Avni Aker orada stat yapılması koşuluyla o yeri vermişti. Yarın Aker’in varisleri bu yerin amaç dışı kullanılması nedeniyle dava açabilir. Hukuki süreç başlatabilirler.

Trabzon Belediyesi ‘izin’ vermezse!
Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Trabzon Belediyesi’ni de ‘es’ geçti. Burada da yanlış yaptı. Kayseri’deki projeyi yapan ve yürüten Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Haseki! Mehmet Haseki, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden aldığı stadın yerinde imar değişikliğine gitti ve o bölgeyi bu değişiklikten sonra şartlı sattı. Nuri Albayrak, ‘Hüseyin Avni Aker Stadı, Yavuz Selim Sahası, Spor Salonunun bulunduğu bölgeyi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden Akyazı Beldesi’nde yapılacak Spor Kompleksi karşılığında devraldı’ diyelim. Bu alanı Trabzon Belediyesi’ne rağmen nasıl satacak? Trabzon Belediyesi o bölgeyi imar planına iş ve alışveriş merkezi olarak işlemedikten sonra orasını kim alacak? Yani, Trabzon Belediyesi işin içinde olmadıktan sonra bu satış gerçekleşmez. Dolgu alanının Akyazı beldesi sahili ile sınırlı kalması, o bölgenin Akyazı beldesi sınırları içersinde olmasından ötürüdür. Bunda da, Trabzon Belediyesi’nin devre dışı bırakılması ve işlemlerin Akyazı Beldesi kontrolünde gerçekleştirilmesi düşünülmüş olabilir. Nuri Albayrak’ın açıkladığı Trabzon Spor Kompleksi Projesi, birkaç yılda hayata geçirilecek bir proje değildir. Bu projenin hayata geçirilmesi için, Trabzon’un yediden yetmişe istisnasız birlik ve beraberlik içersinde hareket etmesi gerekir. O nedenle, Albayrak’ın alt yapı hazırlanmadan, uzlaşma sağlanmadan yaptığı bu çıkışını kulübün ve takımın kötü gidişini kamufle etmek ve gündem değiştirme olarak nitelendiriyoruz. ( Kuzey Ekspres/Oltaya Vuranlar (http://www.kuzeyekspres.com.tr/index.php?p=haber&id=1689&tarih=20070328))

My
28.03.2007, 10:27
TRABZONSPOR YÖNETİMİNE ÇAĞRI
Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak’ın kamuoyuna açıkladığı ve birçok açıdan tartışmalı Akyazı Stat Projesi toplumun değişik kesimlerinde değişik yankılar buluyor. Aslında Trabzonspor’un Sayın başkanı ve yöneticilerinin başından beri yapması gereken proje seçeneklerini ilgili kesimlerle, Trabzon’un kanaat önderleri ile bir araya gelerek tartışmak ve bir karara varmaktı. Oysa bu yol seçilmedi. Önce Avni Aker ve çevresine ilişkin bir proje kamuoyuna açıklandı. Arkasından Akyazı Projesi gündeme getirildi. Kimse yeni bir stadyumun gerekli olduğuna karşı çıkmıyor. Hemen bütün kesimler Trabzon’a modern bir spor kompleksinin yapılması gerektiğini düşünüyor. Burada herkes hemfikir. Sorun bunun nereye ve nasıl yapılacağı!

ÇEKİNCE VE KAYGILAR
Kamuoyunun, toplumun projeler konusunda bazı çekince ve kaygıları var. Bunların bir kısmı şöyle:
- Avni Aker ve çevresine bir proje yaptırılmışken neden Akyazı Projesi ortaya atıldı?
- Trabzonspor Tesisleri’nin taşınacağından söz ediliyor. Tesisler için başka yer bulunamaz mı? Tesislerle stadyumun aynı yerde olması birçok sakınca doğurmaz mı?
- Akyazı’ya 900 dönümü aşacak deniz dolgusunun yasal hiçbir dayanağı bulunmamasına karşın, neden ısrar ediliyor?
- Küresel ısınmadan dolayı dünya kıyı bölgelerden kaçar ve büyük yatırımlardan kaçınırken, bu tür bir değerlendirme yapılmış mıdır?
- Avni Aker ve çevresinin kat karşılığı yapımcı yerli ya da yabancı firmaya verileceği söyleniyor. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün olan bu alan hangi yasal çerçeve içinde devredilecek?

YABANCIYA MÜLK SATIŞI
- Büyük bir olasılıkla yabancı firmaya kat karşılığı devir, yabancılara mülk satışına girmez mi? Bunun yaratacağı hukuki, toplumsal ve siyasal tartışma Trabzon’u ve Trabzonspor’u yıpratmaz mı?
- Avni Aker ve çevresinde nasıl bir yapılaşma düşünülmektedir?
- Bu bölgeye yapılabilecek ticaret merkezlerinin işletiminin yabancı firmalarda olmasına ek olarak Akyazı’dakilerin işletilmesi de verildiğinde, bundan Trabzon ve Trabzonspor ne gibi bir yarar elde edecektir?
- Yabancıların ya da Trabzon dışından gelen büyük sermaye şirketlerinin bu ticaret merkezlerini işletmesi Trabzon’un ekonomik ve sosyal yaşamını nasıl etkileyecektir?
- Görüşme yapılan Bellast Nedam şirketinin Akyazı için şerh koymasına karşın neden bu proje gündeme getirildi? Başka bir şirketle görüşme mi yapılıyor?
- Trabzon için bu kadar önemli proje neden Trabzonluların tartışmasına açılmadı?
- Stadyum ve eklentileri için başka seçenekler neden aranmıyor? Sözgelimi neden Söğütlü düşülmüyor? Ya da neden Güney Çevre Yolu güzergahında bir alan aranmıyor? Denizleri doldurmak mümkünken, vadileri düzeltmek mümkün değil mi?

Ve daha birçok soru…

TRABZON YIPRANIR
Trabzonspor gibi ortak bir değerimizin gereksiz politik ve çıkar tartışmalarının içinde bulunmaması gerekir. Bu önemli yatırımlar, tüm kesimlerin görüşleri alınarak ortak bir proje etrafında biçimlenmelidir. Bu nedenle Trabzonspor’un Sayın Başkanı Albayrak ve ekibi, ortaya attıkları projenin ya da düşüncelerin tartışılmasından rahatsızlık duymak ve aşırı alınganlıkla sert açıklamalar yapmak yerine bu düşüncelerini kamuoyuyla paylaşmalıdır. Bu eleştiri ve kaygıları değerlendirmelidir. Eğer bu yapılmazsa Trabzon, gereksiz ve kırıcı-yıkıcı tartışmalara girecek ve bu süreç herkesin yıpranmasına neden olacak. Yasal hakların-süreçlerin kullanılmasıyla da işlerin yürümesi karmaşıklaşacaktır. Trabzonspor Başkanı ve yönetimini bu konuyu bütün unsurlar ile birkez daha düşünmeye davet ediyorum.

Kimin projesi?
Karadeniz’den Nurgul Günaydın Kurum AKP Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş’la görüştü. Akyazı’ya yapılmak istenen Trabzon Spor Kompleksi Projesi'nin havada kalmayıp yaşama geçirileceğini söyleyen Göktaş aynen şu sözcükleri kullanmış: “Bu asrın projesidir. Proje AK Parti'nin Trabzon tarihine vereceği en büyük hizmet olacak'' Kuşkusuz ki projenin gerçekleşmesinde iktidar partisinin önemli katkıları olabilir. Göktaş’ın bu açıklamalarından ne anlamak gerekir? Proje Trabzonspor’un mu, yoksa AKP’nin mi? Göktaş öyle anlatmış ki, buradan projenin Trabzonspor’un değil de AKP’nin projesi olduğu anlamı çıkıyor. Aslında bu sözler Trabzonspor Başkanı’nı projeyi savunma noktasında daha da zorda bırakacak! ( Kuzey Ekspres/Ahmet Şefik (http://www.kuzeyekspres.com.tr/index.php?p=yazar&id=3&haber=1688&tarih=20070328))

SELIMMM1
28.03.2007, 10:41
bence bu yönetimin gitmemek için yaptığı bi taktiktir.yönetimde kalma kozu olarak kullanacaklar stad yapacağız diye.gidici olduklarını anladılar.ellerinde maket kaldıkları sürece palavra atmaya devam ederler.

görevde kaldığı sürede hangi sözünü tuttu ki bunu yapacak.moda tabirle tribünlere oynama denir buna.yersen tabii.

AYYILDIZ
28.03.2007, 10:56
Köşe yazarlarını okuyunca bu stad işi olmuyacak gibi duruyor çok aşamalı çok yasal engel var.Neden bu akyazıda ısrar ediliyor başka bir yeri düşünebilirler.Zaten kongreye kadar ilk kazma vurulmazsa seçilmeleri zor bidaha.

coolank
28.03.2007, 11:01
Trabzonspor da artık stad yapmak gelecek tüm yönetimlerin ilk amacı olacaktır ... Bu açıdan bakılırsa bu dahi önemli bir gelişmedir ...Stichus arkadaşımın sordugu yani başka takım taraftarları ile hiç konuşup hava atmadınız mı sorusunu aslını ararsanız ben yaptım üstelik masadaki arkadaşlardan biri fb digeri bjk kongre üyesi idi ..Hatta ben fb li arkadaşa olm biz sizin gibi gecekondu stad yapmıyoruz kompleks yapıyoruz dedim ..Sadece güldü önce yapın da görelim gs 5 yıldır yapıyor sizin başkanda gs başkanı gibi bomba dedi ve patladı bombası dedi ...Cevap olarak gerekli cevabı verdim ama tabii ki sonuçta ortada bir şey olmadıgı için çok da mantıklı cevaplar değildi ..Masada herkesin hem fikir oldugu konu kayserinin takdir edilmesi idi ...yani stichus arkadaşım pek öle hava atacak ortam oluşmuyor .))) ha ya da ben beceremiyorum o başka tabii ki ..
Açıkcası ben başkanın kongrede stad sözüne çok inanmıştım tıpkı çok ii bir teknik direktörle 5 yıllık mukavele sözü gibi ...Tunga adlı arkadaşının dediği gibi inanmak istiyorum ama inanamıyorum ve hele hele bu yönetim kurulunun bu işi yapacagına asla inanmıyorum ... Kongrede başkan seçimi stad sözü ile aldı ve ekonomik gücünün olması ile ama bunun gelinen nokta hiç iç acıcı değil ...Hollanda firmasına verilen para deredeki damla dahi değil onlar zaten olmalı olmazsa olmaz ... benim aklımı karıştıran tek nokta marcelinho nun transferinde trabzondaki HSBC banktan TRABZONSPOR teminat mektubunun kullanılması idi ...

Trabzonsporda hiç bir başkan ve yönetim kurulu vazgeçilmez değildir hatta en çabuk vazgeçilebilecek başkan ve yönetim kurulu sözünü tutmada zorlanan ( zorlanan diyorum çünkü hala inanmak istiyorum ) başkan ve yönetim kuruludur ...bbundan daha iyisi olmaz sözünü ise üzüntü ve şaşkınlıkla karşılıyorum ..ama bundan daha kötüsü olur mu bilemiyorum ...

Bu kadar eleştiriden sonra bence yapılması gereken tek olay kiiiiiii bence bu az bir olasılık değil mayıs ayında kongre yapılması ...madem sayın başkan bu kadar emin kendinden bu tesisi yapacagına girsin kongreye genel kurulu inandırsın yapsın KENDİ YÖNETİM LİSTESİNİ başlasın ...

TRABZONSPOR tarihinde bu kadar başarısız oldugumuz dönem çok nadir ve gene tarihimizde mali genel kurulda yaşananlar nadirdir ...yöneticinin kafa atması vs vs vs onlara hiç girmiyorum ...

Başkan eger yönetimine sahip çıkamıyorsa bırakınız tesis yapmayı o yönetimi idare edemez tıpkı bugün oldugu gibi ...

Sonuç olarak ben bu kadar olumsuzluk varken bu olaya inanmak istesem dahi inanamıyorum sanırım çok arkadaş da inanamıyor inanmak istesek dahi ... tıpkı sayın başkanın iyi niyetinden şüphe etmediğimiz gibi ....ama iyi niyet işte yetmiyor... iyi niyet başkanlık yapmak için yetmediği gibi ...

coolank
28.03.2007, 11:08
yukarıda bir düzeltme yapmam gerek ... sayın başkan 5 yıllık mukavele sözü değil uzun vadeli mukavele sözü vermişti ...ben o konuyu yanlış yazdım bunu düzeltmek istedim ...

yapılan ise ortalama teknik direktörlük ömrü 8 ay olan lazaroni ile mukavele .....o adam konusunu yazmıyayım 4. defa forumdan o adam yüzünden ceza almak istemiyorum ...

Kalkinmali
28.03.2007, 11:47
olur niye olmasin kardeslerim... ama ben duydum yeni stad macka'ya dogru o yolda yapilacakmis?.. dogru mu?.. trenlerde yapilacakmis! :)

stichus
28.03.2007, 12:14
@mezgit..
benimle tartışmıyor olmana sevindim..
sevginin ceza aldığını şimdi senin yazın üzerine öğrendim.. dolayısıyla kendisinin yazamadığı ortamda değerlendirme yapmış değilim.. yapmam..
bu yanlış anlamayı düzeltelim..

yukarıda bazı arkadaşlar yine yazdıklarım arasından yalnızca hava atmak bölümünü beğenp almışlar.. iyi de yapmışlar.. bugünkü denemelerimden daha başarılı sonuçlar aldım ben.. kompleks süper prim yapıyor, dışarıda kalmayın.. başkasının değil bizim tesislerimiz yapılacak..
yapılmazsa hiç bir şey kaybetmeyeceksin yapılacak ve çok şey kazanacaksın.. rahat ol lütfen..
jumairah hakkında yazan arkadaşı da ayrıca tebrik etmek lazım.. neredeyse projeyi analiz etmiş diyebiliriz..
ergun ata nın çevreden faruk özaktan toplantının limanda yapılmış olmasından ve yöneticilerin haberdar olmamasından bahsetmesine bakıp aldanmayın..
asıl mesele basının haberdar olmamasıdır..
bmn basından önce detayıyla biliyordu ama koskoca trabzonlu yazarlar hiç bir şey bilmiyordu..
stichus şundan emin: basının karın ağrısı başka bir sebebe dayanıyor..
kıyı şeridi konusu 2011 yaz oyunları ile aşılmıştır.. bilginiz olsun.. hani dert eden varsa diye söylüyorum..
güzel bir stad yapılacak..
ne olur keyfini çıkarın!
bu arada eğer bu kompleks yapılırsa başkanın en büyük destekçisi olurum diyerek şu ana kadarki muhalif duruşlarına daha bir anlam katan kullanıcılarımıza teşekkür ediyorum.. beklediğim de buydu.. buna mukabeleten ben de şunu söylemiş olayım.. başkan gurur duyacağımız bir tesis adımı atmasın ben tüm zeminlerde en büyük muhalifi olacağım.. :)

frango
28.03.2007, 12:20
yeterki yapılsın vallaha başka bi isteğimiz yok ama yapsınlar yeterki...

dediğim gibi inanmak istiyorum...

TSelif
28.03.2007, 12:21
dediğim gibi inanmak istiyorum...

Ben de :rolleyes:

kutoz
28.03.2007, 12:33
Stadyum denen şey, üzerinde çilekler olan üç katlı bir pasta mıdır? Şayet böyleyse, bu pastadan elbette ki herkes bir dilim almak isteyecektir. Ama son proje gerçekleşirse, bırakın bu pastadan dilim almayı bizlerin, emin olun bütün dünya bu projeden bir dilim almak isteyecektir.

Nasıl ? Bu proje Trabzon şehrinin çehresini değiştirecektir. Bugün Gençlik Olimpiyat Oyunlarını tesissiz alıyorsak, yarın bu tesisle daha büyük organizasyonlara imza atacaktır şehrimiz.

Fakat, yapılan her projeye de gerçekleşecek gözüyle bakmak, hayalcilikten öte başka birşey değildir. Hele bu projeyi, şuanki yönetim kurulumuz ön plana çıkarıyorsa, bu yıl yaşadığımız onca hüsranı göz önünde bulunduran herkeste, bu projeye açıkcası temkinli yaklaşacaktır.

Bu proje gerçekleşir mi? Gerçekleşir, gerçekleşmemesi için hiçbir neden göremiyorum ben. Yeter ki, sayın başkanımızı biraz daha kızdıralım. Belki Of damarı tutar da, inatla bu projeyi yaptırır. Ama projenin gerçekleşeceği zaman dilimi ise, Aralık ayında yönetime yeniden talep olmalarını zorunlu kılıyor. Kılıyor kılıyor da, acaba bizler bir stadyum projesi uğruna -gerçekleşebilme riski olan- Trabzonspor'umuzu yine şuanki yönetim kurulunun eline bırakabilirmiyiz? Sizi bilmem ama benim bırakmaya hiç niyetim yok.

Çünkü, bu yönetim kuruluna hiç güvenim yok...

TSelif
28.03.2007, 12:36
Kılıyor kılıyor da, acaba bizler bir stadyum projesi uğruna -gerçekleşebilme riski olan- Trabzonspor'umuzu yine şuanki yönetim kurulunun eline bırakabilirmiyiz? Sizi bilmem ama benim bırakmaya hiç niyetim yok.

Çünkü, bu yönetim kuruluna hiç güvenim yok...

:alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

gerçekefsane
28.03.2007, 12:36
@stichus

Yeni stadtan Trabzonspor'un avantajı ne olacak. Projede kulube gelir getirecek neler var. Yap işlet devret modelinin süresi varmı 49 yıl çok uzun süre. Hüseyin Avni Aker yerine başka bir isim veya ek isimmi olacak. Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından yapılacak tesislerin Kulube devredilme ihtimali varmı. Eksik olan şubeler ne zaman faaliyete geçecek.Stad yapılırken maçlar nerede oynanacak. Trabzonspor'un basın ve halkla ilişkiler departmanı varmı ki

İslam Sezer
28.03.2007, 13:40
Birde şu örnek yazılmış ki buna karşıyım:Kamu yararı adına fb,gs,bjk nin bazı çalışmaları kısıtlanmıştır.Bu külliyen olmasada yalandır.Bazı uygulamalara engeller çıkarılmış olsa da örneğin fb nin kaçak stadına kimse ses çıkarmamıştır.Daha çarpıcı bir fark ise gözden kaçıyor.İstanbul ili koskoca bir metropoldür.Doğma büyüme burda yaşayıp bu üçünden nefret eden ve de bu üç takımla zerre ilgilenmeyen tonla insan var.Bundan dolayı bu istanbul takımlarına bu şehirde asla ayrıcalık yapılmamalı.Trabzona gelince iş değişiyor.Nedeni ise çok basit.Trabzonspor artık kabul edelim bu şehrin herşeyidir.Ayrılamaz bir bütündür şehirle bu takım.Bundan dolayı Trabzona faydalı olan herşey Trabzonspora,Trabzonspora faydalı olan herşey Trabzona yarar getirir.Burda çalışan bi kaç başka takımı tutan bürokratın farklı düşünmesi birşeyi değiştirmez.Trabzonda kamu yararının adı zaten Trabzonspordur...

KuĞu
28.03.2007, 13:48
temel evini penceresinden sokağa bakıyormuş birden kapılarının önüne parketmiş son model lüks bir araba görmüş, odada oturmakta olan fadimeye seslenmiş,
fadime gel bak ne göstereceğim sana. Fadime gelmiş arabayı görmüş
- ay temel ne kadar güzel bu araba bizim olsaydı keşke negüzel olurdu
- evet ya süper olurdu şöyle kurulurdum direksiyon başına off be
- evet temelcim bende öne yanına otururdum camı açardım bi hava bi hava
o sırada küçük oğlu yanlarına gelmiş
- öne ben bineceğim anne bana ne
- olurmu oğlum öne büyükler bine sen arkaya
- bana ne işte ya banane öne ben bineceğim
- kızıyorum ama bak sana arkaya sen geç dedim yaşın küçük
- ya anne hep böyle yapıyorsun bana ne işte ben oturacağım
- kızıyorum ama bak bi daha yanımızda götürmeyiz seni
- (ağlamaya başlamış) üüü hep böyle yapıyorsun baba bişe de anneme yaa
temel
- yeter artık ula ikinizde inin arabadan aşaa!!!!!

melih61
28.03.2007, 14:00
ben yine tekrerlıyorum burda konuşmamız hiç bişe ifade etmiyor önemli olan bunu klübe bildirmemiz!!!!EY SİTE YÖNETİMİ BENİM DEFALARCA SÖYLEDİĞİM OLAYI BİR DAHA TEKRARLIYORUM AÇIKTAN BİR YAZI GÖNDERİP BUNU BİLDİRMELİYİZ TARAFTArR BİR ŞEY BEKLİYOR DEMELİYİZ YÖNETİME BUNU SÖYLEMELİYİZ!!! umarım sözlerimi dikkate alırsınız!

salihismet
28.03.2007, 14:04
@mezgit..
benimle tartışmıyor olmana sevindim..
sevginin ceza aldığını şimdi senin yazın üzerine öğrendim.. dolayısıyla kendisinin yazamadığı ortamda değerlendirme yapmış değilim.. yapmam..
bu yanlış anlamayı düzeltelim..

yukarıda bazı arkadaşlar yine yazdıklarım arasından yalnızca hava atmak bölümünü beğenp almışlar.. iyi de yapmışlar.. bugünkü denemelerimden daha başarılı sonuçlar aldım ben.. kompleks süper prim yapıyor, dışarıda kalmayın.. başkasının değil bizim tesislerimiz yapılacak..
yapılmazsa hiç bir şey kaybetmeyeceksin yapılacak ve çok şey kazanacaksın.. rahat ol lütfen..

Eger yapilmazsa hic bir $ey kaybetmeyeceksiniz bölümüne katilmiyorum, ba$ta Trabzonspor cok $ey kaybeter, yerine getirilmeyen sözlerine bir yenisini ekler sayin Nuri Albayrak. Trabzonun ve Trabzonsporlularin ciddiye alinmagini bütün Türkiye görür, i$in diger tarafida birgün Trabzonspor ba$kanini hic kimse ciddiye almaz, buda kayiplarimizin enbüyügü olur.

Bu i$e ku$kuyla bakilmasinin bir cok nedeni vardir, birincisi ilk projedir, neden vazgecildigi kimseye aciklanmadi, Ikincisi Akyazi sahillerine yapilmasinin zorluklari varken neden orasi secildi?
Bence kar$ilarina cikacak zorluklari sebep göstermek icin bu Akyazi sahilleri bilerek secildi gibime geliyor.

Murat'
28.03.2007, 14:23
bu dediğine katılıyorum işte.....bu alışverişmerkezlerinin falan orada yaşaması çok zor .....çünkü trabzonda şu anda değirmenderede (hemde şehre çok daha yakın) büyük bir alışveriş merkezi yapılıyor

Kalkinmali
28.03.2007, 14:42
inaniyorum tabiiki!... Bu stad tamamdir arkadaslar ;)

Sacit
28.03.2007, 14:47
bizleri böyle heveslendiriyolar tamam güzel de bir de icraata geçseler ne güzel olacak.ama görünürde bişi yok.2 sene için de yapılması çok zor,sezon sonu başlasalar en kısa zaman da biterdi.

Fatih Efe
28.03.2007, 16:13
...Öte yandan Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak'ın, en büyük hayali olarak nitelendirdiği yeni stat projesinin kamuoyuna yansıması Bordo-Mavili camiayı heyecanlandırdı. Trabzon'un Akyazı mevkiinde yapılması düşünülen yeni stat projesini ilk kez Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile paylaşan ve bu konuda destek isteyen Albayrak'ın gerekli yasal düzenlemelerin yapılması durumunda projeyi 2 yılda hayata geçireceği belirtildi.
böyle haberlere karnımız tok,fazlası gaz yapıyor anlayışı kıt sayın yönetim.

Adem Erdoğan
28.03.2007, 16:37
@kuğu

fıkra süperdi.:D

Badaloğlu
28.03.2007, 17:00
Yönetici bir arkadaşımız Cem kardeşimize ceza vermiştir.Forum kuralları bellidir,itiraz şeklimizde bellidir.İkili tartışmaların yaşandığı mesajlar silinmiştir.Bundan sonrada silinecektir.Bu tarz muhabbetlere burada izin verilmeyecektir...

Stad konusunda fikri olan varsa yazsın, yoksa sussun...becerip bir konuyu tartışamıyoruz ya ona yanarım...

Koray
28.03.2007, 17:05
ya tartışalımda şu koşu pisti işine bi eğilmemiz lazım anket düzenleyelim bu konuda sesimizi duysun NURİ.. (tabi eğer gerçekten stat yapılacaksa)

KuĞu
28.03.2007, 17:15
:) ya herkes neden projeden daha önce kimsenin haberi olmuyor diye eleştiriyory bir de neden ilk bakana söyledi diye eleştiriyorlarya .....
en çok bunlara gülüyorum

http://www.onlineyasam.net/forum/images/smilies/sunabakk.gif

adam proje resmiyle bi şekilde açıklamış oldu projeyi ve yapılan eleştirileri görüyorsunuz Allah korusun ya resimsiz projeden bahsetseydi kimbilir neler olacaktı http://www.onlineyasam.net/forum/images/smilies/sunabakk.gif

ilk önce bakana bahsetmesini garip bulmuyorum hukuken sorunlar olduğundan önce bu kısmı halletmek istemiş olabilir lobi yapıyordur, bakan gelince onun üstüne de oynamıştır, kimlerle paylaşıldığını bilemeyiz ve bu kimseyi ilgilendirmez bence, iş netleştiğinde yani hukuken bir sorun olmadığında açıklanır yapacak olan yapar eleştiriler anlamsız...

Farkındamısınız yapabilirlermi yapamazlarmıyı tartışıyoruz ne kadar basit sıradan anlamsız bir tartışma,

yapabilirler mi yapamazlar mı http://www.onlineyasam.net/forum/images/smilies/sunabakk.gif devam ...

zafer6161
28.03.2007, 17:17
tabiki inanamıyorum:(

liginefendisi
28.03.2007, 17:21
Selam

Eninde sonunda bir stad yapılacak ya da bizim stadda yeni düzenlemeye gidilecek zira ciddi (ya da bizim gereğindne fazla önem verdiğimiz)bir organizasyona talibiz.Benim anlamadığım devletin yapacağı stadın kulüple ne alakası var ve bu işin peşkeştepe diye eleştirdiğimiz şeyden ne farkı var?Biz bu işi sponsor marifetiyle ya da özkaynaklarımızla mı yapacağız?Hayır...Peki;yönetim bu stadın neresinde?

İslam Sezer
28.03.2007, 17:53
Akyazı sahili ne Bostancı sahilidir ne Bebek sahili....
Neyle yasatacaksın bu tesisi...
15 günde bir oynayacagın maçlamı...
Belki haklısın ama bir de şöyle bakmakta fayda var.urfaya 30000 kişilik stad yapılıyor.kayseri ve konya yeni ve de 2. statlarına kavuşuyor.Futbol şehri Trabzon bu tesisleri neden yaşatamasın.Üstelik biz taraftarlar yönetimden vizyon sahibi olmalarını, ileriye dönük yatırımlar yapmalarını,kurumsallaşmalarını bekliyoruz.Bu yüzden bence ileriye dönük bu proje başarılı olursa Trabzon halkı bu tesisleri yaşatır ve en iyisine de layık olduğunu ispatlar...

Burçak
28.03.2007, 18:42
http://img262.imageshack.us/img262/9136/tssunum1copyra4.jpg
bu tesis yaşar . bence bundan yana bi sıkıntı olmaz. şehrin otobüs terminalinden tutun spor akademisine ,petrol istasyonuna , alışveriş merkezlerine kadar birçok şey oacak olması buranın sürekli hareketli olmasını fazlasıyla sağlar.
benim kafama takılan bu statın olimpiyat statı gibi düşünülüyor olması. bu kötü işte. ben sahaya uzak olarak maç izlemek istemiyorum. koşu pisti falan istemiyorum. bana rakibi boğacak sahaya yakın tribünleri olan bi stat lazım. bunlar çok önemli. sonradan pişman olmasıda var bu işin. avniakerde kale arkalarının durumu ortada. sahaya nekadar uzak. bunların çok dikkatli hesaplanması gerek.
2011 olimpiyat larından sonra zemin alçaltılıp tribünler sahaya yaklaşabilirmi bilmiyorum . ama projeleri bunlara uygun yapmakda fayda var.. bu işi 1 defa yapacağız.

Şuayip Aydın
28.03.2007, 19:21
ayne katılıyom sana forever61 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=4457)
sana abi ama bide su yanından dıgınun turkiye bir tek trabzonsporun bide altayın bu kadar buyuk ve olimpik bir stadı olcak

Adem Erdoğan
28.03.2007, 19:59
Bu projeye gemi şekli vermişler.Üstten görünüşü bir gemiyi andırıyo.

coskun0661
28.03.2007, 20:16
Olabİlecegİne İnanmiyorum Ama Yİnede İnŞallah Olurda Ben Yanilirim Kendimce...

fındıkoğlu
28.03.2007, 20:44
arkadaşlar bayağıdır takip ediyorum konuşmaları ama hala bi ortak nokta bulamadınız. bırakın bu laf kalabalıklarını hepsi kuru gürültü. trabzon insanı atılgan olur cesurdur korkmaz.niye yapamıyomuşuz bal gibi yapar hemde herkezi çatlatırcasına. bize düşen bu projeye sahip çıkmak ve destek olmaktır. bu stadı istiyosak desteklerimizi esirgemeyelim. bu stad yapılacak.......

Kadir Aydın
28.03.2007, 23:35
Bu projeye gemi şekli vermişler.Üstten görünüşü bir gemiyi andırıyo.

Helal.....

Erdal
29.03.2007, 00:14
[quote=Eomer;719158]Valla ben şahsen buraya gelip de sürekli olmaz olmaz diyenleri anlayamıyorum. Aklıma sürekli meyve veren ağaç taşlanır lafı geliyor ne hikmetse. Gerçi daha meyvesini göremedik ya.

:))) aynen söylediğin gibi ağacın meyve verip vermeyeceği konusunda ciddi tereddütlerimiz var .ve ne yazıkkki böyle düşünenlerin sayısı hiç de az değil ( bkz anket neticeleri) hal böyle olunca bende yapmayacaklar ,oyalıyorlar diyenleri anlamıyanları ANLAYAMIYORUM .........

Erdal
29.03.2007, 00:19
Trabzonspor Başkan adayı Nuri Albayrak, “Stat projemiz de var. Ben inşaatçıyım. O stadı 24 saat çalışır ve gelir getirir hale getireceğiz. Projemiz hazır ve bir sene içinde yıkıp yenisini hizmete sunacağız.’ -Aralık 2005, Gazeteler

2007 mart ..... daha güzel resimlerle ....

2008 mart ALLAH sağlık verirse çok çok daha güzel projelerle ....

pacos_bill
29.03.2007, 01:06
Bahsedilen stad taslağını mevcut yönetimin gerçekleştirebileceğine inancım maalesef yok. Ancak bunu taslağın zorluğuna değil yönetimin duruşuna bağlıyorum.

Resimler anafikir olarak doğru, yani stadyumun mevcut yerinden şehrin dışına doğru taşınması. Şehircilik anlayışında yüksek yolculuk çekimi olan alanlar (alışveriş merkezi, stadyum, terminal, vs.) merkez dışına yerleştirilir, şehir merkezi; konut, düşük yoğunluklu iş yerleri ve rekreasyon (park vb.) alanlarına bırakılır.

Stadı mevcut yerinden taşımışken, orayı maddi hesaplara girip iş merkezi vb. şehir trafiğini ve bunun sonucunda halk sağlığını zedeleyecek yapılar yerine halkın yararlanabileceği, içinde bir de Trabzonspor müzesi barındıran bir rekreasyon alanına çevrilmesi gerektiği düşüncesindeyim. Tabii bu konuda nihai kararı verecek makam kulüp değil, imar planlarını düzenleyecek olan Trabzon Belediyesi'dir.

Stadyuma gelince hem fikir olduğumuz şekilde amacı sadece futbol olmalı ve benim kendi düşünceme göre kapasitesi 30-35 bin arası olmalı. Daha yüksek kapasitenin verimli olmayacağını düşünüyorum, belki önemli maçlarda daha yüksek rakamlara ihtiyaç doğabilecektir ama en yüksek değeri düşünerek inşaat maliyetini senede bir kaç maç için gereksiz yere arttırmamak gerekir. Sonuçta yapılacak stadın parası kulübümüze maddi/manevi destek veren bizlerden, yani taraftarlardan çıkacaktır, umulduğu gibi başkalarından değil.

Sönmez Özlü
29.03.2007, 02:55
İnanıyorum tabi.. Bayılırım yalana inanmaya.

fındıkoğlu
29.03.2007, 09:28
sizlere nuri albayrağı savunacak değilim ama bundan öncekiler neden bu cesareti gösterip bi stad yapıcaz diyemediler. iş yapmak isteyenlerin önüne neden bi taş koymaya çalışıyoruz anlamış değilim. ne olur çokmu zor destek olmak. bikere taraftar olarak bizler bu işe inanmadıktan sonra, kafalarımızı düzeltmedikten sonra kırık dökük avniakerde daha çok maç izleriz. bu sitenin kuruluş amacı trabzonsporumuza hizmet etmek içinmi yoksa hizmet etmek isteyenleri baltalamak içinmi anlamadım. anlayan biri varsa bana anlatırsa çok mutlu olcam. olaylara iyi yöden neden bakmıyosunuz. nuri başkan en azından bu konuyu gündeme getirmiştir. ve en önemliside budur. bu stad mutlaka yapılacak başka yolu yokkkk.

Hekimoğlu
29.03.2007, 09:34
önümüze konulmuş bir takvim yok.resim var ama devlete havale edilmiş.proje akp'nin insafına kalmış.

fındıkoğlu
29.03.2007, 09:39
inanmak başarmanın yarısıdır unutmayın..... bu stad yapılacakkkk.

TSelif
29.03.2007, 09:39
Nuri başkan (benim gözümde) ancak konuşup vaadler veren bir başkan. Seçilmeden önce 2 dünya yıldızı getirecem dedi...Takımın hali ortada ..Üstelik bir sürü adamı yedi .Neyse konumuz stad....Frangonun bir lafı geldi aklıma...İnanmak istiyorum diye...Ama napıyım içimden gelmiyo inanmak ..gelmiyo işte zorla değilya.

fındıkoğlu
29.03.2007, 09:49
bak ne güzel eleştiriyosun kardeşim. macelinho yıldız değilmi. geldiğinde kucaklara almadıkmı bu adamı yıldız diye. tutmadı fazla paraya sattılar. zararmı ettik. gitmesi daha hayırlı olmadımı bizim için? futbolcuları eleştirebiliriz onlar gelip giderler. ama stad hiçbiyere gidemez orası bizim olarak kalır. oyüzden destek olmak lazım....

Erdal
29.03.2007, 11:15
sizlere nuri albayrağı savunacak değilim ama bundan öncekiler neden bu cesareti gösterip bi stad yapıcaz diyemediler. iş yapmak isteyenlerin önüne neden bi taş koymaya çalışıyoruz anlamış değilim. ne olur çokmu zor destek olmak. bikere taraftar olarak bizler bu işe inanmadıktan sonra, kafalarımızı düzeltmedikten sonra kırık dökük avniakerde daha çok maç izleriz. bu sitenin kuruluş amacı trabzonsporumuza hizmet etmek içinmi yoksa hizmet etmek isteyenleri baltalamak içinmi anlamadım. anlayan biri varsa bana anlatırsa çok mutlu olcam. olaylara iyi yöden neden bakmıyosunuz. nuri başkan en azından bu konuyu gündeme getirmiştir. ve en önemliside budur. bu stad mutlaka yapılacak başka yolu yokkkk.

bu basligin ilk sayfasina bakarsaniz önceki yönetimin stad yapilacak dedigini görürsünüz .....( demis olmak marifetse..)
"hizmet etmek isteyenleri baltalamak" ne demek, kim nereye tas koymus ....
Sunu mu anlamaliyiz? nuri baskan bize sampiyonluk kutlamalari resimleri gösterince ,sampiyon olmus gibi mi hissetmeliyiz .. vallahi ben de anlamiyorum................

fındıkoğlu
29.03.2007, 11:24
demekki kardeşim herkezin duyabileceği kadar yüksek sesle söyleyememişler. bu işler için cesur olmak lazım biraz. ufku geniş yönetim lazım. hep banayla olmaz bu işler.

Erdal
29.03.2007, 11:29
demekki kardeşim herkezin duyabileceği kadar yüksek sesle söyleyememişler. bu işler için cesur olmak lazım biraz. ufku geniş yönetim lazım. hep banayla olmaz bu işler.

:) ne diyeyim hocam eyvallah ... insallah yapilir su stad da bizde burda vede her platformda baskandan yönetimden vede kendilerini kayitsiz sartsiz destekleyenlerden özür dileriz ......
hala ufku genis yönetim, cesur olmak ve bilhassa HEP BANA kismini anlamad1m ya neyse..........

TSelif
29.03.2007, 11:34
İnansakta inanmasakta desteğimizi oluyoruz zaten. Kimsenin bizi taktığı yok ki.Köstek olsan no'lacak .....

Badaloğlu
29.03.2007, 11:47
bu sitenin kuruluş amacı trabzonsporumuza hizmet etmek içinmi yoksa hizmet etmek isteyenleri baltalamak içinmi anlamadım. anlayan biri varsa bana anlatırsa çok mutlu olcam.

Bu anlayan birisi ben olduğumu düşünerek,cevap vereyim...Güzel kardeşim, bir şey söylerken lafımızın nereye gittiğine iyi tartarak söyleyelim.BMN'nin kuruluş amacı tabiki Trabzonsporumuzu baltalamak değil!Nereden uyduruyorsun bunu?Tam tersine Trabzonsporumuza her konuda destek olmaktır.

İnsanlar burada kişisel fikirlerini söylemekte özgürdürler.Tabiki forum kuralları çerçevesinde...Ortada olan projenin eksikliklerini,fazlalıklarını BMN üyeleri kendi çapında değerlendirir.Bu çap öyle bir çaptır ki; değil senin Trabzonspor'lu yöneticilerin, başka insanların bile yeri geldiğinde aklı bu çapı almaz...

Eğer BMN senin dediğin gibi kayıtsız şartsız bu işe olur derse, işte o zaman biz Trabzonsporumuza hizmet etmiş saymayız kendimizi.Hatta o zaman BMN'nin bile olmasına gerek kalmazdı.Nasıl olsa yapılan her icraat doğruysa bize ne gerek var?Bunca emeğe ne gerek var?

İnsanlar haklı olaraktan bu projeyi sorguluyorlar.Neden?çünkü eksiği çok!!!Önce başka bir proje ile ortaya çıkıp boy boy pozlar verdiler.Millet bu projeye odaklanmışken,yapılır-yapılamaz tartışması devam ederken,Trabzonsporumuz maçlarını nerede oynasın? diye, kulüp tarafından suni bir tartışma yaratıldı.Elinde (şimdiki proje)bir proje ile spor bakanının karşısına çıkarsan ve bu projeyi gerçekleştirmek için denizi dolmak ve kanun değiştirilmesi gerekiyorsa tabiki insanların kafalarında soru işaretleri olacaktır,olmalıda...Bu olan biteni sorgulayacaktır.

Zaten medeniyet,demokrasi dediğin böyle bir şey değilmidir?Seçtiğimiz insanları yaptıkları icraatları değerlendirmek hepimizin görevi değilmidir?Bu Trabzonspor'u kimse sokakta bulmadı...Kurulması bile yıllar sürmüştür,eğer ortada bir yanlış durum varsa buna herkesin fikir bazında da olsa düşüncelerini rahatça söylemesi BMN'nin amaçlarından biridir.

Eğer bu projenin yapılacağına buradaki insanlar inansın,içimizden oraya gidipte ''bir tuğlada ben koyayım'' mantığı ile amelelik yapacak arkadaşlarımız mevcuttur.Bu projeye karşı çıkacak adam,babayiğit tanımıyorum.Ama projenin, Seyrantepe'ye dönmesi hepimizi hayal kırıklığına uğratacağındandır korkumuz.Vaziyet onu gösteriyor...

TSelif
29.03.2007, 12:01
İnsanlar haklı olaraktan bu projeyi sorguluyorlar.Neden?çünkü eksiği çok!!!Önce başka bir proje ile ortaya çıkıp boy boy pozlar verdiler.Millet bu projeye odaklanmışken,yapılır-yapılamaz tartışması devam ederken,Trabzonsporumuz maçlarını nerede oynasın? diye, kulüp tarafından suni bir tartışma yaratıldı.Elinde (şimdiki proje)bir proje ile spor bakanının karşısına çıkarsan ve bu projeyi gerçekleştirmek için denizi dolmak ve kanun değiştirilmesi gerekiyorsa tabiki insanların kafalarında soru işaretleri olacaktır,olmalıda...Bu olan biteni sorgulayacaktır.
.
Hah işte .Göreve geldiklerinden beri yaptıkları tel iş bu .....Çok istememe rağmen kafamda lanet olası soru işaretleri var işte var:confused: :confused:

Tunga
29.03.2007, 12:22
bence bu yönetimin gitmemek için yaptığı bi taktiktir.yönetimde kalma kozu olarak kullanacaklar stad yapacağız diye.gidici olduklarını anladılar.ellerinde maket kaldıkları sürece palavra atmaya devam ederler.

görevde kaldığı sürede hangi sözünü tuttu ki bunu yapacak.moda tabirle tribünlere oynama denir buna.yersen tabii.

...eğer gerçekleşirseki bana göre gerçekleşebilir sonuçta başkan yıldız sözü vermişti kimse inanmamıştı ama sonunda faydalı olamadıysada marcelinhoyu getirebildi.......

Bu birbirinden farklı iki görüşü burada bulunduran yer neresidir? Cevap: BordoMavi.Net

arkadaşlar bayağıdır takip ediyorum konuşmaları ama hala bi ortak nokta bulamadınız. bırakın bu laf kalabalıklarını hepsi kuru gürültü. trabzon insanı atılgan olur cesurdur korkmaz.niye yapamıyomuşuz bal gibi yapar hemde herkezi çatlatırcasına. bize düşen bu projeye sahip çıkmak ve destek olmaktır. bu stadı istiyosak desteklerimizi esirgemeyelim. bu stad yapılacak.......

Üyelerimiz artık şunu görsünler ki BMN:

1- Yazılanları "kuru gürültü" olarak algılamıyor,

2- Farklı görüşlerden herhangi biri öne çıktığında, diğer görüşü savunanları "çatlatmıyor"

3- İçi boş "destek" lakırdısı yerine, içini dolduran mesajlar veriyor, verilmesine zemin sağlıyor,

4- Yiyip, yalayıp yutmuyor, onun yerine sorguluyor.

Bırakın Trabzonspor Camiasını, Türkiye içinde sorgulayan örgütler, kurumlar, kuruluşların sıkıntısı çekilirken BMN bunu mümkün olduğunca başarıyor.

Sağa sola sataşmadan, diğer üyeleri rencide etmeden, hakaret etmeden yazabiledekseniz, burası bunun yeridir. Yok eğer yapamayacaksanız, cezası 1 haftadan başlıyor.

ts_fan
29.03.2007, 12:25
Stadın yapılacak olmasına, özellikle de bu ikinci (!) projenin olabiliritesine (bu da Türkçe'ye yeni bir kelime:)) inan(a)mamak bizim suçumuz olmasa gerek!Kendilerini güvenil(e)mez hale getirenler utansın, bizler değil!

''Olmayacak duaya amin dememek'' lazım ama Nasrettin hocanın ''ya tutarsa''sı da vardı, di mi?

stichus
29.03.2007, 12:42
kelime üretmek için zorluyoruz gibi geldi bana.. yine de olabilite daha makul duruyor..
stadın gemi şekline benzediği ya da daha doğru bir ifadeyle benzetilmeye çalışıldığı doğrudur. bana kalsa hamsiye benzetirdim ama:)
bu tesis yapılacaktır..
yaparlarsa gereken saygıyı gösteririz diyenlere de tekrar teşekkürler..
sürekli neden yapılamayacağını yazmak yerine bekleyip görmek lazım.
ben milli maç arasında bu başlığın epeyce gündeme oturduğunu görüyorum ama artık maçlar başladığına göre rahatız..
keyfini çıkaracağımız güzel bir tesisimiz olacak.. nuri albayrak yapacak bunu..

Erdal
29.03.2007, 12:47
Aslında başkan ve yönetim için ciddi bir şanstır bu proje .zira ne yaparsanız yapın sonuçta saha sonuçları, şampiyonluk biraz da kısmet işidir .van maçını düşünsenize ... o maçta kaçan pozisyonlar gol olsa faruk başkan brakmak zorunda kalırmıydı ....
Ama stad işi öyle değil her şey elinizde 2+2=4 .. en azından 3.85 ......yapın başkan ken büyük başkan olun .....

TSelif
29.03.2007, 12:47

Ehh sen öyle diyosan vardır bir bildiğin ... Bize de beklemekten başka çare kalmıyo .Ama hazır bilmişken şunu da öğrenebilir miyim? O koşu pistini kaldırsınlar elleri değmişken .Pek hoş olmamış öyle :):)..Yani iyi olmaz mı:confused:

Badaloğlu
29.03.2007, 12:50
kelime üretmek için zorluyoruz gibi geldi bana.. yine de olabilite daha makul duruyor..
stadın gemi şekline benzediği ya da daha doğru bir ifadeyle benzetilmeye çalışıldığı doğrudur. bana kalsa hamsiye benzetirdim ama:)
bu tesis yapılacaktır..
ben milli maç arasında bu başlığın epeyce gündeme oturduğunu görüyorum ama artık maçlar başladığına göre rahatız..

Eğer bu projeyi yapsın, bende diğer arkadaşlar gibi ömrüm boyunca aday olduğu her kongrede ona oy vermezsem adam değilim...

Projenin şekli şemali banada gemi şeklini hatırlattı.Hatta daha da ileri gideyim stadın olduğu yerde kaptan köşkü gibi duruyor.Yanlız iskele tarafına doğru gemimiz biraz fazla kavisli,yükü dengeli yükleyemezsek bu gemi alabora olur:D

Lapina
29.03.2007, 12:50
bu tesis yapılacaktır..

Zaten bundan sonra bu konu ile ilgili burada söylenecek söz kalmamıştır.Bir kesim yapamazlar inanmıyoruz bir kesim yapılır biz inanıyoruz demekten başka bir şey olmayacak gibi bu başlıkta.Sonucundada böyle kalpler kırılır.Burada yapılması gereken beklemek ve görmek.Tek derdimiz sıkıntımız yıllarca Şampiyonluk yalanları ile zaman geçirdik , bir de stad eklenipte bu yalanlara kandırılmamaktır.Elbette yaparlarsa en kemik muhalefet bile saygı gösterir bu insanları baş tacı yapar. Ama ortada resimden başka bir şey olmayınca ve sportif anlamda yerimizde sayıyorsak , hatta geriye gidiyorsak insanın durup düşünesi geliyor acaba diye ? Malum bu ülkede gündem değiştirmek çok basit.

fındıkoğlu
29.03.2007, 12:54
öncelikle cevabın ve için çok teşekkürler.ben şuan başkan olan zatı desteklediğim yönündeki bir yazımı hatırlamıyorum. sadece amacım elimizde olanla ne yapabiliriz bunun için çalışıyorum bu zat ve yönetimi bize nekadar faydalı olabilir onun peşindeyim. istesekte istemesekte bu zat şuanda kulübün başkanıdır. insanlar gelip geçicidir. kulüp kalıcıdır. biraz hoşgörü lütfen. saygılar

stichus
29.03.2007, 12:58
evet başkan ken büyük başkan olmak ve hatta kendi listesini yapacak gücü yakalamak sadece ve sadece yukarıdan iyi bağlantılarını kullanmak ve paraya kıymak kadar kolay artık..
sportif başarı için yukarıdaki van örneğinde olduğu gibi pek çok unsurun aynı anda uygun olması gerekirken bunun gibi bir tesisi yapmak için tek taraflı irade ve imkanlar yetmektedir..
nuri albayrak için de hayatının projesidir, bizim için de..
ayrıca olimpik stad meselesinde netleşmişbir şey yok.. adım adım gidileceği var sayılırsa evvelen hukuki boşluklar araştırılarak dolgu işinin olur u alınacaktır..
saniyen, proje olgunlaştırılacak ve ilgililerin çalışmalarıyla havaalanındaki tesisler ve avni akerin durumuyla değirmenderedeki otogarın durumları masaya yatırılacaktır..
olimpik stad işi neredeyse bu işler arasındaki en kolay bölümdür zira gençlik spor genel müdürlüğünün 'ne kaa ekmek o kaa köfte' uygulamalarının bir tezahürü olarak gelişecektir.. eğer stadı trabzonspor kulübü yaparsa elbette atletizm pisti koymaz.. biraz yardım alırsa ve bu konu bir şart olarak ortaya sürülürse o toplantıda olmak isterdim doğrusu..
pazarlık konusunda güçlü olan dediğini yaptırır.. koşu pisti bazı organizasyonlar için gerekli olabilir.. bu durumda mutlaka palyetif bir çözüm üretilir.. portatif tribun gibi pek çok çözüm mümkün..
en zor olanı.. böyle birprojeyle halkın karşısına çıkmaktı..
dedim ya.. sezon sonu bekliyordum ama sanıyorum büyük baskıya dayanamadı başkan ve açıklamak zorunda kaldı.. son derece rahatım.. kamuoyuna bunu deklare eden başkan kim olursa olsun dediğini yapar.. yaptırırlar..
hem kamuoyunun baskısına güveniyorum hem de başkanıma.. çıkan zorlukları da aşacaklarına inanıyorum..
klasik örnektir, dişmacunu tüpten çıktı mı geri alınması neredeyse imkansızdır!

UğuR
29.03.2007, 13:00
iNSANLAR FİKİRLERİNİ ahlak ve form kurallarına uygun şekilde beyan edince negüzel oluyor.İnanın şu başlığa girmek bile istemiyordum.Teşekkürler.Unutmayın hepimiz aynı gemideyiz.Birbirimizi kırmaya gerek yok.Seviye hep böyle olsun....:alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

SELIMMM1
29.03.2007, 13:03

ben kendi adıma söyleyeyim.yalan yok bu yönetime ne inanıyor ve güveniyorum.ama pek tabi ki yaparlarsa ki pek inancım yok tebrik edip alkış tutmasını da bilirim.

yukardaki alıntıyı yaptım çünkü burdan yönetimle özdeşleşilmiş gibi bir ifade çıkıyor.ve kanımca çok hoş olmuyor.(hani yönetim adına ve yönetimdeki biri yazmış olsa kullanacağı ifadeler gibi)

Tunga
29.03.2007, 13:08
Konunun özelinden çıkıldığı için dün bayağı bir mesai harcadık. Bugün bunun olmasına izin vermeye niyetimiz yok.

Stad Projesi dışındaki konularda atılan mesajlar bir kere daha temizlenecektir ve tekrarında ceza da verilecektir.

stichus
29.03.2007, 13:10
biraz da teknik bilgi:
toplam 53.3 hektar..
171.500 m2 inşaat alanı..
75.000 m2 rekreasyon alanı..
51.500 m2 açık otopark..
evet aman unutmayalım sadece bir başlangıç düşüncesi olarak zikredilmiş: 60.000 kişilik olimpik stadyum..
celtic schalke ve emirates in altmışbinlik stadları da örnek olarak verilmiş..
deniz tarafında kalacak olan çizgi yaklaşık 2136m olarak değerlendirilmiş..
yaklaşık ikibuçukmilyonmetreküp dolgu alanı ve buradan hareketle de onyedi milyon ytl dolgu masrafı hesaplanmış..
dedim ya rahat olmak lazım..
ben şahsen bu teknik boyutundan anlamadığıma o kadar memnunum ki.. sadece stadımı bekliyorum ve diğer tüm cevaplar için: anlamıyorum.. hani stad.. diyebileceğim!

Erdal
Bu kadar adamız şu " olabilirite "ve "olabilite" nin yerine bir kelime bulun ALLAH aşkına ben düşündüm düşündüm tam karşılayacak kelime bulamadım .. haydi beyler ve dahil bayanlar ......

frango
ben bu yönetime inanmıyorum...
ben bu yönetime güvenmiyorum...

bu projeyi hayata geçirirlermi sadece inanmak istiyorum ama inanamıyorum...

bu projeyi hayata geçirirlerse alkışlarım takdir ederim tebrik ederim ama kesinlikle önümüzdeki kongrede bunlara oy vermemmm...

ts_fan
29.03.2007, 13:14
Doğru kelimeyi öğrettiğiniz için teşekkürler stichus;)
Yalnız ısrarla ''mutluyum, mutlusun, mutlu, mutluyuz, mutlusunuz, mutlular''vari yazılarınıza devam ediyorsunuz, inanın artık bizlerde dayanma sınırı kalmadı ama herhalde bulunduğunuz yerden size çok sakinmişiz, çok safmışız, Trabzonspor'un bu durumlarını takmayan kişilermişiz olarak görülüyoruz!..
__________________________________________________ _____________________
-Yapılamayacağını yazmak yerine beklemek lazım!
Bilmiyorum bu taraftar ne kadar daha bekler, kaç kere daha aldatılır?
-Artık maçlar başladığına göre rahatız!
Allah için o kadar rahatızki keyiften ne yapacağımızı şaşırıyoruz, özellikle de maçlar başladığı için:mad:
-Keyfini çıkaracağımız güzel bir tesisimiz olacak, Nuri Albayrak yapacak bunu:confused:

Madem yapılacak bu kadar eminsiniz, madem bu tesisi Albayrak yapacak, size sormak isterim.
Albayrak neden bu kadar zaman bekledi, neden elinde bir maketle stat bu olacak diye sıkışık olduğu bir dönemde gündemi değiştirdi?Madem stat şehir dışında olacaktı neden o dönemde bu maketle ve Avni Aker'in şimdiki yerine 24 saat yaşayan bir tesis yapılacak söylemi ile bizleri yanılttı?Albayrak'ın stadı yapabilmesi için şimdi mi eli güçlendi, bu imkanlar daha önce elinde yok muydu, vardıysa neden hayata geçirmedi (yoksa amaç birilerine o birileri için önemli olan dönemde destek olmak mıydı?), gerçekten birşeyler yapmak isteyen bir insan neden bu kadar zaman bekler ve neden bu yapmak istediği (!) -yapacağını (!) iddia ettiğiniz- işi birileri için önemli bir sürecin başlayacağı zamana denk getirir?

Lütfedip yanıtlarsanız mesut olacağım:)

TURHAN
29.03.2007, 13:15
Bu kadar adamız şu " olabilirite "ve "olabilite" nin yerine bir kelime bulun ALLAH aşkına ben düşündüm düşündüm tam karşılayacak kelime bulamadım .. haydi beyler ve dahil bayanlar ......

olabilirlik, olma olasılığı

Tunga
29.03.2007, 13:16
Mevcut bir kelimeyi niye kullanmıyorsunuz: "Olur"

Erdal
29.03.2007, 13:21
Mevcut bir kelimeyi niye kullanmıyorsunuz: "Olur"
:)) eyvallah .....

diğer iki kelimeyi görünce nedense akla kolay gelmeyecek bir kelime arıyor insan ....ve bu arada gene konu dışı olacak ama ahh TÜRKÇE vah TÜRKÇE ....

liginefendisi
29.03.2007, 13:33
Selam;

Yok ben hala anlamıyorum yönetim bu organizasyonun neresinde olacak?Bu Üniversite oyunları için yapılmış bir yapıysa eğer yönetimle ne alakası var?Siyasiler daha şimdiden bu oluşumu sahiplenmeye başlamış.Bu devlet eliyle yapılacak bir iş değil mi?Trabzonspor ya da yönetim bu işin hangi aşamasında yetkili veya görevli olacak???
Benim anladığım "bu yapıları" devlet Üniversite oyunları için yapacak öyle değil mi?

TURHAN
29.03.2007, 13:42
Proje kime ait onu merak ediyorum.Ballast Nedam firmasımı yapmış bu projeyi?

stichus
29.03.2007, 13:45
proje albayrak grubunun yönetim kurulu başkanına aittir..
kelime uydurmayı diğer kullanıcıya kinaye denedim..
yoksa 'olasılık' dahi beni rahatsız eden bir kelimedir.. 'imkan' ve 'mümkün' etrafında uydurulmuş kelimelerdir bunlar.. elbette türkçemize hassasiyet göstermek hepimiz için bir zaruret..
zamanlama ile alakalı bir soru sorulmuş.. şuradan başlamak isterim.. bu soru 'çok uzun yaşar hatta hiç ölmez' sorulardan biridir.. ne zaman açıklama yapılırsa yapılsın gündem değiştirilmiş olur ve soru canlanır..
yani cevaplama imkanı suali tevcih edenin niyetine göre neredeyse sıfırdır..
ama aslında bu tarz komplo teorilerinden bağımsız olarak değerlendirmek söz konusu olursa o takdirde cevabı bulmak da basitleşir..
sadece bu forumda değil şehrin önemli sayılabilecek bir kesiminde nuri beyin siyasete basamak olarak başkanlık koltuğuna geldiği (hatta getirildiği) söylenebilmektedir.. bu ön kabul elbette olup biten her şeyi kendi cetveline yatırmak ve orada taşıdığı anlamı olayın tümüne şamil kılmakla neticelenir.. şu şu şu meseleler konuşuldu.. haaa demek ki ondan böyel oldu zaten emri oradan almıştır tabii evet.. vs.. konuşmalar cevap veren de çıkmayınca gerçek sayılıp üstüste konur ve bina ayağa dikilir.. bu kesin yargı ön kabul binası bazılarına göre öyle sağlamdır ki mesela bir federasyon seçiminde yıkılması pek şaşırtıcı bulunur.. inanılmaz.. başka yollara tevessüle dilerek takımın başarısızlığına getirilir konu.. bu nokta sağlamdır zira takım da hocası da başarısızdır..
kongrede dile getirildiği için vaadlerden biri olan stad meselesi gündeme getirildiğinde ise, aylardır nerede bu stad diyen taraftarlarımız bile nereden çıktı bu stad diyebilmektedir..
hep diyorum ya bakış meselesi..
olayın gündem değiştirmekle bir işi yoktur.. proje başbakana gösterildiğinde hukuki altyapı mesleleri de gündeme getirilmiş ve destek istenmiştir.. başbakana sunum ve bakana sunum arasında geçen zmaanda nuri beyin değiştirmek zorunda kalacağı bir gündem oluşmamıştır..
sadece şu: artık bürokratlar tarafından kamuoyuna sızdırılması söz konusu hale gelen proje ilk ağızdan açıklanmalı şeklinde bir baskı yemiştir nuri bey ve bakana sunum gerçekleşmiştir..
başkana kalsa açık ve net söylüyorum sezon sonundan önce ve tüm hukuki altyapısı hazırlanmadan açıklama yapmak niyetinde değildi.
size şunu da söylemiş olayım..
başkanlığa adaylığını koymayı düşündüğünü ifade ettiğinde istanbuldaki yakın çevresinden aldığı tavsiyeler şu yöndedir:
bakın nuri bey.. büyükşehir e benzemez.. taraftarı olan hem de büyük taraftarı olan bir kulüp.. çok büyük ve kozmopolit bir yapı.. herkesi memnun etmeniz mümkün değil..
bu satırların yazarı aynen şu ifadeleri kullanmıştır: aday olduğunuzda kazanacağınıza inancım tam.. benim gibi bir taraftar bundan heyecanlandığına göre genel kurul mutlaka sizlere destek verecektir.. özkan beyin aday olmaktan çok bırakıp kaçmayı açıklamaya çalışacağını sanıyorum.. iskender bey de size yönelmesi muhtemel siyasi eleştirileri paratoner gibi çekecektir.. fakat bu mesele basit değil.. saha sonuçları pek çok unsurdan oluşuyor.. oyuncuların durumunu bilmiyoruz.. hocanın durumunu bilmiyoruz.. sizi temin ederim bu sene şampiyon olsak stadı hemen yapsak ve şampiyonlar liginde final oynasak dahi gelecek sezon üstüste iki beraberlikte bu taraftar size sövecektir.. yaranmak mümkün değildir..
kendisi bana stadı yaptıktan sonra kimsenin bunu görmezden gelemeyeceğini ve stadı yapmaya da ailesinin gücünün yeteceğini düşündüğünü söylemiş ve büyükşehirde rakip takımlar bile bana sövmedi.. önemli olan duruştur demiştir..
geldiğimiz nokta budur.. nuri albayrak stad için gerçekten de büyük fedakarlıklar göstermektedir.. gösterecektir.. hakettiği saygıyı da görecektir..
bu süreç içerisinde takım başarılı sonuçlar alamıyor zira bana göre hocamız yetersiz.. marcelinho gibi oynamayan oyuncular da hepimziin şanssızlığı..
stad işi diğer rahatsız olduğumuz alanlarda da çözüm için muhteşem bir imkan..
sadece bu tesisi görmeye adam gelir trabzona diye düşünüyorum..
başlangıçta uçak inişe geçtiğinde görünecek bordo mavi bir futbol topu şeklinde tasarlanmasını süşlediğim stadımız artık hepimizin cidden gurur duyacağı diğer yönleriyle de türkiyenin ve hatta dünyanın sayılı tesislerinden olacaktır.
bu da bize yakışır..
denizin çocuklarına!

Sinan Akyıldız
29.03.2007, 13:53
İnanıp İnanmamakta Özgürüz , Ama Destek Vermeye Mecburuz Arkadaşlar :) Şimdi Buldum Sloganı :)

fındıkoğlu
29.03.2007, 13:55
herkez böyle olumlu konuşssa karşımızda hiç kimse duramaz...

Sinan Akyıldız
29.03.2007, 14:01
sizi temin ederim bu sene şampiyon olsak stadı hemen yapsak ve şampiyonlar liginde final oynasak dahi gelecek sezon üstüste iki beraberlikte bu taraftar size sövecektir..

Şampiyonlar liginde final oynamış takım nasıl iki beraberlik üst üste alır :D Başkan istifa :p

champions
29.03.2007, 14:06
Stad yapımı bitti diyelim Bu hafta maçı orda oynuyoruz :)Mevcut durum değişmedikçe Trabzonspor yönetimiyle hocasıyla ve futbolcularıyla rezilleri oynamaya devam ettiği sürece muhteşem bi stadın güzellikleri görünmez olabilir İnşaallah en kısa zamanda yönetim, hoca ve futbolcularda stad gibi olur!

fındıkoğlu
29.03.2007, 14:13
stad olduktan sonra gerisi kolay isterseler oynamasınlar. fener kendi sahasında maç vermiyosa topçularının kaliteli olduğundan değil. stattaki ambians bile takıma maç kazandırıyo.

champions
29.03.2007, 14:17
stad olduktan sonra gerisi kolay isterseler oynamasınlar. fener kendi sahasında maç vermiyosa topçularının kaliteli olduğundan değil. stattaki ambians bile takıma maç kazandırıyo.
Evet haklısın!Bu yüzden Dortmundda 75 küsür bin ortalamayla küme düşmemek için oynuyo Kolay olan stad zor olan gerisi

Naim
29.03.2007, 14:19
keyfini çıkaracağımız güzel bir tesisimiz olacak..

Aman Bu işe Keyif-Zevk(!) almayı Bulaştırmayın bari :rolleyes:

KuĞu
29.03.2007, 14:21
@stichus;

bu açıklamalara paralel şekilde yorumladım bu olayları ve hala yapabilirler mi yapamazlar mı şeklindeki tartışmalara çok gülüyorum :D:D:D:D:D

ortada bir proje var herkesin hayalini kurduğu birşey bu fakat taraftarın büyük kısmının duruş şekli tv de yarışma programı izler gibi,

Yönetim bu stadı yapar diyorsanız Evet, Yapamaz diyorsanız HAYIR yazın 6161 e gönderin!!!!!

işte taraftarlığımız telegol,santra seviyesinde yerlerde sürünür hale gelmiş,

ne yaptılar ki bunuda yapacaklarla başlayan anlamsız polemik ve tartışmalarla ortada duran harika projenin yapımı konusunda sinerji baskı ve de yardımdan uzak izleyici konumunda sadece dırdır eden bir kuru kalabalık!! Evet bundan başka bir şey değil şuan tartışmaların içeriği

Destek yok, yardım yok ya da yapana bulaşmadan yapmasını kolaylaştırmak yok, hazırcı, yiyici, kim yedici bir kalabalık el oğlu stadı tesisi yapar neden stadımız yok diye herkes konuşur durur ama projeyle gelindiğinde kime sormuş proje hazırlamış, hesap versin, şu ne oldu, bu ne oldu, o oraya olurmu, nası yapacak, yapta görelim, tarzından içi saçmalıklarla doldurulmuş tartışmalar...

neyse evet nerede kalmıştık;

Yapabilirler diyorsanız Evet Yapamaz diyorsanız Hayır yazın 6161 e gönderin sevgili SEYİRCİLER :)

fındıkoğlu
29.03.2007, 14:26
önce bi dortmuntun yaptıklarını ve aldığı kupaları bi al ondan sonra bu sorunada cevap ararız.

marcelinhos100
29.03.2007, 14:43
Yeni ve modern bir stad sart. Bunu kim yaparsa yapsın Trabzonspora yapılacak bu stad ve biz bu konuda destek olmalıyız yapacak olanlara en azından heveslerini kırmammalıyız.:)

Bazi arkadaslar bu stad dolmuyor yenisine ne gerek var ya da yapilacak stad 30 bin kisiden fazla olmasin dolmuyor zaten gibi yorumlari çokca görüyoruz. Ama ben takımın iyi olması şartıyla :) bunun sorun olacağını sanmıyorum.

Avni Aker stadi malesef çok kullanissiz ve rahatsiz bir stad kale arkalari yok gibi maraton ise çati direkleri yüzünden maç izlenmez bir yer. Koltuklar iyi degil koltuklar arasindaki mesafe dar ve maça giden adam 2 gün kendine gelemiyor.:) Vallahi gelemedim bir ay oldu:) Bu yüzden yapilacak olan stadin projesi çok iyi hazirlanmali Avrupa'daki stadlar arastirilmali ve en az 40 bin kisilik saha yakin tribünler olmali.

Koltuklar arasinda ve merdivenler genis olmali koltuklar ise sinema salonlarindaki koltuklar gibi katlanir olmalidir. Hem yer kaplamaz hemde alt sira ile aradaki mesafe fazla olur. Maça giden adam bu rahatligi görüp ve atmosfere kapilinca sonuca göre degil enazindan eglenece olsun diye maçlara gitmeye devam edecektir. Kisaca yeni stad kendiliginden dolacaktir

Ama önemli oyuncularda alınmalıdır sonuçta bu stad 2 yıla bitmez yapılacak ise o yüzden zaten stad yapuyoruz futbolcu almayalım olmaz

:) selamlar herkese

ts_fan
29.03.2007, 14:43
Albayrak neden bu kadar zaman bekledi, neden elinde bir maketle stat bu olacak diye sıkışık olduğu bir dönemde gündemi değiştirdi?

Madem stat şehir dışında olacaktı neden o dönemde bu maketle ve Avni Aker'in şimdiki yerine 24 saat yaşayan bir tesis yapılacak söylemi ile bizleri yanılttı?

Albayrak'ın stadı yapabilmesi için şimdi mi eli güçlendi, bu imkanlar daha önce elinde yok muydu, vardıysa neden hayata geçirmedi (yoksa amaç birilerine o birileri için önemli olan dönemde destek olmak mıydı?), gerçekten birşeyler yapmak isteyen bir insan neden bu kadar zaman bekler ve neden bu yapmak istediği (!) -yapacağını (!) iddia ettiğiniz- işi birileri için önemli bir sürecin başlayacağı zamana denk getirir?

Ya yanıt verilebilecek bir durumun olmadığı farkedildi ya da yanıt vermek istenmedi, olsun canınız sağ olsun.Albayrak'ın Trabzonspor'a başkan olmadan önce bireysel anlamda siyasete atılması aman aman olmayacak bir durum değildi, şahsen ben bunun aksini iddia etmiyorum.Bu konuyu gündeme taşımanız sadece olayı farklı mecralara çekme niyetinizi ortaya koyuyor.O bunu demiş, bu şunu demiş tarzı söylemler kafamızı boş yere işgal eder, bize zaman kaybettirir.

Bu arada komplo teorisi diye düşündükleriniz tamamıyla somut gerçekler, bunları küçük kelime manevraları ile yok sayılmasa daha iyi olurdu diye düşünüyorum.Bu sorulara yanıt veren biri çıksın gerçekleri herkes görsün, böylece doğru olmayan şeylerin üstüne kurulmuş bir bina vücuda gelmesin.Başarısızlığa lafı getirip takımın hocası başarısızdır deyip yine konu dışına çıkılıyor, konunun dışına çıkılmasını istememekle birlikte şu gerçeği vurgulamak isterim, bu başarısız hocayı ve ondan önceki hocayı yine bu değerli yönetim kendi tasarrufu ile göreve getirmiştir.Velhasıl kelam keşke Albayrak sizi ve değerli yakınlarını dinleyip aday olmasaymış!

D.N: Atakan'ım, taraftarın bir duruş sergilemesi, kendine vazife çıkarması için karşısındaki yetki sahibi kişilerinde bir duruş göstermesi ve şimdiye kadar vazife almış olmaları gerekmez miydi?Acaba taraftarın bu güvensizliği neden, asıl bunu sorgulamak gerekmez mi?

ts_fan
29.03.2007, 14:54
Bu arada, bu tesis sürüncemede kalmasın, yapılsın; Albayrak istesede o koltuktan bir yere gidemez;)Albayrak düşmanı olduğumuz düşünülmesin.Sonuçta olumsuz bir şeyler yazıyorsak unutulmamalı ki bunun nedeni Albayrak'ın kendisinin yaptığı icraatlar (!) ve söylemleridir!
Boşuna dememiş atalarımız; ''Ne ekersen onu biçersin!''

stichus
29.03.2007, 14:56
diğer taraftan bu başkan ve yönetimin çok büyük bir oyla seçilmiş olmalarından ve vahid beyle altı aylık bir staj dönemi olduğu halde planlı hareket edemeyip neredeyse vahid bey şehir ve yönetim arasında istifaya en çok şaşıran hazırlıksız yakalanan bir yönetim olmalarından kaynaklanan, lazaroniyi tercih etmelerinden, bir türlü bitiremedikleri iç çekişmeleri artık kamuoyu önünde yaşamalarından yorulan bir taraftar grubumuzu da anlayışla karşılamak drumundayız..
takım tarihinin en kötü sonuçlarını almış..kimi alsak kör çıkmış.. hoca olarak arkasında durmaya yemine tmişken ziya doğanla anlaşılmış.. yedi maç tam yedi maç boynumuz bükülmekten kırılma noktasına gelmiş.. sonrasında devre arası için yine güzel sayılabilecek transferler yapılmış.. buna rağmen bir türlü takım oturmamış.. yönetim sıkıntısı birmemiş.. yıldız sayılabilecek oyuncuların takım oluşturmaları sağlanamamış.. olmamış.. olmamış..
bu noktadan bakınca dahi ben umudumu koruyorum..
travel harika bir tesbitle aslolanın evvelden beri süregeleni değiştirmek olduğunu belirtmişti.. bu takım belli mevkilerde yetkili sorumsuz cumhurbaşkanı gibi oyunculara mahkum bırkaılmış.. hoca asla yeterli değil..
tüm bu meselelerde başkanı sevin sevmeyin haklılık payınız vardır.. (başkanın da tek başına takımı nasıl eleştirdiğini herhalde tahmine dersiniz.. ama eleştirme yeri değil oturduğu yer.. düzeltme yeri..)
stad herşeyden farklıdır..
hemen farklıdır, sonsuza kadar farklıdır..
ben köyüne şampiyonluk kupası götürmüş anası hala namazında takımına dua eden hala şotayı özleyen hala başı dik hala her türlü tartışmadan galip çıkacak argümanları ezbere bilen hala dünyanın en büyük takımlarından birinin taraftarıyım.. bu sene de şampiyon olamayacağım.. geçen sene de olamamıştım.. ama artık her sene yeni bir solukla gelişme görmek istiyorum.. artık tüm türkiyeye hava atabileceğim bir stadım olsun istiyorum.. açılışta minik kızlar erkekler topçuların ellerinden tutsun, messi etoo gelsin barcelonayla oynayalım istiyorum.. gözlerim dolsun gururla resmini çekeyim istiyorum.. kendisiağlar stadı ağlar taraftar yerine yepyeni her türlü yeniliğin onu beklerken ötelendiği günleri yaşamak istiyorum.. hanibayramlıklar bayramda giyilir misali..
bordo mavi rengarenk tribunler istiyorum..
fc trabzon yazmasın tribunlere ama..
trabzonspor da yazmasın..
ne bileyim hamsi yazsın.. benimle nasıl dalga geçtilerse hangi ifadeleri kullandılarsa onlar yazsın..
otogar da buraya alınacak dendiğinde otogar nerede diye düşündüm biran.. modern mimariyle otogar yapılacakmış.. haydi hepsinden geçtim.. şu ana kadar otogarımız bu muymuş bizim yahu? mimari açıdan mükemmel ve modern bir otogarı da mı haketmemişiz şehir olarak yani? 24 saat yaşar mı sorularına cevaben söylüyorum.. neyi verirseniz onla yaşıyor halk.. hemen güzel bir otogar verelim bakalım hakdeiyor muyuz?
bu tesis.. şehrin oryantasyon mantığını da değiştirecektir..
tarifler eskiden kimsenin bilmediği bu akyazı sahili merkez alınarak verilecektir..
ben de evet keyfini süreceğim..

champions
29.03.2007, 15:04
diğer taraftan bu başkan ve yönetimin çok büyük bir oyla seçilmiş olmalarından ve vahid beyle altı aylık bir staj dönemi olduğu halde planlı hareket edemeyip neredeyse vahid bey şehir ve yönetim arasında istifaya en çok şaşıran hazırlıksız yakalanan bir yönetim olmalarından kaynaklanan, lazaroniyi tercih etmelerinden, bir türlü bitiremedikleri iç çekişmeleri artık kamuoyu önünde yaşamalarından yorulan bir taraftar grubumuzu da anlayışla karşılamak drumundayız..
Baya uzun olmuş cümle:)diğer taraftan bu saydığın olumsuzlukları bir daha yaşatmamak için çalışmak durumundalar bu sistemde mümkün değilse değişmek durumundalar

stichus
29.03.2007, 15:06
hakikaten yahu.. ünlü irlandalı hatta dublinli yazar james joyce demiş herhalde: kusura bakma kısa yazacak kadar vaktim yok!

ts_fan
29.03.2007, 15:07
İnatla ve sürekli taraftarın bam teline vuracak pozitiflikle yazabilmek bir yetenek işi midir?
Öyle olmasını ve asıl amacınızın safiyâne olduğunu düşünmek istiyorum.Bu isteğim, Albayrak'a ve yapacağını iddia ettiği icraatlara (!) güvenememe duygumdan daha yoğun:)

marcelinhos100
29.03.2007, 15:16
takım tarihinin en kötü sonuçlarını almış..kimi alsak kör çıkmış.. hoca olarak arkasında durmaya yemine tmişken ziya doğanla anlaşılmış.. yedi maç tam yedi maç boynumuz bükülmekten kırılma noktasına gelmiş.. sonrasında devre arası için yine güzel sayılabilecek transferler yapılmış.. buna rağmen bir türlü takım oturmamış.. yönetim sıkıntısı birmemiş.. yıldız sayılabilecek oyuncuların takım oluşturmaları sağlanamamış.. olmamış.. olmamış..
bu noktadan bakınca dahi ben umudumu koruyorum..
travel harika bir tesbitle aslolanın evvelden beri süregeleni değiştirmek olduğunu belirtmişti.. bu takım belli mevkilerde yetkili sorumsuz cumhurbaşkanı gibi oyunculara mahkum bırkaılmış.. hoca asla yeterli değil..
tüm bu meselelerde başkanı sevin sevmeyin haklılık payınız vardır.. (başkanın da tek başına takımı nasıl eleştirdiğini herhalde tahmine dersiniz.. ama eleştirme yeri değil oturduğu yer.. düzeltme yeri..)
stad herşeyden farklıdır..
hemen farklıdır, sonsuza kadar farklıdır..
ben köyüne şampiyonluk kupası götürmüş anası hala namazında takımına dua eden hala şotayı özleyen hala başı dik hala her türlü tartışmadan galip çıkacak argümanları ezbere bilen hala dünyanın en büyük takımlarından birinin taraftarıyım.. bu sene de şampiyon olamayacağım.. geçen sene de olamamıştım.. ama artık her sene yeni bir solukla gelişme görmek istiyorum.. artık tüm türkiyeye hava atabileceğim bir stadım olsun istiyorum.. açılışta minik kızlar erkekler topçuların ellerinden tutsun, messi etoo gelsin barcelonayla oynayalım istiyorum.. gözlerim dolsun gururla resmini çekeyim istiyorum.. kendisiağlar stadı ağlar taraftar yerine yepyeni her türlü yeniliğin onu beklerken ötelendiği günleri yaşamak istiyorum.. hanibayramlıklar bayramda giyilir misali..
bordo mavi rengarenk tribunler istiyorum..
fc trabzon yazmasın tribunlere ama..
trabzonspor da yazmasın..
ne bileyim hamsi yazsın.. benimle nasıl dalga geçtilerse hangi ifadeleri kullandılarsa onlar yazsın..
otogar da buraya alınacak dendiğinde otogar nerede diye düşündüm biran.. modern mimariyle otogar yapılacakmış.. haydi hepsinden geçtim.. şu ana kadar otogarımız bu muymuş bizim yahu? mimari açıdan mükemmel ve modern bir otogarı da mı haketmemişiz şehir olarak yani? 24 saat yaşar mı sorularına cevaben söylüyorum.. neyi verirseniz onla yaşıyor halk.. hemen güzel bir otogar verelim bakalım hakdeiyor muyuz?
bu tesis.. şehrin oryantasyon mantığını da değiştirecektir..
tarifler eskiden kimsenin bilmediği bu akyazı sahili merkez alınarak verilecektir..
ben de evet keyfini süreceğim..

abi süper yazmışşın tebrikler

:ts:

Koray
29.03.2007, 15:28
ya arkadaşalar şu koşu pisti olayına eğilmemiz lazım yönetici abilerimiz şu işe bi el atsın enket felan düzenleyelim bişeler yapalım işte koşu pisti olayı kafamı fena bozdu..

pReN@_61
29.03.2007, 16:07
koşu pisti varsa baskı yok...baskı yoksa :( :( :(

daha ne diyeyim
off off

Burçak
29.03.2007, 16:27
iyi güzel diyorsunuzda yönetime geldikleri tarihten buyana hangi sözlerini yerine getirdiklerini gördün yada hangi olumlu icraatlarını gördün ki. şimdilerde verilen vaatlerin değişik bi versiyonunu zaten daha önce izlemiştik. bütün o vaatlerden sonra hiç bi söz verilmemiş gibi davranmaları Trabzonsporu tarihinin en berbat sezonunu yaşatmaları karşısında , hiç bir şekilde verecekleri yeni sözlere güvenemem. bu güvenimi sarstılar benim. yapamazlar demiyorum ama ben inanamıyorum artık.

daha önceki yönetimler neden bu cesareti göstermediler diyede sormuşsunuz. demekki o koltuklara seçilebilmek ve orada kalabilmek için ilerde yapamayacakları sözlerin altına imza atmak istememişler.

fındıkoğlu
29.03.2007, 16:45
şunda yönetimdekiler gitmeden işlerini bitirmeden yargısız infaz yapmayalım. ben diyorumki en azından bu konuyu gündeme taşımışlardır. şuan varsa yoksa stad konuşulmaktadır. bunun sonucu hepimiz açısından ve trabzonspor açısından hayırlı olacaktır. bizdeki yanlış gelen yönetim hangi zihniyette olursa olsun mutlaka birilerini rahatsız etmiştir. birde şöyle bi soru sorayım o zaman varmı bildiğiniz tanıdığınız bir başkan adayı. stadı yapabilecek ve taraftarı mutlu edebilecek varsa hep beraber destekleyip başkan yapalım olsun bitsin....

TSelif
29.03.2007, 17:51
Ya ilk projeyide aynı şekilde gündeme getirdiler. Hollanda 'dan adamlar çağırıldı.Projeler hazılanıp parası bile verildi.Maçları oynanacağımız yerin anketi bile yapıldı .Ama noldu ? Hani ...Hoooop bi müddet sonra bu proje daha ..İnsanların aklını karıştıran bu. Yoksa bişi dediğimiz yok ki.Keşke taş olsunlar da baş yarsınlar.
Bu stad yapılacakmış .İnşallah yapılır. Duacıları oluruz ..Olacağız da. Ama onlarla yaşadığımız rezilliği bu örtmeyecek en azından benim için.Stad yapılıp bitsin ben gene istifa diyecem ..

fındıkoğlu
29.03.2007, 18:11
örnek vermek gerekirse bir işe kalkışmadan önce balıklama atlarmısınız yoksa fizibilite çalışması yapıp neyin yararınıza neyin zararınıza olduğunu görüptemi yaparsınız. yapmayın arkadaşlar. tabiki birileri gelip gidecekler. en uygunu nasılsa onu bulup. kısacası doğruyu bulup öyle yapılacak. bayağı yüklü bir proje bu öyle oldu bitti anlayışıyla olmaz. herşeyin en iyisine layıktır trabzonspor seyircisi. bilmem yanlışmı düşünüyorum. ayrıca eleştirmemiz gereken konu bence koşu pisti ve kapasiteyle ilgili olmalıdır. kapasite en az 50.500 den fazla olmalıki uefa ve şampiyonlar ligi final karşılaşması oynatabilelim stadımızda. saygılarımla....

TSelif
29.03.2007, 18:17
Ben söyledim sticus'a ..Koşu pistini istemiyoz diye ....:D:D

fındıkoğlu
29.03.2007, 18:22
bu tarihte koşu pistimi kaldı. kardeşim olanda kaldırıyo zaten anlamış değilim. koşucak olan başka biyerde koşsun stadı bize bıraksınlar.

AYYILDIZ
29.03.2007, 18:29
Sene sonu inşaat başlar inşallah eğer kıyı olmuyosa başka yere yapsınlar.

ubuntu
29.03.2007, 18:49
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar.
Bu yeni projedeki stadın kapasitesi hakkında bilgi verildimi acaba? Eğer yazıldı ise kusuruma bakmayın gözden kaçmış olabilir.

okan6161
29.03.2007, 19:11
güzel proje ki denildiği gibi madem yıkılacak adam gibi bişi yapın sonra boyacı kovasımı bu sok çıkar olsun 40 bin kişilik yap 40 bin kişilik öyle bişi de olsun 55 bin kişiye çıkartabilme imkanı olsun ama bu yönetimle ne bu stad başlar nede biter doğal olarak olmaz olmaz olmaz olmaz

UğurB
29.03.2007, 20:18
biraz da teknik bilgi:
toplam 53.3 hektar..
171.500 m2 inşaat alanı..
75.000 m2 rekreasyon alanı..
51.500 m2 açık otopark..
evet aman unutmayalım sadece bir başlangıç düşüncesi olarak zikredilmiş: 60.000 kişilik olimpik stadyum..
celtic schalke ve emirates in altmışbinlik stadları da örnek olarak verilmiş..
deniz tarafında kalacak olan çizgi yaklaşık 2136m olarak değerlendirilmiş..
yaklaşık ikibuçukmilyonmetreküp dolgu alanı ve buradan hareketle de onyedi milyon ytl dolgu masrafı hesaplanmış..
dedim ya rahat olmak lazım..
ben şahsen bu teknik boyutundan anlamadığıma o kadar memnunum ki.. sadece stadımı bekliyorum ve diğer tüm cevaplar için: anlamıyorum.. hani stad.. diyebileceğim!

Ben projeye olumlu yaklaşıyorum, bunu daha önce de belirtmiştim. Ama "Stichus"un yazmış olduğu iki şey kafamı karıştırdı. Birincisi 60000 kişilik stadyum olayı. Bu projeye yazılmış olmak için yazılmışsa ciddiyetini yitiriyor. Yok bilinçli yazılmış ise o takdirde bu projenin gerçeklerden uzak hazırlandığını ortaya çıkarıyor. Sadece ufak bir örnek vereyim. İstanbul 12-13 milyonluk bir şehir. Fb de bu şehirde en az 3 milyon taraftarı olan bir takım. Bu taraftarın 3 te 1'i maçlara gitme eğiliminde. Stad kapasitesi 52000. Sezonluk ortalaması 37-38 bin civarı. Trabzonspor. Trabzon şehrinin gözbebeği. Şehrin nüfusu 900 bin. %90'ı bu takıma gönül vermiş durumda. Bu taraftarın %50 si maça gidiyor. stad kapasitesi 60000. Eğer veriler doğruysa ortalamasının 24-25 civarında olması gerekir. 24-25 ortalama için 60000 kişilik stad yapmak mantıklı değildir, gereğinden fazla maliyettir. Trabzonspor için uygun kapasite 38-40 bin kişi aralığıdır. İkinci konu Olimpik Stadyum denmiş ve Celtic, Emirates ve Schalke örnekleri verilmiş. Ben de aşağıya bu stadların fotolarını koyuyorum. Bu bahsedilen stadların hiçbiri olimpik stadyum değildir, hepsi özellikle Emirates ve Schalke futbol stadlarının en güzel örneklerindendir. 60bin kişilik olimpiyat stadı isterseniz buna örnek olarak 2005 yılında Çin'de Nanjing tamamlanmış stad örnek verilebilir. Son iki resimde bu statlara aittir.
Burada konu ettiğim noktalar beni bira şüpheye itti. Umarım şüphelerim yersizdir ve kazanan Trabzonsporumuz, Trabzonumuz olur...

ubuntu
29.03.2007, 20:44
TS-KINGS "bence" yanlış düşünüyorsun. Bu düşüncelerin gelecekten ümitsiz bir düşünce. Şu anda saçma geliyor 60 bin kişi çünkü ts nin durumu kötü maça fazla ilgi yok. Ama bir şampiyon olduğunu düşün? Atatürk olimpiyat stadı bile bize az gelir o zaman. Şampiyonluktan ve gelecekten ümidi olmayan düşünceler bunlar.

UğurB
29.03.2007, 20:50
Bunlar benim futbol üzerine yapılmış yazılardan okuduğum verilerden ortay çıkardığım bir sonuçtur. Bununla ilgili daha öncede bir yazı yamıştım. Gerilere dönüp o yazıyı bulup buraya koyacağım. Bu arada aramıza hoşgeldiniz ubuntu... Bir de not: benimle ilgili gelecekten ümidi olmayan düşünce ifadesini kullanmışsınız. Umarım ileride benim Trabzonsporla ilgili ne umutlar beslediğimi görürsünüz. Çünkü benim Trabzonsporla ilgili savunduğum yegane şey kulübümüzün kurumsallaşmasıdır...

stichus
29.03.2007, 21:35
stadları olimpik stadlara örnek olarak değil altmışbinlik stadlara örnek olarak vermiş olmalıyım..
projede bu stadların resimleri var..
altmışbinlik olması tıpkı atletizm pisti olması gibi bir zorounluluk hissine dayanıyor olmalı.. o his ortadan kalkınca yani gençlik spor genel müdürlüğünün stada desteğinin şekli belirlenince yalnızca pist değil aynı zamanda kapasite de yeniden değerlendirilecektir.
benim kafamda otuzbinlik en fazla otuzbeşbinlik bir cep stadı var.. rakibi boğan bir stad.. seyir zevki yüksek belki üstü kapalı falan..
dediğim gibi detay bir proje değil bu.. iyi bir fikir ve gelişmeye ihtiyacı var..
proje onaylandığında en güzel otel için nasıl çalışılacaksa otogar nasıl detaylandırılacaksa stad da aynen öyle ve elbette daha da dikkatle çalışılacaktır..
ben yukarıda yalnızca ilk elden başkana sunulan ve gençlik spordan da dastek alabileceği düşünülen detayları aktardım..
ümitsizliğe düşmeyelim de..

champions
29.03.2007, 21:49
Birkaç ay öncede yazmıştım kapasite konusunda 35 bin ideal rakamdır Talebin fazla olduğu maçlarda seyirci biraz sıkışır kapasite hooop 40 bin:D

Kadir Aydın
29.03.2007, 22:06
TS-KINGS "bence" yanlış düşünüyorsun. Bu düşüncelerin gelecekten ümitsiz bir düşünce. Şu anda saçma geliyor 60 bin kişi çünkü ts nin durumu kötü maça fazla ilgi yok. Ama bir şampiyon olduğunu düşün? Atatürk olimpiyat stadı bile bize az gelir o zaman. Şampiyonluktan ve gelecekten ümidi olmayan düşünceler bunlar.

Yapmayın lütfen. Neymiş takım kötüymüş de iyi olunca dolarmış falanmış filanmış, bırakın Allah aşkına yaa... Sadece iyi günde stad dolacak diye de 60 bin kişilik stad yapılmaz, kusura bakmayın. Gerçi en iyi günde bile maç izlemeye gidenlerin sayısının 40 bini geçmeyeceği aşikar...

AYYILDIZ
29.03.2007, 22:15
Yapmayın lütfen. Neymiş takım kötüymüş de iyi olunca dolarmış falanmış filanmış, bırakın Allah aşkına yaa... Sadece iyi günde stad dolacak diye de 60 bin kişilik stad yapılmaz, kusura bakmayın. Gerçi en iyi günde bile maç izlemeye gidenlerin sayısının 40 bini geçmeyeceği aşikar...

Takım ligi 2.bitirirken olimpiyatta 50 bin kişiden fazla kişi vardı istanbul takımlarının finalinde 16bin kişi varken bizim istanbulspor maçında hatta trtnin naklen verdiği maçta 50 bin kişiden fazla kişi vardı.

Kadir Aydın
29.03.2007, 22:27
Takım ligi 2.bitirirken olimpiyatta 50 bin kişiden fazla kişi vardı istanbul takımlarının finalinde 16bin kişi varken bizim istanbulspor maçında hatta trtnin naklen verdiği maçta 50 bin kişiden fazla kişi vardı.

Orası İstanbul ve orada yaşayan insanların çoğu zaten takımlarını stadda izleyemiyorlar. Başka ne bekleyebilirsiniz?? Birde diğer tarafa bakalım: haftalık seyirci ortalaması 6-7 bin... Bir anda sihirli bir değnek değecek ve siz birden bunun on katı seyirci çekeceksiniz öyle mi???

ubuntu
29.03.2007, 22:29

Yanlış anladın. Yazdıklarımın işine gelen tarafına yorum yapmışsın. Ben sadece iyi gün olunca stad dolar 60 bin lik olsun demedim. Avrupa maçları var olimpiyatlar var bunlardan da bahsettim.

İleride dünya kupası gibi bir oluşumun türkiyeye gelmesi için böyle yüksek kapasiteli stadlara ihtiyacımız var. Böyle 20 30 binlik stadlarla bir ömür bekleriz avrupa ve dünya kupasını.

Kadir Aydın
29.03.2007, 22:41
Yanlış anladın. Yazdıklarımın işine gelen tarafına yorum yapmışsın. Ben sadece iyi gün olunca stad dolar 60 bin lik olsun demedim. Avrupa maçları var olimpiyatlar var bunlardan da bahsettim.

İleride dünya kupası gibi bir oluşumun türkiyeye gelmesi için böyle yüksek kapasiteli stadlara ihtiyacımız var. Böyle 20 30 binlik stadlarla bir ömür bekleriz avrupa ve dünya kupasını.

Birincisi ben gayet iyi anladım. İkincisi avrupa ve olimpiyar demişsiniz, olimpiayattan kastınız hani şu gençlik oyunları... Tamam hadi diyelim bu oyunlar için bu kapasitede stad yapıldı (ki olması gereken o), tartan pisti de olacak büyük ihtimal... Ve oyunlar bitti. Kaldık yine biz bize diz dize, peki sonrası ne olacak? Ha eğer diyorsanizki böyle bir stad şehre lazım, ona bir şey diyemem. Ama eğer diyorsanız böyle bir stad Trabzonspor'a lazım o zaman bence yanlış düşünüyorsunuz kapasite kısmında... Dünya ve Avrupa kupası meselelerine gelince, bizim stadımızın yeni ve modern oluşu hiçbir şeyi değiştirmez; çünkü muhtemel bir organizasyonun yapılacağı şehirler zaten belli...

ubuntu
29.03.2007, 22:58
Evet şehire lazım ben bunu söylüyorum. Sadece trabzonspor olsa tm 60 bin çok (ki 1 şampiyonluktan sonra dolacağına inanıyorum) ama yukarıda bahsettiğim gibi diğer faktörlerde var.

Hayır o belli dediğin artık belli değil. Çünkü türkiyeye verilmedi o bilmem kaç şampiyonası ( öyle biliyorum yanlış olaiblir). Şu anda trabzon da büyük değişiklikler oluyor. Alışveriş merkezleri olsun yollar olsun vadiler olsun değişiyor ve projelerin bazılarını gördüm gerçekten süper olacak.

İlerde trabzon şehrinde iş imkanlarıda çoğalacak ve bu bazılarını trabzona geri döndürecek. Nüfus çoğalacak, maçlara ilgi büyüyecek. Bence 60 bin olmalı. Teknoloji devrindeyiz istenirse senin sölediğinde benim sölediğimde bir arada olur. 40 olur 10 dakkada 60 a çıkar 10 dakkada 40 a düşer. Yeterki istensin ve cimrilik yapılmasın.

Erdal
29.03.2007, 23:06
Bende önümüzdeki senelerde TRABZON nüfusunun ve kişi başı gelir in artacağını düşünüyorum .....

kivancpehlivan
30.03.2007, 01:28
valla eskiden isim değişmesin falan diyodumda. artık isim falanda önemli değil adam akıllı bi stad yapılsın yeter... artık ismi avea mı vodafone mu turkcell mi ne olursa olsun :D

Sönmez Özlü
30.03.2007, 05:33
sizlere nuri albayrağı savunacak değilim ama bundan öncekiler neden bu cesareti gösterip bi stad yapıcaz diyemediler..

Yalan söylemek istemedikleri için. Bunlar ise yalan da söyleriz dediler ve söylediler.

fındıkoğlu
30.03.2007, 08:13
hala görevdeler ama. bekle biraz istersen. acele karar vermeyelim bence. bekleyip görmekte yarar olduğunu düşünüyorum. vakitleri daha dolmadı

fındıkoğlu
30.03.2007, 08:16
stad kapasitesine gelince arkadaşlar hiçkimse trabzonda bi uefa final veya şampiyonlar ligi final karşılaşması izlemek istemiyormu? kapasite 50.500 den fazla olmalıdır. çünki 50.500 den az kapasiteli stadlara final karşılaşmaları verilmiyo......... duyurulur.

frango
30.03.2007, 09:23
bı başlığa yazmak için özel olarak foruma üye olan arkadaşlar var gibime geldi ne hikmetsede hepside tam destek veriyorlar ilginç geldi bana biraz...

Badaloğlu
30.03.2007, 09:37
Orası İstanbul ve orada yaşayan insanların çoğu zaten takımlarını stadda izleyemiyorlar. Başka ne bekleyebilirsiniz?? Birde diğer tarafa bakalım: haftalık seyirci ortalaması 6-7 bin... Bir anda sihirli bir değnek değecek ve siz birden bunun on katı seyirci çekeceksiniz öyle mi???

Trabzon'a modern bir stad yapıldığında seyirci ortalamasını hayal bile edemeyeceğiniz rakamlara çıkacağını tahmin ediyorum.Herşeyden önce şunu unutmayalım,Avni Aker artık insanları tribüne çekmiyor.Hiçbir cazibesi yok yani....Oraya gidipte kendini tribünün padişahı gören çocuklardan azar işitmek yerine, evimde oturur dıgıturkten maçımı seyrederim.Ama modern bir stad olsa sırf bu stadı görmek için insanlar maçlara gideceklerdir.Kadıköydeki stad'da aynen böyle yapıyor.Fener ile hiç alakası olmayan nice insanlar sırf bu stadı görmek için maçlara gitiler...Bende böyle bir stadımız olsa her zaman oraya gitmek için çaba gösteririrm...

Avni Aker'in koltukları da rahat değil,tribün olarak maç izlemek zaten çok zor.Direkler zaten utanç abidesi gibi taraftarın kalbine saplanmış hançer gibi orada duruyor.Ama modern bir stadda tribüncü kesimi bir yere toplarsanız koca stad'da herkes rahat rahat ailesiyle maçına gelir.Hatta abartmıyorum hafta sonları İstanbul'dan sırf maçlara uçaklar kalkacaktır.

Bu stad komple bir tesis olacağı için öyle küçük düşünmeyin derim.Koca bir şehirden bahsediliyor.Bunlar yapılırsa zaten insanlar deşarz olmak için buralara akın edeceklerdir.Herkese göre orada bir aktivite olacaktır.Herkese göre spor yapma imkanı oralarda olacaktır.Trabzon şehri sporun her alanında ilgilenecektir.

Ayrıca Trabzon şehri hep böyle kalmayacaktır.İlerisinide düşünerek bazı şeyleri küçük yapmanın alemi yok!Borıssıa Dortmund'un sadece kale arkası tribünü 20.000 kişilik!!! Onlarda her sene şampiyon olmuyorlar ve en son ne zaman şampiyon olduklarını ben hatırlamıyorum!Ama böyle bir kültürü Trabzon'da yerleştirirsek o stadımız dolar.Ayrıca Trabzonspor'u izlemek için sırf tribünlerde Trabzonlu taraftarlar olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.Çevre il ve ilçeleride unutmayalım...

Trabzonspor 1990'dan sonra 1998' yılları arasında o stadın kapasitesi azalmadı.Takım, o yıllarda iyi iken orada yer bulmak imkansız gibi bir şeydi.Takımda iyi olursa her hafta bu stad dolar.Bir tek tartan pist kafamızı kızdırıyor.Futbol şehrine bu tarz pistler yakışmıyor.

Yaz oyunlarından sonra biz bize kalacağız diyorsunuz,işte o saat'den sonra iş Trabzonun mülki ve idari amirlerine kalıyor.Bu stadı canlı ve devamlı gündemde tutmak onların elinde olacak olan birşey,yani pazarlamasınıda iyi yapacaklar.Her boş zamanda orada bir organizasyon yapmak için çalışmalılar.

Haaa...bu proje yapılabilirmi?bence çok zor,yapılamaz:D Neden yazdın? bu kadar derseniz; sadece temenni...

fındıkoğlu
30.03.2007, 10:11
sevgili kardeşim. yazmış olduğun yazının her karesindeki her harfine katılıyorum. yanlızca bu stadın yapılamayacağı kısmında şüphelerin olduğunu görüyorum. ok yaydan çıktı bikere bu stad mutlaka yapılacaktır ama bu yönetime nasip olurmu bilinmez. bekleyip görücez bakalım çaplarını.

Murat Aydın
30.03.2007, 10:20
bı başlığa yazmak için özel olarak foruma üye olan arkadaşlar var gibime geldi ne hikmetsede hepside tam destek veriyorlar ilginç geldi bana biraz...

kesinlikle katılıyorum sana murat benimde dikkatimi çektii