PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

TSelif
23.03.2007, 17:38
Şuandaki stadı doldurmayanlar acaba yeni stadı mı dolduracak?

Sen bunları takma kafana .Hele yeni stadımız(!!!) bir yapılsın o zaman istediğiniz kadar konuşursunuz.
Zaten bir hiç bir şeyi haketmiyoruz dimi bazı yöneticilerimizin dediği gibi ..Ezik taraftarı hakediyo..Onlar dolduruyolar modern stadlarını ....Lanet olsun böyle düzene yaaaa

Emorfo
23.03.2007, 17:57
İş nedeniyle çıkmak zorunda kaldım, verdiğim rahatsızlıktan ötürü özür dilerim. Benden sonra neler yazıldı bilmiyorum, o mesajları yazan arkadaşlarımın özelden de göndermesini rica ederim.

Konu ne stat projesi, ben de edindiğim bilgileri sizinle paylaşmaya çalışıyorum. Sorun galiba saha sonuçları bakımdan kötü bir sezon geçirdiğimiz şu günlerde yönetimin hemen hemen her konudaki başarısızlığından dolayı stat konusunda da yönetime bir güvensizliğin olması. Bu güvensizlikten dolayı stat yapılacak lafı bile arkadaşlarımızı çıldırtıyor. Nasıl olur, bunlar gece kondu bile yapamaz, bu iş apartman yapmaya benzemez vs vs bir çok söylem var. Bu konu böyle düşünen arkadaşlarımı ben eleştirmiyorum, kendi görüşü saygı duyarım. Bu başlıkta ve diğer başlıklarda sezon başından beri benim bir söylemim vardı. Trabzonspor artık bir atılım yapmak zorunda. Bunu da stat projesi ile yapabilir. Bu yönetim genel kurulda ne vaadlerde bulundu. Stat projesi, başkandan yıldız sözü, başarı sözü, şampiyonluk vs vs. O dönemlerde Nuri Albayrak bu hedeflerle aday olmadan önce İskender Önal'ın daha ağır bastığını düşünüyordum. Ne zaman ki Nuri Albayrak bu vaadlerle adaylığını açıkladı, fikrim değişti. Herkes bu vaadlerden kendine göre paylar çıkardı. Benim de aklımı başımdan alan stat projesi idi. Ve inşallah popülist davranıp yıldız mıldız almazlar diyordum. Olacakları çok iyi biliyordum. Başkan Marcelinho'yu aldı ve bonservisini cebinden ödedi. Esasında olay şu Marcelinho'nun parasını kulüp ödedi. Ancak Nuri Albayrak göreve geldiğinde bir takım ödemeler için 4 trilyon gibi bir para ödemişti. Marcelinho'nun bonservisi buraya sayıldı. Hala bu konuyu suistimal eden arkadaşlarımız var. Yıldız dediniz aha size yıldız, ne oldu sonuç olarak dediğime geldiniz. Yazılarımı bazı arkadaşlarımız hep anlamak istediği gibi anlıyor. Saatlerce anlatsam yine anlamayacak bu arkadaşlarımız. Bu yönetim başarılıdır şudur budur demiyorum. Sezon başında yazdıklarım bir bir gerçekleşti. Popülist transferler havaya uçan trilyonlar. Ben ne diyordum o zamanlar. Trabzonspor yeni bir yapılanmaya girmeli, stat projesi en kısa sürede başlatılmalı, takımdaki sorunlu yıldızlar biran önce gönderilip burdan gelen paralar stat projesine aktarılmalı. Genç oyuncuların ruhundan anlayan bir hoca ile paf takım ağırlık kadroda bir kaç tecrübeli futbolcuyla yeni bir çekirdek kadro yakalanmanın peşinden koşulmalı. Bu süreç uzun bir süreç bir yandan yeni stadımız yapılırken, bir yandan da takımımız yeni bir jenerasyonla bir kaç sene sonra yine taş gibi takım olacağımızı söylüyordum. Stat inşaatı biter bir kaç kaliteli transferle yeni stadımızla şampiyonluğu kovalırız diyordum. Ama gel gör ki yönetim her işi eline yüzüne bulaştırdı. Korktuğum başıma geldi, boşuna Trabzonspor zarara uğradı, boşuna zaman kaybettik. Ama ben yine de ne pahasına olursa olsun stat projesinin yapılmasını istiyorum. Bunun için bir şeylerin yapılması bütün olumsuzluklara rağmen beni heycanlandırmaya yetiyor. Trabzonspor kulübünün yetersizliği, taraftarımızın yetersizliği, Kiev ve özellikle Anortosis maçlarından sonra iyice benim gözümde belirginleşti. Bu kulübe yeni bir heycan yeni bir şeyler lazım diye düşündüm. Sonrası kongre süreci felan filan...

Uzun uzun yazıp yazıyı okunamaz hale getirip yine ne demek istediğimi anlamayıp saldıraya geçen arkadaşlarımın gazabına uğramak istemem. Atay Aktuğ o günlerde stat projem var deseydi ve buna inansaydım bu gün Atay Aktuğ'u savunurdum. Gerçekten yapabileceğini bu işin altından kalkabileceğine inansaydım canı gönülden yanında olurdum. Açıkca yazayım ben Trabzonspor'da ümidimi kestim, şampiyonluk felan artık çok zor. Her sene kendimizi kandırıyoruz. 25 senedir aynı hikaye. Bu sefer yapmadığımız şeyi yapmalıyız, şampiyonluğu bir kenara bırakıp tesisleşme ve kurumsallaşma bakımından 25 senelik açığımızı kapatmalıyız. Önceliğimiz bu olmalı. Gerisi zaten kendiliğinden gelecektir.

Ben böyle düşünüyorum ve bu düşüncemden dolayı beni eleştirebilirsiniz, ancak olur olmaz şeyler yazıp, gerçekliği olmayan şeylerle konuyu başka noktalara taşırsanız konu sidik yarışına dönüyor. Forumda artık bütün konular kişiselleşmeye ikili diyaloglara dönüyor. Buna artık bir son vermek lazım. yazdığım yazı da salakça diye bir kelime kullandığım için baya tepki oluşmuş. Boşuna bir gerilim oldu, arkadaşın düşüncelerinin benim açımdan gerçeği yansıtmadığını, afedersiniz yalan ve yanlış yönlendirme olduğunu anlatmaya çalıştım. Laz damarı işte o anda salakça diye yazıverdim. O arkadaşımdan özür dilerim.

Yine fazla zamanım yok, bir kusur ettiksek affola.

WERTHeR
23.03.2007, 18:43
En son Emorfo tarafından düzenlendi : Bugün 18:02

Laz damarın mı tuttu yinede sonradan düzeltiverdin:) Şaka bir tarafa stad konusuna ilk önceleri yapamaz yapılamaz mntığıyla yaklaşıyordum. Hatta Emorfo ile bu sebepten dolayı sert tartışmalarda yapmışızdır. O hale gelmiştikki artık normal şekilde iletişimimiz olmuyordu. Her başlıkta kapışır hale geldik:) Sonunda özel mesaj yoluyla beni bu stad konusunda bilgilendirmesini istedim. Çok güzel karşılık verdi. Anlattıklarından dolayı ben kendisine hak verdim. Bu stad yapılacak ama herkesin bir planı var kendince. Bu stadın yapılmasından kimse rahatsız olmaz sanırım. Kapışmanında anlamı yok. Yönetimi savunmuyorum ama ne yazıkki bir gerçek var bu yönetim (başkan olarak ele alalım) stadı yapamazsa başka kimse yapamaz. Sportif olarak başarısız olabiliriz ama düşünün fenerbahçeyi. O süreçte adamlara acıların takımı demiyormuyduk!!!

Hekimoğlu
23.03.2007, 20:08
hayal tacirliği yapmayın burda.görünen köy kılavuz istemez.

Sinan Akyıldız
23.03.2007, 22:16
Bu kadar kötümser olmak için bir sebep söleyin lütfen ya !!!

pReN@_61
23.03.2007, 22:16
Müjde...!!!!

başkan N.albayrak çok amaçlı halısaha yapacakmış!

:D :D :D

fındıkoğlu
24.03.2007, 08:36
DEV PROJE...
<TABLE height=100 cellSpacing=4 cellPadding=4 width=611 bgColor=#ffffff><T><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=bottom width=1420>

Trabzonspor, A.Aker'in tapusunu alip, dev bir projeyi hayata geçirmeye hazirlaniyor. Devletin sezon sonuna kadar stadlari kulüplere satma düsüncesi dogrultusunda harekete geçen Yönetim, A.Aker'i satip alip, bir anlamda yeni bastan yaratmayi planliyor. Lig bitmeden A.Aker'in tapusunu almayi planlayan Yönetim, burayla birlikte Yavuz Selim'i hatta Orman Evleri'ni içine alan alana modern bir stad insa etmek istiyor.
1 YILDA BITIRILECEK
Yönetim, tapuyu alirsa lig bittikten sonra hemen A.Aker projesini hayata geçirerek, stadi yikacak. Yeni stadi 1 yil içerisinde bitirmeyi planlayan Trabzonspor'un A.Aker projesi 30 ila 40 milyon $ malolacak. Bu paranin büyük bölümü sponsorlardan karsilamayi düsünen Yönetim, bir kismi içinse borsaya girildikten sonra borçlarin temizlenmesinin ardindan kasaya girecek yaklasik 10 milyon $'i kullanacak. Stadin altinda büyük bir otopark, sinema salonlari, alisveris merkezleri v.s olacak.
YILLIK GELIR 5 MILYON $
Trabzonspor, bu dev projenin tamamlanmasinin ardindan hem 30 bin kisilik UEFA kriterlerine uygun modern bir stad kazanirken, bunun yaninda stadin altinda yeralacak ve kiraya verecegi yerlerden de yillik kasasina yaklasik 5 milyon $ girecek. Yönetim, Y.Selim'in yikilacak olmasi nedeniyle amatörün magdur edilmemesi için Trabzon Belediyesi ile görüserek sahildeki dolgu alanlarinda yeni sahalar yapilmasi konusunda fikir birligine vardi.
GELECEGIN PROJESI
Baskan Yardimcisi Sitki Hacisalihoglu, A.Aker projesinin stadin tapusunun alinmasindan hemen sonra harekete geçirmeyi planladiklarini ifade ederek, "Burayi Trabzon'un yeni merkezi haline getirip hem kulübün hem de çevrenin kazanmasini saglayacagiz. Ve büyük gelirlerin yaninda modern bir stada kavusacagiz. A.Aker'i UEFA kriterlerine uymasi için yilda 500-600 milyar harciyoruz ama yine eksikleri çikiyor. Borsa ile birlikte bu proje Trabzonspor için çok önemli" dedi.
HERSEY TRABZON IÇIN
Hacisalihoglu, borsayla birlikte Trabzonspor'un borcunun bitecegini ve kasasina yaklasik 10 milyon $ daha girecegini belirterek, "Bu parayla kulübe gelir getirici yeni projeler üretecegiz. Trabzonspor Vakfi kurulmak üzere. Bu sayede alacagimiz arazi ile Trabzonspor Koleji yapacagiz. Istanbul Kartal'daki benzin istasyonunu kiralanmasi ile ilgili islemlerde bitiyor. Buradan kasamiza yaklasik 2-3 milyon $ girecek. Çimento fabrikasina da talibiz. Burayi nasil en iyi sekilde degerlendiririz düsüncesindeyiz. Biz Trabzonspor katki için çalisiyoruz, herkesten de destek bekliyoruz" dedi</TD></TR></T></T></T></TABLE>

(KARADENIZ GAZETESI 05.03.2005)

ARKADASLAR BU PROJEYLE BIRLIKTE HEM SIK BIR STADYUMA HEM DE BÜYÜK BIR GELIRE SAHIP OLURUZ...

Edited by: Emorfo
slm günaydın millet. valla bizim stad nası yapılacak bilmiyorum ama 30.00 kapasite çok az. yapılmışken güzel ve görkemli bişe olması lazım. en az 50.500 olması lazım neden diye soracak olursanız. uefa kriterlerine göre uefa kupa finalinin oynanabilmesi için en az 50.500 olması lazım. o yüzden bu yazdıklarım birilerinin kulaklarına giderse iyi olur. trabzon halkına bunu çok görmezler inşaallah. saygılar. selam ve dua ile.

Badaloğlu
24.03.2007, 09:49
hayal tacirliği yapmayın burda.görünen köy kılavuz istemez.

Kardeş, herkes senin gibi düşünmek zorunda değildir.Hal böyle olunca kimse hayal tacirliği yapmış olmuyor.Sen bu stadın yapılacağına inanmıyorsun ama kimse sana bu düşüncenden dolayı böyle bir yakıştırma yapmıyor!Bu stadın yapılacağına inanan arkadaşlarımızın düşüncelerine katılır ya da katılmazsın, ama hiçbir zaman onları düşünceleri için bir şeyle suçlayamazsın!...

Sonrada mevzu ikili tartışmalara doğru gidiyor.Biz bunu istemiyoruz.Herkes fikrini özgürce forum kuralları çerçevesinde sonuna kadar savunsun.Kimse düşüncesi yüzünden hakir görülmesin...

Melih61, kardeşim bazı şeyleri düzelttiğimizi zannediyordum.Ama ısrarla konuyu başka taraflara çekmeye çalışman çok üzücü.Bu konuda ısrarla söylüyorum, konu ikili tartışmalara gelebilir ama hiç bir şekilde arkadaşlarımız düşünceleri yüzünden hakir görülemez.Emorfo'da medenice yapması gerekeni yaparak Faik kardeşimizden ve herkesten özür diledi.Neden ısrarla konuyu sen ben muhabbetine çekmek istiyorsun?

Gene tekrarlıyorum!Bu tarz mesajlara bu konuda asla müsade etmeyeceğim.Gördüğüm vakit kesinlikle forum kuralları çerçevesinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

not:Bu stadın yapılacağına bende inanmıyorum...

TSelif
24.03.2007, 09:54
not:Bu stadın yapılacağına bende inanmıyorum...

Bende :D:D

Emorfo
24.03.2007, 10:19
Şöyle bir haber var sıcak sıcak... Buyrun, belki bu biraz inandırır arkadaşlarımızı :)

TRABZONSPOR YENİ STADI İÇİN BAKAN ŞAHİN'DEN DESTEK İSTEDİ
- TRABZONSPOR KULÜP BAŞKANI NURİ ALBAYRAK:
- "İSTANBUL TAKIMLARI İLE YARIŞMAMIZ İÇİN YENİ GELİRLERE İHTİYACIMIZ VAR"
- "ŞEHRİN İÇİNDEN STADYUMUN ÇIKMASI GEREKİYOR"

TRABZON - Trabzonspor Kulüp Başkanı Nuri Albayrak, Spordan sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'den yapmayı planladıkları yeni stat için destek istedi.
Bakan Mehmet Ali Şahin'i işletmeciliğini yaptığı Trabzon Limanı'nda konuk eden Başkan Nuri Albayrak, en büyük hayali olarak nitelendirdiği yeni stat projesini ilkkez Bakan Şahin ve basın mansupları ile paylaştı.
Trabzon'un Akyazı mevkiinde sahile dolgu yapılarak yapılması planlanan yeni stadyum hakkında Bakan Şahin'e bilgi veren Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Ermiş, Trabzon Havaalanı'nın alt kısmında Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri bulunduğunu hatırlatarak "Trabzon Havaalanı'nın genişlemeye ihtiyacı var. Havaalanının altında da Trabzonspor'un tesisleri bulunuyor. Biz bu nedenle tesisleri boşaltmak zorundayız. Akyazı Sahili hem Trabzon'un içinde hem de Trabzon'un dışında, Trabzon'un vizyonu, misyonu ve ufkunun geliştirecek bir proje. Bu anlamda çok önemli. Bu alanda yeni stadyumun yanı sıra takımımızın idman sahası ve tesisleri ile birlikte alış-veriş merkezleri ve hedeflediğimiz Spor Lisesi'ni bu alanda yapmayı planlıyoruz" dedi.
Bakan Mehmet Ali Şahin'in kıyı kanunları yönetmenliğinin incelenmesi gerektiğini hatırlatması üzerine Ermiş, Galata-Port Projesi'ndeki yönetmelik değişikliğinin buradada baz alınabileceğini kaydetti.
Bakan Şahin ise bunun üzerine yönetmenliğin yetmediğini, yasa değişikliği olması gerektiğini belirtti.
Trabzonspor Kulüp Başkanı Nuri Albayrak ise kıyı kanunu gereğince hükümetin gerekli düzenlemeleri yapması halinde yeni stadyumu 2 yıl içinde bitireceklerini ve 2011 olimpiyatlarına da hazır hale getireceklerinin altını çizerek şunları söyledi:
"Trabzonspor'un şuanki tesislerininin tamamını yeni stadyumun yapılacağı alana taşıyacağız. Hem şehri rahatlatmak hem de şuanki otagar binasını bu alanda yaparak Trabzonspor'a gelir getirmesini planlıyoruz. Sayın başbakanımızda projeyi gördü ve çok heyecanlandı. 'Proje için gerekli arkadaşlara talimat verip ne gerekiyorsa bir an önce yapacağız' desteğini verdi. Trabzonspor'un İstanbul takımları ile yarışabilmesi için bize uzun vadede gelir getirecek bu tür projeler gerekiyor. Şuanki mevcut stadyumu, yeni stadyumu yapacak olan Hollanda firmasına kat karşılığı vererek yeni stadyumun yapımını karşılayabiliyoruz. Mevcut stadyumun yeri için Hollanda firması 50 Milyon Avro veriyor. Yeni stadyumun ise 100 Milyon dolara maal etmeyi hedefliyoruz."
Stadyumu şehrin içinden çıkartmayı hedeflediklerini ifade eden Albayrak "Stadyumun şehrin içinden çıkması gerekiyor. Hükümetimizin gerekli desteği vermesi halinde 2 yılda yeni stadyumu bitirmeyi planlıyoruz. Akyazı Sahilini 4-5 ay içinde doldurarak bu projeyi başlayabileceğiz. Yeterki hükümetimiz buna müsaade versin" diye konuştu.
Toplantı sonrasında Başkan Nuri Albayrak ziyaretin anısına Bakan Şahin'e gümüş maket gemi hediye etti.

Emorfo
24.03.2007, 10:26
Yeni projenin resmini birazdan yayınlarım. medyaya tanıtıldı artık saklamanın anlamı yok. Dibiniz düşecek :)

champions
24.03.2007, 10:38
Bakın yine kandırılıyorsunuz uyanın!:)Emorfo koooy koooy koy:)

Ozan
24.03.2007, 10:38
Yeni projenin resmini birazdan yayınlarım. medyaya tanıtıldı artık saklamanın anlamı yok. Dibiniz düşecek :)

merakla bekliyoruz . sonunda göreceğiz yeni projeyi yaa :)

Emorfo
24.03.2007, 10:45
Birazdan koyacam da şirketin kısıtlı internetine takıldım. Projenin tek kötü tarafı statda atletizm pistinin olması. İnşallah böyle bir şey olmaz antletizm pisti felan istemiyoruz. o pist başka yere yapılabilir.

tigin
24.03.2007, 10:51
yeni stat'da atletizm pisti olacaksa hiç yorulmasınlar.eskisi idare eder.

TSelif
24.03.2007, 10:56
Öksürsek sahadaki futbolcu duymalı... Bence de koşu pisti falan yapılmamalı ...

liginefendisi
24.03.2007, 11:02
Selam;

Eğer stad Olimpiyatlar için yapılacaksa tartan pist olması gerekir zira atletizm pisti olmayan bir olimpiyat stad pek akla uygun gelmiyor...Dünyada atletizm pisti olan stadlarda futbol oynayan kulüplerinin seyirici durumu zaten ortada(bkz;Juve,Roma,Lazio 1 sene önce B.Münih vs.)Yeni bir stad hem de tartan pistle bence hiç iyi bir fikir değil.Kaldı ki İnönü örneğindeki gibi Tartan pisti kaldırıp yerine koltuk koyma çalışmalarının sonucunun her zaman olumlu olmadığı da ortada...
Bütün bunların dışında Olimpiyat için yapılacak stadın bizim yönetimle ne gibi bir alakası var onu da anlamış değilim...
Umarım bizim için hayırlısı olur ve kaş yapalım derken göz çıkarmayız.

Hekimoğlu
24.03.2007, 11:07
Kardeş, herkes senin gibi düşünmek zorunda değildir.Hal böyle olunca kimse hayal tacirliği yapmış olmuyor.Sen bu stadın yapılacağına inanmıyorsun ama kimse sana bu düşüncenden dolayı böyle bir yakıştırma yapmıyor!Bu stadın yapılacağına inanan arkadaşlarımızın düşüncelerine katılır ya da katılmazsın, ama hiçbir zaman onları düşünceleri için bir şeyle suçlayamazsın!...

Sonrada mevzu ikili tartışmalara doğru gidiyor.Biz bunu istemiyoruz.Herkes fikrini özgürce forum kuralları çerçevesinde sonuna kadar savunsun.Kimse düşüncesi yüzünden hakir görülmesin...

Melih61, kardeşim bazı şeyleri düzelttiğimizi zannediyordum.Ama ısrarla konuyu başka taraflara çekmeye çalışman çok üzücü.Bu konuda ısrarla söylüyorum, konu ikili tartışmalara gelebilir ama hiç bir şekilde arkadaşlarımız düşünceleri yüzünden hakir görülemez.Emorfo'da medenice yapması gerekeni yaparak Faik kardeşimizden ve herkesten özür diledi.Neden ısrarla konuyu sen ben muhabbetine çekmek istiyorsun?

Gene tekrarlıyorum!Bu tarz mesajlara bu konuda asla müsade etmeyeceğim.Gördüğüm vakit kesinlikle forum kuralları çerçevesinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

not:Bu stadın yapılacağına bende inanmıyorum...ok abi, tamam bende isterim stadın yapılmasını gerginiz biraz.

Badaloğlu
24.03.2007, 11:08
Birazdan koyacam da şirketin kısıtlı internetine takıldım. Projenin tek kötü tarafı statda atletizm pistinin olması. İnşallah böyle bir şey olmaz antletizm pisti felan istemiyoruz. o pist başka yere yapılabilir.

Tam bürokrasi kafası işte...Bu siyasetçilerden bıktık usandık daaa...Ne olur bir kerede vatandaşın istediği bir şeyi yapın...

Adamlar hayatında böyle görmüşler stadları,hala daha 1974 yılında Akdeniz oyunları için İzmir Atatürk stadını yaptığımızı zannediyorlar.O tip stadları istemiyoruz.Hiçte kullanışlı olmuyor.Koca olimpiyat stadı çürüyor...

Trabzon'da kaç tane atlet yetişti ki; bize bunu reva görüyorlar!
Siyasetçilere anlatabilirmiyiz Barnebeu,Neu Camp'ı,Old Traford'u,Westvaleni,Sansiro'yu...

Stad yapımına inanalım o zaman kampanyalar başlatacağız.Atletizm pisti istemiyoruz diye...Gerekirse yürüyüşler düzenleyeceğiz,seçim zamanı yaklaşıyor o yüzden bunu iyi değerlendirelim...

Emorfo
24.03.2007, 11:18
Evet işte yeni stat projesi:

http://img340.imageshack.us/img340/3777/47119158cm6.jpg

champions
24.03.2007, 11:23
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :D :D :D Dikkat etmek lazım top denize kaçabilir:)

Hekimoğlu
24.03.2007, 11:33
tipik bir olimpiyat stadı.futboldan uzak.ama proje güzel gözüküyor.

Emorfo
24.03.2007, 11:33
Şöyle yapayım daha aydınlatıcı olur. Proje ve projenin açıklamalı diğer hali.

http://img262.imageshack.us/img262/9136/tssunum1copyra4.jpg

TSelif
24.03.2007, 11:37
Bunu ne biz görürüz ne de torunlarımız .... Umarım yanılırım :S:S

Halit Aydın
24.03.2007, 11:42
http://img261.imageshack.us/img261/4306/avniakerarenaxy2.png (http://imageshack.us) http://img261.imageshack.us/img261/3280/stat61xu9.jpg (http://imageshack.us)
:D:D:D

TSelif
24.03.2007, 11:43
Bu arada dikkat ettiyseniz proje gemi şeklide sanırım ;)
Güzel görünüyo ve insanı heyecanlandırıyo ...:S

Samet Türkmen
24.03.2007, 11:45
bu proje hayata geçermi bilmiyorum ama Trabzonspor'un futboluna ekstra bir katkı yapmaz olimpik olması nedeniyle ama Trabzon şehrine genel olarak çok büyük katkı yapar.Çünkü birçok spor dalı burada faaliyette olabilir. Tabi buda Trabzona yapılan manevi stadlardan değilse

Emorfo
24.03.2007, 11:47

Bu proje Trabzonspor'un geleceğinin teminat altına alınması demek. Herkes buna destek vermeli.

Hekimoğlu
24.03.2007, 11:51
trabzon'a çok katkısı olur devlet desteğiyle yapılabilir ancak ki trabzon devlet yatırımını çoktan haketmiş bir şehirdir.destekliyorum projeyi.

liginefendisi
24.03.2007, 11:54
Selam;

Tartan pistli bir futbol stadı bence Trabzonspor'un geleceği olamaz!Bende dilim döndüğünce,elimden geldiğince bunun yanlışlığını anlatmaya çalışacağım tıpkı sizler gibi...
Proje Olimpiyatlar için güzel görünüyor ama Trabzonspor açısından baktığımızda bence vaziyet iç açıcı değil...

surmeneli_keles
24.03.2007, 11:54
oooooooo super bı proje ama sadece proje bu stad yapılsın tum mıllı maclar hatta sampıyonlar lıgı uefa fınallerı burada oynanır bee trabzon bu stadı hakedıo ama ne zman yaparlar bılınmez dedımya sadece projeeeeeeeeee

tsanimer
24.03.2007, 11:59
proje güzel ama yapılacağına inancım sıfır

yapılacaksa da bu hali ile olimpiyat kompleksi olacak belli
rakip üzerinde baskı kuran bir atmosfer yaratmak zor bu stadyumda

bakalım

umalım ki
bir kadir has ta bizden çıksın d o stadı yapsın
o kadir has ın ulusoy, may, cevahir, ağaoğlu, albayrak olmadığı kesin ama

kadir has mekanın cennet olsun

Bahtiyar
24.03.2007, 12:09
proje güzel düşünülmüş ama sanırım stadın hantal bi yapısı var stada biraz özenilip atletzim pisti kaldırılmalı bence stad ilk projedeki stad gibi yapılmalı.

Murat'
24.03.2007, 12:17
stad olimpiyat stadına benziyor biraz...bence böyle bir stad bizim işimize gelmez....ama stad dışındaki yapılar gerçekten süper........böyle bir projenin hayata geçmesi zor görünüyor.....bizim de kadir has gibi yardım severlere ihtiyacımız var.....bu proje için arkamıza devletin desteğinide almamaız...lazım....ne diyelim inşallah bu proje gerçekleşir

Kadir Aydın
24.03.2007, 12:18
Öyle veya böyle bu stadı yapacaklar, çünkü yapmak zorundalar, mecburlar. Sanırım devlete yaptırmaya uğraşıyorlar. Lakin şu tartan pist olimpiyatlardan sonra kaldırılacak şekilde yapılırsa güzel olur.

Ali Sırrı
24.03.2007, 12:19
Olimpik statyum gibi gözüküyor. Eğer İstanbul Olimpiyat stadı gibi yaparlarsa, ne tezahüratlar duyulur ne de taraftarın bir etkisi olur maça. Bu arada olimpik stat ise saha ile tribün arasında uçurumlar olur. Tribünler sahaya yakın olmaz. :(

Murat'
24.03.2007, 12:22
yaa acaba avrupada stade de france dı galiba...bu stad futbol maçları oynadığı zamn pistin yerine tribünler geliyor...ve futbol maçlarındakapasite artıyor...yani futbol maçlarında atletizm poisti tribün oluyor

TSelif
24.03.2007, 12:23
Evet ya . Bizim derdimiz TRABZONSPOR ....Ona yakın olmamız gerek. Sanırım herkes aynı yönde (pistin olmaması yönünde) hemfikir....
Eee bişiler yapabilir miyiz bu konuda ?

Kadir Aydın
24.03.2007, 12:23
Olimpik statyum gibi gözüküyor. Eğer İstanbul Olimpiyat stadı gibi yaparlarsa, ne tezahüratlar duyulur ne de taraftarın bir etkisi olur maça. Bu arada olimpik stat ise saha ile tribün arasında uçurumlar olur. Tribünler sahaya yakın olmaz. :(

Evet öyle, ama olimpiyat almışsan bir olimpiyat stadının olması lazım.

Murat'
24.03.2007, 12:24
böyle bir projede sadece trabzonspor değil trabzonda çok şeyler kazanacaktır bence.....trabzon şehri böyle bir projeyi hakediyor

Kadir Aydın
24.03.2007, 12:26
Tartan pisti kaldıralım derken diğer sporlara haksızlık etmiyor muyuz sizce yaa:( Hayata sadece futbol olarak bakıyoruz, iki ucu pis değnek...

Ali Sırrı
24.03.2007, 12:26
Bir sorum daha var, bu projeyi hangi firma yapmış?

Ozan
24.03.2007, 12:44
stad dışında hepsi güzel . hani koşu pisti olmayacakdı yaa . ayrı bir kompleks olarak yapılacakdı o :( . koşu pistli stad bir işimize yaramaz . zaten taraftarı stada zor getiriyoruz . birde koşu pisti olursa hiç kimse gelmez .

Murat'
24.03.2007, 12:46
yaaa evet yaaa galiba stade de france dedğim gibi maçlar olduğu zamn atletizm pistinin yerine tribünler geliyor ve 90 olan kapasite 105 bin oluyor...bizim stadıda böyle yapsalar bari

Hekimoğlu
24.03.2007, 12:46
olimpiyat koşu pisti avni aker'dekine benzemez çok kulvarlı ve geniştir.bu çok kötü.ayrıca 100 milyon dolara dolguyu anca yaparsın rakamlar şüpheli geldi bana.

Kadir Aydın
24.03.2007, 12:50
olimpiyat koşu pisti avni aker'dekine benzemez çok kulvarlı ve geniştir.bu çok kötü.ayrıca 100 milyon dolara dolguyu anca yaparsın rakamlar şüpheli geldi bana.

Yok be dolgu yapmak o kadar pahalı değildir. :)

Bahtiyar
24.03.2007, 12:53
stad olimpiyat stadı olacakmış büyük bi stad olacağa benziyor ama o stadın ortasında topçu maçını oynar gider senden zerre kadar etkilenmez. sinema seyircisi gibi seyirci uzaktan izler maçı gider. ufak stadda motive olamayan orada hiç olmaz. yani bence yapılacak olan stad futbol stadı değil. hiç yapmasınlar iyi diyecem ama tesisler yönden iyi. devlet desteğide olacağına göre o koşu pisti hiç kalkmaz. yani stada sevinemedim.

Cabri61
24.03.2007, 12:53
yaaa evet yaaa galiba stade de france dedğim gibi maçlar olduğu zamn atletizm pistinin yerine tribünler geliyor ve 90 olan kapasite 105 bin oluyor...bizim stadıda böyle yapsalar bari

benimde aklımdan az önce böyle bir şey geçti ...yok mu şöyle raylı bir sistem
bence bu olursa süper olur.
olacaksa tam olsun

TSelif
24.03.2007, 12:54
İlerisi için bişi diyemem ama Trabzon kentinin şuan da futbol haricinde hangi spora çok daha fazla ilgi gösterdiğini gördük ki:confused:

Hekimoğlu
24.03.2007, 12:54
Yok be dolgu yapmak o kadar pahalı değildir. :)tabiki değildir de bu proje 100 milyon dolara yapılamaz.

Murat'
24.03.2007, 12:57
benimde aklımdan az önce böyle bir şey geçti ...yok mu şöyle raylı bir sistem
bence bu olursa süper olur.
olacaksa tam olsun

evet yaa böyle bir sistem stade de france de var.....

Kadir Aydın
24.03.2007, 12:57
tabiki değildir de bu proje 100 milyon dolara yapılamaz.

Bahsedilen rakam stadı kapsıyor sadece.

Kadir Aydın
24.03.2007, 13:00
İlerisi için bişi diyemem ama Trabzon kentinin şuan da futbol haricinde hangi spora çok daha fazla ilgi gösterdiğini gördük ki:confused:

Çok yazık, zaten böyle olan bir yerde futbolun ilerlemesi de mucize olur. Ayrıca klup bünyesindeki amatör branşları unutmamak lazım.

Murat'
24.03.2007, 13:02
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/france/ile_de_france/saint_denis1.jpg

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/france/ile_de_france/saint_denis2.jpg

ya evet dediğim gibi bu fotoğraftan anlaşılıyor....

liginefendisi
24.03.2007, 13:08
Radomx;

Bence %100 haklısın.Adamlar bu stadı zaten olimpiyatlar için yapacak biz gidip "tartan pist yapmayın" dersek sanırım pek ciddiye alınmayız...Aslında bu stadın .T.S.'yle ilgisini hala kurmuş değilim.Adamlar olimpiyat yapacak ve sproun kalbi olan atletizmi pas geçmelerini beklemek biraz fazla iyimserlik olur sanki...Dünyada çok amaçlı kullanılan birçok stad var tıpkı Kore'deki stadlar ya da Ajax Amsterdam Arena gibi...Aslında neyin ne olduğunu tam olarak bilmeden fazla yorum yapıyoruz ama Trabzon'a böyle bir stad yapılacaksa mutlaka projede tartan pist kaldırılabilir olmalı...

Murat'
24.03.2007, 13:14
evet arkadaşlar dediğim doğru stade de france futbol maçlarında atletizm pistini kaldırıp tribün yapıyor....çok süper bir sistem.....

şimdi aşağıdaki resim atletizm müsabakalarında çekilmiş bir fotoğraf
http://www.gazzetta.it/speciali/champions_league/2006/img/stade_de_france.jpg

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/france/ile_de_france/saint_denis2.jpg

bu da futbol maçlarındaki aynı stad

Emorfo
24.03.2007, 13:15

Arkadaşlar proje ile ilgili detayları yazayım. Proje deniz doldurularak yapılacak, 15 gemi ile Hollandalıların yaptığı gibi denizden kum çıkartarak stadın yapılacağı yer doldurulacak. Bu dolgu işlemi 4 ay sürecek. Trabzonspor'un Avni Aker'in mevcut yerindeki hakları 50 milyon avroya devredilecek. Burdan gelen para ile stat yapılacak. Projenin tamamının 2 sene bitirileceğini sanmıyorum. İlk önce stat yapılacaktır. Daha sonra projedeki diğer yapılar inşaa edilecektir. Burda önemli olan projenin devlet tarafından onaylanarak. Kıyı yasalarını mecliste değiştirilmesi. Hollanda'nın yarısı deniz dolgusudur. Aynı teknik burda da kullanılacak. Proje de yer alan otel, benzin istasyonu alış veriş merkezi vb yerlerden Trabzonspor para kazanacaktır. Bu çok çok önemli bir olay. Bu proje Trabzonspor'un geleceğinin teminat altına alınması demek. Projede Trabzonspor Futbol Akademesi de yer alıyor. İnşallah gerçekleşir, bunu için Trabzonlu hayırsever iş adamlarına ihtiyacımız da var. İnsan hemen olsun istiyor. Biran önce kazma vurulsun.

Murat'
24.03.2007, 13:16
http://www.u2achtung.com/00/u2005/imagesstades/Stade-de-France.jpg

burası çok amaçlı bir stad yaaa bu da U2 un konserinde çekilmiş bir foto

Terzioğlu
24.03.2007, 13:18
evet arkadaşlar dediğim doğru stade de france futbol maçlarında atletizm pistini kaldırıp tribün yapıyor....çok süper bir sistem.....

şimdi aşağıdaki resim atletizm müsabakalarında çekilmiş bir fotoğraf
http://www.gazzetta.it/speciali/champions_league/2006/img/stade_de_france.jpg

bu da futbol maçlarındaki aynı stad

kesinlikle ayni sistemi yapmaliyiz ne pahasina olursa olsun...baska türlü hic yapmasalarda olur...o ne tribünle sahanin arasinda 2kilometrelik alan var...

Murat'
24.03.2007, 13:27
http://www.floloos.de/wp-content/Bilder/2006_04_02_PSG_Bordeaux_klein/DSC03806.jpg

TameRHan
24.03.2007, 13:29
Dikkate Değer Noktalar :

-14 FARKLI TESİS-

Trabzonspor'un stat projesi 453.000 metrekare dolgu alanı ve toplam 535.000 metrekare çalışma alanı üzerine yapılacak. Projede Stadyum, Otopark (Açık), Spor Tesisleri (6 idman sahası), Otel, Alışveriş Merkezi, Spor Akademisi, Otobüs Terminali, Akaryakıt İstasyonu, Kongre ve Kültür Merkezi, Kapalı Spor Salonu, Kapalı Yüzme Havuzu, Açık Yüzme Havuzu, Rekreasyon Alanı ve Ulaşım Alanı yer alacak

-

TameRHan
24.03.2007, 13:31
Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak ise, kıyı kanunu gereğince hükümetin gerekli düzenlemeleri yapması halinde yeni stadı 2 yıl içinde bitireceklerini ve 2011 olimpiyatlarına da hazır hale getireceklerini söyleyerek, "Trabzonspor'un şuanki tesislerinin tamamını yeni stadyumun yapılacağı alana taşıyacağız. Hem şehri rahatlatmak hem de şu anki otogar binasını bu alanda yaparak Trabzonspor'a gelir getirmesini planlıyoruz. Sayın başbakanımızda projeyi gördü ve çok heyecanlandı. 'Proje için gerekli arkadaşlara talimat verip ne gerekiyorsa bir an önce yapacağız' desteğini verdi.
Trabzonspor'un İstanbul takımları ile yarışabilmesi için bize uzun vadede gelir getirecek bu tür projeler gerekiyor. Şu anki mevcut stadyumu, yeni stadyumu yapacak olan Hollanda firmasına kat karşılığı vererek yeni stadyumun yapımını karşılayabiliyoruz. Mevcut stadyumun yeri için Hollanda firması 50 milyon euro veriyor. Yeni stadyumun ise 100 milyon dolara mal etmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Murat'
24.03.2007, 13:33
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_15287_NuriAlbayrak002.jpg

Trabzonspor destek arayışında

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'den yapmayı planladıkları yeni stat için destek istedi.

Bakan Mehmet Ali Şahin'i işletmeciliğini yaptığı Trabzon Limanı'nda konuk eden Başkan Nuri Albayrak, en büyük hayali olarak nitelendirdiği yeni stat projesini ilk defa Bakan Şahin ve basın mensupları ile paylaştı. Trabzon'un Akyazı mevkiinde sahile dolgu yapılarak yapılması planlanan yeni stat hakkında Bakan Şahin'e bilgi veren Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Ermiş, Trabzon Havalimanı'nın alt kısmında Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin bulunduğunu hatırlatarak, "Trabzon Havalimanı'nın genişlemeye ihtiyacı var. Havalimanının altında da Trabzonspor'un tesisleri bulunuyor. Biz bu nedenle tesisleri boşaltmak zorundayız. Akyazı Sahili hem Trabzon'un içinde hem de Trabzon'un dışında, Trabzon'un vizyonu, misyonu ve ufkunun geliştirecek bir proje. Bu anlamda çok önemli. Bu alanda yeni stadın yanı sıra takımımızın idman sahası ve tesisleri ile birlikte alışveriş merkezleri ve hedeflediğimiz Spor Lisesi'ni bu alanda yapmayı planlıyoruz" dedi.

Bakan Şahin'in kıyı kanunları yönetmenliğinin incelenmesi gerektiğini hatırlatması üzerine Ermiş, Galata-Port Projesi'ndeki yönetmelik değişikliğinin burada da baz alınabileceğini kaydetti. Bakan Şahin ise, bunun üzerine yönetmenliğin yetmediğini, yasa değişikliği olması gerektiğini belirtti.
Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak ise, kıyı kanunu gereğince hükümetin gerekli düzenlemeleri yapması halinde yeni stadı 2 yıl içinde bitireceklerini ve 2011 olimpiyatlarına da hazır hale getireceklerini söyleyerek, "Trabzonspor'un şuanki tesislerinin tamamını yeni stadyumun yapılacağı alana taşıyacağız. Hem şehri rahatlatmak hem de şu anki otogar binasını bu alanda yaparak Trabzonspor'a gelir getirmesini planlıyoruz. Sayın başbakanımızda projeyi gördü ve çok heyecanlandı. 'Proje için gerekli arkadaşlara talimat verip ne gerekiyorsa bir an önce yapacağız' desteğini verdi. Trabzonspor'un İstanbul takımları ile yarışabilmesi için bize uzun vadede gelir getirecek bu tür projeler gerekiyor. Şu anki mevcut stadyumu, yeni stadyumu yapacak olan Hollanda firmasına kat karşılığı vererek yeni stadyumun yapımını karşılayabiliyoruz. Mevcut stadyumun yeri için Hollanda firması 50 milyon euro veriyor. Yeni stadyumun ise 100 milyon dolara mal etmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.
Stadı şehrin içinden çıkartmayı hedeflediklerini ifade eden Albayrak, "Stadın şehrin içinden çıkması gerekiyor. Hükümetimizin gerekli desteği vermesi halinde 2 yılda yeni stadı bitirmeyi planlıyoruz. Akyazı Sahili'ni 4-5 ay içinde doldurarak bu projeyi başlayabileceğiz. Yeterki hükümetimiz buna müsaade versin" diye konuştu.
Toplantı sonrasında Başkan Nuri Albayrak, ziyaretin anısına Bakan Şahin'e gümüş maket gemi hediye etti.

TameRHan
24.03.2007, 13:34
Proje tek kelimeyle mükemmele yakın diyebiliriz.
En önemli olan(herkesin arzusu) bunun gerçekleşmesi

Hükümet desteğine ihtiyaç olunacağı %100 kesin,
ve alınacak desteğinde %100 olacağına eminim

yıpranan trabzon ve trabzonspor için bu projenin gerçekleşmesi fayda eder

Murat'
24.03.2007, 13:40
şimdi konuşma zamanı...bu proje tek kelime ile süper hatta süper ötesi....ama inşallah fotoğraflarda kalmaz....bnize gereken kişiler gereken desteği veriri....trabzonsporuın ve trabzonsporun böyle bir projeye çok ama çok ihtiyacı var...bu yönetime futbol takımı bazında hiç güvenmiyorum ama bu stad konusunda gerçekten güveniyorum

Kadir Aydın
24.03.2007, 13:41
İnşallah Allah bizi kendi imkanlarıyla stad yapabilenlerden eyler.

Murat'
24.03.2007, 13:47
bence stad stade de france gibi olmalı.....maçlar zamnı atletizm pisti tribüne dönüşmeli.....kapasiteside 40 bin olmalı bence.....

Emorfo
24.03.2007, 13:49
Stat buraya yapılacak sanırım. Akyazıyı tam olarak bilen arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin.

http://www.yerelnet.org.tr/resimler_gonderdikleriniz/92800%20115519948_11_44_52.jpg

Murat'
24.03.2007, 13:53
http://www.yerelnet.org.tr/resimler_gonderdikleriniz/92800%20115519948_11_44_52.jpg

ya abi buranın doldurulması için yıllar gerek....

forza61ts
24.03.2007, 13:57
zaten kuresl ısınma var bura sular altına kalmasın 10 sene sonra...... ne dersunuz usaklar...

Kadir Aydın
24.03.2007, 13:58

Manzaralı yermiş :) yok yok faz sürmez o iş...

Murat'
24.03.2007, 13:58
yaaa hollandanın hepsi doldurmaa.....onlara birşey olmazsa bizede olmaz yaaa......küresel ısınma varsa daha iyi işte denziz kurur

TameRHan
24.03.2007, 14:00
Evet projede belirtilen yer Akyazıya ait ama asıl Akyazı fotoğrafın çekildiği yer ve daha da yukarısında

Kadir Aydın
24.03.2007, 14:01
yaaa hollandanın hepsi doldurmaa.....onlara birşey olmazsa bizede olmaz yaaa......küresel ısınma varsa daha iyi işte denziz kurur

Deniz kurumaz, buzullar erir :D

Emorfo

Oda güzel ya :) Evet havalar ısınınca sular buharlaşır ama buzullarda eriyor. Olay o yani. Böyle bir durumda ilk önce Hollanda sular altında kalacağı için sorun yok :)

Badaloğlu
Uşaklar, buranın Akyazı olduğuna eminmisiniz?Sanki burası Trabzon'un girişine benziyor!Yıldızlıdan sonra,İl Trafiği geçtikten sonraki yol'a benzettim.

Murat'
24.03.2007, 14:03
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/middle_east/iran/tehran_azadi1.jpg

ya şu irandaki stad çok dikkatimi çekti çok acayip yaa

TameRHan
24.03.2007, 14:07
Uşaklar, buranın Akyazı olduğuna eminmisiniz?Sanki burası Trabzon'un girişine benziyor!Yıldızlıdan sonra,İl Trafiği geçtikten sonraki yol'a benzettim.

Evet orası. Akyazı daha yukarıda olmasına rağmen o bölge de akyazı diye geçiyor

Emorfo
24.03.2007, 14:08

Ahmet abi Akyazı merkez esasında içerde. Burası Akyazı'nın sahil tarafı. Akçaabattan Trabzon'a giderken. İnternetten yaptığım araştırmada böyle bir sonuca vardım. yok mu Akyazılı bir arkadaş forumda.

Murat'
24.03.2007, 14:15
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/middle_east/saudi_arabia/riyadh_king_fahd1.jpg

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/middle_east/saudi_arabia/riyadh_king_fahd2.jpg

yaa şu çölün ortasındaki std çok dikkatimi çekti

forza61ts
24.03.2007, 14:21
usaklar bu stat bizi bozmasun hemii....

Ali Özcan
24.03.2007, 14:27
bazı arkadaşların da uyardığı üzere, tartan pist stad dışına çıkarılabilir olmalı ya da futbol sahasının boyutları maç günlerinde tartan pist üzerine taşınabilmeli yani genişleyebilmeli...yoksa bu stadyum bizim için çok iyi olmaz...

Projenin tamamı mükemmel ötesi...Başkanın devleti yönetenlerle ilişkilerini göz önüne aldığımızda, üstüne bir de 2011 olimpiyatlarını koyduğumuzda 2 yıl sonra bu tesisler hazır olacak diyorum...

Mustafa AYDIN
24.03.2007, 14:27
Arkadaşlar proje ile ilgili detayları yazayım. Proje deniz doldurularak yapılacak, 15 gemi ile Hollandalıların yaptığı gibi denizden kum çıkartarak stadın yapılacağı yer doldurulacak. Bu dolgu işlemi 4 ay sürecek. Trabzonspor'un Avni Aker'in mevcut yerindeki hakları 50 milyon avroya devredilecek. Burdan gelen para ile stat yapılacak. Projenin tamamının 2 sene bitirileceğini sanmıyorum. İlk önce stat yapılacaktır. Daha sonra projedeki diğer yapılar inşaa edilecektir. Burda önemli olan projenin devlet tarafından onaylanarak. Kıyı yasalarını mecliste değiştirilmesi. Hollanda'nın yarısı deniz dolgusudur. Aynı teknik burda da kullanılacak. Proje de yer alan otel, benzin istasyonu alış veriş merkezi vb yerlerden Trabzonspor para kazanacaktır. Bu çok çok önemli bir olay. Bu proje Trabzonspor'un geleceğinin teminat altına alınması demek. Projede Trabzonspor Futbol Akademesi de yer alıyor. İnşallah gerçekleşir, bunu için Trabzonlu hayırsever iş adamlarına ihtiyacımız da var. İnsan hemen olsun istiyor. Biran önce kazma vurulsun.

Projenin resmine bakan insanın ağzının suyu akıyo.

Ne diyelim İnşAllah gerçeğinede bakarız.

Badaloğlu
24.03.2007, 14:28
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/middle_east/iran/tehran_azadi1.jpg

ya şu irandaki stad çok dikkatimi çekti çok acayip yaa

Adamlar, abd bizi uzaydan görmesin diye stad'a başka şekil vermeye çalışmışlar.:D

Bu arada Faruk, stad projesi ile ilgili haberler sayesinde iyi hit almaya başladı.

Evet bende orayı demiştim zaten.Demek yukarlar Akyazı heee...

macka61
24.03.2007, 14:38
Trabzonspor destek arayışında

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'den yapmayı planladıkları yeni stat için destek istedi.

Bakan Mehmet Ali Şahin'i işletmeciliğini yaptığı Trabzon Limanı'nda konuk eden Başkan Nuri Albayrak, en büyük hayali olarak nitelendirdiği yeni stat projesini ilk defa Bakan Şahin ve basın mensupları ile paylaştı. Trabzon'un Akyazı mevkiinde sahile dolgu yapılarak yapılması planlanan yeni stat hakkında Bakan Şahin'e bilgi veren Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Ermiş, Trabzon Havalimanı'nın alt kısmında Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin bulunduğunu hatırlatarak, "Trabzon Havalimanı'nın genişlemeye ihtiyacı var. Havalimanının altında da Trabzonspor'un tesisleri bulunuyor. Biz bu nedenle tesisleri boşaltmak zorundayız. Akyazı Sahili hem Trabzon'un içinde hem de Trabzon'un dışında, Trabzon'un vizyonu, misyonu ve ufkunun geliştirecek bir proje. Bu anlamda çok önemli. Bu alanda yeni stadın yanı sıra takımımızın idman sahası ve tesisleri ile birlikte alışveriş merkezleri ve hedeflediğimiz Spor Lisesi'ni bu alanda yapmayı planlıyoruz" dedi.

Bakan Şahin'in kıyı kanunları yönetmenliğinin incelenmesi gerektiğini hatırlatması üzerine Ermiş, Galata-Port Projesi'ndeki yönetmelik değişikliğinin burada da baz alınabileceğini kaydetti. Bakan Şahin ise, bunun üzerine yönetmenliğin yetmediğini, yasa değişikliği olması gerektiğini belirtti.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak ise, kıyı kanunu gereğince hükümetin gerekli düzenlemeleri yapması halinde yeni stadı 2 yıl içinde bitireceklerini ve 2011 olimpiyatlarına da hazır hale getireceklerini söyleyerek, "Trabzonspor'un şuanki tesislerinin tamamını yeni stadyumun yapılacağı alana taşıyacağız. Hem şehri rahatlatmak hem de şu anki otogar binasını bu alanda yaparak Trabzonspor'a gelir getirmesini planlıyoruz. Sayın başbakanımızda projeyi gördü ve çok heyecanlandı. 'Proje için gerekli arkadaşlara talimat verip ne gerekiyorsa bir an önce yapacağız' desteğini verdi. Trabzonspor'un İstanbul takımları ile yarışabilmesi için bize uzun vadede gelir getirecek bu tür projeler gerekiyor. Şu anki mevcut stadyumu, yeni stadyumu yapacak olan Hollanda firmasına kat karşılığı vererek yeni stadyumun yapımını karşılayabiliyoruz. Mevcut stadyumun yeri için Hollanda firması 50 milyon euro veriyor. Yeni stadyumun ise 100 milyon dolara mal etmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Stadı şehrin içinden çıkartmayı hedeflediklerini ifade eden Albayrak, "Stadın şehrin içinden çıkması gerekiyor. Hükümetimizin gerekli desteği vermesi halinde 2 yılda yeni stadı bitirmeyi planlıyoruz. Akyazı Sahili'ni 4-5 ay içinde doldurarak bu projeyi başlayabileceğiz. Yeterki hükümetimiz buna müsaade versin" diye konuştu.

Toplantı sonrasında Başkan Nuri Albayrak, ziyaretin anısına Bakan Şahin'e gümüş maket gemi hediye etti.

Remzi
24.03.2007, 14:45
Eğer tartan pist olacaksa arkadaşlarında dediği gibi Raylı sistemle oraya tribün taşınabilir.

Samet Türkmen
24.03.2007, 14:47
bu m.Ali Şahin'i anlayamıyorum.Yav hem olimpiyatları alıyorsun Trabzon'a hemde yasa gerekli zor falan diyorsun.Madem niye aldın bu olimpiyatları.Bizi rezil etmek için mi?

Badaloğlu
24.03.2007, 15:00
bu m.Ali Şahin'i anlayamıyorum.Yav hem olimpiyatları alıyorsun Trabzon'a hemde yasa gerekli zor falan diyorsun.Madem niye aldın bu olimpiyatları.Bizi rezil etmek için mi?

İşi ne?çalışıp yasayı çıkarsınlar.Nasılki bu proje kamu yararına bi rprojedir o zaman gerekli düzenlemeler yapılmalı.

Bahis konusunda 2 haftada gerekli düzenlemeler yapıldı.Bu projede kamu yararına gelir getirecek bir sürü mevzu var burada o yüzden gerekli düzenlemeler yapılmalı...

Cabri61
24.03.2007, 15:26
@emorfo
stadın murat dinç in dediği gibi olma gibi durumu olabilir mi?

melih61
24.03.2007, 15:47
evet burdan emorfoya özürlerimi iletiyorum sadece kızgınlık anı olan birşeydi şimdi bunu görünce heycanlandım ve aynı soruyu soruyorum raylı sistem mi olacak yoksa bir olimpiyat tan sonra stadın anlamı kalmaz yapılacaksa raylı siistem olması lazım bu konudada bzi aydınlatırsan sevinirim tekrardan özzür ve saygılarımla!!!

Abdullah Şahin
24.03.2007, 15:52
Arkadaşlar "stad" hariç proje mükemmel diyebiliriz.Ben stad yapılacağını zannediyordum 2.hava alanı değil.Eğer bu şekilde stad yapılacaksa sadece olimpiyatları kurtarabiliriz Trabzonspor umuzu değil.Ben stadyumda şahsen tartan pist istemiyorum bu koşu pistinden de öte uçak pisti olmuş.Buna bir çözüm şart.Arkadaşlarında dediği gibi bu şekilde olursa Fransız stadı gibi olmalı "çekmece" tribün modeli..

40.000 kapasiteli,tribünleri sahaya yakın bir stadyum bizim işimize yarar.Yoksa bu olimpiyatı ne her maç doldururuz ne de rakibi etkileriz...

Cihan İnce
24.03.2007, 15:58
abiler bi sorum var.. neden bu proje resmi hic bir sitede gösterilmior =) .. insanlar stad de france gibi yaparlar hakkaten jet gibi olur =)

Emorfo
24.03.2007, 16:38
@emorfo
stadın murat dinç in dediği gibi olma gibi durumu olabilir mi?

Bu konuda hiç bilgim yok. Yeni statda tartan pistin olmaması gerektiğini cümle alem biliyor. Başkanda biliyordu herhalde. Atletizm pisti başka bir yere yapılabilir, protatif tribünleri olan pratik bir şey yapılabilir. Çok zor bir şey değil. Taraftar kulübe başkana bu konuda isteklerini göstermeli. Ancak şu da bir gerçek ki saha çok yakın olan tribünler bizim futbolcularımızı da kötü etkileyebilir. Taraftarımızın durumunu biliyoruz. Çok çabuk sinirleniyor, çok fazla küfür ediyor. Aynı enerjiyi herkes takımına destek olmak için harcasa çok daha güzel olurdu. Proje aynen yapılırsa tartan piste bile razıyım. Fransa'daki stat gibi de yapılabilir elbette. Hatta ilerleyen yıllarda tartan pist kaldırılabilir, zemin aşağıya çekilir tribün kapasitesi artabilir. tabi tartan pistin olmaması en iyisi. Ancak rakibi baskı altına alacağız diye bizim taraftar bizim futbolcuyu bile bezdirebilir. :)

AYYILDIZ
24.03.2007, 16:40
bu proje inşallah gerçekleşir yönetimde çok ciddi.Bu proje gerçekleşirse Trabzonsporun önü açılmış demektir.

Cabri61
24.03.2007, 16:40
Bu konuda hiç bilgim yok. Yeni statda tartan pistin olmaması gerektiğini cümle alem biliyor. Başkanda biliyordu herhalde. Atletizm pisti başka bir yere yapılabilir, protatif tribünleri olan pratik bir şey yapılabilir. Çok zor bir şey değil. Taraftar kulübe başkana bu konuda isteklerini göstermeli. Ancak şu da bir gerçek ki saha çok yakın olan tribünler bizim futbolcularımızı da kötü etkileyebilir. Taraftarımızın durumunu biliyoruz. Çok çabuk sinirleniyor, çok fazla küfür ediyor. Aynı enerjiyi herkes takımına destek olmak için harcasa çok daha güzel olurdu. Proje aynen yapılırsa tartan piste bile razıyım. Fransa'daki stat gibi de yapılabilir elbette. Hatta ilerleyen yıllarda tartan pist kaldırılabilir, zemin aşağıya çekilir tribün kapasitesi artabilir. tabi tartan pistin olmaması en iyisi. Ancak rakibi baskı altına alacağız diye bizim taraftar bizim futbolcuyu bile bezdirebilir. :)
bu dediğinde de doğru ama öncelikli hedefimiz rakip
rıdvan dilmen diyordu ki:
"biz avni akerde korne bile atamıyorduk"
böyle bir şey öncelikli hedefimiz.
bu konuda taraftarımızı da bilinçlendirmeliyiz.

Burçak
24.03.2007, 18:21
son mesajları okudumda sanki sıcak gelişmeler var gibi hissettim. ama basında böyle haberlere hiç rastlamadım. nerden gündem oldu yine stat olayı. böyle bişi mi var yine. ben inanmıyorum becerebileceklerine..

Şuayip Aydın
24.03.2007, 18:25
son mesajları okudumda sanki sıcak gelişmeler var gibi hissettim. ama basında böyle haberlere hiç rastlamadım. nerden gündem oldu yine stat olayı. böyle bişi mi var yine. ben inanmıyorum becerebileceklerine..

aynen katılıyom abi sana ama ben boyle bir seyi bekliyodum bunlar gundem degiştiriyo bizim ne oldugumuzu zanediyolar her halde trabzonspor kotu gidisine bu gibi seyler unutturmaya calişiyolar

Samet Türkmen
24.03.2007, 18:33
yav bu 2011 oyunları erzurumda değil miydi? erzurumlular kutlamalar falan yapmıştı şehirde yoksa hem trabzon hem erzurum mu?

Ömer SEVİNÇ
24.03.2007, 18:34
aynen katılıyom abi sana ama ben boyle bir seyi bekliyodum bunlar gundem degiştiriyo bizim ne oldugumuzu zanediyolar her halde trabzonspor kotu gidisine bu gibi seyler unutturmaya calişiyolar

Abi değil, abla:D:D

Remzi
24.03.2007, 18:36
yav bu 2011 oyunları erzurumda değil miydi? erzurumlular kutlamalar falan yapmıştı şehirde yoksa hem trabzon hem erzurum mu?

o 2011 kış olimpiyatları içindi.Bizimki Yani TRabzonda olacak olan ise 2011 gençlik yaz olimpiyatları:)

Rıza ÇOLAK
24.03.2007, 18:40
Burdaki Üniversite oyunları

Erdem Keser
24.03.2007, 18:45
insallah yaparlar bu stadı eger bu projeyi dedikleri gibi yaparlarsa bi sene daha bunları idare etmeye razıyım :D ama pekte inanıp kendimi kaptırmak istemiyorum bu stadı acaba gorebilecekmiyiz hadi bizi gectim bari torunlarımız görse :D

Emorfo
24.03.2007, 19:19
Bazı arkadaşlarımız projeyi görmemiş galiba henüz. Proje aşağıda. Konu ile ilgili son gelişme de burda.

İşte Trabzonspor'un stat projesi!

Trabzonspor stat projesi için kolları sıvadı.. Başkan Nuri Albayrak, en büyük hayali olarak nitelendirdiği stat projesini Bakan Mehmet Ali Şahin'e açıklarken, destek istedi. Bordo mavili yönetimin hedefi, stadı ve tesislerin tamamını şehrin dışındaki bir alana taşımak..
Trabzonspor'da uzun zamandır gündemi meşgul eden tesis ve stat projesi yeni bir soluk kazandı. Başkan Nuri Albayrak ve yönetim kurulu gizli tuttukları dev projeyi kamuoyuna duyurdu. İçinde stadyumdan akaryakıt merkezine bir çok farklı alanda hizmet verebilen dev proje için yabancı sermayenin kullanılması planlanıyor.

-BAKAN'DAN DESTEK İSTENDİ-
Başkan Albayrak, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'den de yapmayı planladıkları yeni stat için destek istedi.

Bakan Mehmet Ali Şahin'i işletmeciliğini yaptığı Trabzon Limanı'nda konuk eden Başkan Nuri Albayrak, en büyük hayali olarak nitelendirdiği yeni stat projesini ilk defa Bakan Şahin ve basın mensupları ile paylaştı.

Trabzon'un Akyazı mevkiinde sahile dolgu yapılarak yapılması planlanan yeni stat hakkında Bakan Şahin'e bilgi veren Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Ermiş, Trabzon Havalimanı'nın alt kısmında Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin bulunduğunu hatırlatarak, "Trabzon Havalimanı'nın genişlemeye ihtiyacı var. Havalimanının altında da Trabzonspor'un tesisleri bulunuyor. Biz bu nedenle tesisleri boşaltmak zorundayız. Akyazı Sahili hem Trabzon'un içinde hem de Trabzon'un dışında, Trabzon'un vizyonu, misyonu ve ufkunun geliştirecek bir proje. Bu anlamda çok önemli. Bu alanda yeni stadın yanı sıra takımımızın idman sahası ve tesisleri ile birlikte alışveriş merkezleri ve hedeflediğimiz Spor Lisesi'ni bu alanda yapmayı planlıyoruz" dedi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak ise, kıyı kanunu gereğince hükümetin gerekli düzenlemeleri yapması halinde yeni stadı 2 yıl içinde bitireceklerini ve 2011 olimpiyatlarına da hazır hale getireceklerini söyleyerek, "Trabzonspor'un şuanki tesislerinin tamamını yeni stadyumun yapılacağı alana taşıyacağız. Hem şehri rahatlatmak hem de şu anki otogar binasını bu alanda yaparak Trabzonspor'a gelir getirmesini planlıyoruz. Sayın başbakanımızda projeyi gördü ve çok heyecanlandı. 'Proje için gerekli arkadaşlara talimat verip ne gerekiyorsa bir an önce yapacağız' desteğini verdi.
Trabzonspor'un İstanbul takımları ile yarışabilmesi için bize uzun vadede gelir getirecek bu tür projeler gerekiyor. Şu anki mevcut stadyumu, yeni stadyumu yapacak olan Hollanda firmasına kat karşılığı vererek yeni stadyumun yapımını karşılayabiliyoruz. Mevcut stadyumun yeri için Hollanda firması 50 milyon euro veriyor. Yeni stadyumun ise 100 milyon dolara mal etmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

-14 FARKLI TESİS-
Trabzonspor'un stat projesi 453.000 metrekare dolgu alanı ve toplam 535.000 metrekare çalışma alanı üzerine yapılacak. Projede Stadyum, Otopark (Açık), Spor Tesisleri (6 idman sahası), Otel, Alışveriş Merkezi, Spor Akademisi, Otobüs Terminali, Akaryakıt İstasyonu, Kongre ve Kültür Merkezi, Kapalı Spor Salonu, Kapalı Yüzme Havuzu, Açık Yüzme Havuzu, Rekreasyon Alanı ve Ulaşım Alanı yer alacak. Projede deniz hududu aşıldığı için 2011 Avrupa Gençlik Oyunları kapsamına alınacak ve yasal bir zemin hazırlanacak.

-DEVLETE YÜK OLMADAN YAPARIZ
Başkan Nuri Albayrak, Trabzonspor' un büyük takımlarla yarışabilmesi için böyle bir projeye ihtiyaç duyduklarını belirterek, "Trabzonspor'un Türkiye ekonomisinin yüzde ellisinin dağıldığı İstanbul'la yarışabilemek için, bunu yapma amacındayız. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile mücadele edebilmemiz açısından böyle bir projeye mutlaka ihtiyacımız var. Stadı vererek, kat karşılığı veya oranın 49 yıllığına kiralanması şeklinde burayı yapmak istiyoruz. Biz stadın şehrin içinden çıkmasını istiyoruz. İki yılda burayı yaparız. Ve devlete fazla yük olmadan yapacağımıza inanıyoruz" dedi.

coolank
24.03.2007, 19:19
Bu yönetim kurulunun bu projeyi yapması bence hiç mümkün değil ...başkan aynı kalır yeni yönetim gelir yapar ona bir şey diyemem ama bu yönetim kurulunun yapacagı iş değil bu ....işin teknik kısmına gelince çok arkadaşa katılıyorum stadın içinde pist hiç akılcı değil olmamalı ama şu bir gerçek ki bu proje Trabzona çok büyük bir katma deger saglar şehire çok faydası olur onun için pist dahi göz ardı edilebilir ... bu arada Rize nin de çok ii bir projesi var ...yaklaşık 52 milyon dolarlık bir proje sanırım yakında başlayacaklar ..iki proje bazı açılardan birbirine çok benziyor ..

EmrahYalçınalp
24.03.2007, 19:41
insallah yaparlar bu stadı eger bu projeyi dedikleri gibi yaparlarsa bi sene daha bunları idare etmeye razıyım :D ama pekte inanıp kendimi kaptırmak istemiyorum bu stadı acaba gorebilecekmiyiz hadi bizi gectim bari torunlarımız görse :D
Bu stadı yapan adam yaşadığı müddetçe benim başkan adayım olur.

salikudra
24.03.2007, 19:57
proje falan her şey mükemmelde benim anlamadığım yönetimin tutarsızlığı...
bundan önceki projede stat şehir içine yapılacak dendi görüşmeler yapıldı proje sunuldu maket gösterildi...
şimdi bi proje daha çıktı...
stat işi büyük ve ciddi bi iş... iyi düşünülmesi lazım...
buda sadece bu noktada kalıp sıcaklığını kaybedip yeni bi projeyle çıkıp gene bizi heveslendirip hayal kırıklığına uğratmazlar inşallah...

Furkan
24.03.2007, 20:00
valla bence bu projenin içine ilk gösterilen stadyumu entegre etmek lazım bu proje şehir dışında olması sebebiyle ayrıca kompleks bi şekilde dizayn edilmiş olmasıyla çok daha iyi bi proje evlerinde photoshop filan arkadaşa önceki stadyumu b projeye bi eklesinler bakalım nasıl durucak :D :D

Kasım Hilal
24.03.2007, 20:02
BU proje hayata geçirilsin var ya..
Tek kelime bile etmeyeceğim.
Ve yalanım yok.
Şu yarım yamalak resimler bile heyecanlandırdı beni!

Ali Özcan
24.03.2007, 20:05
Akyazıyı bilen arkadaşlara soruyorum, orada deniz ve rüzgar etkisi nasıldır...Rüzgar futbolu katletmez inşallah...

Hüseyin Çümen
24.03.2007, 20:14
çok heyecanlandım bu negüzel birr projedir böyle türkiyede böyle bir komplex bence yoktur süper inşallah bir an önce yapılır ve cehhenem i orada rakiplere yaşatırız tek üzüldüğüm nokta taratan pist onun çaresi bulunmalı taraftar sahaya 1 metreden uzak kalmamalı baskı böle olur ancak rakip taç atmaya korkmalı

#10 Fietra
24.03.2007, 20:15
Akyazıyı bilen arkadaşlara soruyorum, orada deniz ve rüzgar etkisi nasıldır...Rüzgar denizi katletmez inşallah...
Püfür püfür esiyorsa valla.Karadeniz esmez mi?

Bahtiyar
24.03.2007, 20:29
o projeye şu stad entegre edilse koşu pisti ayrı düşünülse tadından yenmez.

Mehdi
24.03.2007, 20:30
müthiş proje.

belki bu projenin yanında sorduğum soru saçma gelebilir ama merak etmiyor değilim.acaba yolun diğer tarafı yani Akyazı (tepe)tarafı projedeki gibi yeşil alan olarakmı bırakılacak.

Erdem Keser
24.03.2007, 20:30
kötü sonucları unutturmak için cok güzel bi stratejide olabilir zaten 5 ayda bir önümüze rapor sunuyolar

Gamze
24.03.2007, 20:35
Gerçekten heyecan verici...Proje harika görünüyor,dilerim ki gerçekleştirilir.Allah bize o günleri gösterir...

Berk Eren
24.03.2007, 20:40
bılgısı olanlar ıcın bı sorum olacak?

bu projedekı stad onceden tanıtılan stad mı?

ek bı soru daha;
nurı albayrak demıskı; "Trabzonspor'un büyük takımlarla yarısabılmesı ıcın bole bir projeye ıhtıyac duyduk"
biri bana bu sozu mantıklı bı sekılde acıklayabılırmı?

melih61
24.03.2007, 20:41
abi resmi site neden bunları yayınlamıo_?

Furkan
24.03.2007, 20:45
resmi site bi kaç gün sonra koyar o resimleri :D

Emorfo
24.03.2007, 21:00
bılgısı olanlar ıcın bı sorum olacak?

bu projedekı stad onceden tanıtılan stad mı?

ek bı soru daha;
nurı albayrak demıskı; "Trabzonspor'un büyük takımlarla yarısabılmesı ıcın bole bir projeye ıhtıyac duyduk"
biri bana bu sozu mantıklı bı sekılde acıklayabılırmı?

Yukarda bir haber var okuyabilirsin, ya da ajansspor.com'a gir orda da yazıyor. Olay şu Mehmet Ali Şahin Karadeniz Oyunları için Trabzon'daydı dün. Daha sonra Nuri Albayrak'ı Trabzon Limanı'nda ziyaret etti. Bu esnada stat projesi için kendisinden destek istendi. Haber görüntülü bir haber. Spor gündemlerinde de izleyebilirsiniz. Bu tanıtılan stat daha önce resimleri yayınlanan stat projesi ile alakası yok. Bu stat projesi değil zaten, spor kompleksi. Orda Başkan Mehmet Ali Şahin'e kameralar önünde şunu diyor. Türkiye ekonomisinin %50'si istanbul ve çevresinde, burdaki takımlarla Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe ile yarışabilmemiz için bize uzun süreli rant lazım, gelir getirecek yatırımlar lazım. Bu yüzden bu proje bizim için çok önemli. Bu projenin önünde engel olan Kıyı Kanu'nu değiştirin biz de bu projeyi en kısa sürede yapalım. Bakan araya giriyor. Yaz oyunlarına yetişir mi. Başkan da yetişir bakanım diyor. Bakan nasıl yapacaksınız diyor. Başkan da biz yapacağız diyor. GSGM Mehmet Ataly ile sürekli konuşuyoruz, mevcut stadımızın olduğu yeri 50 milyon Avroya devredeceğiz, burdan gelen parayı ile stadı yapacağız diyor.

Bunun sponsor desteği ayrıca 2011 yaz oyunları nedeniyle devletin düşündüğü yatırımlar bu kaynaklar da bu projeye aktarılacaktır. Spor haberlerini izlemiyor musunuz yahu :) Başkanın kanalını izleyin bari Tv Net

Mustafa Önal
24.03.2007, 21:01
özellikle stadyum projesini takip etmek için nete girdim öğle saatlerinde lig tv nin sitesinde destek isteği haberini okumuştum. proje gerçekten süper gözüküyor. ancak stadyum yine her zamnki gbi berbat olacağa benziyor. bu kadar iyi düşünülen bir projede raylı sistem de düşünülmeli. tartan pisti sabit olan bir stada her zaman hayır. tribünler her şartta yakın olmalı hatta almanyadakiler gibi sahadan 1.5 m kadar yüksek olmalıki diğer taç çizgisi rahat gözükebilsin.

heycan verici bir proje hayata geçer mi geçmez mi bilemiyorum. bu zamana kadar gördüğümüz icratlar bu projenin hayel olmasının yüksek oran olduğunu söylüyor. gerekli düzenlemeye gelince iş hükümete kalmışsa siyasetten pek anlamam ancak seçimde yaklaşmışken bu proje için gerekli düzenlemeyi hemen yaparlar.

pReN@_61
24.03.2007, 21:08
proJe güzel görünüyor ama bu yönetimin yapacağını pek zanneTmiyorum....:(

Şuayip Aydın
24.03.2007, 21:13
inş yakın zamnda biter

Remzi
24.03.2007, 21:20
inşallah yakın zamanda başlar:)

Can
24.03.2007, 22:26
BaŞlasin Gİdİp Orda ÇaliŞacaĞim

tamuğ yamtar
25.03.2007, 00:22
Olimpik Stad neyimize gerek.

Olimpik Stad olunca değişik özellikleride oluyor galiba.

Yanlışta biliyor olabilirim.

Modern bir stad olsun ama rakibe baskı krulabilecek bir stad olsun.

Modern olacak diye "ferah" bir stad yapmasınlar da.

Samet Türkmen
25.03.2007, 00:58
yine birşeyi anlamıyorum.Olimpik tesisi neden trabzonspor yapacak ki.Bu devletin meselesi.Olimpiyat komitesinin meselesi.Biz ayriyeten kendi stadımızı yapmalıyız.Devletin resmi işini neden trabzonspor yapacak ki? saçmalık eğer böyleyse

Drizzts
25.03.2007, 01:41
TRABZONSPOR KULÜBÜ BAŞKANI ALBAYRAK: http://www117.mackolik.com/img/v3/tr.gifhttp://www107.mackolik.com/img/haber/N/Nuri_Albayrak_B.jpg Trabzon - </B>Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, ''Trabzonspor'un büyük takımlarla yarışabilmesi için mutlaka yeni bir stat projesine ihtiyaç var'' dedi.
Albayrak yaptığı açıklamada, Hüseyin Avni Aker Stadı'nın yıkılıp yerine yeni bir stat yapılacağını hatırlatarak, ''Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile mücadele edebilmemiz açısından böyle bir projeye ihtiyaç var. Trabzonspor'un Türkiye ekonomisinin yüzde 50'sinin dağıldığı İstanbul ile yarışabilmesi için bu tür projeler gerekiyor'' diye konuştu. Yeni stadı 2 yılda yapabileceklerini ifade eden Albayrak, şöyle konuştu: ''Halihazırdaki stadı vererek, kat karşılığı veya 49 yıllığına kiralanması şeklinde yeni stadı yapmak istiyoruz. Biz stadın, şehrin içinden çıkmasını istiyoruz.
İki yılda burayı yaparız. Devlete fazla yük olmadan yapacağımıza inanıyoruz.'' Projesini Trabzonspor'un hazırladığı ve Akyazı beldesinde olması planlanan stat, 453 bin metre kare dolgu ve toplam 535 bin metre kare çalışma alanı üzerine yapılacak. Projede stadyumun yanı sıra otopark, 6 idman sahası, otel, alışveriş merkezi, spor akademisi, otobüs terminali, akaryakıt istasyonu, kongre ve kültür merkezi, spor salonu, kapalı ve açık yüzme havuzu yer alıyor.

Kadir Aydın
25.03.2007, 01:44
yine birşeyi anlamıyorum.Olimpik tesisi neden trabzonspor yapacak ki.Bu devletin meselesi.Olimpiyat komitesinin meselesi.Biz ayriyeten kendi stadımızı yapmalıyız.Devletin resmi işini neden trabzonspor yapacak ki? saçmalık eğer böyleyse

İyi de o stadı hangi parayla yapacaksın? Trabzonspor devletin işini yapmayacak, devlet Trabzonspor a olimpiyat bahanesiyle güzel bir kıyak yapacak. Anladın????

28TS61
25.03.2007, 02:46
proje guzel ama stadin atletizm pisti olmamasi lazim diye dusunuyorum
ama zaten 2011yili icin yapildigini dusunursek kesin o kosu pisti olacak gibi malesef

tekrarliyorum kosu pisti olmayan stad istiyoruz

AYYILDIZ
25.03.2007, 04:27
İyi de o stadı hangi parayla yapacaksın? Trabzonspor devletin işini yapmayacak, devlet Trabzonspor a olimpiyat bahanesiyle güzel bir kıyak yapacak. Anladın????

Devletten çok para çıkacağını sanmıyorum şimdiki yere Hollandalı firma 50 milyon euro veriyormuş sponsorluklar ve 2011 olimpiyatları sayesinde çok rahat stadı yapabiliriz

Çebi
25.03.2007, 04:54
Olimpiyat Stadı şüphesiz şehrin bu tip organizasyonlara iştirakı açısından oldukça önemli...Önemli olmasına önemli de stad bu şekilde olursa tribünler yaklaşacağına uzaklaşıyor...E ben ne anladım bu işten, ulan bir yaklaşamadım şu sahaya :) La "saha" sana diyorum, ben gelemiyorum az da sen çabala yaklaş bana daa :D

nesta61
25.03.2007, 05:36
bence kulupu mail yagdiralimmm kosu pisti var gibi projede o ne yaaaa

EmrahYalçınalp
25.03.2007, 09:06
Bu projede "projelik" bir şey yok. O yüzden stadyumun detayları konusunda konuşmak için erken. Projeden ziyade "konum planı", ya da "ilişki diyagramı" diye nitelendirilebilir. Her bir birim için çok daha detaylı projeler hazırlanacaktır.
Ben de tartan pist olmaması için dua ediyorum.

Üzeyir Gönül
25.03.2007, 10:23
Arkadaşlar, valla proje çok güzel ama canımı sıkan şey şu olipmik stad projesi.
İstemiyorum olimpik stad ya, zorla mı! Bayern bile olimpiyat stadyumunu kullanmıyor be. Kullansa onlar kullanır. İSTEMİYORUM!!!

Volkan Yavuz
25.03.2007, 11:02
muhtesem insallah yaprlar

Şuayip Aydın
25.03.2007, 11:05
inş cok yakın zamnda başlayıp cok yakın bi zamada da biter

ergin cesit
25.03.2007, 11:08
koşu pisti olan stad istemiyoruz

My
25.03.2007, 11:24
...Orda Başkan Mehmet Ali Şahin'e kameralar önünde şunu diyor. Türkiye ekonomisinin %50'si istanbul ve çevresinde, burdaki takımlarla Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe ile yarışabilmemiz için bize uzun süreli rant lazım, gelir getirecek yatırımlar lazım. Bu yüzden bu proje bizim için çok önemli. Bu projenin önünde engel olan Kıyı Kanu'nu değiştirin biz de bu projeyi en kısa sürede yapalım...Tam adamına söylüyor. bunları ALBAYRAK'tan duyarken tüyleri diken diken olmuştur kesin anasını satayım. Zamanında İstanbullu'lara milyon dolarlık vergi kıyağı çekerlerken bizim 2 3 milyon dolarlık vergi borcumuzun peşinde nasılda koşturduklarını hatırlıyorum da...

İnanmak istiyorum fakat inanasım gelmiyor. Belkide böyle çok aragazı aldığımızdan olabilir :) Eğer olursa Trabzon için müthiş olur. İnşallah olur. Hem Trabzon için hem de Trabzonspor için çok büyük bir yatırım olur.

Yalnız statı eğer bu şekilde yapacaklarsa bu hiç içime sinmedi. Şöyle bir düşünüyorumda Stade de France'ın kapasitesi 105.000. Tartan pistli hali bile o kadar göze batmıyor. O atletizm pistini 30 35 bin kişilk bir statta düşünüyorum vah Çılgınlar vah diyorum :rolleyes:

melih61
25.03.2007, 12:18
benim anlamadığım mehmet ali şahin beşiktaşın stadı byürken hemen yasa çıkarttı (çünkü kendi beşiktaşlı) amaişin için de biz olunca temkinli konuşuyor? üstelik sanki trabzonda yaz olimpiyatları düzenlenmeyecek böyle bir alt yapısı olmayan trabzona bu proje şart!!! yoksa buraya gelen dünyaca ünlü sporcuların way haline çünkü bu üniversite oyunları değil yaz olimpiyatları yanılmıyorsam? yanlışım warsa düzeltin!

Bülent Bayraktar
25.03.2007, 12:20
inş. yaparlar... NURİ şimdi bir kaç susar ..maketini gösterelei nerdeyse 4 ay oldu sanırım...

http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/3089439.jpg

kutoz
25.03.2007, 12:30
bordomavi.net 'in stadyum ile ilgili anketi Fanatik gazetesinde çıktı, arkasından da Başkanın stadyum konusundaki açıklamaları gelid. ;)

Tesadüfün bu kadarı...

Açıkcası ben bu açıklamayı, Aralık 2007 kongresi öncesinde bekliyordum. Neyse o zamanda, kıyı kanununda değişiklik yapıldı diye karşımıza çıkabilirler. Nasılsa, stadyumla yatıyor stadyumla kalkıyoruz...

Kadir Aydın
25.03.2007, 12:37
Devletten çok para çıkacağını sanmıyorum şimdiki yere Hollandalı firma 50 milyon euro veriyormuş sponsorluklar ve 2011 olimpiyatları sayesinde çok rahat stadı yapabiliriz

Mutlaka çıkacak, başkanın destek arayışlarımız dediği şey o zaten. Bizim öyle bir gücümüz yok maalesef, sadece bir kısmını karşılayabiliyoruz. O da projenin genelini değil sadece stadının bir kısmını...

Murat'
25.03.2007, 13:01
bu projenin hayata geçmesi için kanunların değişmesi lazımmış arkadaşlar.....ülkemizdede bir kanun çok çabuk değişmiyor.....keşke şu kanun işi çözülsede iş sadece bize kalsa.....bakalım o zamn ynetim ne yapacak

Emre GÜRDAL
25.03.2007, 13:53
ula bugnkı gazetelerı okudumda nezman basalar bılmm

hamdi bey
25.03.2007, 14:03
Bazı arkadaşlarımız projeyi görmemiş galiba henüz. Proje aşağıda. Konu ile ilgili son gelişme de burda.

İşte Trabzonspor'un stat projesi!

Trabzonspor stat projesi için kolları sıvadı.. Başkan Nuri Albayrak, en büyük hayali olarak nitelendirdiği stat projesini Bakan Mehmet Ali Şahin'e açıklarken, destek istedi. Bordo mavili yönetimin hedefi, stadı ve tesislerin tamamını şehrin dışındaki bir alana taşımak..
Trabzonspor'da uzun zamandır gündemi meşgul eden tesis ve stat projesi yeni bir soluk kazandı. Başkan Nuri Albayrak ve yönetim kurulu gizli tuttukları dev projeyi kamuoyuna duyurdu. İçinde stadyumdan akaryakıt merkezine bir çok farklı alanda hizmet verebilen dev proje için yabancı sermayenin kullanılması planlanıyor.

-BAKAN'DAN DESTEK İSTENDİ-
Başkan Albayrak, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'den de yapmayı planladıkları yeni stat için destek istedi.

Bakan Mehmet Ali Şahin'i işletmeciliğini yaptığı Trabzon Limanı'nda konuk eden Başkan Nuri Albayrak, en büyük hayali olarak nitelendirdiği yeni stat projesini ilk defa Bakan Şahin ve basın mensupları ile paylaştı.

Trabzon'un Akyazı mevkiinde sahile dolgu yapılarak yapılması planlanan yeni stat hakkında Bakan Şahin'e bilgi veren Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Muzaffer Ermiş, Trabzon Havalimanı'nın alt kısmında Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nin bulunduğunu hatırlatarak, "Trabzon Havalimanı'nın genişlemeye ihtiyacı var. Havalimanının altında da Trabzonspor'un tesisleri bulunuyor. Biz bu nedenle tesisleri boşaltmak zorundayız. Akyazı Sahili hem Trabzon'un içinde hem de Trabzon'un dışında, Trabzon'un vizyonu, misyonu ve ufkunun geliştirecek bir proje. Bu anlamda çok önemli. Bu alanda yeni stadın yanı sıra takımımızın idman sahası ve tesisleri ile birlikte alışveriş merkezleri ve hedeflediğimiz Spor Lisesi'ni bu alanda yapmayı planlıyoruz" dedi.

-14 FARKLI TESİS-
Trabzonspor'un stat projesi 453.000 metrekare dolgu alanı ve toplam 535.000 metrekare çalışma alanı üzerine yapılacak. Projede Stadyum, Otopark (Açık), Spor Tesisleri (6 idman sahası), Otel, Alışveriş Merkezi, Spor Akademisi, Otobüs Terminali, Akaryakıt İstasyonu, Kongre ve Kültür Merkezi, Kapalı Spor Salonu, Kapalı Yüzme Havuzu, Açık Yüzme Havuzu, Rekreasyon Alanı ve Ulaşım Alanı yer alacak. Projede deniz hududu aşıldığı için 2011 Avrupa Gençlik Oyunları kapsamına alınacak ve yasal bir zemin hazırlanacak.

-DEVLETE YÜK OLMADAN YAPARIZ
Başkan Nuri Albayrak, Trabzonspor' un büyük takımlarla yarışabilmesi için böyle bir projeye ihtiyaç duyduklarını belirterek, "Trabzonspor'un Türkiye ekonomisinin yüzde ellisinin dağıldığı İstanbul'la yarışabilemek için, bunu yapma amacındayız. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile mücadele edebilmemiz açısından böyle bir projeye mutlaka ihtiyacımız var. Stadı vererek, kat karşılığı veya oranın 49 yıllığına kiralanması şeklinde burayı yapmak istiyoruz. Biz stadın şehrin içinden çıkmasını istiyoruz. İki yılda burayı yaparız. Ve devlete fazla yük olmadan yapacağımıza inanıyoruz" dedi.

ZUHAHAHAAAAAAAA :D bir resim daha çıktı ortalığa şimdi bi kaç sene daha oyalarlar bizi, yahu bu proje Trabzonspor taraftarını Trabzonluları aferdersiniz enayi yerine koymaktır dalga geçmektir,

1- Devlet izin verir mi sanıyorsunuz siz? ist. takımları için kanun değiştirenler bu proje için bize çivi bile çaktırmazlar emin olun hele ki fenerli tayyip varsa işin içinde zor

2- Bunun gibi bir proje en az 100 milyon dolara mal olur ,bu kadar büyük bir bütçeyi nerden bulacaklar? 5 milyon doları bile bir arada göremez bu kulüp

3- Olimpik stadmış, olimpik stadı napacaz biz, sayirciler uzakta kalır futbıolcular karınca gibi görünür ordan

4- Bunun gibi bir projeyi yapmak en az 10 yılda biter ,o zamana 10 tane yönetim eskitir bu kulüp hadi bunlar gerekli bütçeyi buldular diğer yönetimler nerden bulacak?

Bizim boş laflara boş resimlere inanacak takatimiz kalmadı, resimse 5 dakkada fotoşopta hazırlar daha iyisini nenemde koyar

asikaplan
25.03.2007, 14:07
neyse diorum gene hayırlısyla inş. bişeyler olur sanmıorum ama ....

eren_61
25.03.2007, 14:10
inş. yaparlar... NURİ şimdi bir kaç susar ..maketini gösterelei nerdeyse 4 ay oldu sanırım...

http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/3089439.jpg

ya bu resimde stadın etrafında koşu pisti var.istemiyoruz bunu biz.kulübe bunu bildirmemiz gerek

Emorfo
25.03.2007, 14:53
Ne komik insanlar var, ne diyim birileri çok fena ........

Naim
25.03.2007, 14:57
Nuri Albayrak Yönetimine Zerre inanmıyorum Güvenmiyorum

Ama
bu Stad Projesini Bu haliyle gerçekleştirebilecek Heleki 2 sene içerisinde gerçekleştirecek kişiye aday olduğu her seçimde gider oy veririm. Kendi imkanlarımla Bir büstünü yaptırırım.

Bu Proje gs nin maketleri gibi olmasın. Alan doldurulmaya başlasın kıyı kanunu değişiklikleri yapılsın
Bizde Albayrak yönetiminin ilk ciddi adımına tanıklık edelim

melih61
25.03.2007, 15:10
hala klüp resmi bir açıklama yapmadı nası iştir bu anlamadım?

Ömer SEVİNÇ
25.03.2007, 15:23
Ne komik insanlar var, ne diyim birileri çok fena död olacak :)

:D:D

Aynen katılıyorum kardeşim:)

Albayrak yönetiminden tek beklentim şu stadı yapmaları. Şu stad yapılsın 5 sene daha böyle 8.-10. olalım gam yemem:)

Burçak
25.03.2007, 15:26
gazetelerdeki proje resimleri sıradan değil.. çok harika görünüyor. ama yönetim bana güven vermiyor. inşallah başarırlar.. ozaman TS için ii bişi yaptılar deriz..

Ferşat Balcı
25.03.2007, 15:33
ortalarda dolanan bir resim var ama resmi sitede yine bir tık yok...

bu proje Trabzonsporun kurtuluşudur, Başkan da adını altın harflerle trabzonspor tarihine yazdırır eğer gerçeklşirse ki gerçekleşmemesi için hiç bir neden yok ortada, Başkanın elinde böyle bir fırsat varken ve böyle bir ortam hazırken ! sanırım en kısa zamanda gerçekleştirmek isteyecektir.

hamdi bey
25.03.2007, 15:33
Palavrinho :) bakanlık izin vermez olm boşuna heveslenmeyin, ama gayse bajaka fener yapsa bırakın izin vermeyi anayasayı bile değiştirirler hemen

Tahir
25.03.2007, 15:49
başkan eğer adamsa ki öyle olmalı bu sözünü yerine getirmeli.heyecan verici bir proje trabzona çok şey kadar başkan da ismini altın harflerle yazdırır tarihe inşaallah olur.

Emorfo
25.03.2007, 15:50
hamdi efendi lan lun veya oğlum gibi ifadeler kullanıyorsunuz. Sizinle tanışmıyoruz. Bu başlıkta yazan bir kankanız mı var. Kime yazıyorsunuz lan, lun, olm diye. Genele böyle hitap etmeyin özelden kime ne yazarsanız yazın. Yok kanka olacaksak bilelim ama önce gerçek kimliğini, ne iş yaptığını, nerde yaşadığını yazman lazım.

Ferşat Balcı
25.03.2007, 15:51
Palavrinho :) bakanlık izin vermez olm boşuna heveslenmeyin, ama gayse bajaka fener yapsa bırakın izin vermeyi anayasayı bile değiştirirler hemen

hamdi bey kurduğun cümlelere biraz daha dikkat edermisin.?

hem bu siyası ortamda da stad yapılamazsa, bundan sonra zor görürüz stad

Ömer SEVİNÇ
25.03.2007, 15:52

Kardeşim olmayan şeyler üzerine sallamayı bırakın da biraz yeryüzüne inin. Gs yaparsa izin verirlermiş de Trabzona vermezlermiş. Neden peki? İstanbullular insan, Trabzonlular hayvan mı? Bir saçma konuşmayın Allah aşkına ya. Bu proje yapılacak. Tıpkı bilmem kaç yıldır yapılamayan sahil yolunun 4 yılda yapıldığı gibi...

p.s: Eğer ağır olmuşsa herkesten özür dilerim...

Samet Türkmen
25.03.2007, 15:57
eğer olimpiyatları başka yere vermezlerse bizden alıp böyle bir projenin gerçekleşmesi mecburi ve zorunludur başka yolu yok.Yapmazsak kesinlikle başka yere vereceklerdir.Adamların en önem verdiği şey tesis çünkü.

Emorfo
25.03.2007, 16:00
Yapılacaksa Trabzon'a yapılacak bu proje, kazanan Trabzon ve Trabzonspor olacak, her Trabzonsporlu bu projeye iyi niyetli yaklaşacağına, enazından inşallah yapılır diyeceğine, yok olmaz, yapılamaz, yapamazlar zaten ıvır zıvır şeyler yazılıyor ya işte buna ayar oluyorum. Ortada ciddi bir şşey var. Bakana tanıtılmış destek istenmiş, Trabzonspor taraftarının yapması gereken bu konu da başkana baskı yapmaktır en kısa sürede hayata geçirilmesi için, Hatta gerekirse siyasilere de baskı yapılmalı. Gerekli yasa değişikliklerinin yapılması için. Hep hava atmıyorlar mı Meclis'te bilmem 30 küsür Trabzonlu milletvekili var diye. Biri yasa tasarısını hazırlasın, meclise sunsun yasa çıksın, en fazla 2 haftalık bir olaydır. Nasıl iddaa oyunlarının devam etmesi için bir hafta da yasayı değiştirdiyseler yine pek münkün değiştirilebilir. Herşey bu projenin hayata geçirilmesi için çok uygun ve tarihi bir fırsat, bunu iyi kullanmak lazım. Bu proje Trabzonspor'a ayrı bir hava kazandıracak, büyük kulüp olmanın gereklerinden birini yerine getirniş olacağız. Modern stat ve tesisler, sürekli gelir kaynakları daha ne olsun. Başkan bu projeyi hayata geçirsin isterse gitsin o projedeki parkın içine heykelini diksin helali hoş olsun :)

Samet Türkmen
25.03.2007, 16:02
ben başka bir başlık altında da demiştim topluca e-mail atalım kulübe :D ne kadar fazla mesaj giderse o kadar baskı hissedecektir

Atalay
25.03.2007, 16:05
Ben şahsen olimpiyat stadı istemiyorum...futbol stadyumu istiyorum 2011 yaz üniversite oyunlarını alan devlet gitsin olimpiyat stadyumu yapsın...bu olay trabzonsporu baglamaz 2011 yaz üniversite oyunlarını trabzonspormu aldı??Tekrar ediyorum tüm dünyadaki futbol kulüpleri olimpiyat stadyumlarını terkedip kendilerine futbol mabetleri inşa ediyorlar biz ise üniversite oyunları gibi dandik dundik dünyada esamesi bile bilinmiyen bir oırganizasyon için kulüp olarak olimpiyat stadyumumu inşa edecegiz yazık olmayacakmı bu paraya işte size istanbuldaki olimpiyat stadı keçiler otluyor allahın bir kulu gidipte maç yapmıyor milli takım dahil!! hıncal uluç geçen günü yazmış yıkın o stadı dite çürüyor her yıl yaklaşık 4 milyon dolar bakımına harcanıyor..şimdi bizde çıkıp olimpiyat stadyumumu inşa edecegiz yazık bu kafaya yazık...ama illa atletizm için bir şey yapılacaksa istanbuldaki burhan felek gibi bir şey yapılsın eyvallah...ama olimpiyat stadyumu inşa edilecekse avni aker kalsın ona bile razıyım!!!saygılar...

Erdem Keser
25.03.2007, 16:14
insallah yaparlarda bizde trabzon tarihine en cok katkısı olan baskan die nuri baskanı bagrımıza basarız su zamana kadar ki icraatlarıyla pek güven vermedigi aşikar ama eger nuri albayrak bu projeden alnının akıyla cıkarsa herale üstüste 10 yıl daha baskanımız olur

H.Emre
25.03.2007, 16:29
-baskan projeyi 2 senede tamamlayabileceklerini soyluyor.
-yaz olimpiyat oyunlarimidir her neyse artik o da 2011 yazinda.
simdi diyorumki bu yilin haziraninda bu projeye baslasalar yalniz stad olarak bu projedekini degilde onceki gosterdiklerini yapsalar -hani su atletizm pisti olmayani- hadi 2 ayda benden 2009 agustosunda biter. avni akerde atletizm pisti zaten var. 2009 da biz yeni stada gecince avni akerde gerekli duzenlemeler yapilir ve 2011 deki olimpiyatlara uygun hale getirilir. bu genclik olimpiyatlari dedikleri seyide 20 bin kisiden fazla izleyen olmaz herhalde. olursada avni akerin kapasitesini artiririz.

AYYILDIZ
25.03.2007, 17:19
eğer yasayı yaza kadar hallederlerse yazın inşaat başlar 2009-2010 gibi muhteşem dünya çapında spor kompleksimiz olur her şey var şu ana kadar Türkiyede ilk. sadece stad yok herşey var.Trabzonsporun bunu yapmaya gücüde var.Bu proje Trabzonsporun geleceği.

Yavuz Hasan
25.03.2007, 17:31
ben stad falan yapacaklarına inanmıyorum

Hüseyin Çümen
25.03.2007, 17:59
aynen katılıyorum taratan pisti, olacakasa stad yapmaya hiç gerek yoktur ama onun bi çaresi buluncağına inanıyorum

ofluhalit
25.03.2007, 18:05
proje güzel ama stad olimpiyat stadı.tribünler sahaya uzak.sanırım bunu devlete yaptıracaklar.yoksa tartan pistli stad yapmanın bi alemi yok.

___61___
25.03.2007, 18:28
yaw şu stadın tribünlerini sahaya yakın yapmaları lazım fenerin stadı gibi yapsalar birde trabzon taraftarıyla birleşince tam bir cehennem olur rakipler için

karaca
25.03.2007, 18:29
ya ARKADAŞLAR başkan SAMİMİ olsaydı trabzonsporun elinden limanı almazdı o iş olsaydı biz şimdiye kayseriyidegeçip stadımızı istediğimiz YERE yapıp bitirirdik
ŞERBETÇİ BAŞKAN NURİ ALBAYRAK
MİDEMİZ BULANDI ARTIK SEN İETT İHALELERİNE GİRDE
İSTANBULA YENİ BEŞYÜZ OTOBÜS KAZANDIR
DÜŞ ŞU TRABZONUN YAKASINDAN
YAPIŞTIN BIRAKMIYORSUN

Hüseyin Çümen
25.03.2007, 18:56
ya ARKADAŞLAR başkan SAMİMİ olsaydı trabzonsporun elinden limanı almazdı o iş olsaydı biz şimdiye kayseriyidegeçip stadımızı istediğimiz YERE yapıp bitirirdik
YAPIŞTIN BIRAKMIYORSUN

alaka ya maydanoz onu albayrak almasa başkaları alacaktı tabzonun teklifiyle onlar arasında uçurumlar vardı trabzona yedirmezlerdi limanı takip etmiosun heralde

Murat'
25.03.2007, 19:00
ben bu konuda yönetime güveniyorum...eğer tek sorun kanunsa op da bir an önce halledilmeli

AYYILDIZ
25.03.2007, 19:03
YAPIŞTIN BIRAKMIYORSUN

Kayseri sadece stad yapıyor bizim projede herşey var yağılırsa bir ilk olacak.Tartan pistte kaldırılırsa tam süper olacak.Bu proje Trabzonspora ve Trabzona çok gerekli.

Erdal
25.03.2007, 19:27
hamdi efendi lan lun veya oğlum gibi ifadeler kullanıyorsunuz. Sizinle tanışmıyoruz. Bu başlıkta yazan bir kankanız mı var. Kime yazıyorsunuz lan, lun, olm diye. Genele böyle hitap etmeyin özelden kime ne yazarsanız yazın. Yok kanka olacaksak bilelim ama önce gerçek kimliğini, ne iş yaptığını, nerde yaşadığını yazman lazım.

sana tamamiyle katılıyorum .lan lun oğlum olmamalı yakışmıyo ...

lakin yukarda emorfo nun yazdığı yazıyı gülerek onaylamışsın ...şimdi mesela emorfo o iğrenç kelime yi kullanabilir sende gülerek katılırsın ona ama hamdi efendi lan , oğlum diyemez... öylemi

benimde adresimi kimliğimi işyeri adresimi istersen özelden de değil burdan verebilirim .....TRABZONSPOR TARAFTARI HİÇ DEĞİLSE TUTARLI OLMALI ..........

EmrahYalçınalp
25.03.2007, 19:58
Mevcut kıyı kanuna göre o alanda stadyum değil, akvaryum bile kurulamaz. Ancak "kamu yararı" gibi çok sık kullanılan elastik bir kuram da var. Eğer bir oyalama taktiği ise Allah'ından bulsunlar. Ama bir şekilde bu stadyum olayı gerçekleşir ise de yaşadığı müddetçe başka başkan adayı tanımam. Şehrin havasını değiştirecek böyle bir futbol stadı en az şampiyonluk kadar, belki daha fazla, önemli.

Emorfo
25.03.2007, 20:35
sana tamamiyle katılıyorum .lan lun oğlum olmamalı yakışmıyo ...

lakin yukarda emorfo nun yazdığı yazıyı gülerek onaylamışsın ...şimdi mesela emorfo o iğrenç kelime yi kullanabilir sende gülerek katılırsın ona ama hamdi efendi lan , oğlum diyemez... öylemi

benimde adresimi kimliğimi işyeri adresimi istersen özelden de değil burdan verebilirim .....TRABZONSPOR TARAFTARI HİÇ DEĞİLSE TUTARLI OLMALI ..........

Bu yazıdan bir şey anlamadım. Hamsi bey ile Hamdi bey aynı kişi mi :) öyle bir izlenim edindim de.

hamdi bey
25.03.2007, 21:16
işin içinde Trabzonspor oldumu herkes önüne taş koyar, kayseri mayseri olsa anayasayı bile değiştirirler , Trabzonda kaybettikleri oyun acısını fındıktan çıkardılar sanıyormusunuzki bu tesislerin yapılmasını mı isterler ey gidi taraftar

Sinan Akyıldız
25.03.2007, 21:27
işin içinde Trabzonspor oldumu herkes önüne taş koyar, kayseri mayseri olsa anayasayı bile değiştirirler , Trabzonda kaybettikleri oyun acısını fındıktan çıkardılar sanıyormusunuzki bu tesislerin yapılmasını mı isterler ey gidi taraftar

Abicim en kaba tabirle boş konuşuyosun ! ve mileltin asabını bozuyosun sizler böyle bişey yapılsa bile ona da bi kulp bulursunuz ...

Ugur Kurucelik
25.03.2007, 21:29
Hepmiz hemen hemen ayni fikirdeyiz, pist felan istemiyoruz, eger parayi basip da o stada biz gideceksek, stadi bizim istediyimiz gibi yapilmali zaten...
Maci dürbinlen izlemeye kimsenin niyeti yok.

Projenin gerisi cok güzel.

hamdi bey
25.03.2007, 21:34
Abicim en kaba tabirle boş konuşuyosun ! ve mileltin asabını bozuyosun sizler böyle bişey yapılsa bile ona da bi kulp bulursunuz ...

tamam siz çok dolu konuşuyosunuz, iki üç resime inanıyorsanız zaten size diyecek bişey bulamıyorum, yahu hadi yapılabilecek bir proje gösterseler neyse ,dalga geçer gibi ne o yok deniz doldurulacakmışta alışveriş merkezi kurulacakmış , bunlar halı saha bile yapmaz

Hüseyin Çümen
25.03.2007, 21:43
tamam siz çok dolu konuşuyosunuz, iki üç resime inanıyorsanız zaten size diyecek bişey bulamıyorum, yahu hadi yapılabilecek bir proje gösterseler neyse ,dalga geçer gibi ne o yok deniz doldurulacakmışta alışveriş merkezi kurulacakmış , bunlar halı saha bile yapmaz

ee ya yaparlarsa sen neapacaksın ozaman

hakantpl
25.03.2007, 21:48
Bir resim ve yine vaadlar Ben pek inanmıyorum açıkcası.. Ayrıca Koşu pisti olan bir stad bize hiç bir katkı sağlamaz.... Koşu Pisti Tarftarla Takım arasına KONULMUŞ BİR SET gibi....

zafer6161
25.03.2007, 21:51
alın stadınızı başnıza çalın ,gerçi sizin onuda yapacağınız yok.biz olimpik stat iştemiyoruz.tribünler sahaya yakın stat istiyoruz.yıkın avni akerin kale arkalarını sahaya yakın yapın,sahayıda 5,6 metre derine indirin maratonunda direklerini kaldırın oldu size yeni stat ..yapmayın istemiyoruz öle stadı:mad:
ve ayrıca 1 aylık organizasyon için koşu pisti gerekmez

pReN@_61
25.03.2007, 21:54
Bir resim ve yine vaadlar Ben pek inanmıyorum açıkcası.. Ayrıca Koşu pisti olan bir stad bize hiç bir katkı sağlamaz.... Koşu Pisti Tarftarla Takım arasına KONULMUŞ BİR SET gibi....

inşallah öyle bir hataya düşmezler....

onur_alabuga_61
25.03.2007, 22:11
Başkan Nuri Albayrak, stat konusuyla ilgili ilk kez bu kadar net konuştu: “Bu proje Trabzon’a ve Trabzonspor’a hayat verecek. Yeni oteller, iş merkezleri ve spor kompleksleri planlar arasında”

Her şey düşünülmüş
Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak camianın merakla beklediği projelerle ilgili oldukça önemli bilgiler verdi... “Bu proje Trabzon kentine ve Trabzonspor’a hayat verecektir” diyerek iddialı konuşan Bordo-Mavililer’in patronu, Avni Aker Stadı’nın yıkılıp yeni bir stat yapılacağını açıklandı. 453 bin metrekare dolgu alanı ve toplam 535 bin metrekare çalışma alanı üzerine yapılacak olan projede kelimenin tam anlamıyla her şey düşünülmüş.

Yasal zemin hazır
Dev komplekste yeni stadyumun yanı sıra açık bir otopark, spor tesisleri (6 idman sahası), otel, alışveriş merkezi, spor akademisi, otobüs terminali, akaryakıt istasyonu, kongre ve kültür merkezi, kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, açık yüzme havuzu ve ulaşım alanı yer alacak. Projede deniz hududu aşıldığı için 2011 Avrupa Gençlik Oyunları kapsamına alınacak ve yasal bir zemin hazırlanacak.

‘Devlete yük olmayız’
Başkan Nuri Albayrak, Trabzonspor’un büyük takımlarla yarışabilmesi için böyle ciddi ve kapsamlı bir projeye ihtiyaç duyduklarını belirtti. Trabzonspor’un Türkiye ekonomisinin yüzde ellisinin dağıldığı İstanbul’la eşit şartlara sahip olması için hiç ara vermeden yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Nuri Albayrak, “Stadı verip kat karşılığı veya oranın 49 yıllığına kiralanması şeklinde burayı yapmak istiyoruz. İki yılda stadı inşa ederiz. Devlete

onur_alabuga_61
25.03.2007, 22:12
yönetimin arkasında olmalıyız

önceki başkanlarında bişi yaptığı yoktu bari bu adam trabzonu avrupa standartlarında bi yerler getirmeye çalışıyo

onur_alabuga_61
25.03.2007, 22:14
ziya doğan ve nuri başkanın arkasında olmayanlar bu takıma zarae veriyor ,

ne demiştik iyi gününde kötü gününde ölümüne trabzonspor diğer istanbul takımlarına pes ettiğimizi göstermeyelim zaten böle bişi yok

melih61
25.03.2007, 22:22
yha ben sırf şu hamdi beyin mos mor olması için bu projenin olmasını istiyorum!!!

Erdal
25.03.2007, 22:45
Bu yazıdan bir şey anlamadım. Hamsi bey ile Hamdi bey aynı kişi mi :) öyle bir izlenim edindim de.

:)) yanlış intiba .... ismim erdal . çanakkale gezisinde tanışmış olucaz inşallah . ne demek istediğimi de anladığından eminim nedense... ( bu arada hamdi bey diye birini de hamdi bey rumuzlu arkadaşı da tanımıyorum )

Erdal
25.03.2007, 22:48
İnşallah proje gerçekleşir .daha önce başka bir başlıkta yazmıştım .stad projesi gerçekleşsin ,takım da şampiyon falan değil TRABZONSPOR gibi oynasın ,bu yönetimin ,bu başkanın her anlamda, her platformda en yılmaz müdafilerinden biri olurum ........

stichus
26.03.2007, 00:19
neler olmuş öyle yahu.. hareketlenmiş yine ortalık.. milli maç arasında forumu canlı tutmuşsun emorfo, tebrikler..
yine de şaşırmışsın ama en çok ona güldüm..
:)
koşu pisti yapılmasın deniliyor herhalde..
spor akademisi yapılmasın yahut ne güzel en sonuna da bir akaryakıt istasyonu düşünülmüş falan gibi detaylara itiraz yok yani.. :)
ben projeyi beğendim..
emorfodan rica edelim de elini çabuk tutsun.. vursun kazmayı biran önce!
:)

antagonist
26.03.2007, 00:23
Ooooooo stichus da gelmiş,şenlik başlasın :):)

Taner Gündoğdu
26.03.2007, 01:36
yönetimin yapacağı tek olumlu hareket bu olacak gibime geliyor. ama önümüzde de bir gs öreneği var sonumuz inşallah onlara benzemez. birde şöyle bir sorun var taraftarın büyük çoğunluğu mevcut yönetimi beğenmiyor ve tabi teknik heyetide. fakat şuda bir gerçek eğer bu yönetim sezon sonu ayrılırsa ve proje için o zamana kadar somut bir adım atılmazsa bu iş daha uzar! yani bir bakıma bu proje albayrak ve yönetimi için bir sigorta niteliğindedir. yapılacaktır ama en azından kendilerini bir süre daha güvenceye alacakladır. tabi bu benim öngörümdür bir dayanağı bir kaynağı yoktur. ama böyle olduğuna inanıyorum hemde çok!

Engenius
26.03.2007, 09:26
ya bu resimde stadın etrafında koşu pisti var.istemiyoruz bunu biz.kulübe bunu bildirmemiz gerek

meraklanma çyle bir stap yapmayacaklarından koşu pisti de olmayacak:)

gönlünü ferah tut sen...

AYYILDIZ
26.03.2007, 09:52
Stad projesini 'balon' diye nitelendirilmesine icraat yaparak gerçek cevabı vereceklerini belirten Albayrak, "Ben şov yapmayı sevmem. Bu dev proje devletin desteğiyle Trabzon ve Trabzonspor'un geleceği için önemli. Bu proje hayal değil, gerçek olacak. Bunun için ekibimle herşeyi yapacağız" dedi.

kaynak:karadeniz gazetesi

kurnaze
26.03.2007, 10:43
ya ben su kıyı davasını anlamadım bi turlu nasıl yani yer yetmezse denizi mi dolduracaklar? hem denizi doldurmaları gerekiyosa bile once doldurma işlemini yapmaları lzm cunku zaten deniz dolmus durumda ve sahil yolu yapılı durumda, kıyı bu haldeyken once denizi doldurup sonra bunca seyi ustune mi kuracaklar ve dibi camur olan bir deniz o yapıya dayanacak mumkun değil
ama egerki denizi doldurma işlemi olmıcak o zaman problem yok

ama yine de bence harika bi yatırım olacak trabzon için hayırlısı olsun diyelim

Faik Yılmaz
26.03.2007, 11:02
ülkede kanun varsa bu plan hayaldir....

kıyı kanununa göre deniz kıyısında 10 metreyi geçen hiç bir yapılaşmaya izin verilmiyor.. ancak park bahçe gibi şeyler yapılabiliyor.. Trabzondaki fuar alanı tam olarak yapı olmasa bile onda bile bir sürü sorunlar çıktı. zar zor ikna edildi belediye...

hal böyle iken siz koskoca bir stadı ve onlarca tesisi yapacaz diyorsanız ya kanunu bilmiyorsunuz yada milleti kandırıyorsunuz..

projeyi okudum. 450 dönüm yer doldurulacak. denizin içine girilecek bu kadra mesafede denizin derinliği en az 50 metre olur.. 450 dönmüde 450000 m2 yapar. bu kadar alanı doldurmak sonra üzerine stad yapmak en iyimser tahminle 4 yılı bulur. ve maliyeti 10 milyonlarca doları bulur... yani bizm yönetimin yapabileceği bir iş değil....

ayrıca olimpiyatla ilgili oalcağı için pistler filan yapılacak. seyirci ile saha arasında bir sürü mesafe olacak. stadın ambiansı yokolacak..... yani bizim işimize yaramayacak...

demem odurki halam erkek olsa amcam olurdu ama değil..böyle ütopik olmayacak işlerle uğraşacak yerde stadın yıkılıp yerine daha modern bi stad yapmaya çalışmalı....

Mustafa AYDIN
26.03.2007, 11:11

Yorum yapmış olmak için yorum yapıyorsan başka kelimeler seçebilir sin.
Gerekli yasa çıkar vede bu proje hayata geçirilirse o zaman ne diyeceksin acaba ?? ama sen onada bir kılıf uydurursun (oy için yaptılar)

Badaloğlu
26.03.2007, 12:30
benim anlamadığım mehmet ali şahin beşiktaşın stadı byürken hemen yasa çıkarttı (çünkü kendi beşiktaşlı) amaişin için de biz olunca temkinli konuşuyor? üstelik sanki trabzonda yaz olimpiyatları düzenlenmeyecek böyle bir alt yapısı olmayan trabzona bu proje şart!!! yoksa buraya gelen dünyaca ünlü sporcuların way haline çünkü bu üniversite oyunları değil yaz olimpiyatları yanılmıyorsam? yanlışım warsa düzeltin!

Mehmet Ali Şahin'in Beşiktaşlı olmadığını düzeltelim.Kendisi maalesef fenerlidir.Yanlış bilgilendirme yapmayalım!...

Hekimoğlu
26.03.2007, 12:59
Mehmet Ali Şahin'in Beşiktaşlı olmadığını düzeltelim.Kendisi maalesef fenerlidir.Yanlış bilgilendirme yapmayalım!...bende galatasaraylı olduğunu biliyorum.kendi ağzından!

Faik Yılmaz
26.03.2007, 13:01
İSTANBUL TAKIMI DEĞİLMİ HEPSİ AYNİ BE.... HA BİRİ HA ÖBÜRÜ farkedermi.....

ceserdar
26.03.2007, 13:47
Aslında söylenenler gerçekten gerçekleştirilebilir. Bir Trabzon kenti 2011'de önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Onun için ilgili kurumların kente yatırım yapması gerekir. Yani ilgili kurumların cebinden zaten para çıkacak. Bir geçenler Kültür ve Turizm bakanı Karadeniz Bölgesi'ndeki 5 yıldızlı otel eksikliğinden bahsedip bazı kentlere otel inşaatı yapılması için bir proje hazırlandığını söylemişti. Bu kentler arasında Trabzon'un da adı geçiyordu. İlgili devlet kurumları ile Trabzonspor arasında bir ortak plan oluşturulup harekete geçilebilir. Zaten Recep Tayyip Cumhurbaşkanı olursa, AKP de önümüzdeki seçimlerde tekrar devam ederse inşaat sektöründe faaliyet gösteren başkanımız bu işi kotarabilir.

@FLU
26.03.2007, 14:06
proje hakkatten iyi ve güzel ama tartan pisti olan stad yapacaksan hiç yapma ...

ayrıca ben de inanmak isterim ama hiç inanmıyorum gerçekleşceğine teşke yapsalar da ben död olsam

fındıkoğlu
26.03.2007, 14:59
Stadin Kapasİtesİnİ Artirsalar İİ Olur Bence. ÇÜnkİ Uefa Krİterlerİne GÖre 50.500 Den AŞaĞi Kapasİtesİ Olan Stadlara Fİnal MaÇlari Verİlmİyo. Umarim Bu Uyarimi Dİkkate Alan Bİrİlerİ Çikar. Saygilar Selamlar.....

Bakanay61
26.03.2007, 15:16
Stadin Kapasİtesİnİ Artirsalar İİ Olur Bence. ÇÜnkİ Uefa Krİterlerİne GÖre 50.500 Den AŞaĞi Kapasİtesİ Olan Stadlara Fİnal MaÇlari Verİlmİyo. Umarim Bu Uyarimi Dİkkate Alan Bİrİlerİ Çikar. Saygilar Selamlar.....

Sadece bir tane 5 yıldızlı otel olan şehire UEFA final verirmi sizce!!!!

Badaloğlu
26.03.2007, 15:18
Biraz önce istemedende olsa bir yerlere haber vermiş olduk.Daha önceki Avni Aker stadı yenileme işlemlerini gerçekleştirecek olan Hollandalı firmadan bir arkadaşımız bana bu projenin nereden çıktığını sordu?Bende kaynak olarak Ajanspor'un görüntülü linkini verdim ve Hollandalı firmadaki arkadaşımızda bu haberi,proje ve resimleri proje müdürüne göstermiş!Anlayacağınız yakında bombası patlayacak bu işin...Çünkü bizim böyle bir şeyden haberimiz yok diyorlar!...

Onlarda yakında Trabzonspor'u icraya vereceklerini söyledi.Çünkü başkanımız Nuri Albayrak Hollandalı firmanın parasını vermiyormuş!Anladığım kadarı ile yada anlamadığım kadarı ile Nuri Albayrak bu yeni projeyi kendi adamlarına yaptırarak kurnazlığa kaçmış olabilir.Kendi firmasınada bu stadı yaptırırsa o zaman bu işten çok büyük paralar kazanır gibime geliyor.

Burada asıl sorulması gereken amaç stad yapmak mı? yoksa böyle bir inşaatın kendi firmasına yaptırmak mı?

Offf of...

Erdal
26.03.2007, 15:26
Hani artık kanıksadığımız bir laf var ya " abi bunlarda götürüyo ama hiç değilse bişeyler yapıyorlar .... " bende öyle diyorum .yapsınlarda kazansınlar abi .... ve elbetteki offfff offfffffffff

melih61
yha adam sonuça izini çıkardı sorun bu değil mi? dolmabahçe etrafında bazı hükümler war işte şu kadar katlı bina olabilir ve benzeri beşiktaş büyütmede sorun yaşamasın diye hemen yasa çıkardılar 15 gün içerisinde hemen inşat başladı zaten ? badaloğlunun dediğine kafam takıldı yapsında kendisi yapsın para mı kazanacak kazansın ama YAPSIN elin adamına gideceiğine başkana gider para hem bir bakarsıncebinden de akrebi çıkarıtr!

Faik Yılmaz
ah Ahmet Abi ah.....

bunların ne olduğunu hala anlayamayan arkadaşlar var ya ben ona yanıyorum.....

melih61
26.03.2007, 15:28
yine emerfo farukun açıklamalarına kaldık desenize?

Faik Yılmaz
26.03.2007, 15:32
yapacak olan firmanın bilew haberi yokmuş....

anlamıyormusunuz gündemi değiştirmek için yapılan asparagas bir haber bu o kadar basit.....

WERTHeR
26.03.2007, 15:40
Aklıma bir şey takılıyor benim. Neden bu stad projeleri takım kötüye gitmeye başlayınca basına veriliyor. iyi giderken neden sesleri çıkmıyor. Anlayabilen banada anlatsın lütfen...

Badaloğlu
26.03.2007, 15:43
yha adam sonuça izini çıkardı sorun bu değil mi? dolmabahçe etrafında bazı hükümler war işte şu kadar katlı bina olabilir ve benzeri beşiktaş büyütmede sorun yaşamasın diye hemen yasa çıkardılar 15 gün içerisinde hemen inşat başladı zaten ? badaloğlunun dediğine kafam takıldı yapsında kendisi yapsın para mı kazanacak kazansın ama YAPSIN elin adamına gideceiğine başkana gider para hem bir bakarsıncebinden de akrebi çıkarıtr!

Beşiktaş stadının durumu bizimkinden biraz daha farklı gibi...Çünkü İnönü stadının çevresi bildiğim kadarı ile sit alanı ama aynı yerde koca gök kafes olduğundan Beşiktaş tribünlerini stad içerisinden büyütülmesi için küçük bir düzenleme yapmışlar...

Bu arada demin bahsettiğim arkadaşımız Nuri Albayrak'ın bahsettiği bu Hollandalı firmayıda çok merak ettiğini söylüyor:D Eğer biz değilsek kime veriyorlarmış kat karşılığı Avni Aker'i diye...

WERTHeR
26.03.2007, 15:46
Beşiktaş stadının durumu bizimkinden biraz daha farklı gibi...Çünkü İnönü stadının çevresi bildiğim kadarı ile sit alanı ama aynı yerde koca gök kafes olduğundan Beşiktaş tribünlerini stad içerisinden büyütülmesi için küçük bir düzenleme yapmışlar...

Bu arada demin bahsettiğim arkadaşımız Nuri Albayrak'ın bahsettiği bu Hollandalı firmayıda çok merak ettiğini söylüyor:D Eğer biz değilsek kime veriyorlarmış kat karşılığı Avni Aker'i diye...

Albayrak inşaat taahhüt limited şirketi işbaşında desene abi sen şu işe kısaca:)

KuĞu
26.03.2007, 15:47
işler karışıyor desenize :)

Faik Yılmaz
26.03.2007, 15:50
Aklıma bir şey takılıyor benim. Neden bu stad projeleri takım kötüye gitmeye başlayınca basına veriliyor. iyi giderken neden sesleri çıkmıyor. Anlayabilen banada anlatsın lütfen...

bu ve bunun gibi soruların cevaplarını isteyince her türlü yafta yapıştırılıyor.. çok büyük meziyetleri varmış gibi ermiş alimlermiş gibi bu zatı muhteremlere laf edilince bazı arkadaşlar hemen üzerine alınıyorlar...

adama sormuşlar... iki vadi altının olsa bir vadisini bana verirmsin tabiki veririrm..demiş...

ama iki tavuğundan birini verirmisin demişler. vermem demiş.. neden demişler.... çünkü tavuğum var demiş...olacakları değilde ütopik hikayeleri söylüyorlar.... sırtlarını sağlam yere yaslamışlar destekli sallıyorlar ....

YERSENİZ....

Hekimoğlu
26.03.2007, 15:56
çok ilginç açıklama yapılacak mı acaba. gene emorfo'dan alıcaz açıklamaları gibi gözüküyor.

Atalay
26.03.2007, 15:56
Olimpiyat stadı istemiyoruz!!futbol mabet,i istiyoruz...o kadar!!!!

Sevgi
26.03.2007, 16:01

Gökhan Abi görünüşe göre olimpiyat stadı bile olmayacak :confused: bu adamalrın ne yapmaya çalışıyorlar acaba !! :eek:

WERTHeR
26.03.2007, 16:04
Ya takım 3 maç kazansın rafa kalkar bu stad işi:) Adamlar yolunu bulmuşlar. Takım kötü mü gidiyor. Hemen basına sızdır bir proje. Kimbilir hazırda kaç proje daha vardır:)

Kadir Aydın
26.03.2007, 16:08

Her ikisinden de birer tane maket şeklinde mevcut. :D İsteyen istediğinin resmini seçsin, Anlaşılan fena oyuna geldik yine. :D

hamdi bey
26.03.2007, 16:27
yönetimin arkasında olmalıyız

önceki başkanlarında bişi yaptığı yoktu bari bu adam trabzonu avrupa standartlarında bi yerler getirmeye çalışıyo

Zuhahahaaaa ne komik adamsızınız, önceki yönetim zamanında şamp. ligine katıldık, ligi ikinci bitirdik, borsaya açıldık, tsclup açıldı, peki nuri ne yaptı onu söyleyin? ne var ne yok satıp savdı, takımı kümeye sürüklüyor albayrak Trabzonu getirse getirse Ağasar köyü standartlarına getirir :D

hem yakında bende kendi projemi koyacam buraya albayrakınkinden daha iyi yatlar katlar villalar olcak, 70 bin kişilik sıtadı olcak, nou campı oraya getireceğim

#10 Fietra
26.03.2007, 16:40
Tartan pisti olan stad istemiyoruz.

Emorfo
26.03.2007, 16:49
Bu olaydan haberim yok :)

Göbeğimiz Hollandalı şirketle kesilmedi, bildiğim kadariyle onlarla stat yapacağız diye bir anlaşma yapılmadı. Sadece kendilerine şu anda Avni Aker'in olduğu yer için fizibilite çalışması yaptırıldı o kadar. Hollandalılara verilmeyen para da herhalde bu fizibilite çalışmasının parasıdır. Nedam şirketi stat yapmak konusunda tecrübeli bir şirket onların yapması daha doğru oldur tabiki. Bizim Başkan işin ucuzuna kaçıp demirden çimentodan çalıp Veli göçer gibi deniz kumu kullanırsa o stat çöker :)

Nedam şirketi stat yapacak derler birileri bu çıkar bu şirket sahtekar derler, stadı bunlara yaptırmayın derler. Şimdi de Başkan kendi şirketine yaptıracak deniyor, bu sefer başkan bu işten para yer deniyor, anlamıyorum. Yemek o kadar kolay mı yahu. Başkanın işaat şirketi bu projeyi yapacağını düşünelim, Başkan dediğim adam Trabzonspor başkanı herhalde bu işten para yiyecek hali yok. Maliyetine bu işi yapsa, hollandalı firmaya yaptırmaktan nerdeyse yarı yarıya fiyat farkı olacak. Bu hesap başkanın şirketinin bu işten kar almayacağını göz önüne alarak yaptım. Yani hizmet amaçlı yapılırsa. Ama bizim başkanın inşaat şirketi daha çok apartman yapıyor stat işinden anlarlar mı orasını bilemiyorum ama sonuçta inşaat işte :) Şu da var başkan Mehmet Ali Şahin'e projeyi tanıtırken, 15 gemiyle denizden kum çekip 4 ayda bu alanı doldururuz diyordu. Bu gemilerde herhalde kendi gemileri, yapım işini kendileri üstlenebilir. Proje hayata geçirilsin adam gibi yapılsın da kim yaparsa yapsın.

Bir ekleme; yapılacak statda tartan pist kesinlikle olmamalı. Futbol stadı istiyoruz.

Faik Yılmaz
26.03.2007, 16:53
Bir keleme daha yapılacak statda tartan pist kesinlikle olmamalı. Futbol stadı istiyoruz.

bu cümlene katılmamak elde değil.....

Külünkoğlu
26.03.2007, 17:15
Şu komplekse bakıp kaç paraya mal olacağını üstün körü söylersek ne olur acaba ? Nacizane ben staddan başlıyorum olimpik olunca malum maliyet de artıyor. Ben mütevazi davranıyorum diğer şıkları arkadaşlarım doldursun. Toplayınca bu kadar parayı hangi şahıs ? hangi Millet ? hangi devlet ? ne için ve de nasıl vereceğini mantıklı bir izahını yapsın. Eski maket daha inandırıcı idi.

Stad: 140 Trilyon
Kapalı spor salonu : ?
Kongre Merkezi :?
Spor Akademisi :?
Alış Veriş Merkezi :?
Futbolcu Konaklama Tesisleri :?
Kapalı Açık Yüzme Havuzu:?
Tenis Kortları :?
Otel :?
Antreman Sahaları :?
Otobüs Terminali :?
Akaryakıt İstasyonu :?

Faik Yılmaz
26.03.2007, 17:16
abey denizin 450.000 m2 doldurulması buna dahilmi..... ?

Murat'
26.03.2007, 17:16
diğer hepsinede 300 trilyon yeter herhalde

Faik Yılmaz
26.03.2007, 17:19
1 kamyon taşın bedeli aşağı yukarı 9 ytl.....

kaç milyon kamyon gider bunuda hesaplamak lazım....

Hekimoğlu
26.03.2007, 17:20
devlet niye otel ve benzin istasyonu yapsın ki.

Faik Yılmaz
26.03.2007, 17:20
20 milyon kamyon olsa sadece taş masrafı 180 milyon ytl eder.....

bol keseden atmayın arkadaşlar bu iş öyle kolay değil...... yüzmilyonlarca dolar lazım bu işe....yönetimin tek başına yapabileceği bir iş asla değil.

Külünkoğlu
26.03.2007, 17:21
abey denizin 450.000 m2 doldurulması buna dahilmi..... ?

Yok Faik ona sonra geleceğiz. O kadar kaya ve toprağın nerden alınacağı ne kadar zamanda aktarılacağı, yani harfiyat için ne kadar harcanacağına sonra bakacağız. Şimdilik şu hesabı bi yapalım. Sizde tahmin edin bakalım diğerlerini.

Murat'
26.03.2007, 17:25
Kapalı spor salonu :20 trilyon
Kongre Merkezi :15 trilyon
Spor Akademisi :10 trilyon
Alış Veriş Merkezi :bu bedava yapılabilir(mesela carrefour alır)
Futbolcu Konaklama Tesisleri :40 trilyon
Kapalı Açık Yüzme Havuzu:10 trilyon
Tenis Kortları :4 trilyon
Otel :bu da bedava olur
Antreman Sahaları :10 trilyon
Otobüs Terminali :bunuda belediye yapar
Akaryakıt İstasyonu :bu da yine beleş olur

galyanlim
26.03.2007, 17:28
Yok Faik ona sonra geleceğiz. O kadar kaya ve toprağın nerden alınacağı ne kadar zamanda aktarılacağı, yani harfiyat için ne kadar harcanacağına sonra bakacağız.
bence harfiyat işi kolay mesela esiroğlunda baraj yapıyorlar(atasu barajı ve hes) buradan dünya malzeme çıkıyor trabzondaki sahil yolunun büyük bi kısmını buradan çıkan harfiyatla doldurdular zaten
Bide Trabzona yeni bi garaj zaten şart devlet bunu yapmalı garajın olduğu yerede hangi işletmeci benzinci kurmayı istemez

Emorfo
26.03.2007, 17:29
Şu komplekse bakıp kaç paraya mal olacağını üstün körü söylersek ne olur acaba ? Nacizane ben staddan başlıyorum olimpik olunca malum maliyet de artıyor. Ben mütevazi davranıyorum diğer şıkları arkadaşlarım doldursun. Toplayınca bu kadar parayı hangi şahıs ? hangi Millet ? hangi devlet ? ne için ve de nasıl vereceğini mantıklı bir izahını yapsın. Eski maket daha inandırıcı idi.

Stad: 120 Trilyon

Metin abi benim hesap şöyle Avni Aker'in yerinin devredilmesi ile 50 milyon avro gibi bir para geliyor, bu para ile hemen hemen stat yapılır. Başkan Mehmet Ali Şahin'e stat projesini tanıtırken öyle diyordu. Avni Aker'i devrredeceğiz bu konuda GSGM Mehmet Bey ile sürekli irtibattayız. Bu araziyi 50 milyon Avro'ya devreceğiz. Sonra bakan bir şey soruyor tam duyulmuyor, başkan 100 milyon dolara yaparız diyor. Bu 100 milyon dolar projenin tamami olamayacağına göre statdan bahsediyor sanırım. Karun kadar zengin bir başkanımız olsa aynı zaman da enaz bizim kadar Trabzonsporlu olsa. Gönülden sevse, bu projeyi maliyetine yapabilirdi. Yani şöyle stat parası hemen hemen çıkıyor. Projede geri kalan yapıları kendi yapar, Bu yapılar bitince bir süre işletir maliyetini çıkarınca Trabzonspor'a devrederdi. Gerçekci olursak;

Stat: Avni Aker'in arazisinin devrinden gelen para, sponsorlar yardımlar, bağışlar vs
Kapalı spor salonu: 2011 Yaz Oyunları nedeniyle devlete havale
Kongre ve Kültür Merkezi: Yap İşlet Devret modeli ile yapılabilir.
Spor Akademisi: Gençlik Spor Müdürlüğü
Alış Veriş Merkezi: Yap İşlet Devret
Futbolcu Konaklama Tesisleri: Kulüp veya devlet
Kapalı Açık Yüzme Havuzu: 2011 Yaz Oyunları nedeniyle devlete havale
Tenis Kortları: 2011 Yaz Oyunları nedeniyle devlete havale ya da gerek yok :)
Otel: Yap İşlet Devret
Antreman Sahaları: Trabzon Havalimanı'nın genişleme çalışmalarından dolayı Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri gideceği için devlete havale.
Otobüs Terminali: Yap İşlet Devret veya Otobüsçüler Derneği ile Ortak yapılabilir.
Akaryakıt İstasyonu: Yap İşlet Devret

gerçekefsane
26.03.2007, 18:04
Kapalı spor salonu: 2011 Yaz Oyunları nedeniyle devlete havale
Spor Akademisi: Gençlik Spor Müdürlüğü
Kapalı Açık Yüzme Havuzu: 2011 Yaz Oyunları nedeniyle devlete havale
Tenis Kortları: 2011 Yaz Oyunları nedeniyle devlete havale ya da gerek yok :)
Otel: Yap İşlet Devret

Trabzonspor un diğer spor dallarında eksik şubeleri var;)

Badaloğlu
26.03.2007, 18:27
Zuhahahaaaa ne komik adamsızınız, önceki yönetim zamanında şamp. ligine katıldık, ligi ikinci bitirdik, borsaya açıldık, tsclup açıldı, peki nuri ne yaptı onu söyleyin? ne var ne yok satıp savdı, takımı kümeye sürüklüyor albayrak Trabzonu getirse getirse Ağasar köyü standartlarına getirir :D

hem yakında bende kendi projemi koyacam buraya albayrakınkinden daha iyi yatlar katlar villalar olcak, 70 bin kişilik sıtadı olcak, nou campı oraya getireceğim

Hamdi bey,

Trabzonspor'un başkanına sen saygı göstermezsen başkasıda hiç göztermez.Nuri Albayrak ya da Nuri bey demek çok mu zor?Başkanı sevmezsin, fikirlerini desteklemezsin ama saygıda kusur etmememiz lazım.

Bir daha uyarmayacağım, sırf bu yüzden ceza almanı istemiyorum ama gidişat iyi değil yani...Nuri Albayrak senin arkadaşın mı?Eskiden büyüklere saygıda kusur etmezdik ama görülüyorki devir her şeyi ile değişmiş!...

melih61
26.03.2007, 19:31
hamdi beyin yazdıklarınıda silsene be abim ?

melih61
26.03.2007, 19:35
yha devlet mecbur destek olacak olmazsa bizi karşısına alır ki trabzonu kimse karşısına almayı istemez? bide stad hariç diğerlerini devlet yaptırmak zorunda gençlik olimpiyatları yapılacak çünkü sadece başkanımız bir proje ileri sürdü ki çok güzel ileridede trabzona daha büyük organizasyonlar gelmesini sağlar atletizm gibi? ayrıca devlet cebinden çıkacak parayı sponsorlardan ve reklamlardan alacak nedir yani yapacakları bi yasa çıkarmak? başkan da oflu sözünü tutar elbet 2011 e bu proje biter yalan mı?

Bahtiyar
26.03.2007, 19:38
ben ilk stad projesi ortaya atıldığında yapılacağına çok inanıyordum ama böyle büyük bi proje olunca daha çok sevindim ama yapılabilecekmi malum Trabzonu hep satsan bile zor bu yüzden keyfim kaçtı.
bide kimin yapacağı önemli değil kim yaparsa yapsın ben aslında hep yerli şirketlerden yanayım parayı ele niye yatıralımki.

Egemen
26.03.2007, 19:51
oy oy oyy :D:D 10 gün girmedik nete yeni bi stadımız deli gibi bi projemiz olmuş :D:D yalnız o otopark alanları yetmez bide 5 katlı bi otopark lazım denizin üstüne ey gidiii :D:D hadi nuri başkan yap şu projeyi ölene kadar köpeğin olayım :D ama yersen..

bordolumavi61
26.03.2007, 20:00
oy oy oyy :D:D 10 gün girmedik nete yeni bi stadımız deli gibi bi projemiz olmuş :D:D yalnız o otopark alanları yetmez bide 5 katlı bi otopark lazım denizin üstüne ey gidiii :D:D hadi nuri başkan yap şu projeyi ölene kadar köpeğin olayım :D ama yersen..
otopark yetmezmi o açık otopark aldatmasın seni stadın altındada otopark olacakmış:D :ts:

Remzi
26.03.2007, 20:03
oldu olacak OTOPARKA Camdan havuz da yapsınlar köpekbalığı falan koysunlar içine:)

Şuayip Aydın
26.03.2007, 20:35
oldu olacak OTOPARKA Camdan havuz da yapsınlar köpekbalığı falan koysunlar içine:)
remzi hic gulecgim yoktu valha:):):)

@FLU
26.03.2007, 20:36

iyi fikir :) otopark da böylece ilgi çekici hale gelir ve ona göre ücretlendirilir ...

hatta bende orda simit satarım sizde gelir köpek balıklarına simit atarsınız :)

hamdi bey
26.03.2007, 20:45
hamdi beyin yazdıklarınıda silsene be abim ?

işinize gelmeyen mesajı silin be abim :D albayrağın bize saygısı var mı önce onu söyleyin, söyleyin ki neden bu projelerle bizimle dalga geçiyor? Ufak uşak oyuncağımı bu işler yok denizi doldur proje olsun sadece stad yapsın bize yeterdi o ama bırakın stadı halı saha bile yaptırmazlar oraya, hem zaten hükümetin izni olmadan çivi bile çakılamaz oraya zaten hükümette Trabzonsporu bek sever ya :alkış: klasik takım kötü gittiğinde koy projeyi sustur milleti, valla şu stad işi yüzünden en son hangi takımla maç yaptık onu bile unuttum ben, siyasetçi taktiği işte

Egemen
26.03.2007, 20:49
işinize gelmeyen mesajı silin be abim :D albayrağın bize saygısı var mı önce onu söyleyin, söyleyin ki neden bu projelerle bizimle dalga geçiyor? Ufak uşak oyuncağımı bu işler yok denizi doldur proje olsun sadece stad yapsın bize yeterdi o ama bırakın stadı halı saha bile yaptırmazlar oraya, hem zaten hükümetin izni olmadan çivi bile çakılamaz oraya zaten hükümette Trabzonsporu bek sever ya :alkış: klasik takım kötü gittiğinde koy projeyi sustur milleti, valla şu stad işi yüzünden en son hangi takımla maç yaptık onu bile unuttum ben, siyasetçi taktiği işte

hamdi bey yönetime neden bu kadar gıcıksın?? yoksa limanı TRABZONSPORdan deil de senin elinden mi aldılar???? :rolleyes: :confused: :eek:

melih61
26.03.2007, 20:55
emorfo yok mu bu gün bir gelişme şu stad konusunda?

Emorfo
26.03.2007, 21:41
Alın size büyük bir gelişme, el emeği göz nuri :) anti-tartan pist :D

http://img118.imageshack.us/img118/1852/newstatjpghz2.jpg

http://img118.imageshack.us/img118/1852/newstatjpghz2.jpg

Ali Özcan
26.03.2007, 21:46
tam süper olmuş...ellerine sağlık Faruk...