PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stadyum Projesi... (1)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Colakoglu
14.04.2006, 02:20
Bence 45 bin bize cok gelir orayi derbi maclari haric bizim taraftar kolay kolay dolduramaz

Mayls
14.04.2006, 09:41
<DIV>evet 30.000 bence yeterli abartmaya gerek yok</DIV>
<DIV>zaten medya bizi batirmak icin elinden geleni yapiyo bide sta bombos kalirsa gazetelere allah bilir ne haberler cikar</DIV>

perfectstorm
14.04.2006, 13:14
maltepe stadinin yeni halini görünce ok. dedim burasi olur. hem pendigede yakin.. pendik stadida olur aslindasmileys/smiley2.gif
maltepe stadi bomba olmus.. ne zaman yaptilar ne zaman bitirdiler smileys/smiley32.giffatih sana hak verdim bencede uygunsmileys/smiley20.gif

Bülent Bayraktar
14.04.2006, 16:52
inönü olabilir hem her maç doldururuz tribünleri

Bülent Bayraktar
14.04.2006, 17:00
stad konusunda açiklama yapsa baskan da rahatlasak

Bülent Bayraktar
14.04.2006, 17:04
30000 yeter anca dolar ...

stad konusunda açiklama yapsa baskan da rahatlasak

61*TS*61
14.04.2006, 17:27
gecen sezon hatirlarsaniz olimpiyat stadina 60bin seyirci geldi, sizin yorumlariniza saygi duyuyorum ama bana göre 30bin az en az 45 derim

61*TS*61
14.04.2006, 17:54
yaa bazi arkadaslar karsi cikiyor maclarin istanbulda oynanmasi, harika bir stadda oynayacagiz neden tepki gösteriyorlarki, bu takim nerde oynarsa oynasin bizim taraftarimiz her yerdedir okadarr!!!

Ozan
14.04.2006, 18:43
gecen sezon hatirlarsaniz olimpiyat stadina 60bin seyirci geldi, sizin yorumlariniza saygi duyuyorum ama bana göre 30bin az en az 45 derim

trabzonda ki maçalra da su an 10.000 kisi anca geliyor . maçlar istanbul da olmayacak heralde trabzonda olcak . 30.000 olursa iyi olur gayet güzel olur .

macka61
14.04.2006, 19:03
BENCE ATATÜRK OLIMPIYAT STADI ÇÜNKÜ BIZ CINCONA BENZEMEYIZ ORAYI HER MAÇTA 30 BIN KISI ILE DOLDURURUZ

Emiroğlu
14.04.2006, 20:04
BENCE ATATÜRK OLIMPIYAT STADI ÇÜNKÜ BIZ CINCONA BENZEMEYIZ ORAYI HER MAÇTA 30 BIN KISI ILE DOLDURURUZ

Yavassss......Nerey dolduruyoruz her maç 30 bin kisiyi yaaa????Hayal dünyasina kapilmayin kardeslerim.Benim önerim Inönü...

kuzey_lee
14.04.2006, 20:07
maltepe stadinin yeni halini görünce ok. dedim burasi olur. hem pendigede yakin.. pendik stadida olur aslindasmileys/smiley2.gif
maltepe stadi bomba olmus.. ne zaman yaptilar ne zaman bitirdiler smileys/smiley32.giffatih sana hak verdim bencede uygunsmileys/smiley20.gif

halbuki sakalim da vardi sözümü dinletmek için smileys/smiley4.gif

amma ve lakin gel gör ki maltepespor yönetimi su anda bu fikre acayip karsi çikiyor

trapzonely_54
14.04.2006, 20:10
tabi yaaa en iisi

61*TS*61
14.04.2006, 20:26
Takimimiz basarili olursa o stad her hafta tika basa dolar 40binde olsa 50 binde olsa dolar, 10bin kisi geliyor haklisin neden? cünki takimin bu sene bir hedefi kalmadigi icin bir tek uefa belki, ama daha cok hedefleri olmadigi icin az seyirci geliyor stada

Bülent Bayraktar
14.04.2006, 21:13
insallah basarili olur olmazsa ne olcak bombos stad

aka5
14.04.2006, 21:39
arklar. biri bizim stada bomba koysun ya.ladine solesek gece havaya ucursa stadi ya .el kaide yiksin stadi.ozaman mecbur kalcaklar stad yapmaya .en guzeli böle.o stadi biz yikalim yoksa bu gs gibi yillarca devam eder.gs 96dan beri stad yapiyor sözdesmileys/smiley4.gif .yok ocakta yok kasimda kazma vuruluyor filan hikaye gs stad filan yapamaz.bizde ayni seye dusmeyelim.stada gidem arklar macta olumune ziplayin yikin su stadi yada son care el kaide kaliyor!!

t.s.a.l.61
14.04.2006, 21:44
bence de 40 bin olsa yeter 30 binçok az

Mehmet Öztürk
14.04.2006, 22:42
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

selam arkadaslar,

bende sizin gibi stat diye yanip tutusuyorum,

Almanya´da yasiyorum ve belki bir sezonda ancak iki veya üc mac izleyebilecegim o stat´da

ama yinede istiyorum TRABZONSPOR´umun böyle bir stati olmasini!

ama stat´i stat yapilsinda bitsin düsüncesiyle yapilmamali

ince eleyip sik dokumaliyiz!

öncelikle sahada basari gerekiyor!

üyelerin artmasi gerekiyor!

altyapiya daha fazla önem verilmesi gerekiyor!

takimin ve yönetim arasinda baglantiyi kuracak menejer gerekiyor!

eski futbolculara aktif rol verilmesi gerekiyor!

transfer´í transfer gibi yapmak gerekiyor!

sponsorlari arttirmak gerekiyor!

bos konusmamak gerekiyor!

birlik ve beraberlik gerekiyor!

stat´i doldurmak gerekiyor!

TRABZONSPORu ve tüm TRABZONSPORlulari cooooooook seviyorum

</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

sametaydin
15.04.2006, 13:15
ewt bence de 30bin en fazla 35bin kisilik olsa yeter.

Nytre
16.04.2006, 21:48
simdi sadece elektrik sistemini degistirirler :)

Punisher-61
17.04.2006, 00:53
seytan diyorki al kazma kürek Avni akeri yikmaya baslasmileys/smiley36.gif

hamucera
17.04.2006, 08:48
seytan dogru sölemezdi be. Bu defa kanina dogru sekilde girmis uysak mi seytana. sonra nasil olsa sytana uyduk deriz smileys/smiley36.gif

alacakarnlik
17.04.2006, 12:36
bügün istanbulda 20 milyona yakin insan yasamakta ve hiç yoksa en az 1 milyonu TRABZON SPORLUDUR. Sitadin istanbulda olmasinin avantaji gelir açisindan takim rahatlar dez avantaji ise istanbul takimlariyla oynarken deplasmansa oynayan TRABZON SPOR olur. stat yenilenirkentakimin 1istanbula tasinmasi sorun olusturabilir ama inanin hem taraftar hem de maddiyat sikintisi yasamiyacaktir

Külünkoğlu
17.04.2006, 12:45
dez avantaji ise istanbul takimlariyla oynarken deplasmansa oynayan TRABZON SPOR olur.

Neden ? biletleri biz verecegiz, stad kontenjaninin %5'ionlaraIstanbul'da olup da deplasman havasini yasatacaktir. Endisen olmasin.

onurkaradeniz
17.04.2006, 12:50
bügün istanbulda 20 milyona yakin insan yasamakta ve hiç yoksa en az 1 milyonu TRABZON SPORLUDUR. Sitadin istanbulda olmasinin avantaji gelir açisindan takim rahatlar dez avantaji ise istanbul takimlariyla oynarken deplasmansa oynayan TRABZON SPOR olur. stat yenilenirkentakimin 1istanbula tasinmasi sorun olusturabilir ama inanin hem taraftar hem de maddiyat sikintisi yasamiyacaktir

bence hiç bi sorun olusturmaz hatta istanbul ekipleri için bayagi bi sorun olur bizim burda olmamiz! hatta bence burda sampiyonluga oynariz öyle basit seklide maç da vermeyiz!smileys/smiley2.gif

sultantekke
17.04.2006, 16:38
trabzonun maçlarini istanbulda oynamasini dört gözle bekiyorum bakalim 1sezon boyunca nasilbir trabzon izliyecezsmileys/smiley1.gif

Nytre
17.04.2006, 18:28
Adnan Polat: Stadimizla tüm Türkiye övünecek

A.A.

http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/1392200.jpgGalatasaray Kulübü Baskani Özhan Canaydin ve Baskan Yardimcisi Adnan Polat, bakanlik bürokratlari ve Toplu Konut Idaresi (TOKI) yetkilileriyle görüstü. Polat, ?Yapilacak stat, sadece Galatasaray'in degil, tüm Türkiye'nin övünecegi bir spor kompleksi olacak? dedi.

Galatasaray Kulübü Baskani Özhan Canaydin, Seyrantepe projesi için, ?Çok zor bir is yapmaya çalisiyoruz? dedi.
Stat projesiyle ilgili görüsmelerde bulunmak üzere, Baskan Yardimcisi Adnan Polat, yöneticiler Tunca Hazinedaroglu ve Mehmet Helvaci ile birlikte geldigi Maliye Bakanligi'nda, Müstesar Hasan Basri Aktan, bakanlik bürokratlari ve Toplu Konut Idaresi (TOKI) yetkilileriyle 2 saat süren bir toplanti yapan Özhan Canaydin ve heyeti, mali konulara iliskin ikili temaslarda bulundu.

3 ayri stat projesinin görsel sunumunu yaparak teknik detaylar hakkinda bürokratlara bilgi veren Galatasaray heyetindeki yöneticiler, görüsme sonunda toplantiya iliskin detayli bilgi vermekten kaçindilar.

Seyrantepe projesi için büyük ugraslar verdiklerini söyleyen Galatasaray Kulübü Baskani Özhan Canaydin, ?Çok zor bir is yapmaya çalisiyoruz. Bakanliklar arasinda projeye iliskin çalismalarimizi yürütüyoruz. Kolay bir is degil? demekle yetinirken, Baskan Yardimcisi Adnan Polat ise, ?Yapilacak stat, sadece Galatasaray'in degil, tüm Türkiye'nin övünecegi bir spor kompleksi olacak? diye konustu.

Maliye Bakanligi bürokratlariyla gerçeklestirdikleri toplantinin çok verimli geçtiginden bahseden Polat, proje üstünde çalisilacak bir çok konu oldugunu, baslangiç ve bitis tarihleri konusunda reel kararlar alinamadigini ifade ederek, ?Su anda zamanlamayla ilgili bir plan veremiyoruz. Zamanlamayi açiklamak için bile bir hayli zaman var. Kamuoyuna bu bilgiyi verebilmek için konunun realize olmasi gerekiyor. Yüzde 100 emin olmadikça zaman vermek istemiyoruz. Tüm Türkiye'ye yakisir bir kompleks olmasi için ugrasiyoruz? seklinde konustu.

bizimkiler hala bir seyler açiklayacaklar.. taraftarin sabri kalmiyor ama.

Uğurtan
17.04.2006, 19:42
Baskan Albayrak: ?6 yabanci yeterlidir? http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/video.gif
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/170406baskan.jpgBaskanimiz Nuri Albayrak 6 yabanci sayisinin Türk futbolu için yeterli oldugu görüsünü savundu. Diyarbakirspr maçi dahil güncel konulardaki görüslerini açiklayan Albayrak, ?Diyarbakirspor karsisinda ilk gün yapamadiklarimizi 23 dakikada gerçeklestirdik. Ikinci gün iyi oynadik, güzel bir çikis yakaladik. Bunu devam etmesini istiyoruz? dedi.

<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>

?UEFA sansimiz sürüyor?
UEFA sansinin matematiksel olarak devam ettigini kaydeden Baskan Albayrak, sunlari söyledi: ?Su anda besinci siradayiz. Önümüzdeki Ç.Rizespor, Fenerbahçe, Ankaraspor ve Besiktas maçlarindan karli çikarsak rakiplerimizin de küme düsme hattindaki takimlarla maçlari var. Biz bu karsilasmalari kazanip UEFA Kupasi?na katilmak için hesaplarimiza devam ediyoruz?

?B Planimiz var?
Vahid Halilhodžić?le ön görüsme yaptiklarini yineleyen Baskan Nuri Albayrak teknik direktör konusunda su degerlendirmeyi yapti: ?Kendisi özellikle ailevi problemlerinin oldugunu, kalip kalmama noktasinda önümüzdeki günlerde cevap verecegini bize iletti. Trabzonspor Avrupa ve dünya çapinda büyük bir kulüptür, markadir. Önümüzdeki seneyle ilgili B Plani çalismalarimizi da yapiyoruz. Vahid hoca olmazsa görüstügümüz görüsme halinde oldugumuz hocalarimiz da var. Bu konuda isim vermeyecegiz. Transfer noktasinda da görüstügümüz futbolcu arkadaslar var görüsmelerimiz sürüyor. Ancak bunlari ne zaman imzayi atar, karsilikli oturur anlasiriz, ondan sonra basina deklare ederiz?

?Tekliflere bakilmayacak?
Önümüzdeki yil sadece Lee?nin sözlesmesinin bitecegin altini çizen Albayrak, ?Hatta kirada olan ve takima katilacak sporcularimiz da var. Lig bitene kadar elimizdeki sporcularin transferleri noktasinda herhangi bir açiklama yapmayacagiz. Çünkü su anda kritik bir noktadayiz. Yil sonuna kadar iç transfer görüsmelerini kapattik. Teklif gelse dahi bakmayacagiz. Lig sonunda oturup, arti eksileriyle tartisip ekibimizle birlikte karar verecegiz? dedi.

?Yabanci sayisi artmamalidir?
Türk futbolunun kalkinmasinda yabanci sporcularin büyük katkisinin olduguna da isaret eden Nuri Albayrak, her seye ragmen 6 yabanci sayisini yeterli gördüklerini kaydetti. Albayrak söyle devam etti: ?6 yabanci demek su anda takimin yüzde ellisinin üzerinde bir rakam demek. Bence Türk futbolunun kalkinmasi noktasinda bu sayi yeterlidir. Yabanci sayisinin artirilmasina sahsim ve kulübüm adina karsiyim. Çünkü böylesi bir kararin kendi madenlerimizin ortaya çikmasi noktasinda uzun vadede Türk futboluna zarar verecegi inancindayim. Yabanci sayisinin artmasi Türk futbolunun kalkinmasi açisindan bizler için faydali olmayacaktir?

?Aslimizi inkar etmeyiz?
?Tüm kamuoyu Trabzonspor?un bu noktadaki görüslerini biliyor. Çünkü Trabzonspor Türkiye?de 1975?li yillardan bugüne kadar damgasini vurarak ortaya çikmis, dört büyükten biri olmustur. Sampiyonluklari da kendi öz evlatlariyla elde etmistir. Trabzonspor?un geçmisini inkar edip bugün yabancilarla bu isi yapacagina inanmiyorum. Biz yeni olusturacagimiz projelerde Karadeniz?e ve altyapiya yönelik çok ciddi plan ve programlar yapiyoruz. Aksi halde aslimizi inkar etmis oluruz. Türkiye su anda Avrupa?nin en genç nüfusuna sahip ülkelerinden biridir. Biz eger fiziki olarak altyapilarimizi çok iyi hazirlarsak sadece Trabzonspor?un degil, Türk futbolunun da gelecekte çok iyi sporcular yetistirecegine inaniyorum?

?Stada yer araniyor?
Stadyumla ilgili birkaç alternatif üzerinde durduklarini da dile getiren baskanimiz sözlerini söyle tamamladi: ?Proje çalismalarimiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Gençlik Spor Genel Müdürlügü ile oturup tahsis konusunu konusacagiz. Biz yeni stadi sehrin daha uygun bir yerine yapmayi düsünüyoruz. Bu yönde bir çalismamiz var. O olursa çok daha iyi olacagini düsünüyorum. Dolayisiyla stadi yikmadan yeni stad yapacagiz, bitirince de oraya geçecegiz. Ondan sonra da mevcut stadimizi istedigimiz gibi kullanma hakkina sahip olacagiz?

?Proje çalismalari sürüyor?
?Ama yer bulamazsak ayni yerde insaata baslayacagiz. Su anda 3-4 firmayla proje çalismalarimiz devam ediyor. Öncelikle maçlarimizin Trabzon?da oynanmasi noktasindayiz. Büyük maçlari Istanbul, Ankara, Izmir ya da Bursa?da da oynayabiliriz. Onun disindaki maçlari Trabzon ve yakin vilayetlerde oynamayi düsünüyoruz. Çünkü Trabzonspor?a tarihinde Karadeniz Bölgesi kentleri, Rize de dahil olmak üzere çok büyük destek olmustur? açiklamalarini yapti.

www.trabzonspor.org.tr (http://www.trabz&#111;nspor.org.tr) | www.trabzonspor.com (http://www.trabz&#111;nspor.com)

alisari.78
17.04.2006, 20:44
TRABZON SPORUMUZ BU SENE UEFA YA KATILMASSA; BIZ NE TRANSFER YAPABILIRIZ,NEDE ELIMZEDIKI YILDAZLARI TUTABILIRIZ.BENIM FIKRIM,STADI AYNI YERINE YIKARAK YENIDEN YAPILMASIDIR.ÇÜNKÜ SADECE SITADYUM OLARAK DEGIL, AYNI ZAMANDA SOSYAL ETKINLIKLERINDE IÇINDE BULUNACAGI HARIKA BIR KOMPLEKS YAPILACAGINI TAHMIN EDIYORUM ONUN IÇIN SEHIR MERKEZINDE OLMASI HEM BIZLERIN HEMDE KULÜBÜZÜN YARARINADIR.SEHIR DISINDA BIR YER OLURSA HALKIN MAÇTAN MAÇA GIDECEGI NORMAL BIR STADYUM OLUR.YANI BU GÜNKÜ STADYUM GIBI.

GELELIM MAÇLARIMIZIN NEREDE OYNANACAGI KANUSUNA: BENCE BU TAKIM SENEYE TAMAMEN ISTANBULA TASINSIN OZAMAN TRANSEFERDE KOLAY OLUR.ÇÜNKÜ YILDIZLARI TRABZONA GETIRMEK ZOR OLUYOR. AMA ISTANBUL DEYINCE HEMEN FIKIRLERI DEGISIYOR. FENER OLSUN CIMBOM OLSUN SANKI BIZDEN ÇOK BÜYÜK OLDUGU IÇIN MI YILDIZ ALIYORLAR SADECE ISTANBULDA OLMANIN NIMETINDEN FAYDALANIYORLAR.KIMBILIR BELKI YIRMI ÜÇ YILLIK HASRET ORADA SON BULUR. NEDEN OLMASIN

kutoz
17.04.2006, 21:18
Bu stad konusu iyi analiz edilmeli. Suanki stadimiz, sehir merkezindedir ve bir takim handikaplari beraberinde getirmektedir. Müsabaka günlerinde, trafik kilitleniyoru. Altinda ve üstünde hastane olmasi, oraya yetismek zorunda kalacak bir hastayi müsgul durumda birakabilir.

Yeni projenin 24 saat yasayacak bir proje olmasi ve içerisinde alis-veris merkezinin olacagi da düsünülecek olursa, sehir disinda bir yerde olmasi faydalidir. Hem trafik yönünden rahatlama, hem Avni Aker bölgesindeki küçük esnafi öldürmemek, hem de stadin yapilacagi bölgenin gelismesi için büyük bir firsat olacagi gibi, birçok insanimiz içinde ekmek kapisi olacaktir.

Bunu stad konuusunda tartismak gerekir ancak bu takimi sehirden uzaklastirmaz mi koparmaz mi?Sehir disi da ne kadar?

Ilk aklima gelen bölge, havaalani tarafi. Trabzon için de o bölgeye dogru sehri açmak, sehir merkezini rahatlatabilir.

corleone
17.04.2006, 22:15
Trabzonspor stadini sehir merkezinden uzaklastirmak intiharla es anlamlidir, stat günü erdogdudan fatihtenyenimahalleden ve diger mahallelerden kalkip stada yürüyerek giden insanlarin yarisi o tarafta yapilan bir stada ilk seneden sonra kolay kolay ugramazlar, stadin sehir içinde olmasi takimin sehirle bütün olmasi manasina da gelmektedir, iki haftada bir kilitlensin trafik, hastanelere gitmek için birçok yol açik kaliyor, bugüne kadar böyle bir sorun yasandi mi da bilmiyorum, ama ben hatirlamiyorum yeni bir yer yapilacaksa da isnanlarin en azindan meydandan yürüyerek ulasabilecegi bir yere yapilmali...stad sehirle içiçe olmali...

eren_61
17.04.2006, 22:36
baskanimizin açiklamalarina göre maçlar trabzon ve çevre illerde oynanicak eger stat yikilirsa.sadece büyük maçlar istanbul da oynancak diyor.eger stati simdiki yerinden baska bir yere tasirlarsa ise zaten maçlar avni aker de oynanicak.yani her iki durumdada bize takimimizi izlemek hayal oldusmileys/smiley19.gif

#10 Fietra
17.04.2006, 22:59
Trabzonspor stadini sehir merkezinden uzaklastirmak intiharla es anlamlidir, stat günü erdogdudan fatihtenyenimahalleden ve diger mahallelerden kalkip stada yürüyerek giden insanlarin yarisi o tarafta yapilan bir stada ilk seneden sonra kolay kolay ugramazlar, stadin sehir içinde olmasi takimin sehirle bütün olmasi manasina da gelmektedir, iki haftada bir kilitlensin trafik, hastanelere gitmek için birçok yol açik kaliyor, bugüne kadar böyle bir sorun yasandi mi da bilmiyorum, ama ben hatirlamiyorum yeni bir yer yapilacaksa da isnanlarin en azindan meydandan yürüyerek ulasabilecegi bir yere yapilmali...stad sehirle içiçe olmali...

Benim düsündügümde bu zaten ancak sehir içinde yeni bir stad yapilacak yer Tekel ve Lunapark'in oradan baska aklima gelmiyor oralarin da çok iyi yerler oldugunu düsünmüyorum.Yine bakinca en mantiklisi Avni Aker'in Yavuz Selim vs. katilarak genisletilmesi gibime geliyor.Yani stad Moloz'dan öteye gitmemeli.Edited by: #10 Fietra

zanoylu
17.04.2006, 23:05
Bencede sehir içinde ama otopark ve ulasim sorununu halledecek bir projeyle

corleone
17.04.2006, 23:23
aslinda olursa tekelin oldugu yer çok iyi olur ama oranin çok sorunlu bir yer oldugunu duymustum, oraya stat yapmak o araziyi almak o kadar kolayolmaz, dogu tarafta meydan bati tarafta da besirliden ötede olmamasi gerekiyor stadin...

AyhanPe
18.04.2006, 05:03
stad sehirin disinda yapilacaksa oraya sirf futbol stadi degil kücük bi olimpiyat köyü yapilmali..

kuzey_lee
18.04.2006, 11:56
Ilk aklima gelen bölge, havaalani tarafi. Trabzon için de o bölgeye dogru sehri açmak, sehir merkezini rahatlatabilir.

bu konuda yönetim daha seçilmeden alternatifler düsünüyordu.bunlarin en basinda da molozdaki dolgu sahasi idi.su anda da az da olsa bu bölgede stad yapma fikirleri var.

Nytre
18.04.2006, 12:07

istanbulun nüfusu 2000yili itibariyle Yillara Göre Istanbul Nüfusu:
2000: 10.072.447 'dir... aradan 6 yil geçmistir. buna en çok 3-4milyon kisi eklenmis olsa 14milyon kisi demektir...

istanbuldada yaklasik 1-2 milyon karadenizli yasiyor dersek 30.000kisi rahat bir stadi doldurur.. ancak bunun bir sartida stadin merkezi bir yerde olmasidir...

ama bunlarin aksine trabzonspor yönetimi derbilerin istanbulda oynanmasini diger maçlarin ise çevre illerde oynamasini istiyor.. bunun da hakli yanlari var.. öncelikle rakiplerimiz istanbula kolaylikla gelebilir ve bildikleri yerler.. oysa giresun ordu rize gibi sehirlere gelmek rakibin zamanini almakta ve daha yorucu olmakta. ikinci oradaki trabzonlularin ve trabzonsporlularin takimla bulusmasi olarak gösterilebilir. yönetim baska ne düsünüyor olabilir bilmiyorum

ahmetto
18.04.2006, 12:34
Arkadaslar ben taninmamis ulasimi zor yerler rakibi yorar fikrine katilmiyorum.Rakipler Amatör degilki zor sartlarda gelsin.Onlarda profesfonel önceden önlemlerini alirlar herhalde.ben su görüsteyim nerede taraftar çogunlugunu elde edeceksek ve iyi bir statda oynayacaksak tamami orda oynansin.takim göçebe gibi dolasmasin

Taraftar çogunlugu genel itibarla Istanbul-Ankara-Izmir-Samsun-Giresun dadir kanisindayim.Hatta Izmit bile olabilir.Eger istanbulda oynanacaksa biz yanliz birakmayiz buna kimsenin süphesi olmasin smileys/smiley2.gif

onurkaradeniz
18.04.2006, 12:44
ya adam gibi bi stad yapilsin da gerisi sorun degil yani basit siradan bisey yapmasinlar iç ve dis dizayn iyi olsun akustik olsun kalearkalarini sahaya etki edebilecek biçimde düzenlesinler yeter...

KuĞu
18.04.2006, 14:36
stadadin kesinlikle suanki yerine yapilmasi gerekiyor sehirden uzaklastirilacak stad olimpiyat stadindan farksiz olur!!! baska yerde yapilmasi fikrine karsiyim çünkü böyle bir yer ilçelere yakin yerlerde sadece bulunabilir!!!!!

ctmeoy
18.04.2006, 14:57
stad ayni yerinde olmali görüsüne katiliyorum bence kapasitesi 30000 den fazla olmamali juventus bile yeni stadinin 30000 olmasini isterken bizim daha büyük stadta bos tribunlere oynamak istememizin sebebi ne

Colakoglu
18.04.2006, 16:57
Adnan Polat: Stadimizla tüm Türkiye övünecek</span>

A.A.</span>

http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/1392200.jpgGalatasaray
Kulübü Baskani Özhan Canaydin ve Baskan Yardimcisi Adnan Polat,
bakanlik bürokratlari ve Toplu Konut Idaresi (TOKI) yetkilileriyle
görüstü. Polat, ?Yapilacak stat, sadece Galatasaray'in degil, tüm
Türkiye'nin övünecegi bir spor kompleksi olacak? dedi.

Galatasaray Kulübü Baskani Özhan Canaydin, Seyrantepe projesi için, ?Çok zor bir is yapmaya çalisiyoruz? dedi.
Stat
projesiyle ilgili görüsmelerde bulunmak üzere, Baskan Yardimcisi Adnan
Polat, yöneticiler Tunca Hazinedaroglu ve Mehmet Helvaci ile birlikte
geldigi Maliye Bakanligi'nda, Müstesar Hasan Basri Aktan, bakanlik
bürokratlari ve Toplu Konut Idaresi (TOKI) yetkilileriyle 2 saat süren
bir toplanti yapan Özhan Canaydin ve heyeti, mali konulara iliskin
ikili temaslarda bulundu.

3 ayri stat projesinin görsel sunumunu
yaparak teknik detaylar hakkinda bürokratlara bilgi veren Galatasaray
heyetindeki yöneticiler, görüsme sonunda toplantiya iliskin detayli
bilgi vermekten kaçindilar.

Seyrantepe projesi için büyük
ugraslar verdiklerini söyleyen Galatasaray Kulübü Baskani Özhan
Canaydin, ?Çok zor bir is yapmaya çalisiyoruz. Bakanliklar arasinda
projeye iliskin çalismalarimizi yürütüyoruz. Kolay bir is degil?
demekle yetinirken, Baskan Yardimcisi Adnan Polat ise, ?Yapilacak stat,
sadece Galatasaray'in degil, tüm Türkiye'nin övünecegi bir spor
kompleksi olacak? diye konustu.

Maliye Bakanligi bürokratlariyla
gerçeklestirdikleri toplantinin çok verimli geçtiginden bahseden Polat,
proje üstünde çalisilacak bir çok konu oldugunu, baslangiç ve bitis
tarihleri konusunda reel kararlar alinamadigini ifade ederek, ?Su anda
zamanlamayla ilgili bir plan veremiyoruz. Zamanlamayi açiklamak için
bile bir hayli zaman var. Kamuoyuna bu bilgiyi verebilmek için konunun
realize olmasi gerekiyor. Yüzde 100 emin olmadikça zaman vermek
istemiyoruz. Tüm Türkiye'ye yakisir bir kompleks olmasi için
ugrasiyoruz? seklinde konustu.

bizimkiler hala bir seyler açiklayacaklar.. taraftarin sabri kalmiyor ama.

Siz önce futbolcularin paralarini verin acliktan nefesleri kokuyo bu adamlarin kalkmis yeni stadyumdan bahsediyolar ya smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Mert67
18.04.2006, 17:05
EFSANEYE YAKISIR BIRSEY YAPSINLAR

</span></span></span></font>

ahmetto
18.04.2006, 17:43
Arkadaslar 30.000 yetmez bence 45.000 olsun simdi her maçta dolmayabilir ama ilerde belkide o bile yeterli olmaz onun için büyük olsun küçük olmasin derim yapilmisken iyisi ve güzeli yapilsin kapasieside büyük olsun

Uğurtan
19.04.2006, 00:33
Stadin suanki yerinden baska yere tasinmasi fikri birkaç açidan olumlu sizlerde hak verirsiniz;

1-Suanki stadin bulundugu yeri bilenler iyi anlar buraya yeni ve düsünülen büyüklükte kale arkalari olan bir stad yapmak imkansiz diceksiniz yatay olmazmi buda bildigim kadariyla uefa standartlarina uymuyor denize yatay stad olamaz..

2-Maç günleri sikisiklik izdihami ve trafik sorununu düsünün..

3-Birazda kulübümüz açisindan bakarsak ekonomik olarak süper bir proje stad baska bir alanda olacak alis veris merkezleriyle 24 saat para getiren bir yapi buna ek olarak suanki stadin oldugu yer zaten Trabzonspor'un oldugu için orasi yikilarak tam sehrin göbegine belki bir otel belki baska bir getiri getirecek bir yapi..Kompleks düsünülüyor..

4-Trabzon sehri açisindan bakarsak sehir sadece meydan ve trabzonspor bulvari merkeziyetinden kurtulup bir 3. gidilebilecek yere kavusacak orasi da kalkinacak orada da is sahalari açilacak ve sehire farkli bir canlilik gelecek..

Not:Migros ve Mirapark gibi Diger büyük sehirlerdeki örneklerine oranla çok küçük yerlerin yapilmasi bile sehirimize ne kadar hava getirdi ve olumlu oldu..Brde bunun büyükçe bir kompleks oldunu hayal edinsmileys/smiley2.gif

Bir not daha düsim stad 30.000 diyen arkadaslar kulübümüzün geçmisini hiç irdelediniz mi? Stadin her yeri koltuklanmadan önce birkaç sene önce yani kapasite 27 bin 500 dü ve her maç ortalama 20 bin kisi geliyodu biletli olarak gerisi zaten yönetimlerin ayirdigi davetiye sponsor biletleridir yani her maç burasi dolar siz bakmayin ezik medyasinin Trabzon bos tribünlere oynuyor laflarina..Bu sene okadar acilar çekmemize ragmen hemde rezalet bir futbol oynamamiza ragmen bu stada 10 bin in biraz üstünde bir seyirci geliyor!!!

Ve bu stadin 27 bin kapasiteyle oynadigi dönemler Trabzon daha az nüfuslu ve daha fakir bir kentti dikkatinize..Trabzon her gün büyüyen ve gelisen bir kent ben en azindan 45 bin diyorum büyük düsünmek büyüklerin isidirsmileys/smiley2.gif

61*TS*61
19.04.2006, 04:47
<div style="text-align: center;">Luckdown, evet cok haklisin katiliyorum sana, yani 30bin gercekten az bi düsünün bu takim sampiyon oldu ve her sene sampiyonluga oynuyor cokta iyi bi takim olustu sence seyirciler o stadi doldururmu doldurmazmi? bence her mac o stad dolar, eger takimimiz iyi oynarsa tabi, 45bin yapmamiz bize ne zarari olabilirki zaten takim kötü gitse bile her derbi maclari o stad kessin dolar bunu biliyoruz, bu stad bir kere yapilacak onun icin bence bu stadi iyi degerlendirip 45binden asagi olmamasini isterim</font>smileys/smiley2.gif
</div>

Faik Yılmaz
19.04.2006, 08:22
ya bakalim yapacaklarmi stadi....

hiç sesleri çikmiyo......

ozcan_asanoglu
19.04.2006, 15:18
Bençe çok önenli bir açiklama;

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=5 width=490>
<T>
<TR>
<TD =titsBaslik-little bgColor=#f9f9f0>'Avni Aker de Sami Yen gibi olacak'</TD></TR>
<TR>
<TD =titsBasliklar bgColor=#f9f9f0>Galatasaray Kulübü'nün Seyrantepe arazisi üzerinde yeni bir stat yapacagini hatirlatan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, "Ali Sami Yen Stadi gibi, Avni Aker de Trabzonspor'a devredilip, baska bir yere stat yapilacak" dedi.</TD></TR>
<TR>
<TD =stdSmall align=right bgColor=#f9f9f0 height=10>19 Nisan 200614:53</TD></TR>
<TR>
<TD align=right bgColor=#f9f9f0>Yazi boyutunu büyütmek için http://image.haber7.com/font-size-12px.gif http://image.haber7.com/font-size-14px.gif http://image.haber7.com/font-size-16px.gif </TD></TR>
<TR>
<TD id=C&#111;ntent>http://image.haber7.com/haber/1946.jpg
Moskova'ya gidecek olan Güres Milli Takimi'nin kampini ziyaretinden sonra gazetecilerin sorularini cevaplandiran Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, sunlari söyledi: "Galatasaray'in stadyuma kavusmasiyla ilgili olarak düsüncemiz, Ali Sami Yen ile bir arazinin takas edilerek, Galatasaray'in bir stada kavusmasi idi. Biz buna destek verdik. Sayin Basbakan, Istanbul Büyüksehir Belediye Baskani iken de Galatarasay'a bunu teklif etmisti. Ali Sami Yen'in oldugu yere, altinda is merkezi olan bir stad yapilacagi düsünülüyordu. Ama orasi, ne trafigi kaldirabilir, nede o yükü kaldirabilir, tasiyamazdi. Bunun gerçeklesemeyecegi görüldü. Yillar sonra bizim dedigimiz gerçeklesecek. Ilk olarak takasi düsünmüstük. GSGM olarak, ASY arazisini verip, yerine Seyrantepe arazisini almayi ve burayi Galatasaray'a kullandirmayi teklif ettik. Daha sonra satis olayi gündeme geldi. Daha sonra yeniden takasa dönüldü. Simdi, Toplu Konut Idaresi devrede. Onun disindaki kurumlarda destek olacaklar. Protokol imzalanmasi asamasina gelindi. Ve artik Galatasaray, Seyrantepe'deki Stadi'na kavusacak."

Avni Aker Stadi'nin durumuyla ilgili bir soru üzerine de, Atalay su cevabi verdi: "Avni Aker, Trabzon'da güzel bir arazi üzerinde. Önce Avni Aker'i yanindaki saha ile birlestirip, modern bir stat yapmayi düsündük. Çevre düzenlemesiyle birlikte güzel bir proje hazirlamislardi. Daha sonra, Ali Sami Yen Stadi'nda oldugu gibi, Avni Aker'i Trabzonspor'a devredip, baska bir yerde stat yapilmasi öngörüldü. Trabzonspor Kulübümüz ile bu konuda çalisiyoruz. Bittiginde bize teklifi getirecekler."

Yeni, modern, sadece maçlarda kullanilan hantal yapili degil, lokantalariyla, laisveris merkezleriyle, çok amaçli kullanimiyla, içinde buz pateni salonu, cimnastik salonlarinin da yeraldigi, her türlü organizasyona hazir bir stadin yapilacaginin altini çizen Mehmet Atalay, "Bu konuda, kim olursa olsun destekleyecegiz. Saniyorum bu çalismalardan sonra Türkiye, yeni bir stada kavusacak"

</TD></TR></T></TABLE>

KuĞu
19.04.2006, 15:24
stad kesinlikle baska bir yere yapilmamali trabzonun stad için en uygun arazisi suan bulundugu yerdir.

degok
19.04.2006, 17:53
Bence doldursunlar ganitanin önünde denizi yapsinlar stadi oraya altinada balik lokantalari falan muazzam olur. Denizi doldurup yol yapacagina bu daha iyismileys/smiley1.gif

kutoz
19.04.2006, 21:30

Buda bir fikir tabiki. Zaten trafigi kilitleyenler, Erdogdu'dan, Fatih'ten, Yenimahalle'den vd. yürüyerek gelen taraftar degilki, çevre ilçelerden gelen taraftarlar. Bu fikire karsilik olarak bende diyorum ki, yillardir dolmuslara atlayip maça giden onca taraftar var, sehir disindan. Biraz da, yürüyerek gidenler bu tür vasitalari kullansin. Bu vesileyle, ulasim için yeni güzergahlar açilir ve yeni ekmek paralari çikar hemserilerimiz için.

Birde trafik kilitlenme hususuna deginirken, müsabakalarin oynanacagi günü kastetmemistim. Malum, projeden bahsedilirken 24 saat yasayan bir statdan söz ediliyor. Dolayisiyla, trafik iki günle kalmayacak, bayramda seyranda, bilumum özel günlerde kabus olacaktir o bölgede.

bu konuda yönetim daha seçilmeden alternatifler düsünüyordu.bunlarin en basinda da molozdaki dolgu sahasi idi.su anda da az da olsa bu bölgede stad yapma fikirleri var.

Dolgu alanini düsünmemistim. Orasi mantikli. Yapilan sahil yoluda orayi rahatlatir. O bölgenin de çehresini degistirir. Dolgu alani olmasi, ileride sorun yaratir mi, sanirim bu konuya en iyi insaat mühendisi arkadaslarimiz cevap verebilir. Edited by: kutoz

kutoz
19.04.2006, 21:37
Bence doldursunlar ganitanin önünde denizi yapsinlar stadi oraya altinada balik lokantalari falan muazzam olur. Denizi doldurup yol yapacagina bu daha iyismileys/smiley1.gif

Demirhan, Ganita'yi hacamayalim abi. Hepimizin oradaki tahta masalarda yatan bir ask hikayesi vardir. illede biryer doldurulacaksa, Besirli-Trafik bölge arasindaki sahili doldursunlar abi. smileys/smiley4.gif

yaranozlu
19.04.2006, 21:38
tribünlerin sahaya çok yakin olmasi lazim. gerçi bu bizim için büyük bi sorun olur. malum asabi insanlariz, ama bazi seyleri ögrenmemiz lazim. bunu iyi kullanirsak rakip korkudan oynayamaz. maç boyu da tezahürat etmek gerekir. valla o zaman Trabzondan puan çikaramazlar heralde...

CAFER ÖZER
19.04.2006, 22:31
<T>
<TR>
<TD =titsBaslik-little bgColor=#f9f9f0>'Avni Aker de Sami Yen gibi olacak'</TD></TR>
<TR>
<TD =titsBasliklar bgColor=#f9f9f0>Galatasaray Kulübü'nün Seyrantepe arazisi üzerinde yeni bir stat yapacagini hatirlatan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, "Ali Sami Yen Stadi gibi, Avni Aker de Trabzonspor'a devredilip, baska bir yere stat yapilacak" dedi.</TD></TR>
<TR>
<TD =stdSmall align=right bgColor=#f9f9f0 height=10>19 Nisan 200614:53</TD></TR>
<TR>
<TD align=right bgColor=#f9f9f0>Yazi boyutunu büyütmek için http://image.haber7.com/font-size-12px.gif http://image.haber7.com/font-size-14px.gif http://image.haber7.com/font-size-16px.gif </TD></TR>
<TR>
<TD id=C&#111;ntent>http://image.haber7.com/haber/1946.jpg
Moskova'ya gidecek olan Güres Milli Takimi'nin kampini ziyaretinden sonra gazetecilerin sorularini cevaplandiran Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, sunlari söyledi: "Galatasaray'in stadyuma kavusmasiyla ilgili olarak düsüncemiz, Ali Sami Yen ile bir arazinin takas edilerek, Galatasaray'in bir stada kavusmasi idi. Biz buna destek verdik. Sayin Basbakan, Istanbul Büyüksehir Belediye Baskani iken de Galatarasay'a bunu teklif etmisti. Ali Sami Yen'in oldugu yere, altinda is merkezi olan bir stad yapilacagi düsünülüyordu. Ama orasi, ne trafigi kaldirabilir, nede o yükü kaldirabilir, tasiyamazdi. Bunun gerçeklesemeyecegi görüldü. Yillar sonra bizim dedigimiz gerçeklesecek. Ilk olarak takasi düsünmüstük. GSGM olarak, ASY arazisini verip, yerine Seyrantepe arazisini almayi ve burayi Galatasaray'a kullandirmayi teklif ettik. Daha sonra satis olayi gündeme geldi. Daha sonra yeniden takasa dönüldü. Simdi, Toplu Konut Idaresi devrede. Onun disindaki kurumlarda destek olacaklar. Protokol imzalanmasi asamasina gelindi. Ve artik Galatasaray, Seyrantepe'deki Stadi'na kavusacak."

Avni Aker Stadi'nin durumuyla ilgili bir soru üzerine de, Atalay su cevabi verdi: "Avni Aker, Trabzon'da güzel bir arazi üzerinde. Önce Avni Aker'i yanindaki saha ile birlestirip, modern bir stat yapmayi düsündük. Çevre düzenlemesiyle birlikte güzel bir proje hazirlamislardi. Daha sonra, Ali Sami Yen Stadi'nda oldugu gibi, Avni Aker'i Trabzonspor'a devredip, baska bir yerde stat yapilmasi öngörüldü. Trabzonspor Kulübümüz ile bu konuda çalisiyoruz. Bittiginde bize teklifi getirecekler."

Yeni, modern, sadece maçlarda kullanilan hantal yapili degil, lokantalariyla, laisveris merkezleriyle, çok amaçli kullanimiyla, içinde buz pateni salonu, cimnastik salonlarinin da yeraldigi, her türlü organizasyona hazir bir stadin yapilacaginin altini çizen Mehmet Atalay, "Bu konuda, kim olursa olsun destekleyecegiz. Saniyorum bu çalismalardan sonra Türkiye, yeni bir stada kavusacak"

</TD></TR>
<TR>
<TD =stdSmall>Bu haber 2550 defa okunmustur.
</TD></TR></T></TABLE>

TSelif
19.04.2006, 23:37
Yani maçlar yine burda olacak. Ama ben stadimizin yerinin degismesi taraftari degilim.. Peki yeni stad yapildiginda ismi ne olacak.. Albayrak Stadi mi???

Uğurtan
20.04.2006, 02:21
Hayir arkadasim Stadimizin ismi yine A.aker stadi olacak ancak eger sponsor destegiyle yapilirsa o zaman belki 10 yilligina degisebilir zaten a.aker yeni stad yapilinca yikilcak hala anlamadiniz mi? Oraya Trabzonspor'a gelir getirecek ciddi bir yapi kompleks düsünülüyor..Belki 5 yildizli bir otel iyi olur..Grand TSsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Faik Yılmaz
20.04.2006, 08:22
YA BU STAD ISINIDE BI açikliga kavustursak.....

ilk kazmayi yavas yavas vursak artik......

Faik Yılmaz
20.04.2006, 08:27
stad kesinlikle baska bir yere yapilmamali trabzonun stad için en uygun arazisi suan bulundugu yerdir.

yani sögütlüde bir yerde olursa en fazla 10 bin kisi ile izleriz maçlari....

bide stadin 45 bin kislik olursa kime ne zarari var deniliyor.....

geçen yil olimpiyat stadinda 40-50 bni seyircimiz vardi ama sanki bos gibi idi... iste büyük bi stad yaparsak bu duruma düseriz...

ozcan_asanoglu
20.04.2006, 09:12
bir taraftar kitlesi bu kadar mi herseye karsi olur..trabzon dedigin ne kadar bir yer, biz yüreme besirliden çömlekçiye giderdik gezmeye..

sonuçta yeni, güzel bir stad yapilacak..su anki yerinde maç günü trafik alt üst oluyor..of'tan, çarsibasi'dan gelenler sahile inene kadar fatih'te oturan adam yatagina girmis oluyor..bu mudur yani..

biraz sehir disina çikarilirsa seyirci ortalamasi 2 ye katlar..çevreden gelecek olanlarin sayisi artar..merkezdekilerde bi zahmet 10 dk.lik yola giderler herhalde...

imported_cagatay
20.04.2006, 09:13
yaw trabzon olmazda sebat stadi olur nolcak

Murat Acar
20.04.2006, 09:35
Heh simdi stad si bitti tamam yapiyoruz da bide yerini begenmiyoruz walla ne is ya.arkadaslar öncelikle su isin bi olurunu görelim bakalim ne olacak.Insallah yaparlar da nereye olursa olsun diyorum .Birde kaç kisilik olacagi konusunda baya bi fikir ayriligi var.Bence en az 45000 kisilik olmali ama kat kat olarak genisleyerek degil.Olimpiat stadi gibi genisleyerek degil.Mimar sinanin yaptigi ibadethaneler gibi imam birsey söyleyince en uzaktaki cemaat bile çokrahat duyacak bir dizaynla yapilmali.Yani taraftar bagirinca rakip gerçek cehennemi yasamali.Yani si budur bence...

Faik Yılmaz
20.04.2006, 10:09
bir taraftar kitlesi bu kadar mi herseye karsi olur..trabzon dedigin ne kadar bir yer, biz yüreme besirliden çömlekçiye giderdik gezmeye..

sonuçta yeni, güzel bir stad yapilacak..su anki yerinde maç günü trafik alt üst oluyor..of'tan, çarsibasi'dan gelenler sahile inene kadar fatih'te oturan adam yatagina girmis oluyor..bu mudur yani..

biraz sehir disina çikarilirsa seyirci ortalamasi 2 ye katlar..çevreden gelecek olanlarin sayisi artar..merkezdekilerde bi zahmet 10 dk.lik yola giderler herhalde...

bu düzensizlik stadin sehir içinde olmasindan degildir. bunun nedeni stadin artik beklentilere cevap vermemsi sadece adinin stad olmasindandir. yaparsin güzel 30-35 bin kisilik stad altinada 3000 araçlik otopark güzelde baglantilarini yaparsin çevre ve sahil yoluna hiç curcuna çikmaz.

ayrica oftaki sürmendeki adamda akçaabata gitmez....

ozcan_asanoglu
20.04.2006, 10:24
ayiptir ya trabzon-akçaabat arasi 5 dk. bile degil, birlesti sayilir nerdeyse trabzonla..trabzona gelen 5-10 dk.daha sehiriçine girmeden sahilden daha da kolay sekilde stada gider...

mevcut yerde stadin altina istersen 100 bin araçlik park yapip gelip gidecegi yollar belli..park sorunu var demedik trafik sorunu var..

Faik Yılmaz
20.04.2006, 10:31
ayiptir ya trabzon-akçaabat arasi 5 dk. bile degil, birlesti sayilir nerdeyse trabzonla..trabzona gelen 5-10 dk.daha sehiriçine girmeden sahilden daha da kolay sekilde stada gider...

mevcut yerde stadin altina istersen 100 bin araçlik park yapip gelip gidecegi yollar belli..park sorunu var demedik trafik sorunu var..

sanki stadin yapilacagi yerde olmayacak....

yapacaklar onu dag basina....

10 serit gidis dönüs yolmu yapacaklar...... tabiki hayir.....

burda 1 saat bekliyorsa millet orda 2 serit yolsa 4-5 saat bekleyecek vede kimse maça gitmeyecek.....

ozcan_asanoglu
20.04.2006, 10:38
neyse..belli olsun, kesinlessin ona göre yorumlayalim..daha saglikli olur..

Faik Yılmaz
20.04.2006, 10:46
e yani....

sevgili gönüldasim....

sanki stadi yikmislarda yenisinin yapilmasi kalmis.....

Burçak
20.04.2006, 10:53
bu konu uzar gider ben sölim size. ha bugün ha yarin deerrken bi bakmisiz yeni yönetim geliyo

KuĞu
20.04.2006, 11:12
ya trabzonu bilmeyenler stadin yeri hakkinda lütfen tartismaya girmesinler smileys/smiley1.gifstad için suanki yerden daha iyi bir yer asla ve asla bulamazlar diyorum yaa dolguyla stadmi olurmus o da hikaye. bu stadi ilçelerin birine yapacaklar ve bu is benim çok canimi sikacak smileys/smiley5.gif

Faik Yılmaz
20.04.2006, 11:39
ya trabzonu bilmeyenler stadin yeri hakkinda lütfen tartismaya girmesinler smileys/smiley1.gifstad için suanki yerden daha iyi bir yer asla ve asla bulamazlar diyorum yaa dolguyla stadmi olurmus o da hikaye. bu stadi ilçelerin birine yapacaklar ve bu is benim çok canimi sikacak smileys/smiley5.gif

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

trabzonsporlularin çogu senin gibi düsünüyor GÖNÜLDASIM....

Murat Acar
20.04.2006, 11:47
BenTRABZONLU degilim ama heryil memlekete giderken en az 2-3 günümü orda geçiririm.bana sorarsanizda simdiki stad yeri en güzel yer yikilip yerine yenisi ama en az 45000 kisilik degildir.

Birde rica ediyorum TRABZONSPOR sacece TRABZONLULARIN takimi degildir bu ayrimciligi yapanlar lütfen biraz daha dikkatli olsunlar.SAYGILAR

morientes
20.04.2006, 15:41
daha proje çizdiriyomus baskan , dün çay tv 'ye katilan yöneticimiz söyledi 2007 önce kazma vurulamaz stada..

degok
20.04.2006, 18:28

Demirhan, Ganita'yi hacamayalim abi. Hepimizin oradaki tahta masalarda yatan bir ask hikayesi vardir. illede biryer doldurulacaksa, Besirli-Trafik bölge arasindaki sahili doldursunlar abi. smileys/smiley4.gif

Haklisin erkan ama nasil olsa yol yapacaz yada baska bise yapacaz diye doldurup batiracaklar orayi. En azindan stad için daha mantiklidir.

degok
20.04.2006, 18:35

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Arkadaslar stadin simdiki yerine fazla söylenecek bir sey yok. Yanliz unutmayinki stadin yarisini trabzon merkezde oturanlar dolduruyorsa yarisinida ilçelerden gelenler dolduruyor. Taraftarin % 80 i de illaki bir vasitayla stada geliyor. Ha meydandan dolmusa bindik stada gittik hada molozdan minübüse bindik stada gittik. Fark eden bir sey yok.

Ancak stadin çevresinin açik olmasi da etrafindaki tesislesme ve park alaniaçisindan avantajdir. Mevcut yerinde bu imkani bulmak zor.

Stada ulasim konusu ise ayri bir muamma gelismis ülkelerde genelde statlara toplu tasima (metro, otobüs) yapiliyor. Ancak bizim ülkemizde metro sadece sehirler arasi otobüs firmasi adi. Aslinda stadi sögütlü civarinda bir yere yapip meydan yada molozdan da stada bir metro hatti yapilarak kentin trafik problemi bile çözülebilir.

zanoylu
20.04.2006, 19:17

Arkadaslar stadin simdiki yerine fazla söylenecek bir sey yok. Yanliz unutmayinki stadin yarisini trabzon merkezde oturanlar dolduruyorsa yarisinida ilçelerden gelenler dolduruyor. Taraftarin % 80 i de illaki bir vasitayla stada geliyor. Ha meydandan dolmusa bindik stada gittik hada molozdan minübüse bindik stada gittik. Fark eden bir sey yok.

Ancak stadin çevresinin açik olmasi da etrafindaki tesislesme ve park alaniaçisindan avantajdir. Mevcut yerinde bu imkani bulmak zor.

Stada ulasim konusu ise ayri bir muamma gelismis ülkelerde genelde statlara toplu tasima (metro, otobüs) yapiliyor. Ancak bizim ülkemizde metro sadece sehirler arasi otobüs firmasi adi. Aslinda stadi sögütlü civarinda bir yere yapip meydan yada molozdan da stada bir metro hatti yapilarak kentin trafik problemi bile çözülebilir.

Hakli oldugunuz konular var ancak Benim düsünceme göre stadin sehir disinda veya ilçelerden birine yapilmasi taraftar sayisini etkiler Trabzonda 3 araç degistirip maça gitmek zor.Hemde stad ve çevresi 24 saat canli kalacak diyorlar ( restaurantlar,cafeler,magazalar,eglence merkezleri...vs ) allah askina aydinlikevlerden,yesil tepeden,bahçecikten gece ilçenin birinealis verise kim gider veya ilçenin birinden ötekine. zor yani ,Trabzonun bulundugum ilçe siverek gibi 200 bin nufuslu bir ilçesi olsa tamam.

Onun içindirki bulundugu yer en iyisi ve en dogrusu,yapilacak stadin iyi ve islevsel bir projeyle trafik sorununuda,otopark sorununuda çözmek zor degil...

kutoz
20.04.2006, 20:17
Hayirli olsun yeni stad. Yaptikta, yerini begenmiyoruz.Edited by: kutoz

degok
20.04.2006, 22:53
Hayirli olsun yeni stad. Yaptikta, yerini begenmiyoruz.

Stadin yeri bencede çok önemli degil ancak su anki yeride pek yasayan stad için uygun degil zaten. Kaçimiz evimiz yeni mahalle yada fatih tarafinda degilse maç haricinde stadin çevresine gidiyoruz ki.

Egemen
21.04.2006, 01:44
demirhan abi sehir plancisi ben olcam da memleketimdeki herkes gibi sende benim meslee soyundun ahahha saka bi yana. sehrin disinda olmasi bana da çok makul gelio. ancak metro veya benzeri bi sistemi trabzona getirmek çok zor çünkü arazi çok egimli ve altyapi türkiyenin her yerinde oldugu gibi yetersizdir. yani sehri yikmak lazim metro olayi için :):) hem ne güzel demissin sehirlerarasi ototbüs isletmesi die birak öle kalsin :):):) ama sehrin disina yapilirsa ilçelerden metroyu baglariz olur biter :):):) saygilar ..

TSezgin61
21.04.2006, 02:14
bence en uygun yeri yine simdiki yeri. cünkü baska yere yapildimi ozaman avni aker ismi yeni stada verilse bile, efsane stadi oraya terk etmek kolay degilsmileys/smiley19.gif

TSezgin61
21.04.2006, 02:35
daha proje çizdiriyomus baskan , dün çay tv 'ye katilan yöneticimiz söyledi 2007 önce kazma vurulamaz stada..

smileys/smiley5.gifsmileys/smiley5.gifbasladik desene yine ayni filimler, hani bu sezon baslatilacaktismileys/smiley7.gif

TSunami
21.04.2006, 11:32
maçlari istanbulda oynama fikri istanbulda yasayanlar için cazip olsada riskli bir düsünce. bir sezon bosa gidebilir.
trabzona hiç gitmedim stadin konumunu bilmiyorum ama arsenalin yaptigi gibi stad daha uygun bir yere yapilip insaat bitince oraya geçilerek su anki stad yikilip yeri degerlendirilebilir. o zamana kadar maçlar yine avniakerde oynanir. hem stadi yikmak için gereken 3-5 aylik süreden kurtuluruz.

Atmaca
21.04.2006, 11:59
Yani maçlar yine burda olacak. Ama ben stadimizin yerinin degismesi taraftari degilim.. Peki yeni stad yapildiginda ismi ne olacak.. Albayrak Stadi mi???

bizdogru dürüst bisey yazamaz miyiz.Birilerine saldirmadan görüs belirtemezmiyiz. Bazi arkadaslar sadece takimin baskani Albayrak oldugu icin sampiyonlugu istemeyecek kafadalar. Biz bu kafalarin comak sokmalari olamasa her sene sampiyon oluruz.

Edited by: Külünkoglu

Külünkoğlu
21.04.2006, 12:44
<T>
<TR>
<TD bgColor=#f9f9f0 ="titsBaslik-little">'Avni Aker de Sami Yen gibi olacak'</TD></TR>
<TR>
<TD bgColor=#f9f9f0 ="titsBasliklar">Galatasaray Kulübü'nün Seyrantepe arazisi üzerinde yeni bir stat yapacagini hatirlatan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, "Ali Sami Yen Stadi gibi, Avni Aker de Trabzonspor'a devredilip, baska bir yere stat yapilacak" dedi.</TD></TR></T></TABLE>

Gençlik ve Spor Genel Müdürü sayin Atalay daha kimin nereyi ne sekilde aldigini bile bilmiyor ordan Trabzon'a atlamis.Seyrantepe projesi olursa ki olacak gibi duruyor. Ali samiyen stadinin bir karisi bile Gs'nin olmayacak.(Bkz TOKI 'nin açiklamalari)

telha23
21.04.2006, 13:59
avni aker stadini büyütseler fener gibi hersene bi tarafi yapilsa

olmazmi

bodehter
21.04.2006, 14:42
ya bi sene istanbulda oynansinda maçlar ne olursa olsun bi maça gidelim yav

imported_Suha
21.04.2006, 14:50
benim fikrim yine trabzonda oynanmasi..artik sebat mi olur bilmem...

yattara99
21.04.2006, 15:32
Bence maçlar eger stad revizyonu ve yikilmasi halinde olimpiyat stadinda oynanmasi mantikli olur....hem SEYIRCI GÖRSÜNLER bakalim....ders verelim su istanbul takimlarina....
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">

ahmetto
21.04.2006, 16:24
ewet ya istanbulda olursa gösteririz o eziklere seyircinin babasini

Bülent Bayraktar
21.04.2006, 16:59
mehmet atalayin açiklamasini gördüm dün ayni ali samiyeni gs ye nsil devrettilerse avni akeri ts ye devredip yeni stadi baska bir yerde yapilabilecegini söyledi

bordomavi
21.04.2006, 17:36
istanbul yada ankarada da olabilir bence saygilar

REYHAN53
21.04.2006, 18:14
Hep kendinizi düsünmeyin Trabzondakiler.Ne güzel iste Istanbuldakilerde maçlara gidebilecek.Bu stadida doldururuz.
» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.<?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>
<O:P></O:P>
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4337&amp;PN=1&amp;FID=3&amp;PR=3) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net
************************************************** *******Edited by: Badaloglu

Mehmet Öztürk
21.04.2006, 18:33
bence stadin yerini degistirmek cok iyi fikir!

Olimpiyat stadi gibi olur diyenler yaniliyor!

Trabzon sehir olarak Istanbul kadar büyük degil ve dolaysiyla ulasim o kadar zor degil.

Maca gitmek isteyen zaten giser!

Stat daha genis bir arazide yapilsin bence ve eski stadin yerinide degisik sekilde degerlendirebilir kulübümüz!

halil ibo
21.04.2006, 18:45
Taraftar stadi konusuyorda yönetim su anda bu konuda birsey düsünüyor mu ? Yoksa proje askiya mi alindi ? Bence bu konuda daha somut seyler yazilsa çok daha iyi olacak.

zanoylu
21.04.2006, 20:35
Stat daha genis bir arazide yapilsin bence ve eski stadin yerinide degisik sekilde degerlendirebilir kulübümüz!

O arazi klübünmüydü kardes.....smileys/smiley5.gif

serdarahmett
21.04.2006, 21:49
artik trabzonsporlu degilim.. takim istenbula gelse 1 sene burda oynasa.5 milyon olan taraftar sayimiz en az 8-9 milyon olur ve buda forma satisi falan filan gelir demek ama ne de olsa yönetim de laz

KuĞu
21.04.2006, 21:56
ben hala yerinin degistirilmemesinden yanayim, yasayan stadi hangi ilçeye yapacaklar??!!! yildizliya mirapark açildi tiklim tiklim masaallah!!!!!!! kesinlikle hikaye olur suanki yeri sehrin her yerinden en kolay ulasilabilen bir yer degistirmek büyük ynlis olur.

ayrica metro dan bahseden arkadaslara sunu hatirlatayim, metro tramvay vs. rayli sistem önceki dönemde belediyenin projeleri içerisindeydi fakat dolmusçular birliginin yogun baskisi ve lobisiyle bu projeden vazgeçtiler, bir düsünün bukadar dolmusçuyu nasil ikna edecekler?!

ayrica stad yapilmas bile bu sehrin fatih egitimden katü ye kadar olan güzergahta metroya zaten ihtiyaci var.

orgsav
21.04.2006, 21:59
tabiki ya istanbul taraftar görür... trabzonun maçlarina hasret kaliyoruz istanbulda...

zanoylu
21.04.2006, 22:35
ben hala yerinin degistirilmemesinden yanayim, yasayan stadi hangi ilçeye yapacaklar??!!! yildizliya mirapark açildi tiklim tiklim masaallah!!!!!!! kesinlikle hikaye olur suanki yeri sehrin her yerinden en kolay ulasilabilen bir yer degistirmek büyük ynlis olur.

ayrica metro dan bahseden arkadaslara sunu hatirlatayim, metro tramvay vs. rayli sistem önceki dönemde belediyenin projeleri içerisindeydi fakat dolmusçular birliginin yogun baskisi ve lobisiyle bu projeden vazgeçtiler, bir düsünün bukadar dolmusçuyu nasil ikna edecekler?!

ayrica stad yapilmas bile bu sehrin fatih egitimden katü ye kadar olan güzergahta metroya zaten ihtiyaci var.

Tranvayda ,metroda yapilsin ne güzel hatta mükemmel ama isin birde öteki yüzü var.Dolmusçular (söförler odasi)birliginin hakli isyaninim sebeplerini irdelemek gerekir .Zaten is olanaklari ve yatirimin O(sifir) oldugu bu ilde saddece Trabzon içi ve disbaglantili hatlarda çalisan insan sayisi 7000 civari bu kisilerin bakmakla mükellef olduklari ailelerinide hesaba katarsak bu konuyla iniltili insan sayisi 20.000'i bulur.Yani nufusun % 9'u .Bu kadar insana ekmek verecek mütesebbis nerde,yatirim nerde....Adamlar lobide yapar isyanda eder.Haksizlarmi

Murat Acar
21.04.2006, 22:41
yapilsinda artik güzel bisey olsunda nerede olursa olsun bu taraftar orayida benimser yeterki febe nin stadindan daha görkemli olsun...

zaten istanbulun usagi basin her firsatta o stadi yere göge sigdiramiyo

bizim onlardan asagi neyimiz var hadi artik tartismayi birakalimda bi an önce su ise koyulmasi için yönetimi sikistiralim diyorum

Talhaosman
21.04.2006, 23:03
S.A.&n bsp;&n bsp;&n bsp;&n bsp;&n bsp;&n bsp;&n bsp;&n bsp;&n bsp;&n bsp; ya arkadaslar ne stadi allah askina zamanimi simdi . sanki bütün sorunlarimiz bitmis bi stadimiz kalmis nesi var avni akerin simdiki halinin? tamam bende isterim daha modern bi stadimiz olsun ama zamani var. su siralar transfer atagina kalkmasi lazim yönetimin

Selamlar..

Hüseyin Çümen
21.04.2006, 23:09
avni aker yikilmayacagi için maçlar trabzonda oynanir heralde baska yere yapilcak stad

Tahsin Armutcu
21.04.2006, 23:13
istanbulda yapilsin da bizansin usaklari seyirci gorsun.seylerinin diplerindeki stada gitmeye usenirlerken biz geecn sene taa tekirdag sayilabilecek bir yeri 60000 kisiyle doldurduk.takim gelsin de cumle alem seyirci gorsun

degok
21.04.2006, 23:24

Tranvayda ,metroda yapilsin ne güzel hatta mükemmel ama isin birde öteki yüzü var.Dolmusçular (söförler odasi)birliginin hakli isyaninim sebeplerini irdelemek gerekir .Zaten is olanaklari ve yatirimin O(sifir) oldugu bu ilde saddece Trabzon içi ve disbaglantili hatlarda çalisan insan sayisi 7000 civari bu kisilerin bakmakla mükellef olduklari ailelerinide hesaba katarsak bu konuyla iniltili insan sayisi 20.000'i bulur.Yani nufusun % 9'u .Bu kadar insana ekmek verecek mütesebbis nerde,yatirim nerde....Adamlar lobide yapar isyanda eder.Haksizlarmi

Haksizlar kardesim. Ne kolay is. Az da paran varsa al bi dolmus kurtar kendini. Canin isteyince adam tasi istemezse adam almadan tur at sahilde. Bana anlatma dolmusculari trabzonda. Toplu tasimacilikla ülke ekonomisinin kazanci dolmusçuyada yeter münübüscüyede.

Ama olayi o kadarda abartmamak lazim alt tarafi stad tarafina dülsen kisimdaki dolmuscular zarar görür

Murat Acar
21.04.2006, 23:24
istanbulda yapilsin da bizansin usaklari seyirci gorsun.seylerinin diplerindeki stada gitmeye usenirlerken biz geecn sene taa tekirdag sayilabilecek bir yeri 60000 kisiyle doldurduk.takim gelsin de cumle alem seyirci gorsun

Tüm istanbul seyircisi bunu diyo kumalar seyirci görsün diye

Inanin çok merak ediyorum maçlar istanbulda oynanirsa o seyirci her maç orayi doldururmu.???

Su istanbulda oynama isi olurda simdi burda böyle konusanlarla o zaman bidaha konusuruz derim.

zafer6161
21.04.2006, 23:39
tamam simdi 1 senede yerini konusurlar, yer bulurlar 2008 de baslarlar stada 2010 da bitersmileys/smiley4.gif

zanoylu
22.04.2006, 00:12

Haksizlar kardesim. Ne kolay is. Az da paran varsa al bi dolmus kurtar kendini. Canin isteyince adam tasi istemezse adam almadan tur at sahilde. Bana anlatma dolmusculari trabzonda. Toplu tasimacilikla ülke ekonomisinin kazanci dolmusçuyada yeter münübüscüyede.

Ama olayi o kadarda abartmamak lazim alt tarafi stad tarafina dülsen kisimdaki dolmuscular zarar görür

Bu isi bira ,sarap veya sigara parasina yapanlarla,manita havalarinda olanlari genelekaristirmamak gerekir arkadasim . Metro ve tranvayin geliriyle istihtam mi yaratilacak ki Trabzonda,ayrica az para dedigin miktari 30 senelik emekli ikramiyemin kat be kati.Trabzonun merkezine stad istikametine yapilacak metro sadece bahçecik erdogdu hatlarini etkilemez ya gerisi...

Ama kesinlikle metro ve tramvay her neyse yapilmasina taraftarim ama gerikli alt yapi ve istihtam saglandiktan sonra...

kuzey_lee
22.04.2006, 12:50
pardon biri dolmuslardan mi bahsetti?kim neden dolmuslari anlatmasin size?dolmus esnafinin neler çektigini biliyormusun sen degok?benim babam 87'den beri dolmuculuk yapiyor.aksam eve geldiginde neler hissettigini ben bilirim,gündüz o yolda neler çektigini de..verdigi 1 ytl para ile dolmusun sahibi zanneden dengesizlerle ugrasmanin ne demek oldugunu da bilirim..birak ana güzergahi sokak arasindaki evinin kapisinda inmek isteyeni de bilirim.ayni dolmus esnafinin parasi eksik olan nsanlari kelam etmeden tasidigini da..her kesimde oldugu gibi dolmusçu kesiminde de kötü insanlar vardir eyvallah da kimse kimseye b.ok atmasin mümkünse

zanoylu
22.04.2006, 14:34
Konu baska yöne kaydi ama stad porejesiyle baglantili oldugundan bu konular önemli, yapilacak olan stad sirf Trabzonspora destek ugruna sehrin dinamiklerini ve ekonomisini baltalamamali bilhakis ileri tasimali,onun içindirki söförler odasinin tepkisini hakli buluyorum. Konu herkesin ve herkesimin onayini almali,dolmusçularin ve söförlerin sikintilarini bilmeden afaki konusmayalim....

Miraç Atalay Çiftçi
22.04.2006, 15:17
uploads/miracciftci/2006-04-22_150831_madrid_santiago_bernabeu1.jpguploads/miracciftci/2006-04-22_151452_arenaaufschalke6.jpg

uploads/miracciftci/2006-04-22_151017_munchen_allianz1.jpguploads/miracciftci/2006-04-22_151202_roma_olimpico1.jpg

uploads/miracciftci/2006-04-22_150937_manchester_old_trafford1.jpg

iste dünyanin büyük ve ünlü nice sampiyonluklar yasamis güzide stadlari insallah siradaki bizimki olur.

kapasitesi küçük olsada mimarisi güzel trabzonspora yakisir bir stad istiyoruz.

Murat Acar
22.04.2006, 17:16
http://www.bordomavi.net/bmn/forum/uploads/miracciftci/2006-04-22_151017_munchen_allianz1.jpgiste bu stad harika gerçekteninsallah yaparlar böle bi stad.smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

keramiya
23.04.2006, 19:36
uploads/miracciftci/2006-04-22_151452_arenaaufschalke6.jpg

BENCE SCHALKE ARENA

degok
23.04.2006, 23:02

Bu isi bira ,sarap veya sigara parasina yapanlarla,manita havalarinda olanlari genelekaristirmamak gerekir arkadasim . Metro ve tranvayin geliriyle istihtam mi yaratilacak ki Trabzonda,ayrica az para dedigin miktari 30 senelik emekli ikramiyemin kat be kati.Trabzonun merkezine stad istikametine yapilacak metro sadece bahçecik erdogdu hatlarini etkilemez ya gerisi...

Ama kesinlikle metro ve tramvay her neyse yapilmasina taraftarim ama gerikli alt yapi ve istihtam saglandiktan sonra...

Sevgili zanoylu kardesim Ilk olarak bukonuyuyapici buldugum için ve trabzon için önemli oldugundan dolayi seninle konusmak hosuma gidiyor.

tabiki yapilan metronun katkisi olacaktir trabzona. Metroyu belediye isletecek sonuçta. Bu tip yatirimlar ilk basta para harcatan daha sonra ise yillar boyu kazanç saglayan isler. Tabiki biraz utopik bir olay trabzon için. Ancak dolmusçular istihtam edilecek diye senelerdir kentin hali ortada. Türkiyede trabzon disinda bu kadar rezil trafigi olan çok az kent vardir. Eskiden normal taksiler ring yapardi simdi oldular münübüs.

Maras caddesinde karsi kaldirimdan geçen insani göremiyoruz artik.

Ayrica bak trabzonda emekli ikramiyesinin katbe katini verip dolmus sahibi olan insanlarin istihdamini tartismayalim burda.smileys/smiley1.gif

Nytre
24.04.2006, 21:19
rize maçinda kalearkasinin üstü kapali oldugu için oradaki taraftarimizin sesi stadi inletti diyebiliriz.. saka bir yana rizenin stadinin üstü kapali :)

Samsa
25.04.2006, 13:26
Schalkenin stadindan istiyoruz smileys/smiley4.gif

Altan 61
28.04.2006, 23:08
Su stad konusu ne oluyor merak ettim,bu sezon sonuna yikilacakmi artik?
Zamani geldi ,yikilip yenin stad lazim bize cok guzel olur,ve atmosfer daha
cok etkili olur.

erol-61
28.04.2006, 23:52
bence maçin önemi rakibe göre istanbul ankara izmir bursa samsun heryer olabilir ama seçim çok iyi yapilmali unutmayalim arkadaslar TRABZONumuzun sa sali dönemlerinde ankara 19 mayis stadini 25000 kisi ile dolduruyorduk yine doldururuz örnegide yine yakin ezikleri yenelim görün ANKARAYI tabi yer verirse i.MELIH GÖKÇEK

Çebi
29.04.2006, 01:13
bu baslikta yönetimimizin agiz degistirmesiyle birlikte gereksiz hale geldi...

"Stat yikiliyor, maçlari nerede oynayalim" yaygarasi kopartilmisken (plan yok,proje yok)bir anda ne olduysa "mevcut yere stat olmaz baska biyer bulcaz" fikri ortaya çikti.

"Sonrasinda 2007 den önce kazma vurmak çok zor" beyanatlari...

Kendilerini yönetime tasiyan vaatlerin en önemlilerinden biriydi bu...Umariz somut adimlar atiliri bu konuda kendilerine olan güveni bosa çikarmazlar...

Colakoglu
29.04.2006, 04:07
bencede öyle bi stad cok güzel olur hele hele o ortadaki skoreboard cok sahane ya

Hüseyin Çümen
29.04.2006, 17:43
trabzon da arsa bulamiyo yönetim in sallah bulamaz ozaman yeni stad için avni aker kullaniulir ve biz maçlari istanbulda oynariz

Gülşen
29.04.2006, 20:05
Trabzonsporun basimin üstünde yeri var ama ne olursa olsun maçlar Trabzon'da olmali. Yeteri kadar tepki göstermiyoruz dense de, eski öfke kalmadi dense de Trabzon Trabzondur! Bu adilerikesinlikle Trabzon'da agirlamali(!) Istanbul'da bunlar rahat olur. Eski siddetinden azalma yasasa da deplasman Trabzon'dur!

keramiya
30.04.2006, 20:56
Trabzonsporun basimin üstünde yeri var ama ne olursa olsun maçlar Trabzon'da olmali. Yeteri kadar tepki göstermiyoruz dense de, eski öfke kalmadi dense de Trabzon Trabzondur! Bu adilerikesinlikle Trabzon'da agirlamali(!) Istanbul'da bunlar rahat olur. Eski siddetinden azalma yasasa da deplasman Trabzon'dur!

DOGRU DIYORSUNDA BIZ DE MAÇA GIDERIZ ISTANBUL DA OYNANIRSA..ASAGI TÜKÜRSEM SAKAL YUKARI TÜKÜRSEM BIYIK..HAYIRLISI OLSUN NE DIYEYIM..AMA MACA GITMEYI ÖZLEDIM BEAA

Nytre
01.05.2006, 18:00
stat yapilmali sart!... Büyük kulüp isek artik bu stadin yerine daha güzel büyük modern bir stada ihtiyacimiz var.

Bülent Bayraktar
01.05.2006, 18:18
en az 35000 kisilik olsun derbi maçlarda bilet sikintisi fazla yasanmaz

Atalay
02.05.2006, 09:44
yani bizim bu hayalci taraftarimiza sasiriyorum dogrusu!!insanoglu bu kadarmi çabuk gaza gelirde 81 sayfa stadyum yazar...pes dogrusu...arkadaslar trabzonspor stad mitad yapamaz bunlarin isi bizleri kandirmaktan baska bir sey deyil...lütfen silkininde kendinize gelin...

Samsa
02.05.2006, 18:03
bir an önce belli olsun proje. smileys/smiley5.gif

61*TS*61
02.05.2006, 18:32
yaparlar kardes bu nuri albayrakta cok para varsmileys/smiley36.gif, istedimi yapar ben güveniyorum baskanimiza, yaparmi yapar o

Murat'
02.05.2006, 19:00
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">stad faln hayldan öteye gitmeyecek görürsünüz bakarsiniz</TD></TR>

Onur
02.05.2006, 21:20
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">stad faln hayldan öteye gitmeyecek görürsünüz bakarsiniz</TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

Bana da öyle geliyor hafif bi göz boyama ile geçistirirler bu stad isini...

S&YReis28
02.05.2006, 21:28
Böyle Sey olurmu bizde biitiyor olay buna inannin Trabzon sporumuzun maddi Borcu ne kadar Bu yatirimi yapabilecek kapasitey sahibizi çok Rahat bugün Hem KAyseri Hemde Konya 25.000 er kisilik çok modern stadlar yapiyorlar herseyleri hazir 2 sene içinde yapacaklar tek sorun burda maddiyat olur yoksa yapilamaycak bi sey yok yapmayin Trabzonspor o sehrin takimi her türlü yapilir zaten bir takim var orda ..Bu kadar basit firma ile anlasacaksiniz avrupa böyle bir sürü fon var .Simdi önmeli olan girisimdi bulunmak Mesela Arena bu isi için biçilmis kaftan Türkiyede Enka var .Ben size söyleyem yap islte devret sekli ile mükemem bir stada kavusabilir Trabzonspor hemde içinde bir çok aktivetin yapilabilcegi maç disinda konserler kongreler yapilabilcek bir stad olacak içinde bar,kafe,restoran,fitness center,alisveris magazalari olacak, millet maç olmasa da gelecektir o stada 7/24 çalsicak ir stad yapilmali en az 35 kisilik sahaya yakin bence buna örnek su anda bizim tam istedigimiz giib bir ço stad var ark.Bunlaridna hepsi yap islte devrte sekli ile ...

Simdi tahmini 35.000 kisilk dedigimiz gibi bir stad bize yaklasik 50.000 euroya malolur.Aynen yukarida istedigimi özelliklere sahip bir stad fakat bu .Arsenalin bugün kü High bury mesela yine olypiakos un yeni yaptigi stad biizm için mükemmel örnek bence...

S&YReis28
02.05.2006, 22:12
Böyle Sey olurmu bizde biitiyor olay buna inannin Trabzon sporumuzun maddi Borcu ne kadar Bu yatirimi yapabilecek kapasitey sahibizi çok Rahat bugün Hem KAyseri Hemde Konya 25.000 er kisilik çok modern stadlar yapiyorlar herseyleri hazir 2 sene içinde yapacaklar tek sorun burda maddiyat olur yoksa yapilamaycak bi sey yok yapmayin Trabzonspor o sehrin takimi her türlü yapilir zaten bir takim var orda ..Bu kadar basit firma ile anlasacaksiniz avrupa böyle bir sürü fon var .Simdi önmeli olan girisimdi bulunmak Mesela Arena bu isi için biçilmis kaftan Türkiyede Enka var .Ben size söyleyem yap islte devret sekli ile mükemem bir stada kavusabilir Trabzonspor hemde içinde bir çok aktivetin yapilabilcegi maç disinda konserler kongreler yapilabilcek bir stad olacak içinde bar,kafe,restoran,fitness center,alisveris magazalari olacak, millet maç olmasa da gelecektir o stada 7/24 çalsicak ir stad yapilmali en az 35 kisilik sahaya yakin bence buna örnek su anda bizim tam istedigimiz giib bir ço stad var ark.Bunlaridna hepsi yap islte devrte sekli ile ...

Simdi tahmini 35.000 kisilk dedigimiz gibi bir stad bize yaklasik 50.000 euroya malolur.Aynen yukarida istedigimi özelliklere sahip bir stad fakat bu .Arsenalin bugün kü High bury mesela yine olypiakos un yeni yaptigi stad biizm için mükemmel örnek bence...

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/netherlands/eindhoven_philips1.jpghttp://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/netherlands/eindhoven_philips2.jpg

Bu PsV nin stadi 36.500 kisilik tam bizim istedigimiz gibi arkadaslar inannin böyle bir sey tam süper ...

S&YReis28
02.05.2006, 22:24
http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/united_kingdom/england/west_midlands/birmingham_villa_park1.jpghttp://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/united_kingdom/england/west_midlands/birmingham_villa_park2.jpg

Bu stad da Tam biizm istedigimiz gibi gerçekten Renkelr bi baki yawwww Yapilmaycak bi sey Degil Villa Park 40.000 kisilik...

Konuya hem ilgi lazim hemde destek bu konuda bir çok örnek var Yap islet devret sekli ile bunun altinda kulubuz çok rahat kalkabilir.Arena gibi avrupada onun giibi bir çok fonda bulunuyor stad yapmak istesin yeterki kulubumuz....

Bülent Bayraktar
02.05.2006, 22:49
ah be teske yapilsa

erol-61
03.05.2006, 01:58
http://arsiv.hurriyetim.com.tr/euro2000/images/stadlar/std/arena.jpgAJAX 50,000 KISILIK

http://arsiv.hurriyetim.com.tr/euro2000/images/stadlar/std/fejenoord91299.jpgFEYNORD 50,000

http://arsiv.hurriyetim.com.tr/euro2000/images/stadlar/std/gelredome91299.jpg

Hangi takimin sahasi: SBV Vitesse Kapasitesi: 30000

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm&#111;ns/thumb/0/0e/Allianz_Arena_Pahu.jpg/250px-Allianz_Arena_Pahu.jpg (http://tr.wikipedia.org/wiki/Resim:Allianz_Arena_Pahu.jpg)http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm&#111;ns/thumb/8/80/Allianz-Arena.blue.red.jpg/250px-Allianz-Arena.blue.red.jpg (http://tr.wikipedia.org/wiki/Resim:Allianz-Arena.blue.red.jpg)

BAYERN MÜMIH ARENA STADI GÜDÜZ VE GECE GÖRÜNÜSÜEdited by: erol-61

Faik Yılmaz
03.05.2006, 08:47
bayernin stadi ne harika olurdu.....

tamda bize göre....

toshiba
03.05.2006, 09:39
Bayern Munih'in stadi cok abratilmis.

Japonya'daki stadlar guzeldi, bizimde ordan bir stadi ornek almamiz gerek. Hatta Japonlara yaptiralim saglam asirlik stad olsun.

keramiya
03.05.2006, 16:15
aynen one ya öle abarti hakikaten uzay mekigi gibi..

keramiya
03.05.2006, 16:16
ya su maratondaki direklerden kurtulalimda hangi stad olursa olsun..

S&YReis28
03.05.2006, 18:48
*Arkadaslar Mantikli olalim Bizim Hem Sehrin kaldirabilcegi hemde geleceigi düsünerek bir stad yapilmali bence bu sehrin 30 senelik nüfus artisi.takimimizinplanlari gibi faktörler ...gibipotansiyeli düsünülerek yapilmali.Her Türlü aktiviteye açik olan localari cafeleri büfeleri gibi kulubunde her türlü ihtiyacini karsilayabilceigi bir stad modern tabiri ile .Bunu da biz yapabiliriz..

*Yalniz burda en önemli faktör Yönetim dir .Is bitiriciligi girisimleri Cesareti ve güveni ile Camia yi komple arkasina alip Tarihe adlarini yazdirirlar.Ama yapabilmek önemli yeterki girisimde bulunsunlar ..Bugun hem araziyi çok çabuk temin ederler ve Su anki stadimizin bulundgu yerden pay alinir .Yada Yeni bir arazi bulunur tahsis edilir Devletimizle birlikte isbirligi ile ,Çünkü artik Devlette istemiyor Sehir içleridne stadyum ayrica çok yogunluk yaratiyor.Fakat elimzide2 çok net alternatifimzi var.Önce KARAR vereecek .Sonrada Kararli bir sekilde olayin üstüne gidicek.Ve bunu yapnlarda Tarihe geçeecek .Yeterki bunun bilincinde olsunlar.

Gelelim Karar verildikten sonra 2 senaryoya ilk senaryoya karar verilirse .pnefner stadi gibi yapmaktan baska çaremiz yok .Buda Yikip yikip yapmak demek bunu belli basli sponsorlar ile kendi bütçemizden destekle yapilabilir.Bu 18 ila 22 ay arasi biter stadimiz tamda herkesin istedigi gibi bir stad olur ama bence sadece Stad olur...Bunu tribünleri anlasarak belli sponsorlar ile ve bizim kendi içimizdeki Türkiye'ninen büyük Mütaahitleri ile yapmasi çok da zor degil.Iste Maraton Zigaana tribünü olur misal ve onu o malum kisi yaptirir.Bunun gibi ilk senaryo.

Rutubet
04.05.2006, 19:00
Resmi Site :

Stadyum ile ilgili proje hazirlamak amaciyla Trabzon?a gelen heyet H.Avni Aker Stadi?nda incelemelerde bulunarak kulübümüzü ziyaret etti. http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif

Ajax Arena ve Porto Dragao Stadlarinin insaatini gerçeklestiren Hollandali sirketin 4 yetkilisi H.Avni Aker Stadyumu?nun mevcut konumu hakkinda tespitler yaptilar.

Ayrica firma yetkilileri Trabzon?da stad insa edilebilecek arazilerle ilgili çalismalarini sürdüreceklerini de vurguladilar.

Yönetim kurulumuz stad projeleriyle ilgili çesitli firmalarin ortaya koyacaklari projeleri inceledikten sonra karari netlestirecek.

http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/040506toplanti2.jpg

İleli
04.05.2006, 19:52
is simdi ciddiye binmistir!

kutoz
04.05.2006, 20:18
Becerikli arkadaslarimiz, ismi geçen iki stadin resmini koysalarda, gözümüz gönlümüz açilsa. smileys/smiley2.gif Neyse ben bulduklarimi koyayim;
Ajax Arena
http://www.amsterdamarena.nl/images1/18.jpg
Porto Dragao
http://www.fcporto.pt/Imagens/7308.jpgEdited by: kutoz

Mollasalihoğlu
04.05.2006, 20:29
http://www.nrk.no/img/372543.jpeghttp://www.peru.com/futbol/especial/eurocopa2000/fotos/estadios/arena.jpg

kirmizili olan amsterdam arena

digeri de dragao mudur nedir o istesmileys/smiley1.gif

Edited by: oflee61

zky_ts
04.05.2006, 20:40
valla lafta kalmaz insallahbu stad isi...söyle güzel ve kapasitesi büyük olan bi stad yapsinlar...direkleri olmayan özellikle yaa muhtesem olur...hadi hayirlisi olsun ...smileys/smiley17.gif

kutoz
04.05.2006, 20:42
Ajax degil de, Porto'nun tribünleri sahaya daha yakin. Ajax'in kale arkalari sahadan çok uzak. Porto'nun kinde seyirci sahaya daha iyi yansitir ambiansi.

Bülent Bayraktar
04.05.2006, 21:03
portonun ki çok güzel ajaxinki ehhhh

Bülent Bayraktar
04.05.2006, 21:05
ajaxin stadinin kale arkasi bizimkinden farksiz

zky_ts
04.05.2006, 21:11
bence de porto dragao stadi süper süper süper...smileys/smiley2.gif

memoafs
04.05.2006, 21:32
dragao gerçekten baya yakin vedeoldukça bogucu gibi

S&YReis28
04.05.2006, 22:17
Bizim Stad kesinlikle ama kesinkle mantikli düsündügümzü takdirde tam Almanya LTU ARena Gibi olmali Beyler 45.000 kiisilki üstü kapali her türlü aktiviteye açik olamli 365 gün para dönmeli stadimizda Müzemizden kombinesine kadar büfler konferans saolnu ve üstü kapali oldgu için konsenler gibi organizyonlarada ev sahipligi yaparak yap islte devret sekli ile kulubumuze yaksaik 50- ila 60 milyon euro ya mal olur bence ..Ve bunu 10 sene yap islte devret sekli ile çok rahat yapabilriz.. Bence LTU AREna mutlaka incelenmeli bu konuda...

http://www.ltuarena.de/tiklayin Gerçekten Mükemmel Tam Bize

Göre...

http://www.rp-&#111;nline.de/layout/fotos/303x239/HBLFB2KP.jpg

http://www.rp-&#111;nline.de/layout/fotos/180x143/HBVpsU38.jpg

Burda Konser için Bir bakin Bize Böyle Stad LAzim Gerçekten..

http://www.fussballtempel.net/uefa/GER/LTU_Arena7.jpg

kutoz
04.05.2006, 22:29
Stadyum için yogun çalisma

Stat projesi için çalismalarini sürdüren Trabzonspor Baskani Nuri Albayrak?in bu hafta içerisinde yeniden Basbakan Recep Tayyip Erdogan ile bir araya gelecek ve stat projesine kesinlik kazandirmak için çaba gösterecek. (?) Arsa talebi için Basbakan ile görüsen ve olumlu sonuç alan Albayrak?in bu görüsmeden sonra projeye bir kesinlik kazandiracagi ifade edildi. Albayrak?in stat projesine uygun bir arsa için Basbakan Recep Tayyip Erdogan?dan talepte bulunacagi dile getirildi.(Hayirlisi artik)(Kyn:Taka Gzt.)

Altan 61
04.05.2006, 23:00
Edecekler galiba adamlar gelmis bakmis ,bence hemen yiksin ler stadi
baslasinlar artik zaman yok ,hemen baslamalari lazim.

http://www.trabzonspor.org.tr/haber.asp?
MainID=448&PID=449&HaberID=33504

Stad için heyet geldi
Stadyum ile ilgili proje haz?rlamak amac?yla Trabzon?a gelen heyet H.Avni
Aker Stad??nda incelemelerde bulunarak kulübümüzü ziyaret etti.

Ajax Arena ve Porto Dragao Stadlar?n?n in?aat?n? gerçekle?tiren Hollandal?
?irketin 4 yetkilisi H.Avni Aker Stadyumu?nun mevcut konumu hakk?nda
tespitler yapt?lar.

Ayr?ca firma yetkilileri Trabzon?da stad in?a edilebilecek arazilerle ilgili
çal??malar?n? sürdüreceklerini de vurgulad?lar.

Yönetim kurulumuz stad projeleriyle ilgili çe?itli firmalar?n ortaya
koyacaklar? projeleri inceledikten sonra karar? netle?tirecek.

Onur
04.05.2006, 23:07
Ajax stadi gayet güzel. Aynisindan yapsinlar bi tane... Edited by: Onur

U.Sadıkoğlu
04.05.2006, 23:13
ist olur inº

CAFER ÖZER
05.05.2006, 00:22
Stad için heyet geldi
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/040506toplanti.jpgStadyum ile ilgili proje hazirlamak amaciyla Trabzon?a gelen heyet H.Avni Aker Stadi?nda incelemelerde bulunarak kulübümüzü ziyaret etti.

<DIV align=center>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/trans.gif</DIV>Ajax Arena ve Porto Dragao Stadlarinin insaatini gerçeklestiren Hollandali sirketin 4 yetkilisi H.Avni Aker Stadyumu?nun mevcut konumu hakkinda tespitler yaptilar.

Ayrica firma yetkilileri Trabzon?da stad insa edilebilecek arazilerle ilgili çalismalarini sürdüreceklerini de vurguladilar.

Yönetim kurulumuz stad projeleriyle ilgili çesitli firmalarin ortaya koyacaklari projeleri inceledikten sonra karari netlestirecek.

<CENTER>
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/040506toplanti1.jpg

http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/haberpic/040506toplanti2.jpg
</CENTER>
Galiba stad için start verildi.bazi arkadaslar bu ilerin olacagina inanmasada Yönetim adim atmaya basladi

ihsanbayram
05.05.2006, 00:48
uploads/ihsanbayram/2006-05-05_004804_nostalji31.jpg

ihsanbayram
05.05.2006, 01:56
KÖLN

uploads/ihsanbayram/2006-05-05_013527_köln.jpg

uploads/ihsanbayram/2006-05-05_013544_köln1.jpg

DORTMUNDuploads/ihsanbayram/2006-05-05_013614_dortmund.jpg

uploads/ihsanbayram/2006-05-05_013743_dortmund1.jpg

FRANKFURT

uploads/ihsanbayram/2006-05-05_013811_frankfurt.jpg

uploads/ihsanbayram/2006-05-05_013823_frankfurt1.jpg

SCHALKE

uploads/ihsanbayram/2006-05-05_013857_schalke.jpg

uploads/ihsanbayram/2006-05-05_013918_schalke1.jpg

M.GLADBACH

uploads/ihsanbayram/2006-05-05_014000_m.gladbach.jpg

uploads/ihsanbayram/2006-05-05_014022_m.gladbach_1.jpg

BAYERN MÜNIH

uploads/ihsanbayram/2006-05-05_014051_münih.jpg

uploads/ihsanbayram/2006-05-05_015326_münih1.jpg

aralarinda en ekonomik ve ucuza mal edilmis sanirim m.gladbachin stadi ,en pahali stad ise bayern münihin stadi .

Sevgi
05.05.2006, 09:09
stad için bir heyet geldi forumda 3 ayri baslikta ayrintilariyla yer buldusmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

halil ibo
05.05.2006, 09:39
Beklenen ve taraftar tarafindan çok önemli bir konu bu tabii.

Aktug döneminden kalma ''yöneticinin söz tutmama yada demogoji yapma'' seklinde bilinçaltimiza kazinmis seyler tedirgin ediyordu bizi.Fakat daha öncede söyledim:Su andaki baskan ve yönetim bu yönetme isine sonraki dönemdede talip olacaklari için verdikleri sözün altinda ezilmeyeceklerdir.Yoksa degil yönetim kurulu üyeligi delegelikleri bile tartisilir hale gelir.

Taraftarimiz ''sabir'' konusunda bir asama kaydetse kulüp 3-5 adim daha fazla ilerleyecek.Ama olmuyor iste.En kolayi elestirmek.O zaman vur abaliya...

halil ibo
05.05.2006, 09:54
Baskanim hadi gösterin gücünüzü...Hem kaliciolmak,hemde efsaneyi canlandirmak için...

Atalay
05.05.2006, 14:27
stadyum insaati hemen baslanmali avni aker,e hemen kazma vurulmali!!!!!!! maçlar istanbulda ya güngörende yada maltepe stadinda derbi maçlar ise olimpiyat stadinda oynanmali...bunun aksini düsünmek aklini bir insanin inkar etmesi olur....................çünkü bu potansiyeli bir sezon olsun degerlendirilmeli.. trabzondaki kardeslerimizde biraz sila çekmeliki takimin degerini anlamali ve algilamali!!!bir sezon olsun istanbuldaki taraftarlar çoluguna çoçuguna trabzon sevgisini maçlara götürerek asilamali....trabzondaki kardeslerimiz hiç degilse bu yüzden bizi anlamalilar çünkü burda çoçuklarimizi ne yazikki bizans takimlarina kaptirir olduk.!!!!!!!!!

sultantekke
05.05.2006, 17:35
stad yapidigi zaman arkadslara mabede bak be diyecegim günleri iple çekiyorum

Cenkhan
05.05.2006, 18:03
Yeni yapilacak stadin yeri de önemli. Stada giris için yer güzel; kolay ulasiliyor ama çikis semt için iskence.. Hastanenin oldugu yol 30 dk. kapaniyor ve o hastanenin baska girisi de yok.. Trabzon gibi arsa fakiri bir yerde sahanin yeri çok iyi seçilmeli. Stepanov olayindaki gibi hastaneye çabuk ulasilmali, gelis gidis kolay olmali, park yeri olmali... Böyle bir yer benim aklima gelmiyor.

Stad yapilir; proje, oynanacak yer bulunur da en zor kismi yeni yapilacak yeri belirlemek. Allah yönetime kolaylik versin.

Lokman
05.05.2006, 18:15
sirket incelemeye basladiysa tamam demektir isin yarisi bitti

Nytre
05.05.2006, 23:04
umarim en kisa zamanda netlesir.

Nytre
05.05.2006, 23:06
oo bitti mi? .. daha çok yol var.

kutoz
05.05.2006, 23:07
"ARENA GIBI STAT!" http://www.gunebakis.com.tr/resim/Baskannn.jpg <DETAILS>

Yönetim stat konusunda dügmeye basarken Avni Aker Stadi Projesi çalismalari kapsaminda Hollanda'dan özel bir firma yetkilileri Trabzon'a gelerek incelemelerde bulundu. Hollanda'dan Ballastnedam Sirketi'nin 4 uzman dün sabah erken saatlerde Trabzon'a gelerek kulüp yönetim kurulu üyesi Kahraman Altuntas, Muzaffer Ermis ve stat müdürü Yusuf Yayli ile birlikte Hüseyin Avni Aker Stadi'nda etüt çalismasi yaptilar. Trabzon?da insasi düsünülen projenin Ajax?in Arena Stadi?na benzer bir mimari ve kullanimda yapilmasi da gündemde bulunuyor.

Albayrak Onay Verecek
Sirket yetkililerinin incelemelerinin ardindan olusturacaklari projeyi kulüp baskani Nuri Albayrak'a sunacaklari belirtildi. Ayrica, sirket yetkililerinin Hüseyin Avni Aker Stadi haricinde Trabzon'da stat yapilabilecek baska yerleri de inceleyebilecekleri ifade edildi. Ballastnedam Sirketi'nin, Hollanda'nin ünlü Arena Stadi'nin projesini de hazirladigi ve bu alanda dünyanin önde gelen sirketleri arasinda gösterildigi de ögrenildi. Trabzon?a görkemli bir stat yapilmasi planlanirken, burasinin 24 saat yasamasina da öncelik verilecek.

Dolgu Alaninda Düsünülüyor
Firma yetkilileri Avni Aker?in yerini incelerken, diger yandan da Besirli?de bulunan Karayollari Bölge Müdürlügünün önünde yapilacak dolgu alani için de dügmeye basildigi ögrenildi. Bayindirlik Bakanligi araciligiyla gerçeklestirilecek dolgu alaninin 300 dönümlük bir alan kazanilacagi dile getirildi. Stadin temelinin çivilerle yere tutturulmasi ve her hangi bir zemin sorunu yasamamasi da dikkate alinacak. Bu konu gizli tutuluyor. Baskan Nuri Albayrak?in da yöneticilere, stat yeriyle ilgili bilgi verilmemesini istedigi belirtildi.

Olmasi gerekende, sehir merkezinin disinda bir mevkiydi. Umarim, Besirli'de uygun bir yere yapilir. Bu bölgeden geçen sahil yolu ve iç yol, trafigi de rahatlatacaktir.</DETAILS>

Mehmet Öztürk
06.05.2006, 00:38
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

hadi hayirlisi

Insallah olur bunlar ve bizimde görkemli bir statdimiz olur</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

murat
06.05.2006, 00:54
arkadaslar, stad konusunda yonetim bazi hamleler yapmistir. Gercekten yonetimin dusuncesi guzel yanliz proje hayalimi gercekcimi orasina ben karar veremem. Fazla detay veremedigim icin uzgunum maalesef meslek sirri kategorisine giriyor.

Çetin
06.05.2006, 01:23
bence bu iş olmaz o yüzden tartışmaya gerek yok..

Uğurtan
06.05.2006, 07:39
Sunu anlayin iyi veya kötü yeni bir stadimiz olacak ama 1 sende ama 2 senede olucak ben inaniyorum ve eminim!

Stad yikilmicagi için(öle gözüküyor) istanbul-izmir-ankara vs.. konularini kapatalim artik lütfen..

Sizleri anliyorum istanbuldakiler gurbet hasreti kendinizi sanssiz görüyosunuz takimi senede 2-3 kere izleme sansina sahip olmak kötü bisey tabiki ama sunu asla unutmasin hiçkimse Trabzonspor trabzonun degildir!buna katiliyorum ama Trabzonspor'un sehri Trabzondur!!! Evi burasidir..ve asla evi bizansta olamaz..Kupa finaldir yada istanbulspor gibi küçük ekiplerin maçlarini orada doldurup izliyebilirsiniz ama trabzonspor asla kendi evi diye orda maç oynamamalidir!...

Bu bencillik degil asla büyük ihtimal bende 1-2 ay sora trabzon dan kopucam ve gurbete düsicem neresi daha belli degil ama düsüncem yinede ayni..

Emre B.
06.05.2006, 17:10
Yeni stad yapilsinda nere de oynanirsa oynansin

FERO61
07.05.2006, 01:44
BEYLER BU ADAMLAR AJAX VE PORTONUN STADLARINI YAPMISLAR YANLIS ANLAMAYIN ...PROJEYI BUNLAR HAZIRLAMIYO , BUNLAR SADECE INSAATI ÜSTLENIYO:))

BUNLAR AMELE

Colakoglu
07.05.2006, 15:15
amsterdam arena gercekten harika bi stat ya öyle bisey olsa süper olur..

Emorfo
08.05.2006, 10:34
smileys/smiley4.gif

Tahsin Armutcu
08.05.2006, 14:27
Yeni yapilacak stadin yeri de önemli. Stada giris için yer güzel; kolay ulasiliyor ama çikis semt için iskence.. Hastanenin oldugu yol 30 dk. kapaniyor ve o hastanenin baska girisi de yok.. Trabzon gibi arsa fakiri bir yerde sahanin yeri çok iyi seçilmeli. Stepanov olayindaki gibi hastaneye çabuk ulasilmali, gelis gidis kolay olmali, park yeri olmali... Böyle bir yer benim aklima gelmiyor.

Stad yapilir; proje, oynanacak yer bulunur da en zor kismi yeni yapilacak yeri belirlemek. Allah yönetime kolaylik versin.

benim bildigim kadariyla yomra cikisi arsin tarafinda cok buyuk bir arsa varmis.trabzondan bir arkadasim soyledi.boyle bir yer var mi arkadaslar?ve dusunulebilir mi?

ctmeoy
08.05.2006, 14:29
arkadaslar yeni stadin yeri büyük ihtimalle sahilde dolgu alani olacak stadin zemini saglamlastirmak için japonlarin uyguladigi bir yöntem uygulanicak

#10 Fietra
08.05.2006, 15:25
Ne Yomra'si stad Moloz'dan öteye gitmemeli.

ozcan_asanoglu
08.05.2006, 15:30
sehir merkezine yapilmamasi çok akillica..yomra ve akçaabati geçmemesi de..sehrin rahatlamasi açisindan merkezden çikmasi sart..

bumepaf
08.05.2006, 20:42
Ne stadi o da ne?

Öyle birsey yok. Trabzon sehri yeni bir stadi kaldirmaz. Dogru dürüst kombinenin dahi satilamadigi bir yerde hangi parayla yapacaksin stadi? 100 ytl olan kombine bilet dahisatilmiyor. Bunda Trabzon ilinin ekonomik yapisi ile ilintili. Maça gitmeye can atan gençlerde para yok. Birakin bu hayalleri. Hiçbir altyapisi yok bu projenin. Yaparim demekle olmaz böyle seyler. Finansmani neyle saglayacaksin. Kombine satamazsin dogru dürüst sponsor bulamazsin. Ama sponsor bulunursa o farkli. Tipki Arsenalin yaptigi gibi Emirates gibi firma gelir bilmem kaç yilligina stad isim hakkini alir karsiliginda stada sponsor olur. Bence bunu Nuri ALBAYRAK becebilir. Ama dogru dürüst forma reklami alamayan Trabzonspora kim gelir sponsor olur o da tartisilir. Oraya diyorlar ki cafe açacaz 24 saat isleyecek falan. Istanbul olsa neyse orasi Trabzon. Ben kendi ailemden biliyorum. saat sekizden sonra yatar herkes. Ama kisin üniversite açik oldugunda onu bilemem. Ama uzun lafin kisasi bu isi ben olacak bir proje olarak görmüyorum. Hayal kurmak iyidir ama kurdugu hayali gerçek sanirsan iste o kötüdür.

Hüseyin Çümen
08.05.2006, 21:03
Ne stadi o da ne?

Öyle birsey yok. Trabzon sehri yeni bir stadi kaldirmaz. Dogru dürüst kombinenin dahi satilamadigi bir yerde hangi parayla yapacaksin stadi? 100 ytl olan kombine bilet dahisatilmiyor. Bunda Trabzon ilinin ekonomik yapisi ile ilintili. Maça gitmeye can atan gençlerde para yok. Birakin bu hayalleri. Hiçbir altyapisi yok bu projenin. Yaparim demekle olmaz böyle seyler. Finansmani neyle saglayacaksin. Kombine satamazsin dogru dürüst sponsor bulamazsin. Ama sponsor bulunursa o farkli. Tipki Arsenalin yaptigi gibi Emirates gibi firma gelir bilmem kaç yilligina stad isim hakkini alir karsiliginda stada sponsor olur. Bence bunu Nuri ALBAYRAK becebilir. Ama dogru dürüst forma reklami alamayan Trabzonspora kim gelir sponsor olur o da tartisilir. Oraya diyorlar ki cafe açacaz 24 saat isleyecek falan. Istanbul olsa neyse orasi Trabzon. Ben kendi ailemden biliyorum. saat sekizden sonra yatar herkes. Ama kisin üniversite açik oldugunda onu bilemem. Ama uzun lafin kisasi bu isi ben olacak bir proje olarak görmüyorum. Hayal kurmak iyidir ama kurdugu hayali gerçek sanirsan iste o kötüdür.

kardes simdi senin mantigina göre dediklerin dogru olabilir ama bu düsünce tarzi eskidi artik febe sanki stadi ni dolduruyomuydu febe nin bu güne gelmesindeki en büyük etken stadidir adamlara çag atlatti resmen yontma tas devrindeydiler simdi tüm kulüplere bedeller stad bize yeni bi heyecan getirir stadla ii transferler yapilirsa ilk sene yarisi stadin komb,neyle biter orayi sadece stad olarak düsünmemek lazim orasi bi eglence mekani olucak klübümüz çok büük paralar kazanacak ve bittiginde en güzel stad bizim olucak

Kaya
09.05.2006, 00:07
Ne stadi o da ne?

Febe'nin stadyumu 20.000 kisilik iken o stad hiçbir zaman tamamen doldurulamadi. Derbileri disinda çogunlukla yari yariya doluydu. Hatta %50'den daha fazla bos kaldigi da olmustur. Ama yeni stad ile oranlar tamamen degisti. Adamlar yine tam dolduramasada eski stadi suan ki sayi ile dolduruyorlar.

Yani Trabzon'a yeni ve modern bir stadyum sart. Yeni yapilacak stadyum için kombinelerde patlama olacaktir. Bir çok sey Trabzonspor'un lehine gelisecektir.

murat
09.05.2006, 00:18

Bence Amsterdam Arena goruntu olarakguzel bir stad degil. Sahaya gercekten cok yakin ve mac izlerken sahanin icindesin gibi cok guzel bir yapisi var ama biraz futbol stadi olmaktan cikmis gibi duruyor disaridan.

Yakin zamanda bir davet uzere SL macina gitmistimAmsterdam Arenayatum gunumuz stadda gecti saat 15:00 den itibaren once bir toplanti ardindan yemek ardindan mac onun ardindanda barda bisiler ictik. Onemli olan zaten boyle faaliyetler yapmak. Oraya bizi davet eden sirketin harcadigi paraya 500 biletli seyirci girerdi bizim gibi 4-5 grup vardi. Onun disinda stadin icinde herturlu fast food alabilecegin yerlerdemac oncesi ve devre aralarinda muthissatis yapiyor.Onemli olan stadin isletmesi ve bunu becerbilirsek belesciler degilde parasiyla gelirse taraftar ozaman stadkendi parasini cikarir.

Colakoglu
09.05.2006, 00:45

Bence Amsterdam Arena goruntu olarakguzel bir stad degil.
Sahaya gercekten cok yakin ve mac izlerken sahanin icindesin gibi cok
guzel bir yapisi var ama biraz futbol stadi olmaktan cikmis gibi
duruyor disaridan.

dert ettigin seye bak dostum, bizde disaridan görüntüsünü degisik yapariz smileys/smiley1.gif

Edited by: mission_61

sweetrose
09.05.2006, 18:19
AMsterdam stadi mükemmel olur bencede. Ancak bizim ora biraz dar gelmez mi?

Nytre
09.05.2006, 18:55
dolgu alaninda olmasi ne kadar saglikli olur? kücük bir kompleks degil ki bu ya da yol.. koskaca bir bina...

grandiose
09.05.2006, 19:00
salt stad olarak bakmayin olaya... birçok kompleksi barindiracak bi merkez gibi düsünün arkadaslar...bu is için ilk kazma vurulana kadar hala inanasim gelmiyor ama,olursa da böyle olacagi için inanilmaz derecede getirisi olur kulubumuze ,sehrimize,bölgemize.....

Cenkhan
09.05.2006, 19:27
Stad, kendi kosullari yüzünden dolmuyor zaten. Nasilsa dolmuyor yenisine ne gerek var mantigi bu yüzden yanlis iste.. Ben maç oldugu gün, tüm planlarimi iptal edip gidiyorum. Yani taraftar gitmek için kendini zorluyor; stadin taraftar çekmesi lazim halbuki.

Biz denizi çöpleri gömüp üzerine yol yapmak için kullaniyoruz, sonra da bir tasla iki kus vurduk zannediyoruz. Trabzon'da stadi kaldirabilecek dogal bir alan yok ama dolgu zemine stad yapmak da tuzlu olur herhalde..

Ömer Aydın
09.05.2006, 21:26
Adamlarin simdiye kadar yaptigi stadlari baktigimda heyecanlaniyorum vallaha..

http://planet.nana.co.il/al&#111;n_tsur/my_pictures/porto_dragao-2.jpg

http://www.halloem.de/stadien/porto_dragao.jpg

Amsterdam Arena

http://www.amsterdamtourist.nl/upload/afbeeldingen/c&#111;nsumentensite/attracties/arenagr.jpg

http://news.bbc.co.uk/olmedia/1475000/images/_1479601_celticinamsterdam300.jpg
http://www.superajax.com/pictures/ajax/ajax-arena-1.jpg

http://www.ajax.nite.lv/pictures/ajax/arena-1.jpg

FERO61
09.05.2006, 23:37
sirf stat diye gecmeyin ....orasi insanlarin hafta sonlari zaman gecirme mekanida olabilir ...bi düsünün herif piknige gidecegine , ailesini alip hadi hatun cocuklari hazirla biraz yeni statda gezeriz alis verisimizi yapariz sonrada maca gireriz;)

FERO61
09.05.2006, 23:41
ben trabzonda bukadar lüx bi stadin yapilacagina inanmiyorum, su yukardaki resimlere bakin , ayrica resimleri koyan arkadas stadin kapastesini felan da yazsa fena olmaz, daha genis bilgi...

beyler nekadar cok kapaste okadar cok stad manyak gözükür ..yani 30 bin 35 binlik stadlar göze pek hos gelmiyor , haa yokmu diceksiniz tabiki var ama trabzonada öylesi yapilirmi ? bilmiyorum

Colakoglu
10.05.2006, 04:01
Ben dolgu alani taraftari degilim,saglam biyere yapilacaksa yapilsin ne o dolguyla falan olmaz bence...

Emorfo
10.05.2006, 13:34
Yapilmasi düsünülen yeni stad için Avni Aker yikilmayip stad baska yere yapilacaksa Avni Aker'in oldugu arazi ne pahasina olursa olsun kulübe kazandirilmalidir. Ulasimi kolay sehire yakin güzel bir stad yapilir stadin oldugu yerede çok güzel alisveris merkezi yapilabilir.

Avni Aker yikilip yeni stad orda yapilacaksa proje oldukça detayli olmali sehrin içinde kalacak olan stad bu avantajini iyi kullanmali alisveris ve eglence merkezlerini de içinde bulundurecek sekilde planlamlidir. Bu durumda maçlarin nerede oynanacagi konusu tekrar gündeme gelir. Istanbul'dan baska alternatif bulamaiyorum, bir sezon istabul'da maçlarini oynamasi demek yeni yapilacak stad bedavaya maal olacak demektir bunu gözardi etmemek lazim...

Sevgi
10.05.2006, 13:52
Yapilmasi düsünülen yeni stad için Avni Aker yikilmayip stad baska yere yapilacaksa Avni Aker'in oldugu arazi ne pahasina olursa olsun kulübe kazandirilmalidir. Ulasimi kolay sehire yakin güzel bir stad yapilir stadin oldugu yerede çok güzel alisveris merkezi yapilabilir.

Avni Aker yikilip yeni stad orda yapilacaksa proje oldukça detayli olmali sehrin içinde kalacak olan stad bu avantajini iyi kullanmali alisveris ve eglence merkezlerini de içinde bulundurecek sekilde planlamlidir. Bu durumda maçlarin nerede oynanacagi konusu tekrar gündeme gelir. Istanbul'dan baska alternatif bulamaiyorum, bir sezon istabul'da maçlarini oynamasi demek yeni yapilacak stad bedavaya maal olacak demektir bunu gözardi etmemek lazim...

Faruk bile bunlari düsünmüsse yönetimdende birileri düsünebilir diye ister istemez seviniyorumsmileys/smiley1.gif

Emorfo
10.05.2006, 14:01
fe süphanellah isine bak.

EmrahYalçınalp
10.05.2006, 14:09
Arkadaslar, her isin bir teknik süreci var. Koskaca Haydarpasa Istasyonu 100 sene önce denize çakilan 1100 tane ahsap kazigin üstüne insa edilmis. Dolgu alanda stadyum da yapilir pekala... Önemli olan alinacak önlemlerin stadin ekonomik fizibilitesine olumlu ya da olumsuz etkileri, ki düsünüldügüne göre kurtariyor...

Y.Sert
10.05.2006, 14:26
ya birakin yapsinlarda nereye olursa olsun.koskoca stadi yapan heralde temellerini saglam atar dimi.

direklerin üstüne,denizin üstüne yapsinlar.millet maça kayiklarlarla gitsin.hatta yazin yüzerek gidilsin.smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

Hüseyin Çümen
10.05.2006, 14:35
çok sevindirici bi haber heyetin gelmesi gene heyecan sardi bizi hayirlisi insallah

eys_61
10.05.2006, 16:07
Ne Yomra'si stad Moloz'dan öteye gitmemeli.

ilçelerden ve diger sehirlerden gelen taraftarlarin ulasimini da düsünmek lazim.yeni stad arazisimümkün oldugunca sehir merkezine yakin yerlerden seçilmeli

sweetrose
10.05.2006, 17:49
NE yomrasi; milleti perisan mi edeceksiniz?

Me5u7_61
11.05.2006, 00:22
ya su stad yapilsin her mac gitmeyende nolsun maclara super olur bence ya ama bencede azcik daha buyuk yapsalar iyi olur mesela 50 bin kisilik filan yapsalar iyi olur ama trabzonspor iicin canimiz feda nolursa olsun eski stada da ragziyim ben

cakirahmed
11.05.2006, 01:03
ya yerinde yapilsin yada boztepede allianz arena gibi görüntüsü olan bi stat yapalim sehrin her tarafindan da görülürisil isil parlasin BORDO-MAVI mükemmel olurdu hayal ediyorumda offf içim kipir kipir oldu vallahi

Emorfo
11.05.2006, 10:00
Basel'in stadi gerçekten çok güzel böyle bir sey düsünülebilir.

http://www.stadionwelt.de/stadionwelt_stadien/index.php?temp (http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/index.php?template=stadi&#111;nguides&amp;land=euro_2008&amp;st adi&#111;n=st_jakob_park&amp;fotos=kompakt) late=stadionguides&amp;land=euro_2008&amp;stadion=st_jakob _p ark&amp;fotos=kompakt

Emorfo
11.05.2006, 10:04
Stad deniz doldurulup yapilipirsa söyle bir görüntü çikar ortaya. Dogayla içiçe bir stad... Canin sikilan denize atlar. Dileyen piknik yaparormanda çimlerde uyuklar.Gelen rakip taraftar denize dükülür. türlü aktiviteler yapilabilir..

Norveç'in Molde takiminin stadi...

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nlisten/norwegen/molde_stadi&#111;n/150.jpg

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nlisten/norwegen/molde_stadi&#111;n/160.jpg

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nlisten/norwegen/molde_stadi&#111;n/190.jpg

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nlisten/norwegen/molde_stadi&#111;n/200.jpgEdited by: Emorfo

Külünkoğlu
11.05.2006, 10:12
La faruk Karadeniz'e bu kadar yakin stad yaparsan 2 sene sonra yenisini yaparsun.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gif

Karadenuzun staddan en 500 m uzak olmasi lazumdur. Aksi halde kizdirirsiniz hau denizi. Ama denize atma isini tuttum güzel bir atraksiyon. Slogan isi de tamam "yüzme bilmeyen agaca tirmansin !"

Emorfo
11.05.2006, 10:32
O konuda haklisin Metin abi geçen sene memlekete giderken Giresun tarafiydi yalmiyorsam dalgalar yeni yapilan yolu geçip findikliklara kadar geliyordu... Denizle saka olmaz. Stad illede dolgu sahasina yapialcaksa çok iyi planlanmali yoksa dedigin gibi olur :))

Yüzme bilmeyen Trabzon'a gelmesin :)

Mayls
11.05.2006, 11:27
<DIV>http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/netherlands/amsterdam_arena1.jpg</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Ajaxin stadi</DIV>
<DIV>bence gayet güzel görünümü var</DIV>

Faik Yılmaz
11.05.2006, 11:53
La faruk Karadeniz'e bu kadar yakin stad yaparsan 2 sene sonra yenisini yaparsun.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gif

Karadenuzun staddan en 500 m uzak olmasi lazumdur. Aksi halde kizdirirsiniz hau denizi. Ama denize atma isini tuttum güzel bir atraksiyon. Slogan isi de tamam "yüzme bilmeyen agaca tirmansin !"

hiç sorma sonra maslari denizin içinde yapariz.....smileys/smiley36.gif

ama yönetiminde sesi solugu kesildi bu konuda.....

uzun zamandir bi açiklama yok......

Murat Acar
11.05.2006, 14:48
Bende yönetim takima sahip çik deyince erken diye laf atiyolar hayde agalar hem stad konusunda hem hoca konusunda yönetimi hep beraber gaza getirelim olmassa teker teker en yakin yerden atalim karadenizesmileys/smiley36.gif

Jackdaniels
11.05.2006, 18:09
Gerçekten stad yapilacaksa yönetimin isi bu kadar agirdan almasi çok tuhaf dogrusu insan içinden ister istemez acaba?? diyo soruyo... Kaç aydir stad yapacaz stad yapacaz diyip duruyo yönetimimiz ama ortada birakin stad yapmayi projesi bile yok yaww bu kadar zor olmamli bi projeyi tasarlamak siz yeterki elinizi tasin altina koyun ve biz bu stadi yapacaz diyin öyle medyaya ikidebir demeç verip stad yapacaz ama henüz projeyi tasarliyoruz dersen adama gülerler.

sweetrose
11.05.2006, 18:13
Merkez olsun yeter stad için...smileys/smiley32.gif

Bülent Bayraktar
11.05.2006, 18:46
dolma yerde yapilirsa toprak fln kayar sora gir yeni bir zarara

Bülent Bayraktar
11.05.2006, 19:26
walla yaw ne yomrasi istersen maçka da olsun stad gzl olur

AyhanPe
11.05.2006, 19:47
Yapilmasi düsünülen yeni stad için Avni Aker yikilmayip stad baska
yere yapilacaksa Avni Aker'in oldugu arazi ne pahasina olursa olsun
kulübe kazandirilmalidir. Ulasimi kolay sehire yakin güzel bir stad
yapilir stadin oldugu yerede çok güzel alisveris merkezi yapilabilir.

Avni Aker yikilip yeni stad orda yapilacaksa proje oldukça detayli
olmali sehrin içinde kalacak olan stad bu avantajini iyi kullanmali
alisveris ve eglence merkezlerini de içinde bulundurecek sekilde
planlamlidir. Bu durumda maçlarin nerede oynanacagi konusu tekrar
gündeme gelir. Istanbul'dan baska alternatif bulamaiyorum, bir sezon
istabul'da maçlarini oynamasi demek yeni yapilacak stad bedavaya maal
olacak demektir bunu gözardi etmemek lazim...

Faruk bile bunlari düsünmüsse yönetimdende birileri düsünebilir diye ister istemez seviniyorumsmileys/smiley1.gif

emorfo arkadasima katiliyorum..ama bazilari neden durup dururken
birilerini rencide etmek ister anlamam..belki bir ihtiyactir onlar
icin..ismi gecen arkadasi tanimam ama bunu okudugunda normal
karsiladigini sanmiyorum..katiliyorsan katiliyorum dersin olur biter
kardesim gereksiz yere insanlari rencide etmene gerek yok..

Tahsin Armutcu
11.05.2006, 19:53
NE yomrasi; milleti perisan mi edeceksiniz?

stad yapilmaya baslandi da kaldi yer konusu hayret bir sey ya.belki de gitmezsiniz he yomraya stad yapilsa.azucuk mantikli olun yaw

Nytre
11.05.2006, 20:40
merkezi yerde olmasi sehri yine trafik ve kalabalik kesmekesine sokabilir...

onun için akçaabat taraflarinda olabilir. trabzon-akçaabat arasi yani

FANATIK61
11.05.2006, 22:02
Stat çalismasi devam ediyor
Trabzonspor Baskani Nuri Albayrak, Hüseyin Avni Aker Stadi için geceli gündüzlü proje çalismalarin devam ettigini belirterek, ?Su anda Avrupa'nin birçok önemli stadinin projelerinin de baz alindigi bir taslak hazirlaniyor. En kisa zamanda bunu sonuçlandirarak nihai sonuca ulasacagiz. Ayrica stadimizin yeri ile ilgili olarak, degisik alternatifler üreterek, mevcut konumu farkli bir sekilde kullanmayi amaçliyoruz? dedi.

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=546>
<T>
<TR>
<TD></TD></TR></T></TABLE>

erol-61
11.05.2006, 23:38
<TABLE height="85%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width=900>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top width=10></TD>
<TD =c&#111;ntent vAlign=top width=580><&#076;INK media=screen href="/wmspecial/css/wm.css" type=text/css rel=stylesheet target="_blank">

<!--
over(bild){
if (.images)
.grafik.src = "/wmspecial/templates/stadi&#111;nguides/dortmund/images/"+bild
}

out(){
if (.images)
.grafik.src = "/wmspecial/templates/stadi&#111;nguides/dortmund/images/vorschau_315.jpg"
}
//-->

10 / 06 / 2006 TÜRKIYE - isveç maçinin stadi

<TABLE style="WIDTH: 580px" cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD =teaser-line-home></TD></TR>
<TR>
<TD =teaser-border-home align=middle>
<TABLE style="WIDTH: 565px" cellSpacing=0 cellPadding=0>
<T>
<TR>
<TD =c&#111;ntent style="WIDTH: 565px">http://www.stadi&#111;nwelt.de/wmspecial/templates/stadi&#111;nguides/dortmund/images/aussen_08.jpg
Bild: Stadionwelt

http://www.stadi&#111;nwelt.de/wmspecial/templates/stadi&#111;nguides/dortmund/images/innen_18.jpg
Bild: Stadionwelt

http://www.stadi&#111;nwelt.de/wmspecial/templates/stadi&#111;nguides/dortmund/images/luft_02.jpg</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>6/2006 daki TÜRKIYE - isveç maçinin oynanacagi dortmund stadiEdited by: erol-61

Atalay
12.05.2006, 13:09
bu yönetim stadyum mitadyum yapamaz arkadaslar...bunlar birde iki yildiz demislerdi... simdide ellerindeki yildizlari satiyorlar!!vay benim garip taraftarim vayyyy...hala hayal kurmaya devamm

Murat'
12.05.2006, 14:00
tam bizim stadin yeri gibi yanindada yavuz selimvar

ozcan_asanoglu
12.05.2006, 14:18
transfer sezonu bitti, hiç kimse/yildiz alinmadi, eldeki yildizlar da satildi, stadla ilgili hiçbir sey yapilmadi (hollandadanyetkililerin gelip çalisma yapmasina, gençlik spor genel müdürünün, proje hazirlaniyor karar verecez açiklamasina ragmen)haberimiz mi yok..

vayyyy benim ön yargili, bazi duygularini trabzonsporlulugundan önde tutan taraftarim vaaayyy..

cakirahmed
12.05.2006, 14:58
stadin su andaki yerinde yapilmasindan yanayim belediyeninde isin içine girerek kulüp stadi yapar belediyede stadin çevresinde bir kentsel dönüsüm projesi üretmesi gerekir bahsettigimiz bu olay birbirinden ayrilacak bir durum degil kurumlarin ortak hareket etmesi gerekiyor ayrica sehir merkezinde yapilmis olan tek stad bizimki degil

sweetrose
12.05.2006, 18:10
tam bizim stadin yeri gibi yanindada yavuz selimvar o kadar yer mi var orada?smileys/smiley5.gif

Murat'
12.05.2006, 19:03
her yeri yikarsak olacak

Mayls
12.05.2006, 20:15
zaten 24 saat calisan bi stad istiyorsak bu sehir merkezinde olmasi lazim. sehir disinda yapilirsa bi mac günü gidilir stada

keramiya
13.05.2006, 03:06
yok yok nytre nin fikri uygun bence..akcaabat-trabzon rasi bir yer olabilir..o sögütlünün orlar pey canlanmis..24 saat isleklik orada da olur illa sehir mekezinde oln yer mi islek oluyor yok..sen yeter ki iyi yap istersen fizanda yap gelen olur..

KuĞu
13.05.2006, 04:55
ne ilgisi var mirapark açildi sinekavliyor hafta içi sen orayastadyapsan kim gidecek hafta içi

The Legend
13.05.2006, 09:40
Ben stadin yikilarak yeniden yapilmasi fikrinden vazgeçtim. Bizim için en uygunu mevcut stadimizin tartan pistini kaldirarak tribünlerisahaya yakinlastirmak olur. Buna uygun olarakta kale arkalarini genisletip bütün stadin üstünüde en ileri teknolojiyle kapattik mi tamamdir. Yoksa yasayan stad projesi malesef hayalden öteye gidemeyecek gibi.

coach
13.05.2006, 10:24
Ben stadin yikilarak yeniden yapilmasi fikrinden vazgeçtim. Bizim için en uygunu mevcut stadimizin tartan pistini kaldirarak tribünlerisahaya yakinlastirmak olur. Buna uygun olarakta kale arkalarini genisletip bütün stadin üstünüde en ileri teknolojiyle kapattik mi tamamdir. Yoksa yasayan stad projesi malesef hayalden öteye gidemeyecek gibi.

Kardes geç olsun temiz olsun diye bi laf var o misal,senin dedigin çok dogru dediklerin yapilsin yeter ama yönetimin yapmaya çalistigi daha dogru.

24 saat yasayacak bi stad yapicaz lafi emin ol hayal degil,su anda Türkiye'deki en iyi o malum stad varya sanki çok mu güzel bi stad ? Ama bi kenarina bi market yapmislar bi tarafina fast food restorant iki kiytirik spor magzasi yapmislar olmus 24 saat yasayan stad pehh!

Trabzon'da niye olmasin altina ili magza bi market dükkan bide büyük sinema olur biter bu kadar.....imkansiz diye bi sey yoktur.

keramiya
13.05.2006, 14:17
ne ilgisi var mirapark açildi sinekavliyor hafta içi sen orayastadyapsan kim gidecek hafta içi

bana akrabalar öyle anlatmiyorlardi...bizim buralarda ne kadar ayrik yaparsan yap iyi yaparsan olur..demek bizim millet pek dolanmayi sevmiyo..tabi uzun sokak varkensmileys/smiley36.gif

Nytre
13.05.2006, 19:05
wolsburg almanya birinci liginde bir takim.. bugun maçlarini izledim..halil altintopun takimina karsi kendi evlerinde oynadilar...

spiker stat hakkinda bilgiler verdi. stadi wolswogen yapmis adi da wolswogen arena stad wolsburgun...

çokta güzel bir statti ve doluydu..

erol-61
14.05.2006, 01:55
http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nguides/deutschland/fc_schalke_04/images/kompakt_01.jpg

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nguides/deutschland/fc_schalke_04/images/kompakt_02.jpg

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nguides/deutschland/fc_schalke_04/images/luft_02.jpg

ARKDASLAR BUNASIL RENKLERIDE BIZE UYGUN BI SORUN VAR BUNU NEREYE YAPACAZ Edited by: erol-61

erol-61
14.05.2006, 02:13
http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nlisten/schweden/olympiastadi&#111;n/210.jpg

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nlisten/schweden/olympiastadi&#111;n/190.jpg

beyler bu stad Schweden'de Helsingborgs IF takiminin sahasi saha ve seyirci arsindaki mesafeye bakin sadce reklam panolari var bizde böyle olurmu acaba .... olsada her maç bikaç oyuncu dayak yer heralde hele hele eziklerin maçinda

Colakoglu
14.05.2006, 15:46
http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nguides/deutschland/fc_schalke_04/images/kompakt_01.jpg

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nguides/deutschland/fc_schalke_04/images/kompakt_02.jpg

http://www.stadi&#111;nwelt.de/stadi&#111;nwelt_stadien/templates/stadi&#111;nguides/deutschland/fc_schalke_04/images/luft_02.jpg

ARKDASLAR BUNASIL RENKLERIDE BIZE UYGUN BI SORUN VAR BUNU NEREYE YAPACAZ

ya abi stada bak ya stad diye ben buna derim iste smileys/smiley20.gif

Tahir
15.05.2006, 14:52

ARKDASLAR BUNASIL RENKLERIDE BIZE UYGUN BI SORUN VAR BUNU NEREYE YAPACAZ

ya abi stada bak ya stad diye ben buna derim iste smileys/smiley20.gif

mükemmel smileys/smiley20.gif

S&YReis28
15.05.2006, 19:56
Tam manasiyla mükemmel degil o stadinda hatasi var Mesela Amsterdam Arenanin Saha trbünlere uzak Schalke de ise kenar tribünler yüksek sahadan ....Bunlar gözden kaçmamali bizim istedigim minimum a indirmek olmali bence sahaya olan uzakligi...

Bülent Bayraktar
15.05.2006, 21:35
stad olsun adam gibi olsun

zafer6161
15.05.2006, 23:21

bu stat mi ulasmileys/smiley5.gifsmileys/smiley5.gif

gözlerim acik kaldi vallaaaaaaaaaaaaasmileys/smiley2.gif

onurts61
16.05.2006, 03:17
Goruyorumki yine buyuk beklentilere girmisiz ,kendimizi kandirmaktan oteye gidemeyiz ,bir stada ihtiyacimiz var ve buyuk ihtimalle yapilacak ama resimde sunduklarinizin olmayacagini sizde biliyorsunuz gercekci olursak daha faydali fikirler cikacagi kanaatindeyim

selcuk
16.05.2006, 06:45

bu stadin bence en büyük özelligi zemini disari cikartabilmen böylece harika organisasyonlar yapiyorlar zemini parcalamadan konserler stunt showlar araba yarislari buradanda bayaga schalke para kazaniyorEdited by: selcuk

sweetrose
16.05.2006, 17:22

bu stadin bence en büyük özelligi zemini disari cikartabilmen böylece harika organisasyonlar yapiyorlar zemini parcalamadan konserler stunt showlar araba yarislari buradanda bayaga schalke para kazaniyor güzel stad ama para ister bu stad

Punisher-61
16.05.2006, 19:30
chelsea-besiktas macini bu stadta izledim..akustik hic iyi degil arkadaslar...

Çebi
16.05.2006, 22:18
Stat projeleri güzel de yönetimin bu konudaki sesi soluu kesildi...Önümüzdeki sezon maçlari nerede oynayalim vb seklinde çikan yaygaranin ardindan deriiin bir sessizlik aldi bunun yerini...Tüm cazibesiyle Avni Aker önümüzdeki sezonu/sezonlari bekliyor...

kutoz
16.05.2006, 22:49
Pazar günü izmide Ibrahim Haciosmanoglu ile yaptigimiz sohbette, yeni stad için projenin hazirlandigi, stadin sehir disinda, besirlideki trafik bölgeye yakin olan sahilde yapilmakta olan dolgu alanina yapilmasinin planlandigi bilgisini aldik.

erol-61
17.05.2006, 00:29
YANI stad besirlide olursa takim yine trabzonda oynayacak böyle olursa iyi olur ... ha bide habu stada kusur bulanlara bisey deyim o kadar hata kadi kizindada var... akustik felan sen o stadi yap doldur orada tezahuratini yap yerim akustigini ses taaaaaaaaa KADIKÖYDEN DUYULUR biliyomusun ve nasil m.ali yilmaz tesisleri yapildiginda tekdi yine bir ilke imza atriz AMMA O STADINDA ADI HÜSEYIN AVNI AKER OLMALI bence sizcede öylemi..........

Colakoglu
17.05.2006, 01:00
Kesinlikle HÜSEYIN AVNI AKER olmali stadin adi baska isimi kabul etmiyoruz,Tutupta NURI ALBAYRAK stadi koymasinlar adinidasmileys/smiley36.gif

Egemen
17.05.2006, 01:49
walla isim hakki satilabilir bile allianz arena misali. yaptirsinlar sponsora ismini versinler stada bana uyar :):)

bisiler yapmak istiyorsak çagin gereklerine uymamiz lazim. endütriyellesmis bir futbol var artik dünyada. yani albayrak 100m $ bulup da stad yaptiramaz. ancak sponsorlukla bu is olur. eger bir sanat eseri yaptirmak istiyorsak...

Erdem Keser
17.05.2006, 02:17
bence stadin adi hüseyin avni aker arena stadoi olsun ismi bile karizma duruyo mutlaka içinde arena gecsin

eys_61
17.05.2006, 03:35
stad yapimindan sonra tribünlere de "en azindan taraftarlar arasinda" özel isimler verilse.örnegin çilginlarin bulundugukale arkasi "kazim koyuncu tribünü" yada bir baskasi 96 da kaybettigimiz arkadaslarin isimleriyle anilsa hos olmaz mi?

degok
17.05.2006, 13:36
Stadin yeri denizin doldurulmasiyle yapilacak demis ibrahim bey. Bak iste bu mantikli. Gerçi maliyeti biraz arttiracak ama yapacak bir sey yok. En azindan etrafini genis tutup belkide tesisleri de stad civarina tasiyabilirler.

Badaloğlu
17.05.2006, 14:42
Yahu dolgu alanina hiç stad olurmu?Bu biraz saçma geldi bana,gerçi mühendis degilim ama bu stad, eger dolgu alanina yapilacaksa temelleri kazdiginizda(ya da kaç metre dolgu kazilacak)karsilasacaginiz manzara ne olur?diye hiç düsündünüzmü?

Ayrica zamaninda Taka gazetesinin yayinladigi projede Avni Aker, Yavuz Selim sahasi ve 19 Mayis spor salonunuda içine alan bir yikim ile bu proje anlatiliyordu.Simdi Besirlide nerden çikti?Hani Yavuz Selim'in alti otopark üstü futbol sahasi oluyordu!...

Offff off